PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

kama33
04-02-2012, 14:52
nie przesadzaj poniżej 3 tys można kupić ... przynajmniej ja jeszcze nie tak dawno kupowałem

Gdzie w takim razie można kupić? W mojej miejscowości 3200 zł - cena z czwartku. Znalazłam po 2850 zł 20 km ode mnie. Chętnie kupię jeszcze taniej, bo na 4 tonach mogę trochę zaoszczędzić.

manika
04-02-2012, 15:44
Mój SSZ planuję zamknąć w terminie trzech miesięcy. Pow. zabudowy 152 m2, pow. użytkowa bez garażu 172 m2.
Nie brałam ekipy, która ma już rozpoczęte budowy .Wiem ,że to koliduje w znacznym stopniu. A po co się stresować już na samym początku budowy?
My z mężem planujemy wprowadzić się na święta Bożego Narodzenia.:)

cronin
04-02-2012, 18:13
Zawsze możecie wspomóc grawitację jakąś pompą, która będzie wymuszała bądź wspomagała przepływ, podniesienie domu niewiele zmieni, chodzi przecież o spadek rury kanalizacyjnej na odcinku 40 m, która w dodatku nie może być za płytko bo zamarźnie zimą i ścieki w ogóle nie będą spływać. Duża ta odległość.

bestia1
04-02-2012, 19:47
Stoje przed tym samym dylematem - kontaktowalem sie z architektem robiacym adaptacje i napisal mi ze, wymiana pokrycia dachowego na dużo cięższe wiąże się z przeliczeniem na nowo konstrukcji zarówno stropów, więźby dachowej ale także fundamentów i ze, są to dodatkowe prace a co za tym idzie wygląda to finansowo inaczej - w rachubę wchodzą dodatkowe pieniądze dla konstruktora.

Jest to kłopot dla architekta gdyż trzeba byłoby zmieniać projekt jesli jest już gotowy ale ja już sie pogodziłam z tym ha ha blachodachówki też są ładne :rolleyes:

R&K
04-02-2012, 21:55
Gdzie w takim razie można kupić? W mojej miejscowości 3200 zł - cena z czwartku. Znalazłam po 2850 zł 20 km ode mnie. Chętnie kupię jeszcze taniej, bo na 4 tonach mogę trochę zaoszczędzić.

ja tez kupowałem 25 km km ode mnie ... cena z transportem
to chyba nie jest problem !!!!

aksamitka
05-02-2012, 06:14
20-30 km to nie jest problem, ja najblizszy sklad mam 15km a i tak srednio zaopatrzony-musze szukac gdzieś dalej

kama33
05-02-2012, 08:06
ja tez kupowałem 25 km km ode mnie ... cena z transportem
to chyba nie jest problem !!!!

Nie wiem czemu sie mnie czepiłeś. Pytałam sie Ulki gdzie kupowała, bo 2450 a 2850 jest sporą różnicą. 1600 zł dla mnie to dużo. A jak widzę wszyscy kupują po znajomości (pewnie bez Vat), potem chwalą sie na forum, że kupili tanio, a na pytanie gdzie nikt nie chce odpowiedzieć. Forum ma służyć wymianie informacji i radami a nie chwaleniu się i czepianiu. Proszę, abys więcej nie komentował moich wpisów jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia :)

bestia1
05-02-2012, 09:54
Z czego budujecie swoje domy my zastanawiamy się nad cegłą Max lub U220 co o tym myślicie

kupiecjudex
05-02-2012, 10:09
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W. Już kupiony, więc kalmka zapadła, na to wełna mineralna będzie. Od samego początku jakoś ten porotherm mnie nakręcał i tak sie skończy.

m&m0123
05-02-2012, 10:19
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W. Już kupiony, więc kalmka zapadła, na to wełna mineralna będzie. Od samego początku jakoś ten porotherm mnie nakręcał i tak sie skończy.

Jakia cene placiles za pustak? Rowniez mam porotherm w projekcie, rozpatruje jeszcze u-220 ale raczej pozostane przy porothermie.

bestia1
05-02-2012, 10:21
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W. Już kupiony, więc kalmka zapadła, na to wełna mineralna będzie. Od samego początku jakoś ten porotherm mnie nakręcał i tak sie skończy.

Ja się nie znam za bardzo ale możecie napisać czemu was to przekonało acha a to jest pustak ten porotherm czy coś wogóle innego tylko nie śmiejcie się za bardzo ze mnie jeśli pytam o głupote ale ja tylko wiem co to cegła czerwona ha ha :P

bestia1
05-02-2012, 10:23
Ja się nie znam za bardzo ale możecie napisać czemu was to przekonało acha a to jest pustak ten porotherm czy coś wogóle innego tylko nie śmiejcie się za bardzo ze mnie jeśli pytam o głupote ale ja tylko wiem co to cegła czerwona ha ha :P

juz wiem to cegła dopytałam meza

aksamitka
05-02-2012, 10:28
u nas termalica

bestia1
05-02-2012, 10:31
my myśleliśmy o Porothermie, mniej zaprawy potrzebuje:), ale do końca jeszcze nie jestem zdecydowana, materiałów wczesniej nie gromadzimy...

my też nic nie mamy ale chyba cegłą bedziemy budować jest cieplejsza od pustaka

manika
05-02-2012, 10:45
Ja chciałam najpierw budować z Ytonga, ale potem wybrałam Porotherm Wienerberger. Według opinii znajomych Wienerberger jest bardzo wytrzymały i nie ma potem dużych strat na budowie.:)

kupiecjudex
05-02-2012, 12:04
Jakia cene placiles za pustak? Rowniez mam porotherm w projekcie, rozpatruje jeszcze u-220 ale raczej pozostane przy porothermie.

Płaciłem, 5,40 zł brutto za sztukę z dostawą do domu. Za działówkę 11,5 płaciłem chyba 4,70 zł, musiałbym spojrzeć na fakturę, strop też bedę mniał ceramiczny.
Hurtownia w której kupilem jest 35 km. ode mnie, ale sprzedają też na allegro, hds-em dostarcvzają wszędzie.



Ja się nie znam za bardzo ale możecie napisać czemu was to przekonało acha a to jest pustak ten porotherm czy coś wogóle innego tylko nie śmiejcie się za bardzo ze mnie jeśli pytam o głupote ale ja tylko wiem co to cegła czerwona ha ha :P

Porotherm to pustak ceramiczy, wypalany z gliny z otworami wewnątrz, wejdź sobie na stronę Wenerbergera to sobie tam wszystko poczytasz. Cegła to to raczej nie jest.

kupiecjudex
05-02-2012, 12:06
Na cały dom pustaki łącznie z działówkami wyszły niecałe 20 tys. a dom mały nie jest. Co prawda nie wiem jak wyjdzie w praniu może będzie trzeba dokupić ale to już nie będą duże ilości.

bestia1
05-02-2012, 13:18
Płaciłem, 5,40 zł brutto za sztukę z dostawą do domu. Za działówkę 11,5 płaciłem chyba 4,70 zł, musiałbym spojrzeć na fakturę, strop też bedę mniał ceramiczny.
Hurtownia w której kupilem jest 35 km. ode mnie, ale sprzedają też na allegro, hds-em dostarcvzają wszędzie.




Porotherm to pustak ceramiczy, wypalany z gliny z otworami wewnątrz, wejdź sobie na stronę Wenerbergera to sobie tam wszystko poczytasz. Cegła to to raczej nie jest.

Acha to juz wiem :rolleyes:dzięki

Nefer
05-02-2012, 14:08
W świetle prawa budowlanego garaż blaszany jako niezwiązany trwale z gruntem, jest tymczasowym obiektem budowlanym. Z kolei, jak wskazuje art. 29 prawa budowlanego - tymczasowe obiekty budowlane, niepołączone trwale z gruntem i przewidziane do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu, nie wymagają uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a jedynie jak zostało wskazane - zgłoszenia. Jeżeli jednak taki obiekt nie jest przewidziany do przeniesienia, bądź rozbiórki wymagane będzie uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.
Według przepisów prawa garaż o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m można sytuować bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną. Warunkiem jest ponadto sytuowanie takiego garażu ścianą bez otworów drzwiowych i okiennych. Jeżeli garaż będzie przekraczał w/w wartości, można go sytuować w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od granicy działki. W żadnym wypadku zgoda sąsiada nie jest wymagana.

anawii
05-02-2012, 14:10
Witam,
Przymierzamy sie do zakupu cegły Jopek.
Będzie ktoś z tej cegły budował, czy to jest cegła porównywalna do Porotherm-u?
Słyszałam, że ceny mają przystępne...warto?

lilka 1986
05-02-2012, 14:45
Witam jestem tu nowa:) na wiosne zaczynamy budowe wymarzonego domku. Od dawna jestem czytaczka :) forum ale do tej pory nie mialam odwagi sie zarejestrowac. Bedziemy budowac Montanę. mam nadzieje ze razem uda nam sie milo przejsc przez ta cala goraczke budowlana.

lilka 1986
05-02-2012, 14:49
wklejam linka dla zainteresowanych
Oczywiscie nie obyło sie bez zmian...

http://www.dompasja.pl/projekt-domu/montana

bestia1
05-02-2012, 14:55
wklejam linka dla zainteresowanych
Oczywiscie nie obyło sie bez zmian...

http://www.dompasja.pl/projekt-domu/montana

Super domek

lilka 1986
05-02-2012, 14:58
Ogladalismy mnostwo projektow i tak naprawde przez przypadek odnalazlam Montanke i tak juz zostalo. Szkoda tylko ze nie moge nigdzie w necie znalezc kogos kto tez bedzie lub buduje ten domek
Wczesniej naszym faworytem byl dom archonu pod ambrowcem.
Ale z Montana milosc od pierwszego wejrzenia.
Pozdrawiam

Atlanta
05-02-2012, 15:36
My dla miłości od pierwszego wejrzenia sprzedaliśmy poprzedni projekt :)

Budujemy z pustaka 25 p+w Plecewice.

arjuna
05-02-2012, 15:41
Z czego budujecie swoje domy my zastanawiamy się nad cegłą Max lub U220 co o tym myślicie

My albo z silki albo z ytonga-zależy od tego, co taniej kupimy. a na to 20 cm styro.

arjuna
05-02-2012, 15:48
a co do dyskusji o blachodachówce-jeśli się na nią zdecydujecie, to naprawde baaardzo porzadnie zaizolujcie akustycznie ten dach. W jednej z częście domu, w którym teraz mieszkam jest dach kryty blachodachówką. Oszczędzało się na izolacji i teraz podczas deszczu jest masakra.

bestia1
05-02-2012, 16:21
A myśleliście o kolorystyce chodzi mi o kolor dachu, podbitki, kolor domu ja mam już jakąś wizje ale pytam bo być może ktoś korzystał z pomocy osób które sie tym zajmuja .Ostatnio po rozmowie z moją panią architekt zastanawiam się nad ciepłą paletą barw ponoć ciepłe kolory się tak szybko nie nudzą wiecie cos o tym:)

kajusia
05-02-2012, 16:39
My mamy w projekcie Porotherm 25 + styropian 15, ale chyba zrobimy z Porothermu 30 i 10 styropian. Co do kolorystyki to właśnie też zaczynam się nad tym zastanawiać. Dachówkę chciałam grafitową, a co z resztą to jeszcze nie wiem ;)

bestia1
05-02-2012, 16:49
My mamy w projekcie Porotherm 25 + styropian 15, ale chyba zrobimy z Porothermu 30 i 10 styropian. Co do kolorystyki to właśnie też zaczynam się nad tym zastanawiać. Dachówkę chciałam grafitową, a co z resztą to jeszcze nie wiem ;)

Też podobaja mi sie ciemne dachy szarość grafit a co do elewacji to sama nie wiem:confused:

aksamitka
05-02-2012, 16:57
u nas bedzie dach grafitowy, co do elewacji to jeszcze nie wiem

ulka76
05-02-2012, 17:25
My wybraliśmy protherm 30 i 12cm styropian, 2 strop lany i krycie dachówką trapezową.
Co do koloru to jeszcze nieznany...

R&K
05-02-2012, 17:30
Wg mnie nie trafiona decyzja,lepiej 25+15 niż 30+10 a zdecydowanie lepiej 25+20 i to grafitowego :)

tu całkowicie się zgadzam że nie ma sensu kasy ładować w mury tylko w izolację


My wybraliśmy protherm 30 i 12cm styropian, 2 strop lany i krycie dachówką trapezową.
Co do koloru to jeszcze nieznany...

jak widać są tacy co uważają inaczej ...


My albo z silki albo z ytonga-zależy od tego, co taniej kupimy. a na to 20 cm styro.

lub tacy co budowanie traktują jak ruletkę
będzie to albo to ... byle taniej ... byle do przodu ...

czasami ważniejszy wydaje się być dla niektórych kolor blachy czy okien niż to ile dom będzie palił
tym bardziej to dziwne gdy ktoś ma zamiar wybudować tanio dom!

bo Ci co maja kasę i nie liczą się z tym za ile wybudują i ile będą później płacić za ogrzewanie to inna historia ...

bestia1
05-02-2012, 18:01
tu całkowicie się zgadzam że nie ma sensu kasy ładować w mury tylko w izolację



jak widać są tacy co uważają inaczej ...



lub tacy co budowanie traktują jak ruletkę
będzie to albo to ... byle taniej ... byle do przodu ...

czasami ważniejszy wydaje się być dla niektórych kolor blachy czy okien niż to ile dom będzie palił
tym bardziej to dziwne gdy ktoś ma zamiar wybudować tanio dom!

bo Ci co maja kasę i nie liczą się z tym za ile wybudują i ile będą później płacić za ogrzewanie to inna historia ...

Kazdy niech spojzy na siebie i nie ocenia innych po tym jak zapytaja o kolor blachy wiec prosze nie oceniaj osob które narazie sobie tylko planuja poczekaj do momentu kiedy zaczniemy budować wtedy napewno zapytamy o wiele innych rzeczy tez uwazam ze kolor jest najwazniejszy ale jest wazny

R&K
05-02-2012, 18:09
to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblować

bestia1
05-02-2012, 18:18
to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblować

Już trochę lepiej to brzmi ha ha :)

gosia@
05-02-2012, 18:19
to ze tak napisałem nie oznacza że się kogoś czepiam czy oceniam

po prostu próbuje dać Wam (wszystkim bocianom 2012) do myślenia - póki jeszcze możecie i macie czas ... spójrzcie na swoja przyszłą budowę najpierw jako dzieło technologiczne mniej lub bardziej zaawansowane a dopiero później jako dziełko artystyczne które trzeba pokolorować czy umeblowaćTroche za ostro dałes, to raz. Dwa, kolor jest wazy;-) dla kobiety juz w ogole..

bestia1
05-02-2012, 18:22
R&K mam nadzieję że się nie gniewasz ale zrozum my zaczynamy więc może paść wiele pytań nawet mało istotnych ale od czegos trzeba zacząć ...

bestia1
05-02-2012, 18:24
Troche za ostro dałes, to raz. Dwa, kolor jest wazy;-) dla kobiety juz w ogole..

A to nie jest kolor na paznokciach że można zmyc i pomalowac na zupełnie inny prawda ;)

R&K
05-02-2012, 18:43
Troche za ostro dałes, to raz. Dwa, kolor jest wazy;-) dla kobiety juz w ogole..

czasami taka terapia szokowa się przydaje
większość z Was - choć nie wszyscy - budować będą na kredyt lub z oszczędności życia - istotne jest ile utrzymanie domu będzie Was kosztować ...
jeśli choć mój post przyczyni się do tego że 1 osoba z 100 czy 1000 nowych bocianów się zastanowi i zmieni swoje założenia - to uważam że warto ...

annaka
05-02-2012, 18:59
My budujemy z Porothermu Wienerberger 25, kupiliśmy bodajże po 4,80 z transoportem, mamy też połówki ale nie pamiętam w tej chwili po ile. Na ocieplenie pewnie nie będziemy żałować bo naprawdę warto. Co do kolorystyki to dachówka ceramiczna na pewno ciemna, albo czarna albo grafitowa, a elewacja biała/jakaś złamana biel, no w każdym razie w tej tonacji - to było pewne od zawsze więc myślę że się nie zmieni;)

Beatki
05-02-2012, 19:16
Witam!

