PDA

Zobacz pełną wersję : Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

autorus
12-09-2012, 14:03
Z tą woda mineralną to mit, bo przecież składniki mineralne zdobywasz nie tylko przez wodę ale w normalnym pozywieniu. Więc nawet pijać czystą destylowaną, ale normalnie się odżywiając, składników mineralnych ci nie zabraknie.

Z tą woda mineralną to był skrót myślowy :)

Diedra
14-09-2012, 12:44
No nic - jeżeli używacie jakichś niedrogich (do 500 PLN) kompaktów i uważacie że świetnie się spisują - prosze o typy. Ja więcej urządzać mieszkania/domu z Kołem nie będę.
Hmm, to przy okazji ja przestrzegę przed kompaktem firmy DURASAN - fatalnie zaprojektowany kształt muszli tak jak w wyżej opisanym KOLE utrudnia utrzymanie czystości, dodatkowo "bebechy" ma wykonane z fatalnej jakości plastiku, który wprost kruszy się w rękach i wymaga dodatkowych zabiegów uszczelniających. Odradzam.

asizo
29-09-2012, 20:04
Nie kupiłabym muszli wc KOŁO STYLE - podobał mi się kształt, styl , ale jeśli chodzi o codzienne użytkowanie -nie jestem zadowolona. Kształt miski i odpływu jest tak skonstruowany,że prawie zawsze po użyciu jest brudna, deska także od spodu ciągle jest zachlapana i wymaga codziennego przetarcia.
Kilka osób już tu pisało na temat tej właśnie miski, a ja myślałam ( głupia),że trochę przesadzają. Teraz mam :(
To ja między innymi klęłam na tę miskę WC.
I nadal podtrzymuję moją negatywną opinię. Chyba się do tego kibelka nie przyzwyczaję. Na razie używany jest sporadycznie (jest w górnej łazience, która docelowo ma służyć dzieciom - za rok czy dwa), więc czyszczenie jeszcze mnie nie wykończyło, ale gdy dzieci zaczną z kibelka korzystać codziennie, to sobie nie wyobrażam
walki z tym projektowym bublem. Wymienię tą miskę na 100%. Jeśli jest ktoś chętny to mogę oddać.

mgielsk
10-10-2012, 21:45
Tu z kolei muszę dodać,że z Koła mam tylko miskę ustępową i deskę, natomiast kompakt w zabudowie - z Geberitu - z którego użytkowania jestem bardzo zadowolona. Praktycznie używamy tylko "małej" spłuczki, nie ma potrzeby spuszczania całej komory wody.Wszystko ładnie schodzi do odpływu, żadnych "cofek" ani niemiłych zapachów.
Wcześniej mieliśmy do dyspozycji wc z tradycyjnym górnopłukiem, często spłynęła cała komora wody i jeszcze nie wystarczało. Dlatego teraz tak się zachwycam działaniem kompaktu z Geberitu. Ale przyznaję,że z innymi kompaktami nie miałam do czynienia ( bo po jednorazowych, gościnnych pobytach w łazienkach znajomych trudno ocenić funkcjonalność ich wc :) )

to jak w końcu jest z tą wodą ? można pić bezpośrednio czy nie ?

mam zainstalowany dośc duży uzdatniacz , butla z zywicą ma jakieś metr sześćdziesiąt !
można pić czy polewać tym octem ?

:-)

compi
10-10-2012, 21:49
Z Koła to raczej nie polecam, z Geberita to już raczej można.... ; )

gahan
11-10-2012, 08:32
to jak w końcu jest z tą wodą ? można pić bezpośrednio czy nie ?

mam zainstalowany dośc duży uzdatniacz , butla z zywicą ma jakieś metr sześćdziesiąt !
można pić czy polewać tym octem ?

:-)

?

Gosiek33
11-10-2012, 08:35
A myślałam, że to ja się jeszcze nie rozbudziłam :rolleyes:

gahan
11-10-2012, 08:42
Gosiek33 :) wypiłam już baaardzo mocną kawę, ale za oknem deszcz i szaro i może dlatego - "nie panimaju" :)

Gosiek33
11-10-2012, 08:59
Widocznie woda była nie z tego zbiornika :lol2:

gahan
11-10-2012, 09:04
...bez uzdatniacza, ale za to z octem ...:)

Gosiek33
11-10-2012, 09:06
to kwaśna ta kawa była brrrrrrrrrr :sick::lol2:

gahan
11-10-2012, 09:16
no, i potem jestem niedobudzona, nie umiem połapać się w postach, a woda nie z tego zbiornika ..... :) :)

marynata
11-10-2012, 20:06
można pić czy polewać tym octem ?polewać!!

kami-lla
11-10-2012, 22:41
U mnie załatwia sprawę zmiękczacz wody, co 2 miesiące dosypuje tylko sól. Praktycznie nie ma kamienia, osad czyszczę zwykła szczotką bez chemii.
Ale sa tez minusy zmiękczacza, trzeba wiecej pić wody mineralnej itd :)

a mozesz napisać jaki masz ten zmiękczacz wody i jakie widzisz korzysci z jego użytkowania? jaki jest koszt zamontowania takiego rozwiązania ?

mgielsk
13-10-2012, 20:59
zmiękczacz jest .... duży

producent nie ma chyba większego znaczenia - wszystkie działają na tej samej zasadzie
żywica w plastikowym baniaku i sterownik który odwraca bieg wody przy filtrowaniu

co to daje - nie mam kamienia w czajniku itp
wodę mam baaaardzo twardą

Elfir
14-10-2012, 20:42
nie tylko kamienia w czajniku, ale w instalacjach, na grzałkach pieca czy pralki. Nie ma nalotu kamienia na szklanych drzwiach prysznica.

himalaya
17-10-2012, 15:59
Czego nie zrobiłbym ponownie: chropowaty tynk w przedpokoju. Świetnie osiada na tym kurz, chowają się pajęczyny. Jednak wolę, żeby było gładko.

majamaki
17-10-2012, 18:06
na 100% zrobiłabym ogrzewanie podłogowe także w górnej części domu. Obecnie mam tylko na dole i uważam, że ogrzewanie sprawuje się rewelacyjnie, podłoga jest przyjemnie ciepła, także ta pod panelami. Wchodząc na górę czuje się dyskomfort pod stopami. Mówię nie dla kaloryferów, które są mało atrakcyjnym i sporo zajmującym miejsca, meblem.

anjap
17-10-2012, 19:43
na 100% zrobiłabym ogrzewanie podłogowe także w górnej części domu. Obecnie mam tylko na dole i uważam, że ogrzewanie sprawuje się rewelacyjnie, podłoga jest przyjemnie ciepła, także ta pod panelami. Wchodząc na górę czuje się dyskomfort pod stopami. Mówię nie dla kaloryferów, które są mało atrakcyjnym i sporo zajmującym miejsca, meblem.
ufff, takiego tekstu mi było trzeba :) Oprócz łazienek nie mam w domu żadnego grzejnika i szczerze mówiąc trochę się tego obawiam.
majamaki trochę te moje obawy rozwiewasz :)

IZA30
18-10-2012, 07:24
na 100% zrobiłabym ogrzewanie podłogowe także w górnej części domu. Obecnie mam tylko na dole i uważam, że ogrzewanie sprawuje się rewelacyjnie, podłoga jest przyjemnie ciepła, także ta pod panelami. Wchodząc na górę czuje się dyskomfort pod stopami. Mówię nie dla kaloryferów, które są mało atrakcyjnym i sporo zajmującym miejsca, meblem.


ufff, takiego tekstu mi było trzeba :) Oprócz łazienek nie mam w domu żadnego grzejnika i szczerze mówiąc trochę się tego obawiam.
majamaki trochę te moje obawy rozwiewasz :)

Ja również dziękuje,za ten tekst;) Mój mąż wymyślił na całym domu ogrzewanie podłogowe,tyle ,że mamy parterówkę (ogrzewanie gazowe) i też mamy kaloryfery jedynie w łazienkach. Bardzo się tego obawiam,bo jak to można bez kaloryferów;)

Gosiek33
18-10-2012, 07:38
Mąż bardzo dobrze wymyślił, kaloryfery drabinkowe w łazience, z grzałką na prąd w czasie ,,zgniłęj" pogody nawet latem to bardzo przydatna sprawa, zawsze jest na czym podsuszyć drobne przepierki, czy ręczniki... choć znam takich, którzy do tego celu mają osobne pomieszczenie :yes:

efka3
18-10-2012, 07:43
U nas też 100% podłogówka i muszę powiedzieć , że wśród naszych znajomych jesteśmy jedyni z takim rozwiązaniem. W łazience też jest przewidziany grzejnik ale tylko i wyłącznie zasilany grzałką. Jeszcze go nie ma, ale być może na ten czas przydałby się. Podłogówka jeszcze nie była uruchamiana... więc ręczniki trzeba od czasu do czasu na słoneczko wystawić ;)

Gosiek33
18-10-2012, 07:52
Nasze grzejniki podłączone są do obiegu i zimą są cieplutkie, a opcja grzałki jest przydatna gdy ogrzewanie nie jest włączone :cool:

gahan
18-10-2012, 08:02
Mam także ogrzewanie podłogowe na 2/3 parteru, a w salonie na podłodze parkiet - więc są przygotowane dwa wyjścia pod grzejniki, które póki co leżą jeszcze w piwnicy. Bardzo mi na nieobecność pasuje :) Po cichu sobie myślę,że może kominek, w którym palimy codziennie i podłogówka wystarczy i nie trzeba będzie tych grzejników zawieszać - mąż wybija mi to z głowy, ale teraz jest tak fajnie bez ...

Druga sprawa - nie mogę się przyzwyczaić i strasznie mnie denerwuje taki układ podłóg w moim domu : na górnym holu/podeście położona jest deska barlinecka ( nie przyklejana) z powodu ogrzewania podłogowego , a w pokojach sąsiadujących - parkiet. Po parkiecie chodzi się "twardo", a wchodząc na hol mam wrażenie,że wszystko mi się huśta. Mogliśmy tam dać jakieś drewno przystosowane do ogrzewania podłogowego - klejone do podłoża, a tak codziennie mam huśtawkę pod nogami.

leaat
18-10-2012, 08:10
Nasze grzejniki podłączone są do obiegu i zimą są cieplutkie, a opcja grzałki jest przydatna gdy ogrzewanie nie jest włączone :cool:

dokladnie:yes:

mam tak samo-jeden grzelniczek w gornej lazience podlaczony do obiegu, poza tym 100% podlogowka w domu z poddaszem....w piwnicy tez:lol2:
nie zamienilabym sie w zyciu na kaloryfer!

ewa72_krakow
18-10-2012, 15:37
Prosze napiszcie jak Wam sie sprawdza podlogowka w sypialniach, bo jakby nie bylo ma duza bezwladnosc...my planujemy dac wszedzie oprocz sypialni - wlasnie z tego powodu.

compi
18-10-2012, 16:57
W sypialni ok, ale wymagane jest oddzielne sterowanie. Jedni lubią ciepełko inni chłodek do spania. Łóżko obowiązkowo bez skrzyń i szuflad, a za to z minimum 10cm szczeliną pod stelażem. Inaczej sauna w łóżku gwarantowana a system będzie wariował odczytując zbyt wysoką temperaturę w obwodzie.

ewa72_krakow
18-10-2012, 19:24
W sypialni ok, ale wymagane jest oddzielne sterowanie. Jedni lubią ciepełko inni chłodek do spania. Łóżko obowiązkowo bez skrzyń i szuflad, a za to z minimum 10cm szczeliną pod stelażem. Inaczej sauna w łóżku gwarantowana a system będzie wariował odczytując zbyt wysoką temperaturę w obwodzie.

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz :)

asizo
18-10-2012, 21:47
U nas trzeci sezon tylko z podłogówką (jedynie w łazience podłogówka + grzejnik - drabinka do suszenia ręczników) i nie wyobrażam sobie inaczej :) Podłogi: hol i kuchnia - płytki, sypialnia i pokój dzieci - panele, salon - deska barlinecka. Wszystko działa jak trzeba i zwłaszcza po płytkach się miło chodzi.

fenix2
19-10-2012, 20:07
U nas trzeci sezon tylko z podłogówką (jedynie w łazience podłogówka + grzejnik - drabinka do suszenia ręczników) i nie wyobrażam sobie inaczej :) Podłogi: hol i kuchnia - płytki, sypialnia i pokój dzieci - panele, salon - deska barlinecka. Wszystko działa jak trzeba i zwłaszcza po płytkach się miło chodzi.

A panele i deska zwykłe czy specjalnie pod podłogowe??

Elfir
22-10-2012, 18:59
wnętrzedomowe - znam osobę która handluje drewnem i na podłodze w domu, pod ogrzewaniem podlogowym, ma długie dechy drewniane.
Poza tym bez problemu można na ogrzewaniu podłogowym kłaść mozaikę i parkiet przemysłowy.
Podłogówka musi być zaprojektowana na jak najniższą temeperaturę i rurki ustawione bardziej gęsto.

2112wojtek
24-10-2012, 23:20
wnętrzedomowe - znam osobę która handluje drewnem i na podłodze w domu, pod ogrzewaniem podlogowym, ma długie dechy drewniane.

I w związku z tym , że handluje drewnem to lite drewno mu się nie rozsycha i ogrzewanie jest właściwe? :jawdrop:

Drewno lite nie spełnia warunków pod ogrzewanie podłogowe. Powie Ci to każdy parkieciarz i każdy fachowiec od audytu cieplnego.
Drewno i tak jest obarczone niewielką bezwładnością cieplną a lite dodatkowo w wyraźny sposób uwidacznia skurcze zarówno wzdłużne jak i poprzeczne.Do tego dochodzi nierównomierność ogrzewania podłogowego i jego wpływ na takie dechy, np przy ścianach i oknach.
Owszem można sobie położyć lite dechy. A kto bogatemu zabroni?
Ale skuteczność przy litym drewnie jest kiepska nawet mimo większej ilości przewodów grzejnych a szczeliny powstałe dla wielu gatunków drewna mogą być nie do zaakceptowania. W zasadzie tylko gatunki egzotyczne i oleiste o niskim skurczu oraz długiej reaktywności higroskopijnej spełniają tutaj jakoś swoje zadanie przy podłogówce .
Można naturalnie kłaść ( i to nie zupełnie "bez problemu") drewno np mozaiki, lamparkiety, finishparkiety oraz deski warstwowe , ale lity masive ???
To jakaś nowość albo awangarda.

Elfir
24-10-2012, 23:48
wojtek - własnie nie. Tez byłam zdziwiona. Ale weszłam do domu i chodziłam po takiej podłodze.
Podłogówka oczywiście w niskiej temp. zasilania, ale koleś mówił, że jak dobrze zrobić to nic się nie dzieje.
Ja tez niedowierzałam, bo to były normalne, długie dechy (na pewno miały min 1 m długości). Oczywiście egzotyczne.

2112wojtek
25-10-2012, 00:03
wojtek - własnie nie. Tez byłam zdziwiona. Ale weszłam do domu i chodziłam po takiej podłodze.
Podłogówka oczywiście w niskiej temp. zasilania, ale koleś mówił, że jak dobrze zrobić to nic się nie dzieje.
Ja tez niedowierzałam, bo to były normalne, długie dechy (na pewno miały min 1 m długości). Oczywiście egzotyczne.

To jak Go spotkasz, to powiedz Mu, że w listopadzie odbędzie się w Rybniku kolejny już Konkurs Gawędziarzy Ludowych.
Ma szansę albo na pierwsze miejsce , albo na Nobla w dziedzinie "jak oszukać fizykę".
Ewentualnie wyhodował sobie nowy, nieznany ludzkości gatunek drewna. Też Nobel.

PS Ogrzewanie podłogowe jest tylko niskotemperaturowe.
Duża ilość rurek nie ma na celu zwiększenia temperatury.

Elfir
25-10-2012, 00:30
wojtek - podłogówkę mozna grzać 25-30 stopniami ale też 40.
JA BYŁAM U NIEGO W CHACIE! Więc to nie gawędziarz. Widziałam na własne oczy. Chodziłam po jego ciepłej podłodze. Dom stoi już chyba ze 3 czy 4 lata.

2112wojtek
25-10-2012, 18:47
wojtek - podłogówkę mozna grzać 25-30 stopniami ale też 40.
JA BYŁAM U NIEGO W CHACIE! Więc to nie gawędziarz. Widziałam na własne oczy. Chodziłam po jego ciepłej podłodze. Dom stoi już chyba ze 3 czy 4 lata.

