PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

bwojtek
08-09-2011, 22:02
a powinno być na początku - MAJĄ BYĆ TANIE ;)
No to wybór jest oczywisty: dobropasz!

Vasko
08-09-2011, 22:09
Wszedłem na ich stronę www... Pełen profesjonalizm: sklep spożywczy, stacja benzynowa, myjnia samochodowa i produkcja okien. Dla mnie bomba ;)

Znam szefów osobiście a jak otwierali swoje prywatne centrum handlowe to się nawet vody ognistej nażłopaliśmy ;)
Poszli na całość więc teraz oni w Ciechu Rulez. Każda z form ich mnogiej działalności to odrębna bajka i odrębni pracownicy, więc sprzedawca nie zgrzewa ram okiennych, to mogę zapewnić ;)
Ale fakt faktem, w oknach istnieją na rynku zaledwie od 3 lat, więc nie wiem nic na temat ich montażystów. Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Proszę o info, zwłaszcza jeśli będą to słowa krytyki. Bo jak mawiają, prawdziwa cnota krytyki się nie boi a ja bedę wiedział na co uwazać ;)

Vasko
08-09-2011, 22:10
No to wybór jest oczywisty: dobropasz!

Jeśli chodzi tylko o cenę to pełna zgoda ;)
...ale tu jeszcze ma być solidnie i trwale, soo? :)

jareko
08-09-2011, 23:28
karolekk-nigdy nie ukrywalem ze handluje i montuje Schuco od dobrych kilku lat. By kiedys Salamander bylo kiedys KBE byl Aluplast byla tez i Veka ale mimo wszystko powrocilem do Schuco z wielu powodow.

mjakob
09-09-2011, 06:54
Witam,

Powiedzcie mi proszę czy to że mamy pakiet 3-szybowy oraz szyby o współczynniku k=0,5 powoduje, że okna wyglądają na przyciemnione i mają z zewnątrz takie lustrzane odbicie?

Mojemu Tacie dostarczono takie okna i tak wyglądają. Ja mam 3-szyby i współczynnik k=0,6 (kupowałem 1,5roku wcześniej) i nie mam aż takiego mocnego efektu. Czy różnica między 0,5 a 0,6 jest tak widoczna?
W ten sposób tłumaczy się sprzedawca i producent.

Sprzedawca przy kupnie nic o tym nie mówił, a ja mając k=0,6 nie spodziewałem się takiego "zaciemnienia" przy 0,5.

Dzięki

seba2001
09-09-2011, 10:37
nie wątpie:D

finlandia
09-09-2011, 10:39
Wszedłem na ich stronę www... Pełen profesjonalizm: sklep spożywczy, stacja benzynowa, myjnia samochodowa i produkcja okien. Dla mnie bomba ;)
Rolbud to stara firma z branży budowlanej. Kojarzę ich od kilkunastu lat jako jeden z pierszych składów budowlanych PSB. Produkcja okien.... hmm.. no cóż, każdy kto ma jakieś wolne środki próbuje.

finlandia
09-09-2011, 10:44
A ja mam w "swojej" ofercie i Schueco i Vekę. Schueco ma lepszą markę i - u mojego producenta - większe ograniczenia gabarytowe. Veka - niby słabsza, a robią na niej wyższe balkony. I o dziwo - mam u nich mniej regulacji. Nie wiem sam czy to kwestia okuć, ciężaru szyb czy może klienci kupujący dobrą, acz średnią półkę są mniej wymagający... ? :)

witek86
09-09-2011, 11:08
nie chwale J bo zaraz bede na nim psy wieszac chwale schuco bo porównywałem do krakowskiej veki ale tu tez wglad miała stal stosowana itd
tez nie było reklamacji na veke bo jeszcze nie było opcji 3szyb a teraz sie zaczynaja!
i tak jak aluplast ma dobre profile to tak samo ma sztuke jakich mało!
porównałem firmy które były w ofercie!
niedługo bede chwalił krispol bo wchodza w okna !

jareko
09-09-2011, 11:21
nie chwale J bo zaraz bede na nim psy wieszac ...a to ciekawe dlaczego? Czyżby.... ?

Charlie
09-09-2011, 11:24
Ja nie sprzedaję okien.
Myślę, że jedynym powodem niewielkiej liczby fachowców od stolarki, którzy wypowiadają się na tym forum jest brak czasu u tych innych na działalność w sumie non-profit. Ci co są aktywni tutaj chwalą co swoje a nie cudze bo się na tym najbardziej znają. Dlatego jest jak jest a jak się komuś to nie podoba to może gdzie indziej zasięgnąć informacji a nie krytykować kogoś kto za darmo błyska wiedzą i doświadczeniem zawodowym.
Ogarnijcie się krytykanci.

witek86
09-09-2011, 11:39
a to ciekawe dlaczego? Czyżby.... ?
najlepszym fachowcem jest osoba która montuje tez okna bo czysta wiedza teoretyczna napewno nie da az tyle co kilka lub kilkanascie lat na montazach róznych okien!
i tak jak uwazam ze z drzewem to jak z jajkiem to tak samo uwazam ze platimium evo to nieudany produkt i tak samo uwazam ze w premium Jezierskiego powinno miec w standardzie ciepła ramke itd itp i tak samo powiem o roletach ze dla mnie krispol ma najlepsze (tez je sprzedaje) a przeciez moge brac z portosa!
a co ze przedstawicielka na nasz region jest z gorzowa i jest fanka stali a ja falubazu to nie biore? nie poprostu były wpadki ze strony portosa na których sie przejechalismy troche km po kraju !
takze jak bysmy chcieli zmieniac na to co idzie to pewnie wyszło by na dobroplast a sprzedawane pod nazwa Okna-Hajzler walka o klienta cenna pewnie by sie troche ich złapało ale co sie z oknami zacznie dziac po roku dwóch ...

finlandia
09-09-2011, 17:00
Ja nie sprzedaję okien.
Myślę, że jedynym powodem niewielkiej liczby fachowców od stolarki, którzy wypowiadają się na tym forum jest brak czasu u tych innych na działalność w sumie non-profit. Ci co są aktywni tutaj chwalą co swoje a nie cudze bo się na tym najbardziej znają. Dlatego jest jak jest a jak się komuś to nie podoba to może gdzie indziej zasięgnąć informacji a nie krytykować kogoś kto za darmo błyska wiedzą i doświadczeniem zawodowym.
Ogarnijcie się krytykanci.
Drogi Charlie,
wyczuwam nutkę zazdrości? A może Cię nie doceniam i masz do siebie tak duży dystans, że tą "krytyką" oznaczasz także swoje reklamy pewnej firmy "drewnianej" z Łodzi?:)
Co do ogólnego sensu - zgadzam się. Każdy z nas z czegoś żyje i trudno oczekiwać, by rzucał kamieniami w stronę swojego ogródka (wystarczy jak t ozrobi konkurencja). Sprzedając okna jednej firmy trudno też mieć doskonałą wiedzę na temat produktów konkurencji, ale nie zgadzam się, że jest tu niewielka liczba fachowców. Regularnie widuję tu przynajmniej kilkunastu sprzedawców.
Ps. Jeśli o mnie chodzi, to Ciebie - Charlie uznaję za autorytet w sprawach szyb.

Charlie
09-09-2011, 18:17
Drogi Finlandio - to uroczy komlement :)

firewall
09-09-2011, 18:29
Piszecie że montażyści lepiej wiedzą które okna lepsze. To chyba nie do końca tak. Co dla montażysty lepsze, dla użytkownika nie do końca. Ostatnio miałem serwis do lodówki (AEG) i słyszę ich rozmowę : samsung jest lepszy od tej. I za chwilę dowiaduję się: W samsungu wystarczy odkręcić jedną śrubkę i osłona spada sama, w tej trzeba odkęcić 3 śruby i jeszcze są prowadniki osłony. Jak widać jest różnica w odbiorze na linii montażysta-użytkownik. Dla montażysty lżejsze okna będą lepsze. Dla użytkownika odwrotnie(bo to grubszy i sztywniejszy profil, wytrzymalsze wzmocnienia).itd.

Brass
09-09-2011, 18:45
takze jak bysmy chcieli zmieniac na to co idzie to pewnie wyszło by na dobroplast a sprzedawane pod nazwa Okna-Hajzler walka o klienta cenna pewnie by sie troche ich złapało ale co sie z oknami zacznie dziac po roku dwóch ...

Nic się nie dzieje. Sprzedaje Dobrego od kilku ładnych lat (teraz już trochę mniej - są inni, którzy produkują taniej :-)), w między czasie sprzedałem tysiące tych okien i zapewniam cię, że nic się z nimi nie dzieje. Jeśli wada nie pojawia się od razu lub w ciągu 3-6 miesięcy, to później również się nie ujawnia. Dobry montaż i problem z głowy.

jareko
09-09-2011, 19:03
Dobry montaż to podstawa i chyba już większość tu obecnych to wie. Zobaczcie. Większość przerażająca większość narzekań dotyczy montażu a nie samych okien

boggy
09-09-2011, 21:21
okna geneo czy eforte
Proszę o poradę. Zamierzam zakupic okna do domu. Po przeglądnieciu ofert róznych firm, jak również dostepnych informacji w necie postanowiłem pozostawić do wyboru dwie oferty :
1. okno Energo + firmy Eurocolor na profilu Geneo Rehau oraz
2. Avante Forte na profilu Eforte Decueninck.
Cena obydwu zestawów podobna, parametry U dla okien też zbliżone, obydwa na okuciach Roto NT, wizualnie profile też dość podobne. Więc które lepsze? Co radzicie?

Charlie
09-09-2011, 22:17
Witam,

Powiedzcie mi proszę czy to że mamy pakiet 3-szybowy oraz szyby o współczynniku k=0,5 powoduje, że okna wyglądają na przyciemnione i mają z zewnątrz takie lustrzane odbicie?

Mojemu Tacie dostarczono takie okna i tak wyglądają. Ja mam 3-szyby i współczynnik k=0,6 (kupowałem 1,5roku wcześniej) i nie mam aż takiego mocnego efektu. Czy różnica między 0,5 a 0,6 jest tak widoczna?
W ten sposób tłumaczy się sprzedawca i producent.

Sprzedawca przy kupnie nic o tym nie mówił, a ja mając k=0,6 nie spodziewałem się takiego "zaciemnienia" przy 0,5.

Dzięki

wszystko TAK za wyjątkiem niby różnicy pomiędzy 0,5 a 0,6 w odcieniu - wydaje Ci się.

P.S. nie pytałeś to nie otrzymałeś odp.. Tak na poważnie to nie ma o co kopii kruszyć - taka technologia i już.

marmax
10-09-2011, 11:16
Sprzedawca przy kupnie nic o tym nie mówił, a ja mając k=0,6 nie spodziewałem się takiego "zaciemnienia" przy 0,5.

Dzięki

Szyba 0,5 ma przepuszczalność światła Lt=56% a szyba 0,6 ma Lt=70%, ale sprzedawca pewnie też o tym nie poinformował. U mnie klient jest zawsze otrzymuje tą informację i większość wybiera szyby 0,6.

marmax
10-09-2011, 11:19
okna geneo czy eforte
Proszę o poradę. Zamierzam zakupic okna do domu. Po przeglądnieciu ofert róznych firm, jak również dostepnych informacji w necie postanowiłem pozostawić do wyboru dwie oferty :
1. okno Energo + firmy Eurocolor na profilu Geneo Rehau oraz
2. Avante Forte na profilu Eforte Decueninck.
Cena obydwu zestawów podobna, parametry U dla okien też zbliżone, obydwa na okuciach Roto NT, wizualnie profile też dość podobne. Więc które lepsze? Co radzicie?

Jak cena jest podobna to ja bym wybrał Geneo, na geneo w eurocolor masz chyba 15 lat gwarancji.

Brass
10-09-2011, 12:29
Szyba 0,5 ma przepuszczalność światła Lt=56% a szyba 0,6 ma Lt=70%, ale sprzedawca pewnie też o tym nie poinformował. U mnie klient jest zawsze otrzymuje tą informację i większość wybiera szyby 0,6.

A skąd są te dane?

boggy
10-09-2011, 13:12
Jak cena jest podobna to ja bym wybrał Geneo, na geneo w eurocolor masz chyba 15 lat gwarancji.

Dzięki za odpowiedź. Z tego co czytałem do dają tylko :cool: 10 lat. Ale dlaczego geneo, mógłbyś to rozwinąć? Dlatego że nowsza i bardziej zaawansowana technologia? Zastanawia mnie czy się sprawdzi za kilka lat. Poza tym czytałem na tym forum kilka niezbyt przychylnych opnii na temat Eurocoloru.

sylwerson
10-09-2011, 22:04
Ktoś wie, jak wygląda teraz sytuacja u Urzędowskiego?
Firma, z tego co czytałam kilka mies. temu miała spore problemy finansowe.
A jak jest teraz?

nie wiem, ale nasze okna zamawiane na początku lipca własnie są do odbioru od dealera :)
znaczy - wszystko w porządku :):):)

Charlie
11-09-2011, 11:39
Szyba 0,5 ma przepuszczalność światła Lt=56% a szyba 0,6 ma Lt=70%, ...

Poproszę o ŹRÓDŁO tych parametrów !

jareko
11-09-2011, 12:31
Jakie macie wrażenia po pikniku branżowym w Kazimierzu Dolnym?

T12345T
11-09-2011, 22:14
Wstrząśnięte, nie zmieszane:-). Piknik był. Mistrzowie wybrani. Montażu nie było. Kazimierz urokliwy. Żurek w restauracji "Kwadrans" doskonały. O czymś zapomniałem? Aha, o adresie restauracji, ale ten tylko na PW :-).

jareko
12-09-2011, 00:34
ha ha ha wrażenia jak widzę mamy podobne

krolikos
13-09-2011, 00:52
Witam,

Dostałem wycenę okien z MS, niby ok ale jedna rzecz mnie zastanawia, grubość szyby w dużym szkleniu - wiem że o tym już było i to nie raz ale ciężko się przekopać przez tyle stron i znaleźć konkretną odpowiedź - mianowicie mam okno, fix w ramie, o wymiarach 3200 x 2150 dzielone na pół, czyli wychodzi 1600 x 2150, a szklenie które mi zaproponowali, i twierdzą że jest ok, to - 4/16/4/16/4,
Pytanie, czy aby przy takim rozmiarze, szyba zewnętrzna i wewnętrzna, nie powinny być 6mm, czyli 6/16/4/16/6 ???

Thx

jareko
13-09-2011, 06:40
Powinna być 6. Maksymalna powierzchnia dla 4 to 3.0 mkw. Tyle tylko że istotne sa też proporcje boków ale to to powinien pamiętać Charlie. Cóż...to sa te niewielkie różnice w ofertach ;)

Charlie
13-09-2011, 08:33
Witam,

Dostałem wycenę okien z MS, niby ok ale jedna rzecz mnie zastanawia, grubość szyby w dużym szkleniu - wiem że o tym już było i to nie raz ale ciężko się przekopać przez tyle stron i znaleźć konkretną odpowiedź - mianowicie mam okno, fix w ramie, o wymiarach 3200 x 2150 dzielone na pół, czyli wychodzi 1600 x 2150, a szklenie które mi zaproponowali, i twierdzą że jest ok, to - 4/16/4/16/4,
Pytanie, czy aby przy takim rozmiarze, szyba zewnętrzna i wewnętrzna, nie powinny być 6mm, czyli 6/16/4/16/6 ???

