PDA

Zobacz pełną wersję : Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe



Strony : 1 2 [3] 4 5 6

Kominki Piotr Batura
17-01-2015, 11:57
Nie kwestionuję materiałów używanych do paleniska, gliny,szamotu itp. Mówię o materiałach kompozytowych. Do modelowania i rzeźbienia takich jak pressbeton. Jestem troszkę a może i więcej zdziwiony i rozczarowany. Sadziłem ze znajdę osoby które np. nie znają danej technologi ale mając pojęcie o budowlance będzie można porozmawiać na poziomie. Jak widzę to wiedza albo jest nie rozumiana albo mottem jest. Nigdzie nie byłem g... widziałem i już i jest mi to nie potrzebne a ja nic na silę nie będę tłumaczył. Nie to nie ;) . Jak bym zapodał temat np pod tytułem . Chcę zrobić nietypowy daszek z betonu lub z czegoś co można wymodelować nieregularne kształty ponieważ taka jest potrzeba. Zapewne usłyszał bym że to niemożliwe że za ciężki itp. Chciałem pokazać coś ciekawego i nowatorskiego to widzę ze na silę muszę udowadniać ze nie jestem garbaty. ;(

Poziom dyskusji jest dokładnie taki jak go sobie wymodelowałeś. Nie każdy jest taki gruboskórny jak ja, wiec się nie dziw, że nie powiewają biało czerwone szliki na Twoje pomysły. Ale nie bój żaby...Twoje kompozyty podobają się co najmniej połowie czytelników! Ale skoro uważasz, że wdepnąłeś w gówno, oczyść podeszwy i znajdź lepsze towarzystwo...;)

niktspecjalny
17-01-2015, 12:18
Poziom dyskusji jest dokładnie taki jak go sobie wymodelowałeś. Nie każdy jest taki gruboskórny jak ja, wiec się nie dziw, że nie powiewają biało czerwone szliki na Twoje pomysły. Ale nie bój żaby...Twoje kompozyty podobają się co najmniej połowie czytelników! Ale skoro uważasz, że wdepnąłeś w gówno, oczyść podeszwy i znajdź lepsze towarzystwo...;)

Kurza dupa.;).Dobre.:yes:

Janu***
17-01-2015, 12:22
I znowu ;( Będę płakał ;( :cool: Nie napisałem że wdepnąłem a widziałem a to już Panie różnica ;) . Jak widać dla innych pożywka ;):lol2:

Konto usunięte_12*
17-01-2015, 22:36
... Ci co tu z Tobą dyskutują w łyżce wody by mnie utopili gdyby mogli:D. No może nie wszyscy...;)
Ja na pewno nie :no:
Bo niespotykanie spokojny człowiek ze mnie :D
(no, chyba, że ktoś mi na odcisk ...)

Konto usunięte_12*
17-01-2015, 22:43
Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj ;).
Chyba to kolega powinien uważniej przeczytać (i ze zrozumieniem :yes:) poprzednie posty, bo nikt tego nie napisał ;)

niktspecjalny
18-01-2015, 08:35
Ja na pewno nie :no:
Bo niespotykanie spokojny człowiek ze mnie :D
(no, chyba, że ktoś mi na odcisk ...)

Baturka Świat się zmienia.Mnie to możesz na jęzor nadepnąć a ja nic:yes::D:lol2:.Lubię zrozumienie a jak go nie ma to głupawo to wygląda.:yes:.W poście wyżej autor żąda pokazania budowli bo on pokazał swą.Trudno temu sprostać jak widać co ma na myśli.Są wątki o marzeniach to nie odbierajmy tego.:(.Moje nieskończone i tak jak wyżej zaznaczałem 3 a może 5 rozłożonych propozycji.Zima to jeszcze nic nima.:D

Kominki Piotr Batura
18-01-2015, 09:19
To ja pokażę. Pokazywałem już, ale co tam...Nowicjusze nie widzieli!:rolleyes:

Piec chlebowy w domu:

Kominki Piotr Batura
18-01-2015, 09:24
No i kombajn na podwórku:

Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.

http://www.kominki-batura.pl/kominek-grill5.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fkominek-grill5.html)

Janu***
18-01-2015, 10:02
No i kombajn na podwórku:

Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.

http://www.kominki-batura.pl/kominek-grill5.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominki-batura.pl%2Fkominek-grill5.html)
Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::P Do poprawki ;)

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)

Zdun Darek B
18-01-2015, 10:18
To ja pokażę. Pokazywałem już, ale co tam...Nowicjusze nie widzieli!:rolleyes:

Piec chlebowy w domu:
Fajne te kafle od kaflarni Hein ... motyw z pieczeniem chleba pasuje jak ulał do pieca chlebowego..

Konto usunięte_12*
18-01-2015, 11:45
No i kombajn na podwórku: Piec chlebowy z paleniskiem w kształcie kopuły, z cegieł docinanych warstwami ukośnie, łączonych na fugi 1-2 mm.
Fajne i nieźle "wypasione". O cenę nie śmiem zapytać ;)

Kominki Piotr Batura
18-01-2015, 11:55
Fajne te kafle od kaflarni Hein ... motyw z pieczeniem chleba pasuje jak ulał do pieca chlebowego..

Jedne z najlepszych kafli na rynku...

Zdun Darek B
18-01-2015, 13:16
Wiem, sprzedaje je od 2004 roku...
Czy masz już nowy "gruby" katalog ??

Chef Paul
18-01-2015, 20:35
Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::P Do poprawki ;)

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)
czytam od jakiegoś czasu ten wątek ... i w końcu postanowiłem odopowiedzieć ...
Rosiński, ... z jednej strony bajesz o "zimnym dymie", z drugiej o betonowych liściach, o materiałach budowlanych o których pojęcia nie masz, ...
... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ... Twoje " teorie" są "inne inaczej" :)
,.. pragniesz zaistnieć ? ... polecam bliższe zapoznanie się z tematem (w praktyce również) na temat wędzenia i grillowania, że o pieczeniu nawet nie wspomnę
.... :)

niktspecjalny
20-01-2015, 08:30
Bardzo fajne i klimatyczne. ;) Co do kolegi wyżej ;) to miało być o wędzarniach grillach i combo ;) Leszcza pan tniesz :rolleyes::rolleyes::P Do poprawki ;)

Niktspecialny tyle pisałeś a się już migasz . ;) To nie ferr ;) Bądź że Pan człowiek ;)

Ten człowiek wyżej wszystko Ci opowiedział.Ja nie chcę bo mnie wciągniesz i się zacznie.:yes::D.Wygrałeś Pan.Masz Pan cudo w domu ja takiego nie chcę jest za dziwne :( a jak poprosiłem w/w napisane, to mnie zbyłeś.Szukasz inspiracji???.Chyba nie musisz.:D

Janu***
20-01-2015, 10:30
Panowie spokojnie ;) Ręce proszę trzymać na blacie tak bym je widział ;) A nikomu nic się nie stanie. ;) Tak z żartu a poważnie to ostro się zaczyna ;(
Znajdę chwilkę większa to odpisze na tak nie miłe wiadomości.


Pozdrawiam

niktspecjalny
20-01-2015, 10:35
Swą budowlę dokończę na wiosnę trochę inną jak wszystkie.Jeśli mogę wybierać to mnie w swych odp. proszę pominąć.:yes:

Janu***
21-01-2015, 15:20
Panowie spokojnie ;) Ręce proszę trzymać na blacie tak bym je widział ;) A nikomu nic się nie stanie. ;) Tak z żartu a poważnie to ostro się zaczyna ;(
Znajdę chwilkę większa to odpisze na tak nie miłe wiadomości.


Pozdrawiam

Chef Paul z całym szacunkiem do Twej osoby. Jeśli piszemy o wędzarniach ogrodowych to piszmy o nich bo taki jest temat wątku. A nie o wędzarniach przemysłowych taka jak litewska. Odnoszę się do budowli ogrodowych czy to jest tak trudno przeczytać choć tyle razy piszę to jak kamieniem... Tak to można co raz asa z rękawa wyciągać i się prześcigać.

I po pierwsze...

Zarzuciłeś mi że nie znam się na materiałach... Podaj przykład na jakim to opierasz swoje domniemanie że tak jest. Czytaj dalej...
Nie wiem co masz na myśli że piszesz do obrazków. Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. Żebyś posiadał nawet małą wiedzę na ten temat dostrzegł byś ze wbrew może pozorom nie jest to lepianka z kamienia lub cegiełek postawiona bez jakiej kol-wiek wiedzy. Dwie pierwsze wędzarnie zbudowałem na Twoim opisie. I były mi za wzór. Jednak nie jest to najlepsza konstrukcja jak pod względem użytkowym tak i budowlanym. Doszedłem do tego po sporym czasie u szukałem lepszych rozwiązań. Wskaz mi błędy ów wędzarni z białej cegły którą zaprojektowałeś bo zapewne je znasz. Jeśli nie, ja mogę je przywołać.

Piszesz ze być może pragnę zaistnieć... W żadnym wypadku... Pochwalić się owszem bo tak jak Ty wklejasz zdjęcia czegoś tam przez siebie upichconego to się w jakiś sposób chwalisz dzieląc sie wiedzą. Wszedłem TU sądząc ze będę miał z kim porozmawiać, wymienić doświadczenia itp. bo to forum pod głównym względem jest budowlane a nie kulinarne. Pomyliłem się. Nie ma z kim tu na ten temat porozmawiać a gdzie jeszcze wymienić się wiedzą.
Twierdzisz ze się nie znam na materiałach... Jak byś rozumiał lub znał temat kompozytów w budownictwie nie było by z Twej strony tego stwierdzenia. Czy mówi Ci coś kompozyt, nanotechnologia, polimery itp. Sądzę że nie. Wkleję inne prace które ów materiały które wymieniłem posiadają. Zaliczając już te które wcześniej umieściłem.

300214300215300216300217300218 Połączenie drewna z betonem. Dzięki pewnym składnikom beton dojrzewa od 5 do 7 dni a nie 28. To jest nowoczesna technologia. Jeśli uważasz ze nadal nie mam wiedzy to proszę się wykazać Swoją. Twoje budowle opieraja się na tradycyjnych materiałach i taką wiedzę posiadasz. Od lat nie zrobiłeś czegoś nowego w kwestii budowlanych rozwiązań. Nie twierdzę ze wykluczam czy neguje materiały tradycyjne. Wprost przeciwnie. Ale jeśli coś robie to nie powielam a szukam nowego klimatu i nowej wizji, niepowtarzalności itp. Oczywiście można czasem zaliczyć glebę i trafić kulą w płot. Ale bez ryzyka byśmy nic nie osiągnęli. Ja zrobiłem ten krok jak widać nie wszystkim się to widzi i owszem, mają do tego prawo. Mogą stać w miejscu. Dodam że widziałem Twoją wędzarnie mobilną na lawecie i padam na kolana nisko chyląc czoła. Świetny pomysł i wykonanie. Zapewne a tak sądzę ze teraz pewnie byś budując drugą taką wniósł byś poprawki i inaczej byś rozwiązał detale itp. No chyba ze jest już na tyle przetestowana że jest idealna i nic zmieniać to ok.

Co do kuchni, grillowania i wędzenia, owszem... uczę sie ale to nie przestępstwo ;) Jak wielu innych ;) T y masz pasję którą żyjesz, udoskonalasz i sie dobrze przy tym bawisz. Ja również uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi z ogrodzie i w plenerze itp i gotować. Dac cos od siebie co się lubi. Nie zapomniane chwile... Ale nie zarzucaj mi ze sie nie znam... Nie wychodzę w kulinariach przed Ciebie bo bym zgrzeszył. Od Ciebie mogę się uczyć. ;) Ty jednak wyszedłeś...
Co do budowy wędzarni twierdzisz zę zbudowałeś więcej wędzarni jak ja widziałem.... być może. Nie śmiem twierdzić ze nie. Konstrukcje z kamienia i cegły maja swój urok owszem ale ponad to nie wyszedłeś więcej. Ja tworzę swoją wizję Ty tworzysz coś co posiada każdy Kowalski w większość ogródków itp. I oczywiście wielu Kowalskich posiada wiedzę aby zbudować ów pomnik na swej działeczce. Jednym słowem konstrukcja kopiowana od lat. Jeśli mój styl Ci sie czy komuś nie podoba ok... masz prawo i tyle. Wolny kraj.

Gaudi miał swój styl... jedni go lubią inni nie i takie maja prawo ale nie znaczy że był bez wiedzy i nie znał się. Inaczej świat był by nudny.


Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

Panowie sam nie wiem, może moje posty wydaja sie dziwne, aroganckie itp to najmocniej przepraszam bo nie jest to miom zamierzonym celem. Może jestem przewrażliwiony, uczulony itp. Ale jeśli jest forum o budownictwie to dziwne jest mi że nie są zadawane pytania pod względem budowlanym a kulinarnym. rozumiał bym jeśłi ów osobnik najpierw porozmawiał by o technologii , rozwiązaniach a potem o tym jak się ów budowla sprawuje pod względem wyrobów to bym zrozumiał a tu zaleciało wielką drwiną. Więc proszę nie bijmy już piany i zejdźmy do tematu. Jeśli jakieś powstaną nowe nieprzyjemne posty zignoruję je i będę dalej robic swoje ;).

Pozdrawiam Wszystkich

niktspecjalny
21-01-2015, 16:17
Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

Widzisz ja coś tak chałturze:) w kuchni i wybacz nie przekonasz mnie ,że gdybym cię zatrudnił to opowiedziałbyś mi o tych łączeniach materiałów i zrobiłbyś mi np. kombajn.Napisałem wyżej co wymagałbym od tej maszyny np. pizza, chleb,wędzenie na zimno,grillowanie,pieczenie itp.hipotetycznie .zatrudniam ciebie dochodzimy do jakiegoś konsensusu a tu okazuje się ,że pizza lipa,chleb podobnie,zimny dym potrawy takie same.To ja jestem podjudzacz???Kase za materiały twój styl a nie spełnia moich oczekiwań.Uważasz ,że ja powinienem cię najpierw zapytać Jak długi będzie ciąg w zimnym dymie ,jakiej zaprawy kleju itp użyjesz bo ja słyszałem o takim.NIE!!!.Zapytam jak wyżej czy upiekę chleb ,pizzę peklowaną szynkę z kością prosię itp.Tyle ode mnie.Masz pasję to ją miej nie odbieram ci.Wklejaj swoje realizacje nic mi do tego ale zawsze najpierw zapytam pod każdą z nich co w niej można zrobić i abyś pokazał realizacje.:bye:

Janu***
21-01-2015, 16:26
Widzisz ja coś tak chałturze:) w kuchni i wybacz nie przekonasz mnie ,że gdybym cię zatrudnił to opowiedziałbyś mi o tych łączeniach materiałów i zrobiłbyś mi np. kombajn.Napisałem wyżej co wymagałbym od tej maszyny np. pizza, chleb,wędzenie na zimno,grillowanie,pieczenie itp.hipotetycznie .zatrudniam ciebie dochodzimy do jakiegoś konsensusu a tu okazuje się ,że pizza lipa,chleb podobnie,zimny dym potrawy takie same.To ja jestem podjudzacz???Kase za materiały twój styl a nie spełnia moich oczekiwań.Uważasz ,że ja powinienem cię najpierw zapytać Jak długi będzie ciąg w zimnym dymie ,jakiej zaprawy kleju itp użyjesz bo ja słyszałem o takim.NIE!!!.Zapytam jak wyżej czy upiekę chleb ,pizzę peklowaną szynkę z kością prosię itp.Tyle ode mnie.Masz pasję to ją miej nie odbieram ci.Wklejaj swoje realizacje nic mi do tego ale zawsze najpierw zapytam pod każdą z nich co w niej można zrobić i abyś pokazał realizacje.:bye:

A gdzie kuż..... wa widzisz tam piec chlebowy, bo ja nie widzę wiec skąd pytanie co do piccy czy chleba. Zastanów sie co piszesz i o co upierasz. Przejrzyj jeszcze raz zdjęcia i zadaj sobie trud spojrzeć dokładnie czy widzisz tam piec chlebowy, piekarnik itp?

niktspecjalny
21-01-2015, 17:08
A gdzie kuż..... wa widzisz tam piec chlebowy, bo ja nie widzę wiec skąd pytanie co do piccy czy chleba. Zastanów sie co piszesz i o co upierasz. Przejrzyj jeszcze raz zdjęcia i zadaj sobie trud spojrzeć dokładnie czy widzisz tam piec chlebowy, piekarnik itp?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=297500&d=1420550967
powiedz a czego tu kuźwa nie widać kuchnia z popielnikiem drzwiczek drzwiczuni.Dlatego zapytałem.Temat ci jest znany grille, wędzarnie kominki ogrodowe itp.to po co wklejasz coś co do tego topiku nie pasuje. No po co.wędzarnia widzisz ???Widzisz tu gdzieś kominek ogrodowy???Jak widzisz to mi pokaż.:cool:

Janu***
21-01-2015, 17:16
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=297500&d=1420550967
powiedz a czego tu kuźwa nie widać kuchnia z popielnikiem drzwiczek drzwiczuni.Dlatego zapytałem.Temat ci jest znany grille, wędzarnie kominki ogrodowe itp.to po co wklejasz coś co do tego topiku nie pasuje. No po co.wędzarnia widzisz ???Widzisz tu gdzieś kominek ogrodowy???Jak widzisz to mi pokaż.:cool:

Ło matko i córko ;)

Już piszę co widzę.... ;) grilla widzę, wędzarnie widzę, kuchnię również ale piekarnika czy pieca chlebowego nie widzę !!! Raczej w tych urządzeniach piccy czy chleba się nie piecze ;( .

Janu***
21-01-2015, 17:19
Ło matko i córko ;)

Już piszę co widzę.... ;) grilla widzę, wędzarnie widzę, kuchnię również ale piekarnika czy pieca chlebowego nie widzę !!! Raczej w tych urządzeniach piccy czy chleba się nie piecze ;( . Pisałem ze wędzarnia jest z paleniskiem bezpośrednim. Już załapałem o co ścierasz kopię, tak mi sie wydaje. Chodzi Ci o drzwiczki na dole pod wędzarnia zapewne. To drzwiczki do paleniska wędzarni nie pieca chlebowego. ;)

eniu
21-01-2015, 20:06
Chef Paul z całym szacunkiem do Twej osoby. Jeśli piszemy o wędzarniach ogrodowych to piszmy o nich bo taki jest temat wątku. A nie o wędzarniach przemysłowych taka jak litewska. Odnoszę się do budowli ogrodowych czy to jest tak trudno przeczytać choć tyle razy piszę to jak kamieniem... Tak to można co raz asa z rękawa wyciągać i się prześcigać.

I po pierwsze...

Zarzuciłeś mi że nie znam się na materiałach... Podaj przykład na jakim to opierasz swoje domniemanie że tak jest. Czytaj dalej...
Nie wiem co masz na myśli że piszesz do obrazków. Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. Żebyś posiadał nawet małą wiedzę na ten temat dostrzegł byś ze wbrew może pozorom nie jest to lepianka z kamienia lub cegiełek postawiona bez jakiej kol-wiek wiedzy. Dwie pierwsze wędzarnie zbudowałem na Twoim opisie. I były mi za wzór. Jednak nie jest to najlepsza konstrukcja jak pod względem użytkowym tak i budowlanym. Doszedłem do tego po sporym czasie u szukałem lepszych rozwiązań. Wskaz mi błędy ów wędzarni z białej cegły którą zaprojektowałeś bo zapewne je znasz. Jeśli nie, ja mogę je przywołać.

