PDA

Zobacz pełną wersję : Od wizualizacji do realizacji...czyli pogaduchy u hazel



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

hazeleyes1982
12-10-2011, 22:15
:) no wlasnie..."usiasc i przymierzyc' a ja dzis dostalam przesylke-roca meridian compacto do lazienki przy sypialni. Nie mierzylam ale polegam na zdaniu reni, ktora ma taki sam i pisala, ze wygodny. Musze uwierzyc na słowo:D
Anetko, a wracajac do tej nieszczesnej siatki...to najgorsze, ze ja jeszcze trzeba umiec założyc...a my totalnie anty-ogrodowi na razie jestesmy....:rolleyes:

aneta s
12-10-2011, 22:21
My tez pojecia o ogrodzie nie mamy...oboje nigdy nie mielismy z nimi do czynienia co wiecej ja nawet kwiatkow w domu nie mam poza kilkoma storczykami - prezentami na nowy dom od rodziny...u mnie tylko bambusy sa w stanie przetrwac...ostatnia kase wydamy na ogrod wlasnie bo ja nawet nie chce myslec co by bylo gdybym ja sie za to wziela...poza tym nie mam czasu ani nerwow na ogrodnicza przygode dlatego to chcemy zlecic - tzn zalozenie ogrodu, chcemy w miare bezobslugowy i zamierzam go "pielegnowac" juz sama bo nie sadze zeby bylo mnie stac na zatrudnianie ogrodnika...nasz ogrodnik odradza siatke argumentuje ze koszt spory...sa podobno urzadzenia na prad, ktore sie wkopuje i one emituja jakies nieprzyjemne dzwieki dla nas nieslyszalne a dla kretow poprostu niedozniesienia...mowil ze 2 ogrody ma z tymi urzadzeniami i kreta nie ma...sama nie wiem co o tym sadzic...

hazeleyes1982
12-10-2011, 22:30
No to piąteczka:) choc to raczej nie jest powod do radosci, ze mamy na pienku z ogrodowymi sprawami. My zlecilicmy projekt i myslelismy, ze wykonanie tez ale cena nas zabila. Dzialka 3500 m -nawodnienie 12 tys:jawdrop: ale to jeszcze nic.Za rozplantowanie ziemi (dokladnie to sie nazywalo: "przygotowanie podłoza") 10 tys:jawdrop: i w tym nawet nie bylo nasadzenia-to oczywiscie dodatkowo platne. Po tym, jak dostalismy oboje zawalu-zwlaszcza ja, skonczylo sie na tym , ze mamy tylko projekt a panu podziekowalismy za wspolprace.
"Nasz" pan z kolei zachwalal siatke:roll:, co oczywiscie nie znaczy, ze ma racje...kurcze, nie wiadomo co robic.

aneta s
12-10-2011, 22:55
no wlasnie...ja musze ostateczna decyzje podjac max do 2 tygodni...i chyba jednak bedzie bez siatki...
straszne ceny macie...my mamy wzietego ogrodnika - czekamy na niego prawie 1,5 roku i caly ogrod bez siatki powinien sie zmiescic w 20 tys, z tym kamienne murki i nasadzenia. u nas jest 1700m, zywoplot z tuj - etap tujowy zrobil nam zeszlej jesieni , teraz reszte...

monika996
12-10-2011, 23:03
no ta ja się dołącze, nie lubię grzebać i pielęgnować roślin. więc ogrodu nie mam tylko malutki trawnik z kilkoma roślinkami:wiggle: i z głowy. mamy małą działkę, a i tak coś ten trawnik kosztował;)

aneta s
12-10-2011, 23:09
Ja teraz mam tuje, trawnik i kilka roslin i jak dla mnie to nie moze tak zostac...

monsanbia
12-10-2011, 23:33
Aneta, gdzie Ty się podziewałaś z tą łazienką!!!!!!!!!!!!
Teraz już za późno, bo subwaye już leżą w garażu, ale kilka miesięcy biłam się z myślami czy brać sentique do mojej białej łazienki.
Ale nie mogłam ich zobaczyć na żywo (bo nigdzie nie znalazłam) i wzięłam to co znałam. Buuu.
Śliczna łazienka!
I półka przy wannie! Identyczna jak u mnie (widziałaś?) A tyle nad nią*myślałam

Ja mam w drugiej (czarnej) łazience umywalkę memento i wc+bidet też memento :yes:

aneta s
13-10-2011, 00:00
Monia zmartwie Cie ale dla mnie umywalka memento to porazka -jeden z najbardziej nietrafionych zakupow...chlapie sie jak cholera, dzis juz za darmo bym jej nie chciala...
Pisalam u Ciebie ale pewnie Ci umknelo, ze mamy podobne polki przywannowe - u mnie pod spodem jest szary kosz na brudna bielizne a "na gorze" mam miejsce do osuszania dzieciakow po wyjeciu z wanny.

monsanbia
13-10-2011, 00:18
Monia zmartwie Cie ale dla mnie umywalka memento to porazka -jeden z najbardziej nietrafionych zakupow...chlapie sie jak cholera, dzis juz za darmo bym jej nie chciala...
Pisalam u Ciebie ale pewnie Ci umknelo, ze mamy podobne polki przywannowe - u mnie pod spodem jest szary kosz na brudna bielizne a "na gorze" mam miejsce do osuszania dzieciakow po wyjeciu z wanny.


Pamiętam że pisałaś, o jednym i drugim
Nie myślałam jednak że ta półka tak samo wygląda ;)

Umywalką też*już straszyłaś, ale za późno. Już*dawno zamówiona, podwójna, z powłoką CP. Nie bardzo by się*opłacało zamieniać na nową, bo kilka tys kosztowała :(
Może przeżyję

monsanbia
13-10-2011, 00:21
No i mam nadzieję, że chlapanie to wina tej bardzo wysokiej wylewki. U mnie jest jednak sporo niżej.
Mnie bardziej zmartwiło to "stanie" wody

aneta s
13-10-2011, 05:28
Nie kochana to nie wylewka, to umywalka jest winowajca, 2 tygodnie temu wypozyczylam niska wylewke , zeby sprawdzic i ewentualnie zamienic ale niestety bez efektu....

monsanbia
13-10-2011, 07:50
Nie kochana to nie wylewka, to umywalka jest winowajca, 2 tygodnie temu wypozyczylam niska wylewke , zeby sprawdzic i ewentualnie zamienic ale niestety bez efektu....

A to nie podlega reklamacji?
Dziwna sprawa

monika996
13-10-2011, 07:55
Monia gdzie będziesz miała te nieszczęsną umywalkę ? tzn w jakiej łazience?

aneta s
13-10-2011, 08:13
A to nie podlega reklamacji?
Dziwna sprawa
Moni nie podlega...bo to nie jest wada produktu...ot wszystkie plaskie umywalki chlapia...w ceglanej tez mam VB ale aveo - bez porownania i bateia, ktora mam w memento w aveo nie chlapie nic a nic...

monsanbia
13-10-2011, 08:21
Moni, w łazience rodzicielskiej, w ogólnej będzie Loop&Friends

Aneta, ostatnio (dosłownie kilka dni temu) używałam podobnej do mojej umywalki tylko duravitu, i nic się nie chlapało. A wydawało mi się, że jest jeszcze bardziej płaska od mojego memento. Może jednak problem leży gdzie indziej

monika996
13-10-2011, 08:27
Monia no to dobrze ,że nie w tej gdzie będzie się mała myła. będziecie mniej chlapali. zmniejszysz ciśnienie wody;) ja mam taką płaską w łazience spa i chlapie. ale tam rzadko jej używamy.przykręciłam węzyki z wodą ,żeby woda leciała wolniej :rolleyes: Ręczniczek w ruchu po myciu;)
a tak w ogóle Monia czemu cię nie ma u siebie?

aneta s
13-10-2011, 08:32
Moni, w łazience rodzicielskiej, w ogólnej będzie Loop&Friends

Aneta, ostatnio (dosłownie kilka dni temu) używałam podobnej do mojej umywalki tylko duravitu, i nic się nie chlapało. A wydawało mi się, że jest jeszcze bardziej płaska od mojego memento. Może jednak problem leży gdzie indziej
Moja przyjaciolka ma memento i baterie esprita - chlapie jak u mnie, a jak mialam serwisanta z Grohe to tylko sie usmiechnal i stwierdzil, ze jak nie chce zeby chlapalo to musze umywalke zmienic...

monika996
13-10-2011, 08:39
Boże dziewczyny, niech chlapie!!!!przyzwyczaicie się!!!!

monsanbia
13-10-2011, 08:42
a tak w ogóle Monia czemu cię nie ma u siebie?

Jeszcze tam nie dotarłam :lol:
Otworzył mi się*wątek hazel bo na nim z lapkiem wczoraj zasnęłam ;)
I śledzę*go na przemian z przygotowywaniem sobie kawki i mania(mleczka) dla Lil

aneta s
13-10-2011, 08:51
Boże dziewczyny, niech chlapie!!!!przyzwyczaicie się!!!!
predzej kupie nowa umywalke niz sie przyzwyczaje do chlapania:rotfl:

hazeleyes1982
13-10-2011, 08:55
Hello, Dziewczynki.
Monia, lipa z ta umywalka ale dopoki nie zaczniesz uzytkowac, nie martw sie na zapas. Swoja droga, ta moja art ceram do kibelka tez chyba z tych chlapiących:rolleyes:
Monie, oddacie swoj glos na kibelek?Co radzicie do tej umywalki?kwadraciak czy cos spokojniejszego-jak radzi anetka?

monsanbia
13-10-2011, 08:59
predzej kupie nowa umywalke niz sie przyzwyczaje do chlapania:rotfl:

Zamień na płaski duavit - nie chlapie ;p

Ja jednak pozostanę z moją. Zabuliłam to się muszę pomęczyć :rolleyes:

monsanbia
13-10-2011, 08:59
Monie, oddacie swoj glos na kibelek?Co radzicie do tej umywalki?kwadraciak czy cos spokojniejszego-jak radzi anetka?

Ja już oddałam :P

MarJel
13-10-2011, 09:06
oddacie swoj glos na kibelek?Co radzicie do tej umywalki?

