PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

modena
18-08-2012, 21:37
Witam:) , dziękuję za wszystkie podpowiedzi:yes:
Wycena na te schuco ( z hekaplastu) si82 clasic była tylko " ździebko" wyższa niż z oknoplastu ( ok. 3k), ale w oknoplaście profil 5 komorowy przy trzech szybach współczynnik 1.1 , a w schuco w zależności od okna od 0.7 do 0.9 na całym oknie. Dom ma być energooszczędny i asolt zalecił żeby poszukać okien o lepszych współczynnikach .Małżonek natomiast bał się że nic przez taki pakiet 3szybowy nic nie będzie widać, dodatkowo chciałby żeby w zimie grzało słoneczko przez te szyby:rolleyes:

Jareko , nie daj się tam wykończyć psychicznie NFZ, trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia:yes::

Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.
Pozdrawiam

stibdom
18-08-2012, 22:47
Niestety ale nie przekonacie mnie bo sam jeździłem i specjalnie sprawdzałem jak to jest z tym parametrem " Lt " Dla mnie jest to duża różnica (gołym okiem) ją widać;) pakiet szybowy z przepuszczalnością światła Lt 51-55% jest ciemniejszy w porównaniu z Lt 71-77% Warunki lokowania i wielkość okna niestety też jak dla mnie maja ogromne znaczenie, wiec proszę o odrobinę obiektywizmu bo ja te okna kupowałem a nie sprzedawałem. Z całym szacunkiem doceniam Wasze lata praktyki i bogate zaplecze umiejętności. Ponieważ będę miał rolety zew. zdecydowałem że jednak wystarczą mi szyby z U=0.6 bo wole widzieć a nie patrzeć przez okno i mieć wrażenie że mam założone okulary przeciwsłoneczne;) ale to przecież każdego indywidualny wybór, a tu je tylko opisujemy. hejka

monia1984
18-08-2012, 22:53
Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.
Pozdrawiam


Witam wrzuciłam moje dwie fotki mam 4/16/4/16/4. Ja jestem zadowolona, sąsiad niewiele widzi z daleka, a i słonka w letnie dni wpada w sam raz. Obawiałam się gdyż mieliśmy robione tynki przy plus 30 i schły sobie spokojnie, ciemno nie jest, a i pomieszczenia nie przegrzewają się.
Myślę że z szyba 6mm to słonka będziesz miała nie wiele.
13200811320092
monia

jareko
18-08-2012, 23:06
Niestety ale nie przekonacie mnie bo sam jeździłem i specjalnie sprawdzałem jak to jest z tym parametrem " Lt " Dla mnie jest to duża różnica (gołym okiem) ją widać;) pakiet szybowy z przepuszczalnością światła Lt 51-55% jest ciemniejszy w porównaniu z Lt 71-77% ...Nikt nie zamierza polemizować z Tobą. Jeśli miałeś okazję w tym samym punkcie patrzeć przez jedną jak i przez drugą szybę - OK (choć w to wątpię) uległeś magii procentów - jak każdy kto do mnie przychodzi ale jak sobie spojrzy przez jeno i drugie zmienia zdanie.
Nikt Cię na to nie namawia, nie wiem jak u innych ale u mnie 4/16/4/16/4 jest w takiej samej cenie jak 4/18/4/18/4

Monia - w tych wymiarach spokojnie mogą być szyby 4mm
I dobrze by było gdybyście zrozumieli dlaczego do pewnego momentu ma być 4 a później 6mm grubości. To nie tak że ktoś chce Was skroić tylko proponując Wam przy powierzchniach powyżej 3,0 mkw szybę 6mm myśli o Waszym dobrze pojętym interesie. Za cienka szyba to zimą środkiem możliwość wykraplania się pięknych, eliptycznych kółeczek bo gaz w środku tak się skórczy że na ramce 16 z boku w środku odległość miedzy szybami może wynieść i 10 mm -to nie żarty, tak może się wygiąć szkło, nawet bardziej i ta cała Wasza szyba niby k=0,5 będzie miała 1,0 albo i dużo więcej mimo iż trzyszybowa

Charlie
18-08-2012, 23:57
... pakiet szybowy z przepuszczalnością światła Lt 51-55% jest ciemniejszy w porównaniu z Lt 71-77%

Lt 51 - 55% to mają szkła kolorowe w grubości 4 mm typu GRAFIT lub BRĄZ.
Coś przekombinowałaś :)

tomek131
19-08-2012, 11:28
jareko ,kiedyś pytałem ,mówiłeś ,że możesz zrobić okna w chałupie na terenie malopolski (dobry dojazd z Warszawy -na Kraków w Miechowie w prawo i za chwilę na miejscu).Czy to aktualne?Mogę wysłać ci rzuty chałupy na maila do wyceny?Proponują mi OknoPlasta trzyszybowego Platinum Evo o współczynniku U=0,6 z termoramkami

Charlie
19-08-2012, 21:23
... Myślę że z szyba 6mm to słonka będziesz miała nie wiele.

13200811320092
monia

Bzdura !!!

witek86
20-08-2012, 14:41
mam okno dwuskrzydłowe w salonie jedna szyba 4/16/4 druga 4/16/4/16/4 no i ok jest różnica ale tylko jak widzisz dwie szyby obok siebie bo jak klienci jadą oglądać okna na budowie to już nie widzą różnicy:) uważam że pokazać różnice trzeba ale zazwyczaj jest o jezu jakie ciemne będzie:)

modena
20-08-2012, 15:03
mam okno dwuskrzydłowe w salonie jedna szyba 4/16/4 druga 4/16/4/16/4 no i ok jest różnica ale tylko jak widzisz dwie szyby obok siebie bo jak klienci jadą oglądać okna na budowie to już nie widzą różnicy:) uważam że pokazać różnice trzeba ale zazwyczaj jest o jezu jakie ciemne będzie:)
Obawa że będzie za ciemno w środku to jedno, ale dodatkowo małżonek się boi że będzie musiał oglądać zielone niebo ( a lubi obserwować np. samoloty na niebie):yes:

monia1984
20-08-2012, 23:05
Bzdura !!!

Panie Charlie, czyżby nie było różnicy w przenikaniu promieni słonecznych między szybą 4mm a 6mm, w pakiecie trzyszybowym.???

Charlie
21-08-2012, 08:55
...to są akdemickie wartości ( laboratoryjne) nie mające kompletnie wpływu na oko ludzkie !!!

Ktoś Ci głupot nagadał - pewnie nie douczony sprzedawca okien.

iwcia74
21-08-2012, 09:43
witajcie

przymierzam się do wyboru okien, na razie stoi na drewnianych. czy możecie polecić jakieś firmy w szczecinie i okolicach (chodzi zarówno o producenta jak i sprzedawcę/montaż). dzięki.

co sądzicie o firmie welet z maszewa?

witek86
21-08-2012, 11:54
Obawa że będzie za ciemno w środku to jedno, ale dodatkowo małżonek się boi że będzie musiał oglądać zielone niebo ( a lubi obserwować np. samoloty na niebie):yes:

to najlepiej nie 3 nie 2 a jedna szyba:)
...jak statki na niebie...
pozdrawiam

modena
21-08-2012, 12:14
to najlepiej nie 3 nie 2 a jedna szyba:)
...jak statki na niebie...
pozdrawiam

:yes: ,:D
Ale wtedy by nam lornetka zamarzła:lol2:

witek86
21-08-2012, 16:14
lornetka musi mieć 3 szyby :D

modena
22-08-2012, 11:22
lornetka musi mieć 3 szyby :D
:rotfl::rotfl:

matabane
24-08-2012, 10:52
Jeśli chodzi o wymiane doswiadczeń
Kupiłem okna Veka alphaline pakiety 3 szybowe 0,5 oraz z WK1 z firmy Dako na okuciach winkhaus:



okno przesuwne od poczatku nie "chodziło"
SERWIS DAKO PRZYJECHAŁ WYREGULOWAĆ PO 2 MIESIACACH



W OKNACH Z wk1 montazyści wykrecili mi "mikrouchył" bo nie dało sie wyregulować okien
Teraz DAKO - może w następnych 2 miesiącach przyjedzie usunąć problem wymieniając "narożniki" okuć na mniejsze.



w oknach bez WK1 pomimo tego, że potrójne , to nie było blokady błędnego położenia klamki . Teraz więc muszę ekstra domawiać;
to co gdzie indziej jest standardem, bo muszę mieć ze względu na dzieci



następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach ROTO o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego Winkhausa



a nowe okna na pewno nie bedą z DAKO

matabane
24-08-2012, 10:55
jeśli chodzi o wymiane doswiadczeń
kupiłem okna veka alphaline pakiety 3 szybowe 0,5 oraz z wk1 z firmy dako na okuciach winkhaus:



okno przesuwne od poczatku nie "chodziło"
serwis dako przyjechał wyregulować po 2 miesiacach



w oknach z wk1 montazyści wykrecili mi "mikrouchył" bo nie dało sie wyregulować okien
teraz dako - może w następnych 2 miesiącach przyjedzie usunąć problem wymieniając "narożniki" okuć na mniejsze.



w oknach bez wk1 pomimo tego, że potrójne , to nie było blokady błędnego położenia klamki . Teraz więc muszę ekstra domawiać;
to co gdzie indziej jest standardem, bo muszę mieć ze względu na dzieci



następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach roto o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego winkhausa



a nowe okna na pewno nie bedą z dako


kupujcie okna od lokalnych producentów, którzy maja serwis na miejscu, jestem ze śląska i polecam lokalne

monia1984
24-08-2012, 20:43
[/LIST]
następne moje okna do domku - jeśli będą - to bedą na okuciach ROTO o klasę lepszych w montażu, niezawodności i obsłudze od przereklamowanego Winkhausa
[LIST]


A ja wręcz przeciwnie jestem zadowolona z okuć Winkhaus, okna mam z Hekaplastu. Na początku również byłam zła na okucia ale po kilku wizytach i regulacji polegającej na zmianie miejsc zamontowanych grzybków okna zaczęły mnie słuchać. Nie powiem że w pierwszych dniach nie doprowadzały mnie do furii.

Jestem posiadaczką okien od kilku tygodni ale już miałam przyjemność poznania Pana z serwisu. Bardzo miły Pan, byłam z mężem zdziwiona jego przyjaznym nastawianiem ale koniec tego cukrowania zobaczymy jak firma podejdzie do naszej reklamacji, więc dopiero będę zachwalała czy to firma godna polecenia dalej.

Na bazie swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę jak ważna jest ekipa montażowa, oraz dokładny pomiar okien. Nie ma problemu ze znalezieniem opinii na temat danego producenta okien, natomiast problem się zaczyna jeśli chcemy znaleźć opinie na temat montażu konkretnego dealera. Myślę że producenci okien powinni dbać o takie rzeczy i eliminować takich dealerów ze współpracy, gdyż zazwyczaj krytyka spada na producenta, a nie na dealera który dziś jest, a jutro go nie ma.:(

Charlie
24-08-2012, 20:54
[QUOTE=monia1984;5506108]A ....
... Bardzo miły Pan, byłam z mężem zdziwiona jego przyjaznym nastawianiem ......QUOTE]

:):):)

monia1984
24-08-2012, 21:04
[QUOTE=monia1984;5506108]A ....
... Bardzo miły Pan, byłam z mężem zdziwiona jego przyjaznym nastawianiem ......QUOTE]

:):):)

Widzę że powiał ironią chyba pochwaliłam częściowo konkurencję. Co????

plusfoto
24-08-2012, 21:08
Bardzo się cieszę że wam się spodobał pan:lol2:Ale czy przypadkiem nie powinno być tak że pan nie powinien być w ogóle potrzebny? Okna powinny być dobre zaraz po zamontowaniu a nie dopiero po wizycie jednej czy kilku serwisanta. W dalszym etapie życzę ci ekip po których nie trzeba poprawiać.

monia1984
24-08-2012, 21:49
Bardzo się cieszę że wam się spodobał pan:lol2:Ale czy przypadkiem nie powinno być tak że pan nie powinien być w ogóle potrzebny? Okna powinny być dobre zaraz po zamontowaniu a nie dopiero po wizycie jednej czy kilku serwisanta. W dalszym etapie życzę ci ekip po których nie trzeba poprawiać.

plusfoto podobać to mi się podoba ale wyciąg z konta pod koniec miesiąca.

Problem z moimi oknami był taki że trzeba było je dobrze wyregulować, coś podnieść, coś obniżyć, coś dokręcić, coś odkręcić. Trzeba było ściągać serwisanta z końca polski na godzinkę żeby tylko wyregulować kilka okien. Dealer u którego kupiliśmy okna regulował je kilka razy i zapewne jeździłby do dziś, gdyż nie widział w tym problemu.
Okna nie są bez wad istnieją pewne drobne wady profili. Myślę że za taką cenę nie powinno ich być co również serwisant potwierdził ale zobaczymy co na to producent.

finlandia
24-08-2012, 23:02
Jeśli sądzicie że serwis jest od tego, by regulować Wasze okna to fiu fiu.. trzeba by dołożyć dobre 10% do ceny by utrzymać takich ludzi w firmie.
Oczywiście też bym chciał, by na telefon, następnego dnia (albo najlepiej od ręki) przyjechał człowiek i mi dogodził. Ale trochę pomyślcie.
Regulacja to zwykla czynność okresowa (jak przegląd w aucie, ustawienie zbieżności kół, sprawdzanie ciśnienia, wymiana żarówek. Trudniej bądź łatwiej da się to zrobić we własnym zakresie, ale zwykle nie jest to objęte gwarancją i jest to wyraźnie zapisane w warunkach gwarancji a do tego dołączona odpowiednia instrukcja.
Ale do sedna: uważam, że na regulację powinien przyjechać ktoś od sprzedawcy - to on powinien mieć praktykę (żadne szkolenie jej nie zastąpi), zna Waszą konkretną sytuację / sposób montażu. Ale to wg mnie zwykła czynność, za którą należy się zapłata (co wcale nie znaczy że bez sam się od tego uzależniam).
Wczorja byłem przy znanych sobie oknach -okna kupiła i zamontowała firma budująca pod klucz. Zapewnienia szefa tej firmy były że hoho, ale prośba o "zerknięcie do dwóch okien" skończyła się 2 godzinnym przeglądem, gdzie okna były tak spieprzone montażem, że szok. Tzn. działały, ale wymagały tak nietypowych regulacji, że było widać bez poziomicy ogromne błędy. Czy to powinien robić serwis jeśli za montaż ktoś inny wziął pieniądze? Oczywiscie wg szefa tej firmy okna montowali "profesjonaliści" ale już przy pierwszym skrzydle widziałem, że swój błąd montażu próbowali usunąć kompletnie złym kierunkiem regulacji.
Podobnie niedawno powiedział jakiś Klient : okno się nie uchyla, a w ogóle ma zepsutą śrubę regulacji. No cholera! Skąd on wiedział że jest zepsuta jak się to niby samo stało? Na 100 procent okno próbował podkręcić ktoś bez doświadczenia. Czy to powinien naprawiać serwis w ramach gwarancji?
Trochę się uniosłem, ale nie cierpię jak ktoś robi ze mnie balona. Naprawiam te okna, zagryzam zęby, słucham kłamstw. Szlag mnie trafia.

