PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

bombelo
28-10-2011, 11:21
Nie wiem w czym leży problem w tym przypadku ale po prostu nie zgadzam się z tezę, że Winkhaus jest gorszym okuciem niż Roto. Za to zwykły zaczep antywłamaniowy trzeba odpowiednio dobrać do profili i zamontować w odpowiednim miejscu.

i dobrze ze sie nie zgadzasz
miales na mysli ze winkhaus jest duzo gorszym okuciem niz roto :-)

ale faktycznie w perspektywie czasu roto jest duzo lepsze, cichsze i bezproblemowe

slaku
28-10-2011, 20:29
Nawiasem mówiąc to klient powinien byc panem i wysokość zaliczki powinna być wedle uznania kupującego.

Nawiasem mówiąc to niektórzy klienci nie płacą reszty do umowy i kilka miesięcy, więc sprzedający powinni pobierać zaliczkę wg uznania.

A teraz stań po drugiej stronie i zapłać 100% przy odbiorze okien (z vatem 23% a nie 8%) zapłać ekipie montującej okna, poczekaj na zwrot vatu 60 dni. I traf tak z 5-6 klientów którzy ci nie zapłacą z 4 miesiące ( a wcześniej nie wpłacili zaliczki), bo nie chcą płacić. (przyjmijmy kwotę 100 tyś zł) Ciekawe skąd miałbyś kase na działalność? Z niektórymi klientami to cholernie cieżko sie dogadać albo niektórzy zwyjają się za granicę i szukaj ich!

IVO333
28-10-2011, 20:59
Myślisz o propozycji Urzędowskiego z ub.r? Czyli okna w okleinie na rdzeniu w całości z Coexu? Tylko ze tam problem byl taki, ze kazdy element mogl byc w innym odcieniu szarości:) ale już odeszli od tego - szkoda tylko ze na ekspozycje tak poszło..

Nie napisałem które to firmy bo mi skromność nie pozwoliła ;-)

kamyk13
29-10-2011, 10:35
No tak, ale dilerzy ktorzy sprzedaja okna czesto stosują takie 100% wplaty i wtedy dostaje sie dodatkowy rabat na te okna. czy mieliscie jakies problemy z tym czy raczej nie placiliscie nigdy najpierw???
Ja mogę porównać kupno i montaż okien MS i drzwi Gerdy. Przy oknach płaciłam z góry 100% dostawa w terminie opóźniony montaż o tydzień, bo kotwy nie doszły. Montaż jednym słowem porażka, ale wątpię by fakt wcześniejszej zapłaty miał na to wpływ. Gerda dostała pieniądze "po" na drzwi czekała 3 tygodnie poza termin, a chcąc wejść z pracami w środku nieźle się denerwowałam. Do tego drzwi klasy C wstawiono mi bez klucza montażowego wiec dodatkowo czeka mnie zakup nowej wkładki do zamka, kiedy już tam zamieszkam. Jedyna różnica jaką zauważyłam na korzyść małej przedpłaty to "ton" rozmowy ze mną (dopóki kasa nie wpłynie, nie jest się upie.. klientem), w samej jakości, czy szybkości prac różnic nie zauważyłam.
To pierwsza moja budowa i na pewno nie powinnam się za nią brać, nie mając czasu na stanie nad "głowami" fachowców. Niestety nie ma reguły, ani kasa za całość, ani kasa po niczego nie gwarantują. Szkoda, ze nie mam zdjęć jak pięknie miałabym ułożony (raczej gdzieniegdzie rzucony) styropian pod wylewkami, gdyby ojciec nie zajrzał na budowę (sprawa oparła się o szefa- brak przedpłaty) :evil:

Remihius
29-10-2011, 11:28
witam wszystkich /zwłaszcza Mondi77/
przeczytałem Twój post i to skłoniło mnie do zarejestrowania się na forum.
Jesteśmy posiadaczami okien Avante od 2007r. /typy i td. do ustalenia - ponoć wtedy gdy kupowaliśmy były najnowsze, 3 szyby super współczynniki, nagrody, ..../
od lipca tego roku wprowadziliśmy się do domu i czar prysł:
- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/
- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/
- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady
- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej
już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/
a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

będę pisał co dalej
na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!

finlandia
29-10-2011, 12:30
Fin czy o takie posty ci chodzi?:)

Witek, widziałem Twoje pytanie wczesniej, ale mi gdzieś uciekło.. Pytasz bo podejrzewasz mnie o autorstwo? Czy o fakt, że nabijam się z takich "poleceń" na swoim blogu? Przez sympatię do jednego z forowiczów nie pastwię się tu nad tym wpisem..

IVO333
29-10-2011, 16:11
- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/
- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/
- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady
- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej
już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/
a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

będę pisał co dalej
na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!

Nie jest to tak jednoznaczne;
Kontaktrony- jeśli faktycznie nie działają to firmę za jaja.
Ciężko działające klamki- po 4 latach od montażu i przetrwaniu wykończeniówki z tynkarzami i gipsiarzami na czele okucia mogą pracować kiepsko nie ze swojej winy. Po pracach brudnych były dokładnie oczyszczone, przesmarowane i wyregulowane?
"Wypadające" z rozwórki skrzydła RU- banalna regulacja, po 4 latach nic specjalnie dziwnego, firmę montującą za jaja i mają zrobić a jeśli w tym przypadku sobie nie radzą to szkoda słów.
Smugi na szybach- wady fabrycznej wykluczyć nie można choć jedyne przypadki takich smug jakie spotkałem (zarówno od zewnątrz i wewnątrz) były spowodowane zalaniem jakąś chemią z elewacji i środkiem gruntującym.

Nie bronię nikogo ślepo ale na podstawie Twoich problemów dyskredytowanie Avante jest pewnym nadużyciem.

P.S. Trzymiesięcznego czekania na serwis nie komentuję.....

Moris77
29-10-2011, 19:39
witam wszystkich /zwłaszcza Mondi77/
przeczytałem Twój post i to skłoniło mnie do zarejestrowania się na forum.
Jesteśmy posiadaczami okien Avante od 2007r. /typy i td. do ustalenia - ponoć wtedy gdy kupowaliśmy były najnowsze, 3 szyby super współczynniki, nagrody, ..../
od lipca tego roku wprowadziliśmy się do domu i czar prysł:
- nie działają kontaktrony alarmowe /to stara sprawa zgłaszana do firmy już kilka lat temu, ale teraz zakłócają pracę alarmu/
- ciężko działające /wymagające dociągania klamki/
- strach przed otwarciem /na szczęście tylko 2 okien/ bo wyskoczyły z górnego zawiasu i zamiast otwarcia uchylają się bez blokady
- i najważniejsze!!! fatalne zacieki na wewnętrznej szybie ujawniające się przy silnym słońcu, bądź bocznym oświetleniu w postaci szarych smug przypominających osad po kąpieli na kabinie prysznicowej
już prawie trzy m-ce czekamy na wizytę serwisu fabrycznego /firma sprzedająca i montująca jednocześnie, wyczerpała zdaje się swoje możliwości/
a gwarancja bliska końcu - przypadek !?

będę pisał co dalej
na razie jak widać, nie mogę jednoznacznie powiedzieć: Avante tak! to jest dobre!


-okna montowane w 2007 a posiadają fabryczne kontaktrony ? Jak to możliwe skoro zostały wprowadzone do oferty dopiero w roku 2010. Chyba że masz opcję z okuciami ale na to musiałbyś wydać koło 200 zł na skrzydło, i z tego co się orientuję nigdy nie zostały sprzedane.
budowa trwała 4 lata więc nic dziwnego że okna wymagają nasmarowania i wyregulowania, trzeba by zamówić wizytę serwisu i oczywiście za nią zapłacić.
Tylko w chorej branży okniarskiej sprzedawcy rozpieścili klientów darmowymi serwisami i regulacjami. Dla malkontentów pytanie czy za przegląd nowego samochodu i wymianę oleju też nie płacicie. Wyskakiwanie jak piszesz okna podczas otwierania również jest banalną regulacją dolnego zawiasu.
Co do szyb jeśli jest zaciek na zewnętrznej części szyby to albo jest to zabrudzenie gruntem lub jakimś inny świństwem. Jeśli jest po wewnętrznej stronie wewnątrz pakietu wówczas mówimy o rozhermetyzowaniu się pakietu szybowego. Również w tym przypadku nie można winić producenta, należy wymienić pakiety szybowe i po krzyku. Piszesz o tym że kończy się gwarancja? W 2007 roku producent udzielał gwarancji 10 letniej więc jak tu mówić o końcu gwarancji. A niby czemu czekasz na serwis fabryczny ? Jeśli zepsuje Ci się zakupiony Mercedes u lokalnego dilera to w razie awarii oczekujesz że przyjedzie do Ciebie ktoś z
siedziby z Stuttgartu w Niemczech. Zamów wizytę płatnego przeglądu i regulacji w firmie w której okna zostały zakupione i zamontowane a wówczas okaże się co powinno być wymienione w ramach gwarancji producenta. Jeśli sprzedawca nie ma ochoty zarobić na regulacji wówczas zgłoś oficjalną reklamację na piśmie dotyczącą szyb i wówczas w okresie 14 dni powinien się zjawić ktoś z firmy w której był dokonany zakup w celu dokonania oględzin.
Okien Avante nie sprzedaję ale znam bardzo dobrze ich ofertę i wyposażenie bowiem zdarza mi się również je montować.

Tai
29-10-2011, 20:15
A teraz Tai - dziś podałbym Ci na Jezierskiego termin na ok 7 tygodni i byłbym o niego spokojny.
Dzieki. Podano mi termin 6-8 tyg. Czyli moge byc spokojny.
Zamawialem okna 10 pazdziernika. Zapis w umowie - koniec listopada.

Remihius
29-10-2011, 22:13
nie dyskredytuję firmy Avante, ale chodzi o głos w dyskusji - kogoś kto ma okna tej firmy i ma z nimi niewielkie problemy /jak w końcówce napisałem niewiele brakuje by jednoznacznie powiedzieć tak to Avante są wg mnie dobrym wyborem - poczekam na rozwój wypadków/.
A teraz wyjaśniam:
- w 2007 roku zakupiłem okna z podwyższonym standardem antywłamaniowym i już wówczas mi je zamontowano /jednak jak wyjaśniali, na początku mieli problem z doregulowaniem - na dziś jak wiem z autopsji /moi znajomi mają/ już te problemy zostały usunięte, więc czekam coraz mniej cierpliwie na usunięcie tej usterki u mnie / raz już próbowali, więc czekam,
- zakupiłem nowe okna z U=0,45 szyby i 0,9 na całe okno, złoty dąb z obu stron, klamki sekustik
- budowa była zamknięta - zakończona w 2007r. i ogrzewana w okresie zimowym do 18 st.C
- regulacji dokonał montażysta jakiś czas temu /polecam go/ a dziś, co dość niefortunne!, tuż po moim wpisie pojawił się i wyregulował wypadające okno /banalne ale wymagające wyjęcia skrzydła - może dlatego uprzednio nie zostało to wykonane/
- niestety, jak poinformował, regulacji kontaktronów-wymiany powinien dokonać serwis
- co do zacieków WEWNĘTRZNYCH również wymaga to wizyty serwisu i podjęcia decyzji o wymianie pakietów szyb a na te w umowie pisze 5 lat

ogółem po dzisiejszej wizycie humor mi się poprawił i to znacznie
mam kilkanaście okien a tylko i aż kilka usterek /teraz tylko smugi, i kontaktrony/

co do rozpieszczania i przeglądów płatnych/niepłatnych, nie wymagałem nic za darmo poza usunięciem tylko ewidentnych usterek
sam wykonuję usługi /też branża związana z budownictwem/ więc wiem co to CIĘŻKI klient
i wiem jednocześnie, iż produkty o których piszą tylko samo dobre opinie, nie istnieją, lub są to opinie ostro ocenzurowane,
a usterki się zdarzają i panom ze Stuttgartu, o tym czy warto wydać więcej decydują więc również takie czynniki jak reakcja serwisu.
W mojej sprawie, miejscowy w porządku, teraz czekam na firmowy

AW1971
30-10-2011, 21:45
A fix-ów chyba nikt nie wycenia z "typówek".[/QUOTE]

To chyba nie do końca prawda. Zwróciłem się z prośba o wycenę fixów do kilku przedstawicieli i ofertę otrzymałem od wszystkich.
U nas na parterze poza drzwiami do ogrodu będą tylko fixy.

Anna Pepa
30-10-2011, 22:32
Przewertowałam setki wątków o oknach i z tej wiedzy jaką przyjełam zaraz głowa mi pęknie. Proszę o jakieś porady bo tych okien to nigdy nie wybiorę. Poniżej propozycje:

KNS (Śląska Fabryka Okien)- veka, roto, profil libris plus (6 komorowy)
Petecki- rehau (5 komorowy), roto
Petecki- BRUGMANN, roto
Abakus- BRUGMANN, roto
"lokalna tutejsza firemka"- Gealan (6 komorowy), okucia chyba "Rąb" (ale nie wiem co to - papuguję sprzedawcę), nie dają ciepłej ramki - sprzedawca twierdzi, że ta rozszczelnia okna?????
Drutex- iglo 5, cena jest super, ciekawe jak z jakością???

DjAro
31-10-2011, 11:47
Witam
Plonskij poprosze o firmę godną polecenia w okolicy Biała Podlaska,z góry wielkie dzięki

jareko
31-10-2011, 12:34
kolego - cierpliwości
Dziś jest niby dzień pracujący ale większość ma wolne
Na pewno po pierwszym ktoś ci poleci kogoś z Twych okolic
Poza tym Plonskij już tu nie bywa pod tym nickiem - napisz mu priva na "Pchelek"

IVO333
31-10-2011, 12:39
"lokalna tutejsza firemka"- Gealan (6 komorowy), okucia chyba "Rąb" (ale nie wiem co to - papuguję sprzedawcę), nie dają ciepłej ramki - sprzedawca twierdzi, że ta rozszczelnia okna?????

Sprzedawca (to rozszczelnianie przez ciepłą ramkę) w jakimś swoim świecie żyje.... Te okucia to Romb, ja mam z nimi paskudne doświadczenia. Skąd jesteście bo coś mi świta?

Pozdrawiam

finlandia
31-10-2011, 14:44
kolego - cierpliwości
Dziś jest niby dzień pracujący ale większość ma wolne
Na pewno po pierwszym ktoś ci poleci kogoś z Twych okolic
Poza tym Plonskij już tu nie bywa pod tym nickiem - napisz mu priva na "Pchelek"
Jarku, to google.. wysoko indeksuje ten temat, po kliknięciu w link pokazuje 1 stronę tematu sprzed lat gdzie był "plonskij" :) Człowiek nie zauważa, ze narosło tu prawie tysiąc stron treści..
Tak czy inaczej - potrzebna pomoc:)
W Bialej P. masz sporo dobrych firm. Stary na rynku Trapez na Sitnickiej, Panorama na Janowskiej. A i przedstawiciel Oknoplastu jest na Leszczyńskiej. I jeszcze paru inncyh by sie znaazło.

jareko
31-10-2011, 14:52
no tak, ty masz bliżej więc wiesz, ja miałem tylko jednego klienta w tamtych okolicach - 5 km od Terespola

Anna Pepa
31-10-2011, 18:01
Sprzedawca (to rozszczelnianie przez ciepłą ramkę) w jakimś swoim świecie żyje.... Te okucia to Romb, ja mam z nimi paskudne doświadczenia. Skąd jesteście bo coś mi świta?

Pozdrawiam
Raczej damy sobie spokój z tą lokalną firemką - ten ich sprzedawca jest kosmitą, a jesteśmy z lubelskiego.

warmdream
02-11-2011, 05:21
Jak w temacie,... Szukam dobrych okien.
Wiem ze było juz duzo na ten temat.
Co myslicie o oknach Adams?
Czy może ktoś zrobic mi wycene wraz z montazem najlepiej jak najszybszym na 20szt okiem?

finlandia
02-11-2011, 10:17
Adams to dobre okna. Zadzwon do fabryki i zapytaj o godnego polecenia przedstawiciela w Twojej okolicy
Wycenę? To forum służy czemu innemu. Dziesiątki wycen dostaniesz jak zamieścisz ten wpis na forum oknonetu (ale to wcale nie pomoże Ci w wyborze)

ILONUSIA
02-11-2011, 10:56
Witam.Stoje przed wyborem okien przeczytałam mnóstwo komentarzy i się porobiło.Aż w głowie sie kręci ;) Odgrzebie wiec temat.Doradzicie jaką firme wybrać.Zanim zaczełam czytać opinie dostałam wyceny z Dobroplastu,Drutexu,MS.Finlandia polecasz firme Adams?Znalazłam w pobliżu przedstawiciela tej firmy.
Jestem z pomorza.Z góry dziekuje za waszą pomoc.

