PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

kszysiek20
01-11-2012, 21:26
Jakie szklenie jest w Hekaplast Cava CT-70 - 4/16/4/16/4 czy 4/18/4/18/4? Jakiej firmy są to szyby?

witek86
02-11-2012, 10:22
Też stałeś się ziemianinem ;)

na to wychodzi:)


Słuchajcie - dogadajcie się z pozostałymi "ziemianami" :) i może jakąś agroturystykę uskuteczniajcie. Ziemia kielecka jest taka ładna :)

jak kupisz karnet i zapłacisz zaliczkę 100% to zaczynam b.poważnie o tym myśleć:)


Jakie szklenie jest w Hekaplast Cava CT-70 - 4/16/4/16/4 czy 4/18/4/18/4? Jakiej firmy są to szyby?

efector kielce
a szklenie możesz wybrać dowolnie ale te które przedstawiłeś będą chyba najlepszym wyborem jeśli wybierasz 3szyby

pawko_
02-11-2012, 12:58
efector kielce

EFFECTOR*
całkiem dobrze idzie im w Plus Lidze :spam:

witek86
02-11-2012, 13:25
EFFECTOR*
całkiem dobrze idzie im w Plus Lidze :spam:

może być i przez 3f;p
dojdzie krispol września i za kilka lat na widowni okna bramy rolety:)
choć i tak "całe życie na wirażu"falubaz!

Kasieńka i Piotr
02-11-2012, 18:34
Oglądając budowy w sąsiedztwie zauważyłem montaż okien jak na obrazku poniżej.
145850
Powierzchnia otworu okiennego wyklejona styropianem grubości ok. 3-4cm i w tak przygotowany otwór wstawione okno i opianowane, grubość piany 1-1,5 cm. Czy taki sposób montażu coś polepsza, czy ten styropian po obwodzie to coś w rodzaju ciepłego montażu?

Charlie
02-11-2012, 18:48
To jakieś novum.
W dotychczasowym systemie rolę styro pełni pianka.
Sądzę, że to przerost formy nad treścią :)

finlandia
02-11-2012, 18:56
Ktoś z doradców od energooszczędzania nawet na tym forum promuje ten pomysł jako dobry.
W praktyce jest w części niezgodny z każdym podstawowym podręcznikiem czy instrukcją montażu - za duże luzy montażowe, bo styropian trudno nazwać murem.
Jeden z moich klientów zrobił sobie coś takiego przy samodzielnym montazu - miał nieduże okna i nie mam pewności czy regulacja która była tam niezbędna wynikała ze słabego podparcia czy może innego błędu.

jareko
02-11-2012, 19:35
Już lepiej zrobić inaczej - będzie o wiele cieplej i przynajmniej okno zostanie zamocowane w sposób stabilny i bezpieczny
Po bokach dodane poszerzenie 50 mm
Od góry dodane poszerzenie tez 50 mm - tu więcej gdyż na poszerzenia poszły rolety zewnętrzne
Później naklejamy węgarki 9-10 cm zakrywające poszerzenie, pianę i wchodzące na ościeżnicę - choć już przy takim ociepleniu moim zdaniem nawet nie muszą

PS
Tu powodem takiego a nie innego rozwiązania była konieczność schowania skrzynek w ociepleniu i całość została cofnieta względem lica muru o 30 mm - niewiele ale tak przynajmniej jest pewność, że nie będzie to generowało strat na styku okno-mur-roleta

Charlie
02-11-2012, 22:01
bardzo ładne :)

Brass
03-11-2012, 12:15
Bez sensu. Kolejny przykład jak za grubą kaskę zrobić coś co jedynie jest "bardzo ładne". Koszt poszerzeń na pewno był nie mały, a efekt pewnie ledwie zauważalny.

_FIX_
03-11-2012, 13:16
Jakiś czas temu robiliśmy podobny montaż; okna w całym budynku obłożone boki + góra poszerzeniami 45mm. Koszt samych poszerzeń to kilka tys.
Miało być jak w "budownictwie pasywnym" - moim zdaniem kasa nie do odzyskania, zbędny wydatek. Ale klient tak chciał...

_FIX_
03-11-2012, 13:24
Witam, jestem na etapie wyboru okien ..........


Mam zdanie podobne jak slaku . Mój faworyt to nr 2 .
Ewentualnie wyceniłbym jeszcze Brügmann ale w Adamsie - jest to bardzo dobry producent, wielokrotnie polecany na forum.
nr 3 odpuść bo są to produkty firmy D.. tylko pod inną nazwą.

Charlie
03-11-2012, 17:07
[QUOTE=_FIX_;5607601]...Miało być jak w "budownictwie pasywnym" - moim zdaniem kasa nie do odzyskania, zbędny wydatek. ...QUOTE]

Możesz jakieś wyliczenia przedstawić na swoją tezę ?

Bez nich podważasz w tym momencie ideę technologii pasywnego budownictwa !

Mario133
04-11-2012, 08:44
Dziękuje za pomocne opinie. Sprawdzę jeszcze tego Adamsa.

kajwroclaw
07-11-2012, 20:25
Witam,

czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego producenta okien w okolicy Wrocławia? I najlepiej dobrą ekipę montażową w komplecie. O Empolu na forum nie najlepsze opinie. Będę wdzięczny za pomoc.

ps. dobry dla mnie wcale nie oznacza najtańszy:) mam na razie jedną wycenę okien na profilu schuco, wydaje się atrakcyjna, ale chciałbym dla porównania wysłać projekt domu z zestawieniem okien jeszcze do jakiegoś innego producenta.

Charlie
07-11-2012, 21:12
Dobroplast został sprzedany !

finlandia
07-11-2012, 22:09
Dobroplast został sprzedany !
Juz myślałem, że to kolejna rynkowa "sensacja" bez potwierdzenia, ale proszę - potwierdzenie w branżowych mediach:
http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/news,19316.html

MMichal
07-11-2012, 22:23
Witam


Dobroplast został sprzedany !

Państwo Kaczyńscy zrobili interes ostatniego 10-cio lecia :)
Pytanie czy inwestor skończy tak jak nabywcy Rąbienia?

Poczekać trzeba i się okaże jaką część sprzedano a jak jednak została w rękach Państwa Kaczyńskich.

Pozdrawiam

Charlie
07-11-2012, 23:13
Juz myślałem, że to kolejna rynkowa "sensacja" bez potwierdzenia, ale proszę - potwierdzenie w branżowych mediach:
http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/news,19316.html

To ja dbam o Twój rozwój intelektualny a Ty mi wypisujesz takie inwektywy :)

Charlie
07-11-2012, 23:25
Witam



Państwo Kaczyńscy zrobili interes ostatniego 10-cio lecia :)
Pytanie czy inwestor skończy tak jak nabywcy Rąbienia?

Poczekać trzeba i się okaże jaką część sprzedano a jak jednak została w rękach Państwa Kaczyńskich.

Pozdrawiam

Pod wpływem Twojego posta naszła mnie chwila refleksji - rzeczywiście baardzo niewielu firmą z kapitałem zagranicznym udało się przeżyć na polskim rynku stolarki otworowej PVC. Tym "obcym" co się udało, to ich na palcach obu rąk można policzyć.
Faktycznie - najbardziej spektakularną plajtę zaliczył Fundusz Penta na Oknach Rąbień. Ale Jareko pewnie pamięta też rejteradę niemieckiej firmy WERU :).

Brass
08-11-2012, 11:09
Fundusz Penta zrobił zasadniczy błąd, wszedł w branże, na której się nie znał. Zatrudnili "managerów z MBA" co to wiedzą wszystko o prowadzeniu dużych firm, znają dużo różnych sztuczek i wzorów i wskaźników, ale o tym jak działa branża okienna nie wiedzieli nic. Chcieli z Rąbienia zrobić prawdziwą korporację co to pięknie się później sprzeda na giełdzie. Na prawdę w owym czasie wysłuchałem się tylu głupot od handlowców i na szkoleniach w Rąbieniu, że wiedziałem jak to się skończy na rok wcześniej.
Ponadto właściciele Rąbienia wycofali się z firmy, więc firma straciła najważniejsze osoby, które niejedną "plastikową" szczękę na okna zjadły.
Kaczyńscy sprzedali się podobno dużej firmie z branży: szwajcarskiej grupie AFG, i deklarują, że pozostaną w firmie. Ciekawe jak nowy właściciel wpłynie na "jakość" (wg ISO zła jakość to też jakość) produktów.

witek86
08-11-2012, 11:12
Witam,

czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego producenta okien w okolicy Wrocławia? I najlepiej dobrą ekipę montażową w komplecie. O Empolu na forum nie najlepsze opinie. Będę wdzięczny za pomoc.

ps. dobry dla mnie wcale nie oznacza najtańszy:) mam na razie jedną wycenę okien na profilu schuco, wydaje się atrakcyjna, ale chciałbym dla porównania wysłać projekt domu z zestawieniem okien jeszcze do jakiegoś innego producenta.

z jakiej firmy na schuco masz ofertę? jaki profil ,szklenie itd?
chodzi ci tylko o producentów czy mogą być przedstawiciele:)

witek86
08-11-2012, 11:16
Okna Rąbień dzięki tym menagerą pozyskały ponad 20 baniek z UE ale i to nie pomogło:)( a może pomogło)

Charlie
08-11-2012, 12:21
Kaczyńscy będą natępne 2 lata zarządzać firmą pod okiem AFG.

szelong
08-11-2012, 18:20
Witam,

jestem tu nowy, ale trochę oczytany :) Zdecydowałem się na okna drewniane, ofert pełno:
- Urzędowski
- Sokółka
-Drewexim

i pełno małych nieznanych mi producentów. Cenowo są totalnie różni. Którą z firm polecacie (średnia półka cenowa), bo szczerze mówiąc patrząc na realizacje i parametry to większych różnic nie widzę, ale jestem laikiem.

kajwroclaw
08-11-2012, 19:08
z jakiej firmy na schuco masz ofertę? jaki profil ,szklenie itd?
chodzi ci tylko o producentów czy mogą być przedstawiciele:)

Od Jareko:) Okna Hekaplast model Cava, Pakiet szybowy: 4/16/4/16/4, okucia Winkhaus ActivPilot, profil 5-cio komorowy schuco corona ct70. Mogą być przedstawiciele również tylko z naprawdę solidną ekipą montażową. Jak tak przeglądam wątek to myślę, że lepiej mieć słabsze parametry okna ale ekipę montażową sprawdzoną niż wybulić kasę na super okna, które ci przy montażu spierniczą. Oczywiście najlepiej mieć dobre okna z dobrym montażem:D

MMichal
08-11-2012, 19:38
Witam


Od Jareko:) Okna Hekaplast model Cava, Pakiet szybowy: 4/16/4/16/4, okucia Winkhaus ActivPilot, profil 5-cio komorowy schuco corona ct70. Mogą być przedstawiciele również tylko z naprawdę solidną ekipą montażową. Jak tak przeglądam wątek to myślę, że lepiej mieć słabsze parametry okna ale ekipę montażową sprawdzoną niż wybulić kasę na super okna, które ci przy montażu spierniczą. Oczywiście najlepiej mieć dobre okna z dobrym montażem:D

masz ofertę od Jareko i prosisz o inne ? oj sie jeszcze Pan Jarek zdenerwuje :)
Ja z okolic Wrocławia to znam Langer Okna Pana Marcina Marchewki i tyle, jakie oferuje okna nie wiem ale montaż mogę polecić.

Pozdrawiam

szelong
08-11-2012, 19:58
I jeszcze prośba o opinię o Pozbudzie? Na forum, oprócz ich reklamy, znalazłem dobre i złe opinie, wszystkie dość stare.
Czy ktoś z forumowiczów umie ocenić ich promocję: http://pozbud-promocje.pl/pl/oferta/529-mega-promocja-lepiej-wyposazone-i-cieplejsze-okna-w-cenie-stolarki-standardowej.php? Niestety te parametry oprócz U nie wiele mi mówią. Będę wdzięczny więc za niezależne informacje i opinie (bo u nich opinii brak:).

MMichal
08-11-2012, 20:10
Witam


I jeszcze prośba o opinię o Pozbudzie? Na forum, oprócz ich reklamy, znalazłem dobre i złe opinie, wszystkie dość stare.
Czy ktoś z forumowiczów umie ocenić ich promocję: http://pozbud-promocje.pl/pl/oferta/529-mega-promocja-lepiej-wyposazone-i-cieplejsze-okna-w-cenie-stolarki-standardowej.php? Niestety te parametry oprócz U nie wiele mi mówią. Będę wdzięczny więc za niezależne informacje i opinie (bo u nich opinii brak:).

wg mnie 2 lub 3 propozycja jest godna uwagi w 1 przypadku zmiana samego pakietu "coś" da ale czy to się opłaca ? nie wiemy wszak o jakie cenie mowa dla jednego 1.000 zł to promocja dla drugiego 950 zł to norma.
Zapewne koledzy, spece od drewna, powiedzą Ci więcej i bardziej szczegółowo :)

Pozdrawiam

kajwroclaw
08-11-2012, 20:28
Witam



masz ofertę od Jareko i prosisz o inne ? oj sie jeszcze Pan Jarek zdenerwuje :)
Ja z okolic Wrocławia to znam Langer Okna Pana Marcina Marchewki i tyle, jakie oferuje okna nie wiem ale montaż mogę polecić.

Pozdrawiam

Do nich dziś wysłałem zapytanie. A jeśli chodzi o Pana Jarka, to mam nadzieję, że się jednak nie obrazi, bo mi jego oferta odpowiada i chyba nawet nie o same okna chodzi tylko o podejście i fachowość, bo jak się naczytałem tutaj to drżę o dobry montaż :) Ale z przyzwoitości chciałbym porównać oferty i pytam o kogoś bliżej Wrocławia.

MMichal
08-11-2012, 20:32
Witam

Do nich dziś wysłałem zapytanie. A jeśli chodzi o Pana Jarka, to mam nadzieję, że się jednak nie obrazi, bo mi jego oferta odpowiada i chyba nawet nie o same okna chodzi tylko o podejście i fachowość, bo jak się naczytałem tutaj to drżę o dobry montaż :) Ale z przyzwoitości chciałbym porównać oferty i pytam o kogoś bliżej Wrocławia.

to co najlepsze w Twoim podejściu to to, że szukasz fachowca od montażu a nie sprzedawcę od ceny :) - oby więcej takich postaw :)


Pozdrawiam

Charlie
08-11-2012, 22:18
To ja dbam o Twój rozwój intelektualny a Ty mi wypisujesz takie inwektywy :)

Dobroplast ma 2000 sprzedawców - wow !

http://www.afg.ch/static/popup/vid_pl.html

stary
09-11-2012, 00:30
Pod wpływem Twojego posta naszła mnie chwila refleksji - rzeczywiście baardzo niewielu firmą z kapitałem zagranicznym udało się przeżyć na polskim rynku stolarki otworowej PVC. Tym "obcym" co się udało, to ich na palcach obu rąk można policzyć.
Faktycznie - najbardziej spektakularną plajtę zaliczył Fundusz Penta na Oknach Rąbień. Ale Jareko pewnie pamięta też rejteradę niemieckiej firmy WERU :).
WERU Niemcy do dzisiaj klepie okna (und Türen ) na zachodnią Europę - od nas wynieśli się chyba w 2000 roku, jak również polikwidowali pozostałe oddziały poza granicami Niemiec.
WERU Polska ( wcześniej Viton ) to był jeden z najnowocześniejszych zakładów w tamtych latach , pierwszy i jedyny w mazowieckim, który tłoczył profile - na długo przed D. D.
Pewnie połowa centrum W-wy miała ich okna - MDM, Armii Ludowej, etc - a znaczna ilość "siedzi" do dzisiaj.
Jakość godna naśladowania.

Charlie
09-11-2012, 16:44
WERU Niemcy.... - od nas wynieśli się chyba w 2000 roku, ...Pewnie połowa centrum W-wy miała ich okna - MDM, Armii Ludowej, etc - a znaczna ilość "siedzi" do dzisiaj.
Jakość godna naśladowania.