Hezel, ja obstawiam u ciebie kwadraciak:lol: Nie wiem czy tak trzeba, czy nie trzeba, robi się, czy nie robi:rolleyes:, ale u siebie też tak dobierałam. W łazience białej dziecięcej same kwadraciaki (ps. moje bardzo wygodne), umywalka, bidet, kanciasta wanna, nawet kwadratowa deszczownica :popcorn:
W naszej łazience obłe kształty, wanna wolno stojąca, kibel, misko podobna umywalka, nawet deszczownica okrągła:popcorn:
W czarnej łazience jak wyżej;)

hazeleyes1982
13-10-2011, 09:07
No tak:rolleyes: Ty robisz "manie" a ja "mećko" i takie se mamy klimaty z rana:D

MarJel
13-10-2011, 09:10
No tak:rolleyes: Ty robisz "manie" a ja "mećko" i takie se mamy klimaty z rana:D

A mój opędzlował o 7.00 kase :lol:i potuptał do pciećkola :)

hazeleyes1982
13-10-2011, 09:11
MarJelus, dzienks;) a jaki masz ten kwadraciak, ze wygodny? wiem, ze tak sie dobiera, tylko ze niefart mam bo umywalke musialam taka kupic-nie ma miejsca na inna, a faze fascynacji kwadraciakami mialam kiedys...i teraz tak srednio mi sie widza, ale rozsadek podpowiada, ze by pasowal. Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi, bo jeszcze nie doszlam do siebie z rana:lol:

monsanbia
13-10-2011, 09:12
No tak:rolleyes: Ty robisz "manie" a ja "mećko" i takie se mamy klimaty z rana:D

Nie manie, tylko MANIO ;)
Ale najlepsze jest to, że na moje mleko do kawy Lil mówi:"mleko" a jak jej powiem "proszę Lili, Twoje mleko" ta odpowiada - nieeee, to jeś maaaanio :lol:

MarJel, na jakiej wysokości robiłaś umywalki (górna krawędź)?
Oczywiście jest to pytanie do wszystkich
I jaką masz kanciatą?

aneta s
13-10-2011, 09:14
Zamień na płaski duavit - nie chlapie ;p

Ja jednak pozostanę z moją. Zabuliłam to się muszę pomęczyć :rolleyes:
ja poki co tez zmieniac nie bede - nie stac mnie na to!

monsanbia
13-10-2011, 09:20
ja poki co tez zmieniac nie bede - nie stac mnie na to!

a wysokość górnego rantu byś mi zmierzyła? :rolleyes:

MarJel
13-10-2011, 09:21
Dziewczynki u mnie to chyba w każdej łazience inna wysokość:rolleyes:, będę dzisiaj w domku na pewno to pomierzę (kostka zaczęła mi się robić dzisiaj, zajechałam na chwilkę przed 8 rano, sprawdzić co za ekipa, dziewczyny ale towary:jawdrop: :lol:)
kanciaki u mnie to umywalka roca diverta
http://www.nokaut.pl/umywalki/umywalka-roca-diverta-75cm-a32711000.html
kibel i bidet to kludi Esprit

MarJel
13-10-2011, 09:27
http://img511.imageshack.us/img511/3586/umywalkarocadiverta75cm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/511/umywalkarocadiverta75cm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Umywalka niby kanciasta, ale w środku fajnie wyprofilowana, nie powinna chlapać.

monika996
13-10-2011, 09:31
u mnie umywalki na 90 cm górna krawędz. ja lubię wysoko. 2cm w górę , czy w dół nie robią różnicy!!!
moj jest z 94 i tez rano je mećko:wave:

karolakr25
13-10-2011, 09:32
MarJel ja mam tak samo ;) jak wszystko obłe, to wszystko. Jaki masz ten kwadratowy kibelek? Bo będe potrzebowała do małżeńskiej łazienki, a ciągle się słyszy, że one są strasznie niewygodne ;)

Edit: Już napisałaś, dzięki

monsanbia
13-10-2011, 09:34
moj jest z 94 i tez rano je mećko:wave:

z butelki? :lol2:

hmmm, chyba zrobimy na 95

MarJel
13-10-2011, 09:34
MarJel ja mam tak samo ;) jak wszystko obłe, to wszystko. Jaki masz ten kwadratowy kibelek? Bo będe potrzebowała do małżeńskiej łazienki, a ciągle się słyszy, że one są strasznie niewygodne ;)

Edit: Już napisałaś, dzięki

Bidet i kibel to kludi esprit, ale to taki mało delikatny design, może się wam nie podobać:rolleyes:

MarJel
13-10-2011, 09:35
z butelki? :lol2:



z cycusia? :rotfl:

monsanbia
13-10-2011, 09:37
ciągle się słyszy, że one są strasznie niewygodne ;)


Eeee tam, wcale to nieprawda jest

Za to spróbuj posiedzieć dłużej niż 2 minuty na Kole Ego

monika996
13-10-2011, 09:41
z butelki? :lol2:

hmmm, chyba zrobimy na 95 zrobiłabym na 2010

monika996
13-10-2011, 09:41
z cycusia? :rotfl:

:wave:

MarJel
13-10-2011, 09:44
Nikt nie skomentował moich towarów od kostki:rolleyes: dziewczyny co wy takie cnotki niewydymki ;), czy zazdrosne jesteście :lol2::P. Szefo jest najlepszy, ale ekipa jego też całkiem całkiem:popcorn:

hazeleyes1982
13-10-2011, 09:46
Martusia, Ty to zawsze mialas farta do ekip. Nawet Ci od kostki u Ciebie-to towary :lol:
Dobrze pamietam, ze Twoj synus ma 2,5 roczku? Moj we wrzesniu bedzie mial wlasnie tyle i tez mysle dosc powaznie o przedszkolu-tak chociaz na kilka godzin.Nie na caly dzien.
Monika , sadzac po fotkach, na ktore sie zalapalas z aparatem-bylam pewna, ze Ty sama jestes rocznik 94:)

hazeleyes1982
13-10-2011, 09:48
Ja skomentowalam-Wypraszam sobie:rotfl:

monsanbia
13-10-2011, 09:51
Monika , sadzac po fotkach, na ktore sie zalapalas z aparatem-bylam pewna, ze Ty sama jestes rocznik 94:)

Hehe :lol:
Fakt :yes:

MarJel, lepiej ich pokaż. Takie puste słowa to ani oka nie nacieszysz, ani ducha nie połechtasz ;)

MarJel
13-10-2011, 09:53
Martusia, Ty to zawsze mialas farta do ekip. Nawet Ci od kostki u Ciebie-to towary :lol:
Dobrze pamietam, ze Twoj synus ma 2,5 roczku? Moj we wrzesniu bedzie mial wlasnie tyle i tez mysle dosc powaznie o przedszkolu-tak chociaz na kilka godzin.Nie na caly dzien.

Fakt farta do ekip mam, narzekać nie mogę:p
Mój syn jest luty 2009r, miał 2latka i 8 miesięcy jak poszedł do przedszkola.
To była najlepsza decyzja moja, córka poszła o rok później.
Zapisałam go do kameralnego prywatnego przedszkola, gdzie jest kilkoro dzieci w grupie. Chodzi w podskokach dosłownie, a jest tyle tam atrakcji dla niego, wraca zmęczony wręcz, że na noc mi zasypia o 19.30:)

MarJel
13-10-2011, 09:57
MarJel, lepiej ich pokaż. Takie puste słowa to ani oka nie nacieszysz, ani ducha nie połechtasz ;)

Może zrobię dyskretnie foty telefonem:), szkoda że lata nie ma, lepsze byłyby widoki:popcorn:

Monia a gdzie fotki z wesela????

hazeleyes1982
13-10-2011, 09:57
MarJel, lepiej ich pokaż. Takie puste słowa to ani oka nie nacieszysz, ani ducha nie połechtasz ;)

Popieram!:popcorn:

Ech....marze, zeby moj Młody chodził wczesnie spac...czyli przedszkole to jest taki głupi pomysł:)

MarJel
13-10-2011, 09:59
Po

..czyli przedszkole to jest taki głupi pomysł:)

Jaki głupi??:eek: Hezelku najlepszy!

monsanbia
13-10-2011, 10:01
Monia a gdzie fotki z wesela????

Czekam aż mi ktoś jakąś podrzuci

hazeleyes1982
13-10-2011, 10:02
Chyba sie nie wyspałam...miało byc, ze NIE jest taki głupi...:lol2: jak to mowi moj nastoletni kuzyn: SORRA:D

monsanbia
13-10-2011, 10:06
SORRA:D

:lol2:
Zapisuję

karolakr25
13-10-2011, 10:13
Zdecydowanie przedszkole to dobry pomysł. Mój ma 19 miesięcy, a w poniedziałek był pierwszy raz w Klubiku Małego Przedszkolaka. Zajęcia są 3 razy w tygodniu po 2 godz., w grupach 10 osobowych, na razie rodzice/opiekunowie są jeszcze na sali i bawią się z dziećmi. Synek wrócił bardzo, bardzo zadowolony. Od września zamierzałam go posłać do przedszkola na ok. 6 godz. , ale niestety wyjazd wszystko nam pokrzyżował ;)

MarJel
13-10-2011, 10:15
jak to mowi moj nastoletni kuzyn: SORRA:D

Nie ma się czym chwalić, ale mojemu synowi ostatnio się wymknęło przy niedzielnym obiadku u teściów,, Kuwa mać"
Przy stole :my, teściowie, brat męża z żoną.
Myślałam że się zapadnę pod ziemię, teść mało z krzesła nie spadł, a teściowa zakrztusiła zupą:lol2:

I żeby nie było, my z reguły nie przeklinamy, mi zdarzyło się ze dwa razy pod wpływem emocji związanych z wykończeniówką i wystarczyło żeby mały sobie zakodował :)
:rotfl:

monsanbia
13-10-2011, 10:20
Przy stole :my, teściowie, brat męża z żoną.
Myślałam że się zapadnę pod ziemię, teść mało z krzesła nie spadł, a teściowa zakrztusiła zupą:lol2:



:lol2: piękne!

karolakr25
13-10-2011, 10:24
jak chrześniak męża (2,5 roku) powiedział ch*j przy stole, to teściowa prawie zawału dostała :lol2:

hazeleyes1982
13-10-2011, 10:26
Karola, czyli nasi mali faceci sa praktycznie w tym samym wieku. Moj ma 21 miesiecy. tez bym chciala najpierw na 2, 3 godz a potem sie zobaczy.
Martusia, :lol:

MarJel
13-10-2011, 10:26
jak chrześniak męża (2,5 roku) powiedział ch*j przy stole, to teściowa prawie zawału dostała :lol2:
:rotfl:

monsanbia
13-10-2011, 10:28
jak chrześniak męża (2,5 roku) powiedział ch*j przy stole, to teściowa prawie zawału dostała :lol2:

luuuudzie :rotfl:
dobrze, że "prawie" :lol2:

Moja mama kazała swojemu chrześniakowi kiedyś*biegać po łące i wołać: huuura, huuura. To były czasy, kiedy zamiast "er" wymawiał "jot"

MarJel
13-10-2011, 10:40
Moja mama kazała swojemu chrześniakowi kiedyś*biegać po łące i wołać: huuura, huuura. To były czasy, kiedy zamiast "er" wymawiał "jot"

najlepszy wiek u dzieci to właśnie 2, 3, 4 latka, najbardziej pocieszne są:rolleyes:

Wracając do przedszkola... najbardziej lubię jak wracamy i mi opowiada wrażenia z dnia i tak:
Wieś mamusi moja ulubiona pani to Izia i Golotka ( Iza i Dorotka), a kolega to Olinek Okrąglinek:jawdrop:
Ja: Baruś, ale jak to? przecież Olinek to postać z bajki
Baruś: nie to mój kolega z psiećkola
Zainteresowana, pytam na drugi dzień, pani o co cho :rolleyes:
Pani: Bartuś nazywa tak chłopca Aleksandra- Olka
:rotfl:

aneta s
13-10-2011, 10:43
dobre, dobre...

