PDA

Zobacz pełną wersję : Zamrażarka do nieogrzewanego pomieszczeniaDawidowski
06-09-2011, 18:26
Czy są modele zamrażarek które można ustawiać w nieogrzewanych pomieszczeniach? Chciałbym postawić zamrażarkę w garażu, którego nie ogrzewam i zimą temperatura tam spada tak że woda pozostawiona w butelce zamarza. Nie wiem czy zamrażarka tam działałaby prawidłowo.Rodzice swoją starą chłodziarko-zamrażarkę przenieśli do nieogrzewanego pomieszczenia i lodówka podczas mrozów nie chłodziła.Nie chciałbym podobnych niespodzianek i dlatego znawców proszę o pomoc.

witu102
07-09-2011, 15:38
zaraz zaraz, ale po co ma chłodzić lodówka, skoro temperatura na zewnątrz jest niższa niż wewnątrz ? lodówka każda ma termostat, który uruchamia agregat gdy temperatura wewnątrz rośnie powyżej zadanej (sprzeżenie zwrotne). W momencie gdy lodówka chłodzić ma do 5-6st,a na zewnątrz jest poniżej zera (wtedy woda w butelce i nie tylko zamarza) to lodówka powinna zacząć grzać swoje wnętrze, aby utrzymać zadaną temperaturę...czynnik chłodniczy to obecnie R600a - jego temperatura wrzenia to poniżej -10st..w lodówce działa w formie gazu ulegającego ciągłemu sprężaniu, dlatego temperatury nieznacznie poniżej 0stC nie powinny mieć wpływu na funkcjonowanie lodówki, a jedynie termostatu, który nie dopuszcza do załączenia sprężarki...

prelegent
02-09-2014, 10:03
Taki sprzęt powinien stać w nieogrzewanych miejscach dla oszczędności energii. Jak wyjaśnił przed mówca - tak jest lepiej. Możesz ustawić ją spokojnie i korzystać z oszczędności. Jeśli lodówka o której mówisz nie chłodziła a temp. w środku była wyższa niż graniczna chłodzenia to po prostu była zepsuta.