:) 12 lat minęło - hmm ;

szelong
09-11-2012, 17:09
Witam



wg mnie 2 lub 3 propozycja jest godna uwagi w 1 przypadku zmiana samego pakietu "coś" da ale czy to się opłaca ? nie wiemy wszak o jakie cenie mowa dla jednego 1.000 zł to promocja dla drugiego 950 zł to norma.
Zapewne koledzy, spece od drewna, powiedzą Ci więcej i bardziej szczegółowo :)

Pozdrawiam

Dzięki za info. Złożyłem też zapytanie na ich stronie, ale nikt mi nie odpowiedział. Nie wiem w ogóle po co im a'la fejsbukowa strona jak i tam milczą :)
Wracając do temat - ponawiam prośbę o opinię na temat Pozbudu. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na ich reklamę, co mi tu miga ;) ? Czy szukać innych producentów ?

witek86
09-11-2012, 19:39
[QUOTE=szelong;5619207]Dzięki za info. Złożyłem też zapytanie na ich stronie, ale nikt mi nie odpowiedział. Nie wiem w ogóle po co im a'la fejsbukowa strona jak i tam milczą :)
Wracając do temat - ponawiam prośbę o opinię na temat Pozbudu. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na ich reklamę, co mi tu miga ;) ? Czy szukać innych producentów ?[/QUOTE

jeśli miał bym wybierać patrząc tylko na to jak bardzo wkur****** mnie ta migawka to bym na starcie ich skreślił:) no ale reklama dźwignią ,,,
profile na facebookach twiterach itd są poprostu modne

finlandia
09-11-2012, 22:27
Poszedłem za wskazanym linkiem.. i nie widzę nic specjalnego co by rzucała na kolana. Napiać można wszystko. Mój dostawca też rzucił promocję 25% rabatu dla Klienta, ja dorzuciłem jeszcze 15 - razem 40! Tylko co z tego, jak cennik wyjściowy się zmienił i Klient wcale mniej nie płaci. Czy to co napisał poznański producent jest prawdziwą promocją? Jak ktoś ma starą wycenę, to może porównać i zobaczy..

Charlie
10-11-2012, 09:24
:) okna, okna - tanio, tanio mam. Pani - kup Pani, bo okazja.

Charlie
10-11-2012, 09:35
POZ-BUD podobnie jak URZĘDOWSKI stosuje tzw. suche szklenie w drewnie. Czyli zamiast silikonu stosuje uszczelki jak w oknach plastikowych.

Dla mnie to w oknach drewnianych NIEDOPUSZCZALNE. To tak jak z sikaniem pod wiatr :)

finlandia
10-11-2012, 10:26
Urzędowski, Pozbud, Adpol jak i wiele innych firm.
Jestem więcej niż pewien, że dla Ciebie (jak i innych Klientów) każdy z tych producentów zrobi okna z silikonem w środku.
Można mieć inne zdanie, ale może być ono równie dobrze tak samo dobre lub wręcz błędne.
Jeśli ktoś uważa, że silikon daje 100% szczelności, to ja zapytam, czy ta konstrukcja, gdzie ta sama zasilikonowana zwykła listewka przybita gwoździem do ramy też daje taką szczelność? Może uda mi się zamieścić załącznik by pokazać ten przykład:

147019

Ps. Suche szklenie jest w oknach od lat i nie widać, by powodowało ich destrukcję. Wg mnie to tylko zużyty argument dla zwolenników tradycyjnej technologii.

MMichal
10-11-2012, 10:47
Witam


POZ-BUD podobnie jak URZĘDOWSKI stosuje tzw. suche szklenie w drewnie. Czyli zamiast silikonu stosuje uszczelki jak w oknach plastikowych.

Dla mnie to w oknach drewnianych NIEDOPUSZCZALNE. To tak jak z sikaniem pod wiatr :)

nie za bardzo rozumiem dlaczego ? co komu przeszkadza uszczelka przy szybie od wewnątrz ? z moich informacji, uszczelka tam pojawiła się ze względów estetycznych, wszak ładne położenie silikonu nie jest wcale proste, a szczelność tego połączenia raczej nie jest gorsza.

pozdrawiam

Charlie
11-11-2012, 21:04
Witam



wszak ładne położenie silikonu nie jest wcale proste, ....
pozdrawiam

:) sam sobie odpowiedziałeś.
Jest coś takiego jak estetyka produktu. Czy z uszczelką czy bez okno drewniane jest i tak droższe od plastikowego.
Silkon jest ładniejszym wykończeniem krawędzi drewna z szybą. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

maysee
12-11-2012, 09:45
Jest coś takiego jak estetyka produktu. Czy z uszczelką czy bez okno drewniane jest i tak droższe od plastikowego.


No ale chyba nie tylko przez te uszczelke, co? Drewno to drewno. Na podlodze za panele z mielonki z nadrukiem rysunku drewna tez zaplacisz duzo mniej niz za prawdziwe drewno. Wg. mnie pod wzgledem estetycznym okna plastikowe nijak sie maja do klasycznych.

tomekwa
12-11-2012, 10:06
Po rozmowach z kilkoma dostawcami okien okazało się, że zaprojektowane przeszklenia obligują mnie raczej do zastosowania drewna lub aluminium. W przypadku PCW musiałbym niestety dość mocno zmieniać układ stolarki. Pod koniec listopada mam spotkanie z Architektem i zobaczymy co dalej.
W jednej z firm zaproponowano mi YAWAL(TM 77HI;DP 150) z szybami:
6/16/6/16/6;4/16/4/16/4.
Jeżeli udałoby się zejść z ceną ~20% to oferta byłaby akceptowalna. Powierzchnia okien to ok 73m^2 a obwód to ok.165-170 m. Ktoś ma taki profil?

Charlie
12-11-2012, 17:51
Niedaleko Ciebie jest firma LANKO Dobra k.Turku a za rogiem LANKO znajduje się PETECKI.
Blisko ze względu na montaż a i firmy o przyzwoitych standardach.

junior1981
13-11-2012, 05:18
Witam czytam ten wątek i czym dalej w las tym mniej wiem ogarnąć te 1000 stron nie jest łatwo tym bardziej że wątki zmieniają się tak szybko jak humor mojej żony. Poczytałem i dochodzę do wniosku że okna dachowe to ja sobie kupie Fakro bo i przecież dlaczego nie wybrałem 78x160 FTT U8 Thermo ale czytam wątek okien i natrafiam na obliczenia które wyprowadzają mnie z mojej pewności któryś z kolegów podważa to że nie opłaca się inwestować w okna aż takie drogie bo jak kupie FTT U6 które na allegro są o połowę tańsze niż FTT u8 to ta różnica w cenie będzie mi się wracać tyle lat że i tak zdążę lub nie wymienić te okna na nowe. Więc moje pytanie czy warto inwestować w takie rozwiązania technologiczne jak FTT u8 czy lepiej odpuścić i zakupić FTT u06 czy różnice w nakładzie finansowym przeznaczyć (na przykład rolety zewnętrzne na okna dachowe czy to w ogóle ma jakiś sens ) na co innego dodam może szkoda że w tym momencie że nasz projekt to Seweryna z archipelagu okien dachowych jest 8 sztuk i nie szukam oszczędności tylko rozsądnej rady mogę wydać dużo ale byle miało to jakiś współmierny cel. No i dobrze idziemy dalej tym tropem jak już okna dachowe to wybiorę sobie okna normalne przecież jak spędziłem nad jednym wątkiem 10 godzin w ciągłości to go dokończę no i teraz czytając forum zrobiła mi się papka tak naprawdę to w tej chwili już wiem że nic nie wiem  idę zaraz spać. Pochodzę z wielkopolski poszukuje dobrych lub bardzo dobrych okien wraz z profesjonalnym montażem ( nie z przypadku) chcę zapłacić ale też w zamian oczekuje rzetelnej usługi monterskiej jakie okna doradzicie drewno czy pcv nadmienię że na dzień dzisiejszy jest mnie to obojętne z czego to będzie i ile będzie kosztować byle było dobre nie musze wydać na te okna 200tyś jeżeli okna za 100 będą prawie tak samo dobre w naszym projekcie mamy duże okna 3 bulaje rozbudowane okno balkonowe razem z wolim okiem obawiam się że w PCV tego nie zrobimy ale może ktoś wpadnie na pomysł jak mnie ukierunkować a i nadmienię że wszystko w kolorze złoty dąb i oczywiście dopiero dziś się o tym dowiedziałem że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie rolety nadstawne już mam podniesione wszystkie belki nad oknami po 20cm a okien nie będę powiększał a skrzynki z zewnątrz nie podobają się mojej lepszej połowie i mi
P.S. dodam że w domu będzie zamontowana rekuperacja z GWC

Z wyrazami szacunku za tak rozwinięty wątek

Charlie
13-11-2012, 08:45
Z tą stopą zwrotu to jest tak, że trzeba się zastanowić czy budujemy na handel czy dla siebie.
Jeśli na handel to budujemy na minimum jak w normach - 15 cm ocieplenia , szyba 1,1, drzwi stalowe itd..
Jeśli budujemy dla siebie, tzw. dom pokoleniowy ( przechodzi jako scheda z rodziców na dzieci ) to budujemy jak budżet zwykle kredytowy nam pozwala.
W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora.

OKNA i DRZWI: z tymi produktami jest jeden podstawowy problem ! Nie są w stanie osiągnąć parametrów cieplnych charakteryzowanych współczynnikiem "U" jak reszta elementów składnikowych domu ( styropian/wełna, ytong ).
Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!!
Procenty pokazują o wysokim udziale okien i drzwi w KOSZTACH ogrzewania w sezonie zimowym.
Iluminacja dla przyszłych Inwestorów - przychodzi rachunek za gaz w styczniu w wysokości 1400 PLN. Z tego 50% to okna i drzwi.
Myślę, że dalsze liczenie osławionej stopy zwroty każdy sam sobie policzy :)

faneuro
13-11-2012, 13:40
Z tą stopą zwrotu to jest tak, że trzeba się zastanowić czy budujemy na handel czy dla siebie.
Jeśli na handel to budujemy na minimum jak w normach - 15 cm ocieplenia , szyba 1,1, drzwi stalowe itd..
Jeśli budujemy dla siebie, tzw. dom pokoleniowy ( przechodzi jako scheda z rodziców na dzieci ) to budujemy jak budżet zwykle kredytowy nam pozwala.
W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora.

OKNA i DRZWI: z tymi produktami jest jeden podstawowy problem ! Nie są w stanie osiągnąć parametrów cieplnych charakteryzowanych współczynnikiem "U" jak reszta elementów składnikowych domu ( styropian/wełna, ytong ).
Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!!
Procenty pokazują o wysokim udziale okien i drzwi w KOSZTACH ogrzewania w sezonie zimowym.
Iluminacja dla przyszłych Inwestorów - przychodzi rachunek za gaz w styczniu w wysokości 1400 PLN. Z tego 50% to okna i drzwi.
Myślę, że dalsze liczenie osławionej stopy zwroty każdy sam sobie policzy :)



Przepraszam , ale co to za bełkot ?

" elementy składnikowe domu" - cokolwiek to oznacza , to także pewnie są fundamenty , dach ale i komin :) jakie U ma komin w porównaniu do styropianu :) a jakie do wełny :) lub ytonga :D ? Podaj proszę , żeby czytający te forum byli bardziej oświeceni :)
"Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!! " tutaj są dwa kwiatki , mogę udowodnić ,że moze być nawet 90 % lub 5 % nie problem :) , no i mylisz kubature ( określenie objetości budynku ze stratami ciepła :D ) -mniejwiecej jakbyś poszedł kupić flaszkę wódki i poprosił o 2 m2 zytniej :D , zamiast 2 litrów , ale to drobiazg
50% rachnku to straty przez okna i drzwi ? patrz wyżej , moga być wspomniane 90 % lub 5 % , zalezy co chcemy pokazać :)

"W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora " tu zgoda , ale nie zawsze ;) jak widać na w/w przykładzie .

agakulinowska
13-11-2012, 15:15
Ja brałam okna w KMM okno w CH arena oni są prducentami i mają fajne ceny dobrą jakość i fachowo obsługą wycena darmowa można spokojnie umówic się na wizyte pozdrawiam

http://www.oknowro.pl/

witek86
13-11-2012, 16:20
a pracuje tam moze Pani aga?

Charlie
13-11-2012, 16:24
Przepraszam , ale co to za bełkot ?

" elementy składnikowe domu" - cokolwiek to oznacza , to także pewnie są fundamenty , dach ale i komin :) jakie U ma komin w porównaniu do styropianu :) a jakie do wełny :) lub ytonga :D ? Podaj proszę , żeby czytający te forum byli bardziej oświeceni :)
"Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że przez okna straty ciepła wynoszą od 25% do nawet 70% całej kubatury domu !!! " tutaj są dwa kwiatki , mogę udowodnić ,że moze być nawet 90 % lub 5 % nie problem :) , no i mylisz kubature ( określenie objetości budynku ze stratami ciepła :D ) -mniejwiecej jakbyś poszedł kupić flaszkę wódki i poprosił o 2 m2 zytniej :D , zamiast 2 litrów , ale to drobiazg
50% rachnku to straty przez okna i drzwi ? patrz wyżej , moga być wspomniane 90 % lub 5 % , zalezy co chcemy pokazać :)

"W jednym i drugim przypadku pilnujemy jakości wykonania w czym mocno pomaga Forum Muratora " tu zgoda , ale nie zawsze ;) jak widać na w/w przykładzie .

:) widzę "orle" że spać przeze mnie nie możesz.

majdzik
14-11-2012, 20:37
Co sądzie o zestawie?

-Okna Brugemann obustronny kolor ( złoty dąb )

-Okucia Roto

-Klamki Secustic

-Ciepła ramka w kolorze

-Pod każde okno i drzwi poszerzenia

-Potrójny pakiet szyb 0,6

-Ciepły montaż

Okna dostosowane pod rolety zewnętrze integro

Prosze o opinie. Zalezy mi aby okna byly energooszczedne, porzadne i solidne

finlandia
14-11-2012, 22:20
Przepis na okno może i OK, ale dwie rzeczy są jeszcze ważniejsze: kto takie okno wyprodukuje i kto i jak zamontuje.

majdzik
14-11-2012, 22:30
Okno wyprodukowane przez Firmę Petecki.
Na co zwracać uwagę przy montażu aby było wszystko ok?

MMichal
14-11-2012, 22:35
Witam


Okno wyprodukowane przez Firmę Petecki.
Na co zwracać uwagę przy montażu aby było wszystko ok?

powierzyć montaż sprawdzonej ekipie montażowej, jeżeli TY masz na coś zwracać uwagę w trakcie montażu to znak, że ekipa jest "do bańki" :)

Pozdrawiam

majdzik
14-11-2012, 22:43
Słuszna uwaga:) mam nadzieję że dostawca okien będzie miał przeszkolonych montazystow. Pozostaje nadzieja bo co więcej. Okna zakłada się raz w życiu. Wolalbym mimo wszystko wiedzieć jakie są najczęstsze błędy montażu aby lipnych montazystow ewentualnie odesłać.

grzeniu666
14-11-2012, 23:11
...Wolalbym mimo wszystko wiedzieć jakie są najczęstsze błędy montażu aby lipnych montazystow ewentualnie odesłać.

http://www.google.com/#hl=en&output=search&sclient=psy-ab&q=okna+b%C5%82%C4%99dy+monta%C5%BCu&oq=okna+b%C5%82%C4%99dy+monta%C5%BCu&gs_l=hp.3..0i30j0i8i30.200.3385.0.4944.18.16.0.0.0 .0.493.3054.0j12j2j0j2.16.0.les%3B..0.0...1c.1.v4q FlIdQY3I&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=60dcac3fdbf0febc&bpcl=38626820&biw=1581&bih=1083

pierwsze linki ?

IVO333
14-11-2012, 23:43
-Pod każde okno i drzwi poszerzenia



Pod drzwi jak najbardziej ale pod okna? Chyba że chodzi o listwy podparapetowe to OK.

witek86
15-11-2012, 10:38
dobrze że pyta nie ma co podcinać skrzydeł:)

finlandia
15-11-2012, 20:17
Okna zakłada się raz w życiu. ..
Optymista. Chyba zakładasz je PIERWSZY RAZ w życiu. Kaktus mi wyrośnie, jak za 30 lat Twoje nowe okna będziesz nadal chcial oglądać.

MMichal
15-11-2012, 22:01
Witam


Optymista. Chyba zakładasz je PIERWSZY RAZ w życiu. Kaktus mi wyrośnie, jak za 30 lat Twoje nowe okna będziesz nadal chcial oglądać.

jeden raz w jednym domu :) - to zazwyczaj prawda :)

jak to mówią o budowaniu - 1 dom dla teściowej 2 dla wroga a dopiero 3 dla siebie - z oknami będzie podobnie ? :P

Pozdrawiam

kamisia33
16-11-2012, 10:06
Witam!

My stanęliśmy przed wyborem Drutex IGLO 5 a Oknoplast Winergetic Premium.
Wiadomo że to okna z różnych półek i nie sposób je do siebie porównywać, ale czy do domu z ogrzewaniem centralnym warto inwestować w Wiergetic Premium?
Proszę o jakieś opinie na ten temat.

witek86
16-11-2012, 11:09
Witam!

My stanęliśmy przed wyborem Drutex IGLO 5 a Oknoplast Winergetic Premium.
Wiadomo że to okna z różnych półek i nie sposób je do siebie porównywać, ale czy do domu z ogrzewaniem centralnym warto inwestować w Wiergetic Premium?
Proszę o jakieś opinie na ten temat.

warto zainwestować we wszystko inne jak D:)

tomekwa
16-11-2012, 13:24
Drutex
MSPAN:
Nazwa tej firmy zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Drutex to dla mnie coś co zostało związane drutem, tak tymczasowo, na słowo honoru :)

zbiq
18-11-2012, 11:54
warto zainwestować we wszystko inne jak D:)

zgadzam się w 100 %

Jan_
19-11-2012, 16:53
warto zainwestować we wszystko inne jak D:)

Ja bym nie ryzykował niską jakością Drutex, bo co tanie to drogie i za parę lat jak to ze wszystkim tanimi produktami bywa trzeba będzie dopłacić drugie tyle za poprawki albo wymianę okna.

