PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Jani_63
07-02-2011, 17:27
A przynajmniej "coś" co ma metkę Diora :D

arpek7
07-02-2011, 20:41
Witam.
A ja mam pytanie trochę z innej beczki ale również związane z drzwiami wewnętrznymi otóż bardzo proszę o pomoc w temacie od którego miejsca należy zacząć układać terakotę w łazience aby w momencie gdy drzwi łazienkowe są zamknięte nie było widoczne łączenie terakoty z parkietem (którym jest wyłożony korytarz) zarówno od strony łazienki jak i od strony korytarza. Drzwi będą z ościeżnicą regulowaną.

Robespierre
07-02-2011, 21:41
Czy wybrałeś drzwi z zawiasami ukrytymi (tzw wersja bez przylgowa) czy z zawiasem zwykłym (drzwi przylgowe) ??
Jaka jest grubość opaski w tej ościeżnicy??

I ostatnie bardzo ważne pytanie czy ściana od strony po której będzie wisiało skrzydło ma pion ?? Interesuje mnie strona zamka i zawiasów.

izusiam
07-02-2011, 21:45
Mój wybór padł na drzwi http://www.porta.com.pl/images/products/doors/big/p65_09_b.jpg

asizo
08-02-2011, 06:38
Mój wybór padł na drzwi http://www.porta.com.pl/images/products/doors/big/p65_09_b.jpg

Co to za drzwi?

ALUTKA W
08-02-2011, 07:36
arpek7
zdaje się, ze płytki muszą wystawac ok 1 cm na korytarz. Tak przynajmniej nasz fachman od drzwi doradził płytkarzom. Oczywiście do drzwi takiego typu jak powyżej i wiadomix, ze drzwi łazienki otwierane na korytarz (jest jakas norma odnośnie tego) bo ostatnio sie zdziwiłam u znajomych.

Sd***gn
08-02-2011, 07:50
Co to za drzwi?

Wydaje mi się że DRE.

finlandia
08-02-2011, 09:30
To zdjęcie wyżej to Porta Natura Koncept (aktaulnie mają inne zawiasy).
Zanim dojdziecie do łączenie płytek trzeba znać dokładny model drzwi/ ościeżnicy!. O ile zwykle jest to linia ściany zewnętrznej (przy drzwiach otwieranych na zewnątrz) lub ok 1cm wysunięcie, to nie zawsze jest to idealne.
Szczególnie, jak drzwi są droższe (bezprzylgowe, z krytymi zawiasami czy inne cuda) to możę się okazać, że efekt szlag trafił, bo widać spod nich łączenie podłogi. Im droższe /lepsze drzwi tym więcej wyjątków jest od reguły łączenia podłóg.

Dlatego pytania Robespierre są jak najbardziej zasadne

arpek7
08-02-2011, 13:30
Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
Uzupełniam pytanie :
- drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
- ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
- ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.

nielot2
08-02-2011, 15:38
Pytanie z nieco innej bajki, bo zglupialem..... Te dB w kwestii drzwi wewnatrzklatkowych - im wieksza cyferka tym cichsze czy tym glosniejsze? Np 32dB Vs 36dB - ktore przepuszczaja mniej dzwiekow?

Robespierre
08-02-2011, 15:48
Pytanie z nieco innej bajki, bo zglupialem..... Te dB w kwestii drzwi wewnatrzklatkowych - im wieksza cyferka tym cichsze czy tym glosniejsze? Np 32dB Vs 36dB - ktore przepuszczaja mniej dzwiekow?

Tak im więcej tym lepiej.

:)

Robespierre
08-02-2011, 16:00
Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
Uzupełniam pytanie :
- drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
- ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
- ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.

*******************************************

Przy drzwiach na ościeżnicy regulowanej, przy grubości opaski ok 15-20 mm i przy założeniu wersji za zwykłych zawiasach oś dylatacji powinna wypaść ok 1 do 1,5 cm od krawędzi ściany.

Uwaga!!!
Oś dylatacji - czyli jej środek - więc należy zastanowić się jaka zostanie zastosowana i dopiero wtedy podjąć decyzję o jej dokładnym umiejscowieniu.

Dylatacja korkowa stosowana np przy łączeniu terakoty z klejoną podłogą jest łatwa do ukrycia bo ma ok 10-15 mm. Ale zdarza się że przy łączeniu terakoty z panelami bądź inną podłogą położoną na podkładzie jako pływająca że listwa musi być szersza, nawet 3-4 cm - wtedy dokładne wyliczenie jest bardzo ważne.
Niestety podczas montażu drzwi często pojawia się problem braku pionu. Co ujawnia się w "krzywo" przebiegającej dylatacji...

:)

Oczywiście przy wersji bez przylgowej skrzydło zmienia swoje umiejscowienie... Ale tu znów zapytam o grubość opasek, itd, itp...

arpek7
08-02-2011, 17:14
Dziękuję za informację z ponizszego wnioskuję, ze parkieciarz wprowadza mnie w bląd - ups - już wprowadzil gdyz do połączenia korytarza (parkiet) z kotłownią (terakota) zostawilismy 10mm delatację od kraędzi ściany na której będą "osadzone" drzwi. Chyba z nim pogadam....A co do oposki to 15-20mm

Darpiot
08-02-2011, 18:48
Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
Uzupełniam pytanie :
- drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
- ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
- ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.

Właśnie jestem po montażu drzwi POLSKONE. I kilka uwag; same drzwi wykonane dość estetycznie (o trwałości się nie wypowiadam, bo dopiero zamontowane) ale ościeżnice regulowane to porażka. W katalogu firmy stoi jak byk, że model ościeżnicy POLSKONE wersja ZZ4 ma zakres regulacji od 123-143 mm. Nic bardziej mylnego - zakres zaczyna się od 140mm i jest chyba do 160mm. Albo tak pakują towar w zakładzie że do opakowań wersji ZZ4 wkładają ZZ5. Model ZZ8 ma mieć zakres regulacji od 255-275 mm i powinien pasować do otynkowanego muru z pustaka 240mm. Niuestety - zakres regulacji zaczyna się od 275mm. Zakład stolarski miał co robić trzeba było frezować opaskę aby weszłą w futrynę. No a największym problemem jest ściana która ma 130mm. Tutaj trzeba wykazać się kunsztem i pomysłowością jak to zamontować. Cięcie całości i jakiś super klej trzeba zastosować. PORAŻKA!!! Wszystkie do przeróbki i obcinania piór.

Robespierre
08-02-2011, 21:14
Mniejszym błędem będzie jeśli dylatację będzie widać od strony kotłowni...

Robespierre
08-02-2011, 22:02
Właśnie jestem po montażu drzwi POLSKONE. I kilka uwag; same drzwi wykonane dość estetycznie (o trwałości się nie wypowiadam, bo dopiero zamontowane) ale ościeżnice regulowane to porażka. W katalogu firmy stoi jak byk, że model ościeżnicy POLSKONE wersja ZZ4 ma zakres regulacji od 123-143 mm. Nic bardziej mylnego - zakres zaczyna się od 140mm i jest chyba do 160mm. Albo tak pakują towar w zakładzie że do opakowań wersji ZZ4 wkładają ZZ5. Model ZZ8 ma mieć zakres regulacji od 255-275 mm i powinien pasować do otynkowanego muru z pustaka 240mm. Niuestety - zakres regulacji zaczyna się od 275mm. Zakład stolarski miał co robić trzeba było frezować opaskę aby weszłą w futrynę. No a największym problemem jest ściana która ma 130mm. Tutaj trzeba wykazać się kunsztem i pomysłowością jak to zamontować. Cięcie całości i jakiś super klej trzeba zastosować. PORAŻKA!!! Wszystkie do przeróbki i obcinania piór.

Wydaje mi się że te wymiary to była zwykła pomyłka. Jeśli paczki były opisane prawidłowo a towar w środku nie był zgodny z opisem to najwyraźniej zawinił pracownik pakujący towar... Możliwe że już wcześniej ktoś źle odczytał dokumenty i źle wykonał ościeżnice. No ale w tak dużej firmie znalezienie winnego jest niezwykle trudne.
(dlatego nigdy nie będę współpracował z takimi molochami...)

Co do montażu to nie mogę za dużo powiedzieć gdyż zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i nie widać prawidłowości poskładania elementów ościeżnic. Widać natomiast śruby które zostały wkręcone w widoczne płaszczyzny ościeżnic. Ten temat poruszaliśmy na 64 stronie i tam doradzałem jakich śrub należy użyć i gdzie je wkręcić. ...miały być wkręcone pod kątem pod uszczelką. Dodatkowo widzę że się bardzo spieszysz i zamontowałeś drzwi przed podłogą. To nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze utrudniasz kolejnej firmie montaż podłogi a po drugie narażasz się na problemy w postaci zwiększonej wilgotności powietrza a co za tym idzie na odkształcenia skrzydeł lub ościeżnic. Przed położeniem podłogi wykonuje się próby wilgotnościowe i jeśli wypadną pomyślnie - montuje podłogę. Jeśli jej nie masz, zakładam że albo posadzka była za wilgotna i nie można było montować podłogi albo że jeszcze nikt jej nie sprawdzał... No chyba że monter od drzwi ale w to wątpię.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć miejsca na Twoich ościeżnicach które moim zdaniem dyskwalifikują monterów lub przynajmniej zabierają przyznane im wcześniej za dobre docięcia punkty... :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=42334

Dama Migdalowa
09-02-2011, 08:44
a czy ktos moze sie wypowiedziec na temat jakosci GD Dorrigio - wloska firma. jestem zainteresowana modelem TAU. ramiak drewniany w srodku hdf, 3 zawiasy. ja jestem zainteresowana modelem plaskim, bez zdobien. bede wdzieczna za opinie. pozdrawiam

finlandia
09-02-2011, 10:05
Co do montażu to nie mogę za dużo powiedzieć gdyż zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i nie widać prawidłowości poskładania elementów ościeżnic. Widać natomiast śruby które zostały wkręcone w widoczne płaszczyzny ościeżnic. Ten temat poruszaliśmy na 64 stronie i tam doradzałem jakich śrub należy użyć i gdzie je wkręcić. ...miały być wkręcone pod kątem pod uszczelką.
Robe,
niewiele można dodać do Twojej wypowiedzi - oj nie chciałbym tak dokładnych Klientow jak Ty :)
Jeśli mowa o punktach ujemnych - to należą się raczejh fabryce - nie montażystom.
Nie mogę tego zrozumieć, ale Pol-skone dla pewnych ościeżnic wierci (fabrycznie) wielkie dziury na widocznej części (jak w tym przykładzie), w innych pod uszczaelką - ale nadal widać zatycznę, np. model Retro, lub nie ma dziur wcale - w ościeżnicy DIN.
Za dużo standardów jak na jedną firmę - tego u nich nie lubię, bo w cenniku poruszam się jak po polu minowym - uważnie..
Oczywiscie z dziur można zrezygnować.. za dopłatą :mad:

tanis
13-02-2011, 19:40
Czy ktoś z Was użytkuje już , albo widział gdzieś w sklepie Domino 10 i Domino 11 firmy Invado? Pojawiły się one w nowym katalogu na 2011, ale nigdzie w Trójmieście ich nie znalazłam.Wygląd katalogowy pasuje mi. Niestety na papierze nie można powiększyc i zobaczyc szczegółów. Na stronie Invado jeszcze ich nie zamieszczono.

trendyxxx
17-02-2011, 13:51
Piękne są te drzwi natura koncept. Zastanawiam się tylko między modelem K3 a K6 kolor WENGE lub TEAK
Nie widziałm drzwi na żywo jedynie próbki okleiny. Niestety okleina bardzo różni się kolorystycznie od tych na zdjęciach w katalogu.

natura koncept

Darpiot
17-02-2011, 14:05
Wydaje mi się że te wymiary to była zwykła pomyłka. Jeśli paczki były opisane prawidłowo a towar w środku nie był zgodny z opisem to najwyraźniej zawinił pracownik pakujący towar... Możliwe że już wcześniej ktoś źle odczytał dokumenty i źle wykonał ościeżnice. No ale w tak dużej firmie znalezienie winnego jest niezwykle trudne.
(dlatego nigdy nie będę współpracował z takimi molochami...)

Co do montażu to nie mogę za dużo powiedzieć gdyż zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i nie widać prawidłowości poskładania elementów ościeżnic. Widać natomiast śruby które zostały wkręcone w widoczne płaszczyzny ościeżnic.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=42334

No nie masz racji; kotwy (dyble) zostały wkręcone w otwory w ramie (ościeżnicy) w miejscach fabrychnie do tego przygotowanych. Otwory są zaślepione plastikowymi korkami dołaczonymi przez producenta. I te właśnie zaślepki widać na zdjęciach. Jest możliwość zamówienia w POLSKONE ram bez otworów na dyble ale liczą sobie 15zł dopłaty do każdych drzwi w takim przypadku. Wówczas dołaczane są zapewne koytwy podobne jak do okien.

A co do montażu przed podłogami; mam akurat glazurnika i są porobione podłogi z gresu w holu, wiatrołapie, kuchni i łazience. Pozostały pomieszczenia gdzie będzie parkiet. Poziomy są połapane, a że zakładali drzwi w pomieszczeniach w których podłogi już są to zdecydowałem o zamontowaniu również tam gdzie będą parkiety.

Robespierre
17-02-2011, 19:18
No nie masz racji; kotwy (dyble) zostały wkręcone w otwory w ramie (ościeżnicy) w miejscach fabrychnie do tego przygotowanych. Otwory są zaślepione plastikowymi korkami dołaczonymi przez producenta. I te właśnie zaślepki widać na zdjęciach. Jest możliwość zamówienia w POLSKONE ram bez otworów na dyble ale liczą sobie 15zł dopłaty do każdych drzwi w takim przypadku. Wówczas dołaczane są zapewne koytwy podobne jak do okien.

A co do montażu przed podłogami; mam akurat glazurnika i są porobione podłogi z gresu w holu, wiatrołapie, kuchni i łazience. Pozostały pomieszczenia gdzie będzie parkiet. Poziomy są połapane, a że zakładali drzwi w pomieszczeniach w których podłogi już są to zdecydowałem o zamontowaniu również tam gdzie będą parkiety.

Może nie miałem racji że to robota montera. Zwracam honor ekipie monterskiej. Ale musisz przyznać że wygląda to paskudnie i jeśli można zamówić bez wierceń to nawet dopłata by mnie przed tym nie zatrzymała. Unikam tego typu firm jak ognia więc ich standard wiercenia ościeżnic zaskakuje mnie wyjątkowo mocno.

Co do montażu drzwi bez parkietów/paneli - to dalej podtrzymuję że montaż powinien odbyć się po... Czy glazurnik zbadał Ci poziom wilgoci w posadzce i na tym oparłeś swoją decyzję o montażu drzwi?? Nie sądzę... A to może skutkować problemami w przyszłości. Np. trwałym odkształceniem ościeżnic czy skrzydeł.

trendyxxx
18-02-2011, 08:11
drzwi są naprawdę piękne kolor prezentuje się super. Widziałam w sklepie bróbkę okleiny i wygląda zupełnie inaczej (jaśniejsza i w odcieniu miodowo-żółtym) jak to możliwe

Robespierre
18-02-2011, 09:27
drzwi są naprawdę piękne kolor prezentuje się super. Widziałam w sklepie bróbkę okleiny i wygląda zupełnie inaczej (jaśniejsza i w odcieniu miodowo-żółtym) jak to możliwe

Próbki fornirów naturalnych nigdy nie oddadzą nam prawdziwego kolorytu, usłojenia całych drzwi.

Większość producentów na próbkach naturalnych zamieszcza opis:

" Drewno jest naturalnym materiałem.
Poszczególne drzwi mogą różnić się między sobą
odcieniem, strukturą i układem słoi,
czego przedstawione na wystawie wyroby i próbki
mogą nie odzwierciedlać."

Maleńka próbka jest wycinkiem który możemy porównać z elementem kodu DNA człowieka.

Z reguły powtarzalność kolorystyczna waha się w granicach 70-90% i jest zależna od wielu czynników (ułożenia usłojenia, kąta padania światła, rodzaju światła, gleby na której rosło dane drzewo, szerokości pnia z której pozyskano materiał, wiek drzewa itp...) Dla jednych to wada dla innych zaleta.

Troszkę prościej jest z tzw fornirami modyfikowanymi. Są to specjalnie spreparowane forniry których usłojenie można wręcz sobie wybrać. W tym przypadku powtarzalność jest większa i sięga nawet 95-99%. Stosuje się je głównie w nowoczesnych modelach... Choć nie tylko.

:)

Aandziula
20-02-2011, 23:20
co sądzicie o drzwiach firmy WINDOOR?? spotkałam bardzo ładne w sklepie interentowym ale słyszałam coś że kiepska jakość??
czy to prawda

punto
21-02-2011, 14:37
czy ma ktoś zastrzeżenia do drzwi wewnętrznych Dre? upatrzyłam sobie taki jeden model, ale sprzedawca mnie poinformował, że są reklamacje bo przy otwieraniu i zamykaniu ścierają się w miejscu gdzie dochodzą do ościeżnicy... Nie wiem czy to prawda, czy może ma większą prowizję od sprzedaży innych modeli...

tanis
21-02-2011, 15:04
Witaj Punto,

Też chciałam DRE.Sprzedawca nie chwalił, nie ganił. Podobno dużo ich sprzedają. Na pomiarach podpytałam montażystę. Mówił, że sporo reklamacji mają. Przeważnie ubytki, rysy w okleinie. Firma bez problemu wymienia je na inne. Ja jednak z DRE zrezygnowałam. wybrałam inne. Jest trochę firm, można znaleź zbliżone modele :)

mrówka75
21-02-2011, 19:38
Mam zamówione drzwi firmy Inter-Door model Livorno -1 szt. około 3 tys. Drzwi były zamawiane w połowie listopada. Miały być w okolicach nowego roku. przyszły a jakże całe zeskazowane. Montażysta tylko zadzwonił i powiedział, ich nie zakłada (założył tylko ościeżnice) a drzwi oddaje do wymiany. Mamy już na karku marzec a drzwi dalej nie mam.
W kibelku wisi przyklejona zasłonka żeby można było korzystać( 21 wiek). Zadzwoniłam do Inter dooru w zeszłym tygodniu z pytaniem ile można czekać na reklamacje.Ponoć mają być w tym tygodniu-poczekamy zobaczymy .Pytam miłą panią z działu reklamacji czy oni tam mają jakiś dział kontroli jakości, pani że owszem- no to moje zasadnicze pytanie jak takie badziewie mogli wysłać do klienta ? NIE POLECAM INTER DOORU- olewają klientów.

finlandia
22-02-2011, 09:53
Mrówka...
nie bronię Interdoru, ale nie znam firmy która by od ręki wymieniała skrzydła na nowe. Wyprodukowanie trochę trwa.. nie mówiąc już o procedurze reklamacyjnej.
Już chyba lepszy w tym przypadku jest solidny stolarz, który z montażu wróci na zaklad i zrobi poprawki. Ale z tą solidnością też różnie bywa.

mrówka75
22-02-2011, 19:00
Ale ja czekam na załatwienie reklamacji już prawie 2 miesiąc!!! Nie mówiłam o załatwieniu reklamacji od ręki.

Miszaki
22-02-2011, 19:07
My chcemy drzwi drewniane, sami je pomalujemy (pobielimy i postarzymy), do tego jakieś fajne klamki. Model który nam się podoba, to Londyn z Radeksu (do kupienia w Leroy Merlin) kosztuje jakieś 149 zł. Ozdobne listwy będziemy wykonywać sami, a jak się jeszcze zmieni koncepcja, to sami sobie zrobimy drzwi, na wzór angielskich, zbijanych z desek na "z". Decyzja jeszcze przed nami. Wystrój u nas będzie skandynawski i wszystko w bieli, więc będą pasować :)

finlandia
23-02-2011, 09:21
A jestes pewna, że to drzwi nadające się do mieszkania?
Bo ja mam wrażenie, że to w załączniku to ażurowa przegroda jaką stosuje się np. w blokowych piwnicach...

Tylko bez nazwisk.
24-02-2011, 11:23
ewentualnie okiennicy tzw. "polska zetka"

Miszaki
24-02-2011, 20:08
Nie, taki typ drzwi jest popularny w angielskich, zabytkowym, wiejskich domach. Na zdjęciu parę przykładów. Niestety nie w bieli.

mrówka75
25-02-2011, 17:59
Nie, taki typ drzwi jest popularny w angielskich, zabytkowym, wiejskich domach. Na zdjęciu parę przykładów. Niestety nie w bieli.

Super pomysł na drzwi, w końcu coś innego. Jeżeli całe wnętrza będą utrzymane w takim stylu to drzwi będą pasować rewelacyjnie.

beata7410
06-03-2011, 18:50
[SIZE="3"]Witam. Chciałabym bardzo przestrzec wszystkich którzy zastanawiają się nad zakupem drzwi wewnętrznych firmy Porta. Zastanawiałam się wiele czasu nad tym i przekonałam się że warto. Firma Porta sprzedaje drzwi które są "bublem". Strasznie się palcują nie można ich doczyścić w żaden istniejący sposób, oprócz tego nie można się dogadać w sprawie reklamacji , wypadają listewki z drzwi z szybkami, na szybkach widoczne są ślady wklejania (silikon?). Są tylko mili wtedy gdy chcą sprzedać , potem maja klienta w nosie i nie chcą słuchać , ani się dogadać, Ps. Moja sprawa toczy się właśnie przed sądem konsumenckim i rzecznik mówi że jest ona wygrana pozdrawiam Beata[:bye:/SIZE]

monikaa13
06-03-2011, 19:09
Mamy drzwi Porta, jak na razie pół roku i nic się z nimi nie dzieje. Palcują się pewnie każde oklejone. Ja moje doczyszczam bez problemu, jeżeli tak można powiedzieć...doczyszczają się całkowicie ale trochę siły trzeba w to włożyć :) Czyszczę na sucho.

Z drzwi jak na razie jestem mega zadowolona, bo bardzo nam się podobają.

Montował nam montażysta z Porty ale dzrwi nie były zamawiane w salonie, tylko u niego bezpośrednio.

W tej chwili nie mam żadnych uwag, ani do drzwi, ani do montażu.

W starym mieszkaniu mieliśmy drzwi Porty zewnętrzne, antywłamaniowe 3,5 roku. Nic, kompletnie nic się z nimi nie działo. Chodziło świetnie, bardzo dobrze wygłuszały...ale to były drzwi na pewno z tych droższych.