Thx
Statyka na 4 mm jest na granicy.

Sugerowałbym 5mm (będzie taniej) w przypadku skrzydeł rozwiernych balkonowych + strefy częstych wiatrów (góry lub wybrzeże Bałtyku).

A jak nie to o`k.

P.S stosunek boków dla szyby to 1:6 a hartowanego szkła 1:10

bombelo
13-09-2011, 08:57
jareko

kilka stron wczesniej zamiesciles zdjecie takiego najazdu z rolka w oknach heki
wiesz moze ktos jest producentem tego najazdu z rolka bo winkhaus to chyba nie jest ?

i moze wiesz gdzie to ewentualnie kupic ?

jareko
13-09-2011, 09:22
a tu mi zadałeś klina - nie wiem

witek86
13-09-2011, 10:11
rolka schuco wiec pewnie oni robia!

bombelo
13-09-2011, 10:27
a skad wiesz ze t schuco ? jest tam wybite logo ?

wydaje mi sie ze robi to jakis krajowy producent tyle ze nie wiem gdzie to kupic ?

winkhaus to chyba raczej nie jest

krolikos
13-09-2011, 12:02
Statyka na 4 mm jest na granicy.

Sugerowałbym 5mm (będzie taniej) w przypadku skrzydeł rozwiernych balkonowych + strefy częstych wiatrów (góry lub wybrzeże Bałtyku).

A jak nie to o`k.

P.S stosunek boków dla szyby to 1:6 a hartowanego szkła 1:10


Dzięki Charlie, u mnie ani góry ani morze, więc ok,
Nie wiedziałem że można wstawić 5mm myślałem że są 3,4,6 mm popytam czy robią na 5mm i jak będzie faktycznie taniej to wezmę, jak nie to może choć od wewnątrz dam 6mm w razie jakby dzieciakowi coś nieumyślnie z reki wyleciało :)

witek86
13-09-2011, 13:46
a skad wiesz ze t schuco ? jest tam wybite logo ?

wydaje mi sie ze robi to jakis krajowy producent tyle ze nie wiem gdzie to kupic ?

winkhaus to chyba raczej nie jest

bo jak je domawiałem to w katalogu jest pod pozycja"rolka schuco" dlatego tak wnioskuje !

swistak81
13-09-2011, 14:10
A powiedzcie mi.
W jednym pakiecie 3-szybowym, środkowa szyba jest w jednym miejscu pomaziana (smugi jak po nieumiejętnym myciu okna).
Wyczyścić się oczywiście nie da. Czy mogę wymagać wymiany tego pakietu? Jak to jest?

witek86
13-09-2011, 15:03
Możesz wymagac i powinienś bo to raczej nie twoja wina!
z uwzglednieniem takiej reklamacji niepowinnienesc miec raczej problemów

Charlie
13-09-2011, 16:59
A powiedzcie mi.
W jednym pakiecie 3-szybowym, środkowa szyba jest w jednym miejscu pomaziana (smugi jak po nieumiejętnym myciu okna).
Wyczyścić się oczywiście nie da. Czy mogę wymagać wymiany tego pakietu? Jak to jest?

Oczywiście -tylko na piśmie składamy reklamacyjkę ( może być w formie elektronicznej ).

Charlie
13-09-2011, 17:02
Dzięki Charlie, u mnie ani góry ani morze, więc ok,
Nie wiedziałem że można wstawić 5mm myślałem że są 3,4,6 mm popytam czy robią na 5mm i jak będzie faktycznie taniej to wezmę, jak nie to może choć od wewnątrz dam 6mm w razie jakby dzieciakowi coś nieumyślnie z reki wyleciało :)

Grubości szkła monolitycznego, europejskiego: 1mm (laboratoryjne) ; 2mm ; 3 ; 4; 5 ; 6 ; 8 ; 10 ; 12 ; 15 ; 19 mm

Do wyboru i koloru :)

jareko
13-09-2011, 18:36
bynajmniej/ A tu nagle, może okazać się że 5mm jest traktowane jako szklenie niestandardowe i zonk - kosztuje więcej jak 6
Przeważnie firmy ograniczają się do jakiś tam standardów szklenia i stąd najpopularniejsze są szyby 4mm 6mm 8mm 10mm - choć 10 to mimo wszystko już rzadkość, bo jak klient dowie się ile za szybę ma zapłacić woli okno podzielić :)

slaku
13-09-2011, 22:09
dzisiaj dzwoniłem do klienta zapytać jak z wyceną okien i powiedział, ze wybrał pewien profil, bo uszczelki przy szybie praktycznie nie widać:D (chyba około 1,5mm różnicy z uszczelkami z mojego wycenionego systemu) No coraz lepsze kwiatki wychodzą ostatnimi czasy:D

jareko
13-09-2011, 22:51
a jak ci się to podoba? Może dla ułatwienia podam wymiar skrzydła, od krawędzi szyby po krawędź profila, by skalę "reklamacji" uzmysłowić,
wynosi 84 mm.
kolejny kwiatek - zapis w protokole odbioru
"parapet zewnętrzny, z lewej strony pochylenie 2,8 stopnia, z prawej pochylenie 1,8 stopnia - różnica 1,o stopnia - do wymiany i ponownego zamontowania"
A teraz zupełnie od czachy ale dla tych którzy szukają dziury w całym byleby tylko uszczknąć kasę lub wogóle nie zapłacić za usługę. A takich klientów - nie obawiam się powiedzieć wprost - cwaniaków - jest coraz więcej
Proszę przeczytać bardzo uważnie - realnie nie macie żadnych szans przed sądem, gdy wkur... sprzedawca wyśle Wam w końcu fakturę a później poda sprawę do sądu o zapłatę za wykonane prace - i nawet jak kolega Test będzie się tu burzył, to świetle prawa, sprzedawca ma sprawę wygraną
W dalszym ciągu obowiązuje PN-88-V-10085 a w niej punkt 5.3.5.4 "Sprawdzanie wykończenia powierzchni należy przeprowadzić przez oględziny nieuzbrojonym okiem z odległości 1,5 m oraz przez pomiar wad za pomocą suwmiarki lub taśmy stalowej" i jest cała tabela opisująca dopuszczalne wady i ich wielkość w milimetrach lub mm.kw. Pomijam już kwestię norm zakładowych które są wyznacznikiem odbioru wyroby opuszczającego fabrykę

T12345T
14-09-2011, 10:28
"parapet zewnętrzny, z lewej strony pochylenie 2,8 stopnia, z prawej pochylenie 1,8 stopnia - różnica 1,o stopnia - do wymiany i ponownego zamontowania"
Proszę przeczytać bardzo uważnie - realnie nie macie żadnych szans przed sądem, gdy wkur... sprzedawca wyśle Wam w końcu fakturę a później poda sprawę do sądu o zapłatę za wykonane prace - i nawet jak kolega Test będzie się tu burzył, to świetle prawa, sprzedawca ma sprawę wygraną
W dalszym ciągu obowiązuje PN-88-V-10085 a w niej punkt 5.3.5.4 "Sprawdzanie wykończenia powierzchni należy przeprowadzić przez oględziny nieuzbrojonym okiem z odległości 1,5 m oraz przez pomiar wad za pomocą suwmiarki lub taśmy stalowej" i jest cała tabela opisująca dopuszczalne wady i ich wielkość w milimetrach lub mm.kw. Pomijam już kwestię norm zakładowych które są wyznacznikiem odbioru wyroby opuszczającego fabrykę

1. Sprawa pierwsza i najważniejsza - nie będę się burzył !!! Zdrowy rozsądek przede wszystkim. Po obu stronach. To jest najważniejsze.

2. Sprawa druga - z normami i ich przywoływaniem na jakąś okoliczność trzeba uważać, bowiem nie stanowią one klasycznego źródła prawa, ich stosowanie nie jest obowiązkowe, a moc zapisów można uznać za wiążącą o ile strony w umowie tak postanowiły.

3. Sprawa trzecia - podpowiedź :-) :

Sąd Najwyższy uchwałą pełnego składu Izby Cywilnej i Administracyjnej z dnia 30 grudnia 1988 roku, III CZP 48/88, określił wytyczne w zakresie wykładni prawa i praktyki sądowej w sprawach rękojmi i gwarancji. Jedna z tez tego orzeczenia brzmi następująco:

"Wartość rzeczy i jej użyteczność zależą od spełnienia wymagań normalnego użytku, chyba że inaczej postanowiono w umowie. W warunkach masowej produkcji zaspokaja się normalny użytek. Należy go oceniać z punktu widzenia celu umowy i przeznaczenia rzeczy. Kryterium funkcjonalne, obejmujące przeznaczenie rzeczy i jej użyteczność, wysuwa się wyraźnie na plan pierwszy przed kryterium normatywno-technicznym. Zgodność z normą techniczną nie wyłącza skuteczności zarzutu istnienia wady fizycznej rzeczy. "

Gwoli wyjaśnienia znaczenia i procesowej wartości tego zapisu: Uchwały pełnego składu Sądu Najwyższego, składu połączonych izb oraz składu całej izby z chwilą ich podjęcia uzyskują moc zasad prawnych. Natomiast skład siedmiu sędziów może postanowić o nadaniu jego uchwale mocy zasady prawnej. Uchwały Sądu Najwyższego w formie zasady prawnej mają moc powszechnie obowiązującą. Pozostałe wiążą tylko w sprawie, w związku z którą zostały podjęte.

jareko
14-09-2011, 10:57
czy Wy, Prawnicy, nie możecie czegoś napisać po ludzku ? By było jasne i klarowne? ;)

T12345T
14-09-2011, 11:31
czy Wy, Prawnicy, nie możecie czegoś napisać po ludzku ? By było jasne i klarowne? ;)

To oni! To oni! Jestem niewinny:-). A swoją drogą co tam jest niejasne odnosząc ten zapis do produktu "parapet zewnętrzny"? Moim zdaniem zadaniem parapetu zewnętrznego jest skuteczne odprowadzanie wody opadowej z obrębu ościeży okiennej na zewnątrz, poza lico muru konstrukcyjnego. Jeśli ta jego funkcja jest spełniona, to... .

jareko
14-09-2011, 11:37
ja to wiem, Ty także wiesz, tylko klient tego 1 procenta przeboleć nie może ;)

bombelo
14-09-2011, 13:18
jareko a to ty z tym parapetem popelniles ten 1 stopien :-)

jesli tak no to wiesz - wpadasz na pomiar, instalacje - ciach bach poziomice laserowe milimetry itp
klient to widzi, robi wielkie oczy a potem

nie moze pogodzic sie ze ma 1 stopien roznicy - tragedia rwac, skuwac i poprawiac :-)

T12345T
14-09-2011, 13:32
ja to wiem, Ty także wiesz, tylko klient tego 1 procenta przeboleć nie może ;)

jareko, weź Ty gościa na 1% eksperyment. On stawia flaszkę 40% gorzałki, Ty 39%. Wypijacie najpierw jego, a potem, aby zobaczyć różnicę 1%, Twoją. Jak po wypiciu Twojej gość będzie mniej nawalony niż po wypiciu swojej... trudno ma rację:-).

jareko
14-09-2011, 13:34
jareko a to ty z tym parapetem popelniles ten 1 stopien :-)
tak wyszło - ja

mjakob
15-09-2011, 08:08
wszystko TAK za wyjątkiem niby różnicy pomiędzy 0,5 a 0,6 w odcieniu - wydaje Ci się.

P.S. nie pytałeś to nie otrzymałeś odp.. Tak na poważnie to nie ma o co kopii kruszyć - taka technologia i już.

Nie pytałem, ale sądzę sprzedawca mógłby się trochę "wysilić", to istotna kwestia. Nie każdy jest omnibusem ;-)
A różnica między 0,5 a 0,6 jest zauważalna. Oglądaliśmy po 100 razy pod każdym kątem.

A okna są Jezierskiego.

karolekk
15-09-2011, 09:01
jak ja jeszcze wiosną myślałem że w tym roku podołam zaknąć budynek :( to jeden ze sprzedawców mówił coś takiego, że są dwa rodzaje szyby u=0,5.
różnią się odstępem między szybami i właśnie kolorem szyby. różnica w cenie nie była jakaś powalająca ale ponoć wizualnie byłaby znaczna różnica.
jak znajde gdzieś oferty to napisze oznaczenia tych szyb.

marmax
15-09-2011, 09:14
A skąd są te dane?

Od producenta szyb, chodzi o pakiet 4/16/4/16/4

Charlie
15-09-2011, 12:03
Od producenta szyb, chodzi o pakiet 4/16/4/16/4

...ale którego - Press Glas, Glaspol, IGP etc. ?

bettka
18-09-2011, 17:07
Mam niewielką wiedzę na temat okien i pilną potrzebę ich zamówienia "na już", poradźcie proszę, czy te firmy to mniej więcej ta sama jakość czy ustawiają się jakoś od najlepszej do najgorszej? Dodam, że szukamy okien 6-komorowych (profil klasy A), z pakietem 3-szybowym, z ciepłą ramką. Na temat tego, jak wygląda montaż nie rozmawiałam jeszcze z żadną firmą, na razie skupiam się na produkcie. Biorę pod uwagę tylko firmy o w miarę ugruntowanej pozycji, istniejące kilkanaście lat na rynku. A oto oferty, kolejność przypadkowa na razie:
1) Oknoplast Platininium Evolution, profil Veka, okucia Mako
2) Okno-Pol EuroFutur Elegance, profil Kommerling (podobno jako jedyny produkowany w Niemczech?), okucia Roto
3) Avante Forte, profil Zendow (chyba? bo jeszcze nie byłam w ich salonie osobiście), okucia nie wiem jakie
4) OknoPlus art Thermo, profil Brugmann, okucia Winkhaus

A może powinnam jeszcze jakąś firmę poprosić o ofertę? Wiem, że wielu wyjadaczy FM poleci profil Schucco, ale obawiam się, że nas nie stać na te okna.
O co pytać sprzedawców i jak powinien wyglądać prawidłowy montaż, szczególnie drzwi balkonowych z tzw. obniżonym progiem?

marmax
19-09-2011, 07:16
... ale obawiam się, że nas nie stać na te okna...

Hm skoro wyceniałaś Evolution to raczej Cię stać na większość okien i profili oferowanych w Polsce.

bettka
19-09-2011, 08:09
Hm skoro wyceniałaś Evolution to raczej Cię stać na większość okien i profili oferowanych w Polsce.

hm, nie wiem czy mnie stać, bo wszystkich nie wyceniałam. Platinium wyceniłam, bo mają je znajomi i sa zadowoleni. Powiem tak: Platinium nie jest aż tak dużo droższe niż pozostali wymienieni producenci i mieści się cały czas w naszym budżecie, aczkolwiek chętnie zaoszczędziłabym tą kwotę :-).

