PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

os***ko
26-09-2012, 17:04
Jesteś przedstawicielem producenta, więc "przekręcając" klienta na pół bańki ten producent zwróci kasę?
Tylko w przypadku, jeżeli jesteś jego pracownikiem a nie prowadzisz swoją działalność i zyski są TWOJE.
Oczywiście, jeżeli "oszukany " zamówi bezpośrednio w Dako to wówczas może tak pisać.
Dako nie liczy twojej kasy, więc właścicielowi także nie zaglądaj do kieszeni.
Czy zdajesz sobie sprawę, co by się działo, gdyby każdy dostawca odpowiadał finansowo za posunięcia swoich dealerów czy ich pracowników?
Dla dodania pikanterii dorzućmy odpowiedzialność producenta za pomyłki pomiarowe, za parapety czy roletki, ciągle zepsuty samochód, korki czy pijanych montażystów, etc.
Będzie jeszcze weselej, tylko o czym my piszemy? :rolleyes:
Nic, tylko otwierać autoryzowane punkty handlowe i dostatni żywot będzie zapewniony. :yes:
Tak czy inaczej wszystko zależy od tego czy dany producent podchodzi do problemu profesjonalnie. W Dako np. to jest pierwszy przypadek oszukania klienta przez autoryzowanego partnera handlowego, który pośredniczył w sprzedaży wyłącznie produktów Dako.
Stary nie masz racji, ponieważ UOKiK cały czas walczy o to aby klient miał możliwość bezpośredniego przekazania pieniędzy do producenta a rozliczenia miedzy producentem i pośrednikiem prowadzone byly na podstawie wzajemnych umów handlowych.
A dlaczego czuje się oszukany właśnie przez Dako? Ponieważ zostałem skierowany przez nich do firmy, z którą podpisali umowę handlową. Skoro moja umowa podpisana z pośrednikiem jest wiążąca, to dlaczego umowa handlowa pomiedzy pośrednikiem i producentem miałaby być w ogóle niewiążąca dla całej sprawy?
Jesli przyjdzie mi samemu dochodzić swoich praw, to będzie oznaczało, że każdy zakup okien Dako jest obarczony ryzykiem.

finlandia
26-09-2012, 17:27
Na początek pokręciłbym się po okolicy w poszukiwaniu innych pokrzywdzonych przez nieuczciwą firemkę, no nie sądzę by uciekli tylko z jedną zaliczką. O ile jedną osobę oszust moze olewać, to grupy może się bać. I bez zwlekania zgłosiłbym oszustwo na Policji, bo póki co - takie wpisy na forum to tylko bicie piany, granie na litość i szukanie dobrego wujka.

os***ko
26-09-2012, 17:34
Na początek pokręciłbym się po okolicy w poszukiwaniu innych pokrzywdzonych przez nieuczciwą firemkę, no nie sądzę by uciekli tylko z jedną zaliczką. O ile jedną osobę oszust moze olewać, to grupy może się bać. I bez zwlekania zgłosiłbym oszustwo na Policji, bo póki co - takie wpisy na forum to tylko bicie piany, granie na litość i szukanie dobrego wujka.
Policja zajmuje sie sprawą od ponad tygodnia.

jareko
26-09-2012, 17:37
Policja zajmuje sie sprawą od ponad tygodnia.I kogo szuka ?
Dako czy sprzedawcę ?
Sam się zastanów co tu napisałeś i zgłoś do admina zmianę tytułu tematu

os***ko
26-09-2012, 17:49
I kogo szuka ?
Dako czy sprzedawcę ?
Sam się zastanów co tu napisałeś i zgłoś do admina zmianę tytułu tematu
Policja prowadzi dochodzenie i szuka właściciela firmy, ale jednocześnie kontaktuje się z Dako w celu wyjaśnienia sprawy.

os***ko
26-09-2012, 17:50
I kogo szuka ?
Dako czy sprzedawcę ?
Sam się zastanów co tu napisałeś i zgłoś do admina zmianę tytułu tematu

Dla mnie najbardziej istotne jest to z kim Dako współpracuje.

jareko
26-09-2012, 17:51
Pamiętam inna historię, sprzedałem okna z osiem lat temu klientowi, który został podobnie jak Ty wyrolowany.
Nie, że z jakiś tam powodów przedłużyła się dostawa, czy coś innego, bo takie zdarzenia się przytrafić mogą i obie strony, bez angażowania osób trzecich, dochodzą do porozumienia. Budowa ma tyle etapów, tyle rzeczy jest do wykonania, że spokojnie można kolejność prac zmienić.
Tam było jednak podobnie, facet wziął zaliczki jak się okazało na ponad 300 tyś i zwiał na zachód bo otworzyli granice i tam szukał lepszej roboty. Po prostu wyparował.
Sprawa trafiła do sądu, gdyż klient pozwał producenta uważając jak Ty, że on odpowiada za wszystko, za gradobicie w Chinach także.
Sąd w sposób jednoznaczny, pełną odpowiedzialnością obarczył stronę umowy cywilno-prawnej - czyli sprzedawcę całkowicie oczyszczając z zarzutów producenta - i słusznie, bo jak napisał stary - trafi się cwaniak co przerobi na bańkę iluś tam klientów i co? producent ma za friko okna wykonywać?
Twoja idealistyczna wizja możliwa będzie wtedy, gdy sprzedawcy staną się pracownikami firmy i w jej imieniu będą podpisywać umowę - ale realnie jest to nierealne, bo tak samo pracownikami firmy powinni stać się montażyści, samochody, wszystko, dosłownie wszystko co do tej roboty jest potrzebne.
To tak jakby VW każdy salon miał jako własność i ponosił odpowiedzialność np. za plajtę jakiegoś tam punktu
Bądźmy rozsądni - nie da się
Jesteś wkurzony - rozumiem. Ale w świetle prawa niestety nie masz racji. Fin dobrze ci radzi, jeśli to przekręt to takich jak Ty musi być więcej, mało prawdopodobne by dla 20 czy nawet 100 tys facet zwinął interes i zmienił miejsce zamieszania - chociaż, cholera wie

os***ko
26-09-2012, 18:03
Pamiętam inna historię, sprzedałem okna z osiem lat temu klientowi, który został podobnie jak Ty wyrolowany.
Nie, że z jakiś tam powodów przedłużyła się dostawa, czy coś innego, bo takie zdarzenia się przytrafić mogą i obie strony, bez angażowania osób trzecich, dochodzą do porozumienia. Budowa ma tyle etapów, tyle rzeczy jest do wykonania, że spokojnie można kolejność prac zmienić.
Tam było jednak podobnie, facet wziął zaliczki jak się okazało na ponad 300 tyś i zwiał na zachód bo otworzyli granice i tam szukał lepszej roboty. Po prostu wyparował.
Sprawa trafiła do sądu, gdyż klient pozwał producenta uważając jak Ty, że on odpowiada za wszystko, za gradobicie w Chinach także.
Sąd w sposób jednoznaczny, pełną odpowiedzialnością obarczył stronę umowy cywilno-prawnej - czyli sprzedawcę całkowicie oczyszczając z zarzutów producenta - i słusznie, bo jak napisał stary - trafi się cwaniak co przerobi na bańkę iluś tam klientów i co? producent ma za friko okna wykonywać?
Twoja idealistyczna wizja możliwa będzie wtedy, gdy sprzedawcy staną się pracownikami firmy i w jej imieniu będą podpisywać umowę - ale realnie jest to nierealne, bo tak samo pracownikami firmy powinni stać się montażyści, samochody, wszystko, dosłownie wszystko co do tej roboty jest potrzebne.
To tak jakby VW każdy salon miał jako własność i ponosił odpowiedzialność np. za plajtę jakiegoś tam punktu
Bądźmy rozsądni - nie da się
Jesteś wkurzony - rozumiem. Ale w świetle prawa niestety nie masz racji. Fin dobrze ci radzi, jeśli to przekręt to takich jak Ty musi być więcej, mało prawdopodobne by dla 20 czy nawet 100 tys facet zwinął interes i zmienił miejsce zamieszania - chociaż, cholera wie
Nie wymagam od Dako zrobienia okien za friko tylko aby postawili się w mojej sytuacji i pomogli w jakiś sposób, tym bardziej, że sami wepchneli mnie w paszczę lwa. Nie mam zamiaru pozywać producenta ale powinien poczuwać sie do do chociazby minimalnej odpowiedzialności za klienta. Pomimo tego co się stało cenię markę Dako i chcę aby własnie takie okna były w moim domu. Mam umowe kredytowa z której wyparowało właśnie 20 tys zł i pieniądze przeznaczone na inny cel muszę ponownie wydać na okna. Póki co czuje sie oszukany nie tylko przez firme, która pośredniczyła w sprzedaży okien i nie mam zamiaru nic zmieniać na forum.
Jutro mam otrzymać wycenę z Dako i zobaczę jak sie do tego wszystkiego ustosunkuję.

T12345T
26-09-2012, 18:07
Jesli przyjdzie mi samemu dochodzić swoich praw, to będzie oznaczało, że każdy zakup okien Dako jest obarczony ryzykiem.

Informuję na początku, że nie znam szczegółów Pańskiej umowy, ot tyle co Pan napisał. Nie mniej zacytowane zdanie uważam za jedyne w Pańskich wywodach, z którym można się zgodzić bez zastrzeżeń. Każdy zakup jest obarczony ryzykiem! Zawsze! Niech tylko każdy z nabywców zmieni nazwę firmy producenta, którą Pan wymienia, na tę dla jego transakcji właściwą. Oczywiście wiem, że nabywców Pańskiego pokroju nic nie przekona, bo oni z tych oszukanych, co to jak w Amber Gold. Ewentualny zysk dla nich, strata... no a jakże - z winy Tuska! Należą się odszkodowania od Skarbu Państwa. Może i tak, ale tylko tym, co muszą tego słuchać. Firmie DAKO współczuję, co mi się rzadko zdarza. Chociaż zgadzam się z przedmówcami, że dla pomówionej firmy zwrot 20 tys albo dostarczenie paru okien bez zapłaty nie powinno być wielkim kłopotem, na jej miejscu nie kiwnąłbym palcem aż do głośnych przeprosin wygłoszonych publicznie na FM, bo jej wina właściwie tu żadna, Wskazali dealera! Panie drogi, w ten sposób można powiedzieć o każdej firmie, która ma spis dealerów na stronie www, bo niby po co ten spis? Zrobili to w rozmowie telefonicznej? No cóż do mnie też dzwonią tacy, którym nawet nie chce się przejrzeć treści na stronie, bo to za dużo fatygi. Mimo, że zwykle bronię konsumenckich interesów, o czym raczej powszechni wiadomo, tym razem pozwoliłem sobie na ten dość emocjonalny post w drugą stronę.

slaku
26-09-2012, 19:37
Tutaj firma Dako nie jest w żaden sposób odpowidzialna za dilera, z którym drogi forumowiczu podpisałeś umowę o dostawę okien. Firma Dako może ci w jakiś sposób pomóc rozwiązać ten problem, ale przez takie posty jakie napisałeś na początku przynosisz złą reklamkę temu producentowi i wcale bym się nie zdziwił, gdyby po napotkaniu tego tematu fabryka zrezygnowała z pomocy w twojej sytuacji. Trzeba bardziej ważyć słowa a nie rzucać na lewo i prawo co się chce.

os***ko
26-09-2012, 21:12
Na poczatku Dako calkowicie zignorowalo moj problem. Od dzis wszystko zaczelo sie zmieniac w pozytywna strone. Z pewnoscia nie zapomne przeprosic jesli firma zajmie sie sprawa profesjonalnie tak jak zrobil to np. Oknoplast.

Charlie
26-09-2012, 22:09
...wiele jest podobnych przypadków utraty zaliczek - developer zbankrutował w czasie budowy bloku, dealer samochodowy zwinął sie.
Ach, żeby tak pewien bank szlag trafił to by się kredytobiorcy ucieszyli :)

finlandia
26-09-2012, 22:20
Z pewnoscia nie zapomne przeprosic jesli firma zajmie sie sprawa profesjonalnie tak jak zrobil to np. Oknoplast.

Profesjonalne = prezent na 20 tys dla szantażysty? Wybacz, ja to tak widzę.

os***ko
27-09-2012, 08:27
Profesjonalne = prezent na 20 tys dla szantażysty? Wybacz, ja to tak widzę.
Nie oczekuję żadnych prezentów. Oknoplast nikomu nie zrobił prezentów tylko zajął się sprawą na tyle profesjonalnie, że poszkodowane osoby otrzymały zwrot pieniędzy i zamówiły okna tam gdzie chciały.
To co piszę nie ma najmniejszego cienia szantażu, tylko po to aby poszukujący okien wiedzieli na co mogą liczyć w razie jakichkolwiek problemów.
Co więcej w sieci sprzedaży Dako jeszcze nigdy nie zdarzył się taki przypadek, więc z pewnością dużo osób będzie mogło poczytać sobie sprawę od początku do końca.

tomekwa
27-09-2012, 14:47
A jeszcze jedno skromne pytanie , a firma Internorm ? COś ktoś słyszał ? Dzieki
Oczywiście. Znakomita firma z tradycjami i nowoczesnymi profilami. Tylko te ceny :(

witek86
27-09-2012, 15:27
Oczywiście. Znakomita firma z tradycjami i nowoczesnymi profilami. Tylko te ceny :(

coś w stylu :
mam 3auta -kombi kabrio cupe
3 domy -w ciepłych krajach,w alpach ,w polsce
jacht,motorówkę ,samolot , quady, dvd,cd,tv,lcd,sdi tdi TYLKO KUR...A TE RATY:D

vip321
27-09-2012, 16:34
czyli w internorm kupują tzw. celebryci :) normalnie zarabiający człowiek może sobie podarować :) dzięki

vip321
27-09-2012, 16:37
No dobra a np takie okna jak Drutex Iglo 5 z podrójną szybą ? Nadaje się to ?