plusfoto
24-08-2012, 23:53
Fin nie masz co się stresować. Ja dzięki temu forum i kilka innych osób o pewnych regułach gry wie ale większość nie. Większość ludzi traktuje praktycznie sprzedawcę jako producenta, sprzedawcę i montażystę. Dla nich to ta sama osoba i najlepiej jakby przy montażu na koniec jeszcze ktoś zawiesił firanki w oknie. Osobną sprawą jest że część sprzedawców nawet nie informuje klienta co do kogo należy i kto za co odpowiada, a w umowach pewne rzeczy są tak sformułowane, że zwykły śmiertelnik się w tym gubi. Ponad to takie rzeczy chyba nawet doświadczony montażysta powinien wychwycić:
- regulacji polegającej na zmianie miejsc zamontowanych grzybków
- Okna nie są bez wad istnieją pewne drobne wady profili

IVO333
24-08-2012, 23:54
A ja wręcz przeciwnie jestem zadowolona z okuć Winkhaus,

Jestem posiadaczką okien od kilku tygodni (

Oceniać czy porównywać okucia i ich działanie można po 2-3 latach. I nie chodzi mi o błędne ustawienie zaczepów. A sprzedawca-montażysta który bezpośrednio po montażu wzywa serwis bo nie radzi sobie z drobiazgami (bo to były drobiazgi) lepiej niech zmieni zajęcie.

finlandia
25-08-2012, 07:30
Plusfoto, ciesze sie ze nie odbierasz moich slow jako atak personalny. Nawet jakbys byl tym Klientem to "gdybalbym" przy Tobie ze moze tej zlej regulacji dokonal ktos trzeci (np. glazurnik), kto chcial zablysnac. Jak ktos sie zachowuje fair to nawet mysl o pieniadzach nie przechodzi mi przez glowe, bo to drobiazgi. Ale jak ktos zaczyna rozmowę od pretensji, powołuje się na gwarancję (której jak widzę nie czytał) i jeszcze zawsze mówi "tak było od początku" to nie jest to dla mnie miłe (bo okno może się opuścić, tą nieszczęsną gwarancję wypada przeczytać, a czas powstania wady byl na pewno inny, bo ja każde swoje okno "dotykam" po montażu.
A wystarczyłoby rozmowę zacząć inaczej, " mam problem, okno mi obciera,nie da się zamknąć/ ciężko się zamyka, może się zepsuło? itp. czy można coś z tym zrobić?" Zapewniam Was że każdy szanujący się sprzedawca zechce na to rzucić okiem, bo może faktycznie to wada, którą wypada zgłosić do serwisu. A regulacji i tak lepiej dokona ktoś doświadczony niż przeciętny amator. A jak ktoś mnie po fakcie pyta, ile to kosztowało, to już zupełnie mnie "rozbraja" bo zwykle nic nie biorę, a jak już jestem po tym zły, to tylko na siebie :D

Charlie
25-08-2012, 21:06
[QUOTE=Charlie;5506126]

Widzę że powiał ironią chyba pochwaliłam częściowo konkurencję. Co????

:) nie zajmuję się zawodowo oknami co widać po moim profilu.

Poprostu urzekło mnie Twoje sformułowanie :)

pumanet
28-08-2012, 16:42
Witam:) , dziękuję za wszystkie podpowiedzi:yes:
Wycena na te schuco ( z hekaplastu) si82 clasic była tylko " ździebko" wyższa niż z oknoplastu ( ok. 3k), ale w oknoplaście profil 5 komorowy przy trzech szybach współczynnik 1.1 , a w schuco w zależności od okna od 0.7 do 0.9 na całym oknie. Dom ma być energooszczędny i asolt zalecił żeby poszukać okien o lepszych współczynnikach .Małżonek natomiast bał się że nic przez taki pakiet 3szybowy nic nie będzie widać, dodatkowo chciałby żeby w zimie grzało słoneczko przez te szyby:rolleyes:

Jareko , nie daj się tam wykończyć psychicznie NFZ, trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia:yes::

Czy Waszym zdaniem duże okno tarasowe szer 370x230 , dzielone na trzy części po bokach fixy szklone w ramie a w środku drzwi przesuwne ( hks) oraz fix szer 260xm x230 dzielony na pół ,powinny koniecznie mieć pakiety szybowe ze szkłem 6mm, czy może wystarczy 4mm.
Pozdrawiam

Tylko, że si82 to profil sześciokomorowy, wyceń w oknoplaście profil również sześciokomorowy lub nawet siedmiokomorowy z 3-szybowym pakietem to zobaczysz jakie będę współczynniki. Nie porównuje się malucha do golfa mówiąc, że golf lepszy i trochę droższy o jakieś 3k, bo na tym właśnie polega różnica - jest rzeczywiście może trochę lepszy a zatem i droższy. Porównaj golfa do golfa.

Pozdrawiam

witek86
30-08-2012, 18:45
chodziło o to że mała różnica w cenie na golfie z hekaplastu pomiędzy maluchem z oknoplastu! Widać jak się cenią:cool:

witek86
31-08-2012, 10:14
http://oknaniezwykle.pl/?page_id=797 bardzo symboliczne...

Lukistw90
31-08-2012, 15:33
Witam,
Pojezdziłem dzisiaj za oknami po swojej miejscowości i sugerowałem się następującymi wytycznymi
Profil klasy A, stal zbrojeniowa powyżej 1,5 mm, 5 komór, do tego jakie są okucia, cena , i w lambda. I dostałem takie oto propozycje:
1. Brugmann AD Arte za około 3900 zl z robocizną U okna około 1,3
2. Fortis cena 3900 zl U podobne
3. Drutex cena okien około 4700 zl U okna 1,1
4. Dobroplast cena około 4000 zl U okna 1,1

I teraz pytanie co wybrac? =) Którą firmę polecacie. Wymiana okien w bloku z płyty :)

Pozdrawiam i poproszę o opinie :)

witek86
31-08-2012, 15:56
czyli jest coś tańsze niż drutex i dobroplast to już pewnie klasa AA

Lukistw90
31-08-2012, 16:22
No jest tańsze ;) wszystkie te okna są klasy profilu A :)
Pytanie tylko które wziąć :)

finlandia
31-08-2012, 17:20
Klasa A? Obawiam sie, ze wszystkie z tych propozycji moga byc w klasie nizszej i sprzedawca nie do konca musi miec na to wplyw.

plusfoto
31-08-2012, 18:00
Klasa A ale A1, 2, 3 czy jeszcze inaczej?

MMichal
31-08-2012, 18:24
Witam


...klasa A powiadasz ... no OK nie będę dyskutował

jeżeli w bloku do bierz najtańsze a zaoszczędzone złotówki daj za PRAWIDŁOWY montaż.


Pozdrawiam

Lukistw90
31-08-2012, 18:31
Natomiast PRAWIDŁOWY montaż po czym rozpoznać? jakies wskazówki rady na co zwracać uwage i na jakie rzeczy patrzyć fachowcom na ręce? :)

IVO333
31-08-2012, 19:53
Witam,
Pojezdziłem dzisiaj za oknami po swojej miejscowości i sugerowałem się następującymi wytycznymi
Profil klasy A, stal zbrojeniowa powyżej 1,5 mm, 5 komór, do tego jakie są okucia, cena , i w lambda. I dostałem takie oto propozycje:
1. Brugmann AD Arte za około 3900 zl z robocizną U okna około 1,3
2. Fortis cena 3900 zl U podobne
3. Drutex cena okien około 4700 zl U okna 1,1
4. Dobroplast cena około 4000 zl U okna 1,1

I teraz pytanie co wybrac? =) Którą firmę polecacie. Wymiana okien w bloku z płyty :)

Pozdrawiam i poproszę o opinie :)

Nie napisałeś kto na tym Brugmanie produkuje, jeśli normalna firma (MS, Adams) to byłaby najlepsza propozycja choć sądząc po cenie chyba nie będzie.
Jeśli wycena była z pakietami 2-szybowymi to naściemniali Ci z Uw, 1,3 możliwe w naprawdę dużej konstrukcji (raczej nie do bloku) a 1,1 niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli na pakietach 3-szybowych Brugmann pozwala zapiąć pakiet 0,6 a nawet 0,5 a Druty i Dobreplasty tylko 0,7 więc miałyby gorsze niż ten pierwszy parametry.
Wybierz firmę montującą mającą najmniej złych opinii wśród znajomych i sąsiadów.

IVO333
31-08-2012, 19:56
No jest tańsze ;) wszystkie te okna są klasy profilu A :)
Pytanie tylko które wziąć :)
Zapytaj sprzedawców czym się charakteryzuje profil tej klasy (wcześniej zrób sobie ściągawkę), weź suwmiarkę i poproś o przekroje profili. Będzie śmiesznie.

MMichal
31-08-2012, 20:04
Witam


Zapytaj sprzedawców czym się charakteryzuje profil tej klasy (wcześniej zrób sobie ściągawkę), weź suwmiarkę i poproś o przekroje profili. Będzie śmiesznie.

hehe no jak się dobrze Pan przygotuje i wykona 2 podejście do salonów sprzedaży to nie będzie musiał już pytać o zdanie na forum, sam będzie wiedział kogo wybrać.

Pozdrawiam

j.c
31-08-2012, 20:24
Witam,
jestem na etapie zakupu okien, dostałem dziś wycenę z kilku firm i zastanawiam się nad dwoma pozycjami:
- Urzędowski Profil Optimum Oro drewno dąb D9 / sosna S5 , 3 szybowe, U=0,7 (16000zł brutto.)

- Profile VEKA PERFECTLINE (VP) 5 komorowe, Okucia ROTO NT, Szyby PILKINGTON 4-12-4-12-4 U=0.7, Czterostopniowa regulacja uchyłu w skrzydle RU lub blokada błędnego położenia klamki (zakres stosowania od 1117 do 1716 wys.), Blokada antyprzeciągowa w skrzydle RU, Mikro wentylacja w skrzydle RU, 2 zaczepy antywyważeniowe (16 001,00 zł).

Które polecicie? Są jekieś znaczące różnice między nimi?

flisiu
31-08-2012, 20:55
Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.

T12345T
31-08-2012, 21:04
Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.

Według mnie, to Twoja pani architekt nie posiada odpowiedniej wiedzy o oknach i szuka usprawiedliwienia... jakby co. Ty powiesz, ona powie, że zrobiła jak powiedziałeś, a że to rozwiązanie do d... no to przecież nie jej wina, bo powiedziałeś:-). To architekt powinien zaproponować rozwiązania techniczne i na dodatek podać wartość podstawowych parametrów okien jakie są niezbędne do osiągnięcia założeń projektowych w zakresie zużycia energii, wentylacji, bezpieczeństwa użytkowania itp. itd.

MMichal
31-08-2012, 21:08
Witam


Witam wszytskich. mam pytanie mozliwie glupie ale mimo wszytsko potrzebuje odpowiedzi. obecnie p.architekt tworzy mi projekt domu i ostatnio zadala mi pytanie jakiej firmy okna bedziemy uzywac. na co ja zrobilem duze oczy po co teraz jej to wiedziec... uzasadnila mi to stwierdzeniem ze rozne firmy maja rozne standardy wymiarow i ona chcialaby sie wstrzelic w dana firme zeby zaprojektowac odpowiednio nadproża. czy ona dobrze mysli ??? czy jednak wszytskie firmy maja takie same wymiary i w zaleznosci od potrzeb robia niestandardowe okna?? co za roznica jak jej teraz powiem ze biore veke lub oknoplast?? z gory dziekuje ze odpowiedz.

proponuję póki jeszcze czas zmienić architekta
w 100% popieram zdanie kolegi TESTA

Pozdrawiam

flisiu
31-08-2012, 21:09
ona nie chce ode mnie konktretnych rozwiazan, tylko firme z ktorej chce korzystac. ma to sens?? tzn ja jej mam nie mowic ze okno ma byc 5-komorowe o jakims tam profilu tylko z jakiej firmy. i tu moje pytanie czy rozne firmy dysponuja roznymi standardowymi wymiarami czy niewazne jaka firma a okna maja standardwe wymiary.

MMichal
31-08-2012, 21:09
Witam


Witam,
jestem na etapie zakupu okien, dostałem dziś wycenę z kilku firm i zastanawiam się nad dwoma pozycjami:
- Urzędowski Profil Optimum Oro drewno dąb D9 / sosna S5 , 3 szybowe, U=0,7 (16000zł brutto.)

- Profile VEKA PERFECTLINE (VP) 5 komorowe, Okucia ROTO NT, Szyby PILKINGTON 4-12-4-12-4 U=0.7, Czterostopniowa regulacja uchyłu w skrzydle RU lub blokada błędnego położenia klamki (zakres stosowania od 1117 do 1716 wys.), Blokada antyprzeciągowa w skrzydle RU, Mikro wentylacja w skrzydle RU, 2 zaczepy antywyważeniowe (16 001,00 zł).

Które polecicie? Są jekieś znaczące różnice między nimi?

będzie ciężko porównać DREWNO do PCW znajdzie się 100 zwolenników 1 jak i 2 opcji.

Pozdrawiam

MMichal
31-08-2012, 21:10
Witam


ona nie chce ode mnie konktretnych rozwiazan, tylko firme z ktorej chce korzystac. ma to sens?? tzn ja jej mam nie mowic ze okno ma byc 5-komorowe o jakims tam profilu tylko z jakiej firmy. i tu moje pytanie czy rozne firmy dysponuja roznymi standardowymi wymiarami czy niewazne jaka firma a okna maja standardwe wymiary.

nie ma to sensu, a jak firma "padnie" do czasu budowy to co ? projekt w kosz?