No tak. Teraz jestem już całkowicie przekonany.Byłaś w chacie, no i to jest poważny argument.
Ma specjalne drewno, którym handluje i nie reaguje ono zmianami objętościowymi na ciepło.
Nie wiem już , co te uczone głupole piszą i mówią na ten temat. Czas wreszcie chyba zmienić im i sobie poglądy.
Aha, Podłogówkę możemy rozgrzać nawet do 60 stopni. Nikt nam tego przecież nie zabroni ? ?:D:D



W przypadku drewna zmniejszanie rozstawu rur nie ma na celu zwiększenie temperatury a tylko zwiększenie mocy cieplnej podłogówki przy stałej,niskiej temperaturze zasilania.
Każdy materiał przepuści ciepło do pomieszczenia z podłogówki,jeden zrobi to lepiej drugi gorzej i dlatego tak ważne jest zróżnicowanie rozstawu rur odpowiedniego do materiału na podłodze w połączeniu z obliczonymi stratami ciepła danego pomieszczenia.
Rozstaw rur powinien być zdecydowanie mniejszy w przypadku podłogi drewnianej niż gdyby na podłodze znajdowały się kafle.
Temperatura zasilania jest stała,może być nawet 30st.C i gdy ten warunek będzie spełniony drewno na podłodze niczemu nie przeszkadza w dobrze działającej podłogówce.

Eeeee.......! A czy ja napisałem coś takiego , co by przeczyło Twojemu wywodowi?

Z tym zmniejszonym rozstawem rur pod drewnem , to nie wiem skąd takie przekonanie. Murator w swoich artykułach na ten temat ( i nie tylko on :D, nawet Koleżanka Elfir też) zaleca np gęstsze ułożenie przewodów.
I komu tu teraz wierzyć ? Mój Boże!

Drewno owszem nie przeszkadza ogrzewaniu podłogowemu ( chociaż skuteczność ogrzewania jest mniejsza niż w materiałach o dużej bezwładności a wybór należy i tak do inwestora i jego kieszeni) , ale tu chodzi o to, że to podłogówka przeszkadza drewnu , zwłaszcza temu w litych deskach. Chyba jest tu jakaś różnica? Innych rodzajów podłogi drewn. przecież się nie czepiałem.
A może nie ma? W końcu mi, to obojętne. :) Cały czas się tutaj czegoś uczę.

ivy17
25-10-2012, 18:52
Z tym zmniejszonym rozstawem rur pod drewnem , to nie wiem skąd takie przekonanie. Murator w swoich artykułach na ten temat ( i nie tylko on :D, nawet Koleżanka Elfir też) zaleca np gęstsze ułożenie przewodów.
I komu tu teraz wierzyć ? Mój Boże!.

czytanie ze zrozumieniem sie kladnia ;)

2112wojtek
25-10-2012, 19:06
czytanie ze zrozumieniem sie kladnia ;)
Owszem, jeśli "mniejszy rozstaw" oznacza to samo co "większa gęstość rur" to masz całkowitą rację i w tej sytuacji wycofuję się z tego co napisałem.

Elfir
25-10-2012, 20:18
No to jak wytłumaczysz to, że ma niewypaczone drewno na podłodze?
Cud? Złudzenie optyczne?


Dla mnie większy rozstaw oznacza większe odległości, a mniejszy rozstaw, mniejsze odległości.

2112wojtek
25-10-2012, 22:57
No to jak wytłumaczysz to, że ma niewypaczone drewno na podłodze?
Cud? Złudzenie optyczne?


Dla mnie większy rozstaw oznacza większe odległości, a mniejszy rozstaw, mniejsze odległości.

Tłumaczył nie będę. Szkoda prądu. Cuda nie są moją specjalnością. W każdym razie, wiele bym dał , żeby zobaczyć drewno , które się nie paczy, nie ma skurczów, zachowuje geometrię we wszystkich kierunkach - szczególnie kiedy jest to tzw. "masive" w dechach , jest sezonowo ogrzewane i leży w zmiennych warunkach wilgotności. Cudowne drewno - zazdroszczę Ci , jak i zapewne każdy parkieciarz czy stolarz.

Dla niejednego majstra "większy rozstaw" oznacza potocznie "więcej rur na metr". Może nielogiczne, ale pokutuje pojęcie "rozstaw" jako "ilość".
Zresztą , już napisałem ,że cofam. Mam przeprosić? Proszę! -Przepraszam i błagam o wybaczenie- . Już więcej nie będę używał potocznych określeń.

Elfir
25-10-2012, 23:34
Mam podać adres? :D

2112wojtek
26-10-2012, 00:07
Mam podać adres? :D

Ależ po co ? Wystarczy mi , że Ty takie cuda oglądałaś.

Elfir
26-10-2012, 00:10
Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli....

2112wojtek
26-10-2012, 00:20
Tak, tak.
Zaprawdę powiadam wam : są na tym świecie rzeczy , które się "fizjologom nie śniły".
Małej wiary jestem i wolę zaufać parkieciarzom zamiast narazić się na takie błogosławieństwo.
Zresztą! Nie ma o czym gadać. Musisz mieć przecież rację.

Elfir
26-10-2012, 00:46
rację w czym. Że widziałam?

mirage
26-10-2012, 09:43
Drewno jak najbardziej można stosować na ogrzewanie podłogowe (także drewno lite). Konieczne jest spełnienie kilku warunków odpowiedni klej: najlepiej poliuretan dwuskładnikowy, jak najmniejsze elementy (np parkiet przemysłowy), nie powinno się przekraczać proporcji 1-4 szerokość do długości. Gatunek jak najgęściejszy i warstwa zewnętrzna najlepiej olej. Zapraszam do wątków o parkietach tam juz wielu niedowiarków przekonano.

Elfir
26-10-2012, 19:00
mirgae - tutaj nie kwestionuje się drewna jako takiego tylko lite dechy.

mamik
26-10-2012, 21:08
tak sobie czytam te "drewniane" przepychanki i wydaje mi się, że obydwoje możecie mieć rację
generalnie drewno na podłogówkę w formie litej dechy się nie nadaje, ale
można chyba (zastanawiam się, nie stwierdzam) zminimalizować ryzyko rozsychania przez lepsze przygotowanie i wybranie drewna, taki ekstra gatunek, dla normalnego odbiorcy nie do kupienia, ale na użytek własny tak
poza tym, jesli maksymalnie ograniczy sie temperaturę medium grzewczego, to też niebezpieczeństwo rozsychania będzie mniejsze
po trzecie - Elfir mogła też "dobrze trafić", czyli akurat szpar nie było, a jak by odwiedziła swojego stolarza miesiąc wcześneij czy później, podłoga mogłaby wyglądać nieco mniej atrakcyjnie:rolleyes:

GUMISIOWA
01-11-2012, 11:29
Nie zrobilabym okien tarasowych otwieranych na zewnatrz !!!!:mad::mad::mad::mad:

bami
04-11-2012, 22:46
Kupiłabym dom od dewelopera...
Zaoszczędziłoby mi to mnóstwo czasu i nerwów. Ze spokojnej i delikatnej istoty nie przeobraziłabym się w przeklinającą jędzę ;-)

Nefer
05-11-2012, 00:48
Kupiłabym dom od dewelopera...
Zaoszczędziłoby mi to mnóstwo czasu i nerwów. Ze spokojnej i delikatnej istoty nie przeobraziłabym się w przeklinającą jędzę ;-)
Tak, tylko wtedy skończyłabyś w domu wariatów, zrobiła przy okazji studia prawnicze i (jak by Cię wypuścili) nie wychodziła z sądu. Nie wiem co lepsze :)

sylwia1984
05-11-2012, 08:27
Kupiłabym dom od dewelopera...
Zaoszczędziłoby mi to mnóstwo czasu i nerwów. Ze spokojnej i delikatnej istoty nie przeobraziłabym się w przeklinającą jędzę ;-)

ha ha dobre i jakoś mi tak znajome to przeobrażenie ;-)

Aleksandryta
05-11-2012, 09:04
Tak, tylko wtedy skończyłabyś w domu wariatów, zrobiła przy okazji studia prawnicze i (jak by Cię wypuścili) nie wychodziła z sądu. Nie wiem co lepsze :)

bami Ty chyba oszalałaś :) deweloper!!????!! To już wtedy środki antydepresyjne.......

eveee
05-11-2012, 12:37
Bami świetny post - i jaki życiowy :D
tylko ten deweloper musiałby mistrzem świata być, albo moim mężem :)) wtedy tak :yes:

bami
05-11-2012, 18:14
ha ha dobre i jakoś mi tak znajome to przeobrażenie ;-)
Jeszcze tylko miotła i Halloweeen ;)

bami
05-11-2012, 18:17
Taki żarcik... Wątek chciałam rozruszać! Chyba skutecznie bo nawet Wielka Nefer się objawiła z burą :lol:

bami
05-11-2012, 18:22
Bami świetny post - i jaki życiowy :D
tylko ten deweloper musiałby mistrzem świata być, albo moim mężem :)) wtedy tak :yes:

Ja tam bym od swojego nie kupiła, ale nie jest deweloperem :-)
Na budowie kompletnie nic nie kuma, uważa, poniekąd słusznie, ze każdy powinien robić to, na czym się zna... Tylko nie za bardzo wiem, dlaczego ja MUSZĘ się znać, wykształcenia w tej materii nie odebrałam ;)

bami
05-11-2012, 18:25
Tak, tylko wtedy skończyłabyś w domu wariatów, zrobiła przy okazji studia prawnicze i (jak by Cię wypuścili) nie wychodziła z sądu. Nie wiem co lepsze :)

Ojtam ojtam. Każdy może na chwilę zwątpić, zwłaszcza ze leje a ja mam rynny do poprawki. I jeszcze nie mam pieca!!!

tereska77
05-11-2012, 18:31
Nie zrobilabym okien tarasowych otwieranych na zewnatrz !!!!:mad::mad::mad::mad:



dlaczego???? wlasnie robie wyceny okien i tak mi sie marzy miec tarasowe otwierane na zewnatrz.

koktajl
05-11-2012, 19:33
Bo ja je otworzysz podczas deszczu to beda mokre jak bedzie wiatr to beda trzaskac na zewnatrz ( przy wiekszym wietrze zeby ich nie wyrwalo) nawet jak jest brzydka pogoda to mozesz zamknac rolete lub zaluzje zew i mozesz je sobie umyc bez problemu bo bardziej naturalne jest otwieranie okna do srodka a nie na zewnatrz nie wiem jak zawiasy beda reagowac na warunki atmosferyczne( no chyba ze beda ukryte) szczerze to sie nawet nie spotkalam z takim otwieraniem. A dlaczego akurat marzy ci sie cos takiego?

tereska77
05-11-2012, 20:32
Mam zadaszony taras, wiec deszcz na nie padac nie bedzie, obydwa skrzydla z klamka i hamulec w klamce, wiec wiatr ich nie ruszy. W jednej z wycen mam "dodatkowe zawiasy posrednie", a czy beda ukryte to nie wiem. W Oknoplascie od razu przed wycena powiedzieli mi, ze drzwi tarasowych otwieranych na zewnatrz nie zrobia:sick:
A czemu chce miec takie? Bo wg mnie to jest wygodne rozwiazanie. Pale, maz takze, wiec czesto wychodzimy na zewnatrz i zawsze jak jestem u rodzicow i chce wyjsc na balkon to sie motam z firanka i drzwiami:D moze przy otwieraniu na zewnatrz takich "wiatrakow" rekami nie musialabym robic;)

sylwia1984
06-11-2012, 10:28
Ja tam bym od swojego nie kupiła, ale nie jest deweloperem :-)
Na budowie kompletnie nic nie kuma, uważa, poniekąd słusznie, ze każdy powinien robić to, na czym się zna... Tylko nie za bardzo wiem, dlaczego ja MUSZĘ się znać, wykształcenia w tej materii nie odebrałam ;)

i znów piszesz o mnie ;-) na szczęście jestem juz w trakcie malowania...schody, drzwi, kuchnia już zamówione...więc już końcówka...ale lekko nie było:-) na szczęście z wszystkiego do tej pory jestem zadowolona a to jest bardzo pocieszające:-) Pozdrawiam i życzę dużo sił i cierpliwości:-) O tym czego bym nie zrobiła ponownie będę mogła napisać dopiero jak kilka miesięcy zamieszkam:-)

goomu
06-11-2012, 11:56
Ja bym ponownie nie zrobił sobie czarnej łazienki, nie ma niczego bardziej przerąbanego do sprzątania niż czarna łazienka!!!

compi
06-11-2012, 15:09
Hamulec w drzwiach balkonowych działa zazwyczaj do pierwszej większej imprezy.

rocket
07-11-2012, 02:26
Mój nowy dom jak na razie jest w planach, ale wiem, że na pewno nie będzie w nim wykładzin dywanowych (nie sposób przez dłuższy czas utrzymać w czystości, po 2 latach od położenia nie mogę już patrzeć na plamy na mojej wykładzinie), paneli laminowanych (łatwo się nabrać na domniemane 'AC4/5" w promocji, a zamiast kupować drogie laminaty wolałabym zainwestować w naturalne drewno), i szaf wolnostojących. Oczywiście super byłoby mieć oddzielne pomieszczenia do 'brudnej roboty', ale to nie zawsze jest takie proste... Na pewno postawię na funkcjonalność, dobrą organizację przestrzeni, to co się da będzie ukryte w zabudowach, żeby ułatwić sprzątanie. A! i tym razem położę duży nacisk na odpowiednie oświetlenie.

elizakop
07-11-2012, 06:57
Co do okien i drzwi balkonowych otwieranych na zewnątrz, to w Anglii właśnie tylko takie są. Otwieranych do wewnątrz nie widziałam. Ale wiadomo, że w tym kraju dużo rzeczy jest na opak :) Jednak myślę, że lepsze są otwierane do środka z tych samych powodów jakie podał koktajl. W czasie deszczu okno otwierane na zewnątrz jest obustronnie mokre, a do tego z firanek jeśli są, przy ulewie dosłownie kapie...

tereska77
07-11-2012, 18:54
Hamulec w drzwiach balkonowych działa zazwyczaj do pierwszej większej imprezy.

o tym nie pomyslalam:D mamy jeszcze 2 duze okna w salonie (1180x2190) i na pewno beda fixy, bo przy otwieranych balabym sie, ze przy okazji jakiejs imprezy ktos przez pomylke sobie przez nie wyjdzie i nosem zaryje;)


Co do okien i drzwi balkonowych otwieranych na zewnątrz, to w Anglii właśnie tylko takie są. Otwieranych do wewnątrz nie widziałam. Ale wiadomo, że w tym kraju dużo rzeczy jest na opak :) Jednak myślę, że lepsze są otwierane do środka z tych samych powodów jakie podał koktajl. W czasie deszczu okno otwierane na zewnątrz jest obustronnie mokre, a do tego z firanek jeśli są, przy ulewie dosłownie kapie...

w No tez wszystkie otwierane na zewnatrz:) jak juz pisalam wyzej, deszczu sie nie boje, bo taras pod dachem, ale... kolezanka mi podpowiedziala, ze moze byc problem jesli bedziemy chcieli moskitiere na te drzwi zamontowac.
rozmawialam wczoraj z mezem i chyba jednak wezmiemy "normalne", otwierane do srodka, bo doczytalam u Gumisiowej, ze jej te otwierane za zewnatrz z zawiasow sie zerwalo:jawdrop:

Eliza ja zaraz lece do Ciebie, bo tak mi jakos ciagle nie po drodze i dopiero jak sie tutaj spotkalysmy to mi sie przypomnialo, ze mialam do Ciebie zajrzec juz wieki temu:oops:

Zakrzów
08-11-2012, 08:36
Ja marzyłam o oknie otwieranym na zewnątrz przy stole w "jadalni", aby można było spożywać posiłki jak na świeżym powietrzu bez konieczności przenoszenia tego całego majdanu. Okno mam niestety otwierane do środka i tera rzadko je otwieram, bo przeszkadza stół. Ze względu na małą u nas popularność takich okien cena wachała się w okolicach 9 tyś zł.
Podobnie jest z oknem do kuchni, poprzecznie przedzielonym i przesuwanym do góry, które w Angli jest standardem, a u nas takiego nie znalazłam. Przez niego zmieniłam całą koncepcję kuchni.

eveee
08-11-2012, 13:12
Zakrzów a tak z ciekawości - zawsze się zastanawiałam, jak oni myją te okna przesuwane w górę, szczególnie na piętrze?

ps. jakbym miała zmieniać cała koncepcję kuchni, to zrobiłabym chyba całkiem nie otwierane, albo uchylne :) nie lubię zmieniać koncepcji :no:

rania
09-11-2012, 14:42
Okna otwierane w górę kojarzą mi się z ... gilotyną. Bałabym się wychylac :-)
Drzwi tarasowe można zrobić przesuwne, wtedy nie bedzie problemu z przeszkadzającymi skrzydłami.

Co do tematu, to nie pozbywałabym się dobrych jakościowo, porządnych i klasycznych mebli tylko dlatego, ze są stare i nie kupowałabym na to miejsce nowych, ładniejszych, ale gorszej jakości i z gorszych materiałów. Po jakimś czasie nowy mebel wiórowy wychodzi z mody i nadaje się tylko do wyrzucenia i okazuje się , że ten stary drewniany i niezniszczalny (którego już u nas nie ma) znów nam się podoba i jest w lepszym stanie technicznym...

anjap
09-11-2012, 17:37
Okna otwierane w górę kojarzą mi się z ... gilotyną. Bałabym się wychylac :-)
Drzwi tarasowe można zrobić przesuwne, wtedy nie bedzie problemu z przeszkadzającymi skrzydłami..