Piszesz ze być może pragnę zaistnieć... W żadnym wypadku... Pochwalić się owszem bo tak jak Ty wklejasz zdjęcia czegoś tam przez siebie upichconego to się w jakiś sposób chwalisz dzieląc sie wiedzą. Wszedłem TU sądząc ze będę miał z kim porozmawiać, wymienić doświadczenia itp. bo to forum pod głównym względem jest budowlane a nie kulinarne. Pomyliłem się. Nie ma z kim tu na ten temat porozmawiać a gdzie jeszcze wymienić się wiedzą.
Twierdzisz ze się nie znam na materiałach... Jak byś rozumiał lub znał temat kompozytów w budownictwie nie było by z Twej strony tego stwierdzenia. Czy mówi Ci coś kompozyt, nanotechnologia, polimery itp. Sądzę że nie. Wkleję inne prace które ów materiały które wymieniłem posiadają. Zaliczając już te które wcześniej umieściłem.

300214300215300216300217300218 Połączenie drewna z betonem. Dzięki pewnym składnikom beton dojrzewa od 5 do 7 dni a nie 28. To jest nowoczesna technologia. Jeśli uważasz ze nadal nie mam wiedzy to proszę się wykazać Swoją. Twoje budowle opieraja się na tradycyjnych materiałach i taką wiedzę posiadasz. Od lat nie zrobiłeś czegoś nowego w kwestii budowlanych rozwiązań. Nie twierdzę ze wykluczam czy neguje materiały tradycyjne. Wprost przeciwnie. Ale jeśli coś robie to nie powielam a szukam nowego klimatu i nowej wizji, niepowtarzalności itp. Oczywiście można czasem zaliczyć glebę i trafić kulą w płot. Ale bez ryzyka byśmy nic nie osiągnęli. Ja zrobiłem ten krok jak widać nie wszystkim się to widzi i owszem, mają do tego prawo. Mogą stać w miejscu. Dodam że widziałem Twoją wędzarnie mobilną na lawecie i padam na kolana nisko chyląc czoła. Świetny pomysł i wykonanie. Zapewne a tak sądzę ze teraz pewnie byś budując drugą taką wniósł byś poprawki i inaczej byś rozwiązał detale itp. No chyba ze jest już na tyle przetestowana że jest idealna i nic zmieniać to ok.

Co do kuchni, grillowania i wędzenia, owszem... uczę sie ale to nie przestępstwo ;) Jak wielu innych ;) T y masz pasję którą żyjesz, udoskonalasz i sie dobrze przy tym bawisz. Ja również uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi z ogrodzie i w plenerze itp i gotować. Dac cos od siebie co się lubi. Nie zapomniane chwile... Ale nie zarzucaj mi ze sie nie znam... Nie wychodzę w kulinariach przed Ciebie bo bym zgrzeszył. Od Ciebie mogę się uczyć. ;) Ty jednak wyszedłeś...
Co do budowy wędzarni twierdzisz zę zbudowałeś więcej wędzarni jak ja widziałem.... być może. Nie śmiem twierdzić ze nie. Konstrukcje z kamienia i cegły maja swój urok owszem ale ponad to nie wyszedłeś więcej. Ja tworzę swoją wizję Ty tworzysz coś co posiada każdy Kowalski w większość ogródków itp. I oczywiście wielu Kowalskich posiada wiedzę aby zbudować ów pomnik na swej działeczce. Jednym słowem konstrukcja kopiowana od lat. Jeśli mój styl Ci sie czy komuś nie podoba ok... masz prawo i tyle. Wolny kraj.

Gaudi miał swój styl... jedni go lubią inni nie i takie maja prawo ale nie znaczy że był bez wiedzy i nie znał się. Inaczej świat był by nudny.


Co do Ciebie NIKTSPECIALNY to mam Cię za takiego cwa...... ka podjudzacza. Coś napiszesz a potem piszesz ze nie mieszać Cię do niczego i linijka poniżej zostawiasz iskrę zapalną. Co do Twej wędzarni jak już ją zrobisz to wówczas się pochwalisz na razie nie ma o czym pisać. Wówczas popiszemy o tym co i jak zrobiłeś.

Panowie sam nie wiem, może moje posty wydaja sie dziwne, aroganckie itp to najmocniej przepraszam bo nie jest to miom zamierzonym celem. Może jestem przewrażliwiony, uczulony itp. Ale jeśli jest forum o budownictwie to dziwne jest mi że nie są zadawane pytania pod względem budowlanym a kulinarnym. rozumiał bym jeśłi ów osobnik najpierw porozmawiał by o technologii , rozwiązaniach a potem o tym jak się ów budowla sprawuje pod względem wyrobów to bym zrozumiał a tu zaleciało wielką drwiną. Więc proszę nie bijmy już piany i zejdźmy do tematu. Jeśli jakieś powstaną nowe nieprzyjemne posty zignoruję je i będę dalej robic swoje ;).

Pozdrawiam Wszystkich

Koń by się uśmiał!

Zamiast pluć się na pól strony, trzeba było napisać krotko, że jesteś w prostej linii kontynuatorem spuścizny GAUDIEGO! Ino z plastiku!

Janu***
21-01-2015, 20:12
Koń by się uśmiał!

Zamiast pluć się na pól strony, trzeba było napisać krotko, że jesteś w prostej linii kontynuatorem spuścizny GAUDIEGO! Ino z plastiku!


Masz racje... koń by się uśmiał. Plastik ? Czy aby wiesz co piszesz? Bez komentarza.:lol2: :lol2: Do szkoły Panie douczyć się :D:lol2:

eniu
21-01-2015, 20:20
No to jeszcze gorzej...Bo skoro to szlachetny materiał, godny Gaudiego, to czemu wygląda tak kiczowato i plastikowo?

Jak w rumuńskim lunaparku !:lol2::lol2::lol2:

Janu***
21-01-2015, 20:26
No to jeszcze gorzej...Bo skoro to szlachetny materiał, godny Gaudiego, to czemu wygląda tak kiczowato i plastikowo?

Jak w rumuńskim lunaparku !:lol2::lol2::lol2:

Gaudi wykorzystywał ten sam materiał drwijco. :yes:

eniu
21-01-2015, 20:29
Ale miał niepowtarzalne efekty, a nie odpust w Kaczej Wólce...

Janu***
21-01-2015, 20:32
Ale miał niepowtarzalne efekty, a nie odpust w Kaczej Wólce... Taki jak ty nie dojdzie nawet do tego. :P:jawdrop:

eniu
21-01-2015, 20:43
Tjaaaa....Gaudi....;)

Janu***
21-01-2015, 21:08
Tjaaaa....Gaudi....;)

:bye:

butynski
21-01-2015, 21:45
Przestaniecie się wydurniać JEDEN z DRUGIM ! Czy trzeba Was opierdolić tak solidnie ! Spokój tu ma być i koniec !:D:D

Chef Paul
21-01-2015, 23:01
@ Janusz Rosiński


Tak napisałem że nie ma czegoś takiego jak wędzarnie na dym zimny czy gorący ponieważ odnosiłem się do wędzarni ogrodowych. A wrzucony został odrzutowiec. Tema został poszerzony o wędzarnię przemysłową bo ów tak własnie jest i tu owszem ale co do ogrodowej to się nadal uprę przy swoim. ...
....

,,,.... W takiej wędzarni z paleniskiem bezpośrednim można wędzić dymem zimnym jak i gorącym. I Tu operujemy umiejętnie paleniem. Pisząc zę nie ma czegoś takiego jak wędzenie zimne i gorące odnosiłem się do wędzarni" pomników" które naj częściej mają małe i wąskie palenisko dodatkowo wyłożone szamotem i tu nie jesteśmy w stanie za wiele zdziałać . Dodatkowo murowane komory z cegły lub kamienia sprawiają duże problemy z utrzymaniem w nich zapodanej temperatury.
...
czy to Ty pisałeś ? :)

"pomnik" :) ... chyba ogrodowy ... (wędzarnia posiada palenisko z kanałem dymnym)
http://www.chefpaul.net/smoker/Image1.jpg

palenisko
http://www.chefpaul.net/smoker/Image6.jpg

wędzenie "na zimno"
http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp08.jpg

temperatura procesu wędzenia
http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp06.jpg

efekt końcowy
http://www.chefpaul.net/wild/szynkaDp10.jpg



... i dalej

...
...
Moje budowle zaznaczam moje. Nie są obrazkami wirtualnymi a moimi pracami które sam zaprojektowałem i sam wykonałem bez niczyjej pomocy. ...
wcześniej:

,,,
Co do wędzarni jaką stworzyłem to wewnętrzna część techniczna samej wędzarni, paleniska oraz komory są projektu Kolegi Andyandy'ego który to opracował i udostępnił. ...
...

... o materiałach budowlanych, o których piszesz we wcześniejszych postach, iż je testujesz
przykład:

,,,
...
... Słupy nośne są w środku puste. Dzięki temu daje nam to elastyczność oraz lekkość. Jeśli słupy np. miały by być pełne wówczas zwiększyły by swoją wagę, straciły by na elastyczności i szybko uległy by zniszczeniu. A reszta wena artysty Dodam że mieszanki betonowe jak i rozwiązania techniczne zaliczają się do kompozytów. Pracuję nad nowymi mieszankami do danych mi celów jak i nad rozwiązaniami w dziale konstrukcji itp. ...
... słupy betonowe w małej architekturze ogrodowej nie mają wymogów "elastyczności" (ich wysokość sprawia, że różnice w zbrojonym słupie betonowym a "pustym" wyniesie promile w stosunku "elastyczności")
...

to:
...
... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ...
... w odpowiedzi:
...
Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj ;). Chwalić się ;)

podoba mnie się Twoja pasja, jednakowoż z przykrością muszę stwierdzić, że swoje wywody przedstawiasz w sposób "moje jest najmojsze" :)



ps _ Użytkowników tematu, przepraszam za "wtręty kulinarne" na temat wędzenia


z pozdrowieniami dla pasjonatów (z Januszem Rosińskim włącznie) wędzarni, grilla, pieca chlebowego, kominka ogrodowego i kucharzenia w ogrodzie

Janu***
22-01-2015, 06:29
... słupy betonowe w małej architekturze ogrodowej nie mają wymogów "elastyczności" (ich wysokość sprawia, że różnice w zbrojonym słupie betonowym a "pustym" wyniesie promile w stosunku "elastyczności")
...

to:
Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
...
... zbudowałem więcej grillo-wędzarni niż prawdopodobnie widziałeś ( nie na obrazkach) ...
... w odpowiedzi:
Cytat Napisał Janusz Rosinski Zobacz post
...
Panowie może czas pochwalić się swoimi budowlami. Ja swoją pokazałem a gdzie wasze? Na razie stoją co niektóre nie ukończone i jeszcze testów nie było ale z założenia czytam ze na pewno są naj naj . Chwalić się
podoba mnie się Twoja pasja, jednakowoż z przykrością muszę stwierdzić, że swoje wywody przedstawiasz w sposób "moje jest najmojsze"

Zapewne słupy nie mają wymogów to jednak to nie drewno które może przenieść więcej z budowy swej struktury. Przewiduję prace na lata nie inaczej. Wiatr, śnieg. Stąd elastyczność. Szkoda że nie możesz np. ocenić tego z bliska, było by łatwiej. Ciężko było by nam wymodelować słup z betonu o takich kształtach który fizycznie jest odlany i pręty zbrojeniowe są zatopione jako rdzeń itp. Tu sprawa ma się inaczej. Dodatkowe zalanie betonem słupów zwiększyło by ich wagę a zarazem kruchość przy tym kształcie. Oczywiście można było by szkielet wykonać z rur stalowych np. fi 80 i obłożyć materiałem ozdobnym. Jednak wybrałem tą formę może żeby przećwiczyć pewne założenia i zdobyć praktykę. Z efektów jestem zadowolony. Inaczej było by to zamierzenie jedynie na papierze. A tak przećwiczone w praktyce. Po takich konstrukcjach można śmiało chodzić.

Co do moje mojszejsze W całej tej utarczce właśnie tak to może wyglądać. Ja bronie swojej tezy czując sie bezpodstawnie atakowany. No i się nakręciło. Doleją jeszcze oliwy szakale że tak ich nazwę ;) i mamy burdello. ;) Panowie którzy z jakiś tam przyczyn wnoszą złośliwe posty, ośmieszające i drwiące proszę o pokazanie swojego talentu oraz pomysłowości w swoich budowlach ogrodowych. Jeśli nie macie namacalnie się czym wykazać to proszę nie róbcie z siebie kretynów- cwaniaczków. Szkodzicie forum i takimi wpisami odstraszacie innych do wypowiedzi. Co wam daje do tego prawo? ! Że mam na koncie ponad 1000 postów i jestem gość? Jak już pokazane Wam zostaje coś co z Waszą ideologią jest sprzeczne to jest be?
Świadczy to o małej inteligencji zarozumiałości oraz pysze. Moje prace będę zbliżał do oryginalności. Nie jest łatwo znaleźć produkty odpowiadające danym wymogom. Technologia ta raczej się naradza. I to co jest dostępne na naszym rynku jak widać nie oddaje pełnego zadowolenia jak dla mnie. Dlatego szukam i testuję. Buduję od ziarenka piasku nadając obraz fizyczny z ów ziarenka. Jest to praco chłonne itp. Ale nie zniechęcam się. Po 3,5 roku doszedłem do swojej mieszanki po wielu próbach i testach. To co jest dostępne na rynku jest drogie jak na nasze możliwości jak zarazem nie zawsze nadaje się do danej pracy. Zakres jest ograniczony. Ja swoje mieszanki wzbogacam o potrzebne mi elementy do danej pracy. To jest tak jak byśmy musieli np. sami stworzyć wysoko elastyczną mieszankę kleju glazury. Wówczas można ocenić ile to kosztuje pracy oraz wymaga wiedzy. W tej technologi sa stworzone ogrody parki w postaci mostów, mostków, drzew i ławek które mają po 100 do 150 lat. Nie wspominając o domach. Beton w tych czasach nie jest tylko zwykłą mieszanką cementu i kruszywa. Jest to zaawansowana nauka na poziomie kosmosu. Widać dla wielu nie osiągalna na poziomie małego mózgu oraz oceniając po wpisach. Przykro mi i jestem rozczarowany że wiedza można powiedzieć podstawowa co do tematów betonu jest tak niska. A przykre jest to że u wielu budowlańców znikoma. Przykładem jest wpis ....budowle z plastiku. I drwiące wpisy. Szkoda mi takich ludzi. Bo zarazem się sami męczą a zarazem i innych. ;) Paul Dziękuję za ogólny wpis który przedstawiłeś. Chylę czoła. Większość nieporozumienia w sprawie wędzenia jest przyczyną nie jasnego wyjaśnienia i opisu. Inaczej jest porozmawiać co zajmuje np. 5 minut i dochodzi sie do porozumienia a inaczej jak się pisze. Gdzie między czasie wtrącają się osoby które wiedzę na dany temat maja znikomą i zakłócają dialog. No cóż takie są fora ;) I tylko na forach takie rzeczy ;) . To proponuję przejść do normalnego dnia zajęć i pisać na temat zapodany w wątku bo kolega wyżej aż się trzęsie by nas opier...lić ;) . Adwersarzom proponuję zamiast ciętej riposty i ośmieszania się pokazać swoje osiągnięcia i pomysły. Jeśli takich na dzień dzisiejszy nie maja ,więc domniemam ze wiedza ich jest znikoma oraz będę traktować jak pospolite pyskówki które prowadzą do zadymy a nieprzekazania wiedzy.

Pozdrawiam

Janusz

niktspecjalny
22-01-2015, 07:41
Chociaż raz nie jestem odosobniony.Widzisz Pan a nie mówiłem.Z ciekawości zapytałem Gośkę Mą, pokazując twe dzieło co widzi w tej ekspresji.Wiesz co usłyszałem???"chatkę z bajki o Jasiu i Małgosi" i ,że do jej bajki nie pasuje i nie w jej styl,a o gustach się nie dyskutuje".Także widzisz Pan już eńka przezywając drwij cą ,sam udowadniasz ,że gdzieś ucieka ci ten kunszt w złożenia tego do kupy:D.Epistoły zaiste dydaktycznie składne :D ale w gusta to czytających żeś Pan się nie wstrzelił.:p

Konto usunięte_12*
22-01-2015, 10:34
Panowie którzy z jakiś tam przyczyn wnoszą złośliwe posty, ośmieszające i drwiące proszę o pokazanie swojego talentu oraz pomysłowości w swoich budowlach ogrodowych. Jeśli nie macie namacalnie się czym wykazać to proszę nie róbcie z siebie kretynów- cwaniaczków. Szkodzicie forum i takimi wpisami odstraszacie innych do wypowiedzi. Co wam daje do tego prawo? ! Że mam na koncie ponad 1000 postów i jestem gość? Jak już pokazane Wam zostaje coś co z Waszą ideologią jest sprzeczne to jest be?
Świadczy to o małej inteligencji zarozumiałości oraz pysze. Moje prace będę zbliżał do oryginalności. Nie jest łatwo znaleźć produkty odpowiadające danym wymogom. Technologia ta raczej się naradza. I to co jest dostępne na naszym rynku jak widać nie oddaje pełnego zadowolenia jak dla mnie. Dlatego szukam i testuję. Buduję od ziarenka piasku nadając obraz fizyczny z ów ziarenka. Jest to praco chłonne itp. Ale nie zniechęcam się. Po 3,5 roku doszedłem do swojej mieszanki po wielu próbach i testach. To co jest dostępne na rynku jest drogie jak na nasze możliwości jak zarazem nie zawsze nadaje się do danej pracy. Zakres jest ograniczony. Ja swoje mieszanki wzbogacam o potrzebne mi elementy do danej pracy. To jest tak jak byśmy musieli np. sami stworzyć wysoko elastyczną mieszankę kleju glazury. Wówczas można ocenić ile to kosztuje pracy oraz wymaga wiedzy. W tej technologi sa stworzone ogrody parki w postaci mostów, mostków, drzew i ławek które mają po 100 do 150 lat. Nie wspominając o domach. Beton w tych czasach nie jest tylko zwykłą mieszanką cementu i kruszywa. Jest to zaawansowana nauka na poziomie kosmosu. Widać dla wielu nie osiągalna na poziomie małego mózgu oraz oceniając po wpisach. Przykro mi i jestem rozczarowany że wiedza można powiedzieć podstawowa co do tematów betonu jest tak niska. A przykre jest to że u wielu budowlańców znikoma. Przykładem jest wpis ....budowle z plastiku. I drwiące wpisy.
No wreszcie - zrozumiałem, o co ci chodziło :yes:
Tobie chodziło o pochwalenie się "odkryciem" unikalnej TECHNOLOGII, której ciemny lud tu nie "kupuje" :rolleyes:
Nieważne, czy do czegoś służy! Ważne, że jest tak wspaniale "nowatorska"
i tylko MOJA. A tutejsze tumany nie proszą o udzielenie licencji, tylko wydziwiają :mad:

Gdzie między czasie wtrącają się osoby które wiedzę na dany temat maja znikomą i zakłócają dialog.
To nie był dialog z powodu zarozumiałego monologu twojego autorstwa. Próby pytań technicznych były lakonicznie zbywane odsyłaniem do własnego wątku.

