PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w. 2 pracownia GALERIA DOMÓW



Strony : [1] 2

adamfcb
04-07-2011, 20:42
Witam, czy jest omze ktos kto buduje wedlug tego projektu?? jakies opinie moze na jego temat?? http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb5421-dom-przy-cyprysowej-2-bis,257.html

bowess
05-07-2011, 09:03
Ale fajny projekt. :)

Zwarta bryła, dom wygląda na niedrogi w budowie - na moje oko można się zmieścić w 250 tys, a może nawet mniej. Dobrze dostosowany do stron świata (od razu widać, która ściana północna), a to razem z prostotą bryły powinno dać niskie koszty ogrzewania. Nadaje się do zamieszkania z odłożeniem wykończeń poddasza, bo program parteru w pełni wystarczający. Metraż pomieszczeń rozsądny. Pokój dzienny niby mniejszy od zwykle poszukiwanych 30m2, ale jest to moim zdaniem powierzchnia spokojnie wystarczająca (u nas 25,6m2 i jest dobrze). Kuchnię wolałabym z otwartym przejściem do salonu, ale to już bardzo indywidualna kwestia. W każdym razie kuchnia daje różne możliwości umeblowania i otwarcia lub zamknięcia. Ciekawi mnie jedna kwestia - na czym oprze się strop, bo poza ścianami zewnętrznymi nie widać w środku ścian nośnych. Czy to wystarczy?

adamfcb
05-07-2011, 16:09
faktycznie, tez niewidze scian nosnych:) , co do kuchni to taki jest plan zeby byla otwarta na salon, poddasze bedzie wykonczone czesciowo (sypialnia i lazienka) bo pokoik na dole bedzie nalezec do mojej tesciowej. mi sie wydawalo ze na ten domek tak czy inaczej 300tys zlotych kredytu musze wziasc ale moze sie okaze ze faktycznie da rade taniej, poki co musze czekac na dzialke (sprawa w sadzie) a potem kupno projektu i liczenie

adamfcb
05-07-2011, 17:14
"Projekt ten posiada układ konstrukcji pozwalający na modyfikację wnętrza.
Na słupach oparte są podciągi żelbetowe (belki betonowe zbrojone w
obszarze stropu, część z nich jest całkowicie ukryta w warstwach
stropu). Dodatkowo unikamy kosztów: części robót ziemnych, fundamentów i
ścian nośnych".
taka dostalem odpowiedz z biura projektowego, niebede ukrywal ze niewiele z tego rozumiem, moze ktos mi wyjasni??:)

bowess
05-07-2011, 19:50
Racja - przy kredycie lepiej lekko podwyższyć koszty - nie będzie przykrych niespodzianek, że na coś zabrakło, że w danym momencie nie udaje się znaleźć materiałów albo wykonawcy za 6 tys, a jedynie za 8, będzie można użyć np. trwalszych materiałów wykończeniowych. Jest około 140m2 po podłogach, więc myślę, że kosztorys będzie w okolicy 280 tys., ale zależnie od szczegółowych rozwiązań może być też sporo taniej.

No to w kwestii konstrukcji mi się rozjaśniło. Są słupy konstrukcyjne - chyba przy schodach, przy drzwiach sypialni na parterze i może też przy kominie. Fundamentów rzeczywiście będzie mało do lania. Może być tak, że będzie gdzieś widoczny podciąg - wystająca nieco z sufitu betonowa belka - może na granicy salonu i kuchni albo gdzieś w holu. Też mam takie coś w gabineciku męża i właśnie na granicy salonu i kuchni - nie jest jakoś odrażające w wyglądzie. :) No a jeszcze tak jak piszą może być ukryte np. pod podwieszonym sufitem.

adamfcb
05-07-2011, 20:01
teraz to juz rozumiem, a co do fundamentow to znaczy ze tylko pod sciany zewnetrzne??

bowess
05-07-2011, 20:16
Pewnie jeszcze będą takie prostokąty do wylania pod kominy i pod te słupy.

lukas_jar
22-07-2011, 18:52
Witam,nam również bardzo odpowiada ten projekt, a dokładniej wersja nr 9. Chwielibyśmy trochę zmian wprowadzić- na parterze w miejscu pokoju zrobilibyśmy kuchnie.A ponieważ zależy nam,żeby to pomieszczenie było duże, chcielibyśmy przesunąć trochę klatkę schodową.Zanim jednak zaczniemy zmieniać,chcielibyśmy skorzystać z doświadczeń już budujących Domów Przy Cyprysach...zobaczyć fotki..Zatem czekamy na zdjęcia i rady..
Pozdrawiamy

adamfcb
11-08-2011, 10:10
wlasnie tez chcialbym widziec jakies fotki tych co juz zbudowali lub buduja cyprysy:) ale niema chyba nikogo takiego:)

kami1227
17-09-2011, 11:15
Witam. Chciała bym podnieść temat :yes: Zachwycił mnie projekt 2bis, tylko chciała bym dołożyć drzwi z kotłowni na dwór :D Czy ktoś z was już rozpoczął budowę? może macie jakieś dodatkowe wskazówki, na co zwrócić uwagę? Z góry dzięki.

kami1227
20-09-2011, 10:13
Szkoda, że nikogo takiego nie ma...

Pinkoncik
21-09-2011, 13:18
Witam! My dziś idziemy do architekta by naniósł zmiany na projekt. Zrobi nam adaptację i mam nadzieję w przyszłym roku ruszymy z budową. Też będziemy mieć wejście do kotłowni od zewnątrz. Nanosimy też jeszcze kilka zmian, nie drastycznych, ale muszą być zrobione przez architekta. Mało ludzi buduje ten dom, więc nie jest łatwo o jakieś rady zaprawionych w boju ;) Sama chętnie bym dopytała zwłaszcza o zorganizowanie przestrzeni wewnątrz domu.... ale jak narazie nie ma kogo :)

kami1227
21-09-2011, 14:04
No właśnie... ;) A co zmieniacie jeśli można wiedzieć? Ja jeszcze myślałam o powiększeniu o 50cm (ściana z wejściem przesunąć "w dół") żeby ta kotłownia troszkę większa była. Ścianę między łazienką a pralnią zrobić grubą (nośną) żeby było na czym oprzeć belki od stropu (zmienić monolityczny na teriwę), a w tej ścianie wejście z łazienki do pomieszczenia o nazwie szumnej "pralnia" :D I chyba zamknę ścianę między kuchnią a salonem, bo teraz mam salon z aneksem i trochę to się u mnie nie sprawdza (wieczny bałagan w kuchni - jednocześnie w salonie :/)

Pinkoncik
21-09-2011, 22:28
Do kotłowni, jak już wspominałam, robimy wejście od zewnątrz - tym samym wejście od strony domu będzie zabudowane. Zamiast "pralni" robimy składzik na węgiel, więc od domu schodków też nie będzie, tylko ściana (kolejna :D). W salonie te potrójne drzwi zmienimy na okna, a w pokoiku na dole wstawiamy okno i drzwi balkonowe. Na górze tylko zmieniamy okna i dobudowujemy balkony. I chyba w zasadzie tyle zmian. Co do kuchni, to jeszcze nie zdecydowaliśmy czy zamknięta, czy otwarta. najlepiej jakby się dało tak pół na pół ;)

kami1227
22-09-2011, 08:04
Acha :) Dzięki za odpowiedź. Mnie się zawsze marzyły duże okno-drzwi na werandę :D Tak, że to one głównie decyduję o wyborze tego projektu ;) Wejście do kotłowni mam teraz tylko z dworu, i strasznie to upierdliwe, że nie mogę wejść bezpośrednio do domu - musi być przejściowa kotłownia :) Składzik na węgiel planujemy przy oddzielnym garażu "z byleczego". Tak z tą kuchnią też myślałam, żeby - tak jak w projekcie - zostawić bez ściany i zabudować szafkami, ale to jeszcze pomyślę. Na razie jesteśmy na etapie dopasowania działki do projektu :D Wszyscy się z nas śmieją, bo to raczej odwrotnie być powinno, ale u nas to niestety projekt jest pierwszy i ściana północna musi być na północ ;))) Super że się pani odezwała, tylko niech mi się pani nie zgubi, bo na pewno pani już będzie mieszkała, zanim moja budowa w ogóle ruszy ;D Tak, że liczę na panią cały czas :)

Pinkoncik
22-09-2011, 22:41
Okna zawsze można zamienić - mniejsze na większe i odwrotnie. My się zdecydowaliśmy na wejście do kotłowni tylko z zewnątrz, gdyż wolimy by w razie czego nie dymiło nam się do środka....a to czasem różnie bywa. A że głównym "palaczem" jest mąż to On będzie śmigał na dwór w mroźne dni by napalić w piecu:lol2: Co do budowy to mam nadzieję za 5 lat mieszkać "na swoim", ale wszystko zależy od finansów. Narazie w przyszłym roku, jak Bozia da zdrowie, bankowo będą fundamenty naszego domu "przy cyprysowej 2". Wkońcu marzenia są po to by je spełniać!!!!

mi3lon
09-10-2011, 17:01
Okna zawsze można zamienić - mniejsze na większe i odwrotnie. My się zdecydowaliśmy na wejście do kotłowni tylko z zewnątrz, gdyż wolimy by w razie czego nie dymiło nam się do środka....a to czasem różnie bywa. A że głównym "palaczem" jest mąż to On będzie śmigał na dwór w mroźne dni by napalić w piecu:lol2: Co do budowy to mam nadzieję za 5 lat mieszkać "na swoim", ale wszystko zależy od finansów. Narazie w przyszłym roku, jak Bozia da zdrowie, bankowo będą fundamenty naszego domu "przy cyprysowej 2". Wkońcu marzenia są po to by je spełniać!!!!

Witam, bardzo się ucieszyłem, że wreszcie znalazłam kogoś kto buduje "przy Cyprysowej" i to w dodatku ze świętokrzyskiego!
Projekt ten jest faworytem dla mnie i żony, myślę, że zimą zapadnie ostateczna decyzja o jego zakupie i ruszymy z dokumentami. Trzymamy za Państwa kciuki i z wielką przyjemnością będziemy śledzić postępy inwestycji, o ile oczywiście zechcecie się Państwo nimi dzielić... :)
Pozdrawiam gorąco!
P.S. Czy zdradzicie Państwo w jakiej okolicy powstanie domek ?

Pinkoncik
20-10-2011, 23:29
My będziemy stawiali dom nasz w Skarżysku. Zapewne Pan wie gdzie to jest :D. Teraz oczekujemy na zakończenie adaptacji projektu. I zastanawiam się ile będzie kosztowało postawienie do stanu surowego. Szczerze powiedziawszy branie kredytu bardzo mnie przeraża... Jak tylko coś się ruszy z naszą budową dam znać. :D

kami1227
21-10-2011, 07:54
Cieszę się, że grono przy cyprysowej się powiększa :) Ja niestety musiałam zmienić projekt na ARN KIWI. Spełnia moje wymagania bez żadnych adaptacji (kocioł CO na ekogroszek zmieści się w kotłowni z drzwiami na zewnątrz ;)) Ale kibicuję wam i zaglądam na postępy.

Elfir
21-10-2011, 13:24
Czy pralnia pod schodami wymaga robienia schodkowych fundamentów? Bo widzę, że jest niżej niż poziom reszty domu.
W salonie mało miejsca na ustawienie stołu (w końcu wigilię lepiej urządzić w salonie niż w kuchni) - ale można salon powiększyć kosztem kuchni.
Zlikwidowałabym spiżarkę - jest tak mała, że funkcjonalność chyba będzie niewielka, za to przydałaby się większa wnęka w wiatrołapie na szafę.

Pinkoncik
23-10-2011, 22:12
Do pomieszczenia pod schodami powinny być schodki.Niemniej jednak my to pomieszczenie zamkniemy od wewnątrz domu, a zrobimy tam składzik z wejściem od zewnątrz. Spiżarkę zostawimy, co by mieć gdzie trzymać część słoików na zimę ;) A tak serio, to wszystko wyjdzie w praniu i w trakcie budowy takie "kosmetyczne" sprawy będziemy regulować

adamfcb
24-10-2011, 16:05
a ja mam takie pytanko, czy ten dodatkowy pokoj na dole mozna by troche zmniejszyc zeby salon byl troszke wiekszy?? bo ja jakos tego niewidze ale wsumie tez sie niezanam za bardzo:), mysle ze problemem sa schody, a niechcialbym tez zeby pokoj mial drzwi na salon,macie jakies propozycje??

adamfcb
24-10-2011, 16:08
szkoda ze niedopisalem o ktora wersje chodzi:) 2bis, bo faktycznie jakis wiekszy salon na wieksze imprezy ( w tym wigilia:) ) by sie przydal

adamfcb
24-10-2011, 16:15
a tak wogole to ile planujecie wydac na budowe tego domku?? myslicie ze 300tys to spokojnie wystarczy?? ja tak pocichu mysle ze nawet mniej, a wy??

JanP
25-10-2011, 11:01
Witam serdecznie, cieszę się bardzo , że rośnie grono osób zainteresowanych projektem Domu przy cyprysowej. Ja jestem zainteresowany wersją 17. Mam tylko wątpliwości co do wielkości salonu. Zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby wydłużenie domu o 1 lub 1.5 metra. W tym przypadku salon miałby już wystarczające dla mnie wymiary.

Pinkoncik
26-10-2011, 00:20
Drogi Użytkowniku "adamfcb" co do pokoju na dole nie bardzo sobie wyobrażam jak go zmniejszyć, choć taka chęć też się u nas pojawiała. Mieliśmy zamiar oddzielić go od salonu przesuwanymi drzwiami,żeby w razie konieczności móc powiększyć salon. (U naszych znajomych takie rozwiązanie się sprawdza), Niemniej jednak stanęło u nas na tym,że pokój zostanie taki jak jest, cobyśmy na starość nie mieli swój kąt i nie musieli latać po schodach ;) A salon 25m2 uważasz, że jest za mały? Może nie jest to szczyt możliwości budowalnych,ale przy dobrej organizacji przestrzeni co całkiem sporo miejsca. Przynajmniej dla nas. My teraz mieszkamy we 4 na 30m2 a wigilia jest urządzana u moich Rodziców w salonie 14m2. Jest nas wtedy 8 dorosłych osób i 3 dzieci. Jest czad, ale bardzo rodzinnie. hehehe
Co do planowanej kwoty na budowę domku, my jesteśmy narazie na etapie zliczania kosztów: drut, cegły, deski....itp. Jakieś 80 tys. i dom powinien stanąć. Potem okna i drzwi itp. A jak przynajmniej dół wykończymy to pewnie się wprowadzimy i bedziemy sukcesywnie wykańczać go na cacy. mam nadzieję......

kacha181818
29-10-2011, 16:51
Witam:) nareszcie znalazłam forum dotyczące projektów przy cyprysowej:) my tydzień temu byliśmy w biurze projektowym mają wykupić projekt przy cyprysowej 14 i powoli się wszystko będzie załatwiało przez zimę tak że z budową ruszamy na wiosnę. Myślimy jeszcze nad drobnymi zmianami dokładniej nad powiększeniem kotłowni(ogrzewanie opałem) i likwidacji pralni planujemy mieć schody z drewna wolnostojące:) a tak to raczej pozostawiamy tak jak jest .

jena6
24-11-2011, 17:35
Witam.
Czy ktoś buduje domek przy cyprysowej 14 i czy posiada jakieś zdjęcia z budowy? Bardzo proszę o kontakt jeśli macie Państwo.

