PDA

Zobacz pełną wersję : Narendil i jej pół-apartament



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

narendil
03-03-2012, 21:51
Kobiety to takie dziwne istoty.
Popłaczą, pojęczą, ponarzekają i idą do przodu :)
Ja czasem muszę się wygadać. A potem ruszam dalej.
Damy radę!

A jutro Wam wkleję moją sypialnię.
Może Wam uda się znaleźć jakieś dodatkowe metry kwadratowe?

Drop_Inn
03-03-2012, 22:00
Moc uścisków zostawiam dla Was dziewczyny. :hug:
Mi też na wiele rzeczy zabraknie miejsca i też ciągle się zmagam z budżetem. Ale trzymam kciuki za nas wszystkie - że jakoś damy radę. :)

editg
04-03-2012, 03:16
A co kupisz? Większe mieszkanie :lol2:



pewnie tak, ale zawsze coś się znajdzie. dzięki dziewuszki, już lepiej, życia nie przeskoczę. teraz ja też głowę trzymam wysoko.

nihiru
04-03-2012, 06:43
Narendil - łączę się w bólu :hug:

Mnie na takie doły pomagają dwie rzeczy:
po pierwsze: wymyślanie sobie idealnego domu. tak od podstaw. Szanse na realizację są bliskie zeru, ale co za przyjemność z wymyślania:). Jak w ciągu dnia się wściekam, że kominek przyprawia mnie o :sick: i ciągle nie ma szans na zrobienie szaf w przedpokoju, to sobie wieczorem przed spaniem wizualizuję jakieś piękne wnętrza - i nie miewam problemów z zasypianiem:). Mam już rozrysowany idealny domek (łącznie z miejscem na mopa:D), a że idzie wiosna, to obecnie pracuję nad domkiem letniskowym:rotfl:

druga rzecz, która mi baardzo pomaga, to filozofia zaczerpnięta od pewnej pary blogowiczów (Young House Love - polecałam już na tym forum ten blog) - nie od razu Kraków zbudowano. Jak się nastawię z góry, że remont będzie trwał kilka lat, to mi łatwiej się pogodzić z faktem, że FAKTYCZNIE tyle trwa:)

admete
04-03-2012, 09:16
Matko, Edi :hug: ściskam :) wiesz co...napisałaś z psem a ja przeczytałam z penisem :oops: i musiałam kilka razy czytać :lol2:.



uśmiałam się jak głupia....http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif

Dziewczynki już jest nowy dzień będzie dobrze :hug:
I jak Karolek napisała tylko zdrowie się liczy - i tylko tym się naprawdę powinno przejmować :yes:
U nas niby tylko zapalenie płuc, moja dziwna i długa choroba - a wszyscy jesteśmy wykończeni, z J cały czas się kłócimy, na budowę się jeździć nie chce - i mało co z niej cieszy......ale pomału wychodzimy chyba na prostą więc jużpowinno być dobrze.
Także ja życzę wszystkim dużo zdrówka i nie dawania się problemom życia codziennego.

:hug:


Narendil a pro po zdjęć - może jak wszystkie teraz śpią to my sobie w klubie rannego ptaszka fotki powymieniamy - a jak wstaną to pousuwamy - a co!!!;)

TwoOfUs
04-03-2012, 09:22
Narendil a pro po zdjęć - może jak wszystkie teraz śpią to my sobie w klubie rannego ptaszka fotki powymieniamy - a jak wstaną to pousuwamy - a co!!!;)

Mam Was ranne ptaszki :cool: jakieś tutaj tajne plany snujecie :lol2:

Nihiru aj też mam folder z projektem domku idealnego :D jaka to fajna odskocznia wizualizować sobie tak bez parzenia na budżet i ograniczenia przestrzenne.

narendil
04-03-2012, 09:33
Admete, good idea :lol2:
Ale teraz to już trochę późno, część na pewno wstała. Może o 6 rano :P

narendil
04-03-2012, 09:34
Nihiru, ja też mam projekt idealny :) Takie marzenia to świetna sprawa.
I zrealizuję go w postaci domku dla lalek.
Niestety muszę poczekać na miejsce, co by mieć gdzie go postawić.

O właśnie! W sypialni miało być miejsce na domek dla lalek :(

TwoOfUs
04-03-2012, 09:42
Wow robisz domek dla lalek :wiggle: ja miałam zawsze marzenie żeby zrobić taki samodzielnie od początku do końca :rolleyes:

Edit: Przypomniało mi się że mam nawet zapisaną fotkę domku dla lalek chyba nawet w odpowiedniej stylistyce :D
http://www.infloral.pl/murator/clearview_doll_house.jpg

narendil
04-03-2012, 11:12
Od początku do końca, całkiem sama :)
Wiesz, że ja po to się właśnie uczyłam obsługi SH.

A ten domek znam - piękny jest. Ale na takie wyposażenie, to mnie stać nie będzie :rotfl:
Wykażę się kreatywnością :lol2:

Tylko mi cały czas miejsca brak. Z czasem też nie najlepiej...

TwoOfUs
04-03-2012, 11:40
Jak się w końcu zakończy ta wykończeniówka ;) to czas się znajdzie i będzie fajna zabawa na długie wieczory. Takie samodzielnie robione mebelki są najcenniejsze bo kupić to każdy potrafi ;)

rere79
04-03-2012, 12:09
Piękny ten domek dla lalek. Już myślę co by sklacić taki córce :cool:. Gotowiec pewnie fortunę kosztuje.

Narendil, miałaś wizki sypialni nam przedstawić. Bo ja już zakasałam rękawy do wstawienia tych paru m2.

admete
04-03-2012, 14:36
Two piękny ten domek :rolleyes:

nicol21
04-03-2012, 16:08
narendil - slonce jest? nastroj sie poprawil? pozwolcie sobei na odrobine lenistwa zeby podladowac akumulatory!!!! to pomaga. dobra kawa, ciacho i temat inny niz remont i wykanczanie (sie) i dzien bedzie od razu piekniejszy!
Bedzie dobrze... remotn sie skonczy i zostanie tylko satysfakcja!

narendil
04-03-2012, 21:59
Sypialnia.
Szara, nijaka, bez pomysłu.
Czegoś jej brakuje! Poza miejscem :rotfl:

https://lh6.googleusercontent.com/-UdfIiZHngVA/T1PizxNLY6I/AAAAAAAADrw/gs3TLFBD78Q/s800/sypialnia1.png

https://lh5.googleusercontent.com/-cKXX_1XUk_k/T1Pi0PddgzI/AAAAAAAADr0/pqdmQlsCVoU/s800/sypialnia2_2.png

Dziewczyny, rzućcie jakimiś pomysłami :)

Ogólnie szału nie będzie.
Od parapetu do szafy jest 3,6 metra, a szerokość pokoju 2,8 metra.
Łóżko 1,6x2,25 - bo mąż na długość niestandardowy :P

rere, szukaj tych metrów :lol2:

Two, masz może pomysł dlaczego mi się na oknach robi coś co wygląda jak szary papier? Tak ma być?
A, i tak sobie myślę nad Twoją tapetą w pepitkę :rolleyes:

agawi74
04-03-2012, 22:05
Dziewczyny, rzućcie jakimiś pomysłami :)

Ja bym dodała coś w fioletach albo turkusach dla ożywienia:rolleyes:


Łóżko 1,6x2,25 - bo mąż na długość niestandardowy :P
:lol2: Mój też niestandardowy i nasz łoże ma 220:lol2: Łączę się z Tobą w bólu:D

barbe-cue
04-03-2012, 22:25
Narendil, jeśli chodzi o ten papier na oknach, to sprawdź, czy w wizualce okna nie są cieńsze od ściany lub za bardzo przesunięte do przodu lub tyłu. A jeśli chodzi o sypialnię - ja tam zawsze wychodziłam z założenia, że lepiej mieć dużą przestrzeń dzienną, niż dużą sypialnię. Wprawdzie u nas tak wyszło, że sypialnię mamy w największym pokoju (22m), ale tylko dlatego, że jest w najbardziej oddalonym zakątku mieszkania. Nie przejmuj się wyglądem wizualki - z doświadczenia wiem, że rzeczywistość okazuje się dużo lepsza ;), bo sh jakoś tak wszystko wyszarza. Jak wstawisz realne meble, z realną fakturą, to na pewno będzie super. Ja jak zobaczyłam swoją przemyślaną na milion sposobów łazienkę na wizualce, to myślałam, że się poryczę. A z efektu końcowego jestem super zadowolona.

Też parę dni temu machnęłam wizualkę sypialni, taką zupełnie roboczą i na próbę. I spójrz, jakie śliczne lampki do niej znalazłam. Poznajesz? ;)
https://lh5.googleusercontent.com/-OWlgVZWfnls/T6rS6cL1NyI/AAAAAAAAC3k/RBySKUy7QjA/s144/exclamation_mark.gif

Tyle że zamiast tolomeo będą pewnie house doctor:
http://www.car-moebel.de/docs/artikelbilder/org_add_1_203150.jpg

(a tak w ogóle to jestem ogromnie podekscytowana, bo mam już w chałupie wszystkie lampy. Oprócz tych przyłóżkowych, rzecz jasna, i stojących).

TwoOfUs
04-03-2012, 22:36
Two, masz może pomysł dlaczego mi się na oknach robi coś co wygląda jak szary papier? Tak ma być?
A, i tak sobie myślę nad Twoją tapetą w pepitkę
Nie mam pojęcia co z tymi oknami :confused: może model jest po prostu uszkodzony albo ma zadaną jakąś fakturę co widać dopiero po renderingu. Mi się tak zdarzało z przezroczystością niektórych.
Tapeta w pepitkę fajny pomysł :wiggle: na pewno nada wnętrzu charakteru. Tylko wtedy podłoga koniecznie jasna ( nie wiem czy ta na wizu to docelowa?).
A stoliki nocne już docelowe? Oczywiście nóżki mają cudne :D ale jak by tak dać długie półki za łóżkiem na całą szerokość ściany to może więcej by się gadżetów zmieściło ;) Taka luźna propozycja :) Może jutro coś poszukam a teraz lecę odsypiać :goodnight:

barbe-cue
04-03-2012, 23:35
Jeszcze taki mam pomysł z "papierowymi" oknami w sh3d - czy przypadkiem nie zmieniałaś koloru z białego na brązowy? Może przy okazji szyba Ci się zabarwiła?

bocian_86
05-03-2012, 10:08
Kobiety muszą być silne. Gdyby mężczyzna miał na głowie wszystko to, co my mamy, to na pewno by się załamał. Wiadomo, że czasem mamy chwile zwątpienia. Trzeba się wypłakać, pomarudzić, żeby dać ujście emocjom. Ale kolejnego dnia już inaczej się na wszystko patrzy. Głowa do góry! Będzie dobrze.
A w sypialni może byś mogła bardziej pobawić się oświetleniem, żeby uzyskać jakiś ciekawy efekt?

mirela99
05-03-2012, 10:21
Ja bym z jakimś jednym mocnym kolorem weszła (i narzuta inna):turkus, malina ciemna, żółty.

A co do dołów ... ja w trakcie wykończeniówki odwiedziłam forumową efilo.
Oczopląsó można było dostać. I wszystko wykończone idealnie.
Wiedziałam, że wprowadzam się i nie będe miała drzwi wewnętrznych (piękne koce powiesiliśmy w wc), łóżka, narożnik i meble też stare wzięliśmy. A na wszystko miało starczyć. A gdzie płot ? Kostka ?
Teraz cieszę się kazdym nowym nabytkiem, jedna lampa, kilka obrazków a tyle radości. Gdybym od razu wprowadziła się do domu urządzonego od A do Zet to cieszyła bym sie tylko raz. A tak będę ... kilka lat :).

narendil
05-03-2012, 10:33
Problem papierowych okien rozwiązany!
Wystarczyło wstawić coś za oknem :rotfl:
Teraz mam widoki!


Ja bym dodała coś w fioletach albo turkusach dla ożywienia:rolleyes:
:lol2: Mój też niestandardowy i nasz łoże ma 220:lol2: Łączę się z Tobą w bólu:D

agawi, fiolety to nie, dziękuję. Na dłuższą metę działają na mnie depresyjnie.
Ale turkus? Hmm...
A może coś z ciemną czerwienią?
Tylko co? Widziałam fajne lampy z kolorowymi kabelkami :rotfl:

To cholerne łóżko zajmuje 3/4 szerokości pokoju :(
Dobrze, że przynajmniej udało mi się szerokość łóżka uciąć. Mąż to by chciał 220x220 :P


Kobiety muszą być silne. Gdyby mężczyzna miał na głowie wszystko to, co my mamy, to na pewno by się załamał. Wiadomo, że czasem mamy chwile zwątpienia. Trzeba się wypłakać, pomarudzić, żeby dać ujście emocjom. Ale kolejnego dnia już inaczej się na wszystko patrzy. Głowa do góry! Będzie dobrze.
A w sypialni może byś mogła bardziej pobawić się oświetleniem, żeby uzyskać jakiś ciekawy efekt?

Ja jestem taki typ, że dopóki duszę coś w sobie to nie rozwiążę problemu.
Muszę go przegadać na wszystkie sposoby i z każdej strony :)
Też tak macie?

bocianku, ale co masz na myśli, mówiąc pobawić się oświetleniem?
I tak będę musiała ryć ściany pod kable, bo ten pokój był pierwotnie przeznaczony dla Jakuba.
I nie ma kinkiecików nad łóżkiem. A to, jak już pisałam, moje marzenie.
Planuję kinkiety, lampę sufitową i sufitowe oświetlenie szafy, bo mi teraz wiecznie za ciemno. Ale jak się ma w szafie wszystko czarne :P

bocian_86
05-03-2012, 10:36
Myślałam może o jakiejś fototapecie za łóżkiem, na przykład jakaś klimatyczna uliczka, to może powiększyć wizualnie pokój. Gdyby zrobić dookoła niej takie wypustki jak się robi w podwieszanym suficie i stamtąd wyprowadzić podświetlenie na fototapetę?

http://www.printdream.pl/gfx/library/fototapeta_n.jpg

Takie podświetlenie, ale z trzech stron może?

narendil
05-03-2012, 10:37
Barbe, skręcę się zaraz z zazdrości :P
Pięknie u Ciebie!
Jeśli to jest robocza wersja, to ja dziękuję. Zabieram zabawki i zmieniam piaskownicę :rotfl:

22 metry!? :jawdrop:
Dorzuć coś do moich 12, co?

Lampki jakoś znajome :)
Ale z HD bardziej Ci będą pasowały. Jeśli masz możliwość, to się nie zastanawiaj :)

Dobra, to kiedy ten Twój wątek będzie?
Dużo Ci jeszcze tego projektu do końca zostało?

narendil
05-03-2012, 10:41
Two, już sobie wkleiłam pepitkę.
Nie wiem, co na to mąż, bo on ogólnie przeciwny kratkom i paskom.

Podłoga będzie jasna.
Tylko się zastanawiamy, czy dać wykładzinę (jasno-szarą) czy jednak panele i dywaniki (znalazłam już fajny dywan w pepitkę).

Szafek na razie nie. Na razie kupiłam sobie nóżki, a górę planuję dorobić.
Półki na całą szerokość ściany nie bardzo.
Z jednej strony szafa, z drugiej okno prawie do samej ściany.
Poza tym, wiele gadżetów nie mamy. Wszystko powinno się w szafeczkach zmieścić.

A, i jeszcze pytanie.
Jakiej wielkości jest ta pepitka na tapecie?
Chyba za dużą wstawiłam.

https://lh3.googleusercontent.com/-LsqhXVpXTxU/T1STA28_qYI/AAAAAAAADsI/e2SMdzdZ1t4/s640/sypialnia1_pepitka.png

https://lh5.googleusercontent.com/-mAR4iIP-B_Q/T1SS9_gJGFI/AAAAAAAADsA/Vt5COw7Yn8I/s640/sypialnia2_2_pepitka.png

Lepiej jest, prawda?

narendil
05-03-2012, 10:45
Ja bym z jakimś jednym mocnym kolorem weszła (i narzuta inna):turkus, malina ciemna, żółty.
W tą stronę kombinuję.
Ale brak mi pomysłu, co pokolorować.
U nas narzuta się kompletnie nie sprawdza.
Co się ma w sypialni?