Robespierre
08-03-2011, 23:01
Powiew świeżości :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=46537

Przeszklenia zlicowane z płaszczyzną skrzydła... Nowy trend dodający lekkości.

finlandia
09-03-2011, 09:18
Chcesz powiedzieć że te paski to szyby?
Fiu fiu.. takie zlicowanie wymaga dopracowanej technologii..

alladyn71
09-03-2011, 09:35
Miszaki ale super drzwi! :D

benia0977
09-03-2011, 16:34
Zdaje się, że namieszałam przy wykańczaniu wnętrz, a mianowicie. Czekam na montaż schodów w kolorze zbliżonym do calwados i olchy. Dzisiaj miałam montaż drzwi zewnętrznych w kolorze mahoń. Niestety nie pomyślałam że lepiej byłoby aby miały tę samą barwę. Teraz czeka mnie zakup drzwi wewnętrznych i sama nie wiem czy kierowac się barwą drzwi zewn. czy barwą schodów. Dodam że schody nie sa w tym samym pomieszczeniu co drzwi zewn. , natomiast przy drzwiach zewn jak i przy schodach będą drzwi wewn. I jak tu wybrnąc. Jeśli chodzi o meble tone jestem zdecydowana, w kuchni będzie makassar celowo wybrany pod kolor schodów i ew. ciemnych mebli w salonie. Będzie stanowił połączenie tych 2 barw. W salonie również będą schody w tym odcieniu co w holu.

ANSE72
09-03-2011, 17:56
dobór w kolorze schodów

benia0977
09-03-2011, 20:11
dobór w kolorze schodów

jest jeszcze jedna sprawa, gdybym wybrała jednak drzwi wewn. mahoń to łatwiej byłoby mi dobrac farbę na ościeżnicę metalową niż przy drzwiach olcha

ANSE72
09-03-2011, 21:16
jest jeszcze jedna sprawa, gdybym wybrała jednak drzwi wewn. mahoń to łatwiej byłoby mi dobrac farbę na ościeżnicę metalową niż przy drzwiach olcha

jeżeli bedziesz miała zakup wszystkich drzwi ,w jednym odcieniu to nie stanowi to problemu jaką wybierzesz kolorystykę drzwi . może i być machoń Chyba ze masz już w tym samym pomieszczeniu inne drzwi to jednak wypadałoby , aby było jednakowe

Robespierre
10-03-2011, 06:18
Chcesz powiedzieć że te paski to szyby?
Fiu fiu.. takie zlicowanie wymaga dopracowanej technologii..

Tak. To szkło akrylowe... :) Efekt jest na prawdę piorunujący. :)

benia0977
10-03-2011, 08:09
Otóż, mam zamiar wymienić wszystkie drzwi wewnętrzne. Moim zdaniem ładniej by wyglądało gdyby wszystkie drzwi w domu miały jednakową barwę i wzór. Myślę też że kolor machoń ładniej komponowałby się z podłogą w kolorze jasnobeżowym. Schody wybrałam w takim kolorze pod kątem ich użyteczności, wiadomo że na ciemnych stopniach widoczne są wszelkie zarysowania. Jestem posiadaczką szalonego psiaka bokserka, i wiem doskonale że jasne schody to dobry wybór w tym przypadku. Co do mebli to w sypialni i salonie będą ciemne ( orzech lub wenge ew. machoń chociaż trudno dostać w tym kolorze ). Mam też kilka ciekawych dodatków w drewnie machoniu tj. kwietnik, zegar, króer mogłabym wykorzystać w holu.

piuc
10-03-2011, 08:26
chciałem wam pokazać nowość w zdobieniu szkła w drzwiach wewnętrznych, dowolną grafiką, TU BYŁA REKLAMA - USUNIĘTO

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ag/ld/d0r9/j0K0oQTRB47YwgryTX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ag/ld/d0r9/XRwlbfoOGjYBMXTtjX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ag/ld/d0r9/3o4oi1x79HOMsJvo7X.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ag/ld/d0r9/w9xf1uksxhs2gVhexX.jpg

ANSE72
10-03-2011, 08:36
jest ok - mozesz działać

Robespierre
10-03-2011, 09:57
chciałem wam pokazać nowość w zdobieniu szkła w drzwiach wewnętrznych, dowolną grafiką

No nie wiem co to za nowość bo w tej technologii wykonuję drzwi już od około dwóch lat.
Powiem więcej... Wkładanie zdjęć pomiędzy dwie tafle to już stara technologia. Teraz wkłada się elementy metalowe, płótno, bawełnę, tapety... To dopiero jest efekt!



Pozdrawiam.

piuc
10-03-2011, 10:01
No nie wiem co to za nowość bo w tej technologii wykonuję drzwi już od około dwóch lat.
Powiem więcej... Wkładanie zdjęć pomiędzy dwie tafle to już stara technologia. Teraz wkłada się elementy metalowe, płótno, bawełnę, tapety... To dopiero jest efekt!
.

Muszę Cie zaskoczyć ale to nie jest technika o której mówisz, ja mówię o technice specjalnego malowania, a nie o laminowaniu.

Robespierre
10-03-2011, 16:06
Muszę Cie zaskoczyć ale to nie jest technika o której mówisz, ja mówię o technice specjalnego malowania, a nie o laminowaniu.

No to mnie zaskoczyłeś. :)

Malowania nie stosuję gdyż powierzchnie szkła z obu stron znacznie się różnią... Z jednej strony efekt jest śliczny ale z drugiej kompletna klapa.

No chyba że Twoja nowa technologia nadaje malowanej powierzchni połysk równy połyskowi szkła. (??)

misiakulka
10-03-2011, 16:26
Robespiere powiedz co to za drzwi z tymi szklanymi wstawkami-znaczy firma jaka?

Robespierre
10-03-2011, 22:42
Coś innego dla rozruszania tematu.

Realizacja z 2009 roku.

Projekty i zestawienie kolorystyczne: robespierre

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=39837

Do dziś jestem z tego dumny. :)

Robespierre
11-03-2011, 14:07
No to się ruszyło... he he.

W takim wypadku poszukam czegoś innego.

Widać że moda na nowoczesne wnętrza już przemija...

Robespierre
12-03-2011, 09:51
Klasyczne eleganckie kształty...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47628&d=1299923264


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47629&d=1299924286

Kolekcja Retro, Ral 9010
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47630&d=1299929358


Szklane - RAL 9017 polerowany
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47631&d=1299930138

Remont kamienicy z 1890 r. Dolny Śląsk - Karkonosze.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=47632&d=1299930954

redlum
18-03-2011, 23:08
A to są nasze drzwi prawda, że piękne- mleczna szyba kolor orzech amerykański

don_pedro
19-03-2011, 20:47
Witam.
Proszę o wszystkie Wasze opinie na temat drzwi f-my VERTE podobno nowość na polskim rynku ???? Dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

http://www.vertedrzwi.eu/

Monika555
21-03-2011, 13:31
Preferuje raczej gotowe rozwiązania, z montażem. Drzwi bardzo ładne i solidnie wykonane. (http://www.klimek-klus.pl)
http://www.klimek-klus.pl/images/stories/oferta/drzwi/drzwi_milenium.jpg

finlandia
21-03-2011, 14:26
To widzę po linku, że u KK też słaby ruch w drzwiach.

Aleksandryta
21-03-2011, 14:52
Ale drzwi piękne!! W ogóle mają fajnie wyglądające drzwi i bez "szparek", co już jest sukcesem :)

Agi75
21-03-2011, 16:25
Witam wszystkich.Mam pytanie.bardzo podobają mi się drzwi taurus firmy Invado ale ta cena!!!!!!!!!!!! Tylko 199zł .Przeraża to, że jest taka niska.Moze ktoś je ma , a jesli nie to może ktoś z Was podsunie mi propozycję podobnych w kwocie ok 600zł...http://multizakupy.pl/Drzwi_Invado_Taurus.html?gclid=COnpjueH4KcCFYsSfAo dcUIY_g http://multizakupy.pl/images/miniatury2/invado_taurus.jpg

don_pedro
21-03-2011, 17:09
Witam wszystkich forumowiczów.
Stoję przed wyborem drzwi wewnętrznych i ostatnio natrafiłam na drzwi firmy VERTE http://www.vertedrzwi.eu/ czy ktoś z Was posiada lub spotkał się z drzwiami tej firmy???? Liczę na pomoc :-) Pozdrawiam Agnieszka

oldzia
23-03-2011, 07:19
Coś innego dla rozruszania tematu.

Realizacja z 2009 roku.

Projekty i zestawienie kolorystyczne: robespierre

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=39837

Do dziś jestem z tego dumny. :)

robespiere super to wyszło:) sama zastanawiałam się nad takim połączeniem, ale nigdzie nie widziałam na żywo:rolleyes: na parterze planuję ciemniejsze drzwi, ale poddasze i sypialnie w jasnych kolorach więc aby wszytko ze sobą zgrać takie rozwiązanie bardzo mi się podoba:yes: Drzwi świetne - jaka to firma?

kakarzynka
25-03-2011, 12:13
Witam wszystkich.Mam pytanie.bardzo podobają mi się drzwi taurus firmy Invado ale ta cena!!!!!!!!!!!! Tylko 199zł .Przeraża to, że jest taka niska.Moze ktoś je ma , a jesli nie to może ktoś z Was podsunie mi propozycję podobnych w kwocie ok 600zł...http://multizakupy.pl/Drzwi_Invado_Taurus.html?gclid=COnpjueH4KcCFYsSfAo dcUIY_g http://multizakupy.pl/images/miniatury2/invado_taurus.jpg

mam invado trzeci rok,takie i model aquarius (z okienkami) jak na taką cenę to jakość jest bardzo dobra. Wystarczy powiedzieć, że jedyne uszkodzenia jakie powstały to odrapana jedna rama bo małżonek usuwał klej od taśmy malarskiej szorstką stroną bardzo twardej gąbki. Moje dziecko niejednokrotnie przywaliło w nie na pełnym pędzie swoim pojazdem, ja się z nimi nie certolę walę odkurzaczem zawsze przy wjeżdżaniu do pomieszczenia. W nowym domu zapewne na piętrze też będa invado bo lepszych drzwi w takich cenach nie znalazłam a porównując je do produktów innych firm (w tej samej technologii) są ładniejsze trwalsze i tańsze.

madison22
05-04-2011, 15:54
don pedro właśnie czekam na montaż drzwi verte, bardzo mi sie spodobały i zdecydowałam sie na nie.

Robespierre
05-04-2011, 17:51
Drzwi na pewno nie są drogie...

(-)
Natomiast mają bardzo słabiutkie zawiasy dodatkowo bardzo brzydko osadzane w ościeżnicy (z dużym luzem an trzpienie mocujące).
Kiepsko wyglądające uszczelki na około szyb, estetyka docięcia narożników kiepska.
Z powodu stosowania cienkiego szkła drzwi zamiast wyglądać lekko wyglądają mega pancernie (efekt dla patrzących z boku).

(+)
Pokrycie położone bez łączeń na zagięciach zewnętrznych.

(- v +)
Sam nie wiem czy to dobrze czy źle... Nowa marka firmy Porta która ma przerwać złą sławę produktów Porty. Czy tak się stanie czas pokaże. Faktem jest że nikt ich nie użytkował dłużej niż kilka miesięcy więc teraz wiele się nie dowiemy na temat trwałości. Jeśli się nie uda to na pewno spece od marketingu Porty znów wymyślą nową niesprawdzalną markę i będzie cacy. :)


Pozdrawiam:
robespierre

P.S.
Liczę że wszystkie zamówione i zamontowane drzwi będę lepsze niż te które widziałem w salonie u dilera.
Życzę wszystkim udanych zakupów.

Do kakarzynki:

************************************************** **********

A skąd wiesz że są trwalsze od produktów konkurencji... (??) Hmmm...

Ja mam w domku letniskowym drzwi innej firmy - wykończone laminatem. Mają ponad dwa lata i także się z nimi nie certolę. Chodzę po domu z siekierą i tłukę po ościeżnicach ile wlezie. A dodatkowo jak przechodzę to zawsze staram się je stuknąć zegarkiem albo czymś co aktualnie mam pod ręką. :)

Nawet nie ma zadrapań... :)

A dodatkowo komplet skrzydło + ościeżnica kosztował niespełna 800 zł.

:)

Pozdrawiam.

P.S.
Ludzie - używajcie drzwi zgodnie z ich przeznaczeniem... (!!!!) :)


Witam wszystkich.Mam pytanie.bardzo podobają mi się drzwi taurus firmy Invado ale ta cena!!!!!!!!!!!! Tylko 199zł .Przeraża to, że jest taka niska.Moze ktoś je ma , a jesli nie to może ktoś z Was podsunie mi propozycję podobnych w kwocie ok 600zł...http://multizakupy.pl/Drzwi_Invado_Taurus.html?gclid=COnpjueH4KcCFYsSfAo dcUIY_g http://multizakupy.pl/images/miniatury2/invado_taurus.jpg

Obawiam się że jak się dobrze rozpędzisz i wycelujesz centralnie w środek skrzydła to przelecisz bez najmniejszego problemu...

Cudów się nie spodziewaj.

Najwyżej wymienisz na inny model za dwa lata. Słyszałem że to dość popularny sposób na odnawianie tanich drzwi.
:)

finlandia
06-04-2011, 09:40
Nic dodać, nic ująć.
Verte - konstrukcja oparta tylko na MDF (czyli poszli w stronę taniej konkurencji).
Porta - nie uważam, by ta marka miała złą tradycję. Wręcze przeciwnie.

Robespierre
06-04-2011, 11:45
Nic dodać, nic ująć.
Verte - konstrukcja oparta tylko na MDF (czyli poszli w stronę taniej konkurencji).
Porta - nie uważam, by ta marka miała złą tradycję. Wręcze przeciwnie.

Kieruję się opiniami które zasłyszałem od monterów, klientów, na forach, itp.
http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&q=porta+opinie&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=&pbx=1&fp=ffd4ff154e39c45e

Oczywiście zawsze trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka na pewne opinie ale jednak jest ich sporo... Jedni chwalą inni ganią.
Gdyby tak nie było i sama firma czuła by się kryształowa to nie wymyślałaby nowych marek (Villadora, Verte, itp) bo sama nazwa PORTA załatwiałaby wszystko.

Osobiście miałem styczność z produktami Porty na różnych obiektach i można to skwitować tak:
Drzwi wykonane w miarę dokładnie. Powtarzam w miarę... I często zależy od ludzi na danej zmianie... Tzw efekt "falowy".
Konstrukcje maksymalnie odchudzone w celu obniżenia wartości choćby 50 gr na sztuce - choć trzymające się kupy.
Materiały wykończeniowe przeciętnej wytrzymałości i w skutek upływu lat produkty dosyć szybko się starzeją.
W produktach pokrytych fornirem mała powtarzalność koloru. Na to nie zwraca się bacznej uwagi.

W mniejszych firmach (produkujących drzwi ekskluzywne) dopasowanie fornirów trwa sporo dłużej i ostatecznie produkt wygląda lepiej. Nie mówię że idealnie bo ideału w drewnie nigdy nie będzie. To żywy materiał...

:)

kakarzynka
06-04-2011, 15:31
Do kakarzynki:

************************************************** **********

A skąd wiesz że są trwalsze od produktów konkurencji... (??) Hmmm...

Ja mam w domku letniskowym drzwi innej firmy - wykończone laminatem. Mają ponad dwa lata i także się z nimi nie certolę. Chodzę po domu z siekierą i tłukę po ościeżnicach ile wlezie. A dodatkowo jak przechodzę to zawsze staram się je stuknąć zegarkiem albo czymś co aktualnie mam pod ręką. :)

Nawet nie ma zadrapań... :)

skąd wiem..u mojej mamy na pietrze są drzwi, rownież tani laminat firmy na P
Może to przypadek i akurat się trafiły wadliwe egzemplarze ale wykończenie ramek szyb wygląda jakby sklejał je przedszkolak gumą do żucia, poza tym mieszkałam tam kilka lat i zachowywały się i wyglądąły dokładnie na to czym były, czyli tanie badziewie
Porównując je do tych, które mam w tej chwili uważam że invado są staranniej wykonane, solidniejsze( nawet wagowo) i nie mam wrażenia trzaskając nimi np: że za sekundę zostaną mi w ręku kawałki paździerza:)

Ktoś pytał użytkownika invado , użytkownik invado odpowiedział co wiedział, nie jest to popularna marka i zakładam że sporo ludzi skreśla je nawet ich nie oglądając.
Nie namawiam nikogo do zakupu , mam to w nosie ale odpowiadam na zadane uzytkownikowi tych konkretnych drzwi pytanie

A dodatkowo komplet skrzydło + ościeżnica kosztował niespełna 800 zł

800zł za płytę wiórową plus papier to dużo, napewno więcej niż za moje

Pozdrawiam.

P.S.
Ludzie - używajcie drzwi zgodnie z ich przeznaczeniem... (!!!!) :)

to też do mnie?



Obawiam się że jak się dobrze rozpędzisz i wycelujesz centralnie w środek skrzydła to przelecisz bez najmniejszego problemu...

Cudów się nie spodziewaj.

Najwyżej wymienisz na inny model za dwa lata. Słyszałem że to dość popularny sposób na odnawianie tanich drzwi.
:)[/QUOTE]

owszem dokładnie tak zrobię :) i również Pozdrawiam

Robespierre
06-04-2011, 15:36
Po prostu rozbawiłaś mnie do łez pisząc:

"ja się nie certolę walę w nie odkurzaczem..." - to już lekka przesada...

A moje nie są z papieru tylko z pyłu drzewnego sprasowanego pod odpowiednio dużym ciężarem aby były twarde i odpowiednio małym aby nie były zbyt kruche. Dodam że są zamontowane w nieogrzewanym domku letniskowym i nic im się tam nie dzieje...

800 zł - kosztowały z montażem i klamką... :)

Pozdrawiam.

Inka 14
06-04-2011, 22:36
to moje drzwi na poddaszu
do sypialni - pełne
http://img52.imageshack.us/img52/5743/p1100747.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg52.imageshack.u s%2Fi%2Fp1100747.jpg%2F)


i do łazienki (kolor ścian korytarza do przemalowania)
http://img228.imageshack.us/img228/7821/p1100748.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg228.imageshack. us%2Fi%2Fp1100748.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Agi75
07-04-2011, 10:38
Hej ludziska! Widzę, że moim pytaniem o drzwi o mało nie skłóciłam forumowiczów :-( Zapytałam o Inwado Taurus bo nigdzie nie znalazłam drzwi w tym stylu.Porta ma podobne ale ten pas pionowy który jest w taurusie w Porcie jest juz po obu stronach....
Bardzo dziękuję kakarzynko za odpowiedź i sorki za poniesione konsekwencje. Chciałam Cie prosić o zdjęcia Twoich wnętrz z tymi drzwiami, ale pewnie będzie lepiej jak wyslesz mi je na priv.Oczywiście jeśli zechcesz. Pozdrawiam

Robespierre
07-04-2011, 11:23
Hej ludziska! Widzę, że moim pytaniem o drzwi o mało nie skłóciłam forumowiczów :-( Zapytałam o Inwado Taurus bo nigdzie nie znalazłam drzwi w tym stylu.Porta ma podobne ale ten pas pionowy który jest w taurusie w Porcie jest juz po obu stronach....
Bardzo dziękuję kakarzynko za odpowiedź i sorki za poniesione konsekwencje. Chciałam Cie prosić o zdjęcia Twoich wnętrz z tymi drzwiami, ale pewnie będzie lepiej jak wyslesz mi je na priv.Oczywiście jeśli zechcesz. Pozdrawiam

Nikt nie chciał się kłócić...

Delikatnie zwróciłem uwagę że nie można napisać że ten produkt jest na pewno lepszy od innych bo wytrzymuje nie certolenie się z nimi w wykonaniu właściciela.

Zwróciłem też uwagę na to iż żadne drzwi wewnętrzne nie powinny być użytkowane w ten sposób. Nie wpływa to dobrze ani na drzwi ani na odkurzacz.


Pozdrawiam:
robespierrepp

P.S. Każda duża firma produkuje drzwi w różnych technologiach i model który kosztuje 600 zł/skrzydło na pewno jest wykonany inaczej niż ten za 199 zł/skrz. Więc tamta opinia nie powinna przyczynić się do Twojej pozytywnej decyzji.

gosiek_M
07-04-2011, 13:58
Spodobał mi się wzór drzwi DRE Premium 2. Czy spotkał się ktoś z nimi? Jak wykonanie? Warto?
A może jakiś inny producent robi podobne a lepsze/tańsze/ładniejsze...

AJA123
07-04-2011, 15:24
Inka 14 bardzo ładne drzwi a podłoga cud miód

nielot2
07-04-2011, 17:08
Zamówione wczoraj - Pol Skone Simple 00 w kolorze białym do wnętrz. Porta Granit gładkie w kolorze białym jako drzwi z klatki schodowej do mieszkania. Zobaczymy jak będzie z użytkowaniem

nujazz
08-04-2011, 16:00
Białe, robione na wymiar, nawiązujące do orginalnych z lat 50-tych, których niestety nie udało się uratować


http://images50.fotosik.pl/788/3caf0158c0a32b1amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Robespierre
08-04-2011, 16:03
Białe, robione na wymiar, nawiązujące do orginalnych z lat 50-tych, których niestety nie udało się uratować


http://images50.fotosik.pl/788/3caf0158c0a32b1amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Za to Twoje wyszły super...

:)

Robert_Antczak
10-04-2011, 19:36
Witam,

żeby cokolwiek doradzić w drzwiach trzeba się na tym znać, a żeby się na tym znać to trzeba długo w tym pracować, ja zajmuję się tematem na co dzień i mogę przedstawić pewne fakty i statystyki, a chce się odnieść do wypowiedzi Pana Robespierre dotyczącej drzwi Porta. Uważam ją za krzywdzącą i nie pokrywająca się z prawdą. Oczywiście nie zarzucam Panu celowego kłamstwa, ewentualnie przypadkowe wprowadzenie w błąd oparte na nie do końca sprawdzonych przesłankach. Oczywistym jest dla mnie, że chce Pan pomóc konsumentom i ma pan pozytywne zamiary, ale do ostatnich wypowiedzi jestem zmuszony się odnieść i zamieścić swój punkt widzenia.

Pracuje w dość dużej firmie, która prowadzi statystyki sprzedaży, reklamacji itd.
W zeszłym roku kalendarzowym sprzedawaliśmy średnio miesięcznie 4.500 sztuk drzwi Porta, średnia ilość reklamacji 6 sztuk miesięcznie, przez ostatnie trzy lata nie było średniej większej niż 8.
Czyli nie dość że w normie to jeszcze sporo poniżej. Kolejna kwestia to jak reklamacja jest załatwiana i jakie są relacje klienta i sprzedawcy, a bywają bardzo różne. Ktoś powie ok zdarzyło się tylko to załatwmy, a ktoś inny się dobrze wkurzy z tego samego powodu. Załóżmy ze tych reklamacji nie jest 6 tylko 8 z czego dwie osoby są niezadowolone pomijając przyczyny i zasadność.
Daje to 24 osoby rocznie przy sprzedaży 54.000 sztuk wynik powiedziałbym wzorcowy, nikt nie jest doskonały i nikt nie ma 100% skuteczności w każdej firmie zdarzają się reklamacje, czy spory. Co by było gdyby teraz na tym forum zalogowały się 24 osoby i wyraziły złą opinie o producencie, masakra.