IVO333
27-09-2012, 17:26
No dobra a np takie okna jak Drutex Iglo 5 z podrójną szybą ? Nadaje się to ?
Porównujesz takie przeciwieństwa że szkoda gadać. Poszukaj czegoś pomiędzy.

vip321
27-09-2012, 17:34
Wiesz ja jestem zielony jeżeli chodzi o okna. Co polecacie W srednim przedziale cenowym do nowo wznoszonego budynku. W miare z dobrymi parametrami izolacyjnymi. Ogólnie patrze na drutex, schuco ,aluplast

Arturo72
27-09-2012, 20:44
Co polecacie W srednim przedziale cenowym do nowo wznoszonego budynku. W miare z dobrymi parametrami izolacyjnymi.
MS tytanoweTermo :)

Dudi1978
27-09-2012, 22:14
Wiesz ja jestem zielony jeżeli chodzi o okna. Co polecacie W srednim przedziale cenowym do nowo wznoszonego budynku. W miare z dobrymi parametrami izolacyjnymi. Ogólnie patrze na drutex, schuco ,aluplast

Polecam Schuco profil CAVA.
Jestem bardzo zadowolony z okien na tym profilu.
Co do Drutexu to odradzam, nie ma co porównywać tych okien z pozostałymi.
Pozdrawiam

os***ko
27-09-2012, 22:57
Dziś przyjechał do mnie na budowę właściciel firmy, która mnie oszukała, obiecał mi bardzo dużo ale co i jak będzie to się okaże. Tłumaczeniem jest, że wspólnik oszukał i zwinął kasę. Oszustwo jednak ciąży na właścicielu firmy, ponieważ wspólnik był tylko na zasadzie koleżeńskiej działalności. Powiedziałem, że liczę na realizację zamówienia w Dako lub zwrot pieniędzy abym mógł wszystko jak najszybciej zrealizować u innego przedstawiciela.
Dziękuję administratorowi za zmianę mojego loginu na forum muratora i bardzo przepraszam za wcześniejszą zbyt dużą wylewność na niekorzyść DAKO.

mera?
28-09-2012, 14:01
świeża firma, zaliczka 100 % ? ja bym nie ryzykował... powodzenia !

witek86
28-09-2012, 14:51
świeża firma, zaliczka 100 % ? ja bym nie ryzykował... powodzenia !

czytanie ze zrozumieniem się kłania!

mera?
28-09-2012, 22:02
czytanie ze zrozumieniem się kłania!

to się rozwiń, bo nie wiem co dla Ciebie jest niezrozumiałe

plusfoto
28-09-2012, 22:11
Przeczytaj wszystkie posty dotyczące opisanej sytuacji to zrozumiesz.

finlandia
28-09-2012, 23:19
...Powiedziałem, że liczę na realizację zamówienia w Dako lub zwrot pieniędzy abym mógł wszystko jak najszybciej zrealizować u innego przedstawiciela...
Lepiej zacznij działać konkretnie, a nie słuchaj kolejnych obietnic. Na tą firmę bym już nie liczył, chociaż ja sam z natury mam taką głupią skłonność do wierzenia ludziom..

os***ko
29-09-2012, 01:30
Dako obiecało przysłać mi wycenę na stolarkę, obiecali że będzie już w czwartek i się nie doczekałem. Wygląda na to, że nawet po oszukańczym triku swojego partnera handlowego nie zamierzają mi pomóc.

finlandia
29-09-2012, 07:23
Daj im chwilę, ale wycena.. hmm. to ma być rozwiązanie problemu? Takie sprawy przerastają większość firm, bo - na szczęście - nie mamy w nich doświadczenia. To ciągle tylko incydenty.

os***ko
29-09-2012, 20:38
Daj im chwilę, ale wycena.. hmm. to ma być rozwiązanie problemu? Takie sprawy przerastają większość firm, bo - na szczęście - nie mamy w nich doświadczenia. To ciągle tylko incydenty.
Dako obiecało pomóc w taki sposób, że zrobiliby okna w cenie produkcji, transport przyjechałby bezpośrednio do mnie. Pozostałoby tylko zorganizowanie ekipy do montażu.

finlandia
30-09-2012, 08:17
Dako obiecało pomóc w taki sposób, że zrobiliby okna w cenie produkcji, transport przyjechałby bezpośrednio do mnie. Pozostałoby tylko zorganizowanie ekipy do montażu.

Myślę ze oni wiedzą jaka jest cena. Tylko zwyczajnie się zastanawiają co zrobić, jak wybrnąć z sytuacji by wilk był syty i owca cała.

witek86
01-10-2012, 10:16
teraz się pogubiłem;/
to właściciel firmy gdzie zamówiłeś jednak się znalazł a zamówiłeś u jego kolegi który pracował u niego?
ale firma jest dalej?

os***ko
01-10-2012, 11:11
teraz się pogubiłem;/
to właściciel firmy gdzie zamówiłeś jednak się znalazł a zamówiłeś u jego kolegi który pracował u niego?
ale firma jest dalej?
Okna zamówiłem we firmie. Nie wierzę w te historyjkę, którą mi przedstawił. Wlaśnie rozmawiałem z policjantem, który prowadzi sprawę. Właściciel firmy został przesłuchany i poinformowany o polubownym załatwieniu sprawy, jeśli nie to będzie proces karny za oszustwo. Dodatkowo chcę już oddać sprawę do sądu cywilnego o nakaz zapłaty.
Dako cały czas milczy w sprawie stolarki.

witek86
01-10-2012, 12:05
producenta rozumiem i wiadomo że człowiek może się wkur... bo przecież to oni wskazali ci polecanego sprzedawce ale zostawmy to
Jeśli kontakt z właścicielem firmy jest to jest jakiś pozytyw że się naglę nie zapadł pod ziemię

os***ko
01-10-2012, 12:42
Jednak dlaczego Dako milczy, informowałem ich, że zamówienie jest pilne. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a to będzie już na pewno listopad.

witek86
01-10-2012, 12:48
Jednak dlaczego Dako milczy, informowałem ich, że zamówienie jest pilne. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a to będzie już na pewno listopad.

dlaczego milczy?
hmm jesteś producentem i sprzedajesz lokalnym dilerom swój produkt .wysyłają ci zamówienie zaliczkę a ty robisz ,tak?
a jak ci diler nic nie wysłał?to z jakiej racji masz robić ?
teraz bym się bardziej skupił na odzyskaniu pieniędzy aby można było zamówić okna raz jeszcze porozmawiać z firma( o ile będziesz chciał od nich okna)w kwestii ich wykonania rabatu itp itd a jak nie to zabrać siano iść do innej firmy i zamówić

os***ko
01-10-2012, 13:03
Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.
Jest bardzo dużo sposobów na rozwiązanie zaistniałej sytuacji ale przede wszystkim trzeba chcieć to zrobić.
To co jest w tej chwili to zwykłe olewanie klienta. Zapłaciłeś to Twój problem, jesli jeszcze nie zapłaciłeś to kliencie jestes dla nas najważniejszy i zrobimy dla Ciebie wszystko.

witek86
01-10-2012, 15:08
Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.
Jest bardzo dużo sposobów na rozwiązanie zaistniałej sytuacji ale przede wszystkim trzeba chcieć to zrobić.
To co jest w tej chwili to zwykłe olewanie klienta. Zapłaciłeś to Twój problem, jesli jeszcze nie zapłaciłeś to kliencie jestes dla nas najważniejszy i zrobimy dla Ciebie wszystko.

rozumiem rozgoryczenie i zapewne miał bym tak samo.
nie chcę nikogo bronić itp nie wiem jak wygląda kwestia pieniędzy bo to jest najważniejsze czy firma dostała zaliczkę czy nie ?robienie okien, przyjmując że każda inwestycja jest inna, bez zabezpieczenia jakim niewątpliwie jest zaliczka to też ryzyko dla firmy
mam nadzieje że wszystko wyjdzie na plus przynajmniej z odzyskaniem pieniędzy a tak dla świętego Pana spokoju proszę się nastawić na montaż okien na wiosne

finlandia
01-10-2012, 15:45
Też bym życzył oszukanemu przez oszusta (który się znalazł) by odzyskał pieniądze, ale faktycznie - jeśli ktos (ktoś -czyli Ty) nie założy nowej kasy to nikłe szanse na ten rok..
Zdziwiłbym się gdyby fabryka wykonała nowe okna bez zaliczki.. Tylko desperaci pracują bez zaliczek.

os***ko
01-10-2012, 16:07
Nie chodzi o zaliczkę tylko o sporządzenie umowy, oczywiście jakaś zaliczke jestem w stanie wysupłać.
Dostałem wycene od Dako i jedyne o co się firma postarała to:
-10 % rabatu
- każe mi przyjechać w celu spisania umowy do Jędrzejowa
- w rabacie uwzglednili od razu 100% zaliczki a więc maja w dupie to, ze ktoś utopił już prawie 20 tys na ich oknach
Ogólnie to porażka Dako jako producenta, którego finalnymi odbiorcami jestesmy właśnie My.

os***ko
01-10-2012, 16:28
Moim założeniem jeśli chodzi o okna był profil veka alphaline 90 i trafiłem jak kulą w płot wybierając właśnie Dako.

os***ko
01-10-2012, 17:01
Proszę bardzo jaki piękny artykuł sponsorowany przez Dako:

http://www.oknonet.pl/drzwi/drzwi_zewnetrzne/drzwi_przesuwne/news,18589.html

Jak to się ma do zaistniałej sytuacji, w której znalazł sie klient?

slaku
01-10-2012, 20:10
Ja to widze tak, że solidny producent, po otrzymaniu informacji o incydencie, niezwłocznie przysyła innego najbliższego partnera handlowego, który wszystko przygotowuje od nowa, spisuje ze mna umowę, firma idzie mi na ręke i nie bierze zaliczki. Wyprodukowanie okien zajmie kilka tygodni a w ciągu tego czasu być może odzyskam pieniądze.



A niby dlaczego inna firma z którą podpiszesz nową umowę nie ma pobrać zaliczki? jest duże prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu okien klient będzie szukał dziury w całym aby tylko opóźnić zapłacenie albo sępić dodatkowy rabat. Historia już zna takie przypadki i moim zdanie głupotą dystrybutora byłoby nie pobranie od ciebie kliencie zaliczki. Może nie 100% ale zaliczka obowiązkowa. A co do rabatu od Dako, to nie taki mały rabat te 10%. No ale klient od razu chiałby z 70% rabatu i jeszcze pewnie do tego kwiaty w podzięce za zamówienie.

os***ko
02-10-2012, 09:27
A niby dlaczego inna firma z którą podpiszesz nową umowę nie ma pobrać zaliczki? jest duże prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu okien klient będzie szukał dziury w całym aby tylko opóźnić zapłacenie albo sępić dodatkowy rabat. Historia już zna takie przypadki i moim zdanie głupotą dystrybutora byłoby nie pobranie od ciebie kliencie zaliczki. Może nie 100% ale zaliczka obowiązkowa. A co do rabatu od Dako, to nie taki mały rabat te 10%. No ale klient od razu chiałby z 70% rabatu i jeszcze pewnie do tego kwiaty w podzięce za zamówienie.
Człowieku o czym Ty mówisz. Postaw się w mojej sytuacji. Nie potrzebuje i nie oczekuję dodatkowych rabatów, chodzi o profesjonalną i odpowiedzialną obsługę klienta. Nie jestem w stanie wysupłać kolejnych 20 tys zł w krótkim czasie, dlatego stosowna umowa załatwiłaby sprawę.
Co rozumiesz przez inną firmę? Mówimy cały czas o Dako, które ma swoje punkty handlowe, tam nie znajdziesz innych produktów niż Dako i DK Prof.

Charlie
02-10-2012, 13:12
OknoPlast Kraków wynajął hale po Rąbieniu i będzie grzał na Aluplaście okienka - tanio będzie :)

witek86
02-10-2012, 14:02
OknoPlast Kraków wynajął hale po Rąbieniu i będzie grzał na Aluplaście okienka - tanio będzie :)

nie w tym przypadQ:)

finlandia
02-10-2012, 17:55
To już "stary news". Już zdaje się było to wspomniane w poprzednim miesiącu w Forum Branżowym.

Sapor? Zdaje się, że spamują wszystkie możliwe fora i zadają te same pytania - czy ktoś słyszał. I zawsze głucha cisza w odpowiedziach, więc chyba trzeba wykupić trochę rekalmy - może się coś zmieni.

slaku
03-10-2012, 07:28
Człowieku o czym Ty mówisz. Postaw się w mojej sytuacji. Nie potrzebuje i nie oczekuję dodatkowych rabatów, chodzi o profesjonalną i odpowiedzialną obsługę klienta. Nie jestem w stanie wysupłać kolejnych 20 tys zł w krótkim czasie, dlatego stosowna umowa załatwiłaby sprawę.
Co rozumiesz przez inną firmę? Mówimy cały czas o Dako, które ma swoje punkty handlowe, tam nie znajdziesz innych produktów niż Dako i DK Prof.

Przeczytaj to co napisałeś. A co do produktów dako to myślisz, że oni ci zamontują te okna? Wątpię, żeby fabryka sprzedała tobie jako detaliście okna, będziesz musiał spisać umowę z firmą pośredniczącą.

os***ko
03-10-2012, 09:02
Przeczytaj to co napisałeś. A co do produktów dako to myślisz, że oni ci zamontują te okna? Wątpię, żeby fabryka sprzedała tobie jako detaliście okna, będziesz musiał spisać umowę z firmą pośredniczącą.
Człowieku skoro chciałem kupić stolarkę Dako to moim zdaniem producent powinien sie postarać aby do mnie dotarła. Tylko właśnie trzeba chcieć to zrobić, widocznie Dako tak naprawdę samo wie, że wszystkie jego punkty handlowe sa z bardzo dużym prawdopodobieństwem punktami krzakami takimi patykiem pisanymi. Nie ma zaufania pomiędzy Dako i jego partnerami handlowymi a więc po prostu dziki handel.

jareko
03-10-2012, 09:10
Szanowny Inwestorze.
Oddziel, doprawdy oddziel te dwie różne sprawy - już kolega Test DOKŁADNIE wyłuszczył problem (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5552341&viewfull=1#post5552341) . Jak widać sprzedawca się znalazł, zapewne wszystko inne także się wyjaśni i będziesz miał swoje wymarzone okna Dako.
Póki co ni w ząb nie możesz zrozumieć że fabryka to jedno, sprzedawca, nawet wskazywany przez fabrykę, to zupełnie co innego
Czasem są sytuacje życiowe, czasem inne - spokojnie się wyjaśni.
Nie rozumem tylko aż takiego bicia piany.
Póki co to robisz - wbrew pozorom - tylko dobrą reklamę Dako - bo nie ważne jak się mówi tylko że się mówi :)

os***ko
03-10-2012, 09:53
Jak na razie to wiem że będzie alphaline 90, a czy Dako? Wszystko wskazuje na to, że to był najgorszy wybór.

finlandia
03-10-2012, 10:32
Jak na razie to wiem że będzie alphaline 90, a czy Dako? Wszystko wskazuje na to, że to był najgorszy wybór.

Najgorszy? Może pechowy. Czasem tak jest, ale ja ciągle trzymam kciuki za powodzenie.

slaku
05-10-2012, 07:31
Człowieku skoro chciałem kupić stolarkę Dako to moim zdaniem producent powinien sie postarać aby do mnie dotarła. Tylko właśnie trzeba chcieć to zrobić, widocznie Dako tak naprawdę samo wie, że wszystkie jego punkty handlowe sa z bardzo dużym prawdopodobieństwem punktami krzakami takimi patykiem pisanymi. Nie ma zaufania pomiędzy Dako i jego partnerami handlowymi a więc po prostu dziki handel.

Albo podniosłeś sobie niepotrzebnie ciśnienie, albo jesteś nawiny. Jak przeczytasz za kilka tygodni po załatwieniu sprawy to co napisałeś to może zrozumiesz.


A tymczasem kawa i do dzikiego handlu wracam:lol2:

witek86
05-10-2012, 16:36
OknoPlast Kraków wynajął hale po Rąbieniu i będzie grzał na Aluplaście okienka - tanio będzie :)

Ładna ta nowa nazwa:) ale ponoć ma iść na zagrabanice wszystko

mera?
05-10-2012, 20:03
Ładna ta nowa nazwa:) ale ponoć ma iść na zagrabanice wszystko

Strasznie jestem ciekaw cen, bo z aluplasta można zrobić ciekawe konstrukcje. Ich produkty mają być dostępne również w salonach Oknoplastu.

bwojtek
05-10-2012, 20:15
Strasznie jestem ciekaw cen, bo z aluplasta można zrobić ciekawe konstrukcje. Ich produkty mają być dostępne również w salonach Oknoplastu.
A to ciekawe... Będą tak samo dobre jak poprawiony ideał ale tańsze? A może tańsze i gorsze? No a może tak samo drogie ale gorsze? Opcjonalnie lepsze i droższe od poprawionego ideału... Każda koncepcja jest do d...y ;)

os***ko
06-10-2012, 17:34
Juz wiem, że podaję firmę DWG OKNA do sądu cywilnego. Stolarkę zamawiam w innej firmie, producent KNS.
Umowę z DWG okna rozwiązałem tak jak polecił mi prawnik.

bwojtek
07-10-2012, 09:33
Umowę z DWG okna rozwiązałem tak jak polecił mi prawnik.
Prawnik polecił rozwiązać umowę?

