PDA

Zobacz pełną wersję : ALTANA - projekty, realizacje, jak zbudować?



Strony : 1 [2]

Elfir
21-08-2011, 21:03
owszem, ale takie wcięcie da intymny kącik, więc warto się pokusić o rozważenie takiego sposobu.

Konto usunięte_12*
21-08-2011, 21:46
Przy niewielkim kącie nachylenia zbocza będzie więcej miejsca, więc taki grill i altana - jak znalazł! Gorzej, gdy będzie stromo. Trzeba się wtedy głębiej w to zbocze wcinać.
Ale, ale - czy autor wątku w ogóle jest zainteresowany tym co piszemy? :sleep:

spinne
28-09-2011, 21:17
A ja tworze coś takiego i może kiedyś skończę :)

les111
06-01-2012, 20:15
Witam,szanowne grono posiadaczy altan jeśli można to pochwale się swoją mozolną pracą po godzinach altana jest jeszcze nie dokończona ,mam zamiar wstawić w niej grila z kamienia łupanego
http://images49.fotosik.pl/1250/a97c0eed9a18543dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a97c0eed9a18543d) widok z zewnątrz
http://images38.fotosik.pl/1286/79075057be021d43m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=79075057be021d43)
http://images45.fotosik.pl/1299/f12231931b9b859bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f12231931b9b859b) a tu w środku
http://images47.fotosik.pl/1297/570db7cd260f8cc1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=570db7cd260f8cc1)

SKula
06-01-2012, 21:29
93710

Witajcie - to moja - całkowity koszt 3.500,-sam tego nie robiłem, zamówiłem , przyjechali i złożyli w 2-3 godziny :)

atsyrut
20-02-2012, 14:02
93710

Witajcie - to moja - całkowity koszt 3.500,-sam tego nie robiłem, zamówiłem , przyjechali i złożyli w 2-3 godziny :)

no właśnie... "przyjechali i złożyli"

lepiej chyba samemu coś pomajstrować :)

SKula
20-02-2012, 16:09
no właśnie... "przyjechali i złożyli"

lepiej chyba samemu coś pomajstrować :)
nie no oczywiście że można wszystko samemu robić , tylko nie zawsze jest czas i odpowiednie narzędzia , a bez nich zabieranie się do pracy nie ma sensu, a znowu kupowanie ich podwaja koszt samej altany

mirlandia
14-03-2012, 20:19
Podobnie i ja jestem zafascynowany altanka
prosze podac jezeli to mozliwe przyblizone koszty tej altany..

Witajcie
Moze odpowiem "hurtem" na pytania :

machtomi - koszt calkowity (przy robociznie wlasnej) to ok 10-11 .tys zl (nie liczac cegiel na grilla - zostaly mi z ogrodzenia)
Aniss - podaj maila na priv to podesle wymiary i rysunek pogladowy , zrobilem go kiedys bo sporo osob sie pytalo. Ogolnie dominuja belki 20x20cm
*milek* - plyty na podloge to beton udajacy cos szlachetniejszego, zona wyszukala to cudo w Szczecinie - jesli Ci bardzo zalezy to postaram sie dokopac do nazwy , producenta itp (moze chwile potrwac) Nie byly specjalnie tanie , ale wlasnie o cos takiego zonie chodzilo , no a wiecie - wtedy nie ma dyskusji :-)
Zaslony - len , (wazne aby nie walaly sie po podlodze 2 cm przeswitu) , oczywiscie po sezonie trzeba zdjac i uprac. Troche sie skurczyly - wiec teraz przeswit mam 5 cm.
Pozdrawiam
mirlandia

spinne
01-04-2012, 20:31
postępy...

zoombie
24-04-2012, 06:42
Witajcie,

To ja tez sprobuje tu "zapakowac" swoja altanke.

Chyba moj najwiekszy blad w zyciu, bo odkad powstala to zona nie chce jezdzic na wczasy ;-(

Pozdrawiam

Bardzo ładna altanka. Szukam właśnie takiej z "duszą". Czy ja także mógłbym prosić na priva wymiary i rysunek pogladowy?