MMichal
19-11-2012, 20:00
Witam


Polecam okna aluminiowo - drewniane firmy ...

agao - z tak nachalną reklamą to się dawno nie spotkałem :o

w ilu to tematach podałaś ten link ???

Pozdrawiam

Charlie
19-11-2012, 20:44
Ładne foty - nawet okno z cedru jest pokazane.
Bardzo dobre drewno na stolarkę z przepiekną fakturą.
:)

vip321
19-11-2012, 23:16
A teraz pytranie z innej beczki. Np Oknoplast - evolution 2 czy ms tytanowethermo. Akurat teraz stoję przed takim dylematem. Proszę o wasze opinie.

vip321
20-11-2012, 08:52
Pytanie jeszcze o silniki do rolet selve, takie mi polecają.

Charlie
20-11-2012, 10:07
A teraz pytranie z innej beczki. Np Oknoplast - evolution 2 czy ms tytanowethermo. Akurat teraz stoję przed takim dylematem. Proszę o wasze opinie.

Obie firmy to uznani producenci okien.
Rzut monetą rozstrzygnie o wyborze dostawcy pod warunkiem zbliżonych finansowo ofert.

Selve to dobre silniki.

witek86
20-11-2012, 11:28
A teraz pytranie z innej beczki. Np Oknoplast - evolution 2 czy ms tytanowethermo. Akurat teraz stoję przed takim dylematem. Proszę o wasze opinie.

w poznaniu masz 3 oknoplasty który ty wybrałeś?
cenowo porównywalnie?jak wygląda porównanie z roletami?

IVO333
20-11-2012, 11:32
A teraz pytranie z innej beczki. Np Oknoplast - evolution 2 czy ms tytanowethermo. Akurat teraz stoję przed takim dylematem. Proszę o wasze opinie.

Obie firmy dobre, kształt profili podobnie specyficzny, okucia takie same, tytanowe będą miały lepsze parametry cieplne (szkło 0,5 lub 0,6 a w PE 0,7), nie wiem jaka relacja ceny ale jeśli podobnie to MS.

witek86
20-11-2012, 11:32
Witam



agao - z tak nachalną reklamą to się dawno nie spotkałem :o

w ilu to tematach podałaś ten link ???

Pozdrawiam

Polecam tej pani poradnik "systemy okienne" rozdział 14 Marketing .Może wiele nauczyć:)

vip321
20-11-2012, 21:44
Jeźeli chodzi o Ms to wstępnie zleciłem wycene u dwóch przedstawicieli - Chempo ul. górecka w Poznaniu oraz MTD system -Rondo śródka w Poznaniu. Natomiast Oknoplast to w Gnieźnie:)

Pytanie co do okien dachowych - chcę kupić okna Fakro FTP-V U3 Natomiast podobno twierdzą w sklepach z dachówkami (narazie byłem w 3), że okna Roto R4 lepsze z jakąś termopianką WD ? Jak wy to oceniacie. Dziękuje za odpowiedzi.

witek86
21-11-2012, 11:58
nie dość że firmy porównujesz to i przedstawicieli:)

bluenet
21-11-2012, 16:53
Witam. Czy ktoś posiada niżej podane okna? Jakie wrażenia?

http://www.rolteks.eu/okna-salamander/streamline-plus-2.html

Charlie
21-11-2012, 19:04
ja takich nie mam ale znam takiego co je ma.
Mówi, że problemów nie ma z nimi ale martwi się, że jak będzie miał to lipa z serwisem bo firma, która je wyprodukowała, niestety ale zbankrutowała.

bluenet
21-11-2012, 19:06
martwi się, że jak będzie miał to lipa z serwisem bo firma, która je wyprodukowała, niestety ale zbankrutowała.

ciekawe...a okna wciąż produkowane...jedna firma to produkowała? Dostałem ofertę od dystrybutora...

http://www.alsecco.net.pl/pl/kolekcja-standard-plus - tutaj produkują

i tutaj też:

http://bruegmann.pl/30,5=30,s.html?type=1&state=14

slaku
21-11-2012, 23:24
alsecco poleca, salamandra jak i brugmanna. dobrze wykonane i wyposażenie dużo lepsze niż u konkurencji.
smiało brać.

Charlie
22-11-2012, 08:16
Alsecco to duży producent.

bluenet
22-11-2012, 10:54
Alsecco to duży producent.

a jak wypada w porównaniu z Oknoplastem?

Charlie
22-11-2012, 13:30
Kupuj Bluenet te okna i nie martw się na zapas. Im więcej wiesz tym więcej masz dylematów z podjęciem decyzji :)

bluenet
22-11-2012, 19:00
Powiem szczerze, że do okien nie mam zastrzeżeń. Raczej do dystrybutorów i montażystów...

MMichal
22-11-2012, 19:53
Witam


Powiem szczerze, że do okien nie mam zastrzeżeń. Raczej do dystrybutorów i montażystów...

taki problem to nie problem, masz na forum sporo ludzi, którzy potrafią montować stolarkę - wybierz KTO - a okna to sprawa wtórna.
Niedawno klient przyszedł powiedział, że bardzo mu zależy aby kupić okna X ale ze względu na brak zaufanie do ekipy montażowej chce aby zamontowali je fachowcy, pooglądaliśmy okna okazały się OK więc nie było problemu z montażem.

Pozdrawiam

bluenet
22-11-2012, 19:56
Czy umowa jest podpisywana z dystrybutorem (przedstawicielem) czy z firmą produkującą? Kto odpowiada za błędy?

MMichal
22-11-2012, 20:16
Witam


Czy umowa jest podpisywana z dystrybutorem (przedstawicielem) czy z firmą produkującą? Kto odpowiada za błędy?

no to zależy za jakie błędy, wady mogą być spowodowane montażem a mogą je zawierać same okna więc trzeba to rozgraniczyć, no chyba że jestem w błędzie.

Pozdrawiam

slaku
22-11-2012, 20:38
niektórzy to lubią sobie sprawiać samemu problemy.

bluenet
22-11-2012, 20:41
niektórzy to lubią sobie sprawiać samemu problemy.

jeżeli chcesz sprawdzić jakie problemy może sprawić dystrybutor okien lub montażysta zachęcam do poczytania:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205136-Problem-z-oknem-HST-z-Oknoplastu

Charlie
22-11-2012, 21:31
Bluenet - masz na forum chłopaków z Bydgoszczy i Zielonej Góry z Warszawy i Siedlec a nawet ze Śląska co sprzedają i montują okna. Ludzie sprawdzeni przez forumowiczów - zero skarg, wiedza techniczna i doradztwo na najwyższym poziomie, Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić. Zima za pasem a z pola wszystko co żyje wymiata pod strzechy :)

MMichal
22-11-2012, 23:27
Witam


Bluenet - masz na forum chłopaków z Bydgoszczy i Zielonej Góry z Warszawy i Siedlec a nawet ze Śląska co sprzedają i montują okna. Ludzie sprawdzeni przez forumowiczów - zero skarg, wiedza techniczna i doradztwo na najwyższym poziomie, Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić. Zima za pasem a z pola wszystko co żyje wymiata pod strzechy :)

no o tym chciałem powiedzieć ale bałem się być taki bezpośredni :) wszak młody tu jestem :)

Pozdrawiam

bluenet
23-11-2012, 07:33
Powysyłaj zapytania a nie błąkasz się po tym forum i nie wiesz co masz robić.

Skąd Twoja pewność, że nie wysłałem? Sprawdź skrzynkę. Odświerz pamięć.
Być może Ty masz w pompce kto będzie odpowiadał za błędy montażu lub błędy produkcyjne. Umoralnianie zostaw sobie. Moje pytania kierują również do tych, którzy podjęli złe decyzje co do wyboru produktu lub po prostu zostali oszukani.
BTW. Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...

Charlie
23-11-2012, 08:39
Bluenet - ja się nie zajmuję oknami tylko szkłem i konstrukcjami z nim związanymi - także nie musisz mi nic wysyłać :)
Nie denerwuj się - wszystko masz tu za free także nie narzekaj na moralność ( jak to mówią - darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby) :):)

Charlie
23-11-2012, 08:52
De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..
Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa :)

P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

Pozdrawiam

witek86
23-11-2012, 10:47
Gdy od handlarza słyszę kup Pan a potem będziemy się martwić to decyzja może być tylko jedna...

I to jedyna dobra decyzja!
Kupisz a później ci dochodzi tysiąc za to tysiąc za to .... ale jak już podpisałeś to co nie dopłacisz za klamki bo kurcze nikt nie powiedział że nie ma w ofercie.
Kiedyś nasz klient opowiadał że podjechał na budowę gościu mówi że chce mu zaproponować okna że zrobi pomiar mu wyceni itd
no ok niech pan mierzy .... facet pochodził pomierzył o nic nie pytał coś sobie porysował ,policzył powiedział że okna będą kosztować tyle i tyle(wszystko dzieje się w ten sam dzień na budowie) ,ale (zawsze jest jakieś ale:) ) jak Pan podpisze umowę dziś i wpłaci zaliczkę w wysokości 30% dostaje Pan 30%rabatu!
Można...
Jeśli mogę doradzić (a mogę,nie musisz słuchać:) ) kupił bym okna u tych ludzi co mają je montować!

Charlie
23-11-2012, 10:50
De facto odpowiedzialność jest rozłożona w budownictwie na dwa obszary - producenta materiałów i wykonawcy. Czy to jest okno, cegła, więźba etc..
Komunikacja przebiega przez tego, który wystawia Ci fakturę !!!

Przykład 1 - kupujesz okna wraz z montażem od Kolegi Witek czy MMichał, Jareko czy Finlandia, Cinek czy Slaku - odpowiedzialni są ONI w 100%. Czy to ramiak się wygnie, czy szyba problem czy okucie ONI załatwiają reklamację i naprawę ( czy to będzie przez nich zrobione czy przez producenta to nic Cię to nie obchodzi ).

Przykład 2 - kupujesz okna od producenta ale do montażu wynajmujesz powyższych i jest problem nie z montażem tylko z ramiakiem ( banan się zrobił ), szkło problem, okucie to atakujesz tego producenta, który wystawił Ci fakturę. NIESTETY, ale jest to niekorzystne rozwiązanie z jednego prostego powodu - proces ten przebiega długo z powodu wzajemnych oskarżeń na linii Producent - Montażysta ( producent twierdzi, że wina leży po stronie montażu a montaż twierdzi, że po stronie producenta ).

Przykład 3 - kupujesz cegłę i wynajmujesz murarza. Cegła zaczyna pękać z powodu nierównomiernego osadzania się budynku. Czyja wina ? Tego co robił fundamenty albo projektanta. Bardzo żmudna i kosztowna droga do prawdy.

Dlatego mądry Inwestor wynajmuje firmę do kompleksowego wykonawstwa :)

P.S kupujesz nowy samochód na gwarancji - jest problem - jedziesz na serwis i nie interesuje Cię kto jest odpowiedzialny za pompę wodną czy wycieraczki. Serwis naprawia i już. Dotyczy to punktu "1" jako najkorzystniejszego rozwiązania dla Ciebie !!!

Pozdrawiam

Przykład 2 - nieopłacalny ze względów finansowo/podatkowych. Tracisz 8%VAT :(

Kasieńka i Piotr
23-11-2012, 20:30
To pomóżcie i mi. Kogo polecacie w zachodniopomorskiem, okolice Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Stargardu.

grzeniu666
23-11-2012, 20:37
Przykład 2 - nieopłacalny ze względów finansowo/podatkowych. Tracisz 8%VAT :(

A nie jest tak, że można odzyskać ten VAT (do poziomu 8%) z tytułu ulgi budowlanej (czy jak ona się tam nazywa)?

vip321
23-11-2012, 21:57
Pytanie co do okien dachowych - chcę kupić okna Fakro FTP-V U3 Natomiast podobno twierdzą w sklepach z dachówkami (narazie byłem w 3), że okna Roto R4 lepsze z jakąś termopianką WD ? Jak wy to oceniacie. Dziękuje za odpowiedzi.

MMichal
24-11-2012, 13:16
Witam


To pomóżcie i mi. Kogo polecacie w zachodniopomorskiem, okolice Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Stargardu.

Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?
sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?

Pozdrawiam

Charlie
24-11-2012, 13:36
A nie jest tak, że można odzyskać ten VAT (do poziomu 8%) z tytułu ulgi budowlanej (czy jak ona się tam nazywa)?

1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.
2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .
15% masz w przysłowiowe plecy.

P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1 :)

Kasieńka i Piotr
24-11-2012, 14:11
Witam



Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?
sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?



Pozdrawiam

Witam
Potrzebuję kompleksowej usługi, porządne okna i porządny montaż. Dzięki za odzew.
Pozdrawiam

Charlie
24-11-2012, 14:19
Witam
Potrzebuję kompleksowej usługi, porządne okna i porządny montaż. Dzięki za odzew.
Pozdrawiam

Krzysiek Jarzyna ze Szczecina rozwiąże każdy problem :)

Kasieńka i Piotr
24-11-2012, 14:58
Krzysiek Jarzyna ze Szczecina rozwiąże każdy problem :)

"Krzysztof Jarzyna ze Szczecina – polski gangster, szycha wśród polskiego półświatka przełomu tysiącleci. Szef wszystkich szefów." tyle o w/w znalazłem w Googlach:D. Zapodaj proszę namiar.

bluenet
24-11-2012, 15:31
Zapodaj proszę namiar.

601 709 703

ClNEK
24-11-2012, 16:16
1. Jest tak, że jak kupujesz okno z montażem to płacisz VAT w wysokości 8%.
2. Jeśli kupujesz oddzielnie okno od firmy X i oddzielnie montaż od firmy Y to płacisz 23% VAT .
15% masz w przysłowiowe plecy.

P.S. Tobie jako ostatecznemu płatnikowi nikt nic nie zwraca. O zwrot z US 15% VAT-u ubiega się wystawca FV czyli Twój dostawca i montażysta okien - vide punkt 1 :)

odnośnie punktu 2 to kupujący może się postarać o zwrot 15% VAT z "ulgi budowlanej" na niektóre materiały budowlane, okna się chyba łapią na taki zwrot

Kasieńka i Piotr
24-11-2012, 16:25
601 709 703

pod w/w jest to ''Szklane balustrady samonośne, daszki, podłogi szklane, schody stalowe i szklane, ściany szklane, fasady typu double - skin."
I jak kiedyś pisał posiadacz tego nr-u ''Bluenet - ja się nie zajmuję oknami tylko szkłem i konstrukcjami z nim związanymi - także nie musisz mi nic wysyłać" a ja chcę właśnie kogoś od okien.

bluenet
24-11-2012, 17:12
Tak....


ja się nie zajmuję oknami

a pierwszy ma najwięcej do powiedzenia....i nawet nie wie kto do niego pisze i w jakiej sprawie....:D

vip321
24-11-2012, 18:17
Zna się ktoś na tyk oknach dachowych ? Pozdrawiam

finlandia
24-11-2012, 19:22
OKna dachowe mają z pionowymi wspólną tylko nazwę. No może coś więcej.
Ale zwykle kupuje się je razem z dachami. Oni się znają - oni je montują.

golly
24-11-2012, 20:23
Witajcie,

Ktoś zna okna PLASTIMET ELITE ENERGY (http://plastimet.com.pl/?page_id=362) i mógłby je polecić ?

pozdrawiam
golly

finlandia
24-11-2012, 20:33
A jak ktoś ma inne zdanie? TO ma milczeć? Plastimet nie należy do najdroższych okien, ma swoich zwolenników. ZNajomy mi monter je wstawia. Jako montera go nie polecam.. duża niedokładność.
Ps. Chciałem tylko pwoiedzieć, że poza oknami zatroszcz się, byś dostał w pakiecie dobrego montażystę.

golly
24-11-2012, 20:39
Dzięki za opinię.
Tylko jak rozpoznać dobrego montażystę ? Idzie się do firmy, to się rozmawia z handlowcem, a później on wysyła pewnie jedną ze swoich ekip do montażu.

Możesz mi polecić jakieś okna, "średniej" klasy, do której masz większe zaufanie z sensowną ekipą z okolic Wyszkowa ?

pozdrawiam
golly

tereska77
25-11-2012, 15:35
W grudniu musze kupic okna i mam dylemat co wybrac:confused:

Oferta 1:
Platinium Evolution 2 Oknoplastu (profile Veka, okucia Maco, szklenie 4TF/12/4/12/4TF)

Oferta 2:
Kommerling 88 plus z firmy Oknal (profile Kommerling, okucia Roto, szklenie 4TM/12/4F/12/4TM+TPS)

W obu ofertach system profili 6-komorowy. Nie moge za bardzo porownac parametrow cieplnych, bo wedlug Oknoplastu wszystkie okna niezaleznie od wielkosci beda mialy U=1,0:), tylko przy drzwiach balkonowych U=1,4. Oknal U= od 1,01 do 1,22. Drzwi balkonowe U=1,07.

