PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

piteros80
10-12-2012, 15:09
Jeszcze raz zapytam czy ktoś z was miał doczynienia z oknami od Pawlika albo Eski z Brzezin koło Kielc? Eska robi na profilu veki, piszecie że nawet najlepsze profile takie jak Veca można spier.... ale z kolei można podejść do sprawy z drugiej strony, że vetrex i oknoplast to marka ogólnokrajowa, wydają dużo na marketing i sie cenią i wcale to nie oznacza że lokalna firma jaką jest Eska która działa na rynku od 1993 i oferuje okna na tym profilu kilka tys taniej jest zła i nie wie jak złożyć czy zamontować okna?Może wcale nie trzeba płacić aż tyle za okna na profilu Veki??? Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd? Pomóżcie coś zdecydować bo jak mam brać oknoplast to muszę się do jutra zdecydować, bo kończy się pierwszy najkorzystniejszy etap promocjii...

piteros80
10-12-2012, 15:36
Cinek wysłałem Ci maila, dzięki:)

Brass
10-12-2012, 15:40
Jeszcze raz zapytam czy ktoś z was miał doczynienia z oknami od Pawlika albo Eski z Brzezin koło Kielc? Eska robi na profilu veki, piszecie że nawet najlepsze profile takie jak Veca można spier.... ale z kolei można podejść do sprawy z drugiej strony, że vetrex i oknoplast to marka ogólnokrajowa, wydają dużo na marketing i sie cenią i wcale to nie oznacza że lokalna firma jaką jest Eska która działa na rynku od 1993 i oferuje okna na tym profilu kilka tys taniej jest zła i nie wie jak złożyć czy zamontować okna?Może wcale nie trzeba płacić aż tyle za okna na profilu Veki??? Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd? Pomóżcie coś zdecydować bo jak mam brać oknoplast to muszę się do jutra zdecydować, bo kończy się pierwszy najkorzystniejszy etap promocji...

Zgadzam się, to że firma nie wydaje grubej kasy na budowanie marki, nie znaczy, że robi złe okna. Koszt marketing jest wliczony w cenę okna. Był ostatnio u mnie klient O..., w oknach balkonowy po 3-latach skrzydła poprężyły się w banany, zaczepy w skrzydłach RU na stronie zawiasowej nie łapią za grzybki, oknem hula wiatr. Okna niczym najprawdziwszy D..plast, ale za to jaka marka.

kosiorek2508
10-12-2012, 15:54
zna ktos może okna z firmy KNS ??

mam zamiar zakupić okna Perfectline (profil veka) na 3 szybach z ciepłą ramką, okucie Roto

co sądzicie o oknach z tej firmy ?

slaku
10-12-2012, 18:57
KNS znam i spokojnie polecam

slaku
10-12-2012, 19:08
Może mi ktoś napisać co to za okna? I które z nich wybrać? Cenowo podobne.



Brugmann Perfect - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0
Okucia Winkhaus Activ Pilot -

Brugmann AD - 5 komorowe, 73mm profil, szyba 1.0
Okucia Multi Matic

Do trzeciej szyby trzeba dopłacić ponad 1000zł, ale czy mi to potrzebne to nie wiem.

Pozdrawiam.



Te dwa zestawienia weź pod uwagę, a czy trzecia szyba jest ci niezbędna? u mnie dużo sie sprzedaje okien 3-szyowych. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie;)

Dudi1978
10-12-2012, 19:28
Czy ktoś bez uprzedzeń może się wypowiedzieć na temat tej firmy i drugiej Pawlik? Cinek czemu napisałeś że to klasa ekonomiczna, na czym opierasz swój osąd?

Gdzie pytałeś o Vetrex w Kielcach? Jak na Okrzei to nie do końca poważnie mnie potraktowali jakiś czas temu. Mają te okna na wystawie ale chyba nic o nich nie wiedzą, a na ofertę czekałem bardzo długo aż w końcu dałem sobie spokój z tą firmą, tzn. punktem sprzedaży. Byłem tam w sprawie okien a wyszedłem z wiedzą ale na temat kominków. Okna Vetrexu fajne ale zdecydowałem się na inne. Odnośnie Pawlika to znam dwie opinie. Kolega ma te okna i jest zadowolony ale on byłby z każdych zadowolony. Druga to od sprzedawcy że są dobre ale bardziej polecał okna na Schuco, które również miał w sprzedaży. Punkt na ul. Warszawskiej, natomiast co do poszerzeń to dobra sprawa. Mam pod wszystkimi oknami które były montowane na wylewce. Myślę że gwarantują pewniejszy montaż, w moim przypadku dość duże przeszklenia, a w pewnym sensie ułatwiają również montaż ekipie. Nie pamiętam dokładnie ile ja płaciłem ale warto, cena jest uzależniona od wysokości. Z tego co pamiętam to proponowano mi jakieś dodatkowo wzmocnione stalą ale wziąłem te zwykłe, które i tak okazały się wzmocnione stalą.

Znalazłem wycenę i te 100zł netto to dużo za dużo, chyba wycenę dostałeś na te wzmocnione dodatkowo stalą. Jeśli nie masz bardzo szerokich przeszkleń to spytaj o wycenę tych tańszych ale doradź się jeszcze na forum. Moje okna są na profilu Schuco tak więc cenowo powinny być podobnie.

fenix2
10-12-2012, 19:49
zna ktos może okna z firmy KNS ??

mam zamiar zakupić okna Perfectline (profil veka) na 3 szybach z ciepłą ramką, okucie Roto

co sądzicie o oknach z tej firmy ?

Na razie OK. Odpukać.

piteros80
10-12-2012, 19:56
Dudi dzięki za rade, o wycenę vetrexa pytałem w busku-zdroju ale teraz rozważam tez inną opcje:) Ktoś jeszcze słyszał coś o oknach albo testował na sobie okna Pawlika bądź z Eski?

stiopek
10-12-2012, 20:30
Ponawiam prośbę o rady , narazie mam tylko opinie od Cinka , który poleca vetrex, może ktoś inny sie wypowie?

Witam zrobiłem wycene kilku producentow (tzn oknoplast aluplast dobroplast vetrex budvar ) i wybralem vetrex zdecydowanie najlepsza jakosc do ceny .polecam.W razie pytan prosze pisac

cyprinus
10-12-2012, 21:41
Przez cały tydzień załatwiałem wyceny okien do mojego domu energooszczędnego. Okna Budvar kbe 88 ( Uw=0,9) wycenił mi kolega na 18.000 , takie same gdzie indziej 21.700 (ciekawe, co ?). Oknoplast winergetic (Uw=0.8) 25.000; Adams na Aluplaście (Uw = 0,8 dla brąz.) 22.900 plus mat. montażowe, Elwiz też na aluplaście, energiopassiv 22.900 w tym niskie progi, zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe. Piszą, że mają Uw 0,65 - 0,7. Nie podają dla jakiego koloru. Chyba najlepsza oferta na rynku, jeśli chodzi o parametry. Wszystkie wyceny z montażem ciepłym. Pomału dostaję kręćka.
Dom mam z suporeksu z solbetu, na klej. Izolacje podłoga 30 cm styro, ściany 20 cm styro, strop 40 cm wełny, weny. mechaniczna z GGWC.
Warto brać okna z Elwizu, czy wystarczy najtańsza oferta od kumpla, też w końcu niezłe okna? Staram się być krytyczny wobec zapewnień producentów co do parametrów. Nie chciałbym płacić za iluzorycznie 0,2 czy 0,3 lepszy wspólczynnik.
Poradźcie , muszę szybko podjąć decyzję.

heine84
10-12-2012, 22:11
:sick:

slaku
10-12-2012, 22:51
Przez cały tydzień załatwiałem wyceny okien do mojego domu energooszczędnego. Okna Budvar kbe 88 ( Uw=0,9) wycenił mi kolega na 18.000 , takie same gdzie indziej 21.700 (ciekawe, co ?). Oknoplast winergetic (Uw=0.8) 25.000; Adams na Aluplaście (Uw = 0,8 dla brąz.) 22.900 plus mat. montażowe, Elwiz też na aluplaście, energiopassiv 22.900 w tym niskie progi, zabezpieczenia przeciwprzewierceniowe. Piszą, że mają Uw 0,65 - 0,7. Nie podają dla jakiego koloru. Chyba najlepsza oferta na rynku, jeśli chodzi o parametry. Wszystkie wyceny z montażem ciepłym. Pomału dostaję kręćka.
Dom mam z suporeksu z solbetu, na klej. Izolacje podłoga 30 cm styro, ściany 20 cm styro, strop 40 cm wełny, weny. mechaniczna z GGWC.
Warto brać okna z Elwizu, czy wystarczy najtańsza oferta od kumpla, też w końcu niezłe okna? Staram się być krytyczny wobec zapewnień producentów co do parametrów. Nie chciałbym płacić za iluzorycznie 0,2 czy 0,3 lepszy wspólczynnik.
Poradźcie , muszę szybko podjąć decyzję.


Elwiz to uznany producent i warto u niego kupowć okna, tak samo jak w Adamsie.


I dobrą cenę dostałeś w elwizie!

_FIX_
10-12-2012, 23:52
to poproś o wycene na VAC z szyba 0,5 (ten sam profil trochę inaczej wyposażony). ………. VAC – szyba U=1,1, okucia NT oraz brak klina w ramie.



Na stronie nie ma ale w cenniku jest, po prostu w przypadku V90+ nie ma możliwości z programu policzyć na zwykłych zawiasach,…..
Coś kolego pomyliłeś. Oczywiście, że jest możliwość policzenia „z programu” V90+ z okuciem NT.
Wyliczając w ten sposób klient dostałby wersję bez klina.
153847
Info jak to zrobić poszło na priv.



No to jaki to standard jeśli można tak potanić?
Są sytuacje, że stosuję okucie NT zamiast Designo np. gdy skrzydło jest zbyt małych wymiarów do zastosowania Designo, klamka w uchyle z boku, okna np łukowe.

_FIX_
11-12-2012, 00:16
..................
Dziękuję za pomoc w wyborze. Wyczytałem że AdamS też dobre okna produkuje?
.....
Z tych, które podałeś brałbym AdamSa - tylko, że na profilu Brugmann - dopłata niewielka ok 2 %.

Charlie
11-12-2012, 07:32
...
....
Co daje mi 3 szyba? Cieplejsze okna? Ale mniej światła? Cięższe okna? Nie będzie z nimi problemu na takich profilach jak podałem? Czy wtedy jest już inny szerszy profil stosowany?

TAK na wszystkie pytania.

ClNEK
11-12-2012, 07:57
Coś kolego pomyliłeś. Oczywiście, że jest możliwość policzenia „z programu” V90+ z okuciem NT.
Wyliczając w ten sposób klient dostałby wersję bez klina.


faktycznie da się tak policzyć, dzięki
w przypadku Peterosa80 VAC z szybą 0,7 będzie zdecydowanie bardziej konkurencyjne z podanymi przez niego producentami

Dambus
11-12-2012, 10:20
Witam,

rzadko się udzielam na forum gdyż nie mam aż takiej wiedzy a na potwierdzenie tego mam pytanie. Mam w projekcie jedno okno balkonowe o wysokości 2500 mm i szerokości 2500 mm (uchylno-przesuwne z podziałem na dwie połówki bez poprzeczek), jedną przeszklenie (fix) o wymiarach szer 1820 mm i wysokość 2500 mm , oraz okna o szerokości 1800 mm (dwa skrzydła) i 1200 mm (jedno skrzydło) i wysokości 1650 mm. Dodatkowo profil ma być kolorowy z pakietem 3-szybowym. Z tego co się zorientowałem wstępnie np profil Schuco odpada, gdyż max wysokość możliwa to 2300-2400 mm , w innym wypadku utrata gwarancji no i wg technologa HekAPlast problemy późniejsze z prawidłową pracą okien przy takich wymiarach. Mam wycenę na profilu Veka (Alphaline i V70 Optimal Black) i w salonie potwierdzili mi że nie ma problemu z gwarancją / użytkowaniem takich okien. Czy szanowni specjaliści mogliby zrewidować tezę. Ewentualnie czy są inni producenci PVC którzy dopuszczają tego typu wielkości okien i drzwi balkonowych? Czy też pozostaje mi tylko drewno. Z góry dziękuje za pomoc.

T12345T
11-12-2012, 10:46
...czy są inni producenci PVC którzy dopuszczają tego typu wielkości okien i drzwi balkonowych?

Sądzę, że w grę wchodzą tylko firmy, które opanowały technologię wklejania szyb w skrzydła. Skrzydło zbrojone stalą + wklejana szyba, to jedyna opcja w PVC, aby myśleć o takich gabarytach w kolorze. Możliwość tworzenia konstrukcji o zbliżonej wysokości lub powierzchni powinna być potwierdzona badaniami.

witek86
11-12-2012, 11:13
znajdziesz że ci zrobią a później się będziesz z tym bujał albo zostanie jako ładne przeszklenie

olgusieniunieczka
11-12-2012, 12:22
Bry,
to znowu ja.
Co sądzicie o profilu Gealan S8000 ?
A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.
Finlandia, a może Ostrowiec dla ciebie nie jest za daleko i podjąłbyś się takiego zlecenia. Sporo jest dużych przeszkleń, może stąd strach przed montażem? Pomóżcie.

finlandia
11-12-2012, 12:48
Oj nie Olgus.. :) ja się z założenia nie podejmuje i co najgorsze, nie znam nikogo z tamtych stron. Zapytałbym w Kielcach - markoweokna.eu - ostatnio zmienili nazwę by się nie kojarzyć z byłym dostawcą..

finlandia
11-12-2012, 12:51
Mam w życiu zrobione okna na wys. 250 cm (w PCW). Zestawienie Schueco + WInhuas -wymagały kilkukrotnych regulacji. Wariant Veka +Roto - zero problemów.
Nie wiem czy już mówiłem, ale mój dostawca drewna ostatnio wpisał do cennika wiekszy zakres wysokości - bez pytania mogę robić balkony na 270cm wysokości:)

Brass
11-12-2012, 13:02
Mam pytanko: wiecie może jak jest z VAT-em, jeśli sprzedaje okna prywatnemu Niemcowi? Jak się rozlicza VAT i w jakiej stawce jeśli tylko sprzedaje mu okna, a jak jest, gdy okna są z montażem?

ClNEK
11-12-2012, 13:09
Mam pytanko: wiecie może jak jest z VAT-em, jeśli sprzedaje okna prywatnemu Niemcowi? Jak się rozlicza VAT i w jakiej stawce jeśli tylko sprzedaje mu okna, a jak jest, gdy okna są z montażem?


