PDA

Zobacz pełną wersję : Narendil i jej pół-apartament



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

anna-maria3
07-07-2012, 07:54
Aniu, współczuję, ale głowa do góry. Niestety takie doświadczenia z developerami to u nas "normalka". I tak tylko z własnego doświadczenia mogę dodać, że jeśli zależy Ci na tym mieszkaniu, to staraj się załatwiać sprawy spokojnie. My weszliśmy z wykończeniówką wtedy, kiedy mieliśmy umówionych fachowców i nie zważaliśmy na to, że developer coś tam jeszcze kończy (bo miał opóźnienia) no i skończyło się, jak się skończyło... Tego nie skończył, to olał, tam się pospieszył więc zrobił byle jak i potem musieliśmy to poprawiać płacąc już z własnej kieszeni... Panowie po złości różne rzeczy mogą zrobić tak więc cierpliwości życzę :hug:

ane3ka1
07-07-2012, 07:59
Siner, obśmiałam się :) Zastanawiam się jakie efekty daje wielgachna porcja geriawitu.

Narendilku, wiem, że teraz masz nerwa, ale nie ma co podejmować pochopnych decyzji pod wpływem gniewu. Przypuszczam, że choćbyś nie wiem jak się denerwowała toi tak nie masz wpływu na decyzje dewelopera. Życie niesie ze sobą wystarczająco dużo problemów. Najważniejsze, że jesteście zdrowi i niebawem razem zamieszkacie w waszym upragnionym miejscu, tak przez Ciebie dopracowanym.

Natalia Stanko
07-07-2012, 07:59
Aniu współczuję, bo sama jestem w takiej sytuacji.
Developer a i owszem wybudował dom, 6 czerwca była próba oddania mieszkania. Na szczęście wzięłam inspektora nadzoru, który wskazał mi tyle baboli, że ich naprawa kilkanaście krotnie przekroczyłaby koszt samego inspektora. Mieli 2 tygodnie na poprawki i co? I nic, niedawno byłam w tym mieszkaniu i zobaczyłam drabinkę i brak jakichkolwiek prac. Szok!
Także łączę się z tobą i życzę wytrwałości. Może mały urlopik?:rolleyes:

Siner
07-07-2012, 08:29
ane....
już wyjaśniam:
wielgachna porcja geriawitu ( jeśli wierzyc reklamie) sprawi, że teściowa przeżyje drugą młodość, zacznie sprowadzać ledwo trzymających się na nogach narzeczonych i szaleć jak nastolatka. Mówiąc wprost zołza dłużej pożyje co chyba nie bardzo ucieszy Pana dewelopera.
Cholera, tylko co będzie gdy on uwielbia swoja teściową ?
Pomyślę i poknuję jeszcze.

OFFelia
07-07-2012, 10:57
Offelio, to panele, Egger dąb biały loft.
Leżakują już u rodziców w garażu i muszę przyznać, że bardzo mi się podobają! Kupowałam w ciemno, ale się nie rozczarowałam :)


Dziękuję za informację - mnie też się bardzo podobają:)

atika
07-07-2012, 11:03
Narendil współczuję bardzo, a na dewelopera rzeczywiście brak słów.... tych które można na forum wypisać, bo niecenzuralnych sporo by się nazbierało.

Życzę cierpliwości i nie rezygnuj z mieszkania. Przecież skradło już Twoje serce ;)

julianna16
07-07-2012, 17:37
Aniu,
Przyszłam nadrobić i podpytać jak się masz tuż przed..., a tu taka niefajna wiadomość :( http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_impossible.gif.
Przykro mi ogromnie.
Masz takie wsparcie na FM, że mam nadzieję, że developerowi pójdzie w pięty, a uszy spłoną ze spiekoty.

Wiem, że masz dosyć, ale może warto zmobilizować siły i przekuć to na coś pozytywnego - negocjuj cenę, albo warunki, które uwierają. Odpocznij, zdystansuj się, zrób reset pomysłów - cokolwiek co pozwoli jakoś przeczekać i nabrać sił.

Trzymam mocno kciuki by nie było dalszych przesunięć :hug:

admete
07-07-2012, 20:41
Aniu :hug:
Napisz co tam jak tam .................

karolek59
07-07-2012, 23:28
Aniu :hug::hug::hug::hug:

mam nadzieję że już jest lepiej z humorkiem
przemyślałaś sprawę ?

vesila
08-07-2012, 00:36
Ojojoj... a to szelma :evil:
Targuj jak cos możesz dla siebie za te opóźnienia, nie denerwuj sie- złość piękności szkodzi ;)
A miesiąc szybko minie :hug:

narendil
08-07-2012, 11:17
Kochane jesteście :hug: Dziękuję bardzo za słowa otuchy!
Musiałam na chwilę zniknąć i się zresetować.
Mam dużo na głowie i teraz jeszcze ten bonus :mad:

Niestety, to opóźnienie stawia nas w bardzo niekorzystnej sytuacji. Również finansowej. Bardzo zależało nam na przeprowadzce przez wrześniem. Ale szkoda sobie strzępić język.
Wcześniej nie wejdziemy, bo nas nikt nie wpuści. Mimo, iż opóźnienia głównie dotyczą klatek schodowych i terenu wokół bloku. Chyba, że jest jeszcze coś o czym nie wiem ;)
Poza tym, chyba jednak bym nie ryzykowała, że mnie potem oskarżą o jakieś zniszczenia.
Ciekawa też jestem, czy poprawili już to, co im wytknęłam w połowie czerwca.

Jedyne na co mogę teraz liczyć, to kara umowna. W śmiesznej wysokości :P Ale lepsze to niż nic.
Wszystko inne już uregulowane, bo ja raczej porządna jestem i w terminie robię to, co do mnie należy. Jak widać, takie zachowanie nie jest normą :p

Naprawdę miałam ochotę rzucić to w diabły, zabrać kasę i zerwać umowę z bankiem. Bylibyśmy w plecy niezła sumkę, ale już bez dodatkowych obciążeń. I nie było to tak na hop siup. Ja bardzo szybko kalkuluję. I choć po lekturze tego wątku możecie dojść do wniosku, że jestem bardzo niezdecydowana (bo któż tygodniami zastanawia się czy przesunąć lampę centymetr w prawo, czy dwa centymetry w lewo ;)), to tak nie jest. W krytycznych momentach jestem bardzo zdecydowana.

Niestety, nie ma żadnej alternatywy nie ma :(
Po pierwsze, ten deweloper jest największy na lokalnym rynku, a głupotą byłaby rezygnacja z jednej jego inwestycji na rzecz innej.
Po drugie, mieszkania w interesującym nas metrażu nie występują często . Buduje się albo sporo mniejsze mieszkania, albo kobyły wielkości średniego domu.

Zatem przełykamy tę gorzką pigułkę i zostajemy z tym co mamy ;)

aneta s
08-07-2012, 13:21
:hug:obu teraz już poszło sprawnie!

rere79
08-07-2012, 15:46
I ja trzymam kciuki, aby tym razem poszło lepiej i się ze wszystkim developer wyrobił!

ajpi
08-07-2012, 19:31
Też trzymam kciuki i oby to była ostatnia obsuwa...

nemi
08-07-2012, 20:52
Ania :hug:

Oby teraz już poszło "z górki". :hug:

Arnika
08-07-2012, 21:04
:hug:
Będzie dobrze.. innej opcji nie ma...

agawi74
08-07-2012, 23:28
O rany, co ja czytam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:spam::mad::spam::mad::sp am::mad::spam::mad::spam::mad:
Aniu przytulam, bo co innego pozostało...:hug:Będziemy czekać razem z Tobą:hug:

joliska
09-07-2012, 05:57
Narendil,
współczuję opóźnienia, ale ono - suma sumarum - nie jest jakieś wielkie, choć wiem, że bardzo Wam życie komplikuje... :hug: Mój developer spóźnił się o 5 miesięcy z oddaniem kluczy, potem kolejne 4 miesiące starał się o odbiór bloku, a my kolejne 3 miesiące po odbiorze (a gros już mieszkając!) modliliśmy się o akty notarialne... Dostaliśmy je (11 miesięcy po zapowiadanym oddaniu bloku), a developer za moment ogłosił upadłość. To jest hardcore ;)

TwoOfUs
09-07-2012, 11:50
:hug: mam nadzieję, że dziś humor trochę lepszy i wszystko udało się jakoś poukładać.

Venus_m
09-07-2012, 13:42
trzymam kciuki :hug:

wiem, że to sporo komplikuje, ale w nawiązaniu do Joliśki, tyle razy było np w uwadze na tewuenie że ludzie kredyty wzieli a mieszkania nie dostali bo deweloper ogłosił upadłość :( to dopiero porażka.

Venus_m
10-07-2012, 10:25
Ramkie przyniesłam :)

http://allegro.pl/klaps-filmowy-ramka-zdjecia-smieszny-prezent-18-i2412710840.html

narendil
10-07-2012, 23:00
Na znak pogodzenia się opóźnieniem wrzucam jeszcze ciepłe rendery kuchni :)

https://lh4.googleusercontent.com/-pZcW6mRgwd8/T_ymUa1iFjI/AAAAAAAAEHs/ht7uf34sDWw/s640/1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-Sp0qrEWFZfM/UAVeOsyn5yI/AAAAAAAAEJA/BAecvH21b2Y/s640/2_3.png

Dobranoc :hug:
Postaram się jutro nadrobić zaległości.

agawi74
10-07-2012, 23:12
Kochana, kuchnia robi niesamowite wrażenie:jawdrop::jawdrop:Świetny jest ten ciąg blatowy na szybkie śniadanka:yes:
A logówka będzie czarna?:wiggle: Bardzo podoba mi si ę spójność kolorystyczna i czerwone akcenty:D
Dobrej nocki:hug:

bluezee
11-07-2012, 07:31
:jawdrop: Narendil pomyliłaś się z powołaniem- profesjonalna stylistka wnętrz z Ciebie, i te wizualki-WOW

pysiaczek
11-07-2012, 07:50
narendil mam nadzieję, że jakoś sobie dacie radę ze wszystkim mimo tego opóźnienia i że za bardzo nie pokrzyżuje Wam to planów :hug:

Kuchnia wygląda świetnie. Bardzo mi się podoba to zestawienie kolorystyczne. Czerwone dodatki są bardzo odważne, ale idealnie tu pasują :yes:

Venus_m
11-07-2012, 07:51
Mnie rozwala talerz z tostem :lol2:

Ania wiesz co ja bym tylko jedną rzecz zmieniła :) Ten róg (ściana z lodówką i z zabudową ciągłą) z g-k ? Obłożyłabym dokładnie do wysokości szafek wiszących również białą płytą (lakierowaną? taką jak góra szafek). Ewentualnie rozważyła zabudowę do samej góry :)

barbe-cue
11-07-2012, 08:29
Łaaaaaa! Ale dałaś do pieca! No po prostu fantastycznie. A już ceramiczne noże na czarnej ścianie - zawodowo.

Ja też się nudziłam w pracy i w związku z tym wysłałam Ci coś na priv ;).


Ania wiesz co ja bym tylko jedną rzecz zmieniła :) Ten róg (ściana z lodówką i z zabudową ciągłą) z g-k ? Obłożyłabym dokładnie do wysokości szafek wiszących również białą płytą (lakierowaną? taką jak góra szafek). Ewentualnie rozważyła zabudowę do samej góry :)

O to to! O tym samym pomyślałam, tj. o jakimś wyrównaniu obu zabudów.

ivy17
11-07-2012, 08:38
wizualka dopracowana co perfekcji...super to wygląda...tylko mam pytanie nad blatem to bedą szafi czy jakas inna zabudowa ??

rere79
11-07-2012, 09:20
Wow, super wizualki! Ogólnie kuchnia mi się podoba, tylko wyrównałabym zabudowę wysoką z szafkami wiszącymi.
A mikrofala nie mogłaby się znaleźć nad piekarnikiem?

aneta s
11-07-2012, 10:06
Aniu perfekcjonistko! nawet kawusia w tej kuchni stoi:lol2::hug:no i nawet tripp trapa masz :Dpięknie Ci to wyszło! :yes::yes::yes:
Ja podobnie jak Venuska zabudowałabym do góry przestrzeń nad lodówką i piekarnikiem:p

Drop_Inn
11-07-2012, 10:23
Wow kochana, jak Ty znajdujesz czas na dopracowywanie tych wszystkich szczegółów?! :jawdrop:
Powinnyście z Two wziąć udział w jakimś wizualkowym konkursie.


Aa i podnoszę łapkę za pomysłem Venuski :yes:

Venus_m
11-07-2012, 10:25
:hug:

Przegłosowana podczas nieobecności :lol2:

TwoOfUs
11-07-2012, 10:58
Tost i słoiczki jeszcze po śniadanku genialne :rotfl:

Fajnie wyszły czarne płytki nad blatem :yes: i takie gładkie przejście w ściankę z piekarnikiem.
Podobnie jak dziewczyny podłączam się do głosowania za zabudową przestrzeni nad lodówką :)

Arnika
11-07-2012, 11:24
Łał...:jawdrop:

Ale czad:yes:

Magda 34
11-07-2012, 11:35
narendil, bardzo współczuję kłopotów z developerem:( Mam nadzieję i trzymam kciuki, że jednak się spręży i szybko zaczniesz się urządzać. :yes: Bo wizualki robisz miodzio. Kuchnia bardzo fajna kolorystycznie i ergonomicznie:yes::D A jaka dopieszczona:D

julianna16
11-07-2012, 12:52
Aniu,
I ja dołączam do zachwytów nad talentem :). Jeśli nie masz w planach trzymać nad lodówką "stylowych" zasuszonych wiązanek :D, to dołączam do chóru głosów za zabudowaniem wnęki nad lodówką :).

Venus_m
11-07-2012, 13:19
Teraz tak oglądam jeszcze raz te wizualki i nie dość że pociągnęłabym zabudowę do sufitu to jeszcze wyrównała się z tym wystającym klockiem robiąc głębszą zabudowę na ścianie z lodówką. Te 10-15 cm można od strony salonu wykorzystać na butelki do wina or samfyn :)

mmajeczkaa
11-07-2012, 13:27
Aniu co ja czytam developer sobie w kulki leci :mad::mad::mad: To dziad jeden :mad::mad::mad: :lol2:

A kuchnia :jawdrop::jawdrop: robi niesamowite wrażenie ... cudna będzie :yes::yes:

Spirea
11-07-2012, 13:36
Narendil, współczuję z deweloperem. Nas zwodził wykonawca schodów i rozczarowania, że jeszcze tydzień, miesiąc itd. są ciężkie do zniesienia.
Jeśli mogę coś doradzić, to z ostrożności wyślij pismo z wyszczególnieniem tych rzeczy, co mieli poprawić i spytaj, czy zostały poprawione. Nie wiem, czy informację o przesuwie dostałaś na piśmie. Jeśli nie, to napisz, że mija/minął termin umowny i prosisz o informację, kiedy nastąpi przekazanie lokali itd. iPoproś o odpowiedź pisemną i wyznacz termin np. 7 dni. Jeśli chcesz iść mocniej, to dopisz od razu, że pozostają w zwłoce i na dzień dzisiejszy kary umowne wynoszą kwotę x oraz, że opóźnienie w przekazaniu lokalu może skutkować powstaniem po Twojej stronie szkody.
A już z daleko posuniętej ostrożności, jeśli coś takiego faktycznie może być, to zbieraj papiery na tę ewentualną szkodę - np. kolejne opłaty w obecnym miejscu zamieszkania, których już byś nie ponosiła, gdyby w terminie oddali mieszkanie itp.

Spirea
11-07-2012, 13:37
a kuchnia będzie świetna :) Moje ulubione połączenia kolorów - paleta od bieli do czerni i czerwone akcenty :) Gdzie można dostać taki stojak na ręczniki papierowe?

ivy17
11-07-2012, 13:38
i jeszcze mam pytanie laiki w te klocki ...czy taki zwykły człowieczek jest w stanie sam cos takiego wykonać /oczywiście po wielu probach i staraniach/ czy trza miec wiedze tajemną i mega skomplikowane programy :confused:

ajpi
11-07-2012, 20:01
Powiem krótko: wow. Wygląda jakby ktoś w pośpiechu wyszedł nie kończąc śniadania :D
Świetna kuchnia, świetne rendery, dzięki opóźnieniom będziesz miała jeszcze bardziej dopracowane projekty, jeśli jeszcze bardziej się w ogóle da :)
Taką baterię, jaką masz na rysunku, przyniósł mi wczoraj kurier :D

emiranda
11-07-2012, 20:21
Przyszłam zobaczyć co się u Ciebie dzieje, bo przeciez 12 jutro (pamiętalam bo to dzięn po Mi urodzinach) a tu takie nieciekawe wieści, bardzo mi przykro Aniu, rozumiem jakie to może byc wkurzające :(

Za to wizualka kuchni piękna i kuchnia z pewnością tez taka będzie :)

narendil
11-07-2012, 21:29
Będzie gigant :lol2:
Urosłam o kilka centymetrów od pochwał!
Przez dwa ostatnie dni siedziałam w pracy 12h. Kolejne dwa dni szykują się takie same :P


Kochana, kuchnia robi niesamowite wrażenie:jawdrop::jawdrop:Świetny jest ten ciąg blatowy na szybkie śniadanka:yes:
A logówka będzie czarna?:wiggle: Bardzo podoba mi si ę spójność kolorystyczna i czerwone akcenty:D

Dziękuję!
Taki był plan, żeby mieć choć kawałek blatu do jedzenia.
Lodówka już jest. Gorenje Simplicity. Moim zdaniem jest piękna i z tej serii będzie piekarnik i mikrofala.