Dokładnie tak zrobiłam :)

KK2012
15-11-2012, 11:37
W swoim domu nie poprawiłbym nic. Wykorzystałem projekt w 100%, wyeksponowałem jego zalety i zniwelowałem wady. Mogę jedynie pomarudzić na zbyt małą powierzchnia domu (niewiele ponad 100 użytkowej) czy ogrodu (~7 arów), brak garażu dwustanowiskowego, brak pralni, ale to już kwestia samego projektu i środków do przeznaczenia na dom.

IZA30
15-11-2012, 12:35
w swoim domu nie poprawiłbym nic. Wykorzystałem projekt w 100%, wyeksponowałem jego zalety i zniwelowałem wady. Mogę jedynie pomarudzić na zbyt małą powierzchnia domu (niewiele ponad 100 użytkowej) czy ogrodu (~7 arów), brak garażu dwustanowiskowego, brak pralni, ale to już kwestia samego projektu i środków do przeznaczenia na dom.

z jakiego projektu budowałeś?

gahan
22-11-2012, 10:27
Naszła mnie "odkrywcza" myśl przy dzisiejszym sprzątaniu :

gniazdo do odkurzacza centralnego mogło być umieszczone w szafie w holu , do której chowany jest wąż i akcesoria do odkurzania. Często chcąc na szybko odkurzyć przedpokój i wiatrołap ( nie mam tam niestety szufelki) , bo ciągle nosi się jeszcze piach i pył z zewnątrz, muszę wyjmować całego węża i wędrować do gniazda.
A tak wystarczyłoby rozwinąć tyle ile trzeba i włączyc raz dwa tylko na rączce.

Wiem,że to drobiazg - ale o ile więcej wygody ...

qqlio
22-11-2012, 10:31
Okna otwierane w górę kojarzą mi się z ... gilotyną. Bałabym się wychylac :-)
Drzwi tarasowe można zrobić przesuwne, wtedy nie bedzie problemu z przeszkadzającymi skrzydłami.


Mozna robic przesuwne, ale wtedy zmniejsza sie swiatlo (otwor) przy otwartym oknie, i to bardzo.

sylwia1984
22-11-2012, 14:34
Naszła mnie "odkrywcza" myśl przy dzisiejszym sprzątaniu :

gniazdo do odkurzacza centralnego mogło być umieszczone w szafie w holu , do której chowany jest wąż i akcesoria do odkurzania. Często chcąc na szybko odkurzyć przedpokój i wiatrołap ( nie mam tam niestety szufelki) , bo ciągle nosi się jeszcze piach i pył z zewnątrz, muszę wyjmować całego węża i wędrować do gniazda.
A tak wystarczyłoby rozwinąć tyle ile trzeba i włączyc raz dwa tylko na rączce.

Wiem,że to drobiazg - ale o ile więcej wygody ...

dlatego przewidziałam szufelkę od odkurzacza centralnego w wiatrołapie..i w kuchni oczywiście! mam nadzieję że się przyda

eveee
22-11-2012, 14:59
Naszła mnie "odkrywcza" myśl przy dzisiejszym sprzątaniu :

gniazdo do odkurzacza centralnego mogło być umieszczone w szafie w holu , do której chowany jest wąż i akcesoria do odkurzania. Często chcąc na szybko odkurzyć przedpokój i wiatrołap ( nie mam tam niestety szufelki) , bo ciągle nosi się jeszcze piach i pył z zewnątrz, muszę wyjmować całego węża i wędrować do gniazda.
A tak wystarczyłoby rozwinąć tyle ile trzeba i włączyc raz dwa tylko na rączce.

Wiem,że to drobiazg - ale o ile więcej wygody ...

Słyszałam identyczną opinię od mojej znajomej. Powiedziała mi, żebym zrobiła sobie gniazdo w tym miejscu, gdzie wisi wąż - że bardzo jej go brakuje, bo ona nie zrobiła i musi tachać węża do gniazda, nawet jak gdzieś w pobliżu coś się rozsypie. Jakoś nie przyłożyłam do tego wagi, ale po twoim poście gahan, każę zrobić to gniazdo, przypomniałaś mi o tym - dziękuję.
Myślę, że to bardzo cenna uwaga.

gahan
22-11-2012, 15:55
W kuchni oczywiście mam szufelkę, a w wiatrołapie - tylko gniazdo - szkoda ...

Ale się cieszę,że komuś o takich przydatnych drobiazgach mogłam przypomnieć :)

basia_z_lasu
23-11-2012, 10:27
Zamiast szufelki można dać elastyczny wąż w kasetce, chowany w szafce, szukajcie hasła "Vroom" . Sporo kosztuje - widzę teraz na all po 640 zł, ale dużo większa funkcjonalność. ( i nie kurzymy szczotką do zamiatania). Mam w kuchni i sięga do wiatrołapu - ma długość ponad 7 m. Zastępuje mi dwie szufelki automatyczne.

autorus
23-11-2012, 10:35
hihi powiem tak bardzo ciekawy pomysł :) jeszcze o takim patencie nie słyszałem. Możesz napisać coś więcej? Jak sprawdza się w użytkowaniu?
Przyznam się, ze nie zależ mi na likwidacji automatycznej szufelki ale raczej myślałem aby wyeliminować zwykłe gniazdka.

silan
23-11-2012, 12:44
dobrze czasami sie uczyc na doswiadczeniach innych osob, ale i tak robic dla siebie- ja np. wykonczylabym sie ogrzewaniem podlogowym, bo mi nawet kapciach za cieplo..
najlepiej jest- mieszac wczesniej w wielu domach- nasz budowany byl moim 5-tym lokum, mauza 3-cim. I po 2 latach mieszkania na nic nie narzekamy. owszem, gdyby budzet byl wiekszy naciskalabym na kilka innych opcji, ale to nie wchodzilo w gre. Reszta sie sprawdzila.

Jednayna rzecza, ktora bym zrobila inaczej to naciskanie na robienie wekszej ilosci rzeczy wlasnorecznie- dopiero po wyczerpaniu budzetu odkrylismy jacy jestesmy zdolni ;)

sylwia1984
23-11-2012, 14:33
dobrze czasami sie uczyc na doswiadczeniach innych osob, ale i tak robic dla siebie- ja np. wykonczylabym sie ogrzewaniem podlogowym, bo mi nawet kapciach za cieplo..
najlepiej jest- mieszac wczesniej w wielu domach- nasz budowany byl moim 5-tym lokum, mauza 3-cim. I po 2 latach mieszkania na nic nie narzekamy. owszem, gdyby budzet byl wiekszy naciskalabym na kilka innych opcji, ale to nie wchodzilo w gre. Reszta sie sprawdzila.

Jednayna rzecza, ktora bym zrobila inaczej to naciskanie na robienie wekszej ilosci rzeczy wlasnorecznie- dopiero po wyczerpaniu budzetu odkrylismy jacy jestesmy zdolni ;)
możesz rozwinąć kwestię podłogówki? bo nie bardzo rozumiem

eveee
23-11-2012, 14:44
dobrze czasami sie uczyc na doswiadczeniach innych osob, ale i tak robic dla siebie- ja np. wykonczylabym sie ogrzewaniem podlogowym, bo mi nawet kapciach za cieplo..


Kiedyś ktoś pisał, że rozczarowany był, że przy podłogówce podłoga wcale nie jest ciepła :) eh ile ludzi, tyle opinii. U mnie podłogówka będzie w całym domu, na razie nie mieszkam, ale bywam w takich domach i uwielbiam to "równomierne ciepło" w całym domu :)
Silan oby więcej takich zadowolonych inwestorów jak ty! gratulacje :)

compi
23-11-2012, 15:22
U mnie, aby podłogówka była cały czas odczuwalnie ciepła, musiałbym chyba okna otwierać zimą. Wtedy sterownik dla wyrównania temp. łoiłby po zaworach. Żona była początkowo wręcz rozczarowana, że podłoga wyraźnie ciepła jest tylko w chwili gdy piec się załącza. To natomiast dzieje się tylko 2-3 razy dziennie.

basia_z_lasu
23-11-2012, 15:30
hihi powiem tak bardzo ciekawy pomysł :) jeszcze o takim patencie nie słyszałem. Możesz napisać coś więcej? Jak sprawdza się w użytkowaniu?
Przyznam się, ze nie zależ mi na likwidacji automatycznej szufelki ale raczej myślałem aby wyeliminować zwykłe gniazdka.
Rura od Vrooma ma max 7,2 m, wiatrołap jest blisko kuchni. Vroom jest zamontowany w szafce kuchennej. Zakładam normalną szczotkę od odkurzacza z rurą teleskopową i odkurzam podłogę w kuchni i wiatrołapie albo np. sam pędzel i zbieram okruchy z blatu kuchennego. Złożona szczotka z rurą teleskopową nie zajmuje dużo miejsca.
Vroom wciąga samoczynnie wąż z powrotem, dlatego dobrze jest kupić taki z blokadą, jest wygodniejszy. Nasz nie ma blokady, ale i tak go lubię.

tereska77
24-11-2012, 13:47
Ja myslalam o Wally Flex zamiast szufelek, cena okolo 300zl i waz 4 lub 5m, nie pamietam ile dokladnie. Zastanawialam sie tylko czy da sie do tego rure ze szczotka zalozyc?
Chociaz moze ten Vroom bylby lepszy, dluzszy waz i jeden Vroom za dwa Wally Flexy by wystarczyl:confused: Zamontowany w kuchni spokojnie by wystarczyl do wiatrolapu. Basiu a na czym ta blokada polega, bez blokady wciaga Ci ten waz w czasie odkurzania?

Asia**
26-11-2012, 09:31
basia_z_lasu rozumiem, że do vrooma musisz mieć jednostkę centralną? Bo na stronach producenta piszą, że vroom central to urzadzenie do przechowywania węża, więc co zasysa brud?

autorus
26-11-2012, 09:39
ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.

qqlio
26-11-2012, 09:52
Coz, bede niepopularny, ale moze po prostu w schowku przy wejsciu (szafie/inne, niepotrzebne skreslic) zwykly odkurzacz - moze byc nawet wpiety do gniadka na stale.
Koszt 150PLN (low cost) - 1000PLN (karcher z opcja czyszczenia woda).
No nie jest sie wtedy tak bardzo trendy, ale chyba nie o to chodzi.

Producenci odk. centralnych na glowie staja, zeby wmowic ludziom potrzebe kupowania coraz nowszych i drozszych akcesoriow, bo taka ich rola.

autorus
26-11-2012, 10:53
Odnośnie noszenia po pietrach zwykłego odkurzacza to mam to już przetrenowane. Chciałbym sprawdzić coś nowego, w końcu nie jestem żółw 1000lat żyć nie będę ;)

qqlio
26-11-2012, 11:00
No wlasnie nie tak - jesli chce sie miec komfort "nienoszenia", to tak samo trzeba kupic drugi waz do O.C. I to kolejne kilkaset zl + ssawki itd.
My mamy na poddaszu drugi zwykly odkurzacz i sobie chwalimy.
Odkurzacza nie nosze po pietrach. Nie nosze wlasciwie w ogole bo w koncu ma kolka...

Kazdy robi jak woli i na co chce wydac fundusze - ale temat zszedl na obszar "ze za drogo", wiec sie wtracilem.
Pozdrawiam

eveee
26-11-2012, 11:24
qqlio, temat mieć-nie mieć OC nadaje się do "jesiennych dyskusji" :) i był poruszany już tysiąc razy na tym forum. Napiszę więc tylko, że do niedawna miałam takie samo zdanie jak ty, ale zrobiliśmy z mężem instalację "na wszelki wypadek" i niedługo potem udało nam się okazyjnie kupić używaną jednostkę centralną, więc u nas już zamontowany choć nie używany. Dla mnie najgorsza masakra to odkurzanie schodów zwykłym odkurzaczem - wiem, bo teraz to robię i zawsze rzucam mięchem :) bo mi się wywala na plecy :) choćby z tego powodu zapłaciłam za ten luksus więcej niż za zwykły odkurzacz. Bo ja uważam to za luksus, po prostu.
No i jeszcze ten widok unoszącego się kurzu wywiewanego ze zwykłego odkurzacza... może ten centralny choć trochę zaoszczędzi pracy.

tereska77
26-11-2012, 16:33
ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.

a moze drugi zestaw na pietro?
http://odkurzam.pl/product-pol-241-Zestaw-akcesoriow-Standard.html
bo ten Vroom to dobry jest do odkurzania malych powierzchni i on jest chyba nie stale montowany, wiec raczej po pietrach z nim nie polatasz:lol2:

gahan
26-11-2012, 17:18
qqlio, uwierz - mnie do "trendów" baaardzo daleko, mój dom jest tego przykładem - prosty i zwyczajny.

Tak jak pisała eveee : temat "dlaczego centralny" znajduje się tu na forum i tam można się wypowiedzieć.

Ja nie jestem trendy - ja jestem praktyczna i wygodna - przerabiałam wiele odkurzaczy w moim życiu, od zwykłych zakurzaczy po wodne i teraz jestem naprawdę zadowolona .

qqlio
26-11-2012, 17:26
Ciesze sie z tego zadowolenia a kazdy robi jak uwaza, ze bedzie mial najlepiej.
I mnie osobiscie takie wydatki tez buduja, bo dzieki temu kreci sie w koncu gospodarka (i panstwo dzieki VAT), a o to chodzi nam wszystkim :-)
A temat zboczyl off nie przez moja wypowiedz

Pozdrawiam

agnie-cha
27-11-2012, 13:50
Polecam zwykłą baterię wannową NIE trójotworową (moim zdaniem) otóż mam trójotworową , pomijam fakt, że po pół roku pękła słuchawka, ale jest nieprakyczna ze względu chociażby na hałas jaki powstaje przy wyciąganiu prysznica , jeśli w nocy ktoś sie kąpie to cały dom ( ŚPIĄCE DZIECI I INNI DOMOWNICY) napewno sie o tym dowiedzą, słychać grzechot wyciąganego prysznica/słuchawki.
Drugi powód : gdy często używa się w/w baterii zdarza sie, że zaplącze sie przewód do słuchawki, niestety pod zabudową , u nas na szczęście jest łatwy dostęp i mozna było rozplątać ale róznie jest zwłaszcza przy wannach zabudowanych płytkami gdzie są małe drzwiczki rewizyjne daleko od baterii. Używamy 2 lata i napewno przy pierwszym remoncie będzie przerobione na zwykłą . Takie jest moje zdanie.

basia_z_lasu
27-11-2012, 22:28
Ja myslalam o Wally Flex zamiast szufelek, cena okolo 300zl i waz 4 lub 5m, nie pamietam ile dokladnie. Zastanawialam sie tylko czy da sie do tego rure ze szczotka zalozyc?
Chociaz moze ten Vroom bylby lepszy, dluzszy waz i jeden Vroom za dwa Wally Flexy by wystarczyl:confused: Zamontowany w kuchni spokojnie by wystarczyl do wiatrolapu. Basiu a na czym ta blokada polega, bez blokady wciaga Ci ten waz w czasie odkurzania?
Blokada polega na tym, by nie zwijał się wąż do kasety przy odkurzaniu- jak nie ma blokady, to cały czas jest naciągnięty. Mi to szczególnie nie przeszkadza, ale czasem by się przydała. Wydaje mi się, że nowsze Vroomy maja blokadę, nasz jest kupowany klika lat temu.
WallyFlex podobnie działa do Vrooma, tyle, że nie jest chyba przewidziany do zabudowy w szafce i ma krótszy wąż.

basia_z_lasu
27-11-2012, 22:38
basia_z_lasu rozumiem, że do vrooma musisz mieć jednostkę centralną? Bo na stronach producenta piszą, że vroom central to urzadzenie do przechowywania węża, więc co zasysa brud?
Vrooma podłączasz na stałe do instalacji centralnego odkurzania ( na przykład zamiast szufelki automatycznej), brud zasysa odkurzacz centralny. Robią też chyba Vroomy wolnostojące, taki odkurzaczyk do zabudowy z własnym silnikiem.

