PDA

Zobacz pełną wersję : TELEWIZOR NA ŚCIANIE - inspiracje, zdjęcia, montaż, TV, kable



darkogda
26-12-2005, 19:46
Witam!

Może piszę tu z dość dziwnym pomysłem, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże. Myślę o umieszczeniu w ścianie między dwoma pokojami telewizora plazmowego/LCD w taki sposób by był obrotowy i można było oglądać go raz w jednym raz w drugim pokoju. Oczywiście największym problemem jest pomysł na sam mechanizm - nigdzie nie mogę nic odpowiedniego znaleźć. Widziałem już takie cudo w filmach zza ocenanu - jestem pewien, że już "parę" osób w Polsce to ma. Ktoś może mi coś podpowiedzieć/doradzić?

Darek

2112wojtek
27-12-2005, 15:28
witaj
mechanizm nawet :D w Polsce nie jest problemem. Poszukaj wsrod producentow akcesoriow meblowych. Jest tego sporo. Byle producent mebloscianek, takie gadzety ma w swojej ofercie.

Rafalanx
30-12-2005, 19:49
Super patent w sumie to pierwszy raz zobaczylem to w nowym filmie z Al Pacino :lol:

Delaware
17-05-2006, 11:29
Wymyslilam sobie, ze chce miec telewizor powieszony na scianie jak obraz. Widzialam cos takiego w reklamie telewizyjnej niestety po odwiedzinach w sklepie internetowym jestem troche zgnebiona bo niestety nie ma przy modelach informacji czy sa do powieszenia.
Jezeli ktos jest oblatany w tym temacie to prosze o podanie modelu wiszacego (wieloksc tak pomiedzy 20 a 32 cale i z cena nie przyprawiajaca o zawal :D )

malgosimi
17-05-2006, 12:31
nie pomogę ale też plazmy/lcd na ścianie bardzo mi się podobają...

tylko ja pewnie i tak bym nie mogla miec, nawet gdybym zebrala srodki za 100 lat, bo jedyne miejsce w pokoju na TV to tam gdzie bedzie sciana z k-g

2112wojtek
17-05-2006, 12:40
, bo jedyne miejsce w pokoju na TV to tam gdzie bedzie sciana z k-g

A co g-k ma do rzeczy?

PS W tej chwili praktycznie niemal wszystkie lcd maja uchwyty scienne. Z plazmami troche gorzej. Poza tym plazma to prawdopodobnie umierajaca grupa tv :D.

malgosimi
17-05-2006, 12:51
hm.. byłam święcie przekonana, ze na KG nie można nic zawiesić... nigdy nie mialam ścian z k-g - a teraz będzie trzeba wznieść właśnie ,,za" telewizor...

ale skoro się da, jeśli się da, to nie kupuję kineskopowego TV, tylko zbieram na LCD :D :D :lol: Trochę to potrwa :lol:

krzysztofh
17-05-2006, 13:06
pooglądałem sobie TV plazmę i LCD i jakoś nie mam przekonania. Obecnie użytkuję kilkuletni TV SONY 29" i gdybym miał dzisiaj wybierać to na pewno wybór padłby na TV z kineskopem ale wiadomo 100Hz, o bajerach nie będę się rozpisywał bo szkoda czasu. Wydaje mi się, że obecne TV nie gwarantuja takiej jakości obrazu jak technologia oparta na lampie kineskopowej.
Trzeba chyba poczekać ze dwa lata.

Falki
17-05-2006, 13:31
Czasami to nie jest kwestia jakości obrazu, ale miejsca zajmowanego przez tą wielką skrzynkę z kineskopem - są to tak ogromne pudła, że nie idzie ich wpasować w małe wnętrza. A LCD na ścianie to prawie tak jak obraz czy plakat ;-)
Zaś jakość obrazu... no cóż, można tylko pokładać nadzieję w tych zaawansowanych systemach usuwania zakłóceń, bo sygnał dostarczany przez telewizje kablowe jest żenującej jakości. Przy dobrej pogodzie to co idzie z masztów nadawczych potrafi być lepsze niż sygnał transmitowany np. z UPC. Nie wiem, czy jest to regułą na terenie całego kraju, ale w 3mieście wszystkie kablówki są podobne. W takim przypadku jakość obrazu będzie równie dobra (albo równie zła) przy obu rodzajach TV ;-)

2112wojtek
17-05-2006, 13:46
No wlasnie -magia reklamy wszechobecna :P . Te wszystkie cudownie potaniale wynalazki to troche pic na wode. Wiekszosc z nich w sklepie pracuje na plytach testowych w formacie najblizszej przyszlosci HDTV /prawde mowiac emuluja tylko HD/. Niestety CRT to juz przeszlosc, za chwile ich nie bedzie, bo nie ma ponoc sensu odbierac tv wysokiej rozdzielczosci na kineskopach. Kupcie w Niemczech tradycyjne tv :D
Szokiem jest przyniesienie tv ze sklepu do domu i wlaczenie zwyklej telewizji :D .Nie daj boze z kablowki.
Zeby sie cieszyc dobrym obrazem trzeba niestety wiec szukac na wyzszej polce, czytac uwagi o karcie grafiki, miec przygotowane wiecej gotowki niz na te okazyjne z Mediamarkt nie dla idiotow.
Krzysztofh jesli czujesz grafike, to rozumiem Twoj zal :D Nikt kto robi w tym fachu nie siadzie przed lcd. Chociaz pojawiliy sie juz pierwsze panele dla grafikow. Tylko, ze 17" kosztuje ok 3000 euro.Kino domowe to minimum 32" a wiec cena to pewnie dobrze ponad 100tys pln.
Najlepiej przygotowac sobie w domu dodatkowo instalacje pod projektor. Przy sygnalach cyfrowych w formacie hdtv , bedzie mozna spokojnie ogladac tv na ekranie o gabarytach dowolnie ustalanych.Juz dzisiaj lampy osiagaja taki kontrast , ze dech zapiera.A optymalnie to projekcja tylna :D

krzysztofh
17-05-2006, 14:06
Nie mam instalacji i pewnie jej nie będę miał. Lubię porządne rzeczy i jak trzeba kupic to na ogół stawiam najpierw jakość potem kasa. Za dobre rzeczy trzeba niestety zapłacić. Czasem żona się ze mnie śmieje jak coś kupię zadając pytanie a droższego to już na pewno nie było?
Postępuje w granicach rozsądku i nie wywalam 100 kPLN za kino domowe. Sprzęt nie musi być Hi-end'owy ale dobry, a obecne LCD tego nie zapewniają. W ogóle dziwię się że ludzie to kupuja.
Trochę bajer, czasem wygoda (małe gabaryty itp), ale aby miec dobry obraz jak na razie pozostaje typowy kineskop.

Lawy
17-05-2006, 14:43
(..) W ogóle dziwię się że ludzie to kupuja.
(...)

reklama i mała wiedza na ten temat.
LCD obecnie się nie opłaca kupować, choć technologia jest rozwojowa to należy trochę poczekać, już teraz jest znacznie lepiej niż te 2 lata temu (a co powiedzieć gdy się porówna z pierwszymi kalkulatorami ;) ). Jeśli już kupować to trzeba mieć sporo pieniędzy, bo te z reklamówek sieciowych to sorry...
Ktoś wspomniał o HDTV...ale kiedy ona u nas będzie?? choć są ploty że być może w nowej platformie ITI to i tak wątpię...za ubogi rynek mimo wszystko.
Męczy mnie gdy mam słaby obraz w tv i go nie mogę poprawić, dlatego tym których też meczą takie sprawy polecam kineskop, albo przeszukanie kilku stron www o takich rzeczach, popytanie i przygoptowanie sporego kawałku pieniądza...

Delaware
17-05-2006, 18:09
Falki, a gdzie konkretnie mieszkasz?
Ja na ul. Bernadowskiej bede... czyli na samej granicy Gdyni z Sopotem. Jeszcze niestety zadnych sasiadow nie udalo mi sie znalezc :(
A ten UPC to faktycznie taka kaszana? Bo u nas wlasnnie ma byc ta firma, a szczerze mowiac juz ich strona internetowa nasuwa niepozytywne odczucia...

