PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze TK12



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

Gosia_A
05-09-2013, 20:22
tylko ja nie należę do tych, które lubią się pokazywać z każdej strony...w zasadzie to z żadnej nie lubię ;)

Reze
06-09-2013, 15:53
Witam się pięknie w Waszym dzienniku.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych wyczynów. Domek pięknie rośnie, roślinki się zadomowiły, a i synek Wam podrósł w trakcie budowy całkiem sporo :) Przeczytanie Waszego dziennika zajęło mi trochę czasu, ale jak ta lektura wciąga, to nie macie pojęcia :rolleyes:
Małgosiu, tyle pozytywnych wibracji od Was płynie, że chciałoby się mieć takich sąsiadów.
Życzę powodzenia, będę śledzić i podglądać, :) trochę to zabrzmiało jak w horrorze :) "śledzić i podglądać", ale tyle tu już perwersu było, że jeden więcej nie zaszkodzi.
Trzymam mocno kciuki za egzaminy.

rewo66
06-09-2013, 21:58
Reze gdzie ty tu widzisz perwersy toć tu wyłacznie powazna budowlana duskusyja się toczy. :P
A tak z innej beczki niezwykle grożny masz avatarek ;)

Łosiu
06-09-2013, 22:03
Czy to analiza budowy domu czy budowy Inwestorki, to zawsze jakaś tam budowa, czyli zakres tematyczny forum :)
A z tymi sąsiadami to racja, fajnie takich mieć. Na moich nie narzekam na razie, ale jacyś tacy mniej interaktywni są.. więcej k.. ch... leci z podwórek i figury nie takie ;) I znowu nie o tej budowie co trzeba :)

Tomasz Antkowiak
07-09-2013, 22:16
Towarzystwo sie widze rozochocilo... ;)

A my sobie spokojnie rozkladamy styropian... ciagle...
i w sumie tak jak nienawidze szalowania, nie przepadam za zbrojeniem, to przy styropianie tamte upierdliwe zajecia wydaja mi sie dziecinna igraszka... no cholery dostaje juz powoli. Wszedzie syf od styropianu, kulki pieprzone, mnijsze kawalki, wieksze kawalki... masakra. Maze zeby sie to juz skonczylo.

Reze. dziekujemy, choc w sumie to pamietam jak podobne wpisy sam umieszczalem u Kwitko, MSU, czy NetBet'a...

W kwestii sasiedztwa to niestety ale mamy juz obsadzone wszelkie mozliwie strony - nie zalapiece sie :)

Jest realna szansa ze jutro zamkniemy temat styropianu... maze o tym :)

nita83
07-09-2013, 22:19
tego białego cholerstwa nie da się zamieść, fruwa wszędzie, ja marzyłam o wielkim odkurzaczu, który to wessie :D

Tomasz Antkowiak
07-09-2013, 22:35
odkurzacz...
niestety kulki "kleja sie" do naelektryzowanej rury... zreszta do zmiatki tez, do smietniczki, noza, spodni, folii... do wszytskiego... :bash:

Gosia_A
08-09-2013, 00:36
normalnie aż po raz pierwszy odpisze z telefonu...A KTO,PRZEPRASZAM SZANOWNEGO KIEROWNIKA INWESTORA ZAMIATA TEN BAJZEL?;-)jak się nie da zamiatać styropianu,jak się DA!!!:-D
witaj Reze ciekawa jestem, czy ja kiedyś przeczytam nasz dziennik, podziwiam, że przez to przebrnąłeś:) [piękne psy...Twoje owczarki?]

aaa... temat mojej budowy anatomicznej uważam za zamknięty:-)

aiki
08-09-2013, 09:23
A ja z tel. nie mogę fotek wstawiać.
Nie wiem czy tylko ja tak mam czy wszyscy bo jeśli wszyscy to należałoby to zmienić.

pozdrawiam AK

cronin
08-09-2013, 10:16
Styropian, wciąż mam białe koszmary po nocach, bo to moja działka była :lol2: Gdybym teraz brała to wzięłabym izolbet superpodłogę, najmniej się z tego całego badziestwa kruszył. I ja nie przykładałam się za bardzo do odkurzania, z grubsza tylko, bo i tak przykryte folią i przygniecione wylewką, nie musi być sterylnie. A i tak miałam to we włosach i zębach i uszach i wszędzie :sick:

DEZET
08-09-2013, 12:31
Jakby się zainwestowało parę zł w drut kantalowy do wycinarki samoróbki , to by się nie "kulało" po budowie ;)

Tomasz Antkowiak
08-09-2013, 17:50
mam 10 metrow drutu, ale nie mam czasu ani weny ani ochoty robic wycinarki :)

Tomasz Antkowiak
08-09-2013, 20:41
Ma ktos moze sprezyne zewnetrzna do PEXa fi25mm? Chetnie odkupie, od reki. W zadnym markecie budowlanym nie maja, hurtowni instalacyjnych w zyciu nie odwiedzalem. Na allegro oczywiscie sa, ale pomyslalem ze moze ktos ma, i mu lezy zbedna. Ja musze kupic tak czy inaczej, wiec jesli komus by zawadzala to biore. Najdalej w srode musze miec ja u siebie wiec kwestia raczej pilna :)

DEZET
09-09-2013, 17:47
mam 10 metrow drutu, ale nie mam czasu ani weny ani ochoty robic wycinarki :)

Gosiu- widzisz i nie grzmisz? Jak można Matkę Inwestorkę w kulkach poniewierać?:lol2:

Gosia_A
09-09-2013, 19:36
Gosiu- widzisz i nie grzmisz? Jak można Matkę Inwestorkę w kulkach poniewierać?:lol2:

DEZET widzisz...Kierownik Inwestor chyba po prostu lubi, jak mu się tam czołgam z tą zmiotką i szufelką pod nogami...:P

Tomasz Antkowiak
09-09-2013, 19:55
Bez komentaza...

JAk mowilem ze trzeba zrobic przyzad do ciecie to bylo "po co" "do czego" " a nozem nie wystarczy" itp itd. Teraz to juz mam to gdzies :) Nie bedzie wycinarki... moze do elewacji sie zmobilizuje, ale nie wczesniej.

Mam nowe znienawidzone slowo, i w sumie to wysuwa sie na czolowke znienawidzonych...
Zabierzcie dzieci sprzed monitorow bo uprzedzam, jest to slowo wyjatkowo obrzydliwe...








P A K U Ł Y :sick::spam:



Dzis mi sie na 100% przysnia...

Jarek.P
09-09-2013, 21:19
Eeeee, przesadzasz, pakuły fajne są :)
Jak są równo wyczesane, to zupełnie jak rozwiane włosie hożej, klasycznej polskiej blond-dziewoi (takiej od rumianych policzków i nóżek bosych, co to prosto z porannej rosy do kurnika kury karmić...), sam miód :lol:

A tak poważniej, to pakuły robią się fajne zwłaszcza jak się zamiast nich popróbuje taśmy teflonowej i potem parę razy akcji zatytułowanych "dlaczego na ścianie rosną mi prawdziwki" przeżyje :)

Pakuły nakręcasz na pastę hydrauliczną?

J.

Tomasz Antkowiak
09-09-2013, 21:42
Eeeee, przesadzasz, pakuły fajne są :)
Jak są równo wyczesane, to zupełnie jak rozwiane włosie hożej, klasycznej polskiej blond-dziewoi (takiej od rumianych policzków i nóżek bosych, co to prosto z porannej rosy do kurnika kury karmić...), sam miód :lol:

Jarek ? Wciagasz cos? Czy moze wcierasz w dziasla ? ;)




Pakuły nakręcasz na pastę hydrauliczną?

J.

Tak.

Duzo tego nie mam, tylko rozdzielacze pozkrecac, ale i tak szalu dostaje...

rewo66
09-09-2013, 22:27
Zamiast pasty hydraulicznej wystarczy zwykły smar np. Towot. tys się nada ja tak robię. Lepiej mi się z tym pracuje niż z kupioną specjalistyczna pastą. Też nie lubię pakuł vel konopii ale tasma teflonowa to bardzo tymczasowe gówno i nadaje się tylko do czasowego zatamowania powodzi w celu zakupu konopii zwanych także pakułami :) Niektórzy moi kumple nawijaja pakuły i na to jeszcze dają tasmę teflonowa ale to już zbytek luksusu :P
Tomaszu nie narzekaj znajdą się jeszcze gorsze rzeczy. :bye:

Dafi Pe
10-09-2013, 06:11
Ma ktos moze sprezyne zewnetrzna do PEXa fi25mm? Chetnie odkupie, od reki. W zadnym markecie budowlanym nie maja, hurtowni instalacyjnych w zyciu nie odwiedzalem. Na allegro oczywiscie sa, ale pomyslalem ze moze ktos ma, i mu lezy zbedna. Ja musze kupic tak czy inaczej, wiec jesli komus by zawadzala to biore. Najdalej w srode musze miec ja u siebie wiec kwestia raczej pilna :)

http://www.bimsplus.com.pl/?k=strony_s&ns=133&pns=81
Wiem, że tu mogą mieć, ponieważ sprzedają rury PEX o takiej średnicy ;) Do czego taka średnica?

netbet
10-09-2013, 07:28
no własnie... do czego Ci taki pex?
ogrzewanie? podejście do rodzielacza? jakiś coś?

dobra rada ( przećwiczona :lol: ) ...rób w miedzi i lutuj! jak najmniej skręcaj! planuj tak instalkę jej łączenia żebyś mógł fragmenty demontować ( kłaniają sie śrubunki )

pozdro
NETbet

Tomasz Antkowiak
10-09-2013, 08:26
Sprezyne juz mam - wlasnie w BIMs wczoraj kupilem.

PEX 25 jest na zasilanie obu rozdzielaczy, oba konce kazdej rurki powyzej posadzki.

Gosia_A
10-09-2013, 09:19
hej hop:)
nie mogę nie napisać...Tomek niedawno mi doniósł, że dojechały do niego do pracy dziś...NASZE DRZWI!!!!!! normalnie już nie mogę się ich doczekać:lol2:ale jestem ciekawa, jak się prezentują na żywo...rety, rety, niech już będzie ta 17:00...;)

rewo66
10-09-2013, 11:30
Sami te drzwi wstawiacie jak zrozumiałem.

Tomasz Antkowiak
10-09-2013, 13:22
Tak, sami. Z tym ze oczywiscie dopiero po posadzkach.

Dafi Pe
10-09-2013, 18:08
podejście można też zrobić w PP, ale jak już masz wąż do tego, to rób z tego co masz;). A kształtki zaciskane, czy skręcane na śrubunki?

Tomasz Antkowiak
10-09-2013, 20:50
Przy rozdzielaczu mam zawor 1" ze srubunkiem i do niego kolano 1"-->PEX25 skrecane. Na kazdym rozdzielaczy po 2 takie zestawy.

karolinaciosaniec
12-09-2013, 11:22
No i jak te drzwi,:) wszystko OK?

Reze
12-09-2013, 11:33
No, pokaż już te drzwi :)
Chciałoby się w nie zapukać.

Gosia_A
12-09-2013, 17:25
drzwi wydają się śliczne, wydają się, bo niestety ich nie rozpakowaliśmy całych, bo nie mamy ich gdzie przetrzymywać takich rozpakowanych, a jest to "profesjonalnie" teraz zrobione/zabezpieczone, więc szkoda nam było je odpakowywać tak zupełnie. Rozcięliśmy tylko kawałek streczu, aby sprawdzić kolor, zajrzeć, czy nie są uszkodzone, porysowane itp. i zastreczowaliśmy ponownie;)
kolor jest naprawdę super-jak dla mnie idealny, drzwi wydają się bardzo porządne, starannie wykonane...a i klamka baaardzo mi się podoba...

poza tym...ja walczę z przeziębieniem, Tomek dziubie przy rurkach, może w weekend nadrobię zaległości zdjęciowe:)

karolinaciosaniec
14-09-2013, 20:34
A to gratuluję dobrego zakupu, już nie mogę doczekać montażu. Mam nadzieję, że jaką fotkę wrzucicie:D

Tomasz Antkowiak
15-09-2013, 21:08
Zaczalem rozkladac podlogowke... fajne to :)

Jedyna niefajna czynnosc to rozkladanie folii pod rurki... zwija sie ciagle, fatalnie sie tnie nozykiem... ciagle sie przesowa, kratki nie chca pasowac itp...

Ale rurki juz ida fajnie :) I bez wiekszego problemu mozna to robic jednoosobowo z 200 metrowej rolki... tylko metode trzeba miec ;)
Turlanie calej rolki zdecydowanie odpada. Szpula sie rozypuje, przewraca i jest dupa. Zdecydowanie lepiej jest rzucic cala rolke na srodek pomieszczenia i sobie rozwijac w miare ukladania sciezek. Po dojsciu do srodka pomieszczenia wystraczy rolke przewrocic "na plecy" i jedziemy powrot w przeciwna strone.

Jedyne co mnie troche porazilo to ilosc spinek jakie zuzylem... 200 sztuk na sama tylko kuchnie, 61 metrow rorki.

Jutro zebranie w szkole wiec pewnie nie uda sie nic podciagnac, ale moze we wtorek polozymy jadalnie...

Gosia_A
15-09-2013, 22:41
Jedyna niefajna czynnosc to rozkladanie folii pod rurki... zwija sie ciagle, fatalnie sie tnie nozykiem... ciagle sie przesowa, kratki nie chca pasowac itp...

dlatego jest to zadanie dla podwładnych:lol2: swoją drogą...faktycznie wymaga cierpliwości i opanowania ;)

zdjęć niestety brak...jakoś nie było kiedy

netbet
16-09-2013, 07:12
Zaczalem rozkladac podlogowke... fajne to :)

Jedyna niefajna czynnosc to rozkladanie folii pod rurki... zwija sie ciagle, fatalnie sie tnie nozykiem... ciagle sie przesowa, kratki nie chca pasowac itp...

..

..folię przypinaj w rogach tymi spinkami do rur a pasy foli sklejaj tasmą klejącą ... nic się nie przesunie.
tnij nozyczkami a nie nożem..

pozdro
NETbet

Tomasz Antkowiak
16-09-2013, 08:55
..folię przypinaj w rogach tymi spinkami do rur a pasy foli sklejaj tasmą klejącą ... nic się nie przesunie.
tnij nozyczkami a nie nożem..

pozdro
NETbet


Przypinamy ocynkowanymi papiakami :) pasy oczywiscie sklejamy szeroka tasma bezbarwna, Gosia ciela nozyczkami a mnie nie chcialo sie isc do domu wiec cialem czym popadnie (czytaj: nozykiem)

Dafi Pe
16-09-2013, 17:24
Wiem, że to może zbyt późno, ale może przyda się następnym czytającym dziennik - kładąc na styropian folię nieodzowna jest taśma dwustronna. Nakleja się ją na styropian na początku rozwijanego odcinka, przykleja/przykłada odpowiednio do miejsca z którego rozciągamy oraz do sąsiedniego pasa folii i lecimy do docelowego miejsca. Tam odcinamy folię na odp. długości, przyklejamy taśmę dwustronną i gotowe. Brałem udział w tym roku przy wykonywaniu ogrzewania podłogowego na hali o pow. 700 m2 i tam się trochę narozwijałem tej folii.

