PDA

Zobacz pełną wersję : Narendil i jej pół-apartament



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

atika
09-09-2012, 22:15
Ale miałam nadrabiania...

Cegiełki w łazience suuuper - ja bym dała bardzo jasno-szarą fugę, ale Ty juz chyba decyzję podjęłaś.

Co do AGD - ja mam teraz z IKEA i jestem zadowolona. I uwielbiam swoją indukcję, która kosztowała 999zł. Była tania a jak na razie sprawdza się super, a jest naprawdę sporo używana. Zadowolona jestem też z piekarnika, więc jak na razie nie narzekam, choć to sprzęty z I...

Aha - no i muszę sie zachwycić grzejnikiem ;) i czekam na beton !!

atika
09-09-2012, 22:16
I muszę jeszcze napisać - Siner - uwielbiam Ciebie czytać i uwielbiam Twoje poczucie humoru !!!

admete
10-09-2012, 05:40
Dzień dobry Aniu :hug:


Ania jeszcze w sprawie tych pojemników LEGO, ja wiem że na stonie są wymiary ale u mnie nienajlepiej z wyobraznią;)Powiedz myślisz , że one do duplo tez były by git, dużo klocków się w nich mieści? bo ja mam masę duplo, póki co w kuwetach ale Młody od kilkku miesięcy ma juz fazę na lego no i chyba czas pomyśleć o czymś sensownym, te Twoje wygladają fantastycznie tylko tak się zastanawiam jak z praktycznością:rolleyes:te pokrywki to tak mocniej się trzymają czy nie specjalnie?

Anetko ja wkleiłam u mnie o tuuuuuuuuuu (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190830-Jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-klasyk%C4%99-z-nowoczesno%C5%9Bci%C4%85/page265) pudełka z Duplo w środku,,kupowałam tam gdzie Ania.
Polecam :)

Mogę Ci cyknąć zdjęcia z inną konfiguracją Duplo w środku :rolleyes:

narendil
10-09-2012, 08:37
Parapety - fajne, pasują do Waszego wnętrza :)
Szarości, grzejnik i maxi cegiełki :rolleyes:
Miło mi :)

Czekam na beton! A gdzie on miał być? Bom całkiem zapomniała :)
W małym wuceciku.

To w takim razie Ciebie dźwigał raczej flaming tylko GPS mu się spieprzył ( pewnie dlatego że gadał Hołowczyc :) )
Tiaaa, Krzyś potrafi namieszać :rotfl:

aaaaaaaaaaaaaa Pani kierowniczko co z priv wiadomością - dostałaś ?
O mnie chodzi? To nic nie dostałam :(

Zmywarka - ważne żeby była cicha, miała tryb normalny i krótki i środek metalowy a nie plastikowy.
Płyta - indukcja :yes: Poziomów grzania 9 a nie 17 jak np w Siemensie, żeby nie była zbut głośna i to tyle.
Dzięki!


Aniu to będziesz najpierw w sklepie włązcałą zmywanie słuchała a później zadecydujesz która kupic :lol2:
No fakt, w sklepach z AGD jeszcze mnie nie znają :P Wszystko przede mną :rotfl:
Już to widzę, jak sprawdzam po kolei zmywarki wkładając naczynia z obiadu i przytulając się do zmywarki nasłuchuję decybeli :lol2:



BOSCH SMV 50E90EU
bardzo sobie ją chwalę, zmywam w programie eco i domywa, jest mega cichutka, słychać tylko odpompowywanie wody w syfonie pod zlewem, sama sie wyłącza i podobno ma bardzo praktyczny układ koszy/sitek -no tego do układania w środku naczyń w porównaniu do amiki (którą ma siostra), użytkuję dopiero miesiąc więc nie wiem czy jest awaryjna.
My teraz mamy Amicę. Nie jest zła, ale momentami nie domywa.
Twojego Boscha też już zanotowałam na kartce dla męża ;)
Nic przez weekend nie znalazł :mad: Czemu nie jestem zdziwiona?

O kurcze! To mnie też przytargał flaming :D
Tylko mój chyba trochę dalej na północ zaleciał :)


Cegiełki w łazience suuuper - ja bym dała bardzo jasno-szarą fugę, ale Ty juz chyba decyzję podjęłaś.

Co do AGD - ja mam teraz z IKEA i jestem zadowolona. I uwielbiam swoją indukcję, która kosztowała 999zł. Była tania a jak na razie sprawdza się super, a jest naprawdę sporo używana. Zadowolona jestem też z piekarnika, więc jak na razie nie narzekam, choć to sprzęty z I...

Aha - no i muszę sie zachwycić grzejnikiem ;) i czekam na beton !!
O sprzęcie z I. nie myślałam do tej pory :rolleyes: Może dlatego, że mam tam daleko.
Fuga będzie srebrna, choć to taki jasny szary. No, ale nie będę się kłócić z producentem o nazwy ;)

Dzień dobry Aniu :hug:
A dzień dobry :)

Venus_m
10-09-2012, 09:29
helloł :bye:

Siner
10-09-2012, 10:18
I muszę jeszcze napisać - Siner - uwielbiam Ciebie czytać i uwielbiam Twoje poczucie humoru !!!



Dzięki atika - tylko Ja mam tak cały czas i nie wiem czy nie nadejszła wiekopomna chwila co by to leczyć ! Ile można, no ile.....
Mąż nazywa mnie - mistrz ciętej riposty ( czasem zbyt ciętej)

Uwaga teraz będzie dowcip to tak apropos kupowania np. AGD wątpliwego pochodzenia.

Chińczyk sprzedał duszę diabłu......
Po miesiącu się zepsuła........

Miłego dnia wszystkim matkom polkom życzę

Co do Krzysia Narendilko to ten gość już dawno temu rozpoczął u mnie akcję zbierania punktów za....
- utopienie męża razem z samochodem w jeziorze ,które nagle wyrosło na trasie .....
- kolejną próbę utopienia męża również z samochodem na przerwanym moście
- pokierowanie męża na skróty przez las - skrót okazał się tak sprytny że sam Krzyś już przestał gadać bo się zgubił
- pokierowanie męża krótszą drogą - ta krótsza droga okazała się aż o 80 km DŁUŻSZA od tej dłuższej

Pisząc to uzmysłowiłam sobie że Krzyś generalnie lubi topić a chłopy wstydzą się zapytać o drogę...........
Ja nigdy się nie gubię i jeżdżę bez GPS - mam kompas w dupie lub jak wolą delikatniejsze kobietki - KOBIECĄ INTUICJĘ

atika
10-09-2012, 11:54
Co do Krzysia Narendilko to ten gość już dawno temu rozpoczął u mnie akcję zbierania punktów za....
- utopienie męża razem z samochodem w jeziorze ,które nagle wyrosło na trasie .....
- kolejną próbę utopienia męża również z samochodem na przerwanym moście
- pokierowanie męża na skróty przez las - skrót okazał się tak sprytny że sam Krzyś już przestał gadać bo się zgubił
- pokierowanie męża krótszą drogą - ta krótsza droga okazała się aż o 80 km DŁUŻSZA od tej dłuższej


Coś w tym jest. My ostatnio dzięki niemu mieliśmy przeprawę "tratwą przez Odrę ;) Obyło się bez topienia, więc było wesoło, ale Krzyś jak widać lubi wodę.

Domi87
10-09-2012, 11:57
ale żeście tu przez weekend popisały!
Ta Krzysiu i jego teksty w stylu: "jesteś poza trasą, wyznaczam nową. Nie martw się nowa będzie lepsza...":)
Co do dyskoteki pod prysznicem to chętnie bym zobaczyła jak to się prezentuje. jak nie doświetli nóg to... można jak ja przerzucić się na depilator:P
Aniu trochę późno, ale:
- potwierdzam teraz wiem, że to na pewno parapet
- fuga taka jak wybrałaś, żadnej białej! Choć biała i tak by po pewnym czasie pewnie szarą się stała;)
- ja się tak nie bawię, by tutaj były jakieś osoby uprzywilejowane, które już nie muszą czekać na beton, bo na żywo widziały. Toż to skandal:wiggle:

narendil
10-09-2012, 12:21
helloł :bye:
Halo halo :)


Chińczyk sprzedał duszę diabłu......
Po miesiącu się zepsuła........
:rotfl:



Co do Krzysia Narendilko to ten gość już dawno temu rozpoczął u mnie akcję zbierania punktów za....
- utopienie męża razem z samochodem w jeziorze ,które nagle wyrosło na trasie .....
- kolejną próbę utopienia męża również z samochodem na przerwanym moście
- pokierowanie męża na skróty przez las - skrót okazał się tak sprytny że sam Krzyś już przestał gadać bo się zgubił
- pokierowanie męża krótszą drogą - ta krótsza droga okazała się aż o 80 km DŁUŻSZA od tej dłuższej


Coś w tym jest. My ostatnio dzięki niemu mieliśmy przeprawę "tratwą przez Odrę ;) Obyło się bez topienia, więc było wesoło, ale Krzyś jak widać lubi wodę.
Ja mu podziękowałam za towarzystwo, gdy mi huknął znienacka za 10 metrów skręć ostro w lewo.
Uznałam, że zawał serca za kierownicą i dzieckiem na tylnym siedzeniu nie jest mi potrzebny :P



Ja nigdy się nie gubię i jeżdżę bez GPS - mam kompas w dupie lub jak wolą delikatniejsze kobietki - KOBIECĄ INTUICJĘ
To jest nas dwie :)



Ta Krzysiu i jego teksty w stylu: "jesteś poza trasą, wyznaczam nową. Nie martw się nowa będzie lepsza...":)
Tiaaa, i skończy się w Wiśle?


ja się tak nie bawię, by tutaj były jakieś osoby uprzywilejowane, które już nie muszą czekać na beton, bo na żywo widziały. Toż to skandal:wiggle:
Wsiadaj w pociąg/samochód i w drogę :D
Może dojedziesz na coś więcej niż wersja beta.

Venus_m
10-09-2012, 12:56
Pokazywać proszę efekty kolejnych prac - mogą być brudne :yes: :D

TwoOfUs
10-09-2012, 13:36
Beton... beton... gdzie ja to widziałam... chyba nie tutaj :cool:


Pokazywać proszę efekty kolejnych prac - mogą być brudne :yes: :D
:yes:
brudne ręce Pana Janka się nie liczą :rotfl:

narendil
10-09-2012, 14:35
Litości! Nie wiem, czy dzisiaj podjadę :(
Jakieś pół godziny temu uporałam się z krwotokiem z nosa u Jakuba.

TwoOfUs
10-09-2012, 15:04
Aniu nic się nie przejmuj, my tak sobie żartujemy ;) :hug: wiadomo, że pokażesz jak już będzie co pokazać :)
Przecież u mnie fotki raz na ruski rok jak się rodzinka zlituje :P
A co to się stało Jakubowi? Mam nadzieję, ze już lepiej :hug:

julianna16
10-09-2012, 16:36
:hug:

narendil
10-09-2012, 16:40
A co to się stało Jakubowi? Mam nadzieję, ze już lepiej :hug:
Diabli wiedzą :mad:
Podejrzewam, że przyczynił się do tego Jakubowy palec. Mamy katar.
A jak mój syn coś robi, to robi to dokładnie i z pełnym zaangażowaniem...
Sytuacja opanowana, choć przez chwilę zastanawiałam się jak ja te swoje 20 kilo szczęścia do lekarza zaniosę :rolleyes:

rere79
10-09-2012, 18:05
Najważniejsze, że z krwotokiem się uporałaś i nie musisz nosić swojego 20to kilowego szczęścia :D
Beton nie zając... ;)

emiranda
10-09-2012, 18:28
A ja uwielbiam wszelkie nowiki techniczne i tak samo GPS, nie zawsze z niego korzystam, ale niejednokrotnie mi się przydał, nawet ten co mam w telefonie.
Oczywiście starsze typy GPS-u mnie denerwowały, komunnikat Krzyśka, straciłem połaczenie, jak znajdę to Ci powiem doprowadzał mnie do szału, ale dzisiejsze GPS-y sa duzo bardziej przyjazne. I choc kiedys jeździłam z planami miast i doskonale sobie radziłam, to dlaczego dzisiaj nie mialabym korzystac z najnowszych wynalazków :yes:
Spróbujcie nie znając Warszawy dojechac na ulice Gladioli cha własnie tam ostatnio jechałam, oczywiście spojrzałam na mapę, gdzie to mniej więcej jest, ale czy nie lepiej później słuchac lektora gdzie jechać, ja tak wolę :)

Aniu krwotoki z nosa to nie przelewki, dobrze że sobie z nim poradziłaś, na zdjatka cierpliwie poczekam:)

Siner
10-09-2012, 18:53
aniu nadchodzi siostra basen......

Krwotok z nosa przy przeziębieniu to częste ale mimo to... obserwuj go i sprawdź mu morfologię ( może słaba jakość płytek lub ich ilość, może anemia)
Mam tylko nadzieję, że przy krwotoku nie odchylałaś mu głowy do tyłu !!!!
Głowa powinna być pochylona i chłodzimy okolice czoła - tu gdzie zatoki czołowe i przyklejony jest nos ;)

Teraz Twoja głowa do góry - co tam krwotok... jeszcze pełno ich przed Tobą - toć to samiec !!!

narendil
10-09-2012, 19:48
Ufam, że ten krwotok to był jednorazowy wybryk.
Oczywiście, obserwować będę. Czoło chłodziłam i głowy do tyłu nie odchylałam :)

Siner, masz rację, że pełno ich jeszcze przede mną. A jeśli synek wda się w tatusia, to ...
Wolę nie myśleć na razie ;)

admete
10-09-2012, 20:24
Aniu uściski dla Ciebie i dla Jakuba :hug:
My się od tygodnia inhalujemy 2 razy dziennie i w razie potrzeby w środku nocy :bash: - nie wiem skąd ten kaszel :o - bo osłuchowo nic nie ma- ale już dziś jest mokry, odrywający, więc będzie już lepiej.

1976pinacolada
10-09-2012, 20:46
Aniu - gratki za opanowanie krwotoku. Ja trace głowę w takich sytuacjach . I buziak w nosek dla młodego <cmok>

aricia
11-09-2012, 09:07
anula, sorry, ze z prywatą :D...ale Wy tu o krwotokach, a mnie właśnie krew zalewa!!!! :mad:
poczebuję pomocy w zlokalizowaniu czarnych uchwytów do CZARNEGO kabla (śr. 9mm), coby go ładnie po ścianie poprowadzić. w wszędzie są, ale białe :(może gdyby ktoś wiedział coś, to niech da mi znać na priv. pliiiiiz!!!!
że o tańszym odpowiedniku czarnego BERKERA obrotowego nie wspomnę....;)

p.s. na fotki betonu i cegiełek się nie załapałam, ale wnioskując po zachwytach innych forumek, juz nie mogę doczekać się finalnego looku :D

Domi87
11-09-2012, 13:38
Wsiadaj w pociąg/samochód i w drogę :D
Może dojedziesz na coś więcej niż wersja beta.
Uważaj uważaj, bo jeszcze wywołasz wilka z lasu:P
ale póki co egzaminy i przygotowania do nich skutecznie mnie trzymają w Wawie



p.s. na fotki betonu i cegiełek się nie załapałam, ale wnioskując po zachwytach innych forumek, juz nie mogę doczekać się finalnego looku :D
ja na beton też:rotfl:

Arnika
11-09-2012, 14:31
Jak była by taka potrzeba, to byś na koniec świata te 20kg szczęścia zaniosła w takim czasie, że medal na olimpiadzie byłby murowany.. Czego nie życzę.. ;)
Dobrze, ze już jest dobrze :)

GiPeeSów nie używam.. a zjeździłam pół Europy , Bałkany czy Stambuł.. Kolega ma.. i on bez przerwy.. jedziesz za szybko.. , zwolnij.. ograniczenie prędkości do.. tyle i tyle... Masakra jakaś..
Jedynie może w Warszawie by się przydał.. ale od czego jest język i telefony...

Na resztę zdjęć czekam z niecierpliwością...

Siner
11-09-2012, 15:06
GiPeeSów nie używam.. a zjeździłam pół Europy , Bałkany czy Stambuł.. Kolega ma.. i on bez przerwy.. jedziesz za szybko.. , zwolnij.. ograniczenie prędkości do.. tyle i tyle... Masakra jakaś..
Jedynie może w Warszawie by się przydał.. ale od czego jest język i telefony...

Arnika to chyba żart - w Warszawie nie ma kogo pytać o drogę bo wszyscy są przyjezdni!!! Jedynie jakieś leciwe staruszki co to pierwszą wojnę pamiętają mogą pomóc ale im też bym zbytnio nie ufała bo podpowiada im Alzheimer - także zostaje Krzysio !!!

narendilko ...... pocieszyłaś mnie tym, że twój mąż też zombie.... nie jestem sama :) A spod jakiego on jest znaku zodiaku ? Czyżby wodniczek ?

narendil
11-09-2012, 18:25
Aniu uściski dla Ciebie i dla Jakuba :hug:
My się od tygodnia inhalujemy 2 razy dziennie i w razie potrzeby w środku nocy :bash: - nie wiem skąd ten kaszel :o - bo osłuchowo nic nie ma- ale już dziś jest mokry, odrywający, więc będzie już lepiej.
Dziękuję i wzajemnie :hug:
My też na inhalatorze :rolleyes:


Aniu - gratki za opanowanie krwotoku. Ja trace głowę w takich sytuacjach . I buziak w nosek dla młodego <cmok>
Kinia, ja w takich momentach jestem opanowana i niewzruszona.
Gorzej jakieś pół godziny po incydencie.


anula, sorry, ze z prywatą :D...ale Wy tu o krwotokach, a mnie właśnie krew zalewa!!!! :mad:
poczebuję pomocy w zlokalizowaniu czarnych uchwytów do CZARNEGO kabla (śr. 9mm), coby go ładnie po ścianie poprowadzić. w wszędzie są, ale białe :(może gdyby ktoś wiedział coś, to niech da mi znać na priv. pliiiiiz!!!!
TAKIE (http://www.conrad.pl/Opaska-kablowa-samoprzylepna-9%2c6-mm%2c-czarna.htm?websale7=conrad&pi=543757&ireusocl=1) mogą być?
Z Berkerem nie pomogę, bo zrezygnowałam.


p.s. na fotki betonu i cegiełek się nie załapałam, ale wnioskując po zachwytach innych forumek, juz nie mogę doczekać się finalnego looku :D
Betonu nie było.
A cegiełki nadal są ;) O TU (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187193-Narendil-i-jej-p%C3%B3%C5%82-apartament&p=5523880&viewfull=1#post5523880)


Uważaj uważaj, bo jeszcze wywołasz wilka z lasu:P
ale póki co egzaminy i przygotowania do nich skutecznie mnie trzymają w Wawie

Daleko nie masz :)


ja na beton też:rotfl:
Bo nie było!


