PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

kwiatek6324
28-10-2012, 19:38
Czy to aby dobry pomysl rozkladac w stropie rury od reku? Rozumiem w wylewce ale po co oslabiac strop.



Czasem trzeba, ja tak mam, ale moje kanaly akceptowal konstruktor.

Pozdrawiam
AK

rafus12
28-10-2012, 21:56
Okolo 10 listpada montuja mi okna. Czy temperatura -5 do 0 st celcjusza to aby nie za zimno? Jakie sa wasze opinie?

GraMar
28-10-2012, 22:29
autorus - piękne zdjęcie. Ale skąd u Was tyle śniegu? W Poznaniu ładna jesień bez śniegu.


Moje ogrodowe krety mają świeże domku na wierzchu, wróżę piękną jesień.... :yes:

maggs1
29-10-2012, 00:51
Okolo 10 listpada montuja mi okna. Czy temperatura -5 do 0 st celcjusza to aby nie za zimno? Jakie sa wasze opinie?

Mam nadzieję, że nie, ja też czekam na okna, piany montażowe są chyba do -5stopni czyli by przeszło :)

plusfoto
29-10-2012, 09:28
po 5 listopada ma być + 14

rafus12
29-10-2012, 23:03
Tak a 3 dni pozniej znowu zimno...
Z innej beczki - jak wam montowali dzwi balkonowe? U mnie beda 3szybowe i ciezkie (Veka Alphaline V90) - firma montujaca chce je zamontowac na podlozonych ceglach - wydaje mi sie to malo profesjonalne, docelowo jak bedzie lana wylewka to trzeba bedzie te cegly wyjac i wtedy sie moga opuscic.

autorus
30-10-2012, 07:13
po 5 listopada ma być + 14

trzymam cię za słowo. :) wczoraj mi woda w kranie na budowie zamarzła.

rafus12
30-10-2012, 07:40
Arturo,
Jestes naprawde bardzo pozytecznym forumowiczem, wielkie dzieki:rolleyes:

mgk
30-10-2012, 08:48
U nas okna balkonowe też montowano na poszerzeniach
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296

Marzena i Rafał
30-10-2012, 09:02
Tak a 3 dni pozniej znowu zimno...
Z innej beczki - jak wam montowali dzwi balkonowe? U mnie beda 3szybowe i ciezkie (Veka Alphaline V90) - firma montujaca chce je zamontowac na podlozonych ceglach - wydaje mi sie to malo profesjonalne, docelowo jak bedzie lana wylewka to trzeba bedzie te cegly wyjac i wtedy sie moga opuscic.

Ja mam identyczne okna - wg mnie są naprawdę porządne - i naprawdę ciężkie :) dlatego też jeszcze przed wylewkami mój przezorny małżonek wylał specjalnie pod okno belkę i bezpośrednio na niej ustawili mi okno balkonowe. Panowie monterzy połechtali ego mojego męża bo powiedzieli, że bardzo dobrze i fachowo to zrobił bo okno idealnie wchodziło :) Podobnie też wylał belkę pod drzwi wejściowe. Zawsze pewniej na czymś takim ustawić okna niż później się martwić czy na cegłach się nie wypaczą:)

maggs1
30-10-2012, 17:09
Ja okna tarasowe montowałem na poszerzeniach systemowych.
Zamiast cegieł proponowałbym albo właśnie poszerzenia albo specjalne podpory np.heicko http://www.heicko.de/de/Montage-und-Elementekopplung/Schwellenhoehenversteller/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.heicko.de%2Fde %2FMontage-und-Elementekopplung%2FSchwellenhoehenversteller%2F)

Ja już się zaopatrzyłem w podpory montażowe heicko :-)

ewastudio1
30-10-2012, 19:47
E tam z awatara nie widać.:D
A na poważnie to będziesz miała jeden duży mostek z głowy.

;) bardzo śmieszne...

ewastudio1
30-10-2012, 19:55
U nas okna balkonowe też montowano na poszerzeniach
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296

Jakiej firmy są te okna bo są naprawde bardzo ładne

kupiecjudex
30-10-2012, 20:09
U nas okna balkonowe też montowano na poszerzeniach
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=139911&d=1349243296

No widze że nie tylko ja mam ceramiczny strop. Ze zdjęcia wynika że dawaliście żebra rozdzielcze? Bardzo dobrze!
U mnie jest Porothermowski strop, a Wasz jaki?
Mam nadzieję że będziemy zadowoleni.

autorus
31-10-2012, 11:16
To może tak, zaczęli miesiąc temu, goła ziemia. Za miesiąc otwarcie. Tempo przynajmniej jak na mój region błyskawiczne :)

http://www.timtur.com.pl/budowa/inne/kfc.jpg

R&K
31-10-2012, 11:51
dachy w takich obiektach robią z metalowego szkieletu i płyt piankowych pokrytych blachą lub z czegoś podobnego - czyli za tydzień mają SSZ , między czasie instalacje się robią , później wchodzi ekipa co tzw metrowcy co kładą hurtem płytki , ostatni tydzień to regały i towar na półkach i gotowe

R&K
31-10-2012, 11:56
Mam duzy problem odnośnie rolet zewnetrznych ...nie pomyslałam o tym że przed budową domu powinnam to zgłosić moim majstrom gdyż powinni zrobić wieksze otwory a ja poprostu myslałam że mam dużo czasu na to i że to się montuje troche póżniej co teraz mam zrobić jak juz domek stoi czy uda nam się zamontować te rolety


spokojnie da się zrobić
ale o nadstawnych[i bardzo dobrze] zapomnij


Dlaczego czym sie one różnią bo ja jestem ''blądynka'' ha ha

rolety nadstawne to takie montowane razem z oknem - czyli musisz mieć od razu zrobiony większy otwór
możesz teraz zamontować rolety natynkowe - kasetę schować w ociepleniu - tak jak to u mnie jest zrobione

radmag87
01-11-2012, 21:50
jeżeli chodzi o okna to nam wczoraj robił pomiaru człowiek z oknoplastu i u nich oka montują tylko do temperatury -5' . jeżeli chodzi o montowanie tych ciężkich okien (u nas też ciężkie balkonowe okna trzy szybowe) to oni specjalne podpory wkładają których pod żadnym względem nie można wyciągać, ponieważ może sie coś obsunąć, a co za tym idzie straci gwarancje takie okno. Uprzedzają o tym przed montażem, takie coś się zalewa normalnie betonem i zostaje to juz na stałe.

nita83
02-11-2012, 22:56
przy deskowanym dachu lepiej dać folię czy papę? będzie blachodachówka

plusfoto
03-11-2012, 06:40
Ludzie różnie mówią ale fachowcy z reguły że papa. U mnie będzie papa.

cronin
03-11-2012, 09:09
zdecydowanie papa, deskowanie nigdy nie jest idealnie gładkie, folia łatwo się rozedrze, podziurawi

R&K
03-11-2012, 11:17
pamietam jak moja przygoda z dachem sie rozpoczęła to jeden ze składów dał mi dobrą cenę na dachówkę a akcesoria miały wątpliwą wycenę - oferta była całościowa i niemożna było jej dzielić
zadzwoniłem do jednej firmy w celu zweryfikowania moich podejrzeń a oni powiedzieli że ta membrana którą mi zaproponowali jest pod pełne deskowanie (ja go nie mam ) bo jest podgumowana - bardzo dobra i wytrzymała - ale ja jej nie potrzebuje

tak wiec chyba wiele zależy od kasy i konkretnego produktu - nie da się jednoznacznie powiedzieć co lepsze

03-11-2012, 18:37
.....a życie zaskakuje czasem pozytywnie czasem mniej. Jakoś tak wyszło, że w środę będzie geodeta ;) a w czwartek wykop ;). Jutro rozmowy z ekipą która wybuduje domek za 24 tyś wraz z dachem pod papę.Cieszę się jak gwizdek albo nawet dwa gwizdki;) a cały czas myślałam, że nie dołączę nigdy do grona budujących BOCIANKÓW 2012.
Dalej czekamy na decyzję kredytową.

Tomasz Antkowiak
03-11-2012, 22:30
udalo sie wreszcie. zalalismy wczoraj strop. relacja w dzienniku. coz, nie budujemy w takim tempie jak wiekzosc bociankow 2012... ale jednak cos tam sie dzieje... :D

rafus12
04-11-2012, 21:07
Cronin, piszesz tak z doswiadczenia czy masz pape i uwazasz ze to wystarczajacy powod ze folia sie nie nadaje na deskowanie?:rolleyes:
Ja tam mam dobra folie na deskowanie, taka byla rekomendacja doswiadczonego dekarza i kierownika budowy. Czas pokaze czy dobra.

cronin
04-11-2012, 22:18
Ja mam papę jako pokrycie docelowe, więc bez porównania. Natomiast mam folię pod ściankami działowymi na piętrze, średniej grubości, i na nierównym betonie jest podziurawiona jak sito, wystarczy na niej stanąć. Wystarczy iskra z papierosa żeby wypalić dziurkę a pokaż mi niepalącego budowlańca. Generalnie ja jestem na nie w stosunku do folii, a każdy i tak zrobi jak chce.

mgk
05-11-2012, 09:06
Okienka mamy z hekaplastu, trzyszybowe. Okna faktycznie bardzo ciężkie i duże. Producent nie wyraził zgody na jedną ramę, dlatego też wybraliśmy rozwiązanie dla nas optymalne , połączenie trzech odrębnych elementów.

mgk
05-11-2012, 09:09
No widze że nie tylko ja mam ceramiczny strop. Ze zdjęcia wynika że dawaliście żebra rozdzielcze? Bardzo dobrze!
U mnie jest Porothermowski strop, a Wasz jaki?
Mam nadzieję że będziemy zadowoleni.

U nas strop wykonany z akermanów, nie mamy żeber rozdzielczych - to co widać to zbrojone podciągi. Strop- myślę, że mocny i ciepły, planujemy go jeszcze ocieplić 20 cm styro.

Danonki
06-11-2012, 00:30
przy deskowanym dachu lepiej dać folię czy papę? będzie blachodachówka

my przy deskowanym dachu daliśmy papę - też będziemy kłaść blachodachówkę

nita83
06-11-2012, 11:08
dziękuję za informacje, ostatecznie wybór padł na papę, oby tylko zdążyli przed zimą

Tomasz Antkowiak
06-11-2012, 15:33
Ja mam papę jako pokrycie docelowe, więc bez porównania. Natomiast mam folię pod ściankami działowymi na piętrze, średniej grubości, i na nierównym betonie jest podziurawiona jak sito, wystarczy na niej stanąć. Wystarczy iskra z papierosa żeby wypalić dziurkę a pokaż mi niepalącego budowlańca. Generalnie ja jestem na nie w stosunku do folii, a każdy i tak zrobi jak chce.


a to pod sciany pietra tez musi isc folia lub papa ?

pytam powaznie, bez zlosliwosci, lada chwila zaczynam scianke kolankowa i wczoraj wieczorem wlasnie mi to pytanie wpadlo...

kupiecjudex
06-11-2012, 16:54
a to pod sciany pietra tez musi isc folia lub papa ?

pytam powaznie, bez zlosliwosci, lada chwila zaczynam scianke kolankowa i wczoraj wieczorem wlasnie mi to pytanie wpadlo...

Nie nie musi. Papę daje się jedynie pod murłatę ale to górna częćś kolankowej. Kładziesz na stropie zaprawę i jedziemy dalej pustaczki :stirthepot:

kupiecjudex
06-11-2012, 16:57
Po za tym w strop dajesz szpilki żeby potem połączyć zbrojenie do słupów u mnie co 2 m ścianki kolankowej. A na górze jeszcze wieniec. Taka papa czy folia pod spodem powodowała by jedynie że kolankowa nie jest związana ze stropem, a to chyba nie jest dobre rozwiązanie.

cronin
06-11-2012, 17:25
Właśnie chodzi o to żeby ścianka działowa NIE była połączona ze stropem. Mówię o działówkach a nie kolankowych, nośnych. Pod nośne nie daje się nic. http://muratordom.pl/gazety/zbuduj-dom/sluszny-podzial-budujemy-scianki-dzialowe,174_8839.html?cat=108

GraMar
06-11-2012, 19:01
a to pod sciany pietra tez musi isc folia lub papa ?

pytam powaznie, bez zlosliwosci, lada chwila zaczynam scianke kolankowa i wczoraj wieczorem wlasnie mi to pytanie wpadlo...

Chętnie ja odpowiem- zamawiałam paletę tej izolacji.
http://www.izokpol.net.pl/kontakt.html

Nakaz otrzymałam od moich Mróweczek, ten zakup z tej firmy to bardzo dobra, gruba i elastyczna warstwa. Kładliśmy ją w wielu miejscach-także pod ściankami działowymi oraz murłatami i stojącymi belkami na strychu.
Kurier kosztował ok 160 zł, a materiał taniej niż najtańsze badziewie w okolicznych składach. Było warto po policzeniu wszystkich kosztów i podzieleniu przez ilość zamówionych mb.

Tomasz Antkowiak
06-11-2012, 20:19
dziekuje wszytskim za szybka odpowiedz:)

kupiecjudex - prety z wienca oczywiscie mam powypuszczane, u nas slupy sa co 140cm

cronin - no teraz juz rozumiem

gramar - dzieki! teraz potrzeba nam juz raptem kolo 30-40 metrow wiec hcyba gra nie warta swieczki, ale moze przyda sie komus innemu ten link

kupiecjudex
06-11-2012, 21:04
No nie wiem .... ja pod działówki na piętrze nie dawałem folii ani papy, nie rozumiem czemu to ma służyć. Na parterze to co innego, skoro nie ma piwnicy.
Co do zasadzy jest to rodzaj izolacji przeciwwilgociowej, a wilgoci na pięrze raczej brak. Ja bynajmniej na piętrze takiej izolacji nie mam i nie sądzę aby to był błąd.
A pod wylewki na piętrze też dajecie izolację z folii lub pap???y

cronin
06-11-2012, 21:09
Na piętrze folia nie pełni funkcji izolacji przeciwwilgociowej tylko oddziela działówkę od stropu. Jest rodzajem dylatacji. Działówki nie mają być powiązane ze stropem.

ziuta62
06-11-2012, 21:28
Witam na forum i pozdrawiam wszystkich po kilkumiesięcznej nieobecności. Gratuluję postępów!!!
Jako, że nie prowadzę dziennika wklejam troszkę z mojej budowy. SSO niecałkiem zakończony bo blachę na dach będziemy dawać w przyszłym roku. Jest wydeskowany i przykryty papą. Tak było
146445 146451 146452

ziuta62
06-11-2012, 21:34
Tak jest

146453 146454 146455146456

ziuta62
06-11-2012, 21:48
I jeszcz troszkę z budowy
146457 146458 146459146460146461

Oczywiście rysie-pisie ukochane.

maggs1
06-11-2012, 23:30
Fajne widoczki, pochwal się jeszcze jaka blacha jest planach?

ziuta62
06-11-2012, 23:39
A dzięki, fajne , fajne. Na Tatry z południowych okien, na Pieniny od wschodnich, Beskidy widzę z zachodnich okien, a z tyłu Gorce. Z balkonu kawałek Zalewu Czorsztyńskiego jako bonus.
Blacha Gerard Corona Ahi Roofing kolor Sable. Taki ciemny antracyt. Już wyceniona, ale brakło czasu. za zimno i za ślisko.
Pozdrawiam!

nita83
07-11-2012, 08:10
ale pięęęknie u Was! rozmarzyłam się :)

bluenet
07-11-2012, 08:17
Fajne widoczki, pochwal się jeszcze jaka blacha jest planach?

