PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jareko
26-11-2011, 20:26
Każda inwestycja, która z wyliczenia daje "zwrot" do 20 lat ma ekonomiczne uzasadnienie. Przy każdych wyliczeniach nikt nie uwzględnia wzrostu cen bo tak naprawdę nikt nie wie w jakim tempie i wysokości wzrastać będą. Dawniejsze ocielenie 5 cm styropianu to przeszłość, teraz 15 to już zbyt mało bo coraz więcej osób namacalnie przekonuje się jakie są koszty późniejszego utrzymania domu.
Dawne ściany jednowarstwowe też odchodzą w zapomnienie choć jeszcze niektórzy sądzą, że to wystarcza, a i tak po kilku latach docieplają bo nie wyrabiają z opłatami
Dlatego każdemu polecam dokładne wyliczenie bilansu zapotrzebowania na ciepło swojego domu - wtedy dopiero możesz mówić gdzie jaka zmiana przyniesie efekt
Pamiętaj tylko o jednym Krzysztofie - w dalszym ciągu okna są najzimniejszym elementem całego domu i tu każda zmiana daje znaczący wpływ na całość chałupy

krzys2507
26-11-2011, 21:00
Nie sposób nie przyznać Ci racji.Liczyłem straty ciepła zarówno dla całego domu, jak i dla okien i w sumie z tego wynikają moje rozterki. zawsze można traktować pieniądze zaoszczędzone na oknach jako pewien rodzaj kredytu. Dziś wydaję mniej ale za to potem spłacam przez kilkadziesiąt lat.
Wracając do ofert jakie mam, to Jezierski,Elita Thermo,szyba 0,5 (twój konik:))- 18700, Eurocolor(schuco cava,szyba 0,7) 17300, Vitron 17300(Veka Alphaline)
powierzchnia okien ok 30m2,obwód ok 88m, ceny z montażem. Rozsądne ceny czy szukać dalej?( a wycen w sumie mam już chyba 12 :D)
Oddzielny temat to montaż. Np przedstawiciel Eurocolru(jedyny chyba w naszym mieście) na dzień dobry mówi mi że oni montują tylko na wkręty przez ramę, nie widząc nawet domu.
Ogólnie największym problemem kupującego jest to jest to że jak sam o wszystko nie zapytasz to żaden sprzedawca ci tego nie powie. Jak o czymś zapomnisz, to dostaniesz wycenę bez danego elemenu.( w myśl zasady że jak będzie taniej to złapię klienta, np w Oknoplaście pan twierdzi że jak mam 3 szyby to juz nie potrzebuję ciepłej ramki).

jareko
26-11-2011, 21:14
akurat Jezierski to nie mój konik tylko Schuco, a sam Jezierski.... nie będę mówił dalej bo powiem za dużo, oby tylko komornik okazał się obrotny i jak najszybciej namierzył jego włości by je zająć
EC ma różną prasę, jakże często w Schuco nieprzychylną
Wybierając między profilami odrzuciłbym - subiektywnie oczywiście - Vekę
Zobacz, ceny niby zbliżone a jednak towar różny
Faceta z Oknoplastu który ci takie głupoty opowiada wykreśl z założenia - Ty wybierasz opcje i Ty decydujesz o kosztach a on, jak widać chce ci tylko sprzedać cenę a nie towar który cię usatysfakcjonuje.
W Białymstoku masz firmę Mikado - poszukaj, wybierz się do nich, są uczciwi, dobrze doradzą, i dobrze montują
Ja i tak będę dla Ciebie za drogi gdyż za sam dojazd na montaż sobie liczę dodatkowe koszty

jareko
26-11-2011, 21:17
...Ogólnie największym problemem kupującego jest to jest to że jak sam o wszystko nie zapytasz to żaden sprzedawca ci tego nie powie. ....noooo to fakt, ale nie dziw się za bardzo, na rynku większość walczy ceną więc czego wymagasz? Poza tym nie trafiłeś na mnie - od nadmiaru informacji głowa by Cię zabolała i dopiero miałbyś zgryz co wybrać hi hi hi

krzys2507
26-11-2011, 21:25
W Mikado byłem( te 18700 to ich :)), wszystko ok, tylko wybór między Jezierskim a Drutexem. A propos Drutexu, naprawdę taki zły? Ostatnio czytałem w Muratorze test okien balkonowych i tam Drutex wypadł całkiem nieźle.

jareko
26-11-2011, 21:30
moje podejście do takich testów jest ostrożne. Tak naprawdę jakość producenta nie wychodzi w testach, na testy można wykonać cudo a nie okno, tak naprawdę jakie masz okna wychodzi w ciągu pierwszych dwu-trzech lat od zamontowania.
Jak się zachowują uszczelki, czy się kurczą czy nie, jak się zachowuje profil - czy trzeba go regulować corocznie czy raz wyregulowane i o nich zapominasz itd itd itd

jareko
26-11-2011, 21:31
a Mikado spokojnie mogę ci polecić - a zrobisz jak chcesz :)

jaremy
26-11-2011, 21:41
Mam pytanie do Jareko.
Dostałem dzisiaj wycenę okien na profilu Schuco z pakietem trzyszybowym. Mam pytanie czy te okucia będą ok do tych okien (czy ktoś nie chce zrobić mnie w jajo)
- Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27
Słupki pionowe: 1 x 8869
1.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany
Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6
2.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany
Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6
2.Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27
1.Typ okuć: UR 2 STANDARD+MIKRO+ DFE/TFE, kolor okuć: Brąz malowany
Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6
Profile łączące 1 typu 848500
- 1.Typ: CT-70 Cava, kolor: Dąb Ciemny *27
Przymyki: 1 x 8574 Cava
1.Typ okuć: R SB standard 2 klamki, kolor okuć: Brąz malowany
Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6
2.Typ okuć: UR SC STANDARD+ MSL.OS, kolor okuć: Brąz malowany
Szklenie: 4T / 16 / 4 / 16 / 4T U=0,6
-

jareko
26-11-2011, 21:57
ten brąz malowany mi nie leży jednak jestem zwolennikiem powłok galwanicznych :)
Ale co to? Okucia nie są OK do okien- okucia tylko mają za zadanie spełnić twoje oczekiwania. Każde okucia są OK do każdych okien

T12345T
26-11-2011, 22:05
Dopłata do szyb od 1600 do 2500.
oszczędności łatwo obliczyc, zmiana szyby z 1,0 na 0,5 da pewnie jakieś 0,3 na całym oknie, czyli oszczędnośc =0,3*30*20*24*200*0,2/1000 = 173 PLN na sezon(30m2 okien,20 stopni różnicy,200 dni sezonu grzewczego,20 gr za kilowatogodzinę przy ogrzewaniu ekogroszkiem),
czyli zwróci się po ok 10 latach -ok, przyjmuję to i biorę, chociaż bardziej przemawia do mnie że może okna nie będą się tak rosic jak mam teraz.
Zmiana profilu z 5 na 6 komorowy to już niestety różnica od 4 do 6 tys, pewnie się nie zwróci nigdy, ale za to mam porządne okna. Czy dla samej świadomości warto? - nie wiem(a czym dłużej myślę tym bardziej nie wiem)

Choć Twoja rozmowa z jareko zaszła już dalej, ja pozwolę sobie na chwilę wrócić do tego miejsca, bo to ważny punkt:-). Gdybym stał teraz przed zakupem okien, to raczej dołożyłbym na maksa do kształtowników, (koniecznie z uszczelką wciąganą) i montażu, zadowalając się np. szybą 0,7 z ciepła ramką. Dlaczego? Przenikalność cieplna kształtowników ma wartość stałą, przenikalność cieplna szyb ulega pogorszeniu na skutek ubytku gazu z przestrzeni między szybowej. Zakładam, że za 10 lat z 0,7 zrobi się 1,1 i... wymienię sobie szyby na lepsze bez demolowania domu przywracając co najmniej pierwotną przenikalność cieplną okna lub ją poprawiając, bo tak przypuszczam, że za 10 lat szyba 0,4 będzie w cenie dzisiejszego 0,7 a próżniowe 0,2 w cenie 0,4:-) (Przykładowo i hipotetycznie). "Słaby" profil zawsze pozostanie słaby, a rwać okna za 10 lub 15 lat? Co kto lubi:-)

jareko
26-11-2011, 22:13
hmmm... szklarze mówią, że próg 80% argonu gwarantujący parametry szyby zostaje przekroczony po 10 - latach i dalszy spadek jest dalej bardzo powolny wiec.... i jedno i drugie jest istotne kolego Test (kiedy w końcu przywrócą ci Twój prawdziwy nick? )

jareko
26-11-2011, 22:18
ale z jednym się całkowicie zgadzam. Jakakolwiek ingerencja w okna wiąże się z dewastacją chałupy - i podobnie jak Ty w pierwszej kolejności skupiałbym się na naprawdę dobrym i sprawdzonym profilu i jego montazu w otworze, to dla mnie podstawa rozważań
Ale weź jedno pod uwagę kolego - u mnie 0,5 kosztuje 29 zeta przed rabatem netto za 1 mkw - idę pod prąd cenie u mego dostawcy. 0,7 pojawia się dopiero wtedy jak ktoś chce trzyszybówkę ale z O-2 czy P-2 czy P-4

jaremy
26-11-2011, 22:23
Kurka nie znam sie chodzi mi o to że trzy szyby są cięższe i czy te okna to ogarną

jareko
26-11-2011, 22:29
szanowny Panie Jeremi - szyby są raptem cięższe o 30% ;) i ewentualny problem nie w profilu Schuco tylko w nośności zawiasów - tu ewentualne ograniczenia mogą się pojawić ale... ale jeszcze nie spotkałem się z sytuacją by nie wytrzymały cieżaru w gabarytach dopuszczalnych przez system

T12345T
26-11-2011, 22:33
hmmm... szklarze mówią, że próg 80% argonu gwarantujący parametry szyby zostaje przekroczony po 10 - latach i dalszy spadek jest dalej bardzo powolny wiec....

To coś kręcą:-). Szyba z zawartością argonu mniejszą niż 90% jest dyskwalifikowana jako niespełniająca wymagań. ISiC takiego złomu nie bada i nie certyfikuje. Dobra szybka, to tak od 98% - 97% gazu szlachetnego w przestrzeni międzyszybowej.


kolego Test (kiedy w końcu przywrócą ci Twój prawdziwy nick? )

Pewnie nigdy:-(, bo nie prenumeruję ich tytułu:-):-):-)

Ja o tych profilach, to tylko tak, żeby Krzyś miał zajęcie idąc przez okienny stumilowy las i nie wpadł na jakiego Hafelumpa, Wuzzla albo nie daj Boże Jagulara.

jaremy
26-11-2011, 22:33
czyli ogólnie wszystko w tym przykładzie co dałem jest ok

jareko
26-11-2011, 22:41
ogólnie tak

krzys2507
26-11-2011, 23:15
[/QUOTE] Ja o tych profilach, to tylko tak, żeby Krzyś miał zajęcie idąc przez okienny stumilowy las i nie wpadł na jakiego Hafelumpa, Wuzzla albo nie daj Boże Jagulara.[/QUOTE]

99% których spotykam to właśnie ci powyżej.

Charlie
27-11-2011, 10:40
To coś kręcą:-). Szyba z zawartością argonu mniejszą niż 90% jest dyskwalifikowana jako niespełniająca wymagań. ISiC takiego złomu nie bada i nie certyfikuje. Dobra szybka, to tak od 98% - 97% gazu szlachetnego w przestrzeni międzyszybowej.

....

...te 80% zawartości Argonu w komorach to szyba ma po 10-15 latach użytkowania.
Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie bada szyby do certyfikatów NOWE - czyli wyprodukowane TERAZ :) a nie za 10-15 lat.
Przyjmuje się ubytek Argonu przez szczeliwa szyby na około 1% rocznie.
Uwaga: 80-85% zawartości Argonu to tzw. poziom krytyczny dla współczynnika "U" szyby - do tego momentu trzyma "U".
Poniżej tego poziomu "U" spada - brak Argonu w szybie pogarsza współczynnik "U" o 0,3 W/m2K. Inaczej - Argon poprawia współczynnik "U" w szybie o 0,3 W/m2K !!! Czyli w szybie 1,1 brak Argonu powoduje jej U = 1,4 W/m2K. Przenosi się to na około 5stopni Celsjusza czyli o tyle trzeba podwyższyć "grzanie" czyli zużycie gazu aby wyrównać/ dojść temperaturę w okolicach szyby zespolonej.

P.S. problem leży w szczeliwie szyby zespolonej. I tu jest miejsce dla wynalzców - potrzebne szczeliwo o lepszych parametrach. Huty zapłacą kupę forsy za patent :)

jareko
27-11-2011, 12:18
To jednak dobrze pamiętałem :)
tym samym cały tok mojego rozumowania chyba się obronił :)

T12345T
27-11-2011, 12:53
Przyjmuje się ubytek Argonu przez szczeliwa szyby na około 1% rocznie.
Uwaga: 80-85% zawartości Argonu to tzw. poziom krytyczny dla współczynnika "U" szyby - do tego momentu trzyma "U")

Dolna granica to 85% jeśli wierzyć autorom z ISiC w Krakowie http://oknotest.pl/1/news/artykuly/gaz-w-szybie-zespolonej.php

karolekk
27-11-2011, 23:58
akurat Jezierski to nie mój konik tylko Schuco, a sam Jezierski.... nie będę mówił dalej bo powiem za dużo, oby tylko komornik okazał się obrotny i jak najszybciej namierzył jego włości by je zająć
EC ma różną prasę, jakże często w Schuco nieprzychylną
Wybierając między profilami odrzuciłbym - subiektywnie oczywiście - Vekę
Zobacz, ceny niby zbliżone a jednak towar różny
Faceta z Oknoplastu który ci takie głupoty opowiada wykreśl z założenia - Ty wybierasz opcje i Ty decydujesz o kosztach a on, jak widać chce ci tylko sprzedać cenę a nie towar który cię usatysfakcjonuje.
W Białymstoku masz firmę Mikado - poszukaj, wybierz się do nich, są uczciwi, dobrze doradzą, i dobrze montują
Ja i tak będę dla Ciebie za drogi gdyż za sam dojazd na montaż sobie liczę dodatkowe koszty

Tak, tak..
Jareko juz od dawna a teraz z tego co się zorientowałem to chyba witek również pieją w stronę hekaplastu.
wqr... mnie ci wszyscy "rekalmodawcy" !
coraz ciężej wybrac przydatne informacje od zwyklej reklamy :(

jareko
28-11-2011, 07:12
Nie pieje bo kogutem nie jestem.
Mam okazje dokonać porównania i o różnicach mowie.
Dodam do tego jeszcze coś.
Jezierski sam okleja profile i tu zaczyna być problem z oknami jakie mi dostarczyli dwa lata temu-odchodzi okleina w kilku oknach-w sumie niewielki to odsetek zamontowanych okien ale jest fakt. Kto temu winny-nie wiem. Wiem tylko ze totalny brak reakcji na zgłoszone reklamacje.

jaremy
28-11-2011, 08:46
A ja jeszcze w sprawie koloru okuć (z mojej wyceny): brąz malowany - a jak będzie wyglądać przy oknie w kolorze dąb bagienny okucie nie malowane stalowe

jareko
28-11-2011, 08:51
Normalnie :)
tak naprawdę nie ma to znaczenia gdyż okuć nie widać do chwili gdy okno otworzysz. Wtedy też kolor w mej ocenie nie ma znaczenia gdyż wątpię by zaczepy były malowane i tak kolor stałowy będzie widoczny

jaremy
28-11-2011, 09:11
właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło dzięki wielkie jareko. A powiedz mi jeszcze jaka klamka z kolorem dąb bagienny będzie się dobrze zgrywać?

P.S. Jeszcze odnośnie klamek. proponują mi na dole bydynku klamki z przyciskiem zamiast na kluczyk, wsępnie obstawiałem na kluczyk ale teraz zgłupiałem.

jaremy
28-11-2011, 09:23
Ach jeszcze jedno. Czy jeśli ma być okono trzyszybowe to rozumiem że w oknie fix powinna być imitacja skrzydła (tak mi wyjaśnił sprzedawca) - czy to prawda

T12345T
28-11-2011, 11:21
Ach jeszcze jedno. Czy jeśli ma być okono trzyszybowe to rozumiem że w oknie fix powinna być imitacja skrzydła (tak mi wyjaśnił sprzedawca) - czy to prawda

Jeśli szerokość wrębu szklenia ramy ościeżnicy umożliwia stosowanie pakietów szyb zespolonych tej samej grubości co w skrzydle, to zamiast okna stałoszklonego (FF - rama+skrzydło+szyba) można wykonać oszklenie stałe (F - rama+szyba).

jaremy
28-11-2011, 11:25
Jeśli szerokość wrębu szklenia ramy ościeżnicy umożliwia stosowanie pakietów szyb zespolonych tej samej grubości co w skrzydle, to zamiast okna stałoszklonego (FF - rama+skrzydło+szyba) można wykonać oszklenie stałe (F - rama+szyba).

Nic nie zrozumiałem ale wydrukuje sobie to i pokarze sprzedawcy :)

mera?
28-11-2011, 12:11
Nie musisz robić fixa w skrzydle. ale klienci korzystają z tego rozwiązana dla zachowania symetrii ( kiedy masz kilka okien na ścianie )

Samar
28-11-2011, 12:19
Wszystko zależy od szerokości zabudowy profila i grubości pakietu szybowego .

witek86
28-11-2011, 13:19
Sprzedawca podpowiadał ci co zrobic aby ładnie wygladało obok siebie! to nie mus a wolny wybór.też bym ci tak doradzał.
karolekk ty jeszcze nie kupiłeś:P

karolekk
28-11-2011, 18:38
nie kupilem bo tak a nie inaczej mi sie ulozylo :(
a co jakas nowa promocje w hekaplascie masz i chciales "informacje" wkleic ?