Pozdrawiam

jareko
31-08-2012, 21:26
odpowiedz architektowi tak:
Panie, po to Panu płacę by zaprojektował Pan okna jakie można wykonac i to spełniające założenia - jak Pan tego nie potrafisz to spadaj na księżyc a nie wyciągasz Pan ode mnie ciężko zarobione pieniądze
Czy do tych głąbów co Was kroją dotrze że nie ma pojęcia "Okna typowe" ? Czasy fabryk domów minęły wraz z Jaruzelem ;)
Tak samo jak w 99% nie ma ekip murarzy potrafiących czytać projekt i jakie mają mieć wymiary otwory

flisiu
31-08-2012, 21:42
czyli mam rozumiec ze kazda firma jest w stanie wykonac co sobie architekt wymysli?? wiadomo nie mowie o jakis ogromnych oknach.

jareko
31-08-2012, 21:48
nie, jak architekt jest kretynem to zaprojektuje ci piękną chałupę a ty włosy sobie później będziesz rwał bo inny za kasę jaką wydasz na okna zbuduje cały dom i go jeszcze wyposaży

Jest kilka zasad które architekt powinien znać i nie zależą one od producenta okien !!!
- Każde duże przeszklenie generuje koszty - optymalnie by nie przekraczało 3,0 mkw bo to wymusza wejście w szyby 6mm a to kosztuje, waży i jest "zimniejsze" od 4-rek
- konstrukcje w PVC i w kolorze znacząco zmieniają swoje wymiary pod wpływem ciepła latem-zimą, stąd czasem trzeba zastosować specjalne profile dylatacyjne - znów koszty
A zresztą, do cholery, on bierze kasę do Ciebie - nie ja ;)

flisiu
31-08-2012, 21:55
heh masz racje, no tez sie zdziwilem takimi pytaniami bo rzeczywiscie bierze za to kase zeby to wiedziec. powiem mu ze moze korzystac z wymiarow okien z oknoplastu a potem jakie sobie wybiore to moja sprawa bo zakladam ze bede mogl z innej skorzystac.

jareko
31-08-2012, 22:02
słuchaj szanowny Inwestorze
Nie ma czegoś takiego jak wymiary Oknoplastu
Jak już chcesz być taki "typowy" to poszukaj w sieci Katalogu okien typowych - opracowany na początku lat 70 w czasach gdy budownictwo było znaczącą gałęzią gospodarki i tylu mieszkać ile za Gierka wybudowano nie udało się po dziś dzień... no tak, Kaczor obiecał chyba 3.000.000 mieszkań - zapomniał tylko powiedzieć - kiedy ;)

ułatwię ci zadanie
typowe szerokości
565 865 1165 1465 1765 2065
typowe wysokości
535 835 1135 1435 1635 2095 2195 2295 i już za Jaruzela pojawiły się balkony o wysokości 2470

plusfoto
31-08-2012, 22:37
O jareko się pojawił. Jednak nasza służba zdrowia nie taka zła. Zdrówka życze

witek86
31-08-2012, 22:37
wychodzi wiara w oknoplast jeszcze nich zrobią swoje radio i będzie kolejna sekta:)
bo jeśli byś zainteresował się oknami choć troszkę to veki i oknoplastu nie da się do siebie porównać
jedno to profil drugie firma która robi na tym własnie profilu

finlandia
31-08-2012, 23:23
A ja uważam, że architekt tu wykazał się jednak myśleniem. Czasem projekt przybiera jakiś kierunek z założeniami np. dla okien drewnianych, a pod koniec okazuje się, że Klient życzy sobie konkretną markę która ma inne wytyczne. Dotyczy to np. wysokości okien balkonowych. Na 3 firmy których okna mogę sprzedać, dwie może wykonać balkon w kolorze do wys. 230cm, a trzecia - teoretycznie najsłabszy profil - spokojnie robi niemal 250cm. Oczywiście że dobry architekt powinien znać ogólne możliwości, ale tu- uważam, że pytanie było zasadne.

J.C.
Porównujesz kompletnie inne okna. Jakimś cudem stało się, że spotkały się cenowo, a to dlatego, że trafiłeś na nowe okno wchodzące na rynek i sprzedawane po okazyjnej cenie a z drugiej strony masz zwykły 5komorowy plastik z wciśniętą na siłę 3 szybówką, która jest dość droga (tak się złożyło, że znam obie firmy).
Ale rzecz dla wielu istotna - ten plastik będzie w 2-3 tygodnie, a to drewno w 2-3 miesiące.

Ps. Witaj Jarku :)

witek86
01-09-2012, 00:19
finlandia to wychodzi 2do 1 więc chyba lepiej zrobić miejsce na okna 230:)

Charlie
01-09-2012, 00:38
...
Tak samo jak w 99% nie ma ekip murarzy potrafiących czytać projekt i jakie mają mieć wymiary otwory

:) złote słowa

Charlie
01-09-2012, 00:42
Co to za problem dla architekta porozumieć się z jakimś systemodawcom profili i poprosić o siatkę statyki profili albo wysłać maila do jakiejś fabryki okien w swojej okolicy czy nawet do Oknoplastu w tym temacie ?

IVO333
01-09-2012, 08:52
Co to za problem dla architekta porozumieć się z jakimś systemodawcom profili i poprosić o siatkę statyki profili albo wysłać maila do jakiejś fabryki okien w swojej okolicy czy nawet do Oknoplastu w tym temacie ?
Może się okazać że siatki się nie zgadzają i w O pracują więksi optymiści niż w Vece.

Lukistw90
01-09-2012, 13:19
Jeszcze ja potruję Wam tyłek, szukałem na internecie opini i ludzie sobie chwalą w okolicy jednego wykonwacę. Daje on profile firmy Rehau okucia firmy Roto. Czy to byłoby lepsze od tamtych co pisałem na poprzedniej stronie? :)

jareko
01-09-2012, 13:28
Może się okazać że siatki się nie zgadzają i w O pracują więksi optymiści niż w Vece.a nie jest tak? Optymizm pozwala na wspomaganie Interu :)

A swoją drogą gdzie jest napisane że okna mają klientowi służyć dziesięciolecia?
Większość rzeczy wytrzymuje tylko czas gwarancji - po co więcej? Zacznę sprzedawać Druty ;)

IVO333
01-09-2012, 14:01
a nie jest tak? Optymizm pozwala na wspomaganie Interu :)

A swoją drogą gdzie jest napisane że okna mają klientowi służyć dziesięciolecia?
Większość rzeczy wytrzymuje tylko czas gwarancji - po co więcej? Zacznę sprzedawać Druty ;)

To tak o statyce przy okazji ponawiam pytanie, czy ktoś wie jakie skrzydło HKS w okiennym Alphaline dopuszcza Veka? Chodzi mi o szerokość.

jareko
01-09-2012, 14:12
obawiam się że nie znajdziesz tego parametru dla HKS
Szerokość bierze się z maksymalnej dopuszczalnej szerokości skrzydła - i chodzi tu tylko i wyłącznie o rozszerzalność cieplną PVC gdyż kolejnym jakby ograniczeniem gabarytów jest ciężar skrzydła i nośność sanek
Dla większości producentów maksymalna szerokość HKSa to 3,0 mb w podziale 2/2 przy normalnym szkleniu
To takie ogólne zalecenia - jeśli Veka dopuszcza wykonanie okna szerokości 150 cm - to i HKS tez się takiego wykona

IVO333
02-09-2012, 14:05
obawiam się że nie znajdziesz tego parametru dla HKS
Szerokość bierze się z maksymalnej dopuszczalnej szerokości skrzydła - i chodzi tu tylko i wyłącznie o rozszerzalność cieplną PVC gdyż kolejnym jakby ograniczeniem gabarytów jest ciężar skrzydła i nośność sanek
Dla większości producentów maksymalna szerokość HKSa to 3,0 mb w podziale 2/2 przy normalnym szkleniu
To takie ogólne zalecenia - jeśli Veka dopuszcza wykonanie okna szerokości 150 cm - to i HKS tez się takiego wykona
No to u krakowiaków więksi optymiści pracują. 3300 symetrycznie nie ma problemu.

witek86
02-09-2012, 19:00
na standardowych wózkach i szybach?

robercikzs
03-09-2012, 07:42
Witam,

Czy jest możliwe (w siatce statyki) zrobienie okna dwudzielnego asymetrycznego (wys. 1570mm, szer. 1400mm+800mm) na profilu Schuco CT70 ?
Jeśli jest to wykonalne, to czy słupek może być ruchomy czy bezpieczniej stały?

Pozdrawiam

Brass
03-09-2012, 11:37
Koledzy, znacie firmę, która produkuje wciąż okna na profilu o głębokości 60 mm?

IVO333
03-09-2012, 16:54
Koledzy, znacie firmę, która produkuje wciąż okna na profilu o głębokości 60 mm?
Znam, Ideal 2000 robiony na Litwę, cena,cena,cena ;-)))))

Brass
03-09-2012, 17:47
ale kto robi z tego okna?

witek86
03-09-2012, 19:17
Witam,

Czy jest możliwe (w siatce statyki) zrobienie okna dwudzielnego asymetrycznego (wys. 1570mm, szer. 1400mm+800mm) na profilu Schuco CT70 ?
Jeśli jest to wykonalne, to czy słupek może być ruchomy czy bezpieczniej stały?

Pozdrawiam
Jest wykonalne!

tomekwa
04-09-2012, 08:43
Jestem w trakcie końcowych prac projektowych nowoczesnego domu. Dom będzie budowany z silki + styropian, jak ekonomia pozwoli to najchętniej pompa ciepła + rekuperacja. Przyszedł czas na rozeznanie okien. Przeszklenia jest dość dużo, dodatkowo są 3 duże okna, które zaprojektowano jako przesuwne (HS). Na placu boju mam 2 profile Veka DPT-90 i Schüco Corona SI 82 Cava. Oczywiście Schüco jest zdecydowanie droższe. Czy warto? A może rozważyć inny profil?

Charlie
04-09-2012, 09:48
Jestem w trakcie końcowych prac projektowych nowoczesnego domu. Dom będzie budowany z silki + styropian, jak ekonomia pozwoli to najchętniej pompa ciepła + rekuperacja. Przyszedł czas na rozeznanie okien. Przeszklenia jest dość dużo, dodatkowo są 3 duże okna, które zaprojektowano jako przesuwne (HS). Na placu boju mam 2 profile Veka DPT-90 i Schüco Corona SI 82 Cava. Oczywiście Schüco jest zdecydowanie droższe. Czy warto? A może rozważyć inny profil?

Osobiście wybrałbym VEKĘ 90.

Parametry profila VEKA 90 i Schuco 82 są porównywalne także pozostaje skoncentrować się tylko na wiarygodnej firmie produkcyjnej i firmie montującej. Szczególnie ostatnimi czasy z montażem profejonalnym są problemy także najlepiej skorzystać z forumowiczów.

tomekwa
04-09-2012, 10:31
Ofertę Veki mam z Dako.

witek86
04-09-2012, 10:55
a schuco z ?

tomekwa
05-09-2012, 12:51
Właśnie czekam na informację, kto je produkuje.

witek86
06-09-2012, 15:48
coś nie potrafią ci określić:)

MMichal
06-09-2012, 16:38
Witam


może trzeba poszukać na Węgrzech albo w Rumunii ?


Pozdrawiam

chrisowaty
06-09-2012, 20:32
Reklama ( a raczej pomysł) pewnie jest najlepsza:

http://www.youtube.com/watch?v=l2OpzArD-vc

tomekwa
07-09-2012, 08:36
Niestety do chwili obecnej nie otrzymałem tej informacji :(

Charlie
07-09-2012, 09:02
reklama ( a raczej pomysł) pewnie jest najlepsza:

http://www.youtube.com/watch?v=l2opzard-vc

rewela :))

witek86
07-09-2012, 10:10
nawet gdzieś w tv z cyklu śmieszne reklamy widziałem:)


fomicz a to jeden sprzedawca proponuje dwie opcje?

bluenet
07-09-2012, 10:26
Ze względu na usytuowanie działki nie miałem dużego wyboru odnośnie rozplanowania pomieszczeń w domu a przy tym okien. Planuję zamiast 2 okien 150/150 wstawić jedno 230/230 lub nieco mniejsze. Co sądzicie na temat podcienia oraz okna w kuchni? Czy wstawić jeszcze większe okno w salonie od południa?
Chciałbym zasięgnąć opinii na temat okien tarasowych. Jaką firmę proponujecie?

tomekwa
07-09-2012, 12:13
Nie, VEKA to oferta z centrali DAKO.
Producent Schuco to Nowy Dom Okna z Chozieży.

witek86
07-09-2012, 12:48
nowy dom sam robi dla siebie z schuco
nie widziałem ich okien więc się nie wypowiem
cava si82 to nowość tam skrzydło ma aż 95mm

jareko
07-09-2012, 15:45
z tym tylko, że do Si82 Cava nie ma jeszcze pełnej gamy profili - tym samym nie sposób wykonać np. balkon dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem
Poza tym.... nowości.... lepiej nie eksperymentować na sobie - już o tym kiedyś pisałem


Hmmm... lekko mi się skróciło auto z frontu, tak z pół metra :( i jakoś nie idzie nim jeździć - może ktoś wie jak je wyciągnąć na nowo ? ;)

dziubeek
07-09-2012, 18:04
Witam. Co sądzicie o oknach firmy Sonarol. Jestem na etapie wybierania okien do domku z projektu " Marysia" i teściu mnie namawia na te właśnie okna. Który profil lepszy "na 6 plus" czy "brugmann". Jeśli nie polecacie tych to komu można zaufać w okolicach wołomina?
ps. a może ktoś z maryśkowiczow sie wypowie
pozdrawiam Piotr

plusfoto
07-09-2012, 21:21
Hmmm... lekko mi się skróciło auto z frontu, tak z pół metra :( i jakoś nie idzie nim jeździć - może ktoś wie jak je wyciągnąć na nowo ? ;)
A mówiłem żebyś nie odpisywał na maile w trakcie jazdy.:)
A co z TOBĄ bo to najważniejsze

Charlie
07-09-2012, 21:52
z tym tylko, że do Si82 Cava nie ma jeszcze pełnej gamy profili - tym samym nie sposób wykonać np. balkon dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem
Poza tym.... nowości.... lepiej nie eksperymentować na sobie - już o tym kiedyś pisałem


Hmmm... lekko mi się skróciło auto z frontu, tak z pół metra :( i jakoś nie idzie nim jeździć - może ktoś wie jak je wyciągnąć na nowo ? ;)

...jak silnik o`k to się wypuka :)

jareko
07-09-2012, 22:04
niestety, wartość naprawy przekracza wartość pojazdu - nie wiem jak oni to liczą, ale wóz idzie do kasacji. nic z nim nie będą robić a mnie pozostaje wziąć następny i czekać na rozliczenie leasingu
Plusfoto - pisze więc dycham jeszcze :) mnie za kółkiem nie było, wiesz.... ponad 2 mln kilometrów za mną, kilka wypadków przeżyłem ale ANI RAZU nie wjechałem komuś w kufer - no, cóż, ja jestem pod każdym względem ;) wyjątkowy ;) , niespełniony rajdowiec :(

_FIX_
07-09-2012, 22:22
To tak o statyce przy okazji ponawiam pytanie, czy ktoś wie jakie skrzydło HKS w okiennym Alphaline dopuszcza Veka? Chodzi mi o szerokość.
Dla skrzydła MD 118mm = 1500mm
Dla skrzydła 80mm MD = 1400mm

tomekwa
10-09-2012, 08:36
Poza tym.... nowości.... lepiej nie eksperymentować na sobie - już o tym kiedyś pisałem
To który profil Schuco byś polecił. Przypominam, że mam 3 okna HS.

jareko
10-09-2012, 09:23
Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć wprost gdyż nie wiem jakie masz wobec okien wymagania
Do domów normalnych, nawet energooszczędnych ale nie pasywnych - dla mnie przerostem formy nad treścią będzie Schuco Si82+ - pomijam kwestię że nie wszystko można w tym profilu wykonać
HS - nie masz póki co wyboru - jest CT70 ale.... o ile dobrze pamiętam od wiosny ma wejść SI82 w HS-ie i biorąc pod uwagę samą zasadę działania okna realnie nie ma co sp... w profilu - to będzie w mej ocenie strzał w dziesiątkę - zniknie podstawowe ograniczenie - grubość pakietu szyb
Jeśli powierzchnia szyb jest duża - nie ma aż takiego znaczenia ilośc komór i opór cieplny profila - czyli CT70 CAVA
jeśli odwrotnie - Si82

A najlepiej gdybyś znał założenia architekta co do Uw i w tym się zmieścić :)

bluenet
10-09-2012, 09:35
Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.


