PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22

plusfoto
06-10-2012, 09:23
:rotfl::rotfl::rotfl: ;)
Zapomniała dodać że szlifowany.

autorus
06-10-2012, 09:23
powiem tak, wcześniej do siebie już pisaliśmy i obiecaliście ze będę mógł się wprosić . teraz chce się wprosić jeszcze bardziej :)

A odnośnie betony szlifowanego to sobie tak myślałem, że jeśli nawet się okaże ze to zły patent to sobie położę na to płytki :)

bury_kocur
06-10-2012, 09:27
Proszę, proszę - wszyscy w temacie, nawet zażartować nie da rady ;) Zapraszam serdecznie na oględziny, autorus, mogę być królikiem doświadczalnym :)

autorus
06-10-2012, 09:39
:wave::wave::wave: oj przyjadę :)

goshia7
06-10-2012, 09:40
Tylko pogadaj z kumatym kolesiem a nie z instalatorem,który układa całą podłogówkę co 15cm "bo tak się robi" ;)
Podlogówkę układa się w rozstawie wyliczonym dla każdego pomieszczenia indywidualnie,każde pomieszczenie ma inną stratę energii ciepła i mogą być różne okładziny na podłodze,którą to stratę grzejnik podlogowy musi nadrobić.
Panele mają gorszy współczynnik przenikania ciepla niż kafle i siłą rzeczy podłogówka musi być mocniejszym grzejnikiem w identycznym pokoju przy ułożonych panelach niż gdyby leżaly tam kafle,by uzyskać moc podłogówki adekwatną do wyliczonych strat ciepła.
Stosunek zwiększania mocy w przypadku stosowania paneli czy drewna w porównaniu do betonu,kafli itp.znajduje się w poradnikach.
Zwiększanie mocy podłogówki wykonuje się przez zmniejszanie rostawu rurek przy stałym zasilaniu,gdyż w domu mamy i kafle i panele czy drewno.
Głowę daję,że "instalatorzy" nic nie wyliczają w przypadku podłogówki i dlatego utarte stwierdzenie,że panele się nie nadają ponieważ nie grzeją a w całym domu jest jeden rozstaw rur bo "Panie,będzie dobrze" ;)
U mnie rozstaw rur w podłogówce wyszedł od 10 do 25cm :)

O podnoszeniu kurzu to nie warto chyba odpowiadać ale powtórzę,za plusfoto,podłoga przy podłogówce ma temp.24st.C a grzejnik ok.50-60st.C,które urządzenie bardziej "zakurzy" i wymiele więcej powietrza pozostawiam wyobraźni :)

Tak jak mówiłam, nie miałam wcześniej doświadczenia z drewnem na podłogówce więc nie wiem jak takie rozwiązanie się sprawdza, opinie jak widać były różne :)

Także dziękuję Ci bardzo, trochę się przejaśniło :yes:

U mnie wygląda to tak, że płytki będą w holu, kuchni i jadalni a w salonie drewno i teraz trzeba się zastanowić czy kłaść podłogówkę w salonie czy nie? Grzejniki oczywiście też będą.
Pozdrawiam

bury_kocur
06-10-2012, 09:46
Jeśli grzejniki OCZYWIŚCIE będą, to moim zdaniem dodatkowa podłogówka pod drewnem w tych pomieszczeniach nie ma sensu.

marynata
06-10-2012, 09:47
Co do drewna na podłogówce to najlepiej przejść do działu "podłogi...",tam na wszelkie wątpliwości odpowiadają wykonawcy takich podłóg i jest masa informacji która pomoże podjąć decyzję.


ed
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?101637-Pod%C5%82og%C3%B3wka-ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-a-drewno-pod%C5%82oga-drewniana-deski-parkiet&p=5565375#post5565375

gosia@
06-10-2012, 09:53
No właśnie - ja miałam zrobione w równym rozstawie i dlatego czuło się mocno różnicę temperatur w zależności od tego, co na podłodze :) Teraz jestem mądrzejsza o to, co wyczytałam na fm, ale nadal nie chcę paneli - raz, że jakoś nie polubiłam samych w sobie, a dwa, że w końcu chodzi też o argument ekonomiczny - gęściej położone rurki pod mniej wydajną podłogą może dadzą taką samą temperaturę, ale pociągną więcej za ogrzanie tej powierzchni. A ja mialam rozne rozstawy i kumatego hydraulika i...j/w. Zdecydowanie nie chcę tam gdzie panele/drewo podłogowki.

marynata
06-10-2012, 09:59
Drewno nie wiem,ale panele-"Należy zadbać o to, aby całkowity (podłoga laminowana + podkład) opór cieplny (R) był mniejszy niż 0,15 m²K/W. "

maggs1
06-10-2012, 10:01
A ja mialam rozne rozstawy i kumatego hydraulika i...j/w. Zdecydowanie nie chcę tam gdzie panele/drewo podłogowki.

Jak możesz to napisz dlaczego nie chcesz podłogówki pod drewno/panele?

maggs1
06-10-2012, 10:15
Drewno nie wiem,ale panele-"Należy zadbać o to, aby całkowity (podłoga laminowana + podkład) opór cieplny (R) był mniejszy niż 0,15 m²K/W. "

Dla przykładu klepka parkietowa dąb o grubości 22mm ma opór cieplny 0,110 m²K/W
Źródło: http://www.myfloor.pl/od-stop-do-glow-ogrzewanie-podlogowe-kompendium-wiedzy,6,artykul.html
Pozdrawiam

kupiecjudex
06-10-2012, 10:20
Ja dałem folię, zwłaszcza że garaż mam dwa bloczki niżej.

gosia@
06-10-2012, 10:54
Jak możesz to napisz dlaczego nie chcesz podłogówki pod drewno/panele? Pisałam, wystarczy się cofnać parę postów wczesniej. Nie chce, bo moim zdaniem jest to kompletnie bez sesnu. Ale moim i tylko moim. TY musisz sobie odpowiedziec na pytanie czego oczekujesz. jaki masz pokoj, czy grzejniki sie zmieszcza? czy popsuja wnetrze? bo jezeli nie, to nie widze sensu pakowania podłogówki pod drewno. zaleta podłogowki oprocz oszczednosci ( przelicz ile tak naprawde wynosza:-) jest komfort uzytkowania, czyli ciepla podłoga. Przy podłodze drewnianej tego nie odczuwasz. A przy zle policzonej, albo przy potrzebie wyzszego komfortu cieplnego bedzie Ci zwyczajne chłodniej w tym pomieszczeniu. Pamietaj cały czas o tym, o TWOJ dom i tylko Twoj. Na forum muratora jest zawsze tendencja ze idziesz slepo za innymi;-) Ja przez to wyladowałam z za małym salonem, bo wbiłam sobie do głowy dobre rady z FM. Tak samo wyladowałam bez piwnicy, znowu dobre rady. Piwnicy i salonu załowałam do konca. ;) TEraz wybieram te rady która naprawdę do mnie przemawiają. Z podłogowka mam pewnosć, bo przerobiłam na własnej skorze.

R&K
06-10-2012, 11:01
podłogówka pod drewno - NIE
podłogówka pod panele lub płytki - TAK
ciepła podłoga przy dobrze zaprojektowanej i wykonanej podłogówce - NIE

plusfoto
06-10-2012, 11:17
ciepła podłoga przy dobrze zaprojektowanej i wykonanej podłogówce - NIE
A co to znaczy? Bo jak 22-24 stopnie to TAK a jak 30 to NIE

Basia i Józek
06-10-2012, 11:30
Dzień dobry,
mamy do sprzedania projekt domu w bergamotkach G2 (lustrzane odbicie). Projekt był zakupiony w Archonie, jest orginalnie zapakowany i zaplombowany. Możliwość wysłania zdjęć na e-mail. Cena 1500 zł. Tel. 696479423; lub e-mail: [email protected]

gosia@
06-10-2012, 12:29
podłogówka pod drewno - NIE
podłogówka pod panele lub płytki - TAK
ciepła podłoga przy dobrze zaprojektowanej i wykonanej podłogówce - NIENie mowie o ciepłej, bo nie ma prawa byc ciepła. Ale o odczuciu komfortu.

max-maniacy
07-10-2012, 19:29
a ja na parterze chcę wszędzie podłogówkę i wszędzie płytki (nawet w salonie). paneli nie znoszę, ale pewnie będą na pięterku i tam też grzejniki. no chyba, że trafię w totka, to wtedy drewno:rolleyes:

GADŻET
07-10-2012, 19:48
CZEŚĆ,
mam pytanie dotyczące projektu domu WYKWINTNY C280 czy ktoś zna realny koszt budowy tego domu? Jestem zainteresowany budową tego domu jednak obawiam się, że koszt podany na stronie nie odzwierciedla rzeczywistości. Będę ogromnie wdzięczny za informację.
pozdrawiam
Rafał

maggs1
08-10-2012, 10:54
CZEŚĆ,
mam pytanie dotyczące projektu domu WYKWINTNY C280 czy ktoś zna realny koszt budowy tego domu? Jestem zainteresowany budową tego domu jednak obawiam się, że koszt podany na stronie nie odzwierciedla rzeczywistości. Będę ogromnie wdzięczny za informację.
pozdrawiam
Rafał

Napiszę tylko tyle, że mam projekt C74A z muratora i koszt SSO podany na stronie jest zbliżony do rzeczywistego. Ale nie sugerowałbym się za bardzo tym kosztorysem, bo bardzo dużo zależy od kosztów robocizny (zależy gdzie będzie powstawał domek oraz wkład pracy własnej, czy będzie jedna ekipa do całości itp.) i użytych materiałów. Pozdrawiam

Danonki
08-10-2012, 14:38
a my dzisiaj ruszyliśmy z ocieplaniem domu z zewnątrz :D

i uwielbiam nasze panele, są super, a dzieciaki na nich już wczoraj bawiły się rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie jak mogłyby to robić np na płytkach, ale każdy robi i kładzie co chce :) a i grzejniki świetnie się wkomponowały w całość, moim skromnym zdaniem i obawa że będą tylko psuć wnętrze gdzieś się ulotniły. Panele na parterze w 70% położone, jeszcze hol i pokoik został, ale to w tygodniu. No i jest cały czas cieplutko, a tak mało się do kotła wrzuca że zimy to ja się w ogóle nie boję. jej, ale ja się cieszę, jestem tak pozytywnie nakręcona, ze najchętniej to już bym tam dzisiaj materac położyła i spała, ale bez skończonego m.in. sedesu byłoby ciężko, hehe (chociaż mój teść spał na materacu, który widać na jednym zdjęciu z soboty na niedzielę - to on zajął się układaniem u nas paneli).

dowód, moje dzieci wczoraj w Pchełce Danonków
https://lh5.googleusercontent.com/-h_yP9SIU5mw/UHLYY7P35bI/AAAAAAAADyQ/4CvrbuQ4wTY/s675/07_10_2012_dzieci.jpg

08-10-2012, 16:41
Dononki jej jak ja Wam zazdroszczę DANONKOWEGO RAJU
(Danonki na co ten piec, że tak mało spala??)

A tak na poważnie, braciszek obiecał pożyczyć 40 tyś więc będziemy mieli niejako wkład własny;) do tego kredyt ze 240 tyś. mam nadzieję, że jakiś szałas da radę za to postawić;) Mam do Was pytanko który bank dał Wam najlepszą ofertę?? Cały czas jeszcze rozmyślamy, wyliczamy i zastanawiam się do którego banku warto zajrzeć a do którego w ogóle nie ma sensu zachodzić;)

bury_kocur
08-10-2012, 19:12
panda, no i tak trzymać :D A jeśli wahasz się, który bank wybrać, idź do doradcy kredytowego - np Open Finance lub coś w tym typie, i niech on szuka dla Was najkorzystniejszej oferty :) Ja się w życiu posiłkowałam tym rozwiązaniem dwa razy i jestem zadowolona - raz bez kombinacji doradcy w ogóle bym nie dostała kredytu, a on naprawdę ruszył głową i do tego odwalił całą papierologię :)

aksuda
08-10-2012, 20:00
my też korzystaliśmy z doradcy kredytowego , chociaż w końcu kredyt załatwiliśmy sami ale tylko dlatego ,że wstrzeliliśmy się w promocję PKO BP i nasz doradca stwierdził ,że na moment w którym braliśmy kredyt nie jest w stanie załatwić nam lepszej oferty niż propozycji jaka otrzymaliśmy z PKO ,panda trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy:yes:

radmag87
08-10-2012, 20:47
też proponuje iść do Open Finance, my skorzystaliśmy i jesteśmy zadowoleni, dostaliśmy kilka ofert z banków i wybraliśmy odpowiednią dla siebie. Plusem wielkim jest to że doradca załatwia wszystko za Was z bankami Wy tylko dokumenty dostarczacie.

julo23
08-10-2012, 21:17
Ja mam pytanie do tych którzy kończą właśnie dachy :D

Ciągle sie waham nad oknami, czy dawać w tym roku czy po zimie...
Mam jeszcze do ogarnięcia temat wprowadzenia wody do domu, bo boje się ze ten kran zamarznie na placu...
Może zdąże jeszcze z szambem, i ogarnięciem, wyrównaniem terenu. O ogrodzeniu już nawet nie myśle bo braknie czasu....

nita83
08-10-2012, 21:52
danonki trzymam za Was kciuki, dzieciaki cudne, pewnie jest gdzie jeździć teraz na rowerku, pozdrowienia

nita83
08-10-2012, 21:54
julo my zdecydowaliśmy, że okna czekają do wiosny, przede wszystkim dlatego, że nie będziemy nic robić zimą. Poradzono mi także, że zimą ona są trochę tańsze. Poprosiłam teraz o wyceny, sprawdzę w grudniu czy to faktycznie prawda i czy będą skłonni do większych negocjacji.

