PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Robespierre
09-03-2012, 10:50
No nie żartuj!

I jeszcze zamek magnetyczny jest w tej cenie?? :)

No to ile kosztowałoby samo skrzydło?? 300 zł??

Dziwne i zarazem bardzo to ciekawe.

...a dodatkowo: gwarancja to nic jeśli ktoś przedstawi Ci normy które dopuścił i potem się okaże produkt działa średnio fajnie ale norma go dopuszcza i będziesz całe życie męczyć się z kulawym produktem. Dopiero po kilkunastu montażach będzie można się wypowiedzieć czy miało to sens. Tak jak pisałem wcześniej skrzydła DRE są bardzo ciężkie i może się okazać że potrzeba regulacji tych drzwi będzie się pojawiać minimum raz w miesiącu... :(

To podaj chociaż nazwę producenta zawiasu i najlepiej model - sprawdzimy to. Z zawiasem podobnie.
A jakie wybrałaś modele, jakie wykończenie?? Ościeżnice regulowane?? Jakie grube mury?? Najlepiej zrób skan tej oferty i umieść tu. :)

Limonka78
09-03-2012, 14:22
Moi drodzy, naczytałam się już kilkaset stron na temat drzwi. Naprawdę można zwariować od nadmiaru informacji, tu plusy, tam minusy.
Ja osobiście poszukuję drzwi fornirowanych, bezprzylgowych, z chowanymi zawiasami. Raczej bez szybek. Kilka par drzwi zwykłych, jedna para drzwi - suwane w systemie naściennym. Nie mam pojęcia którego z producentów wybrać. Jakiś czas temu byłam w zakładzie stolarskim Romana Wielgosza (Wielgosz drzwi) i przyznam szczerze, że drzwi ładnie wyglądają ale cena trochę mnie powala na nogi - około 2700 zł za sztukę. Suwane w systemie naściennym ok. 3000 zł.

Czy możecie polecić mi jakiegoś producenta drzwi fornirowanych za cenę do ok. 2000-2200 zł w Warszawie lub jej okolicy?

Spirea
09-03-2012, 15:46
Przeczytałam posty od wakacji 2011r. Czasami pojawiało się podobne pytanie, jednak zadam swoje.

Chodzi mi o drzwi całe płaskie matowe lub półmatowe bez żadnych wstawek. Opcja do rozważenia - możliwość zrobienia w wersji bezprzylgowej i chowanymi zawiasami, podcięcie wentylacyjne. Chciałabym też, aby dany model można było pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Wersja wyjściowa to biel albo grafit, jednak możliwe, że będzie też jakiś kolor.

Przeglądałam strony firm, które tu padały i takie najbliższe wyglądem są drzwi Jagdor kolekcja nr 15 Giave S1501M. Podana mi cena netto to 1190 zł za skrzydło, 490 zł ościeżnica. Znalazłam też ładne Klimek&Kluś (model Galla, Bastion, Millenium), jednak ceny zaczynają się od 2000 zł i podają, że to bez okuć (czy okucia to zawiasy właśnie?). Ta półka więc odpada. Myślałam o Polskone Płytowe, ale po lekturze tych kilkunastu stron, chyba nie będzie to dobry wybór (ale może, się mylę?).
Mam też wycenę na bardzo ładne drzwi firmy DANA z Austrii (Dan-pol) model Euroba. Cenowo białe wyjdą w okolicach Jagdora. Możliwe jednak, że nie da rady zrobić ich w innych kolorach niż oferowane w standardzie.
Jakie jeszcze inne modele możecie polecić?
Czy warto takie drzwi zlecić stolarzowi? Widziałam parę takich wykonań na forum i wyglądało na zdjęciach ładnie. Rodzina zamawiała u stolarza i mają je ładnie zrobione. I właśnie do nich takie pytanie - mają taką uszczelkę, która wycisza i faktycznie są szczelne - czy takie są standardowe rozwiązania?
Dziękuję z góry za pomoc

nitubaga
09-03-2012, 19:04
No to może ja pomoge :).

Wczoraj zakończyłam montaż drewnianych drzwi firmy Ronkowski za pośrednictwem sklepu Drew-Dar z Wołomina.

I cóz... jesteśmy bardzo zadowoleni i na dobrą sprawe nie wiem czy bardziej z samych drzwi czy montażu ;) w każdym razie był to zupełnie bezstresowy etap wykończenia domu, choć zakładałam, ze łatwo nie będzie.

Obie firmy solidne, negocjujące, słowne. Ponieważ zmieniała nam się koncepcja wiec robili nam wyceny na drzwi 3 razy i za każdym razem cierpliwie i w pełni profesjonalnie. Firma pośrednicząca ma w Wołominie dużą wystawkę wielu producentów drzwi, ale tez i okien, więc organoleptycy mają możliwoć wymacania wszystkiego przed podjęciem decyzji.

A w biurze sprzedaży jest kacik dla dzieci, co dla nas było ważne podczas rozmów i dużo niezłych cukierków ;) :D

Ale wiadomo opinia o firmie jest taka jaką zostawi ostatni jej pracownik w domu klienta.

I tu ogromny ukłon dla montażystów Drew Dar - p. Krzysztofa i p. Rafała. NIe ma dla nich rzeczy niemożliwych, owszem sa rzeczy ambitne, ale nie niemożliwe. DOkładni, schludni, mili i profesjonalni. Nawet karnisz mi poprawili. :lol2:

A oto efekt ich pracy:

https://lh3.googleusercontent.com/-fqCDaAvw3mg/T1noryLKhcI/AAAAAAAAF1U/bxvVmi_S7c4/s640/018.JPG

a tu z bliska..

https://lh4.googleusercontent.com/-_IVAYLLHi20/T1ntlGpCq8I/AAAAAAAAF2k/fhyw5brU7FI/s640/027.JPG

Drzwiami jesteśmy zachwyceni i możemy je spokojnie polecić innym.

e-mól
09-03-2012, 19:27
Nitubanga super ze zdarzają sie takie miłe chwile przy wykonczeniowce, drzwi faktycznie wyglądają na odpicowane, napiszesz jaki jest koszt jednego kompletu?

Pisałam o tym modelu, nie mam wpisanych w zamówieniu takich detali jak producent i model okuc sprzedawca sam pewnie nie wie.
http://www.dre.pl/piano.html

nitubaga
09-03-2012, 19:37
.

Czy możecie polecić mi jakiegoś producenta drzwi fornirowanych za cenę do ok. 2000-2200 zł w Warszawie lub jej okolicy?

powiem wymijająco ;) cena netto z montażem za drzwi drewniane mieści się w widełkach koleżanki Limonki ;) natomiast przesuwka wyszła mi taniej niż jej założone 3 tys. Ale cennik uzależniony jest i tak od modelu, grubość ościeżnic i systemu zawiasów ;)

finlandia
09-03-2012, 23:44
Może trochę zdradzę tajemnic. Te drzwi powinny wyjść ok 2-2,2tys zł z montażem...
Ale też dodam.. ten model na dole.. można bylo przesunąć paski w stronę klamki - ja lubię taki brak symetrii:) ALe plus za to, że sobie poradzili z wycięciem opaski przy schodach - to wymaga dokładności (chętne bym zobaczył to miejsce z bliska - może być na priw;)

Anulka_101
12-03-2012, 21:22
Robespierre, doradz mi prosze. Jestem nalogowa podgladaczka tego forum i cenie je strasznie, bo juz dokonalam mnostwa wyborow. A teraz szukam drzwi wewnetrznych w kolorze RAL 7016 czyli grafit. Poprosze o rekomendacje, maja byc kompletnie proste, czyli tafla bez zadnych zdobien, 'miesiste', gladkie, polmat, dobrej jakosci. Help. Ach miejce montazu - Płonsk czyli mazowieckie.

nitubaga
13-03-2012, 07:51
Może trochę zdradzę tajemnic. Te drzwi powinny wyjść ok 2-2,2tys zł z montażem...
Ale też dodam.. ten model na dole.. można bylo przesunąć paski w stronę klamki - ja lubię taki brak symetrii:) ALe plus za to, że sobie poradzili z wycięciem opaski przy schodach - to wymaga dokładności (chętne bym zobaczył to miejsce z bliska - może być na priw;)

Nooo kolega ;) jest bardzo dobrze obeznany w rynku...

Co do dolnych drzwi.. tam jest przycięta zarówno ościeżnica jaki i opaska, przy czym opaska to małe miki w porównaniu z tym jak cięli ościeżnice ;) Niestety nie dało się nic przesunąć bo to ściana nośna, gruba na 30 cm i wylożona płytkami wewnątrz. Zatem stan nie do ruszenia.

fota

https://lh3.googleusercontent.com/-R8DfeNzMCDI/T17484n5KpI/AAAAAAAAF3Q/tQfHCvI2Bx0/s512/013.JPG

amsiz
13-03-2012, 12:54
Co sądzicie o drzwiach firmy Vasco Doors model Aveiro? Czy okleina WOOD DECOR jest lepsza od DECORATIVE ?

Tymi
14-03-2012, 17:03
Chciałabym zakupić do domu drzwi sosnowe surowe. Czy ktoś z Forumowiczów posiada takie, solidnie wykonane i mógłby mi doradzić producenta? Znalazłam kilku na Allegro, ale wiadomo, każdy zachwala swoje. Pozdrawiam

finlandia
14-03-2012, 18:14
Chciałabym zakupić do domu drzwi sosnowe surowe. Czy ktoś z Forumowiczów posiada takie, solidnie wykonane i mógłby mi doradzić producenta? Znalazłam kilku na Allegro, ale wiadomo, każdy zachwala swoje. Pozdrawiam
Solidność w takim produkcie jak drzwi i allegro to dla mnie dwie przeciwstawne sprawy. Drzwi surowe to generalnie najtańsze opcje drzwi i możesz kupować na podstawie ładnej fotki (pp. drzwi surowe ale w okleinie), a dostaniesz poklejoną, siną, poszpachlowaną surowiznę.
Takie drzwi wybierałbym wyłącznie z półki, macając każdą sztuką parę razy.

Tymi
14-03-2012, 20:56
Solidność w takim produkcie jak drzwi i allegro to dla mnie dwie przeciwstawne sprawy. Drzwi surowe to generalnie najtańsze opcje drzwi i możesz kupować na podstawie ładnej fotki (pp. drzwi surowe ale w okleinie), a dostaniesz poklejoną, siną, poszpachlowaną surowiznę.
Takie drzwi wybierałbym wyłącznie z półki, macając każdą sztuką parę razy.

Właśnie chodzi mi o to, by nie kupować w ciemno, stąd moje pytanie o dobrego producenta, a jeśli sprzedaje on jeszcze na Allegro, to dodatkowe ułatwienie. Myślę. że najpierw warto zasięgnąć opinii o towarze, a następnie rozważyć kwestię pomacania :).Pozdr.

ANNNJA
15-03-2012, 14:57
Tymi a ile tych drzwi potrzebujesz?...bo ja mam do sprzedania 1szt. surowe drewno sosnowe, bezsęczne, z futryną, z prostymi otworami na 6-ść szybek- ale bez szybek/....
u mnie zostały w domu zamontowane 2sztuki z tej partii, które sama bieliłam,

Tymi
15-03-2012, 19:50
Tymi a ile tych drzwi potrzebujesz?...bo ja mam do sprzedania 1szt. surowe drewno sosnowe, bezsęczne, z futryną, z prostymi otworami na 6-ść szybek- ale bez szybek/....
u mnie zostały w domu zamontowane 2sztuki z tej partii, które sama bieliłam,

Dziękuję za propozycję, ale drzwi potrzebuję sporo, bo ok. 6 sztuk. A jak oceniasz swoje drzwi pod względem wykonania? Też zamierzam pobawić się w bejcowanie. Pozdr.

karol32
20-03-2012, 17:48
Witam.
Marka nieznana na rynku i długo z żoną zastanawialiśmy się nad zakupem...
W końcu się zdecydowaliśmy na drzwi Linea w kolorze orzechowym, oto parę moich wniosków:
1. Czas oczekiwania zgodnie z umową 4 tygodnie
2. Jakość wykonania bardzo fajna, bardzo dobrze zapakowane
3. Super ościeżnice- montażysta ze sklepu stwierdził, że jeszcze takich nie montował
4. Stosunek ceny do jakości ok. ( komplet z ościeżnicą regulowaną ok 1050 Pln )


Polecam drzwi tego producenta. Kolor po prostu rewelacja, prawie jak naturalny fornir. Mam niezły ubaw ze znajomych gdy nas odwiedzają i zastanawiają się jakie to drewno!!!!!!
Pozdrawiam:

forumuser
20-03-2012, 21:58
Witam.
Marka nieznana na rynku i długo z żoną zastanawialiśmy się nad zakupem...
W końcu się zdecydowaliśmy na drzwi Linea w kolorze orzechowym, oto parę moich wniosków:
1. Czas oczekiwania zgodnie z umową 4 tygodnie
2. Jakość wykonania bardzo fajna, bardzo dobrze zapakowane
3. Super ościeżnice- montażysta ze sklepu stwierdził, że jeszcze takich nie montował
4. Stosunek ceny do jakości ok. ( komplet z ościeżnicą regulowaną ok 1050 Pln )


Polecam drzwi tego producenta. Kolor po prostu rewelacja, prawie jak naturalny fornir. Mam niezły ubaw ze znajomych gdy nas odwiedzają i zastanawiają się jakie to drewno!!!!!!
Pozdrawiam:

pomijam fakt nachalnej reklamy i rejestracje tylko po to żeby napisać ten post
ale... chyba nie napisałeś o jakim piszesz producencie.
model o nazwie linea to wiekszosc popularnych producentow drzwi (swoja droga z kreatywnością to u nas w branży drzwiowej słabo...)

jarek80
22-03-2012, 11:31
Ta większość producentów kopiuje nazwy od konkurencji, chyba po to by zmylić klienta

amsiz
23-03-2012, 20:33
Czytałam wasze pochlebne opinie o drzwiach Vasco Doors. Czy ktoś mi może doradzić czy warto brać drzwi w droższej okleinie WOOD DECOR czy jest ona to prawie to samo co tańsza DECORATIVE

Robespierre
23-03-2012, 21:26
A ja umowę wpisałam na te dre tylko przelewu na zaliczkę ciągle nie zrobiłam... :( no ale przecież chyba jakaś gwarancję dają? Tam są zawiasy chowane, zamki magnetyczne.

...no i niestety widziałem na żywo to cudo. Zamek magnetyczny taki jak u większości producentów czyli włoskiej firmy "Bonaiti" (prosta i raczej nieawaryjna konstrukcja - choć pozbawiona regulacji - tylko kilku producentów zamawia jego ekskluzywniejszą wersję której blacha zaczepowa ma regulację). Niestety zawiasy chowane to kompletna parodia - chińskie "no name" wyglądające jak robota kowala. Nie sądzę aby wytrzymywały wagę skrzydeł DRE na dłuższą metę. Zapewne wymienią je na gwarancji ze dwa razy a potem już sama będziesz je wymieniać na własny koszt... :( Dodatkowo zwrócę uwagę na wersję fornirowaną. Producent nie szlifuje rantów skrzydeł i zostawia praktycznie ostrą jak nóż krawędź. Jest tak ostra iż spokojnie można się nią ogolić... :) takie dwa w jednym dla oszczędnych i praktycznych. Wersja laminowana nie jest już tak "ostra".


Moi drodzy, naczytałam się już kilkaset stron na temat drzwi. Naprawdę można zwariować od nadmiaru informacji, tu plusy, tam minusy.
Ja osobiście poszukuję drzwi fornirowanych, bezprzylgowych, z chowanymi zawiasami. Raczej bez szybek. Kilka par drzwi zwykłych, jedna para drzwi - suwane w systemie naściennym. Nie mam pojęcia którego z producentów wybrać. Jakiś czas temu byłam w zakładzie stolarskim Romana Wielgosza (Wielgosz drzwi) i przyznam szczerze, że drzwi ładnie wyglądają ale cena trochę mnie powala na nogi - około 2700 zł za sztukę. Suwane w systemie naściennym ok. 3000 zł.
Czy możecie polecić mi jakiegoś producenta drzwi fornirowanych za cenę do ok. 2000-2200 zł w Warszawie lub jej okolicy?

Sprawdź DEWRO, STOLMAT, ASILO (nieco tańszy segment)


No to może ja pomoge :).

Wczoraj zakończyłam montaż drewnianych drzwi firmy Ronkowski za pośrednictwem sklepu Drew-Dar z Wołomina.
I cóż... jesteśmy bardzo zadowoleni i na dobrą sprawę nie wiem czy bardziej z samych drzwi czy montażu ;) w każdym razie był to zupełnie bezstresowy etap wykończenia domu, choć zakładałam, ze łatwo nie będzie.
Obie firmy solidne, negocjujące, słowne. Ponieważ zmieniała nam się koncepcja wiec robili nam wyceny na drzwi 3 razy i za każdym razem cierpliwie i w pełni profesjonalnie. Firma pośrednicząca ma w Wołominie dużą wystawkę wielu producentów drzwi, ale tez i okien, więc organoleptycy mają możliwość wymacania wszystkiego przed podjęciem decyzji....
...I tu ogromny ukłon dla montażystów Drew Dar - p. Krzysztofa i p. Rafała. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, owszem sa rzeczy ambitne, ale nie niemożliwe. Dokładni, schludni, mili i profesjonalni. Nawet karnisz mi poprawili. :lol2:
Drzwiami jesteśmy zachwyceni i możemy je spokojnie polecić innym.

Gratuluję wyboru. Drzwi nie tanie ale na pewno OK. Błędów monterów także nie zauważam... :)



Robespierre, doradz mi prosze. Jestem nalogowa podgladaczka tego forum i cenie je strasznie, bo juz dokonalam mnostwa wyborow. A teraz szukam drzwi wewnetrznych w kolorze RAL 7016 czyli grafit. Poprosze o rekomendacje, maja byc kompletnie proste, czyli tafla bez zadnych zdobien, 'miesiste', gladkie, polmat, dobrej jakosci. Help. Ach miejce montazu - Płonsk czyli mazowieckie.

Sprawdź: DEWRO, KLIMEK i KLUŚ, STOLMAT.


Nooo kolega ;) jest bardzo dobrze obeznany w rynku...
Co do dolnych drzwi.. tam jest przycięta zarówno ościeżnica jaki i opaska, przy czym opaska to małe miki w porównaniu z tym jak cięli ościeżnice ;) Niestety nie dało się nic przesunąć bo to ściana nośna, gruba na 30 cm i wylożona płytkami wewnątrz. Zatem stan nie do ruszenia.
fota
https://lh3.googleusercontent.com/-R8DfeNzMCDI/T17484n5KpI/AAAAAAAAF3Q/tQfHCvI2Bx0/s512/013.JPG

Ładnie, schludnie docięte... Ale... Czy firma od schodów nie była wstanie tak wyliczyć rozmiaru schodów aby kończyły się 6-7 cm przed otworem?? Wystarczyłoby pewnie aby stopnice były węższe o 2 mm na każdym i byłoby OK. Dość często spotykam się z takim błędem schodziarzy...


Co sądzicie o drzwiach firmy Vasco Doors model Aveiro? Czy okleina WOOD DECOR jest lepsza od DECORATIVE ?

Wood Dekor jest okładziną z widoczną strukturą drewna i jest mocniejsza od Decorative. Dodatkowo występuję w najdrożej serii tej firmy... Klienci rzadko kiedy w tym przypadku kierują się okładziną. Linia Aveiro w W.D. kosztuję średnio ok 1000-1100 zł/kpl a Braga w D ok 600-700 zł. Jeśli już chcesz coś mocniejszego to wybierz CPL na pozostałych liniach w średniej cenie ok 800-950 zł.


Chciałabym zakupić do domu drzwi sosnowe surowe. Czy ktoś z Forumowiczów posiada takie, solidnie wykonane i mógłby mi doradzić producenta? Znalazłam kilku na Allegro, ale wiadomo, każdy zachwala swoje. Pozdrawiam

...serdecznie odradzam zakup surowych drzwi. Dziś znów oglądałem u znajomych takie niby cacko zrobione z pełnego dębu przez stolarza. Na każdych drzwiach jest po kilkanaście niedoróbek. Krzywo docięte listewki, źle doklejone elementy kasetonów, już widoczne mikropęknięcia które z czasem znacznie się powiększą, nierównej grubości lakier a nawet jego brak na rantach, itd.... Marnotrawienie materiału. (a stolarz to taki dobry, sprawdzony od lat, ...miał być, ale jak widać jednak nie był").

Jesteś domatorem, lubisz pracę z drewnem, nie zwracasz uwagę na szczegóły - KUP. :)

- pamiętaj o zapoznaniu się z warunkami karty gwarancyjnej przed zakupem. :)


Ta większość producentów kopiuje nazwy od konkurencji, chyba po to by zmylić klienta

Branża popada w totalny marazm... :(
Brak pomysłów na nowe wzory, nowe nazwy, itp... :(

nitubaga
25-03-2012, 17:21
.

Gratuluję wyboru. Drzwi nie tanie ale na pewno OK. Błędów monterów także nie zauważam... :)

Ładnie, schludnie docięte... Ale... Czy firma od schodów nie była wstanie tak wyliczyć rozmiaru schodów aby kończyły się 6-7 cm przed otworem?? Wystarczyłoby pewnie aby stopnice były węższe o 2 mm na każdym i byłoby OK. Dość często spotykam się z takim błędem schodziarzy...



Witam,

dziękuje za miłe słowa :) co do schodziarzy, no cóż nasza wina bo nie przyszło nam do głowy sprowadzić monterów od drzwi podczas montażu schodów, a schodziarz nic nie podpowiedział :( dlatego schodziarza nie polecam ;) :D

amsiz
25-03-2012, 20:13
Robespierre bardzo dziękuję za odpowiedź i porady

magos
27-03-2012, 19:48
Witam,ja mam pytanie o drzwi Jeld-wen.Czy ktoś je posiada?Może ktoś coś o nich wie?

finlandia
28-03-2012, 21:01
sadze ze to nie ma znaczenia gdzie zaczniesz ukladanie bo laczenie i tak bedzie w tym samym miejscu :-)
Uśmiech jak najbardziej na miejscu :D Nie zauważyłem tego pytania, a staram się czytać ten wątek i reagować kiedy brakuje odpowiedzi..
Do meritum:
Jeśli zalecenia producenta drzwi nie mówią inaczej to łączenie podłóg najbezpieczniej wykonać na linii ściany. Jeśli drzwi są przylgowe, to można nawet cofnąć się ok 1cm do pokoju. Ale zawsze warto zerknąć na schemat zamieszczony w katalogu producenta drzwi.