T12345T
07-10-2012, 12:46
Prawnik polecił rozwiązać umowę?

bwojtku, tak jak dla sporej grupy ludzi okna nie różnią się między sobą, tak i nie ma dla nich różnicy pomiędzy "rozwiązaniem", a "odstąpieniem", Ważne, że w ich pojęciu umowa przestaje obowiązywać:-).

os***ko
07-10-2012, 22:48
bwojtku, tak jak dla sporej grupy ludzi okna nie różnią się między sobą, tak i nie ma dla nich różnicy pomiędzy "rozwiązaniem", a "odstąpieniem", Ważne, że w ich pojęciu umowa przestaje obowiązywać:-).
Dokładnie tak. Oczywiście w treści mowa jest o odstąpieniu.

T12345T
08-10-2012, 10:28
Dokładnie tak. Oczywiście w treści mowa jest o odstąpieniu.

os***ko, mój wpis właśnie o tym. Rozwiązanie umowy, to co innego niż odstąpienie od umowy. Choć dla większości ludzi to nie ma znaczenia, wcale nie znaczy, że ta większość ma rację. W pewnych sytuacjach liczy się właśnie precyzja sformułowań i ich prawidłowe rozumienie. Potoczność i trochę lekceważące podejście do treści umów okazuje się powodować często komplikacje po pierwsze nieprzewidywane, po drugie nieodwracalne.

os***ko
09-10-2012, 13:22
os***ko, mój wpis właśnie o tym. Rozwiązanie umowy, to co innego niż odstąpienie od umowy. Choć dla większości ludzi to nie ma znaczenia, wcale nie znaczy, że ta większość ma rację. W pewnych sytuacjach liczy się właśnie precyzja sformułowań i ich prawidłowe rozumienie. Potoczność i trochę lekceważące podejście do treści umów okazuje się powodować często komplikacje po pierwsze nieprzewidywane, po drugie nieodwracalne.
Po prostu nie wyraziłem sie odpowiednio. Mówimy cały czas o odstąpieniu od umowy.
Dziś dzwonilem do policjanta prowadzącego sprawę, że nie ma żadnych pozytywnych sygnałów załatwienia sprawy ze strony oszusta. Dowiedziałem się, że niedługo minie czas jaki dostała firma na załatwienie sprawy i będzie wszczęte postępowanie przygotowawcze, w którym będą postawione zarzuty.

Camille
09-10-2012, 15:22
Witam,

Musimy wymienić drzwi tarasowe (zwykłe skrzydło), przy czym muszą byc to drzwi z 2 zamkami, takie które da się zamknąć i otworzyć z zewnątrz, ponieważ wychodzimy tymi drzwiami do garażu (szeregowiec). Czy moglibyscie polecić coś ze średnio-wyższej półki? Pozostałe okna są 2 szybowe więc o takich tez myslimy przy tych drzwiach.

Charlie
10-10-2012, 10:45
Witam,

Musimy wymienić drzwi tarasowe (zwykłe skrzydło), przy czym muszą byc to drzwi z 2 zamkami, takie które da się zamknąć i otworzyć z zewnątrz, ponieważ wychodzimy tymi drzwiami do garażu (szeregowiec). Czy moglibyscie polecić coś ze średnio-wyższej półki? Pozostałe okna są 2 szybowe więc o takich tez myslimy przy tych drzwiach.

Profil PVC VEKA Alphaline powinien spełnić Twoje oczekiwania - Kamila :)

bluenet
11-10-2012, 12:45
Witam.
Co sadzicie o Profilach VP70 firmy Vetrex?

finlandia
11-10-2012, 17:00
To zwyczajna Veka Perfectline wykonana przez firmę Vetrex. Takie same profile będziesz miał i w Oknoplaście (chyba okkno Rubin), i w Dako, i jeszcze u innych "vekowców".
Vetrex dobrze robi swoje okna - są cholernie terminowi (i szybko i na czas), ceny nie za wysokie, serwis jest - acz mało kiedy miałem okazję się z nim kontaktować (nie było potrzeb). Ważniejsze przy takich oknach, byś jeszcze znalazł dobrego, polecanego sprzedawcę / montażystę.

bluenet
11-10-2012, 18:46
To jeszcze podpytam dla kontrastu: Rehau Termo Clima. Co sadzicie?

MMichal
11-10-2012, 19:20
Witam


To jeszcze podpytam dla kontrastu: Rehau Termo Clima. Co sadzicie?

doprecyzuj, podobnie jak uczyniłeś w 1 pytaniu, przez kogo toto PRODUKOWANE - i zapewne otrzymasz jasną odpowiedź.

Z różnic w profilach Rehau 6 komór - Veka 5 komór, szerokość zabudowy Rehau 88mm - Veka 70mm - ale czy to AZ tak istotne ? no nie wiem :)

Pozdrawiam

bluenet
11-10-2012, 21:29
A teraz łopatoligicznie: jaka szerokość zabudowy jest korzystniejsza?

jareko
11-10-2012, 21:55
nie można opowiedzieć wprost na tak postawione pytanie - dopiero bilans cieplny domu Ci odpowie na nie
Skłaniałbym się w stronę nowoczesności i najcieplejszych rozwiązań dostępnych na dzień dzisiejszy czyli zabudowa 88 w Rehau - ale czy to ma sens ekonomiczny ? Tylko bilans da ci odpowiedz

MMichal
11-10-2012, 23:37
Witam


nie można opowiedzieć wprost na tak postawione pytanie - dopiero bilans cieplny domu Ci odpowie na nie
Skłaniałbym się w stronę nowoczesności i najcieplejszych rozwiązań dostępnych na dzień dzisiejszy czyli zabudowa 88 w Rehau - ale czy to ma sens ekonomiczny ? Tylko bilans da ci odpowiedz

słuszne słowa

jednak reklama i jeszcze raz reklama powoduje aktualnie takie cuda jak montaż okien o możliwie minimalnym współczynniku U w .... 35 letnim bloku, który NIGDY nie uświadczył remontu o termomodernizacji nie wspomnę - a to absurd.

Pozdrawiam

os***ko
11-10-2012, 23:44
Witam



słuszne słowa

jednak reklama i jeszcze raz reklama powoduje aktualnie takie cuda jak montaż okien o możliwie minimalnym współczynniku U w .... 35 letnim bloku, który NIGDY nie uświadczył remontu o termomodernizacji nie wspomnę - a to absurd.

Pozdrawiam
Ale w takim bloku termomodernizacja może być w ciągu kilku lat przeprowadzona i kupując okna zwykłe znajdujesz się później w punkcie wyjście bo okazuje się, że przez okna nagle zaczyna uciekac najwięcej ciepła.

MMichal
11-10-2012, 23:52
Witam


Ale w takim bloku termomodernizacja może być w ciągu kilku lat przeprowadzona i kupując okna zwykłe znajdujesz się później w punkcie wyjście bo okazuje się, że przez okna nagle zaczyna uciekac najwięcej ciepła.

teoretycznie masz rację,

W praktyce wygląda to też tak, że taki blok nawet po modernizacji nie ma większych szans na osiągnięcie takiej szczelności aby był sens stosowania tak "ciepłych" okien, chodzi to o kwestie wentylacji itp, których się nie zmienia, dodatkowo w tak "ciepłych" oknach montuje się .... nawiewniki bo ... spółdzielnie wymaga itp itd.

Pozdrawiam

darriusz
12-10-2012, 11:08
Lada moment będę wstawiał okna i zastanawiam się nad oknami antywłamaniowymi. Lepiej dopłacić i kopic antywłamaniowe czy lepiej kopic zwyczajne okna z 3 szybami ?

Charlie
12-10-2012, 12:29
:) samo życie

antonin
12-10-2012, 12:39
A chcesz mieć bezpieczniej czy cieplej?

homecactus
12-10-2012, 12:53
Lada moment będę wstawiał okna i zastanawiam się nad oknami antywłamaniowymi. Lepiej dopłacić i kopic antywłamaniowe czy lepiej kopic zwyczajne okna z 3 szybami ?

Kiedyś już gdzieś pisałem na tym forum - moi teściowie mają antywłamaniowe szyby, ale nie mieli kluczyka. Złodziej zrobił mikro dziurkę wkrętarką, wsadził drucik, otworzył drzwi balkonowe klamką i w trakcie ich obecności (noc) opierdzielił im pół chałupy.

Moim zdaniem okna antywłamaniowe to tylko koszt i ciężar (gorzej okna pracują). Kup 3 szybowe, będziesz miał cieplej, a na złodzieja zainstaluj alarm.

martaibob
12-10-2012, 14:12
Prawda jest taka, że jak zrobisz pancerne szyby z kratami, to złodziej wejdzie kominem, albo garażem albo jeszcze innym słabym ogniwem - homecactus ma rację, sama szyba to jedno , okucie drugie, zabezpieczenie klamki trzecie

finlandia
12-10-2012, 14:42
Widziałem ostatnio okna z okuciami WK2 i szybami P4. Nie wiem czy mieli problemy (widząc zniszczenia raczej niewielkie) ale weszli i tak. Jeden plus - szyba ocalała i nie trzeba nowej.

grzeniu666
12-10-2012, 19:34
Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?

Charlie
12-10-2012, 19:42
...w zimie ceny spadną - najlepiej kupować na przełomie styczeń/luty :)

fenix2
12-10-2012, 20:11
...w zimie ceny spadną - najlepiej kupować na przełomie styczeń/luty :)


Tak na pewno spadną. ;)

Arturo72
12-10-2012, 21:19
Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?
Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10% :)
Suma sumarum okna wyszły w bardzo fajnej cenie.

grzeniu666
12-10-2012, 21:35
Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10% :)

Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...

chcialbympompe
13-10-2012, 10:26
Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...
Skoro zdecydowany jesteś na MS to poproś jeszcze o wycenę Bluevolution.

finlandia
13-10-2012, 10:36
Ech, z rabatami to trzeba uważać.. bo bywa różnie Czasem okazje pojawiają się już w listopadzie (w firmach które mają długie terminy realizacji) - to pozwala na zapewnianie sobie zamówień na styczeń - luty. Ale ile więcej można dostać? Wg mnie nie więcej niż 3-5%, a 10% to już chyba desperacja.
Wszystko jednak jest poplątane przez te magiczne cyferki rabatu..
Mój dostawca ogłosił podwyżkę - pokombinował, poprzesuwał rabaty i wyszło w sumie jesienią 1% podwyżki. Mi też już chodzi po głowie zrobienie promocji zimowej - dołożę od siebie 2-3oczka więcej niż zwykle, plus rabat za pełną wpłatę od fabryki ok 5%, standardowy rabat producenta i zrobi się w sumie ponad 40%.. tylko że dla Klienta to będzie taniej faktycznie o te 2-3 oczka..

surfi
13-10-2012, 18:03
Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?
Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.
No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.

grzeniu666
13-10-2012, 19:00
Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.
No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.

Tak właśnie podejrzewam, choć nie chciałbym się pomylić czekając na zimową, stąd pytanie o przeczucia do fachowców.

Inna sprawa - trudno mi uwierzyć że przychodząc w dniu wprowadzeniu promocji "złotówka za 3szyby" z wyceną z dnia wcześniej dla okien 2szybowych, faktycznie mógłbym za tego złocisza/m2 dostać tę trzecią szybę... (bo to min. 10% różnicy). Natomiast handlowo obniżanie cen na zimę w tej branży mnie również przekonuje.

MarcinWawaMaz
13-10-2012, 23:57
Witam wszystkich forumowiczów
Mam dosyć nietypowe okna:
największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca ;) )
Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?
Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?
schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

Prosze o pomoc ;)

grzeniu666
14-10-2012, 16:35
W zestawieniu stolarki PVC będę miał okno tarasowe wymiarów 220x240 (w podziale ~ 75+75 ruchomy słupek + 70 fix, bez podziału w poziomie) kolor anrtacyt, od str. południowej. Nie będę miał okapu (jedynie wnęka ~20cm) więc słońce będzie przygrzewało. Okna będą pewnie na profilu Brugmann AD i 3szyby, pytanie czy dla tego tarasowego nie wziąć lepszego bluEvolution który na profilu pośrednim zdaje się może być wzmocniony stalą zamkniętą, co by lepiej znosił temperaturę (ale i skrzydło będzie cięższe) czy to może już niepotrzebna nadgorliwość?

Kasieńka i Piotr
14-10-2012, 23:27
Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.
142101

Maria F
15-10-2012, 11:06
Tu była reklama

witek86
15-10-2012, 11:12
Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.
142101

PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!
profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre
nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość

surfi
15-10-2012, 14:33
Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym.
I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?
Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.
Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.

thaniel
15-10-2012, 16:00
Daj spokój z IWBUD. Firma niezbyt fajna, założyli źle drzwi i zapomnij o gwarancji, poprawieniu błędu. Jedyne wyjście to sąd, ale nie każdy ma na to nerwy.
Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.

himalaya
15-10-2012, 16:18
Dla potomnych - okno firmy WINTECH z Castoramy kupiliśmy z pęknięciem, które zapewne powstało w fabryce. Było pod taśmą ochronną. Wręcz nie pęknięcie, ale dziura w profilu, mniej więcej 1cm na 1cm. Niemniej jednak nie było żadnego problemu z wymianą. Castorama przysłała specjalistę prosto od producenta i on wymienił.

witek86
15-10-2012, 16:20
w castoramie okna samą swoją wagą robią szał:)
ale plus castoramy to niewątpliwie bezproblemowe reklamacje

Kasieńka i Piotr
15-10-2012, 16:47
PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!
profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre
nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość

Czyli co? Tylno na Schuco nie wykonalne a na pozostałych można to zrobić? Nadproży nie będzie, będzie od razu wienieć a wysokości w miarę możliwości wykonania tak wysokich okien nie chcę zmieniać, bo chciałbym wysokie okna. To mam murować z bloczków pod oknem, czy stawiać na poszerzeniu ale to chyba drożej ale czy lepiej?

Kasieńka i Piotr
15-10-2012, 16:51
I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?
Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.
Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.
W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?

IVO333
15-10-2012, 17:35
W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?
Rolety nadstawne przy takich szerokich konstrukcjach? Teoretycznie możliwe, przewertuj wpisy z ostatnich tygodni, szczęśliwi posiadacze się wypowiadali.

T12345T
15-10-2012, 17:39
A może zrób tak: Podmuruj na tyle, by w części progowej zastosować na przykład poszerzenie 50mm, góra 100 mm. Wypoziomuj podmurówkę i z poszerzenia uczyń jeden długi "klocek podporowy". Podparcie na całej długości części progowej okna narażonego na obciążenia eksploatacyjne jest bardzo wskazane. A co do możliwości wykonania okien o takich wymiarach? Rozejrzyj się za systemem, w którym stosuje się przeszklenia wklejane w skrzydło wraz z jednoczesnym zbrojeniem stalowym i... po problemie:-).