Kolejna sprawa to obiekty o których Pan pisał wydawałoby się, ze jest Pan specjalista w tym temacie, ale też pisze Pan ze zakupił drzwi z montażem co sugeruje zwykłego klienta. Łącząc to wszytko sugeruje ze widział Pan drzwi już po montażu i użytkowane, a jak wiemy każdy robi to na swój sposób. Opisze panu dwie sytuacje z mojej historii inwestycyjnych:

Wstawiliśmy drzwi do biura w okleinie Porta-Decor, nie jest to typowo inwestycyjna okleina, namawialiśmy klienta na okleinę CPL, nie chciał ze względu na cenę, drzwi od lat sprawują się dobrze i nic się z nimi nie dzieje.
W innym przypadku w pewnej fabryce zamontowaliśmy ponad 60sztuk drzwi po dwóch tygodniach dostałem reklamację że rozklejają się wszystkie ościeżnice i puchnie część skrzydeł. Na zakończenie każdej budowy przed oddaniem budynku trzeba solidnie posprzątać, firma która się tym zajmowała była Polska, ale pracownice ze względu na oszczędność były zza wschodniej granicy, nie mówiły po polsku, nikt im nie wytłumaczył jak należy te drzwi umyć, a że było dużo pyłu (ściany 90% g-k) to robiły to jak podłogę szybko, przy pomocy mokrej szmaty i to aż z niej ciekło, nagrał je na telefon mój montażysta a jak mu powiedziałem o reklamacji pokazał mi filmik. Te najbardziej zniszczone wymieniliśmy na koszt winowajcy w tym przypadku firmy sprzątającej.

Więc jeśli drzwi wyglądały źle to mogły tak wyglądać z wielu powodów.

Co do marek Porta, Verte i Villadora:

Verte to najnowszy produkt, drzwi dostosowane ceną i jakością do najbardziej ekonomicznego rynku w stolarce z przeznaczeniem głównie do marketów
Porta to średni segment, dobre materiały i średnia cena, nie ma rodzaju budynku do którego nie wstawiałbym tych drzwi a były szkoły, urzędy, stadion, pływalnia, sporo prywatnych biur, bloki, kilka firm logistycznych, ogólnie cały przekrój.
Villadora to najwyższa pólka i cenowa i jakościowa

Porta posiada tyle marek nie dlatego że tak jak Pan pisze nie jest kryształowa, ale dlatego, ze chce swoim klientom móc zaoferować produkty z każdego segmentu rynku i dobrze to robi. Sprzedaż na poziomie 32% rynku krajowego przy tylu producentach i eksport do 25 krajów Europy, moim zdaniem to ogromny sukces, który świadczy o jakości.

Pozdrawiam

izabela1984
10-04-2011, 20:34
[QUOTE=Inka 14;4671198]to moje drzwi na poddaszu
do sypialni - pełne
http://img52.imageshack.us/img52/5743/p1100747.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg52.imageshack.u s%2Fi%2Fp1100747.jpg%2F)


i do łazienki (kolor ścian korytarza do przemalowania)
http://img228.imageshack.us/img228/7821/p1100748.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg228.imageshack. us%2Fi%2Fp1100748.jpg%2F)

Inka bardzo podobaja mi się twoje drzwi, mogłabyś zdradzić gdzie je kupiłaś ? Pozdrawiam

Inka 14
11-04-2011, 09:44
AJA123 miło że sie podoba:)
izabela1984 drzwi sosnowe - zamawiałam je u lokalnego stolarza.

jkar1
12-04-2011, 11:48
Zamówione wczoraj - Pol Skone Simple 00 w kolorze białym do wnętrz. Porta Granit gładkie w kolorze białym jako drzwi z klatki schodowej do mieszkania. Zobaczymy jak będzie z użytkowaniem

Też planujemy Pol Skone Simple tylko inny kolor - prawdopodobnie merbau real

clevland
13-04-2011, 21:33
Zastanawiam się nad takimi secesyjnymi drzwiami.

Będą robiły ciekawe wrażenie.
http://img860.imageshack.us/img860/1943/1naallegro1.jpg


Zastanawia mnie jeszcze kolorystyka.
Albo szare, albo "opalone" i pomalowane lakierem a więc brązowe.

Jest licytacja i nie wiem ile będą kosztować.

renata10
19-04-2011, 20:50
Dla zainteresowanych drzwi kupiliśmy przez internet dużo taniej niż w normalnym sklepie Zamówiliśmy drzwi Porty bezprzylgowe elegance bo były w niższej cenie niz z pol-skone a maja ładnie schowane zawiasy podobno jest to nowość. Myslę ze dobrze wybraliśmy bo Porta ma chyba dobre jakościowo produkty a w miarę możliwości finansowych wolę trochę dopłacić i mieć pewność że nic sie nie zepsuje. [tu była reklama]

finlandia
20-04-2011, 09:23
Eee..
w internecie taniej? Nie wierzę. Może pozornie taniej, bo normalnie drzwi sprzedane z 23% Vat muszą wyjsć drożej niż w niezłym salonie z drzwiami.
Może było taniej niż w katalogu, ale jestem pewien, że w dzisiejszych czasach każdy dostanie niezły rabat.
Ukryte zawiasy nie są nowością (o przepraszam, w Porcie są), ale inni stosują je od dawna.

renata10
20-04-2011, 19:03
kupiliśmy drzwi w świecie stolarki z 23 % vatem w urzedzie skarbowym odliczę sobie od ceny którą zapłaciłam za drzwi 15 % kupując w normalnym salonie bez montażu też muszą mi sprzedać z 23% vatem bo takie jest nasze prawo chyba że ktoś oszukuje i bez montażu sprzedaje z 8% vatem! klient zachwycony ceną a potem sie okazuje że sprzedawca go oszukał bo vat zatrzymała dla siebie!!!! nas tez próbowali tak przekręcić a jak zapytałam o vat to pan się czerwony zrobił no i że niby nie dosłyszał że mamy swojego fachowca! chodziliśmy po wszystkich salonach i nigdzie nie dostaliśmy tak dużego rabatu jak w internecie! zaoszczędziliśmy 2 tys złotych zresztą wszystko w internecie jest dużo tańsze niz w salonach mieszkamy w gdańsku a tu raczej wszyscy chca jak najwięcej zarobić nie potępiam tego ale wole jednak zatrzymać pieniadze w swoim portfelu zamiast przepłacać. Teraz zawsze robimy tak że chodzimy po salonach teraz kompletujemy resztę mebli wybieramy to co nam się podoba a potem szukamy w internecie i kupujemy duzo taniej. Co do drzwi bezprzylgowych to może i porta juz je miała napisałam to co mi powiedzieli w salonien jeśli tak to bardzo przepraszam za pomyłkę :) jednak chowane zawiasy wyglądają dużo ładniej niż te odkryte ja jestem bardzo zadowolona z wyboru.

Pozdrawiam

Robespierre
03-05-2011, 23:09
Witam, żeby cokolwiek doradzić w drzwiach trzeba się na tym znać, a żeby się na tym znać to trzeba długo w tym pracować, ja zajmuję się tematem na co dzień i mogę przedstawić pewne fakty i statystyki, a chce się odnieść do wypowiedzi Pana Robespierre dotyczącej drzwi Porta.
R: No tak - ja tylko 15 lat zajmuję się drzwiami... :(
Uważam ją za krzywdzącą i nie pokrywająca się z prawdą. Oczywiście nie zarzucam Panu celowego kłamstwa, ewentualnie przypadkowe wprowadzenie w błąd oparte na nie do końca sprawdzonych przesłankach. Oczywistym jest dla mnie, że chce Pan pomóc konsumentom i ma pan pozytywne zamiary, ale do ostatnich wypowiedzi jestem zmuszony się odnieść i zamieścić swój punkt widzenia.
R: Cieszę się bardzo że moja wypowiedź wzbudziła w Panu ten obowiązek... :)

Pracuje w dość dużej firmie, która prowadzi statystyki sprzedaży, reklamacji itd.
W zeszłym roku kalendarzowym sprzedawaliśmy średnio miesięcznie 4.500 sztuk drzwi Porta, średnia ilość reklamacji 6 sztuk miesięcznie, przez ostatnie trzy lata nie było średniej większej niż 8.
R: Wg mnie pracuje Pan w okropnie dużej firmie. Dlatego Pana wypowiedź nijak się ma do mojego doświadczenia z drzwiami. Ja pracuję w małej firmie która specjalizuje się w dostarczaniu produktów najwyższej jakości. Najczęściej wykonywanych w nietypowych wymiarach i kształtach których możliwe że Pan nawet nigdy nie widział. Osobiście projektuję, szkicuję trudne projekty wg których wykonuję drzwi w różnych firmach...
Czyli nie dość że w normie to jeszcze sporo poniżej. Kolejna kwestia to jak reklamacja jest załatwiana i jakie są relacje klienta i sprzedawcy, a bywają bardzo różne. Ktoś powie ok zdarzyło się tylko to załatwmy, a ktoś inny się dobrze wkurzy z tego samego powodu. Załóżmy ze tych reklamacji nie jest 6 tylko 8 z czego dwie osoby są niezadowolone pomijając przyczyny i zasadność.
Daje to 24 osoby rocznie przy sprzedaży 54.000 sztuk wynik powiedziałbym wzorcowy, nikt nie jest doskonały i nikt nie ma 100% skuteczności w każdej firmie zdarzają się reklamacje, czy spory. Co by było gdyby teraz na tym forum zalogowały się 24 osoby i wyraziły złą opinie o producencie, masakra.
R: Są obecni od kilkunastu lat producenci na rynku o których raczej nie znajdzie Pan negatywnych opinii
Kolejna sprawa to obiekty o których Pan pisał wydawałoby się, ze jest Pan specjalista w tym temacie
R: Hmmm...
, ale też pisze Pan ze zakupił drzwi z montażem co sugeruje zwykłego klienta
R:Widzę że czytanie tekstów ze zrozumieniem jest bardzo trudne... :(.
Łącząc to wszytko sugeruje ze widział Pan drzwi już po montażu i użytkowane, a jak wiemy każdy robi to na swój sposób. Opisze panu dwie sytuacje z mojej historii inwestycyjnych:

Wstawiliśmy drzwi do biura w okleinie Porta-Decor, nie jest to typowo inwestycyjna okleina, namawialiśmy klienta na okleinę CPL, nie chciał ze względu na cenę, drzwi od lat sprawują się dobrze i nic się z nimi nie dzieje.
W innym przypadku w pewnej fabryce zamontowaliśmy ponad 60sztuk drzwi po dwóch tygodniach dostałem reklamację że rozklejają się wszystkie ościeżnice i puchnie część skrzydeł. Na zakończenie każdej budowy przed oddaniem budynku trzeba solidnie posprzątać, firma która się tym zajmowała była Polska, ale pracownice ze względu na oszczędność były zza wschodniej granicy, nie mówiły po polsku, nikt im nie wytłumaczył jak należy te drzwi umyć, a że było dużo pyłu (ściany 90% g-k) to robiły to jak podłogę szybko, przy pomocy mokrej szmaty i to aż z niej ciekło, nagrał je na telefon mój montażysta a jak mu powiedziałem o reklamacji pokazał mi filmik. Te najbardziej zniszczone wymieniliśmy na koszt winowajcy w tym przypadku firmy sprzątającej.
R: Zgadzam się że w takich przypadkach reklamacji uznać nie można

Więc jeśli drzwi wyglądały źle to mogły tak wyglądać z wielu powodów.

Co do marek Porta, Verte i Villadora:

Verte to najnowszy produkt, drzwi dostosowane ceną i jakością do najbardziej ekonomicznego rynku w stolarce z przeznaczeniem głównie do marketów.
R: Brrr, powiało tandetą...
Porta to średni segment, dobre materiały i średnia cena, nie ma rodzaju budynku do którego nie wstawiałbym tych drzwi a były szkoły, urzędy, stadion, pływalnia, sporo prywatnych biur, bloki, kilka firm logistycznych, ogólnie cały przekrój.
R: Hmm..., wg mnie Verte ceną wpisuje się mniej więcej w środek cen Porty. Więc po co nowa marka?? Bardzo chciałbym zobaczyć te drzwi po 2-3 latach użytkowania.
Villadora to najwyższa pólka i cenowa i jakościowa
R: Z tą najwyższą półką to bym raczej uważał... :)

Porta posiada tyle marek nie dlatego że tak jak Pan pisze nie jest kryształowa, ale dlatego, ze chce swoim klientom móc zaoferować produkty z każdego segmentu rynku i dobrze to robi. Sprzedaż na poziomie 32% rynku krajowego przy tylu producentach i eksport do 25 krajów Europy, moim zdaniem to ogromny sukces, który świadczy o jakości.
R: Podobnym wynikiem (z branży) mogą się pochwalić producenci okien w systemie Aluplast. Wszyscy w branży wiedzą co to za profile i ile są warte. W Polsce sprzedaje się świetnie wszystko co ma dobrą cenę (czyt. niską)

Pozdrawiam

R: Podsumowując: Wydaje mi się że to forum skierowane jest do detalicznych klientów i głównie tacy szukają tu informacji. Nie sądzę aby klienci instytucjonalni kierowali się moją czy Pańską opinią.

W mojej karierze bywały inne historie. Np taka:
Klient wyposażał w drzwi 3 kondygnacyjną rezydencję. Na parter i pierwsze piętro zamontowaliśmy drzwi średnio po 2500 zł. Montaż przebiegł bez najmniejszych potknięć i w jakości satysfakcjonującej mnie oraz mojego klienta. Natomiast do piwnicy klient zamówił coś tańszego gdyż nie zamierzał często tam zaglądać. Za moim pośrednictwem zamówił 12 kompletów drzwi firmy "P" wykończone w naturalnej okleinie. Na 12 kpl tylko 3 kpl nadawały się do końcowego odbioru bez uwag. W pozostałych stwierdziliśmy podczas montażu wiele mniejszych bądź większych wad. Np. Fornir na rantach skrzydeł lekko odchodził, łączenia fornirów na płaskich powierzchniach miały szczelinki ok 0,5 mm co było bardzo widoczne nawet z odległości 2 m. Różnica kolorystyczna pomiędzy skrzydłami a ościeżnicami była kolosalna. ITP, ITD... Podobnych historii mógłbym opowiedzieć więcej ale nie widzę sensu. Klient nie złożył reklamacji. Powiedział że jego zdrowie i dobre samopoczucie jest ważniejsze od drzwi w piwnicy. Statystycznie powinienem napisać 100% towaru bez wad!


kupiliśmy drzwi w świecie stolarki z 23 % vatem w urzedzie skarbowym odliczę sobie od ceny którą zapłaciłam za drzwi 15 % kupując w normalnym salonie bez montażu też muszą mi sprzedać z 23% vatem bo takie jest nasze prawo chyba że ktoś oszukuje i bez montażu sprzedaje z 8% vatem! klient zachwycony ceną a potem sie okazuje że sprzedawca go oszukał bo vat zatrzymała dla siebie!!!! nas tez próbowali tak przekręcić a jak zapytałam o vat to pan się czerwony zrobił no i że niby nie dosłyszał że mamy swojego fachowca! chodziliśmy po wszystkich salonach i nigdzie nie dostaliśmy tak dużego rabatu jak w internecie! zaoszczędziliśmy 2 tys złotych zresztą wszystko w internecie jest dużo tańsze niz w salonach mieszkamy w gdańsku a tu raczej wszyscy chca jak najwięcej zarobić nie potępiam tego ale wole jednak zatrzymać pieniadze w swoim portfelu zamiast przepłacać. Teraz zawsze robimy tak że chodzimy po salonach teraz kompletujemy resztę mebli wybieramy to co nam się podoba a potem szukamy w internecie i kupujemy duzo taniej. Co do drzwi bezprzylgowych to może i porta juz je miała napisałam to co mi powiedzieli w salonien jeśli tak to bardzo przepraszam za pomyłkę :) jednak chowane zawiasy wyglądają dużo ładniej niż te odkryte ja jestem bardzo zadowolona z wyboru.

Pozdrawiam


W internecie na pewno łatwiej namierzyć dobra okazję...
Lecz w budownictwie na wysoką jakość składa się 40% towar a 60% jego prawidłowy, rzetelny i dokładny montaż.
Dlatego mimo wszystko nie radzę oszczędzać 10-15% bo w przyszłości może się to okrutnie zemścić. Na pewnych grupach towarów nie warto oszczędzać.
Szczególnie na tych gdzie wartość towaru jest dużo niższa od robocizny. Koszty ponownej wymiany mogą być ogromne.

Co do VAT-u to jest cała masa firm które działając na pograniczu prawa obniżają VAT do 8% sprzedając towar bez montażu. Na pewno należy zwrócić uwagę jaki VAT wpisano nam w umowie i jak wygląda umowa.

US wymagają aby firmy budowlane oprócz faktury z obniżonym VAT-em miały z klientem podpisaną umowę na montaż oraz podpisany protokół z jego odbycia. Jeśli podpiszemy takie dokumenty poświadczając nieprawdę narażamy się na duże kłopoty.

Lepiej kupić towar z normalnym 23% VAT-em nawet jeśli jest nieco droższy, nazbierać kilka faktur i (raz w roku) poprosić w US o zwrot różnicy na poziomie 15%.

Pozdrawiam:
robespierre


Dla zainteresowanych drzwi kupiliśmy przez internet dużo taniej niż w normalnym sklepie Zamówiliśmy drzwi Porty bezprzylgowe elegance bo były w niższej cenie niz z pol-skone a maja ładnie schowane zawiasy podobno jest to nowość. Myslę ze dobrze wybraliśmy bo Porta ma chyba dobre jakościowo produkty a w miarę możliwości finansowych wolę trochę dopłacić i mieć pewność że nic się nie zepsuje. [tu była reklama]

Za "chyba" wolałbym jednak nie dopłacać...


Zastanawiam się nad takimi secesyjnymi drzwiami.

Będą robiły ciekawe wrażenie.

Zastanawia mnie jeszcze kolorystyka.
Albo szare, albo "opalone" i pomalowane lakierem a więc brązowe.

Jest licytacja i nie wiem ile będą kosztować.

I jaka wyszła cena tych drzwi?? Sam bym takie kupił... :)

dziobeczek1
04-05-2011, 20:17
R: [B]
Lepiej kupić towar z normalnym 23% VAT-em nawet jeśli jest nieco droższy, nazbierać kilka faktur i (raz w roku) poprosić w US o zwrot różnicy na poziomie 15%.
:)

NIEPRAWDA! Na czym polega ta "lepszość"? Kupując na 8 % przy już przy zakupie odbijamy sobie te 15 % różnicy przez co na zakup potrzebujemy mniej kasy. A nie potem użerać się z US i czekać na kasę- którą w tym czasie możemy wydać na coś innego.

I jakim cudem wg poprzednika sprzedawca chciał zachować podatek dla siebie? Że chciał na 8 % sprzedać?

Robespierre
04-05-2011, 21:47
NIEPRAWDA! Na czym polega ta "lepszość"? Kupując na 8 % przy już przy zakupie odbijamy sobie te 15 % różnicy przez co na zakup potrzebujemy mniej kasy. A nie potem użerać się z US i czekać na kasę- którą w tym czasie możemy wydać na coś innego.

R: Chodzi mi o to że jak nam wciskają towar w sklepie na 8% Vacie i w zamian za to chcą abyśmy poświadczyli nieprawdę w dokumentach to narażamy się na spore problemy. W takim przypadku lepiej już kupić drzwi czy cokolwiek innego na normalnym Vacie i potem odliczyć. Nie pisałem natomiast że kupowanie towarów z montażem jest złe... Baaaa... Pisałem że to duuuużo lepsze rozwiązanie. Taniej i pewniej. :)

I jakim cudem wg poprzednika sprzedawca chciał zachować podatek dla siebie? Że chciał na 8 % sprzedać?

R: Cud polega na tym że:
1-wszy handlowiec x podaje Ci cenę 1230 zł brutto (z VAT 23%)
2-gi handlowiec podaje Ci cenę 1200 zł brutto (z VAT 23%) bo chciał być lepszy od 1.
3-ci natomiast podaje Ci cenę 1150 zł (z VAT 8%)... Zarobi z nich najwięcej bo odliczy sobie różnicę w VAT. :)

O VAT nie pytasz i nawet nie zauważasz że dostałeś towar z dokumentami za wykonany u Ciebie montaż...
Albo zauważasz to z tym że jest już trochę za późno aby to odkręcać więc siedzisz cicho i liczysz na to że nikt tego nigdy nie sprawdzi.

Lepszość polega - na Twoim świętym spokoju.... :)

dziobeczek1
05-05-2011, 19:38
A to nie do końca sie zrozumieliśmy. Wybaczcie ale dla mnie szycztem durnoty jest porównywanie cen brutto, a już zwłaszcza nie pytając jaki jest liczony Vat. Bo w takim układzie sprzedawcy łatwo mogą nas naciąc.

ALE... jesli sprzedawca otwracie mówi, że moze sprzeadć nam na 8% i od razu zachowujemy różnicę to czemu nie? A co do poświadczenia nieprawdy- kto nam udowodni, że dana firma nie montowała nam np drzwi? Nikt ;) Pod taką umową podpisują się obie strony i obu zależy na tym aby nie mieć kłopotów :)

Poza tym, niestety ale w US nie zwracają różnicy od wszystkich materiałów, a kupując na 8 % mamy liczone w niżsyzmz Vacie zarówno drzwi jak i wszystkie śrubki użyte do montażu ;)

Robespierre
05-05-2011, 20:06
Zgadza się... Wszystkiego nie odliczymy. Dlatego: KUPUJMY Z MONTAŻEM!!!

:)

ALUTKA W
06-05-2011, 08:27
sie dołącze bo właśnie u nas zamontowano drzwi Impuls z Pol Skone: nigdy mój mąż ani żaden jego kolega nie zrobiliby tego jak pan montażysta!!! 10 par drzwi w jeden dzień!! Czysto, schludnie, bez żadnych uszkodzeń itd itp wczoraj sami też podjechali domontować brakującą klamkę. Nigdy bym sie nie zdecydowała na zakup bez montazu choć fachowiec wie, ze montaż był droższy od tych drzwi. W starym domu mąż montował drzwi sam... dobrze, że już tam nie mieszkam ;)

Matilde1
06-05-2011, 09:17
W starym domu mąż montował drzwi sam... dobrze, że już tam nie mieszkam ;)

:-)

A jakieś opinie na temat drzwi DRE? Nie udało mi się doszukać informacji na temat tej firmy w wątku.

pozdrawiam

finlandia
06-05-2011, 09:27
Pomijam już kwestię podatku VAT. O niewygodnych tematach lepiej nie dyskutować, bo jeszcze ktoś z UKS (może nawet z CBA) trafi na ten wątek i będą kłopoty.

Instrukcja montażu drzwi jest prosta. Sam montaż też. Jak wiele rzeczy, dopóki nie natrafi się na problematyczne tematy (za mały otwór, za duży otwór, nierówne grubości ściany, uskoki w podłodze itp). A takich nie brakuje.

finlandia
06-05-2011, 12:08
O DRE nie szukaj w wątku, a przez wyszukiwarkę. Często widzę na FM opinie zadowlonych użytkowników, ale o dziwo - zdanie większości fachowców jest odmienne. Z tym, że to są zdania ludzi którzy nie współpracuja z DRE.

