PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

szybkaosa
24-11-2011, 13:17
Za 1000 zł na pewno lepszych drzwi nie znajdziesz...

A Erkado - Azalia? Ujdzie?

finlandia
24-11-2011, 14:43
Za 1000 zł na pewno lepszych drzwi nie znajdziesz...

W podobnej cenie jest Pol-skone Sempre Verse. Osobiście mam do nich większe przekonanie - ramy są wykonane w bardzo dużej części z drewna. DRE to mdf.
Chociaż oczywiście można podyskutować, czy ma to jakieś znaczenie dla uzytkownika - wszystko ma swoje wady i zalety ;)

arektoja
24-11-2011, 21:12
Chcę się Was poradzić w sprawie drzwi.
Nasze typy to:
1) PORTA FIT
2) DRE SCALA A
3) POL-SKONE SEMPRE AV
Wszystkie to piękne, proste drzwi z kilkoma panoramicznymi szybkami w poziomie. Kolor to chyba dąb bielony.
Mam pytanie, czy macie może jakieś doświadczenia z tymi producentami i modelami drzwi?
Wyglądają podobnie, ale które wybrać?

Między domem a garażem chcę wstawić ocieplone, stalowe drzwi WIKĘD wzór 1.

e-mól
24-11-2011, 22:06
Świat malutki, późno na Ciebie trafiłam kolego, widzę, że na forum już od dawna bywasz.
Fajnie, że się budujecie, dzieciaki porosły, tylko Wy wciąż młodzi...
Do rzeczy gdybym miała mieć drewniane drzwi to zdecydowanie pol-skone ten model http://www.pol-skone.pl/product/calypso musisz koniecznie ich dotknąć, mają bardzo wyraźna fakturę drewna w tych poziomych panelach, takie silne szczotkowanie, sempre niby wzór podobny, ale się do nich nie umywają, droższe trochę są, ale zanim je odstrzelisz to koniecznie je gdzieś pomacaj.

pozdrowienia dla Dorki, dzieciaków i całej ekipy.

Koleżanka z biurka po lewej, jeszcze w piwnicy :)

Piccolo
25-11-2011, 07:29
szybkaosa oraz finlandia,
wielkie dzięki za podsunięcie innych propozycji.
Ogólnie obie propozycje dość podobne wizualnie (w necie) i nie pozostaje mi nic innego jak poszukać ich gdzieś na Śląsku do pomacania (może ktoś zna salon posiadający obie oferty?). Za obiema propozycjami przemawia większa systemowość - mogę idealnie dobrać pokojowe i łazienkowe co było trudne w przypadku DRE Vetro.

Moje ostatnie pytanie (chyba): Czy w przypadku obu modeli biorąc drzwi całkiem pełne mogę je zastosować pomiędzy wiatrołapem a garażem? Czy to nie jest zły pomysł przy znacznej różnicy temperatury i pewnie również wilgotności?

pozdrawiam wszystkich

arektoja
25-11-2011, 08:28
Świat malutki, późno na Ciebie trafiłam kolego, widzę, że na forum już od dawna bywasz.
Fajnie, że się budujecie, dzieciaki porosły, tylko Wy wciąż młodzi...
Do rzeczy gdybym miała mieć drewniane drzwi to zdecydowanie pol-skone ten model http://www.pol-skone.pl/product/calypso musisz koniecznie ich dotknąć, mają bardzo wyraźna fakturę drewna w tych poziomych panelach, takie silne szczotkowanie, sempre niby wzór podobny, ale się do nich nie umywają, droższe trochę są, ale zanim je odstrzelisz to koniecznie je gdzieś pomacaj.

pozdrowienia dla Dorki, dzieciaków i całej ekipy.

Koleżanka z biurka po lewej, jeszcze w piwnicy :)

Dzięki za pozdrowienia !!!
Drzwi chętnie pomacam :) ale to inna półka cenowa. Pozostaję przy moim pytaniu co do modeli powyżej, lub ich odpowiedników w innych firmach.
Dziękuję i pozdrawiam!

finlandia
25-11-2011, 09:23
Arektoja podał typy drzwi w przedziale do 1 tys. zl (z ościeżnicą, montażem oraz Vat).
Calypso zdaje się przekracza znacznie 2 tys. ale to kompletnie inne drzwi - w naturalnym fornirze, bezprzylgowe, z zamkami magnetycznymi no i w tym przy tym właśnie - szczotkowane, czyli drewno ma strukturę deski leżącej na podłodze od 100lat.. ma to swój urok:)

arektoja
25-11-2011, 10:01
Zgadza się, cena katalogowa Calypso to ok. 1500 zł, tzn. 3 x więcej niż POL-SKONE Sempre. Sprzedawca namawia mnie na DRE Scala - bardzo ładne drzwi w tym przedziale cenowym, ale fajnie by było usłyszeć o nich dobre słowo od zadowolonego użytkownika :)

Odnośnie szczotkowania i deski leżącej na podłodze od 100 lat. Udało mi się ładnie obrobić słupy modrzewiowe na poddaszu kątówką i drucianą szczotką. Można pięknie wybrać miękkie drewno spomiędzy słoi i słup wygląda jakby tu stał od 200 lat :)
Struktura drewna nabiera trzeciego wymiaru.

finlandia
25-11-2011, 11:18
Tylko nie rób tego samego z drzwiami ;) a poważnie - gratuluję efektu - i widze ze wiesz jak postepowac z drewnem..
1500zł to samo skrzydło. Doliczy jeszcze ok 600zł za średnią ościeżnicę i montaż ok 200zł. No i bez klamki się nie obędzie, a ozdobienie ich wyrobem za 50zł to nieporozumienie..
Wielu forowiczów montuje DRE i je sobie chwali - w tym tamecie często były takie wpisy.

Robespierre
25-11-2011, 12:56
Odnośnie szczotkowania i deski leżącej na podłodze od 100 lat. Udało mi się ładnie obrobić słupy modrzewiowe na poddaszu kątówką i drucianą szczotką. Można pięknie wybrać miękkie drewno spomiędzy słoi i słup wygląda jakby tu stał od 200 lat :)
Struktura drewna nabiera trzeciego wymiaru.

:)

Tylko jak pogodzisz efekt 200-letniego słupa ze 100-letnim efektem postarzania drzwi... (??).

To całe 100 lat różnicy.

:)

Pozdrawiam.

arektoja
25-11-2011, 13:03
Tylko nie rób tego samego z drzwiami ;) a poważnie - gratuluję efektu - i widze ze wiesz jak postepowac z drewnem..
1500zł to samo skrzydło. Doliczy jeszcze ok 600zł za średnią ościeżnicę i montaż ok 200zł. No i bez klamki się nie obędzie, a ozdobienie ich wyrobem za 50zł to nieporozumienie..
Wielu forowiczów montuje DRE i je sobie chwali - w tym tamecie często były takie wpisy.

Ooo, jakiś konkret! Dziękuję Finlandia. Wiem, że wpadam w środku wątku nie zadając sobie trudu przejrzenia całości, ale liczę na życzliwość ze strony forumowiczów i nie zawiodłem się. Dziękuję za pomoc.
A przy okazji, to miło popatrzeć z jaką pasją i dbałością o szczegóły budujecie swoje gniazdka. Inspiracji, wytrwałości i pieniędzy na realizację Wam życzę :)


:)

Tylko jak pogodzisz efekt 200-letniego słupa ze 100-letnim efektem postarzania drzwi... (??).

To całe 100 lat różnicy.

:)

Pozdrawiam.

Schody na poddasze też będą drewniane i będą zrobione tak na 150 lat, więc przejście przez epoki będzie stopniowe ;)

pepejeans
25-11-2011, 13:10
Schody na poddasze też będą drewniane i będą zrobione tak na 150 lat, więc przejście przez epoki będzie stopniowe ;)

stopniowe przejscie przez epoki :rotfl:

arektoja
25-11-2011, 13:38
Nic dodać, nic ująć !!!
Stopni będzie 15, więc skok będzie co 5.5 roku czyli w pewnym wieku prawie niezauważalny ... ;)
Masz oko Pepejeans!

Robespierre
25-11-2011, 13:56
Na dole zamontujesz plazmę a na górze kineskopowy "black&white" w drewnianej obudowie i będzie cacy. :)

arektoja
25-11-2011, 14:08
Telewizor ma jakieś 75 lat-trochę młody. Za to obudowa musiałaby być zrobiona na 300 lat. Macie jakiś pomysł?

Jeszcze wymagają dopracowania, ale o to mi chodziło.
W dotyku jest gładki, bez drzazg. Chcę jeszcze heblem fazować krawędzie.
http://images35.fotosik.pl/1044/3af74da7f3746788med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/1231/5a45cd152e7a3185med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jurgi
28-11-2011, 20:02
Witam.. proszę o pomoc przy wyborze drzwi j.w. Na podłodze mam panele KRONO ORIGINAL - dąb szlachetny. Kolory ścian w trzech różnych pomieszczeniach do których maja prowadzić drzwi z korytarza w kolorze rzymski poranek - dulux do pokoi w kolorze białym i drugi pokój magnolia - dulux. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

arektoja
29-11-2011, 21:20
Koniec końców wybraliśmy DRE, bo najładniejsze z całej trójki i mają dąb bielony, który nam najbardziej odpowiadał.Dam znać za pół roku o pierwszych wrażeniach z użytkowania :)

Robespierre
29-11-2011, 21:59
...dąb bielony ryfla?? Z tego co zauważyłem 80% klientów wybiera właśnie ten kolor w ofercie DRE.

:)

Poszedłeś na łatwiznę. Myślałem że znów użyjesz druciaka...



Moje ostatnie pytanie (chyba): Czy w przypadku obu modeli biorąc drzwi całkiem pełne mogę je zastosować pomiędzy wiatrołapem a garażem? Czy to nie jest zły pomysł przy znacznej różnicy temperatury i pewnie również wilgotności?
pozdrawiam wszystkich

Jeśli w garażu ma być zimno i wilgotno to musisz zastosować tam drzwi izolowane.
Zwykłe drzwi tylko przez chwilę będą spełniać rolę szczelnej przegrody. Z czasem zaczną się krzywić. :(

Piccolo
30-11-2011, 08:25
Jeśli w garażu ma być zimno i wilgotno to musisz zastosować tam drzwi izolowane.
Zwykłe drzwi tylko przez chwilę będą spełniać rolę szczelnej przegrody. Z czasem zaczną się krzywić. :(

Dzięki,
to tylko mnie upewnia w przekonaniu, że będę musiał dobrać jakieś pasujące drzwi do garażu
pozdrawiam

arektoja
30-11-2011, 09:03
Dzięki,
to tylko mnie upewnia w przekonaniu, że będę musiał dobrać jakieś pasujące drzwi do garażu
pozdrawiam

Ja wziąłęm WIKĘDY ANTRACYT wzór 1 bez wizjera i okapnika. Pewnie znów poszedłem na łatwiznę ;)
Ocieplone i w miarę solidne.

Robespierre
30-11-2011, 12:24
Szkoda tylko że niezbyt urodziwe...

Ale spoko wiem że górne piętro ma być ładne i tam będziecie spędzać swój wolny czas.

:)

arektoja
30-11-2011, 12:46
Zaszaleję w ciepłych krajach, a w domu będę po prostu mieszkał ;)
A trochę poważniej, na tym etapie budowy finanse musimy trzymać jeszcze mocniej na wodzy niż dotychczas.
Do 18 grudnia chcemy się wprowadzić i jeszcze do końca nie wiemy co nam będzie niezbędne.
Wszystko tak trochę na wariata ...

Robespierre
30-11-2011, 13:48
Wszystko tak trochę na wariata ...

...i stąd potrzeba przeróbek nadproży.

Pozdrawiam. Życzę szybkiej "wprowadzki". :)

arektoja
30-11-2011, 14:02
...i stąd potrzeba przeróbek nadproży.
:) takich historii mam więcej ...
Przy budowie drugiego domu będę mądrzejszy :)

A nadproża planuję obniżyć profilami 100 i 75 mm, do boków dokręcę płytę KG i wypełnię i usztywnię styropianem i pianką. Mają akurat grubość 4 cm. Mam nadzieję, że nie będzie pękać ...

rena rena
01-12-2011, 16:32
robespierre wysłałam Ci maila na priv zajrzyj proszę.pzdr

Robespierre
02-12-2011, 16:14
Załatwione. :)

basiakgk
02-12-2011, 22:12
A czy ktoś wie co to jest "Wypełnienie stabilizujące"? Bardzo podobaja mi się drzwi Porta Wiedeń, ale to wypelnienie wyglada na rysunku jak troche styropianu a pomiedzy tym dziury, czy tak jest rzeczywiście? Myślałam, że najgorsze wypełnienie to plaster miodu, ale teraz nie jestem juz pewna...

radam5
03-12-2011, 15:15
Ma problem z wyborem drzwi.
Otwory na drzwi są obok siebie (ok 50cm) i najbardziej by mi pasowało gdyby jedne otwierały się na zewnątrz (na korytarz) a drugie do środka pokoju.
Jak to będzie wyglądało? Ma ktoś tak? (mur na pół pustaka)

VICCARA
03-12-2011, 17:29
Witam, ja tu nowa i zdesperowana do kości,
Też namiętnie szukam białych drzwi, trochę staromodnych, ale bez przepychu, znalazłam coś w tej cenie, niestety dla mnie 2000 nie wchodzi w grę, DARZBÓR z Olsztyna, wzór Malaga, mogą zrobić białe. Będę u nich zamawiać podłogę, a drzwi albo Vasco Braga albo sosnowe spod Iławy, będę malować, reklamują, że bezsęczne, ale kto ich tam wie, przebrnęłam przez kotłownię, a nie przypuszczałam, że drzwi to albo kupa g... albo kupa forsy. Brrr...

Piccolo
03-12-2011, 18:01
radam5,
będzie to fajnie wyglądało przy zastosowaniu drzwi bezprzylgowych.
pozdrawiam

Esiak
03-12-2011, 18:49
Witam, ja tu nowa i zdesperowana do kości,
Też namiętnie szukam białych drzwi, trochę staromodnych, ale bez przepychu, znalazłam coś w tej cenie, niestety dla mnie 2000 nie wchodzi w grę, DARZBÓR z Olsztyna, wzór Malaga, mogą zrobić białe. Będę u nich zamawiać podłogę, a drzwi albo Vasco Braga albo sosnowe spod Iławy, będę malować, reklamują, że bezsęczne, ale kto ich tam wie, przebrnęłam przez kotłownię, a nie przypuszczałam, że drzwi to albo kupa g... albo kupa forsy. Brrr...
a Polskone Modern...?

http://www.pol-skone.pl/store/productattributes/6284b50ebb054bb4d0b84e998a7f900a.jpg

VICCARA
04-12-2011, 03:30
Dzięki :-), właśnie wybieram się obejrzeć, na razie obskoczyłam PORTę, ale nie podobają mi się te niby drewniane białe okleiny, na wsi wilgoci więcej niż w mieście, na porządne drewno mnie nie stać, więc może porządna malowana płyta

radam5
04-12-2011, 18:58
radam5,
będzie to fajnie wyglądało przy zastosowaniu drzwi bezprzylgowych.
pozdrawiam

Ale nadal jedno skrzydło będzie na zewnątrz a drugie schowane w ościeznicę.
Czy się mylę?

dziobeczek1
04-12-2011, 20:34
Robespierre,

prosze o opiię fachowca. Piszesz, że mateiały użyte do produkji serii Polskone Simple są słabiutkie. Czy wzięcie jako opcji lepzego wypełniania choć trochę je broni?

Pytam, bo akurat dziś na nie natrafiłam. a potrzeuję takich włąsnie-białe i nowoczesne. i nie ukrywam że cena jest super. Akurat białych mi potrzea a jeśli na nich zaoszczedzę to kupię fajną drewnianą podłogę ;)

Co może sie dziać z serią simple? a moze masz jaką alternatywę?

Pozdrawiam

p.s. a jak porównanie polskone simple z porta line? wykończenie podobne?jak z jakością?

Piccolo
06-12-2011, 07:25
radam5,
Nie jestem "drzwiowym" guru (jak widać po ilości postów) ale wg mnie to zależy od grubości muru.
Jeśli cienki to powinno być ok jeśli gruby to rzeczywiście chyba masz rację. Kilka stron wcześniej - jeśli się nie mylę - była dyskusja na temat drzwi otwieranych "odwrotnie". Z tego co pamiętam to miał one pewne wady (możliwość wyłamania).
Może jednak ktoś bardziej "gurowaty" (sorry za określenie) się wypowie?
pozdrawiam

PS: post 1788 i dalej dotyczy chyba Twojej sytuacji

radam5
06-12-2011, 17:31
O faktycznie, dokładnie taką samą mam sytuację. Mur już pisałem na pół pustaka.
Tylko teraz tak się zastanawiam czy gra jest warta świeczki. Ponieważ jedne drzwi będą praktycznie cały czas otwarte.

kamil777
06-12-2011, 21:56
witam
Zainteresowany jestem zakupem drzwi Pol -skone model etiuda i seprpe co myslicie o tych drzwiach i w jakich kolorach ladnie wygladaja
pozdrawiam kamil

finlandia
07-12-2011, 09:45
witam
Zainteresowany jestem zakupem drzwi Pol -skone model etiuda i seprpe co myslicie o tych drzwiach i w jakich kolorach ladnie wygladaja
pozdrawiam kamil
To kolejne pytanie z tych, które należy zadać projektantom wnętrz.. Ze swojej strony powiem, że wykończenia SLIKSTONE wyglądają znacznie lepiej - mają strukturę przypominającą drewno, w odróżnieniu od pozostałych laminatów z tych kolekcji.
W tym miejscu musiałbym Cię odesłać do jakiegoś większego sklepu z dobrą ekspozycją..