IVO333
15-10-2012, 17:39
Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.
Nie ma okien antywłamaniowych (takie nazywanie ich to takie potoczne nadużycie) a są tylko utrudniające włamanie. Każde da się w różny sposób pokonać, ma wytrzymać przy WK2 kilka minut. Dla porównania wyważenie skrzydła okutego na "normalnym" okuciu może trwać 2-3 sekundy.

surfi
15-10-2012, 18:43
W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?
Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. Domyśliłem się od razu, że mam do czynienia z maniakiem wysokości ;)
Rozwiązanie które zaproponowałem w Brugmann dotyczy właśnie tzw wklejanej szyby. Tak jak napisał kolega Test, wyjaśnił Ci też dokładnie bazówke na podmurówce, więc wszystko wiesz.

Kasieńka i Piotr
15-10-2012, 19:46
Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. .
Ha, ha. Ale element zwany poszerzeniem jest stosowany nie tylko po szerokości okna ale równierz po wysokości, nieprawdaż?:)
Dziękuję Wam dobrzy ludzie za cenne wskazówki.

no1edytka
15-10-2012, 19:54
odradzam Jezierski- olewają w tym momencie wszelkie tematy związane z reklamacjami.
Tłumaczą się restrukturyzacją firmy ...smiech

bluenet
15-10-2012, 21:17
ponawiam temat bo jakoś mizerne wsparcie...szukam zalet i wad profili: Rehau, Termo Clima firmy Redan i VP70 firmy Vertex. Różnica w cenie kolosalna (dla zainteresowanych oferta). Czy ten profil Rehau jest naprawdę tak dobry aby w to wejść?

MarcinWawaMaz
15-10-2012, 21:28
Witam wszystkich forumowiczów
Mam dosyć nietypowe okna:
największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca ;) )
Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?
Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?
schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

Prosze o pomoc ;)

grzeniu666
16-10-2012, 00:34
Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska. To chyba ten:

http://www.homepage.eu/userdaten/0100192/605/bilder/sl_bild2.png

monia_k88
16-10-2012, 16:34
Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc
Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.
Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.
Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:
- Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty
- Sonarol - 3250zł juz z montażem
- Abakus - 3480 z montażem
- Drutex - 3480 z montażem
- Stiff - 3300 z montażem
- Stolbud włoszczowa 3200 z montażem
Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.
Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.
Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie

witek86
16-10-2012, 19:50
Szukam pomocy w wyborze okien do bloku z płyty, pierwsze piętro, rok budowy 1992. Miasteczko na podlasiu - Bielsk Podlaski, 60km od Białegostoku. Jestem całkowitym lajkiem, nie chcę nabić się w butelkę i proszę Was o pomoc
Do wymiany mam 2 okna dwuskrzydłowe o wym 1430x1760 i 1430x1460, okno jednoskrzydłowe o wym 1430x88 oraz zestaw balkonowy składający się z okna o wym 1430x1200 i drzwi balkonowe 2150x88.
Z firm, które są dostępne w moim mieście to: OKNOPLAST, MS, Drutex, Abakus, Sonarol, Pol-Bud, Stiff, Stolbud Włoszczowa i jest dużo innych ale to wszystkie, o których wiem.
Prosiłam o wycenę okien wraz z montażem i demontażem, bez obróbki, a więc tak:
- Oknoplast 3945zł (same okna 3200zł ) - ale nawet nie wiem jakie to okna, te najprostsze, profil mają Veka - cena wstępna po wpłaceniu całej kwoty
- Sonarol - 3250zł juz z montażem
- Abakus - 3480 z montażem
- Drutex - 3480 z montażem
- Stiff - 3300 z montażem
- Stolbud włoszczowa 3200 z montażem
Powiedziano mi też, że można zamówić okna z MS - około 4000 z montażem.

Chcę wymienić również parapety i najładniejsze i najtańsze ma Oknoplast, okna z parapetami wyniosą 4750zł. Dość podobne parapety idą w parze z oknami Drutex, MS, Abakus, Sonarol, przy Abakusie i Drutexie wyniesie to 4400zł.
Więc jeśli Oknoplast jest lepszy to wolę dopłacić te 350zł czy ile tam będzie trzeba.
Jakie są wasze opinie?? CO doradzacie?? Z góry dziękuję za pomoc i opinie

oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.
ważny jest profil wyposażenie okien standard itp
dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.
jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.
to taka najprostsza odpowiedź

Brass
16-10-2012, 20:12
Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska.

To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).

grzeniu666
16-10-2012, 20:37
To będzie dziwne co napisze, ale odradzam ci ten profil do potrójnych szyb. Ja sobie takie coś SAM zafundowałem i jestem niezadowolony. W wykonaniu standardowym ten profil jest za słaby na taki ciężar. Jeśli już chcesz kupić takie okna to postaraj się (= dopłać) aby zastosowano grubsze niż standardowe zbrojenia (minimum 1,75 mm w skrzydłach).

Dzięki! U mnie akurat połowa zestawienia to fixy w ramie, ale jak najbardziej dopłaciłbym do lepszego zbrojenia (vide #5578199 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5578199&viewfull=1#post5578199) ). Można wiedzieć od jakiego producenta kupowałeś?

Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule :(

Charlie
16-10-2012, 21:16
Rewela !
http://www.youtube.com/watch?v=Je_rkQ1UUQc&NR=1&feature=endscreen

jareko
16-10-2012, 21:28
dzięki Charlie - rewelacja choć . . . patrząc przypominają się dawne wieki, gdzie prawie każdy twór ludzkich rąk był dziełem sztuki
Tu jednak linia produkcyjna jak przy Fordzie T ;) tylko ze skośnymi oczyma :)

finlandia
16-10-2012, 21:31
Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm (w MSLine 3mm, ew. 4mm 0,6, ale za kańciasty profil przyszybowy mówią +20zł/m2!, standardowo dają o-błeee). Na wszystko w (blu)Evolution raczej nie wybule :(Chcesz poznać inne ceny - sprawdź bluEvolution u Urzedowskiego. Tylko zazanacz, że chcesz wersję classic (jest trochę droższa niż soft).

Utilla
16-10-2012, 21:59
Witam,
muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

1)
System: BRUEGMANN Classic
Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
Kolor: dwustronna okleina (cova 49158) złoty dąb
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: ROTO NT

2)
142522

IVO333
16-10-2012, 22:49
Witam,
muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

1)
System: BRUEGMANN Classic
Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
Kolor: dwustronna okleina (cova 49158) złoty dąb
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: ROTO NT

2)
142522
Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.

jareko
16-10-2012, 23:31
Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.
ale tańsza ;)

IVO333
17-10-2012, 00:04
ale tańsza ;)
Oczywiście. A często pomijana przy ocenie konstrukcji strona świata a co za tym idzie słoneczko piekące albo nie ma ogromne znaczenie, ale to byłby dłuższy wywód a ja nowiuśką (tegoroczną ;-) ) pigwówkę degustuję i język może się zacząć plątać....

Charlie
17-10-2012, 09:40
...w drewnie nie ma tego typu problemów :)

stary
17-10-2012, 10:23
Trudno się wypowiadać nie znając producentów. Pierwsza oferta to (chyba) oddzielnie fix-y i oddzielnie sł. ruchomy, druga całość w jednej ramie a to niedobrze, tak duża szerokość w kolorze będzie mocno pracować kiedy dostanie słońca.
To nie jest tylko niedobrze - wykonanie tego w jednej ramie jest zabronione!!
Ponad 8 m2 ?

finlandia
17-10-2012, 10:28
Tak, w drewnie robiłem większe :)
od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...

jareko
17-10-2012, 10:31
Staruszku - to wiesz Ty, wiem ja, wie IVO i inni znający się na rzeczy ale co to ma do rzeczy? Oferta ma być atrakcyjna i jest
I tylko co dalej? Dobrze jak technolog wywali to do poprawy i sprzedawca zadzwoni - Oj przepraszam, to okno musi byc podzielone a to kosztuje tysiąc więcej.
Gorzej jak puści bo ma w d... zalecenia systemu i zdrowy rozsądek, i wykona taki cuś

Charlie
17-10-2012, 15:56
Tak, w drewnie robiłem większe :)
od strony montażowej taka duża konstrukcja szybciej się*wstawia, ale to chyba jedna z nielicznych zalet (może też lepiej wygląda). Ale zawsze się zastanawiam co będzie, kiedy takie cudo będzie musiało przejść wymianę jednego elementu? Wtedy trzeba pruć całą ścianę...

...nie bardzo rozumiem co chcesz wymieniać "prując całą ścianę" ?

finlandia
17-10-2012, 16:35
Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.
W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.
Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.

Pcv Pcv
17-10-2012, 16:43
Witam jestem nowym użytkownikiem waszego forum i mam dylemat jakie okno wybrać pomóżcie :)
Mieszkam w kamienicy teraz mam 30 letnie okna drewniane, ogrzewam mieszkanie kominkiem więc wszystkie nieszczelności były mi na rękę bo miałem stały dopływ powietrza :) ale co za dużo o nie zdrowo teraz więcej ciepła ucieka i nie nadążam z ogrzewaniem .Największym problemem jest to że od 2-3 lat przy takiej pogodzie jak teraz i całą zimę mam zaparowane okna(rano jest kałuża) . Pytałem w Oknoplascie okno KONCEPT z montażem 2000zł Oknoplus 2400zł z montażem Pagen okno AD 1500zł z montażem plus parapet.
Najbardziej jestem zainteresowany oknem Pagen tylko czy to dobre okna i czy do tego okna opłaca się zamawiać tzw ciepły montaż +250zł-pomoże na zaparowane szyby?. W pomieszczeniu nie ma wentylacji(nie da się zrobić) ale nigdy nie było problemu z zaparowanymi szybami.

monia_k88
18-10-2012, 08:42
oj dużo tych firm porównujesz ale nie wszystkie są na tym samym poziomie co inne.
ważny jest profil wyposażenie okien standard itp
dobrze jest sprawdzić co jedni ci dają w cenie a u drugich już tego nie ma.
jeśli chodzi o wybór okien do bloku to tu prawidłowo wstawione dobre okno będzie spełniać swoje zadanie.
to taka najprostsza odpowiedź
Nawet nie wiem o co pytać w tych oknach i co byłoby mi potrzebne. W Oknoplast proponował tylko kolor i ramkę ze stali szlachetnej jako dodatek. A w tych innych firmach to w ogóle rozmawiali jakby nie byli przygotowani. Pokazują tylko komory - albo 5 albo 6 i że rama jest zaokrąglona bądź prosta. U dealera okien MS przeżyłam szok, bo siedziały 3 kobietki, jak przyszłam z wymiarami okien i poprosiłam o wycenę, to dziewczyny był w ciężkim szoku i zaczęły patrzeć na siebie. One tego nie umieją itp. zaczęły gdzieś dzwonić, nikt nieodbierał. A jak pokazywała mi okna - te ładniejsze bo ma okrągłą ramkę itp, te cieplejsze bo ma kawałek drewna w środku ale wszytskie są dobre. Ale nie wiem które najtańsze, chyba te co nie mają tego drewna.

Tam gdzie okna Abakus, Drutex, Sonarol, są cieniutkie i strasznie drogie parapety 900zł, w Oknoplast ok 410zł.
Reasumując za okna Abakus i Drutex z parapetami zapłacę 4350zł i za Okna Oknoplast z parapetami zapłacę 4350zł. WIęc chyba Oknoplast na profilu Veka bardziej się opłaca kupić.
Podwykonawca Masters też istnieje na rynku od ponad 10 lat, jest jedynym dealerem Oknoplast w mieście, więc zapewne długo tu jeszcze zostanie. Okna będą takie najprostsze, zastanawiam się czy dać kolor na zewnątrz (dopłata 135 do ceny), czy pozostać przy białym kolorze. Czy Oknoplast to dobry wybór??

Charlie
18-10-2012, 08:52
Np. uszkodzony element ościeżnicy na tyle, że nie da się naprawić.
W praktyce - miałem kiedyś słupek w takim oknie, który się kwalifikował do wymiany - w praktyce trudna rzecz.
Więc by wymienić ościeżnicę trzeba wymienić ją całą - koszty, koszty, koszty.

...w każdym systemie masz tak samo z tego typu problemami - czy to drewno, pvc czy aluminium.
W przypadku wymiany słupka to polecam najpierw rozeprzeć ramiaki ościeżnicy - rozpieraki kupisz sobie w Castoramie :)

P.S. myślę, że jesteś przepracowany bo marudzisz :)

Brass
18-10-2012, 10:22
Podwykonawca Masters też istnieje na rynku od ponad 10 lat, jest jedynym dealerem Oknoplast w mieście, więc zapewne długo tu jeszcze zostanie.

Z tym, że niekoniecznie. U mnie w mieście już dealer Oknoplastu zamknął firmę.

witek86
18-10-2012, 10:29
jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .
dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa
pozdrawiam

_FIX_
18-10-2012, 12:48
...
Szukam kańciastego profilu (raczej nie premium-wypas) w który wejdzie pakiet 3sz najchętniej z szybą 4mm .......
Sprawdź sobie ceny okien z AdamSa. np Ideal 8000
Link do opisu: http://www.adams.com.pl/pl/system-pvc/okna-ideal-8000

bluenet
18-10-2012, 13:11
Ponawiam prośbę :bash:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5579952&viewfull=1#post5579952

i jeszcze pytanie i prośba:

Pytanie: czy ciepły profil to rzeczywiście tak olbrzymi koszt jaki dostaje w ofertach (średnio 2x droższy od tradycyjnego)

Prośba: czy znacie dobrego i taniego producenta rolet okiennych?

monia_k88
18-10-2012, 14:14
jeśli ktoś tak podchodzi do pracy to lepiej go omijać. oknoplast to dobra firma i jeśli tylko montażyści nie są "z łapanki" to powinno być dobrze. tym bardziej jeśli z parapetami wychodzi porównywalnie do drutexu itd .
dopłać do ciepłej ramki a kolor to już tylko twoja sprawa
pozdrawiam
Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

ABT
18-10-2012, 20:41
Znacie jakiegoś sensownego producenta okien (trzyszybowych) na profilu Salamander Streamline 76 prostym (!, czy tam klasycznym, a nie obłym)? Jestem z Górnego Śląska. To chyba ten:

http://www.homepage.eu/userdaten/0100192/605/bilder/sl_bild2.png

Polecam firmę niezwykleokna.pl specjalizują się w profilach samlamander

JA jestem bardzo zadowolony z ich usług . Fachowo doradzili i montaż tez bardzo OK - i potargować się można

Pytaj o Pana Bartka T

MMichal
18-10-2012, 22:51
Witam




Prośba: czy znacie dobrego i taniego producenta rolet okiennych?

musisz wybrać, ALBO dobry ALBO tani

Pozdrawiam

IVO333
18-10-2012, 23:00
Polecam firmę niezwykleokna.pl specjalizują się w profilach samlamander

JA jestem bardzo zadowolony z ich usług . Fachowo doradzili i montaż tez bardzo OK - i potargować się można

Pytaj o Pana Bartka T

A literki z Twojego nicka oznaczają Bronka T?