16czarny16
23-05-2012, 11:49
117231117230117229117228117227 Wszyscy się chwalą to ja też, wszak jeszcze bez pokrycia dachowego ale po za tym wszystko skończone :)

kasia z okomina
01-08-2012, 06:38
Witajcie
Moze odpowiem "hurtem" na pytania :

machtomi - koszt calkowity (przy robociznie wlasnej) to ok 10-11 .tys zl (nie liczac cegiel na grilla - zostaly mi z ogrodzenia)
Aniss - podaj maila na priv to podesle wymiary i rysunek pogladowy , zrobilem go kiedys bo sporo osob sie pytalo. Ogolnie dominuja belki 20x20cm
*milek* - plyty na podloge to beton udajacy cos szlachetniejszego, zona wyszukala to cudo w Szczecinie - jesli Ci bardzo zalezy to postaram sie dokopac do nazwy , producenta itp (moze chwile potrwac) Nie byly specjalnie tanie , ale wlasnie o cos takiego zonie chodzilo , no a wiecie - wtedy nie ma dyskusji :-)
Zaslony - len , (wazne aby nie walaly sie po podlodze 2 cm przeswitu) , oczywiscie po sezonie trzeba zdjac i uprac. Troche sie skurczyly - wiec teraz przeswit mam 5 cm.
Pozdrawiam
mirlandia

Czy ja także mogłabym otrzymać rysunek i rozmiary tej przecudnej altanki ? Zamierzam jak najszybciej rozpocząć budowę
kasia

SKula
01-08-2012, 14:21
a i nasza przeszła przeobrażenie :)

128603

a tuż obok udało się postawić coś takiego :)

128604

128605

wędzarnia już przetestowana :) na razie na rybach
ale były ....! smaczne:)

128606

128607

Postihal
02-08-2012, 11:05
Witajcie,

To ja tez sprobuje tu "zapakowac" swoja altanke.

Chyba moj najwiekszy blad w zyciu, bo odkad powstala to zona nie chce jezdzic na wczasy ;-(

Pozdrawiam
Coś wspaniałego,robi niesamowite wrażenie,piękne klimaty i atmosfera aż chciałoby się tam odpocząć.
Pozdrawiam

oxa
02-08-2012, 11:24
Podpinam się pod zachwyty nad altanką. :)

Jeśli jeszcze zaglądasz poproszę o jakiś rysunek poglądowy tego cuda. Chętnie przestanę jeździć na wczasy :)

atsyrut
03-08-2012, 13:35
ja też choruję na taką altankę..... wraz z wędzarnią

smerf80
17-12-2012, 20:32
a to moja altanka :)
155084

Jagustynka
06-02-2013, 19:22
nie wiem jak sie wstawia zdjecia, ale tu sa linki do altan metalowych:
http://www.gartendesign.de/?id=jugendstil-pavillon
http://www.bako-schmiedekunst.de/rankpavillon/

atsyrut
21-02-2013, 13:50
a to moja altanka :)
155084

jak dla mnie to dzieło sztuki a nie altanka.... jak masz to wstaw więcej fotek... bardzo podobają mi się słupy - sa rewelacyjne

volder1
21-02-2013, 16:45
jak dla mnie to dzieło sztuki a nie altanka.... jak masz to wstaw więcej fotek... bardzo podobają mi się słupy - sa rewelacyjne


Ta jest piękna. Zainspirowałeś mnie tą altanką. Już rozglądam się za takimi słupami. Właśnie taka altanka z duszą, Gdzie jest grilowędzarnia z kamienia, kamienna podłoga, to jest to. Nie podobają mi się kupione, puste altanki w których można ewentualnie się tylko schronić przed deszczem.

Gala61
07-04-2013, 17:39
Witajcie,

To ja tez sprobuje tu "zapakowac" swoja altanke.

