PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

FRESH
07-10-2003, 14:20
Witam,
Czeka mnie zakup 9 drzwi wewnetrznych , dlatego szukam kontaktu do producenta oferujacego dobre i co najważniejsze niedrogie drzwi - najchetniej w okolicach W-wy. Pozdrawiam

Boska
14-10-2003, 15:32
Mnie rowniez czeka zakup 14 par drzwi wewnetrznych. Jak na razie wszyscy znajomi polecaja mi Stolarke Wolomin, ale moze ktos z Was ma do polecenia inna firme? Znalazlam tez firme Lebo Drzwi, ktora dopiero zaczyna dzialalnosc na rynku polskim, ale oferuje bardzo atrakcyjne, niespotykane na rynku formy drzwi :lol: niestety cenowo - nie wyglada to rownie atrakcyjnie :o

FRESH
12-11-2003, 11:02
JA ZDECYDOWAŁEM SIE W KONCU NA FIRMĘ PORTA- W SUMIE CENY PRZYSTĘPNE I CIEKAWE WZORY

Edytawit
12-11-2003, 11:40
Ja rowniez jestem na etapie drzwi wewnetrznych. Dosc dlugo walkowalam ten temat ale nareszcie znalazalam drzwi ktore nas w pelni satysfakcjonuja - z litego drewna, ciekawe wzornictwo i niska cena 650 - 650 zl- naprawde goraco je polecam. Mi polecil je znajomy, pracujacy w Stolarce Wolomin.
Zaklad miesci sie w miejscowosci - Ciemne (pomiedzy Wolominem a Radzyminem). Jadac z Wolomina do Radzymina mija sie lasek po prawej stronie i tuz za nim, na zakrecie w prywatnym domu, nieoznakowanym zadnym szyldem miesci sie ten zaklad. Jedyna rzecza ktora go wyroznia sposrod innych jest lezaca na podworku tarcica.

Pozdrawiam,

Maluszek
12-11-2003, 12:20
Edytawit - czy mogłabyś podać jakiś telefon do tej firmy.
Teraz zastanawiam się nad drzwiami INTER-DOORu. Drzwi mają b. ładne ale ceny powalające :( więc szukam czegoś tańszego.

Jolka
12-11-2003, 13:18
A czy ktoś ma drzwi firmy Pol-skone. W folderze wyglądają bardzo ładnie, cena też w miarę. Przymierzam się do zakupu, ptrzebuję opinii.

edytawit
13-11-2003, 16:15
Podaje namiar na firme w Ciemnem - tel. 786 63 95.

Powodzenia,
Edyta

Maluszek
14-11-2003, 07:42
Edyta - dzięki :D
Czy masz już te drzwi u siebie? Jeżeli tak to napisz jak się sprawują?

Edytawit
14-11-2003, 11:23
Hej Maluszek,

Drzwi odbieramy w poniedzialek. Dam znac jak sie prezentuja i sprawuja.

Pozdrawiam,

ppp.j
14-11-2003, 22:20
edytawit czy ceny które podajesz są cenami gotowych drzwi z futrynami czy tylko półprodukt do wykończenia?

Maluszek
15-11-2003, 15:45
Edytko - jak długo czeka się na te drzwi? Czy cena dotyczy drzwi i futryny czy za futrynę trzeba płacić osobno?

Edytawit
17-11-2003, 09:46
Witajcie,

Na drzwi czeka sie okolo dwoch tygodni. My tyle wlasnie czekalismy. Wlasnie konsultowalam sie z mezem - cena drzwi czesciowo przeszklonych z futrynami, opaskami z jednej i cwiercwalkami z drugiej strony, zamkami i kluczykami - 680 zl. Drzwi pelne - 650 zl. My w zwiazku z tym, ze zamawialismy 8 par drzwi dostalismy gratis do wszystkich drzwi uszczelki.

Pozdrawiam,

Edyta

Gosc
18-11-2003, 08:41
Edytko,

Czy ten stolarz w Ciemnem ma tylko wzory drzwi Stolarki Wołomin, czy może inne też, albo może zrobić coś na zamówienie? Czy w tym domku lub gdzieś indziej np. na stronach www obejrzeć wzory jakie mają w sprzedarzy?
Będę wdzięczna za info, bo do tego Wołomina mam spory kawałek i nie chcę tam jechać, niewiedząc czego się spodziewać.

Pozdrawiam,
Aga

Edytawit
18-11-2003, 08:51
Aga,

W Ciemnem maja zupelnie inne wzory drzwi niz w Stolarce. Wydaje mi sie, ze moga zrobic drzwi na zamowienie, ale najlepiej do nich zadzwonic i dowiedziec sie "u zrodla".

Pozdrawiam,
Edyta

Maluszek
18-11-2003, 08:53
Edytko czy mogłabyś pstrykąć parę zdjęć tych drzwi? Oczywiście jeżeli masz możliwość.

Edytawit
12-12-2003, 12:10
Maluszku,

Mam juz zdjecia drzwi, ale niestety nie wiem jak je dolaczyc do wiadomosci. Jezeli nadal jestes nimi zainteresowany - daj mi preosze znac jak to zrobic.

Pozdrawiam,
Edyta

Maluszek
12-12-2003, 13:25
Edytko nadal jestem zainteresowana. Czy mogłabyś przesłać je na mojego emaila. Adres z w stopce. Duże dzięki

04-02-2004, 13:34
Czy równiez mogę prosić zdjęcia drzwi na mój e-mail :D
[email protected]
dzięki

05-02-2004, 09:39
Bylam w firmie w Ciemnem. Drzwi wygladaja na prawde bardzo solidnie. Sa jednak wykonane w drewna sosnowego - i to mnie troche przeraza :-? Czy ktos z Was ma moze doswiadczenia w tym zakresie?

Tomek Waw
05-02-2004, 10:57
Do Gościa,

czy tylko w jasnych kolorach, czy ciemniejsze też mają? Nie wiem czy bejcowanie na ciemno drzwi jest trwałym i praktycznym rozwiazaniem.....

05-02-2004, 12:11
Maja drzwi w roznych kolorach, ale mozna tez kupic drzwi niepomalowane. No i nie oferuja w swoich uslugach montazu tych drzwi.

Tomek Waw
05-02-2004, 12:59
Mam jeszcze jedno pytanie, jak kształtują się ceny w Ciemnem (drzwi + ościeżnica).

joogjan
10-02-2004, 09:40
Stolbud Włoszczowa.Bardzo solidne wykonanie, ciekawe wzornictwo(model PORTLAND)atrakcyjna cena kpl. 630 zł. minus 14% rabatu.Polecam

joogjan
10-02-2004, 09:43
http://www.stolbud.pl/

Iskra
22-03-2004, 13:06
Czy ktoś z was mierzy się z podobnym problemem- jak kupić szybko i tanio ładne drzwi wewnętrzne. Przez ładne rozumiem jak najprostsze i estetyczne. Mnie- zupełnego laika przeraziły ceny drzwi- drzwi jak drzwi, ale ościeżnice :evil:
Nie wiedziałam wczesniej, że coś takiego istnieje. Please napiszcie namiary- najchętniej okolice małopolski, ale jak będą ładne i tanie to nawet dalej pojadę.
Z pozdrowieniami dla wszystkich wykańczających ( się)
Iskra

anna99
22-03-2004, 15:01
W sobotę oglądałam drzwi drewniane firmy Budrex (siedziba w Srocku k/Piotrkowa Tryb.). Lite drewno, różne fasony (ja wybrałam proste, gładkie w kolorze olchy). Maja duzy wybór. Cena za skrzydło +plus ościeżnica regulowana + kpl. listew ok. 800 zł brutto! (z vatem jeszcze 7%).

22-03-2004, 15:20
Zdecydowałam się na stolarza- dębowe z ościeżnicą +montaż- 1000zł W moim zakresie tylko zawiasy, szyby i klamki

ara
22-03-2004, 19:57
anna99, czy mają swoją stronę internetową.Gdzie mozna ich (Budreks) ewentualnie "podejrzeć"?
'

jagas
23-03-2004, 08:48
Potwierdzam to co pisze ANNA 99 , firma budrex robi bardzo ładne drzwi wew i zew. Adres www.budrex.pl

ara
23-03-2004, 10:03
Potwierdzam to co pisze ANNA 99 , firma budrex robi bardzo ładne drzwi wew i zew. Adres www.budrex.pl
pięknie dziękuję!!

pozdrawiam.

jace
23-03-2004, 16:51
W sobotę oglądałam drzwi drewniane firmy Budrex (siedziba w Srocku k/Piotrkowa Tryb.). Lite drewno, różne fasony (ja wybrałam proste, gładkie w kolorze olchy). Maja duzy wybór. Cena za skrzydło +plus ościeżnica regulowana + kpl. listew ok. 800 zł brutto! (z vatem jeszcze 7%).


jaki to był model drzwi?
pozdr
jace

anna99
23-03-2004, 17:42
Wybrałam Prestige 102 olcha a do wiatrołapu Anna 105 (przesuwne!). Możesz wszystkie modele obejrzeć na stronie www.budrex.pl

Iskra
24-03-2004, 07:37
Wiedziałam, że nie zostanę tu bez pomocy :)
Ja też mam namiary na stolarza - drzwi dębowe z klamką i założeniem 1200zł- (podobno), w weekendzie się tam wybieram więc napisze wam czy ładne i czy warto je zamawiać
Pozdrawiam wykańczających
Iza

Iskra
24-03-2004, 07:42
Bardzo mi się podobają-chyba trzeba będzie ruszyć pod Piotrków :D

TK
06-04-2004, 18:28
Witam serdecznie,

przejrzalem juz ponad 30 watkow z archiwum, ktore bezposrednio drzwi wewnetrznych dotyczyly. Niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, moze tutaj mi cos odpowiecie?

Bardzo podobaja mi sie drzwi drewniane. Jakie sa zalety (oprocz tego, iz mi sie podobaja) drzwi drewnianych nad drzwiami z plyty (fornirowanymi)? Jakie sa zalety drzwi z plyty nad drzwiami drewnianymi?

Czy drzwi z plyty sa mniej podatne na odksztalcanie?
Czy drzwi drewniane to tylko debowe, czy sosna i olcha tez sie nadaja jako material?

Z gory dziekuje za Wasze odpowiedzi, na dniach chce zamowic drzwi, i zastanawiam sie czy bede mial problemy z sosna badz olcha. Jesli sa problemy jak je usuwacie - wizyta stolarza?

helism
06-04-2004, 20:46
Mam sosnowe od 1,5 roku i problemów żadnych. Były dobrej jakości lakierowane fabrycznie.
Paździerz po prostu nam się nie podobał. Całe życie mieszkałam w bloku i miałam drzwi z płyty. Ale to było za komuny i pewnie jakość teraz jest inna.
Jeżeli chcesz mieć zupełnie gładkie to fornirowane, pewnie będą ładne i prawie nie do poznania, chociaż ... Drewno to zawsze materiał szlachetniejszy. Drewniane drzwi są cięższe, pełne mogą trochę lepiej izolować akustycznie (te z szybkami raczej nie) no i oczywiście wytrzymalsze. Widziałeś kiedyś stare drzwi z płyty w dobrym stanie? :wink:

polanka
07-04-2004, 09:37
Jeśli cena również gra rolę to najtańsze drzwi nie są nawet z płyty, tylko z tektury (plaster miodu). I niech w takie drzwi dziecko trafi rowerkiem, albo pies mocniej drapnie...
Ponieważ mnie mocno ogranicza cena to decyduję się na drewniane, surowe z Castoramy. Chociaż wiem, że jest ryzyko -u mojej przyjaciółki 2 pary z 4 po miesiącu przestały pasować do ościeżnicy (na szczęście były wciąż na gwarancji).