A co do dołów ... ja w trakcie wykończeniówki odwiedziłam forumową efilo.
Oczopląsó można było dostać. I wszystko wykończone idealnie.
Wiedziałam, że wprowadzam się i nie będe miała drzwi wewnętrznych (piękne koce powiesiliśmy w wc), łóżka, narożnik i meble też stare wzięliśmy. A na wszystko miało starczyć. A gdzie płot ? Kostka ?
Ja tak mam patrząc na dom MarJelki. Wszystko dopieszczone, wykończone.
U nas meble w większości będą stare. Ale część z nich na szczęście mi się podoba i nie chcę ich wymieniać.
Problem tylko z narożnikiem. Jest zniszczony i odwrócony nie w tą stronę co trzeba. Jest na szczycie listy zakupów.



Teraz cieszę się kazdym nowym nabytkiem, jedna lampa, kilka obrazków a tyle radości. Gdybym od razu wprowadziła się do domu urządzonego od A do Zet to cieszyła bym sie tylko raz. A tak będę ... kilka lat :).
To jest argument :hug:

narendil
05-03-2012, 10:47
Aha. Dzięki :) Już rozumiem.
Ale fototapeta w sypialni to nie :no:
Za dużo by się jak dla nasz działo.

TwoOfUs
05-03-2012, 11:04
Ten wzór na tapecie jest taki właśnie większy, nie wiem dokładnie ale mi wyszło z obserwacji że 7 pepitkowych wzorków w poziomie to 53cm. Mi się to podoba bo nie zlewa się w jedną szarą masę ;) W ogóle to szalenie mi się ta tapeta podoba :wiggle:

A może daj pomarańczowy albo turkusowy zagłówek? wtedy ciemna narzuta i dla powtórzenia jakaś poduszka w kolorze zagłówka?
Z podłogą to nie wiem. Ja wybrałam panele bo łatwiej mi je posprzątać z futra ale wykładzina fajna bo mięciutko pod nogami. Z kolei na panele można dać dywaniki i też pobawić się na nich wzorem czy kolorem np po twojej stronie w pepitkę a po stronie męża gładki albo twój szary czy czarny a męża w kolorze zagłówka :D

barbe-cue
05-03-2012, 11:06
Barbe, skręcę się zaraz z zazdrości :P
Pięknie u Ciebie!
Jeśli to jest robocza wersja, to ja dziękuję. Zabieram zabawki i zmieniam piaskownicę :rotfl:

22 metry!? :jawdrop:
Dorzuć coś do moich 12, co?

;) Robocza, w sensie że wrzuciłam tam tylko parę rzeczy - szafę (którą już znacie), listwę oświetleniową (którą zamontował mi w piątek cudowny Pan S., wychwalany przeze mnie tu i ówdzie) i łóżko (które sobie na razie wymyśliłam i niekoniecznie będzie takie). Jeszcze pewnie dojdzie jakaś komoda, fotel i inne takie.

A jeśli chodzi o wielkość pokoju... Mój mąż jakoś tak ma zakodowane (podobnie jak chyba większość ludzi), że największy pokój to musi być pokój dzienny. I długo nie mógł zaakceptować moich argumentów, że ja nie chcę sypialni zaraz przy drzwiach wejściowych i klatce schodowej, w pokoju najbardziej oddalonym od łazienki i graniczącym z łazienką sąsiadów (odgłosy z rur i nie tylko). Bój toczył się o cały metr kwadratowy, bo o tyle jest mniejszy nasz pokój dzienny (w którym mąż chciał zrobić sypialnię). No ale przeszło. Chociaż naprawdę wolałabym układ, w którym sypialnia miałaby10m, a pokój dzienny - 30. Ty, narendilku, masz super dużą strefę dzienną i skacz do góry z radości z tego powodu, zamiast zamartwiać się wielkością sypialni ;).


Dobra, to kiedy ten Twój wątek będzie?
Dużo Ci jeszcze tego projektu do końca zostało?

W najlepszym razie wezmę się za wątek za jakieś trzy tygodnie, w najgorszym - dopiero w kwietniu :(.


Two
A, i jeszcze pytanie.
Jakiej wielkości jest ta pepitka na tapecie?
Chyba za dużą wstawiłam.


Wiesz co, chyba oryginalna pepitka jest sporo mniejsza, jakoś tak się zlewa. No i jest strasznie ciemna, więc zastanów się, czy nie przytłoczy sypialni. Dziewczyny wrzucały fotkę pomieszczenia z tą tapetą chyba u yokasty. Znalazłam coś takiego (http://ezakupy.leroymerlin.pl/details:11217/tapeta+papierowa+my+castle+6807+16+as+creation) w leroymerlin. Pepitka jest większa, dużo jaśniejsza, no i mnie osobiście bardzo podoba się ten "pikselowy" wzór. A - i cenę ma prześliczną ;).

Tutaj fotka z poradnika o oklejaniu szafki (http://domzpomyslem.leroymerlin.pl/show/szafka-na-tapecie):
http://domzpomyslem.leroymerlin.pl/userfiles/sz_tap_08.jpg

Z tym że ta tapeta ma powtarzający się napis "my home is my castle", co dla niektórych jest zaletą, a dla innych może być wadą.

barbe-cue
05-03-2012, 11:07
A może daj pomarańczowy albo turkusowy zagłówek?

O właśnie, o tym samym pomyślałam, tylko zapomniałam napisać. Mnie jakoś tak przyszedł do głowy żółty, ale taki żółtkowy, nasycony, z kroplą pomarańczu. Świetnie by wyglądał taki mocny zagłówek na tle szarej ściany.

barbe-cue
05-03-2012, 11:10
Znalazłam fotkę z tą tapetą pepitkową ciemnoszarą. Faktycznie nie jest zbyt mała, jak mi się wydawało. Ale nadal uważam, że jeśli już teraz przeszkadza Ci wielkość (małość) sypialni, to ciemna tapeta dodatkową ją pomniejszy.
http://www.moomo.pl/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/e/b/ebw397621.png

TwoOfUs
05-03-2012, 11:10
Barbe ta pepitka co wklejasz ma tylko jeden minus (jak dla mnie ;) ) na niej co jakiś czas przewija się taki poziomy pas z napisami w stylu my home is ... coś tam dalej
może zaraz ją odszukam, bo miałam namiar na jeszcze jedną jaśniejszą pepitkę tylko nie wiem czy nie wykasowałam.

barbe-cue
05-03-2012, 11:14
Tak, pisałam o tym. Dla mnie też jest to wada, bo generalnie nie lubię żadnych tego typów napisów, w żadnej postaci.
Teraz mi się przypomniało, że o pepitce to było u Ciebie, a nie u yokasty.

TwoOfUs
05-03-2012, 11:16
mam tą tapetę co Barbe wkleiła jest w kilku odcieniach klik (http://www.sklepztapetami.pl/towar-7136-tapeta_%C5%9Acienna_as_680716_papers_design_lars_c ontzen.html)

Edit: znalazłam też tą trzecią pepitkę to jest rasch soft senses (http://www.sklepztapetami.pl/category.php?set_section=47&lic=864&cv=13) też jest w kilku kolorach i nie ma napisów ;)

pysiaczek
05-03-2012, 11:58
narendil wcale nie taka mała ta Twoja sypialnia! I bardzo fajne wizualki :hug:

Podoba mi się opcja z pepitką albo z dodatkami w turkusie :rolleyes:

rere79
05-03-2012, 12:10
Narendil, masz sporą sypialnię. Ja miałam swoją blokową, 9 m2 i musiało się więcej zmieścić niż łóżko i szafa ;). Też dorzuciłabym kroplę koloru, na zagłowku to dobry pomysł :yes:

agawi74
05-03-2012, 14:55
agawi, fiolety to nie, dziękuję. Na dłuższą metę działają na mnie depresyjnie.
Ale turkus? Hmm...
A może coś z ciemną czerwienią?
Tylko co? Widziałam fajne lampy z kolorowymi kabelkami :rotfl:

To cholerne łóżko zajmuje 3/4 szerokości pokoju :(
Dobrze, że przynajmniej udało mi się szerokość łóżka uciąć. Mąż to by chciał 220x220 :P
No dobra narendil- to fiolety out, ale turkusik był by boski...:rolleyes::rolleyes: Ciemna czerwień tez może być, choć ten kolor mnie z kolei męczy, ale połączenie czerni i szarości z czerwienią jest boskie:wiggle: Ożywczy kolor może mieć abażur lampki, zagłówek, zasłona... masz wiele możliwości.

Mówisz, ze mąż chciał 220x220? A czy przypadkiem nie rozmawiał z moim:lol2::mad::p U nas stanęło na 190 szerokości:rolleyes: ale powiem Ci, że nie żałuję bo jest mega wygodne i nie zagraca, bo sypialnia jest dość duża.

Pepitkowa tapeta wygląda fajnie, ale moim zdaniem troszkę przytłacza pokój swoim kolorem. Ja bym dała coś lżejszego i może właśnie w jakimś akcencie kolorystycznym?:yes::D

yokasta
05-03-2012, 15:19
:lol2: ja przy Agawi już bym zaoszczędziła pół metra na szerokości bo u nas łóżko 140 :)

agawi74
05-03-2012, 15:27
:lol2: ja przy Agawi już bym zaoszczędziła pół metra na szerokości bo u nas łóżko 140 :)
:rotfl::rotfl: Mąż by mnie z domu wyrzucił, jakbym mu zamówiła 140:lol2:

narendil
05-03-2012, 15:33
Ty, narendilku, masz super dużą strefę dzienną i skacz do góry z radości z tego powodu, zamiast zamartwiać się wielkością sypialni ;).

Wiem, coś za coś :P


narendil wcale nie taka mała ta Twoja sypialnia!

Narendil, masz sporą sypialnię. Ja miałam swoją blokową, 9 m2 i musiało się więcej zmieścić niż łóżko i szafa ;)
Ale chciałoby się więcej :rotfl:

Gdzie ja postawię ten domek dla lalek, który kiedyś zbuduję?
Jak powiem mężowi, że się przeprowadzamy z takiego powodu, to rozwód murowany :rotfl:



W najlepszym razie wezmę się za wątek za jakieś trzy tygodnie, w najgorszym - dopiero w kwietniu :(.
To już blisko! Dosłownie za moment :lol2:
Oj, ale będzie uczta!


No i jest strasznie ciemna, więc zastanów się, czy nie przytłoczy sypialni. Dziewczyny wrzucały fotkę pomieszczenia z tą tapetą chyba u yokasty. Znalazłam coś takiego (http://ezakupy.leroymerlin.pl/details:11217/tapeta+papierowa+my+castle+6807+16+as+creation) w leroymerlin. Pepitka jest większa, dużo jaśniejsza, no i mnie osobiście bardzo podoba się ten "pikselowy" wzór. A - i cenę ma prześliczną ;).
Znam, znam :)
Tylko ten napis :mad:
Bardzo lubię litery we wnętrzu, ale nie w takiej postaci. Więc niestety, ale odpada.

narendil
05-03-2012, 15:37
A może daj pomarańczowy albo turkusowy zagłówek? wtedy ciemna narzuta i dla powtórzenia jakaś poduszka w kolorze zagłówka?



Mnie jakoś tak przyszedł do głowy żółty, ale taki żółtkowy, nasycony, z kroplą pomarańczu. Świetnie by wyglądał taki mocny zagłówek na tle szarej ściany.


Podoba mi się opcja z pepitką albo z dodatkami w turkusie :rolleyes:


Też dorzuciłabym kroplę koloru, na zagłowku to dobry pomysł :yes:


No dobra narendil- to fiolety out, ale turkusik był by boski...:rolleyes::rolleyes: Ciemna czerwień tez może być, choć ten kolor mnie z kolei męczy, ale połączenie czerni i szarości z czerwienią jest boskie:wiggle: Ożywczy kolor może mieć abażur lampki, zagłówek, zasłona... masz wiele możliwości.

OK! Kolor będzie.
Na razie na prowadzeniu turkus :)
Agawi, oby się nie skończyło na osiołkowi w żłoby dano!


Mówisz, ze mąż chciał 220x220? A czy przypadkiem nie rozmawiał z moim:lol2::mad::p U nas stanęło na 190 szerokości:rolleyes: ale powiem Ci, że nie żałuję bo jest mega wygodne i nie zagraca, bo sypialnia jest dość duża.
Lekko zazdroszczę.
Szczególnie, kiedy Jakub przyjdzie w nocy i śpię na krawędzi, a rano wstaję połamana.

narendil
05-03-2012, 15:47
Miałam dziś w pracy fascynujące zajęcie :mad: niewymagające komputera.
Więc w międzyczasie mogłam renderować kolejne wizki sypialni ;)

Z jasną pepitką.

https://lh6.googleusercontent.com/-I8b13db89r4/T1TeHeewt5I/AAAAAAAADsg/iLS9hdV_Pe8/s640/sypialnia1_pepitka_jasna.png

A potem...
Siedział mi w głowie turkus. Na forum gazetowym pojawił się kiedyś link do sklepu PB Teen (http://www.pbteen.com/?cm_type=gnav).
Można tam znaleźć taki dywan:
http://ab.ptimgs.com/ptimgs/ab/images/dp/wcm/201209/0080/img84o.jpg
Gdzieś w międzyczasie przypomniała mi się sypialnia gościnna Rokoko (http://interiorspl.com/mj-dom/2011/10/2/szara-sypialnia-efekt-kocowy.html).
A może nie tapeta a szablon?

Pierwszy wzór (http://www.cuttingedgestencils.com/allover-stencils.html?category_id=12) - taki jak u Rokoko :)
https://lh6.googleusercontent.com/-IUsVhwRzt1E/T1TeFBEZF8I/AAAAAAAADsY/KiJ6Z_UcJZk/s640/sypialnia1_lattice.png

Drugi (http://www.cuttingedgestencils.com/trellis-stencil-harlequin.html?category_id=12) bardziej geometryczny, ale już z elementami turkusu. Na razie tylko w postaci małego dywanika :)
Chociaż to chyba nie turkus? Bliżej mu raczej do duck egg.

https://lh6.googleusercontent.com/-XDkQcX4P2Ds/T1TeCdyEyAI/AAAAAAAADsQ/rpMK3w5tslE/s640/sypialnia1_harlequin.png

A może zaszaleć i zrobić tak:
http://www.cuttingedgestencils.com/images/big/Stencil-design-pattern_1.jpg

Drop_Inn
05-03-2012, 17:36
Ale się zgrałyśmy z tą sypialnią - pepitka lub szablon w stylu tego od Rokoko też siedzą mi w głowie od jakiegoś czasu. :)
Tylko cały czas mam problem ze znalezieniem pepitki w odpowiednim rozmiarze i kolorze.

aricia
05-03-2012, 18:08
ło maniu...ale popędziłyście z wątkiem :yes: !!!:D kiedy ja to nadrobię?:rolleyes:
póki, co wypowiem się nt. koloru...ja już od jakiegoś czasu marzę po cichutku o liftingu mojej sypialni...przede wszystkim właśnie chciałabym taki ciemnoturkusowy kolor ścian, taki jak w 1/2 strony, pod tą fotką:
http://www.cuttingedgestencils.com/images/big/Stencil-design-pattern_1.jpg
taki, o jakim lasche kiedyś myslała we wiatrołapie:oops:
do tego dodatki w czerni i bieli ( moze jakiś jasnoszary, ze wzgl. na plisu w oknach ;) )...
a moja sypialnia ma niec. 12m.kw.!!! ale ja lubię ciemne sypialnie :yes:

admete
05-03-2012, 19:05
narendil sypialnia fajnie się przeobraża :yes:
Pepitka fajna ale chyba za drobna i na pewno w jaśniejszym kolorze :yes:
Z tych dwóch ostatnich wizualek pierwsza tapeta podoba mi się bardziej :yes:

Ale najbardziej mi się podoba ten ostatni turkus http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Kolory/Czerwone/027.gif śliczna ta tapeta :yes:

yokasta
05-03-2012, 19:08
Turkuso-błękit bardzo mi się podoba :yes: jako element (nie na zasadzie wszystkie dodatki w kolorze). Mam talerze w tym kolorze więc jak Ci się znudzi dywanik to wiesz :lol2:.

aricia
05-03-2012, 19:23
a ja myślę o takim:
http://www.danamcclure.com/goodlife/wp-content/uploads/2010/02/megelsiemarley.jpg

http://design-crisis.com/wp-content/uploads/2012/02/front-room.jpg

:D:D:D:D:D

narendil
05-03-2012, 19:29
Ale najbardziej mi się podoba ten ostatni turkus http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Kolory/Czerwone/027.gif śliczna ta tapeta :yes:

Admete, to szablon :)
Już siebie widzę, jak maluję ścianę 3,6 na 2,7 gąbeczką :rotfl:


Turkuso-błękit bardzo mi się podoba :yes: jako element (nie na zasadzie wszystkie dodatki w kolorze). Mam talerze w tym kolorze więc jak Ci się znudzi dywanik to wiesz :lol2:.

