PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21

finlandia
27-09-2014, 08:58
Jak to chińskie klaki. Udręka w montażu i trwałości. Nie zdziw się, jak kiedyś sama klamka zostanie Ci w ręku - bądż z powodu ułamania a moze wyrwiesz ją z drzwi, bo ich systemu montazu nie sa idealne .
Hoppe London 113/202SP.
Do klamki wskazanej w linku podobne sa modele w wielu firmach. Ekonomiczne ale dobre jak na swoja cenę są klamki WB czy też Urfic. Z tym że to nir te kolory. NA stare zloto do sie pomalowac mosiadz lub aluminium.

Paola201
27-09-2014, 10:59
Mam problem, może ktoś mi pomoże.
Na pietrze do dwóch pokoi mamy otwory wejściowe po ukośnie, niestety nie zwracaliśmy na to uwagi podczas projektowania i w dalszej części budowy, jednak teraz kiedy przyszło nam wybrać drzwi i wymierzyć okazało sie ze nijak nam pasują tam ościeżnice...gdyż z każdej ze stron w jednych z lewej strony od wewnątrz z drugiej z prawej od zewnątrz ościeżnicą regulowana nie ma racji bytu bo nie wejdzie jej opaska....
Mówiąc najprościej ńie ma kata prostego miedzy otworem a ściana..
I tu właśnie pytanie, spotkaliście sie z takimi drzwiami?co nam zostaje? Ościeżnicą stała i wykończenie reszty opaskami i cwiercwalkami i innymi duperelami???...
Czy jest na to jakiś sposób?
Bo jeśli tu trzeba bedzie wstawiać stałe to reszta pokoi, lazienki i garderoba tez...żeby wyglądało to jakoś sensownie...
Pomożecie ;)?

finlandia
27-09-2014, 11:58
Zdarza się. Zawsze to widzę przy pomiarze okien i mówię w czym rzecz, ale mało który klient sobie to bierze do serca (przecież nie będzie przestawiał wymarzonych ścian)

W zależności od otworu i drzwi odpowiednio docina się opaskę. Ale ma na to wpływ wiele czynników związanych z wymiarami drzwi i otworu. Oczywiście to nie jest ideał, ale ja lepszego rozwiązania nie widzę.

Paola201
27-09-2014, 12:19
Zdarza się. Zawsze to widzę przy pomiarze okien i mówię w czym rzecz, ale mało który klient sobie to bierze do serca (przecież nie będzie przestawiał wymarzonych ścian)

W zależności od otworu i drzwi odpowiednio docina się opaskę. Ale ma na to wpływ wiele czynników związanych z wymiarami drzwi i otworu. Oczywiście to nie jest ideał, ale ja lepszego rozwiązania nie widzę.


Czyli można ta opaskę zamontować pod innym katem niż 90st ?? Wydawało mi sie ze jest to nie możliwe...

finlandia
27-09-2014, 12:38
Nie, nie można. Ale można ją przyciąć pod kątem.. Częste jest zwężanie jej na szerokości jeśli ściana nie ma węgarka, ale zdolna ekipa może to też zrobić nieprostokątnie.. wystarczy piła z pochylanym stołem. W salonach drzwiowych powinnaś naszkicować w czym rzecz (rzut ścian z góry, z podaniem wymiarów) - od razu będzie wiadomo czy są w stanie to zamontować

martahp
27-09-2014, 20:54
280400280401



Ponawiam pytanie - Jakiej firmy białe gładkie drzwi, z opaską łączoną po kątem 60 stopni polecacie?

Robespierre
27-09-2014, 22:59
280400280401



Ponawiam pytanie - Jakiej firmy białe gładkie drzwi, z opaską łączoną po kątem 60 stopni polecacie?

Na jednym zdjęciu zaznaczyłeś opaski o kącie 90 stopni a na drugim 45 stopni... Pytasz o 60 stopni i powiem że jesteś chyba pierwszą osobą która o to pyta. Myślę że nie ma takiego produktu na rynku i zapewne nie będzie. A tak nawiasem po co Ci 60 stopni?? To ma do czegoś pasować w Twoim domu??

P.S.
Pozdrawiam forumowiczów. :)

Robespierre
27-09-2014, 23:22
...

Robespierre
27-09-2014, 23:23
Mam pytanie - co myslicie o chinskich klamkach z ZnAl typu:
http://okucia24.com/klamka-hermes-drzwiowa-patyna-khr411-khr412-khr413,id470.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fokucia24.com%2Fkla mka-hermes-drzwiowa-patyna-khr411-khr412-khr413%2Cid470.html)
lub
http://okucia24.com/klamka-hermes-drzwiowa-patyna-khr400,id469.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fokucia24.com%2Fkla mka-hermes-drzwiowa-patyna-khr400%2Cid469.html)
?

Normalnie bym nie rozwazal, ale jeden z nielicznych modeli, ktore moim zdaniem sa ladne i beda pasowac.

Z racji ogromnego w tym temacie doświadczenia nieskromnie pisząc powiem krótko i zwięźle:
5-10% chińskiej produkcji klamek nadaje się do normalnego użytkowania reszta to atrapy która bardzo szybko trzeba wymienić z wielu powtarzających się powodów:
1. Nadmierne rysowanie się powłok lakierniczych.
2. Pękanie szyldów w okolicach rękojeści.
3. Pękanie szyldów w okolicach śrub montażowych
(a to ze względu na ulubiony materiał chińskich fabryk - ZNAL - cynk mieszany z aluminium - stop tak słaby jak plastikowe zabawki z PRL-u. Materiał pochodzący w 100% z odzysku. Bardzo niejednorodny a przez to bardzo słaby. Używany bo TANI !!! )
4. Pękanie trzpieni wewnątrz rękojeści.
5. Bardzo szybkie wyrobienie się gwintu wkrętem inbusowym w rękojeści.
6. Wkręty inbusowe przy stosunkowo niewielkiej sile dokręcania pękają.

a poza tym:
7. Ogromne trudności przy montażu - niespasowane elementy, bardzo słabej jakości wkręty gdzie łebki odrywają się przy wkręcaniu nawet śrubokrętem a co dopiero powszechnie używanymi wkrętarkami.
8. Praktycznie nie spotkałem chińskiej klamki która po montażu trzymała by się dłużej bez konieczności poprawiania niż miesiąc.

Jest pewna grupa klamek ze "stali nierdzewnej" która jest dość trwała ale UWAGA - celowo "stal nierdzewna" piszę w cudzysłowie gdyż te klamki narażone na czynniki zewnętrzne potrafią bardzo ale to bardzo szybko ZARDZEWIEĆ. Niestety prawdziwej stali nierdzewnej w składzie jest zbyt mało... :(

Ogólnie u nas nie ma praktycznie szans kupić taką klamkę gdyż zarabiając 5 zł niejednokrotnie trzeba było wymieniać klamki na nowe lub wielokrotnie jeździć na poprawki montażowe które nie wynikały z błędów monterskich a tylko i wyłącznie z wad materiałowych. Wielokrotnie zdarzyło mi się odsyłać całe dostawy ze względu na bardzo brzydko wykonaną powłokę czy inne wady.

Wg mnie takie tanie zakupy są absolutnie nie adekwatne do funkcji tego produktu.

Możesz kupić - zamontować - ale po kilku dniach przekonasz się że nie ściemniałem.

Robespierre
27-09-2014, 23:24
280400280401



Ponawiam pytanie - Jakiej firmy białe gładkie drzwi, z opaską łączoną po kątem 60 stopni polecacie?

Sorry - nie doczytałem podpisu. "dziwny jest ten świat..."

Już wiem skąd Twoje pytanie. :)

Robespierre
27-09-2014, 23:28
Mam problem, może ktoś mi pomoże.
Na pietrze do dwóch pokoi mamy otwory wejściowe po ukośnie, niestety nie zwracaliśmy na to uwagi podczas projektowania i w dalszej części budowy, jednak teraz kiedy przyszło nam wybrać drzwi i wymierzyć okazało sie ze nijak nam pasują tam ościeżnice...gdyż z każdej ze stron w jednych z lewej strony od wewnątrz z drugiej z prawej od zewnątrz ościeżnicą regulowana nie ma racji bytu bo nie wejdzie jej opaska....
Mówiąc najprościej ńie ma kata prostego miedzy otworem a ściana..
I tu właśnie pytanie, spotkaliście sie z takimi drzwiami?co nam zostaje? Ościeżnicą stała i wykończenie reszty opaskami i cwiercwalkami i innymi duperelami???...
Czy jest na to jakiś sposób?
Bo jeśli tu trzeba bedzie wstawiać stałe to reszta pokoi, lazienki i garderoba tez...żeby wyglądało to jakoś sensownie...
Pomożecie ;)?

To może trzeba dobudować nieco węgarka, tak z 2-3 cm tak aby opaski ościeżnic regulowanych się zmieściły... (???)

Wielu producentów zrobi Ci nieco węższe drzwi i wcale nie będzie chciało ogromnych dopłat.

Montaż ościeżnic stałych i dokładanie listew i ćwierćwałków to totalna porażka. Pieniądze wydane a efekt taki sobie...

Robespierre
27-09-2014, 23:30
Jak to chińskie klaki. Udręka w montażu i trwałości. Nie zdziw się, jak kiedyś sama klamka zostanie Ci w ręku - bądż z powodu ułamania a moze wyrwiesz ją z drzwi, bo ich systemu montazu nie sa idealne .
Hoppe London 113/202SP.
Do klamki wskazanej w linku podobne sa modele w wielu firmach. Ekonomiczne ale dobre jak na swoja cenę są klamki WB czy też Urfic. Z tym że to nir te kolory. NA stare zloto do sie pomalowac mosiadz lub aluminium.

Miałeś te URFIC w rękach?????
Chrom poler jeszcze ujdzie ale chrom satyna to masakra!!!!
Wyglądają jak malowane pędzlem.
...a może tak właśnie miało być. Już sam nie wiem.

Pozdrawiam.

Olleo
28-09-2014, 00:13
Robespierre, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Nie o kase chodzi, a o wyglad. To, co jest powszechnie dostepne, po prostu mi sie nie podoba, albo do drzwi nie pasuje.

Paola201
28-09-2014, 01:25
To może trzeba dobudować nieco węgarka, tak z 2-3 cm tak aby opaski ościeżnic regulowanych się zmieściły... (???)

Wielu producentów zrobi Ci nieco węższe drzwi i wcale nie będzie chciało ogromnych dopłat.

Montaż ościeżnic stałych i dokładanie listew i ćwierćwałków to totalna porażka. Pieniądze wydane a efekt taki sobie...


OK, to rozumiem ze można dobudować ale jak z czego?? Z pustaków dobudować ściankę 6-10cm... To ona sie kupy nie bedzie trzymać bo niby jak ... Bedzie za wąska ..
Pozatym do pokoju drzwi 70t-ki to chyba trochę mało... Nie uważacie??

martahp
28-09-2014, 02:41
Sorry - nie doczytałem podpisu. "dziwny jest ten świat..."

Już wiem skąd Twoje pytanie. :)



Daruj sobie te złośliwości. Oczywiście chodziło mi o kąt 90 stopni, a zdjęcia są autorstwa Bubblegum, który merytorycznie się ustosunkował (w przeciwieństwie do ciebie ) do pytań o białe gładkie drzwi kilka postów wcześniej.

"Dziwny jest ten świat" to cytat z piosenki Niemena skierowanej do takich ludzi jak ty.



Może ktoś posiada proste, gładkie białe drzwi, jest z nich zadowony i poleci firmę ? :)

finlandia
28-09-2014, 09:52
Zapewniam Cie Marta ze jesli ktos moze pomoc w tym wyborze to wlasnie Robe i ja sie ciesze ze w koncu wrocil:D
Napisalas 60..ja pamietam ze pytalas wczesniej o 90 ale nie kazdy wraca gleboko w watki..
Tak, mialem Urfica-matowa powloka faktycznie wyglada jak domowa robota ale ja uznalem ze tak ma byc:) Popatrz na Hoppe Dublin- tez ma niewykonczona atrone wewnetrzna-za nizsza cena ktorej oczekujemy ida oszczednosci.

Ps. Robe, ciesze sie ze jestes.

Robespierre
28-09-2014, 15:35
OK, to rozumiem ze można dobudować ale jak z czego?? Z pustaków dobudować ściankę 6-10cm... To ona sie kupy nie bedzie trzymać bo niby jak ... Bedzie za wąska ..
Pozatym do pokoju drzwi 70t-ki to chyba trochę mało... Nie uważacie??

Nie musisz od razu zmniejszać do "70"-tki choć i ona w zupełności wystarczy. Nawet jeśli potrzebujesz wnieść większe meble to praktycznie zawsze są w elementach do złożenia. Mam u siebie tylko "70" i nie narzekam. Przynajmniej mam powód aby nieco zadbać o "linię". ;)
Raczej myślałem o kilku centymetrach i drzwiach z przejściem powiedzmy ok. 75-77 cm. Wymiar na zamówienie ale wiele firm może to zrobić bez rujnowania Twojego budżetu.
Wystarczy dokleić kilka pasów płyty G-K i każdy po kolei dokręcić wkrętami. Ranty szpachlujesz, szlifujesz i masz dobrze i trwale zmniejszony otwór.
Kilka tygodni temu u teściowej zmniejszyłem tak otwór z nietypowego wymiary 140 cm na 128 cm do typowych dwuskrzydłowych "80+40". Wszystko działa jak należy. :)

Robespierre
28-09-2014, 15:37
Daruj sobie te złośliwości. Oczywiście chodziło mi o kąt 90 stopni, a zdjęcia są autorstwa Bubblegum, który merytorycznie się ustosunkował (w przeciwieństwie do ciebie ) do pytań o białe gładkie drzwi kilka postów wcześniej.

"Dziwny jest ten świat" to cytat z piosenki Niemena skierowanej do takich ludzi jak ty.
Może ktoś posiada proste, gładkie białe drzwi, jest z nich zadowony i poleci firmę ? :)

To nie była złośliwość a poczucie humoru... Może specyficzne ale takie już mam. :)

A jakim dysponujesz budżetem?? Ile chcesz wydać na sztukę z montażem i klamką?? Ile potrzebujesz sztuk??

f.5
28-09-2014, 18:04
Panowie czy oknami tez się zajmujecie ?

dzis zauwazyłem ze pękła mi szyba srodkowa w oknie (pakiet 3 szybowy).
okno na południową stronę
pękła od ramy a rysa zatrzymała sie w srodku szklenia.

co to za zwyczaje mają szyby ? a sądze ze to bardziej kwestia okna :(

finlandia
28-09-2014, 20:51
W dziale okna podobne posty pojawiają sie systematycznie. Szyba ma prawo pękać samoistnie i zawsze są to trudne sprawy bo zwykle gwarancje je wykluczają ze swojego zakresu. Kontynuację proponuję przenieść do działu okna:
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-garażowe

Ale by nie było tak całkiem poza tematem - nie miałem jeszcze przypadku pęknięcia szyby w drzwiach. Czy tzn że Wam nie pękają? czy tylko ich nie zgłaszacie (botermin lub powód jest oczywisty) ? Pytam, bo czasem zastanawiam się jaki będzie dym" gdy okaże się że trzeba wymienić skrzydło, bo w nowoczesnych drzwiach praktycznie nie możliwe jest wymienienie szyby we własnym zakresie.

Robespierre
29-09-2014, 09:05
W dziale okna podobne posty pojawiają sie systematycznie. Szyba ma prawo pękać samoistnie i zawsze są to trudne sprawy bo zwykle gwarancje je wykluczają ze swojego zakresu. Kontynuację proponuję przenieść do działu okna:
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-garażowe

Ale by nie było tak całkiem poza tematem - nie miałem jeszcze przypadku pęknięcia szyby w drzwiach. Czy tzn że Wam nie pękają? czy tylko ich nie zgłaszacie (bo termin lub powód jest oczywisty) ? Pytam, bo czasem zastanawiam się jaki będzie dym" gdy okaże się że trzeba wymienić skrzydło, bo w nowoczesnych drzwiach praktycznie nie możliwe jest wymienienie szyby we własnym zakresie.

Weszliśmy w erę hartowania szyb i już nawet w stosunkowo tanich skrzydłach takie szyby się pojawiają więc temat może już niedługo stać się tylko opowieścią dla dzieci. :)

Miałem w ostatnich dwóch latach jeden przypadek zgłoszenia przez klienta pęknięcia szkła. Podobno szkło pękło w nocy gdy wszyscy smacznie spali...:confused::sleep: Producent nie uznał reklamacji ale naprawił klientowi bezpłatnie to skrzydło w ramach "dobrej współpracy". :) Dodam że w tym przypadku i w wielu podobnych wymiana szyby to praktycznie wykonanie skrzydła od nowa.
To był ten model drzwi:
282024

Olleo
29-09-2014, 10:54
No biorac pod uwage, ze 80% skrzydla, to szyba, to moznaby tak rzec, ale chyba nie chcesz powiedziec, ze wykonywali od nowa ramiaki?

U mnie stolarz na moja prosbe przy kazdej szybce zrobil ledwie widoczne listewki (po jednej stronie), ktore mozna wyjac i szybe wymienic.

Robespierre
29-09-2014, 11:22
No biorac pod uwage, ze 80% skrzydla, to szyba, to moznaby tak rzec, ale chyba nie chcesz powiedziec, ze wykonywali od nowa ramiaki?
U mnie stolarz na moja prosbe przy kazdej szybce zrobil ledwie widoczne listewki (po jednej stronie), ktore mozna wyjac i szybe wymienic.

Koszt bocznych ramiaków w cenie tego skrzydła to ledwie ok. 200-250 zł. Koszt oczyszczenia rantów z popękanego szkła to ok. 100-150 zł. Szyba jest klejona klejem UV a to wyjątkowo "mocna bestia". Przy takiej proporcji kosztów i stracie czasu wykonano całe nowe skrzydło. Na rynku wiele konstrukcji jest tak wykonanych. Dlatego lepiej w skrzydło wmontować hartowane szkło...

Ty chciałeś te listewki bo chuchałeś na zimne ale większość klientów ich nie chce. Osobiście także ich nie lubię bo to dodatkowy element raczej niedodający uroku. Dzisiaj modne są proste linie i jak najmniej dodatków, listewek, łączeń, rozet dolnych przy klamkach, itp...

Nie twierdzę że nowe konstrukcje są złe. Po prostu ryzyko zbicia szkła jest tak niewielkie iż można sobie odpuścić wariant z listewkami.
Stolarz zapewne ucieszył się z Twojego pomysłu gdyż taki wariant wykonawczo dla niego także był znacznie łatwiejszy do wykonania.

Podobnie w motoryzacji. Pewne części są na dziś nienaprawialne - wymienia się całe zespoły bo to szybsze i prostsze dla producenta rozwiązanie. Czasami użytkownik ma problem lecz są to marginalne tematy i nikt się nad tym nie zastanawia...

f.5
29-09-2014, 11:54
Jeśli mogę się wtrącić to odpowiadam, że można.
Nie znam tego producenta uszczelki samoopadającej / progu lecz zazwyczaj jest element plastikowy, który daje się przekręcić w lewo/prawo śrubokrętem krzyżowym bądź imbusem/ampulem. Należy go poszukać po tej stronie uszczelki, która jest pod zawiasami.
Na Twoich zdjęciach czegoś takiego nie widać. Zatem jest jeszcze możliwość, również stosowana przez producentów, że ten kwadratowy element plastikowy wyciąga się do siebie aż wyjdzie cały z uszczelki i wtedy przekręca się go w lewo/prawo, a następnie należy go z powrotem schować.
Przekręcając w lewo plastikowy bolec "robi się" coraz dłuższy, przez co uszczelka szybciej zaczyna opadać, a jednocześnie powinna mocniej dolegać do podłoża. Wkręcając go w prawo plastik jest krótszy, mniej wystaje poza obręb drzwi i uszczelka/próg opada później i teoretycznie słabiej dociska. Jest to głównie zabawa z regulacją.
Tak jest jak mówisz.
musiałem wyciągnąc ten metalowy kwadratowy element (kombinerkami bo stawiał opór) i przekręcic - pomogło.
Podziękował



f5,
Regulacja? Pewnie Robespierre by wiedział, bo on obraca się w tego typu drzwiach.
Próg opada tym bardziej, im mocniej wciśnie się ten wystający element, czyli albo jak napisał Aramontowy srubokręć/ imbus (ja nie zwróciłem na to wcześniej uwagi) albo przesunięcie skrzydła bliżej ościeżnicy poprzez wkręcenie zawiasu, z tym że Ty masz bezprzylgówki to może nie być najlepsza opcja.
Nie mogę powiększyć zdjęć by dokładnie obejżeć szczegóły, ale wygląda że nogę ościeżnicy od strony klamki masz uniesioną (podłoga ma spadek?) i dlatego uszczelka może nie dość daleko wypadać (za dużo też nie może, bo są modele które się będą blokować.
Mimo wszystko zapytał bym monterów, czy można coś z tym zrobić.
regulacja bardzo prosta warto polecać te progi aby wygłuszyć lub prawie całkowicie odciąc pomieszczenie.


W dziale okna podobne posty pojawiają sie systematycznie. Szyba ma prawo pękać samoistnie i zawsze są to trudne sprawy bo zwykle gwarancje je wykluczają ze swojego zakresu. Kontynuację proponuję przenieść do działu okna:
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?61-Okna-drzwi-bramy-garażowe


Dzięki za linka.

Olleo
29-09-2014, 12:12
Czasami użytkownik ma problem lecz są to marginalne tematy i nikt się nad tym nie zastanawia...

Z tym to pojechales :) Szczegolnie w kontekscie motoryzacji, czy AGD.

Ja rozumiem, ze hartowana szybka o wysokosci 4cm moze przetrwac wieki w drzwiach, chyba ze ktos specjalnie walnie w nia mlotkiem, ale mowa takze o takich:

http://i.snag.gy/Bliow.jpg

jak sie ma dzieci, to prawdopodobienstwo wymiany szyby, nawet hartowanej (chociaz nie pamietam, czy ja aby nie zamowilem klejonej, musialbym sprawdzic), jest calkiem spore, a nie widze sensu robic od nowa drzwi, szczegolnie ze chodzi o dab lity. Listewki sa tak zrobione, ze trzeba sie przyjrzec, albo wiedziec, czego szukac.

p.s. w kwestii uszczelek pod drzwiami - warto montowac takie szczotkowe? Z piwnicy mi wieje...

Olleo
29-09-2014, 14:55
Jak to chińskie klaki. Udręka w montażu i trwałości. Nie zdziw się, jak kiedyś sama klamka zostanie Ci w ręku - bądż z powodu ułamania a moze wyrwiesz ją z drzwi, bo ich systemu montazu nie sa idealne .
Hoppe London 113/202SP.
Do klamki wskazanej w linku podobne sa modele w wielu firmach. Ekonomiczne ale dobre jak na swoja cenę są klamki WB czy też Urfic. Z tym że to nir te kolory. NA stare zloto do sie pomalowac mosiadz lub aluminium.

A te Hoppe sa dobre? Przeciez te Birmingham i London sa w podobnych cenach:
http://www.alterdom.pl/drzwi_wewnetrzne-Klamki_Hoppe,6
a widzialem tez tansze, choc b. ciezko znalezc takie do drzwi wewnetrznych, wiec zachodzi obawa, ze tak, jak Axa Diva, juz jest wycofana z produkcji.

theme
30-09-2014, 23:39
Panowie czy oknami tez się zajmujecie ?

dzis zauwazyłem ze pękła mi szyba srodkowa w oknie (pakiet 3 szybowy).
okno na południową stronę
pękła od ramy a rysa zatrzymała sie w srodku szklenia.

co to za zwyczaje mają szyby ? a sądze ze to bardziej kwestia okna :(

Na początek należy sprawdzić czy okno jest odpowiednio obsadzone. Pion, poziom. Jest to okno typu FIX czy otwierane?