Delaware
17-05-2006, 18:14
Chlopaki, ja niestety nie mam wyjscia. Bedzie na scianie albo wcale bo nie mam miejsca na wielkie pudlo. :-?

Wojtek, czyli mowisz, ze razem nie bedzie raczej problemu ze znalezieniem czegos do powieszennia? A moze oswiecicie laika i powiecie co jest najlepsze posrod tej miernoty :P

2112wojtek
17-05-2006, 19:44
Wojtek, czyli mowisz, ze razem nie bedzie raczej problemu ze znalezieniem czegos do powieszennia? A moze oswiecicie laika i powiecie co jest najlepsze posrod tej miernoty :P

:P :P Tak mowie - nie powinno byc problemu. Zrealizowalem kilka projektow malego kina domowego i nie spotkalem sie z takim problemem. Taki panel lcd jest przede wszystkim rowniez lekki .Daje sie go wpasowywac w scianki z drewna,boazerie, niewielkie nisze itd.
Nie jestem specjalista od sprzetu i polegam na opiniach kolegow , ktorzy realizuja systemy kina domowego.
Przy szukaniu nalezy poslugiwac sie pewnymi parametrami, ktore ma tv. Najwazniejsza to rozdzielczosc, nie moze byc nizsza niz 1366-768 WXGA/SXGA/ zgodna ze standardem HDTV . Im wyzej tym lepiej , ale cena wzrasta podobnie jak za kazdy cal wielkosci panela.Format wiadomo 16:9 bo to niedlugo bedzie jedyny obowiazujacy, chociaz wiele telewizorkow ma mozliwosc zmiany na tradycyjny format obrazka 4:3 a czasem posredni 14:9.
Im wyzszy komtrast tym w gorszych warunkach oswietleniowych mozna ogladac obraz. Mysle , ze 800:1 to minimum przyzwoitosci / ale sa bez specjalnych wielkich doplat modele 1200:, 2000:1 a nawet wiecej.
Tv lcd powinno miec jakis korektor obrazu np. XD engine a jasnosc matrycy co najmniej 600 cd/m2/lepiej 800 lub 1000.
Czas reakcji matrycy powinien byc nie wiekszy niz 8 ms/im mniej tym lepiej, podobnie jak welkosc plamki, duzy kat widzenia (ech gdyby tak 178/178 )
Reszta parametrow to dodatki typu dzwiek , teletexty, zlacza itp. zaleznie jakie jeszcze funkcje tv ma spelniac.
W takim przyzwoitym zakresie cenowym w stosunku do jakosci mozna szukac w kilku markach np. fujitsu, hitachi, niektore modele sharp,nawet LG, drozej bedzie pewnie panasonic, jeszcze drozej Loewe.

Jakosc obrazu bedzie zalezala od sygnalu /jak zostalo wczesniej powiedziane/ Najlepiej jesli jest to sygnal z cyfrowego tunera tv satelitarnej /dostarczany dobrym kablem :P / i jesli sama stacja nadaje juz w nowych technologiach.

Jesli nie masz wiekszej sumy do wydania na lcd a chcesz duzy ekran i powyzej 37" to lepiej kupic plazme . Tu 40-stke kupisz w cenie 32" lcd.
Plazmy sa duzo, duzo ciezsze i bardziej zarloczne jesli chodzi o prad i maja znacznie krotszy zywot od lcd - ale czy to wazne? Skro zanim sie wypali ekran, wymysla pewnie juz cos nowego jak np ostatnio Sharp
LCD z terminalem projekcyjnym za jedyne 27kpln

Lawy
17-05-2006, 22:20
sprzed pół roku ale warto przeczytać

http://www.telnet.sklep.pl/lcd_plazma.htm
http://biznes.interia.pl/news?inf=674040


Co do plazm, to trzeba pamietać, że te z HDTV są już droższe znacznie, ale w przypadku mniejszej żywotności plazmy nie warto w to iść bo zanim do polskie wejdzie hdtv to już kupisz kolejny telewizor, chyba że ni będzie Ci przeszkadzać przebarwienie obrazu

poza tym..nie lepiej projektor??

Yanek
18-05-2006, 10:17
hm.. byłam święcie przekonana, ze na KG nie można nic zawiesić... nigdy nie mialam ścian z k-g - a teraz będzie trzeba wznieść właśnie ,,za" telewizor...

ale skoro się da, jeśli się da, to nie kupuję kineskopowego TV, tylko zbieram na LCD :D :D :lol: Trochę to potrwa :lol:

Da się z pewnoœciš wieszać na KG - nie ma problemu.

Delaware
18-05-2006, 13:03
Panowie,

bardzo dziekuje za oswiecenie bialoglowy :P

A teraz relacja z poszukiwan, moze sie komus przyda i oszczedzi pare godzinn cennego czasu pracy :wink: :

Po dokonaniu przegladu oferty sklepow internetowych, jak na razie na prowadzeniu znajduje sie telewizor 26 calowy (bo chce malutki wlasnie :P ) firmy LG

http://www.maximedia.pl/?oferta=telewizory_lcd&promocja=lg_26lx_2

jako jedyny spelnia warunki brzegowe podane przez Wojtka (o co wcale nie tak latwo) majac jednoczesnie bardzo pozytywna cene (tu specjalne podzielowania dla wyzej wymienionego Wojtka za jak zwykle wyczerpujace informacje)

I jeszcze co nasunelo mi sie podczas poszukiwan - MediaMarkt, Saturn itp. maja faktycznie w ofertach modele delikatnie powiedziawszy o dosyc kiepskich parametrach...

Katia
18-05-2006, 15:22
Delaware,

Tu http://hdtv.com.pl/ powinieneś znaleźć wszystkie interesujące Cię informacje.

p.s. Polsat realizował wczorajszy mecz finałowy kamerami HDTV inna sprawa
że do końcowego widza materiał trafiał już o wiele gorszej jakości.

olutka75
14-07-2006, 17:31
kto ma takie rozwiązanie? Na jakiej wysokości sie go wiesza? co wtedy z kablami?

piskosch
19-07-2006, 20:54
Ja tak mam
Powiesiłem go na takiej wysokości aby środek ekranu był na poziomie oczu w pozycji siedzącej.
Kable przeprowadziłem w sprytny sposób. Za ścianą salonu mam pomieszczenie gospodarcze. Wywieciłem dwie dziury w ścianie (za telewizorem i za szafką) i kable idą tamtędy. A wygląda to tak

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/news01.jpg

dzióbek
19-07-2006, 22:55
Ja tak mam
Powiesiłem go na takiej wysokości aby środek ekranu był na poziomie oczu w pozycji siedzącej.
Kable przeprowadziłem w sprytny sposób. Za ścianą salonu mam pomieszczenie gospodarcze. Wywieciłem dwie dziury w ścianie (za telewizorem i za szafką) i kable idą tamtędy. A wygląda to tak

fajne rozwiazanie, tez o takim myślimy, zresztą cały domek super urządzony, ale to juz chyba pisałam :lol: :lol: :lol:

olutka75
20-07-2006, 09:22
Bardzo dziekuje piskosch za info, zawsze zastanawialam się co ludzie robią z kablami, ze ich nie widać. U mnie niestety chyba tak nie da ssię zrobić. Co wtedy? Kable muszą wisieć?
Mam jeszcze jedno pytanie- co to za mebelki u ciebie w salonie? Zdaje się, że maja kolor czeresni? ja wlasnie czegos w tym kolorze szukam. mam juz nawet na oku, ale inne- Red Apple. Pozdrawiam

Mufka
20-07-2006, 09:28
Oj najlepiej na etapie "robienia "scian poprowadzic potrzebne kable od tv i glosnikow, zrobic sobie taka puszke. moi znajomi tak robili. osobiscie polecam wersje mieszkania bez tv :D 8) .

