PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

ewa72_krakow
05-05-2013, 22:06
Napisz jeszcze jakie tynki, z czego bo jeżeli cementowo wapienne to można szybciej niż gipsowe, warto też spytać wykonawców, bo dają gwarancję i mają doświadczenie (przynajmniej powinni mieć :) Pozdrawiam

Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie :)

Arturo72
05-05-2013, 22:35
Sorki, oczywiscie ze idzie o cementowo-wapienne - gipsowych nie dajemy, bo "nie oddychaja" (dlatego nawet gladzi nie bedzie :)
Moje tynki gipsowe "oddychają",ba cały dom oddycha a nie tylko tynki :D

nydar
05-05-2013, 22:59
Co to znaczy oddychają?Czy robią wdech i wydech z wilgoci?Czy oddychają usuwając wilgoć na zewnątrz?

Arturo72
05-05-2013, 23:18
Co to znaczy oddychają?Czy robią wdech i wydech z wilgoci?Czy oddychają usuwając wilgoć na zewnątrz?
Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły ;)
Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.

nydar
05-05-2013, 23:31
Uf.A już myślałem,że piszecie o czymś innym.Moje ściany też robią wdech i wydech a dom oddycha wentylacją.

ewa72_krakow
06-05-2013, 08:09
Tynki gipsowe u mnie muszą robić wdech/wydech bo nie zauważyłem,żeby się jakoś się zapowietrzyły czy spociły ;)
Poważnie to do oddychania domu nie służą tynki,ściany itp. tylko prawidłowa wentylacja,kóra jest płucami domu.

No dobra, nie czytajac na ten temat wczesniej "uwierzylam" na slowo :P, ale i tak wole cem.-wap. :):) A jak z tym schnieciem?

06-05-2013, 08:53
a my stoimy przed wyborem tynków i..... i nic:(
Na początku przemawiały do nas gipsowe ale teraz każdy "kto u nas cokolwiek robi" odradza gipsowe........ no i zaś nie wiemy jaką decyzję podjąć. Ciężko określić się za jednym bo co dom to coś innego i każdy swoje chwali.
Taka budowa to trochę loteria "w wyborach" bo nigdy nie ma się pewności czy dobrze się wybrało materiał czy technikę.

ceel
06-05-2013, 09:43
[email protected] jeśli ta glina nie była ruszana w czasie wykonywania fundamentu tylko zdjęty został humus a ławy wykopane miedzy tym co zostało to nie powinno być tragedii

06-05-2013, 14:21
[email protected] jeśli ta glina nie była ruszana w czasie wykonywania fundamentu tylko zdjęty został humus a ławy wykopane miedzy tym co zostało to nie powinno być tragedii


właśnie tak było jak mówisz;) dobrze, że chociaż ktoś mnie pociesza..... nie no chyba za bardzo się stresuję.

06-05-2013, 22:11
Pytanko czym macie obrobiony komin?? i jaki koszt Was wyniósł

rafus12
06-05-2013, 22:23
0.2 mm to zwykle cienkie czarne scierwo. To co ja kupilem to 0.5mm z atestem - tak z 4 razy drozsze. Pewnie to przesada ale coz.

ewa72_krakow
06-05-2013, 22:31
Pytanko czym macie obrobiony komin?? i jaki koszt Was wyniósł

Wlasnie jestesmy po: kominy szt. 2 wykonczone tynkiem mozaikowym, materialy - 1400pln, robocizna 4tys (ale to od podstaw, za calosc).

Arturo72
06-05-2013, 22:54
Ja też mam tynk mozaikowy na kominie,koszt z taśmami,pierdołami właśnie coś koło 700zł,mam jeden komin do kominka ;)

ceel
07-05-2013, 07:49
0.2 mm to zwykle cienkie czarne scierwo. To co ja kupilem to 0.5mm z atestem - tak z 4 razy drozsze. Pewnie to przesada ale coz.

i tak nie jesteś w stanie dokładnie uszczelnić miejsc przy rurach przejściach narożnikach zewn.łączeniach itp proponuję przed położeniem folii przesmarować posadzkę jakimś środkiem do izolacji typu dysperbit a najlepiej ze dwa razy i wtopić w to flizelinę wtedy nawet folia 0,2 mm do radę bo nie będzie ostrych krawędzi betonu a wcześniej wymienione miejsca świetnie zostaną zaizolowane.

nita83
07-05-2013, 08:04
u mnie za dwa kominy, tynk mozaikowy 1000 zł

Jumanji
07-05-2013, 09:36
Nasz komin obmurowany jest cegłą klinkierową pełną (!).
Koszt klinkieru zależny będzie od wysokości komina - u nas około 1200 zł, robocizna była ujęta w cenie całego dachu.

rafus12
07-05-2013, 17:44
Ale dysperbit wchodzi w reakcje z styro i jest niezdrowy dla ludzi :) Zaraz zejdziemy do perlitu - jest na forum ogrooooomny watek o tym:)

autorus
07-05-2013, 18:09
Ja też mam tynk mozaikowy na kominie,koszt z taśmami,pierdołami właśnie coś koło 700zł,mam jeden komin do kominka ;)

Dobrze ze doczytałem do końca bo już się zacząłem zastanawiać o co chodzi ? ;)
U mnie też planowany tylko jeden komin do kominka.

ceel
08-05-2013, 08:26
Ale dysperbit wchodzi w reakcje z styro i jest niezdrowy dla ludzi :) Zaraz zejdziemy do perlitu - jest na forum ogrooooomny watek o tym:)

mylisz ze środkami na bazie asfaltu :)
tu możesz trochę doczytać nie jest to oczywiście jedyny tego typu srodek sa jeszcze izochany, emulbity i inne ..bity
http://www.hanpolbudowlane.pl/kartytechniczne/dysperbit.pdf
o perlicie czytałem

08-05-2013, 22:17
U nas też na komin tynk żywiczny ze względu na "taniość"

teraz kolejne pytanie z serii "co tu zrobić"

Czy podłogówka w całym domu czy do tego jeszcze kaloryfery w razie gdyby nie dogrzewało??

Arturo72
08-05-2013, 22:25
teraz kolejne pytanie z serii "co tu zrobić"

Czy podłogówka w całym domu czy do tego jeszcze kaloryfery w razie gdyby nie dogrzewało??
Dobrze zaprojektować i zrobić podłogówkę.
Przy dobrze zaprojektowanej i wykonanej podłogówce nie ma prawa nie dogrzewać.

08-05-2013, 22:30
arturo co rozumiesz pod "zaplanować"??
wykonać no to.... tata będzie robić więc jemu ufam, że zrobi to najlepiej jak potrafi (30 lat w fachu)

Arturo72
08-05-2013, 22:51
arturo co rozumiesz pod "zaplanować"??
wykonać no to.... tata będzie robić więc jemu ufam, że zrobi to najlepiej jak potrafi (30 lat w fachu)
Zaprojektować nie zaplanować...
Czy Twój Tato wylicza rozstaw rurek zaleznie od strat ciepła danego pomieszczenia ?
Jeśli tak to ok,jesli nie a boje się,że nie(30 lat fachu) to standartowe "co 15cm" może nie być poprawnie wykonaną podłogówką w dzisiejszych ciepłych i szczelnych domach jakich nie budowało się 30 lat temu...
Podłogówkę czyli rozstaw rur "wylicza się" dla każdego pomieszczenia osobno a rozstaw rur jest uzależniony od temperatury zasilania i strat ciepła danego pomieszczenia.

08-05-2013, 23:19
arturo coś tam tata wylicza ale dokładniej ci nie powiem, nie pytam go, bo i tak nijak się na tym znam.
Tylko ja dalabym samą podłogówkę a on jakoś nie jest do tego przekonany, mówi, że owszem to "jest fajne" ale w swojej pracy spotyka wielu ludzi którzy nie do końca są tam z jakiś przyczyn zadowoleni i w związku z tym mowi ze lepiej mieć obie rzeczy i np korzystać tylko czasem..... chociaz tak naprawdę nie wiem co jest dobrze...... Taka loteria oby tyllko niczego nie ząłować

nita83
08-05-2013, 23:40
my robimy podłogówke po całości, ale wyjścia na kaloryfery w sypialniach są w razie w, mam nadzieję, że nigdy nie wykorzystamy
po prostu wolę tak niż w najgorszym przypadku kuć podłogę pod rury do grzejników

plusfoto
09-05-2013, 10:41
arturo coś tam tata wylicza ale dokładniej ci nie powiem, nie pytam go, bo i tak nijak się na tym znam.
Tylko ja dalabym samą podłogówkę a on jakoś nie jest do tego przekonany, mówi, że owszem to "jest fajne" ale w swojej pracy spotyka wielu ludzi którzy nie do końca są tam z jakiś przyczyn zadowoleni i w związku z tym mowi ze lepiej mieć obie rzeczy i np korzystać tylko czasem..... chociaz tak naprawdę nie wiem co jest dobrze...... Taka loteria oby tyllko niczego nie ząłować
Niezadowoleni to mogą być ci co położyli podłogówkę na oko bez projektu lub ci co mieli projekt ale już na koniec zmienili decyzję i np. zamiast tak jak w projekcie położyć płytki to położyli dechy i jeszcze przykryli to grubym dywanem.

09-05-2013, 11:47
Boję się po prostu, że jak nie zrobimy podejść do grzejników to potem będę żałować. więc już rozmawialiśmy w domu o rozwiązaniu, które opisuje nita83

a w sypialniach nie planuję kłaść kafli, jedynie w salonie łazienki, kuchnie, korytarze

Czy to co opisujecie znaczy, że przez panele podłogowe ciężej przenika "ciepło z podlogówki"

plusfoto
09-05-2013, 12:08
Czy to co opisujecie znaczy, że przez panele podłogowe ciężej przenika "ciepło z podlogówki"
Po prostu inaczej trzeba zaplanować podłogówkę i nic więcej. Jeśli przy kaflach wystarczy co 30 cm to np. przy panelach może zaistnieć potrzeba rozłożenia jej co 20. Dlatego tak ważny jest jej projekt oraz oraz dobrze zrobione OZC z którego wiadomo będzie jakie jest zapotrzebowanie na ciepło każdego z pomieszczeń.

maggs1
09-05-2013, 20:58
U nas też na komin tynk żywiczny ze względu na "taniość"

teraz kolejne pytanie z serii "co tu zrobić"

Czy podłogówka w całym domu czy do tego jeszcze kaloryfery w razie gdyby nie dogrzewało??

