PDA

Zobacz pełną wersję : Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

niktspecjalny
14-06-2015, 16:11
To mnie powaliłeś na kolana ;) Okaże się ze są z Ciebie ludzie i będziesz najlepszy funfel w dechę ;) Co do kolorystyki to jeszcze będzie naniesiona ;)

Jancio ...........bardzo mnię się podoba.Bez niepotrzebnego przesadyzmu.Jest teraz ok.Jeśli jest betonik i ma on wygląd to choćbym cie nie lubił ,powiem ,że podoba mi się.


Bardzo ładne rysy ,które chciałeś pokazać.Brawo.Kupuję to.

Janu***
17-06-2015, 18:43
Wybarwianie w toku...

Druga opcja to szewc czasem też chodzi w butach ;) Zabrałem się za liścia po roku ;) 321128321129321130321131321132

Janu***
17-06-2015, 18:44
...321133321134321135

Zdun Darek B
18-06-2015, 19:21
Przypomina mi raczej zbiornik na sprężone powietrze(sprężarka).
Zapomniany już (gdzieś go mam)
http://img3.garnek.pl/a.garnek.pl/017/610/17610332_800.0.jpg/jakby-sie-ktos-pytal-to-pomoge.jpg
Ileż on wytrzymywał :yes:

Grilowanie w przerwie prania ?

miedziannik
18-06-2015, 20:48
Witam.
Wam to już nikt nie dogodzi :D,ten bęben przedni pomysł :p,poczekam aż mi się automat popsuje :D,ale jest wytrzymały skurkowany,ma 9 lat na puklu z tego ostatnie 7 w ekstremalnie twardej wodzie i tylko raz grzałka padła :(,za 120 zeta z robocizną.No ale urządzenie proste w porównaniu do dzisiejszych :cool:
Pozdrawiam.

niktspecjalny
19-06-2015, 05:38
Grilowanie w przerwie prania ?

Daariusz nie tylko patrz.

http://zycierzeczy.pl/zdjecia/lampa-z-odzysku.jpg

Zastosowanie zanim został dokładnie oczyszczony miał jak widać różne.Wierzch służył do smażenia na patelni
http://zycierzeczy.pl/zdjecia/grill-z-bebna-pralki.jpg

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/eWMAAOSwstxVAyY1/$_35.JPG
Otwierał się w 3/4 części z podnoszonym dachem płaskim bez kominka w mym przypadku. i miał aż 5 rusztów.Można było w nim upiec nawet pizzę:lol2:.Miał rożen z silniczkiem od wycieraczek z fiata.:wiggle: a to jego następca
http://plejady24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/800x700/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/2/2236135600.jpg

netsplit
19-06-2015, 13:09
Naprawdę ludzie sobie stawiają takie betonowe potwory w ogrodach? Chyba, że to u króla cyganów.

Zdun Darek B
19-06-2015, 13:44
Można jeszcze zamiast szklanej kuli z tysiąca lusterek pod sufitem ......i "disco sie błysko" ...

Janu***
19-06-2015, 17:16
Naprawdę ludzie sobie stawiają takie betonowe potwory w ogrodach? Chyba, że to u króla cyganów. Pochwal się swoim potworem jeśli chcesz sie wypowiadać jako krytyk ;)

Jak widzisz chcą...

mnowak355
01-07-2015, 14:42
Witam.
Ha ... klasyka ... bęben z pralki ...
Porządny, z grubej nierdzewki ... delicje dla majsterkowicza ...
U mnie w piwnicy mam dwa ... czekają już kilkanaście lat chyba (przynajmniej jeden z nich) - nie pozwoliłem wyrzucić, co o mały włos skończyło by się rozwodem ...
Podobnież nie pozwoliłem wywieźć na złom starej wanny ... mam piekny reportaż jak z niej można zrobić zarąbisty gril ogrodowy z piecem chlebowym ...
No i stare felgi ... z dwóch felg też grila da się eleganckiego wykonać ...
Żona mówi że jestem jeb ... ęty ... a ja że mamy przecież dużą piwnicę ... :D
Pozdrawiam.

Witam Jeśli możesz podeślij jakiegoś linka do tego reportażu z piecem chlebowym.

Pozdrawiam

eniu
01-07-2015, 21:41
Pochwal się swoim potworem jeśli chcesz sie wypowiadać jako krytyk ;)

Jak widzisz chcą...

Nie trzeba być budowlańcem , by umieć ocenić...

Forest-Natura
02-07-2015, 06:42
Witam.
Mnowak355 ... wrzuć mi na priv swoją e-malię.
Pozdrawiam.

Janu***
05-07-2015, 08:15
Nie trzeba być budowlańcem , by umieć ocenić... Nie wiem do czego to przypiąć ;( A budowlaniec to próg klasyfikowania myślenia?!!!
Widzę są tacy co kiedyś tam coś zobaczyli i ich rozwój stanął w miejscu nie rozumiejąc tego że postęp idzie bez nich do przodu. A oni w tyle uparcie chcą rzucać kłody pod nogi... Jak nie ich to i nikt....
A nie zwracając zbyt wielkiej uwagi na jakieś odruchy agonalne wpisów zamieszczę nową wizję Wiata plus Kompleks. Wędzarnia-grill oraz piec chlebowy w
trakcie prac...323228323229323230323231323232

Janu***
05-07-2015, 08:17
323233323234323235323236323237

Janu***
05-07-2015, 08:18
323238323239323240323241323242

Janu***
05-07-2015, 08:19
323243323244323245

bohusz
05-07-2015, 08:39
Bardzo ciekawe rozwiązania... no i nie dla zdunów z myśleniem wstecznym...

mnowak355
05-07-2015, 09:45
Nie wiem do czego to przypiąć ;( A budowlaniec to próg klasyfikowania myślenia?!!!
Widzę są tacy co kiedyś tam coś zobaczyli i ich rozwój stanął w miejscu nie rozumiejąc tego że postęp idzie bez nich do przodu. A oni w tyle uparcie chcą rzucać kłody pod nogi... Jak nie ich to i nikt....
A nie zwracając zbyt wielkiej uwagi na jakieś odruchy agonalne wpisów zamieszczę nową wizję Wiata plus Kompleks. Wędzarnia-grill oraz piec chlebowy w
trakcie prac...323228323229323230323231323232

Nie przejmuj się. Trzymamy kciuki. Swoją drogą chętnie zobaczę jak "rosną" te liście na końcu/początku Twojej budowli.
Pozdrawiam

eniu
05-07-2015, 10:21
Nie wiem do czego to przypiąć ;( A budowlaniec to próg klasyfikowania myślenia?!!!
Widzę są tacy co kiedyś tam coś zobaczyli i ich rozwój stanął w miejscu nie rozumiejąc tego że postęp idzie bez nich do przodu. A oni w tyle uparcie chcą rzucać kłody pod nogi... Jak nie ich to i nikt....
A nie zwracając zbyt wielkiej uwagi na jakieś odruchy agonalne wpisów zamieszczę nową wizję Wiata plus Kompleks. Wędzarnia-grill oraz piec chlebowy w
trakcie prac...323228323229323230323231323232

Daj spokój kompleksom. Twoje "disco polo" ma wielu zwolenników, jak widzisz...:D I nie ma w tym nic złego. Każdy widzi świat po swojemu.

bohusz
05-07-2015, 11:34
Daj spokój kompleksom. Twoje "disco polo" ma wielu zwolenników, jak widzisz...:D I nie ma w tym nic złego. Każdy widzi świat po swojemu.

Rozprawy filozoficzne ENIA.. wypowiedzi za "każdych"

Nic od siebie

eniu
05-07-2015, 11:52
Rozprawy filozoficzne ENIA.. wypowiedzi za "każdych"

Nic od siebie

Twoja filozofia "od siebie", lepiej jakby tam pozostała...;)

Janu***
05-07-2015, 12:40
Daj spokój kompleksom. Twoje "disco polo" ma wielu zwolenników, jak widzisz...:D I nie ma w tym nic złego. Każdy widzi świat po swojemu.

Kompleksy sądzę ze sam masz... Nie odróżniasz muzyki. Dla mnie disco polo to już nie muzyka... A i krytyk z Ciebie kiepski. Trzeba troszkę poczytać i poznać technologię zanim będziemy krytykować. Widać to zbyt za dużo.

Co do liści... Rysunek jest poglądowy i był tworzony w trakcie rozmyślań nad forma i kształtem. Opcji nasuwało sie wiele ;) Jak widać Wiata będzie stała na 6-ciu słupach 4,5 x 5 a sam kompleks będzie zadaszony formą liścia o wymiarach 4,5 x 2.40

Remiks
05-07-2015, 12:51
Co do poznania technologi to czytanie może nie pomóc a jaka ona jest widać po pseudo płycie i wykonaniu pali, za to konstrukcja ze stali i betonu jak na Manhattanie ;-)

Janu***
05-07-2015, 13:00
Co do poznania technologi to czytanie może nie pomóc a jaka ona jest widać po pseudo płycie i wykonaniu pali, za to konstrukcja ze stali i betonu jak na Manhattanie ;-)

I tyle z wiedzy... Żebyś zadał pytanie dlaczego tak nie inaczej to ok ale mimo to odpowiem... Pod taką budowlę płyta jest wystarczająca. A co do wiaty również wszystko jest przemyślane. Stopy pod wiatę robiłem wiertnicą 600 setką na 1.20 m. A dlaczego? Podpowiem ze podyktowana jest dwoma wymogami które się uzupełniają pod taką budowlę. Jeśli posiadasz wiedzę to powinieneś wiedzieć.

eniu
05-07-2015, 13:48
Co do poznania technologi to czytanie może nie pomóc a jaka ona jest widać po pseudo płycie i wykonaniu pali, za to konstrukcja ze stali i betonu jak na Manhattanie ;-)


Daj spokój. "Wiedze" tu ma tylko jedna postać. No...jeszcze Bohusz. jemu tez się podoba...

Reszta to barany...

bohusz
05-07-2015, 14:33
Daj spokój. "Wiedze" tu ma tylko jedna postać. No...jeszcze Bohusz. jemu tez się podoba...

Reszta to barany...

ŻENADA ...


Bardzo ciekawe rozwiązania... no i nie dla zdunów i osób z myśleniem wstecznym... opartym głównie na starych technologiach.

Tutaj napisałem od siebie... dla przypomnienia cytuję, no i dla tych co z rozumieniem mają problem.

butynski
05-07-2015, 14:54
Bo was rozdzielę ! Jeden do kąta a drugi klęczenie na grochu !:lol2:

Janu***
05-07-2015, 14:59
ŻENADA ...



Tutaj napisałem od siebie... dla przypomnienia cytuję, no i dla tych co z rozumieniem mają problem.

Resztę przemilczę...

Bohusz jeśli poczułeś sie urażony to przepraszam... Ciebie nie miałem na myśli. Dla mnie zarozumialstwem wieje co w niektórych w pisach. Bo co nie jest zrobione jak w książce pisze to złe. Zanim książki napisano budowle już stały na ziemi i stoją do dziś. Zanim przyjdzie ocenić poznajmy szczegóły i parametry. Sama budowla dla przypomnienia jest w stosunku do tradycyjnych prac o wiele lżejsza. Oparta jest na siatko betonie i ścianki niejednokrotnie nie przekraczają 5 cm. Co do stabilności jest mocniejsza od tradycyjnego murowania itp. Płyta wylana jest 18 cm. Beton B20. Stal jak widać fi 18. Podłoże żwirowe. Woda nie ma jak zalegać pod płytą. Co do konstrukcji Panowie mądralińscy to wylane są stopy fi 600 i sam filar fi 200; na 1.20 m poniżej przemarzania gruntu na Dolnym Śląsku. Sama wiata nie ma dużej wagi ale będzie miała średnio elastyczny dach. Gdyby nie to można było by nie wchodzić w grunt tak głęboko. Dla ciekawości podam że pierwsza firma jaka mi wyceniła 6 x odwiert fi 300 bo tylko takie możliwości mieli . Policzyła 6 tys zł. Druga za 6x odwiert fi 600 policzyła 390 zł z flaszka dla operatora ;)

CityMatic
05-07-2015, 15:56
Co do liści... Rysunek jest poglądowy i był tworzony w trakcie rozmyślań nad forma i kształtem. Opcji nasuwało sie wiele ;) Jak widać Wiata będzie stała na 6-ciu słupach 4,5 x 5 a sam kompleks będzie zadaszony formą liścia o wymiarach 4,5 x 2.40

A ja tak spytam, skoro nie masz planu? a konstrukcja jest chyba nie w mieście lecz gminie to jak poradziłeś sobie z zezwoleniem na tą budowę? To mała architektura więc powinieneś mieć zgłoszenie(mapka,plan,zgoda-lub brak sprzeciwu)do urzędu gminy a czytając to jw "...był tworzony w trakcie rozmyślań nad forma i kształtem"mnie niepokoi bo choć sama idea i użyte materiały bardzo mi się podobają to rozumując z tekstu wydaje mi się to mało legalne.

eniu
05-07-2015, 16:11
Bo was rozdzielę ! Jeden do kąta a drugi klęczenie na grochu !:lol2:

Spokojnie. Grill rozpalony...:)

Janu***
05-07-2015, 16:35
A ja tak spytam, skoro nie masz planu? a konstrukcja jest chyba nie w mieście lecz gminie to jak poradziłeś sobie z zezwoleniem na tą budowę? To mała architektura więc powinieneś mieć zgłoszenie(mapka,plan,zgoda-lub brak sprzeciwu)do urzędu gminy a czytając to jw "...był tworzony w trakcie rozmyślań nad forma i kształtem"mnie niepokoi bo choć sama idea i użyte materiały bardzo mi się podobają to rozumując z tekstu wydaje mi się to mało legalne.

Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)
A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...

eniu
05-07-2015, 17:00
Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)
A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...


Zapominasz, że takich Kozich Wólek, jak ta w której stawiasz swoje cuda architektury światowej, są tysiące...Nie zachowuj się jakbyś był jedynym sprawiedliwym. Chwała Ci chopie, że chwalisz fach, który i my chwalimy, ale majstrów Tobie (i mnie:p) podobnych są setki, jak nie tysiące...Tylko nie każdy tak trzęsie dupą jak Ty, gdy się ktoś ośmieli opinię wyrazić. Wcale nie negatywną - bo w tej kwestii doszliśmy już do porozumienia. Po prosu, jednym się podoba Mozart, innym Bob Marley, a jeszcze komuś góralskie dudy. Tak Ci to trudno załapać?! Nie wierzę, że ktoś może być tak próżny!

Janu***
05-07-2015, 17:15
Zapominasz, że takich Kozich Wólek, jak ta w której stawiasz swoje cuda architektury światowej, są tysiące...Nie zachowuj się jakbyś był jedynym sprawiedliwym. Chwała Ci chopie, że chwalisz fach, który i my chwalimy, ale majstrów Tobie (i mnie:p) podobnych są setki, jak nie tysiące...Tylko nie każdy tak trzęsie dupą jak Ty, gdy się ktoś ośmieli opinię wyrazić. Wcale nie negatywną - bo w tej kwestii doszliśmy już do porozumienia. Po prosu, jednym się podoba Mozart, innym Bob Marley, a jeszcze komuś góralskie dudy. Tak Ci to trudno załapać?! Nie wierzę, że ktoś może być tak próżny!
Pytałem o konkrety a nie wypociny. Ty już swoje zdanie wypowiedziałeś i nie siej fermentu. Jest tu na forum zasada ... Wrzucisz coś i nagle się gotuje. Masz racje co do tego czy Mocart itp.... Wiec co tu robisz? I nie opinia mnie martwi ale sposób w jaki zostaje przekazana. Nic więcej.... Co do fachowców to na terenie Europy znam tylko jednego co wykonuje podobne rzeczy i mieszka we Francji ;) Więc pokaż mi jeszcze jednego nie w Polsce ale w Europie ;) Nie odbieraj tego jako pychę czy zarozumiałość ale piszesz nie mając rozeznania ;) Miło było i się skończyło ;) Pozdrawiam

CityMatic
05-07-2015, 18:26
Jak wiesz prawo sie kilka dni temu zmieniło ale dla Twojej wiadomości choć wątek nie o tym to zgłoszenie złożone już 2 miesiące temu ;)
A nie pisałem że nie mam planu że mapki i pozwolenia a że wizja jest obszerna. Czyli kokardki, kolorowe papierki pa złotka itp jeszcze można dla rozszerzenia wizji pododawać ;) MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...

Konstruktywne jest to, że budowa czegoś takiego co się komu podoba obarczona jest pewnymi wymogami prawnymi nie tylko estetycznymi i o tym trzeba pamiętać, a prawo nie zmieniło się na tyle, aby można było sobie postawić "byle co" i "byle jak" w "byle jakim miejscu" bo tak chce i już.
Bo jeśli postawisz sobie taki grill czy kuchnię letnią i będzie ona oddziaływała na sąsiednie działki w sposób niekorzystny to będziesz musiał mieć niezły argument aby z niego korzystać i na jakiej podstawie to powstało.

I wcale nie odbiegam tu od tematu, ja też coś takiego postawiłem, mnie się takie rzeczy podobają, ale skoro jest wątek i komuś się to spodoba to chcę, aby wiedział że jeśli będzie chciał postawić takie coś u siebie prócz pieniędzy które na to wyda potrzebne mu będzie jeszcze zezwolenie.

Remiks
05-07-2015, 19:28
Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.

Chef Paul
05-07-2015, 19:36
Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.
dlatego właśnie "to" jest takim unikatem ;)

bohusz
05-07-2015, 19:51
Resztę przemilczę...

Bohusz jeśli poczułeś sie urażony to przepraszam... Ciebie nie miałem na myśli. Dla mnie zarozumialstwem wieje co w niektórych w pisach. Bo co nie jest zrobione jak w książce pisze to złe. ;)

Wiem, że nie mnie miałeś na myśli. Co do zarozumialstwa i chęci oceniania innych, to zupełna zgoda, to zresztą jest wiadome wszem i wobec.
No i również zamknięcie na wszelkie nowości. Według zasady co nie rozumiem i nie znam to jest be...
Zresztą tkwienie w pewnych stereotypach to wygodnictwo, no ale jak widać z komputera korzystają i z telefonów komórkowych również. Nawet sterowniki używają do budowli według starych technologii...

Janu***
05-07-2015, 20:10
Zupełnie nie rozumiem publikowania tutaj postów będąc jedną z dwu osób w europie wykonujących takie dzieła, toż nie powinieneś mieć czasu na siadanie do kompa tylko zarabiać, zarabiać a nie dyskutować z dyletantami. Jeśli robisz te dzieła dla siebie to każdy ma prawo Ty też i nic nikomu do Twoich gustów i sposobu budowy oczywiście w granicach wspomnianych przepisów. Gdyby jednak ktoś chciał mi za pieniądze coś takiego postawić to pogonił bym na ..., nie ze względu na to że mi się nie podoba ale ze względu na marnotrawienie materiału i kasy inwestora. Wytłumacz mi po jakiego grzyba wiercić fi 600 pod stopę za 4setki jak koparka zrobi to za stówkę i tak ustawiłeś na stopie szalunek. Po kiego pręt 18 w płycie co to ma dać. Płyta pod dom ma 20cm i zbrojenie 10-12. Rura na konstrukcję, próba usztywnienia tego ponad miarę i zbrojone zastrzały betonowe które też będą pracowały. Każda konstrukcja pracuje nawet te na Manhattanie więc i Twoja też.


