PDA

Zobacz pełną wersję : Od wizualizacji do realizacji...czyli pogaduchy u hazel



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

admete
02-02-2012, 13:01
...ale on ma takiego powera, ze M. sie smieje, ze mi zupę wciągnie:lol: wiec mysle, ze da sobie chłopak rade;)

:rotfl:

Jestem, czytam, uczę się na przyszłość o okapach ;) :popcorn::popcorn::popcorn:

kakusek
02-02-2012, 13:25
To co on w kuchni nocował ?;) Nie wiedzialam ze wydaje ona jakies odglosy przy wyrabianiu lodu-dzieki za informacje.Ja wlasciwie to sbs-sa rozwzam wlasnie ze wzgledu na kostkarke bo inaczej wolalabym szersza chlodziarke.
Oczywiscie jak natkne sie na cos czarnego to dam cynk :yes: ale to dopiero wieczorem bo zaraz zmykam do pracy buuuuuuuuuu
ps A takie 4 drzwiowe tez bierzesz pod uwage czy tylko 2 drzwiowe Cie interesuja?
np taka :http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/sharp-sj-f800sp-bk.html
i czy barek jest akceptowalny?
http://www.electromarket.pl/Lodowka_DAEWOO_FRS_T24HDB_Czarny-FRS-T24HDB_1,390.html

Venus_m
02-02-2012, 13:34
fajny okap :) Swój też mam na pilot :wiggle: fajny bajer ale nie niezbędny :D

Olu a kanapa w sralonie jaka ma być? :D chester może? :rolleyes:

monika996
02-02-2012, 13:37
Ola czy ty przypadkiem pokazałas pazurki???? a ja nie widziałam???:confused:
a z lodówką na pewno są czarne!!! bez kostkarki!!! ale z kostkarką jest super. ja sobie lata nie wyobrażam bez kostkarki:)
a imprez tym bardziej;)
a ten odgłos . ja nawet nie zwracam uwagi~!!! u mnie jest ok , do zniesienia

hazeleyes1982
02-02-2012, 23:00
:rotfl:
Jestem, czytam, uczę się na przyszłość o okapach ;) :popcorn::popcorn::popcorn:
admete, m.in: narendil i Monia (monsanbia) podawały mi kiedys, jak obliczyc najlepsza wydajnosc dla swojej kuchni-odszukam i Ci wkleje. Glosnosc tez jest moim zdaniem wazna. I to chyba najwazniejsze, co trzeba wiedziec-reszta jest kwestią gustu.
kakusku i Moniu (krk), nie wiem, czy w kuchni nocował-ale wiem, ze Wy macie na niego wiekszy wpływ niz ja-przytoczyłam Mu Twoje i Moni argumenty i stwierdził, ze moze tamta była jakas "nieteges" i rzeczywiscie w lato do drinków-byłoby super...:rolleyes: ja nie moge, po prostu...chyba przestane Mu przekazywac Wasze rady i opinie na jakis temat, bo nam sie wszystko zmienia z minuty na minute...:lol: także, kakusku kochany...szukam z kostkarka:lol:
Monia, czyli jestes zadowolona ze swojej, tak?;) Kurcze...może zgapie...bo M normalnie mi truje z ta lodówka Twoja od wczoraj...:)
Pazurki pokazałam, bo myslalam ze jeszcze jestes-a Ty juz uciekłas;)


fajny okap :) Swój też mam na pilot :wiggle: fajny bajer ale nie niezbędny :D
Olu a kanapa w sralonie jaka ma być? :D chester może? :rolleyes:
Venusku, kanapa jasnoszara i kanciasta-tyle wiem so far:D ten chesterfield, to mi sie juz zawsze bedzie z Tobą kojarzył:yes::D

Najwyzsza pora wziac sie za temat kuchni. Bardzo licze na Wasza pomoc, bo jak zawsze wyszło kilka baboli i kompletnie nie wiem, jak sobie z nimi poradzic.
Pierwotna wersja (bez tych udziwnien paskiem na dole i "takim" półwyspem , oczywiscie-nadwizja architekta):
http://images49.fotosik.pl/1298/adf4b9a6984d7befmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Inspiracja naszej obecnej kuchni -najwazniejsza zmiana, to taka, ze dół bedzie tez biały. Jedynie półwysep bedzie w dębinie fornirowanej i oczywiscie tez na prosto:
http://images35.fotosik.pl/1157/2c12340588143327med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Najwieksze dylematy mam z :
narożnikiem nad oknem (2) bo chciałabym zrobic zabudowę do sufitu z k-g -nad szafkami z kawiarka i piekarnikiem (1)i nad tymi po prawej stronie tez (3) i nie wiem, czy ruszać ten narożnik...bo on taki dziwnie cofniety bedzie...chyba...:confused:szafki polewej stronie (zabudowa) ma głebokosc 60 cm, górne szafki po prawej-40 cm...jak to rozwiazac, zeby i lewa i prawa strona była do sufitu a narożnik z oknem nie wygladał...dziwnie?

MagdaZZZ
02-02-2012, 23:26
no powiem szczerze próbujępojać problem... ale mi nie wychodzi:roll: Chyba mi wyobraźni brakuje;) Szczególnie nie umiem odnieść lodówki i wejścia do spiżarni do tej wizualizacj:confused: - z której to strony???

hazeleyes1982
02-02-2012, 23:36
Kurcze...wiedziałam. :cry:Ale jestes kochana, ze próbowałas:lol::hug: wiesz co, Madziu, chyba skupie sie na razie na tej zabudowie.Juz poprawiam.
EDIT: Dajcie znac, czy to juz jest w naszym ojczystym języku, ok?wybaczcie, ale nienajlepiej mi idzie z tym tłumaczeniem dzis.:roll:

1976pinacolada
02-02-2012, 23:40
dobrze zrozumiałam?

http://img62.imageshack.us/img62/94/hazelek.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/hazelek.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

1976pinacolada
02-02-2012, 23:57
Mimo, że zrezygnowałas z tego tematu ja go "pociągnę" bo mnie zainteresował... Tylko nie wiem czy dobrze kumam. Lodówka, cm odstepu i w głębi drzwi do spiżarki, cm odstepu i zabudowa wysoka.... :confused:
Jesli tak to :
- drzwi do spiżarki będą cofnięte względem lodówki
- ten pomysł ze ściną w fornirze traci sens bo ten fornir byłby tylko na drzwiach i ewentualnie nad nimi (do sufitu) i ewentualnie nad lodówką , bo po prawej od drzwi juz jest wysoka zabudowa.... - nie wiem czy ten fornir nie byłby trochę "na siłę"

Użyj ciut wyobraźni .... ;)

http://img818.imageshack.us/img818/7042/hazel.png (http://imageshack.us/photo/my-images/818/hazel.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

hazeleyes1982
02-02-2012, 23:58
tak, picoladko!!!tak wyglada to po kolei...a jak kwestia narożnika...?mam jeszcze próbowac?moze ta fotka cos zobrazuje-wstawie moje bazgroły na chwilke-pytanie,jesli lewa i prawa strona beda do sufitu (a maja rozna głebokosc), co robic z naroznikiem?

hazeleyes1982
03-02-2012, 00:02
Tak myslalam, ze to bez sensu...a teraz juz to wiem:hug: kiszka straszna...czyli, tak jak napisałam...mam lodówke, przez która i tak musze o kilka cm pomniejszyc drzwi (!) i zabudowe, wchodzaca praktycznie na te drzwi:rolleyes::sick: ok, no to pozostaje tylko kwestia naroznika...gładko poszło:oops:

1976pinacolada
03-02-2012, 00:04
a może tak? i analogicznie po prawej str. Albo w ogóle nie obnizać nad samymi oknami...?



http://img808.imageshack.us/img808/7889/hazelm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/808/hazelm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

1976pinacolada
03-02-2012, 00:05
Tak myslalam, ze to bez sensu...a teraz juz to wiem:hug:



ufff..., a juz sie bałam, że będzie : a miało byc tak pięknie i wszystko zepsułaś ;) :P

hazeleyes1982
03-02-2012, 00:06
a nie bedzie to głupio wyglądac, bo ta zabudowa po lewej jest głeboka...boje sie, ze moze wyjsc dziwnie...

1976pinacolada
03-02-2012, 00:11
a nie bedzie to głupio wyglądac, bo ta zabudowa po lewej jest głeboka...boje sie, ze moze wyjsc dziwnie...


kurde, powiem Ci szczerze, że tez tego nie widzę tzn nie potrafie sobie tego "wyimaginować" :rotfl: więc sie juz nie wymądrzam.....

hazeleyes1982
03-02-2012, 00:14
wiem, ja sama to dopiero wyobraziłam, jak mi to pan od gładzi "na piekne oczy" wyrysował:lol:
no nic, zapytam we wtorek zaprzyjaznonego architekta (nie-nie tego od kuchni:eek:) i zobaczymy, co powie. Juz Was nie mecze, bo wiem, ze to jest niewykonalne dla mnie, zeby wytłumaczyc, o co cho. Zawieszam temat tego głupiego narożnika. Dzieki, picoladko. Wszystko...naprawiłas :lol::hug:
Swoja drogą-wracajac na chwile do kwestii lodówki i całej reszty...teraz dopiero widze, jaki to jest głupi układ...delikatnie mówiac...ciutkę ciasnawo....:sick:

1976pinacolada
03-02-2012, 00:17
Dzieki, picoladko. Wszystko...naprawiłas :lol::hug:


no to teraz z czystym sumieniem mogę iść spać ;)

Dobranoc :sleep:

MagdaZZZ
03-02-2012, 00:27
Próbuję to ogarnąć... pozwól, że przedstawię, co z tego zrozumiałam;)

Z jakiś powodów sufit nad zabudową musi być podwieszony, tak??? Zabudowa nie może być do samego sufitu?:no:

A czynie możesz tego sufitu wszędzie podwiesić na szerokość 60 cm??? Wysoka zabudowa licowałaby się z krawędzią sufitu, a szafki podwieszane byłyby trochę cofnięte względem niego - dobrze by to wyglądało:yes:

Ale nie wiem, czy w ogóle zrozumiałam problem:(

admete
03-02-2012, 06:20
Kurcze Hazelku ja też nie kumam o co kaman :confused: -- a chciałabym pomóc :hug: - mogę podskoczyć w weekend i na żywo doradzić http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

mirela99
03-02-2012, 07:42
Ja też wymiękam :(. Moja wyobraźnia "siada" :(.
Ale podczytuję i dopinguję :)

myszonik
03-02-2012, 09:26
To chyba mamy zbiorową pomroczność, bo ja też nic z tego rozumiem...

1976pinacolada
03-02-2012, 09:50
A ja rozumiem tylko nie do konca jestem sobie w stanie wyobrazic jak to bedzie wyglądało. Też rozważałam takie rozwiąznie jak zaproponowała MagdaZZZ. I o ile przy wysokiej zabudowie nie ma w ogóle problemu, przy szafkach wiszących nie wygladałoby to głupio to obawaiam się, że nad oknami może to wyglądać ciężko :sick: Taki wiszący nad głową klocek. Zależy jeszcze ile ta zabudowa miałaby wysokości - bo głęboka na 60 a wysoka np na 40 toz to bedzie wielki KLOK wiszący u sufitu :sick:

hazeleyes1982
03-02-2012, 09:51
admete, oczywiscie zapraszam w każdej chwili:wiggle:
Dziewczynki, ja zdaję sobie sprawę, ze namieszałam-ale niestety bez odpowiedniego rysunku (którego nie potrafie zrobić), nie da sie tego lepiej wytłumaczyc. Zapytam znajomego architekta w pon i pokaże Wam Jego wysunki, może wtedy sie uda. Także ...spoko-loko i dziekuję, ze szłyście z odsieczą...mimo iz nie było wiadomo...z czym walczymy;)

Nie potrafie sie pozbierac, po tej informacji o małej Madzi...nie potrafie:(:(:(

hazeleyes1982
03-02-2012, 09:53
A ja rozumiem tylko nie do konca jestem sobie w stanie wyobrazic jak to bedzie wyglądało. Też rozważałam takie rozwiąznie jak zaproponowała MagdaZZZ. I o ile przy wysokiej zabudowie nie ma w ogóle problemu, przy szafkach wiszących nie wygladałoby to głupio to obawaiam się, że nad oknami może to wyglądać ciężko :sick: Taki wiszący nad głową klocek. Zależy jeszcze ile ta zabudowa miałaby wysokości - bo głęboka na 60 a wysoka np na 40 toz to bedzie wielki KLOK wiszący u sufitu :sick:

Picoladko, napisałas wszystko, to co ja próbowałam....tylko, ze Tobie sie udało zrobić to po polsku i zrozumiale:)

monika996
03-02-2012, 10:01
Ola no nie widziałam, tych pazurków na Fm,ale na żywo brązowe:wiggle:
a twoj M jest niezły. daj znac jak będziesz chciała go o czymś przekonać ;) pomożemy:rolleyes:
Z narożnikiem chyba zrozumiałam. masz narożne okno. a dlaczego ta zabudowa z g musi być, masz tam jakąś rurę, przewód, przewód kominowy????
ja bym nad wysoką zabudową zlicowała. nad oknem dała jak najwężiej, a nad wis acymi też zlicowała z szafkami. zrozumiałas????
ale te przedłużenia nad wysoką zabudową i wiszącymi szafkami zrobiła z tego co szafki, żeby to wyglądało jak szafki:)

hazeleyes1982
03-02-2012, 10:10
Monia, dla Ciebie;)

Monia, wysoka zabudowa musi ukryc rure od okapu-po prawej stronie, wiec pomyslalam, ze machne se do sufitu tez ta zabudowe po lewej ale ...co wtedy z naroznikiem nad oknem?