TK
07-04-2004, 12:21
Helism, Polanka - dziekuje za odpowiedz :D

Helism - pocieszylas mnie odnosnie trwalosci drzwi. Poczatkowo mialem kupic PORTE po prostu, ale zaczeli marudzic, ze na 215 cm to oni nie robia drzwi, wiec zaczalem szukac dalej. Poki co znalazlem ladne drewniane w firmie Budrex (www.budrex.pl) zreszta polecanej na tym forum.
Drzwi z plyty mam obecnie, ani sie nie rozpadaja ani nie wygladaja pieknie...w nowym chce miec tylko ladne rzeczy :wink:
Gdzie kupowalas swoje drzwi?

Polanka - nie chcialbym tez robic pozornych oszczednosci, z tym rowerkiem to niezle opisalas, nei bede na takei drzwi w ogole patrzyl :)
Ile kosztuja drzwi w Castoramie z oscieznica?

helism
07-04-2004, 15:38
Swoje drzwi kupiłam w TB Pustków. Mają swoją stronę, ale średnio aktualną http://zdtb.com.pl
Ta firma działa na terenie Polski południowo-wschodniej: podkarpackie, małopolskie i chyba świętokrzyskie (są chyba w Kielcach, ale nie na pewno). Jeżeli mieszkasz niedaleko od Dębicy, to spróbuj tam pojechać w ładny dzień (b. ładna okolica :) ), to może uzyskasz jakieś rabaty, bo u przedstawicieli handlowych o to raczej trudno. Przywożą na miejsce.
Drzwi nie są może bardzo drogie, ale zamówiliśmy je z ościeżnicami regulowanymi i w sumie trochę to kosztowało. Jeżeli będziesz zamawiać bez ościeżnc regulowanych, to wyraźnie zaznacz, czy chcesz z progami, czy bez, bo już się Jaro na to naciął (chciał bez, a przywieźli mu z)

TK
08-04-2004, 12:05
hej

dzieki za namiary :)

wyslalem im maile z pytaniami czekam na odpowiedz
ale troche daleko jednak...

helism
08-04-2004, 16:02
Najlepiej zadzwoń w godzinach ich pracy, bo z mailami różnie to bywa :wink:

TK
09-04-2004, 14:11
zadzwonie jeszcze po swietach :)
ale juz prawie kupilem drzwi z budrexu - w wawce nie srocku, ale za to z cena ostro zjechalem (16%) :D

TK
13-04-2004, 21:16
kupilem drzwi z olchy :) teraz trzeba tylko czekac i czekac i czekac... 6 tygodni

Tommco
14-04-2004, 08:01
TK Ja też juz jestem zdecydowany na Budrexa, jednak ani w Srocku, ani w sklepie sprzedającym ich wyroby w Łodzi nie chcą dać chociażby złamanych 2% rabatu. Powiedz jak udało Ci się wywalczyć 16%? Jeśli uważasz, że do Łodzi też by stamtąd dowieźli, to daj kontakt. Przy 8miu skrzydłach to się już robi niezła kasa.

Pozdrawiam

TK
14-04-2004, 08:15
Tommco u mnie to wygladalo tak:
drzwi budrexu 2491 pln za 3 komplety
montaz 150 za sztuke

razem 2941

powiedzialem, ze daje 2500 za calosc albo nic i poskutkowalo...teraz oni musza sie glowic, jak rabat wymyslec, troche krecili nosami, ale juz jest zamowienie i faktura w moich rekach

z ceny uslugi duzo latwiej zejsc niz z ceny produktu, jak polaczysz te dwie rzeczy bedzie latwiej sie targowac...i nie sprawiaj wrazenia, ze Ci szczegolnie na tych drzwiach zalezy ;)

prawde mowiac to wszyscy robia bardzo podobne drzwi, jeden wzor znajdziesz u 20 roznych producentow

firma w wawce nazywa sie iver-bud, nie wiem czy do lodzi dowoza, ale i tak przez telefon to zadne negocjacje, murowana porazka

musialbys przyjechac i tak - w-wa rog szobera i lazurowej, szobera 5 to adres, telefon 666-11-55

polanka
14-04-2004, 09:33
Jakoś dawno tu nie zaglądałam :oops:
W Castoramie za surowe drzwi sosnowe z ościeżnicą, bez klamki i szybki zapłacisz do 300 zł (podobnie jest w innych hipermarketach). Potem zabawa z malowaniem -można mieć niezłe efekty. My wybierzemy tę opcję -przynajmniej będą dobrze tłumić dźwięki.

TK
14-04-2004, 09:44
polanka - dobra cena :) powodzenia z malowaniem

Tommco
15-04-2004, 20:47
TK Ja kupując u przedstawiciela w Łodzi płacę za montaż 100zl i jeśli się okaże, że któreś drzwi są niestandardowe, to nie policzą mi o 20% więcej. Rabatów innych nie chcą dawać...i tyle.

Pozdrawiam

PS. Myślę, że w takim wypadku nie ma sensu jechać do W-wy...bo pewnie więcej nie dostanę.

TK
15-04-2004, 22:28
Tommco: jesli podobaja Ci sie bardzo akurat te jedne drzwi to bierz i sie ciesz :)

jesli chcesz sie potargowac, to pamietaj, ze jako kupujacy na konkurencyjnym rynku masz wiele przewag:
- jest wielu sprzedajacych
- ten sam wzor moze CI zrobic prawie kazdy
- dab, sosna olcha czy inne sa dostepne wszedzie
- itd itp

jednym slowem - jesli negocjowac, to nie nastawiac, sie na 1 sklep
sprzedawcy sa rozni - jedni lubia duzy obrot i szybkie pieniadze, inni - wysoka marze i male pieniadze. W Lodzi jest pewnie 100 innych sklepow z drewnianymi drzwiami.

blyskawiczny sukces poprzedzaja lata przygotowan - nawet w kwestii zakupow, musisz znac troche rynek, zeby powalczyc ze sprzedawcami. Dla mnie osobiscie to jest niezla zabawa :)

Tommco
15-04-2004, 22:41
TK Miło z Twojej strony, że udzielasz rad, które zresztą są jaknajbardziej prawdziwe. Zdaję sobie sprawę z tego wszystkiego co napisałeś (kończę studia finanse i bankowość :lol: ). Myślę jednak, że tu dam za wygraną. Oglądałem drzwi wielu firm: Porta, Polskone, Interdoor, Stolbud Włoszczowa, Stolarka Wołomin, no name'y z hipermarketów i właśnie firmy Budrex. Te jakoś przypadły mi do gustu. Byłem w Srocku (u producenta) i okazuje się, że on też rabatów nie daje na tak małe ilości (9szt.). Myślę, że cena za montaż 100zl nie jest wysoka, a i ma mi pan obmierzyć i zrobić tak, żeby na 100% pasowały...więc poprostu muszę zacząć działać. Już za dużo czasu spędziłem na wyszukiwaniu. Muszę teraz przejść od słów do czynów....i kupować

Pozdrawiam

helism
15-04-2004, 22:52
W kwestii rabatów.
Mam takiego znajomego, który wszędzie się targuje i to z takim przekonaniem, że nawet kupując 3 pączki, dostał rabat 20 groszy :lol: .
Trzeba umieć !!!

TK
15-04-2004, 23:08
Tommco :) rady byly serdeczne :) ja tez FiBa :) powodzenia - jak pisalem: jak sie podoba to bierz i sie ciesz :)

ostatnia uwaga: kupujesz 9 kompletow drzwi - uwaga o malej ilosci jest co najmniej niestosowna ze strony sprzedawcy. Niektorzy nie maja jeszcze domu tylko mieszkanie i kupuja np 3 komplety jak np w moim przypadku...i rabaty dostaja :D

Tommco
16-04-2004, 06:51
TK Jeśli chodzi o te 9szt. to tak usłyszałęm od panienki, która mnie obsługiwałą u producenta. Oczywiście powinna przejść kurs marketingu...bo słaba była w tych kwestiach., Co prawda bardzo się starała... :lol:

bosia
13-05-2004, 10:53
Jakoś dawno tu nie zaglądałam :oops:
W Castoramie za surowe drzwi sosnowe z ościeżnicą, bez klamki i szybki zapłacisz do 300 zł (podobnie jest w innych hipermarketach). Potem zabawa z malowaniem -można mieć niezłe efekty. My wybierzemy tę opcję -przynajmniej będą dobrze tłumić dźwięki.
Polanka, czy zdecydowalas sie na te drzwi z Castoramy ? Cena jest b. interesujaca, a jakosc? Sama je malujesz i montujesz ?
Napisz cos wiecej, prosze...pozdrawiam :)

Anna Wiśniewska
13-05-2004, 15:03
Ja już 2 lata po obronie na Finansach i Bankowości :lol:

My kupiliśmy drewniane drzwi sosnowe (surowe- do malowania) firmy Dziadek. Kosztowały (razem z ościeżnicami) około 350 zł za sztukę. Pomalowane bardzo ładnie wyglądają. Ale ościeżnice mają zwyczajne, wąskie.

Charlie
25-05-2004, 21:09
Ja kupiłem drzwi z mahoniu meranti po ok. 1850,00 PLN/1szt. wraz z montażem. Opaska ościeżnicy przykrywa ściany na ok. 5 cm w pionie a u góry na 7 cm. Kolor TEAK (herbaciany) skrzydła są proste bez żadnych udziwnień i szyb. Wygląda to super a od 4 lat nic się z nimi nie dzieje.

Poleam www.aries-okna.pl

Magdalenka
26-05-2004, 14:22
a ja może troche z innej strony :wink:
Poczytałam trochę w archiwum i wyszło na to, że drzwi Porty nie mają zbyt dobrej opinii.. ale były to wypowiedzi z 2002 roku.... może teraz poprawili się z jakością ?????
Czy macie jakieś zdanie na ten temat ???

OlaK
26-05-2004, 14:41
Taaa... Porta....

Ja o maly wlos nie kupilam wlasnie Porty. Byl kwiecien, goraczka zakupow a byla to jedyna firma drzwiowa, z tych ktore znalam, ktora miala w ofercie drzwi 120 asymetryczne (80+40) i do tego w atrakcyjnej cenie. Wprawdzie w ogole mi sie nie podobaly, ani nie pasowaly tez zupelnie do koncepcji (po prostu nie widzialam ich u siebie) ale poniewaz ta goraczka zakupow lekko zamacila mi w glowie bylo juz blisko.

Na szczescie moj mezczyzna wzial sie za ogladanie i krytykowanie i nic z tego nie wyszlo. Drzwi byly zle wykonczone, z zadziorami, z niedociagnieta okleina (czy co oni tam stosuja). Do tego znajoma naopowiadala, ze w swoich drzwiach mazaczkiem zamalowywala niedociagniecia i przeszlo nam na Porte zupelnie.
Do tego wciskaja na sile w cenie takie wstretne szybki, ktore bysmy i tak wymieniali.

Drzwi wprawdzie w dalszym ciagu nie mamy wybranych a tu wykonczeniowka na dniach (napiecie rosnie ;-)) ale na sama mysl, ze nie dalam sie wtedy zwariowac i nie kupilam Porty nastroj mi sie poprawia :D

Anna Wiśniewska
26-05-2004, 14:41
Wyglądają super ale są drogie. Drzwi Porty oczywiście. Choć drogo - tanio to rzecz względna i indywidualna. Powiem tak- dla nas były za drogie więc zdecydowaliśmy się na drzwi sosonowe do pomalowania. One kosztowały po 300-350 zł / sztuka.

Pozdrawiam

Magdalenka
26-05-2004, 14:51
chmmm a szkoda bo już myślałam, że będę miała z głowy z tymi drzwiami
u mnie cenowo wyszła Porta za 9 szt. 7700 a sosna po 650 za sztukę bez klamek i szybek ????
ale czy sosna nie będzie sie wypaczać ???

