PDA

Zobacz pełną wersję : 100 pytań o panele. Podobny wątek w dziale: "Podłogi, schody, taras"



Strony : 1 2 [3] 4 5

Ineso
24-07-2008, 08:49
A czy ktoś z Was ma lub słyszał o panelach KAINDL ONE? bo najbardziej odpowiada mi kolorystyka z tej firmy - Dąb jest taki zimny. Klasa AC4 bodajże, 8mm, koszt ok. 55 zł/metr. Są w OBI.

jarekkur
24-07-2008, 21:46
A czy ktoś z Was ma lub słyszał o panelach KAINDL ONE? bo najbardziej odpowiada mi kolorystyka z tej firmy - Dąb jest taki zimny. Klasa AC4 bodajże, 8mm, koszt ok. 55 zł/metr. Są w OBI.

www.Testbericht.de laminat Kaindl 10,0 otrzymał, ocenę 1,3 bardo dobrą. Wykonany jest metodą DPL+ i ma pięć warstw.
Dobry wybór! Mimo wszystko jednak drewno na podłodze jest czymś absolutnie przyjemniejszymn w mieszkaniu
______________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas

Karolinka 29
06-08-2008, 14:03
Proszę podzielcie się waszymi doświadczeniami w zakresie paneli podłogowych, jaka klasa ścieralności jest najlepsza i jaka grubość? Podobno tam gdzie się dużo chodzi bierze się inne, jakich firm macie panele?

SzipBudowniczy
07-08-2008, 07:20
karolinek ja cie lubie za murarzy wiec ci pisze o panelach na prv- my mamy quickstepa, kupowalismy okolo 8 lat temu, wtedy kosztowaly okolo 90 zl, ale mam je w kuchni w przedpokoju i sa boskie!

Robak
07-08-2008, 21:30
jak w temacie - jakie panele wybrać; chodzi o klasę ścieralności i jakiej grubości?
AC3 czy AC4; 7 mm czy 8 mm a może 9 mm

Cypek
08-08-2008, 07:42
A do jakich pomieszczeń, jak wielkie nasilenie ruchu ?

Henku_wawa
08-08-2008, 07:55
jeśli do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i jeśli pomieszczenie narażone na ścieralność i uszkodzenia mechaniczne (wejście z ogrodu, wchodzenie w szpilkach, stado kotów, 100kg pies, etc.) i jeśli sakiewka nie jest przeszkodą, AC5 i jak najgrubsze :D ale racjonalnie podchodząc nie ma sensu wydawać kasy na AC5 9 mm do np. sypialni. z drugiej strony polecam zamiast AC5 zwykły parkiet.

jacekp71
09-08-2008, 00:04
w mieszkaniu mialem A4, teraz mam A3, zdecydowal wzór, a nie klasa ....
po kilku miesiacach ani sladu zuzycia,
za rok napisze cos wiecej ;-)

Sylwia1667
10-08-2008, 10:09
AC5, 12 mm. Tak fanaberia. Nawet do sypialni (u mnie w sypialni nie tylko się śpi :wink:)

Robak
11-08-2008, 19:59
no to z tymi panelami ma być tak

w pokojach dziecięcych, sypialni; na hallu na poddaszu oraz w sypialni na dole

zatem ac4 wystarczy?? a czy ewentualnie można nabyć ten sam wzór/ deseń panela ale a różnym AC??

Nilfina
12-08-2008, 13:48
Od 2 tyg mam w calym domu Eggera AC4 8mm - niby krotko, ale bez zadnego uszczerbku przezyly juz kilka dni szurajacych drzwi do pomieszczen (zanim drzwi zostaly przeheblowane) i non stop znosza upadajace wiertla, sruby, srubki, linijki, katownik, skrecanie szafek kuchennych itd itp jako ze u nas remont w pelni. A balam sie jak czytalam na forum czyjes wypowiedzi typu "dziecko upuscilo lyzeczke i jest rysa".

Zacheceni ostatnio na kawalku panela prowadzimy doswiadczenia traktujac go jak kiepownice do fajek. Zero sladu poki co.

Alkman
12-08-2008, 22:38
a czy ewentualnie można nabyć ten sam wzór/ deseń panela ale a różnym AC??

Ja znalazłam jeden rodzaj paneli w różnej klasie ścieralności .Tylko nie pamietam firmy albo Krono original albo Kronopol.

sebazax
16-08-2008, 18:09
Witam serdecznie,
proszę o radę, jakie panele dobrać do tych ścian w salonie. Pokój bedzie miał dwie ściany szare/popielate (jasne) i dwie grafitowe (tak w stylu "kinowym").

To nie jest moje foto, znalazłem w sieci na skandynawskiej chyba stronie (lub holenderskiej). Zamierzamy przełamac tą szarość tylko i wyłacznie czerwoną kanapą i i czymś innym czerwonym (akcent).

Oto foto:
http://img526.imageshack.us/img526/4702/indexphppicid211415me3.jpg


Z góry dzięki za podpowiedzi

hybris
16-08-2008, 19:06
odp. moze byc tylko jedna: panele burgundowe
albo naturalny palisander-jak masz forse.

AgaAloes
16-08-2008, 19:48
;)

http://img.hgtv.com/HGTV/2007/07/06/photo1_nicolesassamanLiving_w609.jpg

Osobiscie zestawilabym rozniwniez z mocno pobielonym debem.

sebazax
17-08-2008, 11:52
Dzięki za propozycję.
Ciekawiej to wygląda niż na znalezionym przeze mnie zdjęciu...

adiz1
20-08-2008, 10:08
Drewno wierzchniej warstwy jest pokryte 8-krotnie lakierem utwardzanym UV i - w przeciwieństwie do parkietów - nie wyciera się.


No wcale się nie wycierają.. hahaha Mój kolega posiadający sklep z parkeitem położył ok 2m2 paneli tuż za progiem sklepu. Po 2,5 roku panele są wytarte aż do białości (dębowe). Zrobił to po to żeby pokazać klienton czym różni się parkiet od paneli. Robi to wrażenie na kupujacych!!!!

Traktuje to jako tani marketingowy chwyt.
Dla mnie położenie - czy to paneli laminowanych czy parkietu tuż za progiem wejściowych drzwi to nieporozumienie.
Najlepszy parkiet nadawał by się do renowacji po 2.5 latach traktowania go błotem, piaskiem i obcasami butów. Dlatego w wiatrołapie sprawdza się najlepiej ceramika. Jaką klasę ścieralności miały rzeczone panele, bo nie sądzę że AC5, a takie sugrowane sa do obiektów handlowych. Tak że ostrożnie z ferowaniem wyroków.
Stać mnie było na drewnianą podłogę, świadomie wybrałem jednak dobre i ładne panele laminowane (małe dzieci w domu). Po prostu o takim a nie innym wyborze decyduje szereg czynników.

adiz1
21-08-2008, 12:40
w jednakowym środowisku temperaturę mają jednakową :roll:
Racja święta.
Tylko, że jak leżą na betonie, to dają odczucie chłodu, gdyż lepiej przewodzą ciepło niż deska drzewianna.
W mniejszym stopniu, ale podobnie jak kafelki w łazience.

Czasem mówi się, że parkiet czy panele drewniane są "cieplejsze" niż panele laminowane, ale to przenośnia - chodzi raczej , że "cieplejsze w dotyku/wyglądzie".
Pod panele laminowane daje się podkład - maty izolacyjne (pianka, korek itp) więc nie leżą bezpośrednio na betonie.

piwona
21-08-2008, 16:27
Ja mam prawie wszędzie parkiet a w jednym pokoju panele. Jak to przeczytałam to aż stanęłam jedną bosą stopą na parkiecie a drugą na panelach i naprawdę panele są zimniejsze. Różnica jest odczuwalna.

zetka
21-08-2008, 17:01
Nie mam i nigdy nie miałam paneli ale ostatno jak byli u mnie znajomi którzy cały dom mają w panelach pierwsze co powiedzieli jak weszli do salonu (na parkiet): "ale ciepła ta wasza podłoga" Więc coś w tym musi być..

emild
22-08-2008, 07:52
Ja mam prawie wszędzie parkiet a w jednym pokoju panele. Jak to przeczytałam to aż stanęłam jedną bosą stopą na parkiecie a drugą na panelach i naprawdę panele są zimniejsze. Różnica jest odczuwalna.
to pomino odczuwalnej różnicy, do tej pory, nie zwróciłaś na to uwagi? dopiero teraz jak to przeczytałaś...może to autosugestia kheh.

pati25
22-08-2008, 07:57
Tak panele sa zimne .Latem to nie przeszkadza ale zimą trzeba nosic pantofle

agni71
22-08-2008, 23:50
[Stać mnie było na drewnianą podłogę, świadomie wybrałem jednak dobre i ładne panele laminowane (małe dzieci w domu). Po prostu o takim a nie innym wyborze decyduje szereg czynników.[/quote]

Podpisuję sie pod tym. Własnie dobudowujemy pokój dla dzieci. Początkowo myslałam o podlodze drewnianej, ale jednak będą panele. Bo:
1. mamy panele Pergo (w momencie zakupu ich najdroższy model) od 10 lat i wciąż b. dobrze wygladają.
2. nie podoba się nam parkiet, a w przypadku desek obawiam się jednak o szpary i wnikający w nie brud. Obawiam się też skrzypienia podłogi.
3. Zależy nam, aby pokój wykończyć jak najszybciej.
4. Chcę łatwo i szybko czyścić podłogę.

Wracając do pierwszego pytania - polecam Pergo - u nas sprawdzają się w salonie i korytarzu od 10 lat. W sypialniach mam jakieś gorsze innej firmy i tez są OK, ale nie pamiętam nazwy.

cooler
24-08-2008, 21:28
My mamy obecnie panele z grupy Krono położone 8 lat temu i do tej pory jak ktoś przychodzi to się dziwi że takie lśniące. Ale niestety takich już nie sprowadzają. Wtedy kosztowały ok. 80 zł mkw!!!
Było warto bo mają na laminacie drugą dodatkową warstwę bezbarwnej żywicy i nawet jak się porysują od psów (czasami wpadną do domu) to po kilu dniach od chodzenia (szurania) papciami same się polerują :D
Leżą na podkładzie pilśniowym (zielony) i nie stukają tak jak na piance.

Teraz w nowym domu mamy sporo płytek ale panele też będą. Właśnie układam wąskie klepki Quick Step-a z serii Elegance z 4 stronną fugą i naturalnym usłojeniem i powiem, że wyglądają o niebo lepiej niż deska barlinecka na której lakier wygląda jak laminat foliowy na płycie meblowej :D

Deska z Baltic Woods wygląda lepiej niż ten barlinek ale i tak wolę panele, oczywiście te droższe modele które odwzorowują rysunek słojów.

Kolejne do ułożenia czekają też wąskie klepki ze słojami z Balterio.

Jak je poukładam to porobię zdjęcia.

Marcin1978
25-08-2008, 08:54
A moze panele witexa

http://lh5.ggpht.com/mrcn.mackowski/SFGgTJKjYsI/AAAAAAAAAHA/q2T7RRzE3l0/Zdj%C4%99cie164.jpg


http://lh4.ggpht.com/mrcn.mackowski/SFGgM_kjiFI/AAAAAAAAAGo/QtxmPa_O2QA/Zdj%C4%99cie161.jpg

Wersja z V fuga

Anais75
25-08-2008, 09:16
Witam wszystkich! Widziałam ostatnio bardzo ładne panele, własnie z V fugą firmy Balterio. I chyba się na takie zdecyduję. W ofercie mają wersję z izolacją dźwiękową (sound barrier) i ponoć wystarczy podłożyć tylko jakąś folię (nie pamiętam jak to się nazywa :wink: ) i kłaść. Czy ktoś to ma? Jak się sprawują takie panele? Czy warto kupić właśnie z taką izolacją?

ewe
25-08-2008, 12:12
Świeta prawda z tymi panelami - całą górną podłogę mamy zrobioną w naturalnych dechach a jeden pokój w panelach i jest porażka , chodzenie boso po deskach jest przyjemnoscią ale po panelach nic miłego są zimne, nieprzyjemne.
W nowym domu zdecydowanie panelom laminowanym NIE.

emild
25-08-2008, 13:30
Tak panele sa zimne .Latem to nie przeszkadza ale zimą trzeba nosic pantofle
ja generalnie chodzę w jakichś kapciach, nie zależnie od pory roku. Przecież, żeby nie wiem jak często czyścić, na podłodze zbiera się brud, kurz - i co wy, z brudnymi nogami na kanapę czy pod pościel? :wink: czy ta wada paneli nie jest wydumana?

Jrrzy
25-08-2008, 19:01
Panele laminowane w dotyku robią wrażenie chłodniejszych.Doświadczyłem tego w ostatnie upały - kiedy stawiałem bosą stopę na drewnie (jesionowa finish deska klejona do betonu) to miałem wrażenie,że jest cieplejsza niż panel laminowany (pływający,na piance wygłuszającej).

Gabi.gg
31-08-2008, 22:37
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi panelami? Są dobrej jakości?

sprint
11-09-2008, 12:48
Witam

mam pytanie odnośnie paneli.Czy są panele na których nie widać tak łączeń???W kolorach: dąb lub jesion???Czy cena paneli odgrywa dużą role jesli chodzi o widoczność łączeń?

Wizjer
14-09-2008, 19:47
Generalnie im wyższa cena tym mniej widoczne łączenia ale potrzebny jest też doświadczony fachowiec.

Trociu
15-09-2008, 11:15
Można również zamówić z v-fazą i wtedy łączenia są bardziej naturalne - jak w litej desce.

Wizjer
15-09-2008, 13:00
Słusznie.

cieszynianka
15-09-2008, 14:07
No i układać zgodnie z kierunkiem padania światła, wtedy mniej widać :wink:

sprint
15-09-2008, 18:45
Wlasnie sie zastanawiam nad panelami z V-fuga Krono original

katarsis
16-09-2008, 16:46
nie tylko jakość paneli jest ważna, ale i fachowiec, który je układa

mayland
16-09-2008, 17:59
No i podłoże. Jak bedzie krzywe to i łaczenia bedzie widać :lol:

elais
27-09-2008, 11:08
Podciągam temat, bo jestem zainteresowana zakupem paneli do salonu... może jakieś polecicie, tak do 80zł za metr, podobają mi się odcięnie ciemniejsze, ale nie wenge....

resor
27-09-2008, 15:28
ja moge polecic balticfloor i quickstep :D fakt że czesto cena powala jak sie zobaczy na fakturze zwłaszcza za listw ale wygladaja extra no i lepiej

z tanszych to najczesciej classena kladłem czy jakos tak

andrzej-br
02-10-2008, 19:36
10 lat temu zakupiłem panele podłogowe firmy PERGO z 15 letnią gwarancją ostatnio na połączeniach pojawiły się uwypuklenia, nie wiadomo dlaczego . podłoga nie była zalana ani nic z tych rzeczy. ponieważ jest ona jeszcze na gwarancji wiec złożyłem reklamację i do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi. zgodnie z prawem po 2 tygodniach uznaje się że reklamacja została przyjęta. chciałbym ostrzec wszystkich przed zakupem PERGO jeżeli gwarancja jest tylko na papierze a w razie reklamacji nikt nie udziela jakiejkolwiek odpowiedzi o czymś to świadczy!!! a nie każdego stac na procesy i dochodzenie swych praw!!! tak więc decyzja należy do WAS ja tylko ostrzegłem.....

woren
19-12-2008, 19:00
Witam

Na wstępie życze Wam Wszystkim dużo zdrowia z okazji nadchodzących Świąt, oraz wytrwałości i cierpliwości Naszych wykonawców.


Problem mój dotyczy Paneli podłogowych firmy Kronopoł.
Otóż prawie na każdej paneli z tyłu jest na całej długości wycięty frez.
Poniżej fotka:
http://members.lycos.co.uk/woren0/panela.jpg
A teraz moje pytanie odnośnie wg mnie Wady, czy norma PN-EN-13329 (Laminowane pokrycia podłogowe --Elementy z warstwą użytkową na bazie aminoplastycznych termoutwardzalnych żywic) przewiduje takie moim zdaniem uchybienia??.

Proszę o porady i wskazówki odnośnie mojego problemu.[/url]

woren
19-12-2008, 19:55
NIkt nic nie wie??

Marceliko
19-12-2008, 20:30
Ja wiem :D Nie jest to wada paneli. Są to frezy płyty HDF potrzebne do prowadzenia całej płyty która jest już pokryta laminatem i właśnie dzięki tym frezom jest równo prowadzona do cięcia na konkretny wymiar poszczególnych paneli. W jednej paczce paneli ( nie w każdej) ale jeśli już zapewne bedziesz miał dwa tak nafrezowane panele.

ghost34
19-12-2008, 22:29
przecie to zadna wada nie jest..nawet lepiej jak cos od dołu naciete jest..

woren
20-12-2008, 20:40
Ale Panowie, tak moim rozumem, takim nacięciem może dostawać się wilgoć od spodu, nie jest to gładka powierzchnia.
A drugą rzeczą to na 10 opakowań połowa ma te frezy , w 5 opakowaniach owe były.

jarekkur
21-12-2008, 00:06
Norma PN EN 183329 nie mówi o rodzaju frezowania piór czy wpustów jak też systemów zatrzaskowych. Każdy producenta ma prawo do własnych opatentowanych często rozwiazań.
O jakiej wilgoci mówisz? Po pierwsze wszystkie posadzki drewniane i drewnopodobne układamy na podkładach (wylewkach) o wilgotności maksymalnie 2% mierzone metodą CM-karbidową lub 3% mierzone metodą suszarkowo-wagową. Na taką wylewkę kładzie się folię na zakładkę 20-30cm i wywinięyą na ściany, dopiero na to kłdziesż swój laminat z płyty wiórowej. Sama płyta powinna mie wigotnośc 9-10%.
A poza tym wilgoc od spodu nie potrzebuje nacięcia w płycie ponieważ wejdzie w całą płytę i zniszczy ci posadzkę. Do tego wystarczy, że wylewka bedzie miała 2,5-3% wilgotności przy metodzie CM a 3,7-4,2% przy metodzie suszarkowo-wagowej. Dlatego [powinieneś zmierzy wilgotnoś wylewki w jej dolnej części.
Jezeli kładziesz to na płycie OSB, to żaden problem.
Dziwi mnie jedynie te połowa ma frezy a reszta nie!!!
Z tego co widzę na zdjęciu to nie ma problemu! Oczywiście możesz zawezwac sprzedawcę zanim to wszystko ułożysz i z nim porozmawiac.
Może kupiłeś to na promocji?

Marceliko
21-12-2008, 10:36
Panowie :D Jeszcze raz zapewniam Was że nie jest to wada paneli ! Płyta która jest prowadzona do cięcia na poszczególne panele o wymiarze 1380 x 193 jest nacięta w taki sposób jak pokazuje zdjęcie, i dzięku tym ''rowkom'' równo jest prowadzona na stole piły. Widziałem to na własne oczy na szkoleniu w fabryce Kronopola. I jako dealer paneli podłogowych min. Kronopol ''przeżyłem'' kilka reklamacji otrzymanych od klientów w związku z tymi nacięciami 8) . Nie ma znaczenia czy panele były w promocji czy nie..I również to że w jednych paczkach panele są z nacięciami czy nie.. Te nacięcia w żaden sposób nie zmniejszają właściwości użytkowej podłogi, nie wpływają na estetykę a i z doświadczenia z montaży tych podłóg zapewniam Was że nie zmniejszają trwałości paneli :P

ghost34
22-12-2008, 21:42
święta racja co zaś to zaś.. :roll: :roll: bez szukania dziury w całym please.. :wink: :roll:

jarekkur
23-12-2008, 22:24
Panowie :D Jeszcze raz zapewniam Was że nie jest to wada paneli ! Płyta która jest prowadzona do cięcia na poszczególne panele o wymiarze 1380 x 193 jest nacięta w taki sposób jak pokazuje zdjęcie, i dzięku tym ''rowkom'' równo jest prowadzona na stole piły. Widziałem to na własne oczy na szkoleniu w fabryce Kronopola. I jako dealer paneli podłogowych min. Kronopol ''przeżyłem'' kilka reklamacji otrzymanych od klientów w związku z tymi nacięciami 8) . Nie ma znaczenia czy panele były w promocji czy nie..I również to że w jednych paczkach panele są z nacięciami czy nie.. Te nacięcia w żaden sposób nie zmniejszają właściwości użytkowej podłogi, nie wpływają na estetykę a i z doświadczenia z montaży tych podłóg zapewniam Was że nie zmniejszają trwałości paneli :P

Człowiek całe życie się uczy, sic.

pytalski
25-12-2008, 16:15
witam. w maju przymierzam się do remontu mieszkania i poszukuję paneli podłogowych o jakimś ciekawym oryginalnym wzorze.wiem że w sprzedaży są panele w większości o strukturze słojów drzewa. czy ktoś z was widział panele jednolite (bez struktury) lub w jakieś ciekawe wzory?
w komforcie ostatnio widziałem panele epi floors - grafit ww jakieś kuleczki - całkiem fajne
czy orientujecie jakiś producent ma w ofercie coś oryginalnego - jeśli tak to proszę o namiary pozdrawiam

K74
27-12-2008, 22:58
Parador ma bardzo fajne wzorki. I świetnie się układa (jeżeli jesteś tak jak my, początkującym panelarzem :wink: ).

Nefer
27-12-2008, 23:07
Parador ma bardzo fajne wzorki. I świetnie się układa (jeżeli jesteś tak jak my, początkującym panelarzem :wink: ).
to jest czad :

http://www.parador.de/img/common/parador_produkte/parador_laminat/parador_laminat_trendtime/pblm245_p_g.jpg

http://www.parador.de/img/common/parador_produkte/parador_laminat/parador_laminat_trendtime/pblm246_p_g.jpg

http://www.parador.de/img/common/parador_produkte/parador_laminat/parador_laminat_trendtime/pblm213_p_g.jpg

i moje ulubione :

http://www.parador.de/img/common/parador_produkte/parador_laminat/parador_laminat_trendtime/pblm241_p_g.jpg

monah
27-12-2008, 23:20
o jaaaa, te ostatnie są boskie!

Nefer
27-12-2008, 23:22
o jaaaa, te ostatnie są boskie!

Właśnie mój syn rozważa czy chce takie do pokoju :) Widziałam podobną wykładzinę laminowaną. Też była niezła - ale to jest numero uno :)

K74
27-12-2008, 23:34
Te ostatnie to ja mam w sypialni małżeńskiej :D . Znajomi stwierdzili, że wygląda jak świątynia dumania szalonego rockmana :wink: .

Nefer
27-12-2008, 23:48
Te ostatnie to ja mam w sypialni małżeńskiej :D . Znajomi stwierdzili, że wygląda jak świątynia dumania szalonego rockmana :wink: .

No to chyba sie wproszę zobaczyć na żywo :):)

K74
27-12-2008, 23:55
Z młodzieżą zapraszam :) .