:jawdrop: Narendil pomyliłaś się z powołaniem- profesjonalna stylistka wnętrz z Ciebie, i te wizualki-WOW
Dziękuję! Ale to tylko hobby. Zawodowo to nie dla mnie :)


narendil mam nadzieję, że jakoś sobie dacie radę ze wszystkim mimo tego opóźnienia i że za bardzo nie pokrzyżuje Wam to planów :hug:
Kuchnia wygląda świetnie. Bardzo mi się podoba to zestawienie kolorystyczne. Czerwone dodatki są bardzo odważne, ale idealnie tu pasują :yes:
Jakoś poradzimy. Nie mamy wyjścia.
Czerwień w dodatkach zaczęła się od stojaka na ręczniki papierowe, kupionego zresztą pod wpływem chwili.
I, przyznaję, że bardzo mi się podoba. Aż się sama sobie dziwię :rolleyes:


Łaaaaaa! Ale dałaś do pieca! No po prostu fantastycznie. A już ceramiczne noże na czarnej ścianie - zawodowo.
Ja też się nudziłam w pracy i w związku z tym wysłałam Ci coś na priv ;).
Basiu, :)
Rzuciłam okiem. Fiu fiu! Ja niestety jakoś się ostatnio w pracy nie mam czasu ponudzić :P
Odpiszę, mam nadzieję, jutro!


wizualka dopracowana co perfekcji...super to wygląda...tylko mam pytanie nad blatem to bedą szafi czy jakas inna zabudowa ??
Będą szafki wiszące, a nad nimi zabudowa k-g. Żadnego pustego miejsca.
Tylko uciekły z wizualki, a że render zajmuje koło godziny, to już nie zrobiłam drugiego :rolleyes:
Robi się ujęcie z drugiej strony i tam już są :)



A mikrofala nie mogłaby się znaleźć nad piekarnikiem?
Nie sięgnę :(


Aniu perfekcjonistko! nawet kawusia w tej kuchni stoi:lol2::hug:no i nawet tripp trapa masz :Dpięknie Ci to wyszło! :yes::yes::yes:
Dziękuję! Cała zabawa w wynajdowaniu dodatków :)


Wow kochana, jak Ty znajdujesz czas na dopracowywanie tych wszystkich szczegółów?! :jawdrop:
Nie wiem, bo nie mam czasu :rolleyes:
Ale to jak w tym żydowskiej przypowieści. Nie masz miejsca, kup sobie kozę :lol2:


Tost i słoiczki jeszcze po śniadanku genialne :rotfl:
Fajnie wyszły czarne płytki nad blatem :yes: i takie gładkie przejście w ściankę z piekarnikiem.
I o to właśnie chodziło. Błyszczące czarne płytki, błyszczący piekarnik.
Zarżnę się czyszczeniem :rotfl:


Łał...:jawdrop:
Ale czad:yes:
:hug:


Mnie rozwala talerz z tostem :lol2:
Poczekaj na plasterki pomidorów i ogórka w kolejnym ujęciu ;)


narendil, bardzo współczuję kłopotów z developerem:( Mam nadzieję i trzymam kciuki, że jednak się spręży i szybko zaczniesz się urządzać. :yes: Bo wizualki robisz miodzio. Kuchnia bardzo fajna kolorystycznie i ergonomicznie:yes::D A jaka dopieszczona:D
Dziękuję Madziu!
Komplement spod Twoich palców to wielka radocha!


Aniu,
I ja dołączam do zachwytów nad talentem :). Jeśli nie masz w planach trzymać nad lodówką "stylowych" zasuszonych wiązanek :D, to dołączam do chóru głosów za zabudowaniem wnęki nad lodówką :).
Nie planuję :rolleyes:
Kwestia zabudowy wyjaśni się w kolejnym poście.


Aniu co ja czytam developer sobie w kulki leci :mad::mad::mad: To dziad jeden :mad::mad::mad: :lol2:
A kuchnia :jawdrop::jawdrop: robi niesamowite wrażenie ... cudna będzie :yes::yes:
Maju, :hug:


a kuchnia będzie świetna :) Moje ulubione połączenia kolorów - paleta od bieli do czerni i czerwone akcenty :) Gdzie można dostać taki stojak na ręczniki papierowe?
Dzięki za rady! Niestety z wydatkami nie jest tak różowo. O część na pewno będę walczyć, ale czy ktoś mi zwróci kasę za to, że wynajmę mieszkanie później niż planowałam? Ale łatwo się nie poddam!
Spirea, też pokochałam takie zestawienie! Nie jestem aż tak odważna jak Wy, chociaż stalowe fronty bardzo mi się podobają! Zaglądam do Ciebie czasami i zawsze mi się buzia śmieje!
Gdzie kupić dokłądnie taki stojak jak na wizualce to nie wiem, ale może spodoba Ci się ten, który mam w realu: TYPHOON (http://www.kaboodle.com/reviews/typhoon-kitchen-roll-holder-buick-red)


i jeszcze mam pytanie laiki w te klocki ...czy taki zwykły człowieczek jest w stanie sam cos takiego wykonać /oczywiście po wielu probach i staraniach/ czy trza miec wiedze tajemną i mega skomplikowane programy :confused:
Oczywiście, że tak :)
Trochę czasu to zajmuje, ale wszystko jest dla ludzi! Do dzieła, ivy :)


Powiem krótko: wow. Wygląda jakby ktoś w pośpiechu wyszedł nie kończąc śniadania :D
Świetna kuchnia, świetne rendery, dzięki opóźnieniom będziesz miała jeszcze bardziej dopracowane projekty, jeśli jeszcze bardziej się w ogóle da :)
Taką baterię, jaką masz na rysunku, przyniósł mi wczoraj kurier :D
I tak to miało wyglądać :) Cieszę się, że mi wyszło.
Jaką dokładnie? Podziel się nazwą!


Przyszłam zobaczyć co się u Ciebie dzieje, bo przeciez 12 jutro (pamiętalam bo to dzięn po Mi urodzinach) a tu takie nieciekawe wieści, bardzo mi przykro Aniu, rozumiem jakie to może byc wkurzające :(
Za to wizualka kuchni piękna i kuchnia z pewnością tez taka będzie :)
Dziękuję Alu!

narendil
11-07-2012, 22:33
Ania wiesz co ja bym tylko jedną rzecz zmieniła :) Ten róg (ściana z lodówką i z zabudową ciągłą) z g-k ? Obłożyłabym dokładnie do wysokości szafek wiszących również białą płytą (lakierowaną? taką jak góra szafek). Ewentualnie rozważyła zabudowę do samej góry :)


O to to! O tym samym pomyślałam, tj. o jakimś wyrównaniu obu zabudów.

Ogólnie kuchnia mi się podoba, tylko wyrównałabym zabudowę wysoką z szafkami wiszącymi.

Ja podobnie jak Venuska zabudowałabym do góry przestrzeń nad lodówką i piekarnikiem:p

Aa i podnoszę łapkę za pomysłem Venuski :yes:


Podobnie jak dziewczyny podłączam się do głosowania za zabudową przestrzeni nad lodówką :)

Aniu,
Jeśli nie masz w planach trzymać nad lodówką "stylowych" zasuszonych wiązanek :D, to dołączam do chóru głosów za zabudowaniem wnęki nad lodówką :).

Ja bym bardzo chętnie zabudowała do sufitu.
Wszystko i wszędzie bym zabudowywała :lol2:

Ale jest jeden drobiazg. Nazywa się wentylacja i wygląda tak:
https://lh3.googleusercontent.com/-xPlAv5y8ns8/T_3t1ODx8TI/AAAAAAAAEIM/RcJ8Vtgcfj0/s576/wentylator.jpg
Paskudztwo mi wstawili, prawda :mad:
Nie mam pojęcia, czy można toto zabudować k-g albo wsadzić do szafki.
Wolałam się nie nastawiać i na wizualkach zostało odkryte.

Nad blatem kuchennym będą szafki a nad nimi zabudowa k-g. Nie będzie wolnej przestrzeni :no:
Więc różnicy poziomów nie będzie.
Trochę się zagapiłam przy robieniu wizualek i tejże zabudowy nie ma.

Szafek do sufitu nie zrobię, bo w ramach cięcia kosztów kuchnię zakupimy w IKEA.
Obawiam się, że na początek i fronty w szafkach dolnych będą tymczasowe, a w górnych może ich w ogóle nie będzie :lol2:
A pomysł venuski z obłożeniem zabudowy nad szafkami tym samym materiałem, z którego będą zrobione fronty godny zapamiętania :)


:hug:
Przegłosowana podczas nieobecności :lol2:

Bu ha ha :P
Czy ja w czerwcu mówiłam, że mam sajgon w pracy?
Myliłam się! To było preludium, takie wprawki :mad:


Teraz tak oglądam jeszcze raz te wizualki i nie dość że pociągnęłabym zabudowę do sufitu to jeszcze wyrównała się z tym wystającym klockiem robiąc głębszą zabudowę na ścianie z lodówką. Te 10-15 cm można od strony salonu wykorzystać na butelki do wina or samfyn :)

Chyba nie rozumiem :rolleyes:
Wrzucę jutro plan, to mi narysujesz :hug: Moja wyobraźnia już nie działa :(

Ten klocek to komin. I żeby było ciekawiej, to jego głębokość nie jest równa głębokości szafek stojących. Jeśli chciałabym go wyrównać do tych 60 cm, to musiałabym dość mocno przesunąć w stronę salonu ściankę zasłaniającą lodówkę. A po kilku wizjach lokalnych jakoś się tego pomysłu przestraszyłam.
Przesuwać będę minimalnie, tak żeby we wnęce zmieściła się lodówka i piekarnik.
Mam diabelski plan :)
Szafka pod piekarnikiem (szerokość 60 cm) będzie składała się z dwóch części: użytkowej (szuflady szerokość 40 cm) i nie-do-końca użytkowej (szerokość 20 cm).
Nie wiem, czy dokładnie widać to na wizualkach, ale piekarnik stoi na blacie.
Szafki stojące będą połączone z piekarnikiem taką szafką-atrapą również z blatem.
Czarne płytki na kominie mają zapewnić wizualną ciągłość pomiędzy częścią roboczą a piekarnikiem i oszukać oko. Całość ma wyglądać jakby tego komina i uskoku nie było :lol2:

Czy ktoś mnie zrozumiał?

Jutro postaram się jakieś rysunki bardziej techniczne zrobić :)

Coś podobnego tutaj znalazłam:
http://kuchenne.net/var/resizes/Nowoczesne-meble-kuchenne/Meble%20z%20kominem%20Zabudowa%20komina%20Kuchnia% 20w%20bloku%20Piaskowa%20Gora%20Walbrzych.jpg?m=13 29678016 (http://kuchenne.net/index.php/Nowoczesne-meble-kuchenne/Meble-z-kominem-Zabudowa-komina-Kuchnia-w-bloku-Piaskowa-Gora-Walbrzych)

rere79
11-07-2012, 22:36
Jeśli chodzi o wentylację to może jakąś rurę wsadzić i otwór z szafki/ zabudowy w k-g zrobić :confused:

narendil
11-07-2012, 22:40
I na dobranoc kolejne ujęcie :)

https://lh3.googleusercontent.com/-SzF2Auho4ok/T_3jjvNvCAI/AAAAAAAAEIA/JuN4lzKZ_wY/s800/3.jpg

Nie wiem, czy widać, że na desce leżą plasterki ogórka i pomidora.
Proszę się dokładnie przyjrzeć :lol2:

barbe-cue
11-07-2012, 23:05
A pomysł venuski z obłożeniem zabudowy nad szafkami tym samym materiałem, z którego będą zrobione fronty godny zapamiętania :)


Jeśli będziesz miała fronty ikeowe, to weź sobie przy okazji kilka paneli do wykańczania boków szafek, tych najdłuższych - w razie czego zrobisz zaślepki na górze. Są cieńsze od frontów szafkowych, ale wykończone tak samo. Wypróbowałam u siebie ;)


I na dobranoc kolejne ujęcie :)

Nie wiem, czy widać, że na desce leżą plasterki ogórka i pomidora.
Proszę się dokładnie przyjrzeć :lol2:

O to to! Właśnie miałam Cię zmolestować o ujęcie z oknem balkonowym. A ogórka to trzymaj z dala od pomidora - ładnie wyglądają razem tylko na obrazku, ale niekoniecznie służy im wzajemne towarzystwo :). Enzymy i te sprawy...

ajpi
12-07-2012, 07:11
Wspomniana bateria to Franke Atlas Pull Out.

TwoOfUs
12-07-2012, 07:59
Widzę, widzę ogórka :lol2: no jak ktoś mógł nie schować do lodówki :mad: :p

Po tej wizualce już łapię o co chodzi z tym kominem. W kwestii wentylacji to na pewno można dać rurę od zabudowy do otworu wentylacyjnego i kratkę założyć na froncie zabudowy, u mnie tak będzie bo ja mam otwór wentylacyjny na suficie i oczywiście w złym miejscu. Może się tylko okazać, że trzeba będzie zamontować wentylator na kratce wentylacyjnej żeby wspomóc ruch powietrza.

admete
12-07-2012, 08:03
Aniu świetne wizualki :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Widzę że humor lepszy :hug:, minie jak oczkiem mrugnąć i będziesz mieć swój rozpierdzielnik - płytkowo - tynkowy :lol:

Wieczorkiem doczytam o szczegółach tego komina bo już muszę zmykać :(

Miłego dnia Aniu :hug:

Venus_m
12-07-2012, 08:33
Ania zarzuć plan kuchni, ja zrobię swoją wizualkę bez tostów i słoików :) ja mam wentylację reku w kuchni osadzoną w g-k a w wiatrołapie frontem w płycie lakierowanej :>

julianna16
12-07-2012, 09:09
No i wyjaśniło się :). Popytaj fachowców od wentylacji, ale myślę tak jak dziewczyny - można spokojnie pociągnąć rurę i kratkę dać w zabudowie. Tyle, że z przechowywania raczej tam niewiele skorzystasz :(, ale przynajmniej będzie spójnie :).

TwoOfUs
12-07-2012, 09:48
O właśnie czyli nie tylko u mnie tak jest :)
Na pewno będzie bardziej jednolicie a dodatkowo nie będzie się zbierał kurz na szafkach ;)

narendil
12-07-2012, 18:18
Mówicie, że da się zabudować? Byłoby fajnie.
Ale tak mnie zastanawia, że to nie jest po prostu kratka (a tak mam teraz), tylko jakaś wystająca skrzyneczka. Popytam się.
Takie samo cudo wisi w łazience, dokładnie na wprost wejścia :P Może pomaluję toto na czerwono i będę udawać, że to taka oryginalna dekoracja.


Ania zarzuć plan kuchni, ja zrobię swoją wizualkę bez tostów i słoików :)
A co nie podobają się moje tosty i słoiki :P

Wrzucam na razie plan kuchni:
https://lh6.googleusercontent.com/-uCaeacYqkK4/T_8GP5ofRvI/AAAAAAAAEIY/JTrBvYc2Ot4/s1024/kuchnia_plan.jpg

i, nazwijmy to rzut z góry, szafek.
https://lh4.googleusercontent.com/-U3_IkZM7qHI/T_8G254lNxI/AAAAAAAAEIw/UHiNKLfpIAI/s1024/kuchnia_plan_szafki.jpg

I zmykam znowu do pracy :(
Do wieczora!