A na profilach Schucco to kto produkuje, oprócz Jezierskiego?

szukamokien
19-09-2011, 10:45
Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.

autorus
19-09-2011, 10:57
Ostatnio miałem taki przypadek, że brat remontuje dom, wymiana 14 okien. Znalazł odpowiednie właśnie u lokalnego producenta, parametry uw=1,35, i wyszło mu 11tys z montażem bo wziął jednoskrzydłowe ze szprosami. Wymiary okna to jak pamiętam 120x170cm. Ale ostatnio do mnie dzwoni bo mu polecałem MS, ze znalazł sprzedawce i okna wychodzą tylko trochę drożej a parametry uw=0.9, nie jestem pewien ale chyba coś ok 13tys z montażem. To tak ode mnie z ostatniego tygodnia. Okolice to Ciechanów.

witek86
19-09-2011, 11:39
Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.

to zależy jakie okna z poszczególnym firm chcesz wybrać!sam jezierski ma 6 róznych okien do wyboru i to nie są różnice wygladu tylko poszczególnych parametrów okna,oknoplast napewno z kolejne 3 aluplast i brugmann to nazwa profili i w zaleznosci od producenta moze ci on na tym zrobic okna dobra a moze i zrobic sztuke!
ja polecam schuco :)

witek86
19-09-2011, 12:05
to moze nie wyceniłas evolution 2 tylko zwykłe platinium bo cennowo napewno spokojnie jezierski czy heka na schuco cennowo bedzie bardzo podobnie!
choc moze w zielonej górze inaczej liczymy:) i oknoplast tu moze tez mniej woła:)

jareko
19-09-2011, 13:19
Witam, bardzo prosze o pomoc w wyborze okien z ternu Radomia - mamy juz kilka wycen, bylismy we paru firmach i wahamy się pomiędzy oknami Jezierskiego, Brugmanna, Oknoplast, Aluplast lub Rąbień. Które z nich maja najlepsze parametry i jak sprawuja się już "użytkowane". Będziemy wdzięczni za każda odpowiedź.Rozrzut profili jak i zapewne cen uniemożliwa jakąkolwiek odpowiedź na tak postawione pytanie - sorki
Tak jak Witek podpowiedział, musisz wiedzieć najpierw jakich okien potrzebujesz i do JAKIEGO domu

Przeczytaj sobie na spokojnie wypowiedź z innego wątku - to powinno być motto każdego, stojącego przed dylematem wyboru oferty

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179088-Oknoplast-THERMIC-90&p=4904408&viewfull=1#post4904408

Warto zastanowić się nad tym tekstem i wziąć go sobie do serca

bettka
19-09-2011, 21:49
Aż zerknęłam do oferty, a tam napisane PLATINIUM EVOLUTION.
A czy Jezierski ma nadal takie opóźnienia w dostawie?
Właśnie uświadomiłam sobie, że do wyceny na pewno coś jeszcze dojdzie: a to ciepły montaż a to poszerzenie progu czy jak to się nazywa :-( Fajnie byłoby, gdyby jednak było trochę taniej niż w Oknoplaście...

owp
20-09-2011, 07:16
Witam ponownie w tym wątku.
Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas, kiedy będę musiał wybrać okna do domu, proszę o poradę.
Zastanawiam się, czy jest sens montować je jeszcze w tym roku (listopad)? Pytam o kwestie techniczne (trochę boję się o duże okno przesuwne) oraz finansowe (taniej?).
Tak w zasadzie to nie są mi na gwałt potrzebne już teraz, ale byłaby jedna rzecz z głowy, a może coś przez zimę uda się zrobić dzięki temu (np. elektrykę)....
Druga sprawa to poruszana już tutaj kwestia szyb P2 - otóż ktoś pisał, że montuje je od wewnątrz. Spodobało mi się to rozwiązanie, ale może są jakieś istotne wady, o których nie doczytałem? A może nie ma co przepłacać (choć niewiele) i lepiej P0? Sprzedawcy okien byli raczej zdziwieni (jeden pozytywnie), ale panuje zasada 'klient nasz pan', więc o wadach za dużo nie mówili.
W ogóle byłem w kilkunastu chyba punktach i nie za często można porozmawiać z kimś, kto się dobrze orientuje w temacie. Na przykład akcentowany tu przez ekspertów problem max. wymiarów, czy belek poprzecznych w wysokich oknach, jest kwitowany tak - 'u słabszych producentów tak jest, ale u nas nie ma problemu...'.
Na koniec jeszcze jedna prośba - jak ktoś ma wartych polecenia montażystów/sprzedawców okien ze Śląska, proszę o wiadomość na priv.

jareko
20-09-2011, 09:06
Nikt nie wie jaka pogoda będzie w listopadzie. Jeśli nie masz presji na szybkie wprowadzenie sie to lepiej przenieść montaż na wiosnę. Niektóre firmy już mają promocje na odbiór w marcu by rozładować spietrzenie zamówień

witek86
20-09-2011, 10:19
Zawsze to jakiś rabacik dodatkowy napewno dostaniesz:)
Ponoć zima ma przyjsc szybko w tym roku,ale jeśli się nie sprawdzi ...
no ale pozostaje dylemat czy nie lepiej wstawić okienka i sobie coś dziubać w środku przez ten czas?
No i zawsze dodatkowa opcja na zrobienie imprezy sylwestrowej jest:D

shaman
20-09-2011, 14:59
Nikt nie wie jaka pogoda będzie w listopadzie. Jeśli nie masz presji na szybkie wprowadzenie sie to lepiej przenieść montaż na wiosnę. Niektóre firmy już mają promocje na odbiór w marcu by rozładować spietrzenie zamówień

A ja na ten przykład wolałbym okna mieć zamontowane już teraz. Czekam już w końcu tak długo, że nawet pewien uznany sprzedawca przyznał mi jakąś specjalną nagrodę dla cierpliwego klienta. Niestety nie wiem co to za nagroda.. chciałem zapytać, ale nie odbiera telefonu :(

Michal.P

slaku
20-09-2011, 21:41
Ale fajnie, euro poszło w górę, to i podwyżka okien u mnie....

lobazka
21-09-2011, 23:07
W projekcie mojego domu mam okna które łączą się w rogu pod kątem 90 stopni. W rogu znajduje się słupek podtrzymujący strop o wym. 80x80x4 mm. Jestem już po trzech wycenach okien i żadna firma nie podała konkretnego sposobu na rozwiązanie tej kwestii (cały czas są w trakcie szukania). Czy ktoś mógłby podsunąć rozwiązanie? Zależy mi na tym aby łączenie nie było strasznie szerokie (betonowy słup nie wchodzi w grę) i było "ciepłe" (okna z pakietem trójszybowym, ściana Solbet 600, ocieplenie prawdopodobnie 15-20 cm). Inwestycja realizowana na Podkarpaciu, więc jak ktoś przy okazji jest w stanie polecić firmę i montażystów z tego regionu to będę niezmiernie wdzięczna.

jareko
21-09-2011, 23:12
naprawdę nie mają metody?
Montuje sie normalnie do słupa na taśmy rozprężne i odpowiednie śruby, później jest tylko kłopot - z ociepleniem tej stali - ale styropian na pianę do klejenia styropianu spokojnie można przymocować, siatka etc etc jak przy normalnym wykończeniu elewacji
Zakładam że słupek znajduje się blisko lica ściany
Ale jeśli jest w cofnięty to zależy ile jest cofnięty względem planowanego położenia okna
Jeśli o głebokośc zabudowy profila to można dodać poszerzenia, póżniej albo maskownicę z blachy na samym winklu albo (jeśli będzie miejsce) łącznik kątowy
A najlepiej, jeśłi jeszcze nie powstał dom, zgłosić sie do architekta by tak zaprojektował wieniec nadproża by możliwe było obycię sie bez tego stalowego podtrzymania

lobazka
21-09-2011, 23:22
O to chodzi, że słupka jeszcze nie mam.. W projekcie jest cofnięty, ale budowlańcy czekają na sugestie firmy, która będzie okna wstawiać. No i problem w tym, że jeszcze nie wiem jaka to będzie firma, bo nikt do tej pory nie zaproponował żadnego logicznego rozwiązania (no poza jednym montażystą, który i doradził betonowy słup :) ) Jareko co byś proponował?

jareko
21-09-2011, 23:27
hmmm...
okna, poszerzenie, systemowy łącznik kątowy
Słup cofnięty o głębokość zabudowy profila
i szukać dobrej ekipy która to potrafi wymiarować a później zamontować

lobazka
21-09-2011, 23:40
Konkretna odpowiedź w kilka minut -dziękuję za pomoc. Tylko co do tej ekipy to jestem pełna obaw....

jareko
22-09-2011, 00:15
a i jeszcze idąc dalej. By wszystko ładnie grało w elewacji, proponowałbym zakryć dość szerokie poszerzenia i łącznik kątowy styropianem i zrobić na nim normalną obróbkę elewacyjną - ale to wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i czy okna mają byc w okleinie czy białe - jak okleina - może pozostać, jak białe lepiej zakryć
ale to tylko moje spostrzeżenia estetyczne

karolekk
22-09-2011, 17:56
kiedy okniarze zaczynaja promocje w stylu liscie spadaja z drzew tak jak i ceny u nas ?
Mam nadzieje ze na wiosne okna juz bede mial montowane wiec moze warto zamowic jesienia, czy radzicie poczekac do stycznia bo w zimie bedzie taniej ?
Jak to wygladalo wczesniej ?

jareko
22-09-2011, 18:00
Oknoplast chyba jako pierwszy wprowadził "promocję zimową" i chyba teraz część zawalonych robotą firm ma także coś takiego u siebie.
Ja też poszedłem w ich ślady :)

bwojtek
22-09-2011, 18:45
kiedy okniarze zaczynaja promocje w stylu liscie spadaja z drzew tak jak i ceny u nas
Może wtedy, kiedy euro spadnie do 4,0PLN. Na razie to należy się spodziewać podwyżek.

agnieszkakusi
22-09-2011, 18:59
dokładnie, euro zaczyna wariować:(

jareko
22-09-2011, 19:52
Cześć producentów już ogłosiła podwyżki od października, część wprowadziła je już we wrześniu, ale mimo wszystko podejrzewam, że Oknoplast dalej będzie miał promocję zimową czy jak ją tam zwał

Charlie
22-09-2011, 20:21
Może wtedy, kiedy euro spadnie do 4,0PLN. Na razie to należy się spodziewać podwyżek.

w kantorze jest już po 4,6 zakup.

Obstawiam 4,90 - 5,00 PLN na święta BN :(

Arturo72
22-09-2011, 20:34
Ja też poszedłem w ich ślady :)
Pozwoliłem sobie wysłać zapytanie ;)

R&K
23-09-2011, 15:09
chwilke sie nie odzywalem w temacie okien
duzymi krokami zbliza się chwila wyboru okien

i tu moje pytanie do ekspertów
Rehau Geneo czy SCHUCO SI82+ ???

jakieś istotne różnice? mogą mi Panowie i Panie wskazać ?

a przy okazji chciałem w tym miejscu pozostawić swój komentarz do najnowszej oferty FAKRO - obecnej na reklamach w FM - cena nie adekwatna do jakości !!! ciekawe kto im to kupi, JA NIE!!!!

jareko
23-09-2011, 15:12
pozwolisz Domie Pasywny że ja się nie wypowiem ? Niech inni zabiorą głos. Nie będę w tym porównaniu obiektywny ;) tym samym znasz już moje zdanie :)

R&K
23-09-2011, 15:40
wiem wiem ,

Twoje zdanie już znam , ale może coś zasugerujesz mi w kwestii okien dachowych ? tu widać postęp w Uw idzie bardzo powoli , i każą sobie płacić jak za "zboże"

może inni się wypowiedzą? ktoś sprzedaje Rehau ?ktoś użytkuje jakieś merytoryczne różnice mnie interesują

jareko
23-09-2011, 15:46
odpowiem tak, do domów pasywnych nie stosuje się okien dachowych :) bo choćby nie wiem jakie były generują straty
Mam drewniane Rehau, z normalną szybą tyle tylko że hartowaną i nie mam z nim żadnych kłopotów od 12 lat (ale ten czas leci :( )

Brass
23-09-2011, 15:56
Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.

R&K
23-09-2011, 16:09
Ciekawe też jaką mają cenę.
no właśnie ze względu na cenę temat mnie zaciekawił

a okna dachowe - wiem ... nie powinno być, poddasza uzytkowego też nie , nie można mieć w życiu wszystkiego - dlatego kosztem pewnych strat stawiamy na funkcjonalnosci - pisałem o tym w jednym z pierwszych wpisów w dzienniku budowy - sam nick - trochę na przekór

jareko
23-09-2011, 16:16
:) i to jest rozsądne podejście :) Nie dajmy się zwariować, dom jest dla nas a nie odwrotnie

R&K
23-09-2011, 16:20
to jeszcze jedno pytanie
jak to jest ze dla okien dachowych Fakro potrafi zejść do 0,53 przy tak małym oknie? a tradycyjne okna maja gorsze parametry ?

w sumie to sama szyba ma 0,5

Arkady1978
23-09-2011, 16:29
Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.

Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?

jareko
23-09-2011, 16:54
a jakże by inaczej? Dobry bo tani ;)
Ach i jeszcze zamontowany za darmo lub za złotówkę od sztuki - ideał po prostu ideał ;)

R&K
23-09-2011, 17:11
slaku - skad dokladnie jestes ? i jakie okna TY sprzedajesz??

Brass
23-09-2011, 19:55
Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?

Nie stwierdziłem nigdzie, że "jeśli to VEKA to może być nawet od byle kogo". Zdażyło mi się raz złożyć dwa zlecenia u poleconego producent, który to większość produkcji exportował na zachód. Jedno było z Alphaline a drugie z Perfectline, i z oby dwoma mam do tej pory kłopoty. Mówie tylko, że okna dobrze wykonane z Alphaline nie ustępują w niczym GENEO i Si82+, a mają tą przewagę, że są tańsze. I tyle.

ellik
24-09-2011, 15:29
Witam wszystkich :) Mam pytanie; nasze okno tarasowe wg projektu ma być 180x245cm, dwuskrzydłowe z przewiązką. Chcielibyśmy takie okno w kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili? Ewentualnie na jakim profilu dałoby się zrobić takie okno?

jareko
24-09-2011, 15:49
Schuco na pewno, Brungman o ile pamiętam też ale... w obu wypadkach profil pośredni

bwojtek
24-09-2011, 16:42
Witam wszystkich :) 180x245cm... ...dwuskrzydłowe z przewiązką... ...kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili?
Dla wielu profili są to wymiary nieosiągalne w kolorze (co nie znaczy, że sprzedawcy tego nie zaproponują). Można to wykonać na profilu pośrednim jak sugeruje jareko lub na "zwykłym" w technologii wklejania wkładów szybowych (i to bez przewiązki).

zorba-
24-09-2011, 16:59
to jeszcze jedno pytanie
jak to jest ze dla okien dachowych Fakro potrafi zejść do 0,53 przy tak małym oknie? a tradycyjne okna maja gorsze parametry ?

w sumie to sama szyba ma 0,5

:welcome:Witam pasywniaka z Rzeszowa,bo ja też z Rzeszowa no ale ja to energooszczędny i tradycyjny i dobrze ocieplony.Pustak nasza Hadykówka:bash:raczej najlepsza na runku,wylewka perlitowa 20cm (zamiast styropianu),ściany 20cm ,dach 30cm wełna, okna dachowe już założyłem właśnie FAKRO drewniane 3-szybowe. Co do okien idrzwi to też chcę dać drewniane, najprawdopodobniej www.pozbud.pl tą wersję z aluminiową oprawą na zewnątrz ,lub www.natura.pl, też drewniane zaluminium. Ogrzewanie podłogowe w całości no i pompa ciepła.Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła? Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?