Robespierre
07-05-2011, 10:07
He he... Takie życie...

W drzwiach laminowanych bardzo ważne jest aby laminat kładziony był "bez łączeń" na rantach.
Obecnie kilku dużych - masowych producentów ma ten wariant w ofercie.
Na pewno wydłuży to żywotność Waszych drzwi zdecydowanie.

Fajnie jest tez jeśli szkło jest hartowane - da Wam to bezpieczeństwo oraz większą wytrzymałość na uderzenia.

No i zawiasy (mój ulubiony temat) - zwykłe takie jak niestety stosuje 90% firm w tanich drzwiach nie spełniają swojej funkcji należycie. Dobrze aby miały regulację za pomocą kluczy inbusowych i miały w swoim wnętrzu element poślizgowy. Zwykłe trą o siebie wytwarzając pył który brudzi drzwi, piszczą, zacierają się i utrudniają otwieranie drzwi.

Robespierre
07-05-2011, 11:07
Przedstawię dokładniej problem zawiasów...

Zawiasy zwykłe:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=55589&d=1304761974

Zawiasy z regulacją:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=55587&d=1304761961

Zawiasy z regulacją z nasadkami ozdobnymi:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=55588&d=1304761968

Pojawia się pytanie dlaczego producenci cały czas montują coś tak słabego i paskudnego??

Otóż tylko i wyłącznie z powodu ceny.

Zawias zwykły kosztuje ok. 2 zł.
Zawias z regulacją ok 5 zł.

Łatwo więc wyliczyć że przy dwóch zawiasach różnica to ok. 6 zł.
Mnożąc to przez ilość produkowanych jednostek w skali miesiąca np 5000 to daje nam to oszczędności na poziomie 30 tyś.
Rocznie to 360 tyś!!!!

Tak więc moi milusińscy w Waszych super drzwiach zamontowano takie właśnie zawiasy gdyż prezes musi co roku kupować najnowszy model Audi, Mercedesa lub BMW.

Każdy z Was dokłada cegiełkę do jego pięknego auta.

:)

finlandia
07-05-2011, 13:23
Nic dodać - nic ująć.
Z tym, że w większości przypadków masowej produkcji Klient nie ma tego wyboru. No i w skrzydłach kosztujących do 500zł jest wiele innych "skrótów" cenowych. Tak, że starczy jeszcze na BMW dla wszystkich członków zarządu ;)

Matilde1
08-05-2011, 11:52
O DRE nie szukaj w wątku, a przez wyszukiwarkę. Często widzę na FM opinie zadowlonych użytkowników, ale o dziwo - zdanie większości fachowców jest odmienne. Z tym, że to są zdania ludzi którzy nie współpracuja z DRE.

Dzięki, znalazłam opinie w innym wątku.
pozdrawiam

edde
08-05-2011, 22:07
a czy moglibyście powiedzieć czy drzwi Porta Koncept (okleina Portadur ciemny orzech, konstrukcja drewniana-płyta stolarska, trzy zawiasy, szyba hartowana) z ościeżnicą Porta System to dobry wybór? czy wart swojej ceny i zakupu?

Robespierre
09-05-2011, 11:13
a czy moglibyście powiedzieć czy drzwi Porta Koncept (okleina Portadur ciemny orzech, konstrukcja drewniana-płyta stolarska, trzy zawiasy, szyba hartowana) z ościeżnicą Porta System to dobry wybór? czy wart swojej ceny i zakupu?

Wszystko zależy od tego na co Cię stać i ile przeznaczyłeś kasy na drzwi.

Dobrym podejściem jest ustalenie pułapu cenowego który nas interesuje i porównanie drzwi w tym zakresie. Np. 1000-1200... W przeciwnym wypadku drzwi będzie masa do wyboru i na pewno nie obejrzysz wszystkich możliwości które są akurat dla Ciebie... Dodatkowo zastanawiając się nad wyborem wykończenia też należy zadać sobie pytanie w jaki sposób będziemy ich używać. Bo jeśli masz zamiar "nie certolić się z nimi i walić w nie odkurzaczem..." tak jak to napisała kakarzynka na poprzedniej stronie wątku, to lepiej kup drzwi w dobrym laminacie. Drzwi w fornirach są raczej delikatniejsze... Choć ładniejsze i dlatego także często kupowane.

Zawsze porównuj ceny kompletu: skrzydło + ościeżnica + montaż + VAT = ???

W produkcie który wskazałeś zamontowano właśnie te liche zawiasy o których pisałem parę linijek wcześniej... No ale jak nie ma wyboru to trudno - trzeba będzie z tym żyć.

Pozdrawiam.

Dzejson
16-05-2011, 12:27
Faktycznie, można samemu zamontować, albo ktoś, ktokolwiek nieco się zna, bo nie ma tutaj aż takiego skomplikowanego montażu. Jednak w przypadku porty, gdy zrobia to autoryzowani montażyści - dostajemy o rok dłuższą gwarancję. A to juz atut nie do przebicia.

właśnie mi dzisiaj wstawiają 12 par, tyle że z okleina naturalna. Jutro mogę powiedziec, czy ewentulanie było warto.

bart-ek
16-05-2011, 12:41
ja nie polecam drewnianych, niestety u nas 2 z 7 drzwi się przez pierwsze pol roku powykrzywialo (czy moze raczej ich framugi) i trzeba bylo poprawiac
wygladaja super, ale ile przy nich bylo zachodu, to nasze
drugi raz wybralbym inne

gosiako
16-05-2011, 13:26
Ja mam drzwi w całym domu z firmy Moric, jestem z nich bardzo zadowolona:)

finlandia
16-05-2011, 13:56
właśnie mi dzisiaj wstawiają 16 par, tyle że z okleina naturalna. Jutro mogę powiedziec, czy ewentulanie było warto.

W ostatnim tygodniu miałem spięcie z Klientem - nie zaakceptował koloru skrzydeł w okleinie naturalnej. Nawet nie różniła się drastycznie, ale tak jakoś - nie przypadła do gustu. Oczywiście producent odpowiedział odmownie, wiec jesli ktos jest zainteresowany to mam od ręki 4 skrzydła Cordoba w naturalnej okleinie Dąb1 (kolor naturalny)

Robespierre
16-05-2011, 14:40
Do Dzejson:

********************


No i trzeba mieć na to czas...

:)

Pozdrawiam i życzę "mądrej, fachowej" ekipy.

:)


W ostatnim tygodniu miałem spięcie z Klientem - nie zaakceptował koloru skrzydeł w okleinie naturalnej. Nawet nie różniła się drastycznie, ale tak jakoś - nie przypadła do gustu. Oczywiście producent odpowiedział odmownie, wiec jesli ktos jest zainteresowany to mam od ręki 4 skrzydła Cordoba w naturalnej okleinie Dąb1 (kolor naturalny)

Same skrzydła??

Nie ma do tego ościeżnic?? Jeśli są to jakie... (??)


Ja mam drzwi w całym domu z firmy Moric, jestem z nich bardzo zadowolona:)

Gratuluję - to na prawdę dobre drzwi...

gosiako
16-05-2011, 14:47
Gratuluję - to na prawdę dobre drzwi...
I do tego według mnie piękne:)

Robespierre
16-05-2011, 14:51
I do tego według mnie piękne:)

Prosimy o fotki... PLEASE...

finlandia
16-05-2011, 17:28
Ościeżnice przyjechały wcześniej i zostały zamontowane (Klient miał własną ekpię). Dłuższa historia :) a zaczęło się od małego spóźnienia ...
Współczuję Klientowi - jakiś - przepraszam za słowo "palant" obiecał, że dostarczy nowe, lepsze i super szybko. A ja jestem pewien, że to wcale nie będzie tak słodko. Gdybym był pewien, że nowe będą lepsze, to sam bym je zaproponował.
Ale było - minęło. Grunt, że mogę spojrzeć w oczy Klientowi. Może bez dumy, ale mogę bo rozstaliśmy się w zgodzie..

Robespierre
16-05-2011, 19:23
Hmmm... No cóż szkoda.

A zaczęło się pewnie tak niewinnie: "30-letni dąb A pojechał do fabryki X, a 36-letni dąb B pojechał do fabryki Y. Chłopaki w X zrobili skrzydła a Ci z Y zrobili ościeżnice z tym że są szybsi więc zrobili to dwa tygodnie wcześniej, za co dostali odpowiednie premie... Klient się ucieszył, lecz jego radość trwała dość krótko... Dokładnie dwa tygodnie."


ja nie polecam drewnianych, niestety u nas 2 z 7 drzwi się przez pierwsze pol roku powykrzywialo (czy moze raczej ich framugi) i trzeba bylo poprawiac
wygladaja super, ale ile przy nich bylo zachodu, to nasze
drugi raz wybralbym inne

Jakiego producenta były te drzwi??
Ile kosztowało skrzydło a ile ościeżnica??

Dzejson
17-05-2011, 09:46
Więc tak:
Jestem po montażu, nie jestem rozczarowany, można powiedzieć, że na 95% zadowolony.
Ekipa, ktora robiła montaż naprawde zrobiła to bardzo solidnie, zero obić na scianach, jedno malutkie draśnięcie na ościeżnicy. więcej ubytków spowodowanych czynnikiem ludzim przy montażu nie stwierdziłem. Miałem też możliwość wybrania koloru silikonu, przy zabezpieczeniu ościeżnicy w łazienkach (!) Na górze wzór A9, na dole K3. Razem 12szt. Całość w okleinie naturalnej wenge, portowskie klamki kwadratowe. Drzwi wyglądają rewelacyjnie, okleina świetnie spasowana, kolorystycznie identyczne we wszystkich skrzydłach, nie ma szczelin - jak na razie - i mam wielką nadzieję że ich nie będzie. Jedno skrzydło mam z systemem przesuwnym, i tutaj muszę stwierdzić, że nie jest ona w systemie porta elegance, czyli nie ma 8cm ościeżnic, więc jeśli się dokładnie przyjżeć jakas minimalną różnice można dostrzec. Sam system przesuwu bez zastrzeżeń.
Odnoście montażu, to dopilnowałem, aby dali pianke w miarę możliwości jak najwięcej, aby dodatkowo je wygłuszyć. Piane wpuszczali więc dwuetapowo, po ustabilizowaniu się pierwszego "wtłoczenia". Zastrzeżenia mam tylko do kilku ościeżnic, ponieważ w górnych rogach zauważyłem mikroszczelinki - i te odjęte 5% to w zasadzie za ten szkopuł. Montażysta stwierdził także, iz te zawiasy nie są do końca 3D, w porównaniu z zawiasami z invado, sam widziałem, że regulacja odchylenia nie jest do końca precyzyjna. Rozetki mają tendencję do przekręcania się, i z tego co powiedział mi montarzysta górna rozetka przy klamce nie ma bolców , wiec aby wyeliminować skręcanie trzeba zastosować do środka nieco silikonu.
Po za tym obawiam się, iż mogę mieć problemy podczas zdejmowania skrzydła, no ale zobaczymy jak to bedzie. Ogólnie uznam że wybrałem słusznie jak za te pieniądze.

Dzejson
17-05-2011, 09:53
W ostatnim tygodniu miałem spięcie z Klientem - nie zaakceptował koloru skrzydeł w okleinie naturalnej. Nawet nie różniła się drastycznie, ale tak jakoś - nie przypadła do gustu. Oczywiście producent odpowiedział odmownie, wiec jesli ktos jest zainteresowany to mam od ręki 4 skrzydła Cordoba w naturalnej okleinie Dąb1 (kolor naturalny)
Okleina dąb jest naturalną oleina, natomiast np venge, przech to modyfikowane, i tutaj różnice są praktycznie minimalne

Robespierre
17-05-2011, 10:02
No i bardzo dobrze... Teraz już tylko kompletacja mebli i można się wprowadzać do upragnionego domu. :)

Pozdrawiam.

P.S.
Co do piany "pawie" na całym obwodzie to nie jest to najlepszy pomysł... Jak tylko coś zacznie się dziać z ościeżnicami to reklamację dorzucą na 100% (ODPUKAĆ!!!). Pewnych przemyślanych technologicznie rozwiązań nie należy modyfikować bo bardzo łatwo przedobrzyć. Wystarczyło uszczelnić wszystkie szczelinki między opaskami a murem i hałas na pewno tamtędy nie przedostawałby się do pokoi.

Lepszym pomysłem jest wstrzyknięcie piany w miejsca zalecane przez producenta a pozostałe puste miejsca wypełnić wełną mineralną... Choć wg mnie to lekki przerost formy nad treścią. Drzwi wewnętrzne rzadko miewają konstrukcję czymkolwiek wygłuszaną.

Hmmm... Ciekawi mnie o jakich mikroszczelinkach piszesz??

grzeniu666
18-05-2011, 23:19
Rozglądam się za drzwiami wewnętrznymi. Muszą być proste, minimalistyczne, bezprzylgowe, w miare solidne. Wizualnie bardzo mi się podobają np. Entra Horus H11, tyle że jestem z Górnego Śląska, a najbliższy salon znajduję w Warszawie :( Wiecie może czy bliżej mnie gdzieś je można dostać? Co ewentualnie innego podobnego znacie coś innego w tym stylu. Cena najchętniej gdzieś w rejonach 1,5-2 tys (do zrobienia?). Niżej wspomniane Entry.

http://pics-1.hub30.com/6046/310/5e66c021/e.jpg

Robespierre
18-05-2011, 23:45
Proponuję Ci firmę Moric:
http://www.moric-drzwi.pl/dystrybutorzy/slaskie.html
ok 1800-2300

ewentualnie DEWRO:
http://www.dewro.pl/dystrybutorzy
ok 1400-1800

No ale ENTRA jest jeszcze w Kielcach więc bliżej niż Wa-wa:
http://www.entra.pl/przedstawiciele-handlowi/swietokrzyskie

:)

Madeleine
19-05-2011, 07:22
Szukam drzwi białych, bez widocznej struktury drewna, nowoczesnych. Obecnie mam Polskone Modern i nie jestem zadowolona - słabo izolują akustycznie (wypełnienie jest z płyty mdf, czy to dlatego?), poza tym po 2 latach wyglądają tak sobie.
Co polecicie?

Robespierre
19-05-2011, 07:50
Do Madeleine:

*********************************

Ten model był wykonywany na tzw pełnej konstrukcji.

Pytanie o jakich hałasach mówisz (??). O jakim natężeniu hałasu (??).

Możliwe że potrzebujesz specjalnie wygłuszonych drzwi, tzw akustycznych... Hmmm...

Hałas może przenikać w różnych miejscach: pod skrzydłem, pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą - jeśli skrzydło nie jest proste, pomiędzy ościeżnicą a murem - raczej przy ościeżnicach stałych.

izabela1984
19-05-2011, 08:46
[QUOTE=izabela1984;4677277][QUOTE=Inka 14;4671198]to moje drzwi na poddaszu
do sypialni - pełne
http://img52.imageshack.us/img52/5743/p1100747.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg52.imageshack.u s%2Fi%2Fp1100747.jpg%2F)


i do łazienki (kolor ścian korytarza do przemalowania)
http://img228.imageshack.us/img228/7821/p1100748.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg228.imageshack. us%2Fi%2Fp1100748.jpg%2F)

Inka wiem , że juz pytałam o twoje drzwi, ale tak mi sie podobają, że mam zamiar zamówić sobie takie same :) tylko zastanawiam się czy "mój" stolarz będzie wstanie wykonać je tak ładnie jak twój:) Ps: Czy mogłabym prosić o kilka bardziej szczegółowych zdjęć na prywatnego emaila [email protected] i przy okazji jeśli to nie tajeminca to podnie ceny jednego skrzydła.
POzdrawiam :)

grzeniu666
19-05-2011, 11:01
Proponuję Ci firmę Moric:...ewentualnie DEWRO:
No ale ENTRA jest jeszcze w Kielcach więc bliżej niż Wa-wa:


Dzięki Ci za propozycje, są blisko, odwiedzę!
Gdzie ja miałem oczy że tej mapki na Entrze nie widziałem?... sam nie wiem.
Pozdrawiam.

Madeleine
19-05-2011, 13:25
Do Madeleine:

*********************************

Ten model był wykonywany na tzw pełnej konstrukcji.

Pytanie o jakich hałasach mówisz (??). O jakim natężeniu hałasu (??).

Możliwe że potrzebujesz specjalnie wygłuszonych drzwi, tzw akustycznych... Hmmm...

Hałas może przenikać w różnych miejscach: pod skrzydłem, pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą - jeśli skrzydło nie jest proste, pomiędzy ościeżnicą a murem - raczej przy ościeżnicach stałych.
Hałasy - no wszelkie. W poprzednim mieszkaniu miałam drzwi drewniane z przeszkleniami, ściany z porothermu i po zamknięciu drzwi było cicho. Teraz ściany z lepiej izolującej silki, drzwi pełne... i kicha. Słychać wszystko. Zamontowane poprawnie. Ościeżnice regulowane, wszystko ładnie przylega, nierówności brak. Dołem szpara może na 1cm.

Robespierre
19-05-2011, 13:47
Trzeba by zrobić badania... :)

Sam kształt pomieszczenia, korytarza, ilość mebli, itp może tu mieć znaczenie.

Naprawdę jest wiele możliwości. Nawet to czy na podłodze jest parkiet czy wykładzina dywanowa.

Nowe kup z progiem i uszczelką lub z tzw "progiem opadającym"... :)


...a może słuch Ci się poprawił (???).

Pozdrawiam serdecznie.

nikita1
19-05-2011, 15:20
Witam
Czy ktoś zna drzwi z firmy prestige. Są w katalogu na stronie prestige-sa. Jak oceniacie design? Wnętrze w stylu nowoczesnym,szarości, czernie, biały.

Robespierre
19-05-2011, 16:08
http://www.prestige-sa.pl/pl

Jeśli o te Ci chodzi to odradzam.

Produkt super designerski ale jakość wykonania żałosna. Spasowanie kolorystyczne dodatków - klamek-ościeżnic-ramek fatalne.

Klamki bardzo słabej jakości.

A mogło być tak pięknie... Katalogi robią naprawdę dobre wrażenie. ....drzwi z daleka też.

Robespierre
19-05-2011, 16:26
Szukam drzwi białych, bez widocznej struktury drewna, nowoczesnych. Obecnie mam Polskone Modern i nie jestem zadowolona - słabo izolują akustycznie (wypełnienie jest z płyty mdf, czy to dlatego?), poza tym po 2 latach wyglądają tak sobie.
Co polecicie?

Coś białego i gładkiego:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=57254&d=1305818619

Madeleine
19-05-2011, 17:03
super, co to takiego i czemu tak drogo? ;) Klimek&Kluś?

Robespierre
19-05-2011, 17:09
Konstrukcja drewniana.
Wartość skrzydła HL1 + ościeżnicy + zawiasów chowanych + zamka magnetycznego ok 2300 zł.
Czy drogo?? Hmmm... To zależy od standardu życia kupującego...
Klamka 2275Q ok 200 zł.

Pozdrawiam.

finlandia
21-05-2011, 09:46
...a może słuch Ci się poprawił (???)
:) buhaha :)
A tak poważnie, to trudno uważać, by Moderny miały być z założenia gorsze od innych drzwi. Przyjać trzeba, że drzwi z wypełnieniem innym niż plaster miodu są w miarę ciche do takiego użytkownia jak w domu.
Przyczyny większego odczucia hałasu szukałbym raczej poza drzwiami (no chyba, że stare drzwi były jakimś fartem bardzo ciche i nowe /normalne/ wypadają przy nich blado?

Madeleine
21-05-2011, 11:17
No właśnie nie mam pojęcia, gdzie tkwi problem. Oba budynki nowe, drzwi też, szpara dołem nieprzesadnie wielka (ale faktem, że teraz nie mam listew progowych). Swoją drogą - czy jest jakaś alternatywa cenowa dla białych drzwi poza pol-skone (z tego, co pamiętam, to kosztowały z ościeżnicą 800-900/ szt), a propozycją Robespierre za 2300? Nie muszą być bezprzylgowe, zamek magnetyczny to jakieś 30pln na allegro, więc też obejdę ten problem.

finlandia
21-05-2011, 11:28
No znam alternatywy. Z założenia drzwi białe są albo tanie, albo ekskluzywne.
Z tanimi stolarzami bym nie ryzykował(chyba że masz takiego pewnego, poleconego przez zaufanych ludzi), bo biały kolor na drewnie wymaga praktyki i dobrej technologii, a to trudno pogodzić z niską ceną.
Moderny też w ostatnim roku mocno podrożały i na moje oko wyjdą teraz ok 1,1-1,3 tys. zł. z montażem

Robespierre
23-05-2011, 22:10
Z zamkiem z allegro to troszkę bardziej przemyśl pomysł... Producenci raczej nie przygotują w skrzydle i ościeżnicy otworów technologicznych zupełnie za free...

Madeleine
24-05-2011, 20:21
na razie to szukam alternatyw ;) A z droższych to od razu jest 2300, czy jest coś po 2k albo 1,8? ;)

Robespierre
24-05-2011, 22:16
Jeśli skrzydło może być zupełnie gładkie (tzn bez kasetonu i ramiaków wokół) to możesz spojrzeć na drzwi DEWRO.
Model ST01+ość reg+RAL biały, powinny wyjść ok 1600-1800 zł.

GZES
25-05-2011, 21:38
Taka moja propozycja jeżeli ktoś potrzebuje białych drzwi ostatnio u klienta zamontowane .

GZES
25-05-2011, 22:17
na razie to szukam alternatyw ;) A z droższych to od razu jest 2300, czy jest coś po 2k albo 1,8? ;)

Proponuję jeszcze oprócz Dewro firmę Moric kwestia tego jak szybko musisz je mieć . Moric za gładkie min 2100 zł ale potrzeba się spieszyć bo planują przerwę wakacyjną ...

Robespierre
25-05-2011, 22:35
No i na zdjęciu widzę ładną sztukę Morica... :)

Oczywiście to klasa wyżej niż Dewro. Cena niestety ciut też.

Polecam - nie będzie rozczarowania.