Robespierre
28-03-2012, 21:13
Fin - przynajmniej w tym dziale jest miejsce na zdrowy uśmiech... :)

BasterMeble
29-03-2012, 19:02
a ja polecam poszukać w sieci można znaleźć wiele ciekawych ofert za rozsądne pieniądze z naszej okolicy :)

lubliana
31-03-2012, 13:46
Witam,
czy ktokolwiek miał do czynienia z drzwiami firmy K&P Fabryka Drzwi i mógłby wypowiedzieć się w kwestii jakości wykonania oraz ich solidności?
Okleina naturalna będąca w ofercie tejże firmy sprawia bardzo pozytywne wrażenie również modele znajdujące się w ofercie niczym moim zdaniem nie odbiegają od konkurencji.
Proszę o jakąkolwiek informację!

grzanka
01-04-2012, 20:53
Witam.
Proszę o wszystkie Wasze opinie na temat drzwi f-my VERTE podobno nowość na polskim rynku ???? Dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

http://www.vertedrzwi.eu/

podbija, bo też jestem zainteresowana opiniami. Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakości tych drzwi?

bedziowniki
03-04-2012, 14:17
Witam,
podczytywałam trochę wątek i zdecydowałam się na drzwi firmy Drims. Wczoraj podpisałam z nimi umowę na drzwi fornirowane i lakierowane. Miłą niespodzianką był rabat aktualnie -20% ( podobno do końca kwietnia). Na parter wzięliśmy drzwi mahoniowe z pionową szybką a na górę dzieciaki namówiły nas na lakierowane białe ze żłobieniami ( mają same je czyścić :)).
Termin realizacji zażyczyliśmy sobie na początek lipca, czas pokaże czy dobrze wybraliśmy. Ogólnie świetna obsługa Pań w siedzibie firmy w Ząbkach.
Cenowo drzwi wyszły na ok 1400 zł sztukę z montażem i zamkami magnetycznymi. Zaraz po montażu wrzucę fotki dla zainteresowanych.
Pozdrawiam

MonikaC
09-04-2012, 17:39
POL-SKONE na tapecie ...
Mogę je mieć ze sporym rabatem dzięki znajomemu ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Proszę o pomoc.

Modele które mnie interesują to: ARCO, ETIUDA, SEMPRE

finlandia
09-04-2012, 19:12
W bajki wierzysz z ta znajomoscia? co to jest spory rabat? Wg mnie powyżej 10%... chociaż w moich stronach przez pare lat obowiazywaly wyzsze wartosci (bez znajomosci, tylko dzieki walce konkurencyjnej).
A jesli chodzi o modele - porownujesz trzy kompletnie inne konstrukcje:
Arco - najtansza opcja, wykonana tylko z MDF (podobnie jak VERTE, INVADO, DRE, CENTURION i Klimek&Klus
Etiuda - charakterystyczne wstawki aluminiowe, wiec muszą się podobać - konstrukcja skrzydla mieszana - czyli ramiak drewniany z plyta (ale moge sie mylic)
Sempre - konstrukcja skrzydla z drewna

MonikaC
09-04-2012, 19:26
Finlandia rabat 23% więc chyba spory. Góruje sempre i raczej tak zostanie tylko czy dokładać zawias, jaka oleina: lamistone, silkstone???

finlandia
09-04-2012, 20:08
23% ? Tyle to firmy nie mają nawet w zakupach hurtowych, więc.. sprawdź ceny ;)
Okliena - zobacz która Ci bardziej leży - lamistone jest do bólu sztuczna , silkstone - mocno przypomina naturalną.

aga_ada
10-04-2012, 13:45
zapytaj o fakturkę - my dostaliśmy wycenę też sporo niższą o jakieś 20 % od innych, a jak się okazało to policzyli bez VAT-u czyli nie wystawiliby nam faktury do umowy nie doszło więc nie wiem jaki byłby zapis ....

sonya-
10-04-2012, 22:13
Witam,

obecnie jestem na etapie zakupu drzwi firmy dre. Czy znacie może jakieś firmy w krakowie i okolicach, które są godne polecenia oraz sprzedają i montują drzwi wewnętrzne? Naczytałam się różnych opinii i już sama nie wiem gdzie się wybrać. Co sądzicie o firmie Multi-Form i ABC Drzwi? Co do pierwszej to znalazłam niezbyt ciekawą opinię, a wydawali się profesjonalni, jak odwiedziłam ich salon. A druga firma z tego co pamiętam była polecana w którymś wątku o drzwiach wewnętrznych, tylko za bardzo nie mogę go znaleźć. A może jakieś inne salony typu Hoff? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

--
Pozdrawiam

Spirea
18-04-2012, 16:35
Przeczytałam posty od wakacji 2011r. Czasami pojawiało się podobne pytanie, jednak zadam swoje.

Chodzi mi o drzwi całe płaskie matowe lub półmatowe bez żadnych wstawek. Opcja do rozważenia - możliwość zrobienia w wersji bezprzylgowej i chowanymi zawiasami, podcięcie wentylacyjne. Chciałabym też, aby dany model można było pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Wersja wyjściowa to biel albo grafit, jednak możliwe, że będzie też jakiś kolor.

Przeglądałam strony firm, które tu padały i takie najbliższe wyglądem są drzwi Jagdor kolekcja nr 15 Giave S1501M. Podana mi cena netto to 1190 zł za skrzydło, 490 zł ościeżnica. Znalazłam też ładne Klimek&Kluś (model Galla, Bastion, Millenium), jednak ceny zaczynają się od 2000 zł i podają, że to bez okuć (czy okucia to zawiasy właśnie?). Ta półka więc odpada. Myślałam o Polskone Płytowe, ale po lekturze tych kilkunastu stron, chyba nie będzie to dobry wybór (ale może, się mylę?).
Mam też wycenę na bardzo ładne drzwi firmy DANA z Austrii (Dan-pol) model Euroba. Cenowo białe wyjdą w okolicach Jagdora. Możliwe jednak, że nie da rady zrobić ich w innych kolorach niż oferowane w standardzie.
Jakie jeszcze inne modele możecie polecić?
Czy warto takie drzwi zlecić stolarzowi? Widziałam parę takich wykonań na forum i wyglądało na zdjęciach ładnie. Rodzina zamawiała u stolarza i mają je ładnie zrobione. I właśnie do nich takie pytanie - mają taką uszczelkę, która wycisza i faktycznie są szczelne - czy takie są standardowe rozwiązania?
Dziękuję z góry za pomoc


czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na wcześniejsze pytanie?

Dzisiaj jeszcze trafiłam na drzwi Interdoor płaskie, ale nie wiem, jak u nich z jakością.
Czy lepiej brać u sprzedawcy np. Jagdor czy zamawiać u stolarza?

Robespierre
18-04-2012, 16:41
czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na wcześniejsze pytanie?

Dzisiaj jeszcze trafiłam na drzwi Interdoor płaskie, ale nie wiem, jak u nich z jakością.
Czy lepiej brać u sprzedawcy np. Jagdor czy zamawiać u stolarza?

Byłem na urlopie więc nie widziałem... A które pytanie jest tym wcześniejszym??

Twój post cały składa się z pytań... ;)

Na ostatnie odpowiem Ci od razu. Jeśli stolarz da Ci fakturę i kartę gwarancyjną to można spróbować choć stolarze raczej w płaskich drzwiach się nie specjalizują. Wydawałoby się że takie płaskie skrzydło to nic prostszego do wykonania - ale wcale tak nie jest. Sprawia wiele problemów i im więcej nim drewna tym większe ryzyko niepewnego zachowania. Najlepiej jak ma drewniany ramiak wokół a we wnętrzu np płytę wiórową otworową. Pełne konstrukcje z MDF-u także nie są najlepszym pomysłem - ich ciężar często doprowadza do uszkodzeń zawiasów.

mr6319
19-04-2012, 08:04
Finlandia rabat 23% więc chyba spory. Góruje sempre i raczej tak zostanie tylko czy dokładać zawias, jaka oleina: lamistone, silkstone???
Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
Pozdrawiam.

MonikaC
23-04-2012, 20:16
23% ? Tyle to firmy nie mają nawet w zakupach hurtowych, więc.. sprawdź ceny ;)
Okliena - zobacz która Ci bardziej leży - lamistone jest do bólu sztuczna , silkstone - mocno przypomina naturalną.

sprawdzę, sprawdzę :)


Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
Pozdrawiam.

dzięki!!! Chyba w środę podjadę na Bartycką pomacać je na żywo :)

madzia&kamil
24-04-2012, 11:25
Jedne z lepszych drzwi laminowanych na rynku.
Pełna konstrukcja wzmocniona ramiakiem drewnianym, zawijany na rantach laminat bez łączeń, hartowane szkło, regulowane zawiasy, bardzo delikatna dyskretna wentylacja - same atuty.
Jeśli podobają Ci się kolory których nie ma zbyt wielu do wyboru (tylko 5) to nie sądzę abyś w tym przedziale cenowym (600-700 zł/netto za komplet z ościeżnicą regulowaną) znalazła cokolwiek innego w takim standardzie wykonania.
Znikomy procent reklamacji - a jeśli już się pojawiają to wymiana produktu na nowy najczęściej odbywa się już tylko po okazaniu zdjęcia z wadą.

P.S.
Otwórz fotkę konkursową którą zrobiłem u mojego klienta pod Wrocławiem.
http://www.vascodoors.pl/59,Galeriaprac.aspx




czy VASKO DOORS model Madera to są drzwi bezprzylgowe? jak wygląda sprawa zawiasów???
widoczne czy chowane??
dzięki

Robespierre
24-04-2012, 15:09
czy VASKO DOORS model Madera to są drzwi bezprzylgowe? jak wygląda sprawa zawiasów???
widoczne czy chowane??
dzięki

Na dziś dzień tylko zawiasy widoczne.

Spirea
25-04-2012, 13:41
Byłem na urlopie więc nie widziałem... A które pytanie jest tym wcześniejszym??

Twój post cały składa się z pytań... ;)

Na ostatnie odpowiem Ci od razu. Jeśli stolarz da Ci fakturę i kartę gwarancyjną to można spróbować choć stolarze raczej w płaskich drzwiach się nie specjalizują. Wydawałoby się że takie płaskie skrzydło to nic prostszego do wykonania - ale wcale tak nie jest. Sprawia wiele problemów i im więcej nim drewna tym większe ryzyko niepewnego zachowania. Najlepiej jak ma drewniany ramiak wokół a we wnętrzu np płytę wiórową otworową. Pełne konstrukcje z MDF-u także nie są najlepszym pomysłem - ich ciężar często doprowadza do uszkodzeń zawiasów.

No właśnie stolarz, którego mam na myśli konkretnie takich drzwi nie robił, więc chyba lepiej nie ryzykować. Dostałam natomiast wycenę na:
1) Interdoor Płaskie malowane
a) wersja przylgowa
- białe - 1734
- kolor 0 2182
b) wersja bezprzylgowa
- białe - 1950
- kolor - 2416

2) Polskone Płytowe malowane z wypełnieniem płyta wiórowa pełna
- białe przylgowe (nie mają bezprzylgowych) 760 zł

Ceny z montażem bez rabatu

Ceny podobnych drzwi np. w Jagdor czy Dan-pol wychodzą w okolicach tego Interdooru (ok. 10-15% powyżej). Z czego wynika tak duża różnica między nimi a Polskone. Czy to tak niska jakość? Ale czy jest sens płacić 2 albo 3 razy tyle?

finlandia
26-04-2012, 22:00
Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
Pozdrawiam.

Dziękuję za pozdrowionka, cieszę się że wszystko gra:) Pułtuska się nie zapomina - dla mnie to bardzo ważne miejsce :)

marysia755
03-05-2012, 18:26
Witam serdecznie.

Powolutku przymierzam się do wymiany i nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze chciałabym żeby były to drzwi drewniane, kolejnym ważnym aspektem jest dla mnie bardzo dobre wykonanie. Mam do wydania maksymalnie 3tyś na jedne drzwi.Czy za taką kwotę można kupić fajne drzwi z drewna? Oglądałam drzwi firmy Klimek i Kluś, ale nie ukrywam, że ceny przekraczają mój limit. Jakie firmy robią dobre drzwi w tych moich widełkach około 3 tyś zł ? Aha i na co zwracać uwagę ? Będę u znajomej, która jakiś czas temu kupowała drzwi i chwaliła sobie, że bardzo fajne, chciałabym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam serdecznie.

Robespierre
03-05-2012, 20:15
Witam serdecznie.

Powolutku przymierzam się do wymiany i nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze chciałabym żeby były to drzwi drewniane, kolejnym ważnym aspektem jest dla mnie bardzo dobre wykonanie. Mam do wydania maksymalnie 3tyś na jedne drzwi.Czy za taką kwotę można kupić fajne drzwi z drewna? Oglądałam drzwi firmy Klimek i Kluś, ale nie ukrywam, że ceny przekraczają mój limit. Jakie firmy robią dobre drzwi w tych moich widełkach około 3 tyś zł ? Aha i na co zwracać uwagę ? Będę u znajomej, która jakiś czas temu kupowała drzwi i chwaliła sobie, że bardzo fajne, chciałabym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam serdecznie.

Przede wszystkim Klimek i Kluś nie produkuje drzwi z drewna...

A z dobrych 100% drewnianych produktów polecam drzwi CAL (klasyczne formy):
http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_wewnetrzne
oraz RONKOWSKI (tu także sporo nowoczesnych wzorów):
http://www.ronkowski.eu/drzwi_wewnetrzne.html
także KUBICZEK (choć cena raczej powyżej 3 tyś):
http://www.kubiczek-drzwi.pl/#/drzwi_wewnetrzne


Pozdrawiam.

marysia755
04-05-2012, 18:06
Dziękuję za odpowiedź . Na co mam zwrócić uwagę oglądając drzwi?

sheenaz
06-05-2012, 21:07
Witam,
Czy ktoś zna drzwi firm:
Talbud-okna z Jablonny
Di Stefano / SwiatDrzwi / PPHU Rudnicki z Warszawy?

Szukam gładkich, białych, bezprzylgowych i chętnie odwrotnych (czyli zlicowanych do zew, a otwieranych do środka).

marysia755
17-05-2012, 16:06
Witam Serdecznie

Widzę, że małe zainteresowanie wątkiem a ja nadal nie wiem co i jak. Przeczytałam ze 20 stron i się nie doczytałam na co zwracać uwagę? Trochę mi się poodkładało i nie miałam kiedy pooglądać na żywo drzwi, więc jeszcze wszystko przede mną . Bardzo proszę o wskazówki . Pozdrawiam Marysia

Robespierre
17-05-2012, 20:50
Witam, Szukam gładkich, białych, bezprzylgowych i chętnie odwrotnych (czyli zlicowanych do zew, a otwieranych do środka).

Polecam:
Jagdor
Dewro
Moric
Stolmat

dla tych firm wykonanie ładnych białych gładkich drzwi otwieranych "przez ościeżnicę" to żaden problem. :) Tzw. PIKUŚ
Niestety nie jest to tanie rozwiązanie... Będziesz musiał rozbić kolejną "Świnkę".

marysia755 (http://forum.muratordom.pl/member.php?168331-marysia755)
te marki także dla Ciebie powinny być OK. Towar wykonywany ściśle wg uzgodnień z klientem, wysoka jakość wykończenia, dłuższa niż standardowe 2 lata gwarancja, itp. Nie wszystkie będą z drewna ale uwierz mi nie do końca materiał ma znaczenie. Drzwi z drewna możesz kupić za 300-400 a także za 2000-4000 każdy materiał w można popsuć jak i z każdego wykonać coś ciekawego. Postaraj się znaleźć w swojej okolicy te produkty i obejrzyj rozwiązania techniczne, rodzaje fornirów, kolory, itp. Przyjrzyj się jakości spasowania poszczególnych elementów, jak osadzone są zamki, zawiasy, jak połączone są opaski w ościeżnicach... Przy produktach pow 2 tyś powinno wszystko być na Tip Top. Nic nie powinno budzić Twoich wątpliwości.

kosik76
19-05-2012, 23:10
Witam wszystkich !

czy mogę prosić Was o pomoc. Mamy mały zgryz z drzwiami, ponieważ byliśmy mocno zdecydowani na jedne (DRE ModernTOP), ale sprzedawca nam je odradził i zasugerował inne (Intenso). Teraz z kolei firma gdzie kupiliśmy panele mocno nas przekonywała do jeszcze innych (POL-SKONE SEMPRE).

Co z tej trójki najlepiej się sprawdzi w domu, bez zwierzaka. Produkt solidny za niewygórowaną cenę.

1) DRE ModernTOP
2) Intenso - wybraliśmy Alicante (Economy), ale zastanawiamy się nad droższą Linea (Elegance)
3) POL_SKONE SEMPRE

I jednocześnie pytanie techniczne jaką ościeżnicę wybrać lepiej do drzwi, gdzie otwór graniczy ze ścianą pod kątem prostym?
standard i bawić się opaskami czy regulowaną i przesunąć otwór o kilka cm w drugą stronę a tutaj wypełnić pustkę pianką ?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

aga1010
20-05-2012, 15:42
Witam,

Mi podobają się drzwi POL SKONE sempre ze sztuczną okleiną kolor merbau royal, ale zastanawiam się nad jakością wykonania oraz nad wytrzymałością okleiny.
Może ktoś użytkuje te drzwi??

ibizpl
21-05-2012, 12:43
Minęło już kilka miesięcy od przeprowadzki, czas zainteresować się tematem drzwi wewnętrznych bo niewygodnie się bez nich mieszka.

Zacząłem tradycyjnie od przejrzenia ofert kilku producentów, umówiłem się także z kilkoma lokalnymi stolarzami wykonującymi drzwi na zamówienie.
Podobają nam się drzwi proste, płaskie, coś w tym stylu:
http://www.sektadrzwi.pl/stock/D261.jpg

Jeden ze stolarzy zaproponował wykonanie takich drzwi w wersji bezprzylgowej, drzwi maja być wykonane z klejonki dębowej ( w całości ) na którą z każdej strony będzie naklejona 5 mm sklejka dębowa, na to bejca w celu dopasowania koloru, na końcu drzwi będą polakierowane 3 krotnie.
Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.


Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.

Pozdrawiam wszystkich.

marysia755
24-05-2012, 21:51
Witam Serdecznie

Robespierre dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda mi się już w przyszłym tygodniu zacząć chodzić po salonach . Zastanawiam się jeszcze nad kształtem i kolorem , ale to już ta bardzo przyjemna część którą uwielbiam :)

nowy1111
25-05-2012, 13:19
Witam. jestem na etapie wyboru drzwi do mieszkania. Widzę że na forum są fachowcy a potrzebuję opinii o drzwiach Pol-Skone Sempre. Widziałem je i wydają się solidne, ciężkie i prezentują się ładnie. W jednym salonie polecili mi Erkado, niby jakościowo jak Sempre ale ich nie widziałem. Znów znajomy poleca drzwi z firmy PerfectDoor. Proszę o opinię. Chcę kupić drzwi za tydzień, dwa a nie znam się na tym.

Mersinka
26-05-2012, 16:57
Kupiłam drzwi JAGDOR w fornirze teak z poziomym ułożeniem usłojenia na opaskach.
Mało jest informacji w necie nt tej firmy. Czy ktoś używa drzwi tej firmy? Jakieś opinie?

olamac
27-05-2012, 23:48
jestem zdecydowana na Sempre Verse model W5 (z szybą od góry do dołu)
Doradźcie czy szybę JASNĄ czy CIEMNĄ????
okleina zdecydowanie orzech ciemny

nigdzie ich nie widziałam na żywo, dlatego bardzo trudno mi zdecydowac

olamac
30-05-2012, 10:05
zamówiłam z mleczną szybą, jak będą to pokaże

Robespierre
30-05-2012, 12:00
Minęło już kilka miesięcy...
Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.

Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.
Pozdrawiam wszystkich.

Sklejka jest bardzo dobrym i pewnym materiałem.
Jedynym mankamentem są widoczne na rancie skrzydła wyraźne paski które są widoczne nawet pod ciemnym lakierem.
W przypadku drzwi całkowicie płaskich będzie to widoczne.
Jak mniemam stolarz nie jest w stanie pokazać Ci podobnego produktu na żywo i prezentacja oferty sprowadza się do tego zdjęcia które pokazałeś...
Zastanawia mnie jeszcze cena zawiasów chowanych i zamka magnetycznego... (??) Hmm... 200 zł za wszystko?? Nawet w w hurcie u importera za taki komplet wychodzi ponad 300 zł. Co to za zawiasy?? Jakiej firmy??

A ościeżnicę chce zrobić z litego dębu?? Nie klejonego warstwowo?? Czuję nosem duże problemy użytkowe.


Witam. jestem na etapie wyboru drzwi do mieszkania. Widzę że na forum są fachowcy a potrzebuję opinii o drzwiach Pol-Skone Sempre. Widziałem je i wydają się solidne, ciężkie i prezentują się ładnie. W jednym salonie polecili mi Erkado, niby jakościowo jak Sempre ale ich nie widziałem. Znów znajomy poleca drzwi z firmy PerfectDoor. Proszę o opinię. Chcę kupić drzwi za tydzień, dwa a nie znam się na tym.

Pol-Skone można polecić, konstrukcja dobra - nie sprawia problemów użytkownikom. Erkado też niezłe i jeśli porównujesz je z P-S są na zbliżonym poziomie jakościowym. Za to PerfectDoor to już zupełnie inna jakość. Słabiutka konstrukcja, zawiasy, zamki, wykończenie to w większości przypadków papier a więc wytrzymałość skromna. Słowo Perfect w nazwie to lekka przesada... :(


Kupiłam drzwi JAGDOR w fornirze teak z poziomym ułożeniem usłojenia na opaskach.
Mało jest informacji w necie nt tej firmy. Czy ktoś używa drzwi tej firmy? Jakieś opinie?

To firma stolarska produkująca drzwi w tzw klasie premium. Mają ogromne możliwości wzornicze. Jagdor dostarcza produkty na obiekty o zdecydowanie wyższym standardzie. Drzwi godne polecenia osobom o wysublimowanym guście i ponadprzeciętnych możliwościach finansowych.


jestem zdecydowana na Sempre Verse model W5 (z szybą od góry do dołu)
Doradźcie czy szybę JASNĄ czy CIEMNĄ????
okleina zdecydowanie orzech ciemny
nigdzie ich nie widziałam na żywo, dlatego bardzo trudno mi zdecydowac

Jeden i drugi wariant szkła może wyglądać dobrze. Szkło jasne matowe to ostatnio praktycznie jedyne wybierane przez klientów rozwiązanie więc wybierając szkło ciemne na pewno stworzysz coś czego nie ma każdy sąsiad. Pytanie tylko czy gdzieś w wystroju będziesz mogła użyć podobnej kolorystyki aby stworzyć efekt synergii... (??)

Stolik, klosz na lampie, itp...

kosik76
31-05-2012, 15:06
Przypominam się z moim pytaniem / problemem. Które drziw z poniższej trójki będą najlepsze w swojej klasie....

1) DRE ModernTOP
2) Intenso - wybraliśmy Alicante (Economy), ale zastanawiamy się nad droższą Linea (Elegance)
3) POL_SKONE SEMPRE

I jednocześnie pytanie techniczne jaką ościeżnicę wybrać lepiej do drzwi, gdzie otwór graniczy ze ścianą pod kątem prostym?
standard i bawić się opaskami czy regulowaną i przesunąć otwór o kilka cm w drugą stronę a tutaj wypełnić pustkę pianką ?

Ponownie pozdrawiam

ibizpl
01-06-2012, 12:49
Sklejka jest bardzo dobrym i pewnym materiałem.
Jedynym mankamentem są widoczne na rancie skrzydła wyraźne paski które są widoczne nawet pod ciemnym lakierem.
W przypadku drzwi całkowicie płaskich będzie to widoczne.
Jak mniemam stolarz nie jest w stanie pokazać Ci podobnego produktu na żywo i prezentacja oferty sprowadza się do tego zdjęcia które pokazałeś...
Zastanawia mnie jeszcze cena zawiasów chowanych i zamka magnetycznego... (??) Hmm... 200 zł za wszystko?? Nawet w w hurcie u importera za taki komplet wychodzi ponad 300 zł. Co to za zawiasy?? Jakiej firmy??

