PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze TK12



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

Tomasz Antkowiak
08-04-2014, 07:51
Haki zamontowałeś, a jak wciągniesz blachę na dach? Ładna ta blacha!


hmmm... jak... jak najostrozniej :)

haki ida pod pas nadrynnowy a pas pod blache wiec i tak nie bardzo jest wybor :)

Tomasz Antkowiak
10-04-2014, 18:19
Z okazji dzisiejszej audiencji na Probostwie taki oto temat muzyczny mi sie nasunal :D


https://www.youtube.com/watch?v=hC-5vQjlqIA

Gosia_A
12-04-2014, 20:46
jest!!!!!!!!
254426254427254428254429
osobiście...jestem BAAARDZO zadowolona z efektu!!!!!!!! przez ten mat wydaje się jaśniejsza, ale za to pięknie błyszczy w słońcu. Profil też jest super, jak dla mnie - idealna:wave:

rewo66
12-04-2014, 21:00
Prezentuje sie ładnie. :p Ciekawy jestem jaki kolor elewacji planujecie?"

aiki
12-04-2014, 21:10
Nie dajesz żadnej wróblówki ani siatki?

Ahya
12-04-2014, 23:46
Fajowo ta blacha wygląda, uwielbiam szare i antracytowe dachy. Nie moge sie doczekac efektu końcowego.

kurczak81
13-04-2014, 10:05
Bardzo fajnie to wygląda i profil taki szeroki, fajnie, fajnie. Jednak trapezówka ma swój urok :)

Tomasz Antkowiak
13-04-2014, 12:55
W sumie o wroblowce wcale nie pomyslalem, ale to chyba dlatego ze nie widze u nas takiego problemu. U tesciow polozylismy blache w lipcu 2013, wczesniej byl eternit i nigdy nie bylo klopotu z drobnymi ptasiorami. Moze dlatego, ze mamy w okolicy bardzo liczna populacje srok i wroble, ktore owszem sa, kryja sie chyba po krzakach i koronach drzew a nie buszuja bezkarnie.

Generalnie polozylismy wczoraj 5 arkuszy, bez wycinanek, za wylaczeniem drobnych dzior pod kominki wentylacyjne. Teraz niestety zaczna sie wycinanki pod okna, i to mnie nieco przeraza. Nie jestem dekarzem i wszytsko co robie robie na czuja na podstawie zdjec i filmow w netu... Tak ze idealnie nie bedzie :)

rewo66
13-04-2014, 15:37
Spoko Tomaszu dasz radę wierzymy w ciebie :yes: Podstawa to nie spiesz się i przemysl i zmierz 2x zanim coś (blacha) zaczniesz ciać. :D Jak to mówią "będzie Pan zadowollooony". :D

dez
14-04-2014, 16:52
Dekarzem nie jestem, ale doradziłbym na krawędziach dachu do każdej łaty dać wkręty. No i nie tnij blachy kątówką, tylko nożycami do blachy (jeśli wiedziałeś to zignoruj radę :) )

Tomasz Antkowiak
14-04-2014, 19:43
Dekarzem nie jestem, ale doradziłbym na krawędziach dachu do każdej łaty dać wkręty. No i nie tnij blachy kątówką, tylko nożycami do blachy (jeśli wiedziałeś to zignoruj radę :) )

Na krawedziach dachu beda jeszcze wiatrownice, wiec zageszczenie wkretow bedzie wieksze. Do ciecia blachy mam nozyce oraz wyzynarke. Kupilem tez dzis uzywany nibler bo dluzszych ciec boje sie robic nozycami.

Oczywiscie wiem ze ciecie powodujace wysoka temperature powoduje zmiany w rdzeniu blachy i w efekcie korozje oraz mozliwosc uszkodzenia opilkami/iskrami powlogi na sporym kawalku, ale dziekuje za rade :)

LukaszKRK
15-04-2014, 21:50
#Antoś na drugi raz jak będziesz murował kominy z cegły szamotki to nie zapomnij o otworach ;)

Pytanie mam jak robiłeś chudego na gruncie to w końcu kładłeś folię? Po co się robi tam dylatację?

Gosia_A
16-04-2014, 20:13
kupiliśmy (na razie zamówiliśmy do odbioru po świętach ) zmywarkę do domu...tak - to nie jest do końca normalne, aby nie mając dachu kupować zmywarkę, no ale okazja była...i od razu widać, czego nie lubimy w domu robić...zmywać:P sprzęt absolutnie niezbędny, nie ma co...;)

Tomasz Antkowiak
17-04-2014, 16:57
Kartka z kalendarza :)

2 lata temu:

https://lh4.googleusercontent.com/-h_2L2px7yTE/T5B8xPv3B_I/AAAAAAAACWA/j3u8-YTqmjY/s800/P4180111.JPG

1 rok temu

https://lh6.googleusercontent.com/-nwRsJ796MeA/UXRQLp2n97I/AAAAAAAAFeM/GagGuhPyoH4/s800/P4180182.JPG

aiki
17-04-2014, 19:46
a dzisiaj?

Tomasz Antkowiak
17-04-2014, 20:20
a dzisiaj nie ma zdjec :)

Szefowa ostatnio robi mniej bo i ja robie na budowie mniej niestety. Czasu jakby nieco brakuje, albo pogoda gowniana.

Moze po swietach troche przyspieszy to wszystko...

Gosia_A
18-04-2014, 09:03
aktualne zdjęcia to te, które ostatnio wkleiłam z blachą, zdjęcia robię na bieżąco...
255426

Tomasz Antkowiak
18-04-2014, 11:48
A wcale ze nie :) Wczoraj wieczorem przykrecilem arkusz blachy ponizej okna :D HA!

Po za tym olatowanie jest juz uzupelnione dookola okien.

DrKubus
19-04-2014, 18:50
http://samobudowa.pl/foto/zajaczek.gif
Moc prezentów od zajączka,
co koszyczek trzyma w rączkach,
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy!
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego :)

rewo66
19-04-2014, 23:29
Spokojnych , zdrowych i ciepłych świąt Wielkiejnocy. Bogatego zajączka :)

Jarek.P
20-04-2014, 08:41
https://lh5.googleusercontent.com/-uUNeC0SEfFM/U1N5Gw6bvdI/AAAAAAAAI0M/mO7TTrJ6Fa4/w929-h697-no/JP229461_wielkanoc.jpg

DrKubus
23-04-2014, 19:42
Co tam u Was, dach przykryty?

Tomasz Antkowiak
23-04-2014, 20:10
Jszcze nie. Jest szansa ze do piatku skoncze pierwsza polac i od soboty zaczne murowanie komina na polaci drugiej.

Niestety, dzialam tylko po pracy i sporo czasu zajmuje mi docinanie arkuszy (pierwsze 5 ukladanych w calosci poszlo blyskawicznie). Pewnie bylo by jeszcze dluzej gdybym cial nozycami...

DrKubus
23-04-2014, 20:24
Oby burza Was oszczędziła bo z drugiej strony Poznania właśnie leje :)

Dafi Pe
23-04-2014, 23:28
Oby burza Was oszczędziła bo z drugiej strony Poznania właśnie leje :)

Druga strona Poznania ładnie dostała - na ul. Zakopiańskiej i Szarych Szeregów były głębokie kałuże, do zderzaka spokojnie ;)

A z tematów budowlano - dachowych, to dom, w którym działam jest pokryty papą ( dekarze rozpoczęli kładzenie dachówki) i dzisiejsza ulewa pokazała wszystkie niedociągnięcia :)

DrKubus
24-04-2014, 00:09
Druga strona Poznania ładnie dostała - na ul. Zakopiańskiej i Szarych Szeregów były głębokie kałuże, do zderzaka spokojnie ;)


Dafi Pe - budujesz gdzieś na Strzeszynie? jestem tam prawie codziennie :)

Tomasz - gratuluje 400.000 odwiedzin :)

Tomasz Antkowiak
24-04-2014, 05:19
Nie oszczedzila nas burza :) Ide rzucic okiem czy wszytsko gra.

Dafi Pe
24-04-2014, 08:47
Dafi Pe - budujesz gdzieś na Strzeszynie? jestem tam prawie codziennie :)

Tomasz - gratuluje 400.000 odwiedzin :)

Zgadza się :D Robimy instalację elektryczną w nowo budowanym domu, a to że tynkarze nas zaczynają gonić, powoduje, że wychodzimy z budowy około 23 ;) Sąsiedzi chcieli się sprowadzić do spokojnej okolicy, a tu po 22 młoty walą w najlepsze ;)

Tomek, z dachem OK ? ;)

Tomasz Antkowiak
24-04-2014, 21:09
Dach ma sie dobrze. Zostal nam do przykrecenia jeden arkusz... tylko kurde akurat mi padly baterie od antygrawitacji i nie bardzo wiem jak wlezc na gore aby go przykrecic... drabina jest ze 3 metry za krotka aby siegnac od szczytu.

Cos czuje ze przyjdzie upic BHPowca i skonstruowac jakis twor z rusztowania (mam 4 ramki) drewnianych koziolkow i drabiny... :D

Moze jutro Gosia wrzuci jakies zdjecie.

aiki
24-04-2014, 21:44
Weź tą drabinę lepiej o kalenicę zaczep albo do komina uwiąż.
Pijany BHP'owiec to tylko będzie Ci opowiadał co to się gdzieś tam wydarzyło jak się tak robiło.

Gosia_A
25-04-2014, 14:51
szybka aktualizacja, ale tylko zdjęcia z telefonu, noooo...."prawie aktualny stan" ;)
256493256494
Kierownik Inwestor nieźle się natargał z tą blachą w pojedynkę...

rewo66
25-04-2014, 17:02
Z tym ostatnim arkuszem to faktycznie niezła gimnastyka cię czeka. :o jesli chcesz go połozyć sam. Weź kogoś do pomocy tu nie ma żartów.

Jarek.P
25-04-2014, 17:45
Coś mi się zdaje, że drabina dekarska będzie potrzebna, może choć prowizorka z desek zbita?

http://www.dmn.pl/al_img/hakikv/drabina_na_dach.jpg

http://www.dmn.pl/al_img/hakikv/nowe/drabina_dachowa_4.jpg

Tomasz Antkowiak
26-04-2014, 11:29
Wyglada to rozsadnie.... podoba mi sie. Musze cos takiego chyba zorganizowac...

shitol
27-04-2014, 21:37
witam
ciężko się taka blachą obrabia okna połaciowe? czy to tylko kwestia docięcia do kołnierza?

Tomasz Antkowiak
28-04-2014, 07:55
Kwestia dociecia do kolnierza. Przynajmniej tak sadze :) W przeciwnym wypadku mieli bysmy zrobione zle :)

shitol
28-04-2014, 08:42
to oby bylo dobrze i zeby się na głowę nie lało :P

a tak odbiegając od tematu to mamy to same nazwisko

Tomasz Antkowiak
28-04-2014, 08:43
Podejrzana sprawa ;)

shitol
28-04-2014, 09:02
estetycznie bardzo mi podchodzi ta blacha
my zastanawiamy się czy ze względu na koszty nie zrezygnować z dachówki na rzecz blachy w tym właśnie stylu
powiedz mi co to za producent jest bo się do tego info nie dokopałem?
no i czekam na zakończenie prac :)
i zdjęcia efektu końcowego

Tomasz Antkowiak
28-04-2014, 19:29
To jest TRB-30/1100 produkcji BUDMAT w pokryciu poliester mat gruboziarnisty RAL 7024.

Gosia_A
01-05-2014, 19:55
rozpaliliśmy w kominku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale radość...:lol2: zdjęcia niebawem...
257471257472
jestem taka dumna ze swojego Męża! !!
poza tym kupiliśmy jeszcze lodówkę :)

nita83
01-05-2014, 22:06
prawdziwy mężczyzna zapatrzony w ogień :)


gratulacje

Tomasz Antkowiak
06-05-2014, 22:10
Ugrzezlismy nieco na kilka dni przy innych sprawach (w sumie tez powiazanych z domem:)), ale mysle ze jutro wracam na budowe.