1976pinacolada
03-02-2012, 10:20
ja tez siedzę przed tv i nie moge uwierzyc w to co słyszę..... Nie do konca jej jeszcze wierze. Bo niby znalezli zawiniatko bez dziecka a z kurtką w rozmiarach 3letniego dziecka ...? nic sie kupy nie trzyma.... Kręci cos baba i to ostro

hazeleyes1982
03-02-2012, 10:29
Wiesz co, a ja...w ogóle w tym wszystkim nie mysle o niej-bo jestem za mała do tego. Moje blond cebulki tego nie ogarniają... Ale nie mogę sie pogodzic z tym, ze Madzia...i cały czas siedzi mi to w głowie....ehhh...:(:(:(:( Kilka dni temu, zmarł Michałek Romaniuk-mały bohater z bloga, który walczyl do konca ze swoja choroba i sie niestety nie udało...a teraz taka informacja....

admete
03-02-2012, 10:34
Olu jak tylko będziesz potrzebowała odrębnej opinii od osoby trzeciej - to pędzę do Ciebie jak dym :lol: z miłą chęcią zostawię tatusiowi na 2 godzinki moje kochane, nie płaczące , nie jęczące i nie marudzące bo lekko zakatarzone szkraby i wybiorę się na wycieczkę krajoznawczą w Twoje strony :wiggle:

A co do tej sprawy z dziewczynką - włosy dęba stają :( - moje odczucia - hormony jeszcze wzmagają i ja autentycznie ryczę słuchając o takich rzeczach :(

myszonik
03-02-2012, 10:39
Dziewczyny, miałam się nie wypowiadać w temacie, bo moje zdanie jest jak zwykle skrajne i pewnie niezbyt popularne. Od początku byłam przekonana, że wersja matki z porwaniem jest kompletnie nieprawdziwa, łudziłam się nadzieją, że dziecku nic nie jest i zostało na przykład sprzedane do jakiejś rodziny, w której będzie szczęśliwe, ale jednak prawdziwy okazał się być najbardziej od początku prawdopodobny scenariusz, czyli, że dziecko zostało skrzywdzone przez najbliższą rodzinę. Osobiście nie wierzę zupełnie w wyślizgnięcie się dziecka z kocyka po kąpieli (śliski kocyk??? :wtf:), niestety, ale jawi się okrutna prawda, że dziecko zostało czy to przypadkiem czy celowo zabite... Okrutne i koszmarne....
Wiecie co mnie w tej historii najbardziej uderza (poza oczywistym żalem z powodu śmierci niemowlaczka dokładnie w wieku mojej córci) - to, że ta kobieta swoim ohydnym działaniem zaangażowała w poszukiwania mnóstwo osób, cały kraj przeżywał tę tragedię. Pomyślcie z jakim obciążeniem pracowali wszyscy ludzie poszukujący dziecka i jak muszą się teraz czuć. Moim zdaniem pomijając oczywistą odpowiedzialność za spowodowanie śmierci dziecka powinna ponieść srogą karę za wprowadzenie w błąd organów ścigania. No, ale jak znam życie to pewnie w ogóle uniknie odpowiedzialności...

hazeleyes1982
03-02-2012, 10:40
Kochana, po weekendzie w takim razie uknujemy jakis mały spisek i zostawiasz Tate z maluchami i pojedziemy na budowe do mnie-jesli bedziesz chciała, to do Ciebie a potem na kawkę. Zdązymy w 2 godz, pod warunkiem, ze kawke na Mc Drive wypijemy;)

Adme, mam to samo-ale ja już nic na ten temat nie napisze. Nie chce nikogo publicznie osądzać. Jest mi tylko strasznie, strasznie smutno:(:(:(

admete
03-02-2012, 11:28
Kochana, po weekendzie w takim razie uknujemy jakis mały spisek

Ok jestem za http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

1976pinacolada
03-02-2012, 11:36
Dziewczyny, miałam się nie wypowiadać w temacie, bo moje zdanie jest jak zwykle skrajne i pewnie niezbyt popularne. .



Prawnicy juz tak mają ;)
Dobrze wyczułam? Niektóre sformułowania masz identyczne jak pewnien prokurator w mojej rodzinie :rotfl:

myszonik
03-02-2012, 11:44
pinacolado
czym się zdradziłam? "organami ścigania"???
Używanie takich a nie innych sformułowań tak mi weszło w krew, że tylko ludzie spoza branży czasami zwracają na to uwagę - moja mama czy siostra na przykład ;)

hazeleyes1982
03-02-2012, 11:57
Picoladka-ale masz nosa:jawdrop::) zaraz Ci tu wymyslimy zabawe z cyklu: "zgaduj-zgadula, czym sie zajmuję":D
myszoniku...przed picoladką nic sie nie ukryje...;)

1976pinacolada
03-02-2012, 12:02
pinacolado
czym się zdradziłam? "organami ścigania"???
Używanie takich a nie innych sformułowań tak mi weszło w krew, że tylko ludzie spoza branży czasami zwracają na to uwagę - moja mama czy siostra na przykład ;)


nie no cos ty, to nie oragany ścigania mnie naprowadziły. To było juz jakiś czas temu, nawet nie wiem na którym wątku.... Takie charakterystyczne dla Marka sformułowanie..... Kurcze....może sobie przypomnę..

myszonik
03-02-2012, 12:04
Dawaj, dawaj ... ciekawa jestem:)

1976pinacolada
03-02-2012, 12:16
Dawaj, dawaj ... ciekawa jestem:)




szukam w pamięci.... Może mi chwilę zejśc bo dziecie nie daje mi się skupić....jak wymyślę to napiszę ;)

1976pinacolada
03-02-2012, 13:01
"w rzeczy samej"
"istotnie"
" w rzeczonej sprawie"


tyle mi sie przypomniało :) Wiem, że to w miarę normalne sformułowania ale mnie one się z markiem kojarzą stąd moje podejrzenie ;)

myszonik
03-02-2012, 13:07
Kurczę... nie wydaje mi się abym używała sformułowań "w rzeczy samej" i "w rzeczonej sprawie" (tu zdecydowanie preferuję: "w przedmiotowej sprawie"), ale może ich używam i w ogóle o tym nie wiem??
"istotnie" jak najbardziej:)
A w ogóle niezła jesteś... już mi się kiedyś na forum zdarzyło, że ktoś moją profesję z wypowiedzi odgadł, ale nie pamiętam kto:)

mirela99
03-02-2012, 13:23
Heh, u mnie też wnikliwi by łatwo doszli - mam taką jazdę i jak chcę pisać kąty to piszę konty :).
Ileż razy to porawiałam :).

Venus_m
03-02-2012, 13:34
Hazelku jak potrzebujesz wizu to mogę pomóc :yes:

monika996
03-02-2012, 17:44
ja jak Myszonik nie wierzyłam w porwanie ale chyba też nie mogę uwierzyć w celowe zabójstwo. ta dziewczyna mama Madzi jest ciut dziwna a zachowaniu, taka trochę jakby zdemoralizowana. ale z tą niepocxzytalnością trzeba uważac, bo teraz może chce być za taką uważana:(
Olu odnośnie kuchni , ta belka ( ja tak nazywam twoja zabudowę k-g) nad oknem powinna być jak najcieńsza w przekroju( kwadrat czy prostokąt?) i pomalowana w kolorze sufitu.
pinacoladko niezła jesteśdziewczyny zgadnijmy kim jest Kinga z zawodu:wiggle:

duś
03-02-2012, 18:45
ja też mam dziś poczucie, że wykrakałam. od samego początku nic w tej sprawie nie było spójne logicznie i tez mam poczucie, ze to jeszcze nie koniec "niespodzianek"

strasznie mi żal tego chłopaka, ojca madzi. jeśli oczywiście potwierdzi się wersja ze on faktycznie nic nie wiedział

hazeleyes1982
03-02-2012, 19:43
Nie mogę sie pogodzic z tym, co spotkało to Bogu ducha winne malenstwo...płacze za kazdym razem, jak pokazują tą sliczna, rozesmiana buzke...:(:(:(
Oluś, co do AGD-napisze jutro-dzis jestem za bardzo rozbita...jakos nie mam do tego głowy
Venusku, buziaki i dziekuje za pomoc...przeslesz mi adres mailowy na pw? Może jakos w weekend przesłałabym Ci wymiary i szczegóły? Jestes kochana.:hug:
Mirelko, ja mało wnikliwa...i nie doszłam-do Twojego zawodu...:eek:
Co do picoladki-nie wiem, czy kiedys, gdzies nie wspominala...tu tez sie nie popisze...kiepski ze mnie detektyw.

MarJel
03-02-2012, 21:13
A tu dziś widzę trudne i przykre tematy..... to ja też uciekam, ale wrócę, zostawiam:hug:

1976pinacolada
03-02-2012, 21:48
dziewczyny zgadnijmy kim jest Kinga z zawodu:wiggle:



nagroda dla tego kto zgadnie bez zadawania dodatkowych pytań :rotfl:

1976pinacolada
03-02-2012, 21:50
Heh, u mnie też wnikliwi by łatwo doszli - mam taką jazdę i jak chcę pisać kąty to piszę konty :).
Ileż razy to porawiałam :).



konty ????
nie wiem, może od konta czyli bankowiec, księgowa ???

myszonik
03-02-2012, 21:50
A jaka to nagroda???

kakusek
03-02-2012, 21:54
Nauczyciel??????
Ola ja przyszlam powiedziec ze przygladnelam sie dokladnie mojemu faworytowi wsrode sbs (temu czarnemu samsungowi) i odkryłam ze nie ma on komory 0 i juz mi sie tak bardzo nie podoba ;) Monia (krk) a Twoj model Boscha ma taka komore? I jak jest usytuowany pojemnik na lod -na drzwiach czy w srodku zamrazalki?
Szukam pierwszej opcjii bo zalezy mi na jak najwiekszej pojemnosci.

myszonik
03-02-2012, 21:59
Dziennikarz?

1976pinacolada
03-02-2012, 21:59
A jaka to nagroda???



o fuuu, cóż z materializm :rotfl:

1976pinacolada
03-02-2012, 22:02
ale tak strzelacie czy cos wskazuje/wskazywaoł na tego nauczyciela/dziennikarza ???


zmykam na moment - robimy dzis eksperyment z nasza dwulatka. Nie kładziemy jej spac jak zwykle tylko czekamy kiedy sama padnie. Odnosimy ostatnio wrazenie, że ona nigdy nie jest zmeczona :sick: Pozwolimy jej dzis szalec do woli - ciekawi jestesmy kto pierwszy zasnie : ona czy my :rotfl:

myszonik
03-02-2012, 22:15
o fuuu, cóż z materializm :rotfl:

A czy ja coś wspominałam o materialnym aspekcie nagrody???

Na dziennikarza wskazywała mi dociekliwość i umiejętność nie wiem jak to ująć - katalogowania spostrzeżeń - wiesz szufladki w mózgu otwierające się w odpowiednim momencie...
Teraz jednakowoż pomyślałam o jakimś zawodzie technicznym - po tym jak jedyna zrozumiałaś o co chodzi heyzel w jej opisach przestrzennych elementów w kuchni..

myszonik
03-02-2012, 22:16
A to wszystko razem do matematyka (względnie innego ścisłowca) mi pasuje teraz ;)

hazeleyes1982
03-02-2012, 22:21
Teraz jednakowoż pomyślałam o jakimś zawodzie technicznym - po tym jak jedyna zrozumiałaś o co chodzi heyzel w jej opisach przestrzennych elementów w kuchni..
:rotfl: myszonik, jestes wielka:rotfl::rotfl:
kakusku, zobaczymy, co nam Monia napisze o tej swojej.Jak bedzie gitara, to bierzemy;)Ona jest prawie w tej samej cenie:)
picoladka, to jest nasz forumowy mega-mózg,to wiem na pewno:lol2:

1976pinacolada
03-02-2012, 22:24
A to wszystko razem do matematyka (względnie innego ścisłowca) mi pasuje teraz ;)



jestem po mat-fizie ale mój zawód nie ma z tym nic wspólnego :rotfl: ;)

kakusek
03-02-2012, 22:30
To ja byłam blisko bo myslalam o nauczycielu matematyki:rolleyes: Wg mnie jestes umysl scisly bo bdb kojarzysz/powiazujesz pewne fakty i masz niesamowita pamiec .
W takim razie pracujesz w ksiegowowsci?
Ola boje sie ze ten Bosch ma pojemnik na lod w srodku zamrazalki bo ja przynajmniej tylko takie tutaj ogladalam :-(

1976pinacolada
03-02-2012, 22:42
W takim razie pracujesz w ksiegowowsci?


:no: mama i siostra sa księgowymi :lol2:

Dobra, koniec już bo zaśmiecami hazelkowi wątek a i tak marne szanse , ze zgadniecie ;)

hazeleyes1982
03-02-2012, 22:42
No wlasnie...a ja wiecznie roztargniona, rozkojarzona, zakręcona...nigdy nie byłam dobra z matmy:lol: kochałam za to języki i tak jest do dziś. Ale co do picoladki-nie pomylisłam sie-po mat-fiz, wiec mega-mózg-jak narendilek. Ona też jest techniczna kobieta:)
kakusku, a to jest duży minus? Wiesz, ze my jeszcze dwa dni temu nie rozwazalismy z kostkarką w ogóle wiec nie jestem tak bardzo obcykana:)

hazeleyes1982
03-02-2012, 22:44
:no: mama i siostra sa księgowymi :lol2:
Dobra, koniec już bo zaśmiecami hazelkowi wątek a i tak marne szanse , ze zgadniecie ;)
Nie zasmiecasz:wiggle: i wiecej wiary w forumowe koleżanki.:) W koncu nam sie uda odgadnąć:)

monika996
03-02-2012, 22:45
jestem po mat-fizie ale mój zawód nie ma z tym nic wspólnego :rotfl: ;)PSYCHOLOG
a do lodówki muszą zerknąc;)

monika996
03-02-2012, 22:48
i nie ma komory 0, a pojemnik na lod w srodku, potem leci do drzwi:rolleyes:
jutro zdjęcia wam zrobię;)

kakusek
03-02-2012, 23:05
Moze nie straszny minus ale skoro sa sbs gdzie pojemnik jest na drzwiach i w ten sposb wewnatrz masz o jedna polke wiecej to czemu takiego nie wybrac?;)
Biorac pod uwage ze w sbs zamrazalnik nie ejst kosmicznych rozmiarow to jednak musze stwierdzic ze to +
Musze pogrzebac jeszcze za ta komora BioFresch bo to chyba fajna sprawa przy trzymaniu warzyw i owocow .
Ja tez zawsze bylam umysl scisly i wolalam rozwiazywac zadania matematyczne niz czytac ksiazki a teraz zycie ze mnie zadrwilo i musze sie meczyc jezykowo :lol2:

Venus_m
04-02-2012, 00:52
Hazelku poproszę rysunek od góry z uwzględnieniem każdej wypustki, ewentualnych opuszczeń na sufitach, dokładnych wymiarów otworów okien i drzwi również wysokości okna od podłogi itp itd. + zaznaczenie preferencji co gdzie ma być + ewentualne wyjścia już obecne. Wyślij na pw ;)

admete
04-02-2012, 07:08
Mówię dzień dobry i życzę miłego dnia :hug:

hazeleyes1982
04-02-2012, 09:33
.....Nadzieja też umarła.......:(:(:(:(



witaj Adme:hug:
Venusku, :hug:

monika996
04-02-2012, 10:10
:hug:

hazeleyes1982
04-02-2012, 12:39
Czesc Monia. :hug:Muszę sie czyms zajac, bo ta tragedia siedzi mi tak mocno w głowie, ze nie moge o niczym innym myslec...

%
Dziewczynki, czy wszystkie macie podłogę olejowana a nie lakierowana? Przywiezli nam ostatnio parkiet i pan od parkietów prosił zeby sie zastanowic, co chcemy...wiem, od sprzedawcy -ze lakier sie rysuje a olejowane drewno zmienia swój kolor-wiec jesli dobieram stół i fronty na półwyspie do podłogi w salonie a tam podłoga bedzie olejowana, to...chyba nie ma to za bardzo sensu. Co myslicie?

monika996
04-02-2012, 13:15
Ola ja mam lakier. i jestem zadowolona. z tego co wiem lakierowana nie tylko zmienia kolor , ale wchłania też plamy:confused:
moj pólmat jest idealny:)
a olejowana się nie rysuje???

narendil
04-02-2012, 13:22
Dzień dobry Hazelku :hug:
Ależ pędzicie!
Na smutne tematy się nie wypowiadam.
Nie lubię.
A jeszcze niepotrzebnie bym wsadziła kij w mrowisko...

Z podłogą nie pomogę. U nas będą panele.


lakierowana nie tylko zmienia kolor , ale wchłania też plamy
Lakier wchłania plamy? Jak?

