PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21

Korozja
25-06-2015, 10:06
Witam,
czy ktoś posiada drzwi Porta model VECTOR i chciałby podzielić się opinią, zdjęciami? A może ktoś je widział na żywo o mógłby coś o nich powiedzieć.

Sawadi
30-06-2015, 13:46
Sorki że nie mogłem pomóc w terminie.
Producent i produkt jest mi znany - mogę go spokojnie polecić.
Niestety nie wiem kto w tym momencie montuje drzwi dla sprzedawcy o którym wspomniałeś... :(

dzięki :)
drzwi zostały zamówione, a właściwie wpłacona zliczka. Teraz sie zmagam z dopasowaniem ich do starych drzwi poniemieckich. Nie pytajcie dlaczego, czasem tak jest ;P

tomekwa
14-07-2015, 08:18
Zamontowano mi drzwi Moric Scrit. Niestety w każdym wypadku szpara między futryną a skrzydłem rozjeżdża się na górze i dole (załącznik). Czy to błąd montażu, czy wina produktu? Jakie są dopuszczalne różnice w różnicy szczelin?

324154
324155

Gutek2012
14-07-2015, 20:27
Witam, chcielibyśmy kupić drzwi w białej okleinie. Wszystkie ściany też mamy białe (Tikkurila Optiva Matt 5), obawiam się więc, że może to trochę dziwnie wyglądać. Kolor bardziej pasuje mi z Porty, ale drzwi DRE. Zastanawiam się więc nad Porta Inspire C4 lub DRE Auri (o których nikt dotąd się nie wypowiadał). Podoba mi się też Porta Grande C0, ale niestety są to drzwi malowane. Czy ktoś Was może się wypowiedzieć na temat tych drzwi albo polecić inne białe, podobne?

Mariusz10
14-07-2015, 21:29
Witam państwa serdecznie. Poruszę temat zapewne nie raz poruszany ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Wiem, że najlepsze byłyby drzwi drewniane od stolarza zrobione pod zamówienie ale niestety muszę zrobić generalny remont całego mieszkania więc na takie wydatki po prostu nie starczy. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym monterem, który dla jednej z dużych firm budowlanych montuje drzwi na ich zlecenie. Polecał mi DRE bądź ERKADO mówiąc, że PORTA nieco pogorszyła swoje wyroby. Potrzebuję w sumie 6 skrzydeł z ościeżnicami zapewne stałymi bo tańsze, drzwi wejściowe z klatki schodowej i jedne drzwi przesuwne jako rozdzielenie kuchni i salonu ale mam prośbę o poradę, której firmy drzwi będą lepsze i czy zdecydować się na okleiny greco czy trwalszy będzie cpl ?

pozdrawiam

emagik
23-07-2015, 12:06
najtańsze drzwi z ościeżnicami może ktoś polecić w okolicach Poznania/Gniezna????? prosze o info na priv

Mariusz10
23-07-2015, 12:14
Cisza coś w tym wątku panuje :(

Czikita5
07-08-2015, 12:23
Witajcie, teraz i ja stoję przed wyborem producenta do drzwi w mieszkaniu. Trochę przekopałam już ten wątek, ale opinie konkretne były dość dawno wyrażane. Orientuje się ktoś, czy VASCO to nadal "dobra firma"?

gabriela
22-08-2015, 10:38
Czy kupil ktos z Was drzwi firmy Baranski? Albo Voster???
Czy sa dobre?

gosiasad
22-08-2015, 21:22
W moim domku przyszedł czas na drzwi wewnętrzne.
Najbardziej podobają nam się drzwi firmy Euro Door z Krakowa.
Byliśmy w sklepie Bloodwood na Bartyckiej. Pierwsze wrażenia bardzo dobre, ale wolę się spytać na forum czy ktoś ma jakieś doświadczenia, opinie o firmie. Niestety nic nie mogę znaleźć w internecie.

finlandia
24-08-2015, 13:43
Czy kupil ktos z Was drzwi firmy Baranski? Albo Voster???
Czy sa dobre?

Masz ogromny rozstrzał w zapytaniu. Voster - tanie produkty a Barański - droższe, bo drewniane. W mojej ocenie jeden i drugi produkt reprezentuje średnią półkę w swoich standardach. A czy będą dla Ciebie dobre? To zleży czego szukasz. Praktycznie nie ma już firm, które produkowałyby tylko słabe rzeczy. Jeśli się zdarzają - to są to "nołnejmy" dla marketów, gdzie liczy się tylko cena i produkt jest maksymalnie odchudzony.

Popatrz na drzwi na ekspozycji - czy CI się podobają - jakość okleiny (np. w dotyku, wyczucie pod palcami), czy też połączenia na krawędziach drzwi.

Schatje
24-08-2015, 16:25
Erkado FREZJA.
Warto je brać pod uwagę??? Czy może lepszym wyborem byłyby VascoDoors FARO tudzież POLSKONE SEMPRE....?
Chodzi nam o proste , niedrogie drzwi w kolorze białym.

http://erkadoonline.pl/?ch_drzwi=frezja#

Schatje
29-08-2015, 12:15
Doszliśmy do wniosku, że w przypadku białych drzwi lepszym wyborem /jeśli chodzi o utrzymanie w czystości/ -będą drzwi malowane zamiast tych w okleinie.
Do wyboru mamy Pol-skone PŁYTOWE i nowość z Dre UNI TOP 10. /modele z płytą wiórową oczywiście zamiast plastra miodu/
O płytowych z Polskone już było na forum, natomiast o tych nowych z Dre nic nie znalazłam.
Ma może Ktoś z Was u siebie, albo montował je u klienta???

http://www.dre.pl/index.php/home/malowane/uni-top

A może poleci Ktoś coś innego w cenie do 1000zł za komplet z ościeżnicą? /białe proste drzwi malowane, bez przeszkleń/

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

gabriela
29-08-2015, 14:30
Podciagam watek, czy uzytkuje ktos drzwi firmy Baranski???

gabriela
30-08-2015, 10:00
Finlandia, czy znasz tego producenta? Baranski?

autorus
30-08-2015, 13:20
Ja się zdecydowałem na simple pol-skone u Finlandii. Jak się sprawują dam znać za 10 tygodni :)

finlandia
30-08-2015, 17:41
Finlandia, czy znasz tego producenta? Baranski?
Znam. Od ok dwóch lat w każdym salonie, ktory wcześniej promował Doorsy. Widocznie potencjał marketingowy tamtej firmy "się skończył" i wszyscy zmienili szyld na innego, nowego (bez historii) producenta.


Autorus - Twoje drzwi zasługują na oddzielny temat, bo nawet mnie przyparawiają o ból głowy:)

gabriela
30-08-2015, 18:09
Finlandia, no dobrze, ale czy ich drzwi sa dobre? Podobno sa na rynku od 30 lat.
Ratunku, potrzebuje 25 skrzydel!

gabriela
30-08-2015, 18:37
Doorsy - fabryka jest niedaleko nas, ceny tez ok, ale jakosc??? Zagwozdka, snia mi sie juz drzwi po nocach.

autorus
30-08-2015, 19:08
Autorus - Twoje drzwi zasługują na oddzielny temat, bo nawet mnie przyparawiają o ból głowy:)

Zobaczysz, po wszystkim będziesz się z tego śmiał :) Chyba :)

Schatje
30-08-2015, 19:20
Ja się zdecydowałem na simple pol-skone u Finlandii. Jak się sprawują dam znać za 10 tygodni :)

Simple też niezłe, nawet brałam pod uwagę, ale chyba jednak wybierzemy coś jak najbardziej prostego, będzie łatwiej w utrzymaniu czystości :)
Za 10 tyg. też będę mogła się pochwalić wyborem....mam nadzieję.

Ps. Autorus, co to za granit u Ciebie na podłodze? Ładnie się prezentuje :)

autorus
30-08-2015, 19:43
A taki z LM. tylko trzeba śledzić promocje żeby w dobrej cenie złapać.

Schatje
30-08-2015, 19:55
A taki z LM. tylko trzeba śledzić promocje żeby w dobrej cenie złapać.


To jest ten
PINK G664-3 FOSHAN JUNJING, brązowawy?

Zamówiłam kiedyś paczkę przy okazji z ciekawości i chyba dokupię jeszcze i w łazience go położymy :)

tom124
08-09-2015, 16:57
Witam.
Nie kupujcie drzwi wewnętrznych ERKADO, nie polecam, słaba jakość, wyciera sie okleina, a producent ma to gdzieś...
Tandeta, moje drzwi wewnętrzne /za 800 zł/ wytarły sie po 2,5 roku !!!
NIE POLECAM !!!

Korozja
30-10-2015, 17:42
Właśnie jestem na świeżo po odprawieniu panów monterów z drzwiami Porta. Dokładnie Porta model Vector E.
Nie spodziewałam się cudów za tą cenę ale to co zobaczyłam woła o pomstę. Straszna tandeta. Frezowanie w drzwiach zrobione byle jak. Po czym byle jak pomalowane. Ktoś nie oczyścił dobrze drzwi po wycięciu wzoru i się poprzyklejały paproszki. Tu nie domalowane. Tam coś źle połączone. Na krawędziach już farby nie widać a co będzie potem. Podcięcie lekko muśnięte farbą. Spodziewałam się że będzie czymś podklejone... Sami monterzy stwierdzili, że z drzwiami coś nie tak. Czekam na odpowiedź producenta.
Wychodzi na to, że w tym kraju trzeba nerkę sprzedać żeby mieć dobrze zrobione drzwi a i to nie daje gwarancji.

finlandia
30-10-2015, 18:59
Od skrzydła za 400zł nie ma co faktycznie oczekiwać cudów, ale zawsze to więcej niż 100,czy 200zł. Też jestem ciekaw, co na to powie producent.

Korozja
07-11-2015, 09:50
400 zł samo skrzydło. Jak się doliczy ościeżnicę, klamkę, dodatkowe wzmocnienie (zamiast plastra miodu płyta otworowa), montaż, podcięcie (drzwi łazienkowe) to wychodzi dobrze ponad tysiak. Jak ktoś musi wstawić np 3 szt drzwi to mu współczuje. Wydać tyle kasy a i tak mieć badziew. Teraz rozumiem moją mamę czemu przez tyle lat nie wymieniała drzwi. Kontaktowałam się ze sklepem. Producent ma 2 tyg na odpowiedź. Jeżeli uzna reklamację kolejne 2-3 tyg na poprawę drzwi. Termin zależny od tego czy będzie poprawiał drzwi czy produkował nowe. Kobieta w salonie się wygadała, że nie tylko z moim drzwiami był problem ale wyszła cała partia skopana i będzie reklamacja zbiorowa heh

AngMar87
13-11-2015, 09:44
Witam
Potrzebuje jakiś opinii na temat marki Intenso a dokładnej interesuje mnie model BORDEAUX?

bettka
25-11-2015, 22:41
Witam, mam pytanie do fachowców lub inwestorów. Chcę zamówić drzwi u stolarza fornirowane orzechem amerykańskim. Chcę dość prosty model jak na załączonym zdjęciu z jednym małym przeszkleniem. Czy usłojenie powinno być poziome czy pionowe? Bardziej odpowiada mi poziome, ale co wtedy z futryną, tam chyba bardziej pasuje pionowe? Czy można mieszać tzn. na skrzydle w poziomie, na futrynie w pionie? Czy ktoś mógłby doradzić z doświadczenia lub pokazać real zdjęcia?

PPH KOSTAR
27-11-2015, 14:36
Witam, mam pytanie do fachowców lub inwestorów. Chcę zamówić drzwi u stolarza fornirowane orzechem amerykańskim. Chcę dość prosty model jak na załączonym zdjęciu z jednym małym przeszkleniem. Czy usłojenie powinno być poziome czy pionowe? Bardziej odpowiada mi poziome, ale co wtedy z futryną, tam chyba bardziej pasuje pionowe? Czy można mieszać tzn. na skrzydle w poziomie, na futrynie w pionie? Czy ktoś mógłby doradzić z doświadczenia lub pokazać real zdjęcia?

Witam,

Usłojenie , może być zarówno pionowe jak i poziome , jednakże usłojenie poziome jest procesem znacznie bardziej pracochłonnym , więc zapewne to rozwiązanie będzie odpowiednio droższe.

To jest przykład drzwi o nieco innej konstrukcji , ale myślę , że widać dobrze jak wygląda pionowe usłojenie .




Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

wiolek_lp
30-11-2015, 19:09
I ja zamówiłam drzwi POLSKONE Simple Duo z ościeżnicami malowanymi. Nigdy więcej nie chce mieć do czynienia z tą firmą !!! Z obiecywanych 8 tyg zrobiło się 12 ( w sklepie mówili że do 8 tyg a potem, że producent zastrzegł sobie od niedawna, że jednak 10 tyg a skończyło się na 12 ) Drzwi zamawiałam z podcięciami wentylacyjnymi. Dostałam bez. Ale największy hit - zamawiałam 3 pary przyszły 2 !!! Na ostatnią musiałam czekać kolejne 5 tyg.Dobrze, ze to nie były łazienkowe bo #$%^& by mnie trafił . Oczywiście mogłam reklamować brak podcięć i odsyłać ale to wiązało by się z kolejnymi tygodniami czekania a byliśmy już wprowadzeni na mieszkanie i czekaliśmy tylko na drzwi. Z racji tylu błędów domagaliśmy się jakiejś rekompensaty. Producent w ogóle nie widział problemu dopiero po wielkich pismach składanych do jakiegoś głównego dyrektora udało się dostać 3 % zniżki i to tylko na skrzydła. No śmiech na sali. Dobrze, że sklep całkowicie zrezygnował z marży bo tyle co nerwów zjadłam to powinnam mieć te drzwi za darmo.
Aaaa i po zamontowaniu okazało się, że ościeżnice mają dziury na kołki wentylacyjne, w które się wkłada zaślepki mimo, że montaż na samej piance - zwykłe ościeżnice stałe. Ale ja nie byłam przy montażu bo jakbym to widziała to nie wiem co bym z nimi zrobiła :/ Koniec końców odpuściłam kiedyś się wymieni a teściu kupując podobne ościeżnice z polskone nie miał dziur na kołki więc pewnie znowu pomylili zamówienia.
Najgorsza firma z jaką się spotkałam. Omijać z daleka !

PaniKasia
30-11-2015, 19:26
Czy ktoś się orientuje jakiej wysokości powinien być otwór na drzwi poskone fiord ościeżnica q -sysytem, mam dwie oferty i w jednej chcą otworów na 2060 a w innej na 2077?
violek_lp trochę mnie zdołowałaś tą nieprzychylną opinią, U nas okres oczekiwania to 12 tygodni, mam nadzieję że przeboje z producentem to jedno, ale że drzwi przetrwają chociaż kilka lat.

mnowak355
01-12-2015, 13:52
Witam, mam pytanie do fachowców lub inwestorów. Chcę zamówić drzwi u stolarza fornirowane orzechem amerykańskim. Chcę dość prosty model jak na załączonym zdjęciu z jednym małym przeszkleniem. Czy usłojenie powinno być poziome czy pionowe? Bardziej odpowiada mi poziome, ale co wtedy z futryną, tam chyba bardziej pasuje pionowe? Czy można mieszać tzn. na skrzydle w poziomie, na futrynie w pionie? Czy ktoś mógłby doradzić z doświadczenia lub pokazać real zdjęcia?

Jak rozumiem usłojenie poziome ma być tylko na części płycinowej. Jeśli tak to nie powinno być problemu. Usłojenie na futrynach i ramiaku drzwiowym preferuje się po dłuższym boku. Nie tylko ze względów estetycznych ale również konstrukcyjnym. Tak zrobione drzwi będą ładne i nie "przedobrzone" jeśli chodzi o układ słojów, a jeśli z orzecha amerykańskiego to już super.
Jeśli możesz napisz proszę jaką masz wycenę na takie drzwi.

mnowak355
01-12-2015, 14:09
Przepraszam za ten wpis wszystkich Państwa którzy mogą czuć cię urażeni ale:
Nie możecie oczekiwać wysokiej jakości ( w zasadzie żadnej jakości) po drzwiach które kosztują 300-500zł. z prostej przyczyny. Porządnej jakości materiał na jedne drzwi mniej więcej tyle kosztuje. Do tego trzeba doliczyć koszty samego ich wyprodukowania i ewentualnego montażu a to też dodatkowe koszty.
Druga sprawa to firmy tzw. producenci drzwi. Nie jest producentem ten kto u którego zamawia się drzwi czeka na nie kilka-kilkanaście tygodni. Te firmy do tego stopnia ograniczają koszty że produkują tylko w momencie otrzymania zamówienia. Jestem pewien że gdyby jakikolwiek rzemieślnik chciał wykonać podobne drzwi z podobnych materiałów trwało by to znacznie krócej. Dlaczego tak się nie dzieje- bo żaden szanujący się stolarz nie będzie chciał wykonywać drzwi z tak niskiej jakości materiałów.
Reasumując. Jeśli decydują się Państwo na zakup tanich drzwi trzeba liczyć się z tym że po jakimś (najprawdopodobniej niedługim) czasie będzie trzeba je wymienić. Jeśli chcielibyście mieć dobre,trwałe i ładne drzwi to trzeba liczyć się z tym że za lepszą jakość trzeba trochę więcej zapłacić.
Pozdrawiam

Kejt_R
01-12-2015, 14:58
A te drzwi są tanie czy drogie? Jakość ok, czy raczej kiepska? ;)
http://www.czajkadrzwi.pl/download/CZAJKA_DRZWI_KATALOG_01-2015.pdf
Mam zamiar kupić surowe i wykończyć samodzielnie bejcą i olejowoskiem. Mam nadzieję, że tak tragicznie z tą jakością nie będzie.

Korozja
02-12-2015, 20:59
mnowak355 z jednej strony masz rację. Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to jest, że kiedyś nawet jak się kupiło tanie drzwi były o niebo lepsze niż teraz. Drzwi w moim domu wytrzymały trójkę dzieci, codzienne trzaskanie, niezliczoną ilość psów i kotów i się nie rozpadły! Nie tylko drzwi były lepsze. Buty, ubrania nosiło się po starszym rodzeństwie a potem przekazywano dalej. Pralka prała jak szatan 20 lat. Stół, krzesła wytrzymały nie jedną libacje i dzikie zabawy dzieci. Moja babcia ma garnki, które ja pamiętam z dzieciństwa. Kuchenkę wymieniła niedawno. Meble w salonie mają ze 30 lat i dalej jak nówka sztuka. A teraz. Niby lepsza technologia. Niby więcej wiemy a tymczasem 2 lata, gwarancja się kończy i trzeba kupować nowe. Na wszystko trzeba dmuchać chuchać a i tak nie ma pewności czy się nie rozpadnie. I to mnie wkurza. Jak mi się wmawia, że mam wydać grube pieniądze żeby mieszkać nie bojąc się o to czy mi drzwi nie wypadną z futryny czy coś innego na łeb nie poleci. Czy nie powinno być odwrotnie?! Skoro są lepsze maszyny, materiały, większa wiedza...? Czy naprawdę trzeba być prezesem żeby urządzić mieszkanie bez obawy że wszystko się za chwilę rozsypie bo przecież nie kosztowało dużo....

Kejt_R
03-12-2015, 09:07
Niestety nastały takie czasy, że nawet wysoka cena nie gwarantuje dobrej jakości - czasy bylejactwa. Każdy zakup wymaga studiów materiałowych/wykonawczych/cenowych oraz poświęcenia masy czasu na poszukiwania. Nawet zwykłe spożywcze zakupy powinny być poprzedzone wnikliwym śledzeniem składów produktów oraz najnowszych odkryć naukowych, o ile oczywiście chcemy zminimalizować szkody dla naszych organizmów.
Wniosek z tego płynie mało budujący - coraz szersza wiedza i nowoczesne technologie nie służą człowiekowi ( w sensie konsumenta) a jedynie korporacjom. Mając to na uwadze trzeba nauczyć się bronić. Pozostaje studiować i uważać na to, co i od kogo kupujemy.

Mariusz10
03-12-2015, 12:33
Witam państwa serdecznie. Poruszę temat zapewne nie raz poruszany ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Wiem, że najlepsze byłyby drzwi drewniane od stolarza zrobione pod zamówienie ale niestety muszę zrobić generalny remont całego mieszkania więc na takie wydatki po prostu nie starczy. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym monterem, który dla jednej z dużych firm budowlanych montuje drzwi na ich zlecenie. Polecał mi DRE bądź ERKADO mówiąc, że PORTA nieco pogorszyła swoje wyroby. Potrzebuję w sumie 6 skrzydeł z ościeżnicami zapewne stałymi bo tańsze, drzwi wejściowe z klatki schodowej i jedne drzwi przesuwne jako rozdzielenie kuchni i salonu ale mam prośbę o poradę, której firmy drzwi będą lepsze i czy zdecydować się na okleiny greco czy trwalszy będzie cpl ?

pozdrawiam

mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie ? będę wdzięczny :)

Kejt_R
03-12-2015, 16:44
Okleiny są be, weź malowane. W DRE bodajże są w niezłej cenie.

mnowak355
04-12-2015, 12:17
mnowak355 z jednej strony masz rację. Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to jest, że kiedyś nawet jak się kupiło tanie drzwi były o niebo lepsze niż teraz. Drzwi w moim domu wytrzymały trójkę dzieci, codzienne trzaskanie, niezliczoną ilość psów i kotów i się nie rozpadły! Nie tylko drzwi były lepsze. Buty, ubrania nosiło się po starszym rodzeństwie a potem przekazywano dalej. Pralka prała jak szatan 20 lat. Stół, krzesła wytrzymały nie jedną libacje i dzikie zabawy dzieci. Moja babcia ma garnki, które ja pamiętam z dzieciństwa. Kuchenkę wymieniła niedawno. Meble w salonie mają ze 30 lat i dalej jak nówka sztuka. A teraz. Niby lepsza technologia. Niby więcej wiemy a tymczasem 2 lata, gwarancja się kończy i trzeba kupować nowe. Na wszystko trzeba dmuchać chuchać a i tak nie ma pewności czy się nie rozpadnie. I to mnie wkurza. Jak mi się wmawia, że mam wydać grube pieniądze żeby mieszkać nie bojąc się o to czy mi drzwi nie wypadną z futryny czy coś innego na łeb nie poleci. Czy nie powinno być odwrotnie?! Skoro są lepsze maszyny, materiały, większa wiedza...? Czy naprawdę trzeba być prezesem żeby urządzić mieszkanie bez obawy że wszystko się za chwilę rozsypie bo przecież nie kosztowało dużo....