Madeleine
26-05-2011, 12:00
dzięki, muszę przemyśleć temat. I to mocno :)

Robespierre
26-05-2011, 13:38
Ale tak bez przesady... Drzwi są ważne ale najważniejsze jest zdrowie... :)

alladyn71
26-05-2011, 13:58
To pokażę moje.
Stawialiśmy przede wszystkim na niską cenę, nie chcąc przy tym stracić na wyglądzie. Dla mnie ważne było, żeby były drewniane.
Drzwi surowe kupiliśmy zatem w obi, deski wykańczające u stolarza. Do tego trochę pracy, farby i .......voila :D (metalowe wstawki także na zamówienie)

http://i782.photobucket.com/albums/yy110/alladyn71/DSC_6380mini-1.jpg

Mi się bardzo podobają i na pewno posłużą nam przez lata, nie mówiąc już o tym, że kolorystycznie idealnie pasują do okien :yes:

azalka
26-05-2011, 18:17
Czy deski wykańczające to ościeżnica, czy montowaliście je na ościeżnicy? My mamy zamiar zastosować ten sam patent, planujemy drzwi i regulowaną ościeżnicę z Castoramy.

alladyn71
26-05-2011, 20:23
Ościeznica była wewnętrzna, wyglądało to tak:

http://i782.photobucket.com/albums/yy110/alladyn71/DSC_5587.jpg

Robespierre
27-05-2011, 00:10
Patrząc na pierwsze zdjęcia odniosłem wrażenie że drzwi są otwarte... Ale na drugim wyraźnie widać że to "świeci" ta jasna uszczelka. Poszukaj - może jest w ciemnej barwie... Byłoby cacy... :)

GZES
27-05-2011, 09:52
Model Jak linea z Dewro ,ciekawe wstawki . A jak został rozwiązany element zawiasów też w rodzaju czarnych wstawek czy już to co było w standardzie?

agha111
27-05-2011, 13:42
zdecydowanie odradzam drzwi firmy masonite. mam je jakieś trzy lata i są okropne. są to oczywiście drzwi jedne z najtańszych (plaster miodu) i teraz to wychodzi. Krzywią się, źle zamykają, naklejka na drzwiach jest bardzo słabiutka i łatwo się oddziera, co wygląda obskurnie.

Robespierre
27-05-2011, 13:50
Zawsze powtarzam.

"Kupujesz tanio - kupujesz dwa razy"

...czasem nawet trzy.

GZES
27-05-2011, 15:05
nie wspominając o efekcie końcowym czyli tzw. dopasowaniu drzwi do reszty mieszkania

ja proponuję kupować w firmach które się na tym znają i są od lat na rynku , a nie że jakaś sieć dywanów wprowadza drzwi żeby jak najwięcej sprzedać w jednym sklepie bez pojęcia. Efekt końcowy jest taki że klienci płacą za poprawki bo ktoś im wmówi że tak ma być .

alladyn71
27-05-2011, 16:13
Model Jak linea z Dewro ,ciekawe wstawki . A jak został rozwiązany element zawiasów też w rodzaju czarnych wstawek czy już to co było w standardzie?

Zawiasów nie zmieniałam. Tak wyglądają od środka. Może kiedyś je pomaluję :)

http://i782.photobucket.com/albums/yy110/alladyn71/DSC_6389mini-1.jpg

GZES
27-05-2011, 16:39
Właśnie się zastanawiałem jak w łazience będzie rozwiązane ale w momencie gdzie drzwi się otwierają do środka ( z racji bezpieczeństwa i wymogów powinny się otwierać na zewnątrz ) ale przy dużej łazience z oknem jest to dla mnie zrozumiałe że tak się otwierają zawiasy rzeczywiście są prawie nie widoczne tak że pomalowanie ich może spowodować efekt bobków hehe :)

Robespierre
28-05-2011, 07:46
Ja bym jednak zajął się tymi zawiasami... Jeśli nie chcesz ich malować to kup na nie osłonki i je pomaluj na czarno. Troszkę burzą całkiem fajny efekt stworzony przez kute dodatki.

:)

Pozdrawiam.
Gratuluję pomysłu...

finlandia
28-05-2011, 10:09
Robe,
czepiasz się ;)
a poważnie to jestem zaskoczony, że ktoś przykłada taką uwagę do drzwi. Klientów - Indywidualistów rozumiem, ale w salonach sprzedaży nie spotkałem obsługi z tak wyczulonym gustem :) Gratuluję.

Robespierre
28-05-2011, 10:27
Ciesz się że ze mną nie pracujesz...

...a tak serio:
Uważam że budowa domu, wyposażanie mieszkania, firmy będzie wyglądało 100 razy lepiej jeśli uda mi się uświadomić właściciela o konieczności dopilnowania szczegółów. To klucz do wnętrza doskonałego. Można wydać miliony na budowę domu i nie osiągnąć celu, lub odwrotnie czasami nawet wydanie małej kwoty robi kolosalne wrażenie.

alladyn71
28-05-2011, 11:05
Szczegółami zajmę się jak już się w końcu wprowadzę :) Na razie mam większe wyzwania, znacznie większe :D

Robespierre
28-05-2011, 11:17
Nie wątpię...

Pisząc o szczegółach nie mam na myśli tylko nasadek na zawiasy.

Zajmuję się doradztwem w znacznie szerszym zakresie. Już od zabezpieczenia przeciwwilgociowego fundamentów aż po dachówki... :)

...lecz drzwi są moim ulubionym tematem. To coś co mnie fascynuje.

W budowie na każdym etapie pojawiają się tzw "szczegóły" zwane przez budowlańców z pod budki z piwem "pierdołami bez znaczenia".

Fachowców z pełną świadomością jest niestety niewielu. A może inaczej jest ich nawet sporo lecz często wykonują swój etap i szybko się wynoszą bo zwrócenie uwagi na pewne szczegóły popsułoby im harmonogram...

Życie...

mrówka75
28-05-2011, 19:26
Dobrze powiedziane Robespierre " szczegóły to klucz do wnętrza doskonałego"!!!!!

agata39
30-05-2011, 13:17
A ja z pytaniem do Robespierre (http://forum.muratordom.pl/member.php?32884-Robespierre) i finlandii ! (http://forum.muratordom.pl/member.php?13794-finlandia)
Złożyłam reklamację na swoje drzwi bukowe i reklamacja została przyjęta. Drzwi robione były przez lokalną firmę.Teraz czekam na zabranie drzwi i chciała bym wiedzieć jakie są możliwosci naprawy wykrytych wad.Jedne drzwi się się mocno wyłudkowały i te będą wymienione.Na wszystkich drzwiach przy łączeniach widać jasniejsze miejsca.Drzwi są ciemne i tzw kasetonowe,te miejsca będą na pewno domalowane.Ale na trzech parach i dwóch opaskach widać pęknięcia na płycinach(taka jest chyba własciwa nazwa) i zastanawiam się własnie jakie są możliwosci naprawy takiej wady,aby później było to nie widoczne?Na jednych drzwiach ,na usłojeniach widać tzw mikropęknięcia.
Na co zwrócić później uwagę gdy drzwi zostaną już naprawione?

Robespierre
30-05-2011, 14:27
Jak sądzę drzwi robili stolarze z litego drewna??

Kurczenie się kasetonów jest normalnym zjawiskiem w przypadku kiedy są wykonane w litego drewna (a najczęściej z elementów klejonych). Większość firm z tzw "wyższej półki" w kasetonach stosuje sklejkę wielowarstwową, MDF bądź płytę wiórową i pokrywa to naturalnym fornirem. Ten zabieg daje 99%-100% gwarancję niezmienności kształtów kasetonów. Stolarze kasetony robią sami klejąc drewno. W tej technologi raczej na pewno kasetony będą pracować w miarę zmian wilgotności powietrza w domu.

Aby polepszyć nieco i zminimalizować te zjawisko powinieneś zainwestować w higrometr i nawilżacz. Podejrzewam że wszystko u Ciebie wyschło na "wiór"...

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości:
Utrzymanie tych drzwi w ryzach i w dobrym stanie przez lata będzie wymagało poprawek raz na jakiś czas.

Coś więcej mógłbym powiedzieć widząc dużo zdjęć.

Tak czy siak:
Życzę zadowolenia z produktu. Nawet jeśli będzie miał małe niedociągnięcia może wyglądać ładnie i cieszyć Wasze oczy.

agata39
31-05-2011, 12:30
Niestety zdjęć nie pokaże,bo nie jestem za bardzo biegła w komputerze.
Drzwi są z litego drewna,klejone.Firma nie jest mała i robi dużo zamówień na rynek niemiecki i skandynawski.
Kupilismy stację pogodową z wilgotnosciomierzem kilka miesięcy temu.Teraz wilgotnosć w domu jest prawidłowa,dzisiaj np 55%.Ale jaka była zimą nie wiem?
O jakich poprawkach mówisz?Na co powinnsimy się jeszcze przygotować?
Najbardziej niepokoją mnie te pęknięcia na płycinach,czy jest możliwa naprawa bez późniejszych widocznych sladów
A tak w ogóle drzwi są bardzo ładne.

Matilde1
31-05-2011, 13:08
Zawiasów nie zmieniałam. Tak wyglądają od środka. Może kiedyś je pomaluję :)

http://i782.photobucket.com/albums/yy110/alladyn71/DSC_6389mini-1.jpg

Wygląda to pięknie.

Robespierre
31-05-2011, 16:27
Niestety zdjęć nie pokaże,bo nie jestem za bardzo biegła w komputerze.
Drzwi są z litego drewna,klejone.Firma nie jest mała i robi dużo zamówień na rynek niemiecki i skandynawski.
Kupilismy stację pogodową z wilgotnosciomierzem kilka miesięcy temu.Teraz wilgotnosć w domu jest prawidłowa,dzisiaj np 55%.Ale jaka była zimą nie wiem?
O jakich poprawkach mówisz?Na co powinnsimy się jeszcze przygotować?
Najbardziej niepokoją mnie te pęknięcia na płycinach,czy jest możliwa naprawa bez późniejszych widocznych sladów
A tak w ogóle drzwi są bardzo ładne.

Niestety poprawki zawsze będzie widać... :(
Płyciny wymienią pewnie na nowe ale na pewno będą lekko jaśniejsze. Czasami różnicę są ale akceptowalne - i tego Wam życzę. :)

W przyszłości może się jeszcze pojawić kilka podobnych pęknięć które z racji upływu gwarancji będziesz musiała maskować sama.

Wilgotność na dziś OK - a więc możliwe że drewno przy produkcji miało jej zbyt dużo... Lub zanim zostały pomalowane złapały jej zbyt wiele.

Z tym eksportem to bywa różnie. Nie zawsze odbiorca wymaga wysokiej jakości... W większości przypadków wystarczy cena. Napisz mi na priv co to za firma - może napiszę Ci coś więcej.

*********************

A czy ta stacja pokazuje Ci wilgotność wewnątrz czy na zewnątrz?? Większość pokazuje zewnętrzny parametr...

Robespierre
01-06-2011, 07:38
Podaj wymiar otworu. Napisz które drzwi i chcecie tam wmontować. tzn. jakiego producenta - model skrzydła, typ zawiasów, model ościeżnicy.

Sytuacja jest skomplikowana ale doświadczona ekipa na pewno da sobie z tym radę.

:)

agata39
01-06-2011, 09:11
Robespierre (http://forum.muratordom.pl/member.php?32884-Robespierre)

Stacja pokazuje wilgotnosć wewnętrzną.
Wysłałam wiadomosć na priv

Robespierre
01-06-2011, 09:57
Dla Magdy i Bartka

Najlepszym typem ościeżnicy regulowanej będzie zwykła najprostsza. Ma stosunkowo małe gabaryty i najlepiej się wpiszą w Wasze otwory:
http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/128/

A to przykład podobnego rozwiązania. Zastosowano cięcia pionowe opasek:
58976
5897758978

Robespierre
01-06-2011, 10:33
Robespierre (http://forum.muratordom.pl/member.php?32884-Robespierre)

Stacja pokazuje wilgotnosć wewnętrzną.
Wysłałam wiadomosć na priv

OK. Zapytałem dla pewności.

Co do linka napiszę Ci na priv co o tym sądzę bo nie nadaje się to na forum...

GZES
01-06-2011, 16:27
dziękuje za pomoc - w takim razie zabieram się za zamawianie tylko znajdę ceny przeszkleń bo te standardowe troche mi ni pasują:) pozdrawiam

Witam

Że tak wtrącę swoje 3 grosze.
Pamiętaj że ta futryna jest pokryta laminatem tak że w momencie montażu będziesz miała dwa różne odcienie .
Istnieje możliwość polakierowania tych futryn za dopłatą 20 % ale musisz wymusić aby sprzedawaca sie sam tego dowiedział i przypilnował .
A poza tym to co pisał Robespierre ekipa montażowa musi być biegła w takich rzeczach .
Jezeli chodzi o polskone

jeszcze jedno ościeżnica Din którą za pewno wybierzesz potrzebuje otwór 88 cm dla 80. oczywiście 90 otwór też jest ok .
Na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie udało by ci się troszkę przesunąć otworów czyli aby każda z tych ścianek miała min 4 cm wegarka czyli (tzw miejsce na całą opaskę ) może stykowe ściany między jednym pokojem a łazienką troszkę więcej bo musimy doliczyć gr opaski .

Wtedy nie musisz nic przycinać i wszystko będzie wyglądać tak jak powinno . Musisz pamiętać że są to drzwi białe i na nich wszystko jest widoczne wszystkie nierówności na łączeniu opasek i futryny .

Jeżeli chodzi o cenę to bez problemu mogę ci wycenić podaj modele szklenie wymiary wysokość +gr muru z uwzględnieniem czy będzie glazura w łazience .

daroski
01-06-2011, 16:55
Witajcie,

Mam pytanie do fachowców na temat skrzydeł Pol-skone Modern model 02-S6, czyli z sześcioma szybkami. Wiecie może czy konstrukcja szprosów pozwala na ich usunięcie bez pozostawienia śladów na ramie skrzydła? Chodzi o to, żeby wstawić tam jedna dużą szybę, zamiast tych sześciu. Bo na zamówienie takiej faneberii bezpośrednio u producenta raczej nie ma co liczyć, prawda?

edde
01-06-2011, 17:41
Dla Magdy i Bartka

Najlepszym typem ościeżnicy regulowanej będzie zwykła najprostsza. Ma stosunkowo małe gabaryty i najlepiej się wpiszą w Wasze otwory:
http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/128/

A to przykład podobnego rozwiązania. Zastosowano cięcia pionowe opasek:
58976
5897758978

a możesz zradzić czym się fachowo (jakim konkretnie narzędziem) taką obcinkę robi aby miało to po operacji estetyczny wygląd, bo chyba czeka mnie jedna taka przycinka

Robespierre
01-06-2011, 19:12
Mój monter stosuje piłę stołową Festoola... :)
http://www.festool.pl/Produkty/Pages/Product-Detail.aspx?pid=561199&name=Przesuwna-pilarka-stolikowa-PRECISIO-CS-50-EB-Set
Ważne aby była ostra jak brzytwa więc musi być często ostrzona - wtedy cięcia wyglądają jak od lasera... :)

Można oprzeć się na zdecydowanie tańszym sprzęcie ale uzyskanie tego samego efektu będzie dużo trudniejsze.
http://allegro.pl/pilarka-stolowa-krajzega-1700w-king-craft-laser-gw-i1646551953.html


narazie znalazłam drzwi w zadowalajacej cenie - ale ekipy montażowej jeszcze nie - jak ktoś może kogoś polecic z okolic Gliwic albo chcących dojechac to proszę o namiary. Chyba, że mąż się tym zajmie ale go wiecznie nie ma:P ale podobno się "zna" - i oby tego nie spartolił

A wiesz że znam tam jedną super ekipę... Mają do Gliwic chyba coś koło 60 km. Dam znać na priv... :)


Witam
Pamiętaj że ta futryna jest pokryta laminatem tak że w momencie montażu będziesz miała dwa różne odcienie .
Istnieje możliwość polakierowania tych futryn za dopłatą 20 % ale musisz wymusić aby sprzedawaca sie sam tego dowiedział i przypilnował.

Laminat dwukolorowy w standardzie???
Bez dopłaty??? :)

Nie kumam - takie jest standardowe założenie Pol-Skone??
Wytłumacz zagadnienie dokładniej bo zrobiło się ciekawie...

GZES
02-06-2011, 09:04
skrzydełko fiord dostajesz malowane na standardowy kolor ncs s0500-N , natomiast ościeżnice Din w standardzie dostajesz w laminacie co prawda z daleka może tworzyć jedną całość wszystko zależy od światła jeżeli jest jasno wpada światło dzienne to efekt jest taki że opaski są jaśniejsze natomiast jak już jest ciemniej to znowu na odwrót (oczywiście to jest moje spostrzeżenie nie do końca musi tak być ) .W momencie jeżeli przyglądniemy się z bliska widać że opaskom dużo brakuje do skrzydła (wykończenie) Najlepiej zobaczyć to w castoramie bo zazwyczaj takie drzwi mają co prawda straszą bo jest to zazwyczaj strasznie zamontowane ale już u prywatnych firm o niebo lepiej to wygląda

Zdjęcie jak mam u siebie zamontowane nie wiem czy widać bo aparat przekłamuje (w żadnym wypadku nasadek biały w porównaniu z ścianą mamy 4 odcienie białego.

GZES
02-06-2011, 09:11
fotki

finlandia
02-06-2011, 09:43
Wyjdę na technicznego ignoranta - ale co mi tam. Robe podał linki do super sprzętu Festool (nawet o takim nie śnię). W praktyce do tego cięcia wystarczy piła z allegro za niecałe 200zł, z tym, że polecam dokupić nową tarczę z dużą ilością zębów do precyzyjnego cięcia - na jednorazowy montaż wystarczy taka za 30zł. O lepsze raczej trudno w powszechnej sprzedaży.
Opaskę /ościeżnicę/ okleja się taśmą w miejscu cięcia by laminat tak nie odpryskiwał i się tnie - najlepiej tak, by ładna powierzchnia była brana "z góry". Oczywście przy sprzęcie za 200-300zł nie będzie to idealne, ale uważam, że ważniejsze jest dobre oko niż dobry sprzęt. Drobne nierówności na krawędzi cięcia będą od strony ściany, gdzie z założenia i tak trzeba akrylować by zakryć krzywe tynki, więc akryl przykryje i te wyszczerbienia.
Oczywście Robe by mnie za to wyrzucił z pracy, ale reprezentujemy zupełnie inny poziom wrażliwości na szczegóły :)) - przez to pracujemy dla innych klientów.

GZES
02-06-2011, 12:14
a wszystkie problemy się biorą z powodu braku zapytań developerów architektów do firm drzwiowych jaki zrobić układ ścian aby klient był zadowolony bo wystarczy zapytać i potem dopilnować wtedy jest wilk syty i owca cała (ja przez to nie kupiłem mieszkania) bo po co płacić za drzwi 2000 zł i je jeszcze dostosowywać do tego co daje developer .

GZES
02-06-2011, 13:52
Witajcie,

Mam pytanie do fachowców na temat skrzydeł Pol-skone Modern model 02-S6, czyli z sześcioma szybkami. Wiecie może czy konstrukcja szprosów pozwala na ich usunięcie bez pozostawienia śladów na ramie skrzydła? Chodzi o to, żeby wstawić tam jedna dużą szybę, zamiast tych sześciu. Bo na zamówienie takiej faneberii bezpośrednio u producenta raczej nie ma co liczyć, prawda?

Pol-skone jest bardzo sztywne także bez listewek nie ma szans atutem jest ich cena co do jakości . Jeżeli pozbędziesz się listewek i z drzwiami się coś stanie tracisz gwarancje jest opcja zamówienia bez szkła (w momencie jak zamówisz drzwi ze szkłem i wyrwiesz rami zostaną ci ślady po kleju których nie wyczyścisz i szyba jest do wymiany ) przychodzą ci rami osobno i możesz coś kombinować natomiast pamiętając że niestety biały jest nieszczęsnym kolorem wszystkie poprawki będą widoczne . Poza tym tak mnie teraz naszło czy jedna z stron nie jest konstrukcją dla szkła czyli montowane na stałe ? jak dorwę przedstawiciela to się dopytam.

Matilde1
02-06-2011, 19:27
porażka - chyba, niektórzy sprzedawcy nie wiedzą nic o tym co mają sprzedac

"Niektórzy" to delikatnie powiedziane. Im droższy towar chce się kupić - tym bardziej irytuje brak kompetencji u sprzedającego.

GZES
03-06-2011, 09:20
heheh wczoraj miałem klienta który zamówił dwa tygodnie temu system chowany w ścianę eclisse i te dwa tygodnie temu pytam sie czy nie chce zamówić u nas drzwi żeby mieć pewność potem z wpasowaniem się danych skrzydełek , powiedział ze nie bo zamówił już w firmie K..... ( firma która wprowadził najdalej pół roku temu drzwi do sprzedaży) bo była na obmiarach itd. po czym wczoraj właśnie przyjechał opowiedział mi całą historię że do niego zadzwonili aby dopytać się o jakieś tam kwestię koloru i okazało się zamówienie w ogóle nie poszło do realizacji a klient ma termin oddania budynku gminy z a 3 tyg. hehehe

MAGDABARTEK - nie oglądamy drzwi w supermarketach tam wszystko idzie na ilość a nie jakość

Matilde1 - kwestia jak drogi towar, znam ludzi którzy do pewnej cenny sprzedaży nie zejdą i blokują klientów na różne sposoby żeby u nich nie kupili i im to wychodzi zarabiając przy tym niezły pieniądz, generalnie jest tak że najwięcej problemów stwarzają klienci na tani produkt bo są pytania typu a dlaczego a po co itd potem się zamontuje i klient mówi że miał inne wyobrażenie ...

GZES
03-06-2011, 10:11
czyli firma Kom......

Robert_Antczak
07-06-2011, 20:22
W ostatnim tygodniu miałem spięcie z Klientem - nie zaakceptował koloru skrzydeł w okleinie naturalnej. Nawet nie różniła się drastycznie, ale tak jakoś - nie przypadła do gustu. Oczywiście producent odpowiedział odmownie, wiec jesli ktos jest zainteresowany to mam od ręki 4 skrzydła Cordoba w naturalnej okleinie Dąb1 (kolor naturalny)

Kiedyś te kolory się naprawdę różniły od paru lat technologia jest zmieniona i ciężko o drastyczne różnice. Ponadto pamiętajmy że naturalna okleina jest nieregularna bo jest naturalna i każde drzwi mają inne usłojenie, nie ma dwóch identycznych drzew.

Dlaczego ktoś taki jak Pan zgodził się na coś takiego. To tak jakby klient zamówił sobie płytki we wzorze "mozajka" a potem reklamował bo są różne nieregularne wzory na płytce, a klient "myślał że będą identyczne" jakie różnice ogą być w dębie 1 przecież to jest niebarwione.

Pozdrawiam




W produkcie który wskazałeś zamontowano właśnie te liche zawiasy o których pisałem parę linijek wcześniej... No ale jak nie ma wyboru to trudno - trzeba będzie z tym żyć.

Pozdrawiam.

Witam,

to o tych zawiasach to nieprawda. Klient pytał o Portę i w tej fabryce te najtańsze zawiasy nie występują, najczęściej można je znaleźć pod hasłem "tanie drzwi sosnowe". Te stosowane w ościeżnicach Porty mają dwa trzpienie i są montowane w specjalnych gniazdach, przykręca się je imbusowym kluczem, są regulowane. Zawias do skrzydła jest wkręcany, dodatkowo część męska posiada teflon, który daje lepszą trwałość i się nie brudzi.