08-10-2012, 22:04
Słuchajcie a czy takiemu doradcy to się wtedy płaci z osobna?? Czy To nie podniesie kosztów kredytu???

rafus12
08-10-2012, 22:18
Panda,
Ja korzystam z Murator Finance - pomocy Pana Bartosza Steczka - pomaga znalezc najlepsze oferty, potem uczestniczy w negocjacjach. Dzieki niemu banki same sie do mnie zglaszaly (oczywiscie uprzednio wybrane). Jak juz bede po to napisze wiecej, teraz mam juz decyzje kredytowa z 3 bankow i negocjujemy zeby wyodrebnic zwyciezski bank:)
Zreszta poczytaj dzial Prawo i Finanse na FM, a dokladnie nastepujacy watek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32987-Wybra%C5%82em-kredyt-Ranking-kredyt%C3%B3w-mieszkaniowych/page278

Nie jest to autoreklama - ja jestem bociankiem 2012, wszczyscy mnie tu znaja :yes:
pozdrawiam
rafus

rafus12
08-10-2012, 22:19
Doradcy/posrednikowi nic nie placisz - dostaje prowizje od banku.

rafus12
08-10-2012, 22:25
Ja wlasnie skonczylem dach qw zeszly piatek (zdjecie ponizej).
Zamierzam wstawiac okna i elektryke przed zima (przynajmniej alarm). Nie wiem czy okna beda tansze ale ja dostalem bardzo dobra oferte wiec sie nie bede zastanawial - jak tylko kredyt dostane :)
Poza tym trzebaby okna zabezpieczac jakos, folie trzebaby kupic, co samo w sobie nie jest problemem ale zawsze jakis dodatkowy koszt.


A oto i zdjecie naszego dachu:
141034141035

rafus12
08-10-2012, 22:32
Co robicie z przylaczem wody w nieogrzewanym budynku na zime? Kto sie decyduje na ocieplanie a kto zakreca zawor glowny (wymaga interwencji ZUKu).

maggs1
08-10-2012, 22:44
Ja wlasnie skonczylem dach qw zeszly piatek (zdjecie ponizej).
Zamierzam wstawiac okna i elektryke przed zima (przynajmniej alarm). Nie wiem czy okna beda tansze ale ja dostalem bardzo dobra oferte wiec sie nie bede zastanawial - jak tylko kredyt dostane :)
Poza tym trzebaby okna zabezpieczac jakos, folie trzebaby kupic, co samo w sobie nie jest problemem ale zawsze jakis dodatkowy koszt.


A oto i zdjecie naszego dachu:
141034141035

Fajny dach i fajny domek, te chciałbym okna i elektrykę oraz tynki przed zimą ale jak zwykle czas pokaże. pozdrawiam

max-maniacy
09-10-2012, 07:56
Co robicie z przylaczem wody w nieogrzewanym budynku na zime? Kto sie decyduje na ocieplanie a kto zakreca zawor glowny (wymaga interwencji ZUKu).

my zakręcamy zawór i spuszczamy wodę. ta interwencja to nie żadne wielkie załatwianie, tylko przyjeżdża pan z kluczem od hydroforni i już. (przynajmniej u nas nie robią z tego problemu).

radmag87
09-10-2012, 14:59
my dziś byliśmy okna zobaczyć i się zorientować cenowo : za 4x1500/1500, 1x 1500/1200, 1x 80/80 i okno balkonowe 2800/2300 zapłacimy w oknoplaście 10700zł z oczywiście z montarzem . okno z trzema szybami, najnowszej generacji, energooszczędne, okna PCV, do tego drzwi z PCV za 3tys i brama garażowa 3,5 tyś. czyli całość około 17tys. Ale w tym roku nie wiem czy wstawimy, dopiero mury się robią a OKNOPLAST nie wstawia okien poniżej -5 na dworze. i czekamy jeszcze na promocje bo od listopada bedzie dodatkowy rabat 8% na całość.

julo23
09-10-2012, 20:14
Mi w Oknoplaście powiedzieli że będzie promocja zimowa teraz ok .40% w dół jak sie zapłaci w październiku a okna przyjdą w lutym-marcu.
Właśnie czekam już od miesiąca na info od nich bo to ma ruszyć od 10-tego października.

Póki co byłem jeszcze w innej firmie i mi wyliczyli razem z bramą garażową ok 31tys. :(
Także czekam na ten oknoplast, choć tam jest na tyle drogo że nawet pewnie z tą promocją nie będzie taniej.

Ja chyba też zakręce wodę. Nie mam jeszcze doprowadzonej nawet do domu. Tylko kran w wężu przed domem.

Zastanawiam się co tu jeszcze można zrobić przed zimą i chyba połącze rynny spustowe razem w ziemi i wypuszcze to gdzies za dom.
Tylko to chyba najtaniej zwykłymi rurkami puścić kanalizacyjnymi ? I chyba pasowałoby dać jakąś rewizje.

kronos85
09-10-2012, 21:22
Mi dali w ofercie na okna oknoplast 27 % rabatu od razu i 5% jak się wpłaci całość od razu.Wycena robiona 2 tygodnie temu Ciekawe czy warto poczekać jeszcze z kilka tyg z zamówieniem okien ??

rafus12
09-10-2012, 21:49
Dzieki Maggs1 za dobre slowo :)

rafus12
09-10-2012, 22:29
A ja dostalem cene za okna Avante 3-szybowe na profilach Ducennic na caly dom za 20 tys zl. Czekam na wycene z konkurencji.

autorus
10-10-2012, 07:16
to ja mam pytanie odnośnie murowania i przymrozków, w końcu będzie to za chwilkę wszystkich budujących dotyczyło.
Dodajecie coś do zapraw?

mauritius
10-10-2012, 07:41
Witam,
na wiosenne bociankowanie 2012 się nie załapałam, przez mojego fatalnego adaptującego projekt- 5 mcy załatwiania PnB, gdzie zazwyczaj trwa to w moich okolicach około półtora miesiąca. Więc jako taki jesienny bocianek liczę, że uda mi się w tym roku postawić fundamenty, a zimę spędzę na lekturze forum, zamiast na budowie:mad:
Ale może uda mi się skorzystać z Waszych doświadczeń:D

Budowa w Zagłębiu Miedziowym - dom z użytkowym poddaszem, dwuspadowym dachem (220m2), typu stodoła. 105 m2 użytkowej powierzchni + garaż 38 m2 + pomieszczenie c.o 12m2+nieużytkowe poddasze 36m2- za prace murarskie (fundamenty, ściany nośne i działowe, strop, ściany szczytowe, chudziak, schody, taras , stopy pod kominy,systemowe kominy zaproponowano nam: 35 tyś + nasze szalunki i stemple i 30 tyś ze stemplami i szalunkami firmy. Nie mam żadnego punktu odniesienia czy to jest ok, czy szukać dalej. Możecie napisać jak u was to wyglądało?

autorus
10-10-2012, 08:29
no ale wyjścia nie ma, nie mogę zakończyć sezonu budowlanego w następnym tygodniu :)

marynata
10-10-2012, 11:09
Ale w dzień przecież cały czas jest na plus,a mrozik to jak tak patrze na temperatury godzinowe to dopiero ok 2 w nocy łapie.
To chyba trochę ta zaprawa zdąży przez parę godzin związać?

autorus
10-10-2012, 11:33
I tak mi odpowiedział Pan z la farge , nie dodajemy dodatków, w ostateczności robimy zaprawę z mniejszą ilością wody czyli dajemy więcej cementu. Ot.
Zgodnie z tvn meteo jeszcze 2 tygodnie będą ok :)

http://www.tvnmeteo.pl/pogoda/polska,1/prognoza/grodzisk-mazowiecki,9619.html

marynata
10-10-2012, 11:55
Ja korzystam z tej,jest pogoda godzinowa i powiem że nawet im się ta na "dziś/jutro" dosyć dokładnie sprawdza,więc mogę przewidzieć kiedy mrozik złapie i odpuścić jakąś robotę na dany dzień,albo kilka godzin wcześniej skończyć
http://www.twojapogoda.pl/polska/lodzkie/skierniewice/godzinowa

plusfoto
10-10-2012, 12:22
Tu macie pogodę dla każdej gminy z osobna. Sprawdza się w 90%
http://new.meteo.pl/um/php/gpp/

10-10-2012, 13:18
W kwestio negocjacji cen:
czy tynk gipsowy 13 tyś za około 700 m tynku wychodzi około 18,50 (robocizna z materiałem) to dobra cena czy nie bardzo????

10-10-2012, 13:25
Mauritus nam zaproponowano dom 11m x 14 , powierzchnia całk. około 220 m a użytkowa 138- SS 30 tyś ale bez tarasu (chyba). Jeśli chodzi o dach to jeden bierze 60 zł. za , dachu a mamy gdzieś około 215 m2. Jeszcze inna brygada chciała 40 tyś za postawienie oraz dach łącznie z ułożeniem blachodach. Rozmowy trwają i zastanawiamy się kogo wybrać.
Zastanawiam się jeszcze ile wyjdzie mnie elektryka w takim domu.

Ile płaciliście za posadzki m2????
Ile za gładzie m2????

gogi25
10-10-2012, 15:26
I ja mam pytanie. Czy ma ktoś z Was piwniczkę, spiżarnię pod schodami, które prowadzą na gorę? Ja mam w projekcie (tak chciałam), mam fundamenty i zaczynam myśleć jak w tej spiżarni zrobić wentylację. Może coś podpowiecie?

I jeszcze jedna rzecz spędza sen z powiek. Dzisiaj miałam zalany wieniec. Ściany z bloczków fundamentowych zabezpieczone są dysperbitem. Czy po zdjęciu szalunku też trzeba ten wieniec zaizolować? Co z ociepleniem? Kłaść tylko na ściany fundamentowe czy ciągnąć wszystko do góry wieńca?
Pozdrawiam Gocha

reambra
10-10-2012, 19:18
moja wycena okien z Oknoplastu w sierpniu to ok 43 ( z elektrycznymi roletami):jawdrop:

mkslonik
10-10-2012, 19:35
witaj w klubie podobnie mam

Blechert
10-10-2012, 21:34
autorus - my dajemy do zaprawy murarskiej plastyfikator na którym pisze, że jest do minus 2 (czerwone saszetki). Późną jesienią dolewamy plastyfikator z nalepką do minus 10. One nie tylko chronią od mrozu, ale także ułatwiają murowanie oraz zwiększają trwałość betonu. Skuteczne i sprawdzone.

rafus12
11-10-2012, 20:42
No to mam zagwostke:
Vetrex Alphaline MD (Veka V90+) kontra Avante Forte (Ducennic).
Oba maja Ug=0.5 (4-18-4-18-4), Uw=0.85 czy jakos. Oba sa topowe u swoich producentow. Z tym ze widzialem komentarze ze np Veka Alphaline MD to juz stary i siermiezny profil.

Opinie?

julo23
11-10-2012, 21:29
moja wycena okien z Oknoplastu w sierpniu to ok 43 ( z elektrycznymi roletami):jawdrop:

Dlatego ja stwierdziłem że te rolety są mi zbędne.
Tak naprawdę to wiadomo kiedy cie w domu nie ma, a jeśli chodzi o kwestie nasłonecznienia to chyba większe pole manewru daje rolete zwykła wew. bo mozna sobie stopniować nasłonecznienie. A taka elektryczna zew. to zakrywa ci w całości, conajwyżej możesz sobie do połowy opuścić.
W sumie to reasumując to bardziej taki bajer na pilota, bardziej na pokaz dla sąsiadów chyba, żeby mieli o czym gadać.
Takie jest moje zdanie. Szkoda mi dawać te 15- 20 tys dodatkowo. Jeszcze trzeba doliczyć doprowadzenie prądu do każdego okna. A za 15 tys to mogę sobie elektrykę zrobić w całym domu i krok dalej być, zawsze to mniej zostanie....

bluenet
11-10-2012, 21:39
Dlatego ja stwierdziłem że te rolety są mi zbędne.
Tak naprawdę to wiadomo kiedy cie w domu nie ma, a jeśli chodzi o kwestie nasłonecznienia to chyba większe pole manewru daje rolete zwykła wew. bo mozna sobie stopniować nasłonecznienie. A taka elektryczna zew. to zakrywa ci w całości, conajwyżej możesz sobie do połowy opuścić.
W sumie to reasumując to bardziej taki bajer na pilota, bardziej na pokaz dla sąsiadów chyba, żeby mieli o czym gadać.
Takie jest moje zdanie. Szkoda mi dawać te 15- 20 tys dodatkowo. Jeszcze trzeba doliczyć doprowadzenie prądu do każdego okna. A za 15 tys to mogę sobie elektrykę zrobić w całym domu i krok dalej być, zawsze to mniej zostanie....