Sprzedajesz na 23% Vat niezależnie czy z montażem czy bez. 8% to tylko w polskim budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym

ClNEK
11-12-2012, 13:13
A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.


Ja mogę się podjąć takiego montażu jeżeli komuś nie przeszkadza, że jestem z Tarnowa (140 km od Was) i bierze pod uwagę okna Vetrexu. Jak coś to pisz na PW

lukasz_ccc
11-12-2012, 13:49
Czy polecacie jakiegoś lokalnego producenta/montażystę okien z okolic Bytomia (Śląsk)?

Chodzi o okna U<0,8 + ciepły montaż w warstwie ocieplenia

Brass
11-12-2012, 14:01
Sprzedajesz na 23% Vat niezależnie czy z montażem czy bez. 8% to tylko w polskim budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym

Czyli zerowa stawka, też nie wchodzi w grę?

olgusieniunieczka
11-12-2012, 14:04
Finlandia, no szkoda... a czemu " z założenia" ? to przez odległość, rodzaj materiału czy montażu? Wiesz, taka babska ciekawość :)

Cinek, zaproponuję znajomym.

A co z tym profilem Gealan S8000? Wiecie co to jest?

ClNEK
11-12-2012, 14:59
Czyli zerowa stawka, też nie wchodzi w grę?

zerowa stawka tylko wtedy gdy odbiorcą jest firma posiadająca europejski nr podatkowy

Charlie
11-12-2012, 20:32
dokładnie !
omija się to w ten sposób, że np. Niemiec musi sobie znaleźć firmę, która jest AKTYWNYM płatnikiem VAT na terenie Niemiec + posiada NIP-EU. Wtedy fakturujesz na tę firmę okna ze stawką VAT =0.
Ale - musisz pobrać od tej firmy odpowiednie dokumenty rejestrowe + EU Stuernummer.
Natępnie sprawdzasz czy rzeczywiście firma płaci podatek VAT w Niemczech - czy to nie jakaś lipa. Robisz to przez firmę w Koninie, która ma w bazie danych firmy z całej UE. Pobierasz od niej odpowienie zaświadczenie !
Jak tego nie zrobisz i wystawisz Niemcowi ( Klient indywidualny ) FV ze stawką 0 to masz kontrolę w ciągu 2 lat i zwracasz VAT wraz z odsetkami - coś wiem na ten temat, niestety :( scheise

Charlie
11-12-2012, 20:47
Ty też musisz mieć NIP EU - Twój US Ci to załatwi jak wypełnisz odpowiedni druk. To jest ten sam numer co dotychczas tylko dostawią Ci "PL" :)

simon1234
11-12-2012, 23:20
Charlie,prosze o porade,przymierzam sie do okien z szybami 4/18/3/15/4. Chodzi mi o ta szbe 3 mm. Przy oknach to nie widze problemu, ale mam przesowke 250x230, symetrycznie dzielona, jedna polowka to fix. Czy do tej przesowki szyba 3mm nie jest za cienka?

stary
12-12-2012, 00:42
Bry,
to znowu ja.
Co sądzicie o profilu Gealan S8000 ?
A może możecie polecić dobrą firmę z okolic Ostrowca Św.? Znajomy poszukujący okien, mówi, że odbił się już od kilku "uznanych" firm, które twierdzą, że chętnie sprzedadzą mu okna, ale montażu w warstwie ocieplenia się nie podejmą.
Finlandia, a może Ostrowiec dla ciebie nie jest za daleko i podjąłbyś się takiego zlecenia. Sporo jest dużych przeszkleń, może stąd strach przed montażem? Pomóżcie.
Pod nazwę IQ 8000 jest podciągnięte kilka konfiguracji.
Jeżeli jesteś nastawiona na te profile i masz duże okna w kolorze to wybierz z nich profil pięcio-komorowy - zdecydowanie sztywniejszy od sześciokomorówki.
A jeżeli nie chcą montować w ociepleniu to poszukaj innych, nic na siłę.

plusfoto
12-12-2012, 09:46
Mam pytanie odnośnie okna dachowego FAKRO FTT-U6, ósemka to moim zdaniem już przesada okno prawie o 50% droższe a w OZC dla pomieszczenia różnica na poziomie 1Wata. Czy to dobry wybór? Teoretycznie parametry są dobre ale czy aby na pewno. Żona się martwi że jak będzie padał grad to będzie po oknie.

Charlie
12-12-2012, 09:55
Charlie,prosze o porade,przymierzam sie do okien z szybami 4/18/3/15/4. Chodzi mi o ta szbe 3 mm. Przy oknach to nie widze problemu, ale mam przesowke 250x230, symetrycznie dzielona, jedna polowka to fix. Czy do tej przesowki szyba 3mm nie jest za cienka?

3 - ka odpada. Obowiązkowo 4 mm.

Charlie
12-12-2012, 09:57
Mam pytanie odnośnie okna dachowego FAKRO FTT-U6, ósemka to moim zdaniem już przesada okno prawie o 50% droższe a w OZC dla pomieszczenia różnica na poziomie 1Wata. Czy to dobry wybór? Teoretycznie parametry są dobre ale czy aby na pewno. Żona się martwi że jak będzie padał grad to będzie po oknie.

...ale co ósemka ?

plusfoto
12-12-2012, 10:03
Ftt-u8

olgusieniunieczka
12-12-2012, 10:47
Pod nazwę IQ 8000 jest podciągnięte kilka konfiguracji.
Jeżeli jesteś nastawiona na te profile i masz duże okna w kolorze to wybierz z nich profil pięcio-komorowy - zdecydowanie sztywniejszy od sześciokomorówki.
A jeżeli nie chcą montować w ociepleniu to poszukaj innych, nic na siłę.
Pięknie dziękuję za odpowiedź :) Firma, która je stosuje zaproponowała podejrzanie niską wycenę i zastanawiam się, co się za tym kryje...

Charlie
12-12-2012, 14:22
Ftt-u8

dalej nie kumam :) co ta 8-ka oznacza - współczynnik przenikalności cieplnej ?

plusfoto
12-12-2012, 14:30
OJ Charlie!!!
http://www.fakro.pl/htmlpl/931.php

Charlie
12-12-2012, 14:40
OJ Charlie!!!
http://www.fakro.pl/htmlpl/931.php

Dzięki - nie raz trzeba jak krowie na miedzy ...:)

nita83
12-12-2012, 14:58
czy możecie polecić kogoś, kto dobrze zamontuje okna w okolicach trójmiasta?

Charlie
12-12-2012, 16:47
czy możecie polecić kogoś, kto dobrze zamontuje okna w okolicach trójmiasta?

...jakbyś komin miała do pomalowania to jest tam taki :)

IVO333
12-12-2012, 18:18
czy możecie polecić kogoś, kto dobrze zamontuje okna w okolicach trójmiasta?
Megabud z Rumii

piteros80
12-12-2012, 18:38
Wybrałem Vetrexa V90 , przyczynił się do tego Cinek który poświecił mi sporo czasu na privie i odpowiedział dokładnie na wszystkie pytania . W piątek przyjeżdża do mnie na pomiar :) Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady

nita83
12-12-2012, 19:01
...jakbyś komin miała do pomalowania to jest tam taki :)


charlie no nie mogę muszę to napisać, zawsze jak patrzę na Twój awatar to widzę takiego jakby drewnianego konia za biegunach a nie schody :) czas przestać pić :bash: :):)

Charlie
12-12-2012, 21:06
charlie no nie mogę muszę to napisać, zawsze jak patrzę na Twój awatar to widzę takiego jakby drewnianego konia za biegunach a nie schody :) czas przestać pić :bash: :):)

Wow, ale się przejęłaś rolą

edytapl
13-12-2012, 09:39
Okna na 99% wybrane . Teraz mam pytanie dotyczące prawidłowego montażu drzwi HST . W naszym domu są już docelowe wylewki . W biurze handlowym dowiedziałam się,że pod tego typu drzwi to ja muszę mieć jakiś rowek i że o tym to trzeba było pomyśleć zanim wylaliśmy podłogi . Znajomy montażysta nigdy o żadnym rowku nie słyszał i uważa,że takie drzwi ustawia się jak normalną suwankę . Kto z nich ma rację . Nie chciałabym aby naciągali mnie na jakieś dodatkowe koszty, ale chciałabym mieć poprawnie funkcjonujące wyjście na taras .

ClNEK
13-12-2012, 11:25
Raczej biuro handlowe ma racje, bo próg w HSach najczęściej zachodzi nieco poniżej poziomu wylewki. Ma on w zależności od profilu w okolicach 6 cm wysokości (Veka 5 cm). Biorąc pod uwagę, że przyszłe panele mają być na równo z jego górną krawędzią, to reszta musi być ukryta w podłodze + dodatkowo miejsce na pianę oraz kliny poziomujące.

Nie wiem jak daleko macie zrobioną wylewkę, jeżeli do lica ściany od wewnątrz to raczej nie trzeba nic zmieniać, jeżeli wchodzi w otwór na drzwi to będzie problem

edytapl
13-12-2012, 13:04
Raczej biuro handlowe ma racje, bo próg w HSach najczęściej zachodzi nieco poniżej poziomu wylewki. Ma on w zależności od profilu w okolicach 6 cm wysokości (Veka 5 cm). Biorąc pod uwagę, że przyszłe panele mają być na równo z jego górną krawędzią, to reszta musi być ukryta w podłodze + dodatkowo miejsce na pianę oraz kliny poziomujące.

Nie wiem jak daleko macie zrobioną wylewkę, jeżeli do lica ściany od wewnątrz to raczej nie trzeba nic zmieniać, jeżeli wchodzi w otwór na drzwi to będzie problem

Niestety, wylewka wchodzi w otwór drzwiowy . Wysokość dolnej ramy w systemie, który wybrałam to 76 mm . Szerokość podstawy niecałe 18 cm . Będzie
kucie . Zaczynam nabierać podejrzeń,że znajomy montażysta nigdy HS-a nie widział . Jeżeli mogę podpytać to ile płaci się za montaż takich drzwi . Wymiar 4,5m x 2.35 m . Sprzedawca liczy 1200 pln, a dwie inne konkurencyjne firmy wyceniły tę pracę na 40pln/mb co nie daje nawet połowy pierwszej kwoty .

pawko_
13-12-2012, 13:13
Łał jaka cena za robociznę :wtf: no no w Polsce wszystko jest możliwe. Ludzie po prostu za szybko chcą się dorobić... taka mentalność tego narodu.

ClNEK
13-12-2012, 13:27
Na pewno inaczej się liczy montaż samych takich drzwi a inaczej całościowy montaż okien w budynku. Jeżeli montuje całość to liczę jak pozostałe okna. Gabaryt jest duży to i tak daje sporą kwotę.

witek86
13-12-2012, 13:33
Niestety, wylewka wchodzi w otwór drzwiowy . Wysokość dolnej ramy w systemie, który wybrałam to 76 mm . Szerokość podstawy niecałe 18 cm . Będzie
kucie . Zaczynam nabierać podejrzeń,że znajomy montażysta nigdy HS-a nie widział . Jeżeli mogę podpytać to ile płaci się za montaż takich drzwi . Wymiar 4,5m x 2.35 m . Sprzedawca liczy 1200 pln, a dwie inne konkurencyjne firmy wyceniły tę pracę na 40pln/mb co nie daje nawet połowy pierwszej kwoty .

jak ktoś ci mówi że zamontowanie suwanki to to samo co montaż hs'a to lepiej go nie słuchaj!
przy hs ie trzeba poświęcić sporo czasu aby wszystko było idealnie (nie mówię że przy PSK nie trzeba)
okno swoje kosztuje ale dobrze zamontowane później cieszy użytkownika.
1200zł za zamontowanie HS to albo nie wiedzą jak to zrobić i muszą płacić innym i sami jeszcze chcą zarobić
albo daja taką zaporową cenę by klient nie brał bo nie maja o tym pojęcia

darriusz
13-12-2012, 15:41
Ja właśnie zakupiłem oka firmy Veka 3 szybowe imitacja złoty dąb. Prezentując się świetnie zobaczymy czy będzie cieplej i zaoszczędzę na ogrzewaniu.

rozaliafashion
13-12-2012, 15:56
Jak wygląda sprtawa zwrotu 15% vatu z urzędu skarbowego__odnośnie okien. Czy za okna razem z montażem tez zwracają vat?
Zastanawiam się ponieważ koleżanka kupiła okna z montażem a dostała fakturę opisaną jako montaz na 7% . Czy okna w Polsce sa na 7% czy na 23%.

Brass
13-12-2012, 16:05
Jeżeli umawiasz się z firmą na wykonanie usługi montażu okien, wraz z materiałem (oknami) to stawka VAT wynosi 8%. Jeśli kupujesz same okna to stawka VAT wynosi 23%.