Aniu, nie dziel skóry na niedźwiedziu. Widziałaś cenę tego cuda?
Daleko w tyle na liście :P


a ja myślę o takim:
http://design-crisis.com/wp-content/uploads/2012/02/front-room.jpg

Piękny odcień!
W podobnym odcieniu mam fotele. Są trochę bardziej niebieskie.

admete
05-03-2012, 19:42
Już siebie widzę, jak maluję ścianę 3,6 na 2,7 gąbeczką

oj tam oj tam , zbierzemy forumową ekipę i przyjedziemy pomalować :lol2:

narendil
05-03-2012, 20:00
Słowo?

agawi74
05-03-2012, 21:56
oj tam oj tam , zbierzemy forumową ekipę i przyjedziemy pomalować :lol2:
Aga dobrze prawi:lol2:

Narendil, jasna pepitka super, ale te turkusiki też boskie...:rolleyes:

emiranda
05-03-2012, 21:58
Mnie tez najbardziej te turkusiki sie podobają, bardzo modne w tym roku, byłam w Zarze i wlasnie tam wiele ubranek o takim kolorze było :)

karolek59
05-03-2012, 23:01
Narendilku ja sobie wymyśliłam sypialnie w turkusie ale jak zaczęłam szukać tapety to wszystkie moje typy w realu okazywały się albo w kolorze majtkowym ewentualnie oczojebnym

Wiec zrezygnowałam:mad:
A tobie życzę owocnych poszukiwań

editg
06-03-2012, 01:09
myślę, myślę...

miałam kiedyś x przedmiot, tam ćwiczenia, a na nich właściwości surowców leczniczych. cała zabawa polegała na rozpoznaniu danych surowców metodą organoleptyczną, więc się żarło liście, tarło płatki kwiatów, przeżuwało kory. do tego trzeba było określić kolor danego surowca...o jaki ja miałam problem...raz nawet mój zeszyt wyleciał podarty do kosza, bo pokolorowałam liść nie butelkową zielenią, tylko trawiastą zielenią. stres niesamowity, rozwolnienie co wtorek, ale myślałam, że w barwach to się wyszkoliłam na maxa, bynajmniej przedmiot zaliczony na 4.
ALE ZA CHOLERĘ NIE WIEM CO TO ZA KOLOR OCZOJEBNY! no nic, pozostaje mi żyć w błogiej nieświadomości...

PS ja swojemu m oznajmiłam już dawno, że mieszkanie do wymiany, bo nawet na zabawki nie ma miejsca. pozwu jeszcze nie wniósł, więc może u Ciebie będzie podobnie?

PS 2 turkusik górą

admete
06-03-2012, 04:56
Słowo?

słowo :yes:
jak dobre drineczki do roboty zrobisz to Ci nawet turkusową pepitkę ciachniemy :lol2:
- w dowolnym rozmiarze :lol2:

mirela99
06-03-2012, 08:02
Dla mnie stanowczo kolor ciemnejszy, odważniejszy, nie w wersji łagodnej sielsko-anielskiej.

http://www.trendir.com/archives/classic-contemporary-bedroom-furniture-carpanelli-1.jpg
http://www.furniture-bedroom.net/wp-content/uploads/2011/10/ethan-allen-furniture-bedroom-4.jpg

bocian_86
06-03-2012, 09:55
Jak dla mnie pierwsza pepitka też za ciemna, bo pomniejsza pokój, ale turkus połączony z bielą to odmiana, o którą Cię nie podejrzewałam - super! ;)

rere79
06-03-2012, 10:05
Bardzo mi się podobają kolorki z fotek od arici. Zagłówek w tym kolorze- mniam ;)

pysiaczek
06-03-2012, 10:17
Piekny ten turkus pokazany przez aricię :yes:
Ale podoba mi się też ten szablon co Ty pokazałaś narendil :)

I jasno szara pepitka też ładna :) To pomogłam co ;)

TwoOfUs
06-03-2012, 10:52
Jestem :) Mnie się podoba jasnoszara pepitka ale to już wiadomo że za pepitką szaleję :D i wydaje mi się że bardziej pasuje do twoich nóżek ;) a turkusowy zagłówek i dywanik ładnie ożywi wnętrze.

Ale przytargałam jeszcze inspirację w zupełnie innym stylu ale jakoś mi do Ciebie pasowała ;) kilk (http://www.beinteriordecorator.com/interesting-architectural-and-decorative-details-cozy-loft-design-idea/interior-design-bedroom-using-graphical-wallpaper/)

narendil
06-03-2012, 11:53
Jestem :) Mnie się podoba jasnoszara pepitka ale to już wiadomo że za pepitką szaleję :D i wydaje mi się że bardziej pasuje do twoich nóżek ;) a turkusowy zagłówek i dywanik ładnie ożywi wnętrze.

Właśnie, pepitka do nóżek pasuje. Ale ten szablon w romby też chyba jest OK.
W razie czego, zapraszam na drinki i malowanie :lol2:
Ale na 90% będzie jasna ściana.

Mąż pepitkę zaakceptował. Wzorki też.
Powiedział, że mu wszystko jedno :P

A macie jakieś inspiracje łóżek z zagłówkami?
Jak to w ogóle ma wyglądać? Całe łóżko turkusowe to nie :no:
Zagłówek turkusowy a reszta biała? Czarna?
Łóżko będzie z szufladami - zapasowa pościel, blaty do rozkładanego stołu. Jakoś przerobię te już posiadane.
I robi się kawał mebla.

I jak się nazywają te wzory, które są na szablonach? Mają jakąś wspólną nazwę?
Może w Polsce są jakieś dywaniki dostępne?
Bo na razie wystarczy, że wycieraczkę zamówiłam w US :P

A turkus, to taki jak na inspiracji aricii i ten z dywanika. Te pośrednie mi średnio leżą.

Two, fajna inspiracja. A wiesz, że patrzyłam na tą tapetę pod kątem Jakuba?
Zaraziłaś mnie tapetami. Zaczęło się od Twojej pepitki.

mirela99
06-03-2012, 12:38
http://2.bp.blogspot.com/_7voWRpt7Li4/St_LGMs81II/AAAAAAAAKg4/QgwWG7RuJlE/s400/turquoise+bedroom+SMALL.jpg

aricia
06-03-2012, 12:39
najlepiej zapytaj rokoko. podawała kiedyś linka do sklepu z różnymi szablonami.
a dywan??? hmmmm...może diy? ;)
http://www.curbly.com/users/chrisjob/posts/10479-how-to-make-a-3d-maze-rug
http://www.unstitchedblog.com/2011/08/the-find-rug-diy-ideas/

narendil
06-03-2012, 17:10
I co o tym sądzicie?

https://lh3.googleusercontent.com/-vin0AAU12IY/T1ZEuJeEenI/AAAAAAAADtg/baZfKlLIC9k/s640/sypialnia1_harlequin_turkusowe_lozko4.png

rere79
06-03-2012, 17:22
No no no, sypialnia zaczyna nabierać smaczku ;). Jak dla mnie to w turkusie mógłby byc sam zagłowek, a reszta łóżka biała.

MagdaZZZ
06-03-2012, 17:29
No no no, sypialnia zaczyna nabierać smaczku ;). Jak dla mnie to w turkusie mógłby byc sam zagłowek, a reszta łóżka biała.

dla mnie też:)
a pościel to koniecznie taka czarna:rolleyes:

pomysł z pepitką mi się bardzo podoba:yes: z rombami też zresztą;)

barbe-cue
06-03-2012, 17:43
Noooo, i to jest to! Srebrno-szare romby / koniczynki dużo lepsze od ciemnej pepitki. Turkusik fajny.



I jak się nazywają te wzory, które są na szablonach? Mają jakąś wspólną nazwę?


Chodzi Ci o quatrefoil (lub angielskich stronach clove)? Ja chcę sobie takie machnąć na zagłówku (wyszablonować, znaczy się), który też będę miała taki "doczepiany" do łóżka. Tutaj (http://blog.amandaforrest.com/2011/10/easy-upholstered-headboard-how-to.html)znalazłam fajną tutkę, jak zrobić prosty zagłówek, a tutaj (http://runninglawyer.blogspot.com/2011/08/diy-upholstered-headboard.html)- taki bardziej fikuśny i wypasiony. Kurczę, chyba kupię sobie wyrzynarkę do drewna ;). Tyle że ja chyba wolałabym taki z obramowaniem, albo jak tutaj (tylko nie taki gigantyczny ;))

http://decorhacks.com/wp-content/uploads/2011/06/original_Janell-Beals-Headboard-BeautyShot-2_s4x3_lg.jpg

albo drewanianą ramkę, jak tutaj (to jest moje idealne łóżko wszystkomające: zagłówek, szuflady, biały kolor):

https://lh4.googleusercontent.com/-vhru0RmfgLU/T1ZMlee8ASI/AAAAAAAAB_w/E_X8VhT84hI/s640/sypialnia-%25C5%2582%25C3%25B3%25C5%25BCko1-.jpg

narendil
06-03-2012, 17:50
mirela, dzięki!


najlepiej zapytaj rokoko. podawała kiedyś linka do sklepu z różnymi szablonami.

Szablony to nie problem, bo już je znalazłam.
Chodzi o polską nazwę tego wzoru z dywanika.
Bo lattice na naszych stronach nic nie pokazuje.


Jak dla mnie to w turkusie mógłby byc sam zagłowek, a reszta łóżka biała.


dla mnie też:)
a pościel to koniecznie taka czarna:rolleyes:

Jak dla mnie też!
Tylko coś mi nie wyszło :P

MarJel
06-03-2012, 17:58
Widzę juz mnie dziefczyny uprzedziły, przyszłam z propozycją samego pikowanego zagłówka w turkusie, skrzynia? już niepikowana.
Wzorek i pepitka podobają mi się bardzo, nie wiem który bym wybrała:rolleyes:
Coś takiego na ten przykład.
http://img252.imageshack.us/img252/261/screenshot20111220at804.png (http://imageshack.us/photo/my-images/252/screenshot20111220at804.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img38.imageshack.us/img38/1802/zaglowek12300x300.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/38/zaglowek12300x300.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img560.imageshack.us/img560/3402/zaglowek16300x300.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/zaglowek16300x300.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

narendil
06-03-2012, 17:58
barbe, super te zagłówki!
Wyrzynarkę mam. Jak na prawdziwą kobietę przystało :rotfl:
U mnie łóżko musi być bardziej surowe.

A nazwy potrzebuję polskiej :confused:

barbe-cue
06-03-2012, 18:16
A nazwy potrzebuję polskiej :confused:

No, z tym może być problem. U nas (tj. na forum) funkcjonuje to-to jako koniczynka. A u profesjonalistów (takich architektów na przykład) jako czteroliść. Klasyczny wzór dla gotyku, znaczy się ;).

http://www.sztukanamaturze.pl/Obrazki/wimperga.jpg

A normalnej nazwy też nie znam... Zresztą u nas z takim wzorem nic nie znalazłam, a też szukam dywanika (szarego) do przedpokoju. Jedyny, jaki mi odpowiada, znalazłam w potterybarn, ale stamtąd nie wysyłają dywanów do Polski, łobuzy. A ten z PB trochę za falisty, jak dla mnie. Zatem jeśli coś wpadnie Ci w oko na rodzimym rynku, to szybko dawaj cynk.

narendil
07-03-2012, 05:55
Barbe, jesteś pewna, że nie wysyłają?
Dawno sprawdzałaś?
PB Teen to chyba ta sama rodzina i wysyłają. Może spróbuj jeszcze raz?

admete
07-03-2012, 07:00
Narendil fajnie się klaruje ta Twoja sypialnia :yes:
Podoba mi się pierwszy turkusowy zagłówek od Marjelki :wiggle: - wiem wiem że do Ciebie prosty - ale ja pomału zaczynam kombinować czy u mnie z zagłowkiem nie pokombinować - a to znowu przez Karolka - i ot sugestie fm :P

emiranda
07-03-2012, 07:06
https://lh4.googleusercontent.com/-vhru0RmfgLU/T1ZMlee8ASI/AAAAAAAAB_w/E_X8VhT84hI/s640/sypialnia-%25C5%2582%25C3%25B3%25C5%25BCko1-.jpg

Gdybym ja robiła u siebie to tylko to, ale ja mam inny gust :)

mrówka75
07-03-2012, 09:31
bardzo podobne łóżko z szufladami właśnie mam w sypialni i muszę powiedzieć, że zapakowałam do niego pół starej szafy. Mega fajne rozwiązanie.

bocian_86
07-03-2012, 10:02
Najlepiej u Ciebie by pasowały takie najprostsze zagłówki. Może coś takiego?
http://czasnawnetrze.pl/i/dz01MDAmaD01MDA=/2c5b52f2/4801-pikowany_zaglowekriveramaison.jpg
http://cdn21.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/21482/sypialnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
http://www.idealmeble.pl/Files/products/x600/142627a01_%C5%81ozko_chesterfield.jpg
http://meblopol.net/Grafika/Produkty/wat_10588.png
http://meblopol.net/Grafika/Produkty/wat_10547.png Te ostatnie ze strony: http://meblopol.net

aricia
07-03-2012, 10:14
osobiście mogę polecić firmę hasena http://www.masterbed.pl/produkty/images/Movieline_2010.pdf
mają duży wybór wzorów i kolorów :D
poza tym na prawdę niezła jakość!!!!

aricia
07-03-2012, 10:27
p.s. zapomniałam dodać, że użytkuję ich wyroby już od półtora roku ;)

p.s. 2. zwróć uwagę na kolor 311 ( ekoskóra) :jawdrop:

p.s. 3. prawdopodobnie można zamówić i u nich sam zagłówek :D

agawi74
07-03-2012, 14:20
Narendil super fajnie wyszła Ci ta wizualka z turkusowym zagłówkiem (tzn lóżkiem), tylko ja bym zrobiła zagłówek turkusowy, natomiast reszta łóżka czarna lub ciemno szara. Wydaje mi się, że jak będzie białe, to zrobi się sielskie, a Ty chcesz surowe:D

Drop_Inn
07-03-2012, 23:49
Narendil, moje zdanie co do ściany już znasz.
Pepitce, koniczynce, rombom i szablonom mówię :yes:

Barbe, super pomysł z tym koniczynkowym zagłówkiem. A ten gigant jak dla mnie genialny - zdecydowanie jeden z tych, które na długo zostają w pamięci :lol2:

narendil
08-03-2012, 05:20
Dzięki za inspiracje :hug:
Łóżko będzie ciemne, z kolorowym zagłówkiem.
Zapewne DIY - będę przerabiać obecne. Ciekawe, co mi wyjdzie.