Co ile cm robisz pętlę? My tam robiliśmy co 10 cm ze względu na kubaturę pomieszczenia;)

Tomasz Antkowiak
16-09-2013, 20:15
Dafi, dzieki za rade.

Rozstawy rurek jade wg projektu, od 10 do 30 cm, zaleznie od pomieszczenia, rodzaju posadzki, kubatury, liczby okien, oczekiwanej temperatury i diabli wiedza co tam jeszcze ASOLT bral pod uwage :)

Gosia_A
16-09-2013, 21:58
no i stało się...Inwestorka mama Małgorzata od dzisiaj objęła nowe stanowisko: zostałam przewodniczącą Trójki Klasowej Rodziców Id:D
a co...trzeba się udzielać (ponoć, im więcej obowiązków, tym lepsza organizacja;))

asolt
17-09-2013, 07:05
Dafi, dzieki za rade.

Rozstawy rurek jade wg projektu, od 10 do 30 cm, zaleznie od pomieszczenia, rodzaju posadzki, kubatury, liczby okien, oczekiwanej temperatury i diabli wiedza co tam jeszcze ASOLT bral pod uwage :)

Czy diabli wiedzą co brałem jeszcze pod uwagę tego nie wiem. Najwazniejsze do obliczen są straty w danym pomieszczeniu, rodzaj wykonczenia podłogi, temperatura pomieszcznia, umiesjcowienie (podłoga na gruncie, strop miedzykondygnacyjny, strop zewnętrzny, itd.) max dlugosci pętli, dT (przechłodzenie) oraz jakosc izolacji termicznej pod pętlami oraz temp zasilania. I to by było na tyle.

asti
17-09-2013, 15:08
no i stało się...Inwestorka mama Małgorzata od dzisiaj objęła nowe stanowisko: zostałam przewodniczącą Trójki Klasowej Rodziców Id:D
a co...trzeba się udzielać (ponoć, im więcej obowiązków, tym lepsza organizacja;))

U mnie też Id... mam nadzieję, że nie dostapię zaszczytu w tym roku ;) Byłam 2 lata temu w przedszkolu :)


Pytanie mam do Was: czy macie zamiar ocieplać w tym roku dom? Czy będziecie zimować mury?

jak dostaniemy kredyt, chcemy robić dach, okna, ogrodzenie i ocieplenie właśnie.

A dużo osób przekonuje mnie, że z tym ociepleniem to zły kierunek....

Tomasz Antkowiak
17-09-2013, 20:17
Asti, chetnie bysmy ocieplili... ale nie damy rady tego finansowo udzwignac niestety.

W przypadku scian, stropu, posadzki na gruncie bedzie to juz nawet druga zima bez cieplego grafitowego wdzianka... tyle ze pod dachem z oknami i drzwiami. Bede tam oczywiscie dziubal, mam nagrzewnice gazowa wiec sadze ze nie bedzie zle.

Tyle ze podlogowke musimy napompowac powietrzem zamiast wody a prztlacze wody zostawiamy na wiosne.

Gosia_A
18-09-2013, 11:08
aktualne zdjęcia...212989212990

Jarek.P
18-09-2013, 12:50
Zabezpieczcie te cegły do tynków/wylewek, bo szkoda, żeby wam to upaprali. W kibelmarketach można kupić tekturę w rolce do zabezpieczania przed malowaniem i folię streczową w beli. Owinąć jednym i drugim i powinno wystarczyć.

J.

Dafi Pe
18-09-2013, 18:31
Fajnie to wygląda, bardzo elegancko rozłożone :). Tylko zastanawia mnie - pewnie będzie to głupie pytanie, ale czy dawaliście piankę dylatacyjną pod ściany?
Pozdrawiam :)

Tomasz Antkowiak
18-09-2013, 20:35
Czesc

Slupki odpakowalismy na czas ukladania styropianu i pdlogowki zeby sobie spokojnie podeschly oraz... zeby sie nimi nacieszyc:) Generalnie od czasu kiedy zostaly wymurowane byly ciagle zabezpieczne i oczywiscie jak juz skonczymy prace "czyste" to znowu je zabezpieczymy, barek oraz scianke kominkowa tez.

Dylatacji nie ukladalismy, to w swoim zakresie i cenie maja panowie od wylewek. Uzgodnilem z nimi ze wola zrobic to sami bo: maja sprawdzona tasme, bo wiedza jak to zrobic najsprawniej, bo pewnie costam sobie ekstra na tej tasmie przytna, bo dla mnie to tez mniej bawienia sie :) A skoro i tak beda robic ciecia dylatacyjne w progach i na podzialach plyt grzewczych to niech sobie przy scianach tez poukladaja.

Dzis niestety nie powalczylem za dlugo... pokonal mnie bardzo przyziemny powod - skonczyla sie tasma klejaca do sklejania folii a ze bylo juz pozno to nie chcialo mi sie jechac :)

nita83
18-09-2013, 20:53
Jak zawsze, idealnie, dokładnie, czyściutko. Podziwiam :)

Dafi Pe
18-09-2013, 22:11
Dylatacji nie ukladalismy, to w swoim zakresie i cenie maja panowie od wylewek. Uzgodnilem z nimi ze wola zrobic to sami bo: maja sprawdzona tasme, bo wiedza jak to zrobic najsprawniej, bo pewnie costam sobie ekstra na tej tasmie przytna, bo dla mnie to tez mniej bawienia sie :) A skoro i tak beda robic ciecia dylatacyjne w progach i na podzialach plyt grzewczych to niech sobie przy scianach tez poukladaja.




A to dobrze :) U znajomego "fachowcy" od posadzek zapomnieli o taśmie, a potem było wielkie zdziwienie jak posadzka po uruchomieniu podłogówki zaczęła pękać :-? W tym roku robicie posadzki?

PS: taśma dwustronna robi? ;)

Tomasz Antkowiak
19-09-2013, 07:15
Tasmy dwustronnej nie uzywamy, jakos przyjela sie nam juz technologia z papiakami ;)

Posadzki planowalismy wylac do konca wrzesnia ale bedziemy mieli jakis tydzien, moze 2 tygodnie poslizgu. Zeszlo nam ze styropianem troche dluzej niz sadzilismy. W kazdym razie ekipa jest umowiona i na bierzaco informowana o ewentualnych poslizgach.

max-maniacy
19-09-2013, 17:32
Jak zawsze, idealnie, dokładnie, czyściutko. Podziwiam :)
podpisuję się obiema...
pozdrawiam

Tomasz Antkowiak
19-09-2013, 20:46
Kolejna petla gotowa - salon

https://lh4.googleusercontent.com/-D0ORyTqw_fU/UjtTJXy3Q0I/AAAAAAAAF5o/h0S8vcRU3j0/s912/DSC_1025.jpg


Pytanie: z jaka sila dokrecac zlaczki PEX'ow przy rozdzielaczu? Klucz jest zacny wiec i moment moge przylozyc spory... no i boje sie ze zerwe gwint...

BrodowskiG
20-09-2013, 10:00
przykrec lekko i tam gdzie zobaczysz wode dociągniesz

Tomasz Antkowiak
20-09-2013, 12:38
Proba szczelnosci bedzie na sprezonym powietrzu. Nie moge zalac woda bo tej zimy jeszcze nie bedzie grzane.

BrodowskiG
20-09-2013, 20:36
nie da się wydmuchać wody kompresorem?
ewentualnie jak ciśnienie powietrza spadnie to wszystkie proporcjonalnie dokręcaj, ewentualnie wycieki możesz zlokalizować jakimiś mydlinami albo ludwikiem, sa też specjalne preparaty, używa je sie do sprawdzania instalacji gazowych, po prostu robią się bąbelki

Tomasz Antkowiak
21-09-2013, 20:48
Dol skonczylem. Dzis juz mi sie nie chce ale moze Gosia wklei jakies zdjecie.

Zdjecia (gowniane bo z telefonu)

wiatrolap:
https://lh3.googleusercontent.com/-YoDkui3stIc/Uj9KkHDvELI/AAAAAAAAF7g/twydOVTRkK4/s640/DSC_1040.jpg

lazienka dol:
https://lh6.googleusercontent.com/-gmXuDNW7y6w/Uj9KnjYAu-I/AAAAAAAAF7o/K3Twp-Lsv1I/s640/DSC_1041.jpg

widok na lazienke, po prawej drzwi do wiatrolapu, po lewej wejscie do pokoiku
https://lh3.googleusercontent.com/-7Mv83x32i7g/Uj9KpAuXGAI/AAAAAAAAF7w/wnX9mgRd-lQ/s640/DSC_1042.jpg

dolny rozdzielacz
https://lh6.googleusercontent.com/-beMQOXPmjug/Uj9Ktjr8rhI/AAAAAAAAF8A/32e_rMOp-3I/s912/DSC_1044.jpg

rozne
https://lh6.googleusercontent.com/-TjGRd42Uc5Q/Uj9KvOYSPhI/AAAAAAAAF8I/-gU8b8ImuLA/s912/DSC_1045.jpg

a takie oto bydladtko nas odwiedzilo, skutecznie wyhamowujac wszelkie prace :)
https://lh4.googleusercontent.com/-nXKD5WXPw8k/Uj9K1GkYqAI/AAAAAAAAF8Y/wPGX7Wd-_-w/s640/DSC_1047.jpg

Tomasz Antkowiak
24-09-2013, 19:20
Pierwsza petla na gorze ulozona - w naszej sypialni.

Potwierdzilem tez dzis termin na posadzki - 4 pazdziernika, wiec juz za poltora tygodnia... trzeba sie bedzie solidnie sprezyc

Kwitko
25-09-2013, 12:47
Pięknie idzie! Piesek Wasz czy gość? Cudny :yes:
A co Ty Tomaszu będziesz zimą robił? Bo czytam, że ogrzewania nie odpalasz.

Tomasz Antkowiak
25-09-2013, 13:52
Pięknie idzie! Piesek Wasz czy gość? Cudny :yes:
A co Ty Tomaszu będziesz zimą robił? Bo czytam, że ogrzewania nie odpalasz.


Pies jest mojego brata.

Tymczasem niestety jest drobny blad przy podlogowce. Nie zwrocilem na to uwagi, i nie przyszlo mi do glowy aby zapytac, ale zasilanie poszczegolnych pomieszczen powinno byc poprowadzone w otulinie. Trzeba to uzupelnic.

Tymczasem tylko sie upewnilem ze decyzja aby zlecic projekt i obliczenia fachowcowi byla jak najbardziej sluszna. Malo tego ze projekt jest zrobiony rzetelnie, ze na kazde moje pytanie jest odpowiedz to jeszcze w razie zauwazenia koniecznosci poprawek mamy od razu taka informacje.

Gdyby ktokolwiek z czytajacych ten DB mial watpliwosc lub klopot komu powierzyc obliczenia i proejkt swojego ogrzewania to podpowiadam, ASOLT zrobi to doskonale.

Tomasz Antkowiak
27-09-2013, 21:15
Klalem i wyzywalem na pakuly... i slusznie...

Napompowalem dzis rurki na parterze sprezonym powietrzem. Napompowalem 5 atmosfer i poszedlem na obiad. Po godzinie bylo 3,8...

W instalacji ciesnienie spadlo a mi gwaltownie skoczylo. Dopompowalem do 5 i zaczalem sprawdzac polaczenia woda z plynem do naczyn... no i coz... wszytskie miejsca przy rozdzielaczu gdzie skrecalem zlaczki na pakuly i paste "ciekly"... wszytskie, bez wyjatku.

Musialem calosc rozkrecic, wyczyscic i posrkrecac ponownie na tasme teflonowa... i teraz jest dobrze. Napompowalem o 20 znow na 5 atmosfer i po 2 godzinach manometr ani drgnie, a woda mydlana nigdzie nie "babli"...

Jutro niestety pewnie czeka mnie to samo na gorze...

W zyciu sie juz nie dam namowic na pakuly...

DEZET
28-09-2013, 08:20
Zaraz pewnie będą głosy, że coś źle kręciłeś te tfu... pakuły ;) Od jakichś 15 lat używam taśmy teflonowej i nigdy mi nic nie ciekło.No i estetyka też gra rolę.

Tomasz Antkowiak
28-09-2013, 09:51
No napeewno zle skrecilem... gdybym skrecil dobrze to by byly szczelne... :) Ale, skoro tasme teflonowa skrecilem dobrze juz przy pierwszym podejsciu to znaczy ze dla laika jest bardziej "user friendly", oraz, o czym juz wspomniales wyglada o niebo bardziej estetycznie :)

W kazdym razie cisnienie po nocy nie spadlo - trzyma 5 atmosfer... co mnie niezmiernie cieszy :)

Martwi mnie natomiast ze niestety gorny rozdzielacz tez musze rozkrecic i poprawic na teflon (choc na razie nie wiem czy cieknie... ale chyba nalezy przyjac ze tak), a aby to zrobic musze go niestety wyciagnac z szafki, bo w przeciwienstwie do szafki dolnej na gorze jest bardzo ciasno.

Dotarly tez wczoraj otuliny na rury ktore ASOLT zalecil, wiec po poukladaniu calosci i kontroli szczelnosci calej juz instalacji musimy jeszcze czesc rurek "ogacic".

Panowie posadzkarze wczoraj dzwonili zmienic termin... o dziwo nie na pozniejszy! Przyjada dzien wczesniej czyli juz w czwartek.

Dafi Pe
28-09-2013, 12:01
Generalnie teflon nie jest zły. Niestety moim zdaniem nie nadaje się do przykręcania takich elementów jak krany, gdzie trzeba czasem popuszczać lub dokręcać, by go odpowiednio ustawić - wtedy teflon przestaje być szczelny, więc do takich prac najlepiej nadają się pakuły. Teflonem często doszczelnia się cieknące syfony ;) Generalnie zamiast pakuł lub teflonu lubię robić tym - nicią uszczelniającą :http://www.loctite.pl/kompletna-lista-produktw-loctite-6520.htm?countryCode=pl&BU=industrial&parentredDotUID=productfinder&redDotUID=000001FDDV (żadna kryptoreklama ;))
- ma właściwości jak pakuły, a robi się szybciej i nie trzeba się bawić w dobieranie odpowiedniej ilości pakuł ;)

A miałeś "pokaleczone" gwinty przed nawijaniem pakuł? Jeśli nie, to możliwe, że znam przyczynę nieszczelności pakuł ;)

Tomasz Antkowiak
28-09-2013, 14:33
A miałeś "pokaleczone" gwinty przed nawijaniem pakuł? Jeśli nie, to możliwe, że znam przyczynę nieszczelności pakuł ;)


Nieeeenooo staaaryyy... no blagam... :) Bez wstepnego instruktazu na youtube nie zabieram sie do zadnej roboty. Gwinty kaleczylem brzeszczotem osobiscie.

Tymczasem cisnienie puscilem tez na 5 (z 6) petli na gorze. Jest niezle, o dziwo na gorze pakuly trzymaja szczelnosc na wszytskich polaczeniach.