Po pierwsze naznaczyłem koledze że nie setki fachowców i że nie ma rozeznania więc juz wiesz po co... by wiedział ot... Dwa... masz rację ... nie mam czasu ale nie jestem robot i potrzebuję odpoczynku a nie naginania jak niewolnik... widać nie rozumiesz ze jest coś takiego jak wieczór a wieczorem sie odpoczywa i Łykendy ;) Mogę sobie na to pozwolić Co do koparki to czy widzisz na zdjęciach był teren uszkodzony? A co koparka by zrobiła? Widzisz mierzysz swoją miarą i najlepiej rozkopać polowe ogrodu. A tak znaku nie ma ze cos sie robiło. Wiertnica miała wysięgnik na 12 m i zrobiła to nie wjezdzajac za płot ;) Widzisz;) czysto i ładnie ;) Czemu taki pręt? Abo zostało inwestorowi... Też żle? Owszem będzie pracować ale o wiele mniej... Widac daleko masz do przemyśleń... wiedza książkowa Cię gubi ... Jeszcze raz poradzę... Proszę wtajemniczać sie w wiedzę o kompozytach. Bo następnym razem zamierzam bardziej wejść z nowościami. ;) Panowie bo inaczej was klienci będą uczyć o materiałach i będzie łyso ;) Ale się napisałem i nagadałem aż mnie palce bolą ;)

Janu***
05-07-2015, 20:36
Wiem, że nie mnie miałeś na myśli. Co do zarozumialstwa i chęci oceniania innych, to zupełna zgoda, to zresztą jest wiadome wszem i wobec.
No i również zamknięcie na wszelkie nowości. Według zasady co nie rozumiem i nie znam to jest be...
Zresztą tkwienie w pewnych stereotypach to wygodnictwo, no ale jak widać z komputera korzystają i z telefonów komórkowych również. Nawet sterowniki używają do budowli według starych technologii...:D:lol2:

Remiks
05-07-2015, 20:55
Widac daleko masz do przemyśleń... wiedza książkowa Cię gubi ... Jeszcze raz poradzę... Proszę wtajemniczać sie w wiedzę o kompozytach. Bo następnym razem zamierzam bardziej wejść z nowościami. ;) Panowie bo inaczej was klienci będą uczyć o materiałach i będzie łyso ;) Ale się napisałem i nagadałem aż mnie palce bolą ;)

No tak kompozyt jako nowość, kompozyt to znany jest tak od piątego wieku p.n.e a w swoim wypadku jako kompozyt uważasz połączenie czego? Normalny koparkowy niczego nie zdemoluje kopiąc 6 dziurek. A beton SCC trzeba było zamówić pasował by do technologii.

Janu***
05-07-2015, 21:04
No tak kompozyt jako nowość, kompozyt to znany jest tak od piątego wieku p.n.e a w swoim wypadku jako kompozyt uważasz połączenie czego? Normalny koparkowy niczego nie zdemoluje kopiąc 6 dziurek. A beton SCC trzeba było zamówić pasował by do technologii.

Np/ Beton z takimi materiałami jak włókna kewlarowe lub szklane . Te ostatnie tańsze ;) W zależności co robimy. Można w połączeniu z polierami wykonać beton np gr 1 cm po którym można jeździć autem ;) Tego to już pewnie nie znali przed wiekami ;) Ale to juz kosmos. ;) W Polsce jeszcze prety kompozytowe są mało znane ;( i używane.

A betonu SCC owszem używam ale nie dotych prac. Tu mi się do niczego nie przyda.

Remiks
06-07-2015, 16:24
Np/ Beton z takimi materiałami jak włókna kewlarowe lub szklane . Te ostatnie tańsze ;) W zależności co robimy. Można w połączeniu z polierami wykonać beton np gr 1 cm po którym można jeździć autem ;) Tego to już pewnie nie znali przed wiekami ;) Ale to juz kosmos. ;) W Polsce jeszcze prety kompozytowe są mało znane ;( i używane.

A betonu SCC owszem używam ale nie dotych prac. Tu mi się do niczego nie przyda.

Wow, wow rewelacja kewlar, polimery, beton. Pręty kompozytowe to nic innego jak połączenie dwu materiałów np. żywice i włókno szklane i niby w Polsce nieznane? Materiały stosuje się w zależności od potrzeb i zbrojenie wiaty włóknem czy prętem kewlarowym np fi5mm za 50 zł za mb to jest co? Nie mam zamiaru negować Twojej technologii i krytykować ale sam się prosisz, pisząc że jesteś jedynym stosującym technikę kosmiczną w budownictwie, a przepraszam jest jeszcze Bohusz ;-)

bohusz
06-07-2015, 19:26
pisząc że jesteś jedynym stosującym technikę kosmiczną w budownictwie, a przepraszam jest jeszcze Bohusz ;-)

Dziękuję panu za uznanie

Janu***
06-07-2015, 21:13
Wow, wow rewelacja kewlar, polimery, beton. Pręty kompozytowe to nic innego jak połączenie dwu materiałów np. żywice i włókno szklane i niby w Polsce nieznane? Materiały stosuje się w zależności od potrzeb i zbrojenie wiaty włóknem czy prętem kewlarowym np fi5mm za 50 zł za mb to jest co? Nie mam zamiaru negować Twojej technologii i krytykować ale sam się prosisz, pisząc że jesteś jedynym stosującym technikę kosmiczną w budownictwie, a przepraszam jest jeszcze Bohusz ;-)
Widzisz jak przekręcasz... To z zazdrości zarozumialstwa czy głupoty? Sam się bracie ośmieszasz. Już Cię wtajemniczę boś ruda nie zadał. Nie napisałem że robię jedyny kosmiczną technologię a lubuję sie w rzemiośle które proszę Pana ZANIKŁO jakieś 100 lat temu. Są na świecie ludzie którzy to odradzają. a JA LUBUJĘ SIE W TYM I CHĘTNIE SIĘ UCZĘ ;) Co do kewlarów itp to ja na tym pracuję i dla mnie nic nowego i tą wiedzę poszerzam. Tobie Mości Panie już to nie grozi.... Dodam że wiele rzeczy jak widać na moich pracach nie da sie wykonać tradycyjnymi metodami. Ale wielu z Was jest slepcami i to jeszcze we mgle.

Dość
i pozdrawiam Szanowne GRONO.

Remiks
06-07-2015, 21:40
Widzisz jak przekręcasz... To z zazdrości zarozumialstwa czy głupoty? Sam się bracie ośmieszasz. Już Cię wtajemniczę boś ruda nie zadał. Nie napisałem że robię jedyny kosmiczną technologię a lubuję sie w rzemiośle które proszę Pana ZANIKŁO jakieś 100 lat temu. Są na świecie ludzie którzy to odradzają. a JA LUBUJĘ SIE W TYM I CHĘTNIE SIĘ UCZĘ ;) Co do kewlarów itp to ja na tym pracuję i dla mnie nic nowego i tą wiedzę poszerzam. Tobie Mości Panie już to nie grozi.... Dodam że wiele rzeczy jak widać na moich pracach nie da sie wykonać tradycyjnymi metodami. Ale wielu z Was jest slepcami i to jeszcze we mgle.

Dość
i pozdrawiam Szanowne GRONO.
E no z ośmieszaniem to miał bym wątpliwości. Ośmieszasz się sam podejmując ze mną dyskusję na temat na którym Ty się znasz, chyba że piszesz tutaj dla swojego Ego a ja troszkę wychyliłem się poza spodziewane zachwyty jeśli tak to przepraszam.

Chef Paul
06-07-2015, 23:15
Nie mam artystycznych wizji :)
... cenię sobie wygodę i funkcjonalność (stary się robię i leniwy) ;)

http://www.chefpaul.net/murator/DSC02838s.jpg

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01324s.jpg

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01115s.jpg

pozdrowionka słoneczne :)

Janu***
07-07-2015, 05:36
Prostota i funkcjonalność ;) Widzę ławki w tle i to jest to o czym piszę o materiałach. Tego roku to pewnie już nie dam radę ale może w zimie kiedy więcej jest czasu wykombinuję pewien pomysł który mi chodzi po głowie ;) Ale to później Zacząłem już parę projektów co do architektury ogrodowej . ale brak czasu na skończenie. Mam nadzieję że do jesieni dam radę i usadowię w ogrodzie ;)

niktspecjalny
07-07-2015, 23:21
Prostota i funkcjonalność ;) Widzę ławki w tle i to jest to o czym piszę o materiałach. Tego roku to pewnie już nie dam radę ale może w zimie kiedy więcej jest czasu wykombinuję pewien pomysł który mi chodzi po głowie ;) Ale to później Zacząłem już parę projektów co do architektury ogrodowej . ale brak czasu na skończenie. Mam nadzieję że do jesieni dam radę i usadowię w ogrodzie ;)

Zrobili ci jazdę i słusznie bo miałeś pokazać to co jest otoczką tego twojego monstrum.Jak komponuje się z otoczeniem inwestora o to cie prosiłem .Nie krzycz i nie poddawaj frustracji.Hipotetycznie.Dam ci robotę i zamówię monstera twego.Pokaże otoczenie i miejsce tego wynalazku.Ma spełniać moje zachcianki w robieniu potraw.Jak myślisz czy twój beton by pasował do mojej kompozycji z innymi budowlami na posesji.Zauważ jakie fotki wklejasz???Popatrz na prezesa stary już i leniwy ,a w obejściu swym ma funkcjonalne urządzenie w jakimś tam ciągu technologii kulinarnej.Nie powala ta prostota ale jemu to wystarcza bo działa na jego zmysł kulinarny.Nie moje klimaty także.:yes::yes::yes::yes:;)

Janu***
08-07-2015, 05:25
Wewiórek Ty to tu masz naj mniej do powiedzenia... Pokaż co sam zrobiłeś... Podobno już majstry byli i co? Gdzie są fotki że umiesz sam coś stworzyć?!
Przynajmniej makietę z papieru albo z klocków a tu nic. A jak zwykle masz coś do powiedzenia
Eminencja najjaśniejsza....

niktspecjalny
08-07-2015, 08:25
Wewiórek Ty to tu masz naj mniej do powiedzenia... Pokaż co sam zrobiłeś... Podobno już majstry byli i co? Gdzie są fotki że umiesz sam coś stworzyć?!
Przynajmniej makietę z papieru albo z klocków a tu nic. A jak zwykle masz coś do powiedzenia
Eminencja najjaśniejsza....

No nie kumasz czaczy.Jeśli wkleję i będzie zasługiwało na pokazanie,pokażę ale to nie po to by jeździli na mnie jak to robią z tobą tylko po to by funkcjonalność i wygląd ze sobą współgrały.Zauważ u ciebie tego nie ma.Odpisujesz im bardzo niepotrzebnie wpadając w zachwyt jaki ty to jesteś jedyny ale po co ...................dla reklamy???. :(:(:(:(.Smutne to ale prawdziwe.Jak dla mnie nie masz pomysłu by to było dobre.Moje zdanie.:yes::yes::yes::yes:.na koniec, nie odbieraj mi głosu ,którego mi nie dałeś.Nie twój folwark prywatny i nie twój topik.Wlazłes tu z tymi betonami i jeszcze sie oburzasz ,ze ludziska psioczą jak widzą takie cha g wu.:bash:.Przepraszam małe sprostowanko

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=323239&d=1436080719

Obserwuję poczynania.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=321128&d=1434562903

Popatrz na to. Widzisz różnice ,ja widzę mimo ,że na fotce górnej jeszcze tak naprawdę nic nie ma ale komponuje się jak na razie w porządku.

lecho*ski
08-07-2015, 15:26
Ciezko dyskutowac o gustach.
mnie nie podoba sie ani to co na dole, ani to co na gorze, co nie oznacza, ze obydwie te rzeczy nie moga byc piekne.
choc przyznaje , ze betonowe skrzaty janusza nie podobaja mi sie bardziej

No nie kumasz czaczy.Jeśli wkleję i będzie zasługiwało na pokazanie,pokażę ale to nie po to by jeździli na mnie jak to robią z tobą tylko po to by funkcjonalność i wygląd ze sobą współgrały.Zauważ u ciebie tego nie ma.Odpisujesz im bardzo niepotrzebnie wpadając w zachwyt jaki ty to jesteś jedyny ale po co ...................dla reklamy???. :(:(:(:(.Smutne to ale prawdziwe.Jak dla mnie nie masz pomysłu by to było dobre.Moje zdanie.:yes::yes::yes::yes:.na koniec, nie odbieraj mi głosu ,którego mi nie dałeś.Nie twój folwark prywatny i nie twój topik.Wlazłes tu z tymi betonami i jeszcze sie oburzasz ,ze ludziska psioczą jak widzą takie cha g wu.:bash:.Przepraszam małe sprostowanko

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=323239&d=1436080719

Obserwuję poczynania.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=321128&d=1434562903

Popatrz na to. Widzisz różnice ,ja widzę mimo ,że na fotce górnej jeszcze tak naprawdę nic nie ma ale komponuje się jak na razie w porządku.

Janu***
08-07-2015, 19:18
Przemilczę dyskusje o gustach i gdybaniach...Panowie jakaś farsa .... A co wy tu macie oceniać jak robota w trakcje? Ledwie zaczęta a już oceniona??? !!!! Ja pierdziele z kim to człowiek musi się scierać... po co za jakie grzechy... Toć wolność Tomku... Nie widzi sie nie piszę nie zaglądam ;)
Jeden pisze udzielając rad nad rady... świętość racji nad racjami... Koparka super, wiertnica beee... Następny ze by pogonił że marnotrawstwo materiału... Ja się pytam o czym jest topic? A gdzie tu marnotrawstwo co zostało zniszczone i zmarnowane? Taczka betonu, piasku czy czego kolwiek nie została wyrzucona.
Nie ma tu o funkcjonalności pytań o tym czy nie za wysoka nie za niska a może za szeroka? Ku...wa Panowie czy ja piszę z kretynami? Znacie tą technologię że macie prawo sie o niej wypowiadać bo tylko głupiec krytykuje a jeszcze na oczy nie widział tak samo jak z wiatą. Ledwie konstrukcja powstaje a już sie nie podoba. Znacie powiedzenie ze durnemu w połowie roboty sie nie pokazuje? Właśnie na to miano co niektórzy z Was zasługują A Ty wiewiórek wreszcie pokaż sam co zrobiłeś i przestań tu pitolić trzy po trzy. Zas.... ny Krytyk od siedmiu boleści. ;) Masakra ;)

niktspecjalny
08-07-2015, 20:09
Jak sobie życzysz.Autor :


Założyłem ten temat świadomie w dziale kominki, gdyż materiały, technika budowania ma wiele wspólnego z budową kominków otwartych, palenisk ceramicznych z omawianymi w tym dziale tematami.
Zresztą zrobiłem to również dlatego bo planuję budowę u siebie i szukam jakiś fajnych inspiracji.
Tak więc zapraszam wszystkich posiadaczy do pochwalenia się swoimi grillami, wędzarniami, kominkami, ogrodowymi.

Zapraszam również tych co planują takową budowlę u siebie, bo przecież już sezon nadchodzi.

Jak wspomniałeś o kretynach mówiąc o nas to kogo ty reprezentujesz???Mniejsza o to.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=312189&d=1428557980

To według ciebie budowla którą można się fascynować ma inspirować oglądającego???Czym???. Tym co postawiłeś i pasuje do otoczenie jak no wiesz jak na końcu, jak du...py.Otoczenie pierwszego obrazka napawa jakąś nadzieją....powtarzam nadzieją.Rozumiesz co się do ciebie mówi???To co mi się podoba napisałem, ponieważ beton zmienił swe oblicze i ujrzał kolor.

Janu***
08-07-2015, 20:26
Jak sobie życzysz.Autor :



Jak wspomniałeś o kretynach mówiąc o nas to kogo ty reprezentujesz???Mniejsza o to.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=312189&d=1428557980

To według ciebie budowla którą można się fascynować ma inspirować oglądającego???Czym???. Tym co postawiłeś i pasuje do otoczenie jak no wiesz jak na końcu, jak du...py.Otoczenie pierwszego obrazka napawa jakąś nadzieją....powtarzam nadzieją.Rozumiesz co się do ciebie mówi???To co mi się podoba napisałem, ponieważ beton zmienił swe oblicze i ujrzał kolor.

Czekam na twoją prace kolego jesli nie masz co pokazać tp nic nie znaczysz i twoje posty o kant... Więc pokaż a nie cały czas podpierasz się fotkami z netu. Ja tak samo mogę grać kozaka chwalac sie czyimiś pracami z netu... :) Pokażesz coś sam uczynił?!

Remiks
08-07-2015, 21:16
Janusz daj sobie na wstrzymanie, kup witaminę PP jest bez recepty jak nie pomoże idź do specjalisty. Jesteś sam sobie winny, już ktoś to pisał, dopóki będziesz wszystkich traktował jak idiotów to wszyscy tak samo potraktują Ciebie, nie jesteś i nigdy nie będziesz pępkiem świata zrozum to wreszcie zacznij pisać z sensem.

Janu***
09-07-2015, 05:52
Remiks tu trzeba coś mocniejszego ;( a nie PP ;) . Dziwi mnie podejście wielu tu osób... Np. Zarzut i naśmiewanie sie co nie jest na miejscu. Że za zbrojone jak Manhattan itp. Brak szacunku i czuć złośliwym zarozumialstwem . Ta technika wymaga takich nie innych rozwiązań i o co tu się spierać...
Następna sprawa... temat że słupy z takich rur... Ano tak. Po pierwsze aby uzyskać odpowiedni profil imitacji drzewa potrzebuję właśnie takiego profilu rury aby drzewa nie były drzewkami ;). Dwa... jeśli bym zastosował cieńszy profil wówczas musiał bym nałożyć więcej betonu aby uzyskać odpowiedni przekrój
drzewa. Co za tym idzie obciążył bym cienki przekrój profilu. Poszukiwałem większego przekroju ale musiałem też rozważać koszty. I padło na fi 114x 4 mm.
Wspomnę o koparce i wiertnicy. Też co niektórzy widzą problem.... Wiertnicą uzyskałem ładny otwór pod stopę w którym nie musiałem już nic robić. Po koparce dół był by większy i dodatkowo musiał bym jeszcze go profilować i się nakopać aby wyrównać krawędzie. Dwa że teren był po deszczach dość nasiąknięty i miękki , wjazd nawet małej koparki mógł zniszczyć trawniki oraz kostkę. Mam ładne otwory, nie zniszczony teren i nie ma śładu że były takie prace prowadzone. w kierunku kopania. Klient zadowolony bo miał właśnie taką prośbę aby zrobić tak by nie zniszczyć trawy itp zaoszczędził bym 150 zł gdybym miał kopać koparką? Uważasz że nie umiem logicznie myśleć i kalkulować?. Ja nie zabraniam wjeżdżać w waszych pracach koparkami a kopcie nimi ja podjąłem taką decyzje i finito. Po co to krytykować i naśmiewać. Następna sprawa. Jeśli klient sobie życzy taką wizję i mu się podoba to ma sie jemu podobać nie krytykom z forum zę jest be. Nie ze mnie się wyśmiewacie a z potencjalnych tak samo waszych klientów. O gustach sie nie dyskutuje ale widać nie rozumiecie tego słowa tego zagadnienia bo twardo idziecie w jednym. Ośmieszyć krytykować. Ja nie stawiam się ponad kogoś... być moze tak to wygląda ale po prostu odpieram zarzuty. Czy ja wchodzę do kuchni azjatyckiej na której się nie znam i krytykuje kucharza że za duże tego czy tego że wylał bym to do kosza?!!! Panowie więcej zrozumienia. Rozumiem że to coś nowego ze trudno co niektórym zaakceptować itp. Ale są ludzie którzy uwielbiają kuchnię azjatycką i dystans Panowie. Jak mawia mój znajomy... Podniebienia trzeba kształcić ;) Co do wiewiórka to Panie jak Ci piszę i wielu już pisało pokaż że Pan swoją jakąś pracę którą zrobiłeś i przestań goło słownie sie mądrzyć. Bo na razie niczym tu nikogo nie zaskoczyłeś wiec Twoje zdanie nie ma znaczenia :). A wracając do tematu. i mam nadzieję że skończymy e przepychanki. Temat jest o architekturze ogrodowej ;) Ok? Przepraszam że w uniesieniu poprzez pisanie uraziłem kogo kolwiek ale nie nie jest to moim celem. Bronię swojej racji i nie stawiam się nad nic a od posta do posta zaszliśmy aż do Lwowa ;) Dość? :) ok? :)

eniu
09-07-2015, 07:11
Przypadek, jak przypadek...Generalnie nieszkodliwy.

eniu
09-07-2015, 07:17
Nie mam artystycznych wizji :)
... cenię sobie wygodę i funkcjonalność (stary się robię i leniwy) ;)

http://www.chefpaul.net/murator/DSC02838s.jpg

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01324s.jpg

http://www.chefpaul.net/murator/DSC01115s.jpg

pozdrowionka słoneczne :)

Bo to jest element kultury. Szczególnie to drugie zdjęcie. Prostota, zawierająca w sobie przesłanie. Przesłanie nie do ogarnięcia przez plebs...Wrzaskliwy, machający łapkami i po wprowadzeniu demokracji, dopuszczony do głosu. Przedtem, jak by się wychylił dostałby kilka batów i do chlewa...