Ważą się losy mojej biblioteki. Trzymajcie kciuki. Jutro, najdalej w sobotę będzie wiadomo co i jak.

emiranda
08-03-2012, 06:34
No to trzymam kciuki i mówię dzien dobry :)

nihiru
08-03-2012, 06:50
Narendil, może Cię ta oferta zainteresuje?
http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/furnibed/3805844?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_63&a=1661

mnie podobają się wszystkie pomysły, a najbardziej turkusowy zagłówek na ścianie w romby lub koniczynkę:)
z tym że ja po ojcu odziedziczyłam chyba horror vacui. znaczy się - nie lubimy pustej przestrzeni w domu :rotfl:

mirela99
08-03-2012, 07:09
Super ten turkusowy zagłówek. TEż wydaje mi się, że łóżko szare, ogólnie takie nie rzucające się w oczy (zagłówek ma grac pierwsze skrzypce).
A co z biblioteką ? Co się wyjaśni ??

pysiaczek
08-03-2012, 08:02
No nie mogę - zagłówki na gruponie :rotfl:

narendil trzymam kciuki za bibliotekę :yes:

aricia
08-03-2012, 09:09
http://emoty.blox.pl/resource/flower1.gifhttp://emoty.blox.pl/resource/flower1.gifhttp://emoty.blox.pl/resource/flower1.gif
Przyjm życzenia Babo kochana
od drugiej baby z samego rana.
Niech dzień cały będzie radosny,
bądź zdrowa Babo - aby do wiosny!
Szczęścia życzę Tobie, sobie
i kobietom na całym globie!
By marzenia się spełniły,
a Nas chłopy wyręczyli!
My dziś drinki i kaweczki,
Nasze święto dziś Babeczki!

barbe-cue
08-03-2012, 09:58
Ważą się losy mojej biblioteki. Trzymajcie kciuki. Jutro, najdalej w sobotę będzie wiadomo co i jak.

Ale że co? Gadaj szybko, bo do soboty nie zdzierżę.

bocian_86
08-03-2012, 12:03
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQ4xh76TyCsrdspSwdI-5bFoZTWHx-PFWmz_59NDeYz-d_t7f0rA

Dziewczęta, dziś musimy się odstresować, w końcu to nasz dzień :)

e-mól
08-03-2012, 17:59
A ja z piosenką przychodzę, STO LAT KOCHANE BABECZKI...

http://www.youtube.com/watch?v=prkUc...e_gdata_player

e-mól
09-03-2012, 21:05
A masz moze typy na kinkiety przy łóżku?

admete
10-03-2012, 08:17
Trzymam kciuki za bibliotekę :hug:

nicol21
10-03-2012, 08:53
narendil - mi sie bardzo spodobala wizualizacja z zaglowkim w kolorze morskim :) i jak dziewczyny mowily sam zaglowek bez ramy lozka. i wg mnie gladki zamiast pikowanego. do tego szara krateczka na scianie i bedzie bosko :) dasz rade gabeczka!

narendil
10-03-2012, 10:12
I już się wyjaśniła sprawa biblioteki.
Problem leżał nie w tym czy będzie, ale z czego będzie.
Dziękuję za kciuki :hug:

Planowałam białe regały Besta z IKEA. 20 cm to idealne głębokość, jak dla nas. Plus 2 sztuki tych o głębokości 40 cm.
Zaglądam we wtorek na stronę IKEA, a tam moich regałów nie ma w Warszawie. Nie ma ich również w większości miast w Polsce. Napisałam maila z pytaniem o co chodzi i dowiedziałam się, że wycofują. W Gdańsku zostało 10 sztuk, w Łodzi 6. Hmm, daleko.
Podawałam niedawno link do firmy, która kupuje w IKEA i rozwozi. Zaglądam na ich stronę i widzę, że są z Gdańska :jawdrop: Szybkie zamówienie i zostało tylko czekać.
Zdążyli kupić :lol2:
Dzisiaj stanę się szczęśliwą posiadaczką 9 (trochę na wyrost, ale co tam) regałów o głębokości 20 cm, kilku nadstawek i dodatkowych półek :wiggle:
Ufff...

A w międzyczasie lekko zmieniła się koncepcja. (Liczba nadmiarowych regałów wzrosła) :rotfl:
Ale to już jak dokładnie przemyślę, co zrobić z krewetkarium moich mężczyzn :P
Mąż pomylił się w wymiarach. O jakieś, bagatela, 20 cm.

narendil
10-03-2012, 10:14
A masz moze typy na kinkiety przy łóżku?

Przyznaję, że myślałam o Tolomeo.
Ale normalnie widzę je teraz na co drugim zdjęciu :P

Mam jeszcze jeden typ:
https://lh6.googleusercontent.com/-is1pmy8nxYs/TzpmPY1iUmI/AAAAAAAADcU/yDRycST9BZU/s300/leitmotiv_retro.jpg

Drop_Inn
10-03-2012, 12:49
Super, cieszę się, że regały zdobyte :)

Aniu, a mogłabyś mi podrzucić na priv link do tej firmy, która je dla Ciebie kupiła? Niestety gdzieś mi umknął, a szkoda. Może załapałabym się na mój wycofany Flaren.

hazeleyes1982
10-03-2012, 13:52
Narendilku, super ze sie udało zdobyc Beste.:wiggle:
U mnie głebokosc pólek-to 35 cm, bo w regale na dole beda szufladki.

emiranda
10-03-2012, 14:19
Aniu nawet nie wiesz jak się cieszę, ale jak coś jest w Gdansku to szybko do mnie mów, wiesz ja mam tam duże macki, więc mogę wiele załatwić :)
Życze miłego weekendu :) Masz się z czego cieszyć :)

narendil
10-03-2012, 16:17
A wiecie jak ja się cieszę?
http://www.gify-animowane.pl/gify/Rozmaite/Humor/14.gif

Hazelku, mi było szkoda miejsca.
Wolałam zrobić węższe, a dwa-trzy regały na 40 cm, właśnie żeby mieć miejsce na graty.

Alu, przyznaję, że myślałam o Tobie :) Ale stwierdziłam, że to za dużo ciężkich paczek i głupio by mi było kogoś fatygować.
A tak za niewygórowaną opłatą pan przywiózł pod sam dom.
Jeśli pozwolisz, to w przyszłości będę mieć Twoją pomoc na uwadze :hug:

emiranda
10-03-2012, 16:34
Jeśli pozwolisz, to w przyszłości będę mieć Twoją pomoc na uwadze

Nie ma problemu, będzie mi bardzo miło :hug:

nicol21
10-03-2012, 16:55
kurcze, z ikea i tyle kombinowania! niezle, ale grunt ze sie udalo. i czekam niecierpliwie na efekty i zdjecia :D

admete
10-03-2012, 18:37
Narendil i ja się cieszę że się udało :wiggle: - ale że klątwa wycofywanych rzeczy objęła i te regały :no:

Najważniejsze że Ty zamówiłaś :)

barbe-cue
10-03-2012, 19:10
Problem leżał nie w tym czy będzie, ale z czego będzie.
Dziękuję za kciuki :hug:


Melduję, że trzymałam bardzo mocno ;)
Super, że się udało!

narendil
11-03-2012, 15:35
admete, kogo jak kogo, ale IKEA nie podejrzewałam o taki numer...

barbe, :hug: Przydały się :)

Dziewczyny, potrzebuję inspiracji. A wiem, że jesteście skarbnicą zdjęć wszelakich!
Będziemy mieć krewetkarium. Znaczy się, mój mąż i Jakub będą mieli. Ja do tego palca nie przyłożę!
Ale to ja muszę je wkomponować w zabudowę z książkami.
Bo jak znam życie, to moi mężczyźni postawiliby je na środku stołu :mad:
Potrzebna szerokość blatu, na którym może stać to 40 cm.
I sobie wydumałam, że zrobię coś takiego:

https://lh3.googleusercontent.com/-GIXb8asUb6Q/T1zAk2Bz9eI/AAAAAAAADt4/0pgOVOuS4wM/s800/salon_akwarium3.png

Ale jakieś bez wyrazu mi się to wydaje. Szczególnie ta szafka pod akwarium.
Podrzućcie jakieś pomysły, jak taki mebel udoskonalić i odbiurowić :)

narendil
11-03-2012, 16:26
Wklejam sobie ku pamięci: http://www.maillardvillemanor.com/2011/01/bookcase-tutorial.html

http://4.bp.blogspot.com/_BRTGDICWJ3Q/TTaMTB6IRXI/AAAAAAAABvw/E2J8KwwfG3g/s640/january+044p.jpg
źródło: http://www.maillardvillemanor.com

barbe-cue
11-03-2012, 19:03
Narendil, ale wypasiona wizualka! Widzę, że dopieszczasz również taras ;). A jeśli chodzi o krewetkarium, to może szafeczka w ten deseń?

http://pet.imageg.net/graphics/product_images/pPETS-5517884dt.jpg

narendil
11-03-2012, 19:20
Barbe, wiesz, zaczęłam od regałów, a taras się przypadkiem dorobił :lol2:
Po tym jak udało mi się pozbyć kartonowych okien, ta pustka przestała mi odpowiadać. Takie ładne meble znalazłam. I roślinki...

Te nieszczęsne krewetkarium musi być wbudowane w regały.
I nie widzę tam nagle takiej wolnostojącej, skądinąd ładnej, szafeczki.
Chyba będę jednak kombinować z regałami na Twój wzór.
Spędziłam dzisiaj ze 3 godziny przeglądając ikeahackers. Niektóre pomysły są powalające :)


I przy okazji, prośba.
Wklejałaś rysunki na podstawie których stolarz udoskonalał Twoją bibliotekę.
Myślałam, że to było u mnie , ale nie. Chyba u Yokasty.
A jako, że Ani wątku już nie ma, to czy mogłabyś wrzucić to do mnie?
Jeśli, oczywiście, nie masz nic przeciwko temu, bym z tego skorzystała :hug:

nihiru
11-03-2012, 19:20
NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

madileo
11-03-2012, 19:24
Ile litrów będzie miało akwarium?
Przy planowaniu szafeczki, trzeba pamiętać o tym, że takie akwarium to niezły ciężar...moje stoi na szafce zrobionej z solidnych kątowników ...i teraz się zastanawiam, jak ja to swoje koromysło wkomponuję w nowym salonie :confused: bo przeniesienia akwarium na zwykłą szafkę raczej nie będę ryzykować :no:
A wizulaka wygląda super...miejsce na akwarium świetne, tylko ja pod nim zrobiłabym np. szuflady ...

Narendil, fajnie, że udało Ci się w ostatniej chwili "złapać" regały

madileo
11-03-2012, 19:28
[...]Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...
:yes: świetny pomysł... zdecydowanie poprawiłoby to estetykę całego regału, tylko ta "zaślepka" nad- musiałaby być na tyle wysoka, żeby można było swobodnie sięgnąć do zbiornika i wyczyścić go..

nihiru
11-03-2012, 19:35
na oko wydaje mi się że te 40 cm powinno wystarczyć, ale to mąż Narendil - jako praktyk - będzie wiedział lepiej :lol2:
a zawiasy takie w górnych szafkach kuchennych się daje :lol2:

narendil
11-03-2012, 19:40
NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

Hmm, nie wpadłam na to.
Nihiru, masz na myśli coś na wzór tego:
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCyTPbjRYZ4jlmRTJVoMH9VQd8ehYY4 T9E0-10yKFRQVFnThf1nHoRqgAh1Q
tylko do samego sufitu?

Muszę to sobie zrobić, bo ciężko mi wyobrazić jak by taki uskok po całości wyglądał.


Ile litrów będzie miało akwarium?

Takie maleństwo - 54 litry. 60 x 30 x 30 cm.
Madileo, a Wy duże macie?
Taką zwykłą szafkę wystarczy wzmocnić? Czy jestem skazana na wyrób na zamówienie?

narendil
11-03-2012, 19:42
mąż Narendil - jako praktyk - będzie wiedział lepiej :lol2:

Że co? Że kto? Mój mąż - praktyk? Buhaha :rotfl:
To będzie jego drugie akwarium w życiu. Pierwsze zepsuł w wieku lat ośmiu :rotfl:

madileo
11-03-2012, 19:48
Takie maleństwo - 54 litry. 60 x 30 x 30 cm.
Madileo, a Wy duże macie?
Taką zwykłą szafkę wystarczy wzmocnić? Czy jestem skazana na wyrób na zamówienie?
eeee, to luzik ;) ja mam 120l i szafkę na zamówienie..taką która utrzymałaby i 3 x tyle...a pod Waszym akwarium tak na wszelki wypadek można dać wzmocnienie kątownikami..tak żeby blat się nie uginał, ale tak serio to chyba trochę dramatyzuję ;) myślę, że w tym wypadku należy się skupić na kwestii wizualnej :cool: skoro mają tam pływać robaki a nie kolorowe rybki :lol2:

madileo
11-03-2012, 19:51
Hmm, nie wpadłam na to.
Nihiru, masz na myśli coś na wzór tego:
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCyTPbjRYZ4jlmRTJVoMH9VQd8ehYY4 T9E0-10yKFRQVFnThf1nHoRqgAh1Q
tylko do samego sufitu?

Muszę to sobie zrobić, bo ciężko mi wyobrazić jak by taki uskok po całości wyglądał.
Coś takiego...a nad 40cm-podnoszoną listwą- normalne półki na książki ;)

narendil
11-03-2012, 19:53
Wiecie, co mnie najbardziej bawi?
Ja mam uczulenie na krewetki :lol2:

Madileo, no to luzik :)
Słuchajcie, a takie zabudowanie akwarium nie szkodzi temu, co tam w środku rezyduje? Nie za ciemno im?

narendil
11-03-2012, 19:57
A może takie coś?

https://lh5.googleusercontent.com/-3MXez0sCKa0/T10DQfVee-I/AAAAAAAADuA/YkODNuZu0zU/s455/aquariums-tv.jpg
żródło: http://news.arcilook.com/photos/14-cool-and-unusual-aquariums/

narendil
11-03-2012, 20:24
Dostałam od małżonka wytyczne, które uzyskał na forum specjalistycznym.

Potrzeba dodatkowo:
Ok 15-20 cm na boki (łącznie na oba boki)
5-10cm z tylu (przewody itp - dobrze, by gniazdko wypadało od razu z tyłu)
ok. 30cm z góry (tak by był dostęp dla reki i dało się czyścić wygodnie
akwarium)

Muszę go poprosić, żeby się wypytał o zabudowę dookoła.
Może krewetki tego nie lubią?

barbe-cue
11-03-2012, 20:28
Te nieszczęsne krewetkarium musi być wbudowane w regały.
I nie widzę tam nagle takiej wolnostojącej, skądinąd ładnej, szafeczki.
Chyba będę jednak kombinować z regałami na Twój wzór.
Spędziłam dzisiaj ze 3 godziny przeglądając ikeahackers. Niektóre pomysły są powalające :)

I przy okazji, prośba.
Wklejałaś rysunki na podstawie których stolarz udoskonalał Twoją bibliotekę.
Myślałam, że to było u mnie , ale nie. Chyba u Yokasty.
A jako, że Ani wątku już nie ma, to czy mogłabyś wrzucić to do mnie?
Jeśli, oczywiście, nie masz nic przeciwko temu, bym z tego skorzystała :hug:

No co Ty opowiadasz? Jak to Ani już nie ma??? Człowiek na trochę porzuca internetowy świat, a tu takie zmiany :(

Regały oczywiście wrzucę, nie ma sprawy.

https://lh6.googleusercontent.com/-jucbS96dnmo/Tz2O3815E6I/AAAAAAAAB-E/sOMd0NH9Grs/s800/biblioteka-29b.gif

i efekt finalny:

https://lh3.googleusercontent.com/-uis8G4IXYYw/Tz2JxVkIr2I/AAAAAAAAB9s/rYwGMEaf8Ss/s800/biblioteka-29a.jpg


Moje regały (jeszcze bez listew przypodłogowych)

https://lh5.googleusercontent.com/-OWlgVZWfnls/T6rS6cL1NyI/AAAAAAAAC3k/RBySKUy7QjA/s144/exclamation_mark.gif

Te długie półki w dziurze na tv zrobiłam (tj mój pan stolarz zrobił) z pionowych elementów regału. Minus taki, że są tam dziurki na mocowanie półek. U mnie w dolnej półce dziurki są od spodu (więc ich nie widać), a w górnej - od góry (też ich nie widać, bo książki będą je zakrywać. Dodatkowo chyba pociągnę je białym akrylem, żeby paprochy tam nie wpadały).


