PDA

Zobacz pełną wersję : Od wizualizacji do realizacji...czyli pogaduchy u hazel



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

1976pinacolada
15-03-2012, 19:45
Ola a co teraz macie na tapecie w nowym domku?


jak to co? Buźki :rotfl:

narendil
15-03-2012, 20:33
hazelku, I'm still waiting :lol2:

monika996
15-03-2012, 20:36
jak to co? Buźki :rotfl: kleją dziś bużki?:rotfl:

emiranda
15-03-2012, 21:09
hazelku, I'm still waiting :lol2:

I'm still waiting too :D

pasie
15-03-2012, 21:49
i ja too:D

monika996
15-03-2012, 22:37
ja też:) A no co czekamy?;)

hazeleyes1982
15-03-2012, 22:38
Waryjatki:D No juuuuuuz:D a Ty pasiulku sie podpiełas pod resztę? Cfffffaniara mała, no:D
Aaaa, co w domu na tapecie oprócz Buziek?:lol2:
O pomiarach kuchni i innych zabudów -w niedziele wiecie, o tym, ze farby juz som, wiecie, ze płytki w całej czesci dziennej sie kładą tez, ze za dwa tyg. beda sie kłasc podłogi tez....kurna, wy wiecie wiecej niż moj M.:rotfl:

EDIT: Venusek-:lol2:
Oluś, dostaniesz o-pe-er ode mnie, za to co napisałas-toć my jestesmy w lesie, w porównaniu do Ciebie:lol:
Admete, i tak byłaś dzielna-spacer z nienapompowanym kółkiem...:D

emiranda
15-03-2012, 22:39
ja też:) A no co czekamy?;)

Monia Ty nie musisz czekać na co my czekamy, zapewniam Cię, Ty juz to masz, albo znasz :)

pasie
15-03-2012, 22:40
Waryjatki:D No juuuuuuz:D a Ty pasiulku sie podpiełas pod resztę? Cfffffaniara mała, no:D
Aaaa, co w domu na tapecie oprócz Buziek?:lol2:
O pomiarach kuchni i innych zabudów -w niedziele wiecie, o tym, ze farby juz som, wiecie, ze płytki w całej czesci dziennej sie kładą tez, ze za dwa tyg. beda sie kłasc podłogi tez....kurna, wy wiecie wiecej niż moj M.:rotfl:

i prawidłowo:D

emiranda
15-03-2012, 22:48
i prawidłowo:D

ale co prawidlowo? że się podpiełas, czy, że my wiemy wiecej od M :)

monika996
15-03-2012, 22:55
ale co prawidlowo? że się podpiełas, czy, że my wiemy wiecej od M :):lol2::lol2:

1976pinacolada
15-03-2012, 23:03
ale co prawidlowo? że się podpiełas, czy, że my wiemy wiecej od M :)



no to polejcie dziewczyny :lol2:

hazeleyes1982
15-03-2012, 23:13
Picoladka, mówisz-masz:D

http://images45.fotosik.pl/1434/982fe3961a9231e9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

1976pinacolada
15-03-2012, 23:24
rezerwuje wszystkie :yes: mniammm......

kakusek
15-03-2012, 23:42
....kurna, wy wiecie wiecej niż moj M.:rotfl:



Takie dziwne;) Przeciez my do Ciebie codziennie zagladamy a M tylko w weekendy :rotfl:

hazeleyes1982
15-03-2012, 23:44
Takie dziwne;) Przeciez my do Ciebie codziennie zagladamy a M tylko w weekendy :rotfl:

:P:lol2::hug:

O.Wszystkie emoty naraz:D

admete
16-03-2012, 07:40
Witam witam - jaka popijawka tu była wczoraj :lol2:



[B]Admete, i tak byłaś dzielna-spacer z nienapompowanym kółkiem...:D

Dziś tez muszę być dzielna - bo J znowu zapomniał mi kółka napompować http://www.matrax.net/forum/images/keny/glupek1.gif


Olu to jak dechy się kładą za 2 tygodnie to ja się wtedy wpraszam na oglądanie :wiggle:
- czyli możemy się zacząć umawiać - bo tyle pewnie to zejdzie :lol2:
Acha i nie wiem czy wiesz ale jedziesz ze mną za miesiąc półtora ( jak Igi zacznie sam przez dzień jeść) do Wawy :) oglądać stół - i na mały zlot http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

emiranda
16-03-2012, 07:55
Acha i nie wiem czy wiesz ale jedziesz ze mną za miesiąc półtora ( jak Igi zacznie sam przez dzień jeść) do Wawy oglądać stół - i na mały zlot

Za to ja już wiem (już to gdzieś czytałam) i zapraszam Was bardzo serdecznie obydwie do Milanówka :)

Venus_m
16-03-2012, 09:29
to i ja się skradam i podpinam :p

Gdzie fotky?!

pasie
16-03-2012, 13:23
ale co prawidlowo? że się podpiełas, czy, że my wiemy wiecej od M :)
i jedno i drugie:D

emiranda
16-03-2012, 17:02
to i ja się skradam i podpinam :p
Gdzie fotky?!

Justynko musimy sie jakoś umówić, Ciebie tez oczywiście bardzo serdecznie zapraszam:)

Ale jakie fotki?

admete
16-03-2012, 19:31
Za to ja już wiem (już to gdzieś czytałam) i zapraszam Was bardzo serdecznie obydwie do Milanówka :)

Alu ja już pracuję nad małym - tzn nad jego dietą :lol2:
dziś ogroooomny postęp ruszyło picie z butelki http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif

Także myślę że za miesiąc będę organizować wycieczkę :yes: i oczywiście w Milanówku zawitam :lol:
z Olą która jeszcze o tym nie wie :lol2: że jedzie niedługo do stolycy ;)

Ciekawe co Ty Olu na to???:lol2:

MarJel
16-03-2012, 19:54
Czeźdź:hug: ta se zajrzałam :lol:

narendil
16-03-2012, 21:41
Dobry wieczór :hug:

hazeleyes1982
16-03-2012, 21:43
Słuchajta Dziefffczynki, moje Kochanie zawitało, wiec mam bana na neta:lol: Odezwe sie, jak M sie czyms zajmie:lol2:
Admete, doczytałam, Waryjacie i nie mówie "nie":lol::hug:
Marjelka,:bye:
pasiu,podaj maila prywatnego.Venusek ,Twojego mam;)
aha, zdam relacje z niedzielnej wizyty pana Łukasz ofkorz :goodnight:

emiranda
16-03-2012, 22:02
Admete, doczytałam, Waryjacie i nie mówie "nie"
:hug: :D:D:D

MarJel
16-03-2012, 22:13
Słuchajta Dziefffczynki, moje Kochanie zawitało, wiec mam bana na neta:lol: Odezwe sie, jak M sie czyms zajmie:lol2:


Co zawitało? i dlaczego masz bana?:rolleyes:
Włącz mu jakiś mecz :lol2:

MarJel
16-03-2012, 22:15
A! Już wiem kochanie:lol2: Źle przeczytałam : Kochane zawitało i nie wiedziałam o co chodzi :lol2:

admete
17-03-2012, 07:14
Admete, doczytałam, Waryjacie i nie mówie "nie"


http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Kolory/Czerwone/027.gif

kakusek
18-03-2012, 18:06
Hazelku jak tam spotkanie z panem od kuchni? Napisz jak wrazenia i czy wszystko dogadane :yes:
U nas dzis piekna pogoda wszyscy w krotkich rekawkach a wkoło kwiaty .Nawet magnolie (moje ulubione ) pokazaly kwiaty-super ze wkoncu wiosna na całego :D
ps Mam zapisane Twoje łozko tylko nie znam ceny stad pytanie do Karoliny czy moze kupowala go gdzies przez neta :D

hazeleyes1982
18-03-2012, 18:31
MarJelka...:lol:
kakusku, łóżko kupilismy w Kielcach u przedstawiciela firmy Stolwit. Cenę wyślę na pw.
Spotkanie bardzo udane. Szybko nam poszło, bo panowie (p. Łukasz był z tatą) są bardzo konkretni i potrafią doradzić.
Wyszło kilka kwestii, na których poprzedni wykonawca chciał nas oszukac albo zrobić bylejak i rzeczy, które jego zdaniem: "sie nie da" zrobic-p. Łukasz nawet sie nie zająknął, ze jest jakis problem. Wszystko pomierzone, ustalone, systemy kuchenne wybrane i montaz...za ok 6 tyg:wave: Zdecydowaliśmy sie m.in: na słynną narożną nerkę, którą widziałam u Moni.:wiggle:
Pojawiły sie tylko dwa problemy-tzn dla mnie to są problemy, bo moj M. twierdzi, ze jestem jedyna osobą na swiecie, której to bedzie przeszkadzac:rolleyes:
1.Do zabudowy dochodzi jeszcze 30 cm i zdecydowaliśmy sie na cargo i teraz pytanie:
gdzie go dac?po lewej czy po prawej stronie?
2. nie mogę dac okapu i płyty na srodku sciany, tak, jak pierwotnie planowałam,bo nie bedzie miejsca na płyte.....:cry: wiec bedzie tak, jak na wizualce Venuska-okap po lewej stronie, obok okna na tle tapety....wkurza mnie to strasznie ale nie ma innej opcji. Jesli dam płyte i okap na srodku...to to bedzie masakrycznie niewygodnie:( I co tu robić? Doradzcie...zwłaszcza w pierwszej kwestii, bo co do drugiej, to raczej nie mam wyjscia....

pytanie do Was-gdzie umiesciłybyscie to cargo (30 cm)?po której stronie zabudowy?


http://images40.fotosik.pl/1430/98cbc50ec110b680med.jpg (http://www.fotosik.pl)

W wytycznych dla Venuska nie ujęłam tych 30 cm ....:oops::oops::oops:

kakusek
18-03-2012, 19:08
Hazelku pierwsza moja mysl jest taka aby dac Cargo po lewej stronie czyli od strony lodowki.Kurcze szkoda ze ty masz tam lodowke bo chyba najfajniej wygladalyby dwie szafki po 45 cm po bokach szefek ze sprzetem ale co wtedy z lodowka :confused:
Czekam w takim razie na priva i napisz czy po spotkaniu cena Twojej kuchni ulegla zmianie?(czy doszly jakies istotne szczegoly ktore zawyzyly cene?)

monika996
18-03-2012, 19:12
ola a ja nie wiem , gdzie to 30cm cargo ma być?
w wysokiej zabudowie?????
w niskich szafkach pod płytą???:confused:

Venus_m
18-03-2012, 19:25
:rotfl: zakręcie

a co w tym cargo ma być? jak zapas to coś dalej od płyty, jak rzeczy potrzebne przy gotowaniu to możliwie najbliżej płyty, ja swoje maleńkie cargo 2x po obu stronach płyty błogosławię za każdym razem :)

hazeleyes1982
18-03-2012, 19:33
Pierwszą opcję zaznaczyłam na czerwono a drugą na niebiesko. Musimy wybrac, gdzie wstawimy ten 30-centymetrowy pasek mdf-u(czyt: cargo)

http://images39.fotosik.pl/1384/e39f4cca02a9cb12med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Dzieffffczynki-ostateczna wycene dostane we wtorek, jak p. Łukasz doliczy wszystkie dodatkowe opcje.

emiranda
18-03-2012, 19:59
Ola, tak jak Venuska mówi, małe cargo przy płycie, to co narysowałaś i czerwone i niebieskie mi sie nie podoba, chociaż nie wiem czy Ty masz te ściankę miedzy kuchnia a jadalnia od strony spiżarki, bo jeżeli ja masz no to tam możesz wsadzić, ale to nie będzie praktyczne

Balbina200
18-03-2012, 20:09
Ja jestem za czerwonym rysunkiem - po prawej stronie - wizualnie zamknie wysoką zabudowę, zrównoważy trochę zabudowaną lodówkę.
U siebie tak bym dała:yes:

hazeleyes1982
18-03-2012, 20:09
Alu, sciana z wysoką zabudowa jest w rzeczywistosci 30 cm szersza, niz podałam Venusce:oops: (tego nie ma na wizualce)i chcąc, zeby zabudowa była od sciany do okna, muszę wrzucic tam to cargo...tylko pytanie: czy obok kawiarki czy obok lodówki w zabudowie:confused:

Balbinko, dzieki. Jeden głos juz w takim razie mam:hug: Pomóżcie Waszemu forumowemu zakrętowi:rolleyes:

1976pinacolada
18-03-2012, 20:15
czerwone - po prawej !!!

emiranda
18-03-2012, 20:20
Olu, źle zrozumialam Twój rysunek, jestem za czerwonym j/w :)

hazeleyes1982
18-03-2012, 21:13
Alu, bo ja tak zawsze niezdarnie tłumaczę, nie przejmuj sie. Dziekuje Ci za opinie,:hug: Kinguś Tobie tez:hug: i poczekam, co pozostałe Damessy powiedzą:D

emiranda
18-03-2012, 21:15
Alu, bo ja tak zawsze niezdarnie tłumaczę, nie przejmuj sie. Dziekuje Ci za opinie,:hug:
:hug:

narendil
18-03-2012, 21:28
Czerwona opcja!

kakusek
18-03-2012, 21:36
Ola ja juz mowiłam ( i widze ze jestem jedyna za taka opcja) ale dałabym po stronie lodowki czyli kolor niebieski

1976pinacolada
18-03-2012, 21:48
Ola - zmieniam zdanie !!! Juz tłumaczę dlaczego ! Miałabys ten sam problem z lodówką co ja czyli mogłabyć otworzyc drzwi tylko pod katem 90st a to za mało zeby wysunąć szuflady !!!!!!!!!!!! No chyba, że palnowałaś otwierac w prawo ale to chyba niewygodne by było !!!!!!!!!!!!!!!!! A dając cargo od ściany robisz sobie miejsce na szersze otwarcie drzwi !!! kumasz ??

emiranda
18-03-2012, 22:12
Ola - zmieniam zdanie !!! Juz tłumaczę dlaczego ! Miałabys ten sam problem z lodówką co ja czyli mogłabyć otworzyc drzwi tylko pod katem 90st a to za mało zeby wysunąć szuflady !!!!!!!!!!!! No chyba, że palnowałaś otwierac w prawo ale to chyba niewygodne by było !!!!!!!!!!!!!!!!! A dając cargo od ściany robisz sobie miejsce na szersze otwarcie drzwi !!! kumasz ??

Super szybka reakcja nie ma to jak pod nosem koleżanki forumowiczki mieć, które same się urządzają. Kinga jestem pod wrażeniem. Gratulacje :)
Chociaż ja tak doprawdy nie wiem czy nie lepiej byłoby od okna postawić najpierw caro, pózniej lodówkę, a dalej zabudowę. Ola musisz sie zastanowić, ale Kindze należy się szampan :)

Barbara74
18-03-2012, 22:13
Pinacolada może mieć rację z lodówką przy ścianie,ja kiedyś tak miałam i radziłam sobie,ale rzeczywiście już bym tak nie dała.A może dać kawiarkę nad piekarnik i zrobić dwie 60 cm i dwie 45 cm?A ja też robię kuchnię u Łukasza i jego taty:)ale numer ciekawe czy wiedzą,że się znamy z FM:lol2:
Ja wprawdzie jeszcze nie podpisałam umowy i nie wiem co chcę,ale tam zrobię.
Hazel ,a ja nie rozumiem co z tym okapem i płytą,jak będziesz mieć teraz? przy półwyspie? jaką masz odległość od półwyspu ?