Rzeczywiście widoki zjawiskowe i zimy muszą być u Was przepiękne. Zastanawia mnie jak karkołomne szalowanie musiało być w takich warunkach. Gratuluję budowy.

autorus
07-11-2012, 08:19
jak się wam buduje w taka pogodę jak obecnie? U mnie robotnicy zażyczyli sobie plandek ( nadal budują ściany) zeby nie mieli przestojów :)

Poza tym dobijająca jest zmienność aury, przykład w niedziele sprawdzałem w tvnmeteo pogodę na 15dni i jak byk, za tydzień miały być przymrozki do -6st, wczoraj sprawdzam znów i nie ma przymrozków , za to jest 4+. To jednak spora różnica. Ech te prognozy :(

bluenet
07-11-2012, 08:30
jak się wam buduje w taka pogodę jak obecnie? U mnie robotnicy zażyczyli sobie plandek ( nadal budują ściany) zeby nie mieli przestojów :)

Poza tym dobijająca jest zmienność aury, przykład w niedziele sprawdzałem w tvnmeteo pogodę na 15dni i jak byk, za tydzień miały być przymrozki do -6st, wczoraj sprawdzam znów i nie ma przymrozków , za to jest 4+. To jednak spora różnica. Ech te prognozy :(

Cześć Autorus.
Gratuluję niebanalnego podejścia do architektury. Do tej pory nie miałem okazji więc korzystam w tej chwili. :)

Co do budowania. W zeszłym tygodniu spotkałem się z wykonawcą na wytyczaniu budynku. Pytam kiedy zaczynaj. Odpowiedź jasna. W poniedziałek 5.11. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się cudów po przeczytaniu kilkunastu postów na temat budowlańców. Mimo, że pogoda u mnie w kratkę, deszcz, mżawka, przejaśnienia, ku mojemu zaskoczeniu, wczoraj wieczorem były wykopane fundamenty, rozciągnięte linki i część zbrojenia w wykopach. Generalnie nie chcę zapeszać ale jestem zachwycony. Budowlańcy nie mają jeszcze pomieszczenia socjalnego (będzie w sobotę) więc w czasie deszczu chowają się do auta. Jak widać nic nie przeszkadza aby budować. Oczywiście aura nie sprzyja szybkim postępom w budowaniu. Nie mniej wszystko idzie zgodnie z planem...
BTW. Z tą plandeką to jakaś przeginka chyba?

BTW#2. Pogodzie na TVN bym nie ufał. Polecam:

http://new.meteo.pl/um/php/small_maps.php?all=1

autorus
07-11-2012, 08:36
na co liczysz w tym roku? Bo z tego co piszesz to fundamenty będą na bank.

Z plandeką to muszę zerknąć co oni kombinują. Ale jeśli im to pomoże kontynuować prace podczas deszczu to niech im tam będzie.

cronin
07-11-2012, 09:26
Witam na forum i pozdrawiam wszystkich po kilkumiesięcznej nieobecności. Gratuluję postępów!!!
Jako, że nie prowadzę dziennika wklejam troszkę z mojej budowy. SSO niecałkiem zakończony bo blachę na dach będziemy dawać w przyszłym roku. Jest wydeskowany i przykryty papą. Tak było

WOW Ziuta pięknie, i faktycznie fundamenty to musiała być niezła zabawa ;) Ale do domu to masz chyba nieźle pod górkę ? :)

A z pogodą można zwariować, żadna kilkudniowa prognoza mi się jeszcze nie sprawdziła. Na razie zapowiadają deszcze jeszcze przez tydzień - oby się mylili.

plusfoto
07-11-2012, 09:32
autorus odwiedź stronę http://new.meteo.pl/um/php/gpp/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fnew.meteo.pl%2Fum% 2Fphp%2Fgpp%2F) co prawda trzydniowa ale naprawdę dokładna.

ziuta62
07-11-2012, 13:20
Powiem wam, że dałabym sobie głowę obciąć, że dom będzie krzywy. Dopiero uwierzyłam, że jest wszystko w porządku jak zalaliśmy strop nad piwnicą.
Część desek z szalunków odzyskaliśmy do deskowania dachu. Dokaopaliśmy się do litej skały. Od strony pólnocnej dom siedzi jakieś 4 metry w ziemi. Betonu poszło nam 100 kuibików, mimo, że strop nad parterem jest drewniany-belkowy. Dojście do domu prawie, że płaskie od drogi asfaltowei. jakieś 45 metrów. Za to sama wioska położona wysoko i z drogi głównej faktycznie stromo i triochę kręto.
Zima jak to zima w górach. Prawdziwa i przez to piękna. Za to sezon budowlany krótki. Ale najgorsze za nami.
Pozdrawiam:)

bluenet
07-11-2012, 14:02
na co liczysz w tym roku? Bo z tego co piszesz to fundamenty będą na bank.



Wszystko zależy od warunków pogodowych. Myślałem o "0" a na wiosnę dalej, ale jeżeli pogoda dopisze nic nie stoi na przeszkodzie aby budować dalej...

bluenet
07-11-2012, 14:04
Powiem wam, że dałabym sobie głowę obciąć, że dom będzie krzywy.

Odwiedziłem w ostatnie lato krzywy dom (a raczej dom do góry nogami) w Szymbarku. Jestem pewien, że Twój nie jest krzywy;)

http://www.zawiaty.com/uploaded/articles_foto/96/def_96_4.jpg

GraMar
07-11-2012, 16:10
I jeszcz troszkę z budowy
146457 146458 146459146460146461

Oczywiście rysie-pisie ukochane.

Widoki i efekty z drzewa przecudne.
Jakie to drewno-świerk??:yes:

maggs1
07-11-2012, 16:21
A dzięki, fajne , fajne. Na Tatry z południowych okien, na Pieniny od wschodnich, Beskidy widzę z zachodnich okien, a z tyłu Gorce. Z balkonu kawałek Zalewu Czorsztyńskiego jako bonus.
Blacha Gerard Corona Ahi Roofing kolor Sable. Taki ciemny antracyt. Już wyceniona, ale brakło czasu. za zimno i za ślisko.
Pozdrawiam!

No tak przypuszczałem, że właśnie taka :), super

ziuta62
07-11-2012, 16:40
Świerk, sezonowaliśmy ponad rok. Malowany tylko olejem , chyba ze 3 razy. Widziałam chyba wszystkie lakiery i mazidła wszelkie do drewna, ale wszystko jakieś sztuczne mi się wydawało. Ten olej jednak najbardziej oddaje piękno drzewa, po prostu go delikatnie tylko podkreśla.

Ten dom do góry nogami to w ogóle zawrót głowy jakiś. Tak żle nie było, ale za nic sobie nie mogłam wyobrazić tego poziomu. Mężowi powiedziałam /dając przedpłatę za działkę/ że jest tylko lekutko skośna. No i mamy 11 metrów różnicy na 10 arowej działce. Jednak jak przyjechał i zobaczył to wszystko co widać dookoła to 20 metrów by przeszło. My takie dwa świry na punkcie gór jesteśmy.

07-11-2012, 19:30
Witajcie Bocianki 2012,
Dziś dołączyliśmy pełną parą do Waszego grona.
Geodeci wytyczyli budynek, Koparka kopie ławy a panowie murarze "kręcą" zbrojenie oraz zbijają szalunki.
Na naszej działce w końcu wygląda jak na budowie- a nie same trawy i chaszcze.
Beton zamówiony na sobotę do zalewania ław a bloczki będą w poniedziałek.
Najchętniej to siedziałabym cały czas na działce i patrzyła co i jak robią.
A tysiączek leci za tysiączkiem :(

GraMar
07-11-2012, 20:00
146616
Witajcie Bocianki 2012,
Dziś dołączyliśmy pełną parą do Waszego grona.
Geodeci wytyczyli budynek, Koparka kopie ławy a panowie murarze "kręcą" zbrojenie oraz zbijają szalunki.
Na naszej działce w końcu wygląda jak na budowie- a nie same trawy i chaszcze.
Beton zamówiony na sobotę do zalewania ław a bloczki będą w poniedziałek.
Najchętniej to siedziałabym cały czas na działce i patrzyła co i jak robią.
A tysiączek leci za tysiączkiem :(

witaj,Misiaczku;)

tomanek4
07-11-2012, 21:51
Świerk, sezonowaliśmy ponad rok. Malowany tylko olejem , chyba ze 3 razy. Widziałam chyba wszystkie lakiery i mazidła wszelkie do drewna, ale wszystko jakieś sztuczne mi się wydawało. Ten olej jednak najbardziej oddaje piękno drzewa, po prostu go delikatnie tylko podkreśla.

Ten dom do góry nogami to w ogóle zawrót głowy jakiś. Tak żle nie było, ale za nic sobie nie mogłam wyobrazić tego poziomu. Mężowi powiedziałam /dając przedpłatę za działkę/ że jest tylko lekutko skośna. No i mamy 11 metrów różnicy na 10 arowej działce. Jednak jak przyjechał i zobaczył to wszystko co widać dookoła to 20 metrów by przeszło. My takie dwa świry na punkcie gór jesteśmy.

Ziuta przepiękne te belki strpowe jeśli dobrze widzę ze zdjęcia, a Ci od tego domu w Szymbarku mieli nam budować byliśmy nawet na wstępnej rozmowie z panem z Danmaru w ich placówce w Poznaniu ale ostatecznie wybór padł na konkretnego cieślę-stolarza (teraz właśnie robi nam okna-już się nie możemy doczekać). Jestem ciekaw jakim olejem malowaliście i czy będzie wystarczająco dobrym zabezpieczeniem na zewnątrz? Ja właśnie się szykuję do malowania belek stropowych i desek olejem ale wewnątrz domu.
Tego betonu to rzeczywiście masakryczne ilości wam poszło.
Pozdrawiam

Troszka
07-11-2012, 22:04
Witajcie Bocianki 2012,
Dziś dołączyliśmy pełną parą do Waszego grona.
Geodeci wytyczyli budynek, Koparka kopie ławy a panowie murarze "kręcą" zbrojenie oraz zbijają szalunki.
Na naszej działce w końcu wygląda jak na budowie- a nie same trawy i chaszcze.
Beton zamówiony na sobotę do zalewania ław a bloczki będą w poniedziałek.
Najchętniej to siedziałabym cały czas na działce i patrzyła co i jak robią.
A tysiączek leci za tysiączkiem :(

Witaj panda:) No to do dzieła, nikt nie powiedział, że będzie łatwo:). Mój najdroższy wczoraj powiedział, ze nie wykończy tego domu, bo prędzej ja go wykończe;), ale jak by wiedział ile pomysłów mu nie mówię i idę na ustępstwa, to może by docenił:) Życzę powodzenia:cool:

julo23
07-11-2012, 22:35
Ja pomału przyszykowuje się do zimy...

Okna już zabite dechami.

ziuta62
08-11-2012, 00:56
Tomanek4 jutro wieczorem będę rozmawiać z moim majstrem, Zapytam konkretnie o ten olej. To szaleniec na punkcie drzewa. Swój ma z bala i 3 lata temu malował cały wewnątrz i z zewnątrz tym olejem. Byłam u niego w domu / niezłą cytrynówkę robi tak na marginesie/ i powiem ci, że dom wygląda jak nowy. Kompletnie żadnych zmian. Dlatego u nas też wewnątrz belki malowali tym samym.
Jutro dam znać póżnym wieczorem, albo pojutrze. Jaka firma i cena. Z tego co on się orientuje z doświadczenia bo buduje domy z bala i murowane to cenowo wychodzi nawet taniej jak dobry lakier. Ilość warstw i podkład podliczając.
Co do betonu no faktycznie poszło, ale my mamy jeszcze ściany dociskowe z betonu tam gdzie piwnice siedzą w ziemi. Kawałek bunkra mam.
Jakby ktoś chciał porad odnośnie obłożenia drenażem domu to mam tańszą wersję kładzenia żwirku.
Pozdrawiam!