niktspecjalny
09-07-2015, 07:19
No to wreszcie napisałeś z sensem :o.Zapytam skoro jak twierdzisz zostałeś poddany fali krytyki i jak widać masz więcej na nie, to po co to ujawniasz tu na FM???. Jeśli dobrze zrozumiałem autora - bohunia (a czasem trudno go zrozumieć),to chyba nie o takie inspiracje mu chodziło.Ludzie budują latami mają pomysł ale czegoś tam im brakuje i niekoniecznie jest to kasa.Może weny.Więc nie powtarzaj się za każdym razem bym wkleił coś swojego bo nudny się robisz.:mad:.Zaglądając tu myślałem zupełnie o czymś innym.Zawojowałeś ten wątek swoimi jak dla mnie nietrafionymi pomysłami.Pokazałeś raz dwa i na tym powinieneś poprzestać, a nie cały czas wałkujesz to samo aż do znudzenie by dostać po łapkach od odwiedzających ten topik.
Dla porównania popatrz na te betony z marketu.Proste ale z całością jak dla mnie przyjazne.
http://cdn18.pb.smcloud.net/t/files/a7/5f/bf/c4d668fd1d/grill-ogrodowy-enbra-atlantic.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/6/5500/z5500926Q.jpg

http://dekobeton.pl/wp-content/uploads/2014/12/aranzacja-ogrodu.jpg

Tu masz nawet projekt ,który jak bardzo odbiega od twego

http://centrumprojektowbudowlanych.pl/projekty/3/3077.jpeg

Projekt wędzarni i pieca chlebowego z wiatą.Naprawdę nie widzisz tu różnic z twoimi pomysłami???
http://www.imagic.pl/files/28086/komin%20wyci%B1g%20wiz.tif.jpg

Liwko
09-07-2015, 10:33
To jest prawdziwy pociąg do grilla ;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=296913&d=1372695917

Janu***
09-07-2015, 12:09
Jednak wolicie szabelką machać ;) No coż nic na to nie poradzę. Ale przynajmniej macie co robić :) Widać wszystko najlepsze co pokazujecie od lokomotywy ze skansenu po projekty których tak naprawdę nie potraficie nie tylko stworzyć ale pewnie i wykonać ;) To do Ciebie wiewiórek ;)
Bo jeśli sie wie co na dany temat to same gadanie nie pomaga trzeba jeszcze pokazać ze się umie a to już daleka droga. Więc do znudzenia Ci powiem nie masz się czym wykazać prócz gadania. TYLE TO STARA BABA NA WSI POTRAFI. Więcej od Was agresji ślepoty oraz brak wizji jak rozsądku. Czy tak ciężko załapać ze jeden woli sandały a drugi mokasyny? A wy wetujecie bo nowość, jak kler który za dawnych czasów nie chciał uznać nauki tylko ich i koniec.... No coż co mogę powiedzieć ;) Robić swoje...

niktspecjalny
09-07-2015, 12:26
Bronię swojej racji i nie stawiam się nad nic a od posta do posta zaszliśmy aż do Lwowa ;) Dość? :) ok? :)

Zas.... ny Krytyk od siedmiu boleści. ;) Masakra ;)


MASAKRA... jak nie kijem to pałką.... A za resztę dziękuję. Panowie tracie coś do dodania konstruktywnego jakieś pytania itp to proszę... Nie błądźcie we mgle w taki upał...


Nie odbieraj tego jako pychę czy zarozumiałość ale piszesz nie mając rozeznania ;) Miło było i się skończyło ;) Pozdrawiam


Panowie bo inaczej was klienci będą uczyć o materiałach i będzie łyso ;) Ale się napisałem i nagadałem aż mnie palce bolą ;)


Ku...wa Panowie czy ja piszę z kretynami?


Ale wielu z Was jest slepcami i to jeszcze we mgle.
Dość
i pozdrawiam Szanowne GRONO.

Trochę kończysz i odchodzisz ale jak Feniks odradzasz się na nowo zapytam po co..........???. Daj jakiś znak dla kogo to robisz tu na FM??? Dla siebie???:yes::yes:;);)

Patrz nawet rusek wykombinował coś fajnego i nie wyje tymi niedociągnięciami jak u ciebie.
http://domovladelets.ru/userfiles/image/barbacue/a5c06f161a.jpg
Nie napinaj się tak.Nadal będę czekał na efekt finalny z miejsca które pasuje mi do postawienia czegoś co umili czas inwestorowi.Chcesz się chwalić nie ma sprawy, tylko tego nie spapraj.:wiggle:.

To się
nazywa fantazja ale nie ma w niej przesady.Pamiętaj o tym.
http://img1.stylowi.pl//images/items/o/201210/stylowi_pl_ogrod_backyard-paradise_1287150.jpg
http://img2.stylowi.pl//images/items/o/201307/stylowi_pl_kuchnia_Swietna-grillo-wedzarnia-jaro-z-rysunkami-i-koszto_10048803.jpg
Popatrz z jaka starannością
to robią

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc09950.jpg

Nawet to i te inne ile maja w sobie tego czego brakuje u ciebie.

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc05725.jpg

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc02035.jpg

Nawet ten prosty ale coś w tym jest.

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/20150516_123520.jpg

Kupa cegieł i ceramiki bodajże porotherm.

lecho*ski
09-07-2015, 15:07
Te kilka zdan wiecej o tobie mowia niz 1000 postow. Zenada.

Bo to jest element kultury. Szczególnie to drugie zdjęcie. Prostota, zawierająca w sobie przesłanie. Przesłanie nie do ogarnięcia przez plebs...Wrzaskliwy, machający łapkami i po wprowadzeniu demokracji, dopuszczony do głosu. Przedtem, jak by się wychylił dostałby kilka batów i do chlewa...

eniu
09-07-2015, 17:12
Trochę kończysz i odchodzisz ale jak Feniks odradzasz się na nowo zapytam po co..........???. Daj jakiś znak dla kogo to robisz tu na FM??? Dla siebie???:yes::yes:;);)

Patrz nawet rusek wykombinował coś fajnego i nie wyje tymi niedociągnięciami jak u ciebie.
http://domovladelets.ru/userfiles/image/barbacue/a5c06f161a.jpg
Nie napinaj się tak.Nadal będę czekał na efekt finalny z miejsca które pasuje mi do postawienia czegoś co umili czas inwestorowi.Chcesz się chwalić nie ma sprawy, tylko tego nie spapraj.:wiggle:.

To się
nazywa fantazja ale nie ma w niej przesady.Pamiętaj o tym.
http://img1.stylowi.pl//images/items/o/201210/stylowi_pl_ogrod_backyard-paradise_1287150.jpg
http://img2.stylowi.pl//images/items/o/201307/stylowi_pl_kuchnia_Swietna-grillo-wedzarnia-jaro-z-rysunkami-i-koszto_10048803.jpg
Popatrz z jaka starannością
to robią

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc09950.jpg

Nawet to i te inne ile maja w sobie tego czego brakuje u ciebie.

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc05725.jpg

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/dsc02035.jpg

Nawet ten prosty ale coś w tym jest.

http://justakominki.pl/wp-content/galeria/piece-chlebowe-kuchnie-i-grille/20150516_123520.jpg

Kupa cegieł i ceramiki bodajże porotherm.

Ognisko kupuję!!!

Reszta też ciekawa. W sumie każdy coś w sobie ma. Nawet ten Rosińskiego. Tylko niepotrzebnie gębę otwiera:D

Janu***
09-07-2015, 18:12
Eniu do małżonki tak samo się odzywasz ??? Bo jak na co dzień tak i w domu.... Powiadacie kultura. Sądzę że gębę to masz Wać Pan TY ;) WidzĘ że cała szlachta forum się zbiegła ;) Fajnie będzie co komentować... Zadzwońcie po kumpli abście sie wsparli ;)

No cóż ;) A to urobek dzisiejszego dnia pracy nad monstrum ;) Padam na kolana... Ciesze sie ze lada dzień i będę miał skończony surowy stan i zacznę nadawać kształty drzewom itp :) DWOROWAĆ ;) Takie to brzydkie e sam się wzdrygam jak patrzę ;)

No to Panowie do zabawy... Najlepszy komentarz będzie nagrodzony brawami :)323711323712323713323714323715

Janu***
09-07-2015, 18:17
323716323717

butynski
09-07-2015, 18:30
Panie Januszu z TWA nie ma co dyskutować . Już kiedyś Panu radziłem rób Pan swoje , pokazuj Pan fotki , komuś to na pewno się przyda , dla kogoś będzie inspiracją . Brak odpowiedzi na zaczepki jest najbardziej skuteczny na TWA . Sam przetestowałem i gwarantuję Panu ,że najbardziej dla nich wkur.......jące to brak reakcji. Pozdrawiam

Janu***
09-07-2015, 18:37
Panie Januszu z TWA nie ma co dyskutować . Już kiedyś Panu radziłem rób Pan swoje , pokazuj Pan fotki , komuś to na pewno się przyda , dla kogoś będzie inspiracją . Brak odpowiedzi na zaczepki jest najbardziej skuteczny na TWA . Sam przetestowałem i gwarantuję Panu ,że najbardziej dla nich wkur.......jące to brak reakcji. Pozdrawiam
Dziękuję za radę ;) Z czasem z niej skorzystam... Z budowlańcami się nie przegadasz co widać ;)
Troszkę przykre że takie ograniczenie ale cóż ELYTA TO ELYTA I NIE PODSKOCZYSZ ;) Ale mi to powiewa mówiąc ichni językiem ;)

butynski
09-07-2015, 18:43
Dziękuję za radę ;) Z czasem z niej skorzystam... Z budowlańcami się nie przegadasz co widać ;)
Troszkę przykre że takie ograniczenie ale cóż ELYTA TO ELYTA I NIE PODSKOCZYSZ ;) Ale mi to powiewa mówiąc ichni językiem ;)
Na tym forum oprócz paru krzykaczy jest sporo fachowców i oni jakoś nie krytykują ale są bardziej praktykami niż teoretykami .

Janu***
09-07-2015, 18:54
Na tym forum oprócz paru krzykaczy jest sporo fachowców i oni jakoś nie krytykują ale są bardziej praktykami niż teoretykami .

A już myślałem ze tu wszyscy tacy.... Dziękować ze są jeszcze ludzie ;) :cool:

Co do prac....
Koncepcja ze słupami jest taka że dwa słupy -drzewa umieszczę jak widać na zdjęciach .... na kamieniach. Drzewa będą na nich" rosnąć' A w dalszej części prac zobaczę co mi jeszcze zaświta... Jakis zarys koncepcji jest ale u mnie to dzis tak a jutro inaczej ;)

niktspecjalny
09-07-2015, 19:26
Dziękuję za radę ;) Z czasem z niej skorzystam... Z budowlańcami się nie przegadasz co widać ;)
Troszkę przykre że takie ograniczenie ale cóż ELYTA TO ELYTA I NIE PODSKOCZYSZ ;) Ale mi to powiewa mówiąc ichni językiem ;)

Spoko masz rację.Popatrz na to.Obiektywnie.


https://www.youtube.com/watch?v=sER1yl7wbuM

Zdun Darek B
09-07-2015, 19:49
Ładny
O bezpieczeństwo ppoż. przy tak krótkim kominie i łatwopalnym dachu nie zapytam .

Forest-Natura
09-07-2015, 20:02
Witam.
A mnie się wydaje że na świecie jest miejsce zarówno dla tego co robi Janusz jak i dla tradycyjnie pojmowanych przydomowych urządzeń ogniowych ...
Każdy ma prawo do estetyki na swój sposób pojmowanej, a to że jest robota i są kolejne realizacje, świadczy o tym że amatorzy takiej konwencji i estetyki jak najbardziej na tym świecie się znajdują.
Tym bardziej z przyjemnoscią będę oglądał kolejne zdjęcia podobnych grilli, wędzarni i pieców chlebowych wykonanych przez Janusza.
Tak samo jak z chęcią miłą oko cieszę realizacjami Waldka Miłka czy Geno Majora.

Co do ostatnio wklejonego filmiku - napiszę dosadniej od Darka ... wykonawca tego obiektu to budowlany ignorant, nie mający za grosz fantazji i odpowiedniej wiedzy do tego żeby takie rzeczy robić ludziom, kórych to po prostu naraża na niebezpieczeństwo. Tak altanka nie powinna być nigdy odebrana a jaeżeli już stoi to powinno się wydawać urzędowe nakazy rozbiórki takich lub przerobienia do stanu nie zagrażającego życiu i zdrowiu jego użytkowników.
Komin co najmniej o 1,5 - 2 metry z krótki i z wylotami kanałów dymowych niedopuszczalnymi w naszym prawie budowlanym i nie zachowanymi żadnymi odległościami samego wylotu komina względem palnego poszycia dachowego.
Pozdrawiam.

Remiks
09-07-2015, 20:11
Witam.
A mnie się wydaje że na świecie jest miejsce zarówno dla tego co robi Janusz jak i dla tradycyjnie pojmowanych przydomowych urządzeń ogniowych ...
Każdy ma prawo do estetyki na swój sposób pojmowanej, a to że jest robota i są kolejne realizacje, świadczy o tym że amatorzy takiej konwencji i estetyki jak najbardziej na tym świecie się znajdują.
Tym bardziej z przyjemnoscią będę oglądał kolejne zdjęcia podobnych grilli, wędzarni i pieców chlebowych wykonanych przez Janusza.
Tak samo jak z chęcią miłą oko cieszę realizacjami Waldka Miłka czy Geno Majora.

Co do ostatnio wklejonego filmiku - napiszę dosadniej od Darka ... wykonawca tego obiektu to budowlany ignorant, nie mający za grosz fantazji i odpowiedniej wiedzy do tego żeby takie rzeczy robić ludziom, kórych to po prostu naraża na niebezpieczeństwo. Tak altanka nie powinna być nigdy odebrana a jaeżeli już stoi to powinno się wydawać urzędowe nakazy rozbiórki takich lub przerobienia do stanu nie zagrażającego życiu i zdrowiu jego użytkowników.
Komin co najmniej o 1,5 - 2 metry z krótki i z wylotami kanałów dymowych niedopuszczalnymi w naszym prawie budowlanym i nie zachowanymi żadnymi odległościami samego wylotu komina względem palnego poszycia dachowego.
Pozdrawiam.
Forest oczywiście masz rację każdy ma prawo do własnej estetyki, eksperymentów jak również do własnego zdania i to jest właśnie problem.
A poza tematem głównym ciekawi mnie problem niedopuszczalnych prawem wylotów kanałów dymowych, mógłbyś podeprzeć się jakimś przepisem? Nie doszukuj się żadnego podtekstu to naprawdę tylko ciekawość.

niktspecjalny
09-07-2015, 20:37
Forest oczywiście masz rację każdy ma prawo do własnej estetyki, eksperymentów jak również do własnego zdania i to jest właśnie problem.
A poza tematem głównym ciekawi mnie problem niedopuszczalnych prawem wylotów kanałów dymowych, mógłbyś podeprzeć się jakimś przepisem? Nie doszukuj się żadnego podtekstu to naprawdę tylko ciekawość.

Jeśli pozwolisz to ja także poza tematem wedle tego przepisu i dołożę jeszcze rozbiórkę tegoż i na jakiej podstawie.:yes:

Forest-Natura
09-07-2015, 20:40
Witam.
Kanały dymowe (w odróżnieniu od kanałów spalinowych) mogą mieć tylko wyjście pionowe - nigdy poziome.
Oczywiście nie będziemy tu dywagować o wszelkiej maści nasadach kominowych i daszkach, bo to jest "przypadek szczególny" i nie ma sensu go roztrząsać teoretycznie.
Wyloty jakie widać na filmie są przeznaczone do kanałów wentylacyjnych.
Jasno i wyraźnie opisują to "Warunki zabudowy ..." (ustawa).
A tak już mówiąc jasno i przejrzyście - ma to swoje uzasadnienie jak nabardziej w praktyce i mądrości ludowej w naszej szerokosci i długości geograficznej oraz tradycji właśnie dachów krytych materiałami łatwopalnymi (słoma, gont, a później - papa).
W krajach środkowej (Niemcy, Francja) i południowej (Dalmacja, wybrzeże Morza Śródziemnego) Europy jest już całkowicie inaczej - tam zawsze królowała dachówka. I kominy oraz ich wyjścia wyglądają już np. zupełnie inaczej.
Pozdrawiam.

Remiks
09-07-2015, 20:47
Witam.
Kanały dymowe (w odróżnieniu od kanałów spalinowych) mogą mieć tylko wyjście pionowe - nigdy poziome.
Oczywiście nie będziemy tu dywagować o wszelkiej maści nasadach kominowych i daszkach, bo to jest "przypadek szczególny" i nie ma sensu go roztrząsać teoretycznie.
Wyloty jakie widać na filmie są przeznaczone do kanałów wentylacyjnych.
Jasno i wyraźnie opisują to "Warunki zabudowy ..." (ustawa).
A tak już mówiąc jasno i przejrzyście - ma to swoje uzasadnienie jak nabardziej w praktyce i mądrości ludowej w naszej szerokosci i długości geograficznej oraz tradycji właśnie dachów krytych materiałami łatwopalnymi (słoma, gont, a później - papa).
W krajach środkowej (Niemcy, Francja) i południowej (Dalmacja, wybrzeże Morza Śródziemnego) Europy jest już całkowicie inaczej - tam zawsze królowała dachówka. I kominy oraz ich wyjścia wyglądają już np. zupełnie inaczej.
Pozdrawiam.
Forest poczekaj poczekaj coś mnie tutaj nadinterpretujesz wyjście nie pionowe a zwieńczenie tegoż wyjścia to dwie różne rzeczy chyba. nie pisze tutaj po to by się z Tobą spierać ale dlatego że podobają mi się zwieńczenia kominów z południa europy (Włochy, Słowenia, Chorwacja) i co takie zwieńczenia u nas są nielegalne?

Forest-Natura
09-07-2015, 20:49
Witam.
Oczywiście ... jasno i wyraźnie precyzuje to ustawodawca.
To że projektanci - idioci je projektują, budowlańcy - ignoranci je wykonują, a potem kierbudzi - kretyni je odbierają, to nie powód jeszcze do ich zalegalizowania i upowszechniania w naszej rzeczywistości budowlanej.
Pozdrawiam.

niktspecjalny
09-07-2015, 20:56
Witam.
A mnie się wydaje że na świecie jest miejsce zarówno dla tego co robi Janusz jak i dla tradycyjnie pojmowanych przydomowych urządzeń ogniowych ...
Każdy ma prawo do estetyki na swój sposób pojmowanej, a to że jest robota i są kolejne realizacje, świadczy o tym że amatorzy takiej konwencji i estetyki jak najbardziej na tym świecie się znajdują.
Tym bardziej z przyjemnoscią będę oglądał kolejne zdjęcia podobnych grilli, wędzarni i pieców chlebowych wykonanych przez Janusza.
Tak samo jak z chęcią miłą oko cieszę realizacjami Waldka Miłka czy Geno Majora.

Co do ostatnio wklejonego filmiku - napiszę dosadniej od Darka ... wykonawca tego obiektu to budowlany ignorant, nie mający za grosz fantazji i odpowiedniej wiedzy do tego żeby takie rzeczy robić ludziom, kórych to po prostu naraża na niebezpieczeństwo. Tak altanka nie powinna być nigdy odebrana a jaeżeli już stoi to powinno się wydawać urzędowe nakazy rozbiórki takich lub przerobienia do stanu nie zagrażającego życiu i zdrowiu jego użytkowników.
Komin co najmniej o 1,5 - 2 metry z krótki i z wylotami kanałów dymowych niedopuszczalnymi w naszym prawie budowlanym i nie zachowanymi żadnymi odległościami samego wylotu komina względem palnego poszycia dachowego.
Pozdrawiam.

Foreścik nic nie mówiłeś ,ze zacząłeś znowu.:no:.Wybuchasz znowu swoją bezzasadna rozpierduchą.Przeczytaj dokładnie co chcę mu przekazać bo jak na razie pierniczysz głupoty.Dlaczego............. zaznaczam w pierwszym zdaniu.Przecież jeśli ktoś czyta cię cały czas i śledzi twoje wpisy i nauczył się poprawnie palić to jakie widzisz tu zagrożenia???. Co tu się spali???. Dach,sąsiednie gospodarstwo???Czasami twe frustracje są powalające.
To kuźwa tez się spali???
http://www.budujemydom.pl/images/5/4/5/178545-architekt_radzi_strzecha1_800.jpg

Wyjdziesz na widoczny balkon i zajarasz faję.Zaprószysz ogień i po chałupie.Lepiej wybieraj beton bo w strzechach z wikliny jeszcze raczkujesz.
Pamiętasz tego fajnego jegomościa.Powinieneś. popatrz także na daty.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?29994-STRZECHA-za-i-przeciw/page3

Remiks
09-07-2015, 21:10
Witam.
Oczywiście ... jasno i wyraźnie precyzuje to ustawodawca.
To że projektanci - idioci je projektują, budowlańcy - ignoranci je wykonują, a potem kierbudzi - kretyni je odbierają, to nie powód jeszcze do ich zalegalizowania i upowszechniania w naszej rzeczywistości budowlanej.
Pozdrawiam.