Tomas1111
09-12-2011, 19:03
Witam

Również jestem zainteresowany projektem domek przy cyprysowej 14. Dotychczas brałem pod uwagę projekty MTM Jaspis 4, lecz wydaje mi się, że koszty jego budowy mogą mnie przerosnąć (upss). Jeżeli ktoś dysponują galerią budowy tego domu, to proszę o przyslanie na pw (w szczegołności zeskanowane rzuty szczegółowe). Jeżeli ktoś już przeanalizował sam projekt, to proszę piszcie o nich, bo widzę, że projekt posiada kilka poziomów, co przy planowaniu jego budopwy do usytułownia działki ma kolosalne znaczenie.

Pozdr. Tomasz

tomek131
10-12-2011, 17:22
A jakbyście połączyli salon z pokojem na dole,robiąc w pokoju na dole jadalnię
Coś podobnego do tego na dole (mówię o samym układzie salonu i jadalni)http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/amulet/#view
To oczywiście dla tych ,dla których pokój na dole nie jest niezbędny.
25m to za mało w/g mnie na salon i jadalnię.Sam salon ok,ale na jadalnię braknie.
Gdyby ktoś na starość potrzebował ,zamuruje i zrobi z jadalni pokój
A w ogóle wycisnęli z tych 126m fajny układ.Sporo zalet widzę-prosta bryła,prosty dach,brak balkonów,spiżarka ,osobna pralnia,nie ma klitek na górze po 8metrow
Wady w/g mnie - za mały salon i brak garderoby jakiejś.Ale myślę .że coś by wymyślił
Noi dla mnie osobiście trochę zbyt widoczny salon ze schodów-kolegi i koleżanki moich dzieci ciut by mi przeszkadzały biegające ,gdybym siedział w salonie.Ale ,może i na to architekt by coś poradził-jakąś ścianka z kamienia optycznie oddzielająca czy cóś

hanka81
13-12-2011, 13:35
Witam, także i my zdecydowaliśmy się na cyprysy. Wybraliśmy lustro 12. Zmian bedzie nawet sporawo, także dzieki Waszym opiniom i pomysłom. W kotłowni bedzie okno takie jak w 2bis. Także myślimy o wejsciu do niej z zewnątrz, nie mniej jednak nie wiem, jak i czy w ogóle zmieści się jakoś tam piec?! Biorę pod uwagę wydłużenie budynku o jakieś 50 cm, ze względu na kotłownie. Okna w salonie troszkę zmienimy wymiar i wejście na taras będzie ze ściany południowej. Kuchnia zabudowana - wejscie do niej bedzie z korytarza. Pralnia - tak jak w projekcie pod schodami - zastanawiam się nad wejsciem do niej przez łazienkę. Aha będą ściany nośne - nasz "budowlaniec" stwierdził, że te dwa słupy nie bardzo sprawdzają się w praktyce i na ścianach nośnyc budynek bedzie stabilniejszy?! Co Wy na to?? Góra praktycznie pozostaje bez zmian - likwidujemy jedynie balkon (wspólny dla dwóch pokojów) a zostawiamy po 1 oknie. Balkon nad drzwiami wejsciowymi zostaje. Klatkę schodową doświetlimy oknem połaciowym. No i na razie to chyba tyle zmian. Podejrzewam, że jeszcze bedą - ale to już wyjdzie w trakcie budowy. Jeśli macie jakieś uwagi - zapraszam do dyskusji. Widzę, ze kolejny taki projekt w świętokrzyskim:) Piozdrawiam.

Tomas1111
13-12-2011, 21:04
Witam

...bardzo ładny projekt "dom przy cyprysowej 12" U nas wybór padnie prawdopodbnie na "na dom przy cyprysowej14 -lustro" z uwagi na fakt, iż posiada garaż w bryle. Jeszcze chodzi o zmiany, to wstępnie bez konsulatcji jeszcze z projektantem nastąpi przedłużenie dachu za garażem i w ten sposób powstanie schowek na taczkę, drzewo do kominka itp. Zamierzam wstępnie zlikwidować wejście do kotlowni z wiatrołapu /zostanie wejscie przez garaż, kotłowania gazowa + pompa ciepła powietrza WWK300 sol/ a w to miejsce szafa ubraniowa. Dobry pomysł tj. doświetlenia klatki schodowej oknem połaciowym. Musze zobaczyć, czy w d.p.c.14 jest to wykonalne. Nie lubimy kuchni otwartej dlatego zostanie ona zabudowana od strony salony. Wstępnie myślałem od ściance, lecz spowoduje to prawdopodobnie zmniejszenie salonu do rozmiaru "mini", więc chyba lepszym pomysłem będzie wybudowanie wysokiej ścianki barku, co optycznie winno go powiększyć. Napewno ulegną zmienie rozmiarty okien i zlikwidowany zostanie co najmniej balkon /patrz balkon nad garażem - u mnie strona północna/. Czekam na zamieszczenie przez kogośc zdjęć z realizacji, by móc zobaczyć dom w realu i ewentualnie nanieść poprawki w projekcie.

Pozdr.

hanka81
14-12-2011, 12:53
Do Tomas1111,
też myśłałam o cześciowym zabudowaniu kuchni. Ale chyba oddzielę ją na dobre ścianą. Niestety, ale połączenie kuchni z salonem nie sprawdza się w praktyce. Znajomi, którzy połączylii ze sobą te dwa pomieszczenia nie sa zadowoleni ,bo... bałagan w kuchni = bałagan w salonie. Też mnie troszkę martwi powierzchnia salonu 25m2, ale przy dobrej organizacji powinno być OK. W sumie szukaliśmy prostego, praktycznego i taniego w budowie oraz w późniejszej eksploatacji budynku. Prosta bryła, brak wykuszy, lukarn i tym podobnych niepotrzebnych wg mnie elementów. Mam pytanko, czy w dpc 14 są ściany nośne, czy strop spiera się na słupach?? Podobno sciany nośne są lepszym rozwiązaniem!?

Pozdrawiam, Ania.

Tomas1111
14-12-2011, 17:49
...do hanka81
- jeżeli chodzi czy dpc14 są ściany nośne, to muszę stwierdzić, iż w nadesłanych szkicach szczegółowych widać, że tak. Ale to może być błąd w druku. Jak będę miał już projekt, to potwierdze.

PS. do osób które chcą budować dpc14, to podobny układ kuchni i jadalni jestw projekcie "Proton II". Na forum muratora są zdjęcia z realizacji.

Pozdr.

tomhary1
16-12-2011, 13:51
witam,jestem wlasnie na etapie zakupu projektu przy cyprysowej 7,ruszam z budowa na wiosne,pozdrawiam

hanka81
16-12-2011, 14:07
tomhary1, planujecie jakies zmiany w projekcie?? Ogrzewanie gazowe czy paliwem stałym? Projekt w środku bardzo podobny do mojego dpc 12. U mnie zmiany w projekcie dosyć liczne. W jakim województwie budujesz? Pzdr.

tomhary1
16-12-2011, 16:52
zmiany ,sam dom jest moim zdaniem ok,salon 28m,calosc 142m dla mnie akurat,w salonie zamiast potrojnych dzwi ,okna,na dole w lazience i w pralni po dodatkowym okienku,wejscie do kotlowni z zewnatrz i zastanawiam sie nad powiekszeniem jej troche,pewnie jeszcze w trakcie wyjdzie cos do zmiany,będę pisał,dom stawiam w gościeradowie woj lubelskie

tomhary1
16-12-2011, 16:54
swietokrzyskie to zaraz kolo mnie,pzdr

tomhary1
16-12-2011, 17:01
projekt widze taki sam ,u mnie tylko metrazowo wiekszy tzn salon ,kotlownia

hanka81
16-12-2011, 18:52
Fajna ta Twoja 7 - bardzo podobna do mojej 12. U mnie troche ciasnawo, ale myśle, że będzie OK. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkam teraz w bloku taki domek 120 m2 będzie o niebo lepszy od tego co mam teraz;) Nigdy więcej blokowiska! A czy podnosisz ściankę kolankową? Jestem po konsultacji z arch. i budowlańcem i podnosimy ją do jakiegoś 1m. Zwiększymy użyteczność pomieszczeń. Pzdr.

tomek131
21-12-2011, 23:11
Ja też zacząłem myśleć nad wersją 7 ,tylko powiedzcie mi ,gdzie w salonie stanie telewizor ? Poza tym, te 28m salonu jest policzone razem z dużą częścią korytarza,tak mi powiedzieli w biurze które zaprojektowało ten projekt.Gdyby zamknął salon ścianami to ma 23.6m
To liczenie powierzchni salonu w ten sposób dotyczy wszystkich wersji w tym układzie

JanP
23-12-2011, 10:09
Ja też zacząłem myśleć nad wersją 7 ,tylko powiedzcie mi ,gdzie w salonie stanie telewizor ? Poza tym, te 28m salonu jest policzone razem z dużą częścią korytarza,tak mi powiedzieli w biurze które zaprojektowało ten projekt.Gdyby zamknął salon ścianami to ma 23.6m
To liczenie powierzchni salonu w ten sposób dotyczy wszystkich wersji w tym układzie

Witam

Czy nie zastanawiałeś się nad wydłużeniem minimalnie domu by zwiększyć powierzchnię salonu? Rozmawiałem na ten temat a autorem projektu i nie ma przeciwwskazań architektonicznych by to zrobić.

pozdrawiam

Janek

tomek131
23-12-2011, 12:23
Myślę o metr wydłużyć.Też rozmawiałem.Salon będzie miał wtedy 28m.Jako sam salon,bo jak pisałem w tej chwili jest to liczone razem z korytarzem.
Ale nadal nie wiem ,gdzie umieścić telewizor.Jak oni to projektują to masakra

tomhary1
24-12-2011, 13:17
dobry pomysl wydluzyc o metr musze wniknac w temat

tomek131
24-12-2011, 20:41
I tak jest pytanie,gdzie dać telewizor.Może na tym dużym oknie powiesić

tomhary1
26-12-2011, 19:29
ja myslałem jesli chodzi o telewizor zamurowac przejscie miedzy kuchnia a salonem i dac w samym rogu telewizor

tomhary1
26-12-2011, 19:32
a mysle zamurowac z 2 powodow,w tej chwili w moim mieszkaniu kuchnia jest polaczona z salonem i gdy sie cos gotuje to niestety w całym mieszkaniu czuc zapach i niedokonca mi to sie podoba a drugi powod to telewizor,dwie pieczenie na jednym ogniu

tomek131
26-12-2011, 23:25
Kuchnię to na pewno zamurować.Ostatnia głupota kuchnia w salonie.Zupełnie nie kumam czemu tak popularna i lubiana.Może jak ktoś je na mieście ,a podaje tylko kawkę z kupionym (nie upieczonym) kawałkiem ciasta.Dajmy do salonu łazienkę i garaż jeszcze.
W każdym razie ,jak się zamuruje to telewizor bezpośrednio przy kominku.

mi3lon
09-01-2012, 22:17
My będziemy stawiali dom nasz w Skarżysku. Zapewne Pan wie gdzie to jest :D. Teraz oczekujemy na zakończenie adaptacji projektu. I zastanawiam się ile będzie kosztowało postawienie do stanu surowego. Szczerze powiedziawszy branie kredytu bardzo mnie przeraża... Jak tylko coś się ruszy z naszą budową dam znać. :D

Dobry wieczór,
Jak tam u Państwa idzie realizacja projektu? Czy adaptacja już zakończona pełnym sukcesem?
pozdrawiam gorąco

hanka81
22-01-2012, 19:25
Zmieniłam projekt z 12 na 7 w lustrze. Jesteśmy na etapie adaptaccji. A jak u Was?

norbbii
22-01-2012, 21:39
Witam.
Czy ktoś moze juz wie jak ksztaltuja sie ceny robocizny na wykonanie tego domku? Buduje w wersji nr4 ? Mnie gosc krzyknal 55 tys zl za stan surowy otwarty i troszke mnie sciagna na ziemie. Technologia budowy to cegla Phoroterm 25, sciany dzialowe z 12 tki, pokrycie blacha.Z tego co sie orientuje nie jest to skomplikowany domek w budowie i chyba gość przesadzil dlatego chcialbym zweryfikowac te cene. Dodam tylko ze ekipa jest polecona, nie szukalem nic poza tym.
Pinkoncik ja rowniez jestem ze Skarzyska gdybys mial ochote wymienic sie doswiadczeniami pisz [email protected]. Gdzie budujesz te chatke?

hanka81
23-01-2012, 08:26
55 tys. za ekipę murarską? Ja za ekię płacę 25tys. Też jestem ze świętokrzyskiego. Materiały (bez betonu) ok.20-22 tys. (phoroterm25, stal, nadproża, system kominowy itp.) Buduję wersję 7 w lustrze. Przy wstępnej kalkulacji myślę, że koszt budowy w stanie surowym otwartym wyniesie ok. 120tys.

adamfcb
23-01-2012, 18:30
a co myslicie o tym by na parterze zmniejszyc pokoj na rzecz salonu, tylko wtedy drzwi beda na salon otwierane, jak myslicie bedzie to przeszkadzac?? w pokoju tym mieszkac bedzie moja tesciowa
:)

norbbii
23-01-2012, 19:41
Haniu, czy kwota ta obejmuje rowniez wykonanie fundamentow? Czlowiek, ktorego mi polecono, wykonuje wszystko od a do z poczawszy od wykopow po wiezbe dachowa z pokryciem. Za wszystko do stanu sorowego otwartego 55 tys., bez dachu okolo 45 tys. Tez mi sie wydaje to kwota przesadzona, pomimo iz u mnie dochodzi jeszcze garaz z sypialnia nad, ale wiadomo ze sa to dodatkowe koszta (dodatkowy fundament plus kondygnacja). Dzieki za szybka odpowiedz.

hanka81
24-01-2012, 11:22
Norbbii, moja ekpia wykonuje prace począwszy od fundamentów aż po strop. To obejmuje cena o której pisałam wcześniej. Dach będzie zadaniem dla innych fachowców. A u Ciebie 55tys. za wszystko od stropu po dach, więc może w sumie i u mnie wyjdzie tyle;) A sprawdzałeś ceny u innych brygad? Na jakim etapie budowy jesteś? Ja - adaptacja projektu no i w niedługim czasie mam zamiar wystąpić o pozwolenie na budowę. Pozdrawiam.

dddd
26-01-2012, 14:57
JA buduje przy Cyprysowej 11 z drobnymi zmianami - piwnica pod garażem, na poddaszu połączyłem dwa pokoje w jeden duży, o pół metra wydłużyłem cały dom. Obecnie czekam na ukończenie projektu.

tomek131
01-02-2012, 14:10
My chcemy wybudować dom przy cyprysowej 7, kto buduje w okolicach małopolski,lub śląskiego? Jest możliwość zobaczenia w realu? Ewentualnie "12", zresztą one chyba wszystkie do siebie podobne , my zastanawiamy się nad "7" , bo mamy wąską działkę, niecałe 19 metrów. Dobrze byłoby zobaczyć domek na żywo, nawet w surowym stanie. Czy ktoś, kto buduje "7" zmieniał coś w środku. My chyba wydłużymy, bo salon troszkę mały.