Robespierre
07-12-2011, 10:30
A czy ktoś wie co to jest "Wypełnienie stabilizujące"? Bardzo podobaja mi się drzwi Porta Wiedeń, ale to wypelnienie wyglada na rysunku jak troche styropianu a pomiedzy tym dziury, czy tak jest rzeczywiście? Myślałam, że najgorsze wypełnienie to plaster miodu, ale teraz nie jestem juz pewna...

Wypełnienie stabilizujące ma za zadanie utrzymać skrzydło w prawidłowym prostym kształcie. Firmy szukają różnych materiałów które mają dać im pożądany efekt a przy tym pozwolić na odpowiedni zysk. Czy styropian jest dobrym wypełnieniem?? Hmmm... Należało by przeanalizować zachowanie się tego materiału. Teoretycznie nie powinien pracować pod względem temperatur czy różnic wilgotności lecz sam w sobie nie jest stabilnym materiałem. Nie wiadomo jakiej gęstości jest ten styropian. Jeśli bardzo gęsty a zarazem twardy to powinien w miarę możliwości zdać egzamin. Nigdy nie rozcinałem takiego skrzydła więc nie wiemy co na prawdę jest w środku. Wg mnie "plaster miodu" może być nieco bardziej sztywny, ale jakość tego wypełnienia także bywa różna. Są producenci którzy wykonują skrzydła jednopłaszczyznowe o wymiarze nawet 120x250 w oparciu o tę konstrukcję. Ale tak jak pisałem wcześniej sama nazwa "plaster miodu" o niczym nie świadczy. Na rynku występują znaczne różnice w jego jakości i wytrzymałości. Minusem jest słaba izolacyjność akustyczna gotowych drzwi. I tu pojawia się pytanie po co montujemy drzwi... Czy po to aby nas nie było widać czy po to aby nas nie było słychać...(??)


Ma problem z wyborem drzwi.
Otwory na drzwi są obok siebie (ok 50cm) i najbardziej by mi pasowało gdyby jedne otwierały się na zewnątrz (na korytarz) a drugie do środka pokoju.
Jak to będzie wyglądało? Ma ktoś tak? (mur na pół pustaka)

Może to wyglądać np tak:
88813



Witam, ja tu nowa i zdesperowana do kości,
Też namiętnie szukam białych drzwi, trochę staromodnych, ale bez przepychu, znalazłam coś w tej cenie, niestety dla mnie 2000 nie wchodzi w grę, DARZBÓR z Olsztyna, wzór Malaga, mogą zrobić białe. Będę u nich zamawiać podłogę, a drzwi albo Vasco Braga albo sosnowe spod Iławy, będę malować, reklamują, że bezsęczne, ale kto ich tam wie, przebrnęłam przez kotłownię, a nie przypuszczałam, że drzwi to albo kupa g... albo kupa forsy. Brrr...

Kupując surowe drzwi sama na siebie "kręcisz bat". Daje Ci 100% gwarancję że każda próba zgłoszenia usterki skończy się odpowiedzią:
"Klient źle zabezpieczył powierzchnię drzwi. Reklamacja oddalona."
Braga to tania ekonomiczna seria lecz ma też swoje zalety: niska cena, pełna konstrukcja, hartowane szkło, regulowane zawiasy. Uzytkowane z głową posłużą odpowiednio długo.


Dzięki :-), właśnie wybieram się obejrzeć, na razie obskoczyłam PORTę, ale nie podobają mi się te niby drewniane białe okleiny, na wsi wilgoci więcej niż w mieście, na porządne drewno mnie nie stać, więc może porządna malowana płyta

Dlatego zakup surowych drzwi do samodzielnego wykończenia powinien odpaść.
A wilgoci pozbądź się natychmiast - jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojej rodziny.
Prawidłowa wilgotność to ok 30-60%. Kup nawet najzwyklejszy higrometr i zastanów się co z tym zrobić.


Robespierre,

prosze o opiię fachowca. Piszesz, że mateiały użyte do produkji serii Polskone Simple są słabiutkie. Czy wzięcie jako opcji lepzego wypełniania choć trochę je broni?
Pytam, bo akurat dziś na nie natrafiłam. a potrzeuję takich włąsnie-białe i nowoczesne. i nie ukrywam że cena jest super. Akurat białych mi potrzea a jeśli na nich zaoszczedzę to kupię fajną drewnianą podłogę ;)
Co może sie dziać z serią simple? a moze masz jaką alternatywę?
Pozdrawiam
p.s. a jak porównanie polskone simple z porta line? wykończenie podobne?jak z jakością?

Bo niestety takie są.
Alternatywą jest np. Vasco lub niedawno opisywane tutaj Intenso-doors (które dokładnie obejrzałem i na prawdę wygląda dobrze).
Zmartwię Cię - jeśli przeznaczasz na drzwi poniżej 1000 zł to wybór drzwi trwałych na lata jest praktycznie nie możliwy.
Nie porównam dla Ciebie tych konstrukcji bo nie montujemy tego typu drzwi. Dla mnie ani jedne ani drugie nie spełniają podstawowych kryteriów. :(

Esiak
07-12-2011, 10:49
Wypełnienie stabilizujące ma za zadanie utrzymać skrzydło w prawidłowym prostym kształcie. Firmy szukają różnych materiałów które mają dać im pożądany efekt a przy tym pozwolić na odpowiedni zysk. Czy styropian jest dobrym wypełnieniem?? Hmmm... Należało by przeanalizować zachowanie się tego materiału. Teoretycznie nie powinien pracować pod względem temperatur czy różnic wilgotności lecz sam w sobie nie jest stabilnym materiałem. Nie wiadomo jakiej gęstości jest ten styropian. Jeśli bardzo gęsty a zarazem twardy to powinien w miarę możliwości zdać egzamin. Nigdy nie rozcinałem takiego skrzydła więc nie wiemy co na prawdę jest w środku. Wg mnie "plaster miodu" może być nieco bardziej sztywny, ale jakość tego wypełnienia także bywa różna. Są producenci którzy wykonują skrzydła jednopłaszczyznowe o wymiarze nawet 120x250 w oparciu o tę konstrukcję. Ale tak jak pisałem wcześniej sama nazwa "plaster miodu" o niczym nie świadczy. Na rynku występują znaczne różnice w jego jakości i wytrzymałości. Minusem jest słaba izolacyjność akustyczna gotowych drzwi. I tu pojawia się pytanie po co montujemy drzwi... Czy po to aby nas nie było widać czy po to aby nas nie było słychać...(??)



Może to wyglądać np tak:
88813




Kupując surowe drzwi sama na siebie "kręcisz bat". Daje Ci 100% gwarancję że każda próba zgłoszenia usterki skończy się odpowiedzią:
"Klient źle zabezpieczył powierzchnię drzwi. Reklamacja oddalona."
Braga to tania ekonomiczna seria lecz ma też swoje zalety: niska cena, pełna konstrukcja, hartowane szkło, regulowane zawiasy. Uzytkowane z głową posłużą odpowiednio długo.



Dlatego zakup surowych drzwi do samodzielnego wykończenia powinien odpaść.
A wilgoci pozbądź się natychmiast - jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojej rodziny.
Prawidłowa wilgotność to ok 30-60%. Kup nawet najzwyklejszy higrometr i zastanów się co z tym zrobić.



Bo niestety takie są.
Alternatywą jest np. Vasco lub niedawno opisywane tutaj Intenso-doors (które dokładnie obejrzałem i na prawdę wygląda dobrze).
Zmartwię Cię - jeśli przeznaczasz na drzwi poniżej 1000 zł to wybór drzwi trwałych na lata jest praktycznie nie możliwy.
Nie porównam dla Ciebie tych konstrukcji bo nie montujemy tego typu drzwi. Dla mnie ani jedne ani drugie nie spełniają podstawowych kryteriów. :(
masz może jakieś doświadczenie z drzwiami polskone model: modern...?

miechu
09-12-2011, 19:16
Ja mam wszystkie drzwi wewnatrzlokalowe Polskone, coprawda inny model ( Impuls) ale zero problemow jak dotad.

Robert_Antczak
15-12-2011, 21:30
A czy ktoś wie co to jest "Wypełnienie stabilizujące"? Bardzo podobaja mi się drzwi Porta Wiedeń, ale to wypelnienie wyglada na rysunku jak troche styropianu a pomiedzy tym dziury, czy tak jest rzeczywiście? Myślałam, że najgorsze wypełnienie to plaster miodu, ale teraz nie jestem juz pewna...

Witam,

jakiś czas mnie u was nie było, solidniej pochorowałem a tu pytanie w sam raz dla mnie. Drzwi Wiedeń i Londyn są produkowane z tzw. Płyty masonite (gruby twardy HDF) do tego mają ramiak z klejonki sosnowej. Ta konstrukcja jest bardzo sztywna, a wypełnienie z pasów styropianu zastosowano po to żeby płyta nie zaginała się do środka.

Pozdrawiam

tomahawk
15-12-2011, 22:18
Witam,

Zamierzamy zakupić do naszego domu drzwi białe, gładkie bezprzylgowe, na chwile obecną mamy dwie oferty:
1. firmy Uniarte ( Hiszpania) model Allicante w wersji z widocznymi zawiasami 1480 PLN bądź ukrytymi ( drożej 300 pln za szt.), zamkiem magnetycznym, drzwi wykonane z MDF w całości
2. Drzwi z firmy Talbud z Jabłonnej ( może ktoś używa i może podzielić sie doświadczeniami) wykonane z klejonego warstwowo ramiaka drewnianego wypełnionego styrodurem obłożonego płyta HDF i fornirowane z zamkiem magnetycznym i klamką za 1690 PLN

która technologia wykonania/materiały jest lepsza, solidniejsza, trwalsza, czy te ceny sa atrakcyjne?

Ewentualnie jakie inne drzwi białe, gładkie bezprzylgowe można rożważać?

z góry dziękuję za pomoc,

Tomek

żona m
16-12-2011, 17:29
http://images38.fotosik.pl/1260/2cb0270bd7e00732med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Nasze drzwi w kolorze dąb szary ryfla. DRE Premium.

Robespierre
17-12-2011, 18:36
Witam,
Zamierzamy zakupić do naszego domu drzwi białe, gładkie bezprzylgowe, na chwile obecną mamy dwie oferty:
1. firmy Uniarte ( Hiszpania) model Allicante w wersji z widocznymi zawiasami 1480 PLN bądź ukrytymi ( drożej 300 pln za szt.), zamkiem magnetycznym, drzwi wykonane z MDF w całości
2. Drzwi z firmy Talbud z Jabłonnej ( może ktoś używa i może podzielić sie doświadczeniami) wykonane z klejonego warstwowo ramiaka drewnianego wypełnionego styrodurem obłożonego płyta HDF i fornirowane z zamkiem magnetycznym i klamką za 1690 PLN
która technologia wykonania/materiały jest lepsza, solidniejsza, trwalsza, czy te ceny sa atrakcyjne?
Ewentualnie jakie inne drzwi białe, gładkie bezprzylgowe można rożważać?
z góry dziękuję za pomoc,
Tomek

Osobiście z tych dwóch wybrałbym Talbud. Co prawda firma specjalizuje się głównie w stolarce zewnętrznej lecz myślę że spokojnie można powierzyć im wykonanie drzwi do wnętrz. Stolarka zewnętrzna jest zdecydowanie "trudniejszym" tematem więc jeśli tę technologię opanowali to i ze stolarką wewnętrzną nie będą mieli problemu. W drzwiach importowanych dużą częścią ceny jest koszt transportu, utrudnionej obsługi gwarancyjnej, itp... Drzwi wyglądające jak Uniarte lecz produkowane w Polsce kosztowałyby spokojnie 20-30% mniej a nie sądzę aby Talbud jakoś specjalnie zawyżał cenę. Myślę że ich towar po prostu jest wart więcej... Drzwi Uniarte widziałem niejednokrotnie - nigdy nie powalały z nóg, zawsze było widać niedokładności produkcyjne (lub montażowe - co także nie świadczy dobrze o nich, w końcu szkolą ekipy i powinni mieć nad tym pieczę).

Możesz spojrzeć także na:
Moric
Jagdor
Dewro
Ronkowski
Lutostański

tomahawk
20-12-2011, 16:34
Bardzo dziękuje za odpowiedź i porady, sprawdziłem jeszcze kilku producentów:
-Dewro skrzydło ST01 ościeżnica standard i chowane zawiasy Simonswerk ok. 2200 pln za szt. z montażem
- Jagdor drewniane 2.330 pln/szt., MDF 1.760pln/szt. z montażem
- Interdecor lakierowane 1.899 pln/szt z montażem
- Marconi lakierowane 1.655 pln/szt z montażem
- Ronkowski - sosnowe wz. Tatry "Genewa" Londyn ( tak mam w opisie) 3.030 PLN/szt

Co Wy na to?

Osobiście przekonuje mnie oferta firmy Talbud? czy ktos użytkuje i podzieli sie opinią?

pozdrawiam,

Tomek

hairdresser
25-12-2011, 16:07
Witam, mam ogromny dylemat jaki wybrać kolor drzwi (a co za tym idzie - kolor schodów i blatu w kuchni).
Okna i drzwi zewnętrzne mam złoty dąb (czego strasznie żałuję, ale już trudno, muszę je polubić), podłogę w salonie woodentic OCHRA, a w hallu i kuchni szary kamień. Kuchnia będzie biała z ciemnym blatem - kolor zależy od tego, co będzie na schodach i drzwiach. Pierwotnie myślałam o jakimś orzechu.

Jaki kolor wybrać na wewnętrzne drzwi? Bardzo proszę o pomoc, bo boję się, że przesadzę z tymi kolorami.

sipus31
25-12-2011, 16:12
witam
za niedlugo bede na etapie wyboru drzwi,nie jestem wogole w temacie wiec prosze o pomoc,jakie drzwi polecacie ,jakie firmy itd?
dziekuje z gory ,

elizakop
25-12-2011, 16:25
hairdresser może tu coś znajdziesz...taki krótki wątek:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102140-do-posiadaczy-okien-w-kolorze-quot-zloty-dab-quot-......

sipus31
25-12-2011, 18:36
hairdresser może tu coś znajdziesz...taki krótki wątek:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102140-do-posiadaczy-okien-w-kolorze-quot-zloty-dab-quot-......

Kolor to kwestia gustu,bardziej jestem ciekaw jakiej firmy polecacie? porta,dre,polskone moze inne,ktore maja wiecej gwarancji i dobrych opinii?

elizakop
26-12-2011, 09:22
Kolor to kwestia gustu,bardziej jestem ciekaw jakiej firmy polecacie? porta,dre,polskone moze inne,ktore maja wiecej gwarancji i dobrych opinii?
Hairdresser chciał/a właśnie podyskutowac o kolorach ,nie o firmach...

hairdresser
27-12-2011, 22:19
hairdresser może tu coś znajdziesz...taki krótki wątek:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102140-do-posiadaczy-okien-w-kolorze-quot-zloty-dab-quot-......

Dzięki :) zaraz sobie zajrzę. Ps. hairdresser - to ona (żona, która korzysta z konta męża :))

Robespierre
27-12-2011, 22:26
Poczytajcie kilka stron wstecz... Będą tam wskazówki na temat firm.

Robespierre
05-01-2012, 21:29
Witam
Nie wiem czy tu można no ale..

zostały mi jedne drzwi /zle zamówiłam ehhh/ POl-Skone Fiord - pełne 80 prawe - zainteresowanych proszę o info na prv.

Samo skrzydło czy z ościeżnicą?? Jeśli tak to jaką??


Ja osobiście polecam firmę Tikmar z Łomży http://www.tikmar.pl/, mają drzwi sosnowe i dębowe w dobrych cenach 800-1600zł drzwi piekne.

Miałem sposobność widzieć je na żywo wyglądają jakby były zaprojektowane przez "Bolka i Lolka" albo "Kapitana Haka"... Brak im proporcji a jakość powierzchni lakierniczej pozostawia wiele do życzenia.