Adwersarzom proponuję zamiast ciętej riposty i ośmieszania się pokazać swoje osiągnięcia i pomysły. Jeśli takich na dzień dzisiejszy nie maja ,więc domniemam ze wiedza ich jest znikoma oraz będę traktować jak pospolite pyskówki które prowadzą do zadymy a nieprzekazania wiedzy.
Ani niktspecjalny ani ja nie puszymy się tu (jak ty) i nie chwalimy, tylko informujemy nawzajem o zaplanowanych marzeniach. Jako nowicjusz (a nie zawodowiec) w temacie takiego kombajnu, wiem już teraz, ze jego estetyka nie wszystkim będzie odpowiadać. Jednak nie robię go na konkurs czy na wystawę, nie mam też zamiaru go wykonywać usługowo (na zasłużonej emeryturze mam z czego żyć :D), To urządzenie ma być tylko dla mnie.
Ma działać tak, jak oczekuję. Nieważne, z czego i jak będzie wykonane
- zrobiłem z tego, co miałem. Jeśli będzie działać, to jako samouk będę miał tylko taką swoją maleńką satysfakcję. Nie zależy mi, aby w upowszechnianiu swego pomysłu szukać aplauzu na Forum.

Janu***
22-01-2015, 11:43
Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. ;) Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury ;) . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp? Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.

Remiks
22-01-2015, 13:08
Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. ;) Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury ;) . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp?
Tak sobie czytam w wolnej chwili i nie da się nie zareagować na Twoje odpowiedzi. Po pierwsze nawet mi się podoba budowla tzw. małej architektury. Jestem sobie w stanie wyobrazić miejsce gdzie by pasowała za wyjątkiem betonowo wyglądającego dachu którego sam nie chciał bym mieć ale przecież "de gustibus non disputandum est". Z jednej strony tą maksymę stosujesz ale innym już na to nie pozwalasz. Skoro małżonka kolegi nie jest autorytetem co do mody i architektury to kto nim jest? Wyobraź sobie, że całkiem niedawno budowałem sobie dom i to ja najpierw go rysowałem a następnie architekt dostał zadanie dopasować moje wizje do wymogów przepisów, technologi itp i nie wyobrażam sobie innej kolejności. Nie jestem autorytetem modowym ani innym ale z fachowcem który dla mnie wykonuje pracę i chce narzucić mi swoje wizje, odmienne od tego co chcę u siebie mieć, rozstaję się.


Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.
W pierwszym swoim poście zamieściłeś tylko foto budowli i nikt Cię nie atakował padło parę normalnych pytań na które zareagowałeś nerwowo i troszkę arogancko więc się nie dziw.
Może napisz jaki chciałeś osiągnąć cel pisząc na forum bo chyba już nikt tego nie rozumie.
Na razie wiemy że: opracowałeś jakąś kosmiczną technologię, o polakach uważasz że to nacja, posługujesz się biegle językiem angielskim i francuskim, może jak napiszesz nam jaki masz cel to coś zrozumiemy.

Janu***
22-01-2015, 14:04
Co do budowy domu owszem i podzielam zdanie tak jak do jakich kol-wiek budowli, projektowania i umieszczania ich w krajobrazie są specjaliści którzy biegle sobie w tym radzą. I zrozumiałe jest ze mam jakieś wytyczne i przedstawiam co cce i jak to widzę a potem powstaje projekt. Więc jeśli Ci przedstawiam plan dachu z betonu a ta wizja nie odpowiada to ja nie narzucam wiecej i kieruje sie co klient chce. Moja wina w ocenie tematu. Sądziłem że coś takiego jak PRESSBETON jest znany. Skierowałem kroki by podzielić sie swoją wizją oraz doświadczeniem ale i sam je uzyskać od osób które już cos w tym kierunku robią. No i tu du.....pa blada. ;( Nie ma z kim ;( Co do zarzutów że chcę sprzedać licencje itp to droga za daleko. Napisałem w odpowiedzi co to za materiał że są firmy w Polsce które to rozprowadzają. i finito temat kończę. A ze sam po mozolnym kopaniu wiedzy i szukaniu wreszcie skompletowałem składniki na moje potrzeby to nie znaczy że zaraz się tym pochwalę. Może kiedyś ;) Co do jednego nie jestem sklonny. Ale pod względem konstrukcji itp dlaczego nie. Może kiedyś komuś się przyda taka wiedza. Jak widzimy ze materiał daje nam duże a nawet wielkie modelowanie kreacji przestrzennej. Szkoda ze zamiast poszerzać wiedzę to przekomarzam sie z ludźmi czy lubią to czy nie. Tworząc pierwszą konstrukcję dachu nie sadziłem że uda się i jest to możliwe. Wiele miałem obaw i zwątpienia że porywam się z motyką na księżyc. Uświadamiano mi ze coś co może warzyć np 500 -700 kg potrzebuje porządnego podparcia jak na silę samego ciężaru jak również na zerwanie przez wiatr. Są to dwie różne rzeczy. I znalazłem sposób jak zmniejszyć ciężar dodatkowo zyskać na sztywności i elastyczności. Echh co ja sie tu rozpisałem i tak zaraz posypią się gromy że bryluję ;). Zwruć uwagę ze Wiewiórek ;) uparł się co do tematu pieczenia prosiaka piccy czy chleba i temat wziął sie nie porozumień stąd. Bo nie pisałem ze jest tam piec czy piekarnik i patrząc na fotkę nie wiem skad wzioł takie przekonanie że jest ów piec. Dlatego zirytowałem się ze robi ze mnie jaja ;( Z tym pieczeniem prosiaka itp Teraz wiem skąd te nieporozumienie. Nie wie jak wyglądać moze piec ;) . Na to wychodzi. Jak zrozumiałem o co kaman i napisałem że mylne ma spojrzenie to cisza ;). Ale nadal kąsa ;) tylko już o coś innego. Zaczyna mnie to męczyć. Czy znam języki ;) Nie nie znam ... Zadaje sobie sporo trudu by przetłumaczyć wątki. Mam fajnych przyjaciół którzy władają ów językami. Więc nie wiem skąd znowu łata? Czyli można siedzieć i na forach obcojęzycznych nie znając języka ;)/ Można??? Można ;)

Remiks
22-01-2015, 14:52
. Sądziłem że coś takiego jak PRESSBETON jest znany. Skierowałem kroki by podzielić sie swoją wizją oraz doświadczeniem ale i sam je uzyskać od osób które już cos w tym kierunku robią.
Oczywiście że pressbeton albo beton architektoniczny jest znany ale jak chciałeś na jego temat dyskutować to raczej fora dotyczące nawierzchni, posadzek. Beton architektoniczny w obiektach małej architektury raczej stosowany rzadko. Powód - czasochłonna technologia w porównaniu z okładzinami z np kamienia i cenowo mało konkurencyjny i ostatni powód jest to jednak imitacja innych materiałów.

. A ze sam po mozolnym kopaniu wiedzy i szukaniu wreszcie skompletowałem składniki na moje potrzeby to nie znaczy że zaraz się tym pochwalę. Może kiedyś ;)
Więc o czym dyskutować i jaką wiedzą inni mieli by się dzielić. Jednak są tutaj osoby które dzielą się swoją wiedzą do której często przez lata dochodzili.

. Tworząc pierwszą konstrukcję dachu nie sadziłem że uda się i jest to możliwe. Wiele miałem obaw i zwątpienia że porywam się z motyką na księżyc. Uświadamiano mi ze coś co może warzyć np 500 -700 kg potrzebuje porządnego podparcia jak na silę samego ciężaru jak również na zerwanie przez wiatr. Są to dwie różne rzeczy.
Ciężar samego dachu to jeszcze żaden problem doliczyć należy jeszcze obciążenie śniegiem (płaski większy problem) stromy mniejszy ale w wypadku powierzchni dachu w obiektach małej architektury nie spotkałem problemu mimo że większość to amatorszczyzna budowana na zgłoszenie bez obliczeń a często i bez zgłoszenia. Przy ostatnich wiatrach w moich okolicach fruwały puste garaże blaszane a grile wiaty i inne nie. dopowiedz sobie dlaczego.

Zwróć uwagę ze Wiewiórek ;) uparł się co do tematu pieczenia prosiaka piccy czy chleba i temat wziął sie nie porozumień stąd. Bo nie pisałem ze jest tam piec czy piekarnik i patrząc na fotkę nie wiem skad wzioł takie przekonanie że jest ów piec. Dlatego zirytowałem się ze robi ze mnie jaja ;( Z tym pieczeniem prosiaka itp Teraz wiem skąd te nieporozumienie. Nie wie jak wyglądać moze piec ;) . Na to wychodzi. Jak zrozumiałem o co kaman i napisałem że mylne ma spojrzenie to cisza ;). Ale nadal kąsa ;) tylko już o coś innego. Zaczyna mnie to męczyć. Czy znam języki ;) Nie nie znam ... Zadaje sobie sporo trudu by przetłumaczyć wątki. Mam fajnych przyjaciół którzy władają ów językami. Więc nie wiem skąd znowu łata? Czyli można siedzieć i na forach obcojęzycznych nie znając języka ;)/ Można??? Można ;)
I w tej części wracasz do swojego tonu wypowiedzi a już było tak dobrze ;-)

Janu***
22-01-2015, 15:06
I w tej części wracasz do swojego tonu wypowiedzi a już było tak dobrze Odpowiadam na pytanie ;) nic więcej ;)

Miło mi Cię poznać. Wnosisz konkretne zagadnienia i otwierasz temat do dyskusji z tymi dachami. A jest o czym. Ze garaż poleciał to nic nowego ;) A czemu np. nie poderwało wiat to tego się nie domyślę. Bo każda budowla ma inne umiejscowienie w terenie. Np zasłonięta budynkiem- budynkami, nie stoi na wzgórzu itp Wiele jest czynników które oddziaływają na takie konstrukcje. Wiatry jakie nas nawiedzają ostatnimi czasy dają do myślenia pod względem konstrukcji. Oczywiście w swych założeniach biorę pod uwagę śnieg co już pisałem itp. Masz rację ze z takimi założeniami bez obliczeń to amatorszczyzna.
Dlatego jeśłi miał bym coś o wiele większego wznieść to po rozmowie z projektantem i z gotowym projektem.

Remiks
22-01-2015, 15:49
Tutaj tematem są grille, wędzarnie, kominki ogrodowe, dachy to inne miejsce więc nie będę tego tematu tutaj rozwijał. Konstrukcje ogrodowe chętnie pooglądam bo budowa mnie czeka, na razie wędzarnia z 4 desek kawałka rury i też działa.

Janu***
22-01-2015, 15:53
Tutaj tematem są grille, wędzarnie, kominki ogrodowe, dachy to inne miejsce więc nie będę tego tematu tutaj rozwijał. Konstrukcje ogrodowe chętnie pooglądam bo budowa mnie czeka, na razie wędzarnia z 4 desek kawałka rury i też działa.

Ale zadaszenia, wiaty wchodzą w skład kompleksów grillo- wędzarni i są często ich elementem. Więc jeśli będzie to temat ściśle co do wątku to sądzę ze jak najbardziej. Osobiście wiele lat wędziłem w beczce z lepszymi rezultatami jak i gorszymi ;(

niktspecjalny
22-01-2015, 17:00
Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. ;) Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury ;) . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp? Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.

Zaczynasz mi przypominać niktspecjalnego ;):).Znasz go?????????;):D. Krnąbrny,nie dający za wygraną,zawsze napuszony gdy zwraca mu się uwagę;).Wszystkowiedzący.Teraz ty jesteś taki..Człowieku piszesz epistoły miast konkretnie sprecyzować o co ci kaman???

Moja wizja moje prawo. ;)Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty.
Wszystko się zgadza tylko gdyby nikt cię grzecznie nie spytał i nie zajrzał tu to co byś wtedy powiedział.Wiesz co???Ja wiem.LUDZIE!!! nikt nie che wiedzieć jakie to mam wizje i jak interpretuje swe prawo.. itd...itd...itd.Nie bierzesz tego pod uwagę???:wiggle:

Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp?
Znowu piszesz pod siebie i mylisz się.Moja Gośka jest autorytetem w swej posiadłości naszej posiadłości.Przecież pisałem ,że ja to swoje dzieło robię dla siebie a nie dla Powiatu.:).
Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie.
Nie to ty jesteś złośliwy a teraz to już się pokuszę o słowo bezczelny.
Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni.
Może tam się przyjmiesz dla mnie za obrażanie i to jaki jesteś napuszony i arogancki (wiem to z autopsji)

Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.

Janu***
22-01-2015, 17:35
Też Cię lubię
;)

Remiks
22-01-2015, 22:09
A już zamierzałem o oddziaływaniu witru ale okazuje się, że potrafisz słuchać innych ;-) Toż ta konstrukcja i to co tu głosisz (dotyczy wędzarni) od początku wyglądała zupełnie inaczej i zmieniała się pod wpływem kolegów wędzarniczej braci. Wygląda na to że zmieniłeś zdanie co do wędzarni z kanałem i tej z paleniskiem bezpośrednim. I co się stało z piecem chlebowym.

Janu***
23-01-2015, 06:36
A już zamierzałem o oddziaływaniu witru ale okazuje się, że potrafisz słuchać innych ;-) Toż ta konstrukcja i to co tu głosisz (dotyczy wędzarni) od początku wyglądała zupełnie inaczej i zmieniała się pod wpływem kolegów wędzarniczej braci. Wygląda na to że zmieniłeś zdanie co do wędzarni z kanałem i tej z paleniskiem bezpośrednim. I co się stało z piecem chlebowym.

Dokładnie... i to zaznaczyłem kiedyś myślałem inaczej i ze mój punkt wyjściowy zakładał wędzarnię z kanałem. Dopóki nie wczytałem się w opracowanie kolego z Wędzarniczej Braci i po przemyśleniach doszedłem do wniosków że moje wyobrażenie i myślenie dalece było odmienne. Szybko zmieniłem i sie dopasowałem. I uważam ze konstrukcja i całość ów opracowanej wędzarni i jego opis zasługują na wielkie uznanie. Dużo przez to zyskała moja główka ;) . I za wiedzę jaka nabyłem jestem serdecznie wdzięczny ale jak widziałeś nie walczyłem o to że moje jest mojszejsze. Oczywiście nie szedłem ślepo a analizowałem. Gdybym nie miał wcześniejszego doświadczenia w wędzeniu itp to zapewne nie doszedł bym tak szybko do wniosków. A tak bardzo szybko nałożyłem na siebie obie warstwy i były niezgodne i jednej brakowało dużo na wykresie plusów i minusów. Uważam
że opracowanie konstrukcji jest jedno z udanych i przerastają budowle pomniki ;) pod wieloma względami. Jak pewnie zauważyłeś nie walczyłem i za wiele nie dyskutowałem na en temat. Przeanalizowałem konstrukcję kolegi Andyego oraz pomniczki i bardzo szybko się wyjaśniło o co kaman ;) .Często jest tak by do czegoś dojść trzeba pracować w zespole co daje dużo większe efekty. Identycznie jest na forum wędliny. Są zdania podzielone ale nie ma aż takich szarych zniechęcających dyskusji. Są zwolennicy pomników jak i innych konstrukcji. Pożartują sobie z siebie na poziomie i mi sie to podoba. Ale nie robią z siebie totalnych debili nawzajem ;( .Co tu pisać .... sam wiesz. Co do pieca chlebowego to jak najbardziej będzie ;). I jeszcze mam parę pomsłów o których już wspominałem. Pracy na 2 -3 lata ;) zeby wsio zrealizować. ;)

eniu
23-01-2015, 06:58
W sumie niezły tekst jak na faceta używającego polszczyzny na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej specjalnej. Nic dodać nic ująć. Doskonała samokrytyka. Widać drzemiący intelekt, ale z jakiegoś powodu skorumpowany brakiem chęci rozwoju. Wiwisekcja trochę nieczytelna ale końcówka niezwykle trafna: dopóki tu nie wlazłeś, poziom debilizmu był nieznaczny...;);)

Janu***
23-01-2015, 08:01
W sumie niezły tekst jak na faceta używającego polszczyzny na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej specjalnej. Nic dodać nic ująć. Doskonała samokrytyka. Widać drzemiący intelekt, ale z jakiegoś powodu skorumpowany brakiem chęci rozwoju. Wiwisekcja trochę nieczytelna ale końcówka niezwykle trafna: dopóki tu nie wlazłeś, poziom debilizmu był nieznaczny...;);)

I własnie trafiłeś w sedno kolego magistrze ;) Żaden ze mnie pismak i talentu do tego jak widać nie mam. Na poetę się nie nadaję. napisze Ci jaka np jest różnica w rozumowaniu Twoim . W krajach jaku np. USA nikt nie pyta się jaką masz szkołę gdzie kończyłeś i czy umiesz pisać. Oczywiście ważne jest aby choć podpisać się umieć. ;) Ważne jest co umiesz ! ? I wielu jest tam rzemieślników jak i w Polsce do których droga daleka dla takiego gościa np. po ASP.
I uwierz ze jak mają co kolwiek napisać to mają z tym problem. Ale ich prace kładą na kolana. Jeśli zadasz sobie trud to sprawdź ilu wielkich ludzi świata ma szkołę na poziome klasyfikującym do czego kolwiek w Twoim mniemaniu.

Napisz coś na temat wędzarni bo taki jest wątek a nie się tu wypacasz. Jak na razie nie wniosłeś nic ;)

eniu
23-01-2015, 08:19
I dlatego Ameryka ma kompleks Europy. Bo większość mądrych ludzi ze starego kontynentu umie się nie tylko podpisać...A Ty się musisz zdecydować: Gaudi, Max Berg, czy kurczaki z majonezem...Pisać umiesz, tylko jesteś niechluj. Wystarczy przeczytać co się napisało i poprawić. To właśnie będzie dla mnie objaw kultury godnej Gaudiego i poziomu dyskusji o grillach który zaakceptuję.

Janu***
23-01-2015, 08:27
I dlatego Ameryka ma kompleks Europy. Bo większość mądrych ludzi ze starego kontynentu umie się nie tylko podpisać...A Ty się musisz zdecydować: Gaudi, Max Berg, czy kurczaki z majonezem...Pisać umiesz, tylko jesteś niechluj. Wystarczy przeczytać co się napisało i poprawić. To właśnie będzie dla mnie objaw kultury godnej Gaudiego i poziomu dyskusji o grillach który zaakceptuję.

Trzeba było od razu napisać ze jesteś obserwatorem i nic nie wniesiesz w wątku ;) Niechluj powiadasz? ;) Umieścił bym Ci opisy mojego przyjaciela po ASP to dopiero się czytać nie da ;) Sama filozofia. Nie mogę by go nie obrażać. Na dzień dzisiejszy to radzę zmienic zawód. Niezły był by z Ciebie krytyk :lol2:

Janu***
23-01-2015, 08:41
Przestańmy kopać się już po kostkach bo już mnie ręce bolą. ;):D Za moment znowu ktoś wpadnie nie zadowolony. Nie wniesie nic do działu ale kopać to pierwszy ;) Ku...fka mać piszmy już o tych cholernych ;) wędzarniach, kombajnach itp. ;)

eniu
23-01-2015, 08:53
A piece chlebowe umiesz klecić? Bo wiesz, wędzarki i grille to każdy głupi...No - co drugi!:D Piec chlebowy, to już trzeba trochę wiedzieć. A w tym można i grillować i owoce suszyć, ryby, mięso zrobić, a pizza gotowa w 3 minuty...

Wystarczy w ogrodzie postawić i jesteśmy na bieżące z tematem wątku...

Janu***
23-01-2015, 09:06
A piece chlebowe umiesz klecić? Bo wiesz, wędzarki i grille to każdy głupi...No - co drugi!:D Piec chlebowy, to już trzeba trochę wiedzieć. A w tym można i grillować i owoce suszyć, ryby, mięso zrobić, a pizza gotowa w 3 minuty...

Wystarczy w ogrodzie postawić i jesteśmy na bieżące z tematem wątku...