Moment moment dalej uważam że nadinterpretujesz. Nie ustawodawca a Minister.
ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie.
DZIAŁ IV
Wyposażenie techniczne budynków
Rozdział 5
Przewody kominowe
Ja nie znalazłem tam obostrzeń o których wspominasz.

Forest-Natura
09-07-2015, 21:11
Witam.
Jedź do pierwszego lepszego skansenu i znajdź w nim chałupę krytą strzechą lub gontem, która nie miała by komina usytuowanego w kalenicy lub do jednego metra od niej. Następnie przypatrz się jak wysoko ponad kalenicę są ciągnięte te kominy i czy mają usytuowane wyloty do góry czy też na boki ...
Nasze dziadki i pradziadki gupie nie były, to i gupio nie budowały ... nawet te kilkaset lat temu, kiedy to inżynierów i kierbudów nie było jeszcze ...
Poza tym ... wykraczamy poza temat grilli i wędzarni ogrodowych ... :rolleyes:
Pozdrawiam.
PS. Remiks ... nie chce mnie się teraz wertować ustawy ... pozwolisz że to jutro znajdę ... nie mniej jednak jest to ustawa wydana przez ustawodawcę ... inaczej nie była by publikowana w Dzienniku Ustaw i nie była by nadrzednym aktem prawnym obowiązującym w naszym kraju.

Remiks
09-07-2015, 21:16
Remiks ... nie chce mnie się teraz wertować ustawy ... pozwolisz że to jutro znajdę ...
Oczywista będę wdzięczny jak to jutro zrobisz tylko daj spokój ustawom w rozporządzeniu powinieneś znaleźć;-)

Forest-Natura
09-07-2015, 21:19
Witam.

... nie mniej jednak jest to ustawa wydana przez ustawodawcę ... inaczej nie była by publikowana w Dzienniku Ustaw i nie była by nadrzednym aktem prawnym obowiązującym w naszym kraju.
Może być aktem normatywnym albo jak wolisz innym aktem prawnym ... :P
Pozdrawiam.

Remiks
09-07-2015, 21:25
Witam.

Może być aktem normatywnym albo jak wolisz innym aktem prawnym ... :P
Pozdrawiam.

Forest nie mędrkuj poszukaj jutro a przy okazji poszperaj o aktach prawnych, ustawach ustawodawcy i innych, jutro egzamin no tutaj możesz polec;-) Na szamocie pewnie Cię nie zagnę;-)

Greengaz
09-07-2015, 22:35
Wylot przewodu spalinowego przy dachach łatwopalnych /strzecha/ min. 0,6 m ponad kalenicę.
Przy okazji - również 6 metrów od korony drzew.
Mała architektura - 4 m od granicy działki. Nie widać dokładnie, ale wygląda na to, że również nie spełnia

Kominki Piotr Batura
10-07-2015, 06:21
Witam.
Oczywiście ... jasno i wyraźnie precyzuje to ustawodawca.
To że projektanci - idioci je projektują, budowlańcy - ignoranci je wykonują, a potem kierbudzi - kretyni je odbierają, to nie powód jeszcze do ich zalegalizowania i upowszechniania w naszej rzeczywistości budowlanej.
Pozdrawiam.

Też poczekam na ten "jasny i wyraźny" przepis...Będzie to zapewne pierwszy "precyzyjny" przepis o kominach. :D

Forest-Natura
10-07-2015, 10:18
Witam.
"Warunki Techniczne ..." par. 140, ust. 1
i idąc dalej (odesłanie do Polskich Norm) - PN89/B 10425
Norma kosztuje niecałe 30 zł.
http://sklep.pkn.pl/pn-b-10425-1989p.html
Miłej lektury.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
10-07-2015, 10:28
Witam.
"Warunki Techniczne ..." par. 140, ust. 1
i idąc dalej (odesłanie do Polskich Norm) - PN89/B 10425
Norma kosztuje niecałe 30 zł.
http://sklep.pkn.pl/pn-b-10425-1989p.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.pkn.pl%2Fpn-b-10425-1989p.html)
Miłej lektury.
Pozdrawiam.

Tak czułem, że sprytnie spuścisz forumowiczów na drzewo...

niktspecjalny
10-07-2015, 10:52
Witam.
Jedź do pierwszego lepszego skansenu i znajdź w nim chałupę krytą strzechą lub gontem, która nie miała by komina usytuowanego w kalenicy lub do jednego metra od niej. Następnie przypatrz się jak wysoko ponad kalenicę są ciągnięte te kominy i czy mają usytuowane wyloty do góry czy też na boki ...
Nasze dziadki i pradziadki gupie nie były, to i gupio nie budowały ... nawet te kilkaset lat temu, kiedy to inżynierów i kierbudów nie było jeszcze ...
Poza tym ... wykraczamy poza temat grilli i wędzarni ogrodowych ... :rolleyes:
Pozdrawiam.
PS. Remiks ... nie chce mnie się teraz wertować ustawy ... pozwolisz że to jutro znajdę ... nie mniej jednak jest to ustawa wydana przez ustawodawcę ... inaczej nie była by publikowana w Dzienniku Ustaw i nie była by nadrzednym aktem prawnym obowiązującym w naszym kraju.

Baturka ma rację swoja mądrością walnąłeś sobie w kolano ale po indiańsku ranny uciekłeś.Sam wykroczyłeś pisząc te głupoty bez podparcia.Mam szukać odpowiednich akapitów.pogrzało cię szamotem. Wskaż , a nie wybielasz się i każesz otwierać nam nowy bzdurny fakultet.
:mad:

Forest-Natura
10-07-2015, 13:35
Witam.
Wskazałem konkretne przepisy.
Ja tą normę mam ... dla chcącego nic trudnego ...
Jak ktoś wiedzy poszukuje dogłębnej i u źródła to wydatek rzędu 30 zł nie jest chyba wielkim nadszarpnięciem domowego budżetu.
I nie miejcie do mnie pretensji, ża w naszym kraju nasze własne Państwo każe nam kupować akty normatywne, zamiast je upowszechniać za darmo - to już chyba żadna w tym moja wina ...
Pozdrawiam.

Janu***
10-07-2015, 15:41
Baturka ma rację swoja mądrością walnąłeś sobie w kolano ale po indiańsku ranny uciekłeś.Sam wykroczyłeś pisząc te głupoty bez podparcia.Mam szukać odpowiednich akapitów.pogrzało cię szamotem. Wskaż , a nie wybielasz się i każesz otwierać nam nowy bzdurny fakultet.
:mad: No tak podstawić jeszcze pod nos i poprosić by łaskawie sobie przeczytać. Ściągnij z neta i włącz sobie narratora. A jak nie to podaj adres to Ci wyślę przepisy jak Ci tak szkoda pieniędzy na wiedzę.... Widzę ze i na swego z zębami się rzucasz???!!! Typ Hieny i Szakala?!
Masakra... Poszukaj... podaj rozdział i w jakim informatorze to jeszcze źle. A na Indian się nie powołuj bracie bo skalp Twój wisiał by już dawno u jakiegoś wojownika ;)
a resztę Sępom by zostawili :)

Ciebie Wiewiórek powinni odizolować od kompa i internetu . Z próżności dokuczasz ludziom i dręczysz jak nawiedzona Hermenegilda :)

A poza tym.... Dziś zabrałem sie za podlewanie drzewek i dwa prawie urosły ;)
Wiatr nie miłosiernie przeszkadzał i dokuczał dziś. Plan wstępny nie wykonany... jutro do poprawki o ile zmieni się pogoda ;)

323836323837323838323839323840

Janu***
10-07-2015, 15:51
323841323842323843323844323845

Greengaz
10-07-2015, 15:56
Norma 10425 dostępna jest tutaj http://www.kominkiikominy.pl/kominy-8211-polska-norma,p34.html

Remiks
10-07-2015, 16:21
Witam.
"Warunki Techniczne ..." par. 140, ust. 1
i idąc dalej (odesłanie do Polskich Norm) - PN89/B 10425
Norma kosztuje niecałe 30 zł.
http://sklep.pkn.pl/pn-b-10425-1989p.html
Miłej lektury.
Pozdrawiam.
Forest zaskoczyłeś mnie, niestety egzamin nie zdany.
§ 140. 1. Przewody (kanały) kominowe w budynku: wentylacyjne, spalinowe i dymowe, prowadzone w ścianach budynku, w obudowach, trwale połączonych z konstrukcją lub stanowiące konstrukcje samodzielne, powinny mieć wymiary przekroju, sposób prowadzenia i wysokość, stwarzające potrzebny ciąg, zapewniający wymaganą przepustowość, oraz spełniające wymagania określone w Polskich Normach dotyczących wymagań technicznych dla przewodów kominowych oraz projektowania kominów.
PN-B-10425:1989 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły -- Wymagania techniczne i badania przy odbiorze.
Poczytaj ze zrozumieniem:
po pierwsze czy Minister prawidłowo przywołał normę bo ta nie przywołana jest dobrowolna?
po drugie czy wskazana przez Ciebie norma (specjalnie wkleiłem jej tytuł) to jest ta wskazana przez rozporządzenie?
po trzecie wskazana przez Ciebie norma swoim tytułem wskazuje jakich kominów dotyczy.
po czwarte wskazana norma nie precyzuje tego co chciałbyś udowodnić.
po piąte nie pal głupa leć po flaszkę:lol2:
po szóste mam nadzieję że na drugie nie masz Janusz

Forest-Natura
10-07-2015, 16:34
Witam.
Greengaz ...to jest dopiero 1/3 normy. Bez rysunków i schematów.
Nie wiem czy nie zrobiłeś niedźwiedziej przysługi firmie, ktora to opublikowała. Ale to ich sprawa.
http://www.pkn.pl/pytanie/czy-mozna-kopiowac-polskie-normy (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pkn.pl%2Fpytan ie%2Fczy-mozna-kopiowac-polskie-normy)
Publikowanie Polskich Norm w jakiejkolwiek formie podlega pod prawo autorskie, a monopolistą na ich sprzedaż jest Polski Komitet Normalizacyjny.
Paradoks jest taki, że mamy jakieś tam normy, które w wielu przypadkach trzeba znać, ale przeciętny Polak w razie faktycznej potrzeby nie może się nimi posługiwać powszechnie, bo ich nigdzie nie znajdzie - publikowanie ich jest zabronione. Jedynie w oryginale ... musi kupić.
Remiks ... w żadnym akcie prawnym nie są przywoływane konkretne numery norm, bo te mająto do siebie że się potrafią zmieniać szybciej niż przepisy które się do nich odwołują.
Norma na którą się powołujemy jest normą podstawową tyczącą się kominów i ich sytuowania.

Dyskusja zaczyna być trochę bez sensu akademicka, więc sprowadzę ją szybko na ziemię ... wybudowanie komina z wylotem przewodu dymowego innym niż pionowy, w razie przytrafienia się jakiegokolwiek nieszczęścia związanego z wadliwym funkcjonowaniem pieca i zaczadzeniem jego użytkownika, brana będzie w każdej biegłej opinii technicznej jako jedną z głównych możliwych przyczyn takiego zdarzenia. A samo wykonanie takiego komina będzie wskazywane jako niezgodne ze sztuką budowlaną.
Każdy biegły w pierwszej kolejności będzie się też powoływał w takim przypadku na wyżej cytowaną normę.

Osobiście nie widzę żadnych przeszkód żebyś sobie sam taki komin wybudował. Ale żadna "normalna" i znająca się na rzeczy firma budowlana takiego komina by nie wybudowała z powyższych względów.
Tym jakże pozytywnym akcentem kończę osobiście dyskusję w tym temacie żeby nie zaśmiecać dalej tego wątku ... odeszliśmy nieco od jego głównego nurtu.

Pozdrawiam.

Remiks
10-07-2015, 17:44
Forest masz rację i jej nie masz. W rozporządzeniu przywołanie jest wątpliwe więc minister poprawił tego babola załącznikiem do Rozporządzenia z dnia 10 grudnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 239, poz. 1597): Wykaz Polskich Norm powołanych w Rozporządzeniu.
I tutaj przyznaję rację co do przywołania wskazanej przez Ciebie normy. Niestety ta norma dotyczy tylko kominów z cegły bo taki jest jej tytuł i jeśli biegły posługuje się nią do innych zastosowań jest biegłym do usunięcia z listy biegłych.
Strasznie nie lubię straszenia przez różnych znawców tematu którzy niestety często nie chcą podpierać się konkretnymi zapisami.
Podobają mi się zwieńczenia kominów na południu europy i nie widzę powodów by takie zwieńczenia w Polsce nie mogły istnieć.

Forest-Natura
10-07-2015, 18:59
Witam.
aaa ... jeszcze jednak coś napiszę ... :p
Ależ mogą ... każdy komin wentylacyjny może mieć u nas takie ładne i fantazyjne zwieńczenia. Nikt takich zwieńczeń nie kwestionuje.
Może się zdziwisz, ale szukając najbliżej tego co Ci się tak podoba... Chorwacja, południe Francji - wszędzie kominy wentylacyjne pięknie zakończone (w bardzo różny sposób), ale dymowe ... takie jak powinny być ... co najwyżej z daszkami ozdobnymi, ale zapewaniającymi przelot ze wszystkich czterech stron, a nie tylko z dwóch - jak przy kominach wentylacyjnych ... zdjęć takich kominów mam od groma.
Jeżeli chodzi o ogólne zapisy normatywne w temacie minimalnych wymiarów, wysokości kominów, sposobu ich prowadzenia, zakończeń i odległości od połaci dachowych, nie ma innych dla kominów murowanych, systemowych ceramicznych oraz kominów stalowych. Te dwa ostatnie rodzaje posiadają tylko odrębne normy branżowe, warunkujące już ich specyfikę i budowę oraz rodzaje materiałów z jakich mogą być wykonywane do konkretnych zastosowań.
Pozdrawiam.

Remiks
10-07-2015, 19:17
Witam.
aaa ... jeszcze jednak coś napiszę ... :p
Ależ mogą ... każdy komin wentylacyjny może mieć u nas takie ładne i fantazyjne zwieńczenia. Nikt takich zwieńczeń nie kwestionuje.
Może się zdziwisz, ale szukając najbliżej tego co Ci się tak podoba... Chorwacja, południe Francji - wszędzie kominy wentylacyjne pięknie zakończone (w bardzo różny sposób), ale dymowe ... takie jak powinny być ... co najwyżej z daszkami ozdobnymi, ale zapewaniającymi przelot ze wszystkich czterech stron, a nie tylko z dwóch - jak przy kominach wentylacyjnych ... zdjęć takich kominów mam od groma.
Jeżeli chodzi o ogólne zapisy normatywne w temacie minimalnych wymiarów, wysokości kominów, sposobu ich prowadzenia, zakończeń i odległości od połaci dachowych, nie ma innych dla kominów murowanych, systemowych ceramicznych oraz kominów stalowych. Te dwa ostatnie rodzaje posiadają tylko odrębne normy branżowe, warunkujące już ich specyfikę i budowę oraz rodzaje materiałów z jakich mogą być wykonywane do konkretnych zastosowań.
Pozdrawiam.
Forest chyba tym razem z Tobą się zgodzę i odszczekam wszystko hau;-) Ja nie kwestionowałem tych odległości a Ty nie do końca napisałeś w czym widzisz problem toż nigdy nie chciał bym komina z wylotem jak kominki wentylacyjne na jedną stronę. Faktem jednak jest że, z prawnego punktu widzenia a nie praktycznego, norma dotyczy kominów z cegły.

Remiks
10-07-2015, 21:13
O znikające wpisy, Piotr może Forest jest biegłym sądowym.

Kominki Piotr Batura
10-07-2015, 21:17
Forest. Podaj w którym punkcie / podpunkcie normy stoi, że wyloty mają być tak jak mówisz?

niktspecjalny
11-07-2015, 06:04
No tak podstawić jeszcze pod nos i poprosić by łaskawie sobie przeczytać. Ściągnij z neta i włącz sobie narratora. A jak nie to podaj adres to Ci wyślę przepisy jak Ci tak szkoda pieniędzy na wiedzę.... Widzę ze i na swego z zębami się rzucasz???!!! Typ Hieny i Szakala?!
Masakra... Poszukaj... podaj rozdział i w jakim informatorze to jeszcze źle. A na Indian się nie powołuj bracie bo skalp Twój wisiał by już dawno u jakiegoś wojownika ;)
a resztę Sępom by zostawili :)

Ciebie Wiewiórek powinni odizolować od kompa i internetu . Z próżności dokuczasz ludziom i dręczysz jak nawiedzona Hermenegilda :)

A poza tym.... Dziś zabrałem sie za podlewanie drzewek i dwa prawie urosły ;)
Wiatr nie miłosiernie przeszkadzał i dokuczał dziś. Plan wstępny nie wykonany... jutro do poprawki o ile zmieni się pogoda ;)

323836323837323838323839323840

Czekaj.Ty użalasz się na czyim rozlanym mlekiem.Nad moim czy nad swoim???.Pijesz do czego??? Wyraźnie daję ci do zrozumienia.

1.
Widzisz ,a właśnie nie.Ponieważ gdyż coś w tym beton-ku jest i mi się podoba.Życzyłbym sobie innej oprawy kolorystycznej i tej w miejscu.Moja subiektywna ocena.z przewagą na plus.:yes:

2.
Jancio ...........bardzo mnię się podoba.Bez niepotrzebnego przesadyzmu.Jest teraz ok.Jeśli jest betonik i ma on wygląd to choćbym cie nie lubił ,powiem ,że podoba mi się. Bardzo ładne rysy ,które chciałeś pokazać.Brawo.Kupuję to.

3.
..................Przepraszam małe sprostowanko .................
Obserwuję poczynania.....................Popatrz na to. Widzisz różnice ,ja widzę mimo ,że na fotce górnej jeszcze tak naprawdę nic nie ma ale komponuje się jak na razie w porządku.

