PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

jacuo
07-07-2013, 21:38
Polecam wyłączyć CapsLock i przeczytać ostatnią stronę lub dwie tego tematu.
To jest przeklejone z ofert - chyba nie oczekujesz że będę się bawił w zamianę wielkości liter ?
A na ostatniej stronie lub dwie są głownie filozoficzne wywody na temat "co to jest jakość" A mnie potrzebna jest prosta odpowiedź - 1 jest lepsze od 3, albo "jeden pies". I fajnie by było, gdyby jeżeli ktoś nie wie labo nie ma ochoty mi pomóc to się nie wypowiadał

.:migotka:.
07-07-2013, 21:44
Jakiej firmy suwanki PCV są godne polecenia? Będziemy mieć drzwi balkonowe przesuwne szer 270 cm, wys 225 cm, już głowa mnie boli od przeglądania ofert... Sprzedawca Oknoplastu twierdzi, że mają najlepsze suwanki, sprzedawca Oknoplusa podkreśla, że ichniejsze najlżej chodzą - każdy swoje chwali, wiadomo - a ja już naprawdę nie wiem, co wybrać. Zależy mi na tym oknie - żeby mechanizm chodził bez zarzutu również po kilku, czy kilkunastu latach.

Co polecacie?

plusfoto
07-07-2013, 23:31
jeżeli ktoś nie wie labo nie ma ochoty mi pomóc to się nie wypowiadałTo zdanie jest akurat bardzo adekwatne do ofert które przedstawiłeś w poprzednim wątku.

T12345T
07-07-2013, 23:48
A mnie potrzebna jest prosta odpowiedź - 1 jest lepsze od 3, albo "jeden pies".

Utrzymując się w narzuconej kynologicznej konwencji, to są... trzy psy, nieokreślonej rasy, w tym dwa bez rodowodu :-).

Stulp
08-07-2013, 00:05
Utrzymując się w narzuconej kynologicznej konwencji, to są... trzy psy, nieokreślonej rasy, w tym dwa bez rodowodu :-).

Dobre

finlandia
08-07-2013, 00:20
CO z nich byście polecali / odradzali ?

Ja bym Ci polecal troche bardziej zagłębic temat, bo z tego co napisales to co najwyzej mozna rzucić monetą (każde z nich może okazać sie dobre ale i zle)

Charlie
08-07-2013, 18:18
Witam !
Dostałem takie trzy oferty na okna

1. MFOID
PROFILE ''PERFECTLINE''- PIECIOKOMOROWE ''VEKA'' KLASA ''A''
OKUCIA ''WINKHAUS" W OKNACH RU- STOPNIOWANY UCHYŁ
SZYBY ''PILKINGTON'' K=1,0 DWUSZYBOWE- ARGON, TERMOFLOAT

2.
System: Aluplast AS 4000 Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA

3. System: BRUEGMANN Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA TITAN AF

CO z nich byście polecali / odradzali ?

Podaj producentów okien w pozycji 2 i 3 .

_FIX_
08-07-2013, 22:40
2 i 3 to chyba AdamS ?

09-07-2013, 12:54
Witam,
czy ktoś z forumowiczów spotkał z realizacją okien Starej Fabryki z Lodzi , sprzedają oni okna na profilach Salamader DGS i łaczeniu HFL.
Czy producent i okna są godne polecenia ?
Pozdrawiam
Damian

fazi_96
09-07-2013, 21:07
Witam,
budujemy dom energooszczędny i mamy dwie dość interesujące oferty, więc proszę o pomoc w wyborze:
1. Firma ADAMS
- profil Bruegmann Ideal 8000 (6 komorowy)
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia Siegenia Aubi - Titan AF
2. EM POL
- profil SCHUCO SI82
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia WINKHAUS - Activ pilot.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.

plusfoto
09-07-2013, 21:47
Witam,
budujemy dom energooszczędny i mamy dwie dość interesujące oferty, więc proszę o pomoc w wyborze:
1. Firma ADAMS
- profil Bruegmann Ideal 8000 (6 komorowy)
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia Siegenia Aubi - Titan AF
2. EM POL
- profil SCHUCO SI82
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia WINKHAUS - Activ pilot.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.
Zadałeś pytanie w stylu poprzednika - można to mniej więcej porównać tak:
chcę kupić samochód i mam dwie oferty

BMW
kolor biały
felgi aluminiowe
nawigacja TOM TOM

AUDI
kolor szary
felgi stalowe
nawigacja AUTOMAPA

Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.

fazi_96
09-07-2013, 22:08
Zapomniałem dodać, że obie wersje będą z tzw. ciepłym montażem, z tym, że pierwsza wersja przy użyciu systemu soudal, a druga Illbruck.

T12345T
09-07-2013, 22:26
Witam,
budujemy dom energooszczędny i mamy dwie dość interesujące oferty, więc proszę o pomoc w wyborze:
1. Firma ADAMS
- profil Bruegmann Ideal 8000 (6 komorowy)
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia Siegenia Aubi - Titan AF
2. EM POL
- profil SCHUCO SI82
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia WINKHAUS - Activ pilot.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.

Hm... jeśli rzeczowo, to... jeśli Bruegmann to z pewnością nie w odmianie Ideal 8000, bo taki nie istnieje. Poza tym jden ma nieco lepszą temperaturę mięknienia według Vicata, drugi nieco lepszą udarność według Charpy'ego. Moduły sprężystości przy zginaniu i wytrzymałość na rozciąganie udarowe odpowiednio w granicach norm ISO 178 i ISO 8256.

fazi_96
09-07-2013, 23:34
Hm... jeśli rzeczowo, to... jeśli Bruegmann to z pewnością nie w odmianie Ideal 8000, bo taki nie istnieje. Poza tym jden ma nieco lepszą temperaturę mięknienia według Vicata, drugi nieco lepszą udarność według Charpy'ego. Moduły sprężystości przy zginaniu i wytrzymałość na rozciąganie udarowe odpowiednio w granicach norm ISO 178 i ISO 8256.

Trochę to górnolotnie napisane, przecież można napisać, że np. bruegman ma wyższą temp. mięnienia, a schuco lepszą udarność, coś w tym stylu. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi nie wiem który w czym jest lepszy. Jeśli możesz to proszę doprecyzuj który w czym jest lepszy.
A tak na marginesie zachęcam do odwiedzenia strony producenta, bo tam jakoś widnieją okna ideal 8000.
http://adams.com.pl/oferta_okna,.okna,d1

finlandia
10-07-2013, 00:15
a czy Ty będziesz te profile podgrzewał? Stukał w nie młotkiem? Czy raczej potrzebne CI okna które "będą ciepłe" (lub najcieplejsze bo chyba takich szukasz?) , ciche (lub cichsze) bedą miały dłuższą gwarancję itp..
Z przywolywanej strony moze faktycznie ie wyniak ze Ideal 8000 to Aluplast, ale też nie ma słowa ze to Brugman:) z resztą - to dla przecietnego nabywcy nie powinno miec zadnego znaczenia.
A teraz tak jakbys chcial uslyszec - wydaje mi sie ze Adams ma na tym forum wyzsze noty niz Empol, ale nie ma to ujęcia w rzeczowych argumentach :D

10-07-2013, 07:22
czy nikt się nie spotkal z montazem tego producenta?
sprawa jest dla mnie pilna bo muszę się szybko zdecydować czy brać czy nie Dzieki za pomoc.


Witam,
czy ktoś z forumowiczów spotkał z realizacją okien Starej Fabryki z Lodzi , sprzedają oni okna na profilach Salamader DGS i łaczeniu HFL.
Czy producent i okna są godne polecenia ?
Pozdrawiam
Damian

Brass
10-07-2013, 07:25
Witam,
budujemy dom energooszczędny i mamy dwie dość interesujące oferty, więc proszę o pomoc w wyborze:
1. Firma ADAMS
- profil Bruegmann Ideal 8000 (6 komorowy)
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia Siegenia Aubi - Titan AF
2. EM POL
- profil SCHUCO SI82
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia WINKHAUS - Activ pilot.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.

Poproś w każdej z firm o adresy kilku ostatnich montaży z twojej okolicy. Przejedź się do kilku osób, popytaj, a potem jeśli wszystko będzie OK wybierz te tańsze.

_FIX_
10-07-2013, 08:25
Witam,
budujemy dom energooszczędny i mamy dwie dość interesujące oferty, więc proszę o pomoc w wyborze:
1. Firma ADAMS
- profil Bruegmann Ideal 8000 (6 komorowy)
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia Siegenia Aubi - Titan AF
2. EM POL
- profil SCHUCO SI82
- pakiet 3 szybowy U=0,5
- okucia WINKHAUS - Activ pilot.
Proszę o rzeczowe wypowiedzi na temat obu propozycji.

Ciekawostka o której nie przeczytasz jeszcze na stronie producenta:
- AdamS wprowadza do oferty okna wykonane na bazie profili Schüco w następujących wersjach:
1. Schüco Corona CT 70
- CT 70 CAVA
- CT 70 CLASSSIC
- CT 70 RONDO

2. Schüco Corona SI 82
- SI 82 CLASSIC
- SI 82 RONDO

Zapowiada się ciekawie :)

fazi_96
10-07-2013, 09:54
Ciekawostka o której nie przeczytasz jeszcze na stronie producenta:
- AdamS wprowadza do oferty okna wykonane na bazie profili Schüco w następujących wersjach:
1. Schüco Corona CT 70
- CT 70 CAVA
- CT 70 CLASSSIC
- CT 70 RONDO

2. Schüco Corona SI 82
- SI 82 CLASSIC
- SI 82 RONDO

Zapowiada się ciekawie :)

No to tą informacją nieźle mi namieszałeś w głowie, ale serdeczne dzięki za takie wiadomości. Choć właśnie dostałem jeszcze jedną wycenę od Adams na okna passiv line plus i cena jest wyższa zaledwie o 2,5tys. zł na całości.

finlandia
10-07-2013, 10:28
Zapomniałem dodać, że obie wersje będą z tzw. ciepłym montażem, z tym, że pierwsza wersja przy użyciu systemu soudal, a druga Illbruck.
Ja bym chciał od Ciebie usłyszeć, co Ty rozumiesz przez ciepły montaż. Tzn jaka jest świadomość Klienta po rozmowach w sklepach.

Jeśli chodzi o te "wersje" to najważniejsze będą zakres i dokładność wykonania pracy a nie marka materiałów i nie bałbym się także innych firm - AiB, Greenteq, Iso-chmie.
Oczywiście odpowiedni dobór produktów do ściany i sposobu montażu jest rzeczą podstawową.

T12345T
10-07-2013, 12:33
Trochę to górnolotnie napisane, przecież można napisać, że np. bruegman ma wyższą temp. mięnienia, a schuco lepszą udarność, coś w tym stylu. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi nie wiem który w czym jest lepszy. Jeśli możesz to proszę doprecyzuj który w czym jest lepszy.
A tak na marginesie zachęcam do odwiedzenia strony producenta, bo tam jakoś widnieją okna ideal 8000.
http://adams.com.pl/oferta_okna,.okna,d1

Najpierw pytasz o różnice pomiędzy kształtownikami różnych systemów, (bo o to pytałeś:-)) potem się czepiasz rzeczowej odpowiedzi:-). Kochanieńki zarówno temperaturę mięknienia jak i udarność mierzy się w różnych skalach, te wymienione przeze mnie są akurat właściwe dla kształtowników PVC. Jak już czegoś wymagasz, to może się zastanów jaki ma być poziom tej rzeczowości:-).

Zachętę przyjmuję mimo, że ofertę firmy AdamS jako tako znam:-), a nawet badam:-). Dobre rady zawsze w cenie, nie mniej tak jak kolega Fin nieco wcześniej napisał Ideal 8000 to kształtownik firmy Aluplast, a nie firmy Bruegmann, więc to raczej nie mnie sprawia kłopot analiza ofert:-). Teraz powiem Ci coś więcej. Passiv-line Plus to też Ideal 8000 tylko, że zmodyfikowany:-).

fazi_96
10-07-2013, 21:51
Ja bym chciał od Ciebie usłyszeć, co Ty rozumiesz przez ciepły montaż. Tzn jaka jest świadomość Klienta po rozmowach w sklepach.

Jeśli chodzi o te "wersje" to najważniejsze będą zakres i dokładność wykonania pracy a nie marka materiałów i nie bałbym się także innych firm - AiB, Greenteq, Iso-chmie.
Oczywiście odpowiedni dobór produktów do ściany i sposobu montażu jest rzeczą podstawową.

Przez ciepły montaż rozumiem to, że jest to system montażu okien z użyciem odpowiednio dobranych materiałów (piana montażowa, folia paroizolacyjna oraz paro przepuszczalna, klej do mocowania taśm i podkład pod klej do taśm) w celu poprawy izolacyjności miejsca pomiędzy oknem a otworem okiennym.

Stulp
10-07-2013, 21:52
czy nikt się nie spotkal z montazem tego producenta?
sprawa jest dla mnie pilna bo muszę się szybko zdecydować czy brać czy nie Dzieki za pomoc.

Sprzedaję okna w Łódzkim od 16 lat i nie spotkałem się z producentem pod tą nazwą. Przeglądając jednak frontpage na fejsie mocno bym się zdziwił jeśliby się okazało (mimo tego co piszą), że to producent. Po prostu dealer, który na przestrzeni ostatniego roku zamontował okna na tylu różnych profilach, że jak na dłoni widać, że ma duży problem z określeniem co właściwie chce sprzedawać.

fazi_96
10-07-2013, 22:06
Najpierw pytasz o różnice pomiędzy kształtownikami różnych systemów, (bo o to pytałeś:-)) potem się czepiasz rzeczowej odpowiedzi:-). Kochanieńki zarówno temperaturę mięknienia jak i udarność mierzy się w różnych skalach, te wymienione przeze mnie są akurat właściwe dla kształtowników PVC. Jak już czegoś wymagasz, to może się zastanów jaki ma być poziom tej rzeczowości:-).

Zachętę przyjmuję mimo, że ofertę firmy AdamS jako tako znam:-), a nawet badam:-). Dobre rady zawsze w cenie, nie mniej tak jak kolega Fin nieco wcześniej napisał Ideal 8000 to kształtownik firmy Aluplast, a nie firmy Bruegmann, więc to raczej nie mnie sprawia kłopot analiza ofert:-). Teraz powiem Ci coś więcej. Passiv-line Plus to też Ideal 8000 tylko, że zmodyfikowany:-).

Chodzi mi o to, że napisałeś "Poza tym jden ma nieco lepszą temperaturę mięknienia według Vicata, drugi nieco lepszą udarność według Charpy'ego" i po prostu nie wiem, który w czym jest lepszy.
Co do passiv-line plus i ideal 8000, to zauważyłem , że są one praktycznie takie same z tą różnicą, że seria passiv ma dołożone dodatkowe ocieplenie.
Pytanie, czy warto dorzucić te 2,5 tys. i mieć jeszcze cieplejsze okna?
Pozdrawiam.

finlandia
10-07-2013, 22:21
Fazi, oj nie trzeba było takiej definicji pisać :) Ja jestem ciekaw co na temat montazu warstwowego myślą Twoi potencjalni wykonawcy? Czy to dla nich upierdliwa robota, dobra kasa a moze cos wiecej :)

Stulp - moze masz racje - dobry marketing jest w cenie. Wchodząc tam z linka, który się przez chwilę pojawił mam te same wrażenie. Żadna fabryka, a jedynie spamerski sprzedawca.

Zedytowałem post, bo mam wrazenie, że pytanie o tą firmę było próbą reklamy, więc i jej nazwy poszły sobie.. gdzieś :)

jacuo
10-07-2013, 23:09
Podaj producentów okien w pozycji 2 i 3 .

Zatem jeszcze raz :
Proszę o informacje - czy któreś z podanych poniżej okien jest lepsze, czy ze względu na parametry czy też producenta

1. Producent : MFOID
PROFILE ''PERFECTLINE''- PIECIOKOMOROWE ''VEKA'' KLASA ''A''
OKUCIA ''WINKHAUS" W OKNACH RU- STOPNIOWANY UCHYŁ
SZYBY ''PILKINGTON'' K=1,0 DWUSZYBOWE- ARGON, TERMOFLOAT

2. Producent : AdamS
System: Aluplast AS 4000 Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA

3. Producent : AdamS
System: BRUEGMANN Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA TITAN AF

fazi_96
10-07-2013, 23:32
Fazi, oj nie trzeba było takiej definicji pisać :) Ja jestem ciekaw co na temat montazu warstwowego myślą Twoi potencjalni wykonawcy? Czy to dla nich upierdliwa robota, dobra kasa a moze cos wiecej :)

Stulp - moze masz racje - dobry marketing jest w cenie. A nazwa stara fabryka fajnie komponuje się z Łodzią. Przy okazji - czy dyskoteka "Fabryka" nadal jest na tyłach Piotrkowskiej? 15 lat temu zrobiła na mnie wrażenie:)


To nie definicja, tylko zlepek tego co się dowiedziałem u potencjalnych wykonawców i to co doczytałem w necie :D
Pierwsze wyceny jak dostałem, to na pytanie o ciepły montaż dostawałem odp. no wie pan.... albo wprost a co to jest, więc zacząłem szukać dalej i tak dotarłem do tych dwóch ostatnich propozycji.
Generalnie w obydwu firmach jak zaczęła się rozmowa o cieplejszych oknach zwracano uwagę, że warto byłoby takie okna montować w tym systemie.

dabapo
11-07-2013, 00:10
Witam,
jestem pierwszy raz na tym forum i jak wszyscy chciałam prosic o pomoc w wyborze.
Szukamy okien do domu energooszczednego. Mam wyceny z Schuco na profile SI82 i CT70Cava, z Oknoplastu Winergetic i z Veki Alphaline. Cenowo niewielkie rozbieznosci. Prosze o rade co warto wybrac? Jakie okucia polecacie?

finlandia
11-07-2013, 06:35
Zatem jeszcze raz :
No teraz to zapytanie wygląda troche lepiej. Przynajmniej rodowód psów jest znany anr 2i 3 okazał się być z dobrych rodziców i wydaje mi się, że nr 3 jest lepiej "wyposażony". Ale pamietaj - dobry pies w rekach złego trenera może zostać niesfornym pisakiem robiacym kupy gdzie popadnie lub wytrenowanym zabójcą.
Jak zapytasz w fabryce o polecanego sprzedawcę, to bedziesz na dobrej drodze by mieć niezłe okna.
Druga sprawa - dlaczego nie mierzysz w półkę bardziej energoszczędną?

finlandia
11-07-2013, 06:43
Witam,
jestem pierwszy raz na tym forum i jak wszyscy chciałam prosic o pomoc w wyborze.
Szukamy okien do domu energooszczednego. Mam wyceny z Schuco na profile SI82 i CT70Cava, z Oknoplastu Winergetic i z Veki Alphaline. Cenowo niewielkie rozbieznosci. Prosze o rade co warto wybrac? Jakie okucia polecacie?

No niestety - błedy popełniasz takie same jak wszyscy. Przeczytaj chociaż ostatnią stronę tego wątku. Na podstawie info które podałeś niewiele sensownego można powiedzieć.