NIe dysponuję niestety żadnymi inspiracjami ale wtrącę swoje trzy grosze: a jakby tą głębszą zabudowę pociągnąć aż do samego sufitu? I dokładnie obudować to akwarium i pod i nad na jakieś 40 cm? Pod akwarium byłaby szafka (jak to zrobiłaś), a nad akwarium taka jakby zaślepka na zawiasach, żeby można było sięgnąć do środka. Całość miałaby trochę bardziej "celowy" wygląd...

Też mi się wydaje, że lepiej by wyglądał cały regał (tj. tylko ten moduł z akwarium) na 40cm (a pozostałe regały po bokach normalnie, 20cm), tak żeby wystawał, jak w tej inspiracji z niskim regałem, którą wrzucałaś. A otwieraną "zaślepkę" możesz zrobić tak samo jak w szafkach kuchennych - otwieraną do góry.

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szafka-sc-poz__29683_PE117228_S4.jpg




Ile litrów będzie miało akwarium?
Przy planowaniu szafeczki, trzeba pamiętać o tym, że takie akwarium to niezły ciężar...

O tak, koniecznie musisz wzmocnić, tym bardziej, że besta to paździerz, niestety... Najlepiej pogadaj z jakimś stolarzem, bo pewnie trzeba by było wzmocnić nie tylko samą półkę (kątownik, jak dziewczyny radzą), ale chyba też pionowe elementy (bo na nich też opiera się ciężar).

narendil
11-03-2012, 20:33
Barbe, dziękuję :hug:
Czy ja dobrze zrozumiałam, że regał stoi na wspornikach/kątownikach?

barbe-cue
11-03-2012, 20:40
Chodzi Ci o te inspiracje, czy mój? Ten z inspiracji stoi na takiej jakby skrzyni ze sklejki. Mój zaś nie ma żadnych podkładek, ale ponieważ podłoga jest krzywa, to stolarz musiał zrobić niskie nóżki do wypoziomowania. Cały dół jest zamaskowany listwą 12cm z mdf z frezem na górze, a na to jeszcze drewniana listwa przypodłogowa 10cm (wklejałam u Ciebie przy okazji rozmowy o "zakrętaskach" między oknem a regałem).

nihiru
11-03-2012, 20:44
Bingo - dziewczyny dobrze przetłumaczyły z mojego na polski:)

A jeszcze z innej strony: jeden z regałów wysuwasz do przodu o 20 cm i kilka półek zabudowujesz pod akwarium z przyległościami. reszta bez zmian:)

narendil
11-03-2012, 20:56
Mój zaś nie ma żadnych podkładek, ale ponieważ podłoga jest krzywa, to stolarz musiał zrobić niskie nóżki do wypoziomowania.

OK. Ale Billy ma cokół niższy niż 12 cm. Przynajmniej, te które mam u rodziców.
Więc listwa jest wyżej? I jakaś dodatkowa półka leży?
Rety, rozumiesz mnie?
Przepraszam, że Cię tak męczę :)

barbe-cue
11-03-2012, 21:08
cokół ma 7cm + 2cm grubość półki + ok. 2cm nóżki, a listwa wystaje nad półkę jakiś centymetr. Chodziło mi o to, żeby nie było widać górnej krawędzi półki - półka jest lekko cofnięta w stosunku do pionowych boków, więc między listwą a półką jest szpara pociągnięta białym akrylem. Besta jest na dole inaczej wykończona, więc nie powinno być takiego problemu.

EDIT: podobnie jest przy górnej listwie - też nachodzi jakiś centymetr na półkę.

narendil
11-03-2012, 21:21
O, i wszystko jasne!
Barbe, kochana jesteś :hug:

Jeju, ależ u Ciebie pięknie!
Kończ, co masz do skończenia, bo mnie skręci :)

barbe-cue
11-03-2012, 21:33
Oj, żebyś wiedziała, że pięknie :). To jest mieszkanie z moich marzeń i snów, i wszystko w nim uwielbiam. Pokażę niedługo, nie bojsja ;)

yokasta
11-03-2012, 21:58
Będę się wzorować na Waszych regałach :).

narendil
11-03-2012, 22:02
Oj, żebyś wiedziała, że pięknie :). To jest mieszkanie z moich marzeń i snów, i wszystko w nim uwielbiam. Pokażę niedługo, nie bojsja ;)

Czekam z zapartym tchem :)


Będę się wzorować na Waszych regałach :).
:hug:

Arnika
11-03-2012, 22:44
Dobrze, że udało się kupić te regały...
A swoją drogą nie wpadłabym na to, że mogą je wycofać....

Yokasta... co się stało.. gdzie jesteś teraz, jak Ciebie nie ma?
Poszłam poczytać co z sianiem.... przetłumaczyć z polskiego na nasze a tu nic... :( Buuuuuu

narendil
12-03-2012, 08:28
Dobrze, że udało się kupić te regały...
A swoją drogą nie wpadłabym na to, że mogą je wycofać....


Arnika, też mi się wydawało niemożliwe. Ale cóż...
Dobrze, że się udało :lol2:

narendil
12-03-2012, 08:29
Wersja nr 2:

https://lh6.googleusercontent.com/-A9ycO9jZY1o/T12zZB_IkZI/AAAAAAAADuI/TCAiPyjlE1g/s800/salon_akwarium_1.png

Nie wiem, muszę to przemyśleć.
Jakoś ciężko mi się wydaje...

mirela99
12-03-2012, 08:40
To mnie załamałaś :(. Czyli zostaje mi Billy ? Ma 28 cm, może jakoś przełknę te 8 cm :(.

A tych krewetek to szczerze współczuję :(. Taki piękny był by ten regał bez tych morskich upiększeń :(. No ale ... rozumiem Cię, ja też się pożegnałam z piękną kanapą u męża w pokoju - bedzie prosta, kanciata :(.

mrówka75
12-03-2012, 09:31
Zdecydowanie wersja nr 2:yes:

bocian_86
12-03-2012, 09:49
Narendil musisz też pamiętać o tym, żeby to akwarium można było łatwo wyjąć, żeby wodę wymienić albo dobrze wyczyścić ścianki raz na jakiś czas. Mój tata kiedyś miał spore akwarium i pamiętam, że czasem ryby skakały ponad wodę :D Krewetki pewnie nie skaczą :P Ale trzeba mieć dostęp, żeby włożyć jakoś rękę, jak np. jakaś ryba się zaklinuje w muszli itp.

narendil
12-03-2012, 10:13
mirela, niech mają to krewetkarium. Jakoś przeboleję. Chociaż fanką tego cuda nie jestem :P
I kot będzie miał uciechę :lol2:

No właśnie, bocianku. Nie mam pojęcia, jak takie zabudowane ściśle akwarium się wyjmuje.
Od góry, tak jak dziewczyny pisały, można zrobić drzwiczki otwierane do góry. Ale jak z dostępem z boków? Od góry łapać i wyciągać?
No nic, mąż ma się wypytać na forum akwarystycznym.

mirela99
12-03-2012, 10:38
W Katowicach w Ikei niektóre besty jeszcze są ... wycofują tylko te 20 cm ? Bo 40 są ....

madileo
12-03-2012, 10:45
Narendil..wersja nr 2, ale nie tak zabudowana... teraz wygląda dosyć opornie, ale jeśli zrobisz pod akwarium otwarte półki, albo szuflady, albo szafkę przedzielona na pół...tak żeby był widoczny podział na tej dużej powierzchni to wydaje mi się, że będzie zdecydowanie lepiej wyglądało- lżej...
wiesz co? ja też Ci współczuje tych krewetek...ja mam akwarium w sumie z przypadku, wzięłam bo moja mama wyjechała i nie miałby kto zadbać o rybki, ale kurczę, nie widzę ich w nowych domu...nie wiem , jakieś to akwarium mam toporne ... chociaż widok rybek sam w sobie uspokaja...nawet koty medytują gapiąc się na karasia :lol2:
edit.
a boczne osłonki, też możesz zrobić na zawiasach;) a nawet powinnaś, żeby był dostęp do gniazdek, filtra..itepe...chociaż przyznam, że nie mam pojęcia jakich warunków potrzebują krewetki:confused:

narendil
12-03-2012, 10:57
mirela, wycofują białe wysokie 20-tki :mad:

madileo, na pewno jeszcze będę kombinować z zabudową. Tylko muszę poczekać na informację o warunkach dla mieszkańców :P

aricia
12-03-2012, 12:09
zdecydowanie 2.
może zrób tę górną zaślepkę i obie boczne, jako formatkę*wyciętą z jednej płyty. wtedy będie wszystko się podnosiło do góry, włącznie z bokami?... albo boki na zawiasach, otwierane na boki?

narendil
12-03-2012, 13:06
Oglądam akwaria w necie.
Jeśli zabudowane, to głównie w ścianie. Czego to ludzie nie wymyślą :lol2:

Znalazłam takie coś:
http://www.akwaflora.com.pl/galeria/aqq1s8z58xpdv.jpg

http://www.akwaflora.com.pl/galeria/0kszk1yqs64tk.jpg

Cholera, głupi kawał szkła a tyle problemów :mad:
Ale dzięki temu mam zgodę na ukochane nóżki, umywalkę z Berlinem, białe meble, ścianę w szablonik i wiele innych rzeczy.
Więc bilans nie wychodzi tak źle :rotfl:

Przy czym największym poświęceniem ze strony męża są białe meble :)

mirela99
12-03-2012, 13:09
Czyli jednak warto(a ja marudziłam) :)

aricia
12-03-2012, 13:16
a tu jest ramka otwierana do góry! boszszsz, czego to ludziska nie wymyslą...choć mnie przeszkadza to światło przebijające przez szczeliny górnych "szafek" :oops:

nihiru
12-03-2012, 13:26
Narendil - jeśli Cię to pocieszy, to ta zabudowa wygląda duuużo ciężej niż Twoja wizualka:)

Venus_m
12-03-2012, 15:44
Narendil ja tam akwaria lubię, póki nie muszę ich czyścić :lol2:

zrób akwarium i pewnego dnia podaj krewetki ze sklepu mu na talerzu (usuń te z akwarium i powiedz że te są na talerzu) a jak zrobi : WHAT?!?!?!?!?! :mad: to Ty odpowiedz: Kochanie a to nie było po to? oj bidulu ty :lol:

narendil
12-03-2012, 17:35
Venusku, Twój piękny diabelski plan ma niestety trzy słabe punkty.
1. Mój mąż nie jada krewetek.
2. Ja sobie wyobrażasz usunięcie ich z akwarium? Miałabym tam ręce włożyć? Bleee!
3. To będą również zwierzątka Jakuba.

W sumie, to kolejność powinna być odwrotna. Punkt 3 jest najważniejszy ;)

A myć tego nie zamierzam. Oj, nie :no:
Palca nie przyłożę.

karolek59
12-03-2012, 18:25
Skoro myć tego nie będziesz to spoko :cool:
Ja przerabiłam w dzieciństwie nie jedno akwarium i mi wystarczy na całe życie. Najgorsze było wyławianie rybek i szorowanie szyb :mad:

agawi74
12-03-2012, 22:48
Skoro myć tego nie będziesz to spoko :cool:
Właśnie, zgadzam się:yes: Uwielbiam akwaria, ale tylko oglądać:lol2: Mówisz, ze bilans z mężem masz niezły:rotfl: ach te wspólne kompromisy:D A widziałaś takie akwarium? Wklejam na chwilkę

narendil
12-03-2012, 22:55
Widziałam :)
Spędziłam na tej stronie sporo czasu gapiąc się na ich zdjęcia. Niektóre są cudne!
Ale u nas ma być małe, nierzucające się w oczy, łatwe do zdemontowania szklane pudełeczko.
Aga, jakbyś trafiła na jakieś akwaria w szafkach, to wiesz, gdzie wklejać :lol2:

Po cichu liczę, że im się szybko znudzi :rotfl:

MagdaZZZ
12-03-2012, 23:13
A takie może podstawowe pytanie... może nawet już padła na nieodpowiedź;)... skoro to akwarium będzie także Jakuba, dlaczego nie może stanąć w jego pokoju (na pewnobardzo by się ucieszył), tylko musisz "zagracać" sobie nim piękny salon i najbardziej reprezentacyjny jego punkt - czyli bibliotekę:???:

agawi74
12-03-2012, 23:13
Aga, jakbyś trafiła na jakieś akwaria w szafkach, to wiesz, gdzie wklejać :lol2:

Po cichu liczę, że im się szybko znudzi :rotfl:

Niedobra matka:rotfl::rotfl:
Fotkę usunęłam, jak coś znajdę fajnego to Ci wklęję:yes::D

aricia
12-03-2012, 23:17
tu jest jakiś forum akwarystyczne, sporo fotek: http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1289056
a czy ono musi być koniecznie wmontowane w szafę?
nie może stać osobno na jakimś stojaku z fajnymi nóżkami ;) ?
a jak hodowla krewetek okaże się hobby przejściowym?

zobacz, jakie cuda:http://www.thisnext.com/browse/fishbowls/

http://www.petsmart.com/product/index.jsp?productId=3416014&siteID=Qzu4Wp4o3qo-7zSipC9RYdZp0r7Dbp5UEQ

http://www.adana.co.jp/en/products/na_lightning/solar/

narendil
13-03-2012, 06:20
A takie może podstawowe pytanie... może nawet już padła na nieodpowiedź;)... skoro to akwarium będzie także Jakuba, dlaczego nie może stanąć w jego pokoju (na pewnobardzo by się ucieszył), tylko musisz "zagracać" sobie nim piękny salon i najbardziej reprezentacyjny jego punkt - czyli bibliotekę:???:

Nie, Madziu, pytanie nie padło.
Jestem przeciwna umieszczaniu akwarium w pokoju Jakuba. Znam moje dziecko i jeszcze za wcześnie, żeby miał je u siebie. Wolę mieć nad tym kontrolę.
Kot ucieknie przed oznakami miłości Jakubowej, krewetki niekoniecznie :lol2:


a czy ono musi być koniecznie wmontowane w szafę?
nie może stać osobno na jakimś stojaku z fajnymi nóżkami ;) ?
a jak hodowla krewetek okaże się hobby przejściowym?


aricia, dzięki za linki :)
Miejsca na stojak nie ma, nawet taki z fajnymi nóżkami.
A z regałami, to kombinuję właśnie tak, żeby w miarę bezboleśnie usunąć akwarium, jeśli się znudzi.
I chyba dlatego trochę bardziej pasuje mi wersja niezabudowana.

narendil
13-03-2012, 06:25
Dokładnie cztery lata temu usłyszałam pierwszy wściekły wrzask mojego syna.
Kiedy to minęło?
Wszystkiego najlepszego Jakubku!

A dla miłych gości:

http://gosiowegotowanie.blox.pl/resource/tort1.jpg

http://www.pertutti.pl/images/soki.jpg

http://www.olimpec.pl/zdjecia/artykuly/1135341.jpg

Zapraszamy! Imprezka trwa cały dzień :)

emiranda
13-03-2012, 06:38
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA JAKUBA Z OKAZJI 4 URODZIN

od wirtualnej Cioci Ali


Masz urodziny, dziś jest twoje święto,
więc niech Ci świeci gwiazdka z buzią uśmiechniętą!


I wierszyk dla Kuby

Każdy kot, jak inne koty,
lubi wspinać się na płoty.
Szukać myszy w mysiej dziurze,
zwiedzać krzaki, choć nie róże...

Czeka, aż mu mleczka dadzą,
na kanapie go posadzą.
Kłębkiem turla, dla zabawy
i wszystkiego jest ciekawy.

Ma rodzinę w całym świecie;
W Anglii, w Persji go znajdziecie,
i w Egipcie, czy też w Stanach-
wszędzie- kocia mądrość znana.

Kot unika pieska wszędzie.
Wie, że z pieskiem kiepsko będzie...
Za to wszystkie prawie koty
ubóstwiają wprost pieszczoty.

Pogłaszcz kotka, gdy pozwoli-
lecz to ciebie on oswoi.