Stan na dzis jest taki:
-komin skonczony, wyczyszczony i zaimpregnowany
-komin obrobiony papa i tasma dekarska - nie cieknie :)
-dzis dojechal zamowiony strazak na komin - na dniach zamontuje
-na poludniowej polaci polozylismy 4 lub 5 arkuszy blachy - nie pamietam dokladnie i 2 gasiory

zdjec nie ma bo doktorowa ostatnio glownie swoimi pomidorami sie zajmuje, ale moze jak doczyta ze ma zaleglosci to uzupelni... ;)

powoli (aczkolwiek mocno przedwczesnie:)) kompletujemy sprzet do kuchni :)

Gosia_A
07-05-2014, 13:13
zdjec nie ma bo doktorowa ostatnio glownie swoimi pomidorami sie zajmuje, ale moze jak doczyta ze ma zaleglosci to uzupelni... ;)

tiaaaa...a sprawy rodzinno-organizacyjne same się toczą...facet :bash:

odebrałam dziś brakujące kawałki blachy na dach, o których Kierownik zapomniał, więc jest szansa, że sprawa dachu powróci niebawem, poza tym odebrałam również próbki folii na okna - lustro od strony ulicy - na okno kuchenne, spiżarnię i kotłownię oraz mleczno-dekoracyjną do dolnego WC...(nie chcemy tam żadnych firan, a okna są bardzo blisko ulicy) poza tym intensywnie myślę o ostatecznym rozplanowaniu kuchni, szukam sprzętów i próbuję zdecydować się na jakieś płytki łazienkowe...;)

MusiSieUdac
07-05-2014, 22:28
Jeszcze dycham i zyje;)

Podoba mi sie ta blacha,

Jak tam Gosia, piłeczka rosnie?

Trzymajcie sie i pracujcie, ja tam mam wakacje i nic nie robie :cool:

Gosia_A
08-05-2014, 07:50
MSU...czuję się zdemaskowana:lol2: ja w zasadzie też nic nie robię...;)

DEZET
08-05-2014, 09:40
Podejrzewam, że folie lustrzane nic nie dadzą wieczorem- z zasady lustro" weneckie" działa, gdy w środku nie świeci się światło. Chętnie jednak usłyszę o efektach z realu.
Piłeczka- no, no Antoś majstrował nie tylko na budowie ;)

aiki
08-05-2014, 16:54
A się wypierali...!

Na wieczór oświetlenie obwodowe okna wewnątrz podobno daje radę.

Gosia_A
08-05-2014, 19:27
Podejrzewam, że folie lustrzane nic nie dadzą wieczorem- z zasady lustro" weneckie" działa, gdy w środku nie świeci się światło. Chętnie jednak usłyszę o efektach z realu.

dokładnie, jak piszesz...zależy mi jednak głównie na tym, aby w dzień niekoniecznie wszystko było widać, jak na talerzu;) później zaciągniemy rolety...;)

Gosia_A
08-05-2014, 19:29
A się wypierali...
nie zabierali tylko głosu w tej sprawie...:lol2:

Tomasz Antkowiak
08-05-2014, 19:30
Kto sie niby wypieral i czego ? ;)

Pytanie kominkowe:

dzis zaliczylismy takie pierwsze normalne kilkugodzinne palenie. Po solidnym nagrzaniu sie wkladu w domu pojawilo sie delikatne zadymienie i smrodek. Wyczytalem w necie ze przy pierwszych paleniach to jest normalne bo wygrzewa sie farba ktora pokryty jest wklad i rura odprowadzajaca dym do komina.
Po jakims czasie dym sie wywietrzyl ale smrodek jeszcze sie utrzymuje.
Czy u osob ktore maja kominek bylo podobnie? Ktos moze potwierdzic ze to normalny objaw?

Po 3-4 godzinach palenia sciana z cegiel w ktora wstawiony jest wklad przyjemnie sie nagrzala i teraz pewnie kilka godzin bedzie stygla.
Od samego wkladu tez niezle promieniuje cieplo, z otworow pod sufitem cieple powietrze bucha do salonu. Fajnie jest.

Niestety kilka workow drewna kupionych w markecie jest raczej slabo powtazalne w kwestii stopnia wysuszenia... Sa szczapki suche jak pieprz a sa takie ktore juz w dotyku nie wydaja sie suche i dymia jak lokomotywa...

Gosia_A
09-05-2014, 13:43
dzisiaj bardzo nam smutno od samego rana...nasza Dorcia zdechła...to niebywałe, jak człowiek może związać się z własnym psem i jak przeżywać jego odejście...:cry:

karolinaciosaniec
09-05-2014, 14:25
Ojej jak przykro, ja też niedawno straciłam pieska. Rozpacz przeogromna. Też nie wiedziałam, że aż tak to ciężko przejdę. No to trzymajcie się kochana rodzinko:hug: Piłeczka rośnie.? Gratuluję:rolleyes:

rewo66
09-05-2014, 15:42
Kto sie niby wypieral i czego ? ;)

Pytanie kominkowe:

dzis zaliczylismy takie pierwsze normalne kilkugodzinne palenie. Po solidnym nagrzaniu sie wkladu w domu pojawilo sie delikatne zadymienie i smrodek. Wyczytalem w necie ze przy pierwszych paleniach to jest normalne bo wygrzewa sie farba ktora pokryty jest wklad i rura odprowadzajaca dym do komina.
Po jakims czasie dym sie wywietrzyl ale smrodek jeszcze sie utrzymuje.
Czy u osob ktore maja kominek bylo podobnie? Ktos moze potwierdzic ze to normalny objaw?

Po 3-4 godzinach palenia sciana z cegiel w ktora wstawiony jest wklad przyjemnie sie nagrzala i teraz pewnie kilka godzin bedzie stygla.
Od samego wkladu tez niezle promieniuje cieplo, z otworow pod sufitem cieple powietrze bucha do salonu. Fajnie jest.

Niestety kilka workow drewna kupionych w markecie jest raczej slabo powtazalne w kwestii stopnia wysuszenia... Sa szczapki suche jak pieprz a sa takie ktore juz w dotyku nie wydaja sie suche i dymia jak lokomotywa...

U nas przy pierwszym prawdziwym paleniu także był nieciekawy zapach. Po 3 - 4 paleniach znikł całkowicie.
Wspołczuję z powodu pieska. Sam mam dwa więc rozumiem smutek.

Gosia_A
12-05-2014, 20:16
stan aktualny :)
259735

karolinaciosaniec
16-05-2014, 14:00
Te drzwi smaczku dodają, pięknie. :)Czy elewacja będzie jasna?

Gosia_A
17-05-2014, 21:54
prawdopodobnie będzie jakaś złamana biel z szarością,ale to dopiero w przyszłym roku, na ten rok grafik już ułożony:lol2:zajęć i wydarzeń rodzinnych jeszcze sporo przed nami, więc elewacja będzie musiała poczekać do 2015...;)

Tomasz Antkowiak
17-05-2014, 22:16
Skonczylem wreszcie obrobki komina i jutro chyba uda sie znow ruszyc cos z dalszym kryciem dachu. Zostaly 3 arkusze i wietrownice na obu szczytach - widac juz koniec nareszcie:)

Komin obrobilem wstepnie papa i tasma dekarska, na pokryciu docelowym tymczasem mam pelna obrobke z blachy - 2 czesciowa. Obrobke dolna, laczana na felc i opaske gorna wcieta i wklejona w cegly i polapana kolkami. Polewanie komina konewka w ramach testu szczelnosci dalo zadowalajacy rezultat :D

Moze nie jest jakos mega profesjonalnie i pieknie - ale zaden dekarz tego dachu i obrobek nie tknal, a dla mnie to jest absolutna nowosc :)

LukaszKRK
19-05-2014, 11:34
Drzwi jak drzwi ale jaki schody ;) Fajnie to już wygląda jak pozamykane u nas jeszcze trochę pohula wiatr ;)

Gosia_A
20-05-2014, 08:03
Drzwi jak drzwi ale jaki schody ;)

i najfajniejsze jest to, że te 'schody' pozostaną jeszcze do przyszłego roku :lol2: ale do naszej staruszki-przyczepy campingowej wchodzimy zawsze na podobnych schodkach, więc jesteśmy raczej przyzwyczajeni...:p

co do komina - ja uważam, że wygląda pięknie:yes: do tego jeszcze spełnia swoją rolę, więc jest super;)

aiki
20-05-2014, 16:11
Dajcie szanse i nam ocenić. Gośka daj fotołapacza Antkowi i niech coś tam pstryknie.

Gosia_A
20-05-2014, 19:23
Antoś w pracy 14 godzinę już siedzi...i tak pewnie do niedzieli włącznie będzie, więc chwilowo nie ma kto z dachu zdjęcia zrobić, ja bliżej nie dam rady, ale coś tam widać...
261238

aiki
20-05-2014, 20:05
Takiej obróbki to mogą się uczyć niejedni dekarze.

Kwitko
23-05-2014, 20:02
A ja dopiero zajrzałam. Strasznie przykro z powodu pieska :(
U nas smrodek przy paleniu w kominku utrzymywał się dość długo,kilka tygodni ale z każdym paleniem był coraz słabszy. Elewacja miała być w tym roku, niestety jeszcze rok będzie musiała poczekać, w tym roku kostka i garaż :) A Wy na kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo już chyba czas pomyśleć :p

Gosia_A
26-05-2014, 20:26
nagle i niespodziewanie powstał u nas...taras:lol2: na razie tymczasowy, mały, ale jest!
tadam!
262224262225262226


A Wy na kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo już chyba czas pomyśleć :p
myślimy o niej nie od dziś i bardzo byśmy chcieli na Boże Narodzenie, ale zobaczymy, jak wyjdzie...

aiki
26-05-2014, 20:39
A ja się zastanawiałem co z resztą kantówek zrobić. Na szopę za mało ale taras jest ok.

nita83
26-05-2014, 20:44
Cudny taras. Na pewno przejdzie nie jedną imprezę :).

aiki
26-05-2014, 21:06
Jako że prowizorki (mimo, że tak nie wygląda) utrzymują się najdłużej to będziesz miał kłopot z ociepleniem w miejscu styku tarasu ze ścianą.

Tomasz Antkowiak
26-05-2014, 21:17
Jako że prowizorki (mimo, że tak nie wygląda) utrzymują się najdłużej to będziesz miał kłopot z ociepleniem w miejscu styku tarasu ze ścianą.

"Taras" (skoro juz tak przyjelo sie to cudo z palet nazywac) jest tak przygotowany ze przy ocieplaniu zostanie odsuniety (po wykreceniu 9 wkretow ciesielkich) o grubosc ocieplenia od sciany. "W ociepleniu" zostana natomiast belki na ktorych lezy (pozostalosci wiezby ktore nie zostaly wykozystane). Chyba ze do czasu elewacji splynie na mnie niespodziewanie jakas laska olsnienia, rozjasni mi sie niespodziewanie umysl i odplynie w nicosc lenistwo - moze wtedy wpadne na jakis genialny, pracochlonny pomysl i go zrealizuje... chociaz raczej watpie ;)

rewo66
27-05-2014, 07:03
Hm jak na prowizorkę to tarasik wygląda fajnie a nawet za fajnie szkoda będzie go rozbierac ;) Kibicuję dalej :yes:

Gosia_A
29-05-2014, 17:23
na budowie na razie bez większych zmian, ale zamówiliśmy za to osprzęt elektryczny na cały dom (za wyjątkiem dworu), raczej średnia półka Ospel-Impresja, białe z srebrnymi ramkami...ale się cieszę:wave:

MusiSieUdac
29-05-2014, 21:05
Taras spoko, bedzie i bedzie :)

Nie bedziecie czasem w sobote, na zlocie starych aut w moich stronach?