Robię podłogówkę w całym domu (poza kotłownią i garażem), ale rozprowadzenia pod grzejniki też zrobiłem, w Twoim przypadku jeśli robi to tato, to pewnie koszt dodatkowej robocizny nie będzie wysoki :)

Daruśka
10-05-2013, 10:04
Widzę, że chyba nikt nie miał do czynienia z firmą Ceramstic. Szkoda. Nie jest łatwo podjąć nam decyzje. Zastanawiamy się nad gresem szkliwionym Arena tej firmy. Podobno gres polerowany jest lepszej jakości ze względu na technologię produkcji, ale szkliwiony ma lepszy wygląd. Pytanie czy płytki tej firmy nie będą za miękkie i łatwo się będą rysać, czy nie ma to większego znaczenia...? To naprawdę jest niełatwa decyzja...

ewa72_krakow
10-05-2013, 12:40
Daruska, moze rzuc temat plytek na wnetrza - tam predzej znajdziesz ludzi, ktorzy juz "wykonczeniowke" robia...

Daruśka
10-05-2013, 14:48
Ok dzięki za sugestię :yes:

ewa72_krakow
10-05-2013, 22:27
Ok dzięki za sugestię :yes:

I przy okazji cos znalazlam w temacie :)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111900-Ceramstic-opinie-inspiracje-poszukiwania

Arturo72
10-05-2013, 22:48
Widzę, że chyba nikt nie miał do czynienia z firmą Ceramstic.
Mam gres szkliwiony i polerowany z tej firmy z LM,wg kafelkarza twarde dziadostwo jak nie wie co,ale jak się będzie spisywał w użytkowaniu o tym za rok :)

11-05-2013, 20:37
Chłopaki dziś kopali kanalizację iiiii........ zwątpili w siebie. Wyjście ze studzienki jest na 1,8 m głębokości, sama ziemia, glina, kamienie i w ogóle masakra, Wniosek- na środę zamówić koparkę:(

a mój sąsiad...... sobie zrobił odprowadzenie deszczówki z rynien na drogę..... dosłownie wywalił "żółte" rury na granicę działki tak aby woda spływała na drogę:( masakra nie mam słów:(

rafus12
12-05-2013, 09:06
U nas sie ostatnio dzieje duzo, tynki odlezaly tydzien, po czym hydraulik rozlozyl folie styro, folie alumionowa i podlogowke - na pietrze bez folii pod styropian.
A wczoraj byl dzien pierwszy posadzek, w garazu jest siatka i mikrozbrojenie a w reszcie pomieszczen tylko mikrozbrojenie, grubosc to 6cm, w garazu momentami nawet 10cm. Po namowie posadzkarzy zaslepilem kanalize w garazu i wmurowali mi eko-dren czy jak sie to nazywa we wjezdzie, mam nadzieje ze wykonali spadek odpowiednio.:D

autorus
12-05-2013, 09:19
rafalus jak ja ci zazdroszczę :) Oczywiście w sensie pozytywnym .

A czy jest możliwe aby najpierw zrobić posadzki a potem tynkować? Obawiam się ze na obie te pracę nie wydolę a chciałbym już ogrzewać chałupę.

ewa72_krakow
12-05-2013, 09:36
rafalus jak ja ci zazdroszczę :) Oczywiście w sensie pozytywnym .

A czy jest możliwe aby najpierw zrobić posadzki a potem tynkować? Obawiam się ze na obie te pracę nie wydolę a chciałbym już ogrzewać chałupę.

Jestem teraz na etapie maszynowego kladzenia tynkow, cala podloga jest tak zapieprzona tynkiem (jakas masakra), ze teraz rozumiem dlaczego sciany sie robi przed podlogami.

autorus
12-05-2013, 09:52
hm, wychodzi, że muszę jednak zrobić po kolei i po prostu dobrać kredyt :(
Dzięki za komentarz.

nita83
12-05-2013, 11:18
U nas będą suche tynki, więc podłoga najpierw. Szczerze powiedziawszy i tak wyzywałam jak miałam odłupywać zaschnięte resztki od murowania ścian działowych. po tynkach maszynowych to musi być masakra, chyba żeby jakoś zabezpieczyć podłogę.

autorus
12-05-2013, 11:29
rozwiń "suche tynki" . nigdy o czymś takim nie słyszałem :)

nita83
12-05-2013, 13:29
w sensie płyt kartonowo gipsowych

rafus12
12-05-2013, 13:35
autorus, my po tynkach maszynowych sprzatalismy to bylo duzo piachu, betonu, a na koniec odbijalem mlotkiem z chudziaka resztki tynkow. Takze masakra. Czesc tego tynku wyrownala nierowny chudziak wiec to zostawiem. Ja bym sie zakredytowal ale najpierw zrobil tynki, oczywiscie zakladam ze hydraulika, kanaliza zrobiona.

13-05-2013, 10:58
witajcie ........ mam do Was pytanko chudziak był suchy jak pieprz ale..... teraz po deszczu jest mokry poza tym widać jak bloczek betonowy w kilku miejscach jest mokry tzn widać jak w fugach kleju podciąga wilgoć. (dom nie jest podpiwniczony)

Izolacja przeciwwilgociowa to z tego co pamietam styropian 10 cm i ten czarny dysperbit.
Czy to oznacza, że fundament jest źle ocieplony?? na styku bloczka i gazobetonu jest papa.

maggs1
13-05-2013, 20:56
U nas sie ostatnio dzieje duzo, tynki odlezaly tydzien, po czym hydraulik rozlozyl folie styro, folie alumionowa i podlogowke - na pietrze bez folii pod styropian.
A wczoraj byl dzien pierwszy posadzek, w garazu jest siatka i mikrozbrojenie a w reszcie pomieszczen tylko mikrozbrojenie, grubosc to 6cm, w garazu momentami nawet 10cm. Po namowie posadzkarzy zaslepilem kanalize w garazu i wmurowali mi eko-dren czy jak sie to nazywa we wjezdzie, mam nadzieje ze wykonali spadek odpowiednio.:D

U mnie odwrotnie hydraulicy zrobili kratkę odpływową do kanalizy chociaż nie było w planach i mieli przy tym więcej roboty (oczywiście po konsultacji:) i u mnie wszędzie poszła siatka zbrojąca w posadzki.
Zgadzam się co do tynków -było po nich duuużo roboty z wyrównaniem chudziaka, na pewno można to zrobić jak należy, ale po co jak płatne od metra!!

Panda, z tego co opisujesz to pewnie jest wysoki poziom wód i izolacja przeciwwilgociowa sobie z tym nie poradzi. Zrób eksperyment, wykop dołek obok domu i napisz na jakiej głębokości masz wodę.
Odnośnie izolacji, u mnie "miszcz" nakładał dwukrotnie czarne mazidło na fundamenty, ale jak zobaczyłem, że po jego "dwóch" warstwach prześwituje beton i jakoś dużo środka zostało to dokończyłem samodzielnie :)

Mam dylemat odnośnie tarasów, czy robić fundamenty czy nie, jak robicie u siebie?

pan Żubr
14-05-2013, 20:06
Mam dylemat odnośnie tarasów, czy robić fundamenty czy nie, jak robicie u siebie?
to zależy co chce mieć na tarasie
płytki = fundament pod taras
drewno lub podobne = słupki z fundamentem pod legary
kostka = nic nie musisz

14-05-2013, 22:02
mags no właśnie chłopaki kopali kanalizację i woda pojawiła się na 1,8 m. w sumie nie wiadomo skąd.
Mamy podejrzenie, że przy wykopie fundamentów został przerwany drenaż, który kiedyś był "położony" na polu (kiedyś pole uprawne)
chyba będziemy "szukać" przerwania i będziemy robić obejście drenażu wokół domu.
Jeśli chodzi o mazidło czarne to nie mieliśmy uwag co do wykonania izolacji:( wszystko było ok więc sami nie wiemy co jest.

Kier bud był zobaczył i powiedział, że mamy poczekać aż przeschnie i zobaczymy czy akcja się powtórzy.

maggs1
15-05-2013, 21:30
to zależy co chce mieć na tarasie
płytki = fundament pod taras
drewno lub podobne = słupki z fundamentem pod legary
kostka = nic nie musisz

No właśnie początkowo miały być płytki, ale ponoć często są z nimi problemy (odpadają).
Drewno albo cena zaporowa albo dość duża obsługowość.
Kostka -brak akceptacji małżonki :(
Rozważamy bruk klinkierowy, żeby tylko był trochę tańszy :)

Panda, posłuchaj kb, a woda na głębokości 1,8m to nie tragedia, myślę że będzie ok :)

nita83
15-05-2013, 21:40
maggs faktycznie na płytki bardzo narzekają, ale u moich rodziców są od nastu lat, taras jest zadaszony i ani jedna się nie odważyła ruszyć. Z przodu domu na schodach również są płytki i tam gdzie są osłonięte zadaszeniem siedzą dzielnie, ale tam gdzie walczą z warunkami atmosferycznymi już jest troszkę gorzej.

maggs1
16-05-2013, 20:41
maggs faktycznie na płytki bardzo narzekają, ale u moich rodziców są od nastu lat, taras jest zadaszony i ani jedna się nie odważyła ruszyć. Z przodu domu na schodach również są płytki i tam gdzie są osłonięte zadaszeniem siedzą dzielnie, ale tam gdzie walczą z warunkami atmosferycznymi już jest troszkę gorzej.