P.s.
Proponuje juz skonczyc te zajadlosci :)

tak zeby do tematu okien wrocic to, uzytkuje ktos moze okna obrotowe ?
Mialem takie w projekcie ale wszyscy sprzedawcy mi je odradzali, ze takich juz nikt nie robi, ze costam, ze costam...
Jakie maja na ten temat zdanie eksperci ?

asbe
28-11-2011, 21:14
Witam.
Proszę Was o opinie na temat okien produkowanych przez firmę Forest (profil Brugman). Chodzi o okna trzyszybowe na 5-komorowym profilu (Arte kolor). Współczynnik dla okien od 1,00 do 1,17. Dostałam ofertę z firmy Famix z Warszawy (Powsin). Czy ktoś z Was może miał do czynienia z tą firmą?

ClNEK
28-11-2011, 21:17
Jareko ja mam zupełnie inna opinię o firmie hekaplast niż Ty. Przez 15 lat w branży okiennej nie zdarzyło mi się, żebym musiał wymieniać jakieś okna z powodu ich "powyginania się", aż do czasu podjęcia współpracy właśnie z tą firmą. Około 2 lata temu sprzedałem klientowi okna na profilu schuco SI82 właśnie od nich i po około roku z oknami podziały się takie cuda, że nie było innej opcji jak wymiana całej stolarki. Na zdjęciach widać do jakiego stopnia odkształciły się skrzydła, w oknach łukowych miedzy skrzydło a ramę można było palca włożyć. Poza tym połączenie "łącznika systemowego" trzeciej uszczelki razem z uszczelka to była jakaś kpina, serwisant chciał poprawiać łączenia klejem super glue na budowie u klienta. Skrzydło w tym profilu SI82 gdy nie było ustawione idealnie w środku ramy (z czasem niemożliwe w każdych oknach) to trzecia uszczelka stawiała opór przy zamykaniu i otwieraniu okna, było ja "słychać". Kupe czasu zajmowało mi ustawienie skrzydeł tak, żeby klient nie zwracał uwagi, iż dziwnie się zamyka. Dlatego zrezygnowałem z usług firmy hekaplast.

http://wt010.wrzuc.to/obrazek/GE7YF6LA/Obraz_337.jpg
http://wt010.wrzuc.to/obrazek/PlT3IN06Q/Obraz_340.jpg
http://wt010.wrzuc.to/obrazek/4NEEDC/Obraz_342.jpg
http://wt010.wrzuc.to/obrazek/Qu05ASNa/Obraz_357.jpg

jareko
28-11-2011, 22:11
nie zamierzam bronić firmy choć mógłbym podając przykład kilku innych gdzie podobne zdjęcia mógłbym zamieścić i nie dotyczą one Schuco Si 82 tylko Schuco CT70 CAVA czy Veki czy Rehau Brilant Design gdzie ewidentna wina leżała nie w profilu tylko w producencie jako takim

Mam także klienta sprzed trzech lat, któremu zostały wymienione skrzydła wykonane przez firmę Jezierski w profilu Si82 Rondo i żeby było ciekawiej na zdjęciach ukazujesz takie same wykrzywienia ina tym samym profilu - czyli Schuco Si82 RONDO
Schuco Si82 Clasic nie miało nigdy takich problemów z racji zupełnie innego kształtu zewnętrznego profila jak i rozmieszczenia przegród wewnętrznych

Skupmy się na Si-82 RONDO - profil w początkowej fazie wieku dziecinnego miał swoje problemy. Dlatego nie wchodzę w Si82 Cava podejrzewając podobne kłopoty wieku niemowlęcego, choć profil mi się podoba i skrzydło daje niesamowite możliwości montażu pakietów szybowych o dużej grubości.
Problemy z Si82 Rondo zakończyły się mniej więcej płótora roku temu, gdy firma zmieniła dość radykalnie przekroje wewnętrzne i i rozmieszczenie wewnętrznych przegród

Sorki ale jak chcesz skopać jakiegokolwiek producenta, i nie ma znaczenia kogo, Heke, Adamsa, Jezierskiego, Oknoplast, Oknoplus, MS czy jakiegokolwiek innego, posiądź najpierw wiedzę , która da ci jakiekolwiek podstaw,y by publicznie kogoś mieszać z błotem, zwłaszcza w swym 5 poście, kiedy Twoja wiarygodność pozostawia jeszcze wiele do życzenia

ClNEK
28-11-2011, 22:22
Ja po prostu tak czytam i czytam to Twoje zachwalanie tej firmy i w końcu nie wytrzymałem :) nie zależy mi na mieszaniu nikogo z błotem bo nie mam w tym żadnego interesu.

Po tym problemie z oknami producent nie umiał podać przyczyny zaistnienia takiego problemu. Może później już doszli do złej konstrukcji profila.

jareko
28-11-2011, 22:35
Jeśli czytasz to czytaj to co jest napisane i nie tylko czytaj ale postaraj się to zrozumieć.
Każdy producent miał kłopot z Si82 RONDO w dużych skrzydlach a Schuco bez problemu uznawało każdą reklamacje która dotyczyła zjawiska ktore tu pokazałeś i pokrywało koszty.
I dodam jeszcze, że ta wada została szybko wychwycona i poprawiona przez Schuco i dotyczyła TYLKO skrzydła, gdzie naprawa nie wymagała wymiany całego okna i dewastacji wnętrza-pod warunkiem wykonania prawidłowego jego zamontowania - ale przed błędami montażu żaden profil się nie obroni
I jeszcze jedno - mierząc wygięcie skrzydła poziomice przykłada się nie tak jak ukazałeś tylko zawsze odwrotnie, tak by na górze i dole skrzydła czy ościeżnicy, łata opierała się o profil i luz pojawiał się w środku jej długości a nie tak jak Ty to tu pokazałeś
Dopuszczalna szczelina, w każdym systemie profili, tak naprawdę zaczyna mieć znaczenie dla eksploatacji okna gdy siła potrzebna do zamknięcia okna klamką przekracza 10 KNm ( o ile dobrze pamiętam). tak więc nawet szpara 3mm może nie mieć wpływu na prawidłową eksploatację okna. I tak naprawdę, w świetle obowiązujących praw, dopiero przekroczenie jest siły zaczyna być podstawą do reklamacji ewentualnego wykrzywienia skrzydła - realnie szpara wtedy wynosi 4-6 mm

slawekk1980`
29-11-2011, 07:32
Chciałem zauważyć, ze post ten stworzony został aby inwestorzy wymieniali się doświadczeniami odnośnie użytkowania danego typu okna, jakości wykonania, montażu, solidności firmy, realizacji itp. Tymczasem temat rozrósł się do monstrualnych rozmiarów i tak naprawdę czytając go nic konkretnego z niego nie wynika i jest raczej średnią poradą dla przyszłego kupującego. Non stop powielany jest temat "Jezierskiego, Hekaplastu, Schuco" i różnych perypetii z nimi zwiazanych, takie masło maślane i filozoficzne rozważania. Więcej konkretów!

witek86
29-11-2011, 11:07
Chciałem zauważyć, ze post ten stworzony został aby inwestorzy wymieniali się doświadczeniami odnośnie użytkowania danego typu okna, jakości wykonania, montażu, solidności firmy, realizacji itp. Tymczasem temat rozrósł się do monstrualnych rozmiarów i tak naprawdę czytając go nic konkretnego z niego nie wynika i jest raczej średnią poradą dla przyszłego kupującego. Non stop powielany jest temat "Jezierskiego, Hekaplastu, Schuco" i różnych perypetii z nimi zwiazanych, takie masło maślane i filozoficzne rozważania. Więcej konkretów!

Wystarczy że zadasz pytanie na któree chcesz znać odpowiedź i ktoś jeśli nie bedzie to banalne(czyt.głupie) pytanie na które odpowiedź mozna znaleść strone wczesniej napewno ci odpowie!
Wypowiadać się można o wszystkim a że jest tyle rzeczy związanych z oknami montażem itd dlatego tyle stron i nie zawsze bedzie tylko konkret:)
Za kilka tygodni napewno bedzie coś w stylu "coraz blizej święta:D

brunet wieczorową
29-11-2011, 15:54
Witam,

Dopiero się uczę, więc proszę o wybaczenie jeśli moje pytania są niskiego poziomu.

Czy w skrzydle RU (okucia ROTO) może występować jednocześnie blokada błędnego położenia klamki i mechanizm stopniowej regulacji uchyłu? Jeśli nie może to dlaczego?

Pozdrawiam,
BWP

IVO333
29-11-2011, 19:25
Witam,

Dopiero się uczę, więc proszę o wybaczenie jeśli moje pytania są niskiego poziomu.

Czy w skrzydle RU (okucia ROTO) może występować jednocześnie blokada błędnego położenia klamki i mechanizm stopniowej regulacji uchyłu? Jeśli nie może to dlaczego?

Pozdrawiam,
BWP

Może być razem tylko nieraz zdaża się kolizja przy wychyleniu na skrajne ząbki uchyłu, zaczyna haczyć blokada klamki. Mówię o stopniowaniu w górnym narożniku. Przy takim "prawdziwym" stopniowanym uchyle przy rozwórce nie ma mowy o blokadzie klamki.

Pozdrawiam

Brass
29-11-2011, 19:26
W okuciach, które ja znam blokada położenia klamki i stopniowany uchył bezkolizyjne "współegzystują".

owp
29-11-2011, 19:32
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale mam pytanie marketingowe :)
Ostatnio usłyszałem reklamę Oknoplastu nt. obniżek 'zimowych' 'do 40%'.
Czy warto się zainteresować, czy to zwykła ściema, że np. 40% przy zamówieniach ponad 100tys, albo, że normalnie jest 39%, a w zimę 40 ? ;)

brunet wieczorową
29-11-2011, 19:59
Może być razem tylko nieraz zdaża się kolizja przy wychyleniu na skrajne ząbki uchyłu, zaczyna haczyć blokada klamki. Mówię o stopniowaniu w górnym narożniku. Przy takim "prawdziwym" stopniowanym uchyle przy rozwórce nie ma mowy o blokadzie klamki.

Pozdrawiam

A czym różnią się te dwa rodzaje stopniowania?

pchelek
29-11-2011, 20:06
naczelne zasady przy pomiarze ugiec skrzydel i ram
zasada pierwsza - mierzymy przy zamknietym skrzydle
skrzydlo otwarte zawsze sie wygnie
zasada druga - ugiecia mierzymy na calej wysokosci nie na koncu
zasada tzrecia - nie ma norm na dopuszczalne ugiecia
okno musi sie w zamykac bez znacznych oporow
nie moze bycz szczelin w przylgach takich by wialo powietzre
nie moze byc przesuniec skrzydla wzgledem ramy [nalozenie skrzydla na rame 8 +/- 2 do 3 mm

jareko
29-11-2011, 20:16
Zapisać i zapamiętać. W przypadku wątpliwości i pójścia na noże przed każdym sądem producent i wykonawca takie słowa usłyszy i taka wykładnia "wykrzywień" jest obowiązująca każdego rzeczoznawcę tym samym ci klienci którym wydaje się ze sa bardziej cwani od wykonawcy stoją na przegranej pozycji.
Podobnie jest z oceną wizualnej jakości szyb zespołonych.
Podobnie z wizualną oceną uszkodzeń profili czy to aluminiowych czy drewnianych czy PCV.
Powoli docięra do usługodawcow fakt ze coraz więcej klientów to naciągacze i oszusci szukający tylko pretekstu by nie zapłacić za zakupiony towar i usługę.
I bardzo dobrze bo największe kłamstwo jakim jest z czasów komuny "klient ma zawsze racje" nie jest obowiązujące i prawdziwe.

Lilianette
29-11-2011, 20:25
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale mam pytanie marketingowe :)
Ostatnio usłyszałem reklamę Oknoplastu nt. obniżek 'zimowych' 'do 40%'.
Czy warto się zainteresować, czy to zwykła ściema, że np. 40% przy zamówieniach ponad 100tys, albo, że normalnie jest 39%, a w zimę 40 ? ;)

Ściema, dostałam od nich wycenę z tym 'rabatem', za okna wyszło 25 tys. a u innych 17-20tys. :)

slaku
29-11-2011, 20:41
Nie pytajcie handlowców o rabaty bo każdy producent ma różne cenniki i różne zestawienia okien, więc zawsze drodzy inwestorzy porównujcie profile, okucia wyposażenie dodatki typu ciepłe ramki pcv, klamki secustik a nie zwykłe aluminiowe, itd. Co do jakości to nigdy do końca nie da sie porównać produktów, ale zawsze trzeba mieć jakiś punkt odniesienia.

owp
29-11-2011, 20:57
Chodziło mi raczej o to, czy warto zamówić w czasie tej promocji, czy rzeczywiście jest taniej, nie porównując do innych producentów.

jareko
29-11-2011, 21:03
Nie wierz w to ze na zimę masz 40% rabat. Może 5 maksimum 10% uzyskasz ale realnie zimowe upusty cenowe już się kończą.
Mają one sens i uzasadnienie teraz w styczniu już nie.
A nie możesz porozmawiać szczerze ze sprzedawcą ? Powinien ci odpowiedzieć zgodnie z prawda by zdobyć dodatkowy plus u ciebie jako klienta.
40% jako dodatkowy zimowy rabat jest nierealny

jareko
29-11-2011, 21:05
Faktem jest ze październik-grudzień to czas kiedy ceny sa od wielu lat niższe niż w innych miesiącach.
Prawda też jest ze dealerzy także od siebie dorzucają co nie co by mieć ostry start na wiosnę zanim sezon się rozkręci

owp
29-11-2011, 21:36
Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że to raczej ściema, ale skoro piszesz, że wszyscy dają jakieś zniżki teraz, to popróbuję negocjować :)

slaku
29-11-2011, 21:46
NIE wszyscy dają zniżki, więc nie jest to punkt odniesienia...... ;)

jareko
29-11-2011, 22:19
Nie napisałem ze wszyscy dają tylko ze w tych miesiącach jest szansa na najniższe ceny w roku

slawekk1980`
30-11-2011, 07:31
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale mam pytanie marketingowe :)
Ostatnio usłyszałem reklamę Oknoplastu nt. obniżek 'zimowych' 'do 40%'.
Czy warto się zainteresować, czy to zwykła ściema, że np. 40% przy zamówieniach ponad 100tys, albo, że normalnie jest 39%, a w zimę 40 ? ;)

Właśnie zamawiam platinum evolution z termoramką i montażem, odbiór w styczniu, montaż na wiosnę, po wycenie wyszło ok. 2,5 tys. taniej niż analogiczny zestaw wyceniany kilka miesęcy temu. Promocja jest, co do tego że warto teraz kupić okna nie ma wątpliwości, nie patrz na % tylko realnie porównaj ceny, dealer i tak swoje musi zarobić. Promocja Oknoplastu zależna jest też od modelu okna.

asbe
30-11-2011, 09:16
Co sądzicie o oknach na profilu Brugmann i jakiego producenta z okolic Warszawy (południe) polecacie. Chodzi mi okna 3 szybowe.

finlandia
30-11-2011, 10:57
Nie wierz w to ze na zimę masz 40% rabat. Może 5 maksimum 10% uzyskasz ale realnie zimowe upusty cenowe już się kończą.

Jest dokładnie tak jak napisał Jareko. Okna mogą realnie być tańsze o 5 % w stosunku do jesieni. Jeśli ktoś ma taniej o 10% to jest to już na prawdę bardzo dobra okazja, ale trzeba pamiętać, że na ogół wymaga ona wpłacenia pełnej kwoty za okna. Tylko nie róbcie tego w jakimś świeżo otwartym biurze w ciemnej bramie by ograniczyć okazje do nadużyć.
Z tym że możliwości manipulacji jest wiele - we wspomnianej firmie widywałem litanię rabatów 30 %+ 5+3+2 itp. Teraz zebrane to wszystko do "kupy" daje 40% plus ew. coś jeszcze od sprzedawcy. Ważna jest cena końcowa, nie procenty..

jareko
30-11-2011, 11:02
oj Fin, nie masz racji, % są ważne, by nie powiedzieć bardzo ważne - zwłaszcza w C2H5(OH) :)

marmax
30-11-2011, 11:33
.... we wspomnianej firmie widywałem litanię rabatów 30 %+ 5+3+2 itp. Teraz zebrane to wszystko do "kupy" daje 40% plus ew. coś jeszcze od sprzedawcy. Ważna jest cena końcowa, nie procenty..