Po trzykroć się wypowiedziałem co widziały moje gały i będę to powtarzał czy jest to coś co mnie inspiruje czy nie.Homo sapiens przy tobie to król myślących. Nie jesteś moim usługodawcą sieci by zakazywać mi dostępu do internetu więc proszę tak nie mów.Kto ma mi zakazać pracy w kompie??? To takie prostackie argumenty. Nie broń się w ten sposób.:cool:.

niktspecjalny
11-07-2015, 06:25
Jeszcze tylko mała uwaga do Panów foresta i Darka skoro władacie przepisami .Czy Panowie wiecie co to jest po prosu dobry komin.No literatury w sieci na ten tema zresztą ,którą i wy się posługujecie jest w ciul.Tak na marginesie bo jak domniemam postawiliście już wiele kominów, w altanach, z piecami chlebowymi ,wędzarniami itp wiele.Na jakiej podstawie kwestionujecie ten przepis i to w takich altanach z urządzeniami w nie wkomponowanych.Co to jest dobry komin np w altanie.Otóż to ten ,który :


Dobry komin

Temperatura dymu z kominka osiąga około 500°C, a w razie zapalenia się sadzy może nawet przekroczyć 1000°C. Dlatego do kominka potrzebny jest bardzo dobry komin:

- odporny na wysoką temperaturę, to znaczy zbudowany z trwałych i niepalnych materiałów: z elementów ceramicznych albo dwupłaszczowych rur z izolacją termiczną;

- szczelny, zatem wszystkie elementy komina muszą być ze sobą dokładnie połączone, a rura znajdująca się w czopuchu, łącząca kominek z kominem, musi być podłączona tak, by mogła swobodnie zmieniać długość pod wpływem zmian temperatury;

- prowadzony pionowo na całej swojej długości, co jest gwarancją dobrego ciągu (dopuszczalne są co najwyżej dwa odchylenia od pionu, ale nie większe niż o kąt 30°);

- odpowiednio duży: minimalny przekrój 14×14 cm lub średnica 15 cm, jeśli jest to komin okrągły; minimalna wysokość - 4 m;

- wyprowadzony na odpowiednią wysokość ponad dach: co najmniej 60 cm powyżej kalenicy, jeśli dach jest płaski (ma kąt nachylenia mniejszy niż 12°) lub gdy jest stromy, ale ma pokrycie łatwopalne (np. gont lub strzechę), co najmniej 30 cm od powierzchni dachu stromego z pokryciem niepalnym;

- z zabezpieczonym wylotem - jeśli dach ma pokrycie palne (gont lub strzecha), bezpiecznie jest przykryć komin siatką przeciwiskrową;


Nie podejrzewałem was o taki sarkazm.Panowie forest i Darek.Raczkujecie w altanach i ich urządzeniach z kominami, strzelając przepisami o kominach bez zasadnego ich dostosowania.

niktspecjalny
11-07-2015, 06:45
i witaminka dal Panów w/w.

http://cdn10.ogrod.smcloud.net/t/photos/t/8666/klinkier_w_ogrodzie_745108.jpg

http://images2.fotosik.pl/67/kine4ol0xqzkndi1.jpg

http://domekdrewniany.pl/photos/28/06/38/altana-ogrodowa-altany-trzcina-wiata-promocja-2806381706_7_orginal.jpg

http://www.ekspertbudowlany.pl/images/photos/blogs/24/585/__b_grill-altanka-szczegoly-budowy-21.JPG

też im tego zakażecie posługując się PN i prawem budowlanym nowym ,altanach i urządzeniach w nie wkomponowanych i prawidłowych kominach.Według was mają to np. rozebrać??? Tak???

niktspecjalny
11-07-2015, 08:08
Panowie forest i Darek,wklejcie swoje realizacje by rozwiać wszelakie wątpliwości dotyczące kominów w altanach,tych prawidłowych ,zgodnych bezpiecznych z ppoż i PN. Chętnie zobaczę. Jeśli nie, uznam ,że naprawdę nie macie pojęcia co to są altany i ich uprawianie cieplno - kominowe. ;)
:lol2::lol2: . Pochwalcie się.

bohusz
11-07-2015, 09:20
Na nic przepisy... normy... ustawy... gdy rozum wykonawcy nie jest otwarty na myślenie wykonawcze.

Zresztą co tam przepisy.... idzie nowe już szykują się nowi ustawodawcy (posłowie). Wezmą i kominy pod lupę i walną nowe ustawy... co za problem? Mają dobrze za to płacone...

Tak więc analizowanie dotychczasowych mija się z celem i jest wertowaniem historii Polskich ustaw. Zostawmy to publicystom i historykom.


Panowie forest i Darek,wklejcie swoje realizacje by rozwiać wszelakie wątpliwości dotyczące kominów w altanach,tych prawidłowych ,zgodnych bezpiecznych z ppoż i PN. Chętnie zobaczę. Jeśli nie, uznam ,że naprawdę nie macie pojęcia co to są altany i ich uprawianie cieplno - kominowe.
;)
:lol2::lol2: . Pochwalcie się.

Przecież to forum, jest praktycznie martwe... odwiedza je 2-3 wykonawców, trochę publicystów i paru użytkowników, którzy zaraz się wycofują. No jest też sporo osób piszących z nudów, często dla wywołania polemiki i dowartościowanie samego siebie...

Jest masę innych miejsc w sieci, gdzie zdjęcia są dostępne i opisywane.

niktspecjalny
11-07-2015, 09:35
Na nic przepisy... normy... ustawy... gdy rozum wykonawcy nie jest otwarty na myślenie wykonawcze.

Zresztą co tam przepisy.... idzie nowe już szykują się nowi ustawodawcy (posłowie). Wezmą i kominy pod lupę i walną nowe ustawy... co za problem? Mają dobrze za to płacone...

Tak więc analizowanie dotychczasowych mija się z celem i jest wertowaniem historii Polskich ustaw. Zostawmy to publicystom i historykom.



Przecież to forum, jest praktycznie martwe... odwiedza je 2-3 wykonawców, trochę publicystów i paru użytkowników, którzy zaraz się wycofują. No jest też sporo osób piszących z nudów, często dla wywołania polemiki i dowartościowanie samego siebie...

Jest masę innych miejsc w sieci, gdzie zdjęcia są dostępne i opisywane.

Mam rozumieć ,że ten twój post to nic innego jak:


No jest też sporo osób piszących z nudów, często dla wywołania polemiki i dowartościowanie samego siebie...

Jest masę innych miejsc w sieci, gdzie zdjęcia są dostępne i opisywane.

Skoro tak uważasz to komu dedykujesz ten post w topiku ,który zakładał inne twoje wibracje :);) nad urządzeniami................ bo samemu sobie to już wiem.???

bohusz
11-07-2015, 14:20
Skoro tak uważasz to komu dedykujesz ten post w topiku ,który zakładał inne twoje wibracje :);) nad urządzeniami................ bo samemu sobie to już wiem.???

Ten post dedykuje, publicystom, teoretykom od ustaw i przepisów wszelakich, no i również celebrytom.
Mam na myśli również wszelakiej maści osoby które kreują się samodzielnie w roli oceniaczy, krytyków i znawców gustów wszelakich.

Pozdrawiam serdecznie konkretnych wykonawców, którzy własnymi rękami dla siebie i dla innych coś tam związanego z tematem zbudowali.

niktspecjalny
11-07-2015, 16:24
Ten post dedykuje, publicystom, teoretykom od ustaw i przepisów wszelakich, no i również celebrytom.
Mam na myśli również wszelakiej maści osoby które kreują się samodzielnie w roli oceniaczy, krytyków i znawców gustów wszelakich.

Pozdrawiam serdecznie konkretnych wykonawców, którzy własnymi rękami dla siebie i dla innych coś tam związanego z tematem zbudowali.

Jest was już czterech choć nie wiedzieć czemu zamykasz usta tym co podglądają poczynania ,jak to nazywasz:

Pozdrawiam serdecznie konkretnych wykonawców, którzy własnymi rękami dla siebie i dla innych coś tam związanego z tematem zbudowali.

Remiks
11-07-2015, 16:26
Ten post dedykuje, publicystom, teoretykom od ustaw i przepisów wszelakich, no i również celebrytom.
Mam na myśli również wszelakiej maści osoby które kreują się samodzielnie w roli oceniaczy, krytyków i znawców gustów wszelakich.

Pozdrawiam serdecznie konkretnych wykonawców, którzy własnymi rękami dla siebie i dla innych coś tam związanego z tematem zbudowali.

Dziękuję za pozdrowienia ale i tak musiał bym się do jeszcze z dwu kategorii wymienionych wyżej zapisać ;-)

Kominki Piotr Batura
12-07-2015, 07:11
Dziękuję za pozdrowienia ale i tak musiał bym się do jeszcze z dwu kategorii wymienionych wyżej zapisać ;-)

W tych głupawych komentarzach naszego kolegi, nie byłoby nic złego, gdyby nie porcja pogardy, jaką dawkuje przy co drugim wpisie. Od pewnego czasu staje z boku i próbuje nas wpędzić w kompleksy:D Mamy się poczuć jak Ci gorsi. Ci co lubią i umieją korzystać z forum...

Janu***
12-07-2015, 08:36
i witaminka dal Panów w/w.

http://cdn10.ogrod.smcloud.net/t/photos/t/8666/klinkier_w_ogrodzie_745108.jpg

http://images2.fotosik.pl/67/kine4ol0xqzkndi1.jpg

http://domekdrewniany.pl/photos/28/06/38/altana-ogrodowa-altany-trzcina-wiata-promocja-2806381706_7_orginal.jpg

http://www.ekspertbudowlany.pl/images/photos/blogs/24/585/__b_grill-altanka-szczegoly-budowy-21.JPG

też im tego zakażecie posługując się PN i prawem budowlanym nowym ,altanach i urządzeniach w nie wkomponowanych i prawidłowych kominach.Według was mają to np. rozebrać??? Tak???
Wewór powinieneś założyć odrębna galerię pod tytułem " Obrazy znalezione w sieci"
Dopingujesz sie tym i dowartościowujesz swoje ego!!! Ale dla mnie marność. Zacytuję tu powiedzenie "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" W twoim wypadku nie masz jak się pochwalić i czym co do swojego dorobku. Więc każdemu pyszałkowi i głupiemu zostaje się podpierać czyjąś ciężką pracą.. Dla mnie tak robi głupiec i zarozumialec. Chyba że Cię nie doceniam ;) To przepraszam najmocniej.... Moze masz wykształcenie po ASP lub posiadasz inną wiedzę która wynosi Cię na podium krytyka, estety i znawcy wszelakiego gustów i guścików ,... Studiowałeś architekturę wszelaka i zagłębiłeś sie w wiedzę tajemną, Powinieneś talent wykorzystać i nie marnować go. Założyć firmę doradztwa i wykonawstwa na poziomie profesjonalisty między narodowego. Twoje dzieła powinny ujrzeć światło dzienne a nie gnić w lochach spuścizny. Tak znawca nie powinien marnować wiedzy oraz talentu. Powinieneś wyjść do ludzi. Zacząć tworzyć projekty oraz zebrać bazę materiałów i umiejętnie je połączyć. Sądzę że bardzo szybko świat sie o tobie dowie o wielkości umysłu, zmysłu wyczucia i nowej myśli architektonicznej.... Doradzę Ci jako malićki tego padołu ziemskiego... pamiętaj że nie możesz kopiować i podpierać sie nie swoimi pracami. Musisz stworzyć je sam i wypracować swój styl.
A wklejanie i podpieranie sie czyjąś wizją i pracą na okrągło aby mieć jakis atut do" mądrości swej " dla mnie to klałnowanie i pajacowanie.
I w cało kształcie śmietanka wzajemnej adoracji sie wspiera choć rzucić kość to sobie ja wyrwą. Kąsając sie wzajemnie i warcząc na siebie...

Janu***
12-07-2015, 08:37
[QUOTE Ci co lubią i umieją korzystać z forum...[/QUOTE]

A umieją?!

Zrobiliście z forum prywatne podwórko!!!

Zasiedliście okrakiem na miedzy jak stara bezzębna baba i wykrzykujecie.... Wara wszystkim inaczej myślącym .... Żenada...

Remiks
12-07-2015, 11:47
[QUOTE Ci co lubią i umieją korzystać z forum...


A umieją?!

Zrobiliście z forum prywatne podwórko!!!

Zasiedliście okrakiem na miedzy jak stara bezzębna baba i wykrzykujecie.... Wara wszystkim inaczej myślącym .... Żenada...

Rosinski a Ty dalej próbujesz udowodnić że to właśnie Ty wiesz wszystko najlepiej, piszesz do wszystkich i o wszystkich ale jak piszą o Tobie to źle.
Kto zrobił to prywatne podwórko, piszą tutaj wykonawcy którzy budują za kasę i dobrze bo czasami można się od nich coś ciekawego dowiedzieć.
Forum to nie szkoła ani szkolenie i żaden fachowiec całej swojej wiedzy nie sprzeda tutaj jednak w odróżnieniu od Ciebie duża część fachowców swoją wiedzą w jakiejś części bezinteresownie dzieli. Piszą też zupełni amatorzy tacy np. jak ja, zawodowo zajmuję się całkiem inną działką ale w ramach majsterkowania zbudowałem sobie piecokominek. Mało ludzi taj oprócz fachowców pisze bo też niewielu podejmuje się w ramach prac ręcznych budować sobie kominek zresztą i mnie pytano czy nie boję się o swoje bezpieczeństwo i rodziny;-)

ktototaki
12-07-2015, 22:30
[QUOTE Ci co lubią i umieją korzystać z forum...

A umieją?!

Zrobiliście z forum prywatne podwórko!!!

Zasiedliście okrakiem na miedzy jak stara bezzębna baba i wykrzykujecie.... Wara wszystkim inaczej myślącym .... Żenada...[/QUOTE]

tak patrzę i obserwuję, Remiks ma rację Januszu, może nie całe forum ale ten topic próbujesz sobie przywłaszczyć...

Forest-Natura
13-07-2015, 14:55
Witam.
Niektórzy poznali ... w oryginale jak najbardziej ...
W naszej części świata (tej posługujacej się jeszcze językiem rosyjskim) - tandyr.
Jak powiesz tandoor to nie zrozumieją o co biega ... ;)
Pozdrawiam.
PS. WIdzę że admin już wymoderował reklamę ... wow ... co za refleks ... jak szybkość ... :D

Forest-Natura
14-07-2015, 11:38
Witam.
Jak widać na poniższym przykładzie - internet nie jest jedynym i nieomylnym źródłem wiedzy, a komuś, kto uzupełnił Wikipedię w tej kwestii najwyraźniej pomerdało się indyjskie żarcie tandoori ze sposobem wypiekania głównie pieczywa i mięsa w całości w paleniskach typu tandyr ... :p
To co pokazujesz na zdjęciach i sprzedajesz nie ma z Indiami nic wspólnego ...no może tyle samo co plastikowe ciupagi na zakopiańskich Krupówkach z Chinami ...
Ojczyzną tandyr'ów jest Azja Mniejsza, Bliski Wschód rejony Kaukazu, Persji, przez Kazachstan i resztę mniejszych byłych postsowieckich republik, po samą Mongolię. Tam je wymyślono i z tamtych rejonów poszły dalej w resztę świata.
Fajnie że takie coś sprzedajesz, być może nawet sprowadzasz / wykonujesz (?) ... ale sięgnij głębiej do tematu - mnóstwo wiadomości o tandyrze i sposobach jego użytkowania o raz samych przepisów przygotowywania mięs i wypieku w nim chleba znajdziesz w literaturze rosyjskojęzycznej tyczącej się tradycyjnego, rosyjskiego zduństwa, które mnóstwo rzeczy przejęło też od okupowanych przez dziesiątki lat narodów Azji i około-kaspijskiego jej pogranicza z Europą.
Pozdrawiam.

Janu***
16-07-2015, 16:17
Tydzień przerwy... dla naładowania akumulatorów ;) . Mam pustkę w głowie i czas na reset bo pracy jeszcze sporo...324501324502324503324504324505

Janu***
16-07-2015, 16:20
324506324507324508324509324510

niktspecjalny
20-07-2015, 09:11
Wracam z pięknej ,słonecznej Sycylii , a tu takie aranżacje.Forest podziwiam twe posty.Zaiste bardzo mu się przydadzą.:sick:.Oczom nie wierzę ,a z gustami się nie dyskutuje.:jawdrop:

Forest-Natura
20-07-2015, 09:50
Witam.
Gdzieś "wcięło" posty Tandoor'a ...
Szkoda, bo to był całkiem ciekawie zapowiadający się wątek w dyskusji o ogrodowych urządzeniach ogniowych.
Pozdrawiam.

bagi69
20-07-2015, 20:59
I Ja uderzyłem w wędzarnie
http://images70.fotosik.pl/1056/c6e71605311a0534med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
21-07-2015, 09:02
Podoba mi się ponieważ uderzenie w wędzarnię choć nie do końca wszystko jest widać mocno jest trafione.;)

bagi69
21-07-2015, 21:58
DZięki niku
Tą kończe jutro i walę w druga. Twarda cegła łeb boli.

niktspecjalny
23-07-2015, 09:37
Panie Janusz gdzie się Pan podziewasz ??? .Skończyłeś Pan to to swoje , czy jeszcze nie???:rolleyes:

33acka
24-07-2015, 18:45
@forest jeśli ktoś spróbował czegokolwiek przyrządzonego w tandyrze już nigdy nie wróci do grila.

Forest-Natura
24-07-2015, 20:36
Witam.
Ja próbowałem ... i dalej do kaszanki grilla używam ... :p
Inna kultura, inne zwyczaje i sposoby ujarzmiania domowego ognia i przyrządzania na nim pożywienia.
Ale znać warto.
Miałem szczęście oglądać i jeść z niego w Bahczysaraj'u i na Aj-Petri jak jeszcze flagi tatarskie tam powiewały. Trochę gubałówkowym kiczem zalatywało, ale przynajmniej zalatywało. Dzisiaj nie ma tam nic ... wywiesisz flagę inną niż trzykolorową - przyjdą po Ciebie ... nikt nie przyjeżdża to i tandyry dawno już powygasały ...
Pozdrawiam.

demeryt
25-07-2015, 08:55
Witam.
Ja próbowałem ... i dalej do kaszanki grilla używam ... :p
Inna kultura, inne zwyczaje i sposoby ujarzmiania domowego ognia i przyrządzania na nim pożywienia.
Ale znać warto.
Miałem szczęście oglądać i jeść z niego w Bahczysaraj'u i na Aj-Petri jak jeszcze flagi tatarskie tam powiewały. Trochę gubałówkowym kiczem zalatywało, ale przynajmniej zalatywało. Dzisiaj nie ma tam nic ... wywiesisz flagę inną niż trzykolorową - przyjdą po Ciebie ... nikt nie przyjeżdża to i tandyry dawno już powygasały ...
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

przepraszam, za taki wątek w tym miejscu, ale usiłuję się skontaktować z Forest-Natura - wysłałem prywatną wiadomość, ale bez odzewu. Jeśli może Pan się odezwać, będę zobowiązany.
Z poważaniem

Konto usunięte_12*
25-07-2015, 12:59
Ja tu trochę z innej "beczki" (ale mam nadzieję we właściwym wątku). Po przymusowej zmianie harmonogramu inwestycji niedługo wreszcie zabiorę się za swój "kombajn". Wyprzedzająco chciałbym się dowiedzieć od praktyków - jak z sukcesem uszczelnialiście drzwi do waszych wędzarni? Może macie jakieś fotki? Mam też swoje pomysły, ale są nie sprawdzone w praktyce i nie chciałbym się nadziać na jakąś "minę" :D
Pozdrawiam

bagi69
25-07-2015, 17:09
http://images70.fotosik.pl/1066/7eed656290404f05med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Chwilowe uszczelnienie tekturowe :)
http://images70.fotosik.pl/1066/e95f4c03cd43eaaemed.jpg (http://www.fotosik.pl)
w tej będą ładne drzwi drewniana w metalowej ramce .Jak się sprawdzą to podeślę.

Janu***
26-07-2015, 06:58
Wracam z pięknej ,słonecznej Sycylii , a tu takie aranżacje.Forest podziwiam twe posty.Zaiste bardzo mu się przydadzą.:sick:.Oczom nie wierzę ,a z gustami się nie dyskutuje.:jawdrop:

Przepraszam ale TROLA żywić nie będę :) Widać nie warto pokazywać nowości ;)

niktspecjalny
26-07-2015, 08:52
http://images70.fotosik.pl/1066/7eed656290404f05med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
Chwilowe uszczelnienie tekturowe :)
http://images70.fotosik.pl/1066/e95f4c03cd43eaaemed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
w tej będą ładne drzwi drewniana w metalowej ramce .Jak się sprawdzą to podeślę.