Brass
13-12-2012, 16:09
Kilkukrotnie spotkałem się z takimi klientami, którzy po otrzymaniu faktury chcieli abym im zmienił opis faktury i stawkę vat'u bo chcą jeszcze uzyskać zwrot 13,64 procent. Mówię OK, ale trzeba dopłacić różnicę w VAT, co powoduje konieczność długiego wykładu: co to jest VAT, co to jest cena netto a co to jest cena brutto itp.

rozaliafashion
13-12-2012, 16:18
Rozumiem, ze i tak opłaca się wziąść fakurę na 7% bo z 23% zwracają ponoć 15% czyli 8 % nie jest zwracane.....
Czy dobrze myślę?

plusfoto
13-12-2012, 16:20
Nie ma VAT 7% jest tylko 8. Tylko jak będziesz chciał zwrot tej różnicy to będziesz barował się US i zapłacisz brutto więcej za okna. A tak masz już całą sprawę rozliczoną

NETTO 100zł + 8%VAT = 108zł
NETTO 100zł + 23% = 123zł

US ewentualnie ci odda 15zł czyli jeden pies ale przy pierwszej wersji omijasz US z daleka.

edytapl
13-12-2012, 16:31
jak ktoś ci mówi że zamontowanie suwanki to to samo co montaż hs'a to lepiej go nie słuchaj!
przy hs ie trzeba poświęcić sporo czasu aby wszystko było idealnie (nie mówię że przy PSK nie trzeba)
okno swoje kosztuje ale dobrze zamontowane później cieszy użytkownika.
1200zł za zamontowanie HS to albo nie wiedzą jak to zrobić i muszą płacić innym i sami jeszcze chcą zarobić
albo daja taką zaporową cenę by klient nie brał bo nie maja o tym pojęcia

Byłam, porozmawiałam jeszcze raz . Zasugerowałam,że na forum ta ich cena jest uznana za jakiś kosmos, ale są nieugięci . Tłumaczą się ciężarem takiej konstrukcji, którą przecież trzeba rozładować, wstawić w otwór, złożyć co do milimetra . Podobno zaszklenie jest bardzo ryzykowne bo szyba może strzelić . Będę musiała chcąc nie chcąc przystać na ich warunki bo zależy mi na gwarancji .

dyzu007
13-12-2012, 16:41
witam
poleci ktos cos :-) z tej tabelki

witek86
13-12-2012, 16:45
Byłam, porozmawiałam jeszcze raz . Zasugerowałam,że na forum ta ich cena jest uznana za jakiś kosmos, ale są nieugięci . Tłumaczą się ciężarem takiej konstrukcji, którą przecież trzeba rozładować, wstawić w otwór, złożyć co do milimetra . Podobno zaszklenie jest bardzo ryzykowne bo szyba może strzelić . Będę musiała chcąc nie chcąc przystać na ich warunki bo zależy mi na gwarancji .

w dużych inwestycjach gdzie są wielkie przeszklenia jak liczy się wycenę to dodaje się + cena dwóch największych szyb (tak w razie w) ale przy HS :)
z każdą szybą trzeba jak z jajkiem:)
HS można rozkręcić na części i już nie będzie tak ciężko! cenią się :) 1200zł plus montaż reszty plus zarobek na oknach no no no:)

Charlie
13-12-2012, 17:53
to ja podwyższam ceny -można ? można :)

kosiorek2508
13-12-2012, 21:54
Jeżeli dobrze pamiętam to ktoś tutaj handluje oknami z firmy KNS ! Mógłby mi ktoś powiedzieć co to u nich jest za nowa "promocja zimowa" bo na ich stronie nic nie ma napisane :(

plusfoto
13-12-2012, 21:55
Charlie spójrz w stronę priva. Tylko bez tej sugestii z poprzedniego posta;)

slaku
13-12-2012, 22:06
Sprawdz priv

Robi25
14-12-2012, 00:54
Witam.

Jestem na etapie zbierania ofert dotyczących zakupu okien. Profile różnych producentów. Ceny porównywalne. Doradźcie które najlepsze:

Drutex profil Iglo 5 5-komorowy 2 szyby
Drutex profil Iglo 5 5-komorowy 3 szyby
Petecki profil Bruegman Artline+ szyba 4/164LE TGI RAL 9005 U=1,0 EN 674
Okna na profilu Decco VI komorowy 2-szyby U=1,0
Okna na profilu Decco VI komorowy 3-szyby U=0,7
Okna na profilu Deceuninck Prestige 2-szybowy z środkową uszczelką
Okna na profilu Deceuninck Pprestige 3-szybowy z środkową uszczelką
Oknoplast , nie pamiętam teraz jaki profil - jutro dopiszę

Pozdrawiam

blokno
14-12-2012, 07:25
Robi25, nie wiem czym się zajmujesz, ale może znasz się na samochodach.. Doradź który byłby najlepszy:

Skoda Octavia
VW Passat
KIA i30
Peugeot 406
Ford Mondeo
itd. itd. ....

pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
14-12-2012, 09:47
czesc i czolem

prosze o podpowiedz w kwestii wyboru okien. generalnie wydaje sie nam ze jestesmy zdecydowani ale moze jeszcze warto zasiegnac opini ekspertow ;)

1. profil VEKA Perfectline + okucia Maco Multi Trend, szklenia 4+12+4+12+4 U=0,7, kolor bialy obustronnie
2. profil OVLO + okucia Sigenia, szklenia 4+12+4+12+4 U=0,7, kolor obustronnie szary
3. profil VEKA Alphaline 90 MD + okucia Winkhouse Active Pilot, szklenia 4+18+4+18+4 U=0,5 kolor obustronnie bialy

ceny na bardzo zblizonym poziomie (roznice nie siegaja 1,5 tysiaca zlotych). oferty na VEKE od autoryzowanych przez VEKE fabryk (2 rozne) oferta na OVLO od sprzedawcy poleconego przez Dobroplast

okien w sumie mamy ciut ponad 37m2

marmax
14-12-2012, 10:51
Jeżeli cena podobna to nie ma co się zastanawiać bramka nr 3 Alphaline.

Robi25
14-12-2012, 11:26
Robi25, nie wiem czym się zajmujesz, ale może znasz się na samochodach.. Doradź który byłby najlepszy:

Skoda Octavia
VW Passat
KIA i30
Peugeot 406
Ford Mondeo
itd. itd. ....

pozdrawiam


Trochę dziwne porównanie. Napisałem przecież, że okna które mam w ofertach są w tym samym przedziale cenowym. Osoby które znają się na tym, czym różnią się profile, które są bardziej wytrzymałe, a czym dać sobie spokój.

finlandia
14-12-2012, 11:52
Jeżeli cena podobna to nie ma co się zastanawiać bramka nr 3 Alphaline.
Z przedstawionego opisu zdecydowanie nr. 3. Ale to może trochę dziwne, że Veka 5komorowa i 6komorowa(mówiąc kolokwianie) kosztuje podobnie.
Diabeł tkwi w szczegółach i podrążyłbym ten temat - co dokładnie wyceniono (skrzydła, funkcje, ilości, jaki montaż itd).
Generalnie Veka cieszy się uznaniem. Dobroplast też się cieszy - opinią firmy taniej.

Tomasz Antkowiak
14-12-2012, 12:00
dzieki

oferta na VEKE Alphaline jest na naprawde duzym rabacie, oferta na Perfectline juz na mniejszym, ale maksymalnym jaki firma A chce nam dac. Generalnie wykonalem swojego czasu telefon do polskiego odzdzialu VEKI z pytaniem o polecanego przez nich producenta okien w wielkopolskce i padla nazwa firmy C (czyli tej od ktorej mamy oferte na Alphaline wlasnie). Bylismy tam, obejrzelismy ich okna na miejscu. Wygladaja powaznie i profesjonalnie. Wszytskie oferty (ilosciowo i jakosciowo) odpowiadaja temu czego oczekiwalismy, tak ze o pomylce nie ma tu mowy.

Charlie
14-12-2012, 13:04
Charlie spójrz w stronę priva. Tylko bez tej sugestii z poprzedniego posta;)

Cześć,

Odp. w skrzynce.

Pozdrawiam

Charlie
14-12-2012, 13:06
dzieki

oferta na VEKE Alphaline jest na naprawde duzym rabacie, oferta na Perfectline juz na mniejszym, ale maksymalnym jaki firma A chce nam dac. Generalnie wykonalem swojego czasu telefon do polskiego odzdzialu VEKI z pytaniem o polecanego przez nich producenta okien w wielkopolskce i padla nazwa firmy C (czyli tej od ktorej mamy oferte na Alphaline wlasnie). Bylismy tam, obejrzelismy ich okna na miejscu. Wygladaja powaznie i profesjonalnie. Wszytskie oferty (ilosciowo i jakosciowo) odpowiadaja temu czego oczekiwalismy, tak ze o pomylce nie ma tu mowy.

Bierz Alphaline ale dopytaj dokładnie , który to jest i czy klasa profilu A.
Ale w sumie jaki by niebył to i tak lepszy od pozostałych produktów.
Spróbuj jeszcze na Schuco - kolega WITEK jest niedaleko Ciebie to da radę :)

Charlie
14-12-2012, 13:31
Decco i Decuenick to jaki producent ? To też ważne !

ClNEK
14-12-2012, 13:47
to Alphaline też występuje w klasie B ? że Perfectline występuje to wiem

ClNEK
14-12-2012, 14:13
blokno ma racje, VW może mieć silnik 3.0 tdi a Kia 1.0 benzyna. Trochę ciężko porównać nie mając wszystkich danych

ja bym odrzucił na pewno drutex i decco

dyzu007
14-12-2012, 21:06
witam
co wybrać Profil..Brugman activ plus czy Veka alphaline thermo ceny okien zbliżone

heine84
14-12-2012, 21:48
:sick:

finlandia
14-12-2012, 23:24
A ile masz tych okien ?Jaka powierzchnia m2?

Tomasz Antkowiak
15-12-2012, 00:15
Bierz Alphaline ale dopytaj dokładnie , który to jest i czy klasa profilu A.



to jest wersja z klinem dopieplajacym, oczywiscie klasa A

heine84
15-12-2012, 09:27
:sick:

Charlie
15-12-2012, 11:31
to jest wersja z klinem dopieplajacym, oczywiscie klasa A

Bardzo dobra konstrukcja

Tomasz Antkowiak
15-12-2012, 11:38
Bardzo dobra konstrukcja


ok, bardzo dziekujemy.

podsumowujac: z wymienionej trojki bezsprzecznie VEKA Alphaline 90 + szklenia U=05

Charlie
15-12-2012, 11:48
VAKA Alphaline V 90 + w mojejopinii to najlepsza na dzień dzisiejszy konstrukcja w stolarce otworowej - inwestuj.
Pamiętaj, że najważniejszy jest jeszcze producent i montaż !
Tu leży de facto clou jakości.

rozaliafashion
15-12-2012, 12:58
Witam
Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...zawsze marzyłam o kolorze antracyt. Dodam że mam duże przeszklenia. szerokość jednego okna (fix) 319 m, poza tym 2 sztuki HS.....Ogólnie dużo tego jest....I już się boję cen.
Dowiedziałam się już że okna PCV się nie nadają na tak duże przeszklenia i pozostało mi aluminium lub drewno. Czy ktoś posiada okna drewniane w kolorze antracyt-ciemnoszary ( czy to się sprawdza i kolor nie blaknie?)
Zastanawiam się też czy nie połączyć dużych przeszkleń z aluminium z mniejszymi standardowymi oknami na piętrze domu z PCV ? Czy idzie to jakoś pogodzić?
Aluminium mi się podoba ale ze względu na koszty chciałam mniejsze okna zrobić z innego tworzywa

MMichal
15-12-2012, 13:08
Witam


Witam
Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...zawsze marzyłam o kolorze antracyt. Dodam że mam duże przeszklenia. szerokość jednego okna (fix) 319 m, poza tym 2 sztuki HS.....Ogólnie dużo tego jest....I już się boję cen.
Dowiedziałam się już że okna PCV się nie nadają na tak duże przeszklenia i pozostało mi aluminium lub drewno. Czy ktoś posiada okna drewniane w kolorze antracyt-ciemnoszary ( czy to się sprawdza i kolor nie blaknie?)
Zastanawiam się też czy nie połączyć dużych przeszkleń z aluminium z mniejszymi standardowymi oknami na piętrze domu z PCV ? Czy idzie to jakoś pogodzić?
Aluminium mi się podoba ale ze względu na koszty chciałam mniejsze okna zrobić z innego tworzywa

a może połączysz drewno z nakładkami alu ?

tak to wygląda mniej więcej:
154557154558154559

Pozdrawiam

rozaliafashion
15-12-2012, 14:24
Z zewnątrz bardzo ładnie to wygląda ale czy od wewnątrz również można dać taką nakładkę, żeby kolor był szary?
Jeśli tak to jaka firma robi takie okna ___najlepiej z wielkopolski :-) ?

Charlie
15-12-2012, 16:29
Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.
Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.
Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)
Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

MMichal
15-12-2012, 21:25
Witam


Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.
Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.
Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)
Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

no dokładnie tak :)

produkt na zdjęciu to okna ze Słupskiej Fasady, montowane pod Bydgoszczą ale zapewne można dostać podobne u wielu producentów z wielkopolski.

Pozdrawiam

dyzu007
15-12-2012, 22:20
witam
szukam informacji o firmie http://www.yest-okna.pl
pozdrawiam

stary
15-12-2012, 23:49
Łał jaka cena za robociznę :wtf: no no w Polsce wszystko jest możliwe. Ludzie po prostu za szybko chcą się dorobić... taka mentalność tego narodu.

Kolego
Tylko w Polsce na porządku dziennym jest zaglądanie komuś do kieszeni.:bash:
Dlaczego normalne jest, że lekarz bierze 120-180 zł/15 minut, stomatolog , prawnik i różni „doradcy” finansowi co najmniej tyle samo . Powiedz jaki zawód wykonujesz a jestem przekonany, że zarabiasz „ za dużo”, inaczej byś nie budował domu lub nie otrzymał kredytu na niego.
Czy tylko dlatego, że z reguły montażyści mają niższe wykształcenie to powinni dymać jak woły na polu?

Tylko w Polsce średni, „bezawaryjny” staż pracy takiego montażysty wynosi do 5 lat.
Po 8-10 są to już wraki ludzkie z wszelkim chorobami zwyrodnieniowymi kolan, kręgosłupa , łokci , barków czy pozrywanych mięśni bez prawa do jakichkolwiek świadczeń socjalnych.
Następny etap kariery takiego gościa to przydrożna budka, sępienie po 50 groszy na tanie wino i użalanie się nad systemem – jakikolwiek by nie był.

Tylko w Polsce co najmniej połowa wszelkiej maści budowlańców pracuje na czarno lub na najniższej krajowej. Śmiem twierdzić, że i tak mocno zaniżyłem te szacunki.
Oj, przydałaby się jakaś nagonka którejkolwiek Inspekcji Pracy.

Wracając jednak do sedna: pomagałeś kiedykolwiek w montażu takiego HS-a a może poznałeś jego wagę?
Nie doczytałem jaki jest materiał na to okno i jakie szyby, ale przy najlżejszej wersji , gdzie szkło 2 x 6 mm jest niezbędne to waga pojedynczego skrzydła dochodzi do dwustu kg, jeżeli drugiego nie będzie można odłączyć od ościeżnicy to będzie ważyć około 300 kg.
Jeżeli kalkulacja dotyczyła pakietów trzyszybowych lub może P4 to dolicz jeszcze po 100 kg dla równego rachunku. A teraz zgodnie z przepisami BHP policz, ilu ludzi trzeba zmobilizować (popularne ostatnio słowo ) do rozładunku takiego balkonu. Załączę pomocny link , do poczytania zwłaszcza rozdziały 1-4 , http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2000-26-313 .
Pozostaje więc 1200 zł na 6 ludzi i pół dnia pracy + transport lub 3 ludzi i podnośnik – średnio 400 – 600 zł. Pominę już, jak z taki okienkiem należy się obchodzić ostrożniej niż z jajkiem.
Wypada jeszcze wspomnieć o tak przyziemnych sprawach jak gwarancja, podatek czy wreszcie zarobek.
Dalej uważasz, że kupią sobie Merca na głowę po takim montażu?
A propos : który z przypadkowo wymienionych zawodów na początku tego posta udziela gwarancji na swoją pracę?:rolleyes:

MMichal
16-12-2012, 00:33
Witam


Kolego
Tylko w Polsce na porządku dziennym jest zaglądanie komuś do kieszeni.:bash:
Dlaczego normalne jest, że lekarz bierze 120-180 zł/15 minut, stomatolog , prawnik i różni „doradcy” finansowi co najmniej tyle samo . Powiedz jaki zawód wykonujesz a jestem przekonany, że zarabiasz „ za dużo”, inaczej byś nie budował domu lub nie otrzymał kredytu na niego.
Czy tylko dlatego, że z reguły montażyści mają niższe wykształcenie to powinni dymać jak woły na polu?