Podsumowujac: instalacja (bez 1 petli) napompowana do 5 atmosfer (dol od wczoraj, gora od dzis od poludnia) na razie trzyma pieknie szczelnosc :D

Dafi Pe
28-09-2013, 16:44
Nieeeenooo staaaryyy... no blagam... :) Bez wstepnego instruktazu na youtube nie zabieram sie do zadnej roboty. Gwinty kaleczylem brzeszczotem osobiscie.

Wybacz, nie chciałem poddać Twoich zdolności w wątpliwość :). Po prostu zdarzało się, że nawet kaleczone fabrycznie gwinty trzeba było poprawiać brzeszczotem ;)

Powodzenia z dalszymi pracami ;)

Tomasz Antkowiak
28-09-2013, 18:12
Wybacz

Wielkodusznie wybaczam ;)



Po prostu zdarzało się, że nawet kaleczone fabrycznie gwinty trzeba było poprawiać brzeszczotem ;)

A tak tak, czesc gwintow byla faktycznie fabrycznie ponacinana, ale poprawialem brzeszczotem wszytskie.

Tak czy inaczej sytuacja wyglada tak ze dol caly wymienilem na teflon i jest ok, a na gorze po dokreceniu delikatnym jednego zlacza tez o dziwo jest ok na pakulach :D



Powodzenia z dalszymi pracami ;)

A dziekuje! Prawdopodobnie zyczenia byly szczere bo skonczylem ukladanie rurek, nadmuchalem calosc i wyglada na to ze jest ok. Wszelkie polaczenia sprawdzilem woda mydlana, nigdzie nie widac jakichkolwiek wyciekow, zarowno na polaczeniach na teflon/pakuly jak i na zlaczkach rurek PEX/rozdzielacz. Manometr pokazuje 5 atmosfer i miejmy nadzieje ze tak zostanie :)

Jutro musze pouzupelniac otuliny i zaszalowac klatke schodowa aby posadzkarze mieli zapewniony front robot.

W poniedzialek natomiast chyba pojade po cement.

Tomasz Antkowiak
02-10-2013, 22:20
No i sa Panowie posadzkarze. Pojawili sie juz dzis wieczorem i spia u nas na budowie... Troche hardcore, bo mamy tam raptem 8 stopni z rana, ale twierdza ze to dla nich zaden problem. Wstawilismy im do pokoiku farelke i poszli spac:)

To trzecia ekipa na naszej budowie (po cieslach i okniarzach) i mam nadzieje ze sprawdza sie nie gorzej...

W rurkach cisnienie od soboty spadlo z 5 atmosfer do 4,9-4,8 atmosfery. Przy czym spadla tez temperatura w domu o prawie 10 stopni. W kazdy razie pytalem fachowca czy taki spadek powinien mnie zaniepokoic (oczywiscie po tym jak znow oblecialem wszelkie polaczenia woda mydlana bez zadnego widocznego skutku w postaci babelkow) i powinienem pzelozyc betonowanie, ale nie - taki spadek to zaden spadek :)

Podsumowujac: po jutrze bedziemy mieli posadzki :D HA!

asti
03-10-2013, 07:44
Podsumowujac: po jutrze bedziemy mieli posadzki :D HA!

Tomku, trzymam kciuki :)
Pozwalam sobie na komentarz, bo na bieżąco obserwuję Wasze zmagania. I jestem pełna podziwu :D

U nas cisza spokój. Skutecznie zatrzymała nas tragedia kredytowa. I nie dzieje się nic...

Może jeszcze chwilunia, jeszcze momencik...

Pozdrawiam i czekam na fotorelację!
ewa

Tomasz Antkowiak
03-10-2013, 12:41
Panowie dzialaja od rana (czyli nie zamarzli w nocy:)) Zostal im jeszcze jeden pokoj i korytarz na gorze a potem schodza na dol. Ciekaw jestem ile dadza rade dzis zrobic...

nita83
03-10-2013, 17:04
może to Morsy? :D

max-maniacy
03-10-2013, 19:26
może właśnie zmarzli i tak zasuwają, bo się w ten sposób rozgrzewają.
najważniejsze, że robota się kręci i za chwilę będziecie mieli podłogi. :yes:

Tomasz Antkowiak
03-10-2013, 21:05
Pierwszy dzien z glowy.

Gora jest juz na gotowo, na dole jest polowa na gotowo. Niestety nie bylo szans aby zrobili calosc.

W kazdym razie jak sobie popatrzylem jak to wyglada na gorze to najchetniej juz jutro by tam wniosl plytki do ulozenia :) Przepieknie jest :)


A cisneinie w rurociagu prawie wrocilo do poziomu 5 atmosfer. Podejrzewam ze hydratacja betonu na zatopionej juz czesci rurociagu ogrzewa rurki i stad cisnienie wzroslo.

Ekipa Morsow okolo 20.30 zakonczyla dzien pracy i udala sie na spoczynek w naszym "goscinnym pokoiku" :)

Tomasz Antkowiak
04-10-2013, 13:17
Mamy posadzki :D

Wprawdzie jeszcze teraz Panowie zacieraja dol ale calosc jest juz polozona, wypoziomowana i pocieta tam gdzie trzeba. Zdjecia jakies moze wieczorem sie uda wkleic, tyle ze na razie tylko robione z zewnatrz bo nie chcemy po tym chodzic aby nie naruszyc. Wzglednie bezpiecznie bedzie mozna wejsc jutro.


edit

https://lh4.googleusercontent.com/-h9Vx_AZ-BcY/Uk8NTya1gRI/AAAAAAAAGOI/xkQicjFCiAw/s800/PA040710.JPG

niskie progi :)

https://lh4.googleusercontent.com/-5iaJmk3_R8I/Uk8NVVIL7_I/AAAAAAAAGOQ/Y856NvWVNLw/s800/PA040711.JPG

Gosia_A
06-10-2013, 14:37
rozpakowaliśmy do końca nasze drzwi...piękne są!!!!!!!!
216813216818
z małym błędem-wgłębieniem od wewnętrznej strony, ale biorąc pod uwagę ich cenę-zupełnie nam to nie przeszkadza;)

Kamila i Marcin
06-10-2013, 18:17
Są cudowne.. naprawdę.. przepiękne..

Dafi Pe
06-10-2013, 20:46
elegancko :D Jakie dalsze plany? Pewnie ściany...

Tomasz Antkowiak
06-10-2013, 21:26
Najpierw musze uszczelnic szczyty, nastepnie wstawic drzwi. Potem nalezalo by polozyc pierwsza warstwe welny na poddaszu... i dopiero pozniej bedziemy myslec o scianach...

Podliczylismy tez koszty do dnia dzisiejszego...

brakuje nam 4 tysiecy do 130 kawalkow... Malo? duzo? Dla nas duzo... choc z drugiej strony to jeszcze az 74 tysiace do planowanego limitu :D

w tej kwocie mamy dom (156 metrow calkowitej powierzchni) w stanie zamknietym, z kompletem instalacji, oknami, drzwiami, wylewkami, wszystkie papiery, pozwolenia itp, kazdy jeden gowniany koleczek, srubka, nozyk i rolka tasmy rowniez w cenie, narzedzia, przyczepka, wypozyczalnie i rekawice robocze - WSZYSTKO

rewo66
06-10-2013, 22:35
,Dobry wynik a nawet b. dobry . Trzymajcie tak dalej :D:yes:

nita83
07-10-2013, 07:41
gratuluję wylewek. Przepiękne drzwi.

max-maniacy
07-10-2013, 11:48
świetne te drzwi. :yes:
są całe drewniane, czy w środku mają jakiś inny wypełniacz?
wiecie coś o ich izolacyjności?

Tomasz Antkowiak
07-10-2013, 14:51
Skrzydlo ma dookola ramiak szerokosci 12cm i w srodku kaseton wypelniony styropianem. W kasetonie osadzone sa szyby zespolone.

strona producenta

http://www.euro-door.pl/

max-maniacy
08-10-2013, 11:03
Skrzydlo ma dookola ramiak szerokosci 12cm i w srodku kaseton wypelniony styropianem. W kasetonie osadzone sa szyby zespolone.

strona producenta

http://www.euro-door.pl/

dzięki Tomaszu:)

DEZET
08-10-2013, 17:17
Wynik finansowy bardzo dobry. I drzwi też fajne ;)

Gosia_A
08-10-2013, 19:12
brakuje nam 4 tysiecy do 130 kawalkow... Malo? duzo? Dla nas duzo... choc z drugiej strony to jeszcze az 74 tysiace do planowanego limitu :D


Ja dodam tylko, że wcale nie oszczędzaliśmy na wszystkim...tzn. staraliśmy się, ale stwierdziliśmy, że nie na wszystkim warto. Przykład: okna nie należały do tanich;)

Tomasz Antkowiak
08-10-2013, 20:47
hmmmm.. no fakt, na wszytskim nie oszczedzalismy...

Lista rzeczy na ktorych nie oszczedzalismy
1. okna
2. instalacja CO

koniec listy :)

Gosia_A
08-10-2013, 20:55
hmmmm.. no fakt, na wszytskim nie oszczedzalismy...

Lista rzeczy na ktorych nie oszczedzalismy
1. okna
2. instalacja CO

koniec listy :)

a na prądzie oszczędzaliśmy Panie Tomaszu?z pewnością NIEEE...nadproża można było z cegły sobie dziubać, beton kręcić w betoniarce, za wszelkie transporty nie płacić, dach samemu odeskować i papę położyć...mam wymieniać dalej?;-P

rewo66
09-10-2013, 06:23
:lol2: Brawo Gosia_A

max-maniacy
09-10-2013, 08:17
mam pytanie odnośnie więźby. a konkretnie ile kosztowała Was ekipa cieśli i jak długo zeszło im z robotą?
może być na priv, jak nie chcesz tu pisać.
dzięki :)

a firma od drzwi, to widzę, że jakaś nasza lokalna.

Tomasz Antkowiak
09-10-2013, 08:37
Za wykonanie wiezby ekipa wziela 3600 PLN
Dodatkowo za deskowanie i polozenie papy placilismy 2200 PLN
Dodatkowo zamiast blach laczacych uzywali wkretow ciesielskich ktore kupili sami i na koniec przedstawili za nie fakture. Wyszlo ok 400 zlotych, kupili wiecej, ale czesc zostala wiec zwrocili je do hurtowni i policzyli tylko za te wykozystane.

Dachu mamy jakos 200 metrow kwadratowych.

Calosc zajela im 6 dni, zaczeli w poniedzialek, skonczyli w sobote wieczorem. Sama wiezbe stawiali do czwartku chyba, potem zaczeli deskowanie.

Kierownik nie mial zadnych zastrzezen dotyczacych ich pracy i wykonania wiezby.

Bralismy od nich rowniez drewno.

asti
09-10-2013, 10:43
Tomku, Gosiu - gratuluje wylewek :) (i cichaczem zazdraszczam ;) ).
I pytanie za 100 punktów: dlaczego w pierwszej kolejności wylewki, a nie tynki?
W głowie mi się utarło, że taka ma byc kolejność...


Drzwi - prześliczne!!!!! Zajrzałam na stronkę producenta i widzę, że "mój" kolor też jest ;)
My preferujemy brąz. Takie też będą okna :)


Gratuluję wyniku finansowego. I życzę dalszych sukcesów na tym placu boju ;)

Tomasz Antkowiak
09-10-2013, 11:30
Wylewki dlatego ze... tynkow nie bedzie :) Na calosci bede kleil plyty GK wiec najpierw trzeba bylo zrobic posadzke aby plyty nie naciagnely wilgoci.

netbet
09-10-2013, 12:12
Wylewki dlatego ze... tynkow nie bedzie :) Na calosci bede kleil plyty GK wiec najpierw trzeba bylo zrobic posadzke aby plyty nie naciagnely wilgoci.

ee... to kolejny mit który mogę obalić.
robiłem wylewki na piętrze przy zrobionych skosach i sufitach.
na częsci ścian też były płyty...

nic się nie stało, nic nie wypaczyło...

Tomasz Antkowiak
09-10-2013, 12:39
ee... to kolejny mit który mogę obalić.
robiłem wylewki na piętrze przy zrobionych skosach i sufitach.
na częsci ścian też były płyty...

nic się nie stało, nic nie wypaczyło...


mit czy nie, mam juz posadzki wylane :)

asti
09-10-2013, 13:12
Wylewki dlatego ze... tynkow nie bedzie :) Na calosci bede kleil plyty GK wiec najpierw trzeba bylo zrobic posadzke aby plyty nie naciagnely wilgoci.



Aaaaaaaaaaaaaa :) w te mańke ;)

Robisz tak bo wygodniej (??), czy taniej?

Tomasz Antkowiak
09-10-2013, 13:32
Aaaaaaaaaaaaaa :) w te mańke ;)

Robisz tak bo wygodniej (??), czy taniej?


Taniej, czyli dla nas wygodniej :)

Po za tym laik bez doswiadczenia jak ja plyty moze poprzyklejac sam (kleil bede na klej w piance jak Bure Kocury). Kupie sobie podnosnik do plyt i w pojedynke opierdziele i sufity na parterze i poddasze (a podnosnik sie potem odsprzeda:)). Z tynkowaniem to by nie przeszlo, sam bym sie nie podjal, a wykonawcy na naszej budowie wybitni mnie irytuja :) Zawsze chodzi im o to samo - chca od nas kase, a to mnie wkurza ;)

max-maniacy
09-10-2013, 15:50
dziękuję za odpowiedź. :)
pytam, bo jeśli chcielibyśmy to jeszcze w tym roku robić, to nie wiadomo, czy miałby mąż pomocnika. a nawet jeśli, to też nie wiem, czy we dwóch dadzą radę.
dlatego tak chociaż orientacyjnie chciałam wiedzieć. bo może trzeba będzie brać ekipę.

rewo66
09-10-2013, 21:25
Z tym podnosnikiem do płyt też tak kombinowałem. Ale jak przyszło co do czego to szkoda mi było kasy na kupowanie. Kupic zawsze łatwo trochę trudniej to później sprzedać. Sprokurowałem sobie własnoręczny podnośnik z odpadów pobudowlanych (drewno) i biurowych (kółka od fotela) :yes:

Klejenie płyt to pikus ale pogipsowanie tego i szlifowanie szczególnie sufitów do przyjemnych już nie należy, Ja to mam już za sobą uff całe szczęscie. Zyczę równych powierzchni :yes:

DEZET
10-10-2013, 18:36
I ja myślałem o podnośniku do GK - ale... szkoda kasy. Raptem do podwieszenia na parterze mam 22 płyty. W 2 osoby lub za pomocą samorobnego podnośnika spokojnie dasz radę.

Tomasz Antkowiak
10-10-2013, 19:54
Na parterze mamy jakies 100m2 sufitu, drugie tyle liczac skosy pewnie sie uzbiera na gorze. Przyjmuje ze bede to robil sam - zeby sie nie przeliczyc... ;)

Aby taki podnosnik zrobic tez cos trzeba miec, z "niczego" raczej nie powstanie. Potrzeba na to poswiecic tez troche czasu, wazna jest tez ergonomia, pozniejsza wygoda i tempo pracy...