Z pewnością wiele racji w tym co piszesz. Są jednak dni w roku kiedy chciałbyś mieć cały dom zasłonięty od skwaru a i chłodne pory roku są tak dokuczliwe, że przydałaby się dodatkowa bariera przed wiatrem.
Pamiętaj też, że dziś za pomocą sieci można sterować każdym urządzeniem w domu. System rolet może być podłączony do instalacji inteligentnej dzięki której możesz zdalnie unosić rolety i opuszczać i dodatkowo włączać światło w pomieszczeniach . Bez wątpienia zniechęci to obserwatorów do penetracji Twojego domu. Na etapie budowy domu koszt mizerny w porównaniu do zysków.

piotrmak
11-10-2012, 22:08
W sprawie rolet zewnętrznych dodam tylko, że mieszkam z roletami już ok. 15 lat, w obecnym domu ok.9 lat i nie wyobrażam sobie ich brak. Co prawda mam sterowanie "ręczne" bo 10 lat temu cena silników była masakryczna.
Każdy ich sens powinien sam sobie przemyśleć, ale nie każdy chodzi spać o 21 i wstaje o 6 rano. Zdarza mi się wrócić z pracy o 2 w nocy i spać do 12 w południe. Nie wyobrażam sobie bez rolet. Często idziemy z żoną pospać 1-2 godziny w południe, żeby np. dłużej popracować wieczorem. Lubię również pochodzić wieczorem na gaciach po domu a nie mam ochoty, żeby mnie wszyscy z drogi oglądali. To wszystko zapewniają mi rolety.
Czy warto na nie wydać? To już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
I jeszcze jedno. Mam coś takiego jak projektor i nie raz latem, od czasu do czadu przy piwie po południu też lubię coś obejrzeć z dzieciakami. Bez rolet nie ma szans

nita83
11-10-2012, 22:22
o kurka , tez lubię latać na gaciach, a buduje dom parterowy bez rolet, chyba czas posadzić drzewa :P

kupiecjudex
12-10-2012, 06:35
Dlatego ja stwierdziłem że te rolety są mi zbędne.
Tak naprawdę to wiadomo kiedy cie w domu nie ma, a jeśli chodzi o kwestie nasłonecznienia to chyba większe pole manewru daje rolete zwykła wew. bo mozna sobie stopniować nasłonecznienie. A taka elektryczna zew. to zakrywa ci w całości, conajwyżej możesz sobie do połowy opuścić.
W sumie to reasumując to bardziej taki bajer na pilota, bardziej na pokaz dla sąsiadów chyba, żeby mieli o czym gadać.
Takie jest moje zdanie. Szkoda mi dawać te 15- 20 tys dodatkowo. Jeszcze trzeba doliczyć doprowadzenie prądu do każdego okna. A za 15 tys to mogę sobie elektrykę zrobić w całym domu i krok dalej być, zawsze to mniej zostanie....

Robię tak samo. Okna zamówiłem na full więc rolety daruję. Zwłaszcza że im wiecej elektroniki w domu tym wiecej poem może się popsuć i te ciągłe naprawy i usterki jest to irytujące o kosztach nie wspominając, a nie zawsze da się naprawić nie uszkadzając czegoś innego.
Będą jakieś rolety,czy coś innego od wewnątrz.

Zawsze też można posadzić jakieś krzaczory :D

kupiecjudex
12-10-2012, 06:37
o kurka , tez lubię latać na gaciach, a buduje dom parterowy bez rolet, chyba czas posadzić drzewa :P


Też lubię tę swobodę!
Niech się wstydzi ten co widzi! :-x

rafus12
12-10-2012, 06:45
Wiekoszsc twoich argumentow mozna opedzic roletami wewnetrznymi. Jeno wygoda mniejsza - ale ja przychylam sie do stwierdzenia ze 15-20tys to ja wole wydac na cala elektryke do domu.

radmag87
12-10-2012, 12:37
ja np mam brązowe rolety w domu w domu i jestem z nich zadowolona, jest dość ciemno (nawet latem), rolety zewnętrzne dobra rzecz ale nadal bardzo droga i nie każdy może sobie na nie pozwolić, dla mnie to też dużo, wole te pieniądze przeznaczyć np na elektrykę w domu.

autorus
12-10-2012, 12:47
ja też rezygnuję z rolet z prozaicznego powodu, nie mam możliwości ich montażu w oknach łukowych jak u mnie :)
Inna sprawa, że w innym budynku mam i wiem jak to działa, i czasami faktyczne się przydaje, jednak koszt jest spory.

autorus
12-10-2012, 12:49
moja wycena okien z Oknoplastu w sierpniu to ok 43 ( z elektrycznymi roletami):jawdrop:


ile? choć kiedyś zrobiono mi wycenę w internorm jak pamiętam, to mi się szczęka ze zdziwienia odbijała od podłogi, całość wyszła ponad 100tys.

radmag87
12-10-2012, 14:01
http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

dokładnie takie okna będę miała w domu

12-10-2012, 18:47
KONSULTACJE cen;)

Drogo czy tanio proszę o radę
dostaliśmy propozycje takich cen ze składu
pustak 24 - 6,70
pustak 12 - 3,80
stal- 2,70
cement - 370,00
bloczek -2,75
beton B20 -245
beton B 10- 215

mam jeszcze pytanko ile płaciliście za tonę żwiru ???
deski???
drewno konstrukcyjne???

bury_kocur
12-10-2012, 19:04
A to są ceny netto czy brutto?

kupiecjudex
12-10-2012, 19:12
Jeśli brutto to dobra cena, nawet bardzo. Aler zależy jaka stal (fi), jaki cement, czy beton z pompą czy bez.
Żwir kupowałem po 6 zł tona brutto, plus dowóz 100 zł. za samochód. Drewno jakoś liczyliśmy ogółem, nie wiem teraz co za ile.

12-10-2012, 19:16
no ceny brutto- tzn tyle muszę zapłacić już nic mniej nie będzie
w sumie nie wiem jaka stal bo ekipa nie napisała:(
beton z pompą

plusfoto
12-10-2012, 19:27
Jak brutto to bardzo dobre ceny. Ale podpytaj dokładnie. Przy stali to coś nie tak bo zależy od przekroju i rodzaju. Za dechy szalunkowe płaciłem 350 za metr. Przy betonie jak pójdzie bez FV to nie dostaniesz certyfikatu.

bury_kocur
12-10-2012, 19:31
E, to dobre ceny! Za cement trudno powiedzieć - dużo czy mało, bo nie wiadomo za jaką ilość. Ale 9-10 zł worek to ok. Stal też nie wiadomo jaka, ale jeśli poniżej 3 zł za kg, to i tak rewelacja. A z tym betonem to ja już sama nie wiem - mam chyba najdrożej na forum i znikąd lepszej oferty, więc w ogóle zazdroszczę niemożliwie. U mnie ceny netto były wyższe :bash:
Aha, desek nie kupowałam, ale drewno konstrukcyjne 830 zł/m3.

12-10-2012, 19:33
te ceny to są bez faktury czy w sumie chyba netto:( nic juz nie odliczę. to dużo czy mało?????????

maggs1
12-10-2012, 19:37
KONSULTACJE cen;)

Drogo czy tanio proszę o radę
dostaliśmy propozycje takich cen ze składu
pustak 24 - 6,70
pustak 12 - 3,80
stal- 2,70
cement - 370,00
bloczek -2,75
beton B20 -245
beton B 10- 215

mam jeszcze pytanko ile płaciliście za tonę żwiru ???
deski???
drewno konstrukcyjne???

Za żwir płaciłem około 80-90zł/t z transportem, za cement Ożarów 470zł/t. Podane przez Ciebie ceny są niskie, tylko zwróć uwagę na jakość i terminowość, ważna jest też odległość składu od miejsca budowy. Pozdrawiam

plusfoto
12-10-2012, 19:38
To niźli ryzykanci. Stal i większość materiałów bez. Ale przecież to nie mój biznes. A tak przy okazji pomyśl trochę o swoich 4 literach.

Arturo72
12-10-2012, 19:43
KONSULTACJE cen;)

Drogo czy tanio proszę o radę
dostaliśmy propozycje takich cen ze składu
pustak 24 - 6,70-nie znam pojęcia "pustak" ja za bloczek 18cm z silikatu płaciłem 2,16zł brutto (38zł/m2)
pustak 12 - 3,80-jw,za bloczek z silikatu 12cm płaciłem 1,4zł brutto (25,2zł/m2)
stal- 2,70-sporo
cement - 370,00-drogo
bloczek -2,75-nie używałem
beton B20 -240-jeśli "surowy" netto bez pompy to drogo
beton B 10- 215-jw
deski???-840zł brutto za 1m3
drewno konstrukcyjne???-780zł netto
Jeśli wszystko netto to jw :)

12-10-2012, 20:17
to niźli ryzykanci. Stal i większość materiałów bez. Ale przecież to nie mój biznes. A tak przy okazji pomyśl trochę o swoich 4 literach.


dlaczego???

Arturo72
12-10-2012, 20:21
dlaczego???
Kradzione ? Przestępstwo ? Donos do US ?

mkslonik
12-10-2012, 20:28
To raczej firmy powinny się bać ze sprzedają bez vatu a nie kupiec często dostaje się wz poświadczająca dostarczenie towaru.

bury_kocur
12-10-2012, 20:40
Jeśli to ceny netto, to w normie. Pod pojęciem pustaka rozumiem ytonga, a bloczek to pewnie m6.

plusfoto
12-10-2012, 20:45
Firma sobie poradzi szybciej niż ten co przyjął towar. W tych instytucjach już nie siedzą idioci. A nie wytłumaczysz się że stal akurat znalazłeś przypadkiem kopiąc fundamenty.

kupiecjudex
12-10-2012, 21:03
no ceny brutto- tzn tyle muszę zapłacić już nic mniej nie będzie
w sumie nie wiem jaka stal bo ekipa nie napisała:(
beton z pompą

A z transportem na budowę i rozładunkiem? Tu może być pies pogrzebany.

12-10-2012, 21:19
Kradzione ? Przestępstwo ? Donos do US ?



hehe nie no bez przesady wszystko zgodnie z prawem

12-10-2012, 21:22
no a meżuś właśnie mnie uświadomił ze do tego muszę doliczyć vat bo fakturkę musimy mieć. wiec wszystko źle rozumiem;) eh chyba wypisuje sie z tego forum bo jestem zbyt głupia na to wszystko hehe

plusfoto
12-10-2012, 21:24
No i teraz jest w normie:)

maggs1
12-10-2012, 22:05
podatek może być 8% z usługą lub 23% bez i później do US po zwrot, szkoda tylko, że nie wszystko można odliczać. Pozdrawiam

12-10-2012, 22:16
taaa ja bardzo chcę się uczyć a czemu mowisz ze wystarczy być mądrym masz jakiś "kruczek" na to wszystko???

Arturo72
12-10-2012, 22:22
taaa ja bardzo chcę się uczyć a czemu mowisz ze wystarczy być mądrym masz jakiś "kruczek" na to wszystko???
Ten "kruczek" to forum i telefony do wykonawców :)
Przykład,praktycznie na wszystko możesz mieć 8% VAT-u(usługa) ale musisz porównywać ceny od innych wykonawców z własnym zakupem materiału z VAT-em 23%(odliczenie) i robocizną.
Część materiałów nie można odliczyć (elektryka) także musisz być na bieżąco z tym :)
Usługa betonowania za 8%(ławy,chudziak itp) trzeba rozpatrywać pod kątem ceny za materiał i zwrot.

nita83
12-10-2012, 23:25
panda nie łam się, też na początku nie kumałam, trzeba przysiąść kilka wieczorów nad forum i będzie trochę jaśniej, my z tych samych rejonów, będę trzymała kciuki

rafus12
12-10-2012, 23:28
Pytanie - gdzie szukac projektanta do aranzacji wnetrz?

Arturo72
12-10-2012, 23:44
Pytanie - gdzie szukac projektanta do aranzacji wnetrz?
We własnym wnętrzu ?
Jeśli nie masz wnętrza to spokojnie mogę je zastąpić,oczywiście za odpowiednią opłatą ;)
Rzuć temat...

plusfoto
13-10-2012, 08:18
We własnym wnętrzu ?
Jeśli nie masz wnętrza to spokojnie mogę je zastąpić,oczywiście za odpowiednią opłatą http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif
Rzuć temat...

Chciało by się nad morze po trochę jodu co?;)

rafus wujek google dużo może
http://katalog.trojmiasto.pl/dom_i_budownictwo/aranzacja_wnetrz/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkatalog.trojmiasto .pl%2Fdom_i_budownictwo%2Faranzacja_wnetrz%2F)
Tylko uwarzaj na nawiedzonych bo jak Ci zaprojektują to z głową i kasą się nie pozbierasz.

13-10-2012, 11:11
Ponawiam pytanko
Domek 140 m2 użytkowej/ 220 m2 całkowitej
Dach około 270 m2 (dwuspadowy- bez udziwnień)
domek 11x14 m
Stan surowy, dach pod papę, schody lane- 35 tyś za całość
DUŻO CZY MAŁO?????
ah domek bez piwnicy z poddaszem użytkowym;)

bury_kocur
13-10-2012, 11:52
Mało

13-10-2012, 11:56
Mało


Kocurek ty to wiesz jak poprawić humorek pandusi;)
ciekawe co na to inne stworzonka;)

goshia7
13-10-2012, 17:35
Ponawiam pytanko
Domek 140 m2 użytkowej/ 220 m2 całkowitej
Dach około 270 m2 (dwuspadowy- bez udziwnień)
domek 11x14 m
Stan surowy, dach pod papę, schody lane- 35 tyś za całość
DUŻO CZY MAŁO?????
ah domek bez piwnicy z poddaszem użytkowym;)


Powiedziałabym nawet, że bardzo mało :)

nita83
13-10-2012, 21:23
dołączam się do chóru-- mało--- ja dałam/ dam 40

cronin
13-10-2012, 22:12
Panda zależy w jakim regionie się budujesz, ja powiedziałabym że średnio :)

nita83
13-10-2012, 22:34
bocianki jakie będziecie mieli tarasy? drewniane? betonowe?, u mnie w projekcie betonowy, ale chciałabym na nim coś ciepłego w dotyku czyli deseczki jakieś

water-sprite
13-10-2012, 22:48
Witajcie Bocianki, również zaczęłam budowę w tym roku, fundamenty już są, jeszcze tylko doprowadzenie wody i kanalizy na początku listopada i koniec na ten rok. Dopiero na wiosnę ruszamy z murami.
@nita83 my planujemy taras układany z kostki, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości

mkslonik
13-10-2012, 22:55
taras z kostki najpraktyczniejszy

ewa72_krakow
14-10-2012, 08:14
taras z kostki najpraktyczniejszy

tyle ze, latem boso na nim nie staniesz ;)

autorus
14-10-2012, 08:31
czy ktoś jeszcze w obecnych temperaturach muruje ściany? Oprócz mnie oczywiście :) Brrrr

water-sprite
14-10-2012, 08:33
Dlaczego nie? Przecież beton czy kamień szybko nagrzewa się od słońca. Miałam wokół domu betonowe chodniki po których często chodziłam boso. Więc kostka betonowa na pewno będzie ciepła, nie jestem pewna co do granitowej.

ewa72_krakow
14-10-2012, 08:44
Dlaczego nie? Przecież beton czy kamień szybko nagrzewa się od słońca. Miałam wokół domu betonowe chodniki po których często chodziłam boso. Więc kostka betonowa na pewno będzie ciepła, nie jestem pewna co do granitowej.

U mnie sa kamienie, u siostry kostka - w sloncu nie nawet nie staniesz bosa noga, bo tak nagrzane - poza tym, wieczorami dlugo oddaje cieplo i ciezko wysiedziec - dlatego w nowym domu bede miec drewno :)

ewa72_krakow
14-10-2012, 08:52
czy ktoś jeszcze w obecnych temperaturach muruje ściany? Oprócz mnie oczywiście :) Brrrr

Murowanie dopiero przed nami (jeszcze z ziemi nie wyszlismy ;)), wiec mysle, ze nie jestesmy tacy znowu odosobnieni - poza tym, pogoda sie poprawia :)

autorus
14-10-2012, 08:57
faktycznie dziś słonko wyszło :) Ale co bedzie jutro, zobaczymy.

mauritius
14-10-2012, 10:44
pierwsze 100 stron wątku za mną:wiggle:

jesteście kopalnią wiedzy. im więcej czytam tym bardziej zdaję sobie sprawę, że nic niemal nie wiem. W sumie to zaczęłam się cieszyć, że w tym roku tylko fundamenty - cała zima na nabywanie wiedzy.

zwłaszcza cenne są wskazówki dotyczące sposobu ogrzewania i izolacji domu. wiem, wiem, nie będę odświeżać wątku o WM ;)
dzięki za merytoryczne i wyważone wpisy: arturo, r&k, piczman.

no i idąc za waszą radą mam zamiar zamawiać już w styczniu materiały na ściany, dach i okna.
tak więc do końca roku mam jeszcze czas na ogarnięcie koncepcji kolorystycznej i informacji o materiałach.
A po nowym roku może uda mi się zajarzyć o WM i reku - bo w tym temacie okropnie oporna jestem blondynka:bash:

mauritius
14-10-2012, 10:52
Ponawiam pytanko
Domek 140 m2 użytkowej/ 220 m2 całkowitej
Dach około 270 m2 (dwuspadowy- bez udziwnień)
domek 11x14 m
Stan surowy, dach pod papę, schody lane- 35 tyś za całość
DUŻO CZY MAŁO?????
ah domek bez piwnicy z poddaszem użytkowym;)

moim zdaniem dobra oferta, patrząc na oferty z mojej okolicy. 30-35 tyś, chcą bez dachu. Jedną miałam na 53 tyś z dachem, a dom parametrami podobny do twojego (140 m użytkowej, garaż +c.o 50 m, całkowita koło 200 m2, dach 200m2 dwuspadowy , dom 16x8,5 m)

rafus12
14-10-2012, 16:26
Plusfoto - wujka google'a to ja dobrze znam, jeno wybieranie projektanta z katalogu to loteria.
Arturo - wnetrza nie mam - ale chcialbym jakos fajnie je zaprojektowac. A ze mam bardziej techniczna nature to trudno :)
Z tym ze 10tys albo wiecej dla projektanta to mozna "przytulic" na tysiac innych wazniejszych rzeczy wiec skonczy sie jak zwykle - projekt samodzielny.
A ze jestem przed etapem kladzenia elektryki to chcialem jakos to zwizualizowac, dokladnie zaplanowac oswietlenie/ustawienie.

rafus12
14-10-2012, 16:30
To jest jakis mit z tym kupowaniem materialow w zime - chodzi o ceny materialy na sciany - przed budowa porownywalem ceny z marca, maja, czerwca i roznic zasadnyczych nie bylo.

kama33
14-10-2012, 17:56
To jest jakis mit z tym kupowaniem materialow w zime - chodzi o ceny materialy na sciany - przed budowa porownywalem ceny z marca, maja, czerwca i roznic zasadnyczych nie bylo.

Dawałam do wyceny dach - dachówka Braasa - na przełomie stycznia i lutego i okazuje się, ze teraz jest tańsza ( u tego samego sprzedawcy ) Podobnie było z materiałem na sciany - tańszy był we wrześniu niż zimą.

swiattt
14-10-2012, 19:15
Witam,
My mamy za sobą narazie pierwszy strop. We wtorek dalsza część prac. Mam do Was pytanie, czy do nieogrzewanej piwnicy trzeba dawać styropian, jeśli tak to jakiej grubości proponujecie? W projekcie mamy 3cm.. a jeśli nie dawać w piwnicy, to czy trzeba pierwszy strop obkleić od spodu styropianem? i jeszcze, ile dawaliście styropianu na podłogę na pierwszym stropie? z góry dzięki za podpowiedzi;)

ulka76
14-10-2012, 19:17
A u nas SSZ :P

nita83
14-10-2012, 20:49
ulka gratulacje

water-sprite
14-10-2012, 22:32
U mnie sa kamienie, u siostry kostka - w sloncu nie nawet nie staniesz bosa noga, bo tak nagrzane - poza tym, wieczorami dlugo oddaje cieplo i ciezko wysiedziec - dlatego w nowym domu bede miec drewno :)

każdy ma prawo wybrać to co mu bardziej pasuje. Najlepiej mieć taras nie tylko od południa lub inne miejsce, żeby się schronić przed letnim słońcem :bye:

ewa72_krakow
15-10-2012, 07:00
każdy ma prawo wybrać to co mu bardziej pasuje. Najlepiej mieć taras nie tylko od południa lub inne miejsce, żeby się schronić przed letnim słońcem :bye:

Oczywiscie, ze masz racje i podpisuje sie pod tym dwoma recami :). Ja specjalnie szukalam projektu m.in. z zacienionymi miejscami, tarasami (jak zwal, tak zwal ;)) po dwoch stronach domu (mam od poludnia i wschodu).

nita83
15-10-2012, 08:42
jakie są plusy tarasu z kostki? mi zależy na tym, żeby można było chodzić na bosaka, usiąść czy się poopalać, dzieciaki tyłkiem będą siedzieć, więc chyba jedyne rozwiązanie to drewno. Czytałam cos ostatnio o żywicy, ale nie do końca wiem "z czym ty się je".
Taras z dwóch stron jest dobrym rozwiązaniem, u mnie jest od południa, ale od wschodu mam okno w kuchni i sporo trawki, więc kto wie, czy z czasem nie powstanie tam jakiś zakątek w cieniu.

swiattt
15-10-2012, 10:09
Witam,
Mam do Was pytanie, czy do nieogrzewanej piwnicy trzeba dawać styropian, jeśli tak to jakiej grubości proponujecie? W projekcie mamy 3cm.. a jeśli nie dawać w piwnicy, to czy trzeba pierwszy strop obkleić od spodu styropianem? i jeszcze, ile dawaliście styropianu na podłogę na pierwszym stropie? z góry dzięki za podpowiedzi.

swiattt
15-10-2012, 11:01
Zachciało mi się, żeby dać w kuchni drzwi z wyjściem na taras, no i zaczęły się problemy jak to wyjście połączyć z salonem..Balkonu nie możemy zrobić, bo mamy spadek terenu i siedzielibyśmy wysoko z 1,5m nad ziemią, wszyscy by nas widzieli co jemy hehe i my wszystkich:) dlatego chemy zrobić tylko jakiś podest i schody. Jak to zaprojektować?? Możecie coś doradzić, bo już głupieje..

water-sprite
15-10-2012, 15:04
jakie są plusy tarasu z kostki? mi zależy na tym, żeby można było chodzić na bosaka, usiąść czy się poopalać, dzieciaki tyłkiem będą siedzieć, więc chyba jedyne rozwiązanie to drewno. Czytałam cos ostatnio o żywicy, ale nie do końca wiem "z czym ty się je".
Taras z dwóch stron jest dobrym rozwiązaniem, u mnie jest od południa, ale od wschodu mam okno w kuchni i sporo trawki, więc kto wie, czy z czasem nie powstanie tam jakiś zakątek w cieniu.

My od wschodu mamy podcień i wyjście na taras który będzie jakby narożny, żeby wiosną czy jesienią posiedzieć w południowym słońcu. Kostka nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli na tarasie mają siadać dzieci, choć wcale nie mogę sobie wyobrazić siedzących na tarasie dzieci (moja czterolatka na dworze potrafi posiedzieć tylko przy piaskownicy a tej nie stawia się na tarasie).
Jeszcze w tamtym roku myślałam o tarasie z drewna, ale wydaje mi się pracochłonny i drogi w budowie, chociaż wygląda pięknie.

Jumanji
15-10-2012, 15:05
My sobie budujemy powolutku. Plan na ten rok to wybudować piętro i zakończyć stropem lanym. Właśnie mają się ściany piętra murować :D
Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze i ten plan wykonamy.

Zaczynamy myśleć o zamówieniu drewna na dach żeby wiosną zrobić SSO.
Czy ktoś może polecić dobry tartak, gdzie drewno będzie dobrej jakości i jeszcze w atrakcyjnej cenie?
Wiem, że to tylko w Erze .... ale może jednak się uda :D


PS Dom budujemy na śląsku - w Rudzie Śląskiej.

Arturo72
15-10-2012, 17:33
jakie są plusy tarasu z kostki?
Tani,łatwy do wykonania,praktyczny pod wzgledem utrzymania,można chodzić na bosaka,nie trzeba odnawiać ani malować.

Jeszcze w tamtym roku myślałam o tarasie z drewna, ale wydaje mi się pracochłonny i drogi w budowie, chociaż wygląda pięknie.
A mi się drewniany nie podoba ;)

autorus
15-10-2012, 17:39
ja tez już z bastowałem, realnie to max jedna kopuła, a drugą będę budował na wiosnę. Ale wersja min to były same fundamenty wiec i tak jestem bogiem ;)

sebastian-1979
15-10-2012, 18:24
To jest jakis mit z tym kupowaniem materialow w zime - chodzi o ceny materialy na sciany - przed budowa porownywalem ceny z marca, maja, czerwca i roznic zasadnyczych nie bylo.