OlaK
26-05-2004, 15:24
Magdalenka, nie chce Cie zniechecac :)
Nam po prostu jakosc przestala odpowiadac. Ogladalismy w tamtych czasach wiele drzwi roznych firm, rowniez tych bardzo drogich (po prawie 3tys za skrzydlo) i jak sie naogladalismy tych drogich to zaczelismy maniacko przygladac sie jakosci :)

Teraz szukamy czegos za wzgledna cene ale z dobra jakoscia. U nas tych drzwi bedzie raptem pare sztuk, wiec nawet jak wydamy te pareset zlotych wiecej od sztuki to nie bedziemy rozpaczac. W koncu to zakup na bardzo dlugie lata.

Poogladaj je dokladnie. Calkiem mozliwe, ze przy innych modelach bedzie lepiej z wykonczeniem i bedziesz zadowolona. Albo po prostu takie egzemplarze-buble trafily nam sie w tych salonach w ktorych je ogladalismy (no i naszej znajomej od mazaczka :)).

A swoja droga tak sie zastanawiam czemu w duzym salonie drzwiowym wystawiaja takie egzemplarze z niedorobkami? Uczciwosc firmy (takie robimy takie sprzedajemy) czy chec obnizenia kosztow (pokazujemy odpady-niedorobki, ale sprzedajemy idealne)??

zone
27-05-2004, 12:11
Taaa... Porta....

Ja o maly wlos nie kupilam wlasnie Porty. Byl kwiecien, goraczka zakupow a byla to jedyna firma drzwiowa, z tych ktore znalam, ktora miala w ofercie drzwi 120 asymetryczne (80+40) i do tego w atrakcyjnej cenie. Wprawdzie w ogole mi sie nie podobaly, ani nie pasowaly tez zupelnie do koncepcji (po prostu nie widzialam ich u siebie) ale poniewaz ta goraczka zakupow lekko zamacila mi w glowie bylo juz blisko.

Na szczescie moj mezczyzna wzial sie za ogladanie i krytykowanie i nic z tego nie wyszlo. Drzwi byly zle wykonczone, z zadziorami, z niedociagnieta okleina (czy co oni tam stosuja). Do tego znajoma naopowiadala, ze w swoich drzwiach mazaczkiem zamalowywala niedociagniecia i przeszlo nam na Porte zupelnie.
Do tego wciskaja na sile w cenie takie wstretne szybki, ktore bysmy i tak wymieniali.

Drzwi wprawdzie w dalszym ciagu nie mamy wybranych a tu wykonczeniowka na dniach (napiecie rosnie ;-)) ale na sama mysl, ze nie dalam sie wtedy zwariowac i nie kupilam Porty nastroj mi sie poprawia :D


chyba trochę przesadzasz... mam Portę i żadnych zadziorów i niedoróbek nie znalazłam. Wcale nie jest tak źle z ich jakością, a cena jest b. atrakcyjna w stosunku do innych drzwi, które mimo, że dużo droższe nie zawsze sa dobrze wykonane...

OlaK
27-05-2004, 13:32
Tamte, ktore ogladalismy mialy zadziory i byly niechlujnie wykonane (glownie to bylo widac na szprosach). A znajoma owszem malowala Porte mazaczkiem.
Sa 2 mozliwosci:
- takie wlasnie te drzwi sa, tylko nie wszyscy centymetr po centymetrze przygladaja sie jakosci wykonania.
- na stanie mieli drzwi z gorsza jakoscia a sprzedaja z lepsza albo poszczegolne modele roznia sie jakoscia wykonania.

To pierwsze jest mozliwe bo ludzie maja rozna wrazliwosc na jakosc produktow.

To drugie jest rowniez mozliwe bo bylam swego czasu u przedstawiciela Interdoora i mieli wystawione takie koszmarki, ze az z ciekawosci sie zapytalam, dlaczego one sa tak fatalnie zrobione. Pani zaczela goraco zapewniac, ze drzwi pochodza z produkcji sprzed paru lat i ze teraz jakosc jest duzo lepsza. Na poparcie swoich slow pokazala drzwi, ktore czekaly na klienta. Drzwi dokladnie sprawdzilam i faktycznie byly bez porownania lepsze.
Niestety nie mialam takiej mozliwosci (tzn. poogladania dobrych jakosciowo egzemplarzy) w przypadku drzwi Porty.

Wiec moze i jakosc Porty tez jest lepsza, tylko jeszcze ich przedstawiciele nie nauczyli sie odpowiednio reklamowac i sprzedawac towar i 'na zachete' dla klienta wystawiaja odrzuty z produkcji.

Ja w kazdym badz razie dalej szukam. Zreszta u mnie problem jest mniejszy bo chcemy drzwi z duzym przeszkleniem (tafla szkla w dwoch pionowych ramach), wiec glownym problemem jest solidne i ladne szklo :)

zone
27-05-2004, 13:49
Sa 2 mozliwosci:
- takie wlasnie te drzwi sa, tylko nie wszyscy centymetr po centymetrze przygladaja sie jakosci wykonania.
-To pierwsze jest mozliwe bo ludzie maja rozna wrazliwosc na jakosc produktow.

jesli chodzi o wrażliwość na jakośc wykonania, to akurat mam jej, aż do przesady i nigdy nie zamontowałbym czegoś z zadziorami i niedoróbkami.
Moi znajomi tez mają drzwi Porty i z całą pewnością nie kupili ich ze względu na oszczędności...
Kupując każdy produkt trzeba założyć margines nieudanych egzemplarzy, w super markowych okazach - także.

ps. mamy drzwi pełne, bez przeszkleń.

Magdalenka
27-05-2004, 14:02
:-)) cieszę się, że jednak pojawiają się jakieś pozytywne opinie o drzwiach Porty... bo już naprawdę myślałam, że jest z nimi tak źle....
zobaczę jeszcze co mi powie sprzedawca jak mu przedstawię te wszystkie negatywne opinie.....
ZONE a gdzie kupowaliście wasze drzwi ???

zone
27-05-2004, 14:03
kupowaliśmy u jednego przedstawiciela pod Warszawą.
U niego kupowaliśmy także drzrwi zewnętrzne- Gardessa.


Wybraliśmy te:
http://www.kimarproart.pl/porta_wew_new/londynjablonpelne.jpg

OlaK
27-05-2004, 14:19
Te ktore mielismy kupic to byla albo Cordoba albo Toledo - ktores z nich maja dostawke 40 ze wszystkimi szybkami a te drugie jeden dolny panel pelny - i wlasnie chcielismy te ze wszystkimi szybkami. Podstawowym problemem byly wykonczenia szprosow. Po prostu konce szprosow byly z zadziorami. Byly tez niedociagniecia w okleinie. Jest to tez ten model, do ktorego na sile wciskaja brzydkie szybki i jak mowil przedstawiciel nie da sie zamowic z innymi.

Drzwi ogladalismy w dosc sporym salonie na Bartyckiej (Warszawa). Niestety numeru nie pamietam, bo sporo jest tam tych sklepow (ale jak traficie na drzwi z zadziorami to to te same, ktore i my ogladalismy ;-)).

Calkiem mozliwe, ze przy innym modelu jest mniej mozliwosci niechlujnego wykonania.
Tak czy inaczej warto dokladnie poogladac przed zakupem a jak czlowiek ma watpliwosci to kazac sobie pokazac drzwi z magazynu, takie ktore pojda do klienta.

OlaK
27-05-2004, 14:41
Zone - te Twoje nie maja szprosow :) jedno miejsce mniej do fuszerki :)

Czy w Twoim modelu okleina frontow jest z jednego kawalka czy z łączonych..?

Nam podpadl ten model:
http://www.porta.com.pl/images/products/_/p29_10_b.jpg

Przepraszam szanowna Porte za krytyke :) - jesli w Toledo przypadkiem poprawili jakosc to niech zaktualizuja swoich przedstawicieli o nowe egzemplarze pokazowe :D

zone
27-05-2004, 14:43
W naszych drzwiach okleina nie jest łączona - jest z jednego kawałka i wygląda całkim porządnie. Przed zakupem testowałam te drzwi dość brutalnie :D i zdały egzamin :lol:

OlaK
27-05-2004, 14:47
Zone - jesli masz te, ktore opisuja na stronie Porty w ponizszy sposob to wszystko jasne :D Przy 'moich' tak nie pisza :-?

http://www.porta.com.pl/produkt.php?pID=1&pLang=pl

Proponujemy Państwu dwa wzory skrzydeł tłoczonych jedno- i dwuskrzydłowych pełnych i przeszklonych. Produkty te charakteryzują: klasyczne wzornictwo i najwyższy standard wykończenia, dlatego też cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem licznych odbiorców. Wieloletnie doświadczenie w produkcji skrzydeł tłoczonych gwarantuje dopracowany technologicznie produkt.

Magdalenka
27-05-2004, 14:54
chmmm te co wskazała zone to chyba jest okleina naturalna ... dąb???
może te w naturalnej okleinie są ładniej zrobione ????

zone
27-05-2004, 14:55
tak, one sa w okleinie naturalnej i podobno są "z górnej półki" w porcie
z tego co pamiętam, to chyba jabłoń albo czereśnia :wink: kolor jest lekko pomarańczowawy

Magdalenka
27-05-2004, 15:00
no właśnie taki by mi pasował...... !!!! w katalogu poza tymi drzwiami nie ma innych droższych...
a jakie do tego wzięłaś ościeżnice???

zone
27-05-2004, 15:23
tzn?

Magdalenka
27-05-2004, 15:32
porta-system, porta-prestige, mini-max, ościeznice stałe ????

zone
27-05-2004, 15:34
o kurcze :roll: to pewnie wie mój mąż... a czym się różnią wizualnie?

Magdalenka
27-05-2004, 15:36
oooo bardzo się różnią ... są na stronie porty jak zobaczysz to pewnie będziesz wiedziała które masz... mnie się podobają elegance ale są drogie niesamowicie ..... :-(((
lecę do domu i chętnie poczytam jakie masz i czy jesteś zadowolona :-))

zone
27-05-2004, 15:37
OK dzieki za miłą konwersację :D

Magdalenka
27-05-2004, 15:38
:D :D :D :D
i wzajemnie

Ivonesca
28-05-2004, 11:15
i ja jeszcze dopisze sie do tej Porty :-)
mam zamiar zamówić. początkowa wersja to były toledo, ale cenowo nawet 5 par drzwi wychodzi dużo - więc chyba będzie okleina CPL :cry: + ościeżnica regulowana. Tylko trzeba długo czekać ok.4-5 tygodni :o od zamówienia.

OlaK
31-05-2004, 15:23
To ja tez raz jeszcze o tej Porcie..

Bylismy wczoraj u kolejnego ich przedstawiciela. Poogladalam to co bylo wystawione bardzo dokladnie (ze szczegolnym uwzglednieniem Toledo) i zadziorow nie bylo :). Wprawdzie moj facet dalej krytykowal - tym razem krzywo wlozone uszczelki w szybach w Toledo i zle podocinane szprosy "kazdy inny, wygladaja tak jakby robili je recznie" ale poprawa, musze przyznac, znaczna :)

Zastanawiam sie tylko czy wystawione egzemplarze nie byly jednak podrasowane. Pani handlowiec opowiadala np. ze drzwi (egzemplarze wystawowe) z gorszej jakosci szklem piaskowanym wysylaja do swojego szklarza w celu zabezpieczenia szkla.
Czyzby rowniez zadziory z Toledo usuwali? :lol:

W kazdym badz razie widzialam egzemplarze Toledo prawie idealne. Jednym slowem da sie :lol:

Ivonesca
01-06-2004, 07:22
a ja wczoraj ostatecznie się zdecydowałam i zamówiłam 5 par drzwi Porta - jedna para w okleinie naturalnej Madryt i 4 pary w okleinie CPL. Teraz tylko poczekać 4-5 tygodni i będę mogła napisać czy były zadziory czy nie :wink: ...oby nie było :D

Magdalenka
02-06-2004, 12:53
koniecznie daj znać !!!!