Wypozyczenie takiego podnosnika to koszt kolo 20-25 PLN na dobe (pomine juz transporty), zakup na wlasnosc to 450 PLN (nowy).
Uwazam ze bez wiekszego problemu udalo by sie taki wynalazek, po 1 robocie "puscic" za 60-70% ceny zakupowej... Zatem koszt wygodnej, szybkiej i wzglednie bezpiecznej pracy to jakies 150-180 zlotych. Uwazam ze sprawa jednak jest warta rozwazenia...

Dafi Pe
10-10-2013, 20:25
podnośnik do płyt wydaje się być dobrym zakupem - nie musisz nikogo angażować ;) Z tego co widziałem Netbet też miał podnośnik, ale swojej produkcji i jak widać działał :D

rewo66
10-10-2013, 21:04
Na parterze mamy jakies 100m2 sufitu, drugie tyle liczac skosy pewnie sie uzbiera na gorze. Przyjmuje ze bede to robil sam - zeby sie nie przeliczyc... ;)

Aby taki podnosnik zrobic tez cos trzeba miec, z "niczego" raczej nie powstanie. Potrzeba na to poswiecic tez troche czasu, wazna jest tez ergonomia, pozniejsza wygoda i tempo pracy...

Wypozyczenie takiego podnosnika to koszt kolo 20-25 PLN na dobe (pomine juz transporty), zakup na wlasnosc to 450 PLN (nowy).
Uwazam ze bez wiekszego problemu udalo by sie taki wynalazek, po 1 robocie "puscic" za 60-70% ceny zakupowej... Zatem koszt wygodnej, szybkiej i wzglednie bezpiecznej pracy to jakies 150-180 zlotych. Uwazam ze sprawa jednak jest warta rozwazenia...

Oki każdy robi jak uważa. :)
Inaczej "Wolnoć Tomku w swoim domku" ;)

asti
10-10-2013, 21:55
Oki każdy robi jak uważa. :)
Inaczej "Wolnoć Tomku w swoim domku" ;)


lubię to :)

DEZET
11-10-2013, 08:49
Ciekawe, że na znanym portalu nie ma żadnego używanego podnośnika.;)

rewo66
11-10-2013, 10:01
Ciekawe, że na znanym portalu nie ma żadnego używanego podnośnika.;)

No właśnie. Ciekawe dlaczego? Czyżby używane sprzedawały się jak ciepłe bułeczki !! Albo DEZET szukasz na niewłaściwym portalu ;)

Tomasz Antkowiak
11-10-2013, 11:21
Pojawia sie ich malo i schodza sprawnie. Sprawdz w zakonczonych, na kazdej aukcji pojawia sie od kilku do kilkunastu licytujacych.

Gosia_A
15-10-2013, 18:45
218693218694

haaaaaaaa!;)

max-maniacy
16-10-2013, 11:12
chyba nie zaszkodzi, jak jeszcze raz napiszę, że świetne te drzwi. :yes:
pytanie do inwestora: jaką wysokość macie ściany kolankowej?

Tomasz Antkowiak
16-10-2013, 11:52
3,5 bloczka + wieniec 24 + 2cm zaprawy murarskiej pod pierwszym bloczkiem, czyli 2+3,5x24+24 = 110 cm od poziomu stropu

max-maniacy
16-10-2013, 17:44
dzięki za odpowiedź :)

Tomasz Antkowiak
18-10-2013, 21:20
Dzis temat trudny i delikatny... RELIGIA

Nasz 6 latek jak wiadomo trafil od wrzesnia do szkoly...
a w szkole jak to w szkole, zajecia sa rozne i niekoniecznie mozna sobie wybierac ;)
Jest wiec oczywiscie rowniez religia (a jakze, 2 razy w tygodniu... na bogato...)
Jako ze osobiscie naleze raczej do tej czesci stada owiec o rogach dlugich i kreconych oraz futrze czarnym jak ziemia, nie szczegolnie jakos sie do tego przedmiotu przykladam ;)

No ale akos tak sie stalo, ze sprawdzajac dzis Mlodemu zeszyty, cwiczenia, karty pracy i co tam jeszcze wymyslnego maja, trafil w moje rece zeszyt z kartami pracy z religii...

Ogladam i co widze:
Lekcja 13: Slady Bozych darow - piekno świata
Polecenie: Przypomnij sobie wakacyjne wedrowki, spacery i narysuj to, co zachwycilo Cie najbardziej.

I coz moje dziecko moglo narysowac? No?
Byl z dziadkami nad morzem, wiec moze wlasnie morze? Zachod slonca, jakis statek, plaze, ptaki...?
Z nami byl nad jeziorem, wiec moze cos w tym kierunku...

Nie. Ani morza, ani jeziora, ani lasu, ani plazy ...

Wiec co ?

BUNKIER :)

Piekny bunkier, z wierzyczka strzelnicza, solidny :)


Niby namowilem go zeby moze jeszcze jakis las dorysowal, troche drzew, moze jakiegos lesnego zwierza, przyrody troche...

Ciekaw jestem czy jak przyjdzie czas na ulubione piosenki to nie skonczy sie wizyta w szkole bo sie Mlody pochwali ze ze starym w samochodzie slucha KAT'a :D:stereo:

rewo66
18-10-2013, 21:24
Bo to młody facet więc trudno by rysował kwiatki, drzewka itp :D

Jarek.P
18-10-2013, 22:23
No to by się nasze chłopaki dogadały :) Wyjątek jest wybitnym specjalistą w zakresie laserów, wieżyczek strzelniczych, wyrzutni plazmowych i nie potrafię nawet tak na poczekaniu przytoczyć, czego jeszcze :)
On póki co się specjalizuje w dołączaniu tego gdzie się da. Przykład: polecenie w książce (klasa 1): pokoloruj obrus na stole, możesz też na nim dorysować ozdoby. Kolorowanie dziecko sobie odpuściło całkowicie, jako nudne i nieciekawe, natomiast sam obrus został w całości wypełniony batalistycznymi scenami walk robotów...

J.

Tomasz Antkowiak
18-10-2013, 22:34
Wiesz... fakt faktem ze bylismy na urlopie w Bornem Sulinowie, mnie osobiscie wszelkie militarne zabytkie bardzo interesuja, gdybym tylko mogl chetnie wlazlbym do takiego bunkra tudziez szlajal sie po lesie z wykrywaczem metalu... no i chyba sie u Mlodego przyjelo :)

Tym bardziej ze oboje jestesmy ogromnymi fanami przygod Pana Samochodzika, a przeciez w pierwszym tomie serii nie gdzie indziej tylko w poniemieckich bunkrach wlasnie zostaly odnalezione skradzione dziela sztuki Dziedzica Dunina...

Tak czy inaczej bunkier jest pierwsza klasa :D Rzekomo Siostrze zakonnej tez sie "podobal" :D

Gosia_A
19-10-2013, 13:58
Bo to młody facet więc trudno by rysował kwiatki, drzewka itp :D

hola, holaaaa!!!!
to syn ogrodniczki, więc kwiatki i drzewka też czasami rysuje, a co! ;)
kto może - proszę trzymać za mnie kciuki w najbliższy czwartek od 11:00. Mam ostatni zakręt do pokonania. Potem laba...:rolleyes:
albo skończy się ulgowe traktowanie męża i dostanę wreszcie porządną fuchę na budowie...;)

max-maniacy
19-10-2013, 21:10
ja będę trzymać. konsekwentnie do końca.
będę mogła sobie potem przypisać część sukcesu SUPER OGRODNICZKI. :D
powodzenia Gosiu

IwaKrzys
24-10-2013, 19:36
Witam
obserwuje twoj dziennik i mam pytanko, odnosnie ocieplenia fundamentow bo chyba cos pisales ze nie ocieplales w pierwszym roku budowy:)
i mam pytanie czy nic sie nie dzialo i ewentualnie jaka to ziemia bo u nas jest piasek i sie zastanawiamy czy moze to w stanie nieocieplonym przezimowac:)czy nic sie nie bedzie dzialo bo u nas jest piwnica nie sam fundament, sorki ze tak chaotycznie pisze ale ja tak zawsze:)
bylabym wdzieczna za odpowiedz:wiggle:

Tomasz Antkowiak
25-10-2013, 19:43
dzis tylko krutko:

wrocilismy. mam zone "dr inż." z wyroznieniem i pekam z dumy :)

idziemy spac bo padamy na pysk, oboje

pozdrawiamy i dziekujemy za trzymane kciuki :D

dr inż. Inwestorka, oraz ja, Inwestor

Kamila i Marcin
25-10-2013, 19:47
Gratulujemy :)

nita83
25-10-2013, 20:42
:wave: gratulacje

Gosia_A
26-10-2013, 11:02
udało się:lol2:
gratulacje dla mgr inż. Inwestora :P za to, że wytrzymał ze mną - zwłaszcza w ostatnich latach, które nie były łatwe...dziękuję Ci:hug:
(dla tych, którzy nie doczytali wcześniej - mój szanowny Małżonek cierpi na wrodzoną, udokumentowaną dysgrafię/dysortografię, która nie wynika z Jego niechlujstwa...;)
1...9 :*
dziękuję za kciuki...

krzysztof5426
27-10-2013, 07:14
Tomku !
Rozumiem , że zamrożona skrzynka dobrego szampana to w domu na dr. Gosię czekała !!!

GRATULACJE !!!

bowess
27-10-2013, 09:32
Serdecznie gratuluję Pani dr inż. !!! :)

Tomasz Antkowiak
27-10-2013, 14:29
Witam
obserwuje twoj dziennik i mam pytanko, odnosnie ocieplenia fundamentow bo chyba cos pisales ze nie ocieplales w pierwszym roku budowy:)
i mam pytanie czy nic sie nie dzialo i ewentualnie jaka to ziemia bo u nas jest piasek i sie zastanawiamy czy moze to w stanie nieocieplonym przezimowac:)czy nic sie nie bedzie dzialo bo u nas jest piwnica nie sam fundament, sorki ze tak chaotycznie pisze ale ja tak zawsze:)
bylabym wdzieczna za odpowiedz:wiggle:


Fundamentow nie ocieplalismy jak dotad. Zrobimy to razem z elewacja.

Na zime na wybudowanych wiosna fundamentach staly sciany nosne parteru, na scianach lezal strop oraz staly murki scianki kolankowej.
Srodek byl zasypany piaskiem, warstwami zageszczony i wylana byla podloga na gruncie (10cm betonu B20).

Nic sie zlego nie stalo. Generalnie mamy grunt piaszczysty i bardzo sucho, jednak czesc ziemii ktora przywiezlismy do podniesienia poziomu gruntu byla nieco gliniasta.

Jak bedzie w przypadku piwnicy to nie wiem. U nas funfament zostanie ocieplony wraz z elawacja - czyli bede musial go odkopac. Nie wyobrazam sobie odkopypywac piwnicy...

Tomasz Antkowiak
27-10-2013, 15:46
Tomku !
Rozumiem , że zamrożona skrzynka dobrego szampana to w domu na dr. Gosię czekała !!!

GRATULACJE !!!

Nie :)

ale na otarcie lez kupilismy welne na pierwsza warstwe na poddasze. Miedzy krokwie pojdzie 15cm welny ISOVER SUPERMATA 0.033, i pozniej kolejne 15 tej samej welny na krokwie poprzecznie.

Do obliczen przyjmowalismy wprawdzie URSE Platinum 0,032 o grubosci 28cm, ale zastepujac ja 30 cm w/w welny i tak uzyskujemy ciut wiekszy opor cieplny, wiec zmiana jest "na plus".

I tutaj pytanie bedzie.

Chce zabudowe poddasza powiesic na wieszakach poddaszowych grzybkowych, ale musialbym je przykrecic juz teraz - przed welna. Skolei wieszaczki typu ES moglbym poprzykrecac pozniej...

Generalnie ISOVER w swoich poradnikach pokazuje raczej grzybki... i chyba tak wlasnie zrobie... :)

rewo66
27-10-2013, 19:33
Gratulacje dla Pani dr. inż :)
Tomaszu zrób z grzybkami i nie zmieniaj decyzji a będziesz zadowolony ;)

max-maniacy
27-10-2013, 19:34
Gosia gratulacje :hug:
nie dziwię się, że Tomek pęka z dumy. ani przez chwilę nie wątpiłam, że będzie pełen sukces.

IwaKrzys
27-10-2013, 21:33
Fundamentow nie ocieplalismy jak dotad. Zrobimy to razem z elewacja.

Na zime na wybudowanych wiosna fundamentach staly sciany nosne parteru, na scianach lezal strop oraz staly murki scianki kolankowej.
Srodek byl zasypany piaskiem, warstwami zageszczony i wylana byla podloga na gruncie (10cm betonu B20).

Nic sie zlego nie stalo. Generalnie mamy grunt piaszczysty i bardzo sucho, jednak czesc ziemii ktora przywiezlismy do podniesienia poziomu gruntu byla nieco gliniasta.

Jak bedzie w przypadku piwnicy to nie wiem. U nas funfament zostanie ocieplony wraz z elawacja - czyli bede musial go odkopac. Nie wyobrazam sobie odkopypywac piwnicy...

dzieki za info wlasnie problem polega na tym czy mozna zostawic niezasypane:)
no nie wiem pomyslimy jeszcze o tym;P

Tomasz Antkowiak
29-10-2013, 05:48
Wieszaki kupione, wkrety kupione... czekam tylko az przyjda wieszaki i zaczynamy :)

Kwitko
29-10-2013, 18:56
Gosiu! Dopiero doczytałam! Gratuluje Pani dr :)
To co teraz habilitacja? ;)

rewo66
29-10-2013, 19:18
Wieszaki kupione, wkrety kupione... czekam tylko az przyjda wieszaki i zaczynamy :)

No to czeka cie niedługa zabawa z profilami. Fajna częśc budowania. Z wełną niestety już jest trochę gorzej. Ale najgorsze to gipsowanie. Dla mnie to była trauma :D

Dajesz między krokwie 15cm. Czy to już jest max? czy ewentualnie mozesz dać 18cm? Nie znam szerokości waszych krokwi.
Powodzenia w ocieplaniu. I zaopatrz się jeszcze w dobrą maseczkę i dobre gogle ochronne to cholerstwo się nieźle pyli. Szczególnie uważaj na oczy.

Tomasz Antkowiak
29-10-2013, 19:53
Rewo, krokwie mamy 20cm, ale uznalem ze wole ciut odnizyc poziom sufity na poddaszu niz zmiejszaj przerwe miedzy welna a deskowaniem.

Na razie damy tylko 1 warstwe welny, aby miec na zime troche cieplej. Pozniej planuje klejenie plyt na dole (na pianke, wiec bedzie sucho) i jak sie uda to uzupelnienie welny, profile i paroizolacje.

e

rewo66
29-10-2013, 22:57
2 cm dylatacji między deskowaniem a wełną jest wystarczające ale doskonale cię rozumiem :yes:
Płyty k-g na klej w piance to dobry wybór. Praca szybsza, czystsza i płyty dają mniej głuchy pogłos niż na tradycyjnym kleju.