Pinkoncik
02-02-2012, 22:21
Witam! Adaptacja zakończona.Czekamy na pozwolenie, które lada moment mam nadzieję otrzymamy. Na wiosnę ruszamy z fundamentami, a potem zobaczymy jak będzie z pieniędzmi. Jesteśmy dobrej myśli..... Dzieciaki rosną i przydałoby się już osiąść na "swoim"
pozdrawim

hanka81
06-02-2012, 19:31
Posłuchałam znajmomego murarza (nie wiem czy potrzebnie) i kupiłam materiały, póki co bez stali. Porotherm 25 po 5,10zł. Jak myślicie jak bedą kształtowały się ceny materiałów w 2012?

tomek131
07-02-2012, 21:20
w cyprysowej 7 podoba mi się wszystko, oprócz salonu, który jest zdecydowanie za mały i nie wiem, jak kiedyś ustawić w nim stół , nie podoba mi się też umiejscowienie schodów na piętro, bo każdy kto będzie wchodził na górę zobaczy cały salon. Mało przytulne to jest.

skoro_kondziu
15-02-2012, 18:15
Dzień dobry!

zdecydowaliśmy się na budowę przy cyprysowej 6

szukamy kogoś na etapie budowy

my narazie walczym z papierami

prosze wstawiajcie zdjęcia wszystkie cyprysowe zawierają podobne elementy

pozdrawiam

tomek131
15-02-2012, 19:16
Zwróc uwagę na salon.On ma niecałe 24m ,bo powierzchnia podana jest aż do schodów,żeby lepiej wyglądało do sprzedania.NIe ma gdzie tam dać stołu ani telewizora (telewizor najlepiej na środku okna vis-a-vis kanapy)

malyrn
19-02-2012, 09:56
Dom przy cyprysowej 14
Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

adamfcb
19-02-2012, 13:22
a wiecie ile wiecej zaplacicie za lane skosy?? tez to rozwazam lecz niewiem jaka roznica w cenie jest miedzy lanymi a zwyklymi

malyrn
19-02-2012, 17:49
W całości koszty będą porównywalne, wszystko zależne jakie materiały izolacyjne zastosujesz. Ogólnie lane skosy mają wiele zalet, ale nie polecam przy większej ilości okien dachowych. Skosy mają ok 50cm, okno jest mocno zaglębione i daje mało swiatła

kacha181818
27-02-2012, 21:57
Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?



Ja również jestem z małopolski okolice Szczawnicy również zaczynamy na wiosne z budową :)

kim83
28-02-2012, 08:13
Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?



Ja również jestem z małopolski okolice Szczawnicy również zaczynamy na wiosne z budową :)

Witam. My zdecydowaliśmy się na cyprysową 15, jesteśmy w trakcie adaptacji. Możesz wkleić jakiś rysunek jak wyglądają Wasze zmiany w salonie, a konkretnie jak wygospodarowaliście miejsce na TV ? :)

malyrn
01-03-2012, 00:06
salon będzie miał wymiary 575x490+wykusz, zrezygnowaliśmy z narożnych drzwi tarasowych. Będą potrójne podobne jak w wersji "9" przez co mamy do zagospodarowania dwie ściany o wymiarach 390 bądź 255 na meble RTV. Okaże się później ale fajnie mieć alternatywę. Sufit w całości będzie gładki bez żadnych belek. Osobiście jestem zwolennikiem dużej ilości światła dziennego więc dodatkowo okna w wykuszu zostaną wydłużone.
Kacha 1818181 macie już wybrane pokrycie dachowe? My stoimy przed wyborem dachówki ceramicznej i głowa pęka:confused:

MichalMwp
05-03-2012, 23:53
Witam wszystkich budujących "Cyprysową"
Ja w tym roku zaczynam budowę wersji 2 bis praktycznie bez żadnych zmian. Bardzo interesują mnie koszty stanu surowego otwartego ponieważ firma którą mi polecono wystawiła mi cenę 160 tys za SSO z dachem, ściankami działowymi i kominami systemowymi. W cenie jest geodeta, kierownik budowy oraz cały sprzęt (włączając blaszaka i WC). Ja mam tylko płacić. Z rozmów odczuwam, że mam do czynienia z fachowcami.

Mimo wszystko wydaje i się że, to dużo, nawet bardzo dużo.
Czy możecie pochwalić się Waszymi szacunkami

kim83
06-03-2012, 06:50
Witam krajanina :D
MichalMwp nie robisz przypadkiem adaptacji projektu na Bursakach? Razem z moim projektem zamawiali właśnie cyprysową 2bis :)
Jeśli chodzi o cenę - ja bym się mocno zastanowiła mniej zapłacisz organizując trochę rzeczy samemu, chyba że nie masz czasu. Ale wtedy baaaardzo pilnuj fachowców.
PS gdzie będziesz budował?

MichalMwp
06-03-2012, 08:31
Tak, właśnie tam robię adaptację i Twój projekt też zauważyłem na półce :) Wczoraj oddałem komplet kwitów. Dom będzie w Elizówce.

Mam świadomość że luksus kosztuje ale z drugiej strony nie chcę zapłacić za to kosmicznych kwot. Jeśli w robociźnie przepłacę 2-4 tys w stosunku do najtańszych akceptowalnych ofert to ok, taka jest cena spokoju. Gorzej jakby wyszło 10 tys. albo więcej.

Mój dom ma mieć 119 m2 (153 m2 powierzchni całkowitej) i jest bez garażu.
Poprawka: cena 160 tys. to netto. Brutto wychodzi prawie 173 tys.

kim83
06-03-2012, 14:14
Jak dla mnie za dużo. Mi za samą robociznę bez dachu fachowiec powiedział koło 30 tys a mam większy dom. Dach zależy z czego robisz. Jak z blachy to nie powinien więcej niż 30 pare wyjść.
A kibelek np mnie kosztował stówkę, garaż też będą mieli swój. Materiały mi kupią - rozliczanie na zasadzie faktur.
Może jednak kogoś innego poszukaj...

MichalMwp
06-03-2012, 18:01
Mam inną propozycję za 40 tys. za robotę ale bez geodety, kierownika i budy na narzędzia. Robociznę dość łatwo określić ale mi chodzi o materiały. Wg moich wyliczeń (częściowo też szacunków) same materiały na SSO kosztowały by nie więcej niż 85 tys. brutto. I pewnie bym takie przyjął ale dostałem tę zabójczą ofertę i teraz nie wiem czy ja nie robię jakiegoś potężnego błędu w rachunkach. Różnica bardzo duża tym bardziej, że samego zwrotu VATu z urzędu będzie dodatkowo prawie 9 tys.

Czy jeszcze ktoś z Forumowiczów mógłby się pochwalić swoimi wyliczeniami ?

daffodil
07-03-2012, 13:54
Witam wszystkich

My zaczynamy w maju, teraz kupujemy materiał, nasz projekt to lustrzanka "dom przy cyprysowej 2", wprowadziliśmy kilka zmian, wydłużyliśmy dom o 1,5 m, lane skosy i zamieniliśmy dwie ściany działowe na nośne. Pozdrawiam wszystkich z cyprysowej.

jujaro
07-03-2012, 14:12
Mam inną propozycję za 40 tys. za robotę ale bez geodety, kierownika i budy na narzędzia. Robociznę dość łatwo określić ale mi chodzi o materiały. Wg moich wyliczeń (częściowo też szacunków) same materiały na SSO kosztowały by nie więcej niż 85 tys. brutto. I pewnie bym takie przyjął ale dostałem tę zabójczą ofertę i teraz nie wiem czy ja nie robię jakiegoś potężnego błędu w rachunkach. Różnica bardzo duża tym bardziej, że samego zwrotu VATu z urzędu będzie dodatkowo prawie 9 tys.

Czy jeszcze ktoś z Forumowiczów mógłby się pochwalić swoimi wyliczeniami ?

My zamierzamy budować Przy Cyprysowej 4. Właśnie jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy. Ceny jakie słyszymy generalnie oscylują w okolicy 50 tys za stan surowy otwarty bez materiałów. Zastanawiam się właśnie nad przyjęciem propozycji 58 tys z robocizną dachu. Ale już w tej opcji nic mnie nie interesuje. Dowożę tylko materiał. Z materiałem mieliśmy propozycję 1 tys z metra. Ale chyba bardziej opłaca się kupować samemu chociażby z uwagi na zwrot vat. Mnie na cyprysową 4 wyliczyli materiału ze wszystkim na około 120 tys. Powiem szczerze że wydawało mi się że będzie trochę taniej to wszystko kosztować bo w sumie to wyjdzie około 200 tys - muszę stawiać też częściowe podpiwniczenie. - A to dopiero stan surowy. Aha my budujemy w Lublinie.

Beti24
21-03-2012, 08:13
witam, my z mężem również chcemy budować dom przy cyprysowej 4 jednak chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w srodku może ma ktos jakis zdjecia , jakie zmiany wpowadziliście ?

OllaG
22-03-2012, 16:44
1

hanka81
01-04-2012, 11:56
Witam,
Wiosną ruszam z budową cyprysowej 7 w lustrze (ok.140m2 po zmianach). Ekipa - 25tys., bez dachu. Za materiały: porotherm15, systemy kominowe, nadproża itp., stal (ponad 2tony) zapłaciłam 20 tys. Dach z balchodachówki - całość fachowiec wstępnie oszacował na ok. 30tys. Mniej więcej szacuję, że na stan surowy powinno mi starczyć 120tys. Znajomi budują teraz podobny domek, trochę mniejszy i za SSO zapłacili 100tys! Pozdr.

tomek131
06-04-2012, 17:46
hanka jakich zmian dokonałaś?Jesteśmy o krok przed zakupem Cyprysowej 7 w lustrze właśnie.Ale chcemy wydłużyć dom o metr,może 1.20 metra bo salon maleńki.
Jak wydłużymy to sypialnia na dole duża ,więc chcemy cofnąć o 40cm (tyle się ponoć da)scianę łączącą salon z sypialnią dalej dążąc do powiększenia salonu
W salonie nie ma gdzie dać TV ani stołu.Więc postanowiliśmy ,że kanapa wyląduje tam gdzie otwierane okno balkonowe (nawet dobrze ,bo musimy mieć wyjście na taras nie na bok domu tylko za dom-wąska 20metrowa działka)a na tej ścianie gdzie teraz kanapa będzie TV.Ponieważ dom będzie wydłużany o 1-1.20m ta ściana będzie na tyle długa ,że zmieści się na niej kominek ,niezbyt to szczęśliwe na ścianie z TV,ale kominek w miejscu pierwotnym powoduje ,że nie mieści się stól-a tam go chcemy postawić
Do tego chyba przedłużymy tą ścianę łączącą kuchnię z salonem ,żeby trochę zasłonić salon od strony wejścia
Noi zamykamy kuchnię na salon
Góra też zmiany,ale to już dostosowujące dom do naszych indywidualnych potrzeb

piotrekdt
09-04-2012, 15:21
Dom przy cyprysowej 14
Witam, w kwietniu startujemy z budową cyprysowej 14, budujemy w okolicach Tymbarku w małopolsce. Wprowadziliśmy spore zmiany na parterze wymuszone przeniesieniem kotłowni za garaż i podobnymi dylematami jak powyżej - ciasny i nieustawny salon. Teraz ma prawie 30mkw i głupie ale jak ważne miejsce na TV. Zmiay tyczą się praktycznie każdego pomiszczenia ale dla nas przez to będzie bardziej funkcjonalny. Z zmian konstrukcyjnych - zmiana na na lane skosy. Czy w małopolsce ktoś buduje cyprysową?

Witam, my tez startujemy z budowa szczesliwej 14 juz w czerwcu w okolicach dabrowy tarnowskiej, narazie jestesmy na etapie pozwolen na budowe, do konca maja powinny byc gotowe:no: miejmy nadzieje:wiggle: w tym tygodniu zanosimy projekt do architekta, bardzo prosze was o pomoc w doradzeniu lekkich zmian, ja bede chcial zrobic okno polaciowe na schody, wejscie dodatkowe od tylu do garazu, przeksztalcenie naroznego wyjscia tarasowego na boczne i likwidacja balkonu nad nim, musze naklonic jeszcze zone o rozszezenie i wydluzenie domu 1m i 50 cm, chodzi mi w tym zabiegu glownie o powiekszenie salonu i kotlowni, zobaczymy co powie zona, w kuchni zamiast grodzic sciana mam pomysl na barek, zobaczymy co z tego wujdzie hehe:rolleyes: do tego jeszcze ktos wczesniej zwrocil uwage na przerobienie wejscia do pralni, zamiast z holu to z lazienki,ale z tym trzeba sie przespac,a co Wy byscie Nam doradzili:rolleyes:

hanka81
09-04-2012, 21:21
tomek131, co do zmian w mojej 7, to trochę ich było... Na dole: wejście do kotłowni z zewnątrz budynku , wydłużyłam łazienkę kosztem strasznie dużej komunikacji (holl) oraz wydłużyłam ściankę dzielącą kuchnie i salon - kuchnia zabudowana, nie zostawiam otwartej przestrzeni. Zmiany w wielkości i położeniu okien w salonie( w ten sposób wygospodarowałam miejsce na TV - widzę, że zmartwienie wielu mężczyzn;) - a mianowicie - ściana wschodnia salonu- zmiast okien tarasowych wstawiłam okno 150x150 symetryczne względem okna sąsiadującego pokoju, no i drzwi tarasowe na południe dwuskrzydłowe zamaist trzech... zrezygnowałam także z kominka. Na górze wygospodarowałam sobie garderobę - miałam fajnego projektanta, który bardzo dużo mi pomógł;) doświetliłam klatkę schodową oknem połaciowym to samo w garderobie. Czyli poodasze to: trzy sypialnie, garderoba i lazienka. Dwa mniejsze pokoje na górze mają po jednym oknie 150x150 i tym samym zlikwidowałam balkon. Balkon mam tylko na elewacji wejściowej. Aha, podnoszę też troszkę ściankę kolankową, co by poddasze było bardziej ustawne, no i zlikwidowałam te masywne kolumny wejściowe - strasznie mi się nie podobają... Pozdrawiam.

tomek131
09-04-2012, 22:54
A gdzie budujesz?Jak nie masz nic przeciwko to chętnie bym zobaczył chociaż stan surowy zamknięty ,bo pewnie powstanie on gdzieś w momencie jak ja będę zaczynał

hanka81
10-04-2012, 19:21
Budujemy w świętokrzyskim - Oblęgorek - 17km od Kielc. Czekamy aż zrobi sie ciepło i chcielibyśmy koło maja/czerwca ruszyć - zależnie od tego czy bedzie suche podłoże, bo mamy trochę jeszcze mokry teren. A Ty gdzie zamierzasz budować? Zdecydowałeś się na 7? pozdrawiam.

tomek131
10-04-2012, 23:13
Jakieś 100km od Ciebie w stronę Krakowa.Na 7 tylko wydłużam o metr bo salon mały.Na stronie jego powierzchnię podają aż do schodów.Faktycznie ma chyba 24m

adamfcb
13-04-2012, 21:25
piotrekdt, jak mozna wiedziec to w jakiej miejscowosci pod dabrowa budujesz?? ja jestem z warszawy ale mam dzialke w Brniku i co roku tam jezdze to bym moze wpadl zobaczyl jak wyglada, a w sierpniu mury juz powinienes miec

narcyz01
17-04-2012, 17:04
Witam, buduje dom przy cyprysowej 15 (zdjęcia są ale na innym protalu:) Dom praktycznie bez żadnych zmian tylko okno w kuchni przesunięte bliżej narożnika domu i tyle.

adamfcb
17-04-2012, 17:30
to daj jakis namiar na te zdjecia, chetnie obejrze

narcyz01
17-04-2012, 18:12
można tu podawać adresy innych portali? hehe extradom tam znajdziesz

narcyz01
25-04-2012, 20:09
nowe zdjęcia wrzucone. Parter robi się coraz bardziej "widoczny"

kim83
26-04-2012, 15:09
narcyz01 masz podniesioną ściankę kolankową?
Oglądałam zdjęcia - ładnie domek rośnie :)

narcyz01
26-04-2012, 20:34
kim83 Witaj. ścianka kolankowa normalnej wysokości. Tak jak wspominaliśmy, żadnych większych zmian nie było wprowadzanych. Faktycznie ekipa super, szybko i dobrze robią:)

narcyz01
28-04-2012, 15:35
i wiecha już wisi:)

narcyz01
30-04-2012, 19:32
i zarys ścianek działowych dół i poddasze...