Nefer
28-12-2008, 00:07
Z młodzieżą zapraszam :) .
:):) Dzięęęeki - ale tego Ci chyba nie zrobię :) Podłoga piękna - jeśli na żywo wygląda tak jak na zdjęciach to jest grzechu warta :)

agakz
28-12-2008, 19:10
Parador ma bardzo fajne wzorki. I świetnie się układa (jeżeli jesteś tak jak my, początkującym panelarzem :wink: ).

a gdzie w Poznaniu można ją kupić? moja córka sobie zażyczyła tę Wine&Friut bo jest podobno taka ... piracka :o

K74
28-12-2008, 21:11
A w Castoramie na przykład :D .

madzia.a
29-12-2008, 08:44
Na początku nowego roku, zabieramy się za remont pokoi. Jednak mam ogromny dylemat z panelami :( Zainteresował mnie kolor Dąb Canyon, oraz Teak Borneo z serii Style z 4 klasy ścieralności firmy Classen. Wiem, że firma Classen jest bardzo popularna, dlatego mam nadzieje, że wiecie o jakie kolory mi chodzi. Jeśli nie, to wklejam zdjecia, chociaż pewnie nie oddadzą koloru paneli w rzeczywistości. Wklejam również fragmenty swojego mieszkania, by łatwiej było dopasować panele do wystroju, oraz meble które zamierzam kupić (zdjęcie zaporzyczone z innego forum)
http://www.voila.pl/308/5mxv9/
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,3011,19758

Może ktoś mógłby wkleić fotki jak Teak Borneo prezentuje się w mieszkaniu?

asuulek
29-12-2008, 11:07
Witaj Madziu poświątecznie :P
Co do paneli to mi coraz bardziej podaba się dąb. Do tych mebli będzie pasował. U moich teśców chyba mają coś takiego ale nie jestem pewna. Kolor jakby ten tylko... nie wiem czy to zależy od producenta, czy od położenia... strasznie widać łączenia. Jak będę u nich (i będe mieć aparat) to zrobię zdjęcie. Czy na tych panelach widać takie wgłębienia? Bo u nich widać takie jakby żyłki.
Pozdrawiam!

madzia.a
29-12-2008, 11:22
Witaj Madziu poświątecznie :P
Co do paneli to mi coraz bardziej podaba się dąb. Do tych mebli będzie pasował. U moich teśców chyba mają coś takiego ale nie jestem pewna. Kolor jakby ten tylko... nie wiem czy to zależy od producenta, czy od położenia... strasznie widać łączenia. Jak będę u nich (i będe mieć aparat) to zrobię zdjęcie. Czy na tych panelach widać takie wgłębienia? Bo u nich widać takie jakby żyłki.
Pozdrawiam!
Witaj Asuulku! Mam nadzieje, że zyczenia przeczytałaś... :wink:
Może teściowie będą pamiętać, jakiej firmy są te panele?
Jeśli chodzi o łączenia, to wydaje mi się, że to kwestia montażu, bo czytałam, ze panele z Classena to jedne z najlepszych dostepnych na rynku.
Mnie również bardziej podoba się dąb, ale wiesz- wole sie jeszcze upewnić :wink:

agakz
29-12-2008, 14:06
A w Castoramie na przykład :D .
dzięki, na to nie wpadłam :D

madzia.a
29-12-2008, 16:21
może jeszcze ktoś byłby w stanie mi pomóc? :(

jarekkur
29-12-2008, 21:45
Na początku nowego roku, zabieramy się za remont pokoi. Jednak mam ogromny dylemat z panelami :( Zainteresował mnie kolor Dąb Canyon, oraz Teak Borneo firmy Classen. Wiem, że firma Classen jest bardzo popularna, dlatego mam nadzieje, że wiecie o jakie kolory mi chodzi. Jeśli nie, to wklejam zdjecia, chociaż pewnie nie oddadzą koloru paneli w rzeczywistości. Wklejam również fragmenty swojego mieszkania, by łatwiej było dopasować panele do wystroju, oraz meble które zamierzam kupić (zdjęcie zaporzyczone z innego forum)
http://www.voila.pl/308/5mxv9/
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,3011,19758

Podłoga na zdjęciach jest z desek sosnowych. Podejrzewam, że chcesz na te piękne, żywe i zdrowe sosnowe deski położyc w ramach remontu udające drewno laminat (sztuczne). Drewno można pięknie koloryzowac i pokryc lakierem z absorbentami promieni UV tak aby nie ciemniały (żółkły), można również olejowac. Podłoga z desek jest zdecydowanie cicha w porównaniu z hałaśliwymi panelami.
Chyba, że jest to podłoga z Hajnówka, czyli deska trójwarstwowa sosnowa ułożona pływająco. Czy tak?

madzia.a
30-12-2008, 08:55
Na początku nowego roku, zabieramy się za remont pokoi. Jednak mam ogromny dylemat z panelami :( Zainteresował mnie kolor Dąb Canyon, oraz Teak Borneo firmy Classen. Wiem, że firma Classen jest bardzo popularna, dlatego mam nadzieje, że wiecie o jakie kolory mi chodzi. Jeśli nie, to wklejam zdjecia, chociaż pewnie nie oddadzą koloru paneli w rzeczywistości. Wklejam również fragmenty swojego mieszkania, by łatwiej było dopasować panele do wystroju, oraz meble które zamierzam kupić (zdjęcie zaporzyczone z innego forum)
http://www.voila.pl/308/5mxv9/
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,3011,19758

Podłoga na zdjęciach jest z desek sosnowych. Podejrzewam, że chcesz na te piękne, żywe i zdrowe sosnowe deski położyc w ramach remontu udające drewno laminat (sztuczne). Drewno można pięknie koloryzowac i pokryc lakierem z absorbentami promieni UV tak aby nie ciemniały (żółkły), można również olejowac. Podłoga z desek jest zdecydowanie cicha w porównaniu z hałaśliwymi panelami.
Chyba, że jest to podłoga z Hajnówka, czyli deska trójwarstwowa sosnowa ułożona pływająco. Czy tak?
Naprawde nie mam pojecia o czym piszesz?
W pierwszym linku, który wkleiłam są zdjęcia paneli oraz fragmentu mojego mieszkania- kuchni gdzie są kafelki i tak pozostanie oraz pokoju dziennego gdzie jest gumolit.
Drugi link jest przypadkowo znaleziony w necie, są na nim zdjęcia mebli, które zaamierzam kupić.
O jakich deskach sosnowych mówisz? Zapewniam cie że nic takiego nie posiadam w swoim mieszkaniu!

madzia.a
30-12-2008, 13:10
podnosze temat!

jarekkur
30-12-2008, 14:30
podnosze temat!

tak wygladało to na zdjęciu z meblami. Zasugerowałem się remontem, który masz zamiar przeprowadzic. Przyjąłem, że zdjecie należy do ciebie i jest to pomieszczenie, które będzie remontowane. No cóż pomyliłem się.

Gdybyś zaznaczyła zdjecie twoich pomioeszczeń gdzie widac również podłogę, to zapewniam, że mógłbym ci pomóc.
Pytanie co leży w tej chwli na podłodze i w jakim jest stanie jest wiążące dla dokładnego przeanalizowania sytuacji. Taka możliwośc daje gwarancję na solidne, trwałe i estetyczne wykonanie podłogi.
Tak nawiasem to podłoga na tych zdjeciach wskazuje na sosnowe deski chociażby ze wzgledu na dużą ilośc sęków i jej kolor.
Jest tam również choinka; wszystko mi mówi, że to twoje mieszkanie no ale....człowiek omylny jest.

madzia.a
30-12-2008, 14:35
podnosze temat!

tak wygladało to na zdjęciu z meblami. Zasugerowałem się remontem, który masz zamiar przeprowadzic. Przyjąłem, że zdjecie należy do ciebie i jest to pomieszczenie, które będzie remontowane. No cóż pomyliłem się.

Gdybyś zaznaczyła zdjecie twoich pomioeszczeń gdzie widac również podłogę, to zapewniam, że mógłbym ci pomóc.
Pytanie co leży w tej chwli na podłodze i w jakim jest stanie jest wiążące dla dokładnego przeanalizowania sytuacji. Taka możliwośc daje gwarancję na solidne, trwałe i estetyczne wykonanie podłogi.
W pierwszym poście napisałam, że w drugim linku przedstawiam zdjęcie mebli, które zamierzam kupić, zdjęcie jest zapożyczone z innego forum.
Obecnie na podłodze mam gumolit. W pierwszym linku wkleiłam zdjecie na którym widać mój komplet wypoczynkowy oraz zdjecie kuchni, gdzie widać drzwi, które sa w całym mieszkaniu. Panele muszą pasować do drzwi oraz mebli.

madzia.a
31-12-2008, 09:28
Knife_Girl, firma Classen produkuje panele w dwóch kolorach o nazwie Teak Borneo. Jeden jest z serii Allegro strukture, posiadające 3 klase ścieralności, a drugi z serii Style mające 4 klase ścieralności. Które ty masz panele?
Bardzo mi się twoje panele podobają, jednak zależy mi na 4 klasie.

asmo
31-12-2008, 16:04
mam kłopot, chciałbym na podłogę położyć panele podłogowe imitujące trawertyn, miały by one być położone w przedpokoju czyli często by się brudziły a są one chropowate i tu moje pytanie czy łatwo się będzie czyścic te panele może ktoś ma takie producent to chyba KRONOPOL

madzia.a
04-01-2009, 15:36
może jednak ktoś mógłby się pochwalić zdjeciami paneli w kolorze teak borneo?

DorciaIQ
05-01-2009, 17:03
Widziałam płytki imitujące trawertyn, ale panele? Możesz wrzucić jakąś fotkę?

justyna_m
05-01-2009, 17:09
coś takiego (to panel)

?????

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBTYWJsZQ%3D%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFgnVkbmlvd2Ugc8WCb8WEY2U%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBOYXR1cmFs.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBSdXN0.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBDaGFyY29hbA%3D%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBJdm9yeQ%3D%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_UGFjaWZpYyBTbGF0ZSBTYW5k.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_VmVuZWNqYSBTdG9uZQ%3D%3D.jpg

justyna_m
05-01-2009, 17:11
http://www.witex.com/imgs//dekore/big_QXJ0ZWZhY3Q%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_U2NyYXRjaA%3D%3D.jpg

http://www.witex.com/imgs//dekore/big_TWFnbmV0IEJsdWU%3D.jpg

justyna_m
05-01-2009, 17:16
zapomniałam dodać - nie są chropowate - są gładkie

witu102
06-01-2009, 08:15
widziałem coś takiego, ja osobiście obawiałby się o jakość..jak oglądałęm w sklepie miałem wrażenie, że to najtańszy panel z naklejoną tapetą-imitującą włąśnie kamień i głównie za tą "innowacyjność" się płaci a nie za jakość samego drewna...kupiłbym albo zwykły - drewniany panel albo płytki imitujące kamień

justyna_m
06-01-2009, 09:29
widziałem coś takiego, ja osobiście obawiałby się o jakość..jak oglądałęm w sklepie miałem wrażenie, że to najtańszy panel z naklejoną tapetą-imitującą włąśnie kamień i głównie za tą "innowacyjność" się płaci a nie za jakość samego drewna...kupiłbym albo zwykły - drewniany panel albo płytki imitujące kamień

akurat te co pokazałam to raczej dobrej firmy - witex

madzia.a
09-01-2009, 09:25
up

asuulek
14-01-2009, 08:51
Cześć Madziu! Wybrałaś już te panele?

Ja znalazłam "nasze" mebelki :P u jednego forumowicza. Zobacz tutaj
http://forum.muratordom.pl/dom-m42-przemyslany-z-muratora,t120458-300.htm

Cały domek świetnie urządzony.

Pozdrawiam!

madzia.a
14-01-2009, 11:12
Cześć Madziu! Wybrałaś już te panele?

Ja znalazłam "nasze" mebelki :P u jednego forumowicza. Zobacz tutaj
http://forum.muratordom.pl/dom-m42-przemyslany-z-muratora,t120458-300.htm

Cały domek świetnie urządzony.

Pozdrawiam!
Wow!! Super! Dzięki Asulku!
Nie wiem czy wspominałam, ale ja chyba zdecyduje się tylko na komode, szafke pod tv oraz stolik. nie chce żadnych półek, bo nie mam tyle rzeczy, żeby je zapełnić. W domu mam zamiar mieć jak najmniej durnostójek :D
A ty już się zdecydowałaś jakie chcesz segmenty kupić?

Ja nadal męcze się z wyborem paneli. Rany ten remont przemienił się w istny koszmar :x

MarzannaPG
31-01-2009, 12:45
Właśnie robimy podłogi (wreszcie!) na poddaszu. Są tu 4 pokoje i łazienka. Sprawa dotyczy oczywiście 4 pokoi i niedużego holu z antresolą. Układ pokoi względem siebie symetryczny, "w kwadrat".
Koncepcja wstępna zakładała inne panele w każdym pokoju, jedynie w holu miały być takie jak w salonie (jako łącznik pomiędzy dołem i górą). Stąd dawno temu zamontowano w każdym pokoju różne parapety (fornir drewniany na obrzeżach, MDF na płaskiej powierzchni)od klonu po złoty dąb. Pod te parapety wybierałam właśnie wczoraj panele.
No i okazało się, że już nie produkują tych paneli, które mamy na dole, więc koncepcja spójności dołu z górą się 'rypła'. Piąty rodzaj peneli na górze? :evil:
Mąż jest teraz za koncepcją jednorodnych paneli na całej górze, włącznie z holem. Koncepcja kusząca, bo brak listew w drzwiach, spójne wnętrza przynajmniej na górz, skoro z dołem (za wyj. takich samych drzwi) się nie da. Problemem są jednak owe różnokolorowe parapety - w tej chwili nie do wymiany (boże, czemu nie zrobiłam białych? :o ).
Jak wy byście zrobili lub jak jest u was. Dodam, że nadal zachowana jest zasada,że każdy z pokoi będzie miał inną koncepcję kolorsytyczną i fakturową jeśli chodzi o ściany, więc może nadal te różne panele a do holu coś zbliżonego z tymi na dole?
Help!

ave!
31-01-2009, 13:15
Ja na górze mam jednakowe podłogi, drzwi, okna, parapety- drewniane albo jak panele pseudodrewniane - to jednak, stanowią pewną uniwersalną całość i z reguły pasują do wielu koncepcji . Koncepcje kolorystyczne też są różne, bo syna pokój a nasza sypialnia... są eufemistycznie mówiąc, w różnych stylach :wink:
Jestem zwolennikiem nie mieszania wzorów na płaszczyznach baaardzo rzadko zmienialnych np. podłogi, dół też mam jednakową terakotę wszędzie oprócz łazienki i wyspy drewnianej w części pokoju dziennego
ps. z z czego masz parapety? jeśli jest np. typu marmur to pewnie też nie powinno być problemu

MarzannaPG
31-01-2009, 14:41
Jest w poście powyżej - parapety to z wierzchu okleina MDF, natomiast obłożone dookoła fornirem drewnianym, wszystko razem sprawia wrażenie drewna.

ave!
31-01-2009, 15:58
Masz podobny domek do mojego. Wydaje mi się, że dobrze wyglądają podłogi jednakowe na w miarę niedużej przestrzeni a panele dobierz tak, aby pasowały do parapetów czy to na zasadzie wzoru, czy kontrastu czy ... na zasadzie innego "pasowania".
Zresztą, parapety to chyba nie jest taki problem przy pasowaniu
powodzenia :D :wink:

MarzannaPG
31-01-2009, 16:11
Źle napisałam a propos parapetów: z wierzchu fornir, obłożony dookoła drewnem.
Nie jest to takie proste żeby wszędzie panel był dobrany do parapetów a w kontraście ze schodami i drzwiami w holu. W kontraście do parapetów mógłby być, gdyby wszędzie parapet był taki sam, a nie jest,więc w jednym pokoju będzie dobrany w innym na zasadzie kontrastu. Tak to jest jak się wykończeniówka w czasie rozciąga...

zetka
31-01-2009, 18:20
Ja bym chyba jednak dała jednakowe panele (najlepiej jakieś jasne bo do wszystkiego pasują) a w przyszłości pomyślała o ujednoliceniu parapetów 8) A tak w ogóle to wyznaje zasade żeby parapety były dopasowane do okien, przynajmniej potem nie ma problemów że do niczego nie pasują ;)

cieszynianka
31-01-2009, 18:56
Każdy pokój jest oddzielony drzwiami, więc stanowi pewną odrębność i może mieć inną podłogę. Tak myślę. A przedpokój rzeczywiści mógłby nawiązywać do tej powierzchni, z którą jest widoczny :wink:

ddoommiinniikk
31-01-2009, 22:41
że już nie produkują tych paneli
Spróbuj poszukać w wielkich firmach sieciowych sprzedających materiały wykończeniowe. Jeśli w danym oddziale nie ma, to może być w innym i mogą ściągnąć dla Ciebie potrzebną ilość. To, że wzór nie jest produkowany, to nie znaczy, że nie zalega na jakimś magazynie.

saraha
02-02-2009, 11:17
A ja chyba pokuszę się o różne panele w pokojach na poddaszu. Zupełnie inny charakter będzie przecież miała nasza sypialnia, a inny np. pokój synka... Problemem jest też korytarz, musi przecież pasować do schodów. Chciałabym, żeby generalnie wszystko do siebie jakoś tam pasowało, ale żeby pasowało, nie musi być przecież TAKIE SAMO. To teoria, jak to rozwiążę w praktyce, jeszcze nie wiem... A parapety będę miała wszędzie dopasowane do okien.

dabell
02-02-2009, 11:30
Ja mam wszędzie parkiet co prawda, ale chciałam zwrócić uwagę na jedną sprawę: nie wiem jak u Was ale u mnie drzwi w pokojach są prawie zawsze otwarte (dzieci się jeszcze nie zamykają w jaskiniach :-)) i wchodząc na górę miałabym przed oczami misz masz na podłodze.

Marzeno - jednym słowem jestem za jednolitą całością podłogi. Parapety nie będa razić, tym bardziej że każdy pokój chcesz zrobić w różnej wersji kolorystycznej. To tylko element wyposażenia, który prawie znikniew tle, a podłoga jako największa tafla będzie najbardziej widoczna.

Damro
02-02-2009, 13:17
A ja bardzo żałuję że dałam wszędzie jednakowe,jest potem ciężko umeblowac te pokoje np u córki planuję białe meble i za cholerę nie pasuje do nich podłoga więc nie wiem czy będą białe,u syna meble ma bardzo ciemne,też to mi nie pasuje,u młodszej córki dam dywan więc nie będzie się rzucał w oczy a i w naszej sypialni też trochę musiałam pokombinowac z wystrojem,jedynie w holu mam inne :D z czego jestem zadowolona bo musiałam podpasowac ze schodami,póki dzieci jeszcze małe,tak zostanie,za parę lat napewno będzie drewno,panele to mój najgorszy wybór jaki dokonałam,nigdy więcej nie kupię paneli ale to tylko moje skromne zdanie.

Marfa
02-02-2009, 13:50
Marzanna Guzikowska,
U nas na górze też 4 pokoje i też przymierzamy się do kładzenia podłóg..:)
Choć prawdopodobnie (na 98% jestem zdecydowana), że na całej górze będą takie same panele (jeszcze nie wiem jakie) to dopuszczam jeszcze możliwość, żeby w pokojach zrobić inne niż w holu. W holu powinny pasować do schodów, ale reszta to inna kwestia (w końcu są drzwi do pokoi). Poza tym prawda jest taka, że drewno to drewno. Jeśli w jednym pokoju nie będą panele prawie czarne, a w drugim super jasne, a wszystkie w zbliżonej kolorystyce to raczej powinno pasować.

Parapety mam w całym domu takie same (wszędzie dębowe), a tak naprawdę jeszcze nie wiem jaka będzie podłoga w poszczególnych pomieszczeniach i jakoś specjalnie nie przejmuje się tym, że nie będą pasowały - wszystko zależy od późniejszego zaaranżowania :)

A jeśli naprawdę nie uda Ci się znaleźć takich samych podłóg na antresole, jak na dole są to mi się wydaje, że wystarczy, żeby kolorystycznie były podobne - nikt nie będzie raczej aż tak bardzo się przyglądał !!!

Pozdrawiam

joannab
04-03-2009, 10:51
Podciągam temat po raz kolejny.
Chcę położyć w salonie panele Balterio z czterostronną V fugą. czy ktoś ma panele tej firmy ?
Cooler czy położyłeś te panele? Jeżeli tak to powiedz proszę jak się sprawują po jakimś czasie?

magdamgs
04-03-2009, 14:47
Aga_koty

Możesz napisać jaki to kolor podłogi na twoich zdjęciach?

Dzięki

joliska
04-03-2009, 14:51
Podciągam temat po raz kolejny.
Chcę położyć w salonie panele Balterio z czterostronną V fugą. czy ktoś ma panele tej firmy ?
Cooler czy położyłeś te panele? Jeżeli tak to powiedz proszę jak się sprawują po jakimś czasie?



Ja kupiłam dąb tasmański z linii tradition elite - ale jest jeszcze w paczkach i czeka na montaż :)

grzechk
05-03-2009, 08:40
Ja kupiłem Balterio, ale montaż gdzieś za miesiąc. Właściciel sklepu to znajomy i powiedział że z czystym sumieniem może polecić Balterio. WIem, że bubla by mi nie wciskał.

joannab
05-03-2009, 09:01
Kolejne do ułożenia czekają też wąskie klepki ze słojami z Balterio.

Jak je poukładam to porobię zdjęcia.

Cooler jak tam Twoje Balterio. Pokażesz zdjęcia?

Grreeg
06-03-2009, 20:09
Ja płaciłam za Quick-Step'y z serii Majestic (najdroższe) niecałe 110zł/m2 netto.
To było ze 3 tygodnie temu. Wczoraj zaczęli układać.

to nie najtaniej.... Ale 49 zł to już inna bajka:)

Daj znać koniecznie, Aga czy jesteś zadowolona. Najchętniej zdjęcia bym zobaczyła:)
Owszem, kupiliśmy bardzo drogie panele. Ale ja potrzebuję podłogi, nad którą nie będę się trzęsła, ze się porysuje, rozeschnie, spuchnie, i takie tam .... Generalnie podłogę chcę ułożyć i o niej zapomnieć :lol: Te panele mają klasę ścieralności AC5 i dożywotnią gwarancję na zastosowania domowe. W dodatku wyglądają bardziej jak deska niż jak panele ...
Mam kilka fotek z układania:
http://images22.fotosik.pl/137/7c7b43425587f530med.jpg
http://images22.fotosik.pl/137/b122cbfd84c67c29med.jpg
http://images12.fotosik.pl/65/46c0676ad282b7cfmed.jpg
http://images12.fotosik.pl/65/f2602e059a44df43med.jpg
http://images12.fotosik.pl/65/670ffc8231be27f9med.jpg
http://images22.fotosik.pl/137/9d19642f58345b43med.jpg

Ładniutkie te panele. Powiedz mi jaką mają grubość? Kładłaś pod nie jakąś piankę?

nitubaga
07-03-2009, 14:02
byłam właśnie na stronie Balterio.. i nie powiem ładne tam sa rzeczy ... a jak to wychodzi cenowo?

drzewo różane

http://www.balterio.com/gfx/decors/big_521.jpg

oraz

oliwne

http://www.balterio.com/gfx/decors/big_539.jpg

nitubaga
07-03-2009, 14:11
Najtanszy parkiet jest lepszy niz najlepsze i najdrozsze panele!!!!!!!!!!!


www.parkiecik.pl

oj nie zgodzę się.... :roll: nie widziałeś mojego bukowego parkietu :x

ullerowa
07-03-2009, 14:25
Najtanszy parkiet jest lepszy niz najlepsze i najdrozsze panele!!!!!!!!!!!


www.parkiecik.pl

oj nie zgodzę się.... :roll: nie widziałeś mojego bukowego parkietu :x

mój dębowy pojechał spowrotem do sklepu, nawet ten juz przyklejony :evil: :evil: :evil:
i wcale nie był najtańszy :-? :evil:

joliska
07-03-2009, 15:41
byłam właśnie na stronie Balterio.. i nie powiem ładne tam sa rzeczy ... a jak to wychodzi cenowo?