Drop_Inn
12-07-2012, 18:27
Kochana, nawet mi nie mów o wentylacjach. Ja właśnie z bólem musiałam pogodzić się z dodatkową kratką na kominku, w totalnie niesymetrycznym położeniu do reszty. I to wszystko przez wentylację właśnie :bash:

admete
12-07-2012, 20:32
Aniu widzę że sprawa jest do dogrania :yes:
Mnie też się wydaje że spokojnie można to wszystko zabudować.
Żeby było śmiesznie ja teraz w bloku mam tą kratkę całkowicie zabudowaną w szafce, rura też biegnie w szafce i wszystko jest schowane przed światłem dziennym, nie mówię że to dobrze :lol2: - ale wszystko da się zabudować a wykończyć ładną nie rzucającą się w oczy krateczką :yes:

Buziaki i dobrej nocki życzę :hug:

emiranda
12-07-2012, 20:37
Aniu to może ja zrobię sałatke z pomidora i ogórka. bo w sprawie zabudowy nie pomogę :)

aneta s
12-07-2012, 20:44
Aniu da się zabudować. Najprościej jest kupic taka srebrną , giętką rurę i ja w szafce puścić ...wyciąć dziurkę i wykończyć jakać ładniusią krateczką albo innym cudem. Kratki nie masz bo pewnie developer zaszalał i wstawił Wam zamiast kratki cos ładniejszego:D

narendil
12-07-2012, 22:28
Zrobiłam błyskawiczną przebieżkę po Waszych wątkach. I padam na dziób.

Kororowych snów, jak mawia Jakub odkąd opanował trudną sztukę mówienia r.

admete
13-07-2012, 04:46
Dzień dobry Aniu :hug:

emiranda
13-07-2012, 07:40
Miłego trzynastego życze Aniu :hug:

mugatka
13-07-2012, 09:17
Piękna kuchnia się zapowiada ale... czy przypadkiem ten ogórek na desce nie powinien być kilka centymetrów dalej od pomidorka ? ;)
coś mi tam nie gra ... :) :rotfl:
miłego dnia Narendil :) zazdroszczę talentu i cierpliwości do robienia tak pięknych wizualek ...

Balbina200
13-07-2012, 22:06
Zarąbiście wygląda to czarne szkło na ścianie na wysokość piekarnika:jawdrop:

ivy17
14-07-2012, 11:43
Aniu...mam wielka prośbe skoro mowisz ze wszystko jest dla ludzi...czy mogla byś mi podpowiedziec od którego programu zacząc z tymi wizualkami...wiedzialm ze kiedys dawałas dobre rady gdzies na watkach ale teraz nie mogę tego odszukać. Patrzyłam na ten wtek o projektowaniu..ale już sama nie wiem od czego zacząc bo tam strasznie dużo dobrych rad :sick:

narendil
14-07-2012, 21:25
Miłego trzynastego życze Aniu :hug:
Był tak pracowity, że nawet nie wiem kiedy się skończył.
14-sty też mi jakoś umknął :rolleyes:


Piękna kuchnia się zapowiada ale... czy przypadkiem ten ogórek na desce nie powinien być kilka centymetrów dalej od pomidorka ? ;)
coś mi tam nie gra ... :) :rotfl:
O rety! Chyba masz rację!
Znowu godzina wyrwana z życiorysu na render :P


Zarąbiście wygląda to czarne szkło na ścianie na wysokość piekarnika:jawdrop:
Dzięki! Nieskromnie powiem, że się zgadzam :yes:
Z tą różnicą, że to nie szkło a czarny polerowany gres.

hazeleyes1982
14-07-2012, 21:31
Buziaczki,narendilku.Pomimo ograniczen,staram sie nadrabiac:)Twoja kuchnia na wiz jest...ZARABISTA-ze sie tak brzydko wyraze;)

narendil
14-07-2012, 21:32
Aniu...mam wielka prośbe skoro mowisz ze wszystko jest dla ludzi...czy mogla byś mi podpowiedziec od którego programu zacząc z tymi wizualkami...wiedzialm ze kiedys dawałas dobre rady gdzies na watkach ale teraz nie mogę tego odszukać. Patrzyłam na ten wtek o projektowaniu..ale już sama nie wiem od czego zacząc bo tam strasznie dużo dobrych rad :sick:

ivy, ja korzystam ze Sweet Home 3D (http://www.sweethome3d.com/index.jsp)
Jak dla mnie jest prosty, w miarę intuicyjny.
Trudne może być na początku wyrysowanie samych pomieszczeń, szczególnie jeśli chcesz od razu cały dom zrobić.
A potem to już sama zabawa.
Większość modeli wyszukuję w zasobach Google SketchUp. Ale na początku możesz bazować na tym co daje SH. Jeśli Ci podpasuje, to zaczniesz się zagłębiać.

Wizualki są straszne tylko na początku. Musisz wyczuć, z której strony najładniej pomieszczenie wygląda, gdzie wstawić oświetlenie, jaką ustawić mu jasność i jaki promień. Ja do większości dochodzę metodą prób i błędów.

Spróbuj :hug:
I w razie czego pytaj. Pomogę :) Podejrzewam, że nie tylko ja.

narendil
14-07-2012, 21:32
Buziaczki,narendilku.Pomimo ograniczen,staram sie nadrabiac:)Twoja kuchnia na wiz jest...ZARABISTA-ze sie tak brzydko wyraze;)

Wszelki duch! hazelku :hug:
Nadal z komórki?

słońce 2
14-07-2012, 21:41
Aniu ale się wyrobiłaś w tych wizkach, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik świetna kuchnia
widziałam ostatnio podobne zestawienie w gazecie tylko właśnie z czarnym lacobelem
miesiąc opóźnienia zleci niepostrzeżenie, trzymam kciuki

hazeleyes1982
14-07-2012, 21:41
yhy:( laptop w naprawie-wiec dopiero next week moge kupic iplusa:/sciskam mocno.

admete
15-07-2012, 05:20
ivy, ja korzystam ze Sweet Home 3D (http://www.sweethome3d.com/index.jsp)
Jak dla mnie jest prosty, w miarę intuicyjny.
Trudne może być na początku wyrysowanie samych pomieszczeń, szczególnie jeśli chcesz od razu cały dom zrobić.
A potem to już sama zabawa.
Większość modeli wyszukuję w zasobach Google SketchUp. Ale na początku możesz bazować na tym co daje SH. Jeśli Ci podpasuje, to zaczniesz się zagłębiać.

Wizualki są straszne tylko na początku. Musisz wyczuć, z której strony najładniej pomieszczenie wygląda, gdzie wstawić oświetlenie, jaką ustawić mu jasność i jaki promień. Ja do większości dochodzę metodą prób i błędów.

Spróbuj :hug:
I w razie czego pytaj. Pomogę :) Podejrzewam, że nie tylko ja.

Ja już sobie obiecałam że jak tylko zwolni nasza wykończeniówka to się za to biorę.
Jak piszesz że pomożecie :rolleyes:
Tylko ja to się niecierpliwię (już wiadomo skąd Oskar tak ma ) i chciałabym już zaraz wszystko wiedzieć, a tu trzeba doczytać, próbować, ćwiczyć :P
Najwyżej jak stracę cierpliwość to przyjadę do Ciebie http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif


Miłej niedzieli :hug:

narendil
15-07-2012, 06:43
Aniu ale się wyrobiłaś w tych wizkach, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik świetna kuchnia
widziałam ostatnio podobne zestawienie w gazecie tylko właśnie z czarnym lacobelem
miesiąc opóźnienia zleci niepostrzeżenie, trzymam kciuki
Dzięki, słońce! Wiesz, nic się nie dzieje na żywo, to chociaż sobie wizualki robię ;)
A pamiętasz może, co to za gazeta była? Popatrzyłabym, co ściągnęli z kuchni moich marzeń ;P



yhy:( laptop w naprawie-wiec dopiero next week moge kupic iplusa:/sciskam mocno.
Oj, to tym bardziej jesteś dzielna, że piszesz :hug:
Kupuj szybko i wracaj do nas!



Najwyżej jak stracę cierpliwość to przyjadę do Ciebie http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

Jasne! Zapraszam :)
Ale nie sądzę, żebyś traciła cierpliwość. Raz dwa opanujesz program i będziesz trzaskać wizke za wizką :)

narendil
15-07-2012, 06:44
Ale mi fajnie :lol2:
Wykopałam moich facetów do lasu z moimi rodzicami.
Mam 2-3 godziny spokoju :)

Udanej, słonecznej niedzieli wszystkim życzę :hug:

emiranda
15-07-2012, 06:53
Aniu dziękuję u nas święci słońce przyjemnego wypoczywania.

admete
15-07-2012, 07:19
Wykopałam moich facetów do lasu z moimi rodzicami.
Mam 2-3 godziny spokoju

OOOOOOOO zazdroszczę :lol:
Ja się wyrwałam rano ale na bazary po warzywa :lol2:

Korzystaj z ciszy i spokoju :yes: :lol:

narendil
15-07-2012, 09:23
Mam pytanie do posiadaczek piekarników w słupku. Ale bez kawiarek i mikrofalówek nad nim :p
Jak się korzysta z głębokiej szafki zaczynającej się 1,5 m nad podłogą?
Nie mam takiej szafki, nie mam gdzie podejrzeć.
Co tam trzymacie?
Macie półki czy jakieś udogodnienia?

słońce 2
15-07-2012, 12:31
fajnie masz sama w domu:)
a gazetka to m jak mieszkanie lipiec 2012

Turlututu
15-07-2012, 13:37
Mam pytanie do posiadaczek piekarników w słupku. Ale bez kawiarek i mikrofalówek nad nim :p
Jak się korzysta z głębokiej szafki zaczynającej się 1,5 m nad podłogą?
Nie mam takiej szafki, nie mam gdzie podejrzeć.
Co tam trzymacie?
Macie półki czy jakieś udogodnienia?

Ja co prawda jeszcze nie posiadaczka, ale trapil mnie ten sam problem i wczoraj podgladalam u znajomej. Maja na jednym poziomie w 3 slupkach kawiarke, piekarnik i mikrofalowke. I do tego jeszcze 2 szafki nad zabudowana lodowka i zamrazarka. W jednej szafce zrobili barek - zeby cos wyjac, jest przestawianie wszystkiego i wspinanie sie na chodek. W drugiej trzymaja rzeczy raczej niezbyt czesto uzywane - typu stolnica itp. Ale generalnie wg nich to raczej zmarnowane, ciezkie w uzytku miejsce. Nie maja zadnych systemow.

A jak planujesz otwieranie drzwiczek w tej szafce. Zwyczajnie czy do gory?

narendil
15-07-2012, 18:16
Turlututu, dzięki za informację!
Drzwi planuję tradycyjne, być może nawet dzielone na dwa, żeby pasowało do szafek na blatem.
Widziałam fajny system Peka Tandem, ale zastanawiam się, czy nadaje się do zamontowania wyżej.

http://kuchnie.pl/share/global/Products/upload/1/3395-.jpeg (http://www.peka.kuchnie.pl/c/produkty/1320/Ma_y_TANDEM)

I oczywiście, to byłaby pieść odległej przyszłości ;) Z uwagi na cenę systemu, który pochłonąłby sporą część mojego kuchennego budżetu.

emiranda
15-07-2012, 18:25
Aniu ja pod piekarnikiem mam jakby cargo czyli wysuwana jedna dolna szuflade w której trzymam blachy do pieczenia, mam ich trochę, mam zamiar wstawić jeszcze jedna szufladę wyżej która będzie jakby w środku i będzie można ja wyciągnąc po otwarciu dolnej, to jest system Ikea :)

narendil
15-07-2012, 18:29
Alu, pod piekarnikiem też będę miała szuflady.
Mnie bardziej zastanawia, co dać nad piekarnikiem ;)

Turlututu
15-07-2012, 18:31
Narendil, teraz to ja dziekuje za inspiracje. Ja planowalam u siebie otwieranie do gory, ale teraz widze, ze chyba lepiej faktyczbnie tradycyjnie (zaosczedzi mi to troche kaski, bo to jednak 4 szafku u mnie beda) i tez jak sie odkuje wlasnym sumptem to rozwiazanie z PEKI. Wyglada naprawde sensownie. Tylko pewnie trzeba rozwazyc jakie zawiasy, zeby zbyt duzego ciezaru nie bylo na drzwiczkach.

Edit: Wlasnie zbieram szczeke z podlogi, bo zobaczylam cene tego cuda :wtf:

karolek59
15-07-2012, 18:32
Aniu
im wyżej szuflada, cargo tym bardziej jest to nie wygodne i nie użyteczne

moja znajoma ma szuflady wysuwane na wysokości wzroku i strasznie jest niezadowolona bo nie raz się rąbnęła w głowę:mad:

ivy17
15-07-2012, 19:00
ja tez jeszcze nie mam takiej szafki :( ale z tego co widziałam raczej tam trzyma sie takie mało potrzebne przedmioty ...jedna z moich kolezanek ma tam w szafce dwie półki i jednej z nich ma "sezonowe" blachy z jajkami i mikołajami oraz świąteczną zastawę patery itp z podobnymi motywami- mieszkanie w bloku bez spizarki wiec takie zastosowanie. Mało poręczne ale dwa razy w roku daje rade:D

emiranda
15-07-2012, 19:08
Alu, pod piekarnikiem też będę miała szuflady.
Mnie bardziej zastanawia, co dać nad piekarnikiem ;)

No ja mam po prostu szafkę w której trzymam kuchenke mikrofalową a nad nią ksiązki i przpisy kucharskie :)

Tak to jest jak się czyta bez zrozumienia cha cha a w pierwszej klasie tego uczyli, sory :(

mmajeczkaa
15-07-2012, 19:16
Aniu sama nie mam takiej półki ... ale jak zauważyłam u znajomych lądują tam rzadko używane rzeczy ;)

U kuzynki np. jest to miejsce na mało używane szklanki,kieliszki i tym podobne rzeczy ;)

narendil
15-07-2012, 19:32
Edit: Wlasnie zbieram szczeke z podlogi, bo zobaczylam cene tego cuda :wtf:
Cena zbójecka :mad: Grubo ponad tysiąc za kilka kawałków drutu.
Ogólnie rozwiązania PEKI są drogie. Ale ten patent wygląda naprawdę sensownie, więc może kiedyś :rolleyes:


Aniu
im wyżej szuflada, cargo tym bardziej jest to nie wygodne i nie użyteczne
moja znajoma ma szuflady wysuwane na wysokości wzroku i strasznie jest niezadowolona bo nie raz się rąbnęła w głowę:mad:
Żadnych szuflad wysoko. To już wiem. Z moim talentem to byłabym częstym gościem na chirurgii :p Ja w drzwi nie trafiam i o futryny się notorycznie obijam.
Ale szukam sposobu, żeby nie grzebać w głębokiej szafce.


ja tez jeszcze nie mam takiej szafki :( ale z tego co widziałam raczej tam trzyma sie takie mało potrzebne przedmioty
Dowcip polega na tym, że mam za mało niepotrzebnych przedmiotów na taką szafkę, jaką planuję :lol2:


No ja mam po prostu szafkę w której trzymam kuchenke mikrofalową a nad nią ksiązki i przpisy kucharskie :)

Tak to jest jak się czyta bez zrozumienia cha cha a w pierwszej klasie tego uczyli, sory :(
Alu, :hug:
Pytanie raczej z tych nietypowych ;)
Mikrofalówki nad piekarnik nie wstawię, bo będzie za wysoko.
90 cm szafek stojących + 60 cm piekarnika to daje mi mikrofalę na wysokości oczu. Komfort użytkowania raczej kiepski ;)

ivy17
15-07-2012, 19:50
Dowcip polega na tym, że mam za mało niepotrzebnych przedmiotów na taką szafkę, jaką planuję :lol2:




zawsze się znajdzie coś co tam można bedzie upchnąć..lepiej wiecej niz mniej miejsca:lol2:

Venus_m
16-07-2012, 08:07
Aniu jednak przy waszych wymiarach nie da się wcisnąć tego o czym myślałam, czyli jest dobrze - przemyślałaś wszystko :yes:

narendil
16-07-2012, 09:32
venusku, :hug:

Drop_Inn
16-07-2012, 10:48
Aniu, ja na wysokie szafki i półki wybrałam środek zaradczy w postaci taborecika :lol2:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/bekvam-taboret-ze-schodkiem__0095360_PE233927_S3.JPG

aricia
16-07-2012, 11:16
ooo!!! skąd ja znam ten środek zaradczy :rolleyes:
a z tą "wygodą" w używaniu micro, to moim zdaniem, kwestia gustu i przyzwyczajenia. ;)
ja mam metr pięćdziesiąt, w kapeluszu i micro nad piecem ... żeby była na wysokości oczu, muszę stanąć na palcach :lol2:
i w niczym mi to nie przeszkadza. micro używam tyko do podgrzania mleka i robienia popcornu. rzadko do innych celów. pewnie, gdybym musiała wstawiać do niej jakieś ciężkie gary, nie byłoby to wygodne ;)

Arnika
16-07-2012, 11:27
Ja nad piekarnikiem mam szafki sztuk 2 otwierane do góry, w jednej mam mikroalówkę nad nią na półce przepisy, a w drugiej szafce u góry serwis używany raz w roku i patery...
Jest tyle rzeczy co są potrzebne, ale używane raz w roku.. i właśnie na te najwyższe piętra znajdują swoje miejsce...