MagdaZZZ
04-02-2012, 13:25
chyba moni miała na myśli olej;)
ja będę miała lakier wodny

MarJel
04-02-2012, 13:26
Olu ja mam lakier, oleju bym się bała....
Mój lakier jest matowy, czy też półmatowy w każdym bądź razie podłogi nie błyszczą się.
Polecam takie rozwiązanie ja jestem zadowolona:)

monika996
04-02-2012, 13:44
chyba moni miała na myśli olej;)
ja będę miała lakier wodny dzięki Madzia oczywiście miałam na myśli OLEJ.
ale coś myśli nie mogę pozbierać;)

monika996
04-02-2012, 13:45
Olu ja mam lakier, oleju bym się bała....
Mój lakier jest matowy, czy też półmatowy w każdym bądź razie podłogi nie błyszczą się.
Polecam takie rozwiązanie ja jestem zadowolona:)Marta własnie wyjęłaś mi to ust:rolleyes: oleju sie bałam, a mam polmat lakier. jestem bardzo zadowolona. nic na tej podłodze nie widać - mam dąb- ani plam , ani rysek, ani kurzu:)

MarJel
04-02-2012, 13:56
Marta własnie wyjęłaś mi to ust:rolleyes: oleju sie bałam, a mam polmat lakier. jestem bardzo zadowolona. nic na tej podłodze nie widać - mam dąb- ani plam , ani rysek, ani kurzu:)

To identyko jak u mnie też dąb, i też brak rys i plam;)

MarJel
04-02-2012, 13:57
A o kurzu zapomniałam tego to w ogóle nie widać :P

monika996
04-02-2012, 14:06
A o kurzu zapomniałam tego to w ogóle nie widać :Pto jesteśmy szczęsciary:wiggle: podłogi bezproblemowe mamy:rolleyes: drewniane oczywiście.
bo ja mam grafitowe płytki w kuchni i w holu- one już nie sa takie bezproblemowe:o

MarJel
04-02-2012, 14:33
to jesteśmy szczęsciary:wiggle: podłogi bezproblemowe mamy:rolleyes: drewniane oczywiście.
bo ja mam grafitowe płytki w kuchni i w holu- one już nie sa takie bezproblemowe:o

Nio;) Z drewnem rzeczywiście nam się udało u mnie jeszcze schody dębowe, też sobie bardzo chwalę :)

Ja mam jasny polerowany gres i faktycznie więcej z nim roboty niż z parkietem :rolleyes:

hazeleyes1982
04-02-2012, 15:51
Dzieki,Kochane-widziałam próbkę naszej podłogi po uzyciu tego półmatu i bardzo mi sie podobała ale byłam pewna, ze mało kto ma lakier-że raczej wszyscy maja olejowana...czyli kolejny problem rozwiązany. Co innego z teak'iem w wc. Tam wiem, ze musi byc olej. Tak samo drewniana zabudowa w łazience.
Martusia, nasze chłopaki, sa w podobnym wieku, wiec resoraki i klocki w uzyciu-jak wyglada potem podłoga? Tam tez masz lakier, prawda?

MarJel
04-02-2012, 15:57
Tak wszędzie tak samo. Mój chłopak dostanie do bawialni dywanik z trasami - ulicami samochodowymi, już mu obiecuje, on przypomina a ja ciągle zapominam wybrać i kupić.
Po za tym na moim parkiecie został wylany kilkakrotnie kubuś:evil: tudzież inne soczki, rozgnieciona pizza i chipsy :rolleyes::bash: i 4litry płynu do prania( do czarnego) :jawdrop:
Był czas że myłam ją kilka razy dziennie, ale na razie podłoga daje rade ;)

monika996
04-02-2012, 16:05
Nio;) Z drewnem rzeczywiście nam się udało u mnie jeszcze schody dębowe, też sobie bardzo chwalę :)

Ja mam jasny polerowany gres i faktycznie więcej z nim roboty niż z parkietem :rolleyes:
ale na pewno mniej niż z moimi prawie czarnymi.
na dole w holu każdy ślad mokrym butem zostaje, piasek, kurz( podłogówka), nie mówiąc już o łapkach kota jak przychodzi z dworu:):o

malkul
04-02-2012, 16:40
hihihi no to mnie ucieszyłyście, mam zamówione dębowe schody lakier pómat i podłogi na górze :) a na całym dole jasno szary gres. Mam nadzieję ze będzie bezproblemowo :)

monika996
04-02-2012, 17:11
hihihi no to mnie ucieszyłyście, mam zamówione dębowe schody lakier pómat i podłogi na górze :) a na całym dole jasno szary gres. Mam nadzieję ze będzie bezproblemowo :)
będzie :)

kakusek
04-02-2012, 17:16
Malkul a jaki masz ten jasny gres? Ja tez zdecydowalam sie na dab (drewno) ale nie wiem czy gres wybrac jasny (zimny bez ,smietanka) czy szary .Do szarego przekonuja mnie szare fugi tylko czy nie bedzie zbyt ponuro?:popcorn:

monika996
04-02-2012, 17:17
kakusku ja bym wybrała zimny beż.
jakie będziesz miała okna , albo już masz?;)

kakusek
04-02-2012, 17:26
Mam złoty dab :rolleyes: Monia bardzo kusi mnie ten bez (chociaz wczesniej nic tylko szary) dlatego z niecierpliwoscia czekam na podlogi hazelki (Hazelku pamietasz prawda;))
Szukam czegos w rozsadniej cenie i mialam na oku Masto Bianco ale kilku uzytkownikow narzekalo na niego.Gdybym nie byla ograniczona fonansowo na 100 % bylby
Emil Faschion kolor light ale cena dla mnie zaporowa:bash:
http://img585.imageshack.us/img585/7814/dhrvcoaemb9qaqmmjb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/dhrvcoaemb9qaqmmjb.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

hazeleyes1982
04-02-2012, 19:25
kakusku, pamietam Kochana:yes: Panowie robią teraz gładzie i lazienki - a hol i wiatrołap beda na koncu. Najpózniej za dwa tygodnie panowie maja skonczyc cały dom i wtedy beda fotki:)
narendilku-z małym poslizgiem, bo dopiero teraz doczytałam:hug:

admete
05-02-2012, 05:56
Dzień doberek - ale ja Was kocham dziewczyny za te wszystkie poruszane tematy :lol: nawet u siebie nie muszę już pytać :lol2: - problem z olejem/lakierem też juz chyba mam z głowy w związku z powyższymi dyskusjami :yes:. Także Olu jak będziesz mieć już podłogę (czytaj pierwszą deskę położoną) to na bank sie do Ciebie wpraszam na oględziny http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

Kaukasku ja będę miała te płytki które wymieniłaś -Emil Faschion kolor light - są faktycznie świetne(teraz i Ty mnie utwierdziłaś :yes:). Co do ceny my będziemy zamawiac w tym sklepie dosłownie wszystko do łazienek i liczymy na duuuuuuuuuuuży rabat - więc cena nie będzie taka obłędna. Pan je zachwalał mówił że jego znajoma je ma i naprawdę nie z nimi problemu jeśli chodzi o utrzymanie czystości :yes: a do tego są piekne :lol:

kakusek
05-02-2012, 10:20
Admete ale bedziesz miałą super-zazdraszczam :-) A jakie chcesz wziasc zwykłe czy lappato? Ja bym chciala lappato bo podobno to najlepsza powierzchnia do utrzymania w czystosci.Nie widzialam tych płytek w realu a zainteresowalam sie nimi przez forum na gazeta.pl bo strasznie byly tam zachwalane przez pewna projektantke wnetrz (Womysie) ktora pomaga dziewczynom w urzadzaniu wnetrz i dobieraniu kolorow.Ona pokazywala tam kilka fotek z ich realizacji.Doradzala tez ze spokojnie mozna dac do nich szara fuge (zreszta widac ja na zamieszczonym wyzej zdjeciu )
W wariancie szaarym myslalam o szarej Berninie z powierzchnia lappato.
W jakim sklepie bedziesz zamawiala płytki i armature? Ja tez nie mam jeszcze nic do łazienek wiec moze tez zrobiłabym taki myk i cena płytek zeszłaby do 150 zł ;) chociaz wątpie czy sklepy daja az takie rabaty (rozmiar 60x60 )
Dasz znac po ile je wkoncu kupilas? -prosze:)

MagdaZZZ
05-02-2012, 11:34
Oluś, zajrzyj do mnie do lodówek... (musisz się cofnąć 2-3 strony;))... w opcji nr 1 mamszeroką (76 cm) chłodziarko-zamrażarkę Liebherra... może Ci sie spodoba i będzie dobrą alternatywą dla sbsa:rolleyes:

A tu masz taką genialną (też Liebherr, też 76cm), tylko wolnostojąca (ta u mnie jest do zabudowy):

http://www.skapiec.pl/img/665475-308-1-liebherr-cnes-5123.html
- spójrz jakie one funkcjonalne:o Dużo bardziej niżsbs:yes: Monia ci to powie:lol2: I zyskasz 15 cm;)

hazeleyes1982
05-02-2012, 11:39
Madziulek, Ty u mnie -a ja u Ciebie:) włąsnie czytam o tych lodówkach...dzieki, Kochana:hug: Wstawie wieczorkiem fotke i rysunek-moze cos uradzimy, co...?:oops:

narendil
05-02-2012, 11:52
O, a ja właśnie przyszłam Ci powiedzieć o lodówkach u Magdy :P

malkul
05-02-2012, 20:50
Malkul a jaki masz ten jasny gres? Ja tez zdecydowalam sie na dab (drewno) ale nie wiem czy gres wybrac jasny (zimny bez ,smietanka) czy szary .Do szarego przekonuja mnie szare fugi tylko czy nie bedzie zbyt ponuro?:popcorn:
my mamy takie:
http://hazym.com.pl/img_prod/41.jpg

karolek59
06-02-2012, 00:13
Dziewczyny ja w sprawie płytek tez mam Emila tylko Silverstona beige lappato. Jestem bardzo zadowolona.
wcześniej planowałam połysk ale Pani łazienkowa ;) Skutecznie mi odradziła. Powiedziała że Włosi i Hiszpanie bardzo są zdziwieni że w Pl tyle schodzi gresu polerowanego .Ze podobno u nich tylko salony samochodowe i ogólni budynki użyteczności publicznej są wykładane gresem polerowanym( czytaj tam gdzie jest cala ekipa do sprzątania.) Ponoć lappato się nie porysuje i nie widać mazaji. A i tak się piękni błyszczy.

kakusek
06-02-2012, 01:14
Malkul bardzo ładne :) To chyba Graffio Grau ?
Karolek59 czy widzialas moze w realu kolor emila faschion light i jezeli tak to jak okreslilabys odcien (kolor) w stosunku do tych Twoich? Czy Silverstony sa ciemniejsze/jasniejsze i czym sie roznia-ktores maja wieksze maziaje itd Przepraszam ze tak mecze ale sprawdzilam ceny tych Twoich i jest spora roznica na metrze kw wiec moze warto sie nimi zainteresowac :)Podasz namiar gdzie kupowalas ? A moze mozna gdzies zobaczyc zdjecia Twojej łazienki? (rozuemiem ze tam je kładłaś)
Hazelku wybacz te prywate :hug:A własnie czyli rezygnujesz z poszukiwania sbs-a? Teraz trzeba patrzyc za jakas do zabudowy?;)

admete
06-02-2012, 07:33
Admete ale bedziesz miałą super-zazdraszczam :-) A jakie chcesz wziasc zwykłe czy lappato? Ja bym chciala lappato bo podobno to najlepsza powierzchnia do utrzymania w czystosci.Nie widzialam tych płytek w realu a zainteresowalam sie nimi przez forum na gazeta.pl bo strasznie byly tam zachwalane przez pewna projektantke wnetrz (Womysie) ktora pomaga dziewczynom w urzadzaniu wnetrz i dobieraniu kolorow.Ona pokazywala tam kilka fotek z ich realizacji.Doradzala tez ze spokojnie mozna dac do nich szara fuge (zreszta widac ja na zamieszczonym wyzej zdjeciu )
W wariancie szaarym myslalam o szarej Berninie z powierzchnia lappato.
W jakim sklepie bedziesz zamawiala płytki i armature? Ja tez nie mam jeszcze nic do łazienek wiec moze tez zrobiłabym taki myk i cena płytek zeszłaby do 150 zł ;) chociaz wątpie czy sklepy daja az takie rabaty (rozmiar 60x60 )
Dasz znac po ile je wkoncu kupilas? -prosze:)


Kaukasku jeszcze nie zamawialiśmy - ale jesteśmy pewni ich na 100% spodobały nam się na wejściu bo w sklepie były wyłożone na podłodze, do tego pan je zachwalał.Pytasz mnie czy zwykłe czy lappato - te drugie mi się wydaje - bo nie pamiętam dokładnie nazwy - ale miały być właśnie świetne w utrzymaniu czystośći. O cenie dokładnie nie rozmawialiśmy - bo to pójdzie wszystko hurtem - rabat na całe zamówienie.

W realu wyglądają super :yes: . Zadzwonię tam dziś i zapytam się o cenę wyjściową to Ci później prześlę na priv

Zamawiać będziemy tu

http://www.ceramiczneplytki.pl/o-firmie.html


Dziewczyny ja w sprawie płytek tez mam Emila tylko Silverstona beige lappato. Jestem bardzo zadowolona.
wcześniej planowałam połysk ale Pani łazienkowa ;) Skutecznie mi odradziła. Powiedziała że Włosi i Hiszpanie bardzo są zdziwieni że w Pl tyle schodzi gresu polerowanego .Ze podobno u nich tylko salony samochodowe i ogólni budynki użyteczności publicznej są wykładane gresem polerowanym( czytaj tam gdzie jest cala ekipa do sprzątania.) Ponoć lappato się nie porysuje i nie widać mazaji. A i tak się piękni błyszczy.

