PDA

Zobacz pełną wersję : jak pomalowa? ?ó?t? ?cian??????????????



banasr
03-04-2004, 23:29
2 lata temu pomalowałem żółtą farbą Dyrup (z mieszalni) ściany w pokoju. W zimie zostałem zalany przez sąsiadkę i postanowiłem pomalować ściany ale już na kolor kawy z mlekiem. Kupiłem farbę Dyrup w pasującym mi kolorku (z mieszalni) i jakież było moje ździwienie gdy po pierwszym pociągnięciu pędzlem na ścianie ukazał mi się kolor wrzosowy. Pomyślałem że barwnik farby żółtej wchodzi w reakcję z nową farbą. Spróbowałem zagruntować kawałek ściany Unigruntem. Niestety efekt wciąż był taki że nowa farba zmieniała swój kolor. Bardzo proszę o jakąś radę i może ktoś wyjaśni to fascynujące acz uciążliwe zjawisko. Pozdrawiam.

ArtMedia
06-04-2004, 14:45
Najpierw na biało... Tylko jak juz tyle warstw farby będzie to w końcu zacznie odpadać ;-) No nie to żart z tym odpadaniem...

pawel.k2
06-04-2004, 19:21
Jest taka farba co się zwie Emomat lub Classidur. Niestety na benzynie ekstrakcyjnej ale skutek zapewniony. Najpierw nią pomaluj, potem kolor.

Marty
21-08-2004, 20:42
znajomy malarz mi pdopowiedzial niezawodny sposob, do bialej farby nalezy dodac rozrobiona w wodzie krede, krede opakowanie 2 kg rozpuszcza sie w goracej wodzie i po ostygnieciu dodaje do 10 l bialej farby, u mnie pokrylo brazowy bez problemu.

prosciu
23-08-2004, 18:50
Są specjalne farby do zacieków stosowane jako podkład. Nie wiem jak one się nazywają bo kupował je malarz jak malowali kuchnię moi rodzice też po zalaniu.
Sam jakieś drobne przebarwienia zamalowywałem gruntami ale takimi jak do tynków minetalnych sie stosuje - tworzy sie niestety lekko chropowata powierzchnia ale kryje idealnie!

miska
30-08-2004, 21:34
Hej basnar,

a gdyby tak namoczyc, zmyc lub zdrapac szpachelka stara farbe
i dopiero na to grunt a potem nowa farbe?
Pracochlonne ale na pewno skuteczne (sama przecwiczylam poprawiajac
sufit po zalaniu i kilku probach zamalowania)
Miska