piotrekdt
04-05-2012, 19:23
fajny zgrabny domek, polecam:rolleyes:

karolina_002
07-05-2012, 18:44
Witam!
my w przyszłym roku startujemy z Cyprysową 15, teraz papierkowa robota ;) Jesteśmy z łódzkiego (Łask), buduje ktoś w tej okolicy? Chcemy całkowite podpiwniczenie, przeniesienie do piwnicy kotłowni i pralni. W "projektowej" kotłowni wygospodarować dużą szafę wnękową, bo wiatrołap jest dość mały. Myślimy cały czas nad powiększeniem salonu o ten dodatkowy pokój (wtedy nie będzie problemu ani z TV ani z meblami:)). Zawsze marzyła mi się otwarta kuchnia z barkiem i spiżarnią, ale z czegoś będę musiała zrezygnować bo kuchnia jest mało ustawna. Poddasze bez zmian (może zamiast małej łazieneczki, duża garderoba).
pozdrawiam.

narcyz01
10-06-2012, 18:21
Witam. Jeśli komuś podoba się Dom przy Cyprysowej ale ma do niego uwagi, to może warto zajrzeć do Domu przy Modrzewiowej 11 ? http://www.galeriadomow.pl/projekt/UPB-22011,dom-przy-modrzewiowej-11.html

adamfcb
13-06-2012, 17:22
chyba juz rozwiazalem problem malego salonu przy cyprysowej 2bis, oto on:) http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-508-Rafaello,577,lustro.html to projekt ktory zainteresowal mnie jako pierwszy i wszystko wskazuje na to ze do niego wroce,

adamfcb
28-06-2012, 17:49
ale nuda, nikt z cyprysowej ekipy sie niebuduje?? zadnych zdjec?? piotrekdt zaczales juz budowe bo pod koniec lipca chce wpasc mury obejrzec:)

kacha181818
07-07-2012, 17:21
Dawno mnie tu nie było ale wróciłam się pochwalić ławice naszego domku przy cyprysowej 14 już są:) zdjęcia dodam niedługo aparat się gdzieś zaplątał przy tym zamieszaniu:) ale miluytko jak już sie patrzy na zarysy domku:)

adamfcb
07-07-2012, 22:06
czekamy na fotki:)

Aguska_aa
09-07-2012, 20:23
Witam!
my w przyszłym roku startujemy z Cyprysową 15, teraz papierkowa robota ;) Jesteśmy z łódzkiego (Łask), buduje ktoś w tej okolicy? Chcemy całkowite podpiwniczenie, przeniesienie do piwnicy kotłowni i pralni. W "projektowej" kotłowni wygospodarować dużą szafę wnękową, bo wiatrołap jest dość mały. Myślimy cały czas nad powiększeniem salonu o ten dodatkowy pokój (wtedy nie będzie problemu ani z TV ani z meblami:)). Zawsze marzyła mi się otwarta kuchnia z barkiem i spiżarnią, ale z czegoś będę musiała zrezygnować bo kuchnia jest mało ustawna. Poddasze bez zmian (może zamiast małej łazieneczki, duża garderoba).
pozdrawiam.

Witam,
We wrześniu zaczynamy budowę cyprysowej 15 z podpiwniczeniem całej części mieszkalnej, prócz garażu, niestety w Małopolsce. Kotłownie, pralnie i spiżarnię przenosimy do piwnicy. Pod salonem będzie duży pokój dzienny. Ponadto plan zagospodarowania przestrzennego wymógł na nas doprojektowanie wiatrołapu.
Pozdrawiam

kacha181818
10-07-2012, 12:15
Witam,
We wrześniu zaczynamy budowę cyprysowej 15 z podpiwniczeniem całej części mieszkalnej, prócz garażu, niestety w Małopolsce. Kotłownie, pralnie i spiżarnię przenosimy do piwnicy. Pod salonem będzie duży pokój dzienny. Ponadto plan zagospodarowania przestrzennego wymógł na nas doprojektowanie wiatrołapu.
Pozdrawiam



W której części małopolski???? Zdjęcia się opóźnią moja druga połówka przez przypadek zabrała do pracy :no:

norbbii
11-07-2012, 22:19
Witam ponownie. U mnie domek juz stoi, co prawda bez dachu, ale wszystko jest na dobrej drodze i kryjemy w przyszlym tygodniu. Niestety nie zmiescilismy sie w zakładanej kwocie 120 tys za stan surowy, wyjdzie okolo 130tys. Ceny materialow a w szczególnosci stali i drewna powalaja, Pozdrawiam

Aguska_aa
12-07-2012, 21:02
W której części małopolski???? Zdjęcia się opóźnią moja druga połówka przez przypadek zabrała do pracy :no:

Okolice Andrychowa.

piotrekdt
13-07-2012, 19:09
ale nuda, nikt z cyprysowej ekipy sie niebuduje?? zadnych zdjec?? piotrekdt zaczales juz budowe bo pod koniec lipca chce wpasc mury obejrzec:)

troche nam sie budowa odwlekla, papierkowa robota, od poniedzialku zaczynamy fundamenty i raczej zabraknie czasu na caly dom,ale moze do stropu uda sie zrobic, wiec w sierpniu powinny juz pierwsze mury wstawac, miejmy nadzieje;)))

adamfcb
22-07-2012, 16:40
piotrekdt, dzis zawitalem w brniku, i przed chwila wrocilem z wyprawy rowerowej, i chyba znalazlem twoja dzialke, szkoda ze nic sie nie dzieje bo myslalem ze cos podpatrze. ale moze w sierpniu jeszcze wpadne

januszek72
25-07-2012, 22:11
czy może ktoś buduje przy cyprysowej 10? .Ja mam taki zamiar.

januszek72
25-07-2012, 22:12
najlepiej z łodzkiego

adamfcb
04-09-2012, 18:53
czy ktos moze buduje Przy Cyprysowej gdzies w okolicach Warszawy?? koniecznie musze zobaczyc jak to wyglada z bliska:)

hanka81
13-09-2012, 21:23
Do NorbbiiHej
Ja buduje cyprysową 7 w lustrze. Czy robisz skosy lane czy lekką konstrukcję dachu? Czym kryjesz? Blachą czy dachówką. My zastanawiamy się nad pokryciem dachu ahi roofing. aluminium z posypką - podobno rewelacja. Jedyny minus to cena, ale gra podobno warta świeczki. Jeszcze jedno pytanko. W projekcie miałeś sciany nośne czy słupy? Pozdrawiam, Ania.

hanka81
15-09-2012, 10:52
Witam wszystkich.
Mam pytanie - jak wyglada u Was sytuacja z kominami? W jakim miejscu usytuowany jest komin na poddaszu? U mnie jeden wkomponował się w sciane , natomiast drugi... - wolnostojący w łazience. Nie powiem, że mi się to podoba, ale na tym etapie juz niestety nic z tym nnie zrobię. Jak wyglada to w Waszych cyprysach?

malher
30-09-2012, 22:57
Witam,

buduję dom przy Cyprysowej 7 - zrezygnowaliśmy z pralni a w tym miejscu będzie tylko klatka schodowa zaś obie ściany przy schodach przerobiliśmy na nośne. Na czymś trzeba oprzeć belki Teriva :)139488

W przyszłym tygodniu montujemy strop.

hanka81
01-10-2012, 18:29
Witam,

buduję dom przy Cyprysowej 7 - zrezygnowaliśmy z pralni a w tym miejscu będzie tylko klatka schodowa zaś obie ściany przy schodach przerobiliśmy na nośne. Na czymś trzeba oprzeć belki Teriva :)139488

W przyszłym tygodniu montujemy strop.

U mnie strop opiera się na słupach. Też buduję 7 tylko, że w odbiciu lustrzanym. Jestem na etapie dachu. Zmieniles coś w projekcie oprócz ww. scian nośnych?

cyprys2
16-10-2012, 14:34
Witam
ja jestem szcześliwą posiadaczka projektu przy cyprysowej 2 dodaliśmy pewne zmiany w nim tj drzwi w kotłowni i zlikwidowaliśmy kominek. Na obecna chwile mamy tzw stan 0 + materiał na budowe. cz jest tu ktoś kto tak jak my ma ten domek?? jak koszty czy wam tez sie wydawalo ze mniej bedzie to kosztowac?

hanka81
20-10-2012, 21:01
Witam
ja jestem szcześliwą posiadaczka projektu przy cyprysowej 2 dodaliśmy pewne zmiany w nim tj drzwi w kotłowni i zlikwidowaliśmy kominek. Na obecna chwile mamy tzw stan 0 + materiał na budowe. cz jest tu ktoś kto tak jak my ma ten domek?? jak koszty czy wam tez sie wydawalo ze mniej bedzie to kosztowac?
a to dopiero początek.... uwierz mi. Nie mniej jednak zyczę powodzenia:)

kacha181818
01-11-2012, 22:12
w galerii jedna fotka niestety to poczatek dopiero:)

pytello
11-11-2012, 20:30
Witam, na wiosnę zaczynam budowę domu "Przy cyprysowej 2 ". Firma budowlana wyceniła budowę do stanu surowego na 40tys netto.Na wycenę materiału czekam.Wprowadziłem następujące zmiany: powiększyłem salon i kotłownię na długości o 1.5, dodatkowe drzwi z zewnątrz do kotłowni,dodatkowe okna do łazienki, pralni i na klatce schodowej, oddzielenie kuchni od salonu. Przez zwiększenie powierzchni o 1,5m pojawia się problem wystających belek, które będą widoczne w suficie dlatego strop będzie grubszy żeby wszystko pochować. Proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń. Obecnie czekam na pozwolenie.

Gosc321_1
13-11-2012, 08:24
Witam.
W 2013r. ruszamy z budową domu "Przy Cyprysowej 4". Budowa na Podhalu. Na razie jestem na etapie szukania wykonawców (oj wyceny bardzo różne, jak na razie od 70 tys. do 40 tys za SSO). Nie wprowadzaliśmy do projektu dużo zmian, jedynie ze względu na WZ musieliśmy zmienić o 5 st. kąt nachylenia dachu (do 45).
Również czekamy na pozwolenie, dokumentacja już jakiś czas leży sobie w starostwie i grzeje szafkę ;)
Jeżeli chodzi o technologię budowy to planujemy ściany nośne z porothermu 30, stropy monolityczne żelbetowe, dodatkowo wszystkie skosy poddasza murowane z cegły + dodatkowa mała płyta na poddaszu. Dach blachodachówka.
Pozdrawiam

cyprys2
18-11-2012, 10:05
witam my za materiał na dom przy cyprysowej 2 tzn za sam porotherm 25 zapłaciliśmy 11tyś.

148947 a to pierwsze zdjęcie naszego domu a raczej samych fundamentów:) teraz to już wygląda lepiej. ostatnio skończliśmy je ocieplać i robić odwodnienie. jak zrobimy foto wrzuce tu.148948 a to nasza kanalizacja którą sami kładliśmy 148949 148950

Gosc321_1
20-11-2012, 11:20
witam my za materiał na dom przy cyprysowej 2 tzn za sam porotherm 25 zapłaciliśmy 11tyś.

148947 a to pierwsze zdjęcie naszego domu a raczej samych fundamentów:) teraz to już wygląda lepiej. ostatnio skończliśmy je ocieplać i robić odwodnienie. jak zrobimy foto wrzuce tu.148948 a to nasza kanalizacja którą sami kładliśmy 148949 148950
Możesz podać jaką ilość porothermu zamawialiście?

vabien23
21-11-2012, 18:42
Witam, jestem tutaj nowa, nie ogarniam jeszcze tego forum ale mysle ze zawitam tutaj na dluzej poniewaz z mezem jestesmy bardzo zainteresowani budowa domu przy cyprysowej 6. Troche zmian chcemy naniesc no i oczywiscie bardzo interesuja nas koszta zwiazane z jego budowa. Mile widziane zdjecia - widze ze powoli sie w tym temacie rozkrecacie :). Byc moze uda nam sie ruszyc z budowa w przyszlym roku, o ile zdrowie dopisze :). Brac kredytu nie zamierzamy, dzialke juz mamy, marzy nam sie zamieszkac w nim nie przekraczajac kwoty 300 tys (najlepiej byloby miec w tej kwocie wyposazona kuchnie oraz lazienke na dole) reszta z czasem :)
http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-6.html
Pozdr Ania

cyprys2
21-11-2012, 21:35
zamówiliśmy 44 palety po 60 na jednej czyli 2640 sztuk na dom i budynek gospodarczy( wymiary 9x6)

vabien23
22-11-2012, 15:04
Cyprys2 - wychodzi na to ze za 1 szt dales ok 4 zl... na allegro sa po 2,60 zl/szt. Sa to jakies inne pustaki?

Czy ktos bedzie stosowal ogrzewanie podlogowe? oraz ogrzewanie z kominka (wyloty powietrza do pozostalych pomieszczen) nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale teraz mieszkamy w domku ktory takie cos posiada i jest to super spraw a na zimowe dni, daje duzo, a nawet bardzo duzo cieplego powietrza :)

cyprys2
30-11-2012, 21:19
http://allegro.pl/pustak-porotherm-25p-w-wienerberger-promocja-i2768365179.html

te nasze są od Wienerbeger-a ma niedaleko swoją siedzibę i taka cena u nas jest na rynku a jak ktoś chce kupić z innej firmy i kleić grubszy styropian to kupi za 2.60.

:yes:

adamfcb
02-12-2012, 13:08
ja planuje ogrzewanie podlogowe i jak mi sie uda zone przekonac to w calym domu bedzie podlogowka, i z kominka tez planuje rozprowadzic cieplo po pokojach czyli kominek z DGP (dystrybucja goracego pwietrza) bede budowal przy cyprysowej 2bis

Gosc321_1
02-12-2012, 14:58
Cyprys2 - wychodzi na to ze za 1 szt dales ok 4 zl... na allegro sa po 2,60 zl/szt. Sa to jakies inne pustaki?

Czy ktos bedzie stosowal ogrzewanie podlogowe? oraz ogrzewanie z kominka (wyloty powietrza do pozostalych pomieszczen) nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale teraz mieszkamy w domku ktory takie cos posiada i jest to super spraw a na zimowe dni, daje duzo, a nawet bardzo duzo cieplego powietrza :)
Często cena na allegro jest bardzo zachęcająca, tylko, jak sobie później doliczą koszt transportu to wychodzi dużo drożej. Poza tym pamiętaj, ze porotherm Wienerbergera to raczej wyższa półka materiału. Dodatkowo na dwie rzeczy należy jeszcze zwrócić uwagę. Po pierwsze zamawiając na allegro nie masz możliwości zwrotu materiału którego nie wykorzystasz. Tak więc musisz dysponować dokładnymi obliczeniami. Po drugie zamawiając na bieżąco nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z uszkodzeniami materiału i dodatkowego czasu potrzebnego na dostarczanie go na budowę (przenoszenie). Po prostu dostawa ciężarówka z HDS, która układa Ci palety od razu na płycie. Szybko i czysto, bez uszkodzeń (chyba że cała paleta była uszkodzona, no ale wówczas wiadomo od razu reklamacja - a nie dopiero jak się paletę rozpakuje). Trzeba bardzo uważać na takie właśnie "handlowe sztuczki". Polecam pierwsze wizytę w okolicznych hurtowniach, negocjację co do wysokości rabatu i dopiero później szukanie innych ofert.

vabien23
02-12-2012, 20:39
Kominek z DGP to naprawde super sprawa, pokoje bezposrednio nad kominkiem sa niesamowicie nagrzane dzieki temu, troche gorzej z pokojami dalej usytuowanymi ale i tak jestem zdania ze warto!!! odnosnie podlogowego ogrzewania zastanawiam sie czy mozliwe jest wowczas polozenie paneli drewniamych? teraz w domu tesciow mamy podlogowke ale tylko w linii prostej od kotlowni tzn, lazienka, kuchnia i jadalnia, natomiast w salonie mamy panele i tam juz brak podlogowego...

