PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

GZES
24-07-2011, 18:07
Białe bezprzylgowe Dewro, Moric kwestia czego oczekujesz i ile chcesz wydać oraz co mają w standardzie.

Robespierre
24-07-2011, 19:40
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?29789-Jakie-drzwi-wewn%C4%99trzne/page71

Zajrzyj nieco wcześniej...

Białe z chowanymi zawiasami to także:
Lutostański
Jagdor

rena rena
24-07-2011, 19:56
a co sądzisz Robiespierre o eurodorze?cena jest jak przy wyższej półce;) szukam jeszcze drzwi bez ościeżnicy (bezopaskowych) czy zwanych inaczej przez producentów. widziałam eurodor (są ok), piu designe (ładne ale ceny kosmos), barausse (te wykonane były najgorzej przynajmniej na ekspozycji a cena też wywalona w kosmos) i wiem że są zeromur..oni daleko poza warszawa i nie wiem czy mają gdzieś przedstawiciela bo nie mogę znależć.. coś jeszcze może przychodzi Ci do głowy ??

Robespierre
24-07-2011, 21:14
Eurodora znam tylko z targów Poznańskich. Wyglądały dość dobrze choć zauważyłem lekkie niedokładności... To było dwa lata temu więc może dziś jest lepiej. Najbardziej zdziwiło mnie ich podejście do detali... Zamontowali klamki po 50 zł które odpadały podczas prób otwarcia skrzydeł. Zawiasy nie były doregulowane prawidłowo. Oczywiście można to wszystko poprawiać, ale niesmak pozostał. Płacąc słono za metry w Poznańskiej hali należałoby się do tego bardziej przyłożyć. Nie widziałem nigdy ich żadnej realizacji więc nie mogę nic więcej dodać.

Mniejszym ryzykiem będzie Dewro lub Moric. Te firmy od lat produkują drzwi z tzw "wyższej półki". W Warszawie jest kilka miejsc w których kupisz te drzwi.

Możesz spojrzeć też na firmę Korona choć to już nieco niższa półka.

Pozdrawiam.

rena rena
25-07-2011, 06:54
dzięki zastanawiam się także czy trochę nie przyoszczędzić bo to po kilka stówek na drzwiach i nie kupić do części domowej mniej reprezentacyjnej zykłe a nie bezprzylgowe oczywiście nie z supermarketu, ale wydaje mi się że za 1000- 1200 z montażem coś uda mi się kupić... co ewentualnie poleciłbyś w tej cenie z niewielkim przeszkleniem ? eurodor ma wewnątrz drewno a nie dyktę więc nie są tanie... ale mogę część bezprzylgowych odpuścić... tylko właśnie ciężko kupić średniej półki ale dobre gatunkowo bo albo market albo kosmos;) o MOricu w życiu nie słyszałam;) ale wybieram dopiero pierwsze drzwi w życiu więc mam prawo;)

Robespierre
25-07-2011, 17:14
Z czegoś tańszego i w miarę dobrego...

To np Vasco (Kospan).

Z tym że jak na razie wykończenie tylko sztuczne.
Ale technicznie OK: pełne w 100% wnętrze, regulowane zawiasy, hartowane szkło, zawijany laminat na rantach.

Wartość skrzydło+ ościeżnica w granicach 700-1000 zł.

Pozdrawiam.


eurodor ma wewnątrz drewno a nie dyktę więc nie są tanie...

Nazwa handlowa towaru użytego do wyprodukowania nie aż takiego wielkiego znaczenia... Dykta to inaczej sklejka wielowarstwowa i to akurat jest dobry materiał. Wolałbym mieć w środku skrzydła dyktę niż jeden nie poklejony warstwowo kawałek drewna ;). Myślę że raczej myślałaś o płycie paździerzowej a tej raczej na pewno nikt do środka drzwi nie pcha. No chyba że pcha ale ja nic o tym nie wiem... :jawdrop:
Często używa się innych materiałów MDF-u, HDF-u czy płyty wiórowej. Te materiały również występują w różnej jakości. Można kupić drzwi z MDF-u, HDF-u za 200, 800, 1500 czy nawet 2500 zł i uwierz mi to nie są te same produkty. Tak samo jest z drewnem - przedział cen może być jeszcze większy od 150 do nawet 5000 zł.

Drewno jest materiałem używanym od setek lat - ma swoje dobre i złe strony. W rękach mistrza stolarstwa zwykły kawałek drewna zmieni się w dzieło sztuki, partacz zepsuje najlepsze drewno kupione za grube pieniądze. Drzwi o stosunkowo małej ilości wad zaczynają się od 2000 zł.

MDF to nic innego jak przetworzone drewno. Często bywa pewniejszym materiałem niż wymagające dużej wiedzy podczas obróbki drewno. Po prostu trudniej jest sknocić coś podczas produkcji. Z tego materiału łatwiej wytworzyć powtarzalne produkty.


Pozdrawiam.

rena rena
25-07-2011, 18:56
hm... dzięki za pouczający wykład;) ktoś pokazywał ładne drzwi na FM firmy interdoor.. dzwoniłam to w sumie bezprzylgowe, podobny wzór, a cena jeszcze wyższa niz eurodor...a myślałam że oni taką trochę masówkę robią to będzie taniej... no najtańsze są polskone model chyba simple czy jakoś tak... powiem że na żywo niczego sobie, zreszta na FM też ktoś pokazywał, wyglądają ładnie (choć ja szukam ze szkłem) ale raczej na stałych elementach oszczędzać nie będe..

Nutric
27-07-2011, 19:06
Z czegoś tańszego i w miarę dobrego...

To np Vasco (Kospan).

Z tym że jak na razie wykończenie tylko sztuczne.
Ale technicznie OK: pełne w 100% wnętrze, regulowane zawiasy, hartowane szkło, zawijany laminat na rantach.

Wartość skrzydło+ ościeżnica w granicach 700-1000 zł.

Pozdrawiam.



Nazwa handlowa towaru użytego do wyprodukowania nie aż takiego wielkiego znaczenia... Dykta to inaczej sklejka wielowarstwowa i to akurat jest dobry materiał. Wolałbym mieć w środku skrzydła dyktę niż jeden nie poklejony warstwowo kawałek drewna ;). Myślę że raczej myślałaś o płycie paździerzowej a tej raczej na pewno nikt do środka drzwi nie pcha. No chyba że pcha ale ja nic o tym nie wiem... :jawdrop:
Często używa się innych materiałów MDF-u, HDF-u czy płyty wiórowej. Te materiały również występują w różnej jakości. Można kupić drzwi z MDF-u, HDF-u za 200, 800, 1500 czy nawet 2500 zł i uwierz mi to nie są te same produkty. Tak samo jest z drewnem - przedział cen może być jeszcze większy od 150 do nawet 5000 zł.

Drewno jest materiałem używanym od setek lat - ma swoje dobre i złe strony. W rękach mistrza stolarstwa zwykły kawałek drewna zmieni się w dzieło sztuki, partacz zepsuje najlepsze drewno kupione za grube pieniądze. Drzwi o stosunkowo małej ilości wad zaczynają się od 2000 zł.

MDF to nic innego jak przetworzone drewno. Często bywa pewniejszym materiałem niż wymagające dużej wiedzy podczas obróbki drewno. Po prostu trudniej jest sknocić coś podczas produkcji. Z tego materiału łatwiej wytworzyć powtarzalne produkty.


Pozdrawiam.
Witam,
bardzo mało Pan wie o drewnie, drzwi drewniancyh nie zastąpi żaden MDF czy inne drzwi z supermarketu puste w środku. MDF to nic innego jak zmiatane "śmieci" mieszane z klejem i wkładane do prasy, na to sztuczna okleina i tak oto powstaja drzwi niby najtrwalsze z najtrwalszych. Drewno to surowiec niezastąpiony na drzwi i okna.
Pozdrawiam.

Robespierre
27-07-2011, 22:13
Stolarska propaganda!!!!

Jasne, jasne... To dla Pana wiedzy powiem że specjalizuję się w sprzedaży ekskluzywnych drzwi od kilkunastu lat. Sprzedaję 3-ech producentów którzy produkują na bazie 100% drewnianej konstrukcji lecz oczywiście klejonego warstwowo... Wartość tych drzwi znacznie przekracza koszt 2000 zł. Zapraszam na kawkę to pogadamy o drewnie - jego właściwościach, przyrostach, pęcznieniu itd. :)

Nie pisałem że MDF czy HDF jest lepszy od drewna. Napisałem że inne materiały też mają swoje zalety... Drewno jest materiałem bardzo dobrym lecz jak widzę drzwi za 500 zł zrobione bez jakiejkolwiek wiedzy stolarskiej to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. W takim przypadku niech to drzewo zostanie w lesie wspomagając inne w produkcji tlenu którym Pan także oddycha.

Szkoda że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem...

Jeśli ktoś nie potrafi zauważyć zalet różnych materiałów nie powinien wypowiadać się w żadnym temacie.

Klient dokonuje wyboru na całe życie i nie zawsze jest prezesem dużej firmy. Należy sprzedać mu towar który w jak największym stopniu spełni jego oczekiwania i da mu pełne zadowolenie.

P.S.
NUTRIC napisał: "śmieci" mieszane z klejem i wkładane do prasy"

- Ma Pan coś przeciwko recyklingowi??


**********************************************
Przykład złego doboru materiału, totalny brak proporcji (sorry ale jeśli to ma być piękne to ja wysiadam...):
1.
67376
**********************************************
Przykład mistrzowskiej stolarskiej roboty:
2. 3. 4.
673776737967381

Proszę o głosowanie:
Które drzwi są piękne?? 1?? Czy 2,3,4??

**********************************************
Czy drzwi wykonane w nowoczesnych technologiach z użyciem nie tylko drewna są brzydkie?? Oceńcie sami.

67387673896739067391

**********************************************

Prosto z Mediolanu!!!!

6739267393

Jestem za!!!!
Jeśli macie takie śmieci to chętnie przyjmę!!!!

********************************************
;)

finlandia
28-07-2011, 09:46
Robe, szkoda nerwów.
niepotrzebnie się unosisz przed wpisami spamerów, bo forowicze odróżniają wartościowe wpisy od śmieci.
Gdyby była tu możliwość dawania plusów za wpis (jak to jest czasem na innych forach) to dostałbyś ich już bardzo wiele.

Może Nutric coś wie o drewnie (póki co tego nie pokazał), ale o forach i kulturze na nich oczekiwanej jeszcze niewiele.

shyha
28-07-2011, 10:18
Zaczynam za miesiąc generalny remont mieszkania i właśnie poszukuję drzwi. Napięty budżet sprawił, że zaoszczędzić musimy na drzwiach. Na szczęście to tylko 3 sztuki 2x90 + 80, ale z ościeżnicami.

Szukam dobrego producenta, który robi tanie drzwi. Wydawało mi się, że Porta takim właśnie jest. Czytam opinie na forach, stronach internetowych i oczom nie wierze. Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
Myślałem o Dre, ale mało fajnych wzorów + wyczytałem o jakiejś szparze 15mm.

Trafiłem na ten topic z nadzieją, że będę miał jasność i na coś się zdecyduje...a tu totalny zamęt :)

zpoe
28-07-2011, 15:59
ja mam Portę od kilku miesięcy (6sztuk) i sobie chwalę...póki co (odpukać ...) nic się nie dzieje

finlandia
28-07-2011, 16:55
Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
Dokładnie tak jest. Portą na przestrzeni lat handlował prawie każdy. Prawie każy trafił też na jakąś reklamację, którą być może Producent mu odrzucił (przyznaję że procedura zwrotu towaru w celu oględzin jest - lekko mówiąc - mało przyjazna sprzedawcy), przez co teraz wyładowuje swoją złość na marce..
Z tym, że "serwis" podobnie działa w każdej tego typu firmie drzwiowej z którą się spotkałem. Miałem ostatnio u klienta serwis niedużego producenta drzwi drewnianych załatwiony pozytywnie, ale to już inna bajka.

Nutric
28-07-2011, 19:31
Stolarska propaganda!!!!

Jasne, jasne... To dla Pana wiedzy powiem że specjalizuję się w sprzedaży ekskluzywnych drzwi od kilkunastu lat. Sprzedaję 3-ech producentów którzy produkują na bazie 100% drewnianej konstrukcji lecz oczywiście klejonego warstwowo... Wartość tych drzwi znacznie przekracza koszt 2000 zł. Zapraszam na kawkę to pogadamy o drewnie - jego właściwościach, przyrostach, pęcznieniu itd. :)

Nie pisałem że MDF czy HDF jest lepszy od drewna. Napisałem że inne materiały też mają swoje zalety... Drewno jest materiałem bardzo dobrym lecz jak widzę drzwi za 500 zł zrobione bez jakiejkolwiek wiedzy stolarskiej to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. W takim przypadku niech to drzewo zostanie w lesie wspomagając inne w produkcji tlenu którym Pan także oddycha.

Szkoda że nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem...

Jeśli ktoś nie potrafi zauważyć zalet różnych materiałów nie powinien wypowiadać się w żadnym temacie.

Klient dokonuje wyboru na całe życie i nie zawsze jest prezesem dużej firmy. Należy sprzedać mu towar który w jak największym stopniu spełni jego oczekiwania i da mu pełne zadowolenie.

P.S.
NUTRIC napisał: "śmieci" mieszane z klejem i wkładane do prasy"

- Ma Pan coś przeciwko recyklingowi??


**********************************************
Przykład złego doboru materiału, totalny brak proporcji (sorry ale jeśli to ma być piękne to ja wysiadam...):
1.
67376
**********************************************
Przykład mistrzowskiej stolarskiej roboty:
2. 3. 4.
673776737967381

Proszę o głosowanie:
Które drzwi są piękne?? 1?? Czy 2,3,4??

**********************************************
Czy drzwi wykonane w nowoczesnych technologiach z użyciem nie tylko drewna są brzydkie?? Oceńcie sami.

67387673896739067391

**********************************************

Prosto z Mediolanu!!!!

6739267393

Jestem za!!!!
Jeśli macie takie śmieci to chętnie przyjmę!!!!

********************************************
;)
'
Drzwi które podał Pan jako pierwsze, mają już ok.10 lat (Sądząc po wypowiedzi użytkownika który zamieścił to zdjęcie).
natomiast drzwi z MDFu po 5 latach (jeżeli wytrzymają) idą do powtórnego przerobu.
Sam Pan napisał, że nie każdy jest prezesem dużej firmy a porównywał Pan drzwi za 200-300zł do drzwi wartych 10 -20 tysięcy złotych, bo nie sądzę aby drzwi 2,3,4 kosztowały poniżej 10.000złotych.
Więc jeśli Pan porównuje drzwi najlepiej jeżeli byłyby z tej samej "półki cenowej" i dostępne na kieszeń przeciętnego Polaka, ciężko pracującego w naszym ukochanym kraju (Ja także zaliczam się do tej grupy).


Pozdrawiam.

Robespierre
28-07-2011, 21:55
Moje drzwi z MDF-u/pł wiór/i niewielkiej ilości drewna mają 8 lat i nie ma na nich żadnych oznak zużycia.

:)

P.S. żyrafa ma 6 lat - jest wykonana z litego drewna - ma uszczerbione ucho i wgniot na nosie.

:(

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=67528&d=1311889986

Robespierre
28-07-2011, 22:13
Zaczynam za miesiąc generalny remont mieszkania i właśnie poszukuję drzwi. Napięty budżet sprawił, że zaoszczędzić musimy na drzwiach. Na szczęście to tylko 3 sztuki 2x90 + 80, ale z ościeżnicami.

Szukam dobrego producenta, który robi tanie drzwi. Wydawało mi się, że Porta takim właśnie jest. Czytam opinie na forach, stronach internetowych i oczom nie wierze. Czy naprawdę jest aż tak tragicznie z tym producentem? Czy to może mały odsetek ludzi przy tak wielkiej ilości zamówień w porównaniu z innymi producentami.
Myślałem o Dre, ale mało fajnych wzorów + wyczytałem o jakiejś szparze 15mm.

Trafiłem na ten topic z nadzieją, że będę miał jasność i na coś się zdecyduje...a tu totalny zamęt :)

Totalny zamęt bo na rynku jest wielu producentów, technologii, itd. Każdy towar ma wady i zalety i każdy będzie miał zwolenników i przeciwników. Ja osobiście unikam "dużych" producentów gdyż wolę mieć 100% pewność że wszystko dostanę takie jak chcę. Jeśli ktoś ma typowe otwory i nie ma zbyt wyrafinowanego gustu to może wybierać wśród naprawdę wielu produktów. Największą trudnością najczęściej jest znalezienie towaru taniego i dobrego za razem. Przy tanich produktach musisz iść na pewne ustępstwa jakościowe. Nie ma zmiłuj... Szczelina 15 mm w drzwiach DRE mnie osobiście razi ale dla Ciebie może nie mieć znaczenia więc nie skreślaj tego producenta. Obejrzyj i zdecyduj.

Na forach czasami może być trudno uzyskać jednoznaczną obiektywną informację... Pytania są zbyt ogólne. Najczęściej porównuje się producentów a nie ich produkty.

Należałoby wybrać produkt A z firmy X i porównać go do produktu B z firmy Y pod kilkoma względami:
Np.
1. - wytrzymałość na ścieranie
2. - wytrzymałość na uderzenia
3. - tłumienie hałasu
4. - trwałość zawiasów, zamków
5. - czas trwania gwarancji
6. - ogólna jakość użytych komponentów
7. - każdy z Was na pewno dopisze tu coś ważnego... :)

Dla jednego ważny będzie punkt 1 dla drugiego 5 więc dlatego dla każdego wynik porównań będzie inny.

dominika66
29-07-2011, 09:47
Witam,
Myślę, że Robespierre dał dobre wskazówki Tobie shyha. Od siebie dodam, że może faktycznie ryzykujemy kupując u "dużych" producentów, jednak są znane firmy, które za niekolosalną cenę zrobią dobre jakościowo drzwi. Ja mam drzwi z Pol-Skone, marka znana, a drzwi solidne i ładne, proste modele nie opróżniają portfela , przynajmniej tak mi się wydaje :-)
Porównanie modeli z różnych firm uważam za najlepsze rozwiązanie !

shyha
29-07-2011, 10:28
Panowie dzięki za porady.
U mnie okazuje się, że jeszcze jeden czynnik wchodzi w grę - producent musi mieć w ofercie ościeżnice regulowane:
1) szerokość ściany 27-29 cm dla drzwi 80 cm
2) szerokość ściany 15-17 cm dla drzwi 80 cm
3) szerokość ściany 10-12 cm dla drzwi 70 cm

Dopiero zaczyna poszukiwania, ale chyba najlepiej będzie podjechać na Bartycką i osobiście pogadać o tym z dystrybutorami ww producentów.

Robespierre
29-07-2011, 10:47
Panowie dzięki za porady.
U mnie okazuje się, że jeszcze jeden czynnik wchodzi w grę - producent musi mieć w ofercie ościeżnice regulowane:


O to raczej nie musisz się martwić.
Ościeżnica regulowana na dziś to podstawa.
80% montaży odbywa się właśnie na niej.
Grubości które podałeś nie powinny być problemem.
Gorzej gdybyś miał mur 48 cm albo jeszcze więcej. Tu mogłyby pojawić się komplikacje, ale na to też są sposoby (łączy się dwie i tworzy jedną całość).

:)

rena rena
29-07-2011, 15:29
okazuje się że eurodoor i eurodor to dwie rózne firmy o czym się włąsnie dowiedziałąm ja planuję tego przez jedno o na koncu co sądzicie o nich plis bo już mam zamęt w głowie.. wrzucam link do danych technicznych
robespierre wypowiadał się kiedyś ale już nie wiem teraz o których o eurodoorze czy eurodorze .. masakra jakaś;
http://www.eurodor.pl/pl/s23/Dane_techniczne.html

rena rena
29-07-2011, 15:31
shyha po bartyckiej stwierdzisz ze nic nie wiesz;))w jakich granicach cenowych szukasz?

marchew
29-07-2011, 16:57
hej
a ja mam to Was pytanie: z czego powinny być drzwi wewnętrzne, aby jak najbardziej izolowały akustycznie? czy są jakieś normy, klasy?

Robespierre
29-07-2011, 17:10
okazuje się że eurodoor i eurodor to dwie rózne firmy o czym się włąsnie dowiedziałąm ja planuję tego przez jedno o na koncu co sądzicie o nich plis bo już mam zamęt w głowie.. wrzucam link do danych technicznych
robespierre wypowiadał się kiedyś ale już nie wiem teraz o których o eurodoorze czy eurodorze .. masakra jakaś;
http://www.eurodor.pl/pl/s23/Dane_techniczne.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.eurodor.pl%2Fp l%2Fs23%2FDane_techniczne.html)

Pisałem wcześniej dokładnie o tej firmie i drzwiach które wyceniają w przedziale 1800-2300...

Co do nazwy to mogli bardziej się postarać aby nie być kojarzonym z kimś innym.

Robespierre
29-07-2011, 17:28
hej
a ja mam to Was pytanie: z czego powinny być drzwi wewnętrzne, aby jak najbardziej izolowały akustycznie? czy są jakieś normy, klasy?

Drzwi akustyczne posiadają w swoim wnętrzu specjalny materiał tłumiący - producenci stosują różne materiały i dlatego ich wyniki są różne. Na pewno grubość skrzydła i ilość wypełniacza podnosi skuteczność akustyczną. Izolację akustyczną mierzy się db. Im wyższy wynik db tym większa skuteczność wyciszania.