135702

tomekwa
10-09-2012, 15:16
Duże powierzchnie szklane :). Budynek wg opisu na Uw 0,7.

finlandia
10-09-2012, 16:31
Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.


135702

Chyba mi się wyświetla inny rysunek, bo widzę tylko jedno okno 150x150..
Bluenet ,
Twoje pytanie powinbo być raczej skierowane do architekta. U nas usłyszysz czy masz dobrze zaplanowane wielkości otworów czy rozwiązania okien. Ja wcale nie widzę by były tu jakieś wielkie otwory. Owszem - spore, ale jak najbardziej w granicach rozsądku. Konkretnych marek od nas raczej nie usłyszysz - namawiając wprost na swojego dostawcę straciłbym wiarygodność.. a sądzę że koledzy czują się podobnie związani.. Oczywiście - bliskich nam producentów pewnie traktujemy lepiej, ale nie w kategoriach "jedyny idealny".

witek86
10-09-2012, 16:41
Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.


135702
jeśli ten domek ma piętro to robiliśmy chyba ten projekt albo bardzo podobny tam klient w garażu wstawił luksfery (osobiście nie znoszę)
a tak to wszystko masz "normalnie"

Charlie
10-09-2012, 16:53
[QUOTE=finlandia;5529781]...QUOTE]

Finlandia - stawka VAT na serwisowanie stolarki otworowej wynosi 23% :)

finlandia
10-09-2012, 18:12
a dzięki :) tak też liczę, ale że ja jestem frontem do klienta.. to czemu nie pomóc i nie zapytać.
Ps. Dla niewtajemniczonych - pytanie było zadane zupełnie w innym miejscu :)

jareko
10-09-2012, 18:19
będąc frontem do klienta ewentualnie ty po d... dostaniesz a nie klient
Wystarczy, że klient zażyczy sobie byś na fakturze miał pozycje "okna" i już MUSISZ wystawić 23% VAT a nie usługę na 8%
Kolejnym błędem, nagminnie popełnianym przez tych "frontem do klienta" jest zaniżanie VAT-u tam gdzie nie można tego uczynić - np. moskitiery czy roletki materiałowe czy żaluzje - to wszystko zgodnie z prawem powinno mieć 23% VAT a nie 8 jak czasem się spotyka - współczuje późniejszego zwracania VAT-u tym którzy chcieli być tańsi od konkurencji, a o tych co robią beż żadnego kwitu to już nie współczuję :)

bluenet
10-09-2012, 18:46
jeśli ten domek ma piętro to robiliśmy chyba ten projekt albo bardzo podobny tam klient w garażu wstawił luksfery (osobiście nie znoszę)
a tak to wszystko masz "normalnie"

rzeczywiście ma piętro i nie robiliśmy wspólnie tego domku. jedno co nas łączy to, że też nie znoszę luksferów

BTW. dziękuję za chęci

Charlie
10-09-2012, 21:17
Ponawiam prośbę o ocenę rozmieszczenia okien w moim domu oraz proszę o ewentualne zmiany i podpowiedź jakiego typu oraz jakiej marki okna byście zastosowali. Dziękuję.


135702

...tak na szybko to nie podoba mi się strefa werandy:
1. słup zastawia widok od wenątrz
2. na werandę wyjście jest via kuchnia - bez sensu

Taki projekt powinien mieć naniesioną strzałę północy - nie wiadomo na jakie strony Świata wychodzą Ci okna i drzwi.

bluenet
10-09-2012, 22:24
...tak na szybko to nie podoba mi się strefa werandy:
1. słup zastawia widok od wenątrz

Taki projekt powinien mieć naniesioną strzałę północy - nie wiadomo na jakie strony Świata wychodzą Ci okna i drzwi.

dokładnie jak na obrazku. u góry jest północ


2. na werandę wyjście jest via kuchnia - bez sensu

a jak ma mieć skoro dalej jest ogród? gdzie ma być wyjście na taras? Poza tym co ma podtrzymywać ten podcień?


słup zastawia widok od wenątrz

z pewnością, ale po
1. dzięki niemu bryła budynku jest ciekawsza
2. odległośc między ścianą a słupem to ok 3 m, wystarczy chyba abym nie musiał ciągle patrzeć w słup? widok będzie z salonu i z kuchni.
3. jak wyżej. co zamiast słupa aby podtrzymać podcień?

Charlie
11-09-2012, 08:02
Ja cały czas piszę o swoich przemyśleniach.
Po co mi widok na ogród z kuchni jak salon jest dla mnie najważniejszy ?
Słup można zlikwidować ale na etapie projektowania - podciąg robi się mocniejszy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że tylko z kuchni będzie widok na ogródek.
Zlikwidował bym wyjście na werandę w tym miejscu domurowując 2 ściany do słupa i zrobił werandowe wyjście ale wąskie na prostej ścianie.
Werandę przeniósł bym na ścianę zachodnią od salonu.
Zyskuję dodatkową powierzchnię w strefie kuchni a nową werandę można wystylizować do tego stopnia żeby elewacja zyskiwała na estetyce.

Charlie
11-09-2012, 08:06
...poza tym w pomieszczeniu gospodarczymmasz okno zaprojektowane na przeciwko drzwi wejściowych - nie robi się w ten sposób. Przesunął bym drzwi albo okno poza ich wspólną oś. Powodem jest gra świateł - po przesunięciu otwory będą doświetlać większą powierzchnię pomieszczenia gospodarczego.

Charlie
11-09-2012, 08:10
jaki jest otwór na schody i ich wysokość ? wydaje się mocno mały. Poza tym schody z tzw. spocznikiem biegowym są trudne dla pokonania przez dzieci i starszych ludzi.

bluenet
11-09-2012, 08:14
Ja cały czas piszę o swoich przemyśleniach.
Po co mi widok na ogród z kuchni jak salon jest dla mnie najważniejszy ?
Jasne, tyle tylko, ze wtedy salon byłby od północy a kuchnia od południa. Nie wiem czy kuchnia od południa jest dobrym rozwiązaniem.


Słup można zlikwidować ale na etapie projektowania - podciąg robi się mocniejszy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że tylko z kuchni będzie widok na ogródek.

Z jadalni też będzie widok na ogródek. Nie wiem czy można zrobić mocniejszy podciąg. Architekt twierdzi, że tam słup musi być. Poza tym bardzo fajnie urozmaica bryłę budynku. Byłem w domach które mają podobne rozwiazania z mniejszymi oknami tarasowymi i nie widziałem aby ten słupek był wielką przeszkodą.


Zlikwidował bym wyjście na werandę w tym miejscu domurowując 2 ściany do słupa i zrobił werandowe wyjście ale wąskie na prostej ścianie.
Werandę przeniósł bym na ścianę zachodnią od salonu.
Zyskuję dodatkową powierzchnię w strefie kuchni a nową werandę można wystylizować do tego stopnia żeby elewacja zyskiwała na estetyce.

Po co tyle miejsca w strefie kuchni?

Charlie
11-09-2012, 08:14
...likwidując werandę w zaprojektowanym miejscu zyskuję jadalnię z kuchnią. W tej chwili jest jadalnia z salonem :(

Charlie
11-09-2012, 08:16
Jasne, tyle tylko, ze wtedy salon byłby od północy a kuchnia od południa. Nie wiem czy kuchnia od południa jest dobrym rozwiązaniem.


?

jak od południa - zostawiasz wszystko tak jak jest.

bluenet
11-09-2012, 08:16
...poza tym w pomieszczeniu gospodarczym masz okno zaprojektowane na przeciwko drzwi wejściowych - nie robi się w ten sposób. Przesunął bym drzwi albo okno poza ich wspólną oś. Powodem jest gra świateł - po przesunięciu otwory będą doświetlać większą powierzchnię pomieszczenia gospodarczego.

Nie bardzo rozumiem. Drzwi będą zamknięte zazwyczaj, pomieszczenie gospodarcze jest od północy. Czy chodzi Ci o to, że światło od zachodu będzie ogrzewało te drzwi?

Charlie
11-09-2012, 08:18
...architekt pitoli z tym słupem.
Konstruktor takie detale projektuje ale...trzeba mu zapłacić i tu się robi problem bo już nie jest tanio :)

bluenet
11-09-2012, 08:20
jaki jest otwór na schody i ich wysokość ? wydaje się mocno mały. Poza tym schody z tzw. spocznikiem biegowym są trudne dla pokonania przez dzieci i starszych ludzi.

Te schody są kompromisem. Nie wiem jaki jest ich rozmiar ale dowiem się

Charlie
11-09-2012, 08:21
Nie bardzo rozumiem. Drzwi będą zamknięte zazwyczaj, pomieszczenie gospodarcze jest od północy. Czy chodzi Ci o to, że światło od zachodu będzie ogrzewało te drzwi?

sorry nie zauważyłem, że to Drzwi - D6 przesuwasz w stosunku do D7 lub odwrotnie ale na tej samej elewacji. Chodzi o to żeby nie były w tej samej osi. Drzwi tego typu zrób przeszklone i nie dość, że będą udawały wejście do jakiegoś pokoju to będą światło dawały więcej.

Charlie
11-09-2012, 08:23
Te schody są kompromisem. Nie wiem jaki jest ich rozmiar ale dowiem się

...wbrew pozorom to wizytówka Twojego wnętrza - jak je zrobisz jak dla krasnoludków to cały design legnie w gruzach.

bluenet
11-09-2012, 08:24
sorry nie zauważyłem, że to Drzwi - D6 przesuwasz w stosunku do D7 lub odwrotnie ale na tej samej elewacji. Chodzi o to żeby nie były w tej samej osi. Drzwi tego typu zrób przeszklone i nie dość, że będą udawały wejście do jakiegoś pokoju to będą światło dawały więcej.

dobry pomysł. będzie jaśniej w pom. gospodarczym

bluenet
11-09-2012, 08:25
...wbrew pozorom to wizytówka Twojego wnętrza - jak je zrobisz jak dla krasnoludków to cały design legnie w gruzach.

wiem. budynek na potrzeby większej klatki schodowej został wydłużony o metr aby schody nie zaczynały się przy wiatrołapie. chciałem schody ze spocznikiem ale tak jak piszę, mogłyby zacząć się przy wyjściu z wiatrołapu. architekt twierdzi, że jeszcze popracuje nad schodami

bluenet
11-09-2012, 08:27
tak wygląda elewacja zachodnia

Charlie
11-09-2012, 09:05
tak wygląda elewacja zachodnia

:) likwidując ten nieszczęsny słup zrobił bym duuużą przesuwkę niskoprogową pod tymi dwoma oknami na piętrze + do tego duuużą werandę z markizą .
W mojej ocenie to słup sprawia wrażenie ciężkości a poza tym to przez to zaprojektowane okno werandowe za dużoświatła to nie będzie wpadać.

Słupy masz już od frontu i to pewnie dwa.

bluenet
11-09-2012, 09:38
:) likwidując ten nieszczęsny słup zrobił bym duuużą przesuwkę niskoprogową pod tymi dwoma oknami na piętrze + do tego duuużą werandę z markizą .
W mojej ocenie to słup sprawia wrażenie ciężkości a poza tym to przez to zaprojektowane okno werandowe za dużoświatła to nie będzie wpadać.

Słupy masz już od frontu i to pewnie dwa.

rozumiem Twoje dobre intencje ale ani weranda ani tym bardziej markiza nie podobają nam się. Taki słupek, wbrew temu co piszesz znakomicie się prezentuje i tworzy zwieńczenie budynku. Identyczny jest z przodu budynku, pojedynczy.

bluenet
11-09-2012, 09:40
Tutaj masz podobną koncepcję tyle, że podcień i okno są dużo mniejsze

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/opalek/327/elewacje

Charlie
11-09-2012, 13:18
...lubię proste bryły :)

dziubeek
12-09-2012, 00:59
Witam. Co sądzicie o oknach firmy Sonarol. Jestem na etapie wybierania okien do domku z projektu " Marysia" i teściu mnie namawia na te właśnie okna. Który profil lepszy "na 6 plus" czy "brugmann". Jeśli nie polecacie tych to komu można zaufać w okolicach wołomina?
ps. a może ktoś z maryśkowiczow sie wypowie
pozdrawiam Piotr

ponawiam zapytanie.

stary
12-09-2012, 08:11
Z tych dwóch zdecydowanie brugmann

bluenet
12-09-2012, 08:16
Które okna byście wybrali?:

Velux GGL 3073 78x140 czy
Fakro FTP-V 78 x 140

finlandia
12-09-2012, 10:38
ponawiam zapytanie.

Dziubek - z założenia nie ma okien stworzonych do konkretnego projektu. Generalnie też Sonarol to firma walcząca na rynku najtańszych okien.

Brass
12-09-2012, 13:13
Które okna byście wybrali?:

Velux GGL 3073 78x140 czy
Fakro FTP-V 78 x 140

Kup Fakro, wspieraj polskich producentów.

Marcin&Monia
12-09-2012, 15:56
Proszę o poradę co sądzicie o oknach "aluplast"?pozdrawiam!

finlandia
12-09-2012, 18:12
A kto miałby wyprodukować te okna z profili aluplast?, tzn oferte jakiego Producenta macie?