Jak i Ty je polecasz Karolku to juz jestem pewna tych płyteczek na 1000000%. :lol:


Pozdrowienia dla GOSPODYNI i buziaki ślę

kakusek
06-02-2012, 11:10
Admete bede wdzieczna :rolleyes: Bierz LAPPATO a na pewno nie pozalujesz . Do Kielc nie mam az tak daleko wiec jesli dadza naprawde fajne rabaty moze pojde w Twoje slady :)

karolek59
06-02-2012, 11:21
Nie chcę zaśmiecać wątku gospodyni bo za rzaz nas przegoni .Płytki mam w całym holu format 60x60 .Twoich niestety nie kojarzę. Więc cięzko mi odpowiedzieć na twoje pytania Wejdź w moją galerię to sobie obejrzysz.
Ps jak zmienić opis w sygnaturce ( ponieważ z mam teraz sam link)

hazeleyes1982
06-02-2012, 12:45
Dziewczynki-piszcie smiało. :wiggle:Cieszę sie, że moj watek moze Wam pomóc przy podejmowaniu jakiejs decyzji-to nie jest zasmiecanie. Spokojnie. :)
adme,:hug:
Mały sie rozchorował -ma wirusa...:( żadnych objawów oprócz 40-stopniowej gorączki, która bardzo trudno było w nocy zbic. Juz jestesmy po wizycie u pani doktor, wiec jestem spokojniejsza.
Wiec chwilowo mam troszke mniej czasu-ale tak, kakusku, .Lodówka bedzie w zabudowie. Nie moze byc sbs:( Nasze marzenie o czarnej Moniowej lodówce legło w gruzach, gdy okazało sie, ze zasłoniłaby połowe zabudowy....(!). Tak to pan "architekt" po raz kolejny sie spisał...:mad:

kakusek
06-02-2012, 13:12
Troszke nie rozumiem jak mialaby zaslonic zabudowe skoro ma stac na calkiem innej scianie ale dobra przyjmuje do wiadomosci bo ja mam slaba wyobraznie ;)
Hazelku w takim razie zobacz sobie te "wypasione" liebherr do zabudowy .Jesli masz miejsce wez osobna chlodziarke i osobna zamrazalke ( troche drogo to wychodzi ale sa baaaardzo pakowne) .Jesli chcesz 2w 1 to Ola wybrala cos z Teki i jej lodowka ma komore zero :)
Trzymam kciuki za zdrowko malego zeby szybko przegonil wirusa.Takie mrozy a paskudzctwa kraza w powietrzu :eek:

karolek59
06-02-2012, 13:32
To teraz ja życzę maluchowi szybkiego powrotu do zdrowia. Buziaki:hug:

monika996
06-02-2012, 17:23
Ola ale szkoda ,że nie wyszło z ta lodówką ona jest szeroka ponad 70 cm, więc mogłaby wadzić . u mnie jest ukryta w zabudowie.
a dla małego zdrówka. :)

admete
06-02-2012, 19:51
Olu zdrówka zdrówka dla małego :hug:

Po co nas te mrozy tak męczą jak żadnych wirusów nie zabijają :mad: :mad: :mad: u nas to jednak jelitówka :) - ale póki co tylko mały i babcia

1976pinacolada
06-02-2012, 22:10
Ojej, jak przykro :( Trzymam kciuki za młodego :hug: :hug: :hug:

1976pinacolada
06-02-2012, 22:44
Ola - jak chcesz to mogę Ci przesłać wersję elektroniczną języka dwulatków :yes:

Jak synuś, lepiej coś??

hazeleyes1982
06-02-2012, 23:17
Troszke nie rozumiem jak mialaby zaslonic zabudowe skoro ma stac na calkiem innej scianie ale dobra przyjmuje do wiadomosci bo ja mam slaba wyobraznie ;)

Dziewczynki, dzieki za życzenia zdrówka:hug: już jest dobrze,nie ma gorączki:)
kakusku, już tłumacze. Tak wygląda lodówka względem zabudowy w projekcie :(nie ma dramatu;))

http://images49.fotosik.pl/1306/d03f2ee4784f91ca.jpg (http://www.fotosik.pl)

tak na wizualce (pomijam, ze jest dosc mocno nieaktualna;))

http://images50.fotosik.pl/1362/b36ad1350c16f48fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b36ad1350c16f48f.html)

a tak w tzw: realu (DRAMAT:eek:) pomiedzy lodówką a zabudową jest tylko ok 70 cm odleglosci i lodówka w dodatku zasłania zabudowe, gdy sie stoi vis-a-vis niej...zaznaczylismy lodówkę i zabudowę tak...roboczo...jakimis profilami (przepraszam, ze tak mało reprezentacyjnie:D) ale widac juz na tym etapie, jak zly był to pomysł...picoladko...Twoja wczesniejsza wizualka uświadomiła mi to równie dobitnie:hug:

http://images45.fotosik.pl/1354/3d3319c01d62dcb6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d3319c01d62dcb6.html)

Problem w każdym razie zażegnany...lodówka bedzie w zabudowie.Jestem również po rozmowie z zaprzyjaznionym architektem w kwestii zabudowy, czy robic ja do sufitu i co z tym słynnym narożnikiem-wkleje jutro rysunek poglądowy.
Tymczasem, musze zamówic drzwi prysznicowe do lazienki spa. Niestety M. nie pozwala mi na wneke bez drzwi...bu:bash: drzwi wybrane...tylko nietypowa prosba do Was-o pomoc w wyborze...koloru:)
sauna wygląda tak:

http://images46.fotosik.pl/1310/2240ee8b89e00fa2.jpg (http://www.fotosik.pl)

wneka jest po lewej stronie i drzwi wyglądaja tak:

http://images38.fotosik.pl/1342/06427d8c03bf1804.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pytanie: czy lepiej pasuje bezbarwne szkło, czy takie samo (lekko zaciemnione), jak do spa:confused:

http://images50.fotosik.pl/1362/dddb20156db0018b.jpg (http://www.fotosik.pl)

Prysznic i sauna sa bezposrednio obok siebie...casting uważam za otwarty;) prosze o pomoc:)

kakusek
06-02-2012, 23:46
Takie klocki-to sie p.architekt nie popisala :no: Faktycznie nieciekawie wygladalaby taka "szafa" .W nowym miejscu nawet bedziesz miala wygodniej bo niedaleko masz blat na odlozenie produktow :) A czy bedziesz zagospodarowywac jeszcze ten rog po lodowce? Ja pomyslalabym o jakiejs plytkie podwieszonej szafce na szklo lub winko?
Jesli chodzi o łazienke o dałabym takie same szkło jak przy saunie czyli przyciemniane.Co prawda bardziej podoba mi sie przezroczyste ale jesli juz jedno masz "zadymione" to juz bym nie mieszala .

MagdaZZZ
07-02-2012, 00:26
a czemu takie maleńkie zdjecia Oleńko? Z chęcią bym sobie tą twoją kuchnię pooglądała...

Drzwi do prysznica? Jezu... ale zagwózdka... normalnie nie znoszę takich barwionych drzwi:sick:ale skoro są jedne przy drugich...:rolleyes:

mirela99
07-02-2012, 07:44
Ja własnie dumam nad szkanymi drzwiami do wiatrołapu .... też nie lubię barwionych, ale jako posiaadacz bezbarwnego szkła w łazienkowym prysznicu mówię jednak im tak. Ja wezmę mleczne to szorowanie mnie wykańcza :(.
U Ciebie z kolei widzę to przyciemniane (muszisz nawiązać do SPA).

ps. a jak zdrówko bąblowe ?

Karolina i Artur :P
07-02-2012, 07:52
Cześć Hazelku:)

Ja tez wole bezbarwne szkło, ale w tym wypadku powieliła bym to z sauny :yes:

Pozdrawiam serdecznie!!!!

monika996
07-02-2012, 08:56
Olu fajnie ,że małemu lepiej:)
w saunie koniecznie ciemne:) chyba nie masz juz nad czym się zastanawiać bierz takie jak w saunie,zeby nie robić chaosu.
a dlaczego nie może być bez?????

myszonik
07-02-2012, 09:51
Popieram dziewczyny - nie masz wyjścia - musisz wziąć drzwi takie jak w saunie.

1976pinacolada
07-02-2012, 10:27
Popieram dziewczyny - nie masz wyjścia - musisz wziąć drzwi takie jak w saunie.




I ja tak sądzę :yes:

Ps. pisałaś kiedyś, że mąż liczy się z naszym zdaniem. Powiedz mu, że WSZYSTKIE jestesmy za kabiną bez drzwi :lol2: A nóż widelec....;)

hazeleyes1982
07-02-2012, 11:20
Dziekuje Wam wszystkim za głosy:hug: Kurcze, martwi mnie, ze jestescie jednomyslne:lol:

A czy bedziesz zagospodarowywac jeszcze ten rog po lodowce? Ja pomyslalabym o jakiejs plytkie podwieszonej szafce na szklo lub winko?
kakusku, nie myslalam o tym za dużo, bo to bardzo swieża sprawa-z tym wolnym kątem;) ale...jakis fajny, nowoczesny stojak na wino jest fajnym pomysłem. Sie zobaczy;)

a czemu takie maleńkie zdjecia Oleńko? Z chęcią bym sobie tą twoją kuchnię pooglądała...
Madziulek, małe, bo nie ma nic ciekawego jeszcze do pokazania...gołe sciany...:rolleyes:

Drzwi do prysznica? Jezu... ale zagwózdka... normalnie nie znoszę takich barwionych drzwi:sick:ale skoro są jedne przy drugich...:rolleyes:
:lol::hug:

Ja własnie dumam nad szkanymi drzwiami do wiatrołapu .... też nie lubię barwionych, ale jako posiaadacz bezbarwnego szkła w łazienkowym prysznicu mówię jednak im tak. Ja wezmę mleczne to szorowanie mnie wykańcza :(.
U Ciebie z kolei widzę to przyciemniane (muszisz nawiązać do SPA).
ps. a jak zdrówko bąblowe ?
mirelko, dziekuje.Marudny troszkę, ale dużo lepiej. Co 8 godzin dostaje lek przeciwgorączkowy i to skutecznie hamuje temperaturę.

Olu fajnie ,że małemu lepiej:)
w saunie koniecznie ciemne:) chyba nie masz juz nad czym się zastanawiać bierz takie jak w saunie,zeby nie robić chaosu.
a dlaczego nie może być bez?????
Moniaaaa, dzieki:hug: jest to jedna z niewielu rzeczy, na którą sie uparł(niestety:bash:). Boi sie, ze bedzie chlapało...i drzwi muszą być...odkładałam ta decyzje o zakupie drzwi, jak długo sie dało...ale po interwencji pana glazurnika, już wiem ze nie mam czasu...:(
myszoniku, Karolinko,:hug::hug:

I ja tak sądzę :yes:
Ps. pisałaś kiedyś, że mąż liczy się z naszym zdaniem. Powiedz mu, że WSZYSTKIE jestesmy za kabiną bez drzwi :lol2: A nóż widelec....;)
Picoladko, no własnie LICZY sie (nie uwierzyłybyscie, jak bardzo) ale w tym przypadku...twardy jest chłopak, noooo:rolleyes: i argument pt: "bo dziewczyny pisały, ze..." nie działa:no::rolleyes:

Tak jak pisałam wczesniej, martwi mnie, ze jestescie takie zgodne, bo też mi sie ten kolor nie podoba :no: a poza tym, pomniejszy optycznie łazienke, która i tak po wstawieniu wanny wydaje sie tycia:o ale trudno...w przypadku takiej jednomyślności jestem konformistką;)

narendil
07-02-2012, 12:28
Cześć Hazelku :)
Cieszę się, że z maluchem lepiej!

Co do drzwi prysznicowych, to nie da się zmienić drzwi od sauny?
Uważam, że lepiej by było, gdyby i jedne, i drugie były takie same.
I nie martw się, że się łazienka optycznie zmniejszy :) Będzie OK.
Po kilku tygodniach nawet nie zauważysz różnicy.

monika996
07-02-2012, 12:28
Ola powiedz M ,że zawsze jak się będzie chlapało można drzwi potem zamontować przygotujcie odpowiednie rzeczy ,żeby w razie czego zamontować drzwi.
jak szeroki masz prysznic i jak głeboki???
powiedz M ,że ja mam głeboki 1, 3, szeroki 1m i nic się nie chlapie. deszczownica przekręcona bardzie w kierunku ściany:wiggle: przecież też będziesz miała ruchomą

1976pinacolada
07-02-2012, 15:16
Ola powiedz M ,że zawsze jak się będzie chlapało można drzwi potem zamontować przygotujcie odpowiednie rzeczy ,żeby w razie czego zamontować drzwi.
jak szeroki masz prysznic i jak głeboki???
powiedz M ,że ja mam głeboki 1, 3, szeroki 1m i nic się nie chlapie. deszczownica przekręcona bardzie w kierunku ściany:wiggle: przecież też będziesz miała ruchomą



Dobrze Monia gada :yes:
A to mnie pocieszyłaś z tymi wymiarami Twojego prysznicas bo ja na dole (tam gdzie płyty betonowe) będę miec tych samych rozmiarów :yes: , tez otwarty :yes:

monika996
07-02-2012, 18:18
Dobrze Monia gada :yes:
A to mnie pocieszyłaś z tymi wymiarami Twojego prysznicas bo ja na dole (tam gdzie płyty betonowe) będę miec tych samych rozmiarów :yes: , tez otwarty :yes: u mnie nie chlapie. a w tej łazience z sauną rzeczywiście jest gorąco jak w saunie:lol2: więc pod prysznicem , nie marzniemy.
choć dla mnie jest szeroki, zmniejszyłabym do 90 cm .
a tak mam prysznic dla 2 osób!!!

admete
07-02-2012, 19:50
Olu jak dobrze że mały już lepiej się czuje :hug:

Co do drzwi - jw lepiej żeby były w jednym kolorze :yes: a nie ma możliwości podmiany tych z sauny?
ale pewnie nie skoro wolisz białe szkło a tam jest ciemne

monika996
07-02-2012, 19:55
kurcze Ola twoj M zasługuje na lanie nie posłuchał mnie;)
zdrowszy mały????gorączka nie wrociła????

1976pinacolada
07-02-2012, 21:47
u mnie nie chlapie. a w tej łazience z sauną rzeczywiście jest gorąco jak w saunie:lol2: więc pod prysznicem , nie marzniemy.
choć dla mnie jest szeroki, zmniejszyłabym do 90 cm .
a tak mam prysznic dla 2 osób!!!


mój stolarz jak wszedł do naszej łazienki to zamiast zająć się blatem to zaczął nas namawiać żebyśmy zrobili sobie drzwi do kabiny bo będzie nam zimno. To mu powiedziałam, że on tu kapać się nie bedzie (na szczęście - to juz w domysle ;) ) . Ja wiem jedno - nienawidzę, kiedy po gorącej kapieli w zamkniętej kabinie nagle muszę wyjść na zewnątrz ,brrr. nawet ręcznik wieszam tak, że opatulam się nim zanim wyjde a i tak jest mi cholernie zimno. A teraz w bloku mam parawan nawannowy więc jest jak w prysznicu bez drzwi i nigdy nie zmarzłam. Nie ma tej potwornej różnicy temperatur przy wyjściu.

Przypomniało mi się cos jeszcze. gdzies w "świecie" będąc na wakacjach mielismy w łazience hotelowej kibelek z przyciskiem "geberitowym" na takiej wysokości , że zasłaniała go otwarta deska wc. żeby spuścic wodę trzeba było najpierw spuścić deskę :rotfl: :D Wtedy mówilismy, że kiedys w domu zrobimy ten sam myk ale...... zapomnielismy :( Ale teraz tak kombinuje i zastanawiam się czy u nas w ogóle są "geberity" z przyciskiem tak nisko >>>? :eek: ja nie widziałam :no:

hazeleyes1982
07-02-2012, 22:37
narendiku, Oluś, adme, picoladka-dzieeeeeki za głos. Jestescie kochane:hug:


kurcze Ola twoj M zasługuje na lanie nie posłuchał mnie;)
zdrowszy mały????gorączka nie wrociła????

