PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze TK12



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WiolaB
10-04-2012, 15:32
To i ja Ci się pochwalę... Wylałem dziś ławy całe 15 m3 betonu

Tomasz Antkowiak
10-04-2012, 20:29
czesc wiolaB, u nas wyszlo 10 m3, zamowilem 11 dla bezpieczesntwa ale zostal ten metr jednak :) nie zmarnowalo sie, wylalismy szlichte pod basen ogrodowy :D

dzis przywiozlem natomiast cement a jutro przywioze piasek i w czwartek rano zaczynamy ukladac bloczki. nawiasem mowiac 4 palety juz sobie poroznosilem po naroznikach aby potem nie tracic czasu.

jakie macie lawy po adaptacji ze wyszlo wam az 15 metrow ?

MusiSieUdac
10-04-2012, 20:40
Gratuluje zalania:)

WiolaB
11-04-2012, 14:32
Ławy mamy szersze bo 60x40 mamy glinę pod spodem i murarz z kierbudem zdecydowali poszerzyć. Wyszło 14,5 zamówione 15 troszkę zostało na słupki w ogrodzeniu. Bloczki w poniedziałek zaczynam.

Liczyłeś koszty materiałów na stan 0 i surowy zamknięty? Jak Ci wychodzi?

Tomasz Antkowiak
11-04-2012, 20:20
niczego nie licze na zapas, jak na razie idziemy na zywiol :) generalnie staram sie miec wyceny najbardziej kosztotworczych elementow (strop, okna, beton itp) ale nie licze ile to bedzie w sumie bo zanim przyjdzie czas aby kupowac to ceny moga sie drastycznie zmienic.

licze natomiast dokadnie to c jak dotad wydalismy i skrupulatnie notuje :) tyle ze chyba bardziej ad acta niz po to aby jakies madre wnioski wyciagac...


nasze lawy

https://lh4.googleusercontent.com/-8tChejayVgk/T4XYDZOBDUI/AAAAAAAACKg/hFV6zl40V6c/s800/DSC00307.jpg

Tomasz Antkowiak
12-04-2012, 19:23
MURUJEMY

ponad 100 bloczkow udalo sie dzis postawic w 2,5 naroznika... mysle ze jutro uda sie skonczyc narozniki i potem pojedziemy sciany

dzis mielismy chwile przerwy z uwagi na przedszkolne wystepy naszego Lobuza... ale jutro pojedziemy juz bez wiekszych przestojow wiem moze uda sie skonczyc, w sumie mamy dookola 6 naroznikow "zewnetrznych" oraz 2 "wewnetrzne" przy czym te "zewnetrzne" na wykuszu w salonie bedziemy pewnie murowac razem z "wewnetrznymi"... tak mysle

Tomasz Antkowiak
13-04-2012, 22:19
nie jest latwo, ale nie jest tez jakos dramatycznie:)

wku...a mnie najbardziej ciecie tych cholernych bloczkow... nacinam gnoja dookola szlifierka, napier...m mlotkiem a on i tak peka jak mu sie zachce.. sa tak koszmarnie twarde ze slow mi brak... chyba skoluje sobie wieksza szlifierke...

generalnie dzis poszlo niezle, powoli dom zaczyna nabierac formy, tylko niestety skonczyl sie piach, jutro z samiutkiego rana lece znow po porcje do zwirowni.

moze jutro beda jakies foty, moze zona inwestorka cos strzeli -ja nie mam czasu :D mam tylko tydzien urlopu i CHCE TEN FUNDAMENT WYMUROWAC w tym czasie...

piwo wypite, czas natrzec obolale miesnie i chwle pospac :D

cronin
14-04-2012, 18:22
Cześć, mam pytanie czy ta cena za gazobeton z LM to już po doliczeniu transportu? (5,95)

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 19:55
hej, nie. te 5,95 to bylo brutto bez dostawy, za dostawe zaplacilismy 200 PLN (6 palet po 48 bloczkow). niestety zanim zdarzylismy kupic kolejna partie LM podnoslo cene i teraz BK szary z Prefabetu kosztuje juz 6.95/szt.

cronin
14-04-2012, 19:57
Byłam dziś w LM, szary beton u mnie 6,10, natomiast szary ale 20 a nie 24 5,29zł, tyle że po doliczeniu transportu już oczywiście więcej wychodzi, dlatego pytam :)

MusiSieUdac
14-04-2012, 20:43
MURUJEMY

ponad 100 bloczkow udalo sie dzis postawic w 2,5 naroznika... mysle ze jutro uda sie skonczyc narozniki i potem pojedziemy sciany



Witam, murujecie sami z żonką?

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 20:54
u nas niezmiennie 5,95 ten z prefanetu, ten mniejszy jest tez i faktycznie jest tanszy, ale to jakis "no name" (marka na etykietce z palety: "markety budowlane") wiec jakos nie mam przekonania...


a co? zaczynasz sie przekonywac do szarego ?:>

cronin
14-04-2012, 21:08
kasa rządzi :) ja z tego mniejszego chcę wymurować murki attyki, tam nie potrzebuję markowego, co do reszty zastanawiam się tylko jak trzyma wymiary, czy da radę na klej czy jednak zaprawa, bo to że sprzedawcy mówią, że na klej to jeszcze nie przesądza

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 21:16
ja pojade na klej, najwyzej bede go skrobal po kazdej warstwie :)

prawda jest taka ze produkty "bez markowe" czesto sa produkowane przez wiodacych producentow...tyle ze jako tania linia, czesto na zamowienie jakiejs konkretnej sieci...

stad wole jednak kupic produkt sygnowany logiem "prefabet" ktore jednak jakas tam renome ma... moze nie jest to to samo co ytong czy solbet, ale jednak nie jest to tez no name...

no i masz racje... kada rzadzi :

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 21:25
Witam, murujecie sami z żonką?

zasadniczo malzonka zajmuje sie naszym Lobuzem bardziej:) ewentualnie pracami okolobudowlanymi tudziez przygotowaniem law :)

muruje sam, esc troche pomaga na ile sil mu wystarczy :)

opalilem sobie czolo i mnie troche piecze...ze o rekach nie wspomne...tylko tak smiesznie, bo tylko od koszulki do rekawic :)

cronin
14-04-2012, 21:29
Może mi się wydaje ale ta "20" to chyba też prefabet, jutro sprawdzę. Ja też wolę nie kupować no name'ów :) ale akurat na attykę mogę sobie pozwolić, to w zasadzie element dekoracyjny nie konstrukcyjny.
Czekam aż zaczniesz ściany, będę wiedziała na co się nastawiać :)

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 21:34
kurde nie chce cie marwic ale nie wiem czy dam rade zaczac w maju...

na razie gonie fundament, mam do srody wlacznie urlp o i chce te 800 bloczkow ktore mam wymurowac, brakujace podlcze i dokupimy od reki, ale zamin je wymuruje to chwila zejdzie bo zawodowe obowiazki beda niestety mnie wzywac...

potem przjdzie poizolowac, poobsypywac, wylac podloge i dopiero zabierac sie za sciany... wiec moze byc tak ze zaczniemy w czerwcu dopiero...

Gosia_A
14-04-2012, 21:39
elo:) Ojciec-Mąż-Inwestor chyba nie bardzo ma siłę wrzucić jakieś zdjęcie, więc Matka-Żona-Inwestorka to zrobi...;Phttps://picasaweb.google.com/107243933818173083199/TK12#5731358520797404690

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 21:43
cos ci slabo kochanie idzie...


EDIT: moze wina za duzo ?:D

Gosia_A
14-04-2012, 21:47
yhm...;)

Gosia_A
14-04-2012, 21:49
https://lh6.googleusercontent.com/-olCd6Xh0FR8/T4nhpaiPqJI/AAAAAAAAAtE/Dj0sWbp-7v0/s640/P4140355.JPG

cronin
14-04-2012, 21:50
Eee dobrze idzie :) ja planuję dopiero zacząć w czerwcu ...

Gosia_A
14-04-2012, 21:51
Inwestor w akcji, co prawda-odwrócony w nieodpowiednią stronę, ale w akcji...;P pod koniec dnia ta ścianka, nad którą się schyla została wymurowana:D prawda, że piękna? ;)

Gosia_A
14-04-2012, 21:53
acha...no i żeby nie było, te "dziury" w murku później też zostały "zarzucone" ;)

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 21:55
a kto chce zobaczyc inwestorke "odwrocona w nieodpowiednia strone" ? :)

ten naroznik to naroznik jadalni...

Gosia_A
14-04-2012, 22:03
a tutaj kawałek salonu ;)
https://lh4.googleusercontent.com/-z-ORpPoApNE/T4nln9SnAfI/AAAAAAAAAto/oWP8uQpG4-k/s640/P4140351.JPG

Gosia_A
14-04-2012, 22:05
nawet najmłodszy Inwestor dzielnie pomagał!!!https://lh6.googleusercontent.com/-TteRlaHp2Kw/T4nmAz2RwLI/AAAAAAAAAtw/ressyYG6w_w/s512/P4140383.JPG

Gosia_A
14-04-2012, 22:07
Antoś...Ty się pilnuj, dobrze Ci radzę ;P

Tomasz Antkowiak
14-04-2012, 22:09
nie dam sie zastaszyc ani zaszczuc :) wolnosc! ;)


matka inwestorka szmaruje :D

https://lh3.googleusercontent.com/-nnhZ5ByX7Nk/T4negXCIX0I/AAAAAAAACRU/RvY6mnNr318/s800/P4140373.JPG

Gosia_A
14-04-2012, 22:11
to nie jest wcale śmieszne ;P obrażam się ;) i wcale Cię tym Ketonalem nie nasmaruję ;P

Grzaneczki
15-04-2012, 14:18
Praca pięknie idzie, ale w tle widzę konkretny nadzór inwestorski, to on czy ona?

Tomasz Antkowiak
15-04-2012, 17:42
Praca pięknie idzie, ale w tle widzę konkretny nadzór inwestorski, to on czy ona?

jesli masz na mysli owczarka niemieckiego to jest suka tesciow:)

mi malzonka obiecala ze jak bedziemy mieli wlasny dom to sie zgodzi na wlasnego psa (a ja chce bernardyna lub nowofunlanda) dlatego tak sie bardzo spiesze :D

Kwitko
15-04-2012, 18:24
No to znam już całą rodzinkę z widzenia w pozycjach odwróconych :P
Ścianki wychodzą bardzo ładnie, obyś wymurował jak najwięcej, chociaż na jutro kiepską pogodę zapowiadają.
Pisałeś że chciałbyś bernardyna, gratuluje wyboru i przedstawiam Ci naszą małą bestię - Dragonek.

http://img27.imageshack.us/img27/5039/09r6.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/09r6.jpg/)

Wie co dobre :lol:
http://img585.imageshack.us/img585/732/0946.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/0946.jpg/)

Gosia_A
15-04-2012, 18:47
wow:) właśnie zapytałam Antka: widziałeś bernardyna Kwitko?
odpowiedz: co???jakiego bernardyna??? weź mnie nie wkurzaj....
hahahahaaaaaaa :)

Gosia_A
15-04-2012, 18:47
piękna psina:D chociaż ja koooooocham owczarki niemieckie:)

Tomasz Antkowiak
15-04-2012, 18:49
po imieniu wnosze ze to ON, szkoda, gdybyscie mieli suke zaklepal bym sobie szczeniaka, chyba ze macie dla niego jakas panienke i byla by szansa na jakies potomstwo :D

PS. nie jestem z cukru, deszczu sie nie boje, wiec jesli tylko nie bedzie ulewy ktora by mogla wyplukiwac mi zaprawe to do srody wlacznie wymuruje te 800 bloczkow

PSS. jak polozymy spac naszego Smarka to wkleje foty z dzisiaj, pociagnalem prawie cala sciane boczna domku (zostalo 1,5 warstwy tylko)

Gosia_A
15-04-2012, 18:56
"Dorcia, spójrz się w aparat" ;)
https://lh6.googleusercontent.com/-POfO4GhKRzM/T4sLTIb2UyI/AAAAAAAAAuU/KSDHWWZR8AU/s640/Dora.JPG

Kwitko
15-04-2012, 18:59
Pozuje jak prawdziwa modelka :)
To czekam na zdjęcia.
Pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
15-04-2012, 19:18
https://lh5.googleusercontent.com/-ZRV9Kw0dFBw/T4ng-yYUkzI/AAAAAAAACTs/pmk-GK2vgkc/s800/DSC00315.jpg


stan na dzis (skonczylem dzis kolo 13 i tak sobie czeka do jutra rana:))
https://lh4.googleusercontent.com/-tSZMwQX9CcY/T4sLaezv_1I/AAAAAAAACUA/vodhSCYmYjQ/s800/DSC00317.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-O5wDxZgfZXA/T4sLjXXaOrI/AAAAAAAACUQ/WIo3RiDIdoQ/s800/DSC00319.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-476Kj0Z-af4/T4sLn59_eSI/AAAAAAAACUY/LFr00K44pCQ/s800/DSC00320.jpg

MusiSieUdac
15-04-2012, 21:05
Ładnie idzie, tempo niesamowite. Jak szczelnie bedziesz zaklejał spoiny pomiedzy bloczkami to łatwiej Ci pojdzie z izolacją pozniej. Idealne zadanie dla reszty rodzinki:) Podglądam i kibicuje:)

Ps. Przekątne mierzyłeś?