Odnosnie pustakow to juz widze ze forum okaze sie nieoceniona skarbnica wiedzy :) dziekuje za odpowiedz

adamfcb
03-12-2012, 17:57
pod panele ni niektore drewno mozna bez problemu klasc podlogowke, trzeba to tylko dobrze polozyc:)

Kmaja
30-12-2012, 06:57
Witam, budujemy z mężem dom przy cyprysowej 9 Projekty tych domów są bardzo podobne do siebie,więc postanowiłam się uaktywnić, bo może akurat powymieniamy się doświadczeniami a czasami to wiele ułatwia:)
W tej chwili mamy stan surowy zamknięty i czekamy na wiosnę. Ponieważ mamy po sąsiedzku elektryka,więc od czasu do czasu wpada i rozkłada nam kable i wstawia gniazdka. Zanim się zacznie wiosna, to będzie gotowe.
Wprowadziliśmy trochę zmian, więc gdyby ktoś był ciekawy, to chętnie napiszę.

157053

adamfcb
30-12-2012, 12:40
no to dawaj te zmiany:)

Kmaja
06-01-2013, 11:17
Od czego by tu zacząć;)
Trochę tego było.Zamknęliśmy kotłownię od strony przedpokoju i zrobiliśmy wejście od strony garażu. Kotłownia i garaż teraz są na tym samym poziomie. Najniżej wyszła pralnia. Pozostały trzy poziomy parteru, a wg planu były cztery. Po wybudowaniu fundamentów załamaliśmy się, że wychodzi tak mały salon. W projekcie do powierzchni salonu dodana jest powierzchnia holu, która nie jest częścią użytkową salonu. W związku z tym zrezygnowaliśmy z małego pokoju na dole i tym powiększyliśmy salon. Zostawiliśmy słup, ale jest okrągły. W tym miejscu, gdzie miał być ten pokoik będziemy mieli jadalnię, gdzie będzie stał stół, krzesła i jakiś kredens. Okna salonu te duże przenieśliśmy na ścianę obok i zmniejszyliśmy je do dwóch (były trzy). W kuchni nie zrobiliśmy okna na ścianie łączącej z salonem (tu będzie wysoka zabudowa). Okno w kuchni, które jest od frontu zmniejszyliśmy od dołu, bo chcemy mieć w tym miejscu zlew, a wysoka bateria mogłaby przeszkadzać w otwieraniu okna. Łazienka na dole została zmniejszona i powiększona tym samym kotłownia (tak troszkę po skosie). Chcemy ogrzewać eko-groszkiem, więc kotłownia byłaby za mała. W łazience na dole będzie prysznic, umywalka i WC. Ściana przy schodach, która miała być pomiędzy małym pokojem (teraz jadalnią) a schodami nie została w całości wybudowana, schody są częściowo odkryte (4 stopnie), aby powiększyć optycznie tą jadalnię i stworzyć wrażenie większej przestrzeni. To tyle na dole. Na górze garderoba w sypialni nad garażem będzie po przeciwnej stronie - trochę mniejsza, ale nie szkodzi. Przez to sypialnia będzie trochę większa. Na następnym poziomie podnieśliśmy ścianę kolankową o jedną cegłę, dzięki czemu zwiększyła się część użytkowa poddasza. Duże okna na poddaszu - tu był ogromny problem. Na projekcie okna w pokojach od strony ogrodu oaz w łazience i pokoju od strony frontowej są razem.Niestety nie dało się tak zrobić, ponieważ ściana dzieląca te pomieszczenia wyszłaby w ramie tych okien. Jeśli chcielibyśmy zastosować szersze ramy takie ze wstawkami (poszerzone słupki) to uzyskalibyśmy 43 cm plastiku,który byłby bardzo widoczny z zewnątrz. Nie podobało nam się to, więc wsunęliśmy te ściany głębiej, aby przedzielić te okna. Nie podoba nam się to zbyt, ale może później kolorem elewacji to jakoś zatuszujemy i będzie możliwie wyglądało. Jak to się już udało, to okazał się następny problem: okna są tak wysokie, że niemożliwe jest zastosowanie zwykłych okiennych profili - trzeba użyć profili drzwiowych, co podniosło cenę za jedną stronę o 600 zł, czyli razem 1200 zł. Poza tym nie można było zrobić okien bez poprzeczek. Chociaż owszem można, ale to są bardzo duże okna i przy otwieraniu często by się mogły rozregulować. Przez 5 lat będzie przyjeżdżał Pan i nam je regulował - średnio raz na 2 miesiące. Po zakończeniu gwarancji za regulację musielibyśmy płacić. Nie chcę pamiętać o tych oknach i zamawiać kogoś do regulacji co chwila, więc zaakceptowaliśmy te poprzeczki. Poprzeczek w przyszłości od zewnątrz nie będzie widać, bo będą balustrady takie "na krzyż". Wyszedł bardzo fajny strych, pod kalenicą i niedaleko obok można spokojnie stanąć.Więc jak najbardziej takie pomieszczenie też będzie nam służyć. W przyszłości planujemy dorobić sobie drewniany balkon na drewnianych słupach od strony frontu, aby był to jednocześnie daszek nad wejściem, ale to już później.... I to chyba tyle. A, i jeszcze jedno: w pralni nie robiliśmy ściany przy schodach tak jak jest w projekcie, bo mielibyśmy zabudowaną wnękę, do której nie mielibyśmy dostępu. Jest trochę mniejsza i częściowo oparta na schodach. Powstałą "dziurę" przy schodach wyżej zabudujemy płytą. Przejście do garażu jest przez pralnię.
Najfajniej wyszła łazienka na górze - jest przestronna, nie ma miejsca, gdzie mogłabym uderzyć głową w sufit i to duże okno - super.
I jeszcze coś: nie budowaliśmy z porothermu, ale z maksa i kładliśmy go w drugą stronę, żeby ściana była grubsza.

Mincia
06-01-2013, 18:27
Witam krajanina :D
MichalMwp nie robisz przypadkiem adaptacji projektu na Bursakach? Razem z moim projektem zamawiali właśnie cyprysową 2bis :)
Jeśli chodzi o cenę - ja bym się mocno zastanowiła mniej zapłacisz organizując trochę rzeczy samemu, chyba że nie masz czasu. Ale wtedy baaaardzo pilnuj fachowców.
PS gdzie będziesz budował?

Witam! jestem z Lublina i zamierzam budować Cyprysową 24. Chciałam zapytać jak postepy w budowie i czy ewentualnie bedę mogła coś u Lubliniaków podejrzeć :) ?

vabien23
19-01-2013, 23:21
Kmija - ciekawa jestem jednej rzeczy,bo piszesz ze polaczyliscie pokoj z salonem, tym samym pozbyliscie sie jednej sciany... mnie tez takie rozwiazanie przyszlo do glowy, ale powstal problem... mianowicie gdzie daie chociazby TV, czy jakies szafki? pokoj przez to stal sie bardzo slabo ustawny i jakbym nie kombinowala to mi nei pasuje :), napisz prosze jak to bedzie u Was.
Pozdrawiam

hornet20
27-01-2013, 19:04
Witam, budujemy z mężem dom przy cyprysowej 9 157053

Na wiosne planujemy rowniez ruszyc z budowa PRZY CYPRYSOWEJ 9. Praktycznie nie bedzie przerobek. Zmiana rozmiaru niektorych okien i fundament plytowy (plyta konstrukcyjna).
Z tego co widze Kmaja domek w lustrze. Skoro juz macie okna podpowiedz :) Planujemy zrezygnowac z okien dachowych. Czy przy tej wielkosci drzwi balkonowych i obecnej pogodzie bylaby w pokoju na gorze wystarczajaca ilosc swiatla jak na sypialnie ? Tne koszty gdzie sie da, pozatym z oknami polaciowymi mam niefajne doswiadczenia.

Kmaja
29-01-2013, 14:56
hornet20

Radzę nie rezygnować z okien dachowych w tym jednym pokoju. Tam jest tylko jedno okno balkonowe, które nie da tyle światła, co dają same te dwa dachowe. My dodatkowo wzięliśmy je większe niż było w planie. I nie żalujemy :)

Kmaja
29-01-2013, 15:27
vabien23
Jak już pisałam, zmieniliśmy trochę układ okien. W salonie, na ściacie, gdzie były 3 okna balkonowe jest teraz okno 150 x 150. Okno balkonowe przenieśliśmy na ścianę, która jest wspólna z kuchnią. Tam są dwa okna balkonowe, a w kuchni po prostu nie zrobiliśmy okna na tej ścianie. Kuchnia ma tylko jedno okno od frontu.
Więc telewizor będzie wisiał na ścianie po przeciwnej stronie niż to jest wyrysowane w projekcie.
Oto rysunek:165779

I uważam, że mimo wszystko bardzo fajnie wyszło: tam, gdzie był mały pokoik teraz bedzie jadalnia (i wiem.... już słyszałam, że będę miała daleko z kuchni - nie przeszkadza mi to, może później sobie zamienię:) ), długi rozłożony stół z krzesłami, jakiś kredens i tyle. Gdzieś koło słupa stanie kanapa narożna, na ścianie telewizor i pod nim szafka długa. Tyle jesli chodzi o meble. No, na pewno stolik na kawę, i może fotel.

rzenewiew
30-01-2013, 13:32
hej !
i ja buduje dom wzorowany na projekcie domu przy cyprysowej 2 bis.. odbicie lustrzane.. mamy stan surowy otwarty.. dopiero dzisiaj trafiłam na to forum bo szukam inspiracji na aranżacje działki :) jak ogarnę temat poruszania się na forum to wstawię mapkę działki z narysowanym domkiem i jakieś fotki.. dom jest prosty ale wnętrze jest bardzo ustawne - kto u nas na budowie był - ten potwierdza :)

Kmaja
30-01-2013, 20:53
rzenewiew
ciekawi mnie jak rozwiążecie sprawę okien balkonowych na górze - chodzi mi o te ściany, które są "w oknie"pomiędzy pokojami na górze, daj mi znać bom strasznie ciekawa jak inni sobie poradzili i jakie mają na to pomysły :-?

rzenewiew
31-01-2013, 13:18
Mamy dość trudne usytuowanie działki, wjazd od południa, a dom objeżdza się jakby dookoła.. najpierw widzi się elewację zachodnią, potem południową i w końcu dojeżdza się od strony zachodniej.. przy wyborze projektu mieliśmy takie priorytety aby: kuchnia i salon znajdowały się od strony południowej, wyjście z salonu na taras ( też od strony południowej), kotłownia i łazienka od strony północnej gdzie mamy podwórko. Do kotłowni chcieliśy mieć oddzielne wejście, żeby nie brudzić sobie wnoszonym opałem..

oto nasza działka
166428

a oto moje planistyczne poczynania:
166429

a to domek jeszcze w trakcie robienia dachu
166430

Kmaja
31-01-2013, 13:43
rzenewiew
czy przesunęliście ściany na górze, skoro wyszły wam dwa okna balkonowe, a nie trzy?

rzenewiew
31-01-2013, 14:47
my mamy projekt indywidualny - podobny do "przy cyprysowej" - nie wiem jak się ma poddasze do oryginału ale wyszła nam jeszcze garderoba, pewnie ściany są przesunięte..:) ps ładną mamy stolarkę ?? ;)

Kmaja
06-02-2013, 18:33
:lol2: na razie wystarczy

piotrekdt
19-02-2013, 18:55
Witam, juz dawno nie bylo mnie na tym forum;) Ja buduje z zona szczesliwa 14 :cool: tzn. dom przy cyprysowej 14, na dzien dzisiejszy stoji biedny domek w sniegu a reczej juz w wodzie bez dachu i czeka na wiosne,hehe dom jest zrobiony do lanych skosow, jak ktos jest z okolic dabrowy tarnowskiej to moze podkukac, duzo zmian nie wprowadzalismy bo to sie mija z celem, jak ktos szuka projektu dla siebie to niech znajdzie taki aby bylo w nim jak najmniej do zmiany, my tylko usunelismy jeden z balkonow, z drzwi naroznych zostaly jedne, jedno okno w kuchni zniknelo oraz kotlownia zostala wydluzona, znaczy sie wyrownana z tylu razem z fundamentami, zycze powodzenia i pozdrawiam:)):stirthepot:

adamfcb
20-02-2013, 18:01
no ja startuje juz we wrzesniu, tyle ze ja mam sporo zmian, jak juz bede mial rzuty na kompie to wrzuce, piotrek bedac u ciebie na budowie zauwazylem ze zrezygnowales z pralni?

piotrekdt
22-02-2013, 17:54
Nie, pralnia bedzie tyle ze troszke sie pomniejszyla, jak widziales stawialismy metoda trojwarstwowa i garaz nam sie przez to pomniejszyl wiec przesunelismy sciane, zawsze wyjdzie cos, czego nie przewidzisz, dlatego odradzam wszystkim zmiany bo mozna sie na tym przejechac, na szczescie w pralni to nie przeszkadza bo tam sie nie spi, pralka wejdzie maly zlew, suszarke na zewnatrz:cool: pozdro:D

adamfcb
22-02-2013, 18:02
ale mi chodzi o podloge w pralni, w projekcie jest przeciez 50 cm ponizej poziomu podlogi w domu, a u ciebie byla wylana na rowni.