1976pinacolada
18-03-2012, 22:47
Kindze należy się szampan :)


:cool:
ino nie wirtualny :no:

1976pinacolada
18-03-2012, 22:49
albo zmienic kolejnosc ! idąc od ściany: cargo, piekarnik, kawiarka, lodówka !!!! :)

Barbara74
18-03-2012, 22:52
miałam na myśli 45, potem lodówka, potem piekarnik z kawiarką potem 45...?

1976pinacolada
18-03-2012, 22:57
miałam na myśli 45, potem lodówka, potem piekarnik z kawiarką potem 45...?


Ola chyba woli kawiarkę obok piekarnika. jesli pikarnik nie ma zaburzyc symetrii/poziomu to musi być na poziomie ok 90cm tak jak blat a wtedy kawiarka nad nim bedzie chyba zbyt wysoko....? ale może się mylę ...

duś
18-03-2012, 23:00
albo zmienic kolejnosc ! idąc od ściany: cargo, piekarnik, kawiarka, lodówka !!!! :)
ja bym w ogóle na taką kolejność namawiała abstrahując od otwierania lodówki. najczęściej zdarza mi sie otwierać lodówkę, więc wolałabym ją najbliżej blatu i zlewu. mimo iż piekarnika używam dosłownie do wszystkiego (chyba tylko poza smażeniem :P), odstęp "o 1 stanowisko" nie jest ani trochę problematyczny (no ale może ja po prostu nie posiadam wielkiej żeliwnej brytfanki, do której wchodziłby 5 kg indyk :D)

emiranda
18-03-2012, 23:00
albo zmienic kolejnosc ! idąc od ściany: cargo, piekarnik, kawiarka, lodówka !!!! :)

Jak cargo bedzie przy ścianie to bedzie tylko z jednej strony dostepne, czyz nie?


ja bym w ogóle na taką kolejność namawiała abstrahując od otwierania lodówki. najczęściej zdarza mi sie otwierać lodówkę, więc wolałabym ją najbliżej blatu i zlewu. mimo iż piekarnika używam dosłownie do wszystkiego (chyba tylko poza smażeniem :P), odstęp "o 1 stanowisko" nie jest ani trochę problematyczny (no ale może ja po prostu nie posiadam wielkiej żeliwnej brytfanki, do której wchodziłby 5 kg indyk :D)

Dusia, lodówkę też bym może dala pierwszą od okna, ale w takim razie dalej cargo, bo cargo przy scianie traci swoje właściwości nie sądzisz? :)

duś
18-03-2012, 23:02
Jak cargo bedzie przy ścianie to bedzie tylko z jednej strony dostepne, czyz nie?
jesli cargo ma mieć 15 cm, to wydaje mi się, ze nie będzie to problematyczne (choć rozumiem, że nie po to robisz cargo, żeby sięgać do niego tylko z 1 strony). a są jakieś wnętrza do cargo-ów, które przypominalyby drzwi lodówki?

MagdaZZZ
18-03-2012, 23:06
Olu to jak dechy się kładą za 2 tygodnie to ja się wtedy wpraszam na oglądanie :wiggle:
- czyli możemy się zacząć umawiać - bo tyle pewnie to zejdzie :lol2:
Acha i nie wiem czy wiesz ale jedziesz ze mną za miesiąc półtora ( jak Igi zacznie sam przez dzień jeść) do Wawy :) oglądać stół - i na mały zlot http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

Mam nadzieję, że ten plan też MOJĄ SKROMNĄ OSOBĘ obejmuje:rolleyes::hug:


Ola - zmieniam zdanie !!! Juz tłumaczę dlaczego ! Miałabys ten sam problem z lodówką co ja czyli mogłabyć otworzyc drzwi tylko pod katem 90st a to za mało zeby wysunąć szuflady !!!!!!!!!!!! No chyba, że palnowałaś otwierac w prawo ale to chyba niewygodne by było !!!!!!!!!!!!!!!!! A dając cargo od ściany robisz sobie miejsce na szersze otwarcie drzwi !!! kumasz ??

A ja od razu jak zaczęłam czytać o dylemacie chciałam to powiedzieć... i byłam w szoku, żeście wszystkie za opcją czerwoną:o
Ale widzę, że nie muszę się wyrywać jako ta z opozycji, bo opozycja już stworzona - wystarczy, że się dołączę:lol:

Koniecznie wersja NIEBIESKA (czyli kargo z lewej) - poza niekwestionowaną funkcjonalnością to podkreśli dodatkowo piękną asymetrię sprzętów (piekarnik i kawiarka) - będą się tak ładnie wcinać z boku w dużą płaszczyznę błyszczącego mdf'u - będzie lepiej niż jest obecnie:yes: mniodzio normalnie:yes:

MagdaZZZ
18-03-2012, 23:08
PS A co z tym okapem/płytą? Czemu ma być niewygodnie przy wcześniej ustalonej wersji?

1976pinacolada
18-03-2012, 23:09
Ja osobiście wolałabym miec 35cm cargo od ściany niz piekarnik - wydaje mi sie że tłuszcz z piekarnika z czasem osadzi się na ścianie ale moze zdziwiam ...:confused:
Cargo z dostepem z 1 strony nie jest złe. Jeszcze zależy co Ola planuje w nim przechowywac.
A w ogóle to mogłaby juz przyjść bo zaraz jest z kuchni salon zrobimy :rotfl: i nawet pan rafał się nie połapie :rotfl:

emiranda
18-03-2012, 23:11
jesli cargo ma mieć 15 cm, to wydaje mi się, ze nie będzie to problematyczne (choć rozumiem, że nie po to robisz cargo, żeby sięgać do niego tylko z 1 strony). a są jakieś wnętrza do cargo-ów, które przypominalyby drzwi lodówki?

30 cm, o takich nie słyszałam, ale to chyba nie ma sensu, bo głebokośc tego cargo ma 60 cm, albo ja nie kumam co masz na myśli :)

emiranda
18-03-2012, 23:15
Ja osobiście wolałabym miec 35cm cargo od ściany niz piekarnik - wydaje mi sie że tłuszcz z piekarnika z czasem osadzi się na ścianie ale moze zdziwiam ...:confused:
Cargo z dostepem z 1 strony nie jest złe. Jeszcze zależy co Ola planuje w nim przechowywac.
A w ogóle to mogłaby juz przyjść bo zaraz jest z kuchni salon zrobimy :rotfl: i nawet pan rafał się nie połapie :rotfl:

Może masz rację, ale wtedy musi miec odpowiednie szuflady, bo jak widziałam u kolezanki to szuflady cargo przedzielone są na pół i trzeba miec do nich dostęp z dwoch stron. :)

Co ta Ola robi, Ola.....................................

1976pinacolada
18-03-2012, 23:21
a ja mam wózek cargo a nie szuflady :confused: , to co innego? I do jednego mam własnie dostep z 1 strony i przez ostatnie 5 lat nawet na myśl mi nie przyszło, że może mi być niewygodnie :rotfl:

MagdaZZZ
18-03-2012, 23:23
30 cm, o takich nie słyszałam, ale to chyba nie ma sensu, bo głebokośc tego cargo ma 60 cm, albo ja nie kumam co masz na myśli :)

głębokosć jest 60 cm, ale po wysunięciu takiego carga staje się do niego bokiem i wtedy jego szerokość stanowi głębokość;) - czyli w tym wypadku 30 cm (a głębokosć staje się szerokoscią:lol2:)

duś
19-03-2012, 00:02
dobra, ja się totalnie zgubiłam co ma 15, co ma 30 a co ma 60 cm :D

w kazdym razie myślałam o takim czymś
http://img.drewno.pl/i/6952_2.jpg

tu masz akurat w wersji obracanej, u ciebie musiałaby być prosta zwyczajna. jesli szerokość kosza to ok 15-25 cm, to takie cargo jest spoko wygodne przy dostępie z 1 boku tylko. świetne do przechowywania kartonów z sokami, zapasu płatków, słoików i tego wszystkiego co generalnie zazwyczaj kupujemy w ilości kilku sztuk

kakusek
19-03-2012, 00:05
Z tego co pamietam Ola nie chciala lodowki po prawej stronie zabudowy mimo ze jest to moze i bardziej funkcjonalne ( blizej blatu ) Wizualnie podobal jej sie uklad taki jaki jest obecnie ( adwokat Oli sie odezwal :lol2:)
Jesli chodzi o cargo to tak jak pisze Magda po wysunieciu jego szerokosc robi sie glebokoscia wiec spokojnie wystarczy dostep z jednej strony .

MagdaZZZ
19-03-2012, 00:13
15 cm? a kto mówił o 15 cm??? Ola wspominała, że maścianę dłuższą o 30 cm i takie cargo musi gdzieś wstawić...

kakusek
19-03-2012, 01:24
Ola gdzies ty polazła jak my Ci tutaj kuchnie na czynniki pierwsze rozbieramy?:rotfl:

hazeleyes1982
19-03-2012, 09:08
O Matko, co tu sie działo....czytałam z wypiekami na twarzy...i wstyd mi, ze mnie tu nie było z Wami, ale ja w weekendy mam troche ograniczany dostęp do internetu-.:lol:
Bardzo Wam dziękuję Kinguś, kakusku, Alu, dusiu, Madziu, Basiu:hug:
Od czego by tu zacząć....od tego chyba, ze macie racje z tą lodówką (Kinguś, bedzie szampan niewirtualny:hug:). Cieszyłam sie, jak na początku pisałyscie, ze wersja czerwona lepsza, bo była moim faworytem, ale przy takim obrocie sprawy....zmieniam zdanie i bedzie tak, jak radzicie (kakusku, pamietam, pamietam, ze sie pierwsza wyłamałas:yes: )-czyli stojąc vis-a-vis zabudowy, od lewej strony:

cargo, kawiarka, piekarnik, lodówka czyli:
30 cm, 60 cm, 60 cm, 60 cm i chyba super bedzie:wave:

Madziu, pytałaś o płytę i okap-już mówię. Bedą przesunięte do lewej strony (przy oknie), tak jak na wizualce Venuska a ja chciałam dac go razem z płytą na srodek.Okazuje sie, ze sie nie da, bo jest półwysep, który praktycznie "wchodzi" na płyte:(
Muszę to przełknąć-tylko jak wtedy dac tapete?Moja koncepcja z maginesami po obu stronach nie wypali. Chyba muszę wtedy dac tapetę na całej scianie...
P.S. Basiu, bedziesz zadowolona:yes:
Alu, z tym cargo Madzia i Kinga maja rację-moze byc dostep z jednej:yes: strony

Barbara74
19-03-2012, 09:37
Hazelku a płytę indukcyjną już wybrałaś?jakiej szerokości dajesz?jak daleko masz ją przy półwyspie,bo ja bedę miała blisko ,ale nie będzie wchodziła-i tak to jest niewygodne bo tylko jedna osoba może gotować.A Ty zmieniałaś bo Ci płyta już wchodziła w półwyspę czy tak jak u mnie?

1976pinacolada
19-03-2012, 09:47
Cieszę się , ze spodobała Ci się kuchnia, która przygotowałyśmy dla Ciebie pod Twoją nieobecność ) :lol2:
Mam nadzieję, że nie marnowałaś wczoraj czasu :cool:

Ps. dostałam wycenę od pana łukasza - jest taka :( :( :( :( :(

emiranda
19-03-2012, 13:10
Alu, z tym cargo Madzia i Kinga maja rację-moze byc dostep z jednej strony

Ja wiem, wszystko rozumiem, tylko ja moze piszę niezrozumiale, chciałam tylko podkreslić ten fakt, że dostęp będzie z jednej strony. Mam takie cargo jak Kinga przy płycie i trzymam tam wszystko potrzebne do gotowania (nie jest to absolutnie spiżarka, zreszta spiżarki mamy osobno, prawda ?) i to jest bardzo praktyczne, ma 40 cm i faktycznie chociaż mam do niej dostep z dwóch stron, tylko z jednej strony korzystam. Nie wiem ile Twoja kuchnia ma szrokości? a juz zobaczyłam 4.08m to nie chciałabym mieć na frontowej ścianie widocznej od jadalni 2.10 wysokiej zabudowy, dla mnie to będzie bardzo przytłaczające i ja bym z tego cargo zrezygnowała i zrobiła sobie tak jak Kinga ma na załączonym zdjęciu). Patrze na swoją kuchnię (moja jest troche węższa ma 3.4 i nie widzę tej wysokiej zabudowy. :(
To są tylko moje rozmyślania, a Ty Olu musisz sama zadecydować. Może zreszta moja wyobraźnia przestrzenna (słaba) mnie tutaj zawodzi. Może będzie
dobrze ?:)

kakusek
19-03-2012, 15:02
Hazelku Towj mały tez sie rozkłada :( Sprobuj mu wcisnac zrobiona nalewke z czosnku.Ostatnio moj zaczał narzekac na gardło dostał goraczki wiec przygotowałam miksture i po 1 dniu wszystko przeszło (tzn gardło jeszcze troche bolalo ale mogł juz jesc )
Jesli chodzi o kuchnie to dobrze ze zdecydowałas sie dac lodowke blizej blatu roboczego -bedzie ci łatwiej wszystko wkładac i wykładac ze srodka.Ja bym jednak zmieniła miejsca kawiarki z piekarnikiem czyli kawiarke dała po prawej a piekarnik po lewej stronie (blizej cargo) .
Miłełego dnia a ja z racji ze dzisiaj mamy wolne zabiram dzieciaki do parku :D

1976pinacolada
19-03-2012, 17:19
Ola - nic do mnie na priv nie dotarło - miałam przepełnioną skrzynkę - wyślij jeszcze raz plissssss

admete
19-03-2012, 20:34
Mam nadzieję, że ten plan też MOJĄ SKROMNĄ OSOBĘ obejmuje:rolleyes::hug:



no jasne :yes: - najpierw się zgadamy a potem Panią powiadomimy :lol2: :hug:

Ale tu dyskusje kuchenne wczoraj odchodziły http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif
Przyznam się że na początku też bym krzyczała wersja czerwona - ale dziewczyny łopatologocznie :lol2:, dokładnie i drobiazgowo wytłumaczyły i pokazały jak jest najlepiej :yes:

Olu dziś nie miałam czasu-ale jutro sama zadzwonię do nich i zapytam o co chodzi z tymi frontami :yes:

Buźka i miłego wieczorku życzę

monika996
20-03-2012, 09:12
ola ja nadaję na chwilę z komputera siostry:yes:

dzięki za herbatkę:yes:

synek jest cudowny, śliczny i baaaardzo towarzyski

Karolina i Artur :P
20-03-2012, 09:45
Cześć Hazelku :hug:

Widzę,że akcja kuchnia trwa :)
Piękna będzie ta Twoja kuchnia! :yes:
Postaram się szybko nadrobić zaległości bo mam ogromne.....


Miłego dnia :)

emiranda
20-03-2012, 09:46
A godspodyni się zgubiła ?