Kwitko nie chce wiedzieć ile Twoj Dragonek żre, pewnie tyle co Netbetówna x 5 :lol:

MusiSieUdac
15-04-2012, 21:08
nie dam sie zastaszyc ani zaszczuc :) wolnosc! ;)


matka inwestorka szmaruje :D

https://lh3.googleusercontent.com/-nnhZ5ByX7Nk/T4negXCIX0I/AAAAAAAACRU/RvY6mnNr318/s800/P4140373.JPG

Na to zdjecie, Misiek się zapytal "Co ty robilas na tej budowie" :lol:
Jak widac podobny profil tylny z Inwestorka mam ;)

BasH
15-04-2012, 21:12
Jak widac podobny profil tylny z Inwestorka mam ;)

Potwiedzam jako niezależny obserwator doktoryzujący się z profilu psychologicznego i fizycznego MSU :D (oj to mi się dostanie x2 ) :)

Tomasz Antkowiak
15-04-2012, 21:16
mierzylem:)

jedna jest 7mm na plusie w stosunku do dokumentacji, druga jest 5 mm w minusie (mowie o glownych przekatnych) wymiary scian mierzone w naroznikach nie roznia sie od dokumentacji wiecej niz 2-3mm (mierze od poziomicy do poziomicy, dalmierzem laserowym Bosch'a)

spoiny tesc sukcesywnie uzupelnia zaprawa, ja muruje nie przykladajac sie do szczelnego licowania spin z bloczkami, a za mna idzie tesc i uzupelnia braki - tyle ze do uzupelnienia jest moj "urobek" z soboty wieczora i dziesiejszy. Mysle ze jutro to zrobi od rana jak ja pojade po piach do zwirowni.

podloge bedziemy mieli wyniesiona ok 3 bloczki powyzej gruntu, wiec oklejanie styropianem podziemnej czesci fundamentow uwazam za absurdalne (mysle ze okleimy 50cm od gornej krawedzi, dodatkowo styropian pojdzie na posadzke na gruncie jeszcze, w kwestii izolacji przeciwwilgociowej tooczywiscie dysperbit (polecam Leroy MErlin, akurat jest w promocji - od wczoraj chyba - po 45 zeta za 20kg - wczoraj rano byl jeszcze po 58 :)) i na to folia kubelkowa

wody gruntowe ani zadne inne powodzie nam nie groza wiec mysle ze to wystarczy. podloze mamy piaszczyste i suche, z uwagi na pobliski drenaz autostrady poziom wod gruntowych opadl na tyle ze nawet studnie glebinowe odpadaja

BasH
15-04-2012, 21:17
Potwiedzam jako niezależny obserwator doktoryzujący się z profilu psychologicznego i fizycznego MSU :D (oj to mi się dostanie x2 ) :)

... a merytorycznie właśnie uzupełniać spoiny jeśli nie chcecie robić rapówki i nie widzę wyprowadzonej bednarki pod GSW przy przyszłej rozdzielni.

MusiSieUdac
15-04-2012, 21:17
Potwiedzam jako niezależny obserwator doktoryzujący się z profilu psychologicznego i fizycznego MSU :D (oj to mi się dostanie x2 ) :)

Tym razem Ci odpuszczę bo sama mam wrazenie, ze to ja ;)

MusiSieUdac
15-04-2012, 21:20
mierzylem:)

jedna jest 7mm na plusie w stosunku do dokumentacji, druga jest 5 mm w minusie (mowie o glownych przekatnych) wymiary scian mierzone w naroznikach nie roznia sie od dokumentacji wiecej niz 2-3mm (mierze od poziomicy do poziomicy, dalmierzem laserowym Bosch'a)

spoiny tesc sukcesywnie uzupelnia zaprawa, ja muruje nie przykladajac sie do szczelnego licowania spin z bloczkami, a za mna idzie tesc i uzupelnia braki - tyle ze do uzupelnienia jest moj "urobek" z soboty wieczora i dziesiejszy. Mysle ze jutro to zrobi od rana jak ja pojade po piach do zwirowni.

podloge bedziemy mieli wyniesiona ok 3 bloczki powyzej gruntu, wiec oklejanie styropianem podziemnej czesci fundamentow uwazam za absurdalne (mysle ze okleimy 50cm od gornej krawedzi, dodatkowo styropian pojdzie na posadzke na gruncie jeszcze, w kwestii izolacji przeciwwilgociowej tooczywiscie dysperbit (polecam Leroy MErlin, akurat jest w promocji - od wczoraj chyba - po 45 zeta za 20kg - wczoraj rano byl jeszcze po 58 :)) i na to folia kubelkowa

wody gruntowe ani zadne inne powodzie nam nie groza wiec mysle ze to wystarczy. podloze mamy piaszczyste i suche, z uwagi na pobliski drenaz autostrady poziom wod gruntowych opadl na tyle ze nawet studnie glebinowe odpadaja

Jesli moge wtracic trzy grosze to jesli nie chcesz calosci kleic w styro to ociepliłabym co najmiej do wysokosci przemarzania w Twoim regionie

Tomasz Antkowiak
15-04-2012, 21:32
... a merytorycznie właśnie uzupełniać spoiny jeśli nie chcecie robić rapówki i nie widzę wyprowadzonej bednarki pod GSW przy przyszłej rozdzielni.

jest wypuszczona, tyle ze ten naroznik jest akurat najbardziej zapomnianym naroznikiem wiec i na zdjeciach go najmniej

bednarka jest przykrecona do zbrojenia, dodatkowo w 4 naroznikach wbilem w ziemie prety po 150cm i zwiazalem je ze zbrojeniem law zgodnie z sugestia kierownika, co ok 200cm z lawy wystaja w ziemie prety o dlugosci ok 30cm. podsumowujac mamy zazbrojona lawe i wystajace z niejsz szpilki z pretow (4 dlugie i reszta krotkich) a w gore wyciagnieta bednarke

bułkazmasłem
15-04-2012, 21:45
Jesli moge wtracic trzy grosze to jesli nie chcesz calosci kleic w styro to ociepliłabym co najmiej do wysokosci przemarzania w Twoim regionie

Bez sensu, każda jakakolwiek izolacja ma tylko sens jak jest CIĄGŁA . Ubierz się w zimie ciepło ale dopiero od kolan to zrozumiesz o co chodzi. Ocieplanie ściany fundamentowej jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto , tylko styrodur jest naprawdę nienasiąkliwy( żadne akwastopy itp) i trzeba dać min 12cm (żadne 5cm) i kosztuje majątek który nigdy nie zwróci się z oszczędności na ogrzewaniu domu.

Tomasz Antkowiak
16-04-2012, 05:18
mierzylem:)

jedna jest 7mm na plusie w stosunku do dokumentacji, druga jest 5 mm w minusie (mowie o glownych przekatnych) wymiary scian mierzone w naroznikach nie roznia sie od dokumentacji wiecej niz 2-3mm (mierze od poziomicy do poziomicy, dalmierzem laserowym Bosch'a)




zapomnialem dopisac ze generalnie w projekcie nie ma az tak szczegolowych wymiarow ale...

ale przerysowalem sobie w "wolnej chwili" rzuty parteru oraz pietra do ACada i teraz moge sobie konrolnie zdjac kazdy wymiar HA :D

MusiSieUdac
16-04-2012, 07:14
Bez sensu, każda jakakolwiek izolacja ma tylko sens jak jest CIĄGŁA . Ubierz się w zimie ciepło ale dopiero od kolan to zrozumiesz o co chodzi. Ocieplanie ściany fundamentowej jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto , tylko styrodur jest naprawdę nienasiąkliwy( żadne akwastopy itp) i trzeba dać min 12cm (żadne 5cm) i kosztuje majątek który nigdy nie zwróci się z oszczędności na ogrzewaniu domu.

Tutaj akurat mam inne zdanie.... lektura muratora
http://muratordom.pl/gazety/zbuduj-dom/izolacja-fundamentow-jak-wykonac-izolacje-przeciwwilgociowa-przeciwwodna-i-cieplna,174_7266.html?print=true

Tomasz Antkowiak
16-04-2012, 07:45
kierbud nasz zasugerowal takie rozwiazanie

izolacja (http://ladnydom.pl/budowa/51,106572,6989002.html?i=8)

i mnie to odpowiada

bułkazmasłem
16-04-2012, 14:39
kierbud nasz zasugerowal takie rozwiazanie

izolacja (http://ladnydom.pl/budowa/51,106572,6989002.html?i=8)

i mnie to odpowiada

Ciekawe co napiszesz jak zobaczysz cenę styroduru, spytaj kiera jak trwale zamontować styro do ściany z bloczków izolowanej lepikiem? a teraz recepta jak wyrzucić kasę w błoto: bloczki bez rapówki pomalować wodorozcieńczalnym dysperbitem, na placki przykleić np.eps100 ,zakołkować, siatka i klei a na to folia kubełkowa klejona taśmą i położona wytłoczeniami do styro. Głos rozsądku podpowiada : olać ścianę fundamentową, pierwszy rząd ściany na zaprawę cementowo-wapienną ponad izolacją poziomą z ceramiki polaryzowanej zasypanej perlitem, potem już BK na klej.

bułkazmasłem
16-04-2012, 14:48
Tutaj akurat mam inne zdanie

ok. jeżeli stoisz na boso w zimie na śniegu to jaki sens ma inwestowanie w spodnie z gorotexu dla himalajczyków za 10 tyś dolarów? będzie Ci cieplej niż w takich samych z biedronki za 20 zł? przecież to bardzo prosta fizyka. ZAWSZE najpierw zdrowy rozsądek a potem ,często sponsorowane przez producentów, artykuły z czasopism budowlanych dla laików.

cronin
16-04-2012, 17:43
kierbud nasz zasugerowal takie rozwiazanie

izolacja (http://ladnydom.pl/budowa/51,106572,6989002.html?i=8)

i mnie to odpowiada

jak dla mnie kiepski pomysł, ciepło ścianą ucieka ci w grunt, ten pas xps-a niewiele da, nie ma ciągłości izolacji, ale skoro ci to odpowiada to nie ma co strzępić klawiatury :)

Kwitko
16-04-2012, 19:05
Przelicz o ile drożej wyjdzie gdybyś ocieplał do samego dołu fundamentu. O ile dobrze pamiętam nas styro kosztował ok 500 zł, to zaoszczędzisz może 200 zł? Warto?

bułkazmasłem
16-04-2012, 20:14
O ile dobrze pamiętam nas styro kosztował ok 500 zł

A to dopiero sztuczka, 1 m3 styrodoru (koszt ok 500zł) ocieplić ścianę fundamentową domu jednnrodzinnego. No chyba nie robiliście według recepty z mojego postu nr.302 ? Jeśli tak to macie zawilgoconą ( brak izolacji cieplnej) zgniecioną ziemią i podziurawioną z połamanym klejem przez folię kubełkową warstwę która z kolei świetnie trzyma wilgoć i wodę zaciekającą z powierzchni, nie wierzysz , odkop kawałek na metr w głąb i podotykaj i popatrz.

Tomasz Antkowiak
16-04-2012, 20:52
mowta co chceta, ja na razie muruje:)

minelo 5 dni odkad zaczalem, z 800 bloczkow zostalo ~200, cholerka moze uda sie przed koncem urlopu to machnac, wtedy policzymy ile zabraklo i dokupimy juz konkretna ilosc + jakis zapas niewielki. wg szacunkow powinno zabraknac ok 280 szt, wiec jest jeszcze co murowac...

MusiSieUdac
16-04-2012, 20:55
ok. jeżeli stoisz na boso w zimie na śniegu to jaki sens ma inwestowanie w spodnie z gorotexu dla himalajczyków za 10 tyś dolarów? będzie Ci cieplej niż w takich samych z biedronki za 20 zł? przecież to bardzo prosta fizyka. ZAWSZE najpierw zdrowy rozsądek a potem ,często sponsorowane przez producentów, artykuły z czasopism budowlanych dla laików.

A kto powiedzial ze na boso...nie wiem jak Ty, ale ja tam w butach na snieg wychodze i to cieplych :)

Pozdrawiam:)

bułkazmasłem
16-04-2012, 22:17
policzymy ile zabraklo i dokupimy juz konkretna ilosc .

Do listy zakupów dopisz szpadel , wykopiesz nim przepusty na kanalizację i wodę pod ławą fundamentową . Szpadel którym kopałeś pod ławy nie nadaje się bo jest ,,zapominalski''. :)
ps. czy wiecie że: fachurki woża zaprawę taczką , łopatą nakładają i kielnia tylko równają. murują (poziom) mniej więcej , a na ostatnią warstwę robi się zajebi..cie równy i poziomy zbrojony wieniec i już nic nie pęka nawet jak murarz jeszcze wczoraj był kierowcą czy spawaczem.

bułkazmasłem
16-04-2012, 22:21
ja tam w butach na snieg wychodze

jak masz do tego barchanowe gacie , kufajkę, czapkę uszatkę i jednopalczaste rękawice to masz ciągłość izolacji cieplnej. :) zimna dłoń męża bez rękawiczki na pośladku to mostek cieplny.

MusiSieUdac
17-04-2012, 07:04
ps. czy wiecie że: fachurki woża zaprawę taczką , łopatą nakładają i kielnia tylko równają. murują (poziom) mniej więcej , a na ostatnią warstwę robi się zajebi..cie równy i poziomy zbrojony wieniec i już nic nie pęka nawet jak murarz jeszcze wczoraj był kierowcą czy spawaczem..... zwlaszcza jak zrobia roznice w poziomie 15-20cm na 7-miu metrach dlugosci ( a widzialam taki przypadek). Taki wieniec ze jednej strony 45 cm betonu (ciekawa otulina;)), a z drugiej 25cm.




jak masz do tego barchanowe gacie , kufajkę, czapkę uszatkę i jednopalczaste rękawice to masz ciągłość izolacji cieplnej. zimna dłoń męża bez rękawiczki na pośladku to mostek cieplny.

Jak polozysz zonie zimna reke na barchany i kufajke to srednio to poczuje
Proponuje inny zestaw :D
Pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
17-04-2012, 07:27
.... zwlaszcza jak zrobia roznice w poziomie 15-20cm na 7-miu metrach dlugosci ( a widzialam taki przypadek). Taki wieniec ze jednej strony 45 cm betonu (ciekawa otulina;)), a z drugiej 25cm.




fuck.... a ja mam roznice w poziomie 6mm na prawie 12 metrach i sie stresuje... :D

PS zostala mi jeszcze zewnetrzna sciana przednia

bulka przepusty na kanalize i wode sa zaplanowane w pierwszej na lawie warstwie bloczkow cz czolowej scianie (tej ktora dzis muruje) - nie moglo byc pod lawa bo nie wydoil bym ze spadkiem rury kanalizacyjnej do studzienki - mamy prawie 45 metrow przylacza, poniewaz do tej wlasnie sciany mamy jeszcze taras szerokosci 130cm (pod podcieniem dachu) na poziomie prawie ze "0" to te rury beda ponizej granicy przemarzania wiec nie ma obaw.