karolakr25
13-10-2011, 10:47
Syn wrócił wczoraj z tego Klubiku Przedszkolaka i dziadek pyta się gdzie był. Syn długo sie zastanawiał i w końcu odpowiada: "ja pikolu" :rotfl:

duś
13-10-2011, 11:57
moja koleżanka z pracy ma 3 letnią córę i jak kiedyś obie były w biurze to się owej koleżance wymknęło "kur...". oczywiście - młoda obok, więc się szybko w język ugryzła. na co młoda "nie mamusiu, się mówi ku... mać"
;D

hazeleyes1982
13-10-2011, 12:37
:rotfl:
I oto dowod na to, ze dzieci "wiedzą lepiej":lol:
Dus-iu, jak egzamin gate? jakies postepy na polu walki?:D

Venus_m
13-10-2011, 13:16
o nie mogę z dzieciakami :lol2:

Hazelku a dlaczego to akuratc 27 głębokości musi mieć? Zdaję sobie sprawę, że pewnie mierzymy się z jakimś ciasnym miejscem ale wrzuć, pokaż może pomogę. Ja długo szukałam do dolnej łazienki płytkiej umywalki, znalazłam w końcu za 450 konglomeratową 60 cm szerokości i chyba 31 głębokości. A czy widziałaś ewentualnie realizację gdzie umywalka (są takie specjalne modele) robi się płytszą szafkę a front umywalki lekko wystaje i idzie trochę w dół na blat?

hazeleyes1982
13-10-2011, 13:39
Tak to mniej wiecej wyglada, Venusku.

http://img802.imageshack.us/img802/7035/82521569.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/802/82521569.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Surowy z zalozenia kibelek ocieplony jedynie drewniana podloga. Ta wneka ma 32 cm, wiec w gre wchodzily takie wlasnie umywalki...no i ja juz ta kupilam.....:rolleyes:
tzn ta art ceram a nie ta z wizualki-to tylko tak pogladowo projektant wstawil;)

Venus_m
13-10-2011, 13:42
aaa myślałam że nadal szukasz ;) to nieważne :D

anna-maria3
13-10-2011, 15:51
Wpadam, czytam i... też się podzielę... Moja córa (2,5 roku) ch...j to mówi na porządku dziennym, bo nie potrafi powiedzieć TWÓJ :D I ciągle słyszymy "tata, to ch...j telefon?", "Wojtuś, to ch...j samochód?". I żeby nie było, do tego wszystkiego myli TWÓJ z MÓJ, więc zdarza się też "to ch...j tata", czyli TO MÓJ TATA :lol2:

karolakr25
13-10-2011, 15:55
Aniu :rotfl::rotfl:
a jak ludzie na to reagują? Mam na myśli tych, którzy nie wiedzą, że córka przekręca słowa.

duś
13-10-2011, 16:03
Dus-iu, jak egzamin gate? jakies postepy na polu walki?:D
walczę ale cieżko mi idzie... do tego po pracy jestem delikatnie mówiąc zrabana. mój szef nr 2 jest kochany - nie może mnie zwolnić do domu, ale pozalatwiał mi zastępstwo na pól tygodnia. za stara jestem żeby się uczyć. 20 lat w szkole to stanowczo za długo, eh

MarJel
13-10-2011, 16:04
I żeby nie było, do tego wszystkiego myli TWÓJ z MÓJ, więc zdarza się też "to ch...j tata", czyli TO MÓJ TATA :lol2:

Padłam:rotfl:
Twoja przebiła wszystkie dzieci, o których była mowa wyżej :lol2:

hazeleyes1982
13-10-2011, 19:04
Aniu...powaliłas mnie na kolana:lol2:
A najlepsze, ze przeczytalam Twoja opowiesc przy moim prawie-dwulatku...no i zgadnijcie, ktore słowo powtorzył!!!!:rotfl:
Maz mnie opierdaczył wzrokiem, ale i tak bylo smiesznie:lol2:

hazeleyes1982
13-10-2011, 19:06
Dus, bo ja sobie myslalam, ze Ty taka...no wiesz małolata jestes, ze studiujesz...no bo jestes...czy nie?:D

duś
13-10-2011, 19:28
hihi no na zegarze już 26 wybiło - w sumie nie tak duzo :) skonczylam w sumie 3x kierunki (wszystkie z mojej prawniczej dziedziny, ale na 3 uniwerkach), wiec dosyc mi juz studiowania :) teraz robię tylko jedna podyplomowke, pisze doktorat, robię aplikacje, pracuje na 2 etaty i jeszcze wolontariatuje w 1 fundacji. a w najbliższym czasie mam 1 duży i potem zaraz 1 mniejszy egzamin. no przecież zwariować można

pasie
13-10-2011, 19:39
hihi no na zegarze już 26 wybiło - w sumie nie tak duzo :) skonczylam w sumie 3x kierunki (wszystkie z mojej prawniczej dziedziny, ale na 3 uniwerkach), wiec dosyc mi juz studiowania :) teraz robię tylko jedna podyplomowke, pisze doktorat, robię aplikacje, pracuje na 2 etaty i jeszcze wolontariatuje w 1 fundacji. a w najbliższym czasie mam 1 duży i potem zaraz 1 mniejszy egzamin. no przecież zwariować można

ło matko, toś mnie powaliła ;)
:wave:

hazeleyes1982
13-10-2011, 19:49
o fuckin' hell, to ja przy Tobie obibok jestem i jeden uniwerek mi wystarczy. Na podyplomowke juz mi zabraklo czasu/siły (nie wiem, ktore skreslic :D) to Ty jestes jak ta moja przyjaciółka, z ktora ten nasz system (nie)nauki opatentowałam:D Ona tez 15 kierunków, 10 podyplomówek i innych kursów, za co ja szczerze podziwiam i uwielbiam.

duś
13-10-2011, 20:09
mi się wydaje, że najważniejsze w tym wszystkim, to nie stracić siebie. nie powiem, tych zajęć mam sporo, ale zasada jest taka, ze bliscy są zawsze na 1 miejscu, a przyjaciele na drugim (a żeby was dobić - w wolnym czasie trenuje pływanie i gramy ostatnio w squasha :)) hehe paradoksalnie jestem wielkim spiochem :D

monika996
13-10-2011, 20:24
mi się wydaje, że najważniejsze w tym wszystkim, to nie stracić siebie. nie powiem, tych zajęć mam sporo, ale zasada jest taka, ze bliscy są zawsze na 1 miejscu, a przyjaciele na drugim (a żeby was dobić - w wolnym czasie trenuje pływanie i gramy ostatnio w squasha :)) hehe paradoksalnie jestem wielkim spiochem :D witam duś , ale kiedy masz czas spać?czy ty tak szybko wiedzę chloniesz?

MarJel
13-10-2011, 20:31
duś, podziwiam, ale żeby Cię pocieszyć, to moja znajoma też ukończyła kilka kierunków, dodam, że równie trudne jak twoje i w między czasie urodziła troje dzieci, pracując cały czas zawodowo:eek:

duś
13-10-2011, 20:42
sypiam po 8h dziennie :) nie ma opcji, żeby było mniej :)
a dzieci... zdecydowanie dopiero za chwile hehe

hazeleyes1982
13-10-2011, 20:51
i jeszcze nasze forum!A to jest dopiero czasopochłaniacz;)

karolakr25
13-10-2011, 21:09
Duś, jakbym czytała o sobie, tylko ja się kształcę w kierunkach ekonomicznych
chwilowo na dziekańskim ;) nie jestem w stanie wytrzymać bez nauki, mam ciągłą potrzebę dokształcania się,
wg mnie to kwestia dobrej organizacji czasu, im więcej mam zajęć tym o dziwo więcej czasu dla siebie :eek:

hazeleyes1982
13-10-2011, 22:08
karola, pewnie masz racje. Ja nigdy nie moglam znalezc czasu na nauke wloskiego, teraz jestem zarobiona po uszy-dziecko, praca, budowa a godzinke w tyg udalo sie znalezc. Teraz marzy mi sie godzina na fitness ale z tym na razie gorzej;)

monika996
14-10-2011, 08:45
karola, pewnie masz racje. Ja nigdy nie moglam znalezc czasu na nauke wloskiego, teraz jestem zarobiona po uszy-dziecko, praca, budowa a godzinke w tyg udalo sie znalezc. Teraz marzy mi sie godzina na fitness ale z tym na razie gorzej;) ale twoj maluch ma chyba dopiero 9 miesięcy!! poczekaj podrośnie, podrzucisz go do babci i będziesz miała czas .:)

hazeleyes1982
14-10-2011, 09:59
Moni, Synus ma prawie dwa latka i teraz jest caly czas "podrzucany" Babci-bo mieszkamy u dziadków;) Gorzej potem, bo do babci bedzie troche dalej:( ale jest taka instutucja jak przedszkole:D
Słuchajcie, mam chyba idealny kibelek pasujacy do mojej umywalki. Bazuje na Waszych poradach, bo chcialam uniknac "kwadraciaka", ale jednak dam mu szanse. Bedzie prawdopodobnie takie "cóś"-Duravit Vero. Tylko czy to jest wygodne? Ma ktos w domu, oprocz MarJelki?

http://img191.imageshack.us/img191/8955/iduravitvero221709.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/iduravitvero221709.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

anna-maria3
14-10-2011, 10:18
Zajrzyj do reni. Nie wiem, czy ma dokładnie ten model, ale też taki kwadraciak...

hazeleyes1982
14-10-2011, 16:43
zerkne do reni. Dzieki Aniu. A dzis znalazlam bardzo fajne krzesla do jadalni.Tylko cena bardzo NIEfajna:( w kazdym razie sa na liscie must ... see :yes:

http://img4.imageshack.us/img4/3613/98011036.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/98011036.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img832.imageshack.us/img832/6131/63338348.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/63338348.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ilona Agata
14-10-2011, 16:47
Słuchajcie, mam chyba idealny kibelek pasujacy do mojej umywalki. Bazuje na Waszych poradach, bo chcialam uniknac "kwadraciaka", ale jednak dam mu szanse. Bedzie prawdopodobnie takie "cóś"-Duravit Vero. Tylko czy to jest wygodne? Ma ktos w domu, oprocz MarJelki?

http://img191.imageshack.us/img191/8955/iduravitvero221709.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/iduravitvero221709.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Moi rodzice mają :lol2: Dla mnie bomba ;) Trochę duży, ale ja mam małe "siedzenie" ;) Co do wygody - jak najbardziej można polecić :yes:

anna-maria3
14-10-2011, 16:58
http://img4.imageshack.us/img4/3613/98011036.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/98011036.jpg/)


Czy ja dobrze widzę, że tam jest filc? Uwielbiam filc :D Napisz coś więcej o tych krzesełkach.

pepejeans
14-10-2011, 17:08
Świetne te krzesła, skąd?

hazeleyes1982
14-10-2011, 18:24
http://www.noti.pl/index.php?swf=oferta_krzesla

Polscy projektanci. Same designerskie perełki....:yes:

pepejeans
14-10-2011, 18:36
podobają mi się ich perełki :yes:

malkul
14-10-2011, 18:45
Znasz moze cene tych krzeseł, bo bardzo ładne?

anna-maria3
14-10-2011, 18:55
Cena niestety mało przyjazna :( TUTAJ (http://www.mesmetric.com/products/wnetrza-publiczne/krzesla/krzesla-nowoczesne/993,comma)

malkul
14-10-2011, 19:27
Tak, cena kiepska :( zastanawiam sie też jak taki filc będzie wyglądał po roku użytkowania. myśle że chyba kipesko. Nie ma jak to skóra-nauczona jestem doświadczeniem. mam narożnik uzywany 5 lat i wyglada jak nowy, a np. eko skóra mojej znajomej rozpadła się po 6 miesiącach od zakupu.