Roger7
01-10-2014, 06:31
Witam

Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych drzwi.
2 sztuki do łazienek bezprzylgowe
3 sztuki do pokojów mogą być przylgowe

Moje typy w średniej półce:
1. Asilo Pertini 5, Linate 1 - bardzo ładne, trochę drożej niż pozostałe, lakierowane.
Najchętniej wziąłbym te z ukrytymi zawiasami ale otwory drzwiowe mają szerokość 89-90 cm i max. mógłbym je poszerzyć do 90 cm. Więc raczej się nie zmieszczą.
2. Intenso Paris - biały CPL, chyba najlepsze w tej cenie ale patrzyłem na próbnik i kolor biały CPL nie jest śnieżnobiały ale wpada w jakąś kość słoniową, co mi się mniej podoba
3. Dre Premium - okleina biały mat Dre-Cell. Kolor okleiny mi odpowiada ale nie wiem jak z jakością

Proszę, polećcie co wybrać?

f.5
01-10-2014, 13:31
Na początek należy sprawdzić czy okno jest odpowiednio obsadzone. Pion, poziom. Jest to okno typu FIX czy otwierane?
okno o wymiarach 176 x 133 cm obustronnie zloty dab
szyba 110 x 66 cm pekla gdy okno bylo uchylone
http://images54.fotosik.pl/502/6db9b7c7aa740763med.jpg (http://www.fotosik.pl)

tak to wzglada
http://images53.fotosik.pl/502/d2dbdaffd1a734b7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images51.fotosik.pl/501/3ef5e1c8c67d54cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

nie potrafie powiedzwiec na ta chwile czy okno trzyma pion i poziom sprawdze jak wpadnie mi w reke poziomica

Olleo
02-10-2014, 14:26
(a to ze względu na ulubiony materiał chińskich fabryk - ZNAL - cynk mieszany z aluminium - stop tak słaby jak plastikowe zabawki z PRL-u. Materiał pochodzący w 100% z odzysku. Bardzo niejednorodny a przez to bardzo słaby. Używany bo TANI !!! )

Super, ale przejrzalem kilkadziesiat stron z klamkami, nie wiem, czy aby nie wszystkich producentow i, o ile w ogole wspomniany jest material, to jest to zawsze ZnAl. Np.:


Nowoczesna klamka firmy VDS na podłużnym szyldzie w kolorze: nikiel-satyna wykonana z bardzo solidnego materiału - stop cynku i aluminium.

I teraz nie mam pojecia, co mam kupic.

Zalezy mi na dlugim prostokatnym (a nie owalnym) szyldzie i w miare prostej, geometrycznej klamce, j.w. ten Hermes. Kolor jednak nie stare zloto (bedzie za ciemny), tylko cos jasniejszego - np. patyna.

Sytuacja sie robi krytyczna, bo na dniach mam miec montaz pozostalych skrzydel.

Robespierre
02-10-2014, 14:45
Witam

Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych drzwi.
2 sztuki do łazienek bezprzylgowe
3 sztuki do pokojów mogą być przylgowe

Moje typy w średniej półce:
1. Asilo Pertini 5, Linate 1 - bardzo ładne, trochę drożej niż pozostałe, lakierowane.
Najchętniej wziąłbym te z ukrytymi zawiasami ale otwory drzwiowe mają szerokość 89-90 cm i max. mógłbym je poszerzyć do 90 cm. Więc raczej się nie zmieszczą.
2. Intenso Paris - biały CPL, chyba najlepsze w tej cenie ale patrzyłem na próbnik i kolor biały CPL nie jest śnieżnobiały ale wpada w jakąś kość słoniową, co mi się mniej podoba
3. Dre Premium - okleina biały mat Dre-Cell. Kolor okleiny mi odpowiada ale nie wiem jak z jakością

Proszę, polećcie co wybrać?

Ad. 1 Ja podpowiadałbym Ci tę opcję ze względu na "biel bielszą od innych". Drzwi wyglądają na droższe niż są w rzeczywistości. Można powiedzieć że jest to lekko wyższa klasa niż średnia.
Nie musisz od razu rozkuwać całego otworu - wystarczy podkuć w miejscu gdzie są zawiasy czy puszka zamka.

Ad 2 Nieco mocniejsza tzn odporniejsza na uderzenia czy zarysowania ale opcja bezprzylgowa nie wygląda już tak super. Ramiaki są lekko pozaokrąglane i szczeliny robią się dość duże. Nie wygląda to najlepiej - gdybyś chciał je przylgowe to zaleciłbym te. Beprzylgowe raczej odradzam.

Ad3. Raczej nie będziesz zadowolony z jakości tej okleiny... Konstrukcja słabsza od INTENSO ale podobna jak w ASILO.

Flawia
02-10-2014, 14:48
Podpowiedzcie, czy ostatnie malowanie powinno być przed montażem drzwi czy po?

Robespierre
02-10-2014, 14:49
Super, ale przejrzalem kilkadziesiat stron z klamkami, nie wiem, czy aby nie wszystkich producentow i, o ile w ogole wspomniany jest material, to jest to zawsze ZnAl. Np.:
I teraz nie mam pojecia, co mam kupic.
Zalezy mi na dlugim prostokatnym (a nie owalnym) szyldzie i w miare prostej, geometrycznej klamce, j.w. ten Hermes. Kolor jednak nie stare zloto (bedzie za ciemny), tylko cos jasniejszego - np. patyna.
Sytuacja sie robi krytyczna, bo na dniach mam miec montaz pozostalych skrzydel.

Bo wybierając długi szyld zamknąłeś sobie drogę do dużego wyboru modeli.
Gdybyś jednak wziął klamkę na rozetach kwadratowych pojawiłoby się o wiele więcej propozycji i tam znalazłbyś lepszą jakość za rozsądne pieniądze.
Np.: to
http://tupai.eu/produkt/klamka-tupai-2275q-96-szyld-kwadratowy-chrom-szczotkowany#product-description

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftupai.eu%2Fprodukt %2Fklamka-tupai-2275q-96-szyld-kwadratowy-chrom-szczotkowany%23product-description)Nie wiem tylko czy przedział 100-150 zł jest dla Ciebie rozsądną ceną. (???)

Robespierre
02-10-2014, 14:52
Podpowiedzcie, czy ostatnie malowanie powinno być przed montażem drzwi czy po?

Raczej po gdyż:
1. Wiele ścian odstaje od norm i pomiędzy opaską a ścianą należy położyć akryl który powinien być pomalowany na kolor ściany.
2. Po montażu drzwi mocuje się listwy przypodłogowe i tutaj też pojawia się wiele szczelin do akrylowania i malowania.

Flawia
02-10-2014, 14:53
Raczej po gdyż:
1. Wiele ścian odstaje od norm i pomiędzy opaską a ścianą należy położyć akryl który powinien być pomalowany na kolor ściany.
2. Po montażu drzwi mocuje się listwy przypodłogowe i tutaj też pojawia się wiele szczelin do akrylowania i malowania.

Dziękuję za odpowiedź, chociaż nie jest ona po mojej myśli :D

Olleo
02-10-2014, 15:23
Bo wybierając długi szyld zamknąłeś sobie drogę do dużego wyboru modeli.
Gdybyś jednak wziął klamkę na rozetach kwadratowych pojawiłoby się o wiele więcej propozycji i tam znalazłbyś lepszą jakość za rozsądne pieniądze.
Np.: to
http://tupai.eu/produkt/klamka-tupai-2275q-96-szyld-kwadratowy-chrom-szczotkowany#product-description

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftupai.eu%2Fprodukt %2Fklamka-tupai-2275q-96-szyld-kwadratowy-chrom-szczotkowany%23product-description)Nie wiem tylko czy przedział 100-150 zł jest dla Ciebie rozsądną ceną. (???)

Przede wszystkim, to kolor mi raczej nie odpowiada. Patrzylem tez na kwadratowej rozecie, ale to, co mi sie nawet podoba, jest wciaz z ZnAl.

Z mojego przegladu wynika, ze:
- 50% klamek jest z ZnAl
- 48% klamek jest z niewiadomo czego, bo nie podaje tego nawet producent
- 2% jest z Al, ale brak ciekawych wzorow, albo kolorow

Np. co to za material? http://www.domino.pl/klamki/produkty/2380-klamka-gustaw-qr-m3-dzielona
http://drzwiklamki.pl/1184-klamka-flip-vds-szyld-72.html - ZnAl
http://e-danbud2.pl/pl/p/Klamka-Warna-VDS-rozeta-kwadratowa-R46-nikiel-satyna/429 - ZnAl

Olleo
02-10-2014, 15:33
Dziękuję za odpowiedź, chociaż nie jest ona po mojej myśli :D

Jesli masz tak zamiar zrobic, jak radzi Robespierre, to pomaluj praktycznie na gotowo okolice listew i drzwi, a na opaski i listwy zastosuj dobra tasme maskujaca na kleju kauczukowym (sa takie w niektorych marketach budowlanych, marki nie bede reklamowal, ktore mozna oderwac po 5 miesiacach - w rzeczywistosci nawet pozniej ladnie schodza) i b. dokladnie je przyklej - zeby farba nie podciekala pod tasme. Przy malowaniu staraj sie nie dojezdzac na maksa z walkiem/pedzlem do listwy/opaski, chyba ze sa tak mocno zabrudzone (dodatkowe zabezpieczenie przed podcieknieciem farby). Sprawdz sobie z dluga poziomnica, czy masz faktycznie jakies miejsca, gdzie spore szpary wyjda, bo nie ma co akrylowac wszystkiego - przy opaskach nawet do 2-3 mm szpary nie raza, a przy listwach te 1-1.5mm sie gubi - z akrylem bedziesz miec problemy - albo dobierzesz kolorem do listew i nie bedzie widac, gdzie nie pomalowalas, ale za to gryzc sie bedzie ze sciana, albo vice versa.

A w ogole, to pilnuj ekipe, zeby scian nie uszkodzila, ani nie pobrudzila - kazdy "fachowiec" psioczy na innych, ze niby jak mozna nie szanowac roboty innych i wlaza, brudza i niszcza, a potem sam robi tak samo i jeszcze wpiera, ze przeciez mialas pomalowac po wszystkim i nie mozna oczekiwac, ze nic nie uszkodzi. Jak uszkodzi, a masz tynk cem-wap, to nigdy nie zaszpachlujesz tego, zeby spod farby nie bylo widac (tzn. wprawny tynkarz ma szanse - tylko szanse, bo nie pewnosc - zrobic ladna szpachle tym samym tynkiem, ale gipsem na 100% bedzie widac). Jak pobrudzi lakierem, czy olejem, to mozesz miec problem z pomalowaniem tego - nawet farby typu milamat na plamy i zacieki nie pozwola na zakrycie tego - farba emulsyjna kryje pewna gruboscia - na grubej warstwie gruntu, plamie z lakieru, czy oleju farba bedzie sie trzymac gorzej i przykryje ciensza warstwa - w pewnych warunkach oswietleniowych bedzie widac.

Da sie nie pobrudzic, nie uszkodzic i zostawic klienta zadowolonego w 100% panie Robespierre. Tylko trzeba sie postarac, co moze nie jest proste, jak sie robi to zawodowo i ma sie juz dosc tej roboty. Malowalem, tynkowalem, lakierowalem, olejowalem, robilem wylewki, betonowalem, robilem zabudowe GK i kladlem plytki u siebie - nic nie uszkodzilem, ale robilem u siebie i uwazalem, co robie.

No ale moze ja zbyt dokladnie podchodze do estetyki i bedziesz zadowolona :D

neveragain
02-10-2014, 15:34
Drzwi licowane są super. Ale trzeba uważać na firmę. W innym wątku zamieściłem zdjęcia ode mnie z mieszkania jako przestrogę dla tych, którzy chcą się zdecydować na zakup w Barausse. Rozważcie dokładnie czy chcecie mieć taki efekt jak u mnie i użerać się z firmą, która ma gdzieś klienta po tym jak zapłaci całość za drzwi...

Robespierre
02-10-2014, 16:26
Przede wszystkim, to kolor mi raczej nie odpowiada. Patrzylem tez na kwadratowej rozecie, ale to, co mi sie nawet podoba, jest wciaz z ZnAl.

Z mojego przegladu wynika, ze:
- 50% klamek jest z ZnAl
- 48% klamek jest z niewiadomo czego, bo nie podaje tego nawet producent
- 2% jest z Al, ale brak ciekawych wzorow, albo kolorow

Np. co to za material? http://www.domino.pl/klamki/produkty/2380-klamka-gustaw-qr-m3-dzielona (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.domino.pl%2Fkl amki%2Fprodukty%2F2380-klamka-gustaw-qr-m3-dzielona)
http://drzwiklamki.pl/1184-klamka-flip-vds-szyld-72.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fdrzwiklamki.pl%2F1 184-klamka-flip-vds-szyld-72.html) - ZnAl
http://e-danbud2.pl/pl/p/Klamka-Warna-VDS-rozeta-kwadratowa-R46-nikiel-satyna/429 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fe-danbud2.pl%2Fpl%2Fp%2FKlamka-Warna-VDS-rozeta-kwadratowa-R46-nikiel-satyna%2F429) - ZnAl

Wszystkie 3 to ZnAl i generalnie w cenach jakich szukasz niczego innego nie znajdziesz.
Musisz chyba zaryzykować.
Może akurat u Ciebie nie ujawnią się te wszystkie wady które ujawniają się u 60-70% użytkowników.

Natomiast to co napisał jeden ze sprzedawców na swojej stronie wymaga interwencji moderatora:
"Znal obok stali nierdzewnej to aktualnie najtrwalszy materiał znajdujący zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych jak i budynkach użyteczności publicznej."

To chyba przejęzyczenie lub próba naciągania rzeczywistości.

Robespierre
02-10-2014, 16:33
Da sie nie pobrudzic, nie uszkodzic i zostawic klienta zadowolonego w 100% panie Robespierre. :D

Ale kto twierdzi że nie?? Nie bardzo rozumiem...

Tu nie chodzi o pobrudzenie czy uszkadzanie.
Chodzi o to że w 90% przypadków ściany mają odchyłki nawet po 5-10 mm i praktycznie zawsze klient pyta dlaczego drzwi zamontowano krzywo...
A to nie drzwi są krzywo zamontowane tylko ściana nie ma pionu. "Życie..." albo "Sorry taki mamy klimat..."
Dlatego bezpieczniej ostatnią warstwę pomalować już po montażu stolarki. Powtarzam "bezpieczniej", co nie znaczy że zawsze tak musi być.
Przykładanie poziomicy nic nie da bo monetrzy zazwyczaj mają profesjonalne poziomice które wskazują zupełnie inaczej niż poziomice którymi posługują się klienci.

Olleo
02-10-2014, 16:41
Wszystkie 3 to ZnAl i generalnie w cenach jakich szukasz niczego innego nie znajdziesz.
Musisz chyba zaryzykować.
Może akurat u Ciebie nie ujawnią się te wszystkie wady które ujawniają się u 60-70% użytkowników.

Ok. to w takim razie jakich producentow klamek mam szukac? Powiedzmy te 150zl od biedy moglbym przelknac, ale wolalbym wydac raczej polowe tego.

Olleo
02-10-2014, 16:45
Bo pion pionowi nierowny :D Bez przesady. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktoregokolwiek profesjonalnego fachowca, czy montera poziomnica pokazywala inaczej niz moja - tak w pionie, poziomie, jak i plaszczyzny w ogole. Badziewia z biedronki nie uzywam, a pionu i tak sie akrylem nie wyrownuje, tylko opaskami, a liczy sie plaszczyzna.

Zreszta po to jest etap pomiarow, by sprawdzic piony i plaszczyzny oraz wskazac klientowi, gdzie bedzie konieczne akrylowanie, a gdzie bedzie git.

Roger7
02-10-2014, 22:25
Ad. 1 Ja podpowiadałbym Ci tę opcję ze względu na "biel bielszą od innych". Drzwi wyglądają na droższe niż są w rzeczywistości. Można powiedzieć że jest to lekko wyższa klasa niż średnia.
Nie musisz od razu rozkuwać całego otworu - wystarczy podkuć w miejscu gdzie są zawiasy czy puszka zamka.


Czy mógłbym prosić o kontakt, mail, telefon na priv.
Chętnie umówiłbym się na wycenę drzwi.
Jestem z Wrocławia.

martahp
03-10-2014, 02:05
[QUOTE=Roger7;6623879]Witam

Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych drzwi (...)

Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu? ;)

finlandia
03-10-2014, 06:46
Zalezy mi na dlugim prostokatnym (a nie owalnym) szyldzie i w miare prostej, geometrycznej klamce, j.w. ten Hermes. Kolor jednak nie stare zloto (bedzie za ciemny), tylko cos jasniejszego - np. patyna.

Sytuacja sie robi krytyczna, bo na dniach mam miec montaz pozostalych skrzydel.

Stare złoto w oryginale jest jednolitą barwą wynikającą z lakierowania aluminium,. Patyna w moim odczuciu wygląda ciemniej. Druga sprawa, ze to zależy z którego kontenera zostanie wyjęta, po powtarzalność azjatyckiego produktu jest krótkookresowa..

Olleo
03-10-2014, 07:30
ok. stare zloto kolorystycznie za slabo sie odcina - patyna bedzie lepiej. Jakie firmy, poza azjatyckimi polecasz?

Znalazlem np. Domino Palermo, ale nie maja tego koloru (M3)

Roger7
03-10-2014, 09:27
Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu? ;)

Przy malowanych Linate1 i Marconi1 niczym się nie różnią - wg producenta :)
Forniry tak jak piszesz - układ poziomy albo pionowy.
Podział na grupy I i II jest podany w katalogu na samym końcu
http://www.asilo.pl/katalog/

Robespierre
03-10-2014, 14:25
Bo pion pionowi nierowny :D Bez przesady. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktoregokolwiek profesjonalnego fachowca, czy montera poziomnica pokazywala inaczej niz moja - tak w pionie, poziomie, jak i plaszczyzny w ogole. Badziewia z biedronki nie uzywam, a pionu i tak sie akrylem nie wyrownuje, tylko opaskami, a liczy sie plaszczyzna.

Zreszta po to jest etap pomiarow, by sprawdzic piony i plaszczyzny oraz wskazac klientowi, gdzie bedzie konieczne akrylowanie, a gdzie bedzie git.


Klienci w 90% na budowach mają właśnie takie poziomice z "biedronki" lub inne marnej jakości i tu na pewno nie masz racji.

Opaskami od strony stałej pionu nie wyrównasz i jeśli tak myślisz to znaczy że zamontowałeś co najwyżej kilka sztuk drzwi i wydaje Ci się że jesteś w tym dobry.

Przypomniałeś mi o śmiesznym spotkaniu jakie miało miejsce gdzieś kiedyś na budowie... Otóż montażysta twierdził że przy ościeżnicach regulowanych w ogóle nie jest potrzebna poziomica do montażu. Twierdził że ościeżnicę zakłada zawsze na styk i zakłada opaski także na styk a pion reguluje zawiasami... Ha ha ha ha.... Dodam że była to firma budowlana która działa na rynku od kilku dobrych lat. I ciekawe ile setek drzwi zamontowali w ten sposób. Sam nie wiem czy śmiać się czy płakać nad fachowością i wiedzą niektórych "pseudo fachowców".

Robespierre
03-10-2014, 14:27
Przy malowanych Linate1 i Marconi1 niczym się nie różnią - wg producenta :)
Forniry tak jak piszesz - układ poziomy albo pionowy.
Podział na grupy I i II jest podany w katalogu na samym końcu
http://www.asilo.pl/katalog/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.asilo.pl%2Fkat alog%2F)

Potwierdzam: Drzwi Linate 1 i Marconi 1 nie różnią się kompletnie niczym poza kierunkiem usłojenia. Konstrukcja w obu przypadkach jest identyczna.

Robespierre
03-10-2014, 14:29
Czy mógłbym prosić o kontakt, mail, telefon na priv.
Chętnie umówiłbym się na wycenę drzwi.
Jestem z Wrocławia.

Nie jestem na tym forum dla "łapania" klientów...

We Wro jest kilka firm handlujących tym produktem. Termin wszędzie taki sam, ceny bardzo podobne. Co najwyżej obsługa mniej lub bardziej miła. ;)

Roger7
03-10-2014, 14:53
We Wro jest kilka firm handlujących tym produktem. Termin wszędzie taki sam, ceny bardzo podobne. Co najwyżej obsługa mniej lub bardziej miła. ;)
To dopytam się jeszcze.
Czy żeby móc zamontować Asilo z ościeżnicą regulowaną i zawiasami ukrytymi, wystarczy aktualna szerokość otworów drzwiowych 89-90 i podkucie na zawiasy?
Czy musi być min. 90 cm ?

Olleo
03-10-2014, 15:16
Robespierre masz racje z tymi opaskami - zapomnialem o stronie stalej. Sek w tym, ze ja drzwi nie montowalem, bo ja od tej strony klienckiej jestem :)

Niemniej jednak przy pomiarach klientowi mozna sprawdzic wszystkie otwory - takze pod katem plaszczyzn i pionow scian.

Robespierre
03-10-2014, 15:30
[QUOTE=Roger7;6623879]Witam

Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych drzwi (...)

Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu? ;)

W grupie pierwszej jest śnieżna biel i piętnaści fornirów modyfikowanych.
W grupie drugiej są cztery dodatkowe kolory kryjące i pięć kolorów modyfikowanych w gatunkach drewna mniej chodliwego na rynku a przez to mniej popularnego i droższego w zakupach.
W cenniku od razu rzuca się w oczy iż dopłata za drugą grupę jest kosmiczna (ok. 30-32%) dlatego oferta ASILO jest atrakcyjna rynkowo ale raczej w tej pierwszej grupie. Po dopłacie za wariant droższy nie są już tak konkurencyjni na rynku.

Robespierre
03-10-2014, 15:36
Robespierre masz racje z tymi opaskami - zapomnialem o stronie stalej. Sek w tym, ze ja drzwi nie montowalem, bo ja od tej strony klienckiej jestem :)

Niemniej jednak przy pomiarach klientowi mozna sprawdzic wszystkie otwory - takze pod katem plaszczyzn i pionow scian.

Wiem że jesteś po tej drugiej stronie "poziomicy" i dlatego dziwię się nieco że tak usilnie mnie poprawiasz.
Uwierz że na pomiarze nie da się jeszcze przewidzieć jak mocno w danym miejscu będzie odstawać opaska od ściany - tu żadna poziomica nie wystarczy - nawet laserowa.
Dochodzą jeszcze krzywizny produktów które są "w normach" i ideału nigdy nie dostaniesz.
Krzywizny wychodzą praktycznie zawsze nawet jeśli klient twierdzi że jego ekipa była najlepszą na świecie i cały czas ich pilnował z lampą halogenową.
Przy białych drzwiach - tak popularnych teraz - widać wszystko - nawet szczelinki 1-2 mm... I klienci ich nie akceptują praktycznie nigdy.
Jeśli drzwi są w ciemnym kolorze to taka szczelinka nie rzuca się w oczy nawet jak ma 3-5 mm i wtedy klienci to zostawiają bez akrylu.

Dlatego jeśli klient pyta co dla niego jest bezpieczniejsze to powtórzę to jeszcze raz: bezpieczniej ostatnią warstwę farby położyć już po montażu listew i drzwi.

I jeszcze na koniec mojego wywodu:
Jak myślisz jak zareaguje kierownik budowy na pomiarze jeśli powiem przy kliencie i przy nim że ściany są krzywe i że montaż wyjdzie tak sobie lub że ktoś będzie to musiał poprawić??
Jak myślisz kto "zgarnie z liścia"?? Kierownik od klienta czy ja od kierownika a może zbiorę od jednego i drugiego bo przecież się nie znam...(??)
Ha ha - już to sobie wyobrażam.
:wave:

Olleo
03-10-2014, 16:01
dwumetrowa lata bez problemu kazda krzywizne sciany wylapiesz, ale za krzywizne osciezy juz nie odpowiadam :P

A szczerze mowiac jeszcze nie slyszalem o kierbudzie, ktory by na pomiar drzwi przyszedl. Moze przy inwestycjach deweloperskich, to tak, ale wowczas tez jest i inna gadka, i inne normy jakosciowe (zona pracuje w firmie budowlanej, ktora procz drog i mostow czasem sie para deweloperka).

grzeniu666
03-10-2014, 17:43
Czy pomiar i ew. sprawdzanie poziomów jest po czy przed wyceną?