Drzwi powinny mieć certyfikat potwierdzający ich wynik. Dobre drzwi akustyczne mogą mieć parametry rzędu 27, 32 czy nawet 65 dB.
Jakie Ci są potrzebne nie wiem. Nie wiem czy szukasz drzwi do sali nagraniowej czy do sypialni ;) (??)
(W sypialni dodatkowo dobrze izolują kratki od jajek przyklejone jedna obok drugiej na suficie i ścianach):wave:


Na pewno muszą mieć próg, dwa rzędy uszczelek też poprawią efekt. Proces certyfikacji jest drogi więc nie szukaj takich drzwi u małych producentów. No chyba że dokument nie będzie Ci potrzebny - wtedy każdy producent może drzwi odpowiednio pogrubić i włożyć materiał izolujący - lecz wtedy nie wiesz jak to zadziała.

Nie wpadaj na pomysł montażu dwóch drzwi blisko siebie gdyż tworząca się poduszka powietrzna skutecznie utrudnia zamykanie drzwi.

Nutric
29-07-2011, 21:55
Moje drzwi z MDF-u/pł wiór/i niewielkiej ilości drewna mają 8 lat i nie ma na nich żadnych oznak zużycia.

:)

P.S. żyrafa ma 6 lat - jest wykonana z litego drewna - ma uszczerbione ucho i wgniot na nosie.

:(

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=67528&d=1311889986

Witam!
Tak wygląda chwalony przez pana MDF po 4 latach I co z nim teraz zrobić ? palić się nie będzie.:cry:
http://s1.zmniejszacz.pl/103/dsc04401__608044.jpg
Wchodzimy w świat plastiku, tworzyw sztucznych (MDF) i nic tylko czekać na sztuczne jedzenie.:popcorn:


------------------------
Wracając do Pana pięknych drzwi (które dał Pan wcześniej, te "rzeźbione") To zaprogramowany na komputerze wzór i wykonany przez maszyne, oczywiście jest to płaskorzeźba nikt nie dołożył do tego anie jednego uderzenia dłutem.
Oto prawdziwe drewno rzeźbione własnymi rękami które ma już xxxx lat i doczeka się "spokojnej starości" gdy już będzie się zaliczać do antyków nadal będzie naturalnym drewnem.
http://s1.zmniejszacz.pl/103/dsc04391__535919.jpg
http://s1.zmniejszacz.pl/103/dsc04398__696884.jpg
Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale nie posiadm aparatu dobrej jakość.
Wracając do tematu drzwi drewnianych "Wolę tamte 10 letnie odkupić niż dostać od pana nowe z płyty MDF":D


Pozdrawiam.

Robespierre
29-07-2011, 22:15
Pańska wiedza mnie poraża. Cały czas nie rozumiem jak można odczytywać moje wypowiedzi jako wychwalanie MFU-u, HDF-u czy innych materiałów??

Ciekawe czy chodzi Pan w drewniakach..??
Ogląda telewizję na drewnianym kineskopie i jeździ do pracy drewnianą bryczką...??

Pozdrawiam i nie ciągnijmy tego tematu bo zupełnie nie ma to sensu. Pan i tak jest mądrzejszy.

Rozwoju cywilizacji Pan nie zatrzyma!

P.S. Wzory zostały najpierw narysowane przez światowej sławy architekta. Żaden grafik nie stworzyłby czegoś takiego.

Nutric
30-07-2011, 12:44
Także sądzę, że nie am sensu dalej prowadzić tej dyskusji.
Jest pan mądrzejszy od drewnianego radia.

Pozdrawiam

Tomcyks
30-07-2011, 14:23
Pomożcie:)

Mam problem otóż potzrebuje odzielić korytarz na dwie częsci własnie jakimiś fajnymi dzrwiami wewnętrznymi

Problem w tym że mój korytarz ma wysokość 250cm a szerokość 180cm
nie chce stawiać scianek ...

Potrzebuje takich drzwi... kiedyś napotkałem sie na fajne drzwi szklane ale nie moge ich znaleźć (znaczy boki i góra z fajnego szkła)

Proszę o radę :)

marchew
30-07-2011, 14:46
Drzwi powinny mieć certyfikat potwierdzający ich wynik. Dobre drzwi akustyczne mogą mieć parametry rzędu 27, 32 czy nawet 65 dB.
Jakie Ci są potrzebne nie wiem. Nie wiem czy szukasz drzwi do sali nagraniowej czy do sypialni ;) (??)
(W sypialni dodatkowo dobrze izolują kratki od jajek przyklejone jedna obok drugiej na suficie i ścianach):wave:



Dzięki :)
to nie chodzi o studio nagrań, tylko o np gabinet, coby w nim nie było słychać dźwięków kuchennych, włączonego radia, rodziny gadającej przy stole. Na podobnej zasadzie sypialnie. Więc może zaraz nie drzwi super specjalistyczne, ale raczej jaki materiał na zwykłe drzwi (drewno? plaster miodu? mdf? szkło?czy cuś innego - lub w jakiej hierarchii?). Rzuciłam okiem na strony kilku producentów, ale oni nie podają owych decybeli- przynajmniej w kategorii drzwi zwykłych wewnętrznych.

ps: przepraszam, jeśli zadają banalne pytanie, może już w tym wątku było - to mnie odeślijcie...

uf0
30-07-2011, 14:49
Witam!
Widzę tutaj sprzeczkę na temat Drzwi drewnianych.
Sam w najbliższym czasie amm zamiar zakupic drzwi, już byłem u kilku producentów w kilku sklepach pooglądałem sobie. Chciałem się dowiedzieć troche o MDFie No i to co się dowiedziałem raczej mnie nie nakłoniło do zakupu drzwi z tego materiału, są puste w środku, każda rysa jest na nich bardzo widoczna.
Więc decyduję się na lite drewno, ale jak wiadomo drzwi to zakup na kilka lat dlatego chciałbym dobrze wybrać.
Wojtek973 czy mógłbym dostac namiary do tego producenta?
Może ktoś mi jeszce doradzi jaiichś producentów drzwi? Koniecznie z drewna litego!

Pozdrawiam

Nutric
30-07-2011, 20:25
Ja polecam Panu firmę drzwi-producent Marek Kęsek z Trzemeśni. Adres ich strony internetowej: www.drzwi-producent.pl .
Można znaleźć o tej firmie opinie w internecie (same pozytywne :]).
Widzę kolejnego zwolennika drzwi drewnianych.
Polecam i Pozdrawiam.

Robespierre
30-07-2011, 21:18
1 liga wśród producentów drzwi z drewna litego klejonego warstwowo:
www.ronkowski.eu
www.drzwi-cal.pl
www.lutostanski.pl
www.kubiczek-drzwi.pl

Robespierre
30-07-2011, 21:37
Witam!
Widzę tutaj sprzeczkę na temat Drzwi drewnianych.
Sam w najbliższym czasie mam zamiar zakupic drzwi, już byłem u kilku producentów w kilku sklepach pooglądałem sobie. Chciałem się dowiedzieć troche o MDFie No i to co się dowiedziałem raczej mnie nie nakłoniło do zakupu drzwi z tego materiału, są puste w środku, każda rysa jest na nich bardzo widoczna.


Bo również tak jak NUTRIC nie przeczytałeś mojego postu dokładnie.
Pisałem że drewno to dobry materiał ale można go w dzisiejszych czasach zastąpić innymi materiałami...(M) czy HDF to także dobry budulec na drzwi.
Drzwi z tego materiału w cenie np 1500-2000 zł nie są puste w środku więc sklep w którym byłeś myślał o tandecie za 250 zł i o takich drzwiach Ci opowiadali.

Co do drewna to to absolutnie unikaj zakupu drzwi surowych. Zanim do Ciebie dotrą będą miały zupełnie inną wilgotność niż zakładano. Pomalujesz i już pierwszej zimy przypomnisz sobie moje słowa. ...zareklamujesz i na 100% usłyszysz pytanie: "A czym Pan pomalował te drzwi??" ....a następnie Pan miłym głosem Cię uświadomi że to był zły lakier i dlatego takie są - reklamacja odrzucona. Uważaj też na kasetony wykonane z jednego kawałka drewna - nie ma siły aby nie popękały z czasem... :( Powinny być wykonane np ze sklejki wielowarstwowej.
Szanowani producenci drzwi oddają klientowi towar skończony w 100% ładnie i dokładnie zapakowany z kartą gwarancyjną nie rzadko na więcej niż tylko 2 lata.
Drzwiami drewnianymi zajmuję się kilkanaście lat i absolutnie nie twierdzę że są gorsze od tych z MDF-u czy płyty wiórowej. Twierdzę że pseudo stolarze sprzedający drzwi za 300-500 zł robią je wg własnych wymyślonych sobie norm. No chyba że popierasz przechowywanie takich drzwi oparte jedne o drugie bez zabezpieczenia na posadzce betonowej...

Drewno ma swój urok i tego nie neguję. Jest po prostu śliczne - lecz tylko w rękach świadomych stolarzy nie zostaje zmarnotrawione.
Moja sprzedaż rozkłada się mniej więcej tak: 70% drewno, 30% inne materiały. Wszystko zależy od potrzeb klienta - pytam a potem proponuję to co byłoby najodpowiedniejsze. Dla rodziców, 3-4 rozrabiających maluchów, remontujących mieszkanie na 3-5 lat i jednocześnie budujących coś większego proponuję inne rozwiązania niż dla lekarza zbliżającego się do emerytury... Produkt trzeba kupić na miarę potrzeb.

Sprzeczki nie było - próbowałem Panu N wytłumaczyć że źle odczytał moją wypowiedź ale on nawet nie zadał sobie trudu aby przeczytać ją jeszcze raz.
Dalej twierdzi że jestem przeciwny drewnu. Trudno.

finlandia
01-08-2011, 10:01
Robe,
cieszę się że potwierdziłeś opinię o Ronkowskim, którą gdzieś tam w sobie nosiłem - bo aktualnie szukam alternatywnego dostawcy drzwi w segmencie ok 2 tys. zł.
Na pewno nie będzie to firma z linku wyżej wymienionego (wyłącznie ze złości - bo co to za producent, który nie ma nazwy, a jedynie rzeczownik określający jego profil działalności).
Nutric dopiął swego - zamieścił już link do swojej firmy:)
Uf0 - widać że przebiegłeś się po kilku sklepach, ale wyniosłeś błędne wnisoki. MDF (przyjmijmy że ogólnie chodzi o drzwi inne niż z drewna klejonego) nie oznacza drzwi pustych w środku (domyślam się że chodziło o plaster miodu) i nie koniecznie są one nieodporne na rysy (to z kolei zależy od ostatecznego wykończenia - bo czasem jest to najtańsza okleina a czasem bardzo profesjonalne forniry dodatkowo lakierowane.
Faktem jest, że z MDF najczęściej kojarzy się drzwi najtańsze, ale to nie ma w pełni racji i także przestrzegam przed drzwiami z litego (nieklejonego) drewna. Ale też mając do wydania wyłącznie 200zł na skrzydło (np. do piwnicy) wybrałbym surowe drewno z marketu niż najtańsze linie produktów masowych.

shyha
01-08-2011, 13:42
shyha po bartyckiej stwierdzisz ze nic nie wiesz;))w jakich granicach cenowych szukasz?

Zaraz wybieram sie na Bartycką w posuzkiwaniu drzwi i ościeżnic. Zobaczymy czego się dowiem.

W jakich granicach? Tanich i dobrych :P Chcemy co co się nie rozklei po 3 latach...muszą wytrzymać z 6 lat.

Robespierre
01-08-2011, 14:06
Zaraz wybieram sie na Bartycką w posuzkiwaniu drzwi i ościeżnic. Zobaczymy czego się dowiem.

W jakich granicach? Tanich i dobrych :P Chcemy co co się nie rozklei po 3 latach...muszą wytrzymać z 6 lat.


Myślę że w okolicach 1200-1400 zł powinny się już pojawiać w miarę sensowne oferty.

Ale tak jak pisałem wcześniej:

Pamiętaj:
Żadnej surowizny i braku faktur czy karty gwarancyjnej. Karta gwarancyjna producenta a nie sprzedawcy który może jutro zniknąć z rynku.
Nie zagwarantuje Ci to jeszcze najwyższej jakości ale zabezpieczy Cię na wypadek reklamacji.
Przy drewnie klejonym i takiego przedziału cenowego ryzyko powstania wady to ok 20-40%.
Przy cena w okolicy 1800-2200 ryzyko spadnie do ok 5%-10%.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów.


***************************

Wytrzymałość tanich drzwi na konstrukcji "plastra miodu":
http://www.youtube.com/watch?v=VY-866cj44A&feature=player_embedded (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DVY-866cj44A%26feature%3Dplayer_embedded)

shyha
01-08-2011, 15:17
Racja. Świetna wskazówka. Gwarancja producenta i pełna dokumentacja... Dzięki!

shyha
01-08-2011, 22:48
A więc tak. Nasz wybór padł na PORTA KONCEPT z okleiną Portadur Orzech 4.

Za ościeżnice kolejno: 356 zł, 297 zł, 264 zł = razem 917 zł
Za drzwi: 2x 80tki + 1x 70tka - wzór C.6 (639zł x3) = razem 1917 zł
montaż 700 zł
Sumując: wyszło około 3800 brutto

Czy to dobry wybór i cena? Jak myślicie?

Robespierre
02-08-2011, 09:04
A więc tak. Nasz wybór padł na PORTA KONCEPT z okleiną Portadur Orzech 4.

Za ościeżnice kolejno: 356 zł, 297 zł, 264 zł = razem 917 zł
Za drzwi: 2x 80tki + 1x 70tka - wzór C.6 (639zł x3) = razem 1917 zł
montaż 700 zł
Sumując: wyszło około 3800 brutto

Czy to dobry wybór i cena? Jak myślicie?

Osobiście nie przepadam za produktami tej marki. Bardziej skłaniałbym się do oferty Polskone choć i tak w tym segmencie cenowym będą zbliżone technicznie. Specjalizuję się w zdecydowanie droższych konstrukcjach. Oby przyjechały bez błędów fabrycznych...

Nie zapomnij o klamkach i nasadkach na zawiasy. Zawiasy są tam mizerne ale jak już wiemy od dawna takie być muszą...

Pozdrawiam.

finlandia
02-08-2011, 09:36
Ciekawy filmik z You Tuba
Ale by oddać prawdę, to trzeba sprecyzować - to było skrzydło za 100-200 zł. Plaster miodu, zero drewna - nawet w ramiaku dookoła. U nas też jest dużo takich drzwi, chociaż skrzydła za ok 500zł potrafią już mieć zrobioną całą ramę lub choćby część z drewna (wtedy na pewno zniszczenie nie poszło by tak łatwo).

shyha
02-08-2011, 10:07
Mnie przekonały do Porta Koncept następujące 2 sprawy:
- zamiast śmieci i plastra miodu jest płyta wiórowa w wypełnieniu
- okleina sztuczna Portadur jest grubsza od pozostałych

Czy możecie mi podpowiedzieć z oferty Polskone jakie są odpowiedniki tego typu wykonania? Chyba dzisiaj znowu będę musiał skoczyć na Bartycką ;) tym razem pooglądać Polskone (wczoraj nie zdążyłem).

finlandia
02-08-2011, 10:26
Robe zapewne zwróci uwagę na detale (już kiedyś pisał, że w drzwiach tych firm "za dużo się dzieje" w sensie stylistycznym - coś się zmieniło w Twoim postrzeganiu?:)
Można przyjąć, że odpowiednikiem Konceptów jest Sempre. Podobna cena, ale więcej drewna w konstrukcji. I jak dla mnie ciekawsze kolory, chociaż to wyłącznie kwestia gustu.

asizo
02-08-2011, 12:12
Oby przyjechały bez błędów fabrycznych...


Otóż to. Radzę dokładnie obejrzeć każde skrzydło po rozpakowaniu, jeszcze przed montażem. Ja tego nie zrobiłam i dopiero po podcięciu i zamontowaniu zauważyłam braki. Następnego dnia skrzydła demontowali i wysyłali do reklamacji.

mrówka75
02-08-2011, 12:27
]Otóż to. Radzę dokładnie obejrzeć każde skrzydło po rozpakowaniu, jeszcze przed montażem. Ja tego nie zrobiłam i dopiero po podcięciu i zamontowaniu zauważyłam braki. Następnego dnia skrzydła demontowali i wysyłali do reklamacji.[/QUOTE]

Święta racja, oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać przed montażem. Ja jedno skrzydło wymieniałam 2 razy i nie dlatego, że jestem nad wyraz upierdliwa ale drzwi były tak niedorobione, że się zastanawiałam jak mogli coś takiego wysłać do klienta. Dodam tylko, że nie kupowałam w markecie, drzwi były robione na zamówienie.

Madeleine
02-08-2011, 12:47
a na czym polegają usterki skrzydeł? na co zwracać uwagę?

asizo
02-08-2011, 13:02
a na czym polegają usterki skrzydeł? na co zwracać uwagę?
W moich, Porta Natura Koncept, (w 3 na 6 skrzydeł) był źle przyklejony fornir na brzegu skrzydła. W jednym skrzydle aż w 5-ciu mejscach się odklejał. W pozostałych dwóch w 2-3 miejscach. Gdybym tak to zostawiła, pewnie w krótkim czasie miałabym powyłamywane kawałki forniru, zwłaszcza, ze odstawał w najbardziej newralgicznym miejscu, czyli na brzegu skrzydła, z tej strony gdzie znajduje się zamek.
Tak to wyglądało (zdjęcia powinny być w pionie, program mi poprzekręcał):
http://img225.imageshack.us/img225/428/80sypialnia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/225/80sypialnia.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img10.imageshack.us/img10/7034/80pokjdziecka3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/80pokjdziecka3.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img835.imageshack.us/img835/1290/80pokjdziecka1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/80pokjdziecka1.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

shyha
02-08-2011, 13:25
Właśnie myślałem nad tymi Sempre. Powiadacie, że lepsza konstrukcja? W takim razie muszę skoczyć dzisiaj do Polskone.

Co do Porta Koncept vs Porta Natur Koncepr i kontroli jakości....no cóż mam nadzieję, że po prostu okleina naturalna gorzej się "klei" ;)

shyha
02-08-2011, 18:43
Ok więc odwiedziłem Polskone. Ceny minimalne mniejsze od Porty, ale gwarancja tylko 2 lata. Drzwi Sempre są w HDF. BTW co lepsze płyta wiórowa (Porta) czy HDF (Polskone)?

Bierzemy prawdopodobnie Portę Koncept ponieważ gwarancja mają 5 lat a poza tym znaleźliśmy na mieście ten sam zestaw drzwi tańszy o 500zł czyli w sumie za 3300zł brutto (z montażem).

mrówka75
02-08-2011, 20:26
No to moje cudo...za kilka tysięcy :(

http://img835.imageshack.us/img835/2999/42113526.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/42113526.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img694.imageshack.us/img694/4638/15901465.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/15901465.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Wojtek973
02-08-2011, 20:31
Witam!
Widzę tutaj sprzeczkę na temat Drzwi drewnianych.
Sam w najbliższym czasie amm zamiar zakupic drzwi, już byłem u kilku producentów w kilku sklepach pooglądałem sobie. Chciałem się dowiedzieć troche o MDFie No i to co się dowiedziałem raczej mnie nie nakłoniło do zakupu drzwi z tego materiału, są puste w środku, każda rysa jest na nich bardzo widoczna.
Więc decyduję się na lite drewno, ale jak wiadomo drzwi to zakup na kilka lat dlatego chciałbym dobrze wybrać.
Wojtek973 czy mógłbym dostac namiary do tego producenta?
Może ktoś mi jeszce doradzi jaiichś producentów drzwi? Koniecznie z drewna litego!

Pozdrawiam

Marek Kęsek
Trzemeśnia 17
www.drzwi-producent.pl

Polecam drzwi klejone warstwowo nie widac w ogóle łączen klejenia drzwio oczywiscie były doszlifowane i dopracowane.
Zycze udanego zakupu.

Pozdrawiam.

Konieczki
02-08-2011, 21:58
Witam

Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).

Robespierre
02-08-2011, 22:45
Witam

Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).

Jeśli sięgniesz do firm które często opisuję:
Moric, Dewro, Lutostański, Ronkowski
...to nie dość że zrobią Ci je na wskazany wymiar to jeszcze dostaniesz produkt dużo lepszy od P. Dopłaty na poziomie 10-20%. W Dewro linia Retro ma dwa standardy wysokości ościeżnicy 204 i 214 i nawet nie ma za to dopłaty. No ale Ty chcesz coś nowoczesnego... Czy te 215 wyjdzie już na gotowo z podłogą?? Można jeszcze zrobić inny manewr. Zamawiasz skrzydło standardowe a ościeżnicę z opaskami połączonymi na kąt 90 st. Górną opaskę zamawiasz kilka centymetrów poszerzoną i po kłopocie. Niestety ten manewr nie wszyscy producenci zrobią. Ale w klasie średnia plus i wyższej na pewno.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=68196&d=1312322464

[QUOTE=mrówka75;4838904]No to moje cudo...za kilka tysięcy :(

http://img835.imageshack.us/img835/2999/42113526.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F835%2F42113526.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

A kto Ci taki bubel wcisnął?? To już lekki przekręt. Przecież to zapewne widać nawet z 3 metrów...

Robespierre
02-08-2011, 22:51
Ok więc odwiedziłem Polskone. Ceny minimalne mniejsze od Porty, ale gwarancja tylko 2 lata. Drzwi Sempre są w HDF. BTW co lepsze płyta wiórowa (Porta) czy HDF (Polskone)?

Bierzemy prawdopodobnie Portę Koncept ponieważ gwarancja mają 5 lat a poza tym znaleźliśmy na mieście ten sam zestaw drzwi tańszy o 500zł czyli w sumie za 3300zł brutto (z montażem).

Nie widziałem jeszcze karty gwarancyjnej z tym 5-cio letnim okresem gwarancji. Hmmm... A bardzo bym chciał. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o podesłanie na maila. Oczywiście wierzę że taka jest lecz podejrzewam że nie całkiem bezwarunkowa.