Iskra
15-06-2004, 14:39
Zamówiłam w firmie EUG- MAR w Pcimiu, sosnowe z szybkami, lakierowane na ciemno ( kolor czekolady)- szerokie ościeżnice.
I powiem wam, że wyglądają super- i nadają wnętrzu charakter przedwojennego domu.
To są plusy
Cena ok 700 zł za sztukę, długo trzeba było czekać,na dwóch ościeżnicach są rysy - ale mają wymienić- to minusy.
Plusów jest więcej i jestem zadowolona
Iskra

Rafal Tyszczuk
16-06-2004, 20:01
Zalety i wady drzwi drewnianych i płycinowych...
-drzwi z pełnego drewna mają tedencje do wypaczania
-jest inaczej jeżeli drewno jest klejone warstwowo na przemian
-drzwi łycinowestandardowe są do niczego, z tej klasy najlepsze są z
płytą masonite , drewnianą konstrukcją i plastrami miodu.
Sprawdz firmę Pol-Skone z Lublina

dana15
17-06-2004, 18:58
Wybrałam Prestige 102 olcha a do wiatrołapu Anna 105 (przesuwne!). Możesz wszystkie modele obejrzeć na stronie www.budrex.pl


Bardzo mi się podobają te drzwi. Też jestem aktualnie zainteresowana, chociaż ceny mnie przerażają. Ale dzięki wam za ten wątek :)

minuszka
29-06-2004, 10:22
Podciągam temat w górę.
TK moze bys odebrał poczte ;)

Doki
28-07-2004, 18:56
http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi1.jpg

http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi2.jpg

Fiołka
28-07-2004, 19:40
niestety ale mi sie nie podobaja oprocz koloru....ale ja lubie bardziej przeszklone a te sa dla mnie zbyt pełne :roll:
pozdrawiam

mieczotronix
28-07-2004, 19:42
dziwne mają proporcje - wyglądają trochę jak dla wielkoludów, albo jak w przychodni, ale kolor bardzo ładny
powinieneś zrobić zdjęcie z jakimś człowiekiem przy nich, i w wersji otwartej, bo tak jak teraz, to trochę sobie trudno wyobrazić

Renia
28-07-2004, 20:09
Jak się dobrze wpatrzeć, to one są chyba normalnej wysokości, powyżej nich jest dodatkowe "okno" w ścianie, a właściwie w nadprożu. No to nie ma nadproża w ogóle ?

Sonika
28-07-2004, 20:37
Mnie też podoba się tylko kolor.
Są straaaaaaaasznie wysokie, nieproporcjonalne i jakoś dziwnie wyglądają.
Nie pasują do domku lub mieszkania.

ara
28-07-2004, 20:54
Nazwałabym je wejściem dla żyrafy.
Czy ich (jaśnie) wysokość ma pełnić jakieś specjalne funkcje ? Czy może ma mieć tylko walor estetyczny? Tak czy siak, trzeba się do nich trochę przyzwyczaić :wink:
Nie mogę powiedzieć, że są nieładne. Są inne.
pozdrawiam

Pagin
28-07-2004, 21:07
Witam,
Stawiam na niewlasciwe proporcje i ... na Tolka Banana :D
Pozdrowienia

Doki
28-07-2004, 21:15
Juz wyjasniam. To wszystko przez roznice miedzy krajami. Drzwi pierwotnie zaprojektowane z naswietlem o szerokosci skrzydla 78 cm. Niestety, w Polsce (a tam kupilismy) to albo 70, albo 80. No wiec stanelo na 70 i stad te strzeliste proporcje. Wysokosc sufitu: 260 cm. Nadproza nie ma, bo po co?
Doswietle nad drzwiami to nieglupi pomysl, w korytarzu jest przez to rzeczywiscie jasniej, a poza tym widac czy ktos akurat jest w kiblu (bo swiatlo sie pali).
Proporcje faktycznie naciagane. Przy okazji: drzwi po prawej na pierwszym zdjeciu maja 80 cm szerokosci i zborniejsze proporcje. Tak to powinno byc.
Przeszklone drzwi... de gustibus... dla mnie to horror z bloku. Mam, owszem, drzwi dwuskrzydlowe szklane na parterze, ale albo jedno, albo drugie.
Kolor to "buk wybarwiany na orzech" i tez mi sie podoba. Na parterze te drzwi bardzo fajnie sie komponuja z kuchnia w czeresni.

Dzieki za opinie.

mieczotronix
28-07-2004, 21:39
a poza tym widac czy ktos akurat jest w kiblu (bo swiatlo sie pali).
A światła nie widać przez te okrągłe dziurki na dole drzwi kiblowych? Ja się właśnie zastanawiam, czy u siebie nie dać pełnych drzwi do kibla (bez szybki) i czy same dziurki nie wystarczą?

_ZBYCH_
28-07-2004, 21:47
a poza tym widac czy ktos akurat jest w kiblu (bo swiatlo sie pali).
A światła nie widać przez te okrągłe dziurki na dole drzwi kiblowych? Ja się właśnie zastanawiam, czy u siebie nie dać pełnych drzwi do kibla (bez szybki) i czy same dziurki nie wystarczą?

Ale masz dylemat :roll: :lol: .
Jak ktoś jest w WC, to niech się zamyka. Łapiesz za klamkę i wiesz, że ktoś jest w środku, bo się zamknął :D .

Co będzie, jak ktoś zostawi zapalone światło? Zsikasz się w majtki w oczekiwaniu, aż WC się zwolni? :lol:
Jedyny plus przeszklenia drzwi do WC, to jak się zamek zatnie, a w środku jest dziecko :o (i wpada w panikę). Wówczas można wyjąć szybę i najpierw wydostać dziecko (znam taki przypadek).

Kasiorek
28-07-2004, 22:01
A mnie się bardzo podobają,nareszcie coś innego.I co ciekawe to faktycznie zależy od kraju.U nas takich drzwi nie zobaczysz,a ja właśnie wróciłam z Holandii, gdzie prawie wszyscy mają takie drzwi z świetlikami.
A propo wysokości , u mnie wszystkie drzwi będą do samego sufitu wys.270 cm bez nadproży ,przez co pomieszczenia wydają się wyższe niż są i wygląda to bardzo ok

kroyena
29-07-2004, 07:29
Kasiorek, jak rozumiem kutwy Holendry oszczędzają na oświetleniu za dnia ślepego korytarza. Można przecież inaczej i ładniej. Takie ładne drzwi z mlecznymi świetlikami na środku sobie możesz dobrać, powierzchnię zbliżyc do tego holenderskiego i efekt oswietleniowy będzie ten sam, a estetyka większa. :wink:

No chyba, że to były domki na odsprzedaż i jak kupi taki Holender ze 2 m 10 to nie musi przy nadprożach kombinować jeno drzwi zmienia. 8)

mag
29-07-2004, 07:45
Wreszcie cos innego. Podobaja mi sie te drzwi i nie uwazam aby mialy zaburzone proporcje tylko dlatego, ze teraz sie takich nie wstawia.
Sama mieszkam w starym domu, gdzie wszystkie drzwi i okna maja taka wysokosc.

Maluszek
29-07-2004, 07:53
Mnie się podobają - zwłaszcza ich kolor (mam podobny) i zdecydowanie lepiej by wyglądały gdyby były szersze.

Józia S.
29-07-2004, 09:04
Niektórym "inność" podoba się z definicji, ale trzeba to wtedy zwyczajnie nazwać snobizmem.
Może są rzeczywiście ładne, ale nie dla mnie.
Zaznaczam, że znawcą z zawodu nie jestem, a moje wrażenia należy traktować jako subiektywne.

29-07-2004, 10:49
Drzwi są śliczne (skrzydła)- jednak te świetliki w ogóle do mnie nie przemawiają- a wręcz odwrotnie bez nich wg mnie byłoby ładniej i bardziej elegancko

BK
29-07-2004, 11:23
Kolor piękny - podłoga też,
pewnie to doświetlenie daje konkretne oszczędności w skali roku czy dekady - w ciągu dnia nie doświetlasz korytarza, na pewno daje to wymierne oszczędności;
wydaje mi się że to kwestia po prostu przyzwyczajenia - jeśli w Belgii i Holandii taki typ drzwi to standard to pewnie tam nikomu nie wydają się nieforemne.
Są OK.
daj może coś na ściany - grafiki czy ozdoby - coś coby złamało "podłużność" tego korytarza - obrazki w szerokich i krótkich ramkach, szable :roll: wypchana głowa dzika :o

Olka
29-07-2004, 11:42
Ładny kolor

świetliki też fajne, oryginalnie

pwp
29-07-2004, 13:20
zbyt ciężkie i toporne ładniej w tym samym kolorze wglądałyby jakieś przeszklone a nie jak w tym przypadku z naświetlem od góry

barbapis
29-07-2004, 14:49
A mnie się podobają! ( Chociaż właściwie jestem zwolenniczką jasnych kolorów ).
Są eleganckie; inne, niż blokowe.
No i pomysł z doświetleniem jest ciekawy.

Teska
29-07-2004, 14:54
drzwi byłyby fajne gdyby miały wiecej szybek....


ale nie sa złe....sa inne

migota
30-07-2004, 08:27
Zdecydowanie trochę jaśniejsze bardziej by mi się podobały.
Jaśniejszy kolor dodałby im lekkości. W tej wersji są trochę zbyt "ciężkie" lecz ogólnie ładne i niespotykane.

Doki
30-07-2004, 16:07
Dziekuje wszystkim za opinie. Powstrzymam sie od komentowania opinii, gdyz byloby to co najmniej nieuprzejmoscia.
Ja ze swoich drzwi jestem zadowolony i zainteresowanym moge z czystym sumieniem te firme polecic, ale to juz prywatnie, zeby nie bylo oskarzen o kryptoreklame.

mad
30-07-2004, 18:54
hi!
bardzo podoba mi sie to rozwiazanie ze swietlikami. sama bym sobie cos takiego zrobila, ale juz mam nadproza i tynki, hmm... drzwi z naswietlami sa super. pozdrawiam, m
ps jesli masz jeszcze jakies inne ciekawe rozwiazania, wrzuc zdjecia. m

nnatasza
30-07-2004, 22:32
Doki - podaj namiar na firmę - skrzydła bardzo mi się podobają - uwielbiam proste drzwi bez frezów i szybek (ale to zawsze kwestia gustu :D )!

Charlie
05-08-2004, 11:50
Drzwi są niezłej jakości - koszt w Polsce od 2 do 3 tysiów/1szt. z mahoniu.


Tak się zastanawiam czy nie ciekawiej by było gdyby skrzydła miały podział na trzy w formie naświetla - takie lata 20 lata 30. + szkło matowe.

jm.un.limited
10-08-2004, 17:16
http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi1.jpg

http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi2.jpg
Hey! Tak patrząc na proporcje, wnioskuję,że to drzwi z doświetlami ponad ościeżnicą.

jm.un.limited
10-08-2004, 17:19
http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi1.jpg

http://users.skynet.be/wojtek/dom/drzwi2.jpg
Hey! Tak patrząc na proporcje, wnioskuję,że to drzwi z doświetlami ponad ościeżnicą.

preev
10-08-2004, 17:29
całkiem, całkiem...
chociaż przeszklone w 3/4 drewniane drzwi z 6-ma szybkami rulezzz
//ostatnio staję się chyba coraz większym konserwatystą 8)

zojka
27-10-2004, 12:28
Będę wybierać drzwi, jest kilka firm proszę podzielcie się informacją jaki jest Wasz wybór i dlaczego.

maciejon
27-10-2004, 13:43
Firm jest nie kilka ale kilka tysiecy. W któryms z czasopism podla liczba 5000. Oczywiscie sa duzi i mali, ale skoro sa to maja zbyt.