Mały gorączkował dzis troszke bardziej niż wczoraj i doszły wymioty, wiec wirus niestety sie rozkrecił, ale skoro to "trzydniówka"-jutro powinno dobrze (mam nadzieje...)
Monia, mówiłam M, ze ma lanie od Ciebie:lol2: smiał sie, ze ok-bierze to na klatę :D ale drzwi mają byc, bo a) bedzie zimno b) bedzie chlapac:rolleyes: Mówie, ze Ty masz głeboki i sie nie chlapie a On na to: "A Monia ma siedzisko? " ja: "nie..." On: "no widzisz?"....wrrrrr. No i klops:rolleyes:
Kurcze...a taki podatny był na Wasze sugestie...:bash: myslę, ze to taki wypadek przy pracy i dalej bedzie tak jak zwykle, czyli gładko:yes::D

1976pinacolada
07-02-2012, 22:42
-bierze to na klatę :D




chyba na doopsko :lol2:

monika996
07-02-2012, 23:05
narendiku, Oluś, adme, picoladka-dzieeeeeki za głos. Jestescie kochane:hug:



Mały gorączkował dzis troszke bardziej niż wczoraj i doszły wymioty, wiec wirus niestety sie rozkrecił, ale skoro to "trzydniówka"-jutro powinno dobrze (mam nadzieje...)
Monia, mówiłam M, ze ma lanie od Ciebie:lol2: smiał sie, ze ok-bierze to na klatę :D ale drzwi mają byc, bo a) bedzie zimno b) bedzie chlapac:rolleyes: Mówie, ze Ty masz głeboki i sie nie chlapie a On na to: "A Monia ma siedzisko? " ja: "nie..." On: "no widzisz?"....wrrrrr. No i klops:rolleyes:
Kurcze...a taki podatny był na Wasze sugestie...:bash: myslę, ze to taki wypadek przy pracy i dalej bedzie tak jak zwykle, czyli gładko:yes::D
oj Ola strasznie te chorbóska chwytają twojego maluszka. oby jutro się skończyło:) i do wiosny 2 i poł miesiąca;)
a twoj M toi tak dostanie lanie,wy macie siedzisko???? zmęczony z sauny będzie sie prysznicował???

monika996
07-02-2012, 23:05
chyba na doopsko :lol2:koniecznie taki dylemat Hazelkowi zrobił;)

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:18
Monia, siedzisko bedzie MarJelkowe (ale nie zgapiłam, zeby nie było:lol:) widziałam w gazecie:yes:

monika996
07-02-2012, 23:20
a
Monia, siedzisko bedzie MarJelkowe (ale nie zgapiłam, zeby nie było:lol:) widziałam w gazecie:yes: aja zobaczę u ciebie, bo u Marjelki nie widziałam:wiggle:
pokazuj:rolleyes:

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:23
Co Ty-ono sie robi dopiero, nie mam co pokazywac,Łobuzie:lol:
u MarJelki jest w łazience dzieciaczków. Na samym początku Jej galerii. Naprawdę nie widziałas?;)

monika996
07-02-2012, 23:26
no nie, bo nie od początku jestem u Marty:rolleyes:
a kiedy będzie gotowe????

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:30
Miłego oglądania,Monia:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180223-Fotki-i-plotki-u-MarJel/page190

EDIT: Za dwa tygodnie panowie obiecali, ze sobie pójdą, wiec....wkrótce:)

monika996
07-02-2012, 23:35
ok. Ola twoj M w rozjazdach??? że ty na fm jesteś???

monika996
07-02-2012, 23:37
ola komputer mi się zawiesza na galerii Marjelki

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:38
Spi już, bo jutro wyjezdza (znowu):rolleyes: ale zgadłaś:) a Twój M,też?:lol:

monika996
07-02-2012, 23:39
nie mamy cichy dzien:lol2::lol2:
ja na fm z winem , a M na gorze z tv;)
zaraz idę czytać , bo mam fajna ksiązke- Mężczyżni, ktorzy nienawidzą kobiet

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:42
U...łaaaaa...:cool: Ty nabroiłaś czy druga strona?:)

hazeleyes1982
07-02-2012, 23:44
Kupiłam sobie dzis ta ksiazke-po tym, jak ją zareklamowałas u Oli:wiggle: ale muszę najpierw dokonczyć...-nie smiej sie-autobiografię D. Wałęsowej:lol2:

monika996
07-02-2012, 23:45
Kupiłam sobie dzis ta ksiazke-po tym, jak ją zareklamowałas u Oli:wiggle: ale muszę najpierw dokonczyć...-nie smiej sie-autobiografię D. Wałęsowej:lol2:
ok nie śmieję się;)
zbliża się 40stka , więc M ma humory;)

monika996
07-02-2012, 23:51
Ola to zacznij potem tego Larssona. Super wciąga:wiggle:

duś
08-02-2012, 00:06
tylko na larssona to trzeba tydz wolnego - nie byłam w stanie odłożyć trylogii póki nie dorarlam go ost strony :)

monika996
08-02-2012, 00:10
no ja 1 tom 3 dzień,,ale nie bez przerwy. no i film już obejrzałam;) ale ksiązka ciut obszerniejsza:)
to fm mi zabiera duzo czasu- wciąga:o

kakusek
08-02-2012, 00:30
Dziewczyny podajcie tytuly tych 3 tomow bo nie jestem w temacie .Siostra zamiast kwiatow na slub chce dostac ksiazki wiec moze by sie ucieszyla :rolleyes:

MagdaZZZ
08-02-2012, 00:31
Oluś - masz ten pochłaniacz co ja chcę? Zamontowany już???
I co? Fajny?:rolleyes: Też masz 100 cm?
A powiedz... jak to jest - go trzeba otwierać jakoś podczas pracy:rolleyes: Bo tam są takie metalowe panele, które się otwierają... to jedynie do obsługi technicznej, czy podczas gotowania tak się go otwiera:???: A jeśli nie trzeba - to jak on zasysa przez te płytki?:o Jedynie tymi szczelinami wokół nich???

MarJel
08-02-2012, 00:34
ola komputer mi się zawiesza na galerii Marjelki

Dla zakręconej Moni, siedzisko pod prysznicem
http://img252.imageshack.us/img252/1092/dsc0799i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/252/dsc0799i.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

admete
08-02-2012, 06:01
Siedzisko Marjelki jest boooooooooooskie - ale to już u nie mówiłam :yes:

Fajnie Olu ze i u Ciebie będzie - bo i ja chce zgapić - tylko ja nie z gazety a od Marjelki :lol2: http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

Kiedy będziesz robić to siedzisko - bo jestem ciekawa co i jak :popcorn:

Olu zapytam jeszcze o jedną rzecz - zdecydowałam że jednak u góry zamiast świetlówki do oświetlenia kamienia dam jakieś reflektorki - i takie same na suficie już w całym holu. Powiedz mi gdzie kupowałaś swoje i poleć mi jakieś stronki z takim nowocześniejszym oświetleniem.

Poszłabym "wiesz gdzie" i poprzeglądała katalogi - ale mam takiego nerwa na nich że nie chce tych ludzi oglądać , zresztą obiecałam sobie że współpracę z nimi zakończyłam - ale z drugiej strony gdzie ja resztę oświetlenia zamówię??? :bash:

Gdzie u nas jest jeszcze jakiś taki duży sklep z oświetleniem? - bo ja nie kojarzę - w ogóle u nas to kiepsko z jakimikolwiek sklepami http://forum.barcis.pl/images/smilies/niemoc.gif


Miłego dnia życzę i zdrówka dla małego :hug:

myszonik
08-02-2012, 08:40
To jest jeszcze tyle ludzi, którzy larssona nie przeczytali? zdziwiona jestem, bo miałam wrażenie, że jakieś 2 lata temu przeczytała cała Polska?
kakusku
http://merlin.pl/Pakiet-Millennium-3-tomy_Stieg-Larsson/browse/product/1,954518.html#fullinfo

A tak w ogóle polecam bardzo. Dziwię się, że monia na fm siedzi, bo jak ja czytałam to nawet jeść zapominałam ;)

hazeleyes1982
08-02-2012, 09:07
Monia, duś-zabiorę sie za nią, obiecuję ale muszę dokończyć ta autobiografię, w którą sie wpakowałam...:rolleyes:
kakusku, Monia i duś pewnie Ci odpowiedzą, bo ja dopiero zaczynam przygodę z Larssonem i niewiele wiem;)
Madziu, ja mam 56 cm szer (moc 800m3/h). Nie jest, Głuptasie zamontowany, bo przecież moja kuchnia w powijakach :) ale zamówiłam przez internet i w zeszłym tyg go testowaliśmy-jest tak cichy, że na I biegu go nie słychać. :eek: :) Co do tej nakładki na filtry, to to jest maskownica, żeby nie było ich widać i nie zdejmuje sie jej podczas pracy:no: a zasysa tymi własnie szczelinami. Pilocik jest do tego i ogólnie, jestem mile zaskoczona-na żywo dużo fajniejszy niż w necie (choć to włoskie ustrojstwo-a jak wiecie mam traume, co do jakosci wloskiego sprzetu;)) jak chcesz, zrobie Ci jakąś sesje foto, zebyś sobie zobaczyła z innej perspektywy, niż w internecie:)
Marjelka,:) nie doczytałam wczoraj ze sie Moni komp zawiesza na Twojej galerii-chyba już byłam śpiąca;)
admete, jestesmy umówione na spotkanko i wtedy Ci wszystko pokaże :yes: ale na razie robią sie gładzie, panowie zabudowują geberity, oprawiają parapety i poprawiają kontakty po elektryku (!)-tak jak pisałam za dwa tyg skonczą, wiec przyszły tydz, może? albo jeszcze nastepny?zrobimy, jak bedziesz chciała-bedziemy trzymac reke na pulsie w kwestii naszego spotkania:)
co do oswietlenia, rozumiem Cie-jak ktoś niefajnie Cię obsłużył-nie bardzo masz ochote kontynuowac tam zakupy -ale ja, niestety wszystkie Aquaformy zamawiałam wlasnie tam:( co do reszty-nie mam jednego, konkretnego źródła-kupowałam w różnych sklepach internetowych...Wpadł mi do głowy jeden sklep z oswietleniem u nas-napisze Ci na pw gdzie i może tam zapytasz? Nie byłam tam ale kojarze, ze jest on dosc spory i mają wlasnie raczej nowoczesne oswietlenie. Ale masz racje, ze u nas kiepsko z takimi sklepami-pewnie dlatego oni sie czują tacy pewni:rolleyes:
Co do Małego-dziękuję:hug: wymioty-jak szybko sie pojawiły, tak szybko zniknęły i cały czas walczymy tylko z gorączką (!).Zadnych innych objawów:eek: ale to podobno już ostatni dzien dzisiaj...zobaczymy....buziaki!:hug:

MagdaZZZ
08-02-2012, 10:06
to ja poproszę o foto;)
zdziwiło mnie, że go już testowaliście:lol2: dlatego pomyślałam, że już zamontowany;) ale rozumiem, że test był w kartonie po podłączeniu do gniazdka:rotfl:

monika996
08-02-2012, 10:07
Dziewczyny podajcie tytuly tych 3 tomow bo nie jestem w temacie .Siostra zamiast kwiatow na slub chce dostac ksiazki wiec moze by sie ucieszyla :rolleyes: myszonik- Monik mnie wyręczyła:wiggle:


Dla zakręconej Moni, siedzisko pod prysznicem
http://img252.imageshack.us/img252/1092/dsc0799i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/252/dsc0799i.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) dzięki Marjelko!!!!! u Oli mi się nie zawiesza internet:cool::cool:


To jest jeszcze tyle ludzi, którzy larssona nie przeczytali? zdziwiona jestem, bo miałam wrażenie, że jakieś 2 lata temu przeczytała cała Polska?
kakusku
http://merlin.pl/Pakiet-Millennium-3-tomy_Stieg-Larsson/browse/product/1,954518.html#fullinfo

A tak w ogóle polecam bardzo. Dziwię się, że monia na fm siedzi, bo jak ja czytałam to nawet jeść zapominałam ;) ale ja pierwszy tom obejrzałam w kinie, więc czytam tak dla zobaczenia co innego w książce jest. I znalazłam caly wątek dotyczący roli Henrika Vangera w gazecie Millenium;) i romans Michela z Cecylią;)
Oluś buziaki do małego. lepiej mu???

pasie
08-02-2012, 10:32
ok nie śmieję się;)
zbliża się 40stka , więc M ma humory;)

aaaaaa to dużo wyjaśnia :)

Oluś zdrówka małemu zostawiam:hug:

monika996
08-02-2012, 16:02
aaaaaa to dużo wyjaśnia :)

Oluś zdrówka małemu zostawiam:hug:Aga coś wiesz tym?;)czy jeszcze to przed tobą?

pasie
08-02-2012, 17:34
Aga coś wiesz tym?;)czy jeszcze to przed tobą?
mój w kwietniu kończy a ostatnimi czasy dziwne zachowania się nasiliły;)

oldzia
08-02-2012, 21:23
Ola:bye:
i jak tam wybory sprzętu agd? stanęłaś już na czymś konkretnym?

Ps. dużo zdrówka dla synka życzę...

1976pinacolada
08-02-2012, 21:38
hazelku - jak mój zięciu się czuje ?? Dobrze już? Całuski dla niego <kiss>

monika996
08-02-2012, 21:39
mój w kwietniu kończy a ostatnimi czasy dziwne zachowania się nasiliły;) Aga moj w listopadzie, ale ten ROK. więc muszę mieć duuużo cierpliwości.
Ola buziaki

hazeleyes1982
08-02-2012, 22:14
Czesc Dziewczynki:wiggle: Synus,ok-bardzo dziekuje za pamiec:) Oldzia zaraz wkleje AGD ale najpierw spełnię prosbe Admete i Madzi wklejam fotki oswietlenia i okapu (Madziu, nawet go z tego pudełka w czasie testowania wyjęłam:lol:) ale te fotki zrobiłam zaraz po odpakowaniu-jesli bedziesz potrzebowała bardziej dokładne, zrobie, gdy M. wróci w weekend (musi mi ktos pomóc to rozpakować izapakować, przecież:lol:)

http://images43.fotosik.pl/1357/c10554ff1a8ba972med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/1358/57da4f355567d62dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/1358/a01e725c7b2f0423med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Admete, fotki troche nieaktualne, ale najważniejsze sa oprawy-hol (te wnęki z lampami beda czarne)

http://images39.fotosik.pl/1303/ad9a0e3e06bbd93dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

salon:

http://images50.fotosik.pl/1366/751ef282b1999805med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kuchnia:

http://images43.fotosik.pl/1357/bb68392af3600cd0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

buziaki!

karolek59
08-02-2012, 22:50
No no widzę że na budowie POSTĘPY wszystko do przodu .Super

pasie
08-02-2012, 23:27
wow, jakie fajne lampy i jak ich duuużo:):):)

MagdaZZZ
08-02-2012, 23:29
Dzięki Oluniu:hug:
Śliczny jest:rolleyes: A sprawdzałaś jakie światło dają halogeny?;)

admete
09-02-2012, 06:16
Olu dziękuję bardzo za zdjęcia :hug:.

monika996
09-02-2012, 07:06
ola no just jest super, czyściutko, lampy zamontowane:jawdrop:
ja wczoraj szybko poszłam spac z ksiązką i dziś zostało mi już parę kartek:)

mirela99
09-02-2012, 07:54
Fajne te lampy, zawsze byłam zakochana w takich w stropie :).

oldzia
09-02-2012, 11:23
ok - zaglądam;)
Ola a powiedz, gdzie kupowałaś te oprawy? bardzo podoba mi się Twój sufit i zaczęłam się nawet zastanawiać, czy nie zrobić tak u siebie;):) świetnie to będzie zapewne wyglądało z tymi ciemnymi wnękami...