Jest jedna prosta przyczyna. Przedtem wytworzenie jakiegokolwiek produktu pochłaniało o wiele czasu a przede wszystkim ludzkiej pracy, często drogiej robocizny. Dlatego opłacało się produkować dobre i trwałe przedmioty. Teraz mamy sytuację w której człowiek niejednokrotnie potrzebny jest do położenia materiału na maszynie a reszta dzieje się sama. Jest sytuacja w której bardzo droga maszyna potrafi nieprzerwanie i szybko produkować duże ilości elementów. Dlatego trzeba "pogorszyć" ich jakość żeby za jakiś czas klient ponownie kupił produkt. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia chemii która "dzięki" dbałości o środowisko staje się coraz słabsza.
Przykład. Lakierowałem prawie 20 lat temu drzwi zewnętrzne wujkowi. Lakier sechł i twardniał 24h na jedną warstwę. Do dzisiaj widze że drzwi są w dobrym stanie.

Mariusz10
06-12-2015, 19:24
Okleiny są be, weź malowane. W DRE bodajże są w niezłej cenie.

Dość enigmatyczna odpowiedź ale dziękuję zainteresuję się mocniej malowanymi. A laminat też be ? :)

finlandia
08-12-2015, 10:35
Witam państwa serdecznie. Poruszę temat zapewne nie raz poruszany ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Wiem, że najlepsze byłyby drzwi drewniane od stolarza zrobione pod zamówienie ale niestety muszę zrobić generalny remont całego mieszkania więc na takie wydatki po prostu nie starczy. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym monterem, który dla jednej z dużych firm budowlanych montuje drzwi na ich zlecenie. Polecał mi DRE bądź ERKADO mówiąc, że PORTA nieco pogorszyła swoje wyroby. Potrzebuję w sumie 6 skrzydeł z ościeżnicami zapewne stałymi bo tańsze, drzwi wejściowe z klatki schodowej i jedne drzwi przesuwne jako rozdzielenie kuchni i salonu ale mam prośbę o poradę, której firmy drzwi będą lepsze i czy zdecydować się na okleiny greco czy trwalszy będzie cpl ?

pozdrawiam
Nie odpowiedziałem gdy pytałeś wcześniej, bo uznałem że znajomy na pewno udzieli odpowiedzi :P
Ja nie zauważyłem by Porta się pogorszyła. Mógłbym tak samo powiedzieć w każdą inną stronę. Taka ocena to wyłącznie wyraz własnych sympatii.
Co do oklein:
dreco w Erkado to te same okleiny co Silkstone w Pol-skone. Odpornością na uszkodzenia nie powalają, ale są klasyfikowane wyżej niż te najtańsze. Rzekłbym - półka średnia.
CPL za to jest od zawsze uznawany za pokrycie zdecydowanie mocniejsze, nadające się do intensywnego użytkowania (np. biura czy hotele). Ma jednak inne "wady" - na ogół wygląda bardziej sztucznie niż wspomniane wyżej i jest do tego droższy.

Korozja
08-12-2015, 17:10
Z tego wszystkiego zapomniałam pochwalić drzwi, które już posiadam. Jestem nimi absolutnie zachwycona.
Trafiłam na nie dość przypadkiem. Wcześniej nic nie słyszałam o tej firmie. Wyprzedawali stare kolekcje w bardzo ekskluzywnym salonie w mieście więc się skusiłam ;) Za całość (skrzydło, ościeżnica, klamka) zapłaciłam ok tysiaka (normalna cena ok 2 tyś) Dokładnie nie pamiętam bo było to jakiś czas temu.

Są to drzwi niemieckiej firmy RINGO. Białe, lakierowane jakimiś specjalnymi metodami ;) Jakość widać na pierwszy rzut oka.
Kiedyś stosowane w hotelach, miejscach użyteczności publicznej itp Dość trudno dostępne u nas ale jeżeli komuś się uda to bardzo polecam. Na pewno można dostać proste, białe. Mój wzór niestety nieosiągalny :( Jakościowo rewelacja. Żadne tam plastry miodu i inne kartony ;) Świetnie wyciszają pokój.
Chyba już gdzieś chwaliłam swoje drzwi ale powtórzyć nie zaszkodzi ;) Prezentują się cudownie i każdy kto u nas jest zwraca na nie uwagę.

finlandia
08-12-2015, 17:31
... Jakościowo rewelacja. Żadne tam plastry miodu i inne kartony ;) Świetnie wyciszają pokój. ...
Faktycznie - na wschodzie nie słyszałem o tej firmie.
Co do wyciszenia - ostatnio usłyszałem z ust reprezentujących jedną fabrykę o ciekawych wynikach badań izolacyjności akustycznej:
- drzwi z plastrem miodu ... 20dB
- drzwi z pełnej płyty -.....
.
.
.
.
21 dB! Tak, tylko tyle! Jak się okazuje o lepszym standardzie wyciszenia decyduje przede wszystkim uszczelnienie w okolicach progu (wtedy schodzi się do ok 27dB (czyli mniej więcej tak jak mają okna).


Czy ktoś się orientuje jakiej wysokości powinien być otwór na drzwi poskone fiord ościeżnica q -sysytem, mam dwie oferty i w jednej chcą otworów na 2060 a w innej na 2077?
Ten kto chce otworu 206cm jest w błędzie. Albo źle podał, albo proponuje Ci inną/ tańszą ościeżnicę. Q-System potrzebuje minimum 207, a najlepiej ok 208cm. otworu. A Ty ile masz? Nie będziesz przecież kuć..?
I jeszcze jedno przy tej ościeżnicy (tak jak innych będących "autorstwa" Polskone: zamawiaj je koniecznie bez otworów montażowych (ościeżnicę przykręca się śrubą dawaną pod uszczelkę). Trzeba za to dopłacić 15zł, ale nie będą szpeciły tak jak to ktoś wyżej miał.. Śmieszne jest to, że za fakt iż nie będą musieli wiercić dziur i dokładać zatyczek wielkości 50groszówki każą sobie płacić..
Mam taką koncepcję, że ten relikt przeszłości (dziura na dybla) to pomysł konstruktora (może właściciela?) i nie ma odważnego by mu powiedzieć, że to zwyczajnie jest brzydkie.

Korozja
09-12-2015, 12:22
Faktycznie - na wschodzie nie słyszałem o tej firmie.
Co do wyciszenia - ostatnio usłyszałem z ust reprezentujących jedną fabrykę o ciekawych wynikach badań izolacyjności akustycznej:
- drzwi z plastrem miodu ... 20dB
- drzwi z pełnej płyty -.....
.
.
.
.
21 dB! Tak, tylko tyle! Jak się okazuje o lepszym standardzie wyciszenia decyduje przede wszystkim uszczelnienie w okolicach progu (wtedy schodzi się do ok 27dB (czyli mniej więcej tak jak mają okna).

Do wszelkich tego typu badań podchodzę z dystansem. Często jest tak, że co firma to opinia. Jak z kawą. Jedne badania mówią, ze jest szkodliwa, inne że trzeba ją pić bo zdrowa ;)

Nie wiem jaka jest dokładnie izolacyjność moich drzwi i jak się to ma do tych z plastra miodu ale byłam bardzo zaskoczona po ich zamknięciu. Nie sądziłam że drzwi moga tak dobrze wyciszać. Wcześniej miałam do czynienia jedynie ze "zwykłymi" drzwiami więc myślę, że coś jest na rzeczy :)

finlandia
09-12-2015, 13:01
Do wszelkich tego typu badań podchodzę z dystansem. Często jest tak, że co firma to opinia. Jak z kawą. Jedne badania mówią, ze jest szkodliwa, inne że trzeba ją pić bo zdrowa ;)
Zdrowy dystans to dobra sprawa. Nie mniej jednak to badanie w ramach produktów jednej firmy (a nie porównywanie do konkurencji). Firma upowszechniając taką informację nie działa na szkodę klienta - co najwyżej na swoją, bo utrzymując teorię - którą i ja tu pewnie kilka razy przytoczyłem - iż wypełnienie płytą polepsza wyraźnie akustykę wpływała by na lepszą sprzedaż droższych wyrobów.

Korozja
10-12-2015, 10:23
Od skrzydła za 400zł nie ma co faktycznie oczekiwać cudów, ale zawsze to więcej niż 100,czy 200zł. Też jestem ciekaw, co na to powie producent.
Drzwi przyjechały i odjechały. Takie jakie zareklamowałam, takie mi zwrócili. Wpadłam do salonu i zrobiłam małą wojenkę. Swoją drogą podejście sklepu też nie poważne. Pani nie widziała problemu. Poleciłam jej pofatygowanie się do magazynu i osobiste obejrzenie drzwi.
Złożyłam rezygnację z drzwi z żądaniem zwrotu pieniędzy. Oczywiście znowu muszę czekać. Ehhhh...

Mariusz10
15-12-2015, 19:01
Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź :)

Juniorka
17-12-2015, 10:27
Pomóżcie, bo mam dylemat, że hoho ;)
Potrzebuję do nowego mieszkania drzwi wewnętrzne. Zdecydowaliśmy się na kolor biały (myśleliśmy przez chwilę o jasnoszarych) z jakimiś mlecznymi szybkami (nie za wąskie i nie za szerokie), by doświetlić przedpokój, no i mają być bezprzylgowe z chowanymi zawiasami. I tu problem jakie drzwi wybrać. Mieszkanie ma być nowoczesne, minimalistyczne. I nie wiemy, czy wybrać drewniane malowane, fornirowane, czy z okleiną cpl a może hpl? Drzwi muszą być odporne na małe dzieci i kota ;). Cena nas tak bardzo nie limituje, ale powiedzmy, że granicą będzie 2-3 tys.
Któremu producentowi zaufać, jaki materiał wybrać i dlaczego akurat ten a nie tamten.

KRISTEL
11-01-2016, 13:25
Sa takie i jestem bardzo zadowolona ,343012343013

Bracianka
11-01-2016, 14:12
Co do Erkado - drzwi wewnętrzne są przeciętnej jakości. Wygląd jest ok, cała reszta... Ościeżnica jest z cienkiej płyty, a okleina przy niezbyt mocnych uderzeniach zrywa się. Podcięcia wentylacyjne mogliby okleić, a nie świecą żywą płytą.

finlandia
11-01-2016, 16:31
Założenia technologiczne wykonania ościeżnic w tego typu produktach są zbliżone. Różnice będą w materiale. Porta wyróżnia się stosowaniem płyty wiórowej zamiast mdfu (nawiasem mówiąc MDF też ma różne standardy jakości). W praktyce nie wiele to daje. Wyczuwalnie lepsze są dopiero ościeżnice występujące w znacznie droższych produktach.

Co do wymienionej marki:
Obserwuję od roku te drzwi w jednym z lokali użytkowych. Po pół roku tak "opadły", że wymagały regulacji na zawiasach dobre 5mm. Po roku ktoś się zlitował i to zrobił - teraz dla odmiany są dziury na dole i potrzebują regulacji w drugą stronę co da efekt równoległoboku ( wygląda że rozkleiły się na czopach). jednym słowem - nie na dają się do intensywnego użytkowania.

Bracianka
12-01-2016, 08:16
No akurat z opadaniem nie mam problemów - odpukać. Najczęściej używane drzwi są w łazienkach, ganku i w sypialni - jak je powiesiliśmy, tak są. Ale to nie ten samo użytkowanie co w lokalu użytkowym. Erkado dużo lepsze ma drzwi zewnętrzne. Poza tym chyba każde okleinowane będą problematyczne, jeśli chodzi o obicia.

Mariusz10
08-02-2016, 11:33
Tylko teraz co polecasz kolego Finlandia z takich popularnych drzwi. Bo ja już mam mętlik w głowie jedni polecają bierz Portę, drugi znajomy montażysta mówi porta się popsuła weź erkado albo dre. Co firma to opinia.
Za niedługo wymiana wszystkich drzwi w mieszkaniu a ja nie wiem na co się zdecydować i jakie drzwi wybrać. Na pewno nie stać mnie na drewno pod zamówienie, wchodzą w grę jakieś seryjne produkcje ale z Twojego doświadczenia co najlepiej wybrać. Szukam czegoś trwałego ale nie za kolosalne pieniądze ;-)

finlandia
08-02-2016, 11:55
Nic nie polecam. Ja nie widzę istotnych różnic jakościowych pomiędzy firmami. Wszystko co się tu pokazuje a można zatytułować "nie polecam" to przypadki jednostkowe które mogą zdarzyć się wszędzie (jest wyjątek z jedną serią produktów, ale to było dawno i nie ma sensu kopać za to tamtej fabryki).
Montuję na co dzień kilka firm - mam swoje typy, ale wynikają z sympatii a nie uzasadnionych doświadczeń w ramach reklamacji. Ostatnio znacznie przychylniej spojrzałem znowu na Centuriona. Przez parę lat wymieniałem tu nazwy Porta, Polskone, DRE. Z tymi mam do czynienia najczęściej. I jeszcze raz powiem - nie widzę różnic. Erkado chwali wielu sprzedawców. To świeża firma i jeszcze nie miała dość okazji by zebrać negatywy.

ps. chyba że będziemy porównywać do siebie z jednej firmy skrzydło za 100 czy 200 zł, a z drugiej za 500-600..

Mariusz10
09-02-2016, 11:06
Oczywiście przy porównaniu najtańszych modeli z choćby średnimi pewnie zauważalne różnice będą. W takim razie będę się sugerował względami estetycznymi. Oczywiście chciałby coś ze średniej półki nie najtańsze ale i nie najdroższe modele :) Dziękuję za opinię.

finlandia
09-02-2016, 14:47
Jak wybierzesz dwa czy trzy modele to wrzuć je tu - postaram się wtedy nakreślić różnice które między nimi widzę.
Ps. Na pewno warto brać skrzydła wzmocnione płytą.

Teska
09-02-2016, 15:03
Sa takie i jestem bardzo zadowolona ,343012343013


Witaj kto jest producentem tych drzwi???

ANKAg
11-02-2016, 20:22
bardzo prosze o porade ktore drzwi beda lepiej spelniac swoja funkcje,

mam do wyboru
1. pol skone tiara wersja podstawowa
2. porta focus model 4a z doplata za plyte wiorowa otworowa, plus ewentualnie doplata za okleine ale jaka?

chyba ze ktos z Was zna model podobny do focus 4a za rozsadna cene?

bardzo dziekuje za jakies sugestie
pozdrawiam

amarantowy
15-02-2016, 17:29
Z tego wszystkiego zapomniałam pochwalić drzwi, które już posiadam. Jestem nimi absolutnie zachwycona.
Trafiłam na nie dość przypadkiem. Wcześniej nic nie słyszałam o tej firmie. Wyprzedawali stare kolekcje w bardzo ekskluzywnym salonie w mieście więc się skusiłam ;) Za całość (skrzydło, ościeżnica, klamka) zapłaciłam ok tysiaka (normalna cena ok 2 tyś) Dokładnie nie pamiętam bo było to jakiś czas temu.

Są to drzwi niemieckiej firmy RINGO. Białe, lakierowane jakimiś specjalnymi metodami ;) Jakość widać na pierwszy rzut oka.
Kiedyś stosowane w hotelach, miejscach użyteczności publicznej itp Dość trudno dostępne u nas ale jeżeli komuś się uda to bardzo polecam. Na pewno można dostać proste, białe. Mój wzór niestety nieosiągalny :( Jakościowo rewelacja. Żadne tam plastry miodu i inne kartony ;) Świetnie wyciszają pokój.
Chyba już gdzieś chwaliłam swoje drzwi ale powtórzyć nie zaszkodzi ;) Prezentują się cudownie i każdy kto u nas jest zwraca na nie uwagę.

No to może się Pani dodatkowo chwalić, że posiada takie same drzwi, jak siostra Pani Kulczyk:D

Te drzwi, to konkretnie produkuje firma Schwering. I zgadza się, że jest to producent niemiecki. Natomiast Ringo to jest marka handlowa tejże firmy. I pod taką właśnie nazwą funkcjonuje ona na rynku.
Abstrahując ringo jako sport zostało wymyślone przez Polaka. :yes:

Wracając do drzwi, to są to faktycznie bardzo dobre produkty. Choć, moim zdaniem, w Niemczech są jeszcze lepsi producenci.
Firma Schwering kilka lat temu została wykupiona przez Herholza. Innego niemieckiego producenta, który jest ogromną firmą.
W Polsce drzwi Ringo zaczęły swoją karierę w Szczecinie. Później przeniosły się do Poznania. Niestety w obu tych miastach nie ma już salonów sprzedaży. Teraz już straciłem kontakt z tym producentem ale zdaje się ktoś tam jeszcze handluje w Łodzi i Warszawie.

Ze względu na cenę, drzwi te rzadko kiedy znajdują nabywców indywidualnych. Przede wszystkim funkcjonują na tzw. inwestycjach, czyli budowach biur, hoteli, szpitali itp.. Choć ze względu na polską specyfikę przetargów i znaczną konkurencję, to jest niewielki odsetek. I dodatkowo dotyczy przede wszystkim Warszawy, może rzadziej Śląska czy Trójmiasta. Stąd nieznajomość marki.

PS:
Generalnie polscy producenci będą musieli dążyć jakością do takich produktów jak Ringo. Jeżeli Polacy będą się nadal "bogacić", to będą wymagać coraz lepszych produktów. Niech przykładem będzie fakt, że drzwi z którymi np. Porta zaczynała swoją karierę, są aktualnie produkowane przez ich oddział w Rumunii! A w Polsce są z roku na rok, coraz mniej popularne.
Tyle jeśli chodzi o najtańsze produkty. Natomiast jeśli chodzi o produkty ekskluzywne, to wymieniona Porta miała kiedyś swoją topową markę o nazwie Villadora. Niestety pomysł nie wypalił. Myślę, że był przedwczesny. Nadal jesteśmy jeszcze zbyt biedni na takie produkty.
Po prostu jesteśmy gdzieś po środku.

Salah
15-02-2016, 21:15
może ktoś podpowie
kto robi podobne drzwi ,ale trochę tańsze :)
czy to jest możliwe aby znaleźć coś podobnego w granicach 2 tys za drzwi ?

http://www.ebro.pl/smallimg.php?dir=skrzydla&pre=skrzydlo&id=1721&w=300

http://www.ebro.pl/smallimg.php?dir=skrzydla&pre=skrzydlo&id=2257&w=300

http://www.ebro.pl/smallimg.php?dir=skrzydla&pre=skrzydlo&id=2263&w=300

Salah
17-02-2016, 07:02
amarantowy PORTA Villadora DALEJ MA W OFERCIE , ŁADNE TE DRZWI

Salah
17-02-2016, 09:13
a te Drzwi PORTA VILLADORA RETRO to są dobrej jakości warto dopłacac w stosunku do intenso. pol-skone, korona ?

finlandia
17-02-2016, 09:37
O drzwi ze zdjęć wyżej pytaj zdolnych stolarzy.
Wzór jest stosunkowo prosty, zdobienie listewek przyszybowych czy pilastrów to tylko kwestia odpowiedniego nakładu pracy. Szczerze mówiąc - nie widzę szans, by ktoś, kto chciał to zrobić dokładnie z drewna i poniżej 2 tys. Może jakiś pasjonat.

Tu chyba jeszcze istotna jest okleina - to wygląda na coś w rodzaju orzecha - a to także nie jest powszechnie dostępne w "sklepach". Tzn pewnie jest, ale nie w normalnych cenach.


a te Drzwi PORTA VILLADORA RETRO to są dobrej jakości warto dopłacac w stosunku do intenso. pol-skone, korona ?
Kilka lat temu, gdy wchodziły na rynek mój znajomy opracowywał dla nich technologię lakierowania. Wyrażał się z dużym uznaniem.
Ze względu na cenę nie stykam się z nimi często, więc trudno mówić o doświadczeniu, ale na pewno nie odmówiłbym ich klientowi.

akak
23-02-2016, 21:35
Witam,
całkiem niedawno zamontowano nam drzwi wewnętrzne. Na dół wybralismy białe malowane Asilo Pertini 06. Po montazu schodząc z góry zauwazyłam, że ościeżnice nie sa całkowicie pomalowane. Byłam w szoku. Zadzwoniłam do firmy Asilo i usłyszałam, że sprzedawca powinien był mnie uprzedzić, że od góry nie sa całe pomalowane . No cóż podczas zamówienia nikt mnie nie uprzedził. Drzwi dalej mi sie podobają i raczej bym ich nie zmieniła, ale może producent z czasem zmieni zdanie i troche lepiej wykonczy ościeznicę .......:rolleyes:,
Nie pomyslałabym wcześniej, że trzeba równiez sprawdzac jakośc wykończenia ościeżnic...
347781 347780

struna7
06-03-2016, 09:48
poproszę o jakieś opinie osób użytkujących poniższy model

DRE premium http://www.dre.pl/index.php/home/ramowe/premium

drzwi do nowego domu, po 4ry sztuki na parter i piętro, podłogi mamy eggera w kolorze dąb cortina, drzwi byłyby w sośnie białej
chcieliśmy bez przylgowe, ale okazało się, że otwory muszą być minimum 91 szerokości a mamy wymurowane, okafelkowane 89 więc będą przylgi

wg wycen w Zielonej Górze sztuka drzwi, futryna 8% + montaż waha się około 1000zł

jeśli istnieje firma, w której jakość, trwałość, estetyka wykonania będą lepsze a cena podskoczy o 50% to poproszę o wskazanie takowej, lepiej wydać trochę więcej i na jakiś czas zapomnieć

kinka
06-03-2016, 12:51
Jestem na etapie szukania drzwi i DRE stanowczo mi odradzano,choć oglądałam te drzwi na żywo i wydają się solidne,polecano mi Perfectdoor,które zwłaszcza w okleinie orzech rustykalny zrobiły na mnie ogromne wrażenie i cena przystępna.Też ciekawa jestem opinii na temat jednych i drugich.

bettka
06-03-2016, 22:15
Ja mam DRE Premium w okleinie białej. Są u mnie ok. 1,5 roku, przylgowe, generalnie nic się z nimi nie dzieje. Model nadal uważam za bardzo ładny, do jakości nie miałam żadnych zastrzeżeń - mam 10 szt.

finlandia
07-03-2016, 17:13
Jestem na etapie szukania drzwi i DRE stanowczo mi odradzano,choć oglądałam te drzwi na żywo i wydają się solidne,polecano mi Perfectdoor,które zwłaszcza w okleinie orzech rustykalny zrobiły na mnie ogromne wrażenie i cena przystępna.Też ciekawa jestem opinii na temat jednych i drugich.
Jeśli to w salonie proponującym PD tak stanowczo Ci odradzano produkt konkurencji to cóż.. brak mi słów.
Ta firma nie jest znana szerzej na rynku (to wcale nie musi być problemem). Ale też oznacza, że nie ma okazji być poddawana tak częstej ocenie jak pozostała popularna konkurencja.
Okleina orzech rustykalny wygląda na taką samą jak stosowało jako pierwsze Pol-skone (merbau royal) a potem Erkado (orzech greco). Owszem - parę lat temu była powiewem luksusu w zwykłej cenie. W tej chwili większość oklein wygląda znacznie lepiej niż sztuczne pokrycia sprzed dekady. Odporność tej okleiny na agresywne użytkowanie jest normalna (widziałem przykłady z P-S (obdarcia mechaniczne) i E (zniszczenia przy klamce od pierścionków itp).
Także - bez zachwytu (ale u mnie takie określenie oznacza "dobre" ).
Za to spojrzałem w gwarancję firmy PD - dlaczego dają tylko 12 miesięcy (to pytanie do sprzedawcy który tak zachwalał te drzwi).