Jak była by taka potrzeba, to byś na koniec świata te 20kg szczęścia zaniosła w takim czasie, że medal na olimpiadzie byłby murowany.. Czego nie życzę.. ;)
Wiem Arniś... :hug:



narendilko ...... pocieszyłaś mnie tym, że twój mąż też zombie.... nie jestem sama :) A spod jakiego on jest znaku zodiaku ? Czyżby wodniczek ?
Skorpion. Jeśli wierzyć w takie rzeczy, to najgorszy możliwy dla mnie znak :P

narendil
11-09-2012, 18:26
Zrobiłam zdjęcia łazienki. Kabel został w pracy. :mad:

emiranda
11-09-2012, 18:40
Zrobiłam zdjęcia łazienki. Kabel został w pracy. :mad:

To wyjmij karte i włóż do laptopa :lol2:

Siner
11-09-2012, 19:00
Zrobiłam zdjęcia łazienki. Kabel został w pracy. :mad:

Powyższy post pozostawiam bez komentarza lub spuszczam zasłonę milczenia :bash:

1976pinacolada
11-09-2012, 19:12
Zrobiłam zdjęcia łazienki. Kabel został w pracy. :mad:


niech brak komentarza będzie moim komentarzem :rotfl:

narendil
11-09-2012, 19:28
To wyjmij karte i włóż do laptopa :lol2:
Robiłam telefonem :P


Powyższy post pozostawiam bez komentarza lub spuszczam zasłonę milczenia :bash:

niech brak komentarza będzie moim komentarzem :rotfl:
Dobra, znalazłam zapasowy kabel.

aricia
11-09-2012, 19:30
ooo!!! piękne cegiełki !!!! :D
dzięki za namiar, ale muszą być z GOŹDZIEM ;) ( bo to po "barankowym" tynku kabel ma pójść...)

narendil
11-09-2012, 19:31
Ciemna ściana z białym termostatem ;)

https://lh4.googleusercontent.com/-s2tAnL9M3_Q/UE-A6d2XB4I/AAAAAAAAES4/-5fJj6kKjho/s640/11092012514.jpg

Zafugowane płytki:

https://lh3.googleusercontent.com/-QIW5uQijIvg/UE-A5tQpHiI/AAAAAAAAESs/LYwjECbwJ2U/s912/11092012517.jpg

Prysznic

https://lh6.googleusercontent.com/-gEnNmXlUgyk/UE-A6AnS81I/AAAAAAAAESw/OJK7dX7owB0/s640/11092012515.jpg

I dyskoteka :lol2:

https://lh5.googleusercontent.com/-kO1QSSGBqKA/UE-A2dz42YI/AAAAAAAAESk/e9NZmIZMEJA/s640/11092012516.jpg

Zgasiłam światło i sprawdziłam, że światła wystarczy o golenia ;)

Wiem, że na moich super zdjęciach tego nie widać, ale kolor fugi zgrywa się z kolorem jasnych ścian :lol2:

emiranda
11-09-2012, 19:42
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

ivy17
11-09-2012, 19:49
:jawdrop: niezła ta dyskoteka :jawdrop:

1976pinacolada
11-09-2012, 19:56
No i cóż ja mam powiedzieć. Nie zabrzmi to zbyt skromnie ale powiem ZAJEBIŚCIE :yes:

Bardziej od ledów zaintrygował mnie brodzik - poka w całości bo on jakis dziwny :jawdrop:

TwoOfUs
11-09-2012, 20:45
Wow :jawdrop: szałowa ta dyskoteka :lol2: będą imprezy pod prysznicem :cool:
Płytki ładnie się prezentują z tą fugą :wiggle: widać podział ale tak delikatnie, bardzo fajnie :)

Aaaa zapomniała bym... termostat :cool:...pasuje do gniazdka :D

Siner
11-09-2012, 20:48
matko bosko z Guadelupe .......

Pierwsze zdjęcie rzeczywiście kabina prysznicowa ale jak zobaczyłam drugie to miałam skojarzenie nastepujące...
albo u was kręcą kolejny sezon Star Trek i jest to jakis teleport no ale sama z soba uzgodniłam że jest to raczej nie możliwe
kolejna opcja, że macie zamontowany system inteligentny dom i jest to urządzenie do skanowania sylwetki domownika - system rozpoznaje: swój - puszczam wodę - obcy - puszczam gówno sąsiadów z góry ale po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że buszując od kilku lat na tym forum nie spotkałam się z taką zajebistą technologią no i nie słyszałam nigdy o złodziejach którzy przed ograbieniem chałupy z precjozów najpierw biorą prysznic
wpadłam na kolejny pomysł - ty taka inteligentna, doktoraty, cuda wianki więc mąż też raczej głupawy nie jest. Doszłam do wniosku, że pewnie studiuje lub robi jakąś specjalizację z tomografii komputerowej a co by sobie poćwiczyć zamontował sobie tego dynksa w domu.

Zgadłam ?

Podświetlta se jeszcze bidet - wrażenia nie zapomniane

Koloru fugi nie skomentuję - zdjęcia słabo oddają kolor więc przyjmuję że są białe

W horoskopy nie wierze ale w znaki tak a właściwie w cechy charakteru urodzonych w danym znaku - przepowiadam !!!! i sprawdza się
Aniu a ty co jesteś - chodzi mi o znak
Skorpion dla mnie fajny, znam kilka
aaaaaaaaaaaa i jeszcze skąd te zachwyty nad cegłą ? gdzie te foty bo ja nic nie widzę !!!!

1976pinacolada
11-09-2012, 20:53
matko bosko z Guadelupe .......
aaaaaaaaaaaa i jeszcze skąd te zachwyty nad cegłą ? gdzie te foty bo ja nic nie widzę !!!!


:rotfl: :rotfl: :rotfl:
nie wytrzymam :lol2:

Siner - chodzi o płytki w łazience. Te z białą fugą. Ułozone sa w cegiełkę

Siner
11-09-2012, 20:57
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Natalia Stanko
11-09-2012, 21:05
OOOOOOOOO! jak ładnie:yes:.
Brodzik głęboki masz rozumiem, a dyskoteka pierwsza klasa!
I bardzo ładny grzejnik!!
Ania-jak ty pędzisz:rolleyes: Za chwilę przeprowadzka:cool:

Ruby
11-09-2012, 21:09
Wszystko supcio!! :D Kolor fugi extra :)

wyanna
11-09-2012, 21:12
dyskoteka pierwsza klasa!

a mówiłam, że Las Vegas? ;)
Aniu, pan Janek ma tempo - już masz brodzik... na twoim miejscu zaczynałabym się pakować już:cool:

julianna16
11-09-2012, 21:25
Ale super - są foty :wiggle:
Grzejniczek super - zamawiam :D. Kontrasty bliskie konceptom Two :).

A taki ledzik, to ja już gdzieś widziałam... :D
Pinakolada zbierasz tantiemy? Tu stawka podwójna :D

Stopniujesz Aniu napięcie, więc czekam cierpliwie aż Pan Janek zamontuje sprzęty :D. :popcorn:

admete
12-09-2012, 04:40
Aniu kolor fug wyszedł super!!!!!
Podasz mi dokładnie co to za numer?- czemu u mnie taki kolor nie wyszedł :o

A dyskoteka wyszła :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Brawo kochana

Miłego dzionka

TwoOfUs
12-09-2012, 06:25
Kontrasty bliskie konceptom Two . i stąd rodzi się moje pytanie, co to za kolor na tej ścianie? :rolleyes:

aricia
12-09-2012, 06:40
siener, dla mnie to kabina, ze skanerem!!!! wchodzisz, laser sprawdza stopień zabrudzenia i odpowiednio dobiera mieszankę płynu oraz temperaturę wody, uwzględniając wagę i wzrost kąpiącego! po wszystkim osusza, a dzięki zamontowanemu generatorowi mowy, informuje użytkownika o poziomie nawilżenia naskórka i zalecanych produktach pielęgnacyjnych :D:D:D


ściana z grzejnikiem super! dobrze, ze tata się omsknął przy kolorze ;)

nihiru
12-09-2012, 06:56
Dziewczyny - jak nikt poprawiacie humor z rana :D

Aniu - łazienka pierwsza klasa:yes:

ivy17
12-09-2012, 07:18
Dziewczyny - jak nikt poprawiacie humor z rana :D

:yes::yes::yes::D

karolek59
12-09-2012, 08:33
Kabina ze skanerem, tomograf ,dysko- błyski
co by to nie było wyszło ciekawie inaczej
Mogłabyś się pokusić o foty z dalszej perspektywy


Aniu
ciesze się że u Ciebie takie postępy :hug:

AniaS79
12-09-2012, 09:17
Fuga przy płytkach wg mnie bardzo ok. Kolor ciemnej ściany BOSKI! Co to konkretnie? Firma i numer poproszę. Ta szarość jest genialna.
Wydaje mi się czy masz Sonatę z Ospela w łazience? :)

mrówka75
12-09-2012, 09:43
A mnie się ten "skaner"podoba zawsze to coś innego;)
Kolorek na ścianie i grzejnik super.

rere79
12-09-2012, 10:19
Grzejnik i kolorek ściany bomba! Fuga na płytkach też fajniewygląda.

Uśmiałam się z tych dyskotek, skanerów i itp. :lol:

Domi87
12-09-2012, 10:25
Narendil wiem, że nie było betonu, ale nie będę tłumaczyć mojego żartu niewypału:P

:jawdrop: takiej dyskoteki to ja jeszcze nie widziałam! Zazwyczaj impreza zawsze przenosi się do kuchni, a u CIebie będzie do łazienki. Zamontuj jeszcze zmieniacz kolorów i opcje mrugania;)

Fuga tak jak myślałam - nie biała nie zrobiła wielkiej rewolucji tylko podkreśliła wzór - czyli wyszło super. A gałka grzejnika rzeczywiście pasuje do gniazdka - specjalnie dobierałaś?:)

TwoOfUs
12-09-2012, 11:36
A gałka grzejnika rzeczywiście pasuje do gniazdka - specjalnie dobierałaś?
Oj Domi czas wskoczyć w kamizelki kuloodporne bo nie wiem czy Ania wytrzyma tą porcję zjadliwych dowcipów :lol2::lol2::lol2: http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/military/smileys-military-970474.gif
Aniu nie strzelaj http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif wykorzystaj teleporter i odeślij nas w odległe przestrzenie galaktyki :rotfl:

Siner
12-09-2012, 13:42
two
o przepraszam bardzo .....
moje uwagi, jak już wcześniej ( bezpiecznie) zaznaczyłam to skojarzenia......:lol:

TwoOfUs
12-09-2012, 13:58
No ja nieopatrznie wdepnęłam z tym termostatem :p ale u mnie dziś w łazience podłączają podobny teleporter więc jest nadzieja, że mnie z tej kosmicznej przestrzeni wyłapie.
Aniu live long and prosper http://images.zaazu.com/img/Spock-spock-star-trek-smiley-emoticon-000554-facebook.gif

Venus_m
12-09-2012, 14:11
o matko :jawdrop: cegiełka fajna, ale las vegas niet :no:

narendil
12-09-2012, 14:40
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

:jawdrop: niezła ta dyskoteka :jawdrop:
:hug:


No i cóż ja mam powiedzieć. Nie zabrzmi to zbyt skromnie ale powiem ZAJEBIŚCIE :yes:
Bardziej od ledów zaintrygował mnie brodzik - poka w całości bo on jakis dziwny :jawdrop:
Nieskromnie podziękuję za insirację :hug:
Brodzik głęboki z siedziskiem: http://www.sanplast.pl/produkty/produkt/3961/


Super wyszło :cool:
A tacie to się chyba nagroda należy,za to ,że się pomylił ,bo grzejnik wygląda bombowo :wiggle:
:)
Tacie przekazałabym, ale on biedny nic nie wie, że się pomylił :lol2: I niech tak już zostanie.


Wow :jawdrop: szałowa ta dyskoteka :lol2: będą imprezy pod prysznicem :cool:
Płytki ładnie się prezentują z tą fugą :wiggle: widać podział ale tak delikatnie, bardzo fajnie :)
Dziękuję!
Mąż się na imprezy cieszy :rotfl:
A fugami, to taki był zamysł.


Aaaa zapomniała bym... termostat :cool:...pasuje do gniazdka :D
:P



Pierwsze zdjęcie rzeczywiście kabina prysznicowa ale jak zobaczyłam drugie to miałam skojarzenie nastepujące...
albo u was kręcą kolejny sezon Star Trek i jest to jakis teleport no ale sama z soba uzgodniłam że jest to raczej nie możliwe
kolejna opcja, że macie zamontowany system inteligentny dom i jest to urządzenie do skanowania sylwetki domownika - system rozpoznaje: swój - puszczam wodę - obcy - puszczam gówno sąsiadów z góry ale po głębszym zastanowieniu doszłam do wniosku, że buszując od kilku lat na tym forum nie spotkałam się z taką zajebistą technologią no i nie słyszałam nigdy o złodziejach którzy przed ograbieniem chałupy z precjozów najpierw biorą prysznic
wpadłam na kolejny pomysł - ty taka inteligentna, doktoraty, cuda wianki więc mąż też raczej głupawy nie jest. Doszłam do wniosku, że pewnie studiuje lub robi jakąś specjalizację z tomografii komputerowej a co by sobie poćwiczyć zamontował sobie tego dynksa w domu.

Zgadłam ?

Nie zgadłaś, ale za to bardzo mi humor poprawiłaś :hug:



Podświetlta se jeszcze bidet - wrażenia nie zapomniane
Nie, dziękuję. Jedna dyskoteka mi wystarczy :rotfl:



Koloru fugi nie skomentuję - zdjęcia słabo oddają kolor więc przyjmuję że są białe
Są srebrne :P
Chyba musisz przyjechać i sama się przekonać ;)



W horoskopy nie wierze ale w znaki tak a właściwie w cechy charakteru urodzonych w danym znaku - przepowiadam !!!! i sprawdza się
Aniu a ty co jesteś - chodzi mi o znak
Skorpion dla mnie fajny, znam kilka
Waga.


OOOOOOOOO! jak ładnie:yes:.
Brodzik głęboki masz rozumiem, a dyskoteka pierwsza klasa!
I bardzo ładny grzejnik!!
:hug:


Ania-jak ty pędzisz:rolleyes: Za chwilę przeprowadzka:cool:
Ciiii, bo jeszcze usłyszy ;)


Wszystko supcio!! :D Kolor fugi extra :)
:D


a mówiłam, że Las Vegas? ;)
Aniu, pan Janek ma tempo - już masz brodzik... na twoim miejscu zaczynałabym się pakować już:cool:
Ano! Tylko mnie pogania, bo tego jeszcze nie kupiłam, tamtego nie przywiozłam :P


Ale super - są foty :wiggle:
Grzejniczek super - zamawiam :D. Kontrasty bliskie konceptom Two :).
:)


A taki ledzik, to ja już gdzieś widziałam... :D
Pinakolada zbierasz tantiemy? Tu stawka podwójna :D
Cicho! Bo jeszcze i za beton mi policzy :P



Stopniujesz Aniu napięcie, więc czekam cierpliwie aż Pan Janek zamontuje sprzęty :D. :popcorn:
Najpierw je muszę kupić ;)


Aniu kolor fug wyszedł super!!!!!
Podasz mi dokładnie co to za numer?- czemu u mnie taki kolor nie wyszedł :o
Ceresit, kolor srebrny.



A dyskoteka wyszła :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Brawo kochana
:hug:


i stąd rodzi się moje pytanie, co to za kolor na tej ścianie? :rolleyes:
Tikkurila V500.


siener, dla mnie to kabina, ze skanerem!!!! wchodzisz, laser sprawdza stopień zabrudzenia i odpowiednio dobiera mieszankę płynu oraz temperaturę wody, uwzględniając wagę i wzrost kąpiącego! po wszystkim osusza, a dzięki zamontowanemu generatorowi mowy, informuje użytkownika o poziomie nawilżenia naskórka i zalecanych produktach pielęgnacyjnych :D:D:D
Wariatki :rotfl:


ściana z grzejnikiem super! dobrze, ze tata się omsknął przy kolorze ;)
No, niech mu będzie ;)



Aniu - łazienka pierwsza klasa:yes:
:) :)


:yes::yes::yes::D
:D


Kabina ze skanerem, tomograf ,dysko- błyski
co by to nie było wyszło ciekawie inaczej
Mogłabyś się pokusić o foty z dalszej perspektywy
Hmmm, nie przewidziałam takiego życzenia i nie wybiłam okienka do łazienki z pokoju Jakuba :rolleyes:


Aniu
ciesze się że u Ciebie takie postępy :hug:
Ja też się cieszę!


Fuga przy płytkach wg mnie bardzo ok. Kolor ciemnej ściany BOSKI! Co to konkretnie? Firma i numer poproszę. Ta szarość jest genialna.
Wydaje mi się czy masz Sonatę z Ospela w łazience? :)
Kolor to Tikkurila V500.
Nie mam pojęcia co to za gniazdka. Prezent od dewelopera.
Do wymiany kiedyś tam :rolleyes:


A mnie się ten "skaner"podoba zawsze to coś innego;)
Kolorek na ścianie i grzejnik super.
Dziękuję:hug:


Grzejnik i kolorek ściany bomba! Fuga na płytkach też fajniewygląda.
Uśmiałam się z tych dyskotek, skanerów i itp. :lol:
:D


Narendil wiem, że nie było betonu, ale nie będę tłumaczyć mojego żartu niewypału:P
:hug: To ja nie załapałam.


:jawdrop: takiej dyskoteki to ja jeszcze nie widziałam! Zazwyczaj impreza zawsze przenosi się do kuchni, a u CIebie będzie do łazienki. Zamontuj jeszcze zmieniacz kolorów i opcje mrugania;)
O nie, nie. Ta impreza zarezerwowana da małżonka ;)
Mrugania nie zniesę. Chociaż pani w sklepie się dziwiła, że chcę tylkobiałe.


Fuga tak jak myślałam - nie biała nie zrobiła wielkiej rewolucji tylko podkreśliła wzór - czyli wyszło super.
Też tak myślę :)

A gałka grzejnika rzeczywiście pasuje do gniazdka - specjalnie dobierałaś?:)
:P

narendil
12-09-2012, 14:47
Oj Domi czas wskoczyć w kamizelki kuloodporne bo nie wiem czy Ania wytrzyma tą porcję zjadliwych dowcipów :lol2::lol2::lol2: http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/military/smileys-military-970474.gif
Aniu nie strzelaj http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif wykorzystaj teleporter i odeślij nas w odległe przestrzenie galaktyki :rotfl:
Nie będę strzelać :lol2:
Wpadam w samozachwyt :rotfl


two
o przepraszam bardzo .....
moje uwagi, jak już wcześniej ( bezpiecznie) zaznaczyłam to skojarzenia......:lol:
No tak, siner, bezpieczna :hug:


No ja nieopatrznie wdepnęłam z tym termostatem :p ale u mnie dziś w łazience podłączają podobny teleporter więc jest nadzieja, że mnie z tej kosmicznej przestrzeni wyłapie.
Aniu live long and prosper http://images.zaazu.com/img/Spock-spock-star-trek-smiley-emoticon-000554-facebook.gif
Termostat wybaczam yes:
Kiedy fotki Twojego teleportera?
I popatrz, nawet się wstrzeliłaś z moją ulubioną postacią!


o matko :jawdrop: cegiełka fajna, ale las vegas niet :no:
Cegiełka dziękuje!
A Las Vegas złagodnieje po założeniu maskownicy. Spełnia swoje zadanie, oświetla mi prysznic :P

mrówka75
12-09-2012, 14:50
tak sobie myślę, że nie ma co nad światełkami się pastwić;) drogie panie, bo w realu to może zupełnie inaczej wyglądać. Mój M realizował wszelkiego typu podświetlenia w dziwnych miejscach i nie myślę tu tylko o domu ( kiedyś wrzucę fotki podświetlenia jakie kazał zamontować w samochodzie) to teraz muszę przyznać , że podświetlenie ścianki za geberitem za które swego czasu na forum "wnętrza" zostało przyjęte z dezaprobatą jest moim ulubionym podświetleniem w łazience.