Charlie
18-10-2012, 23:12
Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty :)
Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną :):)

bluenet
19-10-2012, 07:26
Witam



musisz wybrać, ALBO dobry ALBO tani

Pozdrawiam

Naprawdę nie ma dobrych i tanich? Ciekawe....

monia_k88
19-10-2012, 08:50
...to co Ci zaproponują to zarzuć na forum - przedyskutujemy i ewntualnie napiszesz do nich sprostowanie do oferty :)
Teraz to jest za późno na Twoją edukację okienną :):)
Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia :rolleyes:. A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.
Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.
Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.
Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż

Charlie
19-10-2012, 08:54
Rozumiem, że po obmiarach dostaniesz na maila ofertę. Przepisz na forum co tam napisali i będziemy radzić.

Pcv Pcv
19-10-2012, 11:53
Moglibyście napisać czy okna Pagen na profilu brugmann ad i okuciach winkhaus to dobry wybór cenowo są o ok 500-800zł tańsze od konkurencji macie jakieś doświadczenia z tymi oknami???

surfi
19-10-2012, 11:56
Naprawdę nie ma dobrych i tanich? Ciekawe....
Spróbuje odpowiedzieć.
Żeby było DOBRZE trzeba dbać o ludzi,o maszyny,o komponenty.O każdy szczegół.To kosztuje.
Ty oczekujesz cudu, że to nie kosztuje.

Ale...
Możesz jednak trafić na firmę, która robi ten sam błąd co Ty i dlatego wkrótce zniknie z rynku.
Zatem wiadomości są dwie - dobra i zła.
Jeśli będziesz szukał, zdążysz załapać się gdzieś na tę "promocję".
Niestety serwisować będziesz później sam te TANIE rolety. Że tak powiem, zostaniesz ich jedynym opiekunem.

witek86
19-10-2012, 12:33
dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty:)
za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...
odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd
nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka:)

witek86
19-10-2012, 12:36
Raczej wątpię, że to ogarnę. Ostatnio siedziałam 5 godzin czytałam różne fora i powiem tak - dla mnie to ciemna magia :rolleyes:. A męża nie ma i do świąt nie będzie więc wybór muszę podjąć sama. Dlatego pytam fachowców.
Na razie przychodzą mierzyć, nie zobowiązuje mnie to w niczym. Będę miała chociaż wycenę zgodną na 100% bo zawsze okazuje się, że jest wyższa niż przychodzi się z własnymi wymiarami. Już z jednej firmy przychodzili mi mierzyć, ale nie spodobali mi się więc umowy z nimi nie podpiszę.
Zależy mi tez na czasie, od momentu podpisania umowy, na okna czeka się miesiąc, a później na montaż.
Mam obecnie tak okropneokna, wieje z nich strasznie i nie chce mi się już bawić w klejenie uszczelek, zapychanie waty i zaklejanie taśmą, a zima tuż tuż

jak będą mierzyć to powinni ci mówić co i jak będzie wyglądało jak oni widzą sam montaż ,jego przebieg itd
ja zawsze to mówię by później ktoś się nie zdziwił że jego stare okno jest w kawałkach bo myślał że będzie całe i wstawi w altance:)
zapytaj jak montują okna ,jak montują parapet itp będą widzieć że się tym interesujesz
a ofertę możesz tu wrzucić zobaczymy czy na czymś ci nie chcą oszczędzić lub coś innego

monia_k88
19-10-2012, 13:05
Był Pan z Oknoplastu. Już spodobał mi się sam pomiar okien, bardzo dokładny, z każdej strony, nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz. Całkowite przeciwieństwo drugiej firmy, gdzie zmierzył je tak, ze ja bym tak samo zmierzyła, przyłożył metrówkę do okna od wewnątrz i zapisał, a mąż mówi: a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan :jawdrop:.
Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. Pytałam jakie są jeszcze rzeczy za dopłatą to powiedział tak: klamka balkonowa na kluczyk, ale wtedy trzeba wszystkie okna balkonowe robić jako antywłamaniowe, kolor, inne klamki z takim klikerem, nawiewniki. Oczywiście wytłumaczył o co we wszystkim chodzi. Opowiedział o Platinium.
Zdecydowałam się na system Koncept z ciepła ramką i dociskiem.
Jutro Pan ma zrobić mi wycenę okien Koncept białych, Koncept kolorowych i z ciepłą ramką. Zadzwoni telefonicznie.

Z góry przepraszam, że namieszałam, bo kompletnie się na tym nie znam. Zadawałam dla Pana dużo pytań, ale nie odnośnie montażu tylko samych okien. Ciekawe jaka będzie cena ostateczna. Bo np Pan w salonie mówił, ze dopłata do koloru to 13%, a ten co mierzył, że 15%.
Bielsk to mała mieścina i każdy tu chce zarobić, więc nie zdziwię się jeśli jakieś ceny będą zawyżone

T12345T
19-10-2012, 14:04
Niski próg przy balkonie.

To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty :-).

witek86
19-10-2012, 14:37
, nawet Pan otwierał okno i mierzył je od zewnątrz.
naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie :)

, a nie trzeba uwzględnić, że blok jest docieplony, a gość: a to są okna standardowe, wie Pan :jawdrop:.
to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny:)

,
Pytałam o ciepłą ramkę, opowiedział mi o jej działaniu i zaletach, dopłata jest niewielka, więc się na nią zdecyduje, doradził jeszcze, żeby przy balkonie był taki docisk, jak ja wyjdę, żeby drzwi się nie otwierały (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Niski próg przy balkonie. . Opowiedział o Platinium.
ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie:)

monia_k88
19-10-2012, 15:52
To raczej kiepski pomysł. Mniejsza szczelność, większa przepuszczalność ciepła. Jeśli nóżki sprawne, to jednak lepiej unieść je o te 7 cm wykonując zgrabny skok przez przeszkodę jak nie przymierzając Karino albo inny Black Beauty :-).
Bo to wygląda tak, na balkonie jest taki śmieszny próg betonowy o wysokości około 8 cm szerokości 10cm, na tym trzyma się rama starego okna. Pan mówił, że jak zostaniemy przy tym wysokim progu to po zamontowaniu ich okna podwyższy to jeszcze bardziej próg, to pytał mnie czy to usunąć czy montować tak wysoko, to powiedziałam, żeby usnąć. Pytałam, czy nie będzie wlewała się woda, to powiedział, ze nie.
Zapytam jeszcze raz, jak będzie dzwonić o co dokładnie chodziło.
Bo to jest taka dodatkowa opcja - niski próg?? A jak wygląda taki normalny??

monia_k88
19-10-2012, 15:54
naprawdę wcześniejsi musieli być papudrokami że to robi wrażenie :)

to nie jest aż taka oczywista oczywistość więc komentarz był zbędny:)

ciepła ramka-tak, przymyk balkonowy-tak,niski prób -nieee,platinium nie:)

Oj naprawdę, mierzenie pierwszego "fachowca" było takie ma hop siup, może i ja lepiej bym zmierzyła :rolleyes:
To takie okna Koncept w zupełności wystarczą do bloku??

Dudi1978
19-10-2012, 16:54
Ta ciepła ramka to chodzi o to co jest między szybami?? To co mówili, ze za dopłatą jest ze stali szlachetnej?? Kompletnie się na tym nie znam.
Jutro mają przyjść z Oknoplastu wymierzyć mi okna i wtedy będę znała cenę ostateczną. Mogę wtedy podpytać o różne rzeczy, tylko o co??

Jeśli mogę wtrącić swoje parę groszy to napiszę dlaczego ja zrezygnowałem z Oknoplastu.
Zaważyły drobne detale na mojej decyzji, a mianowicie:

- Profil Perfectline pakiet trzy szyby U=0,7 w tym zestawieniu. Znalazłem pakiet trzy szybowy U=0,5 w podobnej cenie z bogatszym wyposażeniem.
- Brak stopniowanego uchyłu skrzydła. Dla mnie bardzo ważne mam sześć dużych okien, dużych skrzydeł wysokość 230, 245 cm.
- Brak ciepłej ramki, Oknoplast zaproponował Termoramkę za dopłatą 1000zł do moich okien.
- Brak w ofercie klamek w kolorze T9 stalowy, nawet za dopłatą.
- Duża dopłata do kontaktronów wewnętrznych, oraz profili bazowych, ceny dealer w moim mieście.

Mój sąsiad, a w sumie dwóch mają okna Oknoplastu i są bardzo zadowoleni z tych okien, natomiast na profilu Veka pewnie znajdziesz również dobre okna innych producentów i zapewne dużo taniej.

Charlie
19-10-2012, 20:23
Oknoplast Kraków nie ma w swojej ofercie najlepszej "ciepłej ramki" czyli Swisspacera ( tworzywowa ).
To co serwuje pod hasłem"ciepła ramka" to stal ocynkowana - trochę mniejszy radiator niż aluminium ( standardowy materiał na ramkę międzyszybową ).

Ale trzeba przyznać, że majstersztyk marketingowy im się udał :)

radmax
19-10-2012, 21:28
Witam,
jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?

MMichal
19-10-2012, 21:56
Witam


Witam,
jako, że moje 17-letnie okna nadają się do wszystkiego tylko nie do izolacji termicznej postanowiłem je wymienić na coś nowszego. Mam 2 oferty. Pierwsza to 4 Pory Roku na profilu Schuco Si 82 Rondo, pakiet 3-szybowy 0,5. Druga to Vertex Veka Alphaline V90+, pakiet 3-szybowy 0,5. Różnica w cenie prawie żadna ( 100 zł przy ponad 7000 tys. ). Ale co wybrać ? Czy są jakieś zasadnicze różnice których nie dostrzegam ?

a czy oba warianty będą montowane przez tę samą ekipę ? jeśli tak to kup to co "ładniejsze" :)

Pozdrawiam

radmax
19-10-2012, 22:15
Nie, to dwie różne firmy. Polmetr od 4 Pór Roku i BT Styl od Vertexa. Poza tym wszystkie okna są ładniejsze od moich.

MMichal
19-10-2012, 22:20
Witam


Nie, to dwie różne firmy. Polmetr od 4 Pór Roku i BT Styl od Vertexa. Poza tym wszystkie okna są ładniejsze od moich.

więc zbierz informacje o tych firmach, co robili, jak robili, jaki standard montażu proponują itp i docelowo wybierz tę, która wypadnie lepiej:)

Pozdrawiam

bluenet
20-10-2012, 07:51
dobre i tanie to jakiś market miał swoje produkty:)
za dobre trzeba zapłacić na pewno więcej i to nie ma co się łudzić dlatego lepiej zadać pytanie jakie rolety proponujcie w dobrej cenie ...
odp będzie a jaka to jest rozsądna ?itd
nie ma chodzenia na skróty ! zawsze możesz wybrać tańszą opcję napędów czyli nie silnik a ręka:)

zawsze można znaleźć inne forum gdzie użytkownik bez wymądrzania napisze chociaż nazwę firmy lub kilku.

Aby podłechtać Waszą próżność zapytam raz jeszcze: jakie polecacie dobre rolety do okien?

monia_k88
20-10-2012, 11:10
Dzwonił dziś Pan z Oknoplastu, a więc tak:
okna Koncept w kolorze białym 3086zł + 754zł za montaż i demontaż = 3840zł
parapety z płyty postforming 540zł + 150zł montaż i demontaż = 690zł
termoramka do tych okien 135zł
za całość wychodzi 4665zł
okna koncept w kolorze z termoramką 5088zł (tylko tu nie wiem czy to cena z parapetami czy nie)

Tak więc, jak mówiłam, po pomiarach wychodzi wszystko dużo drożej.

Pytałam też o ten próg balkonowy, będzie taki normalny, nie obniżony, tylko usuną ten betonowy bloczek na balkonie

Z innych firm to w miasteczku są tylko takie z tych słabszych firm, jedynie okna z MS, byłam u dwóch dealerów, w jednym siedziały 3 dziewczyny i patrzyły na mnie, jak na ufo. Drugi przyjeżdżał do mieszkania "mierzyć okna" od wewnątrz. Pisałam do Vertex to najbliższy dealer jest 60km stąd. Nawet nie mam, jak się tam dostać

finlandia
20-10-2012, 12:05
Vetrex od lat ma dilerów w Białymstoku, a to mniej niż 40km..

monia_k88
20-10-2012, 12:21
Vetrex od lat ma dilerów w Białymstoku, a to mniej niż 40km..
chyba, ze na mapie, bo doliczając jeszcze wydostanie się z miasta i dostanie się do firmy w Białymstoku to 60km wyjdzie.
Szukać niani dla dziecka, ciągać się autobusami i komunikacją miejską, jak dla mnie odpada. Wolę kogoś ze swojej miejscowości. Jestem obecnie sama. A na pewno za jednym razem się nie obejdzie, ze 2 razy byłoby trzeba podjechać
Nie chce marznąć kolejnej zimy i mieć w domu 14 stopni

finlandia
20-10-2012, 13:07
Tu jak najbardziej przyznaję Ci rację. Dobrze jest mieć sprzedawcę ze swoich stron, bo w razie problemów odchodzi potencjalny klopot z dojazdem.
Poza tym lokalni znają bardziej swoje blokowiska. Na innym forum pisałaś, że znajomi mają okna tej firmy i jakieś kłopoty z nimi?
Zapytałaś się Pana co będzie w takim przypadku, kiedy okna trzeba po 10 latach wyregulować? (bynajmniej nie oczekuj odpowiedzi że to Ci zrobią gratis, szczególnie po gwarancji)
Dawno nie byłem w okiennych sprawach w Bielsku, więc nie mam lepszych propozycji. Na pewno jednak Oknoplast to dobre okna i nie kupujesz kota w worku jak to może być w przypadku innych. Abakus - ma swoją renomę w regionie, podobnie Witraż (to także Veka, więc powiedzmy, ze może być to oferta produktowo na podobnym poziomie do O.)

Ps. Przyszła mi do głowy firma z Wysokiego Mazowieckiego - Polfard - sądzę że dojechaliby do Bielska, nie wiem czyje okna aktualnie sprzedają, ale to na pewno sprzedawca którego bym polecił w ciemno.

monia_k88
20-10-2012, 13:24
Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast. Kupowała je kiedyś dużo drożej niż inne okna na lokalnym rynku, czyli jakieś z "wyższej półki", jak na tamte czasy.
Wspominałam o tym Panu w Oknoplast. Dał wizytówkę, powiedział, ze okna trzeba wyregulować, niech mama zadzwoni, oni coś poradzą. Ja mówię, ze już był ktoś z Państwa firmy i dalej wieje, mówię, ze może to wina montażu lub pianki, bo mam wrażenie, że wieje z tamtych miejsc. Mówił, dalej, żeby mama do nich zadzwoniła, na pewno ktoś przyjdzie. Wiem, że mama płaciła za regulacje ale ile to nie pamiętam, może 20-30zł.
A jeśli okna są na gwarancji i jeszcze ona obowiązuje, to czy taka regulacja jest w ramach gwarancji?? Czy też trzeba za nią płacić??
Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.

A czy podana wycena nie jest jakoś szczególnie zawyżona??, wychodzi mi 350zł więcej niż okna Drutex i Abakus (oczywiście z parapetami we wszystkich przypadakch)

finlandia
20-10-2012, 13:50
Całość wyceny "zakłamują" Ci parapety. Jak zauważyłaś inni mają je drożej, bo pewnie proponują konglomerat. Mdf jest produktem raczej z tańszej półki cenowej i mojego uznania nigdy nie zdobył.