Procent procentowi nie równy, rabaty nie łączone 30% + 5% + 3% + 2% dadzą nam zamiast 40% jedynie 36,8% :-)

jareko
30-11-2011, 12:05
zależy jak liczone :)
Przez gardło kiepsko jakoś przechodzi tylko 40 % ;)
Dlaczego nie dają większych?
70% jak dobra śliwowica byłby jak w sam raz ;)

jareko
30-11-2011, 12:08
hmmm......

bombelo
30-11-2011, 12:16
naczelne zasady przy pomiarze ugiec skrzydel i ram
zasada pierwsza - mierzymy przy zamknietym skrzydle
skrzydlo otwarte zawsze sie wygnie
zasada druga - ugiecia mierzymy na calej wysokosci nie na koncu
zasada tzrecia - nie ma norm na dopuszczalne ugiecia
okno musi sie w zamykac bez znacznych oporow
nie moze bycz szczelin w przylgach takich by wialo powietzre
nie moze byc przesuniec skrzydla wzgledem ramy [nalozenie skrzydla na rame 8 +/- 2 do 3 mm

o co chodzi z tym przesunięciem skrzydła wzgledem ramy co to jest 8 mm +/- 2 do 3mm
czyli w rezultacie moze byc na + 10mm lub na - 5mm skrzydlo na ramie ??

wyjasnij to dokladnie

jareko
30-11-2011, 13:12
tu Pchełek chyba coś źle napisał +- 1,0mm
natomiast cała reszta jest zgodna z prawdą i obowiązującym prawem... lub raczej jego braku

bombelo
30-11-2011, 13:50
oj chyba nie namieszal to samo napisal stary w tym watku tyle ze cos inaczej z tym +/- 2-3mm

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50379-Nieszczelne-drzwi-balkonowe-POMOCY&

jareko
30-11-2011, 13:56
namieszał gdyż większe niż +- 0,5 mm powoduje że uszczelka nie dotyka ościeżnicy tylko się może z nią minąć

pchelek
30-11-2011, 17:11
skrzydlo na rame oscieznicy nachodzi po 8 mm - z kazdej strony
zakres regulacji okuc to ok +/- 3 mm
czasami skrzydla nie trzymaja zalozonych wymiarow - np zamiast 800 jest 801 lub 799 [to efekt zgrzewania ram]
Dlatego przyjmuje ze skrzydlo moze nachodzic o te +/- 3 mm - bedzie szczelne - bez obaw
Sa tacy klienci co reklamuja ugiecia 3 mm mierzac na koncach i na otwartym skrzydle - nie uwzgledniam tego.
Okna kolorowe zawsza beda nieznacznie wygiete. taka ich natura.

pchelek
30-11-2011, 17:13
40% znizku Oknopastu - bym baaaaaaaaaaardzo uwazal.
Chyba ze podniesli cene o 30% i od tej kwoty daja te 40ci.

pchelek
30-11-2011, 17:23
Jareko - znam taki przypadek ze klient reklamowal okna bo mialy w ramach otwory odprezajace a w oknach bialych na wystawce otworow nie bylo.
Sad uznal jego roszczenia !!!!!!!!!!!
Dopiero ja wyjasnilem ze tak musi byc i basta.

Mialem przypadek sadowej sprawy gdzie reklamowano okna bo byly mocowane na dyble - a klient mial dziury w ramie [wypadly zaslepki dybli

Mialem przypadek reklamacji z powodu odcienia bieli - ramy byly z Tarnowa a listwy z Czeladzi [ten sam system PANORAMA]. Roznica niedostzregalna praktycznie.

Mialem przypadek gdzie klient reklamowal szyby bo byly w niebieskim odcieniu [niskoemisyjne]. Sad przyznal mu racje bo w umowie bylo "szyby zespolone przezroczyste". Sad uznal ze byly niebieskawe. Zazylem Sad w ten sposob ze zazadalem normy na przezroczystosc a od klienta wymaganego od niego "wspolczynnika tej przezroczystosci".

Klient reklamowal okna bo mialy "niezadawalaja szczelnosc". W umowie bylo "wysoka szczelnosc". Sad uznal racje. Zazylem Sad proszac klienta o wskazanie tego wspolczynnika "wysokosci szczelnosci". Nie bylo podanej wartosci - firma wygrala.

T12345T
30-11-2011, 18:12
Post Pchełka, to jeszcze jeden przyczynek do tego co uparcie powtarzam: Umowa, to nie bezwartościowy świstek papieru, szczególnie jeśli powstaje spór pomiędzy stronami.

KosGos
30-11-2011, 18:57
Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?

jareko
30-11-2011, 19:04
Kur. . . Nie dajmy się zwariować. Jak klient jest pier. . . to jego problem nie mój. Tego który w innym wątku opisalem ze PO WYKONANEJ pracy chciał rozliczęnia zakupu materiałów też mogłem potraktować sztywno tylko człowiek głupi bo nie podpisał wogóle umowy i na dodatek forumowicz-dałem sobie spokój bo sam swoim wpisem pokazał jakim to jest cwaniakiem i człowiekiem wogóle. Jeszcze miał czelność napisać mi ze wyłudziłem od niego 900 zł bo naliczyłem koszty uboczne zakupu. Materiał mogę kupić gdzie chce a nie na allegro-mogę kupić najdrozszy jaki jest na rynku i klientowi nic do tego.
Zresztą zostawmy go.
Ja się nie wzbogace a on niech żyje ze świadomością ze wydym. . . kolejnego wykonawcę.

Nie sposób na takich klientów spisac wszystko w umowie.
Zawsze trafi się taka szuja która będzie chciała Cię okrąść np nie będzie mu się podobało ze kolor wkrętow jest czarny a nie srebrny.
Sa normalni ludzie i sa . . . parapety.

karolekk
30-11-2011, 20:54
hmmm......

co to ?
kalambury jakieś ?

ClNEK
30-11-2011, 21:00
Jareko - znam taki przypadek ze klient reklamowal okna bo mialy w ramach otwory odprezajace a w oknach bialych na wystawce otworow nie bylo.
Sad uznal jego roszczenia !!!!!!!!!!!
Dopiero ja wyjasnilem ze tak musi byc i basta.



Ja z takim przypadkiem trafiłem na ewidentnie psychiczną osobę i w końcu podjąłem decyzję, iż demontuje 4 sztuki okien i zabieram sporwotem gdyż nie byłem w stanie się dogadać z panią, która uparcie zarzucała iż okna posiadają "dziurki" a nie powinny.

showme
30-11-2011, 21:26
tak samo ja zdecydowałam się na platinium evolution po namowach kolegów forumowiczów:/ (nikt nie odpowiedział na mój post)
tak jak pisze kolega odbiór w styczniu montaż wiosną i wyszło z 2 tys taniej a promocja na listopad była 8% po wpłacie 100%
40% to rabat w sumie za gotówke za wysokie zamówienie itp itd ale zimą rzeczywiście się opłaca zamawiać

mera?
30-11-2011, 21:52
Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?

zdecydowanie przy droższym-lepszym wariancie polecam Econo 86 - pytanie, o ile taniej kupujesz od SI82 i od kogo ( producent ) ?

p.s. offtop - ktoś wie dlaczego moderator mógł zamienić w nicku "ś" na "?" ?

slawekk1980`
01-12-2011, 06:28
Jest na forum ktos kto potrafi powiedziec, ktore okna lepiej wybrac. Do rywalizacji staja dla 2 szybowych Eurocolor Brillant 70 (Rehau) vs Shucco CT70 vs Oknoplast Platinium jesli chodzi o 3 szyby bralem pod uwage Eurocolor Econo 86 vs Shucco SI82 vs Oknoplast Platinium Evolution ? A moze powinnem na innych firmach sie skupic ?

Najważniejszy wg. mnie jest producent okna, ważniejszy niż różnica współczynnika przenikania o jedną czy dwie dziesiąte. Takiej różnicy współczynnika nie zauważysz, natomiast jakość wykonania w trakcie użytkowania już tak. Kiepska jakość zabija wszystkie współczynniki. Co ci z parametrów na papierze...

bombelo
01-12-2011, 08:06
czyli pchelek nie namieszal
skrzydlo moze nachodizc na rame np 11mm lub tylko 5mm i nadal powinno byc szczelne

co do ugiec to zrozumialem ze nalezy mierzyc przykladajac late na calej dlugosci skrzydla czyli jesli skrzylo ma 221 cm to najlepiej byloby miec late 230 cm tak byc oparal sie o cala wysokosc skrzydla tak ?

jareko wiec jednak pchelek mial na mysli +/- 3mm a nie 0,5mm :-)

jareko
01-12-2011, 08:13
I nie jest to prawda gdyż w przy 5 mm uszczelka w wielu systemach nie dotyka płaszczyzny ościeżnicy tylko jej krawedzi-nie jest ściśnieta i w efekcie wieje.
To inaczej.
Skrzydlo musi być tak w ościeżnicy by nachodziło na nia wszędzie tak samo-czy taka definicja jest lepsza ? Myślę ze tak :)

bombelo
01-12-2011, 08:17
czytam literalnie to co napisal pchelek wiec nie wiem juz kto pisze prawde dla pchelka moze byc 5mm i moze byc 11mm
ty twierdzisz inaczej wiec moze ktos jasno napisze ile to ma byc
mysle ze pchelek chyba wie najlepiej ile ma byc bo zajmuje sie badaniem okien

sławkal
01-12-2011, 08:36
czytam literalnie to co napisal pchelek wiec nie wiem juz kto pisze prawde dla pchelka moze byc 5mm i moze byc 11mm
ty twierdzisz inaczej wiec moze ktos jasno napisze ile to ma byc
mysle ze pchelek chyba wie najlepiej ile ma byc bo zajmuje sie badaniem okien


Oj , tu bym nie był taki pewien
Jak myslisz , kto napisał ponizszy tekst ?


To sa przeciez okna.
I jak ktos jest zawiedzony ze ma gorsze wyniki to niech z rozpaczy skacze z mostu a nie pitoli na forum

bombelo
01-12-2011, 10:11
Oj , tu bym nie był taki pewien
Jak myslisz , kto napisał ponizszy tekst ?


To sa przeciez okna.
I jak ktos jest zawiedzony ze ma gorsze wyniki to niech z rozpaczy skacze z mostu a nie pitoli na forum

o czym ty piszesz ?
czytasz sam siebie ?
czy moze rano ci sie zle wstalo?

jareko
01-12-2011, 10:42
do siebie ? ;)

lootek
01-12-2011, 10:49
witam, widzę dużą aktywność w temacie okien.
na wiosnę (obecnie brak funduszy) zamierzam zamawiać.
rozważam okna PVC, 3 szybowe - czy firma Vetrex to według Was dobry wybór czy raczej pozostać przy Oknoplast ?
czy może znacie polecanego przedstawiciela w okolicach Bełchatowa ?

Charlie
01-12-2011, 11:00
to m2 okna w meranti ile kosztuje ?
Pytam się bo skoro najtańsze w Polsce to powinieneś wiedzieć skoro już kupiłeś.

finlandia
01-12-2011, 11:27
Przepraszam, ale coś tu się.. pierniczy:)
Ja mam inną defincję na regulację - okna ma być tak ustawione, by nie wiało. I koniec. No ew. dobrze by jeszcze było wizualnie prosto.
Jak zaczniemy się tak licytować na milimetry to zwariujemy.

Jareko - sądzę, że sprawy prywatne załatwiane na forum niewiele wnoszą do dyskusji..
Wypominacie mi słowa "klient ma zawsze rację" - oj ma :) tylko, że czasem przy tym jest w błędzie i trzeba go racjonalnie z tego błędu wyprowadzić albo za wczasu uprzedzić..
Mnie ostatnio wciągnęła dyskusja na konkurencyjnym forum - podpadł Oknoplast i trochę mu się dostaje od okiennej konkurencji..

jareko
01-12-2011, 11:29
a gdzie tak łoją Oknoplast? Na Oknonecie? prywata a co :)

witek86
01-12-2011, 11:34
Matko jak się ciężko połapać kto o czym i dlaczego:)
Przedchwileczka jeszcze widnial post kogos z krakowa ale typowa reklama swojego salonu wiec chyba moderator usunoł!
Temat Vetrexu był juz na forum więc wystarczy tylko troszke poszukac! ale abym nie był za złośliwy 1grudnia to powiem że najlepiej pasowało tam zdanie któregoś z forumowiczów (porównując do oknoplastu) "napewno nie gorzej" tylko tam masz kilka opcji i tak samo w oknoplaście!

lootek
01-12-2011, 11:53
a oczywiście, że to trochę złośliwe ;)
ale zawsze jest tak, że każdy temat przegadany kiedyś może być w aktualnym czasie przeciągnięty w inną stronę, raz: bo ludzie zmieniają poglądy, a dwa że firmy zmieniają modele i podejście do klienta :)
ale nie ma sprawy - poszukam - zawsze lepsza taka odpowiedź niż żadna - dziękuję :)

sławkal
01-12-2011, 11:56
o czym ty piszesz ?
czytasz sam siebie ?
czy moze rano ci sie zle wstalo?

To nie sa moje słowa :)
Są to słowa osoby która wie najlepiej , gdzyż zajmuje sie badaniami okien

witek86
01-12-2011, 12:03
Jeśli mówimy o sytuacjach że klient ma zawsze racja.
Chłopaki montowali okna w wiezowcu w Polkowicach. Pion nowego okna wychodził klientce do domu nie łapiąc się w ścianie! wyglądało to co najmniej dziwnie no ale co zrobić. Klientka zadzwoniła z informacja ze montazysci zle wstawili okno itd. Ok oględziny tłumaczenie że blok jest jak krzywa wieża w... po kilkudziesięciu minutach tłumaczeń Klientka mówi;
"prosze tylko powiedzieć że ja mam racje i że okno jest krzywo " no i powiedziałem .
Pani odpowiedziała "ok, super prosze fakturke chce zapłacić":)

witek86
01-12-2011, 12:18
a oczywiście, że to trochę złośliwe ;)
ale zawsze jest tak, że każdy temat przegadany kiedyś może być w aktualnym czasie przeciągnięty w inną stronę, raz: bo ludzie zmieniają poglądy, a dwa że firmy zmieniają modele i podejście do klienta :)
ale nie ma sprawy - poszukam - zawsze lepsza taka odpowiedź niż żadna - dziękuję :)

Dobra aby nie było!
Oknoplast -na 5komorówkach veki okna wykonane dobrze by nie powiedzieć bardzo dobrze (zawsze moze trafić się jakiś bubel,wazne jak firma z tym sobie radzi itd) Jeśli dobrze ci zamontuja nie powinno byc problemów! choć ostatnio byłem u klienta gdzie w narożnikach skrzydeł pojawiają się pekniecia i to już problem!
Jeśli chodzi o platinium 1 i 2 to dla mnie osoby która ją montowała wywracała owiercała itd itp "zero szału" pozatym zawsze mówiłem jesli coś jest idealne to sie tego nie poprawia no ale jak nie mozna zapiąc 3 szyb a klienci ich chca to trzeba coś zrobić!
1zdaniem -okna dobra a marketing zrobił z nich rewelacje która napewno nie są! przy oknach energooszczednych ,pasywnych oknoplast w tyle!
vetrex-nie miałem doczynienia z tą firma i jej oknami. Klientka tylko porównywała nas do nich! Sprzedawczyni nie wiedziała co to profil bazowy ,wzmocnienie stalowe i profil pośredni .Na zapytanie na czym ustawiają i jak montuja tarasy odpowiedziała "My tarasów bardzo dużo robimy"
Wybrać okna jedno ! wybrać firme z która nie bedzie problemów przy montazu a co za tym idzie działanie okien po x lat to drugie!

wibart
01-12-2011, 12:37
Witam
Mam pytanie, które okna wybrać. Łączna powierzchnia ok 25m2

VEKA Alphaline profil 3 szybowy 0,5 - ABM jedraszek, Czy profil schucko CT 70 tez trzyszybowy 0,5 na okuciach winkhaus i ramka swissspacer.
Czy oba beda miały taka samą przenikalność? Veka jest szersza ma 90mm , schucko cienkie 70mm - czy ta szerkosc ma znaczenia dla przenikania (czytałem gdzies ze to moze byc za waski profil na 3 szyby)?
CT70 sa drozsze o 2 tys pln.
Co wybrac?
Dzieki za pomoc.

lootek
01-12-2011, 14:03
Dobra aby nie było!
Wybrać okna jedno ! wybrać firme z która nie bedzie problemów przy montazu a co za tym idzie działanie okien po x lat to drugie!

O dzięki, jednak masz dobre serce :)
a tak przy okazji - czy ktoś z szacownych użytkowników forum zna firmę montującą Oknoplast z okolic Bełchatowa ? oczywiście taką, która może mi poprawnie zamontować oraz później serwisować okienka :)

ClNEK
01-12-2011, 14:29
, schucko cienkie 70mm - czy ta szerkosc ma znaczenia dla przenikania (czytałem gdzies ze to moze byc za waski profil na 3 szyby)?
.

Wg mojego programu nie da się włożyć pakietu 0,5 o szerokości 44mm do profilu CT70, da się wsadzić szybę 0,7 o grubości 36 mm

jareko
01-12-2011, 15:43
To wyrzuć program do kosza. Schuco Ct 70 profil cava 44 mm pakiet wchodzi w skrzydlo jak w masełko

ClNEK
01-12-2011, 16:18
W cave tak ale ona jest droższa

witek86
01-12-2011, 16:30
warto wymienić firmy jakie mają zrobić te okna na tych profilach bo same skladniki ciasta nie robią:D (tak mówi moja mama)
co do firmy z okolic bełchatowa to wejdz na strone oknoplastu i ci wyskoczy cała masa niebieskich kropek! podzwoń popytaj ,wyszukaj wypowiedzi które się róznią,zapytaj dlaczego wy dajecie to a oni nie itp (powiele) takie niby niepozorne dodatki robią różnice w wycenie!

jareko
01-12-2011, 18:04
W cave tak ale ona jest droższa

u jednych drozsza u innych w tej samej cenie ale poruszyłeś temat zasadniczy-kasa
i dalej mi się już pisać nie chce.
Polecam ci okna drutexu sa jeszcze tańsze.
A najtaniej kupisz okna z błędów pomiarówych lub demontażu ;)

PortosG
01-12-2011, 18:54
Witam wszystkich.
Poprosiłem o wycenę Oknoplast Koncept rubin Plus Platinium i Platinium Evolution2 Oczywiście jest różnica między nimi.
Moje pytanie jest następujące. Czy warto dopłacić do tych droższych?(mam blade pojęcie o oknach). Jedyne co wiem to :
KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7

Czym więcej czytam tym bardziej boli głowa od podjęcia decyzji.
Wiadomo,że okna nie zmienia się co 10 lat(oby nie).
Mam dom wybudowany w systemie porotherm dryfix okna dachowe velux GZL.
Chciałbym by przez okna nie uciekało za dużo ciepła ale też takie by nie byłow domu wilgoci.