Dolacze sie do tej milej grupki, jak pozwolicie! Jestem na etapie zbierania dokumentow i mam nadzieje, ze na jesieni moj domek bedzie mogl ruszyc! Juz nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze "wspolnymi" silami razniej sie bedzie budowalo. Troche mnie ta budowa przeraza ale chyba wiekszosc nas tak zaczyna!

Pozdrawiam bocianki.

pukul
05-02-2012, 19:18
Witaj Nektarynko!
Wreszcie ktoś z świętokrzyskiego :) mam nadzieje że będziemy się wymieniać informacjami dotycz. tanich zakupów w rejonie :) Jak na razie mogę ci polecić porotherm za 5 zł z dowozem i rozładunkiem (i możliwością składowania w hurtowi) stal 2850, Z tego co dowiedziałam się telefonicznie w Kielcach dużo drożej, ale może coś znajdziesz.
pozdrawiam

Kurdybanek
05-02-2012, 20:14
My mamy w projekcie Porotherm 25 + styropian 15, ale chyba zrobimy z Porothermu 30 i 10 styropian. Co do kolorystyki to właśnie też zaczynam się nad tym zastanawiać. Dachówkę chciałam grafitową, a co z resztą to jeszcze nie wiem ;)

Ja również należę do grona, którzy wybudują z Porothermu 30 + styropian 10. Dachówka: Renesansowa E32, orzechowa angoba szlachetna z Wienerbergera. Pierwotnie miała być Sirius brązowa, tańsza i barwiona w masie, ale na żywo lepiej wygląda E32.

lilly20
05-02-2012, 21:04
Witam, u nas również Porotherm 25 i ocieplenie min. 15cm wełna mineralna. Dachówka napewno grafitowa a elewacja :confused: Porotherm po 5 zł to tanio, u nas już ponad 5 zł :(

R&K
05-02-2012, 21:08
a silikaty poniżej 3 zl za szt (24 grubości) - 18 szt na 1m2

cronin
05-02-2012, 21:15
Po co dawać porotherm 30 jeśli 25 ma zupełnie wystarczającą wytrzymałość a jest tańsza? natomiast różnica w izolacyjności cieplnej styropianu 10 cm a 15 cm jest duża i naprawdę warto w to zainwestować.
R&K ja wybrałabym silikaty :) (+ 20 cm styropianu), gdyby nie to że trzeba je od razu ocieplić, a ja być może będę musiała z tym poczekać. Stąd niestety beton komórkowy.

Mila_Wroc
05-02-2012, 21:50
I ja się witam, zaczniemy jak tylko dostaniemy warunki zabudowy a potem pozwloenie na budowę,
no i mrozy puszczą :)

cronin
05-02-2012, 22:47
To że domy z silikatów stoją kilka lat nieocieplone to ja wiem, tylko ile ich właściciele płacą za ogrzewanie?
Głupio to zabrzmi ale mnie silikaty w duszy grają właśnie ze względu na akumulacyjność, i brak grzyba itd, tylko boję się tego braku ocieplenia przez sezon lub dwa. Ale nic to, pomyślę jeszcze :)

multivitamina111
05-02-2012, 23:41
Witam co prawda nie rozpoczynam budowy, ale rozpoczynam remont i to poważny bo kupiłem wraz z żoną dom do remontu ale możliwie do zamieszkania. Czeka mnie wiele pracy a w szczególności wiosną, począwszy od wykonania izolacji budynku (fundamentów), poprzez ocieplenie i wykonanie pokrycia z blachy dachówkowej a także wymiana kaloryferów i częściowa adaptacja poddasza. Póki mrozy i nie bardzo można wykonywać prace na zewnątrz postanowiłem wykorzystać to co jest czyli wkład kominkowy w jednym z pokojów z przeznaczeniem na trolownie ( czyli jak mówi moja druga połowa pokój do którego wstęp mamy tylko my i nie musimy się niczego w nim wstydzić że nie posprzątane itp.) Tylko nie wiem czy zakładać osobny temat czy się pod jakiś podpiąć. Pozdrawiam.
Ps. Dom kupiliśmy 13.01.2012 (piątek) i jest pod numerem 113.

aksamitka
06-02-2012, 06:24
Ja się właśnie przerzuciłem z BK na silikaty ale z innych względów,cena i akumulacja.


a silikaty poniżej 3 zl za szt (24 grubości) - 18 szt na 1m2

u nas BK 7,25/szt 6,67/m2

ocieplenie 20 styro 0,04

mgk
06-02-2012, 07:06
Witam
Mam mały problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mamy właśnie podpisywać umowę z wykonawcą na budowę domu - SSO i tu zonk - nie mamy żadnej sensownej umowy. Jeżeli ktokolwiek z Was ma coś fajnego, dobrze napisanego to bardzo proszę o przesłanie na priv. Za pomoc z góry dziękuję.

merena
06-02-2012, 08:19
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W. Już kupiony, więc kalmka zapadła, na to wełna mineralna będzie. Od samego początku jakoś ten porotherm mnie nakręcał i tak sie skończy.

hej

ja też będę budować z tego co Ty, ale ocieplać styropianem, gdzieś czytałam że on lepiej "współpracuje" z porothermem niż wełna a wełna lepiej z betonem czy silikatem, chodzi o przenikanie wilgoci i zagrzybienia ale nie wiem ile w tym prawdy

mogę wiedzieć gdzie i po ile kupiliscie bloczek?

merena
06-02-2012, 08:21
Witam co prawda nie rozpoczynam budowy, ale rozpoczynam remont i to poważny bo kupiłem wraz z żoną dom do remontu ale możliwie do zamieszkania. Czeka mnie wiele pracy a w szczególności wiosną, począwszy od wykonania izolacji budynku (fundamentów), poprzez ocieplenie i wykonanie pokrycia z blachy dachówkowej a także wymiana kaloryferów i częściowa adaptacja poddasza. Póki mrozy i nie bardzo można wykonywać prace na zewnątrz postanowiłem wykorzystać to co jest czyli wkład kominkowy w jednym z pokojów z przeznaczeniem na trolownie ( czyli jak mówi moja druga połowa pokój do którego wstęp mamy tylko my i nie musimy się niczego w nim wstydzić że nie posprzątane itp.) Tylko nie wiem czy zakładać osobny temat czy się pod jakiś podpiąć. Pozdrawiam.
Ps. Dom kupiliśmy 13.01.2012 (piątek) i jest pod numerem 113.

gratuluję zakupu i odwagi :) takie nagromadzenie 13 musi być szczęśliwe :)

matmateusz
06-02-2012, 10:35
Witam,
Przymierzamy sie do zakupu cegły Jopek.
Będzie ktoś z tej cegły budował, czy to jest cegła porównywalna do Porotherm-u?
Słyszałam, że ceny mają przystępne...warto?

My będziemy na 90% budować z wykorzystaniem właśnie Jopków :D
Wujek Google nam pomógł i wyszło na to że nie ustępują dużo oryginalnemu Porotherm 25. Jak my obliczyliśmy wyszła nie taka mała różnica w cenie. Nasz murarz budował już z tymi pustakami Jopka i też mówi że OK.

Przy okazji witam się w tym wątku, jak najbardziej dotyczącego także NAS :)
pozwolenie na budowę jest, czekamy na kasiorkę i cieplejsze dni... i ruszamy! (najprawdopodobniej marzec) :D

// tu jest wątek na forum odnośnie poromuru Jopka: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51601-Poromur-firmy-Jopek-jaki-to-materia%C5%82

arjuna
06-02-2012, 11:51
[QUOTE=R&K;5177020]lub tacy co budowanie traktują jak ruletkę
będzie to albo to ... byle taniej ... byle do przodu ...[QUOTE]

akurat i ytong i silka spełniają nasze wymagania, więc nie wiem skąd wniosek, że jest to dla nas jakiś przypadkowy wybór.

zapomniales do wymienionych grup dodać jeszcze takich, którzy lubia sobie nabijac posty..

S.P.
06-02-2012, 14:08
U mnie będzie BK 24 do tego 20 cm styropianu.
Do inwestorów dających mniej niż 15 cm ocieplenia. Zastanówcie się jeszcze raz, po co przesadzacie z grubością muru, lepiej te pieniądze zainwestować w ocieplenie. Wiem co mówię, miałam przez lata dom z ociepleniem 15 i różnica była ogromna w porównaniu z tymi 10 cm. Teraz jest taka tendencja, słuszna moim zdaniem, na ściany 20 cm na dach 30. Najcenniejsza energia grzewcza, to jest ta niewydatkowana, zaoszczędzona.

kupiecjudex
06-02-2012, 15:55
hej

ja też będę budować z tego co Ty, ale ocieplać styropianem, gdzieś czytałam że on lepiej "współpracuje" z porothermem niż wełna a wełna lepiej z betonem czy silikatem, chodzi o przenikanie wilgoci i zagrzybienia ale nie wiem ile w tym prawdy

mogę wiedzieć gdzie i po ile kupiliscie bloczek?

hmmm. to ciekawe ja ustaliłem ze ceramika jest bardziej oddychalna, i wełna też dlatego pasują do siebje, a BK jest mniej przepuszczalny i styro też wiec tu nie ma znaczenia.

Tak też mi architekt powiedział, i tak zaprojektował wszysko.

Bloczki 12x59x25 kupiłem po 2,10 zł, do zapłaty, w betoniarni gdzie będę brał beton z gruchy, facet ma mały skład materiałów przy okazji wiec wziąłem u niego też stal. Niestety to jest jakieś 500 km od Szczecina :( Resztę kupowałem gdzie indziej.
Została mi do kupienia, cała izolacja, papy, folie, styrodur, wełna itd.

anawii
06-02-2012, 16:14
Witam ;)



// tu jest wątek na forum odnośnie poromuru Jopka: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51601-Poromur-firmy-Jopek-jaki-to-materia%C5%82

Dzięki matmateusz, ale to stary wątek :(

Po tym co przeczytałam to musimy to przemyśleć...Dalaczego tak mało osób z tego materiału buduje, to też zastanawiające..... a Ty nadal na 90%...?

arjuna
06-02-2012, 16:33
U mnie będzie BK 24 do tego 20 cm styropianu.
Do inwestorów dających mniej niż 15 cm ocieplenia. Zastanówcie się jeszcze raz, po co przesadzacie z grubością muru, lepiej te pieniądze zainwestować w ocieplenie. Wiem co mówię, miałam przez lata dom z ociepleniem 15 i różnica była ogromna w porównaniu z tymi 10 cm. Teraz jest taka tendencja, słuszna moim zdaniem, na ściany 20 cm na dach 30. Najcenniejsza energia grzewcza, to jest ta niewydatkowana, zaoszczędzona.

zgadzam się w całej rozciąglości. Teraz mam dom ok.230 metrów pow. calkowitej, ocieplony 12 cm styro na ścianach, 10 na dachu..jest po prostu zimno, a w sezonie grzewczym schodzi nam 6-7 ton wegla/koksu. Ścianę robcie jak w projekcie, dodajcie maksymalnie mozliwa grubość ocieplenia, zapewnijcie domowi skuteczną wentylacje i bedzie ciepło i tanio.:)

arjuna
06-02-2012, 16:36
Witam ;)




Dzięki matmateusz, ale to stary wątek :(

Po tym co przeczytałam to musimy to przemyśleć...Dalaczego tak mało osób z tego materiału buduje, to też zastanawiające..... a Ty nadal na 90%...?

Może chodzi o murowanie? nasz znajomy chcial z tego budowac, ale murarz krzyknal prawie x 2 za murowanie, więc sobie odpuścił..kolega jest z okolic wrocławia.

ANGEL7
06-02-2012, 16:38
Witam serdecznie użytkowników forum:)
My też jesteśmy Bociankami 2012 i bardzo się z tego cieszymy choć mamy niemały problem. W tym roku ruszamy z budową, projekt gotowy, firma jest ale mamy problem z materiałem, a konkretnie z cegłą. Nie wiemy co jest lepsze: pustak piankowy czy ceramiczny. Z jednej strony poleca się nam piankowe, bo są tańsze i lepsze przy ocieplaniu(nie rozpadają się) a z drugiej strony pustaki ceramiczne, chociaż ostatnio usłyszałam, że pękają przy ocieplaniu i są kruche.
Drodzy użytkownicy, pomóżcie!!!
Pozdrawiamy:)

cronin
06-02-2012, 17:36
Nie bardzo rozumiem, co to jest pustak piankowy? chodzi o ceramikę zwykłą (np. MAX) i poryzowaną (np. porotherm)?

aksamitka
06-02-2012, 17:53
chyba chodzi o pustak szary (pianowy)

cronin
06-02-2012, 18:17
tego też nie znam, chyba że to szary gazobeton? ale szary to najgorszy wybór

aksamitka
06-02-2012, 18:24
tak, chyba chodzi o szary gazobeton

cronin
06-02-2012, 18:30
no cóż szary gazobeton jest współczesną wersją wielkiej płyty z lat 70-tych, to tak jakby sobie robić dach z azbestu.

gosia@
06-02-2012, 18:40
No troche przesadziłaś jednak porównując azbest do wielkiej płyty. Nie wiem na ile zawartosc pyłów wpływa na promieniowanie, ale skoro jest to material dopuszczony do sprzedazy, to znaczy ze normy nie zostaly przekroczone

gosia@
06-02-2012, 18:48
no cóż szary gazobeton jest współczesną wersją wielkiej płyty z lat 70-tych, to tak jakby sobie robić dach z azbestu.http://www.izolacje.com.pl/artykul/id571,czy-beton-komorkowy-jest-promieniotworczy?p=2

cronin
06-02-2012, 19:30
A więc bezpodstawnie pomówiłam szary gazobeton :) No cóż każdy buduje z tego co lubi, jeszcze tylko chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście pustak pianowy to szary beton komórkowy, bo na to określenie jeszcze nie trafiłam.

aksamitka
06-02-2012, 19:54
u nas w okolicy szary pianiak dość popularny, bo jest tańszy ob białego BK, ale niestety gorszy, cos za cos

Tomasz Antkowiak
06-02-2012, 19:54
A więc bezpodstawnie pomówiłam szary gazobeton :) No cóż każdy buduje z tego co lubi, jeszcze tylko chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście pustak pianowy to szary beton komórkowy, bo na to określenie jeszcze nie trafiłam.

cronin, szary od bialego rozni sie zawartoscia popiolow... pewnie, fajniej bylo by kupowac bielutki, tylko ze szary jest tanszy (dzis wlasnie kupilem po 5,95 brutto/szt)

zawartosc popiolu powoduje wieksze anizeli dla odmiany bialej promieniowanie radem, jednak promieniowanie to jest na poziomie promieniowania ceramiki, ktora uznaje sie powszechnie za zdrowa i bezpieczna

pozwole sobie jeszcze zauwazyc ze wg niektorych zrodel szare odmiany BK w tej samej klasie maja lepsze parametry izolacyjne niz odmiany biale (zrodlo: dane techn BK Prefabet, BK szary Wartosc wspolczynnika przewodzenia ciepla 0,13; BK bialy wartosc wspolczynnika przewodzenia ciepla 0,15)

Tomasz Antkowiak
06-02-2012, 19:57
u nas w okolicy szary pianiak dość popularny, bo jest tańszy ob białego BK, ale niestety gorszy, cos za cos

aksamitka, a na czym ta "gorszosc" konkretnie polega? :) promieniownie radem, bedace na poziomie ceramiki juz znam, w czym jescze jest gorszy niz bialy, pomijajac doznania estetyczne ? :)

gosia@
06-02-2012, 20:17
A ja powaznie rozwazam keramzyt;-)niestety mało osob moze sie podzielic doswiadczeniami. A jak nie keramzyt, to porotherm..O:wiggle:

cronin
06-02-2012, 20:31
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia w czym jest gorszy szary gazobeton, oprócz tego że ma gorszą opinię ogólnie. Ale nigdy się nim na serio nie interesowałam. Ale też nie trafiłam jeszcze tu na forum na dziennik kogoś kto z niego budował, a to też o czymś świadczy, bo przecież nie jest to materiał drogi, czemu więc tak pomijany?