Arturo72
24-09-2011, 17:34
Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła?
Zdecydowanie,ale to nie ten wątek ;)
Koszt całego c.o to ok.6-8tys.zł :)

dominiqu
24-09-2011, 19:17
Zadam pytanie jakich wiele w tym temacie. Mam wyceny okien z eurokoloru na Si82 i ekono 86 o lepszym współczynniku, ale nie w tym problem. Nie macałem tych ekono wiec nie wiem nic o sztywności tego profilu. Więc nie wiem które lepsze?

jareko
24-09-2011, 19:19
...Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?Nic nie sądzę ;)
Jestem popaprany ;)
Subiektywnie uważam, że okna drewniane to już zabytek. Widziałem wiele okien drewnianych po kilku i kilkunastu latach, wyglądających tak szkaradnie, tak brzydko, że daleki jestem od ich zachwalania.
Leń jestem jak cholera i na samą myśl o konserwowaniu drewna wysypki dostaję.
Tak ja sądzę
A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta ;) i mnie się takie okna wogóle nie podobają
Sorki - ale to moje zdanie, prywatne, jako Jarosław "Jareko" Cichawa wypowiedziane a nie jako jakiś tam doradca na jakimś tam Forum ;)

bwojtek
24-09-2011, 19:34
A nakładka aluminiowa to dla mnie tylko krojenie klienta ;) i mnie się takie okna wogóle nie podobają
Wiem Jareko, że nie masz większego kontaktu z nowymi oknami drewnianymi. Dlatego dorzucę moje skromne zdanie: okna drewniano-aluminiowe to jedyne okna "drewniane" jakie byłbym gotowy zamontować we własnym domu. Od zewnątrz "wieczne" aluminium a wewnątrz "natura". Gdyby nie ta cena...
Uważam, że to doskonałe rozwiązanie. Ekonomicznie wątpliwej zasadności. Ale jak ktoś buduje dom marzeń i z kasą się nie liczy to polecam.

ellik
24-09-2011, 22:11
Dzięki wielkie panowie! :) Poszukałam już sobie co to jest ten profil pośredni i mam nadzieję, że różnica w szerokości w porównaniu do profilu okiennego (inne okna na tej samej ścianie ale w innym pomieszczeniu) nie będzie się za bardzo rzucała w oczy. W każdym razie ulżyło mi, że takie okno da się w ogóle zrobić.

jareko
24-09-2011, 22:54
to raptem 20mm szerzej
Tylko jedna uwaga dla estetów - jak macie zestaw: okno z balkonem, czy tez jakiekolwiek inne połączenie okien ze sobą gdzie w przypadku jednego okna musi się pojawić profil pośredni to od razu sąsiedni element zestawu zróbcie także na pośrednim. Mimo wszystko 2 cm różnicy widać gdy dwa okna stykają się ze sobą

finlandia
26-09-2011, 16:49
Wiziałem ostatnio balkony na 249..w kolorze, bez poprzeczek. Z firmy, którą wycofałem z oferty 4 lata temu za ogólną taniochę. Wykonanli bez mrugnięcia okiem. Klient byl dumny, że znalazł taniej u lokalnego dealera niż u lokalnego Producenta, a i podkreślił :"gwarancja była do 240".

Kurczę, jaki ten świat jest porąbany. Jak to powiedział kiedys któryś z naszych kologów (chyba Stary ): szczyt snobimu: samochód musi być lepszy od sąsiada, ale okna tańsze..

bettka
26-09-2011, 22:22
Może ktoś jeszcze coś dorzuci ze swoich doświadczeń? Jak byście uszeregowali te firmy pod względem jakości produktu?

Charlie
26-09-2011, 23:42
nad głupotą nie ma co szat rwać :)
Ja jestem na etapie wymiany okna werandowego - z plastiku na drewno. Po 10 latach użytkowania rozpadła się Veka 3K.
Nie wiecie co mam zrobić z tym plastikiem po wymianie ?
Na śmietnik wywalić czy jak ?

jareko
27-09-2011, 07:56
zawrzeć w umowie z ekipą która ci będzie robić wymianę takie słowa w zakresie prac montażowych - "wywoź okien z terenu posesji" i nie ty masz problem

finlandia
27-09-2011, 11:25
Nie mniej jednak problem nadal jest.. ja mam trochę starych ram plastikowych i na żadnym wysypisku nie chcą ich przyjąć. Ciekawe kiedy producenci zaczną wywiązywać się z obowiązku odbierania starego produktu, ktory jest zastępowany nowym. Nie wyobrażam sobie..
a może nie dotyczy to branży stolarki? Bo w agd czy RTV już sobie z tym poradzono - każdy sklep ma obowiązek przyjąć stary sprzęt, nawet jeśli był kupiony w innym punkcie. I te przepisy egzekwuje Inspekcja Handlowa.

Charlie
27-09-2011, 20:09
zawrzeć w umowie z ekipą która ci będzie robić wymianę takie słowa w zakresie prac montażowych - "wywoź okien z terenu posesji" i nie ty masz problem

A Ty, drogi Jarku - gdzie utylizujesz wymienione ramy PVC i szkło z nich wyjęte ?

Oczywiście, nie podejrzewam Ciebie, że do Kampinosu wywozisz ale tak z ciekawości - co robisz z ramami PVC, szybami wyjętymi z nich i okuciami ?

jareko
27-09-2011, 20:21
Nic nie robię. Ościeżnice drewniane pracownicy wywożą do siebie na opał. Reszta jak i całość okien z tworzywa -podstawiany jest kontener przez firmę i dalej nie znam losów odpadów. Płacę fakture i tyle. Nie jest to tanie rozwiązanie ale skuteczne.

IVO333
27-09-2011, 22:24
Ja jestem na etapie wymiany okna werandowego - z plastiku na drewno.

Chyba już dość długo ten etap Twojego życia trwa? Przynajmniej piszesz o tym regularnie od paru miesięcy przynajmniej. Jeszcze trochę to w bajaniach ludowych o "Niemcach co plastik wyrzucają i drewno wstawiają" zajmiesz miejsce Niemców.....

Charlie
28-09-2011, 21:32
mam w domu trochę okien plastikowych - wymieniam je stopniowo w miarę możliwości finansowych. De facto co zimę pada kolejny zestaw.
Dla producentów okien PVC to kapitalny interes pod warunkiem, że Inwestor wymieni je ponownie na plastikowe - he,he,he.

Kodnam
30-09-2011, 19:00
Witam.

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?
Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

Pozdrawiam, Przemek.

Princesa
30-09-2011, 19:19
Mam mały dylemat
Roboczo zakładam, że zdecydujemy się na okna drewniane Urzędowskiego.

Okna na profilu Galux Oro z 3 szybami mają następujące parametry:
U dla samej szyby ~0,6
U dla całego okna ~0,98

Dla profilu Galux z 2 szybami
U dla szyby ~1
U dla całości 1,5

Takie parametry podał roboczo sprzedawca

Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.
Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4
Dla 2-szybowych Ug=1,1

Różnica w cenie przy podanych parametrach wynosi 4 tys. na całym zamówieniu - niby niewiele, ale...
Okien jest w sumie mało bo raptem 12 (łącznie z piwnicznymi i HSem) więc przy takiej ich ilości 4 tys. jakąś tam różnicę robi.

Zastaawiam się czy w domu z trzyszybowymi oknami nie będzie ponuro :P
I kwestia tego, po ilu sezonach grzewczych ta różnica się zwraca?
Dom średnio energooszczędny ;) U ściany na poziomie 0,18
ogrzewanie gazowe podłogowe
rekuperacja

ale np. okna dachowe wzięliśmy zwykłe i myślę intensywnie czy pozostałe brać cieplejsze czy nie
Większość okien jest od strony południowej i zachodniej

A może cieplejsze od północy? (2 okna)

Brass
30-09-2011, 19:42
Witam.

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o jakości okien z firmy Foltyn z Turzy Śląskiej (okolice Wodzisławia Śl.)?
Mam od ich przedstawiciela dość dobrą ofertę na okna PVC na profilu Brugmanna, ale nic nie wiem o tej firmie; przedstawiciela tych okien mam blisko i słyszałem, że dobrze montują.

Pozdrawiam, Przemek.

Sprzedałem trochę okien z Foltyna i nie mogę narzekać. Moi klienci również nie narzekają.

Kodnam
30-09-2011, 20:06
Sprzedałem trochę okien z Foltyna i nie mogę narzekać. Moi klienci również nie narzekają.

Dzięki za informację.
Czy te okna w Twoim domu na profilu Salamander Streamline też są z Okien Foltyn?

Dawidol
30-09-2011, 21:24
U mnie przy montażu okien nie było żadnych problemów. Montażyści sami spytali czy stare plastiki zabrać czy zostawić. Oczywiście, że nie zależało mi na pamiątkach;P
Żadnych śmieci..

T12345T
30-09-2011, 21:51
Zastanawia mnie jednak przepuszczalność światła i co za tym idzie - ciepła od słońca do wewnątrz.
Dla Galuxów 3-szybowych Ug = 0,4
Dla 2-szybowych Ug=1,1



Wasza Wysokość :-) współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości:-)

Brass
30-09-2011, 21:52
Dzięki za informację.
Czy te okna w Twoim domu na profilu Salamander Streamline też są z Okien Foltyn?

Nie. Moje okna są z ALSECCO Nysa.

Princesa
30-09-2011, 22:32
Wasza Wysokość :-) współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości:-)

:rotfl:
chrupiąca kokosowa...
Hmmmmmmm
No to teraz już nic nie wiem.
W karcie produktu (certyfikat zgodności jakiejśtam) nie ma nic o współczynniku Lt...
Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?

T12345T
30-09-2011, 22:42
:rotfl:
chrupiąca kokosowa...
Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?

Wasza Chrupiąca Kokosowa Wysokość, tylko i wyłącznie, gdyby zamiarem Waszej Chrupiącej było kupienie samej szyby:-). Przy zakupie okien do domu Waszej Kokosowej, to już nie jest takie proste, o czym donosi uniżony chrupacz Waszej Wysokości. Mniam:-)

finlandia
01-10-2011, 10:49
Oj potraficie czasem rozbawaić :D
Ogólna uwaga - firma o której oknach myśli Princessa trochę lekceważy temat wiedzy swooich dealerów o właściwościach okien.. Tzn. oni badania niby mają (jak ktoś chce to podeślą) ale żeby wyjść z pomocą w ich prawdiłowej interpretacji to już gorzej. A może też trzeba się o to prosić..
Inna sprawa - oni uważają, że dają narzędzia - a o ich używanie niech się zatroszczą sprzedawcy..
Także Test - myślę że to wielkie pole do działania dla Twojego Oknotestu - bardzo wielu sprzedawcom, u WIĘKSZOŚCI Producentów w Polsce brakuje elemetarnej wiedzy o sprzedawanych produktach i przydałoby się im niezłe szkolenie.. .

Princesa
01-10-2011, 10:52
I tak sprzedawca z Wielickiej z Krakowa jest całkiem przyzwoity, dzwonił chyba z 5 razy do fabryki, gadał z jakimś technologiem, z kimś tam jeszcze i co się dowiedział, przekazywał dalej. Ale ogólnie rzecz ujmując sam z siebie nie grzeszył nadmiarem informacji ;)

Finlandio jakie więc parametry ma okno o wymiarach zbliżonych do 120x150?
2 i 3 szybowe?
Ja się skłaniam ku 3szybowemu, ale tak dla porównania.
Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?

T12345T
01-10-2011, 13:53
Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?

Przepuszczalność światła i energii do dwie właściwości szyb. Wartości współczynników g i Lt mogą być różne dla różnych zespoleń w zależności od właściwości szyb użytych do ich wykonania. O wartość tych współczynników właściwą dla wybranych przez Ciebie okien i przeszkleń powinnaś pytać sprzedawcę. Producenci szyb nie robią z tego żadnej tajemnicy:-). Większość ujawnia te parametry w informacji towarzyszącej oznakowaniu CE. Nieco więcej na temat znaczenia i wykorzystania tych właściwości szyb znajdziesz tu:

http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-swiatlo.php
http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wiecej-swiatla.php
http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-promieniowanie-sloneczne.php
http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wspolczynnik-promieniowania-slonecznego.php

kamyk13
03-10-2011, 02:11
Witam
I mam już swoje MS-y - okna piękne, całość estetyczną psują klamki - do starego złota wsadzili srebrne wkładki do kluczy :confused:
Taka firma i taka wpadka :( Do tego kluczyki, no takie jakieś niedorobione ... ehhh

Na szybko, jakby ktoś pomógł, bo mam parę wątpliwości:
- W jednym z okien balkonowych mam kotwy dolne podczepione tylko na jedną śrubkę (druga wypadała w warstwie ocieplenia w ścianie, więc nie wkręcili :confused:), czy to może trzymać ??? Mam duże wątpliwości, a za chwilę robię wylewki.
- Na długości 1,2 m mam tylko dwie kotwy dolne (okno bez podziału RU 1,2 na 1,55h).
- Okna mam wystawione poza lico muru na szerokość ościeżnicy. Ocieplenie/uszczelnienie będzie robił fachowiec od ocieplania ścian z zewnątrz, jak najlepiej to rozwiązać? Z jednym już rozmawiałam- proponuje styropian i piankę montażową bez folii ? Ciężko tu znaleźć kogoś z doświadczeniem. BTW: przerażają mnie te prześwity na 2 do 3 cm po bokach niektórych okien, ciekawe jaka będzie ciepłochronność na nich, bo tam będzie tylko pianka i styropian.
Pozdrawiam

communique
03-10-2011, 11:16
Witam, mam pytanie do forumowych Ekspertów,
otóż dostałem wycenę na okna drewniane, w pierwszej ofercie wycenione zostały okucia maco multi matic, natomiast w drugiej, pochodzącej z tej samej firmy ale już po "negocjacjach" otrzymaliśmy cenę niższą natomiast w wyszczególnione zostały okucia maco multi trend. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakaś różnica między nimi? to znaczy zauważalna dla zwykłego użytkownika?

dziękuję i proszę o odpowiedź!

pozdrawiam!

bwojtek
03-10-2011, 12:30
okucia maco multi matic...
,,,okucia maco multi trend.
I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakaś różnica między nimi? to znaczy zauważalna dla zwykłego użytkownika?
To zależy od wymagań użytkownika. Oba rodzaje okuć spełniają podstawowe zadanie: pozwalają otwierać i zamykać okno. Różnice są w technicznych rozwiązaniach i możliwości doposażenia okuć w przeróżna opcje. Multi Matic to model o klasę wyższy.

mkala2
03-10-2011, 17:55
Witam
Ja tak się wetnę...