Czy każdy to jak widzę nie bardzo ;) i nie z godzę sie z kolegą ;( A co do pieców... O Panie to umiem najlepiej :lol2: Od dziecka raczkując jużem paleniska w piaskownicy kleiłem . Nie zawsze uchodziło mi to na sucho :):D A poważnie nie będąc goło słownym na wiosnę taki ów nabytek w przygotowanym miejscu powstanie w ogrodzie ;) Chętnie zdam fotorelację jak do tej pory mnie nie zniechęcicie ;(

eniu
23-01-2015, 11:48
A zbudujesz taki w którym się pali, czy taki pod którym się pali?

Janu***
23-01-2015, 12:03
Nie wiem czy pytasz poważnie czy uważasz ze nie wiem co piszę lub robię? Ale odpowiem ..W takim w którym się pali. Masz jeszcze jakieś pytania? Czym np. zaizoluję... bo jak wiesz piece zewnętrzne pracują w bardziej niedogodnym środowisku jak wewnętrzne. Co dam na kopułę by ją wzmocnić- usztywnić aby w tych warunkach piec pracował bez zarzutu kilkanaście lat.. Jak pomurować cegłę i jeszcze jaką użyć zaprawę, co dać na spód pieca? itp itd.

eniu
23-01-2015, 12:24
Pytam poważnie. Nie będę już na Ciebie szczekał...;)

Niekoniecznie o wiedzę tajemną mi chodzi. Swojej mam aż nadto i czasem się już gubię...:D Od przybytku głowa boli. Choć chętnie poznam Twoje zamiary.

Piec w którym się pali to pikuś. Oczywiście Pan Pikuś, czyli nie dla wszystkich...

Ostatnio naszło mnie by zbudować taki ja dziadek czasem smyczył. Jako piekarnik, ale nie z blachy, bo to też Pan Pikuś. Dziadka olałem, i zabrał tajemną wiedze do grobu. Niewiele pamiętam. Pytałem kolegów ale dziwnie zajęci jakoś!:D

niktspecjalny
23-01-2015, 13:01
No nareszcie będzie piec chlebowy do pizzy,chleba i innych przydatnych rzeczy kulinarnych.:D.To już stało się faktem.:yes:

Janu***
23-01-2015, 14:49
Pytam poważnie. Nie będę już na Ciebie szczekał...;)

Niekoniecznie o wiedzę tajemną mi chodzi. Swojej mam aż nadto i czasem się już gubię...:D Od przybytku głowa boli. Choć chętnie poznam Twoje zamiary.

Piec w którym się pali to pikuś. Oczywiście Pan Pikuś, czyli nie dla wszystkich...

Ostatnio naszło mnie by zbudować taki ja dziadek czasem smyczył. Jako piekarnik, ale nie z blachy, bo to też Pan Pikuś. Dziadka olałem, i zabrał tajemną wiedze do grobu. Niewiele pamiętam. Pytałem kolegów ale dziwnie zajęci jakoś!:D

Nie wiem co dokładnie masz na myśli, blacha itp. Czy chodzi Ci o piekarnik czy inne ustrojstwo ;) . Jeśli już piekarnik i to zewnętrzny to proponował bym żeliwny nie z blachy. Sądzę że to wiesz. Może pamiętasz jakieś szczegóły ów dziadkowego obiektu?

Wiewiórka nie podlizuj się :rolleyes: Jak już zacząłeś to trzym gardę z godnością do końca ;) Pij piwo i obserwuj gości ;)

niktspecjalny
23-01-2015, 15:48
http://www.obud.pl/zdjecia/publikacje/w_artykule/9380_z2.jpg
http://www.obud.pl/zdjecia/publikacje/w_artykule/9380_z3.jpg
http://www.obud.pl/zdjecia/publikacje/w_artykule/9380_z4.jpg
http://regiodom.pl/portal/sites/regiodom/files/imagecache/755x/images/regiodompl/27/fot._shutterstock_piec_2.jpg?lm3sdk

Mnie się podobają bo w swej prostocie nie maja betonu.;):)

Janu***
23-01-2015, 16:01
Wewiórek jesteś niemożliwy, choć troszkę syknąć bo nie dasz rade ;) :eek:

niktspecjalny
23-01-2015, 16:27
http://st.houzz.com/simgs/ff61f0bc02003151_4-4353/mediterranean-outdoor-pizza-ovens.jpg


Fiu fiu piecyki chlebowe fajne.:D.Bez zbędnego betonu.

Konto usunięte_12*
23-01-2015, 20:33
Nie wiem co dokładnie masz na myśli, blacha itp. Czy chodzi Ci o piekarnik czy inne ustrojstwo ;) .
Wiem, że mieszkasz blisko granicy, ale bez rusycyzmów - proszę :P

Janu***
24-01-2015, 08:27
[QUOTE=niktspecjalny;


Fiu fiu piecyki chlebowe fajne.:D.Bez zbędnego betonu.[/QUOTE]

Wewórek ;) wpadłeś z kretesem znawco jeden. Szczujesz, podpuszczasz a sam we własne sidełka wpadłeś. Na fotografii którąś przedstawiasz blaty są wykonane z betonu oraz cokolik nad nim który imituje kamień. Te same wykonanie co na udostępnionych blatach stołów tylko w połączeniu z drewnem.
I nie widać tam betonu ;) Pewnie zrobiony jest z księżycowego ekologicznego pyłu ;) To takie blaty z plastiku reklamujesz???!!! Bo oparte na chemii. Włókna, polimery.. Zaimpregnowane najprawdopodobniej Seal. Nanotechnologia.
I widzisz jaki znawca z Ciebie?!!
Sam się własna bronią postrzeliłeś..

Wiem, że mieszkasz blisko granicy, ale bez rusycyzmów - proszę Nie wiem o co Kaman ale dobrze Psze Pana ;)

niktspecjalny
24-01-2015, 08:42
Jak ty nie chcesz zrozumieć przekazu :cool:.Ciężki żywot mają z tobą ale mniejsza co mają:)Napisałem bez
ZBĘDNEGO betonu.
Rozumiesz???Jeśli tak daj znak taki;).Ponadto nie rozumiesz co do ciebie się pisze i co pokazuje.Porównaj to co ma być funkcjonalne z tym prezentowanym przez ciebie.To po pierwsze.Twoje betonowe pomysły nijak się mają do zaprezentowanych przeze mnie by podkreślić ci gdzie popełniasz kardynalne błędy w swej rozwiązłej(co widać) tematyce.Zbędny beton a nie kwatera Hitl......To trzeba czuć. Mieć ten komforcik ,że tobie i wszystkim innym będzie to służyć właściwie choćby nawet mieli li tylko na to spozierać i używać sporadycznie.. Poniał???I na koniec powstrzymaj wodze absurdu w wypowiedziach gdy chcesz się na nowa grzecznie,stylistycznie itp itd we topiku narodzić.:P

p.s naucz się cytować bo głupio to wygląda.

eniu
24-01-2015, 09:00
Czyli wszystko w normie. :popcorn:

Odnośnie ruskiego...Kolega J. zapewne na zsyłce był i wini za to piękny język.

Ja w sprawie pieca chlebowego. Jak wspomniałem, stalowy pędzony z dołu to jasne i proste. Żeliwny, dodatkowo wykładany szamotem to samo. Dziadek robił z cegły. Hurtowni stali przed pierwsza wojną na wsi nowogrodzkiej nie było! :D Ogień dzielił na prawo, lewo, z góry. Mało tego robił, bo głównie z paleniem w środku się budowało. Z rzadka u jaśniepaństwa się trafiał taki...coby łapek sobie nie ufajdać.

Na Śląsku uruchomili zabytkową wiejską piekarnię tak obsługiwaną (chyba), ale to raczej grzmot do większej ilości wypieków. Poza tym gdzieś mi to uciekło z wizji.

Janu***
24-01-2015, 09:29
Jak ty nie chcesz zrozumieć przekazu :cool:.Ciężki żywot mają z tobą ale mniejsza co mają:)Napisałem bez .
Rozumiesz???Jeśli tak daj znak taki;).Ponadto nie rozumiesz co do ciebie się pisze i co pokazuje.Porównaj to co ma być funkcjonalne z tym prezentowanym przez ciebie.To po pierwsze.Twoje betonowe pomysły nijak się mają do zaprezentowanych przeze mnie by podkreślić ci gdzie popełniasz kardynalne błędy w swej rozwiązłej(co widać) tematyce.Zbędny beton a nie kwatera Hitl......To trzeba czuć. Mieć ten komforcik ,że tobie i wszystkim innym będzie to służyć właściwie choćby nawet mieli li tylko na to spozierać i używać sporadycznie.. Poniał???I na koniec powstrzymaj wodze absurdu w wypowiedziach gdy chcesz się na nowa grzecznie,stylistycznie itp itd we topiku narodzić.:P

p.s naucz się cytować bo głupio to wygląda.
Odwrócił kota ogonem...

Śliski jak węgorz ;)

Janu***
24-01-2015, 09:44
Czyli wszystko w normie. :popcorn:

Odnośnie ruskiego...Kolega J. zapewne na zsyłce był i wini za to piękny język.

Ja w sprawie pieca chlebowego. Jak wspomniałem, stalowy pędzony z dołu to jasne i proste. Żeliwny, dodatkowo wykładany szamotem to samo. Dziadek robił z cegły. Hurtowni stali przed pierwsza wojną na wsi nowogrodzkiej nie było! :D Ogień dzielił na prawo, lewo, z góry. Mało tego robił, bo głównie z paleniem w środku się budowało. Z rzadka u jaśniepaństwa się trafiał taki...coby łapek sobie nie ufajdać.

Na Śląsku uruchomili zabytkową wiejską piekarnię tak obsługiwaną (chyba), ale to raczej grzmot do większej ilości wypieków. Poza tym gdzieś mi to uciekło z wizji.

Posiało mi wiele zdjęć moich prac jak i prac które sfotografowałem będąc tu i ówdzie. I wspominam na pograniczu Czech i Austrii zabytkowy młyn z 1720 roku. Była tam wędzarnia na strychu. Nie odbiegająca niczym z okresu przed wojennego jakie były w gospodarstwach. Drzwiczki były przyozdobione malowidłem Świętą .Pewne Maryja. I napis po łacinie. Ale nie o tym mowa. Trzon kuchenny był wielozadaniowy. Piec chlebowy, Miedziany zbiornik na wodę gorącą z kranikiem, kuchnia z piekarnikiem dodatkowo. Całość była podłączona do jednego kanału dymowego. Całość w kaflu biało- niebieskim. Piękne miejsce umieszczone w dolinie. Z dala od ludzi. Szkoda ze nie zachowały się w domu żadne zdjęcia. Wszystko poszło z kradzieżą laptopa. z 8 lat zdjęcia.

Janu***
24-01-2015, 10:36
Ja u siebie widzę coś takiego...300635 300639300640

eniu
24-01-2015, 11:57
Pierwszego nie lubię. No chyba, że w Parku Jurajskim!:D

Drugie i trzecie zdjęcie może zwieść. Trzeba podejść i popukać. No i (niestety przyznaję :D) jest zaleta. Nie boi się pogody...Warunek - musi wyglądać łudząco podobnie jak ten sztuczny granit.

Konto usunięte_12*
24-01-2015, 18:07
Odnośnie ruskiego...Kolega J. zapewne na zsyłce był i wini za to piękny język.
Mnie się zdaje, że w Polsce mieszkamy - nieprawdaż?

butynski
24-01-2015, 18:50
Panie Januszu . TWA się zdenerwowało żeś Pan tu wszedł i pokazał coś nowego ( innego ) niż oni lansują . Nie odpuszczą Panu bo to ich monopol . Bez urazy dla TWA :P

Janu***
24-01-2015, 18:55
Panie Januszu . TWA się zdenerwowało żeś Pan tu wszedł i pokazał coś nowego ( innego ) niż oni lansują . Nie odpuszczą Panu bo to ich monopol . Bez urazy dla TWA :P

Dziękuje ;) Już to wiem bo widzę. Mnie to lotto bo mam jeszcze fajne pomysły które chętnie wrzucę na forum. Niech inni czerpią z tego natchnienie do swoich ogrodów itp. Super z Ciebie facet że się wypowiedziałeś. A reszta to lotto ;) Ubawili mnie do łez ;)

niktspecjalny
24-01-2015, 22:26
Może to trzeba zacząć tak.Panie Januszu.Mam serdeczną prośbę by mi Pan pokazał swą realizację tu w tym topiku,żeby ta realizacja spełniała moje oczekiwania.Chciałbym w wybudowanym przez Pana(hipotetycznie w rzeczy samej) powiedzmy combo można było piec chleb,pizze,wędzić różne specjały mięsne z prosiakiem włącznie,wędzić ryby czy to zimnym czy ciepłym dymem,suszyć grzyby i owoce,warzywa i nasiona. Grillować steki wołowe na blasze żeliwnej,grillować na ruszcie różności.Mieć możliwość grillowania,pieczenia itp. szaszłyków z możliwością mech. obrotu sztycy lub bez.:yes:.Jeśli to Pana betonowe monstrum to potrafi i wskaże mi Pan ,że Pan tego dokonał.......jest Pan wielki i zwracam honor.Z pozdrowieniami NS.:yes:

p.s Aha instrukcja mile widziana ale nie z jakiego materiału Pan to wykona ale czy to co w/w da się w Pana urządzeniu ujarzmić.Czym najlepiej się palić powinno,czy urządzenie ma atest bezpieczeństwa,certyfikat zgodności z PN.w ogrodach,działkach otoczeniu domów jednorodzinnych.Jak w takim Pańskim urządzeniu rozwiązana jest sprawność PPOŻ?.Jakie temp.powinny towarzyszyć procesom zachodzącym w danym urządzeniu te max i te min.Te od strony kulinarnej w moich podróbach znam.

Janu***
25-01-2015, 13:14
Słupy - kora drzewa z bliska... 300805300807300809

Remiks
25-01-2015, 13:28
Pewnie pracochłonne, świetna robota jednak dla mnie to nadal imitacja. Sam mam dom z bala i nie wyobrażam sobie betonowej imitacji.
A do życzeń co do combo dodał bym jeszcze piec tandoor ;-)))

Janu***
25-01-2015, 13:41
Pewnie pracochłonne, świetna robota jednak dla mnie to nadal imitacja. Sam mam dom z bala i nie wyobrażam sobie betonowej imitacji.
A do życzeń co do combo dodał bym jeszcze piec tandoor ;-)))

Troszkę pracochłonne ;) Oczywiście tej formy również bym nie widział wobec bala ale można bardzo ładnie skomponować inne wykonanie i deseń. ;)

Piec o którym wspominasz fajna rzecz ale osobiście nie mam z nim doświadczenia i nie wiem jak się przydał by w kompleksie.

Remiks
25-01-2015, 14:36
A może ktoś wie dlaczego taki piec w formie amfory wykonany jako monolit o niezbyt grubych ściankach nie rozsypuje się po pierwszym paleniu?

niktspecjalny
25-01-2015, 15:12
Zapomniałem zapytać cie P.Janusz....Ty to masz płatny profil opłacony???.Reklamujesz się jak prawdziwy ten co zleca wyemitowanie reklamy.Pokazujesz swoje budowle bez PP.Załatwiłeś to sobie u Redakcji.???:cool:,darmowo???.Pokazując swoje realizacje musisz pamiętać ,że reklamujesz swą robotę,ale RM na tym traci.:cool:.

w ogłoszeniach drobnych z tego co wiem można wiele tak mi tłumaczono.:o

eniu
25-01-2015, 15:19
A może ktoś wie dlaczego taki piec w formie amfory wykonany jako monolit o niezbyt grubych ściankach nie rozsypuje się po pierwszym paleniu?

Musi być zrobiony z niezłej glinki. Producenci kominów systemowych powinni się od nich uczyć. Podobnie jest z piecami z Ameryki...Knyf pewnie w tej "cienkości" też trochę tkwi. Nie ma tak dużych różnic w temperaturze ścianek wewnętrznych i zewnętrznych.

Forest-Natura
25-01-2015, 15:22
Witam.
Tandyr.
Nie rozsypuje się bo jest wypalany. To pierwsza rzecz, która stanowi o jego trwałości. Druga to ta, że użytownicy tandyra wiedzą jak w nim rozpalać i utrzymywać ogień żeby go nie zepsuć. W regionach gdzie jest popularnym urządzeniem kuchennym ludzie z pokolenia na pokolenie przekazują sobie taką więdzę, podobnie jak u nas jeszcze do niedawna przekazywano sobie wiedzę jak użytkować piece kaflowe. Do czasu gazyfikacji naszego kraju i upowszechnienia się systemo ogrzewania centralnego, w każdym domu były co najmniej 1-2 piece zwykłe i kuchenne. I użytkowano je bezproblematycznie przez długie dziesięciolecia. Za sto lat, jak w rejonach gdzie tandyr jest popularny, ludzie dobrobytu większego zaznają przez chwilę, to też zaczną zapominać ... taka kolej rzeczy ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

Remiks
25-01-2015, 15:38
Co do cudownej glinki to chyba nie do końca podobna technologia w wielu częściach świata np Portugalia, Kazachstan, Indie.
Wypalany ale też przez załadowanie do pełna solidnie wyschniętego i samowypalenie. Może to faktycznie ciękościeność pieca.

Janu***
25-01-2015, 15:45
Zapomniałem zapytać cie P.Janusz....Ty to masz płatny profil opłacony???.Reklamujesz się jak prawdziwy ten co zleca wyemitowanie reklamy.Pokazujesz swoje budowle bez PP.Załatwiłeś to sobie u Redakcji.???:cool:,darmowo???.Pokazując swoje realizacje musisz pamiętać ,że reklamujesz swą robotę,ale RM na tym traci.:cool:.

w ogłoszeniach drobnych z tego co wiem można wiele tak mi tłumaczono.:o

Nic nie reklamuję Panie kolego. To ja bezpłatnie się dziele swoim pomysłem który wykonałem itp. Czy to zabronione ? Mimo że jesteś wewiórek złośliwiec to chętnie Cię zapraszam do mnie byś namacalnie poodtykał, powadził i sam się przekonał ze to działa ;)


Co do pieca wyżej kiedyś oglądałem program na ten temat i własnie było poruszone aby rozpalać w nim powoli. Dla mnie fajna i ciekawa rzecz ale nie wiem jak to ugryźć w użytkowaniu i na ile by się sprawdził. Moim skromnym zdaniem piec chlebowy ma większe zastosowanie choć do końca nie jestem pewien bo nie miałem przyjemności zdobyć jaką kol-wiek praktykę. I na jej podstawie posiadać zdanie na jego temat,

Remiks
25-01-2015, 15:52
Piec chlebowy czy do pizzy jest fajny tylko troszkę czasu kosztuje rozpalenie i osiągnięcie odpowiedniej temperatury a tandoor można używać jak grill.

Janu***
25-01-2015, 15:56
Piec chlebowy czy do pizzy jest fajny tylko troszkę czasu kosztuje rozpalenie i osiągnięcie odpowiedniej temperatury a tandoor można używać jak grill.

Fakt... ;) Więc już pierwszy plus ;) Z piecem faktycznie troszkę pracy....

Zdun Darek B
25-01-2015, 18:56
A może ktoś wie dlaczego taki piec w formie amfory wykonany jako monolit o niezbyt grubych ściankach nie rozsypuje się po pierwszym paleniu?
Chcesz zobaczyć takie piece rozsypane ??
Widziałem już kilka takich wypalanych w jednym kawałku.... o przepraszam w jednym kawałku były zanim popękały... nazwę producenta pominę ..dla ludzi z branży jest dobrze znana..

eniu
25-01-2015, 21:40
Fakt... ;) Więc już pierwszy plus ;) Z piecem faktycznie troszkę pracy....

