PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi przesuwne do kuchni



ProMyst
13-06-2011, 19:56
Witam,
Planujemy mieć drzwi przesuwne do kuchni żeby ułatwić dostęp do spiżarki i szafki ponieważ zwykłe drzwi musiałyby się otwierać albo na ścianę gdzie będzie szafa, albo na drzwi do spiżarki.60970 (jak w załączonym zdjęciu) Chciałbym się dowiedzieć jakie drzwi polecacie? Czy już teraz na etapie budowy nie murować ściany między korytarzem a kuchnią i wstawić tam konstrukcję drzwi przesuwnych chowanych w swojej konstrukcji czy wymurować normalnie ściankę i zrobić drzwi przesuwne "zewnętrzne". Co polecacie albo jakie macie obserwację z użytkowania takich drzwi. Dziękuję i pozdrawiam

nikita1
14-06-2011, 08:45
Witaj
Polecam drzwi chowane w kasecie.Drzwi do spizarki nie sa klasycznymi , tj. nie musza być eksponowane , widoczne w pozycji "otwarte".Przez 99% czasu będą zamkniete. Drzwi w kasecie są szczelne, masz możliwość wykorzystania wszystkich ścian.Ściana do której chowaja sie drzwi z jednej strony jest murowana (a więc powiesisz szafeczki) z drugiej jest z płyt GK lub otynkowana na siatke stanowiącą konstrukcję kasety. Tam możesz postawić regały (ale nic nie wieszac).Cała konstrukcja (kaseta + płyta GK) zabiera zaledwie 12,5 cm przestrzeni.Drzwi nie wymagają żadnych prowadnic na dole.Można zastosować dowolny typ zamka. Co do typu drzwi : każe drzwi o grubości do 42 mm. Pamiętaj o zrobieniu solidnego nadproża , gdyż drzwi tylko wiszą ( a niektóre np. szklane mogą ważyć nawet 100 kg).
Tu masz wymiary jakie trzeba zrobic otwory (do wysokości H1 dodaj jakieś 10-15mm żeby można było łatwiej włożyć kasetę w otwór):
http://www.eclisse.pl/files/24/wymiary%20kaseta%20kartongips.pdf

finlandia
14-06-2011, 10:40
Nikita, jak najbardziej zgoda. Ale podaj jeszcze jedną, bardzo istotną informację.. cena tego rozwiazania? Nie chcę strzelać (a i leniwy jestem i nie chce mi sie siegac po cennik;) ale wiem jedno - rozwiazanie jest estetyczne, warte uwagi, z tym, że systemy nascienne bedą tańsze. I regał też sie da postawić;)

nikita1
15-06-2011, 09:29
Cena kasety pojedyńczej to ok. 800 zł + montaż (u mnie np. 600 zł : 1 raz montaż kasety, 2 raz zawieszenie skrzydła, obudowa we własnym zakresie).System nascienny zależy trochę od ciężaru (ponad 80 kg-cena z montażem to ok. 500 zł) , więc różnica ok. 1000 zł.Oczywiście że da się postawić regał - odsunięty od ściany ok. 10 cm (ogórki tam wpadną , albo ziemniak ;)).

ProMyst
15-06-2011, 09:34
Witaj
Ściana do której chowaja sie drzwi z jednej strony jest murowana (a więc powiesisz szafeczki) z drugiej jest z płyt GK lub otynkowana na siatke stanowiącą konstrukcję kasety.
http://www.eclisse.pl/files/24/wymiary%20kaseta%20kartongips.pdf
w celu sprecyzowania, jeśli chciałbym system "kasetowy" to nie murować tej ścianki działowej gr 12 cm i zostawić otwór na wymiar drzwi plus kaseta. Potem zabudować plytą g-k tak? Bo napisałeś coś o jednej murowanej i drugiej płyt g-k stronie?

nikita1
15-06-2011, 13:08
Jesli tej ścianki jeszcze nie ma to tak, zostaw otwór o szerokości C + luz montażowy.Myślałem że już jest a kasetę dostawisz do murowanej ścianki.Jeśli dopiero murujesz ściany to zamontuj kasete do ściany murowanej (lepsze właściwości akustyczne niz z gk).Instrukcja montazu:
http://www.eclisse.pl/files/24/instrukcja%20montazu%20kaseta%20murowana.pdf
Warto pamietać o gniazdkach i wyłącznikach: http://www.eclisse.pl/files/26/Wymiary%20kaseta%20Luce%20pojedyncza%20mokry%20tyn k.pdf
Jakie drzwi wybraliście?

