PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera termowizyjna - usługi termowizyjne



xmsg
20-07-2011, 14:26
Wykonujemy usługi kamerą termowizyjną FLIR
w okolicach miejscowości:
Skierniewice, Żyrardów, Mszczonów, Sochaczew, Międzyborów, Jaktorów Grodzisk, Milanówek, Brwinów, Pruszków, Piastów, Ursus i Warszawa

Zakres oferowanych badań:

- badanie izolacji termicznej budynków
- badanie izolacji instalacji cieplnych i chłodniczych
- badanie instalacji i rozdzielni elektrycznych
- badanie rozkładu temperatur powierzchniowych w zakresie od -20 do +650 st. celcjusza
- badanie termowizyjne serwerowni i pomieszczeń klimatyzowanych (magazynów chłodniczych)

- inne do uzgodnienia


Wykonujemy profesjonalny raport, w którym na podstawie zdjęć, gruntownej wiedzy oraz doświadczenia opisujemy problemy, ich przyczyny oraz możliwości ich eliminacji lub ograniczenia.

Kontakt:
Grzegorz Grzelecki
[email protected]
www.termotesty.pl (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.termotesty.pl)
TEL: 600-909-047

kejor
30-01-2013, 22:22
Reklama w cudzym wątku :spam:

xmsg
17-12-2013, 16:44
Sezon 2013/2014 rozpoczynamy zupełnie nową jakością usług.

Wprowadzamy zdjęcia panoramiczne, które pozwalają osiągnąć wysoką rozdzielczość termogramów:

230662 230664 230668


Optyka "tele" pozwala na wykonywanie termogramów odległych lub wysokich obiektów:

230665 230666


Mamy możliwość rejestracji i przetwarzania filmów termograficznych z dynamicznych procesów cieplnych:


http://www.youtube.com/watch?v=x29CcI0vh54

cdn...

xmsg
30-01-2014, 12:22
Z życia wzięte...

- na poddaszu mamy zimno, trudno utrzymać temperaturę, bardzo szybko się wychładza i ciągnie po nogach:
238632


- wstawiliśmy nowe okna, ale nie przyniosło to efektów, nadal jest zimno i coś wieje z okolicy okien:
238634


- dlaczego idzie tyle opału, aby ogrzać ten dom:
238635

- ocieplane bloki supremą - sito:
238638

- czy warto ocieplać ten blok?
238639

cdn...

BCS
30-01-2014, 22:23
Jako zadowolony z usługi mogę polecić p.Grzegorza, dokładny profesjonalny sprzęt(pod 20cm ocieplenia fugi na pustaku wychwycił - 0,1st) i co najważniejsze bardzo szczegółowo i drobiazgowo przeprowadzone badanie z opisem i podpowiedzeniem co jak poprawić a czego sie nie obawiać, ja brałem usługę w czasie budowy, co pozwoliło wychwycić pewne błędy przed ich przykryciem- polecam

xmsg
01-04-2014, 13:29
Wiosnę witamy dobrymi wiadomościami.

Do naszej oferty dodajemy usługę testów szczelności budynków (wyznaczanie współczynnika n50).

Do dyspozycji mamy sprzęt firmy Retrotec:

- najnowszy sterownik DM32:
252285

- zestaw z wentylatorem EU1102:
252287

Wydajność sprzętu sięga 10 000 m3/h i umożliwia wyznaczenie współczynnika n50 dla budynków:

- z wentylacja grawitacyjną do 3300 m3 kubatury (n50<=3)
- z wentylacją mechaniczną do 6600 m3 kubatury (n50<1,5)

Przy obecnych wieczornych temperaturach możemy spokojnie używać kamery termowizyjnej w czasie testu szczelności,
lokalizując wszelkie nieszczelności w powłokach szczelnych, stolarce i przepustach.

Używamy licencjonowanego oprogramowania.
Badania wykonujemy zgodnie z normą PN-EN 13829.
Dostarczamy profesjonalny raport z testu szczelności i oględzin kamerą termowizyjną.

Odpowiednią wiedzę potwierdziliśmy, uzyskując certyfikat Retrotec Blower Door Level 1 i 2.

Zachęcamy do wykonania testu szczelności wszystkich budujących się (przez zainstalowaniem płyt KG na poddaszu).
Szanujcie swoje pieniądze i czas. Sprawdzajcie jakość wykonanych prac budowlanych etapami.

Macie pytania, wątpliwości - piszcie lub dzwońcie.

Pozdrawiam
GREGOR

xmsg
26-01-2015, 12:54
W sprzyjających warunkach pogodowych (delikatny opad śniegu, temperatura w okolicy 0C) można bez kamery termowizyjnej zweryfikować czy dany budynek ma jakieś problemy z izolacją połaci dachowej. Natomiast przez porównanie można łatwo stwierdzić czy problemy są małe, średnie, duże czy gigantyczne.

301014 301015

Więcej fotek na naszej stronie www.termotesty.pl (http://termotesty.pl)

Zachęcam do oględzin własnych dachów i porównania ich z dachami sąsiadów.