Siner
12-09-2012, 14:53
aniu nawet nie wiesz co zaczęłaś !!! Już lecę tylko:
dam jeść ekipie
zrobię z dziewczynami lekcje
pozmywam
uprasuję
wstawię ze 3 praleczki
"zadbam" o męża
pochowam uprasowane ciuchy
pozaprowadzam i poodbieram wszystkich z terapii
i będę za jakieś .............................................

20 lat ? :bash:

TwoOfUs
12-09-2012, 14:55
Mrówciu masz rację te ledy dużo gorzej wychodzą na fotach niż na żywo :yes: niestety przylgnęła do nich zła opinia przez nadmierne stosowanie w różnych dziwnych miejscach. Maskownica na pewno złagodzi te błyski, ja mam dodatkowo jakiś regulator, który zmniejsza/zwiększa natężenie światła więc mam nadzieję będzie można ciut zmniejszyć dyskotekę.
Aniu u mnie foty dopiero jak się mama na budowę pofatyguje ;)

Siner
12-09-2012, 14:56
Nie będę strzelać :lol2:
Wpadam w samozachwyt :rotfl


No tak, siner, bezpieczna :hug:


Termostat wybaczam yes:
Kiedy fotki Twojego teleportera?
I popatrz, nawet się wstrzeliłaś z moją ulubioną postacią!


Cegiełka dziękuje!
A Las Vegas złagodnieje po założeniu maskownicy. Spełnia swoje zadanie, oświetla mi prysznic :P

Siner bezpieczna bo po tylu wpadkach zabezpiecza się gdzie może !!!!

narendil
12-09-2012, 15:02
Właśnie się okazało, że diabli wzięli ponad tydzień moich badań i obliczeń :mad:
Za pięć minut miałabym je promotorowi zaprezentować.
Szlag!

mrówka75
12-09-2012, 15:04
Two - uwierz , że łazienka to nie jest dziwne miejsce na ledy.
Mój M kazał zamontować ledy ( bez mojej wiedzy żeby było jasne )- UWAGA niebieskie ( żeby pasowały do zegarów na desce rozdzielczej) na całej podłodze w nowiutkim samochodzie. Jak pojechaliśmy po odbiór i otworzyłam drzwi to dopiero był czad:jawdrop:
A teraz to je lubię, cokolwiek mi nie spadnie na podłogę - zawsze znajdę:lol2:

Domi87
12-09-2012, 15:15
Uffff.... przeżyłam:)
A ja tam lubie ledy, tylko jak są pomysłowo (nie znaczy dziwnie) zamontowane. Bardzo mi się podoba np. podświetlenie progu wanny na dole, szafek w kuchni (również na samym dole) czy barku pod blatem. Ale to też już kwestia gustu
Za to ledy w aucie... Mrówciu to masz zawsze niezłe wejście, niczym gwiazda filmowa - wystawia nogę z samochodu i zapalają się reflektory:)

ivy17
12-09-2012, 15:19
Właśnie się okazało, że diabli wzięli ponad tydzień moich badań i obliczeń :mad:
Za pięć minut miałabym je promotorowi zaprezentować.
Szlag!

a co się stało ??

mrówka75
12-09-2012, 15:23
a co raz się żyje to nie mogę być choć przez chwilę gwiazdą - chociaż we własnym samochodzie;)

A facetom to podświetlenie się bardzo podoba - za każdym razem słyszę - ja jaki czaderski pomysł , też tak sobie zrobię .......:rotfl:

narendil
12-09-2012, 21:33
tak sobie myślę, że nie ma co nad światełkami się pastwić;) drogie panie, bo w realu to może zupełnie inaczej wyglądać.
A pastwcie się na zdrowie.
Ja tam jestem zachwycona :lol2:


Mrówciu masz rację te ledy dużo gorzej wychodzą na fotach niż na żywo :yes: niestety przylgnęła do nich zła opinia przez nadmierne stosowanie w różnych dziwnych miejscach. Maskownica na pewno złagodzi te błyski, ja mam dodatkowo jakiś regulator, który zmniejsza/zwiększa natężenie światła więc mam nadzieję będzie można ciut zmniejszyć dyskotekę.
:D


Aniu u mnie foty dopiero jak się mama na budowę pofatyguje ;)
To uśmiechamy się do mamusi Two :) :) :)


Mój M kazał zamontować ledy ( bez mojej wiedzy żeby było jasne )- UWAGA niebieskie ( żeby pasowały do zegarów na desce rozdzielczej) na całej podłodze w nowiutkim samochodzie. Jak pojechaliśmy po odbiór i otworzyłam drzwi to dopiero był czad:jawdrop:
WOW :rotfl:
Ale przynajmniej dopasował je kolorystycznie ;)



A ja tam lubie ledy, tylko jak są pomysłowo (nie znaczy dziwnie) zamontowane. Bardzo mi się podoba np. podświetlenie progu wanny na dole, szafek w kuchni (również na samym dole) czy barku pod blatem.
No, przy swoim prysznicu polubiłam ledy. Ale już paski na suficie to nie dla mnie jednak :) Co nie znaczy, że nie spodobają mi się ładnie zaaranżowane u innych.



Za to ledy w aucie... Mrówciu to masz zawsze niezłe wejście, niczym gwiazda filmowa - wystawia nogę z samochodu i zapalają się reflektory:)
O to to. Na pewno to miał na myśli mąż mrówki :)


a co raz się żyje to nie mogę być choć przez chwilę gwiazdą - chociaż we własnym samochodzie;)
Raz się żyje!


A facetom to podświetlenie się bardzo podoba - za każdym razem słyszę - ja jaki czaderski pomysł , też tak sobie zrobię .......:rotfl:
Faceci :rotfl:

narendil
12-09-2012, 21:34
aniu nawet nie wiesz co zaczęłaś !!! Już lecę tylko:
dam jeść ekipie
zrobię z dziewczynami lekcje
pozmywam
uprasuję
wstawię ze 3 praleczki
"zadbam" o męża
pochowam uprasowane ciuchy
pozaprowadzam i poodbieram wszystkich z terapii
i będę za jakieś .............................................

20 lat ? :bash:
Kochana, to musisz po prostu szybciej prasować i gotować :rotfl:


Siner bezpieczna bo po tylu wpadkach zabezpiecza się gdzie może !!!!
:rotfl:

narendil
12-09-2012, 21:37
a co się stało ??
Przez jedną literówkę moje wyniki zamiast osiąść w folderze docelowym na dysku twardy teleportowały się moją kabiną prysznicową w bliżej nie znaną cyberprzestrzeń :mad:

Wniosek?
Trzy razy sprawdzać to za mało.
Ze trzydzieści by się zdało.

No nic, udało mi się skierować rozmowę z promotorem na inne tory. Wyrok odroczony ;)

AniaS79
12-09-2012, 21:47
A nie masz śladu po tym w "dokumentach bieżących" w menu "start"? Pewnie dawno to sprawdziłaś, ale pytam na wszelki wypadek.

narendil
12-09-2012, 21:56
Aniu, gdyby to było takie proste :(
Mój program na bieżąco zapisuje setki plików do dalszej analizy. I po prostu zapisywał w miejscu, które nie istnieje.

julianna16
12-09-2012, 21:58
Aniu,
Już wspominałam, że fajnego masz Promotora :D.
Mam nadzieję, że jednak da się odzyskać te dane i Twoją pracę :hug:
Bardzo fajny ten brodzik. Ja mam teraz taki głęboki z siedziskiem i bardzo go lubię (wanny nie mam wcale).

admete
13-09-2012, 05:41
Mój program na bieżąco zapisuje setki plików do dalszej analizy. I po prostu zapisywał w miejscu, które nie istnieje.

o rany :o

:hug:

Udanego dzionka bez takich akcji z uciekającymi plikami :hug:

Ps A co tam w mieszkanku się teraz dzieje :popcorn:?

1976pinacolada
13-09-2012, 08:20
Czary mary hokus pokus abra kadabra......
niech pliki wrócą skąd uciekły


Żeby nie kopać leżącego po tantiemy odezwę się za tydzień. Podówjna stawka za ledzika i pojedyncza za betonik. Hi, hi, bedzie na wymianę zalanych paneli :wave:

narendil
13-09-2012, 09:46
Stratę jakoś przebolałam.
Obliczenia odpaliłam na nowo.
Cóż, życie ;)



Żeby nie kopać leżącego po tantiemy odezwę się za tydzień. Podówjna stawka za ledzika i pojedyncza za betonik. Hi, hi, bedzie na wymianę zalanych paneli :wave:
Pfff :P
Może przekupię Cię jutro zdjęciami swoich paneli?

narendil
13-09-2012, 09:48
Mam w większości położone panele :wiggle:
Dzisiaj pan Janek skończy, położy płytki w przedpokoju.
Jutro podmaluje gdzieniegdzie i chyba kooooniec!

W sobotę przyjeżdżają korpusy szafek kuchennych.
Biedny mój mąż :rotfl:

ivy17
13-09-2012, 09:56
a bendooom fotki :popcorn::popcorn: jakoś takoś malo foto relacji ....a my lubić foteczki :rolleyes:

Venus_m
13-09-2012, 10:00
no właśnie :popcorn:

1976pinacolada
13-09-2012, 10:06
jezu, Anka , jak Wy pedzicie :jawdrop: Panele? Koniec? Przeca ty dopiero te klucze pokazywałaś :jawdrop: To niemozliwe :no: Cfaniara jesteś i tyle . Klucze to Ty juz pewnie dawno miałas tylko na bidnego dewelopera zganiałaś ;) szykujesz pewnie te swoje wnętrza conajmniej od pół roku i teraz szybciocha będzie zgrywać . Ha, ha - ale Cie zdemaskowałam, nie? :P :P :P Nie z nami kochana takie numery :no:

narendil
13-09-2012, 10:08
Fotki bendom może jutro. Dzisiaj to co najwyżej kartony porozkładane na panelach byście zobaczyły.
A ma być efekt!
Bo znowu będzie marudzenie, że za mała perspektywa.

Odłóżcie zatem popcorn, żeby Wam brzuchy nie pękły :)

narendil
13-09-2012, 10:12
jezu, Anka , jak Wy pedzicie :jawdrop: Panele? Koniec? Przeca ty dopiero te klucze pokazywałaś :jawdrop: To niemozliwe :no: Cfaniara jesteś i tyle . Klucze to Ty juz pewnie dawno miałas tylko na bidnego dewelopera zganiałaś ;) szykujesz pewnie te swoje wnętrza conajmniej od pół roku i teraz szybciocha będzie zgrywać . Ha, ha - ale Cie zdemaskowałam, nie? :P :P :P Nie z nami kochana takie numery :no:
Tiaaa, ja jak ten świstak co siedzi i zawija :rotfl:
Między rusztowaniami już skakałam licząc płytki i przed wylewkami malowałam ściany.

Kochana, ja się do startu ponad rok szykowałam!
Statystycznie rzecz ujmując i mi w końcu musi coś na czas wyjść :P

Domi87
13-09-2012, 12:15
No, przy swoim prysznicu polubiłam ledy. Ale już paski na suficie to nie dla mnie jednak :) Co nie znaczy, że nie spodobają mi się ładnie zaaranżowane u innych.


Paski na suficie? czyli że co:???:
w sufitach podwieszanych jakoś?

ivy17
13-09-2012, 12:21
Przez jedną literówkę moje wyniki zamiast osiąść w folderze docelowym na dysku twardy teleportowały się moją kabiną prysznicową w bliżej nie znaną cyberprzestrzeń :mad:

Wniosek?
Trzy razy sprawdzać to za mało.
Ze trzydzieści by się zdało.

No nic, udało mi się skierować rozmowę z promotorem na inne tory. Wyrok odroczony ;)

dobrze ze dal sie zagadac...ja tak mialam ostatnio z ofertą dla Klienta...:bash::bash::bash:

julianna16
13-09-2012, 12:24
Mam w większości położone panele :wiggle:
Dzisiaj pan Janek skończy, położy płytki w przedpokoju.
Jutro podmaluje gdzieniegdzie i chyba kooooniec!


Jak to już? Koniec? Przecież dopiero był początek. Pan Janek to prawdziwy cudotwórca :). Nie opędzi się teraz biedny od ofert :).

agawi74
13-09-2012, 22:47
GinDobryWieczór Aniu:hug:

już się zabieram za nadrabianie, póki co chciałam tylko zostawić ślad, ze byłam i cały czas trzymam kciuki za wszystko:hug:

vesila
13-09-2012, 23:28
ooo matko, jaka ja zacofana z komentarzem
foty widziałam, tylko czasu brakło na pisanie,
widze że ledy zrobiły furore: wszystkim wyobraźnia ruszyła:lol2:
Aniu,
płytki wyglądają ciekawie, przypominają mi te białe bloczki budowlane, ale to chyba przez słabej jakości fotki;)
grzejnik tez fajnie dopasowany kolorem ze ścianą
pędzisz na łep na szyje z tą wykończeniówką:eek:

admete
14-09-2012, 05:17
To chyba będzie najszybsza wykończeniówka jaką obserwowałam :cool:
Gratulacje :hug:

Zgadza się :o: :lol:
Ale teraz Ania wkroczy do działania i dopiero będzie się działo :cool:

Aniu miłego poranka :hug:

barbe-cue
14-09-2012, 08:04
Anka, ale dajesz czadu! Jestem przekonana, że doktorat też Ci pójdzie teraz błyskawicą. Ja zrobiłam błąd, że zostawiłam przeprowadzkę "na potem", aż uporam się z ważnymi sprawami, zamiast szybkim ruchem zmienić mieszkanie i w nowym na spokojnie kończyć to, co niedokończone. I teraz widzisz - i jedno, i drugie tkwi w zawieszeniu ;).

PS. A w niedzielę będę miała półkę w kuchni, tralalala! Mała rzecz, a cieszy :)

atika
14-09-2012, 09:30
Kilka dni miałam do nadrobienia... i ...

Aniu pędzicie jak szaleni !!! Szarość na ścianie cudna !!! Grzejnik też super. Lampki w prysznicu - sama nie wiem - pewnie a żywo inny efekt.

Za to komentarz Siner - wymalował niezłego banana na mojej twarzy i pewnie taka zostanę przez kilka godzin ;)

Aniu współczuję straty danych, oby sie to nie powtórzyło !!!

Domi87
14-09-2012, 11:29
o
widze że ledy zrobiły furore: wszystkim wyobraźnia ruszyła:lol2:


Chyba w tym wątku to niewiele trzeba by wyobraźnia się rozszalała:)
Spróbuj rzucić proste hasło, np. "Janek na drabinie" i sama się przekonasz:lol2:

pysiaczek
14-09-2012, 12:42
Aniu nie było mnie tu dawno a tu już takie postępy :o
Przyznaję, że po łebkach nadrobiłam ostatnie kilka(naście :oops: ) stron.
Idziesz jak burza i teraz postaram się już śledzić na bieżąco, żeby mnie za dużo nie ominęło :)
PS. Widok z balkonu masz świetny :yes:

Natalia Stanko
14-09-2012, 17:57
No nie wytrzymam, ja tu wygodnie usiadłam nad twoim wykończeniem, a tu czytam ....KONIEC.:jawdrop:
Ty co kuchnię zamówiłaś, gdy fundamenty ci robili?

editg
14-09-2012, 20:00
heja. przesliznelam sie przez ostatnie strony i nie mogę sie nadziwic...podczas ostatniej mojej wizyty odbieralas klucze, a dzis leza plytki :jawdrop:
szacunek. cos czuje, ze jak wpadne nastepnym razem bedziesz juz mieszkac ;)
trzymam kciuki ;)

ivy17
14-09-2012, 20:13
jakas mala relacja z placu boju :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

1976pinacolada
14-09-2012, 20:39
jakas mala relacja z placu boju :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

no własnie :popcorn:

Ruby
14-09-2012, 20:46
http://board.whatisfatmagulsfault.com/public/style_emoticons/default/popcorn1-smiley.gif
Oj tak! My kochamy fotki :D Napstrykaj nam http://i573.photobucket.com/albums/ss180/marjanv1/smiley-girl-camera-picture.gif :D

Siner
14-09-2012, 20:48
koleżanki maja rację.....
Najpierw pomachałaś nam kluczami i co ? .... nic. Fotek w zasadzie żadnych.Jestem pewna że kolejne zdjęcie będzie z wigilii w nowym mieszkaniu, a co gorsza już DAWNO PO PARAPETÓWCE!!!!
Dupa nie kronikarz !!!
Obrażam się i foszę i opuszczam ten dziennik.:evil:

PS. Myślałam że dostaniemy jakies zadania domowe typu: kto mi znajdzie lub czy ktos wie gdzie to kupić ale nawet tu Aneczko się nie popisałaś!
Samodzielna się kuźwa znalazła !!! :evil:
Na tym forum samodzielnych nie ma! Każdy ma jakies wątpliwości, rozterki, doły i często przy wyborze czegoś prozaicznego - osobowość wieloraką.
Dzięki tym ostrożnie odważnym mamy zajęcie i rozrywkę - MY, ŁUDZĄCY SIĘ I ŻYJĄCY NADZIEJĄ NA NOWY DOM. Ty zabrałaś nam tę rozrywkę, obdarłaś nas z marzeń, uniemożliwiłaś zabawę w urządzanie ( nie) swojego domu. Ty....ty..... ty......zła kobieto.
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

rere79
14-09-2012, 20:53
PS. Myślałam że dostaniemy jakies zadania domowe typu: kto mi znajdzie lub czy ktos wie gdzie to kupić ale nawet tu Aneczko się nie popisałaś!
Samodzielna się kuźwa znalazła !!! :evil:
Na tym forum samodzielnych nie ma! Każdy ma jakies wątpliwości, rozterki, doły i często przy wyborze czegoś prozaicznego - osobowość wieloraką.
Dzięki tym ostrożnie odważnym mamy zajęcie i rozrywkę - MY, ŁUDZĄCY SIĘ I ŻYJĄCY NADZIEJĄ NA NOWY DOM. Ty zabrałaś nam tę rozrywkę, obdarłaś nas z marzeń, uniemożliwiłaś zabawę w urządzanie ( nie) swojego domu. Ty....ty..... ty......zła kobieto.
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:


:rotfl:

Narendil, no właśnie, sypnełabyś jakieś fotki ;)

narendil
14-09-2012, 21:55
Kochane, tak szybciutko, bo na nos padam :(
Spędziłam cały dzień w towarzystwie Jakuba i bólu głowy. Nie wiem, co bardziej wyczerpujące :rolleyes:
Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Muszę być w formie.