Gosia_A
30-10-2013, 11:28
Gosiu! Dopiero doczytałam! Gratuluje Pani dr :)
To co teraz habilitacja? ;)

dziękuję Kwitko:)
nie chciałam o tym pisać, ale co tam - będę miała na pamiątkę w dzienniku, gdybym zapomniała kiedy to było...;)
póki co-muszę nadgonić inne sprawy, które zaniedbałam w ostatnim czasie...zobaczymy, co będzie dalej ;) chociaż Tomasz mówi, że już nie może patrzeć na te moje książki i notatki:P

Tomasz Antkowiak
30-10-2013, 17:10
Czy warto dolozyc kilka PLN do m3 i kupic styropian frezowany na elewacje ?

Kamila i Marcin
30-10-2013, 18:01
Wydaje mi się, że warto.. my mieliśmy z frezem.. zawsze to nie trzeba dwóch warstw kłaść i dodatkowy klej też odpada..

Tomasz Antkowiak
30-10-2013, 19:30
I wszystko jasne. Dziekuje!

Zatem bedzie 15cm grafitowego 0.031 z frezem na elewacje.

rewo66
31-10-2013, 09:43
Ja kładłem bez frezu ale teraz dopłaciłbym te parę zł na frez. Suma sumarum wychodzi taniej bo mniej pianki wtedy trzeba.

Łosiu
31-10-2013, 12:27
Gratulacje za dodatkowe literki przed nazwiskiem :)

Ile dajecie za grafitowe teraz? (o ile mozna spytac)

Tomasz Antkowiak
31-10-2013, 18:54
196 pln + 7,5pln za frez

ceny brutto z FV na 23%
styropian STYROPOZ 031

Tomasz Antkowiak
04-11-2013, 18:45
Od tygodnia czekam na zakupione wieszaki i juz mlodych dostaje powoli...

Polozylem welne w jednym pokoju, obilem papiakami wszytskie krokwie aby sobie ulatwic ukladanie welny, ale nie chce tego robic bo bede sie potem mordowal z wieszakami (i tak juz bede sie meczyl w tym jednym pokoju)... ehhh

Gdyby komus przyszlo do glowy kupowac to przez internet to NIE POLECAM firmy IKA BUD z Radwanic. Tydzien temu dostali od nas przelew, w miniona srode udalo mi sie tam dodzwonic i otrzymalem zapewnienie ze "wyszlo wczoraj" (czyli we wtorek 29.10) kurierem. Od tego czasu cisza. Numeru listu nie sa w stanie podac, telefonow nie odbieraja, tylko SMSy dostaje ze albo "sa na spotkaniu" albo "zadzwonia ok 17" i na tym sie konczy kontakt.

tu ich strona na Allegro http://allegro.pl/my_page.php?uid=8996020


Na pocieszenie kupilismy tymczasem okna dachowe :)
Uznalismy ze nie stac nas na drogie dobre drewniane okna... i kupilismy tansze PCV :) Polskie okna produkcji Dobroplastu. Malo o nich opinii w internecie wprawdzie... no ale trudno. Moze my napiszemy jakas opinie dla potomnych zainteresowanych.

Kupilismy model Skylight rozmiar 78x140 z szarym oblachowaniem i szarym kolnierzem. 2 sztuki.
I tu nalezy sie pochwala dla sprzedawcy. Wczoraj okna kupilismy a dzis 15 po 8 bylem juz po rozmowie ze sprzedawca i mialem info ze okna na 100% dzis zostana wyslane, tymczasem kilka minut po 12 byl juz numer listu i teraz okna sa w drodze, jutro maja byc u nas :)

polecam za sprawna obsluge (i fajne ceny) http://allegro.pl/my_page.php?uid=11357724

rewo66
05-11-2013, 09:57
Żeby tydzien wysyłać wieszaki grzybkowe to faktycznie nie najlepiej o nich świadczy.

Tomasz Antkowiak
05-11-2013, 13:05
Dzis wreszcie dostalem numer paczki... podobno pierwsza paczka wrocila bo byla zle zaadresowania... taaaa... jasne... no ale dobra, wazne ze sa juz w drodze :)

Tymczasem dotarly nasze okna :D Nie mialem jeszcze okazji aby je rozpakowac, ale i tak jestem pod wrazeniem sprawnego dzialania sprzedawcy.


Chcialbym jeszcze poradzic sie w pewnej nie dajacej mi spokoju kwestii... mianowicie wysokosc pomieszczen... glownie na dole :)

Aktualnie od posadzki do stropu mamy 2,72m, czyli calkiem sporo. Na to przyjda plytki i zrobi sie 2,7 metra.
Na sciany oraz sufity bedziemy kladli plyty GK. Na scianach na pianke, na sufit na stelazu. W suficie chce ukryc tes jakies punkty swietlne.
Plyty GK w pobliskim markecie budowlanym dostepne sa w dlugosciach 2, 2,6, oraz 3 metry, przy czym cena plyt 2 i 3 metrowych jest absurdalna w porownaniu do plyt 2,6 metra. Uwazam ze najbardziej rozsadnym i ekonomicznie uzasadnionym rozwiazaniem bylo by kupowanie na sciany plyt 2,6 metra i wlasnie ta wysokosc przyjac za docelowa wysokosc pomieszczenia.

Wiem ze norma mowi ze ma byc minimum 2,5 metra, wiec tu mamy warunek spelniony... ale z drugiej strony czy nie bylo by warto powalczyc jeszcze o 50mm i miec salon 2,65 ? Tyle ze wtedy nalezalo by brac inne plyty i za nie pzeplacac...

Kamila i Marcin
05-11-2013, 13:19
na górze mamy 2,6-2,7 (pomijając skosy) a na dole 2,5m, szczerze? dla mnie to jest niezauważalne.. fakt, że na górę chodzę okazjonalnie raz na 2-3 dni

dez
05-11-2013, 17:19
Masz spory salon i przez to powalczyłbym o jak najwyższy sufit, w mniejszych pomieszczeniach nawet 2,5m nie wygląda źle, ale już w sporym pomieszczeniu robi to zdecydowanie inne wrażenie. IMHO walczyłbym o zostawienie 2,7, minimum 2,65 jeśli już koniecznie KG musi być na suficie.

Tomasz Antkowiak
05-11-2013, 17:56
Masz spory salon i przez to powalczyłbym o jak najwyższy sufit, w mniejszych pomieszczeniach nawet 2,5m nie wygląda źle, ale już w sporym pomieszczeniu robi to zdecydowanie inne wrażenie. IMHO walczyłbym o zostawienie 2,7, minimum 2,65 jeśli już koniecznie KG musi być na suficie.


no i wlasnie... inne wrazenie

pytalem troche przewrotnie bo nie dalej jak w niedziele bylem w pomieszczeniu blisko 100m2 o wysokosci 2,62 i mialem wraenie ze jest mega mega wysoko... az do chwili kiedy zmierzylem :)

zalezy mi na tym 2,60 ze wzgledow praktyczno ekonomicznych - wysokosc najpospolitszych plyt GK - nie musial bym ich ani docinac marnujac spory kawalek, ani dodatkowo szpachlowac 5 centymetrowego paska...

i taniej i latwiej i efekt pewnie lepszy i praca szybsza...

DEZET
05-11-2013, 18:55
Cześć! Też mam okna Skylight (5 szt), ale mniejsze- 78x118. Dziś kupiłbym takie jak Twoje. Zależało mi na podwyższonej osi obrotu i one to mają.
Nie zauważyłem, żeby się z nimi coś działo... no, muchy obsr...ły ;) Sam montowałem- nie jest to problem.
Co do wysokości pomieszczeń, co prawda ja tynkuję ściany, ale też obniżę strop z 2,74m do ok.2,65, żeby pod wiązarem przepuścić np. płaskie rury od wentylacji.

Tomasz Antkowiak
05-11-2013, 21:14
Dezet, ciesza mnie Twoje slowa. A uciesza mnie jeszcze bardziej jak podpowiesz jak ten cholerny kolnierz uszczelniajacy poskladac :D

Kamila i Marcin
06-11-2013, 10:19
Na youtubie pełno filmików z montażem okien, kołnierzy i tych dupereli.. Marcin najpierw sie kształcił oglądając filmiki a potem zamontował wszystkie połaciówki

Tomasz Antkowiak
06-11-2013, 11:51
Gdyby komukolwiek przyszlo do glowy kupic wieszaki na poddasze lub cokolwiek innego od firmy IKABUD z Wroclawia to niech tego nie robi...

Nasze wieszaczki ktore przez tydzien z hakiem sie wysylaly wczoraj wreszcie zostaly wyslane... dostalem nawet numer listu... ale jak sie okazalo bledny, na szczescie udalo sie z DPD ustalic wlasciwy numer i jakiez bylo moje zdziwienie jak sie okazalo ze owszem, wieszaczki sa juz u kuriera w doreczeniu, ale jakims cudem wyslano je adres na ktory miala byc tylko faktura. Adres jaki podalem do wysylki widocznie gdzies im k...rwa przez ten ponad tydzien widocznie sie zapodzial... PORAZKA po prostu.

tutaj ich strona
http://www.ikabud.pl/

a tu oni na allegro
http://allegro.pl/my_page.php?uid=8996020

Tomasz Antkowiak
06-11-2013, 11:56
Na youtubie pełno filmików z montażem okien, kołnierzy i tych dupereli.. Marcin najpierw sie kształcił oglądając filmiki a potem zamontował wszystkie połaciówki


Niby tak... ale :)

trudnosc u nas polega na tym ze okno montujemy juz teraz, w dachu wtepnie pokrytym papa, a docelowe pokrycie bedzie dopiero kiedys tam :)

Generalnie gdyby dookola byla blacha czy dachowka to nie milabym z tym problemu, jednak u nas okna musze byc wyniesione na latach ikontrlatach i uszczelnione papa gdzies tam pod kolnierzem... :)

DEZET
06-11-2013, 16:58
Ja zakładałem okna na łatach, ale potem już blachodachówka docelowo. Co mogę poradzić? Jeśli docelowo wysokość łat i kontrłat jest odpowiednia to jedyne wyjście na dachu zamocować je (po kawałku) tak docelowo i na to kołnierz z oknem. Papę musiałbyś wywinąć potem raczej na kołnierz niż pod niego, zwłaszcza z góry. Jeśli deszcz będzie padał, to może jednak od góry wniknąć pod okno, lepiej ją puścić górą niech leci od razu kołnierzem. No i myślę, że konieczne byłoby dokładne wymierzenie umiejscowienia łat od okapu, żeby okno nie wyszło w dziwnym miejscu- gdzie nie będzie można zamocować ościeżnicy. Dolny pas elastyczny w oknie jeśli przykleisz teraz do papy, nie będzie możliwe jego oderwanie od niej. Może spróbować podkleić z folią ochronną na silikon dekarski i ze 3 gwoździe do papy. Zostawisz luzem to wiatr będzie majtał i może się urwać. Kurcze- ciężko będzie...
Na ościeżnicy dookoła jest pasek klejący do przyklejenia membrany- nie wiem czy papa się tego złapie. Tu taki mix okienny: http://www.youtube.com/watch?v=oqueM1Gnhjw

Tomasz Antkowiak
06-11-2013, 17:10
a to Twoje filmy wlasnie ?

ogladalem je przed zakupem jeszcze :)

DEZET
06-11-2013, 17:26
Tak- moje ;)

Tomasz Antkowiak
06-11-2013, 17:34
a wez mi jeszcze wyjasnic to zdanie:

No i myślę, że konieczne byłoby dokładne wymierzenie umiejscowienia łat od okapu, żeby okno nie wyszło w dziwnym miejscu- gdzie nie będzie można zamocować ościeżnicy.

DEZET
06-11-2013, 18:22
Chodzi mi o założenie kontrłat na wielokrotności odległości docelowego pokrycia- blachodachówki (u mnie kontrłata co 35cm). Można nie mierzyć, ale będziesz musiał dołożyć kontrłaty- może niepotrzebnie mącę? Na ww filmiku w 1:10min - do łaty przykręcone kątowniki i w 1:26 widać drugą kontrłatę dołożoną na dole okna (wcześniej miało być mocowane niżej, dlatego brak 2 kontrłat poniżej okna).

Tomasz Antkowiak
06-11-2013, 19:19
U nas nie bedzie blachodachowki, bedzie blacha trapezowa lub rabek, tak wiec chyba nie ma problemu :)

DEZET
06-11-2013, 19:47
A skoro taka blacha, to faktycznie problemu nie ma;)

Tomasz Antkowiak
08-11-2013, 08:44
Wreszcie dotaly te cholerne wieszaki :) Mam dzis nadzieje troche podgonic zaleglsci :) I moze tez jakies zdjecia szanowna pani dr inż zrobi... ;)

Wg prognoz pogody jutro nie ma u nas padac, wiec jestem umowiony z kolega z pracy ze zamontujemy okna. Trzymajcie kciuki :)

Gosia_A
08-11-2013, 13:09
I moze tez jakies zdjecia szanowna pani dr inż zrobi... ;)

tiaaaaaaa...wiedziałam, że będzie złośliwy...:lol2:
szanowna pani domu ;) zarobiona jest...
ale zrobiła kilka...tylko było ciemno i nie są zbyt dobrej jakości
223180223187223188
Iwestor tyra, a pozostali...czytają przy herbacie :p
223181

Tomasz Antkowiak
08-11-2013, 15:52
Bylbym zlosliwy gdybym napisal ze te zdjecia to takie aktualne sa ze hohohoho ;)

T0MII
08-11-2013, 19:58
Co z wentylacją połaci pod papą?
Przy murłacie wszystko szczelnie pianą obleciane. Na zdjęciach wygląda jak byś wełnę miał tej samej grubości co wysokość krokwi. Nie zostawiasz tam żadnej pustki na wentylację połaci pod deskami i papą?

Tomasz Antkowiak
08-11-2013, 21:27
Krokwie 20cm, welna 15cm. Przy murlacie na razie jest wszytsko na szczelnie bo nam wialo :) Jak bede robil elewacje to miedzy kazda pare krowki pod deskowaniem pojda wywietrzniki aby w ta przestrzen 50mm miedzy welna a deska moglo wpadac swierze powietrze spod okapu. Przy docelowym kryciu dachu bedzie tez zrobiony wywiew w kalenicy. Na razie z przyczyn oczywistych nie moge tego zrobic bo dach ma byc szczelny :)

Tomasz Antkowiak
09-11-2013, 22:18
Pierwsze okno polaciowe juz w dachu :)

Na razie nie cieknie... ale fakt ze jeszcze na nie deszcz nie padal ;)

Tomasz Antkowiak
11-11-2013, 17:16
Zamontowalem dzis drugie okno :)

Pewnie mozna to zrobic lepiej, szybciej, bardziej estetycznie... no napewno :) I pewnie gdybym byl dekarzem to po takim montazu wylecial bym z cechu na pysk (oczywiscie gdybym nie wylecial juz wczesniej, po pokryciu dachu u tesciow:))... ale na szczescie nie jestem :)

Najwazniejsze ze okno zamontowane w sobote nie cieknie nigdzie, wiec i to dzisiejsze nie bedzie :)

A to, ze z ulicy wyglada dosc smiesznie... no wyglada, ale przestanie jak pokryjemy dach blacha i okna sie w niej schowaja (bo na razie wystaja i wygladaja tak troche jak wylupiaste oczy:)).

aiki
11-11-2013, 18:57
Okna opanowałeś a Ja muszę opanować dziurę pod komin.
Pani dr.inż. jakieś zdj by się przydały:)

Tomasz Antkowiak
11-11-2013, 19:50
Oj nie wiem czy nalezy swiatu pokazywac ta rzezbe ;)

aiki
11-11-2013, 19:59
Tomek nie wiem czy wiesz ale co niektórzy (Ja) Czerpią bardzo dużo informacji z waszego "dziennika" a obrazki to już w ogóle więcej wytłumaczą niż 1000 słów.
Chodzi głównie o porównanie czy to co ja zrobię mieści się w jakiś normach wykonania.
Ja jestem wzrokowcem i co zobaczę to pamiętam albo wiem gdzie szukać aby sobie przypomnieć:)

Tomasz Antkowiak
11-11-2013, 20:02
Ty, to moze dla bezpieczenstwa odczekaj kilka lat czy ta nasza chalupinka przetrwa zanim cos powielisz... :) Bo wiesz... ja z budownictwem to mam tyle wspolnego co Youtube zobacze wczesniej :D

aiki
11-11-2013, 20:08
Za późno. Już stoi.
Z budowaniem to zacząłem 27.04.2013 a opieram sie na Twoich opisach forum muratora i na tym co podejrzałem w robocie jak majstry coś robili (pewnie czasami mieli mnie dosyć) ale jeszcze projekt mam i do tej pory jest używany.