Proszę o poradę- chodzi o drzwi balkonowe dwudrzwiowe ( wnęka szerokość 1,80 x wysokość 2,35)
CZY musi być w nich ta pozioma podziałka na około 1/3 ich wysokości szyby.
Dzisiaj usłyszałam od sprzedawcy Drutexu że ta podziałka musi być, bo jeśli z niej zrezygnuję to utracę gwarancję na te właśnie drzwi.
Osobiście podobają mi się okna o jak największych powierzchniach/ bez podziałów/ szprosów.
A użytkownicy takowych drzwi/ bez podziałki czy coś się z nimi może dziać ? Proszę o pilną poradę.

jareko
03-10-2011, 18:08
w słoneczny dzień może zrobić się beczka uniemożliwiająca zamknięcie skrzydła bo zawadza o drugie

communique
03-10-2011, 21:28
To zależy od wymagań użytkownika. Oba rodzaje okuć spełniają podstawowe zadanie: pozwalają otwierać i zamykać okno. Różnice są w technicznych rozwiązaniach i możliwości doposażenia okuć w przeróżna opcje. Multi Matic to model o klasę wyższy.

dzięki za szybką odpowiedź! mam jeszcze tylko wątpliwość czy warto się domagać tych multimatic, czy może pozostać multi trend. Sprzedawca tłumaczył, że po doposażeniu multi trend w dwa grzybki anty wyważeniowe mamy multi trend także niby na jedno wychodzi - jak jest naprawdę?

pozdrawiam!

bwojtek
04-10-2011, 07:46
Nie wychodzi na jedno. Wejdź na stronę MACO i porównaj.

qubic
05-10-2011, 15:19
czy do Aluplasta Ideal 4000 można wstawić pakiet 3-szybowy?czy ten profil jest za wąski?

witek86
05-10-2011, 15:59
ad1.można wstawić 3szyby
ad2.tak profil wąski
"można?można!"
nie szukałeś czasem na iglo?

qubic
05-10-2011, 16:47
słyszałem że iglo ma cieńsze ściany a mam kilka szerokich okien 2,4m i podobno mogą być kłopoty

T12345T
05-10-2011, 18:24
słyszałem że iglo ma cieńsze ściany a mam kilka szerokich okien 2,4m i podobno mogą być kłopoty

Pozwolę sobie zadać dwa pytania:

1. Od kogo słyszałeś?
2. Ściany (które?) cieńsze (od jakich?)

qubic
05-10-2011, 21:44
Pozwolę sobie zadać dwa pytania:

1. Od kogo słyszałeś?
2. Ściany (które?) cieńsze (od jakich?)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172736-okna-drutex/page3&highlight=iglo

skresz
06-10-2011, 09:02
Mam szybkie pytanie do osób zorientowanych w temacie czy takie umieszczenie uszczelki jak na zdjęciu jest prawidłowe http://fotohub.pl/show/72a1d0377988fb489f3f7c2680909391/211485 i http://fotohub.pl/show/72a1d0377988fb489f3f7c2680909391/211486
chodzi o stronę zewnętrzną skrzydła a dokładnie po opadach woda nie spływa a gromadzi się w luce miedzy szybą a ramą

Brass
06-10-2011, 10:00
To jest stanowczo błąd. Profil uszczelki jest źle dobrany i do tego uszczelka jest niedbale założona.

witek86
06-10-2011, 10:33
oj to chyba wszystkie w okna w domku cos maja ;/ mozna sie wku...
qubik dom pasywny na 5 komorówce?3szyby w 70mm skrzydle? chyba idea domów energooszczednych jest taka ze teraz dasz troszke wiecej za wyzszy standard a później zyskujesz na mniejszych rachunkach

witek86
06-10-2011, 10:36
Jeśli mozna wiedzieć to jakie okna brałes pod uwage? bo w zielonej jest troche firm z aluplastem w ofercie

skresz
06-10-2011, 12:46
To jest stanowczo błąd. Profil uszczelki jest źle dobrany i do tego uszczelka jest niedbale założona.

brass dzięki za informacje, wszędzie mam takie uszczelki a firma mów że to normalne napisałem temat o tym problemie lecz nie ma chętnych do dyskusji z jednej strony rozumiem bo większość ludzi handluje wiec nie chcą się wtroncać ale z drugiej to chyba co mnie spotkało to jakieś nieporozumienie i chciałbym poznać fachowe opinie na ten temat bo jak narazje panowie z formy wmawiają mi że to moje fanaberie

women.beauty
06-10-2011, 14:27
Ja mam pytanie dotyczące okien Peteckiego czy lepszy jest profil rehau czy brugmann, z góry dziękuje za odpowiedż

Aluland
06-10-2011, 14:29
brass dzięki za informacje, wszędzie mam takie uszczelki a firma mów że to normalne napisałem temat o tym problemie lecz nie ma chętnych do dyskusji z jednej strony rozumiem bo większość ludzi handluje wiec nie chcą się wtroncać ale z drugiej to chyba co mnie spotkało to jakieś nieporozumienie i chciałbym poznać fachowe opinie na ten temat bo jak narazje panowie z formy wmawiają mi że to moje fanaberie
Fakt, tupet i zbywanie klienta nadaj jest modne.

jareko
06-10-2011, 15:02
skrzydła do ponownego przeszklenia, przy szkleniu zawinięte uszczelki - ewidentny błąd produkcyjny i aż dziwne, że montażyści tego nie zauważyli i sami nie poprawili
To wszystko robią ludzie i czasem się mylą - bez problemu powinni ci to naprawić

T12345T
06-10-2011, 15:27
Mam szybkie pytanie do osób zorientowanych w temacie czy takie umieszczenie uszczelki jak na zdjęciu jest prawidłowe

Już wiesz, że nieprawidłowe. Teraz pozostaje ustalić dlaczego, ta uszczelka wpada we wrąb szklenia.


wszędzie mam takie uszczelki a firma mów że to normalne

To jest mocno nie normalne i niemoralne, że tak mówi:-). Ta firma!

skresz
06-10-2011, 20:06
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187734-Uwaga-Izoterm-Pszczyna w tym temacie jest opisany mój problem dokładnie, od samego początku dziękuje za zainteresowanie bo momentami myślałem że mam za wygórowane wymagania co do okien które zamówiliśmy

qubic
06-10-2011, 21:12
Jeśli mozna wiedzieć to jakie okna brałes pod uwage? bo w zielonej jest troche firm z aluplastem w ofercie
konzbut

qubic
06-10-2011, 21:16
oj to chyba wszystkie w okna w domku cos maja ;/ mozna sie wku...
qubik dom pasywny na 5 komorówce?3szyby w 70mm skrzydle? chyba idea domów energooszczednych jest taka ze teraz dasz troszke wiecej za wyzszy standard a później zyskujesz na mniejszych rachunkach
pasywny mi nie wyjdzie ale taki 5-litrowy może i będę się cieszył :). "troszkę więcej" nie zwróci mi się za mojego życia .wolę wymienić okna za 20 lat jak wyjdą jakieś próżniowe o U 0,01 :D

witek86
07-10-2011, 15:04
pasywny mi nie wyjdzie ale taki 5-litrowy może i będę się cieszył :). "troszkę więcej" nie zwróci mi się za mojego życia .wolę wymienić okna za 20 lat jak wyjdą jakieś próżniowe o U 0,01 :D

to ile ty chcesz zyc?! zartuje:D
konzbud wiem gdzie bo mam blisko a okna znam bo wyciagalismy ich 3 komorówki na armii ludowej:D
Policz dobrze co wyjdzie taniej!

qubic
07-10-2011, 21:43
to ile ty chcesz zyc?! zartuje:D
konzbud wiem gdzie bo mam blisko a okna znam bo wyciagalismy ich 3 komorówki na armii ludowej:D
Policz dobrze co wyjdzie taniej!
nie konzbud tylko konzbut ;) żeby było śmieszniej Beyond w Świdnicy.a jakie okna byś zaproponował bo muszę się szybko zdecydować?

marcinraven
09-10-2011, 15:34
Witam
Przestrzegam przed zakupami w sklepie Domus ul.6-go Sierpnia Puławy.
Kupiłem tam okna Firmy Drutex oraz drzwi wejściowe firmy Porta. Zaufałem firmie i zamówiłem także montaż w/w drzwi.Powiem krótko tragedia .Przyjechało dwóch panów, którzy nie mieli pojęcia o montażu drzwi ,montaż trwał od 9 do 15.30 .framuga nie trzymała pionu ani poziomu ,drzwi się nie zamykały,a ponadto następnego dnia okazało się ,że ościeżnica podczas otwierania drzwi rusza się.O takich sprawach jak odwrotne wkręcanie zawiasów i brak kotew nie wspomnę.W firmie panuje okropny bałagan :drzwi przywieziono mi bez ościeżnicy z dwoma innymi klamkami! tragedia-zero profesjonalizmu.Oczywiście do okien zawsze brakowało klamek ,kotew itd.Właściciel firmy nie był mi wstanie sensownie odpowiedzieć na żadne z moich zastrzeżeń.
Nigdy więcej zakupów w Domusie!!!

A teraz zakupy i montaż drzwi przesuwanych z firmy Oknoplast .Drzwi dojechały do mnie w umówionym terminie.Kontakt z firmą od zamówienia do chwili montażu perfekcyjny(dostałem email z rysunkami oraz wymiarami otworu pod drzwi, na każde moje zapytanie dostawałem wyczarpującą odpowiedz).Krótko mówiąc dwie firmy dwa światy.
Ekipa montowała mi duże drzwi przesuwane (200cm x 240cm)waga ponad 200 kg. przyjechało trzech panów montaż trwał godzinkę. Sprawdzałem pion i poziom bez zastrzeżeń. Montaż był przeprowadzony według zaleceń producenta.Panowie nawet posprzątali po sobie.Pełen profesjonalizm.

Charlie
09-10-2011, 20:46
Hitem w plastikach są w tej chwili okna z wklejaną szybą w ramę skrzydła oraz wypełnienie profili nie stalą a specjalnym wkładem termicznym.
To jest prawdziwa pasywka !

women.beauty
12-10-2011, 09:28
Ja mam pytanie dotyczące okien Peteckiego czy lepszy jest profil rehau czy brugmann, z góry dziękuje za odpowiedż
Nikt się nie wypowie ???
Tylu fachowców !!!

finlandia
12-10-2011, 10:30
Czasem lepiej przemilczeć pewne tematy. Może po prostu nie mamy wiedzy, a moze mamy inne powody. Generalnie z milczenia też można czasem coś wywnioskowac.

T12345T
12-10-2011, 13:46
Nikt się nie wypowie ???
Tylu fachowców !!!

Piękna Kobieto:-), a o jakie odmiany kształtowników Rehau i Bruegmann pytasz? Jakie właściwości kształtowników chcesz porównywać? Temperatura mięknienia? Udarność? Udarność po sztucznym starzeniu klimatycznym? Nie bądź enigmą, bez tego któż może wiedzieć, co jest lepsze dla Pięknej Kobiety?!

miejski
12-10-2011, 14:02
Właściwie to dla "Piękna Kobiet" :rolleyes:

T12345T
12-10-2011, 14:27
Właściwie to dla "Piękna Kobiet" :rolleyes:

Miejski racja, ale pisząc wolałem myśleć o piszącej jak o Pięknej Kobiecie, niż kobiecie, dla której piękna dopiero trzeba coś zrobić. Weźmy np. byłą posłankę Sobecką... ja... nie wiem, co mógłbym... :-), kto mógłby... . Piękno... . Są na tym świecie sprawy nie możliwe i odpowiedzi, których nie można udzielić:-).

IVO333
12-10-2011, 18:48
Weźmy np. byłą posłankę Sobecką...
Są też sprawy o których zapominamy, jak na przykład piękne wnętrze, piękny umysł itp. rekompensujące braki powierzchowności.....

Brass
13-10-2011, 08:51
Są też sprawy o których zapominamy, jak na przykład piękne wnętrze, piękny umysł itp. rekompensujące braki powierzchowności.....

Pozwolę sobie zacytować Jim'a Carrey'a z filmy "Kłamca, kłamca": ".... Synu, tak mówią brzydcy ludzie" :-)

Charlie
14-10-2011, 07:30
... Weźmy np. byłą posłankę Sobecką... .

tak z ciekawości - poszła wreszcie siedzieć do ula za aferę na Helu ?

Brass
14-10-2011, 08:02
Pani Sobecka, w odróżnieniu od Pani Sawickiej ma kryształowo czyste sumienie. Agent Tomek nie dałby jej rady nawet przebrany za księdza. ;-)

Charlie
14-10-2011, 11:01
sorry za pomyłkę. Pomyliły mi się te Panie - teraz kojarzę who is who :)

maggieQ
15-10-2011, 10:07
Witajcie, można prosić o poradę?

na poczatek, to czy w ogóle:
okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 można porównywać do
okienek z profili Schuco CT 70 z szybami 4/12/4/12/4 o U=0,7
czy to podobna klasa okien?
(przy założeniu że różnica w cenie ok.4000 zl, na korzyść Schuco)

PS. jareko - dziękuję za przesłanie swojej oferty. mam nadzieję, ze pomimo iż nie porównuję jej tutaj to ewentualnie mogę liczyć na Twoją odpowiedź w temacie? ponieważ co do profesjonalizmu i jakości to nie mam wątpliwości, mam za to mocno ograniczony budżet.

IVO333
15-10-2011, 11:26
Witajcie, można prosić o poradę?

na poczatek, to czy w ogóle:
okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 można porównywać do
okienek z profili Schuco CT 70 z szybami 4/12/4/12/4 o U=0,7
czy to podobna klasa okien?
(przy założeniu że różnica w cenie ok.4000 zl, na korzyść Schuco)

PS. jareko - dziękuję za przesłanie swojej oferty. mam nadzieję, ze pomimo iż nie porównuję jej tutaj to ewentualnie mogę liczyć na Twoją odpowiedź w temacie? ponieważ co do profesjonalizmu i jakości to nie mam wątpliwości, mam za to mocno ograniczony budżet.

Żeby to w ogóle porównywać powinnaś napisać kto te okna na Schuco ma wyprodukować. Zapytaj też o Schuco CT70 w wersji Cava do którego bez problemu wejdzie pakiet 4/16/4/16/4, parametry dużo lepsze tylko nie wiem jak z ceną w takej wersji, cena szyb praktycznie się nie różni ale skrzydło jest inne.