Struna -
aż otworzyłem katalog. Byłem przekonany, że drzwi z ościeżnicą bezprzylgową DRE zmieszczą się w 89cm (trzeba byłoby ew. podkuć tylko na puszki zawiasów.. ) i chociaż z katalogu wynika potwierdzenie tego co słyszeliście to ja jednak mam wątpliwości.. ale niestety w tej chwili nie mam jak sprawdzić.

adi2
08-03-2016, 01:36
Szanowny "finlandia" i inni Forumowicze. W nawiązaniu do Twojego postu, tzn. "Jak wybierzesz dwa czy trzy modele to wrzuć je tu" ;) tez proszę o radę co będzie optymalnym wyborem (drzwi gładkie, biały lakier):
1. Asilo Linate 1
2. Lagrus Tafla T1
3. Jagras R101
4. Interdoor Płaskie Pełne
Czy to produkty porównywalne, z którejś opcji na pewno zrezygnować, jakiś/jacyś faworyci??? Może jest coś lepszego (tylko co to znaczy) w tych pieniądzach???
Z góry pięknie dziękuję za zainteresowanie

finlandia
08-03-2016, 10:12
Szkoda że Robespierre się już tu nie pokazuje, bo na pewno by miał coś sensownego do powiedzenia.
A tak? Ja bym wybrał Asilo, ale zobacz - nie dalej jak kilka postów temu ktoś pokazał ich górną opaskę - nie jest malowana (docinają ją po lakierowaniu) i w specyficznych przypadkach może być widać niewykończoną górną krawędź pionowej opaski. Jak jest u innych? Przyznaję, ze nie zwróciłem uwagi...
Lagrusa - miałem ostatnio do czynienia - nie dokończyłem jeszcze montażu, więc wstrzymam się z pochwałami/krytyką.
Pozostałych nie miałem w rękach - Jagras zdaje się był wymieniany w dobrym świetle przez Robe, Interdoor - to stara, uznana firma, która 10 lat temu była uważana za półkę wyżej niż popularne drzwi (z resztą - w tym zestawieniu nie ma firm produkujących marketówkę).

Mariusz10
08-03-2016, 19:24
Jak wybierzesz dwa czy trzy modele to wrzuć je tu - postaram się wtedy nakreślić różnice które między nimi widzę.
Ps. Na pewno warto brać skrzydła wzmocnione płytą.

Rozumiem, że piszesz tutaj o płycie wiórowej otworowej jako wypełnienie skrzydła tak?

juka11
12-03-2016, 16:15
Finlandia, czy możesz sie wypowiedziec odnośnie drzwi Lagrusa? Masz już jakis pogląd w sprawie? Które beda lepsze : Asilo czy Lagrus? (chodzi mi o drzwi malowane na biało).

finlandia
14-03-2016, 13:21
Tak, mam pogląd ale wypowiedzieć się jeszcze nie mogę... ;)

Mariusz10
15-03-2016, 17:20
Jak wybierzesz dwa czy trzy modele to wrzuć je tu - postaram się wtedy nakreślić różnice które między nimi widzę.
Ps. Na pewno warto brać skrzydła wzmocnione płytą.

Zapytam jeszcze raz:) chodzi o wypełnienie skrzydła płytą wiórowo-otworową czy o inną płytę chodzi ?

finlandia
15-03-2016, 20:09
Tak, dokładnie to. Czyli płyta wzmacniająca skrzydło.

Mariusz10
18-03-2016, 19:31
Panie kolego Finlandia proszę o pomoc lekką.

Po przeglądnięciu wielu katalogów i nie małym zamieszaniu bo teraz modne są drzwi z małymi wąskimi szybkami, które nie do końca nam się podobają, padło na klasykę czyli drzwi z 3 bądź 4 szybkami. Zdecydowaliśmy się na porte bo mają w ofercie drzwi łamane, które najprawdopodobniej zamontujemy w wejściu do kuchni.
Wybór padł na dwa modele jeden tańszy drugi nieco droższy i nie wiem co lepsze mianowicie:
1) Porta FIT model H.3 do pokoi i model H.1 z tulejami wentylacyjnymi i szybami matowymi do łazienki i WC.
2) Porta NOVA model 4.3 do pokoi i model 4.2 z tulejami wentylacyjnymi i szybą matową do łazienki i WC

Pytanie, który model jest lepszy? Oczywiście w modelu FIT byłaby dopłata za wypełnienie płytą wiórową otworową.
Natomiast jeśli chodzi o okleinę to w przypadku FIT wchodzą dwie opcje albo okleina Portaperfect3D albo CPL HQ 0,2 natomiast w Nova wchodzi w grę tylko Portaperfect 3D.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, który z tych dwóch zbliżonych modeli będzie lepszy i ewentualnie jeśli wybór by padł na FIT, którą okleinę wybrać.

Tak jak wspomniałem do kompletu byłyby drzwi łamane Alfa i najprawdopodobniej Opal z ościeżnicą metalową jako drzwi wejściowe ( choć tu jest myślenie czy nie wziąć ościeżnicy z MDF)

Będę wdzięczny za wskazówki.

pozdrawiam

Tomaszs131
18-03-2016, 20:30
Co sądzicie o drzwiach Erkado, zadtanawiam się nad bezprzylgowymi Frezją?

Mariusz10
27-03-2016, 19:47
Kolego Finlandia pomożesz?

finlandia
29-03-2016, 13:42
Mariusz10,
Zadałeś złożone pytanie.. stąd trudno o odpowiedź, chociaż komuś specjalizującemu się w drzwiach Porta byłoby łatwiej.
Nova - to stara, dobra i mocna konstrukcja. Wypada z rynku, bo cenowo przegrywa z nowościami produkowanymi taniej, np. FIT.
Tylko że Ty chcesz te Fity wzmocnić i brać w nich lepsze standardy oklein. I dobrze, mimo iż ceny się praktycznie wyrównują przez co trudniej o faworyta:(

Zwróć uwagę na szczegół - w Novej dolny kaseton (zamiast szyby) jest wypukły - przez co sprawia wrażenie bogatszego. Fit - ma płaską wstawkę. Bardziej nowoczesną..
I jak będziesz miał okazję zobaczyć na żywo w miarę świeże drzwi to zwróć uwagę na łączenie oklein: Nova miała na pewno łączenie na styk - co mogło się niektórym nie podobać (zamykając drzwi nie klamką a ciągnąc skrzydło za rant) - mogło dochodzić do uszkodzeń na krawędzi. Fit mógł już być robiony z łączeniem niewidocznym, w przyldze. Ale tu mogę się mylić..

Mariusz10
30-03-2016, 05:59
Właśnie powiem Ci szczerze, że widziałem zarówno portę Novą tylko w innym modelu i prezentowały się jakoś solidniej niż te porta fit poza tym podobają nam się z żoną 3 szyby a w fit nie ma takiej opcji. Są natomiast 3 szyby w kolekcji Inspire, która też wygląda bardzo fajnie ale tam cena też jest już dość sensowna i może przeskoczyć nasz budżet .Możliwe też, że po prosty porta fit była w jakiejś gorszej okleinie i dlatego wyglądała mniej atrakcyjnie.
Masz może jakieś informacje, że porta nova będzie wycofana?
Mam taki klin z tymi drzwiami, że dramat :-)

A warto dorzucić do drzwi wejściowych Opal czy Agat wystarczą do bloku ? Ościeżnica stalowa czy mdf ?

dziękuję za odpowiedź

Ps Wybór padł na portę po części dlatego, że mają w ofercie drzwi składane w modelu alfa,które pasują do wejścia do kuchni gdzie nie ma zbyt dużo miejsca.
Zostawiłem wczoraj u jednego z pośredników porty na śląsku zestawienie do wyceny zobaczymy jak będzie się to przedstawiało.

finlandia
30-03-2016, 22:39
Nie.. dobrze sprzedających się kiedyś kolekcji nie wycofują. Są konsekwentni.
Jako wejściowe - zawsze Opale. NIe jestem przekonany do ościeżnic MDF, chociaz standard rynkowy bardzo zddziadział.. kiedyś tanie wykonanie (MDF) było nie do pomyslenia.

Mariusz10
31-03-2016, 06:38
Dziękuję za pomoc. Właśnie też myślałem nad ościeżnicą stalową do drzwi wejściowych ale nie są tak atrakcyjnie wizualnie jak z mdf, ale zapewne zostanę przy stalowej.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i porady:)

mr6319
31-03-2016, 12:14
Panie kolego Finlandia proszę o pomoc lekką.

Po przeglądnięciu wielu katalogów i nie małym zamieszaniu bo teraz modne są drzwi z małymi wąskimi szybkami, które nie do końca nam się podobają, padło na klasykę czyli drzwi z 3 bądź 4 szybkami. Zdecydowaliśmy się na porte bo mają w ofercie drzwi łamane, które najprawdopodobniej zamontujemy w wejściu do kuchni.


A ja powiem tak. Po prawie 5 latach mieszkania z szybkami w drzwiach (Poskone Sempre W02) jedyne czego ma moja żona dość to właśnie szybki. I teraz będzie wymiana. Panie Pawle (Finlandio) myślę a raczej jestem pewien, że nasza współpraca będzie wciąż na wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie.

Bejaro
01-04-2016, 21:00
Proszę o pomoc potrzebuje drzwi pomiędzy pralnią a kotłownią , tam jest piec gazowy,grawitacja a w pralni mechaniczna.Czy muszę kupić przeciwpożarowe ,albo techniczne?Mają być tanie ale chciałaby w okleinie nie białe, najlepiej samo skrzydło.

Mariusz10
02-04-2016, 20:24
A ja powiem tak. Po prawie 5 latach mieszkania z szybkami w drzwiach (Poskone Sempre W02) jedyne czego ma moja żona dość to właśnie szybki. I teraz będzie wymiana. Panie Pawle (Finlandio) myślę a raczej jestem pewien, że nasza współpraca będzie wciąż na wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie.

Tutaj sprawa jest o tyle skomplikowana, że przedpokój jest dość ciemny i chcielibyśmy aby choć część światła w przedpokoju w dzień wpadała z zewnątrz. Jak założymy drzwi pełne bez szyb to zrobi się piwnica :)

Folmer
03-04-2016, 19:11
Ponieważ bardzo lubię debowe drewno, to wybralismy drzwi właśnie z dębu, firmy [:spam:] o ile pamiętam. Tak jak wspomniane wcześniej, myślę że dużo zalezy nie tylko od samych drzwi, ale też od ekipy montujacej. [:spam:]

mr6319
04-04-2016, 11:48
Przez tę/tą szybkę światła dużo niestety nie wpadnie, chyba że dacie ze szkła niemglonego...

elemele
04-04-2016, 19:32
Mam pytanie do fachowców bo wynikł mały problem. Jestem przed tynkami. Obecnie po wykonaniu podłogi na gotowo (jeszcze jej nie ma) wysokość otworów w drzwiach mam na 202 cm. Czy tak zostawić czy może podnieść nadproże do wymaganych ok 212 cm? Mam wybrane konkretne drzwi z Porty: Porta Wiedeń, choć Cordoba bardziej mi się podoba, ale cena nie do przejścia (wg cen katalogowych).
Wyżej wymienione 202 cm wynikły z tego, że wg projektu miała być tylko 2-3 cm wylewka i grzejniki a my zrezygnowaliśmy z grzejników na rzecz podłogówki.

Co poradzicie?

finlandia
04-04-2016, 21:13
212? Skad ten wymiar? Za duzy!
Ideal to 208,5 /wg mnie/. Wiekszosc drzwi wymaga ok206-208.
Dla 302cm trzeba przyciac drzwi lub zamowic je w czeskiej normie. Kiedys napisze o tym szerzej.

Mariusz10
06-04-2016, 14:00
Przez tę/tą szybkę światła dużo niestety nie wpadnie, chyba że dacie ze szkła niemglonego...

Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy :)

PPH KOSTAR
06-04-2016, 15:33
Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy :)

Witam,

Należy brać pod uwagę , że szyba , zawsze nadaje drzwiom lekkości , a tym samym pomieszczenie również zyskuje na wyglądzie. Szczególnie istotne jest to w sytuacji gdzie pomieszczenia są wąskie i niedoświetlone.

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

mr6319
11-04-2016, 06:21
Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy :)
Rozumiem, że to jest mieszkanie...? W domach jednorodzinnych by doświetlić przedpokoje lub korytarze stosuje się tak zwane (tu mogę się mylić) "doświetla". To ta mała szybka nad drzwiami, która może występować też w większym rozmiarze.. Ma za zadanie wpuszczać do przedsionka jak najwięcej światła dziennego. Pozdrawiam..
352584

angy
05-05-2016, 11:43
Witam,

jestem na etapie końcowych ustaleń z firmą, która ma mi wymienić drzwi wewnętrzne (4 szt.) i klatkowe w mieszkaniu w bloku.
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś znający się na temacie spojrzał obiektywnie na temat i się wypowiedział, bo nie wiedzieć czemu naszły mnie wątpliwości.
Dokładnie wczoraj ustaliliśmy za całość 10 500 zł, w tym: demontaż starych, montaż, regulowane ościeżnice. Fornir dębowy, kolor: bielony dąb. Duży koszt robią tu drzwi klatkowe, bo sama ościeżnica do nich (grubość muru 43 cm) to 1500 zł. Drzwi wewnętrzne wychodzą ok. 1700 zł/szt.
Firma Barański, konstrukcja (drzwi wewnętrzne) w załączeniu, model w załączeniu. Firma dobrze znana w moim regionie, widziałam te drzwi, zresztą u mnie w biurze je mamy i widzę je codziennie. Jak to się mówi "porządne":rolleyes: Zawsze chciałam mieć białe, ale jak zobaczyłam białe u nich to wydały mi się takie jakieś plastikowe.... Link do katalogu dla zainteresowanych:
http://www.baranskidrzwi.pl/katalog_wewnetrzne.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.baranskidrzwi. pl%2Fkatalog_wewnetrzne.html)

A teraz pytanie za 100 pkt: WARTO?


354958354959

Yerenia
05-05-2016, 20:44
Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?

kinka
06-05-2016, 07:31
Bo na miejscu mam drzwi z montażem gratis,to samo się tyczy paneli.Koszt zakupu w necie niższy,ale montaż trzeba zapłacić i wychodzi na to samo albo drożej :yes:

finlandia
06-05-2016, 10:43
Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?
Nie. Dlatego, że:
- odpowiedzialność za pomiar spada na Ciebie
- w razie reklamacji procedura odsyłania towaru jest mało wygodna.
- wg mnie internet może trochę przekłamywać kolory, wzory - nie ma to jak zobaczyć na żywo.


Bo na miejscu mam drzwi z montażem gratis,to samo się tyczy paneli.Koszt zakupu w necie niższy,ale montaż trzeba zapłacić i wychodzi na to samo albo drożej :yes:

Nie taki gratis. Drzwi/panele z montażem kupisz jako usługę budowlaną na 8 % Vat. W internecie, bez montażu towar ma VAT 23%. W tej różnicy często zawiera się część kosztów montażu.

Yerenia
06-05-2016, 12:14
Ok dzieki za odpowiedzi...

A jesli sytuacja jest taka, ze sklep sprzedaz drzwi oferuje z pelna usluga tylko w konkretnym miescie - czyli mam i pomiar i montaz. Calosc wychodzi taniej niz w sklepie stacjonarnym.
Fakt, kolorow nie zobacze, ale w teorii moge zobaczyc w innym sklepie, a zamowic juz w necie. Nurtuje mnie tylko fakt ewentualnej reklamacji?
Myslicie, ze moga byc problemy?

Elfir
06-05-2016, 18:13
Zamówiłam drzwi - miały być gładkie, malowane na biało.
Przyszły. I teraz nie wiem, co oznacza pojęcie "drzwi malowane".
Wydawało mi się, że te drzwi maluje się po zbudowaniu (złożeniu). A one wyglądają jakby były zbudowane z malowanej płyty (chyba malowanej?), bo na krawędziach widać brązową płytę wiórową niestarannie maźniętą farbą.
Sprzedawca upiera się ze przy białym kolorze łączenia na krawędzi będą widoczne.
Serio?
Na dodatek sprzedawca zamontował ościeżnice innej firmy niż drzwi i różnią się strukturą (drzwi mają takiego jakby "baranka", jak po malowaniu wałkiem)

finlandia
06-05-2016, 19:49
Zamawiałaś w internecie?;p
A poważnie.. to nie brzmi dobrze. Montuję drzwi bardzo różnych firm. Od kilkuset zł do 2-3tys. za komplet. I w tanich pewne rzeczy są dopuszczalne (tzn są normą wynikającą z małego nakładu pracy).
W moim odczuciu co jak co - ale surowa płyta nie powinna być widoczna. Chyba że przed zakupem zaakceptowałaś wzór na ekspozycji..

Elfir
06-05-2016, 19:57
Nie widziałam wzoru na ekspozycji tylko w katalogu. I nie zamawiałam u producenta tylko pośrednika.
Nie zamawiałam drzwi z wysokiej półki i nie są one jakieś tragiczne. Moim zdaniem są niestarannie wykonane.
Po prostu zastanawiam się kiedy te drzwi się maluje?
I czy faktycznie na malowanych jest struktura baranka? Bo mnie to wygląda na takie wykończenie jakie jest na płytach pilśniowych, z których robi się tylną ściankę szafek z płyt meblowych albo dna szuflad. I się zastanawiam czy te drzwi czasem nie są w okleinie.

Przez te niewykończone krawędzie drzwi wyglądają jakby były tam brudne. Boję się też, że w tych miejscach będzie farba schodzić, kiedy się będzie chwytało za skrzydło a nie za klamkę.

finlandia
06-05-2016, 21:00
No wlasnie ten baranek mnie martwi bo nie swiadczy dobrze o lakierowaniu. Wg mnie drzwi maluje się po złożeniu/ a ościeżnice w częściach. Ale wyobrażam sobie wyjątki.

PPH KOSTAR
07-05-2016, 11:37
Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?

Witam,

Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony:

Tego typu salon , a tak naprawdę ludzie , którzy są zaangażowani w sprzedaż drzwi to połowa sukcesu zadowolenia klienta . Profesjonalny salon to profesjonalni montażyści i fachowe doradztwo , a to jest już połowa sukcesu . Jako Kostar współpracujemy z wieloma Salonami sprzedaży i lata doświadczeń i bieżąca obserwacja pozwala nam stwierdzić , że profesjonalny Dystrybutor to zadowolony klient :) Oczywiście bardzo ważne jest , aby produkt był bardzo dobrej jakości , ale to już zmartwienie nas producentów :)

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

PPH KOSTAR
07-05-2016, 11:42
No wlasnie ten baranek mnie martwi bo nie swiadczy dobrze o lakierowaniu. Wg mnie drzwi maluje sue po zlozeniu/ a iscueznice w czesciach. Ale wyibrazam sobue wyjątki

Można spotkać różne rozwiązania , ponieważ wszystko zależy od konkretnej konstrukcji skrzydeł drzwiowych. Z pewnością malowanie drzwi w całości jest o wiele bardziej pracochłonnym procesem , niż malowanie w elementach. Efekt finalny też się oczywiście różni.

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

Elfir
07-05-2016, 13:10
Czyli to normalne , że drzwi maluje się przed złożeniem? Gdyby mi sprzedawca o tym powiedział, kupiłabym inne drzwi (pewnie gdzie indziej) :(
Dla mnie logicznym jest, że maluje się finalny produkt. Nie wpadłabym na to, ze można robić inaczej.

finlandia
07-05-2016, 14:00
Ja widuję raczej malowane po złożeniu w całość. Nie wiem co na to Grzegorz - bardziej zna etap produkcji.. (ościeżnica to zupełnie inna sprawa - docina się później).

Tylko z tego niewiele wynika. Każda firma ma swój standard. Ten który opisujesz ja bym określił jako kiepski. U jednego z bardzo uznanych producentów mam dwie opcje białego - np. jedna to białe, ale z wyraźną strukturą słoi. Za dopłatą ok 100zl mam do wyboru białe, idealnie gładkie..
W innej firmie zdarza się że w felcu są dokleiki z okleiny - zupełnie jakby komuś materiału brakowało i robił łatkę :( - ale różnica w cenie między tymi producentami sięga 100%.

Yerenia
07-05-2016, 14:40
Witam,

Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony:

Tego typu salon , a tak naprawdę ludzie , którzy są zaangażowani w sprzedaż drzwi to połowa sukcesu zadowolenia klienta . Profesjonalny salon to profesjonalni montażyści i fachowe doradztwo , a to jest już połowa sukcesu . Jako Kostar współpracujemy z wieloma Salonami sprzedaży i lata doświadczeń i bieżąca obserwacja pozwala nam stwierdzić , że profesjonalny Dystrybutor to zadowolony klient :) Oczywiście bardzo ważne jest , aby produkt był bardzo dobrej jakości , ale to już zmartwienie nas producentów :)

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

Rozumiem, ze sklep internetowy to nie sa zaangazowani ludzie z pojeciem o stolarce i profesjonalni montazysci? Te agrumenty do mnie nie trafiaja jakos..To czy ktos potrafi dobrze doradzic widac juz po paru minutach rozmowy - i naprawde zdarza sie, ze sprzedawcy w salonach maja blade pojecie o czym mowia.

Bardziej martwi mnie kwestia reklamacji, bo to rzeczywscie moze byc klopotliwe, jesli nie bede mogla podjechac na miejsce. Z drugiej strony, poprzednie drzwi reklamowalam juz przy usludze montazu, kontakt z salonem mialam tylko mailowy i telefoniczny - wiec moze obawy sa bezpodstawne?

PPH KOSTAR
09-05-2016, 17:25
Ja widuję raczej malowane po złożeniu w całość. Nie wiem co na to Grzegorz - bardziej zna etap produkcji.. (ościeżnica to zupełnie inna sprawa - docina się później).

Tylko z tego niewiele wynika. Każda firma ma swój standard. Ten który opisujesz ja bym określił jako kiepski. U jednego z bardzo uznanych producentów mam dwie opcje białego - np. jedna to białe, ale z wyraźną strukturą słoi. Za dopłatą ok 100zl mam do wyboru białe, idealnie gładkie..
W innej firmie zdarza się że w felcu są dokleiki z okleiny - zupełnie jakby komuś materiału brakowało i robił łatkę :( - ale różnica w cenie między tymi producentami sięga 100%.