Zgadzam się!
Nie ma różnicy.. W lato są takie same ceny jak w zimę chyba, że np. stal idzie do góry i są hurtownie co mają "stary: towar zakupiony przed podwyżkami i tak samo jest z obniżaniem cen. Jak się kupi towar zakupiony jeszcze po wysokich cenach to wiadomo, że drożej się go sprzedaje. Znam dobrą hurtownię z materiałami budowlanymi i wszelką stalą w Jaworznie co mają dobre ceny więc jakby ktoś potrzebował to podam na priv.

aksuda
15-10-2012, 20:53
Zachciało mi się, żeby dać w kuchni drzwi z wyjściem na taras, no i zaczęły się problemy jak to wyjście połączyć z salonem..Balkonu nie możemy zrobić, bo mamy spadek terenu i siedzielibyśmy wysoko z 1,5m nad ziemią, wszyscy by nas widzieli co jemy hehe i my wszystkich:) dlatego chemy zrobić tylko jakiś podest i schody. Jak to zaprojektować?? Możecie coś doradzić, bo już głupieje..

My mamy podobny problem z różnicą terenu dlatego chyba zrezygnujemy z typowego tarasu przed domem na rzecz dużej altany.:rolleyes: Oczywiście kawka o poranku przed domkiem musi być , więc robimy zejście (kilka schodków ze dwa lub trzy) i taki malusieńki "tarasik" z kostki na mały stolik i dwa krzesełka :) gości będziemy przyjmować w altanie:o

Yaa
16-10-2012, 08:05
Czy ktoś może polecić dobry tartak, gdzie drewno będzie dobrej jakości i jeszcze w atrakcyjnej cenie?
.

Alicja Dąbrowska, Mariusz Dąbrowski,
TARTAK „DREWLUX”, Seredzice 503, Iłża, tel. 500 101 976, 502 781 550, e-mail:
[email protected]

atrakcyjne ceny z transportem
ja u nich kupowalam swoja wiezbe

water-sprite
16-10-2012, 10:58
My sobie budujemy powolutku. Plan na ten rok to wybudować piętro i zakończyć stropem lanym. Właśnie mają się ściany piętra murować :D


No to mogę Cię pocieszyć, my budujemy jeszcze wolniej. W tym roku tylko fundament i przyłącze wod.-kan. Ściany piętra i strop to niby szybka praca, ale jesienią wszystko uzależnione jest od pogody. Oby słoneczko świeciło do końca listopada :)

Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?
Najbardziej zdumiewa mnie fakt przenoszenia coraz większych stert dokumentów z pokoju do pokoju, a na każdym biurku stoi komputer. Kiedy będzie można zacząć je wykorzystywać? Tyle kasy na ty poszło z naszych kieszeni, a nadal wszystko odbywa się tak jak 20 lat temu. A archiwa rozrastają się... :bash:

bluenet
16-10-2012, 11:02
Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?

Wczoraj odebrałem pozwolenie na budowę. Równo po 2 tygodniach od złożenia dokumentów.

bury_kocur
16-10-2012, 11:10
Cóż, ja w tym samym urzędzie czekałam 1,5 m-ca. Może to zależy od pory roku - jesienią mniej budów rusza :)

bluenet
16-10-2012, 11:31
Cóż, ja w tym samym urzędzie czekałam 1,5 m-ca. Może to zależy od pory roku - jesienią mniej budów rusza :)

zaoszczędziłem pracy urzędnikowi dołączając kilka dokumentów które on by musiał sam załatwić albo wystosować do mnie pismo o dołączenie (np. opinia Archeologa).

bury_kocur
16-10-2012, 11:36
Ooo... a ode mnie nikt nie chciał tego w ogóle. Będziemy mieszkać o rzut beretem, a jednak inne plany, z tego wynika. Ale też nieścisłości załatwiałam od ręki, na telefon przyłaziłam od razu i było z głowy. Jednakże uczciwie przyznaję, że sterta dokumentów do PnB była na wiosnę imponująca. Byłam daleko "w kolejce", więc w ciągu 2 tygodni moje papiery nawet nie były ruszone pewnie ;)

Jumanji
16-10-2012, 12:47
Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?
Najbardziej zdumiewa mnie fakt przenoszenia coraz większych stert dokumentów z pokoju do pokoju, a na każdym biurku stoi komputer. Kiedy będzie można zacząć je wykorzystywać? Tyle kasy na ty poszło z naszych kieszeni, a nadal wszystko odbywa się tak jak 20 lat temu. A archiwa rozrastają się... :bash:

Wszędzie jest tak samo.
Kiedyś te papiery nosili, teraz już mają wózki żeby je wozić bo tak dużo ich mają :wtf:

autorus
16-10-2012, 13:13
U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok :) Tj Grodzisk Mazowiecki :)

plusfoto
16-10-2012, 13:17
U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok :) Tj Grodzisk Mazowiecki :)
Uważaj bo jak skończysz to będą pielgrzymki z urzędu żeby twoje dzieło podziwiać:D

autorus
16-10-2012, 13:20
jest taka możliwość :) Ale na razie mam doczynienia z samymi osobami życzliwymi. A ja chodzę w krawacie, a wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się ;)

water-sprite
16-10-2012, 13:59
A ja chodzę w krawacie, a wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się ;)

O, właśnie, czasem czuję się jak w komedii Bareji.
Od złożenia dokumentów o wydanie warunków zabudowy do odebrania PnB minęło raptem półroku. Głównie z winy UM, od którego kupiliśmy w przetargu działkę z drogą dojazdową, którą na drogę nie zdążyli przekształcić choć od ogłoszenia pierwszego przetargu minęło 4 lata :jawdrop:
Teraz przechodzimy przez formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i budowę sieci wod. i kan. - jest jeszcze ciekawiej. Ogólnie panuje zasada: przynieś co tylko masz, my ci powiemy czego jeszcze brakuje. A przez tel. ciężko uzyskać informacje bo Panie nie wiedzą o co chodzi :bash:

autorus
16-10-2012, 14:09
:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

radmag87
16-10-2012, 16:07
hej, chwalę się u nas mury juz stoją, teraz czeka nas zbrojenie stropu. Oby pogoda dopisała bo zaczyna się cos psuć. U nas z dokumentami w miarę sprawnie, pozwolenie na budowę - standardowo 3m-ce. U nas jeszcze w leśnictwie trzeba było pozwolenia na wycinkę drzew załatwić, to tam się zeszło sporo czasu, ale taka śmieszna anegdotka ze jak mąż pojechał po dokumenty to tak były precyzyjnie zrobione ze dwa drzewa zostały mi w domu i poprawienie dokumentu trwało około 30min. Polska !! 142480142481

R&K
16-10-2012, 16:19
pogodą naprawdę nie ma się co martwić !! właśnie sprawdziłem w swoim dzienniku - my zaczęliśmy murowanie dokładnie 18 października rok temu
tak więc jak się chce to się zdąży do zimy dużo zrobić

16-10-2012, 18:40
Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot. ;)

kupiecjudex
16-10-2012, 18:49
Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot. ;)

Ja mam w PKO BP, jestem zadowolony, jak na razie, budowy nie musze rozliczać fakturami ani innymi bzdurami, po prostu postępy na budowie są istotne, a pani w Banku chyba mi wierzy na słowo że budowa idzie, bo od wiosny nikogo tam nie było a już połowa kredytu uruchomiona.
Jak słyszę jak w innych bankach np. ING , albo nordea (na przykładzie mojego kumpla to bym mógł książkę napisać na temat tego drugiego banku) ludziom wstrzymują kredyt, bo zdaniem jakiegoś barana z banku kwota udzielonego kredytu nie ma pokrycia w fakurach albo w postępach w budowie, to mnie szlak zalewa, jak można w takim banku brać kredyt.

aksuda
16-10-2012, 20:08
My też mamy kredyt w PKO BP jednak u nas przed każdą kolejna transzą przyjeżdża pan na budowę i określa postępy budowy, jedyny problem to jest taki ,że za każdą taka wizytę muszę zapłaci 200zł.

16-10-2012, 20:29
My też mamy kredyt w PKO BP jednak u nas przed każdą kolejna transzą przyjeżdża pan na budowę i określa postępy budowy, jedyny problem to jest taki ,że za każdą taka wizytę muszę zapłaci 200zł.




A nam dziś Pani powiedziala, że wizyty kosztują 150;)

16-10-2012, 20:31
Słuchajcie a macie jakiś sposób na wyliczenie "ceny" dachu?? sporządzamy kosztorys i przygotowuję dane dla kier. budowy ale nie mam zielonego pojęcia jak wyliczyć koszta dachu. Dodam, że będzie blachodachówka- bo tańsza a metraż dachu okolo 270 m
Czy macie także jakiś przelicznik na okna PCV?? byliście po wycene do kosztorysu czy liczyliscie jakoś tak mniej wiecej???

bury_kocur
16-10-2012, 20:55
Ja liczyłam tak mniej więcej - ale to nie jest dobra metoda ;). Akurat dach i okna w sumie wyszły mi zgodnie z założeniami, ale rozpatrując łącznie - dach wyszedł parę tys mniej niż zakładałam, okna parę tys więcej. Więc lepiej się jednak oprzeć na wycenach. Dach można wyliczyć osobiście mając zestawienie więźby, cenę blachy, rynien i tych innych rzeczy, natomiast okna - trzeba się przejść po paru salonach i zebrać oferty.

maggs1
16-10-2012, 21:52
Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot. ;)

Jak widzę to większość ma z PKO BP i jest zadowolona, a ja jestem bardzo niezadowolony bo już spłacam same odsetki a później będzie jeszcze więcej do spłaty :) .. U mnie też wizyta rzeczoznawcy to 150zł i jak do tej pory bez problemów, nie licząc że był błąd w projekcie i była różnica w projekcie chyba o pół m2 !:);)
POzdrawiam
Odnośnie kosztorysu to przyjąłem procentowy znaleziony gdzieś w sieci, ale najlepiej chyba jest początkowe koszty prac przewymiarować aby potem nie mieć problemów, ale to jest moje zdanie.

budowlanka11
17-10-2012, 08:02
Blachodachówka nie do końca jest tańsza od dachówki :)

A, to z jakiego powodu? Zawsze myślałam, że jest tańsza ;)

rafus12
18-10-2012, 03:35
A ja wlasnie uruchomilem pierwsza transze kredytu w DB, da
I najlepsze warunki i uruchamianie transz najprostsze. U mnie bylo tak ze wnioski byly do trzech bankow z najlepsza obecnie oferta tj nordea, DB oraz Millenium. Po decyzji pozytywnej we wszystkich byla negocjacja kto da lepsza oferte. Wszystko prowadzil Pan Bartosz Steczek - doradca Muratora.
Dla mnie bajka - juz ci zreszta polecalem kontakt z doradca Muratora.
Rafus

kupiecjudex
18-10-2012, 14:34
Akurat Norde i Millenium to bym omijał baaaaaardzo dużym łukiem.
Oferta ofertą wszystko cacy jazda się zaczyna jak podpiszesz umowę, wtedy to już nie jest cacy ani śmiesznie, a potem trzeba refinansować kredyt w innym banku i suma sumarum rewelki nie ma.

Danonki
18-10-2012, 23:10
U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok :) Tj Grodzisk Mazowiecki :)

o, a ja mam czasem ciekawie w tym moim Grodzisku Maz (gdzie domek buduję i mieszkam od dziecka) - w zeszłym roku czekałam ok 70dni na PnB, były różne śmieszne akcje itd. Skierniewice dość blisko, może jak skończysz to wpadnę do ciebie na herbatkę ;)

My mamy kredyt w NOBLE bank i jesteśmy zadowoleni. W naszej sytuacji większość banków mogło nie dać nam kredytu, Ci dali i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni ze współpracy.

