PDA

Zobacz pełną wersję : O?wiadczenie o podjeciu obowi?zków kierownika budowy - wzór



Oldswan
20-04-2004, 14:07
Przerabiam własnie temat i musiałem sobie "zelektronizować" wersje takiego oświadczenia. Może komus się przyda także. Zamieszczam w ramach chocby częściowej spłaty długu wdzięczności wobec vortalowej społecznosci :wink: :D 8)

Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy

Ja, niżej podpisany (imię i nazwisko) .................................................. ..............................................
zamieszkały (adres) .................................................. .................................................. .................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
zgodnie z art. 12.ust.1 i 2 art. 22-24, art. 42 oraz art. 45 ust.2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. Nr 106 z 2000 r. poz. 1126 z późniejszymi zmianami) niniejszym zawiadamiam o podjęciu obowiązków kierownika budowy obiektu: (określić obiekt) .................................................. .................................................. ............................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
na nieruchomości stanowiącej własność (wymienić właściciela) .................................................. ......
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
położonej w ............................................... przy ul .................................................. ................ nr ................... nr. ew. gruntów............................ gm .................................................. ............

Oświadczam, że znane mi są przepisy obowiązujące przy wykonywaniu robót budowlanych i rozbiórkowych oraz dotyczące odpowiedzialności karnej i zawodowej (art. 90 i 95 Prawa budowlanego).

Posiadam uprawnienia budowlane w zakresie : .................................................. ......................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
Udzielone mi decyzją /stwierdzone pismem (wymienić organ, który udzielił uprawnień) ..............................
.................................................. .................................................. ...............................................
.................................................. .................................................. ...............................................
z dnia .................................................. ............... nr .................................................. ...............


..........................................
(podpis)

jarpol
20-04-2004, 15:21
Oświadczenie)


OŚWIADCZENIE
o podjęciu obowiązku kierownika / inspektora budowy
Ja niżej podpisany......................................... .................................................. .................................................. .........
Zamieszkały w ............................ przy ulicy .................................................. ............ pod nr .................................
Zgodnie z wymaganiem przepisu art. 42 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. NrlOó , póz. 1126z2000r. z późniejszymi zmianami) zawiadamiam niniejszym o podjęciu przeze mnie obowiązków kierownika budowy (rozbiórki) obiekt............................................ .................................................. ......................
na nieruchomości stanowiącej własność .................................................. .................................................. ...............
położonej w .................................... przy ul. .................................................. ................. pod nr ..............................
nrhip............................................. ........ *)
Oświadczam , że znane mi są przepisy obowiązujące przy wykonywaniu robót budowlanych i rozbiórkowych oraz rygory dotyczące odpowiedzialności karnej i zawodowej przewidziane w art. 90, 91, 92, 93 cytowanej wyżej ustawy. Uprawnienie budowlane zostało udzielone decyzją * (stwierdzone pismem *) .................................................. ................. z dnia ........................... 19............... r. L. dz. ........................................
Podpis
POUCZENIE:
Kierownik budowy (robót) jest obowiązany (art. 42 ust. 2):
1. prowadzić dziennik budowy lub rozbiórki,
2. umieścić na budowie lub rozbiórce , w widocznym miejscu, tablicę informacyjną; nie dotyczy to budowy obiektów służących obronności i bezpieczeństwu państwa oraz obiektów liniowych,
3. odpowiednio zabezpieczyć teren budowy (rozbiórki).

ania
01-04-2005, 15:48
Nie minął rok i ja właśnie skorzystałam!
Dzięki chłopaki!

agniesia
09-04-2005, 02:24
Ja tez dziekuje,
i tylko dziwie sie, ze kierownicy budow sami nie maja jakichs uniwersalnych wzorow umow.

TASIJA
14-06-2005, 13:18
Podziękowania dla Panów :D
To Forum to kopalnia wiedzy, z której KORZYSTAM ILE SIĘ DA... :)
Pozdrawiam

jarpol
14-06-2005, 14:54
Podziękowania dla Panów


uwazac trzeba tylko bo czesto sie zdaza ze uprawnieni "drogowcy" podbijaja takowe oswiadczenie a potem przy koncowym odbiorze jest problem wlasnie prowadze podobna sprawe cala budowa domu jednorodzinnego prowadzona przez drogowca przez ostatnie 3 lata i jest problem droga to nie budynek.
zaraz odezwa sie glosy ze istnieja przypadki podwojnych uprawnien ale inwetorze sprawdz sam uprawnienia kierownika budowy ufaj tylko temu co sam przeczytasz i nie daj sie kiwac.