Jeśli ktoś z was ma czas i chęci by odpisać na mego posta będzie mi bardzo miło.

ClNEK
01-12-2011, 19:41
u jednych drozsza u innych w tej samej cenie ale poruszyłeś temat zasadniczy-kasa
i dalej mi się już pisać nie chce.
Polecam ci okna drutexu sa jeszcze tańsze.
A najtaniej kupisz okna z błędów pomiarówych lub demontażu ;)


Żadnych okien nie kupuję.
Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzasz

wibart
01-12-2011, 20:09
Veka tak jak pisałem robi ABM Jedraszek, schucko Milczarek Zduńska Wola.
Które bedzie cieplejsze okno? Które wybrać.
Alphaline to najlepsze okno/profil Veki CT70 nie jest najlepszy w schucko. Czy zatem warto wybrac schucko (2 tys drozsze) czy jednak mercedesa w Veki?

Wibart

wibart
01-12-2011, 21:47
Czy jest szansa na konstruktywną podpowiedź?

wibart

jareko
01-12-2011, 22:07
Porównujesz zupełnie dwa różne profile pod każdym względem więc czego oczekujesz ? Ze my za ciebie podejmiemy decyzję ?
Może nawet okazać się ze oba profile z rożnymi szybami będą miały Uw okna identyczne.
Producentów też masz dobrych.
Rzuć moneta lub zrób jak większość-wybierz tańsze.
Pod jednym warunkiem. Czy wyposażenie okien poza szyba jest identyczne. Tu naprawdę duperele mogą wpływać na taka małą różnice w cenie.

abol1
01-12-2011, 23:15
Rozważam zastosować u siebie poniższe rozwiązanie:
* dom, system PCV 6-komorowy:Schuco SI-82 GRAN TOP, pakiet 3-szybowy 4/16/4/16/4 [Ug=0,5 W/m2K],
* piwnica, system PCV 5-komorowy:Schuco CT-70 GRAN RONDO, pakiet 2-szybowy 4/16/4 [Ug=1,0 W/m2K

Jest 15 okien w tym 4 do piwnicy-powierzchnia okien 24m2 cena 14000pln z montażem
Co sądzicie o tych oknach, takim zestawieniu i cenie?

wibart
01-12-2011, 23:16
Nie oczekuje decyzji tylko informacji.

1. Czy takie okna będą miały podobne U dla całego okna czy jednak Veka mająca 90mm bedzie zawsze z załozenia cieplejsza.
Panowie od Veki i schucko przecież znacie te profile wiec obiektywnie U dla tych okien mozna porownać.
2. Czy sztywność jest rownież porównywalna, wiem ze schucko - ma bardzo mocne usztywnienia jak to wyglada w Veka?
3. Jakoość profilu Veka klasa A - to ich mercedes. A jak schucko - czy ten profil tez ma grubość A?
4. veka mam mozliwość profili dodatkowych 70mm - np okna balkonowe schucko tez ma taka opcje z tego co wiem.

veka okucie Roto NT Designo, standardowo 1 zaczep antywywazeniowy, blokade błednego polozenia klamki,
Schucko - okucia winkhause Activepilot z 2 naroznikami antywywazeniowymi,, ramka swisspacer, klamki secustic, msl, zatrzaski antyprzciagowe, regulacja zima lato.

Pomijam kwestie kasy. Który okno jest lepsze? Czy moze sa porownywalne???

jareko
02-12-2011, 00:06
...Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzaszTo póki co wolny kraj i mogę odpowiadać co i jak chcę. Czy się to komuś podoba czy nie. A jak ktoś wyjeżdża z argumentem dotyczącym kasy zawsze jestem złośliwy - i też mam do tego prawo
To tak na marginesie.

Odpowiedziałem już Wilbartowi co sądzę o obu profilach i producentach - reszta jest w jego rękach. Nie wskażę Ci który masz kupić bo nie. Nie bo nie :)
Bo tak naprawdę nie wiem na czym ci zależy. Ciepłe - już wiesz, 90mm z szybą 0,7 może i okaże się że ma Uw takie samo jak 82mm z szybą 0,5 (w CT70 Cava ościeżnica ma 70 mm i wbrew pozorom niewielki wpływ na Uw całego okna)
Uw całego okna to tylko część strat. To także straty ciepła nie tylko przez szybę czy profil lecz także jak wykonane jest ocieplenie, jak ma być zamontowane okno w otworze ile ma zachodzić na ościeżnice etc etc
A Wy wszyscy chcecie tylko wskazania to albo to i podajecie zawsze różnicę w cenie co wskazuje jednoznacznie co dla Was jest realnie ważne.
Klasa A czy B - już wielokrotnie było tu pisane że to g... różnica, wykorzystywana tylko marketingowo. Schuco masz w klasie B bo zabrakło 0,1 czy aż ;) 0,2 mm grubości ścianki by załapać się na A - i co ci daje taka odpowiedź? Nic, po prostu nic. Ulegniesz papce speców od marketingu mówiących że jak okno to tylko w A.
Najważniejszą informację już znasz - obaj producenci to firmy w tradycjami i wykonujące dobrze okna a nie produkujące wyrób oknopodobny

jareko
02-12-2011, 00:15
i teraz dalej
okno wyposażone w szyby z ciepła ramką swispacer będzie sumarycznie cieplejsze jak z ramką aluminiową czy stalową
ani jeden ani dwa punkty zabezpieczenia antywłamaniowego nie są żadnym zabezpieczeniem. Dla okna nie posiadającego WK1 czy WK2 realnie nie ma znaczenia czy jest jeden czy dwa przy włamaniu - najważniejsze by tam gdzie przykłada się łom był taki punkt a każde okno RU ma go z załozenia, natomiast tylko R może nie mieć wcale - tu musisz się dowiedzieć szczegółów u ewentualnego dostawcy
Gama profili dodatkowych... do większości sytuacji na budowie oba profile mają podobnie ale też i inne mają więcej profili niż tylko profil skrzydła czy ościeżnicy
Wzmocnienie - kolejny marketing - grubość i kształt wzmocnienia dobierany jest pod konkretny gabaryt i nawet jak będziesz chciał do okna 60/60 stal 2,5 mm to i tak jej nie dostaniesz bo po jaką cholerę? Ileż to razy do przekroi wystawowych daje się najgrubszą stal byleby tylko wywrzeć wrażenie na laiku
Dla mnie subiektywnie lepsze jest Schuco - i dlatego tylko tym profilem handluję, Ten co handluje Veką odpowie ci podobnie jak ja o Schuco
I dzięki mej wypowiedzi masz jeszcze większy ból głowy - sorki - nie chciałem

wibart
02-12-2011, 08:07
Gdzie jest ten punkt, w którym powinien być wstawiony ten grzybek zabezpieczający?
Czy jednak jest tak, że z założenia on tylko trzyma ramę a tak by zabezpieczał to trzeba wykupić WK1? I wtedy bedzie ustawiony w optymlanym miejscu?
CZy jesli bede miał Wentylacje mechaniczną moge zrezygnować z rozszczelnienia - a to wpłynie na uproszczenie okuć - i beda tym samym tansze, czy rozszczelnienie jest to juz standard i nie ma wpływu na cene?

wibart

jareko
02-12-2011, 08:13
Ten jeden punkt jest zawsze w tym samym miejscu gdyż pełni też rolę punktu obrotu dla uchylu.
Rozszczelnienie lub jego brak nie ma wpływu na cenę
I choćby to pytanie utwierdza mnie w ocenie kryterium wyboru.
Kup te tańsze okna i kłopot masz z głowy

bombelo
02-12-2011, 08:23
na stronie jedraszka nic nie ma ze Alphaline ma 3 szyby 0,5 ?

http://www.abm-jedraszek.pl/pl/oferta/alphaline.html

za to jest ze sa 3 szyby 0,7
standardowo 4/12/4/12/4 U = 0,7. W/m2k

chyba ze dal ciebie wkladaja grubszy pakiet

ja bym bral Alphaline bo znawcy z forum od okien (nie bede wymienial) polecja szerokie ramy bo se za 10 lat szyby wymienisz - bo sztywniejsze a powaznie za 10 lat juz standardem beda 4 szyby
albo wymiana szyb bedzie nieoplacalna bo jak kupujesz okna szyby sa kilka razy tansze jak bys potem je chcial same wymienic

Ta Veka jest fajna ale te kryte zawiasy dla mnie to nieporozumienie
znowu winkhausa jak widze a glownie jak slysze jak to pracuje to chyba jeszcze gorzej
dla mnie najfajniejsze okucia i mega proste w obsludze przez co takze niezawodne jest ROTO NT

ja wybralbym zwykly profil 5 komorowy od uzanego producenta 3 szyby i zakryl se 80%-90% ramy ociepleniem i mialbym najcieplejsze okna a nie podniceal sie 10-20mm szerokosci ramy jak i tak wzmocnienie takie same
a okna pasywne te bez wzmocnienia, ze to niby szyby usztywniaja itp - typu Passivhaus bym se darowal
wybor nalzy do ciebie :-)

Charlie
02-12-2011, 08:24
kup drewniane ; olej plastik.
Na tym forum wszyscy co kupują plastik mają z nim tylko problemy.
W większości kupują buble, sądząc po postach.

bombelo
02-12-2011, 08:31
tego zapomnialem na koncu poprzedniego posta napisac
Charlie pisze ŚWIĘTE SŁOWA

ja dzis takze gdybym mogl kupilbym okna drewniane
powaznie tyle ze jakies dobre okna drewniane

jareko
02-12-2011, 09:04
i widzisz bombelo i Charlie - powielacie ciągle - sorki - głupoty
Skąd biorą się kłopoty z oknami z PVC? Nie dlatego że z założenia produkt jest do d.... tylko z tego, że rynek tych okien jest niezweryfikowany. Popatrzmy na samych klientów. Wczytajcie się w ich posty. CO jest głównym kryterium wyboru dla 99% z nich? CENA i jeszcze raz CENA w myśl zasady CCC (cena czyni cuda)
A prawda jest taka że z g... bata nie ukręcisz i np. jak architekt zaprojektował okna w gabarytach niedopuszczalnych dla PVC zawsze znajdzie się producent który to wykona w PVC mając w d... dobro klienta. Ileż to razy poruszany był temat okien o wysokości przekraczającej 230 cm ? Wysokości gdzie dla większości profili okiennych jest to już za dużo i wymaga zastosowania albo profila pośredniego albo wręcz drzwiowego. Ale, nie można nawet tego klientowi zaproponować bo przecież nasza oferta będzie droższa od konkurencji - czy nie jest takie podejście dealerów i producentów nagminne? Przetelepią się przez gwarancję a później klient będzie wypisywał takie głupoty jak Wy teraz, że jak okna to tylko drewniane.
Spotkajcie się z Pchełkiem, niech pokaże Wam zdjęcia, ilość ekspertyz bryli popełnianych przy oknach drewnianych - włosy wyrwiecie sobie z głowy. Tam także pokutuje cena jako kryterium wyboru a wierzcie mi, na oknach drewnianych także można nieźle "zaoszczędzić"
Po co my, praktycy, ciągle podnosimy temat producenta i montażysty? Bo to oni są najważniejsi a nie materiał z jakiego można wykonać okno lub wyrób oknopodobny
Niestety, dobry jakościowo towar kosztuje a spójrzcie tutaj i wczytajcie się w wypowiedzi potencjalnych nabywców. Nie mając zielonego pojęcia głównym kryterium wyboru jest cena i tylko cena. Nawet rezygnacja z rozszcelnienia wydaje im się korzystna bo kilka złotych zostanie w kieszeni - dla tych co mają wentylacje mechaniczną to jeszcze przejdzie choć oszczędności w zakupie nie da. A inni co mają grawitację? Strzelą sobie samobója na własne życzenie

bombelo
02-12-2011, 09:20
jareko

ja tylko powiem tak
dzis wybralbym drewniane nie plastik
a ty sobie mozesz robic dalej kruciaty ze pvc lepsze

sam osobiscie nie nawidze drewna: schodow, elewcji, ogrodzen itp ale okna sa ok
wybralbym dobre drewniane bo jak kupowale PVC to byloby mnie na drewniane stac

ale moim idealnym wyborem bylaby stolarka aluminiowa na ktora mnie nie bylo stac (kilka razy drozsza)

jareko
02-12-2011, 09:35
...ale moim idealnym wyborem bylaby stolarka aluminiowa na ktora mnie nie bylo stac (kilka razy drozsza)
i zimniejsza
Nie robię tu żadnej krucjaty za PVC
Sam dobrze wiesz jak wygląda rynek producentów w PVC i może zostawmy ten temat, bo nie czas i nie miejsce ku temu

Charlie
02-12-2011, 09:58
Jareko - nie masz w swojej ofercie niczego z drewna ; nie znasz się na nowoczesnych technologiach stolarki otworowej drewnianej.
Dokształć się bo na dzień dzisiejszy część producentów okien drewnianych daje 10 letnią gwarancję na trwałość powłoki lakierniczej i samego drewna czego w plastiku nie uświadczysz.
Po 10 latach to ja zacząłem wymieniać okna plastikowe Jezierskiego bo się zaczęły rozpadać - oczywiście na drewniane. Dzięki temu od 4 lat sukcesywnych wymian NIE MAM ŻADNYCH problemów z oknami.
Przypominam o nich sobie jak trzeba je umyć !!!!

Zgadzam się z Tobą w jednym - w drewnie też są firmy produkcyjne, których jakość pozostawia wiele do życzenie. Ale jest ich około 1% !!!
A w plastiku znaleźć producenta, który jest bez skazy to wybacz - ze świecą diabła szybciej znajdziesz :)

P.S. daj już Pchełkowi spokój - 72 lata na karku a Ty nie dajesz mu spokoju :):)

jareko
02-12-2011, 10:14
Ciekawe jak to się dzieje ze w czasach gdy pląstiki były co najmiej dwa razy drozsze od drewna kupiłem sobie z pełna premedytacją pląstiki i mam je bez żadnych problemów od 1991 roku u siebie w domu.
Drewna nie mam już i nigdy mieć nie będę. Dlaczego ? Tego wyjaśniać publicznie nie będę.

witek86
02-12-2011, 10:35
2letnie drewniane Urzedowskiego klientka wymieniła na Hekaplast!
Powiedziała że nigdy więcej.Myślała że okna będą jej służyć juz do końca życia ...
To co chyba tylko się wieszać:D

witek86
02-12-2011, 10:43
:
KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7
.

koncept rubin avans(chyba juz go nie ma) platinium to wszystko to samo tylko róznica w wygladzie.
Platinium -profil na wyłączność? hmm to stąd te pozwy z M&S! o platinium moje zdanie wypowiadam głośno!!!
Tak na prosty rozum czy nie zastanawia cię dlaczego przy szerokości 89mm szyba moze być tylko k=0,7?
Wyliczałeś sobie termic90?
Jesli już jesteś zdecydowany na oknoplast to porównaj ich 5 komorówke z 6komorówka ale tym termic90.odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od okien jak budujesz swój dom,bo same okna nic nie zdziałają więc nie dajmy się zwariować!

finlandia
02-12-2011, 11:55
2letnie drewniane Urzedowskiego klientka wymieniła na Hekaplast!
Powiedziała że nigdy więcej.Myślała że okna będą jej służyć juz do końca życia ...
To co chyba tylko się wieszać:D
A dlaczego wymieniała? Jak znam życie, to "stare" poszły na allegro, bo to towar, który nadaje się do dalszego użytku nawet po demontażu.
Drewno jest dla odpowiedzialnych ludzi - ktoś kto myśli że może je potraktować jak zwykły materiał budowlany, to jest w błędzie. Trzeba je odpowiednio dobrać i tu się zgodzę - są miejsca, gdzie nie powinno się montować drewnianych okien, ale na ogół pomieszczenia/budowle w których nie powinen na stałe przebywać normalny człowiek! ;p

finlandia
02-12-2011, 12:14
Witam wszystkich.
Poprosiłem o wycenę Oknoplast Koncept rubin Plus Platinium i Platinium Evolution2 Oczywiście jest różnica między nimi.
Moje pytanie jest następujące. Czy warto dopłacić do tych droższych?(mam blade pojęcie o oknach). Jedyne co wiem to :
KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7
.

Czytam i nie wiem jakiej pomocy oczekujesz? Masz 4 okna z jednej "stajni". Chcesz racjonalnie wydać pieniądze - kup Koncept jeśli lubisz proste kształty. Jak lubisz orągłe - to weź Rubin (w większości firm okna na tych profilach, czyli Veka Perfectline i Prefectline Roundline są w bardzo zbliżonej cenie)
Podnieca Cię (przepraszam za to słowo) Platinium to je sobie spraw (wiele rzeczy kupujemy tylko dlatego, że nam się podobają i płacimy za to więcej niż jest warte) - no i co z tego że "autorski"( jak jest podobne w Ms ) a ja osobiście uważam, że pierwszy, autorski projekt takiego kształtu okna był na rysunku w katalogu Urzędowskiego:
http://www.alterdom.pl/userfiles/file/212%20okno%20szkic%20okragle%20MINI.JPG

Chcesz więcej - weź Platinium Evo, ale jak oczekujesz najlepszych "osiągów" energooszczędnych z tej stajni to kup sobie Vekę Alphaline (czyli u nich okno Thermic).