Właśnie tego się obawiam, że płytki odpadną, znam przypadki, że po kilku latach już trzeba taras naprawiać -chciałbym tego uniknąć.

rafus12
16-05-2013, 22:15
No ja tez mam taras odsloniety - pewnie bedzie porazka. Ciekaw czy to kwesti dobrego polozenia plytek.

rafus12
16-05-2013, 22:17
Eee tam - ja slyszalem ze siatka na calym domu to zupelnie niepotrzeba rzecz - tylko tam gdzie konstrukcyjnie jest to niezbedne czyli garaz. No ale czas pokaze czy nie bede klal kiedys - tak czy siak mikrozbrojenie wloknami jest wszedzie.

maggs1
17-05-2013, 21:20
Eee tam - ja slyszalem ze siatka na calym domu to zupelnie niepotrzeba rzecz - tylko tam gdzie konstrukcyjnie jest to niezbedne czyli garaz. No ale czas pokaze czy nie bede klal kiedys - tak czy siak mikrozbrojenie wloknami jest wszedzie.

Siatka czy mikrozbrojenie ma to samo zadanie, cenowo też wychodzi bardzo podobnie, ja wybrałem siatkę :)

ewa72_krakow
17-05-2013, 22:45
Jestesmy w koncu po tynkach wewnetrznych - poprawiali dwa razy, a raczej "dorabiali" gore i dol, bo zrobili na styk. Byl czlowiek od wylewek i mamy roznice w podlodze nawet 5cm - jakas masakra - musimy zmniejszyc grubosc styropianu i podniesc drzwi wejsciowe (czyli wykuc i zamontowac jeszcze raz), zeby za duzego progu nie bylo przy drzwiach tarasowych...:bash:

autorus
18-05-2013, 08:18
Eee tam - ja slyszalem ze siatka na calym domu to zupelnie niepotrzeba rzecz - tylko tam gdzie konstrukcyjnie jest to niezbedne czyli garaz. No ale czas pokaze czy nie bede klal kiedys - tak czy siak mikrozbrojenie wloknami jest wszedzie.

Siatka na cały dom kosztowała 900zł. Było to 150szt siatek 1x2m z oczkami 10x10. Koszt szt 6zł. Taki koszt nawet dla świętego spokoju jest do przyjęcia :)

rafus12
18-05-2013, 21:40
Pewnie jest do przyjecia - nie mowie nie nie mowie tak:)
Sluchajcie, czy moge kleic plytki na sciane 3 tygodnie po tynkach cem-wapiennych ?
Musimy polozyc pod kociol gazowy w kotlowni a czas nagli bo umowa z PGNiG mnie zobowiazuje do konca maja na odbior instalacji i podpisanie umowy handlowej - wiosna przyszla pozno:bash: I tak na szczescie tynki, podlogowka i wylewki byly zgrane szybko i bezproblemowo.
Aha - narazie polozymy tylko kawalek sciany pod kociol.

maggs1
20-05-2013, 22:59
Pewnie jest do przyjecia - nie mowie nie nie mowie tak:)
Sluchajcie, czy moge kleic plytki na sciane 3 tygodnie po tynkach cem-wapiennych ?
Musimy polozyc pod kociol gazowy w kotlowni a czas nagli bo umowa z PGNiG mnie zobowiazuje do konca maja na odbior instalacji i podpisanie umowy handlowej - wiosna przyszla pozno:bash: I tak na szczescie tynki, podlogowka i wylewki byly zgrane szybko i bezproblemowo.
Aha - narazie polozymy tylko kawalek sciany pod kociol.

Nikt nie wie, ja też nie mam doświadczenia ale osobiście bym kleił tylko bez fugi.

rafus12
21-05-2013, 23:35
Dzieki Maggs1 - wlasnie zamierzamy kleic.
Czy ktos z was wybral juz wklad kominkowy? Pochwalcie sie - nie wiem co wybrac.

kupiecjudex
22-05-2013, 07:25
U mnie stanęło na wkładzie Robi-Ren z Lublina.
Zdun mi go polecał. W tej chwili stoi już zamontowany ale jeszcze nie odpalony - dopiero spęliśmy kotłownię teraz musi przyjechać przedtawiciel producenta od pieca i go odpalić.
U mnie padło na wkład z płaszczem Grand Eksusive 25 KW, z gilotyną.
Wkład jest u nich na stronie ale jak chcesz to mogę cyknąc fotkę.

rafus12
22-05-2013, 21:33
Dzieki za info KupiecJudex. A jak to sie rozni od Hadjuka - ta sama polka? cenowo chyba tak, jakosciowo nie wiem. Pytam bo hajduk w trojmiescie chyba bardziej dostepny.

kupiecjudex
22-05-2013, 22:00
Generalnie to nie czuję się kompetenty w kominkach. Ale z tego co sie naczytałem to Hajduk ma nienajlepszą opinię smoli, brudna szyba itd.
Co do tego robi rena to opinie są raczej pochlebne nawet wśród fachowców z tego forum, faktem jest że wkłady te nie mają wieloletniej tradycji więc i o rzetelne opinie użytkowników trudno. Cenowo rozsądnie, wizualnie też nie mam zastrzeżeń.
Praktyka pokaże jak będzie.

kupiecjudex
22-05-2013, 22:03
191078
na oko to taki sobie wkład.

23-05-2013, 14:53
U nas już okienka gotowe;) Wczoraj wstawili ale na 3 oknach są zarysowane listwy przyszybowe. Już wysłałam zdjęcia do firmy, będą wymieniać.

Mam pytanko ile płaciliście za elektryka?? u nas pewnie gdzieś ponad 100 pkt. do tego podliczniki. Rozmawialiśmy z jednym to 4500 za wszystko łącznie z odgromówką oraz z podłączeniem skrzynki itd itd. to dużo czy mało. jak to wyglądało u Was>>

plusfoto
23-05-2013, 22:29
A u mnie dziś przez 9 godz. zmontowali więźbę
191299

nita83
24-05-2013, 07:29
gratulacje! dom z dachem nabiera kształtów ostatecznych :)

Basia i Józek
24-05-2013, 17:54
Dzień dobry, mamy do sprzedania projekt domu w bergamotkach G2 (lustrzane odbicie). Projekt był zakupiony w Archonie, jest orginalny i zapieczętowany. Cena 1300 zł. Możliwość wysłania zdjęć na e-mail. Tel. 696479423 lub e-mail: [email protected]

24-05-2013, 19:58
191534 Nasz domek z oknami już;)


wracając do plam pojawiających się na chudziaku doszliśmy do wniosku, że winne może być drzewo ułożone tuż przy zewnętrznej ścianie domu, ścianie na, którą zawsze pada deszcz. Mam nadzieję, że po przełożeniu drzewa (stemple, łaty, deski) w inne miejsce problem mokrych plam na chudziaku się skończy. Mokre plamy ciągną akurat od tej ściany. Oby to było to

maggs1
24-05-2013, 20:58
191534 Nasz domek z oknami już;)


wracając do plam pojawiających się na chudziaku doszliśmy do wniosku, że winne może być drzewo ułożone tuż przy zewnętrznej ścianie domu, ścianie na, którą zawsze pada deszcz. Mam nadzieję, że po przełożeniu drzewa (stemple, łaty, deski) w inne miejsce problem mokrych plam na chudziaku się skończy. Mokre plamy ciągną akurat od tej ściany. Oby to było to

Nowe okna i już ktoś próbuje się włamać :)
Ja za elektrykę płaciłem 6000 z materiałem, ale z przyłączem (około 25m kabla w ziemi)

nita83
25-05-2013, 16:52
gratulacje panda, pamietam jak się martwiłaś czy w ogóle zaczniecie, a tutaj juz okna :)

rafus12
27-05-2013, 07:45
Panda - gratulacje osiagnietego etapu!
Ja z elektryke (ok. 180 punktow) + alarm placilem 16tys - w tym oczywiscie wszystkie materialy.
pozdrawiam
Rafal

U nas już okienka gotowe;) Wczoraj wstawili ale na 3 oknach są zarysowane listwy przyszybowe. Już wysłałam zdjęcia do firmy, będą wymieniać.

Mam pytanko ile płaciliście za elektryka?? u nas pewnie gdzieś ponad 100 pkt. do tego podliczniki. Rozmawialiśmy z jednym to 4500 za wszystko łącznie z odgromówką oraz z podłączeniem skrzynki itd itd. to dużo czy mało. jak to wyglądało u Was>>

06-06-2013, 15:22
Dziś był Pan z banku;) ciekawe co tam nam napisze;) mam nadzieję, że zrobiliśmy co mieliśmy....
Jutro wstawią drzwi zewnętrzne. Będziemy musieli je owinąć folią aby nikt ich nie poniszczył. A wy jak sobie radziliście z wcześniej wstawionymi drzwiami????? W sobotę zaczną kłaść hydraulikę.... ciekawe czy zdążymy na Boże Narodzenie......
W każdym razie w następny czwartek mamy termin, także trzymajcie kciuki za szybki poród;)

aksuda
06-06-2013, 22:24
My mamy założone drzwi od kotłowni i owinięte folią ,zewnętrzne frontowe są jeszcze na etapie projektu a tymczasowo mamy wstawione jakieś stare, trzymam kciuki za pomyślne wieści z banku , u nas odwiedziny w przyszłym tygodniu i też się zastanawiam jak wypadnie bo zależy mi na wzięciu już ostatniej transzy, zobaczymy:yes:
Życzę łatwego i szybkiego porodu:D

ewa72_krakow
07-06-2013, 08:09
U nas zalozone sa docelowe drzwi od poczatku - robotnicy wchodza brama garazowa albo drzwiami od kotlowni.

nita83
07-06-2013, 09:01
panda powodzenia!!!

autorus
07-06-2013, 09:03
co wy tak gnacie, poczekajcie trochę na mnie :)

Ja mam już zaszalowany strop w jednej kopule, a wczoraj zalewaliśmy wieńce w łczniku między kopułami, i tam teraz będzie robiony dach.