Tomasz Antkowiak
18-04-2012, 09:00
wczoraj poleglem...

zmeczeie mnie dopadlo...a przy tym chyba gowniana pogoda i postawilem tylko 60 kilka bloczkow, tesc pouzupelnial spiny i tak dzien zlecial, do 18, od 18 juz sie tylko snulem, nosilem troche bloczki i bylo slabo ogolnie

ale dzis jest nowy dzien, nowe sily i nowe mozliwosci

do roboty zatem bo on jutra koniec urlopu i trzeba wracac do pracy :D

Gosia_A
19-04-2012, 10:28
mąż w pracy...pewnie odpoczywa ;)
ale przyznajcie, odwalił kawał dobrej roboty podczas tygodniowego urlopu, prawda?
łyk napoju znieczulającego i jakoś szło, chociaż szóstego i siódmego dnia wyraźnie wolniej...;)

https://lh3.googleusercontent.com/-24xxHb6YoBE/T4_aFTZ2bmI/AAAAAAAAAuc/LdT3iz0lmOc/s640/nap%25C3%25B3j%2520znieczulaj%25C4%2585cy.JPG

Gosia_A
19-04-2012, 10:29
https://lh4.googleusercontent.com/-fSAjEmfe4JU/T4_aGMQIbWI/AAAAAAAAAuk/nOApXVDbNa8/s640/fundamenty.JPG

Gosia_A
19-04-2012, 10:32
acha, zapomniałam napisać, że też miałam malutki wkład w powstanie tych fundamentów ;) żeby nie było ;P taki mini mini, ale jednak ;P (bo np. przyniesienie mężowi napoju znieczulającego też się liczy, prawda?:lol2:)

Tamburini
19-04-2012, 17:46
Izolacja izolacja! 10cm styroduru najmniej! Ja dałem 15cm...Teraz pluje sobie w brodę ze nie zainwestowałem jeszcze w coś takiego http://przegrodyb2b.pl/produkty/p/11284-pustak-cokolowy-isomur-plus jeśli przeraża Cię jego cena to warto pierwsza warstwe pustaka (jeśli murujesz z ceramiki) zasypać PERLITEM. Nie oszczędzaj na ociepleniu;) Na podłogę zostaw sobie miejsce na 20cm styro...Styrodur polecam kleić do fundamentu specialnym klejem w piance np.Tytan

Tamburini
19-04-2012, 17:59
Dobra rada,nie słuchaj tych niektórych pseudo znawców,wystaczy spojrzeć jak sie ociepla fundamenty w domach pasywnych i wyciągnąć z tego wnioski;) http://www.e-izolacje.pl/a/8150,ocieplenie-izolacji-na-gruncie/0/1,ocieplenie-zewnetrzne-fundamentu-w-domu-pasywnym

autorus
22-04-2012, 05:56
Izolacja izolacja! 10cm styroduru najmniej! Ja dałem 15cm...Teraz pluje sobie w brodę ze nie zainwestowałem jeszcze w coś takiego http://przegrodyb2b.pl/produkty/p/11284-pustak-cokolowy-isomur-plus jeśli przeraża Cię jego cena to warto pierwsza warstwe pustaka (jeśli murujesz z ceramiki) zasypać PERLITEM. Nie oszczędzaj na ociepleniu;) Na podłogę zostaw sobie miejsce na 20cm styro...Styrodur polecam kleić do fundamentu specialnym klejem w piance np.Tytan

ja właśnie chce dać wiersz isomuru plus. Tylko, że jeden z kolegów na forum dał także pod ściany działowe. Nie za bardzo to rozumiem. Juz danie po obwodzie sporo kosztuje. Ale nawet nie chodzi o koszty tylko sens.

Ja chcę dać zamiast perlitu bezpłatny proszek pur od pigeona. I to ile wlezie. jak będzie 1m to zero problemów.

A czemu kleić strrodur specjalnym klejem? Nie lepiej na te czarne mazidło?

autorus
22-04-2012, 05:57
wczoraj poleglem...

zmeczeie mnie dopadlo...a przy tym chyba gowniana pogoda i postawilem tylko 60 kilka bloczkow, tesc pouzupelnial spiny i tak dzien zlecial, do 18, od 18 juz sie tylko snulem, nosilem troche bloczki i bylo slabo ogolnie

ale dzis jest nowy dzien, nowe sily i nowe mozliwosci

do roboty zatem bo on jutra koniec urlopu i trzeba wracac do pracy :D

Kurczę dajesz rade . Podziwiam. Wstępnie biorę się za szukanie bloczków ale to nie takie łatwe a juz w tej cenie co podałeś 2,3zł to w mazowieckim chyba nie możliwe. Ogólnie to wszyscy raczej chcą cos ok 3 zł :(

Tomasz Antkowiak
22-04-2012, 09:12
ja właśnie chce dać wiersz isomuru plus. Tylko, że jeden z kolegów na forum dał także pod ściany działowe. Nie za bardzo to rozumiem. Juz danie po obwodzie sporo kosztuje. Ale nawet nie chodzi o koszty tylko sens.

Ja chcę dać zamiast perlitu bezpłatny proszek pur od pigeona. I to ile wlezie. jak będzie 1m to zero problemów.



sens jest taki ze masz rowna wysokosc na ktorej startujesz z docelowym budulcem

mozesz rozwinac troche zdanie o bezplatnym proszku PUR od pigeona? co to? skad to?

Tamburini
22-04-2012, 17:20
ja właśnie chce dać wiersz isomuru plus. Tylko, że jeden z kolegów na forum dał także pod ściany działowe. Nie za bardzo to rozumiem. Juz danie po obwodzie sporo kosztuje. Ale nawet nie chodzi o koszty tylko sens.

Ja chcę dać zamiast perlitu bezpłatny proszek pur od pigeona. I to ile wlezie. jak będzie 1m to zero problemów.

A czemu kleić strrodur specjalnym klejem? Nie lepiej na te czarne mazidło?

No teoretycznie na działówkach występuje podobny mostek termiczny jak na obwodowych ścianach wiec jak najbardziej wskazane i tam dac wiersz z IsoMuru. Ale jeśli masz dostęp do proszku pur to śmiało zasypuj nim,szkoda kasy na inne wynalazki. Przedewszytkim wygoda,klei się bardzo szybko i trzyma na amen...cenowo też wychodzi bardzo kożystnie

Tomasz Antkowiak
23-04-2012, 11:56
przyjechalo pierwsze 20 ton ziemi do obsypania dookola i wyrownania terenu... dzis jeszcze drugie 20 ton a jutro kolejne 15 :) a od rana jeszcze bloczki do skonczenia wewnetrznych scianek fundamentowych :) ale sie dzieje... a ja w pracy siedze :D

autorus
23-04-2012, 14:05
ile placiles za ziemie?

Tomasz Antkowiak
23-04-2012, 20:11
dzisiejsze 40 ton zalatwione przez CB radio w dordze do pracy, zupelnie przypadkowo, kosztowalo nas 400 pln (naprawde ladna czarna ziemia, bez zadnych gruzow czy kamieni, prosto z pola, troche brylek gliny, ale generialnie naprawde ladna)

to co przyjedzie jutro (napewno 15, a moze i jeszcze drugie 15 ton jesli bedzie ladna) bedzie po 120pln za wanne... czyli w zsadzie w cenie transportu

zarowno jedna jak i druga ziemia jest z najblizszej okolicy... niestety transport na wiekszym (juz nawet 10km) dystansie jest koszmarnie drogi i w przypadku samochodu 15 tonowego przekracza znacznie wartosc ladunku :/

te 40 ton dzisiejsze wystarczylo nam na obsypanie domku z 3 stron (nie do docelowej wysokosci, ale takiej ktora na obecnym etapie wystarczy, 3-5 bloczkow wystaje z ziemi zaleznie od strony) sciana czolowa jest nieskonczona wiec nie mozna bylo obsypac, ale z rana dojechaly brakujace bloczki wiec od jutra popoludnia zaczne murowac aby skonczyc wszytskie scianki do konca tygodnia i wtedy zaczniemy myslec o piasku do srodka (w zasadzie juz myslimy, ale wtedy zaczniemy myslec intensywniej:))

na koniec konkluzja... tesc walczyl 5 godzin z lopata zanim wrocilem z pracy i obsypal 1 naroznik i kawalek sciany... wspolnie pozniej przewiezlismy kilkanascie taczek na druga strone... a ziemi nie ubylo (przypomne: 40 ton)... o 18 zadzwonilem po koparke, gosc zaczal o 18.45 i do 19.45 mial rozplanowana cale 40 ton, obsypal pieknie dookola, zrobil wjazd dodatkowy na dzialke. wszytsko sprawnie, szybko, czysto i dokladnie... z dojazdem i tempie ekspresowym za 150 pln... niby nie malo, ale czy to duzo za rozplanowanie 40 ton ziemi? nie wydaje mi sie...

jakby ktos tu lokalnie potrzebowal awaryjnie koparki to bardzo polecam www.transluk.pl


zdjec nie ma bo ciemno :)

cronin
23-04-2012, 20:45
Są prace których nie warto wykonywać ręcznie, wysiłek niewspółmierny do kosztów :)

Grzaneczki
23-04-2012, 21:30
my też czekamy na koparkę do obsypania reszty fundamentów, mąż dzielnie walczył z łopatka, ale to przerasta jego możliwości. Myślę, ze ta praca koparki u Ciebie warta była 150zł i zostaną siły na inne prace:)

Tomasz Antkowiak
23-04-2012, 21:35
gosc sie sporo nakrecil i nakombinowal... mamy dzialke 550m2, z czego juz zajete 108 fundamentami, do tego stoja bloczki, rosnie drzewo... nie bylo latwo

po za tym... a moze przedewszytskim... zadzwonilem o 18 ze potrzebuje awaryjnie pomocy, i co uslyszalem? zadnego marudzenia ze juz nie dzisiaj, ze pozno ze dojechac... uslyszalem, "ok, za 30 minut jestem" - i to mi sie podoba, zapewno jeszcze go do siebie zaprosze:)

Grzaneczki
24-04-2012, 08:42
szkoda, że tak daleko mieszkamy od siebie, tez by nam się przydał taki sprytyny koparkowy:)

Tomasz Antkowiak
24-04-2012, 08:46
traficie kogos kto sobie poradzi :)

WiolaB
26-04-2012, 17:28
No Tomaszu u mnie stan 0 zakończony, dziś zalany został chudy beton, jutro zaczną murować ściany

Tomasz Antkowiak
26-04-2012, 22:01
mi zostalo do wymurowania 1/3 ostatniej warstwy czolowej sciany + wszytskie scianki w srodku (no oczywiscie mam powypuszczane dolem scianki aby sie pozazebiac.

dzis rozwiezlismyze szwagrem i bratem 15 ton ziemi kolejne. jutro przyjedzie jeszcze 20 ton aby temat obsypywania zamknac...narazie

potem zasypywanie/ubijaniei pewnie sciany jakos w polowie maja zaczne...

w cholere roboty...

troche popchne teraz bo znow mam tydzien wolnego od soboty, ale nie wiem ile sie uda zrobic... jaos tak bez planu jade, z dnia na dzien. tzn generalnie plan jest, ale raczej dotyczy technologii, szczegolow konstrukcji, logistyki dlugofalowej... a samo budowanie to dnia na dzien. inaczej nie dam rady bo niegdy nie wiem ile bede mial czasu nastepnego dnia.

ale dam rade, oby tylko wygrzebac sie ziemi, a tu juz widac koniec.

ile zaaliscie betonu i jaki? (ile w sensie grubosci warstwy)

ile wasrtw bloczkow macie w fundamencie, ile piachu wam weszlo? dawaj jakies dane porownawcze :)

nowodworzanka
26-04-2012, 23:04
Tak się zastanawiam czy dobrze trafiłam:) Pytałam o namiary na beton B20 lub B25 w okolicach Poznania, a jeśli przy okazji dobrze kupię M6 to tym lepiej. Jak na razie zaczynam budowę, a nie mam pojęcia czego i w jakich ilościach zamawiać. Jednak od czegoś trzeba zacząć i właśnie szukam betonu.

Tomasz Antkowiak
27-04-2012, 06:15
czesc, dobrze trafilas

wysylam ci informacje na PRIV

Gosia_A
27-04-2012, 11:13
potwierdzam, że chłopaki odwalili kawał dobrej roboty...:D Dzisiaj przyjedzie kolejne 20t, rozgarniemy i można zastanawiać się nad trawą dookoła domu...;P

Kwitko
27-04-2012, 11:49
Też w zeszłym roku zasiałam trawę :D Ale mi nie urosła :cry:

Gosia_A
27-04-2012, 14:01
a w jakim terminie?:)teraz jest najlepszy okres, albo wczesną jesienią...chociaż teraz u nas trzeba będzie ostro podlewać...:/

WiolaB
27-04-2012, 14:51
Bloczków murowane mamy 7 warstw, chudy beton 10 cm grubości (9,5 m3), piasku zasypane z ławami około metra, wymieniałem całość bo była glina. Zasypane jest 20 cm od góry, no to wylany chudziak, później w pozostałe 10 cm pójdzie styropian + 5 cm już w gazobetonie z pianką dylatacyjną. Piasku 10 dużych wanien (naczep )

Tomasz Antkowiak
27-04-2012, 20:47
Bloczków murowane mamy 7 warstw, chudy beton 10 cm grubości (9,5 m3), piasku zasypane z ławami około metra, wymieniałem całość bo była glina. Zasypane jest 20 cm od góry, no to wylany chudziak, później w pozostałe 10 cm pójdzie styropian + 5 cm już w gazobetonie z pianką dylatacyjną. Piasku 10 dużych wanien (naczep )


10 duzych wanien znaczy ok 300 ton (wanna naczepa to zdaje sie 30 ton)

u mnie bedzie ciut mniej bo lawy mamy w gruncie juz, do tego piach po ich wykopaniu zostal w srodku. z wyliczen wynika mi 120-130 ton...

ja na posadzke na gruncie wyleje B20, do rownego z bloczkami, czyli styropian pojdzie juz ponad bloczki M6, miedzy pierwsza wierszktory bedzie z pustakow poryzowanych zapypanych proszkiem pur, jak zasugerowal bulka - pomysl sie przyjal :)

Tomasz Antkowiak
29-04-2012, 23:00
minela niedziela... leniwie :)

no wsadzilismy kilka drzewek, 5 brzoz oraz jarzebinie zwana akacja :)

wczoraj wymurowalem fundament klatki schodowej, bylem w pracy wiec dzis byl cza na chwile odpoczynku, piwko, wino i generalnie weekendowy relaks :D od jutra rana znowu tyram(y)

Tomasz Antkowiak
01-05-2012, 22:55
upal doskwiera... a ja mecze najbardziej upierdliwe miejsce... ale jutro bedzie koniec i moze zona inwestorka odstawi wreszcie grabie i zrobi jakies zdjecie...

jak nic sie nie pieprznie to od piatku zaczniemy po trochu zasypywac

Gosia_A
02-05-2012, 00:05
żona inwestorka nawet o tym myślała, ale jakoś ciągle było coś innego do roboty ;) grabiła, wyrównywała, grabiła, wyrównywała, grabiła...i mając nadzieję na obfitszy deszcz wysiała nawet trawę dookoła fundamentów...no więc wysiewała, wysiewała, wysiewala...zmokła...po czym deszczyk przestał padać :( chciałam tylko dodać, że na chwilę obecną nie chodzi oczywiście o piękną, dekoracyjną murawę, ale raczej o to, aby choć troszkę mniej się kurzyło...:(
jutro postaram się nadrobić zaległości w dokumentacji fotograficznej...