pepejeans
09-02-2012, 11:30
świetne te lampy kapitalnie to bedzie wygladac :)

hazeleyes1982
09-02-2012, 21:57
Dziekuje, Dziewczynki:hug:

Dzięki Oluniu:hug:
Śliczny jest:rolleyes: A sprawdzałaś jakie światło dają halogeny?;)
...no mocne bardzo ale...pytasz o moc tych halogeników, czy o co...?:oops:

ola no just jest super, czyściutko, lampy zamontowane:jawdrop:
ja wczoraj szybko poszłam spac z ksiązką i dziś zostało mi już parę kartek:)
Monia,ale Cie wciągnęła:D kurcze, też sie za nią wezmę-czeka grzecznie w kolejce:yes:

ok - zaglądam;)
Ola a powiedz, gdzie kupowałaś te oprawy? bardzo podoba mi się Twój sufit i zaczęłam się nawet zastanawiać, czy nie zrobić tak u siebie;):) świetnie to będzie zapewne wyglądało z tymi ciemnymi wnękami...
Oldzia, dzieki :) zrób sobie koniecznie, jesli Ci sie podoba.:yes: Oprawy kupowałam w MaxFliz w Krk ale tu też sa http://swiatlo.net/oferta/. Tylko, one są natynkowe i pan od sufitów musiał sie troche nagimnastykowac, zeby je w tych korytkach umiescic,ale udało sie :D

Słuchajcie, bylam juz umówiona na pomiar drzwi wewnetrznych...ale w ostatniej chwili zdecydowałam sie na inne:D Tzn beda białe i w lakierze ale ...z innej firmy.:D Jak zobaczyłam jakosc wykonania tych pierwszych-to sie załamałam. Niepotrzebnie wdepnęlam po drodze do sprzedawcy drzwi jagdor...no i ...mi sie zmieniło:-P :D
Teraz potrzebuję tylko tanich, białych drzwi z lustrem ale otwieranych (nie przesuwnych) do łazienki- z garderoby...mam sie zgłosic do szklarza, czy szukac wsród tanszych firm?Doradzcie cos,Kobietki:D

monsanbia
09-02-2012, 22:02
Słuchajcie, bylam juz umówiona na pomiar drzwi wewnetrznych...ale w ostatniej chwili zdecydowałam sie na inne:D Tzn beda białe i w lakierze ale ...z innej firmy. Jak zobaczyłam jakosc wykonania tych pierwszych-to sie załamałam. Niepotrzebnie wdepnęlam po drodze do sprzedawcy drzwi jagdor...no i ...mi sie zmieniło:-P :D



o proszę ...
Powiedzenie powinno teraz brzmieć: Ola zmienną*jest :lol:

Świetnie lampy wyglądają, po pomalowaniu będzie extra! :yes:

Kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo to przeciej już tuż tuż

1976pinacolada
09-02-2012, 22:13
Dziekuje, Dziewczynki:hug:

...no mocne bardzo ale...pytasz o moc tych halogeników, czy o co...?:oops:






dobre :lol2:
mocne tylko niewiadomoco :rotfl:

hazeleyes1982
09-02-2012, 22:29
Dzieki Monia ;) cały czas trzymamy sie wersji, ze pierwszy mecz obejrzymy w gronie przyjaciół już w nowym domku:yes: wczoraj wybrałam łózko i szafki nocne do sypialni, za trzy tygodnie zaczyna pan parkieciarz swoją rozpierduchę...wiec już naprawde blisko:) pamietasz u siebie ta ostatnią prostą, co? Niby tak blisko a jednak...jeszcze rozpierducha:D
picoladka...:lol:

monsanbia
09-02-2012, 22:38
i szafki nocne do sypialni

eee, to jesteś dalej niż ja! :lol:

Mecz w domu gwarantowany!

hazeleyes1982
09-02-2012, 22:53
Przestań, Głupolku:lol2:
to nie wybrałas w koncu tych fioletowych ?:D

monsanbia
09-02-2012, 22:55
to nie wybrałas w koncu tych fioletowych ?:D

No mnie się one kształtem i wielkością*przede wszystkim podobają, ale kolor już gorzej
Nie mam fioletów w sypialni, palisander+szarobeż+czerń .... fiolet nijak mi nie pasuje

hazeleyes1982
09-02-2012, 23:06
Wiem, dlatego sie smieję, bo kilka osób molestowało Cie o ten fiolet. :D A Ty byłas oporna;) A ja znowu nie wiem, czy nie przesadziłam z szarosciami w sypialni. Na 5 kupionych rzeczy...5 jest szare:lol2:

monsanbia
09-02-2012, 23:09
Na 5 kupionych rzeczy...5 jest szare:lol2:

no i może się okazać że strzał w 10
ale lepiej pokaż zamiast gadać ;)

MagdaZZZ
09-02-2012, 23:11
Dziekuje, Dziewczynki:hug:

...no mocne bardzo ale...pytasz o moc tych halogeników, czy o co...?:oops:



no może nie o moc jako taką - bo ta podana (jedyne 20W z tego co kojarzę?:()... a bardziej oodczucia wizualne;) Ale rozumiem, że sprawdzałaś - i dobrze daje:lol:

hazeleyes1982
09-02-2012, 23:23
no może nie o moc jako taką - bo ta podana (jedyne 20W z tego co kojarzę?:()... a bardziej oodczucia wizualne;) Ale rozumiem, że sprawdzałaś - i dobrze daje:lol:

daje, daje:yes: no to sie dowiedziałas, co?:lol2:


no i może się okazać że strzał w 10
ale lepiej pokaż zamiast gadać ;)
Monia, nie pokaże, bo nie mam fotek a firmy nie pamietam:rolleyes: Wiem, wiem -nie brzmi wiarygodnie i musze sie z tego wytłumaczyc:D lampki sa z Kare i mam je od pół roku mniej wiecej, a łóżko i szafki...-nazwy producenta nie znam, ale może uda mi się jutro zrobić fotki, jak bede w tym sklepie-especially for you,ok?:D

monsanbia
09-02-2012, 23:28
no może nie o moc jako taką - bo ta podana (jedyne 20W z tego co kojarzę?:()... a bardziej oodczucia wizualne;) Ale rozumiem, że sprawdzałaś - i dobrze daje:lol:

a to jakie Hazel ma wstawione w to żarówki?
Ja w swoim halogenach (111) mam 50w, ale mogłam wstawić i 75 jeśli bym chciała mieć ekstremalnie jasno

monsanbia
09-02-2012, 23:30
especially for you,ok?:D

:yes: :yes: :yes: :*

MagdaZZZ
09-02-2012, 23:37
a to jakie Hazel ma wstawione w to żarówki?
Ja w swoim halogenach (111) mam 50w, ale mogłam wstawić i 75 jeśli bym chciała mieć ekstremalnie jasno

Czyli że te 20 wat to strasznie mało?:( tak jak sądziłam, tak???
No ale Ola mówi, że jasno świecą...to jak to jest?:(

Ja zainstalowałam w łazience u Hanki 20 watowe halogeny, to świecą jakby chciały a nie mogły:sick:

hazeleyes1982
09-02-2012, 23:44
Madziu, swiecą super-w sensie oswietlają to, co gotujesz (i nie tylko;)). Przeciez i tak traktujemy to oswietlenie, jako dodatkowe a nie główne... czy u Ciebie bedzie inaczej?

monsanbia
09-02-2012, 23:47
Ja zainstalowałam w łazience u Hanki 20 watowe halogeny, to świecą jakby chciały a nie mogły:sick:

ale 20 20? I ile?
Bo ja np mam jeden halogen w swojej dużej garderobie (50W) i jest prawie ciemno
Zależy też*jakie halogeny. 111 to zupełnie co innego
poza 111 wszystkie halogeny zamierzam wymienić na 2-3W-owe ledy odpowiadające 50W każdy

MagdaZZZ
09-02-2012, 23:55
ale 20 20? I ile?
Bo ja np mam jeden halogen w swojej dużej garderobie (50W) i jest prawie ciemno
Zależy też*jakie halogeny. 111 to zupełnie co innego
poza 111 wszystkie halogeny zamierzam wymienić na 2-3W-owe ledy odpowiadające 50W każdy

i have no idea what r u talkin about;)

monsanbia
09-02-2012, 23:57
i have no idea what r u talkin about;)

:lol2:
ale czego nie rozumiesz?

hazeleyes1982
10-02-2012, 00:00
i have no idea what r u talkin about;)
I love you guys :rotfl:

MagdaZZZ
10-02-2012, 00:14
:lol2:
ale czego nie rozumiesz?

hmmm... jakby to powiedzieć... niczego?:rotfl:
o to jest 111??? - np:lol2:

monsanbia
10-02-2012, 00:27
hmmm... jakby to powiedzieć... niczego?:rotfl:
o to jest 111??? - np:lol2:

111 to halogen, taki duży, jak u mnie w salonie w aquaform squares http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/aquaform-squares-111-on-x2-408126.html, w kuchni w chors http://homelight.pl/chors-optique-s-oprawa-scienna-aluminium-opt-s1-k-c01-6.html i http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-do-wbudowania-aluminium-opt-r2-w-c01.html albo w łazienkach http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-sufitowa-aluminium-opt-d2-s-c01-6.html i http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-do-wbudowania-aluminium-opt-r2t-w-c01-4.html

Te halogeny są*zupełnie inne. To nie są*tradycyjne G10. Są kilka razy większe, dają inne światło.
Stąd może Hazel skoro ma 20W, ma może odpowiednik normalnej kilkudziesięciowatowej i światło ma jaśniejsze

kakusek
10-02-2012, 00:32
Ola pedziesz jak błyskawica :) A ja chyba bede musiala pozegnac sie z oprawami wpuszczanymi w korytka bo dopiero teraz zaskoczyłam ze przeciez nie moge obnizyc sufitow o 20 cm skoro juz teraz mam w pomieszczeniach 2,65 cm Zrobie chyba min obnizenie o 5 cm (aby pochowac lecace kable ) i zamontuje zwykle oprawy natynkowe lub swietlowki we wnekach bo one sa dosc cienkie .Jestem strasznie zla na te wysokosc bo mialo wyjsc na gotowo 2,75 cm a tu taki babol :bash:

MagdaZZZ
10-02-2012, 00:34
111 to halogen, taki duży, jak u mnie w salonie w aquaform squares http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/aquaform-squares-111-on-x2-408126.html, w kuchni w chors http://homelight.pl/chors-optique-s-oprawa-scienna-aluminium-opt-s1-k-c01-6.html i http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-do-wbudowania-aluminium-opt-r2-w-c01.html albo w łazienkach http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-sufitowa-aluminium-opt-d2-s-c01-6.html i http://homelight.pl/chors-optique-oprawa-do-wbudowania-aluminium-opt-r2t-w-c01-4.html

Te halogeny są*zupełnie inne. To nie są*tradycyjne G10. Są kilka razy większe, dają inne światło.
Stąd może Hazel skoro ma 20W, ma może odpowiednik normalnej kilkudziesięciowatowej i światło ma jaśniejsze

acha... no dobra -już coś świta;)
Te o których ja mówiłam, to jakieś takie kwadratowe halogeny... no nieważne - w każdym razie słabe, ledwo tlące się...ale jeśli Olinda mówi, że te sągit - to biorę je:lol: (znaczy ten pochłaniacz;))

monsanbia
10-02-2012, 00:35
kakusek, a jak to zrobisz jak płyty trzeba powiesić na krzyżujących się profilach? Sam profil z 5cmx2, płyta zw 2, 12 cm niewyjęte

kakusek
10-02-2012, 00:52
Monia ty chyba piszesz o podwojnym ruszcie ale mozna zrobic pojedynczy
"... Minimalna odległość od stropu do płaszczyzny sufitu podwieszanego z płyt g-k na ruszcie jednopoziomowym wynosi 4,5 cm. Ponieważ w praktyce nie spotyka się jednak idealnie równych stropów, grubość sufitu wyniesie co najmniej 5 cm. Podwieszenie sufitu na ruszcie jednopoziomowym jest bardzo proste i polega na zamocowaniu płyt g-k do konstrukcji składającej się z metalowych profili, łączników oraz wieszaków. Po zaszpachlowaniu miejsc łączenia płyt oraz oszlifowaniu i zagruntowaniu uzyskuje się gładki i gotowy do malowania sufit. W płytach g-k można wywiercić otwory do zamontowania oświetlenia, nawiewników wentylacji lub ogrzewania.
Wykonanie sufitu jest jeszcze prostsze, jeżeli metalowe profile zostały ułożone tylko w jednym kierunku i przytwierdzone uchwytami bezpośrednio do stropu ()..."

oldzia
10-02-2012, 08:56
Oldzia, dzieki :) zrób sobie koniecznie, jesli Ci sie podoba.:yes: Oprawy kupowałam w MaxFliz w Krk ale tu też sa http://swiatlo.net/oferta/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fswiatlo.net%2Fofer ta%2F). Tylko, one są natynkowe i pan od sufitów musiał sie troche nagimnastykowac, zeby je w tych korytkach umiescic,ale udało sie :D



Dzięki Ola:) a mogłabym prosić o podanie modelu tej oprawy? tyle tego, że masakra:eek:

myszonik
10-02-2012, 09:59
Dzieki Monia ;) cały czas trzymamy sie wersji, ze pierwszy mecz obejrzymy w gronie przyjaciół już w nowym domku:yes: wczoraj wybrałam łózko i szafki nocne do sypialni, za trzy tygodnie zaczyna pan parkieciarz swoją rozpierduchę...wiec już naprawde blisko:) pamietasz u siebie ta ostatnią prostą, co? Niby tak blisko a jednak...jeszcze rozpierducha:D
picoladka...:lol:

Takie było nasze pierwsze założenie jak budowaliśmy dom, że na Euro musi być gotowy! Udało się trochę szybciej:)

myszonik
10-02-2012, 10:03
Magda
jak masz ciemno w łazience u Hani to wymień te halogeny na ledy - sprawdź jaką masz żarówkę - pewnie GU 10 to najpopularniejsza końcówka dla halogenów - i kup np. na all ledy z odpowiednią końcówką (im więcej wiązek led w żarówce tym mocniej świecą) - będziesz miała baaardzo jasno:)

hazeleyes1982
10-02-2012, 10:50
Ola pedziesz jak błyskawica :) A ja chyba bede musiala pozegnac sie z oprawami wpuszczanymi w korytka bo dopiero teraz zaskoczyłam ze przeciez nie moge obnizyc sufitow o 20 cm skoro juz teraz mam w pomieszczeniach 2,65 cm Zrobie chyba min obnizenie o 5 cm (aby pochowac lecace kable ) i zamontuje zwykle oprawy natynkowe lub swietlowki we wnekach bo one sa dosc cienkie .Jestem strasznie zla na te wysokosc bo mialo wyjsc na gotowo 2,75 cm a tu taki babol :bash:
kakusku,rzeczywiscie szkoda, ale te natynkowe też są super i dają fajny efekt. Ostatnio w jakims magazynie oglądałam wnętrza Zienia i pomimo kolosalnych wysokosci pomieszczen (stara kamienica) widziałam same natynkowe i wyglądały swietnie:yes: gdzie tam pędze...czekamy na wiosnę, zeby robic elewację i ocieplic dom, bo przedwczoraj np: zamarzła nam woda,pomimo iż w srodku jest ciepło(grzejemy od poczatku sezonu):oNie wiem, czy to skopana hydraulika, czy po prostu brak ocieplenia...

