PDA

Zobacz pełną wersję : Ganek/Wiatrołap a pozwolenie na budowe ?

matti86
21-08-2011, 21:57
Witam
Zaplanowałem sobie dobudować do mojego domu ganek tak 2x2m ale moja wiedza w temacie prawa budowlanego jest nie wielka stad moje pytanie. Czy na taki "ganek" trzeba pozwolenie budowlane wyrabianie planów itd jak np przy budowie domu ? Czy trzeba przejść cała tą urzędową drogę jak przy budowie domu ?

Kwitko
22-08-2011, 08:05
Tak, na każdą rozbudowę budynku trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Więc mapy, projektant, 4 egz. projektu budowlanego i jak wszystko dobrze pojdzie - pozwolenie :)

cluzo
31-07-2012, 13:32
Tak, na każdą rozbudowę budynku trzeba uzyskać pozwolenie na budowę.
Witam! Chciałbym podrążyć temat:
Mój dom posiada ganek (2x2 m), który chciałbym zabudować tak by powstał wiatrołap, lub coś w stylu altany. Czy w takim przypadku również konieczne są te wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę?
Ktoś mi mówił, że jeśli nie zmieni się zarys budynku, a dobudowane ścianki nie będą ingerować w strukturę budynku, oraz nie przekroczą pewnej masy, to można to zrobić bez pozwolenia na budowę.
Rozważam kilka wariantów:
- zabudowa ganku panelami altanowymi - listewki zbijane na krzyż tworzące ażurową ściankę.
- zabudowa drewnem: belki pionowe, pomiędzy nimi wełna mineralna, całość obita deskami
- zabudowa ścianą z luksferów
Proszę o podpowiedź, czy któryś z wyżej opisanych wariantów można by zrealizować bez biurokratycznej mordęgi ?
Dzięki z góry i pozdrawiam