A ościeżnicę chce zrobić z litego dębu?? Nie klejonego warstwowo?? Czuję nosem duże problemy użytkowe.

Przede wszystkim dziękuję za fachową odpowiedź.
Masz rację, nie widziałem takich drzwi na żywo ( wykonanych przez tego stolarza ), natomiast ma spore portfolio drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, część z nich wykonana w bliskiej okolicy, więc jest jakaś możliwość weryfikacji wykonawcy. Zauważyłem że dużo więcej wykonuje drzwi zewnętrznych.
Co do ościeżnic, pewnie chodziło o klejonkę, ja pytałem pod kątem wyglądu, czy betą z litego drewna.

Jeżeli chodzi o zawiasy, sam znalazłem takie ( i je uwzględniłem w tej kalkulacji ):
http://okucia24.com/208773/zawias-wpuszczany-w1078

Wygląda na to że na skrzydło potrzebne będą 2 szt, co daje kwotę ok 150 zł, zamek magnetyczny za ok 50 zł można znaleźć w wielu sklepach np:
http://okucia24.com/367563/zamek-magnetyczny-zaczep
Pytanie tylko czy te zawiasy są cokolwiek warte? Wiem że tą firmę montuje DRE w swoich drzwiach bezprzylgowych i podobno nie ma z nimi problemów, chociaz top end to pewnie one nie są.
Warto dopłacać drugie tyle do zawiasów?

elwirra
02-06-2012, 15:58
Witajcie - dziś po raz pierwszy tu zajrzałam, od kilku godzin czytam Wasze wypowiedzi i próbuję wymyśleć jakieś rozsądne rozwiązanie w kwestii wyboru drzwi dla siebie. Przyjmowałam i kolejno odrzucałam już kilka opcji, to długa historia i nie chcę jej tu przytaczać. Ujmując najogólniej - finał jest taki, że szukam drzwi prostych, koniecznie białych, bez połysku, bez widocznego usłojenia, bez ramek wokół szyb, z czterema prostokątnymi szybami, plus minus takich tak te invado: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-okleinowane-bianco-fiori-nowosc-2012 (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-okleinowane-bianco-fiori-nowosc-2012)
Muszę kupić 3 sztuki, przy czym budżet na jedne to maks.1000-1200 zł, w tym musi zmieścić się komplet: skrzydło+ regulowana ościeżnica i montaż. Niestety:mad: Wiem że nienajwyższych lotów jest to zakres.... ale poradźcie proszę - Czy uważacie że przytoczona wyżej opcja to dobry wybór biorąc pod uwagę ten mocno ograniczony budżet?
Czy znacie może coś co przy podobnej budowie i zbliżonej cenie sprawowałoby się lepiej/było mniej zawodne? Przeglądnełam sobie oferty erkado i vasco, o których sporo było tu mówione ale tam podobne konstrukcje nie występują w ogóle w kolorze białym... (np w vasco są podobne dzwi porto ale biel nie występuje)... :(
Co zatem robić Droga Redakcjo? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

joliska
02-06-2012, 16:24
Przecież 1200 zł wystarczy Ci na te Invado bez trudu: drzwi 650 + ościeżnica ok. 250 = 900 zł, montaż drzwi wewnętrznych to ok. 200 zł ...

a_gap
02-06-2012, 17:03
hej

też jestem na etapie poszukiwań i mocno się zainteresowalam drzwiami Asilo. To podobno marka Entra choć ciężko to potwierdzić gdzieś na stronie ASILO.
Drzwi mają być biale, wybrałam model ridolfi i zostały wycenione na ok. 1800 brutto z montażem., w wersji bezprzylgowej. Wszystko ok tylko ze drzwi sa w całości z plyty MDF , nie maja ramy z drewna. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?Czy biale drzwi z mdfu można samemu po latach pomalować?
Widziałam pozytywne opinie o firmie Entra ale chciałabym dowiedzieć się czy w przypadku marki Asilo i czy cena jest adekwatna do jakości. Szukam czegoś co nie będzie sprawiało problemow przez kilka lat (wprowadzamy się do mieszkania docelowego), w kolorze białym, w cenie do 1800 zł. Obiecuję, że jak kupię to się pochwalę tu na forum:)

elwirra
02-06-2012, 17:04
Jasna sprawa, tyle wiem, bardzo dziękuję :-) Z racji totalnego braku orientacji w temacie zwróciłam się o pomoc do Was jako osób z doświadczeniem - być może ktoś zna lepsze jakościowo opcje w tym zakresie, być może ktoś jest w stanie powiedziec coś więcej na temat tych drzwi i w razie zastrzeżeń polecić inne etc.... może kosztem rezygnacji z obmyślonego wyglądu - np. braku ramek- powinnam wybrać podobne ale innej firmy np porta albo pol skone w białej okleinie?
Tu są podobne porta i jest w opcji biała okleina cpl hq: (nie widziałam ich z bliska i nie wiem czy ta okleina to na pewno mat/półmat bez udawanych słojów): http://static.porta.com.pl/images/products/doors/big/p91_2541_b.jpg
Albo podobna seria impuls w pol skone - tylko też nie wiem jak wyglada ten biały lamistone z bliska... W zasadzie to poruszam się tylko po ofercie tych firm, z braku wiedzy o innych, stąd moja prośba do Forumowiczów...

firewall
02-06-2012, 18:22
Minęło już kilka miesięcy od przeprowadzki, czas zainteresować się tematem drzwi wewnętrznych bo niewygodnie się bez nich mieszka.

Zacząłem tradycyjnie od przejrzenia ofert kilku producentów, umówiłem się także z kilkoma lokalnymi stolarzami wykonującymi drzwi na zamówienie.
Podobają nam się drzwi proste, płaskie, coś w tym stylu:
http://www.sektadrzwi.pl/stock/D261.jpg

Jeden ze stolarzy zaproponował wykonanie takich drzwi w wersji bezprzylgowej, drzwi maja być wykonane z klejonki dębowej ( w całości ) na którą z każdej strony będzie naklejona 5 mm sklejka dębowa, na to bejca w celu dopasowania koloru, na końcu drzwi będą polakierowane 3 krotnie.
Ościeżnice mają być wykonane z litego drewna dębowego.

Cena za 1 kpl, z montażem ( bez zawiasów, klamki i zamka - to na moja prośbę ) wynosi 1350 zł.
Za wersję z zawiasami oczywiście chowanymi i zamkiem magnetycznym cena idzie do góry +200 zł, czyli mamy 1550 pln.


Proszę Was o ocene oferty, szczególnie technologii wykonania takich drzwi ( rama i wnętrze z klejonki + sklejka ).
Czy dobrej klasy sklejka dębowa jest dobrym materiałem na wierzchnią stronę drzwi? Teoretycznie to prawie fornir, więc powinno być ok, ale w temacie drzwi jestem kompletnym laikiem.

Pozdrawiam wszystkich.

Bierz nie zastanawiaj się. Chłop robi poniżej kosztów komponentów, a robocizna za free.

mati76
03-06-2012, 12:51
Czy możecie polecić jakieś drzwi białe, proste w stylu:
http://www.interdoor.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/bolzano.html
w cenie do 2 tyś brutto z ościeżnicą i montażem?

I przy okazji - co myślicie o drzwiach Interdoora w okleinie Gloosa (połysk)? Wyglądają ładnie i cena do przyjęcia ale podobno nie jest to lakier tylko folia więc boję się o trwałość takiego rozwiązania...

aregh24
05-06-2012, 10:36
Z tego co piszecie to Polskone Sempre to drzwi przyzwoitej jakosci. Jak one wypadaja na tle Porta Koncept i Dre Scala? Dzis musze wreszcie cos zamowic i waham sie wlasnie pomiedzy tymi modelami. Nie ukrywam, ze w mojej opinie Sempre wygladaja chyba najlepiej.
Ps. Nie owijajac w bawelne zapytam. Czy jest tu ktos kto zajmuje sie sprzedaza drzwi?

hobbitka
05-06-2012, 13:51
Zdecydowanie pod każdym względem Pol-Skone. Wybór kolorów moim zdaniem zadowoli niejednego. Wykonanie Oki. Technicznie bez zarzutu.

daroski
06-06-2012, 22:51
Robespierre, kilka stron wcześniej poleciłeś taką listwę http://www.tokir.pl/index.php?p1113,...-biala-ral9003 i ja z tego polecenia skorzystałem. I jestem bardzo zadowolony, bo faktycznie listwa wygląda pierwszorzędnie :) Dziękuje Ci serdecznie.
Nie wiem jednak co zrobić ze szparami jakie powstają gdzieniegdzie na styku ze ścianą. Wiadomo - tynk nie jest idealnie równy. Podpowiedz jak sobie z tym radzisz?

finlandia
08-06-2012, 11:23
Banalna sprawa , aktyw w tubie jak silników.Koszt do 10zl plus godzina pracy. Aktyw jest biały,więc trzeba go jeszcze pomalować farba do ścian.

Robespierre
09-06-2012, 20:41
Robespierre, kilka stron wcześniej poleciłeś taką listwę http://www.tokir.pl/index.php?p1113,...-biala-ral9003 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tokir.pl%2Find ex.php%3Fp1113%2C...-biala-ral9003) i ja z tego polecenia skorzystałem. I jestem bardzo zadowolony, bo faktycznie listwa wygląda pierwszorzędnie :) Dziękuje Ci serdecznie.
Nie wiem jednak co zrobić ze szparami jakie powstają gdzieniegdzie na styku ze ścianą. Wiadomo - tynk nie jest idealnie równy. Podpowiedz jak sobie z tym radzisz?

Ponieważ Finlandia użył nieco niezrozumiałego języka tłumaczę:
"aktyw w tubie jak silników" - kup akryl w tubie jak silikon... :)
"Aktyw jest biały,więc trzeba go jeszcze pomalować farba do ścian." - akryl jest biały więc na pewno będziesz musiał go pomalować tą samą farbą co ścianę.

Dodatkowo zakup papierową taśmę bo często trzeba wykleić ścianę lub listwę lub obie rzeczy jednocześnie. Wszystko zależy od wprawy i umiejętności przy nakładaniu akrylu.

Cieszę się że listwy pasują. :)

Pozdrawiam Ciebie i Fina który widać balanguje gdzieś w strefie kibica pisząc ze swojego smartfona... He he.

Robespierre
09-06-2012, 21:44
Przede wszystkim dziękuję za fachową odpowiedź.
Masz rację, nie widziałem takich drzwi na żywo ( wykonanych przez tego stolarza ), natomiast ma spore portfolio drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, część z nich wykonana w bliskiej okolicy, więc jest jakaś możliwość weryfikacji wykonawcy. Zauważyłem że dużo więcej wykonuje drzwi zewnętrznych.
Co do ościeżnic, pewnie chodziło o klejonkę, ja pytałem pod kątem wyglądu, czy betą z litego drewna.

Jeżeli chodzi o zawiasy, sam znalazłem takie ( i je uwzględniłem w tej kalkulacji ):
http://okucia24.com/208773/zawias-wpuszczany-w1078 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fokucia24.com%2F208 773%2Fzawias-wpuszczany-w1078)

Wygląda na to że na skrzydło potrzebne będą 2 szt, co daje kwotę ok 150 zł, zamek magnetyczny za ok 50 zł można znaleźć w wielu sklepach np:
http://okucia24.com/367563/zamek-magnetyczny-zaczep (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fokucia24.com%2F367 563%2Fzamek-magnetyczny-zaczep)
Pytanie tylko czy te zawiasy są cokolwiek warte? Wiem że tą firmę montuje DRE w swoich drzwiach bezprzylgowych i podobno nie ma z nimi problemów, chociaz top end to pewnie one nie są.
Warto dopłacać drugie tyle do zawiasów?

Zawias który pokazałeś nie jest zawiasem wysokich lotów. Bardzo niewiele firm go wprowadziło do oferty. Stosuje go tak jak wspomniałeś DRE ale dopiero od kilku miesięcy i wielu sprzedawców, monterów nie miało nawet jeszcze możliwości ich regulować czy zaobserwować ich pracę - więc opinia sprzedawców drzwi DRE nie powinna być dla Ciebie opiniotwórcza. Wg mnie wytrzymałości podawane przez importera (polsoft) są wyssane z palca gdyż wiele mocniejszych markowych konstrukcji ma mniejszą nośność a w dodatku większość producentów takich zawiasów zaleca 3 szt. Ten 3-ci zawias w wielu przypadkach okazuje się wybawieniem dla klienta gdyż potrafi utrzymać skrzydło w prostym kształcie i dzięki temu skrzydło zamyka się bardziej komfortowo i dokładnie. Zmartwię Cię ale skrzydło z zerowym ugięciem na 2 m jest praktycznie nie osiągalne. Więc jeśli chcesz sam popróbować to OK ale zalecam Ci np zawiasy Kubica model K6700 który ma dużą nośność i dzięki temu powinien pracować bez zarzutu długi czas, także model K7080. Równie dobrym zawiasem jest belgijska Argenta z modelem medium. A zawias SFS W TEC 100 uważany za specjalistów w branży za najlepszy - działa naprawdę pewnie, cicho i praktycznie bez potrzeby regulacji.


Witajcie - dziś po raz pierwszy tu zajrzałam, od kilku godzin czytam Wasze wypowiedzi i próbuję wymyśleć jakieś rozsądne rozwiązanie w kwestii wyboru drzwi dla siebie. Przyjmowałam i kolejno odrzucałam już kilka opcji, to długa historia i nie chcę jej tu przytaczać. Ujmując najogólniej - finał jest taki, że szukam drzwi prostych, koniecznie białych, bez połysku, bez widocznego usłojenia, bez ramek wokół szyb, z czterema prostokątnymi szybami, plus minus takich tak te invado: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-okleinowane-bianco-fiori-nowosc-2012 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.invado.pl%2Fpr odukty%2Fdrzwi-okleinowane%2Fdrzwi-okleinowane-bianco-fiori-nowosc-2012)
Muszę kupić 3 sztuki, przy czym budżet na jedne to maks.1000-1200 zł, w tym musi zmieścić się komplet: skrzydło+ regulowana ościeżnica i montaż. Niestety:mad: Wiem że nienajwyższych lotów jest to zakres.... ale poradźcie proszę - Czy uważacie że przytoczona wyżej opcja to dobry wybór biorąc pod uwagę ten mocno ograniczony budżet?
Czy znacie może coś co przy podobnej budowie i zbliżonej cenie sprawowałoby się lepiej/było mniej zawodne? Przeglądnełam sobie oferty erkado i vasco, o których sporo było tu mówione ale tam podobne konstrukcje nie występują w ogóle w kolorze białym... (np w vasco są podobne dzwi porto ale biel nie występuje)... :(
Co zatem robić Droga Redakcjo? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Redakcja niestety nie pomaga w takich sprawach ale... Jesteśmy tu jeszcze my... :)

Bardzo fajny, bardzo odporny na zadrapania a przy tym gładki jak dobrej jakości lakier - laminat CPL wprowadziła firma INTENSO. Białe wykończenie dostępne jest w 6-ciu seriach Gracja, Supra, Linea, Belize, Lino Steel, oraz Paris. Razem 30 wzorów więc może znajdziesz coś co Ci się spodoba.

Ten laminat wygląda naprawdę dobrze. Widziałem je na żywo i byłem mile zaskoczony.

Dodatkowo drzwi można zamówić z zawiasami chowanymi Kubicy oraz zamkiem magnetycznym Bonaiti za dopłatą nieco poniżej 400 zł.


hej

też jestem na etapie poszukiwań i mocno się zainteresowalam drzwiami Asilo. To podobno marka Entra choć ciężko to potwierdzić gdzieś na stronie ASILO.
Drzwi mają być biale, wybrałam model ridolfi i zostały wycenione na ok. 1800 brutto z montażem., w wersji bezprzylgowej. Wszystko ok tylko ze drzwi sa w całości z plyty MDF , nie maja ramy z drewna. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?Czy biale drzwi z mdfu można samemu po latach pomalować?
Widziałam pozytywne opinie o firmie Entra ale chciałabym dowiedzieć się czy w przypadku marki Asilo i czy cena jest adekwatna do jakości. Szukam czegoś co nie będzie sprawiało problemow przez kilka lat (wprowadzamy się do mieszkania docelowego), w kolorze białym, w cenie do 1800 zł. Obiecuję, że jak kupię to się pochwalę tu na forum:)

Asilo jest dość świeżym produktem. Fabryka należy do do firmy Entra ale na pewno nie można powiedzieć że to ta sama jakość. Firma wprowadzając nową markę dostępną dla szerszego grona odbiorców poszła na pewne ustępstwa techniczne mające głównie na celu usprawnienie produkcji. Dlatego Asilo ma zdecydowanie mniejsze możliwości niż Entra. Generalnie na dziś nie słychać negatywnych opinii o tym produkcie, mają jedynie okresowo problemy z terminowością ale to zapewne przeminie. Niestety konstrukcja nie gwarantuje długich wieloletnich przebiegów i czy tak będzie czas pokaże.

Wybrałbym bardziej sprawdzone konstrukcje... Dewro, Jagdor, Stolmat.


Czy możecie polecić jakieś drzwi białe, proste w stylu:
http://www.interdoor.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/bolzano.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.interdoor.pl%2 Fprodukty%2Fdrzwi-wewnetrzne%2Fbolzano.html)
w cenie do 2 tyś brutto z ościeżnicą i montażem?

I przy okazji - co myślicie o drzwiach Interdoora w okleinie Gloosa (połysk)? Wyglądają ładnie i cena do przyjęcia ale podobno nie jest to lakier tylko folia więc boję się o trwałość takiego rozwiązania...

Ta folia jest dość twarda ale niestety nieumiejętne czyszczenie może powodować minimalne rysy. Na połysku są dość mocno widoczne choć widać je bardziej przy padającym na wprost świetle. Rozproszone oświetlenie sufitowe minimalizuje efekt.
Jeśli w domu będą małe dzieci to raczej Ci odradzam.

daroski
09-06-2012, 22:12
Finlandio i Robespierre - dziękuje Wam obu:) Wszystkie rady zrozumiałem i niechybnie je wykorzystam
Pozdrawiam po powrocie ze strefy kibica ...

smotus
11-06-2012, 19:20
Witam,

Mam ogromny dylemat. Chcę kupić do mieszkania drzwi białe w dość klasycznym, prostym stylu. Niestety nie mogę sobie pozwolić na finansowe szaleństwa.
Zastanawiałam się nad:
1- Vasco braga w białej okleinie
2- Dre premium w nowym bezprzylgowym wydaniu również w białej okleinie
3- Dre scala w białej okleinie
4-Pol skone graf + wypełnienie z pełnej płyty - malowane.
Ja już kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Proszę podpowiedzcie mi co z tego byłoby najlepszym wyborem, a może nasuwa się jeszcze coś innego.

Robespierre
11-06-2012, 19:34
Witam,

Mam ogromny dylemat. Chcę kupić do mieszkania drzwi białe w dość klasycznym, prostym stylu. Niestety nie mogę sobie pozwolić na finansowe szaleństwa.
Zastanawiałam się nad:
1- Vasco braga w białej okleinie
2- Dre premium w nowym bezprzylgowym wydaniu również w białej okleinie
3- Dre scala w białej okleinie
4-Pol skone graf + wypełnienie z pełnej płyty - malowane.
Ja już kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Proszę podpowiedzcie mi co z tego byłoby najlepszym wyborem, a może nasuwa się jeszcze coś innego.

Trudno coś więcej Ci doradzić bo nie wiem czy szukasz najniższej ceny czy raczej czegoś lepszego za rozsądne jeszcze pieniądze. Z tej 4-ki obstawiałbym poz.4 ale powtórzę kilka zdań z postu powyżej: "Bardzo fajny, bardzo odporny na zadrapania a przy tym gładki jak dobrej jakości lakier - laminat CPL wprowadziła firma INTENSO. Białe wykończenie dostępne jest w 6-ciu seriach Gracja, Supra, Linea, Belize, Lino Steel, oraz Paris. Razem 30 wzorów więc może znajdziesz coś co Ci się spodoba.
Ten laminat wygląda naprawdę dobrze. Widziałem je na żywo i byłem mile zaskoczony." Jeśli dasz radę to obejrzyj gdzieś ten produkt bo wygląda bardzo dobrze i wykonany jest nienagannie. :)

Gdzie mieszkasz?? Gdzie szukałeś drzwi??

smotus
11-06-2012, 19:48
Oglądałam te Intenso w internecie, ale nigdzie nie ma białych.

smotus
11-06-2012, 20:10
szukałam i szukałam i nie ma nigdzie białych w necie. Ja jestem z Katowic więc oglądałam drzwi w okolicznych salonach no i w internecie. Niekoniecznie cena ma być najniższa, max. dla mnie 1000 zł za cały komplet.

Robespierre
11-06-2012, 23:31
Bo to nowość. W necie tego nie ma... Tak samo jak nie ma chowanych zawiasów. Jak zapytasz przedstawiciela tej marki w okolicy to pokaże Ci próbkę koloru. :)
Cena zmieści się w Twoim założeniach a jakość naprawdę dobra.

smotus
12-06-2012, 10:29
Wielkie dzięki Robespierre za pomoc!!!

amyF
13-06-2012, 07:34
witam!
jestem na etapie poszukiwania drzwi wewnętrznych i po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tego wątku oraz biorąc pod uwagę ograniczony budżet :( miałam jeden typ : polskone model inter-amber w okleinie eco top. jednak po udaniu się do salonu drzwi w Poznaniu sprzedawca stwierdził, że w tej samej cenie mogę dostać drzwi centurion model haga, których okleina jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niz w polskone... czy to prawda?
teraz mam dylemat co wybrać?

a_gap
13-06-2012, 18:23
Dziękuję za pomoc, szukam zatem dalej, nie będę ryzykować, tym bardziej ze po pomierzeniu otworów w mieszkaniu padla cena 1 900 zł (w tym montaz 300 zl za drzwi).

Esiak
13-06-2012, 21:02
Robespierre, a co sądzisz o modelu drzwi Fiord Pol-Skone...? czy też lepiej dopłacić i wybrać model Modern...?

kosik76
14-06-2012, 09:30
Witajcie,

kilka postów wyżej pisałem o dylemacie pomiędzy intenso a Polskone Sempre a w końcu żona wybrała Vasco Braga.

I tutaj pytanie do Robespierre'a czy do tych skrzydeł wystarczą standardowo dwa zawiasy czy warto dołożyć 3ci ?

pozdrawiam

z klasą 2
14-06-2012, 14:44
widzialem w sklepie polskone model Sempre jednak uwazam ze obecne drzwi drewniane porta w oscieznicy prestige sa duzo lepszej jakosci.
moze ktos mi polecic cos jeszcze z wyszej połki. wzóry nowoczesne
z gory dzieki za odp

Pracownikfirmy
14-06-2012, 16:06
Dziękuję za pomoc, szukam zatem dalej, nie będę ryzykować, tym bardziej ze po pomierzeniu otworów w mieszkaniu padla cena 1 900 zł (w tym montaz 300 zl za drzwi).