I prezent

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiGXMxTojqQgHYdbLZv68BLQtFnA9Qh o55ymeTIGJ6xmR1pxjR

mirela99
13-03-2012, 06:39
Wszystkiego najlepszego dla Jakubka :).

admete
13-03-2012, 07:02
Ale dzięki temu mam zgodę na ukochane nóżki, umywalkę z Berlinem, białe meble, ścianę w szablonik i wiele innych rzeczy.
Więc bilans nie wychodzi tak źle


:rotfl:

To trza robić to akwarium :lol2:


Ja przerabiłam w dzieciństwie nie jedno akwarium i mi wystarczy na całe życie. Najgorsze było wyławianie rybek i szorowanie szyb

Ja też przez to przeszłam - mój tata miał kiedyś sklep zoologiczny - więc wszelkie zwierzaki się przez nasz dom przewinęły.
Ja najgorzej wspominam ściąganie wody przez wężyk :lol2:

Narendilku jak widzisz powinnam się na tym znać
- ale to było dawni temu, a tata za granica i nie mam jak go wypytać o szczegóły więc nie mogę Ci pomóc :(

Kochana ja tez bym się zastanowiła nad umieszczeniem tego akwarium u Jakuba :yes: - myślę że ta hodowla nie będzie trwała wiecznie - mówię ze swojego doświadczenia - bo miałam w domu wszystko - i niestety po jakimś czasie się nudziło. Ja bym na początek wzięła na próbę do domu i zobaczyła jak ta miłość krewetkowa będzie się rozwijała :)
Maz piękną bibliotekę :yes:

Jeśłi zostawisz tam akwarium to koniecznie jakieś półki na dole - wiem że będziesz jeszcze kombinować z wizualką - więc poczekam co tam wymodzisz :yes:



Wszystkiego Najlepszego Dla Jakuba dużo zdrówka i uśmiechów na twarzy


http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-552201.gif

emiranda
13-03-2012, 07:18
Aniu mam taki pomysł: mnie i mojemu synowi tez sniło się akwarium rybki jak był mały. Mialam nawet ściane wyburzać, żeby to akwarium umieścic miedzy pokojem i korytarzem i..................... poszlismy do kina na film Gdzie jest Nemo. jak wyszlismy z kina mój siedmiolatek powiedzal Mamo ja juz nie chce akwarium, rybki powinny zyc na wolności, ja tez tak odebrałam ten film, więc może................................

mugatka
13-03-2012, 07:36
emiranda ale czy "Gdzie jest Nemo" przemówi również do męża Ani ? :)
Buziaki dla 4-latka :) Fajny wiek... :)

emiranda
13-03-2012, 07:43
emiranda ale czy "Gdzie jest Nemo" przemówi również do męża Ani ? :)
Buziaki dla 4-latka :) Fajny wiek... :)

Własciwie byłby to test na wrażliwośc męża, ale może lepiej go nie robić?

Aniu Ty pewno wiesz jak jest :)

Mój mąż miał dokładnie takie skojarzenia jak ja, ale ja mam męża wyjątkowego ( nie mam zastrzeżeń) :)

Arnika
13-03-2012, 07:55
100 lat i duuuużo zdrówka,
samych słonecznych
i uśmiechniętych dni Jakub :)

hazeleyes1982
13-03-2012, 08:09
Wszystkiego Najlepszego dla Synka!:wave:
4 lata, to już...poważny wiek:yes:

Venus_m
13-03-2012, 08:26
no to STO LAT!!!!!!!!!! :hug:

słabe punkty powiadasz:
1. Pociap je na gładko, jak mąż na koniec powie że dobre to wtedy zdradź sekretny składnik :lol:
2. wyciągasz akwarium, w pierun spuszczasz krewetki, wlewasz świeżą wodę (na talerzu krewetki kupne)
3. nie mam argumentu :lol2:

barbe-cue
13-03-2012, 08:27
Narendilku, przede wszystkim wszystkiego najlepszego dla Jakuba i Rodziców (bo to Wasze wspólne święto :))

Tak od wczoraj dumam nad Twoimi wizualkami akwarium i dzisiaj jakoś tak mnie naszło, że im bardziej będziesz próbowała to ukryć (szafki, zaślepki, pełna zabudowa), tym bardziej widoczne (w sensie - wyeksponowane) to będzie. A może po prostu kupcie ładne akwarium i postawcie je na wzmocnionej półce, bez żadnych osłonek po bokach i z góry? Jak się znudzi, to bez zbędnych ceregieli machacie krewetkom na pożegnanie i wstawiasz metr bieżący książek w to miejsce ;).

Ja też na wstępnym etapie urządzania myślałam poważnie o akwarium. Wprawdzie ja nigdy rybek nie miałam i nieszczególnie lubię, ale mój mąż - owszem, miał akwarium praktycznie przez całe życie (zanim zamieszkaliśmy razem). Mąż nie prosił o rybki, ale wiem, że to byłoby jego marzenie, więc sama zaproponowałam. Cieszył się jak dziecko, chyba z samego faktu, że o tym pomyślałam i że naprawdę byłabym skłonna to dla niego zrobić. U nas jednak problem jest taki, że pokoje mamy od południa, z oknami balkonowymi na całej ścianie, więc są zbyt nasłonecznione dla rybek. Jeśli zrobimy akwarium, to pewnie jakieś małe, w gabinecie od północy.

barbe-cue
13-03-2012, 08:30
no to STO LAT!!!!!!!!!! :hug:

słabe punkty powiadasz:
1. Pociap je na gładko, jak mąż na koniec powie że dobre to wtedy zdradź sekretny składnik :lol:
2. wyciągasz akwarium, w pierun spuszczasz krewetki, wlewasz świeżą wodę (na talerzu krewetki kupne)
3. nie mam argumentu :lol2:

Venus, ja wiem, że to taki żarcik ;), ale brzmi makabrycznie. Teraz pod "krewetki" podstaw sobie "kiciuś" (no, nie mieszka w akwarium, ale wiesz, o co chodzi ;)).

narendil
13-03-2012, 08:31
W imieniu Jakuba dziękuję za życzenia :)
On już jest taki duży. I zadaje coraz trudniejsze pytania. Wysiadam momentami.
Gdzie się podział mój mały bąbelek?
Ciekawe kiedy stwierdzi, że publiczne całowanie to wstyd :P

Na tą okoliczność wzięłam urlop.
Zaraz zaczynam robić tort :lol2: Bezmleczny, bezjajeczny, bez-wiele-innych-tortowych-składników. Zdecydowanie muszę częściej ćwiczyć. Bo raz na rok, to zaczynanie zupełnie od nowa.
I ciasto marchewkowe od Agawi.
Trzymajcie kciuki!

Alu, akwarium u nas postanowione. Gdzie jest Nemo obejrzane, bez większych rewelacji.
No i będą krewetki (albo ślimaki, z przewagą dla tych pierwszych), nie rybki. Na rybki nie wyraziłam zgody.

mirela99
13-03-2012, 08:31
Ja się nie odzywam nawet ... mój maż wie, ze by to u mnie nie przeszło (i to jeszcze w najbliższym memu sercu miejscu w domu). Może ... jakieś mautkie ? Z jedną krewetką najpierw? A potem jak barbe mówi - wolnotojący ? Bo te zabudowy które pokazałaś są TRAGICZNE (i do tego jeszcze te brązowe meblościaki).

Venus_m
13-03-2012, 08:33
Barbe :lol2: :rotfl:

narendil
13-03-2012, 08:36
Tak od wczoraj dumam nad Twoimi wizualkami akwarium i dzisiaj jakoś tak mnie naszło, że im bardziej będziesz próbowała to ukryć (szafki, zaślepki, pełna zabudowa), tym bardziej widoczne (w sensie - wyeksponowane) to będzie. A może po prostu kupcie ładne akwarium i postawcie je na wzmocnionej półce, bez żadnych osłonek po bokach i z góry? Jak się znudzi, to bez zbędnych ceregieli machacie krewetkom na pożegnanie i wstawiasz metr bieżący książek w to miejsce ;).

Barbe, mam podobne odczucia. I chyba stanie na czymś w rodzaju pierwszej wizualki, ale bez szafek, tylko z półkami.
Zakochałam się w Twoich zdobieniach regałów! I kombinuję, czy u mnie by coś podobnego pasowało...
I wiesz co? Besta jest za wąska na akwarium :mad: 60 cm szerokości to za mało, musi być co najmniej 80.
Będę miała chyba dodatkowo Billy'ego :P Tylko czemu one się tak różnią kolorystycznie?
Chyba, że wycena stolarza na tą ścianę nie okaże się rujnująca :lol2:

aricia
13-03-2012, 08:41
a widziałyście, jak krewetki mogą wyglądać?
http://ocean-noise.com/blog/wp-content/uploads/2011/09/Mantis-shrimp.jpg

Sto lat dla JUBILATA :D !!!!

Venus_m
13-03-2012, 08:44
http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/image_funcphp.jpg

a gdzieś w ścianie? Tak moim zdaniem jest znacznie estetyczniej ;)

Taki regał to utrzyma ciężar akwarium?

emiranda
13-03-2012, 09:03
no to STO LAT!!!!!!!!!! :hug:

słabe punkty powiadasz:
1. Pociap je na gładko, jak mąż na koniec powie że dobre to wtedy zdradź sekretny składnik :lol:
2. wyciągasz akwarium, w pierun spuszczasz krewetki, wlewasz świeżą wodę (na talerzu krewetki kupne)
3. nie mam argumentu :lol2:

:rotfl:

bocian_86
13-03-2012, 09:23
Kolorystycznie są piękne, ale całościowo - ble, ble, ble :P Aż mam dreszcze, jak pomyślę o tych czółkach :P
A dlaczego nie chcesz się zgodzić na rybki?

hazeleyes1982
13-03-2012, 09:31
Umarłam:rotfl:Narendilku, to jest mysl:lol2: :

http://images47.fotosik.pl/1427/71d6d796a5487ad0.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/1389/29610afc16745c58.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zaraz usunę-chciałam Wam tylko humor poprawic:D

Venus_m
13-03-2012, 09:33
Sedes obowiązkowy :rotfl:

emiranda
13-03-2012, 10:02
UmarłamNarendilku, to jest mysl :

Ola ja też:rotfl:

chociaż powiem, ze gdybym miala pralnie, to kto wie czy takiej zabudowy bym nie zrobiła, przypominałoby mi to moje ukochane morze, ale rybki sztuczne.

Prawde mówić mi sie podobaja takie akwaria jak Venuska tu wstawiła, tylko szkoda mi rybek :(

rere79
13-03-2012, 10:03
Wszystkiego Najlepszego dla Jakuba. 4 latka to już poważny wiek.

Narendil, pocieszę Cię, z wiekiem coraz trudniejsze pytania padają, a interesanta nie zbyje się byle tekstem ;)

narendil
13-03-2012, 10:11
venusku, ale w ścianie to już na długie lata. Chociaż mogą być rzeczywiście piękne.

hazelku, nie usuwaj :lol2:

bocianku, nie lubię rybek. Tak po prostu.

rere, no właśnie, nie da się go zbyć. Ale może to dobrze, co? Wolę się pomęczyć, niż mieć dziecko niezainteresowane światem ;) No i wychodzi, że się musimy z mężem dokształcać!

Rany, dziewczyny, jak mnie głowa strasznie boli... :cry:

karolek59
13-03-2012, 10:13
Sto lat dla Jakuba 4 latka to już poważny wiek :cool:

Sedes rewelka

barbe-cue
13-03-2012, 10:48
Barbe, mam podobne odczucia. I chyba stanie na czymś w rodzaju pierwszej wizualki, ale bez szafek, tylko z półkami.
Zakochałam się w Twoich zdobieniach regałów! I kombinuję, czy u mnie by coś podobnego pasowało...
I wiesz co? Besta jest za wąska na akwarium :mad: 60 cm szerokości to za mało, musi być co najmniej 80.
Będę miała chyba dodatkowo Billy'ego :P Tylko czemu one się tak różnią kolorystycznie?
Chyba, że wycena stolarza na tą ścianę nie okaże się rujnująca :lol2:

Ojej, bardzo mi miło, że tak Ci się spodobały moje kombinowane regały :).
Domyślam się, że chłopcy nie zgodzą się na mniejsze akwarium, tak żeby wchodziło w tę bestę? Szkoda by było dostawiać kremowego billego... Mnie, kiedy go kupowałam, wydawało się, że jest biały. Dopiero w zestawieniu z listwami okazało się, że raczej jasno-kremowy, dlatego te pionowe listewki musiałam malować na kolor billego. A może postaw dwie głębokie besty (60+60 lub 60+30, jeśli masz głęboką trzydziestkę) i zrób takie wycięcie, jak u mnie na tv? Ale z tym jest dużo kombinowania - może raczej przekonaj chłopaków do mniejszego akwarium?

Osobny regał może też oczywiście dorobić Ci stolarz, ale chyba nie ma na rynku ładnych białych płyt wiórowych. U mnie mam robiony z płyt regał w gabinecie (taki mniej do oglądania, niż w dziennym, poza tym wymiarowo żaden z ikei by nie pasował) i te białe płyty są takie se. Jakieś takie toporne i trochę chropowate, w porównaniu z ikeą. Zresztą nawet stolarz mi powiedział, że ikea ma wiórówki bardzo dobrej jakości.

narendil
13-03-2012, 11:00
Barbe, no właśnie, te które mąż wybrał już i tak jest ponoć małe.
Pociesza mnie to, że Billy i Besta stałyby na przeciwległych ścianach, więc ta różnica nie byłaby aż tak widoczna. Jedyne co, to trzeba by listwy przypodłogowe inaczej malować.

Białe płyty znam. I rzeczywiście nie powalają wyglądem.

Wklejam ponownie wykończenie, które mi się bardzo podoba (http://www.maillardvillemanor.com/20...-tutorial.html):

http://4.bp.blogspot.com/_BRTGDICWJ3Q/TTaMTB6IRXI/AAAAAAAABvw/E2J8KwwfG3g/s640/january+044p.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_BRTGDICWJ3Q/TTaSn1D5ZpI/AAAAAAAABwI/1JB9UxcLir4/s1600/january+045.jpg

U mnie mogłoby być 4 razy po 40 cm i te dwa środkowe lekko wysunięte. Frezy inne.
Taki kredens by powstał.
Jak myślisz?

barbe-cue
13-03-2012, 12:38
A, jeśli cała ścianka z billego, to spoko. Myślałam, że tylko te dwa wysunięte, a obok - besta. Wtedy mogłoby wyglądać lekko nieteges. To wykończenie z ikeahackers widziałam, super wygląda. Jeśli dół chcesz wykończyć tak jak ja, tj. listwa wykończeniowa plus na to jeszcze listwa przypodłogowa, to listwy przypodłogowe możesz zrobić tak jak wszędzie - białe, a listwy wykończeniowe na kolor regału. Ja właśnie tak mam u siebie. Widać lekką różnicę kolorystyczną, ale wygląda to właśnie tak, jak powinno - regał z listwami wykończeniowymi stanowi całość (one są taką jakby ramką), a na to - listwy przypodłogowe / przysufitowe.

agawi74
13-03-2012, 14:12
Sedes i umywalka:lol2::lol2::lol2:

To mamy dzisiaj małego jubilata-
samych słonecznych i radosnych dni od forumowej ciotkihttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-770825.gifhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/party/smileys-party-218312.gif


http://www.balloonwarehouse.com/catalog/images/race_c36.gif

Ruby
13-03-2012, 19:33
Jakubie:

http://www.smileyvault.com/albums/userpics/10172/bdayparty.gif
http://frtim.files.wordpress.com/2011/04/four_preview.jpg

Narendil, chciałam się przywitać :) zaglądam do Ciebie regularnie, ale jeszcze chyba się nie odzywałam :)

W sprawie akwarium to ja jestem za tym, żeby albo je ciut wkomponować w regał coś jak tu (http://www.maidenhead-ireland.eu/AQUARIUM%20PRODUCTS/bookcase.jpg) lub wręcz przeciwnie: pozostawić wokół akwarium trochę przestrzeni i wyłożyć ją fajną tapetą (coś jak aranżacja lodówki u TwoOfUs :lol2:).