Materiały zbliżonej wytrzymałości. Trwałość podobna z minimalną przewagą HDF...

shyha
03-08-2011, 01:05
Nie widziałem jeszcze karty gwarancyjnej z tym 5-cio letnim okresem gwarancji. Hmmm... A bardzo bym chciał. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o podesłanie na maila. Oczywiście wierzę że taka jest lecz podejrzewam że nie całkiem bezwarunkowa.

http://blogporta.pl/montaz-drzwi/13-instalacja-drzwi/58-teraz-3-a-nawet-5-lat-gwarancji-na-asortyment-porta-drzwi

edde
03-08-2011, 07:49
A więc tak. Nasz wybór padł na PORTA KONCEPT z okleiną Portadur Orzech 4.

Za ościeżnice kolejno: 356 zł, 297 zł, 264 zł = razem 917 zł
Za drzwi: 2x 80tki + 1x 70tka - wzór C.6 (639zł x3) = razem 1917 zł
montaż 700 zł
Sumując: wyszło około 3800 brutto

Czy to dobry wybór i cena? Jak myślicie?

wybrałem dokładnie to samo, 9 kompletów we wzorach A9, A3 i C6, włąśnie przyjechały, jeszcze wszystko nie rozpakowane, bo czeka do montażu na podłogi, z grubsza wygląda ok, zaskoczyły mnie swoja wagą, samemu nieco trzeba się dźwignąć żeby takie skrzydło 80-tkę przenieść, na pewno kolosalna różnica w porównaniu z marketowymi plastrami, szkoda jedynie że w portadur nie ma szerszej oferty kolorów, ten orzech4 jest chyba najciemniejszy a mimo to wpada w hmm, czerwień jakby, mógłby być bardziej w dąb

Robespierre
03-08-2011, 08:42
wybrałem dokładnie to samo, 9 kompletów we wzorach A9, A3 i C6, włąśnie przyjechały, jeszcze wszystko nie rozpakowane, bo czeka do montażu na podłogi, z grubsza wygląda ok, zaskoczyły mnie swoja wagą, samemu nieco trzeba się dźwignąć żeby takie skrzydło 80-tkę przenieść, na pewno kolosalna różnica w porównaniu z marketowymi plastrami, szkoda jedynie że w portadur nie ma szerszej oferty kolorów, ten orzech4 jest chyba najciemniejszy a mimo to wpada w hmm, czerwień jakby, mógłby być bardziej w dąb

Radziłbym jednak zawsze rozpakowywać skrzydła w momencie odbioru od dilera aby uniknąć problemów w sytuacji pojawienia się uszkodzeń mechanicznych.

Robespierre
03-08-2011, 08:45
http://blogporta.pl/montaz-drzwi/13-instalacja-drzwi/58-teraz-3-a-nawet-5-lat-gwarancji-na-asortyment-porta-drzwi (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fblogporta.pl%2Fmon taz-drzwi%2F13-instalacja-drzwi%2F58-teraz-3-a-nawet-5-lat-gwarancji-na-asortyment-porta-drzwi)

Na pierwszy rzut oka widać że gwarancja nie jest na 5 lat a na 3+2 z czego te pozostałe 2 tylko na konstrukcję i perforację... Dodatkowo wymagane są pieczątki monterów, faktura za montaż, itp. Więc nie jest aż tak różowo.

Znów w hasłach marketingowych naginają prawdę.

finlandia
03-08-2011, 09:32
Mrówka 75 - kolosalne to zbliżenie, długo musiałem wpatrywać sie co to jest - zoom sprawił że ta krawędź skrzydła drzwi jest pokazana 3-krotnie większa niż w rzeczywistości. Ale jak ktoś wydaje na drzwi kilka tysięcy ma prawo oczekiwać więcej..

Ok więc odwiedziłem Polskone. Ceny minimalne mniejsze od Porty, ale gwarancja tylko 2 lata. Drzwi Sempre są w HDF. BTW co lepsze płyta wiórowa (Porta) czy HDF (Polskone)?
Bierzemy prawdopodobnie Portę Koncept ponieważ gwarancja mają 5 lat a poza tym znaleźliśmy na mieście ten sam zestaw drzwi tańszy o 500zł czyli w sumie za 3300zł brutto (z montażem).
Jeśli chodzi o SEMPRE i HDF - tu chodzi o wykonanie płycin - czyli wypełnień. Za konstrukcję daję głowę - cała rama z drewna, obłożona HDF i na to okleina.
W Konceptach drewna jest mniej, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia dla użytkownika.
Gwarancja na 5 lat jest programem ogłoszonym od lipca do końca grudnia. Tak jakby mała próba i oczekiwanie na efekt. Oczywiście warunki są rzeczywiste, ale nie przesadzajmy, że karta gwarancyjna i faktura i pieczątka montażysty to problem! W tej skali produkcji nie sposób pamiętać każdej realizacji. Z tym że apeluję - pilnujcie kart gwarancyjnych - są z reguły w każdym pudełku i przy każdym skrzydle, bo zwykle nikt nie przywiązuje do nich wagi i lądują w śmieciach razem z opakowaniami. W końcu też Porta właściwie doceniła autoryzowany montaż, bo na prawdę ma znaczenie czy drzwi wstawia ktoś przypadkowy czy też doświadczony człowiek.

finlandia
03-08-2011, 09:38
Witam

Nie raz już siadałam do napisania o moim problemie. Miałam domek robiony indywidualnie, a bo to miasto trudne warunki itp, itd. Wszystko sama zaplanowałam z racji swojego zawodu, ale poprosiłam kolegę architekta do ubrania projektu w odpowiednie pieczątki i opisy. Ale ten mi zapodał drzwi wewnętrzne wysokie na 215cm czego nie zauważyłam. Mam wysokie pomieszczenia 3m i te otwory ładnie w niech się komponują ale......
I tu się zaczyna moją męka. Tylko Potra mi zrobi drzwi o niestandardowym wymiarze (dziwię się czemu niestandardowy gdyż wszystkie apartamentowce ostatnio przez mnie robione mają taką wysokość). Mój wybór padł na Koncepty. Niestety dopłata jest znacząca 40%skrzydło, 15ościeżnica i przy ilości drzwi do mojego domu zostaje mi tylko okleina portdur (a tak cholernie mi się podobają w okleinie naturalnej - ale i tak cenowo tego nie przeskoczę).
Mam pytanie do specjalistów co by mi doradzili (obniżenie nadproża nie wchodzi w grę).
Pol-skone prawdopodobnie też zrobi drzwi na 215cm wysokości - ale nie miałem okazji korzystać z ich działu kontraktów - najlepiej byłoby uderzyć prosto do fabryki. Do wyższych otworów (wspomniane wcześniej apartamentowce) mają drzwi Passo Alto - na wysokość 228,3cm (w tym przypadku za duże).
Przy napiętym budżecie rozważyłbym zastosowanie nad drzwiami tzw. korony (czyli do normalnej ościeżnicy dołożony element ozdobny). Inna sprawa - czy to się podoba i pasuje do stylu - każdy odpowie wg własnego gustu. Ale chyba najlepszą opcją jest propozycja Robespierre - poszukać mniejszej firmy która zrobi to ładnie, niedrogo i na odpowiedni wymiar.

Robespierre
03-08-2011, 10:18
Gwarancja na 5 lat jest programem ogłoszonym od lipca do końca grudnia. Z tym że apeluję - pilnujcie kart gwarancyjnych - są z reguły w każdym pudełku i przy każdym skrzydle

Dokumenty to ważna sprawa. Zgadzam się że trzeba ich pilnować. Ale czy uważasz że autoryzowany montaż może mieć wpływa na konstrukcję drzwi?? Wg mnie wystarczy "prawidłowy" montaż aby konstrukcji czy perforacji nic się nie stało.

finlandia
03-08-2011, 10:59
Zdecydowana większość montażystów nie stosuje np. siliknowania dolnych krawędzi ościeżnic w miejscach narażonych na częste zmywanie.. Woda nasiąka i ościeżnice puchną i "kurczy" się światło otworu.. Notorycznie obcina się drzwi bez zważania na dopuszalną przez Producenta możliwość skrótu. Wiercąc klamki nie rozwala się zamka. Niuanse, ale mają jakiś tam wpływ na konstrukcję i przed tym fabryka musi się zabezpieczać. Poza tym to są tysiące skrzydeł dziennie a nad tym nie da się zapanować na zasadzie wiary.
Wierzę, że autoryzowani monteży mają we krwi pilnowanie się w miejscach trudnych..
Każdy powie, że zamontował drzwi prawidłowo, ale wg mnie ryzyko że zrobił coś źle jest równe 50/50. Przy autoryzowanych montażystach (czyli z założenia tych, którzy zajmują się montażem na codzień) jest większa szansa na profesjonalne podejści i ryzyko znacznie ograniczone..
Żaden system tego typu nie będzie szczelny, ale to wg mnie mniejsze zło.

Robespierre
03-08-2011, 11:23
Wiara to podstawa w naszej branży!!! :)

Na pewno lepiej kupić coś co ma dłuższą gwarancję. Sam kupując np elektronikę wolę dopłacić 10-20% i mieć te 5 lat. Lubię mieć czysty umysł i święty spokój.

:)

Pozdrawiam.

Robespierre
03-08-2011, 11:30
Zdecydowana większość montażystów nie stosuje np. siliknowania dolnych krawędzi ościeżnic w miejscach narażonych na częste zmywanie..

Bo w Polsce ten wariant jest mało popularny i nie lubiany przez klientów. W niemczech drzwi celowo montuje się ok 5-9 mm na podłogą aby pod ościeżnicą znalazł się silikon bądź nawet firmowe gumowe podkładki. U nas klienci mówią: "Żadnego świństwa niech mi Pan tam nie pcha." - podcinając gałąź na której siedzą.

Fakt też jest taki że niewielu montażystów ma tego świadomość i w ogóle tego nie proponuje.

shyha
03-08-2011, 13:43
Do kolegi @ Edde: Obejrzyj dokładnie i daj znać ile sztuk do zwrotu. Pamiętaj aby to zgłosić przed montażem bo Ci nie uznają!

Gwarancja 5 lat czy 3+2 to i tak lepiej niż 2 lata. W przypadku drzwi ekonomicznych gwarancja jest bardzo ważna...jaka by nie była.

Tak czy siak ja już się nastawiam, że jakieś skrzydło na dzień dobry będę wymieniał...najwyżej mile się rozczaruje :P

mrówka75
03-08-2011, 14:42
No to moje cudo...za kilka tysięcy :(

http://img835.imageshack.us/img835/2999/42113526.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F835%2F42113526.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

A kto Ci taki bubel wcisnął?? To już lekki przekręt. Przecież to zapewne widać nawet z 3 metrów...

A no dokładnie bubel który dopiero za trzecim razem przyszedł ok. Drzwi Interdoor - Livorno Glossa - ze zmianami czyli całe białe od przedpokoju i biało-czarne od łazienki (bez klamek) wyszło niecałe 3 tys.zł., a z klamkami ponad 3.

Finlandia - zbliżenie nie jest kolosalne, drzwi są masywne, ościeżnica bardzo szeroka -podziałka przez 2

Prawie real szerokość:

http://img847.imageshack.us/img847/2623/40555142.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/847/40555142.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Robespierre
03-08-2011, 18:50
Do kolegi @ Edde: Obejrzyj dokładnie i daj znać ile sztuk do zwrotu. Pamiętaj aby to zgłosić przed montażem bo Ci nie uznają!

Gwarancja 5 lat czy 3+2 to i tak lepiej niż 2 lata. W przypadku drzwi ekonomicznych gwarancja jest bardzo ważna...jaka by nie była.

Tak czy siak ja już się nastawiam, że jakieś skrzydło na dzień dobry będę wymieniał...najwyżej mile się rozczaruje :P


Tak oczywiście. Mam nadzieję że nie jest to jednorazowa akcja i że inni producenci też pójdą po rozum do głowy. :)

2 lata to zbyt krótka gwarancja na stolarkę wewnętrzną. Ten fakt dziwi tym bardziej że na okna drewniane gwarancje są dużo dłuższe a przecież okna są narażone na dużo trudniejsze warunki.

Robespierre
03-08-2011, 18:53
[QUOTE=mrówka75;4839999]A no dokładnie bubel który dopiero za trzecim razem przyszedł ok. Drzwi Interdoor - Livorno Glossa - ze zmianami czyli całe białe od przedpokoju i biało-czarne od łazienki (bez klamek) wyszło niecałe 3 tys.zł., a z klamkami ponad 3.[QUOTE]


Czy można prosić o jakieś większe fotki?? Zapowiadają się ciekawie. Swoje już wycierpiałaś więc proszę pokaż to cudo w całości... :)

mrówka75
03-08-2011, 20:49
"cudo"
Robespierre
tylko proszę nie dołuj mnie, że zawiasy beznadziejne, że źle coś zamontowane bo ja już mam naprawdę tych drzwi dość. Gdyby nie to, że cholernie wizualnie mi się podobają i pasują do mojej łazienki to bym nie reklamowała ich tyle razy tylko kupiła coś innego.

http://img851.imageshack.us/img851/7320/65475539.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/851/65475539.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img534.imageshack.us/img534/8895/zz1s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/534/zz1s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img40.imageshack.us/img40/4719/zz4z.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/40/zz4z.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Robespierre
03-08-2011, 21:07
:)

Spoko.
Wyszło bardzo fajnie. Na pewno warto było poczekać na ten właściwej jakości produkt. Zamontowane OK - wszystkie szczelinki równe.
Klamka super dobrana dodaje uroku...
Jedynie z plastikowymi listwami przypodłogowymi to troszkę zaszalałaś.
Ja bym tam dał proste no i np białe.

:)

Coś w tym kierunku:
68310

mrówka75
03-08-2011, 21:47
Listwy będą zmieniane, będą płaskie coś właśnie w takim stylu jak pokazałeś. Dziękuje za pozytywną opinię eksperta :)

finlandia
04-08-2011, 11:34
Mrówka, nei to bym zarzucał Ci "czepianie się" ale fakt jest faktem, że przybliżenie na zdjęciu jest więcej niż dwukrotne - na moim ekranie krawędź drzwi miała 12cm szerokości, podczas gdy w rzeczywistości to jest grubość 4-5cm..
Nie mniej - ja też niebyłbym zadowolony z tej krawędzi, nawet w skrzydle za 200zł (tylko tu łatwiej byloby mi przełknąć wadę).

mrówka75
04-08-2011, 19:26
drzwi mają coś około 5 cm tak jak napisałeś, problemem nie tylko było łączenie u góry ale cały kant - nie stykały się folie więc ktoś "mądrze" wymyślił i przeciągnął to jakimś białym mazidłem które starło się po przetarciu ręką . Nie wiem jak to się fachowo nazywa ( na pewno to nie był silikon) coś jakby kreda. Machnęła bym ręką na to wszystko gdyby to było od zawiasów ale to łączenie było od klamki. Za pierwszym razem jak przyjechały to łączenie się nie zgrało na środku, szczelina była sam Pan który montował do nas zadzwonił, że oddaje drzwi do reklamacji. Ot takie przypadki chodzą po ludziach.

Robespierre
04-08-2011, 20:36
...na moim ekranie krawędź drzwi miała 12cm szerokości.

:)

Na moim 10,1 cala dokładnie 4 cm. He he... Pewnie posiadasz ogromniasty monitor.

Pozdrawiam.

A Mrówce życzę spokojnego użytkowania drzwi.

mrówka75
04-08-2011, 20:58
Robespierre - pozwól, że Cię troszeczkę "wykorzystam" :D. Jakich firm polecił byś drzwi szklane przesuwne. Nie chce żadnych prowadnic dołem, poza tym po rozsunięciu drzwi muszą wchodzić w szafę.

Robespierre
04-08-2011, 21:10
Robespierre - pozwól, że Cię troszeczkę "wykorzystam" :D. Jakich firm polecił byś drzwi szklane przesuwne. Nie chce żadnych prowadnic dołem, poza tym po rozsunięciu drzwi muszą wchodzić w szafę.

Szkło może Ci zaproponować praktycznie każdy szklarz lub firma handlująca drzwiami. Troszkę trudniejszy jest temat prowadnic do tego szkła.
Jest kilka wariantów:
1. Z widocznymi wózkami - super ekskluzywne
2. Z wózkami chowanymi we wnętrzu
3. Z pokrywą stalową lub alu
4. Z widocznymi wózkami - zwykłymi do zakrycia np G-K
5. Mogą być też chowane w ścianie na systemach Eclisse lub Leon (bardzo podobne rozwiązania).

Najbardziej znanym producentem okuć jest niemiecka DORMA lecz od kilku lat mamy na rynku kila równie ciekawych rozwiązań z Włoch, Tajwanu, z Chin stosunkowo niewiele ale też są.

Myślę że dla Ciebie najlepszym wariantem będzie system z chowanymi wózkami DORMA Agile lub np AJ51 (często stosowany przeze mnie zamiennik).

mrówka75
04-08-2011, 21:16
Czyli jak mamy się głównie skupić na dobrych prowadnicach to jakie firmy?

Robespierre
04-08-2011, 21:32
68586

Montowane kilka dni temu.

AJ51 w kolorze inox, szkło satinato brąz, uchwyt.

System możesz kupić np tu:
http://glass24.pl/c-95_170_275/systemy-przesuwne.html
...szkło gdziekolwiek (10 mm lub 8 mm jeśli to mała tafla np 90x200 cm, oczywiście hartowane).

Sprawa jest bardzo prosta gdyż nie trzeba w szkle wycinać żadnych otworów poza otworem/otworami na uchwyt.

marchew
05-08-2011, 11:39
Robespierre - czy są takie mechanizmy do drzwi przesuwnych podwójnych, że przesuwając jedno skrzydło, drugie samo, jednocześnie przesuwa się w przeciwną stronę?
- nie mam miejsca schować całego skrzydła 90tki i kombinuję,żeby je podzielić na 2, ale żeby rozsuwały się jednak na jeden ruch ręki...

Robespierre
05-08-2011, 13:54
Oczywiście. I w drzwiach drewnianych i w szkle takie systemy są dostępne.

Do szkła: szyna 3m, maskownica 3m, komplet wózków na dwa skrzydła, synchronizacja to ok 1600 zł + koszt szkła i uchwytów.

marchew
05-08-2011, 14:27
Dziękuję :)
nie wychodziło mi szukanie, bo brakowało magicznego słowa "synchronizacja"
dzięki raz jeszcze

Robespierre
05-08-2011, 15:01
Dziękuję :)


Proszę bardzo...
:)

mrówka75
06-08-2011, 07:49
Robespierre dzięki za informacje :)

Gabi.gg
11-08-2011, 12:11
Czyli jak mamy się głównie skupić na dobrych prowadnicach to jakie firmy?

Mrówka75, bardzo dobry system do drzwi szklanych przesuwnych polskiej firmy Laguna: http://www.laguna.pl/pl/content/index/read/id/91/title/Porta_Glass.html

Kupić można np. tutaj:
http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,3477,kat,,laguna-porta-glass-75-kg.html
http://dorex.net.pl/laguna-system-porta-glass-75kg.html

MARCHEW, Laguna Synchronik: http://www.laguna.pl/pl/content/index/read/id/46/title/Synchronik.html

Robespierre
11-08-2011, 15:24
Osobiście uważam nieco inaczej. Systemy Laguna wykonane są na cieńszych profilach szyn i mają zdecydowanie słabsze wózki stąd i mniejszy udźwig całego systemu. Systemy są tańsze ale nie oszukujmy się (...). Można je stosować ale tylko w przypadku mniejszych tafli oraz rzadziej użytkowanych drzwi.

;)Jeśli zastosujemy system "lekko na wyrost" to będzie służył długo i bezawaryjnie.

:bash:Jeśli weźmiemy "na styk" możemy za kilka lat borykać się z problemem wymiany wypracowanych wózków, szyn, itp.

finlandia
11-08-2011, 17:09
A ja z kolei jestem miłośnikiem systemów Dorma. Ale też nie będę udawał, że znam się na innych - po prostu z Dormą mam do czynienia - stosuje je mój dostawca szkła.
A generalnie jestem zafascynowany systemami Eclisse :)

Robespierre
11-08-2011, 20:59
:)

Dorma to światowy potentat i pionier w dziedzinie okuć do szkła. Są niepodważalnym numerem jeden w branży. Ceny niejednokrotnie ścinają z nóg ale są to 100% pewne rozwiązania. Sam też często je proponuję...

Firmą która depcze Dormie po piętach jest GEZE. W ofercie także ma sporo elementów i rozwiązań ale nie tak dużo jak Dorma. GEZE specjalizuje się w automatyce...

Proponowane przeze mnie rozwiązanie to azjatycka produkcja - dokładnie tajwańska - sprawdzona w wielu trudnych i dużych układach. Dostawca ma sporo rozwiązań ale muszę przyznać że sprawdziło się w boju tylko 80% oferty - reszta wymaga drobnych poprawek. Dlatego muszę wspierać się Dormą lub Geze w zależności co jest aktualnie potrzebne.

Gabi.gg
11-08-2011, 22:35
Osobiście uważam nieco inaczej. Systemy Laguna wykonane są na cieńszych profilach szyn i mają zdecydowanie słabsze wózki stąd i mniejszy udźwig całego systemu. Systemy są tańsze ale nie oszukujmy się (...). Można je stosować ale tylko w przypadku mniejszych tafli oraz rzadziej użytkowanych drzwi.

;)Jeśli zastosujemy system "lekko na wyrost" to będzie służył długo i bezawaryjnie.

:bash:Jeśli weźmiemy "na styk" możemy za kilka lat borykać się z problemem wymiany wypracowanych wózków, szyn, itp.