Twoje oczekiwania są normalne. Ciepło będzie przy każdym z tych okien jak będziesz używał ogrzewania. Wilgoć też, bo ona nie zależy od okien, a od sprawnej wentylacji, z tym że przy pozycjach trzyszybowych jest szansa na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

PortosG
02-12-2011, 15:11
Czyli z tego co piszecie nie warto przepłacać za coś co różni się tylko wyglądem.
Wiadomo,że trzeba grzać w domu by było ciepło:)
Chodzi mi czy naprawdę są takie różnice w tych parametrach? Czy odczuję to na kieszeni gdy będę płacił więcej za ogrzewanie.
Może w większości to chwyty reklamowe ?
Tak jak pisałem mam blade pojęcie o oknach.

witek86
02-12-2011, 16:39
Czyli z tego co piszecie nie warto przepłacać za coś co różni się tylko wyglądem.
Chodzi mi czy naprawdę są takie różnice w tych parametrach? Czy odczuję to na kieszeni gdy będę płacił więcej za ogrzewanie.
Tak jak pisałem mam blade pojęcie o oknach.

I idziesz na łatwizne i nie czytasz co było hmm ok 5stron wczesniej że jak już 3 szybo to szukaj okien gdzie dadza ci szybe o k=0,5 bo to jest skok z 1,0 na 0,5!
platinium pewnie w ochmanowie czkawką się odbija:)
Tak jak powiedział Finlandia chcesz wydać wiecej za "ładnie" wyprofilowany i okrojony kształt okna?Twoja sprawa.Temat roletek do tych okien był również wałkowany.
Marketingowe chwyty? Szyba za 1zł ,montaż gratis, hmm pomoc przy wyborze stolarki gratis, pomiar gratis itp
Za darmo nikt ci nic nie da!No chyba ze...

jareko
02-12-2011, 16:55
i co mam powiedzieć ? Wybierz te które ci się podobają PortosG

boldo
02-12-2011, 17:28
Chciałem się dowiedzieć, Po przeglądnięciu w internecie paru cenników okien typowych zauważyłem że niema czegoś takiego jak dwuskrzydłowe 2065x1435 z podziałem symytrycznym. To już jest okno nietypowe, czy są jakieś inne przeciwskazania do takiego okna?

finlandia
02-12-2011, 17:46
Chciałem się dowiedzieć, Po przeglądnięciu w internecie paru cenników okien typowych zauważyłem że niema czegoś takiego jak dwuskrzydłowe 2065x1435 z podziałem symytrycznym. To już jest okno nietypowe, czy są jakieś inne przeciwskazania do takiego okna?
Przejżyj jeszcze raz, bo to nadal typowe okno:).
W drewnie może mieć wyrównany wymiar 206x144, w PCW ciągle "obowiązuje" 2065x1435, z tym że nie już niemal wszędzie bez specjalnej dopłaty można zamówić okno dopasowane idealnie do potrzeb, więc już jako takie typoszeregi mają coraz rzadsze zastosowanie.
I jak najbardziej może to być jako okno symetryczne.

jareko
02-12-2011, 17:55
co nie zmienia faktu, że okno 2650/1435 jako tzw "typowe" występuje tylko w wersji niesymetrycznej

PortosG
02-12-2011, 18:32
Dostałem kolejne wycenę na okna,które są wykonane są na profilach Gealan 8000 - 6komorowe, z wykorzystaniem okuć Winkhaus autopilot concept i szyb u=0,6 firmy Effect Glass.

Czy to już lepszy wybór od Platinium czy Rubin plus Oknoplastu?

jareko
02-12-2011, 20:13
Chciałbym wszystkich, kontaktujących się ze mnę od dwu dni, przeprosić za moją niecierpliwość, czasem irytację czy też niechęć do rozmowy, lub wręcz za brak możliwości skomunikowania się ze mną.
Mam w tej chwili sporo problemów z synem. Właściwie nie z nim ale jakby on jest tego powodem choć bardziej ojciec chłopaka z którym mój się pobił na przerwie na terenie szkoły
Dla mnie sytuacja normalna, gdzie 10 letni chłopcy czasem się posprzeczają i nawet pobiją urosła do rozmiarów zbrodni przeciwko ludzkości
Obdukcja, policja, zeznania, w perspektywie sąd rodzinny i cholera wie co mnie jeszcze czeka za trzy siniaki na ciele pokrzywdzonego, tylko dlatego, że dali sobie po razie w wyniku jakiegoś tam nieporozumienia.
Ze szkoły pamiętam jak nie raz szło się na "solówę" i nikt później nie zgłaszał tego na policję, gdy nikt realnie nie ucierpiał, nawet gdy miało się limo podbite czy nos krwawiący. Sprawy załatwiało się między sobą lub rodzice czynili to za nas.
Nie ważne.
Przepraszam Państwa za zwłokę w opracowywaniu ofert, za dłuższe oczekiwanie na odpowiedzi - szczerze mówiąc nie mam chwilowo do tego głowy

pchelek
02-12-2011, 20:13
Ci bym pokazal fotki okien drewnianych z moich ostatnich ekspertyz to bys zemdlal z wrazenia.
czy drewno czy plastik - jedno i to samo - tak samo dobre.
problem w tym czy kupujesz okna czy cos "oknopodobne"
I drewno i plastik i aluminium maja swoje wyroby "oknopodobne"

gealan 8000 - jak masz kase to kup cos innego

finlandia
02-12-2011, 20:14
co nie zmienia faktu, że okno 2650/1435 jako tzw "typowe" występuje tylko w wersji niesymetrycznej

A to teraz mnie zaskoczyłeś!? W firmach których cenniki "poznałem bliżej" było to typowe okno.. więc wychodzi, że oni byli bardiej pro-rynkowi?

pchelek
02-12-2011, 20:15
jareko - sie pobilem z kolega to byl pasek w ruchu i goly tylek - ewentualnie inna kara - tera sie na POLICJE zglasza - taka moda

pchelek
02-12-2011, 20:21
"część producentów okien drewnianych daje 10 letnią gwarancję na trwałość powłoki lakierniczej"

jest to ciekawe niebywale nieslychanie z tego wzgledu ze producenci lakierow - ci znani i uznani daja gwarancje na lakier na 5 lat maksymalnie.

10 lat to wytrzymywaly farby typu hemolak lub farby olejne.
wspolczesne "ekologiczne" lakiery i farby [niech je szlag za ekologocznosc] padaja po kilku latach.

bardzo ciekawe jest to tez dlatego ze gwarancja na szyby to dwa lata a na okucia 3 do 5-ciu.

tak wiec producent okien moze dac i 50 lat gwarancji - i co z tego jak po dwu latach konczy sie gwarancja na szyby.

pchelek
02-12-2011, 20:24
"72 lata na karku a Ty nie dajesz mu spokoju"

Charlie - zes mnie postarzyl znacznie

jareko
02-12-2011, 20:34
A to teraz mnie zaskoczyłeś!? W firmach których cenniki "poznałem bliżej" było to typowe okno.. więc wychodzi, że oni byli bardiej pro-rynkowi?Podstawą jakichkolwiek okien "typowych" jest wykaz stolarki typowej opracowanej jeszcze za Gierka na potrzeby budownictwa z wielkiej płyty. I wbrew pozorom podział niesymetryczny ma sens Fin. Gdyby go nie było nikt realnie nie miałby szansy korzystać z okien - ówczesne okucia RU po kilku latach albo były tylko U albo tylko R bo nikt nie ma siły Pudzianowskiego by tą cholerną wajchę przestawić co stawała dęba zanim ludzie się wprowadzili do swego wymarzonego M. Poza tym skrzydło 130 cm wjeżdżające na pokój jakże często uderzałoby w ścianę na przeciwko ;) stąd nawiązanie do typowego okna 865 i taki podział 865 - 1200 / wysokość 1135, 1435, 1635.

maggieQ
02-12-2011, 21:46
Ciekawe jak to się dzieje ze w czasach gdy pląstiki były co najmiej dwa razy drozsze od drewna kupiłem sobie z pełna premedytacją pląstiki i mam je bez żadnych problemów od 1991 roku u siebie w domu.
Drewna nie mam już i nigdy mieć nie będę. Dlaczego ? Tego wyjaśniać publicznie nie będę.

znam lepszy przypadek.... szwagier sam robi okna z drewna - zawodowo... sobie do domu, który wlasnie konczy budować wstawił PCV... cieżko mi to zrozumiec, no ale to fakt.

PS. Tak na marginesie, (bo jakis czas temu doradzalam sie w tym temacie).... decyzja zapadła i będzie ostatecznie GEALAN

_FIX_
02-12-2011, 22:36
znam lepszy przypadek.... szwagier sam robi okna z drewna - zawodowo... sobie do domu, który wlasnie konczy budować wstawił PCV... cieżko mi to zrozumiec, no ale to fakt.

................
W wakacje wymienialiśmy okna u znajomego stolarza, on na co dzień zajmuje się m.in. robieniem (produkcja to zbyt mocne słowo w tym przypadku) okien, drzwi. Jego żona się uparła na PCV :)

wibart
02-12-2011, 22:39
Ten jeden punkt jest zawsze w tym samym miejscu gdyż pełni też rolę punktu obrotu dla uchylu.
Rozszczelnienie lub jego brak nie ma wpływu na cenę
I choćby to pytanie utwierdza mnie w ocenie kryterium wyboru.
Kup te tańsze okna i kłopot masz z głowy

Jesteś w błędzie. Nie znam sie na okuciach to pytam. Pytam czy uporoszczenie okucia poprzez pozbycie sie rozszczelnienia obnizy cene/o ile obnizy bo zastanawiam sie czy warto dokładac do WK1. Zastanawiam sie ile musi być grzybków by okno wskoczyło na wyzszy poziom zabezpieczenia przed włamaniem.

Gdybym kryterium wyboru była tylko cena, nie zadawałbym tylu pytań na forum, nie pytał bym sie wcale tylko kupował.

maggieQ
02-12-2011, 22:51
W wakacje wymienialiśmy okna u znajomego stolarza, on na co dzień zajmuje się m.in. robieniem (produkcja to zbyt mocne słowo w tym przypadku) okien, drzwi. Jego żona się uparła na PCV :)

;-) ahhh te kobiety.... jednak w przypadku szwagra to byla jego osobista decyzja

wibart
02-12-2011, 22:53
na stronie jedraszka nic nie ma ze Alphaline ma 3 szyby 0,5 ?

http://www.abm-jedraszek.pl/pl/oferta/alphaline.html

za to jest ze sa 3 szyby 0,7
standardowo 4/12/4/12/4 U = 0,7. W/m2k

chyba ze dal ciebie wkladaja grubszy pakiet

ja bym bral Alphaline bo znawcy z forum od okien (nie bede wymienial) polecja szerokie ramy bo se za 10 lat szyby wymienisz - bo sztywniejsze a powaznie za 10 lat juz standardem beda 4 szyby
albo wymiana szyb bedzie nieoplacalna bo jak kupujesz okna szyby sa kilka razy tansze jak bys potem je chcial same wymienic

Ta Veka jest fajna ale te kryte zawiasy dla mnie to nieporozumienie
znowu winkhausa jak widze a glownie jak slysze jak to pracuje to chyba jeszcze gorzej
dla mnie najfajniejsze okucia i mega proste w obsludze przez co takze niezawodne jest ROTO NT

ja wybralbym zwykly profil 5 komorowy od uzanego producenta 3 szyby i zakryl se 80%-90% ramy ociepleniem i mialbym najcieplejsze okna a nie podniceal sie 10-20mm szerokosci ramy jak i tak wzmocnienie takie same
a okna pasywne te bez wzmocnienia, ze to niby szyby usztywniaja itp - typu Passivhaus bym se darowal
wybor nalzy do ciebie :-)

ALe Veka ma włąsnie okucia ROTO a schucko ma winhausa.

asbe
02-12-2011, 23:02
maggieQ - czy możesz zdradzić co sprawiło, że wybrałaś Gealan ? Też szukam i szukam i im więcej ofert, tym trudniej mi zdecydować. Dzisiaj dostałam ofertę na pięciokomorowe i trzyszybowe w bardzo atrakcyjnej cenie (Boram). Niestety nic nie wiem o dystrybutorze. Może ktoś z Was miał do czynienia z firmą, która zajmuje się dystrybucją stolarki i tak się nazywa (Dystrybucja Stolarki s.c.) z Nowych Lipin koło Wołomina?

ClNEK
02-12-2011, 23:06
Boramu to ja bym nie radził, ja używałem tych okien tylko i wyłącznie do przetargu.

asbe
02-12-2011, 23:28
a co z nimi jest nie tak?

ClNEK
02-12-2011, 23:32
Nie wiem jak te cieplejsze profile ale 5 komorówke sami tłoczą na bazie jednego z popularnych profili, dla mnie to dyskwalifikuje te okna. Widzę, że wprowadzili teraz aluplasta, jak z ich jakością to nie wiem ale robią wszystko by być najtańszymi z najtańszych.

jareko
02-12-2011, 23:34
wibrat - może i obniży .... 1 zł za szkrzydło może 50 groszy, nie wiem
WK-1 WK-2 - wejdź w googlarkę poznasz o czym mowa
A na pytanie czy warto to TY musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz zwiększyć odporność okna na wyważenie czy nie, czy stać cię na to czy nie
Kolego, pomyśl, jak my mamy ci cokolwiek doradzić skoro nie wiesz czego wymagasz od okien

asbe
02-12-2011, 23:34
A jakie co sądzicie o oknach Vidok?

jareko
02-12-2011, 23:50
bombelo - wyjaśnij mi proszę stopień prostoty Roto w odniesieniu do Winkhausa czy innych?
I jedne i drugie są tak długo dobre jak długo je klient konserwuje - reszta to czysty marketing i pranie mózgów nieświadomych klientów
Dla nich szczegóły konstrukcyjne nie mające realnie żadnego wpływu na użytkowanie nie mają znaczenia i wbrew pozorom nie mają także wpływu na ich żywotność czy awaryjność.
W czym, w którym elemencie np. Winkhaus jest tak makabrycznie skomplikowany?

abol1
03-12-2011, 00:06
A jakie co sądzicie o oknach Vidok?

Mam w mieszkaniu okna z Vidoku 2 lata.
Profil Veka 5 komorowy, okucia Roto, pakiet dwuszybowy Pilninkton U=1.0
Jak do tej pory są szczelne, nic nie wieje, nic nie przemaka.
Nie wymagają narazie żadnej regulacji.
Jestem zadowolony z ich dzaiłania, wyglądu i obsługi.

W związku z powyższym do domu także rozważam okna m.in. z Vidoku
z tym, że o wyższym standardzie. Z astanawiam się nad ALPHALINE 90
mają dobre parametry energooszczędne, a na tym mi zależy.
Natomiast wygląd zewnętrzny profila nie każdemu leży, ale dla mnie ok.

Elfir
03-12-2011, 00:07
Czeka mnie właśnie trudny moment wyboru okien.

Wysłałam zapytania do kilkunastu przedstawicieli różnych firm:
Jezierski ;)
MS
Oknoplast
Budvar
Stollar
AdamS
Vetrex
Dako
i kilku innych

Podałam: kolor, materiał, U dla całego okna, sposoby otwierania, klasę odporności na włamanie
Zapytałam o wyceny montażu w ociepleniu tylko na kotwach i w połowie ramy w ociepleniu.

Ciekawe czy w ogóle dostanę odpowiedzi ;)

Może ktoś zna dobrych montażystów z Poznania?

asbe
03-12-2011, 00:18
A ja chyba jednak odpuszczę tę trzecią szybę. Raczej dołożę ciepłą ramkę do dwuszybowych. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że ta trzecia szyba jest bez znaczenia dla żywotności całego okna (dużo cięższe).
Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że będzie mniejszy zysk z promieniowania słonecznego w trzyszybowym. Widziałam wyliczenia zrobione przez fachowca (porównanie kosztów energii do ogrzania domu przy oknie z U 0,9 a U 1,3 zrobione dla konkretnego domu) i wychodzi na to, że nie warto się tak napinać. Myślę, że takie trzyszybowe pewnie szybciej się rozklekocze niż dwuszybowe i całą oszczędność diabli wezmą.

karolekk
03-12-2011, 00:23
2letnie drewniane Urzedowskiego klientka wymieniła na Hekaplast!
Powiedziała że nigdy więcej.Myślała że okna będą jej służyć juz do końca życia ...
To co chyba tylko się wieszać:D

moze to nie był urzedowski tylko pan stolarz stasiu ze stryjkiem ?!
obecnie drewno z tego co mi wiadomo moze i 3-4 lata bez malowania i renowacji wytrzymac.

asbe
03-12-2011, 00:27
moze to nie był urzedowski tylko pan stolarz stasiu ze stryjkiem ?!
obecnie drewno z tego co mi wiadomo moze i 3-4 lata bez malowania i renowacji wytrzymac.

W moim ostatnim domu drewniane wytrzymały 7 lat i wyglądały jak nowe (nie licząc zniszczeń zrobionych przez moje pieski)

maggieQ
03-12-2011, 09:06
maggieQ - czy możesz zdradzić co sprawiło, że wybrałaś Gealan ?....