Cenowo te oferty nie roznia sie zbytnio, Oknoplast drozszy o okolo 1,5tys.
Czy ktos moze mi rozszyfrowac te cyferki i literki przy szkleniu, o co w tym chodzi??? I czy z tego co napisalam, ktos kto zna sie na oknach widzi roznice, ktore lepsiejsze?

jareko
25-11-2012, 16:29
dwójka choćby z racji ciepłej ramki lasze
poza tym porównujesz tą samą półkę jakościową - o ile można tak powiedzieć

finlandia
25-11-2012, 20:22
Ale jedyna podobno bardziej się podoba - przynajmniej to akcentują w salonach:)
A jak wiadomo - ładna miska jeść nie daje, ale przyjemnie popatrzeć :D
Ps. Wracaj do zdrowia, bo wyraźnie Cię tu ostatnio brakuje.

jareko
25-11-2012, 20:56
Dzięki Fin, już z górki, teraz kwartał dochodzenia do siebie - jest OK
W nowy sezon wejdę wypoczęty choć... pokiereszowany na każdym polu
Przynajmniej wziąłem się za porządku na swojej stronie - wszelkie uwagi i sugestie zmian mile widziane - niestety idzie to powoli bo w domu łącze ma słabą przepustowość - niestety

Jako, że właściwie wszyscy już wiedzą, że ciężko chorowałem kilka słów wyjasnienia

Jestem z Wami już osiem lat, osiem lat wspólnych wzlotów i upadków.
Ten rok, 2012, był dla mnie wyjątkowy.
Całe moje życie, moją wiarygodność, dosłownie wszystko związane z żywotem zawodowym jak i prywatnym zostało postawione na głowie w połowie maja, kiedy to diagnoza jaka mi postawiono była mordercza – Panie Jarku, ma Pan nowotwór złośliwy.
I tak naprawdę, wszystko od tego momentu legło w gruzach, gruzach mych wyobrażeń, doświadczeń rodzinnych związanych z ta choroba i chęcią dalszego życia. Stres ogromny z wyczekianiem operacji i tego co mnie czeka.
Dopiero pod koniec lipca pierwsza operacja przystosowująca do leczenia, w połowie sierpnia, kolejna, dopiero wtedy został usunięty rak jak i jego przerzuty i efektem operacji była pewność, w efekcie badań histopatologicznych, iż trafiło mi się bydle złośliwe z bardziej złośliwych.
Chemia, naświetlania, realnie teraz walka z chorobą popromienną, ale najważniejsze – żyję, wygrałem, cieszę się każdą chwilą. Od końca sierpnia kontakt ze mną jest jeszcze bardziej utrudniony – Morfina, która jest tak pomocna w chorobie a na której jestem od sierpnia, teraz szczególnie pomocna w walce ze skutkami wyniszczającego napromieniowania i chemii, pozostawia ślad w zdolnościach percepcji otaczającego mnie świata.

Po cóż piszę po fakcie ?
Po cóż po zwycięstwie ?

Przede wszystkim by podzielić się moją radością iż to co złe za mną, ale powód jest o wiele ważniejszy.
Przez 17 lat budowałem swoją markę w branży okiennej, przez 17 lat dopracowałem się pozycji której nie jeden mi zazdrości, ale tez nie jeden czeka tylko by mnie zdyskredytować
Od 8 lat jestem stałym bywalcem FM służąc Wam bezinteresowną pomocą i mam nadzieję czynić to dalej przez kolejne dziesięciolecia
Mam nadzieję, że moja strona pomogła wielu z Was rozwiązać problemy jakie mogą spotać na budowie - bez zbędnego i nahalnego marketingu przedstawione rózne gotowe rozwiązania. Mam wizję jej rozwoju i sądzę, że będzie Wam jeszcze bardziej pomocna.
Uświadomiłem sobie, że wystarczą dwa – trzy miesiące, by wszystko utracić, by stanąć nad przepaścią i runąć w nią jak kamień.
Muszę przeorganizować swoją pracę, muszę zatrudnić kogoś do biura, wiele muszę zmienić po przemyśleniach ostatniego kwartału.

Chciałbym wszystkim tym, których zawiodłem w tym roku, podziękować za wyrozumiałość, podziękować za szansę jaką od Was dostałem, by wyjść z bagna w jakie zdrowie mnie wpędziło ale też miało w tym udział kilka „przyjaznych” mi osób, które zamiast mnie wyręczyć z lekka pogrążyły moja firmę dodatkowo wpędzając w kłopoty już innej natury.

Chciałby wszystkich przeprosić za opóźnienia, za błędy, które pojawiły się w złożonych przeze mnie zamówieniach. Nie będę ukrywał, że takie przypadki miały miejsce - za co jeszcze raz przepraszam. Mam nadzieję, że sposób rozwiązania problemów jaki zapropnowałęm choć w odrobinie Pomógł Wam przereorganizować prace.

Dzięki Wam mam szanse wyjść na prostą także w sprawach zawodowych.
Za to wszystko Wam dziękuję z całego serca
Jeszcze raz dziękuję
Dziękuję także za każde miłe słowo podtrzymujące mnie na duchu, kązdy mai, każdy przejaw sympatii jakże mi pomocny w tamtych trudnych chwilach
Cieszmy się życiem - doprawdy, potrafi zaskoczyć nie zawsze mile
Ja wygrałem i każdemu kto walczy tego samego zwycięztwa życzę

_ZBYCH_
26-11-2012, 11:01
Jarku, dzwoniłem dziś do Ciebie w innej sprawie - nie wiedziałem o Twojej chorobie :eek:

Trzymam kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia i żeby się Tobie wszystko poukładało po Twojej myśli!

Trzymaj się ciepło :bye:

ZBYCH

Mymyk_KSK
26-11-2012, 14:17
Wszystkiego dobrego Ci życzę. Przede wszystkim dużo zdrowia :)
Twardziel z Ciebie.

arbo125
26-11-2012, 17:45
Wszystkiego dobrego Ci życzę. Przede wszystkim dużo zdrowia :)
Twardziel z Ciebie.

firma KRAINA OKIEN jest tylko po to by wyciagnac z was kase wiec uwazajcie. do momentu kiedy to oni czekaja na pieniazki z waszej strony to beda was nosic na rekach, ale pozniej juz o was zapominaja , kontakt telefoniczny bedzie ale tylko w momencie gdy to wy sami do nich zadzwonicie a oni tylko mowia ze wszystko zalatwia i nic. mam z nimi same problemy , okna zarysowane , brama garazow zle zamontowana (inna firma ktora sami wyslali poprawiala po nich), drzwi do kotlowni wgniecione ( zapopronowali rabat jak bym chcial nowe drzwi miec w gniecione ) uszczelki w oknach zle zamontowane , bakujace czesci ktore juz chyba nigdy nie zobacze a czekam od sierpnia. musialem postraszyc pismem od adwokata zeby cos sie ruszylo ale to i tak tylko po to zeby przyjechali i sprobowali cos poprawic bi i tak nic nie zrobili , obiecali ze jeszcze poprawia ale juz chyba zapomnieli moje istnienie bo juz wszystko zaplacilem wiec po co dbac o takiego klienta. do wszystkich co szukaja bobrej firmy szczerze ODRADZAM kontakt z nimi , to tylko kasa wyzucona w bloto.

Mymyk_KSK
26-11-2012, 17:58
firma KRAINA OKIEN..

No OK, ale dlaczego podpinasz te wywody do mojej wypowiedzi? Ja z tą firmą nie mam nic wspólnego!

tereska77
26-11-2012, 18:45
dwójka choćby z racji ciepłej ramki lasze
poza tym porównujesz tą samą półkę jakościową - o ile można tak powiedzieć

dzieki za odpowiedz. ograniczylam sie do tych dwoch firm, bo budujemy na odleglosc i nie bedziemy mieli czasu, zeby spedzic kilka dni na ogladaniu i porownywaniu okien, wiec najpierw sprawdzilam przez internet co oferuja salony w okolicy, wybralam dwa i tylko u nich, wg mnie najlepszych, zrobilam wstepne wyceny. kusily mnie inne okna, ale strasznie daaaaaleko ode mnie wszystko, zadnych przedstawicieli w okolicy, a nie kupie przeciez okien bez "pomacania" :D

za dwojka przemawia fakt, ze znam firme, wlascicieli, pracownikow i ich realizacje i wiem, ze gdyby "cus" to nie bedzie zadnego problemu, przyjada i poprawia, a w przypadku Oknoplastu roznie to bywa:sick: oczywiscie mam nadzieje, ze reklamowac nie bede, ale musze brac pod uwage taka ewentualnosc i po przeczytaniu wczoraj kilku watkow na forum to Oknoplast taki troche niefajny sie wydaje:rolleyes:


Ale jedyna podobno bardziej się podoba - przynajmniej to akcentują w salonach:)
A jak wiadomo - ładna miska jeść nie daje, ale przyjemnie popatrzeć :D
Ps. Wracaj do zdrowia, bo wyraźnie Cię tu ostatnio brakuje.

wiem, ze wiekszosc kobiet kupuje oczamy, ale ja tych okien jeszcze nie widzialam i ta ladnosc to jako dodatek do reszty traktuje:D a skoro guru okienny napisal, ze dwojka lepsza, to znaczy, ze lepsza:)
ja wybieralam okna wg:
-odleglosc
-paramentry
-ekipa montazowa (tzn. czy maja stala czy wynajmuja kogos na montaz)
a dopiero na koncu zobacze czy ladne som

jareko wspolczuje i zycze szybkiego powrotu do zdrowia:hug: moja mama przechodzila przez to, wiec wiem jakie straszne i wyniszczajace sa chemia i naswietlania:( najwazniejsze, ze walka wygrana, a wszystkie inne sprawy pomalu wroca do normy:yes:

finlandia
26-11-2012, 19:48
Ech, no nie ukrywam że irytuje mnie ten zachwyt nad kawałkiem zaokrąglonego skrzydła. Wszyscy mówią, że się podoba i płacą za to bez mrugnięcia okiem, bo dobrze jest to mieć.
Ok, nie neguję. Ja też wiele razy złapałem się na tym, że coś kupuję bo CHCĘ TO MIEĆ.. taka zachcianka..
Ale czy to na prawdę takie piękne, istotne itp? Dziś dostałem dowód na to, że to tylko wypromowany stan. Otóż Porta - od lat jeden z największych producentów drzwi w kraju wycofuje z powodu znikomego zainteresowania ościeżnicę Prestiż, która mogła służyć za wzór dla tej krągłości na skrzydle Platinium. Idealnie zaokrąglona linia, do tego mocniejsza.... a nie znajduje zainteresowania, chociaż o futrynę drzwi będziemy obijać się wiele razy dziennie a okna zasłonimy firankami..

Kasieńka i Piotr
26-11-2012, 22:47
Jareko wracaj szybko do zdrowia, jesteś tu potrzebny i nie tylko tu. Życzę Ci dużo zdrowia.

mariusz.s
27-11-2012, 15:54
Panie Jarku,
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jako osoba, która przeżyła chorobę nowotworową brata wiem jakie to ciężkie.

Niestety z wielkim bólem serca muszę stwierdzić, że choroba nie jest jednak wymówką do niezałatwionych od niemal dwóch lat spraw. Zaraz pewnie zostanę zrugany przez innych użytkowników, ale takie mam zdanie na ten temat. Dobrze Pan wie, że montaż u mnie nie był idealny - wiało w niektórych oknach tak, że prawie gasła świeca. Mimo to grzecznie prosiłem i czekałem. Jako, że elewacja od zewnątrz była skończona, a w środku zrobione tynki nie dało się doszczelnić okien inaczej niż pianką od zewnątrz (cały czas zastanawiam się czy to poprawna forma przy montażu w warstwie ocieplenia). Niestety zabieg ten spowodował, że przy wszystkich oknach wiszą piękne bąble zaschniętej piany montażowej i wszystkie taśmy rozprężne są nią ubabrane.

Przez dwa sezony nie doczekałem się obiecanej wymiany, na wiadomości przestał Pan odpowiadać, a dzisiaj w słuchawce słyszę "nie ma takiego numeru".

Nie czuję się z tym dobrze, a poleciłem Pana moim rodzicom (zgodzili się na sklejenie parapetu, który pękł przy montażu) oraz bratu (u którego również była spora obsuwa z terminem). Jeszcze smutniejsze jest to, że nie odpowiada Pan na maile, telefony, a na forum co drugi dzień jest po kilka Pana wpisów i pojawiają się one regularnie. Przecież pracownicy chyba pracują i mogliby poświęcić mi jeden dzień na dokończenie prac?

Podobny problem mam z firmą, która od dwóch lat produkuje mi okiennice (założę osobny wątek ku przestrodze). Syn właścicielki również grał na uczuciach informując o tym, że jego narzeczona poroniła.

Kolejny przykład to stolarz robiący mi drzwi, który nie wykonał zamówienia i nie zwrócił mi zaliczki. Powodem jest podobno choroba nowotworowa i konieczność zakupu leków.

Nie jestem człowiekiem bez uczuć i każdemu szczerze współczuję, ale dlaczego na Boga wszystko ma się odbywać moim kosztem? Sam przeszedłem życiową tragedię dwa lata temu, ale nigdy nie dowiedział się o niej żaden z moich klientów i nigdy nie miało to wpływu na czas realizacji zamówień i obsługi w mojej firmie.

arbo125
27-11-2012, 17:18
No OK, ale dlaczego podpinasz te wywody do mojej wypowiedzi? Ja z tą firmą nie mam nic wspólnego!

wybacz musialem cos pokrecic ze tak wyszlo , przepraszam za pompylke

Kasieńka i Piotr
28-11-2012, 18:01
Witam



Mam w Szczecinie paru znajomych więc "coś" podeślę tylko napisz, sprecyzuj KOGO potrzebujesz ?
sprzedawce, montażystę, kompleksowej usługi ?
Pozdrawiam

A ja czekam i czekam. Zobacz post 22733

Sqeez
29-11-2012, 00:21
Witam,
swiezo na forum wiec wybaczcie jak napisze jakies glupoty..

Na wstepie chcialem zyczyc szybkie powrotu do zdrowia panu Jarkowi..

Jestem oczywiscie w trakcie budowy.. i zaczynam rozgladac sie za oknami.. przewalkowalem wiekszosc tego tematu i wiem mniej niz wiedzialem a wiedzialem niewiele...
pytan mam mnustwo.. ale nie wszystko na raz ;)
Chcialbym Panowie.. wzasadzie to mialbym prosbe czy moglibyscie co nieco doradzic..
W swoi rejonie mam firme Tados Firek robia okna na profilu Veka (PERFECTLINE, SOFTLINE SL-213) z okuciami WINKHAUS...
Czy ktos cos slyszal o firmie? Jaki profil wybrac? prfectline bedzie ok?
Najwieksze okna a wzasadzie drzwi balkonowe maja wymiar 1800x2300 (szerokosc x wysokosc)..
rozwazam do tego pakiet 3 szybowy.. dom nie jest oczywiscie domem pasywnym.. ale wmiare energooszczednym moglby byc ;) wiem ze bardzo wazny jest montaz.. ale najpierw musze zdecydowac co zamontowac.. czy taki zestaw bedzie ok? czy od razu sobie odpuscic.. to jest zdaje sie profil 5cio komorowy.. lepiej aby byl 6cio?

Charlie
29-11-2012, 08:15
Tados Firek Radomsko - przyzwoita firma.
Veka to profil o uznanej reputacji - OknoPlast Kraków na nim produkuje okna i drzwi.
Kup sobie Alphaline 90+ z szybą U = 0,5 W/m2xK. Najcieplejsze okno PVC także będziesz miał najnowocześniejsze rozwiązanie we w miarę przyztępnej cenie.
Są oczywiście lepsze konstrukcje ale też i droższe.

Brass
29-11-2012, 09:43
Off-topic: Charlie jakie szkło będzie lepsze jako wypełnienie balustrady z nierdzewki: VSG 44.2 czy może hartowana 8 mm?

Charlie
29-11-2012, 17:29
Off-topic: Charlie jakie szkło będzie lepsze jako wypełnienie balustrady z nierdzewki: VSG 44.2 czy może hartowana 8 mm?

Szkło do balustrad to mocno szeroki temat ( wbrew pozorom ).

Odpowiedz na poniższe pytania:
1. jakie mocowania słupek - szkło ( lizaki z otworami w szkle czy tylko ściskające )
2. konstrukcja wewnątrz budynku czy na zewnątrz
3. szerkość i wysokość formatki ( największej )
4. pochwyt/poręcz jest ?