@Olleo, _dokładne_ skontrolowanie płaszczyzny jest do zrobienia, ale to b. czasochłonne (godzina-dwie na domek?), i chyba klient powinien za to zapłacić (ekstra, sądzę że taka dokładność w standardzie nie jest oczekiwana/praktykowana). Pytanie tylko po co, chyba nikt nie "przetynkuje" powtórnie ścian.

@Robe, wiesz coś o nowości w Asilo, tj. ościeżnicy ukrytej (Discret)? Strasznie się na to ucieszyłem (Asilo to mój typ, może i nowe skrzydło Zero), ciekaw jestem czy są jakieś praktycznie opinie o tym.

Robespierre
03-10-2014, 18:22
To dopytam się jeszcze.
Czy żeby móc zamontować Asilo z ościeżnicą regulowaną i zawiasami ukrytymi, wystarczy aktualna szerokość otworów drzwiowych 89-90 i podkucie na zawiasy?
Czy musi być min. 90 cm ?

Powinno wystarczyć. Z czego masz ściany?? Murowane czy z G-K?? Z G-K jest większy problem bo są profile ze stali ale w murowanej często spokojnie lekkie podkucie na puszki wystarcza.


dwumetrowa lata bez problemu kazda krzywizne sciany wylapiesz, ale za krzywizne osciezy juz nie odpowiadam :P

A szczerze mowiac jeszcze nie slyszalem o kierbudzie, ktory by na pomiar drzwi przyszedl. Moze przy inwestycjach deweloperskich, to tak, ale wowczas tez jest i inna gadka, i inne normy jakosciowe (zona pracuje w firmie budowlanej, ktora procz drog i mostow czasem sie para deweloperka).

"Kierownik budowy" to najczęściej ktoś z rodziny kto dorywczo zajmuje się tą budową i jest tzw "wszystko wiedzącym" i "najmądrzejszym" fachowcem w galaktyce. :)
Zawsze wtrąci swoje pięć groszy i zawsze wytknie Ci Twój błąd pomijając przy tym kilka swoich.
Olleo cały czas spieramy się o coś o czym tak naprawdę nie masz pojęcia. Sam twierdzisz że swoją wiedzę opierasz na wiedzy którą posiadłeś na swojej budowie - ja natomiast mam już 17-to letnie doświadczenie w mojej branży i widziałem i słyszałem takie bajki których przytaczanie wymagałoby założenia osobnego wątku. Dajmy już temu spokój. Do niczego to nie prowadzi. Każdy ma swoje normy i im bliżej wykończenia domu tym dokładność powinna wzrastać. Niestety poprzednicy zawsze mają większe luzy w normach i efekt nie zawsze jest taki jakiego oczekuje klient.


Czy pomiar i ew. sprawdzanie poziomów jest po czy przed wyceną?

@Olleo, _dokładne_ skontrolowanie płaszczyzny jest do zrobienia, ale to b. czasochłonne (godzina-dwie na domek?), i chyba klient powinien za to zapłacić (ekstra, sądzę że taka dokładność w standardzie nie jest oczekiwana/praktykowana). Pytanie tylko po co, chyba nikt nie "przetynkuje" powtórnie ścian.

@Robe, wiesz coś o nowości w Asilo, tj. ościeżnicy ukrytej (Discret)? Strasznie się na to ucieszyłem (Asilo to mój typ, może i nowe skrzydło Zero), ciekaw jestem czy są jakieś praktycznie opinie o tym.

Na pomiary nikt nie wozi łat, laserowych przyrządów mierniczych, czy kątomierzy. No chyba że klient od razu powie że nie ufa swoim wykonawcom.
Mamy zazwyczaj poziomice ale tylko do pobieżnego skontrolowania - generalnie zakładamy iż ściany wykonano zgodnie z normami. W innym przypadku odbierałbym pracę osobom które mają to wykonać. Monterzy przy montażu mierzą to bardzo, bardzo dokładnie i idealne ustawienie ościeżnicy trwa sporo czasu.
Wykrycie krzywizny po malowaniu które Olleo proponuje wcześniej i tak już nic nie daje. Klient i tak już nie wyrówna ściany. O co więc się spierać. Trzeba zrobić wszystko aby ukryć błędy murarskie i tyle.

Discret to tańsza odpowiedź na potrzeby rynku. Towar dość łatwy w montażu ale krzywizny ścian są tu wykluczone. Ściana nie może mieć odchyłki więcej niż 1 mm bo będzie "brzydko". ;)

Roger7
03-10-2014, 20:30
Powinno wystarczyć. Z czego masz ściany?? Murowane czy z G-K?? Z G-K jest większy problem bo są profile ze stali ale w murowanej często spokojnie lekkie podkucie na puszki wystarcza.


Tak, są to ściany z silki, 11 cm grubości. Jak się obrobi otwory - skuje tynk, który na nich zalega, powinno być te 90 cm szerokości.
To co mnie martwi, to że na 3 drzwiach na jednym boku trzeba będzie bardzo mocno przyciąć opaski, które w Asilo mają 8 cm szerokości. Bo miejsca jest tylko na 2 cm :(

Olleo
03-10-2014, 20:36
grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?

Olleo
03-10-2014, 20:39
Robespierre, swietnie, ze 17 lat masz doswiadczenia, ale dziwie sie wobec tego, ze nie wolisz oszczedzic za cene 10-15 min roboty montazystom i pomoc podjac klientom decyzji - czy mozna malowac przed montazem, czy tez trzeba pozniej szpachlowac. Moj stolarz popelnil ten sam szkolny blad i musialem latac dziury nad oscieznica, bo zaufalem mu, tak jak ludzie tutaj Tobie.

grzeniu666
03-10-2014, 20:50
grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?

Nie twierdzę że to jest jakieś bardzo trudne. Zwyczajnie nie wierzę że poniżej minuty (!) jesteś w stanie przygotować dla klienta raport "gdzie akrylować, a gdzie będzie git" (abstrahując już "po co"). Nie ma opcji.

finlandia
03-10-2014, 21:55
To jeszcze raz w temacie: czasem zaufam k lientom i ide na pomiar bez poziomicy. Czesto tego pozniej zaluje;) ale gdy juz ja mam ze soba to jestem odbierany jako maruda ktory przyszedl psioczyc na poprzednie ekipy. Moze co czwarty klient rozumie w czym rzecz a tylko co dziesiaty cos z tym zrobi. Reszta uwaza ze jednak samo sie wyrowna. Pewnie w druga strone jest podobnie- co dziesiaty pomiarowiec przewidzi sytuacje problematyczne.
Dlatego tez zalecam ostatnie malowanie zrobic po drzwiach.
m

Olleo
03-10-2014, 22:26
a ja przed i ewentualnie delikatnie poprawic po ;)

Robespierre
04-10-2014, 12:02
a ja przed i ewentualnie delikatnie poprawic po ;)

Co kraj to obyczaj. Podobno w Stanach wstawia się drzwi a potem wszystko maluje na jeden kolor. :)

...poprawiać po można ale nie przy każdym rodzaju wykończenia i nie przy każdej farbie. Niektóre nie lubią domalowań i wychodzi tragicznie.

Robespierre
04-10-2014, 12:09
Robespierre, swietnie, ze 17 lat masz doswiadczenia, ale dziwie sie wobec tego, ze nie wolisz oszczedzic za cene 10-15 min roboty montazystom i pomoc podjac klientom decyzji - czy mozna malowac przed montazem, czy tez trzeba pozniej szpachlowac. Moj stolarz popelnil ten sam szkolny blad i musialem latac dziury nad oscieznica, bo zaufalem mu, tak jak ludzie tutaj Tobie.

Oczywiście ja swoje Ty swoje.
Znajdź mi zdanie w którym napisałem że ostatnie malowanie wykonujemy zawsze po montażu stolarki.
Forumowicz zapytał jak będzie bezpieczniej dla niego i ja nie będąc na jego obiekcie i nie wiedząc jakie drzwi kupił mogę mu jedynie doradzić iż bezpieczniej ostatnią warstwę pomalować później.
Twoje doradztwo w tym temacie jest znacznie mniej profesjonalne i błędne więc proszę nie ciągnij już tego tematu bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Jak jestem na pomiarze to zawsze dyskutujemy o tym i uwierz mi że po moim montażu nic nie trzeba szpachlować bo takie rzeczy wiem od razu.
Na wielu pomiarach są już całkiem skończone, pomalowane na gotowo ściany i to nie oznacza że nie da się tam dobrze zamontować drzwi. Często wychodzi jednak że klient po dobrym montażu ma jeszcze sporo pracy którą by zaoszczędził gdyby nie zrobił tego tak jak Ty doradzasz.

Robespierre
04-10-2014, 12:13
grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?

I to jest właśnie podejście klienckie do tematu.
Ha ha ha...
Skecze można by na Twoich wypowiedziach układać.
"Pan chce 150 za montaż ??? Chyba Pan oszalał, ile to jest przyłożyć ościeżnicę i psiknąć piankę. Dam co najwyżej 70 zł."

Robespierre
04-10-2014, 12:17
Tak, są to ściany z silki, 11 cm grubości. Jak się obrobi otwory - skuje tynk, który na nich zalega, powinno być te 90 cm szerokości.
To co mnie martwi, to że na 3 drzwiach na jednym boku trzeba będzie bardzo mocno przyciąć opaski, które w Asilo mają 8 cm szerokości. Bo miejsca jest tylko na 2 cm :(

Opaska ASILO leży na murze 5 cm przy założeniu że otwór ma dokładnie 90 cm. Czyli brakuje Ci tylko 3 cm. Może powinieneś przeciwną stronę lekko podkuć i przesunąć nieco otwór - unikniesz wtedy cięcia opaski. Silka jest łatwa do poprawek.

martahp
04-10-2014, 14:13
W grupie pierwszej jest śnieżna biel i piętnaści fornirów modyfikowanych.
W grupie drugiej są cztery dodatkowe kolory kryjące i pięć kolorów modyfikowanych w gatunkach drewna mniej chodliwego na rynku a przez to mniej popularnego i droższego w zakupach.
W cenniku od razu rzuca się w oczy iż dopłata za drugą grupę jest kosmiczna (ok. 30-32%) dlatego oferta ASILO jest atrakcyjna rynkowo ale raczej w tej pierwszej grupie. Po dopłacie za wariant droższy nie są już tak konkurencyjni na rynku.


Robeperre, dziękuję za wyjaśnienie- szczególnie spodobała mi się informacja o tym, że białe to I grupa cenowa

Olleo
04-10-2014, 14:18
I to jest właśnie podejście klienckie do tematu.
Ha ha ha...
Skecze można by na Twoich wypowiedziach układać.
"Pan chce 150 za montaż ??? Chyba Pan oszalał, ile to jest przyłożyć ościeżnicę i psiknąć piankę. Dam co najwyżej 70 zł."

bardzo chetnie przeczytam, jak profesjonalista sprawdza pion i plaszczyzne, moze czegos sie naucze. Na przyklad jakiegos abrakadabra z obrotowym niwelatorem laserowym. Mam jednak przeswiadczenie, ze po wnikliwych pytaniach od "profesjonalisty" uslyszec mozna jedynie:

"Szanowny panie, polska norma i wytyczne mowia, ze wykonanie sprawdza sie patrzac z odleglosci dwoch metrow. Prosze mi wierzyc, budowa to nie apteka, tutaj nikt z suwmiarka nie bedzie robil"

:D

Robespierre
04-10-2014, 14:51
bardzo chetnie przeczytam, jak profesjonalista sprawdza pion i plaszczyzne, moze czegos sie naucze. Na przyklad jakiegos abrakadabra z obrotowym niwelatorem laserowym. Mam jednak przeswiadczenie, ze po wnikliwych pytaniach od "profesjonalisty" uslyszec mozna jedynie:

"Szanowny panie, polska norma i wytyczne mowia, ze wykonanie sprawdza sie patrzac z odleglosci dwoch metrow. Prosze mi wierzyc, budowa to nie apteka, tutaj nikt z suwmiarka nie bedzie robil"

:D

Jeśli profesjonalista piszemy "profesjonalista" to zapewne tak usłyszymy.
Ale uwierz mi że na rynku nie wszyscy powinni być mierzeni tą samą miarą. :)



Robeperre, dziękuję za wyjaśnienie- szczególnie spodobała mi się informacja o tym, że białe to I grupa cenowa

No to też się cieszę razem z Tobą.
Pamiętaj o wrzuceniu fotek na FM z realizacji. :)

Olleo
05-10-2014, 23:46
Dobra, zostawmy te nasze przekomarzania :)

Przymierzylem sie do kilkudziesięciu klamek i najlepiej w rece lezy mi Domino Palermo-QR (z kwadratowa rozeta). Jakos przeboleje to "wgniecenie" na klamce, ale nie kolor inox - niestety dla QR nie ma koloru M3. Moze ktos zna klamke, ktora lezy tak samo w dloni? Tj. jest dosc masywna, ale ma splaszczony w pionie przekroj - nie za mocno, dzieki czemu idealnie sie uklada.

Robespierre
06-10-2014, 22:44
Dobra, zostawmy te nasze przekomarzania :)

Przymierzylem sie do kilkudziesięciu klamek i najlepiej w rece lezy mi Domino Palermo-QR (z kwadratowa rozeta). Jakos przeboleje to "wgniecenie" na klamce, ale nie kolor inox - niestety dla QR nie ma koloru M3. Moze ktos zna klamke, ktora lezy tak samo w dloni? Tj. jest dosc masywna, ale ma splaszczony w pionie przekroj - nie za mocno, dzieki czemu idealnie sie uklada.

Dobrze że chociaż szyld odpuściłeś...

Mam dwie propozycje które cenowo mogą Ci się podobać. Z jakości powinieneś być zadowolony. Natomiast czy są wygodne?? Wg mnie są niezłe. Myślę że tu podobne jak z szyldem narzuciłeś zbyt dużo oczekiwań. Klamka przy otwieraniu drzwi jest używana zaledwie kilka sekund i nie ma co jej aż tak dokładnie przymierzać do dłoni. To nie kierownica z którą mamy do czynienia po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.... Te dwa modele leża dość dobrze w dłoni i na pewno większość domowników będzie z nich zadowolona. Są przecenione 30% i teraz ich wartość u wszystkich dilerów w Polsce oscyluje wokół 120-150 zł.
http://sklep.enger.pl/pdfdocs/klamka_modena_q_-_77_l1.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.enger.pl%2Fp dfdocs%2Fklamka_modena_q_-_77_l1.pdf)
http://sklep.enger.pl/pdfdocs/klamka_hammer_q_-_77_l1.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.enger.pl%2Fp dfdocs%2Fklamka_hammer_q_-_77_l1.pdf)

Olleo
07-10-2014, 11:36
Robespierre, szyld odpuscilem z uwagi na trend w modzie - teraz wywierce otwory w drzwiach pod szyld 72mm, a za pare lat, jak bede chcial wymienic, to nie znajde juz zadnej klamki na dlugim szyldzie i co z otworami? To podobna sytuacja, jak na rynku baterii do umywalek - malo ktory (glownie chinscy) producent ma baterie nascienna z ruchoma wylewka, wiec w koncu wzialem stojaca i mialem b. duzy problem, by znalezc taka z ruchoma wylewka, na ktorej mi zalezalo (pare modeli Hansgrohe, kilka chinczykow i KFA - wzialem ta ostatnia).

Modena mi sie nie podoba, nie bedzie pasowac do drzwi. Hammer wyglada niezle, ale powiedz mi, czy ma podobne wymiary samej klamki, jak Domino Gustaw? Gustaw jest b. gruby i zle lezy w rece, choc wyglada fajnie.

Czy ktos "macal" klamke Domino Pombal QR?

pawko_
07-10-2014, 14:17
Jeśli ktoś zastanawia się nad drzwiami Pol Skone Simple w wersji bezprzylgowej- zamieściłem zdjęcia pod tym linkiem https://imageshack.com/a/n0Vz/1

finlandia
07-10-2014, 16:47
Twoje zdjęcia dobrze obrazują ten produkt. Co prawda niezorientowana osoba nic na nich nie zobaczy (ja się domyślam o co chodzi tylko na kilku zdjęciach), wiec wskazany byłby komentarz z Twoimi uwagami. Zakładam też że drzwi są prostokątne i te klepsydry to tylko przekłamanie aparatu.
Jedno skrzydło odstaje dołem (może być krzywe, a może ościeżnica jest ustawiona pod krzywą ścianę a może w końcu to tylko kwestia regulacji). Drugie skrzydło wygląda na krzywe - wystająrogi na dole i na gorze (banan na ok 1,5mm). Mieści się w normie która dopuszcza 4mm (ale jak chcesz to reklamuj, może uznają). Kolejne - szczelina miedzy opaską oscieznicy a scianą - przyłóż poziomicę do ściany to zobaczysz co jest źle zrobione... - o tym była mowa w ostatnich postach.

Kupiłeś skrzydła po 300zł i takiej jakości się należało spodziewać. Wszystko inne w cenie którą zapłaciłeś to dodatki nie mające wpływu na jakość skrzydla a jedynie na efekt końcowy który w mojej ocenie nie jest tu pewny do osiągnięcia.

pawko_
07-10-2014, 17:37
Klepsydry są przekłamaniem aparatu. Moim zdaniem ościeżnica trochę bananuje, dołem i górą przylega środkiem odstaje. Kolejna przez całą długość odstaje- montażysta tłumaczył to tym iż tak mu poziomica pokazuje i tak musi zrobić. Akurat to mi aż tak bardzo nie przeszkadza, pójdzie akryl nie będzie widać. Dwa skrzydła odstają i rzeczywiście mieszczą się w tej nieszczęsnej normie 4mm (chyba za dużo wymagam). Jedno skrzydło trochę odstaje przy uszczelce pod klamką widać to dokładnie na zdjęciu (myślę, że to jeszcze wyregulują, zauważyłem to jak pojechali). Ciężko je ustawić tak żeby w ogóle nie odstawały. Trułem gościowi (mógł pomyśleć, że jestem upierdliwy) żeby regulował je tak by była równa szczelina po obwodzie, żeby uszczelka przy zamykaniu nie zniekształcała się i drzwi jak najmniej odstawały, a i tak jest jak na zdjęciach. Mają przyjechać jeszcze z montażem jednych drzwi (ościeżnica przyjechała uszkodzona i nie montowali) Powiedzieli, że przy kolejnym montażu będą regulować jeszcze raz, jak się teraz drzwi "ułożą". Zamówienie składałem 30 lipca, a dopiero przyszły 3 października (Pol Skone tłumaczyło to dużą ilością zamówień). Za drzwi mało nie zapłaciłem. Nie ma w nich plastra miodu tylko pełna płyta, są ciężkie, wagowo mniej więcej takie jak Asillo. Komplet 6 skrzydeł + ościeżnice, suwanka + ościeżnica 8300 zł. Oczekiwałem od tych drzwi wiele pewnie dlatego, że tak długo na nie czekałem, a wyszło jak wyszło. A może zbyt szczegółowy jestem.

finlandia
07-10-2014, 19:06
No to jeśli jeszcze raz przyjadą to bądź dobrej myśli. Dla mnie 3 mm jest juz dramatem bo widać to jak cholera (a co dopiero na białych bezprzylgówkach :o ) na szczęście miałem tak tylko raz ale fabryka (nie PS a ta druga) je wymieniła bez gadania. Płyta w środku faktycznie powinna wzmocnić taką konstrukcję.
Dlugo czekałeś i jak się własnie dopytuję to faktycznie dilerzy fabryki przysyłali ostatnio pisma o wydłużeniu terminów na produkty malowane..

pawko_
07-10-2014, 22:00
No dla mnie też jest to dramat, ale dopuszczalne jest 4mm i rób sobie Pan co chesz :(

Robespierre
08-10-2014, 12:04
Robespierre, szyld odpuscilem z uwagi na trend w modzie - teraz wywierce otwory w drzwiach pod szyld 72mm, a za pare lat, jak bede chcial wymienic, to nie znajde juz zadnej klamki na dlugim szyldzie i co z otworami? To podobna sytuacja, jak na rynku baterii do umywalek - malo ktory (glownie chinscy) producent ma baterie nascienna z ruchoma wylewka, wiec w koncu wzialem stojaca i mialem b. duzy problem, by znalezc taka z ruchoma wylewka, na ktorej mi zalezalo (pare modeli Hansgrohe, kilka chinczykow i KFA - wzialem ta ostatnia).
Modena mi sie nie podoba, nie bedzie pasowac do drzwi. Hammer wyglada niezle, ale powiedz mi, czy ma podobne wymiary samej klamki, jak Domino Gustaw? Gustaw jest b. gruby i zle lezy w rece, choc wyglada fajnie.
Czy ktos "macal" klamke Domino Pombal QR?

NIestety klamek DOMINO unikam jak ognia gdyż w większości przypadków so to tanie chińskie klamki. Oczywiście mają w swojej ofercie dobrych producentów i cenami grubo powyżej 200 zł ale sprzedaż jest raczej marginalna.
Myślę że Hammer jest grubawy i będzie zbliżony do tej którą widziałeś. Wg mnie nie lezy źle w dłoni - ale to moje sybiektywne odczucie. Zapewne wszystko zależy od wielkości dłoni i siły ścisku. :) Każdy ma swoje typy... Mój syn (6 lat) ma także swoje ulubione i nie zawsze pokrywamy się w wyborach. :)
Jeśli masz ochotę ją dotknąć to zapraszam do salonu - wiesz gdzie bo bywałeś już tutaj. Mam Hammera i Modene na miejscu.



Twoje zdjęcia dobrze obrazują ten produkt. Co prawda niezorientowana osoba nic na nich nie zobaczy (ja się domyślam o co chodzi tylko na kilku zdjęciach), wiec wskazany byłby komentarz z Twoimi uwagami. Zakładam też że drzwi są prostokątne i te klepsydry to tylko przekłamanie aparatu.
Jedno skrzydło odstaje dołem (może być krzywe, a może ościeżnica jest ustawiona pod krzywą ścianę a może w końcu to tylko kwestia regulacji). Drugie skrzydło wygląda na krzywe - wystająrogi na dole i na gorze (banan na ok 1,5mm). Mieści się w normie która dopuszcza 4mm (ale jak chcesz to reklamuj, może uznają). Kolejne - szczelina miedzy opaską oscieznicy a scianą - przyłóż poziomicę do ściany to zobaczysz co jest źle zrobione... - o tym była mowa w ostatnich postach.
Kupiłeś skrzydła po 300zł i takiej jakości się należało spodziewać. Wszystko inne w cenie którą zapłaciłeś to dodatki nie mające wpływu na jakość skrzydla a jedynie na efekt końcowy który w mojej ocenie nie jest tu pewny do osiągnięcia.

Widzę że zrobiłeś się "lekko uszczypliwy" podobnie jak ja... He he... :)


Klepsydry są przekłamaniem aparatu. Moim zdaniem ościeżnica trochę bananuje, dołem i górą przylega środkiem odstaje. Kolejna przez całą długość odstaje- montażysta tłumaczył to tym iż tak mu poziomica pokazuje i tak musi zrobić. Akurat to mi aż tak bardzo nie przeszkadza, pójdzie akryl nie będzie widać. Dwa skrzydła odstają i rzeczywiście mieszczą się w tej nieszczęsnej normie 4mm (chyba za dużo wymagam). Jedno skrzydło trochę odstaje przy uszczelce pod klamką widać to dokładnie na zdjęciu (myślę, że to jeszcze wyregulują, zauważyłem to jak pojechali). Ciężko je ustawić tak żeby w ogóle nie odstawały. Trułem gościowi (mógł pomyśleć, że jestem upierdliwy) żeby regulował je tak by była równa szczelina po obwodzie, żeby uszczelka przy zamykaniu nie zniekształcała się i drzwi jak najmniej odstawały, a i tak jest jak na zdjęciach. Mają przyjechać jeszcze z montażem jednych drzwi (ościeżnica przyjechała uszkodzona i nie montowali) Powiedzieli, że przy kolejnym montażu będą regulować jeszcze raz, jak się teraz drzwi "ułożą". Zamówienie składałem 30 lipca, a dopiero przyszły 3 października (Pol Skone tłumaczyło to dużą ilością zamówień). Za drzwi mało nie zapłaciłem. Nie ma w nich plastra miodu tylko pełna płyta, są ciężkie, wagowo mniej więcej takie jak Asillo. Komplet 6 skrzydeł + ościeżnice, suwanka + ościeżnica 8300 zł. Oczekiwałem od tych drzwi wiele pewnie dlatego, że tak długo na nie czekałem, a wyszło jak wyszło. A może zbyt szczegółowy jestem.