mirela99
16-07-2012, 12:01
Nadrobię w najbliższym czasie (o mapach wczoraj czytałam).
Mam nad piekarnikiem szafkę, jest najczęściej używaną szafką w kuchni, u mnie przynajmniej korzysta się z niej najwygodniej (mam tam kawę, herbatę, cukier itp). Poniżej piekarnika mam blachy, książki z przepisami i suplementy dla sierści.
Wg mnie nieporozumieniem jest kupowanie tych wszystkich cudów w dużej kuchni. One są niezbędne w małych kuchniach, gdzie ważne jest wygodne korzytsanie z każdego cm. W dużych kuchniach zawsze znajdą się rzeczy mniej używane. U mnie to np. składzik pustych butelek, słoików, blach,. Trzymam tam także wagi, mixery, sokowirówki, maszynę do pieczenia chleba, rzadko używane szkło (np. kieliszki) czy też świąteczne ozdoby na stół. Cieszę się, że nie dałam się namówić na magic corner za półtorej tysia. Własnie w takiej dużej szafce trzymam olbrzymią maszyę do pieczenia chleba.

narendil
16-07-2012, 15:36
Widzę, że króluje brak udogodnień i wynalazków ;)

Dropku, stołeczek posiadam :yes: Tylko nie bardzo będę miała gdzie go w kuchni postawić.

aricia, u mnie mikrolafówka w częstym użyciu. I z tego powodu nie umieszczę jej tak wysoko. Będzie stała na blacie.

arniczko, a wiesz, że ja z rzeczy używanych raz na rok mam tylko dodatkowy serwis i kieliszki? A to bez problemu zmieszczę w szafkach wiszących. Przepisy trzymam w komputerze.

mirelko, ja też nie jestem zwolenniczką magic cornerów i tym podobnych. Ale moja kuchnia za duża nie jest, spiżarki nie mam. I dlatego szukam sposobu, żeby wygodnie obłożyć szafkę z piekarnikiem zapasami i nie zamęczyć się korzystaniem. Wszystko inne już mam rozplanowane, każdą przegródkę w każdej szufladzie ;)

barbe-cue
16-07-2012, 17:00
Aniu, moje wysokie słupki widziałaś, ale nie pamiętam, czy dobrze im się przyjrzałaś. W środkowej części w obu słupkach na samej górze mam szuflady z pełnym wysuwem. Czy w przypadku szuflady, czy zwykłej półki, i tak konieczne są schodki lub taboret, żeby tam sięgnąć, ale przynajmniej przy szufladzie nie będę musiała wyciągać wszystkiego z wierzchu, żeby dostać się do głębiej położonych gratów. W starym mieszkaniu tak mam i never ever! W jednym słupku ("jedzeniowym") dno szuflady jest na wysokości 170cm, czyli czubka mojej głowy. W drugim ("naczyniowym") - na wysokości 150 cm (czyli brody) i powiem Ci, że spokojnie sięgam ręką do głębiej położonych rzeczy. W tej szafce na naczynia planuję niższą półkę też zastąpić szufladą - mega wygodne rozwiązanie. W dolnych (niskich) częściach też mam szuflady, więc też nie będę musiała nurkować po gary lub kaszę ;). Zerknij na fotki (szafki są jeszcze "niezamieszkałe" - sory za poremontowy rozgardiasz).

szafka - spiżarka
125572

szafka na naczynia
125573

mugatka
16-07-2012, 17:45
barbe ja NADAL nie rozumiem czemu nie ma Twojego wątku :)

barbe-cue
16-07-2012, 18:52
barbe ja NADAL nie rozumiem czemu nie ma Twojego wątku :)

Mugatko, a wiesz, że ja też zachodzę w głowę... ;)


(tak naprawdę wytłumaczenie jest banalne - kruca bomba, mało casu) :)

yokasta
16-07-2012, 19:10
Aniu, nadrobiłam trochę. Myślę, że Twoja kuchnia będzie jedyna w swoim rodzaju i spójna jak diabli :) nie może być inaczej. Opóźnieniami się nie przejmuj, zdarzają się (nam przy budowie domu jakieś 3 miesiące chociaż i tak z całością się uwinęliśmy w niecałe pół roku :)).

Coś to ja dzisiaj robiłam i myślałam o Tobie ale nie pamiętam ;).

Barbe, Twoją kuchnię uwielbiam, nic się nie zmieniło, no najwyżej - wciąż bardziej im więcej mam okazję podejrzeć.

aneta s
16-07-2012, 19:26
Aniu a ja myslę, że na pewno znajdziesz coś co będziesz mogła tam wyskoko upchnąć. U mnie nad piekarnikiem mam panel unoszony do góry, w nim miała być mikro ale nie mam potrzeby korzystania z tego ustrojstwa więc chyba zrezygnuję z zakupu...poki co trzymam karafki na wodę, termosy, słoje z płatkami.A jeszcze wyżej leki w koszykach, foremki do ciastek i inne pierdoły, które używam od wielkiego dzwonu. Nie chciałam zagracać kuchni stołeczkiem więc jak mam potrzebę to wskakuję na tripp trapy moich dzieci:lol2:

barbe-cue
16-07-2012, 19:27
Yokasta :hug:

admete
17-07-2012, 04:50
Aniu ja też bym póki co tam nie kombinowała:)
Ja też będę miała taką szafkę nad mikrofalówką (która będzie dosyć wysoko, muszę dokładnie spojrzeć w rzuty, ale coś na wysokości wzroku)
I tak jak w większości szafek planuję szuflady, a gdybym miała nowoczesną kuchnię pewnie i jakieś cargo, tak nad tą moją mikrofalą robię zwykłe półki, na właśnie rzadko używane rzeczy (tylko że ja zbieracz straszny jestem i na pewno znajdę , albo zabiorę teraz z domu coś co tam z chęcią zamieszka na lata :lol2:, do wyciągnięcia raz na rok, albo w ogóle :p
planuję wziąć koleżankę do ciuchów i do wszystkiego co będzie już przewiezione do domu - czyli do rzeczy które przejdą już segregację, po to żeby pomogła czy zmusiła mnie do wywalenia jeszcze z 1/3 rzeczy :lol2:

mirela99
17-07-2012, 07:03
Jezeli grozi Ci że nie zmieścisz się w kuchni z bambetlami - to musisz oczywiscie kombinować. Polecam na pewno duuuże szuflady (u mnie sprawdzają się najlepiej z całej kuchni). Magic kornery zajmują dużo miejsca - bez nich da się więcej upchać. Cargo jest super, szczególnie do wąskiej szafki.

narendil
21-07-2012, 11:53
Ponieważ nie za dużo się dzieje, to proponuję Wam zabawę w znajdź różnicę :lol2:
Płytki do łazienki.

https://lh3.googleusercontent.com/-VA80u8NXFSc/UAqL55jlpJI/AAAAAAAAEJQ/cEfAZa9OXA0/s512/plytki1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-teEtI9H9Kjo/UAqL5_75mnI/AAAAAAAAEJM/Yx5kGbMplCk/s512/plytki2.jpg

rere79
21-07-2012, 12:09
Znalazłam :P

barbe-cue
21-07-2012, 17:32
Aniu, czyżbyś ostatnio podróżowała gdzieś pociągiem, hę? :D
Jak nie ma nic do roboty, to zawsze można jakąś wizualkę pyknąć - tych nigdy za dużo!

julianna16
21-07-2012, 22:33
O kurcze, też muszę sobie rozrysować płytki, ale na szczęście planuję większe :D.
Ogłaszasz głosowanko?
Na pierwszym ujęciu są chyba lekko szersze?

narendil
22-07-2012, 06:47
rere :)

Basiu, wyobraź sobie, że to efekt wyprawy do Warszawy. Dopiero teraz znalazłam wolną chwilę, żeby to równo rozrysować ;)

Ewo, sama nie wiem :rolleyes: Podobają mi się obydwa pomysły i nie mogę się zdecydować. Pierwsze to płytki 20x50, drugie 20x40. Pewnie skończy się na tych, które będą szybciej dostępne, gdy już przyjdzie pora na łazienkę...

admete
22-07-2012, 07:03
Dzień dobry :)

Śliczne przekładanki :lol:
Tak naprawdę nie ma między nimi większej różnicy.
Kiedy zamawiasz?

narendil
22-07-2012, 07:46
Dopiero jak będę miała klucze :(
Nie mam przestrzeni magazynowej...

zeliczka
22-07-2012, 08:51
Witaj,
nad piekarnikiem w słupku mam mikro a nad nią szafkę otwieraną "do góry". umieściłam w niej sporo półek aby było przejrzyście. Jest to cudowna szafka na blachy z piekarnika, ruszta i formy oraz tace prostokątne, okrągłe i podkładki. Można w niej umieścić zastawę stołową. Pozdrawiam. Ela

TwoOfUs
23-07-2012, 16:48
A jaka jest nagroda w tym konkursie :cool:
Obie wersje ładne :) ale ten format 20x50 może ciekawszy.

Aniu ty szukałaś kiedyś i chyba już kupiłaś białe, kulkowate halogenki, podobne do tych w Leroy Merlin. Nie wiesz czy w Leroy można znaleźć też białe? U mnie są tylko czarne i czerwone i nie wiem czy warto jechać do Wawy z nadzieją na inny kolor.

AniaS79
23-07-2012, 17:06
Najładniej chyba wygląda nr jeden od lewej strony. Ale faktycznie niewiele się różnią. Kciuki trzymam zatem najbardziej za klucze w Twoich rękach jak najszybciej :)

narendil
23-07-2012, 20:00
Witaj,
nad piekarnikiem w słupku mam mikro a nad nią szafkę otwieraną "do góry". umieściłam w niej sporo półek aby było przejrzyście. Jest to cudowna szafka na blachy z piekarnika, ruszta i formy oraz tace prostokątne, okrągłe i podkładki. Można w niej umieścić zastawę stołową. Pozdrawiam. Ela

Cześć!
Dzięki za doświadczenie! Strasznie musisz mieć wysoko tą szafkę, bo piekarnik i mikrofala.
U mnie jest problem, że chcę tą szafkę na zapasy przeznaczyć. I stąd całe kombinowanie :rolleyes:

narendil
23-07-2012, 20:06
A jaka jest nagroda w tym konkursie :cool:
Obie wersje ładne :) ale ten format 20x50 może ciekawszy.
Zdjęcie łazienki po odebraniu kluczy :rotfl: Może być?
Od wczoraj szala minimalnie przechyla się w stronę 20x50. Ale w sobotę były to 20x40.
Może monetą rzucę?



Aniu ty szukałaś kiedyś i chyba już kupiłaś białe, kulkowate halogenki, podobne do tych w Leroy Merlin. Nie wiesz czy w Leroy można znaleźć też białe? U mnie są tylko czarne i czerwone i nie wiem czy warto jechać do Wawy z nadzieją na inny kolor.

O tych mówisz?
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/reflektorki-i-oprawy-stropowe/reflektorki-halogenowe/listwa-ball-spot-light,p153865,l974.html
Te z czerwone to musi być inna seria :rolleyes:
Tak na marginesie, to zajrzyj tutaj: http://lampydomowe.pl/
Ceny lepsze niż w LM, nawet po uwzględnieniu przesyłki. Tam właśnie swoje kupiłam.

narendil
23-07-2012, 20:07
Najładniej chyba wygląda nr jeden od lewej strony. Ale faktycznie niewiele się różnią. Kciuki trzymam zatem najbardziej za klucze w Twoich rękach jak najszybciej :)

Dzięki Aniu :hug:
Nosi mnie, bo już wszystko rozplanowałam!

I wczoraj, przez Dropka, rozgrzebałam pokój Jakuba.
Ja chcę swooooje kluczeeee!

ivy17
23-07-2012, 20:35
Ja chcę swooooje kluczeeee!

a jaki jest status na dzień dzisiejszy ??

narendil
23-07-2012, 20:49
a jaki jest status na dzień dzisiejszy ??
Opóźnienie do końca lipca.
Już zapowiedziałam, że 02.08 mogą się ode mnie telefonu spodziewać :lol2:

zeliczka
23-07-2012, 22:11
Cześć!
Dzięki za doświadczenie! Strasznie musisz mieć wysoko tą szafkę, bo piekarnik i mikrofala.
U mnie jest problem, że chcę tą szafkę na zapasy przeznaczyć. I stąd całe kombinowanie :rolleyes:

Nie mam wysokiej szafki, bo kuchnia jest niska- 220 i górne szafki są nizej powieszone a górą wszystko zrównane. Jakby nie było mikro to byłaby duża. Na zapasy to trochę niewygodne, bo trzeba będzie "nurkować" po nie:) Może lepiej cargo. Chociaż można je umieścić w koszykach tematycznie na półkach (kasze, łakocie) i też będzie ok. Ja mam uzytkowe w szufladzie pod płytą grzewczą w słojach a zapas w szafce w koszyku:))

admete
24-07-2012, 06:11
Dzień dobry Aniu :)
buziaki zostawiam :hug:

ivy17
24-07-2012, 08:33
Opóźnienie do końca lipca.
Już zapowiedziałam, że 02.08 mogą się ode mnie telefonu spodziewać :lol2:

niedługo już jest koniec lipca ;)..teraz imprezka imieninkowa ( bo 26 .07 prawda ??) i w prezencie z małym opóżnieniem klucze :)

Venus_m
24-07-2012, 09:15
kljuuuuucze :)

agawi74
25-07-2012, 01:17
Hej Aniu:hug: Co dobrego?
Trzymam kciukasy za klucze:) Na pewno tym razem się uda.:yes: Miłego poranka:hug:

narendil
25-07-2012, 14:22
Nie mam wysokiej szafki, bo kuchnia jest niska- 220 i górne szafki są nizej powieszone a górą wszystko zrównane. Jakby nie było mikro to byłaby duża. Na zapasy to trochę niewygodne, bo trzeba będzie "nurkować" po nie:) Może lepiej cargo. Chociaż można je umieścić w koszykach tematycznie na półkach (kasze, łakocie) i też będzie ok. Ja mam uzytkowe w szufladzie pod płytą grzewczą w słojach a zapas w szafce w koszyku:))

I właśnie stąd moje kombinacje alpejskie :rolleyes:
Zwykłe cargo nad piekarnikiem jakoś mi nie pasuje.
Pożyjemy zobaczymy.
Rzeczywiście, Twoja kuchnia wysokością nie grzeszy.

narendil
25-07-2012, 14:24
niedługo już jest koniec lipca ;)..teraz imprezka imieninkowa ( bo 26 .07 prawda ??) i w prezencie z małym opóżnieniem klucze :)
O, ivy, przypomniałaś mi :p Mam taki nawał pracy, że zupełnie przestałam kontrolować kalendarz :lol2:


kljuuuuucze :)
Chciałabym :rolleyes:
Szukam sobie nowego ładnego breloczka!


