PDA

Zobacz pełną wersję : Narendil i jej pół-apartament



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

vesila
10-05-2012, 16:08
nie kumam o co chodzi z tym ręcznikiem http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a015.gif
jakimś szyfrem piszecie czy co??

no ja bym była chętna na ten szablon, tylko w przyzwoitej dla mnie cenie, bo w takiej jak jest w necie, to szanowny by mnie delikatnie pisząc: zbeształ...:roll:

TwoOfUs
10-05-2012, 16:28
nie kumam o co chodzi z tym ręcznikiem http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a015.gif
jakimś szyfrem piszecie czy co??

:lol2: to żaden szyfr, naprawdę potrzebuje ręcznika, papierowego z dobrym wzorkiem :lol: Robię obrazek ;) Zrobiłam już bazę z literami, pomalowałam na srebrno i teraz muszę go postarzyć tak żeby to srebro było poprzecierane i wychodziło spod białej lekko spękanej farby w tym celu potrzebny ten ręcznik ;) a dobry wzorek bo chciałam go lekko odcisnąć na obrazku tak żeby pozostał wzór.

admete
10-05-2012, 18:42
ooo i ja czekam na obrazek Two :popcorn:

dywany piękne :yes: pasowałby mi taki do garderoby :)

Aniu miłego wieczorku życzę

narendil
10-05-2012, 20:26
no ja bym była chętna na ten szablon, tylko w przyzwoitej dla mnie cenie, bo w takiej jak jest w necie, to szanowny by mnie delikatnie pisząc: zbeształ...:roll:
vesi, ja się zdecydowałam na oryginał. Tylko muszę kolegę urobić, a raczej w odbiór i wysyłkę wrobić ;)
Przypomniałam sobie, że popełniłam kiedyś szablony-samoróbki do decoupagu. I efekt niestety nie był rewelacyjny. A tu, jakby nie patrzeć kawał ściany do pomalowania. Wolę kupić gotowca.
Jakbyś się namyśliła, to daj znać.

narendil
10-05-2012, 20:27
dywany piękne :yes: pasowałby mi taki do garderoby :)
Bluźnisz, kobieto :P

admete
10-05-2012, 20:44
Bluźnisz, kobieto :P

Nie widziałaś jeszcze mojej garderoby :P

Aniu a co tam u Was na wizycie było???
Jak ciężko to nie pisz powiesz jutro albo później :hug:

narendil
10-05-2012, 20:49
Aga, w sumie to może i nic strasznego.
Ale mi już ręce opadają :( Naszej lekarce też...
Jakub się cały czas męczy, a my nie możemy znaleźć rozwiązania.
To że kaszle i ma zawalany nos, to już pikuś. Skóra znowu w koszmarnym stanie. Do tego oczy jak u królika, czerwony, załzawione. Rano ma problemy z ich otwarciem, bo mu się sklejają :(

A jutro wizyta u okulisty. Koszmar :mad:

Wzięłam dzień wolny i będę później w nocy zasuwać :P
Jakby tego wszystkiego było mało, to wczoraj mnie promotor lekko op...przył. A jak ja mam pracować?

Pokaż tą garderobę!

narendil
10-05-2012, 20:54
A tak w ogóle, to zapomniałam napisać, że przyszło krzesło Jakuba! :wave:
Zadzwoniłam i sobie uprzejmie z panem porozmawiałam.
Tym razem we właściwym sklepie :rotfl:
I następnego dnia, czyli dzisiaj po południu, dotarło.
Już złożone. Nóżki jeszcze nie czarne, bo Jakub nie mógł wytrzymać.
Ale co się odwlecze...

admete
10-05-2012, 21:04
Rany boskie :( - to u Was zaatakowało pełną parą :(
Oczy zaklejone też przerobiliśmy - tylko ten też nic nie da ze sobą zrobić :sick:
Ani prośba ani groźba ani przekupstwo - nic nie dało ani zakropić - ani maścią nawet posmarować.
A Ty masz na to jakiś sposób ? Cxy jeszcze nic nie dostaliście do oczu?

Garderoba jest duża :rolleyes: - chyba większa niż pokój gościnny :lol2:.
Jak ją już wykończę to pół forum będzie mnie chciało udusić za nią :).
Póki co to nie wiem czy nie staną w niej drążki z wieszakami -ale i tak będzie super - bo wreszcie zobaczę co mam.
Ostatnio już się pożegnałam z moimi stanikami sprzed ciąży bo za cholerę nie mogłam ich zlokalizować - mam ciuchy w siatach w 3 domach - i nie wiedziałam gdzie je dałam (teściowa mi je przeniosła do góry do pokoju z piwnicy) i je znalazłam po 2 tyg poszukiwań :lol2:
Wklejałam u mnie zdjątko pomieszczenia - na razie to nic nie widać.
To jutro wkleję i może zacznę dumac nad tym wiatrołapem - bo nie mam pojęcia jakie płytki jaka szafa :o a tzreba podjąc decyzję :yes:

Rany Aniu co do Jakuba - strasznie mi go żal :( - ale się namęczy:(
Sama nie wiem czy płakać czy się wściekać na te cholerstwo.
A jak noce przesypiacie?
Aniu a co masz z leków teraz do podawania?

Ja już lecę bo dla mnie późno :)
Trzymaj się i pamiętaj że to najcięższe tygodnie - ale za miesiąc juz powinno wszystko odpuszczać i wszystkie nasze dzieciaki powinny to odczuć i poczuć się lepiej :yes:

:hug::hug::hug:

nihiru
10-05-2012, 21:29
Ekhm, o ile dobrze pamiętam, to ja zgłaszałam się po ten szablon :).
Ale nie ma problemu - jak zrobię swoją ścianę, chętnie go puszczę dalej w obieg :lol2:

hazeleyes1982
10-05-2012, 21:44
Narendilku,sciskam mocno i strasznie mi przykro, ze az tak ciezko to przechodzicie....:(:(:(
u nas problemem sa nawracajace dusznosci:(
narendilku, ciesze sie za to, ze krzesło jest i ze...no wiesz...przypomniałaś sobie, w którym sklepie je zamawiałaś:lol::hug:
Two, ja 2x przeczytałam ze Ty papier...toaletowy dekorujesz:rotfl:

lasche
10-05-2012, 21:46
:hug:
Dlaczego ignorujesz moją tapetkę?

Ja ignoruję tapetki w ogóle :) także co do Twojej to nic osobistego :) :)

O kurcze właśnie doczytałam o Jakubie ...bardzo mu współczuję :hug:biedaczek

agawi74
10-05-2012, 23:25
Biedy Jakubek:(:( Najgorsze, że niewiele można zrobić, skoro nawet lekarze nie pomagają:spam:
Aniu trzymajcie się jakoś:hug:Mam nadzieję, że się polepszy:rolleyes:

A promotorem się nie przejmuj:no::no: I koniecznie pokaż to krzesełko:popcorn::popcorn:
Dobrej nocki:bye:

admete
11-05-2012, 04:57
No super że to krzesło nareszcie dotarło http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif

Koniecznie je obfoć :yes:

Miłego dnia życzę :hug:

mirela99
11-05-2012, 07:17
Biedny Jakub. Zdrówka dużo życzę.

narendil
11-05-2012, 07:17
Dzięki za słowa otuchy :hug:
Trzeba przez to po prostu przejść. Ale jak to wytłumaczyć maluchowi?

Aga, z leków obecnie mamy Singular (te tabletki, to stały punkt wieczoru odkąd pamiętam :(), Aerius/Xyzal, inhalacje z soli fizjologicznej, doraźnie steryd do nosa, jakieś maści, których już nie ogarniam - idę tylko do apteki i podaję karteczki ze składem.

Ciekawe, co dzisiaj okulista powie. Boję się, że zapisze krople I tu zacznie się dramat :mad:

narendil
11-05-2012, 07:23
Ekhm, o ile dobrze pamiętam, to ja zgłaszałam się po ten szablon :)
Pamiętam o Tobie! Tylko, że Ty chciałaś ten sam szablon co ja, a vesi inny. I o to właśnie ją pytałam.
Podzielimy się :)



narendilku, ciesze sie za to, ze krzesło jest i ze...no wiesz...przypomniałaś sobie, w którym sklepie je zamawiałaś:lol::hug:
Też coś :P Będzie się ze mnie naśmiewać :P


Ja ignoruję tapetki w ogóle :) także co do Twojej to nic osobistego :) :)
Ale to będzie niezwykła fototapetka :) Najprawdopodobniej będzie zrobiona z mojego zdjęcia.
Tylko muszę pojechać i je zrobić :lol2:


I koniecznie pokaż to krzesełko:popcorn::popcorn:


No super że to krzesło nareszcie dotarło http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif
Koniecznie je obfoć :yes:


Jak mi tylko jaśnie pan właściciel pozwoli :lol2:

vesila
11-05-2012, 10:13
Jakbyś się namyśliła, to daj znać.
Ok, to jeszcze sie namyślę na ten szablon ;) dzięki

I współczuję Jakubowi, to alergia??

tola
11-05-2012, 10:47
Narendil, ja od lat cierpię wiosną kiedy pylą drzewa, więc znam ten ból.
Jeśli chcesz, mogę Ci podać namiary na bardzo dobrego pediatrę,
któremu zawdzięczam zdrowie swoich dzieci.
Jestem jego dozgonną dłużniczką za to, jak prowadził moje dzieciaki.
Jakby coś pisz na priv.

Arnika
11-05-2012, 11:36
Buziaki zostawiam i zdrówka życzę :hug:

TwoOfUs
11-05-2012, 12:23
Aniu zdrówka małemu życzę http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/hugs/smileys-hugs-960056.gif
Nie zastanawialiście się nad domowym filtrem powietrza w nowym domku? Ktoś z poprzedniej pracy męża miał coś takiego i podobno lepiej się spało.

Czekam oczywiście na fotki krzesła :popcorn: mogą być z właścicielem :p


Two, ja 2x przeczytałam ze Ty papier...toaletowy dekorujesz :rotfl:
hmm... http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/thinking/smileys-thinking-933156.gif nie chyba jednak nie :lol2:

narendil
12-05-2012, 16:26
Dziękuję Wam za troskę :)
To co mnie najbardziej boli, to, hmm, bezsilność?
Bez leków Jakub się męczy, no a ile można dziecku leki podawać?
Ile można tłumaczyć, że nie wolno tego czy tamtego spróbować?
I walczymy z kroplami do oczu :mad: Na razie przekupstwo działa :P

Ale dość smutków.
Krzesełko:
https://lh4.googleusercontent.com/-aVnFtKgitHQ/T658I77G7RI/AAAAAAAAD-c/iyX8WscMmDI/s800/krzeslo_Jakub1.jpg

Bez modela.
Wczoraj z racji dnia pt. mama i syn nie było czasu, a dzisiaj dzieć wybył.

Krzesło jest OK. Wykonanie wydaje się porządne, skręca się całkiem łatwo. Siedzenie i stelaż przychodzą oddzielnie i to co trzeba zrobić, to wkręcić imbusem cztery śrubki :)
Z pomagającym czterolatkiem trwa to około pół godziny.
Bez czterolatka pewnie jakieś 10 minut :lol2:

Mężowi szczęka opadła, kiedy okazało się, że ja też mogę wygodnie siedzieć na tym krześle :rotfl:

karolek59
12-05-2012, 16:53
Aniu krzesełko wymiata :jawdrop::jawdrop: też takie chcę skąd ono???
alergii współczuje trza mieć nadzieję że Jakub szybko wyrośnie

Venus_m
12-05-2012, 19:09
Pięknie, uściski dla młodego :)

rere79
12-05-2012, 19:45
Zdrówka dla synka. Eamesik boooooski :D

hazeleyes1982
12-05-2012, 20:26
cholerka jasna...ja przez Was oszaleje:rolleyes: najpierw zaczelam nerwowo kminic, gdzie mogłabym dac Balbinkową tapete w krate a teraz se mysle....ze moze....Jakubowego eamsika....no ale ja przeca juz pantona kupiłam i pokoj pod niego pomalowałam...:roll::lol:
Narendilku, krzesło super i gdybym nie miała pantonika to bym bezczelnie skopiowała. Sssssuper. Własciciel zadowolony, ma sie rozumiec?;)

Drop_Inn
12-05-2012, 21:28
Krzesełko superowe :wiggle:
Dużo zdrowia dla jego dzielnego właściciela :hug:

mmajeczkaa
12-05-2012, 21:42
Aniu tak sobie dzisiaj pomyślałam,że ja u Ciebie się jeszcze nie witałam :welcome:
Zaglądam codziennie ale,że zazwyczaj nie mam nic mądrego do powiedzenia :lol2: ... to się nie odzywam :D

Uściski dla Synka :hug:... serce się kraje ... ile takie małe dziecko musi wycierpieć przez chorobę ... ZDRÓWKA życzę :yes:

bogumil
12-05-2012, 21:46
Ja również zdrówka życzę dla synka....sama jestem alergiczką, więc wiem jaka to męczarnia!

agawi74
12-05-2012, 23:58
Krzesełko boskie!!! :jawdrop: Zdrówka dla Jakubka a dla Ciebie Aniu dużo siły do walki:hug::hug:
Miłej niedzielki:wiggle:

admete
13-05-2012, 15:08
cholerka jasna...ja przez Was oszaleje:rolleyes: a teraz se mysle....ze moze....Jakubowego eamsika....no ale ja przeca juz pantona kupiłam i pokoj pod niego pomalowałam...:roll::lol:
Narendilku, krzesło super i gdybym nie miała pantonika to bym bezczelnie skopiowała.

a ja pantona nie mam i chyba bezczelnie skopiuję :lol2:


W zdaniu j.w co sądzę o krzesełku :lol2:

Miłej niedzieli :hug:

narendil
14-05-2012, 07:56
Tak Wam nieskromnie powiem, że mi się też podoba!
Ma się pomysły :lol2:
Właściciel dumny i blady. I cały czas pyta, kiedy będzie ten NOWY pokój. Oszaleć idzie :lol2:
Średnio dwa-trzy razy na dzień każe sobie pokazywać kulkową lampę i wizualki.
I już kombinuje, których zabawek się pozbyć, żeby taką kolejkę jak na wizualkach dostać :P


też takie chcę skąd ono???
Karolku, kupowałam TUTAJ (www.lepukka.pl). Ale coś ich na stronie widzę.
Są też w tym sklepie (http://www.dkwadrat.pl/index3.php?id_kategorii=61&kategoria=Meble%20dzieci%EAce&id_produktu=715&nazwa=Krzes%B3o%20inspirowane%20projektem%20DSW%20 Junior&producent=), gdzie tłumaczyłam Panu, że zgubił moje zamówienie :lol2:


moze....Jakubowego eamsika....no ale ja przeca juz pantona kupiłam i pokoj pod niego pomalowałam...:roll::lol:
Narendilku, krzesło super i gdybym nie miała pantonika to bym bezczelnie skopiowała. Sssssuper.
hazelku, ale pantonik nie wyklucza eamsika!
Do młodego przyjdą koledzy i gdzie usiądą? Albo lepiej - koleżanki! I co, na podłodze małe damy posadzisz?
Czy od razu kanapę kupisz :rotfl:


a ja pantona nie mam i chyba bezczelnie skopiuję :lol2:
Proszę Cię bardzo :hug:

narendil
14-05-2012, 07:58
Aniu tak sobie dzisiaj pomyślałam,że ja u Ciebie się jeszcze nie witałam :welcome:
Zaglądam codziennie ale,że zazwyczaj nie mam nic mądrego do powiedzenia :lol2: ... to się nie odzywam :D

Witaj, Maju :wave:
Cieszę się, że zaglądasz.
U mnie nie trzeba mądrze :P

narendil
14-05-2012, 08:03
Jeśli macie znajomych, za którymi nie przepadacie.
Jeśli Ci znajomi mają dzieci.
Jeśli chcecie tym znajomym zrobić na złość.