Zawsze można do kombajnu w ogrodzie mikrofale dorzucić zamiast Tandyra...

niktspecjalny
25-01-2015, 21:44
Chcesz zobaczyć takie piece rozsypane ??
Widziałem już kilka takich wypalanych w jednym kawałku.... o przepraszam w jednym kawałku były zanim popękały... nazwę producenta pominę ..dla ludzi z branży jest dobrze znana..

Nie rzucaj słów na wiatr przecież powiedział ,że w ogrodzie idzie budowla bez zaostrzeń,obwarowań i ograniczeń.Jemu się nie psuje.;)

Remiks
25-01-2015, 21:48
Może dacie namiary na firme budującą grile w ogrodzie z certyfikatem CE dodam że w małej odległości od przegrody palnej więc i jakieś bezpieczeństwo ppoż najlepiej z gwarancją.

Janu***
26-01-2015, 06:19
Może dacie namiary na firme budującą grile w ogrodzie z certyfikatem CE dodam że w małej odległości od przegrody palnej więc i jakieś bezpieczeństwo ppoż najlepiej z gwarancją.

Ja takowej nie znam i nie słyszałem ;) Ale Wewiórek zdaje mi się wie coś na ten temat. Sam bym chętnie zrobił takie certyfikaty ale w Polsce pewnie takich nie wydają ;) .

Janu***
26-01-2015, 07:08
Elementy wędzarni. Komora wędzarnicza, szyber, oraz deflektory - 1. palenisko 2. komora. Oraz
komora przed montażem.

300953300954300955300956300957

Kominki Piotr Batura
26-01-2015, 07:19
Elementy wędzarni. Komora wędzarnicza, szyber, oraz deflektory - 1. palenisko 2. komora. Oraz
komora przed montażem.

300953300954300955300956300957

Zmyślnie.:)

Janu***
26-01-2015, 07:31
Deflektor- palenisko. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bezpośrednio w palenisku kontrolować przepływ dymu a w razie załadunku-rozładunku komory odciąć całkowicie dym. 300958


Do szybra dostawiłem 1kg przeciw wagi i nie ma problemu że np się nie domknie.

Janu***
26-01-2015, 07:40
Jak już wcześniej pisałem. Wędzarnię opracował Kolega Andy i to jemu należą się gratulacje. Dla mnie bomba. Palenisko wykonane z czerwonej cegły a nie z szamotu. Wymiary zewnętrzne paleniska oraz komory 100 x 110. Strop za-zbrojony prętem fi 6- gładkim, podwójnie. Zaprawa żaroodporna na strop. Komora wykonana z deski olchowej na pióro dodatkowo wyizolowana wełną kominkową 3 cm. Zimą dzięki izolacji ( deska+ wełna)nie mamy problemu z utrzymaniem zapodanej temperatury w komorze.

niktspecjalny
26-01-2015, 07:42
Kiedyś znalazłem w sieci taki artykuł o budowaniu w/w szkoda ,ze nie ma jeszcze pieca chlebowego w tym combo ale i tak bardzo podoba mi się przedstawienie całego procederu z tym związanego.Wędzarniana Brać to powinno być motto dla pyskacza w tym topiku podnoszącego larum za każdym razem jak by co najmniej go ze skóry obierano.Budując zapomina ,że nie tylko beton jest najważniejszy ale to coś ma być przydatne do uzytku zgodnie ze sztuką tak jak u Braci wędzarnianej.Długo musi nad tym pracować sir Janusz zanim to załapie.:P.Jeśli choć w minimalnym procencie sir będzie tak miał nasza przygoda z wędzeniem będzie bliska ideału.
http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-i-wedzenie/budowa-wedzarni/1683-budowa-grillo-wedzarni-mamuta-z-objasnieniami (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwedlinydomowe.pl%2 Fbudowa-wedzarni-i-wedzenie%2Fbudowa-wedzarni%2F1683-budowa-grillo-wedzarni-mamuta-z-objasnieniami)
Zapraszam do lektury sir Janusz przyda sie bo jak na razie nic nie prezentujesz zresztą widać to wyżej.
Syn mówi że najwyżej zjebkę od Chefa dostanę ale przynajmniej zobaczysz jak to się robi od podstaw zgodnie z tym czego ty nie znasz bo masz beton przed oczami.:yes:
http://www.zielonyogrodek.pl/przepis-na-ogrodowa-grillo-wedzarnie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.zielonyogrodek .pl%2Fprzepis-na-ogrodowa-grillo-wedzarnie)

Janu***
26-01-2015, 07:54
Kiedyś znalazłem w sieci taki artykuł o budowaniu w/w szkoda ,ze nie ma jeszcze pieca chlebowego w tym combo ale i tak bardzo podoba mi się przedstawienie całego procederu z tym związanego.Wędzarniana Brać to powinno być motto dla pyskacza w tym topiku podnoszącego larum za każdym razem jak by co najmniej go ze skóry obierano.Budując zapomina ,że nie tylko beton jest najważniejszy ale to coś ma być przydatne do uzytku zgodnie ze sztuką tak jak u Braci wędzarnianej.Długo musi nad tym pracować sir Janusz zanim to załapie.:P.Jeśli choć w minimalnym procencie sir będzie tak miał nasza przygoda z wędzeniem będzie bliska ideału.
http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-i-wedzenie/budowa-wedzarni/1683-budowa-grillo-wedzarni-mamuta-z-objasnieniami (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwedlinydomowe.pl%2 Fbudowa-wedzarni-i-wedzenie%2Fbudowa-wedzarni%2F1683-budowa-grillo-wedzarni-mamuta-z-objasnieniami)
Zapraszam do lektury sir Janusz przyda sie bo jak na razie nic nie prezentujesz zresztą widać to wyżej.

Już wielokrotnie pisałem.... Pochwal się swoimi osiągnięciami a nie krytykujesz na podstawie wiedzy innych i ich prac. Facet wiosna idzie, bierz się za prace i pochwal się coś uczynił I jeszcze jedno, To jest moja wizja i tak ma być. Ci się nie podoba Twoja sprawa. Założenie było własnie takie a nie inne i BASTA ;) Jeśli już taki z Ciebie dobry projektant i esteta i fachura zawsze możesz spełniać się jako projektant i być jeszcze wykonawcą. Bo na razie sam nic nie zaprojektowałeś nie zbudowałeś a zrzynasz pomysły z netu i nimi się podpierasz. ;(

niktspecjalny
26-01-2015, 08:11
Widzisz znowu nie rozumiesz.Podałem przykłady dla ciebie nie dla siebie byś drogiej tandety nie sprzedawał.Co do reklamy to w końcu ktoś zauważy ,że pokrętnie się reklamujesz tak ,że uważaj z wklejaniem swoich realizacji..Ja je znam te przykłady z w/w linków i obserwuje.Na nich trzeba się opierać.Wiem ,że boli bo musi tak sobie usłałeś drogę do sukcesu,którego z takim podejściem nigdy nie osiągniesz.Żądlisz obrażasz ale przywykłem i tu.Będę budował na wiosnę jak Bóg pozwoli.Na pewno ty dowiesz się o tym ostatni albo w ogóle.:cool:

niktspecjalny
26-01-2015, 11:18
Popatrz jak nie wiele trzeba a jak pięknie wygląda.Wygląda.Jak to się ma do twego ....twego no nie znajduje określenia.Szkoda ,że na fotce nie widać wnętrza.
http://altana.com.pl/p/2014/08/altana-altany-grill-murowany-wedzarnia-trzcina-6-4508758273.jpg
http://altana.com.pl/p/2013/09/altana-altany-grill-murowany-wedzarnia-trzcina-5-3523845890.jpg

Janu***
26-01-2015, 11:47
Stara śpiewka. Swoje pokaż a nie podpierasz się cudzą pracą. Na razie karmikiem ogrodowym nie masz się nawet pochwalić a co dopiero do tak wyniosłych planów. A czy chcę widzieć co zbudujesz.... chyba niekoniecznie.

niktspecjalny
26-01-2015, 12:05
Stara śpiewka. Swoje pokaż a nie podpierasz się cudzą pracą. Na razie karmikiem ogrodowym nie masz się nawet pochwalić a co dopiero do tak wyniosłych planów. A czy chcę widzieć co zbudujesz.... chyba niekoniecznie.

No muszę się czymś konkretnym podeprzeć.No z twojego to i Salomon no wiesz jak dale to idzie.Listewki nul konkretów na moje wołanie.a ty z uporem maniaka bo ja nie mam i cudze.No bo nie ma to pokazuje ładne cudze jak będę miał swoje to pokaz i będę opowiadał co jak gdzie i kiedy.Ty to masz problemy w domciu bo jakiś taki nie rozumny człek z ciebie.:).W moją altanę, zdradzę to to chcę trzy w jednym np.http://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill64.jpghttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill96.JPGhttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill84.jpgNa ognisku pod zadaszeniem chcę combo na rurze prezentowane już tu.Widzisz różnicę w moich jeszcze marzeniach w porównaniu z twymi coś tam coś tam.Ja widzę.

Janu***
26-01-2015, 12:19
Odpuszczam ;) Pisz wklejaj i się ciesz ;) Biorę się za pracę bo szkoda czasu ;)

niktspecjalny
26-01-2015, 12:45
Odpuszczam ;) Pisz wklejaj i się ciesz ;) Biorę się za pracę bo szkoda czasu ;)

Nareszcie uspokoiłeś me wołanie........................................ni c nie wkleję bo czas mnie trzyma i inspiracje ,które spędzają sen z oczu.

Dziwę się autor wątku tu się nie pojawia co zbudował.Jak to mu działa, wszak szukał inspiracji.

Zresztą zrobiłem to również dlatego bo planuję budowę u siebie i szukam jakiś fajnych inspiracji.

niktspecjalny
26-01-2015, 13:51
http://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill9.jpghttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill10.jpghttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill17.jpghttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill15.jpghttp://www.mar-wil.pl/images/grille/thumbs/grill20.jpg
Popatrz jakie to proste ale jakie praktyczne i wymowne.Wiesz z czego to jest zrobione???.Tylko uważaj bo dzwoniłem i pytałem.To nie jest beton;):)

Janu***
26-01-2015, 13:58
Nareszcie uspokoiłeś me wołanie........................................ni c nie wkleję bo czas mnie trzyma i inspiracje ,które spędzają sen z oczu.

Dziwę się autor wątku tu się nie pojawia co zbudował.Jak to mu działa, wszak szukał inspiracji.

Wewiórek Szelma z Ciebie łokropny, szydziciel i przeniewierca straśnisty. Z grobu byś podniósł by napić się zakrzepłej krwi i zaspokoić żądzę zdobywcy. Jak kanibal żyjąc w odosobnieniu nie rozumie że nie można konsumować swego gospodarza który Ci kąta udostępnił, dał nakrycie i ogrzał.

Wewiór pokarz Ty mi choć karmnik w ogrodzie który żeś sam zbudował ? Czy aż tak wiele chcę JA no Ten co Love Beton ;)

niktspecjalny
26-01-2015, 14:15
Wewiórek Szelma z Ciebie łokropny, szydziciel i przeniewierca straśnisty. Z grobu byś podniósł by napić się zakrzepłej krwi i zaspokoić żądzę zdobywcy. Jak kanibal żyjąc w odosobnieniu nie rozumie że nie można konsumować swego gospodarza który Ci kąta udostępnił, dał nakrycie i ogrzał.

Wewiór pokarz Ty mi choć karmnik w ogrodzie który żeś sam zbudował ? Czy aż tak wiele chcę JA no Ten co Love Beton ;)

To ty jesteś ...chcesz być prekursorem wiedzy swej tak niechlujnie prezentowanej.Musisz szukać cały czas szukać i uczyć się rzemiosła.Już ci to powiedziano a jeśli nie to ja powiem.Zacznij na FM od PP.Potem Realizacje i krytyka,następnie swoje wnioski i na koniec akceptacja ogółu FM.Zmierz się z tym a nie z wołaniem o pomstę do nieba.Wybacz ale nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości jako ,jako nawet nie wiadomo jak cie nazwać.Branżysta.nie,hobbysta także ,miłośnik wędzarni...czyli combo także nie ...to kto może nieudacznik podejmujący próbę wprowadzenia czegoś na rynek za pośrednictwem taniej tandetnej bez kasy reklamy.:yes:.Myślę ,że to trzecie.Dojdzie obrażanie i wywyższanie się ponad przeciętną.Wychodzi jak ni trzecie.;):D

Janu***
26-01-2015, 14:41
To ty jesteś ...chcesz być prekursorem wiedzy swej tak niechlujnie prezentowanej.Musisz szukać cały czas szukać i uczyć się rzemiosła.Już ci to powiedziano a jeśli nie to ja powiem.Zacznij na FM od PP.Potem Realizacje i krytyka,następnie swoje wnioski i na koniec akceptacja ogółu FM.Zmierz się z tym a nie z wołaniem o pomstę do nieba.Wybacz ale nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości jako ,jako nawet nie wiadomo jak cie nazwać.Branżysta.nie,hobbysta także ,miłośnik wędzarni...czyli combo także nie ...to kto może nieudacznik podejmujący próbę wprowadzenia czegoś na rynek za pośrednictwem taniej tandetnej bez kasy reklamy.:yes:.Myślę ,że to trzecie.Dojdzie obrażanie i wywyższanie się ponad przeciętną.Wychodzi jak ni trzecie.;):D

Nie frustruj się Pan tak bo gorączki dostaniesz .... ;)

niktspecjalny
26-01-2015, 14:51
Nie frustruj się Pan tak bo gorączki dostaniesz .... ;)

Jeszcze cie boli luzik trochę tej ohydnej prezentacji i jesteś na piedestale.;););).Moszna kulturalnie porozmawiać.Moszna mówiłem.;).Nic nie wklejasz aparat ci się zepsuł???Nie już wiem nie możesz sczytać z twardego realizacji bo nie to rozszerzenie.Ok rozumiem problem.Ale jakby się poprawiło to wklejaj do skutku bo kiedyś to może odniesie wymierny skutek.No boli ............poboli i przestanie jak przestaniesz być ponad wszystkimi.
:wiggle:

Liwko
26-01-2015, 15:17
Czas usunąć subskrypcję z tego tematu :bye:

niktspecjalny
26-01-2015, 16:45
Tak.:)
Tak masz rację jak zawsze.;)Tak.Ok:yes:

Greengaz
26-01-2015, 18:11
Czas usunąć subskrypcję z tego tematu :bye:

@Liwko.

Prywatnie.
Z powodu Rosińskiego, czy NS?

eniu
26-01-2015, 20:20
@Liwko.

Prywatnie.
Z powodu Rosińskiego, czy NS?


No coś Ty!?

Lekarz mu zabronił wędzonego...:popcorn:

Greengaz
26-01-2015, 20:27
Aaaa.... . Nie domyślilem się;).

niktspecjalny
02-02-2015, 11:30
Witam.Był u nas Pan od budowy w/w na wstępnym pomiarze.Drugi Pan po rozmowie tel.i oglądnięciu fotek z altanka zrobił wstępny kosztorys.Pierwszy zaproponował 4 w 1 drugi 3 w 1 a nawet 2 w 1 + 1.Pierwszy to wędzarnia,grill,piec chlebowy i palenisko na kociołek.Drugi wędzarnia i grill w jednym i piec chlebowy.Pierwszy z piaskowca drugi z cegły w kolorze elewacji.W pierwszym żeliwo górna półka bo w tandetę się nie bawi w drugim możliwość negocjacji nawet do 2000 zł.Pierwszy Pan nie bawi się w podłogę,drugi robi ją kompleksowo.Wstępnie pierwszy wycenił się 17 000 zł.Drugi 9000-11000 zł.Pierwszy nie chce już nic bo ma do mnie niedaleko,drugi 3 zł z km dla przewoźnika i nocleg dla 3 os.Kolegów np. Foreścik ,Bohusz,Baturka.Jak cenowo to wygląda.

makaroniarze
02-02-2015, 12:30
a skąd taka rozbieżność w wycenie, bo nie do końca rozumiem? Wspominasz tylko o różnicy w podłodze...

niktspecjalny
02-02-2015, 17:26
a skąd taka rozbieżność w wycenie, bo nie do końca rozumiem? Wspominasz tylko o różnicy w podłodze...

Jak nie widzisz to po co pytasz???Poprosiłem o odp tych trzech panów.Poprosiłem.:rolleyes:

Janu***
02-02-2015, 19:26
Sądziłem że jak tyle dyskutowałeś to sam będziesz budował a tu ups... ;) Po kolegów pobiegł ;)

Musiałem, nie mogłem się powstrzymać :rolleyes::P

niktspecjalny
02-02-2015, 20:20
To się nazywa mieć charakter
Odpuszczam ;) Pisz wklejaj i się ciesz ;) Biorę się za pracę bo szkoda czasu ;).Niestety i już stety. Ty go nie masz.Gdzie napisałem ,że tak poważne prace wykonam sam.Znowu nic nie zrozumiałeś z lekcji danej ci wyżej.:mad::bye:

Remiks
02-02-2015, 21:35
Przyganiał kocioł garnkowi :lol2:

niktspecjalny
02-02-2015, 22:26
Wybacz.Czytanie i rozumienie.Tym razom :) zabrakło tobie.Ale nie ty jesteś tu priorytetem;):).W chińczyka grałem w szkole podstawowej.:).Nie pytaj dlaczego bo znowu wyjdzie ,że rozumiesz tylko ,że w bardziej zrozumiały dla siebie sposób.:rolleyes:

Janu***
03-02-2015, 14:08
Wybacz.Czytanie i rozumienie.Tym razom :) zabrakło tobie.Ale nie ty jesteś tu priorytetem;):).W chińczyka grałem w szkole podstawowej.:).Nie pytaj dlaczego bo znowu wyjdzie ,że rozumiesz tylko ,że w bardziej zrozumiały dla siebie sposób.:rolleyes:

Potwierdza się przysłowie... " krowa która dużo ryczy mało mleka daje" tak i z Tobą Panie...

niktspecjalny
03-02-2015, 17:05
Potwierdza się przysłowie... " krowa która dużo ryczy mało mleka daje" tak i z Tobą Panie...

Może jest w tym trochę prawdy ryczę ,że tak drogo.:).Widzę ,że kąśliwy nadal jak w innym topiku. inni:wiggle:

hasiok
05-03-2015, 20:55
Witam.

Zbudowałem sobie taką oto grillo wędzarnie. Materiał użyty do budowy to beton komórkowy. Moje pytanie tyczy się miejsca nad paleniskiem z lewej strony ( blatu) gdzie położone są płytki gresowe ii są za fugowane fugą do klinkieru Kreisel. Po zimowym wędzeniu a właściwie dopiero teraz zauważyłem, że te fugi popękały i między nimi dostawała się jakaś ilość wody powodując odparzenie jednej płytki. I tu moje pytanie czy temperatura panująca podczas wędzenia w palenisku po lewej stronie mogła spowodować to, że te fugi pękły ? Dodam iż przy nagrzanym palenisku te płytki były ciepłe około 40-50 stopni.. Płytki położone na kleju do gresu o podwyższonej elastyczności, a podłoże zaciągnięte klejem atlas na ogrzewanie podłogowe.

http://images69.fotosik.pl/676/9efb3f581dcade78m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9efb3f581dcade78.html)

Zdun Darek B
05-03-2015, 21:21
Beton komórkowy dobry na wszystko ?

hasiok
06-03-2015, 07:34
Beton komórkowy dobry na wszystko ?

Uważasz ze się nie nadaje? Znam inne wędzarnie które działają już kilka lat i tez są wybudowane z betonu komórkowego.