Ja nie wybrałam GEALANa, ja wybrałam proucenta, a że on robi na GEALANie to będzie GEALAN.
Więc GEALAN jest własciwie z przypadku. Bo glowilam sie kombinowalam czytalam szukalam. Niepotrzebnie skupiajac sie na tym aby wybrac znany profil zamiast dobrego producenta.
Koniec końców nabierając troche mądrości skupiłam się na wyborze dobrego producenta a nie na wyborze profilu. Tylko dlatego że oni robią na GEALANie to bede miała wlasnie ten profil. GEALAN 8001/8095/92 6-cio komorowe

asbe
03-12-2011, 09:27
Masz rację. Producent to jedno, a firma, która sprzedaje i montuje to drugie - równie ważne. Ja właśnie z tego powodu nie mogę się zdecydować - nie mam nikogo poleconego.

finlandia
03-12-2011, 09:57
No w końcu miło poczytać forum, bo widzę że mądrych użytkowników nie brakuje:) Cieszą mnie szczególnie dziesiejsze poranne wypowiedzi:)


moze to nie był urzedowski tylko pan stolarz stasiu ze stryjkiem ?!
obecnie drewno z tego co mi wiadomo moze i 3-4 lata bez malowania i renowacji wytrzymac.
3-4? Może w najbardziej narażonych warunkach i skrajnych przypadkach ). Bo normalnie to na oknach z którymi miałem doczynienia z okresu po 2003r jeszcze nie widziałem ŻADNYCH oznaków strzenia się powłoki. Starsze owszem, ale głównie ze względu na ówczesną technologię malowania.
Nie spodziewam się, by w przyszłym roku okna z roku 2004 i młodsze się "sypnęły", chociaż wielu na pewno przydałaby się konserwacja, czyli przetarcie środkiem do pielęgnacji drewna, bo to niestety - nie jest popularne wśród użytkowników. Ech.. gdyby było, to nie mielibyście podstaw do wieszania psów na drewnie. Bo to, że olej w silniku trzeba zmienić raz na rok to raczej każdy wie i stara się przestrzegać, przynajmniej w nowszych autach..

finlandia
03-12-2011, 10:05
W wakacje wymienialiśmy okna u znajomego stolarza, on na co dzień zajmuje się m.in. robieniem (produkcja to zbyt mocne słowo w tym przypadku) okien, drzwi. Jego żona się uparła na PCV :)

Stolarstwo okienne to co najwyżej hobby. Konkurencja ze strony dużych fabryk jest tak silna, że najzwyczajniej nie opłaca się wytwarzać okien na małą skalę nie mówiąc o pościgu technologicznym.
Tak tak.. ceny okien drewnianych w Polsce są niskie. Nie znaczy że tanie, ale tu też jest walka o cenę.

finlandia
03-12-2011, 10:10
Czeka mnie właśnie trudny moment wyboru okien.
Ciekawe czy w ogóle dostanę odpowiedzi ;)

Może ktoś zna dobrych montażystów z Poznania?
Czemu miałabyś nie dostać? Jak nie wysłałaś ich gdzieś na drugi koniec Polski to dostaniesz.. Może nie od wszystkich, ale raczej większość, tym bardziej że podałaś chyba wszystko co trzeba..

Elfir
03-12-2011, 12:58
bo jak wysłałam do 10 hurtowni zapytanie o cenę bloczków to nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Wysyłałam zapytania do przedstawicieli ze stron producenta z Poznania i okolic Kórnika.

blokno
03-12-2011, 13:09
bo jak wysłałam do 10 hurtowni zapytanie o cenę bloczków to nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Zapytaj w Buku (http://montaze.info.pl/2011/12/01/montazysci/ryszard-kalek/) - na pewno ci odpowiedzą. pzdr

finlandia
03-12-2011, 14:11
bo jak wysłałam do 10 hurtowni zapytanie o cenę bloczków to nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Wysyłałam zapytania do przedstawicieli ze stron producenta z Poznania i okolic Kórnika.

Hurtownie mają swoje "prawa". W biznesie okiennym powszechnie przyjęte jest robienie wycen na maila.
Jakby gdzies nie odpowiadali a zalezaloby Ci na ich ofercie, to mozna wykonac telefon z pytaniem. Wtedy wiadomo, ze Klient jest realny i chetniej podchodzi sie do takiego zapytania.

Elfir
03-12-2011, 14:21
nie, hurtownia/dystrybutor, który nie odpowie na maila nie szanuje klientów. Jeśli nie odpowie, to jest po prostu skreślany za lekceważenie mnie.
Skoro tak trudno jest mu skrobnąć kilka słów, to miałabym ogromne wątpliwości dotyczące jakości obsługi na innych polach (montaż , gwarancja)

maggieQ
03-12-2011, 15:00
Czeka mnie właśnie trudny moment wyboru okien.

...

Może ktoś zna dobrych montażystów z Poznania?

Ja buduję pod Warszawą, okienka będę mieć z Poznania
firma Domatus - obecnie robi na profilach GEALAN

jareko
03-12-2011, 15:50
nie, hurtownia/dystrybutor, który nie odpowie na maila nie szanuje klientów. Jeśli nie odpowie, to jest po prostu skreślany za lekceważenie mnie. ...Hmmm...sorki ale dziwne podejście i ocena. Sądzisz, że tylko to może być przyczyną? A może jest zawalony zapytaniami i musisz swoje odstać w kolejce ? A może jest poza biurem, może jest chory, może to czy tamto?
Przypomina mi się pewna sytuacja. Byłem poza biurem i w komórce przejrzałem, jak wielokrotnie to w ciągu dnia czynię, pocztę. W dwie godziny po otrzymaniu maila z prośbą o ofertę odbieram telefon. "Ile u Pana można czekać na przedstawienie oferty?" - usłyszałem w słuchawce i ciąg dalszy rozmowy był co najmniej dziwny (klient został przeze mnie wtedy totalnie olany i możecie sobie wyobrazić jego zdumienie jak na koniec usłyszał - Ja Panu oferty nie zrobię, proszę poszukać innego dostawcy.
Inny przypadek, zapytanie wysłane na maila o 20:00 i telefon o 22:00 z podobną rozmową i słowami "jest Pan niepoważny" tak jakby człowiek żył tylko dla pracy i o każdej porze dnia i nocy.
To że tu jestem to zupełnie inna sprawa, hobby, świr, uzależnienie - nazwijcie to jak chcecie.
Pamiętam inną sytuację, jednemu z Was włamali się do domu, telefon o 23:00 czy nawet o północy, bo już spałem, miła rozmowa, przeprosiny że tak późno, pomoc jakiej mogłem udzielić przez telefon - ale pierwszą moją myślą było, że faceta zabiję za pobudkę ;)
Od czasu kilku takich telefonów po 20 prawie nie ma szans się do mnie dodzwonić tak samo jak i przed 9 :)

Elfir
03-12-2011, 15:53
Jareko - ja nie oczekuje odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Ale tydzień to chyba wystarczająco.
Wspomniane przeze mnie hurtownie nie odpowiedziały do dziś (przez kilka m-cy)

jareko
03-12-2011, 16:19
Elfir - OK, podałem tylko przykład niektórych zachowań z jakimi miałem do czynienia - nie mówię o Tobie bo szczegółów nie znam
Mi samu zdarzyło się, że mail z zapytaniem uciekł mi w ciągu kilku godzin z pierwszej strony poczty i został przeoczony, i zostałem jakby przywołany do porządku ale w formie tak miłej i kulturalnej że aż chce się w tej branży dalej pracować :)

budowapoznan
03-12-2011, 19:03
prawdą jest, że montaż jest bardzo ważny...ale okna też muszą być ok ;) podobno potrafi to połączyć salon Oknoplastu na ul. Góreckiej w Poznaniu. Wiele dobrego słyszałem również o ekipie montażystów, którzy montują dla salonu okien Amberline z ul. Hetmańskiej. Jeśli chodzi o okna, obaj producenci robią na profilach Veki. Czy produkt odpowiada Twoim potrzebom, musisz ocenić sama. Pozdrawiam

budowapoznan
03-12-2011, 19:21
Witam wszystkich.
Poprosiłem o wycenę Oknoplast Koncept rubin Plus Platinium i Platinium Evolution2 Oczywiście jest różnica między nimi.
Moje pytanie jest następujące. Czy warto dopłacić do tych droższych?(mam blade pojęcie o oknach). Jedyne co wiem to :
KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7

Czym więcej czytam tym bardziej boli głowa od podjęcia decyzji.
Wiadomo,że okna nie zmienia się co 10 lat(oby nie).
Mam dom wybudowany w systemie porotherm dryfix okna dachowe velux GZL.
Chciałbym by przez okna nie uciekało za dużo ciepła ale też takie by nie byłow domu wilgoci.

Jeśli ktoś z was ma czas i chęci by odpisać na mego posta będzie mi bardzo miło.

Profile Platinium w Oknoplaście to profile robione na wyłączność przez Vekę dla OK. Oprócz kształtu nic specjalnego ich nie wyróżnia. Bierz je pod uwagę, jeśli faktycznie Towim zdaniem mają " to coś ". PRofil Koncept i Rubin parametrami będą identyczne, kwestia kształtu - jak wcześniej. Platinium Evo ma szersze skrzydło, ale ze względu na kształt, max szyba może mieć Uw=0,7 z/bez termoramki ( aczkolwiek w Platinium ponoć jest w standardzie ). Natomiast jeśli całość budowy nie idzie w parze z cieplejszymi oknami ( grubość ścian i ich izolacji, ocieplenie dachu, wentylacja ), nie ma chyba większego sensu kupować super ciepłych okien. Dodam tylko, żeby jeszcze trochę namieszać, że do profili Koncept i Rubin też można założyć szybę Uw=0,7. trzymam kciuki za świadomy wybór.

Esiak
03-12-2011, 19:23
Czeka mnie właśnie trudny moment wyboru okien.

Wysłałam zapytania do kilkunastu przedstawicieli różnych firm:
Jezierski ;)
MS
Oknoplast
Budvar
Stollar
AdamS
Vetrex
Dako
i kilku innych

Podałam: kolor, materiał, U dla całego okna, sposoby otwierania, klasę odporności na włamanie
Zapytałam o wyceny montażu w ociepleniu tylko na kotwach i w połowie ramy w ociepleniu.

Ciekawe czy w ogóle dostanę odpowiedzi ;)

Może ktoś zna dobrych montażystów z Poznania?
ja ze swojej strony mogę Ci polecić p. Roberta Wawrzyniaka z HeKaPlast
tel: 602 600 580
email: [email protected]
zdjęcia okien i montażu w moim dzienniku...

PortosG
03-12-2011, 21:52
Wybór jest naprawdę trudny z tego powodu,że moje pojęcie na temat okien jest blade. Z tego co tutaj piszecie, to PE2 jest mocno przereklamowane a różnica między Platinium a Rubin plus nie jest taki duży jakby cena na to wskazywała. Chciałbym dobre okna z dobrym montażem by po kilku latach nie mieć z nimi problemów. Ważne dla mnie jest również by zbyt dużo ciepła nie uciekało przez okna. Jeśli chodzi o różnicę cenową,to nie jest to aż takie ważne gdy są tego warte(czytaj profesjonalna obsługa, jakość,montaż,gwarancja). Nie chcę po prostu przepłacić,tylko dlatego,że dana firma bardzo dobrze reklamuje dany towar.

bwojtek
04-12-2011, 08:50
No może przestań skupiać się na jednym producencie i jego różnych produktach i zrób rozeznanie wśród innych sprzedawców w swojej okolicy? Skoro jest Oknoplast to pewnie są i inni?

Kicek26
04-12-2011, 13:02
Ja mam pytanie o okucia WK , pan w salonie powiedział mi że sens montowania okuć o podwyższonym standardzie ma sens tylko w oknie RU i tam to będzie w pełnie wykorzystane a w oknie o możliwościach tylko rozwierania już nie. Jak to z tymi okuciami jest, jak będę miał okno 2 kwaterowe i jedna kwatera R a druga R+UR to tylko na druga będzie zabezpieczona lepszymi okuciami a pierwsza nie ??

T12345T
04-12-2011, 13:55
Ja mam pytanie o okucia WK , pan w salonie powiedział mi że sens montowania okuć o podwyższonym standardzie ma sens tylko w oknie RU i tam to będzie w pełnie wykorzystane a w oknie o możliwościach tylko rozwierania już nie. Jak to z tymi okuciami jest, jak będę miał okno 2 kwaterowe i jedna kwatera R a druga R+UR to tylko na druga będzie zabezpieczona lepszymi okuciami a pierwsza nie ??

Weź zarzuć wszelkie kontakty z tym Panem w salonie, bo szkoda Twojego czasu. Swoją drogą po co Ciebie:-) takie okucia bez odpowiednich szyb i świadectwa badań, że okna, które Pan w salonie sprzedaje rzeczywiście posiadają jakąkolwiek klasę odporności na włamanie, to ja nie wiem:-).

T12345T
04-12-2011, 13:59
Która lepsza firma mam wycenę na okna gealan S8000 IQ+ ok.1000zł droższe od aluplasta IDEAL 7000. Jedne i drugie 6-kom.

A według Ciebie, która mąka jest lepsza, Wrocławska, czy Poznańska?

jareko
04-12-2011, 18:20
ani jedna ani druga - lepsza jest Tortowa ;)

maggieQ
04-12-2011, 22:52
ani jedna ani druga - lepsza jest Tortowa ;)

to jeszcze zależy do czego ;-)

leniin
05-12-2011, 08:26
Witajcie
Doradzcie mi prosze ktore okna wybrac lub podajcie ich wady i zalety.
Mam wyceny z Drutex nizsze o 7 - 9 tys ale chyba nie warto?

1. Przykład
SYSTEM: Aluplast IDEAL 7000 RL
SZYBA:U=0,70 4/12/4/12/4
Okucia: MACO
Cena za całość: 20 213,97
(z montażem i vatem)

2. Przykład DAKO
SYSTEM: Profil TERMIX
SZYBA: 4x14x4x14x4 U=0.6 Ar
Typ okuć: UR+bl.
Cena za całość: 23 513,97
(z montażem i vatem)

3. Przykład: MS
SYSTEM: MSLine termo
Szkło :2 x 3T-16Ar-3-16Ar-3T U=0,5
Okucia: chyba MACO
Cena za całość: 20.170,26
(z montażem i vatem)

4. Przykład: MS
SYSTEM: MSLine
Szkło :2 x 4T/14Ar/4/14Ar/4T u=0.6
Okucia: chyba MACO
Cena za całość: 18.807,87
(z montażem i vatem)

5. Przykład: Urzędowski
SYSTEM: bluEvolution Soft-line
Szkło :4/16 cs/4/16 cs/4 U=0.6
Okucia: uchylno rozwierane (nazwy nie podali)
Cena za całość: 21.337,87
(z montażem i vatem)

6. Przyklad
System: BRUEGMANN Rondo
Typ: OKNO 2-KWA. UP+F
Szyba: 4TM/16A/4/16A/4TM - 44mm (U=0,6 W/{m2*K})
Okucie: ROTO NT
Cena za całość: 18 824,32 PLN
(z montażem i vatem)

Ceny rolet nie podawalem gdyz firmy maja podobne 10 -12 tys. Tylko firma (przyklad 6 rzada 18tys)
Czekam jeszcze na wyceny z Kapicy i 2 firm rodzinnych.

Charlie
05-12-2011, 11:04
DRUTEX to największy producent okien w Polsce - na tę chwilę nie ma złych opinii na tym forum !

Zotka
05-12-2011, 11:38
Jakiej firmy były użyte lakiery? Czyżby firmy na "S"?

Niestety na "S".

Właśnie dziś sprawa drgnęła, tylko co oni zrobią w taką pogodę...

stary
05-12-2011, 11:48
DRUTEX to największy producent okien w Polsce - na tę chwilę nie ma złych opinii na tym forum !
I co z z tego, że największy ?? Znam niewiele mniejszych w tej branży.....
Mnie zastanawia bardziej niewiarygodna różnica w cenie: taniej o 7-9 tys od czego ? Od tych tutaj przedstawionych?
Porównaj jeszcze raz wszystko: kolor, szkło, ilość okien i jeżeli dalej tak wychodzi to kupuj.
Co prawda, nie włożą tam pakietu o szerokości 44 mm jak w Blu Evolution czy w Brugmanie, ale przy takiej różnicy ja bym sie nie zastanawiał nad tym.

paryslondyn
05-12-2011, 12:50
Może OknoPlast to nie First VIP Class ale mam i polecam:)!!

Elfir
05-12-2011, 13:02
Ja myślę, że Skoda też robi więcej samochodów rocznie niż Rolls-Roys i też da się nią jeździć.

Różne firmy celują w różne segmenty rynku. Z tego, co wyczytałam, Drutex to klasa ekonomiczna a nie lux, celuje w klasyczne okna do blokowisk - a więc bez szczególnych wymagań dotyczących nośności (blokowiska nie mają wielkich okien tarasowych) i szczelności (bloki mają wentylację grawitacyjną i nieszczelności muszą być by działała), klasy antywłamaniowej (bo kto się będzie włamywał przez okna?).
Dla przeciętnego domu jednorodzinnego w stylu lat 80- tych (niewielkie okna, wentylacja grawitacyjna, niezbyt gruba warstwa izolacji) też pewnie będzie dobry.

leniin
05-12-2011, 14:06
Ja bede mial dom dobrze docieplony z reku wiec chodzi mi o lepsze okna.
Sorki wyszedl blad Drutex tak tanie oferowal mi 2 szybowy pakiet (ciekawe dlaczego skoro wyraznie pisalem im o 3 szybowym a takiej oferty na 3 szyby nie dostalem)

A Z TYCH CO PODALEM JAK MA SIE SPRAWA? WYBIERAC NAJTANSZY?