Tylko w Polsce średni, „bezawaryjny” staż pracy takiego montażysty wynosi do 5 lat.
Po 8-10 są to już wraki ludzkie z wszelkim chorobami zwyrodnieniowymi kolan, kręgosłupa , łokci , barków czy pozrywanych mięśni bez prawa do jakichkolwiek świadczeń socjalnych.
Następny etap kariery takiego gościa to przydrożna budka, sępienie po 50 groszy na tanie wino i użalanie się nad systemem – jakikolwiek by nie był.

Tylko w Polsce co najmniej połowa wszelkiej maści budowlańców pracuje na czarno lub na najniższej krajowej. Śmiem twierdzić, że i tak mocno zaniżyłem te szacunki.
Oj, przydałaby się jakaś nagonka którejkolwiek Inspekcji Pracy.

Wracając jednak do sedna: pomagałeś kiedykolwiek w montażu takiego HS-a a może poznałeś jego wagę?
Nie doczytałem jaki jest materiał na to okno i jakie szyby, ale przy najlżejszej wersji , gdzie szkło 2 x 6 mm jest niezbędne to waga pojedynczego skrzydła dochodzi do dwustu kg, jeżeli drugiego nie będzie można odłączyć od ościeżnicy to będzie ważyć około 300 kg.
Jeżeli kalkulacja dotyczyła pakietów trzyszybowych lub może P4 to dolicz jeszcze po 100 kg dla równego rachunku. A teraz zgodnie z przepisami BHP policz, ilu ludzi trzeba zmobilizować (popularne ostatnio słowo ) do rozładunku takiego balkonu. Załączę pomocny link , do poczytania zwłaszcza rozdziały 1-4 , http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2000-26-313 .
Pozostaje więc 1200 zł na 6 ludzi i pół dnia pracy + transport lub 3 ludzi i podnośnik – średnio 400 – 600 zł. Pominę już, jak z taki okienkiem należy się obchodzić ostrożniej niż z jajkiem.
Wypada jeszcze wspomnieć o tak przyziemnych sprawach jak gwarancja, podatek czy wreszcie zarobek.
Dalej uważasz, że kupią sobie Merca na głowę po takim montażu?
A propos : który z przypadkowo wymienionych zawodów na początku tego posta udziela gwarancji na swoją pracę?:rolleyes:

dobrze powiedziane :) i to w sumie w pełnej rozciągłości

MONTAŻYSTO - zacznij cenić Siebie i Swoją PRACĘ :)

Pozdrawiam

Brass
16-12-2012, 09:21
Praca to towar. Jest warta tyle na ile wycenia ją rynek. Lekarz bierze tyle ile ludzie są skłonni zapłacić, ale ludzie płacą bo nie mają wyboru, bo tak jest skonstruowany system , aby pomoc darmowa była prawie niedostępna. Leczący się tego systemu nie zmienią, bo nie mają siły sprawczej (wybory to fikcja - ułuda, że lud ma władzę). Kto tworzy przepisy i system: urzędnicy, politycy, prawnicy. A z kim się znają ci ludzie, z kim piją, spędzają wakacje itp. z schorowanymi emerytkami???....... Skandal z lekarzami jest taki, że okradają przy okazji resztę społeczeństwa (nie fiskalizują usług, wykorzystują pracę na etacie dla prywaty, wymusząją łapówki).

A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

rozaliafashion
16-12-2012, 12:34
Od wewnątrz drewno lakieruje się na antracyt - nie potrzeba nakładek aluminiowych.Są one stosowane od zewnątrz w celu wzmocnienia ochrony powierzchni drewna przed mocno agresywnym środowiskiem - region nadmorski, rejony miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.
Kolory ciemne podlegają większemu zużyciu z powodu zwiąkszonej absorpcji ciepła. W celu powstrzymania tego procesu wymagają większej pielęgnacji specjalnymi preparatami ( niedrogie - pytać producenta a często są dodawane z ceną "0" do zamówienia ). Zwiększona pielęgnacja polega najpierw na umyciu ramy okiennej a następnie nasmarowaniu jej odpowiednim specyfikiem. Należy to robić 2 x w roku: na przełomie kwiecień/maj i wrzesień/październik.
Specyfiki/środki aplikowane na ramy zewnętrzne zabezpieczają przed UV, który ma zasadniczy wpływ na degradację lakieru. Ram wewnętrznych nie potrzeba w ten sposób pielęgnować :)
Co do PVC to niech się Koledzy wypowiedzą :)

Czyli drewno też może być w kolorze antracyt od wewnątrz i nie ma problemu z jego impregnacją ?

rozaliafashion
16-12-2012, 12:47
Mam jeszcze jedno pytanie
Czy ma ktoś może w dużych przeszkleniach "bezpieczną szybę"?
Czy jest to konieczność w dużych przeszkleniach i przy HS czy to jest wariant na który można się zdecydować ale konieczny nie jest?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc:-)

sikorb
16-12-2012, 13:13
rozaliafashion rodzaj szyby uzależniony jest od wielkości przeszklenia, jak pakiet z szybą 6mm przekracza dopuszczalną wielkość wtedy jest taka konieczność.

T12345T
16-12-2012, 13:32
Praca to towar. Jest warta tyle na ile wycenia ją rynek. Lekarz bierze tyle ile ludzie są skłonni zapłacić, ale ludzie płacą bo nie mają wyboru, bo tak jest skonstruowany system , aby pomoc darmowa była prawie niedostępna. Leczący się tego systemu nie zmienią, bo nie mają siły sprawczej (wybory to fikcja - ułuda, że lud ma władzę). Kto tworzy przepisy i system: urzędnicy, politycy, prawnicy. A z kim się znają ci ludzie, z kim piją, spędzają wakacje itp. z schorowanymi emerytkami???....... Skandal z lekarzami jest taki, że okradają przy okazji resztę społeczeństwa (nie fiskalizują usług, wykorzystują pracę na etacie dla prywaty, wymusząją łapówki).

A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

Brass piękny wywód, ale chyba nie do końca prawdziwy. Weźmy te usługi lekarskie. Po pierwsze możesz iść na wizytę do prof. dr. hab. nauk medycznych za 300,-, do dr. nauk medycznych za 180,- i do zwykłego lek. med. za 80,- wybór należy do Ciebie, a stawki za wizytę ustalają konkretni lekarze, a nie jakiś tajemniczy rynek. Inne ceny w tym wględzie będą obowiązywać w Warszawie, a inne w przysłowiowym Pcimiu. Po drugie nie istnieje coś takiego jak bezpłatna służba zdrowia, bo ta rzekomo bezpłatna i tak jest opłacana, ale z naszych podatków, więc na Twoją darmową poradę zrzucamy się wszyscy.

Co do przeniesienia tej sytuacji na montaż okien, to on nigdy nie będzie darmowy, bo nikt nie będzie się zrzucał na montaż okien u sąsiada. Ceny za montaż (za pracę) wbrew pozorom nie ustala branża. Ustalają ją konkretni ludzie, rzadko montażyści. Na ogół robią to Ci, którzy z ich usług korzystają i nie mam tu na myśli inwestorów. To właśnie sprzedawcy najbardziej niszczą rynek montażowy, bowiem mało który z nich ma choćby przybliżone pojęcie o tym jak powinien wyglądać montaż okien - ten prawidłowy. Wierz mi, wiem o czym mówię, bo przynajmniej kilka razy w roku spotykam się z montażystami i sprzedawcami na szkoleniach. To sprzedawcy chcą przede wszystkim konkurować ceną, a nie wartością produktów i usług. Jeśli przeanalizujesz posty na tym forum nie znajdziesz wpisu od nabywcy, w którym nie traktował by on montażysty jako profesjonalisty w zawodzie (przynajmniej przed wykonaniem usługi). Co innego sprzedawcy, dla wielu z nich montażysta, to z założenia "robol", który powinien dokonywać cudów zręczności za głodową stawkę tuszując niewiedzę i błędy sprzedawcy oraz nie dyskutować, bo... się weźmie innego. Niestety tak to działa na tym chorym rynku, w niezupełnie zdrowej branży. Chyba dlatego taką popularnością cieszy się to forum. Przecież gdyby informacje o warunkach i zasadach prawidłowego montażu były dostępne we wszystkich punktach sprzedaży (a siedzą w nich sprzedawcy, nie montażyści), gdyby były wiarygodne, dostosowane do konkretnych wymagań obiektowych, to te setki tysięcy odwiedzających nie miałby co tu robić i o co pytać. Nie sądzisz?
Według mnie to właśnie pęd do konkurowania ceną jest powodem stawek za montaż. Sobie sprzedawca marży nie obetnie, ale montażyście stawkę - dlaczego nie? Nie będzie ten, to się znajdzie inny, który za tyle zrobi! A że nie będzie to profesor, ani doktor, nawet zwykły lekarz medycyny, ale pospolity znachor, kogo to obchodzi, przecież inwestorzy i tak się na tym nie znają, a jak zapłacą, to mogą umierać. Czasem nawet lepiej by było, no nie?:-)

MMichal
16-12-2012, 15:10
Witam

Kolega TEST już napisał wszystko ale co tam ...



A praca montażysty jest wyceniana, na tyle ile jest, bo jest konkurencja i branża sama zaniża ceny.

zgadzam się, że zaniża branża ale nie są to montażyści tylko sprzedawcy !!!
dlaczego to robią ? bo niestety umiejętności sprzedażowe zaczynają się i kończę na ... cyferkach - oczywiście nie obrażając tych wyjątkowych sprzedawców, którzy wiedzo CO i JAK sprzedawać w temacie stolarki.

i skoro padło porównanie z lekarzami - to czym kieruje się pacjent ? różnymi względami ale zapewne cena jest na końcu - w przypadku zakupu stolarki jest dokładnie odwrotnie.

Podobnie jak Kolega TEST spotykam wielu i montażystów i sprzedawców i opór przed "zmianami" jest i tu i tu ale jeżeli uda się przekonać sprzedawcę aby podnosił swoją wiedzę fachową i przekazywał ją dalej - inwestorowi dając mu WYBÓR to pierwszy krok w dobrym kierunku, okazuje się, że można sprzedać drożej i lepiej, podnosząc jednocześnie jakość usług i swoją marżę :)

Pozdrawiam

domino_23
16-12-2012, 17:04
Witam,

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic
Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot
Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)
Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

Pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
16-12-2012, 17:51
Witam,

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic
Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot
Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)
Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

Pozdrawiam


my zdecydowalismy sie na VEKE, powyzej jest kilka opini wlasnie w odpowiedzi na nasze pytanie. tez SAPOR :)

finlandia
16-12-2012, 20:38
Witam
Bardzo proszę o radę ....Chciałam zimą zamówić okna ( ponoć są wtedy tańsze) ...
Czasem obiegowe opinie są prawdziwe, ale co za problem by to samemu sprawdzić? na pewno nie są droższe, a wielu przypadkach faktycznie są promocje - zwykle ok 5% więcej rabatów niz standardowo. Więcej być nie może, bo po prostu producenci nie mają specjalnie większych marży.
Masz zestawienie stolarki - wyślij je do paru firm. Te ciekawsze możesz potem odwiedzić by sprawdzić ofertę na żywo. Możesz też wejść do jakiejś lepszej firmy wcześniej - będziesz wiedziała, co się podoba..
A cen się nie bój - tak czy inaczej ten wydatek jest przed Tobą.

slaku
16-12-2012, 22:39
Witam,

Chciałbym jeszcze w grudniu zamówić okna, które z poniższych polecacie (okna pvc, antracyt):

Ms: MsLine profil Bruegmann 73mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna), okucia Maca Multi-Matic
Sapor: profil Veka alphaline 90mm, wkład trzyszybowy U=0.5/06, (w zależności od wymiarów okna), okucia winkhaus activ-pilot
Centrum okien i drzwi: profil Schuco SI82 Classic 82mm, wkład trzyszybowy U=0.5/0.6 (w zależności od wymiarów okna)
Oknoplast: Winergetic premium profil 82mm, wkład trzyszybowy U=0.6, okucia Maca Multi-Matic

Ceny zbliżone (MS z tej czwórki wychodzi najtaniej)

Pozdrawiam



Niestety źle porównujesz - w MS powinni ci wycenic BluEvolution, żeby porównywać faktycznie ten sam segment okien. Ten brugmann to standardowy system 5-komorowy dwu-uszczelkowy a reszta to systemy 3-uszczelkowe stąd taka różnica cenowa. Z tych wszystkich systemów3-uszczelkowych co nie wybierzesz to będzie dobrze.

witek86
17-12-2012, 10:41
oknoplast nie zapnie w tym winegreticu szyby 0,5?

siwson
17-12-2012, 12:14
Jaki będzie odpowiednik schuco corona ct 70 i corona si 82 w VEKA. Poszukuję dobrych producentów i montażystów Piotrkowa Trybunalskiegoi okolic!

witek86
17-12-2012, 13:32
Jaki będzie odpowiednik schuco corona ct 70 i corona si 82 w VEKA. Poszukuję dobrych producentów i montażystów Piotrkowa Trybunalskiegoi okolic!

w ct70 i si82 masz jeszcze podział na classic ,rondo,cava rama jest albo 70mm albo 82mm ale szerokość skrzydeł już inna będzie
w łodzi masz okna mróz z piotrkowa nie znam nikogo

siwson
17-12-2012, 13:59
w ct70 i si82 masz jeszcze podział na classic ,rondo,cava rama jest albo 70mm albo 82mm ale szerokość skrzydeł już inna będzie
w łodzi masz okna mróz z piotrkowa nie znam nikogo

miałem na myśli cava, natomiast szer ościeżnicy to 70mm, poza fixem który ma 2300x2300 i podobno w pakiecie 3 szybowy musi być na profilu si 82

sikorb
17-12-2012, 15:19
2300x2300 to już chyba z pakietem jednokomorowym z szybami chartowanymi

witek86
17-12-2012, 15:34
miałem na myśli cava, natomiast szer ościeżnicy to 70mm, poza fixem który ma 2300x2300 i podobno w pakiecie 3 szybowy musi być na profilu si 82

ten fix mam nadzieje że ma być podzielony?