Sratatata. Jeżeli udźwig 85 kg jest tak znacznie lepszy od udźwigu 75 kg, to zawsze można dołożyć do Laguny dodatkowy wózek za ok. 100 zł, uzyskując udźwig 112,5 kg zamiast 85 kg. I wtedy już spokojnie taką Lagunę za 200 zł będzie można używać w przypadku większych tafli i częściej użytkowanych drzwi, niż w tym systemie o udźwigu 85 kg, kosztującym ca. 1500 zł.

Robespierre
12-08-2011, 09:17
Z tym na pewno się zgodzę lecz wydaje mi się że nie porównywałeś na żywo tych mechanizmów.
Obejrzyj obie szyny na żywo... Wózki wyglądają zupełnie inaczej, szyna też. Sam udźwig jeszcze o niczym nie świadczy. Warto o tym wiedzieć.

Osobiście nie mam nic do systemu laguny lecz na pewno nie nazwałbym go "bardzo dobrym" - oceniam go jako "poprawny".

uf0
12-08-2011, 20:27
Witam!
Kilka dni temu przyjechały do mnie drzwi z firmy (drzwi-producent Marek Kęsek) polecanej przez użytkownika "Nutric" drzwi są bardzo ładne, klejone warstwowo, nie widać łączeń drewna.
Drzwi były bardzo dobrze i estetycznie zapakowane i jednocześnie zabezpieczone przed wtargnięciem wilgoci w czasie tarnsportu.

Teraz muszę się wziąć za ich malowanie. jakie lakiery polecacie? najlepiej bezbarwne aby nie stracić naturalnego wyglądu drewna.

Pozdrawiam

finlandia
12-08-2011, 21:03
Tak tak.. a świstak zawija sreberka.
"producent-drzwi" płaci za tą reklamę? Bo ja bym złożył reklamację - ciągle mało interesujące treści.

Robespierre
12-08-2011, 22:26
Ha, ha, ha.

Dobre!!!! :offtopic:

Najlepiej bezbarwne... Tak, tak. Zgadza się.

Już tłumaczę dlaczego producenci tanich drzwi polecają właśnie taki lakier:
Otóż na takim prawie nie widać wad w postaci pęknięć, rozsychania się a dodatkowo poprawić można to zamalowując kolejną bezbarwną warstwą. :jawdrop:

Zapomniał dodać: lakier należy podgrzać w garnku aby dobrze się wchłonął w drzwi. :stirthepot:

Uf0 - pokaż fotki tego cudeńka... Producent przywiózł Ci je, czy przesłał Pocztą??

cloudior
13-08-2011, 07:46
Dzień dobry,

Poszukuję dobrych jakościowo drzwi wewnętrznych wykończonych na wysoki połysk (lakierowanych, nie laminowanych). Na razie znalazłem tylko Dierre, ale opinie o tej firmie bywają różne. Czy znacie innych, porządnych producentów lub stolarzy z Poznania i okolic, którzy wykonują takie drzwi?

Pozdrawiam

Robespierre
13-08-2011, 15:12
Dzień dobry,

Poszukuję dobrych jakościowo drzwi wewnętrznych wykończonych na wysoki połysk (lakierowanych, nie laminowanych). Na razie znalazłem tylko Dierre, ale opinie o tej firmie bywają różne. Czy znacie innych, porządnych producentów lub stolarzy z Poznania i okolic, którzy wykonują takie drzwi?

Pozdrawiam

Na tych się nie zawiedziesz:
http://www.montecarlo-luxurydoors.com/pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.montecarlo-luxurydoors.com%2Fpl%2F)

...oczywiście jeśli szukasz najwyższej jakości.

Musisz jeszcze pamiętać że wysoki połysk i lite drewno lubią się jak pies z kotem. Więc zanim kupisz drzwi w takiej wersji upewnij się że to 100% pewny produkt. Zapomnij też że takie drzwi będą tańsze niż 2000 zł.

aniwoj2909
16-08-2011, 20:05
Witam serdecznie!
Pewnie jak większość uczestników tego forum proszę o poradę w zakupie drzwi ;) Póki co, jak to kobieta, patrzyłam na wygląd zewnętrzny, nie zastanawiając się nad danymi szczegółowymi, które jakoś mało do mnie przemawiają ;) dlatego wybrałam wstępnie DRE - model Modern TOP. Ale im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej jestem przerażona... Nie mam co prawda dużo pieniędzy przeznaczonych na drzwi (około 4.000 na 5 sztuk - 1 do łazienki, 3 do pokoju i 1 do kotłowni - jako całe bo wejście jest z holu). Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?
Pozdrawiam,
Ania

rena rena
18-08-2011, 07:42
czy da się kupić sensowne drzwi z ościeżnicą, nie z marketu za ok. 700 zł. sztuka? niewielki przeszklenia, jesli chodzi o materiał z którego maja być drzwi to najlepszy za tę cenę;) co eksperci polecają?

edde
18-08-2011, 19:54
Do kolegi @ Edde: Obejrzyj dokładnie i daj znać ile sztuk do zwrotu. Pamiętaj aby to zgłosić przed montażem bo Ci nie uznają!

...

5szt właśnie zamontowałem i 0 do zwrotu
4szt jeszcze poczekają w opakowaniu na gres na parterze

Robespierre
19-08-2011, 15:11
Witam serdecznie!
Pewnie jak większość uczestników tego forum proszę o poradę w zakupie drzwi ;) Póki co, jak to kobieta, patrzyłam na wygląd zewnętrzny, nie zastanawiając się nad danymi szczegółowymi, które jakoś mało do mnie przemawiają ;) dlatego wybrałam wstępnie DRE - model Modern TOP. Ale im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej jestem przerażona... Nie mam co prawda dużo pieniędzy przeznaczonych na drzwi (około 4.000 na 5 sztuk - 1 do łazienki, 3 do pokoju i 1 do kotłowni - jako całe bo wejście jest z holu). Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?
Pozdrawiam,
Ania

Myślę że z 4000 zł nie poszalejesz. Średnio 800 zł za komplet to niestety mało aby spodziewać się super drzwi. Tak jak pisałem kilka razy wcześniej za dobre konstrukcje trzeba zapłacić sporo więcej. Tak więc nie przejmuj się aż tak bardzo bo w ten sposób nigdy domu nie skończysz... Kup to na co Cię stać. W takich cenach znajdziesz drzwi: INVADO, POL-SKONE, PORTA, DRE, VASCO. Skłaniałbym się do tych ostatnich.



czy da się kupić sensowne drzwi z ościeżnicą, nie z marketu za ok. 700 zł. sztuka? niewielki przeszklenia, jesli chodzi o materiał z którego maja być drzwi to najlepszy za tę cenę;) co eksperci polecają?

Przy tej cenie skłaniałbym się raczej do materiału innego niż drewno. Drewno wymaga skomplikowanej obróbki i przy Twoich zalożeniach nie kupisz niczego dobrego. Weź Portę w promocji z gwarancja na 5 lat i módl się aby przyjechały dobrze wykonane. Nic więcej nie zdziałasz przy tym budżecie. Sprawdź dokładnie przy odbiorze. Lub Vasco które z reguły (99%) przyjeżdża bez wad. :)



5szt właśnie zamontowałem i 0 do zwrotu
4szt jeszcze poczekają w opakowaniu na gres na parterze

Gratulacje. Oby tak dalej... :) :popcorn:
Pozdrawiam.

hairdresser
19-08-2011, 18:01
Mam takie pytanie... czy do podłogi Woodentic - OCHRA pasowałyby drzwi ciemny orzech?
Mam dylemat, nie chcę żeby wszystko wyglądało jak z innej beczki. AAA, dodam jeszcze, że okna mam złoty dąb.

klient122
19-08-2011, 21:40
Nie wybierajcie Pol-Skone! Kupiłem badziewie z firmy pol-skone! Podczas montażu okazało się, że są krzywe skrzydła . Wezwany serwisant po oględzinach jednej sztuki drzwi stwierdził, że wszystko jest ok, a skrzydła dołem odstają ponad 10mm od ościeżnicy. Po wezwaniu dealera pol-skone kierownik ocenił, że zakupione drzwi są ewidentnie krzywe i zabrano je do reklamacji. Oczywiście odpowiedź przyszła, że reklamacja nie jest zasadna, gdyż drzwi są dobre. Drodzy przyszli klienci omijajcie firmę POL-SKONE szerokim łukiem, ponieważ każda reklamacja jest odmowna. Zwykłe drzwi za 100 zł są lepiej wykonane niż zakupione przeze mnie za ponad 1000zł.

Robespierre
19-08-2011, 23:03
Nie wybierajcie Pol-Skone! Kupiłem badziewie z firmy pol-skone! Podczas montażu okazało się, że są krzywe skrzydła . Wezwany serwisant po oględzinach jednej sztuki drzwi stwierdził, że wszystko jest ok, a skrzydła dołem odstają ponad 10mm od ościeżnicy. Po wezwaniu dealera pol-skone kierownik ocenił, że zakupione drzwi są ewidentnie krzywe i zabrano je do reklamacji. Oczywiście odpowiedź przyszła, że reklamacja nie jest zasadna, gdyż drzwi są dobre. Drodzy przyszli klienci omijajcie firmę POL-SKONE szerokim łukiem, ponieważ każda reklamacja jest odmowna. Zwykłe drzwi za 100 zł są lepiej wykonane niż zakupione przeze mnie za ponad 1000zł.

Masówka to masówka - tego faktu nie przeskoczymy choć słyszałem że niektóre reklamacje są jednak uznawane... Hmmm... Może trzeba mieć "plecy" w fabryce?? ;)

Z tą stówką to troszkę przesadziłeś...

Robespierre
19-08-2011, 23:09
Mam takie pytanie... czy do podłogi Woodentic - OCHRA pasowałyby drzwi ciemny orzech?
Mam dylemat, nie chcę żeby wszystko wyglądało jak z innej beczki. AAA, dodam jeszcze, że okna mam złoty dąb.

Pytanie o jakim "ciemnym orzechu" piszesz?? Producenci drzwi nazywają kolory wg własnego pomysłu i ta nazwa może oznaczać wiele odcieni i wybarwień. Jakiego producenta drzwi oglądałeś?? Generalnie powinno pasować z ochrą... :)
http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/woodentic (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.paradyz.com.pl %2FCollection%2Fliving-room%2Fwoodentic) (o tę ochrę Ci chodziło??)

Nie jestem pewien czy kolor okien złoty dąb pasuje do tych kafli i czy drzwi będą się z tym komponować. Gdybyś miał okna w orzechu to byłoby lepiej... (wymień okna i będzie OK - ;)).

finlandia
20-08-2011, 09:38
Nie wybierajcie Pol-Skone! Kupiłem badziewie z firmy pol-skone! Podczas montażu okazało się, że są krzywe skrzydła . Wezwany serwisant po oględzinach jednej sztuki drzwi stwierdził, że wszystko jest ok, a skrzydła dołem odstają ponad 10mm od ościeżnicy. Po wezwaniu dealera pol-skone kierownik ocenił, że zakupione drzwi są ewidentnie krzywe i zabrano je do reklamacji. Oczywiście odpowiedź przyszła, że reklamacja nie jest zasadna, gdyż drzwi są dobre. Drodzy przyszli klienci omijajcie firmę POL-SKONE szerokim łukiem, ponieważ każda reklamacja jest odmowna. Zwykłe drzwi za 100 zł są lepiej wykonane niż zakupione przeze mnie za ponad 1000zł.
Ciekawe czy ktoś z Pol-skone odpowie? Bo na forum widać ich wyłącznie w nieudolnym spamowaniu reklamami okien.
Wracając do sprawy: mam małe wątpliwości co do zasadności tego zajścia i osób w nich uczestniczących:
- serwisant - jak domniemam to montażysta który je wstawiał /albo jego szef, ew. kolega/
- kierownik - przedstawiciel firmy (z Pol-skone) lub od sprzedawcy.
Gdyby osoby się zgadzały, to widzę możliwość:
- drzwi są proste a futryna jest krzywo wstawiona.
- drzwi są w miarę proste /odchylają się 3-4mm na zewnątrz, a futryna jest wstawiona "do ściany" - czyli też krzywo, ale w drugą stronę. Wówczas w fabryce może okazać że skrzydło "krzywe" o te 4 mm mieści się w zakresie tolerancji "polskiej normy". Byłem przez lata przedstawicielem handlowym producentów i wiem, że moje ówczesne doświadczenie nie pozwalało na właściwą diagnozę takiej wady.
Inna sprawa to dlaczego tak się stało: czy to wada fabryczna, czy może powstała na skutek niewłaściwych warunków przechowywania lub użytkowania (np. skrzydła stały dłuższą chwilę w wilgotnym magazynie dealera albo zosatły zamontowane w mokrym, wykończanym jeszcze pomieszczeniu.
Nie piszę tego by "obalić" zarzuty "klienta" ale by uświadomić Wam, że takie rzeczy mogą powstawać na różnym etapie.
Tak czy inaczej - wypadało by coś z tym dalej zrobić, bo 1cm odstawanie nie wygląda dobrze (może zobaczymy jakąś fotkę?)

grigori24
23-08-2011, 12:55
Witam ,
Jestem na etapie poszukiwań 4 drzwi w wraz z ościeżnicami regulowanymi . Mam jeszcze trochę czasu ale już po woli chciałbym mieć wybraną firmę i model.
Z tego co trochę poczytałem w necie to odradza się drzwi Porta , podobno się odkleja folia .
Co myślicie o drzwiach POL-SKONE , DRE , INVADO ?

Biorę również pod uwagę drzwi mocno oszklone np.VETRO A i VETRO B oraz GALLA oraz AMBER firmy INVADO czy to nie za odważna decyzja z tymi oszklonymi drzwiami ? Myślałem o przedziale cenowym do 1.000zl za komplet .

Dziękuje i pozdrawiam .
Grzegorz:)

pendzel
24-08-2011, 07:51
Z pełną odpowiedzialnością nie polecam firmy. Sam zamawiałem u nich produkt z ich wzorników. Okazało się, że po miesiącu czekania na produkt dostałem całkiem inny kolor. Szczęście, że byłem przy rozpakowywaniu drzwi, bo pewnie by mi wstawili produkcik jak to oni nazwali stara sosna (żółte). Nie pisałbym i tego posta gdyby firma potrafiła się przyznać do błędu. W końcu są firmą certyfikowaną. Ale jak się okazało w bliższym kontakcie to spółka z tradycjami rodzinnymi http://www.krs-online.com.pl/pol-skone-sp-z-o-o-krs-47366.html ukierunkowana na zysk i złupienie klienta. Członek Zarządu i dział Reklamacji nie chciał dokonywać wizji lokalnej produktu. Moja ostra krytyka w postaci papierowej trafiła na biurko dyrektora spółki lecz pozostała bez echa. Nie ma nawet Przepraszam. Dlatego też przestrzegam przed zakupem w tej firmie, bo w razie reklamacji firma zrobi wszystko żeby kosztów nie ponosić.
Kupiłem drzwi u konkurencji - Gerda. Jestem zadowolony, a jakość wykonania, elegancji i ceny ma się nijak do wcześniej zamawianych.

krzysio19
02-09-2011, 16:49
Widziałem takie drzwi zamontowane, efekt jest niesamowity. Równo ze ściana, dosłownie jedna linia ze ścianą. Tylko kwestia czy dany system posiada stosowne dokumenty i badania.

edit7791
03-09-2011, 20:03
Witam,ja moze trochę z innej beczki ale mam pytanie:czy ktoś z Was ma drzwi z grafitową szybą bo nigdzie nie mogę takich znalezc a ciekawa jestem jak wyglądają(chcę kupić drzwi DRE Vetro w białej okleinie i właśnie z grafitową szybą) więc proszę o jakieś zdjęcia.Z góry dzięki

Robespierre
03-09-2011, 21:02
Witam ,
Jestem na etapie poszukiwań 4 drzwi w wraz z ościeżnicami regulowanymi . Mam jeszcze trochę czasu ale już po woli chciałbym mieć wybraną firmę i model.
Z tego co trochę poczytałem w necie to odradza się drzwi Porta , podobno się odkleja folia .
Co myślicie o drzwiach POL-SKONE , DRE , INVADO ?

Biorę również pod uwagę drzwi mocno oszklone np.VETRO A i VETRO B oraz GALLA oraz AMBER firmy INVADO czy to nie za odważna decyzja z tymi oszklonymi drzwiami ? Myślałem o przedziale cenowym do 1.000zl za komplet .

Dziękuje i pozdrawiam .
Grzegorz:)

Szkło jest pewnym materiałem stosowanym od dawna więc nie musisz się ich obawiać. Szkło jest hartowane, bardzo wytrzymałe, a w przypadku rozbicia rozpada się na tysiące kawałeczków. Tego typu drzwi z reguły są ciężkie więc proponowałbym zakup w firmach które dają lepsze mocniejsze zawiasy - żadna z tych 3-ech wymienionych takich nie daje. Powinieneś nieco podnieść poprzeczkę cenową - tak do 1500-1800.


Z pełną odpowiedzialnością nie polecam firmy. Sam zamawiałem u nich produkt z ich wzorników. Okazało się, że po miesiącu czekania na produkt dostałem całkiem inny kolor. Szczęście, że byłem przy rozpakowywaniu drzwi, bo pewnie by mi wstawili produkcik jak to oni nazwali stara sosna (żółte). Nie pisałbym i tego posta gdyby firma potrafiła się przyznać do błędu. W końcu są firmą certyfikowaną. Ale jak się okazało w bliższym kontakcie to spółka z tradycjami rodzinnymi http://www.krs-online.com.pl/pol-skone-sp-z-o-o-krs-47366.html ukierunkowana na zysk i złupienie klienta. Członek Zarządu i dział Reklamacji nie chciał dokonywać wizji lokalnej produktu. Moja ostra krytyka w postaci papierowej trafiła na biurko dyrektora spółki lecz pozostała bez echa. Nie ma nawet Przepraszam. Dlatego też przestrzegam przed zakupem w tej firmie, bo w razie reklamacji firma zrobi wszystko żeby kosztów nie ponosić.
Kupiłem drzwi u konkurencji - Gerda. Jestem zadowolony, a jakość wykonania, elegancji i ceny ma się nijak do wcześniej zamawianych.

Z tekstu wynika (??) że piszesz o drzwiach wejściowych Pol-Skone - z tymi też nie mam pozytywnych doświadczeń - niałem dwa kontakty i za każdym razem były niedociągnięcia. Pierwszym razem także znacząco inna barwa, a drugim źle spasowane blachy zamka i przez to bardzo niekomfortowa praca zamków. W obu przypadkach firma nabrała wody w usta... Hmmm... Ale jeśli chodzi o Gerdę to poczekajmy do zimy zanim ostatecznie ocenisz produkt. Niestety gwarancji na "nie przemarzanie" nie udzielają... :(


Widziałem takie drzwi zamontowane, efekt jest niesamowity. Równo ze ściana, dosłownie jedna linia ze ścianą. Tylko kwestia czy dany system posiada stosowne dokumenty i badania.

Zapewne posiada bo bez takowych nie można by wprowadzić do obrotu takiego towaru na terenie EU.


Witam,ja moze trochę z innej beczki ale mam pytanie:czy ktoś z Was ma drzwi z grafitową szybą bo nigdzie nie mogę takich znalezc a ciekawa jestem jak wyglądają(chcę kupić drzwi DRE Vetro w białej okleinie i właśnie z grafitową szybą) więc proszę o jakieś zdjęcia.Z góry dzięki

Pod koniec ubiegłego roku realizowałem umowę na kilka białych lakierowanych drzwi z grafitową szybą satynową - wyszły bosko - więc polecam z całym sercem. :) Nistety fotek brak... :(

Aga&Maciej
04-09-2011, 07:23
Czy ktoś spotkał się z drzwiami Paolo Rossi? Widzieliśmy je wczoraj w salonie na żywo, wyglądają baaardzo dobrze - ale może jakieś opinie użytkowników?:)

Robespierre
04-09-2011, 21:45
Widziałem je na targach poznańskich... Stoisko było niewielkie ale przyciągało uwagę. Z daleka drzwi wyglądały na prawdę fajnie ale z bliska okazało się że dwa skrzydła z bodajże 6-ciu prezentowanych były wygięte czyli po prostu wypaczone. To skutecznie mnie odstraszyło i nawet nie próbowałem rozmawiać o nich z przedstawicielem. Nie wykluczone że było to wynikiem szybkiego przygotowywania wystawy i że standardowo przygotowane produkty nie posiadają takich wad.

Ogólnie - drzwi o prostych modnych fasonach choć nie zaskakują niczym nowym. Wszystkie prezentowane formy i rozwiązania są już na rynku.

Ciekawe czy w Mediolanie w październiku się pokażą??
Może uda się podpatrzeć coś więcej...
Obiecuję relację zdjęciową. :)

finlandia
07-09-2011, 16:26
Mediolan? Nono.. zazdroszczę :)

magnetissm
13-09-2011, 12:38
czytając wasze posty, a prawie przejrzałam wszystkie, jestem lekko zaniepokojona, ponieważ przymierzam się do wymiany czworga drzwi w naszym M3:) nie wiem juz sama czy lepiej wybrać ciemne czy jasne, bo podłogi w pokojach mam raczej ciemniejsze z meblami to różnie, przedpokój też będzie jasny a wejściowe są ciemniejsze. na pewno nie drewniane, ze względu na swoją cenę, myślałam o drzwiach ERKADO model Brand z płyty MDF w kolorze jasnej akacji, co sądzicie o tej firmie, może ktoś ma te drzwi?

xewcykx
13-09-2011, 18:59
74530

Robespierre
14-09-2011, 20:02
czytając wasze posty, a prawie przejrzałam wszystkie, jestem lekko zaniepokojona, ponieważ przymierzam się do wymiany czworga drzwi w naszym M3:) nie wiem juz sama czy lepiej wybrać ciemne czy jasne, bo podłogi w pokojach mam raczej ciemniejsze z meblami to różnie, przedpokój też będzie jasny a wejściowe są ciemniejsze. na pewno nie drewniane, ze względu na swoją cenę, myślałam o drzwiach ERKADO model Brand z płyty MDF w kolorze jasnej akacji, co sądzicie o tej firmie, może ktoś ma te drzwi?

