PDA

Zobacz pełną wersję : Ganek/Wiatrołap a pozwolenie na budowe ?



matti86
21-08-2011, 21:57
Witam
Zaplanowałem sobie dobudować do mojego domu ganek tak 2x2m ale moja wiedza w temacie prawa budowlanego jest nie wielka stad moje pytanie. Czy na taki "ganek" trzeba pozwolenie budowlane wyrabianie planów itd jak np przy budowie domu ? Czy trzeba przejść cała tą urzędową drogę jak przy budowie domu ?

Kwitko
22-08-2011, 08:05
Tak, na każdą rozbudowę budynku trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Więc mapy, projektant, 4 egz. projektu budowlanego i jak wszystko dobrze pojdzie - pozwolenie :)

cluzo
31-07-2012, 13:32
Tak, na każdą rozbudowę budynku trzeba uzyskać pozwolenie na budowę.
Witam! Chciałbym podrążyć temat:
Mój dom posiada ganek (2x2 m), który chciałbym zabudować tak by powstał wiatrołap, lub coś w stylu altany. Czy w takim przypadku również konieczne są te wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę?
Ktoś mi mówił, że jeśli nie zmieni się zarys budynku, a dobudowane ścianki nie będą ingerować w strukturę budynku, oraz nie przekroczą pewnej masy, to można to zrobić bez pozwolenia na budowę.
Rozważam kilka wariantów:
- zabudowa ganku panelami altanowymi - listewki zbijane na krzyż tworzące ażurową ściankę.
- zabudowa drewnem: belki pionowe, pomiędzy nimi wełna mineralna, całość obita deskami
- zabudowa ścianą z luksferów
Proszę o podpowiedź, czy któryś z wyżej opisanych wariantów można by zrealizować bez biurokratycznej mordęgi ?
Dzięki z góry i pozdrawiam

wioslo1
14-12-2017, 19:09
Chcialem zabudowac istniejace zadaszone wejscie do domu przeszklonymi profilami AL tak jak na zdjeciu. Ten bialy daszek, pionowa sciana i fundament istnieja zgodnie z projektem. Zrobilem zgloszenie w Starostwie na ktore wniesli mi sprzeciw twierdzac ze ta zabudowa nie miesci sie w definicji ganku i jest to rozbudowa domu. Tak jak teraz czytam te definicje na necie jak i wyroki sadow administracyjnych to moim zdaniem mozna to podciagnac pod taki nowoczesny ganek tylko moim zdaniem urzad specjalnie to odpycha zeby zrobic sobie dupochron.
Mial ktos juz takie doswiadczenia, byc moze juz przewalczyl taki temat w starostwie? Jakies pomysly jak inaczej to zglosic zeby uniknac pozwolenia na budowe?
403111