piotrekdt
24-02-2013, 22:52
Nie zrozumialem pytania adam, sorki, tak jest jak nie ma cie na miejscu;) Z ta podloga to tak ze te schody nam sie nie spodobaly, a w pralni to tak naprawde pralka z suszarka i umywalka, tyle tam starczy. Szczerze to stwierdzilismy, ze i tak wszystko na zewnatrz sie suszy, tam nawet tak naprawde nie ma takiej wentylacji zeby pranie sie wysuszylo,to jest moja opinia, zeby tam jeszcze okno bylo,ale nie w zamknietych pomieszczeniu:) Po za tym to chyba tak ze kazdy przystosowuje sobie dom do swoich potrzeb:cool:

adamfcb
25-02-2013, 18:14
dokładnie tak:) ja z pralni też zrezygnowałem:) bo robię na płycie i byłby problem z tą pralnią, pralka stanie w pomieszczeniu gospodarczym a pranie w wolnym pokoju na poddaszu:)

piotrekdt
25-02-2013, 22:42
Widze ze myslimy podobnie;) Na wiosne bede stawial dach wiec jakbys byl kolo wakacji to mozesz zerknac, bedzie juz troszke wiecej widac co i jak:cool: pozdrawiam:D

sylwi_3
26-02-2013, 09:26
Witam, jest nowym użytkownikiem, Waszą dyskusję śledzę od niedawna. Z mężem wybraliśmy projekt przy Cyprysowej 7, jestem ciekawa opinii innych forumowiczów, chciałam dołączyć do grona zwolenników Cyprysowej :) Na razie jesteśmy po wstępnym spotkaniu z architektem, przed zakupem projektu. Dużo zmian nie wprowadzamy, jeszcze do końca nie zatwierdzone, ale prawdopodobnie wejście z zewnątrz do kotłowni, ściana między kuchnią a salonem zamknięta, okienko w łazience i pralni i na razie tyle. Mieliśmy likwidować spiżarkę, ale zostałam przekonana, że jednak będzie przydatna.
Czy w świętokrzyskim, forumowicze, którzy już się budują, mogą załączyć zdjęcia z kolejnych etapów?. Chętnie bym obejrzała, dziękuję.
P.S. Jeśli coś źle napiszę na forum, jakieś błędy popełnię, to przepraszam, dopiero zaczynam :)

tomhary1
28-02-2013, 20:36
DO SYMPATYKA FORUM ZE SWIETOKRZYSKIEGO witam ,czy mozna by bylo kiedys do was wpasc zobaczyc ten domek na zywo wlasnie mam zamiar kupic projekt i zaczac w kwietniu lub maju budowe ,wedlug projektu przy cyprysowej 7 ,za odpowiedz z gory dziekuje

sylwi_3
01-03-2013, 09:57
DO SYMPATYKA FORUM ZE SWIETOKRZYSKIEGO witam ,czy mozna by bylo kiedys do was wpasc zobaczyc ten domek na zywo wlasnie mam zamiar kupic projekt i zaczac w kwietniu lub maju budowe ,wedlug projektu przy cyprysowej 7 ,za odpowiedz z gory dziekuje


Jeśli to do mnie ;), to na razie nie ma co oglądać, jeszcze nie kupiliśmy projektu :) Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Z planów jakie chcemy w tym roku zrealizować, to stan 0. Ponieważ budowa systemem gospodarczy i praca, to nasza realizacja może się znacznie wydłużyć.
Też bym chętnie obejrzała domek, którzy już go postawili albo są w trakcie a czytając na forum, widzę, że kilka osób ze świętokrzyskiego się zgłosiło.Albo jakieś zdjęcia z realizacji, jakbyście mogli załączyć? Z góry dzięki.

sylwi_3
01-03-2013, 10:05
Jeśli to do mnie ;), to na razie nie ma co oglądać, jeszcze nie kupiliśmy projektu :) Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Z planów jakie chcemy w tym roku zrealizować, to stan 0. Ponieważ budowa systemem gospodarczy i praca, to nasza realizacja może się znacznie wydłużyć.
Też bym chętnie obejrzała domek, którzy już go postawili albo są w trakcie a czytając na forum, widzę, że kilka osób ze świętokrzyskiego się zgłosiło.Albo jakieś zdjęcia z realizacji, jakbyście mogli załączyć? Z góry dzięki.

A już wiem, ze to nie do mnie, nie zrozumiałam o co chodzi z sympatykiem forum :)

Gosc321_1
04-03-2013, 19:23
Mam pytanie. Czy ktoś planuje wykończenie elewacji, tak jak to zaproponował architekt - tzn. połączenie tynku z panelami drewnianymi? Szczerze mówiąc cały czas się nad tym zastanawiam, generalnie bardzo lubię drewno jako materiał wykończeniowy, chociaż wiadomo dużo bardziej pracochłonny w utrzymaniu. Bierzecie taką opcję w ogóle pod uwagę?

MichalMwp
11-03-2013, 19:51
Ja buduję prawie bez zmian i będę robił elewację tak jak w projekcie tylko że nie w drewnie ale takie z takiego czegoś: http://www.beltecto.pl/
Na drewno nie zdecydowałem się bo nie wyobrażam sobie rozstawiania co kilka lat rusztowań i konserwowania drewna na wysokości ośmiu metrów. Te plastikowe panele oglądałem w sklepie i wyglądają rewelacyjnie. Cena poniżej 80/m2 to chyba taniej niż drewno.

Gosc321_1
11-03-2013, 20:02
Ja buduję prawie bez zmian i będę robił elewację tak jak w projekcie tylko że nie w drewnie ale takie z takiego czegoś: http://www.beltecto.pl/
Na drewno nie zdecydowałem się bo nie wyobrażam sobie rozstawiania co kilka lat rusztowań i konserwowania drewna na wysokości ośmiu metrów. Te plastikowe panele oglądałem w sklepie i wyglądają rewelacyjnie. Cena poniżej 80/m2 to chyba taniej niż drewno.

Wygląda bardzo fajnie :) i jakby jeszcze dobrze zgrać z kolorem stolarki... Pomysł bardzo i się podoba, panele naprawdę trudno odróżnić od drewna

sylwi_3
12-03-2013, 11:00
Ja buduję prawie bez zmian i będę robił elewację tak jak w projekcie tylko że nie w drewnie ale takie z takiego czegoś: http://www.beltecto.pl/
Na drewno nie zdecydowałem się bo nie wyobrażam sobie rozstawiania co kilka lat rusztowań i konserwowania drewna na wysokości ośmiu metrów. Te plastikowe panele oglądałem w sklepie i wyglądają rewelacyjnie. Cena poniżej 80/m2 to chyba taniej niż drewno.



Faktycznie, prezentują się świetnie, ciekawe czy nie będę blaknąć na słońcu...?

Gosc321_1
13-03-2013, 10:40
Słuchajcie MaBa budująca cyprysową 9 zwróciła uwagę na nadproże w garażu, które nie daje możliwości zamontowania bramy segmentowej. poniżej link do postu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190659-projekt-DOM-PRZY-CYPRYSOWEJ-w-9-pracownia-GALERIA-DOM%C3%93W&p=5871260#post5871260
Ja oczywiście od razu do projektu i faktycznie nadproże ma 7 cm (chyba, że źle czytam?) a do mojego dwustanowiskowego garażu, zgodnie z projektem przewidziano bramę uchylną!! (220/480) - no to ja dziękuję. Piszcie jak tam u Was. Ja teraz siedzę i kombinuję, żeby wykrzesać odległość między nadprożem i sufitem (na którym chciałem jeszcze dołożyć styropian :evil:) wynosiła co najmniej 25 cm

Gosc321_1
13-03-2013, 10:50
Ach zapomniałbym. z tego wszystkiego byłem u jednego przedstawiciela stolarki, który tak mi doradzał:
1. Bramę zmniejszyć z planowanych 2200/4800 na typówkę 2125/4750 resztę centymetrów szukać we własnym zakresie :bash:
2. Rozważyć inne wymiary okien balkonowych, tak aby generalnie wszędzie montować typówki na wysokość 2300 (zamiast 2400)
3. Stwierdził, że przewidziane w projekcie okna OBZ3 940/2400 tylko uchylne - nierealne.
Oczywiście brama uchylna, szeroka na 4800 jest dostępna ale jeszcze nikomu nie przyszło do głowy, żeby taką zamówić ;)
Tak samo możliwe są płytsze prowadnice niskiego prowadzenia - potrzeba na nie 150mm + dodatkowa kaska za takie rozwiązanie :)
Ponieważ jestem na etapie "zaraz dopiero zacznę" mogę jeszcze pomieszać, tylko żeby nie "przedobrzyć".
Cypryski, pomóżcie i opiszcie jak tam u Was z tą stolarką

MaBa
13-03-2013, 17:13
Jestem i tu :)
z tym nadprożem w garażu są takie opcje:
-szukasz producenta który ma mniejsze bramy - z rozeznan rynku mojego męża wynika że jest ich niewiele ale np. są dostępne dk prof (spłóka od dako) oni maja chyba na wysokośc 200 - my chyba od nich zamówimy i zwyczajnie dozbroimy i zalejemy nadproze
- można też zrobić cieńcze docieplenie przynajmniej na szerokośc szyny
- obnżyć o jeden stopień poziom garazu - wtedy jest on wyższy to i nadproze mozna obniżyc
tyle sami wykombinowalismy na dzien dzisiejszy
a i mozan jeszcze zamontowac brame rozwiraną ;)

MichalMwp
14-03-2013, 23:05
Może brama zwijana na ścianę rozwiąże problem ? Np takie coś: http://rolan.pl/bramy-garaowe/segmentowe-boczne.html
Tylko że to pewnie swoje kosztuje bo nowość. No i ten próg co pewnie będzie załaził piachem i śniegiem...

A może Novoferm ? Brama z tylną sprężyną skrętną potrzebuje 115mm nadproża. Obniżając otwór o kilka cm powinna się zmieścić.
http://www.novoferm.pl/preview/pl/katalogi-bramy-gara-owe.html

Ja mam garaż oddzielnie i wymiary mnie nie zmuszają ale pewnie taką kupię bo opinie dobre a cena niezła. Mam ofertę na bramę 5000x2250 z mocniejszym napędem i montażem za 5500 netto.

Gosc321_1
15-03-2013, 07:34
Zastanawiałem się jeszcze nad obniżeniem chudziaka (o jakieś 15 cm), tak aby po położeniu izolacji + wylewka praktycznie poziom podłogi zrównał się z poziomem ściany fundamentowej.

Gosc321_1
15-03-2013, 07:43
Tylko przy takim rozwiązaniu w garażu zrobi się nawet nie mostek a "most" termiczny :(

behapiczka
16-03-2013, 16:44
witam,
my z mężem zdecydowaliśmy się na Cyprysową 23, mamy już pozwolenie i czekamy na ekipę do czerwca lub początku lipca. Tylko jedno nas martwi czy do tego czasu znajdziemy kredyt na razie papierologia i wyznaczenie budynku w terenie:wave:
może ktoś jeszcze z was się zdecydował na ten projekt lub "cyprysową 3" i będzie miał jakieś pomysły na aranżacje

mev
23-03-2013, 15:32
Behapiczka, my wybraliśmy przy cyprysowej 28 - od Waszego różni się garażem :) jesteśmy przed zakupem projektu. Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnych zmian, ale czy tak zostanie....zobaczymy jak już będziemy mieć projekt. A Wy coś zmienialiście?

adamfcb
23-03-2013, 18:28
Wreszcie zlozony projekt na PnB, teraz czekam, a oto zmiany mojego 2bis

178604

178605

behapiczka
25-03-2013, 20:55
Behapiczka, my wybraliśmy przy cyprysowej 28 - od Waszego różni się garażem :) jesteśmy przed zakupem projektu. Na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnych zmian, ale czy tak zostanie....zobaczymy jak już będziemy mieć projekt. A Wy coś zmienialiście?


tak my zmieniliśmy : zamiast okna drzwi do kotłowni ,brak okna w łazience na parterze, oraz będziemy mieli utwardzony taras, a i będzie balkon od strony zachodniej
A gdzie powstanie wasz domek my budujemy się w Stojadłach
pod Mińskiem Maz.

piotrekdt
27-03-2013, 17:08
Dobre spostrzezenie, u mnie na szczescie wylapali to murarze i zdazylem naniesc zmiany, tzn poszerzyli mi nadproze, i po problemie, polecam zrobic to samo, pozdrawiam

behapiczka
27-03-2013, 18:18
dzięki za podpowiedź a co jeszcze zmieniłeś u siebie
pozdrawiam

piotrekdt
28-03-2013, 18:10
Ja z zona stawiam przy cyprysowej14, w sumie duzo zmian nie ma. jeden z balkonow odpadl, ten na taras, okno jedno w kuchni mniej, te z boku, u mnie byly drzwi tarasowe narozne i zostaly tylko na tyle, przyjzyj sie u siebie bo mozesz miec problem z wstawieniem telewizora, kotlownia przeniesiona na tyl, jak jest garaz to zostal wydluzony i dzieki temu udalo sie zrobic kotlownie na wegiel oraz sypialnie wydluzyc, no i to nadproze w garazu poszezone, to chyba tyle, w srodku jak bylo tak zostanie, nie ma co a duzo zmian wprowadzac, a kazda jedna trzeba 100 razy przemyslec, pozdrawiam i powodzenia:wiggle:

pytello
29-03-2013, 21:49
witam rozpoczęliśmy budowę dom przy cyprysowej 2 został ściągnięty humus , ale pogoda nie pozwala na kopanie fundamentów. Jedyny problem mamy z kanalizacją i wodą musimy na własna rękę zbudować sieć i będzie to nas kosztowało 40 tys.Czy robiliście uziemienie fundamentowe?

arletta_rafal
31-03-2013, 20:11
Witam serdecznie,

Jesteśmy z Żoną bardzo zainteresowani budową domu z projektu "Przy Cyprysowej 15" - jest bardzo ładny i praktyczny.

Poszukujemy kogoś, kto jest w końcowej fazie budowy lub wybudował dom z takiego projektu. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli możemy obejrzeć Państwa dom lub jeśli mogą Państwo polecić kogoś, kto ma taki dom wybudowany lub w końcowej fazie budowy. Im bliżej Warszawy tym lepiej, choć nawet te 200km jesteśmy w stanie przejechać, aby taki dom obejrzeć.

Bardzo nam na tym zależy. Zajmiemy maksymalnie 15-20 minut. Potrzebujemy doświadczalnie poczuć i sprawdzić wielkość i rozlokowanie pomieszczeń.

Proszę o odpowiedź tu na forum a najlepiej na maila szafek84[@]gmail.com lub choćby o sms na numer 517-358-311.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt :)
Arletta i Rafał

mev
01-04-2013, 19:08
tak my zmieniliśmy : zamiast okna drzwi do kotłowni ,brak okna w łazience na parterze, oraz będziemy mieli utwardzony taras, a i będzie balkon od strony zachodniej
A gdzie powstanie wasz domek my budujemy się w Stojadłach
pod Mińskiem Maz.

hej! my będziemy budować w Pułtusku. Tylko im dalej w las..... ;) teraz myślimy o wyrównaniu garażu do końca domu, przedłużeniu domu (głównie chodzi o wielkość salonu) o 1 m, zastanawiamy się nad wydzieleniem pomieszczenia w garażu na ewentualny piec gazowy (w kotłowni na eko-groszek). Nad oknami jeszcze się nie zastanawiamy - nie ten etap myślenia :) Musimy zbudować szambo i studnię i zastanawiamy się nad rozmieszczeniem tychże, a co za tym idzie - jak to odprowadzić, jak zrobić przyłącza... i tu moje pytanie - czy w projekcie domu jest jakiś plan, projekt przyłączy?