Chyba moj najwiekszy blad w zyciu, bo odkad powstala to zona nie chce jezdzic na wczasy ;-(

Pozdrawiam

Mirlandia! jestem zachwycona Twoją altaną. Dopiero teraz tu trafiłam w poszukiwaniu inspiracji. Miałam nawet wizję, ale kiedy zobaczyłam Twoją altanę, nie chcę już żadnej innej. Rewelacja!!! Jeśli to mozliwe bardzo proszę podeślij mi rysunki. Będę wdzięczna.

adamwisniewski67
10-04-2013, 10:17
Cześć
Czy Twoja altanka to cos takiego jak na tym planie http://obrazki.elektroda.net/59_1247654951.gif? Tez się nad taką zastanawiam wiec chciałem zapytać o doświadczenia.
Pozdrawiam

smerf80
09-05-2013, 21:03
jak dla mnie to dzieło sztuki a nie altanka.... jak masz to wstaw więcej fotek... bardzo podobają mi się słupy - sa rewelacyjne
Te słupy szukane były w lesie. Trzeba znaleźć takie drzewo, które było ucięte w młodości ( u nas jw górach można takie znaleźć, właściciele lasów przed świętami wycinają choinki na sprzedaż. Takie drzewo rośnie później w taki sposób, że ma dwa lub trzy wierzchołki boczne. Takie drzewa trzeba ścinać o odpowiedniej porze roku, tak by drzewo "puściło" soki aby dobrze kora zeszła.188200188202188203188204188205

error86
19-07-2013, 00:36
Z godnie z prawem do budowy takiej altany potrzebuje plan....
* czy musi być to profesjonalny plan z biura czy może być to plan zrobiony w autocadzie przeze mnie skoro to altana o powiecmy 30m2 ?
* jak kierownik budowy ma się do budów altan budowanych w standardzie kanadyjskim?

grzegorz_si
19-12-2013, 17:24
Ja może podzielę się swoim doświadczeniem związanym z budową altany. Zleciłem jej wykonanie jednej z lokalnych firemek i po paru miesiącach "użytkowania" okazuje się że:
1. Pokrycie dachu pod gont bitumiczny (takie u mnie jest) powinno być co najmniej 2 cm grubości, tak aby można było w niego wbić 2 cm gwoździe papowe.
2. Gont bitumiczny mocuje się właśnie gwoździami papowymi, pierwszy pas startowy powinien być klejony specjalnym klejem bitumicznym, podobnie jak gonty mocowane na kalenicach. Pod gont powinno stosować się podkład w postaci papy.

Moja firma zrobiła deskowanie z boazeryjnych DESECZEK grubości 14 mm, na to, jak się okazało kładli gont i przybijali zszywkami. Nie używali kleju, nie używali gwoździ. Ot gdzieniegdzie strzelili zszywkę i tyle.
Efekt? Gont przy pierwszym lepszym wiaterku, jaki trafia się średnio 4-5 razy w roku zaczyna fruwać.

Tak na marginesie: właściciel firemki właśnie oświadczył, że w życiu tej altany nie robił.

Pozdrawiam

bzado
20-12-2013, 09:13
No ale nie dziw się jeżeli wybierasz firmę, która na stronie internetowej ma tylko nr komórkowy.
Nawet nie można podjechać do nich i im dać w dziób jak coś spartaczyli.

grzegorz_si
20-12-2013, 18:21
No ale nie dziw się jeżeli wybierasz firmę, która na stronie internetowej ma tylko nr komórkowy.
Nawet nie można podjechać do nich i im dać w dziób jak coś spartaczyli.

Z gościem umawiałem się osobiście w JEGO domu, więc nie brałem osoby anonimowej.
Z poprzedniego postu usnąłem nazwę firmy, bo dzisiaj facet złagodniał i jest szansa na załatwienie sprawy bez szarpaniny. Nie chcę więc zaogniać póki co.
Radzę wszystkim, cokolwiek robią: umowa, faktura, kasa. Tylko w takiej kolejności. Kasa najlepiej przelewem żeby był dowód. Jak nie zgadzają się to bierzcie innych i po zawodach. Dzisiaj ciężko trafić na uczciwego wykonawcę.