Ciężko będzie dostać drzwi białe bezprzylgowe w tej cenie. Oczywiście mam tu na myśli drzwi drewniane już z tej wyższej półki jeśli chodzi o jakość wykonania.

Pozdrawiam

a_gap
14-06-2012, 19:27
no po glebszej analizie też tak sądzę, skończy się na przylgowych coś czuję - najbardziej zależy mi na tym zeby były białe, proste, bez szyb. No i cena jest ważna, jakość oczywiście też:) jakie polecacie w cenie do 1700 za komplet?

Robespierre
14-06-2012, 21:33
Robespierre, a co sądzisz o modelu drzwi Fiord Pol-Skone...? czy też lepiej dopłacić i wybrać model Modern...? Niestety tu Ci nie pomogę. W tańszych produktach nie jestem aż tak biegły... :( Może Fin coś podpowie jak wróci z meczu... :)


Witajcie,
kilka postów wyżej pisałem o dylemacie pomiędzy intenso a Polskone Sempre a w końcu żona wybrała Vasco Braga.
I tutaj pytanie do Robespierre'a czy do tych skrzydeł wystarczą standardowo dwa zawiasy czy warto dołożyć 3ci ?
pozdrawiam Braga jest estetyczna i delikatna... Dodatkowo cena bardzo przyjazna. 3-ci zawias polecam tylko do drzwi "90". Ale z drugiej strony te 15 zł dopłaty nie powala i możesz wziąć do wszystkich. Konstrukcja ramiaka to jednak tylko MDF i ten 3-ci zawias może w przyszłości pozwolić na dłuższą bezawaryjną pracę skrzydła. Kup na 3-ech. :)


widzialem w sklepie polskone model Sempre jednak uwazam ze obecne drzwi drewniane porta w oscieznicy prestige sa duzo lepszej jakosci. moze ktos mi polecic cos jeszcze z wyszej połki. wzory nowoczesne z gory dzieki za odp I jedne i drugie drzwi trudno nazwać drzwiami z wyższej półki no ale jeśli już porównujemy to ta sztuka Porty musiała się trafić wyjątkowo wycackana... Odbiór towaru w domu u klienta wygląda jednak nieco inaczej. Z reguły z Pol-Skone więcej odbiorów przebiega gładko.


no po glebszej analizie też tak sądzę, skończy się na przylgowych coś czuję - najbardziej zależy mi na tym zeby były białe, proste, bez szyb. No i cena jest ważna, jakość oczywiście też:) jakie polecacie w cenie do 1700 za komplet?

W tej cenie spokojnie zmieścisz się np w DEWRO czy ASILO.

amyF
15-06-2012, 06:32
no właśnie też czekam za finlandia :( i jego poradą odnośnie drzwi polskone i centuriona...

rpilski
15-06-2012, 07:03
Czy drzwi Vasco dostępne u niezrzeszonych dealerów Vasco oraz w sieci sklepów Fachowiec, to ten sam produkt np. zawiasy takie same ? Chodzi mi konkretnie o modele Faro i Lisbona.

Natalia Stanko
15-06-2012, 08:29
Kochani - czy ktoś z was kupował drzwi firmy door concept Tu jest link
http://allegro.pl/biale-drzwi-bezprzylgowe-chowane-zawiasy-osciezn-i2398968691.html

Może inne drzwi z tej firmy? Cenowo wydają się być fajni, ale jak z jakością?

Pracownikfirmy
15-06-2012, 10:52
no po glebszej analizie też tak sądzę, skończy się na przylgowych coś czuję - najbardziej zależy mi na tym zeby były białe, proste, bez szyb. No i cena jest ważna, jakość oczywiście też:) jakie polecacie w cenie do 1700 za komplet?

Bardzo ciężko będzie Ci dostać drzwi drewniane w tej cenie. Policzyłem i u nas koszt takich drzwi z montażem to około 2050 brutto . Wiem, że jeśli chodzi o relację "cena jakość " to na rynku jesteśmy mocno konkurencyjni więc prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć coś w tych cenach, które sobie zakładasz.


Robespierre przecież A_gap pytała o drzwi drewniane ... Te firmy które podałeś produkują drzwi z drewna litego? jakoś opis techniczny mi tu do drzwi z litego drewna nie pasuje , wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, bo może widziałeś ich przekrój i faktycznie to lite drewno a tylko opis mają taki nieco odbiegający od standardowego .

Pozdrawiam

elwirra
15-06-2012, 11:54
Robespierre - bardzo wielkie dzięki za pomoc i pomysł z intenso. Firmę i poradę zachowuję w pamięci na przyszłosć, w razie gdyby drzwi zamówione tydzien temu przez męża w invado okazały się mijać z wyobrażeniami, niestety nie udało mi sie ich nigdzie obejrzeć... Ale klamka zapadła, może i za bardzo się pospieszyliśmy ale czas nas bardzo naglił, trudno, zobaczymy, do odważnych świat należy, dam znać za ok. 5 tygodni jak już będą zamontowane... Pozdrawiam!

emilus18
17-06-2012, 18:05
Ja użytkuje od 1,5 roku drzwi firmy puerta. Wyglądaja cudownie, są niezle w użytkowaniu, nic się z nimi przez ten czas nie dzieje nadzwyczajnego. No i cena rewelacyjna jak na drzwi drewniane - nie pamiętam dokładnie ale z montażem, klamką i regulowaną ościeżnicą to ok. 1200 za szt.

Coś nie mogę wkleić linka :cry:

No i udało się:) - nawet kolor taki sam:D

http://puerta.pl/img/drzwi_wew/dw17.jpg

finlandia
18-06-2012, 17:15
Robespierre, a co sądzisz o modelu drzwi Fiord Pol-Skone...? czy też lepiej dopłacić i wybrać model Modern...?

No wypraszam sobie :D Ja wcale tandety nie sprzedaję, a przynajmniej nie próbuję, więc Fiordów nie znam.
Tzn. nie sprzedałem, ale wbrew opisowi w katalogu te drzwi wyglądają na zwykłą, wytłaczaną płytę jaką niektórzy znają z początku lat `90. Tanie, proste, lekkie, ale też pokrycie słabe - mało odporne na zadrapania itp - to wady większości tego typu drzwi. Ale mogę się mylić - bo nie sprzedawałem tych konkretnie drzwi, a Polskone w swoich opisach czasem jest niezbyt dokładne lub wprowadza w błąd (wierzę że nieumyślnie).

Modern to konstrukcja skrzydla z drewna + płyciny. Praktycznie od strony materiałowej nie ustępują przeciętnym "drzwiom drewnianym". Jako drzwi będą solidniejsze, będzie w nich widać wyższą klasę - w odróżnieniu od Fiordów.

Na marginesie: kompletnie się nie czuję w materii wyglądu, gustu, drobiazgów. Bardziej mogę Wam podpowiedzieć od strony techniczno - montażowej : czy coś wejdzie, jaki otwór przygotować, jak coś zrobić itp.

Ps. Ja wcale nie jestem na meczu :) - złożył się dłuższy weekend + dużo montaży - stąd brak czasu dla przemyśleń na formu.

a_gap
18-06-2012, 18:41
Bardzo ciężko będzie Ci dostać drzwi drewniane w tej cenie. Policzyłem i u nas koszt takich drzwi z montażem to około 2050 brutto . Wiem, że jeśli chodzi o relację "cena jakość " to na rynku jesteśmy mocno konkurencyjni więc prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć coś w tych cenach, które sobie zakładasz.


Robespierre przecież A_gap pytała o drzwi drewniane ... Te firmy które podałeś produkują drzwi z drewna litego? jakoś opis techniczny mi tu do drzwi z litego drewna nie pasuje , wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, bo może widziałeś ich przekrój i faktycznie to lite drewno a tylko opis mają taki nieco odbiegający od standardowego .

Pozdrawiam

poszukuję drzwi z drewnianym ramiakiem, już teraz przylgowych, bialych, w wyglądzie podobnych do polskone sempre lux czy asilo ridolfi. Dewro wyceniło mi takie drzwi na niespelna 1500 zł za skrzydło (a ja mam sie zmiescic w 1700 najlepiej z montażem, oscieżnica he, he). Polskone Sempre nie odpowiadają mi tylko dlatego że są laminowane a ja chciałabym zeby byly lakierowane/malowane, tak mi się wydaje ze będą trwalsze. Takie są wlasnie polskone modern ale nie bardzo podoba mi się ich klasyczny wygląd. Jakieś pomysły?

amyF
19-06-2012, 06:37
to ja może się przypomnę Finlandii moim skromnym pytaniem:
miałam jeden typ : polskone model inter-amber w okleinie eco top. w salonie drzwi w Poznaniu sprzedawca stwierdził, że w tej samej cenie mogę dostać drzwi centurion model haga, których okleina jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niz w polskone... czy to prawda?

amyF
19-06-2012, 08:53
i mam jeszcze jedno pytanie: czy model porta nova w okleinie portadur jest lepszy od ww. polskone???

finlandia
19-06-2012, 10:02
to ja może się przypomnę Finlandii moim skromnym pytaniem:
miałam jeden typ : polskone model inter-amber w okleinie eco top. w salonie drzwi w Poznaniu sprzedawca stwierdził, że w tej samej cenie mogę dostać drzwi centurion model haga, których okleina jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niz w polskone... czy to prawda?
Ze słowem zdecydowanie to bym się ugryzł w język. Na moje oko sprzedawcy bardziej leży sprzedawanie Centuriona. Mi odwrotnie.
Ale fakt - Inter Amber i powierzchnia Eco top trąci tandetą (tylko raz miałem okazję mieć te drzwi w rękach), więc oklieny Centuriona w drzwiach Haga już w dotyku wydają się grubsze, mocniejsze (ale uwaga, bo Centurion też ma tańsze linie wykończenia bardzo niskiej jakości).
Porta Nova w tym wszystkim będzie klasą wyższą - okleiny jak lepsze (musiałbyś brać najdrożśzą wersję Hagi) ale i konstrukcja skrzydeł w Porta Nova jest mocniejsza: ramiak z drewna, całość wypełniona płytą (a nie plaster miodu) Ale i cena znacznie wyższa.

amyF
19-06-2012, 11:21
dzięki za odpowiedź:)
cena porty wcale nie taka wysoka - za model 1.1. w katalogu cena 303 zł netto ale pewnie w wypełnieniem plastra miodu...

finlandia
19-06-2012, 11:41
dzięki za odpowiedź:)
cena porty wcale nie taka wysoka - za model 1.1. w katalogu cena 303 zł netto ale pewnie w wypełnieniem plastra miodu...

A to fakt. Warto dołożyć te 80zł na wypełnienie płytą. Przeoczyłem tą serię, bo dla mnie Porta Nova zaczynała sie zawsze od linii 4. Ale lata minęły, a ja coraz mniej czasu mam na studiowanie katalogów - modele i konstrukcje drzwi w ostatnich 3 latach rozrosły się w niewiarygodnym tempie i nie sposób już mieć w głowie kilku firm..

smotus
19-06-2012, 11:51
Witam ponownie. Mam możliwość po bardzo okazyjnej cenie kupić drzwi. Mam do wyboru Stolbud Włoszczowa i Invado. Zależy mi na drzwiach białych, nadal:-)
Proszę doradźcie co lepsze -
- Invado Bianco - eco fornir
lub
- Stolbud Carlo - mikroflex

Jeżeli jest możliwość to proszę o podpowiedź jak na ich tle wypadają Graf z Polskone, bo na nie wcześniej byłam zdecydowana.

amyF
20-06-2012, 06:45
wczoraj miałam okazje porównać "na żywo" drzwi porta w okleinie portadecor i polskone w okleinie eco top i jak dla mnie - czyli kompletnego laika drzwiowego - widać różnicę! okleina eco top wygląda fatalnie a w dotyku jak papier. wogóle drzwi inter amber mnie rozczarowały , myślałam że taki szajs sprzedają tylko w markecie (bo tam je pierwszy raz widziałam) ale w salonie też nie prezentowały się dobrze :(
wybór padł na porta nova ale niestety sprzedawca nie wiedział czy ten model 1.1. występuje w okleinie portadecor w tym charakterystycznym usłojeniu jak na obrazku czyli pion po bokach a w środku poziom. ma zadzwonić do porty i sie dowiedzieć...więc czekam za odpowiedzią bo mi się już nie chce szukać kolejnego modelu drzwi...

jermo22
20-06-2012, 21:43
Przeczytałem cały wątek kompletnie nie wiem jakie drzwi kupić, czy ktoś może mi pomóc...?

Bardzo podobają mi się drzwi CENTURION VIGO kolor wenge okleina premium, oscieżnica CENTURION LUX. Bardzo też podoba mi się cena tych drzwi, jak jest z jakością.
http://www.centurion.com.pl/drzwi_wewnetrzne/skrzydlo_Ramowe_okleinowane/Drzwi_Vigo/Salonowe,wenge,szklo_Szyba_biala_Lakmat_I/888916.html

Podobne do Centurionów to drzwi PORTA Koncept tylko nie wiem z jaka okleiną coś ciemnego też chyba wenge, ościeżnica to Porta PRESTIGE ale ta cena :( a na tym etapie wykończenia domu to już gra dla mnie duża rolę [wiem, że odbije się to także na jakości].

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat jakości innych oklein z centuriona oraz o konstrukcji drzwi?

Inne jakie też mi się podobają to:
1. Centurion Monaco heban
http://www.centurion.com.pl/drzwi_wewnetrzne/skrzydlo_ramowe_SOFT_okleinowane/Drzwi_Monaco_M9/Salonowe,heban,szklo_Szyba_biala_Lakmat_I/887987.html
2. Centurion Nicea natura
http://www.centurion.com.pl/drzwi_wewnetrzne/Skrzydla_drzwiowe_Ramowe_Soft_okleinowane/Drzwi_Nicea_Natura/Salonowe,choco,szklo_Szyba_mleczna_bezpieczna_klej ona_laminowana_VSG_2_2_1/888263.html


Interesują mnie drzwi:
- styl jak porta koncept lub centurion vigo
- kolor tylko ciemny wenge, heban itp, mam jasne wnętrza,
- ościeżnica regulowana na mur 150mm z szeroka listwa i w stylu jak niżej na zdjęciach czyli drzwi równają się jakby z listwą, nie jest to może system bez przylgowy ale wygląda OK
- cena średnia / dobra jakość :) jeżeli takie istnieją...

Wgrywam zdjęcie Centruion Vigo olkeina gold premium plus od szwagra który ma je od dwóch lat i nic się z nimi nie dzieje złego, tylko może to jeszcze za krotki okres, dlatego prośże o opinie.

zbyszek1982
21-06-2012, 20:45
Troszkę poszperałem na forum i chyba zdecyduje się na drzwi Arco z Polskone.Powiedzcie czy ktoś z was już ma je zamontowane?Jak się sprawdzają?Z góry dzięki za wszelkie uwagi bo niestety przede mną zakup 12 drzwi:(

amyF
22-06-2012, 06:45
no i dupa:( ten model w usłojeniu pionowo-poziomym występuje tylko w okleinie portadur a te kolory niespecjalnie mi leżą :(
więc albo zdecyduje się na kolor ciemny orzech albo poszukiwań ciąg dalszy....

kleikadam
25-06-2012, 22:22
no po glebszej analizie też tak sądzę, skończy się na przylgowych coś czuję - najbardziej zależy mi na tym zeby były białe, proste, bez szyb. No i cena jest ważna, jakość oczywiście też:) jakie polecacie w cenie do 1700 za komplet?



W tej cenie spokojnie zmieścisz się np w DEWRO czy ASILO.

Też teraz szukałem takich i w JAGDOR wyszło mi taniej niż w DEWRO a jakość chyba porównywalna :)

a_gap
26-06-2012, 20:15
kleikadam dzięki!
a gdzie wyceniałeś te drzwi? bo w Wawie dość duży koszt to montaż - 250-300 zł za sztukę. Spróbuje w Jagdorze bo do nich bylo mi do tej pory nie po drodze. Dzięki!

szpilka87
27-06-2012, 10:18
122619122620

A tak wyglądają moje drzwi :)

Firma Moric

baba na budowie
28-06-2012, 17:50
A co myślicie/ czy miał ktoś do czynienia z drzwiami firmy jeld-wen?

a_gap
28-06-2012, 18:45
Też teraz szukałem takich i w JAGDOR wyszło mi taniej niż w DEWRO a jakość chyba porównywalna :)

no na prawdę nie wiem gdzie wyceniasz -ale ja mam wyceny różniące się o 2 000 na 4 szt drzwi, na cenie netto (drzwi i ościeżnica, bez montazu) na korzyść DEWRO.

kleikadam
02-07-2012, 14:36
no na prawdę nie wiem gdzie wyceniasz -ale ja mam wyceny różniące się o 2 000 na 4 szt drzwi, na cenie netto (drzwi i ościeżnica, bez montazu) na korzyść DEWRO.

W takim razie dzwonię jeszcze raz się dowiedzieć , może po prostu ktoś się u mnie pomylił i i czegoś nie doliczył (ja wyliczam wszędzie całość z montarzem)


A czy ktoś słyszał o firmie SYGUDA ???? Drzwi wyglądają na solidne a i cena w porównaniu do innych dosyć niska.

salik
02-07-2012, 18:27
Czy ktoś z Was posiada drzwi Dewro otwierane przez ościeżnicę?
W salonie zarzekają się że takie drzwi będą miały szparę między skrzydłem, a ościeżnicą praktycznie tej samej wielkości co drzwi bezprzylgowe otwierane normalnie, podczas gdy w wielu innych firmach otrzymuję informację że takie drzwi ze względu na specjalne zawiasy i inną konstrukcję, mają dużo większą szparę między skrzydłem, a ościeżnicą (dochodzącą do 7-8mm).
Chciałbym po prostu zweryfikować czy w Dewro wprowadzają mnie w błąd, czy też pozostałe firmy na rynku nie potrafią wykonywać takich drzwi w taki sposób aby się podobały klientowi...

Igra
02-07-2012, 21:31
Ja również proszę o radę odnośnie drzwi. Szukam drzwi z " pionowymi szybami" - szeroka szyba do drzwi z wiatrołapu i wąska do pokoi.
Rozważam :
1) DRE Vetro A9 i B9 oraz standard Top 10 bezprzylgowe pełne do łazienki - w okleinie wiąz FINISH
2) Polskone Etiuda A02 / Sempre Verse W 06 i do łazienki Etiuda B0 - w okleinie SILKSTONE

Które wybrać? Czy pod względem jakościowym nie będzie z nimi problemu ?
pozdrawiam

kleikadam
03-07-2012, 22:32
W takim razie dzwonię jeszcze raz się dowiedzieć , może po prostu ktoś się u mnie pomylił i i czegoś nie doliczył (ja wyliczam wszędzie całość z montarzem).

I niestety wcześniej źle mi obliczono w Jagdorze :/
Po ponownych obliczeniach u dystrybutora faktycznie wyszło trochę drożej niż w Dewro

mazi 123
06-07-2012, 12:57
Disiaj miałam spotkanie ze stolarzem ,którego mi poleciła koleżanka z pracy , u nich robił kuchnię białą w połysku i drzwi wewnętrzne lakierowane ze szkłem laminowanym które mi się bardzo podobają . Mój mąż podczas spotkania wymyślił sobie żeby oświetlenie ledowe RBG było w drzwiach po obu stronach szkła i własna grafika na szkle.Aż się boję wyceny , moja koleżanka płaciła 1680zł za sztukę drzwi bez ledów i własnej grafiki ,czy lepiej zamówić drzwi u stolarza które są o niebo lepsze jakościowo czy kupić ze sklepu .Jak wy sobie radzicie z wyborem drzwi

Elfir
06-07-2012, 13:21
nie znam drzwi z marketu z podświetlaniem ledowym i własną grafiką na szkle.

mazi 123
06-07-2012, 16:41
Wiem że nie ma i dlatego boję się ceny , stolarz powiedział że da radę takie zrobić drzwi że nawet kabli łączących ledy z zasilaczem nie będzie widać ani podczas otwarcia i zamknięcia

finlandia
09-07-2012, 09:37
Ja również proszę o radę odnośnie drzwi. Szukam drzwi z " pionowymi szybami" - szeroka szyba do drzwi z wiatrołapu i wąska do pokoi.
Rozważam :
1) DRE Vetro A9 i B9 oraz standard Top 10 bezprzylgowe pełne do łazienki - w okleinie wiąz FINISH
2) Polskone Etiuda A02 / Sempre Verse W 06 i do łazienki Etiuda B0 - w okleinie SILKSTONE

Które wybrać? Czy pod względem jakościowym nie będzie z nimi problemu ?
pozdrawiam
To zależy jak CI się trafi. Parę ładnych lat temu DRE nie cieszyło się dobrą opinią dystrybutorów. Teraz wręcz przeciwnie. Są wychwalani.
Trudno mi powiedzieć co to za okleina Finish - od zawsze cieżko u nich z materiałami i doprosić się aktualnego wzornika kolorów to nie lada wyczyn.
Co prawda mają w katalogu jakieś literki przy tych okleinach, ale przewertowałem katalog i brak jest opisu tych standardów. Wyznacznikiem może być cena i ta by wskazywała na lepszą jakość tego materiału.

Silckstone w Polskone wyglądają fajnie, ich wytrzymałość jest niezła, ale nie przesadnie. Stół przepychany na siłę przez drzwi na pewno zostawi rysy - widzialem ;-) Ale to przyzwoity standard.

MonikaC
10-07-2012, 21:36
ktoś słyszał o drzwiach INTENSO? waham się między intenso elegance linea nimi a polskone sempre

mazi 123
10-07-2012, 21:59
Witam.
Otrzymałam wycenę na drzwi od stolarza , czy waszym zdaniem cena jest dobra za takie drzwi , czy ciut za drogo , potrzebuję 6 szt drzwi w tym 1 łazienkowe ,wklejam list od niego

[[ Drzwi bez przylgowe lakierowane biały połysk zawiasy niewidoczne szyba hartowana z grafiką szer. 20cm na całej długości drzwi , zamek magnetyczny ( bez klamek), futryna na szer., ściany , skrzydło drzwiowe licowane z opaską cena 1850zł szt. z montażem.
Drzwi jak wyżej z oświetleniem LED RBG po obu stronach szyby bez widocznych kabli cena 2330zł z montażem .
W razie pytań proszę o tel. 510-145-053
MW ]]

finlandia
11-07-2012, 06:29
A stolarz to firma? Czy osoba prywata? Tak czy inaczej upublicznienie nr tel. nie zawsze jest mile widziane.
W najlepszym wypadku ceny podskoczą;)

salik
11-07-2012, 07:51
Powtórzę pytanie sprzed kilku dni - czy ktoś używa drzwi wewnętrznych Dewro otwieranych przez ościeżnicę i mógłby sprawdzić czy szpara między skrzydłem a ościeżnicą (po stronie zawiasów), jest faktycznie taka sama jak w drzwiach otwieranych normalnie?
Producent zarzeka się że tak, ale nie ma nigdzie ani jednej sztuki drzwi otwieranych przez ościeżnicę na wystawie...

mazi 123
11-07-2012, 11:28
Z tego co wiem to jest firma kilku osobowa , a pan którego nazywam stolarzem to chyba jest właścicielem tej firmy , na montażu u mojej koleżanki to razem z pracownikami montował ale z nim się rozliczła , czemu sądzisz że ceny podskoczą mi się wydaje że i tak są wysokie

Aoczka
13-07-2012, 10:56
Witajcie,
Brnę przez temat i brnę, ale jeszcze trochę mi to zajmie, a presja na wybór drzwi zmusza mnie do podjęcia decyzji najpóźniej z początkiem przyszłego tygodnia. Stąd proszę o kilka rad dotyczących konkretnych modeli i ich oklein oraz info nt systemu przesuwnego chowanego.