Danonki
07-06-2013, 10:24
a ja czekam aż mnie dogonicie :P bo już nie pamiętam o tych rzeczach o których piszecie, chociaż pewnie jeszcze będę dopytywała o ocieplenie poddasza, bo tego jeszcze nie zrobiliśmy ;) i przez ponad pół roku mało co się u nas pozmieniało, na razie zbieramy siły i kasiorke :D

a i panda powodzenia, szybkiego i lekkiego porodu

aksuda
07-06-2013, 21:21
Danonki w końcu Was dogonimy:lol2:
Autorus ze swoim projektem jesteś wielki bez względu na jakim etapie jesteś a postępy u Ciebie tez całkiem spore:yes:

Danonki
08-06-2013, 00:39
bo ja chce w końcu pisać o wykończeniówce, o podłogach, kolorach, meblach itd :D
szybciej, szybciej, szybciej :P

08-06-2013, 15:23
Danonki Wy to szalejecie i możecie już szampana pić a my daleko w polu:( dziś tata zadał magiczne pytanie: córeczko gdzie ma być, zlew, wc, umywalka, wanna, itd itd......... a ja na to, że nie wiem:(:(:( . Z tego co mu powiedziałam wykonał tylko tyle ile musiał bo..... "dał mi czas do namysłu", żeby oczywiście nie przerabiać 5 razy, ale to takie trudne zaplanować cokolwiek.
Zastanawialiśmy się z mężem nad pisuarem w wc przy salonie- takim ogólnodostępnym dla gości, na początku byłam na tak, ze względu na mokre sedesy i opryskane kafle ale poczytałam, że niby wydobywająca się woń z niego jest przerażająca. Znajomi mają sobie chwalą, ale znajoma to mega wielka pedantka, sprząta co dzień a ja nie będę miała na to czasu:( Czy macie jakieś doświadczenie w tej kwestii???

cronin
08-06-2013, 17:15
Pisuar kojarzy mi się z toaletą publiczną, ma jeszcze uzasadnienie, gdy sami faceci w domu, ale na siłę. Są co prawda takie z klapą, ale cena z lekka sufitowa. Odpuść sobie Panda :)

ewa72_krakow
08-06-2013, 22:15
U nas tynki wew. polozone, hydraulika zrobiona, styropian na chudziaku jest i podlogowke wlasnie skoczyli klasc (wszedzie, oprocz kotlowni) - we wtorek przychodza od wylewek (ciekawe ile im to zejdzie). Potem przerwa - musi schnac - jedni mowia 3 tygodnie, drudzy minimum 2 miesiace...a musimy poczekac, bo wszedzie sufit podwieszany.

tomanek4
09-06-2013, 20:54
A my czekamy na dowiezienie przepompowni do kanalizy, bo taka kanaliza w gminie-ciśnieniowa, głowy nas rozbolały trochę jak usłyszeliśmy ila sama pompa do takiej przepompowni kosztuje (prawie 6k :( ) nie mówiąc o całym koszcie podłączenia - przeszło 12k, kanaliza i woda, do tego piec kupiliśmy viessmanna vitodens 100W z zasobnikiem, grzejniki i liczymy kasiorkę czy nam starczy na wykończenie i trochę słabo, bo kasa się kończy, oby na schody i drzwi wewnętrzne starczyło, a jeszcze ogrodzenie jakieś... zwykła siatka to ok. 3k, a jescze parapety wewnęrzne i całe wyposażenie, będzie cięzko ale jesteśmy dobrej myśli, chyba ze dwa miesiące, może trzy i będzie w końcu upragniona przeprowadzka :)
Pozdrawiam wszystkich bocianków

nita83
09-06-2013, 21:49
damy wszyscy radę, lato idzie to i nastroje i siły do pracy lepsze :D

aksuda
09-06-2013, 22:27
bo ja chce w końcu pisać o wykończeniówce, o podłogach, kolorach, meblach itd :D
szybciej, szybciej, szybciej :P
To może zacznij już wątek myślę ,że większość z nas już się rozgląda za płytkami , podłogami czy meblami . U nas przynajmniej tak jest, mąż na budowie robi elektrykę a ja biegam po salonach i rozglądam się za meblami w miedzy czasie w internecie buszuję za armaturą łazienkową .:yes:

ewa72_krakow
10-06-2013, 09:10
To może zacznij już wątek myślę ,że większość z nas już się rozgląda za płytkami , podłogami czy meblami . U nas przynajmniej tak jest, mąż na budowie robi elektrykę a ja biegam po salonach i rozglądam się za meblami w miedzy czasie w internecie buszuję za armaturą łazienkową .:yes:

O, to tak jak ja :D - czas szybko "biegnie", i nawet jak zakupy beda za 2-3 miesiace, to przynajmniej te rzeczy beda wybrane...Jak na razie ide droga eliminacji :lol2:, bo do tej pory to co druga rzecz mi sie podobala...

10-06-2013, 09:54
ooo ja też oglądam płytki i inne ale u nas to jeszcze potrwa jeszcze tynków nie mamy ani posadzek
za to póki co same reklamacje:(
dziś był Pan od okien bo 3 listwy przyszybowe z maleńkimi ryskami więc reklamowaliśmy
no i do tego wstawili nam 3 drzwi zewnętrzne z tego po dwóch dniach zamykają się tylko jedne, dwa pozostałe trzymają tylko zamki bo klamka nie daje rady zamknąć:( masakra jakaś zaś reklamacja, robienie fotek itd. Jutro ma być Pan do poprawki, podejrzewamy, że jak pianka wyschła na dobre to się porozregulowało wszystko. Już się śmieję, że jakoś nie mam szczęścia bo co zamówię to zawsze jakieś uchybienia- boję się co będzie z resztą......


żeby tego było mało to drzwi miały być z wizjerami a przyjechały bez;) czekamy na odpowiedz serwisantów co z tym zrobić....

aksuda
10-06-2013, 17:42
Panda co nas nie zabije to nas wzmocni:D a ile będzie wspominania jak już się wybudujecie co do stanu budowy to też jesteśmy jeszcze przed tynkami i wylewkami mimom,że miesiąc temu mieliśmy mieć już zrobione.
Z tego co już się zorientowałam to czas oczekiwania na większość rzeczy to około czterech tygodni

modena
10-06-2013, 20:41
Bocianki 2012 powiedzcie mi , czy papę pod ścianki działowe przecinaliście na pół ( tzn. rolka 100cm na pół ) ?
Chodzi mi o to czy 50 cm pod ścianką 12 cm wystarczy do wygodnego połączenia z papą z chudziaka? ( po obu stronach zostanie po 19 cm) a podłogę mam 29 cm wyżej ( 20 cm styropian, 7cm wylewka 2 cm płytki)
:???:

maggs1
10-06-2013, 20:46
A my czekamy na dowiezienie przepompowni do kanalizy, bo taka kanaliza w gminie-ciśnieniowa, głowy nas rozbolały trochę jak usłyszeliśmy ila sama pompa do takiej przepompowni kosztuje (prawie 6k :( ) nie mówiąc o całym koszcie podłączenia - przeszło 12k, kanaliza i woda, do tego piec kupiliśmy viessmanna vitodens 100W z zasobnikiem, grzejniki i liczymy kasiorkę czy nam starczy na wykończenie i trochę słabo, bo kasa się kończy, oby na schody i drzwi wewnętrzne starczyło, a jeszcze ogrodzenie jakieś... zwykła siatka to ok. 3k, a jescze parapety wewnęrzne i całe wyposażenie, będzie cięzko ale jesteśmy dobrej myśli, chyba ze dwa miesiące, może trzy i będzie w końcu upragniona przeprowadzka :)
Pozdrawiam wszystkich bocianków

No 12k za przyłączenie to rzeczywiście niezła kwota, u mnie materiały do przyłącza wody kosztowały 700pln. Ale kocioł vitodens to raczej b. dobry -namawiał mnie jeden hydraulik, ale wybrałem immergas victrix, myślę, że będę zadowolony :)

rafus12
10-06-2013, 23:49
U nas sie duzo dzieje - nie mam sily na nic. Bo tylko praca i budowa. Juz 6 tygodni od skonczenia tynkow, 4 tygodnie od skonczenia posadzek. Kociol gazowy gotowy na odbor, plyta OSB na strychu lezy. Od dzis styropian na elewacji kladziony a od przyszlego poniedzialku ocieplenie poddasza beda robic.
Na razie plan aby zamieszkac na 1 wrzesnia realny. Plytki do jednej lazienki juz jada ;)
rafus

nita83
11-06-2013, 07:30
wow rufus ale pędzicie, super

maggs1
11-06-2013, 19:36
Bocianki 2012 powiedzcie mi , czy papę pod ścianki działowe przecinaliście na pół ( tzn. rolka 100cm na pół ) ?
Chodzi mi o to czy 50 cm pod ścianką 12 cm wystarczy do wygodnego połączenia z papą z chudziaka? ( po obu stronach zostanie po 19 cm) a podłogę mam 29 cm wyżej ( 20 cm styropian, 7cm wylewka 2 cm płytki)
:???:

Moim zdaniem wystarczy, ja dawałem folię i wystawała tylko trochę -może ktoś napisze, kto dawał papę.
http://remontowezmagania.pl/remontowezmagania/5,127700,12123204,Budowa_scianki_dzialowej___krok_ po_kroku.html?i=0

11-06-2013, 20:53
wiecie co......pękł nam w salonie chudziak,od okna do słupa:( gdzieś tak na 1 mm się rozeszło, chudziak suchy i zastanawiamy się od czego, chudziak ma z 8-10 cm.

plusfoto
11-06-2013, 21:15
wiecie co......pękł nam w salonie chudziak,od okna do słupa:( gdzieś tak na 1 mm się rozeszło, chudziak suchy i zastanawiamy się od czego, chudziak ma z 8-10 cm.
Są dwie opcje:
1. Słup ma słabe podparcie w fundamencie - mało prawdopodobne ale możliwe.
2. Słabe zagęszczenie pod chudziakiem.