Blechert
08-11-2012, 01:15
ziuta62 - a propo bunkra - przy wylewaniu nie warto dać się namówić na wylewanie tarasu za jednym zamachem. Taras najtaniej i najtrwalej wychodzi, gdy robimy go na gruncie z normalną podbudową jak pod kostkę, wtedy nic potem z niego nie odleci:)

max-maniacy
08-11-2012, 12:00
panda gratuluję rozpoczęcia budowy. w końcu się doczekałaś. teraz już tylko będzie coraz więcej tysiączków lecieć. ale za to jaka radość, jak się widzi powstający dom -swój własny. przeżycia bezcenne.:)

ziuta te widoki to jak wygrana w totolotka. zazdroszczę ogromnie, bo ja tez maniaczka gór jestem, ale mam do nich niestety daleko.
a więźba rzeczywiście bardzo ładna. taka góralska. a jaka miała by być?

julo my już od miesiąca zimujemy. ale zmusiła nas do tego niestety sytuacja finansowa. :( ale żeby nie było, że się tak nic nie dzieje, to wczoraj stanęła na naszej działce skrzynka z prądem. teraz jeszcze tylko jakieś 100m kabla i będzie prąd w domu.;)

pozdrawiam wszystkich budujących i sprzyjającej pogody życzę tym, którzy nie zapadają w sen zimowy.

autorus
08-11-2012, 12:05
my walczymy nawet w deszczu :)

http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/149.jpg

ziuta62
08-11-2012, 14:06
Dzięki blechert. Nasz taras dopiero będzie planowany po wyrównaniu działki. Drewniany na drewnianej konstrukcji. Takie deski ryflowane na podłodze. Nie może być ciężki bo jeszcze musimy w tym miejscu ziemi dosypać. Nie chceliśmy tarasu na palach. Działka jest dość stroma i wykorzystamy to na zrobienie tarasowego ogrodu.
Max-maniacy- jak się kocha to odległość nie ma znaczenia. Na Hubę przyjeżdżają co rok ze Szczecina goście. Trzeba tu być żeby faktycznie to coś poczuć.
Potem się ludzie uzależniają od tego miejsca. Z nami też tak było. A ludzie na Hubie przecudowni.
Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za pogodę:)!

rafus12
08-11-2012, 19:34
Panda, gratuluje i powodzenia :)
Dosc dlugo przygotowujesz sie teoretycznie, przebywasz na forum - tera zderzy sie to z praktyka. Ja sam po rozpoczeciu budowy przekonalem ze:
1) nie da rady kazdej pierdolki konsultowac na forum
2) na naszym forum jest duzo mitow i niepotrzebnych krokow - innymi slowy niektorzy forumowicze przesadzaja.

rafus

julo23
08-11-2012, 20:18
Podobno zima w tym roku ma być łagodna.
Ja czekam aż mi troche obeschnie na działce, bo potrzebuje jeszcze koparkę nająć.
Dwie rzeczy potrzebuje zrobić i po tym może już się zima zacząć ;)

Obsypać z jednej strony fundament, i poprawić studzienkę z wodą, bo jak mi bloczki betonowe przywozili to najechał i ją skrzywił.
No i straciła szczelność na łączeniu tych kielichów. Dostaje sie tam woda a tam jest licznik i musi być sucho :bash:
Może sie uda od razu doprowadzić ze studzienki wodę do domu, jak już ją odkopiemy.

No to tyle planów na ten rok.
Później zostaje zamówić okna i montaż zaraz jak mrozy puszczą.
Ps. zapomniałem cyknąć fotki z budowy :bash:

rafus12
09-11-2012, 10:16
Na działce może juz nie obeschnac jesli masz gline.

marynata
09-11-2012, 12:34
Glina szybko plastycznieje,ale też wystarczy trochę wiatru żeby szybko oddała z pierwszych warstw wodę.
Małą kopareczką się wjedzie.

09-11-2012, 15:40
U nas po wykopie też glina ale na szczęście pod gliną pokazał się ku naszemu zdziwieniu piasek także jest dobrze;)

Jutro przyjedzie grucha zaleje całe 14,5 m3 betonu b20 na fundament;) juhu juhu oby tylko nie została w tej mokrej glinie:(

Pytanko do doświadczonych, czy wam też koszta wychodzą większe niżeli założyliście;);););) Czy tylko ja nie umiem nic policzyć;)

plusfoto
09-11-2012, 15:47
Ni chodzi o to że nie umiesz liczyć tylko nie wszystko liczysz na początku a potem wychodzą dziwne dodatki o których to np. budowlaniec zapomniał powiedzieć. Teoretycznie wiesz że do fundamentów są potrzebne deski, stal, i beton a tu się okazuje że jeszcze trochę gwoździ by się przydało.

bury_kocur
09-11-2012, 16:13
Wychodzą, wychodzą większe - bo i liczy się tylko te większe wydatki, a tu zonk ;) Tak jak plusfoto pisze. Ale są też i miłe niespodzianki, jak się okazuje, że coś kosztowało mniej niż w założeniach :)

ewastudio1
09-11-2012, 17:46
Hej wszystkim wczoraj dostałam cennik kuchni Falcon są CUDNE ale ceny przerażające :jawdrop: tak bardzo pragne ją mieć ale czas pokaże czy będzie mnie na nią stać

autorus
09-11-2012, 18:30
powiedz coś więcej o tych cenach :)

ewastudio1
09-11-2012, 18:57
powiedz coś więcej o tych cenach :)

niewiem czy mogę tak publicznie;)

kupiecjudex
09-11-2012, 18:59
Wal śmiało!!!
Też na wiosnę mnie to czeka, więc okrutnie ciekaw jestem.

autorus
09-11-2012, 18:59
Bo widzisz zaintrygowały mnie te "ceny przerażające" Jak bardzo przerażające w skali od 1-10? ;)

ewastudio1
09-11-2012, 19:00
niewiem czy mogę tak publicznie;)

Ceny są rózne ale przykładowo...około 3.000€

ewastudio1
09-11-2012, 19:01
Bo widzisz zaintrygowały mnie te "ceny przerażające" Jak bardzo przerażające w skali od 1-10? ;)

Baardzo ;)

ewastudio1
09-11-2012, 19:03
Chodz wiem z własnego doswiadczenia że czasem warto kupić jedną a porządną rzecz np kuchnie w tym przypadku :yes::yes:

ewastudio1
09-11-2012, 19:06
Wal śmiało!!!
Też na wiosnę mnie to czeka, więc okrutnie ciekaw jestem.

Ja jeszcze mam troszke więcej czasu wiec może ogranicze drobne wydatki ha ha i uzbieram choc troche kasy na to cudeńko

kupiecjudex
09-11-2012, 19:14
Panda, gratuluje i powodzenia :)
Dosc dlugo przygotowujesz sie teoretycznie, przebywasz na forum - tera zderzy sie to z praktyka. Ja sam po rozpoczeciu budowy przekonalem ze:
1) nie da rady kazdej pierdolki konsultowac na forum
2) na naszym forum jest duzo mitow i niepotrzebnych krokow - innymi slowy niektorzy forumowicze przesadzaja.

rafus

W pełni się zgadzam. Są na tym forum różni "ortodoksi" od PC, wentylacji mechanicznej, odzysku ciepła. Ci z tych dziedzin są najgorsi :D
Są też inni ale mniejsza o to.
Generalnie forum sobie a budowa sobie. Nie można się dać zwariować, we wszystkim trzeba znaleźć jakiś złoty środek.
Są rzeczy bez których można się obejść, i za kilka lat jak szał ubowy, i kurz opadnie nikt nie będzie do tego przywiązywał większej wagi.
O rzekome oszczędności z niektórych rzekomych rozwiązań technicznych, które są bardzo lansowane na tym forum (moim zdnie dlatego że są akurat na topie, po prostu trendy) rozwiążania czy rzekome wyposarzenie bez ktorych nie można się obejść i rzekomo do tego obniżają koszty budowy i przynoszą dodatkowe zyski, są po prostu funta kłasków warte. Bo nigdy się nie zwrócą o ile wogóle można w ten sposób podchodzić do budowy domu jednorodzinnego, moim zdaniem z zasady nie jest to inwestycja przynosząca zysk w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Celowo nie wymieniam o jakie rzeczy mi chodzi coby się forumowi maniacy zaraz na mnie nie rzucili :D
Generalnie jak masz dobrą ekipę sprawdzoną i rzetelną to nie ma lipy.
A te wszystkie cuda za parę lat będą tylko żródłem kłopotów i kosztów.
Ja wychodzą z założemia że im mniej techniki i elektroniki w domu tym lepiej, po prostu jest mniej rzeczy serwisu, konserwacji i do popsucia.
Może jestem tradycjonalistą, a może jetem zacofany ale a co tam niech mnie zjedzą.... :D Na PC, reku, czy odzysk ciepła to mnie nikt nie namówi.
Ale jak zacząłem z tego forum korzytać to nie powiem uległem temu szałowi.
Na szczęście opamiętanie przyszło w porę.

autorus
09-11-2012, 19:17
podajcie jakiś link żeby było wiadomo o czym rozmawiamy :)

kupiecjudex
09-11-2012, 19:18
Ceny są rózne ale przykładowo...około 3.000euro
Koachana ale za co, za całe meble czy za jedną szafkę!;)

kupiecjudex
09-11-2012, 19:35
Podobno zima w tym roku ma być łagodna.
Ja czekam aż mi troche obeschnie na działce, bo potrzebuje jeszcze koparkę nająć.
Dwie rzeczy potrzebuje zrobić i po tym może już się zima zacząć ;)

Obsypać z jednej strony fundament, i poprawić studzienkę z wodą, bo jak mi bloczki betonowe przywozili to najechał i ją skrzywił.
No i straciła szczelność na łączeniu tych kielichów. Dostaje sie tam woda a tam jest licznik i musi być sucho :bash:
Może sie uda od razu doprowadzić ze studzienki wodę do domu, jak już ją odkopiemy.

No to tyle planów na ten rok.
Później zostaje zamówić okna i montaż zaraz jak mrozy puszczą.
Ps. zapomniałem cyknąć fotki z budowy :bash:

Twój post przypomnial mi moją sytuację z tej zimy. Była koncepcja co by w grudniu 2011 wylać ławy i wymórować fundamnety, w sumie to majster dał taką propozycję ale się bałem bo czasami zima w grudniu nieoczekiwanie przychodzi.
Koniec konców daliśmy sobie na wstrzymkanie, umówiliśmy się że zaczniemy na wiosnę, czyli może w marcu jak pogoda pozwoli.
Ale po sylwestrze jakoś mnie wzięło na tę budowę - bo w grudniu pogoda okrutnie ciepła była w sumie to byśmy cały dom postawili nie tylko fundamenty - ustaliliśmy z majstrem że poczekamy jeszcze ze dwa trzy tygodnie i jak pogoda się nie zmieni to zaczynamy. I co po 20 stycznia zima się zrobiła że cho cho. -30 i śniegi do końca lutego a prowizorkę robiłem 9 marca to jeszcze ziemia zmarźnięta była.
W sumie zaczęliśmy 23 marca, 23 kwienia stał cały budynek,- wniosek jet taki, o bym przyśpieszył zaczynajacąc jesienią czy zimą - nic tylko siwych włosów miałbym dużo więcej niż do tej pory, pewnych rzeczy nie przeskoczysz, nie ma się co śpieszyć.

kupiecjudex
09-11-2012, 19:42
Pytanko do doświadczonych, czy wam też koszta wychodzą większe niżeli założyliście;);););) Czy tylko ja nie umiem nic policzyć;)

Policz sobie koszty do sumy dodaj 50 % jest szansa że się zmieścisz. :yes:

Zawsze masz wydatki takich których nie przewidzisz, albo takich które ze względu na okoliczności ułatwiają lub przyśpieszają budowę jest to kwestia wyboru.

Ja na przyklad przeliczyłem się z ilością opspólki do zasypania fundamentów i nawiezieniem ziemi na działkę celem jej podniesienia i wyrownania. W sumie kosztowało mnie to 15 tys których nie przewidziałem, mimo że wiedzialem że mnie te prace czekają ale jak tu przewidzieć ilośćton czy wywrotek tej ziemi nie da rady, fakt że ja mam 250 m2 zabudowy a dzialkę podnosilem na powierzchni 2000 m2 w niektórych miejscach o 1m, są zatem pewne rzeczy nie przewidywalne, czy niezmierzalne, które trzeba zrobić i za które trzeba zapłacić dlatego najlepiej nie iść na styk z kosztorysem tylko mieć jakąś bezpieczną "poduszkę finansową".

gosia@
09-11-2012, 19:55
Hej wszystkim wczoraj dostałam cennik kuchni Falcon są CUDNE ale ceny przerażające :jawdrop: tak bardzo pragne ją mieć ale czas pokaże czy będzie mnie na nią stać
tez mam i tez się przymierzam:yes:

gosia@
09-11-2012, 19:56
Koachana ale za co, za całe meble czy za jedną szafkę!;)to jest kuchnia, czyli kuchenka z piekarnikiem. Kuchenka jest 6 palnikowa, z grillem i 2 piekarnikami

kupiecjudex
09-11-2012, 20:19
To się w między czasie doetukowalem z kuchni Falcon, no nie powiem fajne cacka.
Tylko do tego wszystkiego trzeba podejść racjonalistycznie (nie wiem czemu ale dziś jakiś wyjątkowo praktyczny i racjonalny jestem), pytanie jest takie czy te wszystkie bajery są nam potrzebne, owszem na początku każdy kto ogląda chalupę będzie się zachwycał woooouuu Falcon, ale za jakiś czas emocję i euforia budowlana opadnie i tak naprawdę będize wszysto jedno, byle wodę zagotować i obiad jakiś zrobić. Ja tak samo 6 lat emu do tematu podchodziłem, kuchnia na bajerze, zmywarka na bajerze i td., z większości funkcji jaki mi ten sprzęt daje nigdy nie korzystałem. Wię teraz pytam się sam siebie po co mi akurat takie cacko teraz.
Tyle filozopfii na dzisiaj.:D
Tylko jak by tak człowiek wszysto chciał mieć na bajerze, to się kurde nie da rady , no trzeba na czymś przyoszczędzić przy budowie....

kupiecjudex
09-11-2012, 20:20
podajcie jakiś link żeby było wiadomo o czym rozmawiamy :)

Kuchnie Falcon\:
http://www.kuchniefalcon.pl/home,1.html

ewastudio1
09-11-2012, 20:23
Koachana ale za co, za całe meble czy za jedną szafkę!;)

Chodzi o kuchnie np...piekarnik elektryczny płyta indukcyjna ,piekarnik elektryczny płyta gazowa ;)

ewastudio1
09-11-2012, 20:24
Kuchnie Falcon\:
http://www.kuchniefalcon.pl/home,1.html

Dzięki bo nie mogłam wytłumaczyć ha ha cięszko mi to szło może to już ta godzina pózna

gosia@
09-11-2012, 20:25
To się w między czasie doetukowalem z kuchni Falcon, no nie powiem fajne cacka.
Tylko do tego wszystkiego trzeba podejść racjonalistycznie (nie wiem czemu ale dziś jakiś wyjątkowo praktyczny i racjonalny jestem), pytanie jest takie czy te wszystkie bajery są nam potrzebne, owszem na początku każdy kto ogląda chalupę będzie się zachwycał woooouuu Falcon, ale za jakiś czas emocję i euforia budowlana opadnie i tak naprawdę będize wszysto jedno, byle wodę zagotować i obiad jakiś zrobić. Ja tak samo 6 lat emu do tematu podchodziłem, kuchnia na bajerze, zmywarka na bajerze i td., z większości funkcji jaki mi ten sprzęt daje nigdy nie korzystałem. Wię teraz pytam się sam siebie po co mi akurat takie cacko teraz.
Tyle filozopfii na dzisiaj.:D
Tylko jak by tak człowiek wszysto chciał mieć na bajerze, to się kurde nie da rady , no trzeba na czymś przyoszczędzić przy budowie....Ja będę:-) mam 5 osobową rodzinę. Lubię gotować, dla mnie 4 palniki to za mało. W sumie jeden piekarnik też. Jak policzę oddzielny zakup 2 piekarnikow, płyty 6 palnikowej i grilla, to juz nie ma takiej masakry. Jedyna rzecz która mnie wkurza, to niska temp. Wypasiony piekarnik a ma tylko 220 stopni

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

ewastudio1
09-11-2012, 20:29
To się w między czasie doetukowalem z kuchni Falcon, no nie powiem fajne cacka.
Tylko do tego wszystkiego trzeba podejść racjonalistycznie (nie wiem czemu ale dziś jakiś wyjątkowo praktyczny i racjonalny jestem), pytanie jest takie czy te wszystkie bajery są nam potrzebne, owszem na początku każdy kto ogląda chalupę będzie się zachwycał woooouuu Falcon, ale za jakiś czas emocję i euforia budowlana opadnie i tak naprawdę będize wszysto jedno, byle wodę zagotować i obiad jakiś zrobić. Ja tak samo 6 lat emu do tematu podchodziłem, kuchnia na bajerze, zmywarka na bajerze i td., z większości funkcji jaki mi ten sprzęt daje nigdy nie korzystałem. Wię teraz pytam się sam siebie po co mi akurat takie cacko teraz.
Tyle filozopfii na dzisiaj.:D
Tylko jak by tak człowiek wszysto chciał mieć na bajerze, to się kurde nie da rady , no trzeba na czymś przyoszczędzić przy budowie....