To są typowe inspiracje.Tak powinno być w tym wątku.Nogom słonia powiedzmy stanowcze nie .Brawo. bagi69 czekam na więcej.

bohusz
26-07-2015, 17:37
To są typowe inspiracje.Tak powinno być w tym wątku.Nogom słonia powiedzmy stanowcze nie .Brawo. bagi69 czekam na więcej. Panie szanowny NIKT - w ilu osobach występujesz i w imieniu kogo oprócz siebie piszesz tu na forum.
Tu w tym wątku typowości i powielaniu szablonów szablonowości - mówię NIE

Coś innego (zdjęcie), wymagającego dużo umiejętności, a nie tylko umiejętności mieszania malty w wiaderku i murowania jako tako prosto, według szablonów powielanych w setkach egzemplarzy.
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/p480x480/11037891_1376613615991310_1750970441635546799_n.jp g?oh=bec91da89fa9901a7b130913a44a2c48&oe=56565D07

bagi69
26-07-2015, 22:57
Bohusz a na tym zdjęciu to ty jesteś.Jak tak to mam nowego
mistrza od którego będę czerpał szablony.Hej

bagi69
26-07-2015, 23:03
Bohusz miast jak zwykle posypywać pieprzem i pisać pierwsze doły zaprezentuj swoje nieszablonowe prace i proste murowanie.Hej

niktspecjalny
27-07-2015, 06:52
Panie szanowny NIKT - w ilu osobach występujesz i w imieniu kogo oprócz siebie piszesz tu na forum.
Tu w tym wątku typowości i powielaniu szablonów szablonowości - mówię NIE

Coś innego (zdjęcie), wymagającego dużo umiejętności, a nie tylko umiejętności mieszania malty w wiaderku i murowania jako tako prosto, według szablonów powielanych w setkach egzemplarzy.
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/p480x480/11037891_1376613615991310_1750970441635546799_n.jp g?oh=bec91da89fa9901a7b130913a44a2c48&oe=56565D07

Już ja pisać ci nie muszę bo zostałem wyręczony.Twój fajnie zapoczątkowany topik idzie w złym kierunku.Wiele osób tu piszących jak zrozumiałem skupiało się na urządzeniach funkcjonalnych ,które wykonali sami albo też przez osoby trzecie w takim stopniu , by późniejsza satysfakcja z ich użytkowania przynosiła wymierny skutek.Jakiś czas temu znalazłem wzmiankę o twej firmie .Dałem cytat ale się nie z czaiłeś.Reklamować cie nie mam zamiaru .Zaczynasz mnie kąsać ,a to źle wróży.Miłego dnia.

p.s teraz już nie do ciebie.
Nie potrafię zbudować urządzenia moich marzeń jak np. bagi69 ,wielki ukłon w jego stronę bo robi dobra robotę , a mi o to chodziło.Starałem się "Władcy" tegoż tematu uzmysłowić ,że nie tak pokazuje swoje wykonawstwo . Jak widać nie tylko ja miałem odmienne zdanie.:mad:. ,a to jeszcze do ciebie .To subiektywna ma ocena z która jak zawsze nie musisz się zgadzać ale pamiętaj ,że już kilka razy dawałem dowód iż "Władca" idzie w dobrym kierunku.

niktspecjalny
27-07-2015, 07:02
Panie szanowny NIKT - w ilu osobach występujesz i w imieniu kogo oprócz siebie piszesz tu na forum.
Tu w tym wątku typowości i powielaniu szablonów szablonowości - mówię NIE..............

Jeśli znowu zaczniesz pisać głupoty po swojemu wystąpię i w trzech .:p

Popatrz na ten projekt.
http://ogrodidom.eu/files/grill/wiz1-kamienny.jpg

Widzisz gdzieś różnice???

bagi69
27-07-2015, 08:37
W prezentowanym obiekcie można gotować na żeliwnej płycie,wędzić na długim i krótkim kanale ,grilować i palić jak w otwartym kominku piokąc kiełbachy.Hej

Janu***
27-07-2015, 14:21
W prezentowanym obiekcie można gotować na żeliwnej płycie,wędzić na długim i krótkim kanale ,grilować i palić jak w otwartym kominku piokąc kiełbachy.Hej
Pana pewnego i jego trolowanie przemilczę a kolegi zapytam się dla być może wzbogacenia mojej wiedzy w jakim celu są dwa kanały... jeden krótki drugi długi? Jaką rolę pełni pierwszy a jaką drugi?

Janu***
27-07-2015, 14:28
Panie szanowny NIKT - w ilu osobach występujesz i w imieniu kogo oprócz siebie piszesz tu na forum.
Tu w tym wątku typowości i powielaniu szablonów szablonowości - mówię NIE

Coś innego (zdjęcie), wymagającego dużo umiejętności, a nie tylko umiejętności mieszania malty w wiaderku i murowania jako tako prosto, według szablonów powielanych w setkach egzemplarzy.
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/p480x480/11037891_1376613615991310_1750970441635546799_n.jp g?oh=bec91da89fa9901a7b130913a44a2c48&oe=56565D07 Rosjanie w tym fechtunku są profesjonalistami... Sam chętnie sprawdził bym się w tej materii ale nie ma na razie jeszcze u kogo ;) Raz miałem podejście ale po ustaleniach finansowo woleli coś skromniejszego :)

niktspecjalny
28-07-2015, 00:01
W prezentowanym obiekcie można gotować na żeliwnej płycie,wędzić na długim i krótkim kanale ,grilować i palić jak w otwartym kominku piokąc kiełbachy.Hej

Powiało niewiedzą a nie powinno.Janusz pan nie wie do czego służy w ogrodowej wędzarni długi i krótki kanał.No wymiękłem.Serwuje betonowe budowle po co??? Po to by postawić i nic więcej??? , a nie mówiłem ,ze nie kuma czaczy jak wykorzystać piec chlebowy , wędzarnię i grill w jednym.Porażka tego "Władcy" topiku.Bagi69 jak skończysz kolejny etap pokaż proszę , będę zobowiązany .:bye:

Janu***
28-07-2015, 04:46
Powiało niewiedzą a nie powinno.Janusz pan nie wie do czego służy w ogrodowej wędzarni długi i krótki kanał.No wymiękłem.Serwuje betonowe budowle po co??? Po to by postawić i nic więcej??? , a nie mówiłem ,ze nie kuma czaczy jak wykorzystać piec chlebowy , wędzarnię i grill w jednym.Porażka tego "Władcy" topiku.Bagi69 jak skończysz kolejny etap pokaż proszę , będę zobowiązany .:bye: jak zwykle trol szuka pożywki choc pytanie nie bylo skierowane do niego... Czekam na odpowiedz ;)

niktspecjalny
28-07-2015, 08:37
To jest po prostu niewiedza i pytek robi ludzi w balona.Zadając pytanie nie dość ,że się ośmiesza , to jeszcze opinie publiczną wprowadza w błąd.Tak być nie powinno.Podpierając się jakąś tam wiedzą i umiejętnościami serwowanymi tu nam przez "Władcę- jańcia " topiku , czytający tak naprawdę nie wie nic.Jeśli ktoś w domu parał się amatorskim wędzeniem doskonale wie do czego służy kanał długi , a do czego krótki.Winszuje tym inwestorom ,którzy korzystają z usług tego "Władcy "tematu jańcia .Powinien założyć swój własny temat i tam szukać odpowiedzi.:D:yes:.

Janu***
28-07-2015, 14:16
Szkoda mi czasu na kopanie sie z koniem. Ale jak wiesz to uprzeć kolegę i odpowiedz :) ? Czekam ile to wiedzy masz w słomianej głowie ? Na razie gównianego dzbanka sam nie zrobiłeś z gliny a się tu mędrkujesz wstawiając zdjęcia jak klaun podpierając sie innymi klaunami ;) Dostatecznie już zniszczyłeś i zaśmieciłeś wątek. Siejesz ferment oraz prowokacje. Jakieś śledzenie innych, prześwietlanie ich firm itp. Dla mnie to jesteś chory królik który powinien być odosobniony bo tylko szkody robi.

Masz rację.... lepiej debilowi zejść z drogi. Założyłem wątek i tam będę pisał. Sądzę że tam sobie z Tobą poradzę i takiego pasożyta szybko wyeliminuje ... Pozdrawiam i żyj wiecznie...

niktspecjalny
28-07-2015, 15:03
Poszedł król niech żyje Król .amen.

http://atlasfachowca.pl/sites/default/files/DSCF2123.JPG

http://atlasfachowca.pl/sites/default/files/DSCF2147.JPG

Znana mi technologia ale jakie inne wykonanie.Ta technologia zwie się Press-betoni w takim wydaniu wydaje się nieprzesadzona .

bagi69
01-08-2015, 05:13
http://images70.fotosik.pl/1081/d33c8d79a2eda284med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images67.fotosik.pl/1083/4cf72956368ec6ecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Takie tam szablony.

niktspecjalny
01-08-2015, 05:24
Och ty w życiu tyle zakamarków i kanałów fotki poglądowe bardzo dobrze odzwierciedlają pomysł inwestora.Tak trzymaj.

Janu***
05-08-2015, 05:04
326579326580326581326582326583

niktspecjalny
05-08-2015, 08:10
:)Piękny widok ,a miał być osobny topik .Przecież powiedziano :


......Założyłem wątek i tam będę pisał. Sądzę że tam sobie z Tobą poradzę i takiego pasożyta szybko wyeliminuje ... Pozdrawiam i żyj wiecznie............... Kolejna niekonsekwencja .Odniosę się do wiaty.Wiata jak wiata na polowanie na kajmany w Amazonii.;)

niktspecjalny
06-08-2015, 07:03
Nio gdzie link do tematu - wątku ???

bagi69
09-08-2015, 09:25
http://images66.fotosik.pl/1098/b7adcede8f55b594med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Jest ciepło ale za mało drożdży rośnie powoli.

niktspecjalny
09-08-2015, 11:53
http://images66.fotosik.pl/1098/b7adcede8f55b594med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
Jest ciepło ale za mało drożdży rośnie powoli.

Bagi czy ktoś ci pomaga ??? Czy wiesz jak będziesz wykorzystywał to dzieło ???

pzdr.

bagi69
09-08-2015, 13:12
Bagi czy ktoś ci pomaga ??? Czy wiesz jak będziesz wykorzystywał to dzieło ???

pzdr.

Jak jest słońce działamy we dwóch ,ja i mój cień. Ma być wędzone ,grilowane i kominkowane z kiełbaską na patyku.

Remiks
09-08-2015, 14:27
Tandor rozumiem że macie zamiar sprzedawać to dlaczego cena jest tajemnicą? Mnie osobiście taki sposób sprzedaży na zapytanie odstrasza. Producent u siebie nie ukrywa ceny.

niktspecjalny
09-08-2015, 15:06
Jak jest słońce działamy we dwóch ,ja i mój cień. Ma być wędzone ,grilowane i kominkowane z kiełbaską na patyku.

Pozytywnych emocji ci życzę.Dobra robota .Czekam na więcej.O to tu gramy i bardzo ale to bardzo zazdroszczę tej pasji.

pzdr.:yes:

Tandor znikł.

Remiks
09-08-2015, 15:31
Tandor znikł.

Dlatego go nie cytowałem, wiedziałem że tak będzie ;-)

niktspecjalny
10-08-2015, 06:25
Forest znowu twego nie ma co ty na to ???:p

niktspecjalny
10-08-2015, 07:49
Cena 900zl

Dobra zapodaj możliwości tego Ali baby ......przed skasowaniem tej krypto reklamy widziałem fotki .To były fotki z czyich realizacji ??? 900 zyla za gliniany garnek ??? ,a pozostałe opłaty za ............nazwijmy to to gadżety??? .To to można postawić w ogrodzie i wędzić ryby,piec kiełbasę o smaku jak z ogniska karczek jak z grilla ,upiec pizzę jak w piecu chlebowym ,uwędzić każdy rodzaj mięsa jak z wędzarni ............ które z wymienionych spełnia ten Ali baba ???

niktspecjalny
10-08-2015, 12:17
Fotki z moich realizacji tandoorow od klientów, które kupiły tandoor, mogę jeszcze przysłać ich; wystarcza u mnie.
Komplet
1. Tandoor - 1 szt.
2. Siatka – 1 szt.
3. Szpady – 4szt.
4. Szufelka - 1szt i pogrzebacz – 1szt.
5. Podstawka pod patelnię- 1szt.

Tandoor- można postawić w ogrodzie i wędzić ryby,piec kiełbasę o smaku jak z ogniska karczek jak z grilla ,upiec pizzę jak w piecu chlebowym ,uwędzić każdy rodzaj mięsa jak z wędzarni.Tandoor uniwersalny piec-grill, który może służyć do użytku domowego, jak również do ogrodu, restauracji czy kawiarni. Może być również niezbędny dla wędkarzy, myśliwych, oraz wszystkich imprez plenerowych.
Podczas gotowania nie będzie przeszkodą wiatr, deszcz i mróz. Piece są zamykane co zawsze daje stałą temperatura wewnątrz kotła.Potrawy mogą być gotowane, pieczone i grillowane, wysoka temperatura wewnątrz pieca daje ogromne możliwości każdemu pasjonatowi kuchni. W związku z brakiem bezpośredniego oddziaływania na jedzenie ognia, potrawy są bardziej soczyste.Tandoor daje szereg możliwość kulinarnych a jednocześnie skraca czas przygotowania potraw, do kilkunastu minut. Przygotowywane potrawy nie są narażone na działanie dymu, powstającego w skutek spalania wytopionego tłuszczu, tak przygotowane jedzenie jest znacznie zdrowsze
Sekret wspaniałego jedzenia złożonego w Tandoor! Tandoor daje możliwość szybkiego i równomiernego gotowania co przyczynia się do ochrony mineralnych pierwiastków, przygotowane potrawy pozostają soczyste i nie są narażone na utratę objętości jak również wagi.

Tandoor jest niewątpliwie nową rzeczą w Polsce.
Staram się aby przybliżyć Wszystkim działanie pieca i jego walory. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nowym smakiem z tandoora zapraszam do Włocławka, gdzie będzie można posmakować Waszego nowego smaku podziwiając urokliwe zakątki Kujaw. W razie pytań pozostaję do dyspozycji i proszę o wcześniejszą informację o przyjeździe.

a chleb i pizza ??? .Reklamujesz się dobrze,przedstawiasz osiągi tego Ali baby jasno.Ale jak dla mnie nie spełnia moich oczekiwań.Tu w tym wątku trzeba zdrowy rozsadek dzielić z założeniem a potem praktyką.U ciebie to gdzieś iskrzy.

niktspecjalny
10-08-2015, 12:43
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQo.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQo%2F)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8iOgkXmjnng (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%26v%3D8iOgkXmjn ng)

http://f6.s.qip.ru/188zyAHQp.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQp%2F)
http://f5.s.qip.ru/188zyAHQq.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-5188zyAHQq%2F)
http://f5.s.qip.ru/188zyAHQr.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-5188zyAHQr%2F)
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQu.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQu%2F)
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQt.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQt%2F)

Moda proszę by nie kasował tego reklamiarza czyli ciebie bo kuźwa jak na razie fajnie to wygląda................ale powiedz i odpowiedz mojej Pani.Pizza i chleb bo fotki fotkami.

niktspecjalny
10-08-2015, 12:45
http://f5.s.qip.ru/188zyAHQv.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-5188zyAHQv%2F)

To już lepiej i Ali baba ma swoje miejsce.Powiedz więcej o tym co tam jest.

JANUSZ przyszłość kultury kombajnianej się buduje a ciebie nie ma.

niktspecjalny
10-08-2015, 13:11
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQw.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQw%2F)
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQA.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQA%2F)
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQC.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQC%2F)
http://f6.s.qip.ru/188zyAHQB.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-6188zyAHQB%2F)
http://f5.s.qip.ru/188zyAHQx.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00Lw 3O-5188zyAHQx%2F)
Dziękuje wszystkim za rozumienie!
Chyba mi dziękujesz i nie za rozumienie tylko zrozumienie.
i po raz trzeci i ostatni ................czy ono gliniane Ali baba, zrobi pizze i chleb tak jak z pieca chlebowego.Jeśli zrobi .Jako pierwszy klient z FM kupię go i publicznie pokażę.

Dariusz Maciejewski
10-08-2015, 13:18
Miałem możliwość degustacji jedzenia z tego pieca. Naprawdę czuć różnicę w stosunku do tradycyjnego grilla (na korzyść - czas przygotowania i walory smakowe). Wszystkim polecam.

niktspecjalny
10-08-2015, 14:44
Ty nie tnij głupa tak po męsku ci powiem.Pytam bo za moim pośrednictwem się elektoratu dorabiasz...czy to ustrojstwo zrobi pizzę i chleb.Pokaz mi realizacje jak w/w

niktspecjalny
10-08-2015, 15:00
ок, zrobię w tym tygodniu

Czekam i obietnicy nie cofam :bye:......................gdzie się podział foreścik??? Gdzie ???

Remiks
10-08-2015, 19:45
nikt czy Ty przypadkiem nie za dużo wymagasz, tak to było tylko w Erze ;-)

niktspecjalny
10-08-2015, 19:49
nikt czy Ty przypadkiem nie za dużo wymagasz, tak to było tylko w Erze ;-)

Dzięki mnie się reklamuje w sposób ,który moda nie kręci a w erze byłem i jestem ;)

ktototaki
10-08-2015, 20:27
gupi Ty? :) ery już nie ma jest ti mobajl

Greengaz
10-08-2015, 20:33
Dzięki mnie się reklamuje w sposób ,który moda nie kręci a w erze byłem i jestem ;)

Dogadaj się w sprawie prowizji.

sSiwy12
11-08-2015, 10:47
rozwałkować, posypać dodatkami i wstawić do środka na siatkę
http://f5.s.qip.ru/188zyAHRo.jpg (http://shot.qip.ru/00Lw3O-5188zyAHRo/)
na 10 minut - gotowe.

:wtf:

I wyjdzie "makaron" pieczony.
Jeśli już, to na siatkę odpowiedni krążek "ceramiczny" i dopiero na to pizzę i chleb przy czym oba te "wypieki" raczej z tego pieca chlebowego.

niktspecjalny
12-08-2015, 06:10
Tandoor ponawiam pytanie z Ali baby pizza i chleb, resztę wiem ,że można zrobić.Jak sam widzisz co niektórzy nie rozumieją przesłania tego Ali baby.:yes::D

niktspecjalny
12-08-2015, 07:50
ок. przygotuję chleb i pizzę, jutro przyjeżdża klienci z Litwy będzie kupować tandoory, oto i przygotujemy wszystkie potrawy.... :smile:

p.s.a jeżeli niektórzy nie rozumie, lepiej zobaczy film
No to czekam .Ale uważaj z tą reklama bo mod ci ją możne ciachnąć.;):)

Skorygowałem. i czekam.

bagi69
15-08-2015, 17:16
http://images68.fotosik.pl/1111/55093ced67f7ea38med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/1110/934bc0faa5e558d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Poszło z dymem

Chef Paul
15-08-2015, 17:26
http://images68.fotosik.pl/1111/55093ced67f7ea38med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/1110/934bc0faa5e558d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Poszło z dymem

super ... bez zbędnych komentarzy :)

niktspecjalny
17-08-2015, 07:24
http://images68.fotosik.pl/1111/55093ced67f7ea38med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/1110/934bc0faa5e558d1med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Poszło z dymem

Bagi z komentarzem .Jak ci powiedziałem od początku do końca super .Dawaj jeszcze co tam pitrasisz.:yes::D

bagi69
17-08-2015, 11:34
Bagi z komentarzem .Jak ci powiedziałem od początku do końca super .Dawaj jeszcze co tam pitrasisz.:yes::D

Będę się starał aby stół był pełny w nowe dania aż Wielki Brat Mod nie zwinie mi obrusu jak to już miało miejsce. Hej

niktspecjalny
18-08-2015, 11:14
Będę się starał aby stół był pełny w nowe dania aż Wielki Brat Mod nie zwinie mi obrusu jak to już miało miejsce. Hej

To jest bardzo zdrowa prezentacja czegoś co powstało przy pomocy twych rąk.Na stół obfitości i wyrobów z tych urządzeń można czekać.Ja czekam i pozdrawiam.:bye:

ktototaki
19-08-2015, 09:47
kaj ta pizza z tandoora?

niktspecjalny
20-08-2015, 07:26
kaj ta pizza z tandoora?

Padłem , a ty co taki wylewny???. Po co ci ta informacja???. Ja dałem słowo ,że jak zrobi pizze i chleb to tandoora zakupię , a ty ???.:rolleyes:

ktototaki
20-08-2015, 09:10
Padłem , a ty co taki wylewny???. Po co ci ta informacja???. Ja dałem słowo ,że jak zrobi pizze i chleb to tandoora zakupię , a ty ???.:rolleyes:

a ja chce zobaczyć foto wypieku, miało być już w zeszłym tygodniu

niktspecjalny
21-08-2015, 08:57
a ja chce zobaczyć foto wypieku, miało być już w zeszłym tygodniu

Chcesz podejrzeć i robić w swoich wkładach i piecykach ???:D Do czego ci ten wypiek potrzebny ???. Chcesz go krytykować ??? :yes: .Podejrzanie się zachowujesz.;):D .

ktototaki
21-08-2015, 10:32
Chcesz podejrzeć i robić w swoich wkładach i piecykach ???:D Do czego ci ten wypiek potrzebny ???. Chcesz go krytykować ??? :yes: .Podejrzanie się zachowujesz.;):D .

chcę go zjeść oczami, krytykowanie Tobie pozostawię ;)

niktspecjalny
21-08-2015, 11:39
chcę go zjeść oczami, krytykowanie Tobie pozostawię ;)

Ja krytykuję tylko złych ludzi i tych co szkodzą FM.Nienawidzę przemocy słownej i prowokacji.Ubliżanie zdzierżę bo to tylko puste słowa wypowiedziane niepotrzebnie.Tandoor przecież ma swą stronę i opcjonalny kontakt ,jak ci tak zależy możesz pytać go na innym gruncie.:yes:;):D.Tam go pożresz.;):D

Greengaz
21-08-2015, 11:46
Ja krytykuję tylko złych ludzi i tych co szkodzą FM.Nienawidzę przemocy słownej i prowokacji.

he, he

Kominki Piotr Batura
21-08-2015, 15:41
Ja krytykuję tylko złych ludzi i tych co szkodzą FM.Nienawidzę przemocy słownej i prowokacji.Ubliżanie zdzierżę bo to tylko puste słowa wypowiedziane niepotrzebnie.Tandoor przecież ma swą stronę i opcjonalny kontakt ,jak ci tak zależy możesz pytać go na innym gruncie.:yes:;):D.Tam go pożresz.;):D

Wzruszyłem się...