Można przyjąć , iż produkt wysokiej jakości jest malowany w całości , szczególnie w drzwiach białych , gdzie nie chcemy widzieć poszczególnych połączeń elementów drzwi . Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki , ale osobiście nie spotkałem się z produktem malowanym w elementach , który byłby zaliczany do tzw. klasy Premium


Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

PPH KOSTAR
09-05-2016, 17:40
Rozumiem, ze sklep internetowy to nie sa zaangazowani ludzie z pojeciem o stolarce i profesjonalni montazysci? Te agrumenty do mnie nie trafiaja jakos..To czy ktos potrafi dobrze doradzic widac juz po paru minutach rozmowy - i naprawde zdarza sie, ze sprzedawcy w salonach maja blade pojecie o czym mowia.

Bardziej martwi mnie kwestia reklamacji, bo to rzeczywscie moze byc klopotliwe, jesli nie bede mogla podjechac na miejsce. Z drugiej strony, poprzednie drzwi reklamowalam juz przy usludze montazu, kontakt z salonem mialam tylko mailowy i telefoniczny - wiec moze obawy sa bezpodstawne?

Oczywiście nie można z góry negować tego rodzaju sprzedaży, zwłaszcza w dobie , gdzie sprzedaż online jest czymś naturalnym Jeżeli sklep internetowy posiada salon wystawowy i sprzedawcy mają styczność z produktem , a także posiadają wystarczającą wiedzę na jego temat, to nie musimy się obawiać , iż wiedza sprzedawcy jest bardzo ogólna i może być niewystarczająca do zapewnienia najwyższej jakości sprzedaży produktu.

Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

Salah
10-05-2016, 06:42
do KOSTARa
" Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony "

Może i tak, ale ktoś musi zapłacić za wystawki, utrzymanie salonów i ich pracowników. Nie neguję tego bo sam wolę zobaczyć "na żywo" jednak coś za coś.
Byłem zainteresowany Państwa drzwiami konkretnie modelem ROMA, ale czar prysł po usłyszeniu w sklepie kwoty za 8 par :) Wiadomo że za jakość trzeba płacić choć i z tym bywa różnie,nie mówię że u Państwa bo nie miałem okazji się przekonać zresztą raczej mało kto miał choćby z tego powodu że sporo taniej wychodzą drzwi DEWRO i wiele innych "solidnych" marek. Sami pochodziliśmy po wystawkach, salonach, sklepach i wiemy że np kolor bejcowana brzoza w dwóch różnych salonach to inna para kaloszy :) więc nie tylko w internecie jest rozbieżność kolorów. Jedziemy jeszcze do Częstochowy zobaczyć ostatni salon i decyzja musi zapaść w końcu jakie te drzwi :)

PPH KOSTAR
27-05-2016, 09:13
do KOSTARa
" Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony "

Może i tak, ale ktoś musi zapłacić za wystawki, utrzymanie salonów i ich pracowników. Nie neguję tego bo sam wolę zobaczyć "na żywo" jednak coś za coś.
Byłem zainteresowany Państwa drzwiami konkretnie modelem ROMA, ale czar prysł po usłyszeniu w sklepie kwoty za 8 par :) )

Witam

Miło nam , że spodobały się Państwu nasze drzwi . Model Roma jest specyficznym modelem w naszej kolekcji, stąd też i jego cena jest wyższa od większości drzwi z naszej oferty.
Pozdrawiam

Grzegorz

Doradca KOSTAR

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=356901&d=1464336429

marcelix
31-05-2016, 13:46
Poszukuję drzwi białych podobnych do http://www.podlogi-kopp.pl/upload/galerie/130/drzwi-wewnetrzne-biale-2-2-X2bpo_m.jpg
Wysokość otworu 2135mm x 900mm w cenie do około 1000zł. Czy możecie coś polecić?

finlandia
06-06-2016, 11:22
Brak chętnych do polecania, więc znowu wypada na mnie..
drzwi na zdjęciu to dla mnie wieczna klasyka (w sensie że zawsze da się obronić niezależnie od stylu domu i mody) a od strony technicznej są bezprzylgowe, mają niewidoczne zawiasy. To zwykle podnosi cenę o dobre 200zł.. i tyle by należało dodać do tysiąca by mieć jakiś wybór (jak zawsze mówię o cenie brutto, z najczęściej spotykanej grubości ościeżnicą i montażem, ale zwykle bez klamki).
Ograniczeniem jest też wysokość, bo większość drzwi wymaga otworów max 208-210cm.
Tu jakąś opcją może być DRE - ościeżnica bezprzylgowa przykrywa 2134mm...
Model Lexa - powinny wyjść ok 1200zł (+/-100zł w zależności od sprzedawcy i dodatków)
model Modern (tanie wykonanie bo z płyty i szybami ornament ok 1 000zł)
Konkurencja będzie droższa:
Polskone na ościeżnicy DIN DUO (przykrywa 2133mm)- 1200 nawet do 1700zł w zależności od modelu
lub ościeżnicy regulowanej Duo (2154mm) - dodatkowe 150-200zł i konieczność szerszych otworów 91-92cm)
W Porcie - potrzebna jest mniejsza wysokość (nie więcej niz 210) lub zastosowanie ościeżnic o nazwie Level -z taką poszerzoną od góry opaską..
To tyle z bardziej znanych mi rozwiązań..

finlandia
15-06-2016, 05:22
Witajcie,
mam pytanie z innej beczki:
czy ktoś z Was ma w realizacji zamówienia w firmie Porta które są bardzo spóźnione (nie zdązyły się zrobić przed zapowiadaną przerwą związaną ze zmianą na liniahc produkcyjnych). Jakie rabaty Wam proponuje fabryka? Mi 10%.. za nieuzasadnione spóźnienie - a drzwi się robią już blisko czwarty miesiąc..

cactus
22-07-2016, 06:27
Czy możecie polecić drzwi jakiegoś producenta do otworów o wysokości 2050 ? Raczej budżetowe, cena w okolicach 300, max 400zł + powiedzmy stówka za oscieżnicę. Czy ta wysokość ogranicza mój wybór ? WOlalbym uniknąć podcinania, ale jeśli bedzie konieczne to ok.

finlandia
22-07-2016, 07:25
Ościeżnica za 100 zł to najtańsze z możliwych opcji, czyli stałe (zwykle 100-200zł) lub metalowe. Takie ościeżnice mają ok 206cm wysokości, czyli jest koniecznosć cięcia. Znaczna część drzwi z ościeżnicami regulowanymi zmieści się w 205cm (zakładam że to już z podłogą?), ale cena takiej ościeżnicy zawiera się w przedziale 200-300zł w zależnosci od grubości ściany.
Trzeba pamiętać, że ościeżnica regulowana to nie tylko więcej materiału, ale też dwa komplety zintegrowanch opasek (zwykle kosztują ok 50zł za kpl).
Nie da się już zrobić "bardziej" ekonomicznej ościeżnicy (nie ma już z czego jej odchudzić ani zastosować tańszych materiałów.

sloik015
23-07-2016, 15:54
Witam.
Przymierzam się do zakupu drzwi wewnętrznych (w stylu nowoczesnym). I zastanawiam się czy wybrać Pol-Skone czy Lagrusa. Jakie drzwi Wy polecacie. Jakie macie doświadczenia? A może znacie jeszcze lepsze (w sensie jakości i designu) marki?

Pozdrawiam

gabriela
24-07-2016, 19:43
moje nowe drzwi jesion bielony firmy Baranski
https://imagizer.imageshack.us/v2/398x709q90/r/922/vzs5kf.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/398x709q90/r/922/rTEq2b.jpg

djtommy
26-07-2016, 10:23
Witam,

Poszukujemy drzwi białych coś w stylu Porta Koncept c.6 lub h.4.
Ościeżnica bezprzylgowa i zamek magnetyczny lub zwykly.
Czy drzwi Porta to dobry wybór?
Może lepiej wybrać DRE lub Pol-Skone?
Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi?
Jakie podobne drzwi polecicie innych producentów ?
Czy za ok 1500-1700 zl mozna kupic dobre drzwi z oscieznica i montazem?

finlandia
26-07-2016, 17:10
Koncept to "topowy" model z Porty - w sensie konstrukcji. Cholernie ciężkie - więc dla drzwi bezprzylgowych ja proponuję zwykle trzeci zawias (66zł).
Z Pol-skone - porównywalne jest Sempre. DRE jest z nich wszystkich najwyższe - proponuję je gdy dla pozostałych otwór jest zbyt duży, ale to nie znaczy że uważam je za gorsze.
Z tym, że w przypadku białych tu są chyba do wyboru okleiny - i musisz popatrzeć która Ci odpowiada jakością (pewne rzeczy da się wychwycić wizualnie).
W tych drzwiach cena powinna się zmieścić średnio do 1,2-1,4 tys. zł. Przy wyższym budżecie możesz rozważać szukanie drzwi malowanych (ale propozycji nie mam).

djtommy
01-08-2016, 20:07
Dzięki za odpowiedź. Do montażu 11 skrzydeł + podwójne. Teraz pytanie czy któryś producent robi drzwi i ościeżnice na otwór 210-211 cm wysokosci?
Czy któryś z producentów zrobi drzwi na zamówienie i jaka róznica w cenie? Bo nie wiem czy mi taniej wyjdzie zrobić na zamówienie ( o ile któryś producent oferuje coś takiego), czy jak mi obniża nadproże o te 5-6cm? w łazienkach wyjdzie najdrożej bo za wykucie płytek i przyklejenie od nowa majster mnie nieźle skasuje...

finlandia
01-08-2016, 21:14
Większość z firm dla oscieżncy bezprzylgowej podaje wymiar z opaską 2108mm do 2134 mm (chyba taka koncówka) więc jest do przeżycia. Nie ideał, ale to nie problem.
Nawet jeśli któs zechce zrobić wyższy wymiar, to za dopłatą min 30%.

kris86k
02-08-2016, 13:09
Witam.
Chcemy z dziewczyną zamówić drzwi Intenso Alicante W-5. Czy ktoś spotkał się z tym konkretnym modelem? Ewentualnie innym z linii economy?
Czy reklamacje w tej firmie załatwiane są sprawnie czy raczej panuje spychologia? Cena jest stosunkowo niska a jakość wykonania np w porównaniu do np pol-skone w podobnej cenie na pierwszy rzut oka wygląda o niebo lepiej.

adass
11-08-2016, 09:46
Użytkuje ktoś może lub ma wiedzę na temat drzwi z ukrytą ościeżnicą DRE lub Asilo ?
Kilka lat wstecz takie ościeżnice wchodziły dopiero na rynek i kosztowały majątek , teraz widzę oferty za komplet w okolicach 1tyś zł a że akurat jestem na etapie wymiany drzwi to chętnie bym wymienił na takie ukryte.

amarantowy
11-08-2016, 10:49
Dzięki za odpowiedź. Do montażu 11 skrzydeł + podwójne. Teraz pytanie czy któryś producent robi drzwi i ościeżnice na otwór 210-211 cm wysokosci?
Czy któryś z producentów zrobi drzwi na zamówienie i jaka róznica w cenie? Bo nie wiem czy mi taniej wyjdzie zrobić na zamówienie ( o ile któryś producent oferuje coś takiego), czy jak mi obniża nadproże o te 5-6cm? w łazienkach wyjdzie najdrożej bo za wykucie płytek i przyklejenie od nowa majster mnie nieźle skasuje...

Proszę przyjrzeć się ościeżnicy Level od Porty bądź Vertigo z Pol-Skone. Są to ościeżnice, które w górnej części nie mają tradycyjnej listwy maskującej ale panel (blendę) o różnych wysokościach. Jest to dobry sposób na zamontowanie drzwi o standardowej wysokości i jednocześnie zakrycie zbyt wysokiego otworu.

W Porcie są dwie wysokości paneli i sięgają one do 223 cm i 303 cm (bez 2 mm). Przy czym ten drugi panel można samodzielnie uciąć jeśli ktoś nie ma aż tak wysokich pomieszczeń. Ma on 100 cm wysokości i jego ideą jest aby sięgał aż do samego sufitu dlatego można go skracać.
W Pol-Skone panel ma 30 cm i sięga do trochę ponad 235 cm.
Minusem jest to, że ceny tych ościeżnic są wyższe od standardowych rozwiązań i dedykowana tylko drzwiom bezprzylgowym.

Jeżeli otwór montażowy nie jest niższy niż 213 cm, to można też szukać wśród producentów niemieckich. Gdyż norma niemiecka DIN tzw. podwyższona to wysokość skrzydeł równa 211 cm. Zatem otwór na 213 cm (212 i troszkę "na wcisk") jest prawidłowy. W ostateczności można ciąć z dołu. Minusem jest to, że niemieckie wzornictwo odbiega od polskich upodobań. Poza tym ilość niemieckich importerów w Polsce jest niewielka, bo i ceny wysokie. Większość rezyduje w okolicach stolicy.

Podobny wymiar stosuje też firma DRE. Mają oni produkt, który nazywa się ościeżnice o zmiennych wysokościach. I jedną z tych wysokości jest właśnie też 211 cm, dla której jest potrzebny otwór montażowy 214 cm. Zatem podobnie jak dla produktów niemieckich należałoby je skracać od dołu.
Plusem, że te ościeżnice są również i dla drzwi przylgowych, a więc tańszych niż bezprzylgowe.
Minusem jest to, że ilość modeli skrzydeł dostosowanych do tych ościeżnic jest bardzo mała. Praktycznie nie bardzo jest z czego wybierać.

Jeśli chodzi o zamawianie drzwi w niestandardowych wymiarach, to na pewno Porta i Pol-Skone zrobią takie drzwi. Trzeba zgłościć się do dobrego salonu sprzedaży i poprosić o wycenę konkretnych drzwi na konkretny wymiar. Obie te firmy mają działy, które wykonają odpowiedni kosztorys.
Otrzyma się wtedy wycenę indywidualną i dopiero z niej będzie wynikać cena i termin realizacji. W Porcie termin realizacji na niestandardowe wykonania, to najczęściej 7 tygodni. Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo orientacyjny termin i zdarza się, że czeka się jednak dłużej.
Nie ma standardowej dopłaty do niestandardowych wykonań. Każde zamówienie, które odbiega od katalogu jest wyceniane indywidualnie i nie ma czegoś takiego, że dodadzą do zwykłej ceny 10%, 20, czy 70%. Dodadzą ile będą uważać, a kosztorys nie będzie zawierał tłumaczenia się producenta dlaczego akurat tyle dodali.

Najlepszym przykładem tego faktu są ościeżnice, tzw. tunele. Czyli ościeżnice tylko i wyłącznie maskujące sam otwór, na których nie da się powiesić skrzydeł drzwi. Takie ościeżnice nie posiadają uszczelek, ani nawet wrębu dla nich. Nie posiadają zawiasów czy blachy zaczepowej zamka. Nie są dla nich nawet wykonywane otwory i gniazda. Na zdrowy chłopski rozum produkcja tuneli jest łatwiejsza dla producenta i powinna być tańsza. Chociażby o koszt nie użytych materiałów. Ale okazuje się, że patrząc w katalog, ceny tych ościeżnic są zazwyczaj równe, a czasami i wyższe od cen standardowych ościeżnic. I żaden producent nie tłumaczy się przed klientem z tego faktu.

kermit_theFrog
29-08-2016, 22:44
szukam dobrych jakościowo białych drzwi wewnętrznych na wzor klimka model np ducta. bezprzylgowych w cenie do 2200szt max. na jakie marki patrzeć?? z góry dziękuję za pomoc

jkowals1
01-09-2016, 09:14
Witajcie,

proszę Was o poradę, jakie drzwi wybrać (potrzebuje 13 sztuk), zależy mi na "jakości" okleiny (odporność na uszkodzenia, zadrapania, itp) z uwagi na czwórkę dzieci. Najchętniej wziąłbym CPL ale modele, które wybraliśmy nie są oklejane CPL (chyba że lamistone cpl/silkstone ????):

1. DRE Auri w okleinie dre cell lub 3d
2. Polskone Sempre w okleinie silkstone
3. Porta Koncept w okleinie porta perfect 3d lub portadur

Liczę też na odpowiedź montażysty z (okolic) W-wy z ofertą ;)

Dziękuje i pozdrawiam,

amarantowy
01-09-2016, 11:23
Witajcie,

proszę Was o poradę, jakie drzwi wybrać (potrzebuje 13 sztuk), zależy mi na "jakości" okleiny (odporność na uszkodzenia, zadrapania, itp) z uwagi na czwórkę dzieci. Najchętniej wziąłbym CPL ale modele, które wybraliśmy nie są oklejane CPL (chyba że lamistone cpl/silkstone ????):

1. DRE Auri w okleinie dre cell lub 3d
2. Polskone Sempre w okleinie silkstone
3. Porta Koncept w okleinie porta perfect 3d lub portadur

Liczę też na odpowiedź montażysty z (okolic) W-wy z ofertą ;)

Dziękuje i pozdrawiam,

Moim zdaniem i doświadczeniem.
Okleiny typu Cell, a więc tej od DRE, są najsłabsze z tych przez Ciebie wypisanych.
Tej 3D nie znam osobiście ale raczej jest to tylko efekt wizualny. Zresztą porównując cenę jest ona nawet tańsza od dre-cell więc wątpliwe aby była cokolwiek lepsza.
Pozostałe są bardzo podobne do siebie. Silkstone i Portadur to praktycznie to samo. Trochę lepsza będzie Portaperfect, która będzie też odpowiadać Lamistone.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję skrzydeł, to:
Dre Auri są całkowicie z mdf. Bardzo ciężkie skrzydła ale dają radę. Montowałem nawet "100" i nic na razie się nie dzieje. Bałem się czy zawiasy wytrzymają ale jest ok.
Pol-Skone Sempre są całkowicie drewniane. Lżejsze ale solidne skrzydła. Klienci chwalą.
Porta Koncept ma konstrukcję mieszaną. Skrzydła są też ciężkie jak u Dre ale więcej w nich drewna.
Sempre i Koncepty to topowe modele dla swoich producentów i jeśli klientów stać to chętnie je biorą i są zadowoleni.

Ościeżnice regulowane to w DRE tylko mdf, w Pol-Skone mogą być albo mdf albo drewniane (mnóstwo typów do wyboru), a Porta ma z płyty wiórowej. Wszystkie wytrzymują obciążenie, które wywierają na nie skrzydła i warunki domowe. Wszystkie są oklejone tą samą okleiną co na skrzydle więc nie ma różnic kolorystycznych czy w fakturze. Uwaga: dość często wyjątkami są białe kolory. Trzeba dopytać sprzedawcę ale zasadniczo może nie być i tak wyboru.

Ogólnie jeśli chodzi o okleiny, to obecnie stosowane raczej nie należą do niezniszczalnych. Najmocniejszy jest HPL ale tu wybór modeli jest jeszcze mniejszy niż dla CPL gdyż to jest sztywna okleina i z niej nie da się zrobić żadnych fikuśnych czy choćby lekko zaokrąglonych elementów.

jkowals1
01-09-2016, 20:18
Dziękuję stokrotnie za wyczerpującą odpowiedź.
Czyli radziłbyś Sempre z tych trzech? Najchętniej wziąłbym fornir (Sempre Lux) ale przy 13 sztukach to już spora różnica.

Zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz, napisałeś:
Silkstone i Portadur to praktycznie to samo. Trochę lepsza będzie Portaperfect, która będzie też odpowiadać Lamistone

Czy silkstone i lamistone jakościowo się różnią?
Czy lamistone to właściwie CPL?
Z tego, co pisze producent, to rozumiem, że silkstone ma takie same właściwości jak lamistone a dodatkowo efekt wizualny drewna.

Czy możesz polecić jakieś drzwi CPL podobne wyglądem do tych wybranych modeli? Ja niestety nie znalazłem...

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

pawelfans
02-09-2016, 21:52
Witam
Zarejestrowałem się na forum ponieważ potrzebuję porady w sprawie drzwi .
czy te drzwi warte są kupna?
http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drzwi-wewnetrzne/drzwi/drzwi-jednoskrzydlowe/skrz-turyn-wiaz-skand-pok-70l.html#search-product
Ponieważ szukam czego w podobnej cenie
Byłem rownież w pobliskim sklepie gdzie w oko wpadły mi drzwi firmy erkado model daglezja
http://erkado.pl/?ch_drzwi=daglezja
drozsze o 200zl od tych z castoramy, a potrzebuję 6 sztuk wiec wyszloby duzo taniej ,ale czy warto?? Z góry dziękuję za odp

amarantowy
04-09-2016, 21:09
Dziękuję stokrotnie za wyczerpującą odpowiedź.
Czyli radziłbyś Sempre z tych trzech? Najchętniej wziąłbym fornir (Sempre Lux) ale przy 13 sztukach to już spora różnica.

Zainteresowała mnie jeszcze jedna rzecz, napisałeś:
Silkstone i Portadur to praktycznie to samo. Trochę lepsza będzie Portaperfect, która będzie też odpowiadać Lamistone

Czy silkstone i lamistone jakościowo się różnią?
Czy lamistone to właściwie CPL?
Z tego, co pisze producent, to rozumiem, że silkstone ma takie same właściwości jak lamistone a dodatkowo efekt wizualny drewna.

Czy możesz polecić jakieś drzwi CPL podobne wyglądem do tych wybranych modeli? Ja niestety nie znalazłem...

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Akurat w hurtowni, z którą współpracuję mają tylko tych trzech producentów: DRE, Porta i Pol-Skone. Zatem nie mam za dużego doświadczenia z innymi, polskimi, producentami. Raczej jakieś sporadyczne. Ale dość dobre opinie słyszałem o Erkado. I tego typu drzwi jakimi się interesujesz, czyli ramowe, zdaje się, że właśnie oni mają w CPL-u.

Z tym Lamistone, to właściwie nie bardzo wiadomo co to jest. Niby są one opisane przez producenta jako CPL. Jednocześnie producent określa Silkston, że jest "o charakterystyce Lamistone CPL ...". Ale nie jest jasno napisane, że to jest CPL. Zatem, po mojemu, wychodzi na to, że ma charakterystykę CPL-u ale jednak nim nie jest.

To podobnie jak z producentem o nazwie Invado. Mianowicie ich okleiny scharakteryzowane jako CPL należą do grupy oklein, które nazwali sobie Eco-Fornir. Zapytaj się dowolnego stolarza, co to jest fornir. Żaden nie powie, że to jest okleina sztuczna, jaką niewątpliwie jest CPL. Invado wprowadza takimi określeniami (swoimi własnymi nazwami własnymi ; ) zamęt, który powoduje, że klienci gubią się w tych różnicach. I podobnie jest moim zdaniem, z tymi Lami- i Silkstonami od Pol-Skone, czy od innych producentów. Każdy chce sprzedać i każdy zachwala swój towar. Podczas gdy, tak naprawdę, przy niektórych powinni napisać, że to jest najcieńszy i najgorszy sort oklein, a sprzedajemy tylko dlatego żeby było tanio i kropka!