michal_m
20-07-2006, 10:42
Wczoraj właśnie panowie obsadzili u nas specjalną prostokątną rurę do przeciągnięcia kabli. Efekt podobny do wywiercenia dwóch dziur, tylko nie trzeba mieć z tyłu pomieszczenia. Wszystkie przewody będą pod tynkiem.

olutka75
24-07-2006, 21:42
Nie moge przebic się za ścianę, bo nie mam tam żadnego pomieszczenia, a o tym, żeby schowac kable w ścianie, oczywiście nie pomyslałam. Czy nie mam juz szans na to, by powiesic telewizor? Tylko stojący?

piskosch
27-07-2006, 07:59
Są dwa rozwiązania:
1) Wykuć w ścianie kanał na kable, najlepiej zamurować plastikowe korytko - trochę destrukcyjne
2) Puścić kable w zewnętrzej rurze aluminiowej - troche mniej estetyczne, ale skuteczne

pabloxx
25-09-2007, 12:42
Witam,

Jestem na etapie wykańczania salonu, mam jeszcze możliwość "rycia" w ścianie czy posadzce, więc mam pytanie do osób, które mają już doświadczenie na ten temat:

- jak przygotowaliście okablowanie pod kino domowe, czy jakieś peszle w podłodze i potem przeciąganie kabli ?
- jeśli telewizor na ścianie, to jaką rurę (?) wstawić w ścianę, żeby nie wisiały kable na ścianie

Może jakieś inne cenne uwagi na ten temat? Będę wdzięczny za podzielenie się uwagami.

Pozdrawiam

commor
25-09-2007, 15:42
Tutaj masz kilka pomysłów http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3509

Anna Broc
25-09-2007, 18:42
Były dyskusje na t en temat, m. inn. tutaj http://forum.muratordom.pl/salon-centrum-rozrywki,t103157.htm?highlight=salon centrum rozrywki - wypowiedzi wolanda

pyciu
13-02-2008, 15:23
Chce zminimalizować pętające się kable po ścianie, przy podwieszanym telewizorze na tejże. Jakie rozwiązanie dla kabli przyłączeniowych (euro, zasilanie - dekoder/dvd itp.) zastosowaliście u siebie? Czy wmurowane listwy sprawdzają się - a może coś innego ?

BK
13-02-2008, 19:21
Mąż kuł ścianę, w którą wmurował korytko (na oko 10 cm, może więcej) które zostało przykryte gipsem a na to poszła tapeta.
Można też zabudować płytami GK szczególnie jeśli planowana jest inna zabudowa GK na tej samej ścianie

commor
14-02-2008, 09:16
Zobacz w moich wypocinach.....

pyciu
14-02-2008, 13:13
Zobacz w moich wypocinach.....


O rzesz ... respect!
To ja z tymi moimi malymi listewkami moge sie widze schowac...ale tez nie buduje kina, a zwyczajne przylacze do plazmy. Z wstępnych pomiarów wyszło, że do listy wejdzie komponent, hdmi, zasilanie i może jeszcze stacja pod sluchawki, ale juz wtedy scarta nie upchnę :(

btw. podobaja mi się te gniazdka pod głośniki - tylko czemu masz po 3 złącza per głośnik ?

commor
14-02-2008, 15:21
http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/Dsc03905.jpg

Od góry są podłączone głośniki: lewy przód, centralny głośnik, prawy przód, w środkowej linii są tylne głośniki od lewej: lewy, środkowy i lewy. W dolnym rzędzie jest wyjście na głośnik basowy, wejście anteną radiową i coś tam jeszcze chyba słuchawki bezprzewodowe.

Monika $ Seba
14-02-2008, 15:39
My przed tynkami wkuliśmy kanał i teraz tylko myk kabelek od góry wejdzie za tv dołem go wyjmiemy i żaden się plątać po ścianie nie będzie

Damro
14-02-2008, 22:29
Commor
jakiej firmy masz projektor oraz co za TV?

commor
15-02-2008, 06:32
Projektor oczywiście Panasonic PX AT-100, w salonie plasma Samsunga 42 cale, a u mnie w pokoju LCD Samsung 32 cale.

PS. Mam już następny odcinek LOSTów :lol: :lol: :lol:

ola&tomek
01-03-2008, 15:05
Potrzebuję natchnienia jak umiejscowić telewizor na ścianie, jakie pod tym zrobić półki na kino domowe itp i czy zabudowa ma być z gipsu czy może z drewna?
Proszę o pomoc i ewentualnie osoby, które już mają coś takiego o fotki.
Napiszcie też proszę na jakiej wysokości montować telewizor, żeby się wygodnie patrzyło.
Z góry dziękuję

jasabar
01-03-2008, 17:28
Też będziemy mieć telewizor na ścianie, ale jak narazie nie zastanawialiśmy się jak to wszystko będzie wyglądać. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie:


http://lh3.google.pl/jolibis/R0VrvLZ1twI/AAAAAAAAAN0/MT5cWsEz94M/s288/ścianka%20na%20telewizor.png

Niestety nie mogę wkleić w większym formacie :roll:

ola&tomek
01-03-2008, 18:18
bardzo fajne, zastanawiam się jak później idą kable od kina do telewizora, musi tam być z tyłu jakaś luka chyba.

aka z Ina
01-03-2008, 19:10
ja również planuję TV na ścianie, tzn napewno będę miała!!!! :D

mclear
16-06-2008, 19:33
Witam,
Będę chciała powiesić plazmę 42cale na ścianie i potrzebuję inspiracji jak to zrobic - może jakąs zabudowę Proszę o jakieś fotki....potrzebuję pomocy nie mogę nic znaleźć na necie :cry:

basiula_81
16-06-2008, 20:28
http://www.audiostyl.pl/strony/realizacje.htm

na tej stronie jest kilka przykładowych realizacji, może coś ci się spodoba

commor
17-06-2008, 14:01
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=87103
a może u mnie w stopce coś znajdziesz???

mclear
17-06-2008, 15:27
ja tez planuje i kupiłam razem z mebelkiem takią półke, ktora powiesiłam i do niej zamontuje telewizor...Jak znajde zdjęcie gotowe to wkleje...na razie w galerii sa zdjecia z domku i tam lepiej zobaczysz..
Oto jedno:
http://foto1.m.onet.pl/_m/68f47d8d135c73efe863b5ce8542d90d,5,19,0.jpg

w oddali masz ten panel i nie powieszony telewizor-42 cale


ZNALAZŁAM:
http://www.bim.pl/artykuly/000/46/0004662_01_mid.jpg
Drobny problem jest z wielkoscia...trzeba troche obciąc pólki szklane.... :-?

link do mebli:
http://www.bim.pl/product,--,4662,,,,meble_domowe_carina.html

Dagi bardzo mi się podoba ta półeczka :D dziękuję Ci bardzo :D

basiula_81
25-06-2008, 17:43
Telewizor zamontowany..Zdjecia w galerii....troche roboty, ale warto..efekt super, choc musimy jeszcze schowac kabel w scianie...natomiast ten panel, co pokazałam mam listwe w cenie, pod ktor mozna schowac wszystkie kable, jesli ktos nie zrobił kanału w scianie...
oto jedno;
http://foto1.m.onet.pl/_m/e98abd9ac0ef1d95eb06e72e72b98029,5,19,0.jpg
Tv 42 cale.


Rewelacyjnie to wygląda!!!

matilda
25-06-2008, 18:05
Czy ja wiem... Ładnie, ale nie rewelacyjnie. ;-)

Kasia_i_Robert
25-06-2008, 18:52
My planujemy zrobić jak na tym zdjęciu.
http://img99.imageshack.us/img99/5401/z4232925xau3.jpg

tablo
04-08-2008, 12:10
podciagam, bo jestem niezmiernie ciekawa czy ktos z Was planuje zabudowe sciany tak, by wyeksponowac plazme, a jednoczesnie zgrabnie pomiescic DVD itp. Moj pomysl to na srodku sciany konstrukcja z k-g zrobiona w trawertynie, a boki w ciemnych tapetach. Zastanawiam sie ile powinna miec polka, zeby pomiescic sprzet pod TV - 25 cm? Moze ktos mogly zamiescic jakies inspirujace zdj. ?

pablitoo
04-08-2008, 12:22
U mnie tivi na ścianie / 46'' LCD / a pod nim szafka na sprzęt grający i głośnik centralny zestawu KD.