Forest-Natura
06-03-2015, 10:59
Witam.
Przecież sam sobie dałeś odpowiedź ... woda wsiąka w fugi, klej i beton komórkowy - wszystko prędzej czy później popęka w ten sposób. Będziesz to widział po każdej zimie.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
06-03-2015, 11:10
Witam.

Zbudowałem sobie taką oto grillo wędzarnie. Materiał użyty do budowy to beton komórkowy. Moje pytanie tyczy się miejsca nad paleniskiem z lewej strony ( blatu) gdzie położone są płytki gresowe ii są za fugowane fugą do klinkieru Kreisel. Po zimowym wędzeniu a właściwie dopiero teraz zauważyłem, że te fugi popękały i między nimi dostawała się jakaś ilość wody powodując odparzenie jednej płytki. I tu moje pytanie czy temperatura panująca podczas wędzenia w palenisku po lewej stronie mogła spowodować to, że te fugi pękły ? Dodam iż przy nagrzanym palenisku te płytki były ciepłe około 40-50 stopni.. Płytki położone na kleju do gresu o podwyższonej elastyczności, a podłoże zaciągnięte klejem atlas na ogrzewanie podłogowe.

http://images69.fotosik.pl/676/9efb3f581dcade78m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2F9efb3f581dcade78.html)


Fajne...Dobrze że fotki porobiłeś. Będziesz pamiętał jak wyglądało. Jedna zima i pozamiatane...Taka nasza, Polska...W nocy minus dwa, w dzień plus trzy, trochę deszczu...

Janu***
09-03-2015, 17:17
Uważasz ze się nie nadaje? Znam inne wędzarnie które działają już kilka lat i tez są wybudowane z betonu komórkowego.

Jasne :) Masakra... Mają rację koledzy ze rób zdjęcia bo jeszcze rok lub dwa i weźmiesz miotłę i pozamiatasz ową budowlę do wiaderka.

Pokaz zdjęcia budowli z suporeksu jakie widziałeś? Jestem bardzo ciekawo ile po nic zostało ;)

Kominki Piotr Batura
12-03-2015, 21:23
http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/

CityMatic
12-03-2015, 21:42
Pytanko - te kliny do ustawienia "kopuły"są z drewna?

Kominki Piotr Batura
12-03-2015, 21:46
Pytanko - te kliny do ustawienia "kopuły"są z drewna?


Nie to są kliny wycięte z szamotu, wklejone na stałe. Warstwa kleju średnio to 1 mm.

Kliknij dwa, trzy razy na zdjęcie, będziesz miał bardzo duże powiększenie. Zdjęcia maja sporą "wagę".

CityMatic
12-03-2015, 21:50
Nie to są kliny wycięte z szamotu, wklejone na stałe.
Faktycznie, kurcze trzeba mieć maszynę - tak jak piszesz ....normalnie dużo się zniszczy:(
Naprawdę podziw - widziałem budowę takiego pieca na wewnętrznym stelażu z tektury...u Ciebie powstaje jako konstrukcja samonośna :)

Kominki Piotr Batura
13-03-2015, 20:08
Faktycznie, kurcze trzeba mieć maszynę - tak jak piszesz ....normalnie dużo się zniszczy:(
Naprawdę podziw - widziałem budowę takiego pieca na wewnętrznym stelażu z tektury...u Ciebie powstaje jako konstrukcja samonośna :)

Budowa pieca chlebowego na stelażu (matrycy), nie pozwala dobrze kontrolować fug od strony paleniska. Dlatego używamy tylko przymiar łukowy ze sklejki. Takie cztery przymiary służą jednocześnie jako podpora dopiero wklejonej cegły. Po chwili klej trochę łapie i podpora wędruje dalej. Trzeba bardzo uważać na kąt nachylenia cegły...

Wkleiłem 4 dzisiejsze zdjęcia...http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/

Remiks
13-03-2015, 20:47
Piotrze masz jakiś standardowy wymiar pewnie a jakie są najmniejsze możliwe (sensowne) wymiary takiego pieca w podstawie?

Kominki Piotr Batura
13-03-2015, 21:10
Piotrze masz jakiś standardowy wymiar pewnie a jakie są najmniejsze możliwe (sęsowne) wymiary takiego pieca w podstawie?

Jest całkiem na odwrót. Moi chłopacy narzekają, bo ciągle coś nowego. A standarciki robi się łatwiej....

Ten piec ma wewnątrz szerokość 90 cm. Są to w zasadzie dwa kółka 90 cm rozsunięte o 23 cm (1 cegła). "Dżwirki" też nieco większe będą...To już jest piec w którym co nieco się zmieści. "Standard" handlowy domowych pieców chlebowych to kółko 70 cm.

Robiłem rożne. 120 cm, ale i ....35 cm:rolleyes: . Miejsca nie było, Ludziska koniecznie chcieli. Zrobiłem! Tyle, że skrzynkę...Do kółka o średnicy 35 cm nic by nie włożyli, a tak foremka 30 cm chociaż włazi...

Łatwo tunele z łukowym sklepieniem się robi. 1/4 roboty przy okrągłym...

Zdun Darek B
14-03-2015, 12:22
Czy to nie lepiej zastosować cegły szamotowe w kształcie klina ?

Kominki Piotr Batura
14-03-2015, 13:47
Czy to nie lepiej zastosować cegły szamotowe w kształcie klina ?

Najlepiej z blachy wspawać. Potem tylko obserwujesz kiedy zeżre ją rdza....:rolleyes:

Kliny pewnie że lepsze, ale na pewno nie tańsze. Akurat zabrakło...:D

CityMatic
14-03-2015, 18:38
[QUOTE=Kominki Piotr Batura;6808231Kliny pewnie że lepsze, ale na pewno nie tańsze. Akurat zabrakło...:D[/QUOTE]
Pytanko, ile orientacyjnie kosztuje taki piec tzn chodzi mi o materiał takiego 70 cm, Sam zastanawiam się nad "tunelem" gdyż "ustawność" jego jest lepsza, a chciałbym wiedzieć ile muszę przewidzieć funduszy

Kominki Piotr Batura
15-03-2015, 08:29
Pytanko, ile orientacyjnie kosztuje taki piec tzn chodzi mi o materiał takiego 70 cm, Sam zastanawiam się nad "tunelem" gdyż "ustawność" jego jest lepsza, a chciałbym wiedzieć ile muszę przewidzieć funduszy

City...

Dla Ciebie i paru innych ...http://blog.kominki-batura.pl/zrob-to-sam/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblog.kominki-batura.pl%2Fzrob-to-sam%2F)

Koszt materiałów nie powinien przekroczyć 300-500 zł. Zależy jak kupisz. Drzwiczki można z kawałka blachy zrobić. Popatrz na włoskie strony internetowe ...

Zdun Darek B
15-03-2015, 10:02
Brakuje klina ?
Jakoś nie wierze że u Ciebie mogło zabraknąć..

Kominki Piotr Batura
15-03-2015, 19:37
Tu akurat kliny były....http://blog.kominki-batura.pl/zrob-to-sam/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblog.kominki-batura.pl%2Fzrob-to-sam%2F) ;)


City...Jakieś dobre 30 lat temu, ściągałem cegłę na piec chlebowy z Lubelszczyzny właśnie. Czerwoną, lesówkę, czy jakoś tak. Niestety nie jestem w stanie odtworzyć namiarów. Czerwona, dobrze wypalona. Są ludzie, którzy twierdzą, że czerwona na piec chlebowy może byc lepsza. Szamot przypala jak się nie umiesz z piecem obchodzić i jak za mocno go nagrzejesz.

CityMatic
15-03-2015, 20:35
Tu akurat kliny były....http://blog.kominki-batura.pl/zrob-to-sam/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblog.kominki-batura.pl%2Fzrob-to-sam%2F) ;)


City...Jakieś dobre 30 lat temu, ściągałem cegłę na piec chlebowy z Lubelszczyzny właśnie. Czerwoną, lesówkę, czy jakoś tak. Niestety nie jestem w stanie odtworzyć namiarów. Czerwona, dobrze wypalona. Są ludzie, którzy twierdzą, że czerwona na piec chlebowy może byc lepsza. Szamot przypala jak się nie umiesz z piecem obchodzić i jak za mocno go nagrzejesz.

Wiem skąd ta cegła:) z Kraśnika....Tak naprawdę zastanawiałem się czy właśnie takiej nie użyć.
Dziękuję za instrukcję tunelowego pieca - fajny :)

Kominki Piotr Batura
17-03-2015, 18:47
Ogień w piecu chlebowym rozpalony....http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/

niktspecjalny
21-03-2015, 06:11
Ogień w piecu chlebowym rozpalony....http://blog.kominki-batura.pl/piec-chlebowy-fotorelacja/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblog.kominki-batura.pl%2Fpiec-chlebowy-fotorelacja%2F)

Fajny ogień z niego bucha.Piszesz ,że będzie jeszcze wędzarnia i grill.Czy to będzie nieodzowna całość?czy trzy urządzenia każda niezależna.Przepraszam jak coś nie doczytałem.:).Walczę z Gosią mą bo już wiosna i jesteśmy po rozmowach i wstępnym kosztorysie i wstępnej wycenie i projekcie dedykowanym konkretnie dla naszych potrzeb.Przyjechał pan zobaczył altanę pomierzył,zaczynając od podłoża i 2 + 1 wyszło za 12 000 zł.Czyli wędzarnie z grillem to jedność a piec chlebowy w komponowany w ciąg grzewczy ale niezależny.Cena to oczywiście materiał i robocizna.Czas wykonania do pierwszej próby około 5 dni.Cena niezaporowa można zjeżdżać z kosztów np rodzajem wykończeń.Materiał widziałem.Trochę kasy to jest i cały czas w chmurce pytania Gośki .Czy ty będziesz to użytkował?Czy i do czego ma być połączenie wędzarni z grillem?Jakie ilości mini można w tym zestawieniu robić?Czy każdy może to obsługiwać?Czy obsługujący wie ,że jest bezpieczne?Mówiłem ,że czasami blondi a tu rozczarowanie.:(

Kominki Piotr Batura
21-03-2015, 07:08
Kombajn który powstanie wraz z piecem chlebowym zlokalizowany jest w ciekawie położonym ośrodku jeździeckim pod Wągrowcem. Czyli na "moich śmieciach". W zasadzie ma to być atrakcja dla gości bez profesjonalnego zadęcia na grillowanie i wędzenie. Zbuduje to wszystko murarz pod moim nadzorem,,, Wyjątkiem ma być piec chlebowy, w którym właścicielka będzie "cudaczyć". Zna się na tym, i dlatego piec musiałem celebrować. Od kilku dni jeżdżę tam i wypalam go osobiście. Tak by chemiczne wiązanie kleju, w łagodny, ale zdecydowany sposób przekształcić w wiązanie ceramiczne. Piec będzie wówczas monolitem, jak skorupa żółwia.

Jak widać na zdjęciach, można w nim przyrządzić bardzo mini, ale jego pojemność jest spora. 10 bochenków chleba tez wlezie...

Wszystko będzie podłączone do jednego komina. Budżet "trochę" większy od Twojego...;) Ale to o niczym nie świadczy, bo i wielkość ustrojstwa niemała...

Konto usunięte_12*
23-03-2015, 20:36
Przyjechał pan zobaczył altanę pomierzył,zaczynając od podłoża i 2 + 1 wyszło za 12 000 zł.Czyli wędzarnie z grillem to jedność a piec chlebowy w komponowany w ciąg grzewczy ale niezależny.Cena to oczywiście materiał i robocizna.
Dla mnie taka cena byłaby ...ZAPOROWĄ :(
Moja budowla ze starej cegły rozbiórkowej, palonej jeszcze z gliny :) (wędzarnia + grill + suszarnia grzybów) kosztowała jak dotąd 800 zł (samemu nie chciało mi się już murować, więc wykonał to murarz). Resztę zrobię sam. Będą to: prowadnice na sita z siatki (do suszenia grzybów), prowadnice na ruszt grilla i blaszanej kuwety na węgiel drzewny oraz na drążki wędzarnicze. Będzie też jeszcze wyciąg spalin/dymu z grillowania (metalowa rura i kolektor ssący już zostały wmurowane). Drzwi planuję wykonać z ram drewnianych obitych blachą (od strony komór).
Palenisko do wędzenia, to specjalnie zaprojektowany piecyk - koza z grubej blachy (nie znam się na paleniskach ceramicznych - metal bliższy sercu :D).
Całość kosztów (przy maksymalnym wkładzie pracy własnej) powinna się zamknąć w kwocie ok, 2000 zł.
To tak "z grubsza" :)

niktspecjalny
24-03-2015, 11:48
JTD masz zdolności co chwalić się powinno.Tyle ,że ja ich nie mam i wychodzę z innego założenia.Piekarz niech pozostanie do pieczenia bułeczek.Trzeba mieć czas ,zaplecze, smykałkę itp. i oczywiście wiedze techniczną ,która pozwala na palenie w takim combo zgodnie ze sztuka kulinarną.Bo cóż po takiej budowli jak obsługujący będzie się li tylko męczył a do smaczności pozostanie dużo do gadania.

Konto usunięte_12*
24-03-2015, 16:51
Moja konstrukcja grillo-wędzarki (jak też i wiele innych tu pokazanych) nie różnią się istotnie między sobą i pozwalają na wiele kulinarnych eksperymentów :p
Nie spodziewam się więc jakiejś totalnej porażki. A czas na budowę i różne techniczne usprawnienia znajduję na zasłużonej emeryturze. Pracując zawodowo na pewno nie dałbym rady (tym bardziej dom wybudować :D).

niktspecjalny
24-03-2015, 16:54
Moja konstrukcja grillo-wędzarki (jak też i wiele innych tu pokazanych) nie różnią się istotnie między sobą i pozwalają na wiele kulinarnych eksperymentów :p
Nie spodziewam się więc jakiejś totalnej porażki. A czas na budowę i różne techniczne eksperymenty znajduję na zasłużonej emeryturze. Pracując zawodowo na pewno nie dałbym rady (tym bardziej dom wybudować :D).

Rozumiem nie ciebie powinienem zahaczyć.;).Nie było tematu.Buduj swe zacisze kulinarne .Nie będę ci w tym przeszkadzał.

Zdun Darek B
02-04-2015, 10:21
Wybudować to pestka trzeba jeszcze umieć gotować ... piec ...wędzić....

No dobra OK zamawiajcie te spożywcze kombajny... nauczycie się potem ;.

niktspecjalny
03-04-2015, 08:07
Wybudować to pestka trzeba jeszcze umieć gotować ... piec ...wędzić....

No dobra OK zamawiajcie te spożywcze kombajny... nauczycie się potem ;.

Popatrz czasami na to jak niefachowiec i co ci wychodzi?Gdy jednak spojrzysz już jak doświadczona osoba naumienie,piecenia,wędzenia w takim kombajnie zgodnym ,że sztuką i technika nie powinno być trudne.

ktototaki
03-04-2015, 08:15
Wybudować to pestka trzeba jeszcze umieć gotować ... piec ...wędzić....

No dobra OK zamawiajcie te spożywcze kombajny... nauczycie się potem ;.

Umisz stawiać a piec umisz?
wrzuć fotki czegoś co sam upichciłeś :)

Zdun Darek B
03-04-2015, 08:28
Umisz stawiać a piec umisz?
:)

Piec czy kuchnie kaflowa pobudować to dla mnie pestka.
Zdolności do pieczenia i gotowania niestety nie posiadam ale potrafię docenić kunszt tych którzy potrafią dobrze warzyć

bohusz
03-04-2015, 09:40
Piec czy kuchnie kaflowa pobudować to dla mnie pestka.
Zdolności do pieczenia i gotowania niestety nie posiadam ale potrafię docenić kunszt tych którzy potrafią dobrze warzyć

No i to rozumiem.

Jednak zdażają się tacy podobno, co grill, wędzarnie, piec chlebowy, "umieją" postawić i potem również doskonałe jedzonka w nich uskuteczniać.
To są osoby "wszechstronne" :rolleyes:

Kominki Piotr Batura
03-04-2015, 09:43
Umisz stawiać a piec umisz?
wrzuć fotki czegoś co sam upichciłeś :)

Umie jeść. To widziałem. O innych zdolnościach niestety tylko ze słyszenia wiem...;)

bohusz
03-04-2015, 10:04
Umie jeść. To widziałem. O innych zdolnościach niestety tylko ze słyszenia wiem...;)

Widziałem z dalsza, na Targach Poznańskich pana Darka. Wyglądał na zadbanego i dobrze odżywionego.
Tak wiec zapewne w życiu zawodowym i pracy odnosi sukcesy, gdyż zachowuje stateczny poziom finansowy.

ktototaki
03-04-2015, 13:05
Umie jeść. To widziałem. O innych zdolnościach niestety tylko ze słyszenia wiem...;)

;)

ktototaki
03-04-2015, 13:07
Widziałem z dalsza, na Targach Poznańskich pana Darka. Wyglądał na zadbanego i dobrze odżywionego.
Tak wiec zapewne w życiu zawodowym i pracy odnosi sukcesy, gdyż zachowuje stateczny poziom finansowy.

też widziałem,nawet słowo zamieniłem - to targach mogę powiedzieć że jest postrzelony... pozytywnie ;)

Janu***
07-04-2015, 19:13
A to mój piec chlebowy oraz wypieki ;) Nie ma jeszcze kolorków ale niebawem będą ;) 311956311957311958311959311960

CityMatic
07-04-2015, 19:58
A to mój piec chlebowy oraz wypieki ;)

Piękny chlebek - na pewno równie pięknie pachnie - bardzo lubię takie klimaty brawo :)

milo222
07-04-2015, 20:10
Kombajn który powstanie wraz z piecem chlebowym zlokalizowany jest w ciekawie położonym ośrodku jeździeckim pod Wągrowcem. Czyli na "moich śmieciach". W zasadzie ma to być atrakcja dla gości bez profesjonalnego zadęcia na grillowanie i wędzenie. Zbuduje to wszystko murarz pod moim nadzorem,,, Wyjątkiem ma być piec chlebowy, w którym właścicielka będzie "cudaczyć". Zna się na tym, i dlatego piec musiałem celebrować. Od kilku dni jeżdżę tam i wypalam go osobiście. Tak by chemiczne wiązanie kleju, w łagodny, ale zdecydowany sposób przekształcić w wiązanie ceramiczne. Piec będzie wówczas monolitem, jak skorupa żółwia.

Jak widać na zdjęciach, można w nim przyrządzić bardzo mini, ale jego pojemność jest spora. 10 bochenków chleba tez wlezie...

Wszystko będzie podłączone do jednego komina. Budżet "trochę" większy od Twojego...;) Ale to o niczym nie świadczy, bo i wielkość ustrojstwa niemała...

No patrzaj widziałem Jana niedawno i się nie chwalił że na ostrowie młyn takie cuda powstają :no:

No pozostaje mi wypróbować go niedługo i dam znać na forum jakie wypieki powstają :lol2::lol2::lol2:

Na zdjęciach robota pierwsza klasa

niktspecjalny
08-04-2015, 08:09
A to mój piec chlebowy oraz wypieki ;) Nie ma jeszcze kolorków ale niebawem będą ;) 311956311957311958311959311960

Zaiste ileż w tym uroku.Betonowy ,utrzymany w stylu z nutą ekstra nowoczesności bijącej w elementy tak nie pozorne ale jakie zarazem wymowne.Efekt - opis końcowy wspomniany wyżej nieprzekoloryzowany,lapidarny.Pozazdrościć.:sick :

bohusz
08-04-2015, 08:54
A to mój piec chlebowy oraz wypieki ;) Nie ma jeszcze kolorków ale niebawem będą ;) 311956311957311958311959311960

Jak dla mnie wzór (nieszablonowy) godny naśladowania. Wypieki również OK a to najistotniejsze zapewne.