Pozdrawiam

kajwroclaw
29-11-2012, 19:57
Czy to dobra cena 20 tys zł za:

okna HekaPlast CT70 Cava, trzyszybowe, pięciokomorowe, 4 okucia antywyważeniowe, ciepły montaż, okna w ilości:

- 3 okna 600x900,
- 1 okno 1800x1800,
- 1 duże okno tarasowe przesuwne automat 2500x2300,
- 1 okno 1500x1300
- 3 okna 1500x1500
- 1 okno 1200x1500

wszystko w kolorze białym plus rolety (do suwanki i okna 1800x1800 z silnikami - opuszczane elektrycznie) oraz bramę garażową krispol z silnikami somfy.

Sqeez
29-11-2012, 20:47
Tados Firek Radomsko - przyzwoita firma.
Veka to profil o uznanej reputacji - OknoPlast Kraków na nim produkuje okna i drzwi.
Kup sobie Alphaline 90+ z szybą U = 0,5 W/m2xK. Najcieplejsze okno PVC także będziesz miał najnowocześniejsze rozwiązanie we w miarę przyztępnej cenie.
Są oczywiście lepsze konstrukcje ale też i droższe.

Robia tez montaz trzysystemowy.. wiec zakladam ze skoro piszesz iz firma przyzwoita to zrobia taki montaz przyzwoicie ;)
Jesli mozesz powiedz jeszcze o co chodzi z szyba U=0,5 rozumiem ze to pakiet szybowy... 3 szyby? czy kazdy pakiet 3 szybowy (pod warunkiem ze szyby sa tej samej grubosci w poruwnywanych pakietach) bedzie mial taki sam wspolczynnik? wiec jak poprosze do tego prfilu alphaline 90+ pakiet 3 szybowy to juz bedzie wszystko?
a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?

Charlie
29-11-2012, 21:50
[QUOTE=Sqeez;5654568]Robia tez montaz trzysystemowy.. wiec zakladam ze skoro piszesz iz firma przyzwoita to zrobia taki montaz przyzwoicie ;)
Jesli mozesz powiedz jeszcze o co chodzi z szyba U=0,5 rozumiem ze to pakiet szybowy... 3 szyby? czy kazdy pakiet 3 szybowy (pod warunkiem ze szyby sa tej samej grubosci w poruwnywanych pakietach) bedzie mial taki sam wspolczynnik? wiec jak poprosze do tego prfilu alphaline 90+ pakiet 3 szybowy to juz bedzie wszystko?
a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?[/QUOTE

Złóż zapytanie w kilku firmach okiennych podając rozmiary okien, profil Alphaline 90+ , szyba U = 0,5 W/m2xK z ciepła ramką i jak potrzeba z szybą Antywłamaniową oraz klasą okuć WK2 antywłamniowych, montaż 3warstwowy.
W zapytaniu podaj telefon do siebie, żeby pracownik mógł wyjaśnić wątpliwości.
W każdej miejscowości i jej okolicach jest kilku producentów okien - namiary w google :)
Następnie na Forum Muratora śmignij parametry ofert jakie dostałeś na maila i będziemy radzić :)

P.S. tak na "sucho'to poczytaj sobie posty - mielone towszystko było kilka razy w tym roku.

Spawos
29-11-2012, 22:35
Ja moge polecic okna firmy NATURA drewniane solidne nic sie nie dzieje z nimi przez lata wspolpracujemy dobre 10 lat z nimi teraz zostaly zamontowane 3 szybowki z ciepla ramka
i takie wspolczytnniki uzyskaly

Poz 1 okno 1470 x 1550 U-W/m2xK =0,8850
Poz 2 okno 1760 x 2200 U-W/m2xK =0,8293
Poz 3 okno 970 x 2200 U-W/m2xK =0,7844 (witryna )
Poz 4 okno 1480 x 1220 U-W/m2xK =0,9130
Poz 5, 6 okno 970 x 2220 U-W/m2xK =0,8421
Poz 7 ,8 okno 1180 x 2220 U-W/m2xK =0,8052

_FIX_
29-11-2012, 22:48
………………… okna na profilu Veka (PERFECTLINE, SOFTLINE SL-213) ……….. rozwazam do tego pakiet 3 szybowy.. dom nie jest oczywiscie domem pasywnym.. ale wmiare energooszczednym moglby byc ;) wiem ze bardzo wazny jest montaz.. ale najpierw musze zdecydowac co zamontowac.. czy taki zestaw bedzie ok? czy od razu sobie odpuscic.. to jest zdaje sie profil 5cio komorowy.. lepiej aby byl 6cio?

Perfectline to profil 5 komorowy; głębokość zabudowy 70 mm – czyli patrząc na te parametry to taki standard rynkowy. Jeśli dom ma być „w miarę” energooszczędny to pakiet 3 szybowy jest konieczny. Najczęściej do tej wersji proponowany jest U=0,7 4/12/4/12/4. Jak dla mnie ciepła ramka międzyszybowa to podstawa – oczywiście Swisspacer a nie taka jak w O. stalowa.
Vetrex ma wersję specjalną ze zmienionym skrzydłem V70 Optimal Black gdzie w standardzie jest pakiet U=0,5 z ramką Swisspacera – polecam. A jeśli masz fundusze to inwestuj w w jeszcze cieplejsze okna np. VA90+

………… a i przewijala sie tu w temacie ciepla ramka.. o co chodzi z ta ciepla ramka? to jest jakos w standardzie teraz co to daje?

„….. zastosowanie „ciepłej ramki” do budowy szyby zespolonej może wywierać znaczący wpływ na dwa istotne parametry każdego okna. Na przenikalność cieplną odpowiedzialną za ograniczanie strat energii przez to okno oraz na temperaturę punktu rosy na styku szyby z kształtownikami okna co z kolei ma znaczenie dla komfortu użytkowania, tak okna jak i pomieszczeń, w których ono się znajduje.”
Więcej na www.oknotest.pl (http://oknotest.pl/1/news/artykuly/ciepla-ramka.php)

Sqeez
29-11-2012, 23:13
Charlie.. napewno tak zrobie ze posle zapytanie do kilku producentow.. tylko chodzi o to ze chcialem wczesniej sie zorientowac co i jak.. zeby nie bylo ze kompletnie nie wiem co koles do mnie pisze... czy mowi...
dzis dostalem wycene okien wlasnie z wyzej wspomnianej przezemnie firmy.. ale.. ale jest to wersja standardowo-przecietna :) profil perfectline + dwu szybowy pakiet ze zwyklym montazem.. i tak do konca nie wiem o co chodzi.. :)
1.Typ: PERFECTLINE okno kolor, kolor: Golden Oak 1x S
Słupki pionowe: 1 x 102.214
1.Typ okuć: UR LUX, kolor okuć: Biały malowany
Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1
2.Typ okuć: R LUX, kolor okuć: Biały malowany
Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

teraz po dwuch postach juz wiem o jaka wycene zapytam.. i wysle maila zeby zrobili wycene na Alphaline 90+ z pakietem 3 szybowym U=0,5 czy 0,7 jaki tam maja zestaw 4/12/4/12/4.. z ciepłą ramka miedzyszybowa najlepiej Swisspacera :D no i z montazem 3 systemowym..

i chyba w calosci w kolorze a nie tylko z zewnatrz :]


btw. dzieki _FIX_

btw2.
napewno poczytam tez wiecej na oknotes.pl :)

Charlie
30-11-2012, 07:43
Charlie.. napewno tak zrobie ze posle zapytanie do kilku producentow.. tylko chodzi o to ze chcialem wczesniej sie zorientowac co i jak.. zeby nie bylo ze kompletnie nie wiem co koles do mnie pisze... czy mowi...
dzis dostalem wycene okien wlasnie z wyzej wspomnianej przezemnie firmy.. ale.. ale jest to wersja standardowo-przecietna :) profil perfectline + dwu szybowy pakiet ze zwyklym montazem.. i tak do konca nie wiem o co chodzi.. :)
1.Typ: PERFECTLINE okno kolor, kolor: Golden Oak 1x S
Słupki pionowe: 1 x 102.214
1.Typ okuć: UR LUX, kolor okuć: Biały malowany
Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1
2.Typ okuć: R LUX, kolor okuć: Biały malowany
Szklenie: float/niskoemisyjna U-1,1

teraz po dwuch postach juz wiem o jaka wycene zapytam.. i wysle maila zeby zrobili wycene na Alphaline 90+ z pakietem 3 szybowym U=0,5 czy 0,7 jaki tam maja zestaw 4/12/4/12/4.. z ciepłą ramka miedzyszybowa najlepiej Swisspacera :D no i z montazem 3 systemowym..

i chyba w calosci w kolorze a nie tylko z zewnatrz :]


btw. dzieki _FIX_

btw2.
napewno poczytam tez wiecej na oknotes.pl :)

Pod tym linkiem masz spis forumowych Sprzedawców i Montażystów stolarki otworowej:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209590-Forumowi-SPRZEDAWCY-iMONTAŻYŚCI-OKIEN-DRZWI

Powysyłaj zapytania - masz gwarancję kompetencji.

Brass
30-11-2012, 08:35
Szkło do balustrad to mocno szeroki temat ( wbrew pozorom ).

Odpowiedz na poniższe pytania:
1. jakie mocowania słupek - szkło ( lizaki z otworami w szkle czy tylko ściskające )
2. konstrukcja wewnątrz budynku czy na zewnątrz
3. szerkość i wysokość formatki ( największej )
4. pochwyt/poręcz jest ?

Pozdrawiam

Off-topic. Balustrada wewnątrz pomieszczenia wykonana z rurek 42 mm (słupki co metr + poręcz). Największa formatka co jakiś 1000 x 800. Uchwyty do szkła są ściskane, ale są w komplecie także tulejki, które można przełożyć przez otwory w szybie (swoją drogą to jak jest lepiej?).

Charlie
30-11-2012, 09:37
Brass - przy tej budowie szkła ( VSG 44.2 ) i tym typie mocowań ( lizaki na słupkach ) możesz "jechać" do rozmiaru szkła szer. 1250 x 900 wys.. Jak chcesz szerzej, np. 1500 to albo zwiększasz grubość do VSG 66.2 albo zostajesz przy VSG 44.2 ale montujesz 2 dodatkowe lizaki w połowie szerokości ( jeden u góry a drugi u dołu). Nie zrobisz dodatkowych podparć masz reklamację od Klienta w stylu - Panie, wachluje się to szkło :)

Wewnątrz pomieszczeń nie musi być otworów w szkle ( czyli kołki z lizaków na pamiątkę ) ale przy balu zewnętrznych OBOWIĄZKOWO otwory w szkle jako dodatkowe mocowanie ( problem wiatr - napór i ssanie, którego siła jest ok.30% większa od naporu ). Przy zewnętrznych konstrukcjach MUSISZ lizak wkręcić w słupkach czyli GWINTUJESZ otwór. Przy wewnętrznych możesz nitować :)
Przy konieczności otworów w szkle należy stosować szkło wzmocnione termicznie popularnie zwane hartowanym. Powodem jest zjawisko KARBU ( wujek google Ci odpowie ). W każdym razie jak nie zastosujesz hartowanego laminatu to masz murowane pękanie szkła w strefie otworu często już jak montujesz balu.

Przy słupkach typ rura okrągła montujesz na 3 łączniki do podłoża - środkowy od strony ciągu komunikacyjnego. Przy słupkach typ rura kwadratowa czy prostokątna na 4 łączniki do podłoża - 2 od strony ciągu komunikacyjnego + pozostałe od dyszy.

Jak będziesz miał Klienta na balu bez słupków do dzwoń - "pomogę" :)

Brass
30-11-2012, 11:43
Dzięki za info. Ale w takim razie lepiej VSG czy hartowaną, bo cena jest zbliżona?

olgusieniunieczka
30-11-2012, 14:46
Witam,
mam pytanie o pkt rosy. Moje okna po nocy są w zasadzie zawsze zaparowane od zewnątrz. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne? Czy moze to wynikać ze złego montażu? Okna Jezierskiego, pakiet 3 szybowy z ciepłą ramką. Szyba wewnętrzna jest mam wrażenie cieplejsza od ściany, ale to chyba akurat dobrze :)

Brass
30-11-2012, 16:15
A mieszkasz już i grzejesz normalnie? Okna 3-szybowe?

Charlie
30-11-2012, 16:33
Dzięki za info. Ale w takim razie lepiej VSG czy hartowaną, bo cena jest zbliżona?

Laminaty są bezpieczniejsze w tego typu konstrukcjach od hartowanego szkła monolitycznego.

Rozbije się szkło hartowane i nie ma jak funkcjonować bo jest dziura.
Rozbije się laminat to dalej trzyma się na folii pomimo, że popękany.

Capisci ?

stary
30-11-2012, 17:41
Witam,
mam pytanie o pkt rosy. Moje okna po nocy są w zasadzie zawsze zaparowane od zewnątrz. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne? Czy moze to wynikać ze złego montażu? Okna Jezierskiego, pakiet 3 szybowy z ciepłą ramką. Szyba wewnętrzna jest mam wrażenie cieplejsza od ściany, ale to chyba akurat dobrze :)
Pisałem o tym kilka lat temu :wiggle: - zewnętrzna szyba jest zimna nocą i występuje na niej kondensacja pary wodnej.
Jest to normalne zjawisko, występujące zwłaszcza rankiem wiosną i jesienią, najczęściej w pobliżu łąk czy wody.
Paradoksalnie: im cieplejsza szyba tym szybciej może wystąpić.
Nie zawsze też występuje na wszystkich szybach, niekiedy z jednej strony budynku lub nawet "na przemian".

olgusieniunieczka
30-11-2012, 17:42
A mieszkasz już i grzejesz normalnie? Okna 3-szybowe?

Mieszkam, grzeję, okna 3 szybowe. Zabudowa w okolicy "luźna" dookoła pola, łąki i kilka domków.

Właśnie doczytałam stary :)

Tak też myślałam, bo wew. szybka cieplutka. I faktycznie od południa rosa znika najszybciej.
Czepiam się, bo nie ma jak podejrzeć jaka pogoda aktualnie, trzeba kompa odpalać :D

T12345T
30-11-2012, 17:53
Punkt rosy ma z tym niewiele wspólnego.

Jak nie, jak tak! Wszak te same prawa fizyki obowiązują wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Rosi, bo szyba jest zimniejsza od otaczającego je powietrza:-).

IVO333
30-11-2012, 18:26
Jak nie, jak tak! Wszak te same prawa fizyki obowiązują wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Rosi, bo szyba jest zimniejsza od otaczającego je powietrza:-).
A co ma z tym wspólnego moskitiera? Bo u mnie na skrzydłach z nią nie ma rosy a po innych były dni że się lało.

Charlie
30-11-2012, 18:48
Laminaty są bezpieczniejsze w tego typu konstrukcjach od hartowanego szkła monolitycznego.

Rozbije się szkło hartowane i nie ma jak funkcjonować bo jest dziura.
Rozbije się laminat to dalej trzyma się na folii pomimo, że popękany.

Capisci ?

Jeśli jednak masz taką potrzebę zastosowania szkła monolitycznego hartowanego zamiast laminowanego to VSG 44.2 zastępuje wytrzymałościowo szkło grubości 5 mm ESG :)

Charlie
30-11-2012, 18:55
Jak nie, jak tak! Wszak te same prawa fizyki obowiązują wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Rosi, bo szyba jest zimniejsza od otaczającego je powietrza:-).

:) Stary słuchaj się przynajmniej T12345T

finlandia
30-11-2012, 19:38
A co ma z tym wspólnego moskitiera? Bo u mnie na skrzydłach z nią nie ma rosy a po innych były dni że się lało.

Haha, wychodzi ze moskitiery tez są energooszczędne:) bo zwyczajnie nie dopuszczają aż tak zimna do tej zewnętrznej szyby...

T12345T
30-11-2012, 20:08
Haha, wychodzi ze moskitiery tez są energooszczędne:) bo zwyczajnie nie dopuszczają aż tak zimna do tej zewnętrznej szyby...

Panowie wymiana ciepła przez przegrodę następuje w wyniku przewodnictwa, konwekcji i promieniowania. Jeśli, tak jest, a jest na pewno, to wpływ moskitiery przestaje dziwić. Żeby Charliemu było jeszcze śmieszniej: Nie tylko moskitiera blisko powierzchni okna, ale nawet stan zachmurzenia nieba będzie miał wpływ na zróżnicowanie warunków powstawania zjawiska roszenia na szybie zewnętrznej.

stary
30-11-2012, 20:54
Jak nie, jak tak! Wszak te same prawa fizyki obowiązują wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Rosi, bo szyba jest zimniejsza od otaczającego je powietrza:-).
Ha, :rolleyes: Nawet nie zauważyłem, że ostatnie zdanie pojawiło się po edycji tamtego posta - co innego miałem na myśli wcześniej to pisząc.
Ciach jeszcze raz i po krzyku. :wiggle:

monia_k88
02-12-2012, 18:13
Witam! Miesiac temu pytałam Was o okna, wybrałam z Oknoplast. Jutro montaż. Na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko było w porządku. Słyszałam od ludzi, że czasem oszczędzają na piance i żeby tego pilnować. Nie wiem na co jeszcze. Mają również wstawiać parapety Magura (coś takiego, może przekręciłam). Mówili, ze parapety być może mogą być montowane następnego dnia. Czy to jest odpowiedni sposób montażu? Najpierw okna później parapety?? Słyszałam opinie że jak są tak zamontowane, wtedy strasznie wieje. Z góry dziękuje za rady i spsotzreżenia

Charlie
02-12-2012, 19:49
... Nie tylko moskitiera blisko powierzchni okna, ale nawet stan zachmurzenia nieba będzie miał wpływ na zróżnicowanie warunków powstawania zjawiska roszenia na szybie zewnętrznej.

Rozszerz temat - przyda się wszystkim na przyszłość.

olgusieniunieczka
02-12-2012, 21:47
Kumplowi z świętokrzyskiego generalny wykonawca zaproponował okna Dobroplastu. Co możecie powiedzieć o tych oknach? Okna mają być montowane w warstwie ocieplenia, dom ogrzewany pompą, więc okna mają być ciepłe. A i jeszcze znajomi chcą rolety. Warto rozważać zakup tych okien?

finlandia
02-12-2012, 23:16
Witam! Miesiac temu pytałam Was o okna, wybrałam z Oknoplast. Jutro montaż. Na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko było w porządku. Słyszałam od ludzi, że czasem oszczędzają na piance i żeby tego pilnować. Nie wiem na co jeszcze. Mają również wstawiać parapety Magura (coś takiego, może przekręciłam). Mówili, ze parapety być może mogą być montowane następnego dnia. Czy to jest odpowiedni sposób montażu? Najpierw okna później parapety?? Słyszałam opinie że jak są tak zamontowane, wtedy strasznie wieje. Z góry dziękuje za rady i spsotzreżenia

Za dużo odpowiedzi zbierasz z nieodpowiednich źródeł.
Na co zwrócic uwagę? Na oknie masz reklamę z logo producenta. Zrwij jedną, przeczytaj. Może jest tam instrukcja montażu, szkic rozmieszczenia kotew/kołków, podpor.

witek86
03-12-2012, 12:02
Kumplowi z świętokrzyskiego generalny wykonawca zaproponował okna Dobroplastu. Co możecie powiedzieć o tych oknach? Okna mają być montowane w warstwie ocieplenia, dom ogrzewany pompą, więc okna mają być ciepłe. A i jeszcze znajomi chcą rolety. Warto rozważać zakup tych okien?

wszystko pod energooszczędność tylko nie te okna!Generalny wykonawca to chyba jakiś deweloper gdzie CCC

witek86
03-12-2012, 12:04
Witam! Miesiac temu pytałam Was o okna, wybrałam z Oknoplast. Jutro montaż. Na co powinnam zwrócić uwagę, żeby wszystko było w porządku. Słyszałam od ludzi, że czasem oszczędzają na piance i żeby tego pilnować. Nie wiem na co jeszcze. Mają również wstawiać parapety Magura (coś takiego, może przekręciłam). Mówili, ze parapety być może mogą być montowane następnego dnia. Czy to jest odpowiedni sposób montażu? Najpierw okna później parapety?? Słyszałam opinie że jak są tak zamontowane, wtedy strasznie wieje. Z góry dziękuje za rady i spsotzreżenia

miesiąc czasu nie starczył by widzieć że normalną kolejnością jest okna a następnie parapet:)
szczerze to jak nie wiesz tego to pozostaje ci zaufać firmie że wykonają wszystko fachowo.
a jak będziesz miała watpliwości to zrób kilka fotek i je tu wklej :)
największa uwagę trzeba zwrócić na największe okna(tarasy itd) jak podpierają itp

slaku
04-12-2012, 07:59
Kumplowi z świętokrzyskiego generalny wykonawca zaproponował okna Dobroplastu. Co możecie powiedzieć o tych oknach? Okna mają być montowane w warstwie ocieplenia, dom ogrzewany pompą, więc okna mają być ciepłe. A i jeszcze znajomi chcą rolety. Warto rozważać zakup tych okien?

Niech da sobie spokój z tym producentem i ich oknami. Nie warto się później bujać z wadliwym towarem.

Niech szuka lepszego dostawcy (a na pewno znajdzie)

Na pewno polecam Aluplasta 8000 (np Adams czy Eko Okna) czy Veka Alphaline (np KNS czy Vetrex)

olgusieniunieczka
04-12-2012, 11:08
Ja już teraz bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkich producentów. Ja się bujam z oknami Jezierskiego, tak tu jeszcze 2 lata temu chwalonym... już sama nie wiem na co zwracać uwagę :(

witek86
04-12-2012, 11:59
Ja już teraz bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkich producentów. Ja się bujam z oknami Jezierskiego, tak tu jeszcze 2 lata temu chwalonym... już sama nie wiem na co zwracać uwagę :(

w jakim sensie się bujasz z tymi oknami?

heine84
04-12-2012, 12:31
:sick:

olgusieniunieczka
04-12-2012, 13:32
w jakim sensie się bujasz z tymi oknami?

Okna były już regulowane kilkanaście razy, a i tak nie jestem w stanie domknąć klamki w większości okien. Właściwie to klamkę z dużym wysiłkiem da się lekko przesunąć na dół. Czekam teraz na rozpatrzenie reklamacji, ponieważ w oknie balkonowym z ruchomym słupkiem wypaczyła się rama i strasznie wieje po bokach. Mam wrażenie, że była taka od poczatku, ponieważ od początku te okna cięzko się zamykały, ale słyszeliśmy, że to kwestia syfu z budowy i po zakonczeniu robót wystarczy regulacja. Otóż nie wystarcza... W pozostałych oknach osławiona klamka sekustik też chodzi topornie w porównaniu z moimi tanimi blokowymi klamkami. Na szczęście HS śmiga bez zarzutu.

Tak naprawdę nie wiemy czy nasze problemy spowodowane są wadliwym montażem, czy przyczyną są źle wykonane okna. Tak czy siak niesmak pozostaje... Zima idzie i zastanawiamy się czy okien nie okleić jakąś srebrną taśmą, żeby nie wiało! :sick:

Charlie
04-12-2012, 13:54
Okna były już regulowane kilkanaście razy, a i tak nie jestem w stanie domknąć klamki w większości okien. Właściwie to klamkę z dużym wysiłkiem da się lekko przesunąć na dół. Czekam teraz na rozpatrzenie reklamacji, ponieważ w oknie balkonowym z ruchomym słupkiem wypaczyła się rama i strasznie wieje po bokach. Mam wrażenie, że była taka od poczatku, ponieważ od początku te okna cięzko się zamykały, ale słyszeliśmy, że to kwestia syfu z budowy i po zakonczeniu robót wystarczy regulacja. Otóż nie wystarcza... W pozostałych oknach osławiona klamka sekustik też chodzi topornie w porównaniu z moimi tanimi blokowymi klamkami. Na szczęście HS śmiga bez zarzutu.

Tak naprawdę nie wiemy czy nasze problemy spowodowane są wadliwym montażem, czy przyczyną są źle wykonane okna. Tak czy siak niesmak pozostaje... Zima idzie i zastanawiamy się czy okien nie okleić jakąś srebrną taśmą, żeby nie wiało! :sick:

Masz gwarancję a to pozwala Ci nawet na wymianę zepsutego okna na nowe w momencie kiedy nie da się go naprawić. Rozumiem, że masz FV w związku z tym piszesz odpowiednie pismo roszczeniowe i już.
Podłączasz protokoły reklamacyjne ( kopie), które są dowodem, że kilkakrotnie naprawiano okna . Widocznie jest jakaś wada ukryta okien - niestety.

finlandia
04-12-2012, 18:03
A ja tu widzę wady typowe dla braku regulacji i smarowania. Bo nie chce mi się wierzyć, że aż tak się pokrzywiły. Od początku tak "źle chodziły"?
Ps. Te przewiewy to niestety norma - duże, ciężkie skrzydła bez poprzeczek, przy montażu przesuwają się podkładki i skrzydło nie ma linni prostej.
Pod tym względem przyznam, że okna gdzie szyba jest wklejona (czyli okna drewniane) sprawdza się bezbłędnie.

IVO333
04-12-2012, 20:09
To się wyzłośliwię ;-)

Widocznie jest jakaś wada ukryta okien - niestety.
Jaka tam ona ukryta, wystarczy otworzyć okno i widać logo na okuciach. Inne czynniki mogły się do nieszczęścia dołożyć i chodzi jak chodzi. Secustic tu niewinny, on tylko przekazuje opór z innego miejsca.

slaku
04-12-2012, 23:34
dlatego przy dużych gabarytach najlepsza jest szyba wklejana

w oknach pcv jest dostępna na technologia niestety nie jest to tanie ale warto sie nad tym mocno zastanowić.

kangur6820
05-12-2012, 09:55
Witam , jestem w dziale okna po raz pierwszy . Troszkę poczytałem , a teraz przyszedł czas na pytania . Buduję domek spokojna przystań z kolekcji muratora w okolicy Łasku / Łódzkie .moje wymagania to trzy szyby ( chyba... być może ktoś mi to zweryfikuje...) , okucia antywłamaniowe , zewnętrzna szyba antywłamaniowa p-4 ( brak sąsiadów w promieniu kilometra) bez rolet . Dwa okna duże o wym . 235h x 275 otwierane przesuwnie w stosunku 50/50. reszta okien standardowe wymiary . Mam obecnie dwie oferty: oknoplastu i firmy budvar. Cenowo podobne. Proszę o weryfikację mojego pomysłu , jakieś sugestie ewentualnie porady odnośnie solidnych firm z mojej okolicy . Oczywiscie profile pcv ... takie jest przynajmniej założenie.... Pozdrawiam.

Brass
05-12-2012, 11:09
Pamiętaj tylko aby okno przesuwne było w wersji z okuciem półautomatycznym, bo przy tym ciężarze szyb konieczna będzie pomoc mechaniczna przy otwieraniu i zamykaniu takiego okna,

Charlie
05-12-2012, 11:13
Witam , jestem w dziale okna po raz pierwszy . Troszkę poczytałem , a teraz przyszedł czas na pytania . Buduję domek spokojna przystań z kolekcji muratora w okolicy Łasku / Łódzkie .moje wymagania to trzy szyby ( chyba... być może ktoś mi to zweryfikuje...) , okucia antywłamaniowe , zewnętrzna szyba antywłamaniowa p-4 ( brak sąsiadów w promieniu kilometra) bez rolet . Dwa okna duże o wym . 235h x 275 otwierane przesuwnie w stosunku 50/50. reszta okien standardowe wymiary . Mam obecnie dwie oferty: oknoplastu i firmy budvar. Cenowo podobne. Proszę o weryfikację mojego pomysłu , jakieś sugestie ewentualnie porady odnośnie solidnych firm z mojej okolicy . Oczywiscie profile pcv ... takie jest przynajmniej założenie.... Pozdrawiam.

Kangur - wyslij zapytanie do jeszcze dwóch firm producenckich z Twojego regionu: BIS w Karsznicach ( profil Aluplast) i MIELCZAREK Zduńska Wola (profil Schuco). Rekomenduję bo znam - wysoka jakość + rozsądna cena ! Te których masz oferty to firmy uznane ale z wygurowanymi cenami w stosunku do reszty.

Konstrukcje, które serwujesz są standardowymi rozmiarowo i konstrukcyjnie także nie powinno być problemów pod warunkiem odpowiedniego montażu.

Ale zwracam Ci uwagę, że szyby i okucia o charakterystyce antywłamaniowej nie służą do 100% zabezpieczenia obiektu przed włamaniem TYLKO do jego opóźnienia do czasu interwencji. To co ze swojej strony bym dołożył to tzw. kontaktrony i system powiadamiania ochroniarskiej grupy intwerwencyjnej.

Tylko ten typ systemu "antywłamaniowego" sprawdza się w realu.

kangur6820
05-12-2012, 12:10
Kangur - wyslij zapytanie do jeszcze dwóch firm producenckich z Twojego regionu: BIS w Karsznicach ( profil Aluplast) i MIELCZAREK Zduńska Wola (profil Schuco). Rekomenduję bo znam - wysoka jakość + rozsądna cena ! Te których masz oferty to firmy uznane ale z wygurowanymi cenami w stosunku do reszty.

Konstrukcje, które serwujesz są standardowymi rozmiarowo i konstrukcyjnie także nie powinno być problemów pod warunkiem odpowiedniego montażu.

Ale zwracam Ci uwagę, że szyby i okucia o charakterystyce antywłamaniowej nie służą do 100% zabezpieczenia obiektu przed włamaniem TYLKO do jego opóźnienia do czasu interwencji. To co ze swojej strony bym dołożył to tzw. kontaktrony i system powiadamiania ochroniarskiej grupy intwerwencyjnej.

Tylko ten typ systemu "antywłamaniowego" sprawdza się w realu.

dzięki za polecenie firm , podrzucę im dane do wy wyceny , a odnośnie półautomatów do okien suwanych to własnie takie mam w ofercie . Co do ochrony antywłamaniowej to mam świadomość iż takie okna nie zapobiegną włamaniu. Ale byle ojszcypłot szyby nie wybije tak sobie . Na prawdziwego złodzieja nie ma zapory nie do przejścia. Tak mi się zdaje... :)

ClNEK
05-12-2012, 13:51
Najcieplejsza szyba potrójna w przypadku P4 to U=0,7

Tak jak Charlie pisze, może lepiej kasę z mocniejszych szyb przeznaczyć na systemy alarmowe, gdyż w statystyk, włamania przez rozbicie szyby to 1,6% wszystkich włamań przez okna i drzwi balkonowe. Zawsze można też i szyby p4 i kontaktrony.

Charlie
05-12-2012, 14:08
System alarmowy z przywołaniem ekipy interwencyjnej to najlepszy sposób.
Dobrze jest też pamiętać o zamkach w drzwiach klacy C - antywibracyjna opcja we wkładce. Jest taki sposób otwierania zamków ...

olgusieniunieczka
05-12-2012, 16:56
A ja tu widzę wady typowe dla braku regulacji i smarowania. Bo nie chce mi się wierzyć, że aż tak się pokrzywiły. Od początku tak "źle chodziły"?
Ps. Te przewiewy to niestety norma - duże, ciężkie skrzydła bez poprzeczek, przy montażu przesuwają się podkładki i skrzydło nie ma linni prostej.
Pod tym względem przyznam, że okna gdzie szyba jest wklejona (czyli okna drewniane) sprawdza się bezbłędnie.

W jednym widać krzywiznę gołym okiem. Okno zamyka się, jak dopchnie się ramę przy zawiasach, a i tak można wsadzić palce pod uszczelkę. Okna po regulacji "chodzą" płynnie przez ok 2-3 dni. Były smarowane wd-40. Ostatnio osobiście je psikałam. No nic czekam na panów serwisantów. Mają też zajrzeć serwisanci z konkurencji- ocenić ocenę ;)

finlandia
05-12-2012, 17:25
Nie będę udawał, że w zyciu czegoś takiego nie widziałem. Zdarza się. Najgorsze, że z tego co się orientowałem to nie ma norm na "krzywiznę" i dopóki okno spełnia swoje funkcje, to jest "ok".
Trzymam kciuki, bo wieści od J. są raczej pozytywne. Z resztą - tam może być już tylko lepiej :)

IVO333
05-12-2012, 19:04
Okna po regulacji "chodzą" płynnie przez ok 2-3 dni. Były smarowane wd-40.
I tak będzie. WD-40 nie używa się do smarowania okuć, daje efekt na bardzo krótko, finalnie jeszcze osusza powierzchnie. Ja uważam za najlepszy smar teflonowy do zamków samochodowych albo grafitowy do łańcuchów rowerowych. Ten drugi upierdliwie brudzi i trzeba bardzo uważać. Przy smarowaniu często pomijana jest rozwórka (na górze skrzydeł rozwierno-uchylnych) , na otwartym skrzydle rusz klamką i zobaczysz współpracujące elementy.

Charlie
05-12-2012, 19:53
W jednym widać krzywiznę gołym okiem. Okno zamyka się, jak dopchnie się ramę przy zawiasach, a i tak można wsadzić palce pod uszczelkę. Okna po regulacji "chodzą" płynnie przez ok 2-3 dni. Były smarowane wd-40. Ostatnio osobiście je psikałam. No nic czekam na panów serwisantów. Mają też zajrzeć serwisanci z konkurencji- ocenić ocenę ;)

Słuchaj - bądź czujna.
Teraz są takie czasy, że na krzywe mówi się proste a na trotyl, pasta do butów :)

plusfoto
05-12-2012, 20:30
Słuchaj - bądź czujna.
Teraz są takie czasy, że mówi się .......................................na trotyl, pasta do butów :)
Czarlie - raczej odwrotnie.;)

Charlie
05-12-2012, 20:34
Czarlie - raczej odwrotnie.;)

po dzisiejszej transmisji TVN z posiedzenia komisji d/s trotylu konkluduję, że trotyl jest we wszystkim - nawet w paście do zębów !
To tylko w Polsce :(

bluenet
05-12-2012, 21:01
i kiełbasie...