Charlie
13-09-2012, 10:01
ALUPLAST to jest profil, z którego wykonuje się okna czy drzwi PVC. Producent okien kupuje profil, tnie go pod zadany wymiar okna, wsadza w jego środek wzmocnienie stalowe uprzednio je przycinając i zgrzewa na rogach. Później okuwa okuciami i szkli szybą a na koniec montuje w ościeżu elewacji u Klienta.

Dlatego musisz podać NAZWĘ PRODUCENTA OKIEN żeby coś powiedzieć na temat jego jakości wyrobów.
ALUPLAST to system ze średniej pólki cenowej na dzień dzisiejszy. Aczkolwiek swego czasu był najtańszym systemem profili okienno drzwiowych z PVC.

jareko
13-09-2012, 10:15
ALUPLAST to jest profil, z którego wykonuje się okna czy drzwi PVC. Producent okien kupuje profil, tnie go pod zadany wymiar okna, wsadza w jego środek wzmocnienie stalowe uprzednio je przycinając i zgrzewa na rogach. Później okuwa okuciami i szkli szybą a na koniec montuje w ościeżu elewacji u Klienta.....Albo i nie wsadza, bo to nie dość że kosztuje to jeszcze waży ;) a po co się wysilać przy noszeniu ;)

Pięknie Charli opisał proces produkcyjny - i tu jest sedno sprawy, czym okna, nawet na tym samym profilu, mogą się różnić między sobą w zależności od tego z jakiej fabryki wyszły. I niestety, jakość finalna wielokrotnie ma odbicie w cenie zakupu

Spawos
14-09-2012, 10:02
Witam czy ktos jest moze posiadaczem cieplej ramki w oknach bo mam dylemat czy doplacic 1400zl za ciepla ramke do okien czy lepiej te $$ przeznaczyc na inny cel budowlany ? okna 3 szyby Ug 0,5 bo czytam ale sam juz nie wiem czy to wartej tej ceny

hary2006
14-09-2012, 10:15
mam ciepłą ramkę, ale w 16 oknach Brugmana dopłaciłem za nią razem z mosiężnymi klamkami chyba cos koło 500 zł więc te 1400 to jakis kosmos

tomek.w75
14-09-2012, 10:57
Proszę o poradę co sądzicie o oknach "aluplast"?pozdrawiam!

witam .

Dokładnie , na aluplaście pracuje wiele firm zajmujących się sprzedarzą okien PCV.
z firmami z którymi ja się spotkałem to Aluplast na okuciu roto - z fabryki Oknohit , i na okiuciach maco z Eko okna z RAciborza.

Wiem że kluczową sprawą są okucia w oknach np przy większych konstrukcjach aby sprwaowały się nienagannie przez lata , także ja wybrałem te na okuciach roto , te same okucia stosuje wiele fabryk które sprzedają systemy Veka.

finlandia
14-09-2012, 11:04
Ciepła ramka w trzyszybówce ? Wg mnie to kpina z ludzi, że jej nie ma w standardzie, a takie okna notorycznie widzę ostatnio z Oknoplastu. Trzyszybowe Platinium, a ramka aluminiowa... brrrrr!
Takie mydlenie oczu, że damy super szybę w fajnej cenie, ale za ten mały dodatek to już zapłać. Zupełnie jakby ktoś sprzedawał ciepłe buty, ale za dobre, odpowiednie do standardu wkładki do nich kazał sobie dodatkowo płacić.

Ciepła ramka swisspacer w moim cenniku kto koszt ok 15zł / m2/ W szybie dwukomorowej liczy się ją podwójnie, więc ok 30zł. Wychodzi mi że masz albo bardzo duży dom - ok 40-50m2 okien, albo chcą za tą ramkę z Ciebie zedrzeć.

witek86
14-09-2012, 11:31
ciepła ramka za dopłatą? warto zapytać czy profile bazowe mają ,pod-parapetowe i czy pomiędzy szybami będzie gaz :)
Często takie wyceny widzę i jak tu klient ma porównać ?
Później jest przy podpisaniu umowy a ciepła ramka ma być?a no to plus 1400zł a listwa a no to 500 i już człowiek widzi że jednak nie było szału na ale jak już jestem ...

Spawos
14-09-2012, 12:30
mam 35m2 okien + - 1m2 wiec chyba sie zdecyduje bo mam czas do dzisaj

finlandia
14-09-2012, 13:38
więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..

Samar
14-09-2012, 15:59
więc wychodzi niecałe 20zł/m2 pojedyńczej ramki - jeśli przed rabatami rzędu 35% to cena normalna. Ale zgadzam się - owe 1400zł to dla jednych majątek przez który wybierają tańszą ofertę.. a potem żal, że na szybach wychodzi wilgoć..
Jak będzie miał problem z wilgocią w domu to i ciepła ramka mu nie pomoże . Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . Przerabiałam na własnej skórze klienta, który zakupił u nas kilka lat temu okna z ciepłymi ramkami . W dwóch pomieszczeniach szyby miał mokre w pozostałych suche . Oczywiście zgłosił reklamacje . za żadne skarby nie chciał sie nam dać przekonać,że problem leży po jego stronie . Ostatecznie poddał się kiedy złożył mu wizytę fachowiec od szyb z profesjonalnym higrometrem i pomierzył wilgoć we wszystkich pomieszczeniach . Od tego czasu uczciwie tłumaczę klientom aby nie spodziewali się po tej ramce cudów i nie wnosili pretensji . Znany jest mi też przypadek klientki, która zakupiła uznanej jeszcze do niedawna na tym forum firmy z pakietami trzyszybowymi i ciepłymi ramkami, a podczas dużych mrozów w przeciętnie dogrzewanych pomieszczeniach miała lód od strony mieszkania . Według mnie dopłacać 1400 złotych za ciepłą ramkę nie ma sensu .

Charlie
14-09-2012, 18:26
...co do ciepłej ramki to proponuję wrócić do postów z okresu zimowego :)
Przy ciepłej ramce nie ma mowy o lodzie na szybie czy ramiaku pod warunkiem, że profil pvc się nie powykrzywiał a okucia są dobrze wyregulowane. Tak samo jak ciepła ramka nie jest antidotum na wysoką wilgoć w mieszkaniu, której przyczyną jest zwykle brak nawiewników. Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.
Nie znasz się SAMAR, nie rozumiesz zjawisk fizycznych na poziomie gimnazjum i przez to współczuję Twoim Klientom !!!

IVO333
14-09-2012, 18:55
Lód powstaje w momencie kiedy zimne powietrze wchodzi do wnętrza ogrzanego pomieszczenia.

Wtedy pojawia się na ościeżnicy i uszczelce w miejscu które jest nieszczelne. lód na krawędzi szyby to inna bajka i przy swisspacerze naprawdę trzeba się postarać żeby się pojawił. Przy aluminiowej w pakiecie 2-szybowym pojawia się przy około -28 na zewnątrz i kilkunastu wewnątrz , przy swiss to chyba na Syberii albo w nieogrzewanym pomieszczeniu.

jareko
14-09-2012, 19:07
....Ciepła ramka ogranicza roszenie względem ramki aluminiowej o niewiele więcej niż 10% . ... .
Ktoś kto sprzedaję tylko cenę a nie rozwiązania dobre dla klienta będzie takie bzdury wypisywał i szerzył herezje - podobnie jak wmawianie ludziom że ramka ze stali szlachetnej jest ciepła - kolejna bzdura jakich mało
Ciepła ramka nie zlikwiduję roszenia szyb jak ktoś z pokoju zrobi tropikalny las z 99% wilgotnością, na to to nic nie pomoże poza wentylacją, natomiast przy takich samych wartościach temperatur podnosi stopień nawilgocenia powietrza w granice realnie trudne do osiągnięcia w normalnej eksploatacji chałupy.
Pomijam już inna kwestię, podnosi wartość Uw okna, niewiele ale jednak i wpływ PSI na Uw jest tym większy im więcej jest szybek w okienku :)

finlandia
14-09-2012, 19:08
Więc by ostre słowa Charliego nie kaleczyły tak bardzo, to może wniosek jest taki, że to słabo ogrzewane pomieszczenie to było tak z pewnie +10st?
Wtedy to może dziać się wiele rzeczy, nie tylko lood :)
Nie mniej - ja jestem zwolennikiem ciepłej rami i bardzo szczerze ją polecam (jeśli nie ma jej w standardzie).

Charlie
14-09-2012, 20:05
Panowie, zima ma być sroga i długa. Także wszyscy apolegoci PVC niech przygotują czułe miejsca bo będę jak co zimę ... . :)

Charlie
14-09-2012, 20:46
popatrzcie sobie na cyfry za oceanem :)
http://www.homedepot.com/Building-Materials-Concrete-Cement-Masonry-Glass-Blocks-Accessories/h_d1/N-as84Z5yc1v/h_d2/Navigation?langId=-1&storeId=10051&catalogId=10053&searchNav=true

jareko
14-09-2012, 20:59
a o co Tobie chodzi Charlie? Ceny jak ceny, względem ich zarobków podobne jak nasze ;)
Nasze okna po przekroczeniu granicy zyskują na wartości co najmniej drugie tyle - jak zazdroszczę tym co na zachód bliżej mają ;)

mb1808
14-09-2012, 22:14
Witajcie.
Może pomożecie w wyborze.
Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
Które okna wybrać? które lepsze?

Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?
Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

Proszę pomóżcie.

Charlie
14-09-2012, 23:42
Witajcie.
Może pomożecie w wyborze.
Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
Które okna wybrać? które lepsze?

Czy OknoPlus dzięki zastosowaniu wyplenienia TOPTHERMO – tj. zbrojenia stalowego wyizolowanego pianką poliuretanową, podkładu termoizolacyjnego wokół szyby, oraz wyizolowania styku ramy z murem - uzyskał bardzo wysoki współczynniki izolacyjności termicznej. Okno referencyjne ma współczynnik izolacji cielnej dla całego okna = 0,6 W/m2K!!! - czy jest to prawdą w jakiś sposób potwierdzoną czy tylko zabiegmarketingowy dla takich laików jak ja?
Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

Proszę pomóżcie.

...0,6 to bardzo dobry współczynnik. Pytałeś o cenę tego okna referencyjnego - jeśli tak to zapodaj :)

ClNEK
15-09-2012, 10:18
Ciekawe ile dokładnie ten współczynnik wynosi, czy nie jest to przypadkiem 0,69

ClNEK
15-09-2012, 10:34
Witajcie.
Może pomożecie w wyborze.
Wpodobnych cenach mam oferty z Oknoplusa TopThermo na profilu Brugmana i ofetę z Olbudu na SI82 na Schuco.
Które okna wybrać? które lepsze?

Jak wygląda ta izolacyjność dla okien z pakietem 3 szybowym dla Schuco?

Proszę pomóżcie.

Co do izolacyjności Schuco to są lepsi ale różnice są w setnych po przecinku i większego znaczenia już nie mają

Co do Oknoplusa to się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia ale co do Olbudu to jest to mały, lokalny producent z dużymi problemami finansowymi. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoja gwarancja na okna za nie długo była tylko fikcją to nie polecam.

surfi
15-09-2012, 19:49
Ciepła ramka w trzyszybówce ? Wg mnie to kpina z ludzi, że jej nie ma w standardzie...
Czemu kpina? Zależy w jakiej cenie jest ta 3sz, jakie to szyby.
Ramki też są, jak to zauważył Jareko mniej i bardziej ciepłe.
Że o gorących już nie wspomnę...

jareko
15-09-2012, 21:36
na opak interpretujesz me słowa - oddziel marketing i wypisywanie bzdur od prawdziwej wartości PSI
W dzisiejszych czasach szyby 1,0 i aluminiowa ramka to przeżytek i kpina z postępu oraz strach, strach tych co sprzedają okna, strach przed uświadomieniem klientowi CO DAJE trzecia szyba i ciepła ramka - ale by się nie bać trzeba MIEĆ wiedzę iumieć ją "sprzedać"

Charlie
15-09-2012, 22:21
...zwykle jest tak, że różne dopłaty za okienne opcje są wysokie przy niskich cenach okien-golasów.
Tam gdzie są wyższe ceny te dopłaty już nie są aż takich wysokich lotów.
Piszę, że zwykle tak jest bo są takie firmy jak Internorm gdzie wszystko jest z wysokiego C :)

I tak wskaźnikiem jest średnia cena sprzedaży i zakupów m2 okna.

Annula
16-09-2012, 12:08
Witam
Proszę o opinię nt okien firmy Oknoplast Winergetic Premium oraz Platinium Evolution2 (jakość, codzienne użytkowanie, energooszczędność)
Dziękuję

herbol
16-09-2012, 15:23
Szanowni forumowicze... mam dylemat co wybrać. Dostawca okien proponuje mi okna na bazie profili Rehau Geneo lub aluminiowe na bazie profili Aluprof MB-70HI, oba okna wyposażone w pakiet trzyszybowy... osobiiście wole aluminiowe (bardzie pasują do mojego projektu), natomiast dostawca namawia na Geneo, bo to jakiś profil z kosmosu... I teraz pytanie, czy te Geneo to naprawdę taka przepaść w stosunku do MB-70HI?|
Dzięki z góry za każdy komentarz i argument...

T12345T
16-09-2012, 18:41
Szanowni forumowicze... mam dylemat co wybrać. Dostawca okien proponuje mi okna na bazie profili Rehau Geneo lub aluminiowe na bazie profili Aluprof MB-70HI, oba okna wyposażone w pakiet trzyszybowy... osobiiście wole aluminiowe (bardzie pasują do mojego projektu), natomiast dostawca namawia na Geneo, bo to jakiś profil z kosmosu... I teraz pytanie, czy te Geneo to naprawdę taka przepaść w stosunku do MB-70HI?|
Dzięki z góry za każdy komentarz i argument...