Gosia_A
30-05-2014, 08:21
W sobotę Tomasz będzie w pracy - podobno "do nocy", więc raczej odpada, ale zapraszamy na zlot garbusów do Przybrodzina nad jeziorko od 19-21 czerwca:)

Tomasz Antkowiak
30-05-2014, 20:05
Potwierdzam, niestety ostatnio mam dosc intesywny okres zawodowy, przez co budowa sie nieco slimaczy... ale za to zakupowo conieco sie dzieje :)

Dzis dotarl osprzet elektryczny, w poniedzialek chyba zamawiamy styropian na elewacje, lampki na dol tez lada dzien, na koniec czerwca mamy umowione podlaczenie gazu do pieca a w najblizszym tygodniu zamontuja licznik pradu :)

Jakos idzie :)

Tomasz Antkowiak
03-06-2014, 21:08
Dziennik zaczyna wygladac jak tygodnik... no ale to znamienne chyba u wszytskich jak zaczyna sie sezon budowlany :)

Zaczalem w wolnych chwilach, podczas niepogody malowac parter...

i tu mam pytanie: czy ktos ma jakiekolwiek doswiadczenia z malowaniem scian pistoletem?

Do pomalowania mam cala chalupe (najpierw dol oczywiscie, gore za jakic czas) a pozniej rowniez elewacje. Walkiem opierdziele sufity, ale do scian dopuszczam mysl o malowaniu pistoletem.
Myslelem o tym dzis i uzlalem ze za malowaniem pistoletem przemawiaja:
- wieksza wydajnosc farb
- lepsze tempo
- mniej machania walkiem !
- mniej mycia tego calego cholerstwa :)

Przeciw:
-nie mam pistoletu
-nie malowalem tym


Ktos cos podpowie ?:)


Ze tematow aktualnych:
- Gosia rosnie ;) (ale nie nadmiernie:P)
- jutro/pojutrze montuja nam licznik pracu
- przyszedl zamowiony osprzet elektryczny
- przyszly lampki na caly parter
- zamowilismy styropian na elewacje (15cm grafir z frezem lambda 0.031)
- dachu nie skonczylem - zostal 1 arkusz + wiatrownice, ale albo jest do dupy pogoda albo mnie nie ma bo siedze w robocie - taka sytuacja ;)
- na pierwszy tydzien lipca umowilismy ekipe od przylacza gazowego (skrzynka-piec)

i tyle :)

Jarek.P
03-06-2014, 21:51
- mniej mycia tego calego cholerstwa

Zdaje ci się. Nie mam pistoletu, nigdy nie miałem, więc może nie mam racji, ale zdaje się, że mycie tego ustrojstwa to rzadki rodzaj masochizmu jest. A niewiele mniejszym jest dobieranie gęstości farby. No i zabezpieczanie reszty domu przed rozpyloną farbą.... nieeeeee!

Gosia_A
04-06-2014, 11:48
Ze tematow aktualnych:
- Gosia rosnie ;) (ale nie nadmiernie:P)
- jutro/pojutrze montuja nam licznik pracu
- przyszedl zamowiony osprzet elektryczny
- przyszly lampki na caly parter
- zamowilismy styropian na elewacje (15cm grafir z frezem lambda 0.031)
- dachu nie skonczylem - zostal 1 arkusz + wiatrownice, ale albo jest do dupy pogoda albo mnie nie ma bo siedze w robocie - taka sytuacja ;)
- na pierwszy tydzien lipca umowilismy ekipe od przylacza gazowego (skrzynka-piec)

i tyle :)
tak...są takie okresy w życiu kobiety, w których można się cieszyć z przyrostu wagi...;)
mała aktualizacja:
- licznik prądu już mamy, dzisiaj jeszcze ma być prąd w słupie:)
- zdjęcia osprzętu, lampek i kolorów w salonie postaram się dzisiaj zrobić
- przyszedł jeszcze kominek do gazu :)
- na naszym tarasie pojawiły się kwiaty;)
- w tunelu zawiązki pomidorków...;) HA!

aiki
04-06-2014, 16:01
Pistoletem znacznie szybciej i wygodniej. Ale gęstą farbą nie pomalujesz. Latexy i inne odpadają chyba, że jakąś super dyszę zamontujesz.
Jak będziesz kupował to patrz co można malować i czym. jest to zawsze gdzieś opisane.

rewo66
04-06-2014, 17:19
Tez zastanawiałem się nad pomalowaniem pistoletem. Ale zrezygnowałem po zasięgnięciu języka tu i tam wyszło na to że trzeba by kupić pistolet za minimum 5 stów jak nie więcej. Zainwestowaliśmy więc w wałki na rurkach teleskopowych. Cały dom machnęła moja żona i wcale nie było tak dużo nachlapane. Malowane było śnieżką grunt a później śnieżka super white. Więcej brudził grunt niż sama farba. Przy pistolecie musisz patrzec na dyszę i ważna jest gęstość farby (Jarek już to napomknął)nie każdą farbą pomalujesz pistoletem. Pistolet też nie jest taki neutralny bo mżawka z niego potrafi być gorsza i bardziej upierdliwa do mycia niż jakaś plamka czy kleks z wałka.

Gosia_A
04-06-2014, 21:53
kolory, jakie wybraliśmy na dół to szarłat i jaśmin Dekorala Extra Wall...tradycyjnie w 'chwilę moment' w Leroy Merlin:lol2:
ja póki co jestem z nich bardzo zadowolona zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy...
263797

rewo66
05-06-2014, 15:13
No jaśmin czyli biały oraz szarłat czyli szarawy. :yes: Fajne

Gosia_A
05-06-2014, 21:25
jaśmin to nie biały, bardziej żółtawy, a właściwie waniliowy ;) a szarłat to faktycznie odcień szarego, takiego stalowego raczej ;) chociaż nie wiem dlaczego,bo szarłaty są raczej bordowe...;)

inny temat, która łazienka na dół? (my już chyba mamy swój typ), kolory w rzeczywistości są dużo jaśniejsze
1. 263889 płytki błyszczące, szare i kremowe plus dwa różowo-brudne kwiaty ;)
2. 263891 płytki matowe, jasno szare plus płytki drewnopodobne-jakieś jasne.
3. 263892 płytki te same, co poprzednio, ale z dekorem szklanym w kolorze zielonym

aiki
05-06-2014, 21:35
2

kurczak81
06-06-2014, 08:41
2

netbet
06-06-2014, 10:42
2

DrKubus
06-06-2014, 11:41
2

Gosia_A
06-06-2014, 11:41
wiedziałam, ha! ;) nam też bardzo podoba się połączenie szarości z "drewnem", ale...właśnie jest kilka "ale":

- przez szary mat plus "drewno" łazienka pewnie wyda się mniejsza niż w błyszczących kremowych (a dolna łazienka jest naprawdę niewielka)
- będzie więcej kombinacji, docinania, dopasowywania, bo szare mają zupełnie inne wymiary niż drewnopodobne
- górną - dużą łazienkę też chcieliśmy w drewnopodobnych :)

plusy:
- "cieplejsza"
- kolorystycznie bardzo zbliżona do całego dołu, cegieł i innych szarości...

chyba, że...zamiast szarych matowych dać kremowe, błyszczące płytki na ściany plus te miejsca z drewnopodobnymi....tylko wtedy znowu więcej kombinacji z różnym kolorem fug, a muszę pamiętać, że Antoś będzie to układał...:D hmmm, chyba znowu przejadę się jutro do LM...

bowess
06-06-2014, 12:20
A mi się najbardziej podoba 3. Szary z drewnem już w zbyt wielu łazienkach jest. :)

doneinstein
06-06-2014, 13:37
A ja wybieram wariant 1. Bardzo ewentualnie 3. Szklane elementy dekoracyjne nie są złe, ale moim zdaniem wśród płytek wyglądają co najmniej dziwnie. Widziałem takie łazienki pokazowe - dekory szklane zbytnio się wyróżniały, nieraz nawet wystawały ponad płaszczyznę płytek. Tylko z daleka dobrze wyglądały. Z bardzo daleka.
A już na pewno nie wybrałbym opcji 2. Płytki imitujące drewno to wciąż płytki a nie drewno. One są jak wyrób czekoladopodobny udający czekoladę, jak elektroniczny papieros, jak zupka chińska, jak pulpety ze słoika kupione w pobliskim sklepie, gdy udają że są smacznym, pełnowartościowym i pożywnym elementem obiadu.

Ale to tylko moje zdanie.

rewo66
06-06-2014, 15:47
wiedziałam, ha! ;) nam też bardzo podoba się połączenie szarości z "drewnem", ale...właśnie jest kilka "ale":

- przez szary mat plus "drewno" łazienka pewnie wyda się mniejsza niż w błyszczących kremowych (a dolna łazienka jest naprawdę niewielka)
- będzie więcej kombinacji, docinania, dopasowywania, bo szare mają zupełnie inne wymiary niż drewnopodobne
- górną - dużą łazienkę też chcieliśmy w drewnopodobnych :)

plusy:
- "cieplejsza"
- kolorystycznie bardzo zbliżona do całego dołu, cegieł i innych szarości...

chyba, że...zamiast szarych matowych dać kremowe, błyszczące płytki na ściany plus te miejsca z drewnopodobnymi....tylko wtedy znowu więcej kombinacji z różnym kolorem fug, a muszę pamiętać, że Antoś będzie to układał...:D hmmm, chyba znowu przejadę się jutro do LM...

Coś mi to przypomina :D Nie tak dawno mieliśmy podobne dylematy uff dobrze że już po. Ja bym wybrał 2 :) Pozostaje życzyć samych dobrych wyborów i kombinacji kolorystycznych. A jaśmin dla mnie to biały z lekkim żółtawym odcieniem i będę się tego z uporem maniaka trzymał. ;) Zresztą faceci widza tylko parę kolorów nie będę przytaczał jakie ... bo to jest oczywista oczywistość :D

Gosia_A
06-06-2014, 15:53
a tutaj jeszcze wersja 1, tyle że z kremowym kwiatem...
264055
tak jeszcze dzisiaj myślałam o tej naszej łazience i chyba jednak wybiorę wersję, którą teraz pokazuję :) kolekcja trochę inna, choć bardzo podobna do tej z różowym kwiatem, ale z białym jest bardziej neutralna i będę mogła dowolnie zmieniać sobie kolor dodatków:D
mi tam płytki drewnopodobne bardzo się podobają, chociaż oczywiście udają tylko drewno (w naszym mieszkaniu mamy podłogę w łazience z drewna egzotycznego plus jakieś dodatki, półeczki... jest rewelacyjne, ciepłe...super, ale tutaj mamy wszędzie podłogówkę, więc odpada:()
podejrzewam, jeśli wizja się nie zmieni, że coś w stylu wersji 2 zrobimy w tej dużej, górnej łazience, a teraz chyba jednak będzie na dole kremowo szary połysk...:yes:

nita83
06-06-2014, 17:54
Wersja z kremowym kwiatem podoba mi się najbardziej. Nowocześnie i elegancko. Możesz podrzucić nazwę programu, w którym można tak ładnie dopasować płytki.

aiki
06-06-2014, 20:16
a może zamiast kabiny prysznic równo z podłogą - bez brodzika i drzwi szklane ale takie, które można ułożyć na ścianę - "zamknąć do środka".
Wówczas gdy nie jest prysznic używany to nie zajmuje miejsca.