Gosia_A
02-05-2012, 22:01
no i nadrobiłam trochę zaległości w dokumentacji fotograficznej...:) szkoda tylko, że inwestorce nikt nie zrobi zdjęcia przy pracy (potem będzie, że sie obijała...;P) a dzisiaj dorobiła się kilku konkretnych odcisków od grabienia i pada...https://lh4.googleusercontent.com/-ksdlOIbjt-I/T6GfkYXpZYI/AAAAAAAAAu4/eYVpkJ5tnNY/s601/1.JPG
fundamenty 'mają się ku końcowi'...

Tomasz Antkowiak
04-05-2012, 21:38
fundament "sie skonczyl"... teraz "sie zasypuje" :)



grabiła, wyrównywała, grabiła, wyrównywała, grabiła

https://lh5.googleusercontent.com/-FqaVyKrgibI/T6RFK94hxbI/AAAAAAAACn4/6z9q70eP8OE/s800/P5040049.JPG

Kamila i Marcin
05-05-2012, 08:57
Pierwsze wrażenie po zobaczeniu osoby na zdjęciu myślałam, że to MSU:)

Gratulacje skończonego fundamentu

autorus
05-05-2012, 09:24
Jakim czarnym mazidłem smarowałeś? jaki koszt? i czy reaguje z styropianem? :)

Tomasz Antkowiak
05-05-2012, 14:08
Jakim czarnym mazidłem smarowałeś? jaki koszt? i czy reaguje z styropianem? :)

1. Dysperbit
2. 45 w promocji, 58 normalnie za wiadro 20 kg (jak dotad poczlo chyba 8 wiader)
3. nie

Tomasz Antkowiak
05-05-2012, 16:53
https://lh4.googleusercontent.com/-ksdlOIbjt-I/T6GfkYXpZYI/AAAAAAAAAu4/eYVpkJ5tnNY/s601/1.JPG


Pierwsze wrażenie po zobaczeniu osoby na zdjęciu myślałam, że to MSU:)



mam nadzieje ze nie mowimy o tym zdjeciu ;)

Kamila i Marcin
05-05-2012, 17:36
nie no o tym drugim, gdzie inwestorka grabiła, wyrównywała, grabiła, wyrównywała..

Tomasz Antkowiak
05-05-2012, 17:48
specjalnie dalem takie ciut z profilu zeby uniknac nieporozumien :D jakbym wkleil w pozycji podobnej do tego z malowania law to by dopiero byly podejrzenia :D

Gosia_A
06-05-2012, 13:34
Antoś, no mogłeś wybrać ciut lepsze ujęcie...;-P pierwsza warstwa piasku jest już ubita :D Wczoraj Tomasz cały dzień robił hałas i sąsiedzi nas przestali lubić...;) a jutro i pojutrze kolejne wywroty piachu i w środę powtórka z rozrywki...

Tomasz Antkowiak
06-05-2012, 20:00
nie kus losu kochanie :)

MusiSieUdac
06-05-2012, 20:09
Pierwsze wrażenie po zobaczeniu osoby na zdjęciu myślałam, że to MSU:)

Gratulacje skończonego fundamentu

Sama mam de ja vu albo musze przestac pic :cool:
Pozdrawiam inwestorke sobowtorke:)

Idzie pieknie, kawał dobrej pracy ekspresowym tempem. Trzymam za Was kciuki

Tomasz Antkowiak
06-05-2012, 20:18
tempo jak tempo, znow troche spadnie bo jutro wracamy do pracy, tyle ze piach znow jutro przyjedzie, we wtorek tez, tak ze w srode wibrujemy kolejne 44 tony, i w sobote nastepne...

mysle ze to juz bedzie ilosc wystarczajaca, jesli tak to po kolejnym weekendzie (tydzien 20) zalejemy B20 na posadzke na gruncie i bedzie upragniony stan "0"...

WiolaB
07-05-2012, 18:16
A dlaczego chcesz wylewać B20 a niechudy B10 ?

Tomasz Antkowiak
07-05-2012, 19:00
bo mam B20 w projekcie to po pierrwsze a po drugie roznica w cenie wynosi 20pln/m3 co daje mi na calosci 180 PLN oszczednosci gdybym wylal B10... wiec wybieram mocniejszy :)

WiolaB
07-05-2012, 19:09
Tylko czy mocniejszy jest tam potrzebny?
przykryjesz to 15 cm styropianu podłoga-dach i ok 7 cm wylewki, a tiry raczej nie będą jeździły.
A te 180 to można włożyć w izolację..... tam się bardziej przyda.

Tomasz Antkowiak
07-05-2012, 19:19
no moze i nie jest potrzebny, ale jesli mialo by mi cos peknac po postawieniu np palety bloczkow to wole sie nie denerwowac :) tym bardziej ze nie dam glowy ze idealnie wypoziomuje piasek i wszedzie bedzie 10-12cm i nie trafi sie miejsce gdzie bedzie np 8 :) nie wiem tez czy za kilka lat nie zapragniemy miec w salonie 1000 litrowego akwarium np :)

jakos tak czuje wewnetrzny spokoj na mysl o B20 i "wewnetrzne fuj, ukryte blee" na mysl o B10 :D jakos tak mam to w glowie poukladane, czy dobrze, czy zle... juz tak mam

WiolaB
07-05-2012, 19:35
Ja wylane mam 10 cm chudego, lany w czwartek rano a w piątek rano postawione już było 9 palet gazobetonu i nic nie pękło. Ale każdy robi jak mu pasuje.

Gosia_A
07-05-2012, 20:26
MSU...dopiero teraz tak na szybko (bardzo szybko, bo wiecznie brakuje na to czasu) przejrzałam Wasz dziennik budowy...trochę podobieństwa może i faktycznie jest ;) pozdrawiamy serdecznie!!!! :)

bułkazmasłem
07-05-2012, 22:35
no moze i nie jest potrzebny, ale jesli mialo by mi cos peknac

Cześć Antoś.
Chudziak nie jest elementem konstrukcji jako takim nie może przenosić obciążeń , to odpowiednio zagęszczony grunt pod chudziakiem przenosi obciążenia np.ścian działowych, jak zagęszczenie jest do bani to B50 i zbrojenie 10 cm warstwy nie pomoże, chudziak to WARSTWA WYRÓWNUJĄCA podłoże, i nic więcej , B20 na chudziak to wyrzucanie kasy w błoto, lepiej się zastanów jak i czy zdylatować chudziak od sciany fundamentowej ,jak wykonać izolację poziomą (papa nie bardzo się nadaje) i jak zrobić SUCHĄ IZOLACJĘ CIEPLNĄ. Chudziak i tak Ci popęka ( minimalne ryski) w paru miejscach , czasem pęka w rogach gdzie słabiej zagęszczone, i nic w tym dziwnego, dziwne jakby nie popękał. Dajesz warstwę grubego żwiru pod chudziak?

Tomasz Antkowiak
08-05-2012, 08:02
czesc

jak na razie sypiemy piasek i go zageszczamy, po ubiciu pierwszych 44 ton nie da sie reka wbic w to olowka glebiej niz na 1,5-2cm.
dzis wsypiemy kolejne 44 tony, rozgarniemy i jutro bede ubilal (wypozyczam plyte wibracyjna 90kg, polewamy woda).

wylewki ma byc 10cm, na to pojdzie dopiero pozniej izolacja pozioma i styropian, ale nie wczesniej jak bedzie budynek pozamykany, czyli pewnie nie w tym roku

generalnie nie obawiam sie o wilgoc bo mamy na dzialce wybitnie sucho, do wod gruntowych nie ma szans sie dokopac, po opadach woda blyskawicznie wsiaka - mamy pod soba piach, czy mimo to warto rozlozyc pod wylewke jakas folie?

dylatacje chce zrobic z paskow styropianu 10mm ktory mi zostal, mam tego ok 15m2 wiec potne i przed wylewka przykleje do murka fundamentowego - mysle ze wystarczy aby sie to nie kruszylo wzajemnie.

grubego zwiru nie planowalem wcale, jakie mialby miec zadanie?

cronin
08-05-2012, 09:03
Warstwa grubego żwiru ma za zadanie przerwać podciąganie kapilarne wody (za to kompletnie nie sprawdza się przy wodach naporowych), w Twoim przypadku raczej zbędne, bo masz sucho.

Tomasz Antkowiak
09-05-2012, 10:16
kolejne 44 tony zniknely nie wiadomo gdzie... w piatek wrzucamy kolejne 44 i miejmy nadzieje ze juz wystarczy... :)

Gosia_A
09-05-2012, 21:26
1...9 Antoś :)

Tomasz Antkowiak
10-05-2012, 14:26
kupilismy cegle na slupki i 2 scianki dzialowe na dole :)

przepiekna, recznie formowana, pelna, w klasie 20, czego chciec wiecej...
no moze jeszcze zeby byla tania... no i byla :) malo tego cegielnia przysle nam do domu tyle ile chcemy... i to przysle za bardzo ale to bardzo rozsadna cene :)

ale jestem zadowolony :)

tak, tak kochanie, ja ciebie tez ;)


http://cms.rego.pl/_cms_data/hoff/_cms_img/normal/wykonczenie_-_zendra_016.jpg

http://cms.rego.pl/_cms_data/hoff/_cms_img/normal/zendra_007_(800_x_600).jpg

http://cms.rego.pl/_cms_data/hoff/_cms_img/normal/zendra_024_(800_x_600).jpg

WiolaB
10-05-2012, 18:55
Tomaszu u nas już ściany parteru są i zalane nadproża.... Szybko teraz idzie po wyjściu z ziemi.

Tomasz Antkowiak
10-05-2012, 20:12
eh kurde zazdroszcze... my ciagle sypiemy piach. jutro wsypiemy kolejne 5 wywrotek, 55 ton w sumie, to bedzie juz 143 tony piachu.

jak to skonczymy to jeszcze wylewka, i dopiero sciany zaczne

nie moge sie doczekac:)

ilu masz na budowie ludzi przecietnie?

Gosia_A
11-05-2012, 09:04
no i mamy kolejnych pięć wywrotek piachu na działce...czekają już na wrzucenie, ubicie...oby wystarczyło, bo powoli zaczyna to być nudne...;) ciągle tylko piasek, piasek, piasek...;)

Kamila i Marcin
11-05-2012, 11:16
u nas do zasypania poszło 10 wywrotek piachu po 15-16 ton.. i robiła to koparka.. współczuje Wam ciągle piasek i piasek ale jeszcze chwila będą ściany i piętro:)

Tomasz Antkowiak
11-05-2012, 12:22
u nas do zasypania poszło 10 wywrotek piachu po 15-16 ton.. i robiła to koparka.. współczuje Wam ciągle piasek i piasek ale jeszcze chwila będą ściany i piętro:)

u nas tez wsypuuje koparka, nie wyobrazam sobie inaczej :)

WiolaB
11-05-2012, 16:51
parter i zalewanie nadproży zrobili w 3 dni we dwóch i pomocnik do robienia zaprawy

Kwitko
11-05-2012, 19:00
U nas część piachu wsypała teściowa koparka, a część wywrotka od razu jak przywiozła :)
Mury budowane samodzielnie niestety tak szybko nie idą, ale mam wrażenie że jednak szybciej niż tynki ;)

Tomasz Antkowiak
11-05-2012, 20:27
wsypane... weszlo prawie wszytsko, czyli w sumie jakies 140 ton. teraz leje deszcz, jutro natomiast z rana odbieram zageszczarke i caly dzien halasowania przedemna :)

Kwitko
11-05-2012, 20:36
Już u Was pada? Kurcze to pewnie za chwile przyjdzie do mnie :x

Gosia_A
11-05-2012, 21:30
ale była burza!! ho hoiczna (powiedziałby Prosiaczek;)) błyskawice, grzmoty, oberwanie chmury...ciekawe ile wody napadało do wiader, które rozstawiłam:D co prawda zbiornik na deszczówkę już mamy, tylko jakoś rynny nie możemy się dorobić ;) to wszystko przez ten piach ;P acha...chciałam jeszcze oficjalnie zakomunikować, że wzeszła "moja trawka" :D co prawda tylko w kilku miejscach od tyłu domu-właściwie to na tarasie;) ale zawsze coś...tylko tam kopara jej nie rozjeździła...ale nawet tych kilka źdźbełek cieszy..:D ha!

Tomasz Antkowiak
12-05-2012, 21:16
koniec z piaskiem, zasypane, zawibrowane, rury do kanalizy rozprowadzone - finito...
ufff... nawet zona inwestorka jezdzila dzis z zageszczarka, nawet dosyc chetnie (moze dlatego ze dalem nizsze obtory i bardzie wibrowalo...;) taki zarcik szowinistyczny ;) )

teraz tylko zalac i odtrabimy STAN ZERO - mysle ze w piatek najblizszy, wczesniej bedzie slabo z urlopem...

nasz maly smark 4,5 letni tez zapierniczal z zageszczarka, trzeba go bylo przeganiac bo to przeciez halas dosc potezny - to sie obrazal :) potem polewal piach to sie umorusal w blocie po same kolana :) taki pomocnik to jest cos... prawdziwie rodzinne budowanie :)

irasos
12-05-2012, 21:28
Witam cie Tomku tym razem na forum. GG mi się spierdzieliło i nie mogę zainstalować tego cuda do komunikacji. My tez zaczęliśmy ale niestety upadły moje plany o samo budowaniu i wziąłem ekipę. Jak na razie mamy ławy.
Pozdrawiam

Gosia_A
13-05-2012, 00:31
wszystko potwierdzam (no, może za wyjątkiem tych wibracji:D) co napisał mój ślubny ;) miejmy nadzieję, że za tydzień o tej porze będziemy mogli świętować stan 0...:)

Tomasz Antkowiak
14-05-2012, 19:51
Kleimy dylatacje do scianki fundamentowej od wewnatrz, paski styropiany #10mm. Tymczasem zgodnie ze wstepnymi zalozeniami na piatek zamowilem beton :)
Po konsultacjach z kierownikiem zdecydowalismy ze wystarczy 10cm B15, ale aby Żona inwestorka spala spokojniej wylejemy 10cm B20 - czyli zgdonie z pierwotnymi zalozeniami. Za mocny? Moze i za mocny, ale to raczej nie klopot, klopot bylby gdyby byl za slaby :)
Jak sie wszytsko uda tak jak planuje to w sobote zaczne pierwsza warstwe scian.