Geneo z kosmosu nie jest, ale wartość współczynnika przenikania ciepła kształtownika Geneo (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/rehau-geneo-okienna-multiwitamina-klasy-md.php) zaczyna się tam gdzie kończy się dla MB 70HI. Jeśli aluminium bardziej pasuje Tobie do projektu, to wybierz okna PVC z nakładkami aluminiowymi. Mistrzostwo świata w tej konkurencji prezentuje przywołany nieco wcześniej przez Charlie'go Internorm. Będzie ciepło i aluminiowo. Ot taki kompromis:-).

jareko
16-09-2012, 20:20
Hmmmm.... powiem szczerze, po ostatnim montażu... raczej odradzam Geneo do montażu w warstwie ocieplenia tym ekipom, które nie maja w nim doświadczenia i sztywno trzyma się zaleceń rozmieszczenia kotew - nie sprawdza się, trzeba dać więcej punktów mocowania tym samym cena montażu jest wyższa od "normalnej" - poza tym, nie pojmuję, jak można taki bajzel robić. Jedne ze wzmocnieniem, inne bez, tak naprawdę profil jak każdy do domów pasywnych nie przystosowany do wymysłów naszych architektów

plusfoto
16-09-2012, 20:49
Widzę że jareko z nudów stronę przerabia:)
A co do konkretów czy jest sens zrobić okno niepodzielne, uchylne dołem (nie górą) i czy w ogóle jest to technicznie możliwe nie pociągając za sobą jakiś niebotycznych kosztów o rozmiarach 220 cm/150cm czy lepiej zrobić dwudzielne uchylno-otwierane.

ringring6733
16-09-2012, 20:54
Ja do swojego domu założyłem okna z Oknoplast Thermic system trzy szybowy. Na razie okna sprawują się dobrze chociaż do dopiero ich pierwszy sezon. Zobaczymy jak będzie zimą. Co do montarzu okien nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Ekipa wykonała wszystko perfekcyjnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że drzwi przesuwne w wersji trzyszybowej i THERMIC są bardzo ciężkie i trudno się je otwiera.

jareko
16-09-2012, 21:00
...że drzwi przesuwne w wersji trzyszybowej i THERMIC są bardzo ciężkie i trudno się je otwiera.
Masz na myśli rozwiązanie uchylno-przesuwne? Takie gdzie trzeba najpierw wysunąć skrzydło z ościeżnicy i dopiero później przesunąć (PSK czy HKS)

plusfoto - to nie z nudów, zachciało mi się zaktualizować stronę w nowym kreatorze i... i wcięło mi kilka galerii zdjęć pozostawiając tylko miniaturki - zanim znajdę zarchiwizowaną gdzieś w pracy galerię zdjęć....trochę czasu upłynie

IVO333
16-09-2012, 22:16
Widzę że jareko z nudów stronę przerabia:)
A co do konkretów czy jest sens zrobić okno niepodzielne, uchylne dołem (nie górą) i czy w ogóle jest to technicznie możliwe nie pociągając za sobą jakiś niebotycznych kosztów o rozmiarach 220 cm/150cm czy lepiej zrobić dwudzielne uchylno-otwierane.
W takim rozmiarze niewykonalne. Nie mam pod ręką katalogów okuciowców ale duużo mniejsze można zrobić w wersji uchylnej od dołu.

herbol
16-09-2012, 22:18
Geneo z kosmosu nie jest, ale wartość współczynnika przenikania ciepła kształtownika Geneo (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/rehau-geneo-okienna-multiwitamina-klasy-md.php) zaczyna się tam gdzie kończy się dla MB 70HI. Jeśli aluminium bardziej pasuje Tobie do projektu, to wybierz okna PVC z nakładkami aluminiowymi.

Bardziej niż o współczynnik przenikania (bo te info jest ogólnie dostępne) chodzi mi o to, jak te okna będą się spisywały po kilku latach... alu ma dla mnie tą przewagę, że ramy są cieńsze niż w pcv i bardziej kanciaste (co akurat uważam za zaletę), ale dużo się naczytałem opowieści zarówno o tym, jak się krzywią pcv po kilku latach, jak również o "pracy" aluminium i późniejszych ich nieszczelnościach, itd... ani jedne, ani drugie nie są tanie i chciałbym żyć w świadomości, że wybór był trafiony:)

Charlie
17-09-2012, 00:16
Bardziej niż o współczynnik przenikania (bo te info jest ogólnie dostępne) chodzi mi o to, jak te okna będą się spisywały po kilku latach... alu ma dla mnie tą przewagę, że ramy są cieńsze niż w pcv i bardziej kanciaste (co akurat uważam za zaletę), ale dużo się naczytałem opowieści zarówno o tym, jak się krzywią pcv po kilku latach, jak również o "pracy" aluminium i późniejszych ich nieszczelnościach, itd... ani jedne, ani drugie nie są tanie i chciałbym żyć w świadomości, że wybór był trafiony:)

...trzeba przyznać, że okna aluminiowe są najtrwalsze + prawie bezobsługowe ( szczególnie te polakierowane nanofarbami - samooczyszczające się ).
Ale jeśli masz kasę to wal po okna ze stali kwasoodpornej ( klasa AISI 316 ). To w tej chwili jest hit na Zachodzie wśród Klientów z zasobnym portfelem ).
Tak na marginesie to stal jest cieplejsza niż aluminium :)

herbol
17-09-2012, 06:45
Kwestia okien to u mnie temat bardziej zawiły i tak naprawdę do wyboru mam tylko te dwe opcje: albo Geneo, albo Aluprof... coś trzeba wybrać...

witek86
17-09-2012, 11:08
zazdroszczę tym co na zachód bliżej mają ;)
Nie dziękujemy:)

daniel5
17-09-2012, 15:24
Witam!
Mam kilka pytań do ekspertów odnosnie prawidłowego montażu parapetów zewnetrznych wykonanych z blachy (okna plastikowe, ściana 2 warstwowa, okna zamocowane na krawędzi ściany nośnej):
1 Czy parapet nalezy przykręcic na wkrety do listwy podparapetowej?
2 Jak najlepiej połaczyć parapety wchodzące w skład wykuszu o kacie 135* (rąbek, zakładka) ?
3 Jak najestetyczniej i praktycznie zakończyć parapet pod oknem któro sąsiaduje z drzwiami balkonowymi?
4 Czy parapety nie mające kontaktu na jednym z końców ze ścianą (np. wykusz, lub połaczenie okna z drzwiami balkonowymi) wymagaja jakiegoś dodatkowego mocowania, czy wystarczy je tylko przykleić na pianę montażową do warstwy docieplenia?

witek86
17-09-2012, 18:51
jak byś był moim klientem to zapytał bym czy to musi być blacha?

Charlie
17-09-2012, 20:24
najnowszy design - polecam :)

http://www.carlogianferro.com/gypsyinteriors/index.htm

plusfoto
17-09-2012, 21:00
Jak długo trzeba czekać na odszkodowanie?
Koleś równo jedzie po wszystkich wątkach a admin śpi.

O przepraszam nie śpi już ma banana:wave:

IVO333
18-09-2012, 07:38
najnowszy design - polecam :)

http://www.carlogianferro.com/gypsyinteriors/index.htm

Na fotce nr 2 jesteś Ty?

daniel5
18-09-2012, 09:09
jak byś był moim klientem to zapytał bym czy to musi być blacha?
Skoro na dachu jest blacha, to nie widzę powodu aby na parapecie było co innego :rolleyes:
Nie zaproponujesz mi chyba papapetów plastikowych. Płytki klinkierowe albo parapety klinkierowe też nie za bardzo się sprawdzają, bo w wyniku róznic w rozszeżalności materiałów po jakimś czasie dochodzi do zozszczelnienia połączenia okna z parapetem - na chyba, że Masz jakiś "patent" na wykonanie tego połączenia.

plusfoto
18-09-2012, 09:27
Skoro na dachu jest blacha, to nie widzę powodu aby na parapecie było co innego :rolleyes:
Nie zaproponujesz mi chyba papapetów plastikowych. Płytki klinkierowe albo parapety klinkierowe też nie za bardzo się sprawdzają, bo w wyniku róznic w rozszeżalności materiałów po jakimś czasie dochodzi do zozszczelnienia połączenia okna z parapetem - na chyba, że Masz jakiś "patent" na wykonanie tego połączenia.
A czy przy blaszanym parapecie i plastikowym oknie tych różnic brak?

daniel5
18-09-2012, 14:56
A czy przy blaszanym parapecie i plastikowym oknie tych różnic brak?
Róznice w rozszeżalności cieplnej też są, ale blaszany parapet jest wygiety do góry i włozony we wręb okna, natomiast klinkierowe (przynajmniej te jakie ja widziałem) są płaskie co drastycznie zwieksza prawdopodobieństwo zaciekania w przypadku nieszczelności.

daniel5
18-09-2012, 14:58
Ktos może coś mi podpowiedzieć w kwesti zadanuch pytań, czy sa zbyt trudne a może banalne?
1 Czy parapet nalezy przykręcic na wkrety do listwy podparapetowej?
2 Jak najlepiej połaczyć parapety wchodzące w skład wykuszu o kacie 135* (rąbek, zakładka) ?
3 Jak najestetyczniej i praktycznie zakończyć parapet pod oknem któro sąsiaduje z drzwiami balkonowymi?
4 Czy parapety nie mające kontaktu na jednym z końców ze ścianą (np. wykusz, lub połaczenie okna z drzwiami balkonowymi) wymagaja jakiegoś dodatkowego mocowania, czy wystarczy je tylko przykleić na pianę montażową do warstwy docieplenia?

witek86
18-09-2012, 15:43
Ktos może coś mi podpowiedzieć w kwesti zadanuch pytań, czy sa zbyt trudne a może banalne?
1 Czy parapet nalezy przykręcic na wkrety do listwy podparapetowej?
2 Jak najlepiej połaczyć parapety wchodzące w skład wykuszu o kacie 135* (rąbek, zakładka) ?
3 Jak najestetyczniej i praktycznie zakończyć parapet pod oknem któro sąsiaduje z drzwiami balkonowymi?
4 Czy parapety nie mające kontaktu na jednym z końców ze ścianą (np. wykusz, lub połaczenie okna z drzwiami balkonowymi) wymagaja jakiegoś dodatkowego mocowania, czy wystarczy je tylko przykleić na pianę montażową do warstwy docieplenia?

zaproponował bym ci granit!
ad1parapety mają specjalne zakończenie które wchodzi we wrąb w profilu PCV
ad 2 nie mam pojęcia
ad3 chodzi ci o zestaw balkonowy? parapety powinny mieć specjalne boczki
ad4 wystarczy dobrze zapianować

MMichal
18-09-2012, 16:53
Witam


zaproponował bym ci granit!


hehe za 1 razem przeczytałem GRANAT :)

witak86 - napisał już sporo ja tylko dopowiem

ad1 jeżeli tak zamontujesz parapet to zupełnie niepotrzebnie powstanie szpara pomiędzy parapetem a profilem i dodatkowo tak głęboko wstawiony parapet "zabierze" miejsce na piankę.
ad2 są łączniki, niestety u nas stosowane sporadycznie

Pozdrawiam

daniel5
19-09-2012, 13:59
zaproponował bym ci granit!
Niestety na taki luksus to mnie nie stać, zwłaszcza, że mam 17 parapetów o łacznej długości ponad 21m.

witek86
19-09-2012, 15:21
Niestety na taki luksus to mnie nie stać, zwłaszcza, że mam 17 parapetów o łacznej długości ponad 21m.

i tu padło by pytanie czy budujesz dla siebie czy dla kogoś:)
oczywiście zawsze można mówić że tak można patrzeć ze wszystkim ale parapetów raczej przez x lat nie będziesz zmieniał
jak mielibyśmy szukać kosztów to granit 2cm grubość i np "sól pieprz" i nie proponuje go tylko dlatego że to najtańszy kamień ale mamy klientów którzy mają okna w orzechu i właśnie taki granit na zewnątrz .oczywiście wybierając w salonie sami powiedzieli że takiego by w życiu nie wybrali jak by nie widzieli gdzieś już gotowego domku w takim waśnie układzie.a zawsze to będzie o niebo ładniej od stalowych

daniel5
20-09-2012, 12:47
i tu padło by pytanie czy budujesz dla siebie czy dla kogoś:)
Buduje dla siebie.
Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

MMichal
20-09-2012, 13:15
Witam


Buduje dla siebie.
Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

myślę, że witkowi86 chodziło o ESTETYKĘ takich parapetów a nie o ich trwałość

tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę :)

Pozdrawiam

witek86
20-09-2012, 14:50
Buduje dla siebie.
Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

michał dobrze zrozumiał o co mi chodziło:)
cenny granitów zależą od wybranego kamienia może być 200zł a może być i 2 tys

daniel5
21-09-2012, 08:48
Witam




tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę :)

Pozdrawiam

Ja myślę, że 20 lat to spokojnie one wytrzymają, bo w domu w którym obecnie mieszkam ponad 9 lat temu wymieniałem okna a przy okazji parapety i jak na razie na parapetach nie widać żadnych niepokojących objawów. Parapety były wykonane z blachy z huty Florjan a więc balacha nie była z górnej pułki.

witek86
21-09-2012, 10:46
a granit myślisz padnie? wszystko zależy od tego jak się o coś dba
no ale ok bo odchodzimy od tematu

pawko_
21-09-2012, 13:17
W mieszkaniu mam parapety PCV już od ponad 10 lat i są okej. Od granitu robią się zacieki na elewacji.

witek86
21-09-2012, 15:30
W mieszkaniu mam parapety PCV już od ponad 10 lat i są okej. Od granitu robią się zacieki na elewacji.

chcesz powiedzieć że granit puszcza kolor?

Charlie
21-09-2012, 18:23
Widziałem dzisiaj w Łodzi na Piotrkowskiej parapety stalowe w kolorze RAL 7014 po 14 latach urzytkowania - lakier odpadł plackami + powyginane od słońca. Akurat znam obiekt (Biała Fabryka ) gdzie okna były montowane z jedną z pierwszych szyb niskoemisyjnych z miękką powłoką :)

jareko
21-09-2012, 18:59
a u mojej mamy, na zwykłym parapecie z blachy ocynkowanej, jest jeszcze naklejona tapeta samoprzylepna (taka do oklejania drzwiczek czy czegokolwiek, kupioną jeszcze w Pewexie za bony Banku PKO SA czy jak on się nazywał - nie pamiętam już) jeszcze jak chodziłem do Liceum - czyli prawie 40 lat temu - i... i ciągle się trzyma :) nawet się nie pofałdowała - może dlatego, że to 9 piętro ? a może po prostu kiedyś inne materiały były ?

Charlie
21-09-2012, 21:35
....Jareko - znalazłem puszkę metalową po paprykarzu z lat 80-tych ubiegłego wieku - nie pytaj z jak grubej blachy :)

Dzisiejsze wyroby są tak odchudzone, że nie ma ...we wsi - żywotność musi być krótsza aby biznes się kręcił :)

MMichal
21-09-2012, 22:36
Witam


a może po prostu kiedyś inne materiały były ?

o tym właśnie mówię, zgadnijcie, które okna są w lepszym stanie zamontowane jakieś 18-20 lat temu podaj 3 komorowe na profilu Intertec czy 5 letni Trocal ?