Gosia_A
06-06-2014, 20:47
program LM...;) robi to dla mnie pani Ewa z LM - dodam, że za free:wave:
to u nich do niczego nie zobowiązuje, ale my pewnie i tak będziemy brali od nich płytki, prawdopodobnie kolekcję Avangarde z Opoczna - z kremowym kwiatem, ale bez czerwonych szklanych dekorów...chyba, że coś się zmieni ;) prysznic na pewno będzie bez brodzika...albo na równo z podłogą, albo delikatnie wyniesiony, ale na pewno z płytek

surgi22
08-06-2014, 12:30
Pamiętaj o dobrej hydroizolacji .
A projekt 2. :bye:

MusiSieUdac
08-06-2014, 20:29
Co do opcji i plytek sie nie wypowiadam, bo ile gustów tyle wersji, ale jak moge cos dorzucic od siebie to nie robilabym plytek pod sam sufit.

Pozdrawiam :)

Gosia_A
08-06-2014, 22:02
kobieta zmienną jest, zwłaszcza na pewnych etapach ;)
no więc byłam po raz kolejny w LM obejrzeć na żywo płytki, nad którymi się zastanawiam i chyba jednak będą te matowe...:rolleyes: jakoś tak ciągle do nich wracam, to one jako pierwsze spodobały mi się najbardziej, potem doszły z połyskiem, więc chyba pozostanę przy macie, ale na dół bez drewnopodobnych:p poza tym Szanowny Małżonek stwierdził, że jemu się nie podoba ta Avangarda, a matowe są ok, więc decyzja CHYBA podjęta ;)

blondi87
09-06-2014, 21:54
Witam,
bardzo podoba mi się projekt tk12 i uwzględnione przez Was poprawki. Po długim czasie przeszukiwania internetu i przeglądania setek projektów podjęliśmy ostateczną decyzję że właśnie tak będzie wyglądał nasz wymarzony domek. W związku że mieszkamy niedaleko Poznania, mam ogromną prośbę, czy byłaby możliwość zobaczenia na żywo Waszego dzieła? Pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
10-06-2014, 10:15
Witam,
bardzo podoba mi się projekt tk12 i uwzględnione przez Was poprawki. Po długim czasie przeszukiwania internetu i przeglądania setek projektów podjęliśmy ostateczną decyzję że właśnie tak będzie wyglądał nasz wymarzony domek. W związku że mieszkamy niedaleko Poznania, mam ogromną prośbę, czy byłaby możliwość zobaczenia na żywo Waszego dzieła? Pozdrawiam


To bardzo dobra decyzja.

Wycieczki po budowie umawia i oprowadza szefowa ;)

Jarek.P
10-06-2014, 10:33
Originally Posted by blondi87
Wycieczki po budowie umawia i oprowadza szefowa ;)

Khem... :lol::lol2:

blondi87
10-06-2014, 11:01
W takim bądź razie bardzo proszę Szefową :-P o możliwość zarezerwowania paru minut w niewątpliwie napiętym już grafiku w celu zademonstrowania nam Waszego domku i o ewentualny kontakt na maila [email protected]. Nie ukrywam, że mój małżonek nie omieszka zamienić kilka słów również z Tobą. Bardzo podoba mu się wykorzystana przez Was technologia która jest bardzo spójna z jego ideą. Czekam za info. PS Mam nadzieję że pozytywną:wiggle:

Tomasz Antkowiak
10-06-2014, 11:15
:D Jarku..., prosze ;)

W ramach doskonalego zartu pochwale sie ze wczoraj przeszywalem rozdzielnie bo jakims cudem dalem wspolna szyne "N" dla obu roznicowek i jakos tak nie bardzo chcialo to dzialac :) Robota ktora bym najchetniej skazancom wklejal :)

Tomasz Antkowiak
10-06-2014, 11:39
W takim bądź razie bardzo proszę Szefową :-P o możliwość zarezerwowania paru minut w niewątpliwie napiętym już grafiku w celu zademonstrowania nam Waszego domku i o ewentualny kontakt na maila [email protected]. Nie ukrywam, że mój małżonek nie omieszka zamienić kilka słów również z Tobą. Bardzo podoba mu się wykorzystana przez Was technologia która jest bardzo spójna z jego ideą. Czekam za info. PS Mam nadzieję że pozytywną:wiggle:


Po prostu zagladajcie tu do dziennika i dajcie cynk kilka dni wczesniej gdybyscie planowali wyjazd do Poznania. Ot i cala filozofia :)

blondi87
10-06-2014, 11:42
Dzięki! :wiggle:

Gosia_A
10-06-2014, 14:13
blondi87 witajcie, odpisałam na maila:)

Tomasz Antkowiak
10-06-2014, 22:03
Elektryfikacja nastepuje :)

Nie jestem do konca zadowolony ze zdjec, z efektu rzeczywistego natomiast w 100 procentach :)

Kominek (na plytach leza "jeszcze cieple" kratki - moze jutro je wstawie - widac na zdjeciach salonu)
https://lh6.googleusercontent.com/-T9O2fuwyVtY/U5dvUTFxnvI/AAAAAAAAGWo/nSrZ1TQ7AqY/s640/P6100021.JPG

Slupy
https://lh4.googleusercontent.com/-CapdBSdhrZg/U5dvYhUmpWI/AAAAAAAAGW4/FYtDc9ee8aA/s640/P6100023.JPG

Saloon ;)
https://lh5.googleusercontent.com/-MZwSyQ2QlnA/U5dviIb9dyI/AAAAAAAAGXY/myzVkKtCo-4/s800/P6100027.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-4YdlJ8FEBus/U5dvk6ZeFWI/AAAAAAAAGXg/-lcUO0mYlNI/s800/P6100028.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-Uyyey1SywUw/U5dvfHL9hkI/AAAAAAAAGXQ/iuePPQ_UO9o/s800/P6100026.JPG

I sprawcy calego zajscia :)
https://lh4.googleusercontent.com/-qwIy54uOIzQ/U5dvxMZQ4-I/AAAAAAAAGYY/qmwjVjCG0Fs/s800/P6100035.JPG

PS. Jest jeszcze zdjecie Doktorowej podziwiajacej iswietlenie salonu ale nie mam odwagi wstawiac, moze sama wklei :D

Gosia_A
11-06-2014, 16:48
uwielbiam...:*

Tomasz Antkowiak
12-06-2014, 21:15
Znow kleje plyty...

zostaly mi na dole 2 pomieszczenia: kotlownia i spizarnia. Chcemy machnac je do poniedzialku aby mozna je bylo wyszpachlowac. Zaczyna gonic nas termin podlaczenia gazu ktory mamy jakos ok 17 lipca. Na szczenie sie ma z tym klejeniem duzo roboty, ale musze jeszcze piec powiesic zanim sie gazowniki pojawia i pociagna rure od szafki w plocie.

Zamontowalem dzis rowniez w scianie kominkowej wspomniane wczesniej "kratki". Nie widzialem takich nigdy wczeniej na "zywca" u nikogo i troche mialem obawy czy nie beda wygladaly zbyt ciezko i topornie (w koncu sam robilem... wg wlasnego pomyslu), ale wydaje mi sie ze jest ok, pasuja do calosci i ladnie wpisuja sie z surowy wyglad sciany calosci pomieszczenia.

Oczywiscie jedna jest nieco krzywo zamontowana (a raczej fuga miedzy ceglami jest ciut krzywo:)) ale to sie poprawi...

Jutro moze jakies zdjecia Doktorowa wklei.

kurczak81
13-06-2014, 15:52
Kominek wyszedł super.

rewo66
14-06-2014, 07:19
No no no , fiu fiu fiu salon wygląda zaj ........ fajnie :yes: Ostateczne oświetlenie dużo wnosi. :D

karolinaciosaniec
17-06-2014, 10:46
Mi też najbardziej podoba się zmieniona 1(mówię o projekcie łazienki),ale tu zastanowiłabym się nad ciemnymi płytkami na ściance w kabinie. Mam teraz takie dla mnie to masakra kamień widać jak cholera. Nie chce mi się wycierać ścian po każdym prysznicu. Jakbym zrobiła jesne matowe problem byłby z głowy, a ciemny pasek pionowy z płytek można rzucić za lustro.:wiggle:

IwaKrzys
23-06-2014, 18:44
cosik cicho...... czyzby tak zarobieni???? ale kominek i oswietlenie superowe:)

Gosia_A
24-06-2014, 07:09
przez chwilę nas nie było, ale od wczoraj znowu jesteśmy na miejscu, chyba z doładowanymi nieco akumulatorami, bo Kierownik Inwestor wczoraj zaczął kłaść płytki w spiżarni...:jawdrop: mój tata położył najpierw w kotłowni, pokazał co i jak Antosiowi i w spiżarni już sam robił...cieszę się bardzo, bo dzisiaj się zaimpregnuje i pewnie jutro już zafuguje...no i znowu czuję się trochę bardziej, jak u siebie w domu, a nie na budowie...:wiggle: postaram się dziś zrobić jakieś zdjęcia

Tomasz Antkowiak
24-06-2014, 12:45
Dzis nie ma zdjec :)

Dzis jest...

http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGU7MDQsMiwwLDJiYSwxODg7MDYsMzIwLDFjMg__/8f4ee20a407fc1243c574253c48b82b4.jpg

Przemek Kardyś
26-06-2014, 16:03
Jak budowałeś te słupy, to się krzywiłem widząc te cegły. Wyszło REWELACYJNIE! Gratuluję pomysłu i wykonania. Mi by się nie chciało - tylko solbet i terriva.

Dafi Pe
26-06-2014, 22:24
Lepiej Tomek podziel się wrażeniami z koncertu. W końcu 2 sławy na jednym stadionie - SLAYER, k(...)a!!!. To tyle ode mnie ;)

Gosia_A
28-06-2014, 17:03
Po chwilowej nieobecności w domu, znowu jestem i nawet nadrobiłam zaległości zdjęciowe...Trochę się u nas ostatnio działo, pomijając zakończenie roku szkolnego - i związaną z tym dumę rodziców Pierwszoklasisty, ale Inwestor wrócił do akcji...267718267719267720267721267722

Gosia_A
28-06-2014, 17:05
i jeszcze zagadka...co się zmieniło w "obejściu domu"? ;)
267723
po koncercie był taki zmęczony...rzecz jasna...:lol2:
267724

Bridges
29-06-2014, 22:28
"i jeszcze zagadka...co się zmieniło w "obejściu domu"? ;)"

Stawiam na żółtą skrzynkę - pod skrzynką na listy! :)

Gosia_A
30-06-2014, 10:15
Stawiam na żółtą skrzynkę - pod skrzynką na listy! :)
niestety zła odpowiedź, ale było blisko...do trzech razy sztuka...;)

rewo66
30-06-2014, 12:31
i jeszcze zagadka...co się zmieniło w "obejściu domu"? ;)

Pojawiła się tabliczka adresowa na elewacji domu :)

aiki
30-06-2014, 20:13
no i skrzynka na listy

Gosia_A
30-06-2014, 21:46
Brawo!! :)
Mamy już tabliczkę z nazwą ulicy i numerem domu oraz skrzynkę na listy :) mała rzecz, a cieszy...

Gosia_A
02-07-2014, 21:23
co nowego na budowie...Inwestor boryka się z wentylacją, bo na sobotę mamy umówionego kominiarza...
poza tym w najbliższy piątek/sobotę odbieramy płytki do dolnej łazienki...jednak Wall Modern w wersji White i Grey - zwyciężył szary mat, bez dekorów:lol2:
w przyszłym tygodniu natomiast przyjedzie kierownik od instalacji gazowej...czyli dzieje się, mam nadzieję, że niebawem również coś się ruszy z wodą:yes: tymczasem inwestorka w dwupaku dogląda obejścia, sprząta co może,segreguje (baaa, nawet załatwiła już umowę na wywóz odpadów komunalnych;)) i powoli zaczyna sprzątanie w aktualnym miejscu zamieszkania i przenoszenie naszych "gratów" na budowę:yes:

asti
03-07-2014, 14:46
Gosia, Tomek - jakże u Was juz pieknie i domowo!!!