Greengaz
21-08-2015, 15:49
Chyba wstawię sobie w sygnaturę ;).

niktspecjalny
21-08-2015, 19:14
Wzruszyłem się...

To co ja mam powiedzieć jak czytam ciebie???:cry:. Wiedzę masz ale wiesz...............:cool:.Masz pomysła nowego na jakiegoś innego tandoora ??? .Niemerytorycznie się robi.:yes:

Janu***
22-08-2015, 06:14
Ja krytykuję tylko złych ludzi i tych co szkodzą FM.Nienawidzę przemocy słownej i prowokacji.Ubliżanie zdzierżę bo to tylko puste słowa wypowiedziane niepotrzebnie.:D
Strażnik Teksasu :)

Wilcze zęby, oczy siwe,
Groźnie garść obuszkiem furczy,
Gniew w zawody z wichru zrywem,
Dzika radość - lot jaskółczy,
Czyn - to czyn: zapadła klamka
Puścić kura po zaściankach:
Hej, kto szlachta - za Kmicicem!
Hajda na Wołmontowicze

Już więcej zepsuć sie nie da wątku Panie Strażniku jak już zepsułeś. Wątek jest ... Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe. Zrobiłeś sobie galerię "obrazy wyszukane w sieci" Jak cyganeczka na jarmarku.... I to ładne i tamto o i to też ... reszta wynocha. Nawet nie uszanowałeś gospodarza wątku... Oj zły z Ciebie człowiek ... Ktoś Ci po łapkach powinien strzelić... Wszędzie Cię pełno... znawca wszelakich gustów.

niktspecjalny
22-08-2015, 06:41
Strażnik Teksasu :)

Wilcze zęby, oczy siwe,
Groźnie garść obuszkiem furczy,
Gniew w zawody z wichru zrywem,
Dzika radość - lot jaskółczy,
Czyn - to czyn: zapadła klamka
Puścić kura po zaściankach:
Hej, kto szlachta - za Kmicicem!
Hajda na Wołmontowicze

Już więcej zepsuć sie nie da wątku Panie Strażniku jak już zepsułeś. Wątek jest ... Grille, wędzarnie, kominki ogrodowe. Zrobiłeś sobie galerię "obrazy wyszukane w sieci" Jak cyganeczka na jarmarku.... I to ładne i tamto o i to też ... reszta wynocha. Nawet nie uszanowałeś gospodarza wątku... Oj zły z Ciebie człowiek ... Ktoś Ci po łapkach powinien strzelić... Wszędzie Cię pełno... znawca wszelakich gustów.
Wszechstronnym trza być .

Eeeeeee tam biadolisz ,że cie tu nie ma bo i po co.Bądź twardy ,badź kimś i wreszcie bądź konsekwentny.Napisałeś w tym watku :


Masz rację.... lepiej debilowi zejść z drogi. Założyłem wątek i tam będę pisał. Sądzę że tam sobie z Tobą poradzę i takiego pasożyta szybko wyeliminuje ... Pozdrawiam i żyj wiecznie..........

Troll-ujesz Waćpan a wątku nima.:D

Bijcie teraz w tarabany
Przyszedł znowu ukarany

Jego mina niezbyt tęga
Miała być taka potęga

Waćpan zajrzał tu o brzasku
no i znalazł się w potrzasku

Ni wędzarni ani pieca
to dopiero z niego heca

Tanoor teraz zapanował
Waść to źle se porachował.

Trollowanie Waćpan siejesz
Idź ku swemu tam zmądrzejesz

By nie było ambarasu
Mówił ci Strażnik Teksasu

Moje własne dla ciebie.:yes::D;)

Przepraszam za zbyt długą odp.Napisałem z serca temu Panu by rudość w topiku zapanowała.:D

niktspecjalny
22-08-2015, 06:53
Dla osłody

http://i.ytimg.com/vi/pd7aFPC1rrU/maxresdefault.jpg

No inspiracja jak tralala.:D.Proszę zwrócić uwagę na tą prosta otoczkę bez nóg słonia.

Jest pomysł
http://www.wedzarnie.ovh/images/ogrod/steki_z_pieca_chlebowego_1.jpg

http://pdpod.blox.pl/resource/IMG_0983.JPG

http://img.projektoskop.pl/174piecdochleba.jpg
Fajnie to wygląda .
Albo ten piec chlebowy ile w tym przekazie smaku nic tak naprawdę nie widać ale widać dużo.

Janu***
22-08-2015, 16:30
A żeś pojechał Pan ;) Poeta Waść .. wypisz wymaluj :) Jak Jasio w pierwszej klasie ;)

Co do wątku to dawno istnieje i nie jestem goło słowny ;) Ale jak już opanowałeś ten wątek to siedź w nim waść i rób co chcesz ;)

niktspecjalny
22-08-2015, 19:53
A żeś pojechał Pan ;) Poeta Waść .. wypisz wymaluj :) Jak Jasio w pierwszej klasie ;)

Co do wątku to dawno istnieje i nie jestem goło słowny ;) Ale jak już opanowałeś ten wątek to siedź w nim waść i rób co chcesz ;)

Daj linka do tego wątku.:mad:

Konto usunięte_12*
22-08-2015, 21:05
Założyciel wątku (ku przypomnieniu - bohusz) na początku napisał:
"Myslę, ze w tym temacie będzie bez pstryczków i kazdy nawet laik może spokojnie podsuwać swój pomysł i wizje, bez obawy że zostanie nazwany ignorantem i że się nie zna.".
Autorze wątku! Czy nie czas na podsumowanie? Już prawie tysiąc wypowiedzi na "liczniku".
Czy to, co tu dotąd napisano, choć w minimalnym stopniu spełniło twoje oczekiwania?
:confused:

niktspecjalny
25-08-2015, 19:57
chcę go zjeść oczami, krytykowanie Tobie pozostawię ;)

No i co jesz go już ???:D .Zrobił.Nie to o co prosiłem ale zrobił.

niktspecjalny
26-08-2015, 08:24
No to poczekam na pizzę ale i chleb.Pizzę taką :

http://www.riminipizza.pl/include/slide-1.jpg

a chleb np. taki :

http://i.ytimg.com/vi/yLv6eHEB34c/maxresdefault.jpg

Jeśli tandoor zrobi coś w tym stylu będę usatysfakcjonowany.

Kominki Piotr Batura
26-08-2015, 22:08
jeśli są potrzebne przepisy to napiszę, lecz za piwo....;-)


No dobra...Masz skrzynkę piwa! Może przyjedziesz na moje szkolenie? Pokażesz Tandoora, coś upichcisz...Dużo ludzi kominkowych będzie:)

sSiwy12
27-08-2015, 07:23
http://f5.s.qip.ru/188zyAHRo.jpg (http://shot.qip.ru/00Lw3O-5188zyAHRo/)
.

Wcześniej pisałem jak najbardziej poważnie.
Krążek wykonany np. z granitu, bazaltu, czy ceramiczny, o grubości około 2 cm i położony na siatkę, spowoduje, że rozkład temeratur będzie bardzo podobny do tego jaki jest w klasycznym piecu chlebowym (również do pizzy).
Oczywiście pizzę i chleb wkładamy na rozgrzanym krążku.

Kominki Piotr Batura
27-08-2015, 07:37
Wcześniej pisałem jak najbardziej poważnie.
Krążek wykonany np. z granitu, bazaltu, czy ceramiczny, o grubości około 2 cm i położony na siatkę, spowoduje, że rozkład temeratur będzie bardzo podobny do tego jaki jest w klasycznym piecu chlebowym (również do pizzy).
Oczywiście pizzę i chleb wkładamy na rozgrzanym krążku.
To zadziała w przypadku niewielkich gabarytowo, lub cienkich ( np jak pizza ) wypieków. Tandoor o tym prawdopodobnie wie i dlatego nie upiecze wam normalnego chleba. I słusznie. Chleb musi przebywać kilkadziesiąt minut w rozgrzanym piecu. Najlepiej w stałej temperaturze. Taką temperaturę są w stanie utrzymać konstrukcje o wielokrotnie większej masie. Bezwładność takich dużych pieców, jest warunkiem utrzymania w miarę stałej temperatury podczas kilkudziesięciu minut pieczenia chleba

sSiwy12
27-08-2015, 08:20
To zadziała w przypadku niewielkich gabarytowo, lub cienkich ( np jak pizza ) wypieków.

Zadziała, zadziała - także w przypadku pieczenia chleba, ale pod warunkiem:
- krążek dobrze nagrzany, nawet bardzo dobrze (około 1 h),
- cały "kominek" też dobrze rozgrzany,
- odpowiednia ilość żaru.

To wszystko da taki rozkład temperatur, jaki chlebki lubią najbardziej - lepszy niż w domowym piekarniku, a w domu chlebki też się wypieka.

Ps. A taki krążek, po sezonie też znajdzie zastosowanie przy wypiekach z piekarnika - to jest stara, strasznie stara szkoła. :yes:

Kominki Piotr Batura
27-08-2015, 09:10
Zadziała, zadziała - także w przypadku pieczenia chleba, ale pod warunkiem:
- krążek dobrze nagrzany, nawet bardzo dobrze (około 1 h),
- cały "kominek" też dobrze rozgrzany,
- odpowiednia ilość żaru.

To wszystko da taki rozkład temperatur, jaki chlebki lubią najbardziej - lepszy niż w domowym piekarniku, a w domu chlebki też się wypieka.

Ps. A taki krążek, po sezonie też znajdzie zastosowanie przy wypiekach z piekarnika - to jest stara, strasznie stara szkoła. :yes:


No tak. W typowym piecu chlebowym żar się wygarnia, więc używając żaru jako akumulatora...:yes:, możesz mieć rację...Tandoor, masz zadanie to przećwiczyć! Możesz na moim szkoleniu w listopadzie. Zaprosimy Siwego, i będziecie eksperymentować. Relację na forum zrobi Nikt....;)

niktspecjalny
27-08-2015, 16:37
zrobiłem. czekam odpowiedzi i dzwonka przez telefon

https://youtu.be/GOBGQ4Qs5zI (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FGOBGQ4 Qs5zI)

Nie zrozumieliśmy się pizza z tandoora i chleb z tandora.Nie indyjski placek tylko pizza.Robisz ciasto smarujesz sosem wkładasz farsz i posypujesz serem .Zamykasz tandor i po kilkunastu - kilku minutach wyciągasz upierniczoną pizzę.Potem rozczyniasz ciasto na chleb.Robisz podobnie.Wkładasz do tandoora i wypiekasz.Wyjmujesz i konsumujesz.Takie placki piekę na swojej żeliwnej blasze.:p

miedziannik
27-08-2015, 21:15
Witam.
Myślę że potrafię też taką pizze upiec w naszym kominku,ciasto,bądź zapiekankę,tylko nie wiem czy ma on wystarczającą bezwładność=w sumie 300 kg. :D
Oczywiście w listopadzie do obejrzenia w formie filmu(nie mam własnego bloga),prędzej się nie da=wyjazd służbowy :p
Pozdrawiam.

niktspecjalny
28-08-2015, 05:28
Witam.
Myślę że potrafię też taką pizze upiec w naszym kominku,ciasto,bądź zapiekankę,tylko nie wiem czy ma on wystarczającą bezwładność=w sumie 300 kg. :D
Oczywiście w listopadzie do obejrzenia w formie filmu(nie mam własnego bloga),prędzej się nie da=wyjazd służbowy :p
Pozdrawiam.


Wszystko ok .Ale powiedz jaki to ma związek z wędzarnią , grillem , piecem chlebowym lub podobnym urządzeniem takim jak np. tandoor w naszym ogrodzie.:rolleyes:

miedziannik
28-08-2015, 07:53
Witam.
Piotrze,nie obrażaj kolegi ;) .
Niktspecjalny,związek jest taki,że można cały sezon grzewczy,bez względu na aurę,piec co się chce.
Pomyślałem,więc że jeśli lubisz palić w kominku byłaby to jakaś alternatywa,niestety w kominku z PW to raczej niemożliwe :eek:
Nie widzę problemu,aby upiec również chleb w naszym kominku ;) ,ale macie rację jak nie chcecie tego oglądać to dam sobie spokój,jeszcze się Tandoor obrazi ;)
Choć przyznam że bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie :cool:.
Pozdrawiam.

sSiwy12
28-08-2015, 08:03
....,niestety w kominku z PW to raczej niemożliwe :eek:

W każdym jest to możliwe.

Redakcja
28-08-2015, 08:16
OBRAŻANIE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM - to niedopuszczalne. Prosimy o kulturę dyskusji.

niktspecjalny
28-08-2015, 08:41
Witam.
Piotrze,nie obrażaj kolegi ;) .
Niktspecjalny,związek jest taki,że można cały sezon grzewczy,bez względu na aurę,piec co się chce.
Pomyślałem,więc że jeśli lubisz palić w kominku byłaby to jakaś alternatywa,niestety w kominku z PW to raczej niemożliwe :eek:
Nie widzę problemu,aby upiec również chleb w naszym kominku ;) ,ale macie rację jak nie chcecie tego oglądać to dam sobie spokój,jeszcze się Tandoor obrazi ;)
Choć przyznam że bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie :cool:.
Pozdrawiam.
Nie rozumiem dlaczego Redakcja ciachnęła mój post gdzie tłumaczyłem ci co robię w KZPŁW .Wiem natomiast dlaczego to w ogóle zrobiła.:yes::D.
Czekamy na wieści od tandoora.:stirthepot:

Kominki Piotr Batura
28-08-2015, 12:34
ок teraz wyłożę zdjęcia czym gości z Litwy częstował . A chleb lenistwo mi czynić - on jest nie smaczny a placki super . Tak że na 50 odsetków wykonał zamówienie . Możesz też obietnica wykonać na połowę tandoora. :-)
http://f6.s.qip.ru/PoBBoMSr.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-6PoBBoMSr%2F)
http://f5.s.qip.ru/PoBBoMSh.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-5PoBBoMSh%2F)
http://f5.s.qip.ru/PoBBoMSn.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-5PoBBoMSn%2F)
http://f6.s.qip.ru/PoBBoMSk.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-6PoBBoMSk%2F)
http://f5.s.qip.ru/PoBBoMSo.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-5PoBBoMSo%2F)
http://f5.s.qip.ru/PoBBoMSj.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-5PoBBoMSj%2F)
http://f5.s.qip.ru/PoBBoMSq.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-5PoBBoMSq%2F)
http://f6.s.qip.ru/PoBBoMSg.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-6PoBBoMSg%2F)
http://f6.s.qip.ru/PoBBoMSf.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-6PoBBoMSf%2F)
http://f6.s.qip.ru/PoBBoMSe.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fshot.qip.ru%2F00LT gg-6PoBBoMSe%2F)


No, no...ślinka cieknie!

Forest-Natura
31-08-2015, 21:57
Witam.
Tandoor ... coś mi tutaj ściemą wali ...
Z jednej strony operujesz takimi określeniami jak "samsa" tudzież "płow" czy "kazan kebab" ... a nikt kto samsę i płow z domu wyniósł, lub miał w oryginale jeść okazję, nie nazwał by tego co Ty nazywasz tandoor'em ... tylko tandyrem ... no a jak już ktoś wie co to kazan kebab ... i robi go jeszcze z mielonego mięsa (robisz kebab z mielonego czy okrawanego ?) ... to już wogóle nie wiem o co tu biega ...
Ale ... niech tam ... kawałek fajnego świata i jego kulturę kulinarną tutaj wprowadziłeś ... niech Ci będzie tan tan...r ;)
Pokazuj dalej ...
Znając życie spotkamy prędzej czy później, to sam opowiesz ...
Pozdrawiam.

sSiwy12
01-09-2015, 07:15
A nie jest tak (upraszczając), że tandyr to tandoor zakopany w ziemi, lub ziemią obsypany ?

Ps. Kebab to również określenie dla szaszłyka (arabskie).
kebab:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/D%C3%B6ner_kebab_slicing.jpg

to też jest kebab:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Kebab.jpg

Forest-Natura
01-09-2015, 07:37
Witam.
W poście nr 866 wyjaśniłem skąd się wzięło w naszym kraju mylnie rozpowszechniane słowo "tandoor".
To mniej więcej tak samo jak z tym kebabem ... jak słusznie zauważyłeś, kebab jest robiony w oryginale z mięsa mielonego nadziewanego na szaszłyki ...
Konia z rzędem temu, kto znajdzie taki kebab w Polsce ... :D
Pozdrawiam.

sSiwy12
01-09-2015, 08:18
Witam.
W poście nr 866 wyjaśniłem skąd się wzięło w naszym kraju mylnie rozpowszechniane słowo "tandoor".


Ale potrawy z takiego pieca to tandoori, a nie tandyri:wiggle: - też wina wiki ? :jawdrop: :)

Ps. I nie dotyczy to tyko Polski,

Forest-Natura
01-09-2015, 09:57
Witam.
Siwy ... spytaj się jakiegoś Hindusa co to jest tandori ...:)


https://pl.wikipedia.org/wiki/Tandoor (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org% 2Fwiki%2FTandoor)
To tylko kolejny dowód na to że Wikipedia jest miernym miejscem dla tych co wiedzy szukają ... jeszcze parę tygodni temu opis w niej był zgoła inny ... równie dobrze ja mogę w niej ten opis zmienić i za trzy dni będzie znowu co innego tam pisać ...

Tandoor (niech Ci będzie) ... ale zdjęcia przednie ... no i mamy prawdziwy kebab na nich :D
Dla niewtajemniczonych, czytajacych ten wątek ... te "parówki" z mielonego mięsa leżace na sałacie i przysypane cebulką to właśnie kebab ...
Pozdrawiam.

niktspecjalny
01-09-2015, 11:02
Ale potrawy z takiego pieca to tandoori, a nie tandyri:wiggle: - też wina wiki ? :jawdrop: :)

Ps. I nie dotyczy to tyko Polski,

A ty siwy to po co tu zaglądasz??? .Chcesz się wykazać.???. Ale czym.??? Nazewnictwem.......
tandoori, a nie tandyri ............Facet coś robi bez .................... zbędnych przepisów i paragrafów którymi szykanujesz Mądrych inaczej.Doszukujesz się jakiej gów...o wartej swoje prawdy .Pytam po co ???. Masz Tandoora??? .Potrafisz w nim robić potrawy ???. Jeśli nie ,to z całym szacunkiem wyglądasz jak :idź z stąd ". Nie gniewaj się ale gadasz czasami od rzeczy.

Remiks
02-09-2015, 11:00
A ty siwy to po co tu zaglądasz??? .Chcesz się wykazać.???. Ale czym.??? Nazewnictwem.......
tandoori, a nie tandyri ............Facet coś robi bez .................... zbędnych przepisów i paragrafów którymi szykanujesz Mądrych inaczej.Doszukujesz się jakiej gów...o wartej swoje prawdy .Pytam po co ???. Masz Tandoora??? .Potrafisz w nim robić potrawy ???. Jeśli nie ,to z całym szacunkiem wyglądasz jak :idź z stąd ". Nie gniewaj się ale gadasz czasami od rzeczy.

:jawdrop:No i przygadał "kocioł garnkowi".

niktspecjalny
04-09-2015, 06:19
:jawdrop:No i przygadał "kocioł garnkowi".