MarJel
14-10-2011, 19:35
Hezelku bardzo fajny ten wucecik Duravit Vero:yes: ja bym brała.

Zauważyłaś co się stało z moniką996, znikł jej wątek i tkj. ona :o:confused:

karolakr25
14-10-2011, 19:37
Zauważyłaś co się stało z moniką996, znikł jej wątek i tkj. ona :o:confused:
Wydawało mi się, że ją dzisiaj widziałam na forum ;)

karolakr25
14-10-2011, 19:41
Faktycznie jej konto nie jest aktywne :eek: a wczoraj jeszcze była ;)
ale wątek nadal jest http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172663-dom-moniki

MarJel
14-10-2011, 19:42
Wydawało mi się, że ją dzisiaj widziałam na forum ;)

karola tobie nie wierze bo podobno masz ucisk na oczodoły:lol2:

anna-maria3
14-10-2011, 19:46
malkul, filc wyglada świetnie nawet i po kilku latach. Eko skórę też mam i potwierdzam - badziew, jakich mało, ale fotele filcowe (Karstady IKEA) nadal jak nowe, a użytkowane intensywnie więc filcu bym się nie obawiała...

MarJel
14-10-2011, 19:50
Ania, i nawet się nie kulkuje ten filc??

monsanbia
14-10-2011, 19:50
Dziewczyny, Monia pisała do mnie, że się nie może zalogować. Myślałam że już sprawa się*wyjaśniła
Obawiam się, że została przez pomyłkę zbanowana, albo co.
Chyba napiszę do moderatora

karolakr25
14-10-2011, 19:51
karola tobie nie wierze bo podobno masz ucisk na oczodoły:lol2:
79266mam go dopiero po 22, więc jeszcze z godzinkę funkcjonuje normalnie 79266

anna-maria3
14-10-2011, 19:56
MarJel, my mamy fotele od prawie 4 lat, użytkowane codziennie, wyglądają jak nowe. Nic się nie kulkuje. Nie wiem oczywiście jak jest z jakością filcu, bo te fotele IKEA do tanich nie należą. Może jak filc gorszy, to też gorzej się zachowuje, ale te krzesła cenę dość pokaźną mają więc materiał raczej solidny powinien być...

hazeleyes1982
14-10-2011, 20:21
Dziewczyny, dzwonilam do nich, bo chcialabym te fotele w realu zobaczyc. Pani powiedziala, ze ok 600 to cena za krzesla z lakierowanymi nogami a ok 1000-z chromowanymi, jak na fotce. No i ze jest to cena do negocjacji:cool: zobaczymy, co z tego wyjdzie...oprocz tych MarJelkowych, zadne nie spodobaly mi sie az tak bardzo.:D

hazeleyes1982
14-10-2011, 20:22
Kurcze, Monia, jesli nas czytasz i nadal nie mozesz sie zalogowac-:hug: Jak cos, Monia to moze rzeczywiscie do moderatora zglosic???

MarJel
14-10-2011, 20:26
oprocz tych MarJelkowych, zadne nie spodobaly mi sie az tak bardzo.:D

Mi sie Marjelkowe bardziej podobają od tych, a jeszcze za tysiaka łeeee:roll:
Mówisz pani mówi do negocjacji, za taką cenę łachy nie robi. Podejrzewam że, z 5% rabatu

MarJel
14-10-2011, 20:28
Kurcze, Monia, jesli nas czytasz i nadal nie mozesz sie zalogowac-:hug: Jak cos, Monia to moze rzeczywiscie do moderatora zglosic???

I żeby nie było, to ja pierwsza zauważyłam że nam monia zniknęła:P;)
No trzeba coś z tym zrobić:eek:

pasie
14-10-2011, 20:34
I żeby nie było, to ja pierwsza zauważyłam że nam monia zniknęła:P;)
No trzeba coś z tym zrobić:eek:

o nie nie;) ja też to zauważyłam tylko u siebie...

hazeleyes1982
15-10-2011, 07:11
Mi sie Marjelkowe bardziej podobają od tych, a jeszcze za tysiaka łeeee:roll:
Mówisz pani mówi do negocjacji, za taką cenę łachy nie robi. Podejrzewam że, z 5% rabatu
Co z tego, jesli MarJelkowe niewygodne som:lol:

A na serio, zobacze je w realu, to Wam napisze co i jak:yes:
Jako, ze ostatnio pewnien quiz u MarJelki wzbudzil niesamowite zainteresowanie, ogłaszam takowy u siebie. Bedzie nagroda, wiec bierzcie udział, kto żyw:yes: :
Pytanie brzmi:
Szto eta za bateria?:D

http://img198.imageshack.us/img198/5876/dscn0687u.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/198/dscn0687u.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jesli znacie jakąs podobną-będę równie happy:wiggle:

monsanbia
15-10-2011, 08:05
Zerknij na to
http://www.lazienkaplus.pl/pl/bateria-wannowa-grohe-grohtherm-19468-000,50113,166,i.html

i na to

http://www.lazienkaplus.pl/pl/bateria-termostatyczna-podtynkowa-wannowo-natryskowa-chrom-paffoni-fonte-birillo-bin015,408113,166,i.html

i na to

http://www.lazienkaplus.pl/pl/bateria-wannowa-grohe-grohtherm-2000-special-19417000,26551,166,i.html

i na to

http://www.lazienkaplus.pl/pl/bateria-wannowa-grohe-tenso-19403-000,1682,166,i.html

hazeleyes1982
15-10-2011, 10:20
Monia, wygrałas walkowerem:D


http://img210.imageshack.us/img210/4531/48407388.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/210/48407388.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


a co ze sluchawka? tez taka mozna dokupic wannowa?

Ilona Agata
15-10-2011, 13:24
Ojciec mojego ucznia pracuje w Noti, bo to podpoznańska firma jest :lol2: Na każdej lekcji kombinuję, jak tu zagadać o jakąś zniżkę :rotfl:

monika996
15-10-2011, 16:47
Kurcze, Monia, jesli nas czytasz i nadal nie mozesz sie zalogowac-:hug: Jak cos, Monia to moze rzeczywiscie do moderatora zglosic???
Jestem, jestem.ale dalej cos nie tak, bo nie przychodzą powiadomienia na maila o moich subskrybcjach. w poniedziałek muszę to wyjaśnić /nie mam teez mojego avatara. ale może przywrocą mi moje stare konto. kto wie?
ola fajowe te krzesła. zobacz jak wyglądaja te z lakierowanymi nogami.

monika996
15-10-2011, 16:49
W sumie też mnie to trochę męczyło, ale tylko trochę, bo patrząc na moją wymarzoną jadalnię musiał wygraś design :yes: Najwyżej będę kląć podczas wycierania każdej banieczki z osobna. I nawet nie chcę wiedzieć ile ich łącznie jest :P

http://i1.fmix.pl/fmi2548/90225e07001118104e23c513/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2724519/jadalnia?privateKey=eedbc907b888916fdaed8962a3d664 2a)

Hazel, jak nie chcesz tu mojej inspiracji, to daj znać, wywalę ;)
patrz do tej jadalni jak te flice pasują. Będziesz mieć coś podobnego w stylu?Pięknie:)

hazeleyes1982
16-10-2011, 12:32
Bardzo smutny dzien.
Chwila, w której wydaje mi sie, ze nie rozumiem swiata bardziej niz zwykle.

"Dnia 13 października 2011 roku czyjeś życie brutalnie się skończyło – umarła cudowna dziewczyna, Ania Gimlewicz…" autorka bloga http://andzia-i-nieborak.blog.onet.pl/.....

Życie jest jak sen-otworzysz oczy i już go nie ma
Ania Doboszczak

monika996
16-10-2011, 14:51
bardzo smutne. okrutnie niektórych traktuje życie. Ola czytając takie historię człowiek powinien być wdzięczny za to co ma . Zdrowie jest najważniejsze.

MagdaZZZ
16-10-2011, 15:53
:(

monsanbia
16-10-2011, 16:29
Niepotrzebnie weszłam na tego bloga :(
Życie jest wyjątkowo niesprawiedliwe :(

Bardzo bardzo smutne

kakusek
17-10-2011, 01:16
Los potrafi być okrutny :( W grudniu zmarł mój tato a 5 dni później brat-niedługo minie rok a ja dalej zastanawiam się czemu to wszystko przytrafiło się mojej rodzinie .Zycie jest takie kruche :(

hazeleyes1982
17-10-2011, 21:36
kakusku, nie wstawię emotką-przytulaka, bo on sie usmiecha, wiec napiszę po prostu ze przytulam Cię wirtualnie...bardzo mi przykro...

hazeleyes1982
17-10-2011, 21:45
Muszę się jakoś oderwać od tych smutnych mysli i zajac czyms glowe.
Na poczatek-z pozdrowieniami dla Moni:)

http://img9.imageshack.us/img9/7907/dscn0767i.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/9/dscn0767i.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Nie wiem, czy ta kukurydza ma tak wyglądać...ale była very smaczna:)

hazeleyes1982
17-10-2011, 21:57
Kochani, musze sobie chyba wypunktowac liste spraw, bo sie zgubie i jak zawsze bardzo Wszystkich proszę o opinie, sugestie, podpowiedzi...Oto lista pytań "na wczoraj":
1.Kiedy montuje sie parapety wewnetrzne? Przed gładziami?
2. Do prysznica bezbrodzikowego polecacie drzwi i sciankę (90x90) zrobioną przez szklarza czy gotowy produkt? jakia firme polecacie?
3. Czy ta szynę/listwę, na której montuje sie scianke i drzwi prysznica zakłada sie przed polozeniem plytek?