Hej Aniu:hug: Co dobrego?
Trzymam kciukasy za klucze:) Na pewno tym razem się uda.:yes: Miłego poranka:hug:
Co dobrego? Masa roboty :/
Ale zaczęłam coś kombinować z pokojem Jakubka. To przez Dropkę, bo usiadłam do wizualek ;)
Nie omieszkam się pochwalić, jak już coś się wyklaruje. Coś się przecież musi dziać w wątku!

karolek59
25-07-2012, 21:25
Aniu
trzymam kciukasy za kluczyki

no i czekam na wizki pokoju Jakuba :popcorn:

Drop_Inn
25-07-2012, 22:00
Co dobrego? Masa roboty :/
Ale zaczęłam coś kombinować z pokojem Jakubka. To przez Dropkę, bo usiadłam do wizualek ;)

Kurcze, to teraz tym bardziej mam wyrzuty sumienia, że zawracałam Ci gitarę tymi moimi wizkami (miałam nadzieję, że trochę dali Ci już odetchnąć w pracy). Spróbuję odwdzięczyć się jakoś, obiecuję :hug:

I czekam niecierpliwie na nową odsłonę pokoju Jakubka :)

editg
25-07-2012, 22:04
klucze, klucze, klucze!

oczekuje również Jakubowych wizek

Nelli Sza
26-07-2012, 01:06
I ja http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=127428&d=1331284386:)

ivy17
26-07-2012, 06:00
Aniu ...samych serdeczności i KLUCZY :hug:

http://img341.imageshack.us/img341/2961/kwadratoweskrzynkikwiat.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/341/kwadratoweskrzynkikwiat.jpg/)

mmajeczkaa
26-07-2012, 11:36
ANIU

SAMYCH SPOKOJNYCH SZCZĘŚLIWYCH DNI


https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQb89WRYoEtFxNJdbFuB0yqZJotUETx1 59T8fov_UBtktKyHREk

bogumil
26-07-2012, 12:34
Aniu, wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń:) ...i KLUCZY:)

http://img853.imageshack.us/img853/8803/30132033.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/30132033.jpg/)

barbe-cue
26-07-2012, 16:24
Anko moja ulubiona! Moc serdeczności ślę z okazji Imienin, plus małą paczuszkę:
http://klucze.tk/klucze.jpg

agawi74
26-07-2012, 16:31
Aniu
wszystkiego najcudowniejszego
http://www.matrax.net/forum/images/keny/cmok.gifhttp://www.matrax.net/forum/images/keny/daje_kwiatka_na.gif




http://us.123rf.com/400wm/400/400/ivonnewierink/ivonnewierink1207/ivonnewierink120700113/14506826-colorful-bouquet-pink-and-blue-hydrangea-in-basket.jpg

karolek59
26-07-2012, 17:17
Aniu

zdrówka, miłości, no i kluczy ;)

http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/flowers/mini-graphics-flowers-685893.gif (http://www.picgifs.com/mini-graphics/flowers/4948/mini-graphics-flowers-685893/) http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/cocktails/mini-graphics-cocktails-606109.gif (http://www.picgifs.com/mini-graphics/cocktails/12314/mini-graphics-cocktails-606109/)
Buziole (http://www.picgifs.com/mini-graphics/cocktails/12314/mini-graphics-cocktails-606109/)

TwoOfUs
26-07-2012, 17:36
Aniu, wszystkiego najlepszego i samych sukcesów budowlanych http://www.emofaces.com/en/smilies/k/key-ring-chain-smile.gif

admete
26-07-2012, 18:49
Aniu



WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


i jak najszybszego odebrania kluczy i rozpoczęcia działań
w kierunku wykończenia Waszego wyczekiwanego gniazdka

http://bi.gazeta.pl/im/0/7339/z7339760X,wieszaki-na-klucze-Pulpo.jpg (http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,93230,7339243.html?i=0)

mugatka
26-07-2012, 18:54
Ja też przyłączam się do życzeń :)
Spełnienia marzeń :)

Arnika
26-07-2012, 18:59
Zdrówka, miłości i uśmiechu :)

emiranda
26-07-2012, 19:28
Aniu wszystkiego najlepszego, radości i miłości i spełnienia marzeń :)

asiulkowo
26-07-2012, 19:30
Najlepszego na imieninki:))

Nelli Sza
26-07-2012, 19:33
Wszystkiego, co najpiękniejsze!!! :) http://wd1.photoblog.pl/np1/201106/9D/95930290.jpg

Drop_Inn
26-07-2012, 21:30
Wszystkiego wymarzonego kochana!
I jeszcze cmok imieninowy :hug:

MarJel
26-07-2012, 21:58
Aniu, wszystkiego najlepszego, oby wszystko szło po twojej myśli i szybkiego zamieszkania w swoich czterech kątach:hug:

narendil
26-07-2012, 22:03
Dziękuję Wam bardzo! :hug:

I przepraszam jednocześnie, że byłam u Was i nie złożyłam życzeń :(

Niniejszym wszystkim Annom, Aniom, Ankom, Andziom, Anulkom i Aneczkom życzę spełnienia marzeń i słodkich chwil!

http://media1.kawaiifoods.com/2011/12/Shoe-cookies.jpeg

narendil
26-07-2012, 22:11
I w temacie kluczy, których mi tak wszystkie życzycie :)

Kliknięcie na obrazek przekieruje na strony źródłowe zdjęć.

http://ffstatic.pl/blomus/wardrobe/65181.jpg (http://fabrykaform.pl/Blomus_listwa_na_klucze_tewo_21_cm-p2886.html)

http://s.sklep.meble.pl/gfx/simple/sklep_oferta/79677/lrovek_wieszak_na_klucze_iwona_kosicka_3274198401. jpg (http://www.simple.sklep.meble.pl/p79677,rovek-wieszak-na-klucze-iwona-kosicka.html)

http://www.graciarnianowoczesna.pl/userdata/gfx/171498f54b981262341308a927b97847.jpg (http://www.graciarnianowoczesna.pl/pl/p/Gniazdko-wieszak-na-klucze/376)

Fajne, prawda?
Ciekawe tylko, czy dołączają instrukcję jak nauczyć męża korzystania :rotfl:

narendil
26-07-2012, 22:17
I podzielę się jeszcze z Wami lampami, na które się dzisiaj natknęłam.
Raczej nie dla mnie, ale spodobały mi się.
Chociaż, gdyby mieli kinkiet na wysięgniku, to bym się nie wahała :rolleyes:

Markslöjd Ekelund
Kliknięcie na obrazek przekieruje na stronę źródłową.

http://markslojd.pl/pub/pl/gallery/aktualnosci_108/104697-ekelund.jpg (http://markslojd.pl/dla-prasy/ekelund-w-stylu-angielskim-108.html)

http://markslojd.pl/pub/pl/gallery/aktualnosci_108/104635-ekelund.jpg (http://markslojd.pl/dla-prasy/ekelund-w-stylu-angielskim-108.html)

http://markslojd.pl/pub/pl/gallery/aktualnosci_108/104636-ekelund.jpg (http://markslojd.pl/dla-prasy/ekelund-w-stylu-angielskim-108.html)

http://markslojd.pl/pub/pl/gallery/aktualnosci_108/104346-ekelund.jpg (http://markslojd.pl/dla-prasy/ekelund-w-stylu-angielskim-108.html)

aneta s
26-07-2012, 22:52
Aniu najlepszego:hug::hug::hug:

agawi74
26-07-2012, 22:56
Ale pomysłowa ta listwa na klucze:wiggle: Ania zawsze coś wyszpera:)
Seria lamp fajna, najbardziej podoba mi się kinkiet:rolleyes:

A Ty sio z forum świętować z mężem:hug:

Magda 34
26-07-2012, 23:13
Wszystkiego najlepszego Aniu w Dniu Imienin:)

http://foto1.m.onet.pl/_m/bc36c0516f52f27ae025b823d3e67a05,10,19,0.jpg

mugatka
27-07-2012, 09:00
baaaaaaaaaardzo mi się podoba ta seria lamp, kinkiet jest cudny :) od razu zaczęłam kombinować gdzie je usadowić :)
ale niestety nie mam dla nich miejsca... a pikne są i ceny normalne :)

mirela99
30-07-2012, 11:04
spóźnione życzenia :). Szczęścia przede wszystkim no i rychłej przeprowadzki :).

A lampy ... może odgapię do Pawła pokoju ???

admete
30-07-2012, 14:39
Hej Aniu :bye:
Buziaki popołudniowe :hug: zostawiam

narendil
30-07-2012, 14:43
Przez weekend byłam słomianą wdową, a moje dziecko było podejrzanie grzeczne (On coś knuje :P)
Zrobiłam sobie kompleksowe zestawienie lamp.

Mówić, że szału dostaję, bo nic się z mieszkaniem nie dzieje i nie wiadomo kiedy się zacznie dziać, to dość mocny eufemizm :rotfl:

W niektórych punktach jest to duży kompromis między marzeniami, wcześniejszymi planami a twardą rzeczywistością i zasobnością portfela :P
Kilka lamp już jest i one nie ulegną zmianie :)
Część wyborów jeszcze pewnie ewoluuje (np. sypialnia, gdzie pewnie długo będą wisiały designerskie żarówki), ale chcę być przygotowana na nagły i niespodziewany przypływ gotówki, żeby nie kupić pierwszej z brzegu lampy.

Uwaga, będzie dużo.






Przedpokój: 2 sztuki na suficie

Paulmann Cinema
Wymiary: szerokość 40cm, wysokość 12,5 cm, grubość 8 cm.
Źródło światła: żarówka GU10
Kolor: czarny mat
http://swiatswiatla.pl/images/product_images/p_images/12137_0.jpg (http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p12137_Cinema-listwa-3x50W-GU10--czarny-mat.html)

http://swiatswiatla.pl/images/product_images/p_images/12137_1.jpg (http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p12137_Cinema-listwa-3x50W-GU10--czarny-mat.html)

Korytarzyk przy sypialniach: jeden kinkiet na ścianie
Wiem, wiem, że lampy gipsowe to kicz, ale te mnie zauroczyły :rolleyes: Są zabawne.

Cleoni Puzzle
Wymiary: szerokość 47cm, wysokość 47cm, grubość 8cm.
Źródło światła: 2 żarówki G23 lub G7
Kolor: do pomalowania
http://cleoni.pl/files/fotob/product-6289.jpg (http://cleoni.pl/pl/produkt/obraz-puzzle.html)

http://cleoni.pl/files/foto_add_medium/foto_add-429.jpg (http://cleoni.pl/pl/produkt/obraz-puzzle.html)

Cleoni Kopalnia
Wymiary: szerokość 50cm, wysokość 50cm, grubość 7cm lub szerokość 36,5cm, wysokość 36,5cm, grubość 7cm
Źródło światła: 2 żarówki G23 lub G7
Kolor: do pomalowania
http://cleoni.pl/files/fotob/product-6253.jpg (http://cleoni.pl/pl/produkt/obraz-kopalnia-lg-500.html)

http://cleoni.pl/files/foto_add_medium/foto_add-422.jpg (http://cleoni.pl/pl/produkt/obraz-kopalnia-lg-500.html)

WC: 1 sztuka na suficie

Technic Inspire
Wymiary: szerokość 41cm, wysokość 15,5cm, grubość 7cm
Źródło światła: 3 żarówki GU10
Kolor: nikiel
http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/916/1215916/product/listwa-technic-inspire,big.jpg (http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/reflektorki-i-oprawy-stropowe/reflektorki-halogenowe/listwa-technic-inspire,p160260,l974.html)

Łazienka: 1 sztuka na suficie + 2 kinkiety

Kanlux JURBA DL-218L
Wymiary: szerokość 28,5cm, wysokość 28,5cm, grubość 8,5cm
IP 44
Źródło światła: 1 żarówka E27
Kolor: podstawa: blacha stalowa / klosz: poliwęglan PC
http://www.kanlux.pl/files/photos/produkty/big/08981.jpg (http://www.kanlux.pl/pl/8981)

Markslöjd Resarö
Wymiary: szerokość 24cm, wysokość 24cm, grubość 10cm
IP 44
Źródło światła: 2 żarówki E14
Kolor: nikiel
http://www.markslojd.com/sites/default/files/imagecache/product_normal_display/product_images/102552_Resaro.jpg (http://www.markslojd.com/en/node/1148)

Massive Brenna
Wymiary: szerokość 30cm, wysokość 7,3cm, grubość 30cm
IP 44
Źródło światła: 2 żarówki E27 (dołączone)
Kolor: nikiel
http://www.massive.be/ProductImage.ashx?src=%5carmatures%5c320261110p0.j pg&w=350&h=0 (http://www.massive.be/Poland-brenna-32026-11-10.html)

Searchlight American Diner
Wymiary: szerokość 30cm, wysokość 15cm, grubość 30cm
IP 44
Źródło światła: 2 żarówki E14
Kolor: nikiel
http://miviena.pl/gfx/1278975602.0353.jpg (http://miviena.pl/american_diner_plafon_2_stal_szklo,22,571.html)

Kinkiety.
Ogólnie wybór jest niewielki, bo będą wisiały nad szafkami i muszą mieć spory zasięg.
Miały być na wysięgniku, Tolomeo albo Aquaform Linestra, ale wiadomo :rolleyes: Zawsze można wymienić ;)

Massive Lynne
Wymiary: szerokość 55,5cm, wysokość 5,1cm, grubość 22,2cm
Źródło światła: 1 żarówka TL
Kolor: nikiel
http://swiatswiatla.pl/images/product_images/p_images/330804810p0.jpg (http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p15201_Lynne-kinkiet-galeria-33080/48/10.html)

narendil
30-07-2012, 14:44
Kuchnia: 2 sztuki na suficie + 1 kinkiet nad stolikiem - wszystko kupione :)

Spotlight Ball
https://lh5.googleusercontent.com/-cNZSyCUlKQs/T8z6DfovamI/AAAAAAAAD_s/kNQErBDk0nc/s720/lampa_kuchenna_1.jpg

Leitmotiv retro
https://lh5.googleusercontent.com/-9ARPAl4BoB4/UBZ8Uo5sBHI/AAAAAAAAEJg/fZOVHc-Tm84/s800/Leitmotiv_Retro.jpg

Pokój dzienny - 2 lampy sufitowe, 1 lampa stojąca, 2 kinkiety, 3 sztuki reflektorków do oświetlenia książek

Esseo Mucha - jest :)
http://www.mojelampy.com/up_files/3441_403073113_b.jpg (http://www.mojelampy.com/sklep-produkt/2473-eseo_mucha_40307-31-13_lampa_wiszaca_e27-60w.php)

Vox Luna - jest :)
https://lh6.googleusercontent.com/-BrKkvp-5C2k/Tv2qeWiL8KI/AAAAAAAADNM/DsL7xM18SV8/s576/lampa_Luna.jpg

Kinkiety:
Cleoni Korytko
Wymiary: wysokość 7.5cm, szerokość 30cm, grubość 12cm.
Źródło światła: E27 lub G11
Kolor: do pomalowania.
http://cleoni.pl/files/fotob/product-8019.jpg (http://cleoni.pl/pl/produkt/8019-korytko-zaokraglone-30-niskie-z-dolnym-szklem.html)

Azzardo Pancake
Wymiary: wysokość 20.5cm, szerokość 22cm, grubość 9,5cm.
Źródło światła: G9 1x40W
Kolor: czarny, biały, pomarańczowy, czerwony.
Tworzywo: szkło
http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/295x295/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/k/i/kinkiet-azzardo-pancake-black.jpg (http://lampy.it/kinkiety-azzardo/kinkiet-lampa-scienna-azzardo-pancake-czarny.html)

http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/2/126.jpg (http://lampy.it/kinkiety-azzardo/kinkiet-lampa-scienna-azzardo-pancake-pomaranczowy.html)

Azzardo Tulip
Wymiary: szerokość 10,5cm, wysokość 7cm, głębokość 12,7cm.
Źródło światła : G9 X 1 MAX 40W
Tworzywo: szkło
Kolor: czarny, biały, pomarańczowy, czerwony.
http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/295x295/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/4/143.jpg (http://lampy.it/kinkiety-azzardo/lampa-kinkiet-azzardo-tulip-black.html)

http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/295x268/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/4/146.jpg (http://lampy.it/kinkiety-azzardo/lampa-kinkiet-azzardo-tulip-red.html)

Azzardo Archo
Wymiary: szerokość 50cm, wysokość 8,5cm, głębokość 7cm lub szerokość 23cm, wysokość 8,5cm, głębokość 7cm
Źródło światła : 1 żarówka G11 lub G24
Kolor: aluminium

http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/295x295/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/r/archo_2_b___1.jpg (http://lampy.it/kinkiety-azzardo/lampa-scienna-archo-2-b.html)

narendil
30-07-2012, 14:45
Pokój Jakuba - lampa sufitowa, lampa stojąca, kinkiety

Kare Carlotte - jest :)
https://lh5.googleusercontent.com/-NRLNNQIPLg0/T43KOFznR5I/AAAAAAAAD5c/tNd5NiZWwAA/s576/lampa2.jpg

Lampa podłogowa ARCHI z Leroy Merlin - jest :)
https://lh6.googleusercontent.com/-3tHKB1akRX4/ToIINt7dgxI/AAAAAAAACvM/wl2Ti10trIA/s576/kat.JPG

Kinkiety:
Nordlux Arki
Wymiary: szerokość 20cm, wysokość 20cm, głębokość maks. 45cm
Źródło światła : 1 żarówka E27
Kolor: czarny lub biały
http://www.nordlux.com/admin/public/getimage.aspx?&Image=Files/Billeder/produkter/75161003.jpg&Width=325 (http://www.nordlux.com/varevisning_s%C3%B8g-456.aspx?ProductID=75161003)

Quelo Fokus
Wymiary: szerokość 14cm, wysokość 17cm, głębokość 22cm
Źródło światła : 1 żarówka E27
Kolor: czarny lub biały
http://quelo.com.pl/5281-8914-thickbox/focus-k1.jpg (http://quelo.com.pl/lampy-pokojowe/5281-focus-k1.html)

Spotlight Ball
Wymiary: szerokość 14cm, wysokość 17cm, głębokość 22cm
Źródło światła : 1 żarówka GU10
Kolor: czarny lub biały
http://www.spotlight.pl/var/data/img/2021/2783/main.PNG (http://www.spotlight.pl/Oferta?category=387&act=products)

Fradsen Ball
Wymiary: szerokość 12cm, wysokość 12cm, głębokość 15cm
Źródło światła : 1 żarówka E14
Kolor: wielokorowe
http://lampy-bright.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_c9069f0e7e4c6d16a329a646ec6178e b.jpg (http://lampy-bright.pl/pl/p/Kinkiet-BALL-WALL-Frandsen-/3510)

Ispire Bari Leroy Merlin
Wymiary: szerokość 16cm, wysokość 16cm, głębokość 15,5cm
Źródło światła : 1 żarówka E14
Kolor: czarny, czerwony, pomarańczowy, zielony, żółty
http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/860/1198860/product/lampa-stojaca-bari-inspire,big.jpg (http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-stojace/lampy-stolowe/lampa-stojaca-bari-inspire,p149716,l980.html)