Pozdrawiam

maggieQ
15-10-2011, 11:31
Żeby to w ogóle porównywać powinnaś napisać kto te okna na Schuco ma wyprodukować...

Fabryka Okien z Warki, znacie?

IVO333
15-10-2011, 12:17
Fabryka Okien z Warki, znacie?

Ja nie znam, może inni coś wiedzą :-(

finlandia
15-10-2011, 13:12
Kiedyś coś napisałem złego o jakiejś fabryce i przyznam, że "gryzie" mnie ten wpis od samego początku. Mam wyrzuty że może jest krzywdzący, że może się poprawili a ja jednym zdaniem rzutuję na ich dorobek..
Także nam, ludziom z branży nie wypada źle pisać.. Klienci mogą pozwolić sobie na więcej.

wijata
15-10-2011, 14:04
Witam,

Mam dylemant w wyborze okien. Mam do wyboru oknoplast z pakietem dwuszybowym (18 tyś) versus KNS z pakietem 3-szybowym (14 tys). Czy jest ktoś w stanie doradzić

Pozdrawiam

maggieQ
15-10-2011, 14:31
Kiedyś coś napisałem złego o jakiejś fabryce i przyznam, że "gryzie" mnie ten wpis od samego początku. Mam wyrzuty że może jest krzywdzący, że może się poprawili a ja jednym zdaniem rzutuję na ich dorobek..
Także nam, ludziom z branży nie wypada źle pisać.. Klienci mogą pozwolić sobie na więcej.

dawno i nieprawda jak to się mówi ;-)

jareko
15-10-2011, 16:19
jeśli taki pakiet trzyszybowy to najprawdopodobniej albo CT70 Rondo albo Clasic i zastanawiam się po co tak cudaczyć ? Skoro w CT70 CAVA wchodzi ciepły pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 ?
Przy takim porównaniu oczywiście MS będzie cieplejszy
Pozostanie porównać wypas okien w standardzie i brać :)

wijata
15-10-2011, 16:40
Okna 3- szybowe z KNS śląskiej fabryki okien zaoferował mi lokalny sprzedawca w ceni niższej o 4 tyś w porównaniu do Oknoplastu. Czy to wygląda korzystnie?

jareko
15-10-2011, 17:26
cenowo na pewno ;)

wijata
15-10-2011, 18:09
Ciężki mam orzech do zgryzienia. Zapewne lepsza marka to oknoplast niż KNS, lecz czy 3 szyby to nie jest okazja i to w lepszej cenie niż 2 w oknoplast ?

Brass
16-10-2011, 07:52
Sprzedaje bardzo dużo okien z KNS i są one wg mnie bardzo dobre i w niczym nie ustępują oknom z Oknoplastu.

maggieQ
16-10-2011, 08:52
jeśli taki pakiet trzyszybowy to najprawdopodobniej albo CT70 Rondo albo Clasic i zastanawiam się po co tak cudaczyć ? Skoro w CT70 CAVA wchodzi ciepły pakiet 4/16/4/16/4 o k=0,5 ?
Przy takim porównaniu oczywiście MS będzie cieplejszy
Pozostanie porównać wypas okien w standardzie i brać :)

zgadza sie to CT Classic
podpytam o CAVA,
dzieki

PS. czekam na wycenę od pewnej (zaprzyjaźnionej) firmy która robi na systemach LB PROFILE.
Z racji zaprzyjaźnienia liczę na dobra cenę, ale z kolei odległość i cena transportu może niekoniecznie dobrze wpłynąć na opłacalność (ale tego jeszcze nie wiem)

Pytanie do znawców tematu:
Znacie LB PROFILE???

slaku
16-10-2011, 17:33
U mnie jest podobnie jak Brass, więc mogę spokojnie polecić KNS.

witek86
17-10-2011, 11:24
zaprzyjaźnione firmy:)
ehh skąd ja to znam!przychodzi kolega kolegi i na dzień dobry "to ile dostane rabatu?"itp

maggieQ
17-10-2011, 13:41
zaprzyjaźnione firmy:)
ehh skąd ja to znam!przychodzi kolega kolegi i na dzień dobry "to ile dostane rabatu?"itp

hehe no domyślam sie, że to może być kłopotliwe, ale na szczęście nie jestem kolegą kolegi, a propozycja przyszła właśnie od tej drugiej strony (bo wcześniej z racji odległości nie planowałam korzystać z ich usług a jedynie z porady), nie mam jeszcze wyceny wiec moze sie okazać, ze w sumie nie będzie taka korzystna, nawet tu i tak zadziała zasada wolnego rynku ;-)))

witek86
17-10-2011, 16:26
teraz to już trzeba promocji zimowych szukać :)
a ta cava wam dużo drożej wychodzi?

monia1984
17-10-2011, 22:28
Mam maly dylemat. Po kilku tygodniowych poszukiwaniach okien do naszego domku, na placu boju pozostaly Rubin Plus Oknoplast pakiet 3 szyby plus termoramka i Cava pakiet 3 szybowy, ciepla ramka Hekaplast. Roznica w cenie to 1500zl na korzysc Oknoplastu. Co sadzicie. Troszke brakuje mi mozliwosci regulacji rozwarcia okna w Oknoplascie oraz blokady rozwarcia okna balkonowego. Za Oknoplastem przemawiaja pozytywne opinie na forum i opinie moich sasiadow z montazu u lokalnego dealera. Co sadzicie doplacic do Heki, przelknac braki okuc Oknoplastu, czy szukac Rubina z lepszymi okuciami. Jaka jest roznica miedzy termo ramka a ciepla ramka w wyzej wymienioych oknach. W Oknoplascie ona jest za doplata do moich okien 1000zl, sprzedawca sugerowal ze przy pakiecie 3szybowym ta ramka jest niekonieczna. Co sadzicie. Moze ona u nich jest kiepska gdyz jest inna niz u innych producentow. Dzieki za pomoc.

jareko
18-10-2011, 06:55
Producenta i wyrobu ci nie wskaze bo mogę być nieobiektywny.
Ciepła ramka podnosi izolacyjność całego okna oraz zjawisko wykraplania sie pary wodnej przy uszczelce prawie nie występuje nawet w pakiecie trzyszybowym warto ja mieć.
Dla mnie na dzisiejsze czasy kupować okna z gruntu przestarzałe mija sie z celem.

maggieQ
18-10-2011, 08:46
teraz to już trzeba promocji zimowych szukać :)
a ta cava wam dużo drożej wychodzi?

no wlasnie nie tak dużo drożej (od wczesniejszej oferty z schuco), ale tak cos ok 1500 więc przy porównaniu:

- okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 - 19500 PLN
- okna z profili Schuco CT 70 CAVA 4/16/4/16/4 u=0,6 - 17100 PLN

budżet przeznaczony na ten cel 20tys. i byloby cudownie jakby (lacznie z bramą garażową) jakos mocno go nie przekroczyć.

opinie o firmie od schuco mam jedną poki co - niekoniecznie mocno zachęca ale tez nie odradza jakoś bardzo.

czekam na wycenę, o ktorej wczesniej pisałam.

karolekk
18-10-2011, 09:07
jakiś czas temu ktoś tu narzekał na TĄ firmę od schuco.
nawet były zamieszczone fotki z porysownym rantem ościerznicy.
z tego co pamiętam to forumowicz miał się później podzilić reakcja fabryki odnośnie sposobu podejścia do reklamacji i CISZA.

Może jak to piszą ten "europejski ekspert w systemach schuco" pozbył się świadka niedoróbek - w końcu ma niemieckie korzenie :) - żarcik oczywiście :)

karolekk
18-10-2011, 09:12
teraz to już trzeba promocji zimowych szukać :)
a ta cava wam dużo drożej wychodzi?

No to powiedz nam panie witek coś więcej o tej zimowej promocji jezierskiego bo na stronie nic nie ma !
a wcześniej ten temat poruszałem i nikt się nie odezwał.

jareko
18-10-2011, 10:05
nie wiem czy na stronie J znajdziesz, i nie wiem czy wogóle jakaś promocja będzie - zadzwoń wprost do fabryki i zasięgnij języka

witek86
18-10-2011, 10:49
No to powiedz nam panie witek coś więcej o tej zimowej promocji jezierskiego bo na stronie nic nie ma !
a wcześniej ten temat poruszałem i nikt się nie odezwał.

Nie musisz mi mówić na Pan :)
Akurat mówiłem o promocji zimowej w Hece!
poruszałeś temat bo nie masz jeszcze okien czy tylko po to by dowalać jezierskiemu cały czas?

witek86
18-10-2011, 10:55
- okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 - 19500 PLN
- okna z profili Schuco CT 70 CAVA 4/16/4/16/4 u=0,6 - 17100 PLN

budżet przeznaczony na ten cel 20tys. i byloby cudownie jakby (lacznie z bramą garażową) jakos mocno go nie przekroczyć.

.
Hmm a dlaczego szklenie 0,6? w cavie przy szerkosci skrzydła 82mozna zastosować 0,5 i powinno być w tej samej cenie no chyba że ta firma ma inaczej:)
To opinia firmy 50/50 ,prosze jaki hazard.
Pamiętej że wybór to jedno a poprawny montaz drugie!!!

witek86
18-10-2011, 10:58
jakiś czas temu ktoś tu narzekał na TĄ firmę od schuco.
nawet były zamieszczone fotki z porysownym rantem ościerznicy.
z tego co pamiętam to forumowicz miał się później podzilić reakcja fabryki odnośnie sposobu podejścia do reklamacji i CISZA.

Może jak to piszą ten "europejski ekspert w systemach schuco" pozbył się świadka niedoróbek - w końcu ma niemieckie korzenie :)

Podobno mają w planie eliminować osoby z forum które napiszą coś złego nawet w żartach... :D

finlandia
18-10-2011, 11:10
Podobno mają w planie eliminować osoby z forum które napiszą coś złego nawet w żartach... :D
Ostatnie tygodnie spędzam na doształcaniu się i korzystam forum innej branży.. i powiem Wam, że conajmniej połowa wpisów z FM zostałaby tam usunięta ze względu na brak merytorycznej treści lub wręcz za szerzenie nieprawdziwych informacji. W innych miejscach rygor bywa duuużo surowszy i takie jednopostowe wpisy oczerniające firmy powinny być z miejsca usuwane - bez ostrzeżenia.

IVO333
18-10-2011, 11:40
Hmm a dlaczego szklenie 0,6? w cavie przy szerkosci skrzydła 82mozna zastosować 0,5 i powinno być w tej samej cenie no chyba że ta firma ma inaczej:)
To opinia firmy 50/50 ,prosze jaki hazard.
Pamiętej że wybór to jedno a poprawny montaz drugie!!!
Pakiet 44mm różnie jest oznaczany, jedni piszą 0,6 a inni 0,5. Wszyscy mają rację analogicznie jak 1,0 i 1,1.Po prostu różne metody wyznaczania Ug.

Pozdrawiam

witek86
18-10-2011, 11:42
jedne forum jest czyszczone przez moderatora a na drugim wpis taki pozostaje aby forumowicz sam zdecydował o jego wiarygodności!
Na tym trzeba robić to samemu:)
Dobrze że jest dostęp do wszystkich wpisów danej osoby to łatwiej poznać jaki był prawdziwy cel postu

IVO333
18-10-2011, 11:43
Mam maly dylemat. Po kilku tygodniowych poszukiwaniach okien do naszego domku, na placu boju pozostaly Rubin Plus Oknoplast pakiet 3 szyby plus termoramka i Cava pakiet 3 szybowy, ciepla ramka Hekaplast. Roznica w cenie to 1500zl na korzysc Oknoplastu. Co sadzicie. Troszke brakuje mi mozliwosci regulacji rozwarcia okna w Oknoplascie oraz blokady rozwarcia okna balkonowego. Za Oknoplastem przemawiaja pozytywne opinie na forum i opinie moich sasiadow z montazu u lokalnego dealera. Co sadzicie doplacic do Heki, przelknac braki okuc Oknoplastu, czy szukac Rubina z lepszymi okuciami. Jaka jest roznica miedzy termo ramka a ciepla ramka w wyzej wymienioych oknach. W Oknoplascie ona jest za doplata do moich okien 1000zl, sprzedawca sugerowal ze przy pakiecie 3szybowym ta ramka jest niekonieczna. Co sadzicie. Moze ona u nich jest kiepska gdyz jest inna niz u innych producentow. Dzieki za pomoc.
W Rubinie pakiet 3-szybowy będzie miał U=0,7 a "ciepła" ramka będzie stalowa, w Cavie z Hekaplastu pakiet może mieć U=0,5 i jest na ciepłych ramkach Swisspacer. Troszkę nieporównywalne te przeszklenia mimo że oba 3-szybowe.

witek86
18-10-2011, 11:45
Pakiet 44mm różnie jest oznaczany, jedni piszą 0,6 a inni 0,5. Wszyscy mają rację analogicznie jak 1,0 i 1,1.Po prostu różne metody wyznaczania Ug.

Pozdrawiam

No tak mowa była o u nie o k!

maggieQ
18-10-2011, 11:50
Hmm a dlaczego szklenie 0,6? w cavie przy szerkosci skrzydła 82mozna zastosować 0,5 i powinno być w tej samej cenie no chyba że ta firma ma inaczej:)
To opinia firmy 50/50 ,prosze jaki hazard.
Pamiętej że wybór to jedno a poprawny montaz drugie!!!

Hmm nie wiem dlaczego 0,6, poprosilam o zmiane oferty na szyby 4/16/4/16/4 i w CAVA, no i dostalam odpowiedz z szybami 4/16/4/16/4 u=0,6

a tak szczerze to czy 0,5 a u=0,6 to az taka duza roznica ??? szczególnie ze wraz z upływem czasu i jedne i drugie pogorszą swoje właściwości.

opinia nie do konca taka 50/50 bo to nie jest od 2 klientow jednego zadowolonego a drugiego nie, tylko od jednej osoby ktora nie ma zastrzeżeń ale też nie pieje z zachwytu ;-)))
nie chce sie na niej opierać dalatego bezustannie szukam opini dalej ;-))

IVO333
18-10-2011, 13:36
a tak szczerze to czy 0,5 a u=0,6 to az taka duza roznica ???
Tak jak napisałem, pakiet 4/16/4/16/4 z argonem większość firm oznacza jako 0,5 a niektórzy jako 0,6. Pakiet jest taki sam, 0,5 ładniej wygląda dla marketingowców. Jeśli dobrze pamiętam U takiego zespolenia wyznaczone metodą obliczeniową zbliżone jest do 0,6 a metodą badawczą jest bliskie 0,5. Pomijając zespolenia na drogim kryptonie zamiast argonu jest to chyba najpopularniejsze zespolenie 3-szybowe , niewiele firm stosuje minimalnie cieplejsze 4/18/4/18/4.

dpo
18-10-2011, 13:58
Bede mial najprawdopodobniej projekt indywidualny stad tez moge zaplanowac prawie dowolnie wielkosc okien.
Bede mial z 5 czy 6 fixow i chcialbym zeby mialy wymiary zblizone do : wys 130-150cm , szer 150-200cm.
Jakie sa "standardowe" wielkosci okna zblizone do tych wymiarow ? tzn chcialbym jakies najpowszechniejsze wymiary kupic, zeby uniknac przeplacania za kilka centymetrow w ta czy tamta strone tylko dlatego, ze wymyslilem sobie jakis specjalny wymiar, ktory specjalnie trzeba by dla mnie robic.
Jest wogole cos takiego jak standardowy wymiar i jest on tanszy, czy i tak wszystko dzis jest robione pod klienta i nie wiaze sie to z extra kosztami ?
Chce pakiet trzyszybowy w 5-6-cio komorowym profilu (fixy w ramie a nie skrzydle). Dom ma byc baaaaardzo cieply wiec chyba bede wysuwal w warstwe ocieplenia (ale to chyba nie ma nic do rzeczy jesli idzie o wymiary).

witek86
18-10-2011, 14:19
zakres wysokosci i szerokosci jakie podałeś pozwala na zrobienie takich przeszkleń!
typowe oznaczenia okien funkcjonuja dalej ale czy cenna typówki np 1465/1410 a 1450/1410 bedzie wieksza?
Może jakieś firmy jeszcze tak mają te które ja znam liczą już wszystko za metry!
Ma być ciepło to może warto dołozyc do szklenia w ramie

IVO333
18-10-2011, 14:47
Ma być ciepło to może warto dołozyc do szklenia w ramie
A co poeta ma na myśli? Nie rozumiem....