Pod uwagę biorę następujące modele z metalowymi/stalowymi/aluminiowymi "lampasami" w pionie:
- Dre Galeria Alu Natura - okleina naturalna (nie jest to chyba specjalność Dre) - system przesuwny Eclisse (raczej duży plus)
- Porta Line - okleina CPL HQ - system przesuwny własny?
- Invado Lido - okleina Eko-Fornir - system przesuwny ?
- Pol-SKone Etiuda - okleina LAMISTONE czy SILKSTONE - system przesuwny Eclisse?

Wiem, że nie są to porywające produkty, ale przy 15 sztukach cena robionych drewnianych drzwi trochę mnie przeraża. Wybieram więc pomiędzy powyższymi.

Poradźcie proszę jak te modele się spisują, jak kwestie oklein i jakie mają systemy przesuwne.
Będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz ;)

asiunia101
13-07-2012, 21:50
Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję

ibizpl
14-07-2012, 09:46
Zawias który pokazałeś nie jest zawiasem wysokich lotów. Bardzo niewiele firm go wprowadziło do oferty. Stosuje go tak jak wspomniałeś DRE ale dopiero od kilku miesięcy i wielu sprzedawców, monterów nie miało nawet jeszcze możliwości ich regulować czy zaobserwować ich pracę - więc opinia sprzedawców drzwi DRE nie powinna być dla Ciebie opiniotwórcza. Wg mnie wytrzymałości podawane przez importera (polsoft) są wyssane z palca gdyż wiele mocniejszych markowych konstrukcji ma mniejszą nośność a w dodatku większość producentów takich zawiasów zaleca 3 szt. Ten 3-ci zawias w wielu przypadkach okazuje się wybawieniem dla klienta gdyż potrafi utrzymać skrzydło w prostym kształcie i dzięki temu skrzydło zamyka się bardziej komfortowo i dokładnie. Zmartwię Cię ale skrzydło z zerowym ugięciem na 2 m jest praktycznie nie osiągalne. Więc jeśli chcesz sam popróbować to OK ale zalecam Ci np zawiasy Kubica model K6700 który ma dużą nośność i dzięki temu powinien pracować bez zarzutu długi czas, także model K7080. Równie dobrym zawiasem jest belgijska Argenta z modelem medium. A zawias SFS W TEC 100 uważany za specjalistów w branży za najlepszy - działa naprawdę pewnie, cicho i praktycznie bez potrzeby regulacji.







Kolejny raz dziękuję za fachowe podpowiedzi. W temacie zawiasów chowanych skończyło się na tectusach te340 3d. Udało się je zdobyć w znośnej cenie, będą 2 szt na skrzydło, nośność mają bardzo dużą więc nic mam nadzieję się nie będzie działo ze skrzydłami. zamki kupiłem bonaiti b-two, czyli dosyć standartowe. Klamki upolowane na allegro z nierdzewki. Udało się jeszcze wynegocjować z wykonawcą frezowane ościeżnice czy opaski, ma to wyglądać bardzo podobnie jak w drzwiach morica z serii nova N31 m16. Budżetowo nie wygląda to najgorzej: drzwi z montażem 1350 + tectusy 2 na skrzydło 180 + zamki 45 + klamki 40, razem wychodzi 1615 zł za szt. W poniedziałek montaż, postaram się wrzucić parę fotek.

florentyna
16-07-2012, 19:19
Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję

I ja też dołączam do osób mocno zainteresowanych tymi drzwiami więc proszę użytkownikow o opinie:

reni1980
17-07-2012, 20:54
Witam poważnie zastanawiam się nad zakupem drzwi Pol-skone Fiord (bo mają śliczny kształt) lub Modern (ponieważ są niby drewniane). Proszę o opinie osób, które mają już te drzwi, każda uwaga na + i - jest cenna i bardzo mi pomoże w podjęciu decyzji. Dziękuję

ty chcesz opinii, przecie piszesz że są niby drewniane, wiec skoro wiesz to po co pytasz?

channel8
18-07-2012, 07:11
Ja zakupiłam Pol-skone "Modern". Też zastanawiałam się czy nie brać "Fiorda" (cena trzykrotnie niższa). Ale..."Moderny" pasują mi układem do mieszkania (hihihi, są niejako odbiciem moich szafek kuchennych, a kuchnię mam połączoną z pokojem i te drzwi są baaardzo widoczne). No i PONOĆ lepiej wygłuszają - a mnie zależało aby jak najbardziej odizolować sypialnie od salonu.

Jak się będą sprawowały...mogę dać znać za trzy tygodnie bo wtedy będę miała je zamontowane.

finlandia
27-07-2012, 09:24
Co by nie patrzeć: Modern to "kawał" drzwi, Fiord - to tylko leciutka płyta.

Robespierre
31-07-2012, 08:19
Czy ktoś z Was posiada drzwi Dewro otwierane przez ościeżnicę?
W salonie zarzekają się że takie drzwi będą miały szparę między skrzydłem, a ościeżnicą praktycznie tej samej wielkości co drzwi bezprzylgowe otwierane normalnie, podczas gdy w wielu innych firmach otrzymuję informację że takie drzwi ze względu na specjalne zawiasy i inną konstrukcję, mają dużo większą szparę między skrzydłem, a ościeżnicą (dochodzącą do 7-8mm).
Chciałbym po prostu zweryfikować czy w Dewro wprowadzają mnie w błąd, czy też pozostałe firmy na rynku nie potrafią wykonywać takich drzwi w taki sposób aby się podobały klientowi...

Szczelina wychodzi nieco większa niż przy standardowym rozwiązaniu. Coś ok 4-5 mm... Standardowa wychodzi ok 3-4 mm.
128383


Wiem że nie ma i dlatego boję się ceny , stolarz powiedział że da radę takie zrobić drzwi że nawet kabli łączących ledy z zasilaczem nie będzie widać ani podczas otwarcia i zamknięcia

Czy widziałaś wzór karty gwarancyjnej??


ktoś słyszał o drzwiach INTENSO? waham się między intenso elegance linea nimi a polskone sempre

Tak ja słyszałem... Intenso to bardzo ciekawy technologicznie produkt. Pełna konstrukcja, drewno w ramiaku, mocny laminat zawijany na rantach, regulowane zawiasy 3D, uproszczony sposób montażu, itp. Produkt wart swej ceny. Oceniam go bardzo wysoko.


Z tego co wiem to jest firma kilku osobowa , a pan którego nazywam stolarzem to chyba jest właścicielem tej firmy , na montażu u mojej koleżanki to razem z pracownikami montował ale z nim się rozliczła , czemu sądzisz że ceny podskoczą mi się wydaje że i tak są wysokie

Bo jak przyjdzie do rozliczenia i faktury to się zapewne okaże: "że jak z fakturą to będzie dużo drożej..." a jeśli kupisz bez faktury to zapomnij o gwarancjach. :(


Kolejny raz dziękuję za fachowe podpowiedzi. W temacie zawiasów chowanych skończyło się na tectusach te340 3d. Udało się je zdobyć w znośnej cenie, będą 2 szt na skrzydło, nośność mają bardzo dużą więc nic mam nadzieję się nie będzie działo ze skrzydłami. zamki kupiłem bonaiti b-two, czyli dosyć standartowe. Klamki upolowane na allegro z nierdzewki. Udało się jeszcze wynegocjować z wykonawcą frezowane ościeżnice czy opaski, ma to wyglądać bardzo podobnie jak w drzwiach morica z serii nova N31 m16. Budżetowo nie wygląda to najgorzej: drzwi z montażem 1350 + tectusy 2 na skrzydło 180 + zamki 45 + klamki 40, razem wychodzi 1615 zł za szt. W poniedziałek montaż, postaram się wrzucić parę fotek.

Dziś wtorek... Jak poszedł montaż?? Pozdrawiam.

salik
31-07-2012, 08:26
Robespierre - dzięki serdeczne za zdjęcia Dewro!
Udało mi się kilka dni temu uzyskać zdjęcia bezpośrednio od producenta, ale nadal brak opinii od kogokolwiek odnośnie tych drzwi :(
Do tego 13-tygodniowy okres oczekiwania nie zachęca do dokonywania zakupów...

Dlatego myśli o alternatywnie - wykonaniu większości drzwi otwieranych normalnie, a tylko jednych drzwi otwieranych przez ościeżnicę (bo inaczej nie możemy), ale tym razem w firmie Stolarnia Adam.
Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego o drzwiach z tej firmy?
Niestety w Stolarni Adam, nigdy nie wykonywali drzwi otwieranych przez ościeżnicę i uprzedzają że u nich szpara między ościeżnicą, a skrzydłem będzie większa...

Robespierre
31-07-2012, 08:34
Robespierre - dzięki serdeczne za zdjęcia Dewro!
Udało mi się kilka dni temu uzyskać zdjęcia bezpośrednio od producenta, ale nadal brak opinii od kogokolwiek odnośnie tych drzwi :(
Do tego 13-tygodniowy okres oczekiwania nie zachęca do dokonywania zakupów...

Dlatego myśli o alternatywnie - wykonaniu większości drzwi otwieranych normalnie, a tylko jednych drzwi otwieranych przez ościeżnicę (bo inaczej nie możemy), ale tym razem w firmie Stolarnia Adam.
Czy ktoś może powiedzieć coś dobrego o drzwiach z tej firmy?
Niestety w Stolarni Adam, nigdy nie wykonywali drzwi otwieranych przez ościeżnicę i uprzedzają że u nich szpara między ościeżnicą, a skrzydłem będzie większa...

Jeśli szczelina wyjdzie 7-8 mm to drzwi będą wyglądać fatalnie... :(

yecath
01-08-2012, 11:17
Poszukuję drzwi wewnętrzych (dwie pary łazienkowe, jedne w połowie przeszklone, 3 pary łazienkowych + dwie pary harmonijkowe). Styl skandynawsko-angielski, najlepiej biale albo naturalnie drewniane... Co polecacie? Oczywiście mile widziany dobry stosunek jakość-cena :)
Niestety nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach, a w internecie są miliardy drzwi, ciężko coś wybrać, jak się nie widziało na żywo...

Robespierre
01-08-2012, 14:18
Poszukuję drzwi wewnętrzych (dwie pary łazienkowe, jedne w połowie przeszklone, 3 pary łazienkowych + dwie pary harmonijkowe). Styl skandynawsko-angielski, najlepiej biale albo naturalnie drewniane... Co polecacie? Oczywiście mile widziany dobry stosunek jakość-cena :)
Niestety nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach, a w internecie są miliardy drzwi, ciężko coś wybrać, jak się nie widziało na żywo...

Myślę że mimo wszystko powinieneś zacząć od obejrzenia drzwi w sklepie skoro internet Cię przytłacza, po drugie - "harmonijkowe" - zapomnij o jakiekolwiek jakości tego typu drzwi.

P.S.
Podziwiam Twój projekt...
5-ięć łazienek i dwie garderoby... a gdzie pokoje?? :)

Amtla
01-08-2012, 20:01
Czy mogę prosić o opinię na temat drzwi Pol-skone - Sempre, oraz porównanie Sempre lux i Form ? Czy warto połączyć Sempre z Form, czy raczej pójść w Sempre lux zamiast Form ?

finlandia
01-08-2012, 21:47
Nie mam przed sobą katalogu, a i Formów nie miałem okazji montować, ale z założenia:
Form to stara, dobra, masywna konstrukcja. Jeśli skrzydło Sempre to w 95% drewno, to Form ma go więcej - praktycznie 100% (w obu przypadkach nie dotyczy to płyciń, czyli wypełnień stosowanych zamiast szyby).
Podstawowa różnica - FORM to drewno dębowe. Sempre - drewno, bez wnikania jakie, ale zwykle widzę sosnę.
Form ma szkło 6mm, Sempre - 4mm.
No i cena.. ok 400zł różnicy:)
Ps. Porównałem skrzydło. Zostaje jeszcze osćieżnica. W obu przypadkach może być i tania futryna reglowana z MDF`u jak i droższe, w pełni drewniane które wymagają większych otworów.

Amtla
01-08-2012, 22:23
finlandia, ślicznie dziękuję za odpowiedź :D

I jeszcze teraz doczytałam Twoje wypowiedzi na temat otworów montażowych w ościeżnicach (chyba?) czy one sa we w szystkich, czy tylko w jakiś modelach ? Czy można ich uniknąć?

Czy w Form'ach stosuje się gumowe uszczelki ?

yecath
02-08-2012, 06:44
Robespierre, ha :D Lubię się kąpać każdego dnia w innej łazience :)

Oczywiście 3 pary drzwi pokojowych miały być :)
A te harmonijki - jedna do pralnio-suszarni, a druga do kotłowni.
Druga opcja to drzwi przesuwne- które na pewno będą dużo droższe.

Serio nie można nigdzie dobrych jakościowo harmonijek dostać?

seven
05-08-2012, 06:15
Nigdzie ie mogę znaleźć opinii na temat drzwi DRE Scala. Czy ktoś może podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania ? Czy w kwocie do ok 900 zł za komplet to dobry wybór ?
Potrzebuje 10 par drzwi, nowoczesny kształt - może w tej cenie polecicie coś innego ?

Paweł Sz.
07-08-2012, 15:33
Zastanawiam się nad białymi (okleina Super Matt) drzwiami Porta Koncept.

Ktoś miał może do czynienia z tymi drzwiami? W szczególności interesuje mnie:
okleina Super Matt - jej jakość/wytrzymałość?
montaż w systemie bezprzylgowym - to ma szanse zadziałać przy drzwiach Porty czy z góry można założyć, że po paru latach drzwi będą do wymiany?

Zupełnie się nie znam na drzwiach wewnętrznych i myślałem, że ich wybór to łatwiejsza sprawa, ale po lekturze ostatnich 30 stron tego wątku i licznych internetowych narzekań na Portę stwierdziłem, że chyba jednak potrzebuję wsparcia...

Pozdrawiam,
Paweł

finlandia
07-08-2012, 21:12
Nie mam pojęcia skąd te narzekania na tą markę. Kompletnie! Jestem sprzedawcą i mam zupełnie inne zdanie. Tak samo jak w odniesieniu do firmy często tu chwalonej - hurtownicy między sobą na nią zawsze narzekali i u mnie to się potwierdziło. Może przez fakt reklamacji.. wystarczy wymienić każde zgłaszane skrzydło bez względu na zasadność i już się ma dobre opinie?

Moim zdaniem bezprzylgówka na białym kolorze jest taka sobie. Bez idealnego montazu będzie widać nierówną szczelinę dookoła skrzydła.
Biały super mat faktycznie jest BARDZO matowy (ale nie szorstki!) w stosunku do innych bialych z tej firmy, ale dzięki temu bardzo elegancki. Wg Producenta jego wytrzymałość to 3 gwiazdki, czyli tylko tyle ile przeciętna okleina. W domu spokojnie wytrzyma, do pomieszczeń intensywnie używanych raczej się nie nadaje.

BasiulaS
09-08-2012, 11:28
Proszę o pomoc w wyborze drzwi mam do wyboru takie modele i firmy:
POLSKONE
http://www.pol-skone.pl/product/inter-amber wzór C,D,E,F,BP
http://www.pol-skone.pl/product/impuls wzór 08B, 12, 14
http://www.pol-skone.pl/product/nowosci-2012 wzór W2, W3, W5

PORTA
http://www.porta.com.pl/porta_twist,p1,m103,s0.html wzory A,B,C,D
http://www.porta.com.pl/porta_decor,p1,m6,s0.html wszystkie wzory
http://www.porta.com.pl/porta_fit,p1,m91,s0.html wzory A,B,C,E,F,G,H

DRE
http://www.dre.pl/finea-top.html
http://www.dre.pl/plus-top.html
http://www.dre.pl/idea-top.html

MASONITE
http://www.masonite.pl/skrzydla-okleinowane-premium-best-66 wzór 6/6 szklone i 3/6 szklone
http://www.masonite.pl/clone-skrzydla-okleinowane-premium-deli-44-szklone wzór 4/4 szklone i 2/4 szklone
http://www.masonite.pl/skrzydla-okleinowane-paolo-33-szklone-0 wzór 3/3 szklone i 1/3 szklone


VERTE
http://www.vertedrzwi.eu/produkty, wzór A,B,C,D,E

Byłam nastawiona na VERTE model C, i taki wzór drzwi mi się podoba. Jednak czytając opinie o VERTE zaczynam mieć wątpliwości co do wyboru, dlatego wdzięczna byłabym za pomoc i nakierowanie na dobre jakościowo drzwi z tych co podałam powyżej.

Z góry dziękuję.

ciasteczkowy_potwór
09-08-2012, 12:35
finlandia :) czy w cenie pol-skone sempre (zwykłe, nie luxy itd.) można znaleźć coś lepszego, czy też lepiej skupić się na nich? wycenili mi ten model na prawie 800zł netto już z ościeżnicą - czy to dużo? ponadto jeden z otworów w ścianie ma 97x14x205, czy będzie problem z tymi wymiarami? zrobią mi sempre na ten wymiar?

finlandia
09-08-2012, 21:06
Nie wiem czy 800 to dużo. Dziś zawiozłem Klientowi Sempre za 750zł.. Zależy jaką masz ościeżnicę?
Jeśli Ci się podoba Sempre to bierz, bo jest warte swojej ceny. Niektórzy mówią, że w tyhc drzwiach "za dużo się dzieje" czyli stylistycznie są dalekie od miimalizmu. Ale to szukanie dziury w całym.
Dziś miałem okazję montować Sempre. Rok temu w tym samym domu, na parterze wstawiałem Portę Novą (też dobrze drzwi). Ale... mój montażysta się nie zna się na markach, cenach itp (tzn nie zwraca na nie uwagi) - ocenia drzwi tylko wg tego jak są wykonanene pod wzgledem technicznym. I Sempre zdecydowanie wygrało u niego ze wspomnianymi drzwiami z ub roku, mimo iż te były o średnio 100zł droższe/szt.

Basiula, każda z Twoich opcji to propozycja ekonomiczna.. i trudno oczekiwać ideałów. Verte pewnie będzie nie najtańsze, ale mam z nimi czasem do czynienia. Bez większych zastrzeżeń, ale.. w stosunku np. do Sempre - te drzwi to na ogół tylko mdf. Dość wiotki materiał i np. widać po zamknięciu drzwi że góra jest odepchnięta od futryny bardziej niż dół, bo zwyczajnie to nie ta sztywność.

BasiulaS
10-08-2012, 07:50
Basiula, każda z Twoich opcji to propozycja ekonomiczna.. i trudno oczekiwać ideałów. Verte pewnie będzie nie najtańsze, ale mam z nimi czasem do czynienia. Bez większych zastrzeżeń, ale.. w stosunku np. do Sempre - te drzwi to na ogół tylko mdf. Dość wiotki materiał i np. widać po zamknięciu drzwi że góra jest odepchnięta od futryny bardziej niż dół, bo zwyczajnie to nie ta sztywność.[/QUOTE]

Dzięki śliczne za odpowiedź.

Wlaśnie takie modele dostaliśmy do wyboru od wykonawcy. Tyle że się zastanawiamy czy nie lepiej dopłacić i mieć lepszej jakości drzwi. Ale z drugiej strony dopłacać można w nieskończoność:) Ogólnie tym odstawaniem od futryny to mnie troszkę zaniepokoiłeś.
Przejrzę w takim razie wersję SEMPRE, bo z tego co przejrzałam forum to modele często wybierane.

finlandia
10-08-2012, 08:01
Zwróć uwagę na ekspozycjach:
drzwi "mniej sztywne" w górnym narożniku odstają bardziej niż na dole (a w miejscu zamkna to całkiem są dociśnięte). Po prostu na górze są odpychane przez uszczelkę pionową i górną, na dole -tylko przez pionową.
Oczywiście te lepsze drzwi też mogą odstawać, ale to nie jest już prawidłowość. Drzwi treż mogą być zwyczajnie krzywe - 2mm będzie już widać, ale zasmucę Was - Polska norma dopuszcza do 4mm ugięcia.

ciasteczkowy_potwór
11-08-2012, 11:35
finlandia, mam jeszcze do Ciebie pytanie: czy ościeżnica regulowana DIN do drzwi Sempre jest dobra, czy lepiej dopłacić do regulowanej pol-skone badź regulowanej q-system?

finlandia
11-08-2012, 12:07
Biorąc pod uwagę ten Twój jeden otwór, to DIN się zmieści. Pozostałe już nie. Jeśli masz możliwość otworów rzędu 92 x207 i chcesz mieć jeszcze więcej drewna to bierz te lepsze /droższe (nie zawsze ładniejsze). Chociaż ja uważam że DIN jest bardzo uniwersalna i w ogóle OK.
I .. zmykam na kilka dni na urlop, bawcie sie dobrze!:D

ciasteczkowy_potwór
12-08-2012, 10:05
wypoczywaj i zbieraj siły, bo my tu czekamy z kolejnymi pytaniami :) dziękuję za pomoc

NIppy
16-08-2012, 08:04
Witam, chciałbym kupić drzwi Pol-Skone model "Sempre". Znacie jakieś mety, które zrealizują moje zamówienie szybko i w rozsądnej cenie? A może znacie jakąś alternatywę w podobnym wzorze i wykończeniu, za podobne lub mniejsze pieniądze?

Robespierre
16-08-2012, 09:16
Witam, chciałbym kupić drzwi Pol-Skone model "Sempre". Znacie jakieś mety, które zrealizują moje zamówienie szybko i w rozsądnej cenie? A może znacie jakąś alternatywę w podobnym wzorze i wykończeniu, za podobne lub mniejsze pieniądze?

W każdej mecie (czyt diler Pol-Skone) termin realizacji będzie podobny bo to nie dilerzy generują swoje terminy a fabryka która trzyma wszystkich w szachu... Dilerzy co najwyżej dorzucają tydzień aby ułożyć sobie to logistycznie i aby zmieścić się z montażem w danym klientowi terminie.

finlandia
16-08-2012, 20:13
Hehe,
Witaj Robe. Dawno się nie pokazywałeś:) W Waszej mecie nie ma P-S?
Zastanawia mnie skąd w głowach niektórych Klientów tyle "hurraoptymizmu":) Czasem klienci opoawiadają mi że u innych szybciej, rabat wyższy, itp. Szkoda ze nie mają odwagi potem powiedzieć, że termin zawalony a cena łączna wyższa..
W praktyce - KAŻDA DUŻA FIRMA MA STAŁE TERMINY IDENTYCZNE DLA WSZYSTKICH. Cudotwórcy to po prostu "lekka gadka" sprzedawcy. Może się nawet okazać, że będzie dłużej, bo taki "czarodziej" może zalegać z kasą swojemu dostawcy i będzie miał przez to wstrzymane dostawy. Ale spokojnie - tak Was oczaruje, że uwierzycie i będziecie razem psioczyć na fabrykę.