Robespierre
07-01-2012, 10:00
Zamieść opis skrzydła w swoim profilu aby pojawił się przy każdym Twoim wątku na tym forum. Napisz też w jakim miejscu jest do odbioru. Na pewno przyspieszy to odsprzedaż.

Uzupełnij:
Skrzydło: Pol-Skone Fiord, model:....., rozmiar: ........., strona: .........., kolor:.........., szkło: ..............

Im więcej informacji zamieścisz tym szybciej ktoś je kupi. :)

basiakgk
07-01-2012, 21:18
Wypełnienie stabilizujące ma za zadanie utrzymać skrzydło w prawidłowym prostym kształcie. Firmy szukają różnych materiałów które mają dać im pożądany efekt a przy tym pozwolić na odpowiedni zysk. Czy styropian jest dobrym wypełnieniem?? Hmmm... Należało by przeanalizować zachowanie się tego materiału. Teoretycznie nie powinien pracować pod względem temperatur czy różnic wilgotności lecz sam w sobie nie jest stabilnym materiałem. Nie wiadomo jakiej gęstości jest ten styropian. Jeśli bardzo gęsty a zarazem twardy to powinien w miarę możliwości zdać egzamin. Nigdy nie rozcinałem takiego skrzydła więc nie wiemy co na prawdę jest w środku. Wg mnie "plaster miodu" może być nieco bardziej sztywny, ale jakość tego wypełnienia także bywa różna. Są producenci którzy wykonują skrzydła jednopłaszczyznowe o wymiarze nawet 120x250 w oparciu o tę konstrukcję. Ale tak jak pisałem wcześniej sama nazwa "plaster miodu" o niczym nie świadczy. Na rynku występują znaczne różnice w jego jakości i wytrzymałości. Minusem jest słaba izolacyjność akustyczna gotowych drzwi. I tu pojawia się pytanie po co montujemy drzwi... Czy po to aby nas nie było widać czy po to aby nas nie było słychać...(??)
:(


Witam,

jakiś czas mnie u was nie było, solidniej pochorowałem a tu pytanie w sam raz dla mnie. Drzwi Wiedeń i Londyn są produkowane z tzw. Płyty masonite (gruby twardy HDF) do tego mają ramiak z klejonki sosnowej. Ta konstrukcja jest bardzo sztywna, a wypełnienie z pasów styropianu zastosowano po to żeby płyta nie zaginała się do środka.

Pozdrawiam

Dziekuje bardzo za odpowiedzi, uspokoiliscie mnei, ze to wypelnienie jest duzo lepsze niz mi sie wydawalo. Ostatecznie zamówiłąm drzwi z tym wypelnieniem (Wiedeń porta), nie mialam jeszcze doczynienia z ta firma, ale mam nadzieje ze drzwi sie sprawdza.

daroski
08-01-2012, 21:47
Witam serdecznie.

Mam pytanie do praktyków udzielających się w tym wątku, którym przy okazji bardzo dziękuje za wszystko co do tej pory tutaj napisali, pomagając niejednemu z nas podjąć decyzje. Jaką ościeżnicą dobrać do białych drzwi Pol-skone Modern lub Fiord, aby jej wykończenie było jak najbardziej zbliżone do wykończenia samych skrzydeł?
I jeszcze czy warto w modelu Fiord dopłacić za wypełnienie z płyty wiórowej pełnej (koszt ok. 180 zł/szt)?
I jeśli starczy wam cierpliwości - czy jest szansa kupić do zestawu jak wyżej białe listwy malowane, których biel będzie taka sama jak reszty czy pozostaje dobieranie farby i malowanie? Możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta/sprzedawcę/model?

Esiak
08-01-2012, 23:04
Witam serdecznie.

Mam pytanie do praktyków udzielających się w tym wątku, którym przy okazji bardzo dziękuje za wszystko co do tej pory tutaj napisali, pomagając niejednemu z nas podjąć decyzje. Jaką ościeżnicą dobrać do białych drzwi Pol-skone Modern lub Fiord, aby jej wykończenie było jak najbardziej zbliżone do wykończenia samych skrzydeł?
I jeszcze czy warto w modelu Fiord dopłacić za wypełnienie z płyty wiórowej pełnej (koszt ok. 180 zł/szt)?
I jeśli starczy wam cierpliwości - czy jest szansa kupić do zestawu jak wyżej białe listwy malowane, których biel będzie taka sama jak reszty czy pozostaje dobieranie farby i malowanie? Możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta/sprzedawcę/model?
z tego co ja się dowiadywałem, można dopasować ościeżnicę foliowaną, ale jest różnica w wybarwieniu, malowana w tym samym kolorze co drzwi (modern) koszt o 30 % wyższy...
i najlepsze, że malują to folię ponownie...

Robespierre
09-01-2012, 10:49
http://www.classen.pl/pl/listwa-fuxx,9,sg,26,pr,143.html

Nie wiem jak z odcieniem bieli w porównaniu do Pol-Skone...
Często korzystam z listwy prostej lekko zaokrąglonej u góry 18x65 mm i praktycznie zawsze mi odpowiada jej biały kolor.

Może MagdaBartek spróbują ją spasować i nam powiedzą.

:)

miejski
09-01-2012, 11:22
Robe,
Szukam białych prostych listew przypodłogowych z drewna lub MDF coś w stylu Classeen Fuxx 20x59 lub 18x65.
Już byłem na Fuxxy zdecydowany, ale mi je w odradzono w sklepie z produktami Classena (że niby okleinowane i okleina odchodzi po docięciu narożnika).

Czy rzeczywiście białe Fuxxy są kiepskie? Potrzebuję na "cito" ok. 80 mb białych listew :bash:

Robespierre
09-01-2012, 11:50
Jak się je utnie "g......m" sprzętem i nie umiejętnie to może i odejdzie.
U nas taki problem nigdy nie wystąpił a uwierz mi zamontowaliśmy już kilka tysięcy metrów tego wzoru.

Jak się ciąć nie umie to nawet i strzępić się będą.

Spoko, jeśli masz myślącego montera to obejdzie się bez problemów.

Pozdrawiam.

Robespierre
09-01-2012, 11:52
madziaaa_w ma takie i nie narzeka:
http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003

Bennet
09-01-2012, 11:55
Fiordy z ościeżnicą Q-SYSTEM POL-SKONE w wersji pojedynczej pełnej i podwójnej przeszklonej.
Jedne z drzwi mam w wersji z wypełnieniem z płyty. Są dużo cięższe od pozostałych. Wolę te ze zwykłym wypełnieniem.

miejski
09-01-2012, 11:56
madziaaa_w ma takie i nie narzeka:
http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003

A będzie ich 80mb do zakupu "od ręki" czy trzeba czekać?

EDIT:
Wykonałem telefon, są od ręki, więc zamawiam :-)
Dzięki za linka:bye:

daroski
09-01-2012, 12:20
madziaaa_w ma takie i nie narzeka:
http://www.tokir.pl/index.php?p1113,tb09-listwa-przypodlogowa-mdf-80-16mm-biala-ral9003

To jest to! Bardzo ładna listwa. Ale jak się toto montuje? Na klej, na wkręty? Bo nie wygląda na taką, którą wsuwa się we wcześniej przykręcone do ściany spinki.

daroski
09-01-2012, 12:37
Fiordy z ościeżnicą Q-SYSTEM POL-SKONE w wersji pojedynczej pełnej i podwójnej przeszklonej.
Jedne z drzwi mam w wersji z wypełnieniem z płyty. Są dużo cięższe od pozostałych. Wolę te ze zwykłym wypełnieniem.

Swietnie wyglądają. Nie zastanawiałem się nad nimi, bo zmyliła mnie informacja na stronie Pol-skone, że one są do skrzydeł bezprzylgowych.

Robespierre
09-01-2012, 13:53
Fiordy z ościeżnicą Q-SYSTEM POL-SKONE w wersji pojedynczej pełnej i podwójnej przeszklonej.
Jedne z drzwi mam w wersji z wypełnieniem z płyty. Są dużo cięższe od pozostałych. Wolę te ze zwykłym wypełnieniem.

Całkiem ładnie to wyszło. :)

Choć muszę Cię lekko skarcić za brak precyzji przy składaniu ościeżnicy ze zdjęcia nr 3. Ta szczelinka co Ci wyszła jest nieco za duża i widać lekko się rozjechało. :(

No i ten "pol-skoński" standard wiercenia dziur na dyble. Drzwi ładne a tu takie plastikowe zaślepki.
Woła o pomstę do nieba!!!!
Spróbuję namierzyć kogoś ważniejszego na tegorocznej Budmie w Poznaniu. Może ktoś z Pol-Skone mnie kiedyś wysłucha...


To jest to! Bardzo ładna listwa. Ale jak się toto montuje? Na klej, na wkręty? Bo nie wygląda na taką, którą wsuwa się we wcześniej przykręcone do ściany spinki.

Tych konkretnie nie montowaliśmy. Fuxxy zawsze montujemy na klej.
Na rynku bardzo mało firm stosuje dobre uchwyty. Większość odpada więc wolę wszystko przyklejać bądź stosować sposób mieszany częściowo klejone a częściowo na zaczepy.

finlandia
09-01-2012, 14:18
Hehe, dokładnie to samo pomyślałem. Pol-skone ma czasem takie naleciałości - mam wrażenie że na biuro wdrażania projektów ma silny wpływ ktoś starej daty, dla kogo sprawy montażowe są ważniejsze niż estetyka. Co śmieszniejsze można zamówić te ościeżnice bez dziur na dyble... za dopłatą :D
W tym roku byli na tym forum spamerzy reklamujący tą firmę, szkoda ze nie czytają tego co piszą inni..
Ale by nie być tak krytycznym - wszystkim którym się podobają drzwi Noble mogę powiedzieć, że ich cena w najnowszym katalogu spadła o kilkaset złotych. Miła niespodzianka.

aksamitka
09-01-2012, 14:19
poszukuje opini o POL-SKONE VERTO oraz DRE VETRO

miejski
09-01-2012, 15:13
Mamy od jakiegoś miesiąca jedne DRE Vetro A1 decormat w dębie szarym ryfla. Na razie jest OK.

aksamitka
10-01-2012, 10:17
Mamy od jakiegoś miesiąca jedne DRE Vetro A1 decormat w dębie szarym ryfla. Na razie jest OK.
czy mozesz pokazac swoje drzwi?

kinomaniak
10-01-2012, 10:36
W moim domu zamawiałem drzwi u stolarza, ulicę obok, solidny, montaż wszystko bez zarzutu. Radzikowski z ul.Dzikiej

Bennet
10-01-2012, 11:53
Bennet jakie masz szklenie w tych drzwiach?
bo też mam 8 szyb w jednych i zwykłe szklenie bo fazowanego podobno już nie da się zamówić - zamawiałam w sierpniu.Mam zwykłe szkło, fazowanego też nie widziałam w ofercie. W planach mam wymianę na grube, trochę jak soczewki, nie fazowane.

Robespierre
10-01-2012, 20:27
oo przyda się link do tych listw - muszę policzyć czy taniej nie wyszło niż zamówione u stolarza.

Robee - a czym polecasz ukryć te łączenia w ościeżnicy na styku dwóch listew? mąż sam montował i w 2 wyszły takie rozjechania.

Listwy od stolarza może i wyjdą taniej ale będą na bank mocno pracować. Lite drewniane listwy muszą być wykonane z bardzo dobrze wysuszonego drewna i pomalowane zanim z powrotem naciągną wilgoci. Te będą zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Co do tych szczelin... Można użyć wypełniacza w postaci akrylu ale trzeba go po stwardnieniu pokryć lakierem bo inaczej szybko zżółknie i efekt będzie jeszcze gorszy.

Powodzenia.

mery-w6
10-01-2012, 21:16
Witam,
proszę doradzcie ktore drzwi beda lepsze. Wszystkie o takim samym wygladzie( z 4 lub 5 duzymi szybami), cenowo tez zblizone, ale ktore konstrukcyjnie trwalsze, lepiej wykonane i lepiej wizualnie "na żywo" beda wygladały, bo maja to byc w białym kolorze.

1) Pol-Skone Graf
2) DRE Modern
3) Vasco Brage

daroski
10-01-2012, 22:42
.... No i ten "pol-skoński" standard wiercenia dziur na dyble. Drzwi ładne a tu takie plastikowe zaślepki.
Woła o pomstę do nieba!!!!
Spróbuję namierzyć kogoś ważniejszego na tegorocznej Budmie w Poznaniu. Może ktoś z Pol-Skone mnie kiedyś wysłucha...


Fakt, nie wygląda to najlepiej. W ofercie Polskone istotnie jest za dopłata opcja "bez widocznych otworów montażowych" i chętnie bym takie zamówił, ale jak wtedy mocuje się tę ościeżnicę do ściany? Bez dybli, tylko na piankę?

Robespierre
11-01-2012, 09:17
Witam,
proszę doradzcie ktore drzwi beda lepsze. Wszystkie o takim samym wygladzie( z 4 lub 5 duzymi szybami), cenowo tez zblizone, ale ktore konstrukcyjnie trwalsze, lepiej wykonane i lepiej wizualnie "na żywo" beda wygladały, bo maja to byc w białym kolorze.

1) Pol-Skone Graf
2) DRE Modern
3) Vasco Brage

1. Pol-Skone Graf
Konstrukcja ramiaka drewniana oraz HDF (+)
Listwy wokół szyb (nieestetyczny wygląd oraz większa trudność czyszczenia) (-)
Wykończenie okładzina HDF lakierowana (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)
Zawiasy zwykłe, utrudniona regulacja, słabej jakości (-)
Szkło 4 mm zwykłe (-)
Jeśli nie ma szkła wypełnienie plaster miodu (-)

2. Dre Modern
Konstrukcja ramiaka HDF pełny (-/+)
Listwy wokół szyb (nieestetyczny wygląd oraz większa trudność czyszczenia) (-)
Wykończenie okładzina dekoracyjna (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)
Zawiasy zwykłe, utrudniona regulacja, słabej jakości (-)
Szkło 4 mm zwykłe (-)

3. Vasco Braga
Konstrukcja ramiaka HDF pełny (-/+)
Brak listew wokół szyb (estetyczny wygląd oraz duża łatwość czyszczenia) (+)
Wykończenie okładzina dekoracyjna (wykończenie tanie ale niskiej wytrzymałości, w domu prywatnym może być, w firmie odpada) (+/-)
Zawiasy regulowane łożyskowane dobrej jakości (+)
Szkło 4 mm hartowane (+)

Wg mnie najlepiej będą wyglądały Bragi ze względu na dużo prostszą konstrukcję. Dzięki zastosowaniu hartowanego szkła i braku listewek wykończeniowych wokół szkła optycznie są dużo lżejsze dzięki temu zdecydowanie lepiej komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Zwrócę Ci jednak uwagę iż są to jedne z najtańszych drzwi na rynku i trudno oczekiwać od nich jakości na najwyższym poziomie. Po prostu są tanie i dobre drzwi.



Fakt, nie wygląda to najlepiej. W ofercie Polskone istotnie jest za dopłata opcja "bez widocznych otworów montażowych" i chętnie bym takie zamówił, ale jak wtedy mocuje się tę ościeżnicę do ściany? Bez dybli, tylko na piankę?

Przy zastosowaniu profesjonalnych pian spokojnie mogłaby być sama piana. Np SOUDAL 2K. Piana jest mocniejsza i skraca czas montażu.
Natomiast jeśli ościeżnica wykazuje niewielkie odchylenia od prawidłowego wymiaru a zdarza się to dość często, ściąga się uszczelkę i nawierca otwory pod dyble lub śruby. Mocowanie jest wtedy ukryte pod uszczelką. W takim przypadku oprócz dybli lub śrub także zalecam zastosowanie piany dwuskładnikowej.

Pozdrawiam.

aksamitka
11-01-2012, 13:26
dzisiaj zamowilismy drzwi pol-skone ETIUDA w kolorze czarny dąb

http://www.wykonczymy.pl/ZDJECIA/DRZWI/Pol-Skone/3_etiuda/3_polskone_etiuda_A1_mini.jpg


wiesz co w zasadzie dzisiaj sie okazalo, ze to nie etiuda tylko IMPULS WERS 13

http://image.ceneo.pl/data/products/1634589/product.jpg

One maja szybke troszeczke mniejsza i w tym modelu jest ciemniejsza szybka :)

cena za skrzydlo wg katalogu 540 zł i na wstepie dostalismy (przy 8 parach drzwi) 5% rabatu ale bedziemy walczyli o 7%

moge prosic o fotki juz wstawionych drzwi?

gorzowianka
19-01-2012, 10:18
powiedzcie mi proszę, bo nie jestem przekonana - czy drzwi fiord warte są polecenia? spełniają one moje wymagania co do wzoru i koloru, natomiast jeśli chodzi o wykonanie, użytkowanie - nic nie wiem. Widziałam je kiedyś w Leroy Merlin na wystawce - wygladały jakby miały 15 lat, zżółkły, okleina odchodziła. Wiem że to nie to samo co w domu, ale wrażenie pozostało. Poradzcie użytkownicy fiordów :)

Robespierre
19-01-2012, 12:39
Jeśli nie będziesz ich dotykać to dadzą radę. :)

To jeden z najtańszych produktów więc może być tak jak na wystawce w Leroy Merlin.