Co do ościeżnic to przede wszystkim widzę że sprzęt montażystów kiepściutki. Rozpory bez regulacji to na dziś nader rzadki widok. Jeśli przykładasz 2 metrową poziomicę do ościeżnicy i widzisz że to ona nie jest idealnie prosta to jest to ewidentna wina montera który myśląc chwilkę dałby radę to wyprowadzić. Są do tego specjalne narzędzia i także można je zrobić samemu. Ustawienie ościeżnicy regulowanej tak aby była idealnie prosta to wg mnie podstawa i sprawa stosunkowo prosta. Wiem że są ekipy które myślą że jak coś jest lekko krzywe (w szczególności ościeżnice) to tak już ma być i tyle a tak nie jest...
Gdyby wiedzieli o istnieniu np czegoś takiego to inaczej by "śpiewali": http://www.megamaszyny.com.pl/zestaw-do-montazu-oscieznic-drzwiowych-cat-526-id-38484.aspx

Ja przy drzwiach bez przylgowych rozporę montażową zawsze daję na wysokości zawiasów oraz zamka. Zatem wychodzą 3-4 szt. Zawsze pianuję okolice zawiasów jako najważniejszy punkt podporu, reszta jest uzupełniania już tylko jako uszczelnienie.
Tutaj widzę dwie rozpory i wg mnie nie jest to najlepszy pomysł.
Hmmm... Czy ktoś ma pod ręką kartę gwarancyjną i instrukcję montażu POLSKONE?? Jaki tam jest szkic?? Zalecają tylko dwie rozpory??

Co do kwoty 8300 zł - rozumiem że jest to spora kwota ale drzwi tez masz sporo. Gdybyś kupił co najmniej średnią półkę rynkową to wartość oscylowałaby w granicach 12-15 tysięcy za całość.

No dla mnie też jest to dramat, ale dopuszczalne jest 4mm i rób sobie Pan co chesz :(

I tu nasuwa mi się tylko jedna myśl... Duży producent nie musi już zbytnio dbać o wizerunek i na pewno zasłoni się normami. Mniejszy podejdzie do sprawy indywidualnie i często nawet 2 mm skrzydło jest wymieniane na nowe. Takich producentów na prawdę jest sporo.

Zasłanianie się normami w niektórych przypadkach to nieporozumienie. Producenci nie lubią moich reklamacji bo zawsze daję do zrozumienia iż normy mało mnie interesują. Oj, nie lubią mnie za to...

Marysia Ro
08-10-2014, 12:42
W mieszkaniu, które kupiłam, są takie drzwi z Praktikera:

http://static.praktiker.pl/miniaturki/upload/zdj_produktow_nieobrobione/1000x1000/357959.jpg

Wzór jest całkiem OK, ale niestety nie do końca podoba mi się kolor. Czy ktoś próbował przemalowywać drzwi takiego typu na inny kolor? Mnie interesuje biały. Czy może taniej wyjdzie kupno nowych drzwi? Choć zależy mi, żeby jak najbardziej zaoszczędzić.

Olleo
08-10-2014, 15:34
Robespierre, no nie zartuj, ze to u Ciebie bylem w zeszlym tygodniu? :)

theme
08-10-2014, 21:16
W mieszkaniu, które kupiłam, są takie drzwi z Praktikera:

http://static.praktiker.pl/miniaturki/upload/zdj_produktow_nieobrobione/1000x1000/357959.jpg

Wzór jest całkiem OK, ale niestety nie do końca podoba mi się kolor. Czy ktoś próbował przemalowywać drzwi takiego typu na inny kolor? Mnie interesuje biały. Czy może taniej wyjdzie kupno nowych drzwi? Choć zależy mi, żeby jak najbardziej zaoszczędzić.

Powierzchnia drzwi które pokazujesz na zdjęciu nie jest odporna na wilgoć i po pomalowaniu farba odpadnie prawdopodobnie z okleiną. niestety nie polecam renowacji takich drzwi. Moim zdaniem nie poprawi to ich wyglądu a przynajmniej nie na długo.
Nie wiem czy są to drzwi nowe ale ewidentnie taka przeróbka będzie jednoznaczna z utratą gwarancji.

Osobiście nie sprawdzałem ale może lepiej okleić drzwi niż malować? Z drugiej strony jeśli tych drzwi jest nie wiele to szkoda zachodu.

Robespierre
08-10-2014, 22:41
Robespierre, no nie zartuj, ze to u Ciebie bylem w zeszlym tygodniu? :)

Możliwe że teraz też. Pamiętam że byłeś na etapie wyboru drzwi...

Olleo
08-10-2014, 23:10
a drzwi nie pamietam, moze...

W ogrodach?

songoku_xxx
10-10-2014, 13:45
Cześć,

Chciałbym zamontować w domu białe drzwi wewnętrzne.

Budżet w jaki celuje to max 2000 PLN per sztuka z osprzętem, szukam dobrych drewnianych drzwi.

Czy moglibyście mnie poratować jakimiś namiarami na producentów? Bo nawet nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać.
Znalazłem "Styl Drzwi" i MixWood. Ktoś podrzuci jakieś namiary jeszcze..?

theme
10-10-2014, 21:06
Cześć,

Chciałbym zamontować w domu białe drzwi wewnętrzne.

Budżet w jaki celuje to max 2000 PLN per sztuka z osprzętem, szukam dobrych drewnianych drzwi.

Czy moglibyście mnie poratować jakimiś namiarami na producentów? Bo nawet nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać.
Znalazłem "Styl Drzwi" i MixWood. Ktoś podrzuci jakieś namiary jeszcze..?

Szukając drzwi wewnętrznych drewnianych proponuję zacząć od doboru koloru a mianowicie czy chce się mieć drzwi pokryte bejcą (zachowuje widoczne słoje drewna) czy pokryte farbami kryjącymi np. z palety RAL (powierzchnia drzwi jest jednolita, "gładka") ja mogę polecić drzwi firmy http://www.doorsy.pl/index_wew.html lub http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-wewnetrzne. Obie firmy są długo na rynku i w kwestii drzwi wewnętrznych mogą naprawdę wiele.

songoku_xxx
10-10-2014, 21:11
dzięki :)

kupilem drzwi zewnętrzne ze stolpawia :)

finlandia
10-10-2014, 23:29
Doorsy dlugo na rynku?chyba czegos nie wiem?

adrianad
11-10-2014, 19:30
PILNE PYTANIE: Czy jest szansa dostać gdzieś białe, maksymalnie proste drzwi w krótszym czasie niż 6 tygodni? Zgapiliśmy się i w Porcie trzeba czekać 6 tygodni na drzwi + kilka dni na montaż. Zastanawiam się czy jest jakaś szybsza opcja? Czy musimy się pogodzić z tym terminem?

Problemem może być, że jedną ościeżnicę chcieliśmy z naświetlem i nie wiem czy jakiś inny producent ma takie rzeczy w ofercie?

Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie!

Robespierre
13-10-2014, 15:05
PILNE PYTANIE: Czy jest szansa dostać gdzieś białe, maksymalnie proste drzwi w krótszym czasie niż 6 tygodni? Zgapiliśmy się i w Porcie trzeba czekać 6 tygodni na drzwi + kilka dni na montaż. Zastanawiam się czy jest jakaś szybsza opcja? Czy musimy się pogodzić z tym terminem?

Problemem może być, że jedną ościeżnicę chcieliśmy z naświetlem i nie wiem czy jakiś inny producent ma takie rzeczy w ofercie?

Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie!


Firma ASILO jest w stanie wykonac drzwi w czasie ok 2-3 tygodnie ale dotyczy to tylko modelu LINATE 1 w bieli. Dla Ciebie akurat...
Ale na te jedna oscieznice z naswietlem trzeba bedzie poczekac juz ok. 5-6 tygodni.
Oczywiscie nie bedzie problemow technicznych z wykonaniem takiej...

finlandia
13-10-2014, 15:32
i chyba dotyczy to większości firm.. terminy to zwykle ok miesiąca, obserwuje ze teraz sie wydluzają (sezon) a naświetla to dośc nietypowe rozwiązania.
Centurion robi drzwi szybko (nie wiem czy mają juz w ofercie naswietla) ale czy dla terminu warto rezygnowc z drzwi ktore sie podobają?

Ewa Nowak
16-10-2014, 23:21
helooo , to samo u mnie ale nie 14 .. a 6 par.. :( znaczy ze nie jestem sama , a już czułam sie jak klucznica.. my wybraliśmy te z Castoramy http://www.castorama.pl/drzwi-pelne-erkado-wera-80-lewe-jasna-akacja.html są dobre , a i cena spadła konkretnie :) więc dlaczego nie skorzystać z okazji ..?:lol2::lol2::lol2:

songoku_xxx
17-10-2014, 08:58
No cena pewnie odpowiada jakości. ..

finlandia
17-10-2014, 10:07
Nie polecam tego typu sklepów dla kupowania produktów takich jak drzwi...
Zwykle pracownikom mało zależy na tym, by zadbać od razu o towar i może się zdarzyć tak jak tu:
284694
Zalanie palety przez deszcz może się zdarzyć niemal wszędzie, ale ja sobie nie wyobrażam, bym tak zostawić towar na potencjalne ryzyko.
Kartony wyschną, ościeżnice też, ale to że laminat się odklei po jakimś czasie to kogo to interesuje...

Od drzwiach poobijanych wózkami klientów nawet nie wspomnę- bo widzę je notorycznie.

pawgry
17-10-2014, 10:29
Witam
A ja polecam drzwi firmy Pol-Skone ,drzwi te robione są na drewnianym ramiaku i solidna konstrukcja oraz porządna okleina zarówno cpl jak i naturalna fornirowana.Zakupiłem przez neta na sklepie internetowym MODEROWANO
Pozdrawiam

songoku_xxx
17-10-2014, 10:32
finlandia polecisz jakiś producentów drzwi wew?

zwenętrzne kupiłem w stolpawie:

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#folders/0B0I5nRF3A90UN01vM3phcjJQX3c

na chwile obecną rozważam do drzwi wew tez stolpaw i ew. styl drzwi. Doorsy nie mają dla mnie wzorów...

finlandia
17-10-2014, 11:22
Ja sprzedaję głównie masówkę. Wypadłem w drzwiach z lepszego rynku od czasu kiedy Urzędowski wycofał się ze swoich pierwszych, udanych drzwi wewnętrznych. Stąd mam wypaczony obraz, bo w dobrych czasach za 1,5 tys. można bylo kupić solidne i ładne drzwi drewniane wykończone w drewnie egzotycznym. A teraz gdzie bym nie dotknął to dobre drewno kosztuje przynajmniej 2 tys.

Stolpaw? Szczerze to przyglądałem im się. Na któryś targach pokazali sporo ciekawych modeli z wyższego standardu, ale w handlu hurtowym drzwi wewnętrznych to chyba jeszcze za mocno nie istnieją. Na pewno są u mnie na półce "do sprawdzenia" ale ich przedstawiciel nie był zbyt cierpliwy i przyjechał tylko raz, a ja sie tak szybko nie decyduję :)

Robespierre
17-10-2014, 12:58
finlandia polecisz jakiś producentów drzwi wew?

zwenętrzne kupiłem w stolpawie:

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#folders/0B0I5nRF3A90UN01vM3phcjJQX3c (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fdrive.google.com% 2F%3Ftab%3Dwo%26authuser%3D0%23folders%2F0B0I5nRF3 A90UN01vM3phcjJQX3c)

na chwile obecną rozważam do drzwi wew tez stolpaw i ew. styl drzwi. Doorsy nie mają dla mnie wzorów...

Ustaliłeś cenę na 2 tyś z montażem i klamką. Same drzwi bez tych dodatków musiałyby kosztować ok. 1600-1700 zł...
Napisz czy szukasz drzwi w 100% drewnianych czy mogą to być także konstrukcje fornirowane ale już niekoniecznie z drewnem w środku.
W jakim miejscu Polski budujesz dom i w jakim stylu?? Nowoczesnym czy tradycyjnym??

songoku_xxx
17-10-2014, 14:13
styl nowoczesny, okolice wawy, konstrukcja skrzydła ma być drewniana, w środku dopuszczam MDF i fornirowanie bo chyba w tej cenie pełnego drewna nie da rady znaleźć...

z góry dzięki za pomoc :)

Robespierre
18-10-2014, 23:24
styl nowoczesny, okolice wawy, konstrukcja skrzydła ma być drewniana, w środku dopuszczam MDF i fornirowanie bo chyba w tej cenie pełnego drewna nie da rady znaleźć...

z góry dzięki za pomoc :)

Poszło na priv

songoku_xxx
19-10-2014, 18:57
dziękuję :D

mi_mała
19-10-2014, 21:48
:) Dajcie publicznie, wielu osobom pomoże - np. mi :) Szukam dokładnie czegoś takiego :)

Robespierre
21-10-2014, 12:56
:) Dajcie publicznie, wielu osobom pomoże - np. mi :) Szukam dokładnie czegoś takiego :)

Też budujesz w okolicach WAWY??
To ma duże znaczenie przy ewentualnych poleceniach.

mi_mała
21-10-2014, 18:31
Wykańczam mieszkanie w Warszawie :)

theme
21-10-2014, 21:08
Też budujesz w okolicach WAWY??
To ma duże znaczenie przy ewentualnych poleceniach.

Prawdę mówiąc to w warszawie jest tak wiele sklepów, że ciężko czegoś nie znaleźć. Trzeba przeszukać katalogi producentów i wybrać jakiś model. Zadzwonić do regionalnego przedstawiciela i powie gdzie jest ekspozycja godna uwagi, gdzie dobrze montują itd.
Najprostsza sprawa by nie tracić czasu na szukanie i omawianie tematu z dziesiątkami sprzedawców.
Ciekawe drzwi wewnętrzne pokazała jakiś czas temu firma Erkado, drzwi "hybrydowe", bardzo masywne, z pełnej płyty. Ładne drzwi fornirowane robi np. Invado.

mi_mała
21-10-2014, 22:24
Nie zgodzę się - jest tak wiele sklepów, że ciężko cokolwiek znaleźć.

Żadna z firm polecanych przez Ciebie nie posiada produktu, który mnie interesuje: zwykłe, białe, proste i lakierowane. Najlepiej ze średniej półki cenowej :)

Myślałam o Asilo Linate lub którejś Aoście :) No może ostatecznie Colombo

Robespierre
21-10-2014, 23:47
Myślę że udanie się się na Bartycką wiele Ci rozjaśni. Jest tam naprawdę sporo produktów mniej lub bardziej udanych ale zapewne sama zauważysz różnicę bo naprawdę je widać.
Zwróć uwagę na rant skrzydła bo tu wiele firm sobie nie radzi. Na łączenia opasek ościeżnicy - chodzi mi tu gównie o estetykę samego produktu jak i ekipy która je na tej wystawie zamontowała. No i oczywiście na lakier. Dobry lakier sprawia wrażenie jednolitej powierzchni, jest równiutki i bez żadnych wtrąceń typu "ziarnko piasku" czy "muszka".
Koniecznie obejrzyj produkt w całości i z bliska. Samo skrzydło na magazynie nie powie Ci zbyt wiele. Precyzja montażu w takich drzwiach to absolutna podstawa i nie daj się omamić słowami żę ekspozycje montowali byle jak ale za to u klienta w domu robią wszystko idealnie. Nie raz już słyszałem historie gdzie montażysta twierdził że standardy jego prac są widoczne w salonie i że nie ma zamiaru wykonywać coś ponad to.
Obejrzyj sobie produkty: ASILO, JAGDOR, DEWRO, JAGRAS, KORONA - myślę że powinny spełnić Twoje oczekiwania odnośnie dobrej jakości i przystępnej ceny.

mi_mała
22-10-2014, 00:04
Myślę że udanie się się na Bartycką wiele Ci rozjaśni. Jest tam naprawdę sporo produktów mniej lub bardziej udanych ale zapewne sama zauważysz różnicę bo naprawdę je widać.
Zwróć uwagę na rant skrzydła bo tu wiele firm sobie nie radzi. Na łączenia opasek ościeżnicy - chodzi mi tu gównie o estetykę samego produktu jak i ekipy która je na tej wystawie zamontowała. No i oczywiście na lakier. Dobry lakier sprawia wrażenie jednolitej powierzchni, jest równiutki i bez żadnych wtrąceń typu "ziarnko piasku" czy "muszka".
Koniecznie obejrzyj produkt w całości i z bliska. Samo skrzydło na magazynie nie powie Ci zbyt wiele. Precyzja montażu w takich drzwiach to absolutna podstawa i nie daj się omamić słowami żę ekspozycje montowali byle jak ale za to u klienta w domu robią wszystko idealnie. Nie raz już słyszałem historie gdzie montażysta twierdził że standardy jego prac są widoczne w salonie i że nie ma zamiaru wykonywać coś ponad to.
Obejrzyj sobie produkty: ASILO, JAGDOR, DEWRO, JAGRAS, KORONA - myślę że powinny spełnić Twoje oczekiwania odnośnie dobrej jakości i przystępnej ceny.

Bardzo dziękuję :)

jaga123
23-10-2014, 14:15
Poszukiwane: białe, gładkie, bezprzylgowe, zależy mi na niewidocznych zawiasach.

Temat wydawał się zamknięty, ale powrócił... I znów jestem na etapie szukania...

1. pol-skone płytowe 00 - płyta wiórowa otowrowana, z opcją malowania drzwi i ościeżnicy wg palety RAL (żeby były jednakowe odcienie)
2. asilo linate1
3. Interdoor płaskie pełne Di Moda bianco - edit: wiem już, że to nie ta półka cenowa :(

Ktoś coś może podpowiedzieć... Chwilowo najbliżej mi do tych pol-skone, bo mogę je kupić w sprawdzonym miejscu.

Heh...
Help....

theme
23-10-2014, 22:37
Nie zgodzę się - jest tak wiele sklepów, że ciężko cokolwiek znaleźć.

Żadna z firm polecanych przez Ciebie nie posiada produktu, który mnie interesuje: zwykłe, białe, proste i lakierowane. Najlepiej ze średniej półki cenowej :)

Myślałam o Asilo Linate lub którejś Aoście :) No może ostatecznie Colombo

Zaczynając od firmy INVADO modele które proponujesz są bardzo podobne do np. modeli norma decor, taurus, lido.

Erkado drzwi Montana - wykonane w technologii hybrydowej, pokryte bardzo trwałą okleiną z PVC, mogą być gładkie ale ja polecam drzwi z frezowaniami. Robią niesamowite wrażenie.

Ewentualnie mogę tez polecić drzwi DRE np. Rivia top, galeria alu top, standard top, ewentualnie coś droższego w okleinie naturalnej jak np. duero.

Jest w czym wybierać i z tego co się orientuje to bez problemu można powyższe drzwi dostać w Warszawie.

Robespierre
23-10-2014, 22:52
Poszukiwane: białe, gładkie, bezprzylgowe, zależy mi na niewidocznych zawiasach.

Temat wydawał się zamknięty, ale powrócił... I znów jestem na etapie szukania...

1. pol-skone płytowe 00 - płyta wiórowa otowrowana, z opcją malowania drzwi i ościeżnicy wg palety RAL (żeby były jednakowe odcienie)
2. asilo linate1
3. Interdoor płaskie pełne Di Moda bianco - edit: wiem już, że to nie ta półka cenowa :(

Ktoś coś może podpowiedzieć... Chwilowo najbliżej mi do tych pol-skone, bo mogę je kupić w sprawdzonym miejscu.

Heh...
Help....

Ja bym się skupił na sprawdzonym miejscu i pewnym montażu. Jak już pisano tu wielokrotnie każdy produkt można zepsuć przy montażu i jeśli masz dobrego fachowca i mu ufasz to idź w tym kierunku. Co do samego produktu to i tak niezależnie od producenta różnie można trafić... Czasem całkiem trafnie a czasem kompletnie nie. Oczywiście im wyższa cena tym mniejsze ryzyko ale jednak istnieje zawsze... Natomiast dobry i sprawdzony monter to skarb jakich mało. :)

jaga123
24-10-2014, 10:45
Ja bym się skupił na sprawdzonym miejscu i pewnym montażu. Jak już pisano tu wielokrotnie każdy produkt można zepsuć przy montażu i jeśli masz dobrego fachowca i mu ufasz to idź w tym kierunku. Co do samego produktu to i tak niezależnie od producenta różnie można trafić... Czasem całkiem trafnie a czasem kompletnie nie. Oczywiście im wyższa cena tym mniejsze ryzyko ale jednak istnieje zawsze... Natomiast dobry i sprawdzony monter to skarb jakich mało. :)

Dziękuję :) Ufam i dlatego ciężko mi z Nich zrezygnować.
Myślałam przez chwilę o stolarzu, ale to też loteria. Poza tym ponoć biały na drewnie zachowuje się różnie, na mdfie bezpieczniejszy. I takie tam kolejne wątpliwości. Już nie mieszam.
Myślę, że rezygnuję z bezprzylgowości, bo to - jak pokazuje np. to forum - Pol-skone nie wychodzi i może będzie ok.
Dzięki raz jeszcze.

aguso
24-10-2014, 12:43
Mała rada dla osób kupujących drzwi białe. Sprawdźcie jak wygląda okleinowanie na krawędziach skrzydła (przylgi). Bywa niestety, że jest tam łączenie taśmy obrzeżnej i powstaje mało estetyczna linia.

jaga123
24-10-2014, 13:53
Mała rada dla osób kupujących drzwi białe. Sprawdźcie jak wygląda okleinowanie na krawędziach skrzydła (przylgi). Bywa niestety, że jest tam łączenie taśmy obrzeżnej i powstaje mało estetyczna linia.

Planuję drzwi malowane. Chciałabym, żeby kolor na ościeżnicy i na płycie drzwi był taki sam - to chyba będzie wymagało pomalowania obu elementów?

Robespierre
24-10-2014, 17:07
Mała rada dla osób kupujących drzwi białe. Sprawdźcie jak wygląda okleinowanie na krawędziach skrzydła (przylgi). Bywa niestety, że jest tam łączenie taśmy obrzeżnej i powstaje mało estetyczna linia.

To nie taka mała rada - to BARDZO, BARDZO WAŻNE.
Wg mnie produkty z łączeniem sztucznych oklein na rancie skrzydła czy nawet ościeżnicy absolutnie nie powinny znaleźć się na rynku gdyż praktycznie nigdy to połączenie nie jest trwałe.
Pisałem o tym wielokrotnie a skoro o tym przypominasz to popieram i także kolejny raz nakazuję baczne oglądanie właśnie tej części drzwi. :)

Robespierre
24-10-2014, 17:11
Planuję drzwi malowane. Chciałabym, żeby kolor na ościeżnicy i na płycie drzwi był taki sam - to chyba będzie wymagało pomalowania obu elementów?

Ta uwaga dotyczyła drzwi w wykończeniu z laminatu bądź okładziny dekoracyjnej. Drzwi lakierowane nie będą miały tego problemu choć lakiery także bywają różne i jeśli drzwi są tanie to i lakier na nich jest z tych tańszych - taki rant także jest newralgiczny gdyż szybko się wyciera...

fajna kobieta
24-10-2014, 18:45
Ja tak bardzo chciałam wlasnie białe w lakierze ale niestety ze względu na psy i koty musiałam zrezygnować....:sick:

theme
24-10-2014, 22:22
Ja tak bardzo chciałam wlasnie białe w lakierze ale niestety ze względu na psy i koty musiałam zrezygnować....:sick:

Warto rozejrzeć się za okleiną CPL. Jest dość odporna na zadrapania i ładnie wygląda.
A przy drzwiach zewnętrznych np. wikęd robi wejście dla kota

286172

jaga123
25-10-2014, 16:46
Ta uwaga dotyczyła drzwi w wykończeniu z laminatu bądź okładziny dekoracyjnej. Drzwi lakierowane nie będą miały tego problemu choć lakiery także bywają różne i jeśli drzwi są tanie to i lakier na nich jest z tych tańszych - taki rant także jest newralgiczny gdyż szybko się wyciera...

