PDA

Zobacz pełną wersję : Gipsowanie p?yt G-K na poddaszu ?



ober
16-04-2004, 10:48
Mam położone płyty G-K na stropie i skosach poddasza. Czy ktoś moze podpowiedzieć czym najlepiej zagipsować łączenia i dyletacje między ścianami, a płytami G-K ? Czy używać do tego celu taśmy ? Słyszałem coś o masach gipsowych elastycznych dzięki którym nie trzeba używać taśm ? Czy ktoś coś takiego może używał ?

Prosze o poradę.

ArtMedia
16-04-2004, 11:04
Witam.

Połączenie skosu ze ścianą wykonuje się w sposób następujący:
Na wykończoną, stępnie pomalowaną farba emulsyjną ścianę, w miejscu połączenia z płytą GK, nakleja się tasmę ślizgową (pomalowaną aby trzymała się taśma). Następnie połączenie szpachluje się, ale bez taśmy zbrojącej. Odcina się i odrywa wystającą część taśmy ślizgowej. Maluje się wszystko (aby akryl nie odpadał), połączenie wypełnia akrylem i nakłada ostateczną warstwę farby.

ober
16-04-2004, 12:41
Rozumiem że taką taśmę dostanę w każdym sklądzie budowlanym. Nie ma problemu z jej dostępnością ?
Czy jest gdzieś w sieci jakiś art. z ilustracjami jak to się wykonuje ?

ArtMedia
16-04-2004, 13:05
Na pewno Rigips to robi i jest do kupienia u każdego dystrybutora. Rysunki na stronkach Rigips-a tez powinny być.
BTW: Może są jeszcze inne technologie? Ja znam tylko tą. Wychodzi z założenia, że nie ma sensu zbroić, bo i tak pęknie. Nawet na akrylu pewnie trochę popęka, ale normalnie nie będzie widać.

pawel.k2
16-04-2004, 20:31
I jeszcze powinno się użyć odpowiedniej szpachli, np Uniflot Knaufa, nie zwykłego gipsu szpachlowego.

trol
18-04-2004, 13:00
Czy dopuszczalne jest tynkowanie mineralne (cement-wap.) płyt k-g (chodzi mi o skosy i głównie połączenia pomiędzy skosami z k-g a pionową częścią ściany, która jest otynkowana tradycyjnym tynkiem mineralnym.

Peteros
18-04-2004, 21:48
A co najlepiej zrobić, by poprawić robotę po pseudofachowcach, którzy zabroili połączenia ze szytami siatką, a gdy strzeliły, to poprawili - a jakże - jeszcze raz siatką? (wygrzebując wczesniej starą)

ArtMedia
19-04-2004, 11:39
Pogodzić się z pęknięciami albo rozebrac i zrobić od nowa. A i na tym mogą być pęknięcia.

Peteros
20-04-2004, 20:04
Naprawdę nie istnieje metoda gwarantująca wyższy poziom sukcesu?

pawel.k2
20-04-2004, 20:13
Tu znajdziesz szczegóły: http://www.rigips.pl/poland/prodsys/ktech/zeszyt6/56000.pdf

Peteros
22-04-2004, 11:30
Dzięki!

Wos
24-05-2004, 22:07
Rozumiem iż to połączenie ślizgowe robi się przy tych 2 ścianach na których nie ma zamocowanych profili UD ? Czy na połaczeniach sufitu i ścian gdzie są przymocowanie profile UD też trzeba robić połączenie ślizgowe ?
PS. Nie mogę obejrzeć tego pdf'a - link który podałeś jest obecnie niedostępny