Konto usunięte_12*
16-01-2014, 20:02
Mam na oku taka, dodatkowo chyba w zimowej wyprzedaży
Do wiosny daleko, a tu znowu (jak dekoracje w marketach dwa miesiące przed Świętami Bożego Narodzenia) - reklama(?) ;)

Lunarii
27-01-2014, 09:31
Mam do Was pytanie o altany zamykane. Takie, które mają szklane okna i drzwi, często wielokątne. Myślę o takiej właśnie altanie na działce rekreacyjnej. Czy znacie jakiegoś producenta, który robi takie altany, lub podjeliście się budowy sami? Jakie są minusy i plusy takiej altanki poza oczywistymi.

Konto usunięte_12*
27-01-2014, 13:26
Jakie są minusy i plusy takiej altanki poza oczywistymi.
Jeśli teren nie jest chroniony monitoringiem (alarmem), to lepiej takiej altany nie zamykać. Drzwi i oszklone okna chcącego "napaskudzić" kota
- nie wpuszczą. Za to złodziejaszka lub złomiarza - bez problemu :(

Lunarii
27-01-2014, 18:51
Jeśli teren nie jest chroniony monitoringiem (alarmem), to lepiej takiej altany nie zamykać. Drzwi i oszklone okna chcącego "napaskudzić" kota
- nie wpuszczą. Za to złodziejaszka lub złomiarza - bez problemu :(

Będą psy i 50 metrów dalej rodzina w pogotowiu :P

Konto usunięte_12*
27-01-2014, 19:02
Będą psy i 50 metrów dalej rodzina w pogotowiu :P
Ja tam szykuję sobie na wiosnę psa elektronicznego, bo taki ...nie da się przekupić ;)

wąhol
05-05-2014, 14:26
Witam
chcę zbudować altanę z podłogą drewnianą o wymiarach 4m x3m x2m. ma może ktoś ile potrzebuje drewna lub wyliczy mi ktoś??
poglądowy rysunek
http://images64.fotosik.pl/947/778dada51e645454m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=778dada51e645454)

Elfir
05-05-2014, 19:14
Ty tak na serio pytasz?
:lol2:

hrhrhr
29-05-2014, 13:25
Marzy nam się altana drewniana o w miarę nowowczesnej bryle - w zamyśle chciałam prostokątną z dachem jednospadowym, krytym gontem bitumicznym. W większości wygooglanych obrazów są sześciokątne, no ewentulanie kwadratowe z kopertówkami. Przeglądając projety natknęłam się jeszcze na takie z dachami dwuspadowymi.

Ciekawa jestem jakie są powody ze tak mało altan jest z prostymi dachami. Są jeszcze jakieś przesłanki konstrukcyjne oprócz nawiewania?

Czy ktoś z Was zbudował, bądź ma u siebie altanę z dachem jednospadowym i może wkleić zdjęcie?

Elfir
29-05-2014, 18:12
tradycja. skoro w przewadze upodobań architektonicznych Polaków są domki z kolumienkami, balkonikami i skomplikowanymi dachami, to trudno wymagać, by stawiali prostą szopę a nie pałacyk ogrodowy :D

portaga
29-05-2014, 18:39
Czy to, wg Ciebie, wygląda jak szopa?
http://www.kreodom.pl/data/projekty_new/31/5366/5366wiza4.jpg

Wzięłaś w ogóle pod uwagę W JAKIM MIEJSCU ta altana miałaby stać? Bo jeżeli tuż przy granicy działki, to chyba najlepsze rozwiązanie z takim dachem jednospadowym. Tak mi się wydaje.

Elfir
29-05-2014, 19:08
portago-luntrusk nie kompromituj się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem....

portaga
29-05-2014, 19:36
Aha, rozumiem, że z tymi pałacykami to był taki przytyk w kierunku tych, którzy stawiają pałaco-altany?
To trzeba było puścić oczko :cool:

Elfir
29-05-2014, 20:33
puścilam uśmieszek.

matth3w
09-05-2015, 21:50
Witam, jestem tu nowy. Chciałbym poprosić, jeżeli ktoś z forumowiczów posiada, o zeskanowanie, zrobienie zdjęcia załącznika do muratora z numeru 07/2011. Znajdował się tam dodatek z projektem kwadratowej altanki ogrodowej i opisem montażu. Z pewnością dokumentacja ułatwi mi pracę, gdyż zamierzam zbudować ją dla rodziców. Pozdrawiam

malkul
10-05-2015, 18:39
to nasza
316655
316656

MatixL
23-06-2015, 11:17
czy ktoś ma jakiś wzór na policzenie długości krokwi dachu 4-spadowego dla altany o wymiarach 4 x 4
szykuję materiał i nie wiem na jaką długość uciąć główne krokwie na dach...