Normalne drzwi nie żółkną od stania na wystawkach.

gorzowianka
19-01-2012, 13:19
mało pocieszające ;)

Robespierre
19-01-2012, 16:09
Niestety. Nie pisałem tego aby Cię pocieszać a jednak sprowadzić na ziemię. Nie można od tanich produktów wymagać długowieczności. To są produkty jednorazowe na maksymalnie kilka lat. Potem trzeba je wymienić na nowe gdyż próby odnawiania przeważnie kończą się fiskiem.

agatah
20-01-2012, 07:40
Ktoś użytkuje drzwi Korona?
Mają dwa modele, które w zasadzie spełniają moje wymagania. Pod względem estetyki i ceny ;)

Robespierre
20-01-2012, 09:20
Firma o stosunkowo krótkim życiorysie ale jest wielu klientów którzy są zadowoleni. Jedynie czego u nich unikaj to lakiery kryjące w RAL lub NCS - ta technologia jest ich piętą achillesową i nie radzą sobie z tym. Drzwi są dobrze pomalowane ale pękanie lakieru w późniejszym czasie to norma. Osobiście widziałem już dwie duże realizację w NCS i na obu klienci mają ten sam problem. Wielokrotne próby napraw przez firmę nie przynoszą pożądanego efektu.

agatah
20-01-2012, 09:49
O, to ważna opinia.
Bardzo podoba mi się ich dąb, a chciałam je malować na biało.
Może jednak zostanę przy tym dębie, żeby nie mieć problemów...

Robespierre
20-01-2012, 10:49
Proszę bardzo... :)

koktajl
20-01-2012, 18:21
Do Robespierre- wiem że we wcześniejszych postach zachwalałeś tych dwóch producentów. Czy obaj są jednakowo dobrzy czy może ktoryś z nich jest lepszy?Interesują mnie proste drzwi bez czegokolwiek na nich (tylko nie wiem czy jakis jasny fornir czy biały kolor). Mogłbys sie wypowiedzieć który jest w czym dobry?
Kobieta w Dewro odradzała te malutkie zawiasy że niby jest problem z ich regulacja (montowane na samym dole i samej górze) natomiast u Morica zachwalali jak najbardziej ( byłam u nich w punkcie produkcji wiec tam chyba powinni wiedziec najlepiej?) Zwykle zawiasy srednio mi sie podobaja, natomiast na chowane szkoda mi kasy.Dzieki!

Robespierre
20-01-2012, 20:44
Hmmm...

Generalnie problem nie tkwi w zawiasie a w samych drzwiach. Zawiasy tzw BF2 zostały wycofane nie ze względu na brak regulacji bo regulację miały sporą miały też wystarczający udźwig. Problemy przy tych zawiasach pojawiają się wtedy gdy brak jest równej płaszczyzny skrzydła. Nie mówię tu o wypaczeniu bo o tym można mówić dopiero przy 5 mm odchyle, a o 1-2 mm które w tego typu zawiasie jest dużym problemem. W drzwiach DEWRO płaszczyzny skrzydeł prawie zawsze odbiegają od płaskości o te 1-2 mm co nie pozwalało na prawidłowe zamykanie drzwi. Producent nie chciał wprowadzić na środku prowadzenia choć można to było uczynić (są takie elementy na rynku) a wycofał te zawiasy całkowicie z oferty. Szkoda bo stylistycznie drzwi z tym zawiasem nie wyglądały źle, były całkiem zgrabne i często wybierane przez klientów. Producent poszedł po najmniejszej linii oporu.

Osobiście w domu mam te zawiasy już 4-ty rok i nie narzekam. Nigdy nie musiałem regulować drzwi i nie sądzę aby kiedyś musiał.

W Moricu płaskość skrzydła jest precyzyjniejsza i te zawiasy nie są dla nich żadnym problemem i zagrożeniem. Nie ma ryzyka że drzwi nie zadziałają tak jak należy. Także jeśli podobają Ci się te zawiasy to spokojnie możesz kupić drzwi Moric właśnie z nimi.

Obsługa w salonie Dewro nie miała racji. :(

Moje drzwi: (DEWRO, na zawiasie BF2)
96335

P.S. Cieszę się że przeczytałeś poprzednie posty zanim zapytałeś. :)
Bardzo często pojawiają się pytania na które odpowiedź jest stronę lub dwie wcześniej.

koktajl
23-01-2012, 10:33
Dzięki bardzo za odpowiedź! Właśnie w DEWRO powiedziali mi ze wycofują te zawiasy bo są z nimi problemy a u Morica mnie zapewniali że absolutnie nie dzieje sie z nimi nic złego:)już wiem dlaczego....;)

Robespierre
23-01-2012, 14:43
"Polak wszystko wiedzący to Polak zadowolony".

:)

Pozdrawiam.

Madzia 1976
24-01-2012, 13:27
Witam wszystkich forumowiczó.
Ja tak z innej beczki. Jestem szczęśliwym posiadaczem domku z poddaszem użykowy. Jak do tej pory wykończyliśmy d ół domu i mamy tam ciemne drzwi (dosyć jasne podłogi i scian). Powolutku zabieramy się za wykończeniówkę poddasza i tu moje pytanie czy nie będzie głupowato kiedy zamontujemy tam drzwi białe. Chciałaby aby poddasze było troszke w innym stylu nisz dół domu ( dół troszkę kolonialny) a poddasze drewno z bielą. Czy wogóle sie. tak robi ze drzw są różne na górze i na dole czy raczej zamontowac wszędzie takie same?

Pozdrawiam
Magda

finlandia
24-01-2012, 13:46
Nie ma żadnych nakazów by wszędzie drzwi były takie same lub zbliżone.
Osobiście uważam, że takie "pomieszanie" to wyraz dobrej oryginalności i odwagi Inwestora.
U siebie też bym tak zrobił. Góra w zależności od charakteru - lekka, wypoczynkowa lub poważna..

Madzia 1976
24-01-2012, 14:15
Super na taką odpowiedź liczyłam :)
Podobają mi sie moje drzwi na dole domu, ale góra to juz inna bajka i chciałabym urządzić ją nieco inaczej, zawsze marzyłam o białych drzwiach i białych listwach przypodłogowych i takowych właśnie szukam.

Robespierre
25-01-2012, 21:20
Bardzo serdecznie proszę o "polubienie" mojego zdjęcia konkursowego:
http://drzwivasco.pl/59,Galeriaprac.aspx

97502

Robespierre
27-01-2012, 20:36
to była tylko prośba... :)

agatah
28-01-2012, 21:00
Wraca u nas temat białych drzwi. Dąb jednak nijak nie komponuje mi się z podłogą. Dębową, swoją drogą ;) Nie uda mi się tak tego zgrać żeby miało ręce i nogi, więc szukam białych.

Robespierre, co powiesz na temat białych malowanych drzwi Pol-Skone Simple http://www.pol-skone.pl/product/simple?
Wypełniłabym je płytą wiórową, na trzech zawiasach...
Czy warto szukać fornirowanych malowanych?

ania klepka
29-01-2012, 14:54
Bardzo serdecznie proszę o "polubienie" mojego zdjęcia konkursowego:
http://drzwivasco.pl/59,Galeriaprac.aspx

97502

to są drzwi, które chcemy kupić do naszego domku, stąd prośba do Robespierre - co o nich sądzisz? Czy może w tej kategorii cenowej polecasz jednak inne?

Robespierre
29-01-2012, 22:16
Wraca u nas temat białych drzwi. Dąb jednak nijak nie komponuje mi się z podłogą. Dębową, swoją drogą ;) Nie uda mi się tak tego zgrać żeby miało ręce i nogi, więc szukam białych.

Robespierre, co powiesz na temat białych malowanych drzwi Pol-Skone Simple http://www.pol-skone.pl/product/simple (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pol-skone.pl%2Fproduct%2Fsimple)?
Wypełniłabym je płytą wiórową, na trzech zawiasach...
Czy warto szukać fornirowanych malowanych?

Dobre fornirowane drzwi zaczynają się od 1500 zł. W niższych cenach znajdziesz także dobre drzwi lecz na pewno nie są takimi SIMPLE.
Poczytaj stronę 128: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWN%C4%98TRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materia%C5%82y/page128
Do tanich a dobrych można zaliczyć: VASCO (wszystkie kolekcje), INTENSO (wszystkie kolekcje), Erkado (kolekcja ramiakowa STILE), a także np nowa kolekcja Pol-Skone ARCO - choć uwielbienie u nich do tandetnych zawiasów pozostało dlatego moja ocena tego produktu to 7/10 w kategorii drzwi laminowanych.
Minusem jest także łączenie laminatu we wnętrzu przylgi którego wymieniona wcześniej 3-ka nie ma. Zawsze to jakieś ryzyko...
Ogólnie widać idą w dobrym kierunku. :)

A białe drzwi na dębowej naturalnej podłodze będą wyglądać ślicznie czego dowiodła prezentując swoje dokonania madziaaa_w (http://forum.muratordom.pl/member.php?118743-madziaaa_w) :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWN%C4%98TRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materia%C5%82y&p=5003443&viewfull=1#post5003443


to są drzwi, które chcemy kupić do naszego domku, stąd prośba do Robespierre - co o nich sądzisz? Czy może w tej kategorii cenowej polecasz jednak inne?

Witaj. Generalnie z odpowiedzi powyżej możesz wywnioskować...
Nie tylko VASCO, lecz w tym momencie z autopsji wiem że ilość reklamacji to dużo poniżej 1% i są to bardzo dobrze wyprodukowane a zarazem trwałe drzwi.

ania klepka
31-01-2012, 16:33
dzięki

maximus2005
31-01-2012, 17:19
Ktoś zna tą firmę i ich drzwi ?
dokładnie mowa o modelu drzwi PARIS

http://drzwi.pl/files/Product/bohub6b0a62r1i/drzwi_intenso_paris_wzor_5_site.jpg

agatah
31-01-2012, 18:29
Dobre fornirowane drzwi zaczynają się od 1500 zł. W niższych cenach znajdziesz także dobre drzwi lecz na pewno nie są takimi SIMPLE.
Poczytaj stronę 128: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWN%C4%98TRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materia%C5%82y/page128
Do tanich a dobrych można zaliczyć: VASCO (wszystkie kolekcje), INTENSO (wszystkie kolekcje), Erkado (kolekcja ramiakowa STILE), a także np nowa kolekcja Pol-Skone ARCO - choć uwielbienie u nich do tandetnych zawiasów pozostało dlatego moja ocena tego produktu to 7/10 w kategorii drzwi laminowanych.
Minusem jest także łączenie laminatu we wnętrzu przylgi którego wymieniona wcześniej 3-ka nie ma. Zawsze to jakieś ryzyko...
Ogólnie widać idą w dobrym kierunku. :)

A białe drzwi na dębowej naturalnej podłodze będą wyglądać ślicznie czego dowiodła prezentując swoje dokonania madziaaa_w (http://forum.muratordom.pl/member.php?118743-madziaaa_w) :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWN%C4%98TRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materia%C5%82y&p=5003443&viewfull=1#post5003443




7-10 lat temu trudniłam się tym czym Ty teraz ;) Ale wszystko idzie do przodu i myślałam, ze może najprostsze malowane drzwi też się zmieniły. Okazuje się, ze nie ;) Trudno.

Muszę przyjrzeć się laminatom, bo z tego co pamiętam te których używa Pol-skone nie były najwyższych lotów. Może coś się zmieniło.

Pozostałe nazwy brzmią dla mnie egzotycznie ;)

W przypadku Vasco odpadłby problem z wyborem modelu. O ile dobrze widzę, tylko Braga jest biała.:lol2:
Tak by wyglądały pełne... http://www.google.pl/imgres?q=drzwi+vasco+braga+bia%C5%82e&um=1&hl=pl&safe=off&sa=N&biw=1280&bih=681&tbm=isch&tbnid=FovQ80uIf5XzZM:&imgrefurl=http://drzwiok.pl/index.php/cennik/6-drzwi-wewn%25C4%2599trzne/31-vasco-braga-line/vascobragawz1-drzwi-vasco-braga-wz%25C3%25B3r-1.html&docid=SLbfNC4BTOj0aM&imgurl=http://www.drzwiok.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/vascoDoorsBragaLineBialy1.jpg&w=257&h=600&ei=EDEoT66mHM3Bswa1j5HqAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=194&vpy=125&dur=116&hovh=343&hovw=147&tx=128&ty=166&sig=110997383116520276291&page=1&tbnh=234&tbnw=100&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0

madziaaa_w ma drzwi w okleinie?

Muszę się przejechać na drugi koniec miasta, obejrzeć, i w końcu podjąć decyzję;)

Dzięki!

Robespierre
31-01-2012, 19:32
Ktoś zna tą firmę i ich drzwi ?
dokładnie mowa o modelu drzwi PARIS

http://drzwi.pl/files/Product/bohub6b0a62r1i/drzwi_intenso_paris_wzor_5_site.jpg

Tak, ja znam... Widziałem na żywo. :)


7-10 lat temu trudniłam się tym czym Ty teraz ;) Ale wszystko idzie do przodu i myślałam, ze może najprostsze malowane drzwi też się zmieniły. Okazuje się, ze nie ;) Trudno.

Muszę przyjrzeć się laminatom, bo z tego co pamiętam te których używa Pol-skone nie były najwyższych lotów. Może coś się zmieniło.

Pozostałe nazwy brzmią dla mnie egzotycznie ;)

W przypadku Vasco odpadłby problem z wyborem modelu. O ile dobrze widzę, tylko Braga jest biała.:lol2:
Tak by wyglądały pełne... http://www.google.pl/imgres?q=drzwi+vasco+braga+bia%C5%82e&um=1&hl=pl&safe=off&sa=N&biw=1280&bih=681&tbm=isch&tbnid=FovQ80uIf5XzZM:&imgrefurl=http://drzwiok.pl/index.php/cennik/6-drzwi-wewn%25C4%2599trzne/31-vasco-braga-line/vascobragawz1-drzwi-vasco-braga-wz%25C3%25B3r-1.html&docid=SLbfNC4BTOj0aM&imgurl=http://www.drzwiok.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/vascoDoorsBragaLineBialy1.jpg&w=257&h=600&ei=EDEoT66mHM3Bswa1j5HqAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=194&vpy=125&dur=116&hovh=343&hovw=147&tx=128&ty=166&sig=110997383116520276291&page=1&tbnh=234&tbnw=100&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0

madziaaa_w ma drzwi w okleinie?

Muszę się przejechać na drugi koniec miasta, obejrzeć, i w końcu podjąć decyzję;)

Dzięki!

Linia Braga to najtańsza seria w ofercie Vasco. Jest pokryta okładziną dekoracyjną która nie jest tak wytrzymała jak np CPL, HPL czy inne laminaty występujące na rynku. Wiele firm produkujących tanie drzwi także korzysta z tego typu wykończenia. Jeśli nie planujesz intensywnego użytkowania, nie ma w domu zwierzaków, itp, to powinny wystarczyć.
Drzwi Magdy są w zwykłej dekoracyjnej okładzinie.
Trzeba by nieco poczekać na jej opinie na temat wytrzymałości.

agatah
31-01-2012, 20:12
Wcale mnie to nie pocieszyło...
Koty są, będą dzieci...

maximus2005
01-02-2012, 06:05
Tak, ja znam... Widziałem na żywo. :)




Miło a możesz podzielić się opinią o tych drzwiach.
Wiem że jest to półka niższa ale jak one wypadają na tle konkurencji
DRE INVADO PORTA w tej samej grupie.

Warto wstawić ja czy lepiej inne wybrać ?