Janu***
09-04-2015, 06:41
Wiewiórek niczego konstruktywnego się po Tobie nie spodziewałem ;) Czyli niczym nowym mnie nie zaskoczyłeś ;)
Bohusz dziękuję...
A tak wygląda całość bez kolorków.312187312188312189312190 Wrzuciłem mały akcencik z młodości ;) na pniu drzewa mały symbol ;)312191

CityMatic
09-04-2015, 07:07
Mnie się bardzo podoba, ale jak to zawsze bywa do takiej małej architektury trzeba dopasować otoczenie wtedy efekt będzie spójny.

niktspecjalny
09-04-2015, 07:27
Wiewiórek niczego konstruktywnego się po Tobie nie spodziewałem ;) Czyli niczym nowym mnie nie zaskoczyłeś ;)
Bohusz dziękuję...
A tak wygląda całość bez kolorków.312187312188312189312190 Wrzuciłem mały akcencik z młodości ;) na pniu drzewa mały symbol ;)312191

Nie pisze po to by się z tobą drażnić,a konstruktywnego tu nic nie widzę.Szukając inspiracji co widzę,szarość ,szarość,Jasia-Małgosię szafkę na $,itp.Piszę co widzę.Przede wszystkim gdzie to to stoi???. Jaki tam panuje klimat???Co można tam pitrasić???. Jakieś dane techniczne a nie stoi ,postawiłem i tak ma być.Piszesz o kolorach.Gdzie jakie ???

niktspecjalny
09-04-2015, 07:48
Widzisz tu gdzieś różnice???Może to twoje dzieło???:D

https://www.youtube.com/watch?v=NSXIOIMHe9w
Ta prostota mnie poraża ale funkcjonalność,miejsce, klimat sposób na kombo zajebisty.Nie ma tu niepotrzebnego rozgardiaszu technicznego ,przerostu wizji budujacego.To doskonale komponuje się z otoczeniem.

CityMatic
09-04-2015, 09:32
Widzisz tu gdzieś różnice???
Ta prostota mnie poraża ale funkcjonalność,miejsce, klimat sposób na kombo zajebisty.Nie ma tu niepotrzebnego rozgardiaszu technicznego ,przerostu wizji budujacego.To doskonale komponuje się z otoczeniem.

No i tu się z Tobą zgodzę - przedstawione kombo pasuje tam, nie trzeba nic zmieniać, sposób wykonania bardzo pomysłowy, a efekt końcowy - doskonały.
Kombo Janusza Rosinskiego tak jak napisałem, efektowne,jednak teraz otoczenie musi się do niego dostosować, bo jako samodzielna budowla jest niespójna i tam nie pasuje.
Ale wydaje mi się, że to jest tak jak z gustami ludzi, każdy przecież ma jako takie wyobrażenie o tym jaki ma być efekt końcowy i jeśli mu to odpowiada to ktoś kto takie rzeczy wykonuje.- Trzeba przyznać, że pomysłowość kształtów, jak i samo wykonanie jest efektowne, a materiał użyty uwidacznia swoje możliwości.
Sam będę w tym roku robił coś takiego(piec i suszarnię), aż przeraża mnie to co planuję, a co faktycznie wyjdzie :)
Pozdrawiam

Janu***
09-04-2015, 11:27
Nie pisze po to by się z tobą drażnić,a konstruktywnego tu nic nie widzę.Szukając inspiracji co widzę,szarość ,szarość,Jasia-Małgosię szafkę na $,itp.Piszę co widzę.Przede wszystkim gdzie to to stoi???. Jaki tam panuje klimat???Co można tam pitrasić???. Jakieś dane techniczne a nie stoi ,postawiłem i tak ma być.Piszesz o kolorach.Gdzie jakie ??? Żal mi Ciebie.... krzywdę zrobiła Ci natura że jesteś ślepcem i pustym zgorzkniałym człowiekiem.... to drugie wypielęgnowałeś w sobie sam.
Co do tematu następnego... nadal ślepota... widzisz jak się pali w piecu.... czytasz ze jest napisane że to piec chlebowy,.... widzisz chleb upieczony ?
Więc odpowiem boś ślepy i ułomny inaczej... Mimo pisania i wstawienia zdjęć nadal pytasz się co można w tym ze czymś robić.... Ano można piec chleb jak sama nazwa wskazuje. Mam nadzieje że Cię to już przekona. Obok jest wędzarnia i mam nadzieję że wiesz co sie robi w wędzarni... Wędzi się.. ;) Co do gustów ....fakt z nimi sie nie dyskutuje ;) Co do danych technicznych to przepraszam ale za mały jesteś aby to objąć... więc odpuszczę sobie. ;)

niktspecjalny
09-04-2015, 11:41
Żal mi Ciebie.... krzywdę zrobiła Ci natura że jesteś ślepcem i pustym zgorzkniałym człowiekiem.... to drugie wypielęgnowałeś w sobie sam.
Co do tematu następnego... nadal ślepota... widzisz jak się pali w piecu.... czytasz ze jest napisane że to piec chlebowy,.... widzisz chleb upieczony ?
Więc odpowiem boś ślepy i ułomny inaczej... Mimo pisania i wstawienia zdjęć nadal pytasz się co można w tym ze czymś robić.... Ano można piec chleb jak sama nazwa wskazuje. Mam nadzieje że Cię to już przekona. Obok jest wędzarnia i mam nadzieję że wiesz co sie robi w wędzarni... Wędzi się.. ;) Co do gustów ....fakt z nimi sie nie dyskutuje ;) Co do danych technicznych to przepraszam ale za mały jesteś aby to objąć... więc odpuszczę sobie. ;)

Obraziłeś mnie ale widać taka twoja natura jak na przedstawiane argumenta reagujesz jak prosty pozbawiony zasad moralnych człowieczek.Trzeba stawiać ci pytania inaczej bo z tymi prosto formułowanymi masz kłopot.Nie ogarniasz przekazów właśnie dla tych co mają coś do powiedzenie.Technicznie jesteś zdecydowanie w tym co pokazujesz ubogi w wiedze albo wstydzisz się to oznajmiać czyli nic tak na prawdę nie pokazujesz.Zaskocz bo na razie lipa.:cool:
Jak widzisz nie tylko ja to na razie zauważam.Nie tego szukamy.To nie sa gusta i pliss nie wprowadzaj opinii w błąd.Z tobą jak widzisz sie nie dyskutuje ponieważ sprowadzasz to do jednego.Powiedział by Linda"co ty ku....a wiesz o kombo":D

niktspecjalny
10-04-2015, 06:18
https://www.youtube.com/watch?v=e9_z5n_g1JM

Popatrz na to fachowcu.Ile tu prostoty i jak wykonane.Nawet tu masz swoje elementy ale jak wymownie wpięte w konstrukcje.

niktspecjalny
10-04-2015, 06:21
https://www.youtube.com/watch?v=AgaC74Vma0E

Daszek i jest prosty pasujący do otoczenia kombo plus.

niktspecjalny
10-04-2015, 06:26
https://www.youtube.com/watch?v=B-CjIyIGNXw
Popatrz na to panie.Ile w tym truizmu.tego brakuje w twym przekazie.

niktspecjalny
10-04-2015, 06:41
http://bi.gazeta.pl/im/1/9500/z9500601Q,Otwarta-wedzarnia--po-lewej--i-komora-grillowa--po.jpg

Szkoda ,że nie maja filmiku.Trzy w jednym czy tu także nie dostrzegasz różnic?????????????????:)
http://ladnydom.pl/budowa/51,106601,9500938.html?i=3

Janu***
10-04-2015, 12:31
Nie dam radę :jawdrop: A żeś się mnie uczepił :bash: Dochodzę do wniosku że potrzebny Ci specjalista... Piszę że nie ma kolorów a Ty mi odpisujesz gdzie te kolory , nigdzie bo ich pisze nie ma :) Pytasz się co można piec w piecu chlebowym bo napisałem ze to piec chlebowy. Więc znaczy że znaczy sie ma rozumieć chleb ;) Więc uważam że nie wszystko halo . Daj mi Panie spokój... nie podoba się nie oglądaj :) A jeśli Cię to podnieca i rozładowujesz w ten sposób swoje emocje i dzięki temu masz lepszy sex to ok... Pisz do woli... zdrowie najważniejsze niż jakieś tam Combo. Życzę powrotu do zdrowia.

Co do Twoich wstawek o na pierwszym zdjęciu masz blaty betonowe wykonane techniką w jakiej ja swoje prace robię a na ostatnim idea fajna ale partacz robił. Spoiny byle jakie, źle rozmierzone wysokości w cegle i jeszcze więcej by można wymienić. Budowla powoli się sypie... I ze złośliwości wstawiasz zdjęcia w niedobrym formacie licząc się z tym ze nie dostrzegę błędów. Szyderca ;) Popraw się przyjacielu...

Zdun Darek B
10-04-2015, 13:49
Wiewiórek niczego konstruktywnego się po Tobie nie spodziewałem ;) Czyli niczym nowym mnie nie zaskoczyłeś ;)
Bohusz dziękuję...
A tak wygląda całość bez kolorków.312187312188312189312190 Wrzuciłem mały akcencik z młodości ;) na pniu drzewa mały symbol ;)312191

To serduszko jakieś nie takie....
Reszta zdecydowanie ciekawsza od tego co zwykle widuje u zachwyconych właścicieli ..

Janu***
10-04-2015, 14:17
To serduszko jakieś nie takie....
Reszta zdecydowanie ciekawsza od tego co zwykle widuje u zachwyconych właścicieli ..

Pewnie przybyło Ci sporo wiosen i nie rozumiesz zewu ;) albo pamięć zawodzi jak to się było młodym i zakochanym ;) Choć co do miłości nigdy nie jest za późno. Choć dziś serduszek bym nie bazgrał na drzewach. Z szacunku dla przyrody i nie tylko :) ... Ale kto wie na ile bym był zakochany :rolleyes: moze i całe drzewo bym zwalił tyle serduszek wystrugał :);) A reszta to gusta.... Ehhh czego to sie nie robi z serca :)

niktspecjalny
10-04-2015, 14:48
Posłużę się terminologią z twej sfery.To ty leczysz swe kompleksy na tak niegrzecznych opiniach.Zajrzyj i ty do specjalisty bo złą diagnozę postawił.Nazywa się to niezrozumienie.Pisze jak to zauważasz w pierwszej prezentacji
Nawet tu masz swoje elementy ale jak wymownie wpięte w konstrukcje. Przecież nie obrażam i nie pisze ,że jesteś głupi.Podkreślam tym samym ,że w tym twoim betonowym świecie są także inni co też mają coś podobnego.Nie zauważasz.Przykre jest to ,że karmisz tych co może by chcieli coś takiego mieć jakimiś budowlami bez końca,Jakieś twoje monstra niedokończone.Pokazujesz jakieś serduszka a monstra straszą.Bohunio zakładał ten topik w innej idei jeśli dobrze go zrozumiałem.Uprawiasz proceder, coś w postaci, jestem malućki.Zmień to.Nie tego szukamy.I pamiętaj jeśli zarzucasz komuś nieprawdę tu musisz być prawdomówny.

Janu***
10-04-2015, 14:59
Posłużę się terminologią z twej sfery.To ty leczysz swe kompleksy na tak niegrzecznych opiniach.Zajrzyj i ty do specjalisty bo złą diagnozę postawił.Nazywa się to niezrozumienie.Pisze jak to zauważasz w pierwszej prezentacji Przecież nie obrażam i nie pisze ,że jesteś głupi.Podkreślam tym samym ,że w tym twoim betonowym świecie są także inni co też mają coś podobnego.Nie zauważasz.Przykre jest to ,że karmisz tych co może by chcieli coś takiego mieć jakimiś budowlami bez końca,Jakieś twoje monstra niedokończone.Pokazujesz jakieś serduszka a monstra straszą.Bohunio zakładał ten topik w innej idei jeśli dobrze go zrozumiałem.Uprawiasz proceder, coś w postaci, jestem malućki.Zmień to.Nie tego szukamy.I pamiętaj jeśli zarzucasz komuś nieprawdę tu musisz być prawdomówny.

"A ja nadal będę czytał kryminały " a Ty ich nie musisz lubić. ;)

KONIEC ;)

bohusz
10-04-2015, 15:07
Posłużę się terminologią z twej sfery.To ty leczysz swe kompleksy na tak niegrzecznych opiniach.Zajrzyj i ty do specjalisty bo złą diagnozę postawił.Nazywa się to niezrozumienie.Pisze jak to zauważasz w pierwszej prezentacji Przecież nie obrażam i nie pisze ,że jesteś głupi.Podkreślam tym samym ,że w tym twoim betonowym świecie są także inni co też mają coś podobnego.Nie zauważasz.Przykre jest to ,że karmisz tych co może by chcieli coś takiego mieć jakimiś budowlami bez końca,Jakieś twoje monstra niedokończone.Pokazujesz jakieś serduszka a monstra straszą.Bohunio zakładał ten topik w innej idei jeśli dobrze go zrozumiałem.Uprawiasz proceder, coś w postaci, jestem malućki.Zmień to.Nie tego szukamy.I pamiętaj jeśli zarzucasz komuś nieprawdę tu musisz być prawdomówny.

WEEKEND
To odbijanie piłeczki, po co?
Ciekawe czy realu byłoby tak samo? ... A rozumiem, internet daje wrażeni anonimowości... łatwiej...

Forest-Natura
10-04-2015, 15:18
Witam.
Weekendowo dla wszystkich łasuchów:

https://www.youtube.com/watch?v=JZoruOm3_5w

Pozdrawiam.

Janu***
10-04-2015, 17:02
WEEKEND
To odbijanie piłeczki, po co?
Ciekawe czy realu byłoby tak samo? ... A rozumiem, internet daje wrażeni anonimowości... łatwiej...

Nie wiem jak by było w realu Bohusz ale dziś mowie NIE i dziękuje za znajomość z tym Panem. Czy anonimowość? Podpisałem się swoim nazwiskiem i imieniem wiec nie jestem anonimowy... Jak się gość uczepił jak rzep to zbiera baty. Przykre... Samo życie....

niktspecjalny
10-04-2015, 17:43
http://static.e-ogrodek.pl/articles/14636f_ogrodek-zdjecia_1_jpg_piece-i-grille-ogrodowe-2-3_main.jpg?1

Co widać na tym zdjęciu???Jakieś szare niedokończone arcydzieło???Nie!!! skończony fajny i przyjazny dla oka piec i coś tam coś tam.Otoczka i to co najfajniejsze,miejsce.;)

niktspecjalny
12-04-2015, 09:07
http://i.szalas.hu/hotels/458680/500x500/3148065.jpg
Wspomnienia z wakacji tak przy okazji.

Zdun Darek B
12-04-2015, 10:04
... no i TAK ma być !!
Wszyscy klienci powinni zamawiać tylko podwójne ........eee potrójne... najlepiej wokoło całego domu !

niktspecjalny
13-04-2015, 09:56
... no i TAK ma być !!
Wszyscy klienci powinni zamawiać tylko podwójne ........eee potrójne... najlepiej wokoło całego domu !

Nie zauważyłem tej beezduuryy:p.Ten kompleks pieców chlebowych itp.jest w hotelu ,który gorąco polecałem,a ,że topik jest wiadomo o czym a ty jak zwykle coś nie skumasz to wyolbrzymisz ironicznie,chciałem pokazać czystość i usytuowanie tegoż.:mad:.Darek nie wysilaj sie jak czegos nie znasz i nie budujesz bo potem to przybiera taki głupi wymiar co zresztą:cool: bardzo dobitnie prezentujesz.

Konto usunięte_12*
14-04-2015, 07:31
Panowie!
Wątek już od jakiegoś czasu zszedł na "manowce", czyli piece chlebowe
i reklamę specyficznych "konstrukcji" odpowiadających równie specyficznemu poczuciu estetyki. Pełno też jałowych sprzeczek i pyskówek, zamiast życzliwych porad i podzielenia się SWOIMI dokonaniami odpowiadającymi tematowi.
A przecież nie o TYM miało być! :mad:
AD REM panowie, AD REM!
Sezon wędzenia i grillowania tuż, tuż! :D

Kominki Piotr Batura
14-04-2015, 09:06
Panowie!
Wątek już od jakiegoś czasu zszedł na "manowce", czyli piece chlebowe
i reklamę specyficznych "konstrukcji" odpowiadających równie specyficznemu poczuciu estetyki. Pełno też jałowych sprzeczek i pyskówek, zamiast życzliwych porad i podzielenia się SWOIMI dokonaniami odpowiadającymi tematowi.
A przecież nie o TYM miało być! :mad:
AD REM panowie, AD REM!
Sezon wędzenia i grillowania tuż, tuż! :D

Naucz się grillować w piecu chlebowym i nie będziesz musiał się łaciną popisywać...:)

niktspecjalny
14-04-2015, 09:14
Panowie!
Wątek już od jakiegoś czasu zszedł na "manowce", czyli piece chlebowe
i reklamę specyficznych "konstrukcji" odpowiadających równie specyficznemu poczuciu estetyki. Pełno też jałowych sprzeczek i pyskówek, zamiast życzliwych porad i podzielenia się SWOIMI dokonaniami odpowiadającymi tematowi.
A przecież nie o TYM miało być! :mad:
AD REM panowie, AD REM!
Sezon wędzenia i grillowania tuż, tuż! :D

Zapytam bom przy tablicy.Czy potrafisz sobie coś wyobrazić???jeśli potrafisz w co wątpię to zobacz co pokazują fotki???Widzisz???Pokaz coś od siebie by wątek sprowadzić na twoje włości.No dawaj.Chętnie popatrzę bo sezon tuz tuż.:mad:

niktspecjalny
14-04-2015, 09:50
Zapytam bom przy tablicy.Czy potrafisz sobie coś wyobrazić???jeśli potrafisz w co wątpię to zobacz co pokazują fotki???Widzisz???Pokaz coś od siebie by wątek sprowadzić na twoje włości.No dawaj.Chętnie popatrzę bo sezon tuz tuż.:mad:

Co ty wniosłeś bo autorowi chodziło o to:


Założyłem ten temat świadomie w dziale kominki, gdyż materiały, technika budowania ma wiele wspólnego z budową kominków otwartych, palenisk ceramicznych z omawianymi w tym dziale tematami.
Zresztą zrobiłem to również dlatego bo planuję budowę u siebie i szukam jakiś fajnych inspiracji.
Tak więc zapraszam wszystkich posiadaczy do pochwalenia się swoimi grillami, wędzarniami, kominkami, ogrodowymi.Zapraszam również tych co planują takową budowlę u siebie, bo przecież już sezon nadchodzi.