Gosia_A
14-05-2012, 20:14
tiaaaa :D
już nie mogę doczekać się tych ścian...oby pogoda choć troszkę sie poprawiła...niech będzie z 5 stopni więcej ;)
wracając do naszego najmłodszego Inwestora...naprawdę we wszystkim chce pomagać!dzisiaj nawet przyklejał paski styropianu!nasza krew...;)

Kwitko
14-05-2012, 20:21
Jejku, jak ja Wam zazdroszczę budowania ścian :)
Nie to że chciałabym znów je budować ale to taki fajny etap. Daje tyle radości, więc cieszcie się nim puki możecie.
Pozdrawiam

Gosia_A
15-05-2012, 17:51
ściany dopiero zaczniemy, ale i tak już się cieszymy:D ciekawe, jak będzie potem...;) póki co-staramy się myśleć etapowo :D w piątek przyjeżdża beton-wreszcie zakryją ten piasek...;)

Tomasz Antkowiak
17-05-2012, 19:03
ufff... dylatacja zrobiona, listwa wibracyjna wypozyczona, beton bedzie jutro na 8.00... czekamy w napieciu :) w sobote natomiast robimy izolacje poziome na murku i jazda ze scianami :D ha!

autorus
17-05-2012, 19:11
a gdzie fotki?

Tomasz Antkowiak
17-05-2012, 21:12
nie ma :) beda jak bedzie stan 0 :D dzis mi sie juz nie chcialoto raz a dwa ze mam na jutro pilna robote zawodowa wiec spieszylem sie aby skonczyc na budowie w miare szybko,

ale jutro beda na bank :D

Tomasz Antkowiak
18-05-2012, 21:02
mamy stan zero...

mamy swoj kawalek podlogi...

.. nie mamy zdjec :D jakos tak ucieklo w natloku spraw, jutro nadrobimmy - jesli uda sie wytrzezwiec :D

MusiSieUdac
18-05-2012, 22:10
No to gratulowac ekipa, teraz trza wytoczyc ciezkie dzialo, tzn szrota jakiegos:)

Kamila i Marcin
19-05-2012, 08:18
Gratulacje.. teraz to już z górki:)

Tomasz Antkowiak
19-05-2012, 19:56
No to gratulowac ekipa, teraz trza wytoczyc ciezkie dzialo, tzn szrota jakiegos:)


czy mowiac szrota mialas na mysli to? :D

https://lh4.googleusercontent.com/-MjtP00VKlXQ/TlFhpkWE2wI/AAAAAAAABJA/I8j4xIvPaKI/s800/P6120028.JPG


bo jesli tak to po pierwsze primo nie jest taki znow ciezki
po drugie primo w ubieglym roku udalo mi sie go po kilku latach bezruchu odpalic a nawet przejechac kawalek wiec moze nie trzeba by bylo wypychac :)
po trzcie primo i ostatnie to nie jest zaden szrot:) to jest puzzel moj pierwszy samochod, ktory ma u nas wyrok dozywocia :)


zdjecia stanu 0 beda jak polozymy smarka spac :)

Kamila i Marcin
19-05-2012, 21:00
śpi już ten smark?? mój chwilę temu odpłynął.. czekam na zdjęcia..

Tomasz Antkowiak
19-05-2012, 21:04
spi

https://lh3.googleusercontent.com/-1fl745J9w2c/T7f6vPMPVPI/AAAAAAAACzg/tEpG3rjQwSo/s800/P5190048.JPG

Kamila i Marcin
20-05-2012, 09:32
rewelacja.. przepiękny stan 0

Tomasz Antkowiak
20-05-2012, 10:06
bo ja wiem... troche bloczkow, troche betonu, troche stali i od cholery piasku... zeby od razy ze przepiekny...

no moze tyle ze staramy sie miec na budowie porzadek i zawsze posprzatane :)

Gosia_A
20-05-2012, 20:49
och...kochanie Ty moje...w końcu zauważyłeś!!!! w końcu zauważyłeś, że KTOŚ na tej budowie sprząta...no pięknie :)

Tomasz Antkowiak
20-05-2012, 23:50
a to bedzie nam roslo przy furtce :) jarzebina akacjowa :D lub akacja jarzebinowa ewentualnie ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-B59BAdYtIU4/T7f6lubM1AI/AAAAAAAACzQ/F9etUGbzLD8/s640/P5190046.JPG


z kolei to wyrasta nam z tarasu :)
https://lh4.googleusercontent.com/-ZSvDVgHDgf8/T7f6r5M9RlI/AAAAAAAACzY/1YBnkafDOl4/s640/P5190047.JPG

a na budowie nie sprzata nikt, porzadek i lad utrzymuje sie samoczynnie :D

Kamila i Marcin
21-05-2012, 08:44
Naprawdę super.. czyściutko i w ogóle, równiutka płyta.. oby szybko do góry

Gosia_A
21-05-2012, 08:48
no i masz..."babo placek" ;P a już myślałam, że mąż mnie trochę pochwali...

Kamila i Marcin
21-05-2012, 08:59
oj niedobry ten mąż..

Tomasz Antkowiak
21-05-2012, 09:00
no generalnie pochwala sie nalezy :) wczoraj pani inwestor dzielnie malowala murki i kleila folie na pozioma izolacje, z takim poswieceniem ze wysmarowala sobie nawet...

... no co?

pochwal sie moja droga :D

Gosia_A
21-05-2012, 10:15
tajemnica rodzinna :lol2:

Tomasz Antkowiak
21-05-2012, 21:18
byl kierownik, poogladal i klepnal stan 0 :) dziennik uzupelnil, transze zainkasowal, porad i wskazowek udzielil i pojechal ;) mysle ze zadowolony... my napewno

na budowie tymczasem poswtaly wszytskie narozniki (pierwsza warstwa)... naklalem sie i nawyzywalem jak jeszcze przy zadnej robocie na tej budowie... ale nie, nie na bloczki... bloczki sa ok... przyoszczedzilem na piasku :D

zostalo nam jakies 2-3 tony piachu po zasypywaniu fundamentu... wiec stwiedzilem ze go uzyje...i uzywam, wybieram kamienie, klne na czym swiat stoi i uzywam...

nie mam sita (zawsze kupowalem siany piasek) wiec nie przesieje... cholera mnie bierze ale sie przemecze :)

tymczasem dostalismy kilka wycen stolarki okiennej...moze to troche wczesnie ale co tam...

i teraz prosba o opinie jesli ktos sie zna bardziej niz my.

wycena 1:
profil OVLO 6 komorowy, 80mm, szyba 1,0, okucia SIEGENIA - 10925 + 2120 montaz + 31% doplaty za kolor na zewnatrz

wycena 2:
profil ALUPLAST ID 7000 6 komorowy, 80mm, szyba 1,0, okucia ROTO - 13167 + 2120 montaz + 31% doplata za kolor na zewnatrz

wycena 3:
profil AVANGARDE 7000 5 komorowy, szyba 1,0, okucia ROTO - 9590 + 2120 montaz + 31% doplata za kolor na zewnatrz

wycena 4:
profil AVANGARDE 7000 5 komorowy, szyba 0,7, okucia ROTO - 12780 + 2120 montaz + 31% doplata za kolor na zewnatrz

wycena 5:
profil OVLO 6 komorowy, szyba 0,7, okucia SIEGENIA - 14535 + 2120 montaz + 31% doplata za kolor na zewnatrz

wycena 6:
profil VEKA Perfectline 5 komorowy 70mm, szyba 1,0, okucia ROTO, ciepla ramka - 10145 + 1280 montaz + 10% doplata za kolor na zewnatrz + 5% doplata za zaokraglone profile


ktos cos madrego podpowie ?

WiolaB
22-05-2012, 15:15
Sprawdź jeszcze Vetrex i Avante mają fajne okna, ja jestem zdecydowany na Avante profil idea, dość dobre okucia mają, a cena ok 14000-15000 z kolorem i montażem ale to duże okno robimy jako witryna.

Tomasz Antkowiak
22-05-2012, 21:37
witryna tzn? my wszedzie wyceniamy je jako przesowne 2 skrzydlowe - wszytskie powyzsze ceny taka opcje wlasnie obejmuja

Winiooo
22-05-2012, 22:49
Gratuluję stanu "0" ! Niewinnie to wygląda ale ile roboty żeby to osiągnąć. Ja już postanowiłem, że jak będę na Twoim etapie to normalnie flaszkę otworzę :)
Pozdrawiam i życzę sukcesów na placu budowy!

Tomasz Antkowiak
23-05-2012, 06:23
mialem to samo postanowienie... dotrzymalem go :D

BTW. polecam pyszna cytrynowke jakbys mial ochote:) 2 dni "dojrzewa" a potem gotowa spokojnie mozna rozlewac w szklanki i pic z samym lodem pomimo ponad 40% :) sluze przepisem w razie zainteresowania

Winiooo
23-05-2012, 12:42
W takim razie poproszę na priva :)

Kamila i Marcin
23-05-2012, 13:12
O ile to ta cytrynówka o której myślę, to fakt jest super.. ale kopa ma:) wręcz bym powiedziała, że rzuca po ścianach :) ehh te studia:)

Jeśli chodzi o okna my mamy z oknoplastu Thermic 90 i współczynnik dla całego okna 0,9 więc przyzwoicie (naklejki na oknach VEKA)

Tomasz Antkowiak
23-05-2012, 13:17
etam na priva... :) toz tu sami dorosli ;)

trzy odmiany, wersje A oraz C polecam goraco, wersja B dla mnie na koncu, ale jak sie pokoncza A i C to tez sie wypije :D

A.
-1l spirytusu + 1l wody + 6 cytryn (pokrojonych) do sloja
-2szklanki cukru + 1szklanka wody zagotowac i potem do sloja
-na 2 dni zostawic, wycisnac cytryny, przecedzic przez gaze, rozlac, spozywac

B.
analogicznie ale:
-6 cytryn wymienic na 3 rozowe grejpfruty
-2 szklanki cukru wymienic na 3 szklanki cukru
-dodac lyzke stolowa syropu malinowego (tylko dla koloru)

C.
analogicznie jak A ale:
-2 szklanki cukru wymienic na 1 szklanke cunkru i 1,5 szklanki miodu (najlepie jakis rzepak albo gryka bo maja zdecydowany smak)


Podawac z odrobina lodu w szklankach. Wersje B podawac z odrobina lodu i odrobina toniku.
Mozna pic nawet nie schlodzone tez jest pyszne.

UWAGA: przy butelkowaniu koniecznie sprawdzic czy jest ok (moze byc za kwasne jesli cytryny beda duze itp). Duzo probowac, najlepije duza lyzka, a jeszcze lepiej z kieliszka

WiolaB
23-05-2012, 16:46
Witryna tzn okno stałe nieotwietarane

max-maniacy
23-05-2012, 19:02
witam
Przyjemnie popatrzeć na stan, jaki u nas jest celem tego roku. U nas też mąż zabrał się za robotę własnymi rękami. Od dłuższego czasu kopie pod fundamenty. Jak zobaczyłam, jak szybko Wam to poszło, to zastanawiałam się dlaczego? Ale już znalazłam odpowiedź. Wasze wykopy były o wiele płytsze. U nas kopie na głębokość 120, a w niektórych miejscach nawet 150 wyszło. Piękny macie stan 0. Będę zaglądać i kibicować w dalszych pracach.
Wyrazy uznania dla talentu artystycznego żonki Gosi.

Inż.
24-05-2012, 09:02
No proszę coś na gorące dni...
Już sobie notuję przepisy...
A w dodaktu mam tegoroczny świerzy miodzik rzepakowy, także nie będzie się marnowało:)

Tomasz Antkowiak
24-05-2012, 09:58
notuj notuj :)

mi osobiscie najbardziej odpowiada czysta cytrynowka, najgorzej jak sie czlowiek rozsmakuje... sypiesz lodu do szklanki, zalewasz do pelna i nawet sie nie obejrzysz jak wypite, potem druga i kurde po trzecia ciezko juz wstac :D a jedyny kac po tym to ten moralny... ze sie wodke na szklanki pilo :D


wieczorem wkleje fotke jaki piekny naturalny kolorek wychodzi :)

aha, wazne! najlepiej aby butelkowanie sobie zaplanowac na wieczor w przededniu dnia wolnego od pracy :D

aksamitka
24-05-2012, 10:34
te cytryny maja byc pokrojone w plasterki?

piotri
24-05-2012, 10:41
Witam,

Zaglądam tutaj czasami więc i ja gratuluje stanu 0 i pozdrawiam wielkopolanina :)
Co do okien to nie napisałeś z jakiej firmy masz wycenę, a wygląda na to że to wycena z tylko jednego salonu.
Polecam wycenę z kilku salonów(różnych producentów), nawet cena okien od tego samego producenta ale od innego dytrybutora może się znacznie różnić.
Polecam wątek szukam dobrych okien :) spoooooro czytania.

Tomasz Antkowiak
24-05-2012, 12:22
te cytryny maja byc pokrojone w plasterki?

pokrojone na cwiartki, jak potniesz na plasterki to bedziesz to potem wyciskac cala noc :D



Zaglądam tutaj czasami więc i ja gratuluje stanu 0 i pozdrawiam wielkopolanina
Co do okien to nie napisałeś z jakiej firmy masz wycenę, a wygląda na to że to wycena z tylko jednego salonu.
Polecam wycenę z kilku salonów(różnych producentów), nawet cena okien od tego samego producenta ale od innego dytrybutora może się znacznie różnić.
Polecam wątek szukam dobrych okien spoooooro czytania.


wyceny sa jak na razie z 2 niezaleznych zrodel... aby bylo smiesznej ta gdzie montaz jest tanszy jest z miejscowosci 70 km od Poznania (cena obejmuje dostawe i montaz), ta drozsza oferta mozntazu jest od firmy "z za plotu"... jakies 5-6 km od nas...

piotri
24-05-2012, 13:43
wyceny sa jak na razie z 2 niezaleznych zrodel... aby bylo smiesznej ta gdzie montaz jest tanszy jest z miejscowosci 70 km od Poznania (cena obejmuje dostawe i montaz), ta drozsza oferta mozntazu jest od firmy "z za plotu"... jakies 5-6 km od nas...

Odległością dostawcy/salonu bym się nie przejmował. Generalnie na topie są okna z szybami od 0,7 w dół. Przerabiałem to całkiem niedawno i przyznam że wybór spędzał mi sen z powiek, ale już po bólu i właśnie czekam za dostawą :)
Czy dobrze wybrałem się okaże. A o profilu OVLO to za bardzo nie słyszałem, czy to z pewnej firmy na D?
Pozostaje jeszcze pytanie czego oczekujesz od okien? Tanie, dobre, tanie i dobre(podobno niemożliwe), energooszczędne itd?