DjAro
02-11-2011, 12:29
Jarku, to google.. wysoko indeksuje ten temat, po kliknięciu w link pokazuje 1 stronę tematu sprzed lat gdzie był "plonskij" :) Człowiek nie zauważa, ze narosło tu prawie tysiąc stron treści..
Tak czy inaczej - potrzebna pomoc:)
W Bialej P. masz sporo dobrych firm. Stary na rynku Trapez na Sitnickiej, Panorama na Janowskiej. A i przedstawiciel Oknoplastu jest na Leszczyńskiej. I jeszcze paru inncyh by sie znaazło.
Bialskim producentom podziękuje mam ich okna i nie chce wiecej ,szukam dobrych okien godnych polecenia

finlandia
02-11-2011, 12:57
Bialskim producentom podziękuje mam ich okna i nie chce wiecej ,szukam dobrych okien godnych polecenia
Żadna z wymienionych przeze mnie firm nie jest producentem bo i mojej uwagi nie zwrócił żaden z lokalnych producentów:)
Jak już znajdziesz okna godne polecenia to proponuję to co wyżej - zadzwoń do fabryki i zapytaj o godnego polecenia sprzedawcę w Twojej okolicy.

Ilonusia, i Adams jest dobry a MS wcale nie gorszy. Drutex i ten drugi na D to liderzy polskiego rynku pod względem ceny (najtańsze okna), więc jak trafisz na dobrego montazystę a oczekiwań do produktu nie będziesz miała zbyt wysokich, to może i oni staną na wysokości zadania..
Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Normą jest, że niska cena zaślepia i nie ważne są wszystkie inne aspekty okna.
Wśród nas raczej nie znajdziesz uznania dla najtańszych firm na rynku. Za niską ceną zwykle idą najniższe koszty obsługi i montażu, a to może kosztować później więcej, niż się wydaje.

DjAro
02-11-2011, 13:23
Dzięki za odpowiedż,wolę zapłacić pare złotych więcej za okna i być zadowolonym,mam jedne okna kupione w Białej i załuję ze je kupilem dlatego szukam coś godnego polecenia

ILONUSIA
02-11-2011, 13:49
finlandia dziękuje za szybką odpowiedz ;) już dzwoniłam do sklepu namiary znalazłam na stronie Adamus.Czekam na oferte z ich sklepu.Zobacze jaka różnica
bedzie w cenie .Nie ukrywam że ma ona dla mnie znaczenie.Różnica miedzy Dobroplastem a ms to 2tyś.Pozdrawiam

seba2001
02-11-2011, 22:22
Okna zamontowane i jestem bardzo zadowolony:rolleyes:

witek86
03-11-2011, 14:52
Miedzy dobroplastem a ms 2tys na ilu oknach?

Mania18
03-11-2011, 15:09
A ja mam nietypowe pytanko.

Mam zamontowane okna Rehau-profil 86 z pakietem trójszybowym, przy czym okazało się(przy ściagniu folii i naklejek szybowych), ze w jednej połówce drzwi przesuwnych panowie zamontowali szybę odwrotnie-tzn.mam naklejkę na szybie od środka, z informacją, ze szyba tą stroną powinna być na zewnątrz...

Czy to wpływa jakos na parametry szyby?
czy wszystko jedno?
Ale skoro ktos okleja szyby i informuje , ze tą i tą stroną na zewnątrz..??to chyba jest róznica?czy się mylę?

Powiedzianio mi u producenta moich okien, ze to wsio ryba!!

Brass
03-11-2011, 15:52
Jest to ważne aby szyba była odpowiednio założona. Warstwa tlenków metalu, która odbija promienie cieplne znajduje się tylko po jednej stronie szyb i musi być ona zwrócona w kierunku pomieszczeń. Szyba założona odwrotnie nie będzie odpowiednio działać (będzie odbijać promienie cieplne "chcące" dostać się do pomieszczenia a swobodnie przepuszczać te, które chcą z pomieszczeń "uciec").

jareko
03-11-2011, 16:01
tylko nie zawsze tak jest
w pakietach k=1,0 masz dwie warstwy tlenków - i tam naprawdę nie ma znaczenia jak włożona jest szyba - chyba że Charlie powie inaczej :)

finlandia
03-11-2011, 17:49
Faktycznie jest sporo wyjątków od tej reguły,szczególnie jak szyby poza "ciepłymi" mają jeszcze jakieś inne właściwości. Wiedza Charliego byłaby tu nieceniona:)
No i jeszcze jedno - naklejka swoje, a ułożenie szyb może być inne i dobrze byłoby sprawdzić, czy pakiety faktycznie są tak zbudowane jak podaje ta mała karteczka naklejona przez człowieka..

QKLUX
03-11-2011, 18:48
Naprawdę próbowałem zgłębić temat...

Zadam tylko jedno pytanie: Może mi ktoś na PW polecić kogoś kompetentnego, kto wytłumaczy mi wszystko jak krowie na granicy, sprzeda i zamontuje w uczciwej cenie okna optymalnej jakości?
Najchętniej z mojej okolicy (Łódź)?
Tysiąc stron wątku mnie pokonało. Na cholerny styropian straciłem tydzień, na okna życia mi nie starczy...

Pozdrawiam!

bwojtek
03-11-2011, 20:02
tylko nie zawsze tak jest
w pakietach k=1,0 masz dwie warstwy tlenków - i tam naprawdę nie ma znaczenia jak włożona jest szyba - chyba że Charlie powie inaczej :)
W pakietach 2 szybowych (zazwyczaj) tylko jedna szyba ma warstwę "termo". Za to pakiet 3-szybowy ma obie zewnętrzne szyby "termo" a wewnętrzną zwykły FLOAT więc jest "symetryczny" i nie ważne jak się go zamontuje.

bwojtek
03-11-2011, 20:07
Zadam tylko jedno pytanie: Może mi ktoś na PW polecić kogoś kompetentnego, kto wytłumaczy mi wszystko jak krowie na granicy, sprzeda i zamontuje w uczciwej cenie okna optymalnej jakości?
Najchętniej z mojej okolicy (Łódź)?
Na PW to co najwyżej lokalni sprzedawcy mogą zachwalać swój towar. Jak nie chcesz wtopy to udaj się do przedstawiciela jednego ze znanych producentów a tych w Łodzi masz komplet. Przed zamówieniem zadzwoń do producenta i spytaj o rekomendacje konkretnego salonu sprzedaży. Krótka, subiektywna lista "pewniaków" w kolejności alfabetycznej: ADAMS, JEZIERSKI, MS, OKNOPLAST. To pierwsze skojarzenia - wybór dobrych okien jest znacznie szerszy.

amigo1974
03-11-2011, 21:07
A co powiecie o oknach Vetrexu z Tczewa? Co możecie powiedzieć o oknach wykonanych w tej firmie?

_FIX_
03-11-2011, 22:14
amigo1974 - opcja szukaj się kłania :D :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173539-Okna-VETREX&highlight=vetrex
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?89978-Okna-VETREX-pro%C5%9Bba-o-opinie/page2

.... i wiele innych...

http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php
http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php

agaszaga
03-11-2011, 22:19
Witam, znawcy okien powiedzcie czy nie zwariowałam, bo rozważam aby te trzy okna frontowe zrobić jako fix
http://img11.imageshack.us/img11/7370/elewacjafrontowa2.jpg
dodam że planuję wentylację mechaniczną a za oknami kryją się (od prawej) kuchnia połączona z jadalnią i salonem (40m2) kończy się dużymi drzwiami tarasowymi (z lewej) Z przodu będzie też taras więc z myciem okien nie będzie problemu. Czy osoby montujące okna już spotkały się z taką głuchą ścianą?

amigo1974
03-11-2011, 23:18
amigo1974 - opcja szukaj się kłania :D :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173539-Okna-VETREX&highlight=vetrex
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?89978-Okna-VETREX-pro%C5%9Bba-o-opinie/page2

.... i wiele innych...

http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php
http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php

Oj ,kurna kłania się kłania!!!!!

_FIX_
03-11-2011, 23:25
agaszaga - nie zwariowałaś. Duże przeszklenia i fixy są często montowane. Czasami zdarzają się domy, gdzie prawie wszystkie okna są nieotwieralne (moi monterzy mówią, że to szklarnie :D albo akwarium :) )

rafal.master
04-11-2011, 07:58
Czy ktoś może napisać coś o firmie AMPOL z Warszawy?

Informacje, które znalazłem (jest ich niewiele) i informacje na stronie brzmią wiarygodnie (firma działa na rynku od 1992 roku). Zastanawiam się nad nimi bo to producent, a nie tylko dystrybutor, a z moich doświadczeń przy różnych zakupach wynika, że czym krótsza ścieżka dystrybucji tym lepiej.

ILONUSIA
04-11-2011, 08:35
witam ponownie.pytanie kieruje do znawców tematu ;) co powiecie o oknach veka ? Dostałam wycene porównywalną z Dobroplastem.

Charlie
04-11-2011, 09:12
Czy ktoś może napisać coś o firmie AMPOL z Warszawy?

Informacje, które znalazłem (jest ich niewiele) i informacje na stronie brzmią wiarygodnie (firma działa na rynku od 1992 roku). Zastanawiam się nad nimi bo to producent, a nie tylko dystrybutor, a z moich doświadczeń przy różnych zakupach wynika, że czym krótsza ścieżka dystrybucji tym lepiej.

To solidna firma. Exportują sporo swoich wyrobów do Niemiec.

Charlie
04-11-2011, 09:14
Naprawdę próbowałem zgłębić temat...

Zadam tylko jedno pytanie: Może mi ktoś na PW polecić kogoś kompetentnego, kto wytłumaczy mi wszystko jak krowie na granicy, sprzeda i zamontuje w uczciwej cenie okna optymalnej jakości?
Najchętniej z mojej okolicy (Łódź)?
Tysiąc stron wątku mnie pokonało. Na cholerny styropian straciłem tydzień, na okna życia mi nie starczy...

Pozdrawiam!

www.ulibau.eu

witek86
04-11-2011, 09:55
witam ponownie.pytanie kieruje do znawców tematu ;) co powiecie o oknach veka ? Dostałam wycene porównywalną z Dobroplastem.

Okna veka? nie ma takich veka to profil okienny a kto co z niego zrobi moze sie róznic diametralnie!
dobroplast jeśli chcesz prostej i jasnej odpowiedzi to okna do szopy a jak odpowiedz ma być sarkazmem to wolisz czekolade czy wyroby czekoladopodobne?
Jeśłi okna do domu w którym planujesz spedzic troszke zycia to poszukaj dobrej firmy bo koszt domu w porównaniu z dopłatą do dobrych okien ok 2 3 tys to naprawde nie duzo a spokój na lata ... bezcenne

ILONUSIA
04-11-2011, 10:43
Tak masz racje profile VEKA Perfekctline wersja 3 szybowa,okucia winkhaus.

finlandia
04-11-2011, 10:49
Tak masz racje profile VEKA Perfekctline wersja 3 szybowa,okucia winkhaus.
A Jaki producent tych okien? Ma jakąś nazwę? Bo mam wrażenie, że się jej wstydzi, jeśli większymi literkami pisze Veka niż swoje imię..
A tak powaznie - jeśli Veka ma być tańsza niż Dobro, to omijaj tą firmę szerokim łukiem. Ciężko jest dorównać ceną najniższemu poziomowi, więc nie wiem jak bardzo "odchudzili" Ci ofertę, że wyszła atrakcyjnie.

showme
04-11-2011, 10:51
witam
szukam dobrych okien.dostaliśmy wycene od oknoplastu, ms i paru regionalnych producentów. obojgu z mężem spodobały nam się okna ms tytanowe termo:mają dobre współczynniki, ciepła ramka, 3szyba za 1zł i inne "bajery" w cenie oraz estetycznie wyglądają super
jedynie moje wątpliwości wzbudziła ta szyba 3mm tzn.konkurencja przestrzegła nas że inny producent stosuje cienką szybe 3mm...i moje pytanie do ekspertów szczególnie jareko czy rzeczywiście należałoby się obawiać o te okna?
a i jeszcze chciałam się zapytać czy opłaca się dopłacać do okien żeby spełniały wymagania wk1 a nie robić szyb chyba w p1 czy jak to tam.bo producent powiedział że jak jedno to i drugie bo złodzieje wolą rozbić szybe i nie ma sensu dokładać do okuć?
a drugie moje pytanie do użytkowników tych okien czy były jakieś problemy z roletami wewnętrznymi?profile mają zaokrąglony kształt a wyczytałam gdzieś na forum że jest problem z platinium i roletami a te są podobne. czy jak zakładaliście rolety nie zakryły one to co w tych oknach najładniejsze czyli tych półokrągłych profili/uszczelek
dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli coś pokręciłam

T12345T
04-11-2011, 10:57
A tak powaznie - jeśli Veka ma być tańsza niż Dobro, to omijaj tą firmę szerokim łukiem. Ciężko jest dorównać ceną najniższemu poziomowi, więc nie wiem jak bardzo "odchudzili" Ci ofertę, że wyszła atrakcyjnie.

Nie znając konstrukcji i cen, to ryzykowne stwierdzenie:-). Może dealer Dobroplastu ma po prostu wyższe marże? Nie może tak być?

T12345T
04-11-2011, 11:07
a i jeszcze chciałam się zapytać czy opłaca się dopłacać do okien żeby spełniały wymagania wk1 a nie robić szyb chyba w p1 czy jak to tam.bo producent powiedział że jak jedno to i drugie bo złodzieje wolą rozbić szybe i nie ma sensu dokładać do okuć?

No to producent nie wie o czym mówi jak mówi tak, jak mówisz, że mówi:-). Wymagania klasy 1 odporności na włamanie (WK1) spełnić może okno z dowolnym przeszkleniem, nawet pojedynczą szybą 4mm:-), to po pierwsze. A po drugie, jeśli producent nie ma przebadanych konstrukcji okiennych pod kątem jej osiągów w zakresie odporności na włamanie, to nawet jak założy szybę P100, 200 zaczepów i klamkę z kłódką i zamkiem szyfrowym, to i tak jego okno nie posiada żadnej klasy odporności na włamanie. No chyba, że się umówicie, że jednak posiada, wtedy to co innego:-).

witek86
04-11-2011, 11:17
okucia wk1 wk2 bez klamki z kluczykiem to się zgodze ze nie spełnią wymagania!
ktoś zawołał za dobroplast ładna cene albo nie chciał robic i taks obie doliczył dodatkowe procenty do ceny!

ILONUSIA
04-11-2011, 11:24
witam dopytałam tak jak radziliście ;) firma nazywa sie rybak produkują okna na profilach veka , okucia winkhaus , szyby Glasterm, Glaspol, Efector.Dobrze ze firma nie jest na D ;)

agaszaga
04-11-2011, 12:50
Panowie i Panie :) co sądzicie o tym że producent w fixie 1765x1435 proponuje szklenie 6mm zamiast 4mm dodam że będą 3 szyby w profilu schuco a fix będzie w ramie. Czy nie potrzebnie dmucha na zimne? Tak samo jak w drzwiach tarasowych gdzie będzie normalne okno o wymiarze 1765x2295 drzwi rozwierno uchylne z ruchomym słupkiem, gdzie rownież proponuje grubsze szklenie, czy słusznie? bardzo proszę o odpowiedź

witek86
04-11-2011, 12:56
witam dopytałam tak jak radziliście ;) firma nazywa sie rybak produkują okna na profilach veka , okucia winkhaus , szyby Glasterm, Glaspol, Efector.Dobrze ze firma nie jest na D ;)

ale czy firma rybak lepsza od tych na "D":)
mozesz miec dobry profil dobre okucia a ktos i tak to poskłada na "sztuke" jeśli wychodzi podobnie to zapytaj o stal jaka daja do profila

witek86
04-11-2011, 12:58
Panowie i Panie :) co sądzicie o tym że producent w fixie 1765x1435 proponuje szklenie 6mm zamiast 4mm dodam że będą 3 szyby w profilu schuco a fix będzie w ramie. Czy nie potrzebnie dmucha na zimne? Tak samo jak w drzwiach tarasowych gdzie będzie normalne okno o wymiarze 1765x2295 drzwi rozwierno uchylne z ruchomym słupkiem, gdzie rownież proponuje grubsze szklenie, czy słusznie? bardzo proszę o odpowiedź

Hmm w fixie dałbym normalna szybe ! taras przy tych wymiarach to minimum wzmocnienie typ"c" ale aby byc spokojnym ja bym dał profil pośredni (szyba normalna) ale to tylko moja ocena podpierajac sie o tabele statyczne

jareko
04-11-2011, 13:16
aga - dmucha na zimne, spokojnie może być 4mm gdyż powierzchnia fixa ok 2,5 mkw i daleko do granicznego 3,0 mkw

pidzyn
04-11-2011, 13:24
Na PW to co najwyżej lokalni sprzedawcy mogą zachwalać swój towar. Jak nie chcesz wtopy to udaj się do przedstawiciela jednego ze znanych producentów a tych w Łodzi masz komplet. Przed zamówieniem zadzwoń do producenta i spytaj o rekomendacje konkretnego salonu sprzedaży. Krótka, subiektywna lista "pewniaków" w kolejności alfabetycznej: ADAMS, JEZIERSKI, MS, OKNOPLAST. To pierwsze skojarzenia - wybór dobrych okien jest znacznie szerszy.

Ja dodam od siebie firmę Mielczarek ze Zduńskiej Woli (profile Schuco) . Warto przejechać się do siedziby i pogadać z szefem produkcji. Mnie pokazali wszystkie szczegóły konstrukcyjne, doradzili no i kupiłem.
Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium -> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10586487,Ranking_najlepszych_okien__Uwaga _na_nieszczelne_ramy_.html

finlandia
04-11-2011, 13:27
aga - dmucha na zimne, spokojnie może być 4mm gdyż powierzchnia fixa ok 2,5 mkw i daleko do granicznego 3,0 mkw

Moze po prostu sprzedawca chciał "błysnąć" przed klientem i tak strzelił bez sprawdzania? też tak czasem mam jak ktoś pokazuje duże gabaryty...

Test, przeszło mi to przez głowę, ale to mało prawdopodobne.. Obstawiam, że producent od Veki czegoś nie uwzględnił w wycenie (i niekoniecznie musiał to zrobić celowo - jak można byłoby odczytać z moich słów). Osobiście coś mi dzwoni na nazwę Rybak, ale nie wiem w którym kościele - na pewno nie znam firmy bliżej.

ILONUSIA - Jeszcze jedno:a jaki współczynnik dla tej trzyszybówki? Do Perfectline wkłada się zwykle max szybe U 0,7 a i tak jest to wg mnie robione na siłę. Wyszła niedawno nowa Veka Perfectline z szerokim skrzydłem (84mm) i tam już są możliwe pakiety U 0,5. Z tym że jak dla mnie.. hmm... mam to okno z Vetrexu (nazywa się Optimal Black) ale cenowo wychodzi identycznie jak Schueco CT70 Cava (czyli Elita Thermo z Jezierskiego) więc żaden hit.

bwojtek
04-11-2011, 15:03
Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium
Gdzie wyczytałeś, że to okna "premium"?

showme
04-11-2011, 15:19
ms tytanowe thermo



witam
szukam dobrych okien.dostaliśmy wycene od oknoplastu, ms i paru regionalnych producentów. obojgu z mężem spodobały nam się okna ms tytanowe termo:mają dobre współczynniki, ciepła ramka, 3szyba za 1zł i inne "bajery" w cenie oraz estetycznie wyglądają super
jedynie moje wątpliwości wzbudziła ta szyba 3mm tzn.konkurencja przestrzegła nas że inny producent stosuje cienką szybe 3mm...i moje pytanie do ekspertów szczególnie jareko czy rzeczywiście należałoby się obawiać o te okna?
a i jeszcze chciałam się zapytać czy opłaca się dopłacać do okien żeby spełniały wymagania wk1 a nie robić szyb chyba w p1 czy jak to tam.bo producent powiedział że jak jedno to i drugie bo złodzieje wolą rozbić szybe i nie ma sensu dokładać do okuć?
a drugie moje pytanie do użytkowników tych okien czy były jakieś problemy z roletami wewnętrznymi?profile mają zaokrąglony kształt a wyczytałam gdzieś na forum że jest problem z platinium i roletami a te są podobne. czy jak zakładaliście rolety nie zakryły one to co w tych oknach najładniejsze czyli tych półokrągłych profili/uszczelek
dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli coś pokręciłam

T12345T
04-11-2011, 15:25
Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium

Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski:-). Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.

finlandia
04-11-2011, 17:57
Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski:-). Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.
Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

T12345T
04-11-2011, 18:56
Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

Fin chyba zawsze będzie tak, że albo komuś kogoś na liście zabraknie, albo ktoś kto na niej jest potraktuje sprawę jako "polowanie". Co by nie mówić "wielka trójka" jest, a w niej są okna tańsze i droższe. Mnie takie pomieszanie nie przeszkadza. Klienci kupują okna od tych największych i od tych najmniejszych. Oczywiście całkiem słusznie zleceniodawca prosi o to by nie uogólniać wyników, nie przenosić ich tak wprost na wszystko i wszystkich, ale jak ktoś wie co w tych tabelach jest i skąd się to bierze, to jakieś światełko jednak pada na stan techniki okiennej i coś, co nazywam inteligencją techniczną producentów. A tak już z innej beczki, ponad dwa lata po starcie w ten nieco pośredni sposób potwierdza się słuszność kierunku obranego przez nasz vortalowy ranking Pro Quality:-).

brodkins
05-11-2011, 00:37
mam wyceny od MS i STOLLAR
ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:
- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
- czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2
- regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"
- jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)
- czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.
- stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy :)

bwojtek
05-11-2011, 07:49
- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
Spytaj o wyniki badań obie firmy i będzie sprawa wyjaśniona.

- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
Dużo w tym prawdy. Szyba P2 daje niewielką ochronę. Lepiej za te pieniądze zainstalować dobry system alarmowy.

- czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2
Nie wiem za bardzo o czym piszesz...

- regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"
Regulować trzeba wtedy, kiedy to konieczne. Za to konserwować powinno się regularnie (czego nikt i tak nie robi)

- jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)
Mamy wolny rynek. Jednak w tym przypadku obowiązkowe, coroczne regulacje po 20zł to taki ukryty dodatek do ceny.

- czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.
Wada w oknie - tylko jeden uchył. W drzwiach balkonowych to wg mnie standard.

- stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy :)
Pewnie mają w tym swój interes ;)

Charlie
05-11-2011, 09:32
[QUOTE=brodkins;4986378]mam wyceny od MS i STOLLAR
ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:
- ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
- nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
- QUOTE]
- co do tzw. niskiego progu to nieprawda - montażyści "jak ognia" unikają tej konstrukcji z dwóch podstawowych przyczyn. Robota wymaga precyzji i kompetencji (a więc łatwo o pomyłkę skutkującą min. brakiem szczelności) oraz jest to czynność czasochłonna ( w tym czasie można w stan surowy pół domku można zamontować). Ja mam duży szacunek dla inżynierów niemieckich -bo to oni właśnie takie konstrukcje wymyślają i tak naprawdę to stolarka otworowa PVC, ALU i Drewniana to nic innego jak niemiecki inżynier. A wypowiedzi polskich domorosłych "szpeców" mają tyle wspólnego z prawdą ile ... nie dokończę z czystej przywoitości.
Panowie - nauczcie się produkować i montować konstrukcje z niskimi progami zgodnie z programem produkcji ich producentów a nie na skróty. Sami wiecie o czym mówię !!!!!!!!!!!!!!!!
- sens ekonomiczny jest zawsze w przypadku bezpieczeństwa - w zależności od tego co w środku ma być chronione i przed czym. Żaden Policjant na Świecie nie da 100% recepty na uchronienie się przed włamaniem.Takiej nie ma. Towarzystwa Ubezpieczeniowe próbują w jakiś sposób uporządkować ten temat i tak naprawdę to jest najważniejszy element w doborze systemów wspomagających ochronę domu przed wejściem złodzieji. Reasumując - ubezpieczyciel wypłaca albo nie wypłaca odszkodowania za utracone mienie i to on decyduje o zasadności odszkodowania na podstawie min. zabezpieczeń.
Kiedyśjuż wspominałem, że dwa razy miałem "przyjemność" być wyjumanym do gołych ścian z powodu nonszalanckiego podejścia do zabezpieczeń. Nikomu nie życzę stresu i kłopotów finansowych z tym związanych.

blokno
05-11-2011, 11:40
Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu (http://montaze.info.pl/wp-content/uploads/2011/11/z-badania-ITB-X-20111.pdf) uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

T12345T
05-11-2011, 14:09
Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

Hm... problem w tym, że moim zdaniem w tym badaniu wcale nie chodziło o "najlepsze wyniki",(bo niektóre "zielone" są żenująco słabe), a jedynie o rozsądek producentów w sprawie dla nabywców najważniejszej, czyli "powtarzalności" rozumianej jako zgodność wartości osiągów deklarowanych ze zbadanymi po zakupie. Tak jak pisałem cały jestem za takimi badaniami i porównaniami !!! Nie mniej uważam, że wyniki w tabeli są na razie trudne do interpretacji, szczególnie jeśli idzie o przepuszczalność powietrza, a i chyba chochlik drukarski rączką w tabelce mieszał, co według mnie nie podważa wiarygodności badań, ale zdecydowanie utrudnia ich ocenę. Przynajmniej mnie utrudnia:-).

autorus
05-11-2011, 14:24
Juz dawno doszedłem do wniosku ze to co najdroższe nie musi być najlepsze :) Szczególnie po Budmie jak dostałem wycenę na okna w granicach 100tys zł. a "normalnie" dostaje za to samo ok 15-20tys.

brodkins
05-11-2011, 21:03
Nie wiem za bardzo o czym piszesz...
Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej, na chłopski rozum mędrkując... dzięki za opinie. wezmę MS - ekipa montująca znana i polecana.
@Charlie - a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają? o tych P2 myslalem tylko w drzwiach balkonowych, bo to większe powierzchnie szkła, bo ja wiem- krzesło się przewróci , dzieciaki ganiają... ale elektryk i tak mnie namawia na sensowny a nie badziewny alarm, wiec P2 odpadną raczej- gdzieś się grosz przesunie :)

T12345T
05-11-2011, 22:01
Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej,

Żartowniś z tego opowiadacza:-).

leniin
05-11-2011, 22:43
Witam
Witam
Niedaleko mnie jest firma BEWI ze Źlinic. Robi okna na profilach KÖMMERLING 88plus
Moje pytanie:
1. Czy ktos mial stycznośc z ta firma.
2. Czy polecacie ten profil.

T12345T
05-11-2011, 23:03
Niedaleko mnie jest firma BEWI ze Źlinic. Robi okna na profilach KÖMMERLING 88plus
Moje pytanie:
1. Czy ktos mial stycznośc z ta firma.
2. Czy polecacie ten profil.

ad 1) Nie miałem
ad2) Profil markowy i raczej z wysokiej półki

bwojtek
06-11-2011, 07:41
Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał...
Albo coś źle zrozumiałeś albo gościu niezły bajkopisarz :) Jedyne śladowe ilości tytanu w oknie "tytanowym" to biel tytanowa używana przy produkcji profili :D

a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają?
Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.

jareko
06-11-2011, 08:38
Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.A później pilnować by jakiś kretyn nie wyciągnął plastikowych klinów spod niego bo dopiero zacznie się jazda z poprawkami montażu
Od dawna nagminne zjawisko, i jeśli przy małym okienku niczym nie grozi to przy większych cuda wianki się dzieją
Ostatnio spod ważącego ponad 500 kilo HS-a usunięto kliny, wylewka do kucia, tynki do kucia, całość do ponownego montażu
Głupich nie sieją ale tacy na budowach się zdarzają - niestety

rafal.master
06-11-2011, 09:33
To solidna firma. Exportują sporo swoich wyrobów do Niemiec.

A czy ktoś korzystał z usług tej firmy (AMPOL)?

IVO333
06-11-2011, 11:18
Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu (http://montaze.info.pl/wp-content/uploads/2011/11/z-badania-ITB-X-20111.pdf) uzyskały okna wcale nie najdroższe... :rolleyes:

Ja natomiast zwróciłbym uwagę na to że ceny jak i relacje między nimi są z jakiegoś schizofrenicznego sufitu wzięte.
Co do parametrów zaś (okna połowy producentów z zestawienia poznałem na własnej skórze) to albo mamy jakieś pomieszanie w druku albo co niektóre okienka nie z seryjnej produkcji wzięto ale zlecono ich wykonanie chirurgom.

Semper_Idem
06-11-2011, 21:29
Panowie proszę o odpowiedź na pytanie, czy tak zamontowane drzwi balkonowe o szer. 80cm. mieszczą się w granicach rzekomo dopuszczalnego błędu 2mm ?

witek86
07-11-2011, 11:54
Panowie proszę o odpowiedź na pytanie, czy tak zamontowane drzwi balkonowe o szer. 80cm. mieszczą się w granicach rzekomo dopuszczalnego błędu 2mm ?

paski po bokach masz własnie po to by widziec ile wynosi tolerancja dla poziomicy! jesli poziomica połozona na progu drzwi balkonowych o szerokosci 80cm to musi miec albo 40 albo 60cm i tu odchylenie bedzie minimalne!pozatym warto sprawdzic jesli jest mozliwosc na drugiej poziomicy bo te czerwone pro lubia szybko oszukiwać:) mielismy juz wiele poziomic pro ,stanley ale nie ma jak austriacka sola!
Pozatym czesto spotyka sie z tym ze drzwi balkonowe ustawiane sa 1,2milimetry wyzej od strony zawiasów wtedy przy opuszczeniu sie drzwi nie trą!

bombelo
07-11-2011, 12:16
to w koncu jak ma byc wlasciwie ?
poziom na dole czy wyzej przy zawiasie

witek86
07-11-2011, 12:48
własciwie to jest jak bedzie idealnie prosto ale milimetr nie miara centymetr nie szpara

Semper_Idem
07-11-2011, 15:51
własciwie to jest jak bedzie idealnie prosto ale milimetr nie miara centymetr nie szpara

Bardzo śmieszne, tylko, że jak widzicie u mnie to przechylenie jest w kierunku zawiasów, które na dodatek są kryte. Przy otwieraniu drzwi słyszę niezbyt interesujący dźwięk, a fachowcy z firmy Debastor, która montowała to okno nie potrafią regulować tego typu zawiasów. Chyba przyjdzie mi znów czekać dwa miesiące na serwisanta, wesołka z Leszna !!!

finlandia
07-11-2011, 19:06
Też głosuję na poziomice SOLA. Podoba mi się ich złoty kolor ;)
2 mm to wygląda po wskazaniu tego oczka że jest przekroczone. Poza tym mówi się 1mm na 1metr..
Chyba potwierdza się teza, że kryte okucia są nie najlepszym rozwiązaniem..

Mania18
07-11-2011, 19:19
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Szanowny Charlie chyba pominął moje pytanie? ;(

Czy to cos da, jak odczytam te parametry z naklejki i mi odpowiecie, czy faktycznie wszystko jedno -jak twierdzi producent?
Czy mam se dac spokoj, bo nic Wam nie dadzą informacje z naklejki?

Fajnie by bylo, gdyby jeszcze ktoś , oprocz producenta potwierdził tą informację! ;) (lub co gorsza zaprzeczył!!!?)

IVO333
07-11-2011, 19:23
Bardzo śmieszne, tylko, że jak widzicie u mnie to przechylenie jest w kierunku zawiasów, które na dodatek są kryte. Przy otwieraniu drzwi słyszę niezbyt interesujący dźwięk, a fachowcy z firmy Debastor, która montowała to okno nie potrafią regulować tego typu zawiasów. Chyba przyjdzie mi znów czekać dwa miesiące na serwisanta, wesołka z Leszna !!!
Zamiast inną poziomicą sprawdź tą samą położoną odwrotnie i będziesz wiedział czy pokazuje poprawnie. Co do poziomu zgadzam się z witkiem że przy montażu lepiej jest zawiasową stronę balkonu ustawić nieco wyżej, prawie na pewno osiądzie 1-2mm .
Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

Pozdrawiam

Semper_Idem
07-11-2011, 19:51
Zamiast inną poziomicą sprawdź tą samą położoną odwrotnie i będziesz wiedział czy pokazuje poprawnie. Co do poziomu zgadzam się z witkiem że przy montażu lepiej jest zawiasową stronę balkonu ustawić nieco wyżej, prawie na pewno osiądzie 1-2mm .
Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

Pozdrawiam

A jednak był u mnie serwis fabryczny i pokazywał jak się reguluje to okucie bo panowie się poddali. Ale o czym mowa skoro dla szefa tej ekipy okno 'pracuje tylko w jedną stronę" i może być zamontowane dotykając ościeżnicą węglarka ! :D Dzięki za podpowiedź z poziomicą, sprawdzę to.

Charlie
07-11-2011, 22:23
[QUOTE=Mania18;4990304]Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Szanowny Charlie chyba pominął moje pytanie? ;(

...QUOTE]

Z powodu nawału pracy nie często zaglądam na forum więc przypomnij mi o co chodzi ?

_FIX_
07-11-2011, 22:58
....
Kryte zawiasy są tak samo dobre jak zwykłe a jeśli "fachowcy" ich regulować nie potrafią to może się z powołaniem minęli. Jakoś sobie wyobrazić nie mogę żeby do regulacji Designo wzywać serwis fabryczny.

Pozdrawiam Dokładnie. Ja bym jeszcze dodał, że są mocniejsze (coraz częściej zamawiam w wersji 130kg), ładniejsze.

IVO333
08-11-2011, 08:27
Dokładnie. Ja bym jeszcze dodał, że są mocniejsze (coraz częściej zamawiam w wersji 130kg), ładniejsze.