Jeśli mieszkanie jest małe sugerowałbym Ci drzwi jasne, przy ciemnych przedpokój z którego pewnie widać większość drzwi jednocześnie może optycznie znacznie się zmniejszyć. Wybór wzoru także ma niebagatelne znaczenie. Ten który wskazałaś ma bardzo szerokie szprosy i już sam w sobie robi się ciężki. Jeśli podoba Ci się ten wzór to kup go lepiej w jasnym kolorze. Osobiście bym go na pewno nie wybrał bo wg mnie jest okrutnie masywny. Sugerował bym Ci ten produkt http://drzwivasco.pl/Kolekcja-drzwi-Braga-Line.aspx i to w wersji z jak największym przeszkleniem tak aby miłe światło dzienne swobodnie wpadało do przedpokoju... Powinien kosztować nieco więcej, ale tylko nieco. Gwarantuje miłą atmosferę w mieszkaniu od razu po przekroczeniu progu... :)


74530
Modnie, ciekawie, prosimy o więcej fotek po ukończeniu wnętrza. :)

majamaki
14-09-2011, 21:11
Robespierre czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat następujących drzwi - sempre verse i A1 decormat . Będę wdzięczna za opinię.

magnetissm
14-09-2011, 21:48
Robespierre-dziękuję za radę, w sumie masz rację, że sprawiają wrażenie topornych, w jednym z pokoi musze mieć drzwi jak najmniej przeszklone, ponieważ z rana strasznie przebija światło z przedpokoju:) co skraca nasz sen, heh, nawet nie wiem co to są te"szprosy", ale sobie wygoogluję, mieszkanie 70 m2, pozdrawiam.

rena rena
15-09-2011, 16:28
a co sądzicie o drzwiach kolorowych? góra mieszkania będzie w całości dla dzieci (2 pokoje + łazienka) i zastanawiam się czy gdyby wprowadzic tam drzwi czerwone w połysku to miałoby sens (szare ściany + czerwone drzwi może wyglądałoby nieźle;) jakie firmy robią czerwone drzwi w połysku za rozsądne pieniądze?

Robespierre
15-09-2011, 21:38
Robespierre czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat następujących drzwi - sempre verse i A1 decormat . Będę wdzięczna za opinię.

"Sempre"
Konstrukcyjnie dość udany produkt.
Wizualnie lekko masywny (efekt taki tworzą poszerzone ramiaki) - jeśli masz duże wnętrza OK oraz jeśli zbalansujesz je nieco delikatniejszymi meblami. Jeśli wnętrze jest małe drzwi mogą być zbyt przytłaczające więc jeśli się uprzesz moja rada - podobna jak dla magnetissm (http://forum.muratordom.pl/member.php?139930-magnetissm) wybierz jasne wykończenie.



Robespierre-dziękuję za radę, w sumie masz rację, że sprawiają wrażenie topornych, w jednym z pokoi musze mieć drzwi jak najmniej przeszklone, ponieważ z rana strasznie przebija światło z przedpokoju:) co skraca nasz sen, heh, nawet nie wiem co to są te"szprosy", ale sobie wygoogluję, mieszkanie 70 m2, pozdrawiam.

Szprosy to te elementy które w tym wzorze ułożone są poziomo na szybie... Są dość grube (na oko jakieś 10-12 cm) no i dodatkowo ta ramka wokół szyby która powoduje że drzwi wyglądają jak "antywłamaniowe". :) P.S. Ja tam lubię być budzony przez promienie słońca... Nawet jeśli jest 6-ta rano... :)


a co sądzicie o drzwiach kolorowych? góra mieszkania będzie w całości dla dzieci (2 pokoje + łazienka) i zastanawiam się czy gdyby wprowadzic tam drzwi czerwone w połysku to miałoby sens (szare ściany + czerwone drzwi może wyglądałoby nieźle;) jakie firmy robią czerwone drzwi w połysku za rozsądne pieniądze?

To super pomysł! :)
Dodatkowo podpowiem Ci że każde z dzieci może mieć swój kolor drzwi i na pewno wybór koloru sprawiłby im dużo frajdy.
Czy kolor czerwony będzie dobrym wyborem (??) Hmmm... Nie wiem. Weź pod uwagę że to bardzo agresywny kolor i może męczyć lub rozdrażniać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka. Zapytaj dzieci jakie są ich ulubione kolory i dopiero wtedy podejmij decyzję.
Większość firm jeśli już maluje drzwi korzystając z palety RAL lub NCS nie wprowadza minimalnych ilości więc możesz zrobić trzy piękne sztuki w różnych kolorach.
Raczej nie polecam Ci wysokiego połysku.
- po pierwsze dużo bardziej widać na nim odciski palców niż na zwykłych pól-matach
- po drugie mało firm będzie potrafiło wykonać je prawidłowo (jeśli ktoś nie będzie w stanie pokazać Ci próbki min 50x50 cm - skreśl go z listy)
Jeśli mimo wszystko wybierzesz wysoki połysk wybierz producenta lub dilera który jest blisko Ciebie lub Twojej inwestycji - może się okazać że trzeba będzie je odesłać do dopolerowania nawet kilka razy.
Lakier w wykonaniu pół-matowym jest w użyciu od dawna i znakomita większość producentów opanowała tę technologię.

Pozdrawiam i życzę "kolorowych myśli". :)

Pomysł dobry i wart wykonania. :cool:

rena rena
16-09-2011, 08:05
dzięki za pomoc;) przeglądając jednak oferty firm np. porta w ogóle nie widzę kolorowych drzwi, a przy okazji jeszcze potrzebuje białych (które też chciałam w połysku, ale teraz mam wątpliwości) chociaż widziałam lakierowane z eurodora o którym kiedyś pisałam (nie mylić z eurodoorem;) i oni mają bardzo ładne drzwi, są na ekspozycji i naprawde wyglądają nieźle... a może to półmat... już sama nie wiem wydawało mi się ze lakier to jakby równoznaczne z połyskiem;) oni też robią dowolny kolor z palety ral ale inni producenci... robespierre może polecisz jeszcze kogoś kto ma w ofercie drzwi w półmacie zarówno białe jak i kolorowe (chciałabym z niewielkim przeszkleniem w środku taki wąski pas matowego szkła), np. oglądając katalog porty nie znalazłam nic takiego, nie ma tez w entrze, interdoor ma ale nie wiem czy cena mnie nie powali (zresztą eurodor też sobie liczy około 2 tys za drzwi... ) poleć proszę coś sensownego, dobrego za rozsądna cenę.pozdrawiam

Robespierre
16-09-2011, 08:40
Porta to "masówka" więc trudno szukać tam tak wyrafinowanych rozwiązań.

Lakiery występują w co najmniej kilkunastu głębiach połysku. Dla ułatwienia klientów mówi się: połysk, pół-mat i pełny mat. Tzw pół-mat jest dostępny u wielu firm i nie stanowi problemu. Natomiast pełny połysk lub pełny mat wiąże się z dodatkowymi pracami lub zastosowaniem specjalnych technologii co wpływa na znaczne podniesienie ceny. Muszę Cię zmartwić ale najprostsze wzory (gładkie skrzydła) mogą zaczynać się od 1,8 tyś i dochodzić nawet do 5-ciu. Podobna sytuacja jest z pełnym matem. Będzie Ci bardzo ciężko zejść poniżej 2 tyś. szczególnie że jak podejrzewam będziesz chciała mieć zawiasy chowane i zamek magnetyczny.
Ponieważ mieszkasz w Warszawie nie powinno być problemu w namierzeniu firmy która zaproponuje Ci takie drzwi.
Z producentów których mogę Ci polecić w tej kwestii to: Moric, Dewro, Jagdor, Ronkowski. Cała czwórka na pewno jest w stanie wykonać dobrze Twoje zamówienie.

majamaki
16-09-2011, 20:14
Rebespierre, może źle zadałam pytanie. Chodziło mi o sempre verse 5 tzn z pełną szybą i takie same z firmy DRE Vetro pod nazwą A1 decormat. Które jakościowo są lepsze? Ogromnie będę wdzięczna za opinię.

rena rena
18-09-2011, 05:24
Moric,Jagdor, Ronkowski ...ja nawet nie słyszałam o takich producentach;) ale spróbuję poszperać.. pytałam w eurodorze, te które mi się najbardziej podobają sa faktycznie w półmacie... chyba zdecyduję się na kolor...wysłąąłm też zapytanie do interdoora oni też mają jakiś odcień czerwonego (purpura czy coś takiego) zobaczymy ale to moze byc tez masówka...a może nie warto aż tak bardzo oszczedzac na drzwiach..w sumie może za porządne drzwi 2 tys. to normalna cena..

Robespierre
18-09-2011, 16:56
Rebespierre, może źle zadałam pytanie. Chodziło mi o sempre verse 5 tzn z pełną szybą i takie same z firmy DRE Vetro pod nazwą A1 decormat. Które jakościowo są lepsze? Ogromnie będę wdzięczna za opinię.

W konstrukcji drzwi sempre użyto więcej drewna a przy ciężarze tych skrzydeł może to procentować dłuższą używalnością. Dlatego bardziej skłaniałbym się do drzwi Pol-skone. Dodatkowo podpowiem Ci że ościeżnica drzwi DRE kompletnie nie pasuje stylistyką do skrzydła (ościeżnica ma frezowane ozdobnie opaski co prostotą skrzydła daje nijaki efekt).


Moric,Jagdor, Ronkowski ...ja nawet nie słyszałam o takich producentach;) ale spróbuję poszperać.. pytałam w eurodorze, te które mi się najbardziej podobają sa faktycznie w półmacie... chyba zdecyduję się na kolor...wysłąąłm też zapytanie do interdoora oni też mają jakiś odcień czerwonego (purpura czy coś takiego) zobaczymy ale to moze byc tez masówka...a może nie warto aż tak bardzo oszczedzac na drzwiach..w sumie może za porządne drzwi 2 tys. to normalna cena..

Interdoor to jednak duży schodek niżej od eurodora i nawet dwa-trzy schodki od tej czwórki którą wymieniłem. Ale sprawdź - może cena Cię mile zaskoczy i ucieszy. Co do cen to wartość na poziomie 1500-2000 jest jak najbardziej normalną ceną. Niestety w Polsce wielką popularnością cieszą się produkty tanie i dlatego za normalność uważa się produkty w cenie poniżej 1 tyś.

majamaki
18-09-2011, 22:03
Robespierre - dziękuję bardzo.

Robert_Antczak
19-09-2011, 23:01
Witam,

poczytałem trochę i pomyślałem ze dorzucę coś od siebie.

Moim zdaniem Porta to taka sama "masówka" jak Pol-Skone czy DRE, zwłaszcza oferta Pol-skone niewiele się różni do Porty.
Co do samych lakierowanych drzwi to Porta może zrobić każdy swój model w dowolnym RAL-u. Za tydzień zaczynam budowę gdzie inwestor chciał drzwi granatowe, zważywszy na technologię kolor wychodzi zawsze w pół-macie.

Pozdrawiam

rena rena
21-09-2011, 16:09
a jaka jest mniej wiecej cena drzwi porty w półmacie z jakimś niewielkim przeszkleniem?

Robespierre
21-09-2011, 16:58
Pewnie Pan Robert nam powie lecz bez podania pewnych parametrów będzie ciężko.

Potrzebny jest wymiar otworu:
szerokość x wysokość x grubość muru

Model skrzydła
Rodzaj ewentualnego szkła

:)

Natomiast wracając do wypowiedzi Pana Roberta:
Nie twierdzę że Dre, Pol-Skone, Porta czy Interdoor to inna półka - generalnie jest to to samo - czyli tzw "masówka" lecz czasami przy pewnych porównaniach jedne czy drugie drzwi wypadają lepiej i jeśli klient pyta które lepsze to staram się mu to wskazać.

Ogólnie żadnej z tych firm nie chcę sprzedawać i doradzam coś innego, coś nad czym mam kontrolę - po prostu czasami wspieram się tymi produktami i widzę te różnice bo wiem co porównywać. Klienci pewnie nie zawsze mają świadomość różnic konstrukcyjnych...

couchpotato
23-09-2011, 22:42
Nie wiem jakie będą drzwi firmy Windoor, które zamówiłem na początku września, bo do dzisiaj nie zostały dostarczone. Ale jeśli jakość jest porównywalna z obsługą klienta to będzie bardzo kiepsko. Nie wiem jak ta firma funkcjonuje na rynku. Termin dostarczenia drzwi ciągle się wydłuża, ale jak wpłacałem zaliczkę to miało być tak szybko. Codziennie obiecują, że zadzwonią (pani w salonie na Pomorskiej w Łodzi i szef... gdzieś tam) i ani razu nie zadzwonili, za to ja muszę wydzwaniać do nich codziennie. Któregoś dnia pani w salonie nie była nawet w stanie skontaktować się z szefem, bo ten podobno...zmienił numer komórki i jeszcze jej o tym nie powiadomił:) Czyż to nie jest piękne? Po prostu jak w kabarecie. Mam tylko nadzieję, że wkrótce dostanę swoje drzwi i nie będą fatalnej jakości.

Madeleine
24-09-2011, 19:55
Czy lepszy środek z mdfu czy drewna klejonego warstwowo?

shyha
29-09-2011, 13:16
Witam,
Jakieś negatywne/pozytywne opinie producenta drzwi fornirowanych M-styl z Łomży?
Mają swoje wystawy m.in. w Markach w M1.

Robert_Antczak
29-09-2011, 21:25
Czy lepszy środek z mdf-u czy drewna klejonego warstwowo to ciężko powiedzieć tak naprawdę. Nie ma złotego środka jedno może się rozwarstwić (rozkleić) a drugie spuchnąć. O trwałości drzwi stanowi przede wszystkim sposób i warunki użytkowania.

Co do ceny drzwi Porty w lakierze to nie jestem w stanie jej podać każdy kolor i model będzie kosztował inaczej, najlepiej złożyć zapytanie albo na głównego mail-a Porty albo u któregoś ze sprzedawców.

Pozdrawiam

lukasz_warszawa
01-10-2011, 18:14
Witam,
chcemy zrobic 4 pary drzwi (2 do pokojow-sypialnie i 2 do lazienek) podobne drzwi Klimek KLus Luiziana/Klasik.
Byc moze bede zamawial drzwii bezposrednio w Klimek Klus. ale ze wzgledu na dosc marna obsluge klienta u nich szukam na raze konkurencji.
Szukam drzwi jakosciowo dobrych.
z gory dzieki za pomoc.
pzdr

Madeleine
02-10-2011, 19:17
Czy lepszy środek z mdf-u czy drewna klejonego warstwowo to ciężko powiedzieć tak naprawdę. Nie ma złotego środka jedno może się rozwarstwić (rozkleić) a drugie spuchnąć. O trwałości drzwi stanowi przede wszystkim sposób i warunki użytkowania.
dzięki :) Mam dylemat, Kubiszyn czy Dewro czy Korona. Ech...

Robespierre
02-10-2011, 21:02
Witam,
chcemy zrobic 4 pary drzwi (2 do pokojow-sypialnie i 2 do lazienek) podobne drzwi Klimek Klus Luiziana/Klasik.
Byc moze bede zamawial drzwii bezposrednio w Klimek Klus. ale ze wzgledu na dosc marna obsluge klienta u nich szukam na raze konkurencji.
Szukam drzwi jakosciowo dobrych.
z gory dzieki za pomoc.
pzdr

K&K jest naprawdę dobry... A z porównywalnych jakościowo polecam Ci Morica. W Warszawie jest kilku przedstawicieli.



dzięki :) Mam dylemat, Kubiszyn czy Dewro czy Korona. Ech...

Moja ocena tej trójki:
1. Dewro
2. Korona
3. Kubiszyn

Robespierre
02-10-2011, 21:11
Witam,
Jakieś negatywne/pozytywne opinie producenta drzwi fornirowanych M-styl z Łomży?
Mają swoje wystawy m.in. w Markach w M1.

Wg mnie nic specjalnego. Dbałość o szczegóły mizerna. Kiepsko docinane opaski ościeżnic oraz elementy skrzydeł, słabe zawiasy, jedyny atut to drewno. :(

shyha
03-10-2011, 10:22
Znajomi mają te drzwi - tzn. nie z M-stylu tylko bezpośrednio od stolarza od którego M-styl kupuje. Są zadowoleni i ja też je wezmę. 1000 zł za drzwi fornirowane z ościeżnicami regulowanymi to moim zdaniem niezła cena. Będę jednak przy odbiorze sprawdzał szczegółowo pod kątem niedoróbek.

finlandia
03-10-2011, 10:43
\ Będę jednak przy odbiorze sprawdzał szczegółowo pod kątem niedoróbek.
To może lepiej nie, bo się zawiedziesz ;)
A poważnie - drzwi drewniane za ok 1 tys zł. mają często także inne niedoróbki niż tylko słabe zawiasy czy źle docięte opaski.
Na porządku dziennym są braki stabliności wymiarów, tzn. jedna opaska ma 49mm druga 51. Takie rzeczy widać na złożeniach. Światło przejści też bywa różne - raz 79,7cm, innym razem 80,3mm (to z kolei widać na głębokości kręcenia zawiasów).
A najgorzej można być zawiedzionym, jak się zobaczy co jest pod fornirem.. często klejonka drewniana jest bardzo nierówna i widać pod światło, że okleina przylega do nierównej powierzchni.
Ale mając do wyboru drzwi za tysiac zł. z takiego drewna, a drugie z miękkiego mdf i okleiną minimalnej grubości to ja już wolę to drewno. Mnie takie wady nie rażą, ale Robe by już je zdyskwalifikował :)

Ania i Bartek
03-10-2011, 12:44
Robiłam dziś zdjęcia naszych drzwi na prośbę jednej z Forumowiczek, przy okazji umieszczę i tutaj.
Drzwi Vasco Madera w kolorze mahoń.

http://desmond.imageshack.us/Himg847/scaled.php?server=847&filename=dsc08400e.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg600/scaled.php?server=600&filename=dsc08401z.jpg&res=medium

Madeleine
03-10-2011, 18:04
Moja ocena tej trójki:
1. Dewro
2. Korona
3. Kubiszyn
Ok, dzięki, będzie Dewro (ale od konkurencji ;) )

Robespierre
03-10-2011, 21:05
Robiłam dziś zdjęcia naszych drzwi na prośbę jednej z Forumowiczek, przy okazji umieszczę i tutaj.
Drzwi Vasco Madera w kolorze mahoń.

http://desmond.imageshack.us/Himg847/scaled.php?server=847&filename=dsc08400e.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg600/scaled.php?server=600&filename=dsc08401z.jpg&res=medium

Bardzo fajne wnętrze. :)
Brawa za kolor listew dopasowany do drzwi.

Pozdrawiam.

Ania i Bartek
03-10-2011, 23:18
Dziękuję Robespierre:)
Co do koloru listew, to trochę wahaliśmy się, czy dopasować je do płytek (tak jak mamy w salonie), czy właśnie do drzwi.
Na szczęście nie znaleźliśmy żadnych jasnych, które nie gryzłyby się z resztą, więc wybór padł na ciemne, niemal identyczne z odcieniem drzwi:)

kasiakp
04-10-2011, 06:11
Jestem na etapie poszukiwania drzwi wewnetrznych Chce jasne (biale, szare badz jakies drewno bielone) Niestety moje otwory drzwiowe sa dziwnych wymiarow i musze je robic na wymiar Macie jakies sprawdzone namiary na stolarzy, ktorzy robia takowe drzwi Bede bardzo wdzieczna Dostalam jedna wycene z drzwo Loboda ale 2100zl Troche to dla mnie duzo, a moze poprostu ja sie w cenach nie orientuje i tylko mi sie wydaje ze sporo

Robespierre
04-10-2011, 07:14
Jeśli chcesz kupić coś dobrego i ładnego to musisz przyzwyczaić się do cen powyżej 1500 zł.

Wiele firmy zrobi Ci drzwi na dowolny wymiar.
Nie trzeba od razu biec do stolarza.

MonikaC
04-10-2011, 16:46
Jakieś opinie o invado????

Robespierre
05-10-2011, 10:56
Ogólnie dla firmy w skali od 1 do 10 to będzie coś pomiędzy 4 a 5.

Myślisz o okładzinach dekoracyjnych (sztucznych) czy naturalnych??

MonikaC
05-10-2011, 17:13
Myślę nad domino 8 w okleinie sztucznej

Robespierre
06-10-2011, 12:39
Przy odbiorze sprawdź mocowanie wewnętrznej płyciny. Bywają są tam luzy i drzwi przez to hałasują przy zamykaniu. Wykończenie "okładzina dekoracyjna" nie należy do najtrwalszych ale jeśli szukasz tanich drzwi to na pewne ustępstwa musisz się zgodzić. Jeśli wśród użytkowników będą małe dzieci to dość szybko pojawią się rysy, odpryski, itp.

bochyn
09-10-2011, 05:26
Witam,
mam maly dylemat, jestesmy z zona zakochani w drzwiach
Porta Natura Koncept Elegance C.6 http://www.porta.com.pl/natura_koncept_elegance,p1,m360,s0.html
jestesmy jednak zszokowani opiniami o tej firmie nie tylko w internecie ale rowniez opiniami znajomych ktorzy mieli
badz jeszcze maja z nia do czynienia.
slyszymy za to wiele pochlebnych opinii o firmie lutostanski i moric - jednak zadne z ich drzwi nas nie przekonuja,
pytanie do znawcow mam nastepujace:
1. czy ktoras z tych firm wykona dla mnie takie drzwi
2. jesli tak ile takie kompletne drzwi moga kosztowac? zmiescilbym sie w przedziale 2000-3000 sztuka
3. jesli na pkt pierwszy odpowiedz bedzie negatywna jaka solidna firma jest w stanie wykonac dla mnie dokladnie takie drzwi
4. model Moric Chiara C73 http://www.moric-drzwi.pl/block/product,275 jest bardzo zblizony do naszego optymalnego
jednak ma za waskie przeszklenia - jaki jest koszt orientacyjny tych drzwi kompletnych (z oscieznica bezprzylgowa)
i czy firma moric na zyczenie klienta moze powiekszyc przeszklenia

z gory dzieki za pomoc

MonikaC
09-10-2011, 08:00
To lepsze e w naturalnej okleinie czy ogólnie szukać czegoś innego. Chciałabym zmieścić się w 1000 za komplet

Mammamija
09-10-2011, 10:34
A ja chcę mieć w każdych drzwiach próg! Stolarz mi odradza, że dzisiaj już tak się nie robi. Przeglądając wiele zdjęć, rzeczywiście mało jest tych progów. Ja chyba jednak postawię na swoim. Tak sie zastanawiam, czy to aby stolarzowi najbardziej ten próg nie przeszkadza. Macie progi w swoich drzwiach? Pozdrawiam.