Tomasz Antkowiak
06-02-2012, 20:40
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia w czym jest gorszy szary gazobeton, oprócz tego że ma gorszą opinię ogólnie. Ale nigdy się nim na serio nie interesowałam. Ale też nie trafiłam jeszcze tu na forum na dziennik kogoś kto z niego budował, a to też o czymś świadczy, bo przecież nie jest to materiał drogi, czemu więc tak pomijany?

bo jest brzydki :) nie ma sie co oszukiwac, dom wybudowany z bialego BK, dodatkowo na klej, cieniutka spoina, jest w stanie surowym ladny, estetyczny, przyjemny :) dom wybudowany z szarego BK wyglada jak wybudowany z pustakow zuzlobetonowych 30 lat temu, albo jak budynek gospodarczy, nie jest ladny zdecydowanie:)

generalnie jak dobrze poszukac to i tu na FM sa osoby ktore budowaly z szarego, jednak wiekszosc wybiera bialy. IMO to kwestia wylacznie powtarzanych obiegowych opini, stereotypow i wlasnie doznan estetycznych, na karb ktorych to skladal bym glowna wine za taki a nie inny stan rzeczy :)

my zbudujemy z szarego i basta :D cronin masz zatem niepowtarzalna okazje trafic na dziennik budujacych z szarego BK - na nasz dziennik :) zapraszam. w srode przyjedzie do nas pierwsza partia wspomnianych bloczkow

arjuna
06-02-2012, 20:54
Co jest podyktowane wyborem jednego lub drugiego ?

Oba materiały sa trwałe, dokładnie zwymiarowane, łatwo sie muruje, posiadaja dobrą odpornosć ogniowa. Jesli taniej nam wyjdzie silka, być może dołożymy pare cm ocieplenia, jeśli taniej ytong-zostanie 20 na scianach.




R&K jest daleki od nabijania sobie postów

Post, ktory cytowalam daleki tez byl od koleżeńskiej porady, a bliższy wyszydzaniu innych.

ps.Ja tam bardzo chętnie bym sobie poczytala o kolorze dachówek i żaluję, że temat się urwał.

arjuna
06-02-2012, 20:56
A ja powaznie rozwazam keramzyt;-)niestety mało osob moze sie podzielic doswiadczeniami. A jak nie keramzyt, to porotherm..O:wiggle:

z obiegowych opinii wynika, że jest bardzo kruchy i że już na etapie murowania musisz wiedziec gdzie beda gniazdka, przewody itd. itp.
Tak jest?

cronin
06-02-2012, 21:15
Faktem jest , że jest tyle materiałów budowlanych o różnych, często sprzecznych opiniach, że żeby coś wybrać trzeba oprzeć się na subiektywnym odczuciu i tyle. Nie ma obiektywnego rankingu - co lepsze. Zależy czego potrzebujemy, izolacyjności czy akumulacyjności, tradycji czy nowoczesności, niskiej ceny czy marki (nie mylić z jakością :) ). Za duży jest wybór więc coś trzeba odrzucić w ciemno :) Chętnie zajrzę do twojego dziennika.

Arturo72 a jakie to silikaty?

arjuna
06-02-2012, 21:28
Arturo-a czy 18 cm to u mnie byłoby wystarczająco? Mam dzialke na stoku, będzie dom z pelnym podpiwniczeniem?

merena
07-02-2012, 09:57
właśnie dostałam wycenę od firmy któa ma stawiać nasz domek (mała rodzinna firma na zasadzie ja, szwagier i brat szwagra ;) firma z Kołbacza, wycenili mi robocizny za SSO na 55 tyś. Co o tym myślicie?
Dom prawie 190 pow użytkowej, w cenę wchodzą: fundament mury strop i ścianki działowe

gosia@
07-02-2012, 10:09
właśnie dostałam wycenę od firmy któa ma stawiać nasz domek (mała rodzinna firma na zasadzie ja, szwagier i brat szwagra ;) firma z Kołbacza, wycenili mi robocizny za SSO na 55 tyś. Co o tym myślicie?
Dom prawie 190 pow użytkowej, w cenę wchodzą: fundament mury strop i ścianki działowei kominy;-)?schody? targuj 5000 i bierz, zerknij tylko na ich inne budowy. Pogadaj z właścicielami

mgk
07-02-2012, 10:10
Arturo72 - serdeczne dzięki za namiar na umowę.
marena - nasz domek 230 m2 zabudowy - fundament z izolacją i ociepleniem + mury +działówki +kominy z ociepleniem i tynkiem+ dach z pokryciem, a wiec cały SSO cena za robociznę niższa niż u ciebie bez dachu. Wykonawca polecany na lokalnym rynku. Budujemy na podkarpaciu.

merena
07-02-2012, 10:17
i kominy;-)?schody? targuj 5000 i bierz, zerknij tylko na ich inne budowy. Pogadaj z właścicielami

z kominami ale bez schodów

kama33
07-02-2012, 10:48
Arturo72 - serdeczne dzięki za namiar na umowę.
marena - nasz domek 230 m2 zabudowy - fundament z izolacją i ociepleniem + mury +działówki +kominy z ociepleniem i tynkiem+ dach z pokryciem, a wiec cały SSO cena za robociznę niższa niż u ciebie bez dachu. Wykonawca polecany na lokalnym rynku. Budujemy na podkarpaciu.

U mnie podobnie - cena za robociznę z dachem też niższa. I też podkarpackie :)
Dzisiaj mąż jdzie na spotkanie z kolejnym polecanym wykonawcą , który stawia od podstaw po dach. Niestety, terminy na ten rok ma juz zajęte, ale chcemy dowiedzieć się ceny.

CasaD
07-02-2012, 11:50
Ja powoli tez dołączam do wątku, oby udało się w tym roku, narazie mamy mocne poślizgi we wszystkim, począwszy od wyboru projektu a może rqaczej projektanta bo chcemy projekt indywidualny ;)
pozdr

Kainna
07-02-2012, 12:44
Po co dawać porotherm 30 jeśli 25 ma zupełnie wystarczającą wytrzymałość a jest tańsza? natomiast różnica w izolacyjności cieplnej styropianu 10 cm a 15 cm jest duża i naprawdę warto w to zainwestować.
R&K ja wybrałabym silikaty :) (+ 20 cm styropianu), gdyby nie to że trzeba je od razu ocieplić, a ja być może będę musiała z tym poczekać. Stąd niestety beton komórkowy.

My też zamieniliśmy za zgodą architekta Porotherm na 25. Początkowo w projekcie było 10cm ocieplenia + 30 konstrukcja, którą zamieniliśmy na 15cm styropianu + 25cm Porotherm. Pozostajemy w tej samej całkowitej grubości ściany natomiast mamy grubsze ocieplenie budynku.

matmateusz
07-02-2012, 13:13
Witam ;)




Dzięki matmateusz, ale to stary wątek :(

Po tym co przeczytałam to musimy to przemyśleć...Dalaczego tak mało osób z tego materiału buduje, to też zastanawiające..... a Ty nadal na 90%...?


mamy też ciekawą ofertę pustaków Poroton Robena, z dowozem wychodzi po 4 zł za sztukę, ale są trochę mniejsze (24) też od standardowego Porothermu W. Trochę oszczędności jest, murarz niby nie zmienia ceny bez względu na to czy weźmiemy te ciut mniejsze czy nie;) W necie znalazłam inf. że są "cieplejsze" niż Porotherm...

a jak inni budujący z pustaków? Wszyscy biorą oryginalny Weinerbergera? Może ktoś się wypowie?;) bo my też w obliczu wielu jopków, robenów itp. zaczynamy mieć wątpliwości;)
sugerujemy się głównie tym co mówi nam murarz... no i netem;)

a wątek rzeczywiście dość stary, mogło się trochę pozmieniać....

merena
07-02-2012, 13:32
mamy też ciekawą ofertę pustaków Poroton Robena, z dowozem wychodzi po 4 zł za sztukę, ale są trochę mniejsze (24) też od standardowego Porothermu W. Trochę oszczędności jest, murarz niby nie zmienia ceny bez względu na to czy weźmiemy te ciut mniejsze czy nie;) W necie znalazłam inf. że są "cieplejsze" niż Porotherm...

a jak inni budujący z pustaków? Wszyscy biorą oryginalny Weinerbergera? Może ktoś się wypowie?;) bo my też w obliczu wielu jopków, robenów itp. zaczynamy mieć wątpliwości;)
sugerujemy się głównie tym co mówi nam murarz... no i netem;)

a wątek rzeczywiście dość stary, mogło się trochę pozmieniać....

my też mamy Porotherm 25P+W i nie będziemy go zmieniać, zostawię oryginalny Weinerbergera, poczytałam trochę w necie, zmienimy tylko ocieplenie z 12 na 15 styro i to wszystko

Mania0
07-02-2012, 13:51
Witam serdecznie wszystkich:)
My również jeśli wszystko dobrze pójdzie zaczniemy wiosną. Na razie jak większość mamy problem z PNB. Będziemy budować na Mazurach Antka (nie wiem czy ktoś również tu buduje bo jakoś nie zauważyłam). Fajnie, że niektórzy z Was juz mają kupione materiały, my jak na razie nic a nic. Pełno pytań, pełno wątpliwości, niewiadomych ale chyba jakoś to będzie:) Pozdrawiam

pukul
07-02-2012, 14:08
My podobnie jak wiele osób -porotherm 25 i styropian 15. przez chwile chcieliśmy termopor leiera - jest sporo tańszy (3,95 szt) ale nasz "szef" odradził - podobno jest więcej odpadów, są bardziej kruche i więcej zaprawy trzeba dać czy coś w tym stylu :) reszta - jak mówił - porównywalna.

ekipa - super - podobno - sprawdzona u kilku osób (domy stoją :) ) powiedzieli 18600 SSO (ale fundamenty już mam) plus 8000 dach. schody betonowe lane, kominy szt.2 systemowe, klinkier. powierzchnia 160m2

dusiaka
07-02-2012, 14:31
Ja także planuję zaczać wiosną. Póki co, czekam na PnB. Ekipa jeszcze nie wybrana. Trwa konkurs ofert. Rozpiętość cenowa znaczna: od 40 tys SSO z dachem do 65 tys +Vat.
Dwie ekipy mam polecone, ale terminy mają dopiero w czerwcu. Jak będzie trzeba, zaczekamy.
Budujemy z Porothermu Wienenberga 25+ 15 styro, jak w projekcie. Strop mamy drewniany (strych nieużytkowy), dachówka (chyba, że budżet się nie zepnie -wtedy zmienimy na ładną blachodachówkę).
Zakupów żadnych jeszcze nie poczyniliśmy :-(

kama33
07-02-2012, 15:53
Dzisiaj dostałam kolejną ofertę na SSO z dachem - 36 tys zł +VAT co daje ok 45 tys zł (od fundamentów po dach, 2 kominy, strop lany, wszystkie pomieszczenia ok 180 m kw, dachu 330 m kw). Wygląda na to, że wykonawcy w moim rejonie mają wszyscy podobne ceny.

Tomasz Antkowiak
07-02-2012, 16:46
Dzisiaj dostałam kolejną ofertę na SSO z dachem - 36 tys zł +VAT co daje ok 45 tys zł (od fundamentów po dach, 2 kominy, strop lany, wszystkie pomieszczenia ok 180 m kw, dachu 330 m kw). Wygląda na to, że wykonawcy w moim rejonie mają wszyscy podobne ceny.


czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.

kama33
07-02-2012, 17:00
czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.
45 tys to jest koszt brutto (mogę wziąć bez rachunku wtedy jest 36 tys) robocizny całego stanu surowego od fundamentów po dach. Dom mam parterowy, projekt indywidualny wzorowany na projektach muratora znany c114 i przemyslany m42a.

anawii
07-02-2012, 17:52
czesc, ja wprawdzie budowal bede sam, bez ekipy, ale gdybys mogla ciut rozwinac? te 45 tysiecy jest za co? robocizna + material (jaki?) czy tylko robocizna? jaki domek (projekt sobie znajde)? chcialbym sobie przeanalizowac ile moge zaoszczedzic na samodzielnej pracy.

Znalazłam Twój wątek na temat Jopka, gdzie pytałeś o opinię, będziesz budował z Jopka czy budujesz z czegoś innego?
Bo też się zastanawiam nad kupnem Jopka a mało o nim piszą...
Gdzie się budujesz? ja też jestem z wlkp :)

Tomasz Antkowiak
07-02-2012, 19:13
Znalazłam Twój wątek na temat Jopka, gdzie pytałeś o opinię, będziesz budował z Jopka czy budujesz z czegoś innego?
Bo też się zastanawiam nad kupnem Jopka a mało o nim piszą...
Gdzie się budujesz? ja też jestem z wlkp :)

hej

fascynacja ceramika poryzowana byla chwilowa:) posilkujac sie doswiadczeniami i podpowiedzia bardziej doswiadczonych, po analizie rodzaju sciany jaki stawiamy zdecydowalismy ze lepiej wydac mniej na tanszy (a nie koniecznie gorszy) budulec na sciany a zaoszczedzona sume zainwestowac w ocieplenie.
i z tego wlasnie powodu kupilismy beton komorkowy :)

o jopku natomiast nie ma wiele, to prawda, a opinie ktore juz sa sa skrajne, od bardzo negatywnych po te calkiem pozytywne.

wg mnie pustak jest pustak, i tak przyjdzie tynk/styropian i przykryje. oczywiscie, sa lepsze i gorsze (purysci napisali by ze jest porotherm i jest reszta... ;) )

odpowiedz na ostatnie pytanie brzmi: pod kodem pocztowym 62-030 :) po szczegoly zapraszam na priva :D

matmateusz
07-02-2012, 19:27
ooo, my też z Wielkopolski;)

hmm.. koszty robocizny, nasz murarz powiedział 25 tys. ale to bez dachu. Cena pewnie nie najmniejsza i nie największa, ale z polecenia wzięty, więc mam nadzieję, że się nie wkopiemy:D

pozdrawiam;)

// za waszą namową zaczynam zastanawiać się nad kolorem blachodachówki:D //

lkk.
07-02-2012, 19:38
no to zgłaszam się też - jeszcze jeden bocianek z wielkopolski ;)

czekamy właśnie na warunki zabudowy, koncepcja domku tak w miarę dopracowana, planujemy ruszyć z murami mniej więcej w sierpniu / wrześniu.
Z kilkoma ekipami budowlanymi temat zaczynamy omawiać - myślę, żeby w ciągu miesiąca mieć sprawę dogadaną i ekipę wybraną.

dziennik budowy założony - zapraszam do lektury ;)

Tomasz Antkowiak
07-02-2012, 19:53
no to zgłaszam się też - jeszcze jeden bocianek z wielkopolski ;)

czekamy właśnie na warunki zabudowy, koncepcja domku tak w miarę dopracowana, planujemy ruszyć z murami mniej więcej w sierpniu / wrześniu.
Z kilkoma ekipami budowlanymi temat zaczynamy omawiać - myślę, żeby w ciągu miesiąca mieć sprawę dogadaną i ekipę wybraną.

dziennik budowy założony - zapraszam do lektury ;)


daj linka w swoim podpisie aby nie trzeba bylo szukac za kazdym razem

wielkopolan prosze o jakies bardziej szczegulowe info, jesli to nie tajmenica, skad sa :) nigdy nie wiadomo kiedy taka informacja sie moze przydac

anawii
07-02-2012, 20:19
Witam,
Ja wpadłam tak tutaj przypadkiem...nie chciałam sie wpisywać, bo to wątek dla rozpoczynających wiosną 2012......nie wiem czy nam sie uda do wiosny :confused:

Ale już się tutaj rozgościłam i zamieszkam :D

Bocianie gniazdko już liczy 3 wielkopolan...:wiggle:

anawii
07-02-2012, 20:20
wielkopolan prosze o jakies bardziej szczegulowe info, jesli to nie tajmenica, skad sa :) nigdy nie wiadomo kiedy taka informacja sie moze przydac

Poszła na priv ;)

ANGEL7
07-02-2012, 20:24
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Jeśli chodzi o pustak piankowy czyli beton komórkowy jest faktycznie biały. Natomiast jak oglądam ceramiczny to boję się że przy jakimkolwiek wierceniu może popękać. A przecież wiercenia będzie dość sporo bo i przy instalacji, potem ocieplenie a dom musi być na lata. Drodzy użytkownicy piszcie proszę wasze spostrzeżenia no i panowie z Muratora, Was też proszę o pomoc:)
Pozdrawiam wszystkich:)

anawii
07-02-2012, 20:32
ooo, my też z Wielkopolski;)//

To w sumie mieliśmy takie same zamiary i nikt z nas nie kupił Jopka...