I ogłaszam, że mamy nareszcie SSZ! od 2 dni :) brama garażowa w końcu założona (tylko jej brakowało).
Jutro natomiast ekipa kończy elewacje (na razie bez podbitki: mamy ocieplony styropianem grafitowym 15cm, tynki, cokół, kominy).
Poza tym zakupiliśmy część mebli i sprzętów do kuchni. Już 3 szafki złożone :)
i powoli wnosimy meble i domowe akcesoria

Daruśka
20-10-2012, 09:31
Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie:)

heine84
20-10-2012, 10:34
nic

plusfoto
20-10-2012, 11:11
Ale mówicie tylko o materiale czy zrobocizną

heine84
20-10-2012, 14:13
nic

maggs1
20-10-2012, 14:38
Blachodachówka jest tańsza! Niestety niektórym ubzdurało się, że jeśli chcą zadeskować cały dach do blacho- lub samej dachówki, to różnica jest niewielka... Nic bardziej mylnego. Ja mam dach z gontu, ale znajomi robią dach o pow. 450 m2 z najlepszej blachodachówki z połyskiem i oszczędzają na tym 50 tys. w stosunku do dachówki. Kwota mówi sama za siebie:)

Pełne deskowanie do blachodachówki czy dachówki nie jest konieczne (pomijając wyjątki), u mnie koszt blachodachówki wyszedł około 4tyś. mniej niż dachówka ceramiczna -dach czterospadowy. Gdybym wybrał blachę z górnej półki to wyszłoby drożej niż dachówka. Oczywiście dochodzi jeszcze konstrukcja dachu i robocizna, co ma wpływ na ogólny koszt dachu.
50 tyś. oszczędności na 450m2, to mi wychodzi ponad 100zł/m2, musiała być wzięta bardzo droga dachówka do porównania np u mnie gdybym chciał tyle zaoszczędzić na m2 to ktoś musiałby mi dopłacić za to, że miałby mi położyć blachodachówkę -kurcze jakbym nie miał już położonej dachówki to bym skorzystał :). Pozdrawiam

R&K
20-10-2012, 14:50
tak właśnie ludzie budują , ktoś gdzieś powiedział że coś jest drogie i że oszczędność to 50 tyś - śmiech na sali ....
zarówno w blachodachówce jak i dachówce są produkty tańsze i droższe
koledzy dokładnie podali jak to wygląda cenowo - więc to po prostu nierealne !!!!
każdy niech liczy dokładnie i sprawdza - nawet dla czystej ciekawości dla porównania by utwierdzić się w swoim wyborze

dodam tylko że blachodachówka nawet jeśli ma 25 lat gwarancji to w skali 50-60 lat najprwdopodobniej 2x dach trzeba będzie kryć
przy dachówce takiej potrzeby nie będzie

oczywiście więźba dachowa jest konkretniejsza tz grubsza i droższa , ale dach jest też sztywniejszy i samą dachówką lepiej dociążony co przy poddaszu użytkowym ma znaczenie

widziałem fotki gdzie po pierwszym sezonie obróbki kominiarskie zostały 10 cm wyżej niż dach ... tyle pod śniegiem siadła konstrukcja dachu

rafus12
21-10-2012, 10:05
Arturo,
Podajeaz ceny z ksiezyca. Ja za 278 m2 dachu na dachowke wydale, 17 tys. Ale po uwzglednieniu calej reszty tj elementy kramcowe, laty, kontrlaty, orrynnowanie, olna dachowe itp to sam material kosztowal 40 tys. Robocizna niewiele mniej.

maggs1
21-10-2012, 11:02
Arturo,
Podajeaz ceny z ksiezyca. Ja za 278 m2 dachu na dachowke wydale, 17 tys. Ale po uwzglednieniu calej reszty tj elementy kramcowe, laty, kontrlaty, orrynnowanie, olna dachowe itp to sam material kosztowal 40 tys. Robocizna niewiele mniej.

Gdybyś krył blachodachówką też musiałbyś zrobić rynny i okna itp., dlatego każdy dach należy przeliczyć indywidualnie, bo ceny robocizny też są różne. Jak dla mnie ceny podawane przez Arturo nie są z księżyca, bardziej oszczędność 50tyś. na zamianie dachówki na blachodachówkę jest jak z księżyca. Pozdrawiam

rafus12
21-10-2012, 11:56
Arturo, maggs1,
Macie racje, popatrzylem na rozliczenie dachu i faktycznie kwota 17 tys to jest cena calego materialu ceramicznego. Reszta i tak bylaby do poniesienia z blachodachowka.
Ja to do dzis mie moge dojsc do siebie z kosztami dachu stad taki bagaz emocjonalny:(

21-10-2012, 16:32
Witajcie bocianki;)

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

bury_kocur
21-10-2012, 17:14
Panda, to dobrze - taka sytuacja zdopinguje Was do szybszej budowy :D A jaka będzie radość z przeprowadzki! Ho ho! Myślę, że większa niż u innych :)

ewastudio1
21-10-2012, 19:20
Witam wszystkich ;) chwile mnie nie było ale juz nadrobie stracony czas proszę poradzcie mi czy zamówic okna teraz jeśli mam zamiar wstawić je na wiosne czy poprostu poczekac z wyceną i zamówieniem

ewastudio1
21-10-2012, 19:40
Myśle ze mogłabym zrobić wyceny w kilku firmach i podjąć decyzje a jakie wogule polecacie okna myślałam o 3szybowych ale mam duże przeszklenia i boje się o to że mogą się opuścić mam racje?

maggs1
21-10-2012, 21:56
Witam wszystkich ;) chwile mnie nie było ale juz nadrobie stracony czas proszę poradzcie mi czy zamówic okna teraz jeśli mam zamiar wstawić je na wiosne czy poprostu poczekac z wyceną i zamówieniem

Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe ;) , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.

Danonki
22-10-2012, 00:26
Witajcie bocianki;)

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

u nas podobna sytuacja, z tym że od półtora roku mieszkamy u mojej siostry i mamy dwa pokoje na 4 osoby (jeden maluteńki, tzw graciarnia) ;)
i fakt, zaoszczędziliśmy na tym sporo (wcześniej wynajmowaliśmy mieszkanko), ale jednak nie było i nie jest to dość wygodne i nas to tylko zmobilizowało i zmotywowało aby jak najszybciej się pobudować i wykończyć.
Na chwilę obecną w budowanym domku na parterze, mamy już wniesione część mebli (wersalka, kilka szafek), mąż właśnie kuchnie składa (dzisiaj wyciął w blacie otwór na zlew itd) - jutro lub we wtorek może skończy. W zasadzie zostanie nam tylko łazienka aby się wprowadzić co mamy nadzieje że nastąpi na dniach :) (niecałe 7 miesięcy od zaczęcia budowy)
Poza tym Pchełka z elewacją wygląda super! sygnaturę niebawem uaktualnię oraz wrzucę świeże fotki do dziennika ale to już nie dzisiaj.
Brama garażowa również wygląda i sprawuje się wyśmienicie.

Danonki
22-10-2012, 00:44
Panda, to dobrze - taka sytuacja zdopinguje Was do szybszej budowy :D A jaka będzie radość z przeprowadzki! Ho ho! Myślę, że większa niż u innych :)

potwierdzam w 100%!
My najchętniej już teraz, nawet bez łazienki byśmy się wprowadzali ;) co z tego że nie ma np listew przypodłogowych, ważne że jest gdzie spać, zjeść, dzieci mają się gdzie bawić, a my z mężem mamy w końcu upragniona intymność hihi - najważniejsze że się jest u siebie, a to doping bardzo duży

Marzena i Rafał
22-10-2012, 07:03
Witajcie bocianki;)

U mnie duże zmiany, bardzo duże. Pierwsze to przeprowadzka ze stancji do rodziców w celach zaoszczędzenia w czasie budowy. Teraz mamy w trójkę jeden pokoik i nic więcej :( Ogólnie załamka. Musimy do następnej gwiazdki mieszkać już na swoim
W tym tygodniu oddajemy wnioski i wszelkie inne papierzyska do banków.

Dacie radę :) my po sprzedaniu mieszkania mieszkamy już równo rok u rodziców razem z babcią - nas trójka + pies w m3 - i budujemy jak szaleni - byle szybciej :) taka sytuacja to najlepszy motywator heheh ..nie dojesz byle szybciej do przodu. W sobotę już kupiliśmy pierwsze płytki do domku - radocha co nie miara bo już widzę światełko w tunelu :) życzę powodzenia i pozdrawiam

ewa72_krakow
22-10-2012, 12:25
Ja osobiście bym poczekał i nie robił nawet wycen, bo co jak później będą droższe ;) , a na poważnie to chyba najlepiej w grudniu lub styczniu kupować okna.

Wlasnie dzisiaj bylismy w oknoplast: ma nam Pan wyslac wycene, ale z zamowieniem kazal sie wstrzymac do polowy listopada, bo od wtedy beda promocje....oczywiscie i tak wczesniej musi przyjechac na pomiar :)

ewastudio1
22-10-2012, 16:33
Jakie waszym zdaniem okna są godne uwagi chodzi mi o drewniane

kupiecjudex
22-10-2012, 17:57
Kupiłem Sokółkę, ale rozważałem też Gebauera. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, montaż na wiosnę.
Plusy i minusy okien drewnianych są ogólnie znane.
Obie firmy oferują kompleksową usługę, u mnie jest montaż w warstwie ocieplenia co przy gabarytach tych okien i 3 szybowym pakiecie daje duży ciężar okien, musi to być więc dobrze zrobione. Sokółka przekonała mnie montażem, jeśli chodzi o same okna to Gebauer bardziej mnie przekonuje. Ale okna to nie wszystko, zwłaszcza że pakiety szybowe i tak wszyscy mają te same.
Może padło u mnie na Sokółkę też dlatego że rewelacyjne wrażenie wywarł na mnie salon na Bartyckiej w Warszawie, obsługa, kontakt - rewelacja.

Tomasz Antkowiak
22-10-2012, 19:47
az milo patrzec jak powolutku wasze domki zaczynaja wygladac jak domki, z dachem, oknami itp itd. wszytskim razem i kazdemu z osobna gratuluje. u nas niestety w takim tempie sie nie da... nadal ukladam, zbroje, szaluje strop. planujemy zalanie go na 2 listopada... oby tylko dopisala wzglednie pogoda.

cholenie, ale to naprawde cholernie zazdrosze wam wszystkim majacym juz dach... w glebi ducha licze na lagodna zime gdzie tak w drugiej polowie lutego, aby w grudniu lub styczniu i u nas dach polozyc... moze sie uda. moze... chociaz ciezko jest...

ewastudio1
22-10-2012, 20:10
Dasz rade napewno i pogoda dopisze ;) cierpliwośc to podstawa w budowaniu domu i nie tylko...

ewastudio1
22-10-2012, 20:17
Chyba w branży okien w tym momencie niema za dużo pracy przedstawiciele odwiedzają budujace sie domki i namawiają na swój produkt ...niezły pomysł ale to świadczy chyba o tym że BRAK PRACY w danej firmie jest mam racje?

bury_kocur
22-10-2012, 20:52
E, nie, to raczej świadczy o istnieniu konkurencji i o coraz śmielszych poczynaniach marketingowych. Ja już dostałam parę ulotek, listów, a nawet jeden bardzo ładny pakiet reklamowy w fajnej teczce A4 (jedyna rzecz, która nie poszła do kosza :D), i to nie tylko z branży okiennej. No i dzwonił jeden chłopak, że chciałby pomóc na budowie, coś dorobić - i mimo, że nie zatrudnimy już nikogo, bo będziemy po montażu okien do końca tyrać sami ;), to jego przedsiębiorczość na mnie zrobiła wrażenie. Zapisałam nawet nr telefonu - jego jednego byłabym skłonna spośród tych reklamodawców zatrudnić :)

ewastudio1
22-10-2012, 21:31
Co sądzicie o blachodachówce plannia regola zastanawiamy sie właśnie nad jej kupnem słyszałam że jest z niej bardzo mały odpad i jakość jest dobra ale może ktoś sie wypowie kto troche wiecej sie zna niz ja;)

rafus12
22-10-2012, 21:40
Eee tam, mozna kupic teraz okna - ja tak zrobilem. Tylko nie robic wycen w grudniu lub styczniu;)

marta&robert
22-10-2012, 22:02
Witajcie po dłuuugiej przerwie!

Widzę, że budujecie dzielnie. MY TEŻ. :D Wreszcie mam się czym pochwalić!! Zaczęliśmy pod koniec sierpnia, w tym momencie mamy ściany na parterze i strop czekający na zalanie za dwa dni.
Mamy umówionego dekarza, mam więc nadzieję, że będą pieniążki i zamkniemy dom dachem w tym roku.

Kurcze, strasznie się cieszę. Bardzo długo na to czekałam, a teraz czuję się szczęśliwa ilekroć spaceruję po moim DOMU. :)

maggs1
23-10-2012, 06:40
Eee tam, mozna kupic teraz okna - ja tak zrobilem. Tylko nie robic wycen w grudniu lub styczniu;)

Ja też zamówiłem okna i żadnych wycen więcej nie zamierzam robić :). Pozdrawiam

maggs1
23-10-2012, 06:46
Co sądzicie o blachodachówce plannia regola zastanawiamy sie właśnie nad jej kupnem słyszałam że jest z niej bardzo mały odpad i jakość jest dobra ale może ktoś sie wypowie kto troche wiecej sie zna niz ja;)
Nie jestem znawcą i jak dla mnie to bardzo fajna, tylko ta cena -zastanów się nad dachówką ceramiczną. Pozdrawiam

nita83
23-10-2012, 08:41
marta i robert jak miło znowu Cię widzieć! Gratuluję!

W sprawie okien, to również plan był taki żeby wstrzymac się do grudnia i poszekać na promocje posezonowe, ale nie wytrzymałam i już teraz porobiłam kilka wycen. Na szczęście mieszczą się w przewidywaniach. Poczekam z ostateczną decyzją do grudnia i wtedy ponegocjuję. Co dziwne, wczoraj Pan z jednej powiedzmy zaprzyjaźnionej firmy poradził, że okna najlepiej kupić w lutym, ze względu na lepsze promocje. hmm

heine84
23-10-2012, 09:06
nic

justyska
23-10-2012, 12:02
Czy macie może w swoich planach okna rogowe/narożne? Jak z ich dostępnością i ceną? Zastanawiam się, czy wychodzą dużo drożej niż zwykłe. Byłam póki co w jednej tylko hurtowni i w ogóle takich okien nie posiadają...