To nie definicja, tylko zlepek tego co się dowiedziałem u potencjalnych wykonawców i to co doczytałem w necie :D
Pierwsze wyceny jak dostałem, to na pytanie o ciepły montaż dostawałem odp. no wie pan.... albo wprost a co to jest, więc zacząłem szukać dalej i tak dotarłem do tych dwóch ostatnich propozycji.
Generalnie w obydwu firmach jak zaczęła się rozmowa o cieplejszych oknach zwracano uwagę, że warto byłoby takie okna montować w tym systemie.
Może ktoś z kolegów mi pomoże w tym zakresie i rozwinie temat, ale wygląda mi na to, że masz przed sobą światełko w tunelu z tych dwu firm i znalezłeś drogę (albo rozjedzie Cie lokomotywa "dobrego" handlarza;).

TAJA01
11-07-2013, 10:14
Witam wszystkich,
proszę o opinie, którą ofertę byście wybrali?

1. producent ABM Jędraszek-profil Weka
-okucia Roto
-dwustronny kolor złoty dąb
-ciepła ramka brąz
- szyba 1.0



2. Okna na profilu Brugmann ( okucia Segenia)producent ADAMS



3. Okna na profilu Deceuninck okucia Winkhaus producent Terrazyt

halek
11-07-2013, 15:03
:spam: :evil:

JerzyR
12-07-2013, 08:56
Witam,
Byłem już zdecydowany na okna Vetrex V90+ i HST balkonowe, ale firma Vetrex daje TYLKO 2 lata gwarancji na okno HST:( Co przy cenie okna jest nie do zaakceptowania dla mnie.
Z kolei okna MS, które brałem pod uwagę MS evolution wydają się być OK - tylko sprzedawca polecał MS TytanoweTermo, twierdząc, że cena jest dużo niższa a różnica w parametrach znikoma. I gwarancja na wszystkie okna w tym HST - 7 lat.
Niestety strony internetowe producenta są pełne marketingowego bełkotu - niech np. mi ktoś znajdzie różnice w oknach ms evolution i Tytanowe Thermo bazując na informacjach ze strony www producenta. Ja nie bardzo widzę różnice.
Czy sprzedawca ma rację co do MS TytanoweTermo? Jestem z Wrocławia. Może ktoś polecić jeszcze inne okna? Chodzi o dobre okna z dcobrym, ciepłym montażem z długą gwarancją.

Brass
12-07-2013, 09:31
MS evolution to okna na bazie profilu SALAMANDER bluEVOLUTION czyli: 6-komorowy profil o głębokości zabudowy 92 mm, z 3 uszczelkami. Natomiast TYtanowe to Brugmann AD: 4-komorowy profil o głębokości 72 mm z dwoma uszczelkami. Tak więc różnica jednak jest.

Charlie
12-07-2013, 09:44
Witam wszystkich,
proszę o opinie, którą ofertę byście wybrali?

1. producent ABM Jędraszek-profil Weka
-okucia Roto
-dwustronny kolor złoty dąb
-ciepła ramka brąz
- szyba 1.0



2. Okna na profilu Brugmann ( okucia Segenia)producent ADAMS



3. Okna na profilu Deceuninck okucia Winkhaus producent Terrazyt

Zdecydowanie Numer 2
Pozdrawiam

Charlie
12-07-2013, 09:46
Zatem jeszcze raz :
Proszę o informacje - czy któreś z podanych poniżej okien jest lepsze, czy ze względu na parametry czy też producenta

1. Producent : MFOID
PROFILE ''PERFECTLINE''- PIECIOKOMOROWE ''VEKA'' KLASA ''A''
OKUCIA ''WINKHAUS" W OKNACH RU- STOPNIOWANY UCHYŁ
SZYBY ''PILKINGTON'' K=1,0 DWUSZYBOWE- ARGON, TERMOFLOAT

2. Producent : AdamS
System: Aluplast AS 4000 Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA

3. Producent : AdamS
System: BRUEGMANN Classic - TYP
Szyba: 4/16A/4TM - 24mm (U=1,0 W/{m2*K})
Okucie: SIEGENIA TITAN AF

Wszyscy producenci są o`k.

Systemy profili to średnia półka i mają równoważne parametry. Różnice w parametrach akademickie.
W.g mnie wybór to tylko kwestia estetyki - podoba się okno to albo tamto.

Pozdrawiam

Charlie
12-07-2013, 09:48
Sprzedaję okna w Łódzkim od 16 lat i nie spotkałem się z producentem pod tą nazwą. Przeglądając jednak frontpage na fejsie mocno bym się zdziwił jeśliby się okazało (mimo tego co piszą), że to producent. Po prostu dealer, który na przestrzeni ostatniego roku zamontował okna na tylu różnych profilach, że jak na dłoni widać, że ma duży problem z określeniem co właściwie chce sprzedawać.

Dokładnie .

grzeniu666
12-07-2013, 09:50
@jerzyR, do Evo możesz założyć grubsze szkło w przyszłości, jeśli by ci przyszło do głowy za 10-15 lat wymieniać stary zużyty pakiet 0.5 na kosmiczne 0.1 :)
Evo ma chyba 3 oszczelki, a tytanowe 2, ale jak to się przekłada na akustukę, szczelność itp. (również w czasie) to ja nie wiem, no chyba Evo ma szanse być lepsze...?
No i Tytanowe to zupełnie inny kształt profilu, to już sam oceń.
Termika podobna, ale dużo zależy od wzmocnień, czekjerałt: http://uvalue.ms.pl/ wielu mądrych tutaj nie ma zaufania do kompozytowego w np. Tytanowych, a Evo "ciepłe" wzmocnienia ma trochę inne (SteelPur) na moje oko fajniejsze, ale ja się nie znam.
Osobiście jakby Evo były od Tytanowych (przy tym samym U szyby i typie wzmocnienia) droższe o <20% to bym brał na pewno, jak droższe o >50% to bym na pewno nie brał, a pomiędzy to bym się zastanawiał :)

EDIT: acha, W MSie Tytanowe są chyba ceną (o ile nie ma promocji specyficznych) podobne do Line i WoodLook, te same możliwość szklenia, wzmocnień i termika, wygląd różny.

JerzyR
12-07-2013, 10:05
@jerzyR, do Evo możesz założyć grubsze szkło w przyszłości, jeśli by ci przyszło do głowy za 10-15 lat wymieniać stary zużyty pakiet 0.5 na kosmiczne 0.1 :)
Evo ma chyba 3 oszczelki, a tytanowe 2, ale jak to się przekłada na akustukę, szczelność itp. (również w czasie) to ja nie wiem, no chyba Evo ma szanse być lepsze...?
No i Tytanowe to zupełnie inny kształt profilu, to już sam oceń.
Termika podobna, ale dużo zależy od wzmocnień, czekjerałt: http://uvalue.ms.pl/ wielu mądrych tutaj nie ma zaufania do kompozytowego w np. Tytanowych, a Evo "ciepłe" wzmocnienia ma trochę inne (SteelPur) na moje oko fajniejsze, ale ja się nie znam.
Osobiście jakby Evo były od Tytanowych (przy tym samym U szyby i typie wzmocnienia) droższe o <20% to bym brał na pewno, jak droższe o >50% to bym na pewno nie brał, a pomiędzy to bym się zastanawiał :)

EDIT: acha, W MSie Tytanowe są chyba ceną (o ile nie ma promocji specyficznych) podobne do Line i WoodLook, te same możliwość szklenia, wzmocnień i termika, wygląd różny.

Czekam na wycenę okien TytanoweThermo - ponoć są 30% tańsze od msbluevolution.
Parametry termiczne według kalkulatora ze strony MS okna są minimalnie gorsze dla tytanoweThermo. Niestety nie ma porównania co do szczelności akustycznej i wiatrowej czy innych rzeczy o których sam nie wiem.

grzeniu666
12-07-2013, 10:10
Czekam na wycenę okien TytanoweThermo - ponoć są 30% tańsze od msbluevolution.
Parametry termiczne według kalkulatora ze strony MS okna są minimalnie gorsze dla tytanoweThermo. Niestety nie ma porównania co do szczelności akustycznej i wiatrowej czy innych rzeczy o których sam nie wiem.

Zerknąłem jeszcze do tego kalkulatorka, faktycznie Uw podobne ale dla ciepłych wzmocnień w obu, przy stali już Evo wyraźnie lepsze (dziwnie mała różnica między Evo ze stalą a SteelPur, nie wiem jaka jest dopłata do tego lepszego ale mam przeczucie że spora i przy tak małej różnicy nie warto).

Zapytaj (i napisz tutaj) o ramkę SuperSpacer, tj. jaka jest dopłata, i czy liczona od m2 czy od mb.

JerzyR
12-07-2013, 10:23
ramka SuperSpacer jest dodatkowo płatna zarówno przy Tytanowetermo jak i msevolution. W standardzie jest w obu stalowa cynowana ramka ciepła ramka MS. SteelPur jest dodatkową opcją - podobnie jak wzmocnienie termiczne w Tytanie.

motylek0503
12-07-2013, 18:26
witam . chciałabym zapytać się o opinie okien. Dostałam dwa wyceny; Vetrex - oknovr70 dopłata do 3 szyb i ciepłej ramki i Abakus brugmann ad arte energy . oba okna dwustronny kolor. różnica cenowa przemawia za brugmanem .nie wiem co wybrać . czy ktoś może ma te okna . z góry dziękuję

agnieszkakusi
12-07-2013, 19:06
Motylek, z tych dwóch firm wybrałabym Vetrex:) Tym bardziej, że w Brodnicy mają dobrego dealera, z którym współpracują od kilku lat.

jacuo
12-07-2013, 19:26
No teraz to zapytanie wygląda troche lepiej. Przynajmniej rodowód psów jest znany anr 2i 3 okazał się być z dobrych rodziców i wydaje mi się, że nr 3 jest lepiej "wyposażony". Ale pamietaj - dobry pies w rekach złego trenera może zostać niesfornym pisakiem robiacym kupy gdzie popadnie lub wytrenowanym zabójcą.
Jak zapytasz w fabryce o polecanego sprzedawcę, to bedziesz na dobrej drodze by mieć niezłe okna.
Druga sprawa - dlaczego nie mierzysz w półkę bardziej energoszczędną?
2 i 3 to ofera z Aprelu - chyba są OK ?
O energooszczędnych ne myślałem, bo cały dom nie jest jakoś wyśrubowany energooszczędny, więc sama eokna nie mają zbytnio chyba sensu ....
Dziękuję za pomoc

jacuo
12-07-2013, 19:27
Wszyscy producenci są o`k.

Systemy profili to średnia półka i mają równoważne parametry. Różnice w parametrach akademickie.
W.g mnie wybór to tylko kwestia estetyki - podoba się okno to albo tamto.

Pozdrawiam
Dziękuję
A tak z ciekowości - jakie są systemy z wyższej półki ?

fiodormix
12-07-2013, 21:16
Witam
Mam wyceny wspomnianych w temacie Platimium Evo 2 z Oknoplasu i Thermo z oknoplusa , różnica cenowa niewielka .Parametry lepsze po stronie Thermo , w niektórych oknach U okna 0.8 , a w opcji Evo 2 U : 1.0 .Tak jak ,,eksperci " przestrzegają najważniejsze jest montaż , która firmę bardziej polecacie ? ewentualnie czy w ogóle można porównać Evo 2 z Thermo ?

fotohobby
12-07-2013, 21:33
Założenie oddzielnego wątku z tym pytaniem nie wystarczyło ?

finlandia
13-07-2013, 06:47
2 i 3 to ofera z Aprelu - chyba są OK ?
O energooszczędnych ne myślałem, bo cały dom nie jest jakoś wyśrubowany energooszczędny, więc sama eokna nie mają zbytnio chyba sensu ....
Dziękuję za pomoc
No widzisz - trzeba CIe bylo ciagnac za jezyk, bys podal dwa istotne fakty?:) Aprel z Warszawy(?) ma wysokie notowania i przez lata, nie raz pojawial sie w pozytywnym świetle na forum. Jeli się dobrze orientuję to jest nawet wśrów Mistrzów Montażu. Także masz wszystko- dobre materiały, uznanego producenta i cenionego sprzedawcę/montażystę. Możesz spokojnie zdać się na jego zdanie.

finlandia
13-07-2013, 06:50
Motylek, z tych dwóch firm wybrałabym Vetrex:) Tym bardziej, że w Brodnicy mają dobrego dealera, z którym współpracują od kilku lat.
Mam w tym mieście kolegę sprzedającego dobrą markę. Mocno narzeka na wspomnianego dilera V, bo jest bardzo silnym sprzedawcą i zabiera wielu klientów:)

agnieszkakusi
13-07-2013, 07:17
Marka na "O"?

Dave79
13-07-2013, 21:11
Witam,

Czy ktoś może polecić sprawdzoną firmę z Bielska-Białej lub okolic która doradzi przy wyborze okien a co najważniejsze profesjonalnie je zamontuje? Dziękuję za info.

jimminen
14-07-2013, 10:31
Cześć

Poszukuję dobrych montażystów okien,a zarazem sprzedawców z Krakowa lub okolicy. (może być Tarnów :)) Możecie kogoś lub siebie polecić?
Moje priorytety sprowadzają się do walorów czysto użytkowych, producent jest kwestią drugoplanową. I tak najbardziej mi zależy na izolacji akustycznej, wyglądzie i na końcu izolacji termicznej, z racji, że dom ma wentylację mechaniczną i ponadstandardowe ocieplenie zależy mi na montażu szczelnym,zlicowanym z murem lub nieco wysuniętym.
Co do wyglądu to kolor ciemnoszary lub szary (ostatecznie), kształt profilu taki bardziej kanciasty.
Będę potrzebował 1 HS 240x230 6 standardowych dzielonych na pół o wymiarach ok 180 x 150,
6 fixów z tym że jeden będzie miał 60x260 taki wąski prostokąt i pytanie czy da się to zrobić jako niedzielone? (w plastiku ew drewnie) .
Materiał raczej plastik, a jeżeli drewno będzie miało wyraźnie lepszą izolację akustyczną to może być i drewno.
Pakiet raczej trzyszybowy. To chyba tyle?

Wnęki przygotowane pod taśmy rozprężne, tutaj mam pytanie czy zacierać na gładzutko czy pewna chropowatość jest potrzebna?

finlandia
14-07-2013, 11:57
Cześć

Poszukuję dobrych montażystów okien,a zarazem sprzedawców z Krakowa lub okolicy. (może być Tarnów :))
Tarnów: http://www.unimar.pl/ - polecam, bo to chyba jedna z lepszych firm w Tarnowie
Krakow (ale drewno):http://www.akord.com.pl/ - a tych polecam, bo czasem zaglądam na ich stronę :) Możesz wycenić, będziesz wiedział, że drewno nie jest tańsze niż myślisz.

jimminen
15-07-2013, 09:49
Tarnów to forumowy kolega Cinek (przepraszam jak nick przekręciłem)...?

finlandia
15-07-2013, 10:11
Tak, a czy się nie nadaje? Na ile go czytam, to jest normalny, ma odpowiedni zasób wiedzy i przy tym myśli. Zanim kogoś polecę, to zawsze się zastanawiam, czy gdyby moja ciocia chciała kupić okna, to bym ją skierował do danej firmy(bo wcale nie jest sztuką jechać montować okna na drugi koniec Polski). I w tym wypadku tak by było.

ClNEK
15-07-2013, 11:29
:spam:

witek86
15-07-2013, 12:30
dobry:)

finlandia
15-07-2013, 17:16
dobry:)
Witaj Witku - nawet dzis przegladając FB (miesięcznik branżowy) trafiłem na wypowiedź Twojego brata? a może inne imię nosisz dla prasy?
A tak w ogóle to szybciutko zedytuj swoją wypowiedź, bo nie tolerujemy tu gadania po próżnicy. Od dzisiaj :)
Ps. I mój post mozna wyciąćbo nic nie wnosi do tematu..

finlandia
17-07-2013, 14:39
Edycja: Mój post odpowiadał na spam reklamowy siany na forum przez jedną z firm. Ale że go już nie ma, to i swój zmieniam:)

jimminen
17-07-2013, 19:10
Tak, to ja z unimaru :) w Krakowie mam montaż w Tyńcu środa - czawartek. Zapraszam do zaglądnięcia na ten montaż lub ja mogę podjechać na budowę porozmawiać :)

o to może pozwolę sobie na telefon jutro

_FIX_
17-07-2013, 23:08
:spam:

hehehehe Cinek to oznacza: KUP PŁATNY PROFIL :D

_FIX_
17-07-2013, 23:16
Witam,
Polećcie proszę dobrą i sprawdzoną ekipę z Wrocławia lub okolic, która najpierw doradzi, a póżniej fachowo zamontuje okna.
Czy korzystał ktoś może z ekip polecanych na stronie http://montaze.info.pl/ ?
Niestety na tej stronie jest sporo nieaktualnych informacji, także zanim się gdzieś wybierzesz to wcześniej zadzwoń.
We Wrocławiu jest firma FIX (to nie ja !!! - zaraz admin napisze że to spam jak u CInka :) ) - sprzedają okna Vetrex http://fix.wroclaw.pl/ ; w Oleśnicy jest firma BAUMAN sprzedają okna HeKaPlast http://ocenio.pl/sklep-bauman#tab-contact

finlandia
17-07-2013, 23:16
Zwróć jeszcze uwagę na status montażysty. Wydaje mi się, że "zgłoszony" to tylko chętny do zapisania się na liście. Sprawdzony to ten który wykazał się referencjami. A polecany? Mam pewną teorię, ale ciii :D
No i oczywiście Mistrz - to ktoś kto brał udział w konkursie i wykazał, że potrafi zamontować okno w wartwie ocieplenia.
Nie jest to 100% pewność dobrego wyboru - bardziej to traktuj jako wskazanie ludzi z większymi ambicjami, otwartych na świeże wiadomości. Ale swojego montażu musisz dopilnować we własnym zakresie, tzn. ustalić co i jak chcesz by było zrobione, bo polecenie wcale nie oznacza, że z góry dostaniesz jakiś określony standard montażu.
Na pewnoe jest to inicjatywa cenna i warto na nią zwrócić uwagę.

kszysiek20
18-07-2013, 08:49
Jaką stosowaliście hydroizolację poszerzenie/profil bazowy okien tarasowych/balkonowych od strony zewnętrznej. Okna /montaż na pianie/ są zlicowane z zewnętrznym obrysem muru, a profil bazowy oparty na wylewce parteru. Poziom gruntu będzie sięgał nieznacznie ponad profil bazowy - do listwy podparapetowej. Czy wystarczy okleić styk profilu bazowego, wylewki i ściany jakąś taśmą bentonitową, albo paroprzepuszczalną. Znacie jakieś inne rozwiązania?

andrzej_m
18-07-2013, 14:08
Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.

lukasz69karolina
18-07-2013, 17:03
witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać :(

finlandia
18-07-2013, 17:56
Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.
I powiedz jeszcze, że tak z czystej satysfakcji ich tu wychwalasz.. że nikt Cie nie prosił o tą rekomendację. Że też ja nie mam takich klientów. Zazdroszczę:)


witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać :(
Oj skrzydło 120x240 nie wygląda na takie, gdzie trzeba by stosować szybę 6mm. Tam jest wg mnie jeszcze po dobre 20cm zapasu dla czwórek.
Więc albo Pan chciał udać mądrego i nie miał pewności, albo coś nie do końca ściśle opisujesz swoje okno.. ?

lukasz69karolina
18-07-2013, 18:18
...
Oj skrzydło 120x240 nie wygląda na takie, gdzie trzeba by stosować szybę 6mm. Tam jest wg mnie jeszcze po dobre 20cm zapasu dla czwórek.
Więc albo Pan chciał udać mądrego i nie miał pewności, albo coś nie do końca ściśle opisujesz swoje okno.. ?

okno takie: 201366 dostał rysunki i dziś mi tak powiedział, że firmy nie mówią o tym że 6tka potrzeba i potem szyby pękają itd... ogólnie facet twierdzi że 3 szyby to głupota, że zwrot kosztów poniesionych na nie zwraca się po 30stu latach dopiero...
sama już nie wiem i mam mętlik straszny w głowie :( :(

Charlie
18-07-2013, 20:55
przy tych rozmiarach to spokojnie formatki grubości 4 mm. Chyba, że chcesz zadbać o bezpieczeństwo to zastosuj szkło laminowane - podczas rozbicia dają efekt jak przednia szyba w samochodzie po uderzeniu np. kamieniem.