Kolejna kwestia to opisywana reklamacja 12-stu sztuk fornirów gdzie szczeliny między płatami forniru były po 0,5mm, nigdy takie skrzydła by nie wyjechały z fabryki bo kontroler jakości gdyby je przepuścił musiałby za nie zapłacić, ponadto nigdy nie spotkałem się z taką drastyczną sytuacją. Kolejna kwestia nie wierzę że klient który kupuje drzwi fornirowane do piwnicy za grube pieniądze sobie odpuścił, to są wymagający ludzie.

Jeśli chodzi o drzwi fornirowane to nie są robione w różnych fabrykach tylko w jednej z tych samych partii fornirów, osobno produkuje się laminaty i drzwi metalowe oraz elementy suwane.

Odnośnie łączenia laminatu porządnego na rantach. Znam firmę, która pokrywa swoje drzwi grubym laminatem 0,4mm i na początku próbowali na narożach nie ciąć tylko zaginać. Niestety laminat złaził, albo pękał, tną teraz na rantach tak jak większość i problem zniknął.

Co do projektów to ostanie przykłady:

drzwi dźwiękoszczelne z tulejami wentylacyjnymi,
drzwi przeciwpożarowe z podcięciem (zamiast kratki pęczniejącej, tylko podcięcie nie pęcznieje) :)
teraz jeden mądry zaprojektował hydrant na ścianie w miejscu gdzie mają być drzwi
ale najlepszy był gość który robił projekt modernizacji budynku i rozciągnął go po 1,5 metra na stronę żeby mu się drzwi "90" zmieściły. Oczywiście istniejącego budynku nie da się rozciągnąć więc po rozmowach z inwestorem, inspektorami i kierownikami poszły "80".

Pozdrawiam


wiesz to był market tylko drzwi, podłogi, dywany heheh:) ale reklama...
Witam,

jeśli potrzebuje Pani fachowego sprzedawcy i dobrej obsługi to doradzam udać się do diealera żądanej marki, nie do marketu.

Diealerzy dbają o markę i mają na dany temat dużo większą wiedzę i doświadczenie, w takim punkcie znajdzie się fachową pomoc.

Co do metody wstawienia ościeżnic proponowanej prze Robespierre (z cięciem) opasek to normalne większość montażystów najprzeróżniejszych producentów
tak robi, tylko że z tego co pamiętam w Pol-Skone oznacza to utratę gwarancji. Tak samo u nich nie można drzwi samemu podciąć trzeba zamówić podcięte.
No chyba że się coś zmieniło w ofercie.

Pozdrawiam

GZES
08-06-2011, 12:59
Panie Robercie ,

Na czym polega kontrola jakości ? wiem ze niektóre firmy mają na ten temat nawet ISO zrobione , ale co z tego jak i tak jest sporo reklamacji .
Moim skromnym zdaniem jest to tylko zagranie marketingowe ze coś takiego się posiada .Gdyby by to działało w 100 procentach, reklamacji po prostu by nie było .Oczywiście dochodzi do tego montaż gdzie niektóre ekipy ...aż strach pisać . A co do klientów i zgłoszeń reklamacyjnych to co kraj to obyczaj drzwi fornirowane porty jak i pol-skone invado dre classen itd firm które w ostatnich czasach wypłynęły w porównaniu do firm które stawiają na jakość a nie ilość jest jest przepaścią cenową dla niektórych klientów .W zeszłym roku robiłem cały domek gdzie w piwnicy klient zamówił drzwi malowane wg palety ral bo dobierał pod płytki drzwi załóżmy miały przyjść pomarańczowe a przyszły żółte zaśmiał się machnął ręką pomimo że namawiałem go na zgłoszenie reklamacji ważne ze drzwi które miał na parterze i piętrze które kosztowały grubo ponad 2000 zł spełniły jego oczekiwania był nimi zachwycony. System kontroli jakości to powierzchowne spojrzenie na drzwi sprawdzenie czy się trzymają kupy i mają pion nic więcej, oczywiście jest to zrozumiałe bo dla większości klientów cena a potem wykonanie jest najważniejsze .

Taka sugestia i pytanie jeżeli firmy które tak mocno się reklamują i niesamowite ilości przeznaczają środków na reklamę zrezygnowali by z tego. to o ile byłby tańszy produkt o dotychczasowych cen katalogowych ? oczywiście nie mam nic do tego jaki jest rynek bo i tak najważniejsze jest zadowolenie klienta

GZES
08-06-2011, 17:00
producent chce polecić dobrze bo jemu zależy na jak największym gronie klientów natomiast pozostaje kompetencja sprzedawców masz na tej liście 2 firmy gdzie bym na pewno nie kupił drzwi a i jeszcze jedna z którą bym się wahał . Drzwi nie są towarem który weżmiesz z półki a potem oddasz no chyba ze w castoramie.

Robespierre
08-06-2011, 17:27
Kiedyś te kolory się naprawdę różniły od paru lat technologia jest zmieniona i ciężko o drastyczne różnice. Ponadto pamiętajmy że naturalna okleina jest nieregularna bo jest naturalna i każde drzwi mają inne usłojenie, nie ma dwóch identycznych drzew.

Robespierre: Od paru lat... Hmmm... Czyli można sądzić że skrzydła dla Finlandii były wykonane parę lat temu... (??)

[/QUOTE]Dlaczego ktoś taki jak Pan zgodził się na coś takiego. To tak jakby klient zamówił sobie płytki we wzorze "mozajka" a potem reklamował bo są różne nieregularne wzory na płytce, a klient "myślał że będą identyczne" jakie różnice ogą być w dębie 1 przecież to jest niebarwione.[/QUOTE]

Robespierre: Zgadza się, niebarwione drewno ma swoje fanaberie - ale jeśli idzie z jednego pnia i z jednej dostawy to nie ma różnic w postaci żółtawych skrzydeł i zielonkawych ościeżnic.

[/QUOTE]Witam, to o tych zawiasach to nieprawda. Klient pytał o Portę i w tej fabryce te najtańsze zawiasy nie występują, najczęściej można je znaleźć pod hasłem "tanie drzwi sosnowe". Te stosowane w ościeżnicach Porty mają dwa trzpienie i są montowane w specjalnych gniazdach, przykręca się je imbusowym kluczem, są regulowane. Zawias do skrzydła jest wkręcany, dodatkowo część męska posiada teflon, który daje lepszą trwałość i się nie brudzi.[/QUOTE]

Robespierre: Postaram się dostarczyć specjalne fotki dla Pana. Proszę dać mi trochę czasu. Jak tylko je spotkam to nie omieszkam sfotografować. A jak chce Pan regulować górny zawias?? Gdzie wetknie Pan inbus?? A zauważył Pan że śruba zawiasu ma lekko stożkową konstrukcję?? Z dokręcaniem nie ma problemu ale już przy próbie odkręcania zawiasy nie trzymają!!! Zawiasy o których pisałem mają regulację w dolnym i górnym elemencie.

[/QUOTE]Kolejna kwestia to opisywana reklamacja 12-stu sztuk fornirów gdzie szczeliny między płatami forniru były po 0,5mm, nigdy takie skrzydła by nie wyjechały z fabryki bo kontroler jakości gdyby je przepuścił musiałby za nie zapłacić, ponadto nigdy nie spotkałem się z taką drastyczną sytuacją. Kolejna kwestia nie wierzę że klient który kupuje drzwi fornirowane do piwnicy za grube pieniądze sobie odpuścił, to są wymagający ludzie.[/QUOTE]

Robespierre: Portę kupił bo była tania i dlatego nie miał ochoty się nią przejmować, po za tym pęknięcia były tylko na 2-3 sztukach - reszta miała inne mniejsze lub większe wady. Pan widzę też raczej w inwestycjach siedzi...

[/QUOTE] Jeśli chodzi o drzwi fornirowane to nie są robione w różnych fabrykach tylko w jednej z tych samych partii fornirów, osobno produkuje się laminaty i drzwi metalowe oraz elementy suwane.[/QUOTE]

Robespierre: Widocznie pracownik "P" który mnie o tym informował łże jak pies.

[/QUOTE]Odnośnie łączenia laminatu porządnego na rantach. Znam firmę, która pokrywa swoje drzwi grubym laminatem 0,4mm i na początku próbowali na narożach nie ciąć tylko zaginać. Niestety laminat złaził, albo pękał, tną teraz na rantach tak jak większość i problem zniknął.[/QUOTE]

Robespierre: A ja znam taką co cały czas zawija i nic nie pęka. Hmm...

[/QUOTE]Co do projektów to ostanie przykłady:
drzwi dźwiękoszczelne z tulejami wentylacyjnymi,
drzwi przeciwpożarowe z podcięciem (zamiast kratki pęczniejącej, tylko podcięcie nie pęcznieje) :)
teraz jeden mądry zaprojektował hydrant na ścianie w miejscu gdzie mają być drzwi
ale najlepszy był gość który robił projekt modernizacji budynku i rozciągnął go po 1,5 metra na stronę żeby mu się drzwi "90" zmieściły. Oczywiście istniejącego budynku nie da się rozciągnąć więc po rozmowach z inwestorem, inspektorami i kierownikami poszły "80".[/QUOTE]

Robespierre: Przykłady owszem wyszukane... :)
Niestety potwierdzają moje wstępne przypuszczenia iż zajmuje się Pan inwestycjami.
Proszę mi wierzyć to zupełnie inny kawałek chleba i zupełnie inna wrażliwość klientów.


[/QUOTE]Co do metody wstawienia ościeżnic proponowanej prze Robespierre (z cięciem) opasek to normalne większość montażystów najprzeróżniejszych producentów
tak robi, tylko że z tego co pamiętam w Pol-Skone oznacza to utratę gwarancji. [/QUOTE]

Robespierre: Powiem więcej - większość producentów z tego powodu próbuje klientowi wmówić iż gwarancji na produkt nie ma. Gwarancję to może stracić co najwyżej na cięty element. To chyba oczywiste...(??). Rozumiem że Porta nie ma takiego zapisu??
Chodziło mi bardziej o ukazanie precyzji cięcia... Sposób nie jest nowatorski. Klient zapytał - to podesłałem. Jeśli też Pan ma takie fotki to z chęcią obejrzę.

Pozdrawiam.

kleikadam
08-06-2011, 21:31
Możecie mi zaproponować jakąś solidną firmę z Warszawy lub okolic która zrobi podróbkę drzwi barausse (oczywiście w rozsądnej cenie :) ).
Jedyna różnica jaka ma być że chcemy je czarne, więc raczej lakierowane.

Robespierre
09-06-2011, 07:47
Możecie mi zaproponować jakąś solidną firmę z Warszawy lub okolic która zrobi podróbkę drzwi barausse (oczywiście w rozsądnej cenie :) ).
Jedyna różnica jaka ma być że chcemy je czarne, więc raczej lakierowane.

A w jakim stopniu chcesz je odtworzyć?? W 100%?? Szyba ma być zlicowana z płyciną i bez listewek??

GZES
09-06-2011, 12:52
drzwi które zrobiły podobno furorę w Moskwie zaprojektowane przez Massimo Bellunato pytanie czy potrzebne ci kryształki Swarovskiego czy możesz to zastąpić szkiełkami , z drzwiami zewnętrznymi nie było by problemu ale wewnętrzne rozpuściłem wicie zobaczymy kto się odezwie .

a napisz jeszcze jaki jest koszt takich drzwi w barausse , i jaka cenna jest rozsądna ?

finlandia
09-06-2011, 15:58
http://www.pol-skone.pl/index.php/nodesn/get/pl/37/1/12#Gliwice

Przepraszam bardzo - ale chyba firma Pol-Skone wie kogo poleca na swojej stronie internetowej - oby kompetencja strony firmowej nie szła z jakością...
bo nie mam zamiaru szukac dealerów nie wiadomo gdzie - od tego jest strona danej marki

Tak sie słabo składa, ze na stronie Pol-skone podani dilerzy to w znacznej części składy budowlane lub hurtownie często nie mające wiele wspolengo z profesjonalnym podejściem. Owszem, może mają umowę bezposrednio z fabryką i sprzedają duże ilości na inwestycje lub do salonow delaerskich, ale to wszystko.
Aha, przemawia przeze mnie zazdrość, bo mnie tam nie ma:)

kleikadam
09-06-2011, 18:33
A w jakim stopniu chcesz je odtworzyć?? W 100%?? Szyba ma być zlicowana z płyciną i bez listewek??

Idealne 100% nie wymagam, po prostu podaba nam się urok takiej szyby i kryształków. Szyba najfajniej jak by była zlicowana, ale jeśli się nie da to nie musi. Na pewno nie chcemy żadnych widocznych listewek.


drzwi które zrobiły podobno furorę w Moskwie zaprojektowane przez Massimo Bellunato pytanie czy potrzebne ci kryształki Swarovskiego czy możesz to zastąpić szkiełkami , z drzwiami zewnętrznymi nie było by problemu ale wewnętrzne rozpuściłem wicie zobaczymy kto się odezwie .

To zależy jak by te szkiełka wyglądały, nie zależy mi żeby każdy wiedział że to swarovski tylko żeby dawały pożądany efekt.
Cena w barausse około 6000, jak dla mnie rozsądna cena nie może przekroczyć 3000 a taniej mile widziane

finlandia
10-06-2011, 09:38
:) 3 tys. to normalna cena za drzwi z wysokiej połki.
Obawiam sie ze te krysztalki to taki element, ktory sprawi ze cena nieracjonalnie wywinduje sie do gory - za tzw. "widzimisię" - tak niestety mają nasi biznesmeni - jak poczują Klienta, to coś się w nich budzi..

nielot2
12-06-2011, 10:17
Pol Skone Simple 00 prezentują się tak:

http://img232.imageshack.us/img232/126/41293549.jpg (http://img232.imageshack.us/i/41293549.jpg/)

kleikadam
14-06-2011, 18:34
:) 3 tys. to normalna cena za drzwi z wysokiej połki.
Obawiam sie ze te krysztalki to taki element, ktory sprawi ze cena nieracjonalnie wywinduje sie do gory - za tzw. "widzimisię" - tak niestety mają nasi biznesmeni - jak poczują Klienta, to coś się w nich budzi..

wiem że to normalna cena za drzwi z wysokiej półki dlatego pytam się czy znacie kogoś godnego polecenia kto by to zrobił.
W ostateczności kryształki załatwię we własnym zakresie

Robespierre
14-06-2011, 20:34
Sądzę że firma:
Dewro jest w stanie wykonać to na poziomie ok 2400-2600 zł.
Jagdor za ok 2500-2700 zł.
Moric za ok 2800-3000 zł.

*kryształki mogą być warte ok 400-600 zł.
**kolor RAL czarny półmat ok 400 zł dopłaty, połysk następne 400-500 zł dopłaty.

Poszukaj w Warszawie dilerów tych producentów.

Robespierre
14-06-2011, 20:57
Do nielot2.

:) Bardzo ładne zestawienie kolorów... Biel i oliwka robi naprawdę fajne wrażenie. :)

ad. 1. Hmmmm... Czy te drzwi są zamknięte?? Skrzydło odstaje na dole i górze zdecydowanie za dużo. Myślę że to aż ponad centymetr. Troszkę za dużo nawet jeśli drzwi nie były drogie.

ad.2. Wiecie pewnie o co mi chodzi.
http://allegro.pl/listing.php/search?string=nasadka+na+zawias&category=5 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flisti ng.php%2Fsearch%3Fstring%3Dnasadka%2Bna%2Bzawias%2 6category%3D5)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61131&d=1308080993

grzeniu666
15-06-2011, 16:09
Licowanie drzwi ze ścianą

Czy gdybym zwariował i postanowił zlicować drzwi z murem (tylko z jednej strony, tej otwieralnej), to czy powinienem postąpić zgodnie z poniższym szkicem (wymiarowania przyjąłem dla drzwi Entry)? Czy powinienem przyjąć przestrzeń na tynk również na tym wcięciu (przykrytym ościeżnicą)?

https://lh3.googleusercontent.com/wgwRr7F85kc7tPJaNhz3bMrHrM74aDYTem8u0b7_5WYJX-rab2y2WLH9yEbpcaAFlChmfBmqycGqnJIn3Mct7hZi05jL9kzb IVePwby-hd49nqmx9b7HI-ak

wymiary stąd (80 bezprzylgowe OR51):
http://www.entra.com.pl/images/stories/katalogi/katalog_drzwi_wewnetrzne/index.html#/57

PS. uprzedzając uwagi dot. precyzji - będę murował sam (przynajmniej te fragmenty), będzie dokładnie, pytanie na ile musi (+-2mm?)

nielot2
15-06-2011, 16:14
Do nielot2.

:) Bardzo ładne zestawienie kolorów... Biel i oliwka robi naprawdę fajne wrażenie. :)

ad. 1. Hmmmm... Czy te drzwi są zamknięte?? Skrzydło odstaje na dole i górze zdecydowanie za dużo. Myślę że to aż ponad centymetr. Troszkę za dużo nawet jeśli drzwi nie były drogie.

ad.2. Wiecie pewnie o co mi chodzi.
http://allegro.pl/listing.php/search?string=nasadka+na+zawias&category=5 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flisti ng.php%2Fsearch%3Fstring%3Dnasadka%2Bna%2Bzawias%2 6category%3D5)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61131&d=1308080993


Kompletnie nie zwróciliśmy na to uwagi :( Tak, drzwi są zamknięte. Czyli Panów Autoryzowanych Montażystów czeka poprawka. Powiedz tylko co jest nie tak z wystającą częścią zawiasów? Poza kolorem który wygląda jak olej rozlany na wodzie

Matilde1
15-06-2011, 18:53
jeśli potrzebuje Pani fachowego sprzedawcy i dobrej obsługi to doradzam udać się do diealera żądanej marki, nie do marketu.

Diealerzy dbają o markę i mają na dany temat dużo większą wiedzę i doświadczenie, w takim punkcie znajdzie się fachową pomoc.



Byłam akurat u dilera, specjalizacja drzwi zew. i wew., bramy. Byłam u kilku, jak to bywa przy wyborze oferty i wykonawcy. Bycie dilerem nie świadczy o rzetelności i znajomości tematu przez pracowników. Najlepiej jest gdy firma jest nieduża i rozmawia się z samym szefem albo gdy rozmawia się z przedstawicielem handlowym - czyli z osobami, którym zależy na sprzedaży. Gorzej, gdy się trafi na kogoś kto nie jest na wynagrodzeniu prowizyjnym i woli mieć w pracy święty spokój.

magos
15-06-2011, 19:07
Robespierre - masz zdjęcie drzwi z założonymi nakładkami na nawiasy?

Robespierre
15-06-2011, 19:26
Robespierre - masz zdjęcie drzwi z założonymi nakładkami na nawiasy?
Tu są zdjęcia zawiasów z bliska:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?29789-Jakie-drzwi-wewn%C4%99trzne/page69

Poszukam całych drzwi...

Ale kolega nielot2 pewnie na dniach też będzie miał i pokaże. :)

Robespierre
15-06-2011, 19:32
Kompletnie nie zwróciliśmy na to uwagi :( Tak, drzwi są zamknięte. Czyli Panów Autoryzowanych Montażystów czeka poprawka. Powiedz tylko co jest nie tak z wystającą częścią zawiasów? Poza kolorem który wygląda jak olej rozlany na wodzie


To nie jest raczej wina montażu tylko wada fabryczna skrzydła... :( Panowie powinni przyjechać i to pomierzyć.

W tym przypadku chodzi mi tylko i wyłącznie o ich kolor który nie pasuje ani do klamki ani do koloru tuleji. Zamontuj osłonki białe lub niklowane i będzie coooool. Zmierz je tylko czy mają Fi 13,5 mm czy 14 mm. Co do typu zawiasu to nie masz wyboru... Oby działały jak najdłużej.

Robespierre
15-06-2011, 19:46
Byłam akurat u dilera, specjalizacja drzwi zew. i wew., bramy. Byłam u kilku, jak to bywa przy wyborze oferty i wykonawcy. Bycie dilerem nie świadczy o rzetelności i znajomości tematu przez pracowników. Najlepiej jest gdy firma jest nieduża i rozmawia się z samym szefem albo gdy rozmawia się z przedstawicielem handlowym - czyli z osobami, którym zależy na sprzedaży. Gorzej, gdy się trafi na kogoś kto nie jest na wynagrodzeniu prowizyjnym i woli mieć w pracy święty spokój.

Przykład z ostatnich dni:
"Znajomy poprosił mnie abym załatwił mu w dobrej cenie drzwi DRE. Ponieważ ich nie sprzedaję - udałem się do najbliższej dużej hurtowni obsługującej wielu mniejszych sprzedawców... Obejrzałem drzwi i zdziwiłem się dlaczego DRE do prostych nowoczesnych drzwi (kolekcja PRIMA) ma tylko ozdobne frezowane regulowane ościeżnice. Udając klienta zapytałem o to sprzedawcę. Popatrzył na mnie dziwnie - zmarszczył czoło i wziął do ręki katalog. Dumał, czytał, wertował i stwierdził że innej nie ma. Zapytał jaki mam gruby mur. Mówię 15-15,5 cm. Pomyślał minutkę...

...i Z WYRAZEM PEŁNEGO ZADOWOLENIA NA TWARZY ODPOWIEDZIAŁ:
Musi Pan kupić ościeżnicę stałą która ma 100 mm i dwa komplety opasek 70 mm i to zakryje Pańską ścianę.

Zaniemówiłem. Mało nie padłem trupem jak to usłyszałem... Minął już prawie tydzień a ja codziennie pękam ze śmiechu jak o tym tylko pomyślę. Wyszedłem zaciskając usta aby nie wybuchnąć przy jego biurku.

I powiem Wam: To był jeden z kilkunastu oddziałów bardzo dużej firmy która specjalizuje w tzw pół-hurcie. Możliwe że nawet największej w branży.To nie był market. Oczywiście nie bronię marketów - tam historie piszą się same.

I to ma być profesjonalna obsługa??

Robespierre
15-06-2011, 20:02
Licowanie drzwi ze ścianą

Czy gdybym zwariował i postanowił zlicować drzwi z murem (tylko z jednej strony, tej otwieralnej), to czy powinienem postąpić zgodnie z poniższym szkicem (wymiarowania przyjąłem dla drzwi Entry)? Czy powinienem przyjąć przestrzeń na tynk również na tym wcięciu (przykrytym ościeżnicą)?

PS. uprzedzając uwagi dot. precyzji - będę murował sam (przynajmniej te fragmenty), będzie dokładnie, pytanie na ile musi (+-2mm?)