Zatem tak rozpatrując, to można by się zainteresować też i Invado, bo teoretycznie część ich produktów jest oklejona czymś co być może leżało dość blisko CPLu. Niemniej moim zdaniem ich ościeżnice są zrobione z mało gęstego mdfu.

Bo co jest jeszcze istotne, nie liczy się tylko grubość i twardość samej okleiny. Wszystko to i tak są materiały cieńsze od 1 mm. Ważne jest do czego okleina jest przyklejona. Jeśli do mdfu, to ważnym aby był on jak najbardziej gęsty. Jeśli do jakiejś płyty to lepiej żeby to był hdf niż płyta paździerzowa albo co gorsza płyta ze słabo sprasowanego mdfu. I to jest najczęściej różnicą dla drzwi z marketów budowlanych. To w jakości materiałów konstrukcyjnych kryje się ich niska cena. Okleiny często nie odbiegają jakością od tych ogólnie stosowanych.

Jeszcze wracając do klasyfikacji oklein jaką stosują firmy. Np. Dre ma taką okleinę jak wenge ryfla. I moim subiektywnym zdaniem jest, jak by to ująć, słabsza niż ich okleina o nazwie dąb bielony ryfla. Mimo, że obie należą do grupy oklein Dre-Cell. Natomiast uważam, że ich wszystkie okleiny typu ryfla są bardziej wytrzymałe od pozostałych Dre-Cell choć są sklasyfikowane w tej samej grupie.

Dlaczego te odczucia są subiektywne? Dlatego, że producenci nie podają od kogo kupują te okleiny. Nie ma ich konkretnych charakterystyk, kart materiałowych na podstawie, których można by bardziej naukowo stwierdzić, że któraś jest mocniejsza od pozostałych.

I na tej podstawie twierdzę, że okleiny CPL jakie stosuje się w Niemczech są mocniejsze od tych CPLi jakie stosuje się w Polsce.
Już nie raz montażyści, którzy musieli skrócić drzwi czy wyciąć otwór na kratkę wentylacyjną mówili mi, że ta okleina jest mocniejsza. Mimo, że niemiecki producent podaje, że ich CPL ma grubość 0,2 mm, to wg moich odczuć one są tak twarde jak "polskie" CPLe o grubości 0,5 mm.

Wracając jeszcze do Twojego pytania, to właściwie nie wyróżniam żadnego modelu. Myślę, że zarówno Sempre jak i Koncepty to jest dokładnie ta sama jakość. Auri też ale sklasyfikował bym je niżej ze względu tylko na słabszą okleinę. Pozostałe właściwości moim zdaniem nie wiele od siebie odbiegają.

Acha. I jeszcze o fornirach. Forniry są na pewno bardziej szlachetnym materiałem ale czy trwalszym? To zależy z jakiego drewna są wycięte. Trzeba tu się kierować charakterystyką tegoż drewna. W Polsce większość fornirów naturalnych to dęby i sosny. Zatem sosnowe forniry będą jednak mniej trwałe. Jak i jednak większość fornirów. Skąd to się bierze. Głównie stąd, że teraz używa się lakierów wodnych (akrylowych). Kiedyś jak pokryli to wszystko grubą warstwą dajmy na to jeszcze chemolaku, to było odporne i dodatkowo w miarę łatwe do naprawy. No chyba, że któryś producent utwardza lakier za pomocą UV. Ale to od razu odbija się na cenie. No i jeszcze część fornirów jest modyfikowana ale to już temat na kolejny rozdział.
Ja bym poszedł w forniry jak już dzieci będą dorosłe :)

amarantowy
04-09-2016, 21:26
Witam
Zarejestrowałem się na forum ponieważ potrzebuję porady w sprawie drzwi .
czy te drzwi warte są kupna?
http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drzwi-wewnetrzne/drzwi/drzwi-jednoskrzydlowe/skrz-turyn-wiaz-skand-pok-70l.html#search-product
Ponieważ szukam czego w podobnej cenie
Byłem rownież w pobliskim sklepie gdzie w oko wpadły mi drzwi firmy erkado model daglezja
http://erkado.pl/?ch_drzwi=daglezja
drozsze o 200zl od tych z castoramy, a potrzebuję 6 sztuk wiec wyszloby duzo taniej ,ale czy warto?? Z góry dziękuję za odp

Erkado będą na pewno lepsze od każdego produktu z marketu. Jeśli 200 zł to jest drożej za całość, czyli skrzydło + ościeżnica, to ja bym się nie zastanawiał. Dodatkowo poszukałbym jeszcze drzwi marki Verte. Też są tańsze od większości tych sklepowych, a jakość przyzwoita, bo w rzeczywistości to jest Porta. Również Dre ma kilka modeli tańszych od popularnych liderów jak Porta czy Pol-Skone.

Moja opinia o tym czy kupować drzwi z marketu czy nie.
Jeżeli kupowałbym swoje pierwsze mieszkanie, był jeszcze dość młody ;) urządzałbym mieszkanie na wynajem albo dla własnych dzieci, aby się usamodzielniły, to kupiłbym drzwi z marketu. No chyba, że byłoby mnie stać bez bólu głowy na lepsze.
Zazwyczaj w opisanych wyżej sytuacjach i tak po kilku latach trzeba będzie zrobić remont. Dość często jakiś poważniejszy. Nie tylko ze względu na zniszczenia ale np. aby podnieść standard lokalu albo zastosować nowocześniejsze czy bardziej modne materiały. Obecnie po dekadzie niektóre materiały jak płytki, szafki czy kolorystyka robią się tak przestarzałe, że zwyczajnie trącą myszką. I wtedy nie będzie żalu aby kompletnie wywalić takie marketowe drzwi i zastąpić je nowymi. A będzie już nas stać na lepsze.

amarantowy
04-09-2016, 21:31
Witajcie,
mam pytanie z innej beczki:
czy ktoś z Was ma w realizacji zamówienia w firmie Porta które są bardzo spóźnione (nie zdązyły się zrobić przed zapowiadaną przerwą związaną ze zmianą na liniahc produkcyjnych). Jakie rabaty Wam proponuje fabryka? Mi 10%.. za nieuzasadnione spóźnienie - a drzwi się robią już blisko czwarty miesiąc..

Obecnie klient zamówił mi drzwi Porty lakierowane UV. Ze zdziwieniem dowiedziałem się, że trzeba czekać 13 tygodni. Myślałem, że już dawno jest po tym "zamieszaniu"! Trochę SZOK!

finlandia
05-09-2016, 10:47
Witam
Zarejestrowałem się na forum ponieważ potrzebuję porady w sprawie drzwi .
czy te drzwi warte są kupna?
http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drzwi-wewnetrzne/drzwi/drzwi-jednoskrzydlowe/skrz-turyn-wiaz-skand-pok-70l.html#search-product
Ponieważ szukam czego w podobnej cenie
Byłem rownież w pobliskim sklepie gdzie w oko wpadły mi drzwi firmy erkado model daglezja
http://erkado.pl/?ch_drzwi=daglezja
drozsze o 200zl od tych z castoramy, a potrzebuję 6 sztuk wiec wyszloby duzo taniej ,ale czy warto?? Z góry dziękuję za odp
Mi się to zdjęcie drzwi z casto nie otwiera, ale to nie bardzo ma znaczenie. Kolega wyżej dużo napisał nt drzwi typowo marketowych. Mam w tym zakresie podobne zdanie. Różnię się jedynie co do Erkado - nie mam dla nich uznania. Może to brak bliższych doświadczeń z nimi, ale na pewno nie są to drzwi które można porównywać do modeli Koncept z Porty czy Sempre z Polskone.

Maciejka2
06-09-2016, 08:14
Witajcie, nie mam się kogo poradzić. Wybrałam drzwi z Porta Balance model B.0, bezprzylgowe, 3 zawiasy, kolor dąb skandynawski. Cena z montażem ok 1300zł.
Wczoraj facet od paneli załamał mnie, bo powiedział, że za 600zł załatwił by mi takie same tylko innej firmy (nie powiedział jakiej, ale podobno pracującej na tej samej okleinie co Porta). I co tu teraz zrobić? Doradźcie mi proszę.

finlandia
06-09-2016, 18:16
Poprosić faceta od paneli, by dał ofertę na piśmie: jakie drzwi, jaki model, jakie wyposażenie, montaż, VAT, itp.
Twierdze, że za 600zł to można dostać co najwyżej najtańsze opcje z możliwych.

amarantowy
06-09-2016, 20:31
Witajcie, nie mam się kogo poradzić. Wybrałam drzwi z Porta Balance model B.0, bezprzylgowe, 3 zawiasy, kolor dąb skandynawski. Cena z montażem ok 1300zł.
Wczoraj facet od paneli załamał mnie, bo powiedział, że za 600zł załatwił by mi takie same tylko innej firmy (nie powiedział jakiej, ale podobno pracującej na tej samej okleinie co Porta). I co tu teraz zrobić? Doradźcie mi proszę.

Jeżeli twierdzi, że pracują na tej samej okleinie co Porta, to wg mnie myślał o drzwich Verte. Verte to nie jest samodzielna firma. Jest to nowa (istniejąca od kilku lat) marka Porty. Drzwi o innej konstrukcji niż ich dotychczasowe modele. Główna różnica jest taka, że cała konstrukcja skrzydeł jest z mdf. Nie ma w nich drewna. Poza tym reszta taka sama. Te same ościeżnice do drzwi przylgowych, tyle tylko, że z opaskami szerokości 8 cm. Ale ponieważ okleiny są identyczne to można zamówić z katalogu Porty z 6-cio centymetrowymi i wszystko będzie ze sobą działać. Nawet nazwy oklein są identyczne. Tyle tylko, że w oryginalnej Porcie nazywają się Portadecor, Portadur, Portacortex itd., a w Verte tylko Decor, Dur, Cortex itd.. Natomiast kolory nazywają się już tak samo.

Zatem zaglądając do katalogu Verte znajduję Kolekcję E, a w niej model E0, który wygląda praktycznie identycznie jak Porta Balance B.0.
W Porcie okleina Portaperfect 3D i kolor dąb skandynawski, a w Verte okleina Perfect 3D i kolor identyczny, czyli dąb skandynawski! ;)
Katalogowa cena w Porcie to 629 zł netto, a w Verte 462 zł netto. Zatem faktycznie już jest taniej. (Zresztą takie jest założenie tej marki).
Ościeżnica Porta System Elegance kosztuje najtańsza 5 stów, a w Verte 365 zł netto. Zatem też taniej ale jeszcze nie o połowę.
Wg mnie jest taniej ale tylko o 300 zł netto.

Ale uwaga, uwaga!
Ościeżnica bezprzylgowa dla Verte nazywa się Smart i jest zupełnie, zupełnie inna niż w Porcie.
To jest kompletnie inny produkt. Nie przypomina on żadnego innego produktu Porty.
Konstrukcyjnie bliżej jej do ościeżnic Pol-Skone.
Jest to hybryda ościeżnicy stałej (blokowej) z dodatkowymi opaskami maskującymi i panelami poszerzającymi.
Zatem ona nie wygląda tak jak ościeżnice regulowane najbardziej obecnie popularne.

Dodatkowo dla tej ościeżnicy zawias jest widoczny (!), nie tak jak w produktach bezprzylgowych Porty.
Nie ma on też regulacji 3D ale tylko 2D.

Dodatkowo skrzydła bezprzylgowe Verte mają trochę inne umiejscowienie klamki i zawiasów. Zatem w przypadku tych drzwi nie da się zamówić skrzydeł bezprzylgowych Verte i połączyć je z ościeżnicami bezprzylgowymi Porty.
Tak można "mieszać" te produkty tylko w przypadku konstrukcji przylgowych.


Jestem ciekaw, czy właśnie te drzwi miał na myśli Twój fachowiec.

Kejt_R
09-09-2016, 13:48
Może komuś się spodoba taki pomysł na drzwi:

366895 366897

Drzwi z klejonki sosnowej firmy Czajka dwukrotnie pomalowane twardym olejowoskiem do podłóg w kolorze opaque white firmy Fiddes.

Maciejka2
11-09-2016, 21:12
finlandia, amarantowy, baaardzo Wam dziękuję za odpowiedz i rozwianie moich wątpliwości. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale zgodnie z Waszą sugestią, chciałam się dowiedzieć jakie to tańsze drzwi majster miał na myśli. ;)
Amarantowy, jestem pewna, że Twoje szczegółowe wyjaśnienie przyda się również innym forumowiczom.
Decyzję podjęłam i zamawiam drzwi z Porty :) Dziękuję za pomoc.

Magdalena74
17-09-2016, 07:28
Proszę o porade które drzwi wybrać.
ERKADO model HIACYNT 8 w okleinie SONOMA GREKO
http://erkado.pl/?ch_drzwi=hiacynt#prettyPhoto

DRE (ale sprzedawane tylko przez VOX) PREZZO 03 w okleinie dre-cell DĄB PIASKOWY
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/produkt-skrzydlo-drzwiowe-prezzo-03-4073.html

Jak z trwałością obu oklein? Które drzwi solidniejsze?

amarantowy
17-09-2016, 18:36
Wg mnie wielkich różnic między tymi produktami nie ma.

Ja osobiście mam dobrą opinię o Dre. Jestem z Poznania więc siłą rzeczy znam Voxa. To Dre, robione dla nich, jakościowo niczym się nie różni od "ogólnodostępnych".

Po ostatnich uwagach Finlandii zasięgnąłem opinii i faktycznie niektórzy potwierdzają, że okleina Greko od Erkado ponoć odkleja się we wrażliwych miejscach. Choć jeden znajomy montażysta ma akurat o Erkado dobre zdanie.

Z powodu bliższej nieznajomości produktów Erkado poleciłbym Dre.

kermu
19-09-2016, 21:18
Poszukuję drzwi do mieszkania które pełni jednocześnie rolę biura. Drzwi mają oddzielać część mieszkalną od biurowej dlatego będą raczej dość intensywnie użytkowane.
Wstępnie wybrałem sobie drzwi DRE
http://www.dre.pl/index.php/home/plytowe/galeria-natura-bezprzylgowe
z płyty otworowej ze względu na lepsze wyciszenie ale zastanawiam się czy materiał z okleiny naturalnej nie będzie zbyt podatny na uszkodzenia mechaniczne.
Proszę*o poradę na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do takiego zastosowania.

Magdalena74
20-09-2016, 06:05
Amarantowy dziekuję za odpowiedź.
Może ktoś jeszcze się wypowie.

finlandia
20-09-2016, 06:32
Może się wydawać, że potępiam Erkado od góry do dołu.. nie, aż tak nie. Moja niechęć to jedynie forma prostestu przed powszechnym "zachwytem" ze strony sprzedawców, którzyco parę sezonów zmieniają sympatie z powodu zderzenia się z trudnymi przypadkami reklamacyjnymi. Erkaa jest krótko w szerokiej sprzedaży i jeszcze nie miało okazji nazbierać nagatywnych opinii. Ja na pewno nie widzę w nich nic, co by miało być lepsze od konkurencji.

amarantowy
20-09-2016, 08:50
@kermu
Myślę, że zwracasz uwagę na prawidłowe elementy.
Drzwi do biur powinny mieć wypełnienie minimum z płyty wiórowej otworowej. Nie ze względu na wyciszenie, to przy okazji, ale głównie na sztywność konstrukcji. Z tego też powodu zalecałbym aby drzwi miały ramiak (konstrukcję) drewniany. Co prawda mdf nie ma tendencji do wypaczania, tak jak drewno, ale wg mnie jest właśnie bardziej sztywne. Dodatkowo śruby, czy zawiasy, wkręcone w nie trzymają się o wiele lepiej niż w mdf-ie.
Dodatkowo zalecałbym też aby były trzy zawiasy.

Wszystkie drzwi w biurach, jakie widziałem po kilku latach od montażu, zawsze były podniszczone. Niezależnie od tego czym były pokryte. Szczególnie zaś fornirowane. Niemniej były to biura w biurowcach, a więc budynkach nie pełniących funkcji mieszkalnych.

Wstępny wybór jest zatem ok. Inni producenci też mogą spełniać te kryteria.

Jeżeli chodzi o Dre bezprzylgowe to proszę zwrócić uwagę, że potrzebują one dość wysokiego i szerokiego otworu, w stosunku do podobnych produktów.

amarantowy
20-09-2016, 09:16
Acha. Napisałbym jeszcze coś o zamkach.

W żadnym biurze w jakim montowałem drzwi nie było zamków magnetycznych. Zatem nie mam z czym porównać.

Niemniej zamki magnetyczne wydają mi się cokolwiek delikatniejsze od tradycyjnych. Może się okazać, że nie wytrzymają one zbyt intensywnego użytkowania. Np. dajmy na to w prywatnym gabinecie stomatologicznym. Co dziennie kilku, kilkunastu pacjentów. Do tego lekarz, "kręcąca" się recepcjonistka czy pomoc medyczna. Przyjmijmy kilkadziesiąt wejść i wyjść codziennie. W ciągu roku może to być i kilkadziesiąt tysięcy razy.

Zamek na pewno ma atest i badania ale raczej na minimalną ilość, czyli 50 tysięcy razy. W mieszkaniu nie zepsuje się pewnie nigdy. W biurze po dwóch latach może być do wymiany.

Co raz więcej producentów zamków zaczyna stosować elementy z tworzyw sztucznych. Niemniej do biur przeważnie daje się jednak zamki całkowicie stalowe. Oczywiście jeśli jest wybór.

kermit_theFrog
20-09-2016, 12:02
szukam opinii o producentach drzwi z Bartckiej: Mimek i drzwidesign.pl czy ktoś coś wie??

Bartoszdg
25-09-2016, 09:55
witam, mam zamiar zakupić drzwi Korona D4E białe matowe oraz Leon Sara z ościeżnicami chowanymi, ròwnież białe, czy ktoś z forumowiczòw może się wypowiedzieć na temat jakosci tych drzwi ??

Magdalena74
25-09-2016, 15:17
Dzieki Finlandia

Salah
13-11-2016, 19:04
Szukam producenta drzwi który robi podobne drzwi jak te pod tym linkiem :

http://www.gg.pl/dysk/PTXiNMnNJBCAPDXiNMnNFYA/drzwi_brzoza%20bejcowana_3.jpg

Chodzi generalnie o drzwi retro z koroną :

http://www.dewro.cz/wp-content/uploads/2011/12/830448218f.jpg

dzięki za pomoc

Elfir
13-11-2016, 21:38
Klimek i Kluś robią drewniane stylizowane.
Poza tym Potrzuski i chyba co lepszy stolarz takie zrobi.

Salah
13-11-2016, 21:46
znam firmy które robią takie,ale wołają za nie sporo :/ a wiem że ludzie zamawiają właśnie u stolarzy i płaca znacznie mniej. Tylko teraz który stolarz zrobi takie drzwi porządnie :/

finlandia
14-11-2016, 07:37
O stolarza musisz pytać w swojej okolicy. Takie to firmy, że często małe, wiec o ograniczonym zakresie działania. Często nie do końca formalnie wykonują zlecenie, więc tu też jest różnica w cenie. A jakby firma była tania i dobra, to byłaby znana na całym forum..
także.. możesz długo czekać na polecenie:)

agamemnon91
14-11-2016, 09:44
Klimek i Kluś - robią na zamówienie pod konkretne wymiary?

Salah
14-11-2016, 17:35
mam nadzieję jednak ,że ktoś się odezwie :) choć nadzieja wiadomo kogo jest matką :/

Drzwi takie mi się strasznie podobają, chodziliśmy po licznych salonach oglądaliśmy masę drzwi i chcemy mieć takie wymarzone za rozsądne pieniądze.

Cas931
03-12-2016, 21:23
Cześć,
przeczytałam chyba z połowę tego wątku, ale zauważyłam, że strasznie rzadko pojawia się temat firmy Inter Door bądź ich konkretne modele. W oko wpadły mi Classic 5 (ponieważ Classic 1 mają zaokrąglony frez), chciałabym zapytać specjalistów, bądź po prostu posiadaczy - jak je oceniacie, czy jesteście zadowoleni z użytkowania? Cena trochę odstrasza, ale nawet patrząc ekonomicznie - wersja z białą okleiną Di Moda oraz przylgowa dalej na żywo wyglądają super (przylgowa ma fajnie praawie zlicowaną ościeżnice ze skrzydłem) i mnie to mocno kusi...

W razie czego moje wymagania to: cena do max 1900zł, drzwi białe, bezprzylgowe, bądź ładnie zrobione przylgowe :)

Pomocy!

finlandia
04-12-2016, 06:11
Tamaty pojawiają się adekwatnie do częstości występowania na rynku. Twój post przypomniał mi że taka firma była kiedyś uznawana za wyższą półkę. I druga sprawa którą pamiętam to ich serwis. Nie dawali sobie rady z pojawiającymi się zarzutami, ale nie miałem z nimi do czynienia także mam wątpliwości czy przyczyną była faktyczna jakość, czy też trafiały do klientów przez niekompetentnych sprzedawców.
Często tak było - produkt ok, ale dystrybucja przez składy specjalizujące się obrocie cegła i cementem była pomyłką. Tacy sprzedawcy wycofywali się po pierwszych porażkach i zostali tylko Ci, którzy się znają na tym co robią.

Uff, mam nadzieję że z tego zwiłego postu wyciągniesz odpowiednie wnioski: czyli moja opinia patrzącego z boku jest na plus.

Dziś ich miejsce zajmuje Asilo oraz popularne firmy, które postawiły na rozwój swoich lepszych linii.

gabriela
04-12-2016, 09:01
Salah, polecam drzwi Baranski

Cas931
04-12-2016, 09:44
@finlandia - dziękuję za odpowiedź, co do Asilo - nie wiem za bardzo w które celować, widziałam malowane, białe Colombo - nie sprawiały dobrego wrażenia, płycinka jak kartonowa, akustyczność słaba :/ Nie spodziewałam się, że wybór drzwi będzie taki ciężki, wybierając rzeczy do mieszkania nie spotkałam się jeszcze z branżą, w której tak wiele firm miałoby złą opinie, na rynku drzwi chyba ciężko wskazać teraz firmę, która oferuje średnią półkę i nie ma tysiąca okropnych opinii o sobie na różnych forach...

grzeniu666
18-12-2016, 14:16
Czy jest jakaś możliwość "zebrania" powiedzmy 5mm z grubości ościeżnicy MDF (konkretnie chodzi mi o Portę Minimax, z 44mm do 39mm)? Chodzi o to, że otwory drzwiowe są kapkę za małe, i to ujęcie po 5mm na stronę (z góry również bym zebrał) problem by rozwiązało. Opasek czy listew nie będzie. Grubościówka w jakimś zakładzie?