Jakieś typy drzwi mdf z lepszym lakierem? Średnia półka cenowa, ewentualnie "górna średnia". Bardzo poproszę :)

em-be
25-10-2014, 21:41
Potrzebuje pomocy w wyborze drzwi wewnętrznych do nowego mieszkania. 1 szt drzwi do pokoju, 1 szt drzwi do łazienki. Mieszkanie do wynajęcia. Wszędzie gdzie szukałem czas oczekiwania na drzwi i ościeżnice 4-5 tygodni. Preferowane firmy polskone, Dre. W marketach budowlanych można znaleźć drzwi ale futerały regulowane są na zamówienie. Cena za drzwi ok. 500zl.

kaliola
26-10-2014, 08:03
Witam,
Po pół roku mieszkania bez drzwi (wewnętrznych, oczywiście) w nowym M wreszcie nadszedł czas, żeby je wstawić. Mam jedno pytanie natury technicznej. Deweloper wykonał nie wiadomo po co ponadprzeciętnie wysokie otwory drzwiowe (212, w porywach 214cm). W trakcie remontu stwierdziłam, że przestrzeń pod sufitem na przedpokoju mogę zagospodarować na pawlacz – koniec końców wyszło tak, że przesłonił on częściowo otwory drzwiowe do dwóch pokoi. Majster miał zrobić pawlacz tak, żeby w pomniejszony otwór pasowały standardowe drzwi. I tak teraz od strony przedpokoju otwór ma 206cm, a od strony pokoju nie dopilnowałam wyrówania otworu do poziomu dna pawlacza i nadal jest 212. Szerokość 93cm. Mam na oku m. in. drzwi Pol-Skone, model Form. W katalogu podają szerokość i wysokość zalecanych otworów, ale nie piszą z jaką tolerancją. Czy ktoś z ekspertów tego forum ma doświadczenie w montażu drzwi tej firmy i mógłby udzielić informacji, czy montaż drzwi o standardowych wymiarach jest możliwy? Pani w salonie Pol-Skone nie była w stanie udzielić mi informacji, mówiąc, że wszystko się okaże w trakcie pomiaru. Pomiar jest bezpłatny, ale żal mi czasu mojego i osoby dokonującej pomiaru, jeśli okazałoby się, że nic z tego…
Moje kolejne pytanie dotyczy wyboru drzwi/producenta. Oprócz modelu Form Pol-Skone rozważam podobny stylistycznie Dewro Modern D601. Myślę też o wizualnie zbliżonych, ale bardziej ekonomicznych wersjach w pełni mdf-owych fornirowanych (asilo, intro-porte). Czy forniry którejś z tych firm są jakoś szczególnie trwalsze, grubsze, lepiej zabezpieczone? A może jakieś lepsze propozycje z podobnej półki cenowej – nie droższej już niż Dewro?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ewa Nowak
26-10-2014, 10:14
Nie polecam tego typu sklepów dla kupowania produktów takich jak drzwi...
Zwykle pracownikom mało zależy na tym, by zadbać od razu o towar i może się zdarzyć tak jak tu:
284694
Zalanie palety przez deszcz może się zdarzyć niemal wszędzie, ale ja sobie nie wyobrażam, bym tak zostawić towar na potencjalne ryzyko.
Kartony wyschną, ościeżnice też, ale to że laminat się odklei po jakimś czasie to kogo to interesuje...

Od drzwiach poobijanych wózkami klientów nawet nie wspomnę- bo widzę je notorycznie.

wezzz nie strasz.... bo nie śpię od wczoraj.. :( drzwi maja przyjechać w czwartek , do tego czasu chyba pojadę sama i osobiście będę im dyszeć w kark co by było wszystko dobrze, a z drugiej strony to pooglądam dokładnie ..

theme
26-10-2014, 23:11
Potrzebuje pomocy w wyborze drzwi wewnętrznych do nowego mieszkania. 1 szt drzwi do pokoju, 1 szt drzwi do łazienki. Mieszkanie do wynajęcia. Wszędzie gdzie szukałem czas oczekiwania na drzwi i ościeżnice 4-5 tygodni. Preferowane firmy polskone, Dre. W marketach budowlanych można znaleźć drzwi ale futerały regulowane są na zamówienie. Cena za drzwi ok. 500zl.

Temat drzwi z ościeżnicami regulowanymi bez czekania nie jest taki straszny tylko trzeba poszukać. Nie wiem z jakiego jesteś regionu i dla tego nie do końca wiem jak pomóc. Podrzucę jeden link do firmy która ma takie ościeżnice do kilku producentów i inne produkty bez czekania http://grupaexpert.com.pl
Jeszcze jedno. Cena 500 zł to może być mało jeśli masz grube ściany.

asc
27-10-2014, 13:40
Witam posiadam drzwi Polskone sempre w wersji przylgowej.
czy istnieje możliwośc wymiany zamka na magnetyczny??
czy tam jest po prostu inny rozstaw i nie ma takich szans??

Gizaki
01-11-2014, 20:39
Witajcie,
pewnie to już kolejne pytanie o to samo, ale przeczytałam tyle stron tego wątku i dalej nie wiem..

Szukam drzwi płaskich, białych, bez żadnych okienek itp- chyba drewnianych (porządnych) bezprzylgowych
Mam od 7 lat drzwi z marketu i wiem , że to była pomyłka (i brak kasy) i nigdy nigdy więcej!
Teraz chcielibyśmy drzwi na dłużej, więc wyobrażam sobie , że powinny być malowane? drewniane?

Moje pytanie w takim razie; gdzie takie dostać???

Widzieliśmy na razie tylko interdoor, ale nie rozumiem czy jeśli one są z mdf , to o czym pisze Robespierre

(Wg mnie produkty z łączeniem sztucznych oklein na rancie skrzydła czy nawet ościeżnicy absolutnie nie powinny znaleźć się na rynku gdyż praktycznie nigdy to połączenie nie jest trwałe)

nie ma tu miejsca?

Z góry przepraszam, ale dla mnie to wszystko "czarna magia" będę wdzięczna za pomoc!

finlandia
01-11-2014, 22:31
Maksymalnie uparaszczając: okleina to takie cudo jak papier/ folia/ naturalne drewno naklejone na drzwi (jak tapeta na ścianę). Malowane - to jak farba na tej ścianie - nie ma jak jej zedrzeć..
MDF jest materiałem drewnopochodnym. Wszystkie meble, panele, blaty kuchenne robione są z tego lub mu podobnych materiałów.
Jak masz wolny dzień to poświęć go na zwiedzanie Bartyckiej. Weź coś na ostudzenie emocji by nie ulegać sprzedawcom i pooglądaj co firmy mają do zaprezentowania.

Gizaki
08-11-2014, 20:15
Dzięki,

w takim razie kolejne pytanie :)
skrzydło (asilo)wykonane z płyty mdf wypełnionej płytą porowatą będzie trwałe ?

Co to wogóle znaczy mdf wypełniony płytą porowatą?

Czy jest to porównywalne do drzwi w całości z mdf?

Marcioszka
11-11-2014, 14:16
Witam,
wybrałam drzwi firmy Polskone model simple wypełnione płytą otworowaną
i tutaj mam kilka pytań.
1. Jaką wysokość standardowo mają takie drzwi? Otwór w mieszkaniu ma 207.5 cm
2. Sprzedawca w sklepie Polskone stwierdził, że muszę domurować kawałek ściany na szerokość, żeby zamontowali 80cm (otwór ma obecnie 93 cm na szerokość)
3. Czy do takich drzwi mogę dokupić oddzielnie klamki np. takie i czy będzie pasować tzn. działać ;)
http://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/produkt/429/topaz-klamki-z-kwadratowym-szyldem-stal-nierdzewna.html

z góry dziękuję Wam za pomoc

Robespierre
11-11-2014, 21:50
Witajcie,
pewnie to już kolejne pytanie o to samo, ale przeczytałam tyle stron tego wątku i dalej nie wiem..
Szukam drzwi płaskich, białych, bez żadnych okienek itp- chyba drewnianych (porządnych) bezprzylgowych
Mam od 7 lat drzwi z marketu i wiem , że to była pomyłka (i brak kasy) i nigdy nigdy więcej!
Teraz chcielibyśmy drzwi na dłużej, więc wyobrażam sobie , że powinny być malowane? drewniane?

Moje pytanie w takim razie; gdzie takie dostać???

Widzieliśmy na razie tylko interdoor, ale nie rozumiem czy jeśli one są z mdf , to o czym pisze Robespierre

(Wg mnie produkty z łączeniem sztucznych oklein na rancie skrzydła czy nawet ościeżnicy absolutnie nie powinny znaleźć się na rynku gdyż praktycznie nigdy to połączenie nie jest trwałe)

nie ma tu miejsca?

Z góry przepraszam, ale dla mnie to wszystko "czarna magia" będę wdzięczna za pomoc!

Jeśli chcesz kupić drzwi pełne gładkie to praktycznie na rynku nie ma produktu który nie miałby wykonanych łączeń oklein dekoracyjnych (wariant w okleinie - nie mylić z drzwiami lakierowanymi). Są to duże płaszczyzny i stąd klejenie. Wg mnie to bardzo zły pomysł. Wielokrotnie widziałem takie produkty użytkowane w normalny sposób i już po kilku miesiącach coś zaczyna dziać się w miejscu łączenia. U wielu jest to tylko nadmierne brudzenie ale u większości jest to uszczerbianie się bądź odklejanie okładziny. Nie zawsze jest to wina produktu. Często sami jesteśmy sobie winny zbyt intensywnie czyszcząc, ale... Producenci powinni nad tym się zastanowić i wykonywać to tak aby było odporne na większość zachowań klientów.


Witam posiadam drzwi Polskone sempre w wersji przylgowej.
czy istnieje możliwośc wymiany zamka na magnetyczny??
czy tam jest po prostu inny rozstaw i nie ma takich szans??

Fin zna się bardziej na Polskone i niech napisze co o tym wie ale zapewne nie jest to możliwe. Wymiana samego zamka w skrzydle nie załatwi sprawy. W ościeżnicy należy też wymienić blachę zaczepową a ona ma już zupełnie inny kształt i wymiar niż Twoja dotychczasowa.


Dzięki,
w takim razie kolejne pytanie :)
skrzydło (asilo)wykonane z płyty mdf wypełnionej płytą porowatą będzie trwałe ?
Co to wogóle znaczy mdf wypełniony płytą porowatą?
Czy jest to porównywalne do drzwi w całości z mdf?

Ogólnie drzwi ASILO są niezłym produktem za rozsądne pieniądze choć brak choćby kawałeczka drewna w miejscy gdzie montuje się zawiasy czy zamek może kiedyś zaowocować drobnymi problemami. Płyta MDF to mocno sprasowane elementy drewniane natomiast płyta porowata ma ten sam skład chemiczny lecz jest sporo lżejsza i miękka. Umieszczona w środku po warstwą MDF-u nie ma większego wpływy na trwałość tych drzwi. Ma wpływ na obniżenie wagi oraz ceny skrzydła. Skrzydło z pełnego MDF-u wcale nie musi być lepszym pomysłem. Płyta porowata dostatecznie dobrze tłumi hałas a nieco lżejsze skrzydło wydłuży czas pracy zawiasów i zamków. Myślże że nie jest to zły pomysł w produkcie tej kategorii cenowej.


Witam,
wybrałam drzwi firmy Polskone model simple wypełnione płytą otworowaną
i tutaj mam kilka pytań.
1. Jaką wysokość standardowo mają takie drzwi? Otwór w mieszkaniu ma 207.5 cm
2. Sprzedawca w sklepie Polskone stwierdził, że muszę domurować kawałek ściany na szerokość, żeby zamontowali 80cm (otwór ma obecnie 93 cm na szerokość)
3. Czy do takich drzwi mogę dokupić oddzielnie klamki np. takie i czy będzie pasować tzn. działać ;)
http://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/produkt/429/topaz-klamki-z-kwadratowym-szyldem-stal-nierdzewna.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.klamki-drzwiowe.pl%2Foferta%2Fprodukt%2F429%2Ftopaz-klamki-z-kwadratowym-szyldem-stal-nierdzewna.html)

z góry dziękuję Wam za pomoc

Fin dopowie odnośnie wymiarów...

Klamki będą pasować. Z tym nie ma problemu. Ale czy będą działać... Hmmm... To już temat rzeka. Ogólnie te wskazane przez Ciebie są tanie ale nie jest to wysoka jakość. Są to po prostu tanie w miarę ładnie, nowocześnie wyglądające klamki.
Domurowywać nic nie musisz. Wystarczy jak dokręcisz na kołki rozporowe po obu stronach otworu po jednym pasku z płyty G-K. Chodzi o to aby pomiędzy murem a ościeżnicą nie było zbyt dużo luzu i aby nie było tam piany więcej niż potrzeba.

Budowlańcy robią otwory za wysokie bo zawsze łatwiej je zmniejszyć niż wykuwać jeśli będą za małe. Szkoda tylko że zakładają iż klient zamontuje w otworach stałe ościeżnice które wymagają wyższych otworów. To standard który już dawno wyszedł z użycia. Niestety murarze jak widać nie są na czasie.

A w ogóle to który typ ościeżnicy PolSkone wybrałaś?? Aby podać Ci wysokość musimy wiedzieć jaki typ chcesz kupić.

finlandia
12-11-2014, 18:07
Witam,
wybrałam drzwi firmy Polskone model simple wypełnione płytą otworowaną
i tutaj mam kilka pytań.
1. Jaką wysokość standardowo mają takie drzwi? Otwór w mieszkaniu ma 207.5 cm
2. Sprzedawca w sklepie Polskone stwierdził, że muszę domurować kawałek ściany na szerokość, żeby zamontowali 80cm (otwór ma obecnie 93 cm na szerokość)
Jeśli sprzedawca sugeruje domurowanie ściany bo 93cm to za dużo, to prawdopodobnie kalkuluje zwykłe, proste oscieznice regulowane które wymagają otworu ok 207cm. Czyli byłoby ok.
No chyba że szukasz jakiś drzwi z drewnianą ościeżnicą która wymaga otworów zarówno szerszych jak i wyższych.
To prosty problem i jest leży w zakresie absolutnie podstawowej wiedzy pomiarowca, także jeśli jesteś już po tym etapie, to albo zostało to przemilczane jako sprawa oczywiście klarowna lub... dopytaj w sklepie (bardziej bym się obawiał, że nie wszędzie jest 207,5 a gdzieniegdzie może być np. 210cm i wtedy ta ościeżnica nie przykryje do końca otworu co zdarza się przy niedoróbkach tynkarskich.

Anyżek35
23-11-2014, 13:10
Co sądzicie o drzwiach wewnętrznych firmy DRE?

pawko_
24-11-2014, 16:35
Podpowiedzcie po jakim czasie można założyć skrzydło bezprzylgowe na swieżo zamontowaną ościeżnicę ?

finlandia
24-11-2014, 18:01
Co sądzicie o drzwiach wewnętrznych firmy DRE?
Poczytaj parę stron wstecz - użytkownicy wypowiadają się raczej pozytywnie.


Podpowiedzcie po jakim czasie można założyć skrzydło bezprzylgowe na swieżo zamontowaną ościeżnicę ?
Hmm.. zamontowałeś ościeżnicę i czekasz by założyć skrzydło? Hmm... No nie wiem jak ją zamocowałeś, ale zawodowi montażyści ustawiają oscieznicę, zakładają skrzydło by zgrać te dwa elemanty i dopiero pianują. W praktyce po godzinie, dwóch można bez problemu chodzić, chociaż ja uważam że warto poczekać ze zdjęciem rozpórek i częstym otwieraniem chociaż przez parę godzin.

JagaR
28-11-2014, 08:10
Jeśli chcesz kupić drzwi pełne gładkie to praktycznie na rynku nie ma produktu który nie miałby wykonanych łączeń oklein dekoracyjnych (wariant w okleinie - nie mylić z drzwiami lakierowanymi). Są to duże płaszczyzny i stąd klejenie. Wg mnie to bardzo zły pomysł. Wielokrotnie widziałem takie produkty użytkowane w normalny sposób i już po kilku miesiącach coś zaczyna dziać się w miejscu łączenia. U wielu jest to tylko nadmierne brudzenie ale u większości jest to uszczerbianie się bądź odklejanie okładziny.

Można też zamówić drzwi na miarę z porządnej płyty stolarskiej obłożone dwustronnie dobrej jakości sklejką i polakierowane - nic się wtedy nie odwarstwia, bo nie ma tej "tapety" jak to fajnie określił Finlandia, a drzwi nadają się do odnawiania w przypadku uszkodzenia lakieru. Tylko to nie są tanie drzwi.
Pozdrawiam:bye:

songoku_xxx
09-12-2014, 14:28
Jeśli chcesz kupić drzwi pełne gładkie to praktycznie na rynku nie ma produktu który nie miałby wykonanych łączeń oklein dekoracyjnych (wariant w okleinie - nie mylić z drzwiami lakierowanymi). Są to duże płaszczyzny i stąd klejenie. Wg mnie to bardzo zły pomysł. Wielokrotnie widziałem takie produkty użytkowane w normalny sposób i już po kilku miesiącach coś zaczyna dziać się w miejscu łączenia. U wielu jest to tylko nadmierne brudzenie ale u większości jest to uszczerbianie się bądź odklejanie okładziny.

Można też zamówić drzwi na miarę z porządnej płyty stolarskiej obłożone dwustronnie dobrej jakości sklejką i polakierowane - nic się wtedy nie odwarstwia, bo nie ma tej "tapety" jak to fajnie określił Finlandia, a drzwi nadają się do odnawiania w przypadku uszkodzenia lakieru. Tylko to nie są tanie drzwi.
Pozdrawiam:bye:

a ile takie drzwi mogą kosztować i gdzie szukać?

Mam jeszcze jedno szybkie pytanie:

Chciałbym zamontować w kotłowni drzwi techniczne (przejście z garażu także nie muszą być piękne drewniane). Moje pytanie brzmi kiedy je montować? W garażu i kotłowni mam jeszcze surowy jastrych z betonu towarowego - nie ma jeszcze warstwy wykańczającej (płytki czy coś tam co się wymyśli). Czy ościeżnica takich drzwi jest pełna, tzn czy na dole jest również. Jeśli tak to na moje oko można zamontować teraz a potem dojechać płytkami czy innym wynalazkiem.

Pytam bo wiem, że drzwi wewnętrzne montuje się po ułożeniu parkietu itp. Tu jest tak samo czy można już? :)

finlandia
09-12-2014, 16:23
Zwykle w drzwiach technicznych ościeżnica ma taki klasyczny próg. Ale nie zawsze można dojechać podłogą do progu - tu raczej bym zostawił "coś" na podłogę(1-2cm), by można było położyć płytki tak by weszły pod próg. Ale to juz zależy od konkretnego modelu drzwi.

songoku_xxx
09-12-2014, 16:32
dzięki za rzeczowe info

myślałem o takich drzwiach:

http://www.leroymerlin.pl/okna-i-drzwi/drzwi-zewnetrzne/drzwi-techniczne/drzwi-techniczne-zk-iso-hormann,p244624,l477.html

w sumie rzeczywiście można coś zostawić :)

finlandia
09-12-2014, 16:49
Nie mogę się doczytać czy one oby na pewno mają próg. Jeśli juz , to raczej tylko jakąś listewkę z blachy na dole, wiec prog im trzeba pewnie dorobić.
Nie wiem też co skrywa slogan "wysoka izolacja cieplna", bo do niczego się nie odnosi (tylko hasło;) Jeśli w srodku jest styropian to ok. I oscieznica jest tak delikatna, wiec trzeba to ostroznie montowac. Ale dają radę.
Jako przejściowych, oddzielających dom od części zimnej bym ich nie stosował, tylko ze za tą cenę nie kupisz nic lepszego.

Markub82
09-01-2015, 19:07
Witam,
chcę kupić drzwi ramowe firmy Artus model Rivera A ( ramiak wykonany z klejonki iglastej obłożony płytą HDF).
Czy ktoś może coś powiedzieć o takich drzwiach no i o firmie ??

Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Robespierre
14-01-2015, 21:40
Witam,
chcę kupić drzwi ramowe firmy Artus model Rivera A ( ramiak wykonany z klejonki iglastej obłożony płytą HDF).
Czy ktoś może coś powiedzieć o takich drzwiach no i o firmie ??

Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Klasyczne drzwi skierowane do szerokiego grona niezbyt wymagających odbiorców.
Z opisu wynika iż serie od A do L mogą mieć drewno w ramiaku - niestety nie jest to poparte żadnym zdjęciem czy choćby rysunkiem i tak naprawdę nie wiadomo ile tego drewna tam jest i czy jest w jednym kawałku czy w dwóch, trzech lub więcej. Im więcej tym lepiej dla klienta a gorzej dla producenta bo na pewno drożej w produkcji.
Okleiny standardowe w tym przedziale cenowym. Niezbyt wytrzymałe ale na kilka lat powinno wystarczyć.
Niestety w katalogu brak choćby jednego prawdziwego zdjęcia a trudno coś oceniać patrząc tylko i wyłącznie na wizualizacje i to w dodatku słabej jakości.
Na żywo nigdy ich nie widziałem. Na stronie producenta brak wzmianek o dilerach więc nawet trudno je gdzieś znaleźć i obejrzeć... :(

Na rynku w prawie identycznej technologii możesz znaleźć drzwi firm: Vasco, Verte, Intenso, Voster, Dre...

bartek71
21-01-2015, 13:24
Witam

Po zakupie mieszkania zaczynam się rozglądać za drzwiami. Moja uwaga skupia się głównie na drzwiach zlicowanych ze ścianą - chyba tak to się nazywa?
Z grubsza chodzi mi o to, żeby "nie było ich widać", żeby można było je pomalować tą samą farbą, którą malowane będą ściany wokół drzwi.
Bardzo prosiłbym o pomoc, mimo przeglądnięcia tego wątku jak i innych nie udało mi się znaleźć nic konkretnego.
Czy mogę liczyć na pomoc w wyborze producenta i drzwi? Jestem totalnie zielony w temacie.

pozdrawiam
Bartek

finlandia
21-01-2015, 14:08
Szukaj odpowiedzi na hasło "drzwi ukryte". W Polsce wypromowane w tym temacie są drzwi Asilo model Discret.

bartek71
21-01-2015, 14:17
Dziekuję.

A czy miał ktoś styczność z drzwiami "Dana" dystrybutora DAN-POL ?

Robespierre
22-01-2015, 21:48
Dziekuję.

A czy miał ktoś styczność z drzwiami "Dana" dystrybutora DAN-POL ?

Dana to dobry produkt lecz w tym momencie nie będzie konkurencyjny do wymienionej przez Finlandię oferty ASILO.
Tam za komplet zapłacisz grubo poniżej 2 tyś.
Jakość będzie zbliżona do Dany więc myślę że nie ma co przepłacać.

Jedna tylko mała uwaga dla Ciebie... Te drzwi bardzo dobrze wyglądają w wersji bez listew przypodłogowych. Jeśli dokładasz listwy to efekt zlicowania nieco blednie i nie jest to aż tak fajne jak w katalogach.

CzarnyIwan
23-01-2015, 08:42
Witam

Po zakupie mieszkania zaczynam się rozglądać za drzwiami. Moja uwaga skupia się głównie na drzwiach zlicowanych ze ścianą - chyba tak to się nazywa?
Z grubsza chodzi mi o to, żeby "nie było ich widać", żeby można było je pomalować tą samą farbą, którą malowane będą ściany wokół drzwi.


Jest jeszcze Barbusse model secret 2, widziałem je ostatnio na żywo. Fajne i drogie drzwi.

bartek71
23-01-2015, 13:12
Dziękuję Wam pięknie za pomoc!