Podglądam Wasze poczynania raz częściej, raz rzadziej.
Dzis zaglądnęłam i... podziwiam! :)

Jest zejefajnie :)

pozdrawiam, e

civichb
04-07-2014, 08:31
Witam, jestem nowy na forum. Ale ciekawy wiedzy kazdego rodzaju w przyszlym roku mam nadzieje ruszyc z wlasna budowe, Mam jak narazie 2 pytania ile wyszedl cie SSZ , i jaki jest koszt takiego kominka tzn wklad wentylacja cegla itp. Bede wdzieczny za info. i podziwiam dalej.

Tomasz Antkowiak
09-07-2014, 07:35
Patrze na ten nasz dziennik i mam wrazenie ze to chyba regula jakas, ze najpierw dziennik jest dziennikiem, pozniej z dziennika robi sie tygodnik a na koniec miesiecznik, az do calkowitego opuszczenia :) Widocznie taka jest kolej rzeczy naturalna i zmierzamy w tym kierunku.

CIVICHB koszty SSZ nieco sie u nas rozmyly, bo wydatki zaczely sie zazebiac (w chwili osiagniecia SSZ mielismy juz zaplacone czesciowo okna i generalnie jakies tam inne zakupy wyprzedzajace SSZ) nie pamietam jaka to byla kwota, swita mi cos ze pisalem o tym w dzienniku, wiec moze cos znajdziesz. Kominek: wklad Lechma Korner Standard (cene aktualna sprawdz w necie), cegly Zendra z cegielni Hoffmanowskiej (aktualne ceny maja na stronie), welna do izolacji zabudowy w srodku (2 paczki), rury do podlaczenia wkladu, budowa komina (i tutaj mnogosc rozwiazan rozniacych sie cena), kratki wentylacyjne wykonane wg wlasnych pomiarow rysunkow + malowanie proszkowe, murowanie cegly, spawanie stojaka pod wklad kominka - nie jestem w stanie tego wycenic.


Pomimo ciszy w dzienniku na b udowie costam sie odpycha...
Mianowicie, w sobote Kominiarz odebral nam calosc wentylacji i kominow - pozytywnie, wiec mamy to juz z glowy.
W poniedzialek Kierownik Budowy instalacji gazy odebral ja i wczoraj Gosia przyklepala wszytsko w gazowni - w czwartek przyjada zamontowac licznik, wiec to tez z glowy.
Niestety cigle wisi kwestia wody i kanalizacji - dokumenty kraza gdzies miedzy projektantem, ZUDem, Aquanetem a ja dostaje cholery, bo ciagnie sie to juz nieprzyzwoicie dlugo.

Wczoraj machnalem kolejna czesc tarasu z palet, moze Doktorowa strzeli jakas fote... ;) Dzis tymczasem podobna maja sie wreszcie pojawic w LM nasze zamowione plytki do dolnej lazienki... mialy byc juz na 03.07...

Postepuje tez (powoli) elektryfikacja parteru :) TZN jak mam antywene do czegokolwiek innego to montuje lampki w kolejnym pomieszczeniu, montuje wlaczniki i dopisuje kawalek drabinki do sterownika. W sten sposob mamy juz wrescie oswietlenie docelowe w salonie, jadalni, korytarzu, sieni, kuchni (bez tego pod szafkami) kotlowni... nie jest zle :)

Po za tym wszytskim stara bieda :)

Czuwaj, lece popracowac ;)

Gosia_A
10-07-2014, 09:28
no to gaz też już mamy załatwiony, dzisiaj przed 8 panowie z gazowni zamontowali licznik :) czyli...prąd-płacimy, gaz - płacimy :/ czekamy, co się wyjaśni z wodą...póki co - w przyszłym tygodniu mają zacząć robić chodnik i podjazdy na posesję przy naszej nieutwardzonej ulicy...zawsze coś:) chyba będzie trzeba też powoli pomyśleć o jakiejś furtce...tylko czasu przydałoby się ciut więcej...taras zapowiada się bardzo fajnie-czym ja sobie zasłużyłam na tak zdolnego Małżonka?:p niby tymczasowy, ale pewnie zostanie na kilka lat...;) zdjęcia będą, jak będzie skończony :)
płytki do dolnej łazienki też mamy już u siebie, są śliczne:)

Tomasz Antkowiak
10-07-2014, 09:47
czym ja sobie zasłużyłam na tak zdolnego Małżonka?:p

no tez sie nad tym zastanawiam...


niby tymczasowy, ale pewnie zostanie na kilka lat...;)

Ta... a mialo byc "ze Cie nie opuszcze az do smierci..." a tu sie okazuje ze "tymczasowy", gora "na kilka lat" ;)

no ladnie... ;)

rewo66
10-07-2014, 09:55
no tez sie nad tym zastanawiam...



Ta... a mialo byc "ze Cie nie opuszcze az do smierci..." a tu sie okazuje ze "tymczasowy", gora "na kilka lat" ;)

no ladnie... ;)

Hii hi ja tez to tak odebrałem..;) Nie pozostaje ci nic innego tylko jak najdłużej ciągnąć budowę bo wtedy będziesz potrzebny. ;) Szybkie zakończenie = zmiana na młodszy / lepszy model :P Tak to jest z kobietami. ;)
Dobra koniec żartów może wrzuciłbyś fotke tego tarasiku na obecnym etapie. :p

Jarek.P
10-07-2014, 10:26
Ta... a mialo byc "ze Cie nie opuszcze az do smierci..." a

Wiesz... było się nie przejęzycząć i nie ślubować "i że Cię nie dopuszczę aż do śmierci" :lol:

Gosia_A
10-07-2014, 20:27
no tez sie nad tym zastanawiam...

Ta... a mialo byc "ze Cie nie opuszcze az do smierci..." a tu sie okazuje ze "tymczasowy", gora "na kilka lat" ;)

no ladnie... ;)
buuuhaha, no to się uśmiałam...faktycznie tak to zabrzmiało, ale i tak z tych kilku lat zrobiło się już kilkanaście, licząc od początku...:P
rewo66: młodszy model? to chyba raczej w odwrotną stronę działa? ja tam lubię siwe włosy i zmarszczki mojego Męża...:P

Tomasz Antkowiak
10-07-2014, 20:29
buuuhaha, no to się uśmiałam...faktycznie tak to zabrzmiało, ale i tak z tych kilku lat zrobiło się już kilkanaście, licząc od początku...:P
rewo66: młodszy model? to chyba raczej w odwrotną stronę działa? ja tam lubię siwe włosy i zmarszczki mojego Męża...:P

Zabmialo tak, jak zapewne zabrzmiec mialo... ;)

A zmarszki to niby kto ma? No? Kto sie smaruje kremami, pod oczy, na dzien, na noc, na noc pod oczy, na dzien pod oczy, na brzuch, na rozstepy, na piety itp itd? Ja? Nieeee! Ja nie musze ! ;

No... i oliwka BIOOIL jeszcze!


:D

rewo66
11-07-2014, 05:51
Zabmialo tak, jak zapewne zabrzmiec mialo... ;)

A zmarszki to niby kto ma? No? Kto sie smaruje kremami, pod oczy, na dzien, na noc, na noc pod oczy, na dzien pod oczy, na brzuch, na rozstepy, na piety itp itd? Ja? Nieeee! Ja nie musze ! ;

No... i oliwka BIOOIL jeszcze!


:D

No nie wymieniłeś jeszcze wszystkiego :P Widząc tyralierę kremów w naszej łazience ;) muszą być jeszcze jakieś na inne części ciała :wiggle:
Ja używam tylko jednego kremu - po goleniu ;) Inne mi już nie pomogą ...

Gosia_A
12-07-2014, 11:34
wy sobie gadu gadu o kremach, a ja mam aktualne zdjęcia tarasu...
269842269843269844:lol2:

Bridges
12-07-2014, 19:39
Mi również małżonek zabrzmiał na tymczasowego ;)

A taras super! O czym świadczy również zadowolony na nim inwestor :D

Takie pytanie wybiegające w przyszłość - ocieplacie w tym roku?

Tomasz Antkowiak
12-07-2014, 20:29
Mi również małżonek zabrzmiał na tymczasowego ;)

zaczyna mnie to nieco zastanawiac juz nawet :)


A taras super! O czym świadczy również zadowolony na nim inwestor :D


Takie pytanie wybiegające w przyszłość - ocieplacie w tym roku?

Tak, styropian (15cm grafit 0,031) juz kupiony czeka na pietrze. Pokoncze tylko to co moge na parterze i biore sie za ocieplenie.

Na jesieni chcemy zlozyc dokumenty odbiorowe wiec musze to zrobic aby swiadectwo energetyczne zlecic.

rewo66
13-07-2014, 16:12
Fotki obejrzałem jak na taras tymczasowy to fiu fiu fiu . Wygląda jak nie tymczasowy

Gosia_A
15-07-2014, 19:41
no i możemy już normalnie wejść na taras...:)270323
a dziś Kierownik Inwestor, w celu uniknięcia fugowania płytek w kotłowni...położył płytki przy kominku...270324
z efektu jestem bardzo zadowolona, nooo...z Męża również:lol2:

Bridges
28-07-2014, 21:59
Już prawie dwa tygodnie od ostatniego wpisu :) To ja mniemam że płytki na parterze już położone w całości...

Chybaże w te upały cieszycie się tylko wypoczynkiem na tarasie... :D

Gosia_A
30-07-2014, 12:05
W tak zwanym międzyczasie Tomek nabił prawie całą podłogę na strychu, prawie, bo desek nam zabrakło - wykorzystaliśmy część z nich na taras...poza tym, niestety pomimo upałów, ze względu na niebawem czekające nas spore zmiany :yes:robimy ogólne przemeblowanie, łącznie z malowaniem w aktualnym miejscu zamieszkania...pracy jest dużo, a upały nie dodają sił...:( natomiast z wodą prawdopodobnie zacznie się już coś dziać pod koniec tego tygodnia...

Gosia_A
30-07-2014, 12:07
mniemam że płytki na parterze już położone w całości...
właściwie to masz rację, bo więcej płytek na parterze, pomijając łazienkę nie będzie...będą panele....:P

Gosia_A
07-08-2014, 13:10
dziś od rana wreszcie weszli panowie od wody...dzieje się, właściwie przez duże D, bo generalnie jest jeden wielki bajzel na ogrodzie, zdjęcia robiłam, będą później, bo może coś jeszcze pstryknę "ku pamięci":yes:, a ...zapomniałabym - dwa dni temu Kierownik Inwestor zaczął przyklejać też styropian na elewacji...dziś zajmuje się wodą, ale przez te dwa dni całkiem sporo przykleili z moim tatą:) zdjęcia również są, wkleję-niebawem:rolleyes:

Tomasz Antkowiak
07-08-2014, 21:40
Mamy na budowie i dzialce... i dzialkach okolicznych, i drodze sasiedniej w sumie tez, taki ROZPIŹDZIAJ przez wielkie "Ro" ze glowa mala. Szkoda gadac. Najchetniej bym to wszytsko w cholere zostawil i pojechal na ryby (ja na ryby? a niech tam, chocby i na ryby) i wrocil jak skoncza, posprzataja i trawa odrosnie.

Masakra.

Ale w sumie pewnie polowa juz zrobiona, przepompownia siedzi, wiec w zasadzie mozna by sie nawet w domu wysikac... byle nie wiecej niz 500 litrow :D

Styropian. Tak, wczoraj i przedwczoraj kleilem (a tesciu pomagal). Jako ze mam wstret do betonow to kleje na pianke (najpierw SoudaTherm a teraz Neostick) - super fajna robota. Goraco polecam rowniez styropian STYROPOZ SUPER LAMBDA 0,031 FREZOWANY. Jest rowniutki.

Łosiu
08-08-2014, 08:02
Ooo styropianowanie :) wobec tego mam zestaw pytań :)
Rozumiem że to grafit.
Własnie chce się zabrać powoli za styropian, też mam grafit (swisspoor). Podchodzę trochę do tego jak pies do jeża.. nie chciałbym tego spieprzyć, tego już nie da się zamaskować tak łatwo :)
Przygotowywałeś styro tarką?
Masz zacieniony styropian podczas klejenia? Wiem że bardzo nie lubi słońca, a nie wiem jaka tam pogoda u Ciebie. U mnie ostatnio ostro dawało..
Prośba o opisanie dokładnie pianek. Jakie dokładnie "typy", jakie u Ciebie są ceny, jaka wydajność? Z tego co mi kierbud mówił, pianki sprawdzają się przy równych ścianach. Jak są większe odchyłki to wtedy lepiej zwykły klej. Jakie u Ciebie wychodzą max szczeliny między styro a ścianą?
Jaka procedura klejenia? (czekasz aż pianka urośnie i dopiero płytę do ściany? Ew ile czekasz).
Czym tniesz?
Prośba o wszystko co się moze przydać samorobowi z prawie zerowym doświadczeniem przy styro. (piwnice niby ocieplałem, ale nie chciałbym ścian mieć tak zrobionych jak zrobiłem tamto :) )

Gosia_A
08-08-2014, 17:52
273897273898273899

Tomasz Antkowiak
09-08-2014, 09:31
Ooo styropianowanie :) wobec tego mam zestaw pytań :)
Rozumiem że to grafit.

tak, grafit



Przygotowywałeś styro tarką?

nie, sam w sobie jest wystarczajaco szorstki



Masz zacieniony styropian podczas klejenia? Wiem że bardzo nie lubi słońca, a nie wiem jaka tam pogoda u Ciebie. U mnie ostatnio ostro dawało..

nie,
jeden z dwoch najbardziej naslonesznionych naroznikow jest oklejony i nie osloniety, nie dzieje sie nic zlego. grafit nie lubi slonca bo mocno sie nagrzewa i rozpreza, ale mam wrazenie ze pianka (a raczej klej PU) jest na tyle elastyczny zeby to zrekompnsowac i nic nie odkleja sie od sciany



Prośba o opisanie dokładnie pianek. Jakie dokładnie "typy", jakie u Ciebie są ceny, jaka wydajność?

Soudal Soudatherm - 16-19 plyt z puszki - 27,99 w Castoramie
Neotherm Neostick - 17-20 plyt z puszki - 16,50 na Allegro

obie na pistolet do pianki



Z tego co mi kierbud mówił, pianki sprawdzają się przy równych ścianach. Jak są większe odchyłki to wtedy lepiej zwykły klej. Jakie u Ciebie wychodzą max szczeliny między styro a ścianą?

sciany z betonu komorkowego, gladkie, rowne, wlasnorecznie stawiane
szczelina 2-5mm




Jaka procedura klejenia? (czekasz aż pianka urośnie i dopiero płytę do ściany? Ew ile czekasz).

wg instrukcji na puszcze
nakladasz, czekasz kilka minut i do sciany



Czym tniesz?

noz do welny mineralnej TOPEX 330 mm
http://strefaokazji.com/upload/images/products/big/TOPEX_NOZ_DO_WELNY_MINERALNEJ_480MM_OSTRZE_335MM86 55.jpg





Prośba o wszystko co się moze przydać samorobowi z prawie zerowym doświadczeniem przy styro. (piwnice niby ocieplałem, ale nie chciałbym ścian mieć tak zrobionych jak zrobiłem tamto :) )


Twoje dosiadczenie jest wieksze niz moje :)

karolinaciosaniec
13-08-2014, 19:36
:)oj w zimę cieplutko będzie w domku

Tomasz Antkowiak
13-08-2014, 19:50
Skonczylem (praktycznie) pierwsza sciane szczytowa... no maly pizdryk zostal pod samiutkim dachem. Skonam chyba, mam wrazenie ze zamiast kolan mam kisiel... w jakims krwawym kolorze prawdopodobnie... wisniowy moze ;)

Szczerze nienawidze drabiny.

rewo66
14-08-2014, 08:08
Skonczylem (praktycznie) pierwsza sciane szczytowa... no maly pizdryk zostal pod samiutkim dachem. Skonam chyba, mam wrazenie ze zamiast kolan mam kisiel... w jakims krwawym kolorze prawdopodobnie... wisniowy moze ;)

Szczerze nienawidze drabiny.

Znam to uczucie (kisiel w kolanach) ;)
Łączę się z tobą w nienawiści do drabiny :)

Klejenie styropianu to pikuś. ;) Poczekaj jak będziesz kładł siatkę na styro i zacierał klejem. :bash: To jest dopiero jazda.
Czy masz zamiar kołkować?

Gosia_A
14-08-2014, 14:21
Czy masz zamiar kołkować?
kołkowane jest prawie na bieżąco:) no ja właśnie tej siatki i kleju najbardziej się obawiam...osobiście nie skaczę po drabinie, ale szczerze jej nienawidzę, tak jak wszystkich prac na wysokościach:mad:

Tomasz Antkowiak
16-08-2014, 21:27
powiesilem dzis kibel :) to znaczy ze w zasadzie mozna juz mieszkac :D

(tylko trzeba oszczednie sikac bo w przepompowni tylko 500 litrow sie teoretycznie miesci (praktycznie wejdzie pewnie 2 razy tyle:) :D

na szczescie do konca tygodnia ma byc wpieta kanalizacja :)

aiki
17-08-2014, 07:22
Ocieplenie z drabiny? Niezły wyczyn - szczególnie szczyty. Ja chyba jednak ustawię rusztowanie jak przyjdzie czas.
No i nieźle Ci idzie.
Pozdro dla Doktorowej.

Tomasz Antkowiak
17-08-2014, 20:22
Zostalo nam 7 plytek sprzed kominka... wyrzucic? Szkoda! (wiadomo, Poznan;)) to co by z nimi zrobic... hmmm... Dokupic 3 kartony i polozyc w sieni :D

Tak... sytuacja jest dynamiczna ;)

aiki
17-08-2014, 21:25
Nie wiatrołap tylko SIEŃ - hmmm? to takie kaszubskie jakieś?

18-08-2014, 09:13
Styropianowanie......własnie w czerwcu kończyłem ten etap.....pierwszy dzień w maju - jakiż ja miałem zapał do tego, łał jakbym mógł to pewnie w jeden dzień bym to ułożył....po miesiacu sam widok mnie obrzydzał......a siatka nie jest taka tragiczna tylko strasznie wolno to idzie jak sie samemu robi

Tomasz Antkowiak
18-08-2014, 17:15
Sien, wiatrolap... jak zwal tak zwal - wiadomo o co chodzi :)


Styropianowanie jest ok, a do siatki i kleju zalatwilem niedrga ekipe :) Ja w tym czasie zajme sie czyms innym.

MusiSieUdac
19-08-2014, 14:43
Skonczylem (praktycznie) pierwsza sciane szczytowa... no maly pizdryk zostal pod samiutkim dachem. Skonam chyba, mam wrazenie ze zamiast kolan mam kisiel... w jakims krwawym kolorze prawdopodobnie... wisniowy moze ;)

Szczerze nienawidze drabiny.

Przestan sie mazac;)

Pieetrass
19-08-2014, 17:30
Patrzyłem na fotki bez rusztowania i zastanawiałem się jak Ty to zrobiłeś, no ale samorobna budowa jest pełna hardcoru:o

aiki
19-08-2014, 20:27
Ta. McGyver wymięka. Przekonuję się każdego dnia o tym ile trza się nakombinować.

Tomasz Antkowiak
19-08-2014, 22:01
Patrzyłem na fotki bez rusztowania i zastanawiałem się jak Ty to zrobiłeś, no ale samorobna budowa jest pełna hardcoru:o

To proste, uzylem antygrawitacji :)

Tomasz Antkowiak
20-08-2014, 21:49
5 godzinne ciagle palenie w kominku: cala sciana z cegly jest ciepla, na tyle ze reke da sie utrzymac tylko kilka sekund, pomimo iz juz ogien zgasl (zostaly zazace sie polana) to z wywiewow nadal bucha gorace powietrze, w domu JEST CIEPLO...

ZAJEBISCIE :D

do tego tylko lampki na slupy i kominek, muzyka w tle i klimat jest taki ze nie chce sie wychodzic :)

rewo66
21-08-2014, 07:54
5 godzinne ciagle palenie w kominku: cala sciana z cegly jest ciepla, na tyle ze reke da sie utrzymac tylko kilka sekund, pomimo iz juz ogien zgasl (zostaly zazace sie polana) to z wywiewow nadal bucha gorace powietrze, w domu JEST CIEPLO...

ZAJEBISCIE :D

do tego tylko lampki na slupy i kominek, muzyka w tle i klimat jest taki ze nie chce sie wychodzic :)

Ba? :yes:

Tylko nie roztkliwiaj się za bardzo :P

aiki
21-08-2014, 09:15
Ba? :yes:

Tylko nie roztkliwiaj się za bardzo :P

Za późno :P

Gosia_A
21-08-2014, 11:42
potwierdzam spostrzeżenia mojego Męża:) trudno się nie delektować takimi chwilami, jak od 4 lat o niczym bardziej nie marzymy, jak wprowadzić się do SWOJEGO, WŁASNEGO DOMU...wreszcie możemy razem posiedzieć przy rozpalonym kominku, przygaszonych światłach i ulubionej muzyce...czego chcieć więcej?:D

Tomasz Antkowiak
21-08-2014, 14:57
posiedzieć przy rozpalonym kominku, przygaszonych światłach i ulubionej muzyce...czego chcieć więcej?:D


piwa !

rewo66
21-08-2014, 19:03
piwa !

I to jest właściwa odpowiedź. :) Tydzień budowlanej pogody w nagrodę :yes:


Tomasz siatkę na styro daj dobrą nie oszczędzaj na tym elemencie. Czy planujecie dwie warstwy kleju na styropianie?

Tomasz Antkowiak
21-08-2014, 20:24
Klej - siatka 165g - klej - czyli chyba 2 warstwy

na to wszytsko ma byc jeszcze polozony jakis srodek gruntujaco podkladowy pod tynki, ktory za 6-12 miesiecy zabezpiecza klej przed warunkami atmosferycznymi.

rewo66
22-08-2014, 05:56
Klej - siatka 165g - klej - czyli chyba 2 warstwy

na to wszytsko ma byc jeszcze polozony jakis srodek gruntujaco podkladowy pod tynki, ktory za 6-12 miesiecy zabezpiecza klej przed warunkami atmosferycznymi.

Okey. :yes: Koniecznie 2 warstwy kleju pierwsza służy do zatopienia siatki a druga do wyrównania i wzmocnienia całości. Jeśli chodzi o grunt podkładowy to dobra decyzja w przypadku gdy tynki będą w nieokreślonej przyszłości a szczególnie z uwagi na okres zimowy. Tylko musisz się liczyć się z tym że tuż przed położeniem tynków trzeba będzie elewację jeszcze raz gruntować.