Tomasz Antkowiak
11-11-2013, 20:13
Odcinam sie od wszelkiej odpowiedzialnosci :D

Ewentualnie za schody moge na siebie wziac konsekwencje ;)

PS. Jakies zdjecia doktorowa robila, ocenzuruje co trzeba i cos bedzie ;)


EDIT:
Okna sa w poziomie... kotrlaty natomiast lekko nie trzymaja pionu :D

https://lh3.googleusercontent.com/-LlybYZrYEPU/UoFEWsNHJXI/AAAAAAAAGPg/wnkwz-RhVgA/s640/PB110018.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-1uObnNMi9uo/UoFEZex7ZlI/AAAAAAAAGPw/dyo92A1UBjY/s800/PB110020.JPG

A tu podest montazowy... czyli 2 laty przykrecone do scian klatki schodowej, 2 kantowki 10x10 oparte na tych latach w poprzek klatki nad schodami, na kantowkach 2 palety od bloczkow, na paletach 4 kawalki desek wyciete z dachu i na tych 4 kawalkach desek nozki drabiny... no i na samej gorze ja :)

https://lh3.googleusercontent.com/-7xJFUhguMnU/UoFEv6AualI/AAAAAAAAGQo/KAseOsLieLQ/s800/PB110034.JPG

Gosia_A
12-11-2013, 08:04
ja tylko dodam, że zrobiło się PIĘKNIE:) tzn. jeszcze piękniej...jaśniej, przytulniej. Ehhh...chciałoby się tam od razu zamieszkać:rolleyes:
tak poza tym, to muszę jeszcze napisać, że mój Małżonek wzbudza niemałe zainteresowanie w okolicy...nawet samochody zwalniają i podpatrują (a raczej robią wielkie oczy ze zdumienia, jak sam wszystko targa, dźwiga i morduje się z tymi wszystkimi "klunkrami":jawdrop:), przy okazji oczywiście odpowiednio dobierając słowa, które niekoniecznie cieszą uszy przechodzących obok zakonnic (niedaleko mamy zakon). Ja...wiecie...tu zamiotę, tam zamiotę, generalnie od sprzątania i dożywiania jestem, ale patrząc na Tomasza...czasami naprawdę trochę śmiesznie to wygląda, jak ze wszystkim sam wojuje...jejku-jakiego ja mam zdolnego Męża!!! :rolleyes:
dobra...tyle moich wywodów, bo Inwestor pomyśli,że coś znowu od Niego chcę...:P

DEZET
12-11-2013, 12:00
No i wszystko cacy wyszło ;) Najważniejsze, żeby od góry nie zaciekło.

aiki
12-11-2013, 19:48
EDIT:
Okna sa w poziomie... kotrlaty natomiast lekko nie trzymaja pionu :D

A poziomice na zamarzniętym jeziorze sprawdzałeś? :)

Tomasz Antkowiak
12-11-2013, 21:09
A poziomice na zamarzniętym jeziorze sprawdzałeś? :)


A ty widziales gdzies w swojej chociazby okolicy ostatnio zamarniete jezioro :) ?

Tomasz Antkowiak
15-11-2013, 20:39
Montowania wieszakow i ukladania welny ciag dalszy... jak by tak uczciwie podliczyc to pewnie z 4 dzien to w sumie robie i... jeszcze ze 2 dni i umre z nudow :)

To jest straszne...

Wymyslam sobie jakies poboczne zajecia w miedzy czasie... a to wejsc na dach przesmarowac miejsce gdzie podcieka Abizolem, a to wyjrzec przez okno dachowe, otworzyc je ze trzy razy i sprawdzic trzysetny raz czy aby nie przecieka, a to wejsc na dach sprawdzic jak tam Abizol... mam wrazenie ze nawet wylac sie chodze czesciej bo zawsze to jakas odmiana od tych zasranych wieszakow i nudnej welny... :)

Zostaly mi jeszcze wieszaki w lazience, na korytarzu i w garderobie kilka, welne polozylem jak na razie tylko w 2 sypialniach wiec zostalo to co wieszaki + jedna sypialnia... a sznurek i papiaki to juz nawet mi sie snia :)

rewo66
18-11-2013, 07:28
Hi hi :lol2: Wełna to bardzo upierdliwa robota.

krzysztof5426
18-11-2013, 15:04
Tomku !
Przy tak nudnych - powtarzalnych robotach, zakładam słuchawki na uszy i puszczam lekcje angielskiego, albo jakieś czytadło do słuchania.
... i co 15 - 30 minut przerwa na herbatkę, kawkę etc.
Trochę pomaga.

Tomasz Antkowiak
18-11-2013, 18:27
No ja bez sluchawek w uszach to na budowe nie ide wcale :)

Tyle ze zamiast angielskiego leci sobie... Alice in Chains, Rammstein, Metallica, TSA, Iron Maiden, KAT... :D

Wczoraj i w sobote udalo sie troche szarpnac... nawet doktorowa pomagala ciac welne :) (kupilem do tego specjalny noz i byla to bardzo dobra decyzja, welna tnie sie ladnie, nie szarpie sie, nie ciagnie, nie rozdziera...)
Zostalo tylko przykrecic grzyby w lazience oraz nad schodami i polozyc w tych 2 miejscach welne. Reszta jest.

W sobote udalo sie nam rowniez na licytacji w lokalnym Leroy Merlin kupic za polowe ceny swietne schody strychowe Dolle Extra Plus 140x70cm i teraz jestesmy Bohaterami Domu :D

kamelia i milek
20-11-2013, 10:45
Witam
od wielu miesięcy czytamy Wasz dziennik. Też budujemy nasze tk12 :) i dziś postanowiłam się zalogować może już za późno na zakładanie dziennika Ale pokibicujemy Wam dalej

krzysztof5426
20-11-2013, 16:34
A ja ostatnio namiętnie słucham Deep Purpli.

Tomasz Antkowiak
20-11-2013, 19:57
Witamy serdecznie!

Koniecznie ale to KONIECZNIE napiszcie na jakism jestescie etapie, jakie wprowadziliscie zmiany itp itd. Jesli macie jakies zdjecia to nie krepujcie sie ich tu pokazac.

TK12 spotyka sie nieczesto wiec jestesmy bardzo ciekawi jak innym budujacym idzie a jeszcze ciekawsi jak mieszka sie tym co juz wybudowali :)

kamelia i milek
21-11-2013, 21:57
Mamy stan surowy zamknięty budujemy według tk12gl1 ale z powiększeniem do gl2 podwójny garaż kilka zmian z powiększeniem wiatrołapu kotłownia zamiast pomieszczenia gospodarczego z wiatrołapu prosto do garażu i na gorze pralnia zamiast 2 pokoju -podzieliliśmy go nad garażem sypialnią i trzecia łazienka bo ddużo miejsca nad dwustanowiskowym garazem wkleję jakieś foto w miarę wolnego czasu :) pozdrawiamy Was mój Maz buduje sam z 1 pomocnikiem

Tomasz Antkowiak
22-11-2013, 10:07
No super:) A gdzie budujecie? Dawaj zdjecia :)

kamelia i milek
22-11-2013, 15:16
Budujemy w zachodniopomorskim 25 km od Kołobrzegu zdjęcia wieczorem bo dużo jeszcze w aparacie

kamelia i milek
22-11-2013, 21:04
226048226049226050226051226052


nasze TK12 GP2 (garaż w naszej wersji )
głowny wykonawca mario na roller coaster w roli głównej
z okna od zachodu widac tylko liscie ale widok z dachu na jezioro imponujacy:D
okna dachowe w przyszłym tygodniu

Tomasz Antkowiak
22-11-2013, 21:17
Piekne przeszklenia :)

Jakie okna dachowe montujecie i gdzie ?

My dalismy nad schodami i zrobilo sie super jasno w porownaniu z tym co bylo.

kamelia i milek
22-11-2013, 21:54
okna fakro 140 w 2 pokojach od południa, w 2 górnych łazienkach, w pralni, dwa zblokowane w sypialni, czyli 7 okien. Korciły nas poczwórne 160:wiggle:
klatka schodowa w wersji hotelowej- półmrok ;) i lampy na ścianie, problem z myciem- schody bez spocznika przecież niestety :)

http://extradom.pl/projekt-domu-tk12gl1-WAK1037?lustro=1

na poddaszu pokój 4 mamy podzielony na 2 i w jednym jest pralnia w drugim komputerownia

łazienka powiększona 5 czyli schowka nie ma, no i podwójna sypialnia ( o ten garaż powiększony) - wspomniane wcześniej

macie jakieś zdjęcia z drugiej strony domu?

IwaKrzys
23-11-2013, 14:38
Super te okna dachowe wyszly;)
ciekawe jak u nas bedzie z obsadzeniem:)

Tomasz Antkowiak
23-11-2013, 20:06
Od tylu mamy za malo miejsca aby skadrowac calosc :)

kamelia i milek
23-11-2013, 20:33
Wejdź do sąsiadów:) okna takie same jak u nas od tyłu?:-D

kamelia i milek
23-11-2013, 20:41
Jaką jest wysokość komina od kominka? Wychodzi poza szczyt dachu?

Tomasz Antkowiak
23-11-2013, 21:22
Na razie tylko siega deskowania :)

Nie bede go wyciagal az ponad kalenice. Nie ma takiego obowaiazku w przypadku pokryc niepalnych, a takim jest blacha. Wymuruje go po zimie, wyciagne mozliwie wysoko, ale tak z rozsadniem. Trzeba pamietac ze jakos potem trzeba bedzie do niego od gory czasem zajrzec, po za tym zbyt wysoki moze wyglada absurdalnie.

Okna z tylu w TK12 bez garazu sa ciut inaczej: nie mamy tego pojedynczego FIXa na Waszych zdjeciach na lewo od duzego salonowego okna. To duze okno u nas ma 270cm i rowniez 3 czesci - wszytskie stale. Potem jest FIX 80 prostopadle i potem drzwi tarasowe z niskim progiem i ruchomym slupkiem szerokosci 180cm (u Was tam jest tez chyba FIX).

Moze jutro zmobilizuje doktorową i zrobi jakies zdjecia wreszcie :)


Tymczasem po 2 dniach prawie w calosci spedzonych na budowie skonczylem dzis ukladanie welny (pierwszej warstwy) i jeszcze aby sie nie nudzic zamontowalem schody strychowe :) Umordowany jestem niemilosiernie bo ciezkie te schody cholernie...

Czy moze ma ktos podliczone calkowite niezbedne do poniesienia koszty przylacza gazowego? (mapka, projekt, PNB, wykonanie, odbior, kotlownia, gazomierz itp). chcemy oszacowac mozliwie najdokladnie ile trzeba przeznaczyc aby do wykoannej instalacji CO (podlogowka) podlaczyc i uruchomic zrodlo ciepla...

Gosia_A
24-11-2013, 22:00
Moze jutro zmobilizuje doktorową i zrobi jakies zdjecia wreszcie :)

Pani domu zarobiona jest...jakby miała mało zajęć, wzięła sobie przecież dodatkową fuchę...przewodniczącej Id ;)
Poza tym sprzątam i sprzątam...tym razem porządkuję faktury :lol2: ale jutro będzie szansa na zdjęcia...

kamelia i milek: witajcie, śliczny domek ;)

kamelia i milek
25-11-2013, 17:53
Witamy inwestorke przewodniczącą :) ładne te nasze domki bo to tk12 fajny projekt wybraliśmy:-D,przyszły okna dachowe prąd się dzieje okna się dzieją za chwilę żarówka się zapali B-) czekamy na Wasze zdjecia. Ile okien dachowych?

Tomasz Antkowiak
25-11-2013, 19:33
Witamy inwestorke przewodniczącą :) ładne te nasze domki bo to tk12 fajny projekt wybraliśmy:-D,przyszły okna dachowe prąd się dzieje okna się dzieją za chwilę żarówka się zapali B-) czekamy na Wasze zdjecia. Ile okien dachowych?

U nas bida z nedza ;) Raptem 2 okna dachowe zostawilismy: jedno w lazience drugie nad klatka, oba 140x78 Dobroplast Skylight.

Ale za to zaczalem dzis przyklejac na sciany plyty :D

Gosia_A
25-11-2013, 19:35
ja też uważam, że TK12 po lekkich zmianach to naprawdę świetny projekt:lol2:
zdjęcia będą, jak ładowarka się naładuje;)

nasze 2 okna dachowe...no bida, ale czy nędza to nie jestem przekonana...znając życie, to i tak pewnie zwykle będziemy na dole razem koczowali, więc góra pozostaje jedynie do spania, a wtedy zwykle jest ciemno;)zresztą i tak jestem przerażona liczbą okien i wizją ich mycia, niemniej jednak - okna dachowe z pewnością robią wrażenie:)

kamelia i milek: jestem bardzo ciekawa, jak będzie Wasz domek wyglądał wewnątrz...dajcie jakieś jeszcze zdjęcia:)a może swój dziennik założycie?

xinurel
25-11-2013, 21:07
Witam mam do Pana pytanie, czy Panski dom to ten sam projekt jak na tej stronie:?
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4545f23de49e4

jesli tak to czyna ta cena jest realna, aby go wybodowac: 230,700 z tego co napisane jest na tej stronie w ta cene wchodzi robocizna oraz materialy i budowa. Prosze o odpowiedz.