Robespierre
09-10-2011, 12:29
Witam,
mam maly dylemat, jestesmy z zona zakochani w drzwiach
Porta Natura Koncept Elegance C.6 http://www.porta.com.pl/natura_koncept_elegance,p1,m360,s0.html
jestesmy jednak zszokowani opiniami o tej firmie nie tylko w internecie ale rowniez opiniami znajomych ktorzy mieli
badz jeszcze maja z nia do czynienia.
slyszymy za to wiele pochlebnych opinii o firmie lutostanski i moric - jednak zadne z ich drzwi nas nie przekonuja,
pytanie do znawcow mam nastepujace:
1. czy ktoras z tych firm wykona dla mnie takie drzwi
2. jesli tak ile takie kompletne drzwi moga kosztowac? zmiescilbym sie w przedziale 2000-3000 sztuka
3. jesli na pkt pierwszy odpowiedz bedzie negatywna jaka solidna firma jest w stanie wykonac dla mnie dokladnie takie drzwi
4. model Moric Chiara C73 http://www.moric-drzwi.pl/block/product,275 jest bardzo zblizony do naszego optymalnego
jednak ma za waskie przeszklenia - jaki jest koszt orientacyjny tych drzwi kompletnych (z oscieznica bezprzylgowa)
i czy firma moric na zyczenie klienta moze powiekszyc przeszklenia

z gory dzieki za pomoc

Moric to czołówka w jakościowym rankingu producentów i z tych drzwi na pewno będziesz zadowolony w 100%. Ponieważ Twoja budowa jest dość blisko producenta możesz spokojnie obejrzeć sobie te drzwi w salonie fabrycznym. Wzór nie będzie problemem gdyż firma wykona dowolny wzór (oczywiście w ramach możliwości technologicznych). Masz nieco ponad godzinkę drogi. Wartość może wahać się w granicach 2,5-3,0 tyś.
http://maps.google.pl/maps?saddr=zabrze&daddr=Czy%C5%BCowice&hl=pl&ie=UTF8&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.289322,19.753418&geocode=FcDl_wIdt6UeASm5PHeHdjIRRzHz8KYR1itRyQ%3BF bu0-gIdRNQYASmtVR27m1ARRzE96E2sOChFFA&vpsrc=0&mra=ls&t=h&z=10

Lutostański także wykona każdy wzór. Wartość będzie nieco niższa ok 2,0-2,5 tyś.
Najbliżej będzie diler z Katowic:
http://www.lutostanski.pl/index.php?route=partner/partner&partner_id=43


To lepsze e w naturalnej okleinie czy ogólnie szukać czegoś innego. Chciałabym zmieścić się w 1000 za komplet

W tej cenie naturalna okleina będzie dużo gorszym wyborem. Dałem Ci tylko wskazówkę że tamte drzwi mają dość delikatne wykończenie. Nie wiem kto będzie użytkownikiem więc nie wiem czy będą dla Ciebie dobre...


A ja chcę mieć w każdych drzwiach próg! Stolarz mi odradza, że dzisiaj już tak się nie robi. Przeglądając wiele zdjęć, rzeczywiście mało jest tych progów. Ja chyba jednak postawię na swoim. Tak sie zastanawiam, czy to aby stolarzowi najbardziej ten próg nie przeszkadza. Macie progi w swoich drzwiach? Pozdrawiam.

A do czego mają służyć u Ciebie te progi??

Mammamija
09-10-2011, 19:55
Do czego mają służyć u mnie te progi? Mam na myśli 2-3 cm próg. Jak zamknę drzwi, to bedą zamknięte, tzn. nie bedzie słychać co kto mówi w pokoju, nie będzie hulał mi wiatr pod drzwiami, nie bedzie przeciągów w przypadku otwartego okna w pokoju. Przede wszystkim chodzi mi o ciszę. Jeśli jestem w swoim pomieszczeniu to nie chcę by do mnie docierały odgłosy z innych pomieszczeń.
Pozdrawiam.

Robespierre
09-10-2011, 23:37
Jeśli chodzi o hałas to rzeczywiście zamontowanie progów stałych jest skutecznym sposobem odcięcia się od niego. Większość producentów może Ci także zaproponować opadającą uszczelkę którą montuje się pod skrzydłem. Uszczelka ta w momencie zamykania skrzydła opada i zamyka dolną szczelinę pod skrzydłem (Uwaga!!! Jeśli podłoga nie jest idealnie równa to uszczelka może nie dać zamierzonego efektu.)

Pytanie tylko... Czy hałasy tworzone przez domowników są aż tak głośne i czy trzeba się tak mocno izolować(??). Hmmm... To już jest sprawa indywidualna. Osobiście pamiętam że gdy byłem dzieckiem i zasypiałem to lubiłem słuchać tychże hałasów... Krzątania się mamy po kuchni... Rozmów rodziców... itp. Działało to na mnie bardzo kojąco.

Wiatr wiatrem ale uważaj abyś nie strzeliła gola do własnej bramki. Wentylacja jest bardzo ważna (szczególnie w nowym domu). Uszczelnienie wszystkich pokoi to brak ruchów powietrza w domu i szybkie zawilgocenie ścian - pojawienie się grzybów i innych paskudztw - które szybko przeniesie się na płuca domowników.

Kiedyś stosowano progi ale bardziej ze względów konstrukcyjnych. Obwód był zamknięty anie było uszczelek. Teraz 70% obwodu ościeżnicy ma uszczelkę.

Moje rady dla Ciebie:
- skrzydła wypełnione we wnętrzu przynajmniej w 70% (np drewno, płyta wiórowa otworowa lub pełna, MDF, HDF)
- brak progów
- szczelina pod skrzydłem 4-6 mm (uszczelka opadająca w tym momencie będzie zbędna - zresztą można ją dołożyć w dowolnym momencie... Lecz skrzydła trzeba będzie zawieźć do producenta )
- przy montażu zwróć na płaskość skrzydła (na przyleganie skrzydła do uszczelek na ościeżnicy) - ale uważaj bo Polska Norma PN przewiduje iż skrzydło nie musi być idealnie proste
- zwróć uwagę aby opaski ościeżnicy na styku ze ścianą na całym obwodzie były uszczelnione - np masą akrylową

...w tym momencie osiągniesz swój cel.

Pozdrawiam.

MonikaC
10-10-2011, 05:36
Dzięki!!!!

gagatka01
10-10-2011, 08:57
Witam,

Mam pytanie odnośnie wypełnienia drzwi. Czy warto dopłacić by zamiast struktury plastra miodu mieć wypełnienie z płyty wiórowej otworowej lub pełnej i które wybrać.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Robespierre
10-10-2011, 10:12
Odpowiedź jest bardzo blisko... Dwie linijki wyżej. :)

edde
10-10-2011, 23:06
jest jeszcze jedna kwestia przy montażu progów szczególnie w małych pomieszczeniach i szczelnych oscieznicach: przy zamkniętych oknach (szczelnym zamkniętym pomieszczeniu) zamykając drzwi tworzymy nadciśnienie które powoduje "cięższe" zamykanie się drzwi, to występuje tez często i bez progów (np. mam tak w dziesięciometrowym pokoju, std. ościeznica porta system ze std szczeliną pod drzwiami, przy uchylonym oknie zamykanie drzwi idealne - po zamknięciu okna wyraźny opór powietrza)

gagatka01
11-10-2011, 17:11
Witam,

Mam problem, mianowice szerokość jednego otworu na drzwi wynosi u mnie 100cm co jest niestety za dużo by zamontować tam standardowe drzwi 90. Co można poradzić na taki problem? wolałabym nie zmniejszać otworu, gdyż ściany są już pomalowane a taki zabieg łączyłby się z dużym bałaganem (dorobienie ściany, równanie, znowu malowanie). Wiem, że można zakupić drzwi na wymiar, ale niestety jest to droga sprawa. Słyszałam o czymś takim jak dodatkowy ramiak, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa i czy sprawdziłoby sie u mnie.

Pozdrawiam

finlandia
11-10-2011, 17:40
Za dużo? A skąd taka informacja. To najbardziej uniwersalna szerokość otworu na drzwi 90.
Oczywiście producenci dla tanich ościeżnic regulowanych wymagają 98cm, ale już dla stałych 101-102cm. O jakich drzwiach myślisz?

kasiakp
11-10-2011, 22:32
Mam pytanie dotyczace drzwi wewnetrznych a raczej drewna z jakiego one sa robione
Chce zamowic drzwi u stolarza w zwiazku z tym ze mam jakies niewymiarowe otwory drzwiowe i dostalam odpowiedz ze robi drzwi z drewna sosnowego? U drugiego stolarza tez dowiedzialam sie ze z sosnowego i jakos mnie to nie przekonuje Czy drzwi drewniane zawsze sa sosnowe malowane tylko na konkretny kolor?

gagatka01
12-10-2011, 07:25
Myślę o drzwiach pol-skone Simple

klient_ze_śląska
12-10-2011, 22:49
Uwaga na drzwi od Pana Fizi z Żor.
Producent drzwi forniorwanych kóry klientów zamawiających poniżej 20 szt ma głęboko w d.... . Jeśli chcecie zamówić sobie kilka sztuk i czekać na nie krócej niż 2-3 miesiące - NIE POLECAM. Wszystko trzeba sprawdzać szczegółowo przy odbiorze a w szczególności kolor i akcesoria typu listwy dookoła futryny, jakieś śruby do montażu itp. Wszystko do docinania na miejscu - IKEA. Za takie pieniądze należałoby się trochę przyłożyć.
Właściciel po złożeniu zamówienia nie odbiera telefonów, jest nieosiągalny, przciąga termin realizacji. Wolałabym kupić prostsze drzwi w castoramie niż bujać się tym człowiekiem i ponosić dodatkowe koszty. Przecież ekipy montażowe nie mogą czekać w nieskończoność.

Robespierre
13-10-2011, 07:28
W mebelkach z IKEI nic nie trzeba docinać... :)
Wszystko jest idealnie docięte i gdyby tak właśnie wszyscy robili drzwi to byłby ideał.

Co do terminów - to w większości zakładów stolarskich tak się dzieje. Szczególnie w sezonie.
Castorama pewnie byłaby szybsza ale jakość żenująca.

PIOTRGOLF
13-10-2011, 20:01
DRZWI PORTA to TOWar II gatunku w cenie I

klient_ze_śląska
13-10-2011, 23:57
http://www.drzwi.fora.pl/index.php?sid=2de34107851da430b8bdac10bc36bd14

jeszki
14-10-2011, 06:32
My mamy Invado Domino 4 kolor akacja - prezentują się dobrze, co do reszty za wcześnie się wypowiadać, mamy je od 2 tygodni. Spełniają swoją rolę, czyli oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego ;) więc co tu się dużo rozczulać ;) :)

finlandia
14-10-2011, 09:34
. Wszystko trzeba sprawdzać szczegółowo przy odbiorze a w szczególności kolor i akcesoria typu listwy dookoła futryny, jakieś śruby do montażu itp.
Klient ze śląska miał złe wyobrażenie o drzwiach. Standard ekonomiczny (do 2 tys zł) przy stałych futrynach ma zwykle opaski "luzem", które trzeba docianać na miejscu. Są za i przeciw takiego rozwiązania - na pewno wymaga to dokładności od montazysty. No ale.. jak klient chce zamontować drzwi za pół ceny przy pomocy pana Stasia który kładł mu karton-gips.. to bywa to trudne.
Docinane listwy są w większości przypadków - i w duzych firmach ogólnokrajowych i w małych stolarniach.
Tu zaszwankowała wyraźna komunikacja na etapie zamawiania drzwi..

finlandia
14-10-2011, 11:49
Mam jeszcze jedną uwagę ogólną dotyczącą drzwi wewnętrznych.
Ostatnie dwa okresy letnie były bardzo mokre - poziom wilgotności sięgał w domach 70-80% (wiele za dużo).
W połączeniu z dość słabą wentylacją (w starych domach) lub pracami wykończeniowymi (w nowych domach) skutkuje to napuchnięciem skrzydeł i widocznymi wybrzuszeniami. W ostatnim okresie obserwowałem sporo reklamacji tego typu i chyba to dzieje się nie tylko u mnie, ale i ogólnie, bo słyszę że fabryki zaczynają przy reklamacjach sprawdzać wilgotność skrzydła.
Stąd rada: przed montażem zadbajcie o to, by w domu faktycznie było już sucho,po pracach mokrych i pierwszych malowaniach. Nie naciskajcie o jak najszybszy montaż, szczególnie jak nie ma jeszcze uruchomionego ogrzewania, bo jak nic - odbije się to na drzwiach.

gagatka01
18-10-2011, 12:42
Witam,

Czy ktoś by mi mógł polecić białe, nowoczesne drzwi, najlepiej lakierowane lub tak wyglądające i nie kosztujące fortunę :)

Elfir
18-10-2011, 14:04
kup techniczne, stalowe - są białe i w lakierze. Kosztują max 300 zł.
Widziałam kiedyś w magazynie wnętrzarskim wnętrze z takimi drzwiami stalowymi, tylko lakierowanymi na rożne kolory - każdy pokój dziecka miał swój kolor.

Robespierre
18-10-2011, 21:46
:wave:

No to zabrnęliśmy w "kozi róg"...

gagatka01
19-10-2011, 07:29
Techniczne u mnie raczej odpadają i aż tak tanie być nie muszą :). Ponieważ drzwi będą widoczne z salonu to chciałabym żeby były dobrze wykonane i ładnie wyglądały :)

gagatka01
19-10-2011, 08:05
w Dewro wycenili mi drzwi na 1900zł plus 500zł za połysk. Czy ktoś może polecić mi jeszcze inną firmę? Byłoby dobrze gdyby cena drzwi w połysku zmieściła się w 2000zł.

Robespierre
19-10-2011, 09:27
Spróbuj jeszcze w firmie Jagdor.
http://www.jagdor.pl/dystrybutorzy.htm

P.S. Tylko nie przejmuj się wyglądem strony www. Jakość drzwi jest porównywalna z np DEWRO.

czarownicaaa
19-10-2011, 18:21
[QUOTE=nielot2;4766535]Pol Skone Simple 00 prezentują się tak:

czy mozesz dodac fotke jak prezentuje sie ten model od drugiej strony
zastanawiam sie nad bialymi drzwiami i chyba te sa z tanich najbardziej fotogeniczne :)
bede niesety miala w korytarzy polowe drzwi otwieranych na zewnatrz a polowe do wewnetrz i ciekawa jestem jak sie spomponuja

Robert_Antczak
19-10-2011, 22:35
Mam jeszcze jedną uwagę ogólną dotyczącą drzwi wewnętrznych.
Ostatnie dwa okresy letnie były bardzo mokre - poziom wilgotności sięgał w domach 70-80% (wiele za dużo).
W połączeniu z dość słabą wentylacją (w starych domach) lub pracami wykończeniowymi (w nowych domach) skutkuje to napuchnięciem skrzydeł i widocznymi wybrzuszeniami. W ostatnim okresie obserwowałem sporo reklamacji tego typu i chyba to dzieje się nie tylko u mnie, ale i ogólnie, bo słyszę że fabryki zaczynają przy reklamacjach sprawdzać wilgotność skrzydła.
Stąd rada: przed montażem zadbajcie o to, by w domu faktycznie było już sucho,po pracach mokrych i pierwszych malowaniach. Nie naciskajcie o jak najszybszy montaż, szczególnie jak nie ma jeszcze uruchomionego ogrzewania, bo jak nic - odbije się to na drzwiach.


Bardzo dobra informacja, trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, drzwi żadnego producenta nie wytrzymają długo w takich warunkach.
Miałem nawet niedawno dość ostrą reklamację że się drzwi wypaczyły i część ościeżnic spuchła na miejscu okazało się że najpierw zamontowano drzwi a potem położono podłogi ściany w ogóle nie były wykończone (tylko tynk) budynek nieogrzewany (bo jeszcze nikt nie mieszka) a okna szczelnie zamknięte. Ponadto wilgotność do 80% nie tylko dla stolarki jest szkodliwa dla człowieka też, zatoki , drogi oddechowe itp.

Pozdrawiam

Robert_Antczak
19-10-2011, 22:36
Witam,

Czy ktoś by mi mógł polecić białe, nowoczesne drzwi, najlepiej lakierowane lub tak wyglądające i nie kosztujące fortunę :)

To ja zaproponuję Porta w okleinie białej Super Mat. Drzwi może Koncept. Ogólnie nie przepadam za biały, ale ten bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam

gagatka01
20-10-2011, 15:50
Porta Line mi się podoba, przypomina Millenium z Dewro, boję się tylko jakości wykonania, niestety słyszałam wiele negatywnych opinii o Porcie, co prawda dają teraz 5 lat gwarancji więc może się nad nimi jeszcze zastanowię. Może ma ktoś drzwi Porta Line i mógłby się wypowiedzieć jak się sprawują.

Madeleine
21-10-2011, 21:07
Jacy są dobrzy producenci klamek?

MonikaC
21-10-2011, 21:44
Robespierre a czy możesz doradzić jakie konkretnie wybrać z INVADO? Bo jednak te domino najbardziej się nam podobają tylko nie wiem jaka płyta, zawiasy.... okleina ryfla czy jakaś enduro????

a może DRIMS?

Royal House Szczecin
22-10-2011, 22:48
Mam pytanie dotyczace drzwi wewnetrznych a raczej drewna z jakiego one sa robione
Chce zamowic drzwi u stolarza w zwiazku z tym ze mam jakies niewymiarowe otwory drzwiowe i dostalam odpowiedz ze robi drzwi z drewna sosnowego? U drugiego stolarza tez dowiedzialam sie ze z sosnowego i jakos mnie to nie przekonuje Czy drzwi drewniane zawsze sa sosnowe malowane tylko na konkretny kolor?
Witaj
Ależ nie! Drzwi wewnętrzne nie tylko z sosny. Sosna wprawdzie najtańsza. Będzie i buk, i jesion, i dąb. A kolorystyka też pełna. Nie tylko kolory kryjące, ale też lazury. Wypytaj stolarza. Pewnie ma inne drewno również, i lakierów pełną paletę;)

jarett
24-10-2011, 20:48
Pytanie budżetowe:
Proste wewnętrzne, drewniane (dąb), bezprzylgowe, lekko frezowane. Takie coś mniej wiecej: http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pi...Pe%C5%82ny.jpg
1600 zł brutto z montażem komplet (w tym są klamki/zamki/okucia/osieżnica, no wszystko). U stolarza (nie jakaś firma-gwoździk). To drogo?tanio?
Przeglądam katalogi producentów drzwi i wydaje mi się (ale może się myle), że jak się policzy u nich koszt skrzydła, ościeżnicy, okuć i montażu to taniej nie da się kupić porządnych drzwi. Mylę się?

Robespierre
24-10-2011, 22:31
Jacy są dobrzy producenci klamek?

:) Oj wielu można by wymienić ale z najłatwiej dostępnych w Polsce:
OLIVARI
MANITAL (bardzo dobry stosunek jakości do ceny)
MANDELI
COLOMBO
FUSITAL
Valli&Valli
DND (z projektami Karima Rashida i Mauro Ronchiego...)
Salice Paolo
Linea Cali (bardzo udane modele klamek stylowych...)
Hoppe
...wymieniłem tu kilku z myślą o klamkach wewnętrznych. Czy o takich czy chodziło??


Pytanie budżetowe:
Proste wewnętrzne, drewniane (dąb), bezprzylgowe, lekko frezowane. Takie coś mniej wiecej: http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pi...Pe%C5%82ny.jpg
1600 zł brutto z montażem komplet (w tym są klamki/zamki/okucia/osieżnica, no wszystko). U stolarza (nie jakaś firma-gwoździk). To drogo?tanio?
Przeglądam katalogi producentów drzwi i wydaje mi się (ale może się myle), że jak się policzy u nich koszt skrzydła, ościeżnicy, okuć i montażu to taniej nie da się kupić porządnych drzwi. Mylę się?

Link nie działa... :( Stolarze też wszystko muszą zliczyć aby podać Ci cenę. :) Spotkałem się niejednokrotnie z sytuacją w której stolarz w trakcie pracy dokładał dodatkowe koszty lub np zrzucał na klienta czynności takie jak kupno zamków bądź zawiasów twierdząc że liczył te tańsze a klient chce droższe, itp.
Czytałeś warunki jego karty gwarancyjnej??? Jeśli nie to poproś o nią. Są skończone - pomalowane??


Robespierre a czy możesz doradzić jakie konkretnie wybrać z INVADO? Bo jednak te domino najbardziej się nam podobają tylko nie wiem jaka płyta, zawiasy.... okleina ryfla czy jakaś enduro????
a może DRIMS?