MaBa
03-04-2013, 12:04
.... Musimy zbudować szambo i studnię i zastanawiamy się nad rozmieszczeniem tychże, a co za tym idzie - jak to odprowadzić, jak zrobić przyłącza... i tu moje pytanie - czy w projekcie domu jest jakiś plan, projekt przyłączy?
ech żeby to myło takie proste....
projekty budynków przewidują jedynie instalację wewnątrz budynku i miejsce wejścia do budynku z przyłączami.
Same przyłącza mediów to sprawy bardzo indywidualne, zależne od warunków miejscowych, więc nie mogą one podlegać transakcji jaką jest zakup projektu budynku.
Pamiętajmy po za tym że trzeba też dać zarobić projektantom przyłączy :)

behapiczka
04-04-2013, 16:33
hej, my musieliśmy zgłosić się do pracowni po projekt przyłącza koszt około 800-1000złnie wiem bo jeszcze nie odebrałam:bash:

MaBa
07-04-2013, 14:30
behapiczka, nie maltretuj siebie i muru, jeżeli zapłacisz 800 to i tak tanio.
Ja za wod-kan zapłaciłam po "protekcji" 1000 (normalnie 1200-1400), gazowka i elektryka 800 i 600 ( tez taniej po znajomości)
nikt nie obiecywał ze bedzie tanio

mev
10-04-2013, 13:49
projekt - dom przy cyprysowej 28 - już kupiony. Leży sobie grzecznie i czeka na sobotę, kiedy to pojedzie do architekta do adaptacji. Nasze chęci zmian: wydłużenie domu o 1 m, przesunięcie nieco okna tarasowego w stronę kuchni, wydłużenie ścianki przy wejściu do salonu, usunięcie ścianki wejściowej do małego pokoju na parterze, zamknięcie kuchni (małż się nie zgadza, ale w kuchni urzęduję ja!), wydłużenie tyłu garażu do bryły domu. Góra bez zmian... i potem walka z różnymi przyłączami....tak więc - zaczęło się!

gosiabed
22-04-2013, 13:05
Witam,

czy ktoś wybudował lub jest w trakcie budowy domu przy cyprysowej 10??

kacha181818
24-04-2013, 11:11
Nasza Cyprysowa 14 "rośnie" i wszystko tak zaczyna cieszyć jak cos sie dzieje:) narazie mamy garaż i pierwszy balkon, w polowie maja bedzie wybudowany parter::)

sylwi_3
25-04-2013, 11:23
kacha181818 gratuluje i też już nie mogę się doczekać, jak coś zacznie się u nas.....(dodaj zdjęcia, masz przepiękny krajobraz). My będziemy budować Cyprysową 7 (rozmieszenie pomieszczeń mamy podobne, tylko bez garażu) Na razie uzbrojona w cierpliwość czekam na info od architekta, papiery są podobno w ZUDzie....;)

cyprys2
05-05-2013, 11:39
to my ruszyliśmy w tym roku z pełna para nasz Cyprysik 2 rośnie obecnie tak wyglada:)187479

kacha181818
17-05-2013, 11:33
189980 cyprysowa 14:) plyta zalana :)

kacha181818
18-05-2013, 09:07
190091190092190093190094
a tutaj ciąg dalszy :) nie wprowadzalismy zadnych zmian ewentualnie drzwi od spizarki beda w innym miejscu ze wzgledu na malo ustawna kuchnie :) pozdrawiam wszystkich budujacych:)

behapiczka
19-05-2013, 07:52
super gratuluje posunięcia prac, wygląda bardzo imponująco :yes:

Kmaja
19-05-2013, 08:15
Słuchajcie MaBa budująca cyprysową 9 zwróciła uwagę na nadproże w garażu, które nie daje możliwości zamontowania bramy segmentowej. poniżej link do postu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190659-projekt-DOM-PRZY-CYPRYSOWEJ-w-9-pracownia-GALERIA-DOM%C3%93W&p=5871260#post5871260
Ja oczywiście od razu do projektu i faktycznie nadproże ma 7 cm (chyba, że źle czytam?) a do mojego dwustanowiskowego garażu, zgodnie z projektem przewidziano bramę uchylną!! (220/480) - no to ja dziękuję. Piszcie jak tam u Was. Ja teraz siedzę i kombinuję, żeby wykrzesać odległość między nadprożem i sufitem (na którym chciałem jeszcze dołożyć styropian :evil:) wynosiła co najmniej 25 cm

My też się nad tym zastanawialiśmy, ale udało się - zaprosiliśmy przedstawicieli firmy Wiśniowski i zamontowali, poza tym murarze w porę to wychwycili

Silia
08-06-2013, 22:51
Witam, dopiero dziś wpadłam na to forum;) Jestem w trakcie budowy cyprysowej 14 , na etapie dachu, a konkretnie za 2 tygodnie mamy kryć, czekamy jeszcze aż płyta ładnie zwiąże. Jednak mój cyprysek ma sporo zmian, przede wszystkim całkiem odpadała klatka schodowa zaproponowana w projekcie, wybraliśmy łamaną, bezpieczniejszą dla dzieci. Z tego tez powodu nie mamy różnicy poziomów. Domek podpiwniczony pod całą częścią mieszkalną. Jeśli ktoś jest zainteresowany prześlę zdjęcia, służę tez informacją. W przyszłym roku na jesień planujemy się wprowadzić, a dom budujemy w okolicy łukowicy, pomiędzy Limanową a Nowym Sączem, małopolska. Pozdrawiam;)

cyprys2
16-06-2013, 17:59
witam nasz cyprys 2 bis tak juz wygląda:)
195917195918195919195920

sylwiaf
19-06-2013, 11:29
]do cyprys2
Jestem ze Staszowa i jestem zainteresowana projektem Przy Cyprysowej, czy byłaby możliwość obejrzenia Pańskiego domu ?

kacha181818
20-06-2013, 23:00
cyprys2 gratulacje domek swietnie wygląda:)

sylwi_3
01-07-2013, 10:21
cyprys 2, świetnie wygląda domek, będziemy budować cyprysową 7 lustrzane odbicie, układ pomieszczeń podobny jak u Was, my jeszcze na etapie adaptacji ...czy możecie załączyć więcej zdjęć z poszczególnych pomieszczeń? dzięki i gratuluje postępu prac :)

tzoana
10-07-2013, 09:44
A to nasza Cyprysowa 2 po wielu wielu zmianach...
Od tylu
199757

Salon poloczony z gabinetem przesuwanymi drzwiami
199759

Korytarz
199758

MichalMwp
11-07-2013, 23:11
To i ja się pochwalę naszym "2 bis w lustrze"

200170200171200172

Specjalna dedykacja dla tych którzy zastanawiają się jak zamontować górne okna. Długo nad tym myśleliśmy z żoną, teraz bardzo nam się podoba :)

Jeszcze nie wykończone glify na górze i brak listew narożnych. Bonie przy wejściu i tarasie czekają aż działka przybierze normalny wygląd (to już w przyszłym tygodniu :wave:)

tzoana
12-07-2013, 00:32
To i ja się pochwalę naszym "2 bis w lustrze"

200170200171200172

Specjalna dedykacja dla tych którzy zastanawiają się jak zamontować górne okna. Długo nad tym myśleliśmy z żoną, teraz bardzo nam się podoba :)

Jeszcze nie wykończone glify na górze i brak listew narożnych. Bonie przy wejściu i tarasie czekają aż działka przybierze normalny wygląd (to już w przyszłym tygodniu :wave:)

Wyglada super :D Jakie macie okna? I ile cm ramy na gorze?

MichalMwp
12-07-2013, 08:02
Jak się nie myle to 238 cm wysokosci. Byl z nimi problem bo taki rozmiar bez poprzeczki i w okleinie jest narazony na spore odksztalcenia. Tylko dwie firmy nie baly się takich wykonac.

tzoana
12-07-2013, 09:15
Jak się nie myle to 238 cm wysokosci. Byl z nimi problem bo taki rozmiar bez poprzeczki i w okleinie jest narazony na spore odksztalcenia. Tylko dwie firmy nie baly się takich wykonac.

Ile cm maja 2 ramy, ktore oddzielaja okna od siebie? I jaki masz profil okna?

sylwi_3
12-07-2013, 12:25
To i ja się pochwalę naszym "2 bis w lustrze"

200170200171200172

Specjalna dedykacja dla tych którzy zastanawiają się jak zamontować górne okna. Długo nad tym myśleliśmy z żoną, teraz bardzo nam się podoba :)

Jeszcze nie wykończone glify na górze i brak listew narożnych. Bonie przy wejściu i tarasie czekają aż działka przybierze normalny wygląd (to już w przyszłym tygodniu :wave:)

Bardzo ładnie :) Gratuluję, czy możesz załączyć zdjęcia jak w środku wyglądają pomieszczenia? Domek prezentuje się z zewnątrz fajnie, jak ja już bym chciałam być na tym etapie...:)

MichalMwp
12-07-2013, 19:16
Ile cm maja 2 ramy, ktore oddzielaja okna od siebie? I jaki masz profil okna?

Profile Veka: http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo

Same poszerzenia pomiędzy skrzydłami mają 13 cm szerokości. Z ramami okien i skrzydłami jest chyba coś trochę ponad 40 cm.
Tu gdzie poszerzenie wypada na ściance działowej, od środka wygląda jak zwykłe okno (ścianka 12-ka plus tynk).
A od środka pokoju mniej więcej tak:
200366

Mi osobiście to nie przeszkadza. Światła wpada dużo a słupek i tak będzie za firanką.

@ sylwi_3
W środku mam gołe ściany, dopiero co zalane posadzki. Na obrazy jeszcze za wcześnie :)

Budowa domu i oddzielnego podwójnego garażu do tego stanu zajęła 13 miesięcy. Za rok Ty też będziesz cieszyć się swoim Cyprysem, życzę Ci tego :)

sylwi_3
15-07-2013, 13:08
Profile Veka: http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo

Same poszerzenia pomiędzy skrzydłami mają 13 cm szerokości. Z ramami okien i skrzydłami jest chyba coś trochę ponad 40 cm.
Tu gdzie poszerzenie wypada na ściance działowej, od środka wygląda jak zwykłe okno (ścianka 12-ka plus tynk).
A od środka pokoju mniej więcej tak:
200366

Mi osobiście to nie przeszkadza. Światła wpada dużo a słupek i tak będzie za firanką.

@ sylwi_3
W środku mam gołe ściany, dopiero co zalane posadzki. Na obrazy jeszcze za wcześnie :)

Budowa domu i oddzielnego podwójnego garażu do tego stanu zajęła 13 miesięcy. Za rok Ty też będziesz cieszyć się swoim Cyprysem, życzę Ci tego :)


Właśnie mi chodziło jak mniej więcej wyszły pomieszczenia, nie muszą być urządzone :) To szybko wyrobiliście się , jeszcze z garażem dodatkowo :), u mnie inwestycja systemem gospodarczym, więc rozłożona na kilka lat :) Papiery złożone o PNB, może w tym roku fundamenty, zobaczymy :) Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

tzoana
15-07-2013, 16:23
Profile Veka: http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo

Same poszerzenia pomiędzy skrzydłami mają 13 cm szerokości. Z ramami okien i skrzydłami jest chyba coś trochę ponad 40 cm.
Tu gdzie poszerzenie wypada na ściance działowej, od środka wygląda jak zwykłe okno (ścianka 12-ka plus tynk).
A od środka pokoju mniej więcej tak:
200366



Mi osobiście to nie przeszkadza. Światła wpada dużo a słupek i tak będzie za firanką.

@ sylwi_3
W środku mam gołe ściany, dopiero co zalane posadzki. Na obrazy jeszcze za wcześnie :)

Budowa domu i oddzielnego podwójnego garażu do tego stanu zajęła 13 miesięcy. Za rok Ty też będziesz cieszyć się swoim Cyprysem, życzę Ci tego :)

Wygladam calkiem spoko, fajnie, ze mozna zobaczyc jak taka rama w rzeczywistosci wyglada. Jeden Pan od okien podczas pomiaru odradzal taka gruba rame, bo bedzie brzydko wygladac itp itd, ale teraz widze, ze nie ma racji.
Ile wyniosly Cie okna na profilu Veka dla tego domku?

Jak mozesz wkej troche zdjec z wewnatrz budynku :)

Gosc321_1
09-08-2013, 13:13
Bardzo fajna kolorystyka. Panele drewniane na elewacji super. Nam raczej wszyscy odradzają, że prościej i wygodniej dać na całej powierzchni tynk, lecz dla mnie w tym zakresie nie ma dyskusji a Wasz domek tylko potwierdza, że mam rację :)
Mam jeszcze jedno pytanie do budujących różne odmiany cyprysowej. W projekcie strop poddasza jest na wysokości 2,80 cm. Obniżaliście?

kacha181818
26-08-2013, 21:32
Teraz zaczął sie problem u nas z oknami:) ale rzeczywiscie takie wyjscie najlepsze:):) a mogę zapyta ile zapłaciliście za wszystkie okna do domu??

MichalMwp
28-08-2013, 07:09
Mam jeszcze jedno pytanie do budujących różne odmiany cyprysowej. W projekcie strop poddasza jest na wysokości 2,80 cm. Obniżaliście?

Ja nie obniżałem, jest OK. Nie czuje się tej wysokości. Do pułapu stropów kościelnych jeszcze daleko :)


Teraz zaczął sie problem u nas z oknami:) ale rzeczywiscie takie wyjscie najlepsze:):) a mogę zapyta ile zapłaciliście za wszystkie okna do domu??

Za wszystko wyszło 17,5 tys. ale w tym jest wliczone dodatkowe okno 150x180 do garażu.
W domu wszystkie okna otwierane i poza tym poziomym w kotłowni które jest dwuszybowe, reszta ma trzy szyby. Doliczone są profile poszerzające, one trochę nabiły cenę: 10-cm pod okna na górze i 20-cm pod okno balkonowe. Dzięki temu będzie cieplej i na pewno stabilniej bo okna są ciężkie (balkonowe waży 260kg!)
W tej cenie jest oczywiście montaż.

kacha181818
28-08-2013, 14:23
Ja nie obniżałem, jest OK. Nie czuje się tej wysokości. Do pułapu stropów kościelnych jeszcze daleko :)



Za wszystko wyszło 17,5 tys. ale w tym jest wliczone dodatkowe okno 150x180 do garażu.
W domu wszystkie okna otwierane i poza tym poziomym w kotłowni które jest dwuszybowe, reszta ma trzy szyby. Doliczone są profile poszerzające, one trochę nabiły cenę: 10-cm pod okna na górze i 20-cm pod okno balkonowe. Dzięki temu będzie cieplej i na pewno stabilniej bo okna są ciężkie (balkonowe waży 260kg!)
W tej cenie jest oczywiście montaż.




Dzięki za informacje :) mniej więcej podobne kosztorysy nam zrobily dwie firmy, okna piękne ale problemów jest troszkę niestety ;/

behapiczka
04-09-2013, 08:05
witam dawno mnie nie było ale i ja mam już czym się pochwalić mój cyprysek będzie już:kryty wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Gosc321_1
08-09-2013, 06:48
Bardzo często pojawia się temat wielkości salonu w różnych odmianach cyprysów.
Trochę posiedziałem przed komputerem i udało mi się zrobić wizualizację salonu Przy Cyprysowej 4, który jest chyba jednym z mniejszych (22m lub z doliczonym holem 27m).
Z góry zaznaczam, że owoc mojej pracy to totalna amatorszczyzna, tak, że proszę oszczędźcie sobie złośliwości :)
Program do wizualizacji z US więc ciężko było jakieś normalne wymiarowo meble dopasować (amerykanie mają chyba manię wielkości ;) dlatego ich dobór jest czysto przypadkowy, aby zobrazować ile to mniej więcej miejsca zajmuje. Wymiary salonu takie jak w projekcie (mój projekt to odbicie lustrzane).
Wyszło tak jak przypuszczałem. To jest salon w którym po prostu musi być minimum mebli. Mnie ta "przytulność" odpowiada, ale każdy musi samemu dokonać oceny.
210797210798

tzoana
09-09-2013, 13:46
Bardzo często pojawia się temat wielkości salonu w różnych odmianach cyprysów.
Trochę posiedziałem przed komputerem i udało mi się zrobić wizualizację salonu Przy Cyprysowej 4, który jest chyba jednym z mniejszych (22m lub z doliczonym holem 27m).
Z góry zaznaczam, że owoc mojej pracy to totalna amatorszczyzna, tak, że proszę oszczędźcie sobie złośliwości :)
Program do wizualizacji z US więc ciężko było jakieś normalne wymiarowo meble dopasować (amerykanie mają chyba manię wielkości ;) dlatego ich dobór jest czysto przypadkowy, aby zobrazować ile to mniej więcej miejsca zajmuje. Wymiary salonu takie jak w projekcie (mój projekt to odbicie lustrzane).
Wyszło tak jak przypuszczałem. To jest salon w którym po prostu musi być minimum mebli. Mnie ta "przytulność" odpowiada, ale każdy musi samemu dokonać oceny.
210797210798

Wizualizacje calkiem fajne. Czy moglbys podac dokladna nazwe tego programu?