11-06-2013, 22:22
hmmm nie mam zielonego pojęcia
pod słupem wiem, że jest wylany fundament i zbrojenie więc wydaje mi się, że jest dobrze....
a zagęszczenie hmmm to by wszędzie pękało a to tylko w jednym miejscu:(
bądź co bądź nigdzie chudziak nie opada ani nic wiec nie wiem:(

12-06-2013, 15:28
tak dziś przyjrzeliśmy się tym pęknięciom i stwierdziliśmy, że to idzie w miejscu zacierania tego chudziaku, co prawda całość była wylewana tego samego dnia ale widać ze pęknięcie idzie równo z zatarciem.

inne pytanko to co kładliście na chudziak?? tzn jakie kolejne warstwy?? bo zastanawiamy się między papą a folią....

ewa72_krakow
12-06-2013, 17:21
Wlasnie wylewki nam skonczyli, zalecenia: jutro polac woda, zakryc folia, zamkniete okna i drzwi - minimum przez miesiac nic nie robic...tez ktos tak mial?

Panda, u nas na chudziaku folia budowlana.

autorus
12-06-2013, 17:49
trzymam kciuki za wasze wylewki :)

ewa72_krakow
12-06-2013, 21:11
trzymam kciuki za wasze wylewki :)

Dzieki Autorus, tym bardziej, ze musieli wyrownac 5cm roznicy :yes:

aksuda
13-06-2013, 14:10
Ewa72_krakow u nas wylewki za niedługi czas ale już mnie mąż uprzedzał ,że będzie przerwa około miesiąca tak samo jak u Was więc czas ten chcemy poświęcić na pracę przed domem zrobić ogrodzenie na części działki i pomału ją zagospodarowywać :yes:

autorus
13-06-2013, 14:24
to ja się pochwalę, u mnie dach będzie skończony jutro. Konkretnie dach pomiędzy kopułami, płaski. Tylko jak szacowałem materiał i to z niezłym ogonkiem wychodziło, że dachu będzie 100m2, a okazało się, ze jest prawie 150m2. Małe boisko. Robię taras i tyle :)

aksuda
13-06-2013, 16:47
to całkiem fajne imprezy zapowiadają się na Twoim dachu:p

rafus12
13-06-2013, 21:01
No ja tez polalem woda i przykrylem na tydzien. Teraz dosuszyc nie mozna. Nie za dlugo z ta folia.

rafus12
13-06-2013, 21:02
Panda - u nas folia ale taka z atestem 0.5 mm - droga bo za 150m2 zaplacilem 300zl ale moze warto. Z tym ze oczywiscie wykonawca nie chcial kleic tylko ulozyc z zakladem.

rafus12
13-06-2013, 21:07
195537

wow rufus ale pędzicie, super

No wiec nie jest tak slodko. Uwazajcie na styropian grafitowy. U mnie kleili na klej Weber 111 i na drugi dzien odpadlo. Nastepnie kleili na Weber 121 i tez odpladlo. Teraz wykonawca wydlubuje klej z gazobetonu i bedzie kleil na Webera 125 - pierunsko drogi. Jak to nie pomoze to nie wiem
Grafit jest bardzo wymagajacy - przynajmniej nasz Arbet. Porady sa takie zeby go tarkowac oraz zaslaniac elewacje chroniac przed przegrzaniem. Akurat ten drugi warunek trudny do spelnienia.

ewa72_krakow
13-06-2013, 22:54
Rafus12 - dlatego ludzie z forum + spece, mowili, ze ocieplenie+tynki zewnetrzne trzeba robic wczesna wiosna albo pozna jesienia. Dlatego my z tym czekamy, poza tym zawsze wiecej wilgoci "wyjdzie" z domu, jak nie bedzie jeszcze ocieplone z zewnatrz.
Co do klejenia styropianu - na fundamenty styropian klejony byl na pianke i na sciany dokladnie tez tak zrobimy :yes:
Poza tym kiedy miales wylewki robione? I ile trzymales folie? U nas dzisiaj polali woda, przykryli folia i kazali jeszcze rolety opuscic, zeby slonce nie wchodzilo do srodka...

cronin
13-06-2013, 23:07
Ja mam grafitową termoorganikę, klejoną na klej też termoorg, w 30stp. upał , na gazobeton, nic mi nie odpadło, tynk juz położony

Acha klej do styropianu i warstwy zbrojącej, do grafitu używa się kleju do siatki

Arturo72
13-06-2013, 23:43
No wiec nie jest tak slodko. Uwazajcie na styropian grafitowy. U mnie kleili na klej Weber 111 i na drugi dzien odpadlo. Nastepnie kleili na Weber 121 i tez odpladlo. Teraz wykonawca wydlubuje klej z gazobetonu i bedzie kleil na Webera 125 - pierunsko drogi. Jak to nie pomoze to nie wiem
Grafit jest bardzo wymagajacy - przynajmniej nasz Arbet.
Ja mój grafit potraktowałem Tytanem EOS,własnoręcznie,za pierwszym razem i nie odpadło,już prawie rok :)
Oczywiście przed klejeniem ścianę dokładnie wyczyściłem szczotką.

autorus
14-06-2013, 06:19
jak masz nałożony tynk to nic się już z tym nie zrobi. Ale jakbyś zostawił na słońcu mogłyby być niezłe hece, płyta zwiększa rozmiar o 0,5cm.
Napisz o termoorganice, jak z jakością tych płyt? Mój budowlaniec kiepsko się o nich wypowiadał. Ze nierówne, nie trzymają wymiarów i takie tam.

15-06-2013, 21:41
Dziś zamietliśmy "nasz domek" iiii pęka chudziak:( pełno kreseczek:( szerokość może z 0,5 mm:( nie wiem co dalej, kierownik budowy twierdzi, żeby się nie przejmować bo i tak przyjdzie siatka zbrojeniowa po całości, ale mnie jakoś to nie przekonuje:(

plusfoto
15-06-2013, 21:50
Jeśli mówisz o pęknięciach takich włoskowatych to faktycznie się nie przejmuj

15-06-2013, 22:22
tak włoskowate nie są to żadne szczeliny, takie jakby kreseczki namalowane ołówkiem, ale i tak się bardzo denerwuje :( Najgorsze to, że mój mąż twierdzi, że siatka zbrojeniowa na całości załatwi wszystko, a mój tata wciąż powtarza, że tyle ile placów budowy odwiedza to prawie wszędzie popęka trochę:(

rafus12
16-06-2013, 23:08
Co do tynku - to nie ma znaczenia - byleby bylo wystarczajaco duzo ludzi do kladzenia zeby nie bylo MUKI.
Co do styro - polozony mam wlasnie grafit Arbetu na Weber 125 (najlepszy z weberowych klejow) i jest OK ale wykonawca sie zmienil i tym razem bylo tarkowanie i kolkowali po 2-3 godzinach - nie wiem czy to do konca dobre byle ale po dniu sie trzyma,

Ludki - podpowiedzcie mi gdzie sie udac po projekt elewacji. Glowny kolor elewacji mamy wybrany ale nie wiemy czy robic obwodki wokol okien i tynkowac kolorem 2 tony ciemniejszym czy nie dawac zadnych pogrubien ale np miedzy oknami dac powierzchnie innego koloru. Please help:bash:

autorus
17-06-2013, 06:18
ja będę pytał swoje architektki wnętrz.

ewa72_krakow
17-06-2013, 07:05
Rafus, podgladnij sobie bloga jednej Forumowiczki z elewacjami - co chwile doklada cos nowego - moze sie tam zainspirujesz :)
http://elewacjezuzzy.blogspot.com/

rafus12
17-06-2013, 07:07
Ewa,
Wiem - juz rozmawialem wczesniej z Zuzza - dzieki za linka :) Jednak odnosnie dwu-kolorowej elewacji warto by to jakos zaprojektowac.

aksuda
21-06-2013, 21:56
upał się zrobił to nawet nikomu pisać się nie chce:lol:
ja wydeptuję ścieżki do hurtowni z glazurą i armaturą sanitarną , jedna wielka masakra :eek: czemu jest taki duży wybór wszystkiego :bash: dobrze ,że chociaż ceny są różne to przynajmniej to jest moim wyznacznikiem ( mam na myśli glazurę ) a najgorsze jest to ,że jak już się człowiekowi jeden kolor spodoba to ciężko jest znaleźć coś innego a przecież głupio będzie wyglądało jak cały dom zrobię na szaro lub w brązach :( i wyszło mi same to, to i to wybaczcie to przez ten upał
armaturę najprawdopodobniej będziemy zamawiać przez jakiś sklep internetowy bo wychodzi najtaniej , płytki zakupimy lokalnie:)

ulka76
22-06-2013, 14:56
Oj tak to prawda ... upał niesamowity i nic się nie chce robić, a tym bardziej siedzieć na kompie...
U nas wstawili drzwi zewnętrzne...
Tato wymurował murek potrzebny do tarasu i mąż rozpoczął docieplenie...