Mój dąb tasmański kosztował 99,95 zł, ale dostałam upust i zapłaciłam 95 zł/mkw.

nitubaga
07-03-2009, 16:13
byłam właśnie na stronie Balterio.. i nie powiem ładne tam sa rzeczy ... a jak to wychodzi cenowo?


Mój dąb tasmański kosztował 99,95 zł, ale dostałam upust i zapłaciłam 95 zł/mkw.

czyli jak na panel to tak sporawo... ale dobrego drewna w tej cenie to chyba ciężko wyhaczyć....


a powiedz mi jeszcze Joliska - czy one są do układania na klej czy pioro-wpust pływająco? i gdzie je można dostać?

joliska
07-03-2009, 16:31
nitubaga,

deski nadającej się do cyklinowania, a tylko taka byłaby sensowną alternatywą dla paneli, w tej cenie nie kupiłabym :) Może jasną, ale marzyłam o ciemnej podłodze i taka będzie.
Układana będzie na korku, jako pływajaca. Nie wiem, czy można te panele kleić. Duży wybór Balterio jest w sklepach Komfort, a w Warszawie masz sporo sprzedawców - proponowałabym tam pójść, bo w Komforcie zniżki raczej nie dadzą ...

nitubaga
07-03-2009, 16:37
czyli komfort je ma? :o no to już wiem, gdzie pójde macać :P


zaraz coś może wygooglam... dzięki za info :)

popcarol
07-03-2009, 19:29
My niedawno polozylismy panele Krono ac4 do budynkow uzytecznosci publicznej, imitujace deske - wygladaja dobrze, koszt ok 28 zl/m2. Za kilka lat wymienie bez zalu.
Deski miec nie moglismy ze wzgledu na ogrzewanie podlogowe.
Te sa specjalnie na podlogowke, polozone plywajaca na podkladzie - piance wygluszajacej arbiton. Jak dla mni super. Efekty w moim dzienniku dla chetnych.
Pozdrawiam

ghost34
07-03-2009, 21:29
My niedawno polozylismy panele Krono ac4 do budynkow uzytecznosci publicznej, imitujace deske - wygladaja dobrze, koszt ok 28 zl/m2. Za kilka lat wymienie bez zalu.
Deski miec nie moglismy ze wzgledu na ogrzewanie podlogowe.
Te sa specjalnie na podlogowke, polozone plywajaca na podkladzie - piance wygluszajacej arbiton. Jak dla mni super. Efekty w moim dzienniku dla chetnych.
Pozdrawiam

deske ze wzgledu na ogrzewanie mogliście miec..to śa mity..pozdrawiam.

popcarol
08-03-2009, 07:58
deske ze wzgledu na ogrzewanie mogliście miec..to śa mity..pozdrawiam.

Tak, ale odpowiednio cienka, klejona do podloza, za 6x wieksze pieniadze... wole za kilka lat kupic nowa podloge:)

ghost34
08-03-2009, 08:06
deske ze wzgledu na ogrzewanie mogliście miec..to śa mity..pozdrawiam.

Tak, ale odpowiednio cienka, klejona do podloza, za 6x wieksze pieniadze... wole za kilka lat kupic nowa podloge:)

nieprawda...ale jeśli wolisz proszę barrdzo..

ben88
08-03-2009, 10:00
U nas bedzie podłogowka i beda PANELE.

Jak mi się znudzą lub zmieni sie moda to je wyrzuce.Balagan przy tym maly i

zabiera to niewiele czasu :)

Pierwsze panele kupowalam 8 lat temu i wygladaja całkiem,całkiem.Mysle,ze te produkowane dziś są duzo ładniejsze,trwalsze i o wiele tańsze :wink:

jarekkur
08-03-2009, 18:44
Kto kocha lub przynajmniej ceni sobie ciszę we własnym domku to jak musi chodzic po laminacie aby inni domownicy nie wiedzieli, że akurat idzie do kuchni po piwko, czy do kibelka lub nerwowo w sąsiednim pokkoju spaceruje od ściany do ściany. Tragedią są panele u sąsiadów nad głową szczególnie w blokach po PRL-owskich i nie tylko zresztą. Dzisiaj często zdarzają się zażalenia na źle wykonaną izolację akustyczną w stropach i wynikające z tego powodu reklamacje na dobiegające z góry hałasy na laminacie.

saper
08-03-2009, 19:16
a powiedz mi jeszcze Joliska - czy one są do układania na klej czy pioro-wpust pływająco? i gdzie je można dostać?

W zeszlym tygodniu ulozylem ok. 100 m2 debu tasmanskiego balterio. A kilka tygodni temu tez kilkadziesiat m2 balterio kambala. Uklada sie na pioro wpust bez zadnego klejenia. I musze powiedziec ze uklada sie bardzo dobrze - piora sa dobrze dopasowane i latwo wchodza. Kilka tygodni temu ukladalem u siostry kronopol i bylo nieco gorzej.

Na temat samych paneli, poza tym ze teraz mi sie podobaja, niewiele moge powiedziec bo jeszcze nie pouzytkowalem.

nitubaga
08-03-2009, 19:58
oooo :) no to dobre wieści :)


a co się kładzie pod spód? bo mnie w Casto dali taka pianke z folia od razu... żółte takie.... :roll:

saper
08-03-2009, 22:17
oooo :) no to dobre wieści :)


a co się kładzie pod spód? bo mnie w Casto dali taka pianke z folia od razu... żółte takie.... :roll:

Kupowalem wsyzstko w Komforcie. Jako podklad polecili mi (i wzialem) takie zielone sprasowane jak filc ale papierowe. Grubosc 5,5 mm. Jak sie nazywa toto to nie pamietam, ale jutro sprawdze.

A na sam spod folia.

fredi07
08-03-2009, 22:29
[quote="kachna28"]Pytałam już kilkakrotnie na tym forum -ale nikt nie odpowiada :( Chodzi mi o deskę Baltic Wood merbau:
http://www.balticfloor.com.pl/gatunki.htm
Czy ktoś miał, ma? Jakie opinie? Cena w promocji ok 130zł m/kw. Chcę ją ułożyć w salonie -na ogrzewaniu podłogowym (tylko dlatego zdecydowałam, na deskę trójwarstową -ponieważ lepiej przewodzi ciepło niż parkiet). Parkiety będę miała w sypialniach (tam, gdzie kaloryfery). Deska ta jest montowana bezklejowo (klik-klik), jako pływająca. Producent daje 30lat gwarancji. Proszę o opinie!!!![/quote Na ogrzewanie podłogowe żadnej podłogi drewnianej. Nawet plastikowe panele skutecznie izolują. Nie wierzcie, że są systemy. To są systemy do wyciągnięcia pieniędzy od naiwnych. W praktyce to będą kolosalne koszty ogrzewania i zimno jak w psiarni. Ogrzewanie podłogowe tak ale pod ceramiką.Ale jednak drewno to drewno na boso można chodzić i bez podgrzewania. Parkiet, deska są już setek lat, próbuje je się zastąpić kiedyś było to gumoleum, dziś panele

ghost34
08-03-2009, 22:34
:roll: :roll: :lol: :lol: kto to napisał?? ten cytowany??

zott36
09-03-2009, 06:07
Kto kocha lub przynajmniej ceni sobie ciszę we własnym domku to jak musi chodzic po laminacie aby inni domownicy nie wiedzieli, że akurat idzie do kuchni po piwko, czy do kibelka lub nerwowo w sąsiednim pokkoju spaceruje od ściany do ściany. Tragedią są panele u sąsiadów nad głową szczególnie w blokach po PRL-owskich i nie tylko zresztą. Dzisiaj często zdarzają się zażalenia na źle wykonaną izolację akustyczną w stropach i wynikające z tego powodu reklamacje na dobiegające z góry hałasy na laminacie.
bzdura, chyba , ze chodzisz w budach na obcasach .
Jesli chodzisz w kapciach lub na bosaka to kompletnie nic nie slychac.
A jak kupisz sobie specjalny podklad pod panele (pianka w rolce), nie mylic z plytami pod panele , to mozesz biegac i w obcasach a sasiad nie bedzie slyszal.

ghost34
09-03-2009, 07:34
:lol: :lol: :roll: a świstak siedzi bo palił ze sreberka... 8)

joannab
09-03-2009, 10:45
W domku kładziemy więc cicho nie cicho czy głośno to już trudno :) Sąsiadom w bloku teraz nawet nasz parkiet przeszkadza a może dwójka rozrabiaków po nim biegająca :)
Pomimo braku odpowiedzi od forumowiczów, którzy już położyli panele Balterio i użytkują je, coraz bardziej się ku nim skłaniam :)
Może jednak ktoś użytkujący się wypowie?

W sypialni chcę Kronopol Dąb Noble. Ciemne. Może ktoś takie ma?

jarekkur
09-03-2009, 20:47
Kto kocha lub przynajmniej ceni sobie ciszę we własnym domku to jak musi chodzic po laminacie aby inni domownicy nie wiedzieli, że akurat idzie do kuchni po piwko, czy do kibelka lub nerwowo w sąsiednim pokkoju spaceruje od ściany do ściany. Tragedią są panele u sąsiadów nad głową szczególnie w blokach po PRL-owskich i nie tylko zresztą. Dzisiaj często zdarzają się zażalenia na źle wykonaną izolację akustyczną w stropach i wynikające z tego powodu reklamacje na dobiegające z góry hałasy na laminacie.
bzdura, chyba , ze chodzisz w budach na obcasach .
Jesli chodzisz w kapciach lub na bosaka to kompletnie nic nie slychac.
A jak kupisz sobie specjalny podklad pod panele (pianka w rolce), nie mylic z plytami pod panele , to mozesz biegac i w obcasach a sasiad nie bedzie slyszal.

Trele-morele.
Ale ja słyszę sąsiada z góry. Ma dwa koty, które wiem gdzie rozrabiają - w którym pomieszczeniu. On sam też w tych swoich lacich zamiast stąpa to szura. Już mu chciałem w pokoju nad sypialnią na własny koszt zainstalowac parkiet albo kupic duży gruby dywan.
Dom mimo, że pochodzi z 95 roku nie spełnia warunków izolacji akustycznej krokowej ani powietrznej, to jest już pewne bo przemierzone.

jarekkur
09-03-2009, 21:06
[quote=kachna28]Pytałam już kilkakrotnie na tym forum -ale nikt nie odpowiada :( Chodzi mi o deskę Baltic Wood merbau:
http://www.balticfloor.com.pl/gatunki.htm
Czy ktoś miał, ma? Jakie opinie? Cena w promocji ok 130zł m/kw. Chcę ją ułożyć w salonie -na ogrzewaniu podłogowym (tylko dlatego zdecydowałam, na deskę trójwarstową -ponieważ lepiej przewodzi ciepło niż parkiet). Parkiety będę miała w sypialniach (tam, gdzie kaloryfery). Deska ta jest montowana bezklejowo (klik-klik), jako pływająca. Producent daje 30lat gwarancji. Proszę o opinie!!!![/quote

Na ogrzewanie podłogowe żadnej podłogi drewnianej. Nawet plastikowe panele skutecznie izolują. Nie wierzcie, że są systemy. To są systemy do wyciągnięcia pieniędzy od naiwnych. W praktyce to będą kolosalne koszty ogrzewania i zimno jak w psiarni. Ogrzewanie podłogowe tak ale pod ceramiką.Ale jednak drewno to drewno na boso można chodzić i bez podgrzewania. Parkiet, deska są już setek lat, próbuje je się zastąpić kiedyś było to gumoleum, dziś panele

nie wiem kto ma takie mniemanie czy fredi07 czy może ktoś inny. Są to fanaberie, androny i jeszcze coś co nazywa się totalną bzdurą. W każdym bądź razie chciałbym poznac konkretniejsze argumenty przeciwko drewnu na ogrzewaniu podłogowym.
Tak poza tym to deska trójwarstwowa ma większą opornośc przewodzenia ciepła niż lity dąb o tej grubości. Poczytaj na www.parpo.pl Trójwarstwowa deska jest jedynie stabilniejsza o około 30% od drewna litego. Ułożona pływająco na ogrzewaniu podłogowym wymaga podkręcenia temperatury o 4-6C a co za tym idzie podnosi koszty za energię.
Na ogrzewanie podłogowe deski warstwowe kleimy do podłoża!!!
Ciągle pytam o te 30 lat gwarancji i nie mogę otrzymac odpowiedzi ani od producenta ani od sprzedawców. Ja wiem jak z nimi rozmawiac i o czym. Napewno nie jest to na lakier, to pewne. Napewno nie jest to przy grubości 3mm warstwy użytkowej, położonej pływająco. A więc na co?

bumbum
10-03-2009, 14:09
ja mam ac4 kronopola tydzień czasu a są tak porysowane ze hej.a chodzimy w papciach tylko.wystarczy ze pod papcie wejdzie drobinka piasku i już mamy ryse i to nie małą.Nawet filce pod krzesłami nie pomagają.Plastikowe nóżki od deski do prasowania tez ryszą panele więc ac4 to jeden wielki kit,nie warto wydawać kasy na ac4 bo i tak nic to nie daje a wywalony pieniądz.Na gorze w pokojach mam ac4 kronofixa i nie rysują się bardziej niz te ac4.Jedyny dobry wybór to wybrac deskę albo kolor paneli jasny lub podobny do płyty pilśniowej to rys nie będzie az tak widać.

kama100
11-03-2009, 13:49
Jakiś czas temu widziałam na forum fotki paneli z imitacja fugi. Wiem, że były kupowane przez internet. Niestety nie pamiętam u kogo je widziałam i co to były za panele.Bardzo mi się podobały i chciałabym właśnie takie. Może ktoś też je widział. Podpowiedź mile widziana :D

frykow
11-03-2009, 14:03
Wiele producentów oferuje panele z tzw. v-fugą, np. Kronoorginal ma je w serii o nazwie Vario (tam ta fuga nazywa się V-groove).

karolcia14m
11-03-2009, 14:27
Mi podobają się te, które ma Popcarol
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/wVjSe7i0uV7cOdfWzX.jpg

kama100
11-03-2009, 15:10
To są chyba te panele, które szukam. Nie mogłam ich znaleźć na allegro ponieważ obecnie nie ma w tym odcieniu :cry: . Mam nadzieję, że jeszcze będą.

joliska
11-03-2009, 17:47
Obejrzyj panele Balterio

Vafel
11-03-2009, 17:49
Karolcia: te panele, które wkleiłaś są rewelacyjne :-)

Drogie jest coś takiego?

karolcia14m
12-03-2009, 07:09
Zajrzyj do dziennika popcarol http://forum.muratordom.pl/post2687206.htm#2687206. Z tego co pamiętam kupowała je na allegro i nie były drogie a wyglądają naprawdę extra.

mala_lenka
12-03-2009, 07:43
Ja kiedys zastanawialam sie nad takimi
http://www.allegro.pl/item538243594_538243594.html#gallery i wydaje mi sie ci o takie chodzi.

malgosia0023
17-03-2009, 10:12
my zastanawiamy się nad Quick Step Elegance lub Prespektive,marbau.Czy ma ktoś moze takie cuś :-? I jak wygląda połoga po kilku latach

nastka79
17-03-2009, 11:14
Ja mam QuickStep merbau, ale seria Eligna. Użytkujemy od 4 miesięcy, jest ok. Kilka osób myślało, że to drewno... :wink:

malgosia0023
17-03-2009, 11:20
Ja mam QuickStep merbau, ale seria Eligna. Użytkujemy od 4 miesięcy, jest ok. Kilka osób myślało, że to drewno... :wink:
ja też tak myślałam :oops: pamiętam Twoją połogę...PIĘKNA :o i na jej podstawie przekonałam męża o Quicka 8)

nastka79
17-03-2009, 11:27
pamiętam Twoją połogę i na jej podstawie przekonałam męża o Quicka 8)
To się cieszę, że pomogłam w przekonaniu :wink:

zott36
17-03-2009, 11:41
Ja polecam panele Pergo, Quick step, Witex to z laminatow.
Za to nie polecam parkietu . Jego jedyna zaleta jest to, ze naturalny , szkoda , ze nie mowi sie o wadach . I pieknie wyglada przez pierwszy miesiac po polozeniu :wink: (oczywiscie mowie to z wlasnego doświadczenia). A jak juz sie mieszka, to cyklinowania , nie polecam najgorszemu wrogowi :lol:

malgosia0023
17-03-2009, 12:03
Ja polecam panele Pergo, Quick step, Witex to z laminatow.
Za to nie polecam parkietu . Jego jedyna zaleta jest to, ze naturalny , szkoda , ze nie mowi sie o wadach . I pieknie wyglada przez pierwszy miesiac po polozeniu :wink: (oczywiscie mowie to z wlasnego doświadczenia). A jak juz sie mieszka, to cyklinowania , nie polecam najgorszemu wrogowi :lol:
No właśnei mój małż uparł się na parkiet merbau olejowany(7k za 25m2)a że mamy małe dzieci ja wolałam panele.I połoga nastki go przekonała.
Drewno jest piękne....może za 30 lat wymienimy jak spłacimy kredyt :roll:
:wink:

Wren
17-03-2009, 13:03
Ja mam classen i beskę berlinecką i na górze drewno i wszystko ma swoje plusy i minusy.

Polecam drewno lecz:
- musisz o nie dbac, konserwować, ale wygląd... :roll:
- bardzo przyjemne dla stóp i tworzy niepowtarzalny klimat
- zle wysudzone będzie się rozsychać
- moze skrzypić (mi nie przeszkadza)
- mozesz je odnowić i znów będzie piękne
- dobrze zakonserwowane wytrzyma wodę np. z kwiatków

Panele:
- jak już wspomniałam pod dywan są okej
- jak bedziesz chciał coś zmienić czy wyremontowwać, jakas awaria, wymieniasz i po sprawie
- Classen u mnie na razie w miejscach intensywnego użytkowania sprawdza się
- nie lodowate ale raczej chłodne
- mycie to woda z octem
- nie odporne na wodę
- łatwo się układa

Deska berlinecka:
- wygląda bardzo ładnie i koniec zalet
- delikatna niezwykle
- ciężko ją dokładnie umyć
- nie odporna ani na brud ani na wodę ani na upadki przedmiotów
- łatwo się układa

Konwalia_majowa
21-03-2009, 14:12
Witam,
może ktoś mógłby mi doradzić czy warto kłaść panele Elesgo?
Nabrałam chęci na kupno paneli z lini Country tej firmy. Może ktoś użytkuje te panele i miałby chęć podzielić się ze mną swoją opinią.

Wcześniej braliśmy pod uwagę kupno deski trójwarstwowej, w przystepniejszym wariancie cenowym (Barlinecka, Baltic Wood -obie marki odradzano mi w kilku miejscach, rysują się ponoć szybciej niż panele). Lepsze firmy odpadły już na starcie z powodu właśnie ceny.
Litych desek nie biorę pod uwagę z tego faktu, iż nie chciałabym zamieszania z ich odnawianiem po latach. Wolę opcję: starą podłogę wyrzucić i wymienić na nową.

Bardzo proszę o opinie, ponieważ mam już mętlik w głowie po obczytywaniu informacji na tematy "podłogowe" oraz po odbyciu maratonów po sklepach, gdzie i tak zazwyczaj każdy radzi inaczej.

Z góry dziękuję :)

Konwalia_majowa
21-03-2009, 22:50
Witam,

Mam głowę pełną dylematów odnośnie tego, co na podłogę...
Może ktoś mógłby mi pomóc i wskazać jakiś kierunek, bo mam kompletny mętlik spowodowany poszukiwaniami w sklepach i internecie oraz masą różniących się opini i porad...
Chciałam na część podłogi w pokoju dziennym położyć Barlinka albo Baltic Wood. Odradzano mi jednak w kilku miejscach. Ponoć obie firmy przedstawiają podobną jakość, obecnie mierną. Barlinek rzekomo łatwo się niszczy, rysuje i nie jest warty swojej ceny. Baltic Wood ponoć to samo, jedynie w tym jest lepszy, że w marketach go nie ma...
Lepsze panele drewniane są droższe i ponoć poniżej 200zł za m2 nic dobrego dostać nie można. Te koszta dla mnie w obecnej sytuacji odpadają. Zbyt dużo elementów w domu do wykończenia.
"Odchorowałam się" na kupno paneli drewnianych.
Nie chcę prawdziwych desek, bo nie zniosłabym całego procesu odnawiania ich i skrzypienia, brrr ...
Panele laminaty - nie chciałam; ale chyba zaczynam poważnie rozważać kwestię ich kupna, tym bardziej po uwagach tego typu (przy okazji moich wędrówek po sklepach), iż między wyborem Barlinek a panel laminowany - lepszy panel, twardszy, odporniejszy, są z powłokami antystatycznymi itp, itd...

Czy ktoś miał do czynienia z panelami firmy Elesgo? Korci mnie żeby te kupić...
Proszę o porady i z góry dziękuję,
Pozdrawiam

fredi07
21-03-2009, 23:40
w jednej z warszawskich szkól jestem prawie, ze na etacie. Ferie wakacje cyklinuię wymieniam parkiet. W ostatnie ferie przeglądałem swoje prace z przed lat. Parkiet położony 3 lata temu (wodny dwuskładnik) w drzwiach idealnie. Całe ciągi komunikacyjne super i krzesła i ławki z gołymi żelaznymi rurami i masakra aż drzazgi lecą. Oj zrobiłem wojnę o to żelazo na parkiecie, woźnym też się dostało. Mopy ociekające wodą i parkiet myją.

jarekkur
22-03-2009, 15:03
Witam,

Mam głowę pełną dylematów odnośnie tego, co na podłogę...
Może ktoś mógłby mi pomóc i wskazać jakiś kierunek, bo mam kompletny mętlik spowodowany poszukiwaniami w sklepach i internecie oraz masą różniących się opini i porad...
Chciałam na część podłogi w pokoju dziennym położyć Barlinka albo Baltic Wood. Odradzano mi jednak w kilku miejscach. Ponoć obie firmy przedstawiają podobną jakość, obecnie mierną. Barlinek rzekomo łatwo się niszczy, rysuje i nie jest warty swojej ceny. Baltic Wood ponoć to samo, jedynie w tym jest lepszy, że w marketach go nie ma...
Lepsze panele drewniane są droższe i ponoć poniżej 200zł za m2 nic dobrego dostać nie można. Te koszta dla mnie w obecnej sytuacji odpadają. Zbyt dużo elementów w domu do wykończenia.
"Odchorowałam się" na kupno paneli drewnianych.
Nie chcę prawdziwych desek, bo nie zniosłabym całego procesu odnawiania ich i skrzypienia, brrr ...
Panele laminaty - nie chciałam; ale chyba zaczynam poważnie rozważać kwestię ich kupna, tym bardziej po uwagach tego typu (przy okazji moich wędrówek po sklepach), iż między wyborem Barlinek a panel laminowany - lepszy panel, twardszy, odporniejszy, są z powłokami antystatycznymi itp, itd...