Danonki
23-10-2012, 12:27
to i ja się pochwalę swoją elewacją :) (bez dachu, podbitki, skończonego tarasu i wejścia do domu - bo to będzie później, możliwe że wiosna-lato 2013). Te same foty dałam w sygnaturze, którą również uaktualniam.

https://lh6.googleusercontent.com/-jcRxsjzpoLw/UIW5GfwP-ZI/AAAAAAAAD-0/ckWqa2kDsoc/s550/19_10_2012_elewacja01.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-dqrAUeYgTT8/UIW5HH3pQXI/AAAAAAAAD-8/FQM3iaG3bL0/s550/19_10_2012_elewacja02.jpg

PS. w domu już stoi m.in. lodówka, pralka, łóżko i regał dzieci, nasze szafki, wersalka, góra zabawek, część sprzętów RTV, kuchenne akcesoria, podłączona jest zmywarka i działa zlew oraz umywalka w garażu przy kotle. Szafki kuchenne prawie złożone.

ewastudio1
23-10-2012, 13:51
Nie jestem znawcą i jak dla mnie to bardzo fajna, tylko ta cena -zastanów się nad dachówką ceramiczną. Pozdrawiam

Też tak myślałam ale to duze obciażenie a mamy dość rozłozysty dach i chyba zostaniemy przy blachodachówce zresztą do naszego domku chyba bardziej będzie pasowała blachodachówka

maggs1
23-10-2012, 14:23
Też tak myślałam ale to duze obciażenie a mamy dość rozłozysty dach i chyba zostaniemy przy blachodachówce zresztą do naszego domku chyba bardziej będzie pasowała blachodachówka

Też się tym martwiłem bo mam dość duży dach o kącie nachylenia około 20 stopni i wybrałem ciężką dachówkę siriusa, nie robiłem też pełnego deskowania (choć wiele osób mi doradzało). Wybrałem dobrą z dużym doświadczeniem ekipę do dachu (porobili dodatkowe wzmocnienia konstrukcji) i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.
Każdy musi wybrać sam co mu się podoba i co chce mieć na swoim dachu, z blachodachówek mi podoba się też ruuki finnera. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.

Danonki -gratuluje, super się prezentuje Wasz domek, elewacja -rewelacja :)

heine84
23-10-2012, 14:23
:wave:

GraMar
23-10-2012, 17:03
to i ja się pochwalę swoją elewacją :) (bez dachu, podbitki, skończonego tarasu i wejścia do domu - bo to będzie później, możliwe że wiosna-lato 2013). Te same foty dałam w sygnaturze, którą również uaktualniam.
.

Piękny i zgrabne Twój domek i gratuluję zacięcia. Pozdrawiam i życzę wspaniałego zamieszkiwania.

kronos85
23-10-2012, 20:28
Gdzie kupowaliście rynny na Górnym Śląsku?
Jakie rynny macie? PCV, stalowe, tytan....?
Ile płaciliście za rynny? Potrzebuje około 30mb+spusty...


Marley PCV kolor czarny :-) a tak prezentują sie na dachu :
https://lh4.googleusercontent.com/-IKPYmPTgfeI/UIbu45yiVrI/AAAAAAAAADY/MgM5lx4qUwQ/s640/SAM_1666.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-Wl13ulu4HSE/UIbvMncM9NI/AAAAAAAAADg/96xhTNaKIl0/s640/SAM_1677.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-gW4OID-_TQk/UIbw_kOBGvI/AAAAAAAAADo/N4XtOmyYSY8/s640/SAM_1684.JPG

water-sprite
23-10-2012, 23:25
maggs1 jaka konkretnie to dachówka? Masz może jakieś zdjęcia dachu? Pytam bo też mam kąt nachylenia dachu 18 stopni, w projekcie blacha z zaznaczeniem, że za mały kąt aby zastosować dachówkę ale więźba zaprojektowana pod pokrycie ciężkie czyli dachówkę. Do tej pory myślałam, że jestem skazana na blachę, jednak Twój post przywrócił mi nadzieję. :lol2:
Danonki - rewelacja, jestem pod wrażeniem prędkości, dom fajnie się prezentuje :yes:

maggs1
24-10-2012, 11:06
maggs1 jaka konkretnie to dachówka? Masz może jakieś zdjęcia dachu? Pytam bo też mam kąt nachylenia dachu 18 stopni, w projekcie blacha z zaznaczeniem, że za mały kąt aby zastosować dachówkę ale więźba zaprojektowana pod pokrycie ciężkie czyli dachówkę. Do tej pory myślałam, że jestem skazana na blachę, jednak Twój post przywrócił mi nadzieję. :lol2:
Danonki - rewelacja, jestem pod wrażeniem prędkości, dom fajnie się prezentuje :yes:

Ja mam sirius 13 ceramiczna Monier Brass i najmniejszy kąt zalecany dla niej to 22 stopnie, ale najmniejszy dopuszczalny to już 10stopni, są dachówki dla których najmniejszy zalecany kąt to 16 stopni musisz poszukać i poczytać instrukcje (http://www.monier.pl/fileadmin/bu-files/pl/do_pobrania/instrukcje/BRAAS_Instrukcja_ceramika_2012.pdf strona 5 i 7) np Rubin 13V zalecana już od 16stopni, http://www.monier.pl/produkty/dachowki-ceramiczne/amber-12v.html też jest od 16 i wiele innych z innych firm. Ja w projekcie kąt dachu mam 20 stopni,a nad tarasem mniej i w projekcie był sirius 13, fotki dachu. Pozdrawiam
http://obrazki.elektroda.pl/4371487600_1351072514_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/4371487600_1351072514.jpg) http://obrazki.elektroda.pl/6563567300_1351072518_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/6563567300_1351072518.jpg)

heine84
24-10-2012, 11:47
nic

maggs1
24-10-2012, 11:53
Dzięki, rynny stalowe Niagara 125 ceglasta, PCV mi odradzano bo podobno potrafią przeciekać i niektóre tracą kolor. pozdrawiam

heine84
24-10-2012, 12:22
nic

maggs1
24-10-2012, 13:02
Na fakturze nie mam wyodrębnionych pozycji, tylko mam łączną fakturę z usługą i nie mam rozbite co ile kosztowało. Ale mam jakąś wycenę z kwietnia i moim zdaniem to szukaj dalej :) bo u mnie dużo więcej niż 30mb a cena niższa.
http://obrazki.elektroda.pl/7012389400_1351080102_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/7012389400_1351080102.jpg)

plusfoto
24-10-2012, 15:32
Ładne dachy macie ale u mnie i tak będzie pełne deskowanie i gont.

gosia@
24-10-2012, 15:34
Ładne dachy macie ale u mnie i tak będzie pełne deskowanie i gont.
Zastanow się, ja miałam wior osikowy, nie wiem czy to samo masz na mysli, ale NIGDY WIECEJ

plusfoto
24-10-2012, 15:39
A nie nie - będzie bitumiczny. Człowiek już czasem gada skrótami a potem się dzieje.

KRISTEL
24-10-2012, 16:57
Teraz przyszła na mnie pora.Uwaga,chwalę się!!!Efekt pracy mojego M,wykonana ,,własnymi ręcami,,:rolleyes:143958143959143961143960

kupiecjudex
24-10-2012, 17:07
KRISTEL a z czego budujecie, wygląda jak ceramika ale te ciemne przebarwienia to co to, nie widziałem jeszcze takich pustaków.

KRISTEL
24-10-2012, 17:15
kristel a z czego budujecie, wygląda jak ceramika ale te ciemne przebarwienia to co to, nie widziałem jeszcze takich pustaków.

pustak ceramiczny jopek,

maggs1
24-10-2012, 19:01
Teraz przyszła na mnie pora.Uwaga,chwalę się!!!Efekt pracy mojego M,wykonana ,,własnymi ręcami,,:rolleyes:143958143959143961143960

No jest się czym chwalić i jak jeszcze własnymi siłami to tym bardziej. Komin z czego jest zrobiony?

A te przebarwienia, to pewnie pustaki były o zdrowaśkę za długo w piecu :)

KRISTEL
24-10-2012, 19:18
komin systemowy Tona ,oklejony łupkiem szarogłazowym,a co do pustaka to zdrowaśka mu nie zaszkodziła,jest twardy jak dzwon i w bardzo korzystnej cenie .

ewastudio1
24-10-2012, 20:00
Ja mam sirius 13 ceramiczna Monier Brass i najmniejszy kąt zalecany dla niej to 22 stopnie, ale najmniejszy dopuszczalny to już 10stopni, są dachówki dla których najmniejszy zalecany kąt to 16 stopni musisz poszukać i poczytać instrukcje (http://www.monier.pl/fileadmin/bu-files/pl/do_pobrania/instrukcje/BRAAS_Instrukcja_ceramika_2012.pdf strona 5 i 7) np Rubin 13V zalecana już od 16stopni, http://www.monier.pl/produkty/dachowki-ceramiczne/amber-12v.html też jest od 16 i wiele innych z innych firm. Ja w projekcie kąt dachu mam 20 stopni,a nad tarasem mniej i w projekcie był sirius 13, fotki dachu. Pozdrawiam
http://obrazki.elektroda.pl/4371487600_1351072514_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/4371487600_1351072514.jpg) http://obrazki.elektroda.pl/6563567300_1351072518_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/6563567300_1351072518.jpg)

Piękny domek gratulacje chyba dużo przestrzeni w domu bedzie

24-10-2012, 21:57
Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo;);) Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować;)

Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt:( Jak ja lubię kłopoty:(

water-sprite
24-10-2012, 22:29
maggs1 dzięki za odpowiedź, w takim razie na pewno będę rozglądać się za dachówką, ale to dopiero w przyszłym roku jak dobrze pójdzie. Ładnie Twój dach się prezentuje.

dusiaka
24-10-2012, 22:53
maggs1 jaka konkretnie to dachówka? Masz może jakieś zdjęcia dachu? Pytam bo też mam kąt nachylenia dachu 18 stopni, w projekcie blacha z zaznaczeniem, że za mały kąt aby zastosować dachówkę ale więźba zaprojektowana pod pokrycie ciężkie czyli dachówkę. Do tej pory myślałam, że jestem skazana na blachę, jednak Twój post przywrócił mi nadzieję. :lol2:

water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:
http://imageshack.us/a/img5/2117/dsc0465.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/5/dsc0465.jpg/)


Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo;);) Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować;)

Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt:( Jak ja lubię kłopoty:(
panda-gratulacje :hug: Jest motywacja, teraz spokojnie trzeba poszukać rozwiązania problemów z bankiem - może inny bank inaczej policzy pow. użytkową. Z tym bywa różnie- w moim garaż liczony był jako użytkowa, a wiem, że w innych bankach nie byłby pow. użytkową.

maggs1
24-10-2012, 23:02
KRISTEL -bardzo fajnie wygląda ten łupek na kominie,
ewastudio1 -dzięki, przestrzeni w domu nie będzie ale taki projekt chcieliśmy (http://projekty.muratordom.pl/projekt_bliski-wariant-i,192,0,0.htm tu możesz zobaczyć rozkład pomieszczeń)
[email protected] -gratulacje, mam nadzieję, że nowy członek rodziny ma swój kącik w nowym domu :), a problemami się nie przejmujcie, poczytaj trochę forum i na pewno znajdziesz wyjście, albo trzeba zmienić przeznaczenie jakiegoś pomieszczenia albo dokładnie sprawdzić wysokość pomieszczeń na poddaszu, albo jeszcze coś innego

nita83
25-10-2012, 09:28
pando gratulacje!

goshia7
25-10-2012, 11:08
panda gratulacje również i ode mnie ;) to już dzisiaj druga taka wiadomość :) Super :hug:

bury_kocur
25-10-2012, 12:15
Ode mnie też gratulacje, panda! Jak już się buduje dom, trzeba go racjonalnie wykorzystać, czyli zaludnić ;)

gosia@
25-10-2012, 12:44
Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo;);) Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować;)

Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt:( Jak ja lubię kłopoty:(
Nowy domek, nowy potomek:wiggle:gratulacje

R&K
25-10-2012, 13:17
Wy jesteście BOCIANKI 2012 a nam bocian przyniesie maleństwo;);) Mamy synka Jeremiaszka (1,5 roku) a w brzuszku rośnie drugie, ach teraz to juz MUSIMY ten domek wybudować;)

Ale pojawił się problem bank doczepia się do pow. użytkowej budynku (rodzina na swoim) twierdzi, że jest większa niżeli wyliczył projektant i architekt:( Jak ja lubię kłopoty:(

gratulacje

co do liczenia pow. uzytkowej - zapytaj sie jak liczyl projektant
pozniej porownaj to z definicja - z tego co pamietam nie liczy sie garazu, pomieszczen technicznych, schowkow oraz garderoby
wystarczy ze na projekcie z pieczatka "prawomocne " z PINB bedzie ten sam podzial pomieszczen a ich oznaczenie np zamiast pokoj to garderoba

i masz problem z glowy

pytanie tez o ile m2 wychodzi roznica
bo wg mnie to jakis nadgorliwy pracownik banku ...przeciez im zalezec powinno na sprzedaniu kredytu

maggs1
25-10-2012, 16:59
[QUOTE=dusiaka;5594464]water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:
http://imageshack.us/a/img5/2117/dsc0465.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/5/dsc0465.jpg/)

Mi się podoba i nie tylko dach ale całość, jak możesz to napisz jaka jest odległość od góry okna do podbitki?

nita83
25-10-2012, 18:28
robić podbitkę czy wzór na krokwiach, np. taki
http://www.pbpmotyl.pl/typo3temp/pics/0c6c51f332.jpg

dom bardzo podobny do dusiaki :), tylko, że będzie brązowa blacho dachówka, białe okna,.
Czy to w ogóle jakaś wielka różnica wyglądowa? Zupełny ze mnie laik w tym temacie.

dusiaka
25-10-2012, 22:44
maggs- dziękuję :) Od góry okna do podbitki jest 40cm (niecałe dwa pustaki).

water-sprite
25-10-2012, 22:48
[QUOTE=dusiaka;5594464]water-sprite - a może spodoba się Wam niemiecki Nelksamp? Model Nibra F7 - do dużych dachów, min.18stopni nachylenia. Bardzo duże dachówki. U nas wyglądają tak:
http://imageshack.us/a/img5/2117/dsc0465.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/5/dsc0465.jpg/)

Dzięki za odp. dusiaka. Ładnie się prezentuje ta dachówka na Twoim dachu, ja w swoim dużego dachu mieć nie będę i chyba kąt nachylenia mniejszy niż u Ciebie.