Rozwiązanie przezentowane na focie wcześniej jest zupełnie niepraktyczne - sprzęt schowany w dziurze w ścianie zupełnie bez wentylacji i zapewnionego obiegu powietrza . Wygląda może i ładnie ale czy działa bezproblemowo ...

Nie zapędzajmy się w wizualną stronę zagadnienia - najważniejsze to zapewnić dogodne warunki dla pracy sprzętu grającego - który tani nie jest - zwłaszcza jak jest często wykorzystywany ...

Taki LCD to ponad 200W , plazma jeszcze więcej - ponad 300W - naprawdę emituje to wcale niemało ciepła - zabudować wyświetlacz w scianie a co z wentylacją panelu i odprowadzeniem ciepła ?? - przecie takie rozwiązanie zagotuje sprzęt jak nic - no chyba ze kto ogląda telewizor pół godziny dziennie a potem godzina przerwy na studzenie :-?

tablo
04-08-2008, 13:00
znalazlam pokrewne watki:

http://forum.muratordom.pl/jak-macie-zaaranzowana-sciane-z-telewizorem,t90255.htm?highlight=plazma

http://forum.muratordom.pl/post2567345.htm?highlight=plazma#2567345

zielony_listek
04-08-2008, 13:02
Moze ktos mogly zamiescic jakies inspirujace zdj. ?

Zabudowa g-k? Schowek na sprzęcior pod telewizornią? Inspirujące zdjęcie?
Proszę bardzo :-)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/bb/xe/pxfi/Oum5Xy7bB67nbXavlX.jpg

commor
04-08-2008, 13:06
tutaj (http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular30/2) jest trochę, u mnie w stopce jest trochę ........... bo sprzęt to nie wszystko.....

pablitoo
04-08-2008, 13:51
Moze ktos mogly zamiescic jakies inspirujace zdj. ?

Zabudowa g-k? Schowek na sprzęcior pod telewizornią? Inspirujące zdjęcie?
Proszę bardzo :-)



No nie - rzeczywiscie inspirujące rozwiązanie ... - ale do niego trzeba dwóch pokojów ...

:lol:

pablitoo
04-08-2008, 13:55
tutaj (http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular30/2) jest trochę, u mnie w stopce jest trochę ........... bo sprzęt to nie wszystko.....

Ja mam podobnie jak na Twojej 16 focie z albumu ...

Henku_wawa
04-08-2008, 14:14
koniecznie polecam uchwyt z regulacją zarówno poziomą jak i pionową, no chyba że TV na pewno będzie skierowane na stałe w jednym kierunku, np. prosto na kanapę. jeśli TV jest na 42 cale lub więcej i chcesz regulacji pion/poziom, polecam Vogels EFW 6445, Vivanco 22017 albo Omnimount UCL-X.

glowac
04-08-2008, 14:36
ważne jest aby na etapie rozprowadznie instalacji elektrycznej zrobić odpowiednio kable, żeby potem można było ładnie zawiesić TV na ścianie bez sznurów kabli wiszących spod spodu.
U nas jest to rynna z PCV wkuta w ścianę a w niej umieszczone wszystkie kable.
To będzie zatynkowane i niewidoczne.
Teraz tylko kupić odpowiedni TV i niech sobie wisi :P

tablo
04-08-2008, 14:46
"Zabudowa g-k? Schowek na sprzęcior pod telewizornią? Inspirujące zdjęcie?
Proszę bardzo :-)"

Super hahahahal! Chcialam tak zrobic z piekarnikiem w kuchni, jego glebia miala wylądować w spizarce, ale maz mi odradzil, a teraz znajomi wykorzystali moj pomysl ;-)

pablitoo
04-08-2008, 16:36
koniecznie polecam uchwyt z regulacją zarówno poziomą jak i pionową, no chyba że TV na pewno będzie skierowane na stałe w jednym kierunku, np. prosto na kanapę. jeśli TV jest na 42 cale lub więcej i chcesz regulacji pion/poziom, polecam Vogels EFW 6445, Vivanco 22017 albo Omnimount UCL-X.

Wszystkie one / uchwyty / bardzo ładne i bardzo ... drogie - ale to nie jest ważne - ważne jest mianowicie coś - czego w tych uchwytach nie ma - a mianowicie minimalnego dystansu od ściany na poziomie 30-40mm - a jest to bardzo ważne - taki duży wyświetlacz jak odstaje od ściany na 10 - 15 cm i jeszcze jest odchylony od powierzchni tworzy wielką dziurę za nim pomiędzy ścianą i tylną obudową - wystarczy stanąć delikatnie z boku i widać całą konstrukcję uchwytu wraz z mocowaniami na ścianie i kabłąkiem kabli przyłączeniowych .Poniżej minimalne odległości wyżej wymienionych uchwytów :

Vogels EFW 6445 : 110mm
Vivanco 22017 : 97mm
Omnimount UCL-X : 157mm !

Jeżeli już to tylko uchwyt typu SLIM - mój Slim odstaje od ściany 30mm - panel jest lekko pochylony - w górnej części odstaje od ściany 40mm .
Przy takich odległościach nawet stojąc z boku nie widać wogóle konstrukcji uchwytu i całego przyłącza kablowego .

No chyba że telewizor jest całkowicie zabudowany jak na powyzszych przykładowych fotkach - wówczas to nie ma żadnego znaczenia.

brrrunetka
04-08-2008, 17:09
a ja będę miała też tv na ścianie i pomoże mi w tym kolekcja mebli paged

http://www.pagedmeble.pl/aranzacje.php?mi=16&ws=ca&s=3

Henku_wawa
04-08-2008, 17:30
taki duży wyświetlacz jak odstaje od ściany na 10 - 15 cm i jeszcze jest odchylony od powierzchni tworzy wielką dziurę za nim pomiędzy ścianą i tylną obudową - wystarczy stanąć delikatnie z boku i widać całą konstrukcję uchwytu wraz z mocowaniami na ścianie i kabłąkiem kabli przyłączeniowych.
Nie, no jasne, ale czego się spodziewałeś? powyższe uchwyty, jak napisałem, są do TV od 42" wzwyż (choć nadają się też do mniejszych) i udźwigną ciężar do 55 kg (vogels), 70 kg (vivanco) i 90 kg (omnimount).


Jeżeli już to tylko uchwyt typu SLIM - mój Slim odstaje od ściany 30mm - panel jest lekko pochylony - w górnej części odstaje od ściany 40mm .
coś mi się wydaje, że ten SLIM jest do mniejszych TV... czy możesz potwierdzić? sam szukam uchwytu do mojej plazmy 42", waga netto/brutto 40,5/48 kg, a być może przydałby się nowszy ciut większy a ten poszedłby do pokoju na poddaszu.

Henku_wawa
04-08-2008, 17:32
a ja będę miała też tv na ścianie i pomoże mi w tym kolekcja mebli paged
http://www.pagedmeble.pl/aranzacje.php?mi=16&ws=ca&s=3

jeśli potrzebujesz czegoś "na stałe mocowanie", to OK. ja raczej potrzebuję z regulacją pion/poziom.

pablitoo
04-08-2008, 18:07
Nie, no jasne, ale czego się spodziewałeś? powyższe uchwyty, jak napisałem, są do TV od 42" wzwyż (choć nadają się też do mniejszych) i udźwigną ciężar do 55 kg (vogels), 70 kg (vivanco) i 90 kg (omnimount).

coś mi się wydaje, że ten SLIM jest do mniejszych TV... czy możesz potwierdzić? sam szukam uchwytu do mojej plazmy 42", waga netto/brutto 40,5/48 kg, a być może przydałby się nowszy ciut większy a ten poszedłby do pokoju na poddaszu.