RABTATY - też są podobne. W mojej ocenie na drzwi masowych firm rabat wyższy niż 10% to niemalże despercja,(powyżej 15% uznałbym za jakiś przekręt) bo na tym poziomie zwyczajnie nie da się sensownie zarabiać. Ale czasem trzeba (ech ta konkurencja ;( )

koincydencja
25-08-2012, 19:42
Podpowiedzcie proszę polskone sempre w 04 i w 05 kolor kasztan antyczny czy dre piano 1 i 3 ? Chyba że coś innego lepszego w porównywalnej cenie? Gdzie najlepiej kupić w okolicach grodziska mazowieckiego? (warszawa nie jest daleko)

finlandia
27-08-2012, 06:41
Jak dla mnie zdecydowanie lepszą wartość prezentuje Pol-skone, ale drzwi to nie tylko "strona techniczna", bo przeciez musza sie podobac a DRE piano moze...
W tym samym segmencie są nowe modele drzwi Porta w okleinach synchro3D, która wygladaem bardzo przypomina Silkstone.

Ps. Koincydencja, zrobiłem miejsce w skrzynce, więc jeśli masz jakieś zupełnie prywatne pytanie to możesz już je przesłać. Jeśli dotyczy takich spraw jak: "co wybrac, co ładniejsze" to lepiej rozmawiać na forum - bo ja tego typu dylematów nie rozstrzygam.

Magdalenkaaa1
27-08-2012, 16:24
Hej!

zamierzam kupić białe tradycyjne drzwi. Jestem zdecydowana na POL-SKONE GRAF lub FIORD.

Będę wdzięczna za opinie na ich temat :)

finlandia
27-08-2012, 16:47
Jaka cena taka jakość.
Zapraszamy do Leroy Merloy (wczoraj macałem tam oba modele)

Ps. Moim zdanie już w dotyku Graf to maksymalna taniocha (czytaj tandeta).

monik@..
27-08-2012, 21:11
czy posiada ktoś może drzwi firmy Erkado??,bardzo mi się podobają ,ale to mało znana marka i jestem ciekawa jak się sprawują w codziennym użytkowaniu , ma ktoś??

Magdalenkaaa1
28-08-2012, 18:54
Jaka cena taka jakość.
Zapraszamy do Leroy Merloy (wczoraj macałem tam oba modele)

Ps. Moim zdanie już w dotyku Graf to maksymalna taniocha (czytaj tandeta).


dzieki za opinie.

niestety większych funduszy nie mam a marzą mi się proste białe drzwi. Skłaniam się bardziej ku FIORDom.

bea110
28-08-2012, 22:01
Właśnie zamierzamy kupić drzwi wewnętrzne i moje typy na dziś (pytanie tylko które lepsze):
pol-skone ARCO (okładzina eco top)
Vasco Braga (okładzina decorative)
Muszę zakupić 10 szt dlatego cena/szt ograniczona.
Moze jeszcze jakieś drzwi są w cenie do 700zł za komplet warte uwagi?

wamag
30-08-2012, 09:33
My właśnie zamówiliśmy drzwi Invado Domino. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Ktoś ma takie drzwi?

morfeusz1
31-08-2012, 09:34
Witam serdecznie,

czy ktoś z Was ma może drzwi Pol-Skone model "Płytowe"? W tym modelu wybrałam proste białe drzwi bez niczego, bez przeszkleń, malowane na czystą biel.

Czytałam rozmaite opinie na temat drzwi Pol-Skone, wiadomo niższa cena niższa jakość, ale tylko w tym przedziale cenowym mogę szukać.

Czy zwiększę trwałość i jakość tych drzwi, poprzez:
1. Dodanie trzeciego zawiasu
2. Wybranie opcji z płytą wiórową pełną ?

Model drzwi "płytowe" to drzwi z płyty HDF, malowane wg RAL i NCS

Wyglądają tak:

http://images36.fotosik.pl/268/7c31c44031102fe1med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

jolanta_75
03-09-2012, 10:59
Witam serdecznie! Poszukuję drzwi wewnętrzych do łazienki - 3szt i 7 drzwi pokojowych częściowo przeszklone. Myślę nad zakupem przez sklep internetowy, ceny mają przystępne. Myślę nad takimi [MODEROWANO LINK REKLAMOWY co o nich myślicie? Czy znacie może ten sklep? Czy te drzwi warte są kupienia? Może coś innego polecicie?

artenova
03-09-2012, 15:01
Witam,

Chciałbym zaprezentować nasze drzwi wewnętrzne.

Materiał: dąb prostosłoisty + szkło matowe. Zawiasy niewidoczne.

Pozdrawiam.

134536

134537

134538

134539

134540

solito3
04-09-2012, 21:59
Witam. Mam pytanie do ROBE i FINLANDII. Co sądzą o drzwiach sosnowych w okleinie dębowej bądź orzech. Będą trwałe, czy się szybko wypaczą? Wystawka drzwi DRE PORTA POLSKONE VERTE itd w salonach w ogóle mnie nie przekonuje. Na każdych drzwiach i ościeżnicach zawsze są błędy (przeważnie odstające/krzywe skrzydło, odstające zakończenie okleiny, krzywe łączenia ościeżnicy, nierówne szpary pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą itd). A przecież wystawka powinna być wzorowa, by kusić klienta. Dziś widziałam drzwi K&P (klasyczne/ new classic). Ich wykonanie oraz montaż bardzo mi się podobały. Ja żadnych niedociągnięć nie widziałam. Ponieważ rama skrzydła to drewno sosnowe klejone warstwowo to boję się, że drzwi po kilku latach będą się wypaczać pomimo dębowej okleiny. Koszt drzwi z ościeżnicą netto to 1300-1400zł. Nie wiem, czy przy tej kwocie nie lepiej pozostać przy POLSKONE MODERN (ramiak drewniany obłożony HDF). Zależy mi by drzwi służyły przez długie lata, a maksymalnie mogę przeznaczyć ok 1600zł na drzwi z ościeżnicą. Chciałabym również zapytać się o użytkowanie białych drzwi. Strasznie mi się one podobają, ale obawiam się, że szybko się zabrudzą, ciężko będzie mi je domyć i drzwi zamiast zdobić zaczną szpecić. Z góry dziękuję za pomoc:)

finlandia
05-09-2012, 10:35
Solito - nie ograniczaj pytań do konkretnych nicków, bo może się tu trafić ktoś, kto ma coś sensownego do powiedzenia,a uniesie się honorem i nic nie powie :)
A moja odpowiedź Cię nie pocieszy. Jeśli myślisz że obłóg sprawi, że drzwi się nie wypaczą to jesteś w błędzie.
W mojej ocenie za wykrzywienie drzwi odpowiada:
- po pierwsze zastosowane drewno - nawet mały ramiak ukryty pod płytą HDF - jeśli trafi się nieodpowiedni- potrafi tak "pociągnąć" skrzydło, że się wygnie. Wg polskiej normy ugięcie 4mm jest dopuszczalne i nie ma tu wielkiego znaczenia, że przez to drzwi się nie zamykają. Jak się firma zechce tym zasłonić to nie dasz im rady w sensie prawnym. Na szczęście jeden z wymienionych przez Ciebie producentów wymienił mi skrzydło ugięte o 3mm.
- po drugie - warunki w jakich jest użytkowane skrzydło. Może być nawet z płyty czy mdf . Jeśli będzie miało niekorzystne warunki (np. do piwnicy, na nieogrzewany strych) to może się zdarzyć, że skrzydło zapracuje w kierunku ciepła, szczególnie jak jest z tym jeszcze połączona większa wilgotność. To nie jest żadna reguła a wyłącznie moje obserwacje. W moim garażu wygięły się nawet rozwierna brama stalowa - odstaje dołem o dobre 3cm, bo poprzedni użytkownik nie miał zwyczaju zamykać dolnej zapadki.

Wracając do wystawek - u mnie celowo nie są dopracowane. W razie minimalnej wady (której nie da się ująć w żadnych ramach gwarancyjnych) nie zarzucisz mi, że widziałeś lepszy wzór.

solito3
05-09-2012, 14:27
Co do drzwi sosnowych to czytałam, że to nie jest dobre drewno na drzwi i chciałam się spytać osób mądrzejszych ode mnie, czy okleina dębowa coś zmienia w tej kwestii. Finlandia, a czy mogę prosić o Twoją prywatną opinię jakie drzwi/marki/modele do max 1600zł brutto, wg Ciebie, są warte polecenia/rozpatrzenia? Jeśli na forum takich opinii nie dajesz to może możesz mi na maila przesłać [email protected] ? Czy jest jakiś związek pomiędzy systemem przylgowym/bezprzylgowym a trwałością drzwi, czy każdy z nich jest tak samo podatny na wilgotność, ciepło itp? I ostatnie pytanie, póki co:), czy orientujesz się, czy ramiak w POLSKONE we wszystkich modelach jest wykonany z tego samego, czy inne produkty używane są do tanich modeli, a inne do tych droższych? Chodzi mi o sam ramiak (np w Fiord i Modern)?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź:)

jolanta_75
06-09-2012, 10:20
A co sądzicie o drzwiach firmy VASCO? A konkretnie o tych: MODEROWANO Czy ktoś z Was je ma u siebie?

miejski
06-09-2012, 10:32
jolanta_75
Wujek Google zna wszystkie odpowiedzi, tylko go trzeba zapytać :rolleyes: jak niżej:

http://www.google.pl/#hl=pl&q=+site:forum.muratordom.pl+vasco+braga+forum+mura tor&sa=X&psj=1&ei=m2xIUPSzFKrV4QTy-4DIBA&ved=0CCoQrQIwAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=57d7e49ca308e851&biw=1920&bih=932 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F%2 3hl%3Dpl%26q%3D%2Bsite%3Aforum.muratordom.pl%2Bvas co%2Bbraga%2Bforum%2Bmurator%26sa%3DX%26psj%3D1%26 ei%3Dm2xIUPSzFKrV4QTy-4DIBA%26ved%3D0CCoQrQIwAA%26bav%3Don.2%2Cor.r_gc.r _pw.%26fp%3D57d7e49ca308e851%26biw%3D1920%26bih%3D 932)

solito3
09-09-2012, 18:46
Czy faktycznie skrzydło drzwiowe pasuje tylko do ościeżnicy wskazanej przez producenta, czy jest możliwość spasowania skrzydła firmy A z ościeżnicą firmy B? Konkretnie myślę nad skrzydłem Braga Vasco i ościeżnicą Q-system Polskone (obie rzeczy w bieli). W jednym sklepie powiedziano mi, że nie, ale nie wiem, czy "nie" bo technicznie jest to niemozliwe, czy dlatego, że sklep nie chce dodatkowej fatygi. Z góry dzięki za pomoc.

finlandia
09-09-2012, 20:54
Raczej dlatego nie, bo może okaząć się jakiś kłopot. Bo np. któryś producent przesunie o 3 mm wysokość zawiasu i bedzie lipa. Nie znam Bragi, ale też może się okazać, że np.: skrzydło jest wyższe niż ościeżnica i trzeba będzie je przycinać.
A i biel bieli nie równa..
Ja bym się nie odważył na takie mieszanie dla nowej inwestycji.

katawoj
10-09-2012, 06:13
ja mam pytanie odnośnie drzwi łamanych (proszę nie mylić z harmonijkowymi)
ktoś z forumowiczów takie zamontował?
może podzielić się opinią?
polecić jakiegoś producenta?

z góry dziękuję za odpowiedź :)

finlandia
10-09-2012, 09:36
Ze znanych mi firm (z popularnych marek) robi je Porta (i może Pol-skone). To produkt niszowy, więc próżno szukać go w katalogach.

fantomek24
10-09-2012, 09:58
witam a słyszeliście coś o drzwiach firmy kwadra-t? kolekcja vila?

KONSTRUKCJA SKRZYDŁA:
· ramiak wykonany z drewna iglastego i płyty MDF

· wypełnienie - płycina 10 mm (płyta wiórowa obustronnie laminowana) lub szkło hartowane 4 mm

WYKOŃCZENIE:
· płaszczyzna skrzydła oraz krawędzie wykończone laminatem CPL

PROFIL KRAWĘDZI SKRZYDŁA:
· wszystkie krawędzie skrzydeł są zaokrąglone; niepowtarzalna technologia umożliwiła wykończenie skrzydła bez żadnego łączenia na krawędziach przylgi
WYPOSAŻENIE (w cenie skrzydła):

· zamek jednopunktowy, wpuszczany, rozstaw 72 mm: na klucz zwykły lub z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową,

· zawiasy: czopowe wkręcane - 2 szt.

· szkło hartowane (do wyboru szkło matowe satninato lub ornamentowe thela)

· przygotowanie do skrótu: 40 mm

WYPOSAŻENIE (za dopłatą):
· szczelina wentylacyjna (29,00/35,38 netto/brutto)

· klamka z szyldem

· trzeci zawias w skrzydle (15,00/18,30 netto/brutto)

kosztują ok 500 zł netto

katawoj
10-09-2012, 10:26
finllandia dzięki
invado też ma jak poszperałam - jako nowość 2012

finlandia
10-09-2012, 12:40
Być może. Invado jest u mnie piątą- szóstą marką w ofercie, więc aż tak ich nie śledzę.

solito3
12-09-2012, 21:57
Drzwi Vasco Braga są w okleinie Decorative. Drzwi Intenso Gracja w laminacie polipropylenowym. Jaka jest różnica w wytrzymałości tych okładzin? Z wcześniejszych postów wiem, że jeśli z poszanowaniem będzie się używać Bragi (z resztą to się tyczy wszystkich drzwi) to nic złego nie powinno się dziać. Czy Gracja w laminacie powinna być o wiele bardziej wytrzymała od Bragi, czy raczej obie są na podobnym poziomie? A wiadomo, że przy odkurzaniu, przenoszeniu mebli, małym dziecku tym drzwiom przypadkiem może się "oberwać".

Robespierre
12-09-2012, 22:40
Co do drzwi sosnowych to czytałam, że to nie jest dobre drewno na drzwi i chciałam się spytać osób mądrzejszych ode mnie, czy okleina dębowa coś zmienia w tej kwestii. Finlandia, a czy mogę prosić o Twoją prywatną opinię jakie drzwi/marki/modele do max 1600zł brutto, wg Ciebie, są warte polecenia/rozpatrzenia? Jeśli na forum takich opinii nie dajesz to może możesz mi na maila przesłać [email protected] ? Czy jest jakiś związek pomiędzy systemem przylgowym/bezprzylgowym a trwałością drzwi, czy każdy z nich jest tak samo podatny na wilgotność, ciepło itp? I ostatnie pytanie, póki co:), czy orientujesz się, czy ramiak w POLSKONE we wszystkich modelach jest wykonany z tego samego, czy inne produkty używane są do tanich modeli, a inne do tych droższych? Chodzi mi o sam ramiak (np w Fiord i Modern)?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź:)



Tym razem ja wtrącę parę groszy...

Materiał oczywiście ma znaczenie choć nie aż tak wielkie jak precyzja pracowników producenta. Stosowanie nowoczesnego parku maszyn, dobrych jakościowo półproduktów, zatrudnianie myślących pracowników, itp.
Wybierając drewno np dębowe absolutnie nie masz żadnych gwarancji jakości drzwi. Źle dobrane, nieodpowiednio wysuszone, wadliwie sklejone warstwowo lub o zgrozo wogóle nie klejone porzysporzy Ci wielu problemów użytkowych. Przy czym wypaczanie się skrzydeł to będzie mały PIKUŚ. Zdarzyć się mogą pęknięcia płycin, różnego rodzaju rozwarstwienia, itp.

Nikt na tym forum nie będzie w stanie przekazać Ci złotych rad jak kupić dobre drzwi. Oczywiście możemy Cię lekko nakierować ale 100% gwarancji nikt nie udzieli. Nawet wśród polecanych firm znajdą się takie w której pracownicy będą mieli słabszy dzień i wtedy z zachwalanego produktu pozostanie tylko nasze dobre słowo.

Ja generalnie szukając dobrych produktów, raczej unikam "dużych" firm. Tzn takich w których pracuje więcej niż 20-30 osób... Lubię znać osobiście ludzi na produkcji. Zawsze wiem który etap został sknocony i zawsze wiem kogo o to winić. Zawsze staram się dotrzeć do sedna problemu aby następnym razem nie powielać starych błędów. Powoduje to trójstronne zadowolenie, moje, klienta i producenta.

Ogólnie mógłbym Ci napisać tak:
- konstrukcje mieszane, tzn np 50% drewna i 50% płyt MDF czy wiórowych cechują się najmniejszym odsetkiem błędów. Produkcja w dużej mierze odbywa się na maszynach, centrach obróbczych, itp.
- konstrukcje oparte na pełnym drewnie - (koniecznie klejonym warstwowo) - na pewno cechuje dłuższa żywotność (nieco większa odporność mechaniczna, możliwość odnawiania poprzez szlifowanie i odnawianie powłoki lakierniczej) ale ta konstrukcja musi być wykonywana przez PRAWDZIWYCH FACHOWCÓW. Tego typu drzwi w większym stopniu wykonują stolarze własnymi rękoma i dlatego tak ważna jest ich duża wiedza oraz świadomość materiałowa.
- konstrukcje oparte na płycie MDF raczej nie należą do najtrwalszych. Najczęściej wykonywane w dużych fabrykach... Brr. Choć tu bywają wyjątki - np K. i K. któremu trudno cokolwiek zarzucić choć i jemu tak jak innym przydarzają się małe potknięcia.

Co systemów zawiasów to uważam iż większą awaryjnością obarczone są zawiasy tzw chowane. Wiele konstrukcji na rynku stwarza sporo problemów eksploatacyjnych. Wymagają częstych regulacji, smarowania, itp.
Zawiasy starszych konstrukcji (drzwi przylgowe) wyposażone dodatkowo w elementy regulacyjne są najmniej uciążliwe. Przeważnie pierwsza regulacja wykonana podczas montażu wystarcza nawet na 5 lat. Ostrzegam jedynie przed stosowanymi często w tańszych drzwiach zawiasach które nie posiadają elementu poślizgowego we wnętrzu (np łożyska) i nie mają żadnej regulacji.

Przy drzwiach z zawiasami chowanymi widać każdą najmniejszą pracę skrzydła. Nawet jeśli strzałka ugięcia wyniesie tylko 2 mm to i tak będzie to już widać.
Drzwi przylgowe wygięte nawet ponad normę nie sprawia raczej problemów eksploatacyjnych.
Jest to dość ważne gdyż każdy materiał pracuje i należy mieć tego świadomość.
Każdy materiał użyty do produkcji drzwi jest podatny wilgotność i klimat panujący we wnętrzu.
Wilgotność często przekracza normy +/- nawet 20-40%.
Natury nie da się oszukać...

Pozdrawiam.

Robespierre
13-09-2012, 08:51
Drzwi Vasco Braga są w okleinie Decorative. Drzwi Intenso Gracja w laminacie polipropylenowym. Jaka jest różnica w wytrzymałości tych okładzin? Z wcześniejszych postów wiem, że jeśli z poszanowaniem będzie się używać Bragi (z resztą to się tyczy wszystkich drzwi) to nic złego nie powinno się dziać. Czy Gracja w laminacie powinna być o wiele bardziej wytrzymała od Bragi, czy raczej obie są na podobnym poziomie? A wiadomo, że przy odkurzaniu, przenoszeniu mebli, małym dziecku tym drzwiom przypadkiem może się "oberwać".

Hmm... Zastanawiam się czy Twój post jest stwierdzeniem faktów czy pytaniem...(??). Ale jeśli jest pytaniem to odpowiadam.

Braga w białej dekoracyjnej okładzinie na pewno w normalnych warunkach wytrzyma dobrych parę lat. Jej wytrzymałość jest na średnio-niskim poziomie i gdyby ktoś chciał je zamontować w biurze na pewno bym zaproponował biały laminat którym pokryte są drzwi INTENSO. Jego wytrzymałość przeliczając na procenty może być wyższa nawet o 50-70%.

Kolejną różnicą jest wnętrze ramiaka... W Bradze jest pełny MDF a w Gracji pojawia się ramiak wzmocniony drewnem. Ma to wpływ na lepsze umocowanie zawiasów, zamków oraz poprawia sztywność skrzydła.

Dla mnie istotną różnicą jest gładkość powierzchni... W Bradze jest "prawie" gładka, w Intenso laminat wygląda znacznie lepiej, jest gładszy, sprawia wrażenie grubszego (bo rzeczywiście taki jest), drzwi wykończone w tym wariancie mocno przypominają "dobrze polakierowane droższe drzwi".

Obaj producenci stosują zawiasy łożyskowane regulowane ale w Int. zawias ma dodatkowo możliwość podnoszenia skrzydła +/- 2 mm.


Pozdrawiam.

Xerses
13-09-2012, 09:24
Tym razem ja wtrącę parę groszy...

Materiał oczywiście ma znaczenie choć nie aż tak wielkie jak precyzja pracowników producenta. Stosowanie nowoczesnego parku maszyn, dobrych jakościowo półproduktów, zatrudnianie myślących pracowników, itp.
Wybierając drewno np dębowe absolutnie nie masz żadnych gwarancji jakości drzwi. Źle dobrane, nieodpowiednio wysuszone, wadliwie sklejone warstwowo lub o zgrozo wogóle nie klejone porzysporzy Ci wielu problemów użytkowych. Przy czym wypaczanie się skrzydeł to będzie mały PIKUŚ. Zdarzyć się mogą pęknięcia płycin, różnego rodzaju rozwarstwienia, itp.


Zgadza się. Ja kupiłem sobie drzwi od lokalnego stolarza. Takiego co to nie jedne robił i w zasadzie tradycja w rodzinie od pokoleń. Nie mniej bardziej istotne dla mnie było znalezienie klientów tej firmy - z reszta szeroko dostępną u producenta - i sprawdzenie jak takie drzwi sie sprawują po kilku latach. Byłem u gościa który miał sosne i po 5 latach nie stwierdzał żadnych problemów. Ja kupiłem dęba , wczoraj miałem montaż i wyglądają zarąbiście. Jedna niewielu decyzji zakupowych - z których spory wydatek został zrekompensowany moim zadowoleniem :)

Robespierre
13-09-2012, 10:40
Zgadza się. ....
Jedna niewielu decyzji zakupowych - z których spory wydatek został zrekompensowany moim zadowoleniem :)

I tak powinny wyglądać zakupy materiałów na budowę.

:)

Jeśli możesz podeślij na priv namiary na gościa. Jak widzę jest spod Wrocławia i mógłby mi się czasami przydać.

Pozdrawiam.

solito3
13-09-2012, 15:55
Hmm... Zastanawiam się czy Twój post jest stwierdzeniem faktów czy pytaniem...(??). Ale jeśli jest pytaniem to odpowiadam.....

Wielkie dzięki za odpowiedź pełną konkretów! Post jak najbardziej miał być pytaniem!:) Tak w ogóle SUPER, że są na tym forum osoby chętnie i rzeczowo odpowiadające na nasze zapytania. Myślę, że dla większości jest to mega pomoc przy wyborze drzwi.

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie natomiast jedna rzecz. Ja obecnie w domu mam jeszcze te stare "komunistyczne" wiórowe skrzydła, z szybą, w bukowej okleinie, sztuk 7 i poza tym, że okleina gdzieś na brzegach leciuśko odstaje to reszta jest jak sprzed 30 lat. Drzwi sprawują się bardzo dobrze. Dlaczego "dzisiejsze" drzwi są bardziej awaryjne od tych sprzed 30 lat? Obecnie używane materiały są słabsze od płyty wiórowej?