Czy ktoś miał do czynienia z panelami firmy Elesgo? Korci mnie żeby te kupić...
Proszę o porady i z góry dziękuję,
Pozdrawiam

Wszelkie wielowarstwowe parkiety czy deski muszą charakteryzowac się warstwą wierzchnią grubszą niż 3mm, które oferuje Barline. Na ten temat zostało tu na forum napisane chyba wwszystko od strony technicznej, technologicznej i użytkowej. Jeżeli musi byc Barlinek to ewentualnie profesional z dużo odporniejszym lakierem na ścieranie niż pozostałe barlinki. Firma kaehrs czy Berg & Berg; Parador; Haro;Karelia są producentami drogich ale mają bardzo dokładnie dobraną konstrukcję spodu gwarantującą wysoką stabilnośc elementów.
Drewno daje ciepło i bezsprzecznie lepsze samopoczucie użytkownikowi wymaga jednak większej troski niż laminat. Opowieści, że laminat jest nie do zdarcia, nie zniszczalny można schowa do lamusa. Krzesła z kółkami niszczą overlay, podobnie piasek. Jest poza tym bardziej podatny na zmiany klimatyczne niż niejedno drewno a wtedy już po nim. drewno powróci do swojego pierwotnego stanu itp.etc. Laminat jest głośny jeżeli nie będzie przyklejony do podłoża i na nic tutaj różne maty.
Oczywiście w sytuacji gdy brakuje pieniędzy na to co się chce posiadac to laminat jako ersatz zastąpi z pewnością na parę lat drewno. Ale aby by przekonanym o słusznym wyborze potrzebne są jeszcze dodatkowe dane o sposobie bycia domowników, często ich liczebności, średniej wieku, zwierząt w domu, wielkości i przeznaczenia pomieszczeń etc. Reszta na priv.
Polecam sklep Ouercus w Gdyni przy ulicy Gedymina 48. Strona www.quercus-gdynia.pl

marecki6
22-03-2009, 15:23
a zna ktos moze panele KRONOTEX ? podobno blizniak Kronopolu ale wytwarzany w niemczech chociaz nie wiem ile w tym prawdy ... znalzlem u nich bardzo fajny wzor , cena jest bardzo zachecajaca - klasa AC4 , 8mm grubosci , 15 lat .... fajny wzor ktorego u inncyh nie znalzlem - jezeli ktos zna odpowiednik u innych producentow to prosilbym o link

http://images50.fotosik.pl/89/1c6da87b9e6eba4cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/85/8f4d1d554f772f24med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/89/44f53c47e0bc1c3cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

joliska
22-03-2009, 16:03
^^^^

Niecodzienne wybarwienie ma ta podłoga, ale zastanowiłabym się 100 razy, zanim bym ją kupiła. Do tak kolorowej podłogi nie uda się dobrać pasujących (jednolitych!) mebli. Chyba że to ma być salon z czarnym skórzanym wypoczynkiem, bo niczego innego na takiej podłodze sobie nie wyobrażam :/

popcarol
22-03-2009, 16:23
a zna ktos moze panele KRONOTEX ? podobno blizniak Kronopolu ale wytwarzany w niemczech chociaz nie wiem ile w tym prawdy ...

Nasze sa wlasnie kronotex, wzor zupelnie inny, tez przekonalo mnie to ze na rynek niemiecki, cena dobra. Jak w uzytkowaniu nie wiem, bo nie mieszkamy, wygladaja tak:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/kWyYo21L9yqVPAa4oX.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/NvryVmEF6GF0cpAzEB.jpg

marecki6
22-03-2009, 17:02
wiem ze wybarwienie maja dosc oryginalne ale mysle ze zdoborem mebli jakos sobie poradizmy....podoba mi sie rowniez wzor CLASSEN Drzewo Tasmańskie ale maja klase scierlanosci AC3 co mnie troche martwi chociaz wyczytalem ze sporo osob je kladlo wiec jezeli znajda sie takowe osoby to prosze o komentarz jak sie sprawuja

Konwalia_majowa
23-03-2009, 11:49
Wszelkie wielowarstwowe parkiety czy deski muszą charakteryzowac się warstwą wierzchnią grubszą niż 3mm, które oferuje Barline. Na ten temat zostało tu na forum napisane chyba wwszystko od strony technicznej, technologicznej i użytkowej. Jeżeli musi byc Barlinek to ewentualnie profesional z dużo odporniejszym lakierem na ścieranie niż pozostałe barlinki. Firma kaehrs czy Berg & Berg; Parador; Haro;Karelia są producentami drogich ale mają bardzo dokładnie dobraną konstrukcję spodu gwarantującą wysoką stabilnośc elementów.
Drewno daje ciepło i bezsprzecznie lepsze samopoczucie użytkownikowi wymaga jednak większej troski niż laminat. Opowieści, że laminat jest nie do zdarcia, nie zniszczalny można schowa do lamusa. Krzesła z kółkami niszczą overlay, podobnie piasek. Jest poza tym bardziej podatny na zmiany klimatyczne niż niejedno drewno a wtedy już po nim. drewno powróci do swojego pierwotnego stanu itp.etc. Laminat jest głośny jeżeli nie będzie przyklejony do podłoża i na nic tutaj różne maty.
Oczywiście w sytuacji gdy brakuje pieniędzy na to co się chce posiadac to laminat jako ersatz zastąpi z pewnością na parę lat drewno. Ale aby by przekonanym o słusznym wyborze potrzebne są jeszcze dodatkowe dane o sposobie bycia domowników, często ich liczebności, średniej wieku, zwierząt w domu, wielkości i przeznaczenia pomieszczeń etc. Reszta na priv.
Polecam sklep Ouercus w Gdyni przy ulicy Gedymina 48. Strona www.quercus-gdynia.pl

Witam ponownie,

Dziękuję bardzo za odpowiedź, i wracając do tematu: nie zalezy mi na Barlinku absolutnie. To miała być opcja, która szybko przeminęła z wiatrem, po tym jak obejrzałam sobie panele na własne oczy i srednio mi się podobają. Poza tym wiele osób odradza Barlinek i chyba przy tylu różnych nie za dobrych opiniach zrezygnowałam z kupna Barlinka.
Braliśmy po uwagę Korelię, ale fakt, iż trzeba by było trochę zapłacić za m2 przy drewnie jakie mi się podoba...
Przyznaję, że drewno na podłodze ma efekt i jest przyjemne wizualnie i przytulne (jakby nie było produkt zaczerpnięty z natury- poza klejami i lakierem oczywiście), ale ja chcę jak najmniej zamieszania z kładzeniem i ewentualną wymianą tej części podłogi (stąd wcześniej pomysł na panel drewniany).
Główny "motyw" na parterze domu stanowi gres, w pokoju dziennym wpleść w niego chciałam natomiast właśnie coś drewnianego (lub niekoniecznie). Akurat ta część podłogi przypada w okolicy mebli wypoczynkowych, więc nie podlega zniszczeniu np. przez kółka od krzesła; nic jeżdżącego, przesuwanego itp (poza zużyciami przez kapcie. Nie toleruję chodzenia w butach w domu).
Faktycznie późniejsza odnowa drewna i cena zniechęcają mnie trochę a z kolei laminat można wyrzucić i położyć szybko coś nowego po czasie. Fakt, że przy wykończeniówce masa pieniędzy ucieka rwącą rzeką, ale są elementy na których mi mocno zależało (np. drewniane drzwi wew, zew, okna, parapety z kamienia i kamień w kuchni itp), natomiast problem w tym, iż podłoga drewniana do nich nie należy :oops: Lubię gres. Chcę też z kolei coś innego dodać na tą moją część podłogi... Myślałam o korku, ale mąż ma awersję na samo wspomnienie o nim. Mam natomiast duży dylemat czy lepiej odpuścić sobie drewno i zdać się na panele. Ewentualnie jak będę żałowała to wymienimy po kilku latach na drewno...
Z tego powodu też, gdy zobaczyłam wygląd paneli, o których wspomniałam w poprzedniej wiadomości (Elesgo) to na mojej wadze szala "panelowa" przeważyła trochę...
Jak człowiek nie wie co zrobić to szuka porad. Obczytałam temat "panel a drewno", ale dalej pustka w głowie... Najgorzej, że ja jestem gdzieś po środku pomiędzy zwolennikami drewna a tymi którzy tolerują panele.
Sama jestem ciekawa co z tego wyniknie :) ...

Pozdrawiam

zott36
23-03-2009, 13:31
Drewno daje ciepło i bezsprzecznie lepsze samopoczucie użytkownikowi wymaga jednak większej troski niż laminat. Opowieści, że laminat jest nie do zdarcia, nie zniszczalny można schowa do lamusa. Krzesła z kółkami niszczą overlay, podobnie piasek. Jest poza tym bardziej podatny na zmiany klimatyczne niż niejedno drewno a wtedy już po nim. drewno powróci do swojego pierwotnego stanu itp.etc. Laminat jest głośny jeżeli nie będzie przyklejony do podłoża i na nic tutaj różne maty.
Oczywiście w sytuacji gdy brakuje pieniędzy na to co się chce posiadac to laminat jako ersatz zastąpi z pewnością na parę lat drewno. Ale aby by przekonanym o słusznym wyborze potrzebne są jeszcze dodatkowe dane o sposobie bycia domowników, często ich liczebności, średniej wieku, zwierząt w domu, wielkości i przeznaczenia pomieszczeń etc. Reszta na priv.
Polecam sklep Ouercus w Gdyni przy ulicy Gedymina 48. Strona www.quercus-gdynia.pl
Tak sie składa , ze ja testowalam rozne rodzaje podlogi.
Płytki , panele laminowane za 20 zl , panele laminowane za 140 zł , panele laminowane za 60 zł , parkiet woskowany, parkiet na wysoki polysk, barlinek, pcv.
Rozumiem , ze jestes parkieciarzem i musisz zarabiac na parkiecie , ale nie wprowadzaj ludzi w blad i nie naginaj rzeczywistosci.
Równie dobrze , mozna miedzy bajki wlozyc , ze parkiet jest cieply , piekny i naturalny .
Moze tak wymienimy wady parkietu ?
Parkiet jest piękny do roku , gora 2 lat uzytkowania , pod warunkiem , ze jest dobrze zrobiony .
Po tym czasie nalezy go wycyklinowac , bo robi sie brzydki , ma pelno rys, wgniecen .
Czesto gęsto parkiet sie rozsycha , wyglada to nieciekawie . Lakier sie sciera a olej matowieje .
Troche wody z kwiatkow i mamy piekny czarny parkiet , niedaj bozee piesek lub kotek zrobi siusiu to mamy pikeny czarny i smierdzacy parkiet. Drewno chlonie mocz bardzo . Dziecko soczek wyleje i tez wszystko wsiaka w szczeliny.
Cos spadnie na parkiet i mamy piekna dziure.
Zmieni sie wilgotnosc w mieszkaniu , bo pora roku sie zmienila i mamy piękne lodeczki :wink: .
Mowiles cos o krzeslach z kolkami na laminacie? , to ja moze napisze jak jest na parkiecie. Robia sie piekne wgniecenia od kolek .
Wspominales cos o piachu? To troche piachu w domu i mamy po parkiecie , pikene rysy.
To moze jeszcze wspomnijmy o cyklinowaniu , w domu w ktorym sie juz mieszka 2 lata -jednym slowem horror
Teraz moze o panelach .
Mialam takie za 20 zl w jednym pokoju , dzieciecym z 5 lat . Po 3 latach wytarly sie w miejscu gdzie bylo jezdzone krzeslem do kompa .
Mialam tez takie krzeselko na parkiecie , po roku wygladalo gorzej jak po 3 na panelach za 20 zeta.
Mam tez Pergo i Quick stepa , nie do zajechania . W pergo wbijalam dla testow zszywacz tapicerski , wiesz co sie dzialo z tymi wielkimi zszywkami? gniotly sie :o .
Mam tez je w kuchni , leca gary , szklane miski - jak mi z rak oczywiscie wypadnie i nic sie nie dzieje(nic nie odpryskuje).
Pergo do tego sa antystayczne (nie ma kotow).
Panele glośne jak sie nie przyklei? Pergo ma specjalna mate wygluszajaca juz przyklejona do paneli.
Dla tanszych paneli tez jest teraz alternatywa , jest specjalna gąbka wygłuszajaca w rolce , wystarczy popytac (kiedys tego nie bylo).
Co do wypaczania się paneli , nie wypaczaja się , jedynie moga sie wybrzuszyc jak sa porobione za male szczeliny dylaktacyjne przy scianach .

Zresztą parkiet , tez potrafi wygladac jak panel , szczegolnie jak ktos robi w 1 klasie :lol: . Wyglada sztucznie
Zaraz mi pewnie napiszesz , ze drewno to natura , zgadzam sie pod warunkiem , ze go nie polakierujesz chemicznym lakierem lub nie pokryjesz chemicznym olejem :wink: .
I blagam nie piszcie o cieplym parkiecie . Parkiet nie jest cieply , po prostu parkiet nie jest zimny jak gres ale daleko mu do cieplosci.
Nie oszukujmy sie , zeby parkiet byl piekny trzeba go co 2 lata cyklinowac.
Jest to droga impreza, najczesciej trzeba sie wyniesc z mieszkania/domu.(wszedobylksi pyl , mimo ze maszyna bezpylowa, akurat :lol: +smrod srodkow chemicznych) W rezultacie posiadacze parkietow po 3 latach przykrywaja dywanem .
Panele szcxzegolnie te drozsze sa bezobslugowe a wiele z nich jest mylone z drewnem lub dechami.
Jesli mialabym wybierac parkiet 200zł wzwyz (zalezy od drewna ) z mysla o cyklinowaniu za 2 lata (no dobra niech bedzie gora 3) czy Pergo za 140 zł(celowo wymienilam te , bo najdrozsze )lub Quick stepa - to zdecydowanie wybieram bezobslugowe Pergo , Quick stepa, nie do zdarcia .
Na szczescie kazdy sam moze sobie wybierac co chce , parkiet panele , plytki itp.
Płytki wybralabym w przypadku ogrzewnia podlogowego.
Pergo wymienialam dla przykladu (nie jestem przedstawicielem , tylko uzytkownikiem ).
Pozdrawiam

ghost34
23-03-2009, 14:15
Płytki , panele laminowane za 20 zl , panele laminowane za 140 zł , panele laminowane za 60 zł , parkiet woskowany, parkiet na wysoki polysk, barlinek, pcv.

kurcze matuzalem?? :o


Rozumiem , ze jestes parkieciarzem i musisz zarabiac na parkiecie , ale nie wprowadzaj ludzi w blad i nie naginaj rzeczywistosci.

nooo drogi panie..to jest co najmniej nie grzeczne i gdziez tu argumenty..?


Równie dobrze , mozna miedzy bajki wlozyc , ze parkiet jest cieply , piekny i naturalny .


masz racje ..parkiet nie jest naturalny robi sie go w podstepny chemiczny sposób z przerózneego rodzaju plastiku, szkła, i odpadów..tak jak panele heheh

absolutnie ciepły tez nie jest ziabi jak panel lub kafelka..co do przymiotnika piekny..hmm ciekawe dlaczego 90% paneli jest w deseniach parkieu badz deski hahahha niezły jestes naprawdą sam mi kose wkładasz do raczek


Parkiet jest piękny do roku , gora 2 lat uzytkowania , pod warunkiem , ze jest dobrze zrobiony .

a i owszem jesli go sam zrobiłeś bez znajomości rzeczy owszem..ja daje na parkiet gwarancje 3 letnia ..nierzadko daje dłuzszą i nie miewam reklamacji no ale cóz wiesz przecież lepiej..ciekawe na jakiej podstawie..autopsja kto ci chłopie krzywde taka zrobił?? :o

Troche wody z kwiatkow i mamy piekny czarny parkiet , niedaj bozee piesek lub kotek zrobi siusiu to mamy pikeny czarny i smierdzacy parkiet. Drewno chlonie mocz bardzo . Dziecko soczek wyleje i tez wszystko wsiaka w szczeliny.
tu akurat masz racje..masz racje lepiej wycierac mocz ..z kafelek..lub ostawiac ..do wysuszenia..owszem jak tak lubisz wachac..prosze bardzo..


Cos spadnie na parkiet i mamy piekna dziure.
Zmieni sie wilgotnosc w mieszkaniu , bo pora roku sie zmienila i mamy piękne lodeczki

oj to prawda zas odpornosc paneli na wilgoć jest legendarna..i jak cudownie je sie punktowo naprawia :lol: :lol: :lol:


Mowiles cos o krzeslach z kolkami na laminacie? , to ja moze napisze jak jest na parkiecie. Robia sie piekne wgniecenia od kolek .

jak najbardziej sie robia ale na jakim drewnie??otóz nie na każdym ale co ja tam wiem o gestosci i twardosci drewna..nie ma jak panele...

Wspominales cos o piachu? To troche piachu w domu i mamy po parkiecie , pikene rysy.
piasek to takkkiee uppaarrtttee bydle co sie tylko na parkiet upiera i drewno i tylko parkiet rysuje laminatów..i kafelek absolutnie nie..
:lol: :lol: i parkietu w horrorze cyklinowania kiedy to sasiedzi truchleja na samą myśl..ptaki odlatują do innych regionów kraju..naprawia parkieciarz parkiet łza sie w oku kręci..kafelkarz wystarczy ze spojrzy na kafelke ..zwolennik laminatu ..wymieni trzy panele ii dookoła nastaje spokój radość i wiosna..

Mam tez Pergo i Quick stepa , nie do zajechania . W pergo wbijalam dla testow zszywacz tapicerski , wiesz co sie dzialo z tymi wielkimi zszywkami? gniotly sie

polecam drewno ..powyzej gestosci 900/kg na metr szescienny..aluminium sie gnie na laminacie ło małko bossko spróbój moze kiedyś wbić gwóźdź stalowy do iron wooda...ale co ja zaś tam wiem..


Co do wypaczania się paneli , nie wypaczaja się , jedynie moga sie wybrzuszyc jak sa porobione za male szczeliny dylaktacyjne przy scianach .

gratuluje ..małej ilości wody w domostwie..i ciesze sie ze sobie radzicie z utrzymaniem tak wymagajacej posadzki..


Jest to droga impreza, najczesciej trzeba sie wyniesc z mieszkania/domu.(wszedobylksi pyl , mimo ze maszyna bezpylowa, akurat +smrod srodkow chemicznych) W rezultacie posiadacze parkietow po 3 latach przykrywaja dywanem .

ja na twoim miejscu robiłbym co pol roku skoro masz takie wymagania..



Jesli mialabym wybierac parkiet 200zł wzwyz (zalezy od drewna ) z mysla o cyklinowaniu za 2 lata (no dobra niech bedzie gora 3) czy Pergo za 140 zł(celowo wymienilam te , bo najdrozsze )lub Quick stepa - to zdecydowanie wybieram bezobslugowe Pergo , Quick stepa, nie do zdarcia .
bardzo prosze ale nie godze sie na wypisywanie bzdur jak powyżej..


Pozdrawiam..

zott36
23-03-2009, 15:20
Nawet mi się nie chce odpisywac , na to co napisales.
W koncu moge napisac... stek bzdur, prawda?.
Moj znajomy powiedzial, z parkieciarzem w pojedynku nie wygrasz on musi zarobic :lol: , dlatego nawet nie probuje, wdawac sie z Toba w dyskusje.
Juz ktos w tym lub innym temacie dawal Tobie przyklad , ze sie czepiasz/koloryzujesz, moje wypowiedzi tez przeinaczyles.

P.S nie wypisuj o laminatach glupot.
Co do Pergo, Quick stepa i innych markowych podłog , kup , po 10 latach sie wypowiedz , a nie wypowiadaj opinni , jak nie masz zielonego pojecia.
Jakie odpryski?, jakie zarysowania?,jakie wypaczanie? daj spokoj , takie bajki to sa dobre dla nie kumajacych czaczy, albo takich co urządzają swoje 1 gniazdko i mozna im wciskac kit.
Z pewnoscia nie dla kogos kto uzytkowal wiele rodzajow podłog i orientuje sie w temacie.

Piszac , mialam tyle podłog ...wystarczy trochę pomyślec, ze w dzisiejszych czasach czlowiek ,nie siedzi w 1 miejscowosci , ale moze rownie dobrze , przeprowadzac się lub sam wynajmowac mieszkanie/mieszkania i wtedy sam widzi jak sie zuzywa podloga, parkiet, plytki itp.

ghost34
23-03-2009, 17:54
Nawet mi się nie chce odpisywac , na to co napisales.
W koncu moge napisac... stek bzdur, prawda?.
Moj znajomy powiedzial, z parkieciarzem w pojedynku nie wygrasz on musi zarobic

no skoro musi to musi to ustawowo..jakos jest czy jak??..ludzie drewno klada od stuleci ..bo jest sztuczne..zimne, łatwo je uszkodzic..a my to wogóle jestesmy udzielne królewięta..kasujemy po 200zł metr kwadrat..robiac wszystkich w konia..na pniu..tylko firmy quic step i pergo sa uczciwe na swiecie jako jedyne zreszta bo coca cola tez uzaleznia a tak w ogóle to nie chrzescijanie spalili rzym tylko nero znajomy to nie był ale tak przeczytałem u np takiego krawczuka..ale co tam ..przecie to same bzdury..nie ma jak znojomy powiedział..normalnie argument mnie ..morduje...


aaa zapomniałbym jestesmy nasza mafia znaczy dogadani z producentami dywanów..dostajemy 25% od mafii dywanowej która jak my łamie ludzi kołem..aby kupowali na spierdzielone parkiety dywany wiec nawzajem generujemy sobie zyski az dziw ze tzw. jeszcze jedynie wolne polskie media sie za to nie wzieły...:)

zott36
23-03-2009, 18:53
no skoro musi i to musi to ustawowo..jakos jest czy jak??..ludzie drewno klada od stuleci ..bo jest sztuczne..zimne, łatwo je uszkodzic.
Ludzie od 100leci kladli , bo tylko dostepne bylo drewno .
Teraz masz panele, i plytki oraz jeszcze wykladziny . Do wyboru do koloru.
Wczesniej tego nie znano.


a my to wogóle jestesmy udzielne królewięta..kasujemy po 200zł metr
kwadrat..robiac wszystkich w konia..na pniu.
Ciekawych rzeczy mozna dowiedziec sie od parkieciarza :P


.tylko firmy quic step i pergo sa uczciwe na swiecie jako jedyne zreszta
Te mam znam i te wymienilam , ale o uczciwosci tych firm nic nie pisalam, tylko o podlodze.


aaa zapomniałbym jestesmy nasza mafia znaczy dogadani z producentami dywanów..dostajemy 25% od mafii dywanowej która jak my łamie ludzi kołem..aby kupowali na spierdzielone parkiety dywany wiec nawzajem generujemy sobie zyski az dziw ze tzw. jeszcze jedynie wolne polskie media sie za to nie wzieły...:)
Dobrze wiedziec. :lol:

Jak zwykle przekolorowales i ubarwiles . Rozumiem , ze to z powodu zawodu , trzeba ladnie przeciez parkiet zabarwic. :lol:
Ja nie twierdzę , ze parkieciarze to partacze , ktorzy biora za swoja robote 200 zł , bo tak to przedstawiles. Wypowiadalam sie tylko na temat uzytkowania parkietu, wzgledem innych podlog.
Cały czas na forum zachwalane jest drewno , a tepione inne rodzaje podlogi , a moze tak o wadach parkietu bys duchu poopowiadal.
Poza tym chyba zgodzisz sie ze mna , ze parkieciarz nie bedzie zachwalal paneli , jak zajmuje sie parkietem , wiec stwierdzenie znajomego , ze z parkieciarzem nie wygrasz jest jak najbardziej sluszne.
I jeszcze jedno , jak jestes wstanie zagwarantowac mi , ze polozony przez Ciebie parkiet , nie rozeschnie sie, nie wybrzuszy, i bedzie tak odporny na uszkodzenia jak panel , i dasz mi jeszcze 10 letnia gwarancje na parkiet(na panele daja zdecydowanie wiecej) zrobiony przez Ciebie , to jestem Twoja klientka :lol:
Mam troche do wylozenia podlogi w swoim nowym nabytku :lol: .

mala_lenka
23-03-2009, 19:10
a zna ktos moze panele KRONOTEX ?