Pokój środkowy
Nic nie wiem, nie myślę o nim :)

Sypialnia - lampa wisząca, 2 kinkiety, reflektorek do oświetlenia szafy

Italux Koma
Wymiary: wysokość 120cm, średnica 30cm
Materiał wykonania: szkło oraz stop metalu
Rodzaj szkła: przezroczyste, białe
Kolor: chrom, szkło i białe szkło
Źródło światła: 1 żarówka E27
http://www.italux.pl/Zdjecia/MD5807-1A%20OPA.jpg (http://www.italux.pl/lampy/styl-nowoczesne/typ-lampy-wiszace/koma,MD5807-1A%20OPA)

Italux Koma
Wymiary: wysokość 120cm, średnica 40cm
Materiał wykonania: szkło oraz stop metalu
Rodzaj szkła: przezroczyste, białe
Kolor: chrom, szkło
Źródło światła: 3 żarówki E27
http://www.italux.pl/Zdjecia/MD5807-3D.jpg (http://www.italux.pl/lampy/styl-nowoczesne/typ-lampy-wiszace/koma,MD5807-3D)

Azzardo Edison
Wymiary: wysokość 50cm, średnica 30cm
Materiał wykonania: szkło oraz stop metalu
Rodzaj szkła: przezroczyste, białe
Kolor: chrom, szkło i białe szkło
Źródło światła: 1 żarówka E27
http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/8/187.jpg (http://lampy.it/lampy-wiszace-azzardo/edison-plafon.html)

Azzardo Cosmo
Wymiary: wysokość 120cm, średnica 30cm
Materiał wykonania: szkło oraz stop metalu
Rodzaj szkła: przezroczyste, białe
Kolor: chrom, szkło i białe szkło
Źródło światła: 3 żarówki E27
http://lampy.it/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/0/208.jpg (http://lampy.it/lampy-wiszace-azzardo/lampa-wiszaca-zwis-azzardo-cosmo-2l-clear.html)

Koziol Orion
Wymiary: średnica 30cm
Materiał wykonania: tworzywo sztuczne
Kolor: czarny, biały
Źródło światła: 1 żarówka E27
http://www.koziol-shop.de/out/pictures/generated/product/2/600_600_85/pendelleuchte_orion_weiss_atmo.jpg (http://www.koziol-shop.de/Pendelleuchte+Orion+solid+schwarz+transparent+klar .html)

2BM Blum
Wymiary: szerokość 73cm, wysokość 110cm, głębokość 28cm
Źródło światła : 3 żarówki E27
Kolor: czarny, czerwony, biały
http://www.2bm.pl/data/foto.php?tpr=NzUES&fn=MTI5NTk4NDI5MC9ibHVtd3diaWFseS5qcGcES&w=400 (http://www.2bm.pl/zyrandole/zyrandol_blum_w3_4_kolory,p510067777)

Kinkiety:
Italux Senti
Wymiary: szerokość 30cm, wysokość 10cm, głębokość 17cm
Źródło światła : 1 żarówka E14
Kolor: satyna
http://www.italux.pl/Zdjecia/3101_1%20SAT.NIK.jpg (http://www.italux.pl/lampy/styl-klasyczne/typ-kinkiety/senti,3101_1%20SAT.NIK)

Ikea PS
Wymiary: szerokość maks. 55cm, wysokość 30cm, głębokość maks. 90cm
Źródło światła : 1 żarówka LED
Kolor: czarny, biały lub czerwony
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/ikea-ps--lampa-scienna__0138760_PE298586_S4.JPG (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60211698/)

SEARCHLIGHT
Wymiary: szerokość 12cm, wysokość 6cm, głębokość maks. 39cm
Źródło światła : 1 żarówka GX53
Kolor: czarny chrom, chrom
http://miviena.pl/gfx/big/1278997801.4039.jpg (http://miviena.pl/adjustable_kinkiet_1_czarny_chrom_12cm,72,952.html )

narendil
30-07-2012, 14:45
I co sądzicie? :lol2:

rere79
30-07-2012, 14:54
narendil, co tak mało propozycji :rotfl:

ivy17
30-07-2012, 15:00
Esseo Mucha jest super/one beda obok siebie jakos , dobrze wyczytałam ze dwie bedą ?? i wszystkie te pseudo "zarówkowo-szklane" :yes:...super jest ta stojąca do Jakuba ..dawno ją kupowałas i czy bardzo droga była ??

admete
31-07-2012, 05:03
WOW tyle już masz wybrane :o :o :o

Z sypialnianych podoba mi się Italux Koma, ale Azzardo Cosmo delikatniejszy, a najbardziej mi się podobają Koziol Orion, prześliczne :rolleyes:


Miłego dzionka Aniu :hug:

Drop_Inn
31-07-2012, 11:23
Wow, jak zwykle wszystko masz przemyślane w najdrobniejszym szczególe :o

Bardzo ciekawie i spójnie wygląda :yes: podoba mi się pomysł z puzzlem - będzie fajnym, zabawnym akcentem.

I ten niklowany kwadratowy plafon świetny (Markslöjd Resarö zdaje się) :)

AniaS79
31-07-2012, 12:02
Wow, jak zwykle wszystko masz przemyślane w najdrobniejszym szczególe :o
I to człowieka dobija ;)

Wszystkie lampy ciekawe, ale Letimotiv Retro, Vox Luna, Koziol Orion, Kare Carlotte i Azzardo Edison są fantastyczne!

agawi74
31-07-2012, 15:48
Ja poproszę o więcej propozycji:p:p:lol2:
Aniu podziwiam wybory- wszystkie są wspaniałe:yes: Podoba mi się Lampa podłogowa ARCHI i Leitmotiv retro:D
Zresztą i tak będzie pięknie, bo wszystkie są w Twoim stylu:D
Buziaki

narendil
31-07-2012, 20:23
Esseo Mucha jest super/one beda obok siebie jakos , dobrze wyczytałam ze dwie bedą ?? i wszystkie te pseudo "zarówkowo-szklane" :yes:...super jest ta stojąca do Jakuba ..dawno ją kupowałas i czy bardzo droga była ??

Aha :yes:
O tak to będzie wyglądać:

https://lh4.googleusercontent.com/-Hc3kuOXBh5g/UBguQH2XekI/AAAAAAAAEJ4/ygBZTMOIkNU/s800/salon_lipiec_2012.png

Lampa Jakuba kupowana w Leroy Merlin KLIK (http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-stojace/lampy-podlogowe/lampa-podlogowa-archi,p145726,l982.html).
Swoją kupiłam w promocji, była o stówkę tańsza.

narendil
31-07-2012, 20:27
Wow, jak zwykle wszystko masz przemyślane w najdrobniejszym szczególe :o
Muszę coś robić, bo zwariuję z tego czekania :/


I to człowieka dobija ;)
E tam :p
To już pod nerwicę można podciągnąć!


Aniu podziwiam wybory- wszystkie są wspaniałe:yes: Podoba mi się Lampa podłogowa ARCHI i Leitmotiv retro:D
Zresztą i tak będzie pięknie, bo wszystkie są w Twoim stylu:D
Dziękuję!
Fajnie słyszeć, że mam swój styl :)


A tak w ogóle to jestem w szoku ,ile Ty już oświetlenia masz zakupionego :jawdrop:Aż mi wstyd :oops:
Ile? Tylko kilka.
A połowa z tych kilku wisi w obecnym lokum i się z nami przeprowadza.
Podobno lampy kupuje się na końcu. Ale ja to zawsze od tyłka strony, mam przykładowo wycieraczkę :rotfl:

narendil
31-07-2012, 20:29
A poza tym jakie mało propozycji?
Wiecie od ilu startowałam?
Nie chcecie wiedzieć :lol2:

Teraz tylko muszę podjąć decyzję, którą lampę do sypialni wybrać :rolleyes:
Bo nie zmieszczę i Koziola, i Cosmo, i Edisona :(
Podobnie z kinkietami.
A mój mąż nie wytrzyma sezonowej wymiany lamp :rotfl:

anna-maria3
01-08-2012, 06:48
A poza tym jakie mało propozycji?
Wiecie od ilu startowałam?
Nie chcecie wiedzieć :lol2:


A ktoś tu się ze mnie śmiał, że sklep z lampami mogę otwierać :lol2:

Aniu, pięknie. Dawno nie zaglądałam :oops: Wizualki piękne, salon wygląda rewelacyjnie. Powiedz, ten narożnik z filcu to jakis konkretny model masz już upatrzony, czy tak tylko na potrzeby rendera coś wstawilaś?

pysiaczek
01-08-2012, 09:06
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego całego zestawienia :jawdrop: Jak Ty narendil masz wszystko przemyślane, poukładane i przede wszystkim zgrane! Zazdroszczę tego zdecydowania :yes:
No i trzymam kciuki za jak najszybsze otrzymanie kluczy :)

atika
01-08-2012, 09:07
Aniu - lampy super. Dla mnie Kozioł też nr 1 ;) I oczywiście stojąca LM bo oko cieszy w moim salonie.
Azzardo Cosmo też jest super ale przeraża mnie odkurzanie.

Ogólnie spójnie i fajnie.
I czekam na wiadomość o kluczach !!! Oby jak najszybciej.

nihiru
01-08-2012, 09:11
Mnie do sypialni najbardziej się podoba Blum - reszta za bardzo kosmiczna jak na miejsce relaksu - ale przecież to zależy jak kto się relaksuje, prawda?:)

MagdaZZZ
01-08-2012, 09:23
o qrka, ale masz wszystko przemyślane:rotfl:
Z kinkietów do salonu najbardziej mi leży Azzardo Tulip - ale czy to ma jakieś znaczenie?:rotfl:
Buziaki:hug:

malkul
01-08-2012, 09:26
a moje typy to : Ikea PS, Azzardo Edison, i świtna jest ta Lampa podłogowa ARCHI z Leroy Merlin . swoja drogą niezłe zestawienie:lol2:

mrówka75
01-08-2012, 09:26
Dopiero doczytałam,że to już wybrane i zakupione, bo myślałam, że to propozycje do rozważenia. Idziesz jak burza nie nie jak piorun:lol2: z tymi zakupami.
Podłogową z chęcią bym przygarnęła.

Venus_m
01-08-2012, 12:08
AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! :D

Kinowa, Koma i Orion fantastyczne :rolleyes:

narendil
01-08-2012, 21:33
A ktoś tu się ze mnie śmiał, że sklep z lampami mogę otwierać :lol2:
Kto śmiał :lol2:



Aniu, pięknie. Dawno nie zaglądałam :oops: Wizualki piękne, salon wygląda rewelacyjnie. Powiedz, ten narożnik z filcu to jakis konkretny model masz już upatrzony, czy tak tylko na potrzeby rendera coś wstawilaś?
Dzięki! Mam nadzieję, że rzeczywistość nie będzie zbyt mocno odstawać od obrazków.
Narożnik to wielka niewiadoma. Niestety :rolleyes:
Pewnie skończy się na zrobieniu na zamówienie, bo nic sensownego nie mogę znaleźć :(


Jestem pod ogromnym wrażeniem tego całego zestawienia :jawdrop: Jak Ty narendil masz wszystko przemyślane, poukładane i przede wszystkim zgrane! Zazdroszczę tego zdecydowania :yes:

pysiaczku, miło mi :)


Aniu - lampy super. Dla mnie Kozioł też nr 1 ;) I oczywiście stojąca LM bo oko cieszy w moim salonie.
Azzardo Cosmo też jest super ale przeraża mnie odkurzanie.


Też jestem ciekawa, jak takie lampy czyścić?
Szczególnie tego Edisona :rolleyes: A może on jest szczelny, hermetyczny i nic do nie wpada?


Mnie do sypialni najbardziej się podoba Blum - reszta za bardzo kosmiczna jak na miejsce relaksu - ale przecież to zależy jak kto się relaksuje, prawda?:)
Z tą Blum jest jeden problem. Podobają mi się szalenie jej klosze, ale ten rządek już niekoniecznie.
Ma ktoś patent jak powiesić obok siebie trzy pojedyncze (bo takie też występują)?


o qrka, ale masz wszystko przemyślane:rotfl:
Z kinkietów do salonu najbardziej mi leży Azzardo Tulip - ale czy to ma jakieś znaczenie?:rotfl:
Buziaki:hug:
Madziu, ale nie jest mocno komplecikowato, prawda?
A między Tulipem a Pancakem rozegra się ostra rywalizacja :)


a moje typy to : Ikea PS, Azzardo Edison, i świtna jest ta Lampa podłogowa ARCHI z Leroy Merlin . swoja drogą niezłe zestawienie:lol2:
malkul, dzięki! IKEA PS prowadzi w zestawieniu :)
Tylko muszę ją obejrzeć na żywo, bo jest ledowa i nie wiem, czy da się przerobić, by była bez kabelka.


Dopiero doczytałam,że to już wybrane i zakupione, bo myślałam, że to propozycje do rozważenia. Idziesz jak burza nie nie jak piorun:lol2: z tymi zakupami.
Podłogową z chęcią bym przygarnęła.
mrówko, jeszcze nie wszystko zakupione ;)
Ale wybrane, to fakt :yes:
Potem zostanie już tylko wyskakiwać z gotówki!


AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! :D
Kinowa, Koma i Orion fantastyczne :rolleyes:
Ze znalezienia kinowej jestem niezmiernie ukontentowana!
Trafiło się przypadkiem :rolleyes:
Ale na internetowe sklepy z oświetleniem to ja chyba długo nie spojrzę!

narendil
01-08-2012, 21:35
Dzisiejsze wiadomości:
10.08 oddanie budynku przez podwykonawcę deweloperowi.
20.08 początek odbiorów mieszkań.

Idę się napić ze złości.

No, ale przynajmniej coś już wiem.

aneta s
01-08-2012, 21:54
Aniu niezłą Masz kolekcję lamp:o
Jak Masz ochotę to ja się z Tobą napiję:hug:

e-mól
01-08-2012, 21:55
ale dobrze trafiłam, o te kinkiety ps chciałam spytać, obmacał je ktoś, do sypialni na dwie strony łóżka mi potrzebne "dadzą radę"?

karolek59
01-08-2012, 22:22
Aniu

zaszalałaś tymi lampami na maksa
sama mam kilka typów co bym se nad schody powiesiła
Musze te lampy poczaić gdzieś na żywca

ivy17
01-08-2012, 22:24
to ja tez na drineczka przycupnę..:p

agawi74
02-08-2012, 00:19
Aniu głowa do góryhttp://www.matrax.net/forum/images/keny/uscisk.gif Te 3 tygodnie miną jak z bicza strzelił:wiggle:
Miłego poranka:D

wyanna
02-08-2012, 06:34
Dzisiejsze wiadomości:
10.08 oddanie budynku przez podwykonawcę deweloperowi.
20.08 początek odbiorów mieszkań.

No kurna, chyba komuś się na urlopy zachciało pojechać i robota dwa miesiące leżała. Kredytowiec poczeka eniłejs....... Do odbiorów to jakaś kolejka jest, zapisy, czy po numerach jadą? :)

pepejeans
02-08-2012, 06:38
Aniu
wiekszośc lamp przygarnęłabym z wielką ochotą :)
model "podobny" do koziol Orion planuje u swojego młodszego chłopaka, tyle, ze z Ikei, ale ta ikeowska ma chyba ledy
128757
Orion fajniejszy
czaje sie od dłuzszego czasu na lampe na wysiegniku.... w rozsadnej cenie ;)
widze, ze masz Muchę :) czy ona faktycznie jest wielka?
powiedz mi czy ten wysiegnik jest jakos regulowany? czy można np. trochę go "skrócic", to jest jakis teleskop? czy faktycznie ramię może miec tylko te 120 cm?
Co do wysokosci oprawy to podejrzewam że da sie regulowac wyzej czy nizej ale czy długośc tego ramienia tez?

mmajeczkaa
02-08-2012, 11:40
Aniu to trzymam kciuki za ten 20.08 ... mam nadzieję,że już wtedy szampana będziemy mogły wypić :)

atika
02-08-2012, 15:36
To mam nadzieję, że ten 20.08 będzie ostateczny. Bo jaja sobie robią....

Ja też chyba sobie drinka łyknę .

lasche
02-08-2012, 19:55
Wow ...to się nazywa zbiór :)

Kinkietu do pokoju dziennego jeszcze bym poszukała, mnie się widzi najbardziej Korytko ;)

Światło u Jakuba jest po prostu fantastyczne :) kinkietu kolorowego bym już nie dawała ...pierwsze dwie propozycje są bardzo bardzo :)

W sypialni Koziola albo Azzardo Edison ...a kinkietów jeszcze szukaj :) ...ale pomogłam co ;)

emiranda
02-08-2012, 19:56
Aniu trzymam kciuki za 20.08, drinka tez chetnie się napiję i buziaki zostawiam :)

Venus_m
03-08-2012, 08:22
http://allegro.pl/danish-design-komoda-modern-pomocnik-lata-60-70-i2533631612.html zobacz Ania co wyszperałam :D

narendil
03-08-2012, 08:31
Jak Masz ochotę to ja się z Tobą napiję:hug:


to ja tez na drineczka przycupnę..:p


Ja też chyba sobie drinka łyknę .


Aniu,to ja też się na drineczka piszę i przytulasy wysyłam :hug::hug::hug:


drinka tez chetnie się napiję i buziaki zostawiam :)

No to sobie babeczki popiły :lol2:
Główki nie bolały?
Mnie nie :no:

narendil
03-08-2012, 08:36
ale dobrze trafiłam, o te kinkiety ps chciałam spytać, obmacał je ktoś, do sypialni na dwie strony łóżka mi potrzebne "dadzą radę"?
Mam nadzieję, że dadzą radę, bo ja w tym samym celu chcę je zakupić.
Muszę ruszyć tyłek i się przejechać.
I tak kilka rzeczy należy na czas wykończeniówki zakupić.


No kurna, chyba komuś się na urlopy zachciało pojechać i robota dwa miesiące leżała. Kredytowiec poczeka eniłejs....... Do odbiorów to jakaś kolejka jest, zapisy, czy po numerach jadą? :)
Aniu, są dwie kwestie. Raz, że się opier..li, bo budynek miał być gotowy na koniec kwietnia, a kolejne dwa miesiące chcieli przeznaczyć na sprawy administracyjne. A dwa, ponoć znaleźli tyle baboli, że głowa mała.
Wiecie, że mam zniszczone okno tarasowe? Znaczy, mam nadzieję, że miałam, bo już wymienione.

Odbiory w kolejności numerów mieszkań. Chyba, że coś się zmieniło :mad:
Jeśli zostanie po staremu, to ja jestem w pierwszym tygodniu :lol2:

A co u Was? Wpuścili Was w końcu do środka?

narendil
03-08-2012, 08:43
model "podobny" do koziol Orion planuje u swojego młodszego chłopaka, tyle, ze z Ikei, ale ta ikeowska ma chyba ledy
Ciekawe jak ta Ikeowska świeci? Bo też wygląda ładnie.
Wiesz, i tak planuję żarówki ledowe wkręcać.



czaje sie od dłuzszego czasu na lampe na wysiegniku.... w rozsadnej cenie ;)
widze, ze masz Muchę :) czy ona faktycznie jest wielka?
powiedz mi czy ten wysiegnik jest jakos regulowany? czy można np. trochę go "skrócic", to jest jakis teleskop? czy faktycznie ramię może miec tylko te 120 cm?
Co do wysokosci oprawy to podejrzewam że da sie regulowac wyzej czy nizej ale czy długośc tego ramienia tez?
Kurczę, toś mi ćwieka zabiła :rolleyes: Aktualnie są na przechowaniu u moich rodziców, a nie mam żadnego zdjęcia.
To co wiem na 100%, to to, że porusza się w jednej płaszczyźnie, jak wahadło zegara.
Pałąk jest raczej teleskopowy, bo u mnie wisiała równolegle do sufitu (mam za wysokiego męża i w złych miejscach wyjście na lampy :p) i nie było to 120 cm.
A klosz dość spory mi się wydaje.
Będę dzisiaj albo jutro u rodziców, to odświeżę sobie pamięć i pstryknę Ci kilka fotek.

Powiem tak, lampa mi się bardzo podoba i nie żałuję, że ją kupiłam :)

narendil
03-08-2012, 08:46
Kinkietu do pokoju dziennego jeszcze bym poszukała, mnie się widzi najbardziej Korytko ;)
Mówisz? Hmm :rolleyes:
Korytko ma tą zaletę, że maluje się je na kolor ściany i znika.



Światło u Jakuba jest po prostu fantastyczne :) kinkietu kolorowego bym już nie dawała ...pierwsze dwie propozycje są bardzo bardzo :)
Dzięki! Chyba tak zrobię.
I tak będzie miał pstrokato.



W sypialni Koziola albo Azzardo Edison ...a kinkietów jeszcze szukaj :) ...ale pomogłam co ;)

Pomogłaś :lol2:
Pomacam na żywo te PS. Na zdjęciach je kocham!

narendil
03-08-2012, 08:48
http://allegro.pl/danish-design-komoda-modern-pomocnik-lata-60-70-i2533631612.html zobacz Ania co wyszperałam :D
Świetna! Ale ja już nie mam na nic miejsca!
Uwierzycie? Jeszcze nie zaczęłam, a już się nie mieszczę.
Od dwóch dni biję się z myślami, czy kupić stojak do łazienki :p


Znalazłam taki taborecik :rolleyes:
http://www.amazon.de/SITZHOCKER-DESIGN-DELIGHTS-b%C3%BCrom%C3%B6bel-entertaste/dp/B003E5ZZ9E/ref=sr_1_130?ie=UTF8&qid=1343980613&sr=8-130
i od razu pomyślałam o Tobie :lol:
Olu, masz bardzo dobre skojarzenia :hug:

nihiru
03-08-2012, 08:51
Aniu - ja właśnie będę oddawała ten czerwony kinkiet PS (mam nadzieję że termin zwrotu jeszcze nie minął;))
Wygląda ok ale
1. Te ramiona są straaasznie długie - w sumie mają chyba z metr! Chciałam długie ale bez przesady :)
2. Żaróweczka jest niewymienialna - czyli lampa jednorazowego użytku
3. Nie zwróciłam wcześniej uwagi, ale podłącza się go do kontaktu, czyli ten kabelek nieestetycznie zwisa (a ja mam wyjście zrobione pod zwykły kinkiet)

vesila
03-08-2012, 08:58
Cześć Aniu,
tak trochę pobieżnie, ale nadrobiłam u Ciebie,
zazdroszczę Ci że juz masz prawie wszystkie lampki wybrane, u mnie nadal mętlik i gołe żarówy:rolleyes:
Udanego weekendu życzę :)

narendil
03-08-2012, 09:01
Aniu - ja właśnie będę oddawała ten czerwony kinkiet PS (mam nadzieję że termin zwrotu jeszcze nie minął;))
Wygląda ok ale
1. Te ramiona są straaasznie długie - w sumie mają chyba z metr! Chciałam długie ale bez przesady :)
2. Żaróweczka jest niewymienialna - czyli lampa jednorazowego użytku
3. Nie zwróciłam wcześniej uwagi, ale podłącza się go do kontaktu, czyli ten kabelek nieestetycznie zwisa (a ja mam wyjście zrobione pod zwykły kinkiet)

Żartujesz???
To że długie ramiona i dyndający kabel, to wiem.
Ale niewymienialna żarówka? To już skandal :mad:
Się zbulwersowałam.

narendil
03-08-2012, 09:03
zazdroszczę Ci że juz masz prawie wszystkie lampki wybrane, u mnie nadal mętlik i gołe żarówy:rolleyes:


vesi, co z tego, że tyle lamp wybranych, jak z braku funduszy będą żarówki :rotfl:
Ale ja muszę się czymś zająć do momentu odbioru kluczy. Muszę, bo się uduszę ;)

narendil
03-08-2012, 09:05
Patrzcie co kupiłam memu synu:

https://lh3.googleusercontent.com/-QjekhcCh55g/UBuII7ckaLI/AAAAAAAAEKU/e3V7ufim3XM/s800/jakub_pude%25C5%2582ka1.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-D_5WqYWlBbM/UBuII7Qh4XI/AAAAAAAAEKQ/u8jW4v7EYVY/s800/jakub_pude%25C5%2582ka2.jpg

Oczywiście, jak zwykle, wymiary podane na stronie nic mi nie dały i pudełka są gigantyczne :lol2:
Trzeba było makietę zrobić.

pepejeans
03-08-2012, 09:12
Ciekawe jak ta Ikeowska świeci? Bo też wygląda ładnie.
Wiesz, i tak planuję żarówki ledowe wkręcać.


Kurczę, toś mi ćwieka zabiła :rolleyes: Aktualnie są na przechowaniu u moich rodziców, a nie mam żadnego zdjęcia.
To co wiem na 100%, to to, że porusza się w jednej płaszczyźnie, jak wahadło zegara.
Pałąk jest raczej teleskopowy, bo u mnie wisiała równolegle do sufitu (mam za wysokiego męża i w złych miejscach wyjście na lampy :p) i nie było to 120 cm.
A klosz dość spory mi się wydaje.
Będę dzisiaj albo jutro u rodziców, to odświeżę sobie pamięć i pstryknę Ci kilka fotek.

Powiem tak, lampa mi się bardzo podoba i nie żałuję, że ją kupiłam :)
fotka zrobiona w ikei
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169064-2_Dwa-poziomy-Pepe&p=5477905&viewfull=1#post5477905
piszac o Musze;) lejesz miód na me serce :rolleyes:
czekam zatem na fotki z niecierpliwością :D

Natalia Stanko
03-08-2012, 09:18
Przykro, że tak ci się przeciąga.
Ja odebrałam swoje mieszkanie. I wiesz co? Koleżanka z forum zrobiła mi wizkę z lampą Mucha:lol2: śliczna jest, ale droga :rolleyes:

narendil
03-08-2012, 09:53
pepe, fajnie świeci. Ciekawe czy też jest jednorazowa, tak jak kinkiety?
Rzuciłam okiem u Ciebie, sporo zakupów widzę :)
Wieczorkiem zajrzę na dłużej.

Natalio, ale Ci faaajnie! Już masz klucze :)
Czy Mucha jest droga?
Hmm, 400 zł to jeszcze nie tak dużo, szczególnie jak się patrzy na ceny innych lamp na wysięgnikach.
Ale wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Ja już swoje szczęśliwie mam od dwóch lat :)

AniaS79
03-08-2012, 10:28
Ależ czaderskie pudła!!!!!! Gdzieś je wyszperała przyznaj się tu na ten tychmiast! :D

ivy17
03-08-2012, 10:31
a Mucha wisi gdzies u Ciebie ??

pepejeans
03-08-2012, 10:36
pepe, fajnie świeci. Ciekawe czy też jest jednorazowa, tak jak kinkiety?


na stonie pisza:

Wbudowana żarówka LED.
Produkt można uzupełnić innymi lampami z tej samej serii.
Jasny kolor; ciepła biel (Kelvin 2700).
Żywotność LED - około 20 tys. godzin.
Zużycie energii: 7,0W

to pewnie jednorazówka :(

narendil
03-08-2012, 11:18
Ależ czaderskie pudła!!!!!! Gdzieś je wyszperała przyznaj się tu na ten tychmiast! :D
Aniu, a TUTAJ (http://www.krainazabawy.pl/lego-pojemniki-c-57_532.html?page=2).
Były niedawno na Westwingu w tej samej cenie, opisane oczywiście jako promocja :p
Poszperałam i znalazłam w normalnym sklepie. Z o wiele krótszym terminem dostawy.
Zamówione w niedzielę, w poniedziałek opłacone, w środę były już u mnie :)


a Mucha wisi gdzies u Ciebie ??
Ivy, obecnie już nie wisi.
Ale i tak nie byłoby za wiele widać, bo z racji wzrostu małżonka i przemeblowania jakiś czas temu wisiały tak, że traciły swój urok.
Znam zdjęcia mieszkania, gdzie wiszą: KLIK (http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,94543365,94623985.html)
Ja swoje kupiłam po obejrzeniu tych właśnie zdjęć ;) Praktycznie w ciemno, ale, jak to mówią, miłość jest ślepa :rolleyes:

Ivy, dostałam wczoraj maila od muratora, że pisałaś priva, ale skrzynkę miałam pełną :rolleyes:


to pewnie jednorazówka :(
Uważam to za przegięcie.
Będę musiała się temu przyjrzeć przy okazji wizyty.
Ciekawa też jestem jak z ich żarówkami led? Ceny mają całkiem przyzwoite.

ivy17
03-08-2012, 11:38
Ja swoje kupiłam po obejrzeniu tych właśnie zdjęć ;) Praktycznie w ciemno, ale, jak to mówią, miłość jest ślepa :rolleyes:

Ivy, dostałam wczoraj maila od muratora, że pisałaś priva, ale skrzynkę miałam pełną :rolleyes:


u mnie tez zaczyna ślepnąć...nie mam jeszcze wnetrz a lampa już jest :rolleyes:
maila postaram sie odtworzyc bo podesłałam link do aukcji...i nie mogę jej teraz odszukać w pracy :mad:

AniaS79
03-08-2012, 11:50
Dziękuję Aniu. Chyba kupię mojej małej bałaganiarze :) Mam dość wszędzie porozwalanych pudeł z klockami...

Natalia Stanko
03-08-2012, 12:42
aaa to mów gdzie nabyłaś owada, bo tu kosztuje prawie 500:
http://www.apdmarket.pl/catpro/80_87_128/lampa-wiszaca-mucha/17555

wyanna
03-08-2012, 13:48
A co u Was? Wpuścili Was w końcu do środka?

Nie.:mad::mad::mad:
Na razie obiecują, że zrobią odbiór w październiku. Ale nawet jak się nie przyczepimy do niczego, to i tak kljucze w grudniu. Tyle, że na swoje pokoje wejdę....
ech......

Ale biorę się w łykend za zrozumienie sh, bo to czas najwyższy zacząć konkretnie planować...

narendil
03-08-2012, 15:30
aaa to mów gdzie nabyłaś owada, bo tu kosztuje prawie 500:
http://www.apdmarket.pl/catpro/80_87_128/lampa-wiszaca-mucha/17555

Kupiłam tutaj: http://www.swiatlamp.pl/product_info.php/info/p4612_40307-31-13_40307-31-13-MUCHA-WISZ-CA.html
A tu jest kilka złotych tańsza: http://lampydomowe.pl/lampa-wiszca-MUCHA-biala-p1424823.html

Natalio, na ceneo nie sprawdzasz? http://www.ceneo.pl/2053485

narendil
03-08-2012, 15:31
Nie.:mad::mad::mad:
Wrrrr :mad:



Na razie obiecują, że zrobią odbiór w październiku. Ale nawet jak się nie przyczepimy do niczego, to i tak kljucze w grudniu. Tyle, że na swoje pokoje wejdę....
A dlaczegóż tak?
Odbiór to odbiór!



Ale biorę się w łykend za zrozumienie sh, bo to czas najwyższy zacząć konkretnie planować...
Powodzenia!
Jakby co, pytaj :)

editg
03-08-2012, 16:50
cześc Aniu!

po 1 bardzo spóźnione życzenia ;)

po 2 klocki zajebiaszcze, to nic, że przydużawe ;) będą bardziej pojemne ;)

po 3 zawstydziłam się...tyyyyle lamp, jestes niesamowita...

po 4 nadaje z pracy ;) rece mi sie trzęsą, wiec nic wiecej nie doadam ;)

miłego weekendu :)

aneta s
03-08-2012, 22:17
Aniu głowa nie boli bo nie chciałas z nami pic to na jednym się skonczyło:P klocki super, chyba swojemu też zakupię...

~~slonko~~
04-08-2012, 17:24
witam serdecznie :)
piekne rzeczy pokazujesz :)
pudla lego swietne :)

wspolczuje przeciagania przez wykonawce :( mam nadzieje, ze terminy podane sa juz ostateczne i wkrotce będziesz nam pokazywac wspaniale wnetrza :)

pozdrawiam

Drop_Inn
04-08-2012, 20:04
Fajowe pudełka. Pamiętam je doskonale z Westwinga, bo kiedy tylko się pojawiły pomyślałam, że gdybym była dzieckiem bardzo chciałabym takie mieć :)

Natalia Stanko
05-08-2012, 18:37
Ania, a widziałaś jak wygląda grafitowa mucha? Ja też na suficie chcę 2 zwisy, a przy stoliku jadalnianym kinkiet. I nie wiem czy kupić 2 białe muchy i czarny kinkiet, czy 1 białą, 2 grafitową i jakiś kinkiet?:rolleyes:

narendil
05-08-2012, 20:37
slonko, witaj!
Również mam nadzieję, że tym razem dotrzymają terminów.

narendil
05-08-2012, 20:39
Ania, a widziałaś jak wygląda grafitowa mucha? Ja też na suficie chcę 2 zwisy, a przy stoliku jadalnianym kinkiet. I nie wiem czy kupić 2 białe muchy i czarny kinkiet, czy 1 białą, 2 grafitową i jakiś kinkiet?:rolleyes:

Natalio, grafitową? Czyżby jakaś nowość?
Ja znam dwie: moją białą i taką, jakby to powiedzieć, stalową.
I ta stalowa mi się średnio widziała w roli lampy sufitowej.
Jak miska :p

I chyba bym nie mieszała, tylko wzięła 2 białe muchy i kinkiet. Niekoniecznie czarny.

pepejeans
06-08-2012, 06:29
narendil
dzięki serdeczne za "prezent" :hug"

grafitowej muchy też nie widziałam, tylko tą stalową-białą.

vesila
06-08-2012, 08:27
Super są te klockowe pudełka, szkoda że moje dzieciaki już wyrastają z zabawek,
przy przeprowadzce, to już tylko lego poszło z mieszkania do domu, ale na takie pudełka są jednak za duzi ;)

Aniu to kiedy w końcu klucze dostaniesz? bo ostatni termin jaki pamiętam to było coś na początku sierpnia :???:

emiranda
06-08-2012, 08:34
Aniu pozdrowienia z Gdyni zostawiam i nawet nie wiesz jak podabaja mi się pudełka Jakubowe, jak ja mu zazdroszczę:)
Maniaczka klocków lego, mamy ich całe mnóstwo nie zmieściłyby sie w tych pudełkach, ale nie umiem sie ich pozbyć :)

Natalia Stanko
06-08-2012, 12:47
tak, o tej samej lampie mówimy, w jednym ze sklepów nazywała się mucha grafitowa ;) masz rację z tym niemieszaniem

nie masz urlopu?