Paski na suficie? czyli że co:???:
w sufitach podwieszanych jakoś?
Dokładnie tak!
To zupełnie nie mój styl.


dobrze ze dal sie zagadac...ja tak mialam ostatnio z ofertą dla Klienta...:bash::bash::bash:
Wprawdzie efekt zagadywania odbił się na mnie - dałam się wrobić w kolejną robotę :bash:
Ale chyba to lepsze.


Jak to już? Koniec? Przecież dopiero był początek. Pan Janek to prawdziwy cudotwórca :). Nie opędzi się teraz biedny od ofert :).
Ponagrywaliśmy mu roboty u kilku naszych znajomych ;)


To chyba będzie najszybsza wykończeniówka jaką obserwowałam :cool:
Gratulacje :hug:
Olu, :hug: Jak już ruszę, to ciężko mnie zatrzymać.
Niczym mały czołg Grubera ;)


GinDobryWieczór Aniu:hug:

już się zabieram za nadrabianie, póki co chciałam tylko zostawić ślad, ze byłam i cały czas trzymam kciuki za wszystko:hug:
Dobry wieczór Aga :hug:


ooo matko, jaka ja zacofana z komentarzem
foty widziałam, tylko czasu brakło na pisanie,
widze że ledy zrobiły furore: wszystkim wyobraźnia ruszyła:lol2:
Aniu,
płytki wyglądają ciekawie, przypominają mi te białe bloczki budowlane, ale to chyba przez słabej jakości fotki;)
grzejnik tez fajnie dopasowany kolorem ze ścianą
pędzisz na łep na szyje z tą wykończeniówką:eek:
Phi, moje fotki koleżance vesi nie odpowiadają :P
Ale skojarzenia z bloczkami jeszcze nie miałam :rotfl:
Tiaa, na brak wyobraźni to kuliżanki nie narzekają ;)


Zgadza się :o: :lol:
Ale teraz Ania wkroczy do działania i dopiero będzie się działo :cool:
Aguś, masz rację. Teraz to się zacznie :wiggle:


Anka, ale dajesz czadu! Jestem przekonana, że doktorat też Ci pójdzie teraz błyskawicą. Ja zrobiłam błąd, że zostawiłam przeprowadzkę "na potem", aż uporam się z ważnymi sprawami, zamiast szybkim ruchem zmienić mieszkanie i w nowym na spokojnie kończyć to, co niedokończone. I teraz widzisz - i jedno, i drugie tkwi w zawieszeniu ;).

PS. A w niedzielę będę miała półkę w kuchni, tralalala! Mała rzecz, a cieszy :)
Obyś Basiu miała rację!
Mam nadzieję, że jak odhaczę przynajmniej częściowo tą chałupę, to większość energii pójdzie w doktorat.
Pokażesz półki, prawda?


Kilka dni miałam do nadrobienia... i ...

Aniu pędzicie jak szaleni !!! Szarość na ścianie cudna !!! Grzejnik też super. Lampki w prysznicu - sama nie wiem - pewnie a żywo inny efekt.

Za to komentarz Siner - wymalował niezłego banana na mojej twarzy i pewnie taka zostanę przez kilka godzin ;)

Aniu współczuję straty danych, oby sie to nie powtórzyło !!!
Asiu, cieszę się, że mimo nowych obowiązków zaglądasz :hug:
Ja sama czasem za sobą nie mogę nadążyć :rolleyes:


Chyba w tym wątku to niewiele trzeba by wyobraźnia się rozszalała:)
Spróbuj rzucić proste hasło, np. "Janek na drabinie" i sama się przekonasz:lol2:
:rotfl:


Aniu nie było mnie tu dawno a tu już takie postępy :o
Przyznaję, że po łebkach nadrobiłam ostatnie kilka(naście :oops: ) stron.
Idziesz jak burza i teraz postaram się już śledzić na bieżąco, żeby mnie za dużo nie ominęło :)
PS. Widok z balkonu masz świetny :yes:
pysiaczku, widok i ja dziękujemy!
I zapraszamy częściej :hug:


No nie wytrzymam, ja tu wygodnie usiadłam nad twoim wykończeniem, a tu czytam ....KONIEC.:jawdrop:
Ty co kuchnię zamówiłaś, gdy fundamenty ci robili?
Hola hola, natalko, wstrzymaj konie.
Na razie, to ja skończyłam burzenie ścian, malowanie ścian, układanie płytek i panele.
Tak szybko to się nie wykończę :)


heja. przesliznelam sie przez ostatnie strony i nie mogę sie nadziwic...podczas ostatniej mojej wizyty odbieralas klucze, a dzis leza plytki :jawdrop:
szacunek. cos czuje, ze jak wpadne nastepnym razem bedziesz juz mieszkac ;)
trzymam kciuki ;)
Edi, to zapraszam częściej :hug: Może się załapiesz na etapy przejściowe.

narendil
14-09-2012, 22:04
jakas mala relacja z placu boju :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

no własnie :popcorn:

http://board.whatisfatmagulsfault.com/public/style_emoticons/default/popcorn1-smiley.gif
Oj tak! My kochamy fotki :D Napstrykaj nam http://i573.photobucket.com/albums/ss180/marjanv1/smiley-girl-camera-picture.gif :D

:rotfl:
Narendil, no właśnie, sypnełabyś jakieś fotki ;)
Chciałabym, ale nie mam nic :(
Nie dotarłam dzisiaj do mieszkania.
Aż mnie skręca z ciekawości, jak się prezentuje efekt końcowy.
Z męża taki sprawozdawca jak z koziej doopy waltornia :rotfl:


koleżanki maja rację.....
Najpierw pomachałaś nam kluczami i co ? .... nic. Fotek w zasadzie żadnych.Jestem pewna że kolejne zdjęcie będzie z wigilii w nowym mieszkaniu, a co gorsza już DAWNO PO PARAPETÓWCE!!!!
Dupa nie kronikarz !!!
Obrażam się i foszę i opuszczam ten dziennik.:evil:

No wiesz co, siner? Z fochem mi tu wyjeżdżasz :P
I jeszcze grozisz opuszczeniem?
Cios w samo serce mi koleżanka zadała :mad:



PS. Myślałam że dostaniemy jakies zadania domowe typu: kto mi znajdzie lub czy ktos wie gdzie to kupić ale nawet tu Aneczko się nie popisałaś!
Samodzielna się kuźwa znalazła !!! :evil:
Na tym forum samodzielnych nie ma! Każdy ma jakies wątpliwości, rozterki, doły i często przy wyborze czegoś prozaicznego - osobowość wieloraką.
Dzięki tym ostrożnie odważnym mamy zajęcie i rozrywkę - MY, ŁUDZĄCY SIĘ I ŻYJĄCY NADZIEJĄ NA NOWY DOM. Ty zabrałaś nam tę rozrywkę, obdarłaś nas z marzeń, uniemożliwiłaś zabawę w urządzanie ( nie) swojego domu. Ty....ty..... ty......zła kobieto.
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Ależ proszę bardzo.
Specjalnie z dedykacją dla siner:
1. Czym najlepiej i najszybciej wyczyścić podłogi?
2. Gdzie znaleźć Marysię do mycia okien? Ewentualnie, czego by rzeczona Marysia użyła, by w jak najkrótszym czasie skutecznie wyczyścić te hektary okien?
3. Jaki jest najlepszy środek do impregnacji fug?
4. Jaki margines blatu powinien zostać przy umywalce wpuszczanej w blat?
5. Co jest lepsze: umywalka z otworem na baterię czy bez?
6. Gdzie dostać ładną baterię umywalkową z wyciąganą wylewką?
7. Czy da się samodzielnie zrobić drzwi przesuwane?
Na razie tyle :P

narendil
14-09-2012, 22:06
Na dobranoc dodam jeszcze, że zakupiliśmy dzisiaj w tempie błyskawicznym wykładziny do pokoju Jakuba i pokoju niczyjego :)

http://www.coolfreeimages.net/images/sweet_dreams/sweet_dreams_02.jpg (http://www.coolfreeimages.net/sweet_dreams.php)

vesila
14-09-2012, 22:40
Phi, moje fotki koleżance vesi nie odpowiadają :P
Ale skojarzenia z bloczkami jeszcze nie miałam :rotfl:
Tiaa, na brak wyobraźni to kuliżanki nie narzekają ;)
oj tam phi od razu, no przeca to chyba dobre skojarzenie nie? te bloczki to takie duże, białe cegły :lol2:

mam jeszcze odpowiedź na jedno pytanie

3. Jaki jest najlepszy środek do impregnacji fug?
dla mnie to Sopro FFP 719 (http://www.sopro.pl/C3O-L3Y-30N/products/tfp/prace%20glazurnicze/rpm/reinigungsmittel/10907/sopro_ffp_719.html)
używałam i jestem zadowolona

aricia
15-09-2012, 06:50
1. i 2. w chemii sprzatniowej, niestety nie pomogę... u mnie tylko ściereczki z microfibry, domestos, clin i ręczniki papierowe. okna wszystkie myję tylko i wyłącznie wodą, przy użyciu wspomnianych ściereczek. czasami tylko przemywam białe ramy gąbką ( zwykłym zmywakiem) z płynem do mycia naczyń. a później to już tylko woda i micro. wg. mnie to jest najszybsze ;).... a już na pewno, nie pozostawia podstępnych smug :lol2:.
najpierw przemywam na szybko, z grubszych zanieczyszczeń jedną ściereczką, po czym wymieniam wodę we wiadrze i "jadę na czysto". moi sąsiedzi na zewnątrz używają tylko czystej wody i ściągaczki...ale to chlapie i trza taras wycierać ;)
mam tych ścierek parę...jadę nimi meble, drzwi, kafle i szkło w kuchni ( od czasu do czasu przelecę clin'em).
3.? ja swoich, BIAŁYCH, nie zaimpregnowałam i mam żółtawe 136830

4. margines, wydaje mię się, to sprawa indywidualna dość. ale, jeżeli bateria będzie w ścianie, to weź pod uwagę, że przy zakręcaniu będzie kapało z łapek za umywalkę :mad:....wiem z autopsji...

5. jeżeli nie planujesz baterii ściennej, to z pewnością zamontowanie na umywalce będzie "bezpieczniejsze" dla blatu. poza tym, wokół stojących baterii lubi zbierać się osad kamienny, a na umywalce łatwiej będzie ją doczyścić. choć najpraktyczniejsze są właśnie ścienne baterie, ze względu właśnie na ten osad. imho.

6. nawet nie wiedziałam, że umywalkowe baterie mogą mieć wyciąganą wylewkę :jawdrop: !

7. pewnie, że się da! jeżeli mają to być lekkie drzwi, to wystarczy taki system jak w szafach wnękowych. ja miałam takie drzwi, które wjeżdżały " w ścianę" i wyjeżdżały w razie potrzeby ;)
jeżeli drzwi miały by byś normalne, to proponuję porozglądać się w ofertach. ja ostatnio zamawiałam znajomym drzwi białe, przesuwne. z montażem wyszło coś ok. 1000 pln. potrzebowali f-rę. gdyby nie to , byłoby taniej ;). zawsze można poprosić, żeby potraktowali całość, jako usługę i doliczyli 8% vat'u, a nie 23% :mad:

Arnika
15-09-2012, 08:12
Co do chemii... jest tego mnóstwo....
Do okien clin jest niezły... ajax do podłóg... i inne....
Ale wychodzi długo kurz budowlany..
Ja pozbywałam się i długi czas myłam wszystko octem i woda z octem..
Na ona.. z grubszego brudu umyj choćby zwykłym ludwikiem, tamy, szyby... a potem weź butelkę ze spryskiwaczem, ściągaczkę gumową do okiem , popsikaj szyby i ściągnij ocet.. wodę z octem z tych szyb.. suchą ściereczką można przelecieć tam gdzie nie najlepiej ściągnęłaś ściągaczką...

Jest to najtańszy sposób i środek do mycia okien...
Mój mąż nie cierpi octu.. ja też nie... ale po ajaksach mam smugi i namacham się nieźle.. a mam okiem 13 .. więc mam co machać i potrafię umyć w ciągu jednego dnia takim sposobem.. albo zupełnie nie męcząc się w 2 popołudnia...
Podłogi myję mopem płaskim z viledy.. na kolanach z drucianką w reku jechałam kafle po skończeniu wykończeniówki... namachałam się... w końcu mam kilka m2 do sprzątania powierzchni płaskiej.. jakieś 250.. i już nie mam ochoty na kolanach myć podłogi.. no chyba, że w łazience... ;)

Przez jakiś czas myślałam, ze mam ręce zamarynowane;) I octu kupowałam litrami...

narendil
15-09-2012, 09:33
Jadę dzisiaj sprzątać :yes:

Arniś, ocet wpisany na listę zakupów. Na szczęście uwielbiam ten zapach :rolleyes:
Tak, wiem, dziwna jestem.
Zapach na stacji benzynowej też lubię...

aricia, a te ściereczki to jakieś specyjalne som? Czy jak kupię po prostu mikrofibrę, to będzie ok?

vesi, dzięki za impregnat. Skoro sprawdzony, to sobie zakupię.

Spakowałam aparat. Chociaż pogoda do zdjęć mało sprzyjająca.

Siner
15-09-2012, 09:35
no ! Czy w tym kraju to tylko zamordyzm działa ????? Nie można było tak od razu ?

Co do podłóg to sprecyzuj z czego są tzn co mamy Ci umyć
Co do okien - czym są upaćkane ? U nas pierwsze mycie to w zasadzie było odkuwanie z betonu a potem żmudna skrobanka skalpelem co by nie porysować - no ale to było już prawie 14 lat temu i wtedy nie panowała moda na zabezpieczanie folią w trakcie budowy.
Generalnie jeśli chodzi o mycie czegokolwiek po raz pierwszy to niestety czym byś nie myła to będzie wyłazić kurz budowlany, będą smugi itp. Trzeba myć dotąd aż się umyje :). Ja bym ( okna ) potraktowała w następujący sposób: pierwsze mycie wodą z płynem do mycia naczyń ( polecam fairy). Porządnie wyszorowac ramy i szyby z tego pierwszego największego brudu.Obejrzeć dokładnie okna i sprawdzić co na nich odsłoniłaś. Jeśli będzie beton to polecam namoczyć szmatę w wodzie i jakoś zamocować w miejscach gdzie on jest. Namoczy się trochę i łatwiej schodzi ale delikatnie poskrobać trzeba. Potem w zależności od stanu szyb lecisz i tu gorąco polecam CILIT BANG - naprawdę ładnie czyści ramy okienne o szybach nie wspomnę. Psikałam tyle, że spływało bo szybach jak wodospad ( razem z całym syfem). Do zwykłego mycia a w zasadzie do kosmetyki szyb polecam sprawdzony u mnie CLIN z alkoholem. Nie zostawia smug i nie wymaga polerowania przez godzinę tak jak inne płyny. Okna myję zawsze ręczniczkami papierowymi - żadne szmaty i ściereczki !

Co do marginesu umywalki - o co kaman bo nie zrozumiałam do końca - gdzie on ma byc ?

Bateria z wysuwana wylewką ? Po kiego ci cóś takiego? Będziesz lała wodę do wiadra dla krów czy chcesz myć głowę przy umywalce ?

Bateria w czy nad umywalką ? A ty jesteś porządnicka czy raczej masz analny stosunek do bałaganu ? Jeśli to pierwsze to bateria w umywalce - bo praktycznie i się nie brudzi aż tak, jeśli to drugie to wersja estetyczna ale strasznie syfiąca. Jestem zdania że walory estetyczne mają ogromne znaczenie i często przedkładam estetykę właśnie nad praktycznością . W katalogach wszystko wygląda pięknie ale czy zasyfiona bateria podtynkowa i bagno dookoła umywalki będzie wyglądało lepiej niż bateria w umywalce ( nudne i klasyczne rozwiązanie) ale jednak mniej bagnista ?

C.D.N bo mi się dzieci leją

Siner
15-09-2012, 09:48
wyrównałam ciśnienie ekipie i już jestem

Co do umywalki to mam taką ukochaną, która spełnia funkcję praktyczna i estetyczną. Niby bateria nie ale jednak w umywalce i łatwo to umyć.

136840

admete
15-09-2012, 10:03
Spakowałam aparat. Chociaż pogoda do zdjęć mało sprzyjająca.

Ty się pogodą tu dziś nie wykręcaj :rotfl:

Jeżeli chodzi o środki czystości - wszystko jeszcze przede mną :cool:., ale CILIT BANG też mam i polecam - ale trzeba uważać, ja alergiczka zaraz na niego reaguję i mam wrażenie że coś mnie gryzie w ręce - ale co tam jak działa!!!!! - wyżarł nawet plamy na marmurze, ale zostawił wtedy taką matową plamę, ale na zacieki, kamień jest rewelacyjny :yes:
Co do ściereczek mam zapisaną taką -JanNiezbędny do szyb (taka zielona, co wygląda jak do wyszywania haftem krzyżykowym

Octu nie lubię, zapach benzyny tak jak Ty i niektóre spaliny :o :lol2:

Siner http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif

aricia
15-09-2012, 10:25
anula, to takie gotowe ściereczki z microfibry, np, jan niezbędny, vileda, etc. najczęściej w błękitnym kolorze.
tylko nie wolno ich zmiękczać żadnym płynem po praniu!!! piszę to, bo ja zazwyczaj wrzucam je co jakiś czas do pralki z innym roboczymi przydasiami, jak mopy, np...:rooleyes:

Siner
15-09-2012, 10:48
admete.... z czego się tak tam turlasz ?

nicol21
15-09-2012, 15:39
zatem i ja dopisuję się do bemdom fotki.... może to coś pomoże?!

nemi
15-09-2012, 16:15
Ściereczki z mikrofibry zdecydowanie polecam - te dedykowane do okien nadają się też do luster, TV, szklanych drzwiczek, etc.

A z płynów W5 z Lidla - w wątku o sprzątaniu ktoś polecał i faktycznie sprawdza się nieźle.

Pani, która sprząta w domu u mojego ojca twierdzi, że do polerowania szyb najlepsze są rajstopy... Nie sprawdzałam.