Konto usunięte_12*
23-06-2015, 13:37
czy ktoś ma jakiś wzór na policzenie długości krokwi dachu 4-spadowego dla altany o wymiarach 4 x 4
szykuję materiał i nie wiem na jaką długość uciąć główne krokwie na dach...
A nie pamiętasz ze szkoły trochę geometrii?
Najprościej (i najdokładniej :yes:) sobie TO narysować (oczywiście w skali :)). Wtedy samo "wyjdzie" :D

kamihi
23-06-2015, 14:15
to nasza
316655
316656
Super fajowa Jaki koszt takiej inwestycji??

tomekll
08-07-2015, 10:22
Ja właśnie też się zastanawiam jaką altanę zrobić na swojej działce, zależy mi na porządnym uporzadkowaniu narzędzi i ewentualnie zebyśmy się mogli schować przed deszczem w razie potrzeby. Podoba mi się nawet ten projekt: http://domy-balik.pl/galeria/altany-2/ Macie jakieś inne pomysły ajk to fajnie rozgospodarować?

Adaxis
13-01-2016, 18:03
tomekll - czy masz info ile ta altanka Balika kosztuje?
Myślę o altanie 3x6 m (3x3 pomieszczenie i 3x3 taras) z dachem bitumicznym? Pozdrawiam

mari180790
11-04-2017, 06:01
Witam!
Widzę że ostatni wpis był ponad rok temu ale mam do was pytanie odnośnie altanki.
Mój mąż chce latem zbudować altankę z bali srednica okolo 20cm ale nie wiemy co z wysokością. Jakiej długości powinny być te bal? 2m ; 2,5m ?

Czy jest wymagane zgłoszenie budowy tej altanki?
Wzór altanki jaką chcemy zbudować, podłoga będzie drewniana.
386372

Proszę o poradę. Od czego zacząć a na czym skończyć. Na którym etapie robić podłogę w altance?

robertny
02-05-2017, 11:26
Z tego co się orientuję to od tego roku altany o powierzchni do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę, ale czy trzeba ją zgłaszać, nie jestem pewien.

jakowskyy
18-07-2017, 11:12
Altanki są świetne, bardzo mi się podobają i od dawna chciałem sam móc cieszyć się altaną we własnym ogrodzie. Jakiś czas temu postanowiłem to zrealizować, jednak tutaj spotkał mnie dylemat: zbudować ją samodzielnie czy może zakupić już gotową? Z początku chciałem wziąć się za to zadanie sam i własnymi siłami stworzyć altanę, jednak wtedy natrafiłem na ten artykuł: http://www.jaw.pl/2017/07/altana-ogrodowa-wykonana-samodzielnie-czy-gotowa/. On zmienił mój punkt widzenia, zakupiłem gotową altanę i nie żałuję tego wcale, bo wyszło świetnie :) Jeśli ktoś też zmaga się z takim dylematem, to zachęcam do przeczytania.

Dziadzia78
10-12-2017, 09:15
Ja zdudowałem altane sam. Dla mnie to przyjemność praca u siebie w ogródku, domu.
Pracy troche jest, tania tez nie jest, ale wytrzyma lata i satysfakcja, że sie zrobiło samemu.
Szczegóły budowy na blogu.
http://altanaogrodowa.blox.pl/html
402784

Kobietapracującażadn
13-01-2018, 12:30
Mamy 2018 rok. Altanek do 35m2 z tego co wywnioskowalam z przepisów nie trzeba zgłaszać ani nie trzeba pozwolenia budowlanego. Powierzchnie ZABUDOWY (=nie powierzchnie uzytkownia) liczy się po rzucie pionowym na bryłę obiektu już wykończonego .