Fajnie było by gotować na tej kuchni może lepiej obiadki by smakowały żarcik( i tak pysznie gotuje ) a co do gości to wcale bym nie chciała żeby robiono łał a potem za plecami bla bla bla jakie cacka ma

ewastudio1
09-11-2012, 20:32
tez mam i tez się przymierzam:yes:

podobają mi się takie klimaty szafki znaczy kuchnia powinna byc też w tym klimacie żeby wszystko ze sobą grało

ziuta62
10-11-2012, 10:10
Fajne te kuchnie i bardzo popularne w UK. Ja tez lubie takie klimaty, ale zdecydowalismy się na kuchnię kaflową. Tam będzie piekarnik na chleb, drugi na ciasta itp, płyta do gotowania i w trzeciej części indukcja i piekarnik elektryczny. Forest będzie nam robił. Jeszcze do kompletu robi też murowane okapy nad wszystkim z belką drewnianą. No, ale my chaktę wybudowaliśmy, a nie domek. To i klimaty inne.

julo23
10-11-2012, 10:12
Glina szybko plastycznieje,ale też wystarczy trochę wiatru żeby szybko oddała z pierwszych warstw wodę.
Małą kopareczką się wjedzie.


No właśnie mam gline. Masz rację, wiatr jest najlpeszy, bo jak owieje ją to oddaje wodę.
Czekam jak na zbawienie żeby to móc już zakopać przed zimą...

A wracając do tematu kosztów.
Ja na przykład przeliczyłem się z kosztami dachu.
Liczyłem:
- dachówkę co mi gościu ze składu wycenił na 20tys,
- drzewo na więźbę - 15tys,
- robocizna za więźbę 7tys,
- robocizna dekarza 15tys,

A doszły jeszcze koszty okien dachowych - 6 tys, obróbka kominów - materiał i robocizna, no i dodatki wykonczeniowe do dachówki - i tu wyszło ok 11tys. Do tego jakieś tam łaty trzeba było dobrać - kilkaset złotych. I wyszło 80 tysięcy. A nie 60.
Nigdy nie przewidzisz wszystkiego.
Ps. dach 300metów.

gosia@
10-11-2012, 10:52
Fajne te kuchnie i bardzo popularne w UK. Ja tez lubie takie klimaty, ale zdecydowalismy się na kuchnię kaflową. Tam będzie piekarnik na chleb, drugi na ciasta itp, płyta do gotowania i w trzeciej części indukcja i piekarnik elektryczny. Forest będzie nam robił. Jeszcze do kompletu robi też murowane okapy nad wszystkim z belką drewnianą. No, ale my chaktę wybudowaliśmy, a nie domek. To i klimaty inne.
Ale pieknie bedziesz miała, taka kuchnia to marzenie mojego męża. No ale trzeba mieć charakterystyczny wystroj zeby pasowało

R&K
10-11-2012, 11:40
W pełni się zgadzam. Są na tym forum różni "ortodoksi" od PC, wentylacji mechanicznej, odzysku ciepła. Ci z tych dziedzin są najgorsi :D
Są też inni ale mniejsza o to.
Generalnie forum sobie a budowa sobie. Nie można się dać zwariować, we wszystkim trzeba znaleźć jakiś złoty środek.
Są rzeczy bez których można się obejść, i za kilka lat jak szał ubowy, i kurz opadnie nikt nie będzie do tego przywiązywał większej wagi.
O rzekome oszczędności z niektórych rzekomych rozwiązań technicznych, które są bardzo lansowane na tym forum (moim zdnie dlatego że są akurat na topie, po prostu trendy) rozwiążania czy rzekome wyposarzenie bez ktorych nie można się obejść i rzekomo do tego obniżają koszty budowy i przynoszą dodatkowe zyski, są po prostu funta kłasków warte. Bo nigdy się nie zwrócą o ile wogóle można w ten sposób podchodzić do budowy domu jednorodzinnego, moim zdaniem z zasady nie jest to inwestycja przynosząca zysk w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Celowo nie wymieniam o jakie rzeczy mi chodzi coby się forumowi maniacy zaraz na mnie nie rzucili :D
Generalnie jak masz dobrą ekipę sprawdzoną i rzetelną to nie ma lipy.
A te wszystkie cuda za parę lat będą tylko żródłem kłopotów i kosztów.
Ja wychodzą z założemia że im mniej techniki i elektroniki w domu tym lepiej, po prostu jest mniej rzeczy serwisu, konserwacji i do popsucia.
Może jestem tradycjonalistą, a może jetem zacofany ale a co tam niech mnie zjedzą.... :D Na PC, reku, czy odzysk ciepła to mnie nikt nie namówi.
Ale jak zacząłem z tego forum korzytać to nie powiem uległem temu szałowi.
Na szczęście opamiętanie przyszło w porę.

właśnie się dowiedziałem że jestem "tym najgorszym" ciekawe tylko czemu nasz DB bije rekordy popularności i dorównuje statystykami innym watkom tematycznym ... chyba jednak jest więcej osób które interesują takie rozwiązania
TY wolisz budować tak jak rodzice, jak wujek, jak sąsiad , mają i im się sprawdziło to TY też tak masz ...
mówisz o ograniczeniu kosztów i elektroniki ? a jak wygląda Twoja kotłownia ? może wrzucisz nam tu fotkę ? pokażesz kosztorys ? ja nie mam kotłowni, nie mam kominów nie mam co serwisować ... a TY ???

mówisz o zdrowym podejściu do budowania ? kto dziś buduje takie duże domy ?? 250 m2 zabudowy ?? ciekawe ile masz użytkowej

ehhh .... szkoda gadać

ziuta62
10-11-2012, 12:45
Wtrącę się choć zrobiłam sobie kilkumiesięczną przerwę z muratorem. To nie chodzi o to żeby budowac jak wujek, babka czy ktokolwiek. Ja wietrze dom 365 dni w roku. lubie zapach świeżego powietrza. Uwielbiam zapach mroznego powietrza. Uwielbiam słuchac deszczu i wiatru. Duszę się na samą myśl o zamknietym oknie.Mój dom to nie biuro na 27 piętrze.
Mam inne priorytety. Jak zabraknie prądu ja muszę funkcjonować. Tzn bedzie kuchnia kaflowa i kominek z rozprowadzeniem ciepła. I to jest dla mnie najwazniejsze. I bez tego dla mnie dom nie jest domem. Tysiące domów obywa się bez tych nowych technologii i tysiące się bez nich nadal buduje. I to nie z niewiedzy, ale z wyboru. To, że tylko znikoma ilość rejestruje się na forum nie świadczy o tym, że to co nowe jest wyznacznikiem. Bo można miec dom z tradycyjnymi rozwiązaniami wybudowany dobrze. Mozna stary dom zmodernizowac na tyle by był bardziej energooszczędny.
Uzaleznianie się od elektroniki napędzanej prądem i nie zostawianie sobie innego wyjścia jest dla mnie nieuzasadnione.
Właśnie ja nie buduję jak ktoś tam mi namotał na forum. Z muratorem jestem od kilkunastu lat. i dlatego, że korzystam z własnego doświadczenia i własnego rozumu podjęłam takie decyzje , a nie inne. Jakie ma to znaczenie czy ktos bierze przykład z ciotki czy małpuje od forumowego pana x?
Moja ciotka jest np architektem. I nie wchodzi na forum muratora.Tak na marginesie.
Pozdrawiam

kupiecjudex
10-11-2012, 12:50
właśnie się dowiedziałem że jestem "tym najgorszym" ciekawe tylko czemu nasz DB bije rekordy popularności i dorównuje statystykami innym watkom tematycznym ... chyba jednak jest więcej osób które interesują takie rozwiązania
TY wolisz budować tak jak rodzice, jak wujek, jak sąsiad , mają i im się sprawdziło to TY też tak masz ...
mówisz o ograniczeniu kosztów i elektroniki ? a jak wygląda Twoja kotłownia ? może wrzucisz nam tu fotkę ? pokażesz kosztorys ? ja nie mam kotłowni, nie mam kominów nie mam co serwisować ... a TY ???

mówisz o zdrowym podejściu do budowania ? kto dziś buduje takie duże domy ?? 250 m2 zabudowy ?? ciekawe ile masz użytkowej

ehhh .... szkoda gadać

Uderz w stół a nożyce się odezwą! :D
Nie bierz tak do siebie. Są gorsi.
Jak się wybudujesz to euforia przejdzie i będzie dobrze zobaczysz.
Jak nie masz kotłowni i nie masz czego serwisować????
Jak dobrze pamiętam to chyba chcesz prądem się ogrzewać?
Zobaczysz że tak słodko nie jest, no ale każdy musi się na własnej skórze przekonać.
Ja nie pisałem że buduję tak jak rodzice czy dziadki to nadinterpretacja.
Pozdrawiam Cię serdecznie:bye:

kupiecjudex
10-11-2012, 12:56
Bo statystycznie rzadko kto buduje tak jak siępisze na tym forum. Są tacy zapaleńcy ale to wyjątki.
Zresztą niektórzy tu piszą aby się pochwalić i nic po za tym, a wcale swoich twierdzeń nie wcielają w życie.
Masz rację przy budowie przede wszystkim trzeba używać rozumu.

gosia@
10-11-2012, 13:01
Kto buduje domy 250m2:D ja, a co? 6 lat temu wybudowałam dom zgodnie z wytycznymi muratora. Chłonęlam wiedzę jak gąbka i co? dom może był i dobry dla zwolennikow minimalizmu przestrzennego, dla mnie był zwyczajnie za maly. Naczytałam się jak to ludzie przesadzaja z salonami. Swoj zaplanowałam 25m2 otwarta przestrzen. Salon nie tylko byl za mały dla nas, ale największym problemem przy sprzedazy był własnie on. LUdziom dom się podobał, doceniali wnętrze, ogród, ale nie chcieli domu z małym salonem.

Teraz buduje 2 dom, nie ma szału, pokoje dzieci po 12m2, ale mam jadalnię, kuchnię większą i większy salon. PLus pokoj dla gosci, dla dzieci i wyszło mi 230m2 bez garazu, to jest dla mnie optymalna wielkosc. PLus ja buduje w bdb dzielnicy, domu kupuja tutaj ludzie z dochodami powyżej średniej. Bralam pod uwagę że kiedyś nikt mi nie kupi domu 170m2, bo będzie zwyczajnie za mały. Nie można patrzec tylko przez swój pryzmat. Ludzie mają rózne potrzeby i oczekiwania. Szyja domy na miarę. Nie ma reguły, buduj mały i koniec. odnośnie rozwiązan technicznych R&K przekonał mnie do WM, ale pompa do mnie nie przemawia, solary też nie. Kominek mam miec z żywym ogniem, okna będę miała otwarte. Uważam że cały czas trzeba potrafić zachowac dystans do tego co sie czyta i skonfrontować z własnymi potrzebami i oczekiwaniami

R&K
10-11-2012, 13:27
zaglądam do tego wątku z czystej ciekawości i z chęci pomocy - jak widać co niektórzy potrafią to docenić
każdy ma swój rozum i buduje ja chce

swój dom już wybudowałem - mieszkam i jestem zadowolony - 2x gdybym budował wybudowałbym bardzo podobnie

moja żona też dusiła się na samą myśl - odkąd się wprowadziliśmy ani razu jeszcze okien nie otworzyła - ostatnio o tym rozmawialiśmy

a statystycznie to chyba 70-80% domow powstaje wg tradycyjnych rozwiazan z niewielkimi dodatkami czegoś nowego - czyli proces jest bardzo powolny , tradycjonalizm wygrywa i nie chodzi oto by bezmysnie lykac wszelkie nowinki i byudowac w sposob przemyslany - jesli budujecie z pelna swiadomoscia wszelkich za i przeciw to chwała za to

gosia@
10-11-2012, 13:28
R&K ale ja bede miala WM przy ktorej okna bede mogła sobie otwierac do woli:-)

R&K
10-11-2012, 13:45
u mnie tez sie otwieraja do woli ... kto mowi ze nie moga sie otwierac - zrobiłe takie bo zona chciala
i co ??

i ani razu jeszcze nie otworzyła :D

ziuta62
10-11-2012, 13:47
R&K ty pomagasz ludziom jak najbardziej Widzisz Gosi pomogłeś. Nie wszyscy tego typu pomocy po prostu oczekują. Mi pomagają ci, którzy budują takimi technologiami jak ja. I jest tu miejsce dla wszystkich. No, a ztymi procentami to się nie zgodzę jak również z tym, że proces jest powolny. Wszystko toczy się swoim torem. Obok siebie i dobrze by było żebyś to tylko miał na uwadzę. Nic niczego nie wyprze bo nie ma takiej mozliwości. Nie wyparło w UK na przykład gdzie jest tylko kilkanascie domów pasywnych i nie wyparło w Szwajcarii, Norwegii czy gdzie indziej. Przemysł kominkowy kwitnie jak chyba nigdy dotąd,. a zawód zduna wrócił do łask i ma się coraz lepiej. Ja nie mam żle, ty nie masz żle. Mamy po swojemu. W takich czasach żyjemy, że mamy większy wybór i co najważniejsze swiadomość tego jakie będą konsekwencje naszych wyborów. Widziałeś zdjęcia mojej chatki? Wobrażasz sobie zamknięty balkon i okna w takim miejscu? Nie mówię o braku powietrza , ale o zapachu powietrza, deszczu, śniegu. Każdy z nas spełnia marzenia. I niech tak zostanie.Pozdrawiam Cię i nie myśl, że nie zaglądam do pasywniaków i im nie kibicuję.