Na zdjątka oczekuję. :wiggle:

1976pinacolada
15-09-2012, 20:12
1. Czym najlepiej i najszybciej wyczyścić podłogi?
2. Gdzie znaleźć Marysię do mycia okien? Ewentualnie, czego by rzeczona Marysia użyła, by w jak najkrótszym czasie skutecznie wyczyścić te hektary okien?
3. Jaki jest najlepszy środek do impregnacji fug?
4. Jaki margines blatu powinien zostać przy umywalce wpuszczanej w blat?
5. Co jest lepsze: umywalka z otworem na baterię czy bez?
6. Gdzie dostać ładną baterię umywalkową z wyciąganą wylewką?
7. Czy da się samodzielnie zrobić drzwi przesuwane?
Na razie tyle :P


1. polecam swoja Ewę - jest szybka i niedroga :rotfl:
2. nie wiem gdzie znaleźć Marysię bo szukałam Ewy :lol2: Szyby myje ściereczkami z mikrofibry TAKIMI (http://extraprodukt.pl/dom/chemia-gospodarcza/okna-ty-tez-potrafisz-je-wyczyscic-w-kilkanascie-minut/)z dodatkiem czystej wody. Lecimy tym okna, lustra, kaboiny prysznicowe, lacobele, baterie umywalkowe i wannowe (no i prysznicowe tyż ) , meble lakierowane i wiele innych. Jak dla nas REWELACJA
3. nie wiem, u siebie nie zaimpregnowałam ani jednej :sick:
4. u dziewczynek w łazience mam wpuszczane i nie mam zostawionego blatu :no:
Tutaj jest z delikatnym marginesem z przodu KLIK (http://www.beautylife.com.pl/oferta/2_Zyj_pieknie_w_Lazience/55_Umywalki/30_wpuszczane_w_blat/415_BATHCO_COLLOTO_100_Umywalka_wpuszczana_w_blat)
5. jesli blat łatwościeralny to wolę (podoba mi się bardziej) baterie stojącą na blacie niz na umywalce. jesli blat miałby ucierpieć od zawsze gdzieś tam spływającej wody to wybrałabym baterię z umywalki ewentualnie podtynkowa ze ściany.
6. nie wiem, nie spotkałam do tej pory takowej :no: Tylko kuchenne widziałam :sick:
7. pewnie się da tylko co z tego wyjdzie :rotfl:

EDIT: baterie umywalkowe z wyciagana wylewką
KLIK (http://www.abclazienki.pl/3962-tower-tech-bateria-umywalkowa-z-wyciagana-wylewka.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=3962#nclid=ccd932fe23f66209228583ec2e9 b6ed4)
KLIK (http://sklep.konfil.pl/umywalkowe/3920-deante-jaguar-bateria-umywalkowa-z-wyciagan-wylewk.html)

słońce 2
15-09-2012, 20:22
hej Narendil, widzę że pan Janek daje radę i to w jakim tempie:eek: panele, płytki już położone? nie do wiary!! niedługo będziecie mieszkać, nie mogę się doczekać realizacji Twoich pomysłów
foteczki kochaniutka poprosimy
Pinacolada, ależ świetą masz łazienkę, super nie mogę się napatrzeć

1976pinacolada
15-09-2012, 20:29
Pinacolada, ależ świetą masz łazienkę, super nie mogę się napatrzeć

Dziękuję :hug:
Zapraszam do galerii - tam znajdziesz więcej zdjęć :yes:

admete
15-09-2012, 20:34
admete.... z czego się tak tam turlasz ?

Czytając Twoje posty w pewnym momencie zawsze wybucham śmiechem na cały dom :lol:,
aż maluch podlatuje co ja tam takiego śmiesznego w komputerze znalazłam :)
Masz świetne poczucie humoru, świetnie się Ciebie czyta, mogłabyś książkę napisać :rolleyes:
Nasłodziłam :p - ale to szczera prawda :hug:


Aniu jeszcze sprzątasz? :hug:

Siner
15-09-2012, 22:04
admete...........dzięki
z tą książką to powiem szczerze jest pewna grupa nacisku, która w tym własnie kierunku MNIE naciska - ale o czym ja moge światu powiedzieć? O moim pełnym porażek i niepowodzeń życiu? Uważam, że mimo, że każdy może to nie każdy powinien pisać.
Zdradzę wam pewną tajemnicę - w mojej bliskiej rodzinie jest pewna pisarka - takie odkrycie ostatnich kilku lat. Jest wszędzie, czasem mam wrażenie, że gdy otworzę lodówkę to ona z niej wyskoczy. Niby poczytna, znana, płodna ( nieco inaczej niż ja ;) ) ale ja nie trawię jej stylu, jej samej zreszta też. Wiecie jakie to dziwaczne uczucie gdy znacie kogoś a potem czytacie jego książki oparte niby na autobiografii i w co drugim przesłodzonym zdaniu wpadacie na zonk.

PONIEWAŻ ZDJĘC NADAL NIE MA !!!!!!

Żarcik :yes: Stary jak świat ale bawi mnie za każdym razem gdy go komuś opowiadam.

Przychodzi facet do lekarza.
Ten go zbadał, przepisał receptę i mówi:
- proszę przyjśc do mnie na kontrolę za kilka dni.
- a w jakich porach Pan przyjmuje ?
- w sztruksach..........

Kolejny to za pozwoleniem narendil........

Venus_m
15-09-2012, 22:56
foszek :P

narendil
16-09-2012, 07:21
Za rady dziękuję :hug:
Za opóźnienie przepraszam, ale padłam pokonana bólem głowy i planem elektryki u mojej siostry...

Ale mam kilka zdjęć :lol2:

Podłoga w kuchni:
https://lh3.googleusercontent.com/-FMNDDFVThHg/UFVqLB0RbDI/AAAAAAAAEU0/eCuGaQy1uho/s800/DSCF0032.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-89JeCKyRnmA/UFVqNGGXr1I/AAAAAAAAEVA/I-e93Y2HPCs/s640/DSCF0033.JPG

Panele:

https://lh6.googleusercontent.com/-qqCXo6nNdbw/UFVqNqomftI/AAAAAAAAEVI/doiCMiOXM8E/s640/DSCF0035.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-FCmOs0vxGHw/UFVqQjm4u8I/AAAAAAAAEVQ/e4bz6JJC4WQ/s640/DSCF0038.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-9bSm28fIebE/UFVqRcBIe8I/AAAAAAAAEVY/coJgp8ht7w8/s640/DSCF0039.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-5oTMwfVJ4ec/UFVqU5srG-I/AAAAAAAAEVg/lnGoql0kBHI/s640/DSCF0041.JPG

To zdjęcie najlepiej oddaje kolor paneli.
https://lh6.googleusercontent.com/-j7CAqEWI9zo/UFVqWn7CwsI/AAAAAAAAEVo/hKSWV2gZLBI/s640/DSCF0045.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-2mRygp7mEHA/UFVqWmcx9YI/AAAAAAAAEVw/DOotEmrSrkg/s640/DSCF0050.JPG

Przedpokój:

https://lh4.googleusercontent.com/-Q-r3kCJ7GBw/UFVqZudYHoI/AAAAAAAAEV4/6gAH-4tguWY/s640/DSCF0056.JPG

Kabina prysznicowa:

https://lh3.googleusercontent.com/-5SKuqtAWY34/UFVqetfLqYI/AAAAAAAAEWI/VmoAzeRMzRo/s640/DSCF0064.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-iBY_OKEmXz8/UFVqbHFmhmI/AAAAAAAAEWA/NWLwRAt8Tuk/s640/DSCF0062.JPG

Fuga jest jasno szara ;) Siner, widać?

https://lh5.googleusercontent.com/-Up0fxWnoxrc/UFVqfEujvTI/AAAAAAAAEWM/EfZV1K7UW5U/s640/DSCF0065.JPG

Wystarczy na razie?

narendil
16-09-2012, 07:22
I zagadka ;)

Czego szanująca się pani domu (a za taką się narendil uważa) nie zabiera do sprzątania?

Podpowiedź:
Pierwsza litera to o.
:rotfl:

Venus_m
16-09-2012, 07:42
octu :)

Super, panele przepiękne :yes:

Siner
16-09-2012, 07:48
siner widzi kolor fugi i kategorycznie twierdzi, że jest BIAŁA tylko monitor przekłamuje kolory.

Odpowiedź na zagadkę zadaną: OWULACJI ? ONUCY? OKULARÓW? OTRĘBÓW? OGÓRKÓW? OBWAŻANKÓW ? ORANGUTANA ?

no co ? cholera wię czyjej rady posłuchałaś odnośnie patentów na sprzątanie !

1976pinacolada
16-09-2012, 08:32
Matko i córko :jawdrop: Rozumiem, że teraz siedzisz w starym lokum i upychasz manatki w te walizki ? Toż to juz czas !!! Piękny zestaw prysznicowy :yes: No i panele jakby ciut podobne do moich :wiggle:

Kiedy meble w kuchni??

yokasta
16-09-2012, 08:59
Aniu, super !!!

ivy17
16-09-2012, 09:50
superos...podłoga w kuchni rewelacja ;)

rere79
16-09-2012, 09:54
Świetnie wyglądają podłogi i dyskoteka tyż. :D

Odkurzacza???

pysiaczek
16-09-2012, 10:08
Ale pięknie pomyte podłogi Aniu :D I w ogóle jakie fajne przestrzenie Ty tam masz :yes: Bardzo ładny kolorek paneli, takie jaśniutkie :)
Narobiłaś się nieźle :yes:

I też obstawiam ocet :p

nemi
16-09-2012, 10:56
Jeeej jak szybko!!!

Panele i płytki w kuchni wyglądają świetnie.
A mam pytanie techniczne do dyskoteki w łazience - ledy są wodoodporne, a zabezpieczacie je jeszcze czymś od zewnątrz?

Domi87
16-09-2012, 11:12
łojejku jak ty szybko to wszystko robisz! W takim stanie to już rzeczywiście mieszkać można! Moi znajomi mają w takim stanie mieszkanie i już mieszkają tam z 9 miesięcy (fundusze się niespodziewanie skończyły). Choć z drugiej strony pewnie lepiej zrobić teraz jak najwięcej, bo łatwiej bez pudeł itp.

Ruby
16-09-2012, 11:36
Podłoga w kuchni - super! Bardzo ładnie odbija światło..Panele, szarości, kabina - wszystko na tak :D Ekstra!
Szybciutko Ci idzie i z super efektami! :)
Tylko drzwi wejściowe od dewelopera są brzydkie :lol2:

admete
16-09-2012, 13:21
Aniu pięknie grają szarości ścian z panelami!!!!!!.
Bravo - świetnie to dobrałaś :yes:

karolek59
16-09-2012, 13:26
Aniu

ale tempo


:jawdrop::jawdrop::jawdrop:



Wszysciutko pikne:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

buziaczki

Natalia Stanko
16-09-2012, 13:38
Tempo takie, że pewnie planujesz za tydzień przeprowadzkę:rolleyes:
Aniu, a jaki ty masz parapet ( na zdjęciu z panelami) ?

aricia
16-09-2012, 13:42
ojaaaaaa!!! ale expressowa wykończeniówka!!!!!

... ja też obstawiam odkurzacz ! ;)

madileo
16-09-2012, 14:02
podoba mię się ... :yes: tempa mogę tylko pozazdrościć..:rolleyes:
ps, obstawiałam ocet, odkurzacz...ale najbardziej spodobał mi się orangutan - moja wyobraźnia wyprzedza rozum :grin:

nicol21
16-09-2012, 14:27
super podłoga i w kuchni i w reszcie pomieszczeń, kiedy się przeprowadzacie bo tempo błyskawiczne macie! fajne kolory ścian..... [ciekawe czemu...bo szare?!]

admete
16-09-2012, 15:10
z tą książką to powiem szczerze jest pewna grupa nacisku, która w tym własnie kierunku MNIE naciska - ale o czym ja moge światu powiedzieć? O moim pełnym porażek i niepowodzeń życiu?
.

Nie chodzi o pisanie o swoim życiu, tylko o pisaniu w ogóle :)
Masz dar i kropka. :rolleyes:


Uważam, że mimo, że każdy może to nie każdy powinien pisać.

Zgadza się,
wiem tylko tyle że bym sobie "Ciebie "poczytała bo masz (może przez swoje życie, doświadczenia) świetne spojrzenie na wszystko, na otaczający świat na zwykłą prozę życia....dajesz kopa do działania :)
Pozdrawiam

atika
16-09-2012, 16:30
Aniu - napiszę tylko - jest super !!!!

Drop_Inn
16-09-2012, 17:31
Aniu, super podłogi :yes:

Rozrysowywałaś może układ paneli?
Pytam zupełnie serio - bardzo mi się podoba i chętnie bym zgapiła ;)
Jeśli mi oczywiście pozwolisz na tę bezczelność :rolleyes:

Siner
16-09-2012, 20:31
admete ...........:hug:

Aneczko.... sorki, że nie skomentowałam ( oczywiście pozytywnie) twoich poczynań. Mam ostatnio kocioł ( większy niż zwykle bo mąż znowu w szpitalu a ja powoli zaczynam myśleć o piciu ) i masę spraw które muszę sama ogarnąć. Doszła mi jeszcze do opieki 91 letnia babcia męża, której trzeba dotowarować lodówkę, odwiedzić i posłuchać opowieści o tym jak to ona z dziadkiem ..... ( tu moja wyobraźnia zaczyna dziwnie funkcjonować i odrzuca pewne szczegóły podawane przez babcię no bo jak ja sobie to wszystko zaczynam wizualizować patrząc na tą kobiecinkę to ............)

ale do rzeczy....... panele bardzo fajne ( mimo, że to panele do których pałam miłością "nieskończoną" i żeby nie było że Ja taka hrabianka i mam same marmury nie nie nie ..... też mam panele ale zakryłam francę wykładzinami - tu też ze względu na dzieci)
podłoga w kuchni też fajna ale spodziewałam się , że ułożysz je jak na pierwszej wizualce

kolor ścian pozostawiam bez komentarza no bo co tu komentować - jedyny, słuszny kolor ?! Też kocham szarości, czernie, antracyty i biel no i oczywiście odjechane zestawienia, które będę próbowała z całą stanowczością wprowadzić u siebie - kiedyś..... może...........

admete
17-09-2012, 04:15
Siner, taka tylko szczera prawda :rolleyes: (dużo zdrowia dla męża ) :hug:

Aniu dzień doberek :bye:

pysiaczek
17-09-2012, 06:17
Aniu ja zostawiam poniedziałkowe uściski :hug:
Co tam wczoraj zdziałałaś? :)

mirela99
17-09-2012, 07:27
ależ pędzicie !!!
A ja wam powiem co jest nr w walce z brudem BUDOWLANYM: karta płatnicza. Zarówno do okien plastikowych jak i do podług. Nie rysuje. A schodzi idealne (farba, tynk, grunt) od czasu jak się z nią zapoznałam przy moich budowlanych porządkach - w kuchennej szufladzie mam ich teraz kilka (kolekcjonuję).
I sorki, sle nie wierzę w żadne środki. Przeszłam lidloweskie i masę innych - dla mnie to to samo.

aricia
17-09-2012, 08:37
mirela, masz świętą rację !!!! ja wczoraj zużyłam moją lojalnościową kartę z jakiejś apteki i tę do tesco :lol2:...nic tak dobrze nie zdrapuje farby z listew i tp!!!! a już o zapaćkanych szczelinkach ( np.przy meblach w kuchni) nie wspomnę :D
Tylko trzeba najpierw sprawdzić, czy rzeczona karta nie brudzi ścian. najbezpieczniej wybrać te jasne ;)

Siner
17-09-2012, 08:47
mirela, masz świętą rację !!!! ja wczoraj zużyłam moją lojalnościową kartę z jakiejś apteki i tę do tesco :lol2:...nic tak dobrze nie zdrapuje farby z listew i tp!!!! a już o zapaćkanych szczelinkach ( np.przy meblach w kuchni) nie wspomnę :D
Tylko trzeba najpierw sprawdzić, czy rzeczona karta nie brudzi ścian. najbezpieczniej wybrać te jasne ;)

aricia.... no to żeś się wykazała lojalnością, nie ma co !!! :lol2:

dzięki admete :(

vesila
17-09-2012, 09:23
Hej Aniu,
aleś wypucowała mieszkanie :eek:

podłoga w kuchni super, a jak sie błyszczy???
panele ładne
tylko z bliska ta v-fuga sie mi nie podoba

jak dziś sie czujesz? odpoczęłaś sobie wczoraj?

Domi87
17-09-2012, 10:06
No z drzwiami to deweloper się rzeczywiście nie popisał:( Ciekawe jak będzie u mnie, bo oczywiście też brązowe, jak i okna:cry:

aneta s
17-09-2012, 12:04
Aniu następnym razem jak do cebie zajrzę to pewnie będzieci już mieszkać...;)
Wszystko pięknie wygląda:jawdrop:łzaienka super, brodzik gęboki na tyle, że chyba nie będziesz potrzebowała mojej wanny, moje wannowe zaproszenie oczywiście aktualne mimo tego mega brodzika;)Fuga wygląda naprawdę fajnie!
no i fajna podłoga kuchenna, ona jest błyszcząca czy tylko mnie się zdaje???

narendil
17-09-2012, 14:35
Najpierw rozwiązanie zagadki :)


[/I] Odkurzacza???

odkurzacz...

... ja też obstawiam odkurzacz ! ;)

Tak, tak.
Narendil pojechała sprzątać bez odkurzacza :rotfl:
Bo po co, prawda?

Skutkiem tego 90 metrów kwartatowych zostało wyczyszczone tym:
http://www.viledaclean.com/images/ViledaUniversalDustPanSetProd.jpg

Szczotki na długim kiju też nie wzięłam :rolleyes:

Natalia Stanko
17-09-2012, 14:37
Czyli na czworaczkach, więc wszystko lśni:cool:

narendil
17-09-2012, 14:49
Super, panele przepiękne :yes:

Piękny zestaw prysznicowy :yes: No i panele jakby ciut podobne do moich :wiggle:

Aniu, super !!!

Bravo Aniu :cool:,a tak w ogóle ,to tak pędzicie ,że w szoku jestem :jawdrop:i wrócę jak ochłonę

superos...podłoga w kuchni rewelacja ;)

Świetnie wyglądają podłogi i dyskoteka tyż. :D

Ale pięknie pomyte podłogi Aniu :D I w ogóle jakie fajne przestrzenie Ty tam masz :yes: Bardzo ładny kolorek paneli, takie jaśniutkie :)

Panele i płytki w kuchni wyglądają świetnie.

Aniu pięknie grają szarości ścian z panelami!!!!!!.
Bravo - świetnie to dobrałaś :yes:

Aniu [I]Wszysciutko pikne:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

ojaaaaaa!!! ale expressowa wykończeniówka!!!!!


podoba mię się ... :yes:

super podłoga i w kuchni i w reszcie pomieszczeń, kiedy się przeprowadzacie bo tempo błyskawiczne macie! fajne kolory ścian..... [ciekawe czemu...bo szare?!]

Aniu - napiszę tylko - jest super !!!!

Aniu, super podłogi :yes:[/SIZE]

Hej Aniu,
aleś wypucowała mieszkanie :eek:
podłoga w kuchni super, a jak sie błyszczy???
panele ładne
tylko z bliska ta v-fuga sie mi nie podoba

Aniu następnym razem jak do cebie zajrzę to pewnie będzieci już mieszkać...;)
Wszystko pięknie wygląda:jawdrop:łzaienka super, brodzik gęboki na tyle, że chyba nie będziesz potrzebowała mojej wanny, moje wannowe zaproszenie oczywiście aktualne mimo tego mega brodzika;)Fuga wygląda naprawdę fajnie!
no i fajna podłoga kuchenna, ona jest błyszcząca czy tylko mnie się zdaje???

Ależ mi miło :hug:
Cieszę się, że Wam też się podoba!
Ja, jak na razie, jestem zachwycona. Za jakiś czas pewnie zacznę zauważać jakieś braki, i wtedy wrócę do tego posta :)



A mam pytanie techniczne do dyskoteki w łazience - ledy są wodoodporne, a zabezpieczacie je jeszcze czymś od zewnątrz?
Ledy same w sobie są wodoszczelne i nic im nie powinno się stać.
Zamontowaliśmy je dodatkowo w aluminiowym profilu, który jest zasklepiony silikonem. Ten silikon kupiłam razem z profilami.


Rozrysowywałaś może układ paneli?
Pytam zupełnie serio - bardzo mi się podoba i chętnie bym zgapiła ;)
Jeśli mi oczywiście pozwolisz na tę bezczelność :rolleyes:
Tak, rozrysowywałam. Ale na żywo, na podłodze.
Głównie chodziło o to, żeby było jak najmniej odpadów.
Zgapiaj :)


Tylko drzwi wejściowe od dewelopera są brzydkie :lol2:

No z drzwiami to deweloper się rzeczywiście nie popisał:
Mi to mówicie :rotfl:
I ja za nie zapłaciłam :mad:


Aniu, a jaki ty masz parapet ( na zdjęciu z panelami) ?
Natalko, to parapet firmy Juan. Wygląda jak blat kuchenny.
Niedawno o nich pisałam.


Aniu następnym razem jak do cebie zajrzę to pewnie będzieci już mieszkać...;)
Częściej zaglądaj ;)


no i fajna podłoga kuchenna, ona jest błyszcząca czy tylko mnie się zdaje???
Na zdjęciu jest mokra, więc świeci się dość mocno. Na sucho, miejscami jest lekko połyskująca,

Sharlotka
17-09-2012, 14:53
Ty waryjatko!!!!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Padłam. Pod wrażeniem Twojej determinacji, zapału i szaleństwa!!!

Efekty piękne, super podłogi!!!!!! Już tak...........domowo!!!

Ale naprawdę, ANIA, nie mogę się otrząsnąć.
TAKI metraż TAKĄ maleńką miotełką???

emiranda
17-09-2012, 14:56
Aniu mi się też u Ciebie wszystko podoba( przemilczę to co mi się nie podoba - d.w., no, na to nie miałas wpływu :(),, ale nie miałam cienia wątpliwości, że będzie inaczej, wszystko przecież od jakiegos czasu projektowałaś i nam pokazywałaś. Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego Twojego mieszkanka. Nie spodziewałam sie tak jasnych paneli, są super :)
Z niecierpliwością czekam na kuchnię :)

narendil
17-09-2012, 14:56
siner widzi kolor fugi i kategorycznie twierdzi, że jest BIAŁA tylko monitor przekłamuje kolory.
Odpowiedź na zagadkę zadaną: OWULACJI ? ONUCY? OKULARÓW? OTRĘBÓW? OGÓRKÓW? OBWAŻANKÓW ? ORANGUTANA ?

:rotfl:
To kiedy wpadniesz przekonać się, że czas na mocniejsze okulary?

Orangutan mnie powalił!
Walca miałabym z nim tam tańczyć?

narendil
17-09-2012, 15:00
Kiedy meble w kuchni??

Kolejny krok należy do stolarza.
Ja swoją część na razie zrobiłam :rotfl:

https://lh4.googleusercontent.com/-MHSj1lrQI0c/UFcsnV_7qKI/AAAAAAAAEWg/YXmkr9j3MH0/s912/17092012527.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-WqLJY0Y8RoQ/UFcsocqMOFI/AAAAAAAAEWk/C6-LuhhDKkc/s912/17092012528.jpg

Sama :lol2:
Instrukcja IKEA kłamie :lol2:

TwoOfUs
17-09-2012, 15:14
Uf... zdążyłam przed przeprowadzką :)
Aniu gnasz do przodu w niesamowitym tempie już miałam obawy, że jak dzisiaj zajrzę to będziecie mieszkać :wiggle: ale co się dziwić skoro wszystko dokładnie przemyślane i zaplanowane :) Podłogi wyszły super :yes: chociaż nie mogę się dopatrzeć czerwonej fugi w kuchni :lol2: za to widzę meble... czy to już szafki kuchenne? będziecie już montować kuchnie? Szczerze zazdroszczę tak szybkich postępów.

ivy17
17-09-2012, 15:43
Kolejny krok należy do stolarza.


a co ma stolarz do roboty ??

vesila
17-09-2012, 18:52
fiu fiu ...
pędzisz kobieto, już korpusy szafek w kuchni i pokoju :D no szok:eek:

narendil
17-09-2012, 19:18
Uf... zdążyłam przed przeprowadzką :)
Aniu gnasz do przodu w niesamowitym tempie już miałam obawy, że jak dzisiaj zajrzę to będziecie mieszkać :wiggle:
To czeba częściej zaglądać :P

ale co się dziwić skoro wszystko dokładnie przemyślane i zaplanowane :)
Przyznaję po cichu, że właśnie na to liczę ;) Na takie odcinanie kuponów.

Podłogi wyszły super :yes: chociaż nie mogę się dopatrzeć czerwonej fugi w kuchni :lol2: za to widzę meble...
:lol2:

czy to już szafki kuchenne? będziecie już montować kuchnie? Szczerze zazdroszczę tak szybkich postępów.
A owszem, kuchenne.
Etap pierwszy za nami.
A ja rąk nie czuję :P

narendil
17-09-2012, 19:18
a co ma stolarz do roboty ??
Blaty i montaż AGD.
Potem znowu ja ze środkami.

narendil
17-09-2012, 19:20
Ty waryjatko!!!!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Padłam. Pod wrażeniem Twojej determinacji, zapału i szaleństwa!!!
No i mnie rozgryzłaś :rotfl:

Efekty piękne, super podłogi!!!!!! Już tak...........domowo!!!
Dziękuję!
Mężowi jeszcze firanecki powieszę i będzie git.

Ale naprawdę, ANIA, nie mogę się otrząsnąć.
TAKI metraż TAKĄ maleńką miotełką???
Aha :yes:
Nie raz mówiłam, że nie jestem do końca normalna :rotfl:

ivy17
17-09-2012, 19:21
Blaty i montaż AGD.
Potem znowu ja ze środkami.

a na kiedy umówiony ??

narendil
17-09-2012, 19:22
Aniu mi się też u Ciebie wszystko podoba( przemilczę to co mi się nie podoba - d.w., no, na to nie miałas wpływu :(),,
:hug: Przemilczmy wybory dewelopera :rotfl:

ale nie miałam cienia wątpliwości, że będzie inaczej, wszystko przecież od jakiegos czasu projektowałaś i nam pokazywałaś.
Dziękuję Alu :hug:

Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego Twojego mieszkanka. Nie spodziewałam sie tak jasnych paneli, są super :)
Z niecierpliwością czekam na kuchnię :)
Oj, na kuchnię w wersji końcowej to jeszcze trzeba będzie poczekać. Docelowe fronty ciut drogie są :(

narendil
17-09-2012, 19:23
a na kiedy umówiony ??
Jutro na pogadankę.
Musi nam wszystko wycenić, a my podejmiemy decyzję, co teraz robimy a na co zbieramy kasę.
Mam nadzieję, że szybko się uwinie :)

Siner
17-09-2012, 19:43
czekamy na fotki, czekamy.......

a teraz dowcip ... błagam nie zabijaj mnie ale mam ostatnio jakąś fazę i musze, no muszę..... odreagować
w dowcipie występują słowa wulgarne więc czytaczy poniżej 18 roku życia i kierownictwo forum proszę o zasłonięcie uszu.....

Chłopak z wioski olimpijskiej ( dla nie wtajemniczonych chłopak z dresiarskiej dzielnicy) pojechał do Paryża.
Po powrocie streszcza swoje wrażenia narzeczonej:
- Ty! , wychodzę rano z hotelu, patrzę w lewo... o ku..wa, patrzę w prawo... ja pier..olę, patrze na wprost zajeb..ście
dziewczyna na to:
- to tam musi byc przepięknie........:rotfl:

aneta s
17-09-2012, 19:58
Aniu no ja myslę, ze spokojnie bez stolarza Dasz rade;)co to dla Ciebie blaciki i jagd zamontować;):rotfl:
Siner:lol2:

1976pinacolada
17-09-2012, 20:47
zmiotką całe mieszkanie machnęła a baltu i sprzętów se nie umie podłączyć ?

Phi......:P

Ps. Anka - jestes niemożliwa :jawdrop:

rere79
17-09-2012, 21:26
Ha, zgadłam :wiggle:. Ale Tobie napewno do śmiechu nie było z tą tyci zmioteczką.

I są korpusy! Lecisz jak burza :D

barbe-cue
17-09-2012, 22:21
Łaaaa! Pięknie! Ależ Ty musisz mieć radochę! Z takiej radochy to nawet można malutką zmiotką wypucować 90m i na jednym oddechu zmontować szafki (a instrukcja kłamie, bo mówi, że do tego trzeba dwóch osób). Ja też uwielbiam składać ikeowe różności (moje ulubione powiedzenie od wczesnego dzieciństwa: "ja sama!"), ale za szafki się nie brałam. Najbardziej lubię całą tę logistykę PRZED, czyli rozkładanie wszystkiego, sortowanie śrubek na kupki, numerowanie każdej kupki śrubkowej, a potem - wyszukiwanie w instrukcji odpowiednich śrubek i przypisywanie im numerków ze śrubkowych kupek (czy to jest w ogóle zrozumiałe??). Normalnie lepsze od puzzli z 10.000 elementów. Potem samo skręcanie to już nuuuuuda ;).

A, i podrzucę jeszcze jeden super wynalazek do sprzątania - "magiczną gąbkę" (tańsza - Domol rossmannowski lub droższa - scotch brite). Po prostu cuda-wianki. Jak już nic nie daje rady (zwłaszcza jeśli chodzi o ślady np. na ścianie, ramach okiennych czy wszelkie "wżarte" plamy), to magiczna gąbka wkracza. Wygląda tak (http://www.bebik.pl/wp-content/gallery/magiczna-gabka-domol/magiczna-gabka-domol-1.jpg) - zupełnie niepozornie, ale działa. Nie jest zbyt ekonomiczna (ściera się jak gumka-myszka), więc faktycznie używam jej tylko do zadań specjalnych.



Pokażesz półki, prawda?


Jasne, ale dopiero za tydzień - pan stolarz zaniemógł i przyjdzie dopiero w przyszłą niedzielę. Buuuuu!

pysiaczek
18-09-2012, 07:47
Aniu jestem pod ogromnym wrażeniem. Raz że taką małą miotełką całe mieszkanie sprzątnęłąś, a dwa że szafki kuchenne już czekają na dalszy etap :o Tak jak piszą dziewczyny - co to dla Ciebie montaż agd - dasz radę kobieto :lol:

Arnika
18-09-2012, 08:10
:jawdrop:

To ja dalej posiedzę, poobserwuje i pooglądam :)
I co to taki balcik...

emiranda
18-09-2012, 08:23
Aniu :hug: zostawiam :)

Oby blat został nie zbyt drogo wyceniony :)

Nie zaskoczyłam co z frontami ? Nie kupujesz na razie??????

Magda 34
18-09-2012, 08:46
Aniu, oglądnęłam własnie zdjęcia.:)
Fantastycznie jest. Ładnie dobrałaś zestawienia kolorków. Ułożenie kafelków na podłodze też super. Podobała mi się ta wersja na projekcie. :) I lecisz jak burza. Już masz korpusy szafek:eek:, a niedawno odebrałaś klucze. Ja dwa miesiące czekałam na swoje szafki :bash:

rere79
18-09-2012, 11:38
A, i podrzucę jeszcze jeden super wynalazek do sprzątania - "magiczną gąbkę" (tańsza - Domol rossmannowski lub droższa - scotch brite)


Barbe, dzięki Ci bardzo za ten wpis. Używam tych gąbeczek, ale w Pl ich nie widziałam. Już myślałam, że będę zmuszona do sprowadzania ich z UK, a Ty piszesz, że w Rossmanie do kupienia. Super!
Ja jestem z nich bardzo zadowolona!

narendil
18-09-2012, 12:28
czekamy na fotki, czekamy.......
Na razie nie ma co pokazywać :P
Najpierw skręcę wszystkie regały, położę wykładzinę, pomyję w końcu okna, mąż zamontuje lampy.


a teraz dowcip ... błagam nie zabijaj mnie ale mam ostatnio jakąś fazę i musze, no muszę.....
Proszę bardzo :)
Dobry dowcip nie jest zły, a każdemu przyda się trochę humoru!



Chłopak z wioski olimpijskiej ( dla nie wtajemniczonych chłopak z dresiarskiej dzielnicy) pojechał do Paryża.
Po powrocie streszcza swoje wrażenia narzeczonej:
- Ty! , wychodzę rano z hotelu, patrzę w lewo... o ku..wa, patrzę w prawo... ja pier..olę, patrze na wprost zajeb..ście
dziewczyna na to:
- to tam musi byc przepięknie........:rotfl:
Wiesz, nie obraziłabym się, gdyby tak o moich czterech kątach tak powiedział :rotfl:


Aniu no ja myslę, ze spokojnie bez stolarza Dasz rade;)co to dla Ciebie blaciki i jagd zamontować;):rotfl:

zmiotką całe mieszkanie machnęła a baltu i sprzętów se nie umie podłączyć ?

I co to taki balcik...
Drobnym problemem jest brak sprzętu.
Wiem, że z moją głową nie do końca wszystko w porządku,
ale otworów na zlew i płytę nie będę pilniczkiem do paznokci wycinać.
I nie dotnę blatu na wymaganą szerokość papierem ściernym.
Aż tak źle ze mną nie jest :rotfl:


Ps. Anka - jestes niemożliwa :jawdrop:
Kto? Ja?
:rotfl:


No nie mogę :lol2: i z tej zmiotki i z tych mebli :rotfl::rotfl:
Jesteś wielka :wave:
Raczej szalona :hug:


Ha, zgadłam :wiggle:. Ale Tobie napewno do śmiechu nie było z tą tyci zmioteczką.
I są korpusy! Lecisz jak burza :D
Bylebym wyhamowała na czas ;)


Łaaaa! Pięknie! Ależ Ty musisz mieć radochę! Z takiej radochy to nawet można malutką zmiotką wypucować 90m i na jednym oddechu zmontować szafki (a instrukcja kłamie, bo mówi, że do tego trzeba dwóch osób). Ja też uwielbiam składać ikeowe różności (moje ulubione powiedzenie od wczesnego dzieciństwa: "ja sama!"), ale za szafki się nie brałam. Najbardziej lubię całą tę logistykę PRZED, czyli rozkładanie wszystkiego, sortowanie śrubek na kupki, numerowanie każdej kupki śrubkowej, a potem - wyszukiwanie w instrukcji odpowiednich śrubek i przypisywanie im numerków ze śrubkowych kupek (czy to jest w ogóle zrozumiałe??). Normalnie lepsze od puzzli z 10.000 elementów. Potem samo skręcanie to już nuuuuuda ;).
Basiu, moja Ty bratnia duszo :hug:
Czyli sortowanie śrubek nie jest oznaką choroby :lol2:



A, i podrzucę jeszcze jeden super wynalazek do sprzątania - "magiczną gąbkę" (tańsza - Domol rossmannowski lub droższa - scotch brite). Po prostu cuda-wianki. Jak już nic nie daje rady (zwłaszcza jeśli chodzi o ślady np. na ścianie, ramach okiennych czy wszelkie "wżarte" plamy), to magiczna gąbka wkracza. Wygląda tak (http://www.bebik.pl/wp-content/gallery/magiczna-gabka-domol/magiczna-gabka-domol-1.jpg) - zupełnie niepozornie, ale działa. Nie jest zbyt ekonomiczna (ściera się jak gumka-myszka), więc faktycznie używam jej tylko do zadań specjalnych.
Znam, znam. Myślisz, że czym czyszczę ściany po Jakubie?


Jasne, ale dopiero za tydzień - pan stolarz zaniemógł i przyjdzie dopiero w przyszłą niedzielę. Buuuuu!
Buuuu :(
Czekamy zatem do kolejnej niedzieli!


Aniu jestem pod ogromnym wrażeniem. Raz że taką małą miotełką całe mieszkanie sprzątnęłąś, a dwa że szafki kuchenne już czekają na dalszy etap :o Tak jak piszą dziewczyny - co to dla Ciebie montaż agd - dasz radę kobieto :lol:
AGD by przeszło.
Wtyczkę dam radę do kontaktu wetknąć.
Chociaż nie wiem jak z podłączeniem indukcji.
Blat to największy problem.


:jawdrop:
To ja dalej posiedzę, poobserwuje i pooglądam :)
Zapraszam serdecznie Arniś :hug:
Niedługo fotele zawiozę, to i kawkę będzie można wypić.
Czajnik już mam :lol2:



Oby blat został nie zbyt drogo wyceniony :)
Nie zaskoczyłam co z frontami ? Nie kupujesz na razie??????
Alu, muszę usiąść i dokładnie budżet podliczyć.
Ale być może tymczasowo zamontujemy najtańsze fronty i będziemy zbierać kaskę na szare Abstrakty.
Jeszcze tyle wydatków jest :(


Aniu, oglądnęłam własnie zdjęcia.:)
Fantastycznie jest. Ładnie dobrałaś zestawienia kolorków. Ułożenie kafelków na podłodze też super. Podobała mi się ta wersja na projekcie. :) I lecisz jak burza. Już masz korpusy szafek:eek:, a niedawno odebrałaś klucze. Ja dwa miesiące czekałam na swoje szafki :bash:
Madziu, dziękuję bardzo :hug:

Siner
18-09-2012, 13:27
narendil........ specjalnie dla Ciebie

Chłopak z Paryża ( dla nie wtajemniczonych stolica dresiarskiego kraju zwanego Francją) pojechał do Białegostoku.
Po powrocie streszcza swoje wrażenia narzeczonej:
- Ty! , wchodzę rano do narendil, patrzę w lewo... o ku..wa, patrzę w prawo... ja pier..olę, patrze na wprost zajeb..ście
dziewczyna na to:
- to tam musi byc przepięknie........
Dziewczyna pyta:
- A jak teleport ?
- Ku...wa nie pytaj, wyrąbisty !:D


Ku chwale ojczyzny, Pani kierowniczko !!!