Nie wiem czy znasz ostatnią gazetkę pepco (http://www.pepco.pl/gazetka). Podsyłam ponieważ produkty na ostatniej stronie (podpórki do książek, gazetniki, tacki i tablice na klucze) skojarzyły mi się z Tobą :D

edit: zapomniałam pochwalić urodzinowe soczki :) Tak smakowite, że naszła mnie na taki wielka ochota :)

lasche
13-03-2012, 19:46
sto lat dla Jakuba ...a całowanie w miejscu publicznym = wiocha i wstyd ...hm...ok 8 lat ;)

Popieram Barbe-cue ...akwarium bez zabudowy na półce ot tak między książkami ...

narendil
13-03-2012, 22:15
Ufff...

Dzię-ku-je-my za życzenia :hug:
Jakub przeszczęśliwy!
Był tort, byli goście, były prezenty, było sto lat zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Wiem jedno. Wśród moich rozlicznych :lol2: talentów na pewno zabrakło cukierniczego.
Tort wyszedł naprawdę smaczny. Ale wizualnie to dużo mu do doskonałości brakowało :P

Pochwalę się moim dużym synkiem. Kiedy to zleciało...
Cztery lata temu było tak:

A dzisiaj:

Zdjęcia były, ale się zmyły :)

Agawi, ciasto marchewkowe pyszne!
Na samych żółtkach też się da, tylko trzeba wody dolać, żeby za gęste nie było.

Ruby, witaj!
Świetne te podpórki. Dzięki! Przyznaję, że nawet nie wiedziałam, że mam Pepco u siebie :)

emiranda
13-03-2012, 22:22
No no rodzina w komplecie , miło mi Ciebie poznac Aniu, ale masz syna przystojniaka o mezu nie wspomnę. :)

Jak dobrze, że nie poszlam spać, a właśnei się wybieralam. :)

Przypominam sobie 4 te urodziny mojego syna, bylo 35 dzieci na szczęście w ogrodzie, bo w domu bym nie pomieściła :)

hazeleyes1982
13-03-2012, 22:37
Narendilku...ale fajnie Was zobaczyć. :wiggle: Powiem Ci, na co zwróciłam od razu uwagę-na Twojego Synka-Przystojniaka,oczywiscie -który nota bene ... jest podobny do mojego Małego. :D Chyba Ci przesle fotkę, zebyś sie mogła o tym przekonac:yes:
A druga rzecz, która mi sie rzuciła w oczy, to Wasze ubrania-zawsze mówiłas, ze Wy lubicie na czarno sie ubierac i rzeczywiscie-oboje, jak jeden mąż (i jedna żona:lol2:)
W ogóle fajna z Was Rodzinka:hug: -a Mąż ma wyczesany tatuaż:yes:

MagdaZZZ
13-03-2012, 22:48
Ooooo, ale miła niespodzianka:lol:

Ale masz przystojniaka w domu:o Chłopak się od dziewczyn nie opędzi:lol2: Pewnie już śpi:( Przekaż z rana życzenia od wrednej, spóźnionej ciotki:hug:

narendil
14-03-2012, 08:10
Dziękuję za komplementy pod adresem Jakuba.
Zastanawiamy się czasem po kim on taki przystojniak. Może mu minie :lol2:

Alu, niezłą imprezkę mieliście :jawdrop:

hazelku, wysyłaj :)
Tatuaż męża jest genialny. Proces decyzyjny trwał 7 lat, z czego ponad połowa to wybór idealnego wzoru. Teraz przymierza się do drugiego :) Ciekawe, kiedy będzie?

Madziu, no 23:48 to zdecydowanie pora snu. Ale gdybyś się odezwała godzinę wcześniej, to jeszcze byś zdążyła.

rere79
14-03-2012, 09:46
Buu, a ja na fotki się nie załapałam ;(

bocian_86
14-03-2012, 09:51
NIE, NIE, NIE! I znowu mnie zdjęciowanie ominęło! ;(((

narendil
14-03-2012, 10:10
To jeszcze na trochę:

Zabawki zabrane :)

bocian_86
14-03-2012, 10:14
Rzeczywiście mały przystojniak z niego! Od dziewczyn się nie odpędzi ;) Te duże, ciemne oczy - czarujący!
Fajna z Was rodzinka!

rere79
14-03-2012, 10:15
Widzę, widzę!!!! :D Fajowa z Was rodzinka i faktycznie mały to przystojniacha :)

barbe-cue
14-03-2012, 10:41
Wyglądacie na zgraną drużynę! A Jakub iskrami aż strzela ;).

mirela99
14-03-2012, 10:55
Niemożliwe !!! załapałam się i ja:).
Ale super rodzinka :).

Venus_m
14-03-2012, 11:04
i ja!!!!!!! :wiggle:

Buziaki :D

pepejeans
14-03-2012, 11:06
i ja sie wreszcie załapałam na zdjećia :)

mugatka
14-03-2012, 12:55
i ja też się załapałam, nie ma to jak rodzinne zdjęcia :) :wave:

agawi74
14-03-2012, 13:28
Piękne fotki:yes: I jaki dostojny jubilat:cool: Zdjęcia widziałam już wczoraj, ale nie zdążyłam nic napisać:bash:
Narendil cieszę się, że marchewkowe się udało- chyba wszyscy już je piekli:lol2:

mirela99
14-03-2012, 13:38
Narendil cieszę się, że marchewkowe się udało- chyba wszyscy już je piekli:lol2:
Tak mnie wrobiłaś, że upiekłam w sobotę - zjedli wszystko i musiałam w niedzielę powtórzyć (do poniedziałku nic nie zostało). Nie masz przepisu na dużą blachę ? Zajadę się jak w tym tempie będą zjadać :d.

narendil
14-03-2012, 13:44
Komplementy przyjęte :hug:

Zamykam cyrk :)

rere79
14-03-2012, 13:53
chyba wszyscy już je piekli:lol2: :no: Jednak nie wszyscy ;). Ba, nawet przepis mi umknoł :oops:

Może któraś z Was dobre duszyczki wyśle mi przepis na prv ? Ploseee :lol:

agawi74
14-03-2012, 14:01
Tak mnie wrobiłaś, że upiekłam w sobotę - zjedli wszystko i musiałam w niedzielę powtórzyć (do poniedziałku nic nie zostało). Nie masz przepisu na dużą blachę ? Zajadę się jak w tym tempie będą zjadać :d.
:rotfl::rotfl: Sorki mirelko, nie chciałamhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/gafa.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/gafa.gif
Teraz zrób podwójną porcję:lol2::lol2:



:no: Jednak nie wszyscy ;). Ba, nawet przepis mi umknoł :oops:

Może któraś z Was dobre duszyczki wyśle mi przepis na prv ? Ploseee :lol:
Rere, kliknij w moją stopkę- moje przepisy- znajdziesz tam przepis na marchewkowe:D

rere79
14-03-2012, 18:14
agawi dzięki :D

Drop_Inn
14-03-2012, 20:02
Ajajaj, widzę, że imprezkę przegapiłam.
Zostawiam więc spóźnione życzenia dla Jakuba, niech rośnie zdrowo, mądrzejszy i przystojniejszy z każdym rokiem ;)

pendrak
14-03-2012, 21:11
Dołączam i ja do podglądaczy tego wątku :D, pozdrowienia dla gospodyni

agawi74
14-03-2012, 22:52
agawi dzięki :D
Do usług:cool:

bocian_86
15-03-2012, 09:45
Może i ja z moimi dwiema lewymi do pieczenia dałabym radę? :D

narendil
15-03-2012, 10:14
Może i ja z moimi dwiema lewymi do pieczenia dałabym radę? :D

bocianku, to ciasto robi się praktycznie samo. Najdłużej trwa starcie marchewki :lol2:
Do dzieła!

Venus_m
15-03-2012, 10:18
ciasto marchewkowe to ja robię w dwóch wersjach:
- jedna nazywa się placek kanadyjski i głównie smakuje migdałowo, marchew i burak trochę urozmaicają ale głównie dają kolor - masa mocno różowa :lol2:
- druga to takie normalne ciasto marchewkowe z glazurą, niam :)

Jednak wolę ten kanadyjski, mały nie wychodzi.

narendil
15-03-2012, 12:42
venus, a podziel się tą buraczaną wersją!

emiranda
15-03-2012, 13:49
Alu, a możesz napisać co zmieniałaś? Tylko fronty, czy również ustawienie?
Wiesz, każda uwaga jest cenna

Przychodzę z watku od Admete, zapytałaś więc odpowiadam:

zmieniłam i fronty i ustawienie :)
bo jakoś mi poprzednie ustawienie do tych frontów nie pasowało :)

barbe-cue
15-03-2012, 14:30
ciasto marchewkowe to ja robię w dwóch wersjach:
- jedna nazywa się placek kanadyjski i głównie smakuje migdałowo, marchew i burak trochę urozmaicają ale głównie dają kolor - masa mocno różowa :lol2:


Venus, ja też koniecznie poproszę, bo migdały, marchew i buraki to jedne z moich najbardziej ulubionych rzeczy do chrupania!

narendil
15-03-2012, 19:23
W kwestii lamp u Jakuba.
Chce mi się kulek :lol2:

Długość 170 cm :jawdrop:
https://lh5.googleusercontent.com/-F6EV6DQEkW0/T2I0Tmmk99I/AAAAAAAADvs/ZiXkjCcHj4E/s400/lampa_calotta_colour7er_2.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-GcmgMFNDuoE/T2I0TUKPqTI/AAAAAAAADvg/UnJ2VxqaNks/s400/Kare_lampa_calotta_colour7er.jpg

Długość nieznana, średnica każdej kuli 16 cm. Kule można zawiesić na dowolnej długości.

https://lh4.googleusercontent.com/-_JPw19AR3Wk/T2I0TuozZGI/AAAAAAAADu4/gfuiJZFGqF8/s400/leitmotiv_big_bundle_mleczna.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-Su4td8gU8O8/T2JABjG9J4I/AAAAAAAADwE/_LzrJ5uYqG8/s400/leitmotiv_big_bundle_mleczna2.jpg

Długość 160 cm (możliwość skrócenia do 80 cm):

https://lh3.googleusercontent.com/-AowmrQGGVOE/T2I0UR3vaWI/AAAAAAAADvk/KLXO2TEix7k/s400/leitmotiv_bundle_ligth_czarna.jpg

I jest problem. Jak takie lampy będą wyglądać w mieszkaniu o wysokości 270 cm?
Okrutnie podoba mi się ta pierwsza. Jest taka radosna.
Ale nie wiem, czy da się ją skrócić (pewnie się da). I czy nie straci uroku poprzez krótsze kabelki?
70-80 cm to maks jeśli chodzi o długość. Lampa wisieć będzie na środku pokoju.

Co sądzicie?

Drop_Inn
15-03-2012, 19:33
Wszystko pewnie zależy od tego ile trzeba by skrócić. Miałam kiedyś lampę na długim kablu, która musiała być dość sporo skrócona i wyglądało to bardzo dziwacznie (z kilometra było widać, że kombinowana:lol2:). Innym razem skróciłam lampę tylko trochę i tutaj zmiany już zupełnie nie rzucały się w oczy ;)

agawi74
15-03-2012, 20:35
Mi się wydaje, że te fajne lampy można skrócić i będzie dobrze:yes: Szczególnie, ze mieszkanie nie jest niskie- będą ślicznie wyglądać w pokoju synka:D

aricia
15-03-2012, 22:12
wg. mnie, jeżeli chodzi o skrócenie, to właśnie z tą pierwszą powinien być najmniejszy problem :D
jak będzie za "szeroka" optycznie , zawsze możesz poskracać ją nierównomiernie ( tak jak tę białą na czwartej fotce ;) ) i kolorki będzie bardziej widać...w ogóle będzie ciekawiej!

hazeleyes1982
15-03-2012, 22:22
Narendilku, sorki za ot-cały czas dostaje zwrotke:( podaj inny adres.

barbe-cue
15-03-2012, 22:44
Narendil, właśnie niedawno czytałam u myszonika o podobnym problemie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155339-Pomara%C5%84czowy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy-Myszy-i-Nied%C5%BAwiedzia&p=4988071&viewfull=1#post4988071). Też ma lampki podobnego typu (kule) i też psioczyła, że głupio wyglądają przy niskim suficie i skróconym sznurze. Najlepiej, jakbyś miała możliwość zobaczyć je na żywo i po prostu sprawdzić, jak będą wyglądały. Jak będą za bardzo stłoczone, to mogą wyglądać trochę dziwnie. W razie czego może faktycznie pomogłoby powieszenie tak, jak radzi aricia, czyli na różnych wysokościach, jak winogrona..

EDIT: a z pokazanych lampek też najbardziej podobają mi się te kolorowe.

mirela99
16-03-2012, 08:14
ładne te kolorowe:)

Venus_m
16-03-2012, 08:15
oj dziołchy, ja w zamian muszę dostać od was przepisy - sorry taką mam zasadę :P nie musi być na ciasta, mogą być jakieś ciekawe przekąski :lol: idę buszować na poczcie, gdzieś powinnam mieć przepis :)

Znajcie moje dobre serce :rotfl:

Placek Kanadyjski
2 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jajka
1 szkl. cukru
1 cukier wanilinowy (16g)
1 szkl. oleju
1 szkl. utartej surowej marchwi (ja daję jedną średnią marchewkę)
1 szkl. utartych surowych buraczków (i jednego średniego buraczka)
1 zapach migdałowy

i co kto lubi lub wszystko naraz: pokrojone orzechy włoskie, migdały, rodzynki

Ciasto jest najlepsze, gdy utrze się je w makutrze drewnianą gałką, ale wersja mikserowa też jest smaczna.

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia.
Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem wanilinowym.
Następnie dalej ucierając dodawać pomału olej (po 2-3 łyżki), potem marchewkę, buraczki i cały zapach migdałowy.
teraz czas na mąkę z proszkiem do pieczenia, należy ją lekko wmieszać i na koniec dodać ubitą pianę oraz bakalie.
Piec na złoty kolor ok. 45 min.

45 min to kłamstwo, ja muszę piec trochę ponad godzinę jeżeli piekę w keksówce (a zwykle tak piekę), jeżeli w płaskiej blasze to może faktycznie tak krótki czas będzie dobry. Formę koniecznie wyłożyć papierem do pieczenia.

narendil
16-03-2012, 08:55
Venusku, dziękuję!
O rety, co ja Ci mogę w zamian zaproponować?
Chcesz zupę kukurydzianą?
Albo chleb? E nie, chleb już podawałam...

A co do papieru i blaszki. Ja mam silikonowe, to chyba sobie mogę darować, co?

narendil
16-03-2012, 08:59
Dziewczyny, mnie ta kolorowa tak bardzo się podoba!
Normalnie, sama siebie nie poznaję. Jak i taka feeria barw :rotfl: :jawdrop:
I jeszcze powieszenie na różnych wysokościach. Cóż za brak symetrii!

Muszę znowu stolicę nawiedzić (Barbe, odezwę się :)) i obejrzeć ją na żywo. Może uda się nawet na miejscu pokombinować :rolleyes:
Dzięki za info o dylematach Myszonika :hug: Pójdę i dopytam u źródła.

Venus_m
16-03-2012, 09:24
Aniu tak zupa kukurydziana brzmi dobrze :lol:

Mi te kolorowe kulki też bardzo się podobają, ale w takim równym pęku zawieszone :yes: ja chciałam do komputerowego koniecznie taką wcisnąć, ale mąż zabronił robić z biurka blatu prosektoryjnego z mocnym oświetleniem :lol2:

admete
16-03-2012, 09:24
Narendil weszłam jeszcze raz do Ciebie - chcę się cofnąć do mojego dzisiejszego porannego postu - a tu go nie ma :o

Nie wiem jak to się stało - bo na 99.9% go wysłałam :(

Napisałam że te kolorowe są ŚWIETNE i że odkąd mi je pokazałaś - myślę żeby je dać do Oskara.
Może zadzwonić do sklepu i zapytać o ich skrócenie??? czy jest taka możłiwość.

acha i ja się nie załapałam na zdjątka :(

Zaraz spróbuję zadzwonić:yes:

admete
16-03-2012, 09:26
Za pół godzinki bo pracują od 11 :sick:

narendil
16-03-2012, 09:40
Admete, ależ z Ciebie błyskawica :) Jak coś będziesz wiedziała, daj znać!
A jaką masz wysokość u Oskara?