Tomasz Antkowiak
25-11-2013, 21:21
Witam mam do Pana pytanie, czy Panski dom to ten sam projekt jak na tej stronie:?
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4545f23de49e4

jesli tak to czyna ta cena jest realna, aby go wybodowac: 230,700 z tego co napisane jest na tej stronie w ta cene wchodzi robocizna oraz materialy i budowa. Prosze o odpowiedz.

link nie dziala niestety, sprawdz go prosze i podaj raz jeszcze

aiki
25-11-2013, 21:34
to chyba link do borówek jest
ale u mnie działa.
Dostałem identyczną wiadomość

Tomasz Antkowiak
25-11-2013, 21:42
to chyba link do borówek jest
ale u mnie działa.
Dostałem identyczną wiadomość


Wyglada na to ze masz racje... :)

Generalnie, dosc mocno naginajac definicje zwrotu "w borowkach" to nasza chalupka prawie sie lapie... mamy 2 krzaczki borowek kolo miejsca pod nazwa "a tu bedzie taras"

kamelia i milek
25-11-2013, 22:30
to by tak mniej więcej wyglądało, szczegóły robie sobie w corelu na warstwach i jest git:lol2:

Gosia_A
25-11-2013, 22:44
uzupełnienie dokumentacji fotograficznej...
226901226902226903226904226905

kamelia i milek
26-11-2013, 11:29
czy coś widac na tym rysunku planu domu? bo w wersji przez komórkę nie chce mi sie otworzyc? widac tylko ze załaczniki zdjęcia i nic więcej:(

widac okazałe okna:) i koronkowa robota jak na warsztacie tkackim:):):) niteczkami wełna utkana w sposób precyzyjny, czyli juz trochę cieplej w domu:yes:, u nas okna dachowe w trakcie robót. Może jednak założymy ten dziennik:) nie wiemy od czego zacząc:) i jak to się robi i pewnie w nocy cos wklepiemy:) bo w dzień brakuje juz godzin:):):)

Tomasz Antkowiak
28-11-2013, 20:48
Kleje plyty GK na scianach... kleje az furczy :)

... czyli spacerowym tempem, jak emeryt :) No ale ilez mozna zrobic po pracy, przy lampie...

Nie mniej idzie to fajnie. Kleje na klej poliuretanowy w piance - Soudabon Easy. Spapugowalismy ten sposob od Burych Kocurow, mowili ze uwielbiaja ta pianke na kleczkach... i nie klamali :)

Praca jest szybka, czysta i przyjemna.

Puszka pianki kosztuje 25 zlotych, wystarcza na 3 do 4 plyt o wymiarach 1,2x2,6 m2. Przy klejeniu mniejszych kawalkow wydajnosc niestety spada, dlatego na razie staram sie jechac to co sie da z najk najwiekszych plyt, a dupere (np wneki okienne itp) bede uzupelnial potem, czy to na pianke czy na klej gipsowy.

Zdjec nie ma. Jak ja koncze prace to jest juz ciemno calkiem (jak zaczynam zreszta tez...:)) a doktorowa no jakos nie robila zadnych ostatnio, funkcja przewodniczacej chyba mi zone pochlonela na dobre.. ;)

Gosia_A
28-11-2013, 22:29
Jeden buduje DOM, drugi zajmuje się "resztą"...
nooo...a praca zawodowa i 6-latek w szkole wcale nie ułatwiają włączania się w sprawy budowlane...
konkluzja? zastanowić się przed budową, co się bierze "na głowę" na kolejne 3, 4 lata...doba się nie rozciągnie, choćbyśmy (czy ja to dobrze napisałam?) bardzo tego chcieli...:yes: taka rada dla przyszłych samorobów

Inwestor domaga się zdjęć...Inwestorka zrobi, nie może się sprzeciwiać, bo jeszcze Kierownik zastrajkuje i co wtedy?

PS. naprawdę ładnie to klejenie Mu wychodzi...:)
227447227448
prawda, że ładnie?:)
żeby nie było, że się obijam...
227449
uśmiech dziecka bezcenny!!!!!!

kamelia i milek
30-11-2013, 16:02
zapraszamy do siebie :)
trochę wspomnień aż dojdziemy do dnia dzisiejszego, dla potomnych jak znalazł :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221530-TK12GL1-kamelia-i-milek

dez
01-12-2013, 11:51
Nie chcę żeby wyszło na czepianie się ale zauważyłem mały błąd (a może świadome działanie), podpatrz u netbeta jak on obrabiał płytą okna:

227734

Z prawej strony kominka zauważyłem że masz doklejone nad oknem, a to może pękać po jakimś czasie.

Tomasz Antkowiak
01-12-2013, 12:21
Tak, niektorzy mowia aby nie robic polaczen w naroznikach okien. Jednak zdecydowalem sie w kilku przypadkach na takie polaczenie - trudno najwyzej bedzie pekalo... chociaz z drugiej strony NetBet kleil na klej gipsowy - po wyschnieciu twardy. My kleimy na pianke, nieco bardziej elastyczna na juz wyschnie.
Bedzie trzeba rowniez pamietac aby pozadnie to zaszpachlowac, dobrym zbrojonym szpachlem :)

Bedzie dobrze :D

Dafi Pe
01-12-2013, 12:47
Tak, niektorzy mowia aby nie robic polaczen w naroznikach okien. Jednak zdecydowalem sie w kilku przypadkach na takie polaczenie - trudno najwyzej bedzie pekalo... chociaz z drugiej strony NetBet kleil na klej gipsowy - po wyschnieciu twardy. My kleimy na pianke, nieco bardziej elastyczna na juz wyschnie.
Bedzie trzeba rowniez pamietac aby pozadnie to zaszpachlowac, dobrym zbrojonym szpachlem :)

Bedzie dobrze :D

Pęknięć to bardziej obawiałbym się w przypadku ścianki zrobionej z profili, a nie murowanej, choć faktycznie zalecają, by tak nie robić. Tylko prawda jest taka, że nie zawsze się da ;) Do spoinowania w takich miejscach polecam Uniflota , tyle że drogi ;) A pianka po jakim czasie chwyta? Jestem ciekawy tej metody, bo wydaje się lepsza niż klej. Dużo jej nanosisz na płytę? Pozdro :)

Tomasz Antkowiak
01-12-2013, 18:40
Pianke naklada sie obwodowo i dodatkowo zygzak przez cala plyte, nastepnie czekasz 5 minut i stawiasz plyte. Przyklepujesz, dociskach, ustawiasz pion, podkladasz kliniki na dole i... i tyle, plyta stoi a ty juz mierzysz nastepna :)

Zanim jednak plyte postawisz na sciene nalezy sprawdzic czy sciana jest gladka (jak wystaja ci jakies boble zaprawy to plyty nie ustawisz, jak nie ma pionu albo sa jakies "brzuchy" na scienie, to zapomnij ze to pianka zniwelujesz. Na plyte nakladasz pianke w warkoczy srednicy ok 3 cm, pecznienie to moze do 4 cm ale po przyklejeniu do sciany plyta dolega do niej prawie na "0", zostaja moze ze 2-3 mm. Jesli gdzies na scienie masz takie miejsca ze os jest wklesle czy wypukle na wiekszej powierzchni to trzeba pianki dawac wiecej aby to niwelowac... ale wtedy wydajnosc (wg producenta do 12m2 z puszki, wg mnie podobnie przy zastrzezeniu ze kleisz cale plyty na rownej scianie) drastycznie (DRASTYCZNIE) spada... a przypomne ze cena za puszke do ok 25 zlotych.

Podsumowujac: klei sie pieknie i przyjemnie... pod warunkiem idealnych niemal scian. W miejscach gdzie cos "nie pyklo" (u nas napewno boki kominka gdzie trzeba kleic warstwowo i dodatkowo na nierowno narzuconej zaprawie) napewno prosciej i znacznie taniej bedzie klejem gipsowym.

EDIT: propagandowy filmik producenta


http://www.youtube.com/watch?v=XwWzXwa0GKo

Dafi Pe
01-12-2013, 20:02
Podoba mi się ta metoda. Faktycznie, przy nierównych ścianach może być to kłopotliwe, lecz np w nowym domu to ma sens. Na nierówną, pooraną ścianę lepszy będzie klej tradycyjny. A na filmiku, to mnie rozśmieszyła scena, gdy monter na początku zakłada okulary odpakowując karton. Czyżby obawa przed wybuchem puszki? :D ;) Powodzenia w klejeniu :)

PS: na łączenia siatka, czy flizelina?

Tomasz Antkowiak
02-12-2013, 07:43
Nie wiem czy siatka czy fizelina. Nie wiem tez jakie gipsy i jakie szpachle na koniec... Wiec jesli ktos moze cos sprawdzonego polecic to chetnie poslucham opinii. Szpachlowac zamierzam tylko polaczenia i narozniki raczej.

netbet
02-12-2013, 08:16
Nie wiem czy siatka czy fizelina. Nie wiem tez jakie gipsy i jakie szpachle na koniec... Wiec jesli ktos moze cos sprawdzonego polecic to chetnie poslucham opinii. Szpachlowac zamierzam tylko polaczenia i narozniki raczej.

no to jest tak:
do spoinowania używaj co tam masz pod ręką -spoinówka z włóknami - ... uniflota, cekola, franspola... stosowałem wszytkie trzy i róznicy nie widzę jakiejś strasznej - wszystkie trzymają, są twarde, ale ta ostatnia jest najtańsza.
na proste łaczenia dawaj fizelinę i ją zatapiaj
na narożniki zew. - kątownika alu
na narożniki wew - taśma hamerykańska tuff tape - tu jest ból, bo ona troche kosztuje

ja jeszcze stosowałem taśmę papierzatą z wkładką alu... do sufitów podwieszanych

do wykończenia ja stosowałem gotowe gładzie w wiaderkach - śnieżka acryl putz o też leciałem tylko łaczenia i naroża...

na koniec grunt do ścian .... i można malować.

pozdro
NETbet

p.s.
ale syf przy tym jest masakra!

Tomasz Antkowiak
02-12-2013, 08:25
Nie lubie syfu na budowie :)

Dzieki za liste materialow.

netbet
02-12-2013, 08:32
.. i jeszcze mi się coś przypomniało....
szlifowanie gładzi....
jak masz mozliwość i kasę - zainwestuj w żyrafe... wszędzie nie dojedzie ale jest "szybka"
do narożników pozostaje szlifiera oscylacyjna

jak nie masz specjalnie kasy do wywalenia - kup szlifierę oscylacyjną z dużą płytą 119/230 chyba
no i !!!! kup szlifierę z pojemnikiem na pył - działa!
wprawdzie pojemnik jest mały ale coś tam zbiera tylko bardzo szybko się zapełnia.

papier ścierny - do oscylaków jest na rzep.
ja leciałem wszytko "80" ...czasem "120"
jak chcesz mieć"jakąkolwiek fakturę" na ścianie a nie lustro - to leć nawet "60" i wszytko pomaluj gruntem wałkiem z włosem...
wygląda fajnie.... takie "chropki" na ścianie...


niestety - syfu nie unikniesz - szlifowana gładź pytli strasznie...wszytko będzie białe ... a ty będziesz wyglądał jak młynarz...

Tomasz Antkowiak
02-12-2013, 08:45
Jakies szlifierki mam, wiec pewnie kolejnych kupowac nie bedzie uzasadnienia :) Mam tez odkurzacz przemyslowy, jak na razie spisuje sie genialnie :) Tyle ze przy drobniejszym kurzu trzeba co jakis czas otworzyc pokrywe i troche otrzepac worek aby pyl opadl na dno.

maciejzi
03-12-2013, 01:24
Ja na tą piankę kleiłem bloczki gazobetonowe, zamurowując okno. W porównaniu do tradycyjnego kleju bajka Klei się szybko (a nawet bardzo szybko), czysto, równo, super. W salonie chyba też karton-gipsy położę na ściany, gdzie indziej chyba tylko sama gładź, może w 2 warstwach.
Chyba nikt nie jest w stanie zauważyć, czy dam 5mm tynku i na to 2mm gładzi, czy samą gładź :-)

rewo66
03-12-2013, 12:14
Ja na spoiny w suficie używałem cekola do beztasmowego zastosowania z włóknami celulozowymi C-45 bodajże ale i tak dawałem tuff tape. Na łączenia płyt sufitu ze ściana poszedł sam cekol na to akryl Den Bravena i śnieżka grunt i nic nie pęka. Jest ok. Używałem też franspola ale niewielkie ilości i wydaje mi się lepszy. a tańszy.
Finiszu używałem też cekola i tu są 2 rodzaje a-45 biały i b-45 taki w kolorze kakao i ten to szajs. Biały trochę lepszy ale tez szajs. Śnieżka acryl - putz finisz o wiele lepsza i sprzedawana jako gotowa masa w wiaderkach.
Już wspołczuję. Do szlifowania uzywałem żyrafy z papierem ściernym 120 i 80. Szybka sprawa. Tam gdzie ona nie doszła szlifierka oscylacyjna. Mimo worków na pył i tak tego syfu było pełno. A gipsem plułem jeszcze tydzień po skończeniu szlifowania. ;)

Jarek.P
03-12-2013, 12:40
Swoje gipsy szlifuję z maską na twarzy i przynajmniej tego smarkania i plucia gipsem potem nie ma. Maski z tych tańszych, ale koniecznie "z zaworkiem", te bez zaworka chyba jedynie do filtrowania kawy się nadają w starych ekspresach.

J.

Tomasz Antkowiak
03-12-2013, 13:18
mam mimosrodowa szlifierke AEG, nada sie? (ta jest na krazki papierowe, ma mozliwosc podpiecia odkurzacza, gumowy uszczelniacz)
mam tez jakas tania oscylacyjna szlifierke verto.

netbet
03-12-2013, 13:23
mam mimosrodowa szlifierke AEG, nada sie? (ta jest na krazki papierowe, ma mozliwosc podpiecia odkurzacza, gumowy uszczelniacz)
mam tez jakas tania oscylacyjna szlifierke verto.

im mniejsza powierzchnia trąca - tym wiecej sie natyrasz...

szukaj czegoś z dużą tarczą.

dez
03-12-2013, 19:14
Ale zawsze to lepsze niż drewniany klocek i papier ścierny. Jak szlifowałem gips w sypialni to kupiłem za 40zł szlifierkę oscylacyjną. Zajechała się od pyłu ale wyszlifowałem dużo szybciej niż ręcznie.

Jak masz odkurzacz to się nie zastanawiaj. Radziłbym tylko przeczyścić szlifierkę po każdej pracy żeby mimo wszystko się nie zatarła. Mało która w gwarancji dopuszcza szlifowanie gipsu.

Tomasz Antkowiak
03-12-2013, 20:53
Mam tez kompresor :) Niby tylko 24 litry ale aby wydmuchac solidnie narzedzia wystarcza.

Generalnie to sie przyznam ze kazdorazowo jak koncze klejenie plyt to sprzatam po sobie ze zmiataniem podlogi wlacznie:) Gosia sie smieje ze na budowie potrafie miec porzadeczek i czysciutko a domu z biorka prawie sie przesypuje:) No i w sumie ma racje :D

Dafi Pe
04-12-2013, 21:04
a ja podpisuję się pod tym, co napisali poprzednicy :D Najlepsza do szlifowania byłaby żyrafa, ale jeśli będziesz szapchlować masą typu Unflot, to każda maszyna będzie dobra ;) U kumpla poszliśmy na łatwiznę i na Uniflota położyliśmy jeszcze jedną warstwę gipsu szpachlowego (nie gładzi) i zobaczymy, co z tego będzie ;)

Tomasz Antkowiak
05-12-2013, 20:20
Pozyjemy, zobaczymy jak to bedzie. Jak na razie to nadal zapierdzielam z klejeniem plyt, jakos laczac to z praca zawodowa, rozliczaniem VATu itd. I jeszcze by sie przydalo kola zmienic bo snieg juz popaduje a ja na letnich kapciach caly czas...