PedroJ
27-11-2012, 22:48
Polecam zwykłą baterię wannową NIE trójotworową (moim zdaniem) otóż mam trójotworową , pomijam fakt, że po pół roku pękła słuchawka, ale jest nieprakyczna ze względu chociażby na hałas jaki powstaje przy wyciąganiu prysznica , jeśli w nocy ktoś sie kąpie to cały dom ( ŚPIĄCE DZIECI I INNI DOMOWNICY) napewno sie o tym dowiedzą, słychać grzechot wyciąganego prysznica/słuchawki.
Drugi powód : gdy często używa się w/w baterii zdarza sie, że zaplącze sie przewód do słuchawki, niestety pod zabudową , u nas na szczęście jest łatwy dostęp i mozna było rozplątać ale róznie jest zwłaszcza przy wannach zabudowanych płytkami gdzie są małe drzwiczki rewizyjne daleko od baterii. Używamy 2 lata i napewno przy pierwszym remoncie będzie przerobione na zwykłą . Takie jest moje zdanie.
Wystarczy, że wymienisz wąż z prysznica na gumowy...sprawdzone :)

qqlio
27-11-2012, 22:51
Wystarczy, że wymienisz wąż z prysznica na gumowy...sprawdzone :)

Strach, ze na jakims zalamaniu peknie?
To w sumie jak z wylewka kuchenna...
Pzdr

basia_z_lasu
27-11-2012, 22:57
ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.

Vroom 7,4 m są na allegro po 640 zł. Może by i dało się go przerobić na wtykanie do gniazda, ale wydaje mi się to bezcelowe i niewygodne. Można przecież kupić rozciągliwą rurę znacznie taniej.

autorus
28-11-2012, 08:03
możesz kontynuować z tą rozciągliwą rurą? zaciekawiło mnie to :)

I koniecznie podaj gdzie na alledrogo są takie sprzęty w tej cenie. Ja znalazłem tylko taką aukcję :(

http://allegro.pl/vroom-waz-zwijalny-5-5-m-odkurzacz-centralny-i2796745941.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fvroom-waz-zwijalny-5-5-m-odkurzacz-centralny-i2796745941.html)

Już znalazłem :)

basia_z_lasu
28-11-2012, 13:07
możesz kontynuować z tą rozciągliwą rurą? zaciekawiło mnie to :)

I koniecznie podaj gdzie na alledrogo są takie sprzęty w tej cenie. Ja znalazłem tylko taką aukcję :(

http://allegro.pl/vroom-waz-zwijalny-5-5-m-odkurzacz-centralny-i2796745941.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fvroom-waz-zwijalny-5-5-m-odkurzacz-centralny-i2796745941.html)

Już znalazłem :)

Ten np. jest 1-7,5 m za 109 zł , są też dłuższe i droższe.
http://allegro.pl/waz-ssacy-rozciagany-do-7-5m-odkurzacz-centralny-i2796694397.html

Janko4
28-11-2012, 14:06
wątek idealny dla nowisjuszow. Czytam z wypiekami na twarzy

T-ownik
28-11-2012, 15:44
Szczerze, to z tych 250 stron można zrobić poradnik czego unikać przy własnej inwestycji, ale też przypadki nie zawsze są regułą.

TINEK
28-11-2012, 19:19
W styczniu kupowałem OC i wroom był w promocji tzn "za gratis" zamiast wydać 150 zł na planowaną szufelkę wziąłem wrooma za darmo.
Powiem, że fajna sprawa, mam go zamontowanego w szafce pod zlewem. Jak to w kuchni coś się rozsypie, czy na blacie, czy na podłogę, wyciągam wąż i po sprawie.
Ja jestem zadowolony (żona też), polecam

pozdrawiam
TINEK

autorus
28-11-2012, 19:25
Ok, a czy do zwykłego odkurzania w domu byś go wziął? Chodzi o to , że byś miał np 3 szt. Czy to ma sens?

basia_z_lasu (http://forum.muratordom.pl/member.php?32044-basia_z_lasu) , dzięki za link :)

TINEK
28-11-2012, 20:25
ja mam z wężem 5,5 m ten dłuższy 7,5 do szafki się nie mieścił, całą kuchnię mogę odkurzyć normalnie, ale poza kuchnię nie sięga

nie wiem czy Ci chodziło pisząc "zwykły odkurzacz" - OC z wroomem nie tylko w kuchni?
Do "normalnego" odkurzania większych pomieszczeń wąż 9 m jest wygodniejszy, wszędzie siega, ponadto mój wroom jest bez blokady i pracujesz z "naprężonym" wężem ( :D ), to nie jest za wygodne do większych przestrzeni, kuchnię odkurzyć to nie przeszkadza, ale więcej to nie widzę jakoś

autorus
29-11-2012, 14:34
dziś przyszedł zamówiony vroom i powiem ze mam mieszane uczucia, rozwinąłem waż i do końca mi się nie chce za nic zwinąć.
Moim zdaniem nie nadaje się tak aby zakupić kilka sztuk, czyli tak jak pisze kolega TINEK. Mam blokadę, ale to jest kawałem drutu wiec zero rewelacji.

autorus
29-11-2012, 14:47
chwila moment i sprzedawca mi odpowiedział, wąż zwija się pod ciśnie niem i dla tego go nie mogę wcisnąć. Czyli ten problem jest załatwiony. :lol2:

TINEK
29-11-2012, 20:39
racja, wroom musi być podłączony do OC, wtedy zwija się biegiem

ktoś mi też mówił, ze ta blokada węża to taka sobie, jak pisałem w mojej starszej wersji blokady nie ma

aniqa1982
30-11-2012, 11:17
Ja w naszym nowym domku na pewno nie chcę kuchenki w inox'ie, strasznie porysowałam przez kilka lat używania i wszystko widać na niej.
A druga sprawa to ja mam taką listwę wykonczeniową pomiędzy ścianą a meblami kuchennymi i jest ona przezroczysta . . . nigdy więcej , ponieważ wszystko widać , cały brud , który wlazie pod nią , a który ciężko dostać żeby umyć .

AniaS79
30-11-2012, 14:39
Tak się zastanawiałam... i wyszło, że w zasadzie, w obecnej chwili nie zrobiłabym standardowego włącznika w wiatrołapie. Obecnie mamy jeden włącznik, na ścianie tuż przy drzwiach wejściowych. Zapomnieliśmy o włączniku schodowym naprzeciwko, by mieć możliwość zaświecania lampy także od strony wnętrza domu... W efekcie chcąc mieć jasno w wiatrołapie zawsze się o coś wyrżnę po drodze w poszukiwaniu tego istniejącego. Przyznam, że trochę upierdliwe to jest, a wystarczyło odrobinę pomyśleć :/

fenix2
30-11-2012, 15:05
Tak się zastanawiałam... i wyszło, że w zasadzie, w obecnej chwili nie zrobiłabym standardowego włącznika w wiatrołapie. Obecnie mamy jeden włącznik, na ścianie tuż przy drzwiach wejściowych. Zapomnieliśmy o włączniku schodowym naprzeciwko, by mieć możliwość zaświecania lampy także od strony wnętrza domu... W efekcie chcąc mieć jasno w wiatrołapie zawsze się o coś wyrżnę po drodze w poszukiwaniu tego istniejącego. Przyznam, że trochę upierdliwe to jest, a wystarczyło odrobinę pomyśleć :/

Załóż sobie czujnik ruchu.

compi
30-11-2012, 15:41
Załóż sobie czujnik ruchu.

Najmniej kłopotliwy sposób rozwiązania problemu kilku łączników w wiatrołapie. Jeśli nie w miejscu samego łącznika to można również zamontować lampę z czujnikiem. Jedynie nocujący zimą pies zmusza nas czasem do klikania w ustawieniach : )

duduś
30-11-2012, 18:24
teraz kiedy jestem po operacji ( brzucha) wiem że nigdy bym nie wybudowała piętrowego ( mając jedno dziecko oczywiście ) - niestety tylko się starzejemy i wchodzenie poschodach czasami staje się uciążliwe - dobrze że chociaż mam sypialnie na dole

qqlio
30-11-2012, 19:31
teraz kiedy jestem po operacji ( brzucha) wiem że nigdy bym nie wybudowała piętrowego ( mając jedno dziecko oczywiście ) - niestety tylko się starzejemy i wchodzenie poschodach czasami staje się uciążliwe - dobrze że chociaż mam sypialnie na dole

Na pewno trzeba miec na takie awarie jeden pokoj na parterze (projekty bez tej opcji sa wg mnie porazka), ale same schody nie sa złem wcielonym - to kolejny element, ktory moze pomoc utrzymac forme.
Tak uwazam, ale moze za n-dziesiat lat zmienie zdanie :-)

fenix2
30-11-2012, 21:26
Ale ludzie robią się wygodniccy kilka stopni do pokonania i jest problem. :)

duduś
30-11-2012, 21:54
kochani a ile macie lat , a ile chorób?

ewa72_krakow
30-11-2012, 22:02
kochani a ile macie lat , a ile chorób?

no wlasnie i dlatego zdecydowalismy na samym poczatku, ze dom ma byc bez zadnych schodow :yes:. W miedzyczasie zamieszkalismy w domu ze schodami i to jeszcze bardziej utwierdzilo nas w podjetej decyzji.

fenix2
30-11-2012, 22:31
kochani a ile macie lat , a ile chorób?

Choroba chorobą, a wygoda wygodą. Jak ktoś jest obłożnie chory to i tak z domu nie wyjdzie więc bez większej różnicy.
Ja tam widzę babcie które mają po 70 lat i co niedziele do kościoła na rowerze albo na nogach pędzą a i takie przypadki co codziennie na polu jeszcze pracują.
Brak ruchu jest bardziej szkodliwy niż trochę sportu.

Margoth*
01-12-2012, 00:40
Tak się zastanawiałam... i wyszło, że w zasadzie, w obecnej chwili nie zrobiłabym standardowego włącznika w wiatrołapie. Obecnie mamy jeden włącznik, na ścianie tuż przy drzwiach wejściowych. Zapomnieliśmy o włączniku schodowym naprzeciwko, by mieć możliwość zaświecania lampy także od strony wnętrza domu... W efekcie chcąc mieć jasno w wiatrołapie zawsze się o coś wyrżnę po drodze w poszukiwaniu tego istniejącego. Przyznam, że trochę upierdliwe to jest, a wystarczyło odrobinę pomyśleć :/

Mam dokładnie ten sam problem!

bobiczek
01-12-2012, 01:00
drewutnię mam za garażem
łażę wieczorem po ciemoku
macam po ciemoku
A wystarczyło z garażu lampę i pstrykacz pociągnąc
ale już robię :)

Miras12
02-12-2012, 16:46
Jeśli chodzi o budowę to tak jak pisali już wcześniej nie budowalibyśmy domku z użytkowym poddaszem. Oczywiście jak wybieraliśmy projetkt to mówiliśmy tak tak jak wy, kilka stopni do pokonania i problem. Niestety czasami w życiu nie idzie tak jak trzeba, trochę sie komplikuje, choroba dzieci i nagle poddasze staje się bezużyteczne. Nie może to być oczywiście wyznacznikiem, ale różnie w życiu bywa.

ludwik_13
02-12-2012, 21:05
Po kilku miesiącach - jestem zadowolona. Tylko do pracy dalej, ale za to jak pięknie... Dopiero dziś, bojąc się ataku zimy, uruchomiliśmy ogrzewanie centralne. Może mniejszy bym budowała. Poza tym :
przesunęłabym okno w kuchni bardziej na środek ściany i zastanowiłabym się nad wyjściem z kuchni na taras , choć bardzo by to ograniczyło możliwość jej aranżacji
inaczej rozwiązałabym wejście do schowka pod schodami
Co więcej - pogadamy za rok

Zgrocca
04-12-2012, 14:34
Nigdy więcej nie zrobię kuchenki w rogu. Choćby nie wiem co!
zgadzam się w zupelności.... szafki narożne porażka ani praktyczne ani pojemne

aniqa1982
04-12-2012, 14:35
hmmm....ja też cieszę się teraz ,że jednak wybraliśmy dom parterowy. :D

IZA30
04-12-2012, 14:48
hmmm....ja też cieszę się teraz ,że jednak wybraliśmy dom parterowy. :D

I ja również ;)

beata.i
04-12-2012, 14:54
moim zdaniem budujemy dom właśnie dla własnej wygody wybierając projekt lub go do swoich potrzeb dostosowując. ktoś lubi po schodach biegać po każdą rzecz zapomnianą czy nie to jego decyzja. Jest napewno wiele plusów które zaczną osoby wymieniać, jednak to znów subiektywna ocena tak jak teraz moja. ja buduje dom parterowy i jestem zadowolona na maxa. dla zdrowia i kondycji można uprawiać np. sport, z drugiej strony leniuchowanie też poprawia samopoczucie:P najważniejsze być szczęśliwym w swoim niejednokrotnie wymarzonym domku. Koniec;)

beata.i
04-12-2012, 14:56
Ale ludzie robią się wygodniccy kilka stopni do pokonania i jest problem. :)

to byłoby na tyle jeżeli chodzi o wypowiedź fenix2

cypryski
04-12-2012, 15:00
Ta dyskusja idzie w kierunku off-topic. Niemniej dorzucę swoje 2 grosze: buduję dom z poddaszem użytkowym ponieważ chcę mieć 5 relatywnie dużych pokoi i 2 garderoby. Nie znalazłem projektu domu parterowego, który spełniałby powyższe kryteria ORAZ nie zajmował połowy działki. Może źle szukałem.

fenix2
04-12-2012, 15:48
to byłoby na tyle jeżeli chodzi o wypowiedź fenix2

Tzn.?

Jeżeli na parterze jest kuchnia, salon, łazienka a poddasze to sypialnia to po co biegać kilka razy dziennie po tych schodach? A w pracy spędza się minimum 8h dziennie.
Mieszkam kilkadziesiąt lat w domach z piętrem i nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie.


Nie znalazłem projektu domu parterowego, który spełniałby powyższe kryteria ORAZ nie zajmował połowy działki. Może źle szukałem.

Między innymi z tego powodu również wybrałem z projekt z poddaszem.

KK2012
04-12-2012, 15:56
Jeśli ktoś obawia się problemów z wchodzeniem po schodach na starość mam dobrą wiadomość, od dawna funkcjonują specjalne windy krzesełkowe w ramach rozwiązania takich problemów. :wiggle:

Ja mam piętrowy i jest super, parterówki kojarzą mi się z barakami, ale to już kwestia gustu.

cypryski
04-12-2012, 16:09
Ja mam piętrowy i jest super, parterówki kojarzą mi się z barakami, ale to już kwestia gustu.

Nie obrażajmy parterówek... Każdy ma inne potrzeby i życzenia. Większość projektów domów parterowych ma pokoje rzędu 10-12 metrów, a garderoba to już bonus. Więc dla mnie odpada. Ale za to są ładniejsze (moja opinia).

maly77
07-12-2012, 09:14
Parterówki są jak najbardziej ok, ale gdybym chciał rozłożyć swój domek na jeden poziom, to bym 3/4 działki zajął, a to już nie jest ok:no:

katawoj
07-12-2012, 09:32
maly77 no z takim metrażem w przypadku parterówki to można się nabiegać i darować sobie uprawianie jakiegokolwiek sportu :lol2:

AniaS79
07-12-2012, 11:34
zgadzam się w zupelności.... szafki narożne porażka ani praktyczne ani pojemne
Szafki narożne nie są pojemne? A to mnie zaskoczyłaś/łeś :) Szafki narożne są moimi ulubionymi. Mieszczą ogromne ilości garów (na przykład). To zdecydowanie najbardziej pojemny element kuchni. Pod warunkiem, że się w nich nie zainstaluje kołowrotków, "magic cornerów" i innych drogich, a niepotrzebnych pierdół ;)
Wystarczy zamontować fronty na zawiasach łamanych albo front w kształcie "L". Dostęp jest bardzo wygodny.

maly77
07-12-2012, 11:59
maly77 no z takim metrażem w przypadku parterówki to można się nabiegać i darować sobie uprawianie jakiegokolwiek sportu :lol2:

no raczej :lol2:

Elfir
07-12-2012, 18:48
Wystarczy zamontować fronty na zawiasach łamanych albo front w kształcie "L". Dostęp jest bardzo wygodny.

Wolę szuflady niż nurkowanie na kolanach do dolnej półki (mam narożnikową ze zwykłymi półkami). Nowa kuchnia była projektowana tak, by nie było ani jednej szafki narożnej.

Elfir
07-12-2012, 18:51
Parterówki są jak najbardziej ok, ale gdybym chciał rozłożyć swój domek na jeden poziom, to bym 3/4 działki zajął, a to już nie jest ok:no:

U mnie niestety też wszystkie pomieszczenia nie zmieściły się na parterze :(

AniaS79
08-12-2012, 14:31
Elfir szuflady są z całą pewnością wygodniejsze. To jest fakt bezsprzeczny, ale określanie narożnych niepraktycznymi nie jest zgodne z prawdą (chyba, że taka zawiera kołowrotek np. - wtedy faktycznie jest skrajnie niepraktyczna). Musiałam się w ich obronie ująć ;)

Poza tym - jak widać - ile ludzi, tyle opinii i bardzo dobrze. Teraz jest cała masa możliwości zagospodarowania naszych kuchni i innych pomieszczeń, a wszystko to jest zależne od miejsca, jakim dysponujemy, funduszy i przede wszystkim preferencji.
Niech czytający ten wątek znają zarówno negatywne jak i pozytywne opinie na różne tematy, bo być może zrobią sobie szafki narożne z ogromem miejsca wewnątrz albo wręcz przeciwnie: zrezygnują z nich, by nie musieć "nurkować" jeśli zamierzają często korzystać.