TG-Tays
06-12-2012, 07:20
Witam! Rozglądam się za dobrymi oknami (do domu energooszczędnego na południu PL) i mam ofertę pewnej firmy montażowo-dystrybucyjnej, która zaopatruje się w nie w firmie Marsel z Goleniowa. Czy ktoś miał styczność z tą firmą i ich oknami (Schüco + Winkhaus)? Proszę o opinie!

kangur6820
06-12-2012, 09:48
System alarmowy z przywołaniem ekipy interwencyjnej to najlepszy sposób.
Dobrze jest też pamiętać o zamkach w drzwiach klacy C - antywibracyjna opcja we wkładce. Jest taki sposób otwierania zamków ...

Z tym przywołaniem ekipy to nie wiem czy u mnie zda egzamin , bo jak ekipa przyjedzie po 10-ciu minutach albo później to złodziej i tak co ma wziąść to weżmie i zwieje... :)

Kasieńka i Piotr
06-12-2012, 10:09
Witam! Rozglądam się za dobrymi oknami (do domu energooszczędnego na południu PL) i mam ofertę pewnej firmy montażowo-dystrybucyjnej, która zaopatruje się w nie w firmie Marsel z Goleniowa. Czy ktoś miał styczność z tą firmą i ich oknami (Schüco + Winkhaus)? Proszę o opinie!
Mój wykonawca twierdzi, że Marsel ma porządną ekipę do montażu i też zastanawiam się nad Marselem i profilami Schuco, o tych profilach jest w tym wątku dużo informacji.

finlandia
06-12-2012, 10:43
Z tym przywołaniem ekipy to nie wiem czy u mnie zda egzamin , bo jak ekipa przyjedzie po 10-ciu minutach albo później to złodziej i tak co ma wziąść to weżmie i zwieje... :)

Zrób test i przez 10 minut popatrz co zdążysz zabrać. To co widzisz - laptopa, TV, aparat. To co widać. Prawdopodobnie unikniesz plądrowania szafek.
No dobra, jadę, bo właśnie wczoraj się włamali do mojego klienta. 10 zaczepów antywyważeniowych w skrzydle nie pomogło...

Charlie
06-12-2012, 12:33
Z tym przywołaniem ekipy to nie wiem czy u mnie zda egzamin , bo jak ekipa przyjedzie po 10-ciu minutach albo później to złodziej i tak co ma wziąść to weżmie i zwieje... :)

Ty nie rozumiesz idei tego systemu - jeśli uzbroisz swój dom w sytemy opóźniające włamanie czyli: okucia WK2 w oknach i drzwiach, szyby P4, wkładki w zamkach klasy C, klamki w oknach zabezpieczające przed przewierceniem ( blacha hartowana w systemie klamki) kontaktrony, syrenę alarmową na elewacji + przywołanie ekipy interwencyjnej ( w umowie masz wyszczególniony czas interwencji max. 15 min ) to masz WYSOKĄ gwarancję bezpieczeństwa.
Te 15 minut to uśredniony, max. czas przejścia złodzieja przez te zapory. Oczywiście jeśli trafi się złodziej postury Pudziana operujący kosmicznymi technikami włamania to czas się skraca.

De facto powinieneś najpierw porozumieć się z ubezpieczycielem jaki są wymogi zabezpieczeń dla Twojej okolicy biorąc pod uwagę, że budynek stoi w dużym oddaleniu od pozostałych siedzib. Najczarniejszy scenariusz to taki, że bez względu na zabezpieczenia i tak Cię okradli. Pytanie jest wtedy ile Ci wypłaci ubezpieczalnia odszkodowania !!!
To jest clou tego interesu.

Mnie wypłacili za pierwszym razem ( w ogóle nie zabezpieczony budynek ) grosze !!! w stosunku do tego co ukradli.
Za drugim razem zwrócili 100% wartości nowego okna bo złodzieje nie przeszli okiennych barier ale konstrukcja została zniszczona, nie nadawała się do użytku ( szyba popękana a rama skrzydła uszkodzona ).
Podejrzewam, że zabezpieczenia spowodowały rezygnację z włamu - myślę, że mają jakiś czas na przejście a jak go przekraczają to rezygnują. Syrena wyła ( żaden z sąsiadów nie zareagował !!! ), ekipa zameldowała się po 9 minutach.

kangur6820
06-12-2012, 12:53
Charlie jak naj bardziej jest mi znana idea systemu . Jedyne wątpliwości mam co do ekipy ochroniarskiej.... reszta jak najbardziej wskazana.... :)

Charlie
06-12-2012, 13:22
Zrób rozpoznanie w okolicy - popytaj mieszkańców o doświadczenia :)

cyprinus
07-12-2012, 08:56
W tym tygodniu odbyłem kilka spotkań w Bolesławcu w sprawie wyceny okien. Oczywiście wszyscy mają najlepsze i między wierszami krytykują konkurencję. Ceny będę znał dziś najprawdopodobniej. Będę miał wycenę z Oknoplastu (2 warianty), z Druteksu, w dwóch firmach (Zielona Góra i Adampol chyba z Augustowa) z Aluplastu w 2 wariantach i Budvar, ale na jakimś niemieckim profilu (zapomniałem nazwy, mk3 czy jakoś tak). Mam niezły mętlik, choć jestem dość odporny na manipulacje. Podobnie z bramami garażowymi Normstahl, Wiśniowski, Horman. Chyba wybiorę Hormana. Dostanę jakąś poradę odnośnie okien wymienionych firm ? Zależy mi na Uw poniżej 1,0, dom jest energooszczędny, z WM.

Brass
07-12-2012, 11:07
No to ja polecam VEKA ALPHALINE 90+ z szybą u 0,5 i ciepła ramką. Oczywiście od dobrego producenta ;-)

witek86
07-12-2012, 12:03
W tym tygodniu odbyłem kilka spotkań w Bolesławcu w sprawie wyceny okien. Oczywiście wszyscy mają najlepsze i między wierszami krytykują konkurencję. Ceny będę znał dziś najprawdopodobniej. Będę miał wycenę z Oknoplastu (2 warianty), z Druteksu, w dwóch firmach (Zielona Góra i Adampol chyba z Augustowa) z Aluplastu w 2 wariantach i Budvar, ale na jakimś niemieckim profilu (zapomniałem nazwy, mk3 czy jakoś tak). Mam niezły mętlik, choć jestem dość odporny na manipulacje. Podobnie z bramami garażowymi Normstahl, Wiśniowski, Horman. Chyba wybiorę Hormana. Dostanę jakąś poradę odnośnie okien wymienionych firm ? Zależy mi na Uw poniżej 1,0, dom jest energooszczędny, z WM.

Nie ma nic bliżej że szukasz drutexu aż w zg?:)
nie porównuj tych firm z oknoplastem bądź co bądź to Okna a nie "oknopodobne wyroby"
Patrząc na twoją miejscowość przypomniałem sobie że 3 silniki do Zgorzelca muszę jechać wymienić a tak mi się w taką pogodę nie chce:)
Krytykowanie konkurencji jest modne ostatnio! ale jak ktoś się nie zna to później mówi że owiercanie ram jest błędem itp ...
Jeśli klienci pytają o dobre okna to im mówię że i to dobre i to dobre sztuką jest pokazać plusy swoich aby klient wiedział że będzie zadowolony no i montaż ....
Okna jedno montaż drugie....

cyprinus
07-12-2012, 12:12
Szukałem w Bolesławcu, bo tu pracuję i buduję w powiecie bolesławieckim. Jedna z wycen będzie na profilu KBE88. Co on jest wart?

witek86
07-12-2012, 14:20
sam profil to jedno ważniejsze jest kto dane okno ma zrobić tak jak pisałeś
oknoplast drutex itd
do tego aby można ci było coś doradzić powinno być dokładniej :
oknoplast -PE2
drutex ... coś tam coś tam
wtedy można myśleć o jakimś porównaniu
poczytaj o montażu okien na co zwrócić uwagę itd itp wypytaj o te rzeczy potencjalnych dostawców i zweryfikujesz kto wie o czym mówi i zna się na rzeczy!

slaku
07-12-2012, 21:48
Jeśli dom z WM to tylko system 3-uszczelkowy + pakiet 0,5 innego zestawienia TUTAJ nie widzę!



a tak ze spamem

co koledzy sądzicie o okuciach siegenia? bo mój pewien dostawca od którego czasami biorę okna będzie zmieniał dostawcę. Na razie nie będę wskazywał swojego stanowiska ale prawdopodobnie będzie takie jak i wasze ;)

IVO333
07-12-2012, 22:54
co koledzy sądzicie o okuciach siegenia? bo mój pewien dostawca od którego czasami biorę okna będzie zmieniał dostawcę. Na razie nie będę wskazywał swojego stanowiska ale prawdopodobnie będzie takie jak i wasze ;)
Siegenia rewelacyjna nie jest, ta zmiana jeśli się domyślam jest z NT na tą nową coś tam 300, ruch na pewno zły bo wszystko jest niżej od NT (wyżej było tylko ś.p. Centro) a jak bardzo zły czas pokaże, o nowości nie można nic powiedzieć. Ja oceniam okucia po kilku latach eksploatacji. Nowe wszystkie jakoś tam dają radę.

Charlie
07-12-2012, 23:05
No to ja polecam VEKA ALPHALINE 90+ z szybą u 0,5 i ciepła ramką. Oczywiście od dobrego producenta ;-)

Bardzo dobry kierunek.

Dodam jeszcze Schuco.

stary
07-12-2012, 23:44
......

co koledzy sądzicie o okuciach siegenia? bo mój pewien dostawca od którego czasami biorę okna będzie zmieniał dostawcę. Na razie nie będę wskazywał swojego stanowiska ale prawdopodobnie będzie takie jak i wasze ;)
Czasami :rolleyes:
Problem polega na tym, że ten pewien dostawca na swoje nieszczęście kroczy drogą wybrukowaną niegdyś przez hodowców i zbyt często musi ją wygładzać:
- jak wchodził w bruegmanna to wszyscy krzyczeli, że strzał w kolano, itp. - dopiero po latach zaczęli się przekonywać do tego profilu
- jak wchodzi w Siegenię - nikt nie wie którą wersję jeszcze :rolleyes: - ale już jest lament, że będzie gorzej, bowiem nie jest ona dobrze kojarzona głónie z jednego powodu
Może ktoś odpowie na pytanie: ile u hodowców było Siegenii w Siegenii?

Charlie
08-12-2012, 09:46
Siegenia to bardzo dobre okucie.
Gdyby nie twarda, cenowa polityka Siegeni to Roto czy Winkhaus nie miałoby takiego powodzenia.

finlandia
08-12-2012, 10:43
Przez jakieś pół roku miałem doczynienia z Sigenią (Favorit? edit- TITAN - dzięki Ivo za dyskretne przypomnienie). Okucia jak okucia. Bez widocznej różnicy. No może bardziej krucha, bo zaczepy mikrowentylacji łamały mi się znacznie częściej niż w GU.

Charlie
08-12-2012, 11:53
Przez jakieś pół roku miałem doczynienia z Sigenią (Favorit?) w drewnie. Okucia jak okucia. Bez widocznej różnicy. No może bardziej krucha, bo zaczepy mikrowentylacji łamały mi się znacznie częściej niż w GU.

Chwaląc Siegenię miałem też na uwadze wygodę produkcyjną okuwania okna.
Co do nagminnie urywających się zaczepów to jest to w mojej opinii problem źle okutego okna czyli problem produkcyjny. Pogadaj z technologiem swojego dostawcy aby ten skontrolował okuciowców u siebie na zakładzie. Z dużym prawdopodobieństwem sądzę, że jakaś zmniana nie przykłada szablonów bo wpadli w rutynę i "kręcą" na pamięć.
W dużych firmach produkcyjnych pracownicy linii wynagradzani są od ilości :)
Zganianie na poddostawców komponentów to standard. A tak naprawdę to ściema mająca ukryć niechlujstwo załogi.
Coś na ten temat wiem bo użerałem się z producentami przez wiele lat udowadniając im de facto brak odpowiedniego nadzoru nad produkcją.

stary
08-12-2012, 12:22
....co koledzy sądzicie o okuciach siegenia? bo mój pewien dostawca od którego czasami biorę okna będzie zmieniał dostawcę. Na razie nie będę wskazywał swojego stanowiska ale prawdopodobnie będzie takie jak i wasze ;)
Jeszcze jedno: czym okuwają pozostali z Twoich dostawców?

finlandia
08-12-2012, 18:53
Błędny jest kieunek Twoich wniosków. Ci sami ludzie, tak samo "kują" na GU i problem występuje sporadycznie, a nie stale. To tylko wytrzymałość materiału. Okno drewniane to jednak więszka zabawa i ono potrafi w czasie mokrej budowy przybierać na rozmiarach i czasem zaczepia. A wtedy pęka.

slaku
08-12-2012, 18:58
Jeszcze jedno: czym okuwają pozostali z Twoich dostawców?


Roto i Maco

Charlie
08-12-2012, 20:00
Błędny jest kieunek Twoich wniosków. Ci sami ludzie, tak samo "kują" na GU i problem występuje sporadycznie, a nie stale. To tylko wytrzymałość materiału. Okno drewniane to jednak więszka zabawa i ono potrafi w czasie mokrej budowy przybierać na rozmiarach i czasem zaczepia. A wtedy pęka.

Ja nie mam w ogóle tego typu problemów a "kute" jest Roto a kuta była i Siegenia i Maco.

Charlie
08-12-2012, 20:01
REWELA - zapraszam. Jest już pierwsza , tego typu "harmonijka" w Polsce.

http://www.brio.com.au/about.html

piteros80
09-12-2012, 19:48
Witam wszystkich na forum. Wszystkich znających się na oknach i mających czas proszę o pomoc w wyborze okien do domu jednorodzinnego( buduje w okolicy Kielc). Sporo ostatnio czytałem na temat wyboru okien i dzięki waszym wypowiedzią wiem mniej więcej na co zwrócić uwagę przy wyborze okien. Zdecydowałem się na
szeroki profil 6 komorowy z pakietem 3 szybowym i z ciepłą ramką. Specyfikacja moich okien z projektu:
-okno dwu kwaterowe 2000x600 uchylne
-okno dwu kwaterowe 2000x1400 uchylno-rozwierane
-okno 1 kwaterowe 1200x1400 ze stałym szkleniem
-okno 3 kwaterowe 4200x1700 ( pierwsza od lewej kwatera uchylno przesuwna automatyczna, pozostałe dwie ze stałym szkleniem. )
-drzwi balkonowe 2300x900
drzwi balkonowe podwójne 2300x1800 ( lewa kwatera uchylno przesuwana automatyczna , prawa stała)

Dostałem oferty z kilku firm, ceny obejmują ciepły montaż ( przy użyciu taśm)
Oknoplast profil winergetic premium-16380 zł
Oknoplast profil platinium evolution- 15680 zł
Pawlik ( lokalny producent z Brzezin) profil ideal Coex 7000-14862 zł ale z 23 %
Eska okna( również lokalna firma z Brzezin)- profil Veca alphaline-12475 zł( dostałem zniżkę ze względu na pewne znajomości)
MS profil msevolution -20900 zł
Vetrex -profil Veca 90+ - 17054 zł
Vetrex-profil veca 70( 5 komorowy) - 14555 zł

Proszę was o pomoc , jakieś rady , sugestie i opinie o w/w firmach zwłaszcza o tych lokalnych jeśli ktoś z was miał z nimi do czynienia bo nie mogę znaleźć żadnych opinii w internecie.
Pozdrawiam Piotr

finlandia
09-12-2012, 19:56
Jakieś te rozbieżności dziwne. Ostatnio miałem w ręku wycenę na pierwsze z wymienionych okien - byly o ponad 25% drozsze od opcji przedostatniej.
Ciezko to porownac, bo montaz z tasmami moze byc bardzo rozbiezny (ceny od kilku do kilkudziesieciu zl / mb)

piteros80
09-12-2012, 20:08
Ciepły montaż z użyciem taśm w Oknoplaście i Esce 500 zł w pozostałych ofertach 1500 zł. Takie oferty cenowe dostałem od firm które zajmują się sprzedażą okien w moim rejonie, mogę wskazać konkretnie które to firmy.

finlandia
09-12-2012, 20:15
500zł? Masz niewiele okien(to tez sugeruje kwota wyceny), ale ta cena wg mnie zakłada tylko użycie taśm, ale nie ich montaż.

Charlie
09-12-2012, 20:17
....
....Oknoplast profil winergetic premium-16380 zł
....MS profil msevolution -20900 zł
....Vetrex -profil Veca 90+ - 17054 zł
...