To kupcie ich dzieciom książkę o origami :rotfl:
Najlepiej taką, gdzie najprostsza figura składa się z czterdziestu kilku kroków.
I tą figurą jest młody flaming, który jak wiadomo, nie może egzystować bez mamusi flaminga i tatusia flaminga.
Są jeszcze małe słonie i duże słonie.
Małe lwy i duże lwy.
A, i dinozaury też są :P
Mam wymieniać dalej?

Wiecie już, co robiłam przez ostatnie trzy dni?
I ja sama tą książkę przyniosłam do domu :bash:
God bless YouTube :lol2:

emiranda
14-05-2012, 08:18
:lol2: :rotfl::rotfl: :lol2:

aneta s
14-05-2012, 08:56
Aniu:hug::hug::hug:matko skąd ja to znam...jak kupiłam mlodemu farby do malowania dłonmi to za Chiny nie mogłam wytłumaczyć, że po ścianach nie mozna...podobną wtopę zaliczyłam z pieczatkami a książka z origami czeka na okazję,żeby mu wręczyć...chyba dziś po Twoim poście wrzucę do pieca...:cool:
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Venus_m
14-05-2012, 09:05
:lol2: a ja sama składałam w dzieciństwie :lol2: i każdy obowiązkowo musiał te moje wyroby nosić w portfelu - np pandę :lol2:

aneta s
14-05-2012, 09:50
Aniu dużo zdrówka dla Synusia...Przypomnij w jakim wieku jest Wasz Jakub? 4 - 5?wiem jakie to uciążliwe bo dla mnie wiosna bez tabletek, kropli do oczy i sterydu do nosa byłaby nie do przeżycia:mad:. Na pocieszenie powiem Ci, że wiele dzieciaków z tego wyrasta...u mnie tak było...wróciło po ciąży - po pierwszej trochę objawów a po drugiej już na maksa, trzeciej nie planuję bo skończyłabym w namiocie tlenowym:lol2:

wyanna
14-05-2012, 20:18
Oj, co ja czytam.... Dopiero nadrobiłam wątkowe zaległości i powiem tylko: zdrówka od cioci wyanny ;)

A przy okazji, zatargałaś te wory do przedszkola, czy czekają na swoją kolej? Mam nadzieję, że Jakub medal dostanie za nie ;)

hazeleyes1982
14-05-2012, 20:52
O jaaaa:rotfl:
Anetko, moj Mały dostał takie własnie farby wczoraj....ups:eek:

rere79
14-05-2012, 23:20
:rotfl:

Muszę zapamiętać, żeby nie kupować tej pozycji ;)

agawi74
14-05-2012, 23:23
Aniu, u Ciebie zawsze można się pośmiać:lol2::lol2:

mmajeczkaa
14-05-2012, 23:27
Przyszłam ... poczytałam ... pośmiałam się i idę ... Miłego dzionka życzę :D

Drop_Inn
15-05-2012, 00:20
Haha, origami jest suuuper :D

Możesz śmiało spakować książeczkę i przysłać Jakuba do forumowej ciotki. Przywiezie Wam całe stado zwierzątek ;)

karolek59
15-05-2012, 00:36
Aniu dziękuję za namiary na krzesełko teraz tylko trza M urobić

lasche
15-05-2012, 05:14
Krzesło super ...rodzina flamingów mówisz ? :lol2: może on podczytuje forum i wie jakie zdolności ma mama :)

aneta s
15-05-2012, 06:48
A Ania pewnie dalej zwierzątka składa...:hug::D

mirela99
15-05-2012, 06:54
Krzesełko boskie :). Hazelku - dlcazego uważasz, że do pantona nie teges ??
Młodemu zdrówka, orugami współczuję (ale myślę, że to i tak lepsze niż PISAKOlina :)).

admete
15-05-2012, 07:02
Jeśli macie znajomych, za którymi nie przepadacie.
Jeśli Ci znajomi mają dzieci.
Jeśli chcecie tym znajomym zrobić na złość.

To kupcie ich dzieciom książkę o origami :rotfl:
Najlepiej taką, gdzie najprostsza figura składa się z czterdziestu kilku kroków.
I tą figurą jest młody flaming, który jak wiadomo, nie może egzystować bez mamusi flaminga i tatusia flaminga.
Są jeszcze małe słonie i duże słonie.
Małe lwy i duże lwy.
A, i dinozaury też są :P
Mam wymieniać dalej?

Wiecie już, co robiłam przez ostatnie trzy dni?
I ja sama tą książkę przyniosłam do domu :bash:
God bless YouTube :lol2:


http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif

http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif

:hug: :hug: :hug:

Aniu co od wczoraj składasz :popcorn:

A może jakieś małe zdjęcie?
Idę zanim mnie pogonią :lol2:

vesila
15-05-2012, 07:50
http://emoty.blox.pl/resource/th_girl_haha.gif
Narendil i w taki sposób odpoczęłaś i zrelaksowałeś sie przy składaniu papierowych zwierzaczków...
Moje dzieciaki, też maja oczywiście książeczkę z origami, na szczęście nieskomplikowane figurki i sami sobie poradzili z większością, ale też starsi byli od Jakuba kiedy książkę dostali:lol:

narendil
15-05-2012, 19:40
chyba dziś po Twoim poście wrzucę do pieca...:cool:
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Tu się nie ma z czego śmiać, tylko szybko pieca szukać :rotfl:


Aniu dużo zdrówka dla Synusia...Przypomnij w jakim wieku jest Wasz Jakub? 4 - 5?wiem jakie to uciążliwe bo dla mnie wiosna bez tabletek, kropli do oczy i sterydu do nosa byłaby nie do przeżycia:mad:. Na pocieszenie powiem Ci, że wiele dzieciaków z tego wyrasta...u mnie tak było...wróciło po ciąży - po pierwszej trochę objawów a po drugiej już na maksa, trzeciej nie planuję bo skończyłabym w namiocie tlenowym:lol2:
Dzięki! Jakub w marcu skończył cztery lata. Też wierzę, że wyrośnie. Musi wyrosnąć!
Anetko, współczuję. Ja nigdy nie miałam większych problemów z alergią, poza owocami morza i kosmetykami z eukaliptusem.
Do czasu ciąży. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale brzoza i wrzos od tego momentu mnie zdecydowanie nie lubią.


:lol2: a ja sama składałam w dzieciństwie :lol2: i każdy obowiązkowo musiał te moje wyroby nosić w portfelu - np pandę :lol2:
Ja na razie noszę w torebce zestaw obrazków pt. mama, tata i Jakub w różnych konfiguracjach. I co jakiś czas jest kontrola, czy wszystkie są :P


Oj, co ja czytam.... Dopiero nadrobiłam wątkowe zaległości i powiem tylko: zdrówka od cioci wyanny ;)
A przy okazji, zatargałaś te wory do przedszkola, czy czekają na swoją kolej? Mam nadzieję, że Jakub medal dostanie za nie ;)
Dziękujemy!
Makulatura zaniesiona. Wczoraj jeden wór, drugi dzisiaj.
Ten wczorajszy targałam sama. Dwa kroki i odpoczynek. Dopiero szósty z kolei tata kolegi się nade mną zlitował i pomógł. Reszta albo się gapiła, albo pytała: co tak ciężkiego pani niesie?


:rotfl:
Muszę zapamiętać, żeby nie kupować tej pozycji ;)
I to jest słuszne podejście! Chyba, że ktoś dzieciaty Ci podpadnie :lol2:


Aniu, u Ciebie zawsze można się pośmiać:lol2::lol2:

Przyszłam ... poczytałam ... pośmiałam się i idę ... Miłego dzionka życzę :D
Przynajmniej ktoś ma radochę :rotfl:


Haha, origami jest suuuper :D
Możesz śmiało spakować książeczkę i przysłać Jakuba do forumowej ciotki. Przywiezie Wam całe stado zwierzątek ;)
Zapamiętam! Co robisz w sierpniu?


Aniu dziękuję za namiary na krzesełko teraz tylko trza M urobić
Urabiaj :)


Krzesło super ...rodzina flamingów mówisz ? :lol2: może on podczytuje forum i wie jakie zdolności ma mama :)
Nie musi czytać :P O klockach koleżanka zapomniała?


A Ania pewnie dalej zwierzątka składa...:hug::D
:P


Krzesełko boskie :). Hazelku - dlcazego uważasz, że do pantona nie teges ??
Młodemu zdrówka, orugami współczuję (ale myślę, że to i tak lepsze niż PISAKOlina :)).
Przepraszam, chyba jestem nie w temacie :rolleyes: Co to jest PISAKOlina? Muszę poznać wroga zawczasu!


http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif
Aniu co od wczoraj składasz :popcorn:
A może jakieś małe zdjęcie?
Idę zanim mnie pogonią :lol2:
Artykuł składam. Chyba wolę origami :mad:
Zdjęć nie będzie, bo Jakub się wykąpał wczoraj ze zwierzątkami :bash:
Mamusiu, mogę wziąć zwierzątka do wanny
Tak, syneczku - powiedziała zapracowana matka usiłując realizować pracę naukową
I tak oto stadko flamingów i cała reszta menażerii zakończyła swój krótki żywot na tym łez padole :rotfl:


http://emoty.blox.pl/resource/th_girl_haha.gif
Narendil i w taki sposób odpoczęłaś i zrelaksowałeś sie przy składaniu papierowych zwierzaczków...
Moje dzieciaki, też maja oczywiście książeczkę z origami, na szczęście nieskomplikowane figurki i sami sobie poradzili z większością, ale też starsi byli od Jakuba kiedy książkę dostali:lol:
O tak, zrelaksowałam się jak jasna ch...
Książka schowana na jakieś 10 lat :P

narendil
15-05-2012, 19:41
O rety, ale mi tasiemiec wyszedł :rolleyes:

aneta s
15-05-2012, 20:14
Aniu mój Okruszek też czterolatek i też z marca - 22! książki nie spaliłam ale chyba szybko mie wyciągnę...piaskolinę też mamy ale jeszcze nie w użyciu - Młody dostał kiedyś od jednej Cioci ale przechwyciłam i zapomniał...u mnie jest codzienny szał farbkowy, kredkowy no i masa, która potem wala się po całej podłodze. na okoliczność tych eksperymentów mojego dziecia kupiłam kiedyś ceratę na jadalniany stół no i ceratka została co więcej kupiłam jeszcze 4 inne, żeby mieć na zmianę bo w przeciwnym razie stól na drugie imię miałby masakra...od jakiegoś czasu Mania jak małpka - wszystko chce robić co jej brat więc mam już 4 małe rączki do upilnowania...ale przynajmniej jest wesoło...
Aniu no dla mnie brzoza to też mega problem...na szczęście już przestaje pylić...

agawi74
15-05-2012, 22:08
O rety, ale mi tasiemiec wyszedł :rolleyes:
Brałaś lekcję chyba u Marjelki:lol2::lol2:

nicol21
15-05-2012, 22:40
ale super krzeselko dla malego!

mmajeczkaa
15-05-2012, 22:54
Dobry Wieczór :wiggle: Co to w ogóle za książeczka, ,może ja mojej małej kupię ... hm ... a może jednak lepiej nie :lol2:

julianna16
15-05-2012, 23:01
Ja dopiero teraz widzę jakie prezenty - zonki serwowałam moim dzieciom chrzestnym (a mam 4) :D. Kochani Rodzice nadal na szczęście zapraszają na urodzinki :).
No cóż, dopóki nie ma się swoich dzieci, to ciężko mieć pełną świadomość zagrożeń, albo zabawek "na wyrost" ;). Teraz jestem ostrożniejsza i robię "rozeznanie" ;).

mirela99
16-05-2012, 07:06
Piaskolina to kolorowy piasek nieco jakby zmieszany z plasteliną. Ma konsystencję wilgotnego piasku. W przeciwieństwie do ciastoliny super się odkurza ale ile można odkurzać ???

admete
16-05-2012, 08:21
Mamusiu, mogę wziąć zwierzątka do wanny
Tak, syneczku - powiedziała zapracowana matka usiłując realizować pracę naukową
I tak oto stadko flamingów i cała reszta menażerii zakończyła swój krótki żywot na tym łez padole

łuuuuuuuuuuuuups
mój ostatnio wziął klepsydrę żeby się z nim wykąpała :lol2:
na szczęście po 3 dniach woda wyparowała i nie musze szukać nowej ;)

Mirelko my jeszcze piaskoliny nie zdążyliśmy ponzać - za to wykładzina jest już upstrzona ciastoliną :lol2:
Ale urodziny blisko także niewykluczone że czeka mnie maaaaaaaaaaaasa odkurzania :lol2:


Aniu u nas deszcze działają przeganiająco na alergię :yes: - a jak Wy to znosicie? - jest ciut lepiej :hug:

narendil
16-05-2012, 09:32
maju, tak wygląda winowajca :lol2:
http://ecsmedia.pl/c/origami-papierowe-zoo-b-iext3042530.jpg

mirelko, nie znałam tego. Hmm, może to i lepsze od ciastoliny? Bo ta, jak się wbije w wykładzinę, to nie ma zmiłuj :bash:

Aga, dzięki, Jakubowi jest lepiej :)
Z tym, że przy deszczach to moja głowa ledwo żyje :(

U Was też pada? Gdzie ta wiosna :mad:

Drop_Inn
16-05-2012, 11:45
Jaa, miałam w dzieciństwie dokładnie tę samą książkę!!! :wiggle:
Tylko to pewnie jakieś nowe wydanie :lol2:

TwoOfUs
16-05-2012, 12:16
Ale mnie zabawa ominęła :cool: a już myślałam że robisz Jakubowi lampkę nocną (http://erniebufflo.wordpress.com/2012/02/01/put-a-bird-on-it/):lol2:

krzesełko oczywiście szałowe :yes:

narendil
16-05-2012, 13:10
Ale mnie zabawa ominęła :cool: a już myślałam że robisz Jakubowi lampkę nocną (http://erniebufflo.wordpress.com/2012/02/01/put-a-bird-on-it/):lol2:

A sio :P

TwoOfUs
16-05-2012, 13:17
A sio :P
nie mogłam się oprzeć
:rotfl:

edit: mój mąż chce taką (http://30.media.tumblr.com/tumblr_lvdzhbs2qc1qagan9o1_500.jpg) :lol2:

narendil
16-05-2012, 13:31
:rotfl:
Ale to raczej nie origami?

agawi74
16-05-2012, 13:58
U Was też pada? Gdzie ta wiosna :mad:
Nieee, u nas tylko leje nieprzerwanie od dwóch dni :eek::mad::spam:
Mimo wszystko miłego dnia:D

słońce 2
16-05-2012, 14:10
uśmiałam się na tę historyjkę z pływającymi zwierzątkami, ale bardzo Ci wpółczuję:hug:
pocieszeniem jest rozwijanie wyobraźni u syna, dzieci szybko się uczą, będzie sam sobie składał

TwoOfUs
16-05-2012, 14:55
:rotfl:
Ale to raczej nie origami?

ale składanie tego będzie jak origami :lol2:

e-mól
16-05-2012, 16:37
Superasne to krzesełka, a z modelem fota tez bedzie?

mmajeczkaa
16-05-2012, 23:12
Dzięki Aniu za pokazanie książeczki, muszę się rozejrzeć u nas za taką, moja mała będzie zachwycona :yes: ... no cóż najwyżej matka z ojcem będą mieć przechlapane :lol2:

mirela99
17-05-2012, 07:05
maju[/B
[B]mirelko, nie znałam tego. Hmm, może to i lepsze od ciastoliny? Bo ta, jak się wbije w wykładzinę, to nie ma zmiłuj :bash:

eee.... ja nożem po wyschnięciu zeskrobywałam (tylko dywan nie miał włosia tylko supełki) i NIC nie zostawało z ciastoliny.

lady in red
17-05-2012, 08:14
Witaj Aniu :)

Ależ Ty masz wizualki :o. Po mojej długiej nieobecności na FM myślałam,że to już zdjęcia :lol2:

Przedpokój wymiata :yes:

wycieraczka :o

Jestem pod wrażeniem :)

Bużka! :)

AniaS79
20-05-2012, 09:47
U Ciebie zawsze najdłużej nadrabiam zaległości :)
Jakubek przetestował i zaakceptował swój piękny nowy fotel? :) Gnasz jak szalona z zakupami (w porównaniu do mnie :D).

A u mnie przeszkoda odnośnie projektu wnętrz jest prosta: sama nie umiem, a brak już kasy na "widzimisia" :/

karolek59
20-05-2012, 09:55
Aniu bo ja już nie kumam :bash:

To z Ciebie informatyczka czy medyczka ?????

narendil
20-05-2012, 11:26
Lady, jak ja bym chciała, żeby to już były zdjęcia...

Aniu, gnam z zakupami? Kochana, ja dopiero się w bloku startowym ustawiam :lol2:
Jakub z fotela zadowolony! Tylko, zastanawiam się, jak ja mu teraz te nóżki na czarno przemaluję :rolleyes: Chyba go na wakacje będę musiała wysłać.

Karolku, informatyk jestem. A doktorat robię z pogranicza medycyny i informatyki :) Robię, robię i zrobić nie mogę :bash:

karolek59
20-05-2012, 11:52
Karolku, informatyk jestem. A doktorat robię z pogranicza medycyny i informatyki :) Robię, robię i zrobić nie mogę :bash:

Aniu to teraz wszystko jasne bo ja już myślałam ze coś mi się pomieszało.

W końcu zrobisz ten doktoracik

Pełen szacun za twój ścisły umysł http://gify.magazynek.org/pictures/Postacie,%20zawody/Naukowiec/020.gif

admete
21-05-2012, 05:18
Ale mnie zabawa ominęła :cool: a już myślałam że robisz Jakubowi lampkę nocną (http://erniebufflo.wordpress.com/2012/02/01/put-a-bird-on-it/):lol2:


:lol2:

Two ale tą dla męża to dałabyś radę :lol:


--------------------------------

Aniu co tam słychać u Ciebie?
Czy siedzisz z w papierach :hug:

yokasta
21-05-2012, 11:34
Ania zakuwa :D.

narendil
21-05-2012, 19:43
Ania zakuwa :D.

Zakuwać to nie zakuwa. Ale ciężko umysłowo pracuje, aż mi mózg skrzypi

https://lh3.googleusercontent.com/-_a5NO3PIW28/T7qMIv1GFcI/AAAAAAAAD-o/mPgISzjgOYA/s471/thinking.jpg

narendil
21-05-2012, 19:44
A dzisiaj dostałam takie maila od 9design :lol2:

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Twoje zamówienie XXX zostało już skompletowane i w ciągu 1-2 dni zostanie do Ciebie wysłane.

mmajeczkaa
21-05-2012, 19:57
Aniu a nad czym Ty tak ciężko pracujesz ??? :)

yokasta
21-05-2012, 21:22
Anula, może naoliwić trzeba? Odpocznij troszkę :hug:.

narendil
21-05-2012, 22:46
Aniu a nad czym Ty tak ciężko pracujesz ??? :)
Nad doktoratem. Jeszcze jakieś 9 miesięcy mi zostało. Niczym ciąża :rotfl: I zapowiada się bolesny poród :P


Anula, może naoliwić trzeba? Odpocznij troszkę :hug:.
No, dzisiaj w dzień "odpoczęłam".
Łeb mi tak nap...lał, że nic nie zrobiłam do 15 :mad:
A tak serio, to ja pracuję zrywami. I teraz wpadłam w ciąg. Poza tym goni mnie jeden termin.
Za jakieś 2 tygodnie mi przejdzie i sobie poleniuchuję :lol2:

agawi74
21-05-2012, 22:52
Hej Aniu wpadłam kontrolnie po 3-dniowej nieobecności i nadrabiam.:D
A Ty biedulko się tak nie męcz:hug:Trzymam kciuki, na pewno dasz sobie świetnie radę i wszystko wróci do normy:yes::D
Zazdroszczę Ci ścisłego umysłu, bo ja to klasyczna humanistka jestem:lol2:

hazeleyes1982
21-05-2012, 23:26
narendilku, nie badz dziobakiem i idz na wagary:D:hug:

admete
22-05-2012, 04:10
A dzisiaj dostałam takie maila od 9design :lol2:

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Twoje zamówienie XXX zostało już skompletowane i w ciągu 1-2 dni zostanie do Ciebie wysłane.

Boszeeeeeeeeeeeee to moje kulki będą kompletować jeszcze z 2 tygodnie ;)

Jak masz zryw to korzystaj ile wlezie z niego :yes:.
Jak też tak miałam przy pisaniu moich prac :yes: - czekałam na tak zwane natchnienie :lol2:
Ale za długo też nie siedź bo zdrówka szkoda :hug:

Miłego poranka :)

Edit J mnie właśnie poinformował że dostał takiego samego maila co Ty - także nasze kulki kompletują się razem http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif i będą tak jak Twoje :lol:

TwoOfUs
22-05-2012, 11:05
Oj jak pracowicie tutaj :) posiedzę chwilkę może mnie jakieś opary tej pracowitości dosięgną bo NIC MI SIĘ DZISIAJ NIE CHCE :lol: nie wyspałam się http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/coffee/smileys-coffee-593319.gif

mugatka
22-05-2012, 11:16
Nad doktoratem. Jeszcze jakieś 9 miesięcy mi zostało. Niczym ciąża :rotfl: I zapowiada się bolesny poród :P
Narendil tylko Ty po tym porodzie odetchniesz i odpoczniesz hehe pieluch nie będzie :)
Ucz się ucz :)

pysiaczek
22-05-2012, 12:28
O jak tu rozdają opary pracowitości to i ja się ustawiam w kolejce bo dziś jakiś leniwy dzień mam :p

Nadrobiłam :D
Świetne krzesełko dla Jakuba zakupiłaś :yes:

admete
23-05-2012, 05:07
Aniu jak Twoje kulki?
Moje trza odesłać :sick:

narendil
23-05-2012, 09:29
Aga, nie wiem, bo jeszcze ich nie mam.
Wczoraj ktoś do mnie dzwonił, ale nie mogłam odebrać. I podejrzewam, że to był kurier. Znowu się zaczną kombinacje, jak dostarczyć przesyłkę :P
Ale już wiem, że chyba przez lupę obejrzę lampę.
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, bo Jakubek na nią okrutnie czeka :)

admete
23-05-2012, 09:32
To ja dzwoniłam :P

mirela99
23-05-2012, 09:33
pozdrówka dla kujona :P

narendil
23-05-2012, 09:34
Oj jak pracowicie tutaj :) posiedzę chwilkę może mnie jakieś opary tej pracowitości dosięgną bo NIC MI SIĘ DZISIAJ NIE CHCE :lol: nie wyspałam się http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/coffee/smileys-coffee-593319.gif


O jak tu rozdają opary pracowitości to i ja się ustawiam w kolejce bo dziś jakiś leniwy dzień mam :p


I co? Skorzystałyście?
Mam nadzieję, że tak :lol2:

Dziefffczęta , będzie mnie ciut mniej.
Będę zaglądać, czytać, żeby być w miarę na bieżąco z Wami.
Ale nie pogniewajcie się, że nie będę komentować ani pisać za dużo.

Muszę wykorzystać mój niesamowity zapał do pracy :rotfl:

narendil
23-05-2012, 09:38
To ja dzwoniłam :P

Rany! Aga, czerwona jestem ze wstydu!
Wiesz, zobaczyłam nieodebrane połączenia mniej więcej po trzech godzinach.
Czyli wychodzi na to, że Twój numer źle sobie wpisałam czy dzwoniłaś z innego?

Zaraz, zaraz, a dlaczego do Ciebie lampa przyszła, a do mnie nie??? Aż na takim zadupiu to nie mieszkam :P

wyanna
23-05-2012, 12:32
Ania, doszło zdjęcie ode mnie? ;)

admete
23-05-2012, 16:22
Aniu dzwoniłam z tego samego numeru.
Lepiej żebyś dostała później niż obdrapaną ;)

julianna16
23-05-2012, 23:26
Aniu,
Trzymam mocno kciuki za wenę i dobre recenzje :). Ja przeżywałam to jakieś 6 lat temu. Udało się, ale kosztowało mnie sporo stresu (obrona), 10 kg mniej i obolałe pośladki (od siedzenia przy klawiaturze ;)). Teraz nie siedzę wcale mniej, ale to inny rodzaj pisania ;). No i niestety kg wróciły :(.

AniaS79
25-05-2012, 08:34
Życzę, by jak najszybciej było "po" :)

rere79
25-05-2012, 11:08
Narendil, nie wiem czy Tobie, czy ktorejś z dziewuszek przypadł do gustu żółty druciany fotel Ikea Ps.... Znam angielską cenę i niestety zabija :( £125 to zdecydowanie za dużo. Na polskie many to będzie jakieś sześć stówek. Buuu

I trzymam kciukasy za owocną pracę ;)

narendil
25-05-2012, 13:10
Aniu,
Trzymam mocno kciuki za wenę i dobre recenzje :). Ja przeżywałam to jakieś 6 lat temu. Udało się, ale kosztowało mnie sporo stresu (obrona), 10 kg mniej i obolałe pośladki (od siedzenia przy klawiaturze ;)). Teraz nie siedzę wcale mniej, ale to inny rodzaj pisania ;). No i niestety kg wróciły :(.

O! A z jakiej dziedziny, jeśli można wiedzieć?

Mnie na razie kręgosłup boli :mad: Zapisałam się na masaże. Po pierwszym wyszłam tak zmasakrowana, że myślałam, że do domu nie dotrę. Miałyście kiedyś zakwasy na plecach?
Chudnąć, to nie wiem czy bym chciała. Pewnie by się przydało, ale ja zawsze zaczynam tracić od biustu, a tam już i tak niewiele zostało :mad:

Do recenzji to jeszcze duuużo czasu. Najpierw muszę skończyć badania (chociaż nie wiem, czy to wlaściwe określenie), zebrać to wszystko razem i napisać książkę.
I zapowiada się hardcore.
Pisanie, wykończeniówka, wolny miesiąc w przedszkolu, mąż z minimalnym urlopem.
Jak mnie nie zamkną, to będzie sukces i moja rodzina to przeżyje :lol2:

narendil
25-05-2012, 13:11
Życzę, by jak najszybciej było "po" :)

Aniu, tak szybko to "po" nie będzie. Niestety, dużo tego.
Ale dam radę :)

narendil
25-05-2012, 13:12
Narendil, nie wiem czy Tobie, czy ktorejś z dziewuszek przypadł do gustu żółty druciany fotel Ikea Ps.... Znam angielską cenę i niestety zabija :( £125 to zdecydowanie za dużo. Na polskie many to będzie jakieś sześć stówek. Buuu
Dzięki za info. Cena ciut wygórowana :mad:
Trudno, skreślam.


I trzymam kciukasy za owocną pracę ;)
Dzięki!

TwoOfUs
25-05-2012, 13:13
oj cena za fotel niemała :(

Opary na mnie nie podziałały :p ale byłam odcięta od netu więc może to dlatego ;)

narendil
25-05-2012, 13:16
Opary na mnie nie podziałały :p ale byłam odcięta od netu więc może to dlatego ;)

Nic straconego. Jeszcze zdążysz!
Cały czas pracuję :)
I wena nadal jest!

TwoOfUs
25-05-2012, 13:21
To wysyłaj... ja się ustawiam na odbiór http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/sofa/smileys-sofa-364914.gif
:lol2:

narendil
25-05-2012, 13:29
To wysyłaj... ja się ustawiam na odbiór http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/sofa/smileys-sofa-364914.gif
:lol2:
A nie za wygodnie Pani przy tym odbiorze :rotfl:

TwoOfUs
25-05-2012, 13:35
No jak? gdzie? przecież im większa powierzchnia odbioru tym lepiej :p

narendil
25-05-2012, 19:27
Two, i jak? Nałapałaś?

julianna16
25-05-2012, 20:26
O! A z jakiej dziedziny, jeśli można wiedzieć?