Bo mi jeszcze przyszedł jeszcze pomysł do głowy. Żeby te kulki rozwiesić na coś w stylu pająka na suficie.
Zastanawiam się jak by to mogło wyglądać :rolleyes:

Arnika
16-03-2012, 09:44
Aniu mnie najbardziej spodobały się te kolorowe :)
ładne będą i to nie tylko dla czterolatka , ale i na dłużej.
mam nadzieję, że one są metalowe...
U moich chłopaków poszło kilka żarówek i chyba ze dwa klosze.. kupiłam metalowy i jest do dziś... ;)

Venus_m
16-03-2012, 11:37
pałąk blah, skupisko najlepsze. Pytanie jak bardzo chcesz je skrócić?

rere79
16-03-2012, 11:55
Mnie też te kolorowe kule przypadły do gustu, zwłaszcza, że mają być w pokoju Jakubka ;)

pendrak
16-03-2012, 12:01
Narendil, tą ostatnią wersję też możesz chyba mieć w wersji kolorowej, bo z tego co widzę, to są żarówki, więc można zmienić na kolorowe.

narendil
16-03-2012, 12:01
Arnika, z opisu wynika, że metalowe.

Venus, pająk bleee? Może i racja.
Lampa w oryginale ma 170 cm, pokój 270 - więc skrócić muszę tak do 70-80 cm.
Jasny gwint! Bardzo mi się ta lampa podoba!

Mam jeszcze jeden typ: Kartell Fly.
Tylko się zastanawiam, jak te kolorowe wyglądają przy zapalonym świetle?
No i czy jedna żarówka wystarczy do oświetlenia pokoju? Chyba tak. W końcu będą też kinkiety i lampa stojąca.

https://lh3.googleusercontent.com/-bIGd4ACAe84/T2MrFSUedhI/AAAAAAAADwU/muDEQD2NjA4/s499/Kartell_Fly.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-TWqCt4zhB4E/T2MrFTGGDgI/AAAAAAAADwQ/wgqTz0sxOh0/s300/Kartell_Fly_2.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-2ze1esGd7gU/T2MrFUI2enI/AAAAAAAADwM/W781tr6tuxc/s324/Kartell_Fly_3.jpg

narendil
16-03-2012, 14:42
Odkładamy na chwilę temat lamp. Muszę je chyba obejrzeć na żywo i wtedy coś się zdecyduje.

Znowu Was zarzucę wizkami. Nie macie dość? :rotfl:

admete natchnęła mnie do ponownych przemyśleń o płytkach łazienkowych.
Moje przy niej wypadają bardzo skromnie, bo zwykłe i białe. Ale musiałam sobie wymyślić dylemat :lol2:

Jeśli chodzi o meble, to przymierzam się szarego GODMORGONA z IKEA.
Ogólnie ma być biało-szaro. Plus plakat, którego, kurka wodna, nigdzie nie mogę namierzyć.
Wypada pisać do autora z pytaniem o cenę? Tak z grubej rury?

A, i ścianka postanowiona :)

Do tej pory byłam zdecydowana na płytki 20x40 cm.

https://lh5.googleusercontent.com/-_7dxSWTlVNw/T2NOIqd70CI/AAAAAAAADw0/barLBKF4EPE/s800/lazienka_v1_w2.png

https://lh6.googleusercontent.com/-O9ZmxhxM3B8/T2NOJd-FcpI/AAAAAAAADwo/LF3vQZ-QHW8/s800/lazienka_v1_w5.png

Widziałam niedawno w Castoramie płytki 20x20 cm.
Spodobał mi się ten wymiar. Wyszło takie coś:

https://lh3.googleusercontent.com/-n4IQDqggB88/T2NOJaRCrqI/AAAAAAAADws/1bc5UIvaV4E/s800/lazienka_v2_w2.png

https://lh4.googleusercontent.com/-UXn2LsuV_I8/T2NOMe0X-fI/AAAAAAAADxA/PfwwjPelP_U/s800/lazienka_v2_w5.png

Ale jakbym nie liczyła powstaje mi taka niefajna docinka. Może na żywo jej nie będzie, trudno powiedzieć. Wymiary są wzięte już po tynkach, więc niewiele się raczej zmieni.
Może więc gwizdać na płytki przy umywalce i kibelku? A ściany po prostu pomalować? W końcu nikt tam hektolitrów wody nie leje.

https://lh5.googleusercontent.com/-8dHOJoyVoRg/T2NONnf7AOI/AAAAAAAADxI/lCj9R7PBpFo/s800/lazienka_v3_w2.png

https://lh5.googleusercontent.com/-eyovSgiFzA4/T2NOP81mEeI/AAAAAAAADxQ/U-YRCkI0vlY/s800/lazienka_v3_w5.png

A teraz szanowne koleżanki kiwają ze zrozumieniem głowami nad tymi subtelnymi różnicami.
Jednocześnie nie zwracają uwagi na odbicie pralki i nijakiego grzejnika w lustrze.
I doceniają dołożone listwy przypodłogowe i opaskę drzwiową :lol2:

Kto ma w łazience listwy przypodłogowe?
Jak wykańczacie łączenie ścian bez glazury z podłogą?
I co w przypadku, gdy część ścian ma glazurę a część nie?

No i która wersja lepsza?
Mąż się nie wypowiada :mad:

Venus_m
16-03-2012, 14:49
te 20x20 niet :no: sorry ale mi się z szaletem w metrze kojarzą :lol2:

narendil
16-03-2012, 15:05
E tam, od razu z szaletem :lol2:
U mnie metra niet, więc mam czysty umysł.
A gdyby były białe fugi, to też takie same skojarzenie?

Inspiracja:

https://lh4.googleusercontent.com/-ulKwSmz_I3s/T0Edc4lTkvI/AAAAAAAADjs/pR3toeu9w5I/s580/CzteryK%25C4%2585ty_201201_W_klimacie_fabrycznym1. jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-5dMLPN9YIzI/T0Edc3uFLsI/AAAAAAAADjU/OHuwnpmYFzs/s580/CzteryK%25C4%2585ty_201201_W_klimacie_fabrycznym2. jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-0xB5hCfaR-w/T0EddYWWiLI/AAAAAAAADjc/z1DogfFDco8/s580/CzteryK%25C4%2585ty_201201_W_klimacie_fabrycznym3. jpg

nihiru
16-03-2012, 15:55
Już pędzę odpowiadać na wszystkie pytania:)

1. Mam u siebie listwy przypodłogowe i opaski. wstrętne, ale są :lol2:;
2. Tam gdzie mam glazurę listew brak;
3. Glazurę mam dokładnie taką jak Ty byś chciała - białe płytki 20x20 - i mimo że u mnie nadal mi się podobają, to u Ciebie ta pierwsza wersja bardziej mi się widzi.

Pomogłam?:lol2:

yokasta
16-03-2012, 16:21
U nas będą listwy.
20x20 podoba mi się tak samo jak 20x40.

Płytki przy umywalce konieczne. Przy naszej 80-tce i tak chlapie się na ścianę, po wszystkim zostają plamki, nigdy więcej (chociaż wygląda ładnie).

Nie wiem czemu tak wszyscy panicznie boją się docinania płytek - to co mi się nie podoba za kibelkiem to to, że są niesymetrycznie i dlatego ten docinek razi... Po prawej i lewej stronie powinien być tej samej szerokości kawałek, pełne w środku i na dodatek fuga będzie po środku miski ;).

Ruby
16-03-2012, 16:37
Zgadzam się we wszystkim z Yokastą :) Obie wersje płytkowe podobają się jednakowo (chociaż kwadraty minimalnie bardziej), bezpłytkowa nie (ze względów praktycznych - mam tak obecnie podczas remontu i chlapie się, zostają plamki..)

barbe-cue
16-03-2012, 17:44
oj dziołchy, ja w zamian muszę dostać od was przepisy - sorry taką mam zasadę :P nie musi być na ciasta, mogą być jakieś ciekawe przekąski :lol:

Venus, ale super przepis! Na pewno wypróbuję. Powiedz tylko, czy te buraki i marchew starte są na wiórki, czy na miazgę?
Postaram się czymś smacznym zrewanżować, chociaż ja to raczej specjalizację robiłam na kierunku "szybko szybko, co by tu na szybko" ;)


Muszę znowu stolicę nawiedzić (Barbe, odezwę się :)) i obejrzeć ją na żywo. Może uda się nawet na miejscu pokombinować :rolleyes:

Narendil, zapraszam! Sama też skorzystam, bo oprócz tego, że będę mogła Cię poznać, to jeszcze w końcu może wybiorę się do Kare i obejrzę tę sofę casino.



https://lh5.googleusercontent.com/-_7dxSWTlVNw/T2NOIqd70CI/AAAAAAAADw0/barLBKF4EPE/s800/lazienka_v1_w2.png



A teraz szanowne koleżanki kiwają ze zrozumieniem głowami nad tymi subtelnymi różnicami.
Jednocześnie nie zwracają uwagi na odbicie pralki i nijakiego grzejnika w lustrze.

No tak, a ja się zastanawiałam, co Ci strzeliło do głowy, żeby taką gustowną skrzynkę rozdzielczą (albo może apteczkę?) wieszać tuż nad umywalką. A to tylko odbicie pralki :).

Jeśli chodzi o wersję płytkową, to minimalnie skłaniałabym sie ku 20x40 - dają jakiś taki bardziej nowoczesny luk. Tylko faktycznie, jak radzi yokasta, przypilnuj panów płytkowców, żeby symetrycznie podocinali.

rere79
16-03-2012, 17:51
Dla mnie minimalnie wygrywa płytka 20x40. Trzecia wersja odpada :)

narendil
16-03-2012, 19:20
te 20x20 niet :no: sorry ale mi się z szaletem w metrze kojarzą :lol2:


Glazurę mam dokładnie taką jak Ty byś chciała - białe płytki 20x20 - i mimo że u mnie nadal mi się podobają, to u Ciebie ta pierwsza wersja bardziej mi się widzi.


20x20 podoba mi się tak samo jak 20x40.


Obie wersje płytkowe podobają się jednakowo (chociaż kwadraty minimalnie bardziej)


Jeśli chodzi o wersję płytkową, to minimalnie skłaniałabym sie ku 20x40 - dają jakiś taki bardziej nowoczesny luk.


Dla mnie minimalnie wygrywa płytka 20x40. Trzecia wersja odpada :)

Czyli na razie wychodzi, że wydziwiam i szukam dziury w całym :lol2:
I pierwsza wersja była najlepsza :P

narendil
16-03-2012, 19:24
Pomogłam?:lol2:

Nihiru , pomogłaś. Idę do Ciebie oglądać listwy



Nie wiem czemu tak wszyscy panicznie boją się docinania płytek - to co mi się nie podoba za kibelkiem to to, że są niesymetrycznie i dlatego ten docinek razi... Po prawej i lewej stronie powinien być tej samej szerokości kawałek, pełne w środku i na dodatek fuga będzie po środku miski ;).

Aniu, ja się nie boję docinania płytek. Wychodzi mi, że zabudowa geberitu będzie miała prawie 90 cm, czyli zostaje niecałe 10 docinki. No i one miały być ułożone w cegiełkę. Muszę to sobie rozrysować.

emiranda
16-03-2012, 19:33
Cześć Aniu, wypowiadam się, bo jestem bardzo przekonana o :
płytki tylko i wyłacznie 20x40, w każdym razie prostokątne :)
wersja bez płytek odpada :) ja osobiście tak nie lubię i jest to niepraktyczne :)

To na tyle, aha, nie chcialabys lustra takiego z Ikea z szafka, mi panowie schowali tą szafkę w scianie, Nie wiem jaką masz grubość ściany?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40147646/

Specjalnie tak napisąlm Aniu, w każdym razie o tym, że powinny byc płytki i to prostokatne jestem przekonana na 200 %, przynajmniej jakbym u siebie robiła.

Wiesz ja w białej łazience mam takie fantastyczne biale płytki z cieniutkimi srebrnymi paseczkami (one sa prawie niewidoczne, ale dają tym płytkom coś nieprzecietnego 30x60), może takie by Ci sie podobały, czy tez chcesz taka zupełnie skandynawska minimalistykę ? :)

Aniu i jeszcze taka uwaga, chłopcy siusiając , nie zawsze trafiaja do kibelka będąc juz większymi chłopcami,(znam to z autopsji), więc dla mnie ściana po prawej stronie kibelka bez kafelek nie wchodziłaby w grę :)

Górne kafle nakładaja sie na dolne i tam sie robi fugę, to dużo lepiej wygląda, niz jakies listwy. Tam gdzie nie ma kafli biala cienka listwa, jak dla mnie

narendil
16-03-2012, 19:42
Alu, ja właśnie o takiej szafce myślę. To się zgrałyśmy!
A powiedz mi, czy to łączenie luster nie jest męczące?
Inna kwestia, że robi mi się mała wnęka na grubość geberitu, ale to inna historia do omówienia z moim panem wykończeniowcem.

Jestem dość mocno ograniczona formatem płytek. Jeśli prostokąty, to uparłam się na wielokrotność 20 cm.
Chciałam cegiełkę, ale teraz w obliczu tych docinek na gebericie, może powinnam i to przemyśleć.
Pokazywałaś tą łazienkę?
Płytki jednak wolę idealnie gładkie, teraz mam właśnie w takie paseczki i chyba mi się przejadły.

Z tym siusianiem to ma 1000% racji. Jak mogłam o tym zapomnieć? Dzięki :hug:

nihiru
16-03-2012, 19:43
i po co się głupia odzywałam?! :bash: :lol2:

przecież mówiłam że wstrętne! listwy w całym domu będą do wymiany przy pierwszej okazji

narendil
16-03-2012, 19:53
i po co się głupia odzywałam?! :bash: :lol2:

Mało oczu nie straciłam szukając tych listew :rotfl:
I nie jestem pewna, czy to co wypatrzyłam, to są na pewno listwy a nie podłoga.
A może wyszło tak jak z sufitem podwieszanym u Dropki?

Chcesz zmieniać, bo kolor, fason?
Czy są niepraktyczne i nie polecasz?

emiranda
16-03-2012, 19:53
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193545-Villa-Gdynia-pod-Warszaw%C4%85/page4

Tych paseczków na zdjęciach nie widać bo to są srebrne nitki :)
ale moje sa duże kafelki

ale Ty jak jesteś przekonana do małych cegiełek to rób cegielki, glazurnik musi to sobie jakoś rozrysować, musi przyciąc z obu stron jednakowo, nie ma innej opcji. :)

emiranda
16-03-2012, 20:01
Jak zobazcyłam ten fotel to od razu pomyślałam, ze pasowałby do Twoich biblioteczek, nie wiem skąd to skojarzenie ?
http://1.bp.blogspot.com/-BZ1i5XV6qwU/TmJYsznZABI/AAAAAAAAAlA/4mTRsrLF8kA/s1600/DSC_1122.JPG

to z tej strony
http://1.bp.blogspot.com/-BZ1i5XV6qwU/TmJYsznZABI/AAAAAAAAAlA/4mTRsrLF8kA/s1600/DSC_1122.JPG

słońce 2
16-03-2012, 20:18
o ile Ty oświetlenia zapodałaś, te pierwsze kolorowe są bardzo fajne i czarno białe gołe żarówki, ale czy one wszystkie na raz świecą? trochę dużo ich:)

narendil
16-03-2012, 20:38
Alu, takie małe to te cegiełki nie będą. Raczej cegły :rotfl:
Jak mogłam zapomnieć tą łazienkę. Bardzo mi się podobała!

I ponowię pytanie o szafkę lustrzaną: czy to łączenie luster nie jest męczące?

Wiem, dlaczego Ci się ten fotel skojarzył z moją biblioteką - po prostu tam pasuje :)
Szkoda tylko, że nie mam na niego miejsca. Ale może chociaż dwa krzesła takie wcisnę.

słońce, podejrzewam, że można podzielić po ile na raz ma się świecić. A poza tym planuję żarówki ledowe, a te nie mają zbyt wielkiej mocy.