10-11-2012, 14:32
147051

Tak dzisiaj działaliśmy

My też mamy domek 220 m2 pow. całkowitej ale tylko dlatego, że w domku na dole będzie osobne mieszkanko dla rodziców, Druga połowa domu nasza oraz cała góra. Budujemy całkiem tradycyjnie, nawet nie będziemy mieli kominka w salonie :( Piec na ekogroszek i wszystko inne.
Drzwi wew. kupimy z marketu a okien nie zamówimy za 50 tyś. I na pewno też będziemy mieli ładnie czysto i schludnie;)

ewastudio1
10-11-2012, 18:19
Każdy z nas ma inny gust i inne podejście do tematu BUDOWA .Jedni patrzą na wygode, inni na funkcjonalność a jeszcze inni na estetyczną strone, a mądrośc budowania jest w tym żeby budować z głową i warto słuchać osób które mają cos do powiedzenia . Osobiscie( zanim sie zalogowałam już wiem że warto było;)) dość długo czytałam wpisy i wiele się nauczyłam chodz wiem że napewno popełnie błędy zresztą jak każdy ale nikt nie jest nieomylny...

Żyra
10-11-2012, 19:05
Ja rozpoczynam budowę ale wiosną przyszłego roku. :) Już się nie mogę doczekać!

10-11-2012, 19:15
Ja rozpoczynam budowę ale wiosną przyszłego roku. :) Już się nie mogę doczekać!



też mieliśmy takie plany, a tu dziś już ławy mamy zalane ;)

R&K
10-11-2012, 19:38
Ewo - świete słowa - też mamy kilka wpadek na koncie , kilka rzeczy byłoby zmienionych
ale ogólna koncepcja domu nie zmieniła by się

PS. poprzedni awatar była ... ;) :P

ewastudio1
10-11-2012, 19:40
Ewo - świete słowa - też mamy kilka wpadek na koncie , kilka rzeczy byłoby zmienionych
ale ogólna koncepcja domu nie zmieniła by się

PS. poprzedni awatar była ... ;) :P

dokończ bo nie wiem ...;)jaki był?

ewastudio1
10-11-2012, 19:50
Jutro jadę do rzyczliwych ludzi porozmawiać o pompie ciepła mam nadzieję że więcej będzie plusów niż minusów bo szczerze powiem mamy ją w planach i wszystko przemawia na korzyśc

bluenet
10-11-2012, 19:54
a mądrośc budowania jest w tym żeby budować z głową

gdy rozum śpi budzą się demony...

ewastudio1
10-11-2012, 19:56
gdy rozum śpi budzą się demony...

...I często nie dadza się odgonić

R&K
10-11-2012, 20:59
dokończ bo nie wiem ...;)jaki był?

hmmm

wyróżniający się ;)

ewastudio1
10-11-2012, 21:34
[QUOTE=R&K;5620944]hmmm

wyróżniający się ;)[/Q Co do tego to nie ma wątpliwości ;))

bluenet
10-11-2012, 21:34
też mieliśmy takie plany, a tu dziś już ławy mamy zalane ;)

a u mnie w środę kończą "zero"

ewastudio1
10-11-2012, 21:36
Pusto tutaj dziś troszkę chyba nasi bawią sie na jakiejś domówce ha ;)też bym się pobawiła

bluenet
10-11-2012, 21:38
Pusto tutaj dziś troszkę chyba nasi bawią sie na jakiejś domówce ha ;)też bym się pobawiła

na co czekasz?

ewastudio1
10-11-2012, 22:08
na co czekasz?

nikt mnie nie zaprosił;(

bluenet
10-11-2012, 22:29
nikt mnie nie zaprosił;(

mam wolne miejsce na walkę Kliczko - Wach, wchodzisz?

gumis107
10-11-2012, 23:27
Arturo ,wszysko pieknie ladnie tylko takich co sobie wszystko wyliczyli jest na kopy i czesto szybko zmieniali sposob ogrzewania .Obok mojego domu w miescie mam sasiada ktory juz 3 razy w ciagu nastu lat go zmienial ,bo drastycznie zmienily sie ceny niektorych nosnikow enregi.Zeby nie byc goloslowym ok 20 lat temu 1kwh kosztowala ok 1 grosz dzis ok 50 ,wiec ciezko w takiej sytuacji powaznie brac jakies wyliczenia od uwage , bo jakby w takiem tempiie energia elektryczna miala drozec to za 20 lat kwh kosztowalby ok 25zl i ogolnie warto brac pod uwage rozne sposoby ogrzewania ,tym bardziej iz moze nas np; czekac blackout ,wiec ogolnie warto dywersyfikowac metody ogrzewania domu

ewastudio1
10-11-2012, 23:36
mam wolne miejsce na walkę Kliczko - Wach, wchodzisz?

jasne;)ale nie znam adresu aha który to kanał polsat, tvn ?

bluenet
10-11-2012, 23:44
jasne;)ale nie znam adresu aha który to kanał polsat, tvn ?

rtl

ewastudio1
10-11-2012, 23:47
[QUOTE=Arturo72;5621170]Czyżby zazdrość wychodziła z niektórych inwestorów,że inni a nie oni mają pojęcie o budowie "dobrego" domu ?
Wg mnie faktycznie,budujesz jak dziadki czy rodzice,dla których ważne było posiadać tylko własny dach nad głową a o komforcie mieszkania nikt,nigdzie u nikogo nie słyszał ;)

Widocznie nie rozumujesz zagadnienia komfortu użytkowania domu ponieważ WM to nie jest głównie odzysk ciepła,to komfort świeżego powietrza zawsze a nie tylko w momecie otworzenia okien.PC czy grzanie prądem to nie jest moda,to komfort nie machania łopatą i nie dźwigania ton węgla.
Dobre ocieplenie domu to nie jest kaprys,to chęć płacenia niskich rachunków teraz i przyszłości,gdyż cena czynników grzewczych będzie zapewne rosła a nie taniała,to inwestycja w przyszłość a nie trend na forum.
Tego nie rozumiesz,podobnie jak moi sąsiedzi,zaawansowani wiekiem,którzy wybałuszali oczy jak budowałem,byli w szoku,że mając wegiel obok siebie,za sobą i na przeciwko siebie chcę grzać "drogim prądem" ;)
I żeby nie bylo,że idę za głosem stada,na grzanie prądem zdecydowałem się w 2009 r czyli ładnych parę lat temu,wszystko przemyślone i przeliczone ;)[

ewastudio1
10-11-2012, 23:50
[QUOTE=Arturo72;5621170]Czyżby zazdrość wychodziła z niektórych inwestorów,że inni a nie oni mają pojęcie o budowie "dobrego" domu ?
Wg mnie faktycznie,budujesz jak dziadki czy rodzice,dla których ważne było posiadać tylko własny dach nad głową a o komforcie mieszkania nikt,nigdzie u nikogo nie słyszał ;)

Widocznie nie rozumujesz zagadnienia komfortu użytkowania domu ponieważ WM to nie jest głównie odzysk ciepła,to komfort świeżego powietrza zawsze a nie tylko w momecie otworzenia okien.PC czy grzanie prądem to nie jest moda,to komfort nie machania łopatą i nie dźwigania ton węgla.
Dobre ocieplenie domu to nie jest kaprys,to chęć płacenia niskich rachunków teraz i przyszłości,gdyż cena czynników grzewczych będzie zapewne rosła a nie taniała,to inwestycja w przyszłość a nie trend na forum.
Tego nie rozumiesz,podobnie jak moi sąsiedzi,zaawansowani wiekiem,którzy wybałuszali oczy jak budowałem,byli w szoku,że mając wegiel obok siebie,za sobą i na przeciwko siebie chcę grzać "drogim prądem" ;)
I żeby nie bylo,że idę za głosem stada,na grzanie prądem zdecydowałem się w 2009 r czyli ładnych parę lat temu,wszystko przemyślone i przeliczone ;)[

sorki chciałam tylko coś wpisać a skopiowałam do siebie ale będe miała to wybaczone...?

ewastudio1
10-11-2012, 23:52
to przez tą pózną godzine

Danonki
11-11-2012, 01:45
a my od 26 października już mieszkam w naszej Pchełce :)
ale nadal powoli się wykańczamy.
Dom mamy tradycyjny, ale dobrze ocieplony i z kratkami wentylacyjnymi praktycznie w każdym pomieszczeniu.

z niecierpliwością czekam aż większość będzie już pisała o rzeczach związanych z wykańczaniem domu ;)

kupiecjudex
11-11-2012, 11:42
Łooooomatkooooooo ..... Sylwester chyba Ci się komputer ciaciął :D

Miałeś na myśli ekonomiczne czy ekologiczne jeśli to pierwsze to ... :bye:

gosia@
11-11-2012, 11:51
a my od 26 października już mieszkam w naszej Pchełce :)
ale nadal powoli się wykańczamy.
Dom mamy tradycyjny, ale dobrze ocieplony i z kratkami wentylacyjnymi praktycznie w każdym pomieszczeniu.

z niecierpliwością czekam aż większość będzie już pisała o rzeczach związanych z wykańczaniem domu ;)Zazdroszcze Wam bardzo:-) przede mna długa droga, mam wrazenie ze nigdy sie nie skonczy

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

rafus12
11-11-2012, 12:55
Potwiedzam, najgorsza jest ta zmiana avatara Ewy;(

rafus12
11-11-2012, 13:03
Gosiu, a ty na jakim etapie? Dziennik widze zapuszczony tak jak moj;)
Mi w srodw wstawiaja okna, drzwi, brame no i podlaczaja alarm.

ewastudio1
11-11-2012, 13:06
Potwiedzam, najgorsza jest ta zmiana avatara Ewy;(

no co wy ;)

ewastudio1
11-11-2012, 13:08
Czego się nie robi dla przyjaciół bo chyba mogę Was tak nazwać ?:p

gosia@
11-11-2012, 13:28
Gosiu, a ty na jakim etapie? Dziennik widze zapuszczony tak jak moj;)
Mi w srodw wstawiaja okna, drzwi, brame no i podlaczaja alarm.
ja wiszę sobie w prózni, bo albo działam dalej, jak dostaniemy teraz kredyt, albo dopiero na wiosnę. Jestem na etapie dachu, tzn w środe mi kładą dachówkę. Inna sprawa że mam wyjatkowy etap zniechęcenia budową. Zaliczyłam nadproża o 10 cm nizej, żle wymurowana ścianę i zle postawiony komin;-) na budowie jestem codzinnie, mam dobrego kierownika i co, nico, tak się zdarza. Tak że dochodze do etapu że jak bank który btw ma chore podejście do działalnosci gospodarczej powie ze nie teraz, to chyba odtchnę z ulgą i zrobię sobie wakacje budowlane

OOOO, Ewa zadek znowu dała, też mi brakowało;-)
http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

gosia@
11-11-2012, 13:36
Gosiu, a ty na jakim etapie? Dziennik widze zapuszczony tak jak moj;)
Mi w srodw wstawiaja okna, drzwi, brame no i podlaczaja alarm.Wstawiasz juz docelowe drzwi? bramę? nie boisz sie ze Ci zniszczą????

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

plusfoto
11-11-2012, 15:29
Nareszcie ewa jest ewą

bluenet
11-11-2012, 16:34
Nareszcie ewa jest ewą

dobre...;)

Danonki
11-11-2012, 16:36
no a ja wiem już, że Ewa to Ewa, bo nick średnio pamiętałam (mam w tym zakresie słabą pamięć), a pupę bardzo dobrze :D więc nawet nie wiedziałam o kogo chodzi, a teraz wszystko jasne :) Ewa, nie zmieniaj juz ava, bo to Twój tak jakby... znak rozpoznawczy :D

ewastudio1
11-11-2012, 17:06
no a ja wiem już, że Ewa to Ewa, bo nick średnio pamiętałam (mam w tym zakresie słabą pamięć), a pupę bardzo dobrze :D więc nawet nie wiedziałam o kogo chodzi, a teraz wszystko jasne :) Ewa, nie zmieniaj juz ava, bo to Twój tak jakby... znak rozpoznawczy :D

Zrobiło mi się GORĄCO nie wiem dlaczego ha ha aż mam wypieki ;)

ewastudio1
11-11-2012, 17:07
no a ja wiem już, że Ewa to Ewa, bo nick średnio pamiętałam (mam w tym zakresie słabą pamięć), a pupę bardzo dobrze :D więc nawet nie wiedziałam o kogo chodzi, a teraz wszystko jasne :) Ewa, nie zmieniaj juz ava, bo to Twój tak jakby... znak rozpoznawczy :D

Miło mi że zapadłam w pamięci a raczej ten tyłeczek ;)

rafus12
11-11-2012, 17:30
Dzwi wejsciowe i ogrodowe beda tymczasowe, uklon od firmy montujacej. Brama garazowa docelowa mam nadzieje ze nie zniszcza. Nie zniechecaj sie wpadki beda, mysmy np za pozno zajarzyli ze salon jest niedoswietlony. A wakacje tez mozesz zrobic, ja tez po oknach czekam do wiosny.

rafus12
11-11-2012, 17:33
Ewa przylaczam sie do podziekowan za przywrocenie avatara:-)

ewastudio1
11-11-2012, 17:39
Wiecie co ja myślę o ogrodzeniu chciałabym żeby było zabudowane przez które nie będzie widać wiele ...widziałam kilka ale najbardziej podoba mi się właśnie takie betonowe z kolorem elewacji na sobie co o tym sądzicie znalazłam u kogoś z nas takie ładniutkie ale teraz już nie wiem do kogo należało w kolorze zielonym oczywiście ono ma przęsła kute też

ewastudio1
11-11-2012, 17:40
Ewa przylaczam sie do podziekowan za przywrocenie avatara:-)