Konto usunięte_12*
15-04-2015, 09:12
Naucz się grillować w piecu chlebowym
Ani mi się śni! Mam w pobliżu małą piekarenkę, która wypieka naturalne, smaczne pieczywa bez polepszaczy, więc szkoda mi czasu i kasy na takie budowle. Jeśli nie masz takiej (piekarenki), to współczuję :P

Konto usunięte_12*
15-04-2015, 09:17
Zapytam bom przy tablicy.Czy potrafisz sobie coś wyobrazić???jeśli potrafisz w co wątpię to zobacz co pokazują fotki???Widzisz???Pokaz coś od siebie by wątek sprowadzić na twoje włości.No dawaj.Chętnie popatrzę bo sezon tuz tuż.:mad:
Już tak się zacietrzewiłeś w tych pyskówkach, że walisz na odlew każdego, kto ci się nawinie (nawet tego, kto cię z lekka wsparł).
Cytat z TWOJEJ wypowiedzi: "...a ,że topik jest wiadomo o czym a ty jak zwykle coś nie skumasz ...").
A jeśli chodzi o MOJE eksperymenty, to już pisałem, że dopiero będą.
Daj se chłopie na luz...;)

Greengaz
15-04-2015, 09:31
Już tak się zacietrzewiłeś w tych pyskówkach, że walisz na odlew każdego, kto ci się nawinie (nawet tego, kto cię z lekka wsparł).
.......
Daj se chłopie na luz...;)

Na to bym nie liczył.

bohusz
15-04-2015, 09:39
Co ty wniosłeś bo autorowi chodziło o to:

Skoro spędzasz tu bardzo dużo czasu to:
Opracuj wzór grilla - wędzarni - pieca do pizzy, itp. kombajn, lub pojedyncze...
Opracuje produkcje i wdrożę do wykonawstwa, jako gotowce do szybkiego montażu...
Nazwiemy je NIKTUŚ i będziemy odprowadzać prowizję (TOBIE) -jako pomysłodawcy...

Propozycja poważna, bo ja nie mam czasu na zabawy z projektami wzorów.

niktspecjalny
15-04-2015, 10:36
Już tak się zacietrzewiłeś w tych pyskówkach, że walisz na odlew każdego, kto ci się nawinie (nawet tego, kto cię z lekka wsparł).
Cytat z TWOJEJ wypowiedzi: "...a ,że topik jest wiadomo o czym a ty jak zwykle coś nie skumasz ...").
A jeśli chodzi o MOJE eksperymenty, to już pisałem, że dopiero będą.
Daj se chłopie na luz...;)

Facet powiedziałeś po swojemu.Nie akceptuje tego.Rzeczywistość twa ma pokrycie w tym co niesie topik???Nie ma..... to po co ci ten sarkazm???lubisz to???.Szukam inspiracji i nie potrzebuje takich podpowiadaczy co gó...o wiedza ale wpisac w watek musza by zaakcentowac swój byt na FM jak ten gościu z góry.Nic nie wie a klepie w klawiaturę by mi krwi upuścić.Uodporniony jestem na te persony ponieważ one w jednym są rozpoznawalne.

niktspecjalny
15-04-2015, 10:37
Skoro spędzasz tu bardzo dużo czasu to:
Opracuj wzór grilla - wędzarni - pieca do pizzy, itp. kombajn, lub pojedyncze...
Opracuje produkcje i wdrożę do wykonawstwa, jako gotowce do szybkiego montażu...
Nazwiemy je NIKTUŚ i będziemy odprowadzać prowizję (TOBIE) -jako pomysłodawcy...

Propozycja poważna, bo ja nie mam czasu na zabawy z projektami wzorów.

Propozycja fajna tyle ,że kłamliwa w rozliczeni z kasą.Wezmę to pod uwagę.Bo dobrze mi podszepłeś.;)

bohusz
15-04-2015, 15:21
Propozycja fajna tyle ,że kłamliwa w rozliczeni z kasą.Wezmę to pod uwagę.Bo dobrze mi podszepłeś.;)

.... hm

niktspecjalny
15-04-2015, 16:54
Skoro spędzasz tu bardzo dużo czasu to:
Opracuj wzór grilla - wędzarni - pieca do pizzy, itp. kombajn, lub pojedyncze...
Opracuje produkcje i wdrożę do wykonawstwa, jako gotowce do szybkiego montażu...
Nazwiemy je NIKTUŚ i będziemy odprowadzać prowizję (TOBIE) -jako pomysłodawcy...

Propozycja poważna, bo ja nie mam czasu na zabawy z projektami wzorów.

Wyobrażasz sobie taki mechanizm pozyskiwania kasy z tobą??? Wyobrażam sobie różne rzeczy tu na FM ale dzielić z tobą zyski???Bohuniu ty po przyjściu z pracy jak siadasz do kompa i do FM to coś gulgasz???;).Temat znasz bo twój.Dałem ci tyle pomysłów.Wkleiłem foty by to zobrazować.Inni szukają inspiracji np tak.
więc szkoda mi czasu i kasy na takie budowle.

bohusz
15-04-2015, 17:15
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236753-Wyprowadzenie-ciepłego-powietrza-z-kominka-na-poddasze&p=6839162#post6839162koniec tematu propozycji konkret

zapewne lepiej bić pianę i prowadzić niekończące się dysputy, dysputy dla dysputy.
PUBICYSTYKA ODERANA OD RZECZYWISTOŚCI
(patrz ostatnie tematy na forum)

niktspecjalny
15-04-2015, 19:41
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236753-Wyprowadzenie-ciepłego-powietrza-z-kominka-na-poddasze&p=6839162#post6839162koniec tematu propozycji konkret

zapewne lepiej bić pianę i prowadzić niekończące się dysputy, dysputy dla dysputy.
PUBICYSTYKA ODERANA OD RZECZYWISTOŚCI
(patrz ostatnie tematy na forum)

Myślałem ,że rozumiesz.Ale nie rozumiesz.Założyłeś wątek po to by mi oznajmić
PUBICYSTYKA ODERANA OD RZECZYWISTOŚCI
Czytasz siebie bohuniu.???

ktototaki
15-04-2015, 20:35
PUBICYSTYKA ODERANA OD RZECZYWISTOŚCI
(patrz ostatnie tematy na forum)

co racja to racja... samo lanie wody, chyba się branża wykończyła.
U nas mimo końca sezonu zimowego -sezon w pełni :)
dzisiejsza zwózka :P
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=313276&stc=1

niktspecjalny
15-04-2015, 21:03
co racja to racja... samo lanie wody, chyba się branża wykończyła.
U nas mimo końca sezonu zimowego -sezon w pełni :)
dzisiejsza zwózka :P
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=313276&stc=1

Fajne macie volvo.;)

ktototaki
15-04-2015, 21:17
auto robocze ;)

mamy też takie:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=313283&stc=1

niktspecjalny
16-04-2015, 04:49
auto robocze ;)

mamy też takie:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=313283&stc=1

Też fajne ale tu zatrzymaliście się na montaż ,nie na piercing???;):)

niktspecjalny
16-04-2015, 05:16
co racja to racja... samo lanie wody, chyba się branża wykończyła......
Zaraz wykończyła......bohunio to nie Branża, to renegat ze słowotokiem chwilowym.;):).Wy to insza inszość.

bohusz
16-04-2015, 06:40
Zaraz wykończyła......bohunio to nie Branża, to renegat ze słowotokiem chwilowym.;):).Wy to insza inszość.

No i tak trzymaj... tym bardziej że nas jest sporo, firm - "nie branżowców". A na forum piszę tylko ja.

niktspecjalny
16-04-2015, 07:31
No i tak trzymaj... tym bardziej że nas jest sporo, firm - "nie branżowców". A na forum piszę tylko ja.

a masz kombo???a masz firmę???Pisz pisz ale pamiętaj komu ma to służyć.;):)

bohusz
16-04-2015, 08:46
a masz kombo???a masz firmę???Pisz pisz ale pamiętaj komu ma to służyć.;):)

Mam dwa psy i dwa koty... porozmawiamy?

niktspecjalny
16-04-2015, 12:12
Mam dwa psy i dwa koty... porozmawiamy?

Teraz już nie mam ochoty, prowadź sam wątek który założyłeś.Popatrz kto go odwiedza.Poczytaj co napisałem w nim i co starałem zaprezentować w fotkach.Psa nie mam bo ją uśpiłem a koty mam dwa jeden dziki ale udomowiony a drugi od maleńkości wychowany jak swój jak własne dziecko.:cool:

Janu***
16-04-2015, 14:27
Widzę ze bawicie się tęgo ;) Ja już podziękuje... droga do donikąd ;) Jeśli ktoś mieszka blisko Zduńskiej Woli to zapraszam jeśli chciało by sie z bliska życic okiem na budowlę. Kawa i ciastka czekają ;) A może i chlebek się skosztuje z pieca ;)

niktspecjalny
16-04-2015, 14:35
Widzę ze bawicie się tęgo ;) Ja już podziękuje... droga do donikąd ;) Jeśli ktoś mieszka blisko Zduńskiej Woli to zapraszam jeśli chciało by sie z bliska życic okiem na budowlę. Kawa i ciastka czekają ;) A może i chlebek się skosztuje z pieca ;)

A ja ....mnię w to wliczasz ???Kawa ciasteczka dla mej Gosi ale chlebek jak najbardziej.Bohunio da radę w temacie toż jego, a ja jak postawię swój wynalazek nie omieszkam pokazać.:yes::D

p.s ja mieszkam blisko Zduńskiej Woli.

http://i58.tinypic.com/1191g2h.jpg

butynski
16-04-2015, 16:19
Jest w opcjach na forum możliwość umieszczenia użytkownika na liście ignorowanych . Po tej operacji posty takiego" jegomościa" są niewidoczne - polecam wszystkim bez wyjątku . Sam korzystam i widzę ,że niedługo nie będzie się do kogo odezwać :P

niktspecjalny
16-04-2015, 16:28
Jest w opcjach na forum możliwość umieszczenia użytkownika na liście ignorowanych . Po tej operacji posty takiego" jegomościa" są niewidoczne - polecam wszystkim bez wyjątku . Sam korzystam i widzę ,że niedługo nie będzie się do kogo odezwać :P
to działa masz rację.Zniknąłeś mi jak Cie dodałem.:cool:

bohusz
16-04-2015, 17:12
A ja ....mnię w to wliczasz ???Kawa ciasteczka dla mej Gosi ale chlebek jak najbardziej.Bohunio da radę w temacie toż jego, a ja jak postawię swój wynalazek nie omieszkam pokazać.:yes::D

p.s ja mieszkam blisko Zduńskiej Woli.



Czekamy cierpliwie. Zapewne jednak musisz odejść od kompa...

niktspecjalny
16-04-2015, 17:53
Czekamy cierpliwie. Zapewne jednak musisz odejść od kompa...
EOT. i wiem kim jesteś.

bohusz
16-04-2015, 17:58
EOT. i wiem kim jesteś.

Tak, aktualnie informacja i jej przepływ to podstawa

niktspecjalny
16-04-2015, 18:14
Tak, aktualnie informacja i jej przepływ to podstawa
W moich oczach straciłeś.Będę cię propagował w złym świetle.EOT Panie Godzilla.:D.

bohusz
16-04-2015, 19:14
W moich oczach straciłeś.Będę cię propagował w złym świetle.EOT Panie Godzilla.:D.

To działa w dwie strony....
Zdaję sobie sprawę, że niektórych prawda boli i wywołuje u nich agresje i złe emocje. Nad tym trzeba pracować, poprostu.
No i te zachowania jak wiatr zawieje, dla populizmu. Nieładnie.

Greengaz
16-04-2015, 19:31
Jest w opcjach na forum możliwość umieszczenia użytkownika na liście ignorowanych . Po tej operacji posty takiego" jegomościa" są niewidoczne - polecam wszystkim bez wyjątku . Sam korzystam i widzę ,że niedługo nie będzie się do kogo odezwać :P

Przez jednego z wrodzoną umiejętnością rozwalania każdego wątku swoim bełkotem, temat jest nie do czytania.

Gdzie jest Admin?

Remiks
16-04-2015, 19:36
A wystarczy nie karmić trola, bohusz to uwaga do Ciebie bo tylko Ty masz jeszcze zdrowie ;-)

bohusz
16-04-2015, 22:54
A wystarczy nie karmić trola, bohusz to uwaga do Ciebie bo tylko Ty masz jeszcze zdrowie ;-)

OK, postanowiłem nie reagować

niktspecjalny
17-04-2015, 08:37
Bohunio odszedł i inni także.
http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/01/a7/1c/wedzarnia-grill-malopolskie-tarnow-95842382.jpg
Grill i wędzarnia w jednym.Mają ciekawą ofertę i nie są drodzy.Proszę zwrócić uwagę na materiał którego użyto.Patrząc oczywiście na fotkę.Nie za duży, przyjazny dla oka,skromny w gadżetach.Fajny.Na prawdę fajny.Miejsce chyba nie to bo na paletach stoi.Krajobraz nazbyt niecombowy ;).

Janu***
23-04-2015, 07:36
...314179314180314181

Forest-Natura
23-04-2015, 07:38
Witam.
Bardzo ładnie i oryginalnie.
Te otwory nad drzwiami wędzarki to do czego służą ?
Pozdrawiam.

Janu***
23-04-2015, 10:21
Witam.
Bardzo ładnie i oryginalnie.
Te otwory nad drzwiami wędzarki to do czego służą ?
Pozdrawiam.

Dziękuję...

Otwory służą do regulowania dymu w komorze. Dziś postaram się wszystko pokazać jak działa ;)


Pozdrawiam

Janu***
26-04-2015, 16:59
314611314612314613314614

Zdun Darek B
26-04-2015, 20:19
Fajny ten kombajn .
Listek to rzeczywiście oryginalny pomysł .
Kiełbas..swojskich kiełbas i szynek nawkładaj !

ktototaki
05-05-2015, 21:31
a swojego grilla rozpalam właśnie tak:
https://www.youtube.com/watch?v=liv8-lPE_uk&feature=youtu.be

:)

niktspecjalny
06-05-2015, 06:43
a swojego grilla rozpalam właśnie tak:
https://www.youtube.com/watch?v=liv8-lPE_uk&feature=youtu.be (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3Dliv8-lPE_uk%26feature%3Dyoutu.be)

:)

10 dni posuchy w topiku a ty z jakiegoś Bzidziszewa wklejasz coś ku czemu???:mad:. Kompletnie cie nie kumam.Potem mod się dziwi ,a tu PP i wszystko jasne.Frustracja cie ogarnęła???:).Na dobrą sprawę po takiej prezentacji powinno sie to bardziej nagłośnić,że w
Bielsko-Biała, Al. Andersa 43 obok stacji STATOIL nauczają rozpalania swoich grilli właśnie tą cudowna metodą.Topik wiadomo o czym,a ty o rozpalaniu.ech!!!

bartek-kuc
07-05-2015, 12:47
u rodziców moich znajomych na działce jest taka stara oldschoolowa wedzarnia zbita z desek ale dookola jest ziema.. w sensie ma ksztalt litery powiedzmy L na gorze wylot a na dole wlot.Jama wykopana w ziemi i drewno jako przedłużenie wylotu.. takie wędlinki tam się wędzą że palce lizać!

niktspecjalny
22-05-2015, 07:24
Przez przypadek
http://img05.staticclassifieds.com/images_tablicapl/232960323_1_644x461_grill-grillo-kominek-plus-trzon-kuchenny-na-dwie-fajerki-wedzarnia-bielsk-podlaski.jpg

Forest-Natura
27-05-2015, 11:15
Witam.
Tak mi się nasunął ten wątek jak zobaczyłem pewne zdjęcie:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/1462695_686833544682570_103633451_o.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fscontent-fra3-1.xx.fbcdn.net%2Fhphotos-xaf1%2Ft31.0-8%2F1462695_686833544682570_103633451_o.jpg)
Pozdrawiam.

butynski
27-05-2015, 16:50
Coś mi to Miculą pachnie ? Dawno go tu nie było .

Forest-Natura
27-05-2015, 17:03
Witam.
Nieee ... to Rosja ...
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
27-05-2015, 17:39
Witam.
Tak mi się nasunął ten wątek jak zobaczyłem pewne zdjęcie:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/1462695_686833544682570_103633451_o.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fscontent-fra3-1.xx.fbcdn.net%2Fhphotos-xaf1%2Ft31.0-8%2F1462695_686833544682570_103633451_o.jpg)
Pozdrawiam.

Budzisz się rano po imprezie i zgon jak to zobaczysz...:rotfl:

butynski
27-05-2015, 17:54
Witam.
Nieee ... to Rosja ...
Pozdrawiam.

Noo to wiele wyjaśnia jeśli chodzi o styl .:D

Zdun Darek B
27-05-2015, 17:55
... że niby co .. że kobieta .. że ogień piekielny....artysta był już po tych muchomorach ?

Janu***
27-05-2015, 18:19
Dla mnie obraz po obróbce w foto-szop.

mnowak355
07-06-2015, 20:41
319778
Może to nie to co Wasze potężne budowle ale też daje radę.
Mój własnoręcznie zrobiony gril.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
07-06-2015, 20:47
Gdzieś mi taki bojlerek też zalega...;) Świetny pomysł!

Chef Paul
07-06-2015, 22:49
Gdzieś mi taki bojlerek też zalega...;) Świetny pomysł!
to nie "bojlerek", tylko zbiornik po gazie :) ( popularny dosyć w USA do " takiej" fujnkcji) ;)

mnowak355
08-06-2015, 06:56
to nie "bojlerek", tylko zbiornik po gazie :) ( popularny dosyć w USA do " takiej" fujnkcji) ;)

Tak jak napisał Kolega, to butla po LPG.

niktspecjalny
09-06-2015, 07:24
319778
Może to nie to co Wasze potężne budowle ale też daje radę.
Mój własnoręcznie zrobiony gril.
Pozdrawiam.

Przypomina mi raczej zbiornik na sprężone powietrze(sprężarka).
Zapomniany już (gdzieś go mam)
http://img3.garnek.pl/a.garnek.pl/017/610/17610332_800.0.jpg/jakby-sie-ktos-pytal-to-pomoge.jpg
Ileż on wytrzymywał :yes:

Forest-Natura
09-06-2015, 10:44
Witam.
Ha ... klasyka ... bęben z pralki ...
Porządny, z grubej nierdzewki ... delicje dla majsterkowicza ...
U mnie w piwnicy mam dwa ... czekają już kilkanaście lat chyba (przynajmniej jeden z nich) - nie pozwoliłem wyrzucić, co o mały włos skończyło by się rozwodem ...
Podobnież nie pozwoliłem wywieźć na złom starej wanny ... mam piekny reportaż jak z niej można zrobić zarąbisty gril ogrodowy z piecem chlebowym ...
No i stare felgi ... z dwóch felg też grila da się eleganckiego wykonać ...
Żona mówi że jestem jeb ... ęty ... a ja że mamy przecież dużą piwnicę ... :D
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
09-06-2015, 20:34
Powiedz żonie, że mówienie źle o małżonku nie świadczy dobrze o niej samej. Trza było lepiej się rozglądać!:D

A tak z innej mańki, to pozdrów.


Ja mam dwie piwnice. Do MOJEJ nikogo nie wpuszczam...;)

Janu***
14-06-2015, 10:22
Nowa wizja... Wewiórek będziesz miał pole do popisu ;) Wędzarnia z BBQ 320641320642320643320644320645

Janu***
14-06-2015, 10:27
...320646320647320648320649320650

Janu***
14-06-2015, 10:29
...320651320652320653320654320655

Janu***
14-06-2015, 10:30
...320656

niktspecjalny
14-06-2015, 13:07
Nowa wizja... Wewiórek będziesz miał pole do popisu ;) Wędzarnia z BBQ 320641320642320643320644320645

Widzisz ,a właśnie nie.Ponieważ gdyż coś w tym beton-ku jest i mi się podoba.Życzyłbym sobie innej oprawy kolorystycznej i tej w miejscu.Moja subiektywna ocena.z przewagą na plus.:yes:

Janu***
14-06-2015, 13:37
Widzisz ,a właśnie nie.Ponieważ gdyż coś w tym beton-ku jest i mi się podoba.Życzyłbym sobie innej oprawy kolorystycznej i tej w miejscu.Moja subiektywna ocena.z przewagą na plus.:yes:

To mnie powaliłeś na kolana ;) Okaże się ze są z Ciebie ludzie i będziesz najlepszy funfel w dechę ;) Co do kolorystyki to jeszcze będzie naniesiona ;)