Xerses
14-09-2012, 07:30
Wielkie dzięki za odpowiedź pełną konkretów! Post jak najbardziej miał być pytaniem!:) Tak w ogóle SUPER, że są na tym forum osoby chętnie i rzeczowo odpowiadające na nasze zapytania. Myślę, że dla większości jest to mega pomoc przy wyborze drzwi.

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie natomiast jedna rzecz. Ja obecnie w domu mam jeszcze te stare "komunistyczne" wiórowe skrzydła, z szybą, w bukowej okleinie, sztuk 7 i poza tym, że okleina gdzieś na brzegach leciuśko odstaje to reszta jest jak sprzed 30 lat. Drzwi sprawują się bardzo dobrze. Dlaczego "dzisiejsze" drzwi są bardziej awaryjne od tych sprzed 30 lat? Obecnie używane materiały są słabsze od płyty wiórowej?

Wiesz............. to tak jakby zapytac dlaczego w "poprzedniej epoce" kiełbasa zawierała 90% mięsa (o ile była w sklepie :) ) a teraz możesz kupic kiełbase , która wygląda jak kiełbasa , ale mięsa tam nie ma :) Kasa kolego, chęć zysku, nabijanie ludzi w butelke itd. Dzisiaj tez możesz sobie kupic dobre drzwi, ale trzeba za nie niestety zapłacić............. a jak się chce miec skrzydło za 300 zł - to kupujesz kiełbase bez mięsa.

finlandia
14-09-2012, 17:49
to ja mam pytanie do eksperta "Robespierre" co sądzi o tych drzwiach?
Lepiej od razu powiedz, czy chcesz usłyszeć ocenę krytyczną czy ma szukać pozytywów? :)

Robespierre
15-09-2012, 10:01
Wielkie dzięki za odpowiedź pełną konkretów! Post jak najbardziej miał być pytaniem!:) Tak w ogóle SUPER, że są na tym forum osoby chętnie i rzeczowo odpowiadające na nasze zapytania. Myślę, że dla większości jest to mega pomoc przy wyborze drzwi.

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie natomiast jedna rzecz. Ja obecnie w domu mam jeszcze te stare "komunistyczne" wiórowe skrzydła, z szybą, w bukowej okleinie, sztuk 7 i poza tym, że okleina gdzieś na brzegach leciuśko odstaje to reszta jest jak sprzed 30 lat. Drzwi sprawują się bardzo dobrze. Dlaczego "dzisiejsze" drzwi są bardziej awaryjne od tych sprzed 30 lat? Obecnie używane materiały są słabsze od płyty wiórowej?

Cieszę się że moje podpowiedzi prowadzą do mądrych, przemyślanych zakupów.
Mam też nadzieję że przyczyniają się w większości przypadków do zakupów produktów lepszych technicznie a nie tańszych...
Tak przynajmniej jest moja intencja.

Z tymi "komunistycznymi" drzwiami to jest jednak inaczej niż piszesz.
Po pierwsze u nikogo nie znajdziesz tych drzwi w oryginalnym malowaniu które bardzo szybko żółkło.
Po drugie 90% drzwi ma wielokrotnie wymieniane szyby które przy każdym przeciągu biły się niemiłosiernie. Nie było na ościeżnicach uszczelek amortyzujących uderzenie a szyby wstawiane były niechlujnie, często z luzem a plastikowe cieniutkie listewki mocowane na gwoździki z estetyką czy trwałością nie miały nic wspólnego.
Dodatkowo te rozwarstwienia o których wspomniałeś.

A przede wszystkim wymagania klientów to jedynie chęć posiadania jakichkolwiek drzwi.
Wtedy także byli stolarze i byli w stanie wykonać drzwi z drewna lecz ich produkty dostępne były tylko dla zamożnych dyrektorów wielkich kombinatów czy działaczy partyjnych.
Baaa... Nawet "witrażyki" w drzwiach montowali.

Dzisiejsze czasy to zupełnie inna bajka. Swobodny przepływ informacji. Niesamowita konkurencja. Dostęp do nowoczesnych technologii.
To wszystko sprawia że dyskusje o produkcie można toczyć przez wiele miesięcy.


Wiesz............. to tak jakby zapytac dlaczego w "poprzedniej epoce" kiełbasa zawierała 90% mięsa (o ile była w sklepie :) ) a teraz możesz kupic kiełbase , która wygląda jak kiełbasa , ale mięsa tam nie ma :) Kasa kolego, chęć zysku, nabijanie ludzi w butelke itd. Dzisiaj tez możesz sobie kupic dobre drzwi, ale trzeba za nie niestety zapłacić............. a jak się chce miec skrzydło za 300 zł - to kupujesz kiełbase bez mięsa.

20 lat temu nikt nad tym się nie zastanawiał. Każdy kilogram parówek cieszył tak jak nas wczasy na Karaibach. :)


to ja mam pytanie do eksperta "Robespierre" co sądzi o tych drzwiach?

Po tych kilku fotkach niestety niezbyt wyraźnych i nie ukazujących szczegółów nie jestem w stanie wypowiedzieć się w temacie.

Jedynie ogólnie...
Skrzydła wzorem nawiązują do dzisiejszych nowoczesnych trendów. Efekt mogłoby poprawić niestosowanie listewek wokół szyby ale nie wiem czy ten producent jest w stanie to zrobić (??). Nie wiem jakim parkiem maszynowym dysponuje (??). Na pewno wyglądałyby dużo lepiej.
Selekcja forniru czy drewna wydaje się być na odpowiednim poziomie.
Zawiasy słabiutkie.
Przy wejściowych mocniejsze ale też nie dostrzegam konkretnego typu i nie wiem czy to porządny sprawdzony zawias czy tylko jego tańszy odpowiednik.
Klamek nie ocenie bo nic nie widać.
Precyzji montażu także. (przydałoby się więcej fotek w zbliżeniach na miejsca połączeń. Itp.)
Konstrukcji wewnętrznej także nie jestem w stanie ocenić...
Nie mam wglądu w treść karty gwarancyjnej. :(

Gdybym miał go oceniać w kategoriach produkt "NO NAME" dostałby 5/10.


Lepiej od razu powiedz, czy chcesz usłyszeć ocenę krytyczną czy ma szukać pozytywów? :)

Także bym sobie życzył bardziej konkretnych zapytań... :popcorn:

finlandia
15-09-2012, 11:28
Chyba nie powiększałeś tych fotek, bo widać całkiem sporo, a ja nie mogę się otrząsnąć po widoku tej kratki wentylacyjnej... Nie za bardzo pasuje;)

Robespierre
15-09-2012, 11:31
Chyba nie powiększałeś tych fotek, bo widać całkiem sporo, a ja nie mogę się otrząsnąć po widoku tej kratki wentylacyjnej... Nie za bardzo pasuje;)

O kratce chciałem napisać na końcu ale zadzwonił telefon i zapomniałem... :)

Oczywiście to mistrzostwo świata.

:)

solito3
15-09-2012, 12:06
Z tymi "komunistycznymi" drzwiami to jest jednak inaczej niż piszesz.
Po pierwsze u nikogo nie znajdziesz tych drzwi w oryginalnym malowaniu które bardzo szybko żółkło.
Po drugie 90% drzwi ma wielokrotnie wymieniane szyby które przy każdym przeciągu biły się niemiłosiernie. Nie było na ościeżnicach uszczelek amortyzujących uderzenie a szyby wstawiane były niechlujnie, często z luzem a plastikowe cieniutkie listewki mocowane na gwoździki z estetyką czy trwałością nie miały nic wspólnego.
:

Chyba trafiły mi się dobre modele. Wszystkie do dziś w oryginale:) Pozdrawiam

Robespierre
15-09-2012, 13:50
Chyba trafiły mi się dobre modele. Wszystkie do dziś w oryginale:) Pozdrawiam

Może producentem była laureat konkursu "Teraz Polska". :)

lenka18
15-09-2012, 14:02
O kratce chciałem napisać na końcu ale zadzwonił telefon i zapomniałem... :)

Oczywiście to mistrzostwo świata.

:)
dziękuje za odpowiedzi bardzo mi pomogły podjąć decyzje;), a kratka taka musi być bo to w bloku takie są wymogi spółdzielni:bash:

koral05
15-09-2012, 21:53
Moi Drodzy, chciałabym się poradzić. Zamówiliśmy drzwi do całego domu u stolarza. Wszystkie otwory drzwiowe miały od 88 do 90 cm. Zakładaliśmy, że drzwi w świetle będą miały 80 cm. Po zamocowaniu okazuje się, że drzwi (bezprzylgowe, ze schowanymi zawiasami) mają tylko 74 cm, a reszta to framuga i opaska. Stolarz twierdzi, że zrobił drzwi tak jak wynikało z wymiaru. Bardzo dużo miejsca muszą zajmować solidne zawiasy, aby utrzymać ciężkie drzwi. A to nie są wąskie drzwi i już (chociaż np. kanapy nie wniesiemy do pokoju). Co o tym sądzicie, czy stolarz ma rację ? Może inne zasady są dla drzwi drewnianych, niż dla tych fabrycznych.
Proszę o pomoc.

lobazka
16-09-2012, 18:07
Poszukuję dobrych drzwi wewnętrznych w kolorze dąb bielony, model taki jak Pol-Skone Verto. Czy możecie coś polecić godnego uwagi??? Widziałam Verto i wszystko w nich jest ok, tylko jak dotnęłam okleiny to taki trochę plastik-fantastik w dotyku :( Na drzwi jakich firm warto w tej chwili zwrócić uwagę. A może ktoś może polecić stolarza, który wykona takie drzwi z drewna i odpowiednio je wybieli (budowa na terenie Podkarpacia). Z góry dziękuję za wszelkie informacje

finlandia
16-09-2012, 19:08
Moi Drodzy, chciałabym się poradzić. Zamówiliśmy drzwi do całego domu u stolarza. Wszystkie otwory drzwiowe miały od 88 do 90 cm. Zakładaliśmy, że drzwi w świetle będą miały 80 cm. Po zamocowaniu okazuje się, że drzwi (bezprzylgowe, ze schowanymi zawiasami) mają tylko 74 cm, a reszta to framuga i opaska. Stolarz twierdzi, że zrobił drzwi tak jak wynikało z wymiaru. Bardzo dużo miejsca muszą zajmować solidne zawiasy, aby utrzymać ciężkie drzwi. A to nie są wąskie drzwi i już (chociaż np. kanapy nie wniesiemy do pokoju). Co o tym sądzicie, czy stolarz ma rację ? Może inne zasady są dla drzwi drewnianych, niż dla tych fabrycznych.
Proszę o pomoc.
Chesz iść na wojnę, to odszukaj przepisy. Zdaje się, że jest zapisany gdzieś wymóg przejść min. 80cm.. chociaż często widuję mniejsze otwory.
Chcieliście bezprzylgowe - więc macie. Pewnie presja na cenę i te bajery była tak duża, że stolarz nie protestował..
Faktycznie jest tak, że ościeżnice drzwi drewnianych są większe, stabilniejsze, zabierają więcej miejsca dlatego w katalogach dużych firm są zapisane wymogi otworów większych niż 90cm.
Wg mnie - stolarz zachowałby się fair jakby Was poinformował o tym fakcie. Można było wybrnąć z tego też poszerzając otwory ( o ile podłogi czy też glazury nie były jeszcze ułożone). Tylko pytanie kto i za ile miał to kuć?

ringring6733
16-09-2012, 19:43
Fachowiec który będzie kładł mi podłogi poleca mi drzwi firmy VASCO. co sądzicie o tej firmie? Niby te drzwi mają jakieś lepsze wypełnienie, ale cenowo
są dosyć przystępne. Może ktoś napisać czy jest jakaś wyraźna różnica w jakości albo w komforcie uzytkowania w porównaniu z Polskone lub Porta?

Robespierre
16-09-2012, 19:44
koral05 (http://forum.muratordom.pl/member.php?126850-koral05)
"Moi Drodzy, chciałabym się poradzić. Zamówiliśmy drzwi do całego domu u stolarza. Wszystkie otwory drzwiowe miały od 88 do 90 cm. Zakładaliśmy, że drzwi w świetle będą miały 80 cm. Po zamocowaniu okazuje się, że drzwi (bezprzylgowe, ze schowanymi zawiasami) mają tylko 74 cm, a reszta to framuga i opaska. Stolarz twierdzi, że zrobił drzwi tak jak wynikało z wymiaru. Bardzo dużo miejsca muszą zajmować solidne zawiasy, aby utrzymać ciężkie drzwi. A to nie są wąskie drzwi i już (chociaż np. kanapy nie wniesiemy do pokoju). Co o tym sądzicie, czy stolarz ma rację ? Może inne zasady są dla drzwi drewnianych, niż dla tych fabrycznych.
Proszę o pomoc."

Pewne niedopowiedzenia wychodzą zapewne z powodu braku pisemnej wersji Twojego zamówienia.
Zamawiając kilka czy kilkanaście sztuk na tzw "gębę" jest kiepskim pomysłem.

...jeśli najmniejszy otwór miał 88 cm to w przypadku stosowania przez stolarza tzw "ościeżnicy stałej" ("blokowej", "klockowej", itp) której grubość najczęściej to 5 cm wychodzi iż światło przejścia najmniejszych drzwi powinno wynieść 76 cm. Oczywiście zakładając że piony na ścianach są idealne.
Nie wiem czym się kierował stolarz bo może pewne przesłanki spowodowały że zawęził je o dodatkowe 2 cm. (krzywa ściana, brak węgarka bocznego, itp...)

Generalnie zamawiając drzwi u stolarza należy mieć świadomość iż oni najczęściej traktują wszystkie swoje produkty jako "na wymiar".

Trudno nawet o to go winić.

Myślę że zawinił brak przepływu informacji i brak papierków.

Robespierre
16-09-2012, 19:47
Fachowiec który będzie kładł mi podłogi poleca mi drzwi firmy VASCO. co sądzicie o tej firmie? Niby te drzwi mają jakieś lepsze wypełnienie, ale cenowo
są dosyć przystępne. Może ktoś napisać czy jest jakaś wyraźna różnica w jakości albo w komforcie uzytkowania w porównaniu z Polskone lub Porta?

O Vasco jest tutaj sporo... Musisz przeczytać ostatnie 5-6 stron. Jak już coś konkretnego znajdziesz, wybierzesz modele do porównania to wskażemy Ci różnice.
Nazw producentów nie ma co porównywać. To naprawdę nie ma sensu.

fantomek24
17-09-2012, 07:21
nadal mam dylemat w kwestii drzwi wewnętrznych pomiędzy vasco villa a verte z grupy porta cenowo jest porównywalnie na 8 szt. różnica w cenie verte tańsze 400 zł. Verte sa z grupy porta (wersja uboższa w mdf) ale design ladniejszy wydaje mi sie od vasco. Vasco natomiast ma ramiak z drewna ale jest takie wydaje mi sie doporne, masywne i kolor orzech który nam sie podoba jest w kolekcji vila. Verte są delikatniejsze i mają wiecej wzorów niz vasco

co zatem wybrać jak jakościowo ogólnie? i czy rzeczywiście mdf jest dużo gorszy niż ten ramiak z drewna co jest w vasco?
znajomi mają zwykle drzwi marketowe w środku z plastrem miodu, użytkują od 6 lat i nic się z nimi nie stało do tej pory. dzięki za opinie

Invado
18-09-2012, 14:37
Drzwi łamane znajdziesz m.in. w naszej ofercie (INVADO). Po więcej informacji odsyłamy do strony: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-lamane-nowosc-2012



ja mam pytanie odnośnie drzwi łamanych (proszę nie mylić z harmonijkowymi)
ktoś z forumowiczów takie zamontował?
może podzielić się opinią?
polecić jakiegoś producenta?

z góry dziękuję za odpowiedź :)

Justyna P
20-09-2012, 18:51
Poszukuje białych drzwi i mam pytanie do speców. Generalnie bardzo błądze w temacie jak mi się podoba model to gorzej z kolorem. Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku. Chciałabym białe nowoczesne drzwi ale ze strukturą drewna i taką ryflą. Ostatnio PolSkone wprowadził coś o co chyba mi chodzi - nawet próbnika nikt nie miał w tej okleinie a co dopiero drzwi. Mówię o Polskone Arco gravistone biła. Co prawda model wolałabym trochę inny - żeby było mniej miejsc do osadzania kurzu - no ale niech będzie i arco. Wypowiecie się może co do tej okleiny.
Sprzedawca polecał nam Vasco ale biały jest tylko jeden model chyba braga.
Po przeczytaniu kilku postów wcześniej rozpatruje jeszcze Intenso paris.
Już kilka miesięcy krąże wokół tamatu - stolarze za komplet skrzydło z ościeżnicą śpiewają 1400-2000 model prosty bez udziwnień.
Więc na placu boju pozostają:
POLSKONE ARCO GRAVISTONE BIAŁA - faworyt z uwagi na okleinę - fakturę - ale proszę wypowiedzcie się co do jakości takiej okleiny,
INTENSO paris biała,
INVADO DOMINO 1 i 2 okleina ecoforir CLPL biała

Które z oklein są najlepsze - boje się że będą np żółknąć a i jeszcze jedno na ekspozycji w sklepach wszystkie białe ościeżnice mają w rogach (bok - góra), na łączeniu takie czarne. Czy to jest norma - do tej pory zawsze mieliśmy drzwi w okleinie drewnopodobnej więc nie wiem jak zachowują się białe drzwi teraz produkowane.

Pozdrawiam,
Justyna

leon60
20-09-2012, 19:12
JustynaP zerknij tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100149-Bia%C5%82e-drzwi-wewn%C4%99trzne/page15

Justyna P
20-09-2012, 19:24
Dzięki Leon byłam tam ;) Leon polskone arco gravisotne białe to są Twoje drzwi - teraz doczytałam.
Do specjalistów od drzwi którzy się tu kręcą - może ktoś na zasadzie porównania vasco i intenso (jak kilka postów wcześniej) stwierdzi o jakości takiej okleiny - w sklepach naprawdę uzyskać sensowne i obiektywne informacje - czasami mam wrażenie, że tym sprzedawcom nie zależy rzeby coś sprzedać. Ostatnio usłyszałam pytając właśnie o próbnik gdzie Pan kozaczył, że ma wszystkie nowości na próbnikach - jak się okazało że nie ma - mówi Pani białe jak to białe. Hm dla mnie naprawdę porażka.

Leon rozumie, że drzwi możesz z czystym sumieniem polecić? Pięknie się u Ciebie prezentują. Naprawdę żałuje, że nigdzie nie mogę ich na żywo zobaczyć a byliśmy już w wielu miejscach. Może ktoś widział białą okleinę gravistone gdzieś w sklepie. Leon trochę mi wstyd ale to chyba to znak, że mnie przekierowałaś. Zatem nie wiem czy je w ciemo nie zamówie. Generalnie chyba o taki efekt mi właśnie chodzi.

leon60
20-09-2012, 19:40
Leon rozumie, że drzwi możesz z czystym sumieniem polecić?
Jak najbardziej polecam :) i dziękuję za miłe słowa. Zamawiałam je również w ciemno i nie żałuję bo w pełni spełniły moje oczekiwania :)

Justyna P
20-09-2012, 20:21
Naprawdę pięknie się u Ciebie prezentują.
Może ktoś się wypowie jeszcze na temat laminatu firmy polskone.
Ale to chyba jedyne na rynku białe drzwi z taką strukturą choć trochę mnie zraża sam model - a raczej "półeczki" do zbierania kurzu. Na chwilę obecną mam drzwi nie proste i szlak mnie trafia jak mam ten kurz przecierać.
Zatem na 90% będą to jednak te drzwi przynajmniej na poddaszu co do parteru to jeszcze przemyślimy.

eveee
20-09-2012, 20:58
Justyna P
nie jestem użytkownikiem drzwi w tej okleinie, więc nie do końca do mnie kierujesz pytanie, ale powiem ci, że mi również baardzo podobały się drzwi w tej okleinie, ale oglądane w internecie... wprawdzie widziałam na żywo jedynie próbkę tej okleiny ale zrezygnowałam. Ta struktura drewna jest bardzo wypukła i nie do końca to było to, o co mi chodziło. Więc ja osobiście radzę ci obejrzeć ją na żywo, choćby na małym kawałeczku, i po prostu dotknąć :)
BTW słyszałam właśnie, że sprzedawcy narzekają, że jakieś problemy są z próbnikami pol-skone, tego to już zupełnie nie ogarniam.
U mnie stanęło na razie na Sempre w Lamistone, a jak będzie z użytkowaniem, to zobaczymy ;)

Justyna P
21-09-2012, 06:38
To czekam na opienie Lamistone. Muszę jeszcze poszukać tego kawałeczka na Roździeniu nikt nie miał ale ponoć w VOX powinnie mieć więc może się wybierzemy do ich salonu

katawoj
21-09-2012, 09:25
skoro jest tu przedstawiciel samej firmy Invado ;) to zapytam:
czy takie drzwi łamane można montować na stare futryny blokowe, bez konieczności ich wykuwania?

Magdalenkaaa1
21-09-2012, 11:51
ja planuje zakup bialaych w miare tradycyjnych. Stanelo na POL-Skone GRAF badz LORD. Na razie innego pomyslu nie mam :rolleyes:

Robespierre
21-09-2012, 13:05
skoro jest tu przedstawiciel samej firmy Invado ;) to zapytam:
czy takie drzwi łamane można montować na stare futryny blokowe, bez konieczności ich wykuwania?

Żadnych drzwi łamanych nie zamontujesz na istniejącej starej ościeżnicy.
W nowej ościeznicy jest fabrycznie wmontowana szyna po której jeżdżą wózki obsługujące skrzydła drzwi.

Przedstawiciel INVADO jest tu po to aby reklamować swoją fabrykę a nie po to by pomagać Forumowiczom... :(
Zapewne nic nie napisze na ten temat.

finlandia
21-09-2012, 17:08
Przedstawiciel INVADO jest tu po to aby reklamować swoją fabrykę a nie po to by pomagać Forumowiczom... :(
Zapewne nic nie napisze na ten temat.

Zaraz zakladasz zla wole ;) Ja mysle ze jest by pilnowac interesow swojego pracodawcy. Reklamowanie na sile wcale nie daje dobrych efektow.
Z drugiej strony to niesprawiedliwe. My nie mozemy miec w nicku nazwy swojej firmy bo to niezgodne z regulaminem i jesli to zrobimy to zostaniemy "zedytowani" ...

Robespierre
21-09-2012, 21:08
Zaraz zakladasz zla wole ;) Ja mysle ze jest by pilnowac interesow swojego pracodawcy. Reklamowanie na sile wcale nie daje dobrych efektow.
Z drugiej strony to niesprawiedliwe. My nie mozemy miec w nicku nazwy swojej firmy bo to niezgodne z regulaminem i jesli to zrobimy to zostaniemy "zedytowani" ...

Myślę że zatrudnili kogoś z ulicy i na każde pytanie będzie odpowiadał minimum 3 dni... ;)

katawoj
23-09-2012, 14:02
Robespierre chodziło mi o to czy nową ościeżnicę (dołączoną do drzwi łamanych, bo ta jest w komplecie) można nałożyć na starą futrynę w mieszkaniu ;)
to, że montować na niej bezpośrednio nie można to wiem, tylko jak wygląda sprawa nowych ościeżnic nakładanych na stare?
jest taka możliwość w przypadku drzwi łamanych z nową ościeżnicą? czy jednak trzeba stare futryny wykuwać?