Faktycznie wybrałem drzwi Asilo, model Linate i ościeżnica Discret. Zaproponowano mi cenę w granicach 1500zł z montażem.
W porównaniu do Barbusse - ponad 3000zł jest to cena bardzo mnie satysfakcjonująca ;)

Czy ktoś z Was miał może styczność z firmą LAKBUD z ul. Tęczowej we Wrocławiu? Bo nie ukrywam, że tak atrakcyjna cena wywołuje pewne podejrzenia co do jakości. Chyba, że się mylę i po prostu wcześniej miałem zbyt wygórowane ceny. Termin 4-5tyg też jest bardzo atrakcyjny. U innych dystrybutorów słyszłałem 6-8tyg.

pozdrawiam!
Bartek

Robespierre
23-01-2015, 18:41
Dziękuję Wam pięknie za pomoc!

Faktycznie wybrałem drzwi Asilo, model Linate i ościeżnica Discret. Zaproponowano mi cenę w granicach 1500zł z montażem.
W porównaniu do Barbusse - ponad 3000zł jest to cena bardzo mnie satysfakcjonująca ;)

Czy ktoś z Was miał może styczność z firmą LAKBUD z ul. Tęczowej we Wrocławiu? Bo nie ukrywam, że tak atrakcyjna cena wywołuje pewne podejrzenia co do jakości. Chyba, że się mylę i po prostu wcześniej miałem zbyt wygórowane ceny. Termin 4-5tyg też jest bardzo atrakcyjny. U innych dystrybutorów słyszałem 6-8 tyg.

pozdrawiam!
Bartek

Niska cena nie jest zasługą sklepu a producenta który zaproponował rozwiązanie różniące się od oferty innych producentów z drzwiami w wariancie z chowanymi ościeżnicami.
ASILO wykonuje swoją ościeznicę z płyty i wykańcza listwami aluminiowymi.
Większość firm daje ościeżnicę z pełnego aluminium i taki wariant jest znacznie droższy.
A czy lepszy?? Czas pokaże... Jak na razie z produktem ASILO nie ma problemów.
Jest jedynie jeden mały niuans z ich rozwiązaniem technologicznym.
Nie da się zamontować drzwi tak aby były zlicowane od korytarza a otwierały się do pokoju. Wszystkie drzwi muszą otwierać się na korytarz i tutaj jest czasami problem gdyż korytarze i układy mieszkań często na to nie pozwalają.
Oczywiście ma to znaczenie dla tych klientów którzy akurat chcą uzyskać efekt płaskiej ściany w korytarzu.
Dla tych którzy chcą po prostu schować ościeżnice nie ma to większego znaczenia.
W konkurencyjnych droższych rozwiązaniach jest to możliwe... Tzn można wybrać zarówno stronę po której drzwi będą się licować ze ścianą jak i stronę w którą będą się otwierać.

Jeśli zostały Ci jeszcze dodatkowe pieniądze to radzę zainwestować w lepsze klamki.
Na rynku króluje tandetna chińszczyzna która ani jakością ani designem nie grzeszy.
W tych drzwiach ładna dobrze skomponowana z wnętrzem klamka będzie dodatkową ozdobą i dopełni efekt... :)

Tu przykład właśnie takiego rozwiązania.
Obie sztuki otwierają się na korytarz.
Aby drzwi nie nachodziły na siebie otwór drzwi do łazienki został przesunięty o 40 cm w lewo względem pierwotnego układu.
300527300528300529300530300531

Robespierre
23-01-2015, 18:46
Jest jeszcze Barbusse model secret 2, widziałem je ostatnio na żywo. Fajne i drogie drzwi.

No tak ale z drzwiami Barausse to raczej jest tak:
"Fajne - bo drogie" niż "Drogie - bo bezkonkurencyjne jakościowo".
Oczywiście firma ta ma w swojej ofercie kilka fajnych rozwiązań czy udanych wzorów drzwi ale jeśli chodzi o ten wariant drzwi (czyt. drzwi całkiem płaskie) absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.

finlandia
23-01-2015, 20:11
A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.

KRISTEL
26-01-2015, 20:02
Poszukuje drzwi klasycznych białych.pełnych ,z koroną,,o silnej ,drewnianej konstrukcji i i wytrzymałej na uszkodzenia powierzchni ,Chcialabym sie zmieścić w kwocie 2000zł .Czy to jest realne?Proszę doradżcie mi ,może także Robespierre szepnie kilka słów ,liczę na Was.

andzidom
26-01-2015, 22:14
A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.

podpisuje sie pod tym ,w lakbud zamawialismy okna schuco ,nastepnie drzwi wejsciowe ,szef p.Ryszard bardzo kompetentny uczciwy nie naciaga ,doradzi ,teraz czekamy z zamówieniem drzw wew asilo i tez u nich ,polecam p.Joanne z teczowej pracownnice kobieta bardzo pomocna i fachowa ,wczesniej jak szukalismy okien jeszcze dwie inne firmy bralismy pod uwage we wro ale byly bez szans z obsługa z lakbud ,paru naszych znajomych juz zamawialo u nich drzw ,okna jeden z watku praktyczny i sa bardzo zadowoleni
polecam

maariusz535
27-01-2015, 12:57
a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?ok 370zl do samodzielnego pomalowania,czy lepiej z plyty np firmy clasen perfectdoor domus.jest sens kupic z marketu czy lepiej ze sklepu mniejszego.czy w obu przypadkach sa te same gatunki tego producenta

Elfir
27-01-2015, 14:42
Mam takie pytanie - czy istnieją futryny/ościeża szerokie, których nie trzeba dorabiać indywidualnie u stolarza? Chciałam zamawiać drzwi na piętro i właśnie zauważyłam, że w jednych z ościeży zapomnieliśmy domurować 2x5 cm cm ścianki (węgarki?)

http://images70.fotosik.pl/558/2772799fbe134183gen.jpg

Elfir
27-01-2015, 14:43
a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?


Mam takie drzwi do łazienki, co prawda nie z praktikera, ale z innego sklepu.

Sama malowałam, ale sporo pracy przy tym jest.

Sosnowe są bardzo miękkie, zwłaszcza zanim się pomaluje.

drzwidrzwi
27-01-2015, 19:31
Kupiliśmy ostatnio drzwi wewnętrzne firmy INVADO, akurat była ta najbardziej zimna częśc zimy w tym roku. Powiedziano nam, że 5 tygodni czeka się na realizacje, ponieważ drzwi były niemiarowe. Po 5 tygodniach okazało się, po telefonie do firmy, że w umowie na samym dole z gwiazdką jest napisane, że jeśli zadziała siła wyższa to firmie przysługuje kolejne 40 dni aby je skończyć. Niestety nie poinformowano nas jaka to siła wyższa wystąpiła. Drzwi dostaliśmy dokładnie po 5 tygodniach i 40 dniach od zamówienia. Żal.

KRISTEL
27-01-2015, 20:46
POL SKONE NOSTRE W O3-BIAŁE .301315
Wybrałam ,ale czy to dobry wybór?Czy jest juz jakis użytkownik tych drzwi ?Jakiej ceny powinnam sie spodziewać?

finlandia
28-01-2015, 11:02
a co myslicie o drzwiach w praktikerze sosnowych?ok 370zl do samodzielnego pomalowania,czy lepiej z plyty np firmy clasen perfectdoor domus.jest sens kupic z marketu czy lepiej ze sklepu mniejszego.czy w obu przypadkach sa te same gatunki tego producenta

Kiedyś uważałem że lepiej kupić takie drzwi niż najtańsze papierowe skrzydła. Ale jakiś czas temu trafiłem na takie drzwi użytkowane u Klienta. Nie zamykały się, bo konstrukcja się zwyczajnie rozkleiła i nie mieściła w futrynie.
Z drugiej strony...
Nie bardzo potrafię przejść obojętnie obok takiego przypadku, to naprawiałem je może 3 minuty (klej+wkręt) i myślę że klient nawet nie zauważył że było z nimi coś nie tak :)

finlandia
28-01-2015, 11:04
Mam takie pytanie - czy istnieją futryny/ościeża szerokie, których nie trzeba dorabiać indywidualnie u stolarza? Chciałam zamawiać drzwi na piętro i właśnie zauważyłam, że w jednych z ościeży zapomnieliśmy domurować 2x5 cm cm ścianki (węgarki?)

http://images70.fotosik.pl/558/2772799fbe134183gen.jpg
Zwykle zamawia się taką samą futrynę jak inne, ale przycina opaski z tym że są wyjątki.
Elfir,
jaki masz tam wymiar tego otworu? I o jakich drzwiach ogólnie myślisz (chodzi mi bardziej o techniczne rozwiązanie ościeżnic).

Elfir
28-01-2015, 14:15
Zwykle zamawia się taką samą futrynę jak inne, ale przycina opaski z tym że są wyjątki.
Elfir,
jaki masz tam wymiar tego otworu? I o jakich drzwiach ogólnie myślisz (chodzi mi bardziej o techniczne rozwiązanie ościeżnic).

Wielkość otworu to 103 cm (drzwi miały mieć 80 cm szerokości, czyli otwór miał mieć 90 cm), z tym, że miejsca styku z potencjalnym "węgarkiem", zaznaczonym na czerwono zostały nieotynkowane i trzeba to zakryć.

http://images67.fotosik.pl/563/cc49c56a1fc73a6dgen.jpg

Myślałam o zupełnie prostych drzwiach, coś w stylu Simple Polscone. Ościeżnice - mówiąc szczerze nie mam pojęcia jakie mogą być, chyba najpospolitsze :). Chodzi mi o to, by drzwi otwierając się do wnętrza pomieszczenia nie waliły klamką w ścianę - dlatego miały być odsunięte.

Osadzałam drzwi w łazience i tam futryna/ościeżnica musiała "łapać" ścianę z obydwóch stron. A tu się nie da, stąd moje pytanie.

haru
28-01-2015, 15:01
Jako że ten wątek jest najbardziej aktywny w temacie drzwi :) pozwalam sobie skierować zapytanie do znawców tematu: Finlandii i Robespierre'a lub użytkowników takich drzwi.
Pytanie dotyczy drzwi Interdoor w okleinie Glossa (akurat interesuje mnie model Płaskie bezprzylgowe) - jak to wygląda w praktyce - czy się mocno rysują?
W jednym z salonów odradzono mi owe drzwi, z uwagi na małe dziecko - że okleina ta jest podatna na zarysowania i przy małym dziecku - szybko się zniszczą. Oglądałam w salonach białe drzwi matowe (bodajże Simple Pol-skone, przyznaję bez bicia, że nie wiem czy to laminat czy malowanie) - i jakoś kiepsko się prezentowały - mocno przybrudzone i jakieś.. wytarte.
Przewertowałam info na forum - sporo było tego kilka lat temu (2007-9), ale ciekawi mnie, czy zmieniła się jakość owych drzwi? na lepsze of koz?
Wiem też, że ważny jest wybór doświadczonego montażysty, bo i dobre drzwi mogą być sp... przez "fachowca" ;) Mieszkam w zachodniopomorskiem - kilka salonów ma w ofercie Interdorr'a - byłam u kilku, ale w Labradororze określili się, że są jedynymi (właściwie obok Vox'a) ich autoryzowanymi przedstawicielami. Że niby to lepiej przy gwarancji, serwisie etc. (szczerze mówiąc nie dowiedziałam się, jak to w innych salonach - dla mnie to naturalne że jak zamawiam drzwi z montażem - to odpowiada firma, która mi montuje). Czy ktoś z mojej okolicy wart jest polecenia? (popytałam znajomych, ale większość montowała drzwi sama - bo to nowe mieszkania, a ja remontuję poniemieckie lokum i otwory są nietypowe).
Kolejne pytanie dotyczy montażu samej ościeżnicy do drzwi bezprzylgowych (najprawdopodobniej regulowana VERA z zawiasem chowanym) - mam otwór o wym. 83 x 203 cm, ścianka zrobiona z płyty gips.-karton. i otwór zakończony jest stelażem aluminiowym - czy to nie będzie kolidować z osadzeniem ościeżnicy? Wcześniej marzyły mi się drzwi tzw. ukryte (z ukrytą ościeżnicą) - ale montażysta jak zobaczył otwór - stwierdził, że po pierwsze trzeba zdjąć i wymienić płytę czołową (bo otynkowana ościeżnica może popękać, z czym się zgadzam oczywiście), oraz wymienić stelaż aluminiowy (otworu) na stalowy. Jak to jest w rzeczywistości?
301396

CzarnyIwan
29-01-2015, 09:10
Tu przykład właśnie takiego rozwiązania.
Obie sztuki otwierają się na korytarz.
Aby drzwi nie nachodziły na siebie otwór drzwi do łazienki został przesunięty o 40 cm w lewo względem pierwotnego układu.
300527300528300529300530300531

Kolor ścian to oczywiście kwestia gustu ale brak listwy przypodłogowej na tych drzwiach całkowicie psuje efekt ich ukrycia.

solito3
29-01-2015, 21:59
Rozważam lakierowane białe drzwi polskone modern, Korona D4-E lub Ronkowski Simple. Koszt dwóch pierwszych z ościeżnicą porównywalny, trzecie o jakieś 300zl droższe. Salony ze stolarką drzwiową odwiedziłam w różnych miejscach na śląsku i małopolsce i według mnie najładniej pomontowane były w Inside w Katowicach. U nich też planuję zakupić drzwi. (pomijam Dewra, Klimki itp, bo to nie moja półka cenowa). Wizualnie i cenowo najbardziej z tych 3 odpowiada mi Korona, ale przejrzałam forum i pisano już, że Korona ma problem z lakierami. Czy w związku z tym lepiej odpuścić sobie ten model? Czy ktoś zna poziom usług salonu Inside z Katowic? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam:)

tomekwa
03-02-2015, 10:38
ASILO wykonuje swoją ościeznicę z płyty i wykańcza listwami aluminiowymi.
Większość firm daje ościeżnicę z pełnego aluminium i taki wariant jest znacznie droższy.
Czy masz może porównanie jakości drzwi: Asilo Linate Zero z Sara Leon (do pomalowania w kolorze ściany).

Invado
10-02-2015, 14:27
Kupiliśmy ostatnio drzwi wewnętrzne firmy INVADO, akurat była ta najbardziej zimna częśc zimy w tym roku. Powiedziano nam, że 5 tygodni czeka się na realizacje, ponieważ drzwi były niemiarowe. Po 5 tygodniach okazało się, po telefonie do firmy, że w umowie na samym dole z gwiazdką jest napisane, że jeśli zadziała siła wyższa to firmie przysługuje kolejne 40 dni aby je skończyć. Niestety nie poinformowano nas jaka to siła wyższa wystąpiła. Drzwi dostaliśmy dokładnie po 5 tygodniach i 40 dniach od zamówienia. Żal.


Dzień dobry,
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni opisywaną sytuacją. Dołożymy wszelkich starań, aby ją wyjaśnić, dlatego prosimy o kontakt mailowy z działem marketingu: [email protected]
Jednocześnie informujemy, że w zależności od wyboru zakupowego, terminy oczekiwania na produkty wahają się w przypadku drzwi typowych, katalogowych od 2 do 5 tygodni. Czas oczekiwania na produkty nietypowe to od 3 do 6 tygodni. W przypadku zaś szczególnie nietypowych zamówień oraz produktów wdrażanych po raz pierwszy do produkcji termin jest uzgadniany indywidualnie z Klientem.

Firma Invado

kuciar
21-02-2015, 15:46
W ciemno nie kupię.
Pojadę do fabryki i wyczaje co i jak.
Drzwi mają w średniej cenie. Mnie pasuje system odwrotnego otwierania bezprzylgowych.

Witam
I jak przebiegla wizja lokalna? Interesuja mnie opinie o bezprzylgowych high gloss .
Jesli ktos uzytkuje ich drzwi....

songoku_xxx
21-02-2015, 20:07
Cześć,

To już moje drugie podejście do tematu drzwi i chyba ostatnie bo czas i harmonogram budowy goni...

tak więc...

Poszukuję drzwi białych, dobrych jakościowo. Wstępnie zakładałem budżet 2000 PLN/ sztuka na drzwi drewniane lub przynajmniej na ramie drewnianej.
Ale jak to na budowie wizja zaoszczędzenia budżetu wydaje się kusząca.

I tak doszedłem do wniosku, że jeśli mam mieć białe drzwi (nie w połysku) to chyba nie ma sensu bawić się w drewno bo i tak nie będzie tego widać (nie chcemy mieć struktury drewna tylko gładką powierzchnię).

Jedyną rzeczą jaka mnie ciągnie do drewna to mniemanie, że będą "porządniejsze", bardziej masywne i ogólnie będą robiły lepsze wrażenie.
Zauważyłem dziś, że nie podobają mi się drzwi z okleiną - na rogach są takie zaokrąglone, szczególnie we wklęsłych.

Czy dobrze kombinuję, że zważywszy na to co napisałem powinienem szukać drzwi z MDF? A może są jakieś łączone - rama drewniana a reszta mdf...

HELP plisss bo już mnie głowa boli od natłoku decyzji i tematów do rozstrzygnięcia....

finlandia
21-02-2015, 20:18
Okleina musi się gdzieś łączyć, a TY musisz (powinieneś?) szukać drzwi lakierowanych, malowanych czy jakby je tam zwać. Od strony technicznej to wyższa półka w stosunku do sztucznych oklein, nawet tych lepszych.

songoku_xxx
21-02-2015, 20:53
Dziękuje finlandia. Zawsze można liczyć na Twoje dobre rady.

Polecisz jakiś producentów? Czy popularne marki (np. DRE, Polskone itp.) mają takie w ofercie?

Czy mój tok rozumowania (MDF zamiast drewna, którego i tak struktury nie chcę mieć) jest prawidłowy?

W jakim przedziale cenowym mogą być takie lakierowane drzwi?

Cirrus
22-02-2015, 20:56
Hej, szukam drzwi takich jak w linku http://www.eurodor.pl/pl/s27/kolekcja_NOVA.html, nr 01 i 02, tylko, że tańszych i innego producenta, bardziej "globalnego", ktoś coś kojarzy?

kuciar
22-02-2015, 21:06
Okleina musi się gdzieś łączyć, a TY musisz (powinieneś?) szukać drzwi lakierowanych, malowanych czy jakby je tam zwać. Od strony technicznej to wyższa półka w stosunku do sztucznych oklein, nawet tych lepszych.

No dobrze ale gdzie takich drzwi szukac, mam na mysli drzwi lakierowane tzw high gloss ,znalazlem tylko 2 producentow doorfactory i interdoor z czego ten 2 wycofał interesujący mnie kolor (szary) czy sa jeszcze jacys producenci takich drzwi????

finlandia
22-02-2015, 21:25
Dziękuje finlandia. Zawsze można liczyć na Twoje dobre rady.

Polecisz jakiś producentów? Czy popularne marki (np. DRE, Polskone itp.) mają takie w ofercie?

Czy mój tok rozumowania (MDF zamiast drewna, którego i tak struktury nie chcę mieć) jest prawidłowy?

W jakim przedziale cenowym mogą być takie lakierowane drzwi?
Dobrze myślisz w sprawach technicznych. Nie wiem o jakim modelu myślisz i nie wiem co zaproponować.
Białe, lakierowane i z gładką strukturą - mogą być z MDF. Tak się składa, że (prawie) najtańsze drzwi są z tego wykonywane ale też i najdroższe. Tu trzeba zakładać, że cena odpowiada ich wartości.
Najtańsze skrzydło płaskie będzie kosztowało od 100zł, ale lakier na nich jest tak cienki, że chyba nie da się go zmierzyć:) Jak zechcesz je wzmocnić - wybrać coś na lepszej konstrukcji - to i cena może będzie dwa razy wyższa. Lepsze wypełnienie w środku (zamiast papierowego plastra miodu_) - kolejne kilkadziesiąt złotych.
"Prawdziwe" polakierowanie sensowną warstwą farby sprawia, że nawet w dużych firmach to samo skrzydło będzie już kosztowało ok 600zł, bo tu nie ma super masowej produkcji. I cały czas mówię o najprostszym, płaskim modelu, do tego przylgowym..
Jeśli dodamy do tego ościeżnicę, montaż, klamkę i VAT to ciężko będzie zmieścić się w 1 tys. zł.
Bezprzylgowość to kolejne 200zł. Inne modele - także więcej. W praktyce - trzeba się liczyć z ceną na poziomie 1,5 tys.

Tego typu wykończenie jest bardzo popularne. Porta podnosi wyraźnie ceny, Pol-skone od dawna się nie wyrabia i robi je po blisko dwa miesiące (a zwykłe drzwi w gra miesiąc), a do tego często się myli w pakowaniu. Asilo ma ceniony na tym forum produkt i z tego co wiem stanowi on u nich większość produkcji, także muszą się starać.
DRE nie maluje (tak mi się wydaje) więc u nich należy patrzeć na okleinę biały mat. W Porcie też jest podobna okleina klasy wyższej - super mat (klasa wyższa oznacza lepszą niż najtańsze, ale ciągle jesteśmy na półce średniej).


Hej, szukam drzwi takich jak w linku http://www.eurodor.pl/pl/s27/kolekcja_NOVA.html, nr 01 i 02, tylko, że tańszych i innego producenta, bardziej "globalnego", ktoś coś kojarzy?
Takie drzwi robi niemal każdy producent. Tylko wybierać - przebierać i dopasowywać do swoich otworów. Powiesz w sklepie " pionowa szyba" przez całe skrzydło - każdy sprzedawca wyciągnie to co ma w katalogach.


No dobrze ale gdzie takich drzwi szukac, mam na mysli drzwi lakierowane tzw high gloss ,znalazlem tylko 2 producentow doorfactory i interdoor z czego ten 2 wycofał interesujący mnie kolor (szary) czy sa jeszcze jacys producenci takich drzwi????
Nie potrafię Ci pomóc. Nie mój rynek, a kolega Robe raczej już tu często nie będzie zaglądał, przynajmniej na razie. Bardzo go brakuje, a ciężko o doradcę który miał większe wyczucie smaku. Ciężko o jakiegokolwiek, który miałby ochotę tu siedzieć, choćby reprezentował tylko jedną markę, ale mógłby przecież podpowiadać niekomercyjnie..

songoku_xxx
23-02-2015, 13:22
umówiłem się na pomir do Asilo dzisiaj, ale znalazłem ten wątek i jakoś mi cycki opadły... :(

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206126-Drzwi-Asilo-opinie&highlight=asilo


finlandia krajaninie podrzucisz jeszcze jakiś trop? :)

finlandia
23-02-2015, 17:00
Jak będziesz tak szukać, to w końcu znajdziesz coś niekoniecznie dobrego. Firma, na którą nie ma złych opinii musi być albo tania ( i ma nieinternetowy profil klienta), nowa albo mała i statystycznie nie trafił tu jej klient.
Nie ma co demonizować z powodu pojedynczych przypadków.

songoku_xxx
23-02-2015, 21:01
niby tak, ale jak wejdziesz na ten link z forum.trojmiasto to tam juz jest sporo negatywnych wpisów. fakt, że starszych, ale jednak...
Dobra, tak czy inaczej drzwi już pomierzone.

W jednych jest o 0,5 cm za wąsko, cholera i tam już się nie wyskrobie tynku bo płytki położone.

Dodatkowo okazało się, że jest wieeelki problem w tym, ze w jednej łazience mam płytki na ścianach tylko do wysokości 1,2 m. Myślełem, że podferzowanie ościeżnicy nie będzie problemem a ty się okazało, że ościeżnica ma 1,6 cm a płytki wystają 1,5 cm i nie da się.
Druga wersja to podkleić jakiś pasek płytk GK pod ościeżnicę albo przyciąć płytki... cholera...

finlandia a może jeszcze jakaś firma..? byłbym wdzięczny...

lena 91
25-02-2015, 03:07
Zgodnie z życzeniem :) - drzwi Vasco razem z listwami.

84924

Listwy z bliska.