Pozdrawiam
GREGOR

fighter1983
26-01-2015, 23:17
odezwij sie do mnie

xmsg
18-03-2015, 10:24
Informujemy, że zakończyliśmy badania termowizyjne w sezonie grzewczym 2014/2015. Cały czas prowadzimy zapisy na badanie termowizyjne na przyszły sezon 2015/2016, który rozpocznie się w okolicach listopada 2015 roku.

Przez cały rok wykonujemy testy szczelności budynków - BLOWER DOOR TEST n50 - zapraszamy!

Pozdrawiam
GREGOR

Adam626
10-12-2015, 21:13
Witam jaki jest koszt bdania kamerą termowizyjną?

xmsg
18-12-2015, 11:37
Witam

Pytanie jest bardzo ogólne i nie da się jednoznacznie podać ceny badania.

Do każdego badania podchodzimy indywidualnie.
Aby wycenić usługę potrzebujemy następujących informacji dodatkowych:

- cel badania,
- rodzaj badania (oględziny, sama termowizja, pełna termowizja w podciśnieniu),
- wielkość budynku (powierzchnia i kubatura),
- lokalizacja
- typ wentylacji,
- stan budynku (zamieszkany czy w trakcie budowy, czy ogrzewany)

Pozdrawiam
GREGOR

Adam626
06-01-2016, 01:07
Jak można zinterpretować załączone zdjęcia?

xmsg
06-01-2016, 08:39
Jak można zinterpretować załączone zdjęcia?

Witam

Kto robił pomiary i dlaczego nie dostarczył odpowiedniej analizy?

Aby dokonać jakiejkolwiek analizy trzeba mieć dostęp do źródłowych plików z informacją radiometryczną, te zamieszczone na fm są przemielone i zawierają tylko obrazek. Proszę przesłać pliki z pomiarów na adres: [email protected]

Dodatkowo potrzebujemy:

- cel badania, co badamy
- data i godzina badania i miejscowość
- temperatura zew. najlepiej wykres z ostatnich 3 dni
- poziom zachmurzenia i opadów
- temperatura wew. najlepiej z ostatnich 3 dni
- różnica ciśnień in/out
- oszacowana temperatura radiacyjna tła na zewnątrz

Z tego co widać to termogram zrobiony na zewnątrz jest od razu do wywalenia.
Gwiazdka przy temperaturze minimalnej oznacza, że niektóre temperatury są poza obszarem kalibracji.
Czyli było bardzo zimno i nie było chmur - to nie są warunki do wykonywania termogramów zew.

Panuje przekonanie, że im zimniej na zewnątrz tym lepsze warunki do pomiarów termowizyjnych - BZDURA !!!

Sprzęt FLIRa ma dolną granicę pracy na poziomie -10C !!!

Pozdrawiam
GREGOR

Adam626
06-01-2016, 11:18
Sam zrobiłem zdjęcia ja amator kamerą pożyczoną od kolegi. Pomiary rzeczywiście przy -15C a może nawet -20C wykonane w nocy a w domu ogrzewanie podłogowe i 22C
Jak widać przydaje się wiedza której mi brakowało

Pomiary po kilku dniach podobnych mrozów, Warszawa. Z tego co widziałem np grunt na zewnątrz był cieplejszy niż ściany
W domu ogrzewana podłoga

Cel - wyszukiwanie mostków i błędów które można jeszcze poprawić

xmsg
06-01-2016, 14:02
Mała analiza 2 termogramów, które otrzymałem.
Jeden od strony zewnętrznej i jeden chyba ze strychu.

Przyczyny trzeba szukać pod podbitką od strony zewnętrznej.

342372

Pozdrawiam
GREGOR

Adam626
25-01-2016, 22:15
Dziękuję za analizę termogramów, widać że kolega zna się na rzeczy i potrafi dostrzec rzeczy których ja jako amator widzący po raz pierwszy swoje termogramy nie widziałem. Dziękuję bardzo za opracowanie zdjęć i wnioski

piotrek0m
26-01-2016, 06:10
Zapytam z ciekawości, dlaczego pirometr wskazuje temperaturę gruntu, ścian i dachu na -15 C, skoro temp otoczenia wynosiła -5 C, a przed pomiarem dzień był słoneczny i nie możliwe, żeby podłoże miało - 15 C ?

xmsg
26-01-2016, 08:52
Zapytam z ciekawości, dlaczego pirometr wskazuje temperaturę gruntu, ścian i dachu na -15 C, skoro temp otoczenia wynosiła -5 C, a przed pomiarem dzień był słoneczny i nie możliwe, żeby podłoże miało - 15 C ?

0. Jaki konkretnie pirometr? Z jakim zakresem pomiarowym?

1. Ciężko pirometrem trafić w konkretny punkt. Poniżej rysunek z polem pomiaru (uśredniania) pirometru:
344575
Im dalej jesteśmy od obiektu, tym pole uśredniania temperatury jest większe.

Co rejestruje pirometr? Na pewno nie temperaturę (będąc na zewnątrz)!
Rejestruje natężenie promieniowania elektromagnetycznego w pewnym zakresie długości fali.
Aby dojść do temperatury należy skompensować emisyjność obiektu, otoczenie i atmosferę.