Witam słonecznie :)

hazeleyes1982
20-03-2012, 23:15
Jestem, jestem,Alu :hug: ale jutro nadrobie,ok?Dzis był bardzo intensywny dzien-dostałam wizualki i rysunki od p. Łukasz do akceptacji. BTW, kilka z nich jest w pdf-ie i nie mogę ich na stałe obrócic w dobra strone i sa jakby ...do góry nogami...:lol:Moze cos poradzicie?Wstawie i moze któras mądra głowa cos podpowie:)

monika996
21-03-2012, 08:20
ola no juz jestem ciekawa, czy cos innego niz wiemy masz na tych rysunkach;)

hazeleyes1982
21-03-2012, 09:57
Jestem Dziefffczynki.Mały mi przychorował i na budowie...bardzo intensywnie sie zrobiło.Panowie koncza płytki w tym tyg , (gładzie skonczone) i w poniedziałek przychodzi pan parkietowy:wave: Czyli naprawde fajnie sie zrobi....:)


Hazelku a płytę indukcyjną już wybrałaś?jakiej szerokości dajesz?jak daleko masz ją przy półwyspie,bo ja bedę miała blisko ,ale nie będzie wchodziła-i tak to jest niewygodne bo tylko jedna osoba może gotować.A Ty zmieniałaś bo Ci płyta już wchodziła w półwyspę czy tak jak u mnie?
Basiu, indukcje zamówiłam Siemens'a 60-tke (SIEMENS EH 651RE11 E). Zaraz wkleje rysunek kuchni i dokładnie zobaczysz, jak sie ma płyta do półwyspu-bardzo blisko są siebie, niestety:rolleyes:

[kakusek;5277002]Hazelku Towj mały tez sie rozkłada :( Sprobuj mu wcisnac zrobiona nalewke z czosnku.Ostatnio moj zaczał narzekac na gardło dostał goraczki wiec przygotowałam miksture i po 1 dniu wszystko przeszło (tzn gardło jeszcze troche bolalo ale mogł juz jesc )
Jesli chodzi o kuchnie to dobrze ze zdecydowałas sie dac lodowke blizej blatu roboczego -bedzie ci łatwiej wszystko wkładac i wykładac ze srodka.Ja bym jednak zmieniła miejsca kawiarki z piekarnikiem czyli kawiarke dała po prawej a piekarnik po lewej stronie (blizej cargo) .
Miłełego dnia a ja z racji ze dzisiaj mamy wolne zabiram dzieciaki do parku :D[/QUOTE]

kakusku, i tak własnie zrobiłam-kawiarka po prawej stronie:yes: Co do Małego, dostał taki arsenał leków, ze juz nic innego nie podaję-i tak mi Go szkoda, ze jest faszerowany tyloma rzeczami od rana:( W nocy znów dusznosci-ale dostaje takie tabletki rozkurczające i było troche lepiej. Ogólnie pani doktor poradziła nam zapisanie Go do poradni pulmunologicznej-z powodu tych dusznosci własnie:(


ola ja nadaję na chwilę z komputera siostry:yes:
dzięki za herbatkę:yes:
synek jest cudowny, śliczny i baaaardzo towarzyski
Monia, :hug: mam nadzieje, ze nastepnym razem, bedzie na spokojnie i na dłuzej-juz w nowym domku:)

Cześć Hazelku :hug:
Widzę,że akcja kuchnia trwa :)
Piękna będzie ta Twoja kuchnia! :yes:
Postaram się szybko nadrobić zaległości bo mam ogromne.....
Miłego dnia :)
Czesc Karolcia :hug: Akcja trwa, to prawda. Zobaczymy efekt-chciałabym choc w połowie taki, jak u Ciebie....jestem wciąż pod wrazeniem....:)
Aguś, czy wyjasnilo sie z tymi nieszczesnymi frontami...?

Słuchajcie wrzucam wizualke (duze słowo:lol:) gabinetu. Pamietacie moja inspiracje? Bedzie wszystko na biało.Tylko ciemna podłoga ,a i czerwony, wygodny fotel po prawej stronie od biblioteczki. Wszelkie Wasze uwagi, mile widziane;)

http://images37.fotosik.pl/1407/9872fd31b3f3ee3c.jpg (http://www.fotosik.pl)

narendil
21-03-2012, 10:58
Słuchajcie wrzucam wizualke (duze słowo:lol:) gabinetu. Pamietacie moja inspiracje? Bedzie wszystko na biało.Tylko ciemna podłoga ,a i czerwony, wygodny fotel po prawej stronie od biblioteczki. Wszelkie Wasze uwagi, mile widziane;)

http://images37.fotosik.pl/1407/9872fd31b3f3ee3c.jpg (http://www.fotosik.pl)

Hazelku, chętnie. Ale na tym znaczku pocztowym nic nie widać :P
I możesz przypomnieć jakie są założenia?
Ja cały czas kombinuję z regałami u siebie, więc może coś podpowiem.

hazeleyes1982
21-03-2012, 11:43
:lol::hug:
Narendilku, a czy mogę wysłać Ci na maila ten obrazek i kuchnię w pdf-ie?Nie umiem wstawic wiekszej, chociaz wybieram ta sama opcję na fotosiku, co zawsze i zdjęcia sie giganty załączają a wizki nie:cool: a co do pdf-u, to w ogóle mi nie idzie załączenie:rolleyes:
To jest inspiracja:

http://images45.fotosik.pl/1445/df7a83f33b499f5emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wysokosc zabudowy 3 m a głębokosc półek i biurka 40 cm.

narendil
21-03-2012, 13:33
Ślij! Maila znasz :)

hazeleyes1982
21-03-2012, 13:49
Ślij! Maila znasz :)

Dziękuję:hug: Poszło. Zostawiam na deser garberobę...ale ciiiii:razz:

narendil
21-03-2012, 14:03
hazelku, Twoja kuchnia:

https://lh6.googleusercontent.com/-Vp67dYFVMVk/T2nQMP4Aa9I/AAAAAAAADzc/81TknaMDrUg/s720/hazel_kuchnia-1-1.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-y2qu0E2fcM4/T2nQLzu61pI/AAAAAAAADzY/7UaXPwVbyeI/s720/hazel_kuchnia-1-2.jpg

Jakby co, to mogę trochę obrobić te obrazki.

Wizkę gabinetu już masz w postaci znaczka pocztowego :P Nic tu się nie wymyśli.
Nie da się większej zrobić? Ty robiłaś czy stolarz?

Wieczorem postaram się coś zaproponować. Teraz nie wiem w co ręce w pracy wsadzić :sick:

hazeleyes1982
21-03-2012, 15:10
Dzieki Narendilku:hug: W takim razie znaczek pocztowy musi zostac:) ale ja nawet takiego znaczka nie potrafiłabym zrobic:cool:
Dziefffczynki, doradzcie, prosze-czy taki układ jest ok. Na prawo od zabudowy w kolejnosci są:

zmywarka (60)
szafka z koszem na smieci (72)
szafka z "nerką" (60)
szuflady (98 )
szuflady w półwyspie (80)

Czy ta zabudowa została dobrze podzielona?Czy nie wydaje sie zbyt ciężka? No i co myslicie o biblioteczce?Jak zawsze, bardzo Was prosze o wszelkie uwagi i sugestie.

EDIT: kakusku w weekend wkleje fotki skonczonych podłóg (finally:rolleyes:)

narendil
21-03-2012, 15:15
Dzieki Narendilku:hug: W takim razie znaczek pocztowy musi zostac:) ale ja nawet takiego znaczka nie potrafiłabym zrobic:cool:

Podaj wymiary ściany i mebli, to Ci zrobię ;)

hazeleyes1982
21-03-2012, 15:26
jestes super-chruper,Narendilku :hug: ale no way.:no:
już mam wyrzuty po wizualce Venuska. Spójrz, Aneczko fachowym i technicznym okiem swoim i to mi wystarczy w zupełności:) wyslalabym Ci ew wymiary na maila (znowu w tym głupim pdf-ie sa:rolleyes:) i jesli bedzie Ci sie chciało, to bys wkleiła hazelce?:cool::rolleyes: jesli to ma w czyms nam pomóc...

narendil
21-03-2012, 15:42
Wysyłaj :)

narendil
21-03-2012, 17:35
Kuchnia:

https://lh4.googleusercontent.com/-8KlzavXDd3M/T2oCs6IS2tI/AAAAAAAADz8/XAffj4dSkMg/s720/hazel_kuchnia1.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-fzKmiolvpVM/T2oCtT_WUeI/AAAAAAAAD0E/9bFgEvrxb6E/s720/hazel_kuchnia2.jpg

Gabinet:

https://lh5.googleusercontent.com/-bVgFTEYULnU/T2oCsBUCvYI/AAAAAAAADz4/YjzAVmnJarM/s720/hazel_gabinet.jpg

Szafka TV:

https://lh3.googleusercontent.com/-bkM50bR1T7w/T2oCtFA4c1I/AAAAAAAAD0A/4Dd6RU1kO9M/s720/hazel_szafka%2520tv.jpg

hazeleyes1982
21-03-2012, 17:44
:hug:
...nie wiedziałam, ze wysłąłam tez szafke tv:rolleyes::lol: Dziwnie wygląda na tym rysunku. Sciana na 278 a szafka 40 cm a tu wygląda, jakby miała metr:D
Hop-hop...where is everybody?:confused::rolleyes:

narendil
21-03-2012, 17:49
hazelku, mam pytanie odnośnie regału w gabinecie :)
Czy jesteś pewna tej głębokości? Wg mnie 40 cm to sporo.
U mnie od razu pełno by było durnostojek przed książkami :mad:

I jeszcze jedno. Dałbym wszędzie pogrubione półki i podwójne skrajne boki.

hazeleyes1982
21-03-2012, 17:56
Narendilku, jak zawsze jestes spostrzegawcza i masz mądre uwagi (i to nie podliz żaden:no:).Pierwotnie miały miec 35 ale, co wtedy z biurkiem? Czy 35 to nie za mało?Ono przylega do półki.
A po drugie...ta wysokosc-3m tez jest zobowiązująca...ale moze sie myle....

narendil
21-03-2012, 18:03
Wiem jak będzie u mnie :)
Licząc od prawej: regały 20 cm, biurko 60 cm, regały 40 cm. To dopiero pomieszanie :lol2:
Zauważ też, że wysokość półki 40 cm to dużo. Nie wiem ile masz książek, ale tracisz sporo miejsca. Chyba, że macie olbrzymie albumy.

A może dwie różne głębokości? Do wysokości tych szuflad 40 cm, a wyżej mniej?
Obniżyłabym wtedy wysokość dolnych szafek i tej półki nad nimi, tak, żeby kończyły się na linii biurka.
Rety, rozumiesz mnie?

No i pytanie, jak pan wyobraża sobie łączenie płyt? Jak bardzo będzie ono widoczne? I jak bardzo będzie to Ciebie obchodzić :lol2:

Biurko na 40 cm Wam wystarczy?

1976pinacolada
21-03-2012, 19:34
hazelku - jestem. Ledwo żyje ale jestem. Tyle że..... ja w sprawie gabinetu chyba nie pomogę :oops: bo ja w ogóle nie lubie otwartch regałów :oops: Nienawidzę jak kolorowe książki albo durnostojki zaburzaja mi estetykę wnętrza ..... No taki ze mnie krejzol.... Książek baaaardzo duzo nie mamy a te co mamy zamknę w szafie :oops: No tak juz mam i chyba inaczej miec nie będę ;) Co nie znaczy, że u kogoś mi się nie podoba :no:
Myslę jednak, że uwagi narendil co do głębokości i wysokości półek jak najbardziej słuszne. A biurko na 40cm to stanowczo za płytkie :jawdrop: Toć to będzie jak blat łazienkowy wyglądać.... Wg mnie minimum to 60 :sick:


Ps. jak tam się czuje mój zięciu ?? Bo Twojej synowej dupka ożyła ;)

narendil
21-03-2012, 20:16
hazelku, Ty się włóczysz po wątkach a ja tu na odpowiedzi czekam :mad:

1976pinacolada
21-03-2012, 20:27
:mad:



słusznie !!!! :mad: :mad: :mad:
;) :P

admete
21-03-2012, 20:50
Olu zajrzałam - ale ledwo na oczy juz widzę - i sie w cyferakch gubię - ale kuchnia na moje oko jest bardzo w porządku - myśłę że możesz spokojnie puszczać do roboty :) Chyba że dziewczyny coś jeszcze wylukają.
Co do biurka 40 cm też mi się wydaje za płytkie :yes:
Regał na książki - całkowicie ustępuję naszej ekspertce -narendil :lol: - ona ma temat obcykany :yes:


Buziaki zostawiam dla Ciebie i małego :hug:
Mój ma katar - ale to zawsze tak się zaczyna :(. Chodzi do przedszkola dopiero 1,5 tyg :sick:

MagdaZZZ
21-03-2012, 22:11
o rany - 40cm głębokość biurka:jawdrop: Toćto i blat kuchenny ma więcej;) To nie biurko - to parapet:rotfl:
Sorki hazelku:hug: Nie złośliwie... alez nadzieją, że da Ci to do myślenia:hug:

A poza tym jaka jest przesłanka żeby biurko równać z głębokością regałów? Niewygodnie - łokcie w linii regału:sick: Regał zasłania światło:sick: Ogólnie -DRAMAT.

Olcia -zróbcie regał 30cm, a biurko60, a najlepiej 70 cm - wtedy będzie wygodnie, ładnie - idealnie:lol:

Kuchnia bardzo fajnie:yes: Jednak zamieniłaś miejscami lodówkę z piekasrnikiem i kawiarką?:o Szkoda:(;)
Ale ogólnie - nie boisz sie, że mało miejsca będziesz miała? Jakoś tak mało mi się wydaje tych szafek jest:rolleyes: Niby będzie spiżarnia... Eee - na pewno będzie okej:hug:

emiranda
21-03-2012, 22:29
Ja dalej mówię, ,ze ilośc tych wysokich szafek na ścianie okiennej jest przytłaczająca, ja bym dała tam tylko jedną wysoka szafkę lodówke, albo kawiarkę, na koncu, a pozostałe dwie wysokie szafki na ścianie gdzie są drzwi do spizarni. To jest moja wizja. :(

Biblioteczka w gabinecie ładnie wygląda jak ma na dole zamykane drzwi, myślałas o tym ? :)

hazeleyes1982
21-03-2012, 22:36
hazelku, Ty się włóczysz po wątkach a ja tu na odpowiedzi czekam :mad:

oj, noooo-ja mam jak nasza MarJelka:lol: U siebie w wątku fajnie...ale u innych najlepiej:lol2:
Dzieki Wam na opinie.:hug: czekam jeszcze na opinie ekspertek od kuchni ale co do półki na książki, macie rację.
Wysokosc półek -30 cm jest wystarczająca.Wlasnie sprawdziłam swoje obecne i wszystkie wysokie ksiazki wchodza spokojnie.Głębokość 40 to rzeczywiscie pomyłka. Tez sprawdziłam z miarką i swoimi obecnymi półkami.
Biurko...45 cm.Wiecej z niego nie wycisne...:lol::no:
Narendilku, Ty naprawde maszten temat w jednym palcu.......:hug:

hazeleyes1982
21-03-2012, 22:40
Madziu, Alu-pisałysmy w tym samym czasie. Zaraz sie odniose do tego, co napisałyscie.

narendil
21-03-2012, 22:46
Biurko...45 cm.Wiecej z niego nie wycisne...:lol::no:
Narendilku, Ty naprawde maszten temat w jednym palcu.......:hug:

Dlaczego? Masz tam okno?
Może warto przemyśleć zmianę układu?
Daj plany - coś wymyślimy :lol2:

1976pinacolada
21-03-2012, 22:51
Biurko...45 cm.Wiecej z niego nie wycisne...:lol::no:


To jeszcze wytłumacz proszę czym jest podyktowany ten wymiar? Czy chodzi tylko i wyłącznie o to , żeby nie wystawał za bardzo zza regału??!!
Popatrz na zdjęcia mojego blatu w betonowej łazience - on ma 45cm... Wydaje mi się że nogi mogą się nie zmieścić pod biurkiem przy takiej głębokości :sick:

emiranda
21-03-2012, 22:55
Ola jeżeli moge pomoc to w necie na stronie MG Projektu Ania moze znależć wymiary gabinetu, jezeli nic nie zmienialiście? Juz widze Ty masz tam okno balkonowe. To może postaw biurko na srodku, to bardzo ładnie w gabinetach wygląda. Widziałam i bardzo mi sie podobało?

hazeleyes1982
21-03-2012, 22:57
o rany - 40cm głębokość biurka:jawdrop: Toćto i blat kuchenny ma więcej;) To nie biurko - to parapet:rotfl:
Sorki hazelku:hug: Nie złośliwie... alez nadzieją, że da Ci to do myślenia:hug:
A poza tym jaka jest przesłanka żeby biurko równać z głębokością regałów? Niewygodnie - łokcie w linii regału:sick: Regał zasłania światło:sick: Ogólnie -DRAMAT.
Olcia -zróbcie regał 30cm, a biurko60, a najlepiej 70 cm - wtedy będzie wygodnie, ładnie - idealnie:lol:
Kuchnia bardzo fajnie:yes: Jednak zamieniłaś miejscami lodówkę z piekasrnikiem i kawiarką?:o Szkoda:(;)
Ale ogólnie - nie boisz sie, że mało miejsca będziesz miała? Jakoś tak mało mi się wydaje tych szafek jest:rolleyes: Niby będzie spiżarnia... Eee - na pewno będzie okej:hug:

OMG, kolejny głos za głębszym biurkiem, wiec zaczynam sie wyłamywac....:rolleyes: a 50 bedzie ok?:lol:
Toć ja wiem, ze nie złośliwie;)
Lepiej wyglądał tamten układ? Z kawiarką na początku? Mnie tez sie bardziej podobał ale:
a) kwestia otwierania drzwi tylko pod katem 90 stopni w układzie lodówka przy scianie
b) daaaaaaaleko do blatu
ale nic jeszcze nie zdecydowałam na 100%. U mnie, jak w kalejdoskopie z niektórymi kwestiami :)
Mnie tez sie wydaje, ze szafek nie bedzie za dużo...oj, bo głupi ten układ jest przez narożne okno.:rolleyes:
Madziu, a co radzisz z tapeta? Nie przejdzie niestety ta nasza opcja z marginesami po bokach, bo okap musi byc przy oknie:(


Ja dalej mówię, ,ze ilośc tych wysokich szafek na ścianie okiennej jest przytłaczająca, ja bym dała tam tylko jedną wysoka szafkę lodówke, albo kawiarkę, na koncu, a pozostałe dwie wysokie szafki na ścianie gdzie są drzwi do spizarni. To jest moja wizja. :(
Biblioteczka w gabinecie ładnie wygląda jak ma na dole zamykane drzwi, myślałas o tym ? :)

Alu, wieeeeem, ze moze sie wydawac przytłaczające...ale co mam począć, jak mnie sie ta zabudowa najbardziej z całej kuchni podoba?:rolleyes: zobaczymy w rzeczywistosci, jak to wyjdzie-obys nie miała racji;)
Zamykane drzwi-to jest, Alu do wykonania:yes:


Dlaczego? Masz tam okno?
Może warto przemyśleć zmianę układu?
Daj plany - coś wymyślimy :lol2:

Jest okno po lewej stronie od biurka, ale nie mam planów:cool: jutro bede i zmierze. Dzieeeeeeki:hug:
Poki co, mysle, co z tym biurkiem:rolleyes: Co ja bym bez Was zrobiła....

narendil
21-03-2012, 22:58
hazelku, mam w sypialni biurko głębokie na 50 cm.
I powiem Ci, że jest niezbyt wygodne, ale z braku miejsca takie musiało być. Toż tam się ledwo laptop i ręce mieszczą, a do olbrzymów nie należę. Moim zdaniem 60 cm to minimum.
No, chyba, że biurko do ozdoby :lol2: To wtedy lepiej zrobić więcej regałów.

Tłumacz się z tych centymetrów, kochana :mad:

hazeleyes1982
21-03-2012, 23:02
To jeszcze wytłumacz proszę czym jest podyktowany ten wymiar? Czy chodzi tylko i wyłącznie o to , żeby nie wystawał za bardzo zza regału??!!
Popatrz na zdjęcia mojego blatu w betonowej łazience - on ma 45cm... Wydaje mi się że nogi mogą się nie zmieścić pod biurkiem przy takiej głębokości :sick:

Bo...bo....bo...wydaje sie byc takie zgrabne, nowoczesne....:rolleyes: oj, noooo...jak wszystkiescie mi jednogłosnie mózg sprały, to chyba na[rawde zrobie te ...50-55:lol2:


Ola jeżeli moge pomoc to w necie na stronie MG Projektu Ania moze znależć wymiary gabinetu, jezeli nic nie zmienialiście?

Alu Kochana...myślisz,ze na ich stronie sa wymiary? My nic nie zmienialismy w układzie gabinetu, ale moze jutro zmierze na spokojnie:)

Drop_Inn
21-03-2012, 23:06
Miałam kiedyś gigantyczne biurko sklecone przez mojego tatę i absolutnie je uwielbiałam :D
Po tych doświadczeniach sądzę, że naprawdę warto przemyśleć większy gabaryt ;)

emiranda
21-03-2012, 23:07
Spróbuj sobie na tej ścianie kartony czy cos poustawiać to może bedziesz to widziała innymi oczyma, ja uparta jestem, bo widzialam na zywo twoja kuchnie u kogoś i wlasnie miała tak jak mowie i bardzo mi sie to podobalo, ale ja chce tylko inne zdanie zaznaczyc nie przejmuj sie jak Ci sie podoba to rob tak jak Ty uważasz pewno bedzie dobrze. i jeszcze jedno ja bym ten polwysep na 180 cm zrobila, dołozyłabym jeszcze szafke 40, taka jak ma Kinga tam bys blisko plyty olej itp podobne rzeczy trzymala, ale to zawsze możesz dorobić. Szuflady nie beda Ci sie otwierały bo beda zahaczały o uchwyty, tak mi sie wydaje na łączeniu połwyspu z drugim blatem :(
Chyba. ze nie bedziesz miała uchwytów?

narendil
21-03-2012, 23:13
Alu, ale ja nawet nie znam nazwy projektu :rolleyes: Zajrzeć na stronę mogę, czemu nie? Jutro mam zajęcia ze studentami, to coś może uda mi się wymyślić :)
Co do okna balkonowego, to niezły pomysł. Kto powiedział, że biurko ma stać przy ścianie?

hazelku, dawaj te wymiary, to Cię urządzimy :lol2:

No i ile macie tych książek? Co ma się jeszcze w gabinecie znaleźć?

hazeleyes1982
21-03-2012, 23:17
Słuchajcie, u Małego sie juz kaszel zaczyna (trzecia noc), wiec uciekam.Jutro jeszcze Was pomecze z tym gabinetem i kuchnią, jesli sie zgodzicie ofkorz:wiggle:
Alu, napisze wiecej jutro, bo w tym półwyspie jest taka mała niespodzianka;)
Drop, super, ze wpadłas.Ja tez dzis byłam u Ciebie ale zastałam stan po imprezie,:D wiec nic nie napisałam:rolleyes:

1976pinacolada
21-03-2012, 23:35
Słuchajcie, u Małego sie juz kaszel zaczyna (trzecia noc)


moja dopiero zasneła :rolleyes: drzemło się jej ok 17 godzinke i teraz był problemos ....
Spokojnej nocki - do jutra !

MagdaZZZ
21-03-2012, 23:53
OMG, kolejny głos za głębszym biurkiem, wiec zaczynam sie wyłamywac....:rolleyes: a 50 bedzie ok?:lol:
Toć ja wiem, ze nie złośliwie;)
Lepiej wyglądał tamten układ? Z kawiarką na początku? Mnie tez sie bardziej podobał ale:
a) kwestia otwierania drzwi tylko pod katem 90 stopni w układzie lodówka przy scianie
b) daaaaaaaleko do blatu
ale nic jeszcze nie zdecydowałam na 100%. U mnie, jak w kalejdoskopie z niektórymi kwestiami :)
Mnie tez sie wydaje, ze szafek nie bedzie za dużo...oj, bo głupi ten układ jest przez narożne okno.:rolleyes:
Madziu, a co radzisz z tapeta? Nie przejdzie niestety ta nasza opcja z marginesami po bokach, bo okap musi byc przy oknie:(



Olcia - ale problem otwierania lodówki rozwiązało cargo z tego co pamietam:rolleyes: A z odległościąod blatu nie wygłupiaj się;) - ludzie mają lodówki w spiżarkach, po drugiej stronie wyspy... u Ciebie nie może być to za daleko i niewygodnie:no:

Hmmm... a z tą tapetą - to jakoś średnio wyszło:roll: Jesteś pewna, że musisz ją mieć?:lol2:;):hug: Jeszcze odsprzedasz z zyskiem;)

monika996
22-03-2012, 09:03
Ola ja jestem i czytam.;)

i wiem o co ci chodzi z lodowka. chcesz symetriii_ pusto, sprzet, sprzet, pusto _ w sensie tylko front.

ale będziesz biegać do kawiarki;)

zdrowka dla mojego malego kolegi:)

1976pinacolada
22-03-2012, 12:50
Ola ja jestem i czytam.;)

i wiem o co ci chodzi z lodowka. chcesz symetriii_ pusto, sprzet, sprzet, pusto _ w sensie tylko front.

ale będziesz biegać do kawiarki;)
zdrowka dla mojego malego kolegi:)


do kawiarki pobiegnie raz-dwa dziennie a do ldówki to by sie dopiero nalatała :rotfl:

Olu - jak tam nocka??

Balbina200
22-03-2012, 20:31
Ola ja jestem i czytam.;)
i wiem o co ci chodzi z lodowka. chcesz symetriii_ pusto, sprzet, sprzet, pusto _ w sensie tylko front.
ale będziesz biegać do kawiarki;)
zdrowka dla mojego malego kolegi:)

Ola, ja też jestem i czytam, ale ja się chyba zgubiłam o co chodzi z tą lodówką:eek:
Ostatnia propozycja narendilka jest bardzo rozsądna - i wizualnie dobrze ten układ wygląda i praktycznie też powinno być bardzo ok, bo blisko do blatów i ciągów roboczych i właśnie nie będziesz musiała daleko latać.

admete
22-03-2012, 21:05
Witam :). Ja też się pogubiłam z tą lodówką :lol2:

Ale mam plana http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif reszta na priv :)

kakusek
22-03-2012, 21:09
A mi sie wydaje ze wiem :yes: Najpierw lodowka miała byz po lewej strony zabudowy a obecnie ma byc po prawej :lol2:
Admete kupowałas juz Emila? Masz jakieś nowe wiadomości?

narendil
22-03-2012, 21:37
hazelku, wszystko w porządku?
Jak mały się czuje?

hazeleyes1982
22-03-2012, 21:55
Tak Narendilku wszystko dobrze....dzieki:hug: i z Małym tez-juz nie ma dusznosci, wiec jest super.
Czesc Dziefffczynki.Jestem sobie tutaj i siedzę cichutko...jakos tak nie mogę sie zabrac za te moje gabinetowo-kuchenne sprawy...dzis weszli panowie od elewacji, w poniedziałek podłogi a ja ...jakos nie moge sie pozbierac...chyba jestem przemeczona:( zaraz odpowiem na wszystkie Wasze sugestie, bo jestescie kochane, ze próbujecie mi pomóc i cos sensownego zaproponowac:hug: i nie myslcie, ze ja nie potrzebuje Waszej pomocy-bo bardzo potrzebuje, tylko...chwilowo powietrze ze mnie zeszło:roll:

kakusek
22-03-2012, 22:01
Hazelku glowa do gory juz naprawde tak mało Ci zostało :hug:I DZIEKUJE CI KOCHANA ze pamietasz o mnie z tymi podłogami :)

emiranda
22-03-2012, 22:33
Alu, wieeeeem, ze moze sie wydawac przytłaczające...ale co mam począć, jak mnie sie ta zabudowa najbardziej z całej kuchni podoba?:rolleyes: zobaczymy w rzeczywistosci, jak to wyjdzie-obys nie miała racji;)
Zamykane drzwi-to jest, Alu do wykonania

Olu, wiesz jak Ty jesteś pewna do koncepcji swojej kuchni, a widzę, że tak, to na pewno bedziesz zadowolona z niej, bo przecież Ty nie widziałaś innej wersji, więc nie bedziesz miała do czego porównać. A moze to ja się własnie mylę, w koncu nie jestem projektantem wnetrz i wlaśnie ta Twoja wersja, bedzie mi sie bardziej podobac na żywo :)
I rozumiem, ze masz kawałek panelu w kącie miedzy dwoma szafkami z szufladami :)

Co do biblioteczek to sie zastanów ? :) To nie jest konieczne, ale ładnie wygląda i praktyczne :)

:hug:

monika996
22-03-2012, 22:36
Ola już ok????:)

narendil
22-03-2012, 22:40
hazelku, :hug:

pasie
22-03-2012, 22:53
Olusia - wypadłam z tematu bo chyba z jeden dzień nie zaglądałam;) ale :hug:

hazeleyes1982
22-03-2012, 23:00
kakusku:hug: obiecuję, ze foty beda jutro.Naładowałam aparat-po ponad tygodniu:rolleyes:
Aguś, odpisałam.Dzieki:hug:
Balbinko, dzieki ze próbujesz ogarnac moja kuchnie-co nie jest łatwe;):hug:
Alu, Ty rzeczywiscie jestes uparciuszek ale wiem, ze to wynika z tego, ze chcesz jak najlepiej:hug: Alu, co do półwyspu, wyjasniłam ta cała zagadke...ale sama sie zagmatwałam i chyba jutro napisze bardziej sensownie...bo oczy mi sie juz kleją:sleep: a fronty beda bez pochwytów:yes:
Picoladko, Monia-tak jak pisałam.Mały super.Dziekuje:hug: Kinguś, wrasnie wracam od Ciebie, no i cytując klasyka (F. Kiepskiego): "zatkało-kakało":jawdrop::lol2: Ide dac Ci ten obiecany opier-papier:D
Aaaa, zapomniałam Ci napisac...Twój zięć, to juz prawdziwy Mężczyzna...zapatrzył sie na Lenke i dzis nie miał drzemki i odpadł o 20.00:wave:

Słuchajcie-w temacie kuchni...(dla przypomnienia):

http://images39.fotosik.pl/1394/076fec8a3335f79bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Madzia mnie troche zbiła z tropu :hug:tym pomysłem, zeby dac od lewej: cargo-lodówkę-piekarnik-kawiarkę wiec muszę Was poprosic o tzw: casting na zabudowę-niezdecydowanej-oli. Pytanie brzmi-gdzie dac to nieszczesne cargo?znam za i przeciw jesli chodzi o praktycznosc...a wizualnie?
Stojąc vis-a-vis zabudowy:
a) cargo-lodówka-piekarnik-kawiarka
b) cargo-piekarnik-kawiarka-lodówka
c) lodówka-piekarnik-kawiarka-cargo (najmniej praktyczna opcja...ale ciiii:rolleyes:)

Co do gabinetu, jutro bede miała wymiary-to Was pomecze dalej. Słuchajcie, jak wyglądają drzwi do szafy (otwierane) z białego lacobelu? Pilnie potrzebuje takowe zobaczyc-jesli macie jakies fotki i inspiracje, całuje raczki i prosze wrzucac:D

emiranda
22-03-2012, 23:17
Olus to juz Ty musisz zdecydować, ja bym poszła na praktyczność, co bedziesz bardziej używała lodówki czy kawiarki?

Ja tez mam daleko lodówkę od blatu i jakos mnie to nie przeszkadza. Więc może jednak ta opcja a jeżeli Ci sie podoba?

:hug: :hug: :hug:

hazeleyes1982
22-03-2012, 23:18
Jeny...nic nie piszecie-pewnie macie dosyc mich kuchennych rewolucji...tfu rozterek:D
Monia, Narendilek,pasie -wszystkie Was sciskam:hug:

Olu, wiesz jak Ty jesteś pewna do koncepcji swojej kuchni, a widzę, że tak, to na pewno bedziesz zadowolona z niej, bo przecież Ty nie widziałaś innej wersji, więc nie bedziesz miała do czego porównać. A moze to ja się własnie mylę, w koncu nie jestem projektantem wnetrz i wlaśnie ta Twoja wersja, bedzie mi sie bardziej podobac na żywo :)
I rozumiem, ze masz kawałek panelu w kącie miedzy dwoma szafkami z szufladami :)
Co do biblioteczek to sie zastanów ? :) To nie jest konieczne, ale ładnie wygląda i praktyczne :):hug:
Alu Kochana, niekoniecznie sie myslisz-piszesz prawde.Tak, jak to widzisz i za to Cie cenie:hug: Co wiecej, mozesz miec racje...ale idę za głosem serca a nie rozumu;) a tak czuję ta zabudowę:) tak, tak bedzie panel w rogu.Pan od kuchni o wszystkim pomyslał:yes:

MagdaZZZ
22-03-2012, 23:42
Aaaaa

Opcja a);)
Będzie dokładnie tak jak na wizualce, tylko białych gładkich frontów po lewej będzie o 30 cm więcej... i będzie git:) Mówię ci - ta zabudowa z takim wcięciem (kolorystycznym - piekarnik/kawiarka) wyglada duuużo lepiej i dużo lżej:yes: Z piekarnikiem i kawiarką w środku zrobi się kobylasto:roll:

kakusek
22-03-2012, 23:50
Ola duzo zmienił sie koszt kuchni po szczególowym omowieniu? -powiedz ze nie plisssssss :yes:
Ja z podanych wersji wybrałabym B

kakusek
23-03-2012, 00:13
Hazelku przeczytaj priv-pliiisssssssss :)

kakusek
23-03-2012, 00:31
Madzia ale z lodowka po prawej stronie kuchnia bedzie praktyczniejsza :) Wizualnie tez podoba mi sie wersja A -na taka nawet stawialam na poczatku;)

MagdaZZZ
23-03-2012, 00:41
Madzia ale z lodowka po prawej stronie kuchnia bedzie praktyczniejsza :) Wizualnie tez podoba mi sie wersja A -na taka nawet stawialam na poczatku;)

I tak i nie - jak już wspominałam - ludzie mają wielkie kuchnie, lodówki po drugiej stronie wyspy, w spiżarkach... i dają radę;)
Więc jaka to różnica czy lodówka będzie stała metr w tą czy w tą w takiej "niewielkiej" kuchni? Przecież Olinda wszędzie i tak będzie miała blisko;) A estetycznie bez porównania:yes:
Moi rodzice mają lodówkę w spiżarce - zaręczam - nie jest to żaden problem:no: a co dopiero w tym przypadku...

MagdaZZZ
23-03-2012, 00:44
Dam jeszcze jeden argument nie do podważenia:lol:

Nie wiem jak wy, ale u mnie gdy się rozpakowuje zakupy lodówa stoi otworem przez 10 minut;) O ile wygodniej gdy będzie jednak trochę w rogu a nie na środku kuchni... no bo niby jak mąż ma zrobić kawę dla zapracowanej i pogrążonej w rozpakowywaniu zakupów żonce w takich warunkach;):lol2:

emiranda
23-03-2012, 07:24
Dam jeszcze jeden argument nie do podważenia:lol:

Nie wiem jak wy, ale u mnie gdy się rozpakowuje zakupy lodówa stoi otworem przez 10 minut;) O ile wygodniej gdy będzie jednak trochę w rogu a nie na środku kuchni... no bo niby jak mąż ma zrobić kawę dla zapracowanej i pogrążonej w rozpakowywaniu zakupów żonce w takich warunkach;):lol2:

Magduś, Ty masz rację z ta lodowką, ale bedzie sie ona otwierała na drzwi do spiżarni, bo na ścianie obok, jesli sie nie myle sa drzwi od spizarni i wowczas jak bedzie rozpakowywac lodowkę, nie bedzie mogła wejść do spiżarni, a to tż niewygodne i tak źle i tak niedobrze :(
Więc ja bym poszla na disagn, a nie na praktyczność :)

Na pewno ładniej będzie wyglądalo jak mówisz :)

hazeleyes1982
23-03-2012, 08:10
Dam jeszcze jeden argument nie do podważenia:lol:
Nie wiem jak wy, ale u mnie gdy się rozpakowuje zakupy lodówa stoi otworem przez 10 minut;) O ile wygodniej gdy będzie jednak trochę w rogu a nie na środku kuchni... no bo niby jak mąż ma zrobić kawę dla zapracowanej i pogrążonej w rozpakowywaniu zakupów żonce w takich warunkach;):lol2:

Madzia, ja pierdziu nie pomyslałam o tym...:lol2::hug:
Alu, jak lodówka bedzie po lewej, to bedzie się dobrze otwierac, bo bezposrednio przy spiżarce bedzie cargo-o to Madzi chodzi, zeby dac (od lewej): cargo-lodówka -i cała reszta;) ale z tym niewygodnym dostępem do spiżarki możesz mieć racje....chociaż-bede dzis na budowie i sobie zobaczę...
W ogóle Madzia....to Ty jestes taka przekonywująca...cholerko jedna
kurcze....szkoda, ze mojemu M. jest wsjo rybka...jak zawsze słyszę: "zrób, jak chcesz"-tylko potem nie można zgonić na Niego żadnej wtopy:lol:
dobra, poczekam jeszcze na pozostałe głosy...:)
Monia, moj Mały znalazł dzis Twoje rysunki i mówi: "To lysiowała ciocia moja Monia.Ja *citule i pójdziemy śobe na pacielek"-:lol2::lol2::lol2:

* citule=przytulę

emiranda
23-03-2012, 08:34
Alu, jak lodówka bedzie po lewej, to bedzie się dobrze otwierac, bo bezposrednio przy spiżarce bedzie cargo-o to Madzi chodzi, zeby dac (od lewej): cargo-lodówka -i cała reszta ale z tym niewygodnym dostępem do spiżarki możesz mieć racje

Wiem, ze nie będzie kłopotów z otwieraniem. ale drzwi lodówki po otwarciu zakryja drzwi od spizarki :(

Ja jednak calkowicie zgadzam sie z Magdą, ze ten układ A bedzie najładniej wyglądał, bo kawiarka i piekarnik złamią tę wielką zabudowe, więc juz teraz jestem calkowicie przekonana do A. :)

:hug:

I jeszce jedno stan sobie w domku w kuchni zamknij oczy i pomyśl co czujesz, jak to widzisz i tak zrob, tak będzie najlepiej. :)

U nas tez słonko pieknie świeci i zaraz humor lepszy :)

MagdaZZZ
23-03-2012, 09:40
Magduś, Ty masz rację z ta lodowką, ale bedzie sie ona otwierała na drzwi do spiżarni, bo na ścianie obok, jesli sie nie myle sa drzwi od spizarni i wowczas jak bedzie rozpakowywac lodowkę, nie bedzie mogła wejść do spiżarni, a to tż niewygodne i tak źle i tak niedobrze :(
Więc ja bym poszla na disagn, a nie na praktyczność :)

Na pewno ładniej będzie wyglądalo jak mówisz :)

Też potem o tym pomyślałam i cofnełam sie do wizki:( Ale już o tym nie pisałam, coby samej nie podważać swojej teorii;)

Ale i tak myślę, że A:)

monika996
23-03-2012, 09:59
ola ja już nieśmiało wspomniałam ,że lodówka po prawej mi nie pasowała:o u mnie też te drzwi są czasami dłużej otwarte- o zgrozo dla mojej kuzynki, która jak jest u mnie i widzi te otwarte drzwi - je zamyka:lol2:
będzie ci ta lodówka przeszkadzać. ja bym wolała bliżej blatu mieć albo piekarnik, albo kawiarkę.

A bedzie najlepiej. po za tym nie masz dużej kuchni więc nie będziesz biegać:P

Małego ucałuj od ciotki klotki:rolleyes: i zobacz przypomniałaś mi o lampie balonikowej. zaraz poszukam !!!!!

monika996
23-03-2012, 10:05
ola poszło na priv

1976pinacolada
23-03-2012, 10:08
Olu - wczoraj musiałam nagle odpaść bo młoda wariowała i tylko MAMA mogła uratowac sytuację. A zatem - nie przesadzaj mi tu z ta moją ciagle nieskonczoną łazienką wracając do tematu Twojej kuchni..... układ który proponuje MagdaZZZ jest najładnyiejszy ale ja jednak stawiałabym na bliskość lodówki od blatu. Ja jak wrócę z zakupami to japierw wykładam wszystko na blat a potem siup do lodówki.... Ale moze to kwestia przyzwyczajenia ...?

Ps. ja jutro podpisuję umowę na swoją :wave: cieszę się bo nie będę mogła juz nic zmieniać ;)

hazeleyes1982
23-03-2012, 18:09
Słuchajcie Kochane-kwestia zabudowy jest nadal otwarta ale na prosbe kakuska wklejam fotki gresu w holu. Fotki sa przedwczesne, bo fugi beda dopiero jutro a dzis jest pył, kurz i kartony...no ale nie chciałam być gołosłowna. Płyteczki z bliska przypominają trochę marmur. Przy zgaszonym swietle wydają sie byc szare a przy zapalonym-kremowe.Ogólnie....nieskromnie powiem, ze jestem baaaaardzo zadowolona;)

http://images49.fotosik.pl/1404/5a705bbb68fd12fcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images42.fotosik.pl/236/eb6531c442709e88med.jpg (http://www.fotosik.pl)

monika996
23-03-2012, 18:20
O jakie super korytka widzę!!!!!!:wiggle:

I jeszcze nie wiesz A czy B.:confused:

Ola ja dziś robiłam porządki w lodówce i tak myślałam o tobie:rolleyes: i twojej kuchni. ta lodówka musi być po lewej!!!! jak będziesz miała właczony piekarnik i szybko będziesz chciała np. coś wyciągnąć z lodówki ,żeby wsadzić do piekarnika- niewygodne.:rolleyes:

emiranda
23-03-2012, 18:52
Oluś uwielbiam taka podłoge, a podpowiesz jakie to sa płytki ostatecznie, jakos nie zakodowałam ?

Nie dziwię się, ż ejesteś zadowolona :)

MagdaZZZ
23-03-2012, 19:33
Piknie ten gresik wygląda:)

admete
23-03-2012, 19:59
Ola piękny ten gresik :jawdrop:
Do kiedy masz zdecydować z tym ustawieniem zabudowy w kuchni?
Ja znowu o tej godzinie już mało kumata do tych lodówkowych rozkminek i nie umiem zdecydowac - jak ja bym to chciała mieć ;)
Obiecuję z samego rana dać mój głosik http://emoty.blox.pl/resource/blush.gif

Ale wiem jedno że odległość lodówki od blatu nie ma tu żadnego znaczenia - wybieraj tylko jak Ci to najbardziej wizualnie leży i się podoba :yes:

hazeleyes1982
23-03-2012, 21:23
Dziekuję-w imieniu gresu:) Madzia,ale pamiętasz ze on ma chmurki i maziajki:P:hug:
Alu, przepraszam-ale nie pamiętam nazwy...zerknę na pudełko albo zapytam kakuska, bo kiedyś Jej podawałam:)
Alu, Madziu, Moniu, robiłam dzis test -z moimi nieocenionymi panami od wykończeniówki i nie ma mowy o tym, ze lodówka bedzie utrudniała dostęp do spiżarki:no:wiec sie skłaniam za tym...A ... niepraktycznym ale ładnym:rolleyes:
Oluś, już pedze z odsiecza-oby nie było za późno. Niedawno wróciłam z pracy:(
Kinguś, w 100% masz rację w kwestii tej wygody gdy w sąsiedztwie lodówki jest blat, ale też Aga ma racje z tym, zeby wybrac w tym wypadku, to co mi sie podoba:)...chyba....:rolleyes: mam dac znac Panu Łukaszowi za kilka dni, jaka jest ostateczna decyzja i wtedy dopiero wycena koncowa.
Jutro wraca don Mężullo i wtedy zobaczymy, czy zechce mu sie w ogóle brać udział w moim castingu i zagłosowac. Dam Wam znac:wiggle:

narendil
23-03-2012, 21:39
hazelku, przynoszę Ci inspirację regałową.
Jak dla mnie jest przepiękna!
Wiem, że masz już swój typ, ale popatrz!

http://blog.lignerosetny.com/files/2011/06/booklook1-lrusa.png
To Ligne Roset BOOK&LOOK.
http://www.ligne-roset.pl/products.php?p=629&t=0&link_productID=0&g=15&dID=0

hazeleyes1982
23-03-2012, 21:51
Zarąbista, ale nie chcemy, zeby Mąż mnie zabił, :no::D wiec...zostaję przy starej koncepcji:D
Fajne jest to, ze te półki są takie ...nieoczywiste....super.:wiggle:
Narendilku, jak napisałas, to przypomniałam sobie, o czym muszę Ci powiedziec: jadąc samochodem, zalałam dzis kawą aparat (na szczescie karta ocalała) i się przymierzam do kupna nowego. Ten zalany, robił fatalne zdjęcia (kieszonkowy Nikon) i smieję sie do M.-ze poniewaz mamy inne wydatki, se na raty wezmę, a co!:lol: A piszę to po to, zeby Ci powiedziec, ze obiecane foty, to Ci już chyba moim nowym zrobię;)

A z innej beczki... co myslicie o lacobelu naklejanym na płyte? Taką garderobę sobie wymysliłam na koncu holu i naprawde nikt...nic...?:rolleyes:
W sensie, ze front to bedzie ten biały lacobel naklejony na ...front...:rolleyes::lol:

narendil
23-03-2012, 22:07
hazelku, ale dlaczego mąż miałby Cię zabić?
Przecież ta nowa wersja (jeśli Ci się oczywiście podoba), wyglądałaby prawie identycznie jak stara :rotfl:
Kolor biały - jest.
Półki - są.
Szafki - są.
Przeciętny facet nie zauważy różnicy.
Mój by nie zauważył :rotfl:

Czekam na fotki z nowego sprzętu!
Mój aparat tez odmówił posłuszeństwa :mad:
A ja półki kupuję :P

kakusek
23-03-2012, 22:15
Hazelku DZIEKUJE :hug:- warto było czekac bo TWOJ GRES WYGLADA PRZESLICZNIE !!!! Widze ze bede miała duzy dylemat w wyborze i moze sie skonczyc na rzucaniu moneta ;)
Jak jeszcze napisalas ze on raz jest szary raz kremowy to juz totalnie odplynelam :rolleyes: Ciekawa jestem jak wypadnie w porownaniu do mojego rownie kochanego Emila ;) A ktos tam pytal wiec podpowiadam: Oli gres to TAU MYTHOS MARFIL :)