Niema sprawy ;)

nita83
11-11-2012, 18:13
tez bym chciała całe ogrodzenie, jednak u nas plan przestrzennego zagospodarowania zakazuje, cóż będę bratać sie z sąsiadami i ekipami budujacymi domy :)

ewastudio1
11-11-2012, 18:44
Kiedy musze zgłosic prace przy ogrodzeniu

rafus12
11-11-2012, 20:15
A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.
Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.
Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?
Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

ewastudio1
11-11-2012, 20:34
A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.
Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.
Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?
Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

ja robiłam wizualizacje domu z zewnątrz i średnio mi się podobała tak jakby była nie dokończona i brak efektu a jeśli chodzi o środek to trzeba wziąć odpowiednią osobę która ma doświadczenie i sama coś zaproponuje a nie taką której to my mamy podpowiadać tak było u mnie efekt jest wtedy do ....

ewastudio1
11-11-2012, 20:36
czy orientujecie sie w kosztach projektów wnętrz

ewastudio1
11-11-2012, 20:37
A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.
Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.
Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?
Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:o

Chyba tylko wystarczy zgłosić ale muszę projekty wjazdu zrobić wcześniej

R&K
11-11-2012, 20:44
czy orientujecie sie w kosztach projektów wnętrz

od ok50 do 150 zł za 1m2

ewastudio1
11-11-2012, 20:47
od ok50 do 150 zł za 1m2

Troszkę drogo ale może czasem warto skorzystać

R&K
11-11-2012, 20:50
nam jedynie w cenie płytek projektantka w sklepie zrobiła projekt WC - a raczej wizualizację naszego już określonego w głowie projektu
reszta we własnym zakresie a raczej głowie

ewastudio1
11-11-2012, 20:57
nam jedynie w cenie płytek projektantka w sklepie zrobiła projekt WC - a raczej wizualizację naszego już określonego w głowie projektu
reszta we własnym zakresie a raczej głowie

troche wyobrazni i damy rade przeciesz to sama przyjemnosc biegać i kupowac a potem odmieniać gdy okaże sie że kupiliśmy coś niewłaściwego

kupiecjudex
11-11-2012, 20:59
czy orientujecie sie w kosztach projektów wnętrz

U nas babka za konsultację na budowie, w sumie dwie wizyty wzięła 500 zł. Pogadały z żoną co i jak, mieliśmy już jakieś własne wyobrażenia co do wykończeniówki więc konsultowaliśmy to , powiedziała co jest ok a co nie i dlaczegozrobiła projekt kuchi, dała kilka propozycji które być może się przyjmą w salonie. To w tej cenie.
za zrobienie domu od a do z 100 zł m2.
Wyszlo na to że ta moja małża wcale taka głupia nie jest ;) wiele żeczy dobrze wymyśliła więc dalej jedziemy bez projektanta, no chyba że ogród, ale to jeszcze trochę.

ewastudio1
11-11-2012, 20:59
nam jedynie w cenie płytek projektantka w sklepie zrobiła projekt WC - a raczej wizualizację naszego już określonego w głowie projektu
reszta we własnym zakresie a raczej głowie

możesz mi napisać jaki masz dach zaglądałam tyle razy ale nie doczytałam ... a jest naprawde piękny wogóle domek jest cudny bardzo gustowny i ze smakiem

rafus12
11-11-2012, 21:04
Ja dostalem wycene wstepna od pani architekt znaleziona na forum muratora: 75-90 zl/m2 dla stylu klasycznego/nowoczesnego. Dla bardziej wyrafinowanych drozej. Przy zalozeniu ze cena jest za p/ uzytkowa to dla mojego domku 157m2 koszt projektu wyniesie ok 14 tys zl. Sporo zwlaszcza ze scianki dzialowe juz sa, elektryka sie robi a ustawienie w pomieszczeniach jak salon jest gotowe. Glownie chodzi mi o lazienki, kuchnie.

ewastudio1
11-11-2012, 21:04
U nas babka za konsultację na budowie, w sumie dwie wizyty wzięła 500 zł. Pogadały z żoną co i jak, mieliśmy już jakieś własne wyobrażenia co do wykończeniówki więc konsultowaliśmy to , powiedziała co jest ok a co nie i dlaczegozrobiła projekt kuchi, dała kilka propozycji które być może się przyjmą w salonie. To w tej cenie.
za zrobienie domu od a do z 100 zł m2.
Wyszlo na to że ta moja małża wcale taka głupia nie jest ;) wiele żeczy dobrze wymyśliła więc dalej jedziemy bez projektanta, no chyba że ogród, ale to jeszcze trochę.

Wszystkie KOBIETY są mądre ale przeciesz wy na to nie wpadniecie dopuki wam ktoś takiej myśli nie podsunie ....:P

ewastudio1
11-11-2012, 21:13
Podobają mi się jasne wnętrza i duże przestrzenie meble francuskie ale nie zrobiłabym całego wnetrza w takim stylu tylko małe akcenty

Danonki
12-11-2012, 01:03
to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :P).

ewastudio1
12-11-2012, 08:26
to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :P).

Każdy kto buduje domek wkłada swoje serduszko a to czy nie ma listwy czy pięknej zasłony czy jeszcze coś to wszystko jest nieważne najważniejsze żeby dom miał Dusze a resztę w miare możliwości i zdrowia mozna dokończyć także Danonki głowa wysoko do góry ale nie odrazu( w chmury) i trzymamy kciuki ;)

R&K
12-11-2012, 08:45
możesz mi napisać jaki masz dach zaglądałam tyle razy ale nie doczytałam ... a jest naprawde piękny wogóle domek jest cudny bardzo gustowny i ze smakiem

chodzi CI o pokrycie? Dachówka Roben Monza Antracyt - powód kasa - jedna z najtańszych


to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. .......Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac.

tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

heine84
12-11-2012, 09:43
:sick:

sskiba
12-11-2012, 10:02
to my nie mamy tak ladnie jak R&K. Moze gdybysmy od razu poddasze wykanczali to byloby inaczej. Moze gdyby bylo wiecej kaski. W planach tez mamy m.in. podwieszane sufity, aby salon byl salonem a nie nasza sypialnia jak jest teraz. Chcemy pare rzeczy z czasem pozmieniac, dokupic. Teraz weszlismy w zasadzie ze starymi naszymi meblami. Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac. W kazdym razie jestem zadowolona, fajnie mieszka sie w swoim domu nawet takim niedokonczonym, nieodpicowanym. Poza tym i tak wszystko mi sie podoba tylko brak tych dopieszczen (np jeszcze listew przypodlogowych nie mamy :P).

Listwy ... to zupełny pikuś , co będziecie robić poźniej , a tak będzie zajęcie , a przy swoim to wiadomo . Ja nawet łazienki jeszcze nie mam , WC stoi nawet bez spłuczki bo nie było czasu założyć , drzwi do łazienki i do wiatrołapu nie ma . Mam z odzysku takie z czasów PRL-u właśnie maluje . Ogrzewanie działa , radzimy sobie , też stare meble . Na wiosnę ruszam z dalszymi sprawami , teraz muszę trochę odpocząć po gonitwie , praca po pracy wykańczanie tego co najbardziej potrzebne do egzystencji .

plusfoto
12-11-2012, 10:15
Nie bralismy zadnych projektantow i na pewno z takich uslug nie bedziemy korzystac.

Na stronie ikei jest programik dzięki któremu można sobie parę pomieszczeń zaprojektować samemu. Można z niego skorzystać aby przynajmniej wyrobić sobie ogólny pogląd na to co się ma zamiar zrobić.

Danonki
12-11-2012, 10:20
plusfoto, znam ten program :) sama w nim sobie kuchnię zaprojektowałam i właśnie u nich dolne szafki kupiłam. Już na 90% wiem jakie powieszę na górze, ale ten zakup czeka na większy przypływ gotówki :)
I polecam sobie z niego korzystać, bo to przydatne jest

Danonki
12-11-2012, 10:22
tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

wiem, pamiętam :) dlatego tym bardziej podziwiam Wasz domek. Do późna przeleciałam dziennik oglądając Wasze zdjęcia i trochę czytając bo cięzko było się oderwać. Na prawdę fajnie Wam to wyszło. Żona ma fajne pomysły

gosia@
12-11-2012, 10:56
A ja z innej beczki - jak ugryzc temat zaprojektowania lazienek? Mamy az 3. Kuchnia to wiadomo, mozna jakies studio kuchenne nawiedzic.
Obywamy sie bez projektanta wnetrz - nie wiem czy to sie nie zemsci - wiadomo kasa.
Co radzicie? Czy jakies dobre "studia lazienek" w Trojmiescie okolicach ktos zna?
Ewa - o ogrodzeniach wiem malo wiec nie doradze:oU mnie 3 łazienki kosztują 3800, nie właściwie 3,5 łazienki. Mam projekt całości, ale u mnei projekt robi moja przyjaciółka, wiem, że można zlecić zamowic tylko czesc. Łazienki, albo kuchnie, przy łazienkach najwięcej pracy jest. Jest tez program http://www.houzz.com (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.houzz.com) na iphona, androida, na komputer. Tysiące przykładów realizacji, można skorzystać


Dobre studio łazienek w trojmiescie, obok KLifu po tej samej stronie z duzym parkinkiem, na A się nazywa. Następne w OLiwie, po lewej stronie takie z pszczolą. Imola? bardzo duże, na przeciwko jest telewizja i salon forda. Mam też namiary na b. dobra architekt z Sopotu. Polecam z czystym sumieniem, może zrobic tylko łazienki np

Wrzuciłam 3 zdjęcia ze starego domu, ktory projektowała pani Makander. Pamietaj tylko że to było 7 lat temu:-)
http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

rafus12
12-11-2012, 18:52
Dzieki Gosia za info!! Czy ty nie mieszkalas przypadkiem w Trojmiescie ?;)

gosia@
12-11-2012, 18:54
Dzieki Gosia za info!! Czy ty nie mieszkalas przypadkiem w Trojmiescie ?;)
Mieszkalam ponad 10 lat:-) Wyprowadziłam się 3 lata temu:-) A Dom miałam pod Gdynią w Koleczowie
http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gifhttp://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

ewastudio1
12-11-2012, 21:04
chodzi CI o pokrycie? Dachówka Roben Monza Antracyt - powód kasa - jedna z najtańszych



tak jak pisałem wyżej - nie braliśmy projektanta, niczego nie konsultowaliśmy - większość to rzeczy znalezione w sieci przez moją żonę, wspóln dyskusja , a w salonie stół, krzesła, bufet, kanapa ,stolik kawowy to "graty" z mieszkania z bolku

mielismy kłaść blachodachówke ale nie moge znaleść ładnego koloru ciemnego wiec myśle o dachówce ale sama nie wiem na co się zdecydować

13-11-2012, 19:10
Podstawowe pytanie
czy banki wliczały wam powierzchnie garderoby do powierzchni użytkowej?? Bo czytałam, że to się nie wlicza

kupiecjudex
13-11-2012, 19:36
U mnie decydował zapis z projektu, czyli u mnie się wlicza. Bank tego nie weryfikował. Po prostu był projekt z wskazaną powierzchnią, do tego rzeczoznawca robił operat szacunkowy kosztów budowy.

13-11-2012, 20:07
U mnie decydował zapis z projektu, czyli u mnie się wlicza. Bank tego nie weryfikował. Po prostu był projekt z wskazaną powierzchnią, do tego rzeczoznawca robił operat szacunkowy kosztów budowy.

No u nas bank też puścił wzorując się na zapisie w projekcie ale analityk odrzucił.
Musimy teraz z części pokoi na poddaszu zrobić strych.
Boję się, że wszystkie banku będą źle nastawione do NAS a rodzina na swoim tylko do końca roku:(

kupiecjudex
13-11-2012, 20:26
Bo ci analitycy to się g ... no znają, oni są od kredytów a nie od projektów.Najlepiej jak każdy swoje robi. Tylką tą rodzinę na swoim to chyba tylko kilka banków daje, więc pole manewru pewnie ograniczone.

R&K
13-11-2012, 20:27
mielismy kłaść blachodachówke ale nie moge znaleść ładnego koloru ciemnego wiec myśle o dachówce ale sama nie wiem na co się zdecydować

kolor to 1, koszty to 2 - tu musisz dokładnie przeliczyć ile co będzie kosztowało
zacząć należy od więźby dachowej i przeprojektowania jej pod dachówkę - jeśli masz blachę w projekcie
2 sprawa to czy więźbę robić tradycyjnie czy z więzarów - ta 2 opcja tylko teoretycznie wychodzi drożej - policz ile weźmie ekipa od wieźby + materiały i to porównuj z 2 opcją - 2 opcja też jest znacznie szybsza - 1 dzień i to niecały ...
no i kolejna rzecz to koszt krycia blacha i dachówką w kontekście też wszelkich obróbek - dużo zależy od projektu dachu

R&K
13-11-2012, 20:36
Mam pytanie, może troche osobiste... Ale ja kiedyś też zastanawiałem się nad grzaniem prądem. Jesteś pracownikiem w energetyce? Jeśli tak to wybranie prądu do ogrzewania jest bardziej opłacalne dla Ciebie niż dla osoby spoza energetyki. Chyba wiesz dlaczego?

Pozdrawiam.


Arturo72 - a jesteś ?? ja nie, a wybrałem mimo to prąd ... ciekawe dlaczego?? ;)

R&K
13-11-2012, 20:44
Podstawowe pytanie
czy banki wliczały wam powierzchnie garderoby do powierzchni użytkowej?? Bo czytałam, że to się nie wlicza

garderoba i schowki nie wlicza się do pow. uzytkowej w RnS
wystarczy że projektant adaptujący zmieni nazewnictwo pomieszczeń na projekcie i problem z głowy ... a jak finalnie się zrobi nie ma nic do rzeczy

13-11-2012, 21:04
garderoba i schowki nie wlicza się do pow. uzytkowej w RnS
wystarczy że projektant adaptujący zmieni nazewnictwo pomieszczeń na projekcie i problem z głowy ... a jak finalnie się zrobi nie ma nic do rzeczy



no a właśnie nam doczepili się garderoby.
no nic 3/4 poddasza zmuszeni jesteśmy aby był to strych i tyle a i tak zrobimy tam pokoje.

Troszka
13-11-2012, 21:26
Dzwi wejsciowe i ogrodowe beda tymczasowe, uklon od firmy montujacej. Brama garazowa docelowa mam nadzieje ze nie zniszcza. Nie zniechecaj sie wpadki beda, mysmy np za pozno zajarzyli ze salon jest niedoswietlony. A wakacje tez mozesz zrobic, ja tez po oknach czekam do wiosny.