ProMyst
15-06-2011, 13:56
Etap wyboru drzwi przed nami ;) Teraz zacznie się murowanie stąd chce wiedzieć już teraz co zrobić z tą ścianką
Pozdrawiam

Robert_Antczak
11-07-2011, 23:27
Witam,

jeśli to mają być drzwi chowane w kasetę to przede wszystkim trzeba wybrać producenta, nie ma wymiarów uniwersalnych a kasety często są dostosowywane wymiarami do wymagań producenta, ponadto każdy ma swój system montażu obudowy (imitacja ościeżnicy).
Kolejna ważna informacja to że prawidłowo kasetę montuje się na wykończoną podłogę, niestety przy zakładaniu płyty i gipsie może się ubrudzić więc większość osób zakłada ją wcześniej. Niestety może mieć to zły wpływ na drzwi i powodować problemy w razie potrzeby ingerencji. Jeżeli jest taka możliwość najlepiej wybudować całą ścianę z g-k, jeśli w ogóle zostanie jakaś przestrzeń pusta. Na akustykę niestety nie ma co liczyć i tak wszystko przejdzie przez kasetę.
Otwór pod "80" żeby się wszystko zmieściło to około 172 cm szerokości

Pozdrawiam

pikacz
15-08-2011, 12:33
jesli masz kase to nad kaseta mozna sie oczywiscie zastanowic ale jej koszt to sama kaseta 700-800zl+montaz+jakies skrzydlo drzwiowe wiec zapewne okolo 2kzl trzeba liczyc (osobiscie ja nie mialem wyjscia i musialem zamontowac drzwi przesowne zewnetrzne), chociaz ciekaw jestem czy takie kasety to trwale ustrojstwo wrazie jakiejs draki po jakims czasie uzytkowania czy nie bedzie z tym motania

ze swojego doswiadczenia moge jedynie powiedziec jak wyglada sprawa przesownych zewnetrznych np. u mnie wyglada to tak i sprawuje sie bardzo dobrze:

http://images46.fotosik.pl/997/f7ee84e88ca07123m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7ee84e88ca07123)

drzwi wykonane przez stolarza, wzory kolory moga byc rozne ( zalerzy od umiejetnosci fachowca), koszt ( stolarze robili nie tylko je, ale za same drzwi+kompletna obrobka dookola z kazdej strony tej futryny i sasiadujacej; czyli obrobka x2 policzyli 500zl )

patrzac na zdjecie/projekt u Ciebie tego typu drzwi moga byc zarowno zamontowane od zewnatrz kuchni ( otwierane na prawo od strony pomieszczenia komunikacja) badz od wewnatrz na prawo, na szafe i za nia chowane ( identyczne rozwiazanie jest u siostry i wcale duzo miejsca nie trzeba 4cm max 4,5cm miedzy sciana a szafa w zupelnosci wystarcza )

Tomasz231
15-08-2011, 12:47
Możesz zastanowić się jeszcze nad tym. Sprawdzone. Koszt systemu profili to o ile dobrze pamiętam ok. 300-400zł.
http://laguna.pl/pl/content/index/read/id/89/title/Gustavson.html

maaarek.g
29-08-2011, 16:53
Ja też mam drzwi przesuwne naścienne. Przyznam że zastanawialiśmy się nad "wbudowanymi", ale stwierdziliśmy że rzadko kto i kiedy będzie się chciał wysilić i je zamknąć- czego nie widać... hehe, a tak jest większa motywacja:) Bałem się że będą się zacinać, ale wszystko jest ok. Nie zapłaciliśmy też dużo, a drzwi zamawialiśmy w pol-skone.

Robert_Antczak
12-09-2011, 22:20
System chowany w kasetę na pewno jest droższy, ale tez praktyczniejszy. Jest do wykorzystanie ściana, nie można nic w nią wbudować, ale za to można coś powiesić, chociażby lutro, albo ustawić szafkę. W każdym razie jest to zaoszczędzona przestrzeń.

Pozdrawiam

GA***LE
14-11-2012, 20:34
[reklama - moderowano, Regulamin 2.4]

finlandia
14-11-2012, 21:11
Proponuję Ci zapoznać się z regulaminem. A najlepiej od razu wykupić reklamę.

MMichal
14-11-2012, 21:31
Witam

późna pora administracja już śpi :)

co do tematu do rozwiązania kasetonowe firmy z 2 posta są naprawdę ładne, miałem okazję zapoznać się z nimi w ich salonie i wydaje mi się, że są warte tych pieniędzy, więc jeżeli finanse to nie problem to na 100% kaseta :)

Pozdrawiam

finlandia
22-11-2012, 22:21
Przesadziłeś z chęcią tej izoloacji. To może świadczyć o jakiejś paranoi. Do kompletu zamontowałbym jeszcze drzwi stalowe z pianką w środku, bo tam ma być zimno! ;)
Wystarczy, że w spiżarni będzie zakręcony grzejnik. To nie lodówka!
Ps. Drzwi przesuwne nie są szczelne i ta różnica temperatur może zostać tylko na etapie zamysłów.