U mnie tez leza kronotex wiec moge powiedziec, ze znam. Poki co bez zastrzeżeń. Co będzie później nie wiem :wink:

ghost34
23-03-2009, 19:33
Poza tym chyba zgodzisz sie ze mna , ze parkieciarz nie bedzie zachwalal paneli , jak zajmuje sie parkietem , wiec stwierdzenie znajomego , ze z parkieciarzem nie wygrasz jest jak najbardziej sluszne.

Własnie ze czasem zachwala jak nie ma warunkow do polozenia parkietu jako rozwiazanie przejsciowe..a jesli komu sie podoba to zostaje przy nim..nie widze problemu ale sama zaczełaś kopac drewno za niby naturalizm i niby ciepło i niby cichość..co jest bezczelnym rozmijaniem sie z prawda..wiec nie dziw sie reakcji chyba raczej znajomy wiec racji w moim przypadku nie miał...
....Co do historii kafelki sa wypalane juz od tysiacleci..a wszelkie maty ..kamienie, marmury i innego rodzaju podłoza po których chodzi człek..nie sa niczym nowym szczególnie..


Ja nie twierdzę , ze parkieciarze to partacze , ktorzy biora za swoja robote 200 zł , bo tak to przedstawiles. Wypowiadalam sie tylko na temat uzytkowania parkietu, wzgledem innych podlog.
ależ twierdzisz..przeciez parkiet w trzy lata nadaje sie tylko pod dywan wiec jest spartolony nieprawdaż..


I jeszcze jedno , jak jestes wstanie zagwarantowac mi , ze polozony przez Ciebie parkiet , nie rozeschnie sie, nie wybrzuszy, i bedzie tak odporny na uszkodzenia jak panel , i dasz mi jeszcze 10 letnia gwarancje na parkiet(na panele daja zdecydowanie wiecej) zrobiony przez Ciebie , to jestem Twoja klientka

nie widze problemu jak ty mi podpiszesz ze bedziesz sie stosować..do wytycznych które wcale nie sa czyms nadzwyczajnym....

ciekawe na cóz to daja te gwarancje w których panelach hmm?

jarekkur
23-03-2009, 19:41
zott 36 napisał dużo ale jaką to ma wartośc oceni ten kto kocha naturalny wystrój w domu i ten któremu jest absolutnie obojętne czy synuś odsika się w szczeliny między panelami bo i tak tatus po 5 latach zapachu moczu usunie panele.
ja zarabiam nie tylko na parkiecie ale również na panelach, wykładzinach dywanowych i innych a takze na wszelkich innych rozwiazaniach posadzek podłogowych. Do tego takze rzeczoznawstwem i ekspertyzami między innymi wywalonymi do góry panelami, napuchniętymi krawędziami panelami tudzież paskudnymi szparami. W tym przypadku nie ma różnicy między drewnem a panelami poza jedną drewno najczęściej pozostanie na podłożu.
Gdybyś przeczytał wiekszośc moich postów na temat drewna, paneli, podłoża, wilgotności etc zrozumiałbyś, że mówisz o parkiecie układanym przez klepkowiczów. Parkieciarstwo wymaga wyjątkowej wrażliwości, wiedzy i troski o powierzone zaufanie.
Dzisiaj wróciłem od klienta, który był zaskoczony tym co robiłem przez praie trzy godziny z drewnem, podłożem i klimatem w pomieszczeniach, moimi pytaniami a także tym co mu mówiłem i pokazywałem. ten goś zrozumiał, że na jego wylewce nie możemy kłaśc przez najbliższe 3-4 tygodnie drewna bo ma ona około 1,0 litr wody/m2 za dużo. To wszystko po to aby drewno w okresie grzewczym wykazało włosowe szczeliny a latem podłoga nie falowała jak to się często zdarza na laminacie patrz zdjęcie.
http://yfrog.com/6fdsc02530j
http://yfrog.com/6fdsc02643j
http://yfrog.com/2idsc02646j

jarekkur
23-03-2009, 19:47
widzę czy nie widzę?! niema zdjęc coś pokreciłem. Będą później jak ktoś mi dokładnie napisze jak się to robi klick po klicku.[/img]

zott36
23-03-2009, 20:06
ależ twierdzisz..przeciez parkiet w trzy lata nadaje sie tylko pod dywan wiec jest spartolony nieprawdaż..
Mylisz się .
Parkiet po 3 latach nadaje sie pod dywan poniewaz jest powgniatany , porysowany, jak lakierowny (to lakier poscieranny ,w miejscach najbardziej narazonych na chodzenie), jak olejowany , to matowy i wygladajacy jak brudny :lol:
Ja mialam przynajmniej takie doswiadczenia ze swoim parkietem , przy normalnym uzytkowaniu a nie znęcaniu się nad nim..
Nikt nie chodzil w butach , bron boze na szpilkach. Wystarczy , ze cos sie upusci , rozleje przypadkowo, albo sasiadka przysunie sobie stolik i jest sliczna rysa.
Parkiet byl debowy.
Przy panelach jest ten komfort psychiczny , ze takie rzeczy zazwyczaj sie nie dzieja.
A spartolony parkiet to zupelnie cos innego .
Np. dosyc widoczne rysy po cyklinowaniu , jak maszyna nie ten teges, albo olej źle polozony , to wtedy spartolony.

Ja cały czas mowie o miekkosci drewna..., ze dla mnie za miekkie pelno rys , wgniecen i po jakims czasie nieciekawie to wyglada ...

jarekkur
23-03-2009, 20:16
Dzisiaj w Castoramie rozmawiałem z panami na temat gwarancji 30 letniej na deskę barlinecką i 15 letniej na panele. Oczywiscie do momentu kiedy nie zadawałem technicznych i wnikliwych pytań gadali w dwójkę co im kazano. A więc panel 15 lat gwarancji na przetarcie powierzchni, owszem. Zapytałem czy na przetarcie krawędzi również, odpowiedziano chórem że tak bo to bez różnicy. Wyjaśniłem na czym polega różnica tarcia po powierzchni a na krawędzi wtedy wycofali się z tej swojej opinii. Zamki czyli tak zwany klick klack jest też na 15 lat ale pod warunkiem, że podłoże jest równe jak stół ma 2mm odchyłki od linii prostej na 2 mb. we wszystkich kierunkach pomieszczenia. Nie spotykana równośc podłoża wykonanego przez rodzimych i nie rodzimych wylewkarzy. Klient musi udowodnic, że przez 14 lat użytkował laminat zgodnie ze wskazówkami producenta dotyczącymi pielęgnacji czyszczenia utrzymania klimatu w domu i cholera wie co jeszcze. Kto z użytkowników czyta coś takiego. Kto z użytkowników domaga się odpowiedniego środka do pielęgnacji paneli i nie tylko paneli, no kto, żaden. Wszyscy kupują pronto lub coś innego sidolux lub domestos i tutaj producent was ma ale tych którzy dadzą się zagonic w kozi róg. Kto wie, że niektóre firmy nakazują używa takiej a nie innej firmy mopy i sprzęt do czyszczenia np. Kaercher. Te urządzenia są potem uwzględniane przy rozpatrywaniu reklamacji.
Ta sama sytuacja jest z 30 lat gwarancji na deskę barlinecką wyszło na to, że te 30 lat jest wtedy gdy mimo dośc ostrych warunków podobnych jak przy panelach dotyczących klimatu w pomieszczeniu deska barlinecka ulegnie biodegradacji czyli zgnije na nic innego nie ma tam gwarancji. Pytac o szczlegóły gwarancji.
kółka od fotela przy biurku wyrobiły brzydki ślad w kaflach których twardośc jest wyjątkowa, również zniszczyły piękny beton przemysłowy Prodomo firmy Ardex. No cóż ale kto wie, że trzeba używa miękkich kółek na twarde powierzchnie a miękkie na twarde. Nikt lub mało kto. Ja wiem i dzielę się tymi wiadomościami tutaj z wami i zmoimi klientami. W tym roku miałem 6 ekspertyz na panelach i tylko dwie na parkiet. Następne cztery czekają trzy na panele i jedna na parkiet.
Nowoczesny parkieciarz mądry, czysty, schludnie i dokładnie pracujący ma duży odkurzacz, cykliniarki dużą i małą o pyleniu 2g/m3 czyli dużo mniej niż na głównej ulicy w upalny dzień w czasie natężenia komunikacyjnego. Jest trochę hałasu podczas cyklinowania i na 30m2 dwa dni z głowy.

ghost34
23-03-2009, 20:42
Mylisz się .
Parkiet po 3 latach nadaje sie pod dywan poniewaz jest powgniatany , porysowany, jak lakierowny (to lakier poscieranny ,w miejscach najbardziej narazonych na chodzenie), jak olejowany , to matowy i wygladajacy jak brudny :lol:

i to cie tak cieszy ze mials spartolony parkiet..to sie jakos diagnozuje chyba???



Ja cały czas mowie o miekkosci drewna..., ze dla mnie za miekkie pelno rys , wgniecen i po jakims czasie nieciekawie to wyglada ...

kurcze to parkiet debowy tak szanowałaś..i tez sie zrysował.. :o piszesz o miekkosci drewna jak rozumiem debowego..hmmmm

jarekkur
23-03-2009, 21:01
Np. dosyc widoczne rysy po cyklinowaniu , jak maszyna nie ten teges, albo olej źle polozony , to wtedy spartolony.


Twoje argumenty są jednostronne nie uwzględniaja jeszcze tak ważnego aspektu, że to o czym piszesz zrobił ci ktoś według tego co sobie życzyłaś. Olej jest matowy bo olej chciałaś, jest matowy bo oleje takie są. Wygląda brudno bo ...przeczytaj mój wcześniejszy post.
Ślady po cyklinowaniu zostały bo miałaś kogoś z łapanki z agregatem do zdzierania drewna. Jeżeli olej źle położony to też ten sam człeczyna. Jeżeli miałaś kontakt z takimi fachowcami to muszę ci powiedzie, że nie jest to pech ale często reguła. Regułą jest to wtedy, gdy szuka się coraz tańszych wykonawców, Ja mimo podobno kryzysu nie schodzę z cen i mam zajęcie w tej chwili do lipca. to jest tak zwana marka. Jest wielu takich, którzy kochaja swoją pracę i ją sznują. Są lakiery które mają twardośc ołówka 8H jeżeli Ci to coś mówi.
Niestety większośc układaczy i cykliniarzy ze zdzieraczkami promują lakiery rozpuszczalnikowe, które od kilku lat o czym także pisałem są do bani.
Chcesz zobaczyc jak wygląda posadzka z dębu olejowana i woskowana po 6 latach zajrzyj do sal wystawowych w Zielonej Bramie w Gdańsku lub w Łodzi do największego centrum handlowego przy Piotrkowskiej. 2 metry za wejsciem w pożądnym sklepie jest specjalna wycieraczka do obuwia wielka na prawie 2m2. pewnie takich wycieraczek jeszcze nie widziałaś.

zott36
23-03-2009, 21:27
Np. dosyc widoczne rysy po cyklinowaniu , jak maszyna nie ten teges, albo olej źle polozony , to wtedy spartolony.


Twoje argumenty są jednostronne nie uwzględniaja jeszcze tak ważnego aspektu, że to o czym piszesz zrobił ci ktoś według tego co sobie życzyłaś. Olej jest matowy bo olej chciałaś, jest matowy bo oleje takie są. Wygląda brudno bo ...przeczytaj mój wcześniejszy post.
Ślady po cyklinowaniu zostały bo miałaś kogoś z łapanki z agregatem do zdzierania drewna. Jeżeli olej źle położony to też ten sam człeczyna. Jeżeli miałaś kontakt z takimi fachowcami to muszę ci powiedzie, że nie jest to pech ale często reguła. Regułą jest to wtedy, gdy szuka się coraz tańszych wykonawców, Ja mimo podobno kryzysu nie schodzę z cen i mam zajęcie w tej chwili do lipca. to jest tak zwana marka. Jest wielu takich, którzy kochaja swoją pracę i ją sznują. Są lakiery które mają twardośc ołówka 8H jeżeli Ci to coś mówi.
Niestety większośc układaczy i cykliniarzy ze zdzieraczkami promują lakiery rozpuszczalnikowe, które od kilku lat o czym także pisałem są do bani.
Chcesz zobaczyc jak wygląda posadzka z dębu olejowana i woskowana po 6 latach zajrzyj do sal wystawowych w Zielonej Bramie w Gdańsku lub w Łodzi do największego centrum handlowego przy Piotrkowskiej. 2 metry za wejsciem w pożądnym sklepie jest specjalna wycieraczka do obuwia wielka na prawie 2m2. pewnie takich wycieraczek jeszcze nie widziałaś.
Ja bardzo proszę o nie przekręcanie moich słów :wink: .
Ja cały czas piszę , ze mialam 2 parkiety olej i polsyk (parkiet dąb).
Niegdzie nie napisalam , ze byly , żle zrobione czy spartolone.
Uwazam , ze byly dobrze polozne, tylko w wyniku uzytkowania , normalnego chodzenia(kapcie , boso) +kot, dziecko , + przypadki losowe, cos sie wylalo, stłuklo, upadło, dopowadzily ten parkiet do niezbyt ladnego wygladau juz po 2 latach uzytkowania.( Czytaj w wyniku normalnego uzytkowania)
Dodatkowo wytarl sie lakier w miejscach bardziej narazonych na chodzenie.
Poza tym mowi sie , ze dab twardy , po moich doswiadczeniach jest miekki .
Nawet nie chce wiedziec jak miekkie jest inne drewno.
Duch mi zarzucil , ze nie szanowalam , to moze miałam fruwac nad tym parkietem.?
U mnie chodzi sie w domu w kapciach lub na bosaka , nikt w butach naprawdę nie chodzi. Nad podloga tez sie nie znecalismy.
Na polysku tragicznie to wygladalo.

ghost34
23-03-2009, 21:39
Hmm ja uwazam ze mialas spartolone lakierowanie ..jakims badziewiem..i spartolone olejowanie co wiecej nie radziłas sobie z pielegnacja tejze posadzki drewnianej..lub tez cie wogóle o niej nie poinformowano..ale wnioski jakie wyciagnełas..sa o tyłek roztrzasc.howgh!

Ja nigdzie nie widze argumetów tylko jeden przypadek..na własnej skórze podobnież przetrenowany..jak dla mnie ..moja rówiesniczka mniej wiecej o cos wojuje hmm ło cho?? :lol: 8)

Dąb nie jest bardzo twardym drewnem w stosunku do wiekszosci egzotów ale spokojnie nadaje sie do uzytkowania..masz przykladów bardzo wiele muzea zamki wjedz do luwru..np ..czy do naszego zamku krolewskiego ..popatrz ile ludzi biega dziennie.opera w bytomiu..no kurcze bardzo wiele miejsc publicznych...i jak to wyglada przy regularnej pielegnacji..a to juz sa ekstrema..nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci posadzki panelowej nie wytrzymałaby 10 dni...

Tazor
23-03-2009, 21:53
Parkieciarstwo wymaga wyjątkowej wrażliwości, wiedzy i troski o powierzone zaufanie.


Tu już dla mnie za bardzo marketingowo. Zaraz dowiemy się, że kładzenie desek na podłodze wymaga więcej kunsztu niż rzeźba barokowa :lol:

Ja do podłogi mam stosunek wybitnie użytkowy. Nie leżę na niej plackiem, głaszcząc z czułością deseczki dębu i chłonąc mistyczne ciepło wieków z nich emanujące :) Potrafię docenić lepszy wygląd drewna i uczucie ciepła. Ale to co Ty robisz to już prawie fetyszyzowanie drewna. Wykańczając dom przez chwilę wahałem się między deską barlinecką a dobrej klasy panelami. Wybrałem jednak panele (Pergo). Mam już ponad 10-letnie doświadczenie z tymi panelami i znam ich wytrzymałość. Znam swoje nawyki życiowe. Nie potrafiłbym tak dbać o drewnianą podłogę: cyklinować co 2 lata, uważać by nikt nie wchodził w szpilkach czy z piaskiem na butach, uważać by nic nie upadło na podłogę.

Moja siostra cioteczna zrobiła sobie niedawno piękną drewnianą podłogę z grubych desek akacjowych. Jest wspaniała. Wygląda nieziemsko, daje unikalne poczucie "ciepełka domowego". Ale zobaczymy, jak ta podłoga będzie wyglądać za 2 lata. Wcześniej, w poprzednim domu, siostra miała zrobiony parkiet. I też na początku wyglądał idealnie. Niestety po kilku latach ich parkiet wyglądał już fatalnie. A moje panele wciąż tak samo.

jarekkur
23-03-2009, 22:10
Ja bardzo proszę o nie przekręcanie moich słów... .

Przeczytaj swój post co tam napisałaś a przynajmniej ten o oleju matowym a potem brudnym o rysach po szlifowaniu albo cyklinowaniu o źle ułożonym parkiecie albo maszynie która coś tam coś tam etc... ewentualnie powtórz, że pprzekręciłem twój cytat.
twój wybór a mnie i tak nie przekonasz do picia jakiegoś merlota zamiast porządnego wina też francuskiego.

jarekkur
23-03-2009, 22:23
Parkieciarstwo wymaga wyjątkowej wrażliwości, wiedzy i troski o powierzone zaufanie.


Tu już dla mnie za bardzo marketingowo. Zaraz dowiemy się, że kładzenie desek na podłodze wymaga więcej kunsztu niż rzeźba barokowa :lol:

Ja do podłogi mam stosunek wybitnie użytkowy. Nie leżę na niej plackiem, głaszcząc z czułością deseczki dębu i chłonąc mistyczne ciepło wieków z nich emanujące :) Potrafię docenić lepszy wygląd drewna i uczucie ciepła. Ale to co Ty robisz to już prawie fetyszyzowanie drewna. Wykańczając dom przez chwilę wahałem się między deską barlinecką a dobrej klasy panelami. Wybrałem jednak panele (Pergo). Mam już ponad 10-letnie doświadczenie z tymi panelami i znam ich wytrzymałość. Znam swoje nawyki życiowe. Nie potrafiłbym tak dbać o drewnianą podłogę: cyklinować co 2 lata, uważać by nikt nie wchodził w szpilkach czy z piaskiem na butach, uważać by nic nie upadło na podłogę.

Moja siostra cioteczna zrobiła sobie niedawno piękną drewnianą podłogę z grubych desek akacjowych. Jest wspaniała. Wygląda nieziemsko, daje unikalne poczucie "ciepełka domowego". Ale zobaczymy, jak ta podłoga będzie wyglądać za 2 lata. Wcześniej, w poprzednim domu, siostra miała zrobiony parkiet. I też na początku wyglądał idealnie. Niestety po kilku latach ich parkiet wyglądał już fatalnie. A moje panele wciąż tak samo.

jeżeli porównac rzeźbę barokową z podłogą w drewnie to też najlepiej z tamtej epoki podłogą a najlepiej z późnym renesansem. Dzisiaj ułozenie desek na podłożach takich jakie nam daje do dyspozycji klient trzeba mie wiedzę by upatrym doswidczonym i z głową pracującym rzemieślnikiem aby nie pisano tutaj na forum skarg na spartaczone posadzki wszelkiej zreszta maści.
ja nie fetyszyzuję drewna ale co najwyżej moją pracę. Pisałem o tym w ten sposób jaki odebrałeś, że są a tych są miliony którzy gdzieś mają swoją i cudzą pracę czas, pieniądze etc. Kocham to co robię a robię to ku zadowoleniu tych którzy te posadzki użytkują. Jak trzeba to i doradzam w wystroju wnętrz. Przed 15 laty robiłem zupełnie coś innego ale to absolutnie nie miało nic wspólnego z drewnem. Pokochałem drewno i przyrodę a lasy w szczególności. Tak to możesz nazwac jak chcesz nawet fetyszyzowaniem drewna, mimo to mam pragmatyczny zawodowy stosunek do drewna.
Poza tym nigdy nie upierałem się ani ja ani ghost34, że nie należy używac paneli. podejmowaliśmy tylko polemikę dlaczego drewno a nie panele. wybór należał zawsze do polemizującego. A tak nawiasem to o co chodzi?

Gabi.gg
23-03-2009, 22:51
nie widze problemu jak ty mi podpiszesz ze bedziesz sie stosować..do wytycznych które wcale nie sa czyms nadzwyczajnym...
A mógłbyś napisać jakie są te wytyczne?

ghost34
23-03-2009, 23:06
heh znowu sie zaczyna..


15-25stopni celsjusza..45-65% wilgotnosci..myjemy, konserwujemy za pomoca srodkow przeznaczonych do danej uzytej chemii na wilgotno nie na mokro..

ale jaja dla panelii aby utrzymac gwarancje wytyczne sa takie same :o numer nie?? 8)

MIMT
24-03-2009, 07:22
Witam, bardzo podobają mi sie te panele. Cena 59,90 zł z m2.
Mam 4 letnie dziecko i owczarka niemieckiego. Zastanawim się czy sparwadzą się przy tej dwójce. Znajomi radzą, że szkoda przepłacać, i że lepiej kupić inne panaele z klasy C4 za 40 zł.

Konwalia_majowa
24-03-2009, 10:24
Widzę, iż nieświadomie swoim zapytaniem na forum, ponownie wywołałam żywą dyskusję na temat drewniano-panelowy... nie powiem, małą burzę...
Troszkę przykro mi z tego powodu, ale troszkę też nie, ponieważ dzięki temu podjęłam decyzję - połowiczną, ale ostateczną - decydując się na... gres.
Ponieważ mieszkamy z gresem, niemalże na całym parterze, już jakiś czas i w codziennym utrzymaniu czystości jest niekłopotliwy, dobrze wygląda, ogrzewanie podłogowe jest... więc myślę, iż to idealna opcja- odrzucić i drewno i panel, i połączyć mój kremwoy gres z innym odcieniem i wymiarem...
Krzeseł z kółkami nie mam w domu (tego typu biurowych nie uznaję; tylko drewniane na swoich własnych nogach :) ), w gronie rodzinnym i znajomych nie mamy dylematu "szpilkowego", ponieważ mamy tu wspólne zapatrywanie na temat: w domu kapcie lub obuwie zamienne, nie wnosimy brudu z zewnątrz nikomu do pokoju... Nie urządzam bankietów z gronem nieznanych osób we frakach...
Chyba to najlepszy możliwy wybór...
Pozdrawiam

zott36
24-03-2009, 11:11
Ja bardzo proszę o nie przekręcanie moich słów... .