Tomasz Antkowiak
24-05-2012, 14:17
OVLO = Dobroplast

nie chcemy kupic najtanszych okie, ale nie chcemy tez cholera wie jak doskonalych... potrzebujemy czegos po srodku. generalnie zalety, wady, konstrukcje szyb znam od podszewki... nie wiele za to wiem o ramach, profilach okuciach...

podsumowujac, bedziemy chcieli kupic okna w miare mozliwosci nie drogie (celowo nie uzywam slowa tanie, bo na takich nam nie zalezy), takie ktorych zakupu nie bedziemy zalowac. w jednostronnym kolorze (w srodku biale), w miare mozliwosci jak najbardziej energooszczedne (ale wiem ze tu koszty rosna, wiec tylko w zgodzie ze zdrowym rozsadkiem energooszczedne)...

o, i tyle :)

piotri
24-05-2012, 14:53
W moim kręgu zainteresowań był Adams, Ms, Vetrex, Konspo, hekaplast, oknoplast, variant - kolejność przypadkowa.
Profil jak profil - podobno problem w tym kto z niego produkuje, czy nie oszczędzi na stali i czy dobrze zamontują.
Okucia roto, winkhaus, siegena itd raczej chyba złe nie są.... ale diabeł tkwi w szczegółach wyposażenia. Jedni daja 2 zaczepy, inni 4. Jedni ciepła ramke stalową w szybie inni plastikowego swispoora, a inni wcale. Ciepła ramka dobra rzecz :)
Oj wybór nie jest prosty i cieszę się że już za mną

A swoją drogą przyjdzie mi chyba samemu postawić działówki na poddaszu, więc czekam z niecierpliwością, może coś podejrze :)

Gosia_A
24-05-2012, 14:58
Witam z pkp :D na początku chciałam usprawiedliwić swojego szanownego małżonka i przeprosić za błędy ortograficzne, które notorycznie robi, ale...mimo usilnych prób naprawy tej 'przypadłości'...On już tak ma i pewnie tak już pozostanie na zawsze, chociaż wygląda to dość dziwnie..;) faktycznie zastanawiamy się już nad oknami, chociaż to pewnie temat raczej przyszłoroczny, ale potem może nie być czasu na myślenie o tym. Pomijając parametry techniczne okien bardzo podobają mi się okna jasne-np. naturalny dąb, co o takich myślicie?widzieliście gdzieś u kogoś "na żywo"?

cytrynówka naprawdę pyszna...
max-maniacy...dzięki:)

Tomasz Antkowiak
24-05-2012, 17:13
co ty gadasz, jakie bledy ? ;) ze niby gdzie?

max-maniacy
25-05-2012, 19:20
U nas okna, to też temat na przyszły rok, ale mieszkamy w pobliżu Mrągowa, gdzie jest produkcja Adamsa. I chyba od nich będziemy brać. W razie czego blisko będzie serwis. Mają spory wybór i większość znajomych budujących brała właśnie u nich. Mamy jeszcze mały sentyment, bo robią z profili Aluplast, a była to dawno temu firma, w której pracował mój małż, jak mieszkaliśmy w Poznaniu.
Mają okna pasywne (no ale niestety trochę drogie) i z ciepłymi ramkami. Żeby zaoszczędzić to na parterze gdzie się da, to chyba będą właśnie witryny.
Jeśli chodzi o kolory, to bardzo popularny jest złoty dąb. Ale to kwestia tego, jak wam będzie pasowało do elewacji, drzwi, dachu itp. Każdy kolor fajnie wygląda, jak się zgra z całością. Ale z taką artystyczną duszą Gosiu na pewno sobie poradzisz.

Tomasz Antkowiak
25-05-2012, 22:31
patrz pan...poznaniacy... tylko na tournee po mazurach :)

pozdrawiamy

max-maniacy
26-05-2012, 17:38
trochę odwrotnie: mazurzy, którzy byli przez 6 lat na tournee w Poznaniu.;)
ale mój mąż ma korzenie wielkopolskie, bo urodził się w Kościanie.

Gosia_A
26-05-2012, 19:04
to jednak troszkę podobnie do nas...wielkopolanie mieszkający przez 5 lat w innym województwie powrócili do Wielkopolski...:)

Antek cały czas muruje...nasz Bąk zasnął, więc idę zobaczyć, ile domu już nam wymurował...;D

Tomasz Antkowiak
26-05-2012, 21:23
od cholery wymurowal... skonczyl pierwsza warstwe wreszcie.

nie zaliczyl bym dzisiejszego dnia szczegolnie udanych... od rana awaria bramy, cos zaczelo ostro pylic i mam zawalone zatoki, piekace oczy i wysuszone gardlo, to ze nawciagalem sie pylu od szlifowania pierwszej warstwy mi generalnie nie pomoglo, a na dokladke mam awarie pprawego kolana, ne bardzo moge je zgiac i boli jak cholera...

podsumowujac: zdjec znowu nie ma, wymurowane nie za wiele (bo raptem 1,5 palety (dokladnie) bloczkow zeszlo (odpadu mam 2 kawalki: jeden 4cm dlugi 12cm i do tego 2 sciete narozniki - wiec w zasadzie tyle co nic)), siedze polamany, z nosa mi ceknie i generalnie nie wiem czy sie jutro zbiore aby zaczac juz na klej murowac...

ehhh

Kamila i Marcin
27-05-2012, 08:23
Jak już pierwsza warstwa ułożona to teraz pójdzie szybciutko.. zobaczysz..

Tomasz Antkowiak
27-05-2012, 21:41
dzis mielismy na budowie pierwsze starcie z wykonawca...

okazalo sie ze owszem, ulorzyl wczoraj cala pierwsza warstwe bloczkow... ale chlal w miedzyczasie piwsko no i jakos sie chyba nie przylozyl.
na cale szczescie, czujna niczym surokatka, zona inwestorka cos zweszyla i zarzadzila pomiary poziomu naroznikow poziomica wodna...

no i wylazlo szydlo z worka, roznica 1,5 centrymetra miedzy najznizszym a najwyzszym naroznikiem, oraz 1,0 centymetr miedzy najnizszym a dwoma pozostalymi...

wykonawca, paprok paskudny, bronil sie oczywiscie, probowal nawet zwalic cala wine na zle wykonane pomiary w ktorych pomagala zona inwestorka podczas poziomowania naroznikow... jednak koniec koncow, podwinal ogon i zobowiazal sie ze poprawi...


no i tak mi zeszla niedziela dzisiejsza... zeszlifowalem 3 sciany domu, wyprodukowalem takie ilosci pylku ze uwierzyc trudno, miejscami trzeba bylo zedrzec nawet 20mm zeby byl poziom... no ale teraz jest idealnie :) roznice sa, oczywiscie, ale tylko na poziomie "grubosci" menisku w rurce poziomicy :D

sie wykonawca nauczy na przyszlosc ze z zona inwestorka nie ma zadzierania... ;)

Kwitko
28-05-2012, 18:45
Gosiu przy wyborze koloru okien najlepiej od razu sprawdź dostępność innych elementów.
Mi się zachciało okien w kolorze winchester i teraz nigdzie drzwi nie mogę dostać (w rozsądnej cenie ;))
Kolor słupków też za bardzo mi nie wyszedł bo lakierobejc w tym kolorze nie ma. A w złotym dębie czy orzechu są.

A i gratuluje pierwszej warstwy :)

autorus
28-05-2012, 18:48
ja biorę białe i mi do wszystkiego pasuje :)

Tomasz Antkowiak
28-05-2012, 19:20
Gosiu przy wyborze koloru okien najlepiej od razu sprawdź dostępność innych elementów.
Mi się zachciało okien w kolorze winchester i teraz nigdzie drzwi nie mogę dostać (w rozsądnej cenie ;))
Kolor słupków też za bardzo mi nie wyszedł bo lakierobejc w tym kolorze nie ma. A w złotym dębie czy orzechu są.

A i gratuluje pierwszej warstwy :)

winchester to strzelba a nie kolor, dlatego nic ci nie pasuje :D

Kamila i Marcin
28-05-2012, 19:31
ja biorę białe i mi do wszystkiego pasuje :)

My okna białe, rolety białe, bramy garażowe białe.. a drzwi wejściowe koloru orzech :) w razie w przemaluje na biało :rotfl:

Gosia_A
28-05-2012, 20:27
Kwitko-powoli się do tego przekonuję, tj. jednak do koloru bardziej popularnego...:/ Chciałabym mieć jasne okna, ale chyba faktycznie byłby wtedy problem ze słupkami i innymi elementami drewnianymi na elewacji-a mamy tego całkiem sporo...Mi osobiście białe okna również się podobają-tym bardziej, że chcemy mieć elewację w odcieniach szarości, tylko odrzuca mnie od nich nieutwardzona droga i meeeega meeeega meeeegaaaa dużo kurzu, a co się z tym wiąże...wiadomo:(

do pierwszego starcia z wykonawcą...nie odniosę się...;P

netbet
29-05-2012, 07:42
... ja ci powiem jak to było u nas z oknami...
chciałem białe ( wiadomo - cena ) ślubna chciała kolorek... przystałem na kolor jednostronny ( wiadomo - cena )... ślubna chciała z dwóch stron kolorek... przystałem na kolor z dwóch stron ( zacząłem szukać czegoś taniego - wiadomo ) ... wszystkie przepychanki zajęły nam jakiś miesiąc:cool:

..ale powiem ci z doświadczenia - człowiek sie przyzwyczai do wszystkiego... nawet do tego koloru wewnątrz... teraz to mi sie nawet podoba, bo syfu tak nie widać, a drogę dojazdową mamy raczej "pylącą"

generalnie szukaj okien z dobrych profili... kolor to sprawa marginalna..:cool:

cronin
29-05-2012, 08:14
Białe są uniwersalne i tańsze, ale... no własnie strasznie się brudzą i żółkną, miałam mieć białe ale skończyło się na obustronnie kolorowych, szare więc brudu nie widać będzie (mam nadzieję :) ), zawsze cenę negocjujesz :)

Tomasz Antkowiak
29-05-2012, 09:56
dzieki za wasze opinie

Netbet - a gdzies czytalem ze ty "to rozrzutny jestes" ? ;)

w kwestii profili wlasnie to cos nt tych powyzszych wiecie? suche dane od producenta/sprzedawcy to wiadomo, marketing. ale moze macie ktores z nich u siebie? jesli nie to na jakich profilach macie okna? tak jak pisalem juz wczesniej - nie kupimy niewiadomo czego bo "wiadomo - cena", ale nie chcieli bysmy tez zalowac...

Netbet - co macie u siebie? Kwitko, jakie wy macie okna (profil, szyba) ?


PS. wczoraj nie dalem rady, raz ze ciagle doskwiera mi kolano, dwa ze glowa prawie mi pekla (zatoki...:/) ale dzis jestem jak mlody bog tak ze murujemy :D

netbet
29-05-2012, 10:38
Netbet - a gdzies czytalem ze ty "to rozrzutny jestes" ? ;)

Netbet - co macie u siebie? Kwitko, jakie wy macie okna (profil, szyba) ?



...my mamy Gelany 5 komór, dwie szyby, kolor złoty dąb... obustronnie.

stanęło na kolorze x2 dlatego że dostaliśmy super, hiper, zajeb.. cenę... i tylko dlatego.

... dla nie okna jak okna... profil jak profil, ale z czystym sumieniem nie mógłbym go polecić...

z byle gówna mozna zrobić niezłe okno, za ten cały misterny plan potrafi wziąć w łeb jak trafisz na partaczy którzy to montują... i np: ramy ci się pokrzywią, albo nie będą się otwierać normalnie...

z oknami to sa jaja jak berety.

Tomasz Antkowiak
29-05-2012, 11:23
ok, i jak wam te 5 komor sie zima spisywalo ?wg ciebie wystarczy, czy warto jednak szarpac sie na np 6? na szybach cos tam sie znam, wiec to kwestia wtorna, ale o rofilach nie wiem nic - jestem nieskazony wiedza kompletnie :) kazdy swoje zachwala, poleca, konkurecje rownoczesnie obsmiewajac

a muratorowe poradniki to w wiekszosci sposnorowane teksty i mowiac szczerze tak jak sie zabralem za czytanie tak od razu odstawilem bo wkurza mnie taki brak obiektywizmu. jak juz idze na pierwszej stronie info ze "pertnerem" "porownania" jest np. oknoplast to od razu wiem jak to "porownanie" wyglada...

troche jak w dniu swira "nasza naszosc jest naszejsza" a nasze profile najlepsze... i wez tu badz madry... dopiero mury zaczynam a juz mysl o oknach mnie wpienia :D

Kwitko
29-05-2012, 18:05
My mamy pięciokomorowe, dwie szyby ale jaki profil to nie mam pojęcia :confused: Mogę sprawdzić jeśli chcesz. Tylko że ja jeszcze nie wiem czy mogę je polecić. Nie mieszkamy jeszcze z nimi więc na razie wiem tyle że nie miały żadnych wad ani uszkodzeń, wykonane estetycznie, otwierają się ;)

Tomasz Antkowiak
29-05-2012, 22:07
dawno nie bylo zdjec, wiec nadrabiam :)

stan na niedzielny wieczor... wyszlifowana cala pierwsza warstwa i widmo inwestorki...porusza sie tak szybko ze nie sposob uchwycic na zdjeciu... cos knuje przy mojej akacji
https://lh4.googleusercontent.com/-Ic935pcnLXY/T8U1sNR-XhI/AAAAAAAAC1E/8TeA87dn3Iw/s800/P5270006.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-gM4C-cq9X1w/T8U16Y9xbwI/AAAAAAAAC18/Ux92AOdiHlY/s800/P5270013.JPG

i stan na dzisiejszy wieczor :)

https://lh6.googleusercontent.com/-ty8e_ebuhsk/T8U4ZuNi12I/AAAAAAAAC2g/97_uJ86AuwI/s800/DSC00350.jpg


powiem tak: bloczki nie sa idealne, ukladac cienka spoine ta dziwaczna specjalna kielnia nie jest wcale tak einfach, ja tez jakos szczegolnie doswiadczony nie jestem (wlasciwie to wcale), nie jestem tez pewnie zbyt dokladny... czyli w sumie az 4 minusy... ale 4 minusy to 2 razy po 2 minusy, czyli minus i minus daja plus, wiec mamy 2 plusy czyli w sumie jeden wielki plus w postaci mojej zadowolonej i usmiechnietej geby :D

podsumowujac: jest super, sciana rosnie jak na drozdzach, do kielki da sie przywyczaic, nierownosci bloczkow nie sa duze i mozna je migiem zeszlifowac... super super super:) mamy juz 3 warstwy frontowej sciany, a gdyby nie to ze teraz musze polozyc pod oknami prety zbrojeniowe to mieli bysmy 4 :) murowanie jest ekstra :)

Kamila i Marcin
30-05-2012, 09:48
Rewelacja.. ehhh miło powspominać ten etap budowy.. nawet pomagałam wtedy mężowi.. al potem powiedziałam mu, że w ciąży jestem i koniec pomagania.. pręty pod oknami też zatapialiśmy..po pół metra dłuższe z każdej strony niż okno..
powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie murowania z czegoś innego niż BK.. to się muruje przyjemnie:)

cronin
30-05-2012, 09:54
a jakie pręty wmurowujecie? normalne zbrojeniowe o małej średnicy? , bo wiem że są takie drabinki zbrojeniowe specjalne

LukaszKRK
30-05-2012, 10:29
Kibicuje tu cały czas po cichutku i podziwiam, pierwsza warstwa poszła na zwykłą spoinę czy też cienką a tak wygląda tylko?