Moja BRAVIA KDL 46W4000 wisi na takim . Uprzednio zamontowałem ja na czymś w rodzaju vivanco - ale jak zobaczyłem jak odstaje od ściany wymieniłem go natychmiast - mój LCD wisi bezpośrednio na ścianie i nie jest niczym obudowany ani nie jest zabudowany w żadnej wnęce.
Jak znajdę chwilę to poszukam pudełka po moim uchwycie - nie pamiętam już typu ale jest to jakiś slim Vogelsa - oczywiście regulacja tylko i wyłącznie w płaszczyźnie pionowej - nie jest to płynna regulacja , bodajże uchwyt ma dwa ustawione kąty nachylenia powieszonego panelu .
Ale - mój telewizor wisi niewiele ponad metr nad poziomem podłogi - uprzednio miałem go powieszonego na półtora metra od podłogi ale moja żona stwierdziła że to za wysoko i siedząc w fotelu musi podnosić głowę do góry żeby objąć wzrokiem cały obraz - było nie było jest to prawie 1,20m przekątnej obrazu. Obniżyłem więc wysokość na ca 1m - przy takiej wysokości poziom odchylenia od ściany nie musi być duży - wystarczy delikatne 10 góra 15mm - i tyle mój uchwyt akurat posiada .
Przy takich ustawieniach ogląda się telewizor bardzo komfortowo czy to siedząc w fotelu czy leżąc na sofie ...

tiga
04-08-2008, 20:51
Bardzo na czasie temat- jak dla mnie :wink: Dziś szukałam mebli pod telewizor. I jestem zawiedziona :( Wszystkie interesujące mnie szafki rtv mają szuflady :roll: Nigdzie półek na umieszczenie dvd, wzmacniacza itp. Totalny bezsens :-?
Mam ścianę wyłożoną teakiem i na niej są zaprojektowane półki plus długa niska komoda. Chciałam coś gotowego kupić- np. Klose Multiform. No ale te szuflady :roll:

pablitoo
05-08-2008, 07:54
Bardzo na czasie temat- jak dla mnie :wink: Dziś szukałam mebli pod telewizor. I jestem zawiedziona :( Wszystkie interesujące mnie szafki rtv mają szuflady :roll: Nigdzie półek na umieszczenie dvd, wzmacniacza itp. Totalny bezsens :-?
Mam ścianę wyłożoną teakiem i na niej są zaprojektowane półki plus długa niska komoda. Chciałam coś gotowego kupić- np. Klose Multiform. No ale te szuflady :roll:

U nas meble w salonie są z palisandru - AlmiDecor - w ich ofercie są szafki rtv z półkami - takoż można na nich ułożyć sprzęt grający , oprócz półek oczywiście są i szuflady :)

majcia
05-08-2008, 10:41
Moja BRAVIA KDL 46W4000 wisi na takim . Uprzednio zamontowałem ja na czymś w rodzaju vivanco - ale jak zobaczyłem jak odstaje od ściany wymieniłem go natychmiast - mój LCD wisi bezpośrednio na ścianie i nie jest niczym obudowany ani nie jest zabudowany w żadnej wnęce.
Jak znajdę chwilę to poszukam pudełka po moim uchwycie - nie pamiętam już typu ale jest to jakiś slim Vogelsa - oczywiście regulacja tylko i wyłącznie w płaszczyźnie pionowej - nie jest to płynna regulacja , bodajże uchwyt ma dwa ustawione kąty nachylenia powieszonego panelu .
Ale - mój telewizor wisi niewiele ponad metr nad poziomem podłogi - uprzednio miałem go powieszonego na półtora metra od podłogi ale moja żona stwierdziła że to za wysoko i siedząc w fotelu musi podnosić głowę do góry żeby objąć wzrokiem cały obraz - było nie było jest to prawie 1,20m przekątnej obrazu. Obniżyłem więc wysokość na ca 1m - przy takiej wysokości poziom odchylenia od ściany nie musi być duży - wystarczy delikatne 10 góra 15mm - i tyle mój uchwyt akurat posiada .
Przy takich ustawieniach ogląda się telewizor bardzo komfortowo czy to siedząc w fotelu czy leżąc na sofie ...


Ja troche z innej beczki :oops:
Pablitoo mamy zamiar kupic taki sam model TV jak twoj :roll: Powiedz ja Ci sie sprawuje. Jaka masz telewizje ?? My planujemy polsat cyfrowy. Bede wdzieczna za informacje i przepraszam za off-topic :oops: :wink:

krysia2006
05-08-2008, 12:27
mam jeden z produktów:
http://www.malowanydzban.pl/sub.php?cPath=90&sort=2a&page=1

mam zawieszony LCD, na półkach poniżej DVD na HDMI i jeszcze malutkie dvd manta, a niżej dekoder polsatu..., maskownica kryje kable, sprawdza się świetnie..., ale wszystkich kabli nie da się ukryc poniżej tego wieszadełka, chyba żeby pokombinował...

firma świetna a produkt najwyższej klasy...

a co do samego LCD, czy tam plazmy, obecnie ilośc kanałów z jakościa HD mizerna, jakość z analoga fatalna, z dekoderów polsatu czy cyfry niewiele lepsza, ale uwaga im wiekszy telewizor tym ta jakość będzie gorsza...., jestem, zadowolona, ale nie ma sie oszukiwać, ten zakup dopóki ilość kanałow w HD nie będzie większa jest po prostu bardziej szpanerski, bo jakośc na zwykłym CRT jest po prostu gorsza, uwaga zwłaszcza to widoczne podczas sportu, piłka po prostu smuży...., ale LCD sa coraz lepsze, ale znam takich co naprawdę sie zdziwili że jest gorzej jak na CRT, polecam dvd na hdmi i filmy HD

zielony_listek
05-08-2008, 13:57
"Zabudowa g-k? Schowek na sprzęcior pod telewizornią? Inspirujące zdjęcie?
Proszę bardzo :-)"

Super hahahahal! Chcialam tak zrobic z piekarnikiem w kuchni, jego glebia miala wylądować w spizarce, ale maz mi odradzil, a teraz znajomi wykorzystali moj pomysl ;-)

My tu śmichy chichy :-), a zobaczcie jak ktoś wykombinował z pralką, jest schowana w narożnej szafce kuchni (dalej jest zdjęcie od strony kuchni):
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,82810691,82819080.html

Znajomi na wąskiej półęczce postawili mini-wieże, a od tyłu podkuli małą wneke w ścianie, też fajnie to wyglądało, dyskretnie.

Henku_wawa
05-08-2008, 14:27
My tu śmichy chichy :-), a zobaczcie jak ktoś wykombinował z pralką, jest schowana w narożnej szafce kuchni (dalej jest zdjęcie od strony kuchni):
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,82810691,82819080.html

Znajomi na wąskiej półęczce postawili mini-wieże, a od tyłu podkuli małą wneke w ścianie, też fajnie to wyglądało, dyskretnie.

dobrze że to nie wejście do toalety...

lukasz123
15-09-2008, 08:25
mam pytanie na jakiej wysokości powiesić telewizor LCD na ścianie ?
muszę podjąć teraz decyzje ponieważ obudowuje ścianę kamieniem i chcę puścić przewody(eurozłącze i hd ) w jakimś peszlu i nie bardzo wiem na jakiej wysokości od podłogi zrobić wyjscie
prosze o porade

ps. telewizor bedzie 40 calowy, salon jest dośc duzy 48 m2

jareko
15-09-2008, 09:05
pod sufitem :lol:
W jakiej pozycji najlepiej ogląda ci się dziś TV?
zapewne jak środek ekranu masz na wysokości oczu - czy tak?
Wiec usiądź sobie na kanapie, poproś żonkę lub kogokolwiek innego i niech zmierzy na jakiej wysokości od podłogi masz oczy :lol:
I jak na tej samej umieścisz peszle to biedziesz miał jeszcze możliwość manewru z zamocowaniem TV - bo a nóż kanapa w nowym domu będzie miała inna wysokość? :lol:

Ajur
15-09-2008, 09:55
Środek lub 1/3 licząc od góry ekranu na wysokości oczu oglądającej (zakładam siedzącej) osoby.

