PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie z siatki .



Darek Rz
28-04-2004, 19:09
witam wszystkich !!!

czy mogę prosić o pomoc gdzie mogę zneleźć onformacje jak dobrze zbudować ogrodzenie z siatki ??? ( słupki tradycyjne z rur )

Pozdr .D.RZ

Ryszard1
28-04-2004, 21:11
a jakby uzyc opcji "Szukaj" (znajdujacej sie u gory) wpisujac kolejno poszukiwane slowa ...

ARi.
29-04-2004, 23:15
to zależy jakie masz słupki czy gotowe kupowane czy z serii zrób to sam ?
Jak kupowane to z utwierdzeniem druty nie bedzie problemu jak nie orginalne to mozna drut zamocować zapomocą innego drutu lub przewiercić na wylot rurke albo przyspawać nakretki 3 sztuki na jeden słupek. Na narożnikach działki zamocowac do słupka podpory żeby podczas zapinania drutu słupki sie nie przechyliły , do naciągania służa napainacze. Siatke co jakiś odcinek sie plącze drutem żeby nie obwisała czy jak to sie klika :wink: pozatym na poczatku siatki wkłada sie pret i ten pret z siatka pącze sie zapomoca druta ze słupkiem i tak powstaje ogrodzenie wskazana jest jakaś wylewka mały murek żeby piesek sobie nie wykopał wyjścia ewakułacyjnego :D
Pozdrawiam kiedyś widziałem broszure jak to sie robi chyba wydał ją BEKERT

Darek Rz
03-05-2004, 18:33
Witam !!!

słupki są kupowane ,ale bardziej mi zależy na info jak zalewać słupki aby były wystarczająca wytrzymałe i jek dobrze wypoziomować rząd słupków .
Pozdr D.RZ

Ryszard1
04-05-2004, 21:49
Witam !!!

słupki są kupowane ,ale bardziej mi zależy na info jak zalewać słupki aby były wystarczająca wytrzymałe i jek dobrze wypoziomować rząd słupków .
Pozdr D.RZ
Ja swoje tak zrobilem :
Wkopac na min 50 cm, otwor o srednicy ok. 15...20 cm, w to pokruszony beton, kamienie i zalac rzadkim betonem,
Slupki ustwic w rzadek za pomoca sznurka,
Uzywac poziomicy,
Stoja juz trzeci rok,

ryby
03-06-2004, 20:39
Mam pytanie odnośnie samej siatki tj. jakiej średnicy wybrać?
I czy przy wysokości siatki 150 cm wystarczy jeżeli słupki będą w odległości ok. 2.70-3.00 metry od siebie?
Czy przy podanej wysokości siatki wystarczą druty naciągowe tylko na górze i na dole czy też również w środku?

Ryszard1
03-06-2004, 21:32
Mam pytanie odnośnie samej siatki tj. jakiej średnicy wybrać?
I czy przy wysokości siatki 150 cm wystarczy jeżeli słupki będą w odległości ok. 2.70-3.00 metry od siebie?
Czy przy podanej wysokości siatki wystarczą druty naciągowe tylko na górze i na dole czy też również w środku?
Lepsza, choc troche drozsza jest siatka powlekana. Im grubszy drut tym siatka mocniejsza i trwalsza, choc drozsza.
Jezeli slupki sa mocne i duzej srednicy, a siatka jest gdzies z boku, czy od tylu to mozna dac rzadziej slupki. Z frontu lub bardziej uczeszczanej strony plotu lepiej dac slupki gesciej, np co 2,5 m.
Drut mozna dac tylko na gorze i dole, w srodku zawsze mozna puzniej dolozyc,

ryby
03-06-2004, 21:59
[quote="Ryszard1]
Lepsza, choc troche drozsza jest siatka powlekana. Im grubszy drut tym siatka mocniejsza i trwalsza, choc drozsza.
quote]

Powlekanej wolałbym uniknąć a to z tego powodu, że kilka lat temu ( 6-7 ) znajomu kupił taką siatkę i po dwóch kolejnych sezonach plastikowa powłoka zaczęła pękać i przepuszczać wodę, która nie miała odejścia.
A zwykłą siatkę wystarczy co jakiś czas pomalować.