ClNEK
18-07-2013, 20:58
To my Ci go trochę odmetlimy i proponuje my juz do tego pana od szyb 6mm nie isc

MMichal
18-07-2013, 22:22
Witam


To my Ci go trochę odmetlimy i proponuje my juz do tego pana od szyb 6mm nie isc

ja bym człowieka tak od razu nie skreślał a może to jedyny, który pomyślał ? fakt, że błędnie ale ... jednak coś mu świtało, a może odrobinę zbyt ostrożny chciał być ? :)


Pozdrawiam

witek86
19-07-2013, 09:34
Witaj Witku - nawet dzis przegladając FB (miesięcznik branżowy) trafiłem na wypowiedź Twojego brata? a może inne imię nosisz dla prasy?
A tak w ogóle to szybciutko zedytuj swoją wypowiedź, bo nie tolerujemy tu gadania po próżnicy. Od dzisiaj :)
Ps. I mój post mozna wyciąćbo nic nie wnosi do tematu..

Bardzo możliwe że wpisali Bartłomiej kierując się imieniem w meilu:)
ale nawet nie widziałem tego wpisu a gazetke mam więc czytanie ze zrozumieniem może nie ale czytanie z zainteresowaniem się kłania!
Fin przy takiej ilości postów mój wpis będzie tylko pauzą przed przebrnięciem przez całość :) choć jak czasami zauważam ludzie idą na łatwiznę.
Komu nie chce się szukać wpisuje "przeczytałem dużą część wątku ale proszę powiedzieć ..." :)
Jak by ktoś miał czas i chęci może zrobić jakieś streszczenia po boku o czym było pisane

witek86
19-07-2013, 09:40
ma ktoś z kolegów może coś takiego ?:)
http://www.youtube.com/watch?v=0W6bPVcaMP4

Charlie
19-07-2013, 12:40
ma ktoś z kolegów może coś takiego ?:)
http://www.youtube.com/watch?v=0W6bPVcaMP4

150.000,00 Euro kosztuje cudo co na 20 m w górę da radę 500 KG podnieść i manewrować.

Brass
19-07-2013, 13:06
Jak forum będzie dalej tolerować te wpisy reklamowe tworzone za kasę, to niedługo nie będzie można nic wartościowego z tego forum wynieść. I nie mówię, że Druty czy Oknoplast to złe firmy, bo nie doświadczenia z ich produktami nie mam. Ale taki sztucznie budowany wizerunek oparty na opłaconym kłamstwie odbije się tym firmą czkawką.

witek86
19-07-2013, 14:47
150.000,00 Euro kosztuje cudo co na 20 m w górę da radę 500 KG podnieść i manewrować.

dlatego wolałbym wynająć bo inwestycja którą mam robić będzie na ok 250k ale z tego na ten wózek nie starczy haha:D

misiupl
19-07-2013, 19:05
Witam,
potrzebuję rzeczowych informacji dla mojego sponsora okien :) dlaczego te a nie te.

Niemal wszystkie okna są balkonowe, niektóre mają graniczne wielkości tj 950x2290 RU bez podziału. Do tego 2 x HST 3500x2290, wszystko z poszerzeniami 12cm. Wszedzie pakiety 3szybowe, w HST 6mm.
Wstępnie byliśmy zdecydowani na Oknoplus Activ Thermo na Brugmann AD (szerokość 74mm). System chwalony za sztywność, cena OK.

Teraz doszła nam oferta na okna Drutex na Iglo Energy (szerokość 80mm) w tej samej cenie co Oknoplus.
Pewien nie jestem, ale chyba chciałbym ją wyperswadować naszemu sponsorowi z głowy :) Pomożecie :confused:

_FIX_
19-07-2013, 20:13
Ale oferta na Energy nie zawiera chyba HST tylko zwykłe PSK ? ( z tego co wiem Drutex nie ma w ofercie HST). Z pewnością jest też inny podział. Najlepiej to daj jakieś dodatkowe info odnośnie wyceny.

fiodormix
20-07-2013, 07:18
Witam,
potrzebuję rzeczowych informacji dla mojego sponsora okien :) dlaczego te a nie te.

Niemal wszystkie okna są balkonowe, niektóre mają graniczne wielkości tj 950x2290 RU bez podziału. Do tego 2 x HST 3500x2290, wszystko z poszerzeniami 12cm. Wszedzie pakiety 3szybowe, w HST 6mm.
Wstępnie byliśmy zdecydowani na Oknoplus Activ Thermo na Brugmann AD (szerokość 74mm). System chwalony za sztywność, cena OK.

Teraz doszła nam oferta na okna Drutex na Iglo Energy (szerokość 80mm) w tej samej cenie co Oknoplus.
Pewien nie jestem, ale chyba chciałbym ją wyperswadować naszemu sponsorowi z głowy :) Pomożecie :confused:

Jaki nasz podział tych Hst ? w ilu skrzydłach ? na jaki montaż się decydujesz?
Ja też stronę prezes wyborem , ale raczej wybiorę też Thermi z Oknoplusa .
Jedyny minus to ze na hst Oknoplus daje 5 lat gwarancji a nie 7 .

U mnie współczynniku dla okna w tej opcji Thermo wyszły w przedziale 0.7 -0.9 zależy które okno.
U Hst wyszło jakoś 1.0 (3 szyby 6 mm).

W wycenie masz okna w skrzydle czy w ramie ?

pozdr

fiodormix
20-07-2013, 07:21
SORRKI za byki , ale pisane z telefonu , a w dodatku jeszcze śpie

MMichal
20-07-2013, 07:44
Witam



Jedyny minus to ze na hst Oknoplus daje 5 lat gwarancji a nie 7 .
pozdr

zgadza się i jest to długi okres, w kartach gwarancyjnych większości producentów - liderów rynku - stoi jak byk 2 lata na HST :)


Pozdrawiam

misiupl
20-07-2013, 10:29
noo właśnie HST w tej wycenie Drutexu jeszcze nie mam, czekam na wycenę na same HST

w uzupełnieniu:
- stalowe wzmocnienia w obu profilach - który sztywniejszy?
- podział w HST mam na pół, schemat A - 3,5m x 2,3m
- ciepły montaż w obu przypadkach
- U dla okien z oknoplusa wyszło 0,8 dla balkonówek i 1,1 dla HST

nie bardzo wiem o co chodzi z "w ramie czy w skrzydle" - myślałem, że w HST to zawsze jednakowo. W wycenie oknoplusa mam:
1.typ przesuwne HST 6.5, przymyki: HST przymyk
1.1 okucia: HS 300, szklenie 40mm/U0.8
1.2 skrzydło bez okuć, szklenie 40mm/U0.8
+ poszerzenie 100mm

fiodormix
20-07-2013, 10:48
noo właśnie HST w tej wycenie Drutexu jeszcze nie mam, czekam na wycenę na same HST

w uzupełnieniu:
- stalowe wzmocnienia w obu profilach - który sztywniejszy?
- podział w HST mam na pół, schemat A - 3,5m x 2,3m
- ciepły montaż w obu przypadkach
- U dla okien z oknoplusa wyszło 0,8 dla balkonówek i 1,1 dla HST

nie bardzo wiem o co chodzi z "w ramie czy w skrzydle" - myślałem, że w HST to zawsze jednakowo. W wycenie oknoplusa mam:
1.typ przesuwne HST 6.5, przymyki: HST przymyk
1.1 okucia: HS 300, szklenie 40mm/U0.8
1.2 skrzydło bez okuć, szklenie 40mm/U0.8
+ poszerzenie 100mm

Pytałem o szklenie w ramie czy w skrzydle bo miałem na myśli pozostałe okna , ale teraz rarozumiem że u Ciebie są tylko hst x 2 oraz balkonowe .
Jeśli chodzi o hst to ja w ofercie mam otwór 5.35 x 2.35 podzielonych na 3 równe części .
Środek przesuwny , prawa i lewa kwatera stała .

Dałem opcję pakietu 3 szyb po 6 mm .
W takiej opcji wychodzi mi U : 1.0 dla okna ( ta sama opcja Art plus Thermo ).
Jak Ci wycenili takie dwie przesuwki z montażem ?

Charlie
20-07-2013, 15:26
dlatego wolałbym wynająć bo inwestycja którą mam robić będzie na ok 250k ale z tego na ten wózek nie starczy haha:D

Maszyny kupuje się w leasingu - gotówki to nikt nie ma, parając się budowlanką w dzisiejszych czasach.

Jest firma w Polsce, która para się wynajmem tego typu zabawek. Wystawiali się na Budmie.
Namiary w necie.

misiupl
20-07-2013, 18:36
Jedna szt HST 3500 x 2370 wycenili na 11500PLN brutto, montaż wszystkich okien 3000PLN

Podpowiecie co zdecydowanie rozróżnia oba profile?

MMichal
20-07-2013, 20:58
Witam


montaż wszystkich okien 3000PLN


2 HS`y plus pozostałe okna, jak piszesz również spore i za montaż 3.000 zł ?? coś bardzo skromnie, na gwoździe chyba :)

Pozdrawiam

nela29
20-07-2013, 22:13
Witam



2 HS`y plus pozostałe okna, jak piszesz również spore i za montaż 3.000 zł ?? coś bardzo skromnie, na gwoździe chyba :)

Pozdrawiam
Mi Oknoplus wycenił montaż rowniez na 5 tys. Montaz 26 okien 170m2 tafli w sumie

MMichal
20-07-2013, 22:18
Witam


Mi Oknoplus wycenił montaż rowniez na 5 tys. Montaz 26 okien 170m2 tafli w sumie

co prawda więcej by mi dała ilość mb ale i tak chętnie przyjadę i zobaczę te "ciepłe" montaże.

Pozdrawiam

Robespierre
20-07-2013, 23:26
ma ktoś z kolegów może coś takiego ?:)
http://www.youtube.com/watch?v=0W6bPVcaMP4 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D0W6bPVcaMP4)


Szkoda tylko że w warunkach budowlanych się nie przyda...

witek86
21-07-2013, 09:45
Szkoda tylko że w warunkach budowlanych się nie przyda...

przy takich kosztach najmu i inwestycji przygotowanie podłoża już nie jest problemem

witek86
21-07-2013, 09:47
Maszyny kupuje się w leasingu - gotówki to nikt nie ma, parając się budowlanką w dzisiejszych czasach.

Jest firma w Polsce, która para się wynajmem tego typu zabawek. Wystawiali się na Budmie.
Namiary w necie.

nawet nie rozważałem kupna za gotówkę ale leasing też nie wychodzi w grę bo potrzeby na taką maszynę są znikome

nela29
21-07-2013, 19:09
co prawda więcej by mi dała ilość mb ale i tak chętnie przyjadę i zobaczę te "ciepłe" montaże.

Pozdrawiam
Oj przepraszam pomyliłam się. Szkła jest 92,5 m2, a mb jest 197,5 m.

MMichal
21-07-2013, 20:26
Witam


Oj przepraszam pomyliłam się. Szkła jest 92,5 m2, a mb jest 197,5 m.

a masz może jakieś fotki z tego Twojego montażu ?

Pozdrawiam

nela29
21-07-2013, 22:13
a masz może jakieś fotki z tego Twojego montażu ?


Jeszcze mi nie montowali :)

MMichal
21-07-2013, 22:15
Witam


Jeszcze mi nie montowali :)

to może zaproś mnie na ten montaż ? jako hmmmmmm .... ciało doradcze :)

Pozdrawiam

andrzej_m
21-07-2013, 22:39
[QUOTE=finlandia;6052880]I powiedz jeszcze, że tak z czystej satysfakcji ich tu wychwalasz.. że nikt Cie nie prosił o tą rekomendację. Że też ja nie mam takich klientów. Zazdroszczę:)


Masz rację może tak wyglądać :-) ale ja chciałem odpowiedzieć na posta fiodormixa ale nie załączyłem jego wpisu:yes:

lukasz69karolina
23-07-2013, 18:10
201366

przy tych rozmiarach to spokojnie formatki grubości 4 mm. Chyba, że chcesz zadbać o bezpieczeństwo to zastosuj szkło laminowane - podczas rozbicia dają efekt jak przednia szyba w samochodzie po uderzeniu np. kamieniem.

To my Ci go trochę odmetlimy i proponuje my juz do tego pana od szyb 6mm nie isc

Witam
ja bym człowieka tak od razu nie skreślał a może to jedyny, który pomyślał ? fakt, że błędnie ale ... jednak coś mu świtało, a może odrobinę zbyt ostrożny chciał być ? :)
Pozdrawiam
jeszcze w dwóch miejscach mi zaoferowali szkło 6mm w tych oknach... sama już nie wiem :(
OknoPlus wycenił normalnie na 4mm - choć nie wiem jakie to okno w końcu, bo AKTIV THERMO - a na stronie mają albo ActivPlus (te też wycenili) albo PlusThermo... a tego co na moje wycenie niet :(

a OknoPlast mi wstawił w te okna albo szybę 4mm albo 3mm:jawdrop: nie za cienka?
zgłupłam :o

MMichal
23-07-2013, 18:59
Witam

to może coś takiego Ci pomoże:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.rezal.pl%2Fpl%2Fcomponent%2Fp hocadownload%2Fcategory%2F5-szyby-zespolone%3Fdownload%3D32%3Alimity-wymiarowe-dla-szyb-zespolonych&ei=gLXuUZ7hK9DNswaT9oHoBg&usg=AFQjCNHd5ffLdPvVW2uOEz9MuQ82tjVb-A&sig2=5oOyGFBJ6X8xSP_HKwZ9RQ&bvm=bv.49641647,d.Yms

dodatkowo masz firmę z Twojego miasta, możesz zadzwonić i rozwiać niejasności.

pozdrawiam

.:migotka:.
23-07-2013, 22:32
Co sądzicie o oknach Iglo Energy Drutexa? W ogóle o tej firmie?

W necie widziałam opinie rozmaite, wiele złych - ale ile z tego to antyreklama, to nie wiem...
Nie ma co ukrywać, zdecydowanie wygrywają ceną - taki Iglo 5 wychodzi mi taniej o kilka tysięcy (!) niż inne firmy. Zastanawiamy się nad Energy, powinno się zmieścić w założonym budżecie - tylko czy warto?

Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości i sztywności ramy przy największym przeszkleniu: suwance 270x225 (na południowej elewacji, dodatkowo w okleinie), dalej na szczelności no i akceptowalnie niskim wsp U. Drutex da radę?

Nft
23-07-2013, 23:06
Co sądzicie o oknach Iglo Energy Drutexa? W ogóle o tej firmie?

W necie widziałam opinie rozmaite, wiele złych - ale ile z tego to antyreklama, to nie wiem...
Nie ma co ukrywać, zdecydowanie wygrywają ceną - taki Iglo 5 wychodzi mi taniej o kilka tysięcy (!) niż inne firmy. Zastanawiamy się nad Energy, powinno się zmieścić w założonym budżecie - tylko czy warto?

Zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości i sztywności ramy przy największym przeszkleniu: suwance 270x225 (na południowej elewacji, dodatkowo w okleinie), dalej na szczelności no i akceptowalnie niskim wsp U. Drutex da radę?

Temat firmy wiele razy poruszany a prawda jest taka że jeśli będzie "zastosowany" zły montaż okien to żadna firma profili nie da rady...
Poszukałbym raczej opinii o firmie, która okna sprzedaje i montuje.

lugi
24-07-2013, 00:33
Witam
Czy ma Ktoś z Was okna firmy Petecki na profilu Veki ?? Jak sprawują się te okna?

ClNEK
24-07-2013, 08:49
taki Iglo 5 wychodzi mi taniej o kilka tysięcy (!) niż inne firmy. Zastanawiamy się nad Energy, powinno się zmieścić w założonym budżecie - tylko czy warto?


A masz wycenione to Energy ? z tego co mi klienci przynosili to już tak tanio nie wychodzi

Brass
24-07-2013, 10:10
Co sądzicie o oknach Iglo Energy Drutexa? W ogóle o tej firmie?

W necie widziałam opinie rozmaite, wiele złych - ale ile z tego to antyreklama, to nie wiem...


Płatna lub kłamliwa antyreklama jest chyba karalna, za to sponsorowane pochlebne posty na forach to już plaga....

Charlie
24-07-2013, 10:22
Płatna lub kłamliwa antyreklama jest chyba karalna, za to sponsorowane pochlebne posty na forach to już plaga....

Reklama czy nie ale rozsądny wie, że tani produkt to produkt krótkodystansowy. Jak skarpetki za 2,50 :)

dusiaczek
24-07-2013, 20:17
Witam,
wydawało mi sie ze Veka Alphaline 90+ to dobry wybór ale już mam taki mętlik w głowie - też macie takie wrażenie ze trzeba w danej dziedzinie doktorat zrobić zeby dobrze wybrać
Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem

GraMar
24-07-2013, 20:43
Witam,
wydawało mi sie ze Veka Alphaline 90+ to dobry wybór ale już mam taki mętlik w głowie - też macie takie wrażenie ze trzeba w danej dziedzinie doktorat zrobić zeby dobrze wybrać
Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem

W poniedziałek montowano mi okna na profilu Veka90 z klinem docieplającym, piękne okienka, całościowo montaż wg wymagań gwarancyjnych producenta, bez zastrzeżeń.

Montaż balkonu jedynie "nietypowy" :sick:, ale to nie wina producenta, chyba nadaje się do katalogu szkoleniowego-będzie poprawka. :bash:

plusfoto
24-07-2013, 21:00
No to poszły konie po betonie będzie na brugmanie profil bluevolution92. Dziś był ostateczny pomiar.

.:migotka:.
24-07-2013, 21:21
Drutex jednak odpada - dostałam wycenę i rzeczywiście Energy jest drogie. Iglo 5 byłam dziś oglądać i jest bardzo niestarannie wykonane: uszczelki niedokładnie spasowane, zgrzewy niedokładnie wyszlifowane i ostrymi, haczącymi końcówkami na narożach... :(

Charlie
25-07-2013, 02:06
Drutex jednak odpada - dostałam wycenę i rzeczywiście Energy jest drogie. Iglo 5 byłam dziś oglądać i jest bardzo niestarannie wykonane: uszczelki niedokładnie spasowane, zgrzewy niedokładnie wyszlifowane i ostrymi, haczącymi końcówkami na narożach... :(

Ale masz tanio także nie narzekaj.

witek86
25-07-2013, 12:14
Witam,

Mam dwie wyceny Oknoplasty Winergrtic Passive i Veka Alphaline 90 +
Pierwsza odpadła bo cenowo kosmos wyszedł dla mnie więc padło na Vekę ale teraz ......juz sama nie wiem
jedno i drugie to veka

finlandia
25-07-2013, 12:42
Skoro ostatnio tak często agenci Drutexu zaglądają na to forum to dam im przyczółek. Ostatnio w "znajomym mi miejscu" oglądałem ich okna.
Pominę montaż który Inwestor robił własnoręcznie. Błedów popełnił wiele. Ale okna działają (w końcu to pierwszy sezon).
Znalazłem coś takiego:
202608
Ściągnięta uszczelka - taka mała niedokladność którą przeoczyła kontrola jakości. Nie ma wątpliwości, że to wpływa na wodoszczelność okna, przepuszczalność powietrza oraz ogólne Uw. Czyli podlege reklamacji której raczej Inwestor nie złoży, bo okien ma wiele i nie sądzę by wszystkie tak dokładnie byl w stanie kontrolować.
To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. Lepszy montażysta usunie go we własnym zakresie. A co tu się będzie działo?