Czy chcialabys/chcialbys (?) dostac opinie o tych "kilku" ? :)

Bylo sporo watkow o drzwiach wewnetrznych. Szukajac w archiwum znajdziesz je bez problemu. Jak bedziesz miala/mial swoje typy - pytaj o nie.

Powodzenia, Maciek

27-10-2004, 20:56
Właśnie za kilka dni odbieram swoje drzwi wewnętrzne. Zamówiłem w niedużym zakładzie stolarskim, bo to co zobaczyłem w sklepach przeraziło mnie. Nie znalazłem przyzwoitych drzwi poniżej ok. 1100 zł. Zakład stolarski zrobi mi drzwi sosnowe, ładnie pomalowane, z ościeżnicami i zamkami za 800 zł. Ta sama firma robiła moje okna więc mam do nich zaufanie i widziałem jak wyglądają drzwi przez nich robione. Jest taniej, bo omijasz pośredników jeśli zamówisz u producenta, to oczywiste. Może postaraj się poszukać jakiegoś producenta w pobliżu ?

Pozdrawiam.

Magdalenka
28-10-2004, 08:12
a ja miałam już zamówione w Porcie ale szczęśliwym zbiegiem okoliczności - Porta nie mogła wywiązać się z zamówienia - skończyło się na wyrobie u stolarza ..... drzwi są piękne i kosztowały chyba 700 zł. czy 750,- zł. razem z montażem !!!!!

Charlie
28-10-2004, 23:17
Będę wybierać drzwi, jest kilka firm proszę podzielcie się informacją jaki jest Wasz wybór i dlaczego.


Jeśli masz pieniądze to polecam mahoń meranti i orginalny wzór - zamawiaj bezpośrednio u producenta. Grubość skrzydła 45 mm + ościeżnica z orginalnym kołnierzem. Takie drzwi (ze wzmocnieniami) kosztują min. 1500 - 2000 za sztukę. Niech Ci pokaże tzw. patynę jeszcze drożej Cię to wyniesie ale efekt niesamowity - rzecz gustu oczywiście.

Pozdraiam

29-10-2004, 10:37
Magdalenko,
czy można prosić namiary na tego stolarza?
A może masz zdjęcia tych drzwi?Super by było.
:D

Agacka
29-10-2004, 10:44
Drzwi koniecznie lekkie, proste i gdzie się da przesuwane! Takie będę wybierać! :lol:

Magdalenka
29-10-2004, 10:49
skoro jest zainteresowanie tym Panem już nie jednej osoby to może zrobimy tak
dzwoniłam już do tego Pana i mam zgodę na podanie numeru telefonu
Pan nazywa się Adamczak Andrzej
Miejscowość Chocicza (chyba i ile dobrze usłyszałam)
ul. Słowackiego 7
Gmina Nowe Miasto
tel. 602-37-80-61
chętnie umieszczę również zdjęcia tylko błagam niech mi ktoś napisze jak :wink:

poldek
29-10-2004, 11:37
Polecam drzwi "ENTRA". Całkiem ciekawe i dość oryginalne wzornictwo. Ceny nieco wyższe od molochów - Porty czy Pol-Skone, jakośc zaś nieporównywalnie wyższa.
www.entra.com.pl

Magdalenka
29-10-2004, 12:24
oto drzwi
[img]

chyba że coś mi nie wyszło :wink:

niestety :-((

Magdalenka
29-10-2004, 12:25
niestety nie udaje mi się wstawić zdjęć

Magdalenka
29-10-2004, 12:27
niestety nie udaje mi się wstawić zdjęć

goga
29-10-2004, 14:21
My kupiliśmy w http://www.aldrew.pl/. Wczoraj przywieżli więc jeszcze nie zamontowane ,ale już mi się strasznie podobają.Na ich stronie są chyba w dwóch kolorach , ale można wybrać dowolny z palety bejc SOPUR za niewielką dopłatą. My wybraliśmy orzech.

tom soyer
29-10-2004, 14:40
Polecam drzwi "ENTRA". Całkiem ciekawe i dość oryginalne wzornictwo. Ceny nieco wyższe od molochów - Porty czy Pol-Skone, jakośc zaś nieporównywalnie wyższa.
www.entra.com.pl

tez mamy te drzwi. na razie tylko na poddaszu ale jak wyremontujemy parter tez bedziemy sie rozgladac za drzwiami tej firmy.

czy mozecie doradzic jakies systemy drzwi suwanych (oproch Laguny ktora juz znamy)?

duduś
29-10-2004, 22:01
Do goga ( i innych)


Czy oprócz adresów i nazw możecie podawać również ceny i zdjęcia?

_ZBYCH_
30-10-2004, 09:30
niestety nie udaje mi się wstawić zdjęć
Sam jestem ciekawy, jak wyglądają te Twoje drzwi, bo właśnie muszę cos wybrać. Prześlij do mnie zdjęcie swoich drzwi ( [email protected] ), a ja je wstawię tu na forum :D

Wowka
30-10-2004, 13:14
Mi\oje drzwi Pol-skone Retro - Intersolid wygladają tak

http://www.pol-skone.pl/www/_images/sub/galeria/rintersolid01s6.jpg

Lubię takie klimaty .....

jamles
30-10-2004, 15:59
zamówione Pol-skone Retro Vittoria

Wowka
30-10-2004, 16:03
zamówione Pol-skone Retro Vittoria

Oczywiście z futryną regulowaną ?

jamles
30-10-2004, 16:14
zamówione Pol-skone Retro Vittoria

Oczywiście z futryną regulowaną ?
oczywiście, jak kupujesz konia z furą to na bat też dołożysz :lol: :wink:

_ZBYCH_
02-11-2004, 22:40
Oto drzwi Magdalenki :D

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi1.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi2.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi3.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi4.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi5.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi6.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi7.jpg

http://www.magdalenkamurator.republika.pl/Drzwi/drzwi8.jpg

02-11-2004, 22:42
Niezłe!

_ZBYCH_
03-11-2004, 00:40
Za 700 czy 750 zł z montażem - REWELACJA!!! :D

Maluszek
03-11-2004, 08:28
Magdalenka - bardzo ładne drzwi :D i cena też niezła :D

Ja wybrałam drzwi InterDoor z owalnymi ościeżnicami:

http://foto.onet.pl/upload/47/74/_359838_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/11/7/_359839_n.jpg

Magdalenka
03-11-2004, 12:27
:D :D :D
Zbychu wielkie dzięki za wstawienie bo ja sobie zupełnie nie dawałam rady !!!!!
o aktualną cenę proponuję pytać wykonawcę bo może ona zależeć od wielu czynników: ceny z montażem czy bez, z klamkami szybami czy bez (ja brałam wszystko) i transport a ten może być w różnej cenie....
i z tego co wiem to cena drewna idzie powoli w górę więc i to trzeba brać pod uwagę... ale i tak jestem zdania, że drzwi bardzo ładne i jeśli tylko będzie się opłacało (bo pewnie wozić jednej pary przez 400 km to nie ;-) to można śmiało dzwonić
i bardzo dziękuję za miłe opinie o moich drzwiach :)

tom soyer
03-11-2004, 12:38
skoro jest zainteresowanie tym Panem już nie jednej osoby to może zrobimy tak
dzwoniłam już do tego Pana i mam zgodę na podanie numeru telefonu
Pan nazywa się Adamczak Andrzej
Miejscowość Chocicza (chyba i ile dobrze usłyszałam)
ul. Słowackiego 7
Gmina Nowe Miasto
tel. 602-37-80-61
chętnie umieszczę również zdjęcia tylko błagam niech mi ktoś napisze jak :wink:

czy to Nowe Miasto WLKP?

03-11-2004, 13:09
Drzwi są piękne.
Umówiłam się na obmiar.
:D

Dzięki!!

Magdalenka
03-11-2004, 13:11
Nowe Miasto n. Wartą między Poznaniem a Jarocinem

Magdalenka
03-11-2004, 13:19
Drzwi są piękne.
Umówiłam się na obmiar.
:D

Dzięki!!

nie dziękuj ! nie ma jeszcze za co 8)
daj znać czy jesteś zadowolona jak już będą zamontowane ... wtedy i inni będą wiedzieli i ja też jestem ciekawa jak Panu pójdzie dalej ten biznes :wink:
Pozdrawiam
Magdalenka

03-11-2004, 13:23
Dziękuję za cenny namiar.Bo mam wprawdzie tanich stolarzy,ale mają obsuwy-kilkumiesięczne.

Jesteś zadowolona z nich? Bo na zdjęciu są ok.
Długo czekałaś na nie?

:D

Magdalenka
03-11-2004, 13:34
ja miałam ustalony termin z dużym wyprzedzeniem a jak jest teraz to nie wiem
do mnie na montaż Panowie przyjechali już o 4 rano a mieli być o 6, przespali się a jak dojechaliśmy na miejsce to zabrali za pracę :D

goga
08-11-2004, 14:29
My kupiliśmy w http://www.aldrew.pl/. Wczoraj przywieżli więc jeszcze nie zamontowane ,ale już mi się strasznie podobają.Na ich stronie są chyba w dwóch kolorach , ale można wybrać dowolny z palety bejc SOPUR za niewielką dopłatą. My wybraliśmy orzech.

--------------------------------------------------------------------------------


Do goga ( i innych)


Czy oprócz adresów i nazw możecie podawać również ceny i zdjęcia?


Niestety zdjęć nie posiadam, ale na oko to podobne do tych od Magdalenki, tylko szyby inne tzn.mleczne. Cena bez klamek i montażu ale z dopłatą za wybór koloru ok.750-830 PLN. w zalezności od grubosci oscieżnicy.My robiliśmy na grubość muru czyli od 110 do 180mm. Termin realizacji ok3 tyg. Zamówiliśmy przez lokalnego przedstawiciela i transport był w cenie.

goga
08-11-2004, 14:30
My kupiliśmy w http://www.aldrew.pl/. Wczoraj przywieżli więc jeszcze nie zamontowane ,ale już mi się strasznie podobają.Na ich stronie są chyba w dwóch kolorach , ale można wybrać dowolny z palety bejc SOPUR za niewielką dopłatą. My wybraliśmy orzech.

--------------------------------------------------------------------------------


Do goga ( i innych)


Czy oprócz adresów i nazw możecie podawać również ceny i zdjęcia?


Niestety zdjęć nie posiadam, ale na oko to podobne do tych od Magdalenki, tylko szyby inne tzn.mleczne. Cena bez klamek i montażu ale z dopłatą za wybór koloru ok.750-830 PLN. w zalezności od grubosci oscieżnicy.My robiliśmy na grubość muru czyli od 110 do 180mm. Termin realizacji ok3 tyg. Zamówiliśmy przez lokalnego przedstawiciela i transport był w cenie.

Martynaa
08-11-2004, 17:20
a może coś ciekawszego ... ?

http://www.szklanedrzwi.pl

nnatasza
09-11-2004, 09:19
Właśnie myślę o szklanych drzwiach między naszą łazienką a sypialnią.
Martyna znasz może ich ceny?

Tommco
09-11-2004, 10:25
Popatrz może na drzwi firmy BUDREX www.budrex.pl Z grupy łódziej sporo osób je już ma.
Ja też zamówiłem i jestem z nich zadowolony.
Może zdjęcia nie są najlepsze, ale moje drzwi wyglądają tak:
http://foto.onet.pl/upload/20/44/_350116_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/48/96/_350115_n.jpg

Jak popatrzeć na te zdjęcia, to nie jest raczej reklama...W rzeczywistości wyglądają znacznie lepiej...słowo :)

Pozdrawiam

T.