Witam, myślicie, że drzwi tymczasowe są konieczne? Mój M uparł się, ze wstawia już docelowe, zaraz po wylaniu podłogi. Czyli pojutrze. :eek:

dusiaka
13-11-2012, 21:56
Podstawowe pytanie
czy banki wliczały wam powierzchnie garderoby do powierzchni użytkowej?? Bo czytałam, że to się nie wlicza
my bez RnS- nasz bank liczył całą pow.parteru jako użytkową ( w tym pom. gosp i garaż), czyli wszystkie pomieszczenia powyżej 2.2 m wysokości. A do SSO to nawet przyjęli strych (nie cały, tylko część pow.2,2 m).

Witam, myślicie, że drzwi tymczasowe są konieczne? Mój M uparł się, ze wstawia już docelowe, zaraz po wylaniu podłogi. Czyli pojutrze. :eek:
Nie są konieczne. My zamontowaliśmy docelowe drzwi po wylewkach - kiedy w domu była rozprowadzona cała instalacja. Zresztą od tego momentu w domu już nie było innych ekip, nie miałby kto je zniszczyć.

ewastudio1
13-11-2012, 22:04
kolor to 1, koszty to 2 - tu musisz dokładnie przeliczyć ile co będzie kosztowało
zacząć należy od więźby dachowej i przeprojektowania jej pod dachówkę - jeśli masz blachę w projekcie
2 sprawa to czy więźbę robić tradycyjnie czy z więzarów - ta 2 opcja tylko teoretycznie wychodzi drożej - policz ile weźmie ekipa od wieźby + materiały i to porównuj z 2 opcją - 2 opcja też jest znacznie szybsza - 1 dzień i to niecały ...
no i kolejna rzecz to koszt krycia blacha i dachówką w kontekście też wszelkich obróbek - dużo zależy od projektu dachu

Dach jest już przykryty papą a krokwie są solidne bo przy zamawianiu dziwili się ze chcemy takie pod blache więc dach wytrzyma co do blachy to myślałam o ruuki ale są tylko 4 kolory chyba i szary jest jasny a ja chciałabym ciemny ;(

14-11-2012, 12:05
Mam do was pytanie jak to jest w dowozem materiałów budowlanych.
Zakupiliśmy bloczki betonowe transport gratis. Jak się okazało bloczki zostały rozładowane gdzieś z 40 m od naszej działki a dokładniej na drodze. Otóż kierowca stwierdził, że nie wjedzie na miejsce gdyż się zakopie, poza tym, nie będzie miał jak nawrócić. Dodam, że część drogi nie usypanej piaskiem jest gminna natomiast druga część drogi prowadzącej do działki jest nasza- usypana żwirem. Kierowca stwierdził, że mamy sobie nająć koparkę i powozić bloczki. Oczywiście mój mąż się na to zgodził, jak do mnie zadzwonił i powiedział o tej sytuacji to się we mnie krew zagotowała. Szok. Firma od której zakupiliśmy towar jest u mnie przegrana.

Alina&Mariusz
14-11-2012, 12:45
Ja bym sobie na coś takiego nie pozwolił. Mogliby sobie te bloczki zabrać. Mało dziś firm na rynku? Chyba ciągle żyją w poprzedniej epoce...

plusfoto
14-11-2012, 12:56
Panda w gestii i w interesie inwestora jest wykonanie dojazdu utwardzonego do budowy tak aby mógł dojechać ciężki sprzęt z towarem. Trudno nam oceniać tylko po pobieżnym opisie czy spełniłaś ten warunek. Wrzuć fotkę to lepiej odzwierciedli panujące warunki. Argument że się zakopie może być trafiony ale to że nie będzie miał jak nawrócić to porażka kierowcy. Już dawno mój brat cioteczny jeżdżący tirami z dużymi składami powiedział mi że jeśli gdzieś da się wjechać przodem to nie ma takiej siły żeby nie wyjechał tyłem. Ale to są umiejętności kierowcy. Fakt że ja tam mam zawsze problemy przy cofaniu nawet z małą przyczepką.

ewa72_krakow
14-11-2012, 15:56
Panda , u Nas na budowe tez jest podjazd - niby droga utwardzona, ale jak popada deszcz "ciezki sprzet" nie wyjedzie (bloto po kostki, plynaca woda). Nie bylo do tej pory zadnego problemu z dowiezieniem towaru (po prostu towar przywoza w pogode ;)) - oj, przepraszam raz zdarzylo sie, ze nie wjechal z przyczepa z pustakami i stanal w polowie drogi....odpial przyczepe, wyjechal, rozladowal, zjechal do przyczepy, przeladowal pustaki z przyczepy na samochod i drugi raz wyjechal. Ostatnio wiezbe wozili w deszcz i prosili, zeby ew. do pomocy zalatwic traktor (jakby staneli w polowie drogi), ale kierowca byl "kumaty" i obylo sie bez pomocy...Poza tym z kazdym dostawca mamy umowa - jak nie zloza towaru na budowie, nie bierzemy...

heine84
14-11-2012, 15:59
:sick:

maggs1
14-11-2012, 17:17
U mnie było tak że z bloczkami raz wjechał pod same fundamenty i rozładowywał do środka a drugim razem się zakopał i wszystko rozładował właśnie z 50 metrów dalej, a u mnie to raczej jest twarde podłoże -dobrze, że w pobliskiej hurtowni mają widlaka :).

Troszka
14-11-2012, 20:54
Mam do was pytanie jak to jest w dowozem materiałów budowlanych.
Zakupiliśmy bloczki betonowe transport gratis. Jak się okazało bloczki zostały rozładowane gdzieś z 40 m od naszej działki a dokładniej na drodze. Otóż kierowca stwierdził, że nie wjedzie na miejsce gdyż się zakopie, poza tym, nie będzie miał jak nawrócić. Dodam, że część drogi nie usypanej piaskiem jest gminna natomiast druga część drogi prowadzącej do działki jest nasza- usypana żwirem. Kierowca stwierdził, że mamy sobie nająć koparkę i powozić bloczki. Oczywiście mój mąż się na to zgodził, jak do mnie zadzwonił i powiedział o tej sytuacji to się we mnie krew zagotowała. Szok. Firma od której zakupiliśmy towar jest u mnie przegrana.

Panda, pewnie kierowca nie raz już się zakopał i miał nauczkę. U nas pan kierowca chciał być miły, wjechał z dachówką i nawracając ZAKOPAŁ SIĘ I TO PORZĄDNIE. Było to w lipcu, ale ulewy + glina to niezła ślizgawka. Rozładował do wszystko w miejscu gdzie się zakopał, spory kawałek od domu. Cudem udało mu się wyjechać. Wszyscy pracownicy stracili na pomaganiu z 2 godziny. Pan wyjechał, a dachówki zostały. Znów była dodatkowa praca z noszeniem i strata czasu. Czeka Cię jeszcze wiele "miłych" niespodzianek:) Uzbroić się trzeba w cierpliwość, gdyż można się dorobić kilka siwych włosków:)

bluenet
14-11-2012, 21:33
Panda, pewnie kierowca nie raz już się zakopał i miał nauczkę. U nas pan kierowca chciał być miły, wjechał z dachówką i nawracając ZAKOPAŁ SIĘ I TO PORZĄDNIE. Było to w lipcu, ale ulewy + glina to niezła ślizgawka. Rozładował do wszystko w miejscu gdzie się zakopał, spory kawałek od domu. Cudem udało mu się wyjechać. Wszyscy pracownicy stracili na pomaganiu z 2 godziny. Pan wyjechał, a dachówki zostały. Znów była dodatkowa praca z noszeniem i strata czasu. Czeka Cię jeszcze wiele "miłych" niespodzianek:) Uzbroić się trzeba w cierpliwość, gdyż można się dorobić kilka siwych włosków:)

Podpisałem umowę z Wykonawcą, zgodnie z którą za dostarczenie towaru na teren budowy i rozładunek odpowiedzialny jest Wykonawca. Prosty przykład. Przyjechała betoniarka z 9m3 betonu. Nawet nie zdążyłem zareagować gdy jakieś 20 m od wykopu zakopała się. Poszedłem po kamerę aby to uwiecznić a tu nadjeżdża kolejna betoniarka. Wyciągają 100 m linę i wyciągają pierwszą betoniarkę.

bluenet
14-11-2012, 21:41
Po prostu,zapłaciłeś dodatkowo za taką usługę ;)

Skąd wiesz ile kosztowała mnie umowa na wykonanie usługi wybudowania domu? Podejrzewasz, że nie potrafię liczyć? ;)

bluenet
14-11-2012, 21:48
Usługa na wykonanie SSO z materiałem zawsze wychodzi drożej niż gdybyś to robił osobno,czyli umowa na wykonawstwo SSO i materiały we własnym zakresie.

Skąd ta pewność? Z własnych doświadczeń? Nie mierz wszystkich własną miarą. Przede wszystkim nie napisałem, że płace za sso z materiałem. Napisałem, ze za dostarcznei na plac budowy odpowiada wykonawca. Płacę za usługę wybudowania domu. Konkretnie 40k. Materiał zamawia wykonawca, pokrywa koszty a potem się rozliczamy. Jeżeli mi się coś nie spodoba (np. cena), kupuję osobiście. Nie zdarzyło się aby kupił materiał droższy niż ja znalazłem. Jak narazie.... Co będzie....zobaczymy. Przede mną kupno Ytonga....

bluenet
14-11-2012, 21:58
Wiesz doskonale że opowiadasz bzdury. Każda budowa jest indywidualna. Przede wszystkim, z doświadczenia wiem, że nie dostanę takich zniżek na materiały jak facet który zaopatruje się w składzie budowlanym czy innej betoniarni od 15 lat. To po pierwsze. Po drugie co ma do tego Ytong? Co jest jasne? Możesz jaśniej? Jakie są Twoje przemyślenia?
A tymi odległościami to co chcesz udowodnić? Że mieszkasz na zadupiu? ;) Czy to może argument, że budujesz jak najtaniej?

ewastudio1
14-11-2012, 22:13
komuś się podniosło ciśnienie chłopcy głęboki oddech...już lepiej ;)

bluenet
14-11-2012, 22:15
Ytong jest drogi w porównaniu do BK solbetu czy H&H

Nie wiem ile kosztuje u Ciebie Ytong. Ja mam 10 km do fabryki firmy Xella. Zapraszam na dni otwarte. Warto...

R&K
14-11-2012, 22:15
przy takim awatarze melisa nie pomoze i nie obnizy cisnienia im ;P

bluenet
14-11-2012, 22:15
komuś się podniosło ciśnienie chłopcy głęboki oddech...już lepiej ;)

Mamy sekundantkę...

bluenet
14-11-2012, 22:16
przy takim awatarze melisa nie pomoze i nie obnizy cisnienia im ;P

lekarz? specjalista od nerwic?

ewastudio1
14-11-2012, 22:18
Jeśli mogę się wtrącić to nie każdy ma czas żeby jezdzić po składach i szukać najtańszych ofert jeśli chodzi o miasteczko to ok ale 200 km to jest to chyba nierealne ... Myśle że nikt z budujących nie chce przepłacać ale też nie ma czasu żeby sprawdzić ceny w całym województwie no chyba że sie siedzi w domku i z nudów to może;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:20
Poproszę okład z... ;)

...z czego ;/)

bluenet
14-11-2012, 22:21
Jeśli mogę się wtrącić to nie każdy ma czas żeby jezdzić po składach i szukać najtańszych ofert jeśli chodzi o miasteczko to ok ale 200 km to jest to chyba nierealne ... Myśle że nikt z budujących nie chce przepłacać ale też nie ma czasu żeby sprawdzić ceny w całym województwie no chyba że sie siedzi w domku i z nudów to może;)

Dużo w tym racji. Pierwszy z brzegu przykład. Pytam wykonawcy. Po ile kupujesz dla mnie bloczek fundamentowy? On: 2,30 brutto. Dzwonię do firmy od której on kupuje(anonimowo oczywiście) po ile mają z transportem przy zakupie 1300 szt. 2,56 brutto. Czy warto się boksować z koniem? Chyba nie...;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:22
chodz przez chwile zrobiło się weselej bo ostatnio to zaniedbujecie fm przynajmniej ten nasz wątek;);)

bluenet
14-11-2012, 22:24
chodz przez chwile zrobiło się weselej bo ostatnio to zaniedbujecie fm przynajmniej ten nasz wątek;);)

podbijam ;)


https://www.youtube.com/watch?v=nVjsGKrE6E8

ewastudio1
14-11-2012, 22:24
Dużo w tym racji. Pierwszy z brzegu przykład. Pytam wykonawcy. Po ile kupujesz dla mnie bloczek fundamentowy? On: 2,30 brutto. Dzwonię do firmy od której on kupuje(anonimowo oczywiście) po ile mają z transportem przy zakupie 1300 szt. 2,56 brutto. Czy warto się boksować z koniem? Chyba nie...;)

Pewnie że nie a skoro on ma upust to niech sobie zarobi za dobre chęci nie można być zachłannym no ale rozrzutnym też nie :rolleyes:

bluenet
14-11-2012, 22:26
Ja budowałem z silikatu.Kupiłem silikat z Kluczy o 50% taniej niż gdybym sam odbierał bezpośrednio z fabryki z Kluczy :)

Z całego serca gratuluję ;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:27
podbijam ;)


https://www.youtube.com/watch?v=nVjsGKrE6E8

Dziękuję uwielbiam ją;)):rolleyes:

bluenet
14-11-2012, 22:28
Dziękuję uwielbiam ją)

cała przyjemność po mojej stronie ekranu ;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:32
fajnie pisać słuchając w tle takiej muzyki ;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:32
cała przyjemność po mojej stronie ekranu ;)

;)

ewastudio1
14-11-2012, 22:40
przy takim awatarze melisa nie pomoze i nie obnizy cisnienia im ;P

a jeszcze niedawno tak mi ktoś dokuczał żebym wróciła do mojego avatara :Pwtedy nie trzeba byłoby meliski parzyć

bluenet
14-11-2012, 22:42
a jeszcze niedawno tak mi ktoś dokuczał żebym wróciła do mojego avatara :Pwtedy nie trzeba byłoby meliski parzyć

widziałem dialogi na temat Twojego avatara i za diabła nie wiem o co w tym chodzi...Posługujecie się jakimś tajnym kodem? ;)

ewastudio1
14-11-2012, 23:01
widziałem dialogi na temat Twojego avatara i za diabła nie wiem o co w tym chodzi...Posługujecie się jakimś tajnym kodem? ;)

chodzi o te piękne kształty ha ha póznie zmieniłam na inny i niektózy tęsknili i nie poznali mnie ale gdy znów wróciłam do pierwszego avatara wszystko wróciło na swoje miejsce ;)

bluenet
14-11-2012, 23:03
chodzi o te piękne kształty ha ha póznie zmieniłam na inny i niektózy tęsknili i nie poznali mnie ale gdy znów wróciłam do pierwszego avatara wszystko wróciło na swoje miejsce ;)

Nieźle. Ludzie poznają Cię dopiero gdy wystawisz pupę...;)

ewastudio1
14-11-2012, 23:13
Nieźle. Ludzie poznają Cię dopiero gdy wystawisz pupę...;)

to bardzo żle brzmi

ewastudio1
14-11-2012, 23:15
Chodzi o to że każdy z nas zapamiętuje zdjęcie przynajmniej na początku pózniej poznajemy ludzi po wypowiedzi po słowach ;)

maggs1
14-11-2012, 23:22
Dużo w tym racji. Pierwszy z brzegu przykład. Pytam wykonawcy. Po ile kupujesz dla mnie bloczek fundamentowy? On: 2,30 brutto. Dzwonię do firmy od której on kupuje(anonimowo oczywiście) po ile mają z transportem przy zakupie 1300 szt. 2,56 brutto. Czy warto się boksować z koniem? Chyba nie...;)

Jeśli chcesz coś kupić to nie dowiaduj się anonimowo, ustal miejsce dostawy, termin wyłóż pieniądze na ladę i negocjuj ceny. Do składu gdzie rzeczywiście chcesz kupić materiał idź na końcu z dobrymi cenami od konkurencji i wtedy możesz mieć dobry rabat. Pamiętaj wykonawca nie zrobi nic za darmo, pięć rzeczy sprzeda z rabatem a 10 z dużym zyskiem, bo z tego się utrzymuje. Pozdrawiam i życzę każdemu najtańszych materiałów i najlepszych wykonawców. Pozdrawiam :)

margaretta81
15-11-2012, 09:36
Witam:) poszukuję ekipy, murarzy, dekarzy.... do wykonania SSO budynku z terenu Górnego Śląska. Bardzo prosze o namiary:). Pozdrawiam Małgosia:)

rafus12
15-11-2012, 13:46
U nas wczoraj sie dzialo, zamontowali nam okienka, brame garazowa, dwie pary drzwi tymczasowych, elektrycy w tym czasie zamontowali alarm. w porywach bylo 6 samochodow dostawczych.

GraMar
15-11-2012, 16:13
Poratujcie.

Jakiej ceny się spodziewać za robociznę:
1/ za położenie blachodachówki przy moim "magazynie na zboże" /spórz w lewo :rolleyes: /-ok 210 mkw. z niewielkimi naczółkami nad szczytami. Dach odeskowany i opapowany papą 400/1200 Icopal, bez lukarn, okien dachowych, ma tylko jeden mały wyłaz.
2/ za orynnowanie, obróbki przy nich /ok 35 mb/ wokoło dachu, a rynien spustowych będzie 4 szt, długości w dół będzie zapewne ok 22mb;
3/ za zamontowanie ok 20 mb płotka śniegowego;
4/ za montaż odgromienia lub choćby uchwytów do niego na dachu;
5/ za zamontowanie kilku schodków kominiarskich od wyłazu do komina went-dymowego. Jak to się liczy?
Plissss

:bash:

ewastudio1
15-11-2012, 17:54
U nas wczoraj sie dzialo, zamontowali nam okienka, brame garazowa, dwie pary drzwi tymczasowych, elektrycy w tym czasie zamontowali alarm. w porywach bylo 6 samochodow dostawczych.

Tylko pozazdrościć;) aż miło gdy coś się dzieje na budowie a jakie okna zamawialiście

15-11-2012, 17:59
POCIESZCIE MNIE:(

Analityk z banku stwierdził, że projektant źle wyliczył pow. użytkową i tak faktycznie było. Zmieniliśmy u projektanta z poddasza strych tzn z dwóch pokoi zrobiliśmy jeden- reszta to strych i dziś telefon z banku, że RACZEJ analityk jest negatywnie nastawiony i wniosek będzie odrzucony, gdyż powiększyliśmy strych tylko po to by dostać dopłaty. Nie kumam niczego przecież to logiczne, że wybraliśmy taki projekt,żeby mieć dopłaty a ze projektant okazał się "szkoda gadać" to mamy kłopoty. Nie wiem co dalej:(

ewastudio1
15-11-2012, 18:24
głowa do góry jest napewno wyjście z tej sytuacji

gosia@
15-11-2012, 18:32
POCIESZCIE MNIE:(

Analityk z banku stwierdził, że projektant źle wyliczył pow. użytkową i tak faktycznie było. Zmieniliśmy u projektanta z poddasza strych tzn z dwóch pokoi zrobiliśmy jeden- reszta to strych i dziś telefon z banku, że RACZEJ analityk jest negatywnie nastawiony i wniosek będzie odrzucony, gdyż powiększyliśmy strych tylko po to by dostać dopłaty. Nie kumam niczego przecież to logiczne, że wybraliśmy taki projekt,żeby mieć dopłaty a ze projektant okazał się "szkoda gadać" to mamy kłopoty. Nie wiem co dalej:(jedyne wyjscie szybko do innego banku, bo imo w tym juz kredytu nie dostaniecie. macie komplet dokumentów, xero i myk do BOS, POcztowego, PKO BP

http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif

gosia@
15-11-2012, 18:33
głowa do góry jest napewno wyjście z tej sytuacjiNiesttey nie jest to prawda, sama się bujam z bankami od ponad 2 miesiecy. MOja opinia jest taka, że w bankach obecnie pozostali na stanowiskach analitykow sami niekumaci. Maja problem z odroznieniem przychodu i dochodu. A jak sie do czegos doczepia, to koniec, kropka.Obym się myliła

ewastudio1
15-11-2012, 18:39
Niesttey nie jest to prawda, sama się bujam z bankami od ponad 2 miesiecy. MOja opinia jest taka, że w bankach obecnie pozostali na stanowiskach analitykow sami niekumaci. Maja problem z odroznieniem przychodu i dochodu. A jak sie do czegos doczepia, to koniec, kropka.Obym się myliła

Przykre ale prawdziwe jest to że tak wiele zależy od człowieka a może nawet jego humoru

ewastudio1
15-11-2012, 19:10
ludzie w urzędach są bezwzględni ja bym tak nie potrafiła mam za miękie serce

bluenet
15-11-2012, 19:17
ludzie w urzędach są bezwzględni ja bym tak nie potrafiła mam za miękie serce

Mam same fajne wspomnienia po ostatnich kontaktach z urzędnikami. Współczuję jednak tym, którzy użerają się z biurokracją...

autorus
15-11-2012, 19:38
ja tak samo :)

ewastudio1
15-11-2012, 19:41
Mam same fajne wspomnienia po ostatnich kontaktach z urzędnikami. Współczuję jednak tym, którzy użerają się z biurokracją...

Jak do urzędu wchodzi przystojny mężczyzna to pewnie że są miłe panie urzędniczki gorzej jak ładna dziewczyna to wtedy zazdrość przemawia ha ha :P

bluenet
15-11-2012, 19:52
Jak do urzędu wchodzi przystojny mężczyzna to pewnie że są miłe panie urzędniczki

To byli mężczyźni....Zaczynam się martwić...;)

ewastudio1
15-11-2012, 19:58
To byli mężczyźni....Zaczynam się martwić...;)

Może chłopcy im się podobają :confused:

ewastudio1
15-11-2012, 19:58
Poprawka Mężczyzni

bluenet
15-11-2012, 20:06
W moim powiecie wystarczy projekt bez branżówek aby dostać pozwolenie. Jedyny kłopot to badania archeologiczne. Piła i okolice leżą w strefie badań archeologicznych i aby dopełnić formalności Powiat nakazuje przeprowadzenie takich badań. Koszt 800+VAT. Cała procedura trwa dodatkowe 2-3 tygodnie. Poszedłem na skróty. Mianowicie udałem się do Konserwatora Zabytków aby spotkać się z panią archeolog. Tam zostawiłem pismo z prośba o sprawdzenie czy na terenie mojej działki nie ma czasem Bursztynowej Komnaty. Urzędnik dokonał sprawdzenia, wystawił oświadczenie a ja dodałem do dokumentacji. W taki sposób dostałem pozwolenie po 2 tygodniach oczekiwania.

bury_kocur
15-11-2012, 21:17
Piła i okolice leżą w strefie badań archeologicznych i aby dopełnić formalności Powiat nakazuje przeprowadzenie takich badań. Koszt 800+VAT.
Mnie tam nic nie kazali :p Może tylko na nowo wytyczonych działkach to obowiązuje?

bluenet
15-11-2012, 21:18
Mnie tam nic nie kazali :p Może tylko na nowo wytyczonych działkach to obowiązuje?

Może? Kto wie...Może pewnego słonecznego dnia się obudzą i przeryją Ci stodołę w poszukiwaniu skarbów Hitlera albo innego Bolesława Chrobrego :rolleyes: I jeszcze zapłacisz za to 800 + VAT ;)

ewastudio1
15-11-2012, 21:30
:rotfl::rotfl:dobre

Arturo72
15-11-2012, 21:34
Witam:) poszukuję ekipy, murarzy, dekarzy.... do wykonania SSO budynku z terenu Górnego Śląska. Bardzo prosze o namiary:). Pozdrawiam Małgosia:)
Szczerze polecam Marek Depo-695-375-955.
Ekipa jest spod Radomia ale operują na Śląsku z tym,że może być problem z terminami ale zapytać warto :)

bury_kocur
15-11-2012, 21:43
Może? Kto wie...Może pewnego słonecznego dnia się obudzą i przeryją Ci stodołę w poszukiwaniu skarbów Hitlera albo innego Bolesława Chrobrego :rolleyes: I jeszcze zapłacisz za to 800 + VAT ;)

Poczekają jeszcze te paręnaście lat, to sama się stanę zabytkiem, mam nadzieję że jeszcze ruchomym :) A co do przytomności umysłu urzędników, to do tej chwili nie wypłynął u nas temat pozwolenia na zjazd i wygląda na to, że obejdziemy się bez niego do końca :D

pan Żubr
15-11-2012, 22:16
Poratujcie.

Jakiej ceny się spodziewać za robociznę:
1/ za położenie blachodachówki przy moim "magazynie na zboże" /spórz w lewo :rolleyes: /-ok 210 mkw. z niewielkimi naczółkami nad szczytami. Dach odeskowany i opapowany papą 400/1200 Icopal, bez lukarn, okien dachowych, ma tylko jeden mały wyłaz.
2/ za orynnowanie, obróbki przy nich /ok 35 mb/ wokoło dachu, a rynien spustowych będzie 4 szt, długości w dół będzie zapewne ok 22mb;
3/ za zamontowanie ok 20 mb płotka śniegowego;
4/ za montaż odgromienia lub choćby uchwytów do niego na dachu;
5/ za zamontowanie kilku schodków kominiarskich od wyłazu do komina went-dymowego. Jak to się liczy?
Plissss

:bash:
może Ci się przyda:
ja płaciłem 14zł/m2 za położenie DACHÓWKI (okolice Warszawy)
wykonawcy górale, 8 okien dachowych, 3 kominy, rynny, płotek w cenie
dach nieskomplikowany (bardziej skomplikowany niż Twój).

GraMar
15-11-2012, 22:43
może Ci się przyda:
ja płaciłem 14zł/m2 za położenie DACHÓWKI (okolice Warszawy)
wykonawcy górale, 8 okien dachowych, 3 kominy, rynny, płotek w cenie
dach nieskomplikowany (bardziej skomplikowany niż Twój).

Dziękuję!
No to mnie zatkało albo źle zrozumiałam. Za to wszystko wyszło Ci TYLKO 14 zł/mkw? Czyli koszty robocizny podzieliłeś przez mkw?
Jesteś zadowolony z jakości wykonania?

ewastudio1
15-11-2012, 22:51
Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym w całym domu czy są jakieś rodzaje drzewa które można ułożyć na pogłogówke np w salonie czy może tam założyć grzejniki

rafus12
16-11-2012, 00:37
Ewa,
Ja zamierzam polozyc podlogowke w calym domu. Ja bede kladl plytki i panele na podlodze plywajacej. Mozna polozyc takze deski ale trzeba kleic, do tego koszt desek jest spory - popatrz sobie w dziale http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?62-Pod%C5%82ogi-schody-taras
A oto i dzien wczorajszy na budowie - czesc okien byla juz zamontowana i duzo ekip sie krecilo - robota szla.;)
148550

bluenet
16-11-2012, 07:23
Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym w całym domu czy są jakieś rodzaje drzewa które można ułożyć na pogłogówke np w salonie czy może tam założyć grzejniki

Ja rownież jestem zwolennikiem ogrzewania podłogowego w całym domu i jak wyżej u mnie będą płytki i panele.

autorus
16-11-2012, 07:37
ja też w całym domu. hm czy nie uważacie ze to podejrzane ze 3 osoby po sobie chwalą podłogówkę? pewnie instalatorzy ;)

A poważnie to każdy parkiet drewniany osłabia działanie podłogówek bo drewno jest izolatorem. Praw fizyki nie oszukasz.

cronin
16-11-2012, 10:34
Jeśli drewno to warstwowe (nie lite deski), lub panele. Ogrzeje tak samo , tyle że trzeba bardziej grzać, gęściej ułożyć pętle, to już instalator przelicza. Gatunek drewna jest ważniejszy gdy chcemy kłaść w łazience - tam gdzie wilgoć - lepsze są egzotyki.
A i nie chodzi o temperaturę grzania - ta jest cały czas taka sama, tylko o gęstość ułożenia rurek.

Jumanji
16-11-2012, 12:05
My też chcemy ogrzewanie podłogowe w całym domu i na podłogach kafelki lub panele (w zależności oczywiście od pomieszczenia).

Ale to jeszcze wszystko jest płynne i może się 100 razy zmienić zanim dotrzemy do tego etapu :)
Zwłaszcza , że poważnie rozważamy pompę ciepła i wentylację mechaniczna z rekuperatorem :)