Mnie na razie kręgosłup boli :mad: Zapisałam się na masaże. Po pierwszym wyszłam tak zmasakrowana, że myślałam, że do domu nie dotrę. Miałyście kiedyś zakwasy na plecach?
Chudnąć, to nie wiem czy bym chciała. Pewnie by się przydało, ale ja zawsze zaczynam tracić od biustu, a tam już i tak niewiele zostało :mad:

Do recenzji to jeszcze duuużo czasu. Najpierw muszę skończyć badania (chociaż nie wiem, czy to wlaściwe określenie), zebrać to wszystko razem i napisać książkę.
I zapowiada się hardcore.
Pisanie, wykończeniówka, wolny miesiąc w przedszkolu, mąż z minimalnym urlopem.
Jak mnie nie zamkną, to będzie sukces i moja rodzina to przeżyje :lol2:

Aniu, pozwolę sobie odpisać na pytanie na priva, bo bronię się przed internetową inwigilacją ;). Stąd też bojkotuję facebooka, naszą klasę i inne tego typu portale :D.
Nie wiem na czym polega pisanie dysertacji u Ciebie, bo książka to już brzmi poważnie. Sam proces jej wydania (już po napisaniu) potrafi trwać kilka miesięcy. Znam przypadki nawet ponad roku (w zależności od wydawnictwa). W moim przypadku nie było wymogu publikacji, to warunek dotychczasowych habilitacji, choć teraz jak wiadomo to też już ulega wygaszeniu do 2013 r.

Niezły masaż sobie zafundowałaś, mam nadzieję, że jak przejdą zakwasy to będzie ok :D.

Ja schudłam do 50 kg. Myślałam, że to u mnie niemożliwe ;). Też mam tak samo z biustem. No nie wiem dlaczego nie może najpierw zejść z ramionka albo udka? ;)

agawi74
26-05-2012, 00:00
Hej Aniu, nadrabiam:D
Czyli wenę masz nadal, to dobrze:yes: A jak plecki- przestały boleć? Ja niestety też sporo pracuję z laptopem i czasami kręgosłup daje się we znaki:sick: Musze pomyśleć o jakimś masażu, ale Twój mnie nie zachęcił:no::lol2:
Miłego weekendu :hug:http://my-ksztalciuchy.pl/images/smiles/sol1.gif

narendil
26-05-2012, 06:41
Ewo, dzięki za wiadomość! Napisałam Ci wczoraj elaborat i net się wściekł - całe pisanie pooooszłoo :P
Dzięki za kciuki :hug:

Może źle się wyraziłam z tą książką, miałam na myśli rozprawę.
Odnośnie habilitacji, to mój promotor już kilka lat temu nie pisał książki. Wywalczył :)
Ale dla niego, od początku habilitacja była bzdurą, na zachodzie, gdzie żyje od wielu lat, tego nie ma. Zrobił ją w sumie tylko dlatego, żeby być moim promotorem.

narendil
26-05-2012, 06:43
A jak plecki- przestały boleć? Ja niestety też sporo pracuję z laptopem i czasami kręgosłup daje się we znaki:sick: Musze pomyśleć o jakimś masażu, ale Twój mnie nie zachęcił:no::lol2:


Aga, niesłusznie się zniechęcasz. Zakwasy minęły następnego dnia ;) A ja się czuję jak nowo narodzona :lol2:
Gorąco polecam!

narendil
26-05-2012, 06:50
Się zliderowałam forumowo :lol2:

Częstujcie się:

http://www.tapetus.pl/obrazki/n/62744_owocowe-kolorowe-drinki.jpg

http://www.tapetus.pl/obrazki/n/45055_kolorowe-drinki-kwiatki.jpg

A ja zbieram się do pracy... Wypiję wieczorem, jeśli coś zostanie.

admete
26-05-2012, 07:03
A ja się napiję mimo że 8 dopiero :lol2:

Gratki Aniu :hug:

Ps dostałaś odpowiedź?

Miłego dnia :)

TwoOfUs
26-05-2012, 11:39
Two, i jak? Nałapałaś?

Nałapałam, nałapałam ale mąż wydruków nie przyniósł więc zamykam do słoika... na później :lol:


Gratulacje dla liderki http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/cheers/smileys-cheers-421530.gif

rere79
26-05-2012, 11:47
Gratki forumowa liderko :D

julianna16
26-05-2012, 15:45
Twoje zdrówko Liderko http://emoty.blox.pl/resource/223.gif - gratuluję :)

Z mailem nie ma problemu :). Będzie jeszcze niejedna okazja by porozmawiać :).

Co do habilitacji, to niestety zbyt mocne jest lobby prof., którzy już przeszli procedurę. Echh... dużo by pisać, ale na FM na szczęście można od tego odpocząć. Wygląda na to, że masz fajnego Promotora :D - to prawdziwe szczęście!

vesila
27-05-2012, 01:39
Chętnie wpiję za zdrowie liderki http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a035.gif

narendil
27-05-2012, 07:28
Gratulacje przyjęte :hug:
Chociaż nie wiem, czy to powód do zadowolenia, czy raczej dowód na moje gadulstwo :P

narendil
27-05-2012, 07:30
Nałapałam, nałapałam ale mąż wydruków nie przyniósł więc zamykam do słoika... na później :lol:
Oby się tylko nie przeterminowało :lol2: Mam nadzieję, że mąż się szybko poprawi!

narendil
27-05-2012, 07:33
Co do habilitacji, to niestety zbyt mocne jest lobby prof., którzy już przeszli procedurę. Echh... dużo by pisać, ale na FM na szczęście można od tego odpocząć. Wygląda na to, że masz fajnego Promotora :D - to prawdziwe szczęście!

Niestety ;) Nawet mój promotor, człowiek jakby nie patrzeć po 50-tce, mówi że to pokolenie w nauce musi wymrzeć, żeby się zmieniło na lepsze :mad:
I człowiek, i naukowiec z niego dobry. Tylko jego amerykańskie naleciałości są momentami uciążliwe :P

MagdaZZZ
27-05-2012, 10:33
o, mamy następną liderkę:wiggle:
Pewnie się spóźniłam i wszystko wypiłyście:P

pysiaczek
27-05-2012, 11:17
I co? Skorzystałyście?
Mam nadzieję, że tak :lol2:

Dziefffczęta , będzie mnie ciut mniej.
Będę zaglądać, czytać, żeby być w miarę na bieżąco z Wami.
Ale nie pogniewajcie się, że nie będę komentować ani pisać za dużo.

Muszę wykorzystać mój niesamowity zapał do pracy :rotfl:

Nałapałam i jeszcze Two mi doniosła kolejną dawkę od Ciebie :yes:

Owocnej pracy życzę narendil i przy okazji gratulacje z powodu liderowania na FM :)

karolek59
27-05-2012, 13:24
Aniu Gratki

biorę drineczka i zmykam

mmajeczkaa
27-05-2012, 21:55
Aniu GRATULACJE ZOSTAWIAM :wiggle:

Ale chyba na drinka się już nie załapałam ... czy może jednak coś jeszcze zostało ??? :D

aneta s
27-05-2012, 22:07
Aniu gratulacje zostało cos jeszcze do picia?:)

słońce 2
27-05-2012, 23:27
oj marzy mi się masażyk, zazdroszczę. ja niestety jestem codziennie po tej drugiej stronie, chociaż to też jakaś satyswakcja
widzę że pracujesz intensywnie, więc z masażem dobry pomysł, odprężysz się

gratuluję LIDERKI, masz gadane:) już się częstuję:)

agawi74
28-05-2012, 00:33
Aga, niesłusznie się zniechęcasz. Zakwasy minęły następnego dnia ;) A ja się czuję jak nowo narodzona :lol2:
Gorąco polecam!
Ryli? Ryli? :lol2::lol2: No to się zastanowię;):)
Gratulki LIDERKO:hug: O piciu pewnie już mogę zapomnieć- sama sobie jest winna, ze tak późno przylazłam:bash:

narendil
28-05-2012, 06:54
Dawno nic nie pytałam, więc czas nadrobić :lol2:

Jak macie wykończone ściany w kuchni?
Płytki, szyba, farba.
Plusy i minusy.

U mnie ciąg szafek będzie wsunięty we wnękę.
Co zrobić z tymi bocznymi ściankami?
Zostawić inne? Zabezpieczać tak samo jak długą ścianę?

admete
28-05-2012, 07:08
Hej Aniu jak idzie pisanie? :hug:

Co do ściany - u mnie wiesz że płyteczki :yes:, a ten słup w prawym rogu - który ma imitować ścianę zostawiam tylko pomalowany.
Plusy i minusy za rok :lol2:

mirela99
28-05-2012, 07:34
Jak zaczęłam ćwiczyć 3 lata temu jogę, to bolały mnie mięśnie o istnieniu których nawet nie miałam pojęcia (na żebrach). A na plecach mięśni jest masa, więc jak je porządnie rozruszałaś to ma co boleć.
Ja mam szybę. Praktycznie - rewelacja. Jest biała więc nawet nie widać smug. Przecieram mokrą ścierką i zostawiam do wyschnięcia. To wielki plus. A ja syfię podczas gotowania niemiłosiernie :(.
Minus .... podobała by mi się bardziej farba.

narendil
28-05-2012, 09:18
Hej Aniu jak idzie pisanie? :hug:
Średnio, bo mnie głowa boli :sick:




Co do ściany - u mnie wiesz że płyteczki :yes:, a ten słup w prawym rogu - który ma imitować ścianę zostawiam tylko pomalowany.
Plusy i minusy za rok :lol2:
Nie mam tyle czasu :P Chociaż, zawsze można pomalować i potem zmienić, prawda?
Już widzę szczęśliwą miną męża, gdy mu to powiem :P


Jak zaczęłam ćwiczyć 3 lata temu jogę, to bolały mnie mięśnie o istnieniu których nawet nie miałam pojęcia (na żebrach). A na plecach mięśni jest masa, więc jak je porządnie rozruszałaś to ma co boleć.
Do jogi się zraziłam. Ale zaczynanie tego rodzaju sportu pod koniec piątego miesiąca ciąży, to może nie był najszczęśliwszy pomysł :rolleyes:



Ja mam szybę. Praktycznie - rewelacja. Jest biała więc nawet nie widać smug. Przecieram mokrą ścierką i zostawiam do wyschnięcia. To wielki plus. A ja syfię podczas gotowania niemiłosiernie :(.
Minus .... podobała by mi się bardziej farba.
O, to masz dużo wspólnego z moim mężem. Blat mamy połączony z parapetem, w sumie jakieś 90 cm głębokości. A on ostatnio pobrudził roletę na oknie - przy górnej ramie!
Z takim talentem to trzeba się urodzić :P


Hej ,
witam się u Ciebie :)
Na razie przebrnęłam przez pierwszą stronę i 10 ostatnich :p.Wizualki świetne ,bardzo mi się podobają :yes: zostaję :lol:
Olu, :welcome:



U mnie ściana w kuchni będzie pomalowana,będzie jedynie 5cm. cokolik z granitu.Mam nadzieję ,że się sprawdzi ;),płyta będzie na wyspie ,więc powinno być ok.:)

Czyli:
raz płytki
raz szyba
raz farba

Czekam na więcej :lol2:

yokasta
28-05-2012, 09:59
Dwa płytki (ale gdybym miała kuchnię nowoczesną to zrobiłabym szkło albo jakieś wielkoformatowe płyty o strukturze betonu albo beton).

aricia
28-05-2012, 10:59
u mnie jest szyba.
"-" jasnoszara,ale widać mazy i ślady po wodzie przy zlewie :mad:
"+" łatwo się czyści ( wcześniej miałam płytki ze strukturą i płytę gazową :rolleyes: )
"+" ładnie odbija światło ( polecam przy niedoświetlonych pomieszczeniach )

generalnie uważam, że wykończenie ściany między szafkami powinno być dopasowane do stylu, jaki chcemy osiągnąć w kuchni. mnie zależało na jak najmniej kuchennym look'u, bo mam aneks. dlatego wolałam nie kłaść płytek. z kolei w możliwość całkowitego doczyszczenia powierzchni pomalowanej farbą nie za bardzo uwierzyłam ;)...i stąd wybór padł właśnie na szkło.

ładnie wyglada też ściana wykończona płytą meblową, bądź tynkiem ozdobnym....

Drop_Inn
28-05-2012, 14:28
Narendilku, na początek gratulacje z okazji forumowego awansu :)

Co do kuchni, mam doświadczenia tylko z płytkami. W utrzymaniu są łatwe (fugi trochę bardziej pracochłonne), wizualnie też ok. U Ciebie najbardziej widziałabym jednak szybę.

hazeleyes1982
28-05-2012, 20:53
Narendilku, buziaczki zostawiam:hug:
u mnie bedzie szkło za płyta-na pewno dam znac,jakie wrazenia:cool: do tej pory były płytki i gaz;) wiec zmiana duuuuza;)

agawi74
28-05-2012, 22:17
Średnio, bo mnie głowa boli :sick:
Ojjj biedulko, mam nadzieję, że Ci przeszło:hug:
Ja mam płytki, bo chciałam klasycznie- jest to wygodne rozwiązanie, ale fugi w okolicach płyty trzeba dobrze zaimpregnować, bo szybko się brudzą:( Moim zdaniem szyba jest ciekawym rozwiązaniem dla kuchni ciut nowocześniejszych. A za szybą ciekawa tapeta- czyli mamy 4 opcję?:lol2:
Dobrej nocki:D

vesila
28-05-2012, 23:55
Hejka narendil
u mnie tradycyjnie płytki w kuchni nad blatem, szkło by nie pasowało,
nie pamiętam jakie będziesz mieć szafki, chyba do stylu kuchni powinnaś dopasować :)
jak wybierzesz płytki, to można fugi epoksydowe dać i nie będzie problemu z czyszczeniem fug;)
sama farba nad blatem, to chyba niezbyt praktyczne

mirela99
29-05-2012, 08:29
czy fuga epoksydowa nie jest czasmi ... chropowata ? Przynajmniej moja w łazience taka jest :(.

TwoOfUs
29-05-2012, 09:02
Ja oczywiście jeszcze nic nie mam :lol: ale bratowa zaryzykowała z farbą i teraz po roku użytkowania będzie kładła szkło i może za szkłem tapetę jak jej się uda męża obłaskawić :) niestety farba nie domywa się w 100%.

agawi74
29-05-2012, 14:00
to można fugi epoksydowe dać i nie będzie problemu z czyszczeniem fug;)
Vesi epoksydowe też się brudzą niestety:( W teorii oczywiście nie, ale w praktyce tak.;)

słońce 2
30-05-2012, 08:11
ja tylko dorzucę że moje płytki kładą się bez fug, także wybór masz ogromny, dopasuj tylko do swoich upodobań

Venus_m
30-05-2012, 08:36
:lol2: Aniu ja będę mieć szkło, ale kiedy nie wiem. Teraz mam karton....i daje radę :lol:

emiranda
30-05-2012, 09:19
Czy przesyłka doszła????????

narendil
30-05-2012, 22:35
Czy przesyłka doszła????????

Tak :wave:
Wczoraj, ale pan mąż zapomniał mi powiedzieć :P
Nawet sobie nie wyobrażasz, ile radości mi sprawiłaś :hug:
Musimy się jakoś rozliczyć.

narendil
30-05-2012, 22:39
Dzieffczynki, dziękuję Wam za opinie :hug: Pozwólcie, że później się do nich ustosunkuję, zadam jakieś pytania pomocnicze.