Zastanawiam sie nad... MSLine termo, Dako i Aluplast IDEAL 7000 RL

Elfir
05-12-2011, 14:11
Hą! Dostałam pierwsze wyceny, kilka pozostałych firm napisało z przyśle wyceny w ciągu tygodnia.
Urzędowski i Variant
Urzędowski, jak prosiłam dwie wyceny (ciepły montaż na kształtkach Ilbruck i klasyczny montaż), nie podał jednak U dla okien, a tylko dla szyby.
Variant - tylko jedna wycena (niestety, nie wiem jakiego montażu dotyczy, domyślam się po cenie), za to podaje współczynniki U wyliczone dla każdego okna

Obydwie firmy próbowały uszczęśliwić mnie na siłę oknami rozwierno-uchylnymi, o których nic w specyfikacji nie pisałam (miały być tylko rozwierne). Ponadto Urzędowski dodał klamki z kluczem a Variant dodatkowy pionowy profil do fixa (?). Poprosiłam o poprawienie.

W ofercie Variantu widać wyraźnie różnicę między współczynnikiem U dla fixa a dla normalnego okna. Fixy ok 0,7, normalne okna 0,9-1,0. Szkoda, że na piętrze nie da się robić fixów :D

Urzędowski odpisał, że dla okien W2 muszą być kluczyki. A dla W1 są zalecane.

Elfir
05-12-2011, 14:12
Zastanawiam sie nad... MSLine termo, Dako i Aluplast IDEAL 7000 RL

Jak ci napiszę, że MS to te wybierzesz? :)

leniin
05-12-2011, 14:38
Jesli mi napiszeszty i kilkanascie innych osob ze sie sprawdzaja itd to pewnie tak ;)
Wybralem pewne firmy podalem i prosilbym o opinie. Kto je ma kto montowal jak sie sptrawdzaja itd...

k-joanna
05-12-2011, 15:22
My zdecydowaliśmy się na oknoplast 6 komorowe 3 szybowe, mają teraz promocje do 40 % rabatu wiec wycena 19 okien w tym min.
-3 okna balkonowe dwuskrzydłowe z przenośnym słupkiem
- okno narożna składające się z okna przesuwanego i otwieranego
-3 balkonowe jednoskrzydłowe
- klamki kolor, okucia antywłamaniowe 25 tyś
wycena Veka 27 tyś, wycena Avante 34 tyś

Tomek B..
05-12-2011, 15:59
Co powiecie na okna z takim profilem?88654

Elfir
05-12-2011, 16:26
8 komór z przekładką termiczną? Ile to kosztuje?

bwojtek
05-12-2011, 17:30
To profil Thermicco czyli źle kojarzące się Decco... Przekładki termicznej żadnej tam nie widzę. Była już dyskusja na ten temat - profil wygląda fajnie ale na razie trudno mieć o nim jakąś konkretną opinię. Jest bardzo krótko na rynku i nikt nie robi z niego okien na dużą skalę.

Tomek B..
05-12-2011, 17:35
To profil Thermicco czyli źle kojarzące się Decco... Przekładki termicznej żadnej tam nie widzę. Była już dyskusja na ten temat - profil wygląda fajnie ale na razie trudno mieć o nim jakąś konkretną opinię. Jest bardzo krótko na rynku i nikt nie robi z niego okien na dużą skalę.
Zdaje się, że izoplast robi z tego profilu okna extremo8.

Elfir
05-12-2011, 17:39
wydawało mi się, że to czarne to wkładka termiczna.

Tomek B..
05-12-2011, 18:07
Co do kosztów, drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem 1770x2295, szyba U=0.5, okleinowane obustronnie, ciepła ramka swisspacer, współczynnik U=0.82. Cena 1990zł netto, 2150zł z 8% vat.

antonin
05-12-2011, 18:25
W Oknoplaście najtaniej? Sprawdź bo może się pomylili w wycenie.

Charlie
05-12-2011, 20:50
Co powiecie na okna z takim profilem?88654

Mocno podobny do profila VEKI tłoczonego w Skierniewicach tylko dla OKNOPLAST-u Kraków :)

Ach, ci mali, żółci ludzie i polska myśl handlowa :):)

Yorey
05-12-2011, 21:50
szukam dobrych okien... Dostałem ciekawą ofertę od Urzedowskiego na okna Galux Pro (drewniane - profil 88mm z pakietem trzy szybowym - Ug=0,64), okna miałyby być dębowe z drewna klejonego na mikrowczepy - co myslicie, Mędrcy, ma to sens?
Dodam, że dom ma mieć wentylację mechaniczną, stąd np. od strony północnej mam plan zamontować okna stałe - z założeniem, że będą znacznie tańsze, bardziej szczelne i zdecydowanie trwalsze od otwieralnych.

Charlie
06-12-2011, 07:49
podaj jakieś ceny vs rozmiary z tej oferty Urzędowskiego.

Bez tego brak tzw. punktu odniesienia czy oferta jest konkurencyjna.

Yorey
06-12-2011, 08:04
Służę uprzejmie:
1. 150(szer.) x 165(wys.) x 2 szt. stałe
2. 150 x 165 x 2 szt. R/U
3. 90 x 200 x 5 szt. stałe
4. 90x90 x 1 szt. R/U
5. 60 x 210 x 1 szt. stałe
3. 230 x 210 x 1 szt. stałe 9 (z podziałem na 2 lub na 3)
4. 90 x 210 x 1 szt. R/U
5. 150 x 210 x 1 szt. R/U (chętnie otwierane na zewnątrz)
6. 330 x 210 x 1 szt. stałe (z podziałem na 2 lub 3)
7. 150 x 60 x 2 szt. R/U
8. 60 x 60 x 1 szt. R/U
9. 145 x 145 x 2 szt. stałe
Wycenili mi to na coś koło 26kPLN.

lolek30
06-12-2011, 12:21
..toż to na pierwszy rzut oka widać, że parametrów statycznych to to nie ma żadnych, nie chce wiedzieć co się będzie działo z takim oknem od strony południowej w ciemnym kolorze...

dotyczy tego wynalazku z poprzedniej strony..

andrzejzms
06-12-2011, 15:06
Na począdku musisz zdecydowac które okna chcesz mieć : drewniane ,pvc ( czyli pcv ) czy inne np. aluminiowo drewniane. O wyborze decydujesz ze względu na twoje mozliwości finansowe, mozliwość wykonania okien ( np. niektóre bardzo duże okna mozna wykonać w wersji okien drewnianych , a są za duże do wykonania z PVC ), kolejnym kryterium jest ich funkcjonalność.Jeżeli zdecydujesz sie na okna drewniane to pamiętaj ,że o kolorze ty decydujesz , producent ma praktycznie nie ograniczone mozliwosci w tym zakresie. Jaką firmę wybrać ? Najlepiej taką ,która przekona cie swojmi realizacjami i rekomendacjami .Na Ślasku jest wiele bardzo dobrych niedużych firm , które nie sa najtańsze ,ale produkują bardzo dobre okna, można od nich kupić też bezpośrednio okna z montażem.

witek86
06-12-2011, 15:35
My zdecydowaliśmy się na oknoplast 6 komorowe 3 szybowe, mają teraz promocje do 40 % rabatu wiec wycena 19 okien w tym min.
-3 okna balkonowe dwuskrzydłowe z przenośnym słupkiem
- okno narożna składające się z okna przesuwanego i otwieranego
-3 balkonowe jednoskrzydłowe
- klamki kolor, okucia antywłamaniowe 25 tyś
wycena Veka 27 tyś, wycena Avante 34 tyś
7tys róznicy to musi być róznica w porównywanych oknach!

Yorey
06-12-2011, 15:36
Mędrcy, a powiedzcie jeszcze czy lepsze są okna wykonane z dębu, sosny, czy meranti?

pchelek
06-12-2011, 17:52
dab - sosna - meranti [moze byc inna kolejnosc]
audi - mercedes - wolkswagen [moze bys inna kolejnosc]

odpowiedzi nie ma na takie pytanie

Yorey
06-12-2011, 17:58
dab - sosna - meranti [moze byc inna kolejnosc]
audi - mercedes - wolkswagen [moze bys inna kolejnosc]

odpowiedzi nie ma na takie pytanie

Rozwiń myśl, proszę.

pchelek
06-12-2011, 17:59
Niestety na "S".

Właśnie dziś sprawa drgnęła, tylko co oni zrobią w taką pogodę...


Jak lakiery na "S" to tylko wymiana okien.
Opisz dokladniej co tym oknom dolega.
Podam ci prosty sposob sprawdzenia przyczepnosci lakieru do drewna.

Co do systemow okien z PVC - pięć czy osiem komor, V.... czy K.... czy Dr... czy S.... to wszystko to jest jedno i to samo.
Mozna do wora wrzucic pomieszac, wybrac na slepo i zlozyc okno.
Roznic nie ma zadnych.
Podstawa to montaz.
W oknach PVC juz nic [prawie] nie da sie skopac bo to produkcja jak skladanie klockow LEGO. No chyba ze producent [okna tanie nieslychanie] nie da usztywnien lub da je z blachy 0,5 mm. Lub w oknach kolorowych ich nie ponawierca odpowiednio dla odprowadzania nadmiaru ciepla.
Montaz potrafi zniweczyc najlepsze okna.
Glowna zasada - odrzucac tanie oferty. Z roznych powodow.

pchelek
06-12-2011, 18:06
dab bywa zlosliwy - lubi sie pokrecic - i jest drogi

meranti potrafi zaskoczyc roznicami w kolorze poszczegolnych elementow - od zoltawego do ciemnobrazowego

sosna - ostatnio mam do czynienia z oknami z sosny a drewno z sekami, zakorkami, wadami od owadow [oczywiscie tak nie powinno byc] ale wady te byly zaszpachlowane, zakamuflowane bejcą i wychodza dopiero teraz

wybieralbym miedzy meranti [red meranti] bo jest i zolte a sosna

ale bardziej firma sie liczy

produkcja okien drewnianych to rzemioslo wyzszych lotow

odpuscilbym adp... garb.....

mozna brac gor.. pruszynski, wlosz......, sokol........, gebau....... natu.....

Tomek B..
06-12-2011, 18:59
..toż to na pierwszy rzut oka widać, że parametrów statycznych to to nie ma żadnych, nie chce wiedzieć co się będzie działo z takim oknem od strony południowej w ciemnym kolorze...

dotyczy tego wynalazku z poprzedniej strony..
Kolega to jakiś handlowiec okien 6 komorowych. W 8 komorach statyka poprawia się i to znacząco, profil jest masywny i wytrzymały. To może kolega na Rehau fipro powie, że takie okno się rozleci? Tam nie ma żadnych wzmocnień, tylko sam profil wzmacniany włóknami szklanymi.

bwojtek
06-12-2011, 19:09
W 8 komorach statyka poprawia się i to znacząco, profil jest masywny i wytrzymały.
Mylisz się i to bardzo. Dodatkowe komory to może i zwiększają wytrzymałość ale tylko w ulotkach marketingowych...

Tomek B..
06-12-2011, 19:53
Mylisz się i to bardzo. Dodatkowe komory to może i zwiększają wytrzymałość ale tylko w ulotkach marketingowych...
Jeśli profil 6 komorowy ma szerokość 80mm i tworzy się profil o szerokości 90mm i dodaje się dodatkowe 2 komory, to czy tutaj występuje osłabienie profila? Na pewno nie a dodatkowe komory poprawiają właściwości izolacyjne okna. Co innego poszerzyć profil 6 komorowy z 80mm do 90mm i zastosować tylko 6 komór, wtedy statyka okna na pewno się pogorszy.

Yorey
06-12-2011, 20:12
Serdeczne dzięki! Acz chyba w tej chwili ciągle ta oferta od Urzędowskiego na dąb klejony na mikrowczepy pozostaje najlepszą i kusi mnie mocno....

bwojtek
06-12-2011, 20:13
Jeśli profil 6 komorowy ma szerokość 80mm i tworzy się profil o szerokości 90mm i dodaje się dodatkowe 2 komory, to czy tutaj występuje osłabienie profila?
Jeżeli wzmocnienie jest o podobnej wytrzymałości lx oraz ly to nie następuje osłabienie profila. Zwiększają się jednak siły działające pod wpływem temperatury a także inaczej rozkłada się nacisk przenoszony przez podkładki do szklenia.

Co innego poszerzyć profil 6 komorowy z 80mm do 90mm i zastosować tylko 6 komór, wtedy statyka okna na pewno się pogorszy. Nie ma prostej zależności pomiędzy ilością komór a statyką profili.

Charlie
06-12-2011, 20:35
Służę uprzejmie:
1. 150(szer.) x 165(wys.) x 2 szt. stałe
2. 150 x 165 x 2 szt. R/U
3. 90 x 200 x 5 szt. stałe
4. 90x90 x 1 szt. R/U
5. 60 x 210 x 1 szt. stałe
3. 230 x 210 x 1 szt. stałe 9 (z podziałem na 2 lub na 3)
4. 90 x 210 x 1 szt. R/U
5. 150 x 210 x 1 szt. R/U (chętnie otwierane na zewnątrz)
6. 330 x 210 x 1 szt. stałe (z podziałem na 2 lub 3)
7. 150 x 60 x 2 szt. R/U
8. 60 x 60 x 1 szt. R/U
9. 145 x 145 x 2 szt. stałe
Wycenili mi to na coś koło 26kPLN.

wow - wychodzi 589,00 PLN/m2 :)

Yorey
06-12-2011, 20:39
to dobrze, czy źle?

Elfir
06-12-2011, 20:45
Heh, mam o wiele mniej okien (łącznie 10 szt, w tym3 fixy) a wyceny na klasyczny montaż podobne dla okien PCV

jareko
06-12-2011, 22:04
to dobrze, czy źle?
powiem ci tak, jak na drewno to podejrzanie niska cena - i nie chce dalej rozwijać tej myśli
Dla ciebie dobrze, tanio jak cholera, dla okien? ale przecież nie o oknach mówimy tylko o cenie

agata.kmisti
06-12-2011, 22:11
Pozwole sobie zacytowac sama siebie..Moze tym razem ktos odpowie na moje pytanie. :)




Witam,
Musze podjac decyzje jakie kupic okna do swojego domu i juz nie wiem nic. W natloku miliona informacji zaczynam poruszac sie jak dziecko we mgle.
Dlatego mam do Was pytanie: Co sadzicie o oknach Redan Termo Clima z profilem Rehau, a co o oknach Oknoplast Thermic (profil Veka, podobno to co Alphaline 90'). CHodzi mi glownie o wytrzymalosc i jakosc tych profili. Ktore wybralibyscie, gdybyscie mieli teraz kupowac okna?
I pytanie na marginesie: co sadzicie o lakierowaniu okien PCV? Znalazlam na forum temat z 2006 roku, gdzie odradzaliscie to bardzo. Czy cos sie zmienilo w tym temacie przez ostatnie 5 lat? Znaleziono skuteczna metode laczenia lakieru z plastikiem? Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Elfir
06-12-2011, 23:11
O żeż. Dostałam wyceny na okna.
Średnio wszystkie firmy mają cenę za materiał w przedziale 23-25 tyś.
A jedna firma - Avante dała cenę: 15 tyś. W dodatku, wg. wyliczeń w specyfikacji ich okna mają najlepsze (w porównaniu z resztą) parametry współczynnika przenikania podane dla całego okna i osobno dla szyby i osobno dla profilu.
Profile Deceunnick Eforte, wzmocnione stalą, profil U= 0,95, szkło 0,5, ramka swisspacer, rama 84 mm, ROTO NT Multi z czterema zaczepami antywyważeniowymi na skrzydło, szyba: Superclima 0,5 | 4t/18s/4/18s/4t;

wada - wycena tylko dla montażu w ścianie na podkładkach parapetowych Illbruck (wychodzi taniej niż u innych bez tej podkładki)

Gdzie jest haczyk? Nie wierzę w AŻ takie różnice cenowe.

Charlie
06-12-2011, 23:51
O żeż. Dostałam wyceny na okna.
Średnio wszystkie firmy mają cenę za materiał w przedziale 23-25 tyś.
A jedna firma - Avante dała cenę: 15 tyś. W dodatku, wg. wyliczeń w specyfikacji ich okna mają najlepsze (w porównaniu z resztą) parametry współczynnika przenikania podane dla całego okna i osobno dla szyby i osobno dla profilu.
Profile Deceunnick Eforte, wzmocnione stalą, profil U= 0,95, szkło 0,5, ramka swisspacer, rama 84 mm, ROTO NT Multi z czterema zaczepami antywyważeniowymi na skrzydło

wada - wycena tylko dla montażu w ścianie na podkładkach parapetowych Illbruck (wychodzi taniej niż u innych bez tej podkładki)

Gdzie jest haczyk? Nie wierzę w AŻ takie różnice cenowe.

Porównując do notowań kolegi YOREY za drewniane okna Urzędowskiego to te 15 tysięcy za plastik też jest drogo u Ciebie.

Charlie
06-12-2011, 23:52
drewno potaniało - jest w cenie plastiku :)
Jareko - Finlandia górą :):):)

Elfir
07-12-2011, 00:09
Porównując do notowań kolegi YOREY za drewniane okna Urzędowskiego to te 15 tysięcy za plastik też jest drogo u Ciebie.

Okna w standardzie pasywnym, duże przeszklenia? Liczyłam się z kosztem 20-25 tyś.
Cóż, Inne wyceny (Urzędowski, Variant, Thermoline) nie schodziły poniżej 23 tys. najdroższa 26 tyś.