Pozdrawiam

jareko
21-09-2012, 22:40
te 20 i więcej lat temu - oczywiście nie mówimy o błędach montażu

MMichal
21-09-2012, 22:46
Witam


te 20 i więcej lat temu - oczywiście nie mówimy o błędach montażu

jasno i wyraźnie MÓWIMY o PRODUKCIE

Pozdrawiam

finlandia
22-09-2012, 14:19
Petecki albo jak masz mniej pieniędzy Drutex

www.petecki.eu
www.drutex.pl

Wszystkie Dobroplasty, Oknoplasty, Hydropole i Rąbienie odradzam

EDIT:
Nie zauważyłem tego wcześniej, ale na stronie Drutexu pokazują na mapie, że mają salony na Grenlandii, na Syberii, na Saharze, ale nie w Europie zachodniej :D

Jesteś niekonsekwentny. Z jednej strony namawiasz na zakup od największych, a z drugiej mówisz "nie" dla dwóch z największych graczy na rynku.. ? To jak to jest?

Ps. A co do Twojego faworyta: dobrze pamiętam sytuacje z targów sprzed 14 lat z Łodzi. Miałem okazję "uścisnąć" tą dłoń. Ale za plecami jego człowiek westchnął: "u nas żaden pracownik nie będzie dobrze zarabiał dopóki szef się nie dorobi". To już się dorobił czy może w miarę jedzenia apetyt rośnie?

_FIX_
22-09-2012, 15:22
Petecki albo jak masz mniej pieniędzy Drutex
......

Wszystkie Dobroplasty, Oknoplasty, Hydropole i Rąbienie odradzam

..........:D

Odradzasz bo ? ..... Bo sprzedajesz te wcześniej wymienione.

P.S. Rąbień to już historia.

IVO333
22-09-2012, 17:43
Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.
Nie wiem co i od kogo usłyszałeś, czy o samych firmach, produktach, dealerach czy montażystach. Produktowo Drutowi daleko do Oknoplastu choć marketingowo oba się wygłupiają nieźle, Ty stawiasz Druta wyżej. Na jakiej podstawie?
Co do Peteckiego, mało się u nas widzi ich okien. Niedawno mierzyłem drzwi wejściowe do domu w którym wcześniej zamontowano Brugmana z tej firmy. Okna chyba OK ale montażyści a raczej efekty ich pracy i rady jakich udzielili właścicielowi stawiają ich w rzędzie największych baranów montażowych jakich znam. Za 2-3 lata dom będzie wielką antyreklamą bogu ducha winnej firmy. Ktoś kto będzie robił taki zwiad jak Ty Peteckiego postawi na końcu rankingu, a czy sprawiedliwie?

MMichal
22-09-2012, 18:11
Witam


Nie handluję oknami, budowałem dom i bardzo dokładnie zasięgnąłem języka na temat różnych firm i ogólnie branży budowlanej. To, co usłyszałem na temat tych czterech firm było wyjątkowo niepochlebne i ostatecznie wybrałem tę pierwszą. Drutex był moją drugą opcją, ale postanowiłem wydać więcej i dostać lepszy produkt.

Dobre, bardzo dobre, na podstawie tego co TY usłyszałeś doradzasz na forum, ok i tak można ale raczej bardzie uczciwie będzie napisać:
" JA kupiłem od Peteckiego i sobie chwalę!!!" i dołączysz jeszcze fotki - takie coś ma sens ale klasyfikacja producentów na podstawie podsłyszanych opinii ? - bez komentarza.


Pozdrawiam

witek86
22-09-2012, 18:21
a wieści mówią że przyszły rok będzie straszny

fenix2
23-09-2012, 08:21
a wieści mówią że przyszły rok będzie straszny

Dlaczego?

Brass
23-09-2012, 09:38
pierwszy rok po końcu świata zawsze jest straszny............

julo23
23-09-2012, 10:13
Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

witek86
23-09-2012, 13:07
Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

a ile masz kasy?
ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
ale że się tak nie stało :)...

witek86
23-09-2012, 13:08
Jakie okna wybrać ? Nie chodzi mi o firmę konkretnie ale o aktualne "bajery".
Co warto mieć ? Nie znam się i chciałem zaciągnąć waszej opinii.
Znajomi mają jakieś z blokadą, tj. można klamką zalokować żeby sie nie zamekały same, jakies z trzema szybami... itp.

Więc jakie polecacie, co warto mieć i troszkę dopłacić ?

Myśmy podnosili nadproża o 20cm juz na etapie murowania aby móc zamontować rolety nad oknami i takie okna będe potrzebował już z roletami.

a ile masz kasy?
ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
ale że się tak nie stało :)...

witek86
23-09-2012, 13:13
zmiana tematu
klient robił u nas wycenę (ogólnikowo okna pcv 3szyby antracyt w tym hs)i pyta czy nie chce go skroić itp zaproponowałem by udał się do innej firmy by miał porównanie niech powie jaki standard okien ma liczony itd
po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć:)

_FIX_
23-09-2012, 14:36
W drewnie HS może być sporo tańszy; prawdopodobnie drewno sosna; szyby pewnie U=1,0. I co ważne wielu producentów nie dolicza za malowanie na kolor RAL (cała paleta w jednej cenie)

surfi
23-09-2012, 16:03
4 tysie zakładam że to jakieś ca. 30% ceny ?
Nie wiem z jakiej sosny można wyrzeźbić taką cenę ?
FIX jakieś konkretne przykłady ?

julo23
23-09-2012, 21:22
a ile masz kasy?
ja jak bym wczoraj np zagrał w lotka i wygrał 30baniek to w nowym domu wstawiał bym okna na pilota
ale że się tak nie stało :)...

Kasa sie znajdzie ale nie chodzi mi o najdroższe, ale po prostu dobre.

Chodzi mi bardziej o to jakie są teraz standardy, jakie warto te okna teraz brać, znaczy z czym i jak.... Żeby jakiś lipnych nie kupić.
:yes:

finlandia
23-09-2012, 23:26
....
po jakimś czasie wraca i mówi że zaproponowano mu podobne okna o 4tys taniej tylko i tu uwagą hs będzie drewniany bo ich producent za dużo woła za hs i zrobią mu drewniany w antracycie i on jest 4tys tańszy hmm i co o tym myśleć:)
Wcale nie jestem zaskoczony. U mnie od dawna HS w drewnie są w znacznie niższej cenie niż w PCW (nawet do 30-40% taniej niż najczęściej spotykane ceny w plastik). A i swoją historię w drewnie HS mają na naszym rynku dłuższą.
I jeszcze Was zaskoczę - mam producenta, który ma HS w PCW jeszcze tańsze niż drewno.. i tu dopiero drapię się w głowę jak to możliwe.

witek86
24-09-2012, 07:40
Fin ok już nie licytując się (choć i tak uważam że tańsze drewno to dziwne:) ) powiedz jak widzisz takie zestawienie ?
brałeś kiedyś okna z pcv w antracycie np i do tego jedno tu akurat hs w drewnie?
Pytam bo mnie to ciekawi jak to by się zgrywało?

finlandia
24-09-2012, 08:20
Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.
Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

witek86
24-09-2012, 09:48
Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.
Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).

to nie chodzi o klienta bo on tylko powiedział że konkurencja zaproponowała mu coś takiego.dla mnie to od razu było śmieszne
bo albo wchodzimy w drewno na wszystkim i tu np rolet zewnętrznych z aluminiową prowadnicą w kolorze antracyt gładki również nie widzę to jeśli robimy pcv to też wszystko.
rozwala mnie takie zbieractwo hs z drewna bo taniej okna w kuchni pcv a w garażu z alu jeszcze a co :)
a miałem dobre zdanie o tej firmie ale widzę że idą w stronę aby sprzedać

finlandia
24-09-2012, 10:36
Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..

witek86
24-09-2012, 10:54
Ciężkie czasy, więc walczy się każdymi siłami. Do takich kwiatków dodaję jeszcze opcje " okna dwukolor, ale w garazu te dwa małe okienka to może by białe od wewnątrz i jak taniej to jeszcze z jakiejś jednej firmy.. Dla 200-300zł robi się takie "cuda"..

:)
rozumiem jak to klient chce tak szukać kosztów ale jak widzę wycenę gdzie miała być porównaniem firm i nagle z okna 2skrzydłowego robi się 1(bo taniej)
jak ze szkleń z imitacją skrzydła robi się szklenia w ramie (bo taniej) itd itd a już porównywanie rolet tam to można namieszać:)
A później się mówi klientowi że przecież Pan miał tak w wycenie a jak Pan tak miał to Pan tak chciał :)
:offtopic: aby zima w tym roku przyszła w styczniu:D

robercikzs
24-09-2012, 13:18
Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:
"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

jareko
24-09-2012, 13:42
a czy jednemu psu Burek na imię ? ;)
O ile dobrze pamiętam Jacek nie produkuje okien

surfi
24-09-2012, 13:48
Nie widze tego. Dla mnie to dziwactwo i jak Klient zaczyna iść w tym kierunku to go sobie odpuszczam.
Z drugiej strony HS i tak jest kompletnie inaczej wygladającym oknem. Pozostaje tylkp kolor zgrac (a to niewielka szansa, bo drewno w zaleznosci od swiatla bedzie przybieralo rozny wyglad).
Prowokacyjnie powiem - elastyczność to cecha przedsiębiorcy skutecznego.
Przykład FINa z kolorem 1-str do garażu to jeden z aspektów myślenia pragmatycznego. Pamiętajcie, że zaakceptowanie wyższej ceny za pozornie "podobny" produkt wymaga często przełamania u inwestora postawy z którą przyszedł, jego wzorców oceny. Niby śmieszne zabiegi za te parę stów to nic innego jak psychologia. Wyśmiewanie ich tu na forum jest bez sensu. Przychodzi do Was człowiek nie księgowy. Każda zmiana oferty, dopóki jest jej świadomy i ją akceptuje - jest OK. A jeśli pomaga w podjęciu poważniejszych decyzji - jest to juz BIG-OK.
Poza tym równie dobrze można stawiać inną tezę - upieranie się że "wszystko z PVC albo śmierć" jest idiotyczne.
Podam przykład.
Klient zdecydowany na moje okna z PCV napotkał problem, bo patio było poza zakresem gabarytowym. Z oferty którą mu polecałem mogłem wykonać to samo patio w Meranti. Więc dopracowaliśmy kolor i mam zadowolonego Klienta od 4 lat. Na pytanie jak odczuwają różnicę w wyglądzie (6 okien na elewacji) jego żona odpowiedziała "sądzi Pan że gdyby była to przestali byśmy się cieszyć naszym nowym miejscem do życia ?".
Zatem uczmy się dojrzałego podejścia panowie, bo czasem sami możecie tworzyć sobie problemy, głównie mentalne.

Co innego cwaniactwo w rodzaju zmiany FF na FIB bez wzmianki o fakcie. Jednak w moim odczuciu oszukiwanie przez konkurencję Waszego Klienta jest jedynie mimowolnym pokreśleniem Waszej nieskazitelnej postawy ;)

witek86
24-09-2012, 13:51
Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:
"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

:wtf:hahaha:D
oznacza to że kielecki diler jezierskiego sprzedaje teraz heke!

jareko
24-09-2012, 13:57
Prowokacyjnie powiem - elastyczność to cecha przedsiębiorcy skutecznego. ...To żadna prowokacja - to podstawy skutecznej sprzedaży. Nawet gdy sami uważamy to za wydziwianie klient prawie zawsze ma rację, można go tylko przestrzec, nakierować a i tak ON decyduje.
Nie naśmiewam się z ludzi łysych (niestety sam już takim jestem) kolorowych etc dlaczego miałbym się naśmiewać z okien PVC w połączeniu z aluminium czy drewnem?
Inna sprawa, że kiepski ze mnie handlowiec gdyż nie mam i nie zamierzam mieć u siebie drewna ;)

finlandia
24-09-2012, 15:28
Na stronie Hekaplastu pojawiła się taka informacja:
"Firma markoweokna.eu Pana Jacka Jezierskiego dołączyła do grona partnerów handlowych grupy Amazing Windows."

Czy to oznacza, że hekaplast i Jezierski teraz to ta sama firma i jak zamówię okna Hekaplast, to mogę dostać Jezierskiego, czy Jezierski będzie tylko przedstawicielem handlowym?

Nie, na ile mi wiadomo firma Jacka poza zbieżnością nazwisk formalnie nie ma nic wspólnego z producentem Jezierski sp. zoo (poza tym, że też oferowali okna tej firmy). Skoro Jezierski otwiera gdzieś nowe salony, to stare mają prawo poczuć się zagrożone i rozszerzać/zmieniać ofertę (oby to był jedyny powód).

vip321
24-09-2012, 18:09
znacie takie profile Brügmann i firmę oknoplus. Co sądziecie o tym profilu i tym producencie ? Pozdrawiam

finlandia
24-09-2012, 18:22
znacie takie profile Brügmann i firmę oknoplus. Co sądziecie o tym profilu i tym producencie ? Pozdrawiam

Znamy. I chyba generalnie nie ma nich skarg. Jeśli Ci się podobają, akceptujesz cenę, to skup się na znalezieniu dobrego sprzedawcy ze sprawdzoną ekipą montażową.

Zuz-anna
24-09-2012, 20:02
A z tych w/w które są najcichsze? Mieszkam przy bardzooo ruchliwej ulicy .