Gosc321_1
09-09-2013, 14:37
Program nazywa się HOMESTYLER i pod taka nazwą działa strona.

cyprys2
16-10-2013, 08:46
218753218754 to u mnie tak to wygląda i drzwi też już mam ale foto nie zrobiłam. teraz czas na elektrykę!!!

tzoana
17-10-2013, 13:17
Coraz wiecej Cyprysow z oknami :D

219037

Kmaja
22-11-2013, 22:24
Profile Veka: http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo

Same poszerzenia pomiędzy skrzydłami mają 13 cm szerokości. Z ramami okien i skrzydłami jest chyba coś trochę ponad 40 cm.
Tu gdzie poszerzenie wypada na ściance działowej, od środka wygląda jak zwykłe okno (ścianka 12-ka plus tynk).
A od środka pokoju mniej więcej tak:
200366

Mi osobiście to nie przeszkadza. Światła wpada dużo a słupek i tak będzie za firanką.

@ sylwi_3
W środku mam gołe ściany, dopiero co zalane posadzki. Na obrazy jeszcze za wcześnie :)

Budowa domu i oddzielnego podwójnego garażu do tego stanu zajęła 13 miesięcy. Za rok Ty też będziesz cieszyć się swoim Cyprysem, życzę Ci tego :)

I właśnie tego się obawiałam - przepraszam, jeśli Cię urażę,ale mnie nie podoba się ten kawał plastiku w środku...
Na zewnątrz wygląda - no, powiedzmy nieźle, ale środek - cóż...

I jeszcze jedno - firm, które decydowały się na zrobienie takich okien bez poprzeczek i na zwykłym profilu okiennym można znaleźć więcej niż dwie - sama sprawdziłam (uwierz mi było ich ok. pięciu i to dobrych firm), ale chodzi o późniejsze użytkowanie. Okna są ogromne, to jest ciężar - przy ich użytkowaniu a zwłaszcza przez dzieci, serwis musiałby jeździć do mnie średnio co trzy -cztery tygodnie.

kacha181818
26-11-2013, 11:12
Moj Cyprysik zostaje na zime bez okien ale na wiosnę myślę że będą, podobnie nam firma powiedziała że oni nam zrobią duże okna ale to jest plastik , materiał który pracuje;/

kacha181818
26-11-2013, 20:42
My do wiosny zostajemy na takim etapie:)227029227030 oczywiscie dumni, że własnymi siłami tyle się udało:)

Kmaja
01-12-2013, 14:33
A mój cyprys wygląda tak :)
227753227754227755

Kmaja
01-12-2013, 14:40
jesteśmy na etapie wykańczania, więc dodam trochę zdjęć dla ciekawych cyprysa 9:D
227756227757227758227759

Kmaja
01-12-2013, 16:03
kuchnia
227771227772227773

MichalMwp
01-12-2013, 19:07
A mój cyprys wygląda tak :)
Ooo, ładnie, bardzo ładnie i czyściutko, wszędobylskiego pyłu już nie ma.
Ja mam już prawie ten sam etap. Zostało tylko malowanie wnętrz i zrobić schody. Niestety, z braku kasy robię je sam. Jak skończę (pewnie za jakieś dwa tygodnie) to też się pochwalę swoją budowlą :)

sylwi_3
02-12-2013, 19:47
@Kmaja

Bardzo ładnie, łazienka i kuchnia urządzone gustownie, gratuluję :)

Kmaja
05-12-2013, 22:20
MichalMwp
hmm...pyłu jeszcze trochę jest, ale mniej :)
Jeśli chodzi o schody, to niestety też będziemy musieli poczekać z kasą:(
Podobają mi się takie (gdzieś znalazłam w internecie)
228773
Już pytałam o ceny - same schody ok.5500 zł bez balustrady. Jak trochę pojęczałam, stolarz opuścił mi do 5000 zł. To chyba normalna cena...
A Ty jakie będziesz miał schody? I zrobisz je sam???

Kmaja
05-12-2013, 22:21
sylwi_3
dzięki za miłe słowa

MichalMwp
14-12-2013, 00:36
MichalMwp
hmm...pyłu jeszcze trochę jest, ale mniej :)
Jeśli chodzi o schody, to niestety też będziemy musieli poczekać z kasą:(
Podobają mi się takie (gdzieś znalazłam w internecie)
228773
Już pytałam o ceny - same schody ok.5500 zł bez balustrady. Jak trochę pojęczałam, stolarz opuścił mi do 5000 zł. To chyba normalna cena...
A Ty jakie będziesz miał schody? I zrobisz je sam???

Ja robię schody w oparciu o system Quick Step, takie coś:
http://www.quick-step.com.pl/Articles/Quick-Step%20Laminate%20on%20your%20stairs

Koszt kompletu listew na pojedynczy stopień (panele na stopnie i podstopnice plus te specjalistyczne profile) to w moim przypadku około 140 zł. dochodzą jeszcze wylewki poziomujące (schody nierówne jak diabli, musiałem na nowo wyciągać poziomy) to jakieś 500 zł oraz 2m kw. paneli na spocznik. Powinienem zmieścić się w kwocie 3500 zł, robocizna oczywiście moja. Przy Twojej wycenie różnica może niewielka (w sumie to koszt robocizny) ale mi fachowcy wyliczali schody na blisko 7 tys., dlatego zdecydowałem się robić samemu.

Insza inszość to balustrady. Teraz to jest na tapecie. Też niemało kosztuje :(

Kmaja
16-12-2013, 11:46
MichalMwp
No też fajne... Ciekawa jestem efektu i jak Ci idzie to montowanie :) Dawaj znaki.
A ja już rozmawiałam z innym stolarzem (moim sąsiadem), który robił mi dach, balkon itd. Schodki z jesionu z balustradą, pomalowaniem i listwami będę miała za 4500 zł (po Nowym Roku). Ale ktoś inny zrobi mi te białe podstopnice - chłopak od wykończeniówki, więc za to też zapłącę. Nie wiem jeszcze ile;) Zobaczymy, ale myślę, że aż takiego bólu nie będzie....

darek&kasia
17-01-2014, 19:33
Witam jesteśmy ze świętokrzyskiego jesteśmy przed kupnem projektu i jesteśmy chyba zdecydowani na dom przy cyprysowej 26. Mieliśmy tyle pomysłów ale w ciągu najbliższego m-ca musimy się już zdecydować czy moglibyśmy zobaczyć czyjąś budowę?? Pozdrawiam Kasia

adamfcb
17-01-2014, 19:38
Moja mozna ale ciut daleko:)
EDIT: sorki dopiero zauważyłem że wersja 26 sporo różni się od 27

MichalMwp
18-01-2014, 01:03
Witam jesteśmy ze świętokrzyskiego jesteśmy przed kupnem projektu i jesteśmy chyba zdecydowani na dom przy cyprysowej 26. Mieliśmy tyle pomysłów ale w ciągu najbliższego m-ca musimy się już zdecydować czy moglibyśmy zobaczyć czyjąś budowę?? Pozdrawiam Kasia

Ja mam już prawie gotowy 2bis. Większy o 20 metrów a i tak uważam że mały. Malowanie i drzwi zrobiły swoje :)
Jeśli chcesz obejrzeć to zapraszam, jestem z Lublina. Za dwa tygodnie pewnie przeprowadzka. Do tego czasu można oglądać.

Pozdrawiam
MichalM

adamfcb
18-01-2014, 10:41
W sumie 26 od 27 i 2bis różni się tylko wejściem a pomieszczenia są te same, ja mam SSO projekt indywidualny ale coś pomiędzy 2bis a 26:) ze zmniejszonym pokojem na dole. jak by co można wpadać.

cyprys2
21-01-2014, 18:44
my też jesteśmy ze świętokrzyskiego i budujemy 2bis w sumie bardzo podobny jeśli macie ochotę to zapraszam do obejrzenia mamy stan surowy zamknięty pllus elektryka. pozdrawiam.

Mateusz Werpachowski
23-01-2014, 12:58
Witam,
w tym roku zamierzamy budować domek "Przy cyprysowej 19" odwrócony.
Jesteśmy z południowych okolic Warszawy, czy ktoś niedaleko buduje wg tego projektu? Chętnie byśmy obejrzeli i podyskutowali nt. tego projektu:) Bądź podobnego do Naszego.

Tylko z tego co zauważyłem to mało ich jest na rynku...

Pozdrawiam

calif2
09-02-2014, 18:09
Witam wszystkich
W styczniu po złapaniu okienka pogodowego udało się doprowadzić do stanu 0. Projekt przy cyprysowej 8 w wersji pół bliźniaka z małymi korektami. Budujemy w Wieliszewie koło Legionowa.
Aktualnie fundamenty pod kołdrą śnieżną czekają na wiosnę. Jak tak dalej pójdzie pewnie za tydzień ruszymy dalej:)
Mateusz, wprawdzie nie są to południowe okolice Warszawy, ale okolice:)
241763
K

BarbaraN
19-02-2014, 14:01
Witam! czy ktos w okolicach Krakowa buduje dom Przy cyprysowej 14 ??Proszę o kontakt Pozdrawiam

Mincia
23-02-2014, 21:03
Ja mam już prawie gotowy 2bis. Większy o 20 metrów a i tak uważam że mały. Malowanie i drzwi zrobiły swoje :)
Jeśli chcesz obejrzeć to zapraszam, jestem z Lublina. Za dwa tygodnie pewnie przeprowadzka. Do tego czasu można oglądać.

Pozdrawiam
MichalM

Witam! również jestem z Lublina. Chcemy budować Cyprysową 24. Czy mimo tego, że się wprowadziliście, moglibyśmy zerknąć na Wasz domek? minutka, dwie, dosłownie. Wybór projektu jest to dla nas bardzo trudna decyzja. martwię się w szczególności o wielkość salonu, o wysokość pomieszczeń na dole, a tu jeszcze słyszę o jakiś belkach wystających z sufitu..... nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć!!!
Proszę o pomoc! Podam priv: [email protected]

calif2
02-03-2014, 15:01
Witam! również jestem z Lublina. Chcemy budować Cyprysową 24. Czy mimo tego, że się wprowadziliście, moglibyśmy zerknąć na Wasz domek? minutka, dwie, dosłownie. Wybór projektu jest to dla nas bardzo trudna decyzja. martwię się w szczególności o wielkość salonu, o wysokość pomieszczeń na dole, a tu jeszcze słyszę o jakiś belkach wystających z sufitu..... nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć!!!
Proszę o pomoc! Podam priv: [email protected]

To jest projekt podobny do cyprysowej 8. Belka nie powinna wystawać, a salon można powiększyć o pokój na dole (jeśli ktoś go akurat nie potrzebuje oczywiście). Bezproblemowo w tym celu można przesunąć słup aby był w linii ściany między schodami a tymże pokojem (byłym).
Ja to tak w każdym bądź razie ogarnąłem.

behapiczka
02-03-2014, 15:30
Witam ja buduje pod Mińskiem Mazowieckim to wschodnie okolice Warszawy, mam stan surowy zamknięty+ elektrykę . zapraszam Nasz Cyprysek 23 ale może być też 3 różnią się tylko kierunkiem kalenicy.

calif2
14-03-2014, 10:58
" To jest pierwsza więźba w tym sezonie" - zdanie to wyraził KierBud, nie mam powodu żeby mu nie wierzyć:)
248271

cyprys2
25-03-2014, 12:07
witam.
Czy ma już ktoś fotki otynkowanego i położonego kolor cypryska?? my sie własnie zastanawiamy jaki kolor tynku zrobić.

behapiczka
25-03-2014, 19:23
nasze cyprysik250736250737

cyprys2
26-03-2014, 08:32
behapiczka mam pytanie jak wygląda rozwiązanie w środku bo widzę ze drzwi wejsciowe wypadają tak jak u nas w salonie.

Ashura6
23-04-2014, 20:18
calif2 jestesmy z Brwinowa pod Warszawą. Myslimy o projekcie cyprysowa 20 lub 26. Na jakim jestes etapie? Czy ewentualnie bedziemy mogli podjechac zobaczyc budowe?
Pozdrawiamy
Beata i Arek

calif2
23-04-2014, 21:09
calif2 jestesmy z Brwinowa pod Warszawą. Myslimy o projekcie cyprysowa 20 lub 26. Na jakim jestes etapie? Czy ewentualnie bedziemy mogli podjechac zobaczyc budowe?
Pozdrawiamy
Beata i Arek

obecny etap: stan surowy otwarty z zamontowaną stolarką z desek calówek:)
jasne, że możecie podjechać. Mail do mnie: [email protected].

arti2206
21-05-2014, 19:27
,

behapiczka
24-06-2014, 08:30
przepraszam ale nie było kiedy odpowiedzieć , wejście jest połączone z salonem i holem na klatkę schodową
266980

jpbrod
27-06-2014, 13:52
Witam, czy ktoś może buduje domek przy cyprysowej 36 w mazowieckim, okolice Płońska/Pułtuska/Ciechanowa? kupiliśmy już projekt, ale może ktoś ma już choć kilka ścian postawionych tak żeby można było zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości :)

calif2
12-10-2014, 22:02
Zycie zamarło w tym wątku, za to na budowie praca wre.284043

womp
14-10-2014, 19:10
Witam, właśnie kupiliśmy projekt domu przy cyprysowej 31, taki sam, jak przy cyprysowej 36, tylko z pojedynczym garażem. Mieszkamy w Modlinie. Co do projektu to chcielibyśmy dokonać kilku zmian, ale nie wiemy czy to dobry pomysł. Czy ewentualnie moglibyśmy obejrzeć Państwa dom i zobaczyć jak on wygląda w rzeczywistości?

pinokio_a
15-10-2014, 20:08
Zycie zamarło w tym wątku, za to na budowie praca wre.284043

nasz dom przy Cyprysowej 14 wygląda tak:

pinokio_a
15-10-2014, 20:33
na ostatnim zdj. pokazałam jakie zmiany na dole chcemy wprowadzić. Zlikwidowany wiatrołap, zmniejszona łazienka na dole, zmniejszona kotłownia (będzie piec gazowy) no i pozostałe zmiany jak na rysunku. Co o tym sądzicie?

calif2
20-10-2014, 22:45
Ja bym wiatrołapu nie likwidował. Większa kotłownia może też służyć jako dodatkowy magazyn np na rowery. Ja właśnie stwierdziłem że nie pomieszczę się w garażu a mam dwustanowiskowy.

Silia
03-01-2015, 15:25
Nasz Cyprys w obecnej oprawie tak jak na zdjęciu.
Jestesmy na etapie układania łazienki. Jak dla mnie projekt funkcjonalny, przyjemny dla oka. A zadowolenie rosnie wraz z zaawansowaniem prac :D 296938

calif2
04-01-2015, 11:44
297106

pinokio_a
23-03-2015, 21:00
Podtrzymuję temat i wrzucam parę fotek. Parter po zmianach, już któryś z kolei :) ale chyba ostateczny. Mamy czas na ostateczna decyzję do ok maja/czerwca, tak więc proszę o opinię.

magda072486
05-07-2015, 17:27
Witam,
Czy mogłabym prosić o kontakt, jesteśmy z Ciechanowa i zdecydowaliśmy się na dom przy cyprysowej 30, z chęcią byśmy porozmawiać z kimś kto budował podobny dom.

Mój e mail
[email protected]

Pozdrawiam