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 10:40
z jednej strony mi nie wejdzie az pol metra, bedzie mniej, trudno

wkladam zebrowany pret fi8 bo taki akurat mam, drabinki owszem sa, ale sa nierdzewne i drogie w porownaniu z pretem zbrojeniowym... wiec jesli producencji BK sami daja wybor to ja wybieram pret:) troche operacji wprawdzie wiecej, bo trzeba pret przyciac, trzeba zrobic rowek, trzeba zatopic prety...a tak tylko sie wklada drabinke...

Kamila i Marcin
30-05-2012, 10:41
My wmurowaliśmy 2 pręty fi 6

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 10:43
Kibicuje tu cały czas po cichutku i podziwiam, pierwsza warstwa poszła na zwykłą spoinę czy też cienką a tak wygląda tylko?


pierwsza jest na zaprawe, zeby wypoziomowac... jak sie okazalo pozniej z tego poziomowania nic nie wyszlo i trzeba bylo strugiem do bloczkow poprawic...no ale bylo minelo :)

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 11:30
My wmurowaliśmy 2 pręty fi 6


rozumiem ze nic sie nie dzieje, pomimo BK w klasie 400? jesli poloze 2xfi8 a do tego mamy blczki twardsze (500) to bedzie wystarczajaco mocne

Kamila i Marcin
30-05-2012, 12:50
dzwoniłam do małża i dokładnie nie pamięta, ale raczej fi 8 było dawane i u nas gęstość 400 i nic się nie dzieje, nie pęka ani nic z tych rzeczy

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 13:16
ok, dzieki

KRISTEL
30-05-2012, 14:20
Gratuluję,widać już postępy .NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY.Pozdrawiam.

Gosia_A
30-05-2012, 21:09
inwestorka dzisiaj też coś zrobiła na budowie...poszła zrobić kilka zdjęć:D

Gosia_A
30-05-2012, 21:12
dzisiaj inwestora aż noc zastała, ale nie poddał się, nosił, smarował, układał, dobijał...no i oczywiście sprawdzał poziom (pewnie, żeby inwestorka widziała i nie robiła afery;))
https://lh4.googleusercontent.com/-AsHuXSuDyqw/T8Z8f_Y66UI/AAAAAAAAAvs/87_w-lvp1CQ/s640/30.05.2012%2520%252833%2529.JPG

Gosia_A
30-05-2012, 21:13
ale wyszło mu całkiem nieźle, prawda? ja tam jestem z Niego dumna, bo kawałek domu już mamy...:*
https://lh4.googleusercontent.com/-3rc4ov09ic0/T8Z8emlnuzI/AAAAAAAAAvk/uVOrdenryBs/s640/30.05.2012%2520%25284%2529.JPG
na pierwszym planie-od frontu po prawej widać już nawet okno w kuchni, a kawałek dalej na lewo-drzwi wejściowe...
teraz jest 22:15, a Tomasz jeszcze nie wrócił z pola bitwy...a to mi powtarza, "żem uparta" ;)

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 22:36
no dobra, jestem :) muruje sie fajnie, a przy dobrej zabawie (i piwku:)) czas szybko plynie. do kielni reka przyzwyczaja sie szybko, nie wyobrazam sobie teraz jej nie miec. wazna jest konsystencja kleju, jesli jest odpowiednia to idzie robota super. warto tez jednak nie rzucac sie od razu na caly worek kleju bo zanim go wyrobimy to konsystencja z tej idealnej zmieni sie nam w taka juz ciut za gesta i bedziemy klac.

zabraklo mi kleju na doslownie 3 bloczki aby 6 warstwe z przodu zamknac, skoncze to jutro i zaczne boki, bo 7 warstwe bede juz chyba musiac z jakiegos podestu... poprubuje jutro, ale kurde moze byc juz ciut za wysoko (glownie aby sie wychylic i pion sprawdzic)


EDIT. dzis tj 30.05.2012 bylo wyjatkowo wazne swieto. ktora z pan je obchodzila? :D

Gosia_A
30-05-2012, 22:44
żona obchodziła, nie zauważyłeś?;P

Tomasz Antkowiak
30-05-2012, 22:51
ciemno bylo, lampe przynioslem pozniej :D

Tomasz Antkowiak
31-05-2012, 07:26
na takim etapie skonczylem wczoraj

bylo juz ciemno wiec zdjecie z dzis rana

https://lh4.googleusercontent.com/-7RZBmmbQvFE/T8cOXx3x-5I/AAAAAAAAC20/_V_5OYJ89Lg/s640/DSC00351.jpg

Kamila i Marcin
31-05-2012, 08:14
EDIT. dzis tj 30.05.2012 bylo wyjatkowo wazne swieto. ktora z pan je obchodzila? :D

po 20.00 obchodziłam to święto.. dziś jeszcze ważniejsze dla mnie.. takie osobiste:)

pięknie idzie murowanie

Tomasz Antkowiak
31-05-2012, 08:29
po 20.00 obchodziłam to święto.. dziś jeszcze ważniejsze dla mnie.. takie osobiste:)

Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego ? :D

Kamila i Marcin
31-05-2012, 08:37
eeee nieee.. zaraz będę pisać w dzienniku to wspomnę o tym święcie :)

Tomasz Antkowiak
01-06-2012, 08:17
pada deszcz... wiadomo, w koncu weekend za pasem, musiala sie pogoda spierd... ehh :(

Kamila i Marcin
01-06-2012, 08:36
no tak wtedy kiedy można coś podgonić to pogoda się psuje.. w tamtym roku jak stawialiśmy ściany to prawie cały lipiec lało i można było policzyć na palcach dwóch rąk kiedy Marcin murował.. za to od sierpnia do połowy stycznia pogoda dała nam zamknąć stan surowy

a na fundamentach mieliśmy śnieg, który spadł 3 maja..

Tomasz Antkowiak
01-06-2012, 13:30
przestalo padac...nawet troche chyba odsycha na zewnatrz... jeszcze 1,5 h w robocie i na budowe :)

termometr na parapecie biura mowi mi ze jest prawie 18 stopni, ale widze ze dosc mocno wieje... no coz, nic to :) pomuruje troche mam nadzieje, jesli sie pogoda przez te 1,5 h nie spierdzieli.

piuma
01-06-2012, 20:34
Masz bardzo motywujący tekst w podpisie, chyba sobie przepiszę i powieszę w centrum naszego mieszkania.
Będę śledziła wasze postępy, wianki są prześliczne, mury same rosną, ach! Czy żona ma inne talenty do robótkowania?

Tomasz Antkowiak
01-06-2012, 21:17
Masz bardzo motywujący tekst w podpisie, chyba sobie przepiszę i powieszę w centrum naszego mieszkania.
Będę śledziła wasze postępy, wianki są prześliczne, mury same rosną, ach! Czy żona ma inne talenty do robótkowania?

helo:)

tekst A - LIPALI "Upadam"
tekst B - LUXTORPEDA - "Hymn"

zamiast wieszac proponuje posluchac, sluchac czesto :D

zona ma wiele talentow, nie smiem wyliczac bo pewnie bym jakis pominal ;) pewnie wywolana do tablicy odezwie sie sama.

jesli nie trafilas jeszcze do pracowni ArchiTeka to polecam ci ich, nasz domek jest wlasnie od nich. moze i nie maja setek projektow, ale to tez jest zaleta - latwiej ogarnac te ktore sa dostepne :)


z tematow ogolnych:
niby sie przejasnilo i pol worka kleju urobilem... i cale szczescie ze tylko pol bo po 20 znow zaczelo padac
na cale szczescie zdarzylem skonczyc i tylko sprzatanie bylo w deszczu.
moze i nie wiele ale w narozniku jadaloni (kolo orzecha) mamy juz 4 warstwy a na pozostalej scianie jadalni (od domku na drzewie) prawie pelne 3 (zabraklo kleju na 1 bloczek ktory musze dociac do 56cm).

mam nadzieje ze jutro nie bedzie padalo to pociagne troche wiecej. musze tez skoczyc po rusztowanie bo powyzej 6 warstwy nie dam juz rady...ale o tym chyba pisalem, albo mam dejavu...

Gosia_A
01-06-2012, 21:44
poczułam się wywołana do tablicy, więc odpisuje...stwierdzam, że ma talent do robienia niezłej pizzy w ekspresowym tempie ;) tak poza tym to raczej jestem nieskromna, więc o pozostalych talentach nie wspomnę...;Pheheh ;) robótki lubię bardzo,ale tylko te ogrodowo-florystyczno-dekoratorskie (jak to mądrze brzmi, hehe), nienawidzę za to szyć (nie potrafię), jestem chora, jak mam guzik przyszyć-wiem, że może to być niezrozumiałe, ale tak mam;) to tak w skrócie

Tomasz Antkowiak
02-06-2012, 21:40
dzis udalo sie costam podciagnac, nie tyle ile bym chcial no ale zawsze cos

niestety, pogoda byla "w kratke" kilka rady solidny deszcz wyganial mnie pod daszek, mocny wiatr wdmuchiwal w oczy pyl z bloczkow pomimo okularow... nie bydowalo sie najlepiej, no ale costam zrobione jest :)

zdjecia dla porownania ze stanem poprzednim

https://lh4.googleusercontent.com/-TN2nCHDuJRs/T8p4Pw6C7LI/AAAAAAAAC3c/uN55o0-ENpY/s800/DSC00356.jpg


i drugie, widok spod naszego orzecha :)
https://lh3.googleusercontent.com/-sKuai7lzdbM/T8p4UCeU-KI/AAAAAAAAC3k/zkgOKxVC35A/s800/DSC00357.jpg

Kwitko
02-06-2012, 21:54
No kawał ściany :wave: I nawet prosto Ci wychodzi to murowanie... ups sklejanie :P

Tomasz Antkowiak
02-06-2012, 22:11
robie na trzezwo to wychodzi prosto :D

a mowiac odrobine bardziej powaznie to sie naprawde bardzo przyjemnie klei. po jakims czasei ta smieszna kielnia przyrasta niemalze do reki i robota idzie blyskawicznie a klej jest rozprowadzony idealnie.

jedyna wada jaka w tych bloczkach dostrzegam to brak uchwytow. bylo by duzo wygodniej gdybym mial wersje z uchwytami...no ale z drugiej strony nie ma co nazekac... te sa jednak znaczaco tansze :)

klej wiaze szybko, po 10-20 minutach trudno jest juz przyklejony bloczek rekoma zdjac, po godzinie, poltorej w zasadzie aby go ruszyc trzeba solidnie uderzyc mlotkiem.

klej kupujemy tez w leroy merlin - "inter grąd - zaprawa do betonu komorkowego i silikatow" - 16 zeta za worek 25 kg. na to co mam postawione (5 palet bloczkow zeszlo) zuzylem 3,5 worka. duzo? malo? nie wiem, pewnie da sie kleic oszczedniej i z mniejszym odpadem (czasem cos mi kapnie, czasem gdzies wycieknie itp) ale nie uwazam zeby taka ilosc byla jakas porazajaca i zbyt wysoka.

Kamila i Marcin
03-06-2012, 09:20
u nas na 1 paletę szedł 1 worek kleju Atlasa tylko u nas były uchwyty (i pióro wpust) i jak się kielnią przeciągało, to troszkę kleju wpadało do środka

Tomasz Antkowiak
04-06-2012, 20:43
dzis sie chwale :)

nasza pociecha narysowala rysunek na konkurs muratora :)

LINK (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204155-1-czerwca-Konkurs-dla-Dzieci&p=5402499&viewfull=1#post5402499)

i dostal nagrode :D

HA ! :)

post budowlany bedzie za chwil kilka, jak sie ogarne, z kurzu otrzepie, cos zjem i zdjecia przegram...

piuma
04-06-2012, 20:52
Fantastyczny rysunek!!

Gosia_A
04-06-2012, 21:10
szczególną uwagę proszę zwrócić na "mamę z kubkiem kawy na górze piachu"...hahahaha!!! :D teraz już wiadomo, co robi mama na budowie...;) (rysował sam, bez podpowiedzi)

piuma
04-06-2012, 21:13
Ja bym się zastanowiła nad tym, gdzie jest tata? Za łopatą, za drzewkiem czy w domu pilnuje pieca?

Tomasz Antkowiak
04-06-2012, 21:36
ok, wstepnie sie obczyscilem, nasycilem pierwszy glod wiec zdjecia...

staram sie robic zdjecie z tego samego ujecia aby mozna bylo porownac z poprzednim... moze sie nawet kiedys pokusze i zrobie ztego jakis slideshow :) od pustej dzialki az po stan obecny.

tymczasem dzis tylko pol worka kleju, no ale pol worka kleju, to wychodzi mi pol palety bloczkow, czyli 24szt, czyli jakies 3,5 m2 sciany... nie malo :)
jak dotad wymurowalem 5,5 palety bloczkow, z czego 1,5 palety (dokladnie co do 1 sztuki) zeszlo na pierwsza warstwe - czyli na zaprawe. zatem na klej poszly 4 palety, kleju zuzylem 4 worki - czyli 1 paleta / 1 worek... worek kosztuje 16 PLN. cement skolei kosztuje 8 pln/worek. na pierwsza warstwe (przypominam 1,5 pelety bloczkow) zuzylem 5 workow kleju... wiec pytam sie: gdzie niby ta oszczednosc murowania na zaprawe? ja nie widze :)

https://lh6.googleusercontent.com/-W8khMAQas5c/T80YKHCc5UI/AAAAAAAAC34/LnXThelyW_M/s800/DSC00363.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-zWjvH-8gRik/T80YOBbJYII/AAAAAAAAC5Q/3ZbHzPYSRFk/s640/DSC00365.jpg

widok z "kominka" na salon, jadalnie i naroznik kuchenny. po za dwoma slupkami 25x50cm nie bedzie tu zadnych sian :) dla porownania ten sam widok ale z wizualizacji
https://lh4.googleusercontent.com/-PCvBo2tIJGQ/T80YXfcxvpI/AAAAAAAAC4o/dFaiSl-zp8o/s800/DSC00369.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-kAfi2owgjXY/TxRnkym5GBI/AAAAAAAABpg/JUxdn6uHNwA/s912/TK12salon%2520na%2520kuchnie.jpg


troche za maly kat obiektywu w telefonie, ale moze jutro strzele zdjecie troche szerszym obiektywem z aparatu i bedzie lepiej widac prownanie :)

Kamila i Marcin
05-06-2012, 09:51
Fajne porównanie te dwie ostatnie fotki.. można porównać co i jak.. a nie takie suche zdjęcia.. rewelacyjny pomysł..

a obrazek synka.. superrrrr szkoda, że mój tylko rozrzuca kredki..