Napiszę na priv. :)

jarett
24-10-2011, 22:44
Link nie działa... :( Stolarze też wszystko muszą zliczyć aby podać Ci cenę. :) Spotkałem się niejednokrotnie z sytuacją w której stolarz w trakcie pracy dokładał dodatkowe koszty lub np zrzucał na klienta czynności takie jak kupno zamków bądź zawiasów twierdząc że liczył te tańsze a klient chce droższe, itp.
Czytałeś warunki jego karty gwarancyjnej??? Jeśli nie to poproś o nią. Są skończone - pomalowane??


Może spróbuję tak:
http://www.drefamet.pl/_dbkatalog/pics/2010351244155834953/Cordoba%20Pe%C5%82ny.jpg
Warunków gwarancji nie czytałem. Drzwi mają być zrobione 'na gotowo'.
Czy można dostać coś zbliżonego taniej ?

Madeleine
24-10-2011, 22:59
...wymieniłem tu kilku z myślą o klamkach wewnętrznych. Czy o takich czy chodziło??w pewnym sensie - wewnętrzne. Ale, hmmm, może w takim razie nie "dobre", tylko "ujdzie, ale kosztuje mniej" ;)

MonikaC
25-10-2011, 05:16
Jeszcze jedno pytanie jak wykończyć ościeżnicę jak z jednej strony mam drzwi przyległe do ściany a z drugiej mur 25cm????Regulowana chyba już odpada???

Robespierre
25-10-2011, 08:56
Robespierre a czy możesz doradzić jakie konkretnie wybrać z INVADO? Bo jednak te domino najbardziej się nam podobają tylko nie wiem jaka płyta, zawiasy.... okleina ryfla czy jakaś enduro????
a może DRIMS?

Nazwy "Ryfla" i "Enduro" to nazwy handlowe wykończeń, ryfla ma struktura zbliżoną do drewna szczotkowanego a enduro jest gładka - żadna z nich nie jest mega mocna - są to tzw okładziny dekoracyjne i tak jak pisałem Ci wcześniej nie nadają się domu z 3-ką rozbrykanych dzieciaków. Jeśli podoba Ci się wzór drzwi i któryś z kolorów to będzie trudno znaleźć podobne rozwiązanie u innego "taniego" producenta. Więc raczej nie masz wyboru. Na konstrukcję tez nie masz wpływu bo wpływ można mieć ale w produktach indywidualnie produkowanych pod klienta i to grubo powyżej 2 tyś.

Drims to produkt o klasę wyższy - ale nie sądzę aby był w tej samej cenie w podobnym wzorze.


w pewnym sensie - wewnętrzne. Ale, hmmm, może w takim razie nie "dobre", tylko "ujdzie, ale kosztuje mniej" ;)

Co znaczy w pewnym sensie??
Chodzi o klamki pokojowe?? Tak??
Bo jeśli mają to być wewnętrzne ale zastosowane w drzwiach wejściowych do mieszkania to zupełnie inna bajka.
A jaka wartość Cię satysfakcjonuje?? Klamki mają być nowoczesne czy stylowe??


Może spróbuję tak:
Warunków gwarancji nie czytałem. Drzwi mają być zrobione 'na gotowo'.
Czy można dostać coś zbliżonego taniej ?

Cena OK. Ale sprawdź warunki w karcie gwarancyjnej. To ważne dla Ciebie!!! :)


Jeszcze jedno pytanie jak wykończyć ościeżnicę jak z jednej strony mam drzwi przyległe do ściany a z drugiej mur 25cm????Regulowana chyba już odpada???

Kilka stron wcześniej znajdziesz zdjęcia tak montowanych drzwi. Należy zastosować ościeżnicę regulowaną i odpowiednio dociąć opaski w ościeżnicy. Jeśli w tym miejscu dasz ościeżnicą stałą a w innych pomieszczeniach dasz regulowaną to różnica będzie mocno rzucała się w oczy. Ościeżnica stała z zamontowanymi opaskami jest wyższa i szersza od regulowanej...

Madeleine
25-10-2011, 13:52
Szukam czegoś prostego, w stylu Tupai 2002Q, nowoczesnego. I alternatyw do Tupai.

Robespierre
25-10-2011, 20:30
Radzę Ci zakończyć poszukiwania gdyż klamka Tupai 2002Q jest jedną z najtańszych klamek na rozecie kwadratowej i w dodatku wykończeniu ze stali nierdzewnej które gwarantuje długą używalność. Klamka bez rozety dolnej to koszt ok 80 zł. To na prawdę dobra cena.

Tańsze to będą już tylko tandetne chińskie marketowe klamki.

Madeleine
25-10-2011, 20:39
Dzięki. A WB Grupa Tupai? takie cudo znalazłam:
http://www.handles.pl/p2089,klamka-wb-piazza-10002q-16-szyld-kwadratowy-stal-nierdzewna.html

Bardzo podobną widziałam firmy VDS - Novanta (nie upieram się absolutnie przy tym kształcie, ma być coś nowoczesnego i w miarę prostego). No ale cena połowę niższa. No tyle, że jeśli się nawet co któraś zepsuje i kupi się drugą w to miejsce, to i tak wyjdzie taniej niż wszędzie Tupai... czy nie mam racji?

Robespierre
26-10-2011, 06:13
Nie do końca. Tu nie chodzi tylko o popsucie się klamki... Klamki WB przy Tupai wyglądają mizernie (jeśli obie weźmiemy jednocześnie do ręki). Plastikowe wnętrze, całkowity brak precyzji ustawienia rękojeści, słabej jakości i cieńsza stal, i ogólnie słaba precyzja wykonania.

Klamki mogą się wcale nie popsuć ale będą wyglądały brzydko - to najczęstszy problem przy zastosowaniu zamienników czegoś co już jest zamiennikiem. Klamka 2002Q jest alternatywą do drogich klamek i w porównaniu z klamkami za 200-300 zł też będzie słabsza więc odradzam dalsze odchudzanie bo możesz któregoś pięknego dnia zauważyć że wszystkie klamki należy wymienić a nie tylko jedną...

Klamki WB w Tupaiu to tak jak opony Dębica w koncernie Goodyear.

Novanta kiedyś była włoska teraz jest w 100% chińska. Poziom jakości wyraźnie się obniżył... :(

Madeleine
26-10-2011, 07:44
ok, dzięki, to już nie kombinuję :)

aniunia81
26-10-2011, 08:39
Czy ktoś wie, gdzie mogę zobaczyć na żywo we Wrocławiu drzwi Pol-Skone Simple??
Szukam drzwi białych ale w nowoczesnym stylu i nie drogich.

Madeleine
26-10-2011, 08:55
Na Bielanach w Bel-Polu chyba były

jarett
27-10-2011, 09:34
Robespierre, jak już jestesmy przy klamkach.
Potrzebuję zrobić taki myk jak w tych drzwiach: http://www.urbanfront.co.uk/contemporary-front-doors/1/designs/p1/sintra/r6 (mowa o drzwiach ZEWnętrznych).

Czy przychodzi Ci do głowy gotowa klamka z taką 'podkładką' ze stali nierdzewnej?
Czy może trzeba wyciąć osobny fragment blachy i na to nałożyć jakąś gotową rozetkę zamka?

Madeleine
27-10-2011, 17:22
Radzę Ci zakończyć poszukiwania gdyż klamka Tupai 2002Q jest jedną z najtańszych klamek na rozecie kwadratowej i w dodatku wykończeniu ze stali nierdzewnej które gwarantuje długą używalność. Klamka bez rozety dolnej to koszt ok 80 zł. gdzie dostanę ją w takiej cenie? ;)

rena rena
28-10-2011, 18:35
Robespierre a co sądzisz o interdoorze modele lukka i livorno? chcę wziąść od nich białe i czerwone drzwi... zastanawiałam się nad połyskiem, ale w koncu chyba wezmę półmat (praktyczniejszy, tańszy no i przy czerwonych drzwiach to zbyt duża ekstrawagancja;) poza tym pólmat chyba "spokojniejszy". podobaja mi sie te modele, mam nadzieję ze nie kosztują bardzo dużo... czy warto te modele i z jaką ceną mogę się liczyć? z góry Robespierre dziękuję ... innym za konstruktywne opinie także:)

jarett
28-10-2011, 20:43
Oglądałem dzisiaj z bliska drzwi Vasco. Muszę przyznać, że robią niezłe wrażenie jak na drzwi 'budżetowe'. Chociaż jak policzyć wszystko z ościeżnicą, montażem, okuciami to wychodzi z 1200 zł za model, który akurat mnie zainteresował (a drzwi są w okleinie jakiejś). Wersja przylgowa. To chyba jednak wolę zapłacić 1600 za drewniane na gotowo, bezprzylogwe i nawet z zamkiem magnetycznym :)

Robespierre
29-10-2011, 12:37
Robespierre, jak już jestesmy przy klamkach.
Potrzebuję zrobić taki myk jak w tych drzwiach: (mowa o drzwiach ZEWnętrznych).

Czy przychodzi Ci do głowy gotowa klamka z taką 'podkładką' ze stali nierdzewnej?
Czy może trzeba wyciąć osobny fragment blachy i na to nałożyć jakąś gotową rozetkę zamka?

Mniej więcej 4 lata temu wyceniałem drzwi wejściowe z taką klamką i dodatkowo z blachą w formie "odkopnika" czyli dolnego zabezpieczenia. Wtedy taka klamkę produkowali Niemcy (z tym że teraz nie pamiętam jaka była to marka - postaram się przypomnieć...) i kosztowała 130 euro - była typowo zewnętrzną klamką i posiadała odpowiednie zabezpieczenia. Również rozważaliśmy z klientem usługę ślusarza i dorobienie osobno. Wyszło sporo taniej bo za taką ładną blaszkę z porządnego "kwasiaka" ślusarz chciał coś ok 100 zł. Ostatecznie klient jednak zmienił zdanie i wykonaliśmy drzwi z dużym relingiem ze stali.

Na dziś taka klamkę ma w ofercie firma Tupai model 2202 z tym że nie jest to klamka zalecana na zewnątrz. Trzeba by ją lekko zmodyfikować. Nie ma jej dostępnej w Polsce więc trzeba by zamówić w Portugalii i poczekać ok miesiąca. Kosztu nie znam ale szacuję na jakieś 250-300 zł. Trzeba by ją zmodyfikować poprzez montaż na śruby przelotowe oraz lekkie przerobienie rękojeści aby była nieco bardziej bezpieczna. Nie dostaniesz gwarancji na odporność na warunki zewnętrzne ale raczej nic się jej nie stanie.

http://www.tupai.pt/po/index.php (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tupai.pt%2Fpo% 2Findex.php) kliknij >>> "produkty" a potem wyszukaj 2202 w "wyszukiwarce" na tej stronce.


gdzie dostanę ją w takiej cenie? ;)

Tyle by kosztowała jeśli klient kupił by ją z montażem i drzwiami. Ale jeśli każdy element chce kupić osobno to cen na tym poziomie nie uzyska.
Realnie coś koło 100-110 zł.


Oglądałem dzisiaj z bliska drzwi Vasco. Muszę przyznać, że robią niezłe wrażenie jak na drzwi 'budżetowe'. Chociaż jak policzyć wszystko z ościeżnicą, montażem, okuciami to wychodzi z 1200 zł za model, który akurat mnie zainteresował (a drzwi są w okleinie jakiejś). Wersja przylgowa. To chyba jednak wolę zapłacić 1600 za drewniane na gotowo, bezprzylogwe i nawet z zamkiem magnetycznym :)

Przypomnę Ci tylko o warunkach gwarancji. Natomiast jeśli wyszło Ci 1600 także z dodatkami, montażem i fakturą to można powiedzieć że jest to dobra oferta.
Zawsze będą plusy i minusy.

Ja np wolę kupić benzyniaka i dopłacić za inst. gaz. niż diesla (i wyremontować wtryski z pompą). :) :) :)

MonikaC
29-10-2011, 13:01
:)

Napiszę na priv. :)

nic nie dostałam :(

Robespierre
29-10-2011, 13:13
Robespierre a co sądzisz o interdoorze modele lukka i livorno? chcę wziąść od nich białe i czerwone drzwi... zastanawiałam się nad połyskiem, ale w koncu chyba wezmę półmat (praktyczniejszy, tańszy no i przy czerwonych drzwiach to zbyt duża ekstrawagancja;) poza tym pólmat chyba "spokojniejszy". podobaja mi sie te modele, mam nadzieję ze nie kosztują bardzo dużo... czy warto te modele i z jaką ceną mogę się liczyć? z góry Robespierre dziękuję ... innym za konstruktywne opinie także:)

Sprawdź dokładnie cenę całego produktu. Jeśli ją podasz powiem co o tym sądzę. Często słyszę że klienci za tę cenę wolą już lakierowane drzwi niż wykończone laminatem... Ostrzegam że niska nie jest... :(


nic nie dostałam :(

#1749
Tutaj Ci odpowiedziałem... :)
Ale jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej podpowiedzi to daj znać.

MONIKA1850
03-11-2011, 11:11
Oto moje drzwi wewnetrzne,zdjęcia niezbyt wyraźne ponieważ robine telefonem,żadne cuda,najzwyklejsze,robione przez kolegę stolarza,maja 3 lata i nic sie nie dzieje,zrobione z suchego drewna ,trzykrotnie malowane lakiero-bejcą.Nam sie podobają.

Nemadia
03-11-2011, 13:31
A ja mam drzwi Porty podobne do ciebie i zaplaciłam za nie koło 350 zł w Dobre dla domu w Koszalinie, dopiero co je kupilam i nie wiem jak się sprawdzą. Ale widać że są solidne.

anita12345
03-11-2011, 14:28
zamówiłam 9 sztuk drzwi VASCO kolor dąb szlachetny .Drzwi wygladają na solidne i masywne i jak na razie są super , byle tak dalej828418284382844

Robespierre
04-11-2011, 19:38
zamówiłam 9 sztuk drzwi VASCO kolor dąb szlachetny .Drzwi wygladają na solidne i masywne i jak na razie są super , byle tak dalej828418284382844

Życzę Ci dużo radości z zakupionych drzwi lecz proszę wytłumacz mi po co montowaliście je nie mając podłogi??
Po pierwsze utrudniacie sobie montaż podłogi a po drugie ryzykujecie zniszczeniem drzwi!!
Bez podłóg i tak się nie wprowadzicie więc po co ten pośpiech... :(

Magda_W2
06-11-2011, 18:06
Witajcie! Chętnie wysłucham wskazówek co do wyboru drzwi wewnętrznych.

Interesuje mnie następujący design drzwi:
http://www.door-pol.pl/pl/drzwi/drzwi-wewnetrzne-ramiakowe/jamajka
http://www.centurion.com.pl/drzwi.php?str=drzwi&id_model=4
http://www.stolbud.pl/pl/drzwi/8989/9183

- Stolbud - Marco
- Door-Pol - Jamajka
- Centurion - Monaco M5/M9
- Pol-skone (mają jeden model, ale odrzuciłam tego producenta - słusznie?)
cena skrzydła 600-700zł
Wszystkie modele to ramiak + MDF (Centurion ma HDF)

...nie wiem co myśleć... Centurion ze względu na HDF?

anita12345
06-11-2011, 18:14
Akurat te zdjęcia są z piętra ,bark paneli na korytarzu na pietrze nie pokrzyzował planów z przeprowadzką i już mieszkamy i dla nas nie jest to wielki problem

iva_marti
06-11-2011, 20:17
SZukam białych, nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Co możecie polecić dobrego jakościowo i niekoniecznie bardzo drogiego.

Robespierre
07-11-2011, 08:40
Witajcie! Chętnie wysłucham wskazówek co do wyboru drzwi wewnętrznych.

Interesuje mnie następujący design drzwi:
- Stolbud - Marco
- Door-Pol - Jamajka
- Centurion - Monaco M5/M9
- Pol-skone (mają jeden model, ale odrzuciłam tego producenta - słusznie?)


Myślę że nie słusznie... Z tych 4-ech wymienionych jednak tego bym wskazał jako najmniej awaryjnego.


Akurat te zdjęcia są z piętra ,bark paneli na korytarzu na pietrze nie pokrzyzował planów z przeprowadzką i już mieszkamy i dla nas nie jest to wielki problem

Montaż drzwi na wylewkach owocuje aż 50% ryzykiem uszkodzenia drzwi i dlatego nie należy się spieszyć. Problem się pojawi jak się okaże że drzwi się zniszczyły a producent odrzuci Wam gwarancję. Na początku nigdy nie ma problemów. 3-mam kciuki za poprawne zachowanie się drzwi w przyszłości. :)


SZukam białych, nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Co możecie polecić dobrego jakościowo i niekoniecznie bardzo drogiego.

Sprawdź te...
http://drzwivasco.pl/Kolekcja-drzwi-Braga-Line.aspx
..białe prezentują się naprawdę dobrze. Proste, estetyczne, tanie. :)

Pozdrawiam.

nataliik
07-11-2011, 19:20
My, również wybraliśmy drzwi VASCO - kolor kasztan. Zamówiliśmy do pokojów i dwóch łazienek z pięcioma szybami, a w przejściu z domu do garażu wstawiliśmy pełne.

https://lh6.googleusercontent.com/-cSQsJt6eJWg/TtImdZ0-XUI/AAAAAAAAAfs/ArjGNSvX-UM/s640/71.12.11.2011%252520%2525288%252529.jpg

Teraz zastanawiamy się nad wyborem klamek

karolinakot
09-11-2011, 11:25
SZukam białych, nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Co możecie polecić dobrego jakościowo i niekoniecznie bardzo drogiego.
w płocku w dobre dla domu kupiłam biale nowoczesne drzwi polskone ;) za około 500zł, maja tez oni swoja stronke jak chcesz popatrzeć http://ddd.com.pl/

Robespierre
09-11-2011, 12:20
w płocku w dobre dla domu kupiłam biale nowoczesne drzwi polskone ;) za około 500zł, maja tez oni swoja stronke jak chcesz popatrzeć http://ddd.com.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fddd.com.pl%2F)

Zrób fotkę i pokaż bo sam jestem ciekaw jak wyglądają Twoje drzwi.
Podałaś link do firmy handlującej wieloma towarami więc znalezienie tam czegoś nie jest łatwe.
iva_marti prosiła o konkretny produkt a nie o firmę która może je sprzedać. :(

e-mól
13-11-2011, 13:25
Który z producentów oferuje drzwi bezprzylgowe z zawiasem odwroconym? Jak wyglada końcowa cena drzwi vasco braga linę wzór A z wszystkimi dodatkami i montażem?

baba na budowie
13-11-2011, 15:34
Dzien dobry,
Czy moglby Pan doradzic mi w sprawie bialych klasycznych drzwi? Szukam czegos do przedwojennego domu. Niestety oryginalna stolarka ulegla dewastacji:( Natknelam sie na firme na firme Pol-skone model modern 08.
Czy do 2 tysiecy znajde jakies porzadne drzwi biale drewniane? Czy jestem skazana na HDF?

Elfir
13-11-2011, 19:49
Nie mozna kupić prostych, białych, sosnowych i dac ich do lakierowania?

baba na budowie
13-11-2011, 20:11
Pewnie można, tylko nie jestem pewna jaki będzie efekt końcowy. Póki co rozglądam sie po omacku. Zaczynam się obawiać, że przy tych cenach to nie dosc, że będą chałupniczo malowane to jeszcze sama je będę strugać;)
a teraz poważniej. Czy można w sensie technicznym wstawić drzwi przesuwne, takie które wsuwają się do środka ścianki, w już istniejące ściany z cegieł, w tym jedną nośną.

Robespierre
13-11-2011, 20:42
Który z producentów oferuje drzwi bezprzylgowe z zawiasem odwroconym? Jak wyglada końcowa cena drzwi vasco braga linę wzór A z wszystkimi dodatkami i montażem?

Jaki jest gruby mur?? Bo jak rozumiem ościeżnica ma być regulowana...(??)
Hmmm... Zawias odwrócony (??). Nie słyszałem jeszcze takiego określenia. Proszę naświetl to bliżej. Może jakaś fotka (??) :)


Dzien dobry,
Czy moglby Pan doradzic mi w sprawie bialych klasycznych drzwi? Szukam czegos do przedwojennego domu. Niestety oryginalna stolarka ulegla dewastacji:( Natknelam sie na firme na firme Pol-skone model modern 08.
Czy do 2 tysiecy znajde jakies porzadne drzwi biale drewniane? Czy jestem skazana na HDF?

http://www.dewro.pl/drzwi_drewniane sprawdź ofertę u lokalnego dystrybutora. Konstrukcja mieszana drewno + płyta ale sprawdzona i bezawaryjna. Cena przy klasycznych zawiasach nie powinna przekroczyć założeń budżetowych.


Nie mozna kupić prostych, białych, sosnowych i dac ich do lakierowania?

Na dzień dzisiejszy mało jest profesjonalnych lakierni które lakierują "obcy" materiał. Producenci najczęściej sami malują swoje produkty. Wiem coś o tym bo prowadziliśmy taką lakiernię kilkanaście lat temu. Doprowadzenie drzwi sosnowych o wartości ok 600-1000 zł do idealnego stanu zajmowało kilkanaście roboczogodzin i niestety kosztowało ok 400-500 zł. Nie jest to prosta sprawa jak na pozór się wydaje.


Pewnie można, tylko nie jestem pewna jaki będzie efekt końcowy. Póki co rozglądam sie po omacku. Zaczynam się obawiać, że przy tych cenach to nie dosc, że będą chałupniczo malowane to jeszcze sama je będę strugać;)
a teraz poważniej. Czy można w sensie technicznym wstawić drzwi przesuwne, takie które wsuwają się do środka ścianki, w już istniejące ściany z cegieł, w tym jedną nośną.