Zapewne producent nie zaleci Ci takiego montażu i nie zagwarantuje stabilności ościeżnicy. No ale jeśli masz ochotę na proste ściany w korytarzu i super nowoczesny design to no problem. :)
Na całym obwodzie zostaw po ok 2 mm miejsca na wypełniacz. Ten luz jest wskazany ponieważ musisz mieć miejsce na prawidłowe wypionowanie i wypoziomowanie drzwi. Ściana nie może mieć nawet grama odchyłu w pionie aby opaska w którymś z miejsc nie wyskoczyła poza lico ściany. Najlepiej zostaw ok 42 mm zamiast 40 mm (na opaskę). Ważna jest też podłoga - także nie może być najmniejszej odchyłki w poziomie. Czasami trzeba lekko unieść jedną z nóg ościeżnicy aby wyłapać poziom górnej opaski i wtedy może zabraknąć miejsca. Jeśli ościeżnicę zamontujesz na wcisk to na pewno nie uda Ci się ustawić idealnej szczelinki wokół skrzydła - które musi być zamontowane także zgodnie z pionami i poziomami aby się samo nie zamykało czy otwierało.
Ogólnie - bardzo dużo precyzyjnej roboty - ale jest to możliwe.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61287&d=1308164212

A może te opaski które idą w mur nie musiałyby być takie szerokie... Spójrz jaki efekt osiągnęła firma lualdi, z tym że użyła ościeżnicy aluminiowej.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61288&d=1308164374
lualdiporte.it

GZES
15-06-2011, 20:22
jeżeli chodzi o drzwi zlicowane z ścianą proponuje jednak abyś zamówił sobie dewro w systemie leon sara d wtedy unikniesz opasek widoczne będzie same skrzydło koszt takiego systemu u ościeżnicy to w granicach 1300 zł plus skrzydło płaskie 760 zł netto możesz jeszcze sprawdzić czy w twoim mieście masz gdzieś przedstawiciela www.piudesign.pl wygląda to tak jak pokazał ci roberspierre ntomiast dużo łatwiejszy będzie montaż dewro ale efekt końcowy to piu design.

jak będziesz miał krzywiznę 4 mm powinni ci wymienić na nowe, troszkę to potrwa ale jak chcesz mieć idealnie to będziesz musiał poczekać. Białych nasadek nie proponuje na wcześniejszych stronach masz zdjęcie jakie są różnice, najlepiej pod kolor klamek chociaż może być nikiel albo stal nierdzewna ciężko to dostać.

Robespierre
15-06-2011, 21:09
jak będziesz miał krzywiznę 4 mm powinni ci wymienić na nowe, troszkę to potrwa ale jak chcesz mieć idealnie to będziesz musiał poczekać. Białych nasadek nie proponuje na wcześniejszych stronach masz zdjęcie jakie są różnice, najlepiej pod kolor klamek chociaż może być nikiel albo stal nierdzewna ciężko to dostać.

Tuleje są białe więc dlatego podpowiedziałem ten kolor...
:)

Nie trzeba trafić w 4 mm... Wystarczy mieć powyżej 4 mm...
:)

GZES
16-06-2011, 11:00
Możecie mi zaproponować jakąś solidną firmę z Warszawy lub okolic która zrobi podróbkę drzwi barausse (oczywiście w rozsądnej cenie :) ).
Jedyna różnica jaka ma być że chcemy je czarne, więc raczej lakierowane.

firma moric niestety nie wykona takiego skrzydełka czekam jeszcze co odpowie dewro coś im to opornie idzie natomiast mam informację że model drzwi bez problemu zrobią natomiast kryształki już w własnym zakresie niestety trzeba zakupić .

Robespierre
17-06-2011, 16:30
Dewro jednak też nie! Nie zauważyli na tym małym zdjęciu że szkło jest zlicowane z kasetonem. :(
No chyba że w innej technologii... W oparciu o hartowane szkło 8 mm. Różnica polegać będzie na tym że szkło nie będzie zlicowane z płaszczyzną skrzydła a lekko zagłębione. Z daleka drzwi będą podobne ale z bliska to jednak coś zupełnie innego... Kryształków też nie chcą wklejać.

Bertolotto stosuje pewne rozwiązania których skopiowanie nie jest proste a już na pewno nie tanie.

Za to ich lubię. :)

grzeniu666
17-06-2011, 18:07
Robespierre, dzięki za wskazówki! Jeśli uznam za wizualnie dobre, podejmę wyzwanie :) Jeszcze postaram się sobie ten pomysł zwizualizować (wcale nie mam pewności czy brak ościeżnicy byłbym zaletą, pewnie zależy to mocno czy odcieniem będę się "wtapaiał" w ścianę czy przeciwnie).

Gzes, sprzedawcę Dewro mam chyba niedaleko, pewnie odwiedzę i może zagadam (choć gogle o sara leon milczą). Piudesign wątpię aby gdzieś u mnie na wiosce było ;) Dzięki.

zibi klinkier
18-06-2011, 07:02
Witam
Mam pytanie która firma ma w swojej ofercie drzwi które pochodzą z tej samej serii a różni je rodzaj zawiasów, chodzi mi oto aby na parterze zamontować z krytymi zawiasami a w sypialniach na piętrze tańsze z odkrytymi

asizo
18-06-2011, 13:44
Witam
Mam pytanie która firma ma w swojej ofercie drzwi które pochodzą z tej samej serii a różni je rodzaj zawiasów, chodzi mi oto aby na parterze zamontować z krytymi zawiasami a w sypialniach na piętrze tańsze z odkrytymi

Porta ma takie. U mnie montuja teraz Natura Koncept Elegance (bezprzylgowe), ale jedne, do piwnicy będą z tej serii, ale przylgowe.
Sprawdź sobie: Natura Koncept (przylgowe) i Natura Koncept Elegance (bezprzylgowe).
http://www.porta.com.pl/natura_koncept,p1,m65,s0.html
http://www.porta.com.pl/natura_koncept_elegance,p1,m360,s0.html

Robespierre
18-06-2011, 14:15
Robespierre, dzięki za wskazówki! Jeśli uznam za wizualnie dobre, podejmę wyzwanie :) Jeszcze postaram się sobie ten pomysł zwizualizować (wcale nie mam pewności czy brak ościeżnicy byłbym zaletą, pewnie zależy to mocno czy odcieniem będę się "wtapaiał" w ścianę czy przeciwnie).

Gzes, sprzedawcę Dewro mam chyba niedaleko, pewnie odwiedzę i może zagadam (choć gogle o sara leon milczą). Piudesign wątpię aby gdzieś u mnie na wiosce było ;) Dzięki.

...możesz pierwszy mieć takie ościeżnice i takie drzwi. :)
http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl&source=hp&q=leon+sara+d&aq=0L&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=365868b0337fedad&biw=1264&bih=599 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F%2 3sclient%3Dpsy%26hl%3Dpl%26source%3Dhp%26q%3Dleon% 2Bsara%2Bd%26aq%3D0L%26aqi%3D%26aql%3D%26oq%3D%26p bx%3D1%26bav%3Don.2%2Cor.r_gc.r_pw.%26fp%3D365868b 0337fedad%26biw%3D1264%26bih%3D599) coś tam widać... drugi link.

lub tu masz więcej info o tym:
http://www.leon.info.pl/main/leon_premium.html

Jeśli będziesz wtapiał to lepiej aby jej nie było. ;)


Witam
Mam pytanie która firma ma w swojej ofercie drzwi które pochodzą z tej samej serii a różni je rodzaj zawiasów, chodzi mi oto aby na parterze zamontować z krytymi zawiasami a w sypialniach na piętrze tańsze z odkrytymi

m.in. Dewro, Lutostański, Jagdor, Korona, Stolmat, ... I myślę że naprawdę jeszcze wiele innych.

Nexers
18-06-2011, 16:32
Witam!
Czy ktoś się orientuję jak wypadają te firmy jakościowo...? Oraz jakie mają ceny na swoje produkty.
Napisałem o ceny lecz to kilka dni trwa, a tu może ktoś mieć tą wiedzę.
Z góry dzięki za odpowiedzi

http://www.drew-gor.pl
http://drzwi24.com

kleikadam
19-06-2011, 18:29
Dewro jednak też nie! Nie zauważyli na tym małym zdjęciu że szkło jest zlicowane z kasetonem. :(
No chyba że w innej technologii... W oparciu o hartowane szkło 8 mm. Różnica polegać będzie na tym że szkło nie będzie zlicowane z płaszczyzną skrzydła a lekko zagłębione. Z daleka drzwi będą podobne ale z bliska to jednak coś zupełnie innego... Kryształków też nie chcą wklejać.

Bertolotto stosuje pewne rozwiązania których skopiowanie nie jest proste a już na pewno nie tanie.

Za to ich lubię. :)

Jak już pisałem wcześniej fajnie by było jakby szkło było zlicowane ale nie jest to priorytet. Podoba mi się ogólny wygląd drzwi, znaczy się zakrzywione szkło(i ekko przyciemnione z jednej strony)oraz przylepione kryształki.

Dlaczego nie chcą wklejać kryształków ?. A jak bym poprosił o przygotowanie samych zagłębień potrzebnych do przyklejenia kryształków to by przygotowali ?

Robert_Antczak
19-06-2011, 23:02
Zauważyłem że trzeba pisać jeden zbiorczy post a nie każda sprawa z osobna więc:

GZES - kontrola jakości polega na tym że jest w fabryce odpowiedni człowiek, który sprawdza drzwi przed zapakowaniem, ma sprawdzić wszelkiego rodzaju widoczne uszkodzenia, czy niedociągnięcia w produkcji. Ma odpowiedzialność, jeśli zaaprobuje do wywozu wadliwy towar to będzie za to odpowiadał finansów, więc także w jego interesie leży żeby nie przepuszczać towaru.

Sprawa druga to mierzenie wypaczenia, nikt nie napisał jak to się robi, a mierzy się na całej długości skrzydła, więc tak naprawdę często te wypaczenie się niweluje i wg normy mieści się w tolerancji.

MagdaBartek i Matilde1 - bardzo mi przykro że tak pechowo trafiłyście, kwestia jaka firma jak dba o swoją sieć, w firmie w której pracuję na co dzień wszyscy są na prowizji, nawet magazynierzy, każdy musi się znać na swojej działce inaczej nikt nic nie zarobi i przepadnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji że reprezentując siebie, firmę i markę, mogę źle obsłużyć klienta, czy mieć problem z odpowiedzią na pytanie.

Robespierre -

1. przez ponad 5 lat pracowałem z klientami indywidualnymi, bywało różnie, ale żaden klient nie sprawdzał mi kartką papieru czy wszystkie szczeliny są równe, tak samo nikt mi nie mierzył suwmiarką klamek czy są idealnie takie same.
Niestety na budowach bywa czasami bardzo ciekawie i wcale nie oznacza to olewki i niższej jakości.

2. co do górnego zawiasa, wkręca się go i wykręca nic więcej na tym polega regulacja, co do zawiasów Porty nie chce mi się wklejać zdjęć na stronie jest katalog on-line można je sobie obejrzeć

3. co do cięcia opaski w porcie nie wolno ciąć tylko zawiasowej, zdarzały się sytuacje (na budowach) że dostawaliśmy pozwolenie na wycinanie otworów w skrzydłach bez utraty gwarancji.

Robespierre
20-06-2011, 10:46
Jak już pisałem wcześniej fajnie by było jakby szkło było zlicowane ale nie jest to priorytet. Podoba mi się ogólny wygląd drzwi, znaczy się zakrzywione szkło(i ekko przyciemnione z jednej strony)oraz przylepione kryształki.

Dlaczego nie chcą wklejać kryształków ?. A jak bym poprosił o przygotowanie samych zagłębień potrzebnych do przyklejenia kryształków to by przygotowali ?

Nie chcą wklejać materiałów obcych gdyż nie wiadomo jak one będą pracować w przyszłości. Czy nie będą się odklejać, itp. Same zagłębienia zapewne przygotują ale projekt ich rozmieszczenia będziesz musiał przygotować sam.

Hmmm... Na zdjęciu nie widać lekko zaciemnionej szyby... :) ale jakby co to i taka się znajdzie. :)

asizo
21-06-2011, 11:20
Kiedys krytykowałam na forum Portę opisując historię znajomego, a teraz sama będę mieć drzwi tej firmy. Dlaczego? Ponieważ to chyba jedyne drzwi, które mi się naprawdę spodobały pod względem wyważonych proporcji modelu jaki chciałam mieć. Chciałam drzwi bezprzylgowe, z wąziutkimi szybkami, jasny dąb, w okleinie naturalnej.
I te z Porty najbardziej przypadły mi do gustu - Natura Koncept Elegance (A9).
W salonie wydawały się naprawdę solidne i starannie wykonane.
Dziś kończą mi je montować. Na razie jestem zachwycona - są piękne :)
Zobaczymy, czy za jakiś czas nie będę narzekać...

Czy moze ktoś ma takie drzwi? Jak sie sprawują?

asizo
21-06-2011, 15:02
Jestem wk***.
Drzwi Porty w trakcie montażu, a ja już zauważyłam, ze prawie we wszystkich (mamy łacznie 8 szt.) na krawędzi odkleja sie fornir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ku***!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lavender
21-06-2011, 15:32
Zobaczymy, czy za jakiś czas nie będę narzekać...


Za jakiś czas - 3h 42 minuty :D

asizo
21-06-2011, 15:44
Za jakiś czas - 3h 42 minuty :D
No. Masakra.
Obejrzałam dokładni. Fornir odchodzi na 3 skrzydłach (na razie). Jedne jeszcze nie zamontowane, czekają na wykończenie łazienki, więc muszę jeszcze te jedne rozpakować i sprawdzić.
Jest 7 sztuk drzwi i jedna ościeżnica bez drzwi. Wiec 3 na pewno lub nawet 4 do wymiany. No bo co zrobią? Przyślą kogoś, kto będzie to naprawiał????

Panowie od montażu spisali się rewelacyjnie. Tym bardziej, ze musieli wywalić wszystkie poprzednie ościeżnice. Dodatkowo poprzycinali i zamontowali wszystkie listwy przypodłogowe. Wiec na montaż nie mogę narzekać. Ale Porta dała ciała.

Nexers
21-06-2011, 16:02
Witam!
Czy ktoś się orientuję jak wypadają te firmy jakościowo...? Oraz jakie mają ceny na swoje produkty.
Napisałem o ceny lecz to kilka dni trwa, a tu może ktoś mieć tą wiedzę.
Z góry dzięki za odpowiedzi

http://www.drew-gor.pl
http://drzwi24.com


Witam Ponownie!
Rozumiem, że nikt nie posiada żadnej wiedzy na ten temat...?
Czy możecie polecić coś innego no i jak z cenami...? :oops:

nielot2
21-06-2011, 16:09
To nie jest raczej wina montażu tylko wada fabryczna skrzydła... :( Panowie powinni przyjechać i to pomierzyć.


Przyjechali, pomierzyli i powiedzieli że odkształcenia mieszczą w dopuszczalnych normach..... Dość luźne chyba mają te normy..... Niestety nie ma mnie na miejscu więc chwilowo nie powalczę :(

http://img830.imageshack.us/img830/9972/16062011559.jpg (http://img830.imageshack.us/i/16062011559.jpg/)

http://img52.imageshack.us/img52/7898/16062011560.jpg (http://img52.imageshack.us/i/16062011560.jpg/)

Robespierre
21-06-2011, 16:20
No. Masakra.
Obejrzałam dokładni. Fornir odchodzi na 3 skrzydłach (na razie). Jedne jeszcze nie zamontowane, czekają na wykończenie łazienki, więc muszę jeszcze te jedne rozpakować i sprawdzić.
Jest 7 sztuk drzwi i jedna ościeżnica bez drzwi. Wiec 3 na pewno lub nawet 4 do wymiany. No bo co zrobią? Przyślą kogoś, kto będzie to naprawiał????

Panowie od montażu spisali się rewelacyjnie. Tym bardziej, ze musieli wywalić wszystkie poprzednie ościeżnice. Dodatkowo poprzycinali i zamontowali wszystkie listwy przypodłogowe. Wiec na montaż nie mogę narzekać. Ale Porta dała ciała.

Pan Robert zaraz napisze że to niemożliwe. Że przecież kontrola jakości to by wychwyciła... I że na pewno gość który to przyklejał teraz za to zapłaci gotówką...
Niestety reguła się potwierdza. Towary produkowane massowo nigdy nie będą tak dobre jak towary produkowane indywidualnie. Choć bywają wyjątki i od tej reguły...

Skrzydła powinny zostać wymienione na nowe lub zabrane na produkcję w celu wymiany całego ramiaka na nowy.

...tego powinniście się domagać bo przyklejanie na miejscu to farsa a nie naprawa. W jednej to bym może i pozwolił dokleić ale nie we wszystkich!


Przyjechali, pomierzyli i powiedzieli że odkształcenia mieszczą w dopuszczalnych normach..... Dość luźne chyba mają te normy..... Niestety nie ma mnie na miejscu więc chwilowo nie powalczę :(


Te zdjęcia wyglądają nieco lepiej niż to pierwsze ogólne... Ale jak wrócisz to sam to zmierz. Zaopatrz się w poziomice o długości ok 180-200 cm i przyłóż do tej wklęsłej strony. Nie dociskaj! Zmierz na środku ugięcie skrzydła. Jeśli będzie pow. 5 mm tzn że jest krzywe i do wymiany.


Witam Ponownie!
Rozumiem, że nikt nie posiada żadnej wiedzy na ten temat...?
Czy możecie polecić coś innego no i jak z cenami...? :oops:

W opisie produktu napisali: "Kasetony z drewna klejonego" i to mi najbardziej nie pasuje. Ta technologia jest słabiutka. Kasetony na 99% się skurczą lub popękają.

Powinny być ze sklejki lub np MDF-u pokrytego fornirem. Taki kaseton jest stabilny i nie wiele może się z nim dziać.

nielot2
21-06-2011, 16:32
Te zdjęcia wyglądają nieco lepiej niż to pierwsze ogólne... Ale jak wrócisz to sam to zmierz. Zaopatrz się w poziomice o długości ok 180-200 cm i przyłóż do tej wklęsłej strony. Nie dociskaj! Zmierz na środku ugięcie skrzydła. Jeśli będzie pow. 5 mm tzn że jest krzywe i do wymiany.

To nie szybko zmierzę sam.... Ale Ci mierzący powiedzieli że jak jest juz powyżej 4mm to do wymiany. A tu się niby mieści w tej granicy. Dla mnie to jednak i tak chore jest. Wygląda to jakby ktoś na siłę drzwi odciągał od ościeżnicy.... No ale czego wymagać od drzwi za 250zł....

Robespierre
21-06-2011, 17:11
To nie szybko zmierzę sam.... Ale Ci mierzący powiedzieli że jak jest juz powyżej 4mm to do wymiany. A tu się niby mieści w tej granicy. Dla mnie to jednak i tak chore jest. Wygląda to jakby ktoś na siłę drzwi odciągał od ościeżnicy.... No ale czego wymagać od drzwi za 250zł....

Uważam iż tani produkt powinien być tak samo dokładnie wykonany jak drogi. Można go zrobić z tańszych materiałów ale jednak zgodnie z normami i zasadami.
Jeśli produkt zakłada wygięcie np 1 cm to niech to napiszą w katalogu. A tak co chwilę ktoś zadaje pytanie dlaczego jedne drzwi kosztują 200 a inne 2000, byłoby jasne dlaczego...

Drzwi są po to aby oddzielać jedno pomieszczenie od drugiego. Takie krzywe skrzydło nie spełnia tego podstawowego wymogu!

asizo
22-06-2011, 13:19
Pan Robert zaraz napisze że to niemożliwe. Że przecież kontrola jakości to by wychwyciła... I że na pewno gość który to przyklejał teraz za to zapłaci gotówką...
Niestety reguła się potwierdza. Towary produkowane massowo nigdy nie będą tak dobre jak towary produkowane indywidualnie. Choć bywają wyjątki i od tej reguły...

Skrzydła powinny zostać wymienione na nowe lub zabrane na produkcję w celu wymiany całego ramiaka na nowy.

...tego powinniście się domagać bo przyklejanie na miejscu to farsa a nie naprawa. W jednej to bym może i pozwolił dokleić ale nie we wszystkich!

Dziś był pan od reklamacji. Obejrzał, zrobił zdjecia. Będą nam zabierać drzwi (3 szt., te jeszcze nie zamontowane są OK), wysyłac do Porty i już Porta ma sie nimi zająć. Czas oczekiwania 2-3 tyg.
Są ważniejsze rzeczy i staram się o tym nie myśleć. Dziś juz się tak nie denerwuję. Oby tylko takie problemy były. W każdym razie mam nadzieję, ze cos z tymi drzwiami zrobią i będzie spokój(a nie np. okaże się, ze jeszcze w transporcie coś uszkodzili i znów trzeba będzie czekac...)

Poprzednie drzwi też były z Porty, zwykłe, w sztucznej okleinie. Wstawiane chyba w 2004/05 roku. Nikt sie z nimi nie cackał. Przezyły demolkę w domu, demontaż i dwukrotny montaż, uderzenia i trzaskanie, stały gdzieś w garażu przez 3 miesiące... A te, nowe i od razu do wymiany. No nic.

kozien
23-06-2011, 10:24
Dziś był pan od reklamacji. Obejrzał, zrobił zdjecia. Będą nam zabierać drzwi (3 szt., te jeszcze nie zamontowane są OK), wysyłac do Porty i już Porta ma sie nimi zająć. Czas oczekiwania 2-3 tyg.
Są ważniejsze rzeczy i staram się o tym nie myśleć. Dziś juz się tak nie denerwuję. Oby tylko takie problemy były. W każdym razie mam nadzieję, ze cos z tymi drzwiami zrobią i będzie spokój(a nie np. okaże się, ze jeszcze w transporcie coś uszkodzili i znów trzeba będzie czekac...)

Poprzednie drzwi też były z Porty, zwykłe, w sztucznej okleinie. Wstawiane chyba w 2004/05 roku. Nikt sie z nimi nie cackał. Przezyły demolkę w domu, demontaż i dwukrotny montaż, uderzenia i trzaskanie, stały gdzieś w garażu przez 3 miesiące... A te, nowe i od razu do wymiany. No nic.

Co możecie powiedzieć o drzwiach zewnętrznych firmy Wiatrak?

Nexers
23-06-2011, 20:00
W opisie produktu napisali: "Kasetony z drewna klejonego" i to mi najbardziej nie pasuje. Ta technologia jest słabiutka. Kasetony na 99% się skurczą lub popękają.

Powinny być ze sklejki lub np MDF-u pokrytego fornirem. Taki kaseton jest stabilny i nie wiele może się z nim dziać.

To może zapytam tak co jest sosnowego godnego uwagi....?

GZES
24-06-2011, 10:13
A teraz coś dla odmiany z wyższej półki dwie realizacje jedna dla obcokrajowców za wschodniej granicy a druga dla dosyć sporego domku pod warszawą

Robert_Antczak
28-06-2011, 22:54
Dziś był pan od reklamacji. Obejrzał, zrobił zdjecia. Będą nam zabierać drzwi (3 szt., te jeszcze nie zamontowane są OK), wysyłac do Porty i już Porta ma sie nimi zająć. Czas oczekiwania 2-3 tyg.
Są ważniejsze rzeczy i staram się o tym nie myśleć. Dziś juz się tak nie denerwuję. Oby tylko takie problemy były. W każdym razie mam nadzieję, ze cos z tymi drzwiami zrobią i będzie spokój(a nie np. okaże się, ze jeszcze w transporcie coś uszkodzili i znów trzeba będzie czekac...)