Przeczytaj swój post co tam napisałaś a przynajmniej ten o oleju matowym a potem brudnym o rysach po szlifowaniu albo cyklinowaniu o źle ułożonym parkiecie albo maszynie która coś tam coś tam etc... ewentualnie powtórz, że pprzekręciłem twój cytat.
twój wybór a mnie i tak nie przekonasz do picia jakiegoś merlota zamiast porządnego wina też francuskiego.
Tylko olej dotyczyl mojej podlogi .
Natomiast reszta (pogrubienie) to byl przyklad spartolonej podlogi , ale nie mojej.

zott36
24-03-2009, 11:15
Parkieciarstwo wymaga wyjątkowej wrażliwości, wiedzy i troski o powierzone zaufanie.


Tu już dla mnie za bardzo marketingowo. Zaraz dowiemy się, że kładzenie desek na podłodze wymaga więcej kunsztu niż rzeźba barokowa :lol:

Ja do podłogi mam stosunek wybitnie użytkowy. Nie leżę na niej plackiem, głaszcząc z czułością deseczki dębu i chłonąc mistyczne ciepło wieków z nich emanujące :) Potrafię docenić lepszy wygląd drewna i uczucie ciepła. Ale to co Ty robisz to już prawie fetyszyzowanie drewna. Wykańczając dom przez chwilę wahałem się między deską barlinecką a dobrej klasy panelami. Wybrałem jednak panele (Pergo). Mam już ponad 10-letnie doświadczenie z tymi panelami i znam ich wytrzymałość. Znam swoje nawyki życiowe. Nie potrafiłbym tak dbać o drewnianą podłogę: cyklinować co 2 lata, uważać by nikt nie wchodził w szpilkach czy z piaskiem na butach, uważać by nic nie upadło na podłogę.

Moja siostra cioteczna zrobiła sobie niedawno piękną drewnianą podłogę z grubych desek akacjowych. Jest wspaniała. Wygląda nieziemsko, daje unikalne poczucie "ciepełka domowego". Ale zobaczymy, jak ta podłoga będzie wyglądać za 2 lata. Wcześniej, w poprzednim domu, siostra miała zrobiony parkiet. I też na początku wyglądał idealnie. Niestety po kilku latach ich parkiet wyglądał już fatalnie. A moje panele wciąż tak samo.

jeżeli porównac rzeźbę barokową z podłogą w drewnie to też najlepiej z tamtej epoki podłogą a najlepiej z późnym renesansem. Dzisiaj ułozenie desek na podłożach takich jakie nam daje do dyspozycji klient trzeba mie wiedzę by upatrym doswidczonym i z głową pracującym rzemieślnikiem aby nie pisano tutaj na forum skarg na spartaczone posadzki wszelkiej zreszta maści.
ja nie fetyszyzuję drewna ale co najwyżej moją pracę. Pisałem o tym w ten sposób jaki odebrałeś, że są a tych są miliony którzy gdzieś mają swoją i cudzą pracę czas, pieniądze etc. Kocham to co robię a robię to ku zadowoleniu tych którzy te posadzki użytkują. Jak trzeba to i doradzam w wystroju wnętrz. Przed 15 laty robiłem zupełnie coś innego ale to absolutnie nie miało nic wspólnego z drewnem. Pokochałem drewno i przyrodę a lasy w szczególności. Tak to możesz nazwac jak chcesz nawet fetyszyzowaniem drewna, mimo to mam pragmatyczny zawodowy stosunek do drewna.
Poza tym nigdy nie upierałem się ani ja ani ghost34, że nie należy używac paneli. podejmowaliśmy tylko polemikę dlaczego drewno a nie panele. wybór należał zawsze do polemizującego. A tak nawiasem to o co chodzi?
Moze i za bardzo marketingowo , ale juz wolalabbym takiego zapalenca i fanatyka drewna do ukladania mojego parkietu, niz drugiego parkieciarza , co powie "Panie to tylko podloga".
Przynajmniej taki fanatyk , ktory lubi swoja prace , ten parkiet wydmucha i wychucha.

ghost34
24-03-2009, 11:15
no wiec kurcze jednak bła spartolona..zas nowośc w porzednich postach po trzech lata jakoś tak sama sie spartoliła.. :o

jarekkur
24-03-2009, 11:20
Spartolonych parkietów wszelkiej maści, spartolonych laminatów wszelkiej maści, pcw, wykładzin dywanowych, gresu, kamienia wszelkiej maści itp. z racjio wykonywania mojej powinnosci eksperckiej widziałem bardzo dużo. Nie jest to wina materiału (wyjątkowo rzadko przy drewnie litym i kamieniu naturalnym), lecz wykonawcy prac poprzedzających, wykonawcy mała przerwa i użytkownika.

zott36
24-03-2009, 11:20
no wiec kurcze jednak bła spartolona..zas nowośc w porzednich postach po trzech lata jakoś tak sama sie spartoliła.. :o
Ona się zurzyła w czasie normalnego uzytkowania.
Chcesz mi zasugerowac , ze olej nie powinien sie scierac i nie matowieje w czasie uzytkowania ?... to normalna kolej rzeczy , wszystko sie starzeje.

ghost34
24-03-2009, 11:23
no wiec kurcze jednak bła spartolona..zas nowośc w porzednich postach po trzech lata jakoś tak sama sie spartoliła.. :o
Ona się zurzyła w czasie normalnego uzytkowania.
Chcesz mi zasugerowac , ze olej nie powinien sie scierac i nie matowieje w czasie uzytkowania ?... to normalna kolej rzeczy , wszystko sie starzeje.

właściwie pielegnowany nieee....to wcale nie musi być prawda,,

jarekkur
24-03-2009, 11:47
Wszystko się starzeje my też. Aby powstrzymac efekt starzenia mamy do dyspozycji kremy, maści i różne mikstury a taakże chirurga. podobnie jest z podłogą. Trzeba umież o nią dbac. Oczywiście klient pozostawiony sam sobie nie da rady odpowiednio zadbac o podłogę. Parkieciarz skończył, skasował na odchodnym rzucił kup pani pronto i myj pani. Efekt opisałaś.
Kiedyś z 7 lat temu wypisałem w branżowym periodyku różnice między lakierowaniem a olejowaniem i zwiazane z tym problemy. Między innymi napisałem, że wadą olejowanie jest trudnosc wyjaśnienia klientowi zalet olejowania. Trafiło we mnie oburzenie niektórych parkieciarzy, że podważam ich fachowośc. Czas i ilośc skarg na olejowanie potwierdziła moje wcześniejsze sugestie. Parkieciarze w swojej masie nie potrafią olejowac a jeszcze mniej wiedzą o pielęgnacji takiej podłogi.
Twój opis świadczy o tym, że znajomi z problemem zostali sami.
Parkieciarz który twierdzi, że podłoga to tylko podłoga nie doceni niczego bo po prostu nie ma takiej potrzeby. Dlatego 80% parkieciarzy przekonuje, że ułożenie parkietu w cegiełkę jest modne bo wszyscy tak sobie życzą. Prawda lezy w tym, że ci panowie zwykłej jodełki nie potrafią wykonac nie mówiąc o francuskiej czy węgierskiej lub innych bardziej złożonych podłogach. Brakuje wiedzy, polotu, sprzętu. Teraz w okresie zwalniania z pracy wielu zajmie sie usługami na czarno i na szybko. Przecież jak pisał Tazor z kpiną porównując kładzenie desek z rzeźbą barokową, nikt z tych 90% robiących podłogi nie ma ambicji się dokształcic w tym zakresie, unika szkoleń, sam nie poszukuje wiedzy etc. Są podłogi które w swojej doskonałości są dziełami.
Nawet dzisiaj ci panowi lakiery rozpuszczalnikowe (syntetyczne-śmierdziuchy) jako super mocne i nieszkodliwe mimo, że firmy produkujace też lakiery syntetyczne (Pallman,Uzin, Bona) wycofują swoje produkty z rynku jako szkodliwe a w konkurencji z wodorozcieńczalnymi poliuretanami coraz słabsze.
mimo to jest mi często bardzo trudno przekonac klenta,- który zebrał wiedzę od 80% tzw fachowców, że oni sie mylą i są ignorantami - do lakierów wodorozcieńczalnych. Dopiero przykład lakierów wodorozcieńczalnych na samochodach, które od 20 lat są stosowane a od 10 nie do zdarcia w warunkach w jakich samochód parkuje czy jeździ. Jednak na zarysowania, żaden lakier a nawet blacha stalowa nierdzewna polerowana nie jest odporna na zarysowania czy ślady użytkowania. Nowy garnek po pierwszym myciu po zakupie nosi już ślady używania.
Tak można by długo. Ale czy warto? Czasami sił nie starcza. Kto chce laminat to będzie miał. Kto jednak chce wybrac między laminatem a drewnem będę zawsze nakłaniał do drewna, ot co. Wielu woli rysy i wgniecenia na drewnie niż ciągły hałas paneli. inni wolą znosi katusze hałasu paneli ale za to żadnych wgniotów czy rys oczywiście też do czasu zależnie od różnych cen i nie tylko.

Gabi.gg
24-03-2009, 18:18
Wielu woli rysy i wgniecenia na drewnie niż ciągły hałas paneli. inni wolą znosi katusze hałasu paneli ale za to żadnych wgniotów czy rys oczywiście też do czasu zależnie od różnych cen i nie tylko.
Mam panele w całym domu od dwóch lat i nie ma żadnych katuszy hałasu paneli. :roll:

Tazor
24-03-2009, 18:43
Kocham to co robię a robię to ku zadowoleniu tych którzy te posadzki użytkują. Jak [...] Pokochałem drewno i przyrodę a lasy w szczególności. Tak to możesz nazwac jak chcesz nawet fetyszyzowaniem drewna, mimo to mam pragmatyczny zawodowy stosunek do drewna.
[...] A tak nawiasem to o co chodzi?

Nawiasem to chodzi o to, że tytuł wątku brzmi "Jakie polecacie panele" :)

Napiszę tak: gdybym wolał parkiet/dechy od paneli to chciałbym takiego fachmena jak Ty. Ale wolę panele - z pewnych, konkretnych względów.

jarekkur
24-03-2009, 20:10
Wielu woli rysy i wgniecenia na drewnie niż ciągły hałas paneli. inni wolą znosi katusze hałasu paneli ale za to żadnych wgniotów czy rys oczywiście też do czasu zależnie od różnych cen i nie tylko.
Mam panele w całym domu od dwóch lat i nie ma żadnych katuszy hałasu paneli. :roll:

Boże kochany laminat ułożony pływająco jest zdecydowanie głośniejsze od przyklejonych parkietów i to o około 40dB. Poczytaj inne posty z pytaniami co zrobic i czy wogóle da się wygłuszyc laminat. Odpowiadałem i na ten temat w jak mizernym zakresie dB są wszelkie maty 18-23dB. Co w efekcie izoluje dodatkowo podłogę w przenoszeniu dźwięków krokowych do sąsiada na dole o 2dB. Firma
odbij piłęczkę pingpongową na laminacie pływającym i porównaj ten odgłos z uderzeniem piłeczki o parkiet klejony do podłoża. To miałem na myśli. Dla jednych bedzie to huk lub hałas dla innych mniej wrazliwych ot nic takiego. Jest to absolutnie subiektywna sprawa. Producenci laminatów EPLF dokładają starań w wyciszaniu tych podłóg jak na razie z mizernym skutkiem w zakresie cenowym 20-70 złotych/m2. Głośnośc jest ich główną wadą. Można jedynie kleic ale wtedy slogan reklamowy: zabrac ze sobą na nowe mieszkanie-bierze w łeb. Co by było gdyby tak laminat musiał byc klejony do podłoża. Prawdopodobnie nie byłby tak popularny. No ale jest tak jak jest. Na zachodzie Europy spada sprzedaż laminatów wogóle w Europie wschodniej lekko wzrasta w zakresie cenowym do 60zł/m2. Te droższe również odczuwaja spadek zainteresowania. Ja podziwiam niektóre wyroby z laminatu jednak te bardziej eksluzywne i również układam.

ghost34
24-03-2009, 20:23
Boże kochany laminat ułożony pływająco jest zdecydowanie głośniejsze od przyklejonych parkietów i to o około 40dB.

Po co sie kopać z koniem..ja bym sie wogóle nie wypowiadał ...gdyby nie teksty o zimnych ..sztucznych..i nienaturalnych posadzkach drewnianych w tym watku..sa loodzie którzy wola panele i im wolno a ze do tego dorabiaja za uszy na siłe ideologie ..echhhh,,wtedy i tylko wtedy reagowac trza..

Bobrowczyk
24-03-2009, 21:00
Nie dołączę się do Waszych kłótni. Poprostu polecę belgijskie panele Balterio. Można kupić w Komforcie. Użytkuję dopiero od pół roku, ale za to intensywnie. Bryka po nich 30-to kilogramowy szczeniaczek i nie ma ani śladu. Parkiet by tego nie wytrzymał.

Gabi.gg
24-03-2009, 22:15
odbij piłęczkę pingpongową na laminacie pływającym i porównaj ten odgłos z uderzeniem piłeczki o parkiet klejony do podłoża. To miałem na myśli. Dla jednych bedzie to huk lub hałas dla innych mniej wrazliwych ot nic takiego.
Ale jaki sens ma taki test? Ja nie gram w ping ponga na podłodze i nie znam nikogo kto by w ten sposób grał w pin ponga, więc mnie nie obchodzi na jakim podłożu odgłos uderzenia piłeczki jest głośniejszy. Z reguły w domu chodzi się w lekkim i miękkim obuwiu domowym, a wtedy nie ma praktycznie żadnej różnicy w głośności między różnymi podłożami. Twoje stwierdzenia o niesamowitej głośności paneli i niedogodnościach z tym związanych są według mnie grubo przesadzone.

zott36
24-03-2009, 22:51
Boże kochany laminat ułożony pływająco jest zdecydowanie głośniejsze od przyklejonych parkietów i to o około 40dB.

Po co sie kopać z koniem..ja bym sie wogóle nie wypowiadał ...gdyby nie teksty o zimnych ..sztucznych..i nienaturalnych posadzkach drewnianych w tym watku..sa loodzie którzy wola panele i im wolno a ze do tego dorabiaja za uszy na siłe ideologie ..echhhh,,wtedy i tylko wtedy reagowac trza..
Duchu , dobrze wiemy ja , Ty oraz inni forumowicze, ze parkiet nie wytrzyma tyle co panale . Szczegolnie wtedy jak w domu są dzieci i zwierzęta , pies czy kot.
Nie dorabiaj wiec ideologii.

ghost34
24-03-2009, 23:35
Duchu , dobrze wiemy ja , Ty oraz inni forumowicze, ze parkiet nie wytrzyma tyle co panale . Szczegolnie wtedy jak w domu są dzieci i zwierzęta , pies czy kot.
Nie dorabiaj wiec ideologii.

no przecie...od tylu lat laminat..spełnia wymogi wytrzymałosciowe znacznie lepiej niz drewno..(aaa co tam rozmawiamy o drewnie czyli lecimy od świerku po iron wood)
Na czym ja sie tam znam..nie ma jak twoje
ankiety które nie kłamia TY..wraz ze WSZYSTKIMI Forumowiczami..ja nic nie wiem na ten temat o którym piszesz..o odnawialności "drewna " i jego powłok zabezpieczających o ich pielęgnacji nie rozmawiamy bo po co przecie to dla Ciebie nie ważne....przecie TY sie na tym znasz a Forumowicze wiedzą znacznie lepiej..no ja pierdziele o czym z Toba rozmawiać..??
Na jakiej podstawie..na podstawie jakich danych ..o co ci chodzi to nie ja napisałem ze drewno jest zimne nienaturalne, sztuczne Tylko TY ..nie wkładaj w moje usta jakis bredni..kurcze no pisowska retoryka.."wszyscy wiedza o układzie", "beza jest droga i zakazana", "wszyscy sa katolikami ", " a to wszystko przez wykształciuchy"....zott36 wie o jednym przypadku ale jego rozległa wiedza na temat teczek ipn dotyczaca parkietów i drewna wszelkiej maści jest tak porażająca ze nie nadaje sie dla opinii publicznej..opinia po prostu tego szeregu faktów i wagi dowodów..nie dałaby rady przetrwac świat już nigdy nie byłby taki sam

Noo nie wiem w kogo sie zapatrzyłas ale ja tego nie kupie...

Ludzie kochani kupujcie sobie panele nic mi do tego jeden lubi masło drugi masmix zero problemu wolny kraj ...ale prosze nie opowiadac bredni pod tytułem ze sa cieple naturalne i zdrowsze, odnawialne czy cichsze, a co sie z tym wiąże lepsze od posadzek drewnianych..dobrze podkreślam dobrze wykonanych i właściwie pielęgnowanych....
Znów sie kopie z koniem ale nie umiem przejść na spokojnie koło takich ..dywagacji...dopóki są zgodne z prawda owszem loozik ale nie tyrpaj mi drewna..
Ja Ciebie prosze..jak mozna twierdzic ze panele ..wytrzymaja tyle co jakakolwiek posadzka drewniana lita..przecie to bujda na resorach..wymieniaj sobie panele co 5 -10 lat na nowe zero stresu ..jeśli wolisz.
Parkiet 60 lat -100 spokojnie poleży..a bywają tez dużo starsze i tez są pełnosprawna posadzką..i to nie tylko z kotkiem tam musiała sie parać taka posadzka ..ale np leżała sobie w magazynie chemikaliów w dworku gdzie ..był GS..za komuny i co :o Żyje howgh!!

zott36
25-03-2009, 05:15
..o co ci chodzi to nie ja napisałem ze drewno jest zimne nienaturalne, sztuczne Tylko TY ..nie wkładaj w moje usta jakis bredni.
i VICE VERSA


.kurcze no pisowska retoryka.."wszyscy wiedza o układzie", "beza jest droga i zakazana", "wszyscy sa katolikami ", " a to wszystko przez wykształciuchy"....zott36 wie o jednym przypadku ale jego rozległa wiedza na temat teczek ipn dotyczaca parkietów i drewna wszelkiej maści jest tak porażająca ze nie nadaje sie dla opinii publicznej..opinia po prostu tego szeregu faktów i wagi dowodów..nie dałaby rady przetrwac świat już nigdy nie byłby taki sam
Rozumiem , ze to mialo byc dowciapne .... hmm


Ludzie kochani kupujcie sobie panele nic mi do tego jeden lubi masło drugi masmix zero problemu wolny kraj ...ale prosze nie opowiadac bredni pod tytułem ze sa cieple naturalne i zdrowsze, odnawialne czy cichsze, a co sie z tym wiąże lepsze od posadzek drewnianych..dobrze podkreślam dobrze wykonanych i właściwie pielęgnowanych....
"nie wkładaj w moje usta jakis bredni" , nalezy dodac- ludziom.
Czepne się słowa zdrowsze. A wyobraź sobie , ze dla niektorych ludzi polozenie parkietu moze byc zabojcze , w sensie dosłownym.

Chyba juz Ci mowilam , ze jestes mistrzem w przekręcaniu/przeinaczaniu wypowiedzi na swoja korzysc.

ghost34
25-03-2009, 07:15
i VICE VERSA :evil:
Równie dobrze , mozna miedzy bajki wlozyc , ze parkiet jest cieply , piekny i naturalny .

:roll:
nooo przecież ja to napisałem a mnie sie wydaje że Ty ,,,


Rozumiem , ze to mialo byc dowciapne .... hmm


ja sie ubawiłem o posiadaczko wiedzy tajemnej..


"nie wkładaj w moje usta jakis bredni" , nalezy dodac- ludziom.
Czepne się słowa zdrowsze. A wyobraź sobie , ze dla niektorych ludzi polozenie parkietu moze byc zabojcze , w sensie dosłownym.

Chyba juz Ci mowilam , ze jestes mistrzem w przekręcaniu/przeinaczaniu wypowiedzi na swoja korzysc.

paranoja to trzeba diagnozować..klepki wyskakuja z bronia białą i palną..mordują..kanał..o czym gadac ..pa :lol: :lol:

kurcze napisałaś to na podstawie jakiś utajnionych akt policji ..czy macierewicz ci "powiedziajł"

aaaa nie nie to pewnie ten "znajomy"..skubany ma dojscia..no no szacun 8)

zott36
25-03-2009, 07:50
paranoja to trzeba diagnozować..klepki wyskakuja z bronia białą i palną..mordują..kanał..o czym gadac ..pa :lol: :lol:

kurcze napisałaś to na podstawie jakiś utajnionych akt policji ..czy macierewicz ci "powiedziajł"

aaaa nie nie to pewnie ten "znajomy"..skubany ma dojscia..no no szacun 8)
Jestes tak malo rozumny czy tylko takiego udajesz? , nie wierzę , ze o alergikach nie słyszałes.
Masz racje , idz do lekarza się zdiagnozowac , ta twoja wyobraznia jest zbyt bujna jak na dorosłego faceta...

ghost34
25-03-2009, 07:53
jakie argumenty waćpani..takie odpowiedzi.. :lol: :lol: teraz alergia..potem co cholera, ebola?? :lol: :lol: fajnie sie dzien zaczyna dziekuje..:)

Zazdrośnica
25-03-2009, 08:00
Zott36 popieram Cię w całej rozciągłości tematu. Oglądałam te panele co polecasz, są świetne, trochę drogawe niestety no i te Balterio są godne uwagi.

Poza tym wolę wziąć panele, które sobie zmienię za jakiś czas bez bólu serca niż drogie dechy, które mi się znudzą lub trzeba je cyklinować i lakierować, nie dla mnie takie atrakcje.
Nie wyobrażam sobie płytek w salonie, do tego z drewnianymi schodami brrr.
W kuchni tez wolałabym panele i ciągle się waham miedzy wybranymi płytkami 60x60, korkiem a panelami ech.

zott36
25-03-2009, 08:04
jakie argumenty waćpani..takie odpowiedzi.. :lol: :lol: teraz alergia..potem co cholera, ebola?? :lol: :lol: fajnie sie dzien zaczyna dziekuje..:)
:o
Co ci sie tak gęba śmieje?.... bawi cię?.... ze ludzie chorują na ciezkie alergie.

ghost34
25-03-2009, 08:12
niooo..pomór normalnie pomór..fozz nie wydala..a firmy farmaceutyczne biorą sie za produkcje jedynie alergicznych gatunków drewna..i oczywiscie leków na nie..

juz widze te nazwy..salicyliumquercus polfarmexus..
:lol: :lol:

ludzie bywaja alergikami..zgoda..ale drzewa i trawy wyciac nalezy natychmiast skoro to bywa zabójcze w pełni sie zgadzam nakupic w komforcie sztucznych trawników..wyłozyc..kurz sie wszak do tego nie chwyta ..roztocza stykając sie z panelem poprostu w cudowny sposób poprzez właściwości paneli GINĄ bezpowrotnie ..w przepastnych czeluściach..warstwy nawierzchniowej laminatów..echhh łza się w oku kręci juz wszystko bedzie dobrze..:)

zott36
25-03-2009, 08:41
ludzie bywaja alergikami..zgoda..
Dla ciebie parkiet moze i jest zdrowysz , ale nie dla wszystkich , i niekoniecznie chodzi tutaj o przypadki śmertelne. To byl skrajny przyklad , ale prawdopodobny.
Ktos moze byc silnie uczulony na skladnik w lakierze lub oleju(opary - nawet po dluzszym czasie) i nagły oraz bardzo silny atak alergii moze wrecz zabiwc w wyniku uduszenia.
Zostawmy jednak te skrajne przypadki.


ale drzewa i trawy wyciac nalezy natychmiast skoro to bywa zabójcze w pełni sie zgadzam nakupic w komforcie sztucznych trawników..wyłozyc..kurz sie wszak do tego nie chwyta ..roztocza stykając sie z panelem poprostu w cudowny sposób poprzez właściwości paneli GINĄ bezpowrotnie ..w przepastnych czeluściach..warstwy nawierzchniowej laminatów..echhh łza się w oku kręci juz wszystko bedzie dobrze..:)
Dla tych słabiej uczulonych ... głownie na roztocza, kurz itp., dla nich rowniez parkiet jest zdecydowanie gorszą opcją i nie jest polecany. Parkiet sie rozsycha , kurczy powstaja mikro-szczelinki , lub wieksze szczelinki do 0,5 milimetra, to raj dla roztoczy.
Panele przylegaja scislej ,natomiast płytki zdecydowanie sa górą, tu nie ma szczelin i latwo jest je odkurzyc i umyc.