E & co.
18-09-2012, 13:38
Ania - :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Siner - :rotfl:

narendil
18-09-2012, 13:40
narendil........ specjalnie dla Ciebie
:rotfl:
Może sobie wydrukuję, w ramki oprawię i naprzeciwko łóżka powieszę :lol2:

ivy17
18-09-2012, 13:58
:rotfl:
Może sobie wydrukuję, w ramki oprawię i naprzeciwko łóżka powieszę :lol2:

:rotfl::rotfl::rotfl:
tylko kup jakąs ładną ramkę :cool:

emiranda
18-09-2012, 18:51
Alu, muszę usiąść i dokładnie budżet podliczyć.
Ale być może tymczasowo zamontujemy najtańsze fronty i będziemy zbierać kaskę na szare Abstrakty.
Jeszcze tyle wydatków jest :(

A skąd ja to znam, niestety pieniądze nie rosna na wierzbach. mojemu synowi się wydaje, ze tak w Norwegii jest :lol2:
Nie zakładałabym najtanszych drzwi, powiesiłabym firaneczkę na dolne szafki, myślę, ze szkoda pieniędzy :)

Taka prowizorka była u mnie w Gdyni
http://imageshack.us/a/img341/8799/dsc8466b.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F341%2Fdsc8466b.jpg%2F) Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

karolek59
18-09-2012, 22:13
Aniu
to ja już widzę te twoje muskularne łapki
skoro pozamiatały taki metraż muszą być teraz imponujące

ale dzięki tej historyjce z miotła wiesz
Ze jakby kiedyś coś to fach i doświadczenie jako ,, pomoc domowa ,, masz

więc kobieto nie zginiesz

siner

pojechałaś po bandzie http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/happy/smileys-happy-640746.gif (http://www.picgifs.com/smileys/happy/2198/smileys-happy-640746/) http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/happy/smileys-happy-640746.gif (http://www.picgifs.com/smileys/happy/2198/smileys-happy-640746/) http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/happy/smileys-happy-751965.gif (http://www.picgifs.com/smileys/happy/2193/smileys-happy-751965/) (http://www.picgifs.com/smileys/happy/2198/smileys-happy-640746/) (http://www.picgifs.com/smileys/happy/2198/smileys-happy-640746/)

vesila
18-09-2012, 22:33
Siner
dałaś czadu

Aniu
to zapewne proroctwo, zobaczysz że sie spełni :D

admete
19-09-2012, 07:38
Aniu jesteś niesamowita z tymi regałami i szafkami kuchennymi
- chylę czoła http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif

Rany julek już lampy już wykładziny :jawdrop:


Buziole zostawiam :hug:

nicol21
19-09-2012, 08:51
to kiedy ten stolarz będzie działał? bo ja czekammm

emiranda
19-09-2012, 10:05
Aniu :hug: chciałabym, żebys mogła zamieszakać w swoim nowym mieszkanku :)

narendil
19-09-2012, 10:29
A skąd ja to znam, niestety pieniądze nie rosna na wierzbach. mojemu synowi się wydaje, ze tak w Norwegii jest :lol2:
:rotfl:

Nie zakładałabym najtanszych drzwi, powiesiłabym firaneczkę na dolne szafki, myślę, ze szkoda pieniędzy :)

Ładna prowizorka :yes:
Ale jest jeden problem. Chcę szuflady i muszę coś z przodu dać, bo inaczej wszystko powypada.
Mają w IKEA takie najtańsze fronty, kosztują niewiele, więc może na nie się skuszę na początek.

=============================================

Aniu
to ja już widzę te twoje muskularne łapki
skoro pozamiatały taki metraż muszą być teraz imponujące
Imponujące to one były i bez zamiatania :P Więcej w obwodzie im nie trzeba.



ale dzięki tej historyjce z miotła wiesz
Ze jakby kiedyś coś to fach i doświadczenie jako ,, pomoc domowa ,, masz

więc kobieto nie zginiesz
Tak, to pocieszające :rotfl:
W sumie, nie święci garnki lepią.

=============================================


Aniu
to zapewne proroctwo, zobaczysz że sie spełni :D
Oby, oby!

=============================================

Aniu jesteś niesamowita z tymi regałami i szafkami kuchennymi
- chylę czoła http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/praying/smileys-praying-000125.gif

Rany julek już lampy już wykładziny :jawdrop:

Buziole zostawiam :hug:
Aguś, muszę po prostu coś robić, bo się uduszę ;)
Buziaki!

=============================================

to kiedy ten stolarz będzie działał? bo ja czekammm
nicol, piątek wycena.
Oj, boję się :(

=============================================

Aniu :hug: chciałabym, żebys mogła zamieszakać w swoim nowym mieszkanku :)
Alu, ja też bym chciała!

narendil
19-09-2012, 10:34
Stolarz ze stoickim spokojem przyjął wszystkie moje plany i zachcianki.
Nie kręcił nosem na przeróbki szafek.

Miał niezłą minę, gdy się dowiedział, że sama je skręcałam.
Ponoć nie wyglądam, cokolwiek by to miało znaczyć :rotfl:

W piątek rano poznam cenę poszczególnych przyjemności i podejmę decyzję od czego zaczynamy.

Pomijam już drobny fakt, że zapomniałam o szafkach wiszących w łazience i stoliku w kuchni.
Nadrobi się :wiggle:
Pan jest cierpliwy. Zresztą robił mi już kilka mebli i wie czego się po mnie spodziewać ;)

Dobił mnie tylko jednym stwierdzeniem.
Czas oczekiwania na blaty o głębokości 70 cm to 3-4 tygodnie :jawdrop:
No nic, mąż mówi, że kuchni da się mieszkać :rotfl:

O cenie już nie wspomnę.
Wiecie, że blat 70-tka kosztuje prawie dwa razy tyle co 60-tka? Horror :mad:

emiranda
19-09-2012, 10:39
Aniu, a dlaczego siedemdziesiatka????????? O cenie wiem chcaiłam zrobić 63 i też było prawie dwa razy droższe :)

emiranda
19-09-2012, 10:43
Ładna prowizorka :yes:
Ale jest jeden problem. Chcę szuflady i muszę coś z przodu dać, bo inaczej wszystko powypada.
Mają w IKEA takie najtańsze fronty, kosztują niewiele, więc może na nie się skuszę na początek.

Aniu to może Ci jakoś pożyczyć pieniążków, żebys nie musiała tych prowizorek kupować, ja jestem absolutnie przeciwna prowizorkom, bo one później są na lata :yes:

Siner
19-09-2012, 11:14
Aniu to może Ci jakoś pożyczyć pieniążków, żebys nie musiała tych prowizorek kupować, ja jestem absolutnie przeciwna prowizorkom, bo one później są na lata :yes:


emiranda .... po co pożyczać zróbmy zrzutkę ! :)

Siner
19-09-2012, 11:17
narendil.... wal śmiało ( i szczerze ) ile potrzebujesz na te fronty ? Już trzymam w ręce terminal......

pysiaczek
19-09-2012, 11:37
Aniu ja mam blat 65cm i też kosztował 2x tyle co 60tka :O Ceny są masakryczne.

Fajnie, że stolarz ze spokojem przyjął Twoje plany :D

1976pinacolada
19-09-2012, 11:42
A o jakim blacie Wy rozmawiacie? Tzn z czego? Bo chyba nie z laminatu :no: ja mam takowy . 60cm przechodzace w 81 (tam gdzie wchodzi w parapet) i nie było z nim problemu... Ale Wy pewnie o granitach.....

emiranda
19-09-2012, 11:51
emiranda .... po co pożyczać zróbmy zrzutkę ! :)

Ja bardzo chętnie :)


A o jakim blacie Wy rozmawiacie? Tzn z czego? Bo chyba nie z laminatu :no: ja mam takowy . 60cm przechodzace w 81 (tam gdzie wchodzi w parapet) i nie było z nim problemu... Ale Wy pewnie o granitach.....

Kinia tak sobie myślę, ze blatów granitowych nie robi stolarz. No powiem, że ja chciałam laminowane 63-64 cm zrobić to mi zaśpiewali taka cenę, że wzięłąm z Ikea bukowe.
To może dasz Ani na priva swój koszt :)

Aniu a Ty w jakim kolorze chcesz? W Ikei są takie fajne czarne blaty, no ale 61 , zostaje pytanie dlaczego 70?

pysiaczek
19-09-2012, 12:04
Ja niestety piszę właśnie o zwykłym laminacie. Ile bym dała, żeby w porę na to wpaść i zrobić blat drewniany :rolleyes:

1976pinacolada
19-09-2012, 12:19
a ja nie miałam żadnych ograniczen w szerokości i grubości blatu. ja mam blat w kształcie litery L o długosci boków : 250cm i 280cm (po zewnetrznej = dłuższej) i miałam możliwośc zrobic go z 1 kawałka !!!! bez łączeń !!!! Bez dopłaty !! Ale wiązałoby się to wtedy z podkuwaniem ścian i zrezygnowałam . Poza tym chodziło u mnie jeszcze o usłojenie laminatu. Gdyby był z 1 kawałka to na jednym boku byłby wzdłuż blatu a na drugim (siłą rzeczy) w poprzek......

Namiaru Ani nie dam bo za bardzo ja lubię . Stolarza mam serdecznie dość :mad: i najchetniej bym go zabiła .....Ale to inna bajka ....

emiranda
19-09-2012, 12:29
Kinia Ty nie masz dawac namiaru tylko cenę jaka zapłaciłaś, może Ania poszuka kogos tanszego :yes:

1976pinacolada
19-09-2012, 12:36
Alu - ale ja to miałam wliczone w koszt kuchni. Nie znam ceny samego blatu :no: Wiem jednak, że nie mógł kosztowac 2 razy tyle bo zostałabym uprzedzona. Zresztą skoro arkusz laminatu ma około 3m/3m (wnioskuje po wymiarach mojego blatu) to co za problem wykroic pasek 70 czy 80cm zamiast 60 ......
Mój stolarz to robi tak: skleja płyty (jakieś) do kupy aby uzyskac rządaną grubość blatu a potem okleja to laminatem..... Nie kupuje gdzieś tam gotowych blatów....Sam je robi . Wiec nie rozumiem dlaczego przy różnicy 10cm na głębokosci cena miałaby wzrosnąć dwukrotnie :confused:

TwoOfUs
19-09-2012, 12:54
Ale kłopot z tym blatem, nie miałam pojęcia że szerszy tylko o kilka cm może być tak dużo droższy :eek: A ja chciałam 80cm na wyspie :(

Pozostaje uruchomić teleporter i kanałem świetlnym nawiedzić nocą bank centralny :cool:

Sharlotka
19-09-2012, 12:56
Ania,
fajnie, że lecicie do przodu; ale, jak Emiranda, myślę, że nie warto kupować tymczasowych frontów.
Jeśli nie możecie kupić docelowych JUŻ, to po prostu nie kupujcie na razie żadnych - szkoda pieniędzy!!!
Dozbieracie szybko i kupicie te wymarzone.

narendil
19-09-2012, 14:02
Ale dyskusja o blatach :rolleyes:


Ale Wy pewnie o granitach.....
Mało się nie udławiłam :rolleyes:
O laminatach, Kinga, o laminatach. Na granity to mnie w następnej dwudziestolatce będzie może stać :P

Standardowo blaty produkowane są w głębokościach 60, 70, 80, 90 i 120 cm.
60-tki to te najbardziej typowe.
A potem cena rośnie. Nie są to oczywiście bajońskie sumy, ale sam fakt jest dla mnie nie do pojęcia.
Przykładowo blat 60-tka kosztuje 146 zł, a 70-tka już 270, 120-tka 374 zł.

Meble z IKEA z frontami mają 60 cm głębokości. Na upartego mogłabym zamontować blat 60-tkę.
Ale mam tak sprytnie poprowadzone podłączenie do płyty indukcyjnej, że lepiej odsunąć szafki od ściany.
I robi się w sumie 68 cm :D

Kinga, doczytałam, że Twój stolarz robi blaty. Mój kupuje gotowe.
I fabryka za rozmiary niestandardowe tak sobie liczy :(
Bo rzadziej produkowane.


PS. Za chęć zrzuty na fronty serdecznie dziękuję :hug:

emiranda
19-09-2012, 14:55
Aniu a jaki kolor bo widzisz blaty Ikea sa ciut szersze 62.5 cm i jak dołozysz do tego połaczenie miedzy blatem a ścianą to chyba wyjdzie 65, nie wystarczy Ci, blaty w Ikea nie są takie drogie :)

Aniu tył szafki po prostu wytniesz i umieścisz połaczenie na pewno się to uda :)

Venus_m
19-09-2012, 14:58
a to nie można w korpusie szafki wyciąć dziury na siłę do indukcji? :)

emiranda
19-09-2012, 15:45
a to nie można w korpusie szafki wyciąć dziury na siłę do indukcji? :)


O tym właśnie pisze ale Ania ma szuflady nie wiadomo gdzie ma tę siłe zamontowaną, ale mi elektryk podłączył siłe bezpośrednio bez gniazdka i jest ok :)

agawi74
19-09-2012, 15:56
Hej Aniu, dopiero doczytałam o szczocie:lol2::lol2: Napracowałaś się biedulko:hug:
Widziałam zaczątek kuchni- super:wiggle: Ceny blatów horror:bash: I co postanowiłaś? Chyba lepiej wziąć 60 i coś pokombinować, niż tyle bulić za 70:sick: Dlaczego wszystko większe od standardu jest o tyle droższe?:jawdrop: Tak samo ma się sprawa z płytami, piekarnikami 90cm:bash:
Trzymam kciuki za pokonanie wszystkich przeszkód i szybką przeprowadzkę:hug:

lasche
19-09-2012, 17:46
Anka Ty masz kuchnię :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

zazdroszczę jak nie wiem co :)

i pytanie ...to w Ikea można kupić tylko korpusy kuchnii??

1976pinacolada
19-09-2012, 17:46
Ania - szukaj stolarza, który sam robi blaty !!!

albo

wytnij dziurę z tyłu szafki na gniado siłowe - nawet jesli tam maja być szuflady to stolarz Ci je "spłyci" - to nie problem a na pewno taka przeróbka bedzie kosztowała mniej niz głebszy blat

albo

zlikwiduj gniazdo siłowe - u mnie z podłogi wystawał kabel .... Zresztą płyty indukcyjne nie maja wtyczki tylko takie ustrojstwo (jakby kostkę) do którego wpina się właśnie kable....

Trzymam kciuki

Ps.ja bym wybrała rozwiązanie nr1 bo jeśli korpusy maja 60cm to blat przydałby się minimum 63cm żeby troszkę wystawał poza meble....

1976pinacolada
19-09-2012, 17:48
i pytanie ...to w Ikea można kupić tylko korpusy kuchnii??




no pewnie ze tak. Do korpusów dobierasz sobie potem fronty - mozesz nawet w kazdej szafce zamontowac sobie inny front

LASCHE - TY TU URZADZISZ

:rotfl: ;)

emiranda
19-09-2012, 17:58
Musze uściślić, korpusy Ikea razem z frontem szuflad mają 60.5 cm a blaty uwaga 62.5 cm, u mnie blat opiera się o kafelkę a korpusy nie, więc jest 63 cm, koniec blatu jest na równi z uchwytami.
Aniu musisz po prostu kupić blaty w Ikea wyjdzie Ci to dużo taniej :)

emiranda
19-09-2012, 18:00
Musze uściślić, korpusy Ikea razem z frontem szuflad mają 60.5 cm a blaty uwaga 62.5 cm, u mnie blat opiera się o kafelkę a korpusy nie, więc jest 63 cm, koniec blatu jest na równi z uchwytami.
Aniu musisz po prostu kupić blaty w Ikea wyjdzie Ci to dużo taniej :)

I Kinga dobrze mówi, że indukcja nie ma wtyczki tylko się łaczy bezpośrednio :)

Bożesz jak ja żałuję, ze nie byłam tutaj w trakcie budowy swojego domu, ilez mozna sie dowiedzieć od forumowiczek, wszyscy przeciez mamy jakie doświadczenia :)

1976pinacolada
19-09-2012, 20:48
Anka - albo wracasz albo TY TU nie URZĄDZISZ bo my to zrobimy za Ciebie :rotfl:

emiranda
19-09-2012, 21:23
No właśnie Aniu przychodź, bo my za Ciebie urządzimy mieszkanie, ja juz blat wybrałam :)

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/pragel-blat__73031_PE189316_S4.jpg

lub ten
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/numerar-blat__0096078_PE235557_S4.JPG

:rotfl: :rotfl:

TwoOfUs
19-09-2012, 21:53
Anka - albo wracasz albo TY TU nie URZĄDZISZ bo my to zrobimy za Ciebie :rotfl:
:rotfl: a czy wysprzątacie przy okazji?
bo to może być kusząca propozycja :lol2:

aneta s
19-09-2012, 22:03
:rotfl: a czy wysprzątacie przy okazji?
bo to może być kusząca propozycja :lol2:
:lol2:
:lol2::lol2::lol2:


Aniu ja też mam indukcję podłączoną bez tego wielkiego gniazda...moze tak sprobuj;)problem blatów by się rozwiązał;)

Arnika
19-09-2012, 22:25
Moja indukcja gniazda wielkiego nie miała, a elektryk jakimiś cudownymi drutami łączył, nie wiem gdzie, ale działa i jest OK...
I nic mnie to nie obchodzi.. No i tam gdzie mam indukcje to mam normalny blat.. standardowy.. ale na półwyspie nie mam standardu.. mam szeroki.. I nie mam pojęcia ile płaciłam.. i o ile był droższy.. zapłaciłam i miałam z czapki.. choć granit marzy mi się do dziś.. ale teraz nie wiem czy nie wybrałabym drewna... A szuflada pod indukcją jest płytsza;.... no też może być...

emiranda
20-09-2012, 07:30
:rotfl: a czy wysprzątacie przy okazji?
bo to może być kusząca propozycja :lol2:

Bardzo chętnie, tylko, żebym odkurzacza nie zapomniała :lol2:, bo ja na taka mała miotelkę za stara już jestem, kręgosłup by tego nie wytrzymał :lol2:

barbe-cue
20-09-2012, 08:36
Z blatem laminowanym problem jest chyba taki, że żądaną szerokość wycinają z większej płyty. Taka płyta ma chyba (ale mogę się mylić) max. 120cm szerokości i ok. 4m długości, więc jeśli jest to blat standardowy 60cm, to wychodzą dwa blaty (i cena takiego blatu to 1/2 ceny płyty). A jeśli ma być szerszy, to wychodzi tylko jeden blat plus duża resztka (która idzie zazwyczaj do kosza), więc zapłacić trzeba za całą płytę. Tak mi tłumaczył facet, kiedy rozważałam laminowany blat o szerokości 70cm Okazało się, że wyszedłby drożej, niż blat dębowy z klejonki na mikrowczepy, który ostatecznie zamówiłam. Przy blacie klejonym płaci się za powierzchnię i za jeden m2 wychodzi tyle samo bez względu na wielkość i kształt blatu. Ale oczywiście u Ani blat drewniany to nie bardzo...

pepejeans
20-09-2012, 09:36
Ania
melduje, że staram sie byc na bieżąco :)
fajnie, ze lecisz jak burza z robotą
za "ekologiczny odkurzacz" pełen szacun http://www.bandyci.org/img/podziw.gif

a co do blatów, pokombinuj jak CI dziewczyny radza, wytnij w plecach dziurę na tę indukcyjna wtyczke, no chyba, ze ta siłowa ozdoba jest akurat na wysokości blatu?

edit: ale znajac Ciebie to pewnie juz dawno wszystko przemyślałaś szukając jak najlepszego rozwiązania :)

mirela99
20-09-2012, 09:39
U mnie też nigdzie nie widać dużego gniazda na siłę z indukcji. Ale wiem, że z powodu 1 cm ostatnio moja ciocia zrezygnowała z laminowanych z zdecydowała się na drewno z ikei(były szersze).

TAR
20-09-2012, 13:52
heloł :) widze ze wciaz do przodu
czy te panele to dab loft? bo jakos mocno do moich podobne :D co tu duzo mowic sliczne sa :D

narendil
20-09-2012, 14:11
Na chwilę spuścić wątek z oczu :rotfl:

Się ustosunkowuję:

======================================

Ania - szukaj stolarza, który sam robi blaty !!!
Kinga, jeśli będę musiała wykonać jeszcze jedną rozmowę telefoniczną to kogoś zabiję :mad:
Nienawidzę rozmawiać przez telefon.
A jeździć i szukać warsztatów w okolicy jakoś średnio mi się chce :rolleyes:



wytnij dziurę z tyłu szafki na gniado siłowe - nawet jesli tam maja być szuflady to stolarz Ci je "spłyci" - to nie problem a na pewno taka przeróbka bedzie kosztowała mniej niz głebszy blat
Mam na uwadze i taką opcję.


zlikwiduj gniazdo siłowe - u mnie z podłogi wystawał kabel .... Zresztą płyty indukcyjne nie maja wtyczki tylko takie ustrojstwo (jakby kostkę) do którego wpina się właśnie kable....
O tym za chwilkę.

======================================

Anka Ty masz kuchnię :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

zazdroszczę jak nie wiem co :)

i pytanie ...to w Ikea można kupić tylko korpusy kuchnii??
Dziękuję!
W IKEA to chyba wszystko można :rotfl:

=======================================

Musze uściślić, korpusy Ikea razem z frontem szuflad mają 60.5 cm a blaty uwaga 62.5 cm, u mnie blat opiera się o kafelkę a korpusy nie, więc jest 63 cm, koniec blatu jest na równi z uchwytami.
Aniu musisz po prostu kupić blaty w Ikea wyjdzie Ci to dużo taniej :)
Myślałam o tym, ale:
1) Są krótkie - wiem, marudzę, bo można je połączyć.
2) Musiałabym sama po nie jechać - też marudzę, bo wycieczka by mi się przydała.
Muszę to ze stolarzem przedyskutować.


I Kinga dobrze mówi, że indukcja nie ma wtyczki tylko się łaczy bezpośrednio :)
O indukcji za chwilę.


Bożesz jak ja żałuję, ze nie byłam tutaj w trakcie budowy swojego domu, ilez mozna sie dowiedzieć od forumowiczek, wszyscy przeciez mamy jakie doświadczenia :)
Tak sobie czasem myślę, że bez forum to bym męża zamordowała :P
Z Wami się wygadam, obgadam każdy szczegół a mąż ma święty spokój :rotfl:

====================================

Anka - albo wracasz albo TY TU nie URZĄDZISZ bo my to zrobimy za Ciebie :rotfl:
Jestem, jestem :rotfl:
Dajcie się urządzać :P

====================================

No właśnie Aniu przychodź, bo my za Ciebie urządzimy mieszkanie, ja juz blat wybrałam :)
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/pragel-blat__73031_PE189316_S4.jpg
lub ten
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/numerar-blat__0096078_PE235557_S4.JPG

Ładne, ładne :yes:

======================================

:rotfl: a czy wysprzątacie przy okazji?
bo to może być kusząca propozycja :lol2:
Jeśli tak, to zapraszam od razu!
Najlepiej do Warszawy, a potem pociąg do Białegostoku.
Nie polecam tylko przewoźnika InterRegio. TLK lepsze.

=========================================

Aniu ja też mam indukcję podłączoną bez tego wielkiego gniazda...moze tak sprobuj;)problem blatów by się rozwiązał;)
O indukcji za chwilę.

=========================================

Moja indukcja gniazda wielkiego nie miała, a elektryk jakimiś cudownymi drutami łączył, nie wiem gdzie, ale działa i jest OK... I nic mnie to nie obchodzi..
Mnie też niewiele, ale chcę, żeby to było bezpiecznie zrobione.



No i tam gdzie mam indukcje to mam normalny blat.. standardowy.. ale na półwyspie nie mam standardu.. mam szeroki.. I nie mam pojęcia ile płaciłam.. i o ile był droższy.. zapłaciłam i miałam z czapki.. choć granit marzy mi się do dziś.. ale teraz nie wiem czy nie wybrałabym drewna... A szuflada pod indukcją jest płytsza;.... no też może być...
Arniś, tu nawet nie chodzi o cenę blatu, tylko o czas oczekiwania.
Te trzy stówy więcej to i tak kropla przy reszcie kuchni.

=========================================

Bardzo chętnie, tylko, żebym odkurzacza nie zapomniała :lol2:, bo ja na taka mała miotelkę za stara już jestem, kręgosłup by tego nie wytrzymał :lol2:
Alu, specjalnie dla Ciebie zawiozę odkurzacz. I miotłę na kiju już mam ;)

=========================================

Z blatem laminowanym problem jest chyba taki, że żądaną szerokość wycinają z większej płyty. Taka płyta ma chyba (ale mogę się mylić) max. 120cm szerokości i ok. 4m długości, więc jeśli jest to blat standardowy 60cm, to wychodzą dwa blaty (i cena takiego blatu to 1/2 ceny płyty). A jeśli ma być szerszy, to wychodzi tylko jeden blat plus duża resztka (która idzie zazwyczaj do kosza), więc zapłacić trzeba za całą płytę. Tak mi tłumaczył facet, kiedy rozważałam laminowany blat o szerokości 70cm Okazało się, że wyszedłby drożej, niż blat dębowy z klejonki na mikrowczepy, który ostatecznie zamówiłam. Przy blacie klejonym płaci się za powierzchnię i za jeden m2 wychodzi tyle samo bez względu na wielkość i kształt blatu. Ale oczywiście u Ani blat drewniany to nie bardzo...
Basiu, pewnie masz rację.
Gdy pytałam o blat 120 cm, to panowie mi zaproponowali taki obrobiony z dwóch stron. I mogłabym wtedy kombinować.
Tylko dlaczego w takim razie 120-tka nie kosztuje dwa razy tyle co 60-tka tylko więcej? Ot zagadka :lol2:

=========================================

Ania
melduje, że staram sie byc na bieżąco :)
fajnie, ze lecisz jak burza z robotą
za "ekologiczny odkurzacz" pełen szacun http://www.bandyci.org/img/podziw.gif
:hug:

a co do blatów, pokombinuj jak CI dziewczyny radza, wytnij w plecach dziurę na tę indukcyjna wtyczke, no chyba, ze ta siłowa ozdoba jest akurat na wysokości blatu?
Na szczęście jest niżej.

edit: ale znajac Ciebie to pewnie juz dawno wszystko przemyślałaś szukając jak najlepszego rozwiązania :)
No, dzisiaj w nocy we śnie rozkręcałam to gniazdo cążkami do paznokci :lol2:

=========================================

U mnie też nigdzie nie widać dużego gniazda na siłę z indukcji. Ale wiem, że z powodu 1 cm ostatnio moja ciocia zrezygnowała z laminowanych z zdecydowała się na drewno z ikei(były szersze).
O indukcji za chwilę.
Zawsze mogę pojechać po blaty do IKEA. Jutro się widzę ze stolarzem.

narendil
20-09-2012, 14:13
INDUKCJA:
Gniazdko jest tak genialnie umieszczone, że przez trzy szafki musiałabym kabel ciągnąć.

Dzisiaj będę dzwonić do naszego rodzinnego elektryka, żeby coś zaproponował.

Na razie wiem, że łączy się kable, ale jakaś ochrona tego powinna być.
Chociażby po to, żeby się kabel nie uszkodził, bo potem to kucie w ścianach przez pół mieszkania.
Podobno wymiana trójfazówki nie jest taka prosta.
Tyle wiem od chłopaków po szkoleniach elektrycznych.

Ale skonfrontuję to jeszcze z praktykiem :yes:

narendil
20-09-2012, 14:13
SZUFLADY A INDUKCJA:

Prośba do posiadaczek kuchni z IKEA ;)
Jaka jest głębokość szuflad w szafkach stojących?
Bo może się uda z dziurą w plecach.:rolleyes:

Swoich jeszcze nie kupiłam :rotfl:
Szuflad, nie pleców. Te mam.

narendil
20-09-2012, 14:14
heloł :) widze ze wciaz do przodu
czy te panele to dab loft? bo jakos mocno do moich podobne :D co tu duzo mowic sliczne sa :D

Heloł Tar:hug:
Dokładnie, to Dąb Loft Eggera.
Są piękne!

TAR
20-09-2012, 14:17
aha znaczy takie same, sa piekne ale maja jedno ale..... jak ci je sie mylo?

narendil
20-09-2012, 14:24
Położyłam dzisiaj wykładziny w pokojach.
Sama :lol2:

https://lh3.googleusercontent.com/-GmUUJCRRM18/UFsYHQeiM3I/AAAAAAAAEXE/wXxHfklCTKw/s912/20092012530.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-H_veOpJYrZY/UFsYD6BCJdI/AAAAAAAAEW8/zBRdwS8NaGQ/s912/20092012531.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-Dk4nY4hcz_g/UFsYMVoFLLI/AAAAAAAAEXM/u5GPly3T5hU/s912/20092012532.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-VSjbeFpjcoQ/UFsYQKJ74_I/AAAAAAAAEXk/USw2GCJpNt0/s912/20092012533.jpg

Nie musi się Wam podobać. My jesteśmy zadowoleni z wyboru ;)

Obie są szare.
Fiolet tylko na zdjęciu wyszedł ;)

emiranda
20-09-2012, 14:24
Aniu głębokość szuflad 52 cm, natomiast pierwsza szuflada kończy się na 15 cm od dołu a druga na 45 cm od dołu, mówię o wysokości szuflad. Mam nadzieję ze mnie zrozumiesz. Rozumiem , że bedziesz miałą trzy szuflady ????? Ja tak mam :)

A ja zadnym pociągiem nie będe do Ciebie jechała, tylko samochodem, toz to nie problem odkurzacz wziąć, mam wodny :lol2:

EDIT: Aniu u mnie też kabel na dole przez dwie szafki idzie jak dzisiaj zuważyłam mierząc te szuflady, tego nie bedziesz widziała. Elektryk Ci to na pewno zrobi, mówiąc szczerze jako wnuczka i córka elektryka sama bym Ci to zrobiła :lol2: No widzisz musze jednak przyjechać :lol2:
Blat najdłuższy Ikea ma 246 cm :)

narendil
20-09-2012, 14:26
Skręciłam kolejne regały.
Wysokie też da się w pojedynkę :rotfl:
Nie wierzcie instrukcjom!

Tak wygląda obecnie nasza biblioteka:

https://lh3.googleusercontent.com/-DCY585f_rdY/UFsYN-C0LAI/AAAAAAAAEXU/oXHKkHSl7Ug/s912/20092012535.jpg

A po pracy czas na chwilkę relaksu :)
Kawka, gazeta, czegóż chcieć więcej?

https://lh6.googleusercontent.com/-zX4G1SHsHaU/UFsYOzwzrHI/AAAAAAAAEXc/tSy9EKr8vYQ/s640/20092012537.jpg

emiranda
20-09-2012, 14:29
Mi się akurat szare wykładziny bardzo podobają, może dlatego ze zawsze miałam z takimi do czynienia. Super to wygląda. :) Aniu idziesz jak burza, pełen szacun dla Ciebie :)


Edit :

Ja tez sama skręcałam te biblioteczki i faktycznie instrukcje nie były zupełnie dokładne :) Z tym jednak nie mam problemu, daję rade mimo słabych instrukcji, widze że Ty tez sobie poradziłas sama :)

Ja do skręcania szafek kuchennych miałam ekipę, ale jak zobaczylam jak składają pierwsza szafkę to włosy mi na głowie stanęły. I dopiero po mojej interwencji facetom się udalo szafke złozyc, później było juz lepiej :)

TAR
20-09-2012, 14:33
ale z koksem lecisz, u mnie by musialo odstac co najmniej tydzien zanim szanowny zabralby sie do pracy, za to zlozylby dobrze :D:D:D

narendil
20-09-2012, 14:36
aha znaczy takie same, sa piekne ale maja jedno ale..... jak ci je sie mylo?
Czy ja wiem? :rolleyes:
Na razie to walczę z pyłem budowlanym I jeszcze pewnie długo powalczę.
Ale jakieś takie tępe się wydają.

narendil
20-09-2012, 14:37
Aniu głębokość szuflad 52 cm, natomiast pierwsza szuflada kończy się na 15 cm od dołu a druga na 45 cm od dołu, mówię o wysokości szuflad. Mam nadzieję ze mnie zrozumiesz. Rozumiem , że bedziesz miałą trzy szuflady ????? Ja tak mam :)

EDIT: Aniu u mnie też kabel na dole przez dwie szafki idzie jak dzisiaj zuważyłam mierząc te szuflady, tego nie bedziesz widziała. Elektryk Ci to na pewno zrobi, mówiąc szczerze jako wnuczka i córka elektryka sama bym Ci to zrobiła :lol2: No widzisz musze jednak przyjechać :lol2:
Blat najdłuższy Ikea ma 246 cm :)

Alu, jak zwykle niezastąpiona :hug:
Tak, będę miała trzy szuflady.
I chyba wszystko rozumiem.
A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jaka jest wysokość tej dolnej szuflady? O tył mi chodzi.

narendil
20-09-2012, 14:38
u mnie by musialo odstac co najmniej tydzien zanim szanowny zabralby sie do pracy, za to zlozylby dobrze :D:D:D
I dlatego robię to sama :)
Będzie równie dobrze, a o wiele szybciej :lol2:

TAR
20-09-2012, 14:39
Ale jakieś takie tępe się wydają.

ooooo wlasnie o to mi chodzilo, takie mycie bez poslizgu no nie? bialej goraczki dostaje jak mam je myc wrrrr
na gorze mam balterio - kochana - bajka, myja sie praktycznie same

narendil
20-09-2012, 14:40
Mi się akurat szare wykładziny bardzo podobają, może dlatego ze zawsze miałam z takimi do czynienia. Super to wygląda. :) Aniu idziesz jak burza, pełen szacun dla Ciebie :)
Dziękuję :hug:



Ja tez sama skręcałam te biblioteczki i faktycznie instrukcje nie były zupełnie dokładne :) Z tym jednak nie mam problemu, daję rade mimo słabych instrukcji, widze że Ty tez sobie poradziłas sama :)

Ja do skręcania szafek kuchennych miałam ekipę, ale jak zobaczylam jak składają pierwsza szafkę to włosy mi na głowie stanęły. I dopiero po mojej interwencji facetom się udalo szafke złozyc, później było juz lepiej :)
Nie ma to jak zrobić coś samodzielnie.
Ja zawsze taka Zosia-Samosia byłam.
A jako córeczka tatusia z młotkiem i śrubokrętem od maleńkości jestem zaprzyjaźniona :rotfl:

emiranda
20-09-2012, 14:41
Aniu własnie 15 cm ona jest równa dookoła oprócz frontu :) Ja mam kabel pociagnięty na dole szafek i pózniej on idzie po boku szafki :) Gniazdko Ci elektryk wywali zrobi to na specjalna kostkę :)

TAR
20-09-2012, 14:41
dziewczyny zwroce sie z taka prywata tutaj, jestescie oblatane po watkach i wnetrzach. odwiedzilam kiedys dziennik i galerie forumki gdzie zarabiscie mi sie podobaly sciany i drzwi - sciany byly z bialej recznie formowanej cegly a drzwi charakterystyczne szklane z kolorowym motywem brzóz. kojarzycie?????

yokasta
20-09-2012, 14:42
Ania, nie za szybko i za dobrze Ci to idzie :mad: no zazdrość mnie zżera! U nas milion rzeczy nieskończonych a Ty tu rach-ciach, wejdę na wątek za dwa dni i będzie finito. Zamieścisz zdjęcia w fotelu z kawką z cała rodziną i przy obiedzie :rotfl:.

1. wykładzina mi się podoba, druga jest gdzie?

emiranda
20-09-2012, 14:43
Dziękuję :hug:


Nie ma to jak zrobić coś samodzielnie.
Ja zawsze taka Zosia-Samosia byłam.
A jako córeczka tatusia z młotkiem i śrubokrętem od maleńkości jestem zaprzyjaźniona :rotfl:

Doładnie tak jak ja, nie ma co na facetów liczyć ( choc mój umie wszystko zrobić, tylko nie ma kiedy), więc wolę sama zrobić, włąsnie sie zastanawiam jak żyrandol zamontować :lol2:

narendil
20-09-2012, 14:52
Alu, dobrze rozumiem, że wygląda to mniej więcej tak:

137597

narendil
20-09-2012, 14:54
ooooo wlasnie o to mi chodzilo, takie mycie bez poslizgu no nie? bialej goraczki dostaje jak mam je myc wrrrr
na gorze mam balterio - kochana - bajka, myja sie praktycznie same
Balterio to może w następnej dziesięciolatce ;)
Egger znacznie bardziej korzystny finansowo był :rotfl:


dziewczyny zwroce sie z taka prywata tutaj, jestescie oblatane po watkach i wnetrzach. odwiedzilam kiedys dziennik i galerie forumki gdzie zarabiscie mi sie podobaly sciany i drzwi - sciany byly z bialej recznie formowanej cegly a drzwi charakterystyczne szklane z kolorowym motywem brzóz. kojarzycie?????
Nie kojarzę, ale pomyślę.

narendil
20-09-2012, 14:56
Ania, nie za szybko i za dobrze Ci to idzie :mad: no zazdrość mnie zżera! U nas milion rzeczy nieskończonych a Ty tu rach-ciach, wejdę na wątek za dwa dni i będzie finito. Zamieścisz zdjęcia w fotelu z kawką z cała rodziną i przy obiedzie :rotfl:.
Aniu, szaleństwo mnie gna :hug:
Mąż powiedział, że zaczyna się mnie bać.
A tak na serio, to nie skoncentruję się na niczym innym dopóki się nie przeprowadzimy.
Łapię swoje marzenie zanim zdąży uciec...


1. wykładzina mi się podoba, druga jest gdzie?
W pokoju środkowym, zwanym na razie niczyim :)
Kiedyś, mam nadzieję, zamieszka w nim dziewczynka.

narendil
20-09-2012, 14:56
Rany, ale się zasiedziałam :mad:
Lecę po sanitariaty!

Do wieczora :hug:

TwoOfUs
20-09-2012, 15:27
dziewczyny zwroce sie z taka prywata tutaj, jestescie oblatane po watkach i wnetrzach. odwiedzilam kiedys dziennik i galerie forumki gdzie zarabiscie mi sie podobaly sciany i drzwi - sciany byly z bialej recznie formowanej cegly a drzwi charakterystyczne szklane z kolorowym motywem brzóz. kojarzycie?????

A czy to przypadkiem nie u Queenie Rodzinny mix z Rybnika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147593-Rodzinny-mix-z-Rybnika-czyli-prawie-D26-z-Muratora)

Rocia
20-09-2012, 15:54
Cześć :)

Podglądam sobie od czasu do czasu Wasze poczynania, ale nie ujawniałam się. Teraz doczytałam, że myślisz nad szarym Abstraktem, więc będę Cię częściej odwiedzać :) Też mam coś podobnego w planach ;)

pysiaczek
20-09-2012, 16:59
Aniu ale lecisz z tematem :o Jestem pod OGROMNYM wrażeniem Zosiu Samosiu :yes:

TAR
20-09-2012, 17:02
A czy to przypadkiem nie u Queenie Rodzinny mix z Rybnika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147593-Rodzinny-mix-z-Rybnika-czyli-prawie-D26-z-Muratora)

o tak, to dom queene. dziekuje za pomoc :)