Tomasz Antkowiak
07-02-2012, 20:55
Jeśli chodzi o pustak piankowy czyli beton komórkowy jest faktycznie biały.


wg mnie raczej bywa bialy, i bywa szary :) co kto woli i na co kogo stac:) odmiany i rodzaje sa rozne rozniste :)

lkk.
07-02-2012, 21:39
daj linka w swoim podpisie aby nie trzeba bylo szukac za kazdym razem

link dodany, mam nadzieję że działa ;)

Kurdybanek
07-02-2012, 21:47
[QUOTE=Arturo72;5177749]Dlaczego tak ? Przecież to ledwo poniżej normy a ze styro z lambdą 0,042 to nawet normy się nie łapie

Co do grubości ścian, to raczej nic tu nie zmienię. Pewnie dlatego konstruktor wybrał taką grubość, bo mam trzecią kategorię szkód górniczych, w ścianach pełno różnych słupów (30cm grubości ). Co do ocieplenia to najprawdopodobniej ostatecznie będzie 15cm - wtedy będzie ok. :)

Kurdybanek
07-02-2012, 21:57
Wtedy wg kalkulatora z linku zmieni się z 0,2584 na 0,1657. Wygląda na sporą różnicę. Cenowo będę to analizować za rok :rolleyes:

lkk.
07-02-2012, 22:28
Działa ale dziennik załóż tutaj...

Rzeczywiście wygląda jakoś lepiej ;) ale to już jutro, dobrej nocy wszem i wobec :sleep:

lilly20
08-02-2012, 07:39
Jeżeli chodzi o ceny robocizny to na śląsku jest dużo drożej :(

Atlanta
08-02-2012, 08:48
U nas budowlaniec zamierza ocieplić ceramikę plecewice 25 p+w styropianem (prawdopodobnie tym droższym) dwoma warstwami-10+5 cm. Co o tym myślicie?

mgk
08-02-2012, 10:03
My planujemy na ściany maxa 288 mm ocieplić styropianem 200mm, pod podłogi i na strop też styropian 200mm, wiem, że strop powinien być lepiej ocieplony od ścian, ale myślę, że dwusetka powinna wystarczyć.

aganie
08-02-2012, 11:43
Witam, też dołączam do Was, Bocianki, czekam PBN, ale jak czytam jak to niektórzy są już przygotowani, to dostaję gęsiej skórki. Dopiero wybieramy ekipę, już co prawda od jesieni ubr. i nie możemy się zdecydować. Jest ktoś z mazowieckieo co może kogoś polecić?

zeeolek
08-02-2012, 17:42
Witam Was serdecznie!
My będziemy budować w pobliżu Krakowa dom wg. projektu archona - 'Dom w rododendronach 5 lustrzane odbicie' z powiększonym garażem.
Zaczynamy ja tylko dostaniemy PnB (wniosek już złożony). Ekipę na SSO z dachem mamy już nagraną.
Wstępnie orientowałem się już jak wygląda kwestia cen na różnych składach, ale z samymi zakupami wstrzymujemy się do momentu otrzymania pierszej transzy kredytu.

Jest też ktoś rozpoczynający swoją przygodę z budową w okolicach Krakowa?

m@rio
08-02-2012, 18:10
bo jest brzydki :) nie ma sie co oszukiwac, dom wybudowany z bialego BK, dodatkowo na klej, cieniutka spoina, jest w stanie surowym ladny, estetyczny, przyjemny :) dom wybudowany z szarego BK wyglada jak wybudowany z pustakow zuzlobetonowych 30 lat temu, albo jak budynek gospodarczy, nie jest ladny zdecydowanie:)

generalnie jak dobrze poszukac to i tu na FM sa osoby ktore budowaly z szarego, jednak wiekszosc wybiera bialy. IMO to kwestia wylacznie powtarzanych obiegowych opini, stereotypow i wlasnie doznan estetycznych, na karb ktorych to skladal bym glowna wine za taki a nie inny stan rzeczy :)

my zbudujemy z szarego i basta :D cronin masz zatem niepowtarzalna okazje trafic na dziennik budujacych z szarego BK - na nasz dziennik :) zapraszam. w srode przyjedzie do nas pierwsza partia wspomnianych bloczkow

Ja tam czy w szarym czy w białym popiole nie chciałbym mieszkać i basta.

"Gazobeton- do podstawowych składników dodaje się środek chemiczny, który po pewnym czasie od wymieszania powoduje wydzielanie pęcherzyków gazu. Najczęściej używa się domieszki proszku aluminiowego, jako środka porotwórczego, który wchodząc w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym powoduje wydzielanie wodoru. Wodór uchodząc z masy, spulchnia ją i umożliwia powstanie tysięcy małych porów.

Mianem betonu komórkowego określa się na ogół pianobeton i gazobeton. Obecnie w budownictwie najczęściej stosuje się wyroby z betonu komórkowego poddawanego autoklawizacji -czyli działaniu wysokoprężnie nasyconej pary wodnej i podwyższonej temperatury. Podstawowymi składnikami do produkcji betonu komórkowego są: cement, wapno, proszek glinowy, piasek lub popiół lotny.

I co z tego, że parametry dopuszczają normy. Tak samo normy dopuszczają chemię w pożywieniu a czy to znaczy, że jest zdrowa.

P.S. Również startuję na wiosnę.

Kurdybanek
08-02-2012, 18:33
Witam Was serdecznie!
My będziemy budować w pobliżu Krakowa dom wg. projektu archona - 'Dom w rododendronach 5 lustrzane odbicie' z powiększonym garażem.
Zaczynamy ja tylko dostaniemy PnB (wniosek już złożony). Ekipę na SSO z dachem mamy już nagraną.
Wstępnie orientowałem się już jak wygląda kwestia cen na różnych składach, ale z samymi zakupami wstrzymujemy się do momentu otrzymania pierszej transzy kredytu.

Jest też ktoś rozpoczynający swoją przygodę z budową w okolicach Krakowa?

Witam!!
My budujemy w małopolskim. Pozwolenie na budowę już mamy od jakiegoś czasu z zakupami jednak czekamy na kredyt. I zaczniemy jak tylko pogoda pozwoli.
Ps. zawsze podobał mi się dom w rododndronach, ja mam projekt indywidualny.

Pozdrawiam

annaka
08-02-2012, 18:44
Witam Was serdecznie!
My będziemy budować w pobliżu Krakowa dom wg. projektu archona - 'Dom w rododendronach 5 lustrzane odbicie' z powiększonym garażem.
Zaczynamy ja tylko dostaniemy PnB (wniosek już złożony). Ekipę na SSO z dachem mamy już nagraną.
Wstępnie orientowałem się już jak wygląda kwestia cen na różnych składach, ale z samymi zakupami wstrzymujemy się do momentu otrzymania pierszej transzy kredytu.

Jest też ktoś rozpoczynający swoją przygodę z budową w okolicach Krakowa?

My również w małopolsce, ale do Krakowa jakieś 70km więc to już raczej nie okolice;) Wg. projektu indywidualnego, pierwsza koncepcja od architekta tegoż projektu niemal identyczna jak rododendron 5 ale ostatecznie wygrała wersja o której zawsze marzyliśmy:wiggle:...chociaż układ kuchnia-salon będziemy mieć bardzo podobnie

Tomasz Antkowiak
08-02-2012, 19:23
Ja tam czy w szarym czy w białym popiole nie chciałbym mieszkać i basta.


P.S. Również startuję na wiosnę.

po to jest na rynku dostepny pelen wahlarz materialow aby kazdy mogl wybrac ten wlasciwy dla siebie :)

PS. a zaprawe do murowania z czego bedziesz mieszal? bo cement to w gruncie rzeczy tez po czesci efekt wypalania surowcow mineralnych :)

Pozdrawiam!

maciek_jedlicze
08-02-2012, 20:25
Witam i na mnie przyszedł czas dołączyć do grona młodych bocianów. Razem z żoną zaczynamy budowę w kwietniu- w krośnie –na podkarpaciu  hmmm chciałbym powiedzieć budowę tylko na początku musimy zrobić rozbiórkę, bo na naszej działce stoi już domek drewniany mojej babci. Wszystkie palny gotowe czekam jedynie na pozwolenie na demolkę ma być na dniach. Materiał szukałem po ogłoszeniach i myślę ze kupiłem po dobrych cenach np. drut(ale chyba braknie;( ), deski (jeszcze dokupiłem 4km3)i stemple. Nasz nowy domek Rododendronach 2(odbicie lustrzane z tego co widzę na forum to nie jest rozchwytywany ale dla nas jest idealny)mały i przytulny. Bryła Rodka będzie przesunięty względem starych fundamentów żeby mieć więcej miejsca od strony nasłonecznionej gdzie będzie potem tarasik i grill:d
Zmiany w projekcie:
- wydłużone ściany od garażu maja się licować z domem
- brama garażowa będzie z drugiej strony tam gdzie okno
-kotłownie powiększę, dzieląc garaż bo chce wstawić tam piec na węgiel. Obecna kotłownia jest za mała tam jedynie zostawię miejsce na pralnie i może w przyszłości na piec gazowy.
-kominek będzie od strony kuchni na tej ściance gdzie są kominy wentylacyjne
- wykusz wysunięty o 40 cm
-Ściana kolankowa podwyższona o 1-2 pustaki
-i chyba tyle
Pozdrawiam

zeeolek
08-02-2012, 20:58
Witam!!
My budujemy w małopolskim. Pozwolenie na budowę już mamy od jakiegoś czasu z zakupami jednak czekamy na kredyt. I zaczniemy jak tylko pogoda pozwoli.
Ps. zawsze podobał mi się dom w rododndronach, ja mam projekt indywidualny.

Pozdrawiam

Gdzieś bliżej Krakowa może? Zawsze można by się wymienić jakimiś namiarami na dobrych wykonawców, składy etc ;)
Rododendrony nam się podobały od samego początku. Zanim podjeliśmy decyzje przejrzeliśmy naprawdę olbrzymie ilości różnych projektów, ale zawsze wracaliśmy do rododendronów ;)
Pzdr

zeeolek
08-02-2012, 21:00
My również w małopolsce, ale do Krakowa jakieś 70km więc to już raczej nie okolice;) Wg. projektu indywidualnego, pierwsza koncepcja od architekta tegoż projektu niemal identyczna jak rododendron 5 ale ostatecznie wygrała wersja o której zawsze marzyliśmy:wiggle:...chociaż układ kuchnia-salon będziemy mieć bardzo podobnie

Tak jak wyżej napisałem - rododendrony to był nasz numer 1 od samego początku właściwie ;)
Bardzo długo się zastanawialiśmy nad wersją 6 (w sumie chyba popularniejszą), ale ostatecznie wybraliśmy 5 głównie ze względu na większy salon ;)

annaka
08-02-2012, 21:49
Tak jak wyżej napisałem - rododendrony to był nasz numer 1 od samego początku właściwie ;)
Bardzo długo się zastanawialiśmy nad wersją 6 (w sumie chyba popularniejszą), ale ostatecznie wybraliśmy 5 głównie ze względu na większy salon ;)

Nam na etapie gdy jeszcze szukaliśmy wśród gotowych projektów Rodki też się podobały, w ogóle kilka projektów z archonu...w tym Mirabelka na którą byliśmy zdecydowani, ale ostatecznie ze względu na wymiary działki/usytuowanie no i nasze wymagania (chcieliśmy kilka istotnych zmian) doszliśmy do wniosku że bardziej opłaca się wykonanie projektu indywidualnego...a salon będziemy mieć o niemalże identycznej powierzchni choć chyba troszkę inne wymiary;)

flyer2
08-02-2012, 22:47
To jesteś szczęściara.Ja czekałem rok i tydzień.

aksamitka
09-02-2012, 06:41
My budujemy w małopolskim.



My również w małopolsce, ale do Krakowa jakieś 70km


Gdzieś bliżej Krakowa może?
Pzdr


my tez z malopolski, ale do Krakowa 160km mamy

Piśka
09-02-2012, 08:18
Witam wszystkich serdecznie!
My również zaczynamy budowę w tym roku. Lada dzień powinniśmy dostać pozwolenie na budowę.
Budujemy dom z projektu "Oliwka" pod Warszawą w gminie Wiązowna. Na dzień dzisiejszy mamy już ekipę, materiałów brak. Zaczynamy jak tylko zima odpuści, oby jak najszybciej. Więc oby do wiosny.

annaka
09-02-2012, 09:31
my tez z malopolski, ale do Krakowa 160km mamy

Bliskimi sąsiadami więc nie będziemy ale zawsze jakiś wspólny region - w grupie raźniej;)

lkk.
09-02-2012, 12:23
takie pytanie do bocianów ;)
dysponuje ktoś może wzorem jakimś do robienia kosztorysu budowy? Wiem, że można wszystko sobie ładnie w excelu wpisać (co właśnie robię!) ale warto by mieć jakąś ściągę, choćby po to, żeby niczego nie przegapić!
będę dźwięczny za info

mszatko
09-02-2012, 13:02
Witam
Zgłaszam się jako kolejny bocian z małopolski. Bedziemy budować Z24 w Tarnowie. Właśnie jestem na etapie adaptacji projektu u architekta. Pozdrawiam :)

yureq
09-02-2012, 14:09
Witam Was serdecznie!
My będziemy budować w pobliżu Krakowa dom wg. projektu archona - 'Dom w rododendronach 5 lustrzane odbicie' z powiększonym garażem.
Zaczynamy ja tylko dostaniemy PnB (wniosek już złożony). Ekipę na SSO z dachem mamy już nagraną.
Wstępnie orientowałem się już jak wygląda kwestia cen na różnych składach, ale z samymi zakupami wstrzymujemy się do momentu otrzymania pierszej transzy kredytu.

Jest też ktoś rozpoczynający swoją przygodę z budową w okolicach Krakowa?