veka chyba nie ma takiego odpowiednika ,nie wiem czy ten winergetic można porównać do ct70cavy ?
si82 porównuj do alphaline

ClNEK
17-12-2012, 16:53
2300x2300 to już chyba z pakietem jednokomorowym z szybami chartowanymi


chyba trochę przesadzacie, szyba 6/12/6/12/6 może być stosowana do 7m2 a tu mamy 5,3m2
taki pakiet bez problemu wchodzi w si82

montaż łatwy nie będzie, szyba ok 250 kg :)

Charlie
17-12-2012, 17:11
ta środkowa może być grubości 5 mm - będzie trochę lżej :)

Charlie
17-12-2012, 17:15
2300x2300 to już chyba z pakietem jednokomorowym z szybami chartowanymi

jak hartowane to wystarczy szkło grubości 4 mm ale w tych rozmiarach 2300 x 2300 nie wykonuje się w tej grubości. W takim rozmiarze szkło 4 mm po zahartowaniu bananuje :)

sikorb
17-12-2012, 17:36
echh Charlie ja sobie ostatnio sprawiłem drzwi szkane szyba 10mm hartowana i kurcze straszny banan prawie 8mm róg odstaje, to od dobrego producenta tego typu szkła na śląsku Ligęza

misiupl
17-12-2012, 18:58
Wprawdzie zdecydowałem się już na oknoplusa (brugmann ad, wzmocnienie stalowe + wypełnienie pianką) z pakietem 3szybowym, ale mam jeszcze pytanie o okna z profili aluplast.
Okazało się, że mógłbym je kupić w dobrej cenie. Tylko pytanie, który z profili będzie powiedzmy odpowiednikiem brugmann ad - zależy mi na odpowiedniej sztywności profili.
Większość okien mam w wymiarach bliskich max tzn 105x230(wys), 180x230(wys) z rychomym słupkiem, 2x HST.

slaku
17-12-2012, 19:09
w drzwiach prawdopodobnie nie chcesz poprzeczek?
jaki kolor okien?

misiupl
17-12-2012, 19:10
oo dokładnie :)
kolor montana - dość jasny

sikorb
17-12-2012, 19:23
misiupl zastanów się 3x nad profilem thermo wiem co mówię ,nie mogę tutaj nic napisać ale zapraszam jakby co na gg

Charlie
17-12-2012, 19:35
echh Charlie ja sobie ostatnio sprawiłem drzwi szkane szyba 10mm hartowana i kurcze straszny banan prawie 8mm róg odstaje, to od dobrego producenta tego typu szkła na śląsku Ligęza

to reklamuj - płaskowatość po hartowaniu jest określona w normach ,które zostały w Twoim przypadku ostro przekroczone. Przegrzali szkło w piecu i tyle.
A poza tym to Ligęza nie jest wiodącym i to ujmując dyplomatycznie :)

finlandia
17-12-2012, 20:56
Zdarzyła mi się tafla szkła 8mm "krzywa" na jakieś 2mm .. było widać na drzwiach. A cztery razy wiecej? To praktycznie wyklucza dobre użytkowanie

IVO333
17-12-2012, 21:32
Wprawdzie zdecydowałem się już na oknoplusa (brugmann ad, wzmocnienie stalowe + wypełnienie pianką) z pakietem 3szybowym, ale mam jeszcze pytanie o okna z profili aluplast.
Okazało się, że mógłbym je kupić w dobrej cenie. Tylko pytanie, który z profili będzie powiedzmy odpowiednikiem brugmann ad - zależy mi na odpowiedniej sztywności profili.
Większość okien mam w wymiarach bliskich max tzn 105x230(wys), 180x230(wys) z rychomym słupkiem, 2x HST.
Żadne wzmocnienie okienne Aluplasta nie zbliży się nawet statyką do tych z AD przy tej samej grubości.
P.S. Obejrzałem ofertę Oknoplusa, kupuj aktivplus albo artplus, w tych termo siedzi jakaś ściema a nie wzmocnienie.

Tomasz Antkowiak
17-12-2012, 21:40
A poza tym to Ligęza nie jest wiodącym i to ujmując dyplomatycznie :)


to samo chcialem napisac tylko brakowalo mi troche dyplomatycznych slow ;)

"cos tam" mialem ze szklem do czynienia, ze wspomnianym przetworca rowniez... i no coz... sa lepsi ;)

a jakby ktos szukal czegos nietypowego i trudnego to chetnie pomoge. wprawdzie juz nie jestem "w branzy" ale kontakty pozostaly :)

misiupl
17-12-2012, 21:45
brugmann ad vs aluplast
dzięki za pomoc w wyborze, będzie okno+ z activ+

sikorb
17-12-2012, 22:01
misiupl :):):)

siwson
18-12-2012, 08:03
ten fix mam nadzieje że ma być podzielony?

veka chyba nie ma takiego odpowiednika ,nie wiem czy ten winergetic można porównać do ct70cavy ?
si82 porównuj do alphaline

Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?
Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!

witek86
18-12-2012, 11:26
Miał nie być dzielony! Sugerujesz go podzielić? ze względów montażowych czy użytkowych?
Może nie potrzebnie się skupiam tylko na schuco i veka, poradźcie ewentualnie inne dobre profile lub wręcz producentów okien z okolic Piotrkowa!

dobrze się skupiasz :)
a rada z podzieleniem wychodzi tylko z mojego dobrego serca:) haha tak świątecznie!
podzielisz wstawisz 3 szyby będzie taniej cieplej same plusy

kangur6820
18-12-2012, 22:32
witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada...:(:( aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...? :(

finlandia
18-12-2012, 22:50
Coś jest i pewnie w skrajnych przypadkach ma rację. Tylko że te wszystkie dodatki zawsze coś dają. Coś nieuchwytnego lub wręcz przeciwnie - zaspokojenie Twoich potrzeb.
Ale jak chcesz tak wszystko brać do serca, to pamiętaj: życie grozi śmiercią. Ten sprzedawca chciałby zostać w oknach z lat 90... bo p oco nowości?

witek86
19-12-2012, 10:26
witam, powracam do tematu wyboru okien i proszę o opinię . Mam wycenę firmy drutex ze zduńskiej woli w systemie IGLO5 oraz firmy Karmex w Łasku z ul kolejowej - partner oknoplastu - produkt platinium ewolution i budvar okna KBE88 oraz KBE modern. Czekam obecnie na wycenę w firmie, która robi okna na profilu schuko i firmy BIS w Zd. Woli która robi na profilu aluplast . Problem w tym że w tej ostatniej firmie gość zbużył mi całą wizję co do przyszłych okien . Argumenty: po co szyby p4 - okna za cięzkie i własciwie złodziej z siekierą i tak je porąbie , jak już p4 to dwie szyby a nie trzy ( duża waga), okucia antywłamaniowe - po co i tak nie chronią , ramki wokół szyb przykręcić od zewnątrz jakimiś widocznymi wkrętami bo złodziej i tak może wypchnąć szyby ... szczena opada...:(:( aha BIS to producent więc może coś w tym racji jest...? :(

zgadzam się z finlandia
pan od aluplast ma typówki albo nie ma możliwości wykonania tego co chcesz lub jego cena jak będzie musiał do łożyć już nie będzie tak atrakcyjna a u niego pewnie CCC . we wszystkim trzeba mieć umiar ale chyba przydało by mu się wyjechać w teren albo na jakieś szkolenia i pooglądać co teraz można zrobić z oknami:)
widziałem szybę P2 przez którą chciał pijak wejść klientce do domu
widziałem okno uszkodzone od śrubokręta gdzie włamywacz chciał wejść do domu a okucia antywłamaniowe mu nie pozwoliły
z tych których wymieniasz brał bym pod uwagę oknoplast ale nie platinium oraz jeśli dobrze myśle mielczarka

kangur6820
19-12-2012, 11:06
rozumiem że odradzasz podaną przeze mnie firmę z Łasku...? jesli nie ten profil oknoplasta to który i jaki dystrybutor z mojej okolicy ?

witek86
19-12-2012, 12:09
rozumiem że odradzasz podaną przeze mnie firmę z Łasku...? jesli nie ten profil oknoplasta to który i jaki dystrybutor z mojej okolicy ?

nie znam jej ale jeśli gościu ci mówi że zaczepy antywłamaniowe nic nie dają itp to nie ma co go słuchać.ok wiadomo ktoś będzie chciał wejść to i tak wejdzie ale można mu to zawsze utrudnić.była już na tym forum mowa co jest najlepszą ochroną i jeden powie że to drugi tamto...
mały piesek co narobi hałasu jak i dobry alarm oraz ubezpieczenie jak dla mnie to najlepsze metody.
sami doradzamy klientom że jeśli maja już wstawione okna i boją się że ktoś będzie chciał się włamać zamontować jakiś alarm prowizoryczny na ten czas lub nawet lampę z czujką ruchu.
nie wiem czego oczekujesz od okien widzę że maja być bezpieczne jak mają być ciepłe to w oknoplaście możesz zapytać o tą ich nowość a najlepiej o thermic90 (o ile jeszcze go mają w ofercie)
jakiego sprzedawce wybrać to ci nie powiem .... najlepszą reklamą jest polecenie przez sąsiada /ów jeśli oni będą zadowoleni z fachowców i okien to już masz jakieś kryterium
pamiętaj że nawet najlepsze okna można zje... montażem

Moni_ta
19-12-2012, 15:23
Czy warto inwestowac w pakiet 3 szyb w profilach aluminiowych?

tomekwa
19-12-2012, 15:30
Myślę, że warto, zwłaszcza przy dużych przeszkleniach. Zresztą profile aluminiowe są coraz cieplejsze.

heine84
19-12-2012, 18:57
:sick:

rozaliafashion
20-12-2012, 11:28
Witam
Czy ktoś może spotkała się szpołączeniem okien z aluminiunm i PCV.
Jak to się sprawdza__czy widac duża różnicę? Chciałam na parterze dać aluminium ( sa tam duże przeszklenia) natomiast na piętrze PCV. Kolor antracyy _ale obawiam się czy będzie się to rzucać w oczy . Od frontu domu są okna i na piętrze i na parterze?
Zastanawiamsię jeszcze nad drzwiami__chcaiłabym kupić aluminiowe Horman (są akurat w promocji). Czy naświatle przy drzwiach aluminiuwych może być z PCV czy też z aluminium?

tomekwa
20-12-2012, 12:47
Jedynie w firmie, która proponuje okna PVC z nakładkami aluminiowymi, wtedy powinienes uzyskać taką sama kolorystykę. Pewnie będzie jeszcze różnica w szerokości profili.

sikorb
20-12-2012, 13:35
Aluminium i pcv nie ma szans żeby to wyglądało :/

Zobacz sobie przykładowo licowanie skrzydła alu powiedzmy w systemie aliplast a pcv

rozaliafashion
20-12-2012, 14:05
...to się trochę załamałam....myślałam,że troszkę zaoszczędzę. W dzienniku "Budowa bezobsługowa - prawie " jest opisane takie połączenie i miała nadzijec, że ktoś jeszcze mi potwierdzi że tak można zrobić .....
No cóż chyba będę zmuszona dać okna do wyceny jezscze raz...

maja_73
20-12-2012, 14:13
Witam,
czy mial ktos moze z milych forumowiczow doswiadczenia z firma MATPLAST? ... zrobili nam dos atrakcyjna wycene, ale ciekawi jestesmy opinii uzytkownikow ... :)

lukasz_ccc
20-12-2012, 17:58
Wklejam tutaj w poprawny wątek moje pytanie:

Mam dwie oferty z Vetrex (29034,14zł) i Oknoplast (25189,13zł):

Czy warto dopłacić do Alphaline V90+ z Vetrex czy może lepszy WINERGETIC PREMIUM z Oknoplast?

Vetrex daje:
Alphaline Winchester Dwustr R-L DESIGNO II+
UR-P DESIGNO II+ R-P DESIGNO II
Profile:
Rama V90+ 101 236 279 Winchester Dwustr
Skrzydło V90+ 103 312 279 Winchester Dwustr
Słupek Stały V90+ 102 242 279 Winchester
Dwustr
Listwa 48-50 mm Uszczelka Karmel 107 208
279 700 Winchester Wew.
Szyby:
MASTER THERM KARMEL U=0.5 1020 x
1196
MASTER THERM KARMEL U=0.5 1045 x
1196
MASTER THERM KARMEL U=0.5 1020 x
1196
Klamki:
Roto Swing Secustik Stare Złoto
Uszczelki:
Uszczelka Profili Karmel ALPHALINE
Uszczelka Szyby czarna ALPHALINE

////

Oknoplast daje:
Produkt: WINERGETIC PREMIUM
Uszczelki wew/zew :/CzarnaCzarna
Numer pola: Oszklenie
1,2,3: 3TF/16/3/16/3TF U=0,6
Numer pola: Okucie
1: RUL,
2: RUL,
3: RUP
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z czarną uszczelką
słupek standard

Charlie
20-12-2012, 18:13
W Vetrex-ie jest ciepła ramka w szybach w tej cenie ?

lukasz_ccc
20-12-2012, 18:28
jutro się dowiem...
Gdyby była to warto?

finlandia
20-12-2012, 18:35
Jest - jak we wszystkich ich trzyszybowkach.
Spora roznica. Ostatnio mialem porownanie ych samych okien - O wyszedl 45 tys, V 35 tys, ale bylo duzo gabarytow i przesuwek.

lukasz_ccc
20-12-2012, 19:51
W Twoim wypadku O. wyszedł drożej niż V...

lukasz_ccc
20-12-2012, 19:57
Jeszcze jest Oknoplus za 28tyś:
Profil - Brügmann AD ; Art PLUS THERMO, profil klasy A, typ "cięŜki", szerokość profilu 73mm
Profil okienny: rama HP102 68mm, skrzydło HP182 80mm
Kolor: Vermont (czyli Winchester)
wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm
system Thermo - Sthal Plus gwarantujący przenikalność termiczną profilu Uf = 1,0
wypełnienie wrębu w dolnej ramie.
uszczelka w kolorze czarnym

Ramy i okucia znacznie gorsze więc pozostaje do wyboru tylko Vetrex i Oknoplast....

finlandia
20-12-2012, 21:00
Kolor: Vermont (czyli Winchester)
W Brugmanie (i Salamandrze) kolor Winchester nazywa się Montana.
Vermont to inny kolor. Też ładny.
Ps. To nie mój przypadek - nie biorę od klientów ofert konkurencji, ale czasem sami -nieproszeni ;) - przyślą :)
To były szczegółne konstrukcje - duże i nietypowe i sam się zdziwiłem że wyszła taka różnica. Zwykle ceny są podobne.

jareko
20-12-2012, 21:18
a ja lubię pooglądać oferty konkurencji i jakże częśto się pośmiać z tego co tam zobaczę :)
Nie przeszkadza mi że otrzymuję oferty - przynajmniej klient ma szansę porównać podobne rozwiązania

julo23
21-12-2012, 06:32
Czy okna z OKNOPLASTU model - Platinium evolution 2 to jest ta sama półka co okna ALPHALINE 90 z 3 szybami ? ( tu akurat lokalny producent u nas. np. KOZIOŁ lub inne)

Pytam bo wycena jest tylko ok 1000zł różnicy ale nie wiem czy można je tak do konca porównywać.