Tak czy inaczej idzie dobrze, to co juz przyklejone trzyma sie pieknie i ani mysli odpadac :)

aiki
08-12-2013, 22:32
Jaką zgrzewarkę do PP kupiłeś? jakiej mocy?
A może masz na odsprzedanie?

zeusrulez
08-12-2013, 23:49
a ja podpisuję się pod tym, co napisali poprzednicy :D Najlepsza do szlifowania byłaby żyrafa, ale jeśli będziesz szapchlować masą typu Unflot, to każda maszyna będzie dobra ;) U kumpla poszliśmy na łatwiznę i na Uniflota położyliśmy jeszcze jedną warstwę gipsu szpachlowego (nie gładzi) i zobaczymy, co z tego będzie ;)

Chyba coś pomyliłeś Kolego.
Jeśli spoinujesz uniflotem to musisz się do tego przyłożyć ma to być jak najlepiej wykonane, bo tego się nie szlifuje . . .
To cholerstwo jest tak twarde że orła wywiniesz zanim to zeszlifujesz . . .
Zawsze na ten rodzaj spoinówki idzie szpachel w dwóch warstwach. I to można szlifować albo ręcznie albo maszyną.
Kupowanie żyrafy raczej Koledze bym odradził,szkoda pieniędzy a masz na co przecież wydawać.
Przypuszczam, że całych płyt nie będziesz szpachlował więc kolejny argument aby nie kupować.
Jeśli będziesz używał papieru lub fizeliny do łączeń płyt, to dam Ci tu sposób kolegi (dokładnie rafał2011). On zawsze jedzie na papierze, oryginalne spoiny robi na 30 cm szerokości, a spoiny cięte (krótsze) po wklejeniu taśmy rozciąga 30 cm po lewej i 30 cm po prawej.
A szlifowanie samych spoin to przyjemność.
Jeśli będziesz używał taśm amerykańskich typu TT bo o takich tu Koledzy również wspominają, raczej nie uda Ci się rozciągnąć spoin i na szpachlowaniu całych płyt skończysz, ponieważ są to grube taśmy i nie łatwo je rozciągnąć, rozszpachlować.


Pozdrawiam

Gosia_A
09-12-2013, 20:45
mój mąż jest nieprzewidywalny...tyle na dzisiaj:jawdrop:
229316

Tomasz Antkowiak
10-12-2013, 08:10
:D

Dafi Pe
10-12-2013, 09:03
Młody ma dobrze - swój dom, perkę gdzieś rozstawi i z kumplami/ kumpelami będzie mógł grać :D Chyba, że Ty, Tomek będziesz grać na bębnach, a młody na wiośle :D ;)

Tomasz Antkowiak
10-12-2013, 09:16
Wiosla sa moje :), zreszta bebny formalnie tez :D

Przywiozlem wczoraj od kumpla stary zrujnowany zestaw Polmuza. Generalnie mocno juz zmeczony ale kompletny, wiec go skolejkuje o remontu jak bedzie chwila czasu :) Tymczasem na razie niech Smark sobie tlucze, jak sie wymeczy to bedzie lepiej spal :)

Dafi Pe
10-12-2013, 10:15
Polmuz....... :D przypominają mi się czasy, gdy się zaczynało grać :) Kumpel miał Polmuza, a ja kupiłem wiosło - grało się, marząc o byciu za(...)istą kapelą na miarę Acid Drinkers albo Illusion :D Mi trochę talentu brakowało, ale miało się "feeling" - bracia Cavalera, też ledwo co pykali, a stworzyli Sepulturę :D Dzisiaj już nie ma czasu, choć w domu się pogrywa, wkurzając przy tym sąsiadów :D :evil: Chociaż ostatnio pojawiła się koncepcja, by jeszcze raz spróbować... :D

Tomasz Antkowiak
10-12-2013, 21:23
Jaką zgrzewarkę do PP kupiłeś? jakiej mocy?
A może masz na odsprzedanie?


1100W najtansza z Allegro, Bass Polska chyba sie to zwie. Bez problemu dawala sobie rade. Sprzedawac nie chce bo moze sie jeszcze przydac :)

EDIT:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/zgrzewarka-do-rur-1100w-300st-7-matryc-bass-polska-i3240765592.html

Dafi Pe
11-12-2013, 15:43
Ja mam podobną zgrzewarkę, ale robioną dla Toyi. Sprzęt OK, minusem jest krótki kabel i to, że rączka się trochę nagrzewa.

@ Zeus - idzie, to zeszlifować ;) Szlifowałem to usrojstwo packą i się dało ;) My położylismy eksperymentalnie warstwę gispu i zobaczymy, jaki to efekt da ;) Ważne, żeby Uniflota nie mieszać mechanicznie (mieszadłami), a ręcznie ;)

zeusrulez
11-12-2013, 21:08
uffff, to Cię podziwiam, że to szlifowałeś, ja raz to szlifowałem na połączeniu ślizgowy ściana długości 4 metrów i już nigdy nie będę tego szlifował
Zresztą staram się to idealnie wygładzić, bo im lepiej to zrobione to każda warstwa gipsu lepiej wygląda . . .
Jeśli zrobiłeś pierwsze spoinowanie taśmy fizeliny cokolwiek używałeś na tej spoinówce i ściągałeś nadmiar i ten nadmiar jeszcze położyłeś na zbrojenie i to wygładziłeś to kolejna warstwa po wyschnięciu pierwszej jest zbędna.
Mieszadłami to można go mieszać jak na budowie masz 20 szpachlarzy i każdy z nich spoinuje, tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że on szybko ciągnie i nie ma sensu urabiać całego wiadra 10 litrowego bo tego nie wyrobisz a to cholerstwo jest strasznie drogie. Więc lepiej małymi partiami i ręcznie bo szkoda brudzić mieszadła . . . ;):yes:

Dafi Pe
12-12-2013, 08:53
uffff, to Cię podziwiam, że to szlifowałeś, ja raz to szlifowałem na połączeniu ślizgowy ściana długości 4 metrów i już nigdy nie będę tego szlifował
Zresztą staram się to idealnie wygładzić, bo im lepiej to zrobione to każda warstwa gipsu lepiej wygląda . . .
Jeśli zrobiłeś pierwsze spoinowanie taśmy fizeliny cokolwiek używałeś na tej spoinówce i ściągałeś nadmiar i ten nadmiar jeszcze położyłeś na zbrojenie i to wygładziłeś to kolejna warstwa po wyschnięciu pierwszej jest zbędna.
Mieszadłami to można go mieszać jak na budowie masz 20 szpachlarzy i każdy z nich spoinuje, tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że on szybko ciągnie i nie ma sensu urabiać całego wiadra 10 litrowego bo tego nie wyrobisz a to cholerstwo jest strasznie drogie. Więc lepiej małymi partiami i ręcznie bo szkoda brudzić mieszadła . . . ;):yes:

Naprawdę szlifowałem to packą. Sami się dziwiliśmy, że szło, bo o jego twardości od dawna krążyły legendy. Na szczęście było to około 10 połączeń na 2, 5 metra. Może dlatego dobrze szło dlatego, ze staraliśmy się przy nakładaniu każdej warstwy i nie było tego grubo aż nadto ;) Na opakowaniu jest nawet napisane, by mieszać ręcznie, bo im dłużej się to miesza, tym szybciej chwyta. My robiliśmy w małych porcjach i do tego mycie wszystkiego po każdym użyciu ;) Szczerze mówiąc, to nawet jeśli robisz zwykłym gipsem szpachlowym, dobrze zatopisz taśmę, to starczy ;)

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 10:15
Podsumowujac:

na polaczenia plyt dawac tasme papierowa lub fizeline i na to umiejetnie uniflot. Jak zwiaze to zeszlifowac i na to jakas gladz gotowa z wiaderka? Tak ?

netbet
12-12-2013, 11:19
Podsumowujac:

na polaczenia plyt dawac tasme papierowa lub fizeline i na to umiejetnie uniflot. Jak zwiaze to zeszlifowac i na to jakas gladz gotowa z wiaderka? Tak ?

tak.

tylko flota tak kładź żebyś nie musiał go szlifować..

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 11:53
Aha. A na narozniki tez to samo tyle ze z katownikiem ALU tak ?

netbet
12-12-2013, 12:11
Aha. A na narozniki tez to samo tyle ze z katownikiem ALU tak ?

tak...

tylko do zatapiania narożników zamiast flota - klej gipsowy...

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 13:04
OK. A ta tasma papierowa to jakas konkretna czy dowolna? A moze lepsza fizelina lub siatka ?

Miedzy plytami generalnie zostawiam od 05, do 1 cm miejsca aby to wypelnic pozniej szpachlem polaczeniowym.
Czyli ma byc tak: wypelnic przestrzen miedzy platmi, nakleic tasme i zaszpachlowac slicznie i estetycznie. Wszytsko Uniflotem. Tak?

netbet
12-12-2013, 13:09
Miedzy plytami generalnie zostawiam od 05, do 1 cm miejsca aby to wypelnic pozniej szpachlem polaczeniowym.
?

ups... no ten flot w te szczeliny szarpnie cie po kieszeni....i to FEST!
nie zostawiaj takich szczelin!!! szczelina niech mam max 1mm

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 14:17
Same szczeliny moge wypelnic czyms innym ewentualnie i na to tasma i na tasme uniflot ?

zeusrulez
12-12-2013, 15:18
Aha. A na narozniki tez to samo tyle ze z katownikiem ALU tak ?

Jak ma być pełen profesjonalizm to żaden klej, domyślam się że obrabiasz kąt prosty ? To najpierw wklejasz albo fizelinę, albo papier na ten róg a później narożnik.
Bo narożnik może odskoczyć . . .

Pozdrawiam

zeusrulez
12-12-2013, 15:29
Same szczeliny moge wypelnic czyms innym ewentualnie i na to tasma i na tasme uniflot ?

Nie możesz. Akurat jeśli popełniałeś błędy, bądź małe błędy podczas wcześniejszych prac i jesteś tego świadomy to nie idź na łatwiznę . . .
Brak pęknięć na płytach to 3 składowe : dobry stelaż, dobre płytowanie i dobre spoinowanie . . .
Jeśli chodzi o fizelinę czy papier hmm
Łatwiej Ci będzie fizeliną jeśli to Twoje pierwsze poddasze. Papier też b. dobry tylko najpierw trza zamoczyć w wodzie :yes:
To cała tajemnica ;)

rafał2011
12-12-2013, 17:15
Nie możesz. Akurat jeśli popełniałeś błędy, bądź małe błędy podczas wcześniejszych prac i jesteś tego świadomy to nie idź na łatwiznę . . .
Brak pęknięć na płytach to 3 składowe : dobry stelaż, dobre płytowanie i dobre spoinowanie . . .
Jeśli chodzi o fizelinę czy papier hmm
Łatwiej Ci będzie fizeliną jeśli to Twoje pierwsze poddasze. Papier też b. dobry tylko najpierw trza zamoczyć w wodzie :yes:
To cała tajemnica ;)
Gdybyś robił całym systemem sheetrock, wtedy taśmy nie trzeba moczyć.
Pozdrawiam.

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 20:02
O poddaszu to nawet jeszcze nie mysle :)

Na ta chwile rozmawiamy o spoinowaniu i szpachlowaniu laczen plyt KLEJONYCH DO SCIAN z betonu komorkowego za pomoca kleju poliuretanowego SOudal SOUDABOND EASY. Na ta chwile zadnego stelazu nie ma, plyty sztywno trzymaja sie scian (nosnych wybudowanych w 2012 do sierpnia, oraz dzialowych - rowniez z BK - wybudowanych gdzies tak wiosna tego roku :)) Grubosc kleju wychodzi zaleznie od miejsca zazwyczaj od 1 do 3 mm. Sporadycznie, w miejscach ubytkow w bloczkach lub miejscach jakis nietrzymajacych wymiar bloczkow zdarza sie ciut grubsza warstwa.

zeusrulez
12-12-2013, 20:17
Gdybyś robił całym systemem sheetrock, wtedy taśmy nie trzeba moczyć.
Pozdrawiam.

Wiem, że tak robisz.
To moczenie w wodzie mało istotne. To tylko chwila.
Bardziej zastanawia mnie fazowanie płyt których też nie robisz i wówczas jedziesz papier i masy sheetr. ?
Co myślisz o tym, że zamiast masy sheetr. użyć uniflotta czy też vario ? i obyć się bez fazowania płyt ?
Dobrze pamiętam ? Taśmę wklejasz na zielonego a finiszujesz niebieskim plus3 ?


Pozdrawiam

zeusrulez
12-12-2013, 20:26
O poddaszu to nawet jeszcze nie mysle :)

Na ta chwile rozmawiamy o spoinowaniu i szpachlowaniu laczen plyt KLEJONYCH DO SCIAN z betonu komorkowego za pomoca kleju poliuretanowego SOudal SOUDABOND EASY. Na ta chwile zadnego stelazu nie ma, plyty sztywno trzymaja sie scian (nosnych wybudowanych w 2012 do sierpnia, oraz dzialowych - rowniez z BK - wybudowanych gdzies tak wiosna tego roku :)) Grubosc kleju wychodzi zaleznie od miejsca zazwyczaj od 1 do 3 mm. Sporadycznie, w miejscach ubytkow w bloczkach lub miejscach jakis nietrzymajacych wymiar bloczkow zdarza sie ciut grubsza warstwa.

Wiem Tomaszu :yes: ale możesz wyciągnąć również z naszych "dywagacji" wnioski . . .
Wybór należy do Ciebie ;) zawsze służymy poradą !!!!

rafał2011
12-12-2013, 20:33
Co myślisz o tym, że zamiast masy sheetr. użyć uniflotta czy też vario ? i obyć się bez fazowania płyt ?


Jestem nauczony robić na tej masie i przed nią nie byłem szczepiony żadną inną, czasami brałem cos żeby zobaczyć jak sie to "cos" zachowa ale to tylko z ciekawości. Dla mnie nie ma nic innego jak taśma sheetrock, narożnik dallas i masa zielona/niebieska , taki system polecam i śmiało mogę podpisać się pod nie fazowaniem płyt i braku pęknięć na spoinach.
Rafał Brodowski

Dobrze pamiętam ? Taśmę wklejasz na zielonego a finiszujesz niebieskim plus3 ?

Dokładnie.

Tomasz Antkowiak
12-12-2013, 20:35
I dlatego tez wlasnie dopisuje wszystko co mi sie tylko przypomni liczac ze moze cos jeszcze podpowiecie :)

Dla mnie bedzie to drugie szpachlowanie w zyciu. Pierwsze bylo u nas w mieszkaniu, kilka metrow sciany raptem, jakims zwyklym gipsem szpachlowym, jak najszybciej bo sie Piotrek pchal na swiat a mieszkanie bylo w rozsypce :)

Teraz musi byc pozadnie, a nie na szybko tak jak wtedy :)

DEZET
13-12-2013, 08:55
Wtrącę się - narożniki kupowałem alu z siatką zbrojoną- to na pewno nie odskoczy.