Proste pirometry nie mają opcji kompensacji żadnego z tych elementów, więc nie nadają się do pomiarów temperatury na zewnątrz.

2. Celując w dach pewnie spora część okręgu wypadnie na niebie.
Celując w ścianę możemy trafić w okno, które odbija nieboskłon.

3. Nie można mylić temperatury otoczenia z temperaturą powietrza.
Jeśli mamy duże zachmurzenie (chmury niskie) te temperatury są zbliżone.
Jeśli chmur brak to te dwie temperatury są radykalnie różne, np. Tpowietrza=-5, Totoczenia=-15, gdyż Tnieboskłonu=<-40C (poniżej zakresu pomiarowego pirometru).

Dlatego tak ważne są odpowiednie warunki do zewnętrznych oględzin termowizyjnych.
Oczywiście sprzęt też powinien być odpowiedni.

Pozdrawiam
GREGOR

Adam626
26-01-2016, 18:59
Mam z pirometrem to samo. Pokazuje nawet dziwne pomiary przy badaniu narożników okien wewnatrz domu gdy jest przewiew (pokazuje niższa temperature niz w rzeczywistosci)

xmsg
29-08-2016, 15:42
W ostatni weekend miałem przyjemność w okolicach Nałęczowa wykonywać badanie szczelności w budynku pasywnym NF15 wykonanym w technologii IZODOM.

Kubatura 600m3.
Współczynnik krotności wymian powietrza n50 dla NF15 powinien być <= 0,6 /h.

Spodziewałem się dobrego wyniku.
To co otrzymaliśmy zaskoczyło wszystkich: n50=0,17 /h !!!
To ponad 3 razy lepiej niż powinno być.


Gratuluję właścicielowi wyniku i świetnie wykonanych prac budowlanych.

Pozdrawiam
GREGOR

Tomaszs131
29-08-2016, 15:45
Rzeczywiście wynik rekordowy, gratulacje dla inwestora.

xmsg
30-08-2016, 11:48
Dostałem zgodę na zaprezentowanie bryły budynku od właściciela.
Jak to mówią, kształt budynku ma znaczenie.

365833

Przypomnę:

- budynek pasywny NF15
- kubatura 600m3
- wynik n50 = 0,17

Jak ktoś będzie szukał kontaktu, to w wyszukiwarce wpisujemy: @twojdompasywny

Pozdrawiam
GREGOR

MJass
06-01-2017, 17:09
Polecam pana Grzegorza. Wykrył w moim dachu mosty termiczne oraz dziury w izolacji, zrobione przez ptaki. Wykrył także nieszczelności okien. Posiada bardzo profesjonalne podejście do klienta. Szybka, fachowa pomoc godna polecenia.

xmsg
13-02-2017, 10:11
Najczęściej spotykany błąd w budynkach jednorodzinnych to styk izolacji elewacji i ocieplenia dachu.
Z czego to wynika?
Przypuszczam, że jedna ekipa robi jedną izolację, druga ekipa robi drugą izolację i nie ma odpowiedzialnego za odpowiednie połączenie tych dwóch etapów.

W efekcie powstaje "dziura" w izolacji i często nieszczelność powietrzna.

381488

Poprawienie tego błędu po zamieszkaniu jest bardzo trudne i kosztowne.

Pozdrawiam
GREGOR

Tomaszs131
13-02-2017, 10:29
Ściany postawione chyba Porothermu?

xmsg
13-02-2017, 10:34
Rozstaw spoin na ścianie szczytowej wskazuje raczej na beton komórkowy.

Rodzaj materiału na ściany ma w tym wypadku mniejsze znaczenie.
Choć obraz termiczny wskazuje na to, że styropian został przyklejony "na placki" bez ramek.
Dodatkowym błędem jest klejenie płyt GK od wewnątrz na ściankach kolankowych "na placki" w efekcie nieszczelność eskaluje, zimne powietrze porusza się w wolnej przestrzeni między płytami i ścianką kolankową i wylatuje gniazdkami i przy listwach.

Kilka błędów nałożonych na siebie i mamy "dom dla wroga".

xmsg
10-05-2022, 12:03
Rok 2022 rozpoczynamy aktualizacją sprzętu do termowizji. Teraz będziemy pracować na nowej kamerze FLIR E96 o rozdzielczości 640×480. Dodatkowo po zastosowaniu funkcji Ultramax® lub złączeniu termogramów w panoramę, wchodzimy w rozdzielczości megapikselowe.

459282 459283

Opis kamery na stronie producenta. (https://www.flir.com/products/e96/)

Ratpaw
26-05-2022, 12:38
Robicie badania w Trójmieście?

xmsg
26-05-2022, 12:47
Robicie badania w Trójmieście?

Wykonamy badanie termowizyjne w dowolnym miejscu Polski.
Koszt badania jest wtedy powiększony o dojazd liczony od Żyrardowa. 2zł/km.

Pozdrawiam
Grzegorz