Charlie
25-07-2013, 21:17
[QUOTE=finlandia;6060508]...
202608

To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. ...
QUOTE]

Sam sobie zaprzeczyłeś :)

Na tym Forum były już foty z gorszymi przypadkami i to RENOMOWANYCH producentów.

Mamy wolny rynek czyli to Klient jest odpowiedzialny za swoje wybory.
Jeśli go nie stać na okna droższe to kupuje tańsze, jeśli nie stać go na VW to kupuje Dacię.
Dajcie już spokój tanim produktom - były, są i będą.
Całe szczęście, że export idzie rewelacyjnie - na Zachodzie nie ma kryzysu. Budują i remontują na potęgę :) A w Anglii to jakiś boom mają !!!

storrada
25-07-2013, 21:58
Witam!
mam pytanie, czy ktoś miał może wykonywany montaż przez firmę Wobar z Bytomia (Ryszarda Piątka), mam od nich dobrą wycenę okien Witraż, ale sama firma Wobar jest na rynku dopiero od 2 lat, i trochę się obawiam o jakość ich montażu, a że nie są z mojego miasta nawet nie mam ich jak sprawdzić:(

MMichal
25-07-2013, 22:16
Witam


Witam!
mam pytanie, czy ktoś miał może wykonywany montaż przez firmę Wobar z Bytomia (Ryszarda Piątka), mam od nich dobrą wycenę okien Witraż, ale sama firma Wobar jest na rynku dopiero od 2 lat, i trochę się obawiam o jakość ich montażu, a że nie są z mojego miasta nawet nie mam ich jak sprawdzić:(

to może poszukaj ekip z Twojego miasta ? albo takiej, która jest sprawdzona ?

wiem, że jestem nudny ale szukaj wykonawcy usługi a nie produktu. Jakoś mam przekonanie, że jeżeli znajdziesz sprawdzoną ekipę do montażu i powiesz, że chcesz okna, w Twoim przypadku z firmy Witraż to Ci je sprowadzą :) chyba, że jestem w błędzie ?

pozdrawiam

.:migotka:.
25-07-2013, 23:16
Po odpadnięciu Drutexu zostały mi następujące propozycje (wszystkie okna są pięciokomorowe, dwuszybowe):

1. Oknoplast Koncept, gł zabudowy 70mm, okucia Maco design+
15100 zł

2. Alsecco, Brugmann Ecoline 73mm, okucia Maco Multi Matic WK1
13500 zł

3. Alsecco, na profilu Salamander SL1 lub SL2, 76mm, okucia Maco Multi Matic WK1
14500 zł

5. Vetrex Perfecline VP70, 70mm, okucia ROTO NT
15500 zł

6. Adams, na profilu Brugmann Rondo, 73mm, okucia Siegienia Tian AF
14580 zł

7. Adrem, okna Inoutic Arcade, 71mm, dwuzaczepowa listwa przyszybowa - co to znaczy??Okucia Winhaus Aktiv Pilot
14700 zł

8. Dako, na profilu Veka Perfectline, 70mm, szyby Glaspol Saint-Gobain, okucia Winkhaus Activ Pilot
13600 zł.

Proszę o wszelkie opinie - co z tego odrzucić od razu, co jest lepsze niż pozostałe? Priorytety wypisałam kilka postów wyżej, ale powtórzę:
- bezproblemowe działanie największego przeszklenie - suwanki 270x225 cm
- szczelność
- warunki serwisu i gwarancji

plusfoto
25-07-2013, 23:36
Przy DAKO radzę ci zwrócić uwagę na wodoszczelność. Niektóre cieniutko wyglądają a i szczelność taka sobie.

.:migotka:.
26-07-2013, 00:29
Przy DAKO radzę ci zwrócić uwagę na wodoszczelność. Niektóre cieniutko wyglądają a i szczelność taka sobie.
Zapytam sprzedawcę o wodoszczelność - jaki poziom będzie wystarczający? Największe przeszklenia są na ścianie południowej, nie osłoniętej.


Jeszcze jedno mnie intryguje: czy wszystkie "zwykłe"okucia są klasy WK1, czy raczej "bezklasowe", a WK1 to już pewne osiągnięcie? Pytam, bo Alsecco jako jedyne podkreślało, że mają właśnie WK1, ale nie wiem, czy to nie chwyt marketingowy...

plusfoto
26-07-2013, 09:29
dobre (poprawnie wykonane) okna mają wodoszczelność na poziomie klasy 9A, a przepuszczalność powietrza klasa 4.
Z tego co dostałem od nich w ofercie DRAFT oferuje max klasę 7A a w niektórych przypadkach nawet 2A co oznacz praktycznie sito dla wody, a przepuszczalność powietrza max klasę 3 a w niektórych przypadkach 2 co również oznacza sito dla powietrza.

finlandia
26-07-2013, 09:56
[QUOTE=finlandia;6060508]...
To jest właśnie ryzyko tańszego produktu. Taki błąd może zdarzyć się wszędzie. ...
QUOTE]
Sam sobie zaprzeczyłeś :)
Na tym Forum były już foty z gorszymi przypadkami i to RENOMOWANYCH producentów.

Taki błąd może zdarzyć się wszędzie, ale firmy realnie dbające o swój wizerunek raczej by tego nie zostawiły.
Jest już parę postów dalej, więc mogę powiedzieć co myślę - agencje reklamowe "nie mają czasu" czytać forum i szukać rozwiązania dla takiegi problemu.
Tą fotkę mam od dawna i wrzuciłem ją tylko dlatego, że stanowczo protestuję przeciwko kłamliwym wpisom jakie upowszechniają reprezentanci tej firmy , np. na forum gazety jest wątek "okna z karakowa czy drutex - prosze o rade" - spróbuj przeczytac chociaz kawałek to zobaczysz.

dusiaczek
26-07-2013, 21:57
Witam wszystkich
dzięki GraMar
a jeszcze jedno pytanko czy Veka alphaline 90 + czy Winergetic premium (bez passive)
wiem wiem ze moge wybrać co chcę ....) na co mnie stać .....) i że montaż jest ważniejszy niż okna ,a Uw Uf zwraca sie za 30 lat hihihihi
ale wycenki mam podobne a jak wszyscy wiedzą Oknoplast ma profile Veki
może ktoś stał przed podoonym wyborem i zwrócił na coś czego ja nie widze ...
pozdrawiam

luke2001
26-07-2013, 22:32
Witam Wszystkich !!
Na wstępie powiem że jestem zielony w temacie okien , a ponieważ buduję pierwszy i mam nadzieję ostatni dom w swoim życiu chcę poradzić się fachowców zanim ktoś sprzeda mi malucha w cenie mercedesa.

Jestem zdecydowany na okna Veka Alphaline 90 ale proszę o skierowanie mnie do odpowiedniego punktu gdzie w/w okna będę mógł kupić i zamontować w profesjonalny sposób.
Domek stawiamy w okolicy Wołomina...

Dzięki za pomoc.... GreenGuy

ClNEK
27-07-2013, 07:35
a jeszcze jedno pytanko czy Veka alphaline 90 + czy Winergetic premium (bez passive)

Widziales ten winergetic na żywo? Podobał ci się? Najlepiej zobaczyć z ta ich szlachetna ramka miedzyszybowa, która dają w standardzie. Dla mnie jest to brzydal. Ktoś inny może mieć takie zdanie o alphaline

GraMar
27-07-2013, 14:03
My mamy grupy budujące, po prostu czytaj i notuj sobie ....radzę jednak polecenia i hymny przepuszczać przez gęste sitko rozumu i logiki.
Ponadto Veka jest profilem, z którego powstają okna po dołożeniu do nich szyb, okuć, klamek, jakości wykonania przez producenta okien oraz staranności montażu.

http://forum.muratordom.pl/group.php?cat=8
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-Warszawa-i-okolice-bia%C5%82a-lista



Witam Wszystkich !!
Na wstępie powiem że jestem zielony w temacie okien , a ponieważ buduję pierwszy i mam nadzieję ostatni dom w swoim życiu chcę poradzić się fachowców zanim ktoś sprzeda mi malucha w cenie mercedesa.

Jestem zdecydowany na okna Veka Alphaline 90 ale proszę o skierowanie mnie do odpowiedniego punktu gdzie w/w okna będę mógł kupić i zamontować w profesjonalny sposób.
Domek stawiamy w okolicy Wołomina...

Dzięki za pomoc.... GreenGuy

luke2001
27-07-2013, 20:31
Dzięki GraMar za cenne wskazówki. Idąc Twoim tropem poszliśmy dzisiaj do dobrego rankingowo montera , tj. AdamS i otrzymałem takie dwie oferty , cena z małą różnicą, pomóżcie podjąć decyzję , okna chyba w podobnej klasie ciepłoty :

Oferta 1:
System: Schuco CT 70 CAVA
Dwustronna okleina
Szyba: 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm
okucie: Siegenia Titan AF

Oferta 2:
System: Bruegmann Classic
Dwustronna okleina
Szyba: 4TN/16A/4/16a/4TM - 44mm
okucie: Siegenia Titan AF

Obie oferty w pakiecie 3 szybowym.

Oferta nr.3 - od ISKRA Pruszkow
System:Avante Forte 6 komor
Dwustronna okleina
Szyba: 4T/18CB/4/18CB/4T
okucie: 4. NT MULTI
3 szyby




My mamy grupy budujące, po prostu czytaj i notuj sobie ....radzę jednak polecenia i hymny przepuszczać przez gęste sitko rozumu i logiki.
Ponadto Veka jest profilem, z którego powstają okna po dołożeniu do nich szyb, okuć, klamek, jakości wykonania przez producenta okien oraz staranności montażu.

http://forum.muratordom.pl/group.php?cat=8
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48916-Warszawa-i-okolice-bia%C5%82a-lista

plusfoto
27-07-2013, 21:11
http://oknotest.pl/szyby-i-szklo/grzyb-w-szybie# (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknotest.pl%2Fszyb y-i-szklo%2Fgrzyb-w-szybie%23)
Taka ciekawostka na oknoteśćie

finlandia
28-07-2013, 09:50
A autorem (zdjęcia - nie grzyba) jest Jareko. Czekam aż wróci na forum, bo brakuje tu jego doświadczeń.

putek
28-07-2013, 10:10
Świetny dodatek dekoracyjny. CINEK dostanę takie w gratisie? :) Ciekawe czy w przyszłym roku grzybnia się utrzyma i wyrośnie na nowo ;)))))

agnieszkakusi
29-07-2013, 07:20
Finlandia, wróciłbyś na jego miejscu?

finlandia
29-07-2013, 08:27
Ja? Tak, jakbym sie pozbierał to bym wrócił. Nie potrafię długo trzymać w sobie gniewu - za bardzo niszczy mnie od środka.
i czuję że Jareko też wróci i szczerze trzymam za niego kciuki!.

witek86
29-07-2013, 13:51
;)

.:migotka:.
29-07-2013, 18:07
Po odpadnięciu Drutexu zostały mi następujące propozycje (wszystkie okna są pięciokomorowe, dwuszybowe):

1. Oknoplast Koncept, gł zabudowy 70mm, okucia Maco design+
15100 zł
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4

2. Alsecco, Brugmann Ecoline 73mm, okucia Maco Multi Matic WK1
13500 zł
wodoszczelność kl 5A, przep. powietrza kl 4

3. Alsecco, na profilu Salamander SL1 lub SL2, 76mm, okucia Maco Multi Matic WK1
14500 zł
wodoszczelność kl 5A, przep. powietrza kl 4

(...)
6. Adams, na profilu Brugmann Rondo, 73mm, okucia Siegienia Tian AF
14580 zł
wodoszczelność kl 9A, przep. powietrza kl 4

7. Adrem, okna Inoutic Arcade, 71mm, dwuzaczepowa listwa przyszybowa - co to znaczy??Okucia Winhaus Aktiv Pilot
14700 zł
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4

8. Dako, na profilu Veka Perfectline, 70mm, szyby Glaspol Saint-Gobain, okucia Winkhaus Activ Pilot
13600 zł.
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 3


Uzupełniłam dane nt przepuszczalności powietrza i wodoszczelności. Alsecco z Brugmannem i Salamandrem odpada w takim razie, zostaje Adams z Brugmann Rondo, Inoutic Arcade robione przez Adrem i Dako (Veka Perfectline AD70). No ew jeszcze Koncept Oknoplastu, ale jest najdroższy.

Co wybrać????

plusfoto
29-07-2013, 19:33
Bierz DAKO i po montażu od razu składaj reklamację. Na żadnym profilu nie dają klasy szczelności 4
203366

.:migotka:.
29-07-2013, 20:39
Sorry - masz oczywiście rację, mają kl3.
Pomyliłam się, ale już poprawiłam poprzedniego posta. Tak to jest, jak się robi kilka rzeczy naraz...

luke2001
30-07-2013, 00:21
No wlaśnie dlatego zadałem pytanie co do ofert i ich wykonawców, wiem że AdamS jest ok ale nie wiem nic o tej ISKRze z Pruszkowa. Jestem chyba za oknami od AdamaS Schucio ale z drugiej strony ISKRa daje mi w tej samej cenie Avante 6 komorowe z grubszyb profilem .....sam juz nie wiem.

Niech ktoś się wypowie na temat tych ofert , bo za 2 dni musze podjac decyzje !



Luke2001 jeżeli byś chciał veke to moge ci polecic firme która mi wstawiała okna. Oni maja veke z vetrexa. Poczytaj dużo a napewno znajdziesz też coś na ich temat ja jestem zadowolona z tych okien ale przed wszystkim firma monterska była profesjonalna i bardzo podeszła do tematu profesjonalnie. Wiec to wszystko też zalezy od tego kto ci te okna bedzie montować tak mysle :)

Marek T-ski
30-07-2013, 09:03
Polecam okna BERLUX. Mam od nich okna drewniane w całym domu. Ładnie wyglądają, nie ma żadnych wypaczeń (okna wstawione 3 lata temu). Zabezpieczone są lakierami transparentnymi więc myślę, że przez wiele lat nie powinno być z nimi problemu. Dodatkowo wziąłem od nich parapety, zeby mieć już wszystko załatwione w jednej firmie, tym bardziej że byłem zadowolony z obsługi. Panowie wszystko mi zamontowali, więc nie mam co narzekać :)

dusiaczek
30-07-2013, 13:57
Witam,
mam wyceny

OKNOPLAST WINERGETIC

Kolor: (Gr.3)-Srebrnoszary(7155.05)
Uszczelki wew/zew :SzaraSzara
Numer pola: Oszklenie
1: 3TF/16s/3/16s/3TF Uw=0,85
Numer pola: Okucie
1: RUP
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z szara uszczelka
Osłonki kolor Srebrny

WITRAŻ VEKA ALPHALINE PLUS
Szkło 6s/16a/6/15a/6s
u 0. 71

jeśli macie jakieś sugestie będę zobowiązana

popatrzę na VETREX

pozdrawiam,
Aga

finlandia
30-07-2013, 14:10
Witam,
mam wyceny
...
jeśli macie jakieś sugestie będę zobowiązana

..
Rozwiń myśl, bo póki co nie widzę w niej sensu. To że jedna wycena proponuje szyby 3mm a druga wzocnionie 6mm sugeruje że coś wyrwałaś z kontekstu albo oferty (jesli dotyczą tego samego okna) przygotował ktoś niekompetentny:)

mada_em
30-07-2013, 14:15
nierztelna firma ms okna nie dotrzymuje terminów sosonowiec oddział w gliwicach

dusiaczek
30-07-2013, 15:28
Rozwiń myśl, bo póki co nie widzę w niej sensu. To że jedna wycena proponuje szyby 3mm a druga wzocnionie 6mm sugeruje że coś wyrwałaś z kontekstu albo oferty (jesli dotyczą tego samego okna) przygotował ktoś niekompetentny:)

tak tak - mea culpa

może lepiej na tym samym oknie
OKNOPLAST
Produkt: WINERGETIC 1390zł
Okno Uchylne
Kolor: (Gr.3)-Srebrnoszary(7155.05)
Uszczelki wew/zew :SzaraSzara
Numer pola: Oszklenie
1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6
Numer pola: Okucie
1: U
Przenikalnosc cieplna U= 0,85
Rw - izolacyjnosc akustyczna 33(-1;-6)
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z szara uszczelka
Zawias do okien U - Srebrny
Klamka okienna Kl.Srebrna

WITRAŻ

system alphaline plus Veka 822 zł
szkło - 4s/16a/4/16a/4s
listwa standardowa
okucie - uchylne z kl na górze
docisk zew
kolor osłonek r07.2 biały

AMEX BĄCZEK

Poz. nr 3:
Gabaryt: 2090 x 680
Ilość Cena Wartość
1 x 891.44 = 891.44
1. 1-AL 90* STAL DO ŁĄC: - Stal 113.281 [40x40] do łacznika 90*
1 x 0.68 x 47.00 = 31.96
2. 1-AL 90* ŁĄCZNIK - .BIAŁY: - 116.214 łącznik 90* ALPHALINE pvc
1 x 0.68 x 96.00 = 65.28
System: ALPHALINE Veka 90
Kolor: .BIAŁY,BIAŁY podstawowy
Szkło: 4/16/4/16/4 U=0,6
Listwa: Prosta SZARA
U = 1.0
Uszczelka: SZARA
Rama: 101.236 Ok(84)+term
Skrzydło: 103.312 Okienne (80)
Okucie: U splat
Klamka: Klamka HOPPE SECUSTIC
Kolor klamki: BIAŁY
Kolor osłonek: BIAŁE

przepraszam mam nadzieję ze teraz sa kompletne info
pozdrawiam,
Aga

plusfoto
30-07-2013, 21:54
tak tak - mea culpa

może lepiej na tym samym oknie
OKNOPLAST
Produkt: WINERGETIC 1390zł
Okno Uchylne
Kolor: (Gr.3)-Srebrnoszary(7155.05)
Uszczelki wew/zew :SzaraSzara
Numer pola: Oszklenie
1: H3TF/16s/H3/16s/H3TF U=0,6
Numer pola: Okucie
1: U
Przenikalnosc cieplna U= 0,85
Rw - izolacyjnosc akustyczna 33(-1;-6)
Dodatki :
PPV-107-266 Listwa przyszybowa WINERGETIC z szara uszczelka
Zawias do okien U - Srebrny
Klamka okienna Kl.Srebrna

WITRAŻ

system alphaline plus Veka 822 zł
szkło - 4s/16a/4/16a/4s
listwa standardowa
okucie - uchylne z kl na górze
docisk zew
kolor osłonek r07.2 biały

AMEX BĄCZEK

Poz. nr 3:
Gabaryt: 2090 x 680
Ilość Cena Wartość
1 x 891.44 = 891.44
1. 1-AL 90* STAL DO ŁĄC: - Stal 113.281 [40x40] do łacznika 90*
1 x 0.68 x 47.00 = 31.96
2. 1-AL 90* ŁĄCZNIK - .BIAŁY: - 116.214 łącznik 90* ALPHALINE pvc
1 x 0.68 x 96.00 = 65.28
System: ALPHALINE Veka 90
Kolor: .BIAŁY,BIAŁY podstawowy
Szkło: 4/16/4/16/4 U=0,6
Listwa: Prosta SZARA
U = 1.0
Uszczelka: SZARA
Rama: 101.236 Ok(84)+term
Skrzydło: 103.312 Okienne (80)
Okucie: U splat
Klamka: Klamka HOPPE SECUSTIC
Kolor klamki: BIAŁY
Kolor osłonek: BIAŁE

przepraszam mam nadzieję ze teraz sa kompletne info
pozdrawiam,
Agawyglada tak jakby oknoplazt coś zaczął pisać a reszta myśli o pierdołach klamki sramki kolory uszczelek a parametrach ciisza

.:migotka:.
31-07-2013, 11:24
Po odpadnięciu Drutexu zostały mi następujące propozycje (wszystkie okna są pięciokomorowe, dwuszybowe):

1. Oknoplast Koncept, gł zabudowy 70mm, okucia Maco design+
15100 zł - teraz będzie więcej, bo się jakaś promocja skończyła
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4
(...)
6. Adams, na profilu Brugmann Rondo, 73mm, okucia Siegienia Tian AF
14580 zł
wodoszczelność kl 9A, przep. powietrza kl 4

7. Adrem, okna Inoutic Arcade, 71mm, dwuzaczepowa listwa przyszybowa - co to znaczy??Okucia Winhaus Aktiv Pilot
14700 zł
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 4

8. Dako, na profilu Veka Perfectline, 70mm, szyby Glaspol Saint-Gobain, okucia Winkhaus Activ Pilot
13600 zł.
wodoszczelność kl 7A, przep. powietrza kl 3



Jeszcze raz proszę o opinie na temat tych okien. Zależy mi, żeby okna były maksymalnie szczelne, a wykonana suwanka 270x225cm trwała.

T12345T
31-07-2013, 13:00
Jeszcze raz proszę o opinie na temat tych okien. Zależy mi, żeby okna były maksymalnie szczelne, a wykonana suwanka 270x225cm trwała.

Deklarowane parametry szczelności masz podane w ofertach. Trwałość suwanki? W tej kwestii powinien decydować okres gwarancji na produkt świadczący o przeświadczeniu producenta co do trwałości cech użytkowych. Swoją drogą jak ładnie CPR wpłynął na poziom deklarowanych osiągów:-). Żarty się kończą.

Foppe
01-08-2013, 10:19
Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam

witek86
05-08-2013, 12:31
Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam

a jak być chciała by to wyglądało?
chyba najlepszym wyborem był by HS

finlandia
05-08-2013, 23:36
Witam, prosze o porade. Mam prostokatny wykusz, otwor 3900x2100. Prosze o sugestie podzialu tego okna. Po bokach wykuszu sa drzwi balkonowe 900x2100, ale caly czas mysle nad przesuwka w tym duzym otworz.... hmmm... Bede wdzieczna za podpowiedz. Pozdrawiam

A co mówi projekt? Tam masz na pewno wizualizację - to musi pasować do całości.
Od strony praktycznej:
- najtańsze będzie okno nieotwierane, do tego dzielone na 3 części, bo chyba na dwie złapie się na grubsze szkło 6mm (też droższe).
- jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.

plusfoto
06-08-2013, 09:30
- jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.
Chciałeś napisać że jak ma wolne parę tysięcy to przesówkę a jak ma wolne jeszcze kilka więcej to HS;)

Foppe
06-08-2013, 10:35
Dzieki wszystkim za odzwe


A co mówi projekt? Tam masz na pewno wizualizację - to musi pasować do całości.
Od strony praktycznej:
- najtańsze będzie okno nieotwierane, do tego dzielone na 3 części, bo chyba na dwie złapie się na grubsze szkło 6mm (też droższe).
- jesli masz wolne parę tysięcy, to bierz przesuwkę lub nawet HS`a.

Projektem nie moge sie sugerowac bo byl przerabiany z innego, dostosowywany wg naszych wytycznych.... A ze na budowie niewiele sie znamy i na etapie projektowania kazdy mowil "to sobie jeszcze przemyslicie przez zime".... Teraz jest lato, budowa w toku, wykusz stoi, wiadomo, ze patrzac na funkcjonalnosc chialabym przesuwke lub HS, ale patrzac od strony finansow jest to dosc ciezka sprawa..... Dlatego teraz chyba musze zdecydowac sie na rozwiazanie takie, zeby bylo praktyczne ale nie najdrozsze, czyli HS odpada (brak tych kilkunastu wiecej wolnych tysiecy). Patrzac na zasadnosc przesuwki, to powiedzmy jesli caly wykusz w normalnych oknach ma kosztowac 5 tys a z przesuwka 8tys (podaje tu kwoty zupelnie przypadkowe) to taka roznica jest do zaakceptowania. Ale jesli mam sie meczyc z uzytkowaniem przesuwki, w sensie ze nie wiadomo czy zamontuja ja poprawnie (do tej pory jeszcze nie znalazlam polecanej firmy) i potem caly czas naciagac sie z serwisami itd... to wole wziac zwykle otwieralne okna moze np z ruchomym slupkiem.... hmmmm..... choc i tutaj tez pewnosci nie ma co do poprawnego montazu....

Foppe
06-08-2013, 10:36
Moze jest tutaj ktos z okolic rzeszowa, kto moze polecic kogos od okien?

finlandia
06-08-2013, 10:44
Obawiam się, że różnica między stałym szkleniem a przesuwką będzie większa niż 5 tys do 8 tys. Zrobienie z tego czegoś balkonu otwieranego, z ruchomym słupkiem wymusza podział na 4 by to sensownie wyglądało.
Jeśli masz obok balkon jednoskrzydlowy, to może on by wystarczył do wychodzenia na zewnątrz?

Z okolic Rzeszowa polecam Domat z Łańcuta (http://www.domatsc.pl/) Znam od dawna tych chłopaków - sensowni, co nie znaczy że dam za nich głowę, bo tej nawet za siebie nie poświęcę :) Z drugiej strony Rzeszowa - Tarnów i firma naszego forumowego kolegi - Unimar. Tyle widzę ze swojego stołka:)

plusfoto
06-08-2013, 11:15
Prosta przesówka na sensownym profilu i w o poprawnych parametrach 2,4*3m razem z montażem to około 8,5 - 9K. HS oceniam na + 50%.

witek86
06-08-2013, 12:18
to droga to przesuwka :)
chyba że to przed rabatami.
Suwanki o takich gabarytach bym nie brał chyba że w podziale niesymetrycznym lub z bocznymi naświetlami
tylko że to już dojdzie jakiś łącznik itd to trochę cena podrośnie ,no chyba że ktoś na normalny zamontuje
Dalej obstaje za HS

plusfoto
06-08-2013, 12:30
Witku droga w stosunku do czego? Zwróć też uwagę na stwierdzenie " na sensownym profilu i o poprawnych parametrach " a należy jeszcze wziąć pod uwagę sposób montażu w określonych warunkach. Sama przesówka bez dodatkowych elementów niezbędnych w moim przypadku i bez montażu to 6,5K brutto. W tym jednostronny kolor.

Foppe
06-08-2013, 12:47
204690

przy ruchomym slupku myslalam wlasnie o podziale na 4. Ale zastanawiam sie czy jest sens robic tutaj to wyjscie, bo i tak miejsce bedzie potrzebne zeby otworzyc skrzydlo, tak samo jak na bocznym balkonie. Plusem wyjscia w tym miejscu z ruchomym slupkiem bylaby szerokosc po otwarciu. A jest to jedyne wyjscie na ogrod.... Ale nie do konca jestem przekonana do tego ruchomego slupka.... Czyli chcac przesuwke, z podzialem na 3 kwatery, z czego dwa fixy, musze liczyc sie z kosztem rzedu....8-9 tys...hmmmm...... tylko zastanawia mnie tutaj fakt, iz ja mam otwor 3900 x 2100 a plusfoto pisze o 2,4*3m

Foppe
06-08-2013, 12:55
Obawiam się, że różnica między stałym szkleniem a przesuwką będzie większa niż 5 tys do 8 tys. Zrobienie z tego czegoś balkonu otwieranego, z ruchomym słupkiem wymusza podział na 4 by to sensownie wyglądało.
Jeśli masz obok balkon jednoskrzydlowy, to może on by wystarczył do wychodzenia na zewnątrz?

Z okolic Rzeszowa polecam Domat z Łańcuta (http://www.domatsc.pl/) Znam od dawna tych chłopaków - sensowni, co nie znaczy że dam za nich głowę, bo tej nawet za siebie nie poświęcę :) Z drugiej strony Rzeszowa - Tarnów i firma naszego forumowego kolegi - Unimar. Tyle widzę ze swojego stołka:)

Dzieki za namiary. To moze zamiast glowy, poswiecisz cos innego? ;) Tarnow - 80km, chyba troche daleko, ale Lancut (ok.30km) mysle ze brzmi niezle :)

finlandia
06-08-2013, 12:57
To moze zwyczajnie wyslij to do wyceny - bedzie wiadomo wiecej.. i dopiero wtedy zaczna sie dalsze rozterki:)

plusfoto
06-08-2013, 12:59
tylko zastanawia mnie tutaj fakt, iz ja mam otwor 3900 x 2100 a plusfoto pisze o 2,4*3m
3m długość 2,4 wysokość

Foppe
06-08-2013, 13:15
3m długość 2,4 wysokość

tak tak, wymiary sa jasne, chodzi mi tylko o to czy znowu nie mam czegos skopanego w projekcie, tudziez jego realizacji, bo mam szer ok. 3,91m ale wysokosc 2,11-2,12m, a nie 2,40.....hmmmm

Foppe
06-08-2013, 13:16
To moze zwyczajnie wyslij to do wyceny - bedzie wiadomo wiecej.. i dopiero wtedy zaczna sie dalsze rozterki:)

do Lancuta wlasnie poszlo (maja nawet oddzial w Rze wiec poszlo i tam) :)

putek
06-08-2013, 19:18
Dzieki za namiary. To moze zamiast glowy, poswiecisz cos innego? ;) Tarnow - 80km, chyba troche daleko, ale Lancut (ok.30km) mysle ze brzmi niezle :)

W moim przypadku odległość firmy Unimar to 150km i nie stanowiło to większego problemu. Życzyłbym sobie, aby kolejne chociaż kilka ekip na mojej budowie podchodziło tak profesjonalnie do swojej pracy. Szczerze polecam ich usługi.
Po montażu cały dzień chodziłem z bananem na buzi, że jeszcze można spotkać porządną ekipę na budowie. A wszystko na przekór tym, którzy mówili, że jestem poje...by, że wziąłem firmę z forum i aż z Tarnowa (chociaż trafny wybór na forum nie zawsze musi być regułą)

P.S. Jedynie co, to póki co nie zauważyłem gratisowego, ozdobnego prawdziwka w szybach;))) jak się nie pojawi, złożę reklamację;)

P.S.2 - I nie wiedzieć czemu, ciągle wychodzili na pole ^^

ClNEK
06-08-2013, 21:56
Dzięki za miły komentarz :)

P.S.1 Musisz dobrze nawadniać pakiet szybowy, Może akurat zakwitnie :)
PS.2 Jednak 150 km to znaczna odległość, ciężko się porozumieć hehe

Foppe
07-08-2013, 08:51
W moim przypadku odległość firmy Unimar to 150km i nie stanowiło to większego problemu. Życzyłbym sobie, aby kolejne chociaż kilka ekip na mojej budowie podchodziło tak profesjonalnie do swojej pracy. Szczerze polecam ich usługi.
Po montażu cały dzień chodziłem z bananem na buzi, że jeszcze można spotkać porządną ekipę na budowie. A wszystko na przekór tym, którzy mówili, że jestem poje...by, że wziąłem firmę z forum i aż z Tarnowa (chociaż trafny wybór na forum nie zawsze musi być regułą)

P.S. Jedynie co, to póki co nie zauważyłem gratisowego, ozdobnego prawdziwka w szybach;))) jak się nie pojawi, złożę reklamację;)

P.S.2 - I nie wiedzieć czemu, ciągle wychodzili na pole ^^

Hmmm....czyli odleglosc nie ma znaczenia mowisz? :) to moze i tam sprobuje :) dzieki
p.s. chyba musze odrobic zadanie domowe bo nie mam pojecia o jakich prawdziwkach dywagujecie :)

ClNEK
07-08-2013, 11:39
Hmmm....czyli odleglosc nie ma znaczenia mowisz? :) to moze i tam sprobuje :) dzieki
p.s. chyba musze odrobic zadanie domowe bo nie mam pojecia o jakich prawdziwkach dywagujecie :)


http://oknotest.pl/szyby-i-szklo/grzyb-w-szybie
to odnośnie grzyba :)

witek86
07-08-2013, 11:57
Witku droga w stosunku do czego? Zwróć też uwagę na stwierdzenie " na sensownym profilu i o poprawnych parametrach " a należy jeszcze wziąć pod uwagę sposób montażu w określonych warunkach. Sama przesówka bez dodatkowych elementów niezbędnych w moim przypadku i bez montażu to 6,5K brutto. W tym jednostronny kolor.

mówiłem tylko o sensownym:)

Foppe
07-08-2013, 13:02
http://oknotest.pl/szyby-i-szklo/grzyb-w-szybie
to odnośnie grzyba :)

Hmmmm.... no to ja jednak dziekuje za taki bajer :)

morsuk
07-08-2013, 14:27
Widzę że Marek T-ski już polecam Berluxa przy Cieślewskich w Warszawie, ja też kupowałem tam okna. Trafiłem tam sumie z przypadku, bo kompletnie nie znam się na temacie okien, a musiałem coś kupić :) Pomogli mi wybrać odpowiedni model, wytłumaczyli czym różnią się między sobą poszczególne modele. Współpracę wspominam miło.

Tomaszs131
08-08-2013, 21:03
Witam.
Mam dylemat z oknem dachowym- wstawic z PCV czy moze z drewna? Glownie obawiam sie mocnego naslonecznienia okna- promienie UV, temperatura. Okno po stronie poludniowej budynku, czy profil okna PCV wytrzyma? Czy moze po trzech sezonach bedzie wygladal jak banan?
Dodam, ze przymierzam sie do okna PCV Roto 69G K WD trzy szybowe, Uw- 0.86.
Bardzo prosze o pomoc w podjeciu decyzji.
Pozdrawiam

Foppe
09-08-2013, 11:44
No i nadejszla ta wiekopomna chwila...otrzymalam wycene: PCV kolor dwustronny pakiety dwuszybowe, ciepła ramka, montaż,

profil Brugmann AD-Arte, okucie Winkhaus Activ Pilot Concept 3 zaczepy antywłamaniowe w każdym skrzydle. Troche martwi mnie fakt ze rozpietosc przenikalnosci cieplnej ofertowanych okien jest w przedziale 1,30-1,45....Pakiet szklenia U 1,1. Hmmmm...... Co na to eksperci? :)

Foppe
09-08-2013, 11:46
Wykusz z opcja z ruchomym slupkiem to ok. 4400zl, a za przesuwke doplata rzedu 1.300zl.....hmmmmm

_FIX_
09-08-2013, 12:36
Przy tej głębokości zabudowy (73mm ) i szkleniu Ug=1,1 to lepszego Uw raczej nie uzyskasz. Chyba, że byłyby to profile w wersji Passiv - wypełnione pianką lub ze wzmocnieniem termo.

witek86
11-08-2013, 09:17
No i nadejszla ta wiekopomna chwila...otrzymalam wycene: PCV kolor dwustronny pakiety dwuszybowe, ciepła ramka, montaż,

profil Brugmann AD-Arte, okucie Winkhaus Activ Pilot Concept 3 zaczepy antywłamaniowe w każdym skrzydle. Troche martwi mnie fakt ze rozpietosc przenikalnosci cieplnej ofertowanych okien jest w przedziale 1,30-1,45....Pakiet szklenia U 1,1. Hmmmm...... Co na to eksperci? :)

a dlaczego 2 szyby a nie 3? 3 szyby to już chyba standard

witek86
11-08-2013, 09:17
Wykusz z opcja z ruchomym slupkiem to ok. 4400zl, a za przesuwke doplata rzedu 1.300zl.....hmmmmm

a jaki podział suwanki, pól na pół?

plusfoto
12-08-2013, 10:44
pewnie przy tym rozmiarze przesuwki na 73 mm profilu to wejdą tylko dwie.

Foppe
12-08-2013, 13:04
a jaki podział suwanki, pól na pół?

w ofercie brzmialo to doslownie "Dopłata do drzwi tarasowych ze skrzydłem przesuwnym (podział na 3 skrzydła/kwatery)"

Foppe
12-08-2013, 13:07
Zastanawiam sie nad profilem Brugmanna. Ciagle slysze porady typu, bierz albo Veke albo Rehau... hmmmm.....