Zwykle Klienci regulacje wiążą z gwarancją (bo mówią "okno mi nie działa"), ale zwykle też w kartach gwarancyjnych jest instrukcja regulacji, pielęgnacji i konserwacji okien/ okuć. To tak jakby skończył mi się olej w silniku (bo wyciekł/zużył się /) i oczekiwałbym jego bezpłatnej wymiany przez serwis..

Wracając do Twojego sprzedawcy - pociesz się, że przez 10 lat można się bardzo dużo nauczyć..

surfi
20-10-2012, 15:46
Moja mama ma te okna od ponad 10 lat i to ona ma problem z oknami Oknoplast.
Więcej złych opinii nie słyszałam o tych oknach, na osiedlu dużo osób wstawia te okna, widać często samochód Oknoplast.

No nie dziwię się, że ich "widać na osiedlu", skoro ich konkurencja mierzy okna od wewnątrz :no:

Ale Tobie się trochę dziwię. Masz opinię z 1.ręki a sugerujesz się opinią zasłyszaną? No chyba że takie przewiewy to dla Ciebie "noł-problem". Zrób test firmie, niech pojadą na te "regulacje". Jak poradzą sobie z problemem - można im powierzyć pieniądze. Trzymaj sie zasady - ja zgłaszam problem - Panowie go rozwiązujecie. Bo "regulacje" niekoniecznie są rozwiązaniem...

Arturo72
20-10-2012, 17:54
Tak więc, jak mówiłam, po pomiarach wychodzi wszystko dużo drożej.

Ja po pomiarach miałem zwrot ;)

Utilla
20-10-2012, 21:32
Witam,
muszę wstawić okno tarasowe i mam 2 opcje do wyboru pomóżcie proszę.

1)
System: BRUEGMANN Classic
Typ: OKNO (FF) STAŁE W SKRZYDLE ; OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁU.
Kolor: dwustronna okleina (cova 49158) złoty dąb
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: ROTO NT

2)
142522

pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???

IVO333
20-10-2012, 22:58
pierwsza opcja jest od adamsa druga to veka.

Pytałam o tą ramę: adams ma łączniki, veka na jednej bo jest w środku wzmocnienie stalowe o zamkniętym przekroju. W dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować. Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???
Najgrożniejsze dla taj konstrukcji jest rozszerzanie się tych prawie 4 metrów profilu przygrzanego słoneczkiem i kurczenie się zimą a na to zamknięte wzmocnienie pomoże podobnie jak okadzanie. Kup tego Adamsa, dopłać do wzmocnienia VS105 w skrzydłach, dopilnuj poprawnego montażu (zajrzyj na stronę Jareko) a będzie OK.
Kwestię wyższości Roto nad Winkhausem pomijam bo mnie zakrzyczą wyznawcy Heki czy Jezierskiego ;-)

P.S. Tej miękkości winchestera coś nie mogę pojąć....

slaku
21-10-2012, 09:22
Doszła jeszcze kwestia koloru. Podoba mi się winhester ale ponoć jest miękki=słabszy. Co Wy na to ???

Zapytaj się jaki kolor jest sztywniejszy :D

IVO333
21-10-2012, 09:54
Zapytaj się jaki kolor jest sztywniejszy :D

Czarny na pewno najdłuższy ;-) ale co ma sztywność do koloru....

finlandia
21-10-2012, 13:05
Chętnie bym poznał tego producenta od Veki.. Podasz jego nazwę? Bo to nie okna Veka, a okna firmy X..

monia_k88
21-10-2012, 13:18
W moim miasteczku, jak dostałam wyciąg firm ze spółdzielni, u których mogę kupić okna to było ich 20 na liście.
Więc, jak Oknoplast jest zły, to jakie okna??

finlandia
21-10-2012, 14:00
Oczekujesz że podamy Ci konkretną odpowiedź. Możemy być pewni, że dany producent jest dobry i jego okna są godne polecenia. Alemoże się zdarzyć, że trafisz na słaby salon (tak jak te wrażenia od trzech pań), do tego mozesz dostać kiepskiego montażystę, który dobre okna sknoci (masz przykład u mamy).
Ważne by Twoje niezłe okna zamontowała dobra, doświadczona ekipa. Popytaj sąsiadów, którzy nie dawno wymieniali okna. Nie skreślałbym tak od razu O. (aż sam nie wierzę, że mogę ich bronić ;).

monia_k88
21-10-2012, 15:27
Oczekujesz że podamy Ci konkretną odpowiedź. Możemy być pewni, że dany producent jest dobry i jego okna są godne polecenia. Alemoże się zdarzyć, że trafisz na słaby salon (tak jak te wrażenia od trzech pań), do tego mozesz dostać kiepskiego montażystę, który dobre okna sknoci (masz przykład u mamy).
Ważne by Twoje niezłe okna zamontowała dobra, doświadczona ekipa. Popytaj sąsiadów, którzy nie dawno wymieniali okna. Nie skreślałbym tak od razu O. (aż sam nie wierzę, że mogę ich bronić ;).
Doskonale to rozumiem, ekipa montażowa może być z pierwszej łapanki. Kiedyś mój znajomy nie mając pojęcia o oknach pracował w Dobroplaście w Zambrowie i taki oto "znawca" montował okna. U tych sąsiadów, okna były wstawiane 2 miesiące temu, w innym bloku parę dni temu.
Co do mojej mamy to nigdy tych okien nie konserwowała, nie regulowała, po prostu zaklejała je sobie od 5 lat i dopiero teraz po 10 latach poszła do nich raz i więcej nie. powiedziała, że nie będzie im płacić. Więc nie przekonam się, jak naprawiają wady. Okna wydają się jak najbardziej OK, normalnie się otwierają i zamykają. Tylko skądś wieje.
A jeśli to wina montażu, czy da się poprawić to jeszcze??

A jeszcze przy balkonie wybrałam okno jednoskrzydłowe, bo i tak jest bardzo wąskie, i wszędzie tylko ramy, a lubię jasne pomieszczenia. Może wygląd taki sobie, ale więcej światła będzie wpadać.
Mam nadzieję, ze wybierając Oknoplast, nie będę kolejną narzekającą osobą

Charlie
21-10-2012, 18:50
..,nauka montażu okien czy drzwi to nie jest jakiś problem dla w miarę inteligentnych i myślących :) Część forumowiczów sama potrafiła sobie zamontować okna posiłkując się radami Jareko, Finlandi, Starego, Witka i innych.
Problem w tym, że większość z Fachowców na dzień dzisiejszy pracuje w okolicach Londynu czy Monachium a reszta w Polsce to unikaty.
Zresztą, najlepiej wiedzą o fachowcach i Fachowcach Ci co się budowali czy budują.
Gdyby nie było problemów to ten wątek nie bił by rekordów wpisów.

finlandia
21-10-2012, 19:43
Nie bądź taki skromny,
często się z Tobą nie zgadzamy w sprawach okien, ale jeśli mowa o szybach to jesteś bezsprzecznie autorytetem.

Utilla
21-10-2012, 21:57
Chętnie bym poznał tego producenta od Veki.. Podasz jego nazwę? Bo to nie okna Veka, a okna firmy X..

Ofertę dostałam od firmy Kaidar

finlandia
22-10-2012, 13:25
Kaidar - znalazłem taką hurtownię budowlaną, a na ich stronie nia ma słowa o dostawcy okien PCW. To może sugerowac, że to producent "no name" nie ma wyrobionej marki a proponując taką konstrukcję wręcz sugeruje, że zrobią wszystko, byleby złapać klienta.

witek86
22-10-2012, 15:42
zawsze można znaleźć inne forum gdzie użytkownik bez wymądrzania napisze chociaż nazwę firmy lub kilku.

Aby podłechtać Waszą próżność zapytam raz jeszcze: jakie polecacie dobre rolety do okien?

jakoż iż próżność została połechtana następuje odpowiedź ze strony mojej na pytanie twoje;
-krispol
-portos
moje typy jako dobre !

witek86
22-10-2012, 15:45
Nie bądź taki skromny,
często się z Tobą nie zgadzamy w sprawach okien, ale jeśli mowa o szybach to jesteś bezsprzecznie autorytetem.

potwierdzam:)
nawet znalazł firmę która wygnie szybę do wykuszu i teraz muszę jechać mierzyć:D

Charlie
22-10-2012, 16:16
Jak nie będziesz pewien to zrób poziomy szablon tego wygięcia.
Moc pieniędzy kosztuje taka gięta szyba ale Klientka ambitna :)

IVO333
22-10-2012, 17:20
potwierdzam:)
nawet znalazł firmę która wygnie szybę do wykuszu i teraz muszę jechać mierzyć:D

A w czym ta szyba będzie osadzona?

radmax
22-10-2012, 19:05
A ja jeszcze podpytam drążąc temat profili Schuco Si81 i Veki V90+ jak to jest z trwałością i spełnianiem zadania przez trzecią, środkową uszczelkę w tych profilach. W V90+ widać, że jest ona dociskana przez skrzydło do ramy a w Si81 jest jakaś taka luźna.

Charlie
22-10-2012, 20:28
A w czym ta szyba będzie osadzona?

W kilkudziesięcioletnim oknie :) (zabytkowa, poniemiecka kamienica )
Witek lubi takie trudne tematy a i Klientka zasobna w Euro :):) także dograli się !

GraMar
22-10-2012, 20:29
Możliwość wyboru utrapieniem inwestora

:bash:




Witam.
W najbliższym czasie będę dokonywał wymiany okien.
Interesuje mnie demontaż starych okien, montaż nowych okien, parapety demontaż i montaż.
Ceny są mniej więcej takie same, różnica to 300-400zł, jedni dają tańsze okna, droższy montaż i odwrotnie.
Sprawdzałem ceny okien w kilku firmach.
Zaproponowano mi:
Jezierski - Elita Thermo z dodatkową 3 szybą - http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1
HeKaPlast - CT70 Cava pakiet 2 szybowy - http://hekaplast.pl/?page_id=19,
IWBUD - VEKA Alphaline z pakietem 3 szybowym - http://www.iwbud.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=36&lang=pl.
Najdrożej wypada HeKaPlast, potem Jezierski i IWBUD.
Okna z IWBUD brali znajomi, są zadowoleni.
Proszę o poradę - szybko proszę, bo muszę się zdecydować..
Jeżeli gdzieś jest podobny temat to proszę wrzucić tam.

Charlie
22-10-2012, 20:32
A ja jeszcze podpytam drążąc temat profili Schuco Si81 i Veki V90+ jak to jest z trwałością i spełnianiem zadania przez trzecią, środkową uszczelkę w tych profilach. W V90+ widać, że jest ona dociskana przez skrzydło do ramy a w Si81 jest jakaś taka luźna.

...a ktoś tu pisał, że Alpha to lipa :)

Charlie
22-10-2012, 20:36
Słuchaj - jesteś z Marek. Czy istnieje jeszcze taka firma Ventoplast ?

witek86
22-10-2012, 21:32
W kilkudziesięcioletnim oknie :) (zabytkowa, poniemiecka kamienica )
Witek lubi takie trudne tematy a i Klientka zasobna w Euro :):) także dograli się !

no zobaczymy jak to będzie z tą zasobnością:)
a dodatkowo temat przeszklonej ściany wrócił i schodów bo klient wrócił właśnie z euro w portfelu !

radmax
22-10-2012, 21:35
...a ktoś tu pisał, że Alpha to lipa :)

A konkretniej ?

Charlie
23-10-2012, 08:39
no zobaczymy jak to będzie z tą zasobnością:)
a dodatkowo temat przeszklonej ściany wrócił i schodów bo klient wrócił właśnie z euro w portfelu !

:)

nita83
23-10-2012, 13:05
Witam, mam pytanko. Będę miała okno tarasowe 220x190. Główna zagwostka jest oczywiście taka czy ma być suwanka czy "normalnie" otwierane z ruchomym słupkiem. W jednej firm, w której pytałam o wycenę Pan zasugerował, że trzyszybowe okna są ciężkie i lepiej bedzie dać suwankę. Nie mam ciśnienia na tą suwankę, ale czy to naprawdę będzie problem z ciężerem skrzydła, gdy szyba będzie miała 3 szyby w "normalnym" oknie? Poza tym trochę martwię się o izolację tej suwanki.

Charlie
23-10-2012, 13:16
Witam, mam pytanko. Będę miała okno tarasowe 220x190. Główna zagwostka jest oczywiście taka czy ma być suwanka czy "normalnie" otwierane z ruchomym słupkiem. W jednej firm, w której pytałam o wycenę Pan zasugerował, że trzyszybowe okna są ciężkie i lepiej bedzie dać suwankę. Nie mam ciśnienia na tą suwankę, ale czy to naprawdę będzie problem z ciężerem skrzydła, gdy szyba będzie miała 3 szyby w "normalnym" oknie? Poza tym trochę martwię się o izolację tej suwanki.

...nie będzie problemów.

Polecam system tzw. przesuwki HS z niem. Hebe-Schiebe Portale na okuciach Siegenia :) Bezawaryjna konstrukcja jak się ją precyzyjnie zamontuje a w tym tu paru Kolegów forumowych jest bardzo dobrych. Plusy suwanki są takie, że skrzydło po otwarciu/przesunięciu nie zajmuje powierzchni użytkowej salonu a i firanek nie uszkadza. Ramiaki oczywiście w pierwszej kolejności drewniane a jak Cię nie stać to PVC.

Charlie
23-10-2012, 13:34
Panowie mam taki dylemat - czy stosowaliście w swojej karierze zawodowej materiały produkowane przez firmę BOTAMENT ze Środy Wielkopolskiej ?

witek86
23-10-2012, 14:13
...nie będzie problemów.

Polecam system tzw. przesuwki HS z niem. Hebe-Schiebe Portale na okuciach Siegenia :) Bezawaryjna konstrukcja jak się ją precyzyjnie zamontuje a w tym tu paru Kolegów forumowych jest bardzo dobrych. Plusy suwanki są takie, że skrzydło po otwarciu/przesunięciu nie zajmuje powierzchni użytkowej salonu a i firanek nie uszkadza. Ramiaki oczywiście w pierwszej kolejności drewniane a jak Cię nie stać to PVC.

HS przy 190cm szerokości?już psk bym liczył ile będzie wynosiło światło przejścia:)

Charlie
23-10-2012, 14:34
...220 x 190 to przeczytałem jako szerokość 220cm a wysokość 190 cm

Jeśli odwrotnie to lipa z przesuwką.

GraMar
23-10-2012, 18:29
Słuchaj - jesteś z Marek. Czy istnieje jeszcze taka firma Ventoplast ?


Nie znam tej firmy,ale znalazłam w google:
https://www.google.pl/search?q=ventoplast&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

fenix2
23-10-2012, 18:42
Witam, mam pytanko. Będę miała okno tarasowe 220x190. Główna zagwostka jest oczywiście taka czy ma być suwanka czy "normalnie" otwierane z ruchomym słupkiem. W jednej firm, w której pytałam o wycenę Pan zasugerował, że trzyszybowe okna są ciężkie i lepiej bedzie dać suwankę. Nie mam ciśnienia na tą suwankę, ale czy to naprawdę będzie problem z ciężerem skrzydła, gdy szyba będzie miała 3 szyby w "normalnym" oknie? Poza tym trochę martwię się o izolację tej suwanki.