tomanek4
22-06-2013, 22:21
U nas podłączyli w końcu kanalize i wodę, po ok 2 tygodniowym oczekiwaniu na zbiornik i pompę do niego (kanaliza ciśnieniowa) w tym samym dniu jeszcze weszli instalatorzy i zrobili kotłownię, podłączyli piec z zaobnikiem, grzejniki, poprowadzili gaz od przyłącza do domu, no iwszyatko byłoby OK gdyby nie to że jeden wkręt od profila do G-K "trafił" centralnie w rurkę od grzejnika biegnącą w ściance działowej, na szczęście awaria usunięta, trochę więcej tylko szpachlowania... Teraz podłogi na dole (płytki na stronie podłogówki już są), malowanie, schody i drzwi wewnętrzne, potem już biały montaż no i chyba wreszcie się doczekamy...
196877 196878 196879 196880 196881

plusfoto
22-06-2013, 22:50
A u mnie w czwartek i piątek odeskowali i na pięć minut przed ulewą i to w dosłownym tego słowa znaczeniu skończyli kłaść papę, Była więc zatem jednocześnie próba szczelności. Kilka przecieków się uwidoczniło i w najbliższym czasie będzie poprawka. Założyli też bramę garażową i okienka w garażu.
196899
Fotka nie najlepsza ale to z monitoringu

cronin
23-06-2013, 08:38
A u mnie odwrotnie, w środku niewiele się dzieje, ale ocieplenie i elewacja są :)
196937

maggs1
23-06-2013, 18:41
Gratuluje wszystkim postępów.
U mnie ostatnio pojawiły się płytki w kotłowni i drzwi wejściowo -wyjściowe ;)
http://zapisz.net/images/478_wp_001193_tn.jpg (http://zapisz.net/view.php?filename=478_wp_001193.jpg)

aksuda
25-06-2013, 20:17
czyli dzieje się u wszystkich super :yes: gratulację postępów:)
u nas od dwóch dni pada ........ale nam ciężko dogodzić z pogodą jak jest zimno źle jak gorąco również , przy deszczu też na narzekamy jak dla mnie to w ciągu dnia powinno pięknie świecić słońce a w nocy niech sobie pada :cool:

ziuta62
30-06-2013, 17:45
U nas przybył dach. Może cos jeszcze się pojawi w tym roku. Jestem na straży żeby bocianki 2012 nie odfrunęły z forum. 198188 198190 198189

autorus
30-06-2013, 17:55
hihi, na mnie możesz liczyć :) robota się slimaczy. Liczę, że przez miesiąc zamknę drugą kopułę. A przy najmniej się do tego mocno zbliżę.

ziuta62
30-06-2013, 18:20
Dzięki autorus. Najcięższe 2 lata przed nami. Instalacje, tynki, ocieplenia. Dla kieszeni oczywiście. Bo wykonawców mam bezproblemowych. Jak do tej pory. Pozdrawiam i lecę zaglądnąć do kopułek.

maggs1
30-06-2013, 20:38
U nas przybył dach. Może cos jeszcze się pojawi w tym roku. Jestem na straży żeby bocianki 2012 nie odfrunęły z forum. 198188 198190 198189

Dach wygląda rewelacyjnie -gratuluję. Ja też mam nadzieję, że to chwilowa absencja bocianków na forum spowodowana nadmiarem obowiązków. Pozdrawiam

ceel
01-07-2013, 09:38
U nas przybył dach. Może cos jeszcze się pojawi w tym roku. Jestem na straży żeby bocianki 2012 nie odfrunęły z forum. 198188 198190 198189

dachówka super a ta podbitka jeszcze lepsza efekt pierwsza klasa!

nita83
10-07-2013, 22:43
Wszystkim postępowym gratuluję. :)
Ja jeszcze jedną zimę przezimuję, gaz mają podłączyć w marcu/kwietniu 2014, więc poczekam na ciepełko :D

autorus
11-07-2013, 06:25
u mnie gaz ma być w listopadzie 2013, pochopnie działając pod wpływem emocji się zgodziłem na taki to czas odbioru. Jednak wcale nie jestem przekonany czy się wyrobię, a raczej sądzę po ostatnich doświadczeniach, ze nie. Musze to jakoś z gazownią załatwić aby nie płacić kar.

dziś na budowie w związku ze stropem monolitycznym będzie zbrojenie tego stropu. :cool:

aksuda
11-07-2013, 22:42
trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy , my tak mieliśmy z prądem wystąpiliśmy szybciej o pozwolenia a później rzeczywistość zweryfikowała plany, przesunęli nam termin o rok później nie było zmiłuj się trzeba było podpisywać i płacić:bash: teraz się zastanawiamy czy można rozwiązać umowę do czasu wprowadzenia się i nie płacić im opłaty abonamentowej:)

autorus
11-07-2013, 22:54
wyszliśmy już ponad okna piętra :) Na reszcie :)

200165

nita83
11-07-2013, 23:01
Wow

ziuta62
11-07-2013, 23:51
Piękne te kopuły, aż szkoda przykrywać cegiełek.

rafus12
12-07-2013, 00:20
Autorus - niezle :)
U nas styropian na zewnatrz zaciagniety klejem na raz. A w srodku 18cm Unimaty polozono w krokwie lacznie ze stryszkiem i na skosach uzytkowych dodatkowo 10cm. Na suficie stelaz podwojny na skosach pojedynczy. Na Unimate poszla folia zolta rodzimej produkucji bo powiedziano ze nie ma co przeplacac za Isovera bo ta sama firma produkuje. Niedlugo beda juz skosy i sufity poddasza gotowe, kurcze ale sie skurczylo poddasze!!!!!:bash:
pozdro
rafus

autorus
12-07-2013, 08:46
Oglądałem w dzienniku :) fajnie to wygląda.

aksuda
12-07-2013, 09:32
super się ogląda postępy budowy, gratulacje dla wszystkich

12-07-2013, 14:56
Witajcie
my już po porodzie;) Martusia zdrowa i śliczna
a na budowie działają elektrycy a właściwie kończą (15 zł. za pkt. dużo czy mało bo w sumie nie wiem)
w końcu mamy wodę i nie musimy wozić w mauzerach;) ah jak fajnie podlewać drzewka z węża
hydraulik już rozprowadził kanalizację i rury do wody na dole- zostało poddasze;)
do tego czekamy na prąd- niestety budowlany bo potrzebny do tynków
i cały czas nie wiemy czy gipsowe czy cementowo-wapienne. Mówią, że gips nie zdrowy ale na cement- wapienne też potem przyjdzie gips i jedno wyjdzie. w każdym razie nie wiemy które zrobić.

autorus
12-07-2013, 15:27
cementowo-wapienne.

ewa72_krakow
12-07-2013, 18:07
U nas cementowo-wapienne i potem malowanie (nie kladziemy zadnych gladzi)

autorus
12-07-2013, 19:00
ja dokładnie tak samo bym chciał.

maggs1
12-07-2013, 20:53
ja dokładnie tak samo bym chciał.

Też o tym myślałem, ale po pierwsze tynkarze się nie spisali, a po drugie sufity mam z płyt GK i dlatego pójdzie szpachla.

Panda gratuluje potomka :)

ewa72_krakow
12-07-2013, 21:44
Też o tym myślałem, ale po pierwsze tynkarze się nie spisali, a po drugie sufity mam z płyt GK i dlatego pójdzie szpachla.

Panda gratuluje potomka :)

A co ma wspolnego sufit z plyt (my tez taki - strop drewniany - poddasze nieuzytkowe), do scian?

Panda, rowniez dolaczam sie do gratulacji :hug:

nita83
12-07-2013, 22:23
Gratuluję Panda!

maggs1
13-07-2013, 12:55
A co ma wspolnego sufit z plyt (my tez taki - strop drewniany - poddasze nieuzytkowe), do scian?

Panda, rowniez dolaczam sie do gratulacji :hug:

Chodzi o tynki cem-wapienne bez gładzi i nie wiem czy dobrze by wyglądały przy gładkim suficie -nie widziałem jeszcze, ale tego już nie biorę pod uwagę ze względu na jakość tynków i u mnie będzie wygładzone :)

ewa72_krakow
13-07-2013, 16:40
Chodzi o tynki cem-wapienne bez gładzi i nie wiem czy dobrze by wyglądały przy gładkim suficie -nie widziałem jeszcze, ale tego już nie biorę pod uwagę ze względu na jakość tynków i u mnie będzie wygładzone :)

Aaa, to teraz kumam - kompletnie nie bralismy tego pod uwage....Myslisz, ze az tak bedzie sie roznic? Tak napawde, to tynki nigdy tak "rowno" nie wyjda jak gladzie, ale ogladalismy pokoje pomalowane prosto po tynkach (i to wiele lat temu, gdzie jeszcze nie bylo takich technik jak dzisiaj) i nie wygladalo to zle. Fakt, nie bralam pod uwage sufitu, ktory bedzie z plyt...
Poza tym ,wlasnie minal miesiac od wylewek - w przyszlym tygodniu zaczynaja z sufitami (160m2).

autorus
13-07-2013, 17:11
do mnie dziś dotarł zdun od kominków, i dowiedziałem się ze kilka ścianek mam do wywalenia :) Ale w sumie mówił dobrze i pewnie w jakiejś perspektywie tak zrobię. Myślę nad założeniem kafli :)

ziuta62
13-07-2013, 18:17
Zdun z wizjami powiadasz? Ja tez mam takiego i na te jego wizje liczę, bo mętlik mam niezły. Za dużo mi się podoba. A gdzie te kafle będziesz kładł?

autorus
13-07-2013, 18:31
aj, dookoła kominka, czyli tam gdzie obecnie mam ściany sąsiadujące z kominkiem. Nie wiecie ile kosztują kafle wielkogabarytowa? słyszałem ze bardzo drogie ale to dla mnie nic nie znaczy. Co to znaczy drogie?

ziuta62
13-07-2013, 19:06
Zapytaj na pv forumowego zduna ile za m2. Tutaj to wiele rzeczy owianych jest tajemnicą.....oficjalnie.

maggs1
14-07-2013, 10:03
Aaa, to teraz kumam - kompletnie nie bralismy tego pod uwage....Myslisz, ze az tak bedzie sie roznic? Tak napawde, to tynki nigdy tak "rowno" nie wyjda jak gladzie, ale ogladalismy pokoje pomalowane prosto po tynkach (i to wiele lat temu, gdzie jeszcze nie bylo takich technik jak dzisiaj) i nie wygladalo to zle. Fakt, nie bralam pod uwage sufitu, ktory bedzie z plyt...
Poza tym ,wlasnie minal miesiac od wylewek - w przyszlym tygodniu zaczynaja z sufitami (160m2).