Martynaa
09-11-2004, 20:15
wszelkie inne informacje pod numerem telefonu (0-12) 652-76-49
lub [email protected]

www.szklanedrzwi.pl

juras
10-11-2004, 07:32
Piękne drzwi i całkiem inne niż wszyscy szukają. Jak to pokaże żonie to dopiero będzie szok - już znam jej reakcję - zaraz będzie chciała zamawiać, no chyba że cena będzie również kosmiczna tak jak ich wygląd

bikosa
25-11-2004, 22:24
Kupiłam drzwi drewniane głównie z uwagi na trwałość. Mam małe dziecko i już widzę te rozpędzone autka zderzające się czołowo lub co gorzej narożnie z drzwiami z płyty i odłupujące co wieksze kawałeczki okleiny.

26-11-2004, 05:58
Moje drzwi robił stolarz. Od tygodnia są nareszcie zamontowane. Czekaliśmy na nie od sierpnia :x Nie wiem czy to wszyscy stolarze są tacy słowni?. No ale drzwi już są i są pięęękne. Naprawdę śliczne- dąb zabejcowany na ciemny brązo-mahoń, wyglądają b.elegancko mimo, że dopiero dzisiaj wstawi listwy przy ościeżnicach.
Jak na razie to mogę napisać, że są mocne. U rodziców mieliśmy z płyty i ta płyta po czterech latach wygladała niezbyt ładnie, a i solidność tych drzwi dawała wiele do życzenia. Myślę, że teraz robi się o wiele porządniejsze drzwi niż parę lat temu.
Znajomi mają z porty- wygladaja naprawde ślicznie- też myśleliśmy nad nimi, ale mamy zbyt małe otwory i nie mogliśmy dopasować. Tak więc pozostał stolarz- i na szczęście jesteśmy b. zadowoleni.

trol
28-11-2004, 21:18
Rozglądam się właśnie za drzwiami wewnętrznymi. Otwory graniczne lub lekko za małe do standardów. Pozostaje właśnie chyba stolarz. A może namiary?

magdak
29-11-2004, 07:46
ja też właśnie wczoraj zamówiłam drzwi wewnętrzne u stolarza który robił mi okna (z okien jestem bardzo zadowolona, są sliczne, porządnie wykonane, a cena była przyzwoita), gościu bierze 850 zł za drzwi z drewna klejonego, regulowana ościeżnica, klamka, montaż (full zestaw), można sobie wybrać każde drzwi jakie się wymarzą - daje mu się zdjęcie a on robi, o efektach będę mogła napisać jak drzwi już będą, ale oglądałam różne drzwi na jego stolarni i wyglądały super. A do tego będę miała gwarancję że kolor drzwi będę miała dobrany do okien :)
Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę dać namiary na priv.

Magośka
29-11-2004, 13:02
Ja też mam od stolarza, też był niesłowny (4 miesiące poślizgu i wymówki typu angina ropna)i drogi jak był diabli, ale drzwi zrobił ładne, takie jak chciałam- oczywiście drewniane, klejone warstwowo. Mam nadzieję, że będą tak dobre jak drzwi kolegi, u którego znalazłam adres tego stolarza- a on robił drzwi 10 lat temu. Cóż stolarza nie polecam, ale drzwi drewniane jak najbardziej i jak wymyślicie coś dziwnego to oczywiście trzeba szukać po znajomych stolarza: Jest tylko jeden myk: specjalnie pytałam o stolarza kolegę, który robił drzwi dość dawno, bo widziałam jak się sprawują, nie wzięłam jednak pod uwagę, że przez te 10 lat stolarz się wycfanił i jest drogi jak nie wiem co......

kocza
01-12-2004, 20:13
Witam,

jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych do budowanego domku...
Potrzebuję 3 łazienkowych i 6 do pokoi... Lubię rzeczy dobre i solidne, jednak baaardzo nie lubię przepłacać. Stąd moje pytanie:

JAKIE DRZWI WEWNĘTRZNE POLECACIE? NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? ZA CO WARTO, A ZA CO NIE DOŁOŻYĆ? KTÓRE WG WAS MAJĄ NAJLEPSZY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY?

Proszę podzielcie się Waszymi doświadczeniami !

Pozdrawiam,
kocza.

Charlie
02-12-2004, 10:54
To co mi przychodzi do głowy tak na szybko a na co ja zwróciłem producentowi uwagę to dźwiękochłonność - mam teraz cicho i jak mam ochotę późno w nocy na TV to nie przeszkadzam domownikom.

Producent zastosował tzw. drzwi dwufelcowe (dodatkowa uszczelka podwyższa dźwiękochłonność oraz szczelność) oraz grubość 45 mm skrzydła z odpowiednim wypełnieniem. Drzwi są pełne bez szyb i wzorów z mahoń meranti w kolorze teak(herbacianym) pomalowane tzw. lakierem lazurującym czyli transparentnym (widoczna faktura drewna). Ościeżnice mają kołnierze po bokach 5 cm a górny 8 cm . W 2001 roku płaciłem wraz z montażem średnio 1850 zetów/1sztukę. Klamki wraz z mechanizmem kupiłem sobie sam po 100 zetów za sztukę srebrne, delikatne z wyglądu. Nie mam problemów na dzień dzisiejszy. W 2003 roku ożeniłem się z córką tegoż producenta i będę wymieniał w przyszłym roku drzwi wejściowe ze stalowych na drewniane - mam nadzieję, że za darmo :lol:

rafałek
02-12-2004, 11:38
Czy producent ma może jeszcze jedną córkę na wydaniu? :wink:

Joga
02-12-2004, 11:43
Dwa lata temu kupilem drzwii firmy Kendoor, wyszly po 1000-1100 z montazem. Fornirowane, hiszpanskie. Przyjemne w zamykaniu. Trzymaja sie bardzo dobrze, bez pekniec, przebarwien itp Przede wszsytkim nie wygladają na plastikowe albo jakąś imitację.
Nie wiem jak teraz wybór modeli, ale na początku nie był olbrzymi, chociaż moim zdaniem gustowny.

Joga
02-12-2004, 11:45
Dwa lata temu kupilem drzwii firmy Kendoor, wyszly po 1000-1100 z montazem. Fornirowane, hiszpanskie. Przyjemne w zamykaniu. Trzymaja sie bardzo dobrze, bez pekniec, przebarwien itp Przede wszsytkim nie wygladają na plastikowe albo jakąś imitację.
Nie wiem jak teraz wybór modeli, ale na początku nie był olbrzymi, chociaż moim zdaniem gustowny.

trol
02-12-2004, 12:46
Ja również poszukuję. Czy ktoś z szanownych Grupowiczów zna i może podać namiary na rozsądnego stolarza, który robi drzwi wewnętrzne pod wymiar (okolice W-wy)?

wg
02-12-2004, 12:49
Lutostański - bardzo ładne moim zdaniem drzwi, perfekcyjne wykonanie. Właśnie mi zamontowali.

magdak
02-12-2004, 13:10
http://www.stolarnia-wisniowa.isg.pl/
- mam okna - super, drzwi już zamówiłam - jak się zrealizują to się (mam nadzieję :wink: ) pochwalę

niciacia
02-12-2004, 13:22
Antytreklama - tylko nie PORTA, cena nie ma nic wspólnego z jakością :cry:

AsiaM
02-12-2004, 13:32
Magdak,
a jak wypadają cenowo i czy nie wiesz przypadkiem czy wykonują usługi w całej Polsce?
Jak będziesz mieć zdjęcia to pochwal się koniecznie.
A może Twoje okienka można już gdzieś zobaczyć?
Pozdrawiam
Asia

magdak
02-12-2004, 13:57
okna wg. mnie są b.ładne :oops: - ostatnio chodzę dużo po sklepach budowlanych, bo zaczynamy "wykończeniówkę" i parę razy porównałam sobie moje okna z niektórymi renomowanymi producentami i muszę przyznać że moje wyglądają super :D (co jak na mnie jest dziwnym zjawiskiem - bo jak twierdzi mój mąż ja mam tendencję do marudzienia i potrafię zawsze znaleźć "dziurę w całym" :-? ) - postaram się zrobić zdjęcia w najbliższym czasie to wrzucę do netu
Ceny - była to jedna z niższych kalkulacji jakie dostałam na moje okna ...
Co do cen drzwi - 850,00 za drzwi z klejonego drewna, z regulowaną ościeżnicą,
klamką i montażem, wg. dowolnie wybranego wzoru, robione na wymiar - to chyba dobra cena.
A czy wykonują usługi w całej Polsce to nie wiem - najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć - ja buduję się w Dąbrowie Górniczej i nie było problemu...

kocza
02-12-2004, 16:51
Do MAGDAK...

Witam serdecznie,

ja mieszkam i buduję w Chorzowie, więc może i u mnie by zrobili...

Gdzie można zobaczyć ich drzwi???

Pzdr., kocza

magdak
03-12-2004, 07:08
żeby zobaczyć ich drzwi i okna trzeba się niestety wybrać na wycieczkę do Wiśniowej (za Dobczycami) - dane na ich www, u mnie drzwi do ewentualnego wglądu będą dopiero w przyszłym roku :(

Wowka
03-12-2004, 09:14
....
JAKIE DRZWI WEWNĘTRZNE POLECACIE? NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? ZA CO WARTO, A ZA CO NIE DOŁOŻYĆ? KTÓRE WG WAS MAJĄ NAJLEPSZY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY?....

Pozwolisz, ze odpowiem tylko na część Twojego pytania.

Warto dołożyć za futryny regulowane. Wówczas drzwi nie tylko elegancko się prezentują lecz także masz wówczas możliwość ich montażu po wykonaniu wszelkich innych prac w tym także tynkowanie,położenie glazury na ścianach w łazienkach, glazury i innych pokryć podłogowych.

Owszem możesz zastąpić futrynę regulowaną tzw. opaską lecz bezprooblemowo możesz to uczynić tylko z jednej strony. Z tej strony z której futryna licuje się z tynkiem.

Ps. nie namawiam gdyż drzwi podobnej klasy jest wiele ale ja mam POLSKONE lini Retro. Jestem z nich zadowolony.

abromba
03-12-2004, 20:00
No właśnie, czy ktoś jeszcze ma POLSCONE Retro - bo naprawde bardzo mi sie podobają.

master30
04-12-2004, 17:07
tak jak piszę, w miarę tanie i dobre dzrwi wewnętrzne pochodzą z firmy WŁOSZCZOWA SA wybór ogromny ceny niskie

Teska
04-12-2004, 17:18
ja kupiłam drzwi Ronkowskiego, sa bardzo dokładnie wykonane.Polecam.
cena 900 zł za sztukę.


mozesz je obejrzec w moim dzienniku budowy.

KrzyCz
04-12-2004, 18:37
jesli ktos szuka drzwi Pol-Skone - moge dac niezly rabat

gosia@
04-12-2004, 20:34
Lutostański - bardzo ładne moim zdaniem drzwi, perfekcyjne wykonanie. Właśnie mi zamontowali.