Pozdrawiam

Robespierre
01-02-2012, 08:39
Poczytaj proszę parę stron wstecz. Będzie tam mowa o wszystkim o co pytasz...
Na pewno lepsze od tej 3-ki. :)

queene
01-02-2012, 13:37
po 4 miesiącach czekania.....są - szklane, firmy Gipsy Kings, jedyny taki egzemplarz w Polsce :)
http://img12.imageshack.us/img12/4245/20120201140227270.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/7250/20120201140308115.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/8504/20120201140630305.jpg

i kontynuacja w dalszej części korytarza - "okna" do łazienki:

http://img4.imageshack.us/img4/8959/20120201140443689.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/7455/20120201140550993.jpg

forumuser
01-02-2012, 15:07
a co sądzicie o drzwiach VERTE (kolekcja Porty), w zasadzie nikt o tym nie pisze, ma ktoś?

finlandia
01-02-2012, 16:59
po 4 miesiącach czekania.....są - szklane, firmy Gipsy Kings, jedyny taki egzemplarz w Polsce :)

No to jak się znalazł na forum to już pewnie nie będzie jedyny ;)
A poważnie - jak Gipsy obiecało, to dotrzyma słowa i nie skopiuje tego wzoru innym. To bardzo słowna firma i dlatego zastanawia mnie skąd te 4miesiące czekania?

queene
01-02-2012, 18:18
No to jak się znalazł na forum to już pewnie nie będzie jedyny ;)
A poważnie - jak Gipsy obiecało, to dotrzyma słowa i nie skopiuje tego wzoru innym. To bardzo słowna firma i dlatego zastanawia mnie skąd te 4miesiące czekania?
problemy techniczne, nie wiem czy wolno mi więcej napisać więc tu zakończę
a wzór - był w 100% moim pomysłem i na moje zamówienie była wykonana seria zdjęć lasu brzozowego :) wybrałam te.........i przyznam ze robią ogromne wrażenie.

wzór prawdopodobnie trafi do wzornika firmy - drogą kompromisów tak ustaliliśmy ;)

finlandia
01-02-2012, 20:21
:) ok,
przyjmuję tą odpowiedź. Załuję że u siebie nie mam okazji by spełniać takie fantazje:) zdjęcia już mam .. tylko zamawiać.
Pytanie pomocnicze.. ile kosztowaly? O ile "normalne" ich drzwi z ładnym wzorem to ok 2,5 -3 tys./komplet , to takie.... ?

queene
01-02-2012, 20:34
więcej ale nie za dużo, najdroższe byłoby zdjęcie gdybym zamawiała je na wyłaczność ;)
robili mi jeszcze te okienka do łazienek...
...więc z lekką niepewnością ....czekam na łączną fakturę :D

Robespierre
01-02-2012, 21:08
po 4 miesiącach czekania.....są - szklane, firmy Gipsy Kings, jedyny taki egzemplarz w Polsce :)
http://img12.imageshack.us/img12/4245/20120201140227270.jpg


Drzwi naprawdę piękne. Pomysł przeniesienia kawałka lasu do domu bardzo dobry. Gratuluję pomysłu.
Co do Waszego terminu to podejrzewam że problemem była tu ościeżnica a nie skrzydło.
Gipsy K - zamyka się w maksymalnie 3-4 tygodniach nawet przy trudnych tematach.
A ten technologicznie trudnym nie był...
Jeszcze raz gratuluję pomysłu i wyboru naprawdę ładnego ujęcia.

Pozdrawiam.

queene
01-02-2012, 21:20
oj nie ościeżnica :) oscieżnice miałam założoną od samego początku :)
problem był z maszyną i nanoszeniem kolorów, w końcu to nie wina G.K. wiec tyle jeszcze powiem :) kolory w oryginale są bardzo intensywne a efekt prześwietlania słońca między drzewami...jak w bajce
warto było :)

bardzo dziękuję za pozytywne opinie specjalistów a firmę Gipsy polecam...są gotowi na każdą propozycję i wymyślania inwestorów :) do tego bardzo sympatyczni :)

aksamitka
02-02-2012, 18:58
zastanawiam sie na dwoma firmami:
-DRE Verto
-Vasco faro line

jakie sa plusy i minusy tych drzwi?

madziaaa_w
02-02-2012, 21:44
Ja mam te drzwi od roku. Nic się z nimi nie dzieje. Jest to pierwsze mieszkanie i pierwsze drzwi, także doświadczenie moje żadne, ale za taką kwotę - kupiłabym je po raz kolejny.
agatah (http://forum.muratordom.pl/member.php?141578-agatah) u mnie za 2 tygodnie dojdzie temat "dziecko" - także za rok będę miała już pełny obraz "prawdziwego" użytkowania :-)

Robespierre
04-02-2012, 20:46
zastanawiam sie na dwoma firmami:
-DRE Verto
-Vasco faro line

jakie sa plusy i minusy tych drzwi?

Nikt nie chce Ci pomóc więc piszę:
Dre Vetro to na pewno bardziej nowoczesny model choć Faro też wygląda lekko i nowocześnie ze względu na brak listew przy szybie.
Jakoś okładziny w Dre jest słabsza, Faro jest oklejane okładziną typu CPL i jest to bardzo mocne rozwiązanie.
W obu modelach zastosowano szkło hartowane, w Dre 8 mm ze względu na fakt iż szkło jest elementem konstrukcyjnym a w Vasco 4 mm.
Vasco montuje zdecydowanie lepsze zawiasy niż Dre.
W ramiaku Dre jest tylko płyta, Vasco wstawia profil drewniany.
Generalnie doradzam Faro... :)

Może ten post Ci pomoże:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWN%C4%98TRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materia%C5%82y&p=5115908&viewfull=1#post5115908

aksamitka
05-02-2012, 06:25
dziekuje :)

agol
08-02-2012, 13:23
Witam, właśnie jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych, znajomy poleca mi Pol-skone SEMPRE Lux czy ktoś zna ten model lub ma podobny ? To link do tego modelu http://www.pol-skone.pl/product/sempre-lux Ogólnie fajne mają drzwi, ale jak to wygląda w użytkowaniu?

Robespierre
08-02-2012, 13:35
Ocena ogólna 6/10. ...no może nawet 7/10 (choć nie jestem tego aż taki pewny).

Biorąc pod uwagę:
Jakość wykończenia/selekcję materiałów użytych do produkcji/spasowanie elementów/jakość powłoki lakierniczej/możliwość zmian stylistycznych klienta/ogólne oceny użytkowników.

:)

leon60
08-02-2012, 13:46
Robespierre a jak ocenisz model ARCO z Pol-skone oklejone Gravistone kolor biały i DOMINO z Invado w Eco-Fornir również białe ?

finlandia
08-02-2012, 16:33
A ja uważam, że Sempre to jedna z lepszych propozycji drzwi w segmencie do 1 tys. zł. Stabilna drewniana konstrukcja + niezłe okleiny. Modne wzory.
A Sempre lux to dobra opcja za 1,5 tys. zł, chociaż tu już jest większy wybór możliwości.
Możliwość wprowadzenia zmian... ech, tu Polskone jest jeszcze 20 lat w tyle..
A dlateczego ? Bo tak /to mniej więcej przedstawia ich sposób rozmowy.
Ps. Robespierre, a udało Ci się pogadać z nimi na temat dziur pod śruby?

Robespierre
08-02-2012, 20:07
Nikt nie był zainteresowany rozmawiać o tym.
Rozmawiałem z 3-ema osobami na targach z Pol-Skone ale z tego co wywnioskowałem prędzej wycofają te ościeżnice z oferty niż coś z tym zrobią...

ehhh... Szkoda czasu.

Ocena 6/10 jest całkiem niezłą. :)

astronauta
10-02-2012, 13:22
ja mogę polecić drzwi marki Centurion-R, bo sam takie mam i jestem zadowolony, tym bardziej, że ceny są bardzo przystępne, a nie jest to bubel...mam te drzwi w cąłym domu, od ok. 2 lat, bo tyle mieszkam

forumuser
10-02-2012, 13:47
a co sądzicie o drzwiach VERTE (kolekcja Porty), w zasadzie nikt o tym nie pisze, ma ktoś?
pozwole sobie ponowić pytanie :)

Robespierre
10-02-2012, 13:48
Do "astronauty"

A jakie masz modele??
W jakim wykończeniu??
Tak zaczepnie nieco dopytam dlaczego uważasz że to nie bubel??
Pod jakim kątem je oceniłeś??
Masz jakieś fotki??

Nie piszę tego aby podważyć Twoją ocenę lecz czasami ktoś tylko pobieżnie patrząc wysuwa wnioski które jednak po dokładnej analizie każdego szczegółu okazują się niewypałem.

Na Budmie było ogromne stoisko tej firmy i pokazywali wiele rozwiązań.
Mieli nawet własną armię broniących ich Centurionów ale to co chciałem to zobaczyłem i poczekam tylko na Twoją odpowiedź aby to podsumować.

Robespierre
10-02-2012, 13:51
pozwole sobie ponowić pytanie :)

Strasznie brzydko wyglądające uszczelki wokół szyb oraz słabe zawiasy.
To wszystko z mojej strony.
Produkt stosunkowo niedrogi ale w tej cenie mógłby być nieco bardziej przemyślany.

Robespierre
10-02-2012, 13:51
Robespierre a jak ocenisz model ARCO z Pol-skone oklejone Gravistone kolor biały i DOMINO z Invado w Eco-Fornir również białe ?

Tu wybrałbym Pol-Skone. :)

leon60
10-02-2012, 13:52
Robespierre dziękuję za odpowiedz :)

finlandia
10-02-2012, 13:52
a mi się coś zdaję, że Centy wynajęły jakąś agencję PR bo sporo ich ostatnio wszędzie - no i nie są to prymitywne wpisy:)

Robespierre
10-02-2012, 13:56
A to na pewno...
Musieli jakieś dofinansowanie "hapnąć".
:)

No i dobrze: "Aby Polska w siłę rosła".

firewall
10-02-2012, 16:02
Widziałem taką ofertę na A...gro. Czy ktoś używa takich drzwi? Są niedrogie, ale czy są trwałe?
http://www.kornik.com.pl/allegro/DUO_23_0.jpg
Proszę o opinię nt. tych drzwi.

iprk
12-02-2012, 20:06
Robe,
ja z kolei zastanawiam się nad POL-SKONE model PASSO bezprzylgowy, zamki magnetyczne + ościeżnica Fiesta, drzwi oferowane w dwóch wersjach - fornirowane i LAMISTONE (chyba jest to powłoka wytrzymała?). Kolor - orzech. Coś możesz podpowiedzieć w tym temacie? Warto na któreś postawić - jeśli tak to które wybrać?

Mam jeszcze dodatkowy problem - czy są drzwi szklane w systemie przesuwnym? Pol-Skone ich nie oferuje (przynajmniej nie znalazłem na ich stronie internetowej takiego rozwiązania). Potrzebuję również drzwi łamane do otworu 70 cm, a Pol-Skone tam też nie ma właściwie żadnego wyboru - jak dobrać drzwi, aby będąc zamontowane w bezpośrednim sąsiedztwie PASSO kompnowały się z nimi.
r.

Robespierre
13-02-2012, 09:15
Przede wszystkim wydaje mi się że jesteś klientem który ma nieco bardziej skomplikowane wymagania i nie powinien rozglądać się w drzwiach producentów zajmujących się tzw "masówką".

Sprawdź oferty:
DEWRO
MORIC
JAGDOR
RONKOWSKI

Każda z tych firm jest w stanie dostarczyć Ci komplet drzwi do całego domu który będzie się ze sobą ładnie komponował. Drzwi szklane przesuwane czy to w systemach naściennych czy chowanych w kasetach ECLISSE ( http://www.eclisse.pl/f_syntesis_vitro.html ) lub Leon ( http://www.leon.info.pl/main/leon_classic.html ).

No chyba że priorytetem jest laminat wtedy musisz kombinować. :(

finlandia
13-02-2012, 10:05
Nie odzywam się tu ostatnio za często, bo Robe świetnie sobie radzi a i widać, że lubi zwracać uwagę na szczegóły.. A ja zupełnie inaczej - ogólnie - podchodzę do drzwi:)
Do propozycji Passo mam taką uwagę - to będą drzwi tańsze od propozycji "drewnianych", bo zamkną się 2 tys. zł.
Inna sprawa, że przy tych łamanych mniejsi dostawcy bardziej mogą się wykazać, a Pol-skone z ich skostniałą organizacją też chętne podejmie temat jeśli zamówisz.. kilkadziesiąt sztuk:).

Szklane drzwi przesuwne - wspominany wyżej Gipsy Kings. Zamawiam u nich od lat. Bardzo porządne podejście do tematu.

Robespierre
13-02-2012, 10:12
Bo ja lubię brać za rogi tego diabła który tkwi nie wiadomo po co w szczegółach... :)

asiadob
13-02-2012, 18:33
Ja polecam drzwi wewnetrzne ASILO.

Robespierre
13-02-2012, 19:11
Podeślij fotkę z realizacji to będziemy wspólnie podziwiać.

Szkoda że pojawia na forum się sporo pojedynczych wpisów... :(

bacher
13-02-2012, 19:40
Czy mogę prosić o ocene produktów firmy MARKOP ( BARAŃSKI). Myslałem o czymś z kolekcji modern vigo. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z produktami tej firmy .

Pozdrawiam Bacher

iprk
13-02-2012, 19:48
Robe + Fin - zdaję sobie sprawę, że przy kwestii Skrzydeł łamanych i szklanych Polskone będzie trudne do przeskoczenia. Zakładam, że coś wykombinuję, np. Przy ościeżnicy fiesta (więc tu bez zmian) szklane przesuwne przy pewnym kompromisie z mojej strony mogłyby być zastąpione modelem VERTO w wykończeniu identycznym z PASSO.
Sęk w tym, że nie znam opinii na temat modelu PASSO - podpowiedzcie proszę, czy wogóle warto je rozważać ze względu na jakość, zastosowane wykończenie (co wybrać?? Fornirowane są zdecydowanie bardziej klasowe, ale będziemy mieć czworonoga, więc dobrze by było, aby były również stosunkowo odporne...). Czy może lepiej od razu zająć się konkurencyjnymi ofertami?
r.

asiha
14-02-2012, 20:31
Robe.... - dziękuję bardzo za pomoc i poświęcony czas na privie!

leon60
15-02-2012, 13:23
Mam jeszcze pytańko może nie odpowiedni temat ale także w temacie drzwi...
Jakich producentów warto brać pod uwagę przy wyborze klamek ? Szukam tanich i w miarę dobrych klamek :)

Robespierre
15-02-2012, 13:29
O jakiej cenie za sztukę myślisz??

50-100
100-250
pow. 250
??

leon60
15-02-2012, 13:35
50-100 zł :) zdaję sobie sprawę, że nie można kupić nic taniego i dobrego ale są gorsze i lepsze rzeczy w danym przedziale cenowym

Robespierre
15-02-2012, 13:38
Na rozetach czy na szyldzie??
Kształt bardziej kwadratowy czy nie zależy Ci na tym??
Raczej rozety osobne czy długi szyld??

Sorki że tyle pytań ale lepiej od razu podać Ci konkret a nie wymieniać setki możliwości. :)

leon60
15-02-2012, 13:40
Myślę o rozetach kwadratowych osobnych :) wygląd prosty nowoczesny

Robespierre
15-02-2012, 18:24
http://sklep.enger.pl/klamka-ravena-p-2037.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.enger.pl%2Fk lamka-ravena-p-2037.html) włoska produkcja... Nie chińska tandeta. W miarę tanie i efektowne.

monikaa13
15-02-2012, 18:30
My mamy takie klamki, na razie mają prawie 2 lata i nic się nie dzieje. Moim zdaniem warto. Kupiona w Leroyu za mniej niż 50 zł:

http://cokupic.pl/i/c_big7674454.jpg

leon60
15-02-2012, 18:40
Robespierre właśnie czegoś takiego prostego szukam dziekuję :)
Monikaa13 obejrzę jak będę w LM

iprk
15-02-2012, 19:50
Robe + Fin - zerknijcie wyżej na moją prośbę do Was kierowaną.

Robespierre
15-02-2012, 20:03
Ja specjalizuję się w drzwiach z tzw "wyższej półki" i zaczynam od 1500 ostro idąc w górę nawet do 3500. Nie mam żadnych ograniczeń technicznych. Każdy system jest do wykonania...

Schody zaczynają się jak klient ma nietypowe wymagania a szuka rozwiązań w produktach typowych, masowych...

Nie jestem w stanie Ci pomóc bo na co dzień nie dopasowuję oferty Pol-Skone z Dre i Portą tak aby tworzyć komplety.
Musiałbym wertować katalogi i jeździć po dilerach i Ci to spasować. Sorki ale nie dam rady. :(

Magda_lena85
15-02-2012, 20:07
ja mam takie - kupione w jakimś markecie - cena hmm około 100 zł z rozetą

drzwi jeszcze nie facie nie obrobine

http://images38.fotosik.pl/1360/ec6223eb5e595da2.jpg

finlandia
15-02-2012, 21:42
Oj chyba Robe nie chce mi sprawiać przykrości krytyką firm, które ja w jakimś sensie lubię. Ja działam w niedużym mieście i z tego względu poruszam się w produktach średniej półki cenowej - zwykle 1-2 tys. zł.
Zastrzeżeń do produktów Pol-skone nie mam. Passo to u mnie wyższa półka, i o ile otwory pozwalają na ich zamontowanie (szerokość i ciut większa wysokość) to je proponuję.
Passo + Verto to ta sama seria techniczna (Verte jest zdaje się właśnie w katalogu DRE) Nie widzę przeszkód by je połączyć.
Osobiście bym wybrał fornir. Lamistone może wg opisu Pol-skone ma być mocniejsze.. ale.. na pewno wygląda bardzo sztucznie, a to jedyna rzecz jakiej nie lubię w drzwiach. Fornir - nawet jeśli będzie podrapany, to zawsze można próbować go lakierować.
Wersję składaną także masz w PS we wszystkich opcjach kolorystycznych - strona 84 katalogu 2012.