Tomasz Antkowiak
05-06-2012, 11:33
znowu leje deszcz...

nie ma sie jak rozpedzic z murowaniem... ehh

max-maniacy
05-06-2012, 15:14
Rzeczywiście super Ci idzie te klejenie. Wygląda równo i bardzo czysto, nic nie wycieka spod bloczków.
Gratulacje dla synka. Obrazek świetny.

max-maniacy
05-06-2012, 15:29
co masz na ławach: papę, czy jakieś mazidło?

Gosia_A
05-06-2012, 19:31
no to ja pochwalę się swoją "wiedzą budowlaną', a co...;) najwyżej Tomasz mnie poprawi ;P
na ławach mamy mazidło (Dysperbit), którym osobiście "szmarowałam" z najmłodszym Inwestorem i na to specjalną folię do izolacji fundamentów, prawda mężu? :D

Tomasz Antkowiak
05-06-2012, 20:03
dobrze gada, dac jej wodki :D

dysperbit + folia do izolacji poziomej (taka gruba) o szerokosci 40cm

w kwestii BK to ma on swoich przeciwnikow jak i zwolennikow, jak zreszta kazdy material budowalny pewnie. MSU ma racje twierdzac ze w przypadku sciany 2W na sciany trzeba brac to co najtansze... choc pojecie "najtansze" wg mnie trzeba tu rozumiec ciut inaczej...

w przypadku samodzelnego budowania uwazam ze jako koszt postawienia metra kwadratowego sciany nalezy przyjac tez latwosc wykonania (tuz obok ceny surowcow). pomijajac na chwile moja awersje do ceramiki, BK na cienka spoine w pojedynke mozna ukladac naprawde latwo i szybko. rownie latwo da sie go obrabiac. Ceramika jest lzejsza, ale i mniej wdzieczna w obrobce/cieciu, no i trzea ukladac na zaprawe (chyba ze wersje szlifowana kupimy...ale tu w leb bierze podstawowe zalozenie - cena). silikatow nie znam.

to co jest u nas postawione to jest efekt w zasadzie chyba 4 lub 5 popoludni w pojedynke (niestety pogoda nie dopisuje wiec muruje "w krakte"), a to jakies 35m2 sciany w sumie...

pierwsza partie BK kupilismy w Leroy Merlin, dzis djechala kolejna, znow 6 palet (bierzemy po 6 bo tyle wchodzi na HDS ktorymi dysponuje te sklepy, a nam akurat 6 palet miesci sie na podlodze domu i nie trzeba ich wnosic :)) tym razem z Brico Depot dla odmiany :)

Tomasz Antkowiak
06-06-2012, 11:20
dzis pogoda dopisuje, ja czuje moc (pewnie majacy nastapic juz za 4 h dlugi weekend tak nastraja:)) wiec pociagne dzis, jak sie zepne to moze palete udalo by sie polozyc :) litr jakiegos energetyka, jakis power metal w uczy i jazda :D

max-maniacy
06-06-2012, 17:02
dzięki inwestorko za odpowiedź:)
a inwestor niech uważa z tymi energetykami, bo to wypala wnętrzności;)

Tomasz Antkowiak
06-06-2012, 22:26
wnetrznosci wypala woda ognista... podobno :D

ale ja w to nie wierze

Tomasz Antkowiak
09-06-2012, 23:15
spotkalsmy sie dzis z kolega... z moim kolega z podstawwoki. widzielismy sie po raz ostatni majaac po 24 lata... czyli 7 lat temu.

i nic by z tego n bylo jkaby nie zona inwestorka i jej fejsbuki :) napity jestem i ide spac :D wasze zdrowie :D

Tomasz Antkowiak
11-06-2012, 19:50
byl czas rozpusty, przyszedl czas pukuty ;) poskrecalo mi dzis plecy i nie bardzo moge sie okrecic w lewa strone... :) ale milosierna zona inwestorka natarla mi plecy ketonalem i jutro bede (znow) niczym lody bog

zdjecia z budowy za chwil kilka. jak pozgrywam to posta wyedytuje...
z ciekawostek to dostalismy dzis f-re za cegle na nasze "salonowe slupki", "kominkowa scianke" oraz "symetryczna do kominkowej scianki scianke"... w sumie porazajaca ilosc 600 cegiel :)

mily pan z cegielni (ktora jak juz bede mial w rekach cegle bede polecam i reklamowal) przyslal dzis proforme z informacja ze dali nam extra rabat... w sumie mile bo nie pytalismy nawet... nie przyszlo mi do glowy aby prosic o rabat, bo cegla byla mega tania (az podejrzane:)) a do tego cegielnia wysle nam 2 paletki z drugiego konca polski bez zadnego problemu w porazajaco niskiej cenie:)
no ale rabat postanowili przyznac...chyba bardziej dla jaj, bo po rabacie fakturka opiewa na okraglutka kwote 666 PLN brutto (wliczajac przesylke:)) fajna ta ciegielnia :)


EDIT:

foty swierzutkie - dzisiejsze:)
https://lh6.googleusercontent.com/-GZmaiSNxyP0/T9ZKbHk7UFI/AAAAAAAAC5Y/-tUfZbkDrEc/s800/DSC00378.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-Ri68tTXyVQA/T9ZKdok2qiI/AAAAAAAAC5g/z3r8Uxj7y88/s800/DSC00379.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-0troMGBken4/T9ZKf5_s56I/AAAAAAAAC5o/frNyNlJH-xw/s640/DSC00380.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-EfPQJ5Vw4w4/T9ZKp9-F09I/AAAAAAAAC6I/X93qmeIMI6c/s800/DSC00384.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-zUCwzGWqDd0/T9ZKsBq5ZmI/AAAAAAAAC6Q/Yp1KRDQa0bo/s800/DSC00385.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-AZhoFAbamCI/T9ZKuLYrCAI/AAAAAAAAC6Y/qyNppOGSiRc/s800/DSC00386.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-6Lhb1IcSX8Q/T9ZKwSp5EMI/AAAAAAAAC6g/i0HHUTyN0fY/s800/DSC00387.jpg


EDIT 2:)

wlasnie sie zorientowalem ze wczoraj minely dokladnie 3 miesiace od dnia kiedy zaczelismy kopac pod lawy :)

MusiSieUdac
11-06-2012, 20:27
666 -cegla z piekła rodem;)

No to dawaj te fotki murarzu

Pozdrawiam, szpachel mistrz :lol:

Edit: dziecie jak burza, fajnie:)

Ps. dales prety pod okna?

Tomasz Antkowiak
12-06-2012, 08:47
tak, zebrowane fi8, po pol metra na strone w plusie (za wyjatkiem jednego okna gdzie jest 20cm w plusie z jednej strony)

cronin
12-06-2012, 10:46
Ładny ten twój szary betonik (albo fotki takie ładne wychodzą :) ), ja się ciągle zastanawiam, bo u mnie on słabo w liroju wygląda, taki pokruszony, a cenę na biały gładki solbet mam 7 zł z transportem, więc różnica wychodzi jakieś 1300 zł. Dużo odpadów masz? i na jaki klej robisz?

Tomasz Antkowiak
12-06-2012, 11:44
klej intergąd (tez z leroy'a, 16 zeta za worek 25kg), odpadu jest niewiele bo staram sie optymalizowac zuzycie jak tylko sie da

bloczki zamaist z leroy'a polecilbym dzis z brico lub castoramy, prefaber łagisza... sa lepsze jakosciowo mam wrazeieie

krzysztof5426
12-06-2012, 17:31
Masz wyjątkowy porządek na budowie. Widać, że ekipa składa się z ...
Dawno tak porządnego placu budowy nie widziałem.

Tomasz Antkowiak
12-06-2012, 20:17
oho... uderz w stol to sie zona inwestrka, naczelna czyscicielka i porzadkoutrzymywaczka oraz prostoscianosprawdzaczka, odezwie ;)

porzadek to jej zasluga :) ja sprzatam wylacznie narzedzia. a mlody dzielnie pomaga zamiatac :)

dzis przyjechala nasza recznie formowana cegla na slupki i scianke kominkowa oraz ta druga ktorej nazwa jest za dluga aby przytaczac...

cegla jest przesliczna...no i mega mega krzywa, zgodnie z oczekiwaniami :)

pozniej wkleje foty jakies

https://lh3.googleusercontent.com/-Cp-5evmi9zs/T9eU81-QP0I/AAAAAAAAC68/6Zqfbrw-7QA/s800/DSC00394.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-WbOSrDly0Jc/T9eVLzkGOwI/AAAAAAAAC7c/NBS1sWoP664/s800/DSC00398.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-fYWpl8WvRcs/T9eVO9EhTBI/AAAAAAAAC7k/BXXVSOviX4s/s800/DSC00399.jpg


OK, to teraz jeszcze szybkie info nt cegly i cegielni

konstruktor zarzadzil nam podczas adaptacji ze slupki ktore chcemy miedzy salonem a kuchnia zamiast sciany nosnej maja byc z cegly pelnej w klasie 20...
i wydawalo sie wszytsko ze spoko, do czasu kiedy zaczalem szukac takiej cegly :) niestety, w zadnej hurtowni w poznaniu i najblizszej okolicy nie udalo mi sie kupic cegly pelnej w klasie 20... maks co maja to klasa 15... lub ewentualnie klinkier, ale ten po pierwsze primo nam sie nie bardzo podoba (chcielismy cegle rozbiorkowa na te slupki), po drugie primo zwykle nie jest pelny, po trzecie primo jesli mialby byc ladny to jest drogi :)

no i zaczalem dzwonic po cegielniach... i tu znow rozczarowanie bo nikt nie chce/nie moze wyslac 600 cegielek w swiat...

az, juz na odczepne zadzwonilem do cegileni Hoffmanowska z Krasnika... i tak bardzo zdziwiony moim problemem Pan oznajmil ze nie widzi zadnego problemu i moga mi wyslac tyle cegly ile chce...nawet 1 sztuke... malo tego, cena jaka podal za przesylke palety mocno mnie zaskoczyla... bardzo mocno - na plus oczywiscie :)

jeszcze bardziej zaskoczyla mnie cena cegly :)

kupilismy odmiane ZENDRA, czyli najdluzej palona i najbardziej wytrzymala odmiane jaka produkuja. charakteryzuje sie tez wyjatkowo nieregularnym ksztaltem, peknieciami, przebarwieniami, przypaleniami itp itd... czyli dla przecietnego milosnika klinkieru jest wyjatkowo obrzydliwa... jak stwierdzil tesc (ktoremu w udziale przypadnie wybudowanie tych 2 slupkow) "jest fatalna" :D ale nam o wlasnie taka cegle chodzilo, kolor jest genialny, jest twarda jak kamien, pieknie dzwoni... no i jest recznie formowana :D

cena za cegle wraz z dostawa z Krasnika do nas wyniosla 1,11 PLN brutto/szt

cegielnia Hoffmanowska, wyslala nam cegle "na przelew", sama z siebie dala rabat, bez przypominania, proszenia, robienia laski itp itd...

podsumowujac: gdyby ktos, ktokolwiek mial potrzebe kupienia pieknej recznie formowanej cegly za rozsadne pieniadze to bardzo bardzo polecam

CEGIELNIA HOFFMANOWSKA (http://www.hoffmanowska.pl/)

max-maniacy
13-06-2012, 16:49
A no widzisz, a u nas cegły z rozbiórki mieliśmy całą kupę.
Wujek mojego męża rozbierał szopkę (stary poniemiecki budynek). Leżała ta cegła, aż ją komuś oddał. Jeszcze pół tej szopki zostało, ale niedługo też to rozbiorą. I mój mąż stwierdził, że resztę tych cegieł to on weźmie. Jeszcze nie wie po co, ale do czegoś się przyda.:yes: Może na komin, albo ziemankę

piuma
13-06-2012, 20:00
A wiem z której cegielni, jeździmy koło niej :p

Kwitko
13-06-2012, 20:08
To się u Ciebie dzieje. Ja zapatrzona w te moje tynki to nie miałam za bardzo czasu zaglądać ale postępy widać. Jeszcze trochę i ściany będziesz miał skończone. Ciekawa jestem jak będą wyglądać te słupki. Znaczy że one będą takie krzywe jak cegła? Czy ma być w miarę równa powierzchnia?

Gosia_A
13-06-2012, 20:46
buuuahhahahahaaaaaa...to się popłakałam aż ze śmiechu, tak mnie ten Mąż Inwestor rozbawił swoimi stwierdzeniami
naczelna czyscicielka i porzadkoutrzymywaczka oraz prostoscionosprawdzaczka
coś w tym chyba jest, no ale ktoś jest od rozkazywania, a ktoś od sprzątania...:D
cegła rzeczywiście jest super, przede wszystkim barwa...jasna-taką właśnie chcieliśmy,a co do układania...mam nadzieję, że jakoś pójdzie...nie za krzywo ;)

Tomasz Antkowiak
13-06-2012, 20:47
slupki maja byc pionowe :) i pewnie na tym koniec
rowna powierzchnia jest mozliwa do uzyskania tylko po otynkowaniu... no ale tym to wy sie lepiej znacie ;>

MusiSieUdac
14-06-2012, 06:46
Powiem tak, piekna cegla, naprawde cudo...ale nie zazdroszcze Ci murowania z niej ;)

Tomasz Antkowiak
14-06-2012, 08:11
oj tam oj tam :) skoro da sie z kamienia to i z tego sie da :D

Tomasz Antkowiak
15-06-2012, 21:19
jutro tesc robi podejscie do ceglanych slupkow... cos czuje ze bedzie "kolorowo" :)