Wiem że szajs/taniocha, ale tak ma być. Zwiększać otworów mi się nie uśmiecha...

Więksi producencie nie mają wymiarów jakie potrzebuję (szer.zew. do 880, ja nie znajduję), ew. może kupię coś jak np. to na Allejgrze (tu trzeba się babrać w lakierowania itp):
http://allegro.pl/oscieznica-stala-bezseczna-kornik-90x38mm-i6646819120.html
tylko czy do tego musi być ichnie skrzydło, czy może być inne, np. proste (Minimax) z Porty do malowania...

Marcin34_Śl
21-12-2016, 22:16
Cześć, podobają mi się drzwi wraz z panelem w kolorze drzwi. Rozumiem, że tylko stolarz robi coś takiego? Tylko drewno? MDF? Jaka może być cena panelu za m2?

finlandia
22-12-2016, 04:40
Grzeniu,
Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć" - oczywiście osłabiasz konstrukcję itp, więc do montażu na pewno warto byłoby użyć dybli. Chociaz mi sie wydaje, że łatwiej byłoby obciąć opaski z ościeżnicy regulowanej, która ma ok 86cm wym. zewn.
To cudo z aukcji ma wymiar zewnętrzny 90cm...

Takie panele zrobią bardziej rozwinięte firmy. Bez problemu dział "kontraktów" np w Porcie (dlatego cenietą firmę) - a jak inni producenci to nie wiem.
Szukaj tego szybciej w zakładach meblarskich, bo wykunuje się to z płyt a nie drewna(taniej) Z resztą - stolarnie już dawno stały sie meblarniami, bo drewno w drzwiach występuje coraz rzadziej.

grzeniu666
22-12-2016, 20:44
Grzeniu,
Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć"

wydaje, że łatwiej byłoby obciąć opaski z ościeżnicy regulowanej, która ma ok 86cm wym. zewn.

To cudo z aukcji ma wymiar zewnętrzny 90cm...
W moim przypadku to może raczej "zgolić" (jakąś jakby grubościówką, bo nie wiem czy takie 5mm to się do "ciachnięcia" kwalifikuje). Myślę że zabranie 5mm z 40mm grubości krzywdy konstrukcyjnie nie zrobi (opaskowe ościeżniec są chyba cieńsze). Mam chyba niedalego jakiś zakład, podjadę zapytać.

O tej regulowanej i przycięciu opasek (aby nie opasały lecz mieściły się w świetle otworu) nie pomyślałem, to faktycznie by mogło być ratunkiem w razie W (te opaski rozumiem konstrukcyjnie nie pracują?).

Ten cały Kurnik z Allejgra pisze wymiary zew.: "80" - 2046x876mm, ale to obrobić aby nie gryzło za bardzo z gładkim płaskim "obcym" skrzydłem to pewnie trudno (o ile wogóle się da). Ostateczność.

Dzięki, pozdrawiam i załączam najlepsze życzenia świąteczne :)

maciexior
23-12-2016, 09:55
Również i ja podbijam pytanie - chodzi mi o dobrej jakości białe drzwi

grzeniu666
27-12-2016, 15:49
Taką ościeżnicę teoretycznie możesz "ciachnąć" - oczywiście osłabiasz konstrukcję itp, więc do montażu na pewno warto byłoby użyć dybli.

Byłem u pana stolarza za rogiem, potwierdził że nie ma problemu, zwrócił jednak trzeźwo uwagę aby upewnić się czy nie będzie zgrzytu z zawiasami i otwarciem skrzydła.

Patrząc na rysunki od Porty zebranie 5mm nie powinno robić problemu, ale już 10mm (tak bym chyba wolał aby mieć w jakiś luz na piankę) mogłoby być problematyczne. Tyle teoretyzując, ktoś coś podpowie?
376782

interona
28-12-2016, 08:58
Maciexior, ja wybrałam białe drzwi drewniane firmy Ronkowski, białe, bardzo porządne wykonanie, użytkuję już 2 lata i jestem z nich bardzo zadowolona. Komplet drzwi z ościeżnicą*bezprzyglową*ok. 2500 zł, uważam, że absolutnie warto dopłacić*trochę*więcej do drzwi i nie znać*problemu odwarstwiającej się*na kantach okleiny. Drewno malowane zamiasto okleiny to zupełnie inny komfort. Praktyczny i estetyczny.

amarantowy
30-12-2016, 21:46
Byłem u pana stolarza za rogiem, potwierdził że nie ma problemu, zwrócił jednak trzeźwo uwagę aby upewnić się czy nie będzie zgrzytu z zawiasami i otwarciem skrzydła.

Patrząc na rysunki od Porty zebranie 5mm nie powinno robić problemu, ale już 10mm (tak bym chyba wolał aby mieć w jakiś luz na piankę) mogłoby być problematyczne. Tyle teoretyzując, ktoś coś podpowie?
376782

Firma Kornik, to jest dość duża stolarnia z Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem.
Współpracuje m.in. z Castoramą i chyba też z Obi. Dostarcza tam drzwi i ościeżnice sosnowe, do samodzielnego wykończenia.
Jakość jak jakość. Taka jakiej chcą markety i już.
Czy dla nie marketów produkują coś lepszego, to nie wiem.
W zakładzie w Poznaniu produkują też schody.
Znam ich od kilku lat i całkiem dynamicznie się rozwijają.

Szerokość zewnętrzna ich ościeżnicy (tej z linku do Allegro) to 876 mm.
A to dlatego, że grubość ich ościeżnicy to 38 mm. Minimaxy Porty mają grubość 44 mm i dlatego potrzebują większego otworu.

Ten wymiar 90, który jest tam podany, to jest głębokość tej ościeżnicy. Jesli ściana będzie miała grubość 9 cm, to ta ich ościeżnica będzie po obu stronach idealnie zlicowana. Tak napisałem obrazowo, bo określenie grubość jest przy drzwiach często dość nieprecyzyjne, na który wymiar w danej chwili się patrzy.
W Porcie ten wymiar to albo 60 albo 100 mm.

Ścięcie ościeżnicy z tejże grubości, to faktycznie nie problem.
Niemniej w Porcie zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe.
Są one zainstalowane w kieszeni. Jest to taki rodzaj jakby klemy, która zaciska się na zawiasie i w taki sposób ja trzyma.
Ta kieszeń jest plastikowa i przed montażem należy ją wsunąć od tyłu w ościeżnicę. (Klemy wewnątrz plastiku są stalowe, jakby co).
Tak więc ścinanie trzeba wykonać razem z tą kieszenią. I ona się wtedy po prostu zniszczy.
Albo i tak trzeba będzie zrobić podkucia pod te kieszenie. Nie są one zbyt duże. Raptem kilka centymetrów wysokości.

Porta robi skrzydła w takich wymiarach aby pasowały na prl-owskie ościeżnice metalowe. Te z bloków.
I to się przyjęło uznawać za polską normę.
Jeśli Kornik też robi w tych wymiarach, to jest duża szansa, że skrzydło Porty będzie można bezproblemowo zamontować na ościeżnicy Kornika.
Od obu producentów należałoby uzyskać kilka podstawowych wymiarów. Porównać je i jesli będą identyczne, to będzie pasowało.

Przede wszystkim wysokość górnego zawiasu od górnego wrębu ościeżnicy.
Rozstaw między górnym i dolnym zawiasem, czyli między pierwszym i drugim.
Jeśli są trzy zawiasy, to również między pierwszym, a trzecim. Uwaga: jeśli są trzy zawiasy, to ten środkowy jest zawsze trzecim. Górny jest zawsze pierwszym, a dolny zawsze drugim (nawet jesli zawiasy są trzy, to dolny jest zawsze drugim, a nie trzecim).
Dodatkowo średnica zawiasów oraz wysokość blachy zaczepowej zamka. Uwaga trzeba zwrócić uwagę czy ten wymiar jest podawany do środka górnego otworu, do dołu górnego otworu czy może jeszcze jakoś inaczej. Różne wymiary mogą tu oznaczać paradoksalnie to samo.
W Polsce wymiar zamka podaje się zwyczajowo od góry, a więc również od górnego wrębu ościeżnicy.
Przydałoby się również wysokość ościeżnicy ale nie w świetle ale od podłogi, do górnego wrębu. Światło ościeżnicy nic nam nie daje, bo skrzydło w nie nie "wchodzi". Skrzydło "siedzi" we wrębie więc ten wymiar jest ważny. To tam skrzydło musi mieć odpowiedni luz.
Dodatkowo również szerokość ościeżnicy, także we wrębie, a nie całkowita zewnętrzna, czy w świetle.
No i jeszcze trzeba zwrócić uwagę, że niektóre firmy wymiarują część wymiarów skrzydła względem wymiarów ościeżnicy. Wiem, to zawiłe ale dzięki temu łatwiej jest dopasować ościeżnicę do skrzydła. Jednak te, które wymiarują w odniesieniu do skrzydła, a nie do ościeżnicy nie muszą być dyskwalifikowane, bo różnica kilku milimetrów w wymiarach może być tylko różnicą luzów, które skompensowane są w ościeżnicy.
Chodzi mi tylko o to, że mając różne wymiary nie należy ich od razu bezkrytycznie odrzucać gdyż trzeba dokładnie wiedzieć czy porównuje się ze sobą identyczne wymiary.

Jak to się zrobi, to reszta jest prosta. Albo można tego nie liczyć i ryzykować i sprawdzić z natury.
Dodatkowo polskie firmy mają cokolwiek nieprecyzyjne maszyny i różnica nawet kilku mm w stosunku co do teorii, czyli rysunków technicznych, to codzienna codzienność.

Poza tym dość często te wymiary są od "gołych" ościeżnic, czy skrzydeł. I nie uwzględniają one grubości oklein, którymi później, w trakcie produkcji, są pokrywane.

Także dalej już z górki i również życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :)

grzeniu666
31-12-2016, 00:27
@amarantowy, łał, dzięki za obszerne info! :)


Co do tych klem/kieszeni mocujących zawias nie do końca mam jasność...

Szukałem instrukcji czy obrazków montażowych stałej Porty (lub Verte, to chyba to samo?) ale niestety nie znalazłem. W instrukcjach innych producentów coś było, chyba nie to samo, ale może podobne.

Skoro ten element montuje się przed montażem, to czy nie można pocieniać profilu ościeżnicy bez umieszczonej tej kieszeni, a samą kieszeń skrócić (jeśli można) w inny (bardziej kontrolowany?) sposób? Ew. jak piszesz (tak zrozumiałem), podkuć otwór punktowo tylko pod tę kieszen/klemę.

Nie wiem czy z mojej ("pocieniacza ościeżnic") perspektywy te kieszeń z klemą to zaleta czy wada? Wszyscy inni producenci mają tak samo (lub podobnie, skoro piszesz "zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe" to chyba tak, bo jak sądzę idzie o solidność zamocowania)? W sumie nie upieram się na Portę...


Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy same zawiasy i skrzydło nie będą robiły kolizji z obrobionym otworem drzwiowym (nie chciałem aby skrzydło było w licu ściany, wiem kąt max 90* = odbojnik konieczny). Skrzydło ma niby 844, a więc od mojej wnęki (w najgorszym razie powiedzmy 875, raczej 880) zostaje 15-18mm na stronę. Zawiasy jak mierzyłem w innych drzwiach (jakieś tanie DRE oraz inne Porty potrzebują dodatkowo 15-18mm, generalnie na styczek :( Muszę skoczyć sprawdzić do jakiegoś większego salonu z Portą/Verte.

Zawsze jest plan B, jak zasugerował @Fin, ościeżnica regulowana i podcięcie opaski tak aby mieściłą się we wnęce (lub nie montowanie jej wcale!). Przed poszerzaniem otworów się wzbraniam jak sobie przypomnę ile pyłu z ciętego silikatu wychodzi.


I pomyśleć że to wszystko przez małe zaspanie przy montażu schodów strychowych :D

amarantowy
09-01-2017, 08:47
Skoro ten element montuje się przed montażem, to czy nie można pocieniać profilu ościeżnicy bez umieszczonej tej kieszeni, a samą kieszeń skrócić (jeśli można) w inny (bardziej kontrolowany?) sposób? Ew. jak piszesz (tak zrozumiałem), podkuć otwór punktowo tylko pod tę kieszen/klemę.

Nie wiem czy z mojej ("pocieniacza ościeżnic") perspektywy te kieszeń z klemą to zaleta czy wada? Wszyscy inni producenci mają tak samo (lub podobnie, skoro piszesz "zawiasy nie są bezpośrednio wkręcane w ościeżnicę, bo jest to fizycznie niemożliwe" to chyba tak, bo jak sądzę idzie o solidność zamocowania)? W sumie nie upieram się na Portę...

Trzeba by podkuć otwór, żeby weszły te klemy.
Inni producenci mogą mieć inaczej. To po prostu zależy od tego jakich typów zawiasów używają. Pol-Skone nie używa tych klem. U nich zawias się wkręca, a później kontruje dodatkowym wkrętem. Też to jest solidne. Ale po montażu nie można już regulować tym zawiasem. Dlatego, że skoro tuż przy ościeżnicy jest mur albo listwa maskująca, to nie ma miejsca na obrót tym zawiasem. Trzeba go od razu wkręcić prawidłowo. Albo do regulacji odrywać listwę, a jak jest mur to wyciągać całą ościeżnicę.



Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy same zawiasy i skrzydło nie będą robiły kolizji z obrobionym otworem drzwiowym (nie chciałem aby skrzydło było w licu ściany, wiem kąt max 90* = odbojnik konieczny).

Nawet jeśli drzwi będą zamontowane nie w licu, to i tak jesteś w stanie uzyskać 90 stopni. To zależy od układu ścian w pobliżu drzwi. Poza tym to jest rygorystyczny wymóg dla obiektów publicznych.



Skrzydło ma niby 844, a więc od mojej wnęki (w najgorszym razie powiedzmy 875, raczej 880) zostaje 15-18mm na stronę. Zawiasy jak mierzyłem w innych drzwiach (jakieś tanie DRE oraz inne Porty potrzebują dodatkowo 15-18mm, generalnie na styczek :(
Jeśli zetniesz ościeżnicę Minimax o 1 cm to już będziesz przy samym zawiasie. Wg mnie należałoby to wzmocnić jakąś samodzielnie przykręconą blachą aby te zawiasy się nie wyrwały.
Większość tych ościeżnic jest teraz z mdf (poza wspominanym Kornikiem albo też właśnie Pol-Skone) więc przy takim osłabieniu konstrukcji one po pewnym czasie zapewne się wyrwą.

Poza tym jeśli chodzi o montaż ja bym nie dawał pianki. Przykręciłbym pod uszczelką śrubami ramowymi (takimi do montażu okien) ale z wąskim łbem żeby go ukryć pod uszczelką. Ewentualnie śruby w widocznym miejscu. Jest wtedy trochę łatwiej montować. Porta do Minimaxów daje dodatkowe zaślepki w kolorze ościeżnicy więc można ukryć łby śrub. Ale i tak nie mogą być za duże. Śruby też będą dobrze trzymać jak pianka, a nie będziesz musiał aż tyle szlifować ościeżnicy. Jedynie trzeba by uważać żeby nie dociągać śrub zbyt mocno, bo taka zeszlifowana może się wyginać i zacząć pękać. Zresztą przy montażu na piankę również, tyle że w drugą stronę. Trzeba solidnie rozeprzeć.

sylwia8525
19-01-2017, 17:11
Bardzo serdecznie proszę o opinię- chodzi o dzrwi wewnętrzne które miały być wybrane na wczoraj :) ...w sumie to moje 3 typy i już żadnych innych nie uwzględniam...pomóżcie kto się zna, wszystkie mają być bezprzylgowe z dopłatą do płyty otworowej:

1. Pol-skone malowane białe- model: płytowe, ościeżnice din duo też malowane- droższe
2. Pol-skone impuls W01 i W13 (z szybką)- w lamistone cpl białej
3. Dre w dekor cell 2- biały mat


które jakościowo najlepsze......liczę na Was :)

amarantowy
19-01-2017, 19:23
Jeśli patrzeć od strony konstrukcyjnej to te trzy typy są właściwie identyczne.
Jeśli spojrzeć na okleiny to ta z Dre jest słabsza od tej z Pol-Skone.
Jeśli chodzi o malowanie to Pol-Skone daje radę. Przy kolorach mają wpadki ale biały wychodzi im najczęściej przyzwoicie.

amarantowy
19-01-2017, 19:24
Przy czym ten Biały Mat z DRE jest całkiem przyjemny dla oka.

sylwia8525
19-01-2017, 19:59
Przy czym ten Biały Mat z DRE jest całkiem przyjemny dla oka.

Dzieki za odzew :) No właśnie biały mat z dre fajny wizualnie widziałam na żywo (to jest najtańsza opcja bo prawie 2 koła taniej wychodzi niż z Pol-skone)- ale akurat budżet mam i na polskone więc no problem, wolę lepsze jakościowo
Lamistone cpl z Pol-skone nie jest taki biały jak z dre ale też nie rzuca się to w oczy
Polskone malowane też widziałam -odcień bieli podobny do dre


to może jeszcze inaczej jak dre najsłabsza: polskone w cpl czy malowane?

sylwia8525
20-01-2017, 09:27
Jakby ktoś też szukał takich drzwi znalazłam tu są zdjęcia:

tu dre biały mat model standard 10 chyba
379095

tu polskone malowane model: płytowe
379097

sylwia8525
22-01-2017, 12:18
Bardzo serdecznie proszę o opinię- chodzi o dzrwi wewnętrzne które miały być wybrane na wczoraj :) ...w sumie to moje 3 typy i już żadnych innych nie uwzględniam...pomóżcie kto się zna, wszystkie mają być bezprzylgowe z dopłatą do płyty otworowej:

1. Pol-skone malowane białe- model: płytowe, ościeżnice din duo też malowane- droższe
2. Pol-skone impuls W01 i W13 (z szybką)- w lamistone cpl białej
3. Dre w dekor cell 2- biały mat


które jakościowo najlepsze......liczę na Was :)

Nikt już więcej nie doradzi :(?

finlandia
22-01-2017, 21:29
Doradzi. Jak zwykle proponuję takie drzwi wzmocnić wypełnieniem płytą otworową (bo normalnie tam jest "plaster miodu")

sylwia8525
23-01-2017, 07:45
Doradzi. Jak zwykle proponuję takie drzwi wzmocnić wypełnieniem płytą otworową (bo normalnie tam jest "plaster miodu")


to na pewno (napisałam w poście nawet :) tylko które Polskone w lamistone czy malowane?

finlandia
23-01-2017, 09:06
By odpowiedzieć na to pytanie, potrzeba coś więcej niż przekonania że droższe (malowane) oznacza lepsze wykonanie. Mi się tak wydaje, ale to poparte jest tylko moim przekonaniem a nie faktami.

sylwia8525
23-01-2017, 09:23
By odpowiedzieć na to pytanie, potrzeba coś więcej niż przekonania że droższe (malowane) oznacza lepsze wykonanie. Mi się tak wydaje, ale to poparte jest tylko moim przekonaniem a nie faktami.

W tym przypadku akurat te malowane byłyby tańsze :) bo wszystkie pełne, model impuls ten w laminstone byłby częściowo z przeszkleniem (W13) co znacznie podnosi cenę (222zł skrzydło pełne z przeszkleniem cienkim z boku już 619 zł).........ok tak więc rozumiem że nie ma jakiejś wielkiej różnicy między jakością tychże ,,powłok"

finlandia
24-01-2017, 07:35
Więc cena w Twoim przypadku nie wynika z powłoki, a właśnie tego przeszklenia (rozumiem że ten wąski pasek hartowanej szyby o dużej grubości) - on zawsze napędza cenę. Przy tym modelu i kolorze białym bałbym się, że będzie widać szarą płytę na rancie. Także - to argument za drzwiami malowanymi.

sylwia8525
24-01-2017, 08:08
Więc cena w Twoim przypadku nie wynika z powłoki, a właśnie tego przeszklenia (rozumiem że ten wąski pasek hartowanej szyby o dużej grubości) - on zawsze napędza cenę. Przy tym modelu i kolorze białym bałbym się, że będzie widać szarą płytę na rancie. Także - to argument za drzwiami malowanymi.


otóż to właśnie o ten rant przy przeszkleniu się obawiam że będzie z czasem wyglądał na,,przybrudzony".....dzięki za rady, w sklepie tak zachwalają tą okleinę lamistone a odradzają malowane że już sam człowiek nie wie.........:(

finlandia
24-01-2017, 08:36
Miałem w tym roku przypadek z takim modelem innej firmy. Okleina była najtańsza z możliwych, ale na krawędzi wyglądało to na tyle fatalnie, że od razu poprawiałem korektorem.
Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.. dmucham na zimne.

sylwia8525
24-01-2017, 11:00
Miałem w tym roku przypadek z takim modelem innej firmy. Okleina była najtańsza z możliwych, ale na krawędzi wyglądało to na tyle fatalnie, że od razu poprawiałem korektorem.
Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.. dmucham na zimne.

tu ta okleina jest ,,polecana do budynków użyteczności publicznej i stosowana w warunkach intensywnej eksploatacji stolarki drzwiowej np. hotele, biura" -od producenta taka charakterystyka, jest to CPL 0,15 nie znam się na tym ale chyba jakaś lepsza

finlandia
24-01-2017, 15:27
Tak, to się zgadza. Ale ja dopytałbym jak jest łączona na krawędzi by nie było zawodu. Malowane będzie całe białe. A okleina - może być tak jak tapeta na rogu - naklejona z naddatkiem i odcięta nożykiem a przy białym musi to być zrobione perfekcyjne (wręcz niemożliwe). Może oni mają ciągłość i jest tylko zagięcie - nie mam pojęcia.. po prostu mówię, gdzie może się zdarzyć wpadka.

sylwia8525
24-01-2017, 20:05
Tak, to się zgadza. Ale ja dopytałbym jak jest łączona na krawędzi by nie było zawodu. Malowane będzie całe białe. A okleina - może być tak jak tapeta na rogu - naklejona z naddatkiem i odcięta nożykiem a przy białym musi to być zrobione perfekcyjne (wręcz niemożliwe). Może oni mają ciągłość i jest tylko zagięcie - nie mam pojęcia.. po prostu mówię, gdzie może się zdarzyć wpadka.

dopytałam ta okleina jest za twarda żeby ją zginać więc jest odcinana na tych rantach :(

Aghe
05-02-2017, 21:19
Szukam drzwi do mieszkania. Generalnie chcę mieć coś w miarę trwałego, ładnego, za rozsądne pieniądze.
Z innych wymagań, chcę mieć jedne drzwi akustyczne.

Przeglądając katalogi znalazłem następujące opcje:

Voster oferuje próg opadający do swoich drzwi ramiakowych z okleiną CPL
Classen. Połączył bym Discovery / Natura / Andromeda w zależności od pomieszczenia. Do tego akustyczne 27 lub 32 dB. Wypełnienie wiórami, 3 zawiasy, okleina Iridium.
Porta Resist / akustyczne, wypełnienie wiór, 3 zawiasy.
Pol Skone Impuls / Etiuda / dźwiękoizolacyjne, płyta wiórowa otworowa, 3 zawiasy, Silkstone CPL, drewniane ościeżnice.

Voster:

W całości z MDF, nie zachwyca
Jak z akustyką?....Brakuje konkretów.

Classen:
Wg katalogu w drzwiach z wiórami nie dają wzmocnienia drewnem. Niepokoi mnie to.
Słyszałem dużo negatywów. Nic dziwnego jak firma robi szmelc dla marketów. Lecz czy drzwi które rozważam są poprawne? Komentarz Robespierre z 2010 sugerował, że tak...

Porta:
Drogo
Ładnie, jako jedyna w swojej klasie oferuje intarsje w dźwiękoizolacyjnych
Nikt nie widział wzornika kolorystycznego

Pol-Skone:
Drogo.

Oprócz tego rozważyłem także:
Porta CPL
nie ma ładnych łazienkowych. Nie, nie chcę bez przeszkleń.
Porta fornirowane
drogo!
Pol-Skone fornirowane
drogo


Możecie zasugerować co z tego jest najlepszą opcją?
Jakieś inne firmy oferujące coś podobnego?
Czy słusznie obawiam się Classena?
Czy słusznie obawiam się trwałości i izolacyjności Vostera?

finlandia
05-02-2017, 22:38
Moim zdaniem Voster od Classena rózni się handlowcem. Jeden przekonał szefostwo, że warto zrobić tak tani produkt, by markety chciały go sprzedawać.
Tam gdziesz piszesz : drogo - no cóż.. oglądając panele w markecie - te po 15zł/m2 - zawsze powiesz, że podłoga za 50-100 zł jest droga.

Nie potrafię Ci pomóc..

sm00q
05-02-2017, 22:57
Też interesuję się drzwiami akustycznymi i mi marketingowo (nie wiem jak z jakością i ceną w porównaniu do Twoich typów) podobają się drzwi Inter Door.
Opinie nt. tych drzwi w większości są pozytywne, ale ja nie jestem z branży więc na razie zwracam uwagę na wzornictwo. Co do jakości w stosunku do ceny jeszcze ich nie prześwietlałem.

Ciekaw jestem jakie opinie ma oświecona góra tego wątku?

Aghe
06-02-2017, 06:25
Może źle się wyraziłem, mówiąc drogo nie miałem na myśli "nie warte swojej ceny" tylko "zmusi mnie do większych kompromisów w innych miejscach".
Resist wciąż rozważam, bo choć kosztowny, to być może wynagrodzi to trwałością. A być może nie....

Interdoor też mi się podobają, lecz nie mieszczą się w budżecie...

Aghe
02-03-2017, 15:26
Udało mi się obejrzeć drzwi Gladstone. Okeina jest ładna, ale oklejenie boków taśmą nie spełnia moich oczekiwać estetycznych.

Są jeszcze 2 możliwości.
1. Na zamówienie producenci dodają uszczelki opadające. do dowolnych drzwi. U Porty to 160 lub 240 zł netto, zależnie którego sprzedawcy pytam. To sprawia, że wiodącą opcją jest dla mnie Porta Koncept z okleiną Portaperfect.
2. A może znaleźć kogoś kto zainstaluje w gotowych drzwiach uszczelkę opadająca? Z tego co widzę, to jest frez + kilka wkrętów. Sama uszczelka kosztuje 50 zł brutto. Sam tego nie zrobię, boję się że trafię na "fachowca", być może stracę gwarancję na skrzydło.

semiramida
11-03-2017, 09:43
hej. najwyzsza ostateczna pora zdobyć drzwi wewnętrzne na budowę i do mnie... miały być jak najbardziej klasyczne, przedwojenne jakby. Tylko chcę skrzydło drzwiowe wyższe niz 205 cm. otwory w tej chwili mają od 217 do 223 cm... dowiedzialam sie że Dre ma o zmiennych wysokosciach ale nie ma tam modelu klasik. z tych co są córka wybrała Dre Plus... ale chcę jeszcze w cenie Dre plus lub niewiele drożej, poszukać jeszcze proste klasik pelne nieszklone... moze cos wiecie? i nie chodzi mi o zamaskowanie za wysokiego otworu, tylko o faktycznie najwyzsze drzwi jak sie da... czy ktos wyceniał podwyzszenie drzwi w porcie i polskone lub innych firmach? i jeszcze potrzebne tzw drzwi ukryte, do schowka malutkie 60/190

djtommy
13-03-2017, 09:03
Cześć.
Porta za kontrakt ok 30% dolicza, z drzwiami bez szybek może będzie dobrze.
Mieliśmy podobne wysokości i poszło zapytanie do Porty i pewnie wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt że wybraliśmy drzwi z szybkami, a wysokość drzwi zwiększali wysokością szybki.
Więc zmniejszyliśmy otwory bo akurat mielibyśmy drzwi wyższe obok niższych i szybki na różnych wysokościach i różnej wysokości nie wyglądałyby dobrze.

semiramida
13-03-2017, 18:34
no to dziele się dzisiejsza wiedzą na temat porty. Jak ktos chce wyższą portę to moze wybrać z kolekcji Harmony, Balance i droższe Cordoba i Madryt. po wybraniu ktorą serie wolimy, możemy wybrać sie do biura sprzedaży z listy firmy Porta i tam dogadać drobiazgi :lol2: jesli drzwi Harmony C0 kosztują 549,72 zł to po podwyzszeniu powinny kosztować 714,63 zł, najtansza oscieżnica 150 zł, zobaczę jutro...

semiramida
17-03-2017, 10:10
odradzam firmę Porta... niepotrzebnie zmarnowałam czas na ich produkty i kontakt z nimi... należy przyjąć, że oni nie robią drzwi podwyzszanych... dobrze, że podzieliliście sie tutaj swoimi doświadczeniami. to pomogło szybko podjąć decyzje gdy tylko podczas zamawiania zaczęło coś nie grać... naprawdę, do salonu sprzedazy trafiłam PO rozlicznych kontaktach z przedstawicielami producenta, a tymczasem salon powiedział, że musi zapytać producenta, że z tydzień to będzie trwało, albo ze musza sami pomierzyc, a czekanie na pana mierzącego z miesiac potrwa... masakra. oczywiscie nie wrócę do tego salonu. mialam szczęście ze trafil mi się niedouczony sprzedawca. Bo jakby był ok, to potem zamówienie by utknęło w pozniejszej realizacji i to nie bylaby jego wina...

wg39070
17-03-2017, 10:42
Mam drzwi wewnętrzne Porta, bez przylgowe, ukryte zawiasy, zamki magnetyczne, skrzydła pełne, ościeżnice typu "Level". Jestem bardzo zadowolony a salon, w którym zamawiałem wywiązał się z zamówienia idealnie, monterzy też godni polecenia.

finlandia
18-03-2017, 09:03
odradzam firmę Porta... niepotrzebnie zmarnowałam czas na ich produkty i kontakt z nimi... należy przyjąć, że oni nie robią drzwi podwyzszanych... dobrze, że podzieliliście sie tutaj swoimi doświadczeniami. to pomogło szybko podjąć decyzje gdy tylko podczas zamawiania zaczęło coś nie grać... naprawdę, do salonu sprzedazy trafiłam PO rozlicznych kontaktach z przedstawicielami producenta, a tymczasem salon powiedział, że musi zapytać producenta, że z tydzień to będzie trwało, albo ze musza sami pomierzyc, a czekanie na pana mierzącego z miesiac potrwa... masakra. oczywiscie nie wrócę do tego salonu. mialam szczęście ze trafil mi się niedouczony sprzedawca. Bo jakby był ok, to potem zamówienie by utknęło w pozniejszej realizacji i to nie bylaby jego wina...
Kompletnie nie zgadzam się z Twoją opinią.
Odradzasz firmę, ale tak na prawdę nie doszłaś do porozumienia z jednym sprzedawcą. A myślę, że to ten konkretny salon nie chciał tego robić i szczerze mu się nie dziwię. Jeśli się nie specjalizują w drzwiach Porty to nie chcieli podejmować tematu. I się nie dziwię - chcesz drzwi "klasyczne", podwyższone, ale podając przykład DRE plus definiujesz cenę i standard na dość niskim poziomie.
Między innymi też z tego powodu nie odpowiedziałem na Twój wcześniejszy post - bo trzeba poznać Twoje realne potrzeby i możliwości a to po prostu wymaga dłuższej rozmowy. Pierwsze wskazanie to odesłanie do stolarzy. Ale ich ceny wychodzą bardzo znacznie poza standard wyznaczony przez DRE Plus..



Udało mi się obejrzeć drzwi Gladstone. Okeina jest ładna, ale oklejenie boków taśmą nie spełnia moich oczekiwać estetycznych.

Są jeszcze 2 możliwości.
1. Na zamówienie producenci dodają uszczelki opadające. do dowolnych drzwi. U Porty to 160 lub 240 zł netto, zależnie którego sprzedawcy pytam. To sprawia, że wiodącą opcją jest dla mnie Porta Koncept z okleiną Portaperfect.
2. A może znaleźć kogoś kto zainstaluje w gotowych drzwiach uszczelkę opadająca? Z tego co widzę, to jest frez + kilka wkrętów. Sama uszczelka kosztuje 50 zł brutto. Sam tego nie zrobię, boję się że trafię na "fachowca", być może stracę gwarancję na skrzydło.
Sam sobie odpowiedziałeś.. może stracisz gwarancję. Ale zakładając, że nie, to: musisz zaprosić kogoś z frezarką. Na moje oko to ok godzina pracy (zdjęcie skrzydła, położenie go na czymś, oklejenie, frezowanie,przykręcenie uszczelki, powieszenie skrzydła, posprzątanie wiórów (chyba że ktoś przyjedzie z odkurzaczem przemysłowym). Czy to jest warte 50zł? Ja tyle mniej więcej dawałem stolarzowi za sam frez pod system przesuwny w drzwiach drewnianych, ale mój koszt to było jeszcze zawieźć do niego skrzydło.
No i jeszcze sama uszczelka - ta stosowana w Porcie raczej nie jest za 50zł ( to też tylko mój wniosek, bo widywałem badziewiaste uszczelki więc przypuszczam, że ta lepsza, portowska jest z wyższej półki cenowej.

semiramida
30-03-2017, 16:42
Kompletnie nie zgadzam się z Twoją opinią.
Odradzasz firmę, ale tak na prawdę nie doszłaś do porozumienia z jednym sprzedawcą. A myślę, że to ten konkretny salon nie chciał tego robić i szczerze mu się nie dziwię. Jeśli się nie specjalizują w drzwiach Porty to nie chcieli podejmować tematu. I się nie dziwię - chcesz drzwi "klasyczne", podwyższone, ale podając przykład DRE plus definiujesz cenę i standard na dość niskim poziomie.
Między innymi też z tego powodu nie odpowiedziałem na Twój wcześniejszy post - bo trzeba poznać Twoje realne potrzeby i możliwości a to po prostu wymaga dłuższej rozmowy. Pierwsze wskazanie to odesłanie do stolarzy. Ale ich ceny wychodzą bardzo znacznie poza standard wyznaczony przez DRE Plus..
.
nie zgadzam się z powyższym tekstem.
Owszem, zauwazyłam, że biurka zbieraczy zamówień na drzwi stały sie gabinetami psychoterapeutycznymi, a tydzień temu zatrudione nieco otyłe panny, usiłują udzielić porady człowiekowi, który tylko i jedynie potrzebuje drzwi! Przewaznie już je widział i akceptuje ich wygląd! naprawdę nie ma powodu zeby gardzić klientem, który chce drzwi za 500 zł a nie za 1500 zł. Skoro taki problem z zamówieniem tych za 500, to dopiero by gul skakał, napotkać takie same problemy przy o wiele droższych drzwiach... na dzień dzisiejszy to i porta i pol-skone są już u mnie spalone i dziś chyba polegnie firma dre... Pewnie to nie wina tych firm, tylko wina kapitalizmu... namnożyło sie firemek zarabiajacych na posredniczeniu pomiędzy fabrykami a klientem i trudno jest znależc taką, ktora naprawdę umie pośredniczyć...

Busters
30-03-2017, 19:22
Powoli zaczałem sie rozgladac za drzwiami.. interesuja mnie drzwi biale dosc proste. Mam na oku 2 modele:
Porta Grande A0
385528
lub Asilo Kolombo 5.
385529

Ktos moze cos powiedziec o tych firmach ewentualnie podpowie jakie modele w tym stylu jeszcze znajde?
Ogladalem jeszcze w salonie Erkado w tym stylu, ale jakos zalatuja mi tandeta..

Druga sprawa to cena, pewna osoba z forum napisala, ze za porta grande placila w granicach 1000zl, dzisiaj dzwonilem do jednego sklepu i uslyszalem cene 1850zl brutto.. jakiej realnej ceny moge spodziewac sie za te drzwi? Czy w granicy ~1000zl da rade kupic cos w miare porzadnego?

finlandia
31-03-2017, 16:19
Może kiedyś kosztowały i ten tysiąc.. a może ktoś napisał tylko cenę cząstkową. A może wtedy były to zupełnie inne drzwi, np. przylgowe i w zwykłej okleinie).
Sprawdziłem - dziś 1850 jest możliwe, ale tak jakby opcja full, bez rabatów i może nawet z klamką (oczywiście montaż i VAT też w tym już jest).

Drzwi lakierowanych na biało jak te dwie propozycje w podobnej cenie ciężko będzie znaleźć dużo taniej. Jeśli już za 1 tys., to raczej na pewno drzwi w okleinie (nawet niezłej) i przylgowe, czyli z widocznymi zawiasami.

Busters
31-03-2017, 17:44
Szczerze mowiac to nie zwracalem uwagi na aspekty techniczne, patrzylem tylko na wyglad skrzydla. Nie zalezy mi na drzwiach bezprzylgowych..
Porta Grande A1 nie jest czasem w 2 rodzajach, w sensie przylgowa i bezprzylgowa?
Jaka jest realna cena w powiedzmy opcji przylgowej?
Rozumiem, ze drzwi lakierowane to wyzsza polka? Okleina jak to okelina moze odejsc czy jakie sa jej minusy?

finlandia
31-03-2017, 18:34
Realna cena wersji przylgowej to ok 1400-1500zl +klamka. Bezprzylgowość ok +200. No i zależy jak grubosc ściany (ja załozyłem ok15cm)
Można zbić cenę ościeżnicą w okleinie.. ale to pomyłka w sensie różnego koloru, chociaz kiedyś to była normalna sprawa.

Nie mam zdania co lepsze. Ten model jest teraz tylko malowany (nie wiem czy kiedyś był w wersji tańszej - na pewno ceny były niższe,ale parę lat temu wzrosły w tym segmencie.

AnnaWiśniewska
13-05-2017, 23:35
Witam, mam prośbę może ktoś coś podpowie. Niestety jestem już po tynkach i dopiero teraz zobaczyłam, że moje wszystkie drzwi wewnętrzne mają wysokość 235 cm. Tak zaprojektował nam architekt nic nam o tym nie mówiąc, a my tego wcześniej nie zauważyliśmy :-( Z uwagi na to, iż są niestandardowe cena idzie o 60 % do góry na każdych :-( Chcę mieć drzwi klasyczne takie jak te : 389097389098

Jak kupić takie drzwi w miarę za rozsądną cenę ? Czy da się do tak klasycznych drzwi zrobić jakieś dostawki/korony na górze, żeby wyglądało to ok? Jak na razie liczyliśmy, to za sztukę nam wychodzi ok. 3500 zł. a trochę tych drzwi mamy :-( Z góry dziękuję za pomoc.

finlandia
14-05-2017, 06:46
Ten klasyczny model slabo bedzie wygladal przy podwyzszeniu go o 25cm. Proporcje da sie utrzymac,acz zrobi sie smukly,ale klamka..trzeba bedzie ja podniesc acwtrdy mozeczrobic sie juz niewygodnie umiejscowiona.
3500zl to drogo. Spokojnie mozna oczekiwac dobrych drzwi za 2,5tys.
Korony sa mozliwe, to tylko kwestia gustu.

Dorian1982
23-05-2017, 09:06
Ja mam pozytywne doświadczenie z firmą ***, mają tanie i ładne drzwi. Kontaktowałem się z nimi telefonicznie i pomagali mi znaleźć najbliższy salon w mojej okolicy. Wszystkie drzwi w mieszkaniu mam od nich (poza zewnętrznymi) i jestem już kolejny rok zadowolony :)

finlandia
24-05-2017, 06:17
Dorian, a Ty tak w kazdym poście będziesz tak reklamował ten windoor? Negatywnych i bardziej realnych wpisów jest multum, także musisz zwielokrotnić siły by je "rozmyć";)
To w końcu jaki salon znalazłeś? Pytam z ciekawości, bo nie często widuję ich produkty w firmach ze stolarką.

AnnaWiśniewska
24-05-2017, 13:16
Ten klasyczny model slabo bedzie wygladal przy podwyzszeniu go o 25cm. Proporcje da sie utrzymac,acz zrobi sie smukly,ale klamka..trzeba bedzie ja podniesc acwtrdy mozeczrobic sie juz niewygodnie umiejscowiona.
3500zl to drogo. Spokojnie mozna oczekiwac dobrych drzwi za 2,5tys.
Korony sa mozliwe, to tylko kwestia gustu.
2 500 zł ze wszystkim, tj. z tymi koronami? Czy tylko za same drzwi? Stolarz nam dał wycenę 3000 zł. za wszystko.Pozdrawiam

finlandia
24-05-2017, 22:12
TO juz pytaj konkretnych wykonawców. Mówię jakie ceny widuję na rynku. Podtrzymuję, ze za 2,5 tys. można oczekiwać dobrych drzwi. Ale korony faktycznie mogą być droższe, szczególnie jeśli mają być jakoś specjalnie zdobione.

angelita
11-06-2017, 15:08
Witajcie,
Planuję zakup wyczekanych drzwi. Potrzebuję 4 szt. drzwi białych, klasycznych i nadwymiarowo wysokich - ok. 227 cm wys. otworu (stara kamienica). Zależy mi na jakości i drzwiach na lata, więc myślę o drzwiach drewnianych do ok. 2-3 tys za szt. Po wstępnych poszukiwaniach wyłoniłam następujące typy:
1) Lagrus model Soft S2 - ramiak z klejonki sosnowej, wypełnienie SDF, obłożenie MDF, zawiasy widoczne firmy Hafele lub chowane firmy Polsoft (Cemon), zamek zwykły Abloy lub magnetyczny Tupai, waga skrzydła 35-40 kg
2) Ramid (Interior Doors Solutions) model Kungsater - ramiak z klejonki sosnowej, obłożenie 3 mm HDF, płycina MDF, zawiasy widoczne firmy Hafele lub chowane firmy Polsoft, zamek zwykły Abloy lub magnetyczy Bonaiti, waga skrzydła ok. 30 kg
3) Barański model Malaga 207 - ramiak z klejonki sosnowej, obłożenie 3 mm HDF, płycina MDF, zawiasy widoczne firmy Polsoft lub chowane firmy TKZ, zamek zwykły Lob lub magnetyczy Lob, waga skrzydła ok. 20-30 kg
4) Ronkowski model Piano - ramiak z klejonki sosnowej, zawiasy widoczne firmy Ramelo lub chowane firmy Simonswerck (Tectus), zamek zwykły Gerda 72/50 lub magnetyczny Mediana Polaris, waga skrzydła ok. 50 kg

Te informacje udało mi się uzyskać od sprzedawców. I teraz pytanie, które najlepsze? Wiem, że to trudne pytanie, ale może są tu osoby, które miały doświadczenia z tymi producentami lub wiedzą coś więcej niż ja na temat jakości zawiasów i zamków, które proponują. A może ktoś miał doświadczenia ze sprzedawcami - Agstyle, Drzwi Studio, Karatex-gk, Bestpol? Jak im idzie montaż? Wszelkie rady mile widziane.

hano77
15-06-2017, 07:17
Witam :)
Jestem nie za bardzo obeznany w jakości i firmach ale proszę o wyrozumiałość.Stoję przed wyborem drzwi do domu 5 szt..Mam do wyboru
1. ERKADO model DAGLEZJA kolor biały premium
2. PORTA model A.9 biały super mat
3. Pol-Skone model ARCO W03 eco top biały

cenowo podobne ale mi bardziej zależy na jakości.I tu wiem że to raczej średnio słaba półka,więc nie będę narzekał .Z góry dzięki i pozdrawiam

wg39070
15-06-2017, 07:32
Witam :)
Jestem nie za bardzo obeznany w jakości i firmach ale proszę o wyrozumiałość.Stoję przed wyborem drzwi do domu 5 szt..Mam do wyboru
1. ERKADO model DAGLEZJA kolor biały premium
2. PORTA model A.9 biały super mat
3. Pol-Skone model ARCO W03 eco top biały

cenowo podobne ale mi bardziej zależy na jakości.I tu wiem że to raczej średnio słaba półka,więc nie będę narzekał .Z góry dzięki i pozdrawiam

Użytkuję drzwi Porta (5 szt), pełne, bez przylgowe, z ukrytymi zawiasami oraz ościeżnicą typu "Level". Ogólnie jestem zadowolony lecz mają bardzo delikatną okleinę, mało odporną na zarysowania. Jak bym wziął z naturalną okleiną to byłoby dużo lepiej ale wtedy cena x2. Pzdr.

hano77
15-06-2017, 10:03
Dzięki :) też myślałem o Porta drzwi,choć znajomy poleca mi te erkado.A temat okleiny będzie w tych modelach taki sam? czy jest jakaś róźnica,nie idąc w większe koszty?

wg39070
15-06-2017, 12:05
Dzięki :) też myślałem o Porta drzwi,choć znajomy poleca mi te erkado.A temat okleiny będzie w tych modelach taki sam? czy jest jakaś róźnica,nie idąc w większe koszty?

Zawsze okleina naturalna będzie sporo droższa. Syntetyczna wygląda identycznie lecz jest cieńsza. Rozważałem też drzwi Erkado oraz DRE, najlepiej jednak wyglądały Porta.

mazwoj
06-07-2017, 16:10
Zależy w jakich okleinach patrzysz dany model, bo ta sama sztuka drzwi w różnych okleinach wyjdzie zupełnie inaczej. DRE np ma świetne głębokie ryflowania w okleinach, ale mają one czasem problem z pękaniem, bo tam jest gruba ryfla i cienki podkład.
Erkado natomiast bardzo dobrze prezentuje się w okleinach Premium lub CPL. Nie są aż tak bardzo 3D, ale za to Premiumy mogą na prawdę sporo znieść.
A okleiny naturalne to zupełnie inna historia. Cenowo też zupełnie inaczej się kształtują.

finlandia
08-07-2017, 08:44
Czy w Erkado "magniolia" w okleinie znanej z P-s jako "merbau royal" to Premium?
Juz wiele razy wspomniałem - obserwuję takie drzwi od trzech lat i stwierdzam, ze konstrukcyjnie nie wytrzymują próby czasu (głównie chodzi o łączenia - rozeszły się i drzwi już dawno nie są prostokątne). W domu pewnie dałyby radę, ale przy wyższej intensywności użytkowania niestety nie (pewnie jak większość drzwi w podobnym segmencie)

Zielony146
11-07-2017, 22:09
Cześć,
Jestem na etapie posadzek dlatego zaczynam sie rozgladac za elementami wukończeniowymi. Panele wybrane SWISS Krono Dąb Szafran AC5 GR 8MM - moze mial ktos stycznosc? :p
Co do drzwi wewnetrznych to potrzebuje ich 8 szt. Jesli bedzie to mozliwe wolałbym nie wydawac na to góry pieniedzy - chcialbym wybrać mozliwe rozsadnie miedzy jakością i cena.
I tak po pierwszej lepsze wizycie:
-Drzwi esperto line model tulla W02S8
-Drzwi Pol-Skone model W03
-Drzwi eniro line model ponto elito 5

Co do pierwszych dwoch rozumiem, że nie jest to polka wyzsza ale jak te wybrane modele wytrzymuja uzytkowanie? Jak z okleina? Czy jest to produkt ktory przy "normalnym" uzytkowaniu trzeba bedzie wymieniac za 2? 5? Lat?
Model elito 5 jest juz ciut droższy - znaczy lepszy czy moze duzo lepszy?
Prosze o sugestie, propozycje czegos co wg was bedzie lepszym wyborem - jednak mam nadzieje ze lepszy wybór nie oznacza duzo wiekszej ceny.

Pozdrawiam

Zielony146
11-07-2017, 22:11
* Drzwi Pol-Skone model ARCO W03

cactus
12-07-2017, 06:38
Chcesz wymieniać drzwi co 2-5 lat ? Miałem w mieszkaniu jedne z najtańszych wtedy drzwi marketowych przez 12 lat, zero uszkodzeń, okleina w sumie jak nowa, z wyjątkiem miejsc gdzie gość który robił mi gładzie kilka lat temu przejechal maszyną do szlifowania. Drzwi które wybrałeś to najniższe modele danego producenta i taka sama (budżetowa) będzie jakość. Co nie znaczy że nie wytrzymają tych 10 lat.
P.S. Patrzysz na ceny samych skrzydeł a to na oscieżnicach producenci czerpią wyski i ukruwają wyższą cene. Ościeznica regulowana np do ściany nośniej może być spokojnie dwa razy droższa od samego skrzydła.

Zielony146
12-07-2017, 09:13
Nieee, nie chce wymieniac drzwi co 5 lat. Dopytuje czy przy tych typach ktore podalem jest to moze nieuniknione? Tak jak wspominalem nie chce wydawac jakiejs mega duzej kasy w tym temacie ale jesli okaze sie zeby jednak wybrać cos drozszego o lepszej jakosci to nie mowie nie. Nie chce za wszelka cene kupowac czegos co jest najtansze. Stad tez prosba o sugestie na co innego sie ewentualnie zdecydowac. Nie mialem z tym wczesniej stycznosci. Pozdrawiam

finlandia
12-07-2017, 10:12
Z wymienionych znam tylko P-S. Nie jest tak, że po kilku latach się rozpadną. No chyba że je zamontujesz w często użytkowanej toalecie a do tego w barze gdzie nie brakuje "trzaskających")
To są drzwi do umiarkowanego użytku domowego. Mam jedne tanie u siebie w firmie - po ok 10 latach konstrukcyjne są ok, ale słaba okleina jest w wielu miejscach zadarta (to zamykanie drzwi poprzez łapanie za skrzydło a nie klamkę), uszkodzenia (to wynik nieuwagi).
Podobnie będzie z droższymi modelami - tyle że tam pokrycia mogą wytrzymać więcej (będą grubsze i jest szansa że się rozciągną a nie przerwą). Tyle że trzeba liczyć przynajmniej +200-300zł do ceny skrzydła.

Zielony146
12-07-2017, 11:22
Dla przykładu :
http://panelowy.com.pl/mobile/pl/p/Drzwi-wewnatrzlokalowe-POL-SKONE-SEMPRE-W03---SOLIDNIE-ZAPAKOWANE/6296
Bedzie duzo lepszym wyborem?
Kolejny dylemat jest taki ze w miescie w ktorym mieszkam dla przykladu sempre ktore wyslalem sa drozsze o 170 zl za same drzwi/skrzydlo niz w internecie co juz daje 1300 zl... Na oscieznicy tez ladna roznica... ehhh wiem ze kupowanie na odleglosc takich rzeczy wiaze sie z ryzykiem no ale przy takich roznicach...?

finlandia
12-07-2017, 15:58
Przez lata byłem zwolennikiem Sempre (i nadal jestem ze względu na konstrukcję). Ale okleina na nich może i lepsza niż na Arco, z tym że w znanym mi przypadku nie wytrzymała próby przepchnięcia przez drzwi "80" łóżeczka o szerokości 81cm;) No ale oczekuję niemożliwego:)

Czy rzeczywiście tak wiele tańsze są w sklepie internetowym? Powiedzmy, że wysyłka za 189zł (tyle podają) się rozbije na więcej produktów, więc nie liczę.
Zakładam, że cena 524 to brutto z Vat 23%. Czyli dali nieco ponad 20% rabatu. Dużo. W stacjonarnym sklepie osiągnięcie więcej niż 10% jest dobrym wynikiem. Ale za to VAT przy montażu wyniesie 8%. Czyli skrzydło brutto wyjdzie 548zł (ale zakładam że da się wytargować na tą samą cenę.
No i w razie pomyłki - raczej odpowie sklep a nie Ty..

Zielony146
12-07-2017, 19:47
Ościeżnica regulowana 95-120 225 zlprzez sklep internetowy. Na miejscu 295zl roznica 70 zl co razem z drzwiami daje 240 zl na 1kpl. Powiedzmy ze w sklepie stacjonarnym urwe optymalnie te 80 zl =1100 zl juz po kosztach transportu. Dodam ze od towaru interesuje mnie 23% vat w obu przypadkach. Link do strony ktory pozwolilem sobie wyslac na forum dostalem od znajomego ktory mial juz stycznosc z tym dostawca. I znowu nie jestem z tych "jeżu zamawiam tam bo taniej" - debatuje bo gdzies tam widze te wady. Ale jak mowie roznica wychodzi nie mała. Jeden wniosek juz mamy taki ze sempre sa warte polecenia i cenowo (nie wazne juz od jakiego dostawcy) roznica miedzy ARCO tez jest warta świeczki?

Bepo
12-07-2017, 20:49
Co sądzicie o Pol-Skone Fiord? Marzą mi się drzwi nawiązujące do drzwi, które były w domu wybudowanym jeszcze przez mojego pradziadka. Co prawda były to drzwi wejściowe, ale wzór utkwił mi w pamięci. :)

https://image.ceneo.pl/data/products/26954145/i-pol-skone-fiord-00.jpg

Zielony146
13-07-2017, 10:23
Bepo ja osobiscie szukam czegos ciut bardziej nowoczesnego- ale mowie tylko o wygladzie a to wiadomo kwestia gustu. Co do jakosci samych drzwi ja niestety nie pomoge. Ja na razie mam na oku Pol-Skone ARCO, albo Pol-Skone sempre. Aktualnie trafilem tez na drzwi producenta VASCO model MADERA http://panelowy.com.pl/mobile/pl/p/Drzwi-wewnetrzne-VASCO-MADERA-2---SOLIDNIE-ZAPAKOWANE/5236
Nie widzialem ich jeszcze na zywo - musze je znalezc i podjechac sprawdzic co i jak. Jakie są opinie na temat tego modelu i producenta? Jak jakosciowo wypadaja vs SEMPRE ewentualnie vs ARCO.
Pozdrawiam

dwiecegly
13-07-2017, 11:13
Prawda jest taka że okleina na tanich P-S za 350zł to bedzie to samo co na tanich marketowych drzwiach za 300zł. Za tą kasę nie może być nic więcej. W tym przypadku marka nic nie daje.

Zielony146
13-07-2017, 14:44
Madera i sempre nie kosztuja 350zl..

Aaricia23
23-07-2017, 09:35
Panowie zamawiamy drziw Ercado. Jest jedynie jeden problem bo zalecany otwór montażowy dzwi "80" to 888mm, my natomiast mamy od 905 do 915mm w zależności od pokoju. Czy te ddoatkowe 2cm można wypełnić samą pianą czy to bedzie juz za dużo? JAk w tej sytuacji zwęzić otwory ? Tynk ? Może jakieś dodatkowe kotwy czy to co tam sie daje po bokach standardowo ?
Aha ościeżnice regulowane wiec listwy i tak wszystko przykryją.

karolinoz
23-07-2017, 12:52
Proszę o podpowiedź :)
Stoimy przed wyborem drzwi wewnętrznych. Jesteśmy pewni tylko co do jednego - mają być białe. Nie wiemy na jakie wykończenie drzwi się zdecydować.
Malowane czy okleina? Jeśli okleina, to czy cpl rzeczywiście jest lepsza od standardowej?

finlandia
25-07-2017, 13:21
Panowie zamawiamy drziw Ercado. Jest jedynie jeden problem bo zalecany otwór montażowy dzwi "80" to 888mm, my natomiast mamy od 905 do 915mm w zależności od pokoju. Czy te ddoatkowe 2cm można wypełnić samą pianą czy to bedzie juz za dużo? JAk w tej sytuacji zwęzić otwory ? Tynk ? Może jakieś dodatkowe kotwy czy to co tam sie daje po bokach standardowo ?
Aha ościeżnice regulowane wiec listwy i tak wszystko przykryją.

To pytanie skieruj do swojego montazysty. Ktoś, kto mierzył powinien się znać na produkcie i wiedzieć jak wyjść z twarzą. Ja Erkado nie znam, ale nie zakładam że jest jakoś specjalnie gorsze niż podobne drzwi. I mi by to nie przeszkadzało, ale na pewno większy luz wymaga ostrożniejszego dozowania piany. Słabszy monter może już mieć problem z ustawieniem ościeznicy, bo będzie ona "pływać" w tym otworze. Ale to mówimy o początkujących lub mniej zdolnych.
Zmniejszyć łatwo - można przykleić na boku po paskuy płyty k/.g. Dodatkowe kotwy nie zmniejszą otworów. W tych drzwiach raczej w ogóle nie są one przewidziane..


Proszę o podpowiedź :)
Stoimy przed wyborem drzwi wewnętrznych. Jesteśmy pewni tylko co do jednego - mają być białe. Nie wiemy na jakie wykończenie drzwi się zdecydować.
Malowane czy okleina? Jeśli okleina, to czy cpl rzeczywiście jest lepsza od standardowej?
Okleina potrafi wyglądać sztucznie. Szczególnie CPL (ale to zalezy od firmy). Za to faktycznie jest lepsza (mocniejsza) od standardowych oklein.

LaCalle
08-08-2017, 20:49
Witajcie!
Od kilku dni w wolniejszych chwilach przekopuję się przez ten temat z nadzieją, że uda mi się natrafić na coś co pomoże nam podjąć decyzję.
Przeszukuję też internety, ale opinii jak na lekarstwo...
Pomożecie?
Potrzebujemy siedmiu par drzwi (odejmuję jedne, bo te będą szklane) do trzykondygnacyjnego szeregowca (to z pewnością nie jest istotne, ale chcę być precyzyjna ;-) Na wszystkich kondygnacjach jest ogrzewanie podłogowe (wodne).
Zarówno ja, jak i Małż, o drzwiach (i o tym, co oferuje rynek) mamy nikłe.
Ale dokonaliśmy wstępnego wyboru:
INTERDOOR, model Lukka, jeden z wzorów okleiny DiModa
wersja bezprzylgowa, z ukrytymi zawiasami.

Jestem zagubiona, bo w internecie jest niewiele opinii (nawet nie o tym modelu, bo rozumiem, że to zbyt wąski temat), ale ogólnie, o jakości produktów tej firmy.

Te nam obojgu się podobają, obmacaliśmy je w salonie i wydają się być (okiem laika) w porządku. Ale co sądzą fachowcy lub użytkownicy? :-)

Będę wdzięczna za rady, bo w sobotę przychodzi pan wykonać pomiary, a potem jak najszybciej będziemy chcieli (rzecz jasna po ostatecznej wycenie) dokonać zamówienia (bo 6 tygodni oczekiwania przed nami), a czas jest, jak wszyscy wiemy, cenny. Szczególnie przy budowie/remontach.

Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dzięki za pomoc!

agni71
30-08-2017, 21:05
Bardzo proszę o pomoc w wyborze drzwi. Miałam juz praktycznie wybrane niskobudżetowe drzwi Pol-Skone Sempre w kolorze białym, ale okazuje się, że w szerokości 70 cm (a takich potrzebuję do łazienki) nie da się zrobić podcięcia, tylko tuleje (które kompletnie mi się nie podobają). W związku z tym sprzedawca zaproponował w zamian Invado model Domino. Czy one są porównywalnej jakości do Pol-Skone Sempre? Sprzedawca mówi, ze są mniej białe od Sempre, bardziej kremowe. Czy tak jest faktycznie? Przy białych ścianach boję się, że będą wyglądały na pożółkłe. Może ktoś z was wie, gdzie w Warszawie obejrzę na żywo ten model w bieli? Chyba, że polecicie cos jeszcze innego w takim wzorze? Niestety, problemem jest, ze drzwi mają byc w wersji ekonomicznej, czyli za niewiele ponad 1000 zł już z ościeżnicami i montażem. Tu link do Invado Domino http://www.invado.pl/produkty/drzwi-okleinowane/drzwi-modulowe/drzwi-okleinowane-domino, a tu Pol-Skone Sempre http://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/sempre

finlandia
31-08-2017, 10:02
Zadzwoń do Invado (może na stronie mają podany nr do przedstawiciela na region) i zapytaj gdzie na ekspozycji powinni mieć taki model.
Jednak w mojej ocenie Invado w tym modelu jest slabsze niż Sempre, które ma ramę z drewna. Bardziej porównywalne byłoby już Arco z Pol-skone (tam się chyba da zrobic podcięcie - całe są z MDF i tańsze do 200zł), tyle że tam kolor jest jeszcze inny (w sensie - cena odpowiednia do jakości).
Jak nie te firmy to może DRE - coraz bardziej się do nich przekonuję..

agni71
31-08-2017, 13:26
No właśnie z obejrzeniem może byc problem, producent podaje sklepy, gdzie powinien być na ekspozycji ten model (ale nie piszą w jakim kolorze) i w Warszawie są to tylko Komfort i Vox. Nawet nie wiedziałam, że Komfort sprzedaje też drzwi. Arco odpada bo ma te okropne (dla mnie, wiem, że teraz modne) poziome podziały. Z Dre nie znalazłam pasującego mi modelu. No nic, muszę gdzieś znaleźć te biel w Invado i zobaczyć na żywo.

agni71
31-08-2017, 13:39
Dziękuję za odpowiedż, w każdym razie :-) Jeszcze zastanawiam się nad Fortimo z Pol-Skone wzór 01, ale tego modelu nie robią w bieli, musiałaby być szarość w moim przypadku, lub antracyt. Nie chcę imitacji drewna.

remontujesie
31-08-2017, 16:17
Sprawdź sobie Intenso Doors - to bardzo dobry polski producent, mają stosunkowo niewiele modeli ale bardzo przyjemne, i koniecznie przez zakupem obejrzyj na żywo. W bieli mają dwa rodzaje oklein - biały CPL i Alaska - niby oba białe a różnica jest ogromna jak widzisz oba koło siebie. Zobacz np. model Marsylia lub Baron - tylko bez obudowy retro.

sm00q
31-08-2017, 16:36
Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.
Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.


395825395826

qjot1
13-09-2017, 06:00
Proszę o pomoc stałych bywalców w ocenie drzwi.
Praktycznie byliśmy zdecydowani na drzwi Asilo Colombo 5 lub Bari 3 , bez przeszklenia,proste, malowane na biało.
http://www.asilo.pl/portfolio-items/colombo-5/
http://www.asilo.pl/portfolio-items/bari-3/

No i weszliśmy na forum muratora, a tam mnóstwo negatywnych opinii. Czy rzeczywiście jest tak źle?

Bo jak tak, to już nie wiem co wybrać w podobnym wyglądzie. Bo już dużo drzwi oglądaliśmy i większość niestety nam nie podeszła.
I jeszcze jedno. Słyszał ktoś o marce swedoor :http://www.swedoor.eu/?

Pozdrawiam i dziękuję

finlandia
13-09-2017, 20:57
Te opinie o Asilo to chyba jakieś mało aktualne? Bo nawet ich nie pamiętam..
Czasem mam z nimi styczność. Nie widzę powodu, by wszystkich namawiać na te drzwi. Są droższe od średniej rynkowej, ale też oferują /trochę/ więcej, także nie jest to to samo co drzwi w cenie do 1 tys. zł.
Mają swoją markę.
Zetknąłem się także z serwisem - nie użekli mnie (tak samo jak wszelkie inne serwisy), ale też nie mogę narzekać na sposób i szybkość załawienie tematu. Było po prostu normalnie. Czyli dorobienie elementu w normalnym czasie (żadne ekspresy w tydzień czy 50% rabatu). Takie rzeczy to chyba tylko w amerykańskim śnie..

qjot1
17-09-2017, 21:59
Od forumowego Cinka dostałem zdjęcia drzwi zamontowanych 4 lata temu i wyglądają bardzo kiepsko.

mazwoj
20-09-2017, 16:22
Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.
Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.


395825395826

Trzeba było zastanowić się nad tym co chcesz od drzwi, a później dobierać odpowiedniego producenta i model. Jak chcesz większą szczelność akustyczną to obowiązkowo musisz dać próg, co dla 99% inwestorów jest nie do przyjęcia. Poza tym wypełnienie drzwi to nie może być plaster miodu, bo on ma tylko stabilizować MDFy. Albo kupujesz drzwi drewniane, albo z wypełnieniem z płyty wiórowej albo homalight. Ewentualnie drzwi ramowe z MDFu ale tam jak do wszystkich w/w trzeba dać próg z uszczelką.

szlapt
04-10-2017, 18:23
Miał ktoś do czynienia z drzwiami wewnętrznymi Voster? Poleca mi je sprzedawca ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o tym producencie

finlandia
10-11-2017, 10:56
Miał ktoś do czynienia z drzwiami wewnętrznymi Voster? Poleca mi je sprzedawca ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o tym producencie

I raczej nie znajdziesz opinii o tym producencie, chociaż regularnie ich widuję na targach Budma. Drzwi jak drzwi - wg mnie niczym szczególnym się nie wyróżniają by sprzedawcy mieli porzucać swoich dotychczasowych dostawców.
Brak opinii potraktuj jako dobry znak. Jakby fabryka "dawała ciała" to na pewno byłoby o czym poczytać.

oloksyk
12-11-2017, 22:53
Doradzi ktoś jak z jakością drzwi Auri z DRE? Miały by być w okleinie biały mat. Doczytałem już że ciężkie, masywne, a jak z użytkowaniem po np 2 latach? Ewentualnie VASCO Fuerta Correa też białe. Co lepsze?
Ogólnie to żona chce białe ja wolałbym coś w kolorze jesionu. Czy dobre mam wrażenie iż na biały każde zadrapanie, obicie będzie bardziej widoczne na białym niż na okleinie drewnopodobnej?

Iuliet
13-11-2017, 08:47
Chciałabym sobie kupić w najbliższym czasie nowe drzwi do pokojów. Mam taki kłopot, że jestem posiadaczką ciemnej kuchni. Zastanawiam się jak dostępnymi sposobami można zmienić ten stan rzeczy. Co myślicie o drzwiach z szybami ? Czy to jakoś wpłynie na stan kuchni. Wymyśliłam to sobie tak, że przez te drzwi wpadałoby światło do tej kuchni i dzięki temu byłoby trochę jaśniej, niż jest teraz. W jakim markecie można kupić coś taniego ? Co myślicie o OBI? Z tego co patrzę to mają tam dość przystępne ceny. Zastanawiam się jednak jak jest z jakością...

Deddal
10-01-2018, 17:03
Witam
planuję zakup drzwi wewnętrznych. Wraz z małżonką zastanawiamy się nad 2 modelami:
1. Porta FOCUS 4.A
https://www.porta.com.pl/produkt/id/2597/porta-focus
2. Pol-Skone ETIUDA A01
http://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/etiuda

Różnica między nimi wliczając ościeżnice i wypełnienie płytą wiórową otworową to lekko ponad 100zł jednak przy 9szt robi się już około 1000zł.
Pytanie czy opłaca się dopłacać do tych drzwi Pol-Skone ? Jeśli ktoś ma styczność z drzwiami jednej i drugiej firmy to bardzo proszę o wypowiedź.

patent.x
10-01-2018, 21:28
Jedna i druga firma (jak większość) ma swoje słabsze i lepsze produkty. Oba modele to drzwi płytowe, tylko podzielone szkleniem. Wybierając je skusił Was wygląd, czy cena i marki? Dopłata do płyty wiórowej jest rozsądna i z tego bym nie rezygnował. Jakie warianty wybraliście (okleiny, ościeżnice, dodatki)? Bierzecie z montażem na 8% vat?

finlandia
10-01-2018, 22:39
Jeśli nic sie nie zmieniło, to Etiuda przy szybie ma wstawki aluminiowe i to one decydują o cenie, ale też o wyglądzie. To musi sie podobać.
A o jakim kolorze myślicie?

patent.x
11-01-2018, 21:40
Nic się nie zmieniło. W wersji ze szkleniem listwy są przy szybie. W pełnej występują w wariantach poziomych lub pionowych. W pełnych listwy nie każdemu przypadną do gustu. Nie wkomponują się w każde wnętrze. Warto zobaczyć na żywo. Przy szkleniu nadają większego charakteru. Skrzydło bez tej listwy wygląda tradycyjnie. Z listwą trochę nowocześniej. Kwestia gustu.

Kamiss
12-01-2018, 11:46
Czy ktoś z Państwa posiada drzwi harmonijkowe? Wiem, że x lat temu to były tzw. szajsy,ale świat poszedł do przodu, technika też to może i harmonijki się unowocześniły? Planuję takie u siebie w mieszkaniu, ale chętnie zapoznałabym się z opinią/polecajką kogoś, kto je obecnie również wybrał i posiada :)

finlandia
12-01-2018, 20:22
Technika tak poszła do przodu, że tego tematu już nie rozwija. Praktycznie umarł śmiercią naturalną..