Subiektywnie wydaje mi się że Oknoplast jest lepiej wykonany i ładniejszy ale parametry chyba przemawiają na korzyść ALPHALINE.

Waham się czy rzeczywiście brać okna tak drogie.,.. a może lepiej dołożyć wiecej wełny na dach a okna dać jakies w standardzie.

jareko
21-12-2012, 08:00
zacytuję rozmowę z wiceministrem ds. budownictwa, p. Piotrem Styczniem, który wyjaśnia, o co chodzi w najnowszych zmianach prawa budowlanego.
W rozporządzeniu, które wejdzie w życie od nowego roku zapisano dwa podstawowe obowiązki w zakresie montażu stolarki: 1. Montaż szczelny i 2. Montaż w warstwie ocieplenia. Oznacza to, że od nowego sezonu klient będzie mógł zakwestionować każdy montaż okna czy drzwi, który nie będzie montażem warstwowym, czyli z użyciem folii, taśm uszczelniających lub silikonu. Tak samo w nowym budownictwie zakwestionowany będzie mógł być montaż, jeżeli okno nie będzie osadzone w warstwie ocieplenia (i oczywiście właściwie uszczelnione).

I tak się zastanawiam co się dzieje w tym kraju.
Montaż warstwowy, kłamliwie nazywany "ciepłym" - ok, nie chce polemizować, niech będzie że ma same zalety i w każdej sytuacji jest wymagany ale.... ale montaż w warstwie ocieplenia?
Tak często powołujemy się na Niemców i ich Rosenheim ale tam nie ma czegoś takiego jak przymus montażu w warstwie ocieplenia !!!
A co na to koledzy w branży ?
Ja tam w sumie się cieszę, zanim wszystkie ekipy nauczą się prawidłowego montażu warstwowego upłynie trochę wody w Wiśle i tym samym inni będa mieli więcej roboty :)
Achhhhhh.... i jeszcze jedna uwaga wyniesiona z montażu w Niemczech. Tam nie klei się foli do muru za pomocą zwykłego silikonu - tylko specjalnego kleju.

ClNEK
21-12-2012, 08:15
Montaż w warstwie ocieplenia jest chyba tylko zalecany a nie nakazany ??

Montaż na pianie nie jest montażem szczelnym ??? zawsze myślałem, że folie mają inne zadanie jak uszczelniać połączenie.

Jareko u nas też się klei specjalnym klejem :) np Greenteqa. Nie da się potem taśmy oderwać od muru bez użycia noża itp

jareko
21-12-2012, 08:27
Cinek - taaaaak ? hmm.... to mnie zaskoczyłeś bo gdzie nie miałem okazji sprawdzic był to zwykły silikon, najdowcipniejsze, że na filmikach Youtube też kleju nie uświadczysz
Wygląda na to, że nakazany ale jak znam życie podobnie jak z nawiewnikami i nakazem ich stosowania od 2009 to także jakoś się zmodyfikuje :)
Bo nie wyobrażam sobie montażu na siłe w warstwie ocieplenia przy dociepleniu ciagle jeszcze stosowanym o grubości 10 - koszt takiego montażu często może wynieść nawet i polowe kwoty zakupu samych okien

Charlie
21-12-2012, 09:03
10 cm doieplenia ?
Jestem w szoku !

finlandia
21-12-2012, 09:03
"Warstwę ocieplenia" to ja rozumiem nałożyć na część ramy i już jest spełnione założenie?:D
Wracając do taśm - ostatnio przekonałem się do tego kleju - przy dość chropowatej ścianie jego gruba warstwa dała możliwość w miarę szczelnego połączenia, bo w tej wersji wykonania pasek butylowy kompletnie nie mógł się sprawdzić. No i aplikuje się jednak lepiej niż "primer" z puszki..
Chociaż finansowo wychodzi najdrożej, bo mam wrażenie, że firmy sprzedają tanio taśmy, a na klejach sobie odbijają:)


Ps.10? No może Jareko przesadził. W moich stronach częściej słyszę "12" :D
A poważnie - to wśród moich klientów (wiekszosc okna trzyszybowe) dominuje 15,czasem 20cm docieplenia.

bwojtek
21-12-2012, 09:14
Czy okna z OKNOPLASTU model - Platinium evolution 2 to jest ta sama półka co okna ALPHALINE 90 z 3 szybami ? ( tu akurat lokalny producent u nas. np. KOZIOŁ lub inne)
Jeżeli chodzi o same profile to Alphaline jest półkę wyżej. Niestety samo jego zastosowanie nie gwarantuje, że okna będą lepsze albo chociaż porównywalne z produktem Oknoplastu. Ze stali można zrobić łopatę albo koparkę...

bwojtek
21-12-2012, 09:15
Achhhhhh.... i jeszcze jedna uwaga wyniesiona z montażu w Niemczech. Tam nie klei się foli do muru za pomocą zwykłego silikonu - tylko specjalnego kleju.
Nidy nie użyłem silikonu do klejenia taśm. Widać jakiś zgermanizowany jestem :(

MMichal
21-12-2012, 09:15
Witam

Ja też początkowo odebrałem ten pomysł z montażem w warstwie ocieplenia jako nakaż ale faktycznie to będzie raczej zalecenie bo nie może być inaczej są wszak materiały budowlane, które nie potrzebują dodatkowego ocieplenia i co w takiej sytuacji by było ?
przykład: http://www.ytong-silka.pl/pl/content/ytong_energo_1203.php - aby odpowiedzieć na ewentualne pytania :)

Co do klejenia na silikon to chyba dość typowe - my zawsze znajdziemy 101 zastosowań dla każdej rzeczy - ważne, że taniej szybciej łatwiej :)
oczywiście jestem za stosowaniem klejenia a nie silikonowania.

Odnośnie tego braku ocieplania mam pytanie ... ale to już nie tutaj.

Pozdrawiam

jareko
21-12-2012, 09:43
nie przesadziłem, w odpowiedzi na pytanie, które często przy ofertowaniu zadaję usłyszałem od klienta, że planuje docieplenie 5 !!! (słownie - pięć) cm styropianu
Większość z pytających przewiduje jednak od 15 do 30 cm

ClNEK
21-12-2012, 10:51
Tak jak pisze MMichał, z grubością ocieplenia wszystko zależy od materiału użytego na ścianę. Są takie co 5 cm wystarczy a i w ogóle bez niego się obejdzie

witek86
21-12-2012, 10:54
jak chce dać 5cm styro to możesz proponować mu okna z jedną szyba:D

sikorb
21-12-2012, 11:04
hyhy

MMichal
21-12-2012, 11:45
Witam


jak chce dać 5cm styro to możesz proponować mu okna z jedną szyba:D

witek86 - jeżeli znajdziesz okno z jedną szybą o współczynniku spełniającym wymogi np budownictwa energooszczędnego to dlaczego nie ?

bo mowa jest o takim właśnie budulcu - ten bloczek ma właśnie takie parametry więc ocieplenie nie jest już wymagane bo w jakim niby celu ?


Pozdrawiam

witek86
21-12-2012, 12:34
jareko nic nie mówił o budynku pasywnym energooszczędnym itp

T12345T
21-12-2012, 13:55
;Ja też początkowo odebrałem ten pomysł z montażem w warstwie ocieplenia jako nakaż ale faktycznie to będzie raczej zalecenie bo nie może być inaczej są wszak materiały budowlane, które nie potrzebują dodatkowego ocieplenia i co w takiej sytuacji by było ?

Fajnie są takie "branżowe" dyskusje o treści przepisów:-). Projektowany zapis brzmi następująco: „W budynkach nowych, okna powinny być montowane w warstwie izolacji termicznej ścian wielowarstwowych w celu eliminacji mostków cieplnych.”

Wynika z niego, że zapis:

1. Dotyczy wyłącznie ścian wielowarstwowych
2. Jest to obowiązek ze względu na użycie funktatora normotwórczego "powinny"

Nawiązując do wpisu i cytatu użytego przez jareko odnoszącego się do "szczelności" i rzekomej konieczności wykonywania montażu warstwowego. Panowie montażyści, eksperci ZMS i Pan Panie Ministrze, mam nadzieję, że wiecie, iż zapis na którym budujecie swoje aktualne poglądy i przeświadczenia obowiązuje dokładnie od 16 grudnia 2002:-). A zatem jeśli wynika z niego cokolwiek, to od lat dziesięciu, a nie od teraz. Nie mniej lepiej dokonać odkrycia późno niż wcale:-).

ClNEK
21-12-2012, 14:08
rozumiem, że to wszystko są projekty a nie klepnięte ustawy ? Choć ciekawym ile biur sprzedaży by ubyło po wprowadzeniu takiej ustawy albo ile okien by wypadło po takim montażu za pomocą dziwnych kombinacji :)

MMichal
21-12-2012, 14:28
Witam




1. Dotyczy wyłącznie ścian wielowarstwowych
2. Jest to obowiązek ze względu na użycie funktatora normotwórczego "powinny"

Nawiązując do wpisu i cytatu użytego przez jareko odnoszącego się do "szczelności" i rzekomej konieczności wykonywania montażu warstwowego. Panowie montażyści, eksperci ZMS i Pan Panie Ministrze, mam nadzieję, że wiecie, iż zapis na którym budujecie swoje aktualne poglądy i przeświadczenia obowiązuje dokładnie od 16 grudnia 2002:-). A zatem jeśli wynika z niego cokolwiek, to od lat dziesięciu, a nie od teraz. Nie mniej lepiej dokonać odkrycia późno niż wcale:-).

Skoro zapis dotyczy ścian wielowarstwowych to co z jednowarstwową ? - wolna amerykanka ?

Wiem, że zapis o "szczelnym" montażu jest zawarty w przepisach od lat i że nikt go nie stosuje :)

Ja mam nadzieję, że te wszystkie pomysły/propozycję coś wniosą a nie będą tylko kolejnym mniej lub bardzie trafnym martwym zapisem.

Pozdrawiam

PS: ciekawie brzmi też "ELIMINACJA" mostków termicznych :)

rozaliafashion
21-12-2012, 15:13
Dzisiaj otrzymałam wstępną wycenę okien i chciałam porównać oferę z innej fiirmy___po czym od przedstawiciela usłyszała że okna z aluminium nie nadają się do domów jednorodzinnych, szybko zminiają kolor (blakną) i się pocą zimą.
Czy ktoś może posiada aluminiowe okna? Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?

jareko
21-12-2012, 15:17
... Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?Ale ktoś kitu nawciskał
A dlaczego by nie?
Wiele nowoczesnej architektury jest w alu i tylko realia cenowe wiele planów weryfikuje
Jedno jest pewne - raczej do domów pasywnych okna z aluminium się nie nadają co nie oznacza że nie nadają się do domów jednorodzinnych
Rozbawiłeś mnie tą opowieścią - ciekawe jaki jeszcze makaron na uszy nawija się klientom

MMichal
21-12-2012, 15:27
Witam


Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?

jeżeli możesz to nie rozmawiaj już z tym przedstawicielem, szkoda Twojego czasu.

Pozdrawiam

ClNEK
21-12-2012, 18:35
Cinek - taaaaak ? hmm.... to mnie zaskoczyłeś bo gdzie nie miałem okazji sprawdzic był to zwykły silikon,

a jednak :) niektórzy nawet taki pistolet kupują, bo ten klej ma znacznie większą gęstość jak silikon i po paru oknach łapka bolała

tylko niestety jeden młody montażysta doprowadził go do takiego stanu a ręce to chyba z tydzień czyścił

155917

jareko
21-12-2012, 18:48
oj bolą, bolą ale też dobry pistolet akumulatorowy to wydatek 1500-2000 zeta - cenią się ogromnie

ClNEK
21-12-2012, 18:57
No niestety, ale oszczędność czas u i kleju poprzez precyzyjniejsze nakładanie, przy wielu realizacjach jest opłacalna. Ten ze zdjęcia był reklamowany przez sprzedawcę jako jedyny dający radę klejom do szyb samochodowych

sikorb
21-12-2012, 19:02
Cinek jakiego producenta jest to cudo? Właśnie muszę sobie sprawić

kolorystyka jak hilti :)

ClNEK
21-12-2012, 19:10
to milwaukee

ma przydatną regulację prędkości wyciskania

rozaliafashion
21-12-2012, 20:04
Ale ktoś kitu nawciskał
A dlaczego by nie?
Wiele nowoczesnej architektury jest w alu i tylko realia cenowe wiele planów weryfikuje
Jedno jest pewne - raczej do domów pasywnych okna z aluminium się nie nadają co nie oznacza że nie nadają się do domów jednorodzinnych
Rozbawiłeś mnie tą opowieścią - ciekawe jaki jeszcze makaron na uszy nawija się klientom

....tak myślałam, że mi ciemnotę wciska___twierdził, że okna z aluminium blakną i wyglądają tragicznie po 10 latach a PCV nie....

finlandia
21-12-2012, 21:38
a jednak :) niektórzy nawet taki pistolet kupują, bo ten klej ma znacznie większą gęstość jak silikon i po paru oknach łapka bolała

tylko niestety jeden młody montażysta doprowadził go do takiego stanu a ręce to chyba z tydzień czyścił

155917 Och znam widok takiego stanu.
Nie tylko młodzi tak mają. Jedni dbają o to by się nie ubrudzić, inni o dokładne położenie i pchają łapy do kleju..