Obecnie padam na buzię.
W pracy nie wyrabiam na zakrętach :(
I właśnie skończyłam piec kilkadziesiąt sztuk czegoś w rodzaju muffinek na jutrzejszy dzień mamy i taty w przedszkolu.

Jeśli kiedykolwiek wspomnę o potrójnej porcji ciasta, to kopnijcie w zadek, ok?
A, i jeszcze przypomnijcie, żebym kupiła sobie coś do wyciskania ciasta do papilotek - łyżeczka się średnio sprawdziła :rotfl:

agawi74
30-05-2012, 22:42
Hejka Aniu:bye: A jakie te muffinki? Czekoladowe może?http://emoty.blox.pl/resource/th_0girlcupcake.gif

narendil
30-05-2012, 22:49
Hejka Aniu:bye: A jakie te muffinki? Czekoladowe może?http://emoty.blox.pl/resource/th_0girlcupcake.gif
Niestety nie :( Dlatego nazwałam je czymś w rodzaju.
Ciasto tylko z tego, co Jakub może jeść. Czyli mąka, cukier, olej i dżem z czarnych porzeczek.
Ale są smaczne.

Dobranoc wszystkim :)

agawi74
30-05-2012, 23:37
I tak zjedzą wszystkie i będzie im mało:lol2::lol2:
Kolorowych snów:bye:

mugatka
31-05-2012, 07:34
narendil mnie dziś czeka wypiekanie miliona mufinek, na dzień dziecka do szkoły ... ciesz się że masz to już za sobą :)

AniaS79
31-05-2012, 10:10
U mnie będzie szkło i nie mam pojęcia czy się sprawdzi czy nie. Nic innego mi tam nie pasowało - to podwód :)

admete
01-06-2012, 08:19
Witam sie z rana.
Mam nadzieje ze przeszedl ci juz bol glowy :hug:

TwoOfUs
01-06-2012, 12:54
Narobiłaś smaka na coś słodkiego :p a miała być dieta :P

narendil
01-06-2012, 19:20
Przyszedł mój grzejnik. Jest ślicznie kanciasty.
Szczegół tylko, że jest prawie czarny zamiast szary :bash:
Tacie się numerki pomyliły przy zamawianiu...

Drop_Inn
01-06-2012, 20:32
Poka, poka :D

narendil
01-06-2012, 20:34
Wracam do wykończenia ścian w kuchni.

Dla przypomnienia:
https://lh4.googleusercontent.com/-JH3UcEksnnw/T8kTq-DX2FI/AAAAAAAAD_g/SxAlsDuA2ww/s800/kuchnia_kolory_scian.jpg

Górne szafki białe, sufit lekko obniżony, żeby nie było przerwy do odkurzania.
Dolne szafki w planach szary, błyszczące.
W wersji oszczędnościowej przez jakiś czas będą białe, bo takie są najtańsze fronty w IKEA.
Szafka z piekarnikiem - patrz szafki stojące, sufit też lekko obniżony.

Do wyboru na ścianę mamy:
- kafelki
- szyba
- farba
- płyta meblowa

To, co mi spędza sen z powiek, to ścianki boczne.
Jak je wykończyć?
Czy w ogóle wykańczać?
Rozrzut mojego męża jest dość spory - 40 cm od płyty do ściany to żaden problem.
Po drugiej stronie, ociekacz będzie dochodził prawie do ściany.

Jeśli farba, to wszędzie taka sama? Będzie zachodzić na te ścianki przy oknach (glify?)
Po cichu myślałam, żeby się szarpnąć na ceramiczną BM albo Pary. Drogie są, ale podobno warto. Tylko nie mam ochoty nimi malować połowy chałupy - a tak mi wychodzi z łączenia się ścian :mad:
Albo machnąć na to ręką i co pół roku malować ścianę tańszą farbą.
Byleby nie wyszło jak u Tytusa, Romka i A'tomka - tak dzielnie malowali, że im się pokój o 90% zmniejszył :lol2:

Jeśli kafle, to będą skubane odstawać. Podobnie płyta.
A znalazłam ładne białe i czarne błyszczące gresy: 30x60 i 60x60.
I gdyby je ułożyć w pionie, tak żeby powielały podziały górnych szafek - hmmm :rolleyes:
Tylko co z bocznymi ściankami?
No i czy hipotetyczne kafle miałyby sięgać do końca szafek dolnych, czy tylko górnych (linia zaznaczona na niebiesko)? Chyba dolnych, prawda? To wtedy odstają nie tylko z boku, ale i na górze!
A może by je wkuć w tynk? Robi się tak? Ma ktoś tak?

Szyba - jaka jest maksymalna długość? Chyba nie podobają mi się łączenia :rolleyes: A poza tym, chyba bym ją musiała w budżet na rok 2015 wpisać :lol2:

narendil
01-06-2012, 20:36
Poka, poka :D

Nie pokażę, bo u rodziców stoi na razie. Jutro podjadę i go obfocę.
Ale jest, kurka wodny, prawie czarny :mad:
Ech, tatuś, tatuś...
Będę miała przez Ciebie prawie czarną ścianę w łazience :rotfl:

Na zdjęciu katalogowym wygląda tak:

http://www.tylkomarkowe.pl/kupic_img/57/b_x_img-13158976176311388-grzejniki-lazienkowe-instal-projekt-stick-sti-50-110-grzejnik-lazienkowy-co.jpg (http://www.tylkomarkowe.pl/produkt-instal-projekt-stick-sti-50-110-27150.html?PHPSESSID=21aa2a0edd2bcf05ac6bd6728a9c2 68b)

karolek59
01-06-2012, 20:43
Ale fajowo kolejna rzecz odhaczona
grzejnik na zdj katalogowym miodzio

julianna16
01-06-2012, 22:10
Aniu na kolorek grzejnika z czasem przestaniesz zwracać uwagę :).

Napisz proszę co z tą ścianą przy barku w kuchni - ma być półścianka, czy normalna ściana do samej góry? Przepraszam, bo na pewno pisałaś już o tym. Szukałam wcześniej, ale liczba postów mnie pokonała :(.
Podoba mi się pomysł z gresami dzielonymi jak szafki, ale wtedy z tymi bokami będzie kłopot. Ładnie wyglądałaby płyta meblowa w całej wnęce i na ściankach bocznych do samej góry. Ale jeśli taka to w jakim kolorze? No i zmniejszyłaby lekko szafki w środku.
Chyba najprościej byłoby pomalować (nie martwisz się różnicami głębokości szafek, nie trzeba nic podkuwać), ale jeśli pójdziesz też w szarość, to zrobi się nieco smutno - chyba, że taki właśnie styl preferujesz :).

Co do szyby, to może zapytaj o maksymalną długość Nataly w wątku kuchennym (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=5401316#post5401316)? Bardzo pomaga odpowiadając na najdziwniejsze pytania :).

narendil
01-06-2012, 22:26
Ewa, z grzejnikiem nie jest aż tak tragicznie. Jest ładny, tylko ja miałam trochę inną wizję.
Dobierałam kolor grzejnika do frontów szafek :rotfl:
Chciałam ścianę, na której on wisi pomalować na jak najbardziej zbliżony kolor, żeby się wtopił.
A tak, będę miała po prostu o wiele ciemniejszą ścianę w innym kolorze niż szafki :lol2:
A jak tata skomentuje, to powiem, że to przez niego!

Ściana z barkiem będzie do samego sufitu. Z jej drugiej strony będą regały z książkami i krewetkarium :P

Z moich obliczeń wynika, że będzie parę centymetrów luzu, więc o zmniejszanie szafek się nie martwię. W sumie, to nawet o tym nie pomyślałam :rolleyes: W ogóle nie wpadłam na pomysł pociągnięcia do samej góry. Muszę to sobie zwizualizować.
Widzisz, ja szarości kocham, ale z drugiej strony nie wiem czy nie będzie ich za dużo. Szare szafki, szara podłoga.
Kusi mnie ten błyszczący gres. Zarówno biały, jak i czarny jest śliczny. Rozświetliłyby tą ścianę. No, i czarne korespondowałyby z AGD (czarne, błyszczące).
W ogóle, to jakaś sroka się ze mnie ostatnio zrobiła.
I jaka wygoda w czyszczeniu.

O szybę zapytam. Dzięki za namiar :hug:

A może blachę sobie za kuchenką postawię?

julianna16
01-06-2012, 22:59
Myślę, że taka płyta meblowa byłaby naprawdę ładna :) - Może pod kolor okien? :D Jaki będzie kolor?

Ja mam tak, że lepiej mi coś wyobrazić jak chociaż spróbuję to zobrazować. Tak na oko zwymiarowałam, więc mogłam coś pokręcić, ale chodzi najbardziej o kolory :).

Wyjszło tak:

http://desmond.imageshack.us/Himg29/scaled.php?server=29&filename=narbc.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg802/scaled.php?server=802&filename=narszar.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg829/scaled.php?server=829&filename=narws.jpg&res=landing

O dziwo ten czarny nawet mi się podoba, ale wówczas nie malowałabym tak całej reszty ;).

agawi74
01-06-2012, 23:32
Byleby nie wyszło jak u Tytusa, Romka i A'tomka - tak dzielnie malowali, że im się pokój o 90% zmniejszył :lol2:
:rotfl::rotfl::rotfl:

Narendilku, ja bym boczną ścianę zostawiła w farbie, a kafle czy coś tam innego tylko na głównej.:yes:
Będzie spójnie i elegancko. Jeżeli równać kafle to raczej do dolnych:yes: Mnie osobiście odstawanie płytek nie przeszkadza- nie słyszałam o ich wkuwaniu w ścianę:eek: ale może ja mało w życiu słyszałam:lol2: To by trzeba było robić raczej przed położeniem tynk. Moja rada- rób jak najmniej pstrokato, a będziesz zadowolona z efektów na długie lata.

Grzejnik fajny, ale mówisz, ze wyszedł czarny?:jawdrop:Czekam na real foto:yes:
Miłego weekendu:hug:

narendil
02-06-2012, 06:42
Ewo, kochana jesteś :hug: Oszczędziłaś mi czasu, którego i tak mam mało. Trafiłaś z wymiarami :) Masz oko.
Hmm, ładnie ten czarny wygląda.
Kolor okien to u mnie temat drażliwy :lol2:
Brązik na oknach i drzwiach wejściowych w zupełności mi wystarczy. Nigdzie więcej :P

Aga, może to i racja. Może jednak błyszczące kafle dookoła to byłoby za dużo szczęścia.
Poza tym, jeśli się okaże, że mi chłopcy za bardzo pryskają i farba nie daje rady, to zawsze można jakąś szybę położyć.
Ale co masz na myśli

Jeżeli równać kafle to raczej do dolnych:yes:
:confused::confused::confused:



Mnie osobiście odstawanie płytek nie przeszkadza- nie słyszałam o ich wkuwaniu w ścianę:eek: ale może ja mało w życiu słyszałam:lol2:

Albo raczej ja mam bujną wyobraźnię :rotfl:
Bo przyznaję, że nigdzie tego nie widziałam.

A grzejnik dzisiaj postaram się uwiecznić.

narendil
02-06-2012, 06:44
Miłego dnia wszystkim :)
Słońca, słońca i jeszcze raz słońca!

Zmykam do pracy.

admete
02-06-2012, 07:26
Aniu no przyznam masz zagwozdkę :confused:
Ja bym dała, płytki/szkło nad głowną ścianą - przyznam że podoba mi się wersja z czarnym :yes:.
Co do reszty ścian, nie da się dopasować koloru farby tej specjalnej do kuchni i zwykłej na resztę ścian?.
Widzę że po prawej stronie można machnąć tą specjalną do okna, a dalej nad oknem i na reszcie ścian już farba normalna, a jak to wygląda po lewej stronie? w którym miejscu byłoby łączenie farb?. Byłoby to tak widoczne?

Już wróciłam do zdjęć - farba specjalna skończyłaby się za lodówką - dobrze ja to widzę?
Ale moje rozwiązanie jest oczywiste, więc pewnie w rzeczywistości się tak nie da :(

rere79
02-06-2012, 09:27
Narendil, to Cię kochany tatuś urządził :lol2:. Ale chyba mu wybaczysz ? ;)
Co do kuchni, tak jak radzą dziewczyny, kafle tylko na głównej ścianie :)

Arnika
02-06-2012, 20:05
Zgadzam się z dziewczynami.
I byłam i ślad zostawiłam :bye:

Balbina200
02-06-2012, 21:24
Cześć Liderko!
ja na ścianę przymierzam sie do takiego panelowego wykończenia (panelowy to chodzi mi o takie szyny łączące materiał na dole i na górze i pełniące rolę relingów, żeby nie trzeba było ich na wierzchu montować - i jak się nie wykorzysta ich jako relingi to nie wiszą puste i nie wyglądają źle, a i można później dokupować potrzebne akcesoria):

http://cdn25.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/17448/Drewno_w_kuchni_Pomys_y_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://modny-dom.pl/wp-content/uploads/2011/09/sciana-w-kuchni.jpg

http://i.st-firmy.net/93ygs2l/kuchnia-fornir-wp-teraz-kuchnia-studio-mebli-kuchennych.jpg

Tylko u mnie będzie aluminium na dole, a na górze kawałek orzecha (ale to do mojej zimnej i nowoczesnej kuchni).
Lub myślę jeszcze o jakiś kolorowych pasach za szkłem.
Rozważałam też beton, bardzo by mi do moje podłogi pasowała, ale odrzuciłam go ze względów praktycznych - w żaden sposób nie zabezpieczy się go tak, żeby się nie brudził:(
A z tematów odchudzających - to ja mam ostatnio pracę komputerowo piszącą i stwierdziłam, że przy myśleniu i stukaniu w klawiaturę potrzebuję energii, żeby ścigać dobre pomysły i jem jak smok. Zupełnie inaczej niż przy pracach fizycznych - jak pracuję w ogrodzie czy wykańczaniu domu to mogę w ogóle nie jeść:), a od pracy umysłowej tyję:-(

Drop_Inn
02-06-2012, 21:25
Ja też podniosę łapkę za wersją ze szkłem / płytkami tylko na głównej.

I też (o dziwo) podoba mi się ta międzyszafkowa czerń :)

emiranda
02-06-2012, 21:35
Aniu ja nad wystającymo kaflami mam płyte karton gips do sufitu w łazience, w kuchni odstają, bo płyta sie nie zmieściła, nie wiem jak u Ciebie? czy masz 2 cm luzu w szafkach wiszacych nie pamietam :) Mi sie czarny lacobel bardzo podoba ale zrobiłabym chyba naokoło z praktycznego punktu widzenia :)

rere79
02-06-2012, 21:58
Narendil, tak mi się przypomniało, że zlicowane płytki ze ścianą widziałam u mr6319, chyba:rolleyes:

Balbina200
02-06-2012, 22:33
Przy okazji - właśnie trafiłam na takie poduszeczki:

http://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2012/06/ctrl-alt-del-pillow-set.jpg

PS też mi czarny na ścianie podoba:)

edit: tu (http://www.homedit.com/top-10-must-have-accessories-for-geeks/)większość jest komputerowa;)

narendil
02-06-2012, 22:39
Nie mam zdjęć grzejnika :( Jak już dotarłam do rodziców, to za ciemno było na zdjęcia.
I tak na marginesie, gdzie jest LATO???


Narendil, to Cię kochany tatuś urządził :lol2:. Ale chyba mu wybaczysz ? ;)
No, kochany jest, prawda? :lol2:
Teraz nie ma bata - musi być prawie czarna ściana w łazience :yes:



Co do kuchni, tak jak radzą dziewczyny, kafle tylko na głównej ścianie :)


Ja też bym dała płytki lub szkło tylko na ścianę główną i również podoba mi się wersja z czarnym :yes:,czyli wychodzi ,że w tym temacie ,z admete mam 100% zgodności :lol:


Zgadzam się z dziewczynami.
I byłam i ślad zostawiłam :bye:


Ja też podniosę łapkę za wersją ze szkłem / płytkami tylko na głównej.
I też (o dziwo) podoba mi się ta międzyszafkowa czerń :)


Mi sie czarny lacobel bardzo podoba ale zrobiłabym chyba naokoło z praktycznego punktu widzenia :)

Jakie zgodne jesteśmy!
Kurczę, czarno widzę ścianę w kuchni :rotfl:

narendil
02-06-2012, 22:49
Aniu ja nad wystającymo kaflami mam płyte karton gips do sufitu w łazience, w kuchni odstają, bo płyta sie nie zmieściła, nie wiem jak u Ciebie? czy masz 2 cm luzu w szafkach wiszacych nie pamietam :) Mi sie czarny lacobel bardzo podoba ale zrobiłabym chyba naokoło z praktycznego punktu widzenia :)
Alu, dzięki za wskazówki :hug: Czyli da się :) Nie wymyśliłam sobie nie wiadomo czego.
Jak znam mojego męża, to zabezpieczenie się przyda. Ja nie wiem jak on to robi :confused:
Ale zaczynam rozważać szkło na tych bocznych ściankach. Bo czerni byłoby już za dużo.
Widziałam w LM takie gotowe panele szklane. Muszę się im dokładnie przyjrzeć.


Narendil, tak mi się przypomniało, że zlicowane płytki ze ścianą widziałam u mr6319, chyba:rolleyes:
rere, dzięki. Poszukam i pooglądam!


Cześć Liderko!
ja na ścianę przymierzam sie do takiego panelowego wykończenia (panelowy to chodzi mi o takie szyny łączące materiał na dole i na górze i pełniące rolę relingów, żeby nie trzeba było ich na wierzchu montować - i jak się nie wykorzysta ich jako relingi to nie wiszą puste i nie wyglądają źle, a i można później dokupować potrzebne akcesoria):

Cześć Balbinko! Jak miło Cię widzieć!
Ciekawe rozwiązanie, nie widziałam jeszcze takiego.
Ale nie wiem, czy by mi pasowało. Wiesz, ja do drewna jak pies do jeża :P


(ale to do mojej zimnej i nowoczesnej kuchni).
Moja raczej na ciepłą i swojską też się nie zapowiada!

narendil
02-06-2012, 22:51
Przy okazji - właśnie trafiłam na takie poduszeczki:

http://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2012/06/ctrl-alt-del-pillow-set.jpg

Jakie fajne!

Tapeta z Mario mnie rozbroiła :lol2:

Balbina200
02-06-2012, 23:20
Jakie fajne!

Tapeta z Mario mnie rozbroiła :lol2:

Nie?:rotfl:

vesila
02-06-2012, 23:26
Hej narendil,
ze ścinami w kuchni, to sama nie wiem cohttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k035.gif,
chyba szkło by u Ciebie pasowało i dałabym jednak na boczne ścianki ze względów praktycznych:-P

narendil
03-06-2012, 07:55
vesi, dzięki za opinię!
Z tymi bocznymi ściankami, to na pewno coś będę musiała wymyślić.
tym bardziej, że wczoraj mężowi powiedziałam, jakie są plany. I zbladł mi biedaczek na myśl, że nie wszystkie ściany mogą być zabezpieczone :rotfl:
A ja nie chcę stresować mojego męża.
Toż to moja ukochana zdolność kredytowa :rotfl:

narendil
03-06-2012, 07:59
Wkleiłam Balbinie swoje typy na baterie umywalkowe, to może i u siebie je wrzucę :P
Kliknięcie na obrazek przekierowuje na stronę Ceneo.

Ładne są, prawda?
Główne kryterium wyboru - mają pasować do uchwytów lodówki i piekarnika :lol2:
Drugie kryterium - wyciągana wylewka.
Kilka się wyłamuje, ale niech sobie siedzą.

Alveus Samoa ~ 300zł
http://image.ceneo.pl/data/products/14590744/f-alveus-samoa.jpg (http://www.ceneo.pl/14590744)

Alveus AM 60 ~ 800zł
http://image.ceneo.pl/data/products/5443573/f-alveus-am-60.jpg (http://www.ceneo.pl/5443573)

Alveus Azeta-P ~ 1000zł
http://image.ceneo.pl/data/products/2543146/f-alveus-azeta-p.jpg (http://www.ceneo.pl/2543146)

Isimax ~ 500zł
http://photos01.istore.pl/12426/photos/midi/10636301.jpg (http://darosma.pl/pl/bateria-zlewozmywakowa-kuchenna-z-wyciagana-wylewka-2.html?partner=3267)

Teka Arco-B ~ 600zł
http://image.ceneo.pl/data/products/1487822/f-teka-arco-b-chrom.jpg (http://www.ceneo.pl/1487822)

Teka MZX-B ~ 650 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/2542867/f-teka-mzx-b-chrom.jpg (http://www.ceneo.pl/2542867)

Franke Neptune ~ 600 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/8566261/f-franke-neptune.jpg (http://www.ceneo.pl/8566261)

Franke Joruri ~ 700 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/1776062/f-franke-joruri.jpg (http://www.ceneo.pl/1776062)

Franke Joruri II ~ 650zł
http://image.ceneo.pl/data/products/13455828/f-franke-joruri-ii-chrom.jpg (http://www.ceneo.pl/13455828)

Franke Atlas Pull-Out ~ 600 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/11211324/f-franke-atlas-pull-out.jpg (http://www.ceneo.pl/11211324)

Franke Tamarin ~ 1400 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/2545967/f-franke-tamarin.jpg (http://www.ceneo.pl/2545967)

Franke Mythos Foss ~ 1000 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/5442060/f-franke-mythos-foss.jpg (http://www.ceneo.pl/5442060)

Fnakce Planar Cliff ~ 1300 zł
http://image.ceneo.pl/data/products/2545619/f-franke-planar-cliff.jpg (http://www.ceneo.pl/2545619)

aricia
03-06-2012, 08:33
zwróć też uwagę na kolor wykończenia, fajnie, jeśli jest podobne jak okucia i sprzęt. ja trzymałam się stali. niestety, z listwami przyblatowymi mi nie wyszło :mad:
...ale już się z tym pogodziłam ;)

te czarne są świetne !!!! do czarnej ściany - miodzio !!!! i problem z kolorem się sam rozwiązuje !

karolek59
03-06-2012, 08:36
Aniu nie boisz się czarnej szyby w kuchni? kurde ciężko to utrzymać w czystości

ale zarzuciłaś tych baterii
mnie się podoba 1 i cenę ma najrozsądniejszą

narendil
03-06-2012, 09:23
aricia, uchwyty w AGD wyglądają na chromowane i chyba na taką baterię się zdecyduję.
Chociaż zlew będzie czarny, to może i taka bateria by lepiej wyglądała?
Przyznaję, że ta Samoa kusi najbardziej. Na żywo ładnie wygląda i ma rozsądną cenę.
Jeszcze Azeta jest super, ale 1000zł na baterię to dla mnie zbyt dużo.

Karola, nie chcę czarnego szkła. Raczej na gresie polerowanym stanie. A szkło, ewentualnie na boki i bezbarwne.

vesila
03-06-2012, 10:43
Sporo tych baterii,
Samoa bardzo ładna

rere79
03-06-2012, 11:32
Pierwsza bateria też mi się podoba. Jest bardzo podobna do Teki, a 300 zł w kieszeni zostaje ;)

julianna16
03-06-2012, 21:51
Aniu,
Cieszę się, że na coś przydały się moje skromne wizki :).
Jeśli chodzi o czas wolny, to zdecydowanie najwięcej kredytu musielibyśmy zaciągnąć w Banku Czasu :D.
Ależ masz tych typów baterii. Mnie niestety najbardziej podoba się ta najdroższa Franc(zesk)a (Tamarin), ale Samoa wcale dużo od niej nie odstaje :).

mirela99
04-06-2012, 07:44
Super te baterie. Wszytkie, bez wyjątku mi się podobają :).
U mnie w kuchni jest białe szkło i jak juz pisałam rozrzut w kuchni podczas pichcenia mam ogromny. TEraz czekam aż zdecydujemy się na malowanie salonu to miejsca gdzie nie ma szyby pomaluję teflonową. CAŁOŚĆ, razem z sufitem !!! Teraz mam .... tłuste plamy na sficie :).

narendil
04-06-2012, 09:21
miejsca gdzie nie ma szyby pomaluję teflonową. CAŁOŚĆ, razem z sufitem !!! Teraz mam .... tłuste plamy na sficie :).
Niezła jesteś :lol2:
A robiłaś już rozeznanie, która farba najlepsza? Bo trochę ich jest i różne opinie słychać. Zarówno odnośnie malowania, jak i późniejszego czyszczenia.

TwoOfUs
04-06-2012, 10:25
TEraz czekam aż zdecydujemy się na malowanie salonu to miejsca gdzie nie ma szyby pomaluję teflonową. CAŁOŚĆ, razem z sufitem !!! Teraz mam .... tłuste plamy na sficie :).
:lol2: chyba muszę przeprosić męża za to narzekanie na jego bałaganiarstwo :p


Narendilku zrobiły mi się u Ciebie małe zaległości, ale już nadrobiłam :) Kuchnia z czarną płytką na głównej ścianie prezentuje się super :yes: i fajny pomysł żeby podział płytek powtarzał podział szafek.
Baterie wpadły mi w oko oczywiście te czarne ;) ale ta pierwsza też ładna :)
U mnie w łazience też będzie czarny grzejnik, co prawda świadomie zamówiony czarny http://forum.muratordom.pl/images/smilies/jumpy.gif , ale myślę że twój w czerni jest równie ładny jak szary :yes:

admete
04-06-2012, 12:16
Aniu ale baterii do wyboru http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif

Mnie się podoba ta Azeta.

Kaloryfer na pewno się wkomponuje :yes: i będzie Pani zadowolona z ciemniejszego koloru :yes:

Drop_Inn
04-06-2012, 14:51
A mnie się podoba 1 i 9 (Franke Atlas Pull-Out).

narendil
04-06-2012, 19:14
Mój jasnoszary :lol2: grzejnik:

https://lh6.googleusercontent.com/-zGsf5TvqmNU/T8z6D66aFVI/AAAAAAAAD_w/IFHMmVA4CNk/s576/grzejnik.jpg

Tatuś, kocham Cię :hug:

narendil
04-06-2012, 19:16
I dzisiaj odebrałam to:

https://lh5.googleusercontent.com/-cNZSyCUlKQs/T8z6DfovamI/AAAAAAAAD_s/kNQErBDk0nc/s720/lampa_kuchenna_1.jpg

Sztuk dwie. Już je widzę w kuchni z czarnymi płytkami na ścianie.

Mąż, po otwarciu paczki stwierdził: O, to dokładnie te, które wybrałem!
Szczegół, że dałam mu do wyboru albo wersję podwójną, albo potrójną :lol2:
Niech się chłopak cieszy, że ma wkład w proces decyzyjny.

wyanna
04-06-2012, 20:01
Mąż, po otwarciu paczki stwierdził: O, to dokładnie te, które wybrałem!
Szczegół, że dałam mu do wyboru albo wersję podwójną, albo potrójną :lol2:
Niech się chłopak cieszy, że ma wkład w proces decyzyjny.

Twój mąż rządzi!

admete
04-06-2012, 20:08
U mnie grzejnik nie jest czarny :no: - także nie jest tak źłe :) - to taka ciemna szarość :hug:

I jakie ładne lampki :wiggle: - to można już nazwać kulko manią - możemy założyć klub :p

Dobrej nocki Aniu :hug:

ps jeszcze dopytam - jak Twój maluch?
bo u nas odpukać trochę się uspokoiło :o
parę kaszelków przed snem ,rano kipka po nocy ale tak to jest dobrze(tfu,tfu) to wielka odmiana po całym okresie jesienno zimowym ;)
Mam nadzieję że u Was też się trochę uspokoiło :hug:

admete
05-06-2012, 04:47
Witam z rana
Aniu dzięki :hug: i clear some space na skrzyneczce :lol:

narendil
05-06-2012, 06:05
Aniu dzięki :hug: i clear some space na skrzyneczce :lol:
Done :)

Z Jakubem jest dobrze. Chyba to co pyliło pylić przestało :) Mogą nasi chłopcy odetchnąć!
Kaszlu praktycznie brak, nos odetkany, oczy w normalnym kolorze. Tylko skóra mogłaby być ładniejsza.

Tfu, tfu przez lewe ramię ;)

admete
05-06-2012, 06:32
O rany to się cieszę razem z Wami :hug:
Aniu za rok na okres pylenia załatwmy sobie pobyt nad morzem :lol:

pohlanka
05-06-2012, 08:20
I dzisiaj odebrałam to:

https://lh5.googleusercontent.com/-cNZSyCUlKQs/T8z6DfovamI/AAAAAAAAD_s/kNQErBDk0nc/s720/lampa_kuchenna_1.jpg

Sztuk dwie. Już je widzę w kuchni z czarnymi płytkami na ścianie.

Mąż, po otwarciu paczki stwierdził: O, to dokładnie te, które wybrałem!
Szczegół, że dałam mu do wyboru albo wersję podwójną, albo potrójną :lol2:
Niech się chłopak cieszy, że ma wkład w proces decyzyjny.

Lampki super!!!!!!:)
jesli można zapytać to jakiej firmy?



ps. przeprazam nie przywitałam się:) często tu zaglądam i podglądam:)
jest super, a Wasze pomysły są niesamowite
pzdr

narendil
05-06-2012, 08:38
Cześć pohlanka :) Miło mi, że zaglądasz i że Ci się podoba!