84925


Po kilku latach.....
Wyszło bardzo ładnie, ciekawa jestem jak sie sprawuja listwy i drzwi? czy nadal są godne polecenia?
a przy okazji, jaka tam jest podłoga? tez bardzo ładnie wygląda
pozdrawiam

mycha.:)
25-02-2015, 23:39
Mam pytanie, czy przy białych listwach przypodłogowych drzwi muszą być białe czy mogą być w innym kolorze np jakieś jasne drewno?

finlandia
26-02-2015, 00:24
Nic być nie musi. Ważne by Tobie się podobało.
Tylko białe listwy.. do czego pasują? Podłoga też jest biała?

mycha.:)
26-02-2015, 00:41
Nic być nie musi. Ważne by Tobie się podobało.
Tylko białe listwy.. do czego pasują? Podłoga też jest biała?

powinnam inaczej napisać, bo masz rację, nic nie musi być ;) Podłogi jeszcze nie ma, bo dopiero stan surowy ;) ale będą panele, w jasnym kolorze , powiedzmy jasny dąb, nie białym. Chcę aby było ładnie, więc chyba najlepiej dobierać pod kolor drzwi. Ale myślałam, żeby było biało tak jak na tym zdjęciu a drzwi w kolorze jakimś jasny dąb albo szare albo właśnie białe.
Ale teraz zgłupiałam, czy listwy dobiera się do podłogi, czy drzwi a bardziej ościeżnicy ?

finlandia
26-02-2015, 07:20
Dobiera się wg własnego gustu. Oba zdjęcia mi się podobają. Pierwsze - mocno kontrastuje, ale jest zgrane. Akcentuje silny charakter i pokazuje że nie ma co podskakiwać właścicielowi, bo to ona ma zdanie decydujące..

Drugie - to pełna harmonia, uspokaja, ale bardzo elegancko.

kuciar
26-02-2015, 09:40
Nie potrafię Ci pomóc. Nie mój rynek, a kolega Robe raczej już tu często nie będzie zaglądał, przynajmniej na razie. Bardzo go brakuje, a ciężko o doradcę który miał większe wyczucie smaku. Ciężko o jakiegokolwiek, który miałby ochotę tu siedzieć, choćby reprezentował tylko jedną markę, ale mógłby przecież podpowiadać niekomercyjnie..


Ok rozumiem , a czy ktos cos moze powiedziec o produktach firmy drims.pl? maja fajne ceny za drzwi ukryte.....

ewajanecka
06-03-2015, 12:38
niby tak, ale jak wejdziesz na ten link z forum.trojmiasto to tam juz jest sporo negatywnych wpisów. fakt, że starszych, ale jednak...
Dobra, tak czy inaczej drzwi już pomierzone.

W jednych jest o 0,5 cm za wąsko, cholera i tam już się nie wyskrobie tynku bo płytki położone.

Dodatkowo okazało się, że jest wieeelki problem w tym, ze w jednej łazience mam płytki na ścianach tylko do wysokości 1,2 m. Myślełem, że podferzowanie ościeżnicy nie będzie problemem a ty się okazało, że ościeżnica ma 1,6 cm a płytki wystają 1,5 cm i nie da się.
Druga wersja to podkleić jakiś pasek płytk GK pod ościeżnicę albo przyciąć płytki... cholera...

finlandia a może jeszcze jakaś firma..? byłbym wdzięczny...

Do drzwi mogę polecić z firme Aprel z Warszawy.

darekmroczek
06-03-2015, 14:25
Moim zdaniem trzeba zawsze w pierwszej kolejności pytać znajomych o to, czy mają jakąś firmę z polecenia. Zawsze to moim zdaniem jest pewniejsza droga to tego, aby nie zostać zrobionym w konia.

kuciar
06-03-2015, 14:45
i tak i nie ......ja wlasnie mam firme z polecenia (pozniej okazalo sie nawet ze znam wlasciciela) ......a teraz czekam aby wykonawca wypełnił swoja umowę,bo dostał kasę ale ją sprzeniewierzył i teraz nie ma z czego.....tak wiec nie ma reguły.

songoku_xxx
10-03-2015, 21:06
czy ma ktoś z Was doświadczenia z firmą Maxidoor http://www.maxidoor.pl/

Analizowałem ofertę asilo i okazało się, że w podobnej cenie moge mieć drzwi na zamówienie własnoręcznie wykonane w Maxidoor. Widziałem je w salonie i wyglądały całkiem ok. Jakieś tam drobnostki znalazłem, ale rozmawiałem z właścicielem i zwróciłem na to uwagę bo jestem szczególarzem. Obiecał, że nic takiego nie będzie na moich drzwiach.

Generalnie bardzo miły człowiek, po pomiarze koniecznie zapraszał do salonu zebym zobaczył Asilo bo jak to stwierdził muszę zobaczyć drzwi, spojrzeć na szczegóły itpl

Tak wiec czy ktoś ma coś do powiedzenia o drzwiach Maxidoor..?

mamik
15-03-2015, 22:28
Witam wszystkich, czy ktoś zna te drzwi?
http://www.dobrymontazysta.pl/baza-wiedzy/galerie.html/g/230 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.dobrymontazyst a.pl%2Fbaza-wiedzy%2Fgalerie.html%2Fg%2F230)
szukam drzwi pełnych, z niewielkim przeszkleniem (te z linka mam nadzieję mają małe szybki, a nie listwy metalowe),
a jednocześnie takie, które w ramach modelu mają też wersję z dużą szybą, np. jak Porta Grande A1
http://www.sykomat.com.pl/drzwi/Porta+Drzwi/porta-grande/p/10567/2 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sykomat.com.pl %2Fdrzwi%2FPorta%2BDrzwi%2Fporta-grande%2Fp%2F10567%2F2)

Romana101
18-03-2015, 07:44
OGROMNA PROŚBA

Forumowe Księżniczki Julka i Karolina chcą chodzić, chcą biegać - POMÓŻMY IM W TYM.


Dziewczynki mają przejść terapię medyczną i długotrwałą rehabilitację. Datę zabiegów w NFZ wyznaczono na... 2020 r !!!!!!! Szczegóły w liście rodziców dziewczynek:
LIST TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235937-CEL-AKCJI-Julka-i-Karolina-chcą-chodzić-chcą-biegać-pomóżmy-im-w-tym)


Można wziąć udział w aukcji, lub po prostu wpłacić jakąś kwotę bezpośrednio na konto (każdy grosz się liczy), potrzeby są ogromne i wspólnie możemy wiele zdziałać.

GALERIA FANTÓW (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235946-Galeria-fantów)
TU LICYTUJEMY (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235947-Tu-licytujemy-Aukcja-dla-Julki-i-Karoliny)
NUMER KONTA (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235939-Pomoc-Julce-i-Karolinie-numer-konta-i-1)



Pomóż jak możesz

otaru
20-03-2015, 22:37
witam wszystkich mam zamiar kupić drzwi do łazienki i do wc.Jak narazie wybór padł na

intenso linea W5 w okleinie orzech
porta koncept A9 w okleinie portadur orzech3
dre premium orzech ciemny ryfla

chciał bym znać plusy i minusy danych drzwi, oczywiście wytrzymałość (Osiecznicy, okleiny jak i samych drzwi). Ewentualnie może coś innego polecacie
pozdrawiam i licze na wasza pomoc

kredka007
20-03-2015, 23:05
Tez niedawno zastanawialam sie nad listwami i przegladajac roznorakie strony i zdjecia doszlam do wniosku, ze listwy mozna dobierac dowolnie jak sie komu podoba. U siebie zdecydowalam sie polozyc drewniana podloge w kolorze sredniego debu, raczej jasna i do tego wszedzie biale drzwi i biale listwy. Podobnie do zdjecia nr 2 i ciesze sie z tego wyboru. Mysle, ze to wyglada czysto, lekko i ladnie poprostu.

Isabela
21-03-2015, 07:51
witam wszystkich mam zamiar kupić drzwi do łazienki i do wc.Jak narazie wybór padł na

intenso linea W5 w okleinie orzech
porta koncept A9 w okleinie portadur orzech3
dre premium orzech ciemny ryfla

chciał bym znać plusy i minusy danych drzwi, oczywiście wytrzymałość (Osiecznicy, okleiny jak i samych drzwi). Ewentualnie może coś innego polecacie
pozdrawiam i licze na wasza pomoc

Zdecydowanie Intenso. Polecam porównanie ramiaków tych 3 producentów. Jeśli przeszukasz zasoby tego forum, to znajdziesz informacje o przeciętnej jakości Porty czy Dre i problemach z reklamacją.

otaru
21-03-2015, 08:42
wlasnie czytalem o porcie i o dre na tym forum i mam mieszane uzcucia ale o intenso znowu malo opini jest, zaznacze ze z 210 stron dalem rade przezcytac 50 stron wiec bardzo prawdopodobne ze cos przeoczylem

Isabela
21-03-2015, 10:45
Jest mało opinii, gdyż DRE i Porta są popularniejsze i bardziej dostępne.

finlandia
21-03-2015, 10:53
Zdecydowanie Intenso. Polecam porównanie ramiaków tych 3 producentów. Jeśli przeszukasz zasoby tego forum, to znajdziesz informacje o przeciętnej jakości Porty czy Dre i problemach z reklamacją.
Chętnie poznam Twoje porównywanie. Patrząc na ramiaki wymieniowych modeli zobaczę ramę z mdf w DRE model Premium a w Porcie Koncept ramę opartą na płycie stolarskiej (bardzo mocna konstrukcja drewniana).
Nie znam Intenso - mniej popularna marka, więc i proporcjonalnie mniej informacji o jakości, reklamacjach itp. Ale swego czasu Robespierre chwalił tą markę.
O reklamacjach w przypadku DRE na tym forum raczej nic złego nie było.

Isabela
21-03-2015, 11:09
Wykonane są w technologii z klejonki drewna litego oklejonego płytą MDF bez użycia łączników stalowych (poza serią Economy). Producent wyeliminował połączenia okleiny na krawędziach skrzydła.

otaru
21-03-2015, 18:36
wlasnie dlatego ze Robespierre chwalił intenso zainteresowałem sie nimi i bardzo mi sie spodobaly ale nie wiem jak z jakoscia. Kolego co do porty widze ze masz doswiadczenie to polecal bys te dzwi w tej okleinie i jak wyglada u porty gwarancja bo w sklepie gdzie bylem to bardzo odradzali bo maja problemy z reklamacjami. Do isabela ty masz dzwi intenso czy moze nimi chandlujesz

Isabela
21-03-2015, 19:53
Po niedzieli czeka mnie montaż drzwi Intenso Paris w okleinie CLP w wersji bezprzylgowej. W jednym z warszawskich sklepów sprzedawca pokazał mi przekrój ramiaków różnych producentów. Dokładnie opisał, jakiego typu reklamacje są zgłaszane oraz jak długo czeka się na ich rozpatrzenie. Poza tym przekonało mnie wybarwienie okleiny - śmietankowa, a nie arktyczna biel.

songoku_xxx
21-03-2015, 20:20
W jakim salonie w wawie?

Isabela
21-03-2015, 20:32
W jakim salonie w wawie?

Ja zamówiłam tu: Domar S.C. http://drzwi-warszawa.pl/dwew.html
Na FM, ale i w sieci chwalą sobie także: Solo PPHU w Pruszkowie.

otaru
22-03-2015, 12:55
Isabela, a co ci powiedzieli na temat drzwi intenso i porty. A ktoś ma sprawdzonych monterów z okolic Katowic ewentualnie sklep z z montażem. W panelpol maja dobre ceny ale opinie jakie czytałem nie zachęcają

Isabela
22-03-2015, 13:34
Isabela, a co ci powiedzieli na temat drzwi intenso i porty. A ktoś ma sprawdzonych monterów z okolic Katowic ewentualnie sklep z z montażem. W panelpol maja dobre ceny ale opinie jakie czytałem nie zachęcają

Sprawdź namiary:
http://www.intenso-doors.pl/gdzie-kupic#slaskie

otaru
22-03-2015, 19:51
juz wczesniej ogladalem ale niestety jest tylko jeden sklep w katowicach i jeden w sosnowcu. A z komfortu w Katowicach z ulicy alpejskiej ktos zamawiał dzwi jacy monterzy sa.

bettka
29-03-2015, 08:45
Cz ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat jakości Asilo i DRE, tzn, jak się ma jedno do drugiego? Jedne i drugie w naturalnej okleinie (fornir).

goniak
29-03-2015, 09:22
Hej, wiem że temat drzwi Fiord od Pol-Skone był na tapecie wiele razy, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.
Interesują mnie drzwi pełne, z wypełnieniem w pełnej płyty mdf, bezprzylgowe. Otrzymałam dwie opcje wyceny- z ościeżnicami malowanymi (droższa) i w okleinie (tańsza).
W droższej opcji z montażem wychodzi ok. 1200zł za jedne drzwi. Trochę sporo. Myślicie, że warto dopłacać do najtańszych drzwi, żeby je trochę 'odpicować'? ;) A może lepiej poszukać czegoś innego?

jarroo
29-03-2015, 09:32
Cześć, spodobały mi się drzwi Asilo Pertini 6
http://todom.pl/wp-content/uploads/2014/10/20141009_153631-600x400.jpg

Mam jednak obawy co do trwałości tych drzwi, wklejona szybka jako element konsturkcyjny drzwi na tych kilku cm do końca mnie jakoś nie przekonuje.
Czy zdecydował się ktoś na wybór tego modelu?

Co sądzicie o wyrobach firmy Ronkowski? Oferują drzwi sosnowe, malowane na biało i wykonanie dzwi takich jak powyżej w podobnej cenie.

Sawadi
14-04-2015, 19:42
pilna pomoc potrzebna

Poszukuje na teraz drzwi łazienkowych białych i tu się robi problem, bo... ściana ma 22,5 cm szerokości (ścianka GK).

Chciałabym futrynę regulowaną (nakładaną), ale to chyba mrzonka. Drzwi "na teraz" znalazłam jedynie markecie budowlanym, za ok 350 zł i w dodatku z futryna stałą. Obawiam się jakości, choć w desperacji jestem skłonna kupić, ale może jest inne wyjście, lepsze drzwi, lepsze zawiasy.

Na pietrze obok szukanych drzwi, będzie jeszcze 2 drzwi z firmy Eclisse ( drzwi przesuwne w kasecie). Też miały być białe, choć teraz jestem skłonna wybrać inny kolor, albo okleinę jakąś na piętro, byleby kupić te do łazienki.

Pomysł był taki żeby wszystkie drzwi w mieszkaniu były białe i pasowały do drzwi, które odrestaurowaliśmy, a które nadają tonu całemu mieszkaniowi. :) Chcieliśmy drzwi zupełnie płaskie, lub z jedną płycizną, ale nie mam wybranego producenta, ani modelu, a tu trzeba jedne drzwi zakupić już, żeby kafelki do nich dociągnąć. Niestety, fachowcy stawiający ścianki mieli fantazje, jest nierówno. Jeśli najpierw będą kafelki, a później drzwi, to będzie wyglądać kiepsko.
Nie przewidziałam tego :(

Powiedzcie, że mam jakiś wybór. plissss

99tomcat
14-04-2015, 22:55
Witam

Rozglądam sięusilnie za białymi,w miarę mocno przeszklonymi drzwiami.
Cena tak ok 700zł za skrzydło + dodatki i ośćierznica, w jakiejśc trwałej okleinie.

Macałem taki obecny standard sempre w2 i ogólnie ok, ale szału nie ma.
Ta okeina jest jakas taka dośćź sztuczna już z wyglądu.

Czy wybierając drzwi Intenso (np Paris lub Grenoble) lub Vasco Porto mogę liczyćna coś lepszego?

Chodzi głównie o wygląd i biel okeliny lub takie dodatki jak zawasy itp?

Z Vasco jest jeszcze bardzo ładna i do tego tania Braga, ale tutaj juz brak ramiaka z drewna...


U którego producenta okleina będzie się jako tako komponować z lakiertowanymi listwami polecanego Largus w bieli RAL9003

Slay75
16-04-2015, 01:15
Witam
10 miesięcy pomieszkiwania bez drzwi i 10 tygodni oczekiwania na drzwi od podpisania umowy doczekaliśmy się naszych drzwi:-)
Wszystkie drzwi pełne, oprócz 1 szt, bezfelcowe, chowane zawiasy, dół olchowe malowane na biało, na piętrze dębowe, kolor ciemny brąz.
Na razie zrobiłem zdjęcia białym.
Jesteśmy z żoną więcej niż zadowoleni, ekipa od montażu również się dobrze spisała.

313298313299313300
313301313302

mrockx
17-04-2015, 11:08
Orientuje się ktoś może w sprawdzonych firmach z Krakowa lub okolic, które by były w stanie zrobić drzwi wewnętrzne na wymiar? Mam w starym domu dość niskie pomieszczenia na parterze, gdzie otwory drzwiowe mają ok. 196-197cm, a producenci drzwi w standardowych rozmiarach chyba nie przewidują aż takiego skrócenia skrzydła (?).

99tomcat
18-04-2015, 14:48
Ja niestety po wizytach w kilku salonach jestem w kropce.

Zarówno Polskone jak i Intenso nie są tak naprawdę białe w okleinie cpl.

Polskone jest zółtawe i wygląda mocno plastikowo, intenso jest fajne strukturalnie ale wybitnie kremowe.


Z tego co miałem okazję pomacać to Dre w okleinie r cell jest efektownie białe z lekkim połyskiem taki półmat. Na plus mozna dokupić listwy przypodłogowe z identycznej okleinie i zgrają się w 100%.

Niestety nie ma tam ramiaka drewnanego za bardzo, do tego okleina nie jest cpl jak rozumiem, więc wytrzymałość mniejsza.


Wizaulnie jednak białe verto A1 podobająmi się, do tego jako chyba jedyni oferują podcięcia co ułatwi montaż w łazience..


Eh jak drzwi porządne to nie wyglądają i vice versa...

alcudia
19-04-2015, 00:28
Czy ktoś wie czy drzwi dre top 100 standard http://www.dre.pl/index.php/home/plytowe-top/standard-top w kolorze dąb
są gładkie , czy może mają taką strukturkę imitującą drewno ? ( jaka to ewentualnie okleina coby dobrze imitowała drewno )

Ktokolwiek widział, ktokolwiek ma ........:)

99tomcat
19-04-2015, 09:36
Wersja 3d na pewnie jest tłoczona.
Moim zdaniem jednak wszelkie tego typu pretłoczenia wyglądają mega sztucznie.
Drzwi z prawdziwego drena są w końcu zwykle gładkie.
Jak dla mnie wszlkie struktury sa fajne ale np w panelach podłogowych, na drzwiach wygląa to jużniezbyt ciekawie.
Ma byćmega realistycznie to raczej pozostaje fornir.
Do tego po własnych doświadczeniach wiem- idź to pomacać w realu, z oglądania folderów i zawartości sklepów online nie dowiesz się zbyt dużo o realnym wyglądzie.

GoLopos002
20-04-2015, 12:02
My mamy drzwi wejściowe typ Romano, fajnie sie sprawują od ponad 2 lat. Posiadaja panel termoizolacyjny, sa wodoodporne i bardzo dobrze się prezentują.

otaru
21-04-2015, 11:50
witam, ja jeszcze swoje dzwi wybieram (miedzy dre premium, porta koncept a intenso linea) ale jak ktos by juz wybral swoje to w bel-pol jest promocja na premium z montazem i klamka za 775zl. Z tym ze czytalem opinie o tej firmie wiekszosc jest negatywna, moze ktos mial z nimi stycznosc i by powiedzial jak to z nimi jest

finlandia
21-04-2015, 12:33
... jest promocja na premium z montazem i klamka za 775zl...
Właśnie sobie przeliczyłem ten model - da się go zrobić w takiej cenie bez specjalnie wielkich promocji:)

otaru
21-04-2015, 13:47
a finlandia powiedz mi ile u ciebie by wyszly dzwi porta koncept A9 w oklepinie portadur orzech 3 i intenso linea orzech. Pytam sie dlatego ze dzisiaj bede mial wycene na porte podobno w bardzo dobrej cenie i chce zobaczyc czy tak faktycznie bedzie hehe

finlandia
21-04-2015, 13:55
No właśnie. Wycena wycenie nierówna. Nie tylko model jest istotny ale też ościeżnica - ta w zależności rozwiązania i zakresu grubości muru może się znacznie różnić, ale zakładając że to będzie tak jak w tej reklamie - ok 12cm (spotykane w mieszkaniach) - to w moim regionie koszt prawie 900zł + klamka (za Portę, bo Intenso nie oferuję na co dzień a katalog mam gdzieś głębiej schowany)

otaru
21-04-2015, 13:58
aha zapomnialem ci napisac ze oscieznica regulowana mam sciane 7cm

otaru
21-04-2015, 20:06
Jak jeździłem po salonach to porte koncept z oscieznica regulowana i okleina portadur z montazem wycenili mi na 992zl (w firmie drewno tapety wycenili je na 950zl), Dre premium o ile dobrze pamietam to ok 900zl ale osobiscie lepiej porta mi sie podba robi wrażenie bardziej porządnych drzwi ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Aha a te intenso linea mi wycenili na ok 900zl jednak niestety ich na zywo nie widzalem, w okolicy Katowic nigdzie ich niema. Do każdych drzwi trzeba doliczyc jeszcze klamkę. Pozdro

bettka
21-04-2015, 22:42
Ja mam DRE Premium jakby coś :-) Białe, jak dla mnie bardzo ładne, ale mam je dopiero kilka miesięcy. Zdjęcia na priv mogę pzresłać, jeśli ma to pomóc w podjęciu decyzji :-)

otaru
22-04-2015, 08:17
Dzieki za propozycje ale u mnie DRE odpadlo, nie podobają sie nam kolory od nich a szkoda i zdecydowaliśmy sie na porte koncept A9 dzisiaj bede zamawiac. Pozdrawiam

99tomcat
25-04-2015, 23:50
Ja sobie dla pewności porównałem wczoraj wa salonie na wzornikach biele Polskone i Intenso cpl z okleiną zwykłą mat u Dre.

Dre nie jest śnieżnobiałe, ale bez np przystawienia lakierowanej na biało ral 9003 listwy tego nie widać.

Polskone jest wyrażnie żółtawe, do tego ma mniej przyjemną fakturę jak macałem na drzwiach, a intenso to nawet cięzko jużnazwać bielą - coś między kremowym a kością słoniową nawet ;)


W Voxie z niby rabatem za cierpliwość (czekałem dobre 40 minut na dopchanie się do obsługi)

Za 2 sztuki Dre Verto A1 (80cm + ościeżnica regulowana na mur 80mm +osłony zawiasów, klamki infinity (zakie za ok 75zł), jedne drzwi podcięcie wentylacyjne + zamknięcie łazienkowe) z montażem mam ofertę na 2307zł

Nie wiem - cena ok czy szukać gdzieś taniej ew negocjować coś jeszcze ?

Do drzwi można dobrać listwy dre w identycznej okleinie i powinno być ok

mizayah
29-04-2015, 22:32
Witam,
Niby poczytałem ale i tak nic nie wiem.
Potrzebuje drzwi prostych białych(lakier) z odwrócona przylega by mieć je zlicowane do korytarza. Nie potrzebuje drewnianych. Przydała by się szybka pionowa taka standardowa. Okolice Krakowa. Chciałbym się mieścić w cenie 2k.

otaru
02-05-2015, 12:20
Widze ze duzo ludzi teraz kupuje białe drzwi :) albo przynajmniej duzo ludzi sie pyta o takie hehe. A z innej beczki ma ktos klamki vds belia albo esential sa takie w miarę możliwe bo planuje je kupic. Pozdrawiam

otaru
06-05-2015, 21:20
W końcu zamówione mam drzwi porta koncept A9 z montazem (na przygotowany otwor) z klamkami i rozetami wc + podciecie w okleinie portadur 966zl. Zamówiłem w katowicach w światpaneli na Rozdzienskiego. Ogólnie bardzo pozytywnie kobieta powiedziała o szybkach ze z jednej strony jest mat a z drugiej połysk, wypytala sie o wiele spraw i wiele wyjaśniła. Mozę się komuś przyda ta opinia. Następną napisze po montażu i mam nadzieje ze tez pozytywna.
pozdrawiam

samboman
08-05-2015, 14:05
Orientujecie się może jakiego producenta mogą być te drzwi?
316341

finlandia
08-05-2015, 15:28
To nie jest podobne do żadnej "typowej" produkcji.
Drzwi malowane (nie żadna okleina czy jakaś cieniutka, przemysłowa powłoka), listwy ze zwieńczeniami łączącymi się z przypodłówkami. I tylko 3 tulejki - a fabryki dają zwykle po 4. Jak pokażesz to zdjęcie zdolnemu stolarzowi to Ci je bez problemu zrobi. Koszt - 2000 zł (+/- 500zł w zależności od tego jak zostanie podana cena.. )

CzarnyIwan
08-05-2015, 15:40
Poszukuję dzwi wew z ościeżnicami do nowo budowanego domu. 7szt. Białe proste bez udziwnień matowe lakierowane, z niewidocznymi zawiasami. W opcji z tych 7, 3 szt z pionową wąską szybką. Wszystkie z podcięciem na dole (reku). Ościeżnice regulowane w (15-20cm gr większość ścian, jedna ściana ok 30cm gr.) Czy ktoś może polecić producenta dobrej jakości drzwi aby zmieścić się w budżecie do 2k zł/szt na gotowo z montażem?