Zdaję sobie sprawę, że siatka im grubsza tym bardziej wytrzymała ale jaka średnica jest wystarczająca dla ogrodzenia działki, po której nie będą biegały wściekłe brytany szarpiące łapami ogrodzenie, 2.2 mm czy może takimi poniżej 3 mm lepiej nie zawracać sobie głowy?

Ale dzięki za info.

zygieł brukarz
06-06-2004, 16:24
50 cm głebokości to trochę za mało .. to jeszcze strefa przemarzania gruntu nawet w najcieplejszych rejonach naszego kraju może się zdażyć że mróz wysadzi słupki i otrzymamy po zimie trochę krzywe ogrodzenie - szczególnie przy gruntach wilgotnych i gliniastych - najlepsza opcja to 80 - 120 cm - wiadomo że ogrodzenie z siatki to lekka konstrukcja , ale to nie znaczy że nie nalezy wykonać go zgodnie z zasadami sztuki budowlanej - najprosciej jest zastosowac wiertnicę na remieniu np koparki o średnicy25 cm a fundamecik pomiedzy słupkami zrobiś z prefabrykatów - proste , szybkie i tanie rozwiazanie - pozdrawiam

kammaje
25-09-2008, 14:52
potrzebuję informacji jak to jest z tą głębokością? Potrzebuję zrobić wylewany murek pod ogrodzenie z siatki a co jakiś czas słupki. Też chciałem kopać na głębokość 80 cm, robić szalunki, zbrojenie i wylewać. Bo mrozy itd.
A mój sąsiad ma zrobione ogrodzenie z prefabrykatów a konkretnie to takie obrzeża 2,5m długie i na 20 cm szerokie. I nic mu nie pływa, nic mu nie wysadziło. A stoi 3 lata.

Więc jak to jest - kopać głęboko czy nie??
Może wystarczy słupki kopać na 80 cm, a sam murek zrobić tylko 20-30 cm w ziemię??

sprawa pilna :)

Paweł70
26-09-2008, 07:12
[quote="Ryszard1]
Lepsza, choc troche drozsza jest siatka powlekana. Im grubszy drut tym siatka mocniejsza i trwalsza, choc drozsza.
quote]

Powlekanej wolałbym uniknąć a to z tego powodu, że kilka lat temu ( 6-7 ) znajomu kupił taką siatkę i po dwóch kolejnych sezonach plastikowa powłoka zaczęła pękać i przepuszczać wodę, która nie miała odejścia.
A zwykłą siatkę wystarczy co jakiś czas pomalować.

Zdaję sobie sprawę, że siatka im grubsza tym bardziej wytrzymała ale jaka średnica jest wystarczająca dla ogrodzenia działki, po której nie będą biegały wściekłe brytany szarpiące łapami ogrodzenie, 2.2 mm czy może takimi poniżej 3 mm lepiej nie zawracać sobie głowy?



I JESZCZE JEDNO : jak jest pies to powlekaną będzie targał !

Ale dzięki za info.

zbigmor
26-09-2008, 09:36
potrzebuję informacji jak to jest z tą głębokością? Potrzebuję zrobić wylewany murek pod ogrodzenie z siatki a co jakiś czas słupki. Też chciałem kopać na głębokość 80 cm, robić szalunki, zbrojenie i wylewać. Bo mrozy itd.
A mój sąsiad ma zrobione ogrodzenie z prefabrykatów a konkretnie to takie obrzeża 2,5m długie i na 20 cm szerokie. I nic mu nie pływa, nic mu nie wysadziło. A stoi 3 lata.

Więc jak to jest - kopać głęboko czy nie??
Może wystarczy słupki kopać na 80 cm, a sam murek zrobić tylko 20-30 cm w ziemię??

sprawa pilna :)

Zależy to również od warunków gruntowych. Ja wkopałem na 0,5m i jest ok, ale jestem w stanie wyobrazić sobie, że po zimie płot może nie być w jednej linii jeśli grunt jest bardzo podmokły.