Poprzednie drzwi też były z Porty, zwykłe, w sztucznej okleinie. Wstawiane chyba w 2004/05 roku. Nikt sie z nimi nie cackał. Przezyły demolkę w domu, demontaż i dwukrotny montaż, uderzenia i trzaskanie, stały gdzieś w garażu przez 3 miesiące... A te, nowe i od razu do wymiany. No nic.

Witam,

reklamacje zdarzają się w każdej firmie, niezależnie czy jest to duży moloch czy zakład stolarski jednoosobowy. Co do zwrotu do fabryki jest to naturalne, forniru na miejscu nie da się przykleić, laminat owszem. Fornir można jedynie zedrzeć i położyć od nowa, musi to się odbyć w fabryce. Co do uszkodzeń w transporcie też można się nie przejmować drzwi po naprawie dostają nowe pełen opakowanie więc są odpowiednio zabezpieczone.

Pozdrawiam

misiakulka
29-06-2011, 20:16
u nas przyjechało15szt z porty elegance fornirowane. na 15 szt 3 z pomyłką, a to ościeżnica za krótka, a to są lewe a opisano jako prawe. nastąpiło to 17 lub 18 czerwca. dziś usłyszałam że tak do 2 tygodni jeszcze i powinny być. jestem załamana bo za 2 tygodnie to mieliśmy się przeprowdzać. a tu bez drzwi nie będzie listwowania i ostatniego olejowania. no i d...pa blada. generalnie to może pomyłki się zdażają, ale ja już nie mam siły rozumieć kolejnych pomyłek kolejnych firm... drzwi wyglądają ładnie, choć bez przesady. generalnie nie polecam. a jeszcze dodam że zakup w autoryzowanym salonie porty, łącznie z montażem oczywiście

finlandia
01-07-2011, 14:48
Tych pomyłek to ostatnio wszędzie na potęgę: w ciągu ostatniego czasu miałem podobnego rodzaju "kwiatki" z Porty, Pol-skone czy Gerdy, Juwenta, Urzędowskiego i jeszcze pewnie kilku firm.
To efekt kryzysu - wszyscy płacą byle jak więc i praca jest odpowiednia.. I najśmieszniejsze - niegdzie nie spotkałem się z ekspresowym trybem załatwiania reklamacji - trzeba czekać. Ręce opadają :(

misiakulka
02-07-2011, 14:33
Finlandia skoro już tu jesteś to może mi poradzisz. Mam okienka Urzędowskiego z klamkami secustik (nie pomnę właściwej pisowni). Okna były założone rok temu, ale klamki nie żeby się nie niszczyły. zamówiłam usługę regulacji okien i drzwi wejściowych, przyjechał pan serwis z mazowieckiego wiregulował 11 otworów poprzez wpsikanie w40, pozakładał klamki, porysował drewniane podłogi zainkasował za TO 660ZŁ i pojechał. wieczorem chciałam pozamykać klamki na kluczyki...jeden nie działa. przedstawiciel gdzie kupiłam okna mówi że powinnam sobie klamkę dokupić bo oni nie mogą mi pomóc bo to drogie klamki i może ja uszkodziłam, pan serwis: "no ja kluczyków nie sprawdzałem". tak swoją drogą na zaślepkę do przesówki czekam już rok! odradzam więc firmę urzędowski, a może przedstawiciela z Aleii Prymasa 1000-lecia w Warszawie. Pół sukcesu to okna i montarz a pół obsługa. Urzędowski u mnie sprawdził sie w 50%. ale co ja mam zrobić z tym secustikiem, jak dokupię to łatwo to wymienić? bo tego serwisu, który działa bez faktury (podobno się nie umawiałam na fakturę. a to trzeba się umawiać?) za próg nie wpuszczę. wymieni to ktoś inny? mam się dopominać w firmie produkującej?

finlandia
05-07-2011, 15:07
Ani to własciwy wątek na tą dyskusję, ani moje kompetencje nie sięgają relacji klient-dealer (notabene - dla mnie konkurencja).
Klamkę bym reklamował (jeśli masz pewność, że kluczyk nie jest pomylony, np od innej klamki). W razie czego wymiana nie jest kłopotliwa - pod warunkiem, ze kupisz odpowiednią klamkę. Może daj na priv więcej szczegółów?
Regulacja u Ciebie najprawdopodobniej była tzw. "fuchą".

rpilski
07-07-2011, 12:01
Jutro ma rozpocząć się u mnie tynkowanie. Nie zdecydowałem jeszcze jakiego rodzaju ościeżnice będę miał do drzwi wewnętrznych - stałe czy regulowane (zakładam kupno drzwi typowych a nie robienie drzwi na wymiar). Najlepiej byłoby już wybrać drzwi i ościeżnice, ale nie mam na to teraz specjalnie czasu. Na podstawie lektury części tego wątku wydaje się, że bezpiecznym rozwiązaniem w moim przypadku będzie wykończenie ościeży drzwiowych tak jak pod ościeżnice stałe. Dla drzwi 80cm szerokość ościeża byłaby 91cm. W przypadku ościeżnic stałych miałbym otwory na gotowo, a w przypadku zdecydowania się na ościeżnice regulowane dołożyłbym płyty g-k na bokach ościeży aby zmniejszyć szer. otworu.
Jak powyższe rozumowanie ma się do praktyki?

finlandia
07-07-2011, 15:17
Praktycznie to nie spotkałem się z tym, by ktoś myślał o tym przy tynkowaniu, chociaż zawsze przy pomiarze okien poruszam ten temat:)
Bardzo dobrze myślisz co do szerokości.
Trudniej jest tą sprawę przewidzieć na wysokości: typowe drzwi zakrywają światło od podłogi na wysokość 2088 (Porta System) 2093 (Pol-skone system DIN), inne futryny i firmy mają wysokość do ok 211- 213cm.
Otwór by zamontować drzwi powinien zostać ok 206-208cm, z tym, że dla drzwi typu Pol-skone Noble potrzeba już ok 210cm luzu (a więc tyle, ile nie przykryje najprostsza ościeżnica z Porty). Pozostaje zostawić ok 210cm i ew. potem zmniejszyć

finlandia
09-07-2011, 09:24
Chyba przyszedł szczyt sezonu - bo koledzy jakoś zamilkli, a szkoda, bo dużo wnosili do tematu:)
To z aktualności rynkowych powiem:
w czerwcu znów była fala podwyżek i nie zdziwcie się gdy Wasze wcześniejsze wyceny będą nieaktualne. Za to mam nadzieję, że to ostatnie podwyżki w tym roku.
I jeszcze ciekawostka: Porta walczy o powrót na szczyt dobrych martek i do końca roku daje wydłużoną gwarancję na /część/ drzwi. Zamiast rynkowych 24 miesięcy daje gwarancję na 3 lata lub nawet 5 przy montażu przez autoryzowane grupy montażowe.
To taki pozytywny efekt walki o klienta - przykład walki czymś więcej niż ceną:) gratuluję pomysłu:)

asizo
09-07-2011, 13:54
A moje drzwi z Porty wróciły z reklamacji, Już fornir przyklejony. Tylko mieć nadzieję, ze już nic się z nie będzie działo.

Robert_Antczak
11-07-2011, 23:49
A moje drzwi z Porty wróciły z reklamacji, Już fornir przyklejony. Tylko mieć nadzieję, ze już nic się z nie będzie działo.

Powinno być w porządku, nie zdarzyło się jeszcze żeby po naprawie coś się działo (przynajmniej żadnemu mojemu klientowi, a trochę ich było)

Pozdrawiam

ANNNJA
13-07-2011, 10:28
Wypowiedz Finlandi z wiosny tego roku,

"Verte - konstrukcja oparta tylko na MDF (czyli poszli w stronę taniej konkurencji).
Porta - nie uważam, by ta marka miała złą tradycję. Wręcze przeciwnie. "

i moje pytanie czy piszesz o drzwiach Verto z Pol-skone czy o firmie Verte?

Co to za firma Asio/ Entra ? jak z ich jakością, Finlandia czy sprzedajesz również ich drzwi?
Katalog jest pod napisem ASILO, strona też a wykonawca entra.

Bardzo cenię sobie Finlandia Twoje fachowe opinie i doradztwo, - notabene- masz świetną stronę internetową!
ale do rzeczy....
z uwagi że długo podejmuję decyzję i grzebię w szczegółach, chciałabym wybrać i ładne drzwi, i technicznie ok które mi trochę posłużą i spełnią swoje zadanie no i oczywiście w dobrej cenie....

1.kryterium to drzwi chciałabym BIAŁE, ew. dąb bielony ale nie każda firma ma ładne te kolory
2. proste, ze sporej ilości przeszkleniem- gładkim bez wzorów, w zasadzie jest to we wszystkich prawie ten sam wzór, po bokach płyty a w środku szyba
3. podobają mi się bezprzylgowe i z magnetycznym zamkiem....ale cena.., ach ta cena..... .. jeśli powyższe kryteria będą spełnione to z ceną może się choć troszkę zaprzyjaźnię...;)

bardzo proszę abyście ponumerowali mi jakościowo następujące drzwi:

1. POL- SKONE- Verto
2. POL-SKONE, SEMPRE VERSE wersja W5
3. DRE- Vetro (wczoraj prześledziłam kilkadziesiąt stron tego wątku, ale o Dre tak średnio się wypowiadaliście, padło nawet zdanie że w podobnym segmencie cenowym inne firmy mają lepsze wykonanie)
4. ENTRA, Pertini (http://www.itdesign.com.pl/drzwi-wewnetrzne-pertini.html)
5. POL- SKONE Simple (to już wyczytałam że postawicie jako najgorsze- mają jeden + BIAŁE, ale szyba mi się nie podoba)
6. DEVRO - D702

dziękuje z góry

Robespierre
13-07-2011, 12:55
Powinno być w porządku, nie zdarzyło się jeszcze żeby po naprawie coś się działo (przynajmniej żadnemu mojemu klientowi, a trochę ich było)

Pozdrawiam

Oczywiście także mam nadzieję że drzwi które zostały poprawione będą OK ale zastanawiam się jak to możliwe aby drzwi wracające z reklamacji zawsze były super OK (??). Wcześniej zarzekał się Pan że w firmie "P" reklamacji praktycznie nie a jeśli już są to stanowią tak minimalny odsetek zamówień że nie warto wręcz o tym pisać... Hmmm... To już nie wiem jak to jest u Pana... (??). Myślałem że jednak Pan jako jedyny diler tych reklamacji nie miał. A tu taka informacja. (??) :sick::o

Robespierre
13-07-2011, 13:03
Chyba przyszedł szczyt sezonu - bo koledzy jakoś zamilkli, a szkoda, bo dużo wnosili do tematu:)

...wakacje, wakacje :)



To z aktualności rynkowych powiem:
w czerwcu znów była fala podwyżek i nie zdziwcie się gdy Wasze wcześniejsze wyceny będą nieaktualne.

U moich dostawców cisza... No może okna PCV lekko zdrożały ale cały asortyment drzwiowy oraz podłogowy stoi w miejscu. :)
(Nie wszyscy idą razem z Franusiem...)

Robespierre
13-07-2011, 13:07
.. jeśli powyższe kryteria będą spełnione to z ceną może się choć troszkę zaprzyjaźnię...;)

A jaka cena jest w Twoim zasięgu?? Jeśli podasz nam to kryterium będzie łatwiej o sensowne doradztwo.

Z tego co zrozumiałem dopuszczasz wykończenie drewniane lub laminowane - byleby było ładnie zabarwione?? Tak??

hobbitka
13-07-2011, 13:37
bez drzwi także da się żyć, więc chyba przesadzasz, można się i wprowadzić i dokończyć olejowanie (!) i domontowac drzwi. A pomyłki się zdażają...to żadna nowość....szkoda tylko że ich nie polecasz..z powodu urażonych ambicji... ja nie mam zastrzeżeń...są ok.

ANNNJA
13-07-2011, 13:48
Robespierre- a dziękuję za dobre chęci, też lubię czytać i podziwiać Twoją dokładność,...
szukam tak najlepiej do 1tys, najważniejsze kryterium to ta biel, jakość też musi się gdzieś w tym mieścić, a to że podobają mi się drzwi bezprzylgowe i zamek magnetyczny-to już kolejne wymagania i prawie wyzwanie, te już trochę więcej kosztują więc na razie balansuję w tym moim podstawowym kryterium czyli bieli,
dajmy na to to Pol-Skone Verto- świetnie wyglądają w katalogu, mają wszystko to co jest już na szczycie moich marzeń i granicy $ ale.... ta biel-...nazywa się bielony dąb a on trochę taki mało bielony jak dla mojego M. (mówi że to szary.. ;) )

do tej listy dorzucam jeszcze
6. PORTA -SPACE - tam jest bielony dąb- nie widziałam tej próbki na żywo, czy jest podobna do POL-SKONE? czy choć trochę bielsza, ma ktoś obie próbki żeby porównać?

7. INVADO: D`Artagnan 1 - jak widzicie pod względem technicznym ten model, a kolor -jest tam jakiś jasny- w katalogu, czy to bielony dąb- nie mogę otworzyć kolorów, tylko z fotek widać coś jasnego,

granice $ to... 1700złotych- ale to wszystko musi być super (dla męża też )
drzwi są dla mnie ważne ale chyba nie na tyle żeby najpierw tak bez szukania wydać odrazu 5tys,
zawsze mi się wydawało żę biel to podstawowy kolor i od niego wszystko sie zaczyna i w zasadzie będzie w standardzie

Robespierre
13-07-2011, 14:31
bez drzwi także da się żyć, więc chyba przesadzasz, można się i wprowadzić i dokończyć olejowanie (!) i domontowac drzwi. A pomyłki się zdażają...to żadna nowość....szkoda tylko że ich nie polecasz..z powodu urażonych ambicji... ja nie mam zastrzeżeń...są ok.

O jakich drzwiach mowa?? ...chyba mi coś umknęło. :(

hobbitka
13-07-2011, 15:03
to było do "misiakulka" z 29.06.2011 - i odpisałam bo tak to widzę i czuję - robi to większość potrzebujacych drzwi..najpierw szukamy, szukamy...wybrzydzamy, marudzimy, wymyślamy.. potem w końcu zamawiamy...aż wychodzi na jaw ,że już tych drzwi potrzebujemy...i klops...zaczyna się wypisywanie jacy to my strasznie poszkodowani jesteśmy..bo firma jednak mogła się pomylić...

beciakus
15-07-2011, 09:48
Witam serdecznie. Może te informacje przydadzą sie tym , którzy jeszcze sie są przed ostateczną decyzją wyboru drzwi....Wybraliśmy i kupiliśmy drzwi Pol-Skone model Fiord. Ogólnie zrobione są przyzwoicie (choć nie nie wszędzie dokładnie) Jedna para drzwi przyjechała z porysowaną szybą. Zareklamowaliśmy je około 20 maja. Nie bardzo chcieli przyjąć reklamacje (wine chcieli przerzucić na monterów, dodam że drzwi były rozpakowywane przy nas z oryginalnych opakowań ...) W końcu łaskawie przyjęli reklamacje i...czekamy do dzisiaj -drzwi nadal nie ma...(!!!) Najgorzej wkurzające jest to że są to drzwi do łazienki i dosyc uciążliwe jest mieszkanie bez tych właśnie drzwi.

Nutric
18-07-2011, 14:49
[reklama w debiutanckim poście]

misiakulka
18-07-2011, 19:56
to było do "misiakulka" z 29.06.2011 - i odpisałam bo tak to widzę i czuję - robi to większość potrzebujacych drzwi..najpierw szukamy, szukamy...wybrzydzamy, marudzimy, wymyślamy.. potem w końcu zamawiamy...aż wychodzi na jaw ,że już tych drzwi potrzebujemy...i klops...zaczyna się wypisywanie jacy to my strasznie poszkodowani jesteśmy..bo firma jednak mogła się pomylić...

olejowanie to takie lakierowanie olejem. nie da się tego zrobić w zamieszkałym domu. przynajmniej po pierwszym i drugim olejowaniu nie wchodziliśmy na podłogi przez 2 dni, a zapach w domu był...olejny dość. co do reklamacji w firmie Porta to do tej pory nie została rozpatrzona...
a tak w ogóle to jak się wydaje na drzwi 28tyś to chyba trzeba się zastanowić jakie będą, o marudzeniu nie było mowy, bo niby komu mam marudzić.
a drzwi zamówiłam 15 kwietnia.
No i generalnie Hobbitka witamy na forum

gahan
18-07-2011, 20:31
Ja może nie do końca w temacie, ale zastanawiam się jakie drzwi zamontować między domem a garażem nieogrzewanym.
Myślimy o drzwiach metalowych ocieplanych , ale nie bardzo mam ochotę wydawać ok.2 tys.
Wielu z was ma garaże w bryle domu, jak rozwiązaliście problem drzwi?
Czy takie zwykłe, stalowe drzwi z hipermarketu za kilkaset złotych sprawdzą się? Wszyscy mnie straszą,że nam będzie "ciągło" od garażu :-(

edde
18-07-2011, 21:00
mam takie właśnie metalowe ocieplane z LM za chyba 600-700zł, z nadrukiem consalnet czy coś takiego na pudełku były, chińszczyzna kupiona z premedytacją, jako tymczasowe, ale te akurat z garażu do domu chyba zostaną na stałe (w przeciwieństwie do dwóch identycznych sztuk ale zamotowanych jako zewnętrzne do garażu i piwnicy - warunki atmosferyczne z powłoką zrobiły swoje, choć przyznam, że garażowe narażone na pełne słońce zachuwują się nadspodziewanie dobrze, nic się nei krzywi, nie wypacza itp), ocieplane są chyba 6cm wełną mineralna, na termowizji zimą jedynie zaklejonymi dziurami zamków i szyldów (zamki i szyldy niezamontowane) uciekało ciepło, generalnie termowizja wypadła dla nich rewelacyjne, gość od kamerki aż się sam dziwił, naewt te zewnętrzne byłu "cieplejsze" i szczelniejsze niż frontowe drzwi dęlta w wiatrołapie (chińczyki mają uszczelki magnetyczne a delta nie, choć te uszczelki też nie do końca dopracowane i co pewien czas magnetyczne paski z uszczelki się wysuwają)

Miszaki
18-07-2011, 21:12
Ja może nie do końca w temacie, ale zastanawiam się jakie drzwi zamontować między domem a garażem nieogrzewanym.
Myślimy o drzwiach metalowych ocieplanych , ale nie bardzo mam ochotę wydawać ok.2 tys.
Wielu z was ma garaże w bryle domu, jak rozwiązaliście problem drzwi?
Czy takie zwykłe, stalowe drzwi z hipermarketu za kilkaset złotych sprawdzą się? Wszyscy mnie straszą,że nam będzie "ciągło" od garażu :-(

My długo szukaliśmy i oglądaliśmy takie drzwi ze "sklepu". Ich grubość (blach) to 0,8mm a przy dotknięciu palcem blacha się ugina. Kosztują ok 2 tysięcy za sztukę. Wkurzyliśmy się i daliśmy zrobić drzwi ślusarzowi na zamówienie. Za dwie pary drzwi stalowych (jedne pełne z 2mm blachy, z dodatkowymi 2 ryglami, drugie szkielet - do obicia drewnem, z zamkami patentowymi) zapłaciliśmy 1200 zł. Zrobione na zamkniętych profilach, ramy też na 2mm, z kotwami "wąsami" - po montażu nie do wyważenia. Teraz je sobie tylko docieplimy i zabezpieczymy, a i tak wyjdzie z połowę taniej. Czasem warto docenić miejscowych rzemieślników. My olaliśmy masówkę i nie żałujemy.

kezsulam
21-07-2011, 19:36
Chcialam wszystkich ostrzec przed firmą F.H.U.KLONEX NA UL.IMBRAMOWSKIEJ15 W KRAKOWIE,którą reprezentuje wlasciciel O ZEROWEJ KULTURZE OSOBISTEJ. Nie wiadomo też czy CHAMSKIE PODEJSCIE WŁASCICIELA DO KLIJENTA JEST JEGO CECHĄ WRODZONĄ CZY NABYTA.Proszę nie podpisywać żadnej umowy wstępnej ponieważ ma się nijak do umowy końcowej.Zdanie właściciela firmy F.H.U.KLONEX wymiana drzwi zewnetrznych polega na wyrwaniu starych, a nowe drzwi zostają osadzone na kotfach i piance bez obróbki murarskiej.A PANOWIE FACHOWCY, KTÓRZY TAK SIEBIE NAZYWAJĄ DO MONTAZU PRZYJEŻDZAJĄ BEZ PODSTAWOWYCH NARZĘDZI I MATERIAŁÓW. Samodzielnie nie potrafią właściwie osadzić drzwi tylko trzeba ''prowadzić ich za rączke jak małe dzieci do przedszkola by nie zgineły.''Uszczelke zalożyli na folię zabezpieczajacą drzwi, która powinni najpierw ściagnąć, a drzwi wogóle nie zostały wyregulowane przy zamykaniu. EFEKT KOŃCOWY JEST DRAMATYCZNY! AŻ DZIW BIERZE ŻE W XXI WIEKU TAK NIE KOPETENTNE OSOBY PROWADZĄ FIRMĘ LUB WYKONUJĄ JAKĄ KOLWIEK USŁUGĘ.Człowiek uczy sie na błędach więc niech mój bląd będzie Panstwa naułką. Drzwi oraz parkiet oferowany przez firmę F.H.U.KLONEX NA UL. IMBRAMOWSKIEJ niech nie znajduje zadnego klijenta ponieważ żadne nerwy nie są warte ich towaru ani uslugi.

Wojtek973
21-07-2011, 19:53
Witam,
Regularnie przeglądam to forum i widze Dosyć dużo opini o firmie "Stolarstwo Drzwi-Producent M.Kęsek" więc także postanowiłem się zarejestrować i wyrazic opinie o tej firmie oraz załączyć zdjęcia drzwi które mają ok 10 lat.
A więc jak już wyżej wspomniałem zakupiłem drzwi w tej firmie ok. 10 lat temu i jak narazie nie mam zamiaru ich wymieniać (A jeśli miałbym je wymieniac to napewno u tego producenta ). Drzwi są wytrzymałe, piękne oraz jedna z najważniejszych dla mnie kwesti są z drewna litego.

Dodaje zdjęcia.

http://img33.imageshack.us/img33/5416/dsc04314l.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/5626/dsc04317k.jpg

Aga&Maciej
22-07-2011, 07:40
Witam,
znalazłam piękne białe drzwi lakierowane firmy EURODOR - czy ktoś zna ta firmę i jej produkty???

Esme
23-07-2011, 14:25
Czy ktos ma te drzwi z promocji z leroy merlin za 149 zł? warto? czy sa do kompletu oscieznice?

rena rena
23-07-2011, 22:47
ja też zastanawiam się nad eurodorem ...właśnie szukam białych bezprzylgowych.. myślałam o asilo bo mają bardzo ładne w dobrych cenach ale białych nie robią;( kto jeszcze robi białe bezprzylgowe oprócz eurodoru???