Nie smiejcie sie, proszę z tych pyt....jest ich niestety jeszcze sporo...:oops:

aneta s
17-10-2011, 22:49
Parapety - zalezy jakie chcesz miec, bo jesli maja byc po bokach wpuszczone w sciane - u moich dzieciakow tak jest to wtedy przed gladziami.
Ja mam prysznic gotowy Esprit - w ceglanej lazience, jedna szklana sciana stala i otwierane drzwi, montowane po plytkarzu ale kupione wczesniej, zeby facet mogl obejrzec

monsanbia
17-10-2011, 23:27
Hazelku, kukurydza git, moja jest tylko jeszcze bardziej czerwona (z takimi kawałeczkami skarmelizowanej papryki), ale to już*kwestia gustu. Czosnek i papryka (w ilości dowolnej)

MagdaZZZ
18-10-2011, 00:29
Mi się akurat najbardziej podobają takie prysznice praktycznie jedynie ze szkła. Dlatego ja zamawiam u szklarza (znaczy są takie specjalne firmy, co to robią - nie zwykły szklarz od luster;)). Wtedy nie ma żadnych szyn, słupków ani nic:no: Szyby mocowane jedynie do sciany punktowo (2-3 uchwyty)

hazeleyes1982
18-10-2011, 08:51
Madzia, Monia a jak u Was jest z parapetami? Tak, jak napisała anetka? -będą wystawać na boki? Nadal nie wiem, co i jak.... Parapety beda drewniane (chyba:))
Co do kabin-pewnie duzo drozsza u takiego szklarza, co? Muszę popytac a tymczasem skikam do Anetki, obczaic ta jej.

monika996
18-10-2011, 09:48
Kochani, musze sobie chyba wypunktowac liste spraw, bo sie zgubie i jak zawsze bardzo Wszystkich proszę o opinie, sugestie, podpowiedzi...Oto lista pytań "na wczoraj":
1.Kiedy montuje sie parapety wewnetrzne? Przed gładziami?
2. Do prysznica bezbrodzikowego polecacie drzwi i sciankę (90x90) zrobioną przez szklarza czy gotowy produkt? jakia firme polecacie?
3. Czy ta szynę/listwę, na której montuje sie scianke i drzwi prysznica zakłada sie przed polozeniem plytek?

Nie smiejcie sie, proszę z tych pyt....jest ich niestety jeszcze sporo...:oops: ok Ola odpowiem odrazu , bo potem umknie.,
ad.1. przed gładziami montuje sie parapety, w ogóle przed tynkami wewn.
ad2. polecam szkło od szklarza. ja moge polecić takiego od nas z Jordanowa
ad.3.tak profil do szyby przed połozeniem płytek, albo w czasie:)

monika996
18-10-2011, 09:51
Madzia, Monia a jak u Was jest z parapetami? Tak, jak napisała anetka? -będą wystawać na boki? Nadal nie wiem, co i jak.... Parapety beda drewniane (chyba:))
Co do kabin-pewnie duzo drozsza u takiego szklarza, co? Muszę popytac a tymczasem skikam do Anetki, obczaic ta jej.
ola wcale nie droższe takie szyby na zamówienie. zależy jak kupujesz np. w Max Flizie to jest tam drożej niż u szklarza.
z drewnianymi nie wiem wejdz do Efilo. ona ma drewniane

monika996
18-10-2011, 10:01
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdj%C4%99ciowa-zbieranina

hazeleyes1982
18-10-2011, 10:40
Monia, co ja bym bez Ciebie zrobila? Dzieki, Kochana:hug: W takim razie, nie mam duzo czasu, bo gladzie, sufity i plytki beda sie "dziać" w listopadzie:eek:
Wyslalam dzis prosbe o ostateczna wycene-do tego mojego pana od sauny. Podalam wymiary Twojej i opis szklango frontu. Jesli ta cena dalej bedzie z kosmosu-dzwonie do Twojego Pana. :yes:

hazeleyes1982
18-10-2011, 11:02
Teraz, troszkę inspiracji.Taki patent z umywalką bedzie w łązience spa:

http://img269.imageshack.us/img269/7591/ccf20111017000001.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/269/ccf20111017000001.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

To co na force jest czarne u nas bedzie w drewnianej okleinie-jak wanna (tek, decyzja juz zapadla:yes:)

Wczoraj u mojego fryzjera zobaczylam podobne rozwiazanie. My tez zamierzamy ten element podswietlic z tylu, jak tu:

http://img440.imageshack.us/img440/2018/20111017.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/440/20111017.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tylko nadal nie wiem, jaką umywalke dobrac do wanny. Ta z serii Ego w ogole mi sie nie podoba:( No i te parapety...matko, ile spraw a czas goni...

karolakr25
18-10-2011, 11:08
Parapetów nie montuj przed tynkami, bo ci je ubrudzą albo i poniszczą. Montuje sie je później i potem tylko obrabia się wokół parapetu.
Przynajmniej tak było u nas ;)

Venus_m
18-10-2011, 11:11
Hazelku ja dam sobie rękę uciąć, że miałam montowane drewniane parapety już PO tynkach. Są wcięte w ścianę ok 2 cm, kanciaste jestem bardzo zadowolona. Wszelkie uszkodzenia które powstają parapeciarz poprawia po sobie zostawionym specyfikiem po tynkarzach ;)

P.S. U nas ekipa chciała zostawić miejsca przy parapetach bardzo niewyrównane tłumacząc że poprawi to przysłowiowy pan Kazio od parapetów, czyli pod parapetem była widoczna nierówność tynku na jakieś 7 cm. Kazałam poprawić, dało się dało i mniej roboty było. Pamiętaj jak coś na budowie wydaję Ci się dziwne i nie do zniesienia to koniecznie każ poprawić ;)

hazeleyes1982
18-10-2011, 11:13
O Matko, serio Dziewczyny? Moze to zalezy od materialu, z ktorego sa zrobione i drewno robi sie pozniej, bo podatne na uszkodzenia:???:

karolakr25
18-10-2011, 11:19
O Matko, serio Dziewczyny? Moze to zalezy od materialu, z ktorego sa zrobione i drewno robi sie pozniej, bo podatne na uszkodzenia:???:
Nie, to nie zależy od materiału, tak się po prostu robi.

Venus_m
18-10-2011, 12:02
też mi się tak wydaję ;) a może i jedna i druga szkoła jest dobra, kto wie :)

hazeleyes1982
18-10-2011, 12:09
To tym lepiej, Dziewczynki. Jesli u Was tak bylo robione, to jestem spokojna:D Dzieki!

anna-maria3
18-10-2011, 12:36
Mnie nawet poinformowano, że razem z oknami powinno się montować parapety zewnętrzne. Czyli dużo przed elewacją. Bo one mają do okna być dopasowane, a nie do styropianu. I niby słusznie, ale u nikogo nie widziałam takiej kolejności :roll:

hazeleyes1982
18-10-2011, 12:48
Anulka, moje zewnetrzne "sie robia" , tylko nie wiem co zrobic z wewnetrznymi. Zdania sa podzielone: przed/po gładziach:???:

monika996
18-10-2011, 13:13
Ola ja mam granitowe wewnętrzne. moj spec od wszystkiego robił przed tynkami wewnętrznymi . Ale potem zabezpieczone. fakt ,że 1 mam nie do wymycia, na klatce schodowej nie było dostepu, zeby go wyszorować. a my robiliśmy tynki zimą , wilgoć była straszna, skraplało się po oknach i na tym 1 parapecie zrobił się kamień, jeszcze go nie zwalczyłam.a drewniane ja też bym montowała po.Drewno jest za dellikatne. Zapytaj Efilo , ona zawsze odpowiada :)

anna-maria3
18-10-2011, 13:14
Olu, wiem, wiem, zrozumiałam... Chciałam tylko dodać, że przy zewnętrznych podobnie - też 2 szkoły :)

monika996
18-10-2011, 13:19
zewnętrzne jak robili tynki zewnętrzne , na etapie styropianu.

hazeleyes1982
18-10-2011, 21:08
O, Monia kicia wrocila do avatarka:) Spoksik, z tymi parapetami zaraz dopytam efilo.

monsanbia
18-10-2011, 21:10
A ja nie mam jeszcze parapetów a za chwilę malowanie
Dziś chciałam zamówić, i okazało się, że jesion wyszedł :bash:

aneta s
18-10-2011, 21:20
Mnie nawet poinformowano, że razem z oknami powinno się montować parapety zewnętrzne. Czyli dużo przed elewacją. Bo one mają do okna być dopasowane, a nie do styropianu. I niby słusznie, ale u nikogo nie widziałam takiej kolejności :roll:
no u mnie chocbym nie wiem jak chciala to by sie nie dalo...my mamy zewnetrzne, podobnie jak elewacje z cegly recznie formowanej, montowane w trakcie robienia elewacji...
a kabiny warto sprawdzic u "szklarza", dzisiaj na pewno taka opcje bym wybrala i jest duzo taniej...

Venus_m
19-10-2011, 10:04
Hmn...ja robię a w zasadzie będę na bank robić kabinę u szklarza stawianą na ziemi i jedną ściankę szklaną. Szklanka po wycenie jak dobrze pamiętam z montażem 1300 zł, kabina 2500 zł (80x90)

Edit: u nas zewnętrzne parapety robili w trakcie robienia elewacji...ale czy to już było po zrobionym styropianie czy nie...nie pamietam ;/

aneta s
19-10-2011, 11:13
Venus cena za kabiny super, tym bardziej zaluje tych moich...u mnie parapety na bank po styropianie ale przed tynkiem

hazeleyes1982
19-10-2011, 11:44
Dziewczyny, jestescie nieocenione.:hug: Dzieki, ze pamietacie o tych moich dylematach parapetowych i prysznicowych:) Pytalam u efilo i zrobie,jak mi radzila-czyli po gładziach.
Tak bym chciala pokazac Wam, co u sie u mnie dzieje...ale chwilowo "bryndza" jesli chodzi o roboty. Panowie płytkarze skonczyli kotłownę i pralnie i mają robic resztę, jak juz hydraulicy podlacza instalacje-ale nadal czekamy na kocioł i grzejniki:( I tak w kółko. Sufity podwieszane tez czekaja na to az bedzie cieplo w domku, zeby mogły schnąc...wiec jakiekolwiek fotki w listopadzie:(
Venusek, u mnie scianka szklana ma miec 90 i drzwi tez. Sprawdzalas moze, czy ta oferta od szklarza jest porownywalna z gotowymi kabinami?Pytam z ciekawosci, bo jeszcze sie nie orientowalam.
Wybrałam za to baterie do lazienki spa. Pokaze wieczorkiem.