Pozdrawiam,
Ajur

lukasz123
15-09-2008, 10:45
dzieki , peszel 130 cm nad podłoga

commor
15-09-2008, 11:12
Ja dałem rurę wentylacyjną 10 na 15 cm, peszel jest za wąski tym bardziej, że czasami trzeba wysunąć kabel, dać inny czy wymienić na lepszy :lol:

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/puszkanacianie-1.jpg

lukasz123
15-09-2008, 12:01
mówiąc peszel miałem na myśli rure do drenażu fi 80 :)

wibart
17-09-2008, 22:21
Ile i jakie przewody warto/trzeba wpościć w ścianę przy LCD. co to za puszka po prawej stronie? :)

commor
18-09-2008, 07:38
Ta puszka to gniazda do głośników kina domowego. Opisane jest dokładnie na onecie http://foto.onet.pl/c6bk,8808478v7h4b,u.html Można sobie dowolnie konfigurować " zawartość " gniazd. Ostatnio znalazłem nawet puszkę na gniazdo HDMI co jest o tyle nowością, że jeszcze niedawno tego kabla się nie łączyło i musiał być zawsze za długi.
Ważnym kablem do kina domowego czy tunera sat. jest przewód internetowy, ponieważ wszystkie zdjęcia czy muzykę (w HD), każda zmiana oprogramowania sprzętu jest przez net.

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/DSC04842.jpg

gniazdko HDMI

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/zczehdmi.jpg

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/zblienienahdmi.jpg

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/DSC04843.jpg

PS. Gniazdka i puszki można kupić http://allegro.pl/item439457974_przylacza_gniazda_glosnikowe_do_kina _domowego.html

daggulka
01-08-2009, 15:55
Tak więc siedzę i klnę na swoją sklerozę :oops: :evil: .

Mieliśmy w planach budując dom zakup w jakiejśtam przyszłości tv na scianę .... aleśmy o tym elektrykowi nie powiedzieli , sami zpomnieli i zrobił instalację pod standardowe tv , czyli na dole ściany są gniazdka takie i siakie i owakie które w tej chwili zakrywa stolik ( jakiśtam stolik zawsze będzie tam stał , więc te gniazdka mi nie przeszkadzają bo ich za stolikiem nie widać , tylko te kable zwisające od tv :roll: ).

Co z tym teraz zrobić bo tv wisi i kable zwisające negatywnie mi działają na nerwy :-?

1. małż wymyślił:
- rynienka zewnętrzna
ja na to:
wyżyję się artystycznie, pizne tam na tym jakiś tribalik pod kolorek w brąziku ..... co ja kuźwa plote wyszywam haftuje ..... przeca to bedzie wyglądać jak idź stąd :evil:

2. małż wymyślił:
- wykuć rowek , wciśnąć tam te kable, zatynkować
ja na to:
noż jasny gwint ....tak na ament?? :o :o :o
to juz według mnie lepiej wykuć, puścić w ścianie peszel czy rynienke , puścić tam te kable i zatynkowac coby se na przyszłośc nie zamykac odwrotu i można te kable wyjąć tudzież wymienić :roll: .... ale przeca te wszystkie kable wtyczki mają , więc przez rynienkę taką czy owaką nie przejdą .... to rynna musiałaby byc chyba a nie rynienka :roll: :oops: :lol:

3. ja wymyśliłam:
za ścianą na której wisi tv jest spiżarka ...możnaby tam wykuć dwie dziury: jedną na dole za stolikiem , drugą za tv na górze , zrobić z drugiej strony sciany dodatkowe gniazdka a te z tej strony zlikwidować , zatynkowac i finito :roll:
małż na to:
za dużo roboty, trza wołać elektryka , tv już wisi ...jakby tam zacząć młotem wiercić koło tego wieszaka to by sie mogło coś stać , śruby obluzować, ściana pokruszyć bo ta ściana akurat jest z pustaka żużlowego , tv piernicznie o podłogę i pozamiatane , poza tym bez sensu: dwie dziury w ścianie na wylot do spizarki .....blablablabla.....czarnowidztwo i w ogóle :evil:


4. małż nie ma więcej opcji :roll:
ja także :roll:

Będę wdzięczna za sugestie tudzież link gdzie znajde odpowiedź :lol: .

coulignon
01-08-2009, 16:10
ja mam to zrobione (ale przed tynkami!!) za pomocą płaskiego kanału wentylacyjnego z dwoma kolankami. Kanał ma 12x6cm:
http://images38.fotosik.pl/168/31571e163923f26cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Po zatynkowaniu "początek" kolanek zlicował sie ze ścianą i mam dwa prostokątne otwory przez które mogę przepychać wieeeeelkie wtyczki.

daggulka
01-08-2009, 16:16
aaaachaaaaa..... czyli że na wyryciu niewielkiego rowka się pewnie nie skończy :roll: :wink: :oops: :lol:

z zatynkowaniem nie bedzie problemu .... zaprawa c-w i jechane .... tynkowałam przy ościżnicach i nie widać różnicy :wink:

i dzięki za szybką odpowiedź :D

coulignon
01-08-2009, 16:22
no raczej Wielki Rów. Bo najlepiej żeby kable miały system "wte i we wte" lub "włożył wyjął" bo raczej zatynkowanie ich to średni pomysł. :wink: Można rzeczony kanał umieścić w spiżarce za ścianą. Minus jest taki że jak gruba ściana too wpychanie kabla może być mało wygodne. Plus że trzeba wykuć dwie małe dziurki a nie ryć ścianę.

daggulka
01-08-2009, 16:25
no ale jakaś koncepcja powstała ...jeśli jest to do zrobienia , to dlaczego nie zrobić? :wink:
chyba , że jakies jeszcze sugestie ktoś ma :roll:

odaro
01-08-2009, 17:50
no ale jakaś koncepcja powstała ...jeśli jest to do zrobienia , to dlaczego nie zrobić? :wink:
chyba , że jakies jeszcze sugestie ktoś ma :roll:

coolignon ma tak samo jak ja :wink: Mnie taki rozwiązanie podpowiedział tynkarz dokładnie to rurę fi 110 kanalizacyjną ja to udoskonaliłem i mam kanał wentylacyjny prostokątny.


Jak masz już tynki to gdzieś w necie widziałem takie specjalne maskownice montowane na gotowe ściany wyglądało to bardzo estetycznie.

Musisz poszukać w sklepach z sprzętem Audio-Video

daggulka
01-08-2009, 18:33
znalazłam takie cuś
http://www.addpolska.pl/upload/listwy_do_LCD.jpg
http://sklep.rms.pl/galerie/n/nascienny-system-szklany_3537.jpg

to drugie z półkamim całkiem niezłe :wink:

mxxxx
01-08-2009, 19:21
taki kanał jak ma coulignon bardziej osłabi ścianę niż dwie dziurki do spiżarni

a co do chowania kabli to ja u siebie planuję płytę katron-gips pod telewizorem

daggulka
01-08-2009, 19:38
tia, kochani ....wszystko suuuuper, tylko że ja już mieszkam , ściany wymalowane , wszystko wykończone .... i ryj tu teraz człowieku ściany w salonie :oops: :roll:
niby żaden problem: tynk się narzuci , pomaluje ... ale jak myśle o tym ryciu to mi się jakaś taka awersja włącza :oops: :-?

no i mam trochę obaw , bo faktycznie ta ścianka akurat to dostawiana jest nieplanowana wcześniej , długa ona jest na ponad 3m , gruba z tynkiem na 14cm, jako jedna z wewnętrznych nienośnych wykonana z pustaka żużlowego .... gdyby to był bk jak na ścianach zewnętrznych to bym się nie zastanawiała i ryła tudzież przewiercała :roll:
to może pouprawiajmy czarnowidztwo .... cóż może się stać złego ja zaczne w tej ścianie ryć ? :roll:

Nefer
01-08-2009, 20:04
Jestem za zewnętrzną rynienką. Tragedii nie ma.

edde
01-08-2009, 22:12
ja na Twoim miejscu zrobiłbym te dwie dziury i kanał w spiżarni, kanał możesz dać jak powyżej 12x60 wentylacyjny ale też i elektryczne korytko instalacyjne 60x40 czy 80x40 itp, w dużym owszem łatwiej i wygodniej kable przepychać ale codzinnie tego robić z pewnością nie będziesz a raz na kilka lat to i gimnastyka nie zaszkodzi :) mi elektryk powiedział że mogę sobie wstawić jaki chcę a minimum to taki aby wtyczka euro weszła (bo to ona chyba najwieksza z dostępnych powszechnie jest) a reszta to bajka, a jak powiedział ktoś na forum: a i wtyczkę euro da się rozebrać z obudowy do przepchnięcia, no i mam w ścianie kanały 60x40, i nie przewiduję większych trudności, nie takie rzeczy i nie w takie kanały się już w życiu pchało... :wink:
a ściany dwoma otworami wcale nie osłabisz, a jak się pstrasz to zrobisz to mało inwazyjnie i niemal dokładnie w wymaganym wymiarze, nie musisz wcale zaczynać od kucia a np. od nawiercania (niekoniecznie z udarem, lub w końcowej fazie bez udaru), jeden otwór przy gniazdkach (nie zmieniając położenia gniazd: wtyczka w gniazdo i do kanału - stolik przeciez i tak zakryje), a drugi otwór nie obok a pod telewizorem - czyli telewizor zakryje, masz ocaloną powierzchnie widoczną, brak tynkowania, szpachlowania, malowania (a jakbyś dokładnie nie zrobiła to pewnie i tak bedzie się odznaczało :( )

FlashBack
02-08-2009, 08:46
Atrape stojaka lub kaseton z g/k wysunietyn od podlogi do gory TV lub po sam sufit. Malowaniu podlegac bedzie tylko kaseton bez ingerencji w cala sciane chyba, ze farby stare ;) szerszy kaseton w okolicach TV pozwoli zainstalowac dodatkowe glosniki.

joaz
02-08-2009, 13:26
Pozostaje problem z podłączeniem TV .Wywierc otwór za TV do spiżarki i wypuśc tam kabel, napewno da się go podłączyc do jakiegoś gniazdka elektr. reszte można podłączyc bezprzewodowo.U nas tak działało do pierwszego malowania, a wdedy w ścianie pojawił się kanał wentylacyjny do którego powędrowały kable. :-?

TINEK
02-08-2009, 23:26
Cześć
Ja też o przepuście nie pomyślałem, ale moi elektrycy pomyśleli za mnie. Wstawili rurę fi 70.
Proponuję niech małż wykuje i zamuruje taką czy inną rurę i będziesz miała problem z głowy.
Jak nie chcesz patrzeć na tę demolkę to przyjedz do mnie na ten czas, jakoś Ci czas zorganizuję :wink:
u mnie wygląda tak
http://img397.imageshack.us/img397/884/p7140122.jpg
pozdrawiam
TINEK

tacim
03-08-2009, 00:00
rurę widzę a co nad nią jest :) kurna ślepy jestem albo zmęczony

niktspecjalny
03-08-2009, 08:27
tia, kochani ....wszystko suuuuper, tylko że ja już mieszkam , ściany wymalowane , wszystko wykończone .... i ryj tu teraz człowieku ściany w salonie :oops: :roll:
niby żaden problem: tynk się narzuci , pomaluje ... ale jak myśle o tym ryciu to mi się jakaś taka awersja włącza :oops: :-?

no i mam trochę obaw , bo faktycznie ta ścianka akurat to dostawiana jest nieplanowana wcześniej , długa ona jest na ponad 3m , gruba z tynkiem na 14cm, jako jedna z wewnętrznych nienośnych wykonana z pustaka żużlowego .... gdyby to był bk jak na ścianach zewnętrznych to bym się nie zastanawiała i ryła tudzież przewiercała :roll:
to może pouprawiajmy czarnowidztwo .... cóż może się stać złego ja zaczne w tej ścianie ryć ? :roll:

Takiego byś nie chciała :lol: :wink:
http://modernlokum.blogspot.com/2009/02/bonaldo-designerski-panel-tv.html
Jeżeli na ścianie ma być tylko TV bez widocznych kabli a w około niego przestrzeń a dopiero potem meble to tylko kucie i nic więcej.

3. ja wymyśliłam:
za ścianą na której wisi tv jest spiżarka ...możnaby tam wykuć dwie dziury: jedną na dole za stolikiem , drugą za tv na górze , zrobić z drugiej strony sciany dodatkowe gniazdka a te z tej strony zlikwidować , zatynkowac i finito

Za to ten pomysł baaardzo mi przypadł do gustu.Tak zrobię u siebie bo za ścianą TV mam kotłownię i regał gospodarczy.Super pomysł.

pzdr. :wink:

daggulka
03-08-2009, 08:57
dzięki za wszystkie wpisy i rady .... w wolnej chwili se siądę i przemyślę :D

am00
03-08-2009, 11:47
Już wkrótce do TV nie będzie potrzeba gniazdek. Naukowcy opracowali takie ładowaczki akumulatorowe na bliskie odległości. Ale póki co najlepsze rozwiązanie to to ze spiżarką. Przewiercasz się przez ścianę prowadzisz tam kabel i wychodzisz przy telewizorze z gniazdem natynkowym.

niktspecjalny
03-08-2009, 12:49
Już wkrótce do TV nie będzie potrzeba gniazdek. Naukowcy opracowali takie ładowaczki akumulatorowe na bliskie odległości. Ale póki co najlepsze rozwiązanie to to ze spiżarką. Przewiercasz się przez ścianę prowadzisz tam kabel i wychodzisz przy telewizorze z gniazdem natynkowym.

Chyba podtynkowym. :roll:

am00
03-08-2009, 14:08
Natynkowe jest łatwiej zamocować, nie trzeba puszki. Przewiercasz dziurę przez ścianę tylko by przecisnąć kabel i montujesz gniazdo na kołek rozporowy. Myślę, że płaski telewizor nie jest, aż tak płaski i takie gnizado się za nim dyskretnie zmieści.

niktspecjalny
03-08-2009, 14:23
Natynkowe jest łatwiej zamocować, nie trzeba puszki. Przewiercasz dziurę przez ścianę tylko by przecisnąć kabel i montujesz gniazdo na kołek rozporowy. Myślę, że płaski telewizor nie jest, aż tak płaski i takie gnizado się za nim dyskretnie zmieści.

Niestety się nie zmieści .Chyba ,że daggulka przez otwór w ścianie puści kable a w spiżarni zamontuje gniazdo.Tam to już obojętnie pod czy nad tynkowe.

resor
03-08-2009, 15:44
a powiedzcie mi dlaczego te rury wentylacyjne sa takei drogie ?? bo az sie kiedys tam zdziwiłem jak zapłacilem prawie 100zł za metr rury + dwa kolanka


na drugi raz biore splaszczam rure spiro i bedzie to samo tyle ze za 20 złotych

enickman
03-08-2009, 16:33
jeżeli można coś dodać w temacie to zdecydowanie jestem za przebiciem się do spiżarki
dodatkowy plus to zawsze mozna bedzie w niezauwazalny sposob wylaczyc mezowi TV jak za duzo bedzie meczow ogladal i zasymulowac awarie sprzetu

TINEK
03-08-2009, 20:03
rurę widzę a co nad nią jest :) kurna ślepy jestem albo zmęczony

Nad rurą kabelki widać, antenowe i skrętki do splitera (jakby co)
pozdrawiam
TINEK

edde
03-08-2009, 21:52
jeżeli można coś dodać w temacie to zdecydowanie jestem za przebiciem się do spiżarki
dodatkowy plus to zawsze mozna bedzie w niezauwazalny sposob wylaczyc mezowi TV jak za duzo bedzie meczow ogladal i zasymulowac awarie sprzetu

tylko trzeba pamiętać że to działa w obie strony :D gdy się np. za dużo ckliwych romansideł kobicie zechce oglądać :D

apasf
22-09-2010, 11:14
Dla pewności chciałbym zapytać o poprawność mojego planowanego montażu TV na ścianie z kartongipsu.
Wielkość ekranu: 50 cali, waga 30kg + wieszak 5kg.