W altance można zrobić poddasze nieużytkowe lub antresolę. Ktoś próbował (zgodnie z przepisami) ? Bo zastanawiam się jak podejść pod temat antresoli legalnie. Chciałabym żeby całe piętro było zaanektowane a że antresolą wg ustawy ma być mniejsza niż dół to pomyślałam nad podziałem antresoli na dwie w taki sposób że z jednej na drugą po prostu byłyby 3schodki. Czyli niewielka różnica w wysokości i już. Czy ktoś z was wie czy tak można potraktować ten temat? Bo jeśli tak to mialabym 100% przestrzeni wykorzystanej ale jedna antresolą byłaby nad połową parteru a druga część po przejściu 3schodkow zajmowalaby kolejną prawie połowę więc analogicznie byłoby za sprawą schodów zajęte mniej niż 100%parteru na potrzeby antresoli. Co wy na to?/zna ktoś dobrze przepisy i mi podpowie?

Widmo80
15-02-2018, 12:05
Przymierzam się do budowy/zakupu altanki na ogród . Przeszukałem kawał internetu w poszukiwaniu mi odpowiadającej , ale nic nie znalazłem ciekawego . Projektu takowej także. Interesuje mnie altana częściowo zamknięta ( około 3x3 m część zamknięta) zamykana na klucz , tak aby wewnątrz zrobić sobie mini kuchnię - zlew , gazówkę spanie i stolik a część tej altanki byłaby tylko zadaszona aby móc posiedzieć pod daszkiem latem . Tak pół na pół - pół zamkniete , pół otwarte . Obok niej chciałbym tez zrobic wc ( szambo kilka metrów dalej jest) tak aby po każdym wypitym piwie nie musieć latac do domu i przy okazji wnosić syfu .
Jak ktoś spotkał podobny projekt to będę wdzięczny . Nie chcę tanio , ale raz i dobrze . Tak żeby była satysfakcja z uzytkowania :)

grzegorz_si
21-02-2018, 08:42
My robiliśmy naszą altanę samodzielnie. Maż trochę bawi się w takie sprawy. Ale szczerze powiedziawszy z perspektywy czasu wiem,że pewnie nie zdecydowalibyśmy się na to ponownie. Było z tym o wiele więcej roboty niż zakladaliśmy. I chyba bardziej opłacałoby się kupić altanę gotową. Szczególnie,że cenowo wyszlo nas podobnie.
:spam:
Bardziej zaczeły mi się również podobać altany nowoczesne. Takie jak ta:
http://bi.gazeta.pl/im/4c/fd/12/z19912268K,Altana-ogrodowa.jpg

Pytanie co to za mata na tylnej ścianie?

grzegorz_si
21-02-2018, 08:47
Przymierzam się do budowy/zakupu altanki na ogród . Przeszukałem kawał internetu w poszukiwaniu mi odpowiadającej , ale nic nie znalazłem ciekawego . Projektu takowej także. Interesuje mnie altana częściowo zamknięta ( około 3x3 m część zamknięta) zamykana na klucz , tak aby wewnątrz zrobić sobie mini kuchnię - zlew , gazówkę spanie i stolik a część tej altanki byłaby tylko zadaszona aby móc posiedzieć pod daszkiem latem . Tak pół na pół - pół zamkniete , pół otwarte . Obok niej chciałbym tez zrobic wc ( szambo kilka metrów dalej jest) tak aby po każdym wypitym piwie nie musieć latac do domu i przy okazji wnosić syfu .
Jak ktoś spotkał podobny projekt to będę wdzięczny . Nie chcę tanio , ale raz i dobrze . Tak żeby była satysfakcja z uzytkowania :)

To co chcesz wybudować to nie altana, tylko domek letniskowy :P

Widmo80
26-04-2018, 19:24
A może ma ktoś namiar na producenta , drewnianych domków letniskowych ? Takiego sprawdzonego.