Różnić się będzie na pewno, tylko zależy jak to będzie wyglądało razem :)

maggs1
14-07-2013, 10:22
aj, dookoła kominka, czyli tam gdzie obecnie mam ściany sąsiadujące z kominkiem. Nie wiecie ile kosztują kafle wielkogabarytowa? słyszałem ze bardzo drogie ale to dla mnie nic nie znaczy. Co to znaczy drogie?

Zadzwoń do producenta np. http://www.kafle.com.pl/pl/rekonstrukcje i zapytaj, może zrobią Ci coś na zamówienie ;). Pozdrawiam

Arturo72
14-07-2013, 10:30
Tak napawde, to tynki nigdy tak "rowno" nie wyjda jak gladzie,
Jeśli chodzi o tynk gipsowy to dobrze położony nie potrzebuje gładzi.Ja mam gipsowy zrobiony na szkło :)

surgi22
14-07-2013, 10:46
Sorki ale nawet najlepiej położony tynk gipsowy to nie jest gładź. Włącz halogen podświetl ścianę - znajdziesz różnice.

ewa72_krakow
18-07-2013, 23:33
Witajcie, jakos tu ucichlo - czyzby wszyscy juz zamieszkali w swoich domkach;). U nas 5 tygodni po wylewkach - robia sie sufity (wszedzie podwieszane), czekamy na piec i pompe, zeby wygrzac wylewki przed polozeniem plytek.

maggs1
25-07-2013, 20:14
Witajcie, jakos tu ucichlo - czyzby wszyscy juz zamieszkali w swoich domkach;). U nas 5 tygodni po wylewkach - robia sie sufity (wszedzie podwieszane), czekamy na piec i pompe, zeby wygrzac wylewki przed polozeniem plytek.

Wykończeniówka jest wykańczająca :)

cronin
25-07-2013, 20:24
U mnie dzisiaj krok milowy - wylewki :)
202748
Za tydzień możemy ruszać z kartongipsami na ściany i sufity :)

ewa72_krakow
25-07-2013, 22:46
Cronin, nie obawiasz sie, ze ci "spuchna" plyty od swiezo polozonych wylewek? My nie odwazylismy sie z podwieszanymi sufitami...

cronin
25-07-2013, 23:20
To anhydryt, szybkoschnące. Poza tym z naszą organizacją to i tak będą raczej 2 tygodnie :)

ewa72_krakow
26-07-2013, 06:30
To anhydryt, szybkoschnące. Poza tym z naszą organizacją to i tak będą raczej 2 tygodnie :)

Aha, to nie wiem jak szybko woda z takiego podloza "wychodzi".
My nadal czekamy na kociol i pompe, zeby wygrzac podloge....

cronin
26-07-2013, 12:12
Wg producenta chodzić można po 2 dniach, rozpocząć wygrzewanie po 4 dniach, normalnie obciążać po 5 dniach, .

maggs1
26-07-2013, 20:45
Cronin, nie obawiasz sie, ze ci "spuchna" plyty od swiezo polozonych wylewek? My nie odwazylismy sie z podwieszanymi sufitami...
U mnie w trakcie robienia posadzek mixokretem do sufitu były przykręcone płyty, nie zabezpieczone i wszystko jest dobrze. Pozdrawiam

ewa72_krakow
26-07-2013, 23:09
U mnie w trakcie robienia posadzek mixokretem do sufitu były przykręcone płyty, nie zabezpieczone i wszystko jest dobrze. Pozdrawiam

Nas przestrzegano, ze minimum miesiac od wylewek nie wolno plyt montowac, bo wilgoc beda ciagly...wiec czekalismy grzecznie. Dokladnie jest tak samo z wygrzewaniem wylewek: jedni w ogole tego nie robia, a my grzecznie wygrzejemy ;)

maggs1
27-07-2013, 21:19
Nas przestrzegano, ze minimum miesiac od wylewek nie wolno plyt montowac, bo wilgoc beda ciagly...wiec czekalismy grzecznie. Dokladnie jest tak samo z wygrzewaniem wylewek: jedni w ogole tego nie robia, a my grzecznie wygrzejemy ;)

Ryzyko nie zawsze popłaca :;)

ewa72_krakow
27-07-2013, 22:30
Ryzyko nie zawsze popłaca :;)

No wlasnie, a my tak duzo o tym myslelismy, ze jak teraz bysmy z tego zrezygnowali na pewno cos by sie wydarzylo ;)

29-07-2013, 23:29
Witajcie
a my w polu:( i to szczerym:(
tynki miały być w sierpniu ale ekipa coś tam coś tam i we wrześniu:( umowy nie mieliśmy i szukamy innej
za gipsowe proponują 13 zl. bez materiału a za cem-wap. 16 zł bez materiału jak to u was się kształtowało??

czym macie zabezpieczone pianki montażowe od okien aby się nie utleniały?? jeszcze potrwa nim bedziemy robić elewacje a nie chciałabym aby pianka się utleniła

Arturo72
30-07-2013, 00:16
za gipsowe proponują 13 zl.
Za gipsowe fajna cena,ja miałem za 15zł bez materiału.Jeśli gips to proponuje Knaufa Diamanta,rewelka i bez porównania do tradycyjnych gipsowych jeśli chodzi o wytrzymałość.Pokuszę się o opinię,że jest twardszy niż c-w ;)

autorus
30-07-2013, 06:06
U mnie jest szansa , że będzie zalewanie stropu pod koniec tego tygodnia albo na początku następnego :)

maggs1
30-07-2013, 14:14
Witajcie
a my w polu:( i to szczerym:(
tynki miały być w sierpniu ale ekipa coś tam coś tam i we wrześniu:( umowy nie mieliśmy i szukamy innej
za gipsowe proponują 13 zl. bez materiału a za cem-wap. 16 zł bez materiału jak to u was się kształtowało??

czym macie zabezpieczone pianki montażowe od okien aby się nie utleniały?? jeszcze potrwa nim bedziemy robić elewacje a nie chciałabym aby pianka się utleniła

Ja zabezpieczyłem akrylem, ogólnie zrobiłem coś takiego jak na filmie :) http://www.youtube.com/watch?v=7CCnzmhc5vQ
tylko mi tak ładnie nie wyszło ;)
U mnie dobra ekipa bierze około 12zł za c-w, ale to Podkarpacie

ewa72_krakow
30-07-2013, 15:02
Witajcie
czym macie zabezpieczone pianki montażowe od okien aby się nie utleniały?? jeszcze potrwa nim bedziemy robić elewacje a nie chciałabym aby pianka się utleniła

O cholera, u nas od marca nie zabezpieczone...

ewa72_krakow
30-07-2013, 15:12
Z ostatniej chwili: jak pisalam wczesniej montuja nam sufit z plyt KG, do zrobienia jeszcze byl garaz i okazalo sie, ze w skladzie sprzedali zla folie - zamiast paroszczelna to paroprzepuszczalna !!!! Wszystkie pyty byly odkrecane, wymiana folii itd. - 8 stow poszlo sie pasc + 2 dni roboty....Jezuuuu, czy na kazdym etapie trzeba kazdego sprawdzac:confused:

31-07-2013, 20:32
tynki cementowo- wapienne mieliście z worka?????????

kupiecjudex
31-07-2013, 20:40
nie

autorus
31-07-2013, 20:41
hm mi zaproponowano z worka.

nita83
31-07-2013, 20:48
z worka znaczy, że co?
jak głupio pytam, to sorry

autorus
31-07-2013, 21:11
no gotowy tynk z worka. Pełno jest tego na allegro choćby

maggs1
31-07-2013, 23:07
tynki cementowo- wapienne mieliście z worka?????????

nie, robiony :) piasek jest tańszy nieworkowany !

autorus
01-08-2013, 05:38
Mi podoba się piasek workowany, znajomy zakupił frakcje 0,1-0,2. Koszt ok 500zł/tona. Ale robi tez tynk zewnętrzny i tam sprowadza specjalnie frakcję 0,06. Ale to już w sumie pył.

Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

maggs1
01-08-2013, 20:47
Mi podoba się piasek workowany, znajomy zakupił frakcje 0,1-0,2. Koszt ok 500zł/tona. Ale robi tez tynk zewnętrzny i tam sprowadza specjalnie frakcję 0,06. Ale to już w sumie pył.

Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

Chyba, że tak :)
Niestety nie każdy może jeździć mercedesem ;)

Daruśka
03-08-2013, 11:06
Witam, mam problem z fachowcami od wykańczanie wnętrz. Problem jest takiej natury, że zamiast wnętrz wykańczają mnie:
1. Pracują po 2-4 godzin dziennie.
2. Na budowie mało co robią np. grunt jednego pokoju trwa jedną dniówkę :jawdrop:
Zaznaczam, że z natury jestem osobą spokojną i staram się wszystko załatwić polubownie, ale chyba nie tędy droga.
Panowie "pracują" na budowie od 5 tygodni. Do tej pory gipsowali salon, zrobili "szlichtę" w 3 pokojach, gdzie też położyli gipsówki na sufitach. Łazienka wymaga jeszcze białego montażu i brakuje 3 płytek,montaż gniazdek i grzejnika. Kuchnia - nie ma 10 płytek na ścianie. Salon i kuchnia podłoga - jest większa połowa płytek. Płytki w garderobie i wejściu na strych są. Pokoje, salon, kuchnia, garderoba i wejście na strych są zagruntowane. Nie ma płytek na dole w holu (17m2), gruntu w holu, malowanie wszystkich pomieszczeń, po malowaniu czekają ich zaprawki na ścianach i malowanie ostatnie, kładzenie paneli.
Panowie robią we 3. Jeden kładzie płytki, 2 maluje , gruntuje, maluje itp.
Zaznaczam, że za 2 tygodnie przychodzą meble do kuchni, garderoby, szafa wnękowa, szafka do łazienki i meble do pokoju dla dziecka.
Gdy zamawiałam meble panowie mnie zapewnili, że zdążą na czas. Jestem w pierwszym trymestrze ciąży z drugim dzieckiem i zależy nam na szybkiej wprowadzce. Nie wiem co mam robić. Oboje z mężem jesteśmy przerażeni obecnym stanem rzeczy. Wczoraj z nimi rozmawiałam i stwierdzili, że potrzebują jeszcze 2-3 tygodni. Tragedia:mad: Jak mam sobie poradzić w obecnej sytuacji!!! Wiem, że nie pozostaje mi nic innego jak "cierpliwie" czekać, ale czy możliwe jest, że uda im się w 3 to skończyć???? Pomocy!!!

plusfoto
03-08-2013, 11:13
Rozumiem że oczywiście umowy żadnej nie masz. Panowie zapewne pracują po godzinach więc się nie dziw. Jeśli to co robią to robią dokładnie i dobrze to w tym układzie nerwy sobie odpuść. Pozostaje ci cierpliwie czekać.

Daruśka
03-08-2013, 12:17
Niestety chodzi o to, że panowie fachowcy, których zamawiałam już w październiku zeszłego roku robią u nas w trybie normalnym. W końcu czekałam na nich 9 m-cy!!! Ich głównym powodem braku czasu jest wykonywanie elewacji u ludzi, którzy podobno już mieszkają w domu i "denerwują się" tym, że moi fachowcy przebywają u nich zaledwie od 4-10 rano a następnie 14-18 popołudniu. Innymi słowy tychże panów poganiają.
Moje poganianie fachowców jest nieco bardziej ostrożne. Boje się, że zrezygnują z pracy robiąc u jakiegoś upierdliwca. Właściwie to na jedno wychodzi, bo rezygnują z pracy u mnie na rzecz pracy u upierdliwców...! Nomen omen jestem w totalnej kropce!

Daruśka
03-08-2013, 12:18
A mebelki się robią i dzidziuś też nie chce czekać...

plusfoto
03-08-2013, 12:24
Dlatego jestem zwolennikiem umów i zapisywania w nich istotnych elementów jakimi niewątpliwie są terminy i ewentualne zadość uczynienia za ich niedotrzymanie.

Daruśka
03-08-2013, 12:30
Właśnie wczoraj o tym myślałam. Cóż mądry Polak po szkodzie:(

julo23
03-08-2013, 14:43
O cholera, u nas od marca nie zabezpieczone...

U mnie to samo... Co robicie z tym fantem ?



Ja właśnie jestem na etapie wylewek. Robione miksokretem, wylewkarz mówił zeby nie otwierać okien i polać konewką lekko i przykryć folią na 2 tygodnie.

Co o tym myślicie ?

autorus
03-08-2013, 14:55
A co z tym zrobić? Czekać.
U mnie też będzie mixokret.

kupiecjudex
03-08-2013, 15:28
Co o tym myślicie ?

Trzeba polać, lepiej zwiaże, zwłaszcza ze upały są. I parę dni nie wietrzyć. Taką parówkę trzeba zrobić.:D

julo23
03-08-2013, 15:32
Trzeba polać, lepiej zwiaże, zwłaszcza ze upały są. I parę dni nie wietrzyć. Taką parówkę trzeba zrobić.:D


No właśnie, sauna za darmo :)
Polałem tak tylko z grubsza kolewką, nie wiem czy wystarczy bo szybko wciąga wode.
Może nie żałować wody ?



A wracając do tej pianki montażowej... czyli dobrze rozumiem ? Poczekać już na ocieplenie elewacji ? BO widze że troszkę się pyli ta pianka jak się ją dotknie w tych miejscach od południa i zachodu.

kupiecjudex
03-08-2013, 16:42
Wody nie żałować, ale bez przesady, żeby się oknami nie przelewało.;)
Ja trzy razy podlewałem dość pożądnie z węża :popcorn:

autorus
03-08-2013, 16:56
Konewka to za mało, tez będę lał z węża, juz we wtorek. Ale strop.

maggs1
03-08-2013, 21:47
Wody nie żałować, ale bez przesady, żeby się oknami nie przelewało.;)
Ja trzy razy podlewałem dość pożądnie z węża :popcorn:

No właśnie bez przesady, żeby styropian nie podniósł posadzki pod sufit he he :)

ewa72_krakow
03-08-2013, 23:49
U nas po zrobieniu wylewek, po dwoch dniach, przyjechal chlopak z ekipy, polal konkretnie woda i przykryl folia, po tygodniu zrobilismy powtorke. W nastepnym tygodniu tez. Folia byla przykryta przez miesiac, przez miesiac nie byly otwierane okna, od strony poludniowej nawet rolety zamkniete, przykazane bylo tez, zeby nie robic przeciagow (wiec nawet po wejsciu do domu, drzwi byly zamykane)...ale byla sauna.

Co do pianki - bedzie robiona elewacja, bedzie uzupelniana pianka. Czytalam, ze ludzie zabezpieczaja tasmami, farbami...

ewa72_krakow
03-08-2013, 23:53
Taki piasek jest prawie biały, dodając do tego biały cement mozna by uzyskac kolor biały i w ogóle odpadłoby malowanie. Są tez piaski barwione.

Nie zaglebialam sie dokladnie w temat, ale wiem, ze jak barwiony w masie tynk, to potem wystarczy jedna warstwe pomalowac. Poza tym, farbe na tynk kladzie sie chyba dla "ochrony" elewacji, a nie tylko dla koloru...

ewa72_krakow
03-08-2013, 23:56
Daruska, niech najpierw robia te pomieszczenia czy sciany, gdzie beda meble, a potem reszta - i tak ich nie wyrzucisz, bo generalnie koncowka, a predzej pewnie i tak nie znajdziesz nikogo w zastepstwie.

04-08-2013, 15:45
u nas od jutra wchodzą tynkarze, tynki cementowo-wapienne cena wynegocjowana 19 zł. z materiałem. Mam nadzieję, że zrobią dobrze, no a jak "spaskudzą" to chociaż byli najtańsi więc.... trudno.
Cała ta budowa to taka loteria w tych ekipach które się zatrudnia.
Montażysta drzwi juz 3 raz przyjedzie bo póki co ciągle poprawia drzwi zewnętrzne bo po jakimś czasie ciągle ocierają albo sie nie zamykają w ogole:( masakra

mkslonik
04-08-2013, 17:24
mnie za tynki diamanta z materiałem powiedzieli 26zl. Wiec może czasem lepiej nie wybierać najtańszych bo cena nie powinna być kryterium wyboru a jakość.

julo23
05-08-2013, 10:28
ja juz po tynkach i wylewkach
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204259&d=1375532586
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204260&d=1375532598
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=204261&d=1375532609

Skoro mówicie że polanie konewką to za mało w te upały to jade dziś jeszcze raz polać delikatnie.
Też nie wietrze, nie otwieram okien i folie juz rozłożyłem.

05-08-2013, 21:04
Tynkarze zaczynają działać dziś oklejali okna i wkładali narożniki.
Teraz jednak problem znowu z drzwiami, Znowu się nie zamykają trą o futrynę, co więcej chodzą na zawiasach nie są sztywne tylko się unoszą góra dół. Dziś lewo zamknęli drzwi. Już nie wiem czy to wina ekipy montującej czy to wina drzwi. :( nic nie idzie tak jak powinno:(

06-08-2013, 22:12
Witajcie
czy w waszych tynkach cementowo-wapiennych także po przetarciu ich ręką opadał delikatnie piasuszek???

ewa72_krakow
06-08-2013, 23:36
Witajcie
czy w waszych tynkach cementowo-wapiennych także po przetarciu ich ręką opadał delikatnie piasuszek???

u mnie tak samo

maggs1
07-08-2013, 21:03
Witajcie
czy w waszych tynkach cementowo-wapiennych także po przetarciu ich ręką opadał delikatnie piasuszek???

U mnie w niektórych miejscach bardziej niż delikatnie opadał, ale po zastosowaniu ceresitu ct17 jest ok :)

07-08-2013, 21:16
no właśnie u nas też w niektórych miejscach jest jakby "wiecej" tego piasku
a co to ten ceresit??

maggs1
07-08-2013, 22:50
no właśnie u nas też w niektórych miejscach jest jakby "wiecej" tego piasku
a co to ten ceresit??

Ceresit ct17 jest to grunt i moim zdaniem bardzo dobry, ale jest droższy od popularnych gruntów. Ale nawet po rozcieńczeniu pół na pół jest lepszy od większości - to jest tylko moje zdanie :)
ps. nie jestem dystrybutorem, tylko użytkownikiem;)

ewa72_krakow
07-08-2013, 23:18
Ceresit ct17 jest to grunt i moim zdaniem bardzo dobry, ale jest droższy od popularnych gruntów. Ale nawet po rozcieńczeniu pół na pół jest lepszy od większości - to jest tylko moje zdanie :)
ps. nie jestem dystrybutorem, tylko użytkownikiem;)

No tak, wiadomo grunt pod farbe, ale wczesniej chyba takie sciany trzeba szlifowac, zeby pozbyc sie tego "piasku"...jestem jeszcze przed tym etapem i w ogole nie interesowalam sie tym tematem.

maggs1
08-08-2013, 19:30
No tak, wiadomo grunt pod farbe, ale wczesniej chyba takie sciany trzeba szlifowac, zeby pozbyc sie tego "piasku"...jestem jeszcze przed tym etapem i w ogole nie