W Kielcach jest przedstawiciel jednej z najlepszych firm w Polsce - HeKa Plast, profil Schuco. Wyslij zapytanie: [email protected]
Biuro znajduje się przy Warszawskiej 113, 25-541 Kielce.

walcz :)

piteros80
09-12-2012, 20:32
No dokładnie bo w tych dwóch firmach w ramach dodatkowego rabatu dostałem ciepły montaż gratis , muszę tylko pokryć koszt taśm:) Prosze o rady

ClNEK
09-12-2012, 20:37
Ja bym brał przedostatnią wersje.
Pawlika sobie zdecydowanie podaruj. Jest to producent klasy zdecydowanie ekonomicznej.

piteros80
09-12-2012, 20:38
Charlie no tam jeszcze nie byłem, mam jeszcze trochę czasu żeby się zastanowić bo montaż dopiero na wiosnę więc na pewno skorzystam z rady.. Pozdrawiam

ClNEK
09-12-2012, 20:40
W przypadku Vetrexu i V90 to dopytaj się jakie masz zawiasy w wycenie, NT czy Designo. Okna V90+ u nich automatycznie są liczone z zawiasami chowanymi, można potanić ofertę stosując zwykłe z osłonkami chyba, że dealer już to zrobił.

piteros80
09-12-2012, 20:43
Cinek wiem że veca to bardzo dobry profil ale Eska też na nim produkuje a wyszło prawie 5 tys taniej , co Ty na to ? Zdrowy rozsądek nakazuje odrzucenia najtańszej i najdroższej oferty i wybranie czegoś pośrodku ale korci mnie te 12, 5 tyś w Esce...

piteros80
09-12-2012, 20:45
Rzeczywiście z vetrexu dostałem oferte z ukrytymi zawiasami mimo że o nie nie prosiłem:) w sumie to wcale ich nie potrzebuje

ClNEK
09-12-2012, 20:52
to poproś o wycene na VAC z szyba 0,5 (ten sam profil trochę inaczej wyposażony). W zależności od ilości zawiasów powinno być z 1000 zł taniej, może więcej.

Odnośnie "Eski" to mam teraz takie zlecenie na sam montaż okien aluminiowych i cytuje inwestora "eee profile Yawal, okucia Roto... musi być dobrze". To nic, że do poskładania tego wybrał producenta najtańszego chyba w całym województwie i teraz w narożach okien są prześwity na wylot, w drzwiach 2 skrzydłowych ramy są trapezem zamiast prostokątem itp itd.... To świadczy ze nawet z Veki czy Schuco można zrobić badziew przy zaskakująco niskiej cenie

piteros80
09-12-2012, 21:01
Nie wiedziałem że maja taki profil, jest jakaś informacja na jego temat na stronie vetrexu?

ClNEK
09-12-2012, 21:07
Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach, chcąc to zrobić trzeba wybrać wersje V90 C i dołożyć jej pakiet 3 szybowy 0,5 gdyż w standardzie ma 2 szybowy. Dealer Vetrexu powinien to wiedzieć. Poproś o wycenę V90 z zawiasami widocznymi NT

Charlie
09-12-2012, 21:10
Charlie no tam jeszcze nie byłem, mam jeszcze trochę czasu żeby się zastanowić bo montaż dopiero na wiosnę więc na pewno skorzystam z rady.. Pozdrawiam

To co tak Cię goni z tym zakupem ?
Ceny spadną i to sporo po Budmie - wszyscy po Targach obniżają cyfry. Zima Panie, zima :)

IVO333
09-12-2012, 21:14
Okna V90+ u nich automatycznie są liczone z zawiasami chowanymi, można potanić ofertę stosując zwykłe z osłonkami chyba, że dealer już to zrobił.
No to jaki to standard jeśli można tak potanić?

piteros80
09-12-2012, 21:15
Nie goni mnie tylko chciałbym się już zdecydować i zacząć się na przykład zastanawiać jaki piec kupić hehe, kiedy te targi? teraz u niektórych producentów jest promocja zimowa jak się skończy to chyba raczej drożej będzie?

ClNEK
09-12-2012, 21:16
Standard bo potaniając okna mają inne oznaczenie :) V90 C

piteros80
09-12-2012, 21:18
Jutro napisze do lokalnego przedstawiciela Vetrexu , zobaczymy co odpiszą

finlandia
09-12-2012, 21:35
Nie zauwazyłem spadków w lutym - rozsądne firmy już zaczęły swoje promocje.
Ale mam taką tezę - wszystkie te promocje zimowe zawierają wiarę Producentów, że ceny spadną (zwykle cały rok rosły). A wiec dziś zamówienie, produkcja zimą i wszyscy wychodzą na swoje.

A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.
To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.
Ps. I tak jeszcze zlosliwie dodam: ten producent wypromował "takie idealne" rozwiązania jak profile barwione pod okleiną, super cienkie zgrzewy, a tu proszę - takie najnowsze okno i taki ZONK.

piteros80
09-12-2012, 21:44
tzn że co odpuścić sobie ciepły montaż z użyciem taśm?

Charlie
09-12-2012, 21:47
Nie zauwazyłem spadków w lutym - rozsądne firmy już zaczęły swoje promocje.
Ale mam taką tezę - wszystkie te promocje zimowe zawierają wiarę Producentów, że ceny spadną (zwykle cały rok rosły). A wiec dziś zamówienie, produkcja zimą i wszyscy wychodzą na swoje.

A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.
To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.
Ps. I tak jeszcze zlosliwie dodam: ten producent wypromował "takie idealne" rozwiązania jak profile barwione pod okleiną, super cienkie zgrzewy, a tu proszę - takie najnowsze okno i taki ZONK.

Finlandia ale te tasmy to się stosuje gdzie indziej :)

stary
09-12-2012, 22:01
Fin, montaż z użyciem taśm rozprężnych jest jak najbardziej poprawny - lecz nie w naszych realiach :rolleyes:
Pokazane zdjęcie przedstawia notoryczne nierówności spotykane na budowach, a jeżeli dodamy różnicę w wymiarze takich samych okien po 2-8 cm i chęć "uśrednienia" wymiarów to jest on niemożliwy. Ileż razy pytając kto ma wyrównać ściany do montażu warstwowego słyszę : a po co?
Podrzucę może filmik Jareko pokazujący, że taki montaż jest wykonalny.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ScQcazgX9V0 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%26v%3DScQcazgX9V 0)

finlandia
09-12-2012, 22:02
153661
tzn że co odpuścić sobie ciepły montaż z użyciem taśm?

Nie, nie odpuścić. Ale nie brać w ciemno.
Charlie - ależ ja doskonale wiem gdzie się je stosuje. W przypadku jak powyżej,ale naklejone później,do węgarka ze styropianu. Albo tak jak na tym załaczniku.

finlandia
09-12-2012, 22:40
Fin, montaż z użyciem taśm rozprężnych jest jak najbardziej poprawny - lecz nie w naszych realiach :rolleyes:
Pokazane zdjęcie przedstawia notoryczne nierówności spotykane na budowach, a jeżeli dodamy różnicę w wymiarze takich samych okien po 2-8 cm i chęć "uśrednienia" wymiarów to jest on niemożliwy. Ileż razy pytając kto ma wyrównać ściany do montażu warstwowego słyszę : a po co?
...
To jest sedno sprawy. Nierówne otwory. Nie mialem warunków, by pstryknąć odpowiednią fotkę, ale na tej budowie były otwory z dużymi odchyłkami od pionu i tam taśma też by się nie sprawdziła - nawet przy wygładzonej powierzchni Dlatego uważam, że w naszych realiach lepiej sprawdza się na zewnątrz folia. Tylko że wypada ją przykleić do muru, a nie zostawić by hulała na wietrze, chociaż ja zawsze mówię, że ktoś chce taniej - zawsze ten etap pracy mogę oddać w ręce Inwestora..153673

piteros80
10-12-2012, 00:23
Ponawiam prośbę o rady , narazie mam tylko opinie od Cinka , który poleca vetrex, może ktoś inny sie wypowie?

ClNEK
10-12-2012, 07:45
A teraz odnośnie montażu warstwowego: jestem wrogiem używania taśm rozprężnych w warstwie zewnętrznej - tak jak na obrazku (ten sposób montażu był zalecany w pionierskich instrukcjach Illbrucka i są firmy które go non stop stosują.
To zaprzeczenie idei montażu:otwory nie równe, wiec taśma nadmiernie rozprężona lub wręcz w ogole "nie daje rady", na dole w ogole brak. Ale na pewno było tanio, po kosztach materiału. Moim zdaniem to pieniadze wyrzucone w bloto.
.

Bardzo często po budowach, tasmy z butylem po przyklejeniu wyglądają identycznie jak ta rozprężna. Dla mnie to też jest zaprzeczenie idei montażu warstwowego.

Charlie
10-12-2012, 07:49
153661

...Charlie - ależ ja doskonale wiem gdzie się je stosuje. W przypadku jak powyżej,ale naklejone później,do węgarka ze styropianu. Albo tak jak na tym załaczniku.

o, właśnie !
Natomiast bezpośrednio do ościeża NIE bo jak sam zaznaczyłeś nierówności są spore w wielu przypadkach.
Nie mam pojęcia dlaczego tak murują w Polse - pijani są non stop czy nie znają się na poziomnicach ?

heine84
10-12-2012, 09:31
:sick:

finlandia
10-12-2012, 10:22
Oj poskąpiłeś informacji. My też nie wiemy czy jest CI potrzebna trzecia szyba..
Ovlo - produkt Dobroplastu.
Brugman - no właśnie? Kto je wyprodukuje? Ma lepsze "notowania" niż pierwsza opcja, ale to nie wszystko. Czy uważasz że dla określenia "tort czekoladowy" lub "tort owocowy" da się powiedzieć który z nich jest lepszy? I jeszcze będzie trafiał w Twój gust?

Brass
10-12-2012, 10:44
Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach, chcąc to zrobić trzeba wybrać wersje V90 C i dołożyć jej pakiet 3 szybowy 0,5 gdyż w standardzie ma 2 szybowy. Dealer Vetrexu powinien to wiedzieć. Poproś o wycenę V90 z zawiasami widocznymi NT

Kiedyś dla jednego z moich klientów sprawdzałem możliwość wykonania okna z profili VEKA ALPHALINE z pakietem 2-szybowym. Wszystkie 3-firmy odpowiedziały mniej więcej tak samo: "nie robimy okien V90+ z szybą u 1,0, bo to głupota, a my głupot nie robimy".

Charlie
10-12-2012, 10:55
wow, jakie ładne hasło marketingowe :)
Tajemnica tkwi w odpowiedniej listwie przyszybowej, która na pakiet 24 mm kosztuje swoje i pewnie jej dostępność jest żadna - trzeba ją wyprodukować dopiero :)
Hmm, standardem są pakiety 3 szybowe na dzień dzisiejszy. Walka o jak najniższy współczynnik U dla okien trwa cały czas.

piteros80
10-12-2012, 11:14
Do Cinka: odpisali mi z Vertexu że cena V 90 + bez ukrytych okuć zmniejszy się o jakieś 7 %, ale zapomniałem wcześniej napisać że cena która podali nie zawiera dopłaty za poszerzenia do drzwi i okien przesuwnych. Spytałem o to wczoraj i dostałem odpowiedź że koszt to jakieś 100 zł netto za mb, a w moim przypadku potrzeba tego 7 mb, według experta z vetrex cytuje: "poszerzenia muszą byc gdyz bez nich okna nie mogą być zamontowane i bez nich nie będzie gwarancji na montaż". Czy naprawdę jest mi to potrzebne ? W żadnej innej firmie nie usłyszałem czegoś takiego...Wycena na profil Vac mam dostać za kilka dni

finlandia
10-12-2012, 11:17
Ponawiam prośbę o rady , narazie mam tylko opinie od Cinka , który poleca vetrex, może ktoś inny sie wypowie?
Oczekujesz że każdy z nas potwierdzi to samo. Brak komentarza przyjmij jako milczącą aprobatę. Jakby Cinek proponował tu coś paskudnego, to na pewno byśmy oponowali. Ja też jestem za V, ale jak patrzę na ceny O to też bym brał pod uwagę.

Ps. Expert widział już Twoją budowę? Że tak stanowczo mówi o tych poszerzeniach? Są wskazane, ale nie zawsze niezbędne (tzn czasem można to rozwiązać tańszymi metodami, ale niekoniecznie lepszymi).
Zapytam Cię - jeśli okno ma być zamontowane - powiedzmy 10cm nad fundamentem- to na czym byś je postawił?

piteros80
10-12-2012, 11:30
W takim razie Vetrex:) Nie nikt z vetrexu nie był na budowie, i o ile drzwi balkonowe przesuwne jak to drzwi są tuz nad wylewka to duże okno z jedna kwatera przesuwną jest jakieś 60 cm nad wylewka, więc może uda się obejść to poszerzenie... Ja poprostu się zastanawiam jak chociaż trochę jeszcze zmniejszyć cenę, bo to dopiero początek budowy i trzeba liczyć kasę Zastanawiam się czy nie darować sobie montażu z użyciem taśm , bo to 1500 zł więcej, a spotkałem sie z opiniami że okna moga być za szczelne i wyjdzie grzyb... a ja zrezygnowałem z wentylacji mechanicznej ( prawie , jeszcze sie zastanawiam). Pozdrawiam

ClNEK
10-12-2012, 11:36
Piteros80 trochę mieszasz pojęciami albo ktoś ci to źle tłumaczy w punkcie sprzedaży. Poszerzenia się stosuje, gdyż podczas montażu okien wylewki jeszcze nie ma, więc musisz okno jakoś zamontować na docelowej wysokości. Nie chodzi tu o standardowe okna tylko i wyłącznie takie dochodzące do przyszłej podłogi - przesuwki, drzwi balkonowe itp

Montaż z użyciem taśm nie zmieni szczelności stolarki. On ma właśnie zabezpieczyć przed ew grzybem na szpaletach. Ma wypchać wilgoć z piany na zewnątrz a nie do mieszkania.

heine84
10-12-2012, 11:40
:sick:

ClNEK
10-12-2012, 11:44
To dziwnie postępują nie podając producenta, wręcz powinni unikać podania nazwy profila, gdyż klient obskoczy biura i stwierdzi że Veke to mają tu najtaniej a Aluplat tam... tylko zdecydowanie bardziej trzeba brać pod uwagę całokształt wyposażenia oraz jakości produkcji.

heine84
10-12-2012, 11:57
:sick:

ClNEK
10-12-2012, 12:07
Dorzucę jeszcze Aluplast AS i jakiś profil Triumph- profil sześciokomorowy, 70 mm szer. Okucia siegenia aubi, Ale chyba Brugmann jest lepszy niż te co teraz wymieniłem.?

Po dość skąpych informacjach od Ciebie ja bym wybrał
"Brugmann Perfect - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0
Okucia Winkhaus Activ Pilot"

ze względu na lepsze okucie niż w kolejnej ofercie

heine84
10-12-2012, 12:19
:sick:

finlandia
10-12-2012, 13:44
Wcale CIę nie atakuję. Ja też mówię - tort to tort. Niesmak pozostanie mi najwyżej na kilka dni.
Triumph - to chyba też Dobroplast.
Zawsze powtarzam - ktoś, kto nie podaje nazwy producenta nie ma wiele do zaoferowania.. tzn. wstydzi się swojego dostawcy (?).Jeśli Oknoplus to cena +100% to mam wrażenie, ze chodzisz po najtańszych firmach.. wtedy najważniejszy będzie ich montaż.
Chcesz wiedzieć na co zwracać uwagę? Zacznij zwiedzanie od Oknoplastu - oni już Ci powiedzą, gdzie zobaczysz różnicę:)

piteros80
10-12-2012, 13:56
Cinek dzięki za wyjaśnienia dotyczące poszerzeń , ja oczywiście jestem laikiem , staram się poszerzać swoją wiedzę o oknach ale widzę że to temat rzeka... Właśnie dostałem odpowiedź z Vetrexa odnoście wyceny profilu V90 C i wyszło 3 tys drożej, albo ja coś zrozumiałem źle albo nie wiem bo sądziłem że będzie taniej???Finlandia a który z profili oknoplastu jest według Ciebie lepszy Winergetic, czy evolution? Naczytałem się trochę negatywnych opinii na tym forum odnoście szyb 3 mm zastosowanych w winergetic,a z kolei o evolution ktoś pisał że ze względu na zaokrąglenie profilu może być problem z montażem rolet wewnętrznych do niego?

heine84
10-12-2012, 14:06
:sick:

ClNEK
10-12-2012, 14:27
Właśnie dostałem odpowiedź z Vetrexa odnoście wyceny profilu V90 C i wyszło 3 tys drożej, albo ja coś zrozumiałem źle albo nie wiem bo sądziłem że będzie taniej???

hehe to musi być coś nie tak bo powinno wyjść taniej :)

prześlij mi na maila zestawienie stolarki oraz kolor to ci porównam cenę na profilu v90 z zawiasami widocznymi oraz chowanymi - [email protected]