W ścianie nośnej nikt nie odważy się na jakiekolwiek podkuwanie celem schowania kasety ( http://www.leon.info.pl/main/systemy_przesuwne.html lub http://www.eclisse.pl/undefinedf_kpojedyncza.html ) lecz dostawienie jej jak najbardziej wchodzi w grę.

W ścianie działowej należy wstawić nowe duże nadproże i po wykuciu odpowiednio dużego otworu cała kaseta schowa się w jej wnętrzu. Oczywiście tutaj także można dostawić kasetę z boku, wtedy nie musisz przerabiać nadproży.

Ważne!!! Sprawdź czy wybrany wykonawca drzwi będzie w stanie ładnie obudować mur ościeżnicą.

Elfir
13-11-2011, 21:03
na forum jedna z forumowiczek malowała na biało sama takie sosnowe drzwi. Co prawda nie na wysoki połysk, ale i tak efekt był piorunujący. Tutaj jej blog:
http://www.styleroom.com.pl/album/5

Robespierre
13-11-2011, 21:14
Efekt na zdjęciach rzeczywiście jest super. Niestety na drzwiach gdzie "sęk dotyka sęka" (czyli drzewo jest bardzo kiepskiej jakości) nieuniknione są nierówności lakieru. Zdjęcia są zrobione z daleka i nie obrazują jakości powłoki lakierniczej. Daję głowę że już po pierwszym sezonie grzewczym kasetony będą popękane i poprawki na drzwiach będą nieuniknione.

Nie każdy jest domatorem - stolarzem i nie każdy chce do końca życia bawić się w naprawy drzwi.

Radzę jednak przemyśleć dokładniej zakup.

:)

Elfir
13-11-2011, 21:16
można spytać się rokoko, czy tak było, ma swój wątek też na forum.

Robespierre
13-11-2011, 21:54
:) można... :)

e-mól
13-11-2011, 23:24
o takie

http://www.stolarkaloboda.pl/galeria_foto/thumb-840-680/6/1301408604.jpg
czyli drzwi się licują z opaską a otwierają się do wewnątrz

baba na budowie
14-11-2011, 07:26
Wielkie dzieki za odpowiedz. Czyli rozumiem, ze sa sprytne sposoby zeby takie drzwi miec. Ogladalam dewro na necie mi maja fantastyczne modele. Rozumiem, ze dewro bedzie w stanie ladnie mur oblozyc oscieznica.
Elfir, mysle ze Robespierre ma racje. Z daleka one ladnie wygladaja. Ale z bliska efekt moze byc rozny. Moi rodzice maja sosnowe dzrwi w domku letniskowym i sa ok. Ale do francji elegancji to im daleko. W tym domku sloje i pekniecia sa ok, ale w moim domu przedwojennym nie chcialabym efektu rodem z ubogiej sudeckiej chalupy. Niestety na efekt trzeba wylozyc kaske:(
Teraz mam drzwi drewniane i taka zabudowana spizarke w holu z lat 50. Malowalismy to na bialo przed wprowadzeniem i wyglada przyzwoicie, a nawet ladnie. Ale to sosna nie jest. Moze swierk, ale nie wiem.
Robotnik, ktory pomagal przy remoncie, mowil nam, ze po co to malujemy jak na targu w Polsce drzwi mozna za 700 koron kupic. Ale ja nogdy bym sie nie pozbyla takiej drewnianej ladnej stolarki.
Ale mowiac szczerze zamiast sosnowych drzwi do mojego nowego domu to wolalabym bialy mdf, chociaz to nie to.

Robespierre
14-11-2011, 09:04
o takie
...
czyli drzwi się licują z opaską a otwierają się do wewnątrz

:)

Tak też myślałem. Takie zawiasy najczęściej nazywają "chowanymi". Większość producentów na rynku produkujących drzwi od 1000 zł wzwyż ma takie zawiasy w ofercie. Kosztują oczywiście więcej niż zwykłe, zazwyczaj dopłaca się ok 300-400 zł do drzwi. Wskazane jest również zastosowanie zamków magnetycznych które poprawiają komfort użytkowania. Za ten dodatkowy gadżet także trzeba dopłacić 50-100 zł. Tak więc kompletne drzwi rzadko schodzą poniżej 1600-1700 zł.

Warte polecenia:
http://www.klimek-klus.pl/
http://www.moric-drzwi.pl/
http://www.dewro.pl/
http://www.entra.com.pl/
http://www.jagdor.pl/

Oczywiście takie zawiasy mają nie tylko oni... :)

karolinakot
14-11-2011, 09:05
Zrób fotkę i pokaż bo sam jestem ciekaw jak wyglądają Twoje drzwi.
Podałaś link do firmy handlującej wieloma towarami więc znalezienie tam czegoś nie jest łatwe.
iva_marti prosiła o konkretny produkt a nie o firmę która może je sprzedać. :(


tutaj macie linka http://ddd.com.pl/drzwi/ID_DRZ-PLS114, obecnie mam aparat w naprawie ale jak tylko go odbiorę zrobię fotkę ;)

madziaaa_w
14-11-2011, 09:10
Witam.
Ja mam drzwi Vasco Braga

84780

Mam je od roku. Jak za tą cenę, jestem zadowolona i mogę polecić.:)

e-mól
14-11-2011, 09:34
Chowane to żadne dziwy, ale normalne chowane to raczej otwierają się w stronę licowania a nie do wewnątrz muru, zgadza się?
Odwrócone to raczej rzadkość, jesteś pewien że każdy z wklejonych producentów taką opcję oferuje?

Tu już bardzo obrazowo, żeby nie było wątpliwości o co pytam

http://www.stolarkaloboda.pl/userfiles/image/news/2.jpg

frelka
14-11-2011, 09:59
Witam
Mam jeszcze sporo czasu, bo dom stanie w przyszłym roku, ale nie zamierzam dokonywać wyborów na ostatnią chwilę.
Od jakiegoś czasu podobają mi się drzwi Porta Line:
http://static.porta.com.pl/images/products/doors/big/p80_02_b.jpg
w okleinie portadur i wypełnieniem płytą otworową.
Zapewne nie dorównują one prezentowanym tu modelom, ale czy za tę cenę wybór jest ok?
Możecie polecić coś lepszego w podobnym wyglądzie?

Robespierre
14-11-2011, 10:19
Chowane to żadne dziwy, ale normalne chowane to raczej otwierają się w stronę licowania a nie do wewnątrz muru, zgadza się?
Odwrócone to raczej rzadkość, jesteś pewien że każdy z wklejonych producentów taką opcję oferuje?


OK.
W branży większość firm używa stwierdzenia "drzwi otwierane przez ościeżnicę".
Rzeczywiście jest to trudniejsze do wykonania ale potwierdzam że z listy wymienionej powyżej wszyscy są w stanie to zrobić.
...zmyliłeś mnie pytając o "zawiasy odwrócone" - w wersji o której pytasz nie są odwrócone. Występują tylko jako lewe i prawe i nie wolno ich obracać w pionie więc nikt nie powinien ich nazywać odwróconymi. :)

Pozdrawiam.


tutaj macie linka http://ddd.com.pl/drzwi/ID_DRZ-PLS114, obecnie mam aparat w naprawie ale jak tylko go odbiorę zrobię fotkę ;)

Nie jestem zwolennikiem serii Simple.
Optycznie jedynie "Pol-Skone Simple 00" jest OK. Niestety materiały użyte do produkcji słabiutkie. :(


Witam.
Ja mam drzwi Vasco Braga
Mam je od roku. Jak za tą cenę, jestem zadowolona i mogę polecić.:)

Wyszło całkiem ładnie.
Dołóż jeszcze srebrne nasadki na zawiasy i będzie jeszcze ładniej :)
Uzupełnieniem będą białe estetyczne listwy. Dobrze pasują te:
http://www.classen.pl/pl/listwy-fuxx,9,sg,26,pr,143.html model: FUXX 18x65

madziaaa_w
14-11-2011, 10:46
Nie jestem zwolennikiem serii Simple.

Wyszło całkiem ładnie.
Dołóż jeszcze srebrne nasadki na zawiasy i będzie jeszcze ładniej :)

Zawiasy miały być srebrne, przywieźli takie i miałam zmienić, ale na razie na "miałam" stanęło ;)
Docelowo na pewno zmienię :)



Uzupełnieniem będą białe estetyczne listwy. Dobrze pasują te:
http://www.classen.pl/pl/listwy-fuxx,9,sg,26,pr,143.html model: FUXX 18x65

Zdjęcie jest sprzed roku. Teraz mam już listwy zamontowane.
O takie: http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003

e-mól
14-11-2011, 11:28
Lewe czy prawe to chyba ten schemat przedstawia:

http://videofon.pl/data/editor/image/forum/dpl.jpg

a grafika poniżej jak dla mnie co innego tłumaczy

http://www.stolarkaloboda.pl/userfiles/image/news/2.jpg

Robespierre
14-11-2011, 11:49
:)
Nie do końca się rozumiemy...
Ja piszę o kierunku zawiasów bo są produkowane jako Lewe i Prawe i absolutnie nie wolno tego zmieniać.
Dla producentów z tej listy to także żadna nowość. Takie drzwi są w sprzedaży już od kilku lat.

Zwrócę Ci tylko mała uwagę na przyszłość:
Drzwi tego typu (w oparciu o zdjęcie które przesłałeś) świetnie wyglądają od strony np przedpokoju lecz mogą być zdecydowanie mniej wygodne dla użytkowników wchodzących i niosących większe przedmioty od strony garażu. Drzwi otwierają się tylko 90 stopni opierając się o ościeżnicę. Dodatkowo tworzy nam się "dźwignia" dzięki której nawet małe dziecko jest w stanie wyłamać element ościeżnicy w którym osadzone są zawiasy. Należy bezwzględnie zastosować odbojniki zatrzymujące skrzydło w prawidłowej pozycji.

W przypadku gdybyś wybrał w tym miejscu drzwi standardowo otwierane do wewnątrz to nawet jeśli zaraz przy drzwiach jest ściana otworzą się parę stopni szerzej.

Pytanie dodatkowe. Czy w pomieszczeniu do którego będziesz je montował masz jeszcze jedno wejście?? Czy będą to jedyne drzwi w tym pokoju??


Zawiasy miały być srebrne, przywieźli takie i miałam zmienić, ale na razie na "miałam" stanęło ;)
Docelowo na pewno zmienię :)

Nie musisz ich zmieniać.
Wystarczy założyć nasadki. Zawias ma fi 13,5 mm,
nasadka na jeden zawias ma ma mieć długość 2x50 mm.


Zdjęcie jest sprzed roku. Teraz mam już listwy zamontowane.
O takie: http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tokir.pl%2Find ex.php%3Fp1113%2Ctb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003)

Please, please - zrób nową fotkę. :)
Bardzo ładne listwy. Pasują profilem do opasek ościeżnicy. Wszyscy zobaczą efekt z listwami i bez... Nie każdy montuje listwy w kolorze drzwi a wg mnie to bardzo dobry pomysł i sprawdza się nie tylko w białych drzwiach.
:wave:


http://forum.muratordom.pl/http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=38227&d=1294959714http://forum.muratordom.pl/http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=38227&d=1294959714http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=38227&d=1294959714
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47630&d=1299929358
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=67528&d=1311889986

e-mól
14-11-2011, 12:59
nawet małe dziecko jest w stanie wyłamać element ościeżnicy

Serio, no ale pewnie jakąś gwarancję producent daje, spytam użytkowników takich drzwi.


W przypadku gdybyś wybrał w tym miejscu drzwi standardowo otwierane do wewnątrz to nawet jeśli zaraz przy drzwiach jest ściana otworzą się parę stopni szerzej.

Pytanie dodatkowe. Czy w pomieszczeniu do którego będziesz je montował masz jeszcze jedno wejście?? Czy będą to jedyne drzwi w tym pokoju??

To raczej logiczne
Nie to mają być jedyne drzwi do pokojów, łazienki i pralni, a co niebezpieczniejsze od innych?

madziaaa_w
14-11-2011, 13:05
Nie musisz ich zmieniać.
Wystarczy założyć nasadki. Zawias ma fi 13,5 mm,
nasadka na jeden zawias ma ma mieć długość 2x50 mm.

Nie wiedziałam. A kupię w jakimś "normalnym sklepie" typu LM czy Casto?



Please, please - zrób nową fotkę. :)
Bardzo ładne listwy. Pasują profilem do opasek ościeżnicy. Wszyscy zobaczą efekt z listwami i bez... Nie każdy montuje listwy w kolorze drzwi a wg mnie to bardzo dobry pomysł i sprawdza się nie tylko w białych drzwiach.
:wave:
Jak tylko wrócę do domu to wrzucę nową fotkę :) Nie trzeba się prosić :p

Piccolo
14-11-2011, 13:12
Witam wszystkich,
to mój pierwszy post (dotychczas byłem jedynie biernym użytkownikiem) i wybaczcie, że od razu z prośbą.

Wpadł mi w oko model drzwi pokazywanych tu wielokrotnie - Dre Vetro A. Spodobał on się również żonie co już jest więcej niż połową sukcesu :) Mam świadomość pewnych ograniczeń: Z jednej strony moich finansowych (1000pln na sztukę) a z drugiej jakości drzwi w tej cenie.

Moje pytanie: Czy w tej cenie i podobnej stylistyce moglibyście polecić coś innego? Czy mam jakąś alternatywę? Na porządne drewniane mnie nie znać a drewnianych budżetowych raczej nie chce.

pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc

Robespierre
14-11-2011, 13:13
Serio, no ale pewnie jakąś gwarancję producent daje, spytam użytkowników takich drzwi.

Na uszkodzenia mechaniczne gwarancji nikt Ci nie udzieli... Popytaj i jeśli możesz sam dokładnie obejrzyj. To jest tylko rada - nie musisz mi wierzyć.



To raczej logiczne
Nie to mają być jedyne drzwi do pokojów, łazienki i pralni, a co niebezpieczniejsze od innych?

Wszystko jest logiczne. Lecz gdyby było oczywiste to nie byłoby tu tego forum...

Chodzi o pewien mały szkopuł montażowy. Po wstępnym osadzeniu ościeżnicy, monter wiesza skrzydło i ustawia prawidłowo szczeliny wokoło pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą potem "pianuje" ościeżnicę. Aby wpuścić pianę musi być we wnętrzu pomieszczenia. Skrzydło jest w tym wariancie zamknięte i zablokowane rozpórkami.
W tym momencie pojawia się dość komiczna sytuacja... Monter nie może wyjść z pokoju i musi czekać min 2 godziny aż piana dostatecznie stwardnieje (czas zależny od użytej piany) aby zdjąć rozpórki i móc otworzyć skrzydło.

Wystarczy dać monterowi: kanapki, termos z kawką i mały telewizorek. :) :) :)


Nie wiedziałam. A kupię w jakimś "normalnym sklepie" typu LM czy Casto?

Raczej nie. Tam najczęściej mają nasadki o średnicy 13 mm i krótsze pasujące tylko do zwykłych małych zawiasów. Vasco daje zawias większy, łożyskowany więc nasadki zamów tam gdzie zamawiałaś drzwi.

e-mól
14-11-2011, 13:39
Chodzi o pewien mały szkopuł montażowy. Po wstępnym osadzeniu ościeżnicy, monter wiesza skrzydło i ustawia prawidłowo szczeliny wokoło pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą potem "pianuje" ościeżnicę. Aby wpuścić pianę musi być we wnętrzu pomieszczenia. Skrzydło jest w tym wariancie zamknięte i zablokowane rozpórkami.
W tym momencie pojawia się dość komiczna sytuacja... Monter nie może wyjść z pokoju i musi czekać min 2 godziny aż piana dostatecznie stwardnieje (czas zależny od użytej piany) aby zdjąć rozpórki i móc otworzyć skrzydło.

Wystarczy dać monterowi: kanapki, termos z kawką i mały telewizorek. :) :) :)

To mi się podoba :)

A nakładki na zawiasy do simpl'ów pol-skone w markecie kupię, czy też jakieś nietypowe średnice mają?

madziaaa_w
14-11-2011, 19:23
Zgodnie z życzeniem :) - drzwi Vasco razem z listwami.

84924

Listwy z bliska.

84925

Robespierre
16-11-2011, 08:35
To mi się podoba :)

A nakładki na zawiasy do simpl'ów pol-skone w markecie kupię, czy też jakieś nietypowe średnice mają?

Pol-Skone stosuje kilka typów zawiasów. W Simplach powinny pasować także 13,5 mm ale krótsze. Musisz zmierzyć długość dolnego i górnego elementu.


Zgodnie z życzeniem :) - drzwi Vasco razem z listwami.

84924

84925

Bardzo ładnie to wyszło. Gratuluję. :)

eluda
19-11-2011, 08:44
Witam Was serdecznie :)

zastanawiam się nad drzwiami Intenso-Doors , seria economy, typ drzwi malaga

czy możecie powiedzieć mi coś na temat tej firmy i samych drzwi? nie kupuje kota w worku ? :/
warto ?

proszę o pilną odpowiedź.

Robespierre
19-11-2011, 19:02
Ja zupełnie nie kojarzę tej marki. :(

eluda
19-11-2011, 20:15
:(

jeśli to coś pomoże wkleję link

moje potencjalne są na 14 stronie - Malaga

http://www.drzwi.pl/katalogiPDF/Intenso_09_2011.pdf

wydają się fajne, widziałam 1 wyrób ich firmy w Castoramie, bardzo przypominał Vasco Dors i dlatego zwóciłam na nią uwagę - zaokrąglone brzegi itd..

jednak to co widziałam w castoramie to moje jedyne zetknięcie się z firmą :(

podobają mi się też Vasco Dors - Braga ale tam niestety dla tej serii nie ma wyboru wenge który mi się podba, nie robią też drzwi 100cm, a niestety takie chciałabym również zamówić :( Do przemyśleń zostaje więc Inteso Doors który wg katalogu odpowieda moim wymaganiom.

Może ktoś zna ich wyroby i może coś o nich powiedzieć ? pliss...

Robespierre
23-11-2011, 10:29
To chyba jakaś firma z kosmosu!

Brak strony www.

Jest jakiś sklep www ale nie odpowiadają na kontakt.

Brak telefonów w sieci. Tzn jest jeden ale odbiera inna firma... We wszystkich danych na różnych wyszukiwarkach podany jest błędny numer!!!!

Raczej stroń od tych produktów.

Katalog ładny, czytelny ale to za mało w dzisiejszych czasach.

Piccolo
23-11-2011, 12:02
Witam wszystkich,
to mój pierwszy post (dotychczas byłem jedynie biernym użytkownikiem) i wybaczcie, że od razu z prośbą.

Wpadł mi w oko model drzwi pokazywanych tu wielokrotnie - Dre Vetro A. Spodobał on się również żonie co już jest więcej niż połową sukcesu :) Mam świadomość pewnych ograniczeń: Z jednej strony moich finansowych (1000pln na sztukę) a z drugiej jakości drzwi w tej cenie.

Moje pytanie: Czy w tej cenie i podobnej stylistyce moglibyście polecić coś innego? Czy mam jakąś alternatywę? Na porządne drewniane mnie nie znać a drewnianych budżetowych raczej nie chce.

pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc

Witam ponownie,
drążąc temat do drzwi DRE Vetro A (http://dre.pl/pl/vetro.html) udało mi się dobrać DRE Premium pierwszy model (http://dre.pl/pl/premium.html).
Całość w okleinie wenge ryfla.

Może jednak komuś uda się zaproponować coś lepszego? (lepszego w doborze wizualnym a podobne jakościowo)
pozdrawiam serdecznie

leaat
23-11-2011, 12:49
zdecydowalismy sie na drzwi porta wieden, tylko, ni hu hu nie moge dopasowac oscieznic...z tego co rozumiem, oscieznice są gladkie, a drzwi ze strukturą drzewa...jak to wyglada, ma ktos moze u siebie?:confused:

rudy_stp
23-11-2011, 19:31
Witam,
Jako ,że poszukuję tego samego co autor nie będę powielał wątku.

W moim mieszkaniu jest korytarz gdzie na 3 ścianach będą drzwi. Jako ,że korytarz będzie wąski i długi idealne byłoby żeby ściany były "gładkie" czyli nadały by się drzwi bezprzylgowe. Niestety ale z racji, że korytarz jest dość wąski musiałyby się one otwierać do pokoi a nie na korytarz:/

Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie mogę znaleźć drzwi bezprzylgowe ale otwierane w drugą stronę niż normalnie czyli nie w stronę gdzie są gładkie ale w drugą... może istnieją po prostu jakieś super wąskie futryny to umożliwiające?

Robespierre
23-11-2011, 20:03
Przeczytaj choć dwie ostatnie strony tego wątku. Odpowiedź jest blisko.

Robespierre
23-11-2011, 20:05
Witam ponownie,
drążąc temat do drzwi DRE Vetro A (http://dre.pl/pl/vetro.html) udało mi się dobrać DRE Premium pierwszy model (http://dre.pl/pl/premium.html).
Całość w okleinie wenge ryfla.

Może jednak komuś uda się zaproponować coś lepszego? (lepszego w doborze wizualnym a podobne jakościowo)
pozdrawiam serdecznie

Gdybyś dołożył jeszcze raz tyle to byłoby sporo lepszych drzwi, ale za te same pieniądze nie poszalejesz.

Piccolo
24-11-2011, 08:28
Robespierre,
wiem, że dokładając drugie tyle fajne drzwi bym kupił ale niestety trywialny powód finansowy mnie ogranicza.
Muszę poruszać się w dostępnych mi przedziałach.

Pytanie tylko czy mając ten 1000pln na komplet i kupując DRE Vetro popełnię błąd w wyborze. Wizualnie mi się podobają i dopytuję Was o jakość.
pozdrawiam

Robespierre
24-11-2011, 08:33
Za 1000 zł na pewno lepszych drzwi nie znajdziesz...

Piccolo
24-11-2011, 10:34
No i dzięki za konkretną odpowiedź
pozdrawiam