Ja mam chyba H:220xW:180 z ruchomym słupkiem nie było problemu 3 szyby.

GraMar
23-10-2012, 18:44
Słuchaj - jesteś z Marek. Czy istnieje jeszcze taka firma Ventoplast ?


Nie znam tej firmy,ale znalazłam w google:
https://www.google.pl/search?q=ventoplast&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

blokno
24-10-2012, 07:13
Słuchaj - jesteś z Marek. Czy istnieje jeszcze taka firma Ventoplast ?

Istnieje i jak widać z zewnątrz, wciąż produkuje.. :-)

Linea
24-10-2012, 07:52
Czy ma ktoś okna firmy KNS na profilu Veka?

Tomi 12
24-10-2012, 11:16
Witam
Uwaga na okna z okuciami Winkhaus. Mam kilkuletnie okna i postanowiłem je wyregulować. Aby wyregulować zawiasy monter zdejmował zaślepki zawiasów króre KRUSZYŁY się w rękach. Nie jest to produkt wykonany w odpowiednim standardzie albo z właściwego granulatu. Ponieważ zaślepka chroni zawias przed kurzem i zanieczyszczeniami chciałem zamówić owe zaślepki w firmie Winhaus. Na stronie www jest jeden typ bez zdjęcia i żadnych numerów katalogowych. Po tygodniu otrzymałem zaslepki kompletnie nie pasujące do moich okien a firma Winkhaus poinformowała że już nie posiadają takich jakie potrzebuje. W mojej ocenie ( od wielu lat zarzadzam zakupami w dużych firmach) Winkhaus nie zapewnia cześci zamiennych po okresie gwarancyjnym i użytkownik musi sie liczyć z wymiana na własnykoszt skrzydła a tak naprawdę okna w ypadku zepsucia części okucia a na przykładzie zaślepek są to absolutnie jednorazówki.

witek86
24-10-2012, 12:09
tak i na pewno tylko firma wink haus tak robi!!! no na złość!

MMichal
24-10-2012, 13:18
Witam


Witam
Uwaga na okna z okuciami Winkhaus. Mam kilkuletnie okna i postanowiłem je wyregulować. Aby wyregulować zawiasy monter zdejmował zaślepki zawiasów króre KRUSZYŁY się w rękach. Nie jest to produkt wykonany w odpowiednim standardzie albo z właściwego granulatu. Ponieważ zaślepka chroni zawias przed kurzem i zanieczyszczeniami chciałem zamówić owe zaślepki w firmie Winhaus. Na stronie www jest jeden typ bez zdjęcia i żadnych numerów katalogowych. Po tygodniu otrzymałem zaslepki kompletnie nie pasujące do moich okien a firma Winkhaus poinformowała że już nie posiadają takich jakie potrzebuje. W mojej ocenie ( od wielu lat zarzadzam zakupami w dużych firmach) Winkhaus nie zapewnia cześci zamiennych po okresie gwarancyjnym i użytkownik musi sie liczyć z wymiana na własnykoszt skrzydła a tak naprawdę okna w ypadku zepsucia części okucia a na przykładzie zaślepek są to absolutnie jednorazówki.

dobrze, że siedzę bo bym upadł :)
Dobre naprawdę BARDZO DOBRE :)
Rozumiem, że pracujesz w przemyśle samochodowym bo tam i owszem trzeba zapewniać części na min 5 lat po zakończeniu produkcji danego modelu.

Okucie a zaślepka to różne elementy i różni producenci, podobnie jak klamka przez część również traktowana jako element szeroko pojętego okucia.

Wymiana okna spowodowana brakiem zaślepki na zawiasie !!! GRATULUJĘ :) a nie lepiej dokupić sobie pasującą zaślepkę za 20 gr ?


Pozdrawiam

wprzybyla
24-10-2012, 18:57
...nie będzie problemów.

Polecam system tzw. przesuwki HS z niem. Hebe-Schiebe Portale na okuciach Siegenia :) Bezawaryjna konstrukcja jak się ją precyzyjnie zamontuje a w tym tu paru Kolegów forumowych jest bardzo dobrych. Plusy suwanki są takie, że skrzydło po otwarciu/przesunięciu nie zajmuje powierzchni użytkowej salonu a i firanek nie uszkadza. Ramiaki oczywiście w pierwszej kolejności drewniane a jak Cię nie stać to PVC.

Witam!
Czy ktoś może podać producentów posiadających w swej ofercie okna z tymi okuciami (HS)
WP

plusfoto
24-10-2012, 19:09
A gdyby tak zrobić ranking profili a potem ranking producentów produkujących na tych profilach. Tu pije do znawców tematu.:)

slaku
24-10-2012, 20:00
Czy ma ktoś okna firmy KNS na profilu Veka?


Możesz zadać pytanie tutaj

Charlie
24-10-2012, 21:57
Witam!
Czy ktoś może podać producentów posiadających w swej ofercie okna z tymi okuciami (HS)
WP

...nie wyobrażam sobie żeby taki się znalazł co nie umie robić przesuwki typu HST !!!
Jak Ci jakiś producent stolarki otworowej, że NIE ROBI to natychmiast przerwij z nim rozmowę i oddal się od niego jak najdalej bo dalszy z nim kontakt przysporzyć może tylko kłopotów.

finlandia
24-10-2012, 22:24
Winkhaus m isię jeszcze nie łamał. Ale GU to owszem. Osłonki też są słabe. Do zawiasu sprzed 2004r. też już nie można nic dokupić.
Słabo to świadczy o trsce tych niemieckich producentów, ale co zrobić, kiedy mają inne, bardziej praktyczne zalety?

IVO333
24-10-2012, 23:32
Nie lubię Winkhausa ale nie ma co tak psów na nim wieszać. Z tą troską o klienta tak kiepsko nie jest, osłonki to w sumie drobiazg mający niewielki wpływ na funkcjonowanie, za to jeśli coś się posypie w stareńkim Pilocie mają super doradców na telefonie którzy podpowiedzą co zrobić żeby dało się przeszczepić elementy z ActivPilota. Nieczęste to u okuciowców.

GajosG
25-10-2012, 10:27
Witam!
Buduje mi się dom wg projektu "Prosty 1"
http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/prosty1.html
Jak widać po projekcie wszystkie okna sięgają do podłogi, jest to więc niezwykle istotny element domu.
Problem jest taki, że zupełnie się na tym nie znam:bash:. Pasowałyby mi do tego domu drewniane, ale obawiam się potem problemów z nimi,
drewniano-aluminowe tyle już się dowiedziałem z wyceny - są drogie - przynajmniej te z Sokółki, czy są jakieś dobre tańsze alternatywy? Czy PCV mogą dać radę ,a jeśli tak to jakie?
Pozdrawiam
Grzesiek

jareko
25-10-2012, 11:17
wszystko zależy od tego jaką wysokość będą miały okna - do tego musisz dopasować materiał a nie odwrotnie
Spora część PVC kończy się na 2300, jest kilka profili co wytrzyma 2450-2500 , realnie dla PVC granicą jest wysokość 2500 ale.... ale w kolorze jednak zawsze warto mieć trochę zapasu

GajosG
25-10-2012, 11:24
Okna mają wysokość 2300, szerokość od 900 do 2100.

jareko
25-10-2012, 11:35
spoko, większość wytrzyma więc możesz pójść w plastik :) a czy będzie taniej.... zapewne :)

GajosG
25-10-2012, 11:47
Jareko musisz zdawać sobie sprawę, że taki laik jak ja wyrażenie "większość wytrzyma" przyjmie z baaardzo nerwowym uśmiechem :)

fenix2
25-10-2012, 11:57
Czy ma ktoś okna firmy KNS na profilu Veka?

Tak.

witek86
25-10-2012, 13:34
Jareko musisz zdawać sobie sprawę, że taki laik jak ja wyrażenie "większość wytrzyma" przyjmie z baaardzo nerwowym uśmiechem :)

uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli
najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....

MMichal
25-10-2012, 19:41
Witam


uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli
najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....

witek86 słuszne sugeruje rozmowę z fachowcami ja bym tylko proponował zamienić Pana z salonu na Pana, który zajmuje się montażem - wg mnie doradzi lepiej i szczerze - bo ewentualnie ON będzie się męczył przy wstawianiu tak sporych gabarytów.
Jakoś tak ostatnio Panowie z salonów za często twierdzą, że "wszystko" da się zrobić :)

Pozdrawiam

GajosG
25-10-2012, 20:20
uśmiech powinien pojawić się gdy w salonie ktoś powie wzmocnienie ,profil pośredni ,szyba 6 mm bo będziesz wiedział że ktoś wie o czym mówi a najlepiej zabrać projekt i pomęczyć ludzi w salonach z oknami aby doradzili wycenili pomogli
najlepszy czas na ewentualne zmiany co do gabarytów itp bo później pozostaje już jak się nie ma co się lubi ....
Coś tam usłyszałem w salonie o 6mm :) Nie było mi natomiast do śmiechu jak pan, chyba kompetenty, po wstukaniu danych do komputera powiedział, że nie są w stanie zrobić plastikowych na 2300x2100 (fix) bez przedzielenia...
Czy w innych firmach powinno być to do zrobienia? I jak ma się do tego drewno?

jareko
25-10-2012, 20:47
w tym gabarycie ograniczeniem jest tylko szyba, jej ciężar (ok 220 kg) , grubość i późniejsza umiejętność zamontowania fixa z tak ciężką szybą - tu musi być 6mm, i spokojnie taki fix wykonać można w PVC

surfi
25-10-2012, 20:56
Nie było mi natomiast do śmiechu jak pan, chyba kompetenty, po wstukaniu danych do komputera powiedział, że nie są w stanie zrobić plastikowych na 2300x2100 (fix) bez przedzielenia...

W tym przypadku akcent na "chyba". Do zrobienia w PVC i w drewnie.
Ale nadal obowiązuje reguła, że im więcej "bez problemu" tym bardziej uważać, pytać o szczegóły.

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 21:16
Pomóżcie mi proszę w temacie dużego okna balkonowego. Otwór mam szer.3000Xwys.2400 i do tego chcę zamówić i zamontować okno PVC, 3 szyby, w kolorze drewna (ostatecznie białe) i na dodatek od strony południowej, jedna część stała i dwie otwierane z ruchomym słupkiem . Dostałem takie propozycje:
-Dako- Veka alphaline 90 plus, 6 komór
-Oknoplast- Winergetic premium
-M&S-Tytanowe na profilu Brugmann 5 komór, 73mm, oraz Evolution na profilu Salamander, 6 komór, 92mm
-HeKaPlast-CT70 103mm, oraz SI82 rondo 103mm.
Heka jako jedyni ograniczyli okno na wysokość max 2300.
I teraz powiedzcie mi który profil wybrać do takiego otworu? Czy zmiana koloru na biały pomoże coś wybrać?

finlandia
25-10-2012, 21:17
. Pasowałyby mi do tego domu drewniane, ale obawiam się potem problemów z nimi,
drewniano-aluminowe tyle już się dowiedziałem z wyceny - są drogie - przynajmniej te z Sokółki, czy są jakieś dobre tańsze alternatywy? ....
Problemy możesz mieć z każdym źle wykonanym oknem. Skąd te obiekcje? DOmyślam się, że boisz się malowania które trzeba będzie zrobić za dobre 10 lat?

Szukasz alternatywy dla okna drewnianiano-aluminiowego, to sprawdź okno Optimum Alu. Będzie w cenie dotychczasowych okien drewnianych.

Charlie
25-10-2012, 22:06
http://www.fensterversand.com/fensterkonfigurator.php

kalkulator okien niemieckiego producenta stolarki otworowej :)

P.S. profile, okucia, szyby jak w Polsce

jareko
25-10-2012, 22:20
...pomoże coś wybrać?Raczej nie pomoże.
Schuco realnie ograniczenie mam do 2350 przy szerokości 2000 na profilu pośrednim - i bez znaczenia czy to CT czy Si
Natomiast podziwiam innych ale cóż, może tabele się zmieniły ostatnio?
A nie lepiej, by mieć pole manewru zwęzić lub obniżyć otwór?

Kasieńka i Piotr
25-10-2012, 22:40
Raczej nie pomoże.
Schuco realnie ograniczenie mam do 2350 przy szerokości 2000 na profilu pośrednim - i bez znaczenia czy to CT czy Si
Natomiast podziwiam innych ale cóż, może tabele się zmieniły ostatnio?
A nie lepiej, by mieć pole manewru zwęzić lub obniżyć otwór?
Obniżyć to już nie, ale zwęzić mogę. A jak bardzo musiałbym zwęzić, do jakiej szerokości żeby było OK?

surfi
25-10-2012, 23:02
Pomóżcie mi proszę w temacie dużego okna balkonowego. Otwór mam szer.3000Xwys.2400 i do tego chcę zamówić i zamontować okno PVC, 3 szyby, w kolorze drewna (ostatecznie białe) i na dodatek od strony południowej, jedna część stała i dwie otwierane z ruchomym słupkiem ...
Brugmann oraz Salamander wykonasz w okleinie zewnętrznej.
Ze stosownymi wzmocnieniami, zależnymi od profilu.

grzeniu666
26-10-2012, 00:55
Prośba, może szczególnie do fachowców co to z "domowymi" ynwestorami pracują - mam wielką zagwostkę dot. względów użytkowych dla drzwi tarasowych, może podpowiecie co ludzie robią i jak się sprawdza...? Pytam tam (bo chyba stosowniej):
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161876-SALON-pomoc-w-urzadzeniu-porady-ustawienie-mebli-dob%C3%B3r-koloru-i-dodatk%C3%B3w&p=5596105&viewfull=1#post5596105


Inna rzecz:
Czy w oknie balkonowym 215x240cm (kolor antracyt zew.) przy podziale skrzydło ~90cm + fix w ramie, podział w pionie jest wskazany lub konieczny (szyba chyba wklejana)?

Charlie
27-10-2012, 10:07
Pytanie - czy ktoś z Was zna producenta okuć do okien i drzwi w klasie od RC4 do RC6 ( RC to dawne WK :) ?

Dudi1978
28-10-2012, 16:23
Pomóżcie mi proszę w temacie dużego okna balkonowego. Otwór mam szer.3000Xwys.2400 i do tego chcę zamówić i zamontować okno PVC, 3 szyby, w kolorze drewna (ostatecznie białe) i na dodatek od strony południowej, jedna część stała i dwie otwierane z ruchomym słupkiem . Dostałem takie propozycje:
-Dako- Veka alphaline 90 plus, 6 komór
-Oknoplast- Winergetic premium
-M&S-Tytanowe na profilu Brugmann 5 komór, 73mm, oraz Evolution na profilu Salamander, 6 komór, 92mm
-HeKaPlast-CT70 103mm, oraz SI82 rondo 103mm.
Heka jako jedyni ograniczyli okno na wysokość max 2300.
I teraz powiedzcie mi który profil wybrać do takiego otworu? Czy zmiana koloru na biały pomoże coś wybrać?


Mnie wykonali wymiar 2670x2420 na profilu pośrednim CT70 w kolorze antracyt. Okno od południowej strony podział jak u Ciebie. Mam nadzieję że wszystko będzie ok z tym oknem. Twój wymiar jest szerszy 3000x2400, natomiast po pomiarach będzie mniejszy, niewiele ale zawsze coś. Może wykonają. Ja mam pod oknem profil bazowy do wysokości wylewki, może zastosuj powyżej okna również? Kilka centymetrów nie będzie widać. U mnie dwa okna są za duże do otworów. Praktycznie między nadprożem, a rama okna jest mniej niż centymetr, dochodzi obróbka glifu tynkiem lub płyta GK i skrzydło okna wygląda jakby było bez ramy.

Kasieńka i Piotr
28-10-2012, 16:31
Mnie wykonali wymiar 2670x2420 na profilu pośrednim CT70 w kolorze antracyt. Okno od południowej strony podział jak u Ciebie. Mam nadzieję że wszystko będzie ok z tym oknem. Twój wymiar jest szerszy 3000, natomiast po pomiarach będzie mniejszy, niewiele ale zawsze coś. Może wykonają. Ja mam pod oknem profil bazowy do wysokości wylewki, może zastosuj powyżej okna również? Kilka centymetrów.
Powyżej okna to już nie, bo tam będzie roleta. Jak będzie taka potrzeba to zrobię z progiem.

Dudi1978
28-10-2012, 17:59
Powyżej okna to już nie, bo tam będzie roleta. Jak będzie taka potrzeba to zrobię z progiem.

Zapytaj w salonie z oknami o wysokości profili bazowych. Z tego co pamiętam to są różne wysokości, można je łączyć tak aby osiągnąć okresloną wysokość. Możesz również zastosować naświetla, chyba to się tak nazywa. Moja pierwsza wycena naszych okien była właśnie z takimi oknami, gdyż w projekcie miałem wysokość dwóch okien 2600 mm. Dlatego dokonaliśmy zmiany wysokości otworów okien do 2450 mm, natomiast widziałem ostatnio kilka wzorcowych nowoczesnych domów od developera właśnie z takimi oknami i wyglądały bardzo fajnie, więc może warto rozważyć również takie rozwiązanie, niż zmniejszać rozmiary okien.

Charlie
28-10-2012, 20:24
W drewnie nie ma problem wysokość > 2 300 :)

Charlie
29-10-2012, 17:39
Masz ich okna w domu ? Jak długo ?

Kasieńka i Piotr
29-10-2012, 18:22
Przyłączam się do pytania. Jakie masz okna od nich?

finlandia
29-10-2012, 18:51
Chyba nie uwierzyliście? ACzereśnia puszcza tą reklamę na kolejnym możliwym forum.

Charlie
29-10-2012, 19:47
...mam cichą nadzieję, że ta forumowiczka nie kłamie i ma okna tej firmy - dobrze wykonane i zamontowane. Dlatego z taką żarliwością je poleca.

P.Snie dopuszczam myśli, że jest jakąś naciągaczką czy wręcz oszustką.

Dudi1978
29-10-2012, 21:26
...mam cichą nadzieję, że ta forumowiczka nie kłamie i ma okna tej firmy - dobrze wykonane i zamontowane. Dlatego z taką żarliwością je poleca.

P.Snie dopuszczam myśli, że jest jakąś naciągaczką czy wręcz oszustką.

Panie Charlie ten wpis dotyczy mojego wpisu.

_FIX_
29-10-2012, 21:30
Dudi1978 - wpis Charliego dotyczy reklamy która była tu wcześniej (zaraz po Twoim) ale została skasowana przez admina.

Charlie
29-10-2012, 21:32
...rzeczywiście - post reklamujący został wykasowany bez śladu.

Charlie
29-10-2012, 21:33
Panie Charlie ten wpis dotyczy mojego wpisu.

...nie prawda - nie kłam :)

finlandia
29-10-2012, 23:07
Cenię za to forum Muratora, że nie patyczkuje się z takimi spamerami. Regularlnie odwiedzam 2-3 inne fora i tam takie wpisy straszą całymi tyggodniami. aż nie chce się tam zaglądać (ale ich nie usuwają, bo by zupełnie nie mili ruchu:)

Charlie
30-10-2012, 08:17
W mojej ocenie to Forum Muratora jako branżowe jest najbardziej owocujące w sieci.

Mario133
30-10-2012, 21:13
Witam, jestem na etapie wyboru okien do domu energoszczędnego - w założeniu ok 4 litrowego, stąd okna również powinny spełniać wymóg energooszczędności. Po otrzymaniu kilkunastu ofert wybrałem 3 oferty z oknami o satysfakcjonującej cenie i parametrach. Niestety mam problem z ostatecznym wyborem dlatego byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi co do propozycji:

Opcja 1
Okna na profilu Brugmann Perfect Pasive - porducent Termo Profil z Wodzisławia Śląskiego
http://www.termoprofil.eu/index.php
Charakterystyka:
- profile Brügmann, współczynnik przenikalności cieplnej wynosi U=1,0 W/m2*K
rama (nr katalogowy HP 122), skrzydło (nr katalogowy HP 172 biały, HP 152 kolor)
- Thermo Stahl, stal z pianką poliuretanową
- nowoczesne okucia activPilot firmy Winkhaus
- szyby Saint-Gobain lub Press-Glas, współczynnik przenikalności cieplnej już od U=0,5 W/m2*K
- klamki z PVC w kolorze brązowym lub białym
- uszczelki szare z pamięcią kształtu w oknach białych oraz w listwach przyszybowych okien jednostronnie okleinowanych
- uszczelki czarne z pamięcią kształtu w oknach jedno- oraz dwustronnie okleinowanych
- listwa przyszybowa Prosta (nr katalogowy GP 140) lub Rondo (nr katalogowy GP 524)
Cena: 11,3k
Przemyślenia własne: Profil uznanej marki i znanego producenta o raczej niewielkiej grubości 73mm jak na okna energooszczedne

Opcja 2
Okna na profilu VEKA Ergono (Alphline) - producent KNS z Wodzisławia Śląskiego
http://www.kns-okna.pl/menu-Ergono-13033781196466.html
Charakterystyka:
renomowany niemiecki profil 6-komorowy – konstrukcja o wyrafinowanym kształcie i układzie komór
szerokość profilu 90 mm – doskonała wytrzymałość, termoizolacja i duże oszczędności ciepła
współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m2K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę – redukcja kosztów ogrzewania i energooszczędność
oszklenia o grubości od 24 do 50 mm – idealne parametry izolacyjności cieplnej
specjalne wzmocnienia stalowe – stabilność statyczna i długookresowa funkcjonalność
ścianki spełniające najwyższe standardy klasy A – większe bezpieczeństwo i ograniczenie hałasu
specjalny potrójny układ uszczelek z uszczelką środkową – idealna izolacja akustyczna i cieplna oraz doskonała szczelność
wzornictwo o klasycznej optyce – estetyka, elegancja i funkcjonalność i więcej światła
wysokość boczna profili skrzydła i ramy (118 mm) – większa powierzchnia szyby oraz doskonałe doświetlenie wnętrza
nowatorski klin docieplający – zwiększenie bardzo dobrej izolacyjności cieplnej
możliwość zamocowania dodatkowych nośnych elementów okuć we wzmocnieniu stalowym -
zwiększenie bezpieczeństwa i trwałości
gładkie powierzchnie profili – łatwość pielęgnacji bez potrzeby konserwacji
Cena: 11,3 k
Przemyślenia własne: Faworyt jakościowy, dobry, szeroki 90mm profil znanego producenta

Opcja 3
Okna na profilu Thermo 80 - producent Stara Fabryka z Łodzi
http://www.starafabryka.net/okna-2.html?id=86
Charakerystyka
Ekskluzywny system o szerokości ościeżnicy 80 mm z aż czterema klinami docieplającymi zapewnia ochronę cieplną na rewelacyjnym poziomie. W standardzie z zespoleniem trójszybowym U=0,5 i przy zastosowaniu czterech klinów docieplających wpółczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi poniżej U=0,69. Układ uszczelek zapewnia doskonałą szczelność, izolacje akustyczną i izolację cieplną.Uszczelki zewnętrzne z powierzchniami ukierunkowanymi, jak profile, ze spadkiem 15 stopni, dają doskonałą ochronę przed niekontrolowaną wymiana powietrza i znakomicie odprowadzają wodę oraz zanieczyszczenia. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonale doświetla wnętrza .
Komora wzmocnieniowa 40x40mm z zamkniętym wzmocnieniem stalowym zapewniający doskonałą sztywność, umożliwiąjąc wykonanie konstrukcji o gabarytach zbliżonych do ślusarki aluminiowej, zapewniając jesdnocześnie ochronę cieplną dla okien pasywnych. Komorowe uszczelki mocowane fabrycznie w procesie uszczelkowania mają 6mm powierzchnię przylegania, co gwarantuje rewelacyjną szczelność
THERMO 80 zapewnia pewny montaż okuć w ramie poprzez kilka ścianek profila, zwiększając odporność na włamanie, a grubość ścianek profila spełniająca najwyższe standardy RAL - "Klasa A" (PN-EN 12608).
Standardowo stosujemy do tego modeli okucie SIEGENIA , szybę U=0,5, pełne wzmocnienie stalowe, elegancką aluminiową klamkę, oprócz koloru białego oferujemy 4 kolory drewnopodobne podstawowe i kilkanaście specjalnych
Cena 9,7k
Przemyślenia własne: atrakcyjna cena, okna teoretycznie o najlepszych parametrach przenikania ciepła, ale producent jak i sam profil (z UK) nieznany - brak opini w sieci

slaku
30-10-2012, 21:37
Biorąc pod uwagę twoje pytanie podpowiadam ;-)

1 system jest ok, ciepły dobry system, spokojnie może konkurować z Veką jeśli jest dobrze wykonane okno. Profil wypełniony w środku pianką co poprawia parametry uw. System 2-uszczelkowy wiec standardowy na rynku. Porównując z Veką Ergono mniejsza szczelność. Okucia dobre, porównywane z Roto NT więc ok. Jeśli producent dobrze wykona okna to opcja warta rozpatrzenia.

2 system bardzo dobry. Nie urywam, że sprzedaję okna od tego produceta i to sporo okien i cenię sobie to bo prakycznie nie mam z nimi problemów, a jeśli nie mam problemów to mogę spać spokojnie w nocy ;). Okna bardzo dobrze wykonane. system szerszy niż wcześniejszy bo 90mm i co ważniejsze posiada 3-uszczelki co poprawia szczelność okien. Okucia jak wcześnieśniej napisałem(zresztą mój faworyt w systemach okuciowych) O jakość wykonania możesz być spokojny.

3 system bardzo mało znany produkowany prawdopodobnie przez firmę Dobroplast czyli lidera najtańszych ale i najgorzych okien. Tak naprawdę nie wiadomo nic o tym profilu, jak sie zachowuje przy użytkowaniu kilkuletnim. Okucia jak dla mnie przeciętne, ale lepsze niż np Romb. system 2-uszczelkowy wiec standard na rynku. Co do parametrów to prawdopodobnie tak jak w przypadku pierwszym.



Podsumowanie.

Ja wybrałbym pozycję 2 Veka Ergono czyli bardzie populanie Veka Alphaline 90+


Pozdrawiam

Charlie
31-10-2012, 00:30
:) Stara Fabryka to nie jest producent tylko sprzedawca.
Jedynym w samej Łodzi producentem okien na profilach VEKA jest firma ULIBAU, ul. Zgierska 73 -mój faworyt wśród producentów ( najwyższa jakość).

auka
31-10-2012, 10:08
Witam, stoje przed wyborem okien i jest to niestety bardziej skomplikowane niz myslalam. Czy slyszeliscie moze cos o firmie Szewpol plus (Villergan) koło Przeworska? niestety prawie nic nie pisza o tej firmie na forum, a slyszalam w okolicy pochlebne opinie. Profil Schüco CT 70, GRAN classic (3 szyby, 5komorowe) - w tym HS-y 3,40 na 2,30. bede wdzieczna za wszelkie opinie. od paru osób slyszałam rowniez, ze firma ma spore problemy finansowe... ale jak juz wspomniałam na internecie nie ma zadnych informacji rowniez i w tej kwestii.
nad druga firma jaka sie zastanawiam to HeKaPlast biuro Salamandra z Rzeszowa - profil Schuco CT70 Cava o szerokości skrzydła 82mm.
bardzo prosze o opinie. z gory dziekuje.

witek86
31-10-2012, 12:00
Witam, stoje przed wyborem okien i jest to niestety bardziej skomplikowane niz myslalam. Czy slyszeliscie moze cos o firmie Szewpol plus (Villergan) koło Przeworska? niestety prawie nic nie pisza o tej firmie na forum, a slyszalam w okolicy pochlebne opinie. Profil Schüco CT 70, GRAN classic (3 szyby, 5komorowe) - w tym HS-y 3,40 na 2,30. bede wdzieczna za wszelkie opinie. od paru osób slyszałam rowniez, ze firma ma spore problemy finansowe... ale jak juz wspomniałam na internecie nie ma zadnych informacji rowniez i w tej kwestii.
nad druga firma jaka sie zastanawiam to HeKaPlast biuro Salamandra z Rzeszowa - profil Schuco CT70 Cava o szerokości skrzydła 82mm.
bardzo prosze o opinie. z gory dziekuje.

o kłopotach finansowych (nawet jeśli takie są ) raczej nikt nie będzie mówił.
o hece słyszałem bo sprzedaje o szewpol nic ,jaką szybę proponują w szewpolu?

auka
31-10-2012, 14:51
z szewpolu dostałam takie parametry do okna wymiaru 1206 x 1555
System: SCHUCO CT-70
Szkło: 4T/12 CR/4/12 CR/4T
Listwa: Standard
U = 1.26
Uszczelka: Standardowa
Skrzydło: Classic

a jesli chodzi o problemy fin. to dziwna sprawa bo przewaznie gdzies cos powinno byc na necie... bo jak sa problemy to albo firma nie płaci dostawcom, pracownikom, ma opoznienia w montazu itd itp ale z drugiej strony po co ktos miałby mowic ze firma idzie ku upadłosci ??? no nic - moje głosne przemyslenia :)

witek86
31-10-2012, 15:51
z szewpolu dostałam takie parametry do okna wymiaru 1206 x 1555
System: SCHUCO CT-70
Szkło: 4T/12 CR/4/12 CR/4T
Listwa: Standard
U = 1.26
Uszczelka: Standardowa
Skrzydło: Classic

a jesli chodzi o problemy fin. to dziwna sprawa bo przewaznie gdzies cos powinno byc na necie... bo jak sa problemy to albo firma nie płaci dostawcom, pracownikom, ma opoznienia w montazu itd itp ale z drugiej strony po co ktos miałby mowic ze firma idzie ku upadłosci ??? no nic - moje głosne przemyslenia :)

o jednej firmie mającej problemy finansowe sam nic nie wiedziałem i ślepo wpłacałem zaliczki:D
a teraz się odbija czkawką ale zawsze mogę powiedzieć że gdzieś w Polsce mam kawałek ziemi:)
co do porównania okien to w tej lokalnej firmie proponują ci szybę k=0,7 a w hekaplast w cavie masz k=0,5
skrzydło classic ma 70mm a cava 82mm

jareko
31-10-2012, 15:55
....ale zawsze mogę powiedzieć że gdzieś w Polsce mam kawałek ziemi:)...Też stałeś się ziemianinem ;)

Charlie
31-10-2012, 17:24
Słuchajcie - dogadajcie się z pozostałymi "ziemianami" :) i może jakąś agroturystykę uskuteczniajcie. Ziemia kielecka jest taka ładna :)