Robespierre
15-02-2012, 21:47
Musimy się jakoś uzupełniać wypowiedziami... He he.

Ja mogę coś ocenić, porównać jakość, zwrócić uwagę na mocne lub słabe strony, itp. Ale dobierać komplety wśród tych firm...

asiha
16-02-2012, 10:07
poradźcie: DRE, POL SKONE czy VASCO?

Robespierre
16-02-2012, 12:36
Ja bym to tak sklasyfikował:

1. Vasco
2. Pol-Skone
3. DRE

Nie wiem jakie modele zakładasz w porównaniu ale zakładam że zbliżone.
Sprawdź kilkanaście postów wcześniej. Tam robiłem dokładniejsze porównanie.

asiha
16-02-2012, 13:10
które Twoim zdaniem z Vasco są najładniejsze: w miarę proste, bez udziwnień, z przeszkleniami tymi węższymi , kolor pasujący do okien z oknoplastu orzechowych.

Robespierre
16-02-2012, 14:23
:)

No tak to się nie będziemy bawić...

:)

To klient musi wiedzieć co mu się podoba. Dopiero po wyborze i po kilkunastu minutach rozmowy delikatnie podsuwam inne rozwiązania... Muszę wiedzieć jak wyglądają okna, jaki jest plan na meble, itp. Temat rzeka i baaardzo kosztowny.

iprk
16-02-2012, 16:08
Robe + Fin - przecież nie próbuję dopasować produktów różnych producentów. VERTO to też produkt Polskone, dedykowany do tej samej ościeżnicy Fiesta - jak dla mnie to PASSO tyle że przeszklone...
Fin - dzięki za opinię o Lamistone - o taką podpowiedź mi chodziło.
No i jeszcze jedno - a najważniejsze dla mnie - czy w tych pieniądzach proponowalibyście coś innego? Piszesz Robe, że Twój rewir to górna półka od 1,5 tys wzwyż. PASSO to pewnie wydatek ok. 2,0 tys/szt., mam ich do zakupienia niestety - naście, więc cena już z Twojego obszaru zainteresowań. Podałeś mi wprawdzie parę postów wcześniej producentów, ale podpowiedz, jak najsensowniej z budżetem 1,5 - ok. 2,0 tys zł/szt. mogę postąpić? Wzór PASSO mi się podoba, więc pewnie wyczuwacie moje preferencje?
r.

Robespierre
16-02-2012, 16:18
Sorry. Myślałem że piszesz o drzwiach VERTE marki Porta. (Wszystko przez brak polotu w nazewnictwie. Jeszcze brakuje nam tylko VIRTE i VORTE i będzie komplet.)
http://www.vertedrzwi.eu/pl/produkty
Postaram się jeszcze raz przeanalizować Twoją prośbę. :)

iprk
16-02-2012, 17:04
Będę zobowiązany :)
r.

finlandia
16-02-2012, 17:37
Niezłe drzwi drewniane to cena zaczynająca się od ok 2 tys. zł. Taniej - produkty drewniene nie będą miały już takiej klasy, ale będą drewniane (sam mam takie u siebie).
Tylko że na korzyść Passo będzie tu zamek magnetyczny (chociaż to tylko ok 50zł) , bezprzylgowość, zawiasy "półkryte". Za to w drewnie trzeba będzie zapłacić jakieś + 300zł. I oczywiście Verto to ta sama seria z PS tylko z innym wzorem skrzydła.
Ale.. mi osobiście w nich nie podoba się ościeżnica Fiesta. Część główna i dalej takie dużo cieńsze, niesymetryczne dokładki. Tylko że to kwestia gustu...

We wcześniejszym zestawieniu kolejność mam wg siebie podobną - Polskone, dalej Dre.. Vasco nie klasyfikuję, bo nie znam, ale wierzę Robe :)

Ale modele.. .brrr:) trzeba kupować te, które nam się podobają.

andrew_zg
16-02-2012, 19:15
Generalnie wahamy się z żoną pomiędzy DRE model Scala kolor dąb szary ryfla, a Porta FIT wzór e kolor Dąb Milano 4.
Nigdzie nie znalazłem informacji o okleinie z Porty i albo nie umiem szukać, albo nikt o to nie pytał. Jedyne info mam z katalogu.
Widząc jaką wiedzę posiadają niektórzy z forumowiczów na temat drzwi mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej, a przede wszystkim, która z oklein jest odporniejsza na przypadkowe uderzenia i który z producentów lepiej przykłada się do "wykończenia" skrzydeł. Innymi słowy, które są lepsze.

asiha
16-02-2012, 19:57
Niestety Vasco już chyba z konieczności odpadnie:(
Dzisiaj weszłam na stronę Vasco, chcąc dowiedzieć się gdzie kupić drzwi.
Mieszkam na północy w woj. pomorskim.mapka na stronie pokazuje dystrybutora w Chojnicach - ok. 150km ode mnie.
W sąsiednim województwie na tej samej mapce widnieje nazwa firmy mieszcząca się w Iławie - już tylko 50 km. ode mnie, dzwonię...pan informuje mnie, że Vasco bez jego zgody umieściła nazwę jego firmy na swojej stronie (zupełnie mnie to nie interesuje), dalej odpowiada że owszem sprzedają te drzwi, ale czekać trzeba do ok. 7tyg., odbiór drzwi osobisty i bez montażu. Pozostał mi tel. do Vasco. Pani odpowiada, że nie zajmują się sprzedażą robią to ich dystrybutorzy.
Podaje mi numer tel. (którego nie ma stronie) i na pewno zostanę poinformowana gdzie kupię drzwi w pomorskim. Niestety po kilku próbach, tel milczy...

mpiotrowski
16-02-2012, 21:38
A czy ktoś użytkuje drzwi firmy Prosbud? Możecie coś o nich napisać?

Robespierre
17-02-2012, 07:16
Niestety Vasco już chyba z konieczności odpadnie:(
Dzisiaj weszłam na stronę Vasco, chcąc dowiedzieć się gdzie kupić drzwi.
Mieszkam na północy w woj. pomorskim.mapka na stronie pokazuje dystrybutora w Chojnicach - ok. 150km ode mnie.
W sąsiednim województwie na tej samej mapce widnieje nazwa firmy mieszcząca się w Iławie - już tylko 50 km. ode mnie, dzwonię...pan informuje mnie, że Vasco bez jego zgody umieściła nazwę jego firmy na swojej stronie (zupełnie mnie to nie interesuje), dalej odpowiada że owszem sprzedają te drzwi, ale czekać trzeba do ok. 7tyg., odbiór drzwi osobisty i bez montażu. Pozostał mi tel. do Vasco. Pani odpowiada, że nie zajmują się sprzedażą robią to ich dystrybutorzy.
Podaje mi numer tel. (którego nie ma stronie) i na pewno zostanę poinformowana gdzie kupię drzwi w pomorskim. Niestety po kilku próbach, tel milczy...

Wyjątkowo dziwna sytuacja... Już ja się dowiem o co tu chodzi. Ale trudno jeśli nie masz dilera bardzo blisko siebie to szkoda bo drzwi mają wiele pozytywnych cech.
Musisz próbować z Pol-Skone - obejrzyj nową linię ARCO http://www.pol-skone.pl/product/arco

Robespierre
17-02-2012, 07:25
A czy ktoś użytkuje drzwi firmy Prosbud? Możecie coś o nich napisać?

Drzwi na żywo nie widziałem. Niestety już sam wygląd wzorów mnie odstrasza - brak proporcji.
Nie sądzę aby można to było zakwalifikować do produktów bez problemowych..
Zapewne celowo nie zamieszczono podstrony: "przekroje" i nic o tym nie napisano. Brak wglądu w kartę gwarancyjną.

Produkt dużego ryzyka!

finlandia
17-02-2012, 10:41
Generalnie wahamy się z żoną pomiędzy DRE model Scala kolor dąb szary ryfla, a Porta FIT wzór e kolor Dąb Milano 4.
Nigdzie nie znalazłem informacji o okleinie z Porty i albo nie umiem szukać, albo nikt o to nie pytał. Jedyne info mam z katalogu.
Widząc jaką wiedzę posiadają niektórzy z forumowiczów na temat drzwi mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej, a przede wszystkim, która z oklein jest odporniejsza na przypadkowe uderzenia i który z producentów lepiej przykłada się do "wykończenia" skrzydeł. Innymi słowy, które są lepsze.

DRE nie sprzedaję na codzień. Teoretycznie mam w ofercie i mogę sprzedać, ale tak jakoś - zawsze ta firma u mnie przegrywała z Portą czy Polskone czy innymi. Tak zwyczajnie, a może przez fakt, że moi dostawcy się z nich wycofali?
Dlatego porównanie tych oklein mogę dać z z perspektywy Porty:
dąb szary ryfla w DRE ma strukturę "ryflowaną" czyli taką przypominającą głęboką strukturę drewna. Odpowiada jej w Porcie okleina Cortex
dąb milano to zwykła okleina - tylko z rysunkiem drewna.

Obie okleiny wg rankingu Porty mają zbliżoną trwałość i odporność na użytkowanie, chociaż logicznie patrząc drobne zarysowanie ryfli nie będzie się aż tak rzucało w oczy jak zwykłej, gładkiej okleiny.

I jeszcze jedno: Porta FIT ma grube, wyraźne ramki dookoła szyb. Dre Scala ma - zdaje się - płyciny bezramkowe, przez co drzwi wyglądają bardziej lekko.. (ale dla praktyków - ramka pozwala na wymianę elementu... ) ;)

Kurczę, ja to potrafię utrudnić wybór :)

Robespierre
17-02-2012, 11:26
Dodam tylko że w obu przypadkach standardem są liche zawiasy...

Scalę chyba ma już zamontowaną:
http://forum.muratordom.pl/entry.php?61421-Dziennik-komentarze-Anet-i-Mar-HG-C3G
zapytaj użytkownika...

a tu także Scala:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173281-Remont-mieszkania-w-bloku

a tu były plany na Portę Fit:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114304-Budujemy-nowy-dom.../page3
zapytaj forumowicza czy doszło to do skutku i jak je ocenia.

mpiotrowski
17-02-2012, 11:55
Drzwi na żywo nie widziałem. Niestety już sam wygląd wzorów mnie odstrasza - brak proporcji.
Nie sądzę aby można to było zakwalifikować do produktów bez problemowych..
Zapewne celowo nie zamieszczono podstrony: "przekroje" i nic o tym nie napisano. Brak wglądu w kartę gwarancyjną.

Produkt dużego ryzyka!

Dzięki za bardzo rzeczową i konkretną odpowiedź! No to szukam dalej..

leon60
17-02-2012, 12:52
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat okleiny Gravistone używanej w Pol-skone. Chcę zamówić drzwi model ARCO i nigdzie w sklepach nie mogę jej zobaczyć na drzwiach... jedynie próbki a to nie to samo. Obawiam się żeby nie wyglądała jak ryfla w Dre... na kantach zaokrąglona, krzywo przyklejona, z daleka widać ''sztuczne'' drzwi...
Będę wdzięczna za informację :)

Robespierre
17-02-2012, 13:08
To jest nowy produkt dlatego do dilerów będą pewnie trafiać w najbliższych tygodniach/miesiącach.

Na targach wyglądały tak.

101464101465101466

leon60
17-02-2012, 13:31
Robe dziękuję za zdjęcia :) chcę zamówić właśnie w białej okleinie model W3 i co nieco widzę chociaż jak to wygląda na pierwszej fotce.
Wydaje mi się, że lepiej wygląda Gravistone od Lamistone no i jakościowo chyba też lepiej.

Robespierre
17-02-2012, 13:49
Wg mojej oceny niestety nie są to zbyt mocne wykończenia. Taka średnia klasa... Myślę że w prywatnym mieszkaniu w zupełności wystarczą. W firmie już nie...

leon60
17-02-2012, 14:34
To będą drzwi montowane w domku w którym mieszkańcy raczej je szanują. Obecnie 8 rok są drzwi Porty - Londyn białe i nie ma na nich śladu, gdyby nie to ze nie pasują nie wymianiałabym ich. Mam nadzieję, ze te z Pol-skone też nam będą dobrze służyć. Dziękuję za wszelkie informację.
Po remoncie postaram się nie zapomnieć i wstawę zdjęcia ;)

EwaBy
17-02-2012, 19:00
Witam,
Jestem na forum od przed chwilą :) Stwierdziłam, że muszę się zalogować bo mam tyle wątpliwości, które może z Waszą pomocą uda mi się rozwiązać.
Moje pytanie na dziś, czy macie może drzwi Verte lub Pol-Skone w kolorze białym???????
Jeśli tak, to proszę o opinię jak takie białe drzwi się sprawują.
A już w ogóle byłoby super zobaczyć jakiś zdjęcia :)
Dziękuję

finlandia
17-02-2012, 19:08
Ledwie się pojawiłaś, a już Cię muszę przekierować:)
Tu jest główny wątek dotyczący drzwi.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWNĘTRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materiały&p=5207817
A że dawno się nie reklamowałem, to trochę zdjęć P-S jest pod tu, pod tym linkiem (http://www.alterdom.pl/podstrony-Galeria_drzwi_Pol_skone,18) - białe są pod sam koniec..

andrew_zg
17-02-2012, 19:34
Dodam tylko że w obu przypadkach standardem są liche zawiasy...

Dzięki za informacje.
Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i obejrzałem ofertę VASCO. Jeden z modeli moglibyśmy zakupić, ale... brak w ofercie koloru szarego.

Więc moje pytanie brzmi, z jakiej firmy znajdę coś sensownego w odcieniu szarego do kwoty 800zł za skrzydło ? Ważne, aby można było wybrać z jednego modelu wersję z szybą, jak i bez.

finlandia na Ciebie też liczę ;)

EwaBy
17-02-2012, 19:35
Witam,
Jestem na forum od przed chwilą Stwierdziłam, że muszę się zalogować bo mam tyle wątpliwości, które może z Waszą pomocą uda mi się rozwiązać.
Moje pytanie na dziś, czy macie może drzwi Verte lub Pol-Skone w kolorze białym???????
Jeśli tak, to proszę o opinię jak takie białe drzwi się sprawują.
A już w ogóle byłoby super zobaczyć jakiś zdjęcia
Nie przeglądałam całego wątku, więc jeśli się powtarzam to proszę o wybaczenie :)
Dziękuję

leon60
17-02-2012, 19:56
EwaBy planuję zakup białych drzwi z Pol-skone więc póki co nie mogę pokazać jak wyglądają ... ;)
Może w tym temacie coś znajdziesz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100149-Bia%C5%82e-drzwi-wewn%C4%99trzne

iprk
17-02-2012, 20:21
Finlandia - dzięki za opinię, zwrócileś uwagę na to w Fieście, czego wcześniej faktycznie nie dostrzegłem. Hmmm, faktycznie nie najlepiej to wygląda...

Czy znacie produkty Stolmatu - Paweł Łątka z Tuchowa? Robe coś w listopadzie wspominał o Stolmacie, ale nie wiem, czy właśnie tym.

r.

finlandia
17-02-2012, 23:36
Dzięki za informacje.
Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i obejrzałem ofertę VASCO. Jeden z modeli moglibyśmy zakupić, ale... brak w ofercie koloru szarego.

Więc moje pytanie brzmi, z jakiej firmy znajdę coś sensownego w odcieniu szarego do kwoty 800zł za skrzydło ? Ważne, aby można było wybrać z jednego modelu wersję z szybą, jak i bez.

finlandia na Ciebie też liczę ;)
Za skrzydło?
Za ok 800zł to mozesz już szukać tanich drzwi z ościeżnicą, montażem i podatkiem VAT. Jak dołożysz do 1tys. zł to wybór mocno się rozszczerza..
ale.. ja nie miałem okazji sprzedać szarego odcieniu.. mam jakiś takich.. tradcjonalnych klientów? U mnie ekstrawagancją jest jasny kolor ;) ech..
Ps. Nie wiem co Robe ma do lichych zawiasów.. pewnie coś w tym jest (bo mu ufam i chciałbym mieć takiego człowieka w swojej firmie). Jakby nie patrzeć- lepsze zawiasy to podstawa, ale.. najsłabsze, niezalecane to gównie te, gdzie zawias w ościeznicy mocowany jest na jednym bolcu - te potrafią się przekrzywić.. ale te, co mają już podporę są dla mnie /dość/ ok. I ja nie wiedzę aż takiej różnicy, by rezygnować z ładnego (wg siebie) skrzydła na rzecz ciut lepszego zawiasu.