acha... no dobra -już coś świta;)
Te o których ja mówiłam, to jakieś takie kwadratowe halogeny... no nieważne - w każdym razie słabe, ledwo tlące się...ale jeśli Olinda mówi, że te sągit - to biorę je:lol: (znaczy ten pochłaniacz;))
Madziu, nie spodziewaj sie, ze to jest oswietlenie, przy którym można książkę czytać...;)zwłąszcza, ze jest to oswietlenie punktowe...kurcze-chyba zrobię Ci fotke, jak swieca te lampki w ciemnosci...:D M. dzisiaj wraca, wiec Mu daruję, ale jutro....:lol:

Dzięki Ola:) a mogłabym prosić o podanie modelu tej oprawy? tyle tego, że masakra:eek:
Oldzia, Tetrix 2 NT http://swiatlo.net/oferta/oprawy-downlight/

Takie było nasze pierwsze założenie jak budowaliśmy dom, że na Euro musi być gotowy! Udało się trochę szybciej:)
A nasze pierwsze zalozenie było, ze na Wielkanoc...ale stanęło,ze na Euro:D
Oldzia, pytała o sprzęt AGD.Obiecuję, ze w koncu wkleje-trochę z tym roboty, dlatego sie tak ociągam:)

oldzia
10-02-2012, 11:08
Oldzia, Tetrix 2 NT http://swiatlo.net/oferta/oprawy-downlight/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fswiatlo.net%2Fofer ta%2Foprawy-downlight%2F)

A nasze pierwsze zalozenie było, ze na Wielkanoc...ale stanęło,ze na Euro:D
Oldzia, pytała o sprzęt AGD.Obiecuję, ze w koncu wkleje-trochę z tym roboty, dlatego sie tak ociągam:)

dzięki:) a ztym sprzętem to poczekamy...;)

monika996
10-02-2012, 13:17
o proszę ...
Powiedzenie powinno teraz brzmieć: Ola zmienną*jest :lol:

Świetnie lampy wyglądają, po pomalowaniu będzie extra! :yes:

Kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo to przeciej już tuż tuż Monia wyjęłaś mi z ust Ola zmienną jest;)



:yes: :yes: :yes: :*:) chyba też się załapię:) mam nadzieję

Ola ksiązka wciąga, pomimo,że oglądałam film skonczyłam wczoraj dałam młodemu. właśnie wyjechał na narty do świeradowa- Zdroj.mnie czeka II tom, ale na razie siedze na Fm.
wczoraj miałam zwariowany dzień , zakupy , obiad i nawet na cwiczenia nie poszłam, potem dermatolog, herbata u teścioweij i dopiero wieczorem dorwałam się do ksiązki;)
te korytka fajnie wyszły. tam gdzie czarne oprawy , będziesz miała czaRNE WNĘKI??? a tam gdzie białe oprawy, białe///???

a co z drzwiami do prysznica??? będą???

kakusek
10-02-2012, 20:25
Ola jesli dobrze pamietam to ty masz oprawy MATRIX a nie tetrix ;)

hazeleyes1982
11-02-2012, 21:46
Monia wyjęłaś mi z ust Ola zmienną jest;)
:) chyba też się załapię:) mam nadzieję
Ola ksiązka wciąga, pomimo,że oglądałam film skonczyłam wczoraj dałam młodemu. właśnie wyjechał na narty do świeradowa- Zdroj.mnie czeka II tom, ale na razie siedze na Fm.
wczoraj miałam zwariowany dzień , zakupy , obiad i nawet na cwiczenia nie poszłam, potem dermatolog, herbata u teścioweij i dopiero wieczorem dorwałam się do ksiązki;)
te korytka fajnie wyszły. tam gdzie czarne oprawy , będziesz miała czaRNE WNĘKI??? a tam gdzie białe oprawy, białe///???
a co z drzwiami do prysznica??? będą???
Monia, po kolei-Wariacie Ty mój;)
Na fotki sie wszystkie załapiecie-ale muszę dotrzec do sklepu i cyknąc:)
Tam, gdzie czarne oprawy-są też korytka i one beda czarne, a w salonie i kuchni sa tylko białe oprawy bezramkowe (nie w korytkach), wiec...sufit bedzie po prostu biały:D
Drzwi od prysznica, cyt: "muszą być":roll: wiec zamówione już:rolleyes:
Monia, nie czytaj tak namietnie, bo tylko kusisz i kusisz z ta ksiazka:cool: Syn na wyjezdzie, czyli hulaj-dusza, piekła nie ma:lol:
oldzia, zapytaj pasie o te oprawy, bo teraz juz nie jestem pewna...a Ona swego czasu sie nimi interesowała-wydaje mi sie, ze firma to: matrix ...a model: tetrix.:cool:

monsanbia
11-02-2012, 22:08
firma to: matrix ...a model: tetrix.:cool:

ale sobie to wykombinowali ...
sklep powinni nazwać - lampix :lol2:

hazeleyes1982
12-02-2012, 13:08
ale sobie to wykombinowali ...
sklep powinni nazwać - lampix :lol2:
:lol2:

monika996
12-02-2012, 16:51
:lol2:a to są lampy z max- fliz?

hazeleyes1982
12-02-2012, 17:03
:yes:

Monia, jak Ci minął dzień?Przyznaj sie-byłaś na kawce;)

monika996
12-02-2012, 17:08
:yes:

Monia, jak Ci minął dzień?Przyznaj sie-byłaś na kawce;) oczywiście w Starym;)
jeszcze jestem na fm, bo już ksiażka woła.
whitney nie żyje, a to moja młodość:offtopic: zobacz co nałogi robią z ludzi:offtopic:

aha weselej wczoraj byłam na zumbie- nieporozumienie/ albo laska żle prowadziła, albo to nie dla mnie. 20 minut wytrzymałam( nie chodzi o kondycję ,ale o to ,że te zajęcia były beznadziejne, trochę podskoków, jakieś szasse, kółka, kręcenie tyłkiem:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:
wyobreażasz sobie mnie, podskakująca:) i chichrająca się sama do siebie

hazeleyes1982
12-02-2012, 17:20
Do Whitney i Jej przebojów tez miałam zawsze sentyment...smutne-naprawdę...miała wszystko a była samotna i nieszczesliwa:(
Monia,oj chciałabym Cie zobaczyć i sama bym poszła ale w K. nie ma-z tego, co wiem. Moja Przyjaciółka z Gdańska chodzi i jest zachwycona-a ona z tańcem na bakier. :D Smieje sie, ze żadna dziewczyna nie chce obok niej tanczyc i ma duuuzo miejsca wokół siebie-bo nie raz przyłożyła komuś niechcący w twarz:lol2:
To co? Zawieszasz zumbe? Moze to nie to...wiesz, nie każdy musi lubić...ja planuje troche ruchu, jak Mały pójdzie do przedszkola:yes:

admete
12-02-2012, 19:48
Ja po urodzeniu Oskara do kolejnej ciąży - czyli okres 3 i pół roku zdążyłam pójść 2 razy na zajęcia :lol2: - a zakupiłam nowe buty i cały strój :lol: teraz znowu muszę czekać aż najmłodszy pójdzie do przedszkola - czyli 3 lata bo się szybciej chyba nie zbiorę :rotfl:

Ola a gdzie zamierzasz chodzić? Bo ja jak już się wybieram na zajęcia :rolleyes: to tylko do mojej psiapsióły która jest instruktorką ;) A kiedyś dawno dawno temu chodziłam 2-3 razy w tygodniu :cry:

hazeleyes1982
12-02-2012, 20:23
Ja po urodzeniu Oskara do kolejnej ciąży - czyli okres 3 i pół roku zdążyłam pójść 2 razy na zajęcia :lol2: - a zakupiłam nowe buty i cały strój :lol:
czyli nie tylko ja sie tak motywuję...?:lol2: i u mnie tez zazwyczaj tak to działa:D tzn, nie ze zachodze w ciążę ciagle i ona mi przeszkadza....ale no wiesz, ze w koncu rezygnuję:D


teraz znowu muszę czekać aż najmłodszy pójdzie do przedszkola - czyli 3 lata bo się szybciej chyba nie zbiorę :rotfl:
Ola a gdzie zamierzasz chodzić? Bo ja jak już się wybieram na zajęcia :rolleyes: to tylko do mojej psiapsióły która jest instruktorką ;) A kiedyś dawno dawno temu chodziłam 2-3 razy w tygodniu :cry:

Z jedną koleżanką byłam raz w Dynamice, a z drugą ...3x na Szczecinskiej...a wczesniej kilka razy w Sport F. na Paderewskiego-taki miałam zapał:lol: Ale jak Mały pójdzie do przedszkola, to naprawdę, naprawdę, naprawdę...bede chodzic;):yes:
A Ty gdzie, Adme ..."uczęszczałaś"?:D

1976pinacolada
12-02-2012, 20:42
hej laseczki

tez płaczę po Whitney :( :( :(

Co do "ćwiczeń" to zrobiłam postęp przez ostatni tydzień - zdobyłam telefon do instruktorki jogi ;) :rotfl: Teraz tylko zadzwonic, umówić się, kupic strój ( bo w "starym" przeciez nie wypada :P ) no i zebrac się w sobie..... Znając siebie to zejdzie mi jeszcze ze 2-3 tygodnie ;)

Venus_m
12-02-2012, 21:06
Oja powoli nadrabiam, bo cały tydzień miałam gości :rolleyes:

Ja się przymierzam ciągle do pole dance ;)

monika996
12-02-2012, 21:14
ale zumba nie dla mnie. ja lubię tańczyć, ale nie z 20 laskami :jawdrop: rąbiącymi durne układy. może trafiłam na beznadziejną instruktorkę .
wolę pilates, streching i koje ulubione magic bar:)
Ola a zumba jest w Ostrowcu ś, więć w K też musi być;)

hazeleyes1982
12-02-2012, 21:16
czesc picoladko:hug: wierzę w Ciebie :yes: ale pamietaj...ze zakup stroju, niestety nie gwarantuje, ze pójdziesz:lol:
Venusek! Nie masz pojęcia, jak mi sie marzy pole dance:lol: idz, koniecznie,pliiis i opowiesz, co i jak:yes: picoladko-to jest podobno lepsze, niż joga;)

monika996
12-02-2012, 21:18
pole dance- będziecie tańczyć!!!!?????;)

hazeleyes1982
12-02-2012, 21:26
Monia, wiesz, jakie to fajne?:yes: widziałam kiedys w jakims programie takie zajęcia-same babki i kupa smiechu:D
Masz racje-zumba jest!Nawet nie wiedziałam:cool:
Monia-Ty to jestes "sparcmienka"...co ja sie bede porównywac...kondycja, jak u emerytki:D

monika996
12-02-2012, 21:31
he , he.
ja chodzę sie wyszczuplić .a na tańce to ze z znajomymi:)
zapisz się może zumba podobna do pole dance . podrzuce ci filmik mojej siostrzenicy age 10 , która chodzi na zumbe

kakusek
12-02-2012, 21:37
Ja nie mam czasu na zadne zajecia ruchowe poza domem za to przytargalam wczoraj od znajomej rowerek magnetyczny na probe -zobaczymy ile razy na niego siade ;)

monika996
12-02-2012, 21:40
Ja nie mam czasu na zadne zajecia ruchowe poza domem za to przytargalam wczoraj od znajomej rowerek magnetyczny na probe -zobaczymy ile razy na niego siade ;)
no to trzymam kciuki za trening rowerkowy;)

1976pinacolada
12-02-2012, 21:43
Ja nie mam czasu na zadne zajecia ruchowe poza domem za to przytargalam wczoraj od znajomej rowerek magnetyczny na probe -zobaczymy ile razy na niego siade ;)




mój od kilku lat kurzy sie w piwnicy :oops:

kakusek
12-02-2012, 22:51
Dlatego nie kupowalam tylko na probe pozyczyłam od znajomej.Cos wiem na temat zakurzonej ławeczki i magic lega ;) Jak na razie to najwiekszy zapal ma moj syn i mama :)

monika996
13-02-2012, 08:57
dlatego ja też nie mam nic w domu. Wolę wyjśc poćwiczyć do fitnessu.
własnie jutro ma pilates. dziś wolne , dopołudnia jakiś remont robią , a popołudniu nie lubię:)

Venus_m
13-02-2012, 13:29
ja chcę koniecznie iść na pole dance ale jak się ociepli ;)

monika996
13-02-2012, 14:55
ja chcę koniecznie iść na pole dance ale jak się ociepli ;) u nas już cieplej , tylko -7,5;)

kakusek
13-02-2012, 19:42
Monia nawet gdybym znalazal checi wyjscia z domu na cwiczenia to po prostu nie mam na to czasu .Niestety pracuje od 8 do 18 wiec jak juz wracam to mysle tylko o cieplych papuciachach a nie kolejnym wysilku :D

admete
13-02-2012, 19:54
Olu ja kiedyś (czyli przed dzieciaczkami) chodziłam i to regularnie 2-3 razy w tygodniu - do klubu mojej przyjaciółki (ten klub nad kładką nad Statoil jak się na bazary jedzie ;)). Jak zamknęli klub psiapsiółka zaczęła pracować w Symetris - i tam byłam aż jeden raz :lol2:

Ale ciężko połączyć dzieci, dom pracę i jeszcze fitness http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif

Dlatego myślę że czas zanjdę dopiero wtedy kiedy starszy pójdzie do szkoły młodszy do przedszkoal i ja do południa sobie podskoczę - czyli za 2,5 roku :lol2:
Póki co mycie okien w moim domu , latanie za chłopakami i zbieranie wciąż i wciąż zabawek po całej chałpie - będzie można spokojnie potraktowac jako zastępczy fitness :lol2:

kakusek
13-02-2012, 20:36
Potraktowac mozna tylko u mnie to nie dziala :-( Opiekuje sie 5 dzieciakow wiec tez mam ciagole pelne rece roboty ale niestety brzuch przez to nie robi sie mniejszy :D
Admete zamowilas sobie plytki? Ciekawa jestem kiedy bedziesz je u sibie ukladac.W weekend zobaczylam ze masz swoj watek ale nie mialam czasu nic skrobnac .Postaram sie jak najszybciej przebrnac przez Twoje komenty i wtedy sie odezwe :yes:

monika996
13-02-2012, 20:50
Monia nawet gdybym znalazal checi wyjscia z domu na cwiczenia to po prostu nie mam na to czasu .Niestety pracuje od 8 do 18 wiec jak juz wracam to mysle tylko o cieplych papuciachach a nie kolejnym wysilku :Dno to inna sprawa. a zima to zima, na wiosnę z dzieciakami na rowery i ruch będzie