Witam!
My też będziemy budować w okolicach Krakowa (Pn-Wsch). Będziemy budować Dom w Bergamotkach z Archonu (po przerobkach).
Na razie będziemy składać wniosek o pozwolenia na budowę i niejako równolegle doprowadzać media do działki.

ziuta62
09-02-2012, 17:05
Witam! A może tajemniczy Małopolanie budują w okolicach zalewu Czorsztyńskiego?
Mój majster był dzisiaj działkę oglądać. Mimo, że zasypana śniegiem rekonesans się udał. Będziesz Pan zadowolony....
Pozdrawiam!!!

annaka
09-02-2012, 17:59
Witam! A może tajemniczy Małopolanie budują w okolicach zalewu Czorsztyńskiego?
Mój majster był dzisiaj działkę oglądać. Mimo, że zasypana śniegiem rekonesans się udał. Będziesz Pan zadowolony....
Pozdrawiam!!!

W okolicach Czorsztynu również nie, bo jakieś 45km do samego Czorsztynu ale i tak bliżej niż do Krakowa;) okolice piękne i bardzo dobrze nam znane, wiele słonecznych niedziel tam spędzamy:yes: Gratuluje wyboru takiej lokalizacji na domek. Pozdrawiam

zeeolek
09-02-2012, 18:23
No to miło - całkiem nas sporo z małopolski :D


Witam!
My też będziemy budować w okolicach Krakowa (Pn-Wsch). Będziemy budować Dom w Bergamotkach z Archonu (po przerobkach).
Na razie będziemy składać wniosek o pozwolenia na budowę i niejako równolegle doprowadzać media do działki.

My po przeciwnej stronie Krakowa (południe). Piękny dom! ;)
Wniosek o pozwolenie już złożyliśmy miesiąc temu - wczoraj dzwoniłem do starostwa zapytać jak wygląda sprawa - trzeba jeszcze zaczekać... :cool:
Jeżeli chodzi o media to prąd bedziemy mieć do ok. miesiąca. Wode sami musimy dociągnąć i to zrobimy w miare równlolegle z fundamentami, od razu z przejściem przez fundamenty - nie będziemy dzięki temu musieli robić studzienki, podwójnego odbioru z gimny etc. Gaz troche później - na razie niepotrzebny ;)

Kurdybanek
09-02-2012, 18:43
Gdzieś bliżej Krakowa może? Zawsze można by się wymienić jakimiś namiarami na dobrych wykonawców, składy etc ;)
Rododendrony nam się podobały od samego początku. Zanim podjeliśmy decyzje przejrzeliśmy naprawdę olbrzymie ilości różnych projektów, ale zawsze wracaliśmy do rododendronów ;)
Pzdr

Czy bliżej Krakowa?? Zumi mi pokazuje, że do Krakowa mam 55km, co ciekawe do Katowic 42km, a do Bielska-Białej to nawet 41km. :P W sumie to wszędzie blisko :D
Niestety chyba nikt z was nie jest z moich okolic. -->Powiat Chrzanowski.

zeeolek
09-02-2012, 20:18
Czy bliżej Krakowa?? Zumi mi pokazuje, że do Krakowa mam 55km, co ciekawe do Katowic 42km, a do Bielska-Białej to nawet 41km. :P W sumie to wszędzie blisko :D
Niestety chyba nikt z was nie jest z moich okolic. -->Powiat Chrzanowski.

To blisko :D Mieszkałem przez rok dokładnie w Chrzanowie codziennie dojeżdżając do Krakowa, więc nie może być daleko :P

m&m0123
10-02-2012, 17:51
Mam pytanie, jak to wyglada, jesli mam juz PNB i w trakcie budowy chce zmienic strop z terivy na lany i dolozyc ocieplenia? Kogo musze poinformowac i jakie ewentualne koszta wchodza w gre?
Pozdrawiam

pukul
10-02-2012, 18:26
szukam namiarów na firmy kopiące studnie głębinowe w świętorzyskim... może ktoś pomoże?

mam nr do pana z cierna. u mnie powiedział 120 zł za metr bicia plus ok 1400 zł za materiał (będzie kopał 40metrów - a właściwie "bił" ) :)

Esiak
10-02-2012, 18:40
Mam pytanie, jak to wyglada, jesli mam juz PNB i w trakcie budowy chce zmienic strop z terivy na lany i dolozyc ocieplenia? Kogo musze poinformowac i jakie ewentualne koszta wchodza w gre?
Pozdrawiam
Obecnie wszelkie zmiany konstrukcyjne nie wymagają obligatoryjnie nowego pozwolenia na budowę.
Reguluje to art. 36 Prawa Budowlanego. Zgodnie z nim (ust. 6) projektant kwalifikuje (poza przypadkami wymienionymi w ust. 5), czy dane zagadnienie jest istotnym, czy też nieistotnym odstąpieniem. Regułą w procesie budowlanym jest to, że jeżeli zmiana konstrukcyjna nie kłóci się z postanowieniami ust. 5 robi się odpowiedni wpis do dziennika oraz przygotowuje rysunki jako załaczniki do wpisu.

m&m0123
10-02-2012, 20:10
Obecnie wszelkie zmiany konstrukcyjne nie wymagają obligatoryjnie nowego pozwolenia na budowę.
Reguluje to art. 36 Prawa Budowlanego. Zgodnie z nim (ust. 6) projektant kwalifikuje (poza przypadkami wymienionymi w ust. 5), czy dane zagadnienie jest istotnym, czy też nieistotnym odstąpieniem. Regułą w procesie budowlanym jest to, że jeżeli zmiana konstrukcyjna nie kłóci się z postanowieniami ust. 5 robi się odpowiedni wpis do dziennika oraz przygotowuje rysunki jako załaczniki do wpisu.

Czyli ze stropem nie powinno byc problemu ale z ociepleniem tak? Jak by nie bylo jesli doloze 5cm ocieplenia wiecej niz jest w projekcie zmienia sie i dlugosc i szerokosc budynku... hmm... musi byc sposob na obejscie tego...

dorota7602
10-02-2012, 20:34
Witam
A może jest na forum ktoś z lubuskiego ? Bliskie okolice Zielonej Góry ??? :)

Esiak
10-02-2012, 20:35
Czyli ze stropem nie powinno byc problemu ale z ociepleniem tak? Jak by nie bylo jesli doloze 5cm ocieplenia wiecej niz jest w projekcie zmienia sie i dlugosc i szerokosc budynku... hmm... musi byc sposob na obejscie tego...
do pięciu cm nikt Ci się nie przypieprzy raczej...

S.P.
11-02-2012, 06:02
Ale postów przybyło od mojej ostatniej wizyty. Widać, że wszyscy gotowi i zaklinają zimę, aby już się skończyła. Moja ekipa też klnie pod nosem na ten mróz, gotowa w każdej chwili do pracy.
m&m z całą pewnością nikt ci się o tych 5 cm styropianu nie przyczepi. Nawet gdyby, to różnica ubytku ciepła warta jest ewentualnej przeprawy z urzędami.

Kasiks
11-02-2012, 11:43
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
na wstepie sie przedstawie. Mam na imie Kasia, no i jak tu wszyscy zgromadzeni mam zamiar ruszyc z budowa domu na wiosne.
Ogolnie jestem na etapie papierologi. Czekam teraz na zatwierdzenie zjazdu no i bede sie starac o PnB.
Projekt juz mam :) poniewaz mam nietypowa dzialke wiec robilam pod siebie :)
Wszystkie warunki przylaczy tez juz mam wod-kan, gaz i rwe ufff, mam tez warunki zabudowy.
Ta cala papierologia to droga przez meke a to dopiero poczatek.
Wszystkiego sie ucze, ale jakos na razie daje rade.
Teraz zaczne szukac ekipy i powoli, a raczej szybko szukac materialow.
Bede budowac dom z bloczkow silikatowych gr. 18, ocueplanych welna mineralna 20 cm.
No i moze najwazniejsze: budowa bedzie w W-wie.
pozdr

S.P.
11-02-2012, 14:43
Kasiks, witaj w gronie budowniczych, oby cała papierologia poszła sprawnie i nie przyćmiła radości budowania.

aksamitka
11-02-2012, 15:11
Kasiks witaj :yes:

fudzi444
11-02-2012, 16:49
Witam Forumowiczów BOCIANÓW 2012, jesteśmy kolejnymi inwestorami z małopolski. Budowa w Chełmku rusza na wiosnę, obecnie mieszkamy w Chrzanowie. Pozwolenie na budowę prawomocne jest już w ręku, obecnie szukamy ekipy i orientujemy w cenach materiałów. Musimy się trzymać razem i wspierać w tych ciężkich momentach.

matmateusz
11-02-2012, 18:00
daj linka w swoim podpisie aby nie trzeba bylo szukac za kazdym razem

wielkopolan prosze o jakies bardziej szczegulowe info, jesli to nie tajmenica, skad sa :) nigdy nie wiadomo kiedy taka informacja sie moze przydac

my budujemy się niedaleko Buku, a ty??

sylwkali
11-02-2012, 19:46
Witajcie,
my jeteśmi tu nowi. Planujemy zacząć w tym roku, ale podobnie jak Kasiks też jesteśmy na etapie papierologii i szczerze powiem, że momentami mamy już dość (choć pewnie jeszcze wiele przed nami). Budujemy w okolicach Bydgoszczy, dom w rododendronach 6(n) z pracowni archon. Pozdrawiamy S&S

kupiecjudex
11-02-2012, 20:00
Jak tak czytam Wasze posty że dopiero szukacie ekipy do budowy to nie wiem co o tym myśleć. Ja zacznę 1,5 - 2 miesiące jak pogoda pozwoli. Umowę z murarzem podpisałem w sierpniu 2011r. z cieślą i dekarzem we wrześniu 2011r. Pozwolenie miałem też we wrześniu. Kredyt w październiku. W grudniu kupiłem dużą cześć materiałów. Mój murarz i cieśla = dekarz robotę mają zaplanowaną co najmniej na rok do przodu, teraz to mógłbym ich zamawiać na 2013r. Ale ja nie szukam ludzi z przypadku. Kurde nie wiem czy ja taki na wyrost zapobiegliwy jestem, czy za poważnie do tej budowy podchodzę??

nydar
11-02-2012, 20:36
Sylwkali -krajanie,i wszyscy rozpoczynający budowę pamiętajcie o próbie szczelności domu,na etapie wiatroizolacji poddasza.Dobrze zrobiona wiatroizolacja przez dwa lata eksploatacji domu zafunduje wam wycieczkę w ciepłe regiony Europy.

Kurdybanek
11-02-2012, 21:38
Witam Forumowiczów BOCIANÓW 2012, jesteśmy kolejnymi inwestorami z małopolski. Budowa w Chełmku rusza na wiosnę, obecnie mieszkamy w Chrzanowie. Pozwolenie na budowę prawomocne jest już w ręku, obecnie szukamy ekipy i orientujemy w cenach materiałów. Musimy się trzymać razem i wspierać w tych ciężkich momentach.

Witam bardzo serdecznie sąsiadów!!!! Wreszcie ktoś baaardzo blisko!!

S.P.
12-02-2012, 07:17
Ja również mam umowę podpisaną od września na SSO, natomiast materiałów nie kupowałam, za wyjątkiem okien bo faktycznie opłacało się podpisać tę umowę. Śledzę ceny i nie sądzę, aby to była aż taka różnica, uwzględniając oczywiście fakt, że pieniądze nieuruchomione z kredytu nie powodują odsetek a te gdzieś ulokowane właśnie je przynoszą. ;-)
A tym czasem obserwuję pogodynkę i zaklinam, żeby już skończyły się mrozy.

S.P.
12-02-2012, 07:22
Jak tak czytam Wasze posty że dopiero szukacie ekipy do budowy to nie wiem co o tym myśleć. Ja zacznę 1,5 - 2 miesiące jak pogoda pozwoli. Umowę z murarzem podpisałem w sierpniu 2011r. z cieślą i dekarzem we wrześniu 2011r. Pozwolenie miałem też we wrześniu. Kredyt w październiku. W grudniu kupiłem dużą cześć materiałów. Mój murarz i cieśla = dekarz robotę mają zaplanowaną co najmniej na rok do przodu, teraz to mógłbym ich zamawiać na 2013r. Ale ja nie szukam ludzi z przypadku. Kurde nie wiem czy ja taki na wyrost zapobiegliwy jestem, czy za poważnie do tej budowy podchodzę??
Gdybym miała wszystkie papiery jesienią na 100% rozpoczynałabym budowę od razu. Czekałeś ze względu na brak ekipy? Rozpoczynanie jesienią to najlepszy układ. Wychodzisz z ziemi i nie martwią cię wiosenne roztopy i kłopoty z wylaniem ławy. Biorąc pod uwagę, iż do stycznia nie było zimy, teraz byś już wykańczał dom.
Ja miałam taki plan, ale urzędnicy postarali się, aby się nie ziścił. Niestety. A teraz czekam na wiosnę i szlag mnie trafia.

kupiecjudex
12-02-2012, 07:38
Był plan żeby zacząć jesienią. Ale fundamenty są na 1 i 1/2 bloczka było niebezpieczeństwo że jak na jesieni zrobimy stan 0 a resztę na wiosnę to może w tej ścianie 3W woda i mróz szkody narobić. Majster nie chciał ryzykować. A mnie też się aż tak nie śpieszy.

pan Żubr
12-02-2012, 09:48
Witam wszystkich!
Wraz z żoną rozpoczynamy budowę w marcu/kwietniu (zaczęlibyśmy w listopadzie, gdyby nie wyjątkowa opieszałość urzędników związana z PNB) w gm. Nieporęt pod Warszawą.
Materiały - bloczki i gazobeton - kupiliśmy zaraz przed sylwestrem. Prąd udało nam się szybko załatwić.
Pozdrawiam wszystkich budujących :)

bestia1
12-02-2012, 15:19
Był plan żeby zacząć jesienią. Ale fundamenty są na 1 i 1/2 bloczka było niebezpieczeństwo że jak na jesieni zrobimy stan 0 a resztę na wiosnę to może w tej ścianie 3W woda i mróz szkody narobić. Majster nie chciał ryzykować. A mnie też się aż tak nie śpieszy.

My zaczynamy we wrześniu plan jest taki chodzi o postawienie domku i nakrycie papą a dalsze prace wiosną przyszłego roku czy może coś się stać przez to że będzie stał przez zime raczej chyba nie

kupiecjudex
12-02-2012, 16:58
Nie, jak będziecie mieli dach to spoko zime przetrzyma. Nawet nie jedną.
U mnie na zimę miały zostać same fundamenty, których majster i tak by nie zrobił wcześniej jak w grudniu.
Dlatego czekamy do wiosny ze wszystkim.

fudzi444
12-02-2012, 17:04
Witam bardzo serdecznie sąsiadów!!!! Wreszcie ktoś baaardzo blisko!!


My też cieszymy się że z bliskiej okolicy jest ktoś budujący, będziemy na bieżąco z doświadczeniami innych. Jesteśmy bardzo ciekawi w której części Chrzanowa budujecie?


Ja wiem :)
Bezmyślość ;)
Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012 :)

Gdybyśmy załatwili papierki wcześniej, mieli byśmy więcej czasu na spokojne zaplanowanie całej inwestycji, ale mamy nadzieję że forumowicze będą chętni wspomóc radą i doświadczeniem. Ważne pytanko, jaki pustak dominuje w tym sezonie? Ja jestem za TERMALICĄ, ale jestem otwarty na opinie innych.

Kurdybanek
12-02-2012, 17:12
My też cieszymy się że z bliskiej okolicy jest ktoś budujący, będziemy na bieżąco z doświadczeniami innych. Jesteśmy bardzo ciekawi w której części Chrzanowa budujecie?

Nie w Chrzanowie tylko w Libiążu - jeszcze bliżej :P

aksamitka
12-02-2012, 17:20
Ja jestem za TERMALICĄ, ale jestem otwarty na opinie innych.


my budujemy z termaliki

ewastudio1
12-02-2012, 17:35
Jakie ocieplenie mam dać do cegły ( max) w planie mam 12 styropian czy to wystarczy co o tym myślicie

ewastudio1
12-02-2012, 17:43
20cm dobrego styro będzie dobrze.

A moge to położyc bez zmiany w planach :eek:

ewastudio1
12-02-2012, 17:45
Co sądzicie o fudamentach lanych w ziemie czy jakoś tak :Dmy będziemy tak mieli robione

fudzi444
12-02-2012, 17:51
my budujemy z termaliki

Macie jakieś obiektywne opinie na temat tego materiału, lub domy zbudowane i już zamieszkane? Mam obawy jak to się sprawuje w praktyce, czy to nie jest "tandetna podróbka" YTONGa?

R&K
12-02-2012, 17:52
Ja wiem :)
Bezmyślość ;)
Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012 :)

Artur - nie bądź taki "brutalny" w swych ocenach
ja działkę upatrzyłem w listopadzie 2010 , kupiłem w kwietniu 2011 i dopiero wtedy rozpocząłem poszukiwania ekipy, umowe z ekipą podpisałem dopiero po przyznaniu kredytu czyli czerwcy a murowali od polowy wrzesnia - czy to jest bezmyslność ?

R&K
12-02-2012, 17:58
jedna podpowiedz dla wszytskich budujących
rozpocznijcie od wykonania analizy OZC ktora odpowie Wam na pytanie jakie zapotrzebowanie na cieło (ogrzewanie) bedzie miał wasz dom przy parametrach jakie sobie założyliście ... koszt takiej analizy to 200-300 zł - wg mnie to w 2000% dobrze zainwestowane pieniadze

dzieki takiej analizie i wykonaniu ewentualnie 2-3 wariantow bedziecie wiedziec ile dac styropienu i gdzie by zapotrzebownianie było mniejsze lub wieksze (koszt całej inwestycji / koszt izolacji w stosunku do pozniejszych rachunków wg dzisiejszych stawek za dane źródło ciepła )

R&K
12-02-2012, 18:00
Co sądzicie o fudamentach lanych w ziemie czy jakoś tak :Dmy będziemy tak mieli robione


A moge to położyc bez zmiany w planach :eek:

możesz o ile nie przekraczasz granicznych i nieprzekraczalnych lini zabudowy i odległości od granic działki wyznaczanych przez przepisy obowiazujacego prawa

fundamenty do -5 spokojnie mozna lac - przy dodaku odpowiedniego preparatu

cronin
12-02-2012, 18:06
Też uważam , że bez przesady z terminami, my mamy ekipę upatrzoną od półtora roku, umówieni byliśmy w zeszłym roku, plany się zmieniły, zadzwoniliśmy kontrolnie w tym, żeby zabukować termin na wakacje, szef powiedział że umawiać się będziemy jak już będzie PNB, on ma 22 ludzi, i nie widzi problemu z terminami, w zeszłym roku postawił kilkanaście domów, napewno dla nas znajdzie czas i ludzi. Może jest to większy problem na małym rynku gdzie jest niewiele firm, ale teraz większość firm i tak jeździ po regionie lub całym kraju. Ta "nasza" jest akurat z WLKP.

ewastudio1
12-02-2012, 18:08
jedna podpowiedz dla wszytskich budujących
rozpocznijcie od wykonania analizy OZC ktora odpowie Wam na pytanie jakie zapotrzebowanie na cieło (ogrzewanie) bedzie miał wasz dom przy parametrach jakie sobie założyliście ... koszt takiej analizy to 200-300 zł - wg mnie to w 2000% dobrze zainwestowane pieniadze

dzieki takiej analizie i wykonaniu ewentualnie 2-3 wariantow bedziecie wiedziec ile dac styropienu i gdzie by zapotrzebownianie było mniejsze lub wieksze (koszt całej inwestycji / koszt izolacji w stosunku do pozniejszych rachunków wg dzisiejszych stawek za dane źródło ciepła )

A kto robi takie analizy bo nie słyszałam o czymś takim a widze że warto to zrobić

ewastudio1
12-02-2012, 18:12
Czy jesli chciałabym do salnu zrobić stopnie tylko dwa to czy jest to problem pan z ekipy powiedział ze trzeba zrobić salon niżej mam taki pomysł żeby wejscie z holu jak i z jadalni do salonu było zaznaczone schodkami co o tym sądzicie

cronin
12-02-2012, 18:32
Salon niżej o 2 schodki wiąże się już chyba z niższym poziomem podłogi na gruncie, zdecydowanie skonsultowałabym to z architektem. A obliczenie to tzw. OZC, jest tu na forum wątek o tym np. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80617-Obliczenia-w-OZC

aksamitka
12-02-2012, 18:45
Macie jakieś obiektywne opinie na temat tego materiału, lub domy zbudowane i już zamieszkane? Mam obawy jak to się sprawuje w praktyce, czy to nie jest "tandetna podróbka" YTONGa?

nam polecil kierownik budowy, bylismy tez ogladac domy z tego materialu

jedna podpowiedz dla wszytskich budujących
rozpocznijcie od wykonania analizy OZC ktora odpowie Wam na pytanie jakie zapotrzebowanie na cieło (ogrzewanie) bedzie miał wasz dom przy parametrach jakie sobie założyliście ... koszt takiej analizy to 200-300 zł - wg mnie to w 2000% dobrze zainwestowane pieniadze

dzieki takiej analizie i wykonaniu ewentualnie 2-3 wariantow bedziecie wiedziec ile dac styropienu i gdzie by zapotrzebownianie było mniejsze lub wieksze (koszt całej inwestycji / koszt izolacji w stosunku do pozniejszych rachunków wg dzisiejszych stawek za dane źródło ciepła )
mamy, mamy zrobiliśmy tez projekt podłogówki i wm


A kto robi takie analizy bo nie słyszałam o czymś takim a widze że warto to zrobić

nam zrobil forumowy asolt

kupiecjudex
12-02-2012, 18:49
Czy jesli chciałabym do salnu zrobić stopnie tylko dwa to czy jest to problem pan z ekipy powiedział ze trzeba zrobić salon niżej mam taki pomysł żeby wejscie z holu jak i z jadalni do salonu było zaznaczone schodkami co o tym sądzicie

Jak zrobisz imprezę, to Ci sieście połamną jak trochę wypiją, chyba że powiesisz tabliczkę "uwaga stopień" ;-)
Ja bym pokombinował co by strop podnieść, jeśli chodzi Ci o to żeby salon był wyższy.

kupiecjudex
12-02-2012, 18:51
A tak po za tym to masz bardzo fajne majteczki :jawdrop::D

R&K
12-02-2012, 19:21
moja firma tez nie z tych malych typu Pan Czesiu i 2 pomocników tylko z 15-20 osób - równolegle prowadzili kilka inwestycji na różnych etapach inwestycyjnych z czego 2 inne budowy byly prowadzone na podobnym etapie jak moja równolegle

R&K
12-02-2012, 19:27
nam polecil kierownik budowy, bylismy tez ogladac domy z tego materialu
mamy, mamy zrobiliśmy tez projekt podłogówki i wm

nam zrobil forumowy asolt

bardzo dobrze ;)

dla wszytskich innych jeszcze 1 podpowiedz ...
wielu inwestorów ma tendencje do inwestowania naprawde GRUBYCH $ w BARDZO DROGIE POMPY CIEPŁA czy WM czy GWC
mówie tu o kwotach 50 tyś w POMPE ciepla , 20 tys za WM w tym 12 za samą centralę czy 10-15 za GWC

i przy tym wszytskim buduja domy o zapotrzebowaniu wiekszym niż 80kWh/1m2/rok
wydanie ok 10 tys zl na dodatkowa izolacje i lepsze okna w proporcjach
dodatkowe 10 cm styropianu na sciane tego nalepszego - 3 tys
dodatkowe 20 cm wełny na dach 4,5 tys
i 2,5 tys - lepsze okna - obwiazkowo pakiet 3 szybowy
powoduje ze Wasz dom bedzie tzw 4-5 l = 40-50 kWh/1m2/rok

to chyba tyle...
resztę ... każdy orze jak może .... po swojemu

ziuta62
12-02-2012, 19:36
Ewa u mnie będzie ściana fundamentowa z betonu lanego. A tam gdzie piwnice ściana dociskowa też z lanego. Potem styropian i bloczki silikatowe od wewnątrz w piwnicach. Działka jest na stoku i grunt gliniasto-skalisty. Warunki geotechniczne więc wymusiły taki system.
Góry moje, góry. Betoniarnia będzie miała co robić.

smigloxxx
12-02-2012, 20:37
Witam wszystkich serdecznie, którzy zaczynają przygodę życia z budową własnych czterech kątów. Jako osoba odpowiedzialna za waszą inwestycję, wiem jaki trud bierzecie na swoje barki w postaci kredytu hipotecznego, który niestety trzeba będzie spłacać przez kilka dobrych lat. Dlatego jesteśmy ludźmi z doświadczeniem, którym możecie powierzyć budowę własnego domu. Zapewniamy profesjonalne i solidne wykonanie prac związanych z przygotowaniem budowy, jej realizacją, jak również zakończeniem budowy.Każdy klient jest dla nas ważny ten który buduje mały domek jak i ten który duży pozdrawiam wszystkich którzy chcą spełnić swoje marzenie w postaci domu, to właśnie my chcemy zrealizować to marzenie . Zainteresowanych zapraszam do przesyłania projektów na [email protected] budujemy na terenie warszawy i okolic oraz olsztyna i okolic .

swiattt
12-02-2012, 21:16
Witam. Jesteśmy w trakcie projektowania domu jednorodzinnego z poddaszem na wąską działkę. Chciałabym podzielić się z Wami naszym projektem. Nie do końca jesteśmy przekonani co do jego szczegółów, a projektant naciska by go zakończyć..
1. Zastanawiamy się nad dachem garażu, czy nie lepiej zrobić taras nad garażem, ale czy warto skoro to jest przód domu(do ulicy jest z 11m, bo stoi tam stary dom, a my budujemy się za nim, w przyszłości chcemy go wyburzyć, ale narazie w nim mieszkamy).
2. Czy wystarczy 1 okno w kuchni od strony północnej, jak dam drugie okno to będzie problem z szafkami, ale będzie doświetlone..Jak to rozwiązać?
3. Czy warto podnieść poddasze o 1 pustak by powiększyć pomieszczenia?
4. Projektant proponuje nam, aby nie robić dolnego balkonu za domem. Proponuje żeby zrobić zejście 4-5 schodków, podsypać ziemię i tam wyłożyć polbruk i zrobić duży taras, bo tył domu będzie na wysokości 1,5m/mamy na działce spadek/. Co lepiej?
5. I czy dawać drugie okno w salonie, bo boję się że może być zaciemnione pomieszczenie, a z drugiej strony mogę tam powiesić obraz, czy zrobić jakieś półki.
6. Wydaje nam sie, że trzeba by zrobić mały daszek nad garażem z tyłu domu, ale projektant odradza nam to, bo elewacja będzie się brudziła, że trzeba będzie zaraz robić odpływ wody i rynne..ale ja nie damy daszka to jak będzie padał deszcz to przy otwieraniu garażu będziemy moknąć..co z tym zrobić?
7. I czy nie lepiej zrobić ładne zadaszenie drzwi wejściowych niż przedłużać dach garażu, żeby zadaszyć te drzwi?
Jeśli ktoś tu zajrzy to proszę o radę. Projekt w załączeniu. Pozdrawiam.

R&K
12-02-2012, 21:49
i tu bardzo ladnie widac jak inwestor troszczy sie o wyglad a nie to ile dom bedzie palił (kosztowało go bedzie utrzymanie w przyszlosci)
1. garaz odizolowac termicznie od domu
2. schody wejsciowe odizolowac termicznie od domu
3. ograniczyc liczbe balkonow i wykuszy (rowniez tych okienek na poddaszu)
4. balkon na parterze zastapic tarasem odizolowanym termicznie od domu
5. okna w domu i ich ilosc w zaleznosci od stron swiata - jak najmniej od polnocy lub wcale

itd itp

swiattt
12-02-2012, 22:31
Dziękuję Ci za odpowiedź. Od str. północnej mamy kuchnie a z niej widok na bramę wjazdową i dobrze by było, żeby widać z kuchni kto wjeźdza czy idzie..a wielkość kuchni nie pozwala na dwa okna..więc nie wiem.. Na górze są dwie wykusze/u nas mówią na to kukułki;)/ bo chciałam doświetlić pokój od północy, więc projektant symetrycznie rozmieścił nam dwie..Może wtedy lepiej zrezygnować z kukułek, dać tam okno dachowe i małe okienko od północy, a od południa duże okno? Tylko słyszałam opinie o oknach dachowych, że jak deszcz pada to duży hałas jest w pokoju i spać nie można.

S.P.
13-02-2012, 08:58
Ale to bardzo dobrze, że swiattt kieruje się wyglądem domu. Przecież to jest miejsce, które musi się właścicielowi podobać, dom to nie bunkier. Koszty swoją drogą ale coś dla oka też trzeba mieć.

cronin
13-02-2012, 09:09
Po pierwsze wywal wszelkie balkoniki, to tylko koszty i problemy (bo ucieka nimi ciepło i są problemy z izolacją) - chyba że bardzo je chcesz i lubisz to lepiej je zrobić w konstrukcji drewnianej oddzielone od domu. Po drugie zastanów się które okna na parterze możesz zrobić jako nieotwieralne (fixy) (czy masz możliwość mycia z zewnątrz) - są wtedy cieplejsze i tańsze. Jeśli chcesz powiększyć pomieszczenia na poddaszu to podnoś ale pamiętaj żeby przedłużyć trochę okap żeby wyglądało to proporcjonalnie. Salon faktycznie doprasza się okna, powiększyłabym chyba tarasowe (dodałabym jedną część w formie fixa) to południowa strona i będzie ci docieplać. Nie ma rzutów poddasza, ale może możesz powiększyć okna na ścianach szczytowych zamiast kukułek, żeby doświetlić. Takie małe lukarny (czy kukułki :) ) słabo doświetlają, więc niewiele zmienią oprócz zwiększenia kosztów i problemów z izolacją i dociepleniem.

ewastudio1
13-02-2012, 10:14
A tak po za tym to masz bardzo fajne majteczki :jawdrop::D

Dziękuję ha ha nie patrz na majteczki tylko na tekst :D

ewastudio1
13-02-2012, 10:18
Jak zrobisz imprezę, to Ci sieście połamną jak trochę wypiją, chyba że powiesisz tabliczkę "uwaga stopień" ;-)
Ja bym pokombinował co by strop podnieść, jeśli chodzi Ci o to żeby salon był wyższy.

Nad salonem będzie pustka wiec na przestrzeń nie mogę narzekać sufit bedzie baaardzo wysoko:)A co do gości to znając życie nie wstaną tak szybko od stołu ha ha ha

ewastudio1
13-02-2012, 10:32
Ewa u mnie będzie ściana fundamentowa z betonu lanego. A tam gdzie piwnice ściana dociskowa też z lanego. Potem styropian i bloczki silikatowe od wewnątrz w piwnicach. Działka jest na stoku i grunt gliniasto-skalisty. Warunki geotechniczne więc wymusiły taki system.
Góry moje, góry. Betoniarnia będzie miała co robić.

Nasz domek bedzie duzy wiec sporo bedzie szło tego a co do fudamentów to zamówimy koparke nikt nie będzie sie bawił łopatą tak bedzie troszkę szybciej

gosia@
13-02-2012, 10:33
Słuchajcie ile płacicie kierownikowi budowy w 2012?

ewastudio1
13-02-2012, 10:39
Salon niżej o 2 schodki wiąże się już chyba z niższym poziomem podłogi na gruncie, zdecydowanie skonsultowałabym to z architektem. A obliczenie to tzw. OZC, jest tu na forum wątek o tym np. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80617-Obliczenia-w-OZC

A jeśli plany mam już w domu to już po jabkach jak to sie mówi pewnie :bash:tak mi zalezało żeby w salonie ułożyć parkiet w jadalni płytki i w holu tez troszkę salon zeby był poniżej innych pomieszczeń

gosia@
13-02-2012, 10:45
A jeśli plany mam już w domu to już po jabkach jak to sie mówi pewnie :bash:tak mi zalezało żeby w salonie ułożyć parkiet w jadalni płytki i w holu tez troszkę salon zeby był poniżej innych pomieszczeńSalon 2 schodki nizej wiaze sie z murem oporowym;-) i obnizownym terenem. Mialam tak, o schody nikt nigdy sie nie potknał. Ogolnie fajne rozwiazanie. W salonie mialam drewno, w jadalni płytki

ewastudio1
13-02-2012, 10:45
Słuchajcie ile płacicie kierownikowi budowy w 2012?

Ja jeszcze nie mam kierownika musze kogoś poszukać odpowiedniego

ewastudio1
13-02-2012, 10:51
Salon 2 schodki nizej wiaze sie z murem oporowym;-) i obnizownym terenem. Mialam tak, o schody nikt nigdy sie nie potknał. Ogolnie fajne rozwiazanie. W salonie mialam drewno, w jadalni płytki

Tak własnie bym chciała ale nie wiem bo jeśli wyjdzie że musze zmienić coś w planach to już nie mogę bo plany odebrałam ale to chyba da rade zrobić bez zmiany czy może wiesz coś o tym

pukul
13-02-2012, 11:31
mojemu kierownikowi budowy płacę 1200 zł

trochę się wystraszyłam niektórymi postami i znowu proszę o poradę - tym razem w sprawie okien od północy.
1. niestety mam jeden pokój 10m2 na dole i okno 150x150 i zastanawiam się czy dać drugie od zachodu a to zmniejszyć?
2. drugi pokój 15m2 poddasze (ścianka kolankowa 150 cm) i okno 210x150 też od północy - problem podobny czy warto dać okno dachowe od zachodu?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie....
a mój dom - projekt indywidualny - brzydki do bólu ale mam nadzieję że niedrogi w budowaniu i utrzymaniu (taki niby miał być w założeniu) bez garażu, wykuszy, lukarn.... miał być bez balkonu ale ostatecznie jest jeden od południa. za to w środku - taki jak chciałam

Juster
13-02-2012, 11:49
Witam.. no i dołączam do budujacych w tym roku :) My zaczynamy jakoś póxną wiosna wczesnym latem. Budujemy pod Wwą. Widziałam gdzieś jeden wpis nt tego co powinno znaleźć się w umowie z ekipą budowlaną.. fajnie ze ktoś to zamieścił - DZIEKI.. macie na to jeszcze jakieś pomysły, co być powinno?
z góry dziekuje i pozdrawiam

Nefer
13-02-2012, 11:56
mojemu kierownikowi budowy płacę 1200 zł

trochę się wystraszyłam niektórymi postami i znowu proszę o poradę - tym razem w sprawie okien od północy.
1. niestety mam jeden pokój 10m2 na dole i okno 150x150 i zastanawiam się czy dać drugie od zachodu a to zmniejszyć?
2. drugi pokój 15m2 poddasze (ścianka kolankowa 150 cm) i okno 210x150 też od północy - problem podobny czy warto dać okno dachowe od zachodu?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie....
a mój dom - projekt indywidualny - brzydki do bólu ale mam nadzieję że niedrogi w budowaniu i utrzymaniu (taki niby miał być w założeniu) bez garażu, wykuszy, lukarn.... miał być bez balkonu ale ostatecznie jest jeden od południa. za to w środku - taki jak chciałam


Co to znaczy "czy warto" robić okno od północy. Liczysz na jakiś zwrot inwestycji ? :):) Budujesz dom pasywny ? Jeśli tak t konsekwentnie - od północy garaż bez okien :):)

Zazwyczaj domu mają ściany na 4 strony świata. Fajnie mieć okno w pokoju :) A od zachodu masz niezwykłe widoki :)

A projekt bez wykuszy, balkoników i upiękniaczy będzie .... piękny :):) Serio, serio - ale ja jestem minimalistką. U mnie niestety się nie dało, bo bryła byłaby tak surowa, że zostawiłam 2 balkoniki :):)

ewastudio1
13-02-2012, 12:06
mojemu kierownikowi budowy płacę 1200 zł

trochę się wystraszyłam niektórymi postami i znowu proszę o poradę - tym razem w sprawie okien od północy.
1. niestety mam jeden pokój 10m2 na dole i okno 150x150 i zastanawiam się czy dać drugie od zachodu a to zmniejszyć?
2. drugi pokój 15m2 poddasze (ścianka kolankowa 150 cm) i okno 210x150 też od północy - problem podobny czy warto dać okno dachowe od zachodu?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie....
a mój dom - projekt indywidualny - brzydki do bólu ale mam nadzieję że niedrogi w budowaniu i utrzymaniu (taki niby miał być w założeniu) bez garażu, wykuszy, lukarn.... miał być bez balkonu ale ostatecznie jest jeden od południa. za to w środku - taki jak chciałam

Mój salon bedzie wychodził na północ i taż mam duże okna zrobiła projekt pani architekt mówiąc że taki układ pomieszczeń sie robi więc ufam jej była na działce no chyba że ...

ewastudio1
13-02-2012, 12:21
Co to znaczy "czy warto" robić okno od północy. Liczysz na jakiś zwrot inwestycji ? :):) Budujesz dom pasywny ? Jeśli tak t konsekwentnie - od północy garaż bez okien :):)

Zazwyczaj domu mają ściany na 4 strony świata. Fajnie mieć okno w pokoju :) A od zachodu masz niezwykłe widoki :)

A projekt bez wykuszy, balkoników i upiękniaczy będzie .... piękny :):) Serio, serio - ale ja jestem minimalistką. U mnie niestety się nie dało, bo bryła byłaby tak surowa, że zostawiłam 2 balkoniki :):)
:D
Nefer jak dobrze że jesteś brakowało mi Ciebie

ewastudio1
13-02-2012, 12:23
:D
Nefer jak dobrze że jesteś brakowało mi Ciebie

Znaczy wpisów i porad

R&K
13-02-2012, 12:50
dom jest dla Ciebie a nie TY dla domu ... oczywiscie nie dajmy sie zwariowac
ja tez mam 1 pokoj i lazienke od polnocy - okna dalem - ale bezwzglednie fixy
okien od poludnia i zachodu powinno byc duzo
na poddaszu warto zmienic kukulki na okna dachowe - poczytaj jak okna musza byc zamontowane by max rozjasnialy pomieszczenie - deszczem sie nie przejmuj - zawsze mozesz dac rolete zewnetrzna

pukul
13-02-2012, 13:11
[QUOTE=Nefer;5196817]Co to znaczy "czy warto" robić okno od północy. Liczysz na jakiś zwrot inwestycji ? :):) Budujesz dom pasywny ? Jeśli tak t konsekwentnie - od północy garaż bez okien :):)

problem w tym że okno JEST od północy a ja zastanawiam się czy WARTO dodać (dodatkowo :) ) okno od zachodu - wtedy byłyby dwa. z parterem raczej tak zrobię, natomiast zastanawiam się nad poddaszem bo jest wysoka ścianka kolankowa i czy okno dachowe od zachodu doświetli ten pokój i czy w ogóle jest taka potrzeba :) ot problemy - jak ich nie widać sama je stworze :)

gosia@
13-02-2012, 16:16
super, to ja płace kierownikowi tzn mam 3000:mad:

gosia@
13-02-2012, 16:20
Tak własnie bym chciała ale nie wiem bo jeśli wyjdzie że musze zmienić coś w planach to już nie mogę bo plany odebrałam ale to chyba da rade zrobić bez zmiany czy może wiesz coś o tym Bez zmiany w planach się nie da, bo mur oporowy to istotny element projektu;-) Ale pociesze Cię, schody, nawet 2 wymuszaja konkretne rozwiazania. Bez schodow masz otwarta powierzchnie, jezdzisz sobie np kanapą, fotelem, a tak masz z tyłu schody. Następna kwestia, schody trzeba wykończyć;-) obłożenie drewnem? 1000 lekką reką, kafle? nie wiadomo jak skomponuja sie z drewniana podłogą. Masz małe dzieci?

fudzi444
13-02-2012, 16:21
Słuchajcie ile płacicie kierownikowi budowy w 2012?

Podpinam się pod pytanie, w tym tygodniu mam zaplanowane rozmowy z trzema kierownikami-kandydatami i też jestem bardzo ciekawy waszych doświadczeń?

gosia@
13-02-2012, 16:23
Podpinam się pod pytanie, w tym tygodniu mam zaplanowane rozmowy z trzema kierownikami-kandydatami i też jestem bardzo ciekawy waszych doświadczeń?
Ja juz napisałam 3000, płatne w cześciach. 500 po podpisaniu umowy, pozniej 300 za kazdy odebrany etap

madzia22r
13-02-2012, 16:23
Ja mam kierownika budowy za 1000 zl. Jest to architekt projektujacy moj dom.

gosia@
13-02-2012, 16:26
Ja mam kierownika budowy za 1000 zl. Jest to architekt projektujacy moj dom.a skad jestes?

madzia22r
13-02-2012, 16:27
z Opolszczyzny

Kurdybanek
13-02-2012, 17:38
Słuchajcie ile płacicie kierownikowi budowy w 2012?

Ja kierownikowi 1000, a inspektorowi po 150 od wizyty.

gosia@
13-02-2012, 17:40
Ja kierownikowi 1000, a inspektorowi po 150 od wizyty.a po co Ci inspektor i kierownik?

Kurdybanek
13-02-2012, 17:46
a po co Ci inspektor i kierownik?

Kierownik, no to wiadomo, a inspektor jest potrzebny, bo są szkody górnicze.

gosia@
13-02-2012, 17:52
Kierownik, no to wiadomo, a inspektor jest potrzebny, bo są szkody górnicze.a, ok:-)

pan Żubr
13-02-2012, 18:05
ja płace za kierownika 1500 (gm. Nieporęt pod Warszawą)
dziś uzgodniłem

gosia@
13-02-2012, 18:08
ja płace za kierownika 1500 (gm. Nieporęt pod Warszawą)
dziś uzgodniłemhmm, niezle, moze to za 2 domy mi powiedział? bo az trudno mi uwierzyć ze za jeden jak sa takie stawki;-) A budowane mam 2 domy obok siebie

ewastudio1
13-02-2012, 19:26
Bez zmiany w planach się nie da, bo mur oporowy to istotny element projektu;-) Ale pociesze Cię, schody, nawet 2 wymuszaja konkretne rozwiazania. Bez schodow masz otwarta powierzchnie, jezdzisz sobie np kanapą, fotelem, a tak masz z tyłu schody. Następna kwestia, schody trzeba wykończyć;-) obłożenie drewnem? 1000 lekką reką, kafle? nie wiadomo jak skomponuja sie z drewniana podłogą. Masz małe dzieci?

Czego się nie robi żeby było ładnie:p tutaj nie chodzi o te koszty tak sobie wymyśliłam ale nie powiedziałam odrazu więc jestem sama sobie winna projekt jest już oddany zobaczymy poszukam innego rozwiązania

Nefer
13-02-2012, 19:32
hmm, niezle, moze to za 2 domy mi powiedział? bo az trudno mi uwierzyć ze za jeden jak sa takie stawki;-) A budowane mam 2 domy obok siebie

To jest TANIO - ale za kierbuda, nie figuranta... policz samą benzynę- ile razy musi przyjechać na budowę na prace zanikające..

Nefer
13-02-2012, 19:37
[QUOTE=Nefer;5196817]Co to znaczy "czy warto" robić okno od północy. Liczysz na jakiś zwrot inwestycji ? :):) Budujesz dom pasywny ? Jeśli tak t konsekwentnie - od północy garaż bez okien :):)

problem w tym że okno JEST od północy a ja zastanawiam się czy WARTO dodać (dodatkowo :) ) okno od zachodu - wtedy byłyby dwa. z parterem raczej tak zrobię, natomiast zastanawiam się nad poddaszem bo jest wysoka ścianka kolankowa i czy okno dachowe od zachodu doświetli ten pokój i czy w ogóle jest taka potrzeba :) ot problemy - jak ich nie widać sama je stworze :)


Okno dachowe od zachodu pięknie doświetla pokój. Latem też jest niezła temperaturka - o ile nie stoi przed Twoim oknem wieżowiec. Prędzej zrobiłabym od zachodu niż od północy. Eeeeeeeeeee zaraz tworzysz problemy ... kombinujesz - i dobrze, bo bez tego się nie da chałupy zbudować :):)

Ja nie spałam 3 noce przed przyjazdem ekipy , bo "tam nie ma miejsca na barak". Ano nie było , bo jakieś krzaczory rosły. Przyjechałam tak ze 20 min po ich przybyciu. Ale nie było już ani jednego krzaczora - bo barak stawiali , nie ??? A co się nakombinowałam...Opowiedziałam im - to w ogóle nie rozumieli co do nich mówię - a jak pojęli to śmiali się ze mnie 2 dni.

I takich opowiastek mam kilka - wierz mi - nie stwarzasz problemów. Ty ANALIZUJESZ :):)

Osobiście ? Ja bym dała okno. No bo ja lubię jak jest więcej okien niż mniej :):)

gosia@
13-02-2012, 19:40
To jest TANIO - ale za kierbuda, nie figuranta... policz samą benzynę- ile razy musi przyjechać na budowę na prace zanikające..
czekaj 3000 za dom to tanio? bo ja juz sie pogubiłam? to skad maja stawki w okolicach 1000 zł? 6 lat temu pamietam płaciłam chyba 2500

ewastudio1
13-02-2012, 19:54
A co sądzicie o podniesieniu ścianek na poddaszu myślę o skosach podobają mi się bardzo ale nie wiem czy będzie wtedy pokój ustawny co o tym sądzicie

Nefer
13-02-2012, 19:56
czekaj 3000 za dom to tanio? bo ja juz sie pogubiłam? to skad maja stawki w okolicach 1000 zł? 6 lat temu pamietam płaciłam chyba 2500
1500 za dom to tanio :)

Nefer
13-02-2012, 19:58
A co sądzicie o podniesieniu ścianek na poddaszu myślę o skosach podobają mi się bardzo ale nie wiem czy będzie wtedy pokój ustawny co o tym sądzicie
Podnosząc ściankę powinnaś złożyć projekt zamienny - czy na pewno tego chcesz ? Zmieniasz kubaturę ...Powinnaś też przeliczyć dach i jego konstrukcję, bo bez tego może wyjść obrzydliwa bryła - których wszędzie niestety pełno.. Po trzecie - czy pokoje na górze są na tyle małe, że musisz to robić ? Jaką teraz masz ściankę ?

ewastudio1
13-02-2012, 20:04
[QUOTE=Nefer;5198016]Podnosząc ściankę powinnaś złożyć projekt zamienny - czy na pewno tego chcesz ? Zmieniasz kubaturę ...Powinnaś też przeliczyć dach i jego konstrukcję, bo bez tego może wyjść obrzydliwa bryła - których wszędzie niestety pełno.. Po trzecie - czy pokoje na górze są na tyle małe, że musisz to robić ? Jaką teraz masz ściankę ?[/QUNie pamiętam a projektu nie mam przy sobie żeby sprawdzić ale pewnie jakiś standart

ewastudio1
13-02-2012, 20:07
[QUOTE=Nefer;5198016]Podnosząc ściankę powinnaś złożyć projekt zamienny - czy na pewno tego chcesz ? Zmieniasz kubaturę ...Powinnaś też przeliczyć dach i jego konstrukcję, bo bez tego może wyjść obrzydliwa bryła - których wszędzie niestety pełno.. Po trzecie - czy pokoje na górze są na tyle małe, że musisz to robić ? Jaką teraz masz ściankę ?[/QUNie pamiętam a projektu nie mam przy sobie żeby sprawdzić ale pewnie jakiś standart

Już nie będę kombinowała zostawię tak jak w projekcie jest rzeczywiście cała bryła była by wyrzsza a pokoje są duże około 14 m

ewastudio1
13-02-2012, 20:08
Sorki za blędy :D

swiattt
13-02-2012, 20:26
Z góry dziękuję za dotychczasowe rady:) Zgodnie z nimi zrezygnowaliśmy z dolnego balkonu, planujemy zrobić zejście 4- 5 schodków, podsypać ziemię i zrobić tam taras(mamy spadek na działce 1,5m). Zamiast kukułek robimy okno dachowe od zachodu, a od południa w pokoiku i naszej sypialni po jednym oknie i chyba drzwi balkonowe (nie wiem czy jedne czy dwoje drzwi z każdego pokoiku dawać). Zależy jak duży balkon na górze pozwoli robić projektant, bo głównie na górnym balkonie chcę suszyć pranie.

Czy warto zrobić okno narożne w kuchnii? Jak one w praktyce się sprawdzają? Problem nasz jest taki, że w kuchni brakuje doświetlenia(jest od północy). W salonie zrobimy jedno okno od zachodu, a drugie dostawiamy od południa+drzwi balkonowe(tam gdzie jest wyjście na taras) i chyba tylko tu możemy zrobić fixa. Fajnie było by zrobić od zachodu fixy, ale wtedy mycie okien od zewnątrz z drabiną;)
Czy warto jest zrobić zadaszenie nad drzwiami do garażu w piwnicy ok 0,5m daszku?
Jak myślicie, czy dałoby się zrobić zadaszenie wejścia do domu inne niż wydłużenie dachu od garażu? Bo boję się, że to co jest w projekcie nie będzie dobrze wyglądało.
Nie dawałam zdjęcia poddasza, bo projektant nie wydrukował aktualnego(będzie tam od północy łazienka+pokoik, od południa 2 pokoiki, a pośrodku garderoba)

p.s. Projekt domu wrzuciłam na stronie 23. Okna na projekcie garażu od północy są w projekcie luksferami. Z góry dziękuję za rady:)

Nefer
13-02-2012, 20:54
Sorki za blędy :D

Zamanieco - to nie pismo do ministra :):)

jarko17
13-02-2012, 23:06
... Projekt odebrany, PnB złożone, projekt podłączenia prądu w trakcie realizacji, umowa z wykonawcą podpisana:cool::D Cały czas do przodu;)

ewastudio1
14-02-2012, 06:20
Zamanieco - to nie pismo do ministra :):)

Tam tez mają wpadki racja :D

aksamitka
14-02-2012, 07:25
super, to ja płace kierownikowi tzn mam 3000:mad:

my płacimy 1200 i nie jest to figurant w papierach

madzia22r
14-02-2012, 09:19
Moj za tysiac tez sprawdzony. Byl kierownikiem budowy u tesciow i sa zadowoleni z jego uslug.

ewastudio1
14-02-2012, 09:59
Jakie macie ogrzewanie w planach

dusiaka
14-02-2012, 10:01
Ja mam gazowe, w łazience, wc, kuchni będzie dodatkowo podłogówka.

aksamitka
14-02-2012, 10:05
u nas planujemy pompe ciepła

gosia@
14-02-2012, 10:55
a ja własnie rozwazam rezygnacje z podłogówki;-) Nie sprawdziła sie u mnie kompletnie. Nie bardzo wiem na co zamienić, ale to temat do przerobienia

mkslonik
14-02-2012, 11:00
Gazowe (z butli) plus solary zastanawiam się jeszcze nad rekuperatorem.

marta&robert
14-02-2012, 11:24
Witajcie!
Chciałabym się przywitać, bo i my WRESZCIE!!! ruszamy z budową w tym roku. Mam na imię Marta, budujemy pod Łodzią spory dom dla sporej rodzinki - dom z obrazka z Muratora. Mamy ogrodzona działkę, wykopana studnię, prąd "w drodze" i zamówioną ekipę na marzec/ kwiecień. I to tyle. Właściwie wszystko przed nami... Pozdrawiam! :)

P.S. U nas ma być pompa ciepła powietrze-woda + rekuperacja. Niestety nie możemy się podłączyć do sieci wodnej, gazowej - nic nie ma. Zastanawiamy się mocno, czy pompa nas nie zje kosztami eksploataji... Ale nie bardzo widzimy inne rozwiązanie.

patoolek
14-02-2012, 11:59
mojemu kierownikowi budowy płacę 1200 zł

mam głupie pytanie ;/ 1200zł za całą budowę czy miesięcznie czy np. poszczególne etapy? ?

tak się jakoś zdziwiłam bo nasz zaśpiewał 800zł za miesiąc!!!!!

mkslonik
14-02-2012, 12:13
to zależy bo słyszałem od architekta ze biorą nawet 10000 za cała budowę tyle ze ciągle jest na niej a tak co na razie rozmawiałem to ok 3000zl powinno wystarczyć.

horkus
14-02-2012, 13:22
witam

Wychodząc na przeciw,
Jest to odległy czas do tej inwestycji, ale warto o tym pomyśleć.

Zagospodarowanie przestrzeni to jest ogród i kostka brukowa. opłacalną inwestycją jest zlecenie projektu na takie prace.
projektując nawierzchnię brukową wraz z ogrodem, będzie stanowić całość. każdy dom, wymaga starganej oprawy. odpowiedni dobór nawierzchni brukowej, roślinności podkreśli jego walory, stanie się zaciszny i przytulny.

w takich projektach nawierzchni z uwzględnieniem całości,
rozpisywane są wszystkie prace konieczne do wykonania i rozkładane
na poszczególne etapy. Klient nie błądzi, nie szuka materiałów, roślin, poniesiony koszt wykonanego projektu szybko się zwraca.

warto o tym pomyśleć
do odpowiedniego biura (dobrego) mogę podać namiary.

pozdrawiam

m@rio
14-02-2012, 13:53
Ja wiem :)
Bezmyślość ;)
Dobre ekipy mają zajęte terminy na cały rok na przód...ja rezerwowałem swoją na rok przed budową a teraz najbliższy termin to jesień 2012 :)

Wyluzuj
Mamy rok 2012 skończył się już te czasy. Obecnie np. w mazowieckim nie ma zadnego problemu z ekipami. Zaczynają normalnie rozmawiać z inwestorami nie to co w 2006-2010r. Tak powinno być a to dopiero początek.

Banki też przyśrubowały - więc mniej będzie budujących, dużo osób obejdzie się z kwitkiem, reszta bedzie przeczekiwać.

Ktoś wczesniej pisał, że materiały idą w górę i nie potrzebnie sieje panikę. A ja pytam niby na jakiej podstawie. Czy wam z automatu co rok dają podwyżki 20%. Jak takie będzie podejście budujących to sprzedawcom tylko w to graj. Ja uważam, że powinno być odwrotnie bo ciężej, mniej itp. czyli my budujący powinniśmy wytwarzać aurę, że ceny to akceptujemy co najmniej na nie zmienionym poziomie.:yes:

sylwkali
14-02-2012, 13:56
Planujemy pompę ciepła. Na razie trochę się tego obawiamy, ale innego wyjscia w naszej sytuacji nie ma (w węgiel czy ekogroszek nie chcemy się bawić).

ewastudio1
14-02-2012, 14:12
a ja własnie rozwazam rezygnacje z podłogówki;-) Nie sprawdziła sie u mnie kompletnie. Nie bardzo wiem na co zamienić, ale to temat do przerobienia

A mogłabyś rozwinąć myśl czemu nie jesteś zadowolona z podłogówki

ewastudio1
14-02-2012, 14:17
My będziemy mieli eko groszek zobaczymy jak to będzie troche się obawiam ,mam jeszcze dodatkowo z kominka puscic ogrzewanie na pomieszczenia takie sa plany i ogrzewanie podłogowe w niektórych pomieszczeniach

ewastudio1
14-02-2012, 14:24
witam

Wychodząc na przeciw,
Jest to odległy czas do tej inwestycji, ale warto o tym pomyśleć.

Zagospodarowanie przestrzeni to jest ogród i kostka brukowa. opłacalną inwestycją jest zlecenie projektu na takie prace.
projektując nawierzchnię brukową wraz z ogrodem, będzie stanowić całość. każdy dom, wymaga starganej oprawy. odpowiedni dobór nawierzchni brukowej, roślinności podkreśli jego walory, stanie się zaciszny i przytulny.

w takich projektach nawierzchni z uwzględnieniem całości,
rozpisywane są wszystkie prace konieczne do wykonania i rozkładane
na poszczególne etapy. Klient nie błądzi, nie szuka materiałów, roślin, poniesiony koszt wykonanego projektu szybko się zwraca.

warto o tym pomyśleć
do odpowiedniego biura (dobrego) mogę podać namiary.

pozdrawiam
Chętnie bym sie poradziła i skorzystała z pomocy fachowców sama będe szukała osoby która mi zaprojektóje ogród i przestrzeń wokół

gosia@
14-02-2012, 14:45
A mogłabyś rozwinąć myśl czemu nie jesteś zadowolona z podłogówkiNajwiększy urok ciepłej podłogi;-) jest dla mnie praktycznie nieodczuwalny, bo podłoga nie moze byc ciepła przy prawidlowym ustawieniu. Nie moze byc zimna, ale odczuwalnie komfortu jako takiego nie odczuwam. Nie chodzę bez crocsów, dzieci też, tak ze ten argument odpada. A największa wada jest tempo reakcji, czyli zmniejszasz ogrzewanie przy wyjezdzie, wracasz i zanim CI się nagrzeje w domu, to zgrzytasz zębami, albo kombinujesz z kominkiem. A ja nie chce kombinować chcę mieć komfort. Rozwazam grzejniki kanałowe w salonie, w łazience i tak bede miała elektryczne zeby reczniki miały gdzie wisieć. Na dole mam tylko swoja sypialnię i w dobie ladnych grzejników na pewno cos znajdę. A ze bede miała gruba, puchową wykładzinę to i tak pozytek zaden. Przerobiłam 6 lat mieszkania z podłogówka i na chwilę obecną uwazam to za stracone pieniadze

gosia@
14-02-2012, 14:48
My będziemy mieli eko groszek zobaczymy jak to będzie troche się obawiam ,mam jeszcze dodatkowo z kominka puscic ogrzewanie na pomieszczenia takie sa plany i ogrzewanie podłogowe w niektórych pomieszczeniachRozprowadzenie ciepła tez sie nie sprawdziło;-)))) ja nie toleruje szumu nawet przy bdb wyciszonej turbinie. Zeby ciepło sie rozeszło musisz miec bdb napalone w kominku, po pewnym czasie po tym jak minie zachwyt dokładania do kominka co 3h traci to sens, bo nie odczujesz podwyzszenia temp w pokojach. Imo szkoda pieniędzy, chyba ze masz rozprowadzenie grawitacyjne to co innego

gosia@
14-02-2012, 14:51
to zależy bo słyszałem od architekta ze biorą nawet 10000 za cała budowę tyle ze ciągle jest na niej a tak co na razie rozmawiałem to ok 3000zl powinno wystarczyć. Dlatego szukasz bdb ekipy zeby nie trzeba było im patrzec na rece cały czas. Kierownik budowy pojawia sie jak trzeba odebrać prace, np przed zasypaniem, zakryciem. Masz umowę, masz zapisane jak czesto sie pojawia. 10.000 to naciaganie naiwnych i tyle. MOj bierze 1500 za jeden dom i jak wyglada to jest godziwa, dobra stawka

yureq
14-02-2012, 15:24
Największy urok ciepłej podłogi;-) jest dla mnie praktycznie nieodczuwalny, bo podłoga nie moze byc ciepła przy prawidlowym ustawieniu. Nie moze byc zimna, ale odczuwalnie komfortu jako takiego nie odczuwam. Nie chodzę bez crocsów, dzieci też, tak ze ten argument odpada. A największa wada jest tempo reakcji, czyli zmniejszasz ogrzewanie przy wyjezdzie, wracasz i zanim CI się nagrzeje w domu, to zgrzytasz zębami, albo kombinujesz z kominkiem. A ja nie chce kombinować chcę mieć komfort. Rozwazam grzejniki kanałowe w salonie, w łazience i tak bede miała elektryczne zeby reczniki miały gdzie wisieć. Na dole mam tylko swoja sypialnię i w dobie ladnych grzejników na pewno cos znajdę. A ze bede miała gruba, puchową wykładzinę to i tak pozytek zaden. Przerobiłam 6 lat mieszkania z podłogówka i na chwilę obecną uwazam to za stracone pieniadze

Szczerze mowiąc to problem z wolną reakcją*podłogówki można łatwo rozwiązać jakimś*mądrzejszym sterownikiem. Wystarczy albo zaprogramować wcześniejsze nagrzewanie albo w ogóle zdalnie je włączyć. To teraz dużo nie kosztuje.

yureq
14-02-2012, 15:27
My po przeciwnej stronie Krakowa (południe). Piękny dom! ;)

Dzięki :)


Wniosek o pozwolenie już złożyliśmy miesiąc temu - wczoraj dzwoniłem do starostwa zapytać jak wygląda sprawa - trzeba jeszcze zaczekać... :cool:
Jeżeli chodzi o media to prąd bedziemy mieć do ok. miesiąca. Wode sami musimy dociągnąć i to zrobimy w miare równlolegle z fundamentami, od razu z przejściem przez fundamenty - nie będziemy dzięki temu musieli robić studzienki, podwójnego odbioru z gimny etc. Gaz troche później - na razie niepotrzebny ;)
Pomysł ze zrównolegleniem fundamentów i wody wart rozważenia. U nas się*akurat tak składa, że i wodę i gaz mamy do dociągnięcia praktycznie z tego samego miejsca więc będziemy to robić za jednym zamachem.

gosia@
14-02-2012, 15:31
Szczerze mowiąc to problem z wolną reakcją*podłogówki można łatwo rozwiązać jakimś*mądrzejszym sterownikiem. Wystarczy albo zaprogramować wcześniejsze nagrzewanie albo w ogóle zdalnie je włączyć. To teraz dużo nie kosztuje.Nie ma mądrzejszego sterownika;-)to fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu;-)

yureq
14-02-2012, 15:33
A tak z ciekawości co do ogrzewania... Czy ktoś decyduje się na klasyczną grawitacyjną wentylację?
W całej prasie budowlanej jest teraz taka ofensywa na rekuperatory, najlepiej z gruntownymi wymiennikami, że aż mi się to podejrzane wydaje ;-).
Dodatkowo potencjalne oszczędności wydają mi się za małe w stosunku do kosztów całej instalacji.

Esiak
14-02-2012, 15:36
Nie ma mądrzejszego sterownika;-)to fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu;-)
regulator pogodowy załatwiłby sprawę, do tego odpowiednio ustawione okna czasowe na regulatorze...
wiele osób na FM ma tylko ogrzewanie podłogowe i nie narzeka na komfort jego użytkowania...

yureq
14-02-2012, 15:36
Nie ma mądrzejszego sterownika;-)to fizyka jest. A kombinacja ze zdalnym włączaniem????hmm, ale w imię czego? bo przeciez nie komfortu;-)
Fizyka fizyką, a sterowanie sterowaniem. Oczywiście, że jak chcesz uzyskać skok ciepła w 1 sekundzie to się*nie da, ale "inteligentniejsze" urządzenie może sterować z predykcją. A zdalne włączanie to właśnie w imię komfortu - jak wyłączasz ogrzewanie na wyjazd to w drodze powrotnej możesz je sobie włączyć by cię*przywitał ciepły dom ;-)