Robespierre
17-02-2012, 23:40
eeejjj... No dajcie spać... :o

EwaBy
20-02-2012, 14:21
Czy ktoś z Was posiada drzwi Polskone sempre? Najbardziej mnie interesuje okleina silkstone. Wygląd jest super, tylko pytanie jak się sprawują.

finlandia
20-02-2012, 15:01
Byłem ostatnio u klienta "naprawiać" tą okleinę. Niestety nie wytrzymała przepychanego łóżeczka i śruba skręcająca mebel porysowała oklenię. Nie głeboko, ale trochę.. tylko czy taką operację inne okleiny przeszłyby bez szwanku to nie jestem pewien :)

aramo
20-02-2012, 18:36
Cześć
Bacher ... zdecydowałem się na drzwi Markop-Barański "Barcelona - A1", bezprzylgowe, dębowe, w kolorze orzech. Mieszkamy, to znaczy używamy ich od trzech miesięcy. Jak dotąd bez zastrzeżeń. Zawiasy wymagają regulacji po jakimś czasie "bo uszczelki się wygniatają" jak powiedział pan instalator. Generalnie, jeśli się podobają i odpowiadają cenowo, mogę polecić.
A.

mpiotrowski
21-02-2012, 12:43
A ja mam pytanie podstawowe, na które nie znam odpowiedzi, mimo przeglądnięcia już kilku katalogów z drzwiami- czym różni się ościeżnica regulowana od stałej na szerokość muru? Chodzi mi o sam wygląd, czy wizualnie da się to rozróżnić na już zamontowanych drzwiach..? Jeśli tak to, którą lepiej wybrać? I jeszcze jedno pytanie "blondynki" w tym temacie: kupując drzwi muszę kupić: skrzydło, ościeżnicę + opaskę? Czy może w przypadku któregoś rodzaju ościeżnicy nie musi być opaski?

finlandia
21-02-2012, 15:46
Ościeżnica stała ma zwykle ok 10cm szerokości. Więc jeśli mur jest grubszy (w nowym domu zwykle 15cm a przy ścianach działowych to i ok 28cm) to oznacza, że ościeżnica przykryje 10cm,a pozostałą część trzeba wytynkować.
Do takiej ościeznicy trzeba na ogół dokupić opaską - zwykle pasuje i tak tylko z jednej strony, chyba że ościeżnica jest postawiona na środku ściany (wtedy wykańcza się to tynkiem).

Ościeżnica regulowana przykrywa z założenia całą grubość muru - kupuje się ją na konkretny zakres wymiarów np. od 14do 16cm.
I nie jest tak, że ościeżnicy regulowanej są obojętne krzywizny. W małym zakresie to owszem, ale ogólnie ściany też powinny być proste.
Tu z założenia kupujesz ościeżnicę, która ma zwykle "zintegrowane" opaski dedykowane tej konkretnej ościeżnicy.
Oczywiście są wyjątki, dlatego bez wizyty w salonie drzwiowym się nie obejdzie..

mpiotrowski
21-02-2012, 21:13
Ościeżnica stała ma zwykle ok 10cm szerokości. Więc jeśli mur jest grubszy (w nowym domu zwykle 15cm a przy ścianach działowych to i ok 28cm) to oznacza, że ościeżnica przykryje 10cm,a pozostałą część trzeba wytynkować.
Do takiej ościeznicy trzeba na ogół dokupić opaską - zwykle pasuje i tak tylko z jednej strony, chyba że ościeżnica jest postawiona na środku ściany (wtedy wykańcza się to tynkiem).

Ościeżnica regulowana przykrywa z założenia całą grubość muru - kupuje się ją na konkretny zakres wymiarów np. od 14do 16cm.
I nie jest tak, że ościeżnicy regulowanej są obojętne krzywizny. W małym zakresie to owszem, ale ogólnie ściany też powinny być proste.
Tu z założenia kupujesz ościeżnicę, która ma zwykle "zintegrowane" opaski dedykowane tej konkretnej ościeżnicy.
Oczywiście są wyjątki, dlatego bez wizyty w salonie drzwiowym się nie obejdzie..

Dzięki za odpowiedź! Trochę mi to wyjaśniło:)

Robespierre
21-02-2012, 21:25
Czy znacie produkty Stolmatu - Paweł Łątka z Tuchowa? Robe coś w listopadzie wspominał o Stolmacie, ale nie wiem, czy właśnie tym.


Tak to właśnie o tym producencie wspominałem. Drzwi są dokładnie wykonane i myślę że nie będzie rozczarowania. :)
http://www.stolmat.com.pl/index.php?page=realizacje

andrew_zg
22-02-2012, 18:00
Im więcej przeglądam drzwi tym bardziej wariuje.
Ostatecznie po długich analizach waham się pomiędzy Portą Fit w okleinie Dąb Milano 4, a Polskone Sempre okleina Antracyt Royal.
Na które postawić?

iprk
22-02-2012, 20:41
Tak to właśnie o tym producencie wspominałem. Drzwi są dokładnie wykonane i myślę że nie będzie rozczarowania. :)
http://www.stolmat.com.pl/index.php?page=realizacje

Dzięki Robe. Bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek opinię na temat tego producenta, a miałbym najłatwiejszy dostęp do ich produktów. Wystawka w ich sklepie firmowym nie jest zbyt imponująca, skrzydła wprawdzie ładne, ale właściwie każda ościeżnica złożona ze sporymi szparami. Wprawdzie zapewniają, że w miejscu montażu docelowego nie będzie już takich niedopracowanych elementów, ale niesmak zostaje i ryzyko niewłaściwego wykonania wydaje się być spore. Ale jeśli chwalisz producenta, może obawa o jakość faktycznie zbyteczna...
r.

Robespierre
23-02-2012, 08:26
Poproś aby w umowie zapewnili że dopracują te narożniki przy montażu... :)

Nie byłem w ich salonie firmowym więc nie widziałem ale faktem jest że z tego powodu będą mieli u mnie "minusik".

asiha
25-02-2012, 21:07
co wybrać?

1. DRE SCALA czy
2. POl SKONE SEMPRE silkstone
Czytałam o silkstone, że dobrze odzwierciedla wygląd drewna (CZY POWIERZCHNIA JEST GŁADKA)?
Widziałam na żywo DRE cell decor ( ta struktura nie jest gładka), która z nich jest efektowniejsza?

Proszę o pomoc bo mnie nagli...:)

asiha
25-02-2012, 21:38
aaaa, jeszcze....
słyszałam i czytałam że z reklamacją w POlskone jest tragedia - to prawda?

Robespierre
25-02-2012, 21:56
U wielu dużych producentów z reklamacjami bywa różnie... Ale i u małych podejście też nie jest idealne.
Każda firma ma swoje mocne i słabe strony... Tego nie przeskoczymy.

A czego oczekujesz od powierzchni??

Co dla Ciebie będzie bardziej efektowne:
- Imitacja szczotkowanego drewna (głęboka struktura)??
- Czy może imitacja szlifowanego drewna z lekkim usłojeniem??
- A może gładkość lakierowanych drzwi drewnianych (bez widocznych słojów)??

asiha
25-02-2012, 22:17
:)
nie mam pojęcia!
Co, dla Ciebie FACHOWCA jest efektowniejsze?
widziałam drzwi DRE CALL Decor ( to chyba ten szczotkowany), a silkstone małą próbkę...
Widząc drzwi drewnaine w domach to raczej jest struktura gładka prawda?

Robespierre
25-02-2012, 22:30
No właśnie... Raczej gładkie... Są oczywiście drzwi z "drewna szczotkowanego" ale to rzadkość.
Większość imitacji z głębokim słojem to wg mnie porażka. Struktury DRE brrr... Silkstone w PS wygląda w miarę przyzwoicie.

finlandia
26-02-2012, 10:35
aaaa, jeszcze....
słyszałam i czytałam że z reklamacją w POlskone jest tragedia - to prawda?
Ze sporadycznych kontaktów z serwisami różnych producentów muszę powiedzieć.. że tragedia to może się wydawać wszędzie. Nigdzie - w znanych firmach - nie jest tak, że w ciagu 2 tygodni będzie załatwiona reklamacja. Przy w miarę sprawnym działaniu sprzedawcy i dystrybutora w 2 tygodnie to skrzydło dotrze do serwisu.. ale co Was będę straszył:)
Z mojej praktyki najbardziej zorganizowany i przewidywalny jest serwis Porty.

finlandia
26-02-2012, 10:41
No właśnie... Raczej gładkie... Są oczywiście drzwi z "drewna szczotkowanego" ale to rzadkość.
Większość imitacji z głębokim słojem to wg mnie porażka. Struktury DRE brrr... Silkstone w PS wygląda w miarę przyzwoicie.

Fakt, ja sobie bym nie kupił tej głębokiej struktury (zwykle się mówi na to ryfla). W miarę dobrze wygląda na jasnych kolorach, na ciemnych już fatalnie...
no i kurz.. piękne rowki na odkładanie się kurzu..

Asiha,
nie możesz oczekiwać, że ktoś Ci powie co masz wybrać. Jeden lubi ogórki ,drugi ogrodnika córki.
Każdy ma swój gust...
Nie masz gdzie zobaczyć drzwi w Slikstone? nie wierzę, bo to bardzo popularne drzwi w ostatnich latach.

asiha
26-02-2012, 19:41
Rob - dzięki, wyjaśnienie Twoje czym różnią się te powierzchnie już mnie rozjaśniło i zdecydowałam co wybiorę:)
Fin - tak się składa, że mieszkam w dziurze, w pobliżu mają tylko drzwi rychlę jasną, a silkstone małe wzorniki.

finlandia
26-02-2012, 20:33
Rob - dzięki, wyjaśnienie Twoje czym różnią się te powierzchnie już mnie rozjaśniło i zdecydowałam co wybiorę:)
Fin - tak się składa, że mieszkam w dziurze, w pobliżu mają tylko drzwi rychlę jasną, a silkstone małe wzorniki.

I żadnej szansy na wyjazd do większego miasta? Kurczę, no nie wyobrażam sobie sprzedawania drzwi z katalogu... zawsze sie męczę jak nie mam czegoś u siebie:(

sipus31
26-02-2012, 20:47
Czy macie moze jakis swoj ranking drzwi,firmy z ktorych warto kupic drzwi?

Robespierre
26-02-2012, 21:58
Podaj adres.
Wszyscy będą jeździć do Ciebie...
...skoro masz wszystkie drzwi swoich dostawców na żywo to warto całą Polskę zjechać.
:) :) :)

Robespierre
26-02-2012, 21:59
Czy macie moze jakis swoj ranking drzwi,firmy z ktorych warto kupic drzwi?

Poszperaj kilka stron wstecz.

Jest tam kilka rankingów...

:)

finlandia
27-02-2012, 07:21
Wyraźnie napisałem że się męczę jak czegoś nie mam u siebie. A to oznacza, że .. jestem męczennikiem?:)

Robespierre
27-02-2012, 08:28
...nawet gdyby miało się spory salon i tylko jednego dostawcę to i tak nie zapewni się klientowi 100% ekspozycji. Klient zawsze wybierze kombinację której się nie ma i bardzo chciałby to zobaczyć przed zakupem.

To kolejne niepisane prawo Murphy'ego.
...może trzeba dopisać (??). :)

http://pl.wikiquote.org/wiki/Prawa_Murphy%27ego#Prawa_Murphy.27ego (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikiquote.org%2 Fwiki%2FPrawa_Murphy%2527ego%23Prawa_Murphy.27ego)

finlandia
27-02-2012, 09:08
Z takich tematów :
- wpadł kiedyś klient i powiedział, że kupi u mnie drzwi zewnętrzne, ale białe i to pod warunkiem że je wcześniej zobaczy i mu się spodobają..
Myślę, że nie znalazł takiego salonu w mojej okolicy który by mu dogodził :)

Robespierre
27-02-2012, 09:28
Mam pomysł na treść kolejnego prawa Murphy'ego:

"Klient zawsze chce zobaczyć drzwi których aktualnie nie ma na ekspozycji."

...dotyczy to 90% klientów więc coś w tym musi być.

:)

asiadob
27-02-2012, 12:27
Podeślij fotkę z realizacji to będziemy wspólnie podziwiać.

Szkoda że pojawia na forum się sporo pojedynczych wpisów... :(

Przesylam fotki drzwi firmy Asilo. Drzwi uzytkuje juz ponad rok i jestem z nich bardzo zadowolona. Wybierajac drzwi do swojego domu przeanalizowalam oferty chyba wiekszosci producentow drzwi wewnetrznych. Biorac pod uwage jakosc, wyglad i cene wygraly Asilo :)

http://images47.fotosik.pl/1394/2850b107bec41805med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/1340/48676d9bd73c2155med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/1352/91fc546e74c02657med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pracownikfirmy
27-02-2012, 14:45
Czy macie moze jakis swoj ranking drzwi,firmy z ktorych warto kupic drzwi?


Witam

Moja znajomość tematu to właśnie drzwi drewniane i ranking firm produkujących dobre drzwi ograniczył się tu na forum do 5 najdroższych firm na rynku . Jest bardzo dużo firm,produkujących produkty tej samej jakości w cenach niższych. W przypadku drzwi drewnianych jakość jest do pewnego stopnia określona i dalej po prostu lepiej się nie da.

Drzwi drewniane wewnętrzne, dobrze wykonane to przede wszystkim, dobrze wysuszone drzewo, dobra jakość użytych półproduktów czyli to czego nie widać, a także to co widać czyli okleina, sposób polakierowania, staranne wykonanie czyli wszystkie kwestie estetyczne , spasowanie itd. Na tym etapie kończy się jakość produktu. Nie można zastosować tu żadnej analogii np do samochodów ( bo tu można mieć lepszy silnik, światła itd.) . Tak więc jakość końcowa jest dookreślona. Reszta to czysty marketing :)

Moja rada pojeździć osobiście "pomacać drzwi" i wtedy można samemu wyrobić sobie zdanie o produkcie.Przy czym pamiętajcie sprzedawcy w salonach nie zawsze rzetelnie informują, który produkt jest rzeczywiście najlepszy ( bo mają np. wyższy procent na danego producenta ).

Właściwie najlepiej to zobaczyć już zamontowane drzwi gdzieś u znajomych czy rodziny, wtedy wiemy jak produkt się sprawuje w realnych warunkach, ale to oczywiście opcja dla szczęśliwców :) reszta jednak będzie musiała poszukać po salonach i samemu ocenić.

Pozdrawiam

Robespierre
27-02-2012, 16:08
ja mam też ranking producentów których nie warto kupić... :bash:

sipus31
27-02-2012, 17:32
Witam

Moja znajomość tematu to właśnie drzwi drewniane i ranking firm produkujących dobre drzwi ograniczył się tu na forum do 5 najdroższych firm na rynku . Jest bardzo dużo firm,produkujących produkty tej samej jakości w cenach niższych. W przypadku drzwi drewnianych jakość jest do pewnego stopnia określona i dalej po prostu lepiej się nie da.



Drzwi drewniane wewnętrzne, dobrze wykonane to przede wszystkim, dobrze wysuszone drzewo, dobra jakość użytych półproduktów czyli to czego nie widać, a także to co widać czyli okleina, sposób polakierowania, staranne wykonanie czyli wszystkie kwestie estetyczne , spasowanie itd. Na tym etapie kończy się jakość produktu. Nie można zastosować tu żadnej analogii np do samochodów ( bo tu można mieć lepszy silnik, światła itd.) . Tak więc jakość końcowa jest dookreślona. Reszta to czysty marketing :)

Moja rada pojeździć osobiście "pomacać drzwi" i wtedy można samemu wyrobić sobie zdanie o produkcie.Przy czym pamiętajcie sprzedawcy w salonach nie zawsze rzetelnie informują, który produkt jest rzeczywiście najlepszy ( bo mają np. wyższy procent na danego producenta ).

Właściwie najlepiej to zobaczyć już zamontowane drzwi gdzieś u znajomych czy rodziny, wtedy wiemy jak produkt się sprawuje w realnych warunkach, ale to oczywiście opcja dla szczęśliwców :) reszta jednak będzie musiała poszukać po salonach i samemu ocenić.

Pozdrawiam


No wlasnie,ale bylismy w miejscowych salonach z drzwiami i do wyboru sa Porta ,Polskone,Dre, pan sprzedawca twierdzil ze z tej polki Polskone bije reszte na glowe i cenami i realizacjami zamowien oraz wyborem co wy na to?