MusiSieUdac
22-08-2014, 11:22
Tomek, u nas byl klej- siatka- klej i potem jeszcze raz równiotko piórem sam klej, na koniecc przetarte papierem sciernym i na to polozony grunt. Ta dodatkowa warstwa kleju pociagnieta piorem jest po to, zeby mozna bylo podrownac to raz, a dwa zimą przy mrozach i po deszczach nie przeswituja nam kołki. U niektórych sasiadow widac takie ładne kólka na calej elewacji zimowa aurą

Tomasz Antkowiak
22-08-2014, 21:10
Tomek, u nas byl klej- siatka- klej i potem jeszcze raz równiotko piórem sam klej, na koniecc przetarte papierem sciernym i na to polozony grunt. Ta dodatkowa warstwa kleju pociagnieta piorem jest po to, zeby mozna bylo podrownac to raz, a dwa zimą przy mrozach i po deszczach nie przeswituja nam kołki. U niektórych sasiadow widac takie ładne kólka na calej elewacji zimowa aurą

nonono, na bogato ;) 3 warstwy kleju... nonono :D

siatka i klej bedzie u nas chyba trzecia praca zlecona, nie dam rady sam tego ogarnac, a ekipe jaka znalezlismy zyczy sobie bardzo rozsadnych pieniedzy :)

Tomasz Antkowiak
27-08-2014, 21:20
W wielkim stylu powrocil dzis temat kanalizacji :)

Nasz wykonawca znalazl nowego pracownika i dzis Panowie pojawili sie aby wykopac brakujace ~10-12 mb rowu do studzienki. Odcinek ostatni juz, ale najtrudniejszy, miedzy korzeniami dorodnej brzozy, jakiegos wycietego swierku i miliarda innych pomniejszych ogrodowych krzaczorow. Wjazd jakakolwiek koparka - niemozliwy - tylko lopata, toporek i duzo duzo sily.

Wykonawca pojawil sie nadzwyczaj wczesnie, juz chwile po osmej byli na miejscu. Nowym pracownikiem okazal sie Pan Stefan. Czlowiek niepozornej, zeby nie powiedziec ze skromnej postury, lat... 64. Jakze mylace moga byc pozory...
Na zdrowy rozsadek patrzac na goscia i wiedzac ile ma lat kazdy powiedzialby ze w zyciu tego nie wykopie... i kazdy jeden kto by tak twierdzil by sie mylil. I to jak! Pan Stefan ma krzepe jak kon, albo i stado koni. Nie gada, nie marudzi, nie robi sobie przerw na papieroska tylko kopie.
Czapki z glow.
Nie chcialbym tak pracowac w jego wieku ale zyczylbym sobie i kazdemu tyle sily.

Jutro wreszcie do wykopu trafi rura i wreszcie bedzie mozna sie u nas normalnie wy... to znaczy bedzie mozna normalnie umyc rece po pracy i nie stresowac sie ze sie przepompownia zapelni:)

Ja tymczasem "uszylem" minirozdzielnie przepompowni na osobnej jednofazowej roznicowce, z dodatkowym alarmem akustyczno-swietlnym wysokiego stanu, gniazdem serwisowym i wylacznikiem termiczno-megnetycznym :) Chyba dozuce jeszcze jutro jakiegos zielonego LEDa informujacego ze jest OK i pompa jest zasilona.

Tomasz Antkowiak
29-08-2014, 06:21
I jest, jest wreszcie kanalizacja :)

Przepompownia smiga, alarmy dzialaja (przynajmniej "na sucho") i... i kibelek tez dziala :D HA! (tylko drzwi nie ma, wiec powiesilismy tymczasowo parawanik :))

MusiSieUdac
29-08-2014, 08:26
Jakze mylace moga byc pozory...

:cool::cool::cool:

Kac-Per
01-09-2014, 17:21
Grafitowy kolor Twojej elewacji bardzo mi się podoba :D Jak dla mnie mógł by pozostać taki na stałe:p.

Tomasz Antkowiak
02-09-2014, 08:09
W razie czego podam Ci namiary na dobre zrodlo styropianu... :)

Kac-Per
02-09-2014, 20:12
Na Szarych Szeregów?

Tomasz Antkowiak
04-09-2014, 11:28
No stamtad przyjezdza, ale kupuje sie w innym miejscu :)

Tomasz Antkowiak
09-09-2014, 07:42
Przybylo nas w nocy :)

Dzis o 1.00 nasz Adam przyszedl na swiat :D

MusiSieUdac
09-09-2014, 07:48
A to juz ? :D:D GRATULACJE :)

Ciotka MSU zyczy duzo zdrowka, niech zdrowy rośnie i dzielnie idzie przez świat ( jak rodzice) :)
Zycze Wam teraz duzo sił i cierpliwości, a dla maluszka całuchy w małą piętkę i wszystkiego co najlepsze
No i dla starszego brata, ogromne gratulacje - bycie starszym bratem to ważna fucha

PS. bardzo ładne imię

MusiSieUdac
09-09-2014, 07:49
Ooo pierwsza :)

..a ta w ogóle to fajne takie nowiny z samego rana :wiggle:

Tomasz Antkowiak
09-09-2014, 07:51
3740g i 56cm

Jarek.P
09-09-2014, 08:55
No to teraz będzie wesoło u Was :)
Gratulacje!!!

kamelia i milek
09-09-2014, 11:34
Brawo gratulacje :) wchodzę od kilku miesięcy pierwszy raz a tu takie wieści -my za 3 m-ce chcemy mieszkać -Kamelia i Milek....kiedyś coś tam pisaliśmy o naszym tk 12 pozdrawiamy

Kac-Per
09-09-2014, 16:21
Gratulacje !!

aisa222
09-09-2014, 18:55
Gratulacje !!

rewo66
09-09-2014, 19:02
Gratulacje :yes:

Bridges
10-09-2014, 00:12
Gratulacje dla całej rodzinki!
To teraz jesteście w komplecie :)

Dafi Pe
10-09-2014, 06:37
Również gratuluję :) oraz standardowo w moim stylu - miło powitać, a przede wszystkim proszę pozdrowić kolejnego Pyrusa ;)

Łosiu
10-09-2014, 20:30
oo gratulacje :) Więcej rąk do pracy na budowie :D

netbet
11-09-2014, 07:07
gratulacje!

... no i imię słuszne:lol: - po wujku NETbecie

DrKubus
11-09-2014, 09:35
Gratulacje również od Nas, dużo zdrowia dla małzonki i noworodka, a Tobie i starszemu bratu wytrwałości :)

krzysztof5426
11-09-2014, 18:57
Gratuluje pomocnika na budowie !

nita83
14-09-2014, 19:53
GRatulacje!!

aiki
16-09-2014, 13:26
Gratulacje.
Ochłonęliście już?
To jak będziesz dziadkiem to już dwa domy będziesz miał do zbudowania :)

Jaki styropian dałeś na domek?

Tomasz Antkowiak
16-09-2014, 20:20
Gratulacje.
Ochłonęliście już?
To jak będziesz dziadkiem to już dwa domy będziesz miał do zbudowania :)

Jaki styropian dałeś na domek?

Ochloneliscie... no niby tak, jednak aby na nowo przywyknac do nocnego wstawania potrzeba nieco wiecej czasu :) Przez 7 lat zapomnielismy juz chyba troche jak to jest... ale dajemy rade :D

Jak skoncze ten dom to juz w zyciu nic nie buduje. W zyciu! No a przynajmniej ze 2-3 tygodnie :D

Na elewacje 15 cm grafit 0,031 frezowany klejony na pianke, na fundament 10 cm Yetico Aqua 0,036, tez na pianke bedzie :)

Wczoraj wreszcie wpielismy sie do wodociagu i czekamy juz tylko na mapki, odbior i wodomierz.

Tomasz Antkowiak
28-09-2014, 12:39
Czy kociol kondensacyjny mozna do zasobnika i instalacji podlogowki podlaczyc rurkami PP zgrzewanymi?

aiki
28-09-2014, 19:56
http://www.dobryhydraulik.net/oferta-i-realizacje/kotlownie/kotlownie-gazowe/item/30-kotlownia-weglowa-w-jaktorowie

Jak widać da się. Ale używaj rur stabi.

Tomasz Antkowiak
28-09-2014, 20:18
Kociol ma zbudowane naczynie przeponowe, jednak gosc podlaczajacy nam do kotla gaz zasugerowal aby dac dodatkowe naczynie wzbiorcze na CWU co wydluzy zywotnosc zasobnika. Czy to ma sens?

aiki
28-09-2014, 20:39
To bardziej pytanie do producenta kotła.
Nie wiem jak jest rozwiązane połączenie grzanie CWU z naczyniem wzbiorczym ale myślę, że dołożenie kolejnego naczynia zmniejszy tylko zużycie tego pierwszego ale cały czas będzie ono pracowało. No i zawsze będziesz miał do wymiany dwa naczynia a nie jedno. być może trochę rzadziej ale zawsze.

tomdts
28-09-2014, 21:02
Gratuluje, jak to mówią nowy dom nowy mieszkaniec…:lol2:

Z pozdrowieniami Tomasz

Tomasz Antkowiak
28-09-2014, 21:26
Juz doczytalem. Dam i na CO i na CWU. Jest moze ktos z Marek pod Warszawa ?

cronin
28-09-2014, 22:22
Gratulacje, jakoś mi się wydawało że tyle czasu jeszcze a tu już :)
Co potrzebujesz z Marek?

Acha ja mam 2 naczynia wzbiorcze, niby kocioł miał swój, ale za mały na naszą instalację

Tomasz Antkowiak
29-09-2014, 09:30
Juz nie aktualne :)

Koniec koncow rozmowilem sie dzis z Immergas i wystarczy 1 naczynie na CWU. Te 6l ktore jestw kotle wg producenta wystarczy do naszego ukladu (ok 105-110 litrow wody w instalacji nieskotemperaturowej). Musze dac natomiast 12 litrowe naczynie na CWU.

Tomasz Antkowiak
03-10-2014, 09:49
Powoli, mozolne ale cos tam sie dzieje...mimo ze nie widac tego w dzienniku :)

Wczoraj wieczorem skonczylem instalacje CO; podlaczylem piec i zasobnik. Pozostalo mi tylko kupic i powiesic naczynie przeponowe do CWU i je podpiac.
Zasobnik podlaczylem rowniez do instalacji wodnej i zalalem aby sprawdzic szczelnosc - jest ok. Aktualnie czekamy juz na wodomierz aby zamknac temat przylacza wod-kan. Wszytsko co za wodomierzem (zawor antyskazeniowy, reduktor, filtr) juz sa na miejscu i maja sprawdzona szczelnosc.

Zdjecia beda, kiedys beda :)

Pozostalo mi uprzatnac kotlownie, w kilku miejscach chwycic rury do scian i doszczelnic podlogowke na rozdzielaczach. Gdyby nie to ze ze skapstwa nie kupilismy jeszcze sterownika do kotla to mozna bylo by go wreszcie uruchomic :) Ale kupimy, tylko jeszcze chwila... ;)

Z najnowszych nabytkow to listonosz przyniosl mi cos takiego, rozmiar... 62 :) :

https://lh6.googleusercontent.com/vjvyJscqjQ4rVijnnHEpd_o5GqXWczbUX5YWMoTR03A=w958-h539-no

HELL YEEEAH !!! ;)

rewo66
04-10-2014, 06:58
Fajna koszulka :D W trakcie budowania sa takie etapy kiedy za bardzo nie ma co fotografować a jakies prace są wykonywane a teraz i obowiazków wam przybyło :). Kupujcie ten sterownik i trzymajcie się ciepło. :yes:

Tomasz Antkowiak
04-10-2014, 20:11
Fajna koszulka :D


To jest BODY :) Adasia :)

aiki
05-10-2014, 16:42
I z czego robiłeś kotłownie? PP czy Cu?

Tomasz Antkowiak
06-10-2014, 12:27
I z czego robiłeś kotłownie? PP czy Cu?




Po konsuktacjach z producentem kotla instalacja jest na rurkach PP. Jak pomocuje je do scian to pokaze foty :)

rewo66
07-10-2014, 09:23
To jest BODY :) Adasia :)

Tego się domyśliłem ale że to są body to już nie ;) Zdjęcie ucięło dół tych bodów :)
No to czekamy na fotki rurek :)

Jarek.P
07-10-2014, 09:55
No to czekamy na fotki rurek :)

Ale on za mały na rurki jeszcze! Poza tym chłopaka w rurki???? Ja rozumiem, gender i w ogóle, ale bez przesady...