A to tak oczywiste nie jest, przynajmniej dla mnie. Ale ja czasem szukam dziury tam dgzie jej nie ma :-(

Mania18
08-11-2011, 09:35
Dziękuję Charlie-oto mój dylemat:



A ja mam nietypowe pytanko.

Mam zamontowane okna Rehau-profil 86 z pakietem trójszybowym, przy czym okazało się(przy ściagniu folii i naklejek szybowych), ze w jednej połówce drzwi przesuwnych panowie zamontowali szybę odwrotnie-tzn.mam naklejkę na szybie od środka, z informacją, ze szyba tą stroną powinna być na zewnątrz...

Czy to wpływa jakos na parametry szyby?
czy wszystko jedno?
Ale skoro ktos okleja szyby i informuje , ze tą i tą stroną na zewnątrz..??to chyba jest róznica?czy się mylę?

Powiedzianio mi u producenta moich okien, ze to wsio ryba!!

I następne:


Czy to cos da, jak odczytam te parametry z naklejki i mi odpowiecie, czy faktycznie wszystko jedno -jak twierdzi producent?
Czy mam se dac spokoj, bo nic Wam nie dadzą informacje z naklejki?

Fajnie by bylo, gdyby jeszcze ktoś , oprocz producenta potwierdził tą informację! (lub co gorsza zaprzeczył!!!?)

witek86
08-11-2011, 11:23
nie w kazdym rozwiązaniu ukryte zawiasy maja tyle samo opcji regulacji co normalne! (inviso)
Jesli ktoś coś sprzedaje i to montuje to chyba umiejetność regulacji i znajomość takich rzeczy to podstawa!!!
Samper wcale się nie śmiałem! a w którą strone jest przechylenie nie widać.

Samar
08-11-2011, 12:00
Nawiązując do krytych zawiasów to może wypowiedzą się osoby, które korzystają z tego rozwiązania, ale co najmniej od pół roku i na co dzień . Mam na myśli użytkowników okien .

Semper_Idem
08-11-2011, 20:24
Ja użytkuję te zawiasy od ponad półtora roku i mogę o nich powiedzieć, że zawiasy te jak inne działają normalnie pod warunkiem, ze są prawidłowo wyregulowane. Cały ich urok w tym, że ich na co dzień nie widać, nie ma się gdzie zbierać kurz itp. Mycie okien nie sprawia tyle kłopotu co przy tradycyjnych okuciach. Do Witka 86. Ja nie mam żadnych pretensji do Ciebie, nawet gdybyś faktycznie się ze mnie śmiał. Sam z siebie się śmieję, że wpakowałem się w takie szambo jak Debastor bo jak inaczej nazwać firmę, która montuje jedno okno 3 miesiące ? Ale nareszcie nastąpił przełom i dostałem ostateczne wezwanie przed sądowe :D A tak wygląda prawidłowy montaż według w/ w firmy. Napawajcie swoje oczy bo widok to zaiste nieziemski.8403984040840418404284043

karolekk
08-11-2011, 22:30
to są okna już po obróbce tynkarskiej ? :)
czy może zamawiałeś bez obróbki ?

Semper_Idem
09-11-2011, 10:59
to są okna już po obróbce tynkarskiej ? :)
czy może zamawiałeś bez obróbki ?

Zamówiłem bez obróbki, niemniej uważam, że panowie nie do końca wywiązali się z umowy o montaż okna. Ja mam sobie teraz sam docinać pianę czy uzupełniać jej braki ? Nigdy w życiu ! Panowie potrzebuję numer aprobaty technicznej ITB mówiącej o montażu okien i drzwi balkonowych.

Semper_Idem
09-11-2011, 12:56
Uff, tą już znalazłem, ale nie mogę znaleźć instrukcji montażu okien producenta z Leszna oraz katalogu systemowego dla profilu CT 70. Czy istnieją takie w ogóle w formie elektronicznej ?

finlandia
09-11-2011, 16:50
Uff, tą już znalazłem, ale nie mogę znaleźć instrukcji montażu okien producenta z Leszna oraz katalogu systemowego dla profilu CT 70. Czy istnieją takie w ogóle w formie elektronicznej ?
Przepraszam - ale moim zdaniem przemawia przez Ciebie złość, a nie obiektywizm - chyba dlatego koledzy nie bardzo rwą się do komentowania tego montażu. Może ja nie widzę dość ostro, ale z ostatnich zdjęć niczego sobie nie zapisałem na dysk (a lubię zbierać ładne kwiatki do kolekcji... )

Alice5836
09-11-2011, 20:23
Babol okrutny, przyjechało tak z fabryki, monteży nic nie przekładali.

A co niepochlebne dla fabryki, to to, jak pisałam wcześniej, że bezpośrednio z Heki otrzymaliśmy info, iż jest to NORMALNY WYNIK PROCESU PRODUKCYJNEGO TEJ FIRMY (wyjaśnienie bzdurne, działające tylko na szkodę firmy).
Zgadzam się, że najważniejsze, jako to zakończą.
Dam znać.

Witam Wszystkich, tych, którzy znają temat informuję, iż ramy zostały wymienione bezpośrednio przez serwisantów Heki. Łatwo nie było, ale reklamację ostatecznie potraktowano profesjonalnie, mogę powiedzieć, że firma stanęła na wysokości zadania.

Co do funkcjonowania okien Heki wypowiem się po zimie, zostały zamontowane latem, więc zobaczymy, jak będą się sprawować przy zmieniających się temperaturach. Co do okien mniejszych gabarytów nie mam większych obaw, ale okno balkonowe, mimo regulacji nie zapowiada się dobrze, często występuje efekt "STRZELANIA", przy otwieraniu okna, którego nie było od razu po wyregulowaniu okna, pojawiło się to po jakiś 2-3 tygodniach od regulacji, być może to efekt zmian temperatur, pytanie, czy kolejna regulacja pomoże ?, co może być tego powodem ?

finlandia
10-11-2011, 11:56
...
ale okno balkonowe, mimo regulacji nie zapowiada się dobrze, często występuje efekt "STRZELANIA", przy otwieraniu okna, którego nie było od razu po wyregulowaniu okna, pojawiło się to po jakiś 2-3 tygodniach od regulacji, być może to efekt zmian temperatur, pytanie, czy kolejna regulacja pomoże ?, co może być tego powodem ?
Rozumiem, że efekt strzelania wystepuje przy otworaniu skrzydła - tak mniej więcej po otwarciu skrzydła pod kątem ok 30 stopni? Jeśli tak, to skrzydło jest zwyczajnie za nisko i "czepia" zaczep od strony zawiasów. Zdejmij osłonkę dolnego zawiasu (wysunie się do góry), włóż tam klucz amulowy 4mm (to zwykły rozmiar klucza do regulacji) i przekręć w lewo.. (mam nadzieje ze strony obrotu nie pomyliłem). Skrzydło w efekcie uniesie się do góry:)

lolek30
10-11-2011, 12:07
i przekręć w lewo.. (mam nadzieje ze strony obrotu nie pomyliłem). ..pomyliłeś :)

ma byś w prawo , a raczej zgodnie z ruchem wskazówek zegara

finlandia
10-11-2011, 12:28
..pomyliłeś :)

ma byś w prawo , a raczej zgodnie z ruchem wskazówek zegara
Hehe :)
Jak zamykam oczy, to klucz widzę na godzinie 6, więc kręcę w lewo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara :)
Jestem w tcyh rzeczach praktykiem - umiałbym to zrobić, niekoniecznie opiszę z pamięci jak.. do tego służy instrukcja, np. tu :
http://aludor.pl/pics/file/Instrukcja%20regulacji%20okuc%20winkhaus.pdf

Samar
10-11-2011, 13:21
Zgodnie ze wskazówkami zegara to znaczy prawoskrętnie .

jareko
10-11-2011, 20:16
Zamówiłem bez obróbki, niemniej uważam, że panowie nie do końca wywiązali się z umowy o montaż okna. Ja mam sobie teraz sam docinać pianę czy uzupełniać jej braki ? Nigdy w życiu ! Panowie potrzebuję numer aprobaty technicznej ITB mówiącej o montażu okien i drzwi balkonowych.Problem jest jeden - nie istnieje żądna aprobata techniczna na montaż stolarki okiennej.
Jest tylko Instrukcja montażu, którą może, ale nie musi wykorzystywać montażysta, bazując np. na odmiennej instrukcji montażu opracowanej przez producenta danej stolarki lub wręcz tworząc własną instrukcję montażu.
Jednego nie rozumiem - i pisze to jako montażysta
Zamawiasz usługę montażu, zapewne nie sprecyzowałeś w umowie (o ile taką podpisałeś) że piana ma być obcięta. To powiem ci tak, standardem montażu bez obróbek jest pozostawienie pany nie obciętej. Pianę powinno obcinać się tuż przed tynkowaniem.

Semper_Idem
10-11-2011, 20:26
Przepraszam - ale moim zdaniem przemawia przez Ciebie złość, a nie obiektywizm - chyba dlatego koledzy nie bardzo rwą się do komentowania tego montażu. Może ja nie widzę dość ostro, ale z ostatnich zdjęć niczego sobie nie zapisałem na dysk (a lubię zbierać ładne kwiatki do kolekcji... )

Obiektywnie to ja jestem wkurw..., a nie zły.Przepraszam, ale to, że niczego sobie nie zapisałeś może sugerować konieczność skontaktowania się z lekarzem ... od oczu. Co by nie mówić to ten montaż taki super znów nie jest. Okienka Dobro coś tam to można tak sobie zamontować i to na dodatek w pomieszczeniach gospodarczych, choć pewnie wszystkich obrońców praw zwierząt moje stwierdzenie oburzy. Zapraszam,przyjedź do mnie i posiedź przez chwilę w fotelu przy oknie, a zrozumiesz problem. Ciekawi mnie czy u Ciebie montaż warstwowy bez obróbki też polega tylko na przyklejeniu taśm do ościeżnicy i byle jakim opianowaniu ?

bwojtek
10-11-2011, 20:29
Zdjęcia, które zamieściłeś nie pozwalają ocenić za wiele poza niezaprzeczalnym faktem, że nie są wykonane obróbki tynkarskie (co nie było przedmiotem umowy). Przypadek udowadnia za to dobitnie, że montaż warstwowy nie zawsze ma sens a wręcz jego zastosowanie może być szkodliwe z uwagi na techniczny brak możliwości jego poprawnego wykonania...

Semper_Idem
10-11-2011, 20:41
Dobrze mówisz bwojtek, tylko, że ja jako klient nie muszę o tym wiedzieć. Skoro jednak fachowiec się jego podjął i skasował mnie na dodatkowe trzy stówy to powinien to zrobić rzetelniej. Do Jareko. wyobraź sobie, że mam umowę, ale tylko na pięćset stron i ten drobiazg jak jakim jest obcięcie piany nożykiem, która ręką i jakiej firmy ma być ten nożyk mi umknął

bwojtek
10-11-2011, 20:50
Jeżeli chodzi o obcięcie nadmiaru piany to jest to czynność należąca do obróbki okna a nie jego montażu.

Semper_Idem
10-11-2011, 21:00
No To du... blada. Widzisz Jareko i wykrakałeś, takiej umowy rzeczywiście w ogóle nie mam. A jaka umowa dokładnie precyzuje opianowanie miejsc po klinach i miejscach pominiętych przez fachowca zapewne zupełnie przypadkowo ewentualnie niechcąco ?

Semper_Idem
10-11-2011, 21:16
Panowie co to konsternacja ? Przecież ja doskonale rozumiem, że za głupie siedem stów nikt tak olbrzymiego okna porządnie mi nie zainstaluje. Rozumiem również, że muszę sobie sam dokupić kupić pistolet, pianę i ... drugi pistolet tym razem już nie do piany. :D

bwojtek
10-11-2011, 21:24
Ja pisałem o obcinaniu nadmiaru piany a nie o uzupełnianiu braków. Prawidłowy montaż okna to pozostawienie niektórych klinów na zawsze. Te które są ostatecznie zbędne czy wręcz niewskazane powinny być wg mnie usunięte w ramach montażu okna nawet bez obróbki.

jareko
10-11-2011, 21:35
wiesz... co byśmy ci nie powiedzieli i tak będzie źle
Skoro uważasz że prace nie zostały wykonane prawidłowo - reklamuj i po sprawie

Semper_Idem
10-11-2011, 21:42
wiesz... co byśmy ci nie powiedzieli i tak będzie źle
Skoro uważasz że prace nie zostały wykonane prawidłowo - reklamuj i po sprawie

Jareko, podobasz mi się coraz bardziej jak i podejście HekiPlast na moje malkontenctwo :)

bwojtek
10-11-2011, 21:47
Ani mi to brat ani swat ale spytam dla porządku: Masz umowę z firmą Heka Plast na montaż okien? Wątpię... Dlaczego więc przywołujesz producenta okien sugerując go jako stronę umowy?

Semper_Idem
10-11-2011, 21:56
Ani mi to brat ani swat ale spytam dla porządku: Masz umowę z firmą Heka Plast na montaż okien? Wątpię... Dlaczego więc przywołujesz producenta okien sugerując go jako stronę umowy?
Ano dlatego bwojtek, że był u mnie dziś pan Piotr M. przywiózł mi brakującą uszczelkę przeciwkurzową, będę również miał poprawione uszczelki na ościeżnicy oraz ... wymienioną porysowaną szybę, której reklamacji na drugi dzień po montażu nie chciał uznać mi Debastor.

bwojtek
10-11-2011, 22:03
Nie wiem kto to Piotr M. i nie wiem co robił przy twoim oknie. Wcześniej podnosiłeś tylko sprawę niewłaściwego (wg twojej opinii) montażu a tego chyba nie robił producent?
Takie pytanie pomocnicze: wymieniałeś tylko to jedno okno w domu? Ile masz okien? Czy pozostałe są wymienione?

Alice5836
10-11-2011, 22:05
finlandia, masz rację, strzela przy ok. 30 stopniach rozwarcia, dzięki za info.
samar-dziękuję za doprecyzowanie kierunku obrotu klucza ;-)

Semper_Idem
10-11-2011, 22:22
Aha i jako souvenir dostałem od niego piękny Schucowski nożyk :) A propos nieusuniętych klinów, te powinny zostać to wiem http://lockerz.com/84334 choć tak przyjemnie przez nie wieje, ale te ? 84335843368433784339 To chyba niedopatrzenie fachowca, który uważa, że okna nie trzeba kotwiczyć na dole bo trzymają je parapety /!

Semper_Idem
10-11-2011, 22:27
Chwalić Boga to jest już ostatnie, a działkę, którą posiadam przepisuję na syna i niech on się na niej buduje i użera z fachowcami, tak postanowiłem, amen.

faneuro
11-11-2011, 11:14
Chwalić Boga to jest już ostatnie, a działkę, którą posiadam przepisuję na syna i niech on się na niej buduje i użera z fachowcami, tak postanowiłem, amen.

HEHEHE , mam wrażenie ze nie jeden wykonawca odetchnął z ulgą jak przeczyta Twój teks o zaprzestaniu zabawy z budowlanką .
I nie chce być uszczypliwy , ale ciśnie mi się na klawiaturę takie słowa ,ze wykonawcy maja nadzieje Twój syn wdał się w matkę a nie o ojca

T12345T
11-11-2011, 12:29
84339 To chyba niedopatrzenie fachowca, który uważa, że okna nie trzeba kotwiczyć na dole bo trzymają je parapety /!

W tym przypadku jest to niedopatrzenie "fachowca". Bardzo pouczające zdjęcie, chętnie bym z niego skorzystał w jakiejś publikacji jeśli pozwolisz.

witek86
11-11-2011, 13:54
to jesteś zły na kogo?

doctorbusch
12-11-2011, 22:55
Witam,
Zamierzam zamowic okna i mam do wybory kilka profili
-extremo 8 90mm izoplast Lodz
-Elegance premium Budvar Lodz
-Schuco ct70 PHU Zielinski Łódz ja byłbym za budvarem ,czy ktos może mi doradzić?
Ma to być dom energooszczędny o współczynniku U nie przekraczajaqcym 1,20 w/m2

Anna Pepa
13-11-2011, 14:54
Może ktoś podpowie.....
okna "prawie" wybrane - KNS (Śląska Fabryka Okien), profil Libris Plus, ciepła ramka - ogólnie bez szaleństw, ale pojawia się pytanie: mikrowentylacja, czy stopniowany uchył? Podobno albo to albo to, a stopniowany uchył za opłatą - czy warto????

bombelo
13-11-2011, 20:15
jakiej firmy okucia masz miec ?
jesli roto nt to element okucia "mikrowentylacja" np w sklepie VBH jest drozsza od stopniowanego uchylu wiec zorientuj sie
i nie daj se ciemnoty wciskac

Anna Pepa
13-11-2011, 20:50
okucia roto i w tej ofercie za mikrowentylację
nie płacimy, a zapłacimy za stopnowany uchył

bombelo
14-11-2011, 09:11
to plać

witek86
14-11-2011, 13:59
stopniowany uchył -fajne rozwiazanie ale zalezy ile dopłaty za nie ktoś woła?
doctor dom energooszczedny to pomysl nad si82

R&K
14-11-2011, 16:12
mam pytanie nie tyle co do okien a co do rolet i sposobu ich montażu
może któryś z okiennych ekspertów będzie w stanie mi coś doradzić

okna na kotwach JBD wysunięte ok 11 cm poza mur czyli w sumie max ile kotwy dopuszczają (11+ 4 cm/połowa profilu okna/ = 15 cm)
sama zewnętrzna krawędź okna 19 cm od muru

jakie rolety wybrać? by nie wystawały poza warstwę ocieplenia? i jak je zamontować?? dodam że na okna zintegrowane z roletą chyba już za późno - otwory okienne gotowe (nadproża wylane) a same okna zamówione

Konrad

Brass
14-11-2011, 19:06
No to masz problem, bo jedyne co ci zostaje to okiennice.