Robespierre
23-09-2012, 14:53
Robespierre chodziło mi o to czy nową ościeżnicę (dołączoną do drzwi łamanych, bo ta jest w komplecie) można nałożyć na starą futrynę w mieszkaniu ;)
to, że montować na niej bezpośrednio nie można to wiem, tylko jak wygląda sprawa nowych ościeżnic nakładanych na stare?
jest taka możliwość w przypadku drzwi łamanych z nową ościeżnicą? czy jednak trzeba stare futryny wykuwać?

Na 99% należy ją zdemontować. W innym przypadku zawęzisz otwór w przejściu który w przypadku drzwi łamanych i tak jest ostro zmniejszony o skrzydła które zostają w środku.

No chyba że Ty masz drzwi harmonijkowe a nie łamane - wtedy zostawia się starą ościeżnicę i do nich montuje prowadnice harmonijki.

katawoj
24-09-2012, 06:07
nie, nie - myślę o łamanych (harmonijkowe nie moja bajka ;))
zmartwiłam się po Twojej odpowiedzi (za którą dziękuję) bo przez demontaż starych futryn drzwi łamane muszę odłożyć w czasie w takim razie...

Invado
24-09-2012, 12:40
skoro jest tu przedstawiciel samej firmy Invado ;) to zapytam:
czy takie drzwi łamane można montować na stare futryny blokowe, bez konieczności ich wykuwania?

katawoj, istnieje możliwość zastosowania systemu zabudowy muru ościeżnicy metalowej, na której zostaną obsadzone drzwi łamane.

A co do częstotliwości odpisywania, staramy się zaglądać na forum codziennie, niestety (albo na szczęście) weekend spędziliśmy bez komputera :) Mamy nadzieję, że będąc na forum oficjalnie, jako Invado, ułatwimy Wam kontakt z nami i pomożemy w niektórych sprawach :)

katawoj
25-09-2012, 10:43
:) dziękuję
w takim razie popytam już u nas o koszty :yes:

owp
25-09-2012, 10:47
Jak dla mnie zdecydowanie lepszą wartość prezentuje Pol-skone, ale drzwi to nie tylko "strona techniczna", bo przeciez musza sie podobac a DRE piano moze...
W tym samym segmencie są nowe modele drzwi Porta w okleinach synchro3D, która wygladaem bardzo przypomina Silkstone.

Czy możesz coś więcej napisać o tych Porta z 3D?
Oglądałem je w sklepie i całkiem mi się podobały, w swojej kategorii cenowej, teraz(?) jest promocja na nie. Czy są warte uwagi?

finlandia
25-09-2012, 15:00
Czy możesz coś więcej napisać o tych Porta z 3D?
Oglądałem je w sklepie i całkiem mi się podobały, w swojej kategorii cenowej, teraz(?) jest promocja na nie. Czy są warte uwagi?
No promocja - widzisz przecież ulotki. A że to nowość i nie ma z czym porównać to co mam powiedzieć? Przecież firma się wybroni - jak będzie wielki zbyt na te drzwi (bo się na nie ludzie rzucą) to i cenę podniosą - zwykłe prawo rynku (chociaz Pol-skone mocno trzyma niską cene Silkstonów doprowadzając tym konkurencję do szału..

Mi osobiście Porta "dobrze leży". Konstrukcyjnie wzmocnili ramiak wkładem z płyty stolarskiej (czyli de facto z drewna), wyeliminowali mało ładne uszczelki wokół szyb.. są przewidywalni, robią nietypowości, są w tym elastyczni (w odróżnieniu od wspomianego P-S, bo dziś znów miałem okazję odbić się od ich aroganckiej postawy.. - chociaż dzisiejszy Pan bardzo się starał, to jedna ogólne nastawienie przeważyło).

koza79
26-09-2012, 15:51
Witam!!

Pomóżcie proszę znaleźć taki kwadratowy pochwyt do drzwi przesuwnych w normalnej cenie tzn. nie 500 zł jak ten tu na obrazku :)

138658

Robespierre
27-09-2012, 18:53
Witam!!

Pomóżcie proszę znaleźć taki kwadratowy pochwyt do drzwi przesuwnych w normalnej cenie tzn. nie 500 zł jak ten tu na obrazku :)

138658

Ten to DnD lub LInea Cali - to rzeczywiście "kawał dobrej ceny".
Tańsze oczywiście bywają ale nie są identyczne.
Jeśli zależy Ci na prostej kanciatej formie pochwytu to spójrz np na ten (portugalskiej firmy TUPAI):
Stal nierdzewna w jednolitym wykonaniu, model 2630 QD
http://sklep.enger.pl/pdfdocs/uchwyt_dwustronny_-_16_l1.pdf

mojem2
09-10-2012, 08:23
Witam wszystkich!
Chciałabym prosić o poradę dotyczącą drzwi wewnętrznych. Wstępnie wybrałam dwie opcje:

1) Porta KONCEPT Portasynchro 3d (w nowej okleinie w promocyjnej cenie:) model A.9 dąb szkarłatny gwarancja z ich montażem 5 lat http://www.porta.com.pl/lapokazje/

2) Intenso Doors seria economy model W-5 wenge decco - gwarancja 2 lata
http://www.intenso-doors.mento.pl/oferta/seria-economy/alicante

Które wybrać? A może polecacie coś jeszcze innego? Zaznaczę tylko, że cenowo wypadają bardzo podobnie. Chciałabym wybrać te drzwi, które są lepszej jakości. Sprawa dość pilna, więc proszę o wasze sugestie.

Bilbo100
13-10-2012, 13:18
Robespierre, (ale inni także mogą odpisać ;))

Mam pytanie odnośnie drzwi firmy Vasco (ostatnio tak chwalone przez Ciebie 
1. szczelina wentylacyjna (łazienka) wg producenta jest wykonana na wysokości … no właśnie; jaka jest jej wysokość od powierzchni podłogi ? Czy nie jest ona za wysoko umiejscowiona? oraz czy nie jest za wąska ? Otwory wentylacyjne chyba są jednak o większej powierzchni. Są pewne normy lecz producent podobno się ich trzyma, pisząc w katalogu (przy szer. Drzwi 80 cm) że wymagana wys. szczeliny podłogowej musi wynosić 22 mm. Drzwi standardowo na ościeżnicy są podniesione na 12 mm. Czy w przypadku łazienki ościeżnicę muszę postawić na klockach aby ją podniść i uzyskać taką odległość ? Jest jeszcze taka uwaga (!) W tabeli jest informacja o dodatkowym podcięciu skrzydła 10 mm. Jak się orientuję producent nie wykonuje w opcji wentylacyjnego podcięcia skrzydła (wykonuje jedynie szczelinę) a domniemam że chodzi o skrócenie drzwi na całej szerokości ? Czy producent to także wykona ? (no w końcu jest to w jego katalogu na stronie). Pol-skone ma podcięcie wentylacyjne o wysokości 30 mm.
2. Okleina - laminat CPL. Producent Vasco, reklamuje ją jako najmocniejszą – profesjonalną. Zajmuje pierwsze miejsce (z trzech). W porównaniu, firma DRE także stosuje laminat CPL który w klasyfikacji DRE zajmuje trzecie miejsce ( z czterech) czyli wg nich jest on z tych gorszych (najgorsza jest papierowa okleina LACK). Najtrwalsza jest CELL i niewiele tańsza FINISH. Nie piszę o fornirze bo to wyższa klasa a i także jej wytrzymałość jest niższa od laminatu. Czy te laminaty tak znacząco się różnią od siebie ?
3. Małe pytania i wątpliwości; zastanawiam się nad Pol-skone i ich popularnym Sempre. Doczytałem się tutaj o pewnym udziwnieniu jakim jest górna część jako bezprzylgowa (?) z widoczną szczeliną. Ta nowość to oszczędność materiałowa czy nowa moda ? ;) Nie doczytałem się czy wszystkie typy szyb są hartowane ? Są trzy typy; jedno jest tylko hartowane.
4. Ciekawostka: Verte, spółka córka firmy Porta (swoją drogą ciekawe dlaczego nie przyznają się do swojej spółki – brak informacji o tym fakcie). W ich katalogu, na stronie w opisie jest że drzwi mają ramiak wykonany tylko z HDF-u lecz już na schemacie jest tam nawet klejonka z drewna iglastego ;) obłożna HDF. Katalog papierowy: już tego schematu nie ma. W papierowym kat. Jest uszczelka przyszybowa, w nowej wersji (na stronie) zrezygnowano z niej. Myślę że z uszczelką to dobry pomysł na wibrację szyb ale podobno jest z wyglądu paskudna ;)

Przepraszam że tak dużo napisałem i proszę nie czytać po łebkach ;)

finlandia
13-10-2012, 20:54
Tak tak, trzeba było temat podzielić na 4 części :) i mam wrażenie, że przemieszałeś kilka różnych informacji (ale z pamięci nie jestem w stanie ich sprostować)
Verte - firma się nie chwali, bo to ma być inna marka. Z założenia tańsza (czyli słabsza). Z założenia ma konkurować z drzwiami wykonanymi właśnie z MDF. Nie wiem skąd te rozbieżności w katalogu na stronie i papierowym - może się coś zmieniło. Na pewno była korekta z uszczelką- już jej nie ma i jest system bezuszczelkowy. W przywoływanych Sempre tak jest od zawsze i nigdy nie słyszałem by był z tym problem.

Bilbo100
14-10-2012, 08:55
no fakt nie do końca się nie przyznają :) Na stronie Verte (kontakt) jest w adresie "Porta KMI" ale już sp. z o.o. zamiast S.A. Pewnie coś się złego wydarzyło, podzielono firmę na spółki i teraz każdy sobie rzepkę skrobie ;)
Mimo że w katalogu w PDF uszczelki nie ma to na głównej stronie w opisie ona jednak jest - i teraz nie do końca jestem pewny jak jest naprawdę.
A z tą klejonką z drewna iglastego to musi być błąd (w modelu z plastrem miodu), de facto modele Modern są wg mnie najciekawsze i najładniejsze a konstrukcyjnie gorsze od kolekcji A-F. (płycinowe).

Najbardziej mnie teraz ciekawi wentylacja w dzwiach WC od Vasco. Tutaj widzę jakieś niedopatrzenie ....

finlandia
14-10-2012, 18:21
Pracujesz w dochodzeniówce? :D Nie doszukiwałbym się w kwestiach formalnych problemów. Oni się przyznają, inni nie wspomną ani słowem.
Porta to od lat bardzo przewidywalna firma, ciągle ma największy udział w polskim rynku, ma niezłą ofertę rozszerzoną właśnie o tańszy standard Verte.

Robespierre
15-10-2012, 19:13
Jestem po krótkim urlopie... Zobaczyłem posta wczoraj na komórce i postanowiłem że odpowiem jednak dziś.

:)

Wentylacja w drzwiach VASCO nie spełnia normy PN. Niezależnie czy jest 5 czy 7 cm od podłogi to nic tego faktu nie zmieni.
Kupując te drzwi do prywatnego domu nie ma się czym stresować gdyż strażak czy policja nie będzie sprawdzać jej przepustowości.
Jej przepustowość jest zbliżona do 4-ech okrągłych tulei wentylacyjnych - które oczywiście także są poza normą. Tuleje zazwyczaj nawierca się na podobnym poziomie co szczelina w skrzydłach VASCO.
/Norma mówi o 220 ccm przepustowości - spełnia je tylko wielka kratka./
Producent pisząc na stronie o podcinaniu, podając dokładnie jaki ma być prześwit pod skrzydłem zwraca uwagę tym klientom którzy chcą te drzwi zamontować na obiekcie przemysłowym. A biorąc pod uwagę iż większość drzwi na obiektach to 90-tki więc i potrzeba skracania skrzydła jest zdecydowanie mniejsza. W fabryce nikt takiego skrótu nie wykonuje... Skrócenia skrzydła dokonuje montażysta.

Jeśli nie umie podciąć skrzydła to niech stawia ościeżnicę na klockach... :) Pytanie tylko: Czy mu na to pozwolisz?? (??)

Co do laminatu CPL - w ofercie VASCO na dzień dzisiejszy jest to najmocniejsza stosowana okładzina - dlatego ma maksymalną ocenę.
Każdy producent stosuje swoją klasyfikację i wcale nie musi być 5-cio gwiazdkowa... Klasyfikacje nie pokrywają się wzajemnie.
Faktem jest że okładzina typu CPL jest bardzo wytrzymała i może być spokojnie zastosowana na obiektach przemysłowych.
W warunkach domowych będzie praktycznie nie do zdarcia.

Postaram się rozwinąć temat i odpowiedzieć na Twoje pytania jutrzejszego wieczoru gdyż "mam dziś dyżur" i usypiam synka... Zapewne już dziś się tu nie pokażę...

Pozdrawiam. Dobranoc.

:)

finlandia
15-10-2012, 21:43
Prawda jest taka, że praktycznie żadne tuleje nie spełniają norm wentylacji. Czasem podcięcia jakie stosuje Porta czy Pol-skone już spełniają wymagania.

CPL - faktycznie - to już są zwykle grube (chociaż sztuczne) okleiny. Są klasyfikowane wyżej niż forniry naturalne. Porta miała z nim czasami problem na drzwiach z płyty tłoczonej (odklejała się w całości), ale poza tym niechlubnym wyjątkiem to dobry wybór.

Bilbo100
15-10-2012, 21:54
Dziękuję za szybką odpowiedź pomimo odpoczynku po urlopie ;)

Co do powierzchni wentylacyjnej; podałeś 220 w cm3 ? chyba raczej powino być w cm2 a dokładnie norma powierzchni wentylacji to 0,022 cm2
Tak sobie patrzę na zdjęcie tej szczeliny i ją wirtualnie wymiaruję; szer ok. 0,5 cm . x dł. ok. 55 cm.
Czyli 0,05 cm x 0,55 cm = 0,0275 cm2

Czy ten wynik lekko przewyższa PN ? (ew. jest zbliżony ?)
W katalogu Vasco podają 220 cm 2  toż to chyba tyle wyjdzie po wyjęciu wszystkich płycin 
Ponadto „fabryczna” przestrzeń szczeliny podłogowej u Vasco to 12 mm (inni mają np. 8 mm.) więc chyba nie jest tak źle, chyba że coś źle wyliczyłem.

Pytam o tą wentylację bo raczej ona być powinna dobra (przeciw zagrzybieniu łazienki, bo kabina prysznicowa itd.) Ta norma to interes dla mnie a nie dla kontroli wszelakiej ;)

Wg DRE ta norma spełnia jeśli są zachowane warunki (drzwi np. 80 cm):
1. sama kratka wentylacyjna, (+ std. prześwit 8 mm)
2. samo podcięcie wentylacyjne (z prześwitem pomniejszonym do 4 mm ale nie trzeba pomniejszać  to kwestia wizualna lub wg potrzeb)
3. tuleje wentylacyjne wraz z prześwitem poszerzonym do 24 mm.

Piszesz że tuleje wentylacyjne także są poza normą – to prawda. W tym przypadku jednak już trzeba poszerzyć prześwit pod drzwiami do wymaganych aż 24 mm. (czyli ostre rżnięcie drzwi)
Aby nie było takiej dziury :/ lepiej wykonać podcięcie went. oraz z małym prześwitem 4 mm.
(nie wiem jak wysko jest to podcięcie ale się domyślam że będzie to ok. 20 mm ?)
Może niewiele to zmieni wizualne 

Ciekawe dlaczego u DRE nie można zastosować dwóch rozwiązań wentylacji np. tuleje i podcięcie ? skoro można dać tuleje i drzwi dodatkowo skrócić ? Zamiast skracać, podcięcie byłoby bardziej estetyczne.

„Jeśli nie umie podciąć skrzydła to niech stawia ościeżnicę na klockach... Pytanie tylko: Czy mu na to pozwolisz?? (??)”

hm, czy stawianie ościeżnicy na klockach aby zrobić większy prześwit to zły pomysł ?
Jak można inaczej ją przedłużyć ?

Pozdrawiam !

zieli
15-10-2012, 23:32
Robespierre widać że znasz się na temacie drzwi:)
czy możesz mi poradzić gdzie (jaki producent)
szukać drzwi między garażem a wiatrołapem
interesują mnie drzwi w rozsądnych cenach :)

Justyna P
18-10-2012, 07:03
Piszecie o tym laminacie CPL i jak dla mnie jest wszystko zrozumiałe. Ale mam pytanie odnośnie okleiny Pol-Skone Gravistone. Jak z jej trwałością.

niezdecydowana?
19-10-2012, 15:56
Witam, chciałam podpytać o opinie na temat drzwi Erkado model Magnolia. Zastanawiałam się nad Vasco Braga, pol-skone Arco chyba najbardziej podobają mi się drzwi Erkado, ze względu na okleinę bardzo naturalnie wyglądająco. Ale jak to kobieta kieruję się wyglądem, stąd moje pytanie do tych którzy mają coś z tym produktem wspólnego. Czy jest to produkt wart swojej ceny? Proszę o opinie.

marysia755
21-10-2012, 19:28
Witam Serdecznie

Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem :) Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe :mad:, a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia http://images46.fotosik.pl/1806/002d8c49e842d6c9.jpg

wamag
25-10-2012, 11:58
My zamówiliśmy drzwi firmy Indeco poprzez Vox'a. I co? Jedne drzwi nam zbili, a wszystkie pozostałe ( w tym ościeżnice) są uszkodzone :bash:
No i znowu czekamy...

emka1985
26-10-2012, 10:52
Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.

Invado
26-10-2012, 13:50
Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.

emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.

finlandia
26-10-2012, 16:41
...Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć?....
Problematyczyny? Może bardziej złożony, ale wszystko trzeba zrobić kiedys pierwszy raz i dobry montazysta poradzi sobie. Zawsze może skorzystać z instrukcji montażu.

Karol K.
27-10-2012, 20:21
Witam wszystkich.
Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi :)
Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?
Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?

Kid_A
28-10-2012, 12:01
Witam,
Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.
Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!
Pozdrawiam,

dawidm86
28-10-2012, 14:18
czy ktoś już ma drzwi w okleinie Portasynchro 3d ?? Jest dobre promo do końca miesiąca i takie Porta Fit można dostać za ok. 500zł z ościeżnicą.
Warto ?

Magdalenkaaa1
05-11-2012, 08:31
Witam,

jestem wlasnie na etapie wyboru dzrwi do mojego mizkanka, ktore bedzie urzadzone troche w sytlu skandynawskim z przewodnimi kolorami bieli szarosci bezy.

Mam dylemat co do wyboru dzwi.

Chodzi o wzgledy wizualne i techniczne.


Licze na Wasza pomoc :)

FIRMA - POL_SKONE - model GRAF badz FIORD.


146207

elizakop
05-11-2012, 09:02
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191436-DRZWI-WEWNĘTRZNE-pomoc-w-wyborze-producenci-materiały
Cały wątek poświęcony drzwiom. Fiordy na forum już były maglowane ze wszystkich stron, poszukaj. Co do drugich to nie wiem. Ja ze względów wizualnych wybrałabym fiord, co do względów technicznych się nie wypowiadam, bo nie użytkowałam...

mr6319
05-11-2012, 11:51
Witam wszystkich.
Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi :)
Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?
Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?

Nie wiem jakie będą w użytkowaniu Dre Scala ale mogę powiedzieć, że moje Sempre sprawują się bez najmniejszego zarzutu - a są u mnie od 1,5 roku.
Pozdrawiam.

Miśka76
05-11-2012, 15:51
Ja też polecam Pol-skone, mam tylko takie u siebie. Nie ma co tu oszczędzać na siłę, bo najpierw, piersze drzwi, kupiłam firmy Classic czy jakoś tak, identyczny modeł jak P-s i po rozpakowaniu okazało się, ze farba w paru miejscach odłaziła. Na szczęście przyjęli zwrot bez problemu.

emka1985
08-11-2012, 08:10
emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.

Dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na drzwi łamane... te przesuwne to fajna sprawa, ale niestety dosyć droga.

Robespierre
08-11-2012, 08:32
Witam,
Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.
Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!
Pozdrawiam,

To marka wymyślona przez dział marketingu importera... Te klameczki niestety są bardzo marnej jakości. Są wykonane ze znalu, jest to stop aluminium oraz cynku i zapewne jeszcze kilku innych niezidentyfikowanych metali. Wytrzymałość jest bardzo niska, w szczególności lakieru którym jest wykończona powierzchnia.

Z tanich dobrych klamek polecam Ci włoską serię ATM która waha się w cenach ok 50-70 zł. Niestety wybór ogranicza się tylko do koloru chrom błyszczący i chrom matowy ale za to jest to prawdziwa chromowana powłoka a nie lakier.

Jeśli musi być coś na kwadratowych rozetach to budżetowym rozwiązaniem są klamki WB, ceny ok 70-90 zł, są z wystarczająco mocnej jak na domowe warunki stali nierdzewnej, mają niezły sposób mocowania:
http://sklep.enger.pl/klamki-rozety-kwadratowe-c-76_65_89.html?filter_id=22&sort=4a

P.S. A w jakim mieście dokonałeś zakupu?? Jesteś zadowolony z montażu?? Twoja opinia może być pomocna następnym poszukującycm.

Pozdrawiam.

Robespierre
08-11-2012, 08:40
Witam Serdecznie

Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem :) Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe :mad:, a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia http://images46.fotosik.pl/1806/002d8c49e842d6c9.jpg

Gratuluję. :)

Kostar jak widać potrafi produkować piękne drzwi.

KK2012
08-11-2012, 10:28
Zakupiłem drzwi DRE, fornirowane (ryflowane), z szybkami mlecznymi, wersja z wypełnieniem wewnętrznym, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale wraz z ościeżnicą płaciłem około 1000 zł za sztukę, w tym 120 zł montaż. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem dokładności ich spasowania, forniru oraz solidności. Warto zaznaczyć, że przy wyborze drzwi ważna jest również ekipa montażowa (montaż drzwi to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa) oraz wcześniejsze dokładne pomiary i, niestety solidność poprzednich fachowców od murowania i tynków.

Tak na marginesie warto kupować drzwi z wypełnieniem wewnętrznym, robi to ogromną różnicę w stosunku do pustych w środku, różnica w cenie nie jest duża.

Robespierre
08-11-2012, 10:43
Zakupiłem drzwi...

Pochwal się i proszę zrób jakieś fotki.

:)

Pozdrawiam.

katawoj
09-11-2012, 07:17
Dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na drzwi łamane...
ooo chętnie poznam opinię jak już będą zamontowane :)
możesz napisać na jaką firmę się zdecydowaliście?

emka1985
09-11-2012, 19:42
ooo chętnie poznam opinię jak już będą zamontowane :)
możesz napisać na jaką firmę się zdecydowaliście?

Klasyczne drzwi do łazienki wzięliśmy z DRE, a te łamane z PORTY. Póki co czekamy, jak już zamontują dam znać :)

Robespierre
12-11-2012, 17:58
No to nieźle poczynają sobie z klientem.

A myślałem że takich firm już nie ma...

Możliwe że zmiana nazwy miała uratować wizerunek podupadającej firmie.

Twoja historia choć jest to Twój jedyny post nie wygląda na wyssaną z palca.