Venus_m
19-10-2011, 14:12
Hmn u mnie szklana ścianka czyli prysznic jest z jednej strony otwarty ma mieć 80 cm - to jest mała łazienka. Gotowe może i wychodzą taniej, ale tu mam zawiasy porządne niemieckie ;)

hazeleyes1982
19-10-2011, 21:44
No to lecimy:
Takie baterie beda w lazience spa:

wanna:

http://img823.imageshack.us/img823/2834/19346001.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/823/19346001.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

umywalka:

http://img850.imageshack.us/img850/1399/19575001.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/850/19575001.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

sluchawka do wanny:

http://img840.imageshack.us/img840/9161/27369000.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/840/27369000.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I teraz Dziewczynki, znalazlam chyba idealna umywalke do mojej wanny!
dla przypomnienia fotka wanny:

http://img51.imageshack.us/img51/7526/dscn0687yh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/51/dscn0687yh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

no i sama umywalka:

http://img580.imageshack.us/img580/8933/ebddc9f608a24c5184171ac.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/ebddc9f608a24c5184171ac.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Mysle, ze pasuje ale oczywiscie produkt musi przejsc akceptacje Najwyzszej Izby Kontroli, czyli Was of course:D

duś
19-10-2011, 22:19
nie wiem co to za egzemplarz, ale jeśli szukasz czegoś w takim kształcie, to popatrz na umywalki catalano. maja identyczna jak ta wyżej (ja na tak :)), a nawet jeszcze bardziej przypominające twoja wanne.

hazeleyes1982
19-10-2011, 22:23
dus, uwielbiam Cie! To jest wlasnie Catalano:D Moge zaliczyc jako glos na :yes: ??pliiiis:D

monsanbia
19-10-2011, 22:27
Jestem na TAK
Bezapelacyjnie
NIK-Monia :lol2:

hazeleyes1982
19-10-2011, 22:29
z matmy nigdy orłem nie bylam ale to juz chyba beda 2 glosy na tak! Thnx, Monia!
Jeny, mysze isc lulu-przeczytałam: NIP-Monia:lol2:

monsanbia
19-10-2011, 22:31
o izbę*kontroli mi chodziło :lol:

hazeleyes1982
19-10-2011, 22:38
:lol2: to juz znak, ze trza sie zwijac!Mua!

monsanbia
19-10-2011, 22:48
:lol2: to juz znak, ze trza sie zwijac!Mua!

10 minut po czasie, a Ty nadal online :p

wymyśliłaś*światełka do rynien?

kakusek
19-10-2011, 23:15
Więc i ja oddaje swój głos na TAK-fajnie pasuje do wanny :yes:

monika996
19-10-2011, 23:16
10 minut po czasie, a Ty nadal online :p

wymyśliłaś*światełka do rynien? światełka do rynien??? aha wewnatrz domu . jutro wam pokaże jakie rynny ja mam.:)
umywalka śliczna na czym ja zamontujesz , taka sama będzie wisieć? czy na szafce?
ja tez zmykam.pa

monsanbia
19-10-2011, 23:21
jutro wam pokaże jakie rynny ja mam.:)


Koniecznie!!!
Jeśli będzie pasowało do łazienek, to biere ;)

duś
19-10-2011, 23:25
dus, uwielbiam Cie! To jest wlasnie Catalano:D Moge zaliczyc jako glos na :yes: ??pliiiis:D

tak tak tak!
(jako szczęśliwa właścicielka catalańca, z którego w dodatku urwałam trzy stówy nie mogłabym inaczej :))

narendil
20-10-2011, 07:47
Ja też na plus :)

aneta s
20-10-2011, 08:50
Mnie tez to zestawienie sie podoba:yes:

monsanbia
20-10-2011, 08:53
Dobra, przegłosowane.
Zarządzam wynik i następne głosowanie ;)

hazeleyes1982
20-10-2011, 09:06
Dziewuszki, ja was ljublju, nomajnie:D Dzieki za wszystkie oddane glosy. Umywalka jednoglosnie zatwierdzona, wiec jeszcze w tym tyg ja zamowie. Aha, monika pytala o sposob montazu-bedzie tak wygladala, jak na stronie wczesniej-wkleilam tam inspiracje.
Nastepne glosowanie bedzie, Moni bo jeszcze zostal kibelek do wybrania:D
A foty oswietlenia do rynien-monia wklejaj, wklejaj.Tez chetnie lookne a sama wkleje wieczorkiem.
Kakusku, jak postepy u Ciebie? no i jak temat wanny?zdecydowalas juz cos?

EDIT:Zapomniałam Wam cos pokazac.U mnie sie nie sprawdzi, ale moze kogos zainspiruje ta fotka.U mojego fryzjera jest taka fajna sciana tv z lacobelu. Bardzo fajny efekt ale do mega jasnych przestrzeni.

http://img593.imageshack.us/img593/2121/201110172.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/593/201110172.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Venus_m
20-10-2011, 10:04
to jeszcze ja zatwierdzam co już zatwierdzone - umywalka będzie super :yes:

hazeleyes1982
20-10-2011, 11:04
Venusek:hug:
Monia, no wiec co do naszych korytek to zaczne od tego, ze ja chce je zrobic w holu, bo w salonie i kuchni mam takie:

http://img88.imageshack.us/img88/8925/r181.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/r181.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
i takie:

http://img810.imageshack.us/img810/1153/r182.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/810/r182.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

A w holu rozwazam te nasze rynienki i w srodek dac albo to:

http://img842.imageshack.us/img842/1703/r144.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/r144.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Niekoniecznie biale i niekoniecznie podwojne. Moga byc dwa pojedyncze obok siebie. I uzyskac taki efekt:


http://img403.imageshack.us/img403/6787/mysiadlo7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/403/mysiadlo7.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Albo to:


http://img542.imageshack.us/img542/5072/optd2sd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/optd2sd.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tak, jak na tej fotce:

http://img844.imageshack.us/img844/2203/9bf46ad7ef2674f5med.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/9bf46ad7ef2674f5med.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Uffff:popcorn:

MagdaZZZ
20-10-2011, 11:25
Ja spóźniona dość:oops: ale zgłaszam, że zestaw łazienkowy też mi się podoba:yes: Pytanie jedynie mam odnośnie baterii wannowej - tam nie będzie wylewki? tylko słuchawka?

hazeleyes1982
20-10-2011, 11:30
Spoksik, dzieki Madziu:) Woda bedzie sie lała z takiego syfonu odplywowo-przelewowego umieszczonego w wannie:

http://img254.imageshack.us/img254/817/1821729141.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/1821729141.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

EDIT: bedzie tak, jak na tej fotce z wanna;)

Venus_m
20-10-2011, 11:37
i jedno i drugie oświetlenie fajne, mi bardziej podobają się te kostki ;)

MagdaZZZ
20-10-2011, 12:03
tak myslałam, ale wolałam spytać;)

hazeleyes1982
20-10-2011, 12:17
wczesniej myslalam o normalnej wylewce ze sciany, ale zdaniem mojego Mezusia wyglada jak "niepowiemco":D Moze kijowy model wylewki mu pokazalam, nie wiem:???::lol:

monika996
20-10-2011, 17:53
tak , tak teraz napełnia sie wanny przez przelew.:) ale ja tego nie zrobiłam:eek: no cóż mam normalnie

monsanbia
20-10-2011, 18:23
Hazel, te drugie to chorsy? Te srebrne na płytce?

Te, które pokazałaś, białe, aquaformy ja robię*w salonie, ale na suficie, bez wnęki. Chciałam we wnęcie, ale za dużó bym musiała salon obnizac

monika996
20-10-2011, 18:26
bardzo ładne te aquaformy:)

monsanbia
20-10-2011, 18:28
bardzo ładne te aquaformy:)

To doradź jakie wziąć do salonu, białe czy czarne ;)
Już bym dawno kupiła, ale nie wiem jaki kolor. Jak zwykle

monika996
20-10-2011, 18:30
no kurcze a co będziesz miała w tym salonie. jaką sofę, jakie ściany, co w oknach??

monika996
20-10-2011, 18:31
Białe do białej ściany, czarne do czarnej:yes:

monsanbia
20-10-2011, 18:32
no kurcze a co będziesz miała w tym salonie. jaką sofę, jakie ściany, co w oknach??

:rotfl:

świetne pytanie

ściany będą*jasne, sofa biała albo szara. Może ja je kupię po malunkach już?

monika996
20-10-2011, 18:35
Venusek:hug:
Monia, no wiec co do naszych korytek to zaczne od tego, ze ja chce je zrobic w holu, bo w salonie i kuchni mam takie:

http://img88.imageshack.us/img88/8925/r181.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/r181.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
i takie:

http://img810.imageshack.us/img810/1153/r182.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/810/r182.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

A w holu rozwazam te nasze rynienki i w srodek dac albo to:

http://img842.imageshack.us/img842/1703/r144.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/r144.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Niekoniecznie biale i niekoniecznie podwojne. Moga byc dwa pojedyncze obok siebie. I uzyskac taki efekt:


http://img403.imageshack.us/img403/6787/mysiadlo7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/403/mysiadlo7.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Albo to:


http://img542.imageshack.us/img542/5072/optd2sd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/optd2sd.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tak, jak na tej fotce:

http://img844.imageshack.us/img844/2203/9bf46ad7ef2674f5med.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/9bf46ad7ef2674f5med.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Uffff:popcorn:
mnie osobiście podoba się takie zestawienie jak na ostatnim zdjęciu u |Oli. wiem ,że to inne lampy.ale chodzi mi o ten klimat:)
chociaż zauważ czarne oprawy też super by wyglądały, wyostrzyły wnetrze:) tam sa czarne stołki. zresztą przefajne;)

pasie
20-10-2011, 20:59
wwpadłam i nadrobiłam;)
ja też mam dylematy chorsowo/aquaformowe i to już prawie od roku:bash:

hazeleyes1982
20-10-2011, 22:09
Moni, tak te srebrne to chorsy. Cos wymyslilas w temacie rynien?
pasie, ja te bezramkowe wzielam aquaformy, chociaz chors tez takie robi, bo dostalam na aquaform o wiele lepsza cene. Moze to pomoze Ci w wyborze?;) A ktore modele bierzesz pod uwage?
Swoja droga te aquaformy cubic sa naprawde drogie. Zbyt drogie-ja potrzebuje ich 7:( musze jeszcze pokminic.
Dzis wybrałam okładzine drewniana na wanne i na ta wysunieta z g-k scianke, gdzie bedzie umywalka-wklejalam ostatnio fotke.
Jutro moze uda mi sie wkleic.

pasie
20-10-2011, 22:11
ja do górnej łazienki też wzięłam aquaforma:yes:

mam dylemat ogólny,) czy iść w takie techniczne czy na coś wystawniejszego się porwać:eek:

duś
20-10-2011, 22:18
ja też mam dylematy chorsowo/aquaformowe i to już prawie od roku:bash:
no no, rozstrzygajcie te problemy bo ja od 2 lat już się z tym dylematem bujam i dalej 50-50 :bash:

hazeleyes1982
20-10-2011, 22:32
dus, nie strasz ze to moze az tyle trwac:D
pasie to chyba bardziej rozkminka, co do stylu oswietlenia niz konkretnej firmy, co?:)
Tez czasem wymiekam z tymi decyzjami...ale jak to mowia: "blizej niz dalej", cokolwiek to znaczy:D

pasie
20-10-2011, 22:46
najgorsze, że te kabelki zaczęły mi przeszkadzać - dostrzegam je i tym bardziej się motam:bash:

aneta s
20-10-2011, 23:01
Ja tez mialam dylemat ale ostatecznie kupilam Aquaform

hazeleyes1982
20-10-2011, 23:08
a to akurat dobra motywacja:)
Znalazlam zajefajny wieszak do wiatrołapu...co myslicie?ja mam schize z angielskim, wiec bedzie jak znalazł:D

http://img847.imageshack.us/img847/7664/wieszaknawetmapyspadajz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/847/wieszaknawetmapyspadajz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img839.imageshack.us/img839/3589/wieszakevenmonkeysfallf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/wieszakevenmonkeysfallf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pasie
20-10-2011, 23:10
bardzo fajny:yes:

ja ostatnio mam własnie na napisy fazę i też szukam czegoś do wiatrołapu:rolleyes:

hazeleyes1982
20-10-2011, 23:13
a masz cos na oku pasieńku?