T12345T
14-11-2011, 19:34
No to masz problem, bo jedyne co ci zostaje to okiennice.

Nie musi być aż tak źle:-), ale podstawowe pytanie, to: Czemu te rolety miały służyć?

zorba-
14-11-2011, 20:40
Konrad,jakie okna wybrałeś? Ja myślę o pozbud, sokółka,pinus ,drewniane z aluminiową oprawą.Czy ktoś takie posiada z aluminiową oprawą? A tu coś do poczytania http://oknotest.pl/1/news/artykuly/niebezpieczne_rolety_nadstawne.php

R&K
14-11-2011, 21:01
No to masz problem, bo jedyne co ci zostaje to okiennice.

przy oknach kaseta 15 cm więc w styropianie się zmieści - najwyżej nieco cofnę okno
gorzej z drzwiami tarasowymi tam kaseta ma ponad 20 cm - w grę wchodzi opcjonalnie wysunięcie okien tylko o 10 cm

szukam alternatywnego rozwiazania


zorba- zamówiłem SI 82 i SI 82+ z fabryki Villergran (Szewpol)

jaga123
15-11-2011, 14:33
Ogladam okna, czytam o nich, pytam i niedługo zaczną mi się śnić w koszmarach.:bash: Wiem, że to kwestia subiektywna, ale czy ktoś może mi polecić dobrego wykonawcę okien z okolic Wrocławia?
Myślę o oknach plastikowych, raczej bez szaleństw.
Ratunku :cry:

brodkins
15-11-2011, 14:47
Albo coś źle zrozumiałeś albo gościu niezły bajkopisarz :) Jedyne śladowe ilości tytanu w oknie "tytanowym" to biel tytanowa używana przy produkcji profili :D
Raczej też źle zrozumiałem zawartość tytanu :D


Pod niski próg najlepiej od razu zamówić profil bazowy lub poszerzenie nawet jeżeli sprzedawca go nie zaproponował. Wtedy zmniejsza się mocno szansa na kłopoty z jego umocowaniem.
tak też się stało, zamówiłem profil.

Przy okazji wypłynął temat czujek alarmu w oknach. Czy jest sens montować czujki magnetyczne(których rozerwanie uruchamia uzbrojony alarm) na dolnej listwie rolety zewnetrznej i parapecie zewnetrzym -SKORO, JAK TWIERDZI "BAJKOPISARZ" rolety na silniczkach (nie opuszczane recznie) i tak maja jakiś rodzaj hamulca i nie da się ich podnieść do góry ręcznie (albo łomowo)... chyba że czujniki działają też na drgania i brutalne, hałaśliwe wbijanie...

blokno
15-11-2011, 16:44
Ogladam okna, czytam o nich, pytam i niedługo zaczną mi się śnić w koszmarach.:bash: Wiem, że to kwestia subiektywna, ale czy ktoś może mi polecić dobrego wykonawcę okien z okolic Wrocławia?
Myślę o oknach plastikowych, raczej bez szaleństw.
Ratunku :cry:

Nie ma co rozpaczać, bo poza licznymi dealerami różnych producentów masz wokół Wrocławia i Empol w Źródłach, i Majewskiego w Nysie, a choćby i Urzędowskiego w Ziębicach. Naprawdę jest w czym wybierać.. :D

witek86
16-11-2011, 10:20
-SKORO, JAK TWIERDZI "BAJKOPISARZ" rolety na silniczkach (nie opuszczane recznie) i tak maja jakiś rodzaj hamulca i nie da się ich podnieść do góry ręcznie (albo łomowo)...
Jeśli ci tak powiedział to poproś go aby w salonie opuścił ci taką rolete a ty spróbuj podnieść!
odrazu kup smycz z identyfikatorem "bajkopisarz"
Zwykły wieszak w rolecie nie stanowi blokady przed podniesieniem ale równiez wieszaki blokujące gdy ktoś chce podnieść na siłe pancerz nie są straszną barierą!

witek86
16-11-2011, 10:22
...
3 córy ,żona się matko bosko co ty musisz miec jak przychodzą "te dni" w domu:D

jareko
16-11-2011, 10:29
żaden włamywacz nie bawi się w podnoszenie rolet. Każdą roletę z tych "antywłamaniowych" aluminiowych forsuje się w ciągu maksimum 30 sekund.

Hot chocolate
16-11-2011, 11:25
Witam,
Mam pytanie i jednocześnie prośbę do naszych okiennych ekspertów :D
Sprawa wygląda pokrótce tak: dom 200m2, przeszklenia 48m2 wentylacja mechaniczna – w zamierzeniu dom energooszczędny :rolleyes:
Zebrałam kilka ofert, rozeznałam ‘temat’ na tyle na ile mój nietechniczny rozum był w stanie wchłonąć i przefiltrować przekazane informacje :bash: i na obecnym etapie potrzebuje waszych podpowiedzi i sugestii ;)

Rozważam 3 oferty.
Okna PVC, dwustronny kolor, cena brutto bez montażu.
1. Jakiś czas temu dość mocno krytykowane na tym forum okna Jezierski (ostatnio głosy przycichły, więc dlatego nadal biorę je pod uwagę).
Ciepła ramka w kolorze okleiny; Okucia Winkhaus ActivPilot; Klamki HOPPE Secustic; Szyby bezpieczne; Profil 5 komorowy Schuco CT-70; Gwarancja 5 lat; w oknie dwuskrzydłowym 8 grzybków i zaczepów antywłamaniowych; szerokość ramy 70 mm, szerokość skrzydła 82 mm
Cena 34k
2. Lokalna, polecana firma A.
Profil 5 komorowy REHAU Brillant (tu nie podobają mi się zaokrąglone krawędzie zewnętrzne skrzydeł), pakiety 3-szybowe z szybami 4mm; Szyby bezpieczne; Gwarancja 5 lat.
Cena 28k
3. Lokalna, polecana firma B.
Profil 6-komorowy Deceuninck, zestaw 3-szybowy; Okucia Winkhause ActivPilot; Klamki HOPPE Secustic; Ciepła ramka; Szyby bezpieczne; Gwarancja 5 lat.
Cena 40k

I teraz moje pytania:
1. Czy zastosowanie profili 6-komorowych jest uzasadnione ekonomicznie? Wiem, wiem sama muszę zdecydować, ale kompletnie nie wiem jakie dane powinnam brać pod uwagę aby ocenić to na własną rękę…:confused:
2. Jakie są wasze doświadczenia z profilem Deceuninck… zapewne pytanie „który profil lepszy” nie ma większego sensu… ale być może ktoś z Was pokusi się o takie porównanie lub powie coś na ten temat na podstawie własnych doświadczeń techniczno-wizualnych :p
3. Na co powinnam jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę (dodam, że U jest generalnie porównywalne; dla pakietu 5-komorowego = 0,7 a dla 6-kom = 0,5)

Bardzo dziękuję za pomoc :)

witek86
16-11-2011, 11:26
Można dodać elementy które będą podnosiły "trudność " włamania się ale nie ma co się czarować chronią od wiatru ,słońca ,zimna itd
Klienci mówią "zasłonie rolete to nie widać co jest w środku" no tak ale wtedy jeszcze bardziej kusi :)

jareko
16-11-2011, 13:03
przy dużym procentowym udziale profila w powierzchni całego okna warto rozważać sześciokomorówkę o zabudowie ponad 80 mm. Jest wtedy szansa na obniżenie Uw całego okna o około 0,2 a to dużo by nie powiedzieć bardzo dużo przy domie energooszczędnym
np. w przypadku dużej ilości okien 150/150 dwuskrzydłowych a nie jednoskrzydłowych

anna-maria3
16-11-2011, 16:03
jareko, wysłałam do Ciebie zapytanie na prv ale nie wiem, czy odbierasz maile. Mam pytanie, jak się mają profile KBE do Schueco. A konkretniej jak się mają okna Cava 70 do okien System_88mm. Jesteśmy zdecydowani na Cava w 99%, ale przez kłopot z kolorem rolet chciałabym się dowiezieć, czy te okna można w ogóle porownywać, czy to zupełnie dwie różne bajki?

jareko
16-11-2011, 17:08
będę nieobiektywny z założenia - handluję Schuco, więc wybacz, nie dam odpowiedzi na to pytanie

anna-maria3
16-11-2011, 17:23
będę nieobiektywny z założenia - handluję Schuco, więc wybacz, nie dam odpowiedzi na to pytanie

A możesz chociaż napisać, czy to podobna półka jakościowa? Chodzi mi o to, czy profile KBE i okna KBE_88mm są bliżej Schueco/Cava, czy raczej bliżej Veki i okien produkowanych przez Drutex i tym podobne...

jareko
16-11-2011, 17:32
zostawmy profil póki co na boku
Subiektywnie uważam Schuco za czołówkę co nie oznacza, że to dobre okna - dlaczego? Bo Schuco to nazwa profila, komponentu z którego dopiero powstaje okno. Bo nie sztuką jest kupić sztangę profila, jakieś tam okucia, jakieś tam szyby - sztuką jest z niego wykonać okno a nie wyrób oknopodobny
Nawet Druty dobrze zamontowane będą służyć z satysfakcja klientowi
Okno to zbitek wielu czynników - od producenta po montażystę
Nie można realnie dać odpowiedzi na tak postawione pytanie

anna-maria3
16-11-2011, 17:45
Kasuję post, bo nie chcę zostawiać nazw firm... Jareko, dzięki za odpowiedź na prv. :)

T12345T
16-11-2011, 18:20
Chodzi mi o to, czy profile KBE i okna KBE_88mm są bliżej Schueco/Cava, czy raczej bliżej Veki i okien produkowanych przez Drutex i tym podobne...

KBE 88 to zupełnie inna kategoria profilowa. Próbujesz porównywać kształtownik o całkiem dobrych, a w określonych przypadkach bardzo dobrych parametrach przenikalności cieplnej z przeciętną pięciokomorówką jaką jest Cava. Do zwykłych dwukomorowych szyb dodajesz okucia WK1, pakiet 0,5 próbujesz wtłoczyć do profila o współczynniku 1,3, a na dodatek za chwilę wbijasz w ziemię Oknoplast z Drutexem. No, no! Ja bym się chyba tak nie odważył, ale też nie ja kupuję te okna:-). Piszesz droga forumowiczko, że nie masz "wszystkich" danych o oknach KBE, tak jakbyś je miała o oknach z Schueco, śmiem twierdzić, że nie masz albo nie podajesz żadnych istotnych informacji o oknach, które zamierzasz kupić. Jak dla mnie masz za duży rozrzut, co może wskazywać na nieco pochopne i mocno marketingowe wybory i tyle.

brodkins
16-11-2011, 18:48
3 córy ,żona się matko bosko co ty musisz miec jak przychodzą "te dni" w domu:D
3 są jeszcze małe, ale to tylko kwestia czasu kiedy się ZSYNCHRONIZUJĄ :D a po żonie wszystkie mają temperamencik

brodkins
16-11-2011, 18:55
Zwykły wieszak w rolecie nie stanowi blokady przed podniesieniem ale równiez wieszaki blokujące gdy ktoś chce podnieść na siłe pancerz nie są straszną barierą!


żaden włamywacz nie bawi się w podnoszenie rolet. Każdą roletę z tych "antywłamaniowych" aluminiowych forsuje się w ciągu maksimum 30 sekund.
jasne że to nie jest żadną specjalną barierą. rolety są totalnie pod tynkiem, wiec wygiąć prowadnice może "aż tak prosto" nie będzie. wybić to hałas, a poza tym rozwalone i w domu spokojnie kraść już się nie da. ponoć wolą wywiercić, wejść i zamknąć. cicho- nic nie widać. jeśli taki czujnik na rolecie zadziała to trochę wcześniej może odstraszyć złodzieja - zanim zniszczy okno (pcv się tam nie zaszpachluje wgięcia- drewno może tak) jak się coś ma zniszczyć na pierwszy ogień to niech żelastwo.... to raczej rozwiązanie na dłuższy wyjazd. wiadomo że jak zasunięte okna to też jakiś sygnał dla "zainteresowanych"... klejnoty rodzinne bedę trzymał gdzie indziej :D

jareko
16-11-2011, 19:41
PVC też można szpachlować i robić różne cuda. Prowadnic się nie wyrywa. Wyrywa się pancerz i im szersze okno tym łatwiej. Zapomnijcie w końcu o jakiejkolwiek funkcji antywłamaniowej rolet. Chyba ze stałowe kratownice jak w marketach.

anna-maria3
16-11-2011, 19:55
T12345T, a mógłbyś podsumować bez złośliwości? :lol: Rozumiem, że według Ciebie KBE_88mm są warte rozważenia?

P.S. Informacji o oknach było więcej, ale zostały wykasowane. I nie ja próbuję "wciskać" pakiet 0.5 w profil 1,3, jak piszesz, tylko ktoś mi to zaproponował. A Drutexu i Oknoplastu bynajmniej nie wbijam w ziemię. To na tym forum między innymi można przeczytać, że produkują nieco inną jakość niż Jezierski na przykład.

Charlie
16-11-2011, 20:07
... Prowadnic się nie wyrywa. Wyrywa się pancerz i im szersze okno tym łatwiej. Zapomnijcie w końcu o jakiejkolwiek funkcji antywłamaniowej rolet. ....

...może tak nie rozszerzaj tematu o sposobach przejścia rolet, okien, drzwi :)

jareko
16-11-2011, 20:12
Nie bój się. Jest jeden patent tylko mi znany na każde okno. Poza tym Charlie złodzieje nie sa tacy głupi jak się wydaje. Znają już prawie wszystkie patenty na okna czy rolety.

brodkins
16-11-2011, 20:20
...może tak nie rozszerzaj tematu o sposobach przejścia rolet, okien, drzwi :)
po wizycie u producenta drzwi (który mieszka na Hucie w Krakowie - dosyć intensywnej nocnie dzielnicy) i pogawędce o tym co to dzieci na Hucie potrafią w 10 sekund - wniosek był, że najlepiej to odstraszają halogeny włączane na czujki. nikt nie wbija przez drzwi, bardziej okna, albo wręcz dzwonią do drzwi i po miłym "dzień dobry, kurier" - obezwładniają domownika. WSZYSTKO się może zdarzyć...
rozwalanie rolet robi ponoć hałas i podejrzanie wygląda "po wejściu" - są łatwiejsze sposoby :)
amatorów spowolni albo odstraszy, fachowcy nie będą do mnie zaglądać - bo nie ma po co

T12345T
16-11-2011, 20:26
T12345T, a mógłbyś podsumować bez złośliwości? :lol: Rozumiem, że według Ciebie KBE_88mm są warte rozważenia?

Ja złośliwcem?! Skądże znowu!!! (no trochę się wyzłośliwiłem, sorry:-) ). Są warte pod warunkiem, że Twoja inwestycja zmierza ku energooszczędności.


Informacji o oknach było więcej, ale zostały wykasowane.

No to błąd. Bez informacji, to Ci doradzą w każdym punkcie sprzedaży:-). Ja karmię się informacją! Mniam:-)


I nie ja próbuję "wciskać" pakiet 0.5 w profil 1,3, jak piszesz, tylko ktoś mi to zaproponował.

Figlarz:-)


A Drutexu i Oknoplastu bynajmniej nie wbijam w ziemię. To na tym forum między innymi można przeczytać, że produkują nieco inną jakość niż Jezierski na przykład.