Pozdrawiam gorąco.


Dziękuję serdecznie za wzmiankę o czujniku do wiatrołapu. Faktycznie to będzie najprostsze rozwiązanie. Czujnik macie we włączniku czy może w żarówce? (skoro są z czujnikiem zmierzchu, to może i z czujnikiem ruchu (?))

compi
08-12-2012, 15:12
Napiszę Ci jak to mam u siebie. Wewnątrz, przy drzwiach wejściowych do domu, mam podwójna poziomą ramkę. W niej po lewej zainstalowałem łącznik kinkietu nad schodkami zewnętrznymi(chociaż i tak oświetlenie elewacyjne na zmierzchówce się pali, ale doświetlić gościom drogę warto), a w prawej części ramki jest czujka z detektorem, diodami stanu pracy i małym przyciskiem do sterowania. Mogę nim ustawić całkowite wygaszenie, całkowite zapalenie, czujkę zwykłą i czujkę z losowym chwilowym włączeniem, coby zasymulowało obecność kogoś w domu. Powinnaś jedynie dopilnować, aby elektryk doprowadził koniecznie tzw "zero" do puszki. Inaczej pozostanie Ci montaż plafonu z czujką.

Dorka&Łukasz
08-12-2012, 18:13
Ja się dołączę do dyskusji w temacie tego forum, a mianowicie po 11 latach użytkowania wanny narożnej jestem zdecydowanym wrogiem tych wanien. Ja akurat mam Sanplast- asymetryczną, akrylową i nigdy więcej takich wanien !!! Główny powód to to, że kształt wg mnie jest zupełnie nie ergonomiczny, źle mi się w niej leży - jakoś tak w łuk. Poza tym w niektórych miejscach popękała np. pod baterią, przy korku też i teraz te mikroszczeliny są szare. To samo zresztą w brodziku prysznicowym. Poza tym obudowy takich wanien mocowane na klipsy wyskakują i praktycznie ciągle trzeba je wciskać w te zaczepy. A w ogóle połowa tych zaczepów się wyłamała podczas gdy wykonywałam pranie ręczne w tej wannie i opierałam się o osłonę kolanami :o:o Dlatego teraz to wszystko odpada.
W moim domu, który na wiosnę zaczynam budować będzie PROSTA TRADYCYJNA wanna ;) Być może żeliwna.
Natomiast nie wiem czy robić kabinę w dolnej łazience mając wannę i prysznic na górze w strefie prywatnej (?) Nadmienię, że jesteśmy 3-osobową rodziną z dorastającą córką.

Dorka&Łukasz
09-12-2012, 11:28
Jeszcze jeden beznadziejny patent - zlewozmywak z ociekaczem z własnym odpływem - MASAKRA!!! Siedlisko bakterii którego nie ma jak doczyścić ze względu na brak dostępu do środka odpływu, w dodatku śrubka którą jest przykręcony odpływ ciągle rdzewieje. Nigdy więcej takich rozwiązań.

Dorka&Łukasz
09-12-2012, 18:27
Szprosy w oknach - poleca ktoś a jeśli tak to jakie szprosy, jak to z nimi jest w praktyce ?

maly77
10-12-2012, 06:47
Szprosy w oknach - poleca ktoś a jeśli tak to jakie szprosy, jak to z nimi jest w praktyce ?

Zewnętrzne ładniejsze, wewnętrzne praktyczniejsze....ja daję wewnętrzne (żona zadecydowała):lol2:

Ale to moje zdanie....

cypryski
10-12-2012, 07:27
Gdzieś czytałem, że wewnętrzne szprosy pogarszają parametry cieplne okna. Czy ktoś może to potwierdzić?

Kendra
10-12-2012, 07:36
Na podstawie mieszkania mogę powiedzieć, że w moim przyszłym domu nie będzie żadnych fug, a już w szczególności białych. I nigdy już się nie zgodzę na podwiedszany sufit z paneli - NIGDY!! Ani ścianki ani niczego

bpestka
10-12-2012, 10:33
Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.

autorus
10-12-2012, 10:45
Na podstawie mieszkania mogę powiedzieć, że w moim przyszłym domu nie będzie żadnych fug, a już w szczególności białych. I nigdy już się nie zgodzę na podwiedszany sufit z paneli - NIGDY!! Ani ścianki ani niczego

A czemu?

Gosiek33
10-12-2012, 11:29
Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.


Choć uwielbiam okna ze szprosami to powyższe doświadczenia wyleczyły mnie z tych marzeń, wszystko inne jest kiepską podróbą... dodatkowo szprosy zabierają światło wnętrzom

Kendra
10-12-2012, 14:08
A czemu?

Białe fugi mam - 2 lata - wyglądają koszmarnie, pomimo że są zaimpregnowane - zszarzały. Lubię porządek w domu, a białe fugi które zmieniły kolor sprawiają, że czuję sie jak w siedlisku brudu.
Podobają mi się płytki do których nie są wymagane fugi - z biegiem czasu, nawet te które nie są jasne, zmieniają kolor i niekoniecznie pasują do kafelek ( zaobserwowałam w różnych mieszkaniach - koleżanki, które je próbowały doszorować potwierdzały). Jednak kafelki kładzie się na kilka lat i chcąc zachować efekt trzebaby je było po prostu wymienić po pewnym czasie. Kafelki bez fug są dla mnie idealnym rozwiązaniem tego problemu.
Panele - mam sufit i ja i moja koleżanka. Potwierdzamy, że zbierają kurz niemiłosiernie. Wczoraj sufit czyściłam ( czyszczę go kilka razy w roku) - ręce odpadają, brud nie chce schodzić, robią się smugi, mazgi. Do tego akrobacje na taborecie, teraz sezon grzewczy wiec i pod samym sufitem upał i co przetrę to zaraz zaschnie. Klnę na ten sufit za każdym razem. U nas dodatkowo pod wpływem ciepła panele się wybrzuszyły - wiem, może to wina montażu i nie ma co na same panele wszystkiego zrzucać - ale na pewno nie pozwolę ich już nigdzie zamontować. Chociaż ładnie wyglądają i błyszczą w świetle halogenów ( jak są wymyte) to nie.

autorus
10-12-2012, 14:47
:) dzięki za informacje

gahan
10-12-2012, 15:35
Mam szprosy wewnętrzne - chyba 25 mm szer. Wiem,że to jakby nie było - imitacja, ale dla mnie to kompromis między wygodą a klimatem.
Czy zabierają światło? Nie zauważyłam.

Nie mam natomiast dobrego zdania na temat wykończeń na poddaszach czy w łazienkach z płyt gipsowych (sufity, skosy) - mimo siatek, elastycznych mas do szpachlowania i innych cudownych tworów zaczynają się pokazywać maleńkie pęknięcia tu i ówdzie. Nie widać tego od razu, trzeba się przyjrzeć, ale JA WIDZĘ i wkurza mnie strasznie,że nowe, a już coś się dzieje.

Schody : podstopnice i boczna przyścienna wanga wykończona na biało, ale ściana trochę krzywa, więc szczelina między ścianą a wangą wypełniona białym silikonem.Widzę,że klei się kurz do tego silikonu, przecieram ściereczką, ale niewiele to daje - nie wiem co z tym zrobić ?

Drzwi : kupiliśmy sosnowe surowe ( w casto ), malowano je nam na stolarni na biało, farbą, której używają u siebie także do malowania drzwi. Rozeschły się i widać same szczeliny na łączeniach.

Elfir
10-12-2012, 19:22
Gdzieś czytałem, że wewnętrzne szprosy pogarszają parametry cieplne okna. Czy ktoś może to potwierdzić?

Szpros, ktory styka się zo obiema szybami (wewnętrzną i zewnętrzną) jest mostkiem cieplnym, bo lepiej przewodzi temperaturę niż gaz szlachetny/"próżnia", która normalnie znajduje się w przestrzeni międzyszybowej.

koktajl
11-12-2012, 17:46
Podobają mi się płytki do których nie są wymagane fugi... Kafelki bez fug są dla mnie idealnym rozwiązaniem tego problemu..

Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.

Dorka&Łukasz
11-12-2012, 20:28
Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.

Swoimi opiniami utwierdziliście mnie w przekonaniu, że faktycznie nadają inny klimat pomieszczeniom ale ponieważ stawiam na praktyczność w użytkowaniu nie zdecyduę się na nie.

Kendra
12-12-2012, 09:01
Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.

Pomyślałam - ale nie napisałam - głównie o ścianach - łazienki, kuchnie , półeczki , wykończenia - przepraszam - nie doprecyzowałam;)
Z podłogami jeszcze nie wiem co zrobię, mam trochę czasu do namyślenia, poszukam jakiejś alternatywy która nadaje się na podłogówkę. Pewnie się skończy na fugach, ale na pewno jak najmniejszych :) Dziękuję za zwrócenie uwagi!

duduś
12-12-2012, 16:52
wracając do stwierdzenia

"zgadzam się w zupelności.... szafki narożne porażka ani praktyczne ani pojemne' - oczywiście ale tylko wtedy jak w tą szafkę ( czyli w kwadrat ) wpiszemy koło , czyli tak popularne kosze w kształcie koła - wtedy ona faktycznie nie wykorzystują całej przestrzeni , ale gdy od rogu do rogu mamy półkę to jest to przestrzeń bez końca - wszystko tam włożysz

Amelia 2
13-12-2012, 11:25
przeprowadziłam się do nowego domu razem z filtrem do wody i dla niego przewidziałam pojemną szafkę narożną pod zlewozmywakiem. Wkłady wymienia się raz na pół roku, baniak 10l stoi na stałe - jest dobry dostęp i luz, swobodnie mieści się jeszcze duży kosz na śmieci i różne chemikalia do sprzątania i zmywania.

bury_kocur
14-12-2012, 12:11
"zgadzam się w zupelności.... szafki narożne porażka ani praktyczne ani pojemne' - oczywiście ale tylko wtedy jak w tą szafkę ( czyli w kwadrat ) wpiszemy koło , czyli tak popularne kosze w kształcie koła - wtedy ona faktycznie nie wykorzystują całej przestrzeni , ale gdy od rogu do rogu mamy półkę to jest to przestrzeń bez końca - wszystko tam włożysz
Co człowiek, to opinia ;) - ja w poprzednim mieszkaniu miałam szafkę z koszem 3/4 koła i była całkiem praktyczna - na jednym poziomie miałam wszystkie gary, na drugim plastiki - miski, pojemniki itd. Szybki dostęp do wszystkiego, bez nurkowania. A narożniki też miałam wykorzystane - stawiałam np zapas spaghetti w wysokiej puszce, puszki ustawione piętrowo, zapasowe butelki z olejem... Ta jedna szafka mieściła 1/3 mojego kuchennego dobytku.
Choć zgadzam się, że szuflady są najlepsze - ale jeśli jest narożnik do zagospodarowania, wolę sto razy "karuzelę" niż półkę, gdzie po każdy garnek muszę się w połowie wczołgać do szafki.

07
16-12-2012, 14:21
No to jeszcze ja się wtrącę po kilku tygodniach czytania tego wątku (kilka z podanych w nim uwag bezcennych...)
Po 15 latach mieszkania w domu kupionym w SSZ zgodnie z naszymi ówczesnymi możliwościami - na taki starczyło kasy, zdecydowanie na NIE
- jasne fugi na podłodze (było wielokrotnie)
- schody - nasz dom megawysoki w układzie półpiętrowym, wychodzi pełne 2,5 poziomu + strych + piwnica. Gdy kupowaliśmy, nie wydawało mi się to ABSOLUTNIE ŻADNĄ przeszkodą. Po 15 latach jest wysoce uciążliwe (żeby nie napisać wku....jące) po cokolwiek trzeba iść minimum pół piętra, efekt - zawsze na schodach leży coś do zaniesienia na górę i na dół ("się będzie szło, to się weźmie") - nienawidzę tego. Poza tym z biegiem czasu coraz trudniej chodzić po tych schodach. Natomiast nie stanowiły dla mnie problemu w związku z małymi dziećmi, wstawiliśmy bramki zabezpieczające i już, dwójka się wychowała, żadne nie doznało szkody. I to opinie jak najbardziej subiektywna. Opinia postronna - pani która sprząta w domu takim jak nasz i parterówce - parterówka większa, a zmęczenie sprzątającej sporo mniejsze. Roboty tyle samo.
- nie dla sypialni po południowej stronie świata z oknem od ulicy. Ulica spokojna i nie chodzi o hałas, ale przy upalnym lecie jak wieczorem otworzę okno, to wchodzi taki żarrrrr. Dzieciaki od strony ogrodu - wchodzi świeże ożywcze powietrze.
- sprawa o której napisała aniqa1982 kilka stron wcześniej - przezroczysta uszczelka między ścianą a meblami w kuchni - nigdy więcej przezroczystej wrrrr. Włazi brud i rośnie cóś czarnego, czyszczenie przy pomocy plastikowego noża owiniętego papierowym ręcznikiem nasączonym cudownym środkiem z chlorem - koszmar
- zupełnie niepotrzebny taras nad garażem na poziomie +1. Używany tylko do suszenia prania (no, do tego to on się nadaje koncertowo, ponieważ jest tak usytuowany, że zawsze na nim wieje) i trzymania na nim zielska typu pelragonie (bo lubię). Do tego mimo różnych prób zabezpieczenia i tak przecieka. Do tego wielka powierzchnia do mycia (mimo że nieużywany od czasu do czasu trzeba). A na kawkę i tak wolę iść do ogrodu na trawę, mimo że po schodach i nie przy kuchni.
Stąd była nasza koncepcja nowego domu z dołem dla nas i górą dla dzieciaków. I bez balkonów.
Teraz już bardzo poważnie przymierzamy się do budowy nowego domu. I zrobiłam coś, za co do końca życia będę wdzięczna mojej Serdecznej Przyjaciółce, która tłukła do mojego zakutego łba (a sama była na etapie wykończeniówki): zanim kupisz projekt, spytaj architekta. Powtarzała tak długo, aż uwierzyłam. I po wytypowaniu 3 projektów finalnych (po kilku latach oglądania), w tym dwóch z poddaszem a jednej parterówki (a tak na doczepkę), umówiłam się z panią architekt, wzięłam w garść nasz nr 1 z finału (wydawał się nam absolutnie najlepszy) i popędziłam na działkę. I co? I mniej więcej po 3 zdaniu mój doskonały nastrój prysł. Po 6 wiedziałam, że doopa, nie nadawa się. Trzeba potem jeszcze było przebrnąć przez niezadowolonego małża (jak to, przecież on sam stwierdził, że to będzie najlepsze ;)). Po uwzględnieniu działki/stron świata/widoków i takich tam numerem 1 została parterówka (która była na końcu).

duduś
17-12-2012, 11:15
kurcze prawie jak u mie

") po cokolwiek trzeba iść minimum pół piętra, efekt - zawsze na schodach leży coś do zaniesienia na górę i na dół ' -hihi :)

adacho37
17-12-2012, 22:46
Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.

Dobrze rozumiem, że kafelki w salonie bez ogrzewania uwazasz za zły pomysł?
ja włąśnie w kolejnym domu nie zakłądał bym NIGDY ogrzewania podłogowego w salonie , mam kafelki własnie ale i kominek i z ogrzewania od nowosci korzystałem 1 raz, żeby je sprawdzić
no i zona włacza czasem jak chce podłoge szybciej wysuszyć

adacho37
17-12-2012, 22:49
Wiele rzeczy zrobił bym inaczej
jestem niezadowolony głównie :
ze schodów,
młynka w zlewie w kuchni
drzwi antywłamaniowych ! Tak przez nie ciągnie zimno, że koszmar jakiś

fenix2
17-12-2012, 23:18
Dobrze rozumiem, że kafelki w salonie bez ogrzewania uwazasz za zły pomysł?
ja włąśnie w kolejnym domu nie zakłądał bym NIGDY ogrzewania podłogowego w salonie , mam kafelki własnie ale i kominek i z ogrzewania od nowosci korzystałem 1 raz, żeby je sprawdzić
no i zona włacza czasem jak chce podłoge szybciej wysuszyć

Codziennie palisz w tym kominku?