Potraktowac mozna tylko u mnie to nie dziala :-( Opiekuje sie 5 dzieciakow wiec tez mam ciagole pelne rece roboty ale niestety brzuch przez to nie robi sie mniejszy :D
Admete zamowilas sobie plytki? Ciekawa jestem kiedy bedziesz je u sibie ukladac.W weekend zobaczylam ze masz swoj watek ale nie mialam czasu nic skrobnac .Postaram sie jak najszybciej przebrnac przez Twoje komenty i wtedy sie odezwe :yes:
kakusku 5 dzieciaków na twojej głowie:jawdrop:

kakusek
13-02-2012, 21:55
Nio :yes: I to jedna familia wiec do tego jeszcze utrzymanie pozadku w chałupie i ugotowanie obiadu i kolacji :lol2:

hazeleyes1982
13-02-2012, 22:12
admete, zanim ja sie wybiore-akurat minie z 2 lata, wiec pójdziemy razem, co Ty na to?:lol2:
Dziewczynki,obiecałam-wiec z małym opóźnieniem wklejam AGD. ;) Niepewne są: piekarnik (na pewno bedzie kompakt ale nie wiem, czy wziać z pyroliza-duuuuzo droższy, a chciałabym zaoszczedzic) i płyta (kompletnie sie nie znam na indukcji, jak wiecie i wybrałam jeden z najtanszych modeli Siemens'a...na dobry początek);)

lodówka do zabudowy,LIEBHERR IK 3620:

http://images50.fotosik.pl/1376/f26e2cfc58c2ddb8.jpg (http://www.fotosik.pl)

zamrażalnik do zabudowy, Siemens GI 14 DA 50:

http://images40.fotosik.pl/1358/bac66243a4d3626b.jpg (http://www.fotosik.pl)

zmywarka do zabudowy, Siemens SN 66M083EU:

http://images35.fotosik.pl/1178/846d2eaa1b56ceb9.jpg (http://www.fotosik.pl)

kawiarka, Siemens TK 76K573:

http://images45.fotosik.pl/1368/d63746e5fe63c189.jpg (http://www.fotosik.pl)

piekarnik:

z pyrolizą:

http://images45.fotosik.pl/1368/b3857da8243fc256.jpg (http://www.fotosik.pl)
albo bez:

http://images35.fotosik.pl/1178/3f8cf2b181d6cb8e.jpg (http://www.fotosik.pl)

płyta indukcyjna (:eek::eek::eek::eek::lol:), Siemens EH651RE11E:

http://images45.fotosik.pl/1368/4ad4dbeb930d92c4.jpg (http://www.fotosik.pl)

Poradzcie, co z ta pyrolizą...i w ogóle, co myslicie?:)

admete
14-02-2012, 07:37
Admete zamowilas sobie plytki? Ciekawa jestem kiedy bedziesz je u sibie ukladac.W weekend zobaczylam ze masz swoj watek ale nie mialam czasu nic skrobnac .Postaram sie jak najszybciej przebrnac przez Twoje komenty i wtedy sie odezwe :yes:

Kakusku nie mogę dotrzeć do pana :mad:. Wczoraj juz miałam zaplanowane a cały dzień mi zeszło w urzędach z jedną sprawą - na raty bo przecież na karmienie do domu muszę wracać :bash:

Dziś następne podejście..........Ale do zamawiania jeszcze z miesiąc

5 dzieciaków http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif chylę czoła za organizację i siłę i wszystko co potrzebne by dac radę z piatką http://forum.barcis.pl/images/smilies/poklony.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/poklony.gif




admete, zanim ja sie wybiore-akurat minie z 2 lata, wiec pójdziemy razem, co Ty na to?:lol2:



To jesteśmy umówione :lol2: - za ten czas to pewnie aktualne kluby zamkną a otworzą nowe :rotfl:

mirela99
14-02-2012, 08:03
Ja mam bez pyrolizy. Wszystko zależy od tego jak często użytkujesz. U mnie piekarnik chodzi mniej więcej raz w tygodniu. Przeważnie są to ciasta, więc się nic nie brudzi. Nie piekę kuraków na roznie (nie lubię), jedynie podgrzewam lub utrzymuję temperaturę potraw. I szczerze powiedziawszy przez ten rok nie musiałabym go myć. Wystarczyło tylko przetrzeć ściereczką, odtłuścić i gotowe. Mam funkcję aqua clean- czyli czyszczenia wodą (wlewa się tam wodę, nastawia odpowiedni program i potem tylko przeciera ściereczką), ale nawet jej nigdy nie używałam (nie ma potrzeby).
Nie wiem jaką masz różnicę w cenie, bo jak duża to wg mnie nie warto.

kakusku - w jakim wieku dzieciaczki ?

admete
14-02-2012, 10:37
J Mam funkcję aqua clean- czyli czyszczenia wodą (wlewa się tam wodę, nastawia odpowiedni program i potem tylko przeciera ściereczką), ale nawet jej nigdy nie używałam (nie ma potrzeby).


ciekawa ta funkcja.........

monika996
14-02-2012, 14:30
Nio :yes: I to jedna familia wiec do tego jeszcze utrzymanie pozadku w chałupie i ugotowanie obiadu i kolacji :lol2:ja także chylę czoło!!!! musisz być mega zorganizowana.
ale to chyba nie twoje dzieciaki:D


ciekawa ta funkcja......... bardzo fajne to aqua- clean

kakusek
14-02-2012, 19:36
Teoretycznie dziewczyny moglabym przybic z Wami piateczke bo moj maz tez kilka dni temu w koncu powiedzial ze jak tak bardzo chce moge sobie kupic te kawiarke do zabudowy.Probvlemw tym ze ja teraz juz sama nie wiem czy az tak bardzo musze meic tego Siemensa w zabudowie czy nie lepiej kupic jakas dobra Jure :bash:
Osiołkowie w żłobie dano :lol2: Dobrze ze ostateczna decyzje bede musiaa podjac dopiero jak wy juz bedziecie probowac tych swoich kawiarek to mi opowiecie czy faktycznie warto wydac tyle kaski ;)
Ola podaj nr modeli tych piekarnikow bo moze oporcz purpolizy jeszcze sie czyms roznia? Bardzo duzo trzeba doplacic za te wygode czyszczenia? Gdzies widziaal m watek nt purolizy i jedni wychwalali a drudzy uwazali ze szkoda doplacac .Pewnie jest to tak samo jak ze wszystkim a pkt widzenia zalezy od pkt siedzenia :D(czyt zasobnosci portfela )
Dziewczyny dzieci nie moje :no: Najstarszy ma obecnie 10 lat a najmlodsza 3 latka . Sama sie czasem zastanawiam jak to mozliwe ze wytrzymalam tam juz prawie 5 lat :rotfl: Co roku przymierzam sie do zmiany pracy i jakos nie wychodzi (za miekka jestem hihihi)
Admete mam nadzieje ze wkoncu Ci sie uda dotrzec ale najwazniejsze zeby udalo sie kupic po fajnych cenach :p

hazeleyes1982
15-02-2012, 00:17
Olu, ma oswietlane wnetrze:yes: ale czytałam, ze ....na niebiesko i to już mnie tak...srednio cieszy:D
no i, piąteczka, oczywiscie:hug:
kakusku, z Tobą tez piąteczka:hug: , bo cos czuję, ze ulegniesz nam-wiedzmom i zaklinaczkom i bedziesz piła kawke a "zimensika":lol2:
kakusku, co do piątki dzieciaczków, którymi sie opiekujesz...podziwiam.:rolleyes: Jestes niesamowita:)
No wiec tak...co do tych piekarników-wychwyciłam tylko tą róznice, bo na stronie siemens'a nie mogłam któregostam znaleźć :rolleyes: i tylko na podstawie opisów w sklepach internetowych...
Model bez ...;)
http://www.ceneo.pl/2574702

i z ...;)

http://www.ceneo.pl/2374457

i jest jeszcze taki, posredni cenowo:

http://www.ceneo.pl/2295553s

Kurcze, chyba jutro zadzwonie do Siemens'a i poproszę, zeby pobawili sie ze mna w "Znajdz różnice":lol:

mirela99
15-02-2012, 08:50
Jaką kanapę jedziesz do Krakowa oglądać ?

kakusek
15-02-2012, 11:22
Ola po pierwsze masz taka duze roznice bo pierwszy piekarnik to tylko piekarnik natomiast drugi to polaczenie piekarnika i mikrofali (ten HBK572 ) Zawsze jezeli bedziesz chciala kupic cos 2w 1 bedzie sporo drozej.
Po drugie ten piekarnik (kompakt ) nie ma pyrolizy tylko czyszczenie EcoClean i to tylko na tylniej sciance.
Po trezcie ma wozek cargo za co tez doplacasz.
http://www.siemens-home.pl/HB86K572.html?source=search
Ty chcesz piekarnik z mikrofala czy sam piekarnik bo sie zgubilam?
Ja jesli wezme kawiarke bede musiala kupic tez piekarniki wysokie na 45 cm wiec ze wzgledu na pojemnosc i cene chyba zdecyduje sie na model HB33CB550 i jako trzeci sprzet do zabudowy wybiore kolejny z funkcja pary :yes:

hazeleyes1982
15-02-2012, 11:39
Mirelko, wiem tylko, ze kupimy (jak prawie wszystko;)) w MaxFliz,a nazwy nie pamietam:oops: ale obiecuje, ze pokaże fotki (sypialni tez):yes:
kakusku, co do tego pierwszego, zmyliła mnie funkcja: "rozmrażanie" i pomyslalam....ze to tez z mikrofalą:rolleyes:
czyli, jesli chce z mikrofala ale bez pary, to albo nr 2 albo nr3, tak? Tylko ta pyroliza ich różni?I co to jest "wózek cargo"...?:oops:
EDIT: Juz doczytałam: funkcja Combi i brak mikrofali (w tej pierwszej...)

kakusek
15-02-2012, 13:07
Ola cargo w piekarniku to cos takiego jak w szafkach kuchennych-mozesz wysunac blachy na zewnatrz .
Tutaj masz porownanie modeli.Model ktorym sie interesowalas 86K572 wg mnie nie ma pyrolizy tylko czyszczenie eco Clean i tylko na tylnej scianie natomiats jest podobny z pyroliza ale w symbolu ma literke P 86P572 (ten 4 -nie sprawdzalam ceny )
http://www.siemens-home.pl/product-comparison.html?ps=HB84K552,HB86K572,HB84K582,HB86 P572

hazeleyes1982
15-02-2012, 13:10
kakusku, dzieki:hug: juz sie zabieram za czytanie.

karolek59
15-02-2012, 14:06
hazeleyes1982
karolku, masz już dwie fanki-a jeszcze nie widziałysmy Twojego dzieła:wiggle: pokażesz?;)Wrzuciłam zdjęcia auta.:yes:Także zapraszam

hazeleyes1982
16-02-2012, 00:51
karolku,:hug:
kakusku, co do piekarnika,pomimo wiercenia mi dziury w brzuchu przez mojego kochanego M.-biore ten, co Ty:yes: z mikrofali korzystamy od swieta-wiec mikrofala bedzie sobie grzecznie stała w spizarce:yes:jupiiiiii, a ile zaoszczedze:D pyroliza, fajna rzecz-ale bez niej mozna zyc i korzysta sie z niej od wielkich dzwonów.Szkoda mi tych 2 tys, które trzeba dopłacic do pyrolizy i mikrofali a tak naprawde-nie korzystała sie z tych funkcji na co dzien.

Oglądalismy dzis z M. "Ugotowanych". Oglądałyscie? Ta blondynka, która miała białą kuchnie, miała jeszcze cos...i nie moge przestac o tym myslec.Pomozecie mi zlokalizowac to cos?:cool:
Białe noże.....

http://images39.fotosik.pl/1317/e1b974ac44429df4.jpg (http://www.fotosik.pl)

Miłosc od pierwszego wejrzenia po prostu...musze takie miec:cool: niestety udało mi sie tylko zlokalizowac producenta takiego bloku magnetycznego, a nozy-nie:(

monsanbia
16-02-2012, 01:41
białe w sensie ceramiczne?

admete
16-02-2012, 07:40
Zostawiam paniom i panom ;) pączuchy na dobry dzień :)


http://i2.fmix.pl/fmi2896/128a822b0007b91e4f3ca30d (http://www.fmix.pl/zdjecie/3100877/paczus/rozmiar/2)

monika996
16-02-2012, 09:19
Zostawiam paniom i panom ;) pączuchy na dobry dzień :)


http://i2.fmix.pl/fmi2896/128a822b0007b91e4f3ca30d (http://www.fmix.pl/zdjecie/3100877/paczus/rozmiar/2)o a tu just tłusty czwartek
Ola to sa ceramiczne. w Usa są wszędzie, a w POlsce ja kupiłam w TK maxie, ale niestety niejednokolorowe. tylko białe ostrze, rączka trawkowa:yes:

hazeleyes1982
16-02-2012, 10:04
Admete, dziekuje Kochana:hug: Przypomniałas mi, ze dzis Tłusty Czwartek...mmmmniam:)
Monia i Monia-dzieki Wam, dowiedziałam sie ze sa ceramiczne noże....:oops: Człowiek sie uczy całe zycie:rolleyes: Moze teraz uda mi sie je jakos zlokalizowac....gdybyscie wpadły na takie cudo-dacie znac?:wiggle:

Venus_m
16-02-2012, 11:17
Hazelku :hug: z tobą też muszę się wyściskać po małym wymuszonym odwyku od forum ;) Niestety licencjat nadal siedzi mi na głowie ;/

Ja może często nie piekę, ale lubię robić zapiekanki i różne mięska i bez pyrolizy sobie nie wyobrażam. Dla mnie 3 podstawowe funkcje piekarnika to: funkcja góra dół, termoobieg, pyroliza. Bez tego to nawet poszukiwań nie zaczynałam. Mikro mam na wypasie, ale tylko dlatego że ta wizualnie mi jako jedyna pasowała, a korzystam z miliona funkcji z jednej...podgrzej. Warto się zastanowić co tak naprawdę często będziesz gotować :yes: Wysyłam pw przy okazji ;)

P.S. SKRZYNKA PEŁNA! :D

monsanbia
16-02-2012, 11:24
Monia i Monia-dzieki Wam, dowiedziałam sie ze sa ceramiczne noże....:oops: Człowiek sie uczy całe zycie:rolleyes: Moze teraz uda mi sie je jakos zlokalizowac....gdybyscie wpadły na takie cudo-dacie znac?:wiggle:

Olu, specjalnie dla Ciebie odnalazłam w necie i obejrzałam 3 odc Ugotowanych ;)
Ta dziewczyna miała noże KYOCERA :yes: (ona miała czarną rączkę)

monsanbia
16-02-2012, 11:40
Proszę, zrzut z filmu

http://img823.imageshack.us/img823/541/zrzutekranu20120216godz.png

i zdj przykładowego noża ;)

http://img32.imageshack.us/img32/541/zrzutekranu20120216godz.png

MarJel
16-02-2012, 11:43
Monia, ale jesteś szpieg:lol:
Fajne te noże, też myślę nad takimi :yes:

monsanbia
16-02-2012, 11:46
Monia, ale jesteś szpieg:lol:


:p

ale jaki szpieg! ;)

myszonik
16-02-2012, 11:48
:p

ale jaki szpieg! ;)

Aktualnie to chyba z krainy śniegowców:)

MarJel
16-02-2012, 11:52
Aktualnie to chyba z krainy śniegowców:)

:lol2::lol2::lol2:

malkul
16-02-2012, 12:02
tak są też całkiem białe http://www.stylowazastawa.pl/produkt/16678/zestaw_blister_noz_santoku__obieraczka_bialy_kyoce ra.h