Tez mam ich drzwi i polecam bardzo.

jareko
04-12-2004, 20:55
niestety musze przylaczyc sie opinii niciacia-ry ;)
Moze nie w temacie jakosci PORTY- na niej ogolnie rzecz biorac sie nie zawiodlem poki co ani razu.
Moje podstawowe zastrzezenie dotyczy terminowosci realizacji zamowien. To jest najbardziej irytujace. Kilkakrotnie zamawialem u roznych przedstawicieli regionalnych ich drzwi i zawsze jeden problem byl - termin, termin i jeszcze raz termin. I te czasy realizacji ...... ostatmi raz przyjalem zamowienie na drzwo PORTA
Po prostu wstyd mi przed klientami i reaalnie ja geba za nich swiece

tomek123
17-01-2005, 07:45
Przychodzi na budowie czas wykończeniówki i szereg nurtujących pytań. Mamy na forum prężny temat dotyczący okien, może warto podyskutować i powymieniać poglądy o drzwiach wewnętrznych. Ja osobiście wacham się czy wybrać gotowe drzwi (Porta, Pol-Skone czy inne) może lepiej zamówić u stolarza??? Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujących i liczę że wątek będzie cieszył się popularnością. Tomek123

Teska
17-01-2005, 07:49
Ja mam drzwi wewnętrzne z Firmy Ronkowski.Sa porzadnie wykonane.cena tez nie powalał z nóg...900 zł za sztukę ( bez klamek)

tomek123
17-01-2005, 09:27
Podnoszę temat jeszcze raz i liczę na ożywioną dyskusję. Tomek123

Kingaa
17-01-2005, 09:41
My zamawialiśmy u stolarza - 700zł brutto (z fakturą!) za sztukę kompletną, czyli z montażem, z klamką itd. drzwi sosnowe - są piękne :) Podjęliśmy taką decyzję, bo drzwi gotowe takie jak nam się podobały są strasznie drogie - bo to niby tylko 500 zł - a do tego jeszce klamka, jeszcze ościeżnica, montaż itp. i wychodzi grubo ponad 1000...

tomek123
17-01-2005, 11:36
Kingaa cena 700 zł za całość jest kusząca, ale obawiam się że w rejonie Poznania pozostanie w sferze marzeń. Tomek123

magdak
17-01-2005, 11:43
ja płacę u stolarza 850 zł z montażem, klamką itp...
drzwi z drewna klejonego, wzór - każdy jaki sobie ktoś wymarzy...
myślę, że to dobra oferta :D

17-01-2005, 11:50
tomek123,
no ja właśnie zamawiam z okolic Poznania drzwi w tej cenie.Zdjęcia podała Magdalenka w wątku o drzwiach.
Poszukam zaraz.

17-01-2005, 11:53
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35647&highlight=drzwi

tomek123
17-01-2005, 12:03
Opal dzięki wysłałem do Ciebie zapytanie na priva. Pozdrawiam Tomek123

Jacekde
17-01-2005, 12:12
Opal czy masz jakies zdjecia tych drzwi, bo w atku do któreg podałeś link jest o nich mowa, ale nie ma zdjęć.

17-01-2005, 12:13
są drzwi-wklejone przez _Zbycha

dana15
18-01-2005, 07:48
Fajne są tamte drzwi, z podanego wątku, ja jednak wybrałam coś bardziej tradycyjnego. Drzwi masonite kolor dębowy z łukiem pełne (bo nikt nie chciał w sypialni mieć szybek :) ) i łazienkowe. Dopiero są zamówione, a potem zobaczymy jak się będą sprawować :)

tomek123
18-01-2005, 08:07
Czy ktoś słyszał o firmie Door-Pol jestem ciekaw opini. W katalogu drzwi wyglądają bardzo ładnie. Pozdrawiam Tomek123

www.door-pol.pl

D`arek
18-01-2005, 19:37
tomek 123 - wypas to nie jest, zwłaszcza te plastikowe ramki, może droższe modele są lepiej odrobione.

akinom
23-01-2005, 18:58
Magdalenka - bardzo ładne drzwi :D i cena też niezła :D

Ja wybrałam drzwi InterDoor z owalnymi ościeżnicami:

http://foto.onet.pl/upload/47/74/_359838_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/11/7/_359839_n.jpg


jaki wybrałaś kolor?
Też chyba skusimy sie na ten model i ościeżnice również owalne:)
Tylko do łazienki kupimy z jedną szybką.
Pięknie się prezentują - wczoraj oglądaliśmy je w realu:)

Maluszek
24-01-2005, 07:44
akinom - kolor to chyba wiśnia (albo czereśnia), sprawdzę i później napiszę. A do dużej łazienki kupiliśmy drzwi z jedną szybką.

akinom
06-02-2005, 21:14
Magdalenka - bardzo ładne drzwi :D i cena też niezła :D

Ja wybrałam drzwi InterDoor z owalnymi ościeżnicami:

http://foto.onet.pl/upload/47/74/_359838_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/11/7/_359839_n.jpg

Maluszek jaki kolor mają Twoje drzwi? Wczoraj zamówiliśmy takie same drzwi w Inter Door, ale jeszcze nie zdecydowalismy sie na kolor.

akinom
06-02-2005, 21:16
.

Sonika
06-02-2005, 22:05
Bardzo ładne te Wasze drzwi.
Ile za komplet z szybą i klamką? I jaki to model?

Cypek
07-02-2005, 07:58
Ja wybrałem PORTA.
Po prostu tylko na takie mnie juz było stać.
Moze kiedyś spale je w kominku a zamontuję prawdziwe drewniane :)

lafcadio
11-04-2005, 09:28
A ma ktoś drzwi Natura, chyba fajne?

Z oknami nie miałem problemu ale drzwi wewnętrzne to koszmar.
Moje okna robił M&S a oni nie robią drzwi...

Wybór tych drzwi doprowadza mnie do szału :evil:

lafcadio
11-04-2005, 09:41
A może ktoś mi doradzi czy mam sobie głowę zawracać drzwiami Natura?

Daria
11-04-2005, 09:42
Magdalenka
Masz bardzo ładne drzwi. W tej cenie to naprawdę rewelacja.
Ja jeszcze nie jestem na tym etapie, ale w Szczecinie znajomi płacili po 1300 za szt. bardzo podobnych. Normalnie zdzierstwo! :D :wink:

em_p
11-04-2005, 13:25
http://www.dre.pl/drzwi/images/galeria_80.jpg
http://www.dre.pl/drzwi/images/galeria_30.jpg
http://www.dre.pl/drzwi/images/idea_40.jpg

wybrałam firmę DRE, ładne, tańsze niż porta (z ościeżnicą ok.400 zł), może nie najlepsze wypełnienie (plaster miodu), ale nie zamierzam ich taranować....

em_p
11-04-2005, 13:48
http://www.dre.pl/drzwi/images/idea_40.jpg
ja mam firmy DRE
użytkowane 6 miesięcy, więc narazie wad nie widać :-)
koszt z ościeżnicą ok.500 zł

tomek123
12-04-2005, 11:10
Ostatecznie zdecydowałem się na drzwi wykonane przez stolarza (polecane przez Magdalenkę). Mają być już za tydzień. Pozdrawiam Tomek123

smartcat
12-04-2005, 15:20
A ja mam drzwi olchowe właśnie tej firmy, takie jak w linku tylko ze wszedzie zamiast kasetonów szyba mleczna nawet do toalety, sprawuja sie OK. Cenowo ok 1000 bez klamek. U mnie wyszło ciut drożej ale miałem grube glify (takie po 25-30 cm) a taka opaska podraża.

http://www.lima-mlawa.pl/malta1.htm

12-04-2005, 16:18
ja mam teraz CAL - Suwałki i sa takie piękne,ze nadal bym chciała tę firmę - z klamką,szeroką opaską,ościeżnicą - około 1100 - 1200 zł - niestety sporo,bo przez sklep.

anick
12-04-2005, 21:23
A ja znalazłam cudeńko z Hiszpani i to niedrogo bo drzwi pełne mahoniowe kosztuja 795 już z futryna, ościeżnicą, zamkami itp. tylko bez klamek:) i wyglądają na prawde jak te, które widziałam za 1800-2000 w salonach.
A chciałam kupić u stolarza, ale tak na prawde po malowaniu je na ciemno i zrobieniu oscieżnic wyszły po prawie 700 wiec sobie darowałam, tym bardziej ze kolezanka takowe wstawiła do gotowej już łazienki i nie dość ze pękły jej dwie płytki na podłodze to jeszcze futryna pękła wzdłóż.. ale to moze dlatego ze drzewo pracuje, a mieszkanie już miała wykończone..

anick
12-04-2005, 21:25
zapomniałam o firmie:) Okna-F Jacek Frączek Bartycka 26/16a/640, Warszawa; oni sa dystrybutorem i działaja na rynku już od 9 lat:)

Pollyann
13-04-2005, 08:42
Anick,a maja moze strone jakas www???? :lol:

lafcadio
13-04-2005, 08:45
ja mam teraz CAL - Suwałki i sa takie piękne,ze nadal bym chciała tę firmę - z klamką,szeroką opaską,ościeżnicą - około 1100 - 1200 zł - niestety sporo,bo przez sklep.
A kiedy kupowałaś i jaki model?

anick
13-04-2005, 10:08
no właśnie nie mają strony www!!! w ta sobote ide na Bartycka do nich wybrac sobie kolor zawiasów bo nie pomyslałam ze moze byc az 10 kolorów i zapytam:)

ozzie
13-04-2005, 19:41
A czy ktos ma drzwi firmy Svedoor? Ciekawa jestem jaka jest opinia na ich temat

Emil
15-05-2005, 17:59
A czy ktos widzial drzwi firmy grab???

tripper
16-05-2005, 10:54
mam zwykle, sosnowe drzwi z Castoramy, z oscieznica kosztowaly okolo 300 pln, sa surowe nielakierowane, moge je wykonczyc dokladnie tak, jak chce (i o to glownie mi chodzilo)

Tom_Poznan
16-05-2005, 12:20
U mnie właśnie zamontowali drzwi Porta



http://foto.onet.pl/upload/45/14/_475465_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/19/86/_475462_n.jpg

Dom zaczyna wyglądać po domowemu!! :lol:

Pozdr

16-05-2005, 18:00
Tom_Poznan,
bardzo ładne drzwi-gratuluję.
Nie mogę wejść do Twoich zdjęć,a chciałam przyjrzeć się gresowi.
Szukam podobnego.
Jeśli to nie klopot,zdradź proszę,co to za płytki.
Pozdrawiam

kacha110
17-05-2005, 15:35
Mamy drzwi kronodoor :)
Ramiak drewniany :)
http://budowa.photosite.com/2005/?page=4

Pollyann
30-05-2005, 18:11
super są drzwi firmy Kondor, maja ekspozycje na bartyckiej , tyle,ze tam to drzwi kosztuja od 2000 w gore :o

smitu
02-09-2005, 13:17
Witam wszystkich
Jestem wlasnie na etapie wyboru nowych drzwi do miesszkania i zamarzylo mi sie, aby do Wc i lazienki byly BULAJE. Niestety ceny sa tak kosmiczne, ze mi rece opadly. Dla przykladu za dwa skrzydla ze szprosami i takie samo jedno, ale przesuwne, dwa skrzydla z bulajami, do tego oscieznice oraz 3 szt oscieznic extra pani w jednej z firm policzyla mi 11000 PLN!!! CZy nie wiecie jak to zrobic taniej? Blagam o pomoc, bo czas nagli (Jasiek przyjdzie na swiat za 2 i pol miesiaca), a my jestesmy w lesie....

pozdrawiam serdecznie
Tomek

kaskaa
02-09-2005, 13:40
Znalazłam taki adres:
http://www.jalmet.republika.pl/

z taką adnotacją: "Nasze bulaje można montować do każdego rodzaju drzwi, niezależnie od ich grubości!"

może ktoś zamontuje ci do do standardowych drzwi? Jedyny problem to wycęcie otworu

kaskaa
02-09-2005, 13:44
i jeszcze w ofercie Interdoor:
http://www.interdoor.pl/s.php?a=2&s=1&i=12

smitu
02-09-2005, 13:45
Wielkie dzieki
Musze zapytac swojego stolarza:)))

smitu
02-09-2005, 13:48
W interdoorze juz sprawdzalem, ale tam maja potwornie drogie oscieznice! Mysle, ze to wyjscie z bulajem do "samodzielnego" montazu nie jest glupie.