Miejsce montażu:
W murze ceglanym było przejście między pokojami. Poprzedni lokator zaślepił je płytą MDF (takie niby drewno). Ja Zaślepienie poprawiłem następująco:
Wokół otworu w murze ceglanym dodałem ramę ze standardowych profili metalowych 5cm przykręconych do muru i do płyty MDF. Dodałem również dwa poziome profile metalowe przykręcone na końcach do powstałej metalowej ramy i co jakiś czas do płyty MDF. Wstawiłem kawałki pionowe profili przykręcone u góry i na dole do ramy z profili, a w środku "wchodząc" do profili poziomych są przykręcone końcówkami również do nich i co jakiś czas do płyty MDF (powstała "kratka" z profili co 40-45cm). Szerokość całej wnęki około 1,5, wysokość około 2m.
Na całą konsturkcję nałożyłem i przykręciłem kartongips.

Chciałbym górną krawędż wieszaka przykręcić 4 lub 6 metalowymi kołkami do pustych przestrzeni (tworzących 4cm "motylka po drugiej stronie, tak aby zachować 20cm odległości między kołkami) do górnego poziomego profilu tworzącego kratownicę pod karton gipsem.
Dolną krawędź wieszaka na TV chciałbym przykręcić w dwóch miejscach do przechodzących pod kartongipsem fragmentów pionowych profili i jednym plastikowym kołkiem do KG wkręcanym w sam karton gips. TV będize odstawał od ściany na jakieś 4-5cm, tak więc nie powstanie chyba zbyt wielka "dzwignia" biorąc pod uwagę szerokość całego wieszaka (90cm).

Czy taka konstrukcja powinna spełnić swoją funkcję i być bezpieczna dla telewizora?

Zdjęcie metalowego kołka z motylkiem:
http://img831.imageshack.us/img831/6532/dsc00372xo.jpg (http://img831.imageshack.us/i/dsc00372xo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

raffran
22-09-2010, 13:41
Jesli robiles ta scianke juz z mysla o powieszeniu TV to bylo trzeba w miejsca gdzie przewidziane by bylo mocowanie uchwytu do scianu wstawic nawet zwykle deski.(2-3cm grubosci)
Wowczas wieszak moglbys przymocowac nawet zwyklymi srubami do drewna oczywiscie odpowiedniego rozmiaru.
Na tej zasadzie np. wiesza sie okapy wyspowe na podwieszanych sufitach.

apasf
22-09-2010, 15:52
raffran: telewizor jest trochę zaskoczeniem, we wnęce planowałem jakieś pułki na książki. Aczkolwiek opisana metoda zabudowy wnęki wydaje się być solidna, w połączeniu z motylkowymi metalowymi kołkami na zdjęciu chyba będzie to rozwiązanie wystarczające?

thewizzo
05-02-2011, 22:11
Też myślałem o zawieszeniu TV na ścianie, jednak zabudowanie czy zawieszenie, no a w szczególności zabudowanie; to łączy się z tym że jesteśmy za przeproszeniem udupieni z ewentualną zmianą lokalizacji TV do kolejnego remontu. Wybrałem więc opcję zamontowania na ściance meblowej przeznaczonej pod TV, jeśli znaleźliście coś lepszego to proszę o info, ja mogę polecić ofertę firmy Hubertus Meble:
http://www.hubertus-meble.pl/pl/produkty/lista/strona:1/szafki_lcdplasma.html

redlum
06-02-2011, 20:46
jak ktos szuka wieszaka do super płaskiego TV to polecam http://www.lauk.pl/strony-1/oferta_01_lcd_led_r-200_300_400.htm (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lauk.pl%2Fstro ny-1%2Foferta_01_lcd_led_r-200_300_400.htm) - tylko 15mm miedzy ściana a TV - przed napaleniem się na niego - trzeba sprawdzić czy kable się zmieszczą!!!

monikaa13
07-02-2011, 16:44
My mamy na ścianie. na razie kable wisza luzem ale żadnej zabudowy nie będziemy robić i innych tym podobnych rzeczy. Planujemy porpostu kable schować w jakiś tuneleach zrobionych nie wiem jeszcze z czego ale coś się wymyśli. Chodzi o to, że Tv będzie wisiał, a kable będą schowane w jakiś powiedzmy 3 rurach przymocowanych do ściany bądź podłogi.
Zmiana aranżacji w tym wypadku bezproblemowa. Zakup wszystkiego gotowego wiąze się z dużymi kosztami.

prawdziwy.anika
07-02-2011, 16:53
:cool:

leaat
07-02-2011, 17:36
My mamy na ścianie. na razie kable wisza luzem ale żadnej zabudowy nie będziemy robić i innych tym podobnych rzeczy. Planujemy porpostu kable schować w jakiś tuneleach zrobionych nie wiem jeszcze z czego ale coś się wymyśli. Chodzi o to, że Tv będzie wisiał, a kable będą schowane w jakiś powiedzmy 3 rurach przymocowanych do ściany bądź podłogi.
Zmiana aranżacji w tym wypadku bezproblemowa. Zakup wszystkiego gotowego wiąze się z dużymi kosztami.

ja mam w obecnym mieszkaniu pod tv zwykle plastikowe korytka-nie wyglada to zle, kosztowaly jakies grosze-pomysl nad tym:)

monikaa13
07-02-2011, 17:38
ja mam w obecnym mieszkaniu pod tv zwykle plastikowe korytka-nie wyglada to zle, kosztowaly jakies grosze-pomysl nad tym:)

Tak, właśnie coś takiego mamy na myśli. Coś za grosze. Pomalujemy i będzie ok. Może to będzie plastikowe, może jakieś metalowe. Chcemy dać więcej ich np. 3 lub więcej, żeby tworzyło to efekt, że tak ma być, a nie że tam ukryte są kable.

artenova
19-02-2011, 12:56
A może tak...

http://www.artenova.pl/galeria/tv/tv_1b.jpg

vetro
06-03-2011, 11:07
polecam maskownice szklana

http://allegro.pl/maskownica-oslona-kabli-lcd-tv-szklo-super-efekt-i1491666523.html

nielot2
06-03-2011, 11:40
polecam maskownice szklana

http://allegro.pl/maskownica-oslona-kabli-lcd-tv-szklo-super-efekt-i1491666523.html

Wygląda ciekawie. Szczególnie że niby białe szkło też jest. Wiesz jak to się montuje ? I jaka to konstrukcja ? Czy jest stelaż przykręcany do ściany, potem można położyć kable i na koniec założyć szkło ?

Ja co prawda kuć i tak będę musiał ale to na ścianie przeciwległej do TV- surroundy też trzeba podłączyć :)

zbijar
14-08-2011, 22:20
Witam,

Nam się podoba tak jak poniżej

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=70178&d=1313356741

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=70177&d=1313356698

nicol21
14-08-2011, 22:34
http://www.audiostyl.pl/strony/realizacje.htm

na tej stronie jest kilka przykładowych realizacji, może coś ci się spodoba

coś nie mogę otworzyć tej strony.


mclear pamiętaj o jednym - tv to przedmiot ale nie należy z niego czynić ołtarza! ;)
ja u siebie planuję:
ciemno szara ściana, na niej 2 kinkiety, tv wiszący na ścianie po środku, szafka stojąca pod tv. i to wszystko :) może nad tv zawieszę obraz - panoramiczny, czarno-biały. i ewent jakieś rośliny koło tv, ale to zobaczymy w przyszłości. i to już wszystko będzie.

Aleksandryta
14-08-2011, 22:52
mclear pytała się o to 3 lata temu :D