Gosiek33
17-12-2012, 23:31
Dobrze rozumiem, że kafelki w salonie bez ogrzewania uwazasz za zły pomysł?
ja włąśnie w kolejnym domu nie zakłądał bym NIGDY ogrzewania podłogowego w salonie , mam kafelki własnie ale i kominek i z ogrzewania od nowosci korzystałem 1 raz, żeby je sprawdzić
no i zona włacza czasem jak chce podłoge szybciej wysuszyć


tak może od rzeczy przypomniał mi się dowcip o tym murzynie co taczki na głowie nosił :cool:

Amelia 2
18-12-2012, 10:45
Dobrze rozumiem, że kafelki w salonie bez ogrzewania uwazasz za zły pomysł?
ja włąśnie w kolejnym domu nie zakłądał bym NIGDY ogrzewania podłogowego w salonie , mam kafelki własnie ale i kominek i z ogrzewania od nowosci korzystałem 1 raz, żeby je sprawdzić
no i zona włacza czasem jak chce podłoge szybciej wysuszyć
jeśli lubisz chodzić po lodowatym kamieniu ....... :jawdrop:pewnie młody jesteś..... mnie zaraz w kostkach kręci gdy stanę boso w spiżarce gdzie nie ma podłogówki:(
żona najpierw włącza ogrzewanie a potem myje podłogę czy odwrotnie? nie wiem jak u was ale u mnie potrzeba ok. 2 godzin grzania żeby gruba warstwa betonu i płytek odczuwalnie się zagrzała.... a ciepło z mojego kominka raczej idzie do góry i podłogi nie zagrzeje:D
generalnie ja nigdy bym nie kładła płytek w salonie tylko ciepłe drewno przyjemne w dotyku przez cały rok:yes:

f.5
18-12-2012, 14:10
generalnie ja nigdy bym nie kładła płytek w salonie tylko ciepłe drewno przyjemne w dotyku przez cały rok:yes:
Otóż to tylko jest jedna niefajna opcja.
Jestem na etapie wyceniania 100 m2 podłogi w drewnie i widzę ze to co mi sie podoba to grubo ponad 150 zł za m2
a to co najbardziej mi pasuje kolorystycznie to ponad 300 za m2
ale płytek nie będzie wolał bym po betonie zapier...lac

r.tyrman
18-12-2012, 17:41
Ja napewno nie zrobię już nigdy grzejników. Tylko podłogówka (jestem zmarźluchem). Płytek też nie lubię na podłodze. Zastanawiam się nad betonem dekoracyjnym.

koktajl
18-12-2012, 20:42
Dobrze rozumiem, że kafelki w salonie bez ogrzewania uwazasz za zły pomysł?
ja włąśnie w kolejnym domu nie zakłądał bym NIGDY ogrzewania podłogowego w salonie , mam kafelki własnie ale i kominek i z ogrzewania od nowosci korzystałem 1 raz, żeby je sprawdzić
no i zona włacza czasem jak chce podłoge szybciej wysuszyć

doskonale mnie zrozumiałeś:) będę mieć w salonie duże płyty ( drewno było brane pod uwagę ale odpadło z kilku powodów) i NIGDY nie zrobiłabym ich gdyby nie było pod nimi podłogówki. Rozumiem, że ty kolejnego domu bez podłogówki w kaflach nie masz jeszcze? Ja jeszcze jestem w miarę młoda (chyba:)) i nie mam problemów ze stawami czy remuatyzmem ale u moich znajomych podłoga wykonana z płytek była zimą tak zimna, że aż mnie szczypało w nogi. Wielu żałuje, że w łazienkach nie ma podłogówki a przecież stosunkowo niewiele czasu spędza się w łazience, a co dopiero w salonie. Generalnie jeśli chodzisz w kapciach to może jeszcze jakoś ujdzie (ale nie dla mnie), ale dla gości (tak jak dla mnie u znajomych) to była prawdziwa udręka i nie zafunduje jej sobie u siebie.

Beton dekoracyjny na pewno ma wiele zalet ale też ma wady- u mnie wady zdecydowanie przeważyły za tym ze betonu dekoracyjnego czy żywicy nie będzie, ale jeśli brać pod uwagę ciepłotę to faktycznie nie są one zimne.

koktajl
18-12-2012, 20:49
Otóż to tylko jest jedna niefajna opcja.
Jestem na etapie wyceniania 100 m2 podłogi w drewnie i widzę ze to co mi sie podoba to grubo ponad 150 zł za m2
a to co najbardziej mi pasuje kolorystycznie to ponad 300 za m2
ale płytek nie będzie wolał bym po betonie zapier...lac

możesz na początek ułożyć panele- wiem, że to wywalanie kasy jeśli się poźniej zrobi drewno ale w sumie panele najłatwiej wymienić na drewno bez większej demolki domu, a kasę która teraz jest potrzebna wydać na coś co ciężko będzie wyrzucić (łazienki, schody, drzwi wew etc)

IZA30
19-12-2012, 07:49
No to jeszcze ja się wtrącę po kilku tygodniach czytania tego wątku (kilka z podanych w nim uwag bezcennych...)
Po 15 latach mieszkania w domu kupionym w SSZ zgodnie z naszymi ówczesnymi możliwościami - na taki starczyło kasy, zdecydowanie na NIE
- jasne fugi na podłodze (było wielokrotnie)
- schody - nasz dom megawysoki w układzie półpiętrowym, wychodzi pełne 2,5 poziomu + strych + piwnica. Gdy kupowaliśmy, nie wydawało mi się to ABSOLUTNIE ŻADNĄ przeszkodą. Po 15 latach jest wysoce uciążliwe (żeby nie napisać wku....jące) po cokolwiek trzeba iść minimum pół piętra, efekt - zawsze na schodach leży coś do zaniesienia na górę i na dół ("się będzie szło, to się weźmie") - nienawidzę tego. Poza tym z biegiem czasu coraz trudniej chodzić po tych schodach. Natomiast nie stanowiły dla mnie problemu w związku z małymi dziećmi, wstawiliśmy bramki zabezpieczające i już, dwójka się wychowała, żadne nie doznało szkody. I to opinie jak najbardziej subiektywna. Opinia postronna - pani która sprząta w domu takim jak nasz i parterówce - parterówka większa, a zmęczenie sprzątającej sporo mniejsze. Roboty tyle samo.
- nie dla sypialni po południowej stronie świata z oknem od ulicy. Ulica spokojna i nie chodzi o hałas, ale przy upalnym lecie jak wieczorem otworzę okno, to wchodzi taki żarrrrr. Dzieciaki od strony ogrodu - wchodzi świeże ożywcze powietrze.
- sprawa o której napisała aniqa1982 kilka stron wcześniej - przezroczysta uszczelka między ścianą a meblami w kuchni - nigdy więcej przezroczystej wrrrr. Włazi brud i rośnie cóś czarnego, czyszczenie przy pomocy plastikowego noża owiniętego papierowym ręcznikiem nasączonym cudownym środkiem z chlorem - koszmar
- zupełnie niepotrzebny taras nad garażem na poziomie +1. Używany tylko do suszenia prania (no, do tego to on się nadaje koncertowo, ponieważ jest tak usytuowany, że zawsze na nim wieje) i trzymania na nim zielska typu pelragonie (bo lubię). Do tego mimo różnych prób zabezpieczenia i tak przecieka. Do tego wielka powierzchnia do mycia (mimo że nieużywany od czasu do czasu trzeba). A na kawkę i tak wolę iść do ogrodu na trawę, mimo że po schodach i nie przy kuchni.
Stąd była nasza koncepcja nowego domu z dołem dla nas i górą dla dzieciaków. I bez balkonów.
Teraz już bardzo poważnie przymierzamy się do budowy nowego domu. I zrobiłam coś, za co do końca życia będę wdzięczna mojej Serdecznej Przyjaciółce, która tłukła do mojego zakutego łba (a sama była na etapie wykończeniówki): zanim kupisz projekt, spytaj architekta. Powtarzała tak długo, aż uwierzyłam. I po wytypowaniu 3 projektów finalnych (po kilku latach oglądania), w tym dwóch z poddaszem a jednej parterówki (a tak na doczepkę), umówiłam się z panią architekt, wzięłam w garść nasz nr 1 z finału (wydawał się nam absolutnie najlepszy) i popędziłam na działkę. I co? I mniej więcej po 3 zdaniu mój doskonały nastrój prysł. Po 6 wiedziałam, że doopa, nie nadawa się. Trzeba potem jeszcze było przebrnąć przez niezadowolonego małża (jak to, przecież on sam stwierdził, że to będzie najlepsze ;)). Po uwzględnieniu działki/stron świata/widoków i takich tam numerem 1 została parterówka (która była na końcu).

Fajna historia:) Ale napisz jeszcze JAKI PROJEKT W KOŃCU WYBRALIŚCIE:)

mirawoj
19-12-2012, 11:41
Otóż to tylko jest jedna niefajna opcja.
Jestem na etapie wyceniania 100 m2 podłogi w drewnie i widzę ze to co mi sie podoba to grubo ponad 150 zł za m2
a to co najbardziej mi pasuje kolorystycznie to ponad 300 za m2
ale płytek nie będzie wolał bym po betonie zapier...lac

Nam wyszło 110 za m2 dębu, nie licząc legarów, lakierów i maszyn do szlifowania. Robocizna własna, tzn. moja, męża i syna. Ale podłoga jak ta lala a jak ciepło no i żadnej podłogówki w salonie.

koktajl
19-12-2012, 11:55
Nam wyszło 110 za m2 dębu, nie licząc legarów, lakierów i maszyn do szlifowania. Robocizna własna, tzn. moja, męża i syna. Ale podłoga jak ta lala a jak ciepło no i żadnej podłogówki w salonie.

wychodzi na to, że podłgówka to same ZŁO:) a dla mnie np grzejniki są nie do przyjęcia- nie dość, że nie są zbyt ładne (nawet tych niby super extra bym nie chciała) w dodatku zagracają, burdzą ściany, to przy moim ogrzewaniu zwyczajnie się nie sprawdzą. Ja tam przeżyję bez podłogi z drewna (chociaż nie wiem czy na piętrze nie będę go mieć ale tam też jest podłogówka). Każdemu według potrzeb.

sylwia1984
19-12-2012, 16:19
a jak się sprawuję deska w salonie gdzie jest wyjście na taras i gdzie przez wiosnę, lato i jesień co dziennie się przechodzi i mimo wycieraczek zawsze trochę kamyczków i innego brudu się wnosi...znajomi mieli panele wysokiej klasy i po pierwszej parapetówce były całe porysowane...a drewno przecież tez łatwo się rysuje, jest ogólnie bardzo delikatne...wydaje mi się że w tym przypadku kafle np drewnopodobne byłyby łatwiejsze w utrzymaniu czystości i bardziej odporne...??? i oczywiście lepiej przewodzą ciepło przy podłogówce...

compi
19-12-2012, 16:32
Parkiet w salonie z tarasem zawsze się będzie gryzł.

Gosiek33
19-12-2012, 16:46
Wszystko zależy od tego jaki kto prowadzi tryb życia - u mnie cały rok (nawet zimą) używa się wyjścia tarasowego również, wszyscy łażą tam i z powrotem w butach a niskopodłogowe psy wnoszą jak bańki wstańki raz wyłażą, raz włażą - stąd dla nas jedyna słuszna opcja podłogówka, na niej kamień. Bezstresowe zamiatanie i czyszczenie podłogi. W nóżki przyjemnie.... i nic się nie rysuje.


Ale na podłogówce wielu forumowiczów ma drewno i bardzo sobie chwalą. Im mniejsza deseczka tym lepiej się sprawdza. Nie są polecane długie i szerokie dechy.

marynata
19-12-2012, 17:11
Drewno przy wejściu czy nie przy wejściu rysuje się.
Jedni akceptują ten stan rzeczy i nawet uważają że drewno porysowane ma urok,a inni pilnują żeby za każdym razem jednak zrzucić buty jak wchodzi się do domu.To się też dotyczy oczywiście paneli.To tylko kwestia podejścia.
Kafle ok,tylko dobrane z rozmysłem.Polerowane np także będą szybko porysowane.

justyska
03-01-2013, 15:10
Przymierzamy się z mężem do budowy, ale mamy kilka obserwacji z domów naszych rodzin i znajomych. Nie zamierzamy popełnić np. takich błędów:
- łazienka dostępna z kuchni czy też bezpośrednio przy kuchni (poroniony pomysł, a szczególnie gdy jest jedyną łazienką w domu),
- skosy w kuchni (uniemożliwiają powieszenie szafek)
- dom usytuowany zbyt daleko od drogi (duży koszt podjazdu, chodnika, często zbyt mała powierzchnia za domem)
- kotłownia wychodząca prosto na kuchnię (syf i tyle)
- powtarzające się w wypowiedziach jasne fugi.

CracoviaKS
03-01-2013, 16:24
Odnośnie pytania o to, czego nigdy bym nie powtórzył przy urządzaniu domu: nigdy, ale to nigdy więcej żeliwnych kaloryferów żebrowych. Po tym, jak dziecko wyrżnęło w taki głową, omal nie dostałem zawału i prawie całą noc na pogotowiu... także jakby ktoś wpadł na taki pomysł (co wątpliwe, zważywszy, że sam montowałem je dobrych 15 lat temu, gdy wybór był zacznie mniejszy), to stanowczo odradzam.

majamaki
03-01-2013, 17:36
w pomieszczeniu gospodarczym przy ogrodzie mam umywalkę. Niestety ze względu na koniec budowy, a co za tym idzie totalne zmęczenie nie miałam już siły ingerować w błędy hydraulika. Otóż wyprowadził on rury w taki sposób, że miałam jedynie możliwość zamontować umywalkę na standardowej wysokości, a mi zależało, by umieścić tam niską umywalkę - wanienkę. Odpuściłam, teraz już wiem, że to muszę poprawić. Umycie brudnych butów, czy też narzędzi znacznie wygodniejsze jest z niskiej pozycji w szerokiej "wanience".

paciorki
03-01-2013, 17:56
Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.

Dlaczego wg. Ciebie przy ogrzewaniu podłogowym płytki nie mogą być kładzione bezfugowo?

koktajl
03-01-2013, 18:24
Dlaczego wg. Ciebie przy ogrzewaniu podłogowym płytki nie mogą być kładzione bezfugowo?
oczywiscie, że mogą być położone bezfugowo tylko jak te płytki będą wyglądać po jakimś czasie? jeszcze rozumiem eksperymentować z malymi płytkami ale teraz wiekszość z nich jest w znacznie większych formatach i niestety ale praw fizyki się nie przeskoczy. Nie trzeba od razu stosować fugi 3mm, można znacznie mniejsze ale niestety byc powinny.

paciorki
03-01-2013, 19:39
[QUOTE=koktajl;5714478]oczywiscie, że mogą być położone bezfugowo tylko jak te płytki będą wyglądać po jakimś czasie? jeszcze rozumiem eksperymentować z malymi płytkami ale teraz wiekszość z nich jest w znacznie większych formatach i niestety ale praw fizyki się nie przeskoczy.

No właśnie dlatego pytałam bo nie wiem jak będą wyglądać po jakimś czasie i po jakim czasie? A z fizyki to niestety byłam mocno kiepska :oops::oops:

koktajl
03-01-2013, 20:10
[QUOTE=koktajl;5714478]oczywiscie, że mogą być położone bezfugowo tylko jak te płytki będą wyglądać po jakimś czasie? jeszcze rozumiem eksperymentować z malymi płytkami ale teraz wiekszość z nich jest w znacznie większych formatach i niestety ale praw fizyki się nie przeskoczy.

No właśnie dlatego pytałam bo nie wiem jak będą wyglądać po jakimś czasie i po jakim czasie? A z fizyki to niestety byłam mocno kiepska :oops::oops:

płytki będą pękać i będą nadawały sie tylko do skucia- tu masz ładnie przez kogoś wytłumaczone:) "Układanie płytek na styk jest niewskazane z kilku powodów -- spoina cementowa jest dla płytek dylatacją, która chroni ich krawędzie, gdyby sąsiednie płytki opierały się o siebie, to w wyniku rozszerzalności termicznej, czy nacisku powstawałyby uszkodzenia szkliwa lub pęknięcia płytek. Przy ogrzewaniu podłogowym, układając płytki na minimalne spoiny, musisz zastosować większe dylatacje obwodowe."

compi
03-01-2013, 20:18
Producenci fug jak i płytek podają procentową wartość fugi w stosunku do wielkości płytki plus dylatacje. Tak więc bez fugi przy podłogówce to spore ryzyko. Sam powinienem zastosować do swoich imitacji desek 3-4mm wg zaleceń, a dałem 2mm. Jest ok po dwóch sezonach.

dorell
03-01-2013, 22:54
Nasz dom mimo że go budowaliśmy doglądając, pilnując ... ma jakiś błąd w konstrukcji, a mianowicie mimo iż jest ocieplony poprzez taras przyjmuje po ścianach do wnętrza dużo zimna. Powierzchnia tarasu na 1 pietrze nie została w jakiś właściwy sposób odcięta, odizolowana, wiemy to sprawdzając ściany, część jest po prostu lodowata, i to zimno wchodzi do wnętrza domu. Więc wiem że u nas nawaliło wykonawstwo, się po prostu nie znali, wcale nie wystarczy ocieplić domu, z tarasami balkonikami jest dużo problemów by nie wychładzały domu by wilgoci nie zatrzymywały... To 2 zbudowany przez nas dom.

dring
04-01-2013, 15:06
Mój dom budowaliśmy sami jeszcze w latach 80-tych. Jestem z niego zadowolony choćby z tego względu, że w jego budowie brał udział nawet mój 2-letni (wtedy jeszcze) syn, który stał ze swoją matką w kolejce czekając, aż rzucą jakieś materiały budowlane ;)

07
05-01-2013, 00:57
do IZA30



Fajna historia:) Ale napisz jeszcze JAKI PROJEKT W KOŃCU WYBRALIŚCIE:)


nasz typ to Rozłożysty z pracowni Jota :) :) :)

AniaS79
05-01-2013, 21:56
Zapomniałam o bardzo ważnej rzeczy.
Nie dałabym się nigdy więcej namówić na to, żeby nie montować rolet zewnętrznych. I bynajmniej nie dlatego, że miałyby chronić przed niepowołanymi gośćmi (jak będą chcieli to i tak wejdą - tu się lepiej sprawdza monitoring). Chodzi o to, że rolety zatrzymują wiatr i przede wszystkim nie trzeba się potem martwić czy to, co zasłoni okno ma być ładne czy praktyczne (bo niestety często jedno wyklucza drugie).
Zdecydowanie najbardziej żałujemy, że właśnie ich nie mamy :(

To punkt numer jeden na liście rzeczy do zrobienia przy pierwszym większym remoncie.