Lampki to firma SpotLight seria Ball.
Dostępne głównie w marketach Leroy Merlin, ale ja znalazłam je TUTAJ (http://lampydomowe.pl/listwa-BALL-podwojna-biala-PROMOCJA-p12395596.html) taniej.

pohlanka
05-06-2012, 14:41
Narendi dzieki wielkie:)!!!!!
włąsnie zakupilam i czekam na dostawę:)
pzdr
pohlanka

TwoOfUs
05-06-2012, 19:51
Ładne te lampki :wiggle: a grzejnik wcale nie taki czarny :) u mnie na monitorze jest grafitowy.

Drop_Inn
05-06-2012, 21:13
U mnie grzejnik też szary, tyle, że nie jasno ;) Na pewno będzie dobrze, nic się nie martw :)

Kuleczki świetne.
(Satysfakcja męża - bezcenna)

Magda 34
05-06-2012, 21:15
Witaj narendil i wszyscy.:welcome: Znalazłam Twój dziennik jakiś czas temu i zaczęłam czytać go z ciekawością, ale ostatnio spasowałam trochę z forum i teraz próbuję nadrobić zaległości. Przede wszystkim masz piękny metraż mieszkania. Moim marzeniem jest właśnie tak duże mieszkanie, bo mieszkanie w domu mnie nie kręci. :)

Od teraz postaram się zaglądać częściej. Widziałam gdzieś w dzienniku dylemat związany w długością szkła między szafkami. Takie szkło ma dł. 255 cm. Jeśli ściana jest dłuższa, to trzeba to szkło dzielić. Można oczywiście zrobić na zamówienie w jednym kawałku, ale wiadomo... cena znacznie wyższa.

Z baterii to mi się Teka Arko podoba, chociaż one wszystkie do siebie podobne. :) Nie wiem, czy już zamówiłaś baterię, ale chciałam Ci powiedzieć, że wczoraj wchodziłam na porównywarkę cen i można tą Tekę kupić za 420 zł. :yes:

admete
06-06-2012, 04:34
Witam z rana :hug:

narendil
06-06-2012, 07:49
Magda, cieszę się, że się odezwałaś :) Trzymam za słowo, że będziesz częściej zaglądać!

255 cm? To trochę mało. Ściana ma około 320 cm, a ja chciałbym uniknąć łączeń.
Ale na 99% już się zdecydowałam na płytki. Teraz tylko muszę znaleźć ładne w ładnej cenie ;)

Za info o baterii dziękuję. Ale 420 zł kosztuje bez wyciąganej wylewki, a nam (dobra, mężowi) na tym zależy.
Do zamawiania jeszcze trochę czasu, bo najpierw muszę położyć podłogi, pomalować ściany, opłacić fachowca i takie tam drobiazgi :lol2:
I wtedy będzie jasne, ile zostało mi na kuchnię. Mam nadzieję, że coś zostanie :P

Venus_m
06-06-2012, 08:24
jasnoszary grzejnik :lol: ale ładny jest :)

Kiedy macie odbiór mieszkania?

narendil
06-06-2012, 09:16
jasnoszary grzejnik :lol: ale ładny jest :)
Ładny, ładny.
Już się oswoiłam z myślą, że zamiast biało-szarej łazienki będzie biało-szaro-ciemno szara ;)
Zastanawiam się tylko, jak logistycznie rozwiązać dobór koloru farby na ścianę do koloru grzejnika?
Grzejnik pod pachę i do sklepu :rotfl:


Kiedy macie odbiór mieszkania?
Na koniec czerwca :lol2:
A ja w lesie z wyborami :rolleyes:

mirela99
06-06-2012, 09:27
Moje białe balle:). Piękne są. Chcę dwie pojedyncze nad okno w kuchni. Myślicie że te : http://lampydomowe.pl/kinkiet-BALL-bialy-PROMOCJA-p12395595.html się nadają na ścianę ? Ona chyba będzie odstawać kilka cm od ściany ? Jakoś sobie nie potrafię tego wyobrazić... jak to u Ciebie wygląda ?

A grzejnik przecież jest pokalowany pewnie jakimś ncs-owskim kolorem. Dopytaj jaki to jest i nie powinno być problemu z doborem farby.

narendil
06-06-2012, 09:40
Mirela, zmierzę Ci dokładnie, jeśli chcesz :) Moim zdaniem się nadają.

wyanna
06-06-2012, 09:52
Na koniec czerwca

Ale Ci zazdroszczę...
Jedyne, co mnie pociesza, że jakbym teraz miała się do siebie przeprowadzić, to bym się nieźle uchetała, latając z Gutkiem na siku z 9 piętra. A Gutek sika czasem co godzinę :)

narendil
06-06-2012, 09:57
Ale Ci zazdroszczę...
Jedyne, co mnie pociesza, że jakbym teraz miała się do siebie przeprowadzić, to bym się nieźle uchetała, latając z Gutkiem na siku z 9 piętra. A Gutek sika czasem co godzinę :)

Będziesz mieszkać tak wysoko? Ekstra!
A wind nie macie? Czy nie uznajesz?
Ja bez towarzystwa do windy nie wsiądę. Zasuwam po schodach.

Jak Gustav? Nadal tak broi?

wyanna
06-06-2012, 10:39
Jak Gustav? Nadal tak broi?
Ma swoje lepsze i gorsze dni :) A windę owszem, będę mieć i nie mam lęków do niej, tylko co z tego, jak teraz z pierwszego z buta nie zawsze udawało się nam zdążyć na dół na czas, bo psiunek musi sikać NATYCHMIAST i nie uznaje półśrodków. Ale fajny jest i coraz częściej zaczyna rozumieć, że w domu nie sikamy. W nocy już 8 godzin przesypia bez sikania.
Za to na osiedlu celebrytą został. Wszyscy nas znają, ludzie sobie z nim zdjęcia robią, no po prostu kosmos!

TwoOfUs
06-06-2012, 11:54
Ma swoje lepsze i gorsze dni :) A windę owszem, będę mieć i nie mam lęków do niej, tylko co z tego, jak teraz z pierwszego z buta nie zawsze udawało się nam zdążyć na dół na czas, bo psiunek musi sikać NATYCHMIAST i nie uznaje półśrodków. Ale fajny jest i coraz częściej zaczyna rozumieć, że w domu nie sikamy. W nocy już 8 godzin przesypia bez sikania.
Za to na osiedlu celebrytą został. Wszyscy nas znają, ludzie sobie z nim zdjęcia robią, no po prostu kosmos!

Zaintrygował mnie Gustav tym opisem i aż z ciekawości poleciałam do Ciebie poszukać co to za zwierz :D A jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłam tą białą kulkę :wiggle: mój też był kiedyś takim białym puszystym pomponem :cool:, chociaż to inna rasa. Gwarantuje, że już zawsze człowieki będą się za wami oglądać a japońscy turyści wyciągać aparaty :lol2: my mamy to na każdym spacerze ;)

Narendilku ja też windy nienawidzę i sama nie wsiadam ;) a szczególnie do takich starych i trzeszczących jak są czasem na starszych osiedlach. Znajomi mieszkają na 11 piętrze i do puki im windy nie wymienili to pół godziny ciągnęłam się po schodach ale do tego trzeszczącego pudła nie wlazłam :P Mam bardzo silny instynkt obronny :lol2:

julianna16
06-06-2012, 15:53
Aniu,
Grzejnik i lampeczki super naprawdę :). Już widzę jak w sklepie podniosła się sprzedaż :D.
I co ja czytam? Za 3-4 tygodnie już u siebie?
No to ostatnia prosta przed Wami :)

narendil
06-06-2012, 21:03
Two, mój instynkt też niezwykle silny. Wolę na 11 piętro się wdrapać, niż spędzić chwilę w takiej zamkniętej klatce. Na którą na dodatek nie mam żadnej kontroli :P
A poza tym chodzenie po schodach wyszczupla nogi, wzmacnia serce i zwiększa objętość płuc. I tej wresji się będę trzymać :lol2:

Olu, ależ miałaś przeżycie :hug: Matko i córko! Chyba by mnie zupełnie siwą wyciągnęli.
Ja ogólnie nie lubię małych przestrzeni, ale najbardziej mnie paraliżuje brak kontroli nad taką windą.

Ewo, ta ostatnia prosta jawi się niczym roller coaster.
Ale będzie dobrze! Musi być :)

emiranda
06-06-2012, 21:14
A propos windy to moja koleżanka w szkole miala zawsze jedno wytłumaczenie na swoje spóźnienie "pani psor, bo mi sie parasolka w windzie otworzyła i nie mogła wyjść, dlatego sie spóźniłam" i tak zawsze gadała chociaz wszyscy doskonale wiedzieli, że mieszka na parterze. :lol2:

hazeleyes1982
07-06-2012, 07:09
Aneczko, zajefajna lampa:wiggle:
nadrobiłam...prawie wszystko...ufff:rolleyes: jednak nie ma to, jak byc na bieżaco:lol:

słońce 2
07-06-2012, 08:38
i co wymyśliłaś do kuchni? jakie płyteczki? na bocznej ściance zostanie farba? płytki ciężko wykończyś z boku, a są dość grube
ja mam w tym miejscu tapetę, ale nie wiem czy Ty preferujesz:)
do wykończenia nad płytkami kupiłam chromowaną listwę, jednak okazała się cieńsza od płytek i nic z tego nie wyszło,
niestety listwa była na zamówienie i nie można było dokładnie wymierzyć

Magda 34
07-06-2012, 10:26
Magda, cieszę się, że się odezwałaś :) Trzymam za słowo, że będziesz częściej zaglądać!

255 cm? To trochę mało. Ściana ma około 320 cm, a ja chciałbym uniknąć łączeń.
Ale na 99% już się zdecydowałam na płytki. Teraz tylko muszę znaleźć ładne w ładnej cenie ;)

Za info o baterii dziękuję. Ale 420 zł kosztuje bez wyciąganej wylewki, a nam (dobra, mężowi) na tym zależy.
Do zamawiania jeszcze trochę czasu, bo najpierw muszę położyć podłogi, pomalować ściany, opłacić fachowca i takie tam drobiazgi :lol2:
I wtedy będzie jasne, ile zostało mi na kuchnię. Mam nadzieję, że coś zostanie :P

Już jestem ponownie. :welcome:

No masz rację z tą baterią. Z wyciągana wylewka jest sporo droższa. Ja kupiłam tą bez wyciąganej wylewki i z rozpędu Ci napisałam o tej cenie. Z tą długością szyby to niestety nie ma tak dobrze, chociaż widziałam łączoną i źle nie wygląda, ale mnie osobiście już by to denerwowało. ;) A w jakim kolorze płytki planujesz? Mają być duże czy może mozaika?:rolleyes:

narendil
09-06-2012, 16:01
Wróciłam do świata żywych :)
Skończyłam artykuł na czas!
Chociaż od środy siedziałam prawie non stop przed komputerem.
I dziękuję wszystkim dobrym mocom za przesunięcia czasowe względem Greenwich - ta godzina uratowała mi tyłek :P

O płytkach i łazienkowych dylematach wieczorem ;)
Idę czytać 101 dalmatyńczyków :rolleyes:

julianna16
09-06-2012, 18:51
Gratuluję :).
Właśnie mi uświadomiłaś, że ja też muszę się wziąć za pisanie :( (bynajmniej nie na FM ;)).
Ale tymczasem czekam na Twoje dylematy płytkowe :).

narendil
09-06-2012, 19:14
Płytki do kuchni :)
Założenie: czarne, błyszczące, wysokość 60 cm.
Byłoby super, gdyby występowały jednocześnie w formacie 30x60 i 60x60.
A idealna sytuacja to taka, że można je kupić na sztuki :lol2:

Ale cuda rzadko się zdarzają.
Owszem, czarne płytki są.
Ale:
Mają paseczki, kropeczki czy inne dodatki.
Nie są czarne-czarne tylko czarno-podobne.
Są rektyfikowane, przez co są węższe o np 5mm. A ja chcę dokładnie wielokrotność 30cm.

Ma się wymagania :rotfl:

Znalazłam na razie trzy pasujące. Kliknięcie na obrazek przekierowuje na stronę producenta.

Opp! Ceramstic
http://www.ceramstic.com.pl/tl_files/kolekcje/Opp!/Opp!.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)
Vivida/Vivido Paradyż
http://www.budowlany24h.pl/46903-thickbox/vivida-nero-30x60.jpg (http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/vivida-vivido)
Monocolor Leroy Merlin
http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/037500/37377.jpg (http://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?q=monocolor)
Z tych trzech, tylko płytki z LM są w obydwu formatach i można je kupić na sztuki.
Wprawdzie, bez możliwości zwrotu, ale z takim zamiarem je chcę nabyć ;)
Nie wiem tylko o co chodzi z ich impregnacją - jest wymagana, bo to gres polerowany. Ale się dokształcę.
Ma ktoś doświadczenie z płytkami made by/for LM?

Dlaczego dwa formaty?
Płytki mają powielić podział wiszących szafek kuchennych.
Szafki są w układzie: 40 - 60 - 60 - 60 - 60 - 40 cm.
Szafki 60-tki będą miały drzwi podwójne.
Wolałabym uniknąć docinki o szerokości 10 cm na obydwu krańcach.

Jeśli znajdziecie jeszcze jakieś, to dajcie znać.
I niech nie kosztują 200 zł za metr :P

emiranda
09-06-2012, 19:17
Aniu a nie chcesz czarnego lacobelu w kuchni, widziałam i sie zakochałam :)

narendil
09-06-2012, 20:19
Szukając czarnych płytek, znalazłam też coś, co zachwiało moje stanowisko.
Jak się nietrudno domyślić, uwielbiam motywy liter. Podobają mi się bardzo grafiki miast.

Wróćmy do serii Opp! Ceramstic.
Kliknięcie na obrazek przekierowuje na stronę producenta.

https://lh3.googleusercontent.com/-rYifQPZgrgQ/T9ObOtUFktI/AAAAAAAAECQ/2xkLNoCOKu4/s600/Opp_1.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh4.googleusercontent.com/--ezBmqEhoVE/T9ObOgvqQZI/AAAAAAAAECM/YKJEsSapSfY/s600/Opp_2.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh4.googleusercontent.com/-TsMtPg8x72k/T9ObOgXK_AI/AAAAAAAAECI/rDrG5iEKCys/s600/Opp_3.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh6.googleusercontent.com/-c2ByQUybts0/T9ObPGXGNlI/AAAAAAAAECU/ts0UKSwNqKM/s400/Urban_A_DGL-171A.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh5.googleusercontent.com/-LI89x_1kjLE/T9ObPVyMAbI/AAAAAAAAECY/cFRJRh9FAlA/s400/Urban_B_DGL-171B.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh6.googleusercontent.com/-NmMK_t8C1b8/T9ObPrqMlZI/AAAAAAAAECc/IVhCV-F8xNA/s400/Urban_C_DGL-171C.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

https://lh5.googleusercontent.com/-8djx4dCnDDI/T9ObP08y55I/AAAAAAAAECk/D7X706sbM8w/s400/Urban_D_DGL-171D.jpg (http://www.ceramstic.com.pl/opp.html)

Fajne są :)

narendil
09-06-2012, 20:21
I seria, która powaliła mnie dziś na kolana. Niemal dosłownie.
Jej cena również :P
Stałam i gapiłam się na wyłożoną nimi ścianę przez dłuższy czas.