Dziwi mnie , ze podchodzisz do tego w taki ignorancki sposob , urzadzajac sobie z tego zarty.
Osoba , ktora zajmuje sie podłogami , powinna takie rzeczy zdecydowanie wiedziec, chociaz w minimalnym stopniu , zeby moc doradzic przyszlemu klientowi co do lakieru lub oleju, albo nawet odradzic parkiet.
Dla alergika poleca sie lakiery wodorozcienczalne(najmniejsze opary).
Lakiery rozpuszczalnikowe , oraz chemoutwardzalne nie sa polecane. Te ostatnie wydzielaja opary nawet kilka miesiecy.
Olej jest bardziej naturalny , ale tu czesto jest terpentyna , bardzo uczulajaca.
Zamiast sie z tego smiac , to lepiej poczytaj o alergiach , bedziesz mial przynajmniej o czym pogadac z kilentem np. alergikiem.

ghost34
25-03-2009, 08:51
Panele przylegaja scisle ,natomiast płytki zdecydowanie sa górą, tu nie ma szczelin i latwo jest je odkurzyc i umyc.

no i znów ..wiekszość paneli sie mocniej zsycha i jest bardziej wrazliwa na wilgoć .. od czoła..bardzo sie zsychaja z czasem..po trzech latach dywanik:))

kurcze rzeczywiscie ludzie przez parkiety gina..mysle tez zupełnie powaznie ze czasem ktoś sie udławi np.takim groszkiem konserwowym..to nie żart..ja bym takich niebezpieczeństw również nie ignorował..jadajcie takie rzeczy bardzo ostrożnie..mam nadzieje ze cie to nie ubawi..


parkiet jest zdecydowanie gorszą opcją i nie jest polecany.

Znów retoryka rodem z Pis-u przez kogo jak gdzie??????..Myslę ze dla osób które maja podrażnienia skóry np od takiego buka..owszem..ale to trzeba piłować pare godzin i miec styczność z pyłem..jesli rzeczywiscie tak jest zgoda..ale jak 16latukładam sie nie spotkałem..co wcale nie znaczy ze jakis tam promil ludzi na świeie takiej alergii ..nie posiada..noo ale cóz jak widze tonacy brzytwy sie chwyta..:))

o przyciaganiu roztoczy i kurzu przez laminaty..poprzez elektryzowanie sie w wyniku tarcia nie słyszała..?..jestes pewna ze .drewno sie bardzie ładuje dodatnio od laminatów toz to wierutne kurcze ..nie chce sie wyrazac..brniesz i brniesz ..mnie to bawi..dawaj dalej.. :lol: :lol:

zott36
25-03-2009, 08:53
Zott36 popieram Cię w całej rozciągłości tematu. Oglądałam te panele co polecasz, są świetne, trochę drogawe niestety no i te Balterio są godne uwagi.

Poza tym wolę wziąć panele, które sobie zmienię za jakiś czas bez bólu serca niż drogie dechy, które mi się znudzą lub trzeba je cyklinować i lakierować, nie dla mnie takie atrakcje.
Nie wyobrażam sobie płytek w salonie, do tego z drewnianymi schodami brrr.
W kuchni tez wolałabym panele i ciągle się waham miedzy wybranymi płytkami 60x60, korkiem a panelami ech.
W kuchni panele mialam dlugo , nic sie z nimi nie dzialo , nawet jak sie cos wylalo , czy woda chlapala . Odpryskow tez sie nie nabawily .
Teraz bede miala aneks (kuchnia w pokoju ) , tez daje wszedzie panele.
Korek odradzam , jesli masz kota. Znajomy ma na podlodze , kotek go uwielbia :lol:

zott36
25-03-2009, 09:09
no i znów ..wiekszość paneli sie mocniej zsycha i jest bardziej wrazliwa na wilgoć .. od czoła..bardzo sie zsychaja z czasem..po trzech latach dywanik:))
ale co znow....
Chcesz mi to wmowic? , nie uda Ci sie!! , bo panele sama mam , pare ladnych lat bez dywanika i wygladaja jak nowki.
Mialam rozne rodzaje paneli od 20 do 140zl (pisalam wczesniej), nic sie nie rozsychalo , nie byly wrazliwe na wilgoc , mam tez w kuchni, gdzie czasami sie cosik wyleje.
Juz napisalam wczesniej , ze bajki opowiadasz, to tak jak z tym halasem od paneli .
Ty naprawdę myslisz , ze ludzie dorosli to lykna? , dobre dobre :lol:


parkiet jest zdecydowanie gorszą opcją i nie jest polecany.
Zapomniales dodac jednego słowa dla alergika


Znów retoryka rodem z Pis-u przez kogo jak gdzie??????..Myslę ze dla osób które maja podrażnienia skóry np od takiego buka..owszem..ale to trzeba piłować pare godzin i miec styczność z pyłem..jesli rzeczywiscie tak jest zgoda..ale jak 16latukładam sie nie spotkałem..co wcale nie znaczy ze jakis tam promil ludzi na świeie takiej alergii ..nie posiada..noo ale cóz jak widze tonacy brzytwy sie chwyta..:))
Czy ja wyzej pisalam o pyle?
Przeczytaj jeszcze raz co napisalam wyzej , o pyle nie bylo nawet wzmianki.


o przyciaganiu roztoczy i kurzu przez laminaty..poprzez elektryzowanie sie w wyniku tarcia nie słyszała..?..jestes pewna ze .drewno sie bardzie ładuje dodatnio od laminatów toz to wierutne kurcze ..nie chce sie wyrazac..brniesz i brniesz ..mnie to bawi..dawaj dalej.. :lol: :lol:
A ty nie slyszales o laminatach antystatycznych , antybakteryjnych(co maja w sobie dodatek srebra) oraz wodoodpornych.
Z tego co czytam to nie .
Moze przejrzyl do jasnej ciasnej rynek , a nie piszesz jakies dziwaczne rzeczy.
Ja nie brnę , tylko mam argumenty do rozmowy , za to ty opowiadasz jakies dziwaczne rzeczy, poloaczone z bujna wyobraźnia .
Brakuje Ci argumentow , do tych cudotworczych wlasciwosci parkietów ?
Chyba tak , bo nie probujesz mnie przekonac ich wlasciwosciami , tylko oeniasz moje wypowiedzi , piszac przy okazji glupoty o panelach.
Juz tu wiele osob sie wypowiedzialo , ze panele glosnie nie sa , nikt nie napisal tez ze sie rozsychaja itp.
Przestan ludziom wmawiac twoje dziwczne poglady.

ghost34
25-03-2009, 09:31
Brakuje Ci argumentow , do tych cudotworczych wlasciwosci parkietów ?

ja nigdzie ie pisałem..o jakichkolwiek cudownych właciwościach..parkietów..masz te z dodatkiem srebra tak czy tylko sobie o nich słyszałaś..wiesz ..jak sie je uzytkuje..w jaki sposób sa..antyalergiczne..??ja widziałem znacznie wiecej posadzek w zyciu niz szanowna pani..i przebóg klne sie na matke ziemie co to te plugastwo smiertelne..czyli drewno rodzi..wiekszość paneli sie zsycha i jest bardziej podatna na wilgoć od ..drewna

niczego nie zapomniałem..wystarczy przeczytac ze zrozumieniem..znasz ile osób które maja alergie na drewno???(oprócz siebie, ale to psychiczne raczej..)

ja opisałem jedyna spotkana przeze mnie alergie..zwiazana z drewnem ..miał moj pracownik na pył bukowy..


Ja nie brnę , tylko mam argumenty do rozmowya i owszem rodzaju...
1.
Równie dobrze , mozna miedzy bajki wlozyc , ze parkiet jest cieply , piekny i naturalny .
2.
Duchu , dobrze wiemy ja , Ty oraz inni forumowicze, ze parkiet nie wytrzyma tyle co panale . Szczegolnie wtedy jak w domu są dzieci i zwierzęta , pies czy kot.
3.My piszemy ze
Boże kochany laminat ułożony pływająco jest zdecydowanie głośniejsze od przyklejonych parkietów i to o około 40dB. ty zas na to ..gdzie co jak niczego na ten temat nie widze.. :o nawet małej złośliwości. nic.. :cry:
4.piszesz
Tylko olej dotyczyl mojej podlogi .
Natomiast reszta (pogrubienie) to byl przyklad spartolonej podlogi , ale nie mojej. na co ja..pisze
no wiec kurcze jednak bła spartolona..zas nowośc w porzednich postach po trzech lata jakoś tak sama sie spartoliła.. ale co tam jest odpowiedz.. :lol: :lol:
Ona się zurzyła w czasie normalnego uzytkowania.nawet jesli..byłoby tak to wogóle nie piszesz jaki olej jaka pilegnacja jak czesto..nic wiesz tylko jedno..i walisz te główka w mur..

Używaj sobie posadzek..laminatowych do woli kupuj ..sprzedawaj ciesz sie..ale nie opowiadaj pierdół o drewnie pisze po raz wtóry..i mam nadzieje ostatni..ludzie dorosli niczego nie musza kupowac..wystarczy ze ..pochodzą po jedny i po drugim..tyle..baw sie dobrze..ja juz naprawde musze popracować..zajrze ..zajrze..czasem ..kupujcie panele sa dobrym rozwiazaniem w niektórych przypadkach..drewno w wiekszosci tez ..!

zott36
25-03-2009, 09:54
wiesz ..jak sie je uzytkuje..w jaki sposób sa..antyalergiczne..??
Antybakteryjne a nie antyalergiczne.
Celowo przekręcasz moje wypowiedzi?

Mam , pergo , , ponoc antybakteryjne(drobinki srebra) , aczkolwiek nie zwracalam na to przy kupnie wiekszej uwagi.

j
a widziałem znacznie wiecej posadzek w zyciu niz szanowna pani..i przebóg klne sie na matke ziemie co to te plugastwo smiertelne..czyli drewno rodzi..wiekszość paneli sie zsycha i jest bardziej podatna na wilgoć od ..drewna


Ale co w panelach ma sie zsychac ? , mowiles , ze to sztuczne calkowicie jest :lol:

niczego nie zapomniałem..wystarczy przeczytac ze zrozumieniem..znasz ile osób które maja alergie na drewno???(oprócz siebie, ale to psychiczne raczej..)
Celowo przekręcasz moje wypowiedzi .
Czy ja napisalam , ze ludzie maja alergie na drewno ???????
NIE
Na lakier, olej (a dokladnie skladniki ) , roztocza, ktore sa w mikroszczelinkach


ja opisałem jedyna spotkana przeze mnie alergie..zwiazana z drewnem ..miał moj pracownik na pył bukowy..
ja nie pisalam nic o pyle.



[quote]3.My piszemy ze [quote]Boże kochany laminat ułożony pływająco jest zdecydowanie głośniejsze od przyklejonych parkietów i to o około 40dB. ty zas na to ..gdzie co jak niczego na ten temat nie widze.. :o nawet małej złośliwości. nic.. :cry:
Co mnie obchodzą decybele ?w normalnym uzytkowaniu.
W domu grasz w tenisa? , pinponga? , rzucasz pilka lekarska?
zartujesz?
U mnie w domu chodzi sie na bosaka i w kapciach.
Nawet biegajacy kot nie robi halasu.


4.piszesz
Tylko olej dotyczyl mojej podlogi .
Natomiast reszta (pogrubienie) to byl przyklad spartolonej podlogi , ale nie mojej. na co ja..pisze
no wiec kurcze jednak bła spartolona..zas nowośc w porzednich postach po trzech lata jakoś tak sama sie spartoliła.. ale co tam jest odpowiedz.. :lol: :lol:
Ona się zurzyła w czasie normalnego uzytkowania.nawet jesli..byłoby tak to wogóle nie piszesz jaki olej jaka pilegnacja jak czesto..nic wiesz tylko jedno..i walisz te główka w mur..
Nie piszę bo juz nie pamietam ... Myslisz , ze wzielam pierwszego lepszego , zeby mi parkiet kladl?
Wzielam jednego z polecanych fachowcow.
A skad Ty wiesz , ze parkiet spartolony ? co? , ogoladales go? , przeciez nie ogladales.
Od kiedy to parkieciarze oceniaja parkiety telepatycznie.


.ale nie opowiadaj pierdół o drewnie pisze po raz wtóry..i mam nadzieje ostatni..
Ja wypowiedzialam sie w tym watku raz , jakie polecam panele i wymienilam je. Taki jest temat watku.
Wy panowie , zaczeliuscie przedstawiac wady laminatow zreszta przesadzone i wyssane z palca .
Nie pisz pierdol o laminatach , bo tez mi sie nie chce powtarzac , ze piszesz bajki.
Odezwalam sie drugi raz i zaczelam obalac wasze poglady i ukazywac wady posadzek drewnianych .
Ty za to idziesz w zaparte i twierdzisz , ze drewno takich wad nie ma .
Zrob sobie dobre panele i wypowiedz sie za 3lata , za 5 , 10 itp. a nie gadasz co ci slina na jezyk przyniesie .

ghost34
25-03-2009, 10:04
A skad Ty wiesz , ze parkiet spartolony ? co? , ogoladales go? , przeciez nie ogladales.
Od kiedy to parkieciarze oceniaja parkiety telepatycznie. to twoja ocena nie moja chociaz wyjatkowo sie z nia zgadzam.. :lol: :lol:


Co mnie obchodzą decybele ?w normalnym uzytkowaniu.
W domu grasz w tenisa? , pinponga? , rzucasz pilka lekarska?
zartujesz?
U mnie w domu chodzi sie na bosaka i w kapciach.
Nawet biegajacy kot nie robi halasu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zazdrośnica
25-03-2009, 11:37
Korek odradzam , jesli masz kota. Znajomy ma na podlodze , kotek go uwielbia :lol:

Kurczaki mam koteczka, a będę miała jeszcze dwa docelowo 8) :lol:

Poza tym fajny sklep w Warszawie znalazłam stronka: http://www.podlogi.com.pl/content/view/53/144/

może się komuś przyda

Żeby nie było drewno kocham i to bardzo :D ale niestety na podłogi nie dam ze względów jak opisałam, poza tym będą schody jesionowe, takież parapety, drzwi wejściowe są z drewna ( reguluję je co jakiś czas ale co tam, są fajne), wewnętrzne drzwi będą z klejonki lub z MDF-u z fornirem, chciałabym fronty kuchenne drewniane ale za drogo wychodzi więc będą z laminatu lub forniru.

Także nikt tu od samego drewna się nie odżegnuje, tyle że są różne względy i preferencje co do jego wykorzystania.

Konwalia_majowa
25-03-2009, 11:38
Nie wyobrażam sobie płytek w salonie, do tego z drewnianymi schodami brrr.
W kuchni tez wolałabym panele i ciągle się waham miedzy wybranymi płytkami 60x60, korkiem a panelami ech.

:) Wierzcie, że gres w salonie b.dobrze się sprawdza i dobrze wygląda + kamienne schody (drewnianych nie chciałam - ta opcja nie była brana w ogóle pod uwagę). Łączne zestawienie jest idealne, oczywiśnie odpowiednio dobrane kolorystycznie.

Też myślałam o korku w kuchni przez małą chwilę. Mam jednak gres 50x50cm...

zott36
25-03-2009, 11:53
Korek odradzam , jesli masz kota. Znajomy ma na podlodze , kotek go uwielbia :lol:

Kurczaki mam koteczka, a będę miała jeszcze dwa docelowo 8) :lol:

Poza tym fajny sklep w Warszawie znalazłam stronka: http://www.podlogi.com.pl/content/view/53/144/

może się komuś przyda

Żeby nie było drewno kocham i to bardzo :D ale niestety na podłogi nie dam ze względów jak opisałam, poza tym będą schody jesionowe, takież parapety, drzwi wejściowe są z drewna ( reguluję je co jakiś czas ale co tam, są fajne), wewnętrzne drzwi będą z klejonki lub z MDF-u z fornirem, chciałabym fronty kuchenne drewniane ale za drogo wychodzi więc będą z laminatu lub forniru.

Także nikt tu od samego drewna się nie odżegnuje, tyle że są różne względy i preferencje co do jego wykorzystania.
Tez bardzo lubie drewno , mam drewniane drzwi , parapety , kiedys byly i podlogi , ale tak jak mowisz , nie sprawdzily się oraz meble kuchenne .
Fronty byly drewniane lite.
Bardzo kuchnie lubilam była ciepła w odbiorze , niestety fronty z czasem popeklay wzdłuz :cry:
Myslalam , ze drzwi sie beda wypaczac (bo mam tez i w lazience ) , ale nic sie nie dzieje.
Parapety nie pracuja , sa robione z warswowo.
A za linka do sklepu dziekuje , przyda sie bardzo. Wlasnie jestem w trakcie wyboru podłogi.

jarekkur
25-03-2009, 20:05
odbij piłęczkę pingpongową na laminacie pływającym i porównaj ten odgłos z uderzeniem piłeczki o parkiet klejony do podłoża. To miałem na myśli. Dla jednych bedzie to huk lub hałas dla innych mniej wrazliwych ot nic takiego.
Ale jaki sens ma taki test? Ja nie gram w ping ponga na podłodze i nie znam nikogo kto by w ten sposób grał w pin ponga, więc mnie nie obchodzi na jakim podłożu odgłos uderzenia piłeczki jest głośniejszy. Z reguły w domu chodzi się w lekkim i miękkim obuwiu domowym, a wtedy nie ma praktycznie żadnej różnicy w głośności między różnymi podłożami. Twoje stwierdzenia o niesamowitej głośności paneli i niedogodnościach z tym związanych są według mnie grubo przesadzone.

Masz rację przepraszam, w domu właściwie to nic sie nie robi a na podłodze to w szczególności. Papcie i spokojne stapanie. U moich znajomych jest odwrotnie dzieciaki szaleją z każdą mozliwą piłką- stąd moja opinia.
Cieszę się z Twoich cichych laminatów.
Był taki czas w latach sześdziesiatych i wczesniej. że wszystkie drewniane posadzki zakrywano papendecklem -czyli pilśnią na papiaki a na to twarde pcv w kostkach lub w całości. Pod spodem były przepiekne podłogi parkiety, deski. Dzisiaj ci co odkrywaja te podłogi nie chcą wierzyc, że coś tak pieknego ozna było zakryc i to byle czym. No ale takie czasy.

Gabi.gg
25-03-2009, 22:36
U moich znajomych jest odwrotnie dzieciaki szaleją z każdą mozliwą piłką- stąd moja opinia.
Współczuję znajomych. Ja na szczęście nie znam dzieci, które grają w piłkę w domu.


Cieszę się z Twoich cichych laminatów.
Też się cieszę. A to jedne z najtańszych paneli, bez żadnych specjalnych wyciszeń.


Był taki czas w latach sześdziesiatych i wczesniej. że wszystkie drewniane posadzki zakrywano papendecklem -czyli pilśnią na papiaki a na to twarde pcv w kostkach lub w całości. Pod spodem były przepiekne podłogi parkiety, deski. Dzisiaj ci co odkrywaja te podłogi nie chcą wierzyc, że coś tak pieknego ozna było zakryc i to byle czym. No ale takie czasy.
Był taki czas w latach sześćdziesiątych, że wszystkie drewniane posadzki zakrywano? - Skąd bierzesz takie bzdury!?

jarekkur
28-03-2009, 16:05
te bzdury biorę z tej samej gazety co ty Fakty.
Po prostu pracuję w tym. Widzę i wiem.
jeżeli chce ci się dalej bajdurzyc to proszę bardzo.
w wielu domach jest tyle miejsca, że każde dziecko ma swoj pokój a do tego
miejsce na stół pingpongowy, bilard, czy nawet kręgle. oczywiście nie da się tego robic w M-3. Na szczęście przypuszczam, że znasz dzieci, które nic w domu nie robią co mogłyby robic energiczne zdrowe dzieciaki. Ja u siebie z moją wnuczką gram w piłkę. Ty tego szczęścia nie masz, przykro.

Gabi.gg
28-03-2009, 22:40
te bzdury biorę z tej samej gazety co ty Fakty.
Po prostu pracuję w tym. Widzę i wiem.
To źle wiesz. Bo to jest wierutna nieprawda co napisałeś.


jeżeli chce ci się dalej bajdurzyc to proszę bardzo.
Jak na razie to tylko Ty bajdurzysz - o zakrywaniu wszystkich posadzek drewnianych w latach sześćdziesiątych.


Ja u siebie z moją wnuczką gram w piłkę. Ty tego szczęścia nie masz, przykro.
Na szczęście nie jestem jeszcze w tym wieku, w którym ma się wnuki. I wyobraź sobie, że wcale nie jest mi przykro z tego powodu :D

jarekkur
29-03-2009, 11:40
To prawda nie warto kopac się z koniem. Myślenie to mój atut w związku z tym kończę to kopanie się z koniem.

Ewa7506
29-03-2009, 12:55
W mieszkaniu miałam panele w domu zdecydowałam się na parkiet- marbau. Zgadzam się, że parkiet się rysuje (choć trzeba się trochę o to postarać), że robią się szpary i po wydaniu 200zł/m2 żal d... ściska ale nawet podniszczony parkiet wygląda cudnie. W mieszkaniu moich rodziców jest 100 letni parkiet dębowy- szpary są ale.... to jest podłoga z "duszą". Nie jestem przeciwniczką paneli i doceniam walory takiej podłogi zwłaszcza aspekt cenowy, jednak wydanie 140-160zł/m2 (np. Pergo) nie wydaje mi się szczęśliwym pomysłem. To powinna być podłoga "niekłopotliwa" i jak się podniszczy to do kosza. Na tym powinna polegać wyższość paneli nad parkietem. Niech się właściciel parkietu za grubą kasę przejmuje wilgotnością pomieszczeń, piachem, rozlaną wodą a posiadacz paneli niech ma to gdzieś
:wink:

impressa
29-03-2009, 18:57
Czy mógłbym uprzejmie prosić o powrót do tematu?
Czyli - jakie panele polecacie w odp. grupach cenowych (do 50, 75, 100 i 125zł) i dlaczego?

Pytanie bonusowe, czy 6mm podkład Izo-Floor faktycznie w miarę dobrze izoluje termicznie?

marecki6
06-04-2009, 13:58
poszukuje odpowiednika Jatoby z Kronopolu ale firmy ktora zaoferuje lepsza jakosc bo z tego co sie tutaj naczytalem kronopol nie ciesyz sie dobra marka .... jatoba z Kronpolu jest super a niestety panele pod ta sama nazwa u innych producentow ygladaja inaczej wiec jezeli zna ktos mocno zblizony odpowiednik np. classena to prosze o pomoc

chiromancja
08-04-2009, 11:23
Co do podkładu to myślę, że jest taki wystarczający. Tylko jak ze stabilnością i odpornością na wilgoć? Pewny i dużo cieńszy,. izolujący termicznie i "głuchy" jest podkład korkowy- korek w roli szer. 1m grubość ok. 2 mm. Jest on odporny na wilgoć.
Inna sprawa to świetne są też panele korkowe. Są one na zatrzask, grubości 11mm , z płytą wodoodporną. Te panele charakteryzują się wszystkimi zaletami korka, w tym tymi już powyżej omówionymi. Dodatkowo można je odnawiać przez lakierowanie.

marecki6
08-04-2009, 11:57
tak przy okazji spytam o listwy przypodlogowe ... jakiego producenta polecacie bo te ktore ostatnio ogladalem w castoramie byly tragicznej jakosci strasznie cienkie i w nienaturalnych kolorach

boorg
08-04-2009, 12:46
Panele laminowane mają swoje zalety: skoro zott36 na podstawie własnych doświadczeń ceni je bardziej niż podłogę drewnianą uszanujmy jej zdanie.

zott36
Jako jedyny parkieciarz zgodzę się z Tobą. Drewno jest miękkie.
Mój 10 kg piesek rysuje pazurkami każdą podłogę drewnianą:
1. Bez względu na rodzaj drewna: porysowała doussie, jatobę, ipe/lapacho.
2. Bez względu na rodzaj lakieru: poległy 2KPU, Nano, Traffic.
3. Bez względu na rodzaj oleju: poległy Beckers, Timberex, Eukula.

Skoro moje 10 kg zwierzaka daje radę z taką masą "twardzieli", to wierzę Ci na słowo, że kilku domowników (w tym dzieci) "zarżnie" każdą drewnianą podłogę. :D

Kiedyś spotkałem taką opinię: "Każda podłoga starzeje się ale podłoga drewniana starzeje się najładniej". I zgadzam się z tą opinią z jednym zastrzeżeniem. Ta opinia nie dotyczy podłóg lakierowanych. Podłogi lakierowane starzeją się brzydko.

Przepraszam za O.T.
Poczytałem spór i uważam, że był on niepotrzebny. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Zarówno laik, specjalista, użytkownik i wykonawca. Przekonywanie na siłę prowadzi tylko do sporów: z których jak widać nic nie wynikło, bo każda strona została przy swoim stanowisku początkowym. :oops:

P.S.
A najlepszym naturalnym pokryciem podłogi jest korek. Jest ciepły, elastyczny (przez co trudno go zarysować), można na niego lać wodę bez ograniczeń a nawet czasem sobie na niego siknąć. I dobra informacja dla parkieciarzy: można go szlifować/lakierować/olejować. :D

Radek1974
08-04-2009, 18:46
Witam,

U siebie w salonie położyłem właśnie panele Kronopol Platinium AC 5 12 mm grube. Są to panele o długości 185 cm i na obkoło są scięte w kształcie litery V, do tego podład 5 mm i wszystko wygląda ładnie. Kładło się to bez probemu o wiele lepiej i szybciej niż zwykłe panele. Seria King Size.

Miał być parkiet ale po pomiarch okazało się że wyleka trochę słabo się trzyma i mogą być później problemy.

Pozdrawiam,

Radek

ghost34
08-04-2009, 19:32
Panele laminowane mają swoje zalety: skoro zott36 na podstawie własnych doświadczeń ceni je bardziej niż podłogę drewnianą uszanujmy jej zdanie.

zott36
Jako jedyny parkieciarz zgodzę się z Tobą. Drewno jest miękkie.
Mój 10 kg piesek rysuje pazurkami każdą podłogę drewnianą:
1. Bez względu na rodzaj drewna: porysowała doussie, jatobę, ipe/lapacho.
2. Bez względu na rodzaj lakieru: poległy 2KPU, Nano, Traffic.
3. Bez względu na rodzaj oleju: poległy Beckers, Timberex, Eukula.

Skoro moje 10 kg zwierzaka daje radę z taką masą "twardzieli", to wierzę Ci na słowo, że kilku domowników (w tym dzieci) "zarżnie" każdą drewnianą podłogę. :D

Kiedyś spotkałem taką opinię: "Każda podłoga starzeje się ale podłoga drewniana starzeje się najładniej". I zgadzam się z tą opinią z jednym zastrzeżeniem. Ta opinia nie dotyczy podłóg lakierowanych. Podłogi lakierowane starzeją się brzydko.

Przepraszam za O.T.
Poczytałem spór i uważam, że był on niepotrzebny. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Zarówno laik, specjalista, użytkownik i wykonawca. Przekonywanie na siłę prowadzi tylko do sporów: z których jak widać nic nie wynikło, bo każda strona została przy swoim stanowisku początkowym. :oops:

P.S.
A najlepszym naturalnym pokryciem podłogi jest korek. Jest ciepły, elastyczny (przez co trudno go zarysować), można na niego lać wodę bez ograniczeń a nawet czasem sobie na niego siknąć. I dobra informacja dla parkieciarzy: można go szlifować/lakierować/olejować. :D :o :o :o nooo a bambuis to najstabilniejsze i najtwardsze "drewno" świata...boorg ipe zrysować..miał pazurki z adamantium??ciezki mebel owszem da rade..piesek mogl zrysowac ale lakier nie drewno..raczej nio..klade ipe w lokalach uzytkowych...i nie widze nawet wgniotów..wielu z obcasów kobiecych....

p.s w ani jedny watku..w ani jednym mym poscie nie było nigdzie ..napisane ze ludziskom nie wolno kupowac paneli ..co wiecej napisałem niejednokrotnie ze spełniaja swoja role na posadzce..jak również drewno..jestem tylko przeciwnikiem twierdzenia ze drewno nie jest naturalne, ciepłe i ekologiczne nie wiedziec czemu..

mickey30
08-04-2009, 22:08
Słuchajcie dziś byłem w DDD i Pan sprzedawca wybijał mi usilnie z głowy panele krono z uwagi na fakt, że miały by leżeć na podłogówce! Bardzo nam się spodobał mahoń tropikalny AC4, no ale podobno na podłogówkę się nie nadaje. Jak to jest i co o tym sądzicie?

Pozdrawiam :D [/b]

marecki6
08-04-2009, 22:09
wystarczy poczytac o panelach kronopolu zeby wybic sobie je z glowy z innego powodu - podobno bardzo delikatne, latwo sie rysuja i sa bardzo wrazliwe na wilgoc

mickey30
08-04-2009, 22:57
Czytam, oglądam porównuje, ale wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać jakiś oryginalny ładny i w przyzwoitej cenie :(
Uważacie, że classen jest lepszy? Nie wspominam tu o quickstepach i różnych innych belgijskich cudach kosztujących powyżej 100zł-bo za taką kasę to już zmieniłbym koncepcję podłogi na inną. Zakres moich poszukiwań to 40-max80zł.......

Pozdrawiam

boorg
09-04-2009, 09:50
:o :o :o nooo a bambuis to najstabilniejsze i najtwardsze "drewno" świata...boorg ipe zrysować..miał pazurki z adamantium??...
Bambus jest jak trawa: pusty w środku. Wybacz ale podłogi z bambusowych tyczek nigdy nie układałem. A bambusowy parkiet, to ma bliżej do laminatu niż do natury.
I twardość bambusa: przereklamowana. Młody bokser znajomych, złatawił bambusowy parkiet w niecałe 2 tygodnie. Parkiet był cały porysowany i wyglądał jak "pleciona mata". ;)

Widzisz. Też myślałem, że ipe to jest blacha a nie drewno. Okazuje się, że 10 kg pieska wystarczy aby je zarysować. Potrzeba tylko 15 minut zabawy z aportowaniem.

Jedni mają metodę Janki, inni Brinella. Ja mam metodę małego pazurka. ;)

czar_ni
09-04-2009, 14:12
Ponad 6 lat temu kupiliśmy classena i w sumie jak za tą cene nieźle się trzymają. Poza miejscem przed biurkiem gdzie kółka fotela wytarły trochę wzór nie widać większych śladów zużycia. Jest trochę rys ale mamy 2 psy. Reasumując uważam ,że to dobry i tani sposób na przykrycie podłogi. Razem z mężem nie lubimy mieć jednego wystroju na wieczność więc tanie w zakupie panele są dobrym rozwiązaniem.
Jeden tylko minus - kupiliśmy błyszczące - w życiu więcej tego błędu. By podłoga była ładnie umyta nie ma innego sposobu tylko na kolanach :-?

grzyba
12-04-2009, 20:29
http://www.balticwood.pl - mam to ustrojstwo od 5 lat, buk parzony, wtedy ok. 40 zl chyba (nie pamiętam) i super. Buduję dom i tam to będzie wszędzie - za wyjątkiem miejsc szczególnie wrażliwych - hol, wiatrołap, kuchnia, łazienki :). Mają wszystko, olejowane, lakierowane, egzotyki. Pewnie weźmiemy merbau do salonu.

marecki6
13-04-2009, 22:24
czy ktos z was ma polozone panele wlasnie w wiatrolapie/przedpokoju ?? jak sie sprawdzaja ? zakladalem polozenie paneli w tym samym wzorze na calej powierzchni mieszkania oprocz lazienek oczywiscie ale w przypadku przedpokoju mam troche watpliwosci a z drugiej storny polozenie gresu zaburzy znaczaco moja wizje

czar_ni
14-04-2009, 11:43
czy ktos z was ma polozone panele wlasnie w wiatrolapie/przedpokoju ?? jak sie sprawdzaja ? zakladalem polozenie paneli w tym samym wzorze na calej powierzchni mieszkania oprocz lazienek oczywiscie ale w przypadku przedpokoju mam troche watpliwosci a z drugiej storny polozenie gresu zaburzy znaczaco moja wizje

Podziwiam ludzi ,którzy kładą panele w wiatrołapach, przedpokojach i kuchniach. Nigdy bym się na to nie zdecydowała - to są miejsca często narażone na wilgoć i dla mnie jakiekolwiek podłoże chłonące wodę w tym miejscu jest nieporozumieniem. Ojca majster namówił na panele w kuchni - zaraz było po nich widać ,że to jest złym pomysłem , sąsiedzi i mama mają panele w przedpokoju po czym położyli odrazu na nich chodnik by mokre buty ich nie zniszczyły :D . Kogo bym nie zapytała nigdy więcej by tego nie zrobił.
Dlatego nie polecam chyba ,że lubisz wymieniać ciągle podłogę lub... nie zależy Ci na jej wyglądzie. Ja wyznaje zasadę ,że dom jest dla mnie a nie ja dla domu także w wiatrołapie płytki li i jedynie ;)

ps. a może gres panelopodobny ?

kaszak
14-04-2009, 13:26
czy ktos z was ma polozone panele wlasnie w wiatrolapie/przedpokoju ?? jak sie sprawdzaja ? zakladalem polozenie paneli w tym samym wzorze na calej powierzchni mieszkania oprocz lazienek oczywiscie ale w przypadku przedpokoju mam troche watpliwosci a z drugiej storny polozenie gresu zaburzy znaczaco moja wizje

Odpuść przedpokój, mnie fachowiec namówił i do dziś go przeklinam. A z gościowymi butami w zimie latam do kuchni, bo po pierwszym większym najeździe "wstały" mi połączenia paneli tam gdzie butki puściły soki. Zdecydowanie niewarto.

nitubaga
14-04-2009, 13:36
.... proponuję gres drewnopodobny ... a jeśli tam jest podłogówka to tym bardzie j :)

marecki6
14-04-2009, 15:00
skorzystam z podpowiedzi i chyba faktycznie poloze gress drewnopodobny ale cos czuje ze latwo nie bedzei dobrac kolorek tego gresu zeby chociaz w jakims stopniu zlal sie z panelami ...

i jeszcze jedno pytanie ... wiem ze kilka postow powyzej powtorzylem opinie z forum dotyczace paneli Kronopol ale w tej chwili mam spory problem poniewaz poraz kolejny razem z zona natrafilismy na jatobe tego producenta i jest nabardziej odpowiadajacy nam kolorystycznie panel jaki ogladalismy ale to kronopol .... w zwiazku z tym prosze o zakonczenie meki i albo wybicie mi ich z glowy albo informacje na temat tego czy jakos ich paneli poszla w dobra strone ( wiekszosc negatywnych opinii jest sprzed kilku lat wiec sporo moglo sie zmienic ) .... jezeli wybijecie mi je z glowy beda classen lapacho

mickey30
15-04-2009, 01:17
Przyłączam się do Mareckiego. Osobiście bardzo mi się podoba "mahoń egzotyczny" tej firmy. Do najtańszych nie należy, jakie są obecne opinie na temat aktualnych jakości,trwałośći,odporności etc.,....

Pozdrawiam,

Deepi_27
26-05-2009, 08:36
Niestety mimo bardzo wielkich pochwał nie mogę napisać w sumie za dużo dobrego o tych panelach. Cena jest dość wysoka jak na kiepską jakość tych paneli. W 2008 roku położyliśmy te panele w całym domu w sumie około 160m2. Prezentują się owszem całkiem całkiem szczególnie listwy wykończeniowe bez plastikowych nakładek tylko docinane i klejone prezentują się super(większość znajomych zwróciła na nie uwagę). Niestety co do jakości to mimo AC4 i AC3 są dość marne trzeba bardzo uważać na ich użytkowanie, łatwo się rysują. Listwy dylatacyjne, zakończeniowe, wykończeniowe to papier naklejony na płytę dosłownie zwykły papier ze wzorem panela.
Zważywszy że w mieszkaniu miałam ułożone najzwyklejsze panele kupione w pierwszym lepszym markecie i po 10 latach użytkowania mogę z powodzeniem powiedzieć, że są super tak marki BALTERIO nie polecam.

remontM4
26-05-2009, 10:20
my kupiliśmy panele classena AC4 8mm dąb winny. jeszcze nie położone

kupiliśmy je za 33zł/m2 + przesyłka co dało ok 36zł/m2

jakie będą zobaczymy.

Bardzo chciałam mieć podłogę drewnianą ale nie da się mieć tanio podłogi z drewna. Miałam okazję kupić końcówkę parkietu po 30zł/m2 w I klasie ale jak zaczęłam doliczać chemię, parkieciarza i czas (a musimy sie przeprowadzac szybko) to juz nie wyszło tak tanio :(

ZABRA
31-05-2009, 14:35
Czy ktoś użytkuje lub słyszał coś o panelach firmy Epi-Espace?

Są dostępne w Komforcie i mają bardzo zachęcające parametry: 12mm/ AC5 i cena 79.95zł. Będę wdzięczna za infomacje.

sure
31-05-2009, 17:01
Ja mam od kilkunastu lat w pokoju dziennym panele Ladura, podobne do Pergo w odporności. Całkiem już mi się znudziły, a ciągle dobrze się trzymają. Kładzione "pływająco", klejone na połączeniach. Wytrzymały małe dziecko i psa owczarka o bardzo energicznym usposobieniu. Wada - zimne, mino jakiejś pianki pod spodem chłód od stóp ciągnął, bo sąsiadka z piętra niżej bardzo oszczędzała na ogrzewaniu. No i hałas tych psich pazurków, i wszystkiego innego mocno denerwujący. Słychać spod spodu TV i rozmowy. No, ale mieszkanie było urządzane "pod" dziecko i psa, więc coś za coś.
W sypialniach panele z "niższej półki cenowej" dawno się poniszczyły. ..

...a w nowym domu kładę podłoge drewnianą, dla odmany! :wink:

ambroma
15-07-2009, 09:45
Przekopałam się przez kilka wątków o panelach ale nic nie znalazałam nt. paneli laminowanych firmy Forte. Wypatrzylam je wczoraj w Liroyu i spodobały mi się ze względu na grubość 12 mm. Czy ktoś zna tę markę? Co to jest warte? Cena 61 zl.
Na opakowaniu jest made in france, ale czy to coś znaczy? :wink: Niestety jeszcze nie wyczaiłam nic na ten temat w necie :wink:
Dzięki za info. :D

jaksie
15-07-2009, 10:22
czy da się jakoś podsumować producentów paneli, podzilić ich na pierwszą, drugą i kolejną ligę?

Monikapl
16-07-2009, 09:58
Wczoraj załozyliśmy panele balterio- dab tasmański- wygladaja przepieknie :)
Musze powiedzieć, ze w domu chciałam mieć tylko drewno ale kupiłam drogi panel na razie do salonu i sprawdzę jak sie spisze w uzytkowaniu.

ambroma
16-07-2009, 10:25
Ja mam pytanie trochę z innej beczki: jaką nadwyżkę należy doliczyć kupując panele? Ile procent? Mam położyć 40 m2, wiadomo, że należy liczyć się z jakąś ilością odpadków. Jakie macie doświadczenia?
I jeszcze jedno, wyczaiłam panele (f-ma Forte) o grubości 12 mm, które bardzo by mi pasowały. Czy grubsze oznacza lepsze?

cluster
16-07-2009, 10:38
Nie jest to firma FORTE a nazwa kolekcji. Firma natomiast nazywa się EPI
(MADE IN FRANCE), klasa AC5 wodoodporne.
Panele nie do zdarcia, nawet po jeździe meblami. Tylko cena w Leroy nie do końca dobra bo można je kupić koło 50 zł.

ambroma
16-07-2009, 11:18
Dzięki Cluster :D Teraz wszystko jasne.
A kto oprócz Leroya tym handluje? (w cenie 50 pln) :wink:

ZUZEK
16-07-2009, 12:04
Jeżeli będziesz układać zgodnie z zaleceniami (>40 cm) musisz kupić więcej.
Ja ostatnio układałem pow. 38m2 - zakupiłem 40m2 (został mi jeden panel).
Zresztą jak kupisz w sklepie przyjmującym zwroty - możesz zwrócić nawet jedną sztukę.

Co do grubości - kładłem 6, 7 i 10mm (tych najgrubszych 2 rodzaje).
Zależności nie widzę. Wszystko zależy chyba od marki (u mnie najsłabiej wypadł Kronopol - 10mm).

szybki_gumis
16-07-2009, 12:41
Ja zastanawiam się nad panelami Clasena AC4 8mm, albo nad KronoOrginal AC4 10mm.
Jak uważacie, które będą lepsze. czy ta różnica 2 mm ma jakiś duży wpływ na walory użytkowe ?


czy Krono Orginal to ta sama jakość co Kronopol ?

jaksie
19-07-2009, 18:49
Podnoszę staary temat.
Przeczytałam go pobieznie, ale pewnie od tego czasu wiele się zmieniło.
Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak można zakwalifikować producentów paneli. Chodzi mi o pierwszą i drugą ligę;) resztę sobię daruję.

VanHelsing
22-07-2009, 20:06
Na temat Kronopola jest dużo negatywnych opinii. Ja rozważałem Krono Original i Egger i w końcu wybrałem Egger (z fugą były atrakcyjniejsze cenowo).
Teraz tylko się waham co położyć pod panele. W jednym sklepie polecali piankę, w drugim odradzali, bo się ugniata.
Myślę jeszcze o płytach eko, korku 2mm i wynalazku zwanym "pianomat". Czy ktoś mógłby coś doradzić?

VanHelsing
23-07-2009, 18:19
Czy prawdą jest, że cieńsze warstwy podkładu lepiej tłumią stukanie niż grubsze? I że grubsza warstwa podkładu służy jedynie do wyrównywania nierówności podłoża?

Zazdrośnica
24-07-2009, 12:38
Czy prawdą jest, że cieńsze warstwy podkładu lepiej tłumią stukanie niż grubsze? I że grubsza warstwa podkładu służy jedynie do wyrównywania nierówności podłoża?

Będę miała odpowiedź na 2 pytanie - TAK, na pierwsze dopiero się przekonam w sierpniu.

Patisiak
24-07-2009, 13:39
hej hej,
my ostatnio tez szukalismy paneli i jesli chodzi o wyciszenie, to Pan z fachowiec.pl powiedzial nam, że jeśli chodzi o podkład to bardziej niż grubość ma znaczenie z czego jest wykonany. Podobno te ekologiczne potrafią szybciej "wyparować", ugnieśc się i polecał nam sztuczne i to jakieś lepsze (czyt. droższe ;)). Ponoć dobrze tłumią i są na lata. No ale to tylko zasłyszane, jak jest naprawdę powiem jak będę używać :D

Patisiak
24-07-2009, 13:42
a właśnie, czy ktoś coś slyszał o panelach Kronopol?

marcin-jogo
26-07-2009, 17:58
Ja na razie w jednym pomieszczeniu położyłem panele Kaindl-a i jestem bardzo zadowolony.
AC4 8mm V-Fuga
Pod panelami korek 2mm
Pomieszczenie bardzo, bardzo intensywnie eksplatowane + duże ilości piasku.

Problem no 1 trudno dostępne.
Ogólnie tylko v OBI ale tam niestety mocno zavyżona cena i tylko 6 vzoróv.

Teraz poszukuję paneli z odcieniami czervieni, szeroka decha i oczyviście V-FUGA.
Myślę o Kronopolu ( podobnież to firma córka KAINDL-a Austria)
Ale po dużej ilości negatyvnych opinii trochę się pękam :-?

Cały cza jetem zdecydovany na jednej model Quick step-, ale przy takim metrażu trochę szkoda mi $€$€$€$€$€
Po za tym nie viem czy one są aż tyle vartę, na ile je cenią :roll:
Pozdraviam

manieq82
27-07-2009, 10:25
a co sądzicie o panelach HARO
W porównaniu z tymi z marketu _ Classen, Kronopol i kilka innych są ciut droższe a;e wyglądają na bardziej porządne
fakt czy dobry marketing?

MadzialenkaT
27-07-2009, 12:30
Ja mam panele Kroponol Jesion bielony - panele położyliśmy dlatego, że
- kupiliśmy mieszkanie i trzeba było się szybko wprowadzić , a kasy brak na coś super na podłogę
- bo szybko (dwa pokoje 13m2 i 10m2) ułożone w jeden dzień, razem z listwami przypodłogowymi
- podobała mi się jasna podłoga.

Użytkujemy je dopiero 3 miesiąc, więc nie ma prawa być widać jakichkolwiek wytarć czy czegoś innego z racji użytkowania. Jak dla mnie są ciche ( mamy pod nimi matę z pianki na foli - nie wiem jak to się fachowo nazywa). Ładnie wyglądają i dobijają światło.

Aktualnie w całym mieszkaniu tylko te dwa pomieszczenia mają zrobione podłogi, reszta to goły beton, więc jeśli zniosą ten rok dobrze, to myślę , że nic gorszego nie może im się przytrafić :D

A przy fotelach na kółkach koło biurek polecam wszystkim zakup przeźroczystej plexi. W pracy po 2,5 roku użytkowania paneli w połączeniu z krzesełkiem na kółkach (10 h siedzenia przed kompem dzień w dzień) panela w miejscu, w którym stoi fotel już po prostu nie ma. Myślę , że każda podłoga źle znosi kółka od krzesełek plus np. woda z butów gdy jest śnieg na dworze.

Jeżeli chodzi o podłogę w salonie to cały czas się zastanawiam co wybrać, czy panele czy jakieś deski
:o

satinkaa
29-07-2009, 10:09
Mnie przekonuje argumentacja, że drewniany parkiet można odnowić. Mój syn położył w swoim domu (oczywiście nie sam ;) ) parkiet z desek Merbau DLH.

Dla mnie wygląda to pięknie (choć rzecz jasna nie każdemu się to podoba)

http://www.dlh-poland.com/Oferta/Podlogi/Lite/Merbau.aspx