P.S. A co do pytania; większość firm ma cenniki z przedziałami 10cm czyli np. od 141 do 150 jest taka sama cena, potem skok i 151 do 160 znowu stała. Celuj w wymiary w górnych zakresach przedziałów.
A fix-ów chyba nikt nie wycenia z "typówek".

Aluland
18-10-2011, 15:47
Ostatnie tygodnie spędzam na doształcaniu się i korzystam forum innej branży.. i powiem Wam, że conajmniej połowa wpisów z FM zostałaby tam usunięta ze względu na brak merytorycznej treści lub wręcz za szerzenie nieprawdziwych informacji. W innych miejscach rygor bywa duuużo surowszy i takie jednopostowe wpisy oczerniające firmy powinny być z miejsca usuwane - bez ostrzeżenia.

zgadzam się w pełni.

monia1984
18-10-2011, 22:07
W Rubinie pakiet 3-szybowy będzie miał U=0,7 a "ciepła" ramka będzie stalowa, w Cavie z Hekaplastu pakiet może mieć U=0,5 i jest na ciepłych ramkach Swisspacer. Troszkę nieporównywalne te przeszklenia mimo że oba 3-szybowe.

A duza jest to różnica miedzy u=0,5 a u=0,7. Możecie do czegos porównac gdyz dla mnie to nic nie mówi, czyżby procentowo było cieplejsze o kilka dziesiątek? Myśle jeszcze o tej termo ramce i ciepłej ramce. Czy one sie czyms różnią od siebie prócz wyglądem, jedna jest lepsza od drugiej? No i jeszcze co sądzicie o zastosowaniu profili podbalkonowych. Czy warto?

_FIX_
19-10-2011, 00:04
Sprzedaje bardzo dużo okien z KNS i są one wg mnie bardzo dobre i w niczym nie ustępują oknom z Oknoplastu.

A ja nie sprzedaję, ale mogę potwierdzić, że są OK. Co jakiś czas montujemy je jako podwykonawca.

R&K
19-10-2011, 08:02
Ostatnie tygodnie spędzam na doształcaniu się i korzystam forum innej branży.. i powiem Wam, że conajmniej połowa wpisów z FM zostałaby tam usunięta ze względu na brak merytorycznej treści lub wręcz za szerzenie nieprawdziwych informacji. W innych miejscach rygor bywa duuużo surowszy i takie jednopostowe wpisy oczerniające firmy powinny być z miejsca usuwane - bez ostrzeżenia.

pod każdym wpisem jest w czarnym trójkącie "przycisk" zgłoś do moderacji lub usunięcia
wystarczy z niego skorzystać ...

marmax
19-10-2011, 08:20
A duza jest to różnica miedzy u=0,5 a u=0,7. Możecie do czegos porównac gdyz dla mnie to nic nie mówi, czyżby procentowo było cieplejsze o kilka dziesiątek? Myśle jeszcze o tej termo ramce i ciepłej ramce. Czy one sie czyms różnią od siebie prócz wyglądem, jedna jest lepsza od drugiej? No i jeszcze co sądzicie o zastosowaniu profili podbalkonowych. Czy warto?

Okno 1270x1480 rubin plus szyba 0,7 bez ciepłej ramki - U=1,07 W/m2K z ramką stalową U=1,02 W/m2K
Okno 1270x1480 cava szyba 0,5 z ciepłą ramką super spacer - U=0,86 W/m2K
Różnica w izolacji obu okien to 15%. A co do profili pod balkonem to jest to pozycja obowiązkowa.

Princesa
20-10-2011, 13:26
Co powiecie o jakości okien OKNOPLUS TOP THERMO?
szyba niby U=0,4 (z kryptonem) ale na stronie widzę parametr 0,6.. tak czy inaczej z poliuretanową pianką w profilu.
Typ okuć UG 2R ActivPilot
Ale szklenie 4x12x4x12x4
System profili Brügmann klasy A, o szerokości ramy i skrzydła 73 mm

Cenowo zaskakująco atrakcyjne...

maggieQ
20-10-2011, 14:00
Princessa wybacz ja nie pomoge bo jestem laikiem ,ale za chwile zapewne ktoś Ci odpowie, a tymczasem chciałam swój problem jeszcze zgłosić do tego zacnego
forum (nie ma to jak wazelinka;-))

"Firma od Schuco" twierdzi, ze ma dla mnie bardzo korzystną propozycję. Z uwagi na to, że niby wielkimi krokami zbliżają sie podwyżki cen, proponują aby do konca przyszlego tygodnia podpisać z nimi umowę na okna ( głównie chodzi o profil) twierdzą, ze wtedy zamowia go z Niemiec po tanszych cenach . Natomiast same wymiary okien to juz montażysta pobierze w odpowienim dla mnie czasie i termin realizacji na umowie możemy wpisać wiona 2012r jak tylko bede chciala. Okna będą gotowe czekały u naich na montaż w terminie odpowiednim dla mnie.

ściema prawda???? czy mam sie tym nakrecać czy olać???

bo mi to chyba troche zalatuje

Princesa
20-10-2011, 14:14
A jeszcze OKNOPLUS THERMO
Szklenie 4x18CBC(???)x3x15BC(???)x4 - co oznacza CBC i BC?
Poza HS, który ma szyby 6mm... 6x12x6x14x6

okucia activpilot winkhaus
System profili Brügmann klasy A, o szerokości ramy i skrzydła 73 mm
Pianka poliuretanowa wewnątrz profilu

Cena jeszcze niższa niż top thermo oknoplus

Czy HST to to samo co HS?

Czy te profile 73mm to nie za mało na 3 szyby i 340cm (szerokość) HSa???

mera?
20-10-2011, 15:36
no wlasnie nie tak dużo drożej (od wczesniejszej oferty z schuco), ale tak cos ok 1500 więc przy porównaniu:

- okna Tytanowe MS 4T/14Ar/4/14Ar/4T o u=0,6 - 19500 PLN
- okna z profili Schuco CT 70 CAVA 4/16/4/16/4 u=0,6 - 17100 PLN

budżet przeznaczony na ten cel 20tys. i byloby cudownie jakby (lacznie z bramą garażową) jakos mocno go nie przekroczyć.

opinie o firmie od schuco mam jedną poki co - niekoniecznie mocno zachęca ale tez nie odradza jakoś bardzo.

czekam na wycenę, o ktorej wczesniej pisałam.

Zasięgnij dodatkowo wiedzy odnośnie "ciepłego montażu" ( o ile nie podałaś ceny już uwzględniającej owy sposób montażu stolarki ), druga opcja ( czyt. CT70 cava - dla jednych piękne skrzydło, dla innych dziwadło - ja zaliczam się do tej pierwszej grupy ) jest tańsza o 2400 zł, może warto przeznaczyć tą kwotę na takie niewidzialne, ale bardzo pożtyczne "dodatki" jak taśmy montażowe, poszerzenie pod balkony ( drzwi przesuwne ) ?

Witam na forum :)

Mondi77
20-10-2011, 18:31
Witam
Ja mam wstawione okna i drzwi balkonowe Avante IDEA, Profil 5K Deceuninck Zendow, szerokość systemowa 70 mm, klasa B, okucia Roto NT Standard, kolor obustronny złoty dąb. Jestem bardzo zadowolona z ich użytkowania. Mieszkam w domu jednorodzinnym i jak się wprowadzałam parę lat temu to wymieniłam pierwsze 2 okna w garażu. Były to okna Drutexu. Po wymianie reszty okien już na Avante od razu widać różnicę. Na Avante namówili mnie znajomi i jak obejrzałam u nich jak się prezentują od razu z mężem je zamówiliśmy.

monia1984
20-10-2011, 21:25
Okno 1270x1480 rubin plus szyba 0,7 bez ciepłej ramki - U=1,07 W/m2K z ramką stalową U=1,02 W/m2K
Okno 1270x1480 cava szyba 0,5 z ciepłą ramką super spacer - U=0,86 W/m2K
Różnica w izolacji obu okien to 15%. A co do profili pod balkonem to jest to pozycja obowiązkowa.

Czy w przypadku Rubina to u=1,02 to jest z ich termo ramką czy jakąś zwykłą. A co to jest ta ich termo ramka, nigdzie takiej nie widziałam:). Czy ona spełnia tą sama funkcię co ciepła ramka np. w hece, czy jezierskim?

monia1984
20-10-2011, 21:31
Princessa wybacz ja nie pomoge bo jestem laikiem ,ale za chwile zapewne ktoś Ci odpowie, a tymczasem chciałam swój problem jeszcze zgłosić do tego zacnego
forum (nie ma to jak wazelinka;-))

"Firma od Schuco" twierdzi, ze ma dla mnie bardzo korzystną propozycję. Z uwagi na to, że niby wielkimi krokami zbliżają sie podwyżki cen, proponują aby do konca przyszlego tygodnia podpisać z nimi umowę na okna ( głównie chodzi o profil) twierdzą, ze wtedy zamowia go z Niemiec po tanszych cenach . Natomiast same wymiary okien to juz montażysta pobierze w odpowienim dla mnie czasie i termin realizacji na umowie możemy wpisać wiona 2012r jak tylko bede chciala. Okna będą gotowe czekały u naich na montaż w terminie odpowiednim dla mnie.

ściema prawda???? czy mam sie tym nakrecać czy olać???

bo mi to chyba troche zalatuje

maggieQ, możesz zdradzić w jakiej wysokości otrzymałaś rabat zimowy na okna na schuco? Jezieski czy Hekaplast!!!!
dziekuje:yes:

witek86
21-10-2011, 14:25
rabaty zimowe ;
Jezierski5%
Hekaplast5%
maggieQ nie bierze okien z tych firm! tylko od jakiegos producenta na schuco który chce kupić juz profil na jej okna:) jeśli wiedzą o podwyzkach to moze niech kupią troche wiecej profili i będą mieli na stanie! masz podpisac umowe na co? pomiarów nie ma wyceny nie ma to podpiszesz w ciemno a nagle wyjdzie 2,3 tys wiecej? jak dla mnie śmieszne!
Promocja zimowa dotyczy zamówień za które wpłacisz jakąś zaliczkę a firma będzie je robić zimą (bardziej chodzi o to by fabryka miala co robić w martwe miesiące)

witek86
21-10-2011, 14:27
Fin czy o takie posty ci chodzi?:)

Pablo1986
21-10-2011, 18:21
Witam wszystkich!!!

Jak w temacie... Potrzebuję jak najszybciej wymienić okno. Wysłałem zapytania o wycenę do wybranych firm z Wrocławia i otrzymałem następujące propozycje :

1) 1499 zł - Ideal 4000
2) 1119 zł - Iglo 5 Classic
3) 1000 zł - Avantgarde 7000
4) 1318 zł - Veka trend star basic

No i właśnie... :) Nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze... Czym te systemy się różnią?? Który będzie najlepszy?? Jak z jakością?? Hmm dodam,że to niemieckie budownictwo, mieszkanie nie moje tylko komunalne...

Jeżeli był taki temat to wybaczcie...
Z góry dziękuję za odp!! :)

Anna Pepa
21-10-2011, 21:21
Podpinam sie do tematu, co znawcy sądzą o jednej z tańszych wycen- Iglo 5 - zaznaczam, że nie wymieniam tak jak kolega wyżej jednego okna, mam ich 17, więc mam orzech do zgryzienia.

monia1984
21-10-2011, 21:58
Co powiecie na temat Fer-plastu. Nic nie ma w necie, ani nikt nie chwali ani nie gani!!!
Sprzedajecie te okna lub ktoś je ma zamontowane. Warto się bliżej zainteresować tymi oknami.;)

Brass
22-10-2011, 07:18
Fer-plast produkuje okna z profili VEKA na okuciach WINKHAUS. Dobre okna. Choć zrealizowałem u nich tylko jedno zamówienie.

Princesa
22-10-2011, 07:51
Coś ktoś napisze o tych OKNOPLUSACH? :)

marmax
22-10-2011, 11:09
No i właśnie... :) Nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze... Czym te systemy się różnią?? Który będzie najlepszy?? Jak z jakością?? Hmm dodam,że to niemieckie budownictwo, mieszkanie nie moje tylko komunalne...

Jeżeli był taki temat to wybaczcie...
Z góry dziękuję za odp!! :)

Kupujesz sztangę profilu czy kupujesz okno?

Jeżeli kupujesz okno to dowiedz się o parametrach kupowanego okna:
- współczynnik izolacji całego okna
- wodoszczelność okna
- odporność na obciążenie wiatrem, ugięcie ramy
- dźwiękoszczelność
- model okuć i ich wyposażenie
- klamka (plastikowa, aluminiowa, secustic itp.)
- grubość zbrojenia w ramie i skrzydle, rodzaj zbrojenia w ramie (zamknięte, otwarte), ilość zagięć zbrojenia
- szyba z ramką aluminiową czy z ciepłą ramką
- rodzaj uszczelek (zgrzewane, wymienne) i materiał uszczelek epdm, tpe itp
- czy okno posiada listwę podparpetową uszczelnioną taśmą rozprężną
- jaka jest gwarancja na okna
- jaka jest gwarancja na montaż
- jeżeli budownictwo poniemieckie to montaż okna prawidłowy z poszerzeniami, czy tak jak większość to wykonuje piana + styropian na wypełnienie ubytków po oknie skrzynkowym

Jak już będziesz miał te parametry to można porównywać.

yavol
22-10-2011, 12:31
a ja mam problem z wyborem między:

Extremo 8 90mm z Izoplastu http://www.izoplast.pl/oferta/okna-pcv-extremo8

i

Alphaline V90+ z Vetrexu http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html

Ceny jakie dostałem są zbliżone z małym wskazaniem na Izoplast, z tym tylko że o tych V90+ można co nie co poczytać, a o Extremo * nie za bardzo widzę jakieś obszerne opinie. pomóżcie podjąć decyzję :)

Charlie
22-10-2011, 14:13
Osobiście znam IZOPLAST i użytkuję ich okna.
Bardzo dobra firma - bez zastrzeżeń.
Dodatkowo mają swój montaż a nie ekipy zewnętrzne.