Przedstawiam Wam Grafitti Refin.
Kliknięcie na obrazek przekierowuje na stronę producenta.

http://www.refin-ceramic-tiles.com/wp-content/themes/thesis_16/custom/images/ceramics/ambienti/zoom/graffiti-05.jpg (http://www.refin-ceramic-tiles.com/series/graffiti/)

http://www.refin-ceramic-tiles.com/wp-content/themes/thesis_16/custom/images/ceramics/minimali/zoom/GRAFFITI-LINE-GRIGIO-30X60.jpg (http://www.refin-ceramic-tiles.com/series/graffiti/)

http://www.refin-ceramic-tiles.com/wp-content/themes/thesis_16/custom/images/ceramics/minimali/zoom/GRAFFITI-URBAN-GRIGIO-30X60-9PZ.jpg (http://www.refin-ceramic-tiles.com/series/graffiti/)

http://www.refin-ceramic-tiles.com/wp-content/themes/thesis_16/custom/images/ceramics/minimali/zoom/GRAFFITI-URBAN-GRIGIO-COMP-16PZ-60X60.jpg (http://www.refin-ceramic-tiles.com/series/graffiti/)

I co ja mam teraz zrobić?
Potrzebuję jeszcze co najmniej dwóch pomieszczeń, w których można ułożyć płytki :rotfl:

Serio, już dzisiaj rozważałam, czy może nie zrezygnować z czarnych płytek w kuchni na rzecz tych z Refina.
To co mnie tylko powstrzymuje, to fakt, że łącznie dekorów jest 8 rodzajów, a są pakowane po 6 sztuk w sposób losowy. Potrzebowałabym dwóch paczek i nie mam żadnej gwarancji, że miałabym wszystkie 8 :(

Drop_Inn
09-06-2012, 20:38
Czyli jednak czerń? :)
Czy motyw miast jednak? Fajny jest :D

Kochana, jak trzeba wkleić link do zdjęcia żeby przekierowywał nas do strony producenta? Jako link? (ikonką z kulą ziemską i okularkami, w sensie?:rolleyes:)

narendil
09-06-2012, 20:47
Dropku, pewnie stanie na gładkiej czerni :rolleyes:


Kochana, jak trzeba wkleić link do zdjęcia żeby przekierowywał nas do strony producenta? Jako link? (ikonką z kulą ziemską i okularkami, w sensie?:rolleyes:)

Sposób kombinowany.
Jeśli wklejasz link poprzez kulę ziemską, to masz miejsce na wpisanie nazwy, prawda?
I w to właśnie miejsce wklejam link wstawiony przez obrazek z drzewkiem.
Wygląda to mniej więcej tak:

tu jest adres obrazka

Drop_Inn
09-06-2012, 20:49
Aaa, no właśnie z samym linkiem coś mi nie wychodziło. Dzięki :D

julianna16
09-06-2012, 23:54
Aniu,
Te inspiracje z miastami super. Ładnie będą animowały kuchnię :).
Płytki Refin mnie samą korciły do łazienki. Basia74 też miała na nie chrapkę dla chłopców, ale im się chyba nie spodobały i wybrała cegiełki.
Mnie samą bardziej interesowały płytki gładkie, ale całkiem dobre wrażenie na ekspozycji w Max-flizie robiły Refiny z graffiti.
Nie wiem jak te z miastami prezentują się na żywo. To dość istotne, bo jak wiadomo jakość wykonania może zepsuć cały efekt :(.

TwoOfUs
10-06-2012, 08:32
Ooo co ja widzę :wiggle: na Grafitti sama miałam chrapkę do górnej łazienki :cool: ale mąż zaczął narzekać że mi się znudzi :P
A płytka z miastami fajnie by wyglądała u Ciebie :yes: o ile pamiętam to w mieszkanku już się przewija motyw miast. Chyba umywalka w łazience miała być?

Podoba mi się w połączeniu z tą błyszczącą czernią :rolleyes:

nicol21
10-06-2012, 13:12
rewelacyjne te płytki z serii Grafitti Refin!!! jedynie co to one muszą stać się elementem dominującym w pomieszczeniu więc reszta musi być stonowana.
ale i tak są super!

hazeleyes1982
10-06-2012, 15:28
Narendilku, płytki które wkleiłas sa zaje...fajne:eek:
(kanapa na fotce też:lol:)

MagdaZZZ
10-06-2012, 16:56
Fajne, fajne te płytki:yes: Nawet bardzo fajne:yes: Ale jaki one mają wymiar? To jakieś giganty chyba:rolleyes:

Magda 34
10-06-2012, 18:49
Też bardzo lubię napisy na ścianie, kaflach czy tapecie:)

Co do płytek to super wygląda ta seria Refin, ale obawiam się narendil, że na małej powierzchni nie będzie tego efektu, no chyba, że nie byłoby górnych szafek. :rolleyes: Poza tym wiem, że płytki Refin są dość drogie.;) Te gładkie czarne nie wprowadzą chaosu pomiędzy szafkami.

MagdaZZZ wymiary tych płytek to 30x60 i 60x60cm:) Więc nie jakieś olbrzymy

narendil
10-06-2012, 19:35
Aniu,
Płytki Refin mnie samą korciły do łazienki. Basia74 też miała na nie chrapkę dla chłopców, ale im się chyba nie spodobały i wybrała cegiełki.



Ooo co ja widzę :wiggle: na Grafitti sama miałam chrapkę do górnej łazienki :cool:

Patrzcie, a ja myślałam, że Amerykę odkryłam :rotfl:




A płytka z miastami fajnie by wyglądała u Ciebie :yes: o ile pamiętam to w mieszkanku już się przewija motyw miast. Chyba umywalka w łazience miała być?

Dobrze pamiętasz. Będzie Berlin na umywalce.
Lubię te motywy.


Fajne, fajne te płytki:yes: Nawet bardzo fajne:yes: Ale jaki one mają wymiar? To jakieś giganty chyba:rolleyes:
Madzia, na tym zdjęciu z kanapą jest ułożonych 16 płytek, każda 60x60 cm.
A na dalszych zdjęciach, płytki 30x60 cm połączone po dziewięć.
Moim zdaniem, świetnie taka ściana wygląda!

narendil
10-06-2012, 19:38
Kurcze co chwilę jakieś świetne,nowe kolekcje .....ja już przez to forum to z 5 razy nowy dom chciałam budować :p
No właśnie!
Pokazałam mężowi te płytki, mówiąc, że brakuje mi na nie miejsca. Zobaczyłam panikę w jego oczach. Ciekawe czemu :rotfl:


rewelacyjne te płytki z serii Grafitti Refin!!! jedynie co to one muszą stać się elementem dominującym w pomieszczeniu więc reszta musi być stonowana.
ale i tak są super!
I do tego niestety przydałoby się drugie 90 metrów powierzchni.
Myślę, że tyle by mi wystarczyło na przechowywanie i całkowite oddzielenie przestrzeni dziennej.
Nawet dwie kuchnie bym sobie zrobiła, jedną do gotowania, drugą do przebywania :)


Narendilku, płytki które wkleiłas sa zaje...fajne:eek:
(kanapa na fotce też:lol:)
Wiem, hazelku :hug:


Też bardzo lubię napisy na ścianie, kaflach czy tapecie:)

Co do płytek to super wygląda ta seria Refin, ale obawiam się narendil, że na małej powierzchni nie będzie tego efektu, no chyba, że nie byłoby górnych szafek. :rolleyes: Poza tym wiem, że płytki Refin są dość drogie.;) Te gładkie czarne nie wprowadzą chaosu pomiędzy szafkami.

MagdaZZZ wymiary tych płytek to 30x60 i 60x60cm:) Więc nie jakieś olbrzymy

narendil
10-06-2012, 19:39
Nie będzie ani miast z Ceramstica, ani cudownych napisów z Refina :(
Mimo, iż mężowi się Refin podobał. I to bardzo.

Ale tak jak Magda34 pisze, wciśnięte między szafki kuchenne mogą nie wyglądać już tak efektownie.
Poza tym, z moim szczęściem dostałabym w jednej paczce cztery takie same dekory na sześć pakowanych :P
Znalazłam ich cenę w internecie - około 250 zł za metr kwadratowy. Powiedzmy, że byłoby do przełknięcia, ale nie zaryzykuję powtarzalności dekorów za taką cenę.
Chociaż, w miejscowym sklepie pani wyceniła mi je 400 zł! Nieźle, co? I jeszcze się zdziwiła, że marudzę, że chciałabym wybierać wzory płytek. Za taką cenę, to moim zdaniem, powinny się same na ścianie ułożyć :P

Widziałam też dzisiaj na żywo Ceramstica. Wykonanie, w moim odczuciu, pozostawia sporo do życzenia. Pomijam już fakt, że płytki mają takie wyżłobione paseczki. Ale są jakieś takie krzywe i średnio podobało mi się wykończenie krawędzi.
No i, chciałam płytki układane pionowo, żeby wyciągnąć kuchnię w górę, a w przypadku tych dekorów, to się nie uda.

Na 99% będą jednak czarne, błyszczące. Chyba, że coś mi odbije w ostatniej chwili ;)

A namiastkę Refina sobie zrobię nad kanapę :)
Poczekam tylko, aż Two wrzuci ten tutorial :P
Mąż nadal papier do drukarki wkłada? :rotfl:

admete
11-06-2012, 08:41
A ja w lesie z wyborami :rolleyes:

Oj tam oj tam parę szczególików Ci zostało :lol:

Fajne te Grafitti Refin :yes:

TwoOfUs
11-06-2012, 09:52
Poczekam tylko, aż Two wrzuci ten tutorial
Mąż nadal papier do drukarki wkłada?
Teraz to mi się nie chciało http://forum.barcis.pl/images/smilies/foch.gif zajęłam się gałkami do szafek i wołowym sernikiem więc tutorial leżał odłogiem :)

agawi74
11-06-2012, 14:25
Hej Aniu, wróciłam :lol2: Nadrabiam pomalutku u Was:rolleyes:
Płytki z miastami są po po prostu boskie:jawdrop: Rozmiarowo są raczej normalne, ale cena:bash::bash: I co? Szukasz dalej?;)
Buziole:hug:

narendil
12-06-2012, 13:42
Słuchajcie, jest problemik, taki malutki :bash:
Ale jednak zatruwający życie i spędzający sen z powiek: światło pod prysznicem
Wychodzi mi, że będzie ciemno jak u rdzennego mieszkańca Afryki pod koszulą :rolleyes:

Mam zaplanowane oświetlenie górne i boczne przy lustrze.
Sama zmieniałam plany architekt (początkowo miała być wanna z parawanem) i nie pomyślałam o oświetleniu.

Dla przypomnienia:
https://lh3.googleusercontent.com/-Q4HuztNA_QM/T9ctbH0bUFI/AAAAAAAAEDc/oURYPVe0Fmw/s640/lazienka0612_2.png

Tu widać, jaki cień rzuca ścianka:
https://lh6.googleusercontent.com/-eJ8JUMJWBXM/T9ctaxyPAWI/AAAAAAAAEDY/YR7DHjtv7I8/s640/lazienka0612_1.png

A tak mniej więcej może wyglądać sytuacja osoby siedzącej w brodziku:
https://lh5.googleusercontent.com/-_lPcbdx_DTs/T9ctbN4JtVI/AAAAAAAAEDU/DP7t_AW7O_o/s640/lazienka0612_3.png

Pomimo moich rozlicznych talentów, nie potrafię ogolić nóg po omacku.
Znaczy potrafię, ale niewiele z nich zostanie :rotfl:
A takiego sposobu odchudzania nie preferuję :P

Jak się oświetla kabiny murowane prysznicowe?
Wiem, że oświetlenie musi być na 12V. Mam w pobliżu gniazdko elektryczne, które mogę na ten cel poświęcić - czyli prąd by był.
Ale wszystko co znalazłam jest wpuszczane. Wolałabym uniknąć sufitów podwieszanych.
Są jakieś natynkowe wersje?

A może jakieś taśmy ledowe wewnątrz kabiny? Ktokolwiek widział?

Takiego rozwiązania też wolałabym uniknąć :rotfl:
http://www.abcbath.com/uploads/images/catalog_src/model-x002_src_1.jpg (http://www.abcbath.com/zestaw-podtynkowy-prysznicowy-led/model-x002)
Kliknięcie przekieruje na stronę źródłową.

Pomóżcie :)
Jak macie oświetlone prysznice?

Venus_m
12-06-2012, 14:11
Hym hym, a to tylko te reflektory nad lustrem są planowane? Może podwieś na całości sufit najmniej jak się da i kup np oprawy schodowe albo najazdowe, one są płyciutkie :rolleyes:

a ja bym o te płytki refina czy coś pokusiła się np w pokoju lub wiatrołapie (tu brzmi bardzo praktycznie) :D

narendil
12-06-2012, 14:16
Światło jest nad lustrem i jest też centralne sufitowe.
Ale ja się boję, że mimo wszystko będzie za ciemno w kabinie, szczególnie w pozycji siedzącej.
Nie lubię podwieszanych sufitów, nawet tych po całości. Ale jeśli nie będę miała wyjścia, to zrobię.
Chociaż wolałabym coś innego :)

barbe-cue
12-06-2012, 14:30
A może to górne dać w formie szyny z reflektorkami nawiązującymi do kinkietów? Taki lekki industrial? Wtedy mogłabyś zahaczyć też o kabinę. Wprawdzie światło byłoby bardziej punktowe niż rozproszone, ale tylko takie coś przychodzi mi do głowy. Podwieszanie sufitu rzeczywiście ciut kłopotliwe...

narendil
12-06-2012, 14:32
Basia, o tym środkowym oświetleniu mówisz?

barbe-cue
12-06-2012, 14:39
O sufitowym. Co tam pierwotnie planowałaś? Plafon, zwis, gołą żarówę na czarnym kablu ;)?

TwoOfUs
12-06-2012, 15:14
Ja ma ten sam problem z ciemnością za ścianką :( pan kafelkarz ma wykombinować jakąś taśmę LED na samej górze ścianki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Drop_Inn
12-06-2012, 16:19
Też pomyślałam o reflektorkach - bardzo je ostatnio lubię.
Taśmy ledowe też powinny się sprawdzić, ale je lubię już mniej ;)

aricia
12-06-2012, 16:25
a natynkowe oprawy nie wchodzą w grę?
ja mam takie w pralni. są nieduże i jeden nad kabiną w zupełności by wystarczył
http://sklep.comech.com.pl/lampy-natynkowe/418-oprawa-natynkowa-pet.html