Robespierre
27-02-2012, 17:38
Chłopak świata poza Pol-Skone nie widzi... :)

finlandia
27-02-2012, 19:37
Chłopak świata poza Pol-Skone nie widzi... :)
Może ma ku temu powody?
Uważam że w segmencie drzwi za ok 1 tys. zł Sempre bije na głowę inne firmy pod względem konstrukcji (cała rama z drewna), nowczesnej stylistyce - podoba się wielu gustom, okleiny są inne, nie tak sztuczne. Pewnie mają swoje wady, ale.. kto ich nie ma?.
Mam kilka firm w ofercie, ale te mi leżą, bo jak pomyślę o niektórej taniości to aż mnie wzdryga:)

sipus31
27-02-2012, 20:21
Może ma ku temu powody?
Uważam że w segmencie drzwi za ok 1 tys. zł Sempre bije na głowę inne firmy pod względem konstrukcji (cała rama z drewna), nowczesnej stylistyce - podoba się wielu gustom, okleiny są inne, nie tak sztuczne. Pewnie mają swoje wady, ale.. kto ich nie ma?.
Mam kilka firm w ofercie, ale te mi leżą, bo jak pomyślę o niektórej taniości to aż mnie wzdryga:)

Wreszcie jakis komentarz,chcialbym sie wlasnie zmiescic w kwocie 1 tys. i wlasnie Sempre biore pod uwage,b.dziekuje za komentarz.Jak by pan mogl cos wiecej dodac prosze napisac na priv.
pozdrawiam

finlandia
27-02-2012, 21:19
Nie mam co dodać..
Odpowiednikami tych drzwi są np. Scala w DRE, Porta NOVA lub Koncet, Vigo w Centurionie i wiele innych. Część tych modeli ma w tej chwili promocje by dorównać ceną do Sempre, ale jak dla mnie dorownują ceną.
Oczywiście za 3-4 setki więcej można już dostać niedrogie drzwi drewniane (sam mam u siebie) ale dokładność ich wykonania jest mniejsza i można je traktować zwykle użytkowo, a nie jak obiekt do podziwiania.

Zarzucić Polskone można łączenie oklein na krawędziach, co przy częstym użytkowaniu i łapaniu za skrzydło a nie klamkę może tą okleiną rozwarstwiać. Więc teoretycznie łączeniu na zakładkę może być lepsze..
Można też nie lubić, że te drzwi są "bogate", czyli mają kilka warstw, poziomów cz też może płaszczyzn (inna grubość ramy, inna płycin i szyb) i dzięki temu ma się tam gdzie zbierać kurz...
Ale z takim podejściem do drzwi to chyba nigdzie nie znajdziemy ideału:)
wśród tańszych drzwi ciekawie wyglądają serie InterAmber czy też najnowsze - Arco. Są po prostu trochę inne, ciut nowsze.. o ile w segmenie za 500-700zł można mówić o czymś nowym.
Ps. Mam osobisty "zatarg" z dzialem marketingu Polskone i mógłbym tu im mocniej dopiekać, ale.. no drzwi się bronią.
Ps. Na codzień nie korzystam z prywatnych wiadomości...

sipus31
28-02-2012, 16:48
Nie mam co dodać..
Odpowiednikami tych drzwi są np. Scala w DRE, Porta NOVA lub Koncet, Vigo w Centurionie i wiele innych. Część tych modeli ma w tej chwili promocje by dorównać ceną do Sempre, ale jak dla mnie dorownują ceną.
Oczywiście za 3-4 setki więcej można już dostać niedrogie drzwi drewniane (sam mam u siebie) ale dokładność ich wykonania jest mniejsza i można je traktować zwykle użytkowo, a nie jak obiekt do podziwiania.



Zarzucić Polskone można łączenie oklein na krawędziach, co przy częstym użytkowaniu i łapaniu za skrzydło a nie klamkę może tą okleiną rozwarstwiać. Więc teoretycznie łączeniu na zakładkę może być lepsze..
Można też nie lubić, że te drzwi są "bogate", czyli mają kilka warstw, poziomów cz też może płaszczyzn (inna grubość ramy, inna płycin i szyb) i dzięki temu ma się tam gdzie zbierać kurz...
Ale z takim podejściem do drzwi to chyba nigdzie nie znajdziemy ideału:)
wśród tańszych drzwi ciekawie wyglądają serie InterAmber czy też najnowsze - Arco. Są po prostu trochę inne, ciut nowsze.. o ile w segmenie za 500-700zł można mówić o czymś nowym.
Ps. Mam osobisty "zatarg" z dzialem marketingu Polskone i mógłbym tu im mocniej dopiekać, ale.. no drzwi się bronią.
Ps. Na codzień nie korzystam z prywatnych wiadomości...

dzieki,powiedz mi jeszcze czy okladzina"silkstone" to dobry wybor?

finlandia
28-02-2012, 19:57
Wytrzymałością nie powala (no nie jest tak moca jak okleiny na oknach czy drzwiach) - po prostu niezła okleina.
Dobrze wygląda, fajnie udaje drewno, bo nie jest taka płaska, sztuczna..
Mi sie podoba.

eklektyczna
29-02-2012, 00:11
Witam,
A co możecie powiedzieć o drzwich Jagdor? Warte są swojej ceny? Dzis oglądałam ich ofertę w salonie.Jakie inne drzwi są porównywalnej jakości?
Z góry dziękuję za odp.

Robespierre
29-02-2012, 06:46
Witam,
A co możecie powiedzieć o drzwich Jagdor? Warte są swojej ceny? Dzis oglądałam ich ofertę w salonie.Jakie inne drzwi są porównywalnej jakości?
Z góry dziękuję za odp.

Drzwi są OK. Firma nieduża i do każdego zalecenia podchodzą bardzo indywidualnie.
Mają spore możliwości i ogromny wybór gatunków drewna jakim są wykańczane drzwi.

Zbliżone jakościowo są np DEWRO... W Warszwawie jest kilka miejsc gdzie możesz je zobaczyć.

Jagdor ma większy wybór nowoczesnych wzorów, Dewro zrobi każdy rodzaj drzwi.

mpiotrowski
29-02-2012, 11:51
My częściowo po lekturze tego forum zastanawiamy się obecnie nad białymi drzwiami z ościeżnicą regulowaną Pol-Skone Sempre albo Asilo model Ridolfi..Wszelkie uwagi i opinie mile widziane:) Zwłaszcza jeśli chodzi o te drugi, bo do tej pory nic o nich nie słyszeliśmy, a polecił nam je sprzedawca w jednym ze sklepów..

Pracownikfirmy
29-02-2012, 15:03
Witam,
A co możecie powiedzieć o drzwich Jagdor? Warte są swojej ceny? Dzis oglądałam ich ofertę w salonie.Jakie inne drzwi są porównywalnej jakości?
Z góry dziękuję za odp.


A jakie jest wykonanie tych drzwi? Jaki rodzaj drewna ? No i jaka cena za wszystko, czyli skrzydło plus ościeżnica i montaż bo to tez dość istotne. Jeśli nie są to jakieś drzwi do 1 tyś ze wszystkim a np za 1800 zł ( już z montażem), to przejdź się po innych sklepach z drzwiami drewnianymi za 3,5 czy 4 tyś np. Jeśli wykonanie będzie się różnić na niekorzyść ( mam na myśli, pobejcowanie lub pomalowanie , spasowanie itd. ) to raczej nie są tyle warte. Jeśli stwierdzisz, że nie różnią się wykonaniem( przyjmując podobne modele ) to warto.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

promyczek2007
04-03-2012, 18:02
Witam, jestem nowa uzytkowniczka forum, ale od dawna korzystam z waszych porad. Obecnie jestem w Trakcie remontu domu, i mam problem z wyborem drzwi. Zastanawiam sie nad wyborem drzwi VASCO MADERA, tylko zastanawiam sie jeszcze nad kolorem orzech albo machon. Czy ktos z was posiada takie drzwi i jaka jest ich jakosc wykonania.
[/URL]http://images40.fotosik.pl/1400/e4c5e440aea8ca7c.jpg (http://www.fotosik.pl)

promyczek2007
04-03-2012, 18:03
http://images35.fotosik.pl/1220/0ba0178aba8b3806.jpg (http://www.fotosik.pl)

Robespierre
04-03-2012, 20:22
Jedne z lepszych drzwi laminowanych na rynku.
Pełna konstrukcja wzmocniona ramiakiem drewnianym, zawijany na rantach laminat bez łączeń, hartowane szkło, regulowane zawiasy, bardzo delikatna dyskretna wentylacja - same atuty.
Jeśli podobają Ci się kolory których nie ma zbyt wielu do wyboru (tylko 5) to nie sądzę abyś w tym przedziale cenowym (600-700 zł/netto za komplet z ościeżnicą regulowaną) znalazła cokolwiek innego w takim standardzie wykonania.
Znikomy procent reklamacji - a jeśli już się pojawiają to wymiana produktu na nowy najczęściej odbywa się już tylko po okazaniu zdjęcia z wadą.

P.S.
Otwórz fotkę konkursową którą zrobiłem u mojego klienta pod Wrocławiem.
http://www.vascodoors.pl/59,Galeriaprac.aspx

promyczek2007
05-03-2012, 16:59
Dziekuje za odpowiedz i przede wszystkim za te zdjecia, ktore tylko upewnily mnie w moim wyborze.
Pozdrawiam

leon60
05-03-2012, 18:13
promyczek2007 piękne te drzwi, które pokazałaś ! szkoda tylko, że nie mają białych w ofercie ... :(

pfafara
05-03-2012, 21:18
promyczek2007 piękne te drzwi, które pokazałaś ! szkoda tylko, że nie mają białych w ofercie ... :(

Leon ja tez właśnie szukam białych. Znalazłeś coś może w miarę porządnego i w podobnej cenie? Ja rozważam Porta Idea. Nie wie ktoś gdzie mogę zobaczyć je na żywo w Warszawie? Wszędzie widziałam ale w kolorach "drewnopodobnych" - białych nikt na wystawie nie ma. Pozdrawiam

leon60
05-03-2012, 21:37
pfafara w takim przedziale cenowym nie wiem czy można mówić o porządnych drzwiach...
Na 99% jednak zamówię Arco z Pol-skone cenowo chyba podobnie. Wstrzymuję się cały czas bo nie chcę zamawiać w ciemno a na ekspozycję w sklepach jeszcze nie trafiły przynajmniej w moim mieście.
Mam pytanie do zaznajomionych w temacie ;) Arco chyba ma delikatnie zaokrąglone kanty na ramiaku jak i płycinach. Czy będzie wielka różnica między okleiną Eko-top a Gravistone, która jest chyba twardsza ? Chcę uniknąć takiego efektu na kantach zarówno na skrzydle i maskownicach jak np. okleina Ryfla w DRE gdzie ewidentnie są okrągłe brzydkie kanty... mam nadzieje, że ktoś zrozumie o co mi chodzi :)

lew666
06-03-2012, 12:29
Polecam drzwi ASILO Malowane :)

Robespierre
06-03-2012, 13:40
Polecam pączki lukrowane (te z posypką są niedobre). :)

monikaa13
06-03-2012, 13:48
promyczek my mamy drzwi Porta (zobaczysz jak wyglądają na zdjęciu real):

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/rrR09MsK3axdgVW4ZB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/Ot9ZU9sbkWRfTb8LEB.jpg

Podobne, co?

Robespierre
06-03-2012, 13:59
Różnią się tylko jakością zawiasów oraz brakiem we wnętrzu ramiaka z drewna. Ale ogólnie "podobne".

monikaa13
06-03-2012, 14:01
Możliwe, nie wiem.

forumuser
06-03-2012, 14:24
Robespierre,
czy kojarzysz coś w segmencie wspomnianych wyżej Vasco (no, powiedzmy że również nieco drożej, tak do 1000-1200/komplet), ale ze skrzydłami bezprzylgowymi?
Szukam czegoś sensownej relacji cena/jakość, zdaję sobie sprawę ze w tym przedziale cenowym cudów się nie da zrobić, ale może jednak naprowadzisz mnie na coś czego sam nie znalazłem

Robespierre
06-03-2012, 14:28
Pewna fabryka pracuje nad tym rozwiązaniem ale pojawi się w sprzedaży dopiero w okolicach czerwca/lipca. Nie mogę zdradzić nic więcej. Ich wartość może oscylować wokół wspomnianej przez Ciebie kwoty. :)

Trzeba poczekać...

Na dziś nie kojarzę takich cen i zrównania jakości np z VASCO.

promyczek2007
06-03-2012, 17:07
monikaa13 piekne to twoje drzwi. A jesli mozna spytac te twoje z porty to ile kosztowaly?
Za Vasco trzeba zaplacic 560zł plus oscieżnice.

finlandia
06-03-2012, 18:09
monikaa13 piekne to twoje drzwi. A jesli mozna spytac te twoje z porty to ile kosztowaly?
Za Vasco trzeba zaplacic 560zł plus oscieżnice.

Porta Koncept - 553zł netto + ościeżnice. Montaż, klamka. VAT może uda się zrabatować. Jakby nie patrzeć - wychodzi ok 900zł (+/-100zł).

Robespierre
06-03-2012, 19:37
Tak w woli ścisłości:

Porta Koncept netto 553 zł + ościeżnica regulowana od 243 zł (zakres 7,5-9,5) CPL
Vasco Madera 2 netto 455 zł + ościeżnica regulowana od 229 zł (zakres 7,5-9,5) CPL

oczywiście + montaż w zależności od regionu od 150 do 250 i na końcu VAT 8% jeśli to zakup usługi...

:)

finlandia
06-03-2012, 21:42
Ok, faktycznie by się zgadzało - 455 + 23% - 559 - uznałem pierwotnie że to była cena netto. Co by nie było - ponad stówka taniej..
A jak u nich z ramiaczkiem drewnianym? Ja tam lubię choćby trochę drewna:)

monikaa13
07-03-2012, 07:26
monikaa13 piekne to twoje drzwi. A jesli mozna spytac te twoje z porty to ile kosztowaly?
Za Vasco trzeba zaplacic 560zł plus oscieżnice.

Nie wiem ile kosztowały dokładnie, bo już nie pamiętam. Wiszą już 2 lata ale za całość dwoje drzwi z ościeżnicami, zawiasami i co tam jeszcze, z montażem, w okleinie tej lepszej nie tej podstawowej - 2000 zł.

lew666
07-03-2012, 10:33
A czy zna ktoś produkty firmy Erkado??? dosyć ciekawe wzory oraz cena drzwi przystępna :)

Robespierre
07-03-2012, 13:26
Szkoda że nie czytacie choć kilku ostatnich stron forum z danego tematu. O Erkado już pisałem... Bardzo podobna konstrukcja co w Vasco ale tylko konstrukcję "ramową" polecam. Cała reszta to nic specjalnego...

Agi75
08-03-2012, 08:34
Witam. Mam pytanie o drzwi firmy DRE - standart 10 w okleinie dąb. Dodam, że wolałabym plaster miodu zamienić na płytę otworową, bo tylko taka jest alternatywa w tej firmie. Cena za skrzydło bez ościeznicy niewielka bo tylko ok. 310zł, Zastanawiam sie więc, czy ta cena nie świadczy o złej jakości?

finlandia
08-03-2012, 19:43
Mnie nauczono że jakość to tylko powtarzalność produktu. Tzn jeden w drugi jest taki sam.. i w tym spojrzeniu jakość może być wysoka lub niska.
Tu cena może świadczyć o niewysokich lotach tego skrzydła. Po prostu standard jest niezawysoki, a może w przypadku modelu STANDARD nakład pracy jest mały i stąd niewyska cena .

e-mól
08-03-2012, 20:14
Dre od kilku dni ma większość wzorów dostępnych w wersji bezprzylgowej, cena za komplet około tys zł.


Robespierre,
czy kojarzysz coś w segmencie wspomnianych wyżej Vasco (no, powiedzmy że również nieco drożej, tak do 1000-1200/komplet), ale ze skrzydłami bezprzylgowymi?
Szukam czegoś sensownej relacji cena/jakość, zdaję sobie sprawę ze w tym przedziale cenowym cudów się nie da zrobić, ale może jednak naprowadzisz mnie na coś czego sam nie znalazłem

Robespierre
08-03-2012, 21:17
Coś nie dowierzam... Skrzydło + ościeżnica + zawiasy chowane za 1 tyś?? :o

finlandia
08-03-2012, 21:52
Bezprzylgówka nie musi być zaraz na zawiasach chowanych, i to jeszcze drogich...
Nawet Klimek i Kluś ma w katalogach fotki, gdzie są zawiasy wahadełkowe..

Robespierre
09-03-2012, 07:32
OK. Spoko... Czyli znów pójdą na oszczędności i te zawiasy to będzie zwykła ku.a.

Rzeczywiście Fin masz rację. Można przecież dać tego typu zawiasy. Sam je stosuję od lat. Uwierzcie mi że w tych zawiasach także wyróżnia się "zawiasy nic nie warte", "zawiasy zwykłe", "zawiasy z większą nośnością i regulacją" a te lepsze są nawet łożyskowane... Także ceny takich zawiasów wahają się od 15 zł/szt do 150 zł/szt.

Więc nie liczę na szczególną jakość tego elementu w komplecie za 1 tyś. Choć wspomniany producent nie powinien iść na oszczędności ze względu na konstrukcję jego skrzydeł wykonanych w oparciu o pełny MDF a co za tym idzie dużą wagę. Ich skrzydła są naprawdę ciężkie.

...ciekawe co z tego wyniknie. (??)

e-mól
09-03-2012, 07:58
A ja umowę wpisałam na te dre tylko przelewu na zaliczkę ciagle nie zrobiłam... :( no ale przecież chyba jakaś gwarancję dają? Tam są zawiasy chowane, zamki magnetyczne.