To jeden z 2 łódzkich producentów, który produkuje okna według programu produkcji profili (wzmocnienia grubości takiej jakie powinny być ), okucia Roto nie zuborzone.

Druga łódzka firma godna polecenia to ULIBAU ( www.ulibau.eu )produkująca na VECE. Alphaline z tej firmy to produkt w 100% bez zastrzeżeń. Teściowa użytkuje :)

maggieQ
22-10-2011, 15:33
rabaty zimowe ;
Jezierski5%
Hekaplast5%
maggieQ nie bierze okien z tych firm! tylko od jakiegos producenta na schuco który chce kupić juz profil na jej okna:) jeśli wiedzą o podwyzkach to moze niech kupią troche wiecej profili i będą mieli na stanie! masz podpisac umowe na co? pomiarów nie ma wyceny nie ma to podpiszesz w ciemno a nagle wyjdzie 2,3 tys wiecej? jak dla mnie śmieszne!
Promocja zimowa dotyczy zamówień za które wpłacisz jakąś zaliczkę a firma będzie je robić zimą (bardziej chodzi o to by fabryka miala co robić w martwe miesiące)

maggieQ jeszcze nie wie od kogo bierze ;-)
poki co rozglada sie, rozważa, poradza, naradza...na szczescie sie jej nie pali.

z ta "super propozycja" to mi od razu to sie nie podobalo, wrecz nawet o ile juz gdzies tam bylam zdecydowana na nich tak wstepnie, to ta propozycja zniechecili mnie. Witek86 dzieki za potwierdzenie moich podejrzen, ze to jakies lewe jest.

IVO333
22-10-2011, 18:05
Fer-plast produkuje okna z profili VEKA na okuciach WINKHAUS. Dobre okna. Choć zrealizowałem u nich tylko jedno zamówienie.
U jednego z klientów kilka sztuk regulowałem tych okien i jak na 2-letnie to okucia pracowały jak stara sieczkarnia, ale może ja jestem upierdliwy.....;-) no cóż, Roto rozpieszcza.

krzychu1975
23-10-2011, 00:03
u moich rodzicow od 10 lat sa kommerlingi i jak na razie swietnie sie sprawuja
sa 3 balkonowe rowierno-uchylne, kazdy dziala bez zarzutu, reszta rowniez
jedno balkonowe jest uzywane bardzo czesto - na taras

Pablo1986
23-10-2011, 17:09
Kupujesz sztangę profilu czy kupujesz okno?

Kupuje całe okno /stare drewniane demontuje/ jeżeli o to pytasz:) -nie wiem co to jest sztanga profilu.

To ja może napisze podstawowe informacje jakie dostałem na maila od poszczególnych firm /firm gdzie wysłałem zapytanie o wycenę/.

W przypadku systemu:
-Ideal 4000 - okucia Roto Nt lub inna oferta tego samego systemu okucie: 3 RU SP (standard z mikrowentylacją) szyby i panele 4/16AST/4LE Ciepła ramka stal
-Iglo 5 Classic okucia Maco, przewiązka IGLO 5, szyba TMP4/d(Ar)/float4
-Avantgarde 7000, okucia Siegenie, szyba 4/16/4
-Veka, szkło 24mm, 4/16/4 U=1,1,klamka 1K01

Dodam,że prosiłem o jak najtańszą wycenę... Na czym nie oszczędzać?? Jak będzie trzeba to poproszę o dokładniejsze sprecyzowanie parametrów technicznych...

witek86
23-10-2011, 19:26
Na czym nie oszczędzać??

Na oknach!

Pablo1986
24-10-2011, 01:02
Ja wiem,że na oknach nie powinno się oszczędzać... Tylko tak jak napisałem w pierwszym poście jest to mieszkanie komunalne... Należy do miasta,nie jest wykupione na własność :( za wymianę okno /bardzo duże balkonowe/ płace z własnej kieszeni... Nie możemy z babcią doprosić się administracji o wymianę stolarki okiennej /2 pokoje z kuchnią/ od ok 20 lat /babcia mieszka w tym mieszkaniu od 55 lat i czynsz płaci co do minuty/ ale to mniejsza...
W miarę szybko chce to zrobić we własnym zakresie... Do wydania mam 1700 zł. I właśnie nie wiem na jaki system się zdecydować... Każdy punkt ze sprzedażą okien proponuje mi inne systemy wyżej wymienione. I stąd moje pytanie na forum, które okno /system/ z najtańszych wybrać tak abym kilka lat mógł się nim nacieszyć i w miarę nie zmarznąć :) /ogrzewanie kaflowe/. Z tym nie oszczędzaniem to chodziło mi dokładniej o techniczne sprawy związane z oknami... /szyba, rodzaj okucia, ramka.../

witek86
24-10-2011, 11:29
tanie i dobre! przy takim zestawieniu to prawidłowy montaz jest bardzo wazny!
bo jak ci dobrze wstawia te tanie to powinny spełnić twoje oczekiwania.tylko jeśli przyoszczedzą na montazu to mogą później być problemy!
popytaj w tych firmach jak wyglada montaz na co montuja jak montuja czy okno ma listwe podparapetowa itp porównasz (jak cos to zapytasz tutaj)
i napewno coś sie wybierze!

Charlie
26-10-2011, 12:26
Kommerling - czy ta marka jeszcze istnieje ?

witek86
26-10-2011, 15:38
firmy sprzedające okna na tym profilu reklamują się tak;
"to jedyny profil robiony i sprowadzany do Polski prosto z niemiec" mamy niedaleko takiego jednego sprzedawce:)
To kurde to schuco do naszych to chyba w Łomiankach klepią ,nie Ząbki !tak Ząbki:D też nie?
A później wyceniasz stolarke a klient mówi kurde niemieckie profile a jaka różnica!

slaku
26-10-2011, 20:44
Kommerling istnieje
np.Okno-pol Kraków

agnieszkakusi
26-10-2011, 20:54
U jednego z klientów kilka sztuk regulowałem tych okien i jak na 2-letnie to okucia pracowały jak stara sieczkarnia, ale może ja jestem upierdliwy.....;-) no cóż, Roto rozpieszcza.
Ivo, w poniedziałek byłam z pracownikiem na budowie gdzie na życzenie inwestora (osiedle mieszkaniowe)zamiast Roto do okien VP, Vetrex wstawiał Winkhausa. Jestem załamana tymi okuciami. Nie mówiąc o tym, że po dwóch miesiącach od założenia okien odkręciliśmy dwa zardzewiałe zaczepy antywyważeniowe!
Powtórzę za Tobą: Roto rozpieszca.

slaku
26-10-2011, 21:11
I tutaj sie zgodzę, jak dla mnie (i widzę, że nie tylko) Roto to Numer 1 jeśli chodzi o okucia.

IVO333
26-10-2011, 23:58
Ivo, w poniedziałek byłam z pracownikiem na budowie gdzie na życzenie inwestora (osiedle mieszkaniowe)zamiast Roto do okien VP, Vetrex wstawiał Winkhausa. Jestem załamana tymi okuciami. Nie mówiąc o tym, że po dwóch miesiącach od założenia okien odkręciliśmy dwa zardzewiałe zaczepy antywyważeniowe!
Powtórzę za Tobą: Roto rozpieszca.

Przez kilkanaście już lat między innymi serwisowania okien przerobiłem chyba wszystkie systemy okuć jakie u nas można spotkać i jedynie Roto uznaję za niemal pozbawione wad. Dlaczego niemal? Bo w jednej rozwórce na tysiąc (tak na moje oko ;-) ) zdaża się po minimum 6-7 latach wyrwanie znitowanych elementów. Poza tym rewelacja. No i najbardziej odporne na typową przypadłość użytkowników czyli "to okucia trzeba smarować i konserwować??? ".

Pozdrawiam

finlandia
27-10-2011, 10:49
Dziś sobie w drodze do pracy myślałem o okuciach, i też mi wychodzi, że z Roto nie miałem problemów. Z Winkhausem czy GU też nie a mam ich znacznie więcej zamontowanych.

Pytanie z innej beczki: Klient pyta mnie o możliwość wykonania okien obustronny antracyt na rdzeniu w zbliżonym kolorze. Spotkaliście coś takiego?
Zastanawiam się, czy oby przypadkiem okna malowane (chyba ma je w ofercie m. in. MS) są w całości np. antracytowe?

jareko
27-10-2011, 13:27
powiem szczerze, nie rozumiem. Miałem do czynienia z Roto, Winkhausem (od kilku lat najczęściej), z GU i nie miałem nigdy z nimi problemów. Gorzej było z Sigenią i Schuringiem

bwojtek
27-10-2011, 19:44
Pytanie z innej beczki: Klient pyta mnie o możliwość wykonania okien obustronny antracyt na rdzeniu w zbliżonym kolorze. Spotkaliście coś takiego?
Można pomalować nieoklejane elementy profili ale to przerost formy nad treścią. Wg mnie zastosowanie czarnego rdzenia do antracytu w zupełności wystarczy.

bwojtek
27-10-2011, 19:47
na życzenie inwestora (osiedle mieszkaniowe)zamiast Roto do okien VP, Vetrex wstawiał Winkhausa. Jestem załamana tymi okuciami.
Bardziej prawdopodobne, że to nie problem w okuciach ale w braku obycia z nimi przez producenta, który ich normalnie nie stosuje.

IVO333
27-10-2011, 20:02
Pytanie z innej beczki: Klient pyta mnie o możliwość wykonania okien obustronny antracyt na rdzeniu w zbliżonym kolorze. Spotkaliście coś takiego?
Zastanawiam się, czy oby przypadkiem okna malowane (chyba ma je w ofercie m. in. MS) są w całości np. antracytowe?

Niektóre firmy ;-) mają w ofercie takie coś okleinowane na rdzeniu antracytowym. Nie będę pisał które...... ;-)

Tomek B..
27-10-2011, 20:37
Jeśli chodzi o okna dachowe to u siebie założyłem 4Look winterproof, teraz szukam dobrych okien fasadowych i jak na razie wybór padł na Shuco.

ewagrodal
27-10-2011, 20:41
Witam. Chciałam zapytac czy warto płacic przy zamawianiu okien 100% zaliczki? okna by byly zamawiane w grudniu b.r. a montaz latem 2012. czy mieliscie jakies problemy z oknami i lepiej nie wplacac calej kwoty od razu w razie czego??? Pozdrawiam

Tomek B..
27-10-2011, 21:02
jeśli zapłacisz 100% to już się tych okien możesz nie doczekać. Nawiasem mówiąc to klient powinien byc panem i wysokość zaliczki powinna być wedle uznania kupującego.

agnieszkakusi
27-10-2011, 21:22
bwojtek, proszę...brak obycia z zaczepem antywyważeniowym?

ewagrodal
27-10-2011, 22:24
jeśli zapłacisz 100% to już się tych okien możesz nie doczekać. Nawiasem mówiąc to klient powinien byc panem i wysokość zaliczki powinna być wedle uznania kupującego.

No tak, ale dilerzy ktorzy sprzedaja okna czesto stosują takie 100% wplaty i wtedy dostaje sie dodatkowy rabat na te okna. czy mieliscie jakies problemy z tym czy raczej nie placiliscie nigdy najpierw???

Tomek B..
27-10-2011, 22:28
No tak, ale dilerzy ktorzy sprzedaja okna czesto stosują takie 100% wplaty i wtedy dostaje sie dodatkowy rabat na te okna. czy mieliscie jakies problemy z tym czy raczej nie placiliscie nigdy najpierw???
Dostałem rabat pomimo wpłacenia tylko zaliczki.

Tai
27-10-2011, 22:35
Czy ktos moze wie, jakie sa na obecna chwile terminy na okna Jezierskiego? :-/ Kurde, poszedlem w ciemno, nie biorac pod uwage tego co dzialo sie w zeszlym roku. Powiedziano mi, ze 8 tygodni, a ile faktycznie bedzie...

bwojtek
28-10-2011, 06:36
No tak, ale dilerzy ktorzy sprzedaja okna czesto stosują takie 100% wplaty i wtedy dostaje sie dodatkowy rabat na te okna. czy mieliscie jakies problemy z tym czy raczej nie placiliscie nigdy najpierw???
Stawianie takiego ogólnego pytania jest bez sensu. Są sprzedawcy, którym możesz powierzyć 100% a są tacy, którym zaliczkę strach dać ;) Popytaj wśród znajomych o konkretną firmę, w której chcesz zamówić okna.

bwojtek
28-10-2011, 06:38
bwojtek, proszę...brak obycia z zaczepem antywyważeniowym?
Nie wiem w czym leży problem w tym przypadku ale po prostu nie zgadzam się z tezę, że Winkhaus jest gorszym okuciem niż Roto. Za to zwykły zaczep antywłamaniowy trzeba odpowiednio dobrać do profili i zamontować w odpowiednim miejscu.

finlandia
28-10-2011, 11:14
Niektóre firmy ;-) mają w ofercie takie coś okleinowane na rdzeniu antracytowym. Nie będę pisał które...... ;-)
Myślisz o propozycji Urzędowskiego z ub.r? Czyli okna w okleinie na rdzeniu w całości z Coexu? Tylko ze tam problem byl taki, ze kazdy element mogl byc w innym odcieniu szarości:) ale już odeszli od tego - szkoda tylko ze na ekspozycje tak poszło..

Wojtek? a te czarne rdzenie kto stosuje?

finlandia
28-10-2011, 11:20
Stawianie takiego ogólnego pytania jest bez sensu. Są sprzedawcy, którym możesz powierzyć 100% a są tacy, którym zaliczkę strach dać ;) Popytaj wśród znajomych o konkretną firmę, w której chcesz zamówić okna.
Też tego nie rozumiem. Kurczę, chyba powierzając komuś robotę za 10,20,30 czy też więcej tys. zł nie pójdziecie do pierwszej lepszej firmy która wyrosła miesiąc temu lub ma biuro w klitce 20m2 i zero wyposażenia. Wiadomo, że taka się może zwinąć.
W odniesieniu do pytania Tai:
W ub.r. jeden z klientów który wpłacił zaliczkę na Jezerskiego zapytał mnie czy ma się obawiać o pieniądze (bo miał takie przykre doświadczenia z zaliczką na inne materiały - firma upadła). Nawet gdyby mi producent upadł, to funkcjonuję na takich "obrotach", które umożlwiają mi zwrot przyjętych zaliczek. To ja podpisuję umowę i odpowiadam za powierzone pieniądze i zwróciłbym ze swoich. Ale na szczęście fabryka nie upadła.
A teraz Tai - dziś podałbym Ci na Jezierskiego termin na ok 7 tygodni i byłbym o niego spokojny.