Na tym forum, to można przeczytać takie teksty, że... . Osobiście nigdy nie miałem firmy na J za mistrza jakości, więc mnie tam on nie rajcował i nie rajcuje, podobnie jak obecnie firma na H. Słusznie napisał jareko, że każdy może coś spitolić nawet Ci co się na J, czy H zaczynają. Pitolenie to jeszcze nie problem, okno rzecz techniczna, więc każdemu może się zdarzyć. Problem, to jak reagują na wzmiankę, że spitolone, a tu już bywa różnie vide casus Izoterm Pszczyna.
O tym co dostaniesz, to się przekonasz jak to dostaniesz, koniec, kropka. Jedyna rada, to opisać, to co masz dostać tak dokładnie, aby nie było wątpliwości, co zamawiałaś. Sprawdzić, czy dostałaś, co zamawiałaś i czy zostało zainstalowane zgodnie z tym jak obstalowałaś w umowie. Nie opisane, nie umówione, należy Ci się "średniej jakości" jak tego chce K.c. a jakość, nawet ta średnia, jak nie opisana, to może być każda i łapkę masz w naczyniu nocnym, (o czym zawiadamiam bez krztyny złośliwości, choć lekkim piórem:-) ).

anna-maria3
16-11-2011, 20:53
Ja karmię się informacją! Mniam:-)

E voila! Ponawiam więc informacje prosząc o obiektywną opinię...

Okna mam wycenione w firmie na H i ja ich lubię. Pana "figlarza" też :lol: Okna na profilu Schueco, Cava CT 70 AS, pięciokomorowe, szklenie 4-16A-4-16A-4, Ug 0.5, okucia WK1 Winkhaus Activ Pilot.

Jeśli chodzi o KBE to informacji mam mniej, bo nie mam jeszcze wyceny, a rozmowa była dość luźna. Okna KBE_88mm, sześciokomorowe, pakiet 3 szybowy, Ug 0.6, okucia WK1 a możliwe, że WK2, ale nie wiem jakiej firmy. Producent okien - Spectrum Lublin.

Nie jest to dom pasywny, ale wybierając okna zależy mi na energooszczędności. Co do jakości tych pierwszych nie mam wątpliwości, ale o KBE niestety jakoś mniej informacji można znaleźć...

Wiem, że nie można do końca porównać okien 5 i 6 komorowych, ale mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi...

R&K
16-11-2011, 20:56
3 są jeszcze małe, ale to tylko kwestia czasu kiedy się ZSYNCHRONIZUJĄ :D a po żonie wszystkie mają temperamencik

to te wakacje 2x w roku to
1x z rodzina
2 x samemu .... :D



...I teraz moje pytania: ....

i widzisz Hot .... nikt Ci nie odpowie - każdy czym innym handluje - nie ma chyba takich co by mieli w swojej ofercie wszystkie 3 profile ...
biorąc pod uwagę cenę do jakości wybrał bym ofertę "2" - ale wszystko zależy jak bardzo i na czym Ci zależy, bo moje danie to już chyba znasz w tym temacie

T12345T
16-11-2011, 21:28
E voila! Ponawiam więc informacje prosząc o obiektywną opinię...

Merci Chérie:-) (proszę wybaczyć śmiałość, to z piosenki), AnMari, to są informacje o komponentach, z których będą poskładane okna, a nie o oknach!!! Chcesz porozmawiać o profilach, szybach, okuciach i takich tam różnych, czy o tym co otrzymasz w efekcie ich poskładania? Jak o efekcie, to poproś firmy, by ci nie pitoliły o tym z czego robią, a co im z tego wychodzi, ot i wszystko. Oni napiszą, co im wychodzi z poskładania tych różności, to ja ci obiektywnie (z ręką na sercu) zaopiniuję kto budzi moje cieplejsze uczucia i dlaczego:-). Na razie nie ma czego opiniować, chyba że pogadamy o udarności według Charpiego:-), ale chyba... nie o to się Ciebie rozchodzi. To raz.

Muszę wiedzieć, co budujesz, gdzie budujesz, jak budujesz i po co budujesz (tylko nie pisz, że po to żeby mieszkać, bo tyle to nawet ja wiem), czyli o efekcie który zamierzasz osiągnąć po ukończeniu budowy, wtedy możemy się pozastanawiać czy te propozycje mają ręce i nogi wobec Twoich potrzeb i oczekiwań, to dwa.

Kupowanie okien nie musi być aż takie skomplikowane jak się zaprzestanie prób ogarnięcia dziwnych opowieści tych figlarzy i bajkopisarzy, a przejdzie do konkretów, to trzy.

Pozdrawiam serdecznie i proszę przemyśl, co napisałem:-), czy pomyślałaś o tym jaki chcesz uzyskać efekt dzięki zakupowi okien? Jakie cechy powinny posiadać Twoje okna, aby spełnić Twoje oczekiwania? To cztery.

anna-maria3
16-11-2011, 22:18
Jakie cechy powinny posiadać Twoje okna, aby spełnić Twoje oczekiwania?

Oj, chyba Cię teraz zabiję. Powinny mieć taki sam kolor jak rolety zewnętrzne :lol:

A poważnie... Co wychodzi z firmy na H wiem i dlatego tych okien się nie boję (choć pewnie napiszesz, że niesłusznie). Gdyby nie moje widzimisię dotyczące rolet, wybrałabym te okna, bo spełniają wszystkie moje wymagania. Koniec, kropka. W KBE pojawiła się szansa na zgranie koloru okien z kolorem rolet więc rozważam je, ale punktem wyjścia nie były same okna, a kwestia kolorystyki. Kompletnie tych okien nie znam, nie widziałam, nie słyszałam, nie wiem też, co finalnie zaoferuje mi firma na S.

Buduję dom parterowy 220 m2, porotherm 24 cm, styro 15 cm. Budowa na zachodzie Polski. Dom rozłożysty (na planie T) z dużą ilością okien, 24 sztuki, łącznie około 50 m2 szklenia. Dom ustawiony jest w taki sposób, żeby była duża ekspozycja w kierunku południowym. W zasadzie większość okien wychodzi na południe i południowy wschód lub zachód. Okna nie są wielkie, ale prawie wszystkie są wysokie na 210-230 cm. Dodatkowo planowana jest rekuperacja. W domu ma być ciepło, cicho, a duża ilość okien nie może powodować znaczących strat ciepła. Bardzo upraszczając sprawę, nie chcę pójść z torbami przy pierwszym sezonie grzewczym...

T12345T
16-11-2011, 22:26
Oj, chyba Cię teraz zabiję.

To ja tylko poproszę jakoś szybko tak, żebym się męczył:-).


Powinny mieć taki sam kolor jak rolety zewnętrzne :lol:

Z facetem o kolorach chcesz rozmawiać? No weź daj spokój:-).


Buduję dom parterowy 220 m2, porotherm 24 cm, styro 15 cm. Budowa na zachodzie Polski. Dom rozłożysty (na planie T) z dużą ilością okien, 24 sztuki, łącznie około 50 m2 szklenia. Dom ustawiony jest w taki sposób, żeby była duża ekspozycja w kierunku południowym. W zasadzie większość okien wychodzi na południe i południowy wschód lub zachód. Okna nie są wielkie, ale prawie wszystkie są wysokie na 210-230 cm. Dodatkowo planowana jest rekuperacja. W domu ma być ciepło, cicho, a duża ilość okien nie może powodować znaczących strat ciepła. Bardzo upraszczając sprawę, nie chcę pójść z torbami przy pierwszym sezonie grzewczym...

No! Tera som my bliżej domu:-)

A poważnie... to za dużo pisania. Jakby tak jakiś telefonik do mnie w tej sprawie, co?

jareko
16-11-2011, 22:33
Przy dużych przeszkleniach istotniejsza jest szyba niż profil i tu często okazuje się że 80 mm zabudowy ościeżnicy nie ma radykalnego wpływu na obniżenie Uw okna. Tzw pięciokomorowka z możliwościa włożenia szyby o k=0.5 jest dość ciekawym kompromisem między cena a walorami użytkówymi-czytaj wydatkiem na ogrzewanie.

anna-maria3
16-11-2011, 22:38
A poważnie... to za dużo pisania. Jakby tak jakiś telefonik do mnie w tej sprawie, co?

Chętnie, ale może poczekam najpierw na ofertę na KBE, żebym wiedziała o czym rozmawiam :lol: Dobrze, że informację o kolorze przeżyłeś - gorzej już nie będzie :lol:

anna-maria3
16-11-2011, 22:42
Przy dużych przeszkleniach istotniejsza jest szyba niż profil

Zdaję sobie z tego sprawę i zastanawia mnie, dlaczego w Cavie Ug=0.5, a w KBE 0.6, chociaż skrzydło jest szersze... Nie "wcisnęli" tam pakietu 0.5? ;)

T12345T
16-11-2011, 22:47
Chętnie, ale może poczekam najpierw na ofertę na KBE, żebym wiedziała o czym rozmawiam :lol: Dobrze, że informację o kolorze przeżyłeś - gorzej już nie będzie :lol:

Lata praktyki, ale lekko nie było (z tymi kolorami:-) ). Zatem mówiąc dobranoc z lekkim drżeniem kolan wyczekuję dzwonka telefonu, obiecując stanąć na wysokości zadania oraz... jedną niespodziewaną propozycję extra:-)

anna-maria3
16-11-2011, 23:00
oraz... jedną niespodziewaną propozycję extra:-)

No to nie wiem, czy wcześniej nie zadzwonię, bo mnie ciekawość zeżre... A jeśli propozycja dotyczyć ma okien razem z roletami, to mała podpowiedź... Chcę okna w jasnym szarym (7001, 7040, 9007) z takimi samymi roletami (prowadnice i pancerz). Nie chcę natomiast, żeby była to roleta w dostępnym srebrnym 9006. Ot, cała filozofia... Sa pancerze czerwone, żółte, zielone, a szarych nie ma. Skandal ;)

I jeszcze jakiś numer na prv poproszę.

witek86
17-11-2011, 10:36
czerwone, żółte właśnie wyszły:) jasnyszary jest! ale to oferta krispolu wiec sprzedawca musi mieć rolety od kogoś innego!
czytam czytam i az musiał sprawdzić czy mnie nie przekierowało na www.romanse.com:P
budowa na zachodzi ,na mapie okolice Łodzi a firma z lublina :)
Kurde a myślałem ze zachód to u mnie!

Hot chocolate
17-11-2011, 10:50
Dzięki jareko za odpowiedź...


i widzisz Hot .... nikt Ci nie odpowie - każdy czym innym handluje - nie ma chyba takich co by mieli w swojej ofercie wszystkie 3 profile ...
biorąc pod uwagę cenę do jakości wybrał bym ofertę "2" - ale wszystko zależy jak bardzo i na czym Ci zależy, bo moje danie to już chyba znasz w tym temacie
Zdaję sobie, że raczej nikt nie ma w swojej ofercie wszystkich 3 profili, ale śledząc ten wątek widzę, że Panowie mają ogromne rozeznanie na rynku i wiedzą "co w trawie piszczy" :yes:
Czytałam co nieco o tych profilach Deceuninck i stety/niestety znalazłam same 'dobre' opinie:lol2: ale są to opinie mało wiarygodne dla mnie - opinie sprzedawców, czy też 'mało technicznych' użytkowników 'bo im nic nie skrzypi i ma ładny kolor'... być może zbyt dużo wymagam, ale jednak wolałabym aby jakiś ekspert wypowiedział się w tym temacie... ;)

Po odpowiedzi jareko skłaniam się jednak ku 6-komorówkom... mam sporo dużych okien a wydaje mi się, że różnice w cenie nie są jednak aż tak duże :???:

OT: anna-maria3, mamy bardzo podobne oknowo-domki :)

Samar
17-11-2011, 12:37
Dzięki jareko za odpowiedź...


Zdaję sobie, że raczej nikt nie ma w swojej ofercie wszystkich 3 profili, ale śledząc ten wątek widzę, że Panowie mają ogromne rozeznanie na rynku i wiedzą "co w trawie piszczy" :yes:
Czytałam co nieco o tych profilach Deceuninck i stety/niestety znalazłam same 'dobre' opinie:lol2: ale są to opinie mało wiarygodne dla mnie - opinie sprzedawców, czy też 'mało technicznych' użytkowników 'bo im nic nie skrzypi i ma ładny kolor'... być może zbyt dużo wymagam, ale jednak wolałabym aby jakiś ekspert wypowiedział się w tym temacie... ;)

Po odpowiedzi jareko skłaniam się jednak ku 6-komorówkom... mam sporo dużych okien a wydaje mi się, że różnice w cenie nie są jednak aż tak duże :???:

OT: anna-maria3, mamy bardzo podobne oknowo-domki :)

Pozwolę się nie zgodzić,że opinie sprzedawców okien są opiniami mało wiarygodnymi . Wychodzi Pani z założenia,że jak ktoś coś sprzedaje to nie zawaha się skłamać aby tylko towar wypchnąć . Jestem sprzedawcą i oprócz okien sprzedaję klientom satysfakcję . Zadowolony klient przełoży się na 5 następnych . Rozczarowany obgada mnie przed 50 osobami . Sprzedażą okien zarabiam na życie , lubię to zajęcie i zależy mi aby utrzymać się na rynku . Z deceuninckiem jestem związana od kilkunastu lat . Jestem do tego systemodawcy w pełni przekonana i mogę go z całą odpowiedzialnością polecić . 6-komorowy Prestige z dwukomorowym pakietem osiąga naprawdę dobry współczynnik . Jeżeli w podanej przez Panią cenie zaproponowali Eforte to nie ma się nad czym zastanawiać .

dawid_t
17-11-2011, 12:43
to prawda, że zadowolony klient przyprowadzi następnego, a niezadowolony 10-ciu odstraszy.
I własnie dlatego chciałbym przestrzec przed firmą Ingroup Oknaslask i Eurocolor.

anna-maria3
17-11-2011, 13:17
czerwone, żółte właśnie wyszły:) jasnyszary jest! ale to oferta krispolu wiec sprzedawca musi mieć rolety od kogoś innego!
czytam czytam i az musiał sprawdzić czy mnie nie przekierowało na www.romanse.com:P
budowa na zachodzi ,na mapie okolice Łodzi a firma z lublina :)
Kurde a myślałem ze zachód to u mnie!

witku, ja właśnie z ZG jestem więc zdecydowanie zachód jest u Ciebie :lol: Nie wiem, na jakiej mapie Ci Łódź pokazuje :P

Firma z Lublina, bo są ku temu powody, o których tutaj nie chciałam pisać. Ot, okazja się trafia ;)

Jasny szary jest w Krispolu, owszem, ale to jest 7038, a w tym kolorze albo nie ma okien, albo nie ma prowadnic... No, chyba że masz 7001 albo 7040, to przybiegnę po wycenę ;)

Hot chocolate, zauważyłam :) Ja też nie wiem, czy się na 6-komorowym nie skończy. Czekam na wycenę tych KBE_88mm.

jareko
17-11-2011, 13:34
jest w Schuco RAL 7038 nazywa się achatgrau na dodatek w strukturze skórki pomarańczy czyli jakby lakierowane a nie imitujące drewno

finlandia
17-11-2011, 13:35
Wszytskie parametry techniczne naprawde super ale jakosciowe wykonanie stolarki to poprostu sztuka.
Super tzn jakie? Może jakiś przykład? Może wodoszczelność? ew. przepuszczalność powietrza?
Chyba jestem przewrażliwiony, ba każdy taki super pozytyw jest dla mnie niewiarygodny..

Test,
ja podobne jak Jareko uważam, ze włożenie pakietu 0,5-0,6 do skrzydła ok 80mm jest niezłym rozwiązaniem, jeśli koszt tej operacji mieści się w okolicy niecałych 50zł/m2. Rama będzie słabsza, ale chocby nie wiem przy jakich mrozach nie przemarznie, a zwykła szyba 1,1 bez ciepłej ramki może byc oblodzona.. Dlaczego uważasz, że to zly kierunek?

finlandia
17-11-2011, 13:37
Firma z Lublina, bo są ku temu powody, o których tutaj nie chciałam pisać. Ot, okazja się trafia ;)

.
Pozwolę sobie.. SPectrum Lublin - spece od niskiej ceny - polują na wszelkiej maści przetargi. Swego czasu było poruszane w brazy budowanie ceny - wyszło ze ich propozycje na przetargi są poniżej minimalnej opłacalności produkcji..

anna-maria3
17-11-2011, 13:41
jest w Schuco RAL 7038 nazywa się achatgrau na dodatek w strukturze skórki pomarańczy czyli jakby lakierowane a nie imitujące drewno

Hmmm, a ja mam informację, że w Schueco jest 7039 :???:

anna-maria3
17-11-2011, 13:42
Pozwolę sobie.. SPectrum Lublin - spece od niskiej ceny - polują na wszelkiej maści przetargi. Swego czasu było poruszane w brazy budowanie ceny - wyszło ze ich propozycje na przetargi są poniżej minimalnej opłacalności produkcji..

Dzięki za info. Mało o nich można znaleźć...

pchelek
17-11-2011, 14:51
Jareko - polecam Ci temat "ile ciepla sie traci przez [niepotrzebne] kotwy metalowe'
Tylko z okna nie wyskocz z wrazenia.
Slyszales cos o kotwach tworzywowych [takich rozkrecanych bocznych rozpórkach]
Ktos usilnie chce to wprowadzic do stosowania. Nawet opatentowal to.