IZA30
07-01-2013, 07:22
do IZA30





nasz typ to Rozłożysty z pracowni Jota :) :) :)

Świetny projekt!

Domderlis
08-01-2013, 12:10
Jakbym miał jeszcze raz urządzać łazienkę, to zamiast prysznica zamontowałbym wannę... w starym mieszkaniu miałem to cudo i teraz brakuje mi tych chwil relaksu w wannie ciepłej wody i z gazetą. Pozostaje się cieszyć, że rachunki za wodę są jakby niższe :P

Elfir
08-01-2013, 16:00
nie lepiej i prysznic i wannę? :D

compi
08-01-2013, 16:26
Projekt wymieniony powyżej, bardzo fajny zresztą, ma trzy łazienki. Na wannę i prysznic zapewne miejsce można zorganizować.

nie_zapominajka
09-01-2013, 21:28
Jakbym miał jeszcze raz urządzać łazienkę, to zamiast prysznica zamontowałbym wannę... w starym mieszkaniu miałem to cudo i teraz brakuje mi tych chwil relaksu w wannie ciepłej wody i z gazetą. Pozostaje się cieszyć, że rachunki za wodę są jakby niższe :P

najlepiej mieć zarówno prysznic jak i wannę, ten pierwszy na co dzień ze względu na oszczędności i czas, a wannę na długie sobotnie kąpiele :P

Przemo1977
10-01-2013, 13:04
jak już ktoś wspominał wejście do łazienki z kuchni. Miałem w projekcie korytarz i wejście do łazienki , ściany wywaliłem i teraz mam 55m2 salon z otwartą kuchnią jednak łazienka praktycznie wejście z kuchni- to bym zmienił(ale mam drugą łazienkę więc jak są goście to luz)

Mam niską parterówkę ale aby dojść do komina zrobiłbym wyłaz, jego brak już odczułem bo satelitka sie lekko przesunęła i nie da rady wejść jak jest śliska dachówka.

A w kuchni przy pierwszej okazji zmienię blat na granit.

compi
10-01-2013, 13:17
Kominiarz może się obrazić za taki stan rzeczy : ). Wyłaz wg mnie to konieczność, chyba że dach praktycznie płaski i jest dojście.

fenix2
10-01-2013, 16:29
jak już ktoś wspominał wejście do łazienki z kuchni. Miałem w projekcie korytarz i wejście do łazienki , ściany wywaliłem i teraz mam 55m2 salon z otwartą kuchnią jednak łazienka praktycznie wejście z kuchni- to bym zmienił(ale mam drugą łazienkę więc jak są goście to luz)

Mam niską parterówkę ale aby dojść do komina zrobiłbym wyłaz, jego brak już odczułem bo satelitka sie lekko przesunęła i nie da rady wejść jak jest śliska dachówka.

A w kuchni przy pierwszej okazji zmienię blat na granit.

A może by tak otwartą łazienkę zrobić.

ewa72_krakow
10-01-2013, 21:48
Kominiarz może się obrazić za taki stan rzeczy : ). Wyłaz wg mnie to konieczność, chyba że dach praktycznie płaski i jest dojście.

Bylismy u lokalnego kominiarza w tej sprawie - po uzgodnieniu robimy dodatkowa wyczystke na strychu i to im calkowicie wystarczy.

compi
10-01-2013, 21:55
Jeśli tak mówią .... mam takiego który w ogóle nie chce do mnie przyjechać. Mówi że komin nowy to i nie ma do czego się ruszać. Kwit wystawiać chce.

ewa72_krakow
11-01-2013, 11:14
My jestesmy umowieni, ze jak kominy powstana, to kominiarz dodatkowo przyjedzie, zeby sprawdzic przed dalszymi pracami czy wszystko jest ok (i nie jest to dla nich zaden problem) :)

Przemo1977
13-01-2013, 19:33
A może by tak otwartą łazienkę zrobić.


Myślałem że rozmawiamy a twoja uwaga na poziomie jakiegoś gimbusa.


Wracajac do tematu komina, to ja zrobiłem wyczystki u góry dodatkowe na poddaszu a pozatym kominy sa w rezerwie:)bo grzeje pompą ciepła. Jednak satelitke jak wieszałem to był problem bo po dachówce trzeba było włazić i czekać na dobrą pogodę bo dachówka bardzo śliska .
W każdym razie wyłazik by się przydał.
A jak któś nia ma wyłazu, u góry wyczystki, schodów kominiarskich to przecież żaden problem, mozna sobie do czyszczenia komina zamówic kosz i po problemie.

ianb
15-01-2013, 09:52
Walcząc o jak najmniejszą powierzchnię użytkową zdecydowałem się na schody zabiegowe.Dzisiaj posiedziałbym jeszcze tydzień z architektem nad planami. Nam nie sprawiają jeszcze kłopotów, miałem ostatnio wizyty cioć.Zauważyłem, że dla osób starszych ten układ jest nienajlepszy.Jednak poruszanie się po schodach, z tradycyjnym podestem , jest o wiele łatwiejsze.

przemo1
15-01-2013, 18:39
[QUOTE
......A jak któś nia ma wyłazu, u góry wyczystki, schodów kominiarskich to przecież żaden problem, mozna sobie do czyszczenia komina zamówic kosz i po problemie.[/QUOTE]

Jeśli chcesz mieszkać "legalnie" to nie można - jest komin, ma być do niego dostęp. Kominiarz Ci nie wystawi zaświadczenia do odbioru domu, bez którego nie dostaniesz pozwolenia na użytkowanie. Przynajmniej tak jest u mnie. Sąsiadowi zakwestionował nawet montaż stopni - zbyt luźny i niebezpiecznie się po nich poruszało.

Przemo1977
15-01-2013, 20:30
Legalnie to znaczy jak. Przeciez wystarczy papier. Jak ci ten kominiarz nie podpisze to idzie się do innego, jak to mówia papier wszystko przyjmie.
Pozatym nie ma nic złego w tym że do czyszczenia komina wynajmuje się kosz bo inaczej słaby dostęp.

U mnie to akurat miałem w pompie bo ogrzewanie elektryczne i wentylacja mechaniczna - kominy mam do dekoracji:)

przemo1
15-01-2013, 21:03
Legalnie to znaczy jak. Przeciez wystarczy papier. Jak ci ten kominiarz nie podpisze to idzie się do innego, jak to mówia papier wszystko przyjmie.
Pozatym nie ma nic złego w tym że do czyszczenia komina wynajmuje się kosz bo inaczej słaby dostęp.

U mnie to akurat miałem w pompie bo ogrzewanie elektryczne i wentylacja mechaniczna - kominy mam do dekoracji:)

Powiem Ci, że ja to jakiś dziwny jestem ale wolę nie "załatwiać" tematów związanych z bezpieczeństwem domowników (zgodnie z tematem wątku tego właśnie w swoim domu bym nie zrobił) . Rozumiem, że dzisiaj kominy u Ciebie to "dekoracja" ale jak zechcesz kiedyś np kominek dołożyć? będziesz robić wtedy przeróbki dachu? I po co?! ile zaoszczędzisz? Masz rację tu i teraz, ale moim zdaniem w skali budowy domu kombinacja nie jest warta zachodu - robię komin, to robię też do niego dostęp. Pomijam kwestie otoczenia domu - podnośnik koszowy musi podjechać dosyć blisko budynku - zrobi mniejszą lub większą demolkę. No chyba, że zaplanujemy podjazd - ale dla mnie łatwiej założyć stopnie :).

compi
15-01-2013, 21:28
Jak zmieni sposób ogrzewania, co jest mało prawdopodobne, to dopiero wyda na montażu wyłazu dachowego i schodków z kominiarzem. I tak za dużo zainwestował. Kominy były jak widać niepotrzebne.

una
16-01-2013, 11:03
osobom, które budują domy parterowe proponuję rozważyć powiększenie otworów okiennych. Straty ciepła są nieco większe, ale na parterze jest ciemniej niż na piętrze, chyba, że ktoś ma dom na wzgórzu i z okien widać duży kawałek nieba. Osobiście żałuję, że w sypialniach i kuchni na parterze mam okna 150x150, a nie 180. Przemyślałabym też dogłębniej kolor okien i być może kupiłabym je w nieco jaśniejszym kolorze - mam dąb bagienny, z zewnątrz okna są śliczne, ale wewnątrz ciemna ramka naokoło optycznie pomniejsza okna i całe wnętrze, a ponadto wnętrze wydaje się mroczne, zwłaszcza w pochmurne dni. Rozwiązaniem są firanki, które zasłaniają te ciemne futryny rozpraszają swiatło, ale jeśli ktoś nie lubi firanek to niech się zastanowi.
Nawiązując do dyskusji o tym co dać na podłogę - w salonie mam panele Pergo V klasy ścieralności i jestem mega zadowolona - podłoga jest ciepła zarówno wizualnie jak i dotykowo, ma nowoczesny wygląd (szerokie dechy z fazą), mimo, iż nie jest to drewno nie sprawia wrażenia tandety, i faktycznie w ogóle nie ma na niej rys, ani wgłębień nawet jak upadnie na nią ciężkiego czy ostrego. Goście wchodzą w butach i naprawdę nic się nie dzieje. Pod panelami jest podłogówka ale z niej nie korzystamy - są grzejniki, które lubię bo dają specyficzne, promieniąjące ciepło. Wracając do paneli chciałabym zaznaczyć, że w salonie są to panele wysokiej klasy i dobrej marki. W innych pomieszczeniach też mam panele, dużo tańsze - te już niestety wyglądają bardzo sztucznie i nie są odporne na zarysowania.

compi
16-01-2013, 13:05
150x150 są ok, ale bez podziału. Przy 3-szybowych 180-tkach bez podziału chyba żadna firma nie podejmie się ich dzisiaj wykonać. Chyba że fixy.

ewa72_krakow
16-01-2013, 13:20
Dlatego u mnie w parterowce 150X150 nie sa dzielone (180 juz musialy byc), wszystkie w bialej ramie :yes: , aha i dodatkowo w kuchni, salonie sa powiekszone. Mieszkam w "przejsciowym" domu, gdzie okna sa 120X120 dzielone i jest ciemno jak w d....ciagle trzeba swiecic swiatlo...

compi
16-01-2013, 14:06
W parterówkach warto również wykonać podbitkę w jasnym kolorze.

Elfir
16-01-2013, 14:10
Jak jest ciemno to może być też wina zbyt niskiego sufitu. Parterówka IMHO powinna mieć min 3 m wysokości między podłogą a sufitem. Drugim błędem jest zbyt niskie nadproże okna, tak, że między oknem a sufitem zostaje sporo ściany. Okno powinno sięgać prawie do sufitu.


Tutaj sposób na doświetlenie:
http://www.worldlux.pl/Steven-Volpe-8,fabhd,fba,did.jpg

fenix2
16-01-2013, 14:34
Tutaj sposób na doświetlenie:
http://www.worldlux.pl/Steven-Volpe-8,fabhd,fba,did.jpg


Ja dziękuję. Jak przyjdzie myć takie cudo.

fenix2
16-01-2013, 14:35
Dlatego u mnie w parterowce 150X150 nie sa dzielone (180 juz musialy byc), wszystkie w bialej ramie :yes: , aha i dodatkowo w kuchni, salonie sa powiekszone. Mieszkam w "przejsciowym" domu, gdzie okna sa 120X120 dzielone i jest ciemno jak w d....ciagle trzeba swiecic swiatlo...

Również mam białe ramy. I uważam to za dobre rozwiązanie.

Elfir
16-01-2013, 14:57
Ja dziękuję. Jak przyjdzie myć takie cudo.

Takie cuda myje ekipa. Tak samo jak przeszklenia salonów z antresolą na dwie kondygnacje.

Przemo1977
16-01-2013, 15:04
Jak jest ciemno to może być też wina zbyt niskiego sufitu. Parterówka IMHO powinna mieć min 3 m wysokości między podłogą a sufitem. Drugim błędem jest zbyt niskie nadproże okna, tak, że między oknem a sufitem zostaje sporo ściany. Okno powinno sięgać prawie do sufitu.
]


No 3m to już rozpusta:) Trzeba to też ogrzać. Osobiście podoba mi sie jak jest większa przestrzeń ale sam zrobiłem 285cm od podłogi do sufitu i uważam że w zupełności wystarczy.

fenix2
16-01-2013, 15:41
Takie cuda myje ekipa. Tak samo jak przeszklenia salonów z antresolą na dwie kondygnacje.

No jak kogoś stać na takie okna to i na ekipę do mycia.

compi
16-01-2013, 16:16
I tak doszliśmy do wniosku, że przy parterówce potrzebna jest ekipa do mycia okien ; )

Elfir
16-01-2013, 16:16
Wiesz. Ja mieszkam w bloku i też mi okna myje wynajęta Pani :)

ewa72_krakow
16-01-2013, 17:42
No 3m to już rozpusta:) Trzeba to też ogrzać. Osobiście podoba mi sie jak jest większa przestrzeń ale sam zrobiłem 285cm od podłogi do sufitu i uważam że w zupełności wystarczy.

No wlasnie, ja na ta chwile mam 3,5m i sie tak zastanawiam na jaka wysokosc "dac sufity" w poszczegolnych pomieszczeniach:confused: (kuchnia i salon polaczone)...

Co do podbitki-nadbitki tez biala :)
Co do wysokosci okien - tyle samo sciany od dolu co i od gory :)

compi
16-01-2013, 18:01
Wiesz. Ja mieszkam w bloku i też mi okna myje wynajęta Pani :)

Znam takie bloki, choćby te w Wilanowie, gdzie bez ekipy niektóre okna nie dadzą się porządnie umyć. Trza się mocno wychylić, a okno od podłogi, dolna część to fix i jeszcze na końcu parapecik : ).

Elfir
16-01-2013, 18:51
No 3m to już rozpusta:) Trzeba to też ogrzać. Osobiście podoba mi sie jak jest większa przestrzeń ale sam zrobiłem 285cm od podłogi do sufitu i uważam że w zupełności wystarczy.

Ja mam w budowanym domu ok. 2,9m - wielokrotnośc bloczku, żeby nie ciąć. Ale nie mam parterówki. Natomiast w parterówce starałabym się nie robić stropu tylko odkryć więżbę na ile się da.

Compi - ja mam mieszkanie w bloku z lat 50-tych ze zwykłymi oknami. Ale wychodze z założenia, że wolę zapłacić niż je myć. Mnie nigdy nie udało się umyć bez smug, niezaleznie od środka, techniki i szmatki/papieru.

fenix2
16-01-2013, 19:06
Compi - ja mam mieszkanie w bloku z lat 50-tych ze zwykłymi oknami. Ale wychodze z założenia, że wolę zapłacić niż je myć. Mnie nigdy nie udało się umyć bez smug, niezaleznie od środka, techniki i szmatki/papieru.

Kto bogatemu zabroni. :)

Elfir
16-01-2013, 20:14
fenix - jak myślisz, ile kosztuje umycie okna? Za dwa wielkie (2x2 m) i jedno jeszcze większe, balkonowe płacę 50 zł.

compi
16-01-2013, 21:56
To jest kwestia wyboru, a czasem nawet spojrzenia na innego człowieka. Nie dać zarobić, a dać zarobić komuś, komu warto pomóc. Często też nie ma po prostu czasu na rzeczy zdawałoby się trywialne, gdy inna, ważniejsza, czytaj cenniejsza niż mycie okien, robota czeka. Ale z fenixem się zgadzam i uważam to za normalny porządek rzeczy. Znam wiele domów gdzie raz-dwa razy (zazwyczaj zależy to od powierzchni) tygodniowo jest co sprzątać. Są też w kolejce ogrodnicy, konserwatorzy itd. Normalka.

niezapominajka
16-01-2013, 23:59
Nie mieszkam jeszcze w swoim budowanym domku, ale juz teraz wiem z doswiadczenia, że szafki narozne mogą być super pojemne i wykorzystane ( 13 lat sprawdzone doświadczenie) z łamanymi zawiasami. Mam dwie takie szafki w kuchni obecnie, fakt, kuchnia nieduża...
Drugie, wynikajace z kilkunastoletniego doswiadczenia - prawie 20 lat- zainwenstuję w armaturę (krany itp.) z wyższej półki... Mam grohe w łazience i do tej pory jak nówki sztuki, natomiast w kuchni tańsze i całkowicie do wymiany...
Buduję dom z poddaszem uzytkowym, więc są schody, ale na dole będą 2 pokoje (jeden wiekszy, drugi mniejszy oprócz salonu i duża łazienka z wanną i kabiną 90x 145. Mam nadzieję, ze mimo, ze przeprowadzamy się jako "wiekowi " ludzie damy sobie radę. Fakt, jestesmy sprawni fizycznie i oby tak było jak najdłużej...

namira
17-01-2013, 08:32
niezapominajaka,dacie radę,znam gościa,który wybudował się w wieku 60 lat,dom z poddaszem uż.,wcześniej mieszkał na czwartym piętrze w bloku bez windy i nawet ze złamaną nogą zasuwał po tych schodach codziennie,grunt to nie rdzewieć!!!!

niezapominajka
17-01-2013, 23:35
Namira, dzięki za duchowe wsparcie. Myślę pozytywnie, inaczej bym się nie budowała...
Ale w razie co, parter domu mi wystarczy a góra będzie dla odwiedzajacych mnie dzieci...

namira
18-01-2013, 08:15
i jest to bardzo dobre rozwiązanie,u mnie jest podobnie-program użytkowy parteru jest wystarczający dla dwóch osób,na razie jeszcze dzieci mieszkają z nami i sypialnie mamy na górze ale kto wie może kiedyś przeniesiemy się na dół,chociaż z perspektywy czasu stwierdzam,że sypialnia na poddaszu jest super

niezapominajka
19-01-2013, 00:05
Ja też, póki co, sypialnię będę miała na górze. I juz się cieszę, bo fajne pomieszczenie wyszło...
Pozdrawiam

fenix2
19-01-2013, 18:15
Ja też, póki co, sypialnię będę miała na górze. I juz się cieszę, bo fajne pomieszczenie wyszło...
Pozdrawiam

Też poszedłem w taki rozwiązanie zobaczymy jak się sprawdzi w 'praniu'!

autorus
19-01-2013, 18:26
idealne rozwiązanie to mieć wszystko na jednym poziomie. Zobaczycie jak wam latek przybędzie. U mnie niestety ok 70m2 sie nie udało i jest na pietrze. Bedę wysyłał tam gości.

fenix2
19-01-2013, 18:51
idealne rozwiązanie to mieć wszystko na jednym poziomie. Zobaczycie jak wam latek przybędzie. U mnie niestety ok 70m2 sie nie udało i jest na pietrze. Bedę wysyłał tam gości.

Z racji wąskiej działki raczej parterówka odpadła.
Mam pokój na parterze więc jak coś na starość mogę tam zrobić sypialnie. Takie wyjście awaryjne!

autorus
19-01-2013, 19:38
jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

niezapominajka
20-01-2013, 00:15
Autorus, zgadzam się z Tobą w 100%!
A latek u mnie dostatek i na razie schody mi nie przeszkadzaja...

andriuss
20-01-2013, 20:45
Znam takie bloki, choćby te w Wilanowie, gdzie bez ekipy niektóre okna nie dadzą się porządnie umyć. Trza się mocno wychylić, a okno od podłogi, dolna część to fix i jeszcze na końcu parapecik : ).

Mam takie, choć w innej dzielnicy - prawie na całą ścianę, szer. 4 m, z czego 2 metry po środku to fix. Co jakiś czas mam potężny wyrzut adrenaliny na swoim ósmym piętrze. Ale co do zasady starałem się nauczyć mycia okien od "alpinistów", których obserwowałem z nieotwieranych okien biur rekordowo na 28. piętrze, zaopatrzyłem się w kij, dwie szerokie gąbki i szeroką ściągaczkę. Idę jak burza, spore mieszkanie robimy w 40 minut, tzn. ja robię, a żona chodzi za mną i poprawia po mnie detale. Stąd już z doświadczenia mogę powiedzieć - dużo dużych szklanych przestrzeni - nie ma sprawy, wolę zdecydowanie niż trzy razy mniej szprosów.

autorus
20-01-2013, 21:11
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

EZS
20-01-2013, 21:42
Ja też, póki co, sypialnię będę miała na górze. I juz się cieszę, bo fajne pomieszczenie wyszło...
Pozdrawiam
mam sypialnię na górze, latka lecą i powolutku zaczynam oglądać takie foteliki, co się siada i wjeżdza na górę. Montuje się to do ściany. Jakby co, to ok 20 tyś i problem z głowy :)

bialoczerwony
21-01-2013, 16:35
Olejowana podłoga, nie dziekuję

fenix2
21-01-2013, 16:40
Olejowana podłoga, nie dziekuję

A jakieś uzasadnienie?

Spartankaa
21-01-2013, 20:56
A jakieś uzasadnienie?

Też poproszę. Położyliśmy taką własnie :-)

Monika.Sz-a
22-01-2013, 05:02
zbliżam się do etapu wykończeniówki, więc ten wątek przeczytałam z dużym zainteresowaniem..
"od zawsze" mieszkałam w domu z Rodzicami, ok 10 lat temu Rodzice robili generalny remont i oddali mi pole do popisu w kwestii pomysłów.. trochę tego mini-doświadczenia przeniose na grunt swojego domu..

losowo, co mi sie przypomina..

zauważyłam, że sporo osób narzeka jasne fugi.. teraz mam w łazience białe-podłoga i ściany.. raz w tygodniu/raz na 2 tyg spryskuję cillit bang biały, czekam kilka minut, wycieram- a po wyschnięciu są pieknie białe. nie muszę szorować szczoteczką do zębów (zrobiłam to po odkryciu tego preparatu i pierwszym gruntownym sprzątaniu). polecam- teraz sprząta się "samo"..

zaszalałam w jednej z łazienek- umywalka szklana na blacie szklanym, korek w umywalce typu klik(wcisnąc/wycisnąć)- umywalka dobra, jak sama jej używam, mąz powinien mieć zakaz wstępu.. widać każdą kropkę, nie da się utrzymać jej w porządnym stanie inaczej, jak tylko spłukiwać i najlepiej wycierac do sucha-łącznie ze szklanym blatem.. kilka lat po remoncie trafiłam na misę umywalki ze szkła-ale nie przeźroczystego, a takiego z wtopionymi w środek kroplami wody- to by może zdało egzamin..
korek wciskany oczywiście szybko się popsuł.. lepszy chyba tradycyjny wkładany, ale to był "taki piękny komplet"- bardziej do oglądania niż codziennego użytku..

popieram NIE dla wanny w hydromasażem- w sumie fajnie się w niej pomoczyć i pomasować..ale suszenie każdorazowo powoduje spory hałas, więc późne kąpiele mogą przeszkadzać innym, przysypiającym domownikom.. jeśli rzadko się z niej korzysta to czuć niemiły zapach- oczywiście są preparaty do dezynfekcji-używam, ale nie chce mi się tego robić.. teraz "nie chcem ale muszem" robić to regularnie-natomiast w domu zrobię zwykłą wannę-mniej zawracania głowy.. do masażu planuję baterie podtynkowe z 3 dyszami bocznymi..

moja 70cioletnia Mama często przypomina sobie rady swojego taty, który ostrzegał przed domem piętrowym (Rodziców dom to kostka 3p, ja buduje z poddaszem użytkowym).. argument Mamy na NIE to oczywiście chore kolano.. nie była do końca zadowolona jak ortopeda stwierdził, że trochę schodów nie zaszkodzi, bo ruch to rehabilitacja.. więc może nie warto tak demonizować schodów i poddaszy..
to co..schody na TAK:P
ja całe zycie mieszkam w tym domu- w sumie 3piętrowym, z piwnica-jest gdzie się zmęczyc..ale jestem do tego tak pryzwyczajona, że dopiero ten wątek mi uzmysłowił, że komuś może to przeszkadzać.. wszystko jest kwestią przyzwyczajeń:)

na NIE dom z długim podjazdem-dziś odśnieżałam..

na NIE lustro łazienkowe z wbudowanym kinkietem- kinkiet się popsuł- trzeba kupić całe lustro z kinkietem..

NIE dla szafek otwartych w łazience- jestem na etapie szukania solidnych wiszących szafek łazienkowych 9a ten szklany otwarty regał był taki fajny..)- to trochę wina tego, że wcześniej w łazience były szafki zamknięte i bardzo chciałam "coś nowego".. mam.. już nie chcę

NIE dla schodów ażurowych drewnianych- wolę lane betonowe.. w domu obydwa rodzaje..na lanych cisza..ażurowe całe dudnią, jak się po nich chodzi- i znów wina męża, który nie chce stąpać krokiem baletnicy:D może stolarz kiepsko zrobił-nie wiem, ale są najgłośniejszymi schodami w domu..

w pokoju mam stopień, który dzieli go na 2 strefy- zakamarek pod skosem wysokości kolankowej 1.2m to kącik komputerowy, a stopień w górę to tv i kanapy.. stopień nie przeszkadza domownikom zupełnie, a fajnie dzieli pokój na strefy..potykaja się na nim znajomi, którzy nie patrzą pod nogi bo "nie spodziewali" się stopnia.. nie mamy dzieci-sami dorośli, więc może stąd ten "pełen luz".. ja ten pomysł mam na TAK- tym bardziej, że to mój pomysł-hahaha

planuje młynek do resztek w zlewie-podpatrzone u Rodziny zagranicą- zawsze jak mam resztki na talerzu, które zgarniam do śmietnika, albo wydłubuję z odpływu w zlewie-zawsze w takich chwilach jestem na TAK

dziekuję za informacje o bateriach nawannowych z chowanym wężem-miałam sobie to zafundować-dzięki Wam zmieniłam zdanie..
nie znalazłam większych uwag do systemów podtynkowych-będę dla nich na TAK

brama garażowa zmieniona na etapie adaptacji projektu- zamiast 2 bram i słupka betonowego..podciąg w suficie i jedna brama 5m TAK
wysokość bramy warto dobierać z zapasem- może kiedyś będzie terenówka z boxem na dachu.. mój mąż trochę się śmiał ze mnie- ale może kiedyś wysokość bramy garażowej nie będzie dyktować akcesoriów samochodowych.. moja decyzję sprzed kilku lat potwierdził ostatnio mój znajomy, który "zapomniał", że pozyczył box na wyjazd wakacyjny-i do garażu nie wjechał.. duże drzwi bez słupa TAK

jesli wiadomo na której ścianie będzie wisiał tv to warto przeprowadzić w ścianie tunel, w którym będzie się chować kable za wiszącym tv, a wychodzić będą nad podłogą, do gniazdek-schowanych za szafką tv.. znajomi się wkurzaja na wiszące kable, nasz elektryk na szczęscie nam podpowiedział takie rozwiązanie.
za to nie pamiętam, czy zrobił gniazdko na światełka choinkowe na zewnątrz budynku-trzeba dorobić, na szczęscie chociaż tynków zew nie ma, to prucia niewiele.... dzięki Wam za przypomnienie:)

TAK dla mebli z materiału pokrytego powłoką "teflonową"- cola, herbata, piwo, olejek aromatyczny-zmyte samą woda, bez śladu (dla tych, którzy sa na nie dla mebli skórzanych)
błędem jest posiadanie ciemno-zielonych mebli i białego psa:D dobór psa pod kolor mebli/podłogi (lub odwrotnie) na TAK ;)

NIE dla pólokrągłej kabiny na rolkach- z czasem rolki nie chodzą równo i ciężko się drzwi zamyka, do tego okropny odgłos rolek jak i samych drzwi..
jesli kabina otwierana na zewnątrz, to uszczelka dolna pojedyńcza a nie podwójna- spomiędzy warstw uszczelek brud wychodzi tylko kołeczkiem kosmetycznym.. tu przewaga kabiny na rolkach-szyby kończą sie na dole bezuszczelkowo, łatwiej myć

okna białe drewniane ok (stare, sprzed ok 10 lat..dobre gatunkowo, podobno teraz bywa z tym różnie?), ale NIE dla białych klamek- żółkną.. już chyba lepsze "srebrne"

okna dachowe lubię- u Rodziców veluxy z górną klamką-otwieram kijem od szczotki..! do naszego domu kupilismy fakro z dolną klamką. mam nadzieję, że na TAK

stanowcze TAK dla garażu w bryle z przejściem do domu- garaz oddzielony od domu krótkim korytarzykiem, żadnych zapachów samochodowych nie czuć a bezcenne w deszcz, snieg itp

TAK dla pom.gosp w którym stoi pralka, suszarka, deska do prasowania z kinkietem nad nią i drążkiem rozporowym na wieszaki..pranie wisi, wysycha, ciepłe z suszarki nawet "prasuje" się samo na wieszakach.. czasem nawet z lenistwa nie zanoszę do szafy, tylko idę wziąc prosto z wieszaka w pralni..
nad pralkami oczywiście wiszące szafki na wszelkie szpargały

NIE dla drzwi z tyłu garażu-zlikwidowalismy je, mimo ostrzeżeń, że którędy wyprowadzę kosiarkę itp.. najwyżej wystawię jeden z samochodów co 2 tyg na czas koszenia- a to cały metr szerokości ściany do wykorzystania na jakiś regał..

wg projektu w garazu okno..zrobilismy luksfery..może troszkę ciemniej, ale to zawsze jeden otwó mniej dla złodzieja..i połowę taniej nas to kosztowało, niż okno..

okna pcv w obustronnej okleinie orzech- w łazienkach wewnątrz jednak białe- łatwiej dobrać wystrój..

NIE dla projektowanych nisko okien w miejscach, gdzie planujemy kanapy- plecy kanapy wchodzą w okno.. w porę nam to uzmysłowiono-przed pomiarem okien skracaliśmy okno od dołu o wysokość bloczka

NIE dla małej kuchni 8-10mkw umiejscowionej w rogu domu, w której zaprojektowano 2 okna.. nie ma prawie ścian na szafki wiszące- okap i lodówka zabiera większość. zmienialiśmy to na etapie adaptacji projektu

więcej mi do głowy nie przychodzi..

Asia**
22-01-2013, 09:16
W większości zgadzam się z Tobą, ale odśnieżanie to dla mnie sama przyjemność- trochę ruchu na świeżym powietrzu ( tzn. kiedy sąsiedzi nie palą sklejki w piecu) :(

jusja
22-01-2013, 11:31
Witajcie,

Czytałam to forum w tamtym roku, jak leżałam w ciąży z bliźniakami, potem miałam przerwę - teraz mają już 9 miesięcy więc powoli wracam do żywych ooraz do urządzania domu i mam nadzieję, że dzięki waszym doświadczeniom uda mi się uniknąć błędów albo zdawać sobie z nich sprawę ;) Nie mogę się zdecydować na wariant wyspy w kuchni i konfigurację płytek jasnych i ciemnych w łazience - proszę o cenne rady i komentarzee - zamieszczam zdjęcia\
163563163564163565163566163567

jusja
22-01-2013, 11:34
cd zdjęć bo chyba nie wszystkie weszły163572163573163574163575163576

jusja
22-01-2013, 11:35
i dalej :)163577163578163579163580

jusja
22-01-2013, 11:36
i to już ostatnie163581163581163582163583

jusja
22-01-2013, 11:42
a teraz w temacie co do błędów które mam w mieszkaniu i nie powtórzę ich w domu :
-ciemne meble - choć nadal są dla mnie najładniejsze to już kurz na nich nie bardzo, a co dzień ze ściereczką biegać nie będę
-brak pralni - suszarka na rzeczy wszędzie gdzie kawałek miejsca
- szafy wolnostojące - mam jedną zabydowaną i miejsca w niej po sufit :) szkoda przestrzeni na te wolno stojące, no i oczywiście garderoba w sypialni będzie
- krany na umywlace - po każdym myciu rak tzreba wycierać żeby jakoś wyglądały
-kabina prysznicowa przesuwana - było już o tym - mycie koszmar
-lustra na szafach które się otwiera - porażka - nawet jak się mysli o tym to i tak przez przypadek zostanie jakiś paluch podczas otwierania
to chyba na tyle bo małe mieszkanie mamy... :P

Amelia 2
22-01-2013, 12:33
Monika.Sz-a
Też się zgadzam z większością oprócz drzwi z tyłu garażu, mam za garażem częściowo oddzielony (bez drzwi) "warsztacik" z grzejnikiem w którym trzymam kosiarkę, na regałach narzędzia, rzeczy ogrodnicze , tu się przebieram w ciuchy i buty robocze, jest to najczęściej używane przeze mnie wejście.
Luxfery chyba są dużo zimniejsze niż okno? Złodziej przez każde okno może wejść, nie tylko garażowe, ja mam okno.