czaviar
04-09-2005, 23:22
Ten sam temat przerabiałem przez ostatnie 2 tygodnie. Ceny skrzydeł z firmowymi bulajami zaczynaja sie od 1000 PLN. Dlatego zdecydowałem się dokupic bulaj osobno. Nie jest to jednak sprawa prosta. Początkowo znalazłem je w paw.209 na Bartyckiej 24/26. Nawet niebrzydkie.
Ostatecznie jednak zdecydowałem się właśnie na:


http://www.jalmet.republika.pl/

Wybrałem je w opcji akwarium, tzn. z szyba zespoloną, do ktorej mozna wpuścić wodę ! Na zdjeciach wygląda to rewelacyjnie. Ale raczej wybiorę rozwiązanie pewniejsze: nasypię piasku i muszelek :)

PZDR,
czaviar

Monika B
07-03-2006, 08:35
Jestem na etapie zakupu drzwi wewnętrznych. Wybrałam Porta Nova:

http://img164.imageshack.us/img164/1268/portanova9oc.jpg

Moje będą z mlecznym szkłem.
Czy ma ktoś takie lub podobne?
Trochę obawiam się, czy przy dzieciakach nie będzie za dużo szyb.
Czy łatwo jest zbić takie przeszklenie i co z ewentualnym dorobieniem?
Wspomóżcie mnie, bo pilnie musze podjąć decyzję.
Dzięki
Moni

tripper
07-03-2006, 16:04
a jak czesto twoje dzieci rozbijaly inne szklane tafle w domu? mam na mysli okna, przeszklone drzwiczki i takie innegoo typu gadzety jak talerze, szklanki, kubki...

mysle, ze projektanci drzwi uwzglednili opcje wymiany przeszklenia, pewnie drzwi nie sa nierozbieralne albo odlane z jednego kawalka drewna ;)

Monika B
08-03-2006, 08:09
W drzwiach poszły mi już trzy szyby. :evil: Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.
Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?

kofi
08-03-2006, 09:19
A czy nie ma tych drzwi w takiej wersji, że zamiast tej dolnej szyby jest płyta? Pewnie nie wygląda już to tak fajnie, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A może istnieje opcja, że jak dzieci "spoważnieją" zamienisz tę płytę na szkło?

tripper
08-03-2006, 10:50
W drzwiach poszły mi już trzy szyby. :evil: Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.
Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?

masz mase miejsca miedzy szyba a podloga. buty i odkurzacze chyba posuwaja sie bardzo blisko podlogi, prawda? a trzasnieciem mozna zbic szybe wtedy gdy jest nieprawidlowo zamocowana

Monika B
08-03-2006, 11:13
A czy nie ma tych drzwi w takiej wersji, że zamiast tej dolnej szyby jest płyta? Pewnie nie wygląda już to tak fajnie, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A może istnieje opcja, że jak dzieci "spoważnieją" zamienisz tę płytę na szkło?

Oczywiście, że są z płytą na dole. Stąd moje pytanie, czy bezpiecznie z tą szybą, bo ładniej. Może to nie jest problem - wtedy wybiorę estetykę.

Tripper - to teoria, czy doświadczenie? Bo niektórym nogi czasem posuwają się wyżej :wink:

tripper
08-03-2006, 12:12
Monika, a masz koty psy i inne takie? pomysl o nichh i ze wzgledu na swobodny przeplyw psow i kotow w mieszkaniu wyjmij dolne szyby :)

Monika B
08-03-2006, 12:27
Goście też po imprezie mogliby wybrać łatwiejszą drogę, prawda? Od razu froterkę by odwalili.

chokie
08-03-2006, 15:31
Mam wlasnie takie drzwi Porty: bukowe z mlecznymi szybami. Zamawialam szyby osobno u szklarza, bo tak mi wychodzilo taniej. Mam dwoje ruchliwych dzieci i jak narazie nie bylo potrzeby wymiany szybek. Jedyny minus to taki, ze moje mleczne szyby sa z jednej strony gladkie, a z drugiej matowe piaskowane. Troche trzeba sie "pomeczyc" zeby usunac tluste slady dzieciecych paluszkow z tej matowej strony (mleczko cif radzi sobie z tym problemem). :)

a&b
09-03-2006, 08:45
ja mam takie jak na rysunku porata nova z szyba zaluzja wygladaja slicznie

mam melczna szybke w meblach kuchennych imarze zeby je zmienic
cholerstwo trudno sie czysci i widac odciski pacow :(


:evil: :evil: :evil: :evil: a tak wogole to przez super montazystow ktorzy zle dokonali pomiaru wymierzyli 80 a potrzebna mi jest 70 :( :evil: :evil: :evil: panowie montazysci oczywiscie nie poczywaja sie do odpowiedzialnosci brak slow - szkoda mi nerwow :( mam rowmoe w przyszlym tygodniu z kierownikiem firmy :evil: :evil: ech szkoda nerow
wole liczyc na siebie


takze
jedna sztuke mam do odsprzedania w dobrej cenie - bo jak narazie "stoja" w salonie :(
- nowe oryginalnie zapakowane - na gwaracji
kolor orzech 3 - model 4 szybki

rozmiar 80 prawa

Falki
09-03-2006, 09:49
A to ciekawe, ja też miałem pomiary i mimo tego, że dwa skrzydła miały mieć wysokość 190, za którą zresztą zapłaciłem extra, to dostarczyli 200 :evil: po początkowych propozycjach przycięcia skrzydła :o udało mi się wynegocjować zwrot kasy, która pójdzie na zmianę otworu drzwiowego (bo post factum pojawiła się koncepcja przesuwania otworów i ścianek).

Monika B
09-03-2006, 11:21
a&b - ja wybieram orzech 4 , więc nie pomogę :(

Chokie! No własnie zamawiam mleczne, ale słyszałam o kłopotach z czystością.
Przez te żalujzowe wszystko widać!!! Chyba nie nadadzą się ani do syplialni ani do łazienki?
Jak to jest z tymi śaldami? Rzeczywiście sa takie koszmarnie widoczne na mlecznych?

Falki - jak masz z szybami, to sie podziel ich funkcjonalnością, pleasa. każda opinia dla mnie cenna.

Pozdro
Moni

a&b
09-03-2006, 11:47
orzech 4 jest jzu w sprzedazy pod koniec 2005 nie bylo :(

Falki
09-03-2006, 12:06
Od dzieciństwa pamiętam rozmaite drzwi, ale nie było nigdy takich, które miałyby szybę poniżej kolana. W nowym mieszkaniu będą w różnych wariantach szklenia, od jednego małego "okienka" (łazienka, wc) aż po 8 szybek na 3/4 powierzchni skrzydła.

Co do trwałości - za mojej pamięci pękła tylko jedna szyba, w drzwiach na strych. Była tam jedna tafla szkła w taki modny w latach 80 wzór ;-) z powodu przeciągu drzwi trzasnęły mocno o framugę i... po szybie. Powód wydaje się prozaiczny - są to drzwi o bardzo lekkiej konstrukcji (cienki ramiak + płyta pilśniowa), bez żadnej amortyzacji przy zamykaniu (uszczelki itp.), co powoduje, że łatwo im nadać "pierwszą prędkość tłukącą" :-) Wszystkie pozostałe drzwi w domu są albo z litego drewna, albo są po prostu bardzo grube i ciężkie, po prostu nie da się nimi wystarczająco mocno trzasnąć.

Ten wzór ze zdjęcia nie jest moim zdaniem niebezpieczny ze względu na prawdopodobieństwo stłuczenia. Są to małe szybki, nie spodziewałbym się naprężeń, które mogą im zagrażać. Drzwi też wyglądają na takie o solidnej konstrukcji. A jeżeli boicie się aktywności dzieciaków, no cóż... każdą szybę da się stłuc. Za to mała szyba = mało odłamków = małe prawdopodobieństwo zranienia.[/i]

chokie
09-03-2006, 18:39
Monika B Tluste slady po palcach najlepiej usunac mleczkiem cif, potem tylko kilka razy przetrzec czysta wilgotna sciereczka. Troche jest z tym zachodu. Mniejsze zanieczyszczenia schodza przy uzyciu zwyklego plynu do mycia szyb. Ale faktem jest, ze trzeba to robic dosc czesto :(, zwlaszcza jesli w domu sa dzieci (slady pojawiaja sie nie wiadomo skad) :wink: .

Monika B
10-03-2006, 12:58
Dzięki wszystkim za rady.
Drzwi zamówione - z mlecznymi szybkami.
Mam nadzieję, że synkowie nie będą otwierać ich z kopa. A mycie... może nie przeklnę?

e'mma
10-03-2006, 13:07
Drzwi zamowione, wiec moze musztarda po obiedzie, ale...
Z dosiwdaceznia wiem, ze na stluczenia najbardziej narazone są szyby nie na dole, ale na wysokosci korpusu dzieci. Bo jak biegaja, to raczej "wpadna" w szybe "rekami", a nie "nogami". Wiem cos o tym, bo do tej pory mam slady na rekach od "oparcia" sie o zamknięte drzwi w dziecinstwie. Ja na wszelki wypadek do pokoi wybralam drzwi pelne, bez szyb.

Monika B
10-03-2006, 13:17
Wiem cos o tym, bo do tej pory mam slady na rekach od "oparcia" sie o zamknięte drzwi w dziecinstwie.
Mój brat też ma taki ślad :wink:
Synów mam już trozke starszych i nie biegaja z łapkami do przodu, dlatego pytałam o te dolne. Wychodzi na to, że wszystko musze sprawdzic na własnej skórze.
Napiszę, jak mi sie sprawdza w parktyce.

wbrat
10-03-2006, 13:36
Ostatnio ktos mi powiedzial, ze do czyszczenia szyb piaskowanych (rozumiem, ze mleczne to wlasnie piaskowane) najlepszy jest denaturat. Nie sprawdzalem tego jednak.

Monika B
11-03-2006, 18:15
Ja mam nadzieję na te nowoczesne œciereczki do szyb. Na oknach i lustrach sprawdzajš się rewalacyjnie. W kuchni na mlecznym szkle też nieŸle, ale tam od srodka to rzadziej buszujš dzieckowe paluszki. :wink:

akinom
12-03-2006, 21:20
mam bardzo podobne tylko z firmy Inter Door model Manhatan.
Polecam, sa swietne. Szybki zamawialiśmy osobno, bo InterDoor wstawia tylko z jednej strony gładkie a z drugiej piaskowe (nam to nie odpowiadalo).
Zamowiliśmy bez szybek (tak nam polecił gość z Inter Door'a) i zwykły szklarz dorobił nam szybki klejone, matowe z obu stron błyszczące, zbrojone tj. klejone folia w srodku, co w momencie stłuczenia powoduje tylko popękanie szybki a nie jej wypadniecie i potłuczenie.

Polecam

ed-mar
12-03-2006, 21:26
Akinom!
A ile takie drzwi moga kosztować (tak średnio) z ościeżnicą
Edyta

akinom
12-03-2006, 21:31
za przewezane tj. niestandarowy wymiar płaciliśmy 1700zł (bez szybek i klamek)
Do łazienek ok. 1300 zł (do tego koszt klamki 120zł i 50zł szybka)
Do pokoi trzeba doliczyć koszt 4 szybek.

I niestety montaż dość drogi, w zeszłym roku za montaż 4 drzwi płaciliśmy 900 zł.

Falki
12-03-2006, 21:56
No powiem szczerze, że to konkretny przykład, jak się przepłaca za mieszkanie w Stolicy i okolicach... Nie wiem jak drzwi (choć ja płaciłem w granicach 700 zł za jedno skrzydło z ościeżnicami), ale montaż kosztuje u nas max. 100 zł...

akinom
13-03-2006, 20:00
No powiem szczerze, że to konkretny przykład, jak się przepłaca za mieszkanie w Stolicy i okolicach... Nie wiem jak drzwi (choć ja płaciłem w granicach 700 zł za jedno skrzydło z ościeżnicami), ale montaż kosztuje u nas max. 100 zł...

a to prawda zdzieraja w W-wie jak się da, a nie każdy zarabia tu "kokosy"