TwoOfUs
06-08-2012, 14:32
Dzień dobry :) Już jestem na bieżąco ;)
Alllle masz kolekcję lamp :rolleyes: podobna do Azzardo Edison wisi u mojej cioci w salonie :) oryginał z lat 80 chyba :)

1976pinacolada
06-08-2012, 18:24
Ania - juz jestem :)

Zapisuje w ulubionych pudła na zabawki i lampę muchę bo w salonie papierowy klosz rządzi ;)

agawi74
06-08-2012, 22:47
Hej Aniu, co słychać?:hug: Klocuchy super, pewnie się synuś ucieszył?:wiggle:
Coś nowego w sprawie lamp?:popcorn:

narendil
07-08-2012, 18:25
Super są te klockowe pudełka, szkoda że moje dzieciaki już wyrastają z zabawek,
przy przeprowadzce, to już tylko lego poszło z mieszkania do domu, ale na takie pudełka są jednak za duzi ;)

vesi, po cichu się przyznam, że takie pudełka to i sobie bym kupiła.
Ale ja to maniaczką klocków lego byłam.


Aniu to kiedy w końcu klucze dostaniesz? bo ostatni termin jaki pamiętam to było coś na początku sierpnia :???:
Na początku sierpnia dowiedziałam się, że będą pod koniec sierpnia. Może...


Aniu pozdrowienia z Gdyni zostawiam i nawet nie wiesz jak podabaja mi się pudełka Jakubowe, jak ja mu zazdroszczę:)
Maniaczka klocków lego, mamy ich całe mnóstwo nie zmieściłyby sie w tych pudełkach, ale nie umiem sie ich pozbyć :)
Alu, to sobie kup :)
Ja też uwielbiałam klocki! I bardzie się cieszę, że Jakub do nich dorósł. Budujemy razem :yes:


tak, o tej samej lampie mówimy, w jednym ze sklepów nazywała się mucha grafitowa ;) masz rację z tym niemieszaniem

nie masz urlopu?
Tak jak pisałam, zdecydowanie wolę białą.
Urlop mam, na papierku :(
Cóż, robota sama się nie chce wykonać, więc zasuwam z uczepionym mnie Jakubem :p


Dzień dobry :) Już jestem na bieżąco ;)
Alllle masz kolekcję lamp :rolleyes: podobna do Azzardo Edison wisi u mojej cioci w salonie :) oryginał z lat 80 chyba :)
Hej hej, Two!
Ależ cioci faaajnie!


Ania - juz jestem :)
Zapisuje w ulubionych pudła na zabawki i lampę muchę bo w salonie papierowy klosz rządzi ;)
Pinacoladko, już do Ciebie pędzę! Mam nadzieję, że coś z siebie wyduszę ;)
Częstuj się i pudełkami, i muchami :rotfl:


Hej Aniu, co słychać?:hug: Klocuchy super, pewnie się synuś ucieszył?:wiggle:
Coś nowego w sprawie lamp?:popcorn:
Aga, Jakub zachwycony. Sam wybierał kolory :yes:
Ale będzie miał pstrokato w pokoju!
W sprawie lamp nic nowego, ale mam do Was kolejne pytanie :rolleyes:

narendil
07-08-2012, 18:57
Moje drogie kuleżanki!

Lampy w większości odhaczone, zatem czas na kolejny odcinek tasiemca :P

Uświadomiłam sobie, że temat podłóg potraktowałam po macoszemu. Wybrałam panele, zdecydowałam się na wykładzinę u Jakuba i w pokoju środkowym. A reszta?
Zatem, dzisiejszy odcinek sponsorują kafle podłogowe, terakota, gres, czy jak która woli :)

Co macie na podłogach?
Co się sprawdza?
Znaczy, nie widać brudu po pięciu minutach od umycia.
I co mój mąż jest w stanie umyć ;)

I chyba najlepiej w szarościach :rolleyes:

Dla przypomnienia, gdybyście zapomniały co było kilkaset odcinków wcześniej :rotfl:

W części dziennej panele Dąb Loft Egger
https://lh4.googleusercontent.com/-UTi_bUoJIo4/TsAV9lEV2TI/AAAAAAAADEc/kBl3-wbYgJs/s700/panele_egger_dab_loft_bialy2.jpg

W kuchni docelowo meble białe i szare, w połysku: Ikea Abstrakt, czarny zlewozmywak, czarne AGD, ciemny blat (czarny? szary?)

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szaf-stj-d-zlewu-z-szuf--fronty__0101776_PE245690_S4.JPG (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19876736/#/S99876718)

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szafka-sc--drzwi__29944_PE117709_S4.jpg (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29852551/#/S59811521)

W łazience białe kafle, białe i ciemnoszare ściany, ciemnoszary grzejnik, meble szare w połysku.

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/godmorgon-szafka-pod-umywalke-z--szufladami__0116166_PE270308_S4.JPG (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30237096/#/80180993)

W wuceciku na 99% będą ściany betonowe (podpatrzone u pinacoladki :))
Coś takiego:
http://images01.olx.pl/ui/11/82/89/1309199405_221097389_1-Zdjecia--BETON-ARCHITEKTONICZNY-INDUSTRIALNY-DEKORACYJNY.jpg (http://krakow.olx.pl/beton-architektoniczny-industrialny-dekoracyjny-iid-221097389)

Jakieś pomysły?
Producenci, serie i real photo mile widziane :hug:

vesila
07-08-2012, 19:37
Aniu, jak ja sie ciesze ze wybór płytek mam już za sobą, nie wiem czy pomogę ale do paneli pasowałby beżowy gres, a do reszty jasnoszary
i jeśli taki na którym nie widać bardzo plam i brudu to chyba lappato: klik (http://www.meglioli.eu/images/Natural-Floor-Gres.jpg?122)
u mnie sprawdza sie gres Zirconio Medas, łatwo sie zmywa, ale jest bardzo kruchy i już w wielu miejscach płytki są odpryśnięte.

1976pinacolada
07-08-2012, 19:55
W wuceciku na 99% będą ściany betonowe (podpatrzone u pinacoladki :))



:hug:

Natalia Stanko
08-08-2012, 07:28
A ja powrócę do wykładzin - podaj mi 3 powody, dla których warto je kłaść ;) W naszych alergicznych czasach ?!

A kafle hm... te co Magda 34 położyła na podłodze w kuchni, bardzo pasowały by u ciebie:
http://www.nordceram.de/dateien/katalog/2011_Katalog_NC_Shift.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.nordceram.de%2 Fdateien%2Fkatalog%2F2011_Katalog_NC_Shift.pdf) są takie beżowo-szare, do twojej podłogi Loft Egger będą idealne
http://www.banyo.pl/data/gfx/pictures/large/1/7/1971_1.jpg

nihiru
08-08-2012, 07:50
Aniu, Aneta_S bardzo chwaliła u siebie jakiś łupek czy coś takiego - może i u Ciebie się nada?

aneta s
08-08-2012, 08:44
Aniu u siebie zaraz napisze o swoim kamieniu, żeby Tobie nie śmiecić i wkleję fotki ...

TwoOfUs
08-08-2012, 14:34
A Zirconio Cemento gris (http://www.euro-ceramika.pl/promotion/category_show/11/zirconio/page/1)? real foto u Sirei tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132745-Dziennik-budowania-i-nie-tylko-Etap-III-Organizacja-budowy/page8) i chyba jeszcze Julianna je ma.
W każdym razie jasna szarość powinna ładnie grać z panelami :yes:

agawi74
08-08-2012, 15:26
Aniu ja Ci polecam dobrej jakości gres, który łatwo nie odpryskuje jak coś upadnie.
Ja akurat mam włoski gres Novabell- seria Terra di Siena, ale szarości w tej serii nie było, jakość rewelacja. Już mnóstwo ciężkich rzeczy upadło na podłogę i śladów brak.:rolleyes: Mogę Ci polecić jeszcze świetny gres niemiecki firmy Nord Ceram- jest tam cale mnóstwo szarości i mają go dwie osoby w mojej rodzinie- są zachwyceni jakością, łatwością mycia i ceną. Serie są różne, w zależności od kolorów- jakość ta sama. Są dwie wielkości 60x60 i 30 x60. Najlepiej jeżeli znajdziesz go gdzieś w sobie okolicy i sobie obejrzysz. Poglądowo wygląda tak

http://www.banyo.pl/firm-pol-1285067246-Nord-Ceram.html

I strona producenta
http://www.nordceram.de/flash_eng/start.html

narendil
08-08-2012, 16:37
Dzięki! W wolnej chwili pogrzebię w necie i popatrzę co mi tam podrzuciłyście :)
I to co dla mnie najważniejsze, to opinie o użytkowaniu.
Nie ma to, jak ktoś realny przejedzie mopem po rozlanym soku porzeczkowym z wczorajszego dnia :lol2:
Z tym na żywo to u mnie bieda. Zwiedziłam większość sklepów i wszędzie to samo czyli nic :sick:
A w necie każą kupić całą paczkę. czemu nikt nie sprzedaje na sztuki?

A jaką macie opinię o gresach Villeroy und Boch?

Ale za to w międzyczasie zmieniła mi się koncepcja na szafkę łazienkową :lol2: Muszę to przetrawić.

narendil
08-08-2012, 16:42
A ja powrócę do wykładzin - podaj mi 3 powody, dla których warto je kłaść ;) W naszych alergicznych czasach ?!

Hmmm :rolleyes:

Bo miękko w stopy i tyłek.
Bo dywany u mnie wiecznie miały pozaginane rogi (mam talent po prostu).
Bo w dzieciństwie pod dywany chowałam zdecydowanie za dużo rzeczy i jakoś źle wspominam moment, kiedy mama je tam znajdowała ;)
Bo mamy teraz u Jakuba i zarówno mąż, jak i Jakub stwierdzili, że chcą.
Bo pomimo posiadania alergika jestem przeciwniczką sterylności.

atika
08-08-2012, 17:14
Aniu - zapraszam do mnie do zobaczenia płytek w kuchni.
Ja mam białego Abstrakta meble i do tego szare "doły" - jak dla mnie bardzo ładnie zgrywają się z płytkami: Nova Gala OR 13 ciemny szary, są też nieco jaśniejsze OR 12. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178374-Szarak-pod-lasem/page61

A w łazience też szarości - z czasów przedprzeprowadzkowych: Paradyż Taranto Grys mat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178374-Szarak-pod-lasem/page57

Polecam jedne i drugie płytki. Choć kuchenne bardziej bo na nich to zupełnie nic nie widać ;) A myję wszystko samą wodą ;)

Drop_Inn
08-08-2012, 20:30
W kwestii płytek nie pomogę, bo u mnie prawie same niepraktyczne czernie i biele.
Ale ściskam wieczornie :hug:

Natalia Stanko
08-08-2012, 20:37
Hmmm :rolleyes:

Bo miękko w stopy i tyłek.
Bo dywany u mnie wiecznie miały pozaginane rogi (mam talent po prostu).
Bo w dzieciństwie pod dywany chowałam zdecydowanie za dużo rzeczy i jakoś źle wspominam moment, kiedy mama je tam znajdowała ;)
Bo mamy teraz u Jakuba i zarówno mąż, jak i Jakub stwierdzili, że chcą.
Bo pomimo posiadania alergika jestem przeciwniczką sterylności.

A, no to tylko wykładzina:rotfl:

A tak na serio co ma sterylność do siedliska kurzu jakim jest wykładzina? Trzyma zapachy, trudniej się ją odkurza i czyści. Nie lepiej panel i dywanik?

1976pinacolada
08-08-2012, 21:01
A, no to tylko wykładzina:rotfl:

A tak na serio co ma sterylność do siedliska kurzu jakim jest wykładzina? Trzyma zapachy, trudniej się ją odkurza i czyści. Nie lepiej panel i dywanik?



Przeca pisała, że ma talent :rotfl:
------------------------------------------------

Aniu - zrobiłam dochodzenie w sprawie zarówek ledowych i to co mam w kuchni to OSRAM :) oj :eek: zabrzmiało jakbym srała po blatach :rotfl: :sick:

Ja z szarości mam Cementyt Gray z Valdiceramica

mirela99
09-08-2012, 06:35
Ja bardzo polecam Zirconio Radica Negro (ciemne) lub Gris (jasnoszary). Mimo lekkiej struktury są gładkie i idealnie się go myje. Wygląda pięknie. To mój w salonie:
http://images46.fotosik.pl/1709/2162ce3af0d81a3emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

pepejeans
09-08-2012, 07:30
Bo w dzieciństwie pod dywany chowałam zdecydowanie za dużo rzeczy i jakoś źle wspominam moment, kiedy mama je tam znajdowała

tez to przerabiałam ze swoim urwisem:lol2:
co do płytek polecam moje

moje płytki (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206135-Dwa-poziomy-Pepe&p=5485552&viewfull=1#post5485552)

Ariana Imperial Nero (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206135-Dwa-poziomy-Pepe&p=5484649&viewfull=1#post5484649)

narendil
09-08-2012, 10:01
Dziękuję za propozycje :hug:
W wolniejszech chwili poszperam dokładnie w necie.

narendil
09-08-2012, 10:07
A tak na serio co ma sterylność do siedliska kurzu jakim jest wykładzina? Trzyma zapachy, trudniej się ją odkurza i czyści. Nie lepiej panel i dywanik?

Natalio, może źle się wyraziłam z tą sterylnością :rolleyes: Chodziło o mi o nieusuwanie potencjalnych zagrożeń i alergenów.
Wiesz, mam znajome, które nic na podłogi nie położyły, zmywają je 3-4 razy dziennie - tak na wszelki wypadek. Bo a nuż jakiś roztocz się trafi :P
A moje dziecko czołgało się, raczkowało po podłodze odkurzanej raz dziennie, mytej w razie potrzeby. Jasne, gdyby się okazało, że ma alergię na kurz, to wykładzina wyleciałaby szybciej niż się pojawiła. Kot pewnie też :(

Miałam w życiu dywany, mam wykładzinę. Drastycznych różnic w utrzymaniu czystości nie zauważyłam :) Poza tym, że te $%#% dywaniki się wiecznie odwijały :P
Jak się znudzi, to wymienimy.
Ale dzięki za troskę :hug:

narendil
09-08-2012, 10:07
Aniu - zrobiłam dochodzenie w sprawie zarówek ledowych i to co mam w kuchni to OSRAM :) oj :eek: zabrzmiało jakbym srała po blatach :rotfl: :sick:
Przynajmniej nie będę miała problemów z zapamiętaniem marki :rotfl:

TwoOfUs
09-08-2012, 11:56
Jako dziecko miałam wykładzinę w swoim pokoju, to były czasy :rolleyes: fajnie wgniatało się w nią plastelinę a bratowa z bratem podpalili ją któregoś roku podczas wigilii :lol: mieliśmy po 10 lat a wykładzina była czerwona :cool: potem mama wymyśliła dywaniki na których ślizgaliśmy się po panelach jak na snowbordzie :lol2:

Natalia Stanko
09-08-2012, 16:40
....wchodzę po cichu, bo może się obraziłaś na mnie.....

Nie? No to :hug:

aneta s
09-08-2012, 16:52
a ja przez 20 lat mieszkałam z wykładzinami...mam do nich taka awersję , że u mnie ani wykładzin ani dywanów...jedynie dywaniki w łazienkach i pralni:lol2:

agawi74
09-08-2012, 16:58
a ja przez 20 lat mieszkałam z wykładzinami...mam do nich taka awersję , że u mnie ani wykładzin ani dywanów...jedynie dywaniki w łazienkach i pralni:lol2:

U mnie też Anetko, a nawet w łazienkach brak:lol2: Nienawidzę dywanów ani wykładzin. :sick: Ale każdy ma jak lubi i to ważne.
Aniu gdzie się podziewasz?:(