Przygadałeś a nawet zagadałeś :mad: .Co masz do powiedzenie o tandoorze ??? Co masz do powiedzenia o urządzeniach w naszych ogrodach , spełniających kryteria w naszych inspiracjach ??? Masz coś podobnego na swej posesji w czym dokonujesz jakiś odkryć kulinarnych ???:o

Remiks
04-09-2015, 18:09
Przygadałeś a nawet zagadałeś :mad: .Co masz do powiedzenie o tandoorze ??? Co masz do powiedzenia o urządzeniach w naszych ogrodach , spełniających kryteria w naszych inspiracjach ??? Masz coś podobnego na swej posesji w czym dokonujesz jakiś odkryć kulinarnych ???:o

:rotfl::rotfl::rotfl:
Rozbawiłeś mnie, nie po raz pierwszy zresztą. Czytaj ze zrozumieniem, szukaj a mniej pytań będziesz musiał zadawać.

niktspecjalny
05-09-2015, 05:55
No to powiedziałeś.Rozwaliłeś mnie wiedzą , jak ci mądrzy co jej tu szukają.:D:D:D .Ty tu nie czytaj ze zrozumieniem , jest ci to niepotrzebne .Tandoor albo inna wędzarnia czy piec chlebowy w naszym ogrodzie jak na razie jest dla ciebie zaporą.By zaistnieć musisz mieć albo się interesować .:cool:

mnowak355
22-09-2015, 16:34
Witam
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie na grilu prawdziwego steku. Jako że tegoroczny sezon grilowy chyli się ku końcowi wypada zakończyć go mocniejszym akcentem. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie dostanę mięso z ameryki południowej.
Serdecznie z góry dziękuję z wszelkie wskazówki. Mile widziane również przepisy.
Pozdrawiam

Forest-Natura
22-09-2015, 18:51
Witam.
W markecie Boża Krówka jest całkiem dobry stek z poledwicy za prawie 90 zł / kg.
Ale jabym kupił po prostu na miejscowym targu ... z polskiej krowy i za połowę tej ceny ...
Najlepszy wychodzi w rozgrzanym do 320-350 stopni piecu chlebowym. Po prostu wsadza się go tam lekko posmarowanego marynatą z oleju i przypraw, na ok. 3-4 minuty i ... wyjmuje gotowy ... to cały przepis ...
331561
331562
Pozdrawiam.
PS. Ten na zdjęciu był akurat z austriackiej krowy ... ale ręczę że każdy Austriak powiedział by Ci to samo - że jest lepszy niż argentyński ... bo "pędzony" na ich trawiastych, górskich halach ...:)

ktototaki
22-09-2015, 19:19
Witam
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie na grilu prawdziwego steku. Jako że tegoroczny sezon grilowy chyli się ku końcowi wypada zakończyć go mocniejszym akcentem. Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie gdzie w Krakowie dostanę mięso z ameryki południowej.
Serdecznie z góry dziękuję z wszelkie wskazówki. Mile widziane również przepisy.
Pozdrawiam
Ja zamawiam w tej firmie
http://www.steki.eu/oferta.html
zamiast steków częściej zamawiamy Mięso Drobne klasy I Wołowe - wychodzi z tego za..... gulasz :) możesz wziąć w ciemno ze 3 kg na próbę :)

Kominki Piotr Batura
22-09-2015, 19:30
Witam.
W markecie Boża Krówka jest całkiem dobry stek z poledwicy za prawie 90 zł / kg.
Ale jabym kupił po prostu na miejscowym targu ... z polskiej krowy i za połowę tej ceny ...
Najlepszy wychodzi w rozgrzanym do 320-350 stopni piecu chlebowym. Po prostu wsadza się go tam lekko posmarowanego marynatą z oleju i przypraw, na ok. 3-4 minuty i ... wyjmuje gotowy ... to cały przepis ...
331561
331562
Pozdrawiam.
PS. Ten na zdjęciu był akurat z austriackiej krowy ... ale ręczę że każdy Austriak powiedział by Ci to samo - że jest lepszy niż argentyński ... bo "pędzony" na ich trawiastych, górskich halach ...:)


Chwilka...Nie jest to czasem mój talerz?!:D

Forest-Natura
22-09-2015, 19:49
Witam.
Twój był ten zastawiony kieliszkami ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

Forest-Natura
22-09-2015, 20:42
Witam.
Mała prywata ... pochwalę się niedużym "grillem" wewnątrz pewnego budynku w Szklarskiej Porębie.
Dwupoziomowy piec do wypieku pizzy, chleba, bułek i placków, piekarnik długości 120 cm do pieczenia w całości prosiaków na zimowe kuligi i piec z paleniskiem do którego można włożyć garniec z pieczonkami dla całego stolika.
331578

331579

331580

331583

331584
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
22-09-2015, 20:51
Wiem, marudzę, ale aż się prosiło z nowoczesnych kafli...:(

Ustrojstwo sam w sobie niezłe!

Forest-Natura
22-09-2015, 21:08
Witam.
Coś ty ... projekt wnętrza stylizowany był na przełom secesji i modernizmu ... dlatego taka a nie inna kolorystyka, secesyjny jeszcze piec oraz żyrandole i już surowsze, modernistyczne wyposażenie meblowe.
... z resztą ... pierwszy był pojawił się ów piec tam ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

niktspecjalny
23-09-2015, 08:34
Witam.
Twój był ten zastawiony kieliszkami ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

No tak zajebisty do ogrodu może być już bez kieliszków.:D:D:D .Przepraszam po co to wklepałeś w ten topik.:) .Wewnątrz pomyliło ci się z zewnątrz .Zastanawia mnie do czego ty przyczepisz żyrandole w ogrodzie i co będą oświetlały.:lol2:

niktspecjalny
21-10-2015, 08:45
Dzieńdoberek .

Kilka fotek starego ale coś w nim jest akurat był nieczynny jak jedliśmy obiad ale fajnie wygląda i choć rdzewieje wiadomo dlaczego to funkcjonuje nadal.

http://images68.fotosik.pl/1275/f66447bdcac7837b.jpg

http://images67.fotosik.pl/1276/357f5bd5ce794a7b.jpg

http://images69.fotosik.pl/1275/035b17c06d6b6208.jpg

Mariusz_28
15-11-2015, 23:07
Piękna robota.

kominiarz
12-12-2015, 15:38
Jak tam wędzarnicza Brać FM?

U nas dziś się dzieje.
Wędlinka już w solance. Kiełbaska w wędzarni. Piec chlebowy właśnie rozpalam - cieplej będzie i cosik ciekawego także się na ciepło zrobi, może łosoś.

Pozdrawiam

Remiks
12-12-2015, 17:16
Jak tam wędzarnicza Brać FM?

U nas dziś się dzieje.
Wędlinka już w solance. Kiełbaska w wędzarni. Piec chlebowy właśnie rozpalam - cieplej będzie i cosik ciekawego także się na ciepło zrobi, może łosoś.

Pozdrawiam
Jak to jak, wędzimy wędzimy na razie się pekluje tylko nie mam takiej fajnej wędzarni;-)

kominiarz
12-12-2015, 18:08
Jak to jak, wędzimy wędzimy na razie się pekluje tylko nie mam takiej fajnej wędzarni;-)

i wspaniale. Swoje to swoje niezależnie od wędzarni.
Idziesz do sklepu a tam KIEŁBASA 32 % mięsa :D

Konto usunięte_12*
13-01-2016, 09:57
Jak tam wędzarnicza Brać FM?
Wykorzystując zimową porę aktualnie wykonuję wyposażenie mego "kombajnu", aby wiosną to wszystko już mieć gotowe do zmontowania. Właśnie owiercam prowadnice z blachy kwasoodpornej do zawieszania rusztu i wanienki grilla oraz sita do suszenia grzybów/owoców.
Chciałbym zapytać cię, jako praktyka: jaka powinna być optymalna odległość (lub jaki zakres regulacji odległości) węgla /brykietu od rusztu, na którym układasz potrawy?
Czytałem już w necie o bezpośrednim i pośrednim opiekaniu/grillowaniu potraw, ale o tej optymalnej odległości - nic.
Czy nie ma to znaczenia? Wiem, że zależy to od temperatury optymalnej dla danej potrawy i zapewne inaczej to będzie w przypadku ryb, a inaczej - wołowiny. Jakąś przecież odległość trzeba ustalić(?)
Pozdrawiam

P.S. Tak na "wszelki wypadek" naszykowałem prowadnice na 4 poziomy dla tej wanienki (odpady z tej "kwasówki" są już tanie. Wystarczy wygiąć z nich kątowniki :)).

niktspecjalny
13-01-2016, 11:35
Wykorzystując zimową porę aktualnie wykonuję wyposażenie mego "kombajnu", aby wiosną to wszystko już mieć gotowe do zmontowania. Właśnie owiercam prowadnice z blachy kwasoodpornej do zawieszania rusztu i wanienki grilla oraz sita do suszenia grzybów/owoców.
Chciałbym zapytać cię, jako praktyka: jaka powinna być optymalna odległość (lub jaki zakres regulacji odległości) węgla /brykietu od rusztu, na którym układasz potrawy?
Czytałem już w necie o bezpośrednim i pośrednim opiekaniu/grillowaniu potraw, ale o tej optymalnej odległości - nic.
Czy nie ma to znaczenia? Wiem, że zależy to od temperatury optymalnej dla danej potrawy i zapewne inaczej to będzie w przypadku ryb, a inaczej - wołowiny. Jakąś przecież odległość trzeba ustalić(?)
Pozdrawiam

P.S. Tak na "wszelki wypadek" naszykowałem prowadnice na 4 poziomy dla tej wanienki (odpady z tej "kwasówki" są już tanie. Wystarczy wygiąć z nich kątowniki :)).

Witam.
Przeszło 30 lat temu zrobiłem wraz z przyjacielem PiBar.Nic innego jak jeziorowy-sezonowy składający się z trzech niepowiązanych elementów grill.Pierwszy to ruszt na kiełbasy,wszelakie mięsiwa-kotlety,burgery,wtedy udka ,steki itp. i warzywa na tacach lub bez nich.Drugi środkowy podgrzewacz i wyłapywacz tego co nie mogło być już na bezpośrednim temperamencie.Trój przegrodowy podgrzewacz osobno na kiełbasy i kotlety,osobny na warzywa i osobny na szaszłyki.Trzeci typowy bez rusztu tylko do szaszłyków gdzie jeden szaszłyk zawsze z szynki peklowanej ważył około 1.5 kg.Nic nie obracało się.Blacha z jednej i drugiej strony była odpowiednio nawiercona by pomieścić 10 sztyc z szaszłykami.Dlaczego o tym wspominam.Prowadząc sezonowy biznes z grillem w roli głównej uczyliśmy się ze wspólnikiem jak zrobić coś szybko w piękny ciepły jeziorowy dzień coś na ząb.Cały grill był wykonany z blachy na helikoptery.Wiem ,że brzmi to śmiesznie ale chyba jak dobrze pamiętam była to swego rodzaju blacha kwasoodporna bo takiej wymagał sanepid.Co grzało i jak.W tej naszej gastronomii wymyśliliśmy dla każdej z dwóch części z osobna kuwety wys. 15 cm.Połączone były z podnośnikiem z Dużego fiata i tak była regulowana temp.By ogień - żar nie palił po nogach zrobiliśmy zastawki rozsuwane dwuczęściowe.To my byliśmy dysponentami ciepła do potrawy opuszczając lub podnosząc ruchomy podajnik ciepła-kuwetę z węglem drzewnym.Środkowy podgrzewacz miał na celu podtrzymywanie temp. już grillowanego dania.Szaszłyki gdy po jakiś tam odwiedzinach adwersarza polewane były koniakiem.Szaszłyki zawsze wtedy z szynki,słonina i cebula.

Konto usunięte_12*
13-01-2016, 21:10
Sporo tego napisałeś, ale:
1. brak jakiegoś rysunku/fotki, co by dawało sposobność zobaczyć, jak to było zbudowane (oprócz opisu słownego, który zawsze wielorako zrozumieć można)
2. chodziło mi o prostą (zwyczajną) i wypraktykowaną, optymalną ODLEGŁOŚĆ powierzchni węgla drzewnego/brykietu od spodu rusztu, na którym układa się potrawy. Podana przez ciebie wysokość kuwety 15 cm, to chyba nie to, o co pytałem kominiarza(?)

W takim ordynarnym, przenośnym grillu z Castoramy, który kupił mój zięć (jako jednorazówkę na wakacje :D), ta odległość wynosiła ok. 7,5 cm (można było ustawić więcej). Przy tych 7,5 cm i "normalnym" paleniu węgla drzewnego (i po stosunkowo krótkim czasie) kiełbasa była już mocno spalona. Czytałem, że można węgiel układać zarówno pod potrawą, jak
i nieco obok (grillowanie pośrednie), aby mniej przypalać. Jednak (podobno) wydłuża to czas grillowania.
A jakie doświadczenia mają jeszcze inni Forumowicze (chodzi oczywiście o technikę grillowania na zwykłym, prostym grillu z rusztem drucianym
i blaszaną wanienką na węgiel/brykiet)?

niktspecjalny
15-01-2016, 07:09
Witam .
Nikt nie odpisuje to może ja.
ad1.po tylu latach to wyblakłyby ,a budowa wbrew pozorom była prosta.Powstał stelaż z kątowników.Prostopadłościan.Dzielił się na trzy części.Dwie jednakowe jedna -środkowa połowę mniejsza.Z trzech boków założyłem na całej powierzchni blachę by kierować temp.Czyli od klienta .Z przodu tu gdzie stałem by nie parzyło w nogi zrobiłem zastawki wyjmowalne.Podnośniki od fiata czyli jego stopa wkładana była w profil na dolnym kątowniku , a to co się wsadzało w prowadzenie by fiata podnieść było pod kuwetą na węgiel.Czyli tak jakbym podnosił fiata by zmienić oponę.Środkowe blachy miały kierownice-prowadzenia gorącego powietrza by na środku podtrzymywać temp.w oczekiwaniu na klienta.

ad2.nie ma według mnie optymalnej wysokości o która pytasz.Biorąc pod uwagę grillowanie trzeba sobie pokierować układaniem węgla-żaru.Mam grilla dwupoziomowego-starego ale markowego.Odległość rusztu od żaru jest trzy stopniowa.Wysoko ,niżej i prawie na żarze.Znając zasady grillowania co niestety jest bardzo ważne na ruchomym ruszcie-poziomie grillowanie tego oczywiście co mam zaczynam od potrawy wymagającej dłuższego grillowania ,a gdy się już u grilluje wkładam na wyższy poziom gdzie jest grzanie ale nie bezpośrednie.Potem potrawy szybsze itd,itd.W opisie mego PiBaru miałem tą możliwość ,że gdy ze stopionego tłuszczu powstawał ogień nie musiałem polewać wodą wystarczyło ,że podnośnikiem od fiata opuściłem kuwetę na dół.

Kończąc .Grillowanie wcale nie jest proste , a wysokość żaru od rusztu zależy od samego urządzenia czyli widzimisię producenta i nie masz na to wpływu.Trzeba się gimnastykować ,mieć w pobliżu wodę z piwem ,tacki aluminiowe itp.

Konto usunięte_12*
15-01-2016, 13:47
Witam .
Nikt nie odpisuje to może ja.
Kominiarz pewnie na kominach siedzi, bo to sezon przecie ;)

kominiarz
24-01-2016, 19:20
Wykorzystując zimową porę aktualnie wykonuję wyposażenie mego "kombajnu", aby wiosną to wszystko już mieć gotowe do zmontowania. Właśnie owiercam prowadnice z blachy kwasoodpornej do zawieszania rusztu i wanienki grilla oraz sita do suszenia grzybów/owoców.
Chciałbym zapytać cię, jako praktyka: jaka powinna być optymalna odległość (lub jaki zakres regulacji odległości) węgla /brykietu od rusztu, na którym układasz potrawy?
Czytałem już w necie o bezpośrednim i pośrednim opiekaniu/grillowaniu potraw, ale o tej optymalnej odległości - nic.
Czy nie ma to znaczenia? Wiem, że zależy to od temperatury optymalnej dla danej potrawy i zapewne inaczej to będzie w przypadku ryb, a inaczej - wołowiny. Jakąś przecież odległość trzeba ustalić(?)
Pozdrawiam

P.S. Tak na "wszelki wypadek" naszykowałem prowadnice na 4 poziomy dla tej wanienki (odpady z tej "kwasówki" są już tanie. Wystarczy wygiąć z nich kątowniki :)).

Witam, powiem szczerze, że odnośnie grillowania moje doświadczenia są pewnie takie same jak każdego z nas.
Odkąd dostałem kiedyś Webera grill z ruchomym rusztem poszedł w odstawkę. A obecnie b. rzadko jest odpalany.
Fajnie, że robisz swój kombajn sam. Przy czterech wysokościach grillowania na pewno dojdziesz do konsensu.
Odkąd pobudowałem sobie prawdziwy piec chlebowy coraz rzadziej używam grilla.
To urządzenie jest niesamowite. W ubiegłym roku spaliłem ponad trzy kubiki drewna i nadal mnie zaskakuje.
Smak potraw całkowicie różni się od tych przygotowywanych w tradycyjnym grillu. Nawet zwykłe ziemniaki z pieca z niewielką ilością masełka i jak kto lubi soli to niebo w giembie :) Pozdrawiam.

Konto usunięte_12*
25-01-2016, 20:10
Odkąd pobudowałem sobie prawdziwy piec chlebowy coraz rzadziej używam grilla.
To urządzenie jest niesamowite. W ubiegłym roku spaliłem ponad trzy kubiki drewna i nadal mnie zaskakuje.
Smak potraw całkowicie różni się od tych przygotowywanych w tradycyjnym grillu. Nawet zwykłe ziemniaki z pieca z niewielką ilością masełka i jak kto lubi soli to niebo w giembie :) Pozdrawiam.
Też na własnym podniebieniu odczułem zalety tego urządzenia.
Otóż w listopadzie uczestniczyłem jako zaproszony gość na myśliwskim "Hubertusie", gdzie serwowano uprzednio przez dobę moczonego
w specjalnej zalewie młodego dzika, a potem pieczonego w piecu chlebowym właśnie.
Nic innego nie da się powiedzieć, jak to samo - NIEBO W GIEMBIE :p:D

Forest-Natura
25-01-2016, 22:09
Witam.
A dzik był dziki czy pawlakowy kaban zwykły, czarno pastowany ... ?
;)
Pozdrawiam.
PS. ... znaczy się wersja EKO(nie)logiczna

Konto usunięte_12*
26-01-2016, 16:02
Jak najbardziej dziki :D, bo to była uczta wśród myśliwych.
Zaraz mnie tu obrońcy zwierzątek (choć miłośnicy wieprzowiny) "dopadną"! :D

devanska
28-01-2016, 22:16
mm podobny grill na działce - pychotka. mogłabym grillowac niemal każdego dnia :D

Zdun Darek B
01-02-2016, 08:39
A i tak z tego wszystkiego najlepsze jest piwo

kominiarz
01-02-2016, 10:46
A i tak z tego wszystkiego najlepsze jest piwo

szczególnie z pieca :D

kominiarz
01-02-2016, 10:46
co powiecie o takim grillu i wędzaku w jednym do ogrodu ?

jaki masz na myśli?

kominiarz
13-02-2016, 16:09
Wczoraj kiełbaska, jak ktoś potrzebuje mam rewelacyjny przepis.

Dziś wędlinki i nowość w Naszej kuchni - wędzone sery - jak zwykle mniód malina. Oczywiście właśnie piec rozgrzewamy, dziś na kolację pizza.

Pozdrawiam.


https://www.youtube.com/watch?v=Lsq1bGWAaAI

Remiks
13-02-2016, 17:00
Wczoraj kiełbaska, jak ktoś potrzebuje mam rewelacyjny przepis.

Dziś wędlinki i nowość w Naszej kuchni - wędzone sery - jak zwykle mniód malina. Oczywiście właśnie piec rozgrzewamy, dziś na kolację pizza.



Skoro rewelacja to dawaj przepis na serki też bo czas na nowe wyroby;-)

Remiks
15-02-2016, 21:38
kominiarz gdzie te przepisy?

adamkor
16-02-2016, 09:02
Kto mi poleci jakąś firmę, która zbuduje zewnętrzną (w ogrodzie) altanę z kominkiem oraz wędzarnią?

Zdun Darek B
16-02-2016, 09:05
Polecam sprawdzonego wykonawcę ; Kominki Piotr Batura

niktspecjalny
16-02-2016, 09:57
Polecam sprawdzonego wykonawcę ; Kominki Piotr Batura

Dariusz tu poważnie ludzie pytają i równie poważnie odpowiadają o swych doświadczeniach związanych z topikiem.To jest kompleks , a nie samo urządzenie.