Panda gratuluję i życzę powodzenia w sprawach bankowo-papierowych i dużo cierpliwości, przy okazji papierologii bardzo się przydaje ;)

maggs1
25-10-2012, 23:38
maggs- dziękuję :) Od góry okna do podbitki jest 40cm (niecałe dwa pustaki).
Ja właśnie będę miał mniej i dlatego będę musiał podbitkę zrobić pod skosem, a taka pozioma mi się podoba ;)

bluenet
26-10-2012, 04:37
Cześć. Widzę, że gaworzycie o podbitce. Czy rozważał ktoś z Was podbitkę z PVC?

pan Żubr
26-10-2012, 07:24
ja mam juz podbitke z PCV - Galeco. Ladnie sie prezentuje i nie trzeba impregnowac, malowac, lakierowac itp.

autorus
26-10-2012, 07:27
jaka grubość płyt osb byście polecili na dach? Kronopol ma max 22mm. U mnie krokwie będą co 1 m a potem łaty na nich co 36cm.

bluenet
26-10-2012, 07:56
ja mam juz podbitke z PCV - Galeco. Ladnie sie prezentuje i nie trzeba impregnowac, malowac, lakierowac itp.

Czytałem o tej podbitce. Są też firmy, które dają 50 lat gwarancji na ich podbitkę z PVC. Czy są jakieś wady tego rozwiązania?

cronin
26-10-2012, 08:31
jaka grubość płyt osb byście polecili na dach? Kronopol ma max 22mm. U mnie krokwie będą co 1 m a potem łaty na nich co 36cm.

Autorus u mnie wiązary co 80 cm a i tak dekarz mówił żeby dać 22mm płytę.

autorus
26-10-2012, 08:38
dzięki za info :)

dusiaka
26-10-2012, 12:45
Dzięki za odp. dusiaka. Ładnie się prezentuje ta dachówka na Twoim dachu, ja w swoim dużego dachu mieć nie będę i chyba kąt nachylenia mniejszy niż u Ciebie.
water-sprite- na Twoim wyglądałaby jeszcze lepiej. Ja nie wkleiłam zdjęcia, żeby się nią pochwalić (choć to już dawno zrobiłam w swoim dzeinniku), ale dlatego, że ta dachówka jest dedykowana do płaskich dachów- właśnie do takich, jak Twój.

Ja właśnie będę miał mniej i dlatego będę musiał podbitkę zrobić pod skosem, a taka pozioma mi się podoba ;)
maggs- a nam się własnie podobała pod skosem, ale ekipa powiedziała, że musi być na prosto - i tak zrobili.


Cześć. Widzę, że gaworzycie o podbitce. Czy rozważał ktoś z Was podbitkę z PVC?
U nas jest Bryza, kolor orzech złoty - idelanie pasuje do koloru winchester w oknach. Rozważalismy drewnianą, ale właśnie m.in. ze wzgl. na wygodę (brak potrzeby konserwacji) kupiliśmy PCV.

water-sprite
26-10-2012, 14:12
Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)
Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?

GraMar
26-10-2012, 15:43
Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)
Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?


http://forum.muratordom.pl/showthread.php?23626-Ratunku-dzieciol-zabral-nam-sie-do-elewacji!!!&highlight=ptaki+elewacje :p

R&K
26-10-2012, 15:47
Cześć. Widzę, że gaworzycie o podbitce. Czy rozważał ktoś z Was podbitkę z PVC?

tak ja u siebie mam podpitke i filar z PVC - fotki w dzienniku - na 1 stronie masz spis tresci

pukul
26-10-2012, 17:17
możecie mi doradzić w kwestii styropianu??? opaskę wokół dachu zrobiliśmy z termoorganiki 15 cm, dalej chcieliśmy pociągnąć to samo - ale z przyczyn od nas niezależnych (długa i zawiła historia) musimy wybrać między genderką a austrothermem lambda identyczna (przynajmniej tak zapewnia pan który nam tak spierniczył zamówienie)
i co wybrać?

cronin
26-10-2012, 17:34
Nawet nie wiedziałam, że są dachówki dedykowane do płaskich dachów. Dzięki Ci za tę dobrą nowinę :)
Zaraz zajrzę do Twojego dziennika, tam pewnie jest więcej zdjęć :popcorn:

A jeśli chodzi o podbitkę to może ktoś planuje zamiast tradycyjnej taką ze styropianu, widziałam to u kogoś w dzienniku, ale u kogo?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?24064-Podbitka-ze-styropianu
ale zdjęć brak

tu lepiej http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57278-Co-wybra%C4%87-na-podbitk%C4%99-dachu

ewa72_krakow
26-10-2012, 21:39
możecie mi doradzić w kwestii styropianu??? opaskę wokół dachu zrobiliśmy z termoorganiki 15 cm, dalej chcieliśmy pociągnąć to samo - ale z przyczyn od nas niezależnych (długa i zawiła historia) musimy wybrać między genderką a austrothermem lambda identyczna (przynajmniej tak zapewnia pan który nam tak spierniczył zamówienie)
i co wybrać?

Dobry znajomy, co pracuje tylko przy ocieplaniu budynkow, bardzo polecal styro firmy austrotherm - wiec taki zamawiamy.

water-sprite
26-10-2012, 22:12
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?23626-Ratunku-dzieciol-zabral-nam-sie-do-elewacji!!!&highlight=ptaki+elewacje :p


Dzięki za linka, doprawdy zabawne, czytałam z zapartym tchem. Poza tym nie każdy buduje dom w lesie wchodząc z buciorami w naturalne środowisko życia zwierzątek. ;)


@ cronin - dziękuje :hug:

GraMar
27-10-2012, 06:54
Dzięki za linka, doprawdy zabawne, czytałam z zapartym tchem. Poza tym nie każdy buduje dom w lesie wchodząc z buciorami w naturalne środowisko życia zwierzątek. ;)

:

wpisz "KUNA" w wyszukiwarkę muratordom
http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=6712622



obśmiałam się wczora jak chytra wydraj, rżałam na cały dom... :lol2::D

marta&robert
27-10-2012, 15:43
panda gratulacje! Będziesz miała potomstwo "z głowy" ;) prawie za jednym zamachem. U mnie jest różnica 2 lat między dziećmi, więc jeszcze mniej. Myślę, że to bardzo fajna raóżnica wieku. Wszystkiego dobrego na całą ciążę! No i na budowę, oczywiście. ;)

danonki, kristen gratuluję domów! Och, fajnie patrzeć!

U nas wczoraj wylany strop i schody. Niewiele udało mi się zobaczyć, bo gdy przyjechałam na budowę był już zmrok. A dziś w Łodzi zima! Więc nasi budowlańcy zdąrzyli w ostatniej chwili, a my - póki co - nie musimy podlewać ;) Trochę się zrobienie stropu opóźniło, ale dzięki temu mamy rozłóżone w stropie kanały od rekuperacji. :)

autorus
27-10-2012, 15:47
U mnie juz zima

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/141.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/142.jpg

gosia@
27-10-2012, 16:00
Pochwalę się, dzisiejszy dzień dobre i złe wydarzenia sponsorowały. Ale zaskoczona jestem góralską wiechą z wystruganymi elementami:-)

marta&robert
27-10-2012, 16:05
Ale zaskoczona jestem góralską wiechą z wystruganymi elementami
:-)

Wow! Normalnie dzieło sztuki! Nie wiedziałam, że tak wygląda góralska wiecha. :)

A autorus jako jedyny przygotowany na atak zimy - stawia iglo :lol2:

bury_kocur
27-10-2012, 16:59
Zima zaskoczyła budowlańców :D, drogowcy doprawdy schodzą na dalszy plan...

nita83
27-10-2012, 18:58
wow, ale fajna wiecha! to jakoś szczególnie trzeba ją opić, gratulacje! u nas na pomorzu na szczęście bez śniegu, nie może padać u mnie się więźba robi!

Danonki
28-10-2012, 01:07
panda, gratulacje! między moim synkiem a córcią jest 17miesięcy (czyli rok po roku ;)).
i wiecie co mój ślubny mi powiedział ostatnio? że do szczęścia brakuje mu tylko trzeciego dziecka :o, a nie tak dawno nawet nie chciał słyszeć o większej ilości dzieci jak dwoje. I to niby kobiety są te niezdecydowane i zmieniające co chwila zdanie ;)
i od dziś mamy działający prysznic i nawet z niego skorzystałam aby sprawdzić czy wszystko ok - i jest ok
no i kocham swoje meble kuchenne!

rafus12
28-10-2012, 01:12
Czy to aby dobry pomysl rozkladac w stropie rury od reku? Rozumiem w wylewce ale po co oslabiac strop.

Blechert
28-10-2012, 05:54
autorus - piękne zdjęcie. Ale skąd u Was tyle śniegu? W Poznaniu ładna jesień bez śniegu.

autorus
28-10-2012, 05:56
Nie mam pojęcia, przyjechałem i już tak było ;) W Poznaniu zawsze cieplej :) Pamiętajcie o zmianie oponek, jak wczoraj jechałem to kilka samochodów z rowu wyciągali.

marta&robert
28-10-2012, 07:39
Czy to aby dobry pomysl rozkladac w stropie rury od reku? Rozumiem w wylewce ale po co oslabiac strop.

Mocno się nad tym zastanawialiśmy czy to nie osłabi stropu. Kierownik budowy nadzorował, więc myślę że będzie wszystko ok. On bał się tylko żeby strop się nie zawalił przy zalewaniu. Dlatego pod kanałami wszystko było dodatkowo podparte. A w wylewce przecież kanały się nie zmieszczą. Kto daje kilkanaście cm wylewki?

heine84
28-10-2012, 09:13
nic

plusfoto
28-10-2012, 10:20
Przecież są kanały płaskie 7cm, kanały unifleksu i kilku innych producentów które mają 6,3 cmm. Pod wylewką i tak dajesz styropian a przy tych grubościach wystarczy go dać 7 cmm i w nim ułożyć kanały.

ewastudio1
28-10-2012, 16:42
Mam duzy problem odnośnie rolet zewnetrznych ...nie pomyslałam o tym że przed budową domu powinnam to zgłosić moim majstrom gdyż powinni zrobić wieksze otwory a ja poprostu myslałam że mam dużo czasu na to i że to się montuje troche póżniej co teraz mam zrobić jak juz domek stoi czy uda nam się zamontować te rolety

malux20
28-10-2012, 16:47
spokojnie da się zrobić
ale o nadstawnych[i bardzo dobrze] zapomnij

ewastudio1
28-10-2012, 17:32
spokojnie da się zrobić
ale o nadstawnych[i bardzo dobrze] zapomnij

Dlaczego czym sie one różnią bo ja jestem ''blądynka'' ha ha

plusfoto
28-10-2012, 18:06
E tam z awatara nie widać.:D
A na poważnie to będziesz miała jeden duży mostek z głowy.

kupiecjudex
28-10-2012, 18:14
Tylko będzie widać mało estetyczną (przynajmniej moim zdaniem) skrzynkę.
Nie wiem czy rolety są takie niezbędne. Przed ciepłem może i trochę chronią ale przed zimnem nie koniecznie.
Intymność można zabezpieczyć w inny sposób. Dobre okna to podstawa.
Kiedyś nikt rolet nie zakładał i da się bez nich żyć.