:lol:

Tomasz Antkowiak
07-10-2014, 21:08
Sami jestescie rurki :)

Gosia_A
13-10-2014, 09:17
Witam się w swoim dzienniku;)po dłuższej nieobecności...
Dziennik już nie codzienny, ale na budowie cały czas się coś dzieje,może trochę wolniej, ale biorąc pod uwagę aktualne obciążenie czasowe, wynikające z różnych względów i tak nie jest źle.
Co się u nas dzieje...oprócz prac w kotłowni, o których pisał Kierownik Inwestor, wysiana została również trawa przed domkiem, z czego jestem niezmiernie zadowolona. Tomasz się napracował co nie miara, bo najpierw trzeba było podnieść teren o ładnych kilkadziesiąt cm, potem to porozgarniać, zagrabić, zwalcować i dopiero na koniec wysiać trawę...robi się już pięknie-zielono, a tutaj wczoraj okazało się, że prawdopodobnie w ciągu kilku dni przyjdą panowie od elewacji (siatka i klej tylko), więc pewnie zniszczą większość trawy...:( no ale biorąc pod uwagę ptaki, które zaczęły dobierać się do naszego styropianu elewacja na chwilę obecną jest jednak ważniejsza...
Aaaa...zapomniałabym...ja również powoli zaczynam "wracać" na budowę...na ile dzieci-zwłaszcza młodsze pozwoli...:D maluję sobie tu i tam, ale efekty mizerne, bo wzięłam się za "duperelki", czyli narożniki, przy sufitach, wnęki okienne itp...
Tyle na dziś...:wiggle:

dana0606
28-10-2014, 11:01
No i cisza zapadła :(

aiki
28-10-2014, 21:29
Cicho dzidzia śpi!

Tomasz Antkowiak
29-10-2014, 09:06
No troche cisza...

...ale nie dlatego ze sie nic nie dzieje. Dzieje sie az za duzo. Na tyle duzo ze nie wystarcza czasu aby cos skrobnac.

Gosia bidna ogarnia dwojke dziaciakow (z czego jeden szkolny a drugi wiecznie glodny) a w miedzaczasie jeszcze maluje parter i robi milion innych rzeczy ktore nie robia sie same (co osobiscie uwazam za skandal) a ktorych sie zazwyczaj wcale nie zauwaza jak np pranie, sprzatanie, sniadania do pracy...

Ja natomiast zapierniczam w robocie od tygodnia po 10h a wczoraj nieco ponad 19 aby powypychac zlecenia. Po robocie zaperniczam na budowie aby nadgonic to co sie da na zewnatrz. Skonczylismy wreszcie poludniowa polac dachu - ostatnia problematyczna blacha jest na gorze, przykrecona i zabezpieczona gasiorem. Czesciowo skonczylem tez wiatrownice. Skonczylem oklejanie elewacji styropianem a prawdopodobnie dzis ekipa skonczy zatapianie siatki i osadzi parapety. Pozostanie nam zatem jedynie zabezpieczyc calosc przed zima jakims gruntem elewacyjnym i tyle.

Pewnie na dniach wroce na poddasze aby poukladac pozostala do ulozenia gdzieniegdzie druga warstwe welny i zaczac znow walke z plytami.

Od 2 tygodni chyba mamy rowniez wreszcie wode... i tu wlasnie slowo komentarza... Aquanet sugeruje aby pic wode bezposrednio z kranu... bo czysta, bo smaczna...
Zamontowalem u nas za reduktorem na przylaczu wodnym prosty filtr narurowy 10 calowy, z wkladka sznurkowa 50 mikronow... Przeplynelo przez niego na ta chwila jakies 1,5 m3 wody i ze snieznobialego filtr stal sie rudobrunatny... obrzydlistwo. Moze uda mi sie wrzucic kilka zdjec pozniej ale wyglada to paskudnie...

Jarek.P
29-10-2014, 10:25
Ależ to czyste żelazo, niezbędne dla hemoglobiny celem skuteczniejszego natleniania organizmu.
No... może jeszcze troszeczkę manganu. Niezbędnego dla prawidłowej budowy kości i działania tarczycy. Pij, na zdrowie!

:lol:

J.

Tomasz Antkowiak
29-10-2014, 19:41
Ta... kupa tez ma taki kolor...

Smacznego :sick:

Dafi Pe
30-10-2014, 05:30
Miliardy much nie mogą się mylić - kupa musi być OK :D Sory za kasztan ;)

A co do Aquanetu, to ta woda nigdy super, hiper czysta nie będzie, ale nie ma tragedii z nią - ludziom po kąpieli w niej nie wychodzi uczulenie ;). Jakiś czas temu ktoś zauważył, że nawet v-ce prezydent K. na konferencji nie pił tej wody ;) A swoją drogą, to ten kolor na filtrze może być efektem jakiegoś syfu, który był w rurze/ruarach i mógł się wypłukać, więc spróbuj go wypłukać/ wymienić wkład i obserwuj ;)

Odpuszczanie syfu przez hydrant, to praktyka stosowana od dawna - dzięki temu brudna woda nie pójdzie do domowych instalacji.

Tomasz Antkowiak
30-10-2014, 21:55
Wg mnie woda jest poprostu brudna i tyle :)

Dafi Pe
31-10-2014, 06:43
http://www.youtube.com/watch?v=B_LnD2eVIpM#t=128

Jakby co, to od 2:20 ;)

Gosia_A
03-11-2014, 09:41
taaadaaam!!
no i mamy już 2, z 3 balustrad zamontowane, tutaj na zdjęciu tylko 1, bo później było już zbyt ciemno na robienie zdjęć, ale uzupełnię dokumentację fotograficzną, jak tylko będzie ku temu okazja...
287212287213287214

Tomasz Antkowiak
23-11-2014, 00:23
Nic sie tu nie dzieje... nuda :)

Co innego na budowie, tam zapierdzielamy ze hohoho...

Panele czekaja juz na montaz, ogrzewanie wlasnie uruchomilem, Gosia skonczyla malowac dol i pokoj starszego szkodnika Piotra, czesciowo zmontowalem kuchnie (szafki wiszace bez frontow), lazienka dolna sie robi, plyty na gorze skoncze gdzies do 1,5 tygodnia...

No jest fajnie, wizja Swiat u siebie wydaje sie realna :)

aiki
23-11-2014, 07:00
A to powodzenia w boju.

Bridges
23-11-2014, 21:19
30 days left - czas start!

Trzymam kciuki!

rewo66
24-11-2014, 11:15
Nic sie tu nie dzieje... nuda :) Co innego na budowie, tam zapierdzielamy ze hohoho ( ...) No jest fajnie, wizja Swiat u siebie wydaje sie realna :)

Bydzie dobrze :p Zatem trzymam kciuki :bye:

Tomasz Antkowiak
13-12-2014, 18:12
Bydzie dobrze :p Zatem trzymam kciuki :bye:

Wyglada na to ze faktycznie bedzie dobrze... :)

Ostatnia prosta przed nami, sil coraz mniej, czasu coraz mniej... ale i do zrobienia coraz mniej.

Plan rozpisany prawie co do godziny... az do samej wigilii :)


PS. W polowie stycznia zamieszka z nami nowy stwor :D Zaklepalismy sobie piesola :D

rewo66
15-12-2014, 10:52
(...... ) W polowie stycznia zamieszka z nami nowy stwor :D Zaklepalismy sobie piesola :D

A jakiej rasy?:cool:

Tomasz Antkowiak
16-12-2014, 06:15
A jakiej rasy?:cool:

http://www.petandu.com/uploads/breed//thumbnails/x768/fcd02ac6fa316cb9ffed1f03c2cd0ec9cea0c76d.jpg

rewo66
16-12-2014, 13:54
Kurczę ładny maluszek. Prawie jak kucyk :yes: Będzie jak znalazł pod wierzch dla najmłodszego. :D

Gosia_A
17-12-2014, 21:35
no tak...sytuacja zmienia się u nas z godziny na godzinę...
niedźwiedzica Grizli podobno zamieszka z nami już w styczniu, na razie jeszcze tego sobie nie wyobrażam...;)
na budowie szaleństwo...wyścig z czasem. planujemy przeprowadzić się na Święta, ale roboty jest jeszcze masa, nie mówiąc już o samej przeprowadzce i przygotowaniu świąt - w I i II święto mamy 20 osobowe imprezy...haha...ciekawa jestem, czy uda się ogarnąć dom na ich przybycie...trzymajcie kciuki!

Tomasz Antkowiak
18-12-2014, 16:29
Parter w panelach i 80% pietra tez. Moze dzis skoncze. Drzwi juz tez powstawiane. Dolna lazienka prawie gotowa (wklejenie lustra, czyszczenie, montaz kibla, drabinki, umywalki i prysznica.

krzysztof5426
19-12-2014, 20:08
Czy to jest Kaukaz ?

Tomasz Antkowiak
20-12-2014, 00:57
To jest nowofundland. Owczarki kaukazkie to jednak trudna i niebezpieczna rasa, nowofundland tymczasem to podobno jedna z najbardziej przyjacielskich i oddanych czlowiekowi psich nacji.

aiki
20-12-2014, 12:19
Problemem jest gdy nie zdążysz go wypuścić za potrzebą. Wali jak słoń.
Koleżanka ma takie bydle.

Tomasz Antkowiak
23-12-2014, 22:20
MIESZKAMY ! :) od kilku godzin :)

Jarek.P
24-12-2014, 00:39
No to gratulacje! :D

Wesołych Świąt! Te pierwsze na nowym są zawsze niezapomniane!

aiki
24-12-2014, 09:03
Zdrowych i wesołych na nowym.
I udanej parapetówy.

Łosiu
25-12-2014, 12:45
Gratulacje i Wesołych Świąt :)

surgi22
25-12-2014, 16:38
MIESZKAMY ! :) od kilku godzin :)

Gratulacje i Wesołych Świąt .:D

tomdts
25-12-2014, 19:06
Gratulacje, Zdrowych Wesołych Świąt...

Gosia_A
25-12-2014, 21:35
dziękujemy...
życzymy wszystkiego dobrego na ten świąteczny czas...
my planujemy teraz sylwester w Paryżu...;)
295631

krzysztof5426
25-12-2014, 22:32
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

jendrulakowalski
26-12-2014, 13:59
Gratulacje. Najlepszy prezent na Święta: zamieszkać na swoim.

MusiSieUdac
29-12-2014, 11:07
Gratuluje zamieszkania na swoim.
Niech Wam się wiedzie jak najlepiej i przytulnie mieszka

Wszystkiego dobrego, jestescie the best :)

Jarek.P
29-12-2014, 11:22
[...]

Wszelki Duch!!!! :D

max-maniacy
29-12-2014, 12:35
Ale suuuper!!
Gratuluję przeprowadzki i życzę Wam samych szczęśliwych chwil w nowym domu, nie tylko w nowym roku. :-)

Pozdrawiam gorąco całą czwóreczkę.

aiki
29-12-2014, 15:57
:)


Z FM jest się na zawsze.:)

Tomasz Antkowiak
30-12-2014, 21:36
Minal tydzien jaksie przeprowadzilismy (a w zasadzie jak zaczelismy tu spac, bo przeprowadzamy sie nadal:)) a syf mamy coraz wiekszy... tu karton, tam torba, gdzies wkretarka, troche listew, kartonik z zarowkami ... konca nie widac :)

ale jest bosko :D

rewo66
31-12-2014, 12:29
Gratulacje Sprawiliście sobie fajny prezent na święta. A z tymi drobnymi niedogodnościami pierwszych dni po zamieszkaniu nie ma co się przejmować będziecie się później z tego śmiać w końcu to są miłe wspomnienia. Wszystkiego dobrego w nowym nadchodzącym roku spokoju , zdrowia i wykończenia całości domu. :yes: