PDA

Zobacz pełną wersję : POMYSŁ na SCHODY



ober
21-04-2004, 13:22
Witam,
Szukam podpowiedzi na tanie, funkcjonalne i estetyczne wykończenie stopni schodów ?

Przypierzam się do obłożenia ich Panelami Laminowanymi. Czy ktoś
może próbował stsować taki materiał na schody. Może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

MILeq
23-04-2004, 18:25
A może pomyśl nad ładnym gresem, lub terakotą? Ja u siebie kładę właśnie gres morena z castoramy - 22,88 zł/m2 i wygląda super.
Koszt drewnianych, czy marmurowych mnie niestety przerósł

Radkoski
24-04-2004, 12:44
robiąc przymiarkę do paneli jako wykończenia stopni musisz wziąć pod uwage cene profili zakonczeniowych (tzw. schodowych) są one dość drogie. Zwłaszcza że toche ich będziesz potrzebował. Może się okazać że to wcale nie takie tanie rozwiązanie.pozdrówka

KIELBIK
01-05-2004, 06:33
to musi byś drewno - najlepiej kleione - dlaczego ?? - po schodach się chodzi !!! - najlepiej zleć to taniemu stolarzowi

kaczorek.
05-05-2004, 14:08
nie dawaj paneli na schody, powierzchnia schodow na to do siebie ze szybciej sie zciera (praktycznie wszyscy chodza w tym samym miejscu )
musisz to polozyc na piance inaczej sie beda rozchodzic, bedziesz musial kombinowac z wykonczeniem glownie front stopnicy a biorac pod uwage ze stopnica jest ruchoma jest to kiepskie rozwoiazanie

kgadzina
05-05-2004, 14:24
Możesz jeszcze wyłożyć schody wykładziną dywanową. W neutralnym kolorze, z tym że licz się z koniecznoscia wymiany tego co kilka lat.
Mieszkałem w Niemczech w 3-piętrowym budynku gdzie klatka schodowa była tym wyłożona (ale dopiero powyżej pierwszego piętra) i byłem zdziwiony że tak można. A jednak!
Z tym ze sam bym tak nie robił - piszę tylko to co widziałem.