Foppe
12-08-2013, 13:10
pewnie przy tym rozmiarze przesuwki na 73 mm profilu to wejdą tylko dwie.

hmmmm, jak sobie wyobrazam skrzydlo szerokosci mniej wiecej 1800 to mam obawe przed posunieciem takiego kolosa :)

witek86
12-08-2013, 14:35
w ofercie brzmialo to doslownie "Dopłata do drzwi tarasowych ze skrzydłem przesuwnym (podział na 3 skrzydła/kwatery)"

to jedyny rozsądny podział bo niesymetrycznie to już brzydko:)

witek86
12-08-2013, 14:36
Zastanawiam sie nad profilem Brugmanna. Ciagle slysze porady typu, bierz albo Veke albo Rehau... hmmmm.....

to powiedz tym co radzą że nie kupujesz profilu tylko chcesz dobre okna + montaż oczywiście też dobry

water-sprite
12-08-2013, 16:27
Może już to było, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś ma patent, jak sensownie porównać oferty różnych firm?
Wysłałam identyczne zapytanie do wszystkich. Mam teraz przed sobą zestawienia różnych profili, okuć i ilości komór itd.
Potrzebuję okien o U=1 tak mam w OZC, do tego solidnych i tyle.
Czy ktoś może pomóc? Wiem, że to dylemat wszystkich, którzy stoją przed pierwszym zakupem okien.

plusfoto
12-08-2013, 17:29
Co ci po U 1 czy nawet 0,5 jak szczelność czy odporność na wiatr lub wodoszczelność będą do dupy.
Zajrzyj tutaj dowiesz się czegoś więcej:
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pytania-o-okna-pvc (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknotest.pl%2Farty kuly-tematyczne%2Fpytania-o-okna-pvc)

T12345T
12-08-2013, 17:36
A jeszcze bardziej na temat może być to: "Okna z Veki, czy z... Veki?" (http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki)

Charlie
12-08-2013, 21:07
Przyznam szczerze, że jestem zielona w temacie :P Więc podpinam sie pod wątek iiiiii pytam - który profil lepszy dla okien drewnianych? profil SOFT-LINE, STANDARD, 68SOFT CZY Profil 68RETRO? bo zdecydowałam się na takie bo m i pasuja ale no nie wiem jakie sa najlepsze i czym się różnią... Jak komuś pomoże to z tej oferty korzystam http://www.hanbud.com.pl/oferta_produkty.php?idpc=37&idc=5

Wszystkie konstrukcje są głębokości 68 mm - to już przeszłość. Minimum standardu energooszczędnego w oknach drewnianych to profil głębokości 78 mm a powoli standardem jest kantówka 92 mm i tę Ci polecam z szybą Ug=0,5 W/m2K.
Spytaj się w tym Handbudzie o dostępność i cenę okien i drzwi zewnętrznych w standardzie 92 mm z szybą 0,5 ( trzyszybówka). Dodatkowo niech Ci złoży ofertę z parametrami Uw ( współczynnik przenikalności cieplnej) okien ( na piśmie w formie wydruku z odpowiedniego programu ).
Gdyby sprzedawca w Handbudzie migał się tłumacząc np. Pani ale to ciężkie szyby i okucia nie udźwigną lub pitolił inne głupoty to olej tę firmę i wal śmiało do bardziej profesjonalnej firmy a najlepiej bezpośrednio do producenta stolarki otworowej drewnianej.
Ten Twój Kamieńczyk-Ryciorki to gdzie u licha leży, koło jakiej większej osady ?:)
P.S. najlepsze drewno na okna i drzwi to z drzew liściastych - dąb lub meranti.

finlandia
12-08-2013, 22:16
Nie zauważyłeś, że to była reklama? Ale komentarz dałeś odpowiednio dobry - moze sie komus przyda.

water-sprite
12-08-2013, 23:12
Co ci po U 1 czy nawet 0,5 jak szczelność czy odporność na wiatr lub wodoszczelność będą do dupy.
Zajrzyj tutaj dowiesz się czegoś więcej:
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pytania-o-okna-pvc (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknotest.pl%2Farty kuly-tematyczne%2Fpytania-o-okna-pvc)


Dzięki za odpowiedź. Wiedziałam o odporności na wiatr, przepuszczalności powietrza (szczelności skrzydeł) i wodoszczelności. Stąd mój skrót myślowy - okna solidne. Nawet o to pytałam sprzedawców, ale odpowiedzi na razie brak. Prosiłam też o aprobatę techniczną, ale tylko jedna firma tego nie przemilczała. Poczekam kilka dni, mam czas na zakup okien do wiosny.
Dzięki za linka, znałam tę stronką, ale jakoś ten artykuł mi umknął.

OK, to z drugiej strony, na co nie dać się naciągnąć przy kupnie okna,a na czym można "zaoszczędzić"?

water-sprite
12-08-2013, 23:46
A jeszcze bardziej na temat może być to: "Okna z Veki, czy z... Veki?" (http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/okna-z-veki-czy-z-veki)

Dzięki, nawet bardzo "na temat".
Tylko czemu ktoś kto chce kupić po prostu dobre okna musi zgłębiać całą tajemną wiedzę?
Czy naprawdę trudno znaleźć uczciwego sprzedawcę?

finlandia
13-08-2013, 06:57
...Prosiłam też o aprobatę techniczną, ale tylko jedna firma tego nie przemilczała...?
No i co CI dała lektura aproabty technicznej? Tam nie ma osiągów, a jedynie przepis na okno.
Jeśli już to pytaj o wartości użytkowe okien, choćby tylko na przykładzie okna referencyjnego :)

MMichal
13-08-2013, 16:54
Witam


Dzięki, nawet bardzo "na temat".
Tylko czemu ktoś kto chce kupić po prostu dobre okna musi zgłębiać całą tajemną wiedzę?
Czy naprawdę trudno znaleźć uczciwego sprzedawcę?

Może nie trudno ale tak już się przyjęło, że inwestor bardzie ufa UFUF takiemu co to nie za wiele pieniędzy chce wyciągnąć i niestety bez pewnego poziomu wiedzy nie jest się wstanie zweryfikować "ofert z kosmosu"
Ostatnio widziana przez moją osobę oferta na montaż okna alu, stałoszklenie o wadze ok 380 kg na piętrze w domku - niecałe 400 zł -- pytanie czy to dużo ?? a może mało ?? - bez wiedzy w temacie inwestor nie będzie wiedział prawda ?

Pozdrawiam

Charlie
13-08-2013, 21:08
....
Ostatnio widziana przez moją osobę oferta na montaż okna alu, stałoszklenie o wadze ok 380 kg na piętrze w domku - niecałe 400 zł -- pytanie czy to dużo ?? a może mało ?? - bez wiedzy w temacie inwestor nie będzie wiedział prawda ?

...

Ja bym się tak na Twoim miejscu nie napinał nad cenami bo wiatr dmuchnięty może być w cenę okna kosztem montażu :)
No chyba, że liczyć nie potrafią albo pomyłka pracwnika - nowy człowiek i nie zwrócił uwagi na ciężar.

MMichal
13-08-2013, 21:49
Witam


Ja bym się tak na Twoim miejscu nie napinał nad cenami bo wiatr dmuchnięty może być w cenę okna kosztem montażu :)
No chyba, że liczyć nie potrafią albo pomyłka pracwnika - nowy człowiek i nie zwrócił uwagi na ciężar.

Osobiście zwalczam takie podejście - montaż gratis - już to przerabialiśmy i teraz się montażystów traktuje jak ... gratis właśnie :)

a w tym konkretnym przypadku program podobno pobrał cenę mb i ... tak wyszło.

Pozdrawiam

grzeniu666
13-08-2013, 22:00
Zapytam tutaj, bo może jest szansa na fachową radę (Charlie?):

Czym zabezpieczyć drewno które będzie zamocowane do muru i "otoczone" ociepleniem, (jakiś/jaki impregnat czy cuś), aby np. nie brało wilgoci i nie niszczało w czasie.

Chodzi o takie solidne klocki do których kiedyś chcę zamocować belki zadaszenia tarasowego. Pytałem w tartaku o możliwie najlepsze drewno do tego celu (dużo mi tego nie trzeba), polecili drewno klejone (mają przekroje ca. 20x20cm). Po zamocowaniu klocków do muru, "otulę" je wokół (z 10cm) twardą wełną elewacyjną (może też kilka cm od zewnątrz), na reszcie fasady będzie styropian. Całość będzie (przynajmniej narazie, to montażu tego zadaszenia) niewidoczne i otynkowane razem z fasadą (mam nadzieję że jestem czytelny w opisie? jeśli nie nasmaruję jakiś obrazek).

water-sprite
14-08-2013, 00:35
No i co CI dała lektura aproabty technicznej? Tam nie ma osiągów, a jedynie przepis na okno.
Jeśli już to pytaj o wartości użytkowe okien, choćby tylko na przykładzie okna referencyjnego :)

Nic mi nie dała, bo mieli dziś przysłać i nie przysłali ;) Na linkowanej 2 razy tu stronce pisali, że wszelkie dane są właśnie w tej aprobacie tech. Nigdy takiego cuda nie widziałam, to sobie zażyczyłam :P Ale nie była mi dane-jak widać.
Lubię wiedzieć co kupuje i ogólnie mieć o tym pojęcie, ale z oknami wcale nie jest łatwo. Te ważne według Was informacje są ukrywane?
Jak więc powinno brzmieć zapytanie wysłane do firmy sprzedającej okna?
Co to są właściwie wartości użytkowe?

finlandia
14-08-2013, 07:01
Nic mi nie dała, bo mieli dziś przysłać i nie przysłali ;) Na linkowanej 2 razy tu stronce pisali, że wszelkie dane są właśnie w tej aprobacie tech. Nigdy takiego cuda nie widziałam, to sobie zażyczyłam :P Ale nie była mi dane-jak widać.
Lubię wiedzieć co kupuje i ogólnie mieć o tym pojęcie, ale z oknami wcale nie jest łatwo. Te ważne według Was informacje są ukrywane?
Jak więc powinno brzmieć zapytanie wysłane do firmy sprzedającej okna?
Co to są właściwie wartości użytkowe?
Nawet tu zdarzają się błędne informacje (pewnie i z mojej klawiatury tez nie raz wyszly). Aprobata techniczna to taki przepis na okno.
A wartości określa sie na podstawie tego, co wyszło z przepisu, najlepiej jeszcze jak jest to potwierdzone odpowiednim badaniem i swiadectwem.
Mowa o wartosciach typu izolacyjnosc cieplna, akustyczna, wodoszczelnosc, odpornosc na obciazenie wiatrem (mowi o tym czy okno jest sztywne i nie bedzie przez nie dmuchalo przy wietrze) itd.

T12345T
14-08-2013, 10:22
Nic mi nie dała, bo mieli dziś przysłać i nie przysłali ;) Na linkowanej 2 razy tu stronce pisali, że wszelkie dane są właśnie w tej aprobacie tech.

I pewnie nie przyślą o ile zostało im odrobinę przyzwoitości oraz resztek rozumu.


Nigdy takiego cuda nie widziałam, to sobie zażyczyłam :P Ale nie była mi dane-jak widać.

Zajrzyj do odpowiedniej zakładki na naszej stronie, a ujrzysz aprobat ile chcesz może i tę, która kiedyś mogła być dla Ciebie interesująca.


Lubię wiedzieć co kupuje i ogólnie mieć o tym pojęcie, ale z oknami wcale nie jest łatwo. Te ważne według Was informacje są ukrywane?

One nie są ukrywane, o nich się po prostu nie mówi. Z obawy albo niewiedzy.


Jak więc powinno brzmieć zapytanie wysłane do firmy sprzedającej okna? Co to są właściwie wartości użytkowe?

„zasadnicze charakterystyki” oznaczają te cechy wyrobu budowlanego, które odnoszą się do podstawowych wymagań dotyczących obiektów budowlanych;
„właściwości użytkowe wyrobu budowlanego”oznaczają właściwości użytkowe odnoszące się do odpowiednich zasadniczych charakterystyk wyrażone jako poziom lub klasa, lub w sposób opisowy;
„poziom” oznacza wynik oceny właściwości użytkowych wyrobu budowlanego w odniesieniu do jego zasadniczych charakterystyk, wyrażony jako wartość liczbowa;
„klasa” oznacza zakres poziomów właściwości użytkowych wyrobu budowlanego ograniczony wartością minimalną i maksymalną;

To definicje legalne pojęć wprost z Rozporządzenia 305/2001 PE i Rady. Chcesz jaśniej proszę o telefon... opowiem:-).

A najlepsze pytanie, to takie w którym określisz klasy i poziomy właściwości użytkowych w zakresie zasadniczych charakterystyk, które są dla Ciebie najważniejsze:-).

witek86
14-08-2013, 12:21
no to teraz to już pewnie ludzie nic nie widzą:)

T12345T
14-08-2013, 12:48
Zawsze mogą szerzej otwierać oczy albo... zadzwonić:-).

.:migotka:.
20-08-2013, 21:13
Dziś usłyszałam na pomiarze, że nie jest dobrym pomysłem branie okien otwieranych tylko jako rozwiernych, ale powinien być też uchył i to najlepiej na obu kwaterach. Rzekomo okna z uchyłem są odporniejsze na włamania, a te tylko rozwierne podważa się jedynie śrubokrętem i po robocie... Racja to?

Charlie
21-08-2013, 08:53
Jedynym poważniejszym utrudnieniem dla włamywacza jest zastosowanie w okuciach klasy WK2 + odpowiednia szyba + alarm z powiadomieniem patrolu interwencyjnego firmy ochraniającej nieruchomości przy danej ulicy czy osiedlu.
P.S w mojej opinii to złodzieje mają już takie doświadczenie w działaniu, że czy okno rozwierne czy rozwiernouchylne jest bez znaczenia.

witek86
21-08-2013, 12:05
Dziś usłyszałam na pomiarze, że nie jest dobrym pomysłem branie okien otwieranych tylko jako rozwiernych, ale powinien być też uchył i to najlepiej na obu kwaterach. Rzekomo okna z uchyłem są odporniejsze na włamania, a te tylko rozwierne podważa się jedynie śrubokrętem i po robocie... Racja to?

wszystko zależy od zaczepów jakie zamontują ale okucie wk1 czy wk2 to jeszcze klamka jak już takie okucia to może i szyby na p2 czy p4 i zawsze można coś dodać ale trzeba to robić z głową bo w oknach nadajemy cuda wianki a drzwi wejściowe wstawimy antywłamaniowe z castoramy czy jakieś bo na oknach się spłukaliśmy

Jadore
21-08-2013, 14:05
Ma do sprzedania 2 okna balkonowe tarasowe ( lewe lub/i prawe) firmy Veka. Wymiary 2050 x 2200cm plus roleta 20cm. Kolor orzech obustronny, k=1,1. Zachęcam do zakupu!!!! Atrakcyjna cena, sprawdzony producent. Do 50km w obrębie Wrocławia dowóz gratis!!!! Więcej informacji telefonicznie 692 877 200. ZAPRASZAM!!!!
207681

.:migotka:.
22-08-2013, 22:36
Błagam, pomóżcie mi wybrać jak najlepiej z tych ofert, które mam. :(
DAKO:
1. DPP70 (VEKA, szer 70mm), 2 szyby UW przeciętnie ok 1,40-1,45 cena 13570zł
2. profil jw, tylko 3 szyby, Uw 1,00-1,15, cena 15000
3. lepszy profil DPQ82 (VEKA, szer 82mm), 2 szyby, 3 uszczelki, średnie Uw +/- 1,25, cena 15850zł
4. DPB73 (Brugmann 73mm), 3 szyby, Uw ok 1,00-1,14 (minimalnie niższe na każdym z okien niż w propozycji nr 2), cena 14500zł

Gość z salonu sprzedaży DAKO poleca profil 82mm, a z wycen wychodzi, że jednak VEKA 70mm ale z 3 szybami będzie cieplejsza... Czy w praktyce cieplejsze będzie okno z niższym współczynnikiem, ale 2 uszczelkami, czy wyższym współczynnikiem i 3 uszczelkami? Dom od strony wietrznej osłonięty jest wysokimi drzewami, jeśli ma to jakieś znaczenie... A może 3 uszczelki są przereklamowane?



Mam też z innej firmy ofertę na Aluplast Ideal 4000 2szyby za 12700 - brać to w ogóle pod uwagę?

GraMar
23-08-2013, 06:20
Mam też z innej firmy ofertę na Aluplast Ideal 4000 2szyby za 12700 - brać to w ogóle pod uwagę?

Aluplast nie jest w grupie A!!!!

Ponadto DAKO produkuje na profilu VEKA, Brugman to profil-tak jak Veka...
Ja wzięłabym DAKO 3-szybowe 82mm:)

Miałam także niezłą wycenę z Abakusa na BluE...
http://www.abakus-okna.com.pl/fabryka2/okien/pl/okna_pcv_okna_pvc#%3Ccenter%3EAbakus%20bluEnergy%3 C/center%3E

finlandia
23-08-2013, 07:12
..

Gość z salonu sprzedaży DAKO poleca profil 82mm, a z wycen wychodzi, że jednak VEKA 70mm ale z 3 szybami będzie cieplejsza... Czy w praktyce cieplejsze będzie okno z niższym współczynnikiem, ale 2 uszczelkami, czy wyższym współczynnikiem i 3 uszczelkami? Dom od strony wietrznej osłonięty jest wysokimi drzewami, jeśli ma to jakieś znaczenie... A może 3 uszczelki są przereklamowane?

Mam też z innej firmy ofertę na Aluplast Ideal 4000 2szyby za 12700 - brać to w ogóle pod uwagę?

Jesli szukasz najnizszej ceny, to masz opcję. Ale nawet nie piszesz jaki to producent, wiec chyba mozna sobie ten temat odpuscic (chociaz moze to byc jakas perelka wyprodukowana na tym profilu, to za brak informacji dla mnie odpada).
Co do tych wspolczynnikow Veki 5 i 7 komorowej - to chyba jest jakis błąd w obliczeniach. Dopytaj o to sprzedawce i zobacz jak z tego wybrnie. Przy tych roznicach bralbym jednak trzyszybowke i raczej 82mm ( po prostu lubie rzeczy lepsze... )
EDIT: Jak niżej zauważyli koledzy 82 i dwie szyby.. stąd te wyniki. Jak dla mnie - to słabe zestawienie.

slaku
23-08-2013, 07:48
Aluplast nie jest w grupie A!!!!

Ponadto DAKO produkuje na profilu VEKA, Brugman to profil-tak jak Veka...
Ja wzięłabym DAKO 3-szybowe 82mm:)

Miałam także niezłą wycenę z Abakusa na BluE...
http://www.abakus-okna.com.pl/fabryka2/okien/pl/okna_pcv_okna_pvc#%3Ccenter%3EAbakus%20bluEnergy%3 C/center%3E



Oczywiscie że nie jest w klasie A, ale jaki to ma wpływ na wartość użytkową okien? nie będą się otwierać, zamykać, będą nieszczelne? Nic podobnego.
Aluplast to bardzo dobry system w klasie econo, nie najtańszy ale też nie najdroższy. Dobrze wykonane okno spokojnie będzie działać bezproblemowo, czego dowodem są okna w systemie Aluplast Ideal 400 w domu w którym mieszkam. Już kilka lat i wszystko jest na tip top. Dobrze zamontowane i w sumie nie pamiętam, że mam okna ;) Więc radziłbym się tak powstrzymywać w mówieniu, że klasa B i nagle złe okno. Nigdy tak nie jest!!!! Jest to produkt pełnowartościowy.

witek86
23-08-2013, 10:42
Błagam, pomóżcie mi wybrać jak najlepiej z tych ofert, które mam. :(
DAKO:
1. DPP70 (VEKA, szer 70mm), 2 szyby UW przeciętnie ok 1,40-1,45 cena 13570zł
2. profil jw, tylko 3 szyby, Uw 1,00-1,15, cena 15000
3. lepszy profil DPQ82 (VEKA, szer 82mm), 2 szyby, 3 uszczelki, średnie Uw +/- 1,25, cena 15850zł
4. DPB73 (Brugmann 73mm), 3 szyby, Uw ok 1,00-1,14 (minimalnie niższe na każdym z okien niż w propozycji nr 2), cena 14500zł

Gość z salonu sprzedaży DAKO poleca profil 82mm, a z wycen wychodzi, że jednak VEKA 70mm ale z 3 szybami będzie cieplejsza... Czy w praktyce cieplejsze będzie okno z niższym współczynnikiem, ale 2 uszczelkami, czy wyższym współczynnikiem i 3 uszczelkami? Dom od strony wietrznej osłonięty jest wysokimi drzewami, jeśli ma to jakieś znaczenie... A może 3 uszczelki są przereklamowane?



Mam też z innej firmy ofertę na Aluplast Ideal 4000 2szyby za 12700 - brać to w ogóle pod uwagę?

również był bym za 3 tylko dołożył 3 szybę

.:migotka:.
23-08-2013, 10:54
Niestety okna trzyszybowe na profilu 82mm wychodzą ponad nasz budżet.

Waham się między Veką 70mm i brugmannem 73mm - oba trzyszybowe, Brrugmann ma ciut niższe Uw i cenę 500zł niższą - ale wszyscy tłuką do głowy: "tylko VEKA!", nie wiem sama....
Druga opcja to ew ta VEKA 82mm, ale dwie szyby. niby sam profil lepszy: szerszy, cieplejszy, ale jednak gorsze Uw, bo dwie szyby - hmm??