_FIX_
25-09-2012, 00:11
4 tysie zakładam że to jakieś ca. 30% ceny ?
Nie wiem z jakiej sosny można wyrzeźbić taką cenę ?
FIX jakieś konkretne przykłady ?
Bez przykładów :) nie będę podawał producentów. Ale fin także potwierdził, że jest to możliwe podając przykład swoich dostawców.

finlandia
25-09-2012, 08:16
Nie ma sie co czarować - HS mają zupelnie inne profile, wymagają więcej stali, są stosunkowo sporadczyne (wobez tysiecy kilometrow standardowych profili) wiec są po prostu drozsze. W drewnie sie je "wystruga" z kilku sklejonych elementow, wiec nie trzeba inwestowac w bardzo drogie narzedzia w fabryce profili.

witek86
25-09-2012, 11:09
A z tych w/w które są najcichsze? Mieszkam przy bardzooo ruchliwej ulicy .

z których?

witek86
25-09-2012, 11:09
Nie ma sie co czarować - HS mają zupelnie inne profile, wymagają więcej stali, są stosunkowo sporadczyne (wobez tysiecy kilometrow standardowych profili) wiec są po prostu drozsze. W drewnie sie je "wystruga" z kilku sklejonych elementow, wiec nie trzeba inwestowac w bardzo drogie narzedzia w fabryce profili.

widziałem hs w drewnie dobrych firm ale ceny neie były niższe niż w pcv

finlandia
25-09-2012, 13:00
To zależy jak kto podchodzi do sprawy. Dla jednych to zwykłe okno i ileś tam metrów kwadratowych które trzeba wykonać. Dla innych to coś wyjątkowego, wykonują je ludzie "namaszczeni" którym się płaci specjalnie extra i z tej okazji Klient też może wydać więcej..
Tak w ogóle to mogę bez problemu zaoferować ładne, dobrze wykonane i wyposażone okno sosnowe 146x144 RU+RU za 950zł + montaż. Ile kosztuje dobre PCW w okleinie dwustronnej - 1000 - 1200zł ?

jareko
25-09-2012, 14:10
i znow pojawia sie cena jako kroterium wyboru - to zaczyna byc chore.

finlandia
25-09-2012, 15:11
i znow pojawia sie cena jako kroterium wyboru - to zaczyna byc chore.
Chore. Tak, zgadzma sie z Tobą. Chciałbym by Klienci wybierali produkt przez inne wartości niż tylko cena.
Wspomniałem o tym, bo w powszechnym przekonaniu Klientów drewno jest dwukrotnie droższe niż PCW i wielu na starcie je przez to przekreśla, a to nie jest prawdą.

os***ko
25-09-2012, 15:53
Zarejestrowałem sie tutaj aby przestrzec wszystkich przed zakupem okien Dako. Zostałem oszukany przez partnera handlowego Dako. Oczywiście fabryka zrzuca całą winę na firmę handlową. Czekam jeszcze, na jakąkolwiek wiadomość z Dako czy otrzymam jakąś pomoc. Ciekawy jestem czy w ogóle obchodzi ich to, że ich klient został oszukany. Będe tutaj pisał na tym forum jak najdłużej. Na tę chwilę mogę tylko przestrzec przed zamawianiem okien w Dako, sami przekierowali mnie do partnera handlowego, który oszukał mnie na 20 tys zł. Paradoksalnie zamówiłem okna z szybą P4 i złodzieje zdążyli mnie już okraść.

finlandia
25-09-2012, 19:04
Na razie to prezentujesz postawę "pieniacza" i z Twojego postu nie wynika nic więcej niż to, że Ty czujesz się oszukany. Nie podajesz żadnych faktów na podstawie których można by sobie wyrobić stanowisko, dlatego równie dobrze możesz być podstawioną konkurencją, a takie posty wg mnie należy od ręki kasować.

jareko
25-09-2012, 19:42
czyż nie zauważyłeś Fin, że pieniaczy jest coraz więcej ?

os***ko
25-09-2012, 20:39
Na razie to prezentujesz postawę "pieniacza" i z Twojego postu nie wynika nic więcej niż to, że Ty czujesz się oszukany. Nie podajesz żadnych faktów na podstawie których można by sobie wyrobić stanowisko, dlatego równie dobrze możesz być podstawioną konkurencją, a takie posty wg mnie należy od ręki kasować.
Posłuchaj, nie informuje tutaj wszystkich bez powodu. Wiem sam od producenta okien Dako, że jeszcze nie zdarzyła się firmie taka sytuacja. Na razie czekam czy producent zaoferuje jakąś pomoc.

os***ko
25-09-2012, 20:41
czyż nie zauważyłeś Fin, że pieniaczy jest coraz więcej ?

Bez powodu nie pisałbym tutaj. Podpisałem umowe z partnerem handlowym Dako, wpłaciłem 100% pieniędzy i nie mam ani okien ani pieniędzy. Jedyne co zrobiło Dako to to, że firma www.dwg-okna.pl nie jest już partnerem Dako.

MMichal
25-09-2012, 20:55
Witam


Bez powodu nie pisałbym tutaj. Podpisałem umowe z partnerem handlowym Dako, wpłaciłem 100% pieniędzy i nie mam ani okien ani pieniędzy. Jedyne co zrobiło Dako to to, że firma www.dwg-okna.pl nie jest już partnerem Dako.

jak na razie to oszukał cię PARTNER Dako a nie sam producent, poczekajmy jak sprawa się rozwinie, jak na razie to DWG Okna są "spalone".


Pozdrawiam

os***ko
25-09-2012, 21:01
Witam



jak na razie to oszukał cię PARTNER Dako a nie sam producent, poczekajmy jak sprawa się rozwinie, jak na razie to DWG Okna są "spalone".


Pozdrawiam
Tak oczywiście wiem o tym. Dlatego czekam na jakąkolwiek pomoc ze strony Dako, sami skierowali mnie do tego partnera handlowego. Maja takze swoje umowy handlowe i jeśli okaże się, że fabryka okien nie będzie sie poczuwała do jakiejkolwiek odpowiedzialności, to znaczy, że każdy kupujący te okna obojetnie gdzie w Polsce będzie narażony na ryzyko.
DWG okna zwineło się ze swojego punktu handlowego i nie ma z nimi jakiegokolwiek kontaktu.

finlandia
25-09-2012, 21:09
Takie rzeczy sie zdarzają wszedzie. Wczesnym latem bylo glosno o takiej sprawie w sieci Oknoplastu.
Pewnie DWG zainwestowalo w bursztynowe zloto.

os***ko
25-09-2012, 22:05
Takie rzeczy sie zdarzają wszedzie. Wczesnym latem bylo glosno o takiej sprawie w sieci Oknoplastu.
Pewnie DWG zainwestowalo w bursztynowe zloto.

Z tego co wiem to Oknoplast stanął na wysokości zadania. Jak na razie Dako ma mnie w nosie.

MMichal
25-09-2012, 23:11
Witam


Z tego co wiem to Oknoplast stanął na wysokości zadania. Jak na razie Dako ma mnie w nosie.

daj im trochę czasu, jakoś tak mam dobre przeczucie, ale więcej spokoju nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam

vip321
26-09-2012, 08:01
A jeszcze jedno skromne pytanie , a firma Internorm ? COś ktoś słyszał ? Dzieki

os***ko
26-09-2012, 08:50
Witam



daj im trochę czasu, jakoś tak mam dobre przeczucie, ale więcej spokoju nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam

Dako podobnie jak ja nie może sie w żaden sposób skontaktować z DWG OKNA, jedyne co zrobili to zrezygnowali z partnerstwa handlowego z firmą. Twierdzą, że nawet jeśli zwróca sie do nich z jakimikolwiek zamówieniami, to Dako odmówi współpracy ze względu na to co się stało. Jedyne co będą mogli zrobić to zamówić okna przez inną firmę, która współpracuje z Dako.
Dzis wysyłam listem poleconym odstąpienie od umowy oraz żądanie zwrotu wpłaconych pieniędzy. Pomimo, iż firma nie znajduje się pod adresem, w którym funkcjonowała to istotne jest potwierdzenie wysłania odstąpienia od umowy.
Dziś rano otrzymałem kontakt do osoby w Dako, która postara sie rozwiązać cały problem w jakiś sposób. Przesłałem już do tej osoby wszystkie dokumenty.

T12345T
26-09-2012, 10:30
A jeszcze jedno skromne pytanie , a firma Internorm ? COś ktoś słyszał ? Dzieki

Owszem, nawet sporo:-). A co Ciebie interesuje z życiorysu tego producenta? Pierwsze okno z PVC wyprodukowali w 1966 roku. Ile miałeś wtedy lat?

stary
26-09-2012, 12:49
Zarejestrowałem sie tutaj aby przestrzec wszystkich przed zakupem okien Dako. Zostałem oszukany przez partnera handlowego Dako. Oczywiście fabryka zrzuca całą winę na firmę handlową. Czekam jeszcze, na jakąkolwiek wiadomość z Dako czy otrzymam jakąś pomoc. Ciekawy jestem czy w ogóle obchodzi ich to, że ich klient został oszukany. Będe tutaj pisał na tym forum jak najdłużej. Na tę chwilę mogę tylko przestrzec przed zamawianiem okien w Dako, sami przekierowali mnie do partnera handlowego, który oszukał mnie na 20 tys zł. Paradoksalnie zamówiłem okna z szybą P4 i złodzieje zdążyli mnie już okraść.
Dako cię oszukało? Z kim podpisałeś umowę? Znasz warunki umowy pomiędzy Dako a przedstawicielami, nawet autoryzowanymi?
Takie posty powinny być usuwane z automatu a ich autor "premiowany "banem!
Dako powinno pociągnąć cię z powództwa cywilnego, aby ukrócić tego rodzaju anonimowość zamiast oferować pomoc.

jareko
26-09-2012, 13:21
staruszku - ale komu na tym zależy ? Wiele razy było o tym na FM i co ? Gucio, dalej nie handlowiec tylko firma jest winna

os***ko
26-09-2012, 14:05
staruszku - ale komu na tym zależy ? Wiele razy było o tym na FM i co ? Gucio, dalej nie handlowiec tylko firma jest winna
Dobrze każdy z was idzie po jajkrótszej linii, sa jeszcze umowy handlowe pomiędzy firmami. Zostałem przez Dako skierowany do tej firmy. Prawnik powiedział, że wszystko zależy od tego jak skonstruowana jest umowa pomiędzy producentem i partnerem handlowym. Jesli okaże się, że producent zabezpieczył sie umową, to będzie oznaczało, że każdy kto kupuje okna Dako, może znaleźć sie w podobnej sytuacji.
Umowy są bardzo ważne, są producenci, którzy cały czas monitoruja swoich partnerów handlowych a są i tacy którzy licza tylko na sprzedać a klienta maja w przysłowiowej dupie.

finlandia
26-09-2012, 14:06
Dako cię oszukało? Z kim podpisałeś umowę? Znasz warunki umowy pomiędzy Dako a przedstawicielami, nawet autoryzowanymi?
Takie posty powinny być usuwane z automatu a ich autor "premiowany "banem!
Dako powinno pociągnąć cię z powództwa cywilnego, aby ukrócić tego rodzaju anonimowość zamiast oferować pomoc.
Oj nerwy Stary nerwy:)
ale rozumiem i się zgadzam. Staram się postawić w sytuacji Klienta, że jest jego walka o odzyskanie pieniędzy, ale podejmowana w nieuczciwy sposób i faktycznie może stanowić podstawę do założenia sprawy.

Brass
26-09-2012, 14:52
Gość ma racje. Firma DAKO swoją polityką budowania marki, poprzez reklamę nakłoniło człowieka do wybrania jej oferty. Człowiek się zdecydował, następnie został skierowany przez fabrykę do konkretnego jej przedstawiciela, który okazał się oszustem. Kto jak nie fabryka ma za to odpowiadać? Gość powinien dostać swoje okna, a DAKO niech walczy ze swoim dealerem. Właścicieli DAKO stać na to, a klienta już niekoniecznie, on stracił 20 tys., co pewnie dla właściciela DAKO nie jest nawet 1/5 miesięcznej wypłaty.

jareko
26-09-2012, 15:10
Brass - prawo obowiązuje i jest inne niż byś chciał.
Stronami są Sprzedawca i klient, a fabryka nie ma nic do tego, nawet jeśli coś tam jest w umowie współpracy (o ile takowa jest) napisane.
Życzyć można sobie wiele ale po prawie niestety klient musi się boksować z dostawcą z którym podpisał umowę - no chyba że jest to pracownik firmy Dako i umowa została podpisana z firmą Dako i w jej imieniu - ale tak nie jest, o ile dobrze zrozumiałem wcześniejsze posty

os***ko
26-09-2012, 15:33
Jedyne co w tej chwili robi dla mnie Dako, to wycena stolarki, którą będę mógł zakupić bezpośrednio z fabryki. Zostałem oszukany na oknach Dako i caly czas tak twierdzę. Fabryka posiada swoje punkty handlowe i do jednego z nich mnie przekierowała. Prawnik także twierdzi, że fabryka także w jakimś stopniu odpowiada za zaistniałą sytuację ale wszystko zależy od umów handlowych.
Decydującą sprawą będzie to czy producent, który zlecił sprzedaż swoich okien oszustom, stanie w obronie swojego klienta.

finlandia
26-09-2012, 15:38
Wiesz - to już jest inna kwestia, czy fabryka oleje sprawę i się usztywni. Znam przykłady firm, które na siebie wzięły ściganie nieuczciwego dilera, ale zupełnie nie tak dawno Oknoplast napisał palcami swojego pracownika że "formalnie nie są stroną".
tak czy inaczej ma to bardziej podkreślić dobrowolną pomoc niż przymus. A ja widząc takie oszczerstwo "oszukany przez X" nieźle bym się zagotował.

os***ko
26-09-2012, 15:54
Wiesz - to już jest inna kwestia, czy fabryka oleje sprawę i się usztywni. Znam przykłady firm, które na siebie wzięły ściganie nieuczciwego dilera, ale zupełnie nie tak dawno Oknoplast napisał palcami swojego pracownika że "formalnie nie są stroną".
tak czy inaczej ma to bardziej podkreślić dobrowolną pomoc niż przymus. A ja widząc takie oszczerstwo "oszukany przez X" nieźle bym się zagotował.
Póki co, takie mam odczucia i jak na razie jedyną gotującą sie osoba jestem właśnie ja.

stary
26-09-2012, 15:56
Gość ma racje. Firma DAKO swoją polityką budowania marki, poprzez reklamę nakłoniło człowieka do wybrania jej oferty. Człowiek się zdecydował, następnie został skierowany przez fabrykę do konkretnego jej przedstawiciela, który okazał się oszustem. Kto jak nie fabryka ma za to odpowiadać? Gość powinien dostać swoje okna, a DAKO niech walczy ze swoim dealerem. Właścicieli DAKO stać na to, a klienta już niekoniecznie, on stracił 20 tys., co pewnie dla właściciela DAKO nie jest nawet 1/5 miesięcznej wypłaty.

Jesteś przedstawicielem producenta, więc "przekręcając" klienta na pół bańki ten producent zwróci kasę?
Tylko w przypadku, jeżeli jesteś jego pracownikiem a nie prowadzisz swoją działalność i zyski są TWOJE.
Oczywiście, jeżeli "oszukany " zamówi bezpośrednio w Dako to wówczas może tak pisać.
Dako nie liczy twojej kasy, więc właścicielowi także nie zaglądaj do kieszeni.
Czy zdajesz sobie sprawę, co by się działo, gdyby każdy dostawca odpowiadał finansowo za posunięcia swoich dealerów czy ich pracowników?
Dla dodania pikanterii dorzućmy odpowiedzialność producenta za pomyłki pomiarowe, za parapety czy roletki, ciągle zepsuty samochód, korki czy pijanych montażystów, etc.
Będzie jeszcze weselej, tylko o czym my piszemy? :rolleyes:
Nic, tylko otwierać autoryzowane punkty handlowe i dostatni żywot będzie zapewniony. :yes:

stary
26-09-2012, 15:58
.......... "oszukany przez X" nieźle bym się zagotował.
I stąd moje posty , mimo, że nie jestem ich bezpośrednim adresatem.