ogrodex
03-01-2019, 10:51
Rzeczywiście altanki drewniane można po kosztach wykonać samemu. Tylko po co tracić cenny czas, kiedy inni mogą wykonać dokładnie taką altankę, jaka nam się marzy? Aktualnie producenci oferują tak różnorodne kształty oraz style, że warto sprawdzić ich asortyment :)

Korboslaw
19-02-2019, 08:32
Witam forumowiczów.*
Przyszła również kolej na mnie w budowie swojego miejsca wypoczynku i póki co na etapie projektu mam kilka zagadek.
Podstawowy warunek to konstrukcja bardziej modernistyczna z dachem płaskim. Pierwszym*pomysłem była pergola z dachem z rolety rzymskiej, podobna do tej:
https://i.imgur.com/QMwvWFL.jpg

Jednak później przypadło nam do gustu takie rozwiązanie z dachem "stałym". Ponadto w mojej ocenie listwy tworzące ściany przytwierdzone poziomo wyglądają świetnie i to jest coś co nam się podoba. Na bazie tego pierwowzrou
https://i.imgur.com/30Wkae8.jpg

powstał nasz jeszcze nie gotowy w stu procentach projekt (podstawa 3 x 4m) :
https://i.imgur.com/8hWwetq.png
https://i.imgur.com/3izDyQE.png
https://i.imgur.com/QqXh9cA.png
https://i.imgur.com/xh99cD0.png

Góra czyli dach jest jeszcze nie gotowa, bo nie mogę się zdecydować poprzez brak wiedzy. Jak wspominałem na pewno zależy nam na płaskim dachu. Jednak tutaj się obawiam czy to jest praktyczne rozwiązanie ze względy na śnieg itd. Jeżeli jednak to nie jest przeszkoda, to z czego taki dach wykonać? Chciałbym uniknąć przezroczystych tworzyw, bo wiem, że to się brudzi od różnych pyłów, liści, deszczu itd. i nie wygląda to ciekawie.
Ponadto wciąż nie wiem czy zamknięty dach, czy użyć pergli rzymskiej.*

Co byście mogli mi doradzić w takiej sytuacji? Z gory dzięki za pomoc i odpowiedzi.

Rico_87
27-03-2019, 09:37
Chce kupić domek ogrodowy z OBI 3x3.
Domek będzie stał na betonikach. Po 2 czyli w sumie 18 betoników.
Zastanawiam się jak zrobić podłogę. Prawdopodobnie będzie ona wykonana z osb 12,bądź 14. Płytę chce od spodu zaimpregnować masą dekarską.
Tylko zastanawiają mbie dwie rzeczy.
Czy między płytę osb,a betoniki dawać jeszcze folię, żeby odizolować wilgoć z gruntu, czy nie zrobi się efekt odwrotny i woda nie będzie się zbierać między folią,a płytą?
Druga sprawa czy najpierw stawiać domek,a później zrobić podłogę czy najpierw podłoga z osb,a później stawiać?

daniel.w
29-09-2019, 10:03
Mam pytanie odnośnie impregnowania i malowania altany świerkowej. Czy Użyć impregnatu bezbarwnego i potem np. oleju? Czy sam olej już wystarczy?

Elfir
29-09-2019, 18:26
olej starczy pod warunkiem, że będzie to faktycznie olej.
Bo niektóre tanie oleje marketowe to woda z barwnikiem.

daniel.w
30-09-2019, 12:52
Elfir dzięki, widzę, że znasz temat :) Co proponujesz? Ew. b. prosze PW. Pozdrawiam

ngreen
01-10-2019, 06:11
A jak wygląda sytuacja z meblami ogrodowymi? Planujesz trzymać je przez cały rok w takiej altance? Cz będą to meble typowo sezonowe, a po sezonie do jakiegoś garażu?

ngreen
01-10-2019, 10:13
Pytam, bo zastanawiam się nad praktycznością mebli ogrodowych i tego czy np wytrzymają kiepskie warunki atmosferyczne... Obecnie jest sporo przecen i promocji
Co powiecie o meblach stalowych typu::spam:
Czy będą dostatecznie wytrzymałe?