Aluplast jest chyba od Peteckiego, ale nie mam pewności, więc nie pisałam (oferta przygotowana przez hurtownię okien ZPT PAJĄK).

plusfoto
23-08-2013, 10:54
Jeśli nie zależy ci na innych parametrach (szczelność, wodoszczelność) to bierz DAKO. Ale tak jak sugeruje witek pozycja 3 z 3 szybami.
Parametry ich okien masz tu
#24436

(http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=6065464&viewfull=1#post6065464)Inne firmy deklarują leprze parametry na VECE

witek86
23-08-2013, 12:17
Niestety okna trzyszybowe na profilu 82mm wychodzą ponad nasz budżet.

Waham się między Veką 70mm i brugmannem 73mm - oba trzyszybowe, Brrugmann ma ciut niższe Uw i cenę 500zł niższą - ale wszyscy tłuką do głowy: "tylko VEKA!", nie wiem sama....
Druga opcja to ew ta VEKA 82mm, ale dwie szyby. niby sam profil lepszy: szerszy, cieplejszy, ale jednak gorsze Uw, bo dwie szyby - hmm??



Aluplast jest chyba od Peteckiego, ale nie mam pewności, więc nie pisałam (oferta przygotowana przez hurtownię okien ZPT PAJĄK).

to teraz dochodzi jeszcze kto to zamontuje ?jakaś sprawdzona firma ?

.:migotka:.
23-08-2013, 14:20
to teraz dochodzi jeszcze kto to zamontuje ?jakaś sprawdzona firma ?

Oferty mam liczone razem z montażem (standardowym). Żadnej z ekip nie znam, wiec trochę ciemno wybieram. Bardzo możliwe, że przed ocieplaniem domu sami jeszcze dokleimy do ram taśmy uszczelniające.

Przy profilu 70-73mm ile powinno nachodzić ocieplenie na ramę? Ze 2cm wystarczy?



Ktoś coś jeszcze doradzi?

witek86
23-08-2013, 14:29
same okna to 50% drugie tyle jak nie więcej to ich zamontowanie .
co do zachodzenia styro na ramę to 2cm to takie minimum z tego co się orientuję

gt4
25-08-2013, 11:20
Witam,

mam dwa pytania dotyczące kwestii montażowych okien - firma Systemy BudBram Zbigniew Solecki zamontowała mi okna: od Peteckiego na profilu Veka 90.
Po montażu, po paru dniach zauważyłem, że uszczelka przylgowa zewnętrzna nie przywiera do ramy (można wsunąć wizytówkę i nie ma żadnego oporu "trzymania" przez uszczelkę). Ustawienie grzybków w okuciach jest ustawione na wartość średnią (regulacja zima, lato jak to przedstawił pan Solecki)
Czy jest to do wyregulowania, czy uszczelki muszą się ułożyć?

Druga sprawa dotyczy parapetów wewnętrznych, pod listwą montażową okna są podkładki plastikowe, które wystają i uniemożliwiają wsunięcie pod ramę okna parapetów - jak teraz powinni zadziałać montażyści z tej samej firmy, którzy przyjadą zamontować, jak odnowię stare drewniane parapety?

dziękuję za pomoc.

T12345T
25-08-2013, 13:14
uszczelka przylgowa zewnętrzna nie przywiera do ramy (można wsunąć wizytówkę i nie ma żadnego oporu "trzymania" przez uszczelkę). Ustawienie grzybków w okuciach jest ustawione na wartość średnią (regulacja zima, lato jak to przedstawił pan Solecki)
Czy jest to do wyregulowania, czy uszczelki muszą się ułożyć?

Rozumiem, że piszesz o uszczelce mocowanej w ościeżnicy, do której przylega (domyka się) skrzydło. Jeśli tak, to test "na wizytówkę" niewiele mówi. Moźe lepiej zrobić taki test: Weź zwykły ręczny zraszacz, "popsikaj" na szybę ponad miejscem w którym stwierdzasz nadmierny luz i zobacz, czy swobodnie spływająca woda przedostaje się do wnętrza konstrukcji. Jeśli przedostaje się przy zerowej wartości ciśnienia to masz problem. Obawiam się, że w takim przypadku zwykła regulacja "na okuciach" może okazać się niewystarczająca. Zwiększenie docisku prawdopodobnie nie zrekompensuje w całości oddziaływania ciśnienia parcia wiatru w normalnym użytkowaniu, więc przy pogodzie wietrznej i deszczowej mogą być odczuwalne przedmuchy powietrza jak i przedostawanie się wody opadowej do wnętrza konstrukcji, a w mocno niekorzystnych warunkach nawet wnętrza pomieszczeń. Według mnie warto sprawdzić prostoliniowość elementów konstrukcyjnych okna oraz rodzaj i typ uszczelki przylgowej. Jeśli będą znaczące odkształcenia prostoliniowości obawiam się, że okno trzeba będzie wymienić, bo zabawy regulacyjne, a nawet wymiana uszczelki przylgowej może nie przynieść pożądanego pozytywnego rezultatu.


Druga sprawa dotyczy parapetów wewnętrznych, pod listwą montażową okna są podkładki plastikowe, które wystają i uniemożliwiają wsunięcie pod ramę okna parapetów - jak teraz powinni zadziałać montażyści z tej samej firmy, którzy przyjadą zamontować, jak odnowię stare drewniane parapety?

Jeśli "klocek podporowy" pod listwą progową poskładano z plastikowych klinów szerszych niż głębokość samej listwy, a parapet ma grubość większą niż szerokość listwy i nie daje się wsunąć pod ramę ościeżnicy blokując się o wystające elementy "klocka", to nie pozostaje nic innego jak wymiana tego elementu na inny, po pierwsze spełniający wymagania, po drugie o szerokości równej głębokości listwy progowej. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy "odrąbanie" wystającej części plastikowych klinów i pozostawienie tak "zmodyfikowanego" klocka podporowego.

gt4
26-08-2013, 07:03
Rozumiem, że piszesz o uszczelce mocowanej w ościeżnicy, do której przylega (domyka się) skrzydło. Jeśli tak, to test "na wizytówkę" niewiele mówi. Moźe lepiej zrobić taki test: Weź zwykły ręczny zraszacz, "popsikaj" na szybę ponad miejscem w którym stwierdzasz nadmierny luz i zobacz, czy swobodnie spływająca woda przedostaje się do wnętrza konstrukcji. Jeśli przedostaje się przy zerowej wartości ciśnienia to masz problem. Obawiam się, że w takim przypadku zwykła regulacja "na okuciach" może okazać się niewystarczająca. Zwiększenie docisku prawdopodobnie nie zrekompensuje w całości oddziaływania ciśnienia parcia wiatru w normalnym użytkowaniu, więc przy pogodzie wietrznej i deszczowej mogą być odczuwalne przedmuchy powietrza jak i przedostawanie się wody opadowej do wnętrza konstrukcji, a w mocno niekorzystnych warunkach nawet wnętrza pomieszczeń. Według mnie warto sprawdzić prostoliniowość elementów konstrukcyjnych okna oraz rodzaj i typ uszczelki przylgowej. Jeśli będą znaczące odkształcenia prostoliniowości obawiam się, że okno trzeba będzie wymienić, bo zabawy regulacyjne, a nawet wymiana uszczelki przylgowej może nie przynieść pożądanego pozytywnego rezultatu.

Dziękuję za odpowiedź.
Wszystkie skrzydła, na całym obwodzie nie przylegają uszczelką do ościeżnicy, widać, że jest jednakowa odległość.
Natomiast od strony wewnętrznej uszczelka zamontowana w skrzydle, dobrze przylega na całym obwodzie okna. To tak, jakby "zabrakło" głębokości profilu skrzydeł. Może przyczyną są źle dobrane uszczelki?

kangur6820
28-08-2013, 09:02
okna salamander bluewolution firmy Alsecco , trzyszybowy pakiet z szybą p-4 , okucia antywłamaniowe ... miało być tak fajnie , niestety trzy okna się powyginały.... :( dolne belki okien wygięły się krawędziami do góry i podobnie wyglądają skrzydła . Jaka przyczyna , błąd przy montażu czy sprawę powalił producent ? okna są zamontowane od dwóch , może trzech tygodni...

Pablosek
29-08-2013, 20:25
Witam,
Mam zamiar zamówić okno w firmie oknaslask.pl ,czy jest to solidna firma? Sprzedawca polecał mi profil Brugman i okucia niemieckie,ale nie pamiętam nazwy. Proszę o radę.

lukasz69karolina
30-08-2013, 12:24
witajcie...
dostaliśmy wyceny i sami nie wiemy...
1. OknoPlus ActivThermo, profil Brugmann, 4/16/4/16/4, U=0,6
2. KNS Veka Perfectline, 4/12/4/12/4, U=0,7
w zasadzie bierzemy pod uwagę te dwie opcje już...
która lepsza?
O+ bo szersze "komory" między szybami i mniejsze U??
czy KNS też dobry i może być?

Groszeczek
30-08-2013, 17:44
Witam serdecznnie!

Czy ktoś ma może okna Budvar? Opinie czytałam nienajlepsze, ale i też nieaktualne.
W wycenie mam dwa profile, T-moder (6 komorowy) - Uw 1,03) i T-Passive (8-komorowy) - Uw 0,74 z 3 szybami.
Interesująca jest oferta za ciepłą uszczelkę (ta wew. która zazwyczaj jest srebrna, tam jest plasikowa) za dopłatą 190 zł do całości.
Podobna ofertę na "ciepłą uszczelkę" zmniejszającą zjawisko roszenia się szyb (teraz w mieszkaniu skrapla mi się woda na uszczelce na dole od wew. strony okna) ma Oknoplast w standardzie podobno.
Czy to naprawdę działa czy to jest chwyt marketingowy?

Czekam jeszcze na wyceny z Drutexu i Oknoplastu, wtedy będę mogła porównać.

Pablosek
30-08-2013, 18:30
A czy może ktoś polecić dobrą firmę montażową ,która zamontuje mi okno w Katowicach?

Brass
30-08-2013, 20:42
...
2. KNS Veka Perfectline, 4/12/4/12/4, U=0,7


W KNS za niewielką dopłatą również dostaniesz szybę u 0,6

storrada
31-08-2013, 23:21
Witam!

Po namyśle zdecydowaliśmy się na okna dako (bo na Vece i z dobrymi okuciami) i mam tu do Państwa pytanie - nasz dom ma mieć rekuperację i 20 cm. ocieplenia, 15 cm. styropianu w podłodze. Wybieramy pomiędzy alphaline 90+ a sofline 82, z ciepłym parapetem,ciepłą ramką, pakiet trzyszybowy, montaż zwykły. Pytanie - czy warto dopłacać do alphaline 90+ i ew. ciepłego montażu.
Druga rzecz -montaż ma być na śrubach i bez podkładek plastikowych, sprzedawca mówi, żeby podmurować otwór pod oknem balkonowym - na to nakleją ciepły parapet. Okna klinują drewnianymi klinami. Czy upierać się przy podkładkach?

ClNEK
01-09-2013, 11:43
Przy takich parametrach ocieplenia, wentylacji itp nie wybrałbym Dako. Posiadają 3 klase przepuszczalności powietrza. Poszukaj czegoś z 4 klasą.

Ja bym wybrał V90

gt4
01-09-2013, 11:53
Witam,
w związku z reklamacją dotyczącą braku przylegania skrzydła do ościeżnicy na całym obwodzie wszystkich okien jaką zgłosiłem do producenta (Petecki), zaczynam mieć wątpliwości związane z okuciami Roto NT, dotyczące rozmieszczenia zaczepów i grzybków.
Okna są w większości RU z regulacją uchyłu. Podobno w takiej konfiguracji nie ma możliwości zastosowania np. błędnego położenia klamki.
W przedstawionych poniżej dwóch oknach są grzybki a nie ma zaczepów?
Proszę zobaczcie zdjęcia i oceńcie czy jest to OK, zgodnie z zaleceniami Roto jak mnie zapewniał sprzedawca?

209643209644209645209646209647

gt4
01-09-2013, 11:56
cd..209648209649

storrada
01-09-2013, 13:37
Przy takich parametrach ocieplenia, wentylacji itp nie wybrałbym Dako. Posiadają 3 klase przepuszczalności powietrza. Poszukaj czegoś z 4 klasą.

Ja bym wybrał V90

Dzięki, ale jakie w takim razie okna z okuciami Winkhaus, w przyzwoitej cenie z 4 parametrem przepuszczalności byś polecił?

MMichal
01-09-2013, 18:03
Witam


Witam,
w związku z reklamacją dotyczącą braku przylegania skrzydła do ościeżnicy na całym obwodzie wszystkich okien jaką zgłosiłem do producenta (Petecki), zaczynam mieć wątpliwości związane z okuciami Roto NT, dotyczące rozmieszczenia zaczepów i grzybków.
Okna są w większości RU z regulacją uchyłu. Podobno w takiej konfiguracji nie ma możliwości zastosowania np. błędnego położenia klamki.
W przedstawionych poniżej dwóch oknach są grzybki a nie ma zaczepów?
Proszę zobaczcie zdjęcia i oceńcie czy jest to OK, zgodnie z zaleceniami Roto jak mnie zapewniał sprzedawca?

209643209644209645209646209647

a może wyślij odrazu fotki do konsultanta Roto skoro masz podejrzenia, że jest coś nie halo.

Pozdrawiam

gt4
01-09-2013, 19:53
Witam



a może wyślij odrazu fotki do konsultanta Roto skoro masz podejrzenia, że jest coś nie halo.

Pozdrawiam

Witam,
dziękuję za podpowiedź, liczyłem na Waszą bezstronną ocenę, biorąc pod uwagę doświadczenie jakie posiadacie...

W kontaktach z producentami lub ich przedstawicielami jest różnie, duży bezwład informacyjny wobec klienta końcowego, wprost proporcjonalny do wielkości firmy,
pozdrawiam, TG

ClNEK
01-09-2013, 20:20
Wg mnie jest prawidłowo odnośnie braku docisku na ramie w stosunku do grzybka na skrzydle. Większość producentów w tym miejscu nie daje docisku na ramie. Na poziomym ramieniu od uchyłu masz docisk bardzo blisko tego grzybka. Jest on wykorzystywany przy opcji okucia antywłamaniowego WK1 lub WK2 itp.

Co do rozmieszczenia pozostałych to się nie wypowiadam, każdy producent stosuje w zasadzie tyle ile chce osiągając dzięki temu parametry okien jakie deklaruje

albertobb
01-09-2013, 20:36
Witam jestem nowy na forum i proszę o pomoc w wyborze okien.
Zebrałem wiele ofert i zastanawiam się między ofertą Dako a firmą Petecki.
W obu wypadkach w grę wchodzi profil Alphaline+ , u peteckiego szyba u-0.5 a w dako 0.6. Okucia Petecki Roto a Dako Winkhaus.
cena identyczna.

pytanie co lepiej wybrać??

Rozważam jeszcze opcję w Dako na profilu 7 komorowego softline 82 którego cena jest taka jak alphalina.
A może nie warto dopłacać do lepszego profilu z pakietem 3 szybowym i wybrać perfectline , który jest tańszy o 2000zł (dom opalany węglem)

proszę o opinie na temat wymienionych profili i firmy Dako oraz petecki

finlandia
01-09-2013, 21:10
gt4,
nie oczekuje, ze bedziemy znali kazde okno.
Ze zdjec niewiele wynika. Czasem sie spotyka taki wlasnie dobor - jest zaczep na skrzydle - nie ma na oscieznicy (tak jak ti widac przy górnym zawiasie) i jest to calkiem swiadomy zabieg, bo np. własnie ten zaczep jest dla mnie najbardziej upierdliwy prz okuciach Winkhausa. Zeby stwierdzic czy to prawidłowe okuwanie, musisz porównac takie samo okno tego porducenta.
Z drugiej strony dolozenie zaczepu nie poprawi istotnie dolegania dp oscieznicy. Wczoraj ogladalem podobny problem w oknach (schuco+roto) - wg lokatorki wieje, wg sprzedawcy nic sie nie da robic i jest ok (fabryka chyba nie miala okazji sie wykazac) - a wg mnie w oknie nie widac przyczyn przewiewow. Wszystko co mozna bylo zrobic to poprawic docisk na okuciach (ale co bedzie pozniej bo na razie okna mają tylko 3 lata)?
Teraz jestem ciekaw, co ma zrobic klient?Okna na pewno maja jakas deklarowana wartosc "szczelnosci" której wg klienta nie spelniaja..

MMichal
01-09-2013, 22:56
Witam


Witam,
dziękuję za podpowiedź, liczyłem na Waszą bezstronną ocenę, biorąc pod uwagę doświadczenie jakie posiadacie...

W kontaktach z producentami lub ich przedstawicielami jest różnie, duży bezwład informacyjny wobec klienta końcowego, wprost proporcjonalny do wielkości firmy,
pozdrawiam, TG

nikt z nas nie zna wszystkich opcji czy schematów jakie można zastosować w okuciu okien to po pierwsze.

Odrobinę znam Roto i myślę, że otrzymasz od nich odpowiedz na dręczące pytania czy niejasności, wysyłasz zdjęcia BEZ podawanie producenta itp, piszesz co Cię w temacie martwi czy też boli bo nie działa tak jak byś oczekiwał i ... czekasz na odpowiedz :)

Pozdrawiam

gt4
02-09-2013, 08:48
Bardzo dziękuję Wszystkim, za odpowiedzi i podpowiedzi:-)
Dają mi jako taki pogląd na konfrontację z informacjami od sprzedawcy, jak zapytam np. o brakujący zaczep.
O szczegóły dopytam producenta okuć.

Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń, czy producenci załączają już deklarację właściwości użytkowych?
Czy na szybach powinna być naklejona jakaś informacja producenta (oprócz informacji z fabryki szyb o składowych pakietu)?

pozdrawiam,
TG

ClNEK
02-09-2013, 09:32
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń, czy producenci załączają już deklarację właściwości użytkowych?
Czy na szybach powinna być naklejona jakaś informacja producenta (oprócz informacji z fabryki szyb o składowych pakietu)?


Vetrex udostępnia każdemu sprzedawcy taką deklaracje do każdego zlecenia, trzeba ją tylko wydrukować i przekazać klientowi.

plusfoto
02-09-2013, 09:32
Dzięki, ale jakie w takim razie okna z okuciami Winkhaus, w przyzwoitej cenie z 4 parametrem przepuszczalności byś polecił?
Praktycznie większość producentów ma 4 klasę szczelności. Popytaj w Oknoplaście, czy u Peteckiego. Oni też robią na Vece. Dako to chyba jedyny producent z 3 klasą szczelności.

witek86
02-09-2013, 11:41
tylko oknoplast ma na maco

finlandia
02-09-2013, 12:24
Witam,
w związku z reklamacją dotyczącą braku przylegania skrzydła do ościeżnicy na całym obwodzie wszystkich okien jaką zgłosiłem do producenta (Petecki), zaczynam mieć wątpliwości związane z okuciami Roto NT, dotyczące rozmieszczenia zaczepów i grzybków.
209643
Jak widzę w Peteckim nie dają zaczepów do mikrowentylacji i liczą, że sprawę załatwi stopniowany uchył. Jak ktoś się nauczy tej obslugi, to tak faktycznie będzie, ale póki co przyzwyczajenia mamy inne. Z tym brakiem możliwości połączenia "stopniowanego uchyłu" i blokady błędnego położenia klamki też jest po części prawda. Do pewnego wymiaru się nie da (brak miejsca).
Jeszcze co mnie zdziwiło -wypełenienie rowka ramy masz na całym obwodzie okna?Taki full wypas w tym zakresie?
Doleganie - niepokojące może być ten narożnik na zdjęciu - widać że uszczelka nie układa się dobrze i odstaje, przez co może odpychać całe skrzydło od ramy.

gt4
02-09-2013, 15:30
Jak widzę w Peteckim nie dają zaczepów do mikrowentylacji i liczą, że sprawę załatwi stopniowany uchył. Jak ktoś się nauczy tej obslugi, to tak faktycznie będzie, ale póki co przyzwyczajenia mamy inne. Z tym brakiem możliwości połączenia "stopniowanego uchyłu" i blokady błędnego położenia klamki też jest po części prawda. Do pewnego wymiaru się nie da (brak miejsca).
Jeszcze co mnie zdziwiło -wypełenienie rowka ramy masz na całym obwodzie okna?Taki full wypas w tym zakresie?
Doleganie - niepokojące może być ten narożnik na zdjęciu - widać że uszczelka nie układa się dobrze i odstaje, przez co może odpychać całe skrzydło od ramy.