Niestety, z montażem w warstwie ocieplenia wychodzi dla tych droższych okien powyżej 30 tyś. :(

asbe
07-12-2011, 00:53
Tym razem mam pytanko o okna produkowane przez Adams z Mrągowa. Okna są na profilach Brugman, tylko mają dodatkowe wstawki docieplające. A może ktoś przypadkiem ma jakieś doświadczenia z dystrybutorem z Grodziska Mazowieckiego? Oferta jest całkiem przyjemna jak za sześciokomorowe, trzyszybowe o współczynniku poniżej U 0,9 (za ponad 23m2 okien - 13 szt.) cena około 14.000 zł. Co o tym sądzicie?

Charlie
07-12-2011, 08:41
Okna w standardzie pasywnym, duże przeszklenia? Liczyłam się z kosztem 20-25 tyś.
Cóż, Inne wyceny (Urzędowski, Variant, Thermoline) nie schodziły poniżej 23 tys. najdroższa 26 tyś.

Niestety, z montażem w warstwie ocieplenia wychodzi dla tych droższych okien powyżej 30 tyś. :(

Okna w standardzie pasywnym mają współczynnik przenikalności U<0,78 W/m2xK . Do standardu zaliczamy TEŻ sposób ich zamontowania,własnie w linii docieplenia. Gdy nie są spełnione te elementy i kilka innych to mówimy o standardzie energooszczędnym.

Pozdrawiam

IVO333
07-12-2011, 10:34
Okna w standardzie pasywnym, duże przeszklenia? Liczyłam się z kosztem 20-25 tyś.
Cóż, Inne wyceny (Urzędowski, Variant, Thermoline) nie schodziły poniżej 23 tys. najdroższa 26 tyś.

Niestety, z montażem w warstwie ocieplenia wychodzi dla tych droższych okien powyżej 30 tyś. :(

Czy dobrze rozumiem że porównujesz cenę Forte do drewna?

finlandia
07-12-2011, 11:26
szukam dobrych okien... Dostałem ciekawą ofertę od Urzedowskiego na okna Galux Pro (drewniane - profil 88mm z pakietem trzy szybowym - Ug=0,64), okna miałyby być dębowe z drewna klejonego na mikrowczepy - co myslicie, Mędrcy, ma to sens?
Dodam, że dom ma mieć wentylację mechaniczną, stąd np. od strony północnej mam plan zamontować okna stałe - z założeniem, że będą znacznie tańsze, bardziej szczelne i zdecydowanie trwalsze od otwieralnych.


Ciągle w głowie macie złudne wrażenie, że drewno jest dużo droższe od PCW. Od taniego, białego to i owszem. Od dwustronnych kolorów i sześciokomorowych profili już nie tak bardzo.
Nie analizowałem oferty jaką dostał Yorey, ale mam parę uzupełnień, które należy przyjąć dla Urzędowskiego:
Dąb na mikrowczepach - nie mam żadnych zastrzeżeń - sporadycznie łączenia są bardzo widoczne, na ogół dobór drewna jest dobry.
Dąb "kręcący się" - nie miałem przypadków, bo tu jest robione tylko okno o grubości 88mm - przez co stabilniejsze. Inna sprawa, to warunki w jakich się je zamontuje - ale przestrzegając minimum rygorów (tynki, szczególnie te ziomowe) nie powinno być problemów.
Szyba - wg. mojej wiedzy jest to U 0,6 (kiedyś było U 0,54 i może to się sprzedawcy pokręciło?)
Ceny Urzędowskiego zawsze były bardzo wyważone, o ile nie jedne z niższych na rynku (nie mówiąc o tym, że to okno w standardzie jest 88mm a nie zwykłe 68mm). Jak dla mnie - zupełnie niesłusznie skupiają się na tym, by nie podnosić zbytnio ceny.

Dla fanów energooszczędności polecam jednak meranti. Wpadło mi ostatnio w ręce fabryczne narzędzie do liczenia U dla okna. To wzorcowe okno 1230x1480mm w dębie, z szybą U 0,6 ma U dla okna 1,12 (podobnie mahoń afrykański). W meranti współczynnik przenikania ciepła dla okna to U 0,87.

Elfir wcześniej pisała, że nie podali jej U dla okna? Od jakiegoś czasu program dla wycen ma tą opcję, chociaż trochę ukrytą. Do tego wpadł mi ręce raport LTB z obliczeniami i tu U dla okna o wspomnianych wymiarach wynosi 0,8 - 0,89 w zależności od źródła. Z tym że do blueVolution mała uwaga - niezależnie od wielkości okien U jest niezłe od 1,1 do 0,8, a to dlatego, że profil ma dobry współczynnik i nie mają aż takiego znaczenia proporcje szyb do ram.

lolek30
07-12-2011, 11:40
Kolega to jakiś handlowiec okien 6 komorowych. W 8 komorach statyka poprawia się i to znacząco, profil jest masywny i wytrzymały. To może kolega na Rehau fipro powie, że takie okno się rozleci? Tam nie ma żadnych wzmocnień, tylko sam profil wzmacniany włóknami szklanymi.

kogo kolega ? :) dla Ciebie Pan Lolek :)
pozatym ja to mówie z doświadczenia , wystarczy spojrzeć na rozmieszczenie i rozmiar wzmocnienia w takim profilu. Już nie jedne cuda montowałem i wiem jak mniejwiecej funkcjonuje takie okno po latach.

Elfir
07-12-2011, 12:09
Czy dobrze rozumiem że porównujesz cenę Forte do drewna?

? Nie rozumiem?


Okna w standardzie pasywnym mają współczynnik przenikalności U<0,78 W/m2xK . Do standardu zaliczamy TEŻ sposób ich zamontowania,własnie w linii docieplenia. Gdy nie są spełnione te elementy i kilka innych to mówimy o standardzie energooszczędnym.


Wiem, dlatego mam takie wyceny.



Z tym że do blueVolution mała uwaga - niezależnie od wielkości okien U jest niezłe od 1,1 do 0,8, a to dlatego, że profil ma dobry współczynnik i nie mają aż takiego znaczenia proporcje szyb do ram.

Dzięki za informację, bo właśnie w Blue Evolution brakowało mi tej informacji, a oferta jest ciekawa.

finlandia
07-12-2011, 12:19
Dzięki za informację, bo właśnie w Blue Evolution brakowało mi tej informacji, a oferta jest ciekawa.
Wadą tej fabryki był brak wyczucia potrzeb rynku dot. "merytorycznych" informacji. Potrafią produkować, sprzedawać, ale żeby tak położyć większy nacisk na dokształcenie sieci sprzedaży w takich aspektach to już gorzej.. chociaż coś się zmienia, bo właśnie ostatnio dostałem serię materiałów technicznych.

jareko
07-12-2011, 12:28
kogo kolega ? :) dla Ciebie Pan Lolek :)
pozatym ja to mówie z doświadczenia , wystarczy spojrzeć na rozmieszczenie i rozmiar wzmocnienia w takim profilu. Już nie jedne cuda montowałem i wiem jak mniejwiecej funkcjonuje takie okno po latach.
Szanowny Panie Lolku :) Taka opinia pokutuje, że im więcej komór tym okno sztywniejsza a to g... prawda, co już powiedział bwojtek - dlaczego. Komora na wzmocnienie pozostaje niezmienna a tylko wzmocnienie decyduje o statyce.
Okna Panie Tomku B... owszem mogą nie mieć żadnego wzmocnienia, tylko wielkości okien jakie uzyskasz kwalifikują je do chlewa i to niezbyt przeszkolnego, wzmocnienie z włokiem szklanych jak sama nazwa wskazuje jest już wzmocnieniem :) co nie zmienia faktu, że takie okno ma większe ograniczenia gabarytów od tego z odpowiednim wzmocnieniem stalowym. By tą różnicę zniwelować, chyba właśnie Rehau jako pierwsze, opracowało i wdrożyło do produkcji wklejanie pakietów szybowych by szyba była już 100% elementem konstrukcyjnym okna i miała swój znaczący udział w jego statyce

Charlie
07-12-2011, 13:09
....
Z tym że do blueVolution mała uwaga - niezależnie od wielkości okien U jest niezłe od 1,1 do 0,8, a to dlatego, że profil ma dobry współczynnik i nie mają aż takiego znaczenia proporcje szyb do ram.

My Friend - możesz ten akapit wykasować ze swojego postu ?!

lolek30
07-12-2011, 13:19
Szanowny Panie Lolku :) Taka opinia pokutuje, że im więcej komór tym okno sztywniejsza a to g... prawda, co już powiedział bwojtek - dlaczego. Komora na wzmocnienie pozostaje niezmienna a tylko wzmocnienie decyduje o statyce.
Okna Panie Tomku B... owszem mogą nie mieć żadnego wzmocnienia, tylko wielkości okien jakie uzyskasz kwalifikują je do chlewa i to niezbyt przeszkolnego, wzmocnienie z włokiem szklanych jak sama nazwa wskazuje jest już wzmocnieniem :) co nie zmienia faktu, że takie okno ma większe ograniczenia gabarytów od tego z odpowiednim wzmocnieniem stalowym. By tą różnicę zniwelować, chyba właśnie Rehau jako pierwsze, opracowało i wdrożyło do produkcji wklejanie pakietów szybowych by szyba była już 100% elementem konstrukcyjnym okna i miała swój znaczący udział w jego statyce

Jaro ale ja to wiem :) pomyliłeś chyba nicki albo nie zrozumiałes mojej wypowiedzi , moje zdanie jest dokładnie tożsame z Twoim i bwojtka

jareko
07-12-2011, 13:29
oj to było nawiązanie do wypowiedzi Tomek B...
wypowiedzi całkowicie bez sensu, że ją przypomnę
Kolega to jakiś handlowiec okien 6 komorowych. W 8 komorach statyka poprawia się i to znacząco, profil jest masywny i wytrzymały. To może kolega na Rehau fipro powie, że takie okno się rozleci? Tam nie ma żadnych wzmocnień, tylko sam profil wzmacniany włóknami szklanymi.

asbe
07-12-2011, 14:25
Powiedzcie proszę, czy pięciokomorowe na profilu Brugman zz pakietem trzyszybowym to dobre rozwiązanie? Czy taki profil jest odpowiedni do trzech szyb?

jareko
07-12-2011, 14:42
jednego nie rozumiem
Skąd nagle taki lęk przed trzema szybami? A nie baliście się szanowni klienci dawać szyb P-2 P-4 czy jeszcze innych w pakiecie dwuszybowym?
Policzmy
pakiet trzyszbyowy o k=0,5 to trzy razy po 4mm czyli tak jakby 12 mm jednolitego szkła
A teraz szyba P-4 44.4 czyli 4 mm szkła 4 folie i 4 mm szkła, ramka i 4mm szkła - ile to daje na w sumie? 3 x 4mm czyli także 12 mm jednolitej tafli
więc o co chodzi? bo ja ni cholery nie mogę zrozumieć. Ciężar taki sam a wszystkie profile jakie znam nie moją zastrzeżenia by nie montować w nich szyb P-4
Proszę, wytłumaczcie mi głąbowi, bo nie rozumiem

asbe
07-12-2011, 14:59
Oj tam, oj tam. Jak pytam, to znaczy, ze się nie znam na temacie, a przecie okna wybrać muszę. Jak mówisz, że nie ma się czego bać, to Ci wierzę. A ten głąb to zdaje się w Twoim przypadku niepotrzebna skromność.

asbe
07-12-2011, 15:05
Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że powinnam się zdecydować na tego Adamsa - czytałam też kilka Waszych wcześniejszych postów na temat tego producenta. Nie wiem tylko, czy dystrybutor i montażysta będzie ok - jak mi nic nie podpowiecie, to i tu będę zdana na intuicję. A może powiecie u kogo najlepiej zamówić takie okna (mazowieckie)? Ofertę dostałam z Grodziska Maz.

jareko
07-12-2011, 15:15
forumowy stary jest godzien polecenia - także ze strony obsługi montażowej

asbe
07-12-2011, 15:24
Dzięki - w takim razie spróbuję do niego dotrzeć.

Tomek B..
07-12-2011, 15:38
oj to było nawiązanie do wypowiedzi Tomek B...
wypowiedzi całkowicie bez sensu, że ją przypomnę
Kolega to jakiś handlowiec okien 6 komorowych. W 8 komorach statyka poprawia się i to znacząco, profil jest masywny i wytrzymały. To może kolega na Rehau fipro powie, że takie okno się rozleci? Tam nie ma żadnych wzmocnień, tylko sam profil wzmacniany włóknami szklanymi.
Oczywiście z sensem odpowiadają tylko rekordziści forum czytaj. handlarze oknami.
Klarując wypowiedź - w takim profilu 8 komorowym stalowe wzmocnienie jest grubsze, ze względu na cięższe okno, tym bardziej z zewnętrzną szybą P4.

asbe
07-12-2011, 15:39
Mam tylko nadzieję, że kolega stary odbiera pocztę fm, bo innego kontaktu nie mam.

stary
07-12-2011, 15:39
Dzięki
Ale temu przedstawicielowi z Grodziska także niczego nie brakuje ze znajomości okien i ich montażu, facet jest w branży "od zawsze" .

jareko
07-12-2011, 15:41
Oczywiście z sensem odpowiadają tylko rekordziści forum czytaj. handlarze oknami.
Klarując wypowiedź - w takim profilu 8 komorowym stalowe wzmocnienie jest grubsze, ze względu na cięższe okno, tym bardziej z zewnętrzną szybą P4.jakbyś był tu od 2004 to też byś był rekordzistą a jeśli ci to przeszkadza to Twój problem nie mój
Dalej piszesz głupoty
Gdyby komora na wzmocnienie była większa twoja wypowiedź miałaby sens i byłaby zgodna z prawdą a tak, to kolejny bełkot osoby nie mającej zielonego pojęcia o oknach - sorki, że tak ostro ale może kiedyś zrozumiesz, jak pójdziesz coś kupić bazując na fałszywej informacji z sieci

jareko
07-12-2011, 15:43
Dzięki
Ale temu przedstawicielowi z Grodziska także niczego nie brakuje ze znajomości okien i ich montażu, facet jest w branży "od zawsze" .
nie znam więc polecam kogoś kogo znam i nikt mi nie zarzuci, że na minę go posadziłem

Tomek B..
07-12-2011, 15:48
jakbyś był tu od 2004 to też byś był rekordzistą a jeśli ci to przeszkadza to Twój problem nie mój
Dalej piszesz głupoty
Gdyby komora na wzmocnienie była większa twoja wypowiedź miałaby sens i byłaby zgodna z prawdą a tak, to kolejny bełkot osoby nie mającej zielonego pojęcia o oknach - sorki, że tak ostro ale może kiedyś zrozumiesz, jak pójdziesz coś kupić bazując na fałszywej informacji z sieci
To jest robione w izoplaście Łódź, zapewne wiem więcej szczegółów niż handlarze, którzy zachwalają to co mają u siebie a takich było u mnie już bardzo dużo.

asbe
07-12-2011, 15:55
Tak czy inaczej bardzo dziękuję Wam za informacje. Kolego stary - Twoje podejście godne szacunku. Ja ze swojej strony też chciałabym być w porządku i w takim razie może raczej pozostanę w Grodzisku, zwłaszcza, że człowiek już wykonał pewną prace nad przygotowaniem oferty. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam kolegów.

jareko
07-12-2011, 15:55
To jest robione w izoplaście Łódź, zapewne wiem więcej szczegółów niż handlarze, którzy zachwalają to co mają u siebie a takich było u mnie już bardzo dużo.
echhh... zapewne wiesz i niech tak już pozostanie

Tomek B..
07-12-2011, 16:08
echhh... zapewne wiesz i niech tak już pozostanie
Nie twierdzę także, że okno z takim profilem jest idealne, jednak na pewno godne uwagi. Tym bardziej, że to coś nowego poprawiającego U dla ramy, z statyką to już problem w większości okien.

bwojtek
07-12-2011, 16:13
To jest robione w izoplaście Łódź, zapewne wiem więcej szczegółów niż handlarze, którzy zachwalają to co mają u siebie a takich było u mnie już bardzo dużo.
No to skoro posiadasz taką szeroką wiedzę na temat tego produktu to pokaż proszę tabele dopuszczanych gabarytów. Zobaczymy cóż tam ciekawego siedzi...

Tomek B..
07-12-2011, 16:40
No to skoro posiadasz taką szeroką wiedzę na temat tego produktu to pokaż proszę tabele dopuszczanych gabarytów. Zobaczymy cóż tam ciekawego siedzi...
Wiem tylko, że grubość wzmocnienia dobierana jest odpowiednio do wielkości okna, min.1.5mm max 3mm. W wiekszości wykonują pod indywidualne oczekiwania klienta. Proponuję przejechać się i rozmawiać bezpośrednio z kierownikiem produkcji.

jareko
07-12-2011, 16:42
To mnie z lekka rozśmieszyłeś, grubości jakie podałeś nie powalają. Poza tym sama grubość to nie wszystko
Nie wiem czy wiesz - wybacz ale potraktuję cię jako totalnego laika - istotny oprócz grubości jest także kształt wzmocnienia

Tomek B..
07-12-2011, 16:51
Miałes Ty kiedyś w ręcach ceownik lub dwuceownik o grubości 3mm? Chyba nie. Do tego proponujesz, że to jest niewystarczające. Może i oknami handlujesz ale na mojej budowie to odstrzeliłbym Cię od razu.
To mnie z lekka rozśmieszyłeś, grubości jakie podałeś nie powalają. Poza tym sama grubość to nie wszystko
Nie wiem czy wiesz - wybacz ale potraktuję cię jako totalnego laika - istotny oprócz grubości jest także kształt wzmocnienia