Charlie
21-12-2012, 21:55
Dzisiaj otrzymałam wstępną wycenę okien i chciałam porównać oferę z innej fiirmy___po czym od przedstawiciela usłyszała że okna z aluminium nie nadają się do domów jednorodzinnych, szybko zminiają kolor (blakną) i się pocą zimą.
Czy ktoś może posiada aluminiowe okna? Czy rzeczywiście akna aluminiowe nie nadją się do domu jednorodzinnego?

takie głupoty wygadywać w XXI wieku.

finlandia
21-12-2012, 22:22
Głupoty..bo to raczej nie jego stan wiedzy. Ja tam myślę, że ten sprzedawca zwyczajnie bał się tematu aluminium i faktu, że inni mogą mu "sprzątnąć Klienta" więc w tej rozpaczy nic lepszego mu do głowy nie przyszło.. :)
A może miał doczynienia z jakimiś tanio pomalowanymi drzwiami i stąd takie przeświadczenie.. ?

IVO333
21-12-2012, 22:42
Witam
ciekawie brzmi też "ELIMINACJA" mostków termicznych :)
To ja mam pytanie może naiwne, jaka jest wg ustawodawcy definicja mostka?

MMichal
21-12-2012, 23:12
Witam


To ja mam pytanie może naiwne, jaka jest wg ustawodawcy definicja mostka?

no Ci Panowie to tutaj raczej nie zaglądają, trzeba by się do Stolicy udać :)

Pozdrawiam

rozaliafashion
22-12-2012, 11:31
To był przedstawiciel firmy Profiloplast___mają w ofercie okna PCV i aluminiowe więc nie bardzo potrafię zrozumiec dlaeczego krytykuje aluminum. Twierdził, że tylko 2 % ludzi takie zamawia, głównie do wielkich hal , zakładów anie do domu mieszkalnego
Dziekuje bardzo za rady__Zdecydowaliśmy się z mężem że na 100% na parterze damy okna aluminium ( są tam bardzo duże przeszklenia i okna HS ) a na piętrze w sypialnich PCV. Wszytko w kolorze antracyt

Jeszcze raz dziekuję za pomoc :-)

T12345T
22-12-2012, 13:46
To ja mam pytanie może naiwne, jaka jest wg ustawodawcy definicja mostka?

norma PN-EN ISO 10211 „Mostki cieplne w budynkach. Strumień cieplny i temperatura powierzchni. Ogólne metody obliczania.”

Mostek cieplny to część obudowy budynku, w której skądinąd jednolity opór cieplny jest znacznie zmieniony przez:

a) całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiał o innej przewodności cieplnej,
b) zmianę grubości warstw materiałów
c) różnicę między wewnętrznymi i zewnętrznymi powierzchniami przegród, jak to ma miejsce w przypadku połączeń ściana/podłoga/sufit .

Mostki cieplne mogą przyjmować formę mostków liniowych i punktowych.

norma PN-EN ISO 14683 „Mostki cieplne w budynkach. Liniowy współczynnik przenikania ciepła. Metody uproszczone i wartości orientacyjne”

Liniowy mostek cieplny: Mostek cieplny o jednakowym przekroju poprzecznym w jednym kierunku.

Punktowy mostek cieplny: Mostek cieplny bez jednakowego przekroju poprzecznego w żadnym kierunku

Żeby była pełna jasność nie są to definicje ustawowe:-).

IVO333
22-12-2012, 16:55
norma PN-EN ISO 10211 „Mostki cieplne w budynkach. Strumień cieplny i temperatura powierzchni. Ogólne metody obliczania.”

Mostek cieplny to część obudowy budynku, w której skądinąd jednolity opór cieplny jest znacznie zmieniony przez:

a) całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiał o innej przewodności cieplnej,
b) zmianę grubości warstw materiałów
c) różnicę między wewnętrznymi i zewnętrznymi powierzchniami przegród, jak to ma miejsce w przypadku połączeń ściana/podłoga/sufit .

Mostki cieplne mogą przyjmować formę mostków liniowych i punktowych.

norma PN-EN ISO 14683 „Mostki cieplne w budynkach. Liniowy współczynnik przenikania ciepła. Metody uproszczone i wartości orientacyjne”

Liniowy mostek cieplny: Mostek cieplny o jednakowym przekroju poprzecznym w jednym kierunku.

Punktowy mostek cieplny: Mostek cieplny bez jednakowego przekroju poprzecznego w żadnym kierunku

Żeby była pełna jasność nie są to definicje ustawowe:-).

W świetle tego co wcześniej napisano o obowiązkowym tym i owym w przyszłym roku kluczowe jest słowo "znacznie". W przypadku jakiegokolwek sporu przed sądem lata ciągania się, "znacznie" wg mnie może być wg kogoś innego "nieznacznie". Biegli zarobią i tyle.

MMichal
22-12-2012, 17:00
Witam


To był przedstawiciel firmy Profiloplast___mają w ofercie okna PCV i aluminiowe więc nie bardzo potrafię zrozumiec dlaeczego krytykuje aluminum. Twierdził, że tylko 2 % ludzi takie zamawia, głównie do wielkich hal , zakładów anie do domu mieszkalnego
Dziekuje bardzo za rady__Zdecydowaliśmy się z mężem że na 100% na parterze damy okna aluminium ( są tam bardzo duże przeszklenia i okna HS ) a na piętrze w sypialnich PCV. Wszytko w kolorze antracyt

Jeszcze raz dziekuję za pomoc :-)

sonda, którą widać na górze strony mówi wszystko, tak się utarło, że aluminium to biurowce itp ale nie można mówić, że do domku się nie nadaje.

Pozdrawiam

Charlie
22-12-2012, 19:43
Nic się nie utarło tylko statyustyki są do d... .
Świętej Pamięci Okna Rąbień samych tylko drzwi aluminiowych wykonywało ok. 1000 szt /m-c na Aluprofie.
Fasad nie wykonywali w ogóle.
Dobrze wykonane drzwi aluminiowe do nowoczesnego domu jednorodzinnego wyglądają super !

sikorb
22-12-2012, 20:29
Charlie jak to nie wykonali fasad ?

Charlie
23-12-2012, 09:31
Charlie jak to nie wykonali fasad ?

Pisałemo o okresie kiedy właścicielami byli Polacy. Okres Penty nie jest mi tak dobrze znany .

julo23
23-12-2012, 10:33
Jeszcze jest Oknoplus za 28tyś:
Profil - Brügmann AD ; Art PLUS THERMO, profil klasy A, typ "cięŜki", szerokość profilu 73mm
Profil okienny: rama HP102 68mm, skrzydło HP182 80mm
Kolor: Vermont (czyli Winchester)
wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm
system Thermo - Sthal Plus gwarantujący przenikalność termiczną profilu Uf = 1,0
wypełnienie wrębu w dolnej ramie.
uszczelka w kolorze czarnym

Ramy i okucia znacznie gorsze więc pozostaje do wyboru tylko Vetrex i Oknoplast....

Ktoś to potwierdzi z tymi okuciami i ramą ? Wg mnie nie odbiega znacząco.

A jeśli chodzi o montaż, bardzo istotne ma to znaczenie ? W tych oknach co wyzej kolega napisał za ciepły montaż jest dopłata 2,5tys (czyli razem 5tys) w/s do piany.

Bedzie duzym błędem jesli nie zastosuje ciepłego montażu ?
Okna jak wyzej z profilem thermo, szyba U=0,6, porotherm 30 + 12 styro, wełna na dachu 20-25cm

sikorb
23-12-2012, 11:45
Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła, natomiast okucia jak okucia winkhaus troszkę ciężko chodzi i wiecznie coś strzela(przekręcające się grzybki) musi być bardzo precyzyjnie poskładane ale ostatnio oknoplus ma to w dupie i montażysta spędza pół dnia na dopasowaniu i przekręcaniu zaczepów .Najbardziej gładko jednak chodzi maco/roto

julo23
23-12-2012, 17:22
A jeśli chodzi o ten montaż z tymi foliami paraprzepuszczalnymi itp.
Czy jest konieczny do tego typu okien ? Szkoda byłoby wydawać tyle specjalnie na ciepłe okna typu thermo z ciepłymi 3 szybami o U=0,6 a zmarnować ich właściwości montując je niefachowo. Tylko czy to jest jakaś odczuwalna różnica jak zainstaluje sie je tylko na piane ?

T12345T
23-12-2012, 19:52
Tylko czy to jest jakaś odczuwalna różnica jak zainstaluje sie je tylko na piane ?

Wchodząc w ulubioną dziedzinę okiennych porównań:-). Z tymi różnicami montażowymi, to jak z różnicą w prowadzeniu pojazdu ubezpieczonego i nieubezpieczonego:-).

sikorb
23-12-2012, 20:16
Nie ma lepszego wytłumaczenia :)

witek86
23-12-2012, 20:25
Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła, natomiast okucia jak okucia winkhaus troszkę ciężko chodzi i wiecznie coś strzela(przekręcające się grzybki) musi być bardzo precyzyjnie poskładane ale ostatnio oknoplus ma to w dupie i montażysta spędza pół dnia na dopasowaniu i przekręcaniu zaczepów .Najbardziej gładko jednak chodzi maco/roto

tu się nie zgodzę ;)

MMichal
23-12-2012, 20:35
Witam


Wchodząc w ulubioną dziedzinę okiennych porównań:-). Z tymi różnicami montażowymi, to jak z różnicą w prowadzeniu pojazdu ubezpieczonego i nieubezpieczonego:-).

dobre porównanie :)

"kupiłem nowego Mercedesa ale na ubezpieczenie zabrakło" :)

Pozdrawiam

IVO333
23-12-2012, 20:46
tu się nie zgodzę ;)
Niniejszym zostałeś przegłosowany ;-)

stary
23-12-2012, 21:30
Rama jest wykonana z profilu pośredniego (wyższa o około 1cm) to samo tyczy się skrzydła,......
:rolleyes: jakie pośrednie ? Jeżeli poszukamy w katalogu to owszem, znajdziemy węższe i szersze, jednak te nie są żadne "pośrednie" z tych ogólnie przyjętych.
HP 102 (4k ) to najczęściej stosowana ościeżnica dla okien kolorowych - jej biały odpowiednik 5k- to HP 122.
HP182 (5k) to po prostu skrzydło okienne, półzlicowane Round-line - nie "pośrednie".
W tym wątku (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210129-drzwi-tarasowe-260cm-szerokie-na-230-wysokie&p=5684168#post5684168) wkleiłem zdjęcia skrzydeł okiennych i pośrednich.

kerado28
23-12-2012, 22:23
Witam serdecznie.
Wymyśliłem taki patent odnośnie montażu okien...
Chciałbym zamontować okna o profilu Ideal 7000, ale aby były cieplejsze, ponawiercałbym je w kilku miejscach i wtrysnął piankę np. SOUDAL na całej długości profila.
Czy uważacie to za dobry pomysł?

finlandia
23-12-2012, 22:41
A po co ta pianka? Policzyłeś ile to będzie cieplej? czy to wszystko jest warte zachodu?
Ta pogoń za ciepłem zaczyna mnie przerażać..

ClNEK
23-12-2012, 22:42
Zapewne od razu przy takiej operacji utracisz gwarancje. Nie polecam. Nie wiadomo jak zachowa się profil gdy pozatykasz coś, co zatkane ma nie być

kerado28
23-12-2012, 22:46
Pianka do środka tam gdzie jest wzmocnienie.
Gwarancją się nie przejmuję :-)
Okna passive są strasznie drogie - dlatego wymyśliłem taką alternatywę..
Certyfikatu z Darmstadt nie potrzebuję :-)

stary
23-12-2012, 22:48
Witam serdecznie.
Wymyśliłem taki patent odnośnie montażu okien...
Chciałbym zamontować okna o profilu Ideal 7000, ale aby były cieplejsze, ponawiercałbym je w kilku miejscach i wtrysnął piankę np. SOUDAL na całej długości profila.
Czy uważacie to za dobry pomysł?
Założenie słuszne jednak cienko to widzę do wykonania w warunkach domowych -mogłeś bardziej popsuć niż ocieplić.
1. Nie wszystkie komory mogą być ocieplone - musi być zapewniona drożność odwodnień.
Obejrzyj jakikolwiek przekrój takiego okna.
2. Wtryskanie pianki "po omacku" nie zapewni całkowitego wypełnienia komór, a może je nawet zdeformować.
3. Gwarancja
4. Pomijając już powyższe- należy znać dokładnie układ komór w profilu i nawiercić ościeżnicę przed montażem - inaczej pozostawisz mało estetyczne dziury .
5. Ocieplając skrzydła- wystarczy, że dotkniesz wiertłem do szyby i pęknie błyskawicznie. Wyjmując szyby wcześniej - jeżeli się znasz oczywiście - porobisz nawierty, w które będzie wpływała woda zamiast wypływać do odwodnień
Ale pomysł jest dobry, wszak niektórzy to wykonują - co prawda w innej kolejności :rolleyes:

sikorb
23-12-2012, 22:49
Ale wstyd :)sorki pomyliłem top thermo z thermo plus Taka pomyłka nie powinna mi się przydarzyć w temacie oknoplus :d

Topthermo jest na wyższym profilu ramy :)

kerado28
23-12-2012, 22:56
Dziękuję
1. Dlatego napisałem, że tylko tak gdzie jest stalowy element (czyli najzimniejszy)
2. j.w.
3. Jak pisałem wcześniej tym się nie przejmuję - okna same w sobie są bardzo, ale to bardzo rzadko reklamowane - bardziej reklamacja dotyczy montażu.
4. Oczywiście nawiercenie przed montażem.
A co masz na myśli odnośnie, że niektórzy to wykonują?
We własnym zakresie czy raczej firmy wykonawcze?