Zaczepów do mikrowentylacji nie ma, tak mi doradził sprzedający - albo mikrowentylacja albo stopniowany uchył - możliwe, że sprzedający ma niedostateczne informacje na temat tego co oferuje (firma została polecona przez Peteckiego), teraz mi mi mówi, po sprawdzeniu w Roto, że nie stosuje się:-)

Wypełnienie rowka zamówiłem dodatkowo, to nie był full wypas od Peteckiego

Kwestia dolegania, każda uszczelka jest "łamana" na narożniku i podobno tak ma być, pytałem przedstawiciela producenta, który się u mnie pojawił, zaraz po zgłoszeniu braku przylegania skrzydła do ościeżnicy na równo na całym obwodzie (wszystkie okna 4 okna).
Reklamacja została przyjęta i uznana. Podobno nastąpiła zmiana uszczelek w Vece i środkowa uszczelka jest za gruba, przez co skrzydło nie dolega do ościeży. Sprawa jest wysłana również do Veki, która ma ustalić czy profil czy uszczelki są przyczyną wadliwego stanu rzeczy.

Jako klient odbieram to jako brak kontroli jakości na finalnym etapie produkcji (chociaż tutaj nikt nie składa chyba okna w całość), albo mały nadzór nad tym co się używa do montażu (sprawdzenie nowych uszczelek na oknie referencyjnym).
Chociaż cieszę się z tego, że nie nastąpiło olanie przez producenta i firmę montującą, tylko szybko zareagowali i działają na rzecz załatwienia sprawy, tym bardziej, że kasę zgodnie z umową zapłaciłem (notabene zapis w karcie gwarancyjnej jest taki, że gwarancję uzyskuję wyłącznie w momencie dokonania całkowitej zapłaty ceny, cóż "Stultus lex sed lex":)

Jeśli chodzi o "stopniowany uchył" i blokadę błędnego położenia klamki - odpowiedź od Roto (tutaj napisałem niestety producenta, a producent duży i zamówienia dla Roto też duże:-)).
Druga sprawa, że ja nie muszę znać się okuciach, wybieram określone funkcje i tu polegam na wiedzy sprzedającego...

Szanowny Panie

Chciałbym rozwiać Pana wątpliwości i zapewnić że okna budowane przez Firmę Petecki spełniają wymagania związane z montażem okuć Roto .

Co do ilości zaczepów i rolek ryglujących , ilość ich wynika bezpośrednio z technologii oraz naszych zaleceń ustalonych z producentem.

Jeśli w danym miejscu zaczep jest zalecany "opcjonalnie" to tak to będzie montowane w zależności od wymagań technologii .

Jeśli chodzi o możliwość zastosowania "blokady nieprawidłowego użycia klamki w połączeniu z wielostopniowaną mikrowentyalcją to jedno rozwiązanie wyklucza drugie

ponieważ te dwie funkcje w tym miejscu mogą wejść w konflikt użytkowania okucia.

Przy tak ciężkim oszkleniu dodatkowo możliwe jest zastosowanie podnośnika skrzydła bez funkcji zapobiegania nieprawidłowemu użyciu klamki.

W ofercie posiadamy również inne komfortowe rozwiązania które pozwalają zastosować blokowanie nieprawidłowego użycia klamki z wieloma stopniami uchylania
(wielostopniowy uchył stosowany na górze skrzydła).

Jeśli Pan sobie życzy możemy wysłać do Państwa instrukcję okuć Roto NT lub jest możliwość pobrania jej z naszej strony.


Z poważaniem


Rafał Koźlik
Roto Lean
__________________________________
e-mail: [email protected]

Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

T12345T
02-09-2013, 16:21
... Podobno nastąpiła zmiana uszczelek w Vece i środkowa uszczelka jest za gruba, przez co skrzydło nie dolega do ościeży. Sprawa jest wysłana również do Veki, która ma ustalić czy profil czy uszczelki są przyczyną wadliwego stanu rzeczy.

...kasę zgodnie z umową zapłaciłem (notabene zapis w karcie gwarancyjnej jest taki, że gwarancję uzyskuję wyłącznie w momencie dokonania całkowitej zapłaty ceny, cóż "Stultus lex sed lex":)



Jeden post, a tyle ciekawostek z podwórka pana Doktora:-). Mało kto z nabywców okien zdaje sobie sprawę, że taka "pierdoła" jak zmiana uszczelki w oknie bezpośrednio wpływa na poziom właściwości użytkowych w zakresie 4 różnych cech okna, a dodatkowo może wpływać na zmianę wartości 8 kolejnych. Dość idiotycznie brzmi tłumaczenie i kierowanie post factum jakichś pytań do Veki. ZKP u Peteckiego działa raczej słabo, co nie powinno być obojętne kupującym. Zapis w karcie gwarancyjnej nie tylko jest "głupi", on jest zwyczajnie nielegalny, to oczywista klauzula niedozwolona. UOKiK może podreperować budżet :-).

storrada
02-09-2013, 22:29
Praktycznie większość producentów ma 4 klasę szczelności. Popytaj w Oknoplaście, czy u Peteckiego. Oni też robią na Vece. Dako to chyba jedyny producent z 3 klasą szczelności.

tak, ale Peteckiemu wyszło w testach, że nie spełnia wymogów na 4 klasę szczelności - vide http://bi.gazeta.pl/im/8/10586/m10586628,OKNA-DOBRE.jpg

gt4
03-09-2013, 07:58
tak, ale Peteckiemu wyszło w testach, że nie spełnia wymogów na 4 klasę szczelności - vide http://bi.gazeta.pl/im/8/10586/m10586628,OKNA-DOBRE.jpg

Chyba porównujesz jabłko z gruszką - to inne profile:)

finlandia
03-09-2013, 08:15
cd..209648209649
Jeszcze jedna ogólna uwaga - wymieniając okna w domach, gdzie jest zrobiona elewacja praktycznie zawsze stosuję taśmę rozprężną. Mały rozmiar (koszt ok3zl/mb co na mieszkanie daje ok 100zl), naklejony przy węgarku po pierwsze daje potrzebą dylatację okna od ściany, po drugie maskuje różnice w pionie, po trzecie - dodatkowo doszczelnia, po czwarte - nie trzeba tak mazać ściany zaprawą i wymuszać malowanie.
Polecam każdemu Wykonawcy, a jeśli ten nie ma w swojej usłudze zapasu cenowego na taśmę to Wy- Inwestorzy - dopłaćcie za to. Warto.
Przykład taśmy zastosowanej przy klinkierze:
209942

gt4
03-09-2013, 08:47
Jeszcze jedna ogólna uwaga - wymieniając okna w domach, gdzie jest zrobiona elewacja praktycznie zawsze stosuję taśmę rozprężną. Mały rozmiar (koszt ok3zl/mb co na mieszkanie daje ok 100zl), naklejony przy węgarku po pierwsze daje potrzebą dylatację okna od ściany, po drugie maskuje różnice w pionie, po trzecie - dodatkowo doszczelnia, po czwarte - nie trzeba tak mazać ściany zaprawą i wymuszać malowanie.
Polecam każdemu Wykonawcy, a jeśli ten nie ma w swojej usłudze zapasu cenowego na taśmę to Wy- Inwestorzy - dopłaćcie za to. Warto.
Przykład taśmy zastosowanej przy klinkierze:
209942

taśmę rozprężną zastosowano na moje życzenie, za dopłatą, ale później zasłonięto ją zaprawą zewnętrzną - nie wiem czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną:?? Niestety nie wiem jak powinien wyglądać dobór takiej taśmy (szerokość, wysokość) - tu zastosowano szer. ok 1 cm. (tam gdzie mogłem zajrzeć, po montażu to przylegała do docieplenia, w jednym oknie ją docinali bo krzywo została przylepiona)

Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi, są one dla mnie b. istotne i pomocne w rozmowach z wykonawcą / producentem.
Poinformuję Was jak sprawa się zakończyła.

MMichal
03-09-2013, 10:00
Witam


taśmę rozprężną zastosowano na moje życzenie, za dopłatą, ale później zasłonięto ją zaprawą zewnętrzną - nie wiem czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną:?? Niestety nie wiem jak powinien wyglądać dobór takiej taśmy (szerokość, wysokość) - tu zastosowano szer. ok 1 cm. (tam gdzie mogłem zajrzeć, po montażu to przylegała do docieplenia, w jednym oknie ją docinali bo krzywo została przylepiona)

Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi, są one dla mnie b. istotne i pomocne w rozmowach z wykonawcą / producentem.
Poinformuję Was jak sprawa się zakończyła.

Jeżeli zaprawa jest wysoko paroprzepuszczalna to może być, aczkolwiek taśma ta powinna zostać zastosowana jako końcowe wykończenie.

Odnośnie doboru odpowiedniej taśmy to najistotniejszy jest tutaj parametr rozprężności: Jeżeli taśma rozpręży się do np 40mm to szczelina powinna mieć ok 30% tej wartości czyli ok 12 mm wartość maksymalna to 50% czyli 20mm - tej nie powinno się przekraczać pod żadnym pretekstem.
Szerokość samej taśmy to już kwestia poboczna.

Pozdrawiam

storrada
04-09-2013, 18:48
Chyba porównujesz jabłko z gruszką - to inne profile:)

Bynajmniej, jestem świadoma, że to inne profile, chodzi o zasadę - producent jedno deklaruje a co innego wychodzi w testach. Z zasady producent deklaruje te same właściwości niezależnie od profilu (przynajmniej tak robi Dako).
Wciąż się zastanawiam pomiędzy DPQ 82 a DPT - 90 ponoć DPQ 82 są sztywniejsze i tak samo ciepłe. Mieliście z nimi do czynienia? Jak wygląda wypełnienie profilu stalą (pełne, grube). Czy może jednak postawić na sprawdzonego alphalaina.

Groszeczek
04-09-2013, 23:01
Otrzymałam dziś wycenę okien z Drutexu - nie jest najgorzej, ale zniechęciam się informacją, że okna balkonowe powyżej 2,20 m musza mieć jeszcze gruby podział w poziomie. Moje mają 235 cm wysokości i wolałabym mieć je bez tych grubych podziałów...
Zależy nam na pakiecie 3-szybowym.
Waham się pomiędzy Oknoplastem profil Platinium Evolution2 (negocjujemy cenę) a Budvarem profilem T-Passive.
Co do jakości Oknoplastu to jestem przekonana, ale jednak Budvar wychodzi taniej (różnica aż 5 tys. zł na wszystkich oknach)
Mamy więc z mężem wątpliwości.
Czy Budvar wart jest w ogóle uwagi? Wcześniej praktycznie nie kojarzyłam tego producenta.
Bardzo proszę o opinie na temat tego producenta.

gmura
05-09-2013, 22:51
Szybkie pytanie:
co oznaczają symbole CS i CBC w opisach "Szklenie: [24mm/U1.0] 4 x 16CS x 4 U 1.0" oraz "Szklenie: [24mm/U1.0] 4 x 16CBC x 4 U 1.0". Producent szyb to Glaspol. Czym będą się różnić szyby w oknach w obu wersjach?

Charlie
06-09-2013, 00:03
Otrzymałam dziś wycenę okien z Drutexu - nie jest najgorzej, ale zniechęciam się informacją, że okna balkonowe powyżej 2,20 m musza mieć jeszcze gruby podział w poziomie. Moje mają 235 cm wysokości i wolałabym mieć je bez tych grubych podziałów...
Zależy nam na pakiecie 3-szybowym.
Waham się pomiędzy Oknoplastem profil Platinium Evolution2 (negocjujemy cenę) a Budvarem profilem T-Passive.
Co do jakości Oknoplastu to jestem przekonana, ale jednak Budvar wychodzi taniej (różnica aż 5 tys. zł na wszystkich oknach)
Mamy więc z mężem wątpliwości.
Czy Budvar wart jest w ogóle uwagi? Wcześniej praktycznie nie kojarzyłam tego producenta.
Bardzo proszę o opinie na temat tego producenta.

Masz idealną stratyfikację cenową:
1. DRUTEX najniższa półka cenowa
2. BUDVAR srednia półka cenowa
3. OKNOPLAST wysoka półka cenowa

Sugestia: u sprzedawcy DRUTEX-a zapytaj się dlaczego ich oferta jest najniższa w stosunku do pozostałych - na czym oszczędzają.
u sprzedawcy OKNOPLAST-u zapytaj dlaczego ich oferta jest najwyższa w stosunku do pozostałych - co sprawia, że ich produkt jest tak wysoko cenowo,
co dołożyli do okna w stosunku do Budvar czy Drutex w tym Oknoplast.

Tylko zwróć uwagę na jakieś konkrety ( notuj ) a nie na bełkot marketingowy ( czarowanie marką czy niskimi kosztami produkcji i takie tam - u wszystkich jest Strefa zarobków1500 a produkcja zautomatyzowana ).
Jak odbędziesz ten rajd to napisz na forum o co kaman a my się ustosunkujemy.

280m
06-09-2013, 07:32
Krótko wymieniam okna w domu dom nie ocieplony ale w niedalekiej ( rok dwa ) przyszłości chciałbym ocieplić, chciałbym przesunąć okno do zewnątrz lecz okazało się przy wycinaniu węgarków że nadproże betonowe jest tyko pośrodku muru. Mur z pustaka pianowego połówka pustaka wylane nadproże i połówka pustaka.
Co sądzicie mogę przesunąć na zewnątrz nowe okno?

Groszeczek
06-09-2013, 22:14
Charlie dziękuję za odpowiedź.
Ofertę Drutexu odrzuciliśmy ze względu na te grube podziały okien balkonowych. Poza tym rzeczywiście okna wizualnie wyglądają najgorzej (jakość profili, klamek).
Został Budvar i Oknoplast. Co do jakości Oknoplastu to jestem przekonana.
Próbuję tylko ustalić w czym Budvar jest gorszy, czy to jakieś istotne różnice.
Póki co skłaniamy się do Budvaru, ale dla nas to kompletna nowość, nie znamy ich produktów więc mamy obawy.
Oknoplast mamy teraz 7 lat i cała rodzian prawie też, masa znajomych, wsio oki, wszyscy zadowoleni.
Po negocjacjach z Oknoplastem zeszli z ceny 1 tys. zł.
Czekam jeszcze na wycnę z Oknoplastu z innego biura, żeby porównać, może jeszcze coś by się dało ugrać.
Na razie różnica między oknoplastem a Budvarem 4 tys.
Byłoby na drzwi ;-) Ale czy warto.
Jeszcze porównam ofertę, odwiedzę jeszcze raz salony i dopytam o szczegóły.
Możę ktoś ma podobny dylemat. Chodzi o profile T-Passive Budvar i Platinium Evolution2 Oknoplast.
Oba z 3 szybami i ciepłą ramką(w oknoplaście w standardzie, w Budvarze za dopłatą 200 zł do całości).

kipi
07-09-2013, 19:36
Czy ktoś miał do czynienia z MS okna w Piasecznie na Dworcowej? Szukam okien do nowego domu i wycena z MS wygląda całkiem ok. Myślałem o pakiecie 3 szybowym z ciepłą ramką, wood look z niewidocznymi zawiasami. Okna raczej zwykłych rozmiarów, bez żadnych tarasów przesuwnych. Trochę drzwi balkonowych, jedne drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem.
Czy mógłby ktoś polecić jakiegoś producenta/sprzedawcę o sensownym stosunku jakość/cena?

gt4
08-09-2013, 07:56
dzień dobry,

dot: profil Veka Alphaline 90 - brak przylegania zew. uszczelki ramy do skrzydła - reklamacja Petecki

Jak wcześniej pisałem, poinformuję Was jak przebiegła sprawa reklamacji...
Po konsylium złożonego z przedstawicieli: Peteckiego, Veki oraz BudBram (montaż), panowie uzgodnili, że docisk skrzydła jest ok, (w granicach tolerancji wymiaru - 21 - 22 mm) a okna są zamontowane poprawnie.
Wymieniono uszczelkę zewnętrzną, która ma wyższy profil i teraz skrzydło dolega do ościerzy, ale opór mechanizmu okuć jest większy. Przedstawiciel veki stwierdził, że woda może się dostawać do pierwszej komory okna.
Nie wiem czy z tą uszczelką parametry okna są zgodne z deklaracją producenta? I nie mam jak tego sprawdzić.

Ten sam profil zamontował też, w ostatnich dniach ktoś z rodziny, pojechałem i sprawa uszczelek wygląda inaczej:
- inny producent okien (fabryka w Malborku - nazwy nie znam)
- okucia Winkhouse
- uszczelki czarne
- standardowe szklenie

Różnice jakie zauważyłem:

- uszczelki czarne są delikatniejsze i cieńsze niż u mnie (szare)
- okno "chodzi" lżej i mniejsze są opory operacyjne okuć (u mnie cięższy pakiet szybowy, opory większe)
- lepsze przyleganie skrzydła do ościerzy.

Powiedziałem o swoich spostrzeżeniach i w odpowiedzi usłyszałem, że uszczelki szare są grubsze niż czarne.
Z tego co usłyszałem Petecki stosuje uszczelki od Veki i cała szpula, którą przynieśli do mieszkania, miała opis po niemiecku, wię raczej jakość uszczelek jest OK.

Generalnie moje odczucia obsługi producenta, są jak najbardziej pozytywne, doceniam zaangażowanie przede wszystkim firmy montującej okna, dzięki, której szybko starano się poprawić niedociągnięcia oraz umówić pozostałe strony postępowania reklamacyjnego.

Pozostaje jedynie spostrzeżenie, że nie chciałbym przechodzić podobnych rozterek techniczno - produktowych w przyszłości, a planuję jeszcze zakup okien w dwóch inwestycjach, więc prawdopodobnie wybór producenta będzie inny.

Dziękuje Wszystkim za informacje i pomoc w temacie, na tym forum.

muzykerr
09-09-2013, 12:08
Ja zakupiłem do domu okna z Eurocoloru- czekam teraz na towar i montaż. Też długo się zastanawiałem co wybrać, i właśnie tą firmę mi polecono. Przekonały mnie parametry techniczne i cena( na moją kieszeń). Zobaczymy jak się sprawdzą.

Tomaszs131
09-09-2013, 21:58
Witam.
Mozna wiedziec na kiedy planowany jest montaz okien?
Moze jakies zdjecia z montazu...?
Pozdrawiam.