Samar
17-11-2011, 15:09
7038 w schuco to achatgrau , 7039 to quarzgrau . Pierwszy jest gładki, a ten drugi ze strukturą drewna . Tak poza tym to są dwa znacznie się od siebie różniące odcienie . Pisząc to mam przed sobą próbnik kolorów tego systemodawcy , który zostawił mi przedstawiciel jednego z producentów na tym profilu, a namawiający mnie usilnie do zamiany deceunincka na schuco .

Samar
17-11-2011, 15:16
Rolety w kolorze 7038 ma firma VERTEX .

anna-maria3
17-11-2011, 15:18
7038 w schuco to achatgrau , 7039 to quarzgrau . Pierwszy jest gładki, a ten drugi ze strukturą drewna . Tak poza tym to są dwa znacznie się od siebie różniące odcienie .

Już sobie zadzwonilam gdzie trzeba. Dzięki. Wcześniej miałam informacje tylko o 7039...

A to 7038 na próbniku to rzeczywiście szare jest, czy wpada w jakiś iny kolor?

Samar
17-11-2011, 15:37
7038 to dla mnie jest taki kolor szaropodobny . Taki szary jakby wpadający w oliwkę . To jest moje odczucie . Z tych jasnych szarości schuco , bardziej szary wydaje mi się 7035 .

Samar
17-11-2011, 15:46
7038 na próbniku RAL-owkim ma ciut inny ton niż ten na okleinie , ale może mam złudzenie .

anna-maria3
17-11-2011, 15:49
Taki szary jakby wpadający w oliwkę.

Czyli podobnie jak na próbnikach RAlowskich.

A masz w tym próbniku aluminium szczotkowane?

Samar
17-11-2011, 15:55
W próbniku z schuco mam - to taki jasny szary wpadający w srebro z lekkim połyskiem metalicznym .Wygląda nawet fajnie, ale nie zdecydowałabym się go chyba zastosować na budynku mieszkalnym .

witek86
17-11-2011, 15:57
tez się zgodze z tym ze bardziej szary to 7035 ale 7038 ma odpowiednik przy pancerzu choc do tego 7035 pasuje mi srebrny eehh mentlik w oczach;p

anna-maria3
17-11-2011, 16:02
A mi ten srebrny pancerz zaproponowano do okien 7001. W sumie słusznie, bo nic innego do tych okien nie pasuje. Dzisiaj padła też nazwa alu szczotkowanego, wtedy do nich pancerz srebrny, czyli 9006 i powinno być OK, chociaż to juz nie jest szary, tylko srebrny :roll:

Samar, dlaczego nie zastosowałbyś tego koloru w budynku mieszkalnym? Za bardzo "biurowy" jest? Czy o co chodzi?

witek86
17-11-2011, 16:06
to zalezy jaki producent rolet bo mi to ni jak pasuje w specyfikacji schuco do pancerzy krispol:)

Samar
17-11-2011, 16:10
No, jak dla mnie to taki zimny, instytucjonalny . Chyba,że bryłę budynku masz bardzo nowoczesną ( prosty z dużymi przeszkleniami) no i wnętrze też będzie musiało być utrzymane w tzw. zimnym stylu . Dużo tego zimna .

witek86
17-11-2011, 16:14
o gustach się nie dyskutuje:)

Samar
17-11-2011, 16:18
Tak naprawdę to ja jestem zwolenniczką bieli i klasyki .

finlandia
17-11-2011, 16:22
Jareko - polecam Ci temat "ile ciepla sie traci przez [niepotrzebne] kotwy metalowe'
Tylko z okna nie wyskocz z wrazenia.
Slyszales cos o kotwach tworzywowych [takich rozkrecanych bocznych rozpórkach]
Ktos usilnie chce to wprowadzic do stosowania. Nawet opatentowal to.
Oj Pchelku - widać, że dawno Cię tu nie było. jeszcze lepsze "argumenty" znajdziesz w temacie Montaż w warstwie ocieplenia :)
Mowisz teraz o montazu typu Saw System, ale tu na forum obecny jest Ad system - kotwy i podpory tworzywowe.
A propos nowosci - którejś nocy pojawił sie tu jeszcze jakiś nowy patent - ktoś reklamował siebie jako "złota rączka", ale chyba został wykasowany za bezpardonową reklamę.. a może jeszcze jest jeszcze gdzieś jego post?

witek86
17-11-2011, 16:27
Chyba nie ma bo też szukałem ostatnio by bratu pkazać:)

antracyt dach ,białe okna, antracyt rolety(pancerz) błekitna elewacja, białe rynny i brama garazowa
ehh zbuduje to się pochwale a narazie walka z urzedasami...

Samar
17-11-2011, 16:29
Już mi się podoba Witku .

Samar
17-11-2011, 16:30
Tylko elewację zamiast błękitnej zrób taką bledziutko-szarą .

witek86
17-11-2011, 16:33
Nie nie mam ten kolor przed oczami:) jasny niebieski ehh podpatrzone u klientki ale daleko od nas więc się nie obrazi!
no chyba że się skłądasz 50/50:D

anna-maria3
17-11-2011, 16:39
No, jak dla mnie to taki zimny, instytucjonalny . Chyba,że bryłę budynku masz bardzo nowoczesną ( prosty z dużymi przeszkleniami) no i wnętrze też będzie musiało być utrzymane w tzw. zimnym stylu . Dużo tego zimna .

To myślę, że mogłoby u mnie pasować :lol:

witek, ale co Ci nie pasuje? Alu szczotkowane z pancerzem 9006?

witek86
17-11-2011, 16:57
witek, ale co Ci nie pasuje? Alu szczotkowane z pancerzem 9006?

bardziej chodziło o odpowiednie odcienie szarości do pancerzy przytaczane we wczesniejszych postach!
dom w zimnym stylu też jestem za!

Zotka
17-11-2011, 19:15
Niestety NIE POLECAM okien drewnianych firmy OKF z siedzibą w Mikołowie.
Kilka lat temu (dokładnie 4) kupiliśmy stolarkę na cały dom w kolorze mahoń maranti. W tym roku lakier zaczął złazić na każdych drzwiach tarasowych, podejrzanie zaczynają wyglądać okna. Oczywiście są problemy z gwarancją (wg przedstawiciela okres gwarancyjny wynosi 5 lat), przedstawiciel z Krakowa zgłoszenie przyjął, ale po jakimś czasie zaprzestał odbierania telefonu a w biurze nie można go zastać.

pchelek
17-11-2011, 19:31
nie ma mahoniu meranti - nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie
jest "meranti"
Jak lakier zlazi to cos jest na rzeczy
jak zlazi - moze fotki.
Wez tasme samoprzylepna - taka bezbarwną.
utnij kawalek
Naklej na powierzchnie ramy zostawiajac jeden koniec wolny.
Oderwij taśme od ramy.
jak zejdzie z lakierem to znaczy ze podkladu nie bylo.

bwojtek
17-11-2011, 19:33
Niestety NIE POLECAM okien drewnianych firmy OKF z siedzibą w Mikołowie.
Kilka lat temu (dokładnie 4) kupiliśmy stolarkę na cały dom w kolorze mahoń maranti. W tym roku lakier zaczął złazić na każdych drzwiach tarasowych, podejrzanie zaczynają wyglądać okna. Oczywiście są problemy z gwarancją (wg przedstawiciela okres gwarancyjny wynosi 5 lat), przedstawiciel z Krakowa zgłoszenie przyjął, ale po jakimś czasie zaprzestał odbierania telefonu a w biurze nie można go zastać.
Jakiej firmy były użyte lakiery? Czyżby firmy na "S"?

pchelek
17-11-2011, 19:34
"Ad system - kotwy i podpory tworzywowe"
To nie ma jakichkolwiek szans by wejsc do stosowania.
Okno zamontowane na takie podpory wylatuje z ramy przy badaniach na obciazenie wiatrem.
Ponadto okno mozna wyrwac z osadzenia przy badaniu nosnosci urzadzen zabezpieczajacych.
ktos wymyslil sobie cos zupelnie nieprzydatne do montazu okien.
To tak jabbys okno monowal wylacznie na piankę PU.

bwojtek
17-11-2011, 19:35
To chyba nie do tego wątku?

pchelek
17-11-2011, 19:36
Ten S - to kleska.
Sam zlazi - bez skrobania.

bwojtek
17-11-2011, 19:38
Ten S - to kleska.
Sam zlazi - bez skrobania.
Zaliczyli niezłą wpadkę w pewnym okresie czasu. Wg mnie taki przypadek bezwzględnie podlega reklamacji.

pchelek
17-11-2011, 19:45
czy ta wpadka to byla ze trzy lata temu, cztery ???
czy w Warszawie tez?????????????
dzis bylem na kolejnej ekspertyzie - chyba z 50-tej w tym roku.
Nowa rzecz dla mnie - moze wiedzialbys ????
Pekaja szyby zespolone 8/20/44.1 - po stronie tej grubej szyby
czyzby jakies niekorzystne naprezenia???

bwojtek
17-11-2011, 20:12
Jeżeli masz na myśli lakiery firmy S....ns to tak. Dotyczy to mniej więcej okresu sprzed 3-5 lat. Firma "udoskonaliła" wtedy swoje lakiery co wychodzi jej czkawką do dzisiaj.
Co do pękania szyb to nie wiem czy piszesz o drewnie czy PVC?

Hot chocolate
18-11-2011, 07:48
Pozwolę się nie zgodzić,że opinie sprzedawców okien są opiniami mało wiarygodnymi . Wychodzi Pani z założenia,że jak ktoś coś sprzedaje to nie zawaha się skłamać aby tylko towar wypchnąć

Samar, mój post pisałam z lekką ironią… potraktuj go z przymrużeniem oka:)
Absolutnie nie mam nic do sprzedawców, cenię ich cierpliwość i często profesjonalizm… ale wiem (być może źle zakładam), że gdybym zgłosiła się do salonu sprzedaży sprzedającego okna A z moimi pytaniami o okna/ profile B i C, których nie mają w swojej ofercie, to nie uzyskałabym pełnej/obiektywnej odpowiedzi. I nie jest to zapewne kwestia złej woli sprzedawcy tylko jeśli ktoś nie jest dobrze rozeznany, lub po prostu nie miał fizycznie do czynienia z innymi produktami to niewiele może na ten temat powiedzieć…
I żeby nie było na swojej drodze okienno-bramowo-drzwiowej, póki co (tfu tfu:p), spotkałam profesjonalnych sprzedawców… którzy fachowo wypowiadali się na temat swoich produktów, profesjonalnie doradzali/odradzali, byli aktywni w kontaktach… :yes:
Szczerze mówiąc wolę, żeby sprzedawca powiedział mi, że nie zna produktu, którego nie sprzedaje (prawda to czy nie już mnie nie interesuje) niż żeby miał mi ‘sprzedawać’ nieprawdziwe informacje :bash:

A Tobie bardzo dziękuję za opinię odnośnie produktu który mnie interesuje;)
Sprzedawca zaproponował mi okna Prestige 6K z pakietem 3-szybowym 4 Plan TNp+A/12/4 Plan Clear/12/4 Plan TNp+A

no1edytka
18-11-2011, 08:35
witam

mam pytanie czy w oknach jezierski model elita jest system kilkustopniowego uchyłu okna???

witek86
18-11-2011, 09:11
witam

mam pytanie czy w oknach jezierski model elita jest system kilkustopniowego uchyłu okna???

Stopniowany uchył w standardzie!

mera?
18-11-2011, 11:12
Stopniowany uchył, czy stopniopwana mikrowentylacja ;) ?

jareko
18-11-2011, 11:56
mikrowentylacja to jedno
stopniowanie uchyłu to zupełnie coś innego
obie funkcje realizowane są zupełnie innymi mechanizmami w okuciach

no1edytka
18-11-2011, 15:30
chodzi mo o stopniowy uchył...jezeli jest to czy może ktoś podpowiedzieć w ilu płaszczyznach ( stopniach uchylenia)

dzięki

showme
18-11-2011, 17:56
witam
proszę o podpowiedź, które okna wybrać ms tytanowe termo czy oknoplast platinium evolution
cenowo wychodzi tak samo obie firmy mają promocje na zime
jestem bardziej na oknoplast chociaż nie wiem co z roletami wewnętrznymi do nich - za dużo wątków nie ma na ten temat

Barbara74
19-11-2011, 02:05
lll

natus
19-11-2011, 10:33
Witam,

przymierzam się do zakupu okien wraz z roletami zewnętrznymi w województwie opolskim, możecie polecić jakąś solidną firmę? Chodzi mi przede wszystkim o profesjonalny montaż i doradztwo, póki co wysłałam zapytania do MS, Oknoplast Kraków i Vertex. Po wstępnych wycenach widzę, że w grę wchodzi raczej profil 5 komorowy, okna białe obustronnie, muszę mieć szprosy, a one też znacznie podnoszą cenę okien.
Podbijam też temat rolet: kupować razem z oknami? czy może osobno? ja miałam póki co doświadczenia z Krispolem: kilka reklamacji, ale szybko uwzględnionych: po zwinięciu pancerza i rozwinięciu pozostawały załamania widoczne z większej odległości, poza tym dosyć głośno działają silniki od rolet, więcej zastrzeżeń po 3 latach użytkowania nie mam.

Semper_Idem
19-11-2011, 20:30
Panowie mam dla was dwie wiadomości. Niestety obie są złe :) Pierwsza, że jednak na wiosnę ruszam z budową. Druga to taka, że żadnemu z was nie dam zarobić, choćbyście proponowali mi montaż za 1zł ! Uzasadniając swoją decyzję zamieszczam kilka zdjęć z prac montażowych, z których jestem strasznie zadowolony, dlatego w przyszłości montaż powierzę firmie Debastor , która przez dwadzieścia lat istnienia, dzięki stałym szkoleniom swoich pracowników i ciągłemu dążeniu do doskonałości, osiągnęła maestrię w dziedzinie montażu stolarki otworowej. Oto wynik tych 20-stu lat.859138591485915

Brass
19-11-2011, 21:08
Śmieszyć mnie zaczołeś jakiś czas temu, ale teraz zaczynam ci współczuć.

Semper_Idem
19-11-2011, 21:55
Śmieszyć mnie zaczołeś jakiś czas temu, ale teraz zaczynam ci współczuć.
Zupełnie niepotrzebnie, ja tego ani od ciebie, ani od nikogo innego nie oczekuję.

finlandia
19-11-2011, 22:47
Zupełnie niepotrzebnie, ja tego ani od ciebie, ani od nikogo innego nie oczekuję.

Więc jesteś tu po to, by odreagować stres i zemścić się za "złe potraktowanie"? Spoko, to normalne.
No cóż, ja nie dostrzegam w Twoich zdjęciach nic szczegolnego -może nie chcę dostrzec - zwykła rzeczywistość budowlana. Pokaż te fotki przyszłemu wykonawcy - jestem pewien, że nie znajdziesz chętnego na wymianę kolejnego okna u Ciebie, a przynajmniej nie za cenę rynkową. Odpowiednie przygotowanie otworu zajęło by więcej czasu niż sam montaż a zastosowanie się w takim przypadku (wymiana okna) do wszelkich reguł zapisanych w instrukcjach graniczy z cudem i na pewno osoba świadoma tego będzie miała dylemat. Jedynym rozsądnym wyjściem na montaż warstwowy to chyba droga na skroty i zastosowanie odpowiednich mas uszczelniającycch.
Ps. Ja nie liczę na Twoje zamówienie - korzystam z porady Wojtka i odmawiam wszelkich wycen / zamówień składanych za pośrednictwem forum. Od dziś już bez wyjątków.

Nidhogg
20-11-2011, 02:05
Witam

Właśnie przymierzam się do wymiany okien i dostałem parę wycen z różnych firm. Po przebraniu mam pytanie czym się różni i które są według was lepsze okna Drutex iglo 5 czy Aluplast ideal 4000? Okna do mieszkam w bloku.
Zastanawia mnie też wycena okien w różnych firmach, te same okna (Drutex-a) różnią się ceną około 800 zł oczywiście plus montaż (tu rozumiem różnice w cenie :) ) ale czemu okna tego samego producenta są w różnych cenach.

mera?
20-11-2011, 11:21
Bo ich odbiorcy ( sprzedawcy ) maja różne rabaty, lub też różne marże.
Popytaj sąsiadów odnośnie dilera od którego kupisz towar z usługą montażu. ew. poszukaj w internecie. Wybierz tego który ma lepsze opinie albo jak często się zdarza - nie ma opinii negatywnych ;)

Nidhogg
20-11-2011, 11:49
Dziękuje za szybką odpowiedź.

Co do ceny to będę się w tym względzie i tak kierował całościową ceną okna + montaż.