A czy ktoś na forum coś takiego już robił?

stary
23-12-2012, 23:03
Raczej producenci okien.
Jak pisałem wyżej- weź pod uwagę mozliwość deformacji profili przy takim napełniania na czuja, nie wiadomo jaka pianką.

kerado28
23-12-2012, 23:06
Pianka oczywiście niskoprężna.
Tytan lub Soudal.
Dużo pewnie tego nie chciałbym napełnić, ale troszkę.
Teraz pytanie, czy te "troszkę" coś da ?

finlandia
23-12-2012, 23:13
A ja nie mam pewności, czy w tamtej komorze też tak bezkarnie tą piankę można wpychać. Stal wkłada się ocynkowaną, by nie rdzewiała. Czyli może tam być wilgoć. A zamoczona pianka nie będzie izolowała.
Druga sprawa - praktyczna- ja Ci proponuję, być najpierw spróbował zapianować jakiś niedostępny przedmiot,może narożnik - idź do punktu okiennego, poproś - sprezentują Ci jakiś stary, niepotrzebny przekrój. Jeśli Ci to fajnie wyjdzie to myśl o tym dalej.

jareko
23-12-2012, 23:17
.

kerado28
23-12-2012, 23:39
A TY Jareko, co myślisz o moim pomyśle?

jareko
23-12-2012, 23:51
zamiast tego skup się na prawidłowym zamontowaniu okna, przyniesie cie o wiele więcel korzyści, np. 20 mm wysynięcie okna poza lico ściany
Czesto widzaine zapiankoawane końce poszerzeń, listew bazowych, łaczników rudowycy itp ma troszkę inny cel i nie idzie przez cały profil tylko na jego końcach

kerado28
23-12-2012, 23:53
To jest małe mieszkanko i tylko dwa okna.
Termomodernizacja.
Nie ma możliwości wysunięcia okna w warstwę docieplenia.

julo23
24-12-2012, 00:01
Orientuje się ktoś ile takie okno załóżmy z U=0,9 dla całego okna traci jeśli będzie montaż tradycyjny a nie ciepły ?

ps. jeżdze bez ubezpieczenia AC ;)

jareko
24-12-2012, 00:30
na powierzchni okna NIC nie traciz - miałeś 0,9 i będzieszz miał 0,9

julo23
24-12-2012, 08:18
No tak... chodziło mi bardziej o straty wokół ramy przy tym montażu tradycyjnym.

Ale pewnie nikt tego nie liczył i może nie być takich danych.

jareko
24-12-2012, 10:24
są wzory, są dane, i są obliczenia
im bardziej wysynięte okno po za lico ściany nośnej tym wartość współczynnika liniowego strak okno-mur - mniijesza, dążąza do zera

Charlie
24-12-2012, 11:24
Użycie taśm powoduje zwiększoną szczelność na styku okna z ościeżem - nie wieje. Dlatego dobrze wykonany montaż tradycyjny też spełnia wymogi szczelności - nie wieje. Ja mam wykonany solidny montaż tradycyjny i nie ma problem :)
Natomiast montaż ciepły z prawdziwego zdarzenia to tylko w linii/osi docieplenia gdzi pozycjonujemy okno/drzwi. Izotermy okna/drzwi i docieplenia są w jednej linii/osi.
Najbardziej newralgicznym miejscem w przypadku jakiegokolwiek montażu jest strefa parapetu. Mocno polecanym elementem jest tzw. ciepły parapet. Czyli konstrukcja z twardego/gęstego styro na której osadza się okno. Oczywiście bez wspomnianego ciepłego parapetu też mozna we właściwy sposób wykonać obróbkę tego węzła ale często nie udaje się to z róznych przyczyn.

P.S. spieranie się o akademickie różnice wartości współczynnika liniowego wynikającego z różnic stosowanych materiałów uważam za bezzasadne.

MMichal
24-12-2012, 11:25
Witam


No tak... chodziło mi bardziej o straty wokół ramy przy tym montażu tradycyjnym.

Ale pewnie nikt tego nie liczył i może nie być takich danych.

jeżeli nie wykonasz montażu prawidłowo i nie zabezpieczyć izolacji termicznej jakim jest pianka montażowa może dojść w czasie to jej degradacji a co za tym idzie zmniejszenia jej izolacyjności.

Pozdrawiam

julo23
24-12-2012, 15:13
A czy te "ciepłe" parapety to trzeba przewidzieć przed montażem okien ? Czy można później ?

Zdrowych i spokojnych świąt no i szczęśliwego Nowego Roku !


ps. dziś właśnie podpisałem umowę z oknoplusem.

fenix2
24-12-2012, 18:36
Ja mam wykonany solidny montaż tradycyjny i nie ma problem :)
...

Na czym on polega?

ClNEK
24-12-2012, 21:10
A czy te "ciepłe" parapety to trzeba przewidzieć przed montażem okien ? Czy można później ?

.

tylko przed montażem okien

julo23
24-12-2012, 21:46
Czyli przed montażem trzeba przewidzieć ciepły parapety...
A na czym to polega ?

jareko
24-12-2012, 21:49
http://www.jareko.pl/filmy/ lub tu https://www.youtube.com/watch?v=49KTQjFCpN4

T12345T
24-12-2012, 22:12
Czyli przed montażem trzeba przewidzieć ciepły parapety...
A na czym to polega ?

Polega to na przewidywaniu:-). A poważniej, pierwej na odpowiednim przygotowaniu ościeży, a później właściwym pomiarze. Może i to coś pomoże:

http://oknotest.pl/1/news/artykuly/illbruck_proste_rozwiazanie_trudnego_problemu.php
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/illbruck_montaz_cieplego_parapetu.php
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/cieply-parapet-illbrucka-na-budowie.php
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/krolik-w-termosie.php
http://oknotest.pl/1/news/artykuly/montaz-okien-pcv-szczelnie-i-profesjonalnie.php

Aż mi się wierzyć nie chce, że aż tyle o tym "kawałku styropianu" :-).

jareko
24-12-2012, 22:47
podstawą jest murarka, poziom nie tylko w obrębie otworu lecz także całej kondygnacji - realnie nierealne na naszych budowach
Kolego Test - nie ważna ilość, ważna jakość Twoich atrykułów i sa one warte każdej chwili im poświęconej
OKNOTEST powinien każdy przeczytać - udało Ci się to o czym ja marzyłem, kolego

sikorb
24-12-2012, 23:18
julo23 podpisałeś w Zawierciu u Gabrysia ?

julo23
25-12-2012, 01:35
Nie, bo punkt w Z-ciu wydawał się zapuszczony i nieczynny. O ile o tym samym mówimy.

julo23
25-12-2012, 01:48
A czy do zwykłego montażu trzeba przygotować jakoś otwory okienne ?
Pytałem u sprzedawcy okien ale mówił że nie... tak samo mój teść mówił.

Że niby wszystko się opiankuje i jakoś to będzie... pytam bo nie lubie robić na odwal się :D

T12345T
25-12-2012, 16:46
podstawą jest murarka, poziom nie tylko w obrębie otworu lecz także całej kondygnacji - realnie nierealne na naszych budowach
Kolego Test - nie ważna ilość, ważna jakość Twoich atrykułów i sa one warte każdej chwili im poświęconej
OKNOTEST powinien każdy przeczytać - udało Ci się to o czym ja marzyłem, kolego

Pochwała z Twojej strony ma wartość podwójną:-). Dziękuję. A swoją drogą na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Jak to leci w piosence? "Kto wie czy za rogiem nie stoją anioł z Bogiem, nie obserwują zdarzeń i nie spełniają marzeń". No kto wie?


A czy do zwykłego montażu trzeba przygotować jakoś otwory okienne ? Pytałem u sprzedawcy okien ale mówił że nie... tak samo mój teść mówił.

Są święta, więc nie wypada po imieniu. Delikatnie rzecz ujmując julo23 obaj Twoi rozmówcy nie wiedzą o czym mówią,

Darek2121
25-12-2012, 17:36
:welcome: Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą:wave:. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.

Charlie
26-12-2012, 10:54
A co z serwisowaniem w ramach gwarancji ?
Też przyjadą za free z Dąbrowy G. do Stargardu ?

Darek2121
26-12-2012, 12:47
Z regulacją raczej nie będzie problemu może zrobić to instalator. Ale w razie reklamacji typu pękniecie profila naprawa może być kosztowna -tzn transport
Myślę że to sa rzadkie wypadki;)

fenix2
26-12-2012, 18:22
Mam takie pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli zamontuje się okna standardowo czyli na pianę montażową, to czy można użyć jakiej taśmy żeby od zewnątrz zakleić połączenie rama-piana-ościeżnica?

julo23
26-12-2012, 22:43
:welcome: Dla poszukujących dobrych okien mam radę żeby rozejrzeli się trochę dalej za producentem. Ja wymieniałem okna 7 sztuk w sierpniu tego roku. Zjeżdziłem wielu lokalnych wytwórców , przeszukałem internet i znalazłem odpowiednie w Dabrowie Górniczej w sklepie Świat Paneli. Pomimo odległosci, mieszkam w zaczhodniopomorskim, koszt transportu wyniósł 500 zł i opłacało się .Kupiłem okna Salamander Bluevolution , ciepła ramka , wspólczynnik przenikania szyby 06 , profil 92mm klasy A , wszystko standardowo , niewielka dopłata za kolor złoty dąb. ( u innych kolor podnosił cene nawet o 40%). Podsumowując dla co dla jednych jest sufitem dla drugich jest podłogą:wave:. Przed montażem warto zrozumieć jak trzeba montować okna , poczytać żeby przypilnować montarzystę bo nie kazdy jest mistrzem.

Czym Cie te okna przekonały ? Ja mam do nich rzut beretem. Ale pierwsze słysze.

@T12345T, możesz powiedzieć coś więcej ? Choćby w paru zdaniach ?

witek86
27-12-2012, 07:18
taka wypowiedź to dla mnie bardzo ładnie napisana reklama :)
Świat paneli drzwi okien i malowanko szpachlowanko w cenie

finlandia
27-12-2012, 08:28
Też już gdzieś niedawno wdziałem podobną "pochwałę".

Darek2121
27-12-2012, 10:01
Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem?;) Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.

witek86
27-12-2012, 13:01
W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.

robią robią :)

Strud
27-12-2012, 13:37
Witam wszystkich,

Przejrzałem kilkanaście ostatnich stron, niestety bez rezultatu, więc proszę o poradę:
Właśnie ukończyłem SSO i chcę zamówić okna. Po wstępnej lekturze wybór padł na PCV na profilu Veka Alphaline plus z pakietem 3-szybowym, w obustronnym kolorze. Czy możecie polecić firmy z Warszawy lub Mazowieckiego gdzie warto uderzyć?

Z góry dzięki.

finlandia
27-12-2012, 14:10
Zdaje mi się, że Alphaline z dużych firm znajdziesz u dilerów m.in:
Vetrex, Dako, Amberline, Witraż, Vidok i pewnie wielu wielu innych którzy mi tak od ręki nie przychodzą do głowy. Jak już wybierzesz któregoś to zadzwoń do fabryki, podaj miejsce swojej inwestycji i zapytaj ich tam o godnego polecenia sprzedawcę z tego regionu.

A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.

MMichal
27-12-2012, 14:26
Witam


Mam takie pytanie do znawców tematu. Czy jeżeli zamontuje się okna standardowo czyli na pianę montażową, to czy można użyć jakiej taśmy żeby od zewnątrz zakleić połączenie rama-piana-ościeżnica?

Można - ale w jakim celu ? no polepszysz co prawda szczelność na ewentualne przewiewy ale nie licz na wiele.

Pozdrawiam

Strud
27-12-2012, 14:30
A dlaczego właśnie Veka?
A na serio - z lektury forum muratora jak i innych podobnych wydaje się, że to najrozsądniejszy wybór pod kątem jakość/cena. Do tego na tym profilu robią duże okna bez podziału (mam np. 210x150, narożne 240+100 x 235, przesuwne 270x235).
Ale dzięki za sugestie, zerknę jeszcze i na te, co podpowiadasz :)

ClNEK
27-12-2012, 14:45
A dlaczego właśnie Veka? Na tym samym poziomie masz także Schuco SI82, Salamander BluEvolution - koledzy na pewno dorzucą tu jeszcze swoich faworytów z tej najwyższej ligii.

Ale mieszasz koledze :) jedną decyzje już miał a tu od nowa trzeba by szukać, czytać itp :)

ja tam wtrącę swoje: najpierw wybrać konkretnego producenta a dopiero potem martwić się jaki to profil

finlandia
27-12-2012, 18:06
No w sumie racja. I wg mnie ważniejszy jest producent niż ostatecznie profil.
Ale co by nie mówić - by już nie mieszać w imię obiektywizmu - Alphaline to dobry profil.

nita83
27-12-2012, 20:54
witam mam 3 opcje do wybory spośród okien 3 szybowych, 6 komorowych

I opcja system PCV Gealan S800 (74 mm), okucia Siegenia Titan AF, producent firma Fasada
II opcja system PCV Gealan (74mm), okucia Siegenia-Aubi, producent Optimus-system
III opcja Veka alphaline V90+, okucia Roto, producent Vetrex

i 1 opcja 3 szybowa, 5 komorowa Aluplast (70mm), okucia Siegenia-Aubi, producent optimus system

Różnica w cenach to 2-3 tys. Czy moglibyście coś poradzić.

julo23
27-12-2012, 23:31
Panowie okna od nich są super i cenowo i jakościowo julo23 jak mieszkasz blisko to co za problem?;) Temat jest jakie okna polecacie więc chyba mogę polecić. Zaznaczam że piszę o Salamandrach Bluevolution innych nie widziałem. Na okna czekałem około miesiąca. Z początku znajomy polecał mi w/w okna z firmy Abakus z Łodzi. Ale obawiałem się po opiniach o tej firmie. W zachodniopomorskim nikt nie robi okien z tego profila.


Pytam bo już do niech nie pojade, bo juz kupiłem okna własnie w wigilie.
Pytam z ciekawości.


@nita83 - ja bym raczej wybrał alphaline albo jeszcze poszukał innych bo ten gealan to mi sie wydaje że jest półkę niżej.

kowluk
28-12-2012, 08:51
Witam

Proszę o informację czy ktoś może polecić jakiegoś przedstawiciela (montażystę) firmy VETREX (Łódź i okolice)

Dziękuję za informację
Pozdrawiam

fenix2
28-12-2012, 10:51
Witam



Można - ale w jakim celu ? no polepszysz co prawda szczelność na ewentualne przewiewy ale nie licz na wiele.

Pozdrawiam

Tak w celu polepszenia szczelności.

Strud
28-12-2012, 11:06
I wg mnie ważniejszy jest producent niż ostatecznie profil.No dobra, to w takim razie odwracając pytanie - jakich producentów (ew montażystów) operujących w Mazowieckim polecacie?
Jak będą robili na Alphaline, to super, jak nie, to temat profili ugryzę od początku :)

kosiorek2508
31-12-2012, 15:33
Witam. Byłem już zdecydowany na okna z firmy KNS profil veka perfectline okucia roto, ale dostałem ciekawą oferte na okna z firmy ''EkoOkna'' na profilu ALUPLAST IDEAL 7000 okucia Maco. Co możecie powiedzieć o tym profilu i tej firmie?? Bo różnica w cenie jest 1500 zł na korzyść Ekookien.

ClNEK
31-12-2012, 15:53
Profil klasy A kontra profil klasy B, okucie też gorsze w Ekooknach

stary
31-12-2012, 16:21
Można też w ten sposób: profil 80 mm kontra profil 70 mm ;)