Czy są w Polsce producenci którzy nie doliczają tak kosmicznych dopłat do szerszych ościeżnic? W cywilizowanych krajach szersza ościeżnica nie winduje ceny wykładniczo....delikatnie mówiąc.

finlandia
08-05-2015, 16:24
Czeskie sapelli chyba aż tak nie różnicuje ościeżnic. Ale u nas to norma, z tym że: czy przy szacunkowej cenie 300zł za jakiś tam standard, dopłata 100zł do dwukrotnie grubszej ściany to kosmos?
W cenie do 2 tys. możesz przebierać - od popularnych marek: Porta, Poskone (uwaga na długie terminy przy drzwiach malowanych), DRE, po trochę wyższą półkę: Asilo, - ciągle powinny się mieścić w 2 tys. Interdoor może trochę więcej...

podgrzybek
08-05-2015, 23:38
czy drzwi pomiędzy wiatrołapem a salonem to normalne drzwi wewnętrzne? czy też jakieś "wejściowe"? chodzi mi o drzwi do domu.

I czy pasuje dać inne drzwi do łazienki a inne do np wiatrołapu?

finlandia
09-05-2015, 00:09
Nie, w wiatrołapie daje się zwykłe drzwi wewnętrzne, ale wolnoć Tomku w swoim domku.
Do łazienki wstawia się modele łazienkowe, inne pomieszczenia mają też sobie dedykowane wersje, ale tu nie ma reguły. Często są takie same.. Chyba że pytasz o kolor... bo tylko raz takie widziałem - wyglądało co najmniej dziwnie:)

autorus
25-05-2015, 17:33
Mi się podoba taki rodzaj. Finlandia będzie miał coś podobnego? Fotka jest z allegro ale tam to raczej tylko szukam inspiracji.

318423

finlandia
25-05-2015, 18:13
Czyli proste, gładkie, białe. Tu z podwyższoną opaską górną. I nie wiem czy dobrze widzę, ale chyba cegła ozdobna była dokładana później, po drzwiach, co u Ciebie, na tych półokrągłych ścianach mogłoby trochę ratować sytuację..

autorus
25-05-2015, 19:21
mam jeszcze ściany proste :) Jaka firmę byś polecił?

Robespierre
27-05-2015, 19:02
Tez niedawno zastanawialam sie nad listwami i przegladajac roznorakie strony i zdjecia doszlam do wniosku, ze listwy mozna dobierac dowolnie jak sie komu podoba. U siebie zdecydowalam sie polozyc drewniana podloge w kolorze sredniego debu, raczej jasna i do tego wszedzie biale drzwi i biale listwy. Podobnie do zdjecia nr 2 i ciesze sie z tego wyboru. Mysle, ze to wyglada czysto, lekko i ladnie poprostu.

Ja zawsze bylem zwolennikiem listew przypodłogowych w kolorze drzwi. Wg mnie wygląda to dobrze zarówno przy białych drzwiach i listwach jak i przy ciemnych wykończeniach. W moim małym folderze ze zdjęciami jest parę przykładów z różnymi kolorami. Moc moich klientów zaufało, kupiło i jest zadowolona z mojego doradztwa w tym zakresie. Listwy w kolorze drzwi spajają w całość wnętrze i dodają eleganckiego wyglądu.


czy ma ktoś z Was doświadczenia z firmą Maxidoor http://www.maxidoor.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.maxidoor.pl%2F )

Analizowałem ofertę asilo i okazało się, że w podobnej cenie moge mieć drzwi na zamówienie własnoręcznie wykonane w Maxidoor. Widziałem je w salonie i wyglądały całkiem ok. Jakieś tam drobnostki znalazłem, ale rozmawiałem z właścicielem i zwróciłem na to uwagę bo jestem szczególarzem. Obiecał, że nic takiego nie będzie na moich drzwiach.

Generalnie bardzo miły człowiek, po pomiarze koniecznie zapraszał do salonu zebym zobaczył Asilo bo jak to stwierdził muszę zobaczyć drzwi, spojrzeć na szczegóły itpl

Tak wiec czy ktoś ma coś do powiedzenia o drzwiach Maxidoor..?

A MAXIDOOR jest producentem?? Z ich strony wynika iż to firma handlowa skupiająca ofertę kilkunastu dostawców... O firmie samej w sobie trudno coś napisać bo jej nie znam. Gdybyś wskazał konkretny produkt i może fotki z wystawy to możaby zagłębić się nieco w ten temat. :)


Zdecydowanie Intenso. Polecam porównanie ramiaków tych 3 producentów. Jeśli przeszukasz zasoby tego forum, to znajdziesz informacje o przeciętnej jakości Porty czy Dre i problemach z reklamacją.

Też polecam INTENSO za ich świeże podejście do rynku (szybsza reakcja na ewentualne reklamacje). Produkt wg mnie lepszy od wymianiacnych wcześniej. "Niewiele lepszy - ale lepszy" - ostatnio bardzo lubię to powiedzenie... :)


wlasnie czytalem o porcie i o dre na tym forum i mam mieszane uzcucia ale o intenso znowu malo opini jest, zaznacze ze z 210 stron dalem rade przezcytac 50 stron wiec bardzo prawdopodobne ze cos przeoczylem

Intenso to młoda firma dlatego opinii jest bardzo mało. Po za tym Porta i Dre to potentaci rynkowi jeśli chodzi o ilość wyprodukowanych produktów. Oni także mają niektóre niezłe produkty. Lecz z doświadczenia wiem że załatwianie reklamacji nie jest tam zbyt proste, dlatego niechętnie polecam cokolwiek z ich oferty.


Chętnie poznam Twoje porównywanie. Patrząc na ramiaki wymieniowych modeli zobaczę ramę z mdf w DRE model Premium a w Porcie Koncept ramę opartą na płycie stolarskiej (bardzo mocna konstrukcja drewniana).
Nie znam Intenso - mniej popularna marka, więc i proporcjonalnie mniej informacji o jakości, reklamacjach itp. Ale swego czasu Robespierre chwalił tą markę.
O reklamacjach w przypadku DRE na tym forum raczej nic złego nie było.

Na razie nadal chwalę. NIe miałem dotychczas większych problemów a te co się pojawaiły były załatwiane "od ręki".


Cz ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat jakości Asilo i DRE, tzn, jak się ma jedno do drugiego? Jedne i drugie w naturalnej okleinie (fornir).

ASILO to marka celująca w nieco bardziej zasobny portfel klienta. Drzwi niezłe w cenie ok. 1200-1600 zł.
DRE to już znacznie szerszy zakres produktów - niektóre leposze niektóre gorsze. Ogónie nie da się porównać tych dwóch producentów.
Wskaż konkretny produkt wtedy porównania będą bardziej na miejscu.


Cześć, spodobały mi się drzwi Asilo Pertini 6
http://todom.pl/wp-content/uploads/2014/10/20141009_153631-600x400.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftodom.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F10%2F20141009_153631-600x400.jpg)

Mam jednak obawy co do trwałości tych drzwi, wklejona szybka jako element konsturkcyjny drzwi na tych kilku cm do końca mnie jakoś nie przekonuje.
Czy zdecydował się ktoś na wybór tego modelu?

Co sądzicie o wyrobach firmy Ronkowski? Oferują drzwi sosnowe, malowane na biało i wykonanie dzwi takich jak powyżej w podobnej cenie.

Ta szybka z tego co wiem jeszcze nigdy u nikogo nie wypadła ani też nie zbiła więc na prawdę nie ma obawy.
Drzwi są OK - cena średnia - wykonanie prawidowe. Użyte materiały średnie ale popularne w dzisiejszych czasch i nie sprawiające problemów. Lakier bardzo dobry. Choć bywa że trzeba coś zareklamować. Reklamacja załatwiane w normalnym, akceptowalnym tempie.

RONKOWSKI zaś to już zupełnuie inna liga. To drzwi w 100% wykonane z drewna. Najczęściej z sosny gdyż inne gatunki są pierońsko drogie. Dzieje się to za sprawą stosowanej technologii. Drtzwi nie są oklejane fornirem a obłogiem. Tzn zamiast cieniutkiego plasterka drewna (grubości kilku kartek paieru) pojawia się tam element drewna o grubości ok 2-3 mm. Firma sama wykonuje te obłogi i robi to w każdym gatunku drewna z którego produkowane są drzwi. Drzwi sosnowe potrafią kosztować 2300-2600 zł a dębowe ok. 2800-3200. Orzech amerykański to już wogóle kosmos bo nawet 4000-5000 zł ale i na to bywają także klienci.
Niestety pomimo rtak wysokiej ceny bywa że drzwi dość szybko są uszkadzane przez urzytkowników. To jednak drewno które z racji swoich właściwości jest podatne na uszkodzenia. Na pewno nie polecam tych drzwi rodzinom z grupką małych rozbrykanych dzieciaków. To raczej produkt dla statecznych, spokojnych i majętnych ludzi.


Witam
10 miesięcy pomieszkiwania bez drzwi i 10 tygodni oczekiwania na drzwi od podpisania umowy doczekaliśmy się naszych drzwi:-)
Wszystkie drzwi pełne, oprócz 1 szt, bezfelcowe, chowane zawiasy, dół olchowe malowane na biało, na piętrze dębowe, kolor ciemny brąz.
Na razie zrobiłem zdjęcia białym.
Jesteśmy z żoną więcej niż zadowoleni, ekipa od montażu również się dobrze spisała.

313298313299313300
313301313302

Pięknie wyszły. Gratulacje!!! Dobry dobór kalmek.

Wszystko ładnie zmontowane. Nic dodać nic ująć.

Jedynie co mi tu nie do końca pasuje to chowane zawiasy. Wg mnie do tego typu drzwi w tradycyjnym wykonaniu pasują tradycyjne drzwi przylgowe z normalnym widocznym zawiasem.

No ale o gustach się nie dyskutuje. To Wasze drzwi i Wasz zapewne przemyślany wybór.

Ogólnie piątka z plusem dla producenta i montera. :)


Orientuje się ktoś może w sprawdzonych firmach z Krakowa lub okolic, które by były w stanie zrobić drzwi wewnętrzne na wymiar? Mam w starym domu dość niskie pomieszczenia na parterze, gdzie otwory drzwiowe mają ok. 196-197cm, a producenci drzwi w standardowych rozmiarach chyba nie przewidują aż takiego skrócenia skrzydła (?).

np
DEWRO
AKSANT
PLATINUM DESIGN

....ale też pewnie wielu innych



witam, ja jeszcze swoje dzwi wybieram (miedzy dre premium, porta koncept a intenso linea) ale jak ktos by juz wybral swoje to w bel-pol jest promocja na premium z montazem i klamka za 775zl. Z tym ze czytalem opinie o tej firmie wiekszosc jest negatywna, moze ktos mial z nimi stycznosc i by powiedzial jak to z nimi jest

Niezadowoleni klienci potrafią zfrobić 20-30 wpisów wszędzie gdzie tylko się da.
Zadowoleni się dzą cicho i nawet sąsiadowi nie wspomną że coś im się udało....

Taka rzeczywistość. :(


Witam,
Niby poczytałem ale i tak nic nie wiem.
Potrzebuje drzwi prostych białych(lakier) z odwrócona przylega by mieć je zlicowane do korytarza. Nie potrzebuje drewnianych. Przydała by się szybka pionowa taka standardowa. Okolice Krakowa. Chciałbym się mieścić w cenie 2k.

Sprawdź ofertę firmy ASILO. Spokojnie zmieścisz się w założonym pułapie cenowym.


Widze ze duzo ludzi teraz kupuje białe drzwi :) albo przynajmniej duzo ludzi sie pyta o takie hehe. A z innej beczki ma ktos klamki vds belia albo esential sa takie w miarę możliwe bo planuje je kupic. Pozdrawiam

Oba modele "made in china". NIe lubię tego typu klamek. Wg mnie słaby system montażu i słabe wykończenie powierzchni. Materiał także niezbyt dobry (ZNAL). No ale "cena czyni cuda"... Można założyć i za rok lub dwa zmienić.... :)



Czy są w Polsce producenci którzy nie doliczają tak kosmicznych dopłat do szerszych ościeżnic? W cywilizowanych krajach szersza ościeżnica nie winduje ceny wykładniczo....delikatnie mówiąc.

Tu będę trochę przekorny.

Czy są klienci którzy mając duże wymagania dadzą kiedyś napiwek i nie będą chcieli rabatu??
Pytanie retoryczne tak jak i Twoje...

Wg mnie jeśli na produkcję ościeżnicy na mur idzie materiału za 200 zł na mur 30 cm 300 zł czy 350 zł to nie widzę w tym nic dziwnego. Dochodzi też dopłata za sam karton do zapakowania. Montażysta często także coś doliczy bo musi dać 3 razy więcej pianki i z tąd wyższa cena.

Co do europejskich cen jestem aktualnie dość zorientowany. Wszędzie wyjście poza standardy winduje ceny - to nie jest polski pomysł na biznes.
...z tym że na zachodzie znacznie więcej ścian ma normalną, normatywną grubość.

iza1989
28-05-2015, 07:59
Witam

Wraz z mężem szukamy 12 drzwi wewnętrznych do domu, bardzo mi się podobały drzwi Pol-Skone Sempre kolor orzech premium .... chciałam je zamówić, ale moja znajoma zamówiła 6 drzwi Pol-Skone Sempre i po pół roku od dwóch drzwi odpadła jej okleina a reklamacja nie została uwzględniona. Druga osoba która znam ma te same drzwi także nie jest z nich zadowolona. Poczytałam na necie i sporo osób ma problem z reklamacjami z Pol-Skone. Przyznam, że wizualnie drzwi Pol-Skone Sempre mi się bardzo podobają ... może ktoś poleci mi jakieś podobne drzwi innej firmy ale o lepszej jakości. Przyznam, że jestem w kropce.

finlandia
28-05-2015, 10:52
Znajoma podała jaki był powód odrzucenia reklamacji? Zamontowałem tych drzwi bardzo dużo - jedna reklamacja (uznana) ale wg mnie skrzydło było zwyczajnie zawilgocone..
Nie mogę powiedzieć, by w tym zakresie Polskone odbiegało od innych firm.

iza1989
28-05-2015, 11:06
Znajoma podała jaki był powód odrzucenia reklamacji? Zamontowałem tych drzwi bardzo dużo - jedna reklamacja (uznana) ale wg mnie skrzydło było zwyczajnie zawilgocone..
Nie mogę powiedzieć, by w tym zakresie Polskone odbiegało od innych firm.

Na dwóch drzwiach po pół roku użytkowania (drzwi Polskone Sempre) odkleiła się skleika, przedstawiciel firmy, nie uznał reklamacji bo twierdzi, że powstało to od uderzenia mechanicznego, widziałam te drzwi i uważam, że moja znajoma ma rację. (Znajoma nie ma dzieci) Widziałam te drzwi tuż po założeniu, podobnie jak moja znajoma byłam nimi zachwycona. Po pół roku użytkowania wyszedł zonk.

finlandia
28-05-2015, 11:16
Ok, wierze. Chociaż nie posądzam od razu fabryki o złe intencje, a co najwyżej brak dobrych chęci..

iza1989
28-05-2015, 12:58
a co z moim problemem. Przyznam, że wizualnie drzwi Pol-Skone Sempre mi się bardzo podobają ... może ktoś poleci mi jakieś podobne drzwi innej firmy ale o dobrej jakości, albo na jakie firmy powinnam zwrócić uwagę. Z góry dziękuje za odp.

Sawadi
28-05-2015, 13:31
Robespierre mam pytanie do Ciebie. Wiem, ze dobrze radzisz, no i z Wrocławia jesteś :)

Dostałam wycene na drzwi PLATINUM DESIGN - ALMERIA, wyceniono na 1704 zł za szt (mur 30 cm). Drzwi macałam wyglądają ok, ale czy tak jest? Czy dobre zawiasy? Dobra cena?

Prawdę mówiąc wolałabym Cartagene albo Girone z prostymi ościeżnicami, ale Almeria też ok.

Dla zainteresowanych promocja do końca maja, może komuś się przyda.
To nie jest reklama, nie jestem sprzedawcą i nie mam żadnego interesu w promowaniu firmy.

finlandia
28-05-2015, 14:21
IZA,
Twój problem będzie wieczny. Jakąkolwiek markę by nie wymienić - zawsze możesz znaleźć podobne opinie, to tylko kwestia skutecznego szukania.
Post wcześniej Robespierre wymienił mniej znaną markę - statystycznie mniejsza produkcja = mniej reklamacji.

iza1989
28-05-2015, 18:01
IZA,
Twój problem będzie wieczny. Jakąkolwiek markę by nie wymienić - zawsze możesz znaleźć podobne opinie, to tylko kwestia skutecznego szukania.
Post wcześniej Robespierre wymienił mniej znaną markę - statystycznie mniejsza produkcja = mniej reklamacji.

rozumiem, że zawsze istnieje ryzyko, że któreś drzwi będą felerne lub źle zamontowane nawet najlepszej firmy.

Mnie się te Drzwi Polskone Sempre Model W02 kolor orzech premium bardzo podobają ... pytanie czy zignorować doświadczenia koleżanki i je kupić.
a może wybrać coś z ... Porta .... DRE ...Intenso ... a może inna firma.:no:

Koszt Polskone Sempre z ościeżnicami, montażem (bez klamek) 950-1000 zł brutto takie wyceny dostałam.

Proszę o dobrą radę:rolleyes:

finlandia
28-05-2015, 18:27
Ja jej nie dam:) Nie uważam Polskone za idealną firmę, ale w cenie do 1 tys. zł to jedna z najlepszych propozycji w relacji cena/produkt. Bardziej cenię sobie Portę - ale stare opnie są jeszcze gorsze i już nie raz coś mierzyłem a klient zrezygnował, bo się naczytał. Także - wybaczcie za to że z moich postów przemawia mały żal..
Nie widzę idealnego rozwiązania.. Robe proponował Intenso - może sprawdź..

Sawadi
29-05-2015, 09:53
Widze, ze Robespierre nie czesto bywa na forum, a ja muszę dzisiaj podjąć decyzje, bo kończy się promocja na PLATINUM DESIGN.

Proszę podpowiedzcie, czy cena do jakości jest ok - ALMERIA na ściane 30cm za 1700 zł. Drzwi sprzedaje firma Tarkett z Domaru, czy jest godna zaufania. Na parkieciarza od nich się nie zdecydowałam. Trochę się boje o montaż drzwi.

Bardzo proszę o pomoc.

Sawadi
29-05-2015, 11:14
Nikt nic nie wie, o monterach Tarkettu, ani o drzwiach Almeria ? Czy zadaje pytania nie tak?

iza1989
29-05-2015, 20:01
Ja jej nie dam:) Nie uważam Polskone za idealną firmę, ale w cenie do 1 tys. zł to jedna z najlepszych propozycji w relacji cena/produkt. Bardziej cenię sobie Portę - ale stare opnie są jeszcze gorsze i już nie raz coś mierzyłem a klient zrezygnował, bo się naczytał. Także - wybaczcie za to że z moich postów przemawia mały żal..
Nie widzę idealnego rozwiązania.. Robe proponował Intenso - może sprawdź..

Oglądałam Drzwi Porta i Intenso i mi się jednak bardziej podobają Polskone.:yes:
Faktycznie jest dużo w necie negatywnych opinii o Porcie.:eek:

Podjęłam, decyzję:), że wybiorę jednak drzwi Polskone (zaryzykuję)
Mam tylko dylemat bo wybrałam dwa modele drzwi i nie wiem który wybrać. Po pomiarach dostałam takie propozycje.
1. Drzwi Polskone Model Sempre W02 kolor Orzech premium wycena 12 drzwi z ościeżnicami, montażem (bez klamek) 10.800 zł brutto
2. Drzwi Polskone Model Sempre Lux (fornir) WO2 kolor mokka wycena 12 drzwi z ościeżnicami, montażem (bez klamek) 17.300 brutto

Które drzwi będą lepsze (mam na myśli ich trwałość) te tańsze Sempre czy te Sempre Lux z fornirem. Czy warto wydać te 6,500 na fornir?
Czy fornir jest trwały i praktyczny?
Duży uśmiech dla Ciebie Finlandia:) mam nadzieje, że pomożesz mi dokonać wyboru:)

Isabela
30-05-2015, 10:59
Witaj, Izo :)
Drzwi fornirowane prezentują się bardzo elegancko. My sami ze względów praktycznych wybraliśmy w okleinie CPL (Intenso). Pamiętam, że model, na jaki się zdecydowałaś, podoba się wielu osobom, a okleina lamistone jest odporniejsza na uszkodzenia.

finlandia
30-05-2015, 13:00
...
Które drzwi będą lepsze (mam na myśli ich trwałość) te tańsze Sempre czy te Sempre Lux z fornirem. Czy warto wydać te 6,500 na fornir?
Czy fornir jest trwały i praktyczny?
Duży uśmiech dla Ciebie Finlandia:) mam nadzieje, że pomożesz mi dokonać wyboru:)
Wyciągasz dobre wnioski a i wybór też doprecyzowujesz. Teraz można wskazywać swoje typy.
Jakbym chciał mieć bardzo ekskluzywnie i czuć się jak "pan" to wybrałbym okleinę naturalną. Mokka dobrze by się komponowała z ciepłymi podłogami z drewna.. I to tyle. To dobrej jakości okleina i spokojnie może być używana w domu (lepsza od większości sztucznych pokryć) ale Orzech Premium w wersji CPL jest pokryciem profesjonalnym - bardziej odpornym na uszkodzenia.. Jedyny minus - nie wygląda tak naturalnie, za to też cena jak na ten standard jest ok (900zł za sztukę to nie jest wygórowana wartość i na pewno jest jedną z lepszych propozycji w tym segmencie).
Teraz sama sobie odpowiedz - wyższa klasa jaką jest fornir, czy najwyższa trwałość pokrycia... ?

Robespierre
09-06-2015, 21:31
Widze, ze Robespierre nie czesto bywa na forum, a ja muszę dzisiaj podjąć decyzje, bo kończy się promocja na PLATINUM DESIGN.

Proszę podpowiedzcie, czy cena do jakości jest ok - ALMERIA na ściane 30cm za 1700 zł. Drzwi sprzedaje firma Tarkett z Domaru, czy jest godna zaufania. Na parkieciarza od nich się nie zdecydowałam. Trochę się boje o montaż drzwi.

Bardzo proszę o pomoc.

Sorki że nie mogłem pomóc w terminie.
Producent i produkt jest mi znany - mogę go spokojnie polecić.
Niestety nie wiem kto w tym momencie montuje drzwi dla sprzedawcy o którym wspomniałeś... :(

gaga33
13-06-2015, 22:13
nasze białe drzwi :)
320625

otaru
21-06-2015, 13:06
witam
ja juz jestem po montażu drzwi porta koncept a9 w kolorze orzech 3, przyznam ze same drzwi naprawde dobrze wygladaja tylko niestety kolor ma inny odcien niz na zdjeciach no ale to niestety moja wina moglem go poszukać gdzies na wystawie i porownac. Mam tylko jedno zastrzeżenie co do montażu panowie piankę dali tylko miejscami a nie na całej ościeżnicy (góra jest cala za piankowana a boki w trzech miejscach, nieznam sie na tym moze to jest poprawnie).
Jesli ktos sie zastanawia na porta koncept to polecam bo bardzo dobrze wyglada, jak sie ogarne z robota to porobię zdjecia
pozdrawiam