PDA

Zobacz pełną wersję : jak si? robi proste ogrodzenie



nestling123
09-04-2004, 06:53
witam wszystkich.
Mam pytanie może wydawać się śmieszne ,ale wole zapytać.
Mam do zrobienia 100m ogrodzenia w lini prostej z podmurówką.
Moje pytanie.
Jak mam wymierzyć aby postawić proste i równe ogrodzenie,jakiej poziomicy użyć, i jak zrobić podmurówkę.
Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

Ryszard1
09-04-2004, 21:54
Najprostsze to chyba ze zwyklej siatki ocynk lub lepiej trwalszej powlekanej PCV. Slupki zrobic ze zlomowych rurek, wkopac je w dolki z betonem i gruzem na 50 cm w ziemie. Jezeli musi byc koniecznie podmurowka to najprosciej zrobic ja z elementow betonowych zakopanych plytko w ziemi,

ARi.
10-04-2004, 19:49
Najprostsze to chyba ze zwyklej siatki ocynk lub lepiej trwalszej powlekanej PCV. Slupki zrobic ze zlomowych rurek, wkopac je w dolki z betonem i gruzem na 50 cm w ziemie. Jezeli musi byc koniecznie podmurowka to najprosciej zrobic ja z elementow betonowych zakopanych plytko w ziemi,


co do rurek to sie zgadzam tanio można na złomie sobie kupić tylko polecam o tej samej średnicy a najlepiej jeszcze sobie takie rurki zakąbinować żeby orginalne kapturki podpasować do tych rurek ja tak zrobiłem mam dwie średnice rurek mniejszą i wiekszą z tymi mniejszymi średnicami rurek to nie było problemu dokupić kapturki i były tanie jakieś 30 gr chyba ale rurki ze średnicą wiekszą chyba fi 61 to juz miałem problem musiałem zamówić w Castoramie kapturki Bekerta to już wydałem na same kapturki majątek prawie tyle co dałem za rurki ale teraz moje ogrodzenie zyskało na wartości bo mam ogrodzenie Bekerta bo na kapturkach jest napis :D
niewiem jak inni robią ale w moim przypadku drut mam przewleczony przez nakretki na jednym słupki są przyspawane trzy nakretki i cały słupek pomalowany na zielono i założony kapturek i jest OK
Przy ogrodzeniu żeby słupki były w poziomie bawiłem sie poziomicą laserową można też rozciągnąć żyłke i zapomocą jej zalewać słupki

Pozdrawiam :wink:

Ryszard1
10-04-2004, 21:04
Jezeli wchodzimy w szczegoly :
Ja mam tez rurki ze zlomu, ale udalo mi sie dostac jakies rurki rozbiorkowe, lekkie (a wiec tanie bo 1 kg zlomu to 1 zl) , cienkoscienne z jakies konstrukcji dachowej.
Zaslepic od gory rurki to najprosciej wcisnac w otwor np styropian i na to troche betonu, po wyschnieciu omalowac.
Siatke mocowalem do slupkow poprostu dokupionym drutem w takim samym kolorze i tez powleczonym PCV. Sa specjalne nacigacze i inne elementy, ale sa one b.drogie.
Slupki rozmiescic w linii prostej nalatwiej za pomoca sznurka, a do pionu wykorzystac poziomice.
Najwazniejsze to potem ladnie pomalowac w kolorze siatki lub ciemniejszym, ew. wczesniej dajac antykorozyjny podklad,

MAREK S
16-04-2004, 17:05
Dzien dobry,
Moze juz za pozno ale niedawno jestem na tym forum.
A myslales o ogrodzeniu drewnianym,tzn.wypelnienie drewniane na slupkach stalowych zabetonowanych w dolkach 70x70 bez podmurowki?
Ja tak mam i robilismy to z synem sami.Pozniej cale ogrodzenie obsadzilem sobie rozami pnacymi.Bardzo ladnie to wyglada.
Pozdrawiam
Marek

Ryszard1
16-04-2004, 18:20
Tanie ogrodzenie z uzyciem drewna zwykle wychodzi niestety drozej. Przykladowo ja za 1 metr plotu z desek o wysokosci 1 m z drenianymi slupami z wlasna praca dalem ok . 15 zl. Taki kawalek plotu z siatki powleczonej PCV i zlomowymi slupkami kosztowal nie wiecej jak 6 zl. Dlatego ladniejszy, a wiec drewniany fragment plotu jest tylko od frontu. Takie rozwiazanie spotyka sie coraz czesciej,

zygieł brukarz
06-06-2004, 17:08
hola hola Forumowicze - nie tak łatwo za pomocą sznurka wytyczyć 100mb prostej - najlepiej zrobic to za pomocą tyczek z drewna - ustalamy punkt poczatkowy i końcowy wbijając zaostrzone tyczki np. z łat drewnianych koniecznie w pionie !!! co minimalnie 15mb patrząc okiem przez tyczki początkowa i końcową nabijami pozostałe punktu odniesienia tak aby tyczki pokrywały sie w jednej lini. później możemy zapiąć sznurek na tyczkach i w ten sposób mamy wutyczona prostkę- na takich odległościach najlepiej stosowac niwelator do nanoszenia poziomów lub tzw szlauchwagę :) pozdrawiam :)

kroyena
22-06-2004, 15:33
nestling123
Pamiętaj o szczelinach dylatacyjnych tak długiego murku nie zrobisz w jednym kawałku jeżeli chcesz go wylewać.

Tomek_J
23-06-2004, 07:46
hola hola Forumowicze - nie tak łatwo za pomocą sznurka wytyczyć 100mb prostej

Zwłaszcza, jak wiatr wieje, a sznurek byle jaki ugina się pod własnym ciężarem.