Bardziej chodzi mi o wiedzę które okna są lepsze: Drutex iglo 5 czy Aluplast ideal 4000?

jareko
20-11-2011, 11:52
...Ps. Ja nie liczę na Twoje zamówienie - korzystam z porady Wojtka i odmawiam wszelkich wycen / zamówień składanych za pośrednictwem forum. Od dziś już bez wyjątków.Dlaczego od dziś bez wyjątków ?

koka1
20-11-2011, 13:02
Wiesz, myślę, że w przypadku tych dwóch producentów, to na jednym i drugim, zwłaszcza konkurencja nie zostawia przysłowiowej "suchej nitki". O aluplaście piszą, że w większości okien, montują na słabym profilu pochodzącym z recyklingu, a o oknach, często nazywanych "z druta" - samych negatywów się naczytasz.
Sama mam dylemat okienny przed sobą.. Gdzie w Bydgoszczy wyceniałeś Drutexa? Moje wyceniane były przez Budrop z Nakielskiej i mają najlepszą cenę wśród różnych producentów tej klasy okien. Ale u innych dystrybutorów Drutexu nie byłam. Może jakieś sugestie z Twojej strony, kto ma tańsze? Też będę wdzięczna za podpowiedź.

Nidhogg
20-11-2011, 13:36
Witam

Drutexa najtańszą ofertę przedstawiła mi firma Hercules potem ceno firma Solid.
Niewiele drożej jedna firma przedstawiła mi okna typu avantgarde.
Aluoplasta za najtańszą ofertę dostałem od Carpenter oraz Bud-pur.
Czytałem na forum że poza rodzajem i profilem okna ważna jest sam montaż (według niektórych nawet ważniejszy jest montaż) dlatego od razu zapytam czy ktoś słyszał o wyżej przez ze mnie podanych firmach?

finlandia
20-11-2011, 19:16
Nie potrafiłem czasem odmówiać:) Podziwiam Wojtka, że się nigdy nie wychylił ze swoją firmą i jest tu incognito (podobnie jak parę innych osób).

jareko
20-11-2011, 19:32
Nie to miałem na myśli :) Dlaczego unikasz klientów wśród Forumowiczów od dziś kategorycznie ;)
Ciężki to klient, to prawda ale wyedukowany i wie czego chce

finlandia
20-11-2011, 20:05
To nie tak. Nie ja robię wyceny, a moja żona i tak jest zawalona pracą. A ja obiecywalem niekiedy oferty wiedząc, że bedzie o nie trudno;) Do tego internet i kilka podstron w czołówce google sprawia, że 20-30% czasu pracy poświęcam świadomie na tematy nie mające szans na realizację. Pewnie coś o tym wiesz:)
Wracając do ciepłego montazu - kurczę, przy wymianach użycie folii bywa często wyjątkowo trudne i prawidłowe oszacowanie planu montażu wymaga dobrego przygotowania..

jareko
20-11-2011, 20:24
nie ma szansy na dobre przygotowanie gdyż nie znasz realnie zakresu prac
możesz je oszacować na czuja ;) a tak naprawdę zakres poznasz dopiero po wyrwaniu pierwszego okna
i nagle okazuje się że robota kalkulowana na jeden dzień staje się dwudniową albo i nawet trzydniową - a klient tego pojąc nie może i wściekły chodzi i później czepia się wszystkiego, choćby 1 procenta w różnicy pochylenia parapetów zewnętrznych ;)

Pablo1986
21-11-2011, 20:52
słuchaj ja jutro montuje okna Iglo 5 Classic. Duuużo czytałem na temat Twoich opcji plus dodatkowe systemy ( tutaj odnośnik do mojego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188872-Ideal-4000-Iglo-5-Clasic-Avantgarde-7000-Veka...-kt%C3%B3ry-system-wybra%C4%87&p=4964885#post4964885 ) i powiem szczerze po długim czasie zdecydowałem się na firmę Drutex. Wysyłałem bardzo dużo zapytań ofertowych /Wrocław/ i powiem Ci szczerze,że rozłam cenowy mnie strasznie przeraził...Tych tańszych systemów które dałem Ci w odnośniku. Najtaniej wyceniono mi profil Avandgarde, później Drutex następnie Aluplast... Różnica miedzy Drutexem a Aluplastem, jak mi powiedziano w sklepie, wynika z ilości pośredników... Jeżeli chodzi o rozłam cenowy to przykład: jedna firma chciała za okno 1300 zł druga 1899 zł za te same okna. Dodam,że opcja bez montażu. I jeszcze jedna ważna informacja. Ja czekałem na swoje okno równo 4 tygodnie... Powodzenia :)

blokno
22-11-2011, 15:08
Jeżeli chodzi o rozłam cenowy to przykład: jedna firma chciała za okno 1300 zł druga 1899 zł za te same okna. Dodam,że opcja bez montażu. I jeszcze jedna ważna informacja. Ja czekałem na swoje okno równo 4 tygodnie... Powodzenia :)

taka rozpietość cenowa to raczej normalne zjawisko - w ostatnim badaniu ITB (http://montaze.info.pl/wp-content/uploads/2011/11/z-badania-ITB-X-20111.pdf), gdzie kupowano balkony 150x210 cm rozpietość była miedzy 1500 a 1950 zł. Więc tak już chyba musi być.. pzdr

Charlie
22-11-2011, 22:40
Klient wyedukowany to skarb.
Natomiast wyedukowany na plotkach, newsach technicznych śmiganych od śmigła jest gorszy niż zapach napalmu o poranku :):):)

qubic
22-11-2011, 22:50
czy do Drutexu można wstawić pakiet 3-szybowy?

daro31ie
23-11-2011, 17:44
czy do Drutexu można wstawić pakiet 3-szybowy?

tak

monia1984
23-11-2011, 19:09
Po kilku tygodniach dojrzałam do decyzji o zakupie okien na profilu Schuco Cava. Jedyna decyzja to Hekaplast, czy Jezierski. Zaczęłam od kompletowania ostatecznej wyceny w Hekapascie i nasuwają mi się pytania do Panów, którzy maja w sprzedaży Hekaplast. Czy to prawda że nie montujecie już w standarcie klamek Hope Secustic? Czy dealer w moim mieście chce zarobić extra na moim zamówieniu i chce doliczyć mi dopłaty do tych klamek. Kolejne pytanie to czy promocja zimowa -5% przy zamówieniu okien w tym roku, a odbiór na wiosnę obejmuje przy wpłacie 100%, czy również mój dealer chce wyciągnąć gotówkę ode mnie. I jeszcze jedno dotyczy profila bazowego pod okna, gdyż sprzedawca przekonał mojego męża do nich i pewnie muszą być ale też podał cenę bardzo kosmiczną. Tak więc jeśli można na skrzynkę ceny w jakich mogą się one kształtować będę bardzo wdzięczna. :wave: Oczywiście profil pasujący do okien Cava 12-15cm!!!

pchelek
23-11-2011, 20:22
bwojtek
szyby pekaja w oknach drewnianych
nie chce Ci nic podpowiadac bo mam swoje juz spostrzezenia

jareko
23-11-2011, 22:25
monia - masz wątpliwości ? zadzwoń do fabryki
Każdy z nas ma swoją działalność i swój sposób na biznes
U mnie dalej jest super atrakcyjna cena na szyby k=0,5 jakiej nie daje fabryka
U mnie promocja zimowa wygląda inaczej jak w fabryce choć fabryka wymaga 100% przedpłaty
U mnie masz wymuszoną przez ślubną promocję urodzinową gdzie to ja mam urodziny a nie ktoś w Polsce czy w fabryce
Zamiast doszukiwać się wszędzie podstępu że ktoś cię skroi porównaj cenę końcową od innego dostawcy i podejmij decyzję, tylko porównując oferte zwróć uwagę na duperele - one potrafią dość radykalne różnice w cenie spowodować

natus
24-11-2011, 07:06
jeszcze raz nieśmiało dopytuję o solidną firmę sprzedającą i montującą okna z województwa opolskiego?

blokno
24-11-2011, 09:53
jeszcze raz nieśmiało dopytuję o solidną firmę sprzedającą i montującą okna z województwa opolskiego?

Firm sprzedających i montujących okna masz w tym województwie mnóstwo, a w Nysie masz dobrego producenta. Ale jesli masz dobre doświadczenia z Krispolem, to może wróć do Krispolu własnie - od niedawna produkują też okna na systemie Brugmann. pzdr

KC15
24-11-2011, 11:42
Witam,

Czy ktoś z posiada jakies doswiadczenia z przedstawicielami Jezierskiego w Krakowie i okolicach. Najprawdopodobniej zdecyduje sie na ich okna i poszukuje pewnego przedstawiciela z dobrą ekipą montażową.

Pozdrawiam,

witek86
24-11-2011, 13:08
Witam,

Czy ktoś z posiada jakies doswiadczenia z przedstawicielami Jezierskiego w Krakowie i okolicach. Pozdrawiam,

najlepiej zadzwonić do firmy i niech sami ci powiedzą!

natus
24-11-2011, 21:18
Firm sprzedających i montujących okna masz w tym województwie mnóstwo, a w Nysie masz dobrego producenta. Ale jesli masz dobre doświadczenia z Krispolem, to może wróć do Krispolu własnie - od niedawna produkują też okna na systemie Brugmann. pzdr

blokno dzięki za informację, a ten producent w Nysie to jaki? (nie jestem z tego terenu). Doświadczenia z Krispolem takie mieszane jakby nie było, pozytywne i szybkie załatwienie reklamacji zawdzięczam raczej dobremu dystrybutorowi okien z Krakowa w Gnieźnie i o polecenie takiej właśnie firmy by mi chodziło bo sami dobrze wiecie, że dobre okna i rolety to jedno, a porządny montaż i obsługa w razie ewentualnej reklamacji to drugie i niemniej ważne.

krzys2507
25-11-2011, 14:20
Witam wszystkich
Jestem na etapie wyboru okien i od nadmiaru wiadomości i wyboru boli mnie głowa.
Wycen mam kilkanaście - od 13 do 19 tys., z montażem,wszystkie 3 szyby
Z ciekawszych
w okolicach 13 okna Abakus,profil Brugman AD, ciepła ramka(U-0,8 teoretycznie) i Eurocolor,Econo 70(U -1,0-1,1 z programu). Dylemat Abakus firma mało znana,ciężko znaleźć jakieś opinie. Eurocolor Econo 70,profil Rehau, byłem już prawie zdecydowany, ale okazało się że jest to profil klasy B(ma to znaczenie?), montaż bez kotew a jedynie kołkami przez ramę(można tak?). Czy taki profi wytrzyma 3 szyby?
za 16 Oknoplast Evolution U-1,0 , bez ciepłej ramki - chyba nie warty swojej ceny
za 17,4 Eurocolor, profil Schuco Si 82, U ok 0,9 z programu., fajne ale drogo
za 19 Jezierski,Elita Thermo , ale to już jak dla mnie zdecydowanie za dużo.

glassman
25-11-2011, 15:08
Witam

Słyszałem o firmie Abakus, mają niezłe okna. Napisz proszę co Ci oferują tz. co oprócz współczynnika U. Jakie są parametry szyby, jaka ramka? Tutaj niewielkie różnice w parametrach a możesz później dużo zaoszczędzić. Profil profilem, pomyśl ile szyba zajmuje w tym oknie.
Na 100% trzeba brać z ciepłą ramką, to o ładnych 5-8% oszczędności w ogrzewaniu. Słyszałem, że najlepsze są swisspacery.

finlandia
25-11-2011, 18:10
Witam

Słyszałem o firmie Abakus, mają niezłe okna. Napisz proszę co Ci oferują tz. co oprócz współczynnika U. Jakie są parametry szyby, jaka ramka? Tutaj niewielkie różnice w parametrach a możesz później dużo zaoszczędzić. Profil profilem, pomyśl ile szyba zajmuje w tym oknie.
Na 100% trzeba brać z ciepłą ramką, to o ładnych 5-8% oszczędności w ogrzewaniu. Słyszałem, że najlepsze są swisspacery.

Mieszkać w Białystoku i nie slyszec o Abakusie? TO obok Witraza największy producent w tym mieście. Osobiście nie przepadam za żadnymi.

Glassman, Twój nick niby sugeruje, że znasz się na przemyśle szybowym, więc wypada byś wiedział / a nie tylko słyszał/ że lepsze od swisspacer`ów są superspacer`y. Minimalnie, ale lepsze. Z tym, że mi bardziej podobają się te pierwsze.

krzys2507
25-11-2011, 19:44
Słyszeć to słyszałem, ale nic dobrego ani nic złego. tyle że jest. A okno to Abakus,profil Brugmann Ad Arte, trzy szyby k=0,5, ciepła ramka.
W między czasie dostałem jeszcze ofertę Na Vitron, Veka Perfect line, 3 szyby,ciepła ramka, w podobnej cenie. Nie wiem co prawda jaka szyba ale U całego okna w zależności od wielkości ok 1,1 - 1,2( z programu). Możliwe jest żeby Abakus osiągał u=0,8 W/m2K ? Spora różnica przy podobnym oknie.

Brass
25-11-2011, 19:48
W Veka Perfectline 3-szyby to "zaledwie" u 0,7. Tak więc różnica może być.

finlandia
26-11-2011, 12:01
W Veka Perfectline 3-szyby to "zaledwie" u 0,7. Tak więc różnica może być.
Poza tym trzecia szyba w Vece perfectline wygląda tak sobie - jest tam po prostu wcisnięta na szybę.

krzys2507
26-11-2011, 19:31
Poza tym trzecia szyba w Vece perfectline wygląda tak sobie - jest tam po prostu wcisnięta na szybę.

chodzi o to że szyby są oddalone od siebie o 12 mm?
w ogóle czy 3 szyby przy profilu 5 komorowym o szerokości ok 70 mm to dobry pomysł? nie jest za słaby?
Wiadomo że 6-o komorowy 80mm byłby lepszy ale niestety finanse.:(

jareko
26-11-2011, 19:39
krzys, spójrz na to inaczej
Ja rozumiem "finanse" ale... ale okien nie kupujesz na rok czy dwa tylko co najmniej do generalnego remontu chałupy czyli na 20-30 lat
Domyślam się że nie masz wykonanego bilansu cieplnego swego domu by dokładnie wyliczyć ile ci da zmiana szyb z k=1,0 na k=0,5, ile zmiana przestarzałych już na dzisiejsze czasy profili 70 mm
Może takie podsumowanie tych zmian przemówiłoby do wyobraźni?
Sama zmiana szyby z 1,0 na 0,5 zwraca się w wielu firmach nie krojących za takie szyby jak za zboże, po 3-4 latach i to nie uwzględniając wzrostu cen energii
Pomyśl i przemyśl to sobie
Może warto zaoszczędzić na wykończeniówce i znaleźć kasę na coś naprawdę dobrego? Może przez kilka lat w kuchni warto mieć lineloum zamiast kafelków ?

krzys2507
26-11-2011, 20:06
Dopłata do szyb od 1600 do 2500.
oszczędności łatwo obliczyc, zmiana szyby z 1,0 na 0,5 da pewnie jakieś 0,3 na całym oknie, czyli oszczędnośc =0,3*30*20*24*200*0,2/1000 = 173 PLN na sezon(30m2 okien,20 stopni różnicy,200 dni sezonu grzewczego,20 gr za kilowatogodzinę przy ogrzewaniu ekogroszkiem),
czyli zwróci się po ok 10 latach -ok, przyjmuję to i biorę, chociaż bardziej przemawia do mnie że może okna nie będą się tak rosic jak mam teraz.
Zmiana profilu z 5 na 6 komorowy to już niestety różnica od 4 do 6 tys, pewnie się nie zwróci nigdy, ale za to mam porządne okna. Czy dla samej świadomości warto? - nie wiem(a czym dłużej myślę tym bardziej nie wiem)

jareko
26-11-2011, 20:16
zmiana okna o zabudowie 70 na okno o zabudowie 80 mm to średnio 0,2 na Uw całego okna, im mniejsze okno, im większy % udział profila w całej jego powierzchni tym Uw maleje więcej, ekstremalnie nawet o 0,4 więc.... przemyśl to jeszcze raz czy te 4 tyś nie zwrócą ci się np. za 20 lat przy jakże błędnym założeniu że nośniki energii nie będą rosnąc
Ci co nas straszą mówią o podwojeniu ceny za energię w ciągu najbliższych 5 lat - to wszystkie Twoje wyliczenia biorą w łeb
I co ci po pięknych marmurach, bajeranckich armaturach, odlotowych meblach jak z torbami pójdziesz bo nie wyrobisz na kredyt i opłaty za ogrzewanie?
Przerysowuję pewne postawy budujących ale jakże często tak jest, że wymarzonej chałupy utrzymać nie sposób i idzie do żyda ?
W dzisiejszych czasach - sorki za ostre słowa - ale idiotyzmem jest oszczędzać na tych elementach domu które później mają wpływ na koszta eksploatacji
Świat to zrozumiał, cywilizowany świat a my? My ciagle budujemy w mentalności lat 50-tych, jak wentylacja to tylko grawitacja, jak okna to najtańsze, jak ekipy to najlepiej bez faktury, na lewo bo taniej.. taniej.. taniej.. a później.... lament bo wszystko się rozpiernicza