PDA

Zobacz pełną wersję : POCZĄTKI



HooB
30-03-2004, 01:38
Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściłem tego posta ( to już mój drugi na tym forum :). Dopiero przyemierzam się do wybudowania domku, jednak jest bardzo zielony w tych sprawach, na początku prosiłbym o jakieś linki do takich zupełnych podstaw na temat budowy własnego domu.

Mam jeszcze dodatkowo parę pytanek. Jestem z Warszawy, upatrzyliśmy sobie działkę na Bródnie (ok. 300 m2), od dłuższego czasu stoi nieużywana. Dużo jest tam śmieci, pierdół itp itd. W rogu stoi spalony do połowy jakiś stary domek, nie ma dachu, okien, dużo gruzu. Ogólnie na tą działkę może sobie wchodzić każdy kto chce - po wielu rozbitych butelkach można się domyślać że czasem tam ktoś sobie urządza libacje. Moje pytanko jest następujące - gdzie powinienem się udać czy zgłosić, aby dowiedzieć się do kogo ta działka należy. Czy ona np. może być gminy? dodam że po sąsiedzku są jeszcze 2 działki ( już takie normalne, zamieszkane ). Aha, i może ktoś się orientuje jaka chociaż w przybliżeniu mogłaby być cena takiej działeczki? Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. I powiedzcie jakie są szanse na kupno takiej niczyjej działki. Pozdrawiam

Tomasz M.
31-03-2004, 18:26
Masz 90% albo więcej szansy, że stan prawny działki jest zabagniony. Zacznij od sprawdzenia w ewidencji gruntów (pewnie to będzie w urzędzie gminy dla Pragi Północ) kto jest wpisany jako właściel ew. władający. Warto pogadać z sąsiadami. Dowiedz się też w gminie (wydział planowania przestrzennego albo jakoś tak) czy w tym rejonie na działce 300m możesz coś wybudować.

viktoria23
30-06-2004, 11:29
Z doświadczenia: Wręcz NAPEWNO stan prany nieuregulowany. albo ( w najlepszym przypadku) jest kilku spadkobierców którzy nie maja kasy przeprowadzic sprawę spadkową .. albo sie nie moga dogadac co to tego "po co ją wogole przeprowadzac", ale wlascicie zmarł i nie spadkobiercow .. wtedy chyba gmina przejmuje. Jesli tak stoi ... a okolica zabudwana mieszkalnie .. to znaczy ze cos tam jest nie halo. Ale wlasciciea ( lub ostatni wpis moze byc z np. 1850r), mozna sprawdzic następująco: W urzędzie idz do Referatu/pracowni planowania przestrzennego .. najpierw zobacz DOKLADNIE pod jakim adresem jest nieruchomośc ... w planowaniu przestrzennym/architekturze ( rożne nazwy w różnych urzędach), poszukaj na mapie ( maja na scianie napewno ...), jaki numer ewidencyjny dzialki przypisany jest do tego adresu .. a potem ladnie poproś kogoś w tymże referacie zeby podejrzał w komputerze .... do kogo nalezy dzialką o numerze XYZ ... i wtedy wiesz kto ostatnio był jej właścicielem ......
:D
co oczywiscie nie wyjaśnia sprawy ... choć w kompie napewno maja do jakies KWieczystej to nalezy jeśli wogole .... i w ten sposob mzna powoli dojść ... choć by potem po nazwiskach ... ksiązce telefonicznej itd.

Natomiast .. ceny .... sam zobacz na www.aaaby.pl, nieruchomości, rynek wtórny, bródno .... ceny z kosmosu. :o

kze
09-09-2004, 16:12
300m? To bardzo mała działka Jakieś 20m na 15m... Jak odejmiesz po 4 m od końca działki do ściany (z oknem) domu lub 3 m jeśli ściana bez okna. Załóżmy, że bez okna 1 sciana i 3 z oknem to Twój obszar na domek to 13m na 8m.. lub 12m na 9m To bardzo mało... Tak mi się wydaje.
Jak rozmawiałem z architektem to mówił mi, że minimalna wielkość działki na której można coś sensownego postawić to 600m...
W temacie cen to od 100pln za metr do 150USD (!!!) za metr, a nawet na Mokotowie słyszałem, że ktoś chciał sprzedawać po ... :o 400usd za metr!!!
Ale wydaje mi się, że w tamtej okolicy (Bródno) to mogło by być 120-150pln za metr.

viktoria23
10-09-2004, 08:26
do KZE:

WItam, niewiem skąd wzięła się cena 120-150pln za metr. :lol: , chyba ze to było ewentualnie 150$ ..... ja szukam w łomiankach i tam w samych łomiankach cena nie schodzi poniżej 70$=260pln/m2 a za łomiankami 40$= 150pln i ani grosza taniej.

jakis czas temu dzwoniłam do ogłoszeniodawcy 1000m2 bud. na chomiczowce ....... czyli jak dla mnie to takie Bródno tylo inna strona ... facet powiedział mi 600 .... Pytam :"600 czego i za co", on mówi ze 60)pln/m2 ..... bo na tych 1000metrach to ktos sobie blok postawi .. co za bzdura .... no ale takie są ceny .. wiec niewiem skąd się wzieły te ceny ... jesli takie są teraz w rzeczywistości ... to prosze mnie poprawić ...a le ja codziennie czytam ogłoszenia ...

pozdr.
viktoria23 :D