MagdaZZZ
23-03-2012, 22:32
:wave: dla testu lodówkowego;) i dla bieżącego wyboru wersji A:wiggle:


Dziekuję-w imieniu gresu:) Madzia,ale pamiętasz ze on ma chmurki i maziajki:P:hug:
[

:P:P:P
A to ten sam co u MarJelki?:o A ten twój nie jest matowy? Na taki wygląda:rolleyes:
No cóż dziewczyny... wychodzi na to, że z tą moją chałupą coś nie tak;) - bo u Was prezentuje się świetnie a u mnie wygladał licho:roll:

kakusek
23-03-2012, 22:34
O lacobelu nie bede sie wypowiadac bo sie nie znam natomiast przemysl propozycje regalowa narendil bo jest swietna :)

MagdaZZZ
23-03-2012, 23:17
O lacobelu nie bede sie wypowiadac bo sie nie znam natomiast przemysl propozycje regalowa narendil bo jest swietna :)

to prawda:yes: rewelacyjna:yes:
choć podejrzewam, że lepiej wygląda w takim właśnie widoku - pod kątem... na wprost czuję, że już mniej ciekawie... więc warto się zastanowić o której ścianie mówimy - czy nie o tej na wprost drzwi...

kakusek
24-03-2012, 00:33
Madzia z twoja chałupa;) jest wszystko w jak najlepszym pozadku bo to nie ten sam gres co u MarJelki :lol2:

MagdaZZZ
24-03-2012, 01:24
Madzia z twoja chałupa;) jest wszystko w jak najlepszym pozadku bo to nie ten sam gres co u MarJelki :lol2:

a, to już mi lepiej:lol2:

monika996
24-03-2012, 09:18
ola czy dostałaś linka z lampkami od Spirei???wysłałam ci na mail prywatny.:yes:

narendil
24-03-2012, 12:59
A kiedy gospodyni u siebie zawita?

hazelku, nosi mnie odnośnie Twojego gabinetu!

hazeleyes1982
24-03-2012, 13:04
Hazelku DZIEKUJE :hug:- warto było czekac bo TWOJ GRES WYGLADA PRZESLICZNIE !!!! Widze ze bede miała duzy dylemat w wyborze i moze sie skonczyc na rzucaniu moneta ;)
Jak jeszcze napisalas ze on raz jest szary raz kremowy to juz totalnie odplynelam :rolleyes: Ciekawa jestem jak wypadnie w porownaniu do mojego rownie kochanego Emila ;) A ktos tam pytal wiec podpowiadam: Oli gres to TAU MYTHOS MARFIL :)

Dzięki kakusku:hug: mnie sie one bardzo podobają-odzwierciedlaja moje poszukiwania: nie mogłam sie zdecydowac-beże czy szarości, wiec teraz mam i jedno i drugie:lol2:


hazelku, ale dlaczego mąż miałby Cię zabić?
Przecież ta nowa wersja (jeśli Ci się oczywiście podoba), wyglądałaby prawie identycznie jak stara :rotfl:
Kolor biały - jest.
Półki - są.
Szafki - są.
Przeciętny facet nie zauważy różnicy.
Mój by nie zauważył :rotfl:Czekam na fotki z nowego sprzętu!
Mój aparat tez odmówił posłuszeństwa :mad:
A ja półki kupuję :P

Narendilku, M. sie nie kapnie-to wiecej niż pewne. :D Ale ja sie kapne, bo...mam już kable wypuszczone pod lampki sufitowe do obecnej wersji i szczerze, to nie chce mi sie zmieniac koncepcji. Nawe na ta lepsza. Taki leń patentowany ze mnie....:sick:


A ten twój nie jest matowy? Na taki wygląda:rolleyes:
u Was prezentuje się świetnie a u mnie wygladał licho:roll:

Madziulek, to jest lappato.


to prawda:yes: rewelacyjna:yes:
choć podejrzewam, że lepiej wygląda w takim właśnie widoku - pod kątem... na wprost czuję, że już mniej ciekawie... więc warto się zastanowić o której ścianie mówimy - czy nie o tej na wprost drzwi...

no własnie u mnie byłoby pod kątem a nie na wprost, wiec ciiiiiiiii:lol:


ola czy dostałaś linka z lampkami od Spirei???wysłałam ci na mail prywatny.:yes:

Tak, Monia, dziekuję.:hug:Przepraszam, zapomniałam Ci napisac. Lampa super, ale ceny nie znalazłam....:confused:

hazeleyes1982
24-03-2012, 13:06
A kiedy gospodyni u siebie zawita?

hazelku, nosi mnie odnośnie Twojego gabinetu!

Hmmmmmmm, jeny ale z Ciebie kusicielka, noooo.:hug: w sumie, jak podam wymiary gabinetu, to do zmiany decyzji jeszcze daleka droga, wiec.....:rolleyes::lol:

Venus_m
24-03-2012, 13:10
zaraz przyjdę, tylko gyros pójdę odstawię bo spalę mężu tureckie danie :rotfl:

narendil
24-03-2012, 13:17
Hmmmmmmm, jeny ale z Ciebie kusicielka, noooo.:hug: w sumie, jak podam wymiary gabinetu, to do zmiany decyzji jeszcze daleka droga, wiec.....:rolleyes::lol:

Dawaj, dawaj!
U mnie się pomału pomieszczenia kończą :rotfl:

MagdaZZZ
24-03-2012, 13:21
a dlaczego mi nikt nigdy nie chce zrobić żadnej wizualki:cry:

hazeleyes1982
24-03-2012, 13:28
zaraz przyjdę, tylko gyros pójdę odstawię bo spalę mężu tureckie danie :rotfl:

jenyyyyy, Venusek, Ty tak nie szalej z tym kucharzeniem, bo Meza rozpuścisz:lol2: dzieki...czekam na Twoja opinię-wyrocznio:yes:

Dawaj, dawaj!
U mnie się pomału pomieszczenia kończą :rotfl:

nie mam....zapomniałam wczoraj zmierzyc....a jak podam w pon, to bedzie to...aktualne?:oops::lol:


a dlaczego mi nikt nigdy nie chce zrobić żadnej wizualki:cry:

Madzia, jak to nikt...a projektantka?:lol2::hug:

narendil
24-03-2012, 13:33
nie mam....zapomniałam wczoraj zmierzyc....a jak podam w pon, to bedzie to...aktualne?:oops::lol:
Będzie :)


a dlaczego mi nikt nigdy nie chce zrobić żadnej wizualki:cry:
Madzia, Tobie to ja bym się bała ;)
Masz tak poukładane wszystko w głowie!

Venus_m
24-03-2012, 13:39
Dobra,

dziś zaplanowałam naleśniki gyros (z mięsem mielonym), idziemy wieczorem do znajomych i nie chciałam iść z pustą ręką...to wymyśliłam sałatkę :lol: gyros :lol: (z piersią z kurczaka). Efekt taki że już sama nie wiedziałam czy jedno i drugie na patelni dobrze doprawione :rotfl:

Dobra plociuchy cofnęłam się i absolutnie namawiam aby od lewej patrząc zrobić:
- lodówka - cargo - i sprzęty w zabudowie

bo:

lodówkę będziesz otwierać na ścianę i będzie git
cargo nie możesz dać przy samej ścianie bo cargo żeby było praktyczne a zwłaszcza jeżeli jest wysokie powinno mieć luz z dwóch stron
sprzęty najbliżej blatu i prawej dodają lekkości
do lodówki na pewno nie będzie kilometrów :yes:

emiranda
24-03-2012, 14:46
Ja dzisiaj i na wyjscie pierogi ruskie robię, uwielbiamy je wszyscy :)

Venusku lodówka nie może byc przy scianie, bo zeby wyjac szuflady, trzeba otworzyc drzwi lodówki 30 cm ponad jej szerokość - Panimajesz? :)
A już przedyskutowałysmy ze cargo trudno bedzie dostepne z jednej strony :(

Niedługo chyba do Oli pojedziemy i jej tam wszystko poustawiamy, a jak wiem ona ma własną koncepcje i tylko nas podpuszcza :)

Olu, ja juz nic wiecej nie mówię (mąż do fryzjera poszedł), tymialas zamknąc oczy i iśc za za tym co serce Ci podpowie :)

Venus_m
24-03-2012, 15:01
a to nie da się zrobić takiej blendy zaślepki żeby było aligancko? :)

emiranda
24-03-2012, 15:14
a to nie da się zrobić takiej blendy zaślepki żeby było aligancko? :)

No to nastepne 30 cm, ktorych Ola nie ma bo tam z drugiej strony jest okno :( i tam juz zaczyna sie niska zbudowa. Taka zaślepke robi Peanacolada bo to od niej sie zaczęło :yes:

Justynko ja już prawie lepiej znam Oli kuchnie niz swoją :)

Ola ja prawdopodobnie we wtorek przez K bede jechala po południu (może w srode rano ?) i jak do tej pory nie bedziesz miala ustawienia kuchni ustalonej i gabinetu zmierzonego, to przyjade i własnorecznie to zrobię :)

admete
24-03-2012, 20:05
a prawdopodobnie we wtorek przez K bede jechala po południu (może w srode rano ?)

Alu to może na kawkę gdzieś po drodze staniesz i my się z Olą zjawimy??? :popcorn::popcorn::popcorn:

emiranda
24-03-2012, 20:34
Jeżeli zostanę w Krakowie na noc i bede wracała w środe to bardzo chętnie, ale jeszcze nie wiem jak bedzie? :(

karolek59
24-03-2012, 23:02
Olu wrzuciłam foty puszki Pary :yes: wiec kopsnij do mnie kochana:hug:

monika996
25-03-2012, 12:07
nawiązując do kuchni!!! Cargo spokojnie wysunie się przy ścianie. a że będzie dostęp tylko z jednej strony , to dla mnie nie ma znaczenia!!!

ola na jakiej wysokości planujesz urzadzenia???

hazeleyes1982
25-03-2012, 15:51
Jestem :) Moi chłopcy pojechali na jakąs tajną misję-na szczęście to misja dla prawdziwych twardzieli, wiec mamusia ma chwilę dla siebie:D
Venusku, Alu-dobrze, ze tak późno wczoraj doczytałam o tych Waszych pysznościach, bo jeszcze by mnie podkusiło...;)
Venusek, Twój głos był bardzo ważny i chyba przeważył moje wątpliwości - tylko, tak jak pisze Ala i Monia-dam najpierw cargo a potem lodówkę. :yes: Jeny, jak sie Madzia ucieszy:D Moj M.JAK ZWYKLE sie z Wami zgadza:lol2:
Alu, tak mi serducho podpowiada:hug: Miałam szatański plan, zeby to cargo zrobic w dębowym fornirze, tak jak półwysep i wtedy nie zaburzyłabym identycznych szerokosci lodówki, piekarnika i kawiarki...ale chyba nieeeeeee;)
Alu,baaaaaardzo chcę sie z Tobą zobaczyć i jesli to tylko nie bedzie sroda (do południa Babcia nr 1 jest w pracy a Babcia nr 2 u fryzjer, a popołudniu ja -w pracy) lub czwartek rano (idziemy z Synkiem na dni otwarte do przedszkola:wiggle:)-to jestem zaaaaaaaaaaaa i dostępna od ręki:):yes:
karolek, dziekuję.Kochana Kobietka z Ciebie.:hug: Muszę zacząć z Tobą imprezować w koncu:lol2:
Monia, sprzet bedzie na wysokosci górnek krawędzi blatów, czyli ok 85 cm.
Temat kuchni uważam za zamknięty. Gabinetu też-bo M. mnie opierdaczył:D, ze zeświruję, jak tak będę zmieniac co chwilę-mam za to problem z komodą w jadalni. Ona będzie w sąsiedztwie ze stołem (jak z Manu) i eams'ami.Ma byc z czarnego mdf-u na wysoki połysk i wszystko ok...ale ta wnęka na komodę jest tak długa (ponad 2 m!), ze ta moja koncepcja wygląda strasznie cięzko...wyslę rysunek Narendilkowi.Moze sie zgodzi mi tu go wkleic. :oops:
Ostatnia kwestia, to garberoba i możemy z p. Łukaszem działać...pomożecie tez w garderobie?:rolleyes:

hazeleyes1982
25-03-2012, 17:43
wrzucam inspirację:

http://images49.fotosik.pl/1409/0ec53e94533f93a3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

będzie tylko w czarnym lakierze. Szerokość, dokładnie taka-jak wnęka. Co myślicie?Te nóżki mi tylko nie leżą....może lepiej wyglądałaby zawieszona?Tak, jak ta biała?

http://images39.fotosik.pl/1400/2472cf95225553e7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

1976pinacolada
25-03-2012, 18:19
zawieszona lepsza :yes: Tylko jak będziesz trzymac tam zastawy to cholernie cięzkie będzie więc nie wiem czy może wisieć :sick:

A ja nie wiem jak Twój stół miałby być z przecięciem wzdłuż :sick: Wytłumacz proszę ....

monika996
25-03-2012, 18:24
zawieszona lepsza, ale mi w tej pierwszej te nózki nie przeszkadzają:yes:

kakusek
25-03-2012, 18:56
A ja nie wiem jak Twój stół miałby być z przecięciem wzdłuż :sick: Wytłumacz proszę ....
Karolinko mysle ze Oli nie chodziło o przeciecie wzdłuz tylko w poprzek na srodku stołu.Na pewno wiesz jak wyglada typowo rozkładany stół .No chyba ze Hazelka wymyslila całkiem cos innego :p

hazeleyes1982
25-03-2012, 19:10
Karolinko mysle ze Oli nie chodziło o przeciecie wzdłuz tylko w poprzek na srodku stołu.Na pewno wiesz jak wyglada typowo rozkładany stół .No chyba ze Hazelka wymyslila całkiem cos innego :p

kakusku, oczywiscie masz racje:lol:
przeciecie na srodku w poprzek:yes:
kakusku, dostałam pw ale musze Ci baaaardzo długą odpowiedz wysłac i sie musze zebrac:D

1976pinacolada
25-03-2012, 19:12
Karolinko mysle ze Oli nie chodziło o przeciecie wzdłuz tylko w poprzek na srodku stołu.Na pewno wiesz jak wyglada typowo rozkładany stół .No chyba ze Hazelka wymyslila całkiem cos innego :p


Kinga mi mów :lol2:

hazeleyes1982
25-03-2012, 19:15
Kinga mi mów :lol2:

:lol2:
kakuskowi, się udzieliło ode mnie:lol2: kto z kim przystaje.....:lol2:

kakusek
25-03-2012, 19:17
Ja tego na glos nie mowilam ale juz kilka razy tez sie zdradzilam ze jestem zakrecona jak Ola :rotfl:

kakusek
25-03-2012, 19:21
Hazelku zycie bedziesz opisywac:pA tak powaznie to czekam na priv:hug:
W jadalni ja jakos nie widze podwieszanej szafki.Moze po prostu zrob ja nizsza z innymi nozkami?
Pochwalilam sie niedawno ze u KINGI :lol2: ze moje chlopki jeszcze na polu i graja w pilke.Wlasnie wrocili i grzeje wode na kapanie.Uflogani cali a ubrania mocze bo cale wyzielenione i wyblocone ale jak mowia ..."mamo ale wiesz jak fajnie szczela sie gole ze slizgu :D..." Dobrze ze chociaz posiedzieli te kilka godzin bo to maniacy komputerowi i musze im ograniczac czas przy kompie :yes:

kakusek
25-03-2012, 19:28
Pinacolada zeby sie troszke jeszcze wytlumaczyc z przekreceniem Twojego imienia cos Ci napisze:yes: Jak urodzil sie moj drugi synek to zdecydowalam dac mu na imie Kacper bo stwierdzilam ze wszystkie imiona dzieci beda na literke K.:D
No i tak opowiadalam dlugi czas ze Kacper bo na K i pierwszy tez na K bo Kuba az kiedsy maz nie wytrzymal i mi mowi :faktycznie nasz starszak jest na K bo ma na imie JAKUB :rotfl:Co ja biedna poradze ze on dla mnie jest na K bo w zyciu nie powiedzialam do niego Jakubie tylko zawsze Kubus :lol2: Ot taka jestem pokrecona wiec mi wybacz :hug:
ps Twoje tez na K:P

1976pinacolada
25-03-2012, 19:35
Kakusku - to całkiem jak moja Lenka, ona mówi tak : P jak Paweł, M jak mama, B jak babcia, Q jak Kuba :rotfl:

kakusek
25-03-2012, 19:49
Widzisz czyli mimo dowodu osobistego nadal jestem mloda :rotfl:

1976pinacolada
25-03-2012, 19:53
Widzisz czyli mimo dowodu osobistego nadal jestem mloda :rotfl:


GÓWNIARZ po prostu :lol2: SIUŚMAJTEK :rotfl:

kakusek
25-03-2012, 19:59
Ej ej z kibelka juz umiem korzystać :lol2: Kinia zagladalas do skrzynki?:D
Widzisz mialam kiedys zapytac-jak cenowo wychodzi oblozenie geberitu drewnem? Cena jest porownywalna do polozenia plytek czy wiecej?(chodzi o całość)

MagdaZZZ
25-03-2012, 20:08
Venusek, Twój głos był bardzo ważny i chyba przeważył moje wątpliwości - tylko, tak jak pisze Ala i Monia-dam najpierw cargo a potem lodówkę. :yes: Jeny, jak sie Madzia ucieszy:D Moj M.JAK ZWYKLE sie z Wami zgadza:lol2:


http://emoty.blox.pl/resource/clapping.gif
Matko, autentycznie - cieszę się jak dzieckohttp://emoty.blox.pl/resource/4_16_1.gif

1976pinacolada
25-03-2012, 20:09
Ej ej z kibelka juz umiem korzystać :lol2: Kinia zagladalas do skrzynki?:D
Widzisz mialam kiedys zapytac-jak cenowo wychodzi oblozenie geberitu drewnem? Cena jest porownywalna do polozenia plytek czy wiecej?(chodzi o całość)


zaglądałam ale obawiam się, że nie będe umiała pomóc :( Napisze potem na priv...
Co do kibelka to za całość (czyli obłożenie geberitu) i blat pod umywalkę zapłaciłam 3200 więc chyba drożej niż płytkami :sick:

narendil
25-03-2012, 20:14
Gabinetu też-bo M. mnie opierdaczył:D, ze zeświruję, jak tak będę zmieniac co chwilę
:P :P :P
Ale Twoje biurko jest naprawdę za wąskie :mad: Chociaż to przemyśl.


Ona będzie w sąsiedztwie ze stołem (jak z Manu) i eams'ami.Ma byc z czarnego mdf-u na wysoki połysk i wszystko ok...ale ta wnęka na komodę jest tak długa (ponad 2 m!), ze ta moja koncepcja wygląda strasznie cięzko...wyslę rysunek Narendilkowi.Moze sie zgodzi mi tu go wkleic. :oops:

Zgodzi się, zgodzi :)
https://lh4.googleusercontent.com/-THA5jUvau14/T29fMlVWPCI/AAAAAAAAD0Y/cKS2kNGIewk/s800/komoda.jpg
Postaram się zaraz znaleźć komodę, która mi się swego czasu bardzo podobała.


Ostatnia kwestia, to garberoba i możemy z p. Łukaszem działać...pomożecie tez w garderobie?:rolleyes:
Hmmm :rolleyes:

narendil
25-03-2012, 20:18
Profab Meble, seria ARA:

http://profap.com/images/com_sobi2/clients/119_img.jpg

Bo Concept, bufet Occa:
LINK (http://www.boconcept.com.pl/bufety.aspx?ID=84188&imageid=4155)

Bo Concept, bufet Volani:
LINK (http://www.boconcept.com.pl/bufety.aspx?ID=84188&imageid=1139)

Swoich ukochanych nóżek Ci nie proponuję, bo chyba nie Twój styl ;)

hazeleyes1982
25-03-2012, 20:38
Narendilku, alez ja robię te półki na 30 głębokie po Twojej interwencji:yes::D
A biurko na 50-to po interwencji wszystkich Dziewczynek:yes::D
Linki, juz sprawdzam.
Dzieki Narendilku :hug:

hazeleyes1982
25-03-2012, 20:42
Super te, jak to oni nazywają:"bufeciki":)
W sumie, to mogłby byc taki dół-zamiast nóżek:
http://www.boconcept.com.pl/bufety.aspx?ID=84188&imageid=1139

ale na tej drugiej fotce z Twoich propozycji te nóżki super wyglądaja...no i mam dylemat....co lepsze?

narendil
25-03-2012, 20:51
Narendilku, alez ja robię te półki na 30 głębokie po Twojej interwencji:yes::D
A biurko na 50-to po interwencji wszystkich Dziewczynek:yes::D


A, to już lepiej :)
A co z moją propozycją pogrubienia boków i półek?


Super te, jak to oni nazywają:"bufeciki":)
W sumie, to mogłby byc taki dół-zamiast nóżek:
http://www.boconcept.com.pl/bufety.aspx?ID=84188&imageid=1139

ale na tej drugiej fotce z Twoich propozycji te nóżki super wyglądaja...no i mam dylemat....co lepsze?

Wiesz, mi się bardziej nóżki w Occa podobają.
Jeśli nie będzie Ci przeszkadzać to wzmocnienie na środku, to bym się na te zdecydowała.

admete
25-03-2012, 20:55
Wiesz, mi się bardziej nóżki w Occa podobają.

Właśnie miałam to napisać :yes:
Te nóżki położone bardziej w środku wyglądają jakby trzymały na sobie za dużą komodę ;)

1976pinacolada
25-03-2012, 21:07
Ola ja już u Ciebie nie nadążam :(



ja też dlatego siedzę cichutko jak myszka i se tylko czytam .....i marzę kiedy ja będe wybierać komody do jadalni/salnu :(

1976pinacolada
25-03-2012, 21:28
hazelku - czy Ty dostałaś od mnie maila z rysunkiem technicznym stołu ?? :rotfl: Wysłałam Ci na normalnego maila

hazeleyes1982
25-03-2012, 22:09
A, to już lepiej :)
A co z moją propozycją pogrubienia boków i półek?
Jutro bede rozmawiała z p. Łukaszem i mu o tym powiem:yes::hug:

Admete, Narendilku, jako, ze mam M. u boku-od razu urządziłam mini casting :D i wybór padł na Volani...nóżkom moj M. mówi::no: a ja...ze podoba mi sie i jedno i drugie-jestem very z Nim zgodna:yes: Swoją droga, Narendilku...dzięki Tobie juz mam komodę-znaczy sie bufet:wiggle::hug: Inspirację wysyłam p.Łukaszowi. Dziękuję:hug:


Ola ja już u Ciebie nie nadążam :(
Oj, Oluś, no coś Ty....:hug:

ja też dlatego siedzę cichutko jak myszka i se tylko czytam .....i marzę kiedy ja będe wybierać komody do jadalni/salnu :(
Kinguś, juz niedłuuuuuuuugo-zobaczysz:yes::hug:

hazelku - czy Ty dostałaś od mnie maila z rysunkiem technicznym stołu ?? :rotfl: Wysłałam Ci na normalnego maila
zaraz odczytam. Dzieki,Kochana:hug:

kakusek
25-03-2012, 22:16
Pogubiłam sie :( Volani przeciez ma nozki :(

hazeleyes1982
25-03-2012, 22:33
Pogubiłam sie :( Volani przeciez ma nozki :(

są dwie wersje:wiggle:

http://www.boconcept.com.pl/bufety.aspx?ID=84188&previmageid=4155&imageid=1138

narendil
25-03-2012, 22:59
Cieszę się, że mogłam pomóc :lol2:

1976pinacolada
25-03-2012, 23:03
Olu wybacz małą prywatę ale u Ciebie ruch zatem liczę na niejedna odpowiedź:
Jak maluje się szpalety okien? w kolorze ściany czy na biało?? jest jakaś zasada?? Jak Wy macie??

hazeleyes1982
25-03-2012, 23:03
Jeeeeny, ale nuuuudy...-komodę mam....:D wiem wszystko oprócz garderoby...to co?garderobę wrzucamy?:oops::lol:

kakusek
25-03-2012, 23:08
A to co innego.Z lenistwa otworzylam pierwszy podany link i nie przegladalam reszty :lol2:
Kinga ja nie mam ale wydaje mi sie ze w kolorze sciany
Hazelku wrzucaj znow poogladamy jak u Ciebie bedzie pieknie:p

hazeleyes1982
25-03-2012, 23:18
Kingus, no problem. Chodzi Ci o okna dachowe, tak? :oops:
kakusku, musi to zrobić Narendilek, bo jest madrzejsza i bardziej rozgarnięta informatycznie:lol:
ale to juz jutro...moze ktoś jeszcze Kindze pomoże?

1976pinacolada
25-03-2012, 23:22
Kingus, no problem. Chodzi Ci o okna dachowe, tak? :oops:



Nie :no: w normalnych oknach.
Ola , jak Ty planujesz - oczywiście pytam o te pomieszczenia co nie będą na biało pomalowane :rotfl: MAsz w ogóle takie??

hazeleyes1982
25-03-2012, 23:28
Aaaaa:rotfl:
takich pomieszczen mam az...2 (w tym 1, to pokój Małego:lol2:) Nie skojarzyłam, bo dla mnie to było oczywiste, ze pod kolor scian i ... nie wiedziałam, ze mozna inaczej:rolleyes::D

narendil
25-03-2012, 23:42
kakusku, musi to zrobić Narendilek, bo jest madrzejsza i bardziej rozgarnięta informatycznie:lol:


Ale co? Coś przegapiłam?
Ja już średnio kontaktuję.
Dobranoc!

Venus_m
26-03-2012, 00:04
łoooo ;)

i to jest dobra informacja :)

Mi się bufet bardzo na nóżkach podoba, ale przy dwóch metrach to tych nóżek sporo by było...chyba że! Zawiesić by ten bufet dla stabilizacji, a dla odbioru wizualnego dać nóżki :D

monika996
26-03-2012, 08:38
mnie sie jedno i drugie volani podoba. tzn z nozkami i bez :)

monika996
26-03-2012, 09:10
W kolorze ściany, na biało moim zdaniem źle wygląda :(zgadzam się!!!!!

monika996
26-03-2012, 09:14
i ja też :)Kinga sprawa roztrzygnięta:)

emiranda
26-03-2012, 09:23
Kinga sprawa roztrzygnięta:)

Czy u Was tez czas jest do tylu cofniety, czy tez to moj komp szaleje?

A ja sie nie zgadzam (skasowałam swój post) bo tak naprawde nie wiem o co Kindze chodziło? Czy zewnetrzny czy wewnetrzny, czy jej chodziło po prostu o glif?

1976pinacolada
26-03-2012, 09:30
a ja nie wiem co to glif ...:sick:

Chodzi mi o to - zaznaczone czerwonym X

http://img690.imageshack.us/img690/6649/dsc0152q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc0152q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

emiranda
26-03-2012, 10:00
No glif na moj gust to to co zaznaczyłaś na czerwono, ale nie do konca jestem przekonana, ale na pewno maluje sie w kolorze ściany :) :) :)

Ja w Lublinie w tej chwili jestem i tak z doskoku, ale nie moge sie powstzrymać od spotkania koleżanek na FM, to sie chyba uzależnienie nazywa :)

monika996
26-03-2012, 13:07
a ja nie wiem co to glif ...:sick:

Chodzi mi o to - zaznaczone czerwonym X

http://img690.imageshack.us/img690/6649/dsc0152q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc0152q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
w kolorze ściany

monika996
26-03-2012, 13:08
No glif na moj gust to to co zaznaczyłaś na czerwono, ale nie do konca jestem przekonana, ale na pewno maluje sie w kolorze ściany :) :) :)

Ja w Lublinie w tej chwili jestem i tak z doskoku, ale nie moge sie powstzrymać od spotkania koleżanek na FM, to sie chyba uzależnienie nazywa :)

to się nazywa nałóg:)

duś
26-03-2012, 18:50
glif by był, gdyby nałóg był scięty i tworzył z powierzchnia szyby kat rozwarty :)

hazeleyes1982
26-03-2012, 20:05
aaaa!!!!!!jest!!!!!
jest podłoga w dwóch pokojach-a w srodę panowie skończą już parkietowanie całego domu:wave:
A Wy mnie udusicie, bo jeden aparat zalany kawą a drugi (lepszy-zepsuty od roku :bash:).....chyba muszę sobie jakis fundnąć:D

kakusek
26-03-2012, 20:32
Miałam szczescie ze zdazyłas mi cyknąc foty gresu :)
Hazelku a co Ty za parkiet kładziesz? (kolor?)
Nie wiem czy nie powinnas dostac przez kolano za takie nieprzygotowanie do wykonczeniwoki-przeciez dobry sprzet na foty to podstawa a Ty od roku sie tym nie zajelas?:lol2:

1976pinacolada
26-03-2012, 20:36
aaaa!!!!!!jest!!!!!
jest podłoga w dwóch pokojach-a w srodę panowie skończą już parkietowanie całego domu:wave:
A Wy mnie udusicie, bo jeden aparat zalany kawą a drugi (lepszy-zepsuty od roku :bash:).....chyba muszę sobie jakis fundnąć:D



Gratuluję podłóg !!!
a komórą nie umie ?? :P :P :P

monika996
26-03-2012, 20:37
aaaa!!!!!!jest!!!!!
jest podłoga w dwóch pokojach-a w srodę panowie skończą już parkietowanie całego domu:wave:
A Wy mnie udusicie, bo jeden aparat zalany kawą a drugi (lepszy-zepsuty od roku :bash:).....chyba muszę sobie jakis fundnąć:Dchyba już miałas sobie kupić kilka dni temu:D


Gratuluję podłóg !!!
a komórą nie umie ?? :P :P :P włAŚNIE NIE UMIE!!!

emiranda
26-03-2012, 22:37
glif by był, gdyby nałóg był scięty i tworzył z powierzchnia szyby kat rozwarty :)

Es tut mir leid, ich verstehe nicht :(

hazeleyes1982
26-03-2012, 22:56
Es tut mir leid, ich verstehe nicht :(

:lol2:
Alu, czyli po polskiemu, ze ...nie kumasz, tak?:lol2:
ja też nie-przepraszam dusiu:lol2::hug:

Co do fotek...umiem komórą ale....zaś nie umiem wysyłać na komp...:lol:
kakusku, w całym domu parkiet dębowy, w gabinecie jesion koniak-moja miłooooooość i w kibelku teak:yes:

1976pinacolada
26-03-2012, 23:02
:lol2:
Alu, czyli po polskiemu, ze ...nie kumasz, tak?:lol2:
ja też nie-przepraszam dusiu:lol2::hug:

Co do fotek...umiem komórą ale....zaś nie umiem wysyłać na komp...:lol:
kakusku, w całym domu parkiet dębowy, w gabinecie jesion koniak-moja miłooooooość i w kibelku teak:yes:



ja też nie kumam dusiu i tez przepraszam i nie wiem co to nałóg . Tzn wiem co to nałog ale chyba nie ten o którym piszesz :rotfl:

Olu- ja do niedawna robiłam tak: cykałam zdjęcie komórką, wysyłałam jako mms (to umiałam ;) ) do M, on wysyłał mi to na maila i ja dopiero zapisywałam na dysku i wrzucałam na forum, ufffff.................. duzo tego ale lepsze to niż nic :P

emiranda
26-03-2012, 23:05
:lol2:
Alu, czyli po polskiemu, ze ...nie kumasz, tak?:lol2:
ja też nie-przepraszam dusiu:lol2::hug:

Myślę, że Dusia myślała o czym innym a pisała co innego, skąd to Dusiu wiesz o tych glifach spojrzałam do wikipedii i juz wiem, ale nasi fachowcy jak obrabiali okna to wszystko nazywali glifami a nie tylko te rozwartokatne :)

kakusek
26-03-2012, 23:06
Ola pozostaje Ci wysłac mms-sa do meza Kini :D Debowy powiadasz? Czyli moje kolorki bo ja tez raczej wybiore dab chociaz bardzo podoba mi sie merbau.Z ta mała roznica ze u mnie beda panele i dab chyba taki bardziej miodowy :yes:
Hazelku tak z innej beczki-pamietasz ile placilas za transport z Max-Flizu swojego gresu?

hazeleyes1982
26-03-2012, 23:07
ja też nie kumam dusiu i tez przepraszam i nie wiem co to nałóg . Tzn wiem co to nałog ale chyba nie ten o którym piszesz :rotfl:
:rotfl:
ja tez wiem, co to nałóg...ale na 99% nie o ten nałóg dusiowi chodzi:lol2:
Kinguś, to ja robiłam tak samo jak Ty, tyle ze z Przyjaciółka:lol2: ale zaprzestałam tego procederu, bo za każdym razem, jak dzwoniłam mówila: "dawaj, zaraz Ci wyslę......" :lol2:no i se dałam spokój.Juz Jej nie meczę .:D

hazeleyes1982
26-03-2012, 23:15
Ola pozostaje Ci wysłac mms-sa do meza Kini :D Debowy powiadasz? Czyli moje kolorki bo ja tez raczej wybiore dab chociaz bardzo podoba mi sie merbau.Z ta mała roznica ze u mnie beda panele i dab chyba taki bardziej miodowy :yes:
Hazelku tak z innej beczki-pamietasz ile placilas za transport z Max-Flizu swojego gresu?

Kurcze...a nr mam do Kingi tylko...specjalnie do Męża nie dała, zebym Mu mms-ów z podłogą nie wysyłała:lol2::lol2:
Kakusku, dogadałam sie z kierowcą, ze zrobię Mu dobry obiad i że będę grzeczna i to wystarczyło:D
Sami sobie je przywieźlismy, wiec nie pomogę....

Karolina i Artur :P
26-03-2012, 23:19
Cześć hazelku :hug:

hazeleyes1982
26-03-2012, 23:24
Czesc Karolcia:hug: Jak się mieszka...?Dajecie radę z parapetówkami?:D
Wpadłaś pewnie zobaczyć jakies fotki a tu zonk...2 aparaty zepsute.....:rolleyes::lol:

1976pinacolada
26-03-2012, 23:29
Kurcze...a nr mam do Kingi tylko...specjalnie do Męża nie dała, zebym Mu mms-ów z podłogą nie wysyłała:lol2::lol2:
]



Przyślesz swojego pod prysznic do mnie to dam Ci nr do mojego :P :P :P

Ps.jak masz zdjęcie w telefonie to DAWAJ śmiało

duś
26-03-2012, 23:40
oj wy baby no!
glif to taka skośna wnęka okienna lub drzwiowa - jak w starych kościołach lub oknach połaciowych (najczęsciej dolny i górny tworzą kąt rozwarty a nie prosty jak w klasycznych oknach :)) robi się je żeby więcej światła wpadało do środka :D

verstanden!?

hyhy

a moje nałogi... eh po ostatnim weekendzie chyba zdecydowanie mają się nieźle :D

hazeleyes1982
26-03-2012, 23:48
Jeny........Kinguś, kakusku.....ale swinia ze mnie...dopiero teraz czytam wiadomości od Was...przepraszam:oops::oops::oops::hug:

1976pinacolada
26-03-2012, 23:59
Jeny........Kinguś, kakusku.....ale swinia ze mnie...dopiero teraz czytam wiadomości od Was...przepraszam:oops::oops::oops::hug:




jakie wiadomości ???????????? !!!

MagdaZZZ
27-03-2012, 01:08
No glif na moj gust to to co zaznaczyłaś na czerwono, ale nie do konca jestem przekonana, ale na pewno maluje sie w kolorze ściany :) :) :)

Ja w Lublinie w tej chwili jestem i tak z doskoku, ale nie moge sie powstzrymać od spotkania koleżanek na FM, to sie chyba uzależnienie nazywa :)


to się nazywa nałóg:)


glif by był, gdyby nałóg był scięty i tworzył z powierzchnia szyby kat rozwarty :)

aaaa, duśka co Ty piłaś:rotfl:

admete
27-03-2012, 07:18
glif by był, gdyby nałóg był scięty i tworzył z powierzchnia szyby kat rozwarty :)
ale się uśmiałam :lol2: - pozytywnie

Ola ja Ci chyba obfocę ten parkiet :lol2:
Bo mam u Ciebie zrobić sesję z moją i Twoją płytką w roli głównej to cyknę od razu sesyjkę parkietu :lol2:

To kiedy się widzimy :popcorn::popcorn::popcorn:

Ola a tak na serri- ja będę teraz kupować nowy aparat - mam znajomego fotografa on nam wybiera zawsze tego typu sprzęt - może chcesz rady - porady, albo rabacik przy zakupie???:cool:

Buziaki i miłego poranku :)

hazeleyes1982
27-03-2012, 09:24
Kinguś, Twojego maila ostatniego:)
Aguś, jeny....mogłabyś? Byłoby super, bo mamy cos takiego na oku
http://www.ceneo.pl/13028370s

i mogłabym sie zapytac, czy to dobry wybór.
Aguś, myślę, ze w pt sie zobaczymy, tak jak planowałysmy wstępnie, bo w czwartek Mały idzie na dni otwarte do przedszkola i mamusia już ma stan przedzawałowy-jak to będzie:eek::)

monika996
27-03-2012, 09:35
ola to mi niestety lepiej z komórką idzie niż z aparatem.:) i bluetoothem wysyłam( darmo) na komputer:)

a ja w czwartek do mojego s na wywiadówke także idę.Muszę się podkurować trochę , bo mam straszny katar:eek:

emiranda
27-03-2012, 09:38
Aparat fotograficzny

Odpowiem moje przemyslenia, od wielu lat marzyłam o cyfrowej lustrzance, meliśmy kiedys analogowa i ona robiła super zdjecia, no i w koncu przekonałam męża do jednej (z tym ze my uwazamy, że nikony sa najlepsze). I wowczas natrafiłam na artykuł znanego australijskiego fotografa, ktory pisał, że lustrzanki sa dla profesjonalistów a dla zwyklego zjadacza chleba zupelnie wystarcza zwykły aparat, bo to tylko wybitny profesjonalista umie tak lustrzanke ustawić, aby ona robiła zdjecia z głebia no i innymi bajerami. No chyba że umiecie sie super ustawiac aparat. Jezeli chcesz robic zdjecia dziecku to zanim ustawisz aparat to dziecka juz nie bedzie w obiektywie, a jak robisz automatycznie to wystarczy aparat za 1000-1400 zl i efekt bedzie tem sam, tak przynajmniej ten austr. fotograf pisał.
My zdecydowalismy sie na nikon coolpix p 500 i jestesmy mega zadowoleni. (Moj mąż kiedys zajmował sie fotografiką).
Więc nie wiem czy warto wydawac 4000 -5000 zł na aparat z którego funkcji i tak sie nie skorzysta.

Monika ma racje, dzisiejsze dobre komórki robia wystarczająco dobre zdjecia, żeby cieszyly oko, a i zawsze pod reka go masz :)
I łatwe w obsludze :)

Do lustrzanki jeszcze dodatkowo obiektywy trzeba kupić i później je nosić, cos wiem na ten temat :(

Może warto różnice tych pieniążków wydac na urzadzenie wnetrz. :)

O przedszkole sie nie martw, Młody z pewoscia sobie poradzi lepiej niż Ty :)

monika996
27-03-2012, 09:41
Odpowiem moje przemyslenia, od wielu lat marzyłam o cyfrowej lustrzance, meliśmy kiedys analogowa i ona robiła super zdjecia, no i w koncu przekonałam męża do jednej (z tym ze my uwazamy, że nikony sa najlepsze). I wowczas natrafiłam na artykuł znanego australijskiego fotografa, ktory pisał, że lustrzanki sa dla profesjonalistów a dla zwyklego zjadacza chleba zupelnie wystarcza zwykły aparat, bo to tylko wybitny profesjonalista umie tak lustrzanke ustawić, aby ona robiła zdjecia z głebia no i innymi bajerami. No chyba że umiecie sie super ustawiac aparat. Jezeli chcesz robic zdjecia dziecku to zanim ustawisz aparat to dziecka juz nie bedzie w obiektywie, a jak robisz automatycznie to wystarczy aparat za 1000-1400 zl i efekt bedzie tem sam, tak przynajmniej ten austr. fotograf pisał.
My zdecydowalismy sie na nikon coolpix p 500 i jestesmy mega zadowoleni. (Moj mąż kiedys zajmował sie fotografiką).
Więc nie wiem czy warto wydawac 4000 -5000 zł na aparat z którego funkcji i tak sie nie skorzysta.

Może warto różnice tych pieniążków wydac na urzadzenie wnetrz. :)

O przedszkole sie nie martw, Młody z pewoscia sobie poradzi lepiej niż Ty :) Alu całkowicie przyznaję ci rację!!!! ale niestety mam lustrzankę ( cięzką jak diabli, niepraktczną:( ) bo syn sobie wymyślił,żed będzie fotografem. i skończyło sie po tygodniu i zostaliśmy z profesjonalnym aparatem ,który jest używany sporadycznie:)

Alu skąd nadajesz????

hazeleyes1982
27-03-2012, 09:45
Monia, kuruj sie w takim razie-to efekt tego grilla?
Alu, my chcielibysmy lustrzanke tak do 2,5 tys -czyli pewnie jakąś podstawową. Nie wiedziałąm ze tak jest z lustrzankami, ze one sie...no...tak długo zbierają....naprawdę?:eek:
Nasz pierwszy aparat cyfrowy (Fujifilm), po 12 latach odmówił posłuszenstwa-ale był super po prostu. A do Nikona mamy trochę uraz po tym ostatnim nabytku-kieszonkowa, czerwona zabawka...robił beznadziejne zdjęcia. Gorsze niz komórka. Ale wiem, ze to takim model po prostu wybralismy-miał byc malutki, fajnie wygladac....i tak było.Szkoda tylko,ze zdjęc nie robił fajnych:(

emiranda
27-03-2012, 09:46
Alu całkowicie przyznaję ci rację!!!! ale niestety mam lustrzankę ( cięzką jak diabli, niepraktczną:( ) bo syn sobie wymyślił,żed będzie fotografem. i skończyło sie po tygodniu i zostaliśmy z profesjonalnym aparatem ,który jest używany sporadycznie:)

Alu skąd nadajesz????

Nadaje jeszce z Tarnowa, mąż poszedł na jkaieś spotkanie, o 12 wyjazd o 14 Kraków.

Ja juz nie chciałam pisac o tym, ze my tez lustrzanke kupilismy, ale pojechalismy w góry i noszenie dwóch obiektywów denerwowało i mnie i mężą i jak wrocilismy to udalo sie nam ja sprzedac sasiadowi i zostalismy szczęśliwymi posiadaczami aparatu jw i jestesmy z tego powodu mega szczęśliwi, a ja z siebie dumna, ze udalo mi sie tamten sprzedac :)

emiranda
27-03-2012, 09:48
Monia, kuruje sie w takim razie-to efekt tego grilla?
Alu, my chcielibysmy lustrzanke tak do 2,5 tys -czyli pewnie jakąś podstawowoą. Nie wiedziałąm ze tak jest z lustrzankami, ze one sie...no...tak długo zbierają....naprawdę?:eek:
Nasz pierwszy aparat cyfrowy (Fujifilm), po 12 latach odmówił posłuszenstwa-ale był super po prostu. A do Nikona mamy trochę uraz po tym ostatnim nabytku-kieszonkowa, czerwona zabawka...robił beznadziejne zdjęcia. Gorsze niz komórka. Ale wiem, ze to takim model po prostu wybralismy-miał byc malutki, fajnie wygladac....i tak było.Szkoda tylko,ze zdjęc nie robił fajnych:(

Do body trzeba dokupic obiektywy, ciezkie sa jak diabli :(

monika996
27-03-2012, 09:53
ola kuruje się therflu zatoki i katar mniejszy!!!! grill mnie załatwił, a to była inauguracja i tylko od 17-19 na zewnątrz. ale zdążyłam porzemarznąć:eek: jak wtracaliśmmy koło 24 było tylko 4,5 stopnia. a hja na sobie sweteerk i krótką kamizelkę:cool: poczułam wiosnę , nie ma co.

nawet dziś pilates odpuściłam:offtopic:

hazeleyes1982
27-03-2012, 09:58
Ojej.....Bidulka:hug:
Chyba mnie wyleczyłyscie z lustrzanki w takim razie.....jesli ona taka ciężka:D Dziekuje:hug: Tak czy inaczej, zapytam tego fotografa Agi, co mógłby polecic. Alu, czy mogłabyc przeslac jakis link do Twojego aparatu?
Alu, czyli wycieczka udana?

monika996
27-03-2012, 10:00
ola ty kruszynko musiałabyś pomocnika do dzwigania lustrzanki mieć:lol2:

emiranda
27-03-2012, 10:14
Ojej.....Bidulka:hug:
Chyba mnie wyleczyłyscie z lustrzanki w takim razie.....jesli ona taka ciężka:D Dziekuje:hug: Tak czy inaczej, zapytam tego fotografa Agi, co mógłby polecic. Alu, czy mogłabyc przeslac jakis link do Twojego aparatu?
Alu, czyli wycieczka udana?

tu kupowałam
http://www.electro.pl/produkt-Aparat_NIKON_COOLPIX_P500_Czarny_NATYCHMIASTOWA_WY SYlKA_2B_skorzystaj_z_Promocji_RABAT_do_10_25-383734,229.html

Wycieczka :( , mialo byc romantycznie, miał byc wieczór w Krakowie, a okazuje sie ze za taxi drivera dorabiam :(

monika996
27-03-2012, 10:17
tu kupowałam
http://www.electro.pl/produkt-Aparat_NIKON_COOLPIX_P500_Czarny_NATYCHMIASTOWA_WY SYlKA_2B_skorzystaj_z_Promocji_RABAT_do_10_25-383734,229.html

Wycieczka :( , mialo byc romantycznie, miał byc wieczór w Krakowie, a okazuje sie ze za taxi drivera dorabiam :( Ala miałaś wieczór w Tarnowie:) nie było romantycznie???

kraków M ci zostawił na inną okazję:)

emiranda
27-03-2012, 10:28
Ala miałaś wieczór w Tarnowie:) nie było romantycznie???

kraków M ci zostawił na inną okazję:)

No, ..............jak by tu powiedzieć...............................