EDIT: ja moge polecic czerwonamaszyna.pl i designersko.pl
EDIT2: anetko, nie zauwazylam ze napisalas. A moze da sie taki wieszak zrobic, coooo?:)

duś
20-10-2011, 23:23
u mnie dylemat jest głownie z typu kolorystycznych. massivy podobają mi się białe, aquaformy tylko stalowe.
lampki maja byc 2: sufitowa i wysoko umieszczony kinkiet, w dwoch koncach przedpokoju dlugiego na 6m. kolor w przedpokoju jest średnio trafiony, najpewniej kiedyś będzie siwym lub białym plus w przedpokoju są dosyć ciężkie szafy, ciemne i o klasycznym froncie. światło górne będzie widoczne z salonu, wiec chciałabym, żeby nie gryzło się z moja wizją tegoż (nowocześnie i prosto, raczej elegancko).
jakby tego było mało - mój korytarzoprzedpokoj w pewnym miejscu się rozszerza i tam jest wejście do mieszkania z miejscem na wieszak, coś (ostatnio... stary regal) i siedzisko, i będzie tam barisol.

te głupie lampki maja to wszystko pogodzić :bash:

monsanbia
20-10-2011, 23:28
ja ostatnio mam własnie na napisy fazę i też szukam czegoś do wiatrołapu:rolleyes:

TEEEEŻ mam fazę*na napisy!!!!!!!!!!!
Zobaczyłam u kogoś (w galeriach) napis "welcome in our home" i taaaaaaaaaaaaak mi się*to spodobało

monika996
21-10-2011, 09:40
jej ja nie mam żadnego napisu . oprócz cyferek na skrzynce pocztowej.;) ale skuszę sie i poszukam coś do syna na ścianę przy drzwiach suwanych.juz zapisuję teadresy z tymi literkami.aha ja widziałam takie napisy we Flo:) muszę tam zajrzeć przy okazji.

MarJel
21-10-2011, 09:53
Jeny, Olu, a ja zawsze spóźniona:bash:, decyzja już podjęta z umywalką, ale dorzucę swój skromny głosik na tak.

Ja wczoraj oglądałam też wieszczki do wiatrołapu w almi decor, mam takie malutkie miejsce na ścianie, na 3-4 wieszaki.
Świetne te literki,bierz, mi niestety nie będą pasowały.

Bardzo mi się podoba oświetlenie z wnękami które planujesz, za późno je kiedyś wyczaiłam w jednym sklepie były wnęki na czarno pomalowane, przepięknie to wyglądało. Pomyślałam sobie o holu u mnie na górze, ale miałam już prawie skończone kasetony i po ptokach. Teraz będę do ciebie przychodzić nacieszyć gały:D

hazeleyes1982
21-10-2011, 12:09
dus-iu, musze zerknac do Twojej galerii -jestem wzrokowcem i ten opis nie pomogl:roll: a jestem strasznie ciekawa, co tez kombinujesz:D
Martusia, ja wiem, ze teraz jest dla Ciebie goracy okres-przeprowadzka, wiec absolutnie sie nie gniewam. Twoj glosik jest dla mnie bardzo wazny i ciesze sie, ze chcialo Ci sie nadrabiac u mnie zaleglosci.Dzieki. A o jakich wieszaczkach myslisz?zreszta fotki pewnie beda, to poczekam.
Ciesze sie, ze ten napis sie Wam podoba. Mnie bardzo. Cena juz troche mniej, wiec jeszcze zobacze;)

duś
21-10-2011, 12:11
dus-iu, musze zerknac do Twojej galerii -jestem wzrokowcem i ten opis nie pomogl:roll: a jestem strasznie ciekawa, co tez kombinujesz:D
to ja będę musiała kiedyś mój przedpokój obfotografować, bo z racji pustek - jeszcze go w galerii nie ma :D

hazeleyes1982
21-10-2011, 12:20
No to koniecznie:yes: a jak idzie nauka? Masz wene? Bo bez tego, to raczej ani rusz, co?

duś
21-10-2011, 12:26
jak krew z nosa, ale najważniejsze, że do przodu. tylko jutro pracuje i potem jeszcze 3 dni w przyszłym tyg ;( dvpa

hazeleyes1982
21-10-2011, 12:31
Masakra, ale korzystaj "pukiś" (czy tak to sie pisze?) młoda:D A mowie to ja-prawie trzydziestolatka.Matko, jak to brzmi.Fuj! W tym roku, zgodnie z tradycja z lat poprzednich imprezy nie budiet:D Moze znajomi zapomna i wtedy ja tez nie bede pamietac?:lol: Dus a Ty ile masz wiosenek?

duś
21-10-2011, 12:35
26 ;) ale chwiliowo czuję się jak stara zrzęda (no bo marudzę) :D

hazeleyes1982
21-10-2011, 12:48
Małolata z Ciebie:p Spadam do pracy a Ty do nauki, raz, dwa. Zadnych fb, pudelków i innych (bo juz doczytalam u Venuska, ze to sa Twoje "przeszkadzajki":D)

pasie
21-10-2011, 13:38
Wy obie jesteście małolaty:D

hazeleyes1982
21-10-2011, 19:01
Wrzucam-ku pamieci moj kolejny..."number one" jesli chodzi o krzesla:

http://img716.imageshack.us/img716/510/615611.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/615611.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

MarJel
21-10-2011, 19:31
Rany, a ja nadal nie mam tych krzeseł:bash:, o tych nilsach nadal myślę, dla mnie one były wygodne, tylko mąż coś kręcił nosem.
Na pewno przeszłyby mały tuning u tapicera, tzn. poszyłabym im nowe ubranka.
Teraz mam haka na męża bo zgodziłam się, a w zasadzie zmuszona przez niego na jakieś durne kółko z kostki z przodu domu. Dzisiaj było widać efekt:sick:, raz jedyny pozwoliłam mu zadecydować i teraz mam za swoje. Już mu dziś zapowiedziałam, że nigdy tej kostki nie zamiotę i nie odśnieżę :D i że od dzisiaj decyzję podejmuję ja:popcorn:, chyba kupię te krzesła:lol:

narendil
21-10-2011, 19:47
A moze da sie taki wieszak zrobic, coooo?:)

Pewnie, że się da :)
Robisz projekt i masz dwa wyjścia:
albo sama wyrzynarką kombinujesz,
albo zlecasz to firmie, która ma ploter (jakaś poligrafia)
Dokręcasz haczyki/kołeczki.
Malujesz na ulubiony kolor.

I jest :lol2:

hazeleyes1982
21-10-2011, 19:50
Znam to, Martusia...ale ta druga strone tez: Mezus do tej pory wypomina mi orzechowe okna-ale co mam zrobic, ze na tamtym etapie takie wydawaly mi sie naj? Nadal swoje lubie, ale...;)
Co do krzesel-kup te ikeowskie, bo one sa Twoim numero uno, po co szukac czegos innego? ;) sposob na Meza juz masz;)

hazeleyes1982
21-10-2011, 19:54
narendil, Iloveyou! :hug:Serio???? Ale w poligrafii zrobia mi to w metalu?/stali? tak?

malkul
21-10-2011, 19:56
hazeleyes1982 to krzesło u góry strony jest świetne też jest w mioch wyborach

hazeleyes1982
21-10-2011, 19:59
hej malkul, ono nie jest na razie dostepne niestety-przynajmniej w modo. A Ty tez je stamtad znasz czy z jakiejs innej strony?

kocimieta
21-10-2011, 20:09
Witam!
Piękne krzesło :rolleyes: Jakiś link do niego/nazwa, bardzo proszę :)

narendil
21-10-2011, 21:22
Hazel, jak poszukasz, to na pewno znajdziesz i w metalu.
Tak na szybko, jeden z wyników z google'a:
http://www.laserowe-ciecie.pl/galeria.php

Chociaż ja bym sobie robiła z pleksi :)

monsanbia
21-10-2011, 21:25
Wy obie jesteście małolaty:D

stara prukwa się odezwała :P

pasie
21-10-2011, 22:22
stara prukwa się odezwała :p

:P:p

hazeleyes1982
22-10-2011, 09:57
narendil, myslisz, ze pleksi utrzyma powieszone ubrania? W kazdym razie pomysl bardzo fajny. Na pewno zadzwonie i zapytam-jesli tylko wyjdzie taniej, to why not? Dzieki:hug: Dzieki za rady- artystyczna duszyczko:yes:
kocimieta modo4u.pl (http://modo4u.pl) ale ten model jest na razie niedostepny:(

kocimieta
22-10-2011, 10:54
Thx, krzeseł brak ale fajna ta stronka :)

narendil
22-10-2011, 11:23
Hmm, jeśli grube, to chyba tak?
A może mdf?

monika996
23-10-2011, 18:17
Wy obie jesteście małolaty:D:)

malkul
24-10-2011, 13:37
Ja też niestety mam z modo to krzesło. więc dupa zbita

hazeleyes1982
24-10-2011, 13:58
Tez zaluje, bo to krzeslo to dla mnie debesciak. Szukam alternatywy-stad pomysl na krzesla Noti, ale one sa niemilosiernie drogie...a masz jakis number two, jesli tych "naszych" nie bedzie?

hazeleyes1982
25-10-2011, 11:32
Dziewczyny, czy do wanny kolo ego pasuje kibelek kolo ego:-? Wydaje mi sie, ze :no:... ale Mezusiowi sie podoba...i sama nie wiem...czy ktos z Was ma moze ten kibelek u siebie, zebym mogla zobaczyc jak sie prezentuje w "naturalnym srodowisku"?;)
Przypomne Wam wanne:

http://images38.fotosik.pl/1162/8c7c1e5a124d5f2am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c7c1e5a124d5f2a.html)

a oto i pan kibelek:
http://images38.fotosik.pl/1162/1cc39daeaa29f34fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cc39daeaa29f34f.html)

lidszu
25-10-2011, 17:22
ja mam ten kibelek u dziewczynek w łazience, zaraz poszukam zdjęć, to ci wstawię

lidszu
25-10-2011, 17:25
http://img546.imageshack.us/img546/3682/20110307360.jpg

monsanbia
25-10-2011, 17:31
Lidzia, siadasz na tym kibelku czasem?
Ja miałam taki w hotelu i ani ja ani K nie mogliśmy usiąść na dłużej niż chwilę. Może to jakiś*wadliwy egzemplarz był
Ale mikiada pisała o swoim, że też*niewygodny bardzo (wpija się)

lidszu
25-10-2011, 18:23
Lidzia, siadasz na tym kibelku czasem?
Ja miałam taki w hotelu i ani ja ani K nie mogliśmy usiąść na dłużej niż chwilę. Może to jakiś*wadliwy egzemplarz był
Ale mikiada pisała o swoim, że też*niewygodny bardzo (wpija się)
ja siadam i nic mi się nie wbija, ale to może mój tłuszczyk na udach mnie chroni :lol2:

monsanbia
25-10-2011, 18:30
ja siadam i nic mi się nie wbija, ale to może mój tłuszczyk na udach mnie chroni :lol2:

no ja do suchelców się nie zaliczam :p

jaksie
25-10-2011, 18:54
:mad::mad:Ja mam ego i jestem meganiezadowolona.

Deska bardzo niewygodna. Wcina się w tyłek. Bardzo szybko popękały nam te owalne odbojniki, a raczej chudziny jesteśmy. reklamacje uwzględniono, dostaliśmy nowe, ale po kilku miesiącach dzieje się to samo. Poza tym bardzo irytuje mnie sposób spłukiwania wody i wiszace krople przy brzegu. No ale moze ja jakaś dziwna jestem ;)

a tak poza tym to pozdrawiam :)

monika996
25-10-2011, 19:59
oj Ola szukaj innego kibelka :P. Moja siostra ma taki i na chwilę jest ok. ja tam długo nie wysiaduję:confused:

hazeleyes1982
25-10-2011, 21:19
Dziewczyny dzieeeki! Jaksie-;)
Lidszu (moge "Lidzia"? to takie fajne imie i bedzie mniej oficjalnie:)), dziekuje za fotke, ale...no wlasnie:
wyobrazcie sobie, ze poszlam dzis zamowic wanne no i ta okladzine drewniana, wybralam kolor i taki maly szczegół:mialam dostac konkretna wycene...no i umarlam! Wiecie, na ile mily pan wycenil mi ten bajer? 2000 zl!!! plus koszt wanny, to prawie 4000 tys.:jawdrop: Okazuje sie, ze gdyby wanna byla zupelnie wolnostojaca kosztowaloby to mniej a tak-te zawijasy przy scianie PODOBNO sprawiaja, ze trzeba cos tam z tym fornirem cudowac:???:
Dopoki nie znajde tanszej oferty-zegnam sie na razie z seria Kolo ego.
Na budowie nic sie nie dzieje. Czekam na hydraulikow i dopiero wtedy ruszamy z plytkami i sufitami:(
Swoja droga, niezle ze az tyle z Was narzeka na ten model....wiec pewnie szukalabym czegos innego.

monsanbia
25-10-2011, 21:26
Swoja droga, niezle ze az tyle z Was narzeka na ten model....wiec pewnie szukalabym czegos innego.

ja to przez przypadek
spodobał mi się*w tym białym hotelowym apartamencie (Hazel, Ty chyba nie widziałaś), okazało się*że jest niewygodny, a potem się z miakiadą zgadałam

MarJel
25-10-2011, 21:36
\ okazało się*że jest niewygodny, a potem się z miakiadą zgadałam

Potwierdzam to co powiedziały dziewczyny, też się swego czasu czaiłam na ten klozecik, miałam okazję przysiąść i mi nie przypasował. Zależało mi na dość okrągłym kształcie, akurat w tej łazience z wanną wolno stojącą. Zamieniłam ten model na villeroy&boch subway i ten zdecydowanie polecam:)

hazeleyes1982
25-10-2011, 21:39
foty apartamentu widzialam... :oops:ale wtedy tylko Cie podgladalam i nie mialam odwagi zagadnac:D
Polazilam po watkach i kazdy przepis na zycie naparza:) Monia, to m.in.:stamtad te wyczesane przepisy bierzesz, czy z glowy?

hazeleyes1982
25-10-2011, 21:42
czesc Martusia:hug:
dziwne, co?przeciez to nie jest jakis shit, to kolo tylko taka srednia pólka...
sorki, ze sie nieladnie wyrazam ale po 22 jest;)

monsanbia
25-10-2011, 21:42
foty apartamentu widzialam... :oops:ale wtedy tylko Cie podgladalam i nie mialam odwagi zagadnac:D
Polazilam po watkach i kazdy przepis na zycie naparza:) Monia, to m.in.:stamtad te wyczesane przepisy bierzesz, czy z glowy?

z przepisu na życie zrobiłam jedynie tartę z kozim serkiem, szpinakiem i pomidorkami cherry (bardzo dobra swoją drogą)

część przepisów moja, część gdzieś skądś złapana. różnie

hazeleyes1982
25-10-2011, 21:49
Nigdy tarty nie robilam...kurcze Monia , tylko ten kozi ser:sick:
Monia, a korzystasz z jakiegos kuchennego pomocnika w kuchni? Moja Mama ma Thermomix i powiem Ci, ze tak jak nie wiem nadal, czy w domu zrobie plyte czy gaz, tak Thermomix to pierwszy zakup. Super jest.

MarJel
25-10-2011, 21:57
Thermomix co to?:o

monsanbia
25-10-2011, 21:58
z niczego nie korzystam
patelnia, patelnia grillowa, rondelki, garnki, tyle

nawet malaksera nie mam. Zupe krem robię*w dołączanej do miksera ręcznego przystawce ;)
Ale jak moja kuchnia będzie 10 razy większa od obecnej to się*zaopatrzę :yes:

co to jest thermomix?

hazeleyes1982
25-10-2011, 22:10
O kurna, dziewczyny...ciezko opisac...miksuje, szatkuje, uciera, gotuje (rowniez na parze), urabia ciasta drozdzowe i nie tylko, robi dzemy,maslo, jogurty, desery...dłuuugo by pisac.Nawet watek jest na fm o thermomixie.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?79887-Nasze-przepisy-z-termomixa

Sa ksiazki z przepisami do tego specjalne...tylko cena nie fajna-ale warto.Nawet moj Maz mowi, ze to pierwszy zakup do domku bedzie.

http://images41.fotosik.pl/1140/ec31dfeb1bdb4761m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ec31dfeb1bdb4761)

monsanbia
25-10-2011, 22:15
ale to do tego trzeba specjalne przepisy mieć?
najgorzej, że ja raczej bez przepisów tworzę ...

na razie nie widzę konieczności posiadania czegoś takiego, ale kto wie ...

monika996
25-10-2011, 22:19
Ola ja nie kupiłam tego termomixa, bo by musial stać w kuchni na blacie, a ja pochowane wszystko lubię mieć;) więc mam malakser , czyli taki duży robot kuchenny, wktórym szatkuję , ucieram , biję pianę , robię koktajle.dla mnie szkoda kasy na ten wynalazek. wolę iśc do knajpy na cos dobrego , niż stać w kuchni przy garach.jak tylko moge to na miasto jeść . niestety młody ze szkoły musi mieć obiad:P

hazeleyes1982
25-10-2011, 22:24
U mnie bedzie stal w spizarce-nawet juz polke M. zaplanowal:) Moni, jesli Ty masz rzeczywiscie inwencje tworcza jesli chodzi o przepisy, to rzeczywiscie nie dla Ciebie. Tam masz w przepisach podane miarki wszystkiego i robisz...ketchup, majonez...nawet advocata kiedys zrobilam:-) Moja Mama ma manie zdrowego odzywiania-nie uzywa vegety tylko sama robi sobie w termomixie przyprawe. Ogolnie, ja tez nie lubie jakis tam wynalazkow, ale co do tego-nie mam watpliwosci.
I Monia, w termo jest wlasnie szybko i wszystko sie udaje- nawet ciasto na pizze,chleb, bulki i tak dalej. Ja jestem len patentowany i na pewno nie chcialoby mi sie samej z tym ciastem babrac...:lol:

monika996
25-10-2011, 22:28
Ola ja robię ciasto na hot dogi w misce tuuperware . ja tez trochę leniwa jestem co do gotowania:P ide spac , ale jeszcze się musiałam udzielić:bye:

hazeleyes1982
25-10-2011, 22:32
skoro robisz to ciasto sama...to jestes pracowita jak pszczółka:P
a te hot-dogi Twoje to kiedys zrobie.Obiecuje.Tzn, ciasto zrobi termomix a ja reszte:wiggle:

duś
25-10-2011, 22:33
eeee, pewnie mi sie fiksacja naukowa udziela, ale ciekawe czy jest jakaś unijna norma albo choćby ISO na dechy do kibelka... bo jak to tak kurka, żeby niewygodne były w obrocie... przecież ludzka rzecz posiedzieć...
hmmm:confused:

hazeleyes1982
25-10-2011, 22:37
:lol2::lol2:
taaa, a swistak siedzi i zawija...:rotfl:

MagdaZZZ
25-10-2011, 22:50
Ja też przez lata miałam (a nawet mam, jak do Szczecina pojadę;)) Koło Ego - tragedia:mad::mad: Ta decha ma zwyczajnie za wąski otwór. chyba u daguni ten temat poruszyłam... śmiałyśmy się, że trzeba wybrać, którym półdupkiem usiąść, bo tylko jeden do dziury wejdzie:lol2::lol2::lol2:

A thermomixa też znam:yes: Moja ciocia-mega-kuchara ma:yes: Niesamowite cuda w nim wyprawia:rolleyes: Ona zawsze wybitnie gotowwała... ale teraz:o I chleby w nim robi (odkąd mają to ustrojstwo NIGDY bochenka nie kupili - ten orkiszowy to najlepszy chleb jaki jadamy, uwierzcie mi:yes: Zawsze dostajemy w prezencie;))

hazeleyes1982
25-10-2011, 22:59
Ja też przez lata miałam (a nawet mam, jak do Szczecina pojadę;)) Koło Ego - tragedia:mad::mad: Ta decha ma zwyczajnie za wąski otwór. chyba u daguni ten temat poruszyłam... śmiałyśmy się, że trzeba wybrać, którym półdupkiem usiąść, bo tylko jeden do dziury wejdzie:lol2::lol2::lol2:

umarlam:rotfl::rotfl::rotfl:
(po raz drugi, bo pierwsza rozwalila mnie Elfir swoim wpisem u dus:lol2:) Uwielbiam Was, po prostu!
Co do t(h)ermomixa...zgadzam sie w 100%.My z Mama pieczemy czesto chlebek orkiszowy-i potem juz kupny tak nie smakuje.
Madzia, opuchlizna zeszla, Bidulko?:hug:

MagdaZZZ
25-10-2011, 23:10
Madzia, opuchlizna zeszla, Bidulko?:hug:

:hug: miło, że się pytasz...
już dużo lepiej:yes: choć boli nadal - trza to przespać:D

monika996
26-10-2011, 11:22
co ty Magda robiłaś !!! wyrywałaś zęba???

hazeleyes1982
26-10-2011, 11:43
Jeeeeny, czy Wy tez dzisiaj spicie na stojaco?Masakra jakas... wychodzi nocne przesiadywanie na fm;) Z dobrych wiesci-w przyszlym tyg wchodza hydraulicy montowac piec a ze zlych-nie wiem, co robic z ta wanna...szukam w necie firm,, ktore robia takie rzeczy.Moze znajdzie sie jakas dobra duszyczka, ktora nie bedzie chciala mnie okantowac i zrobi to w jakiejs normalnej cenie:bash:

monika996
26-10-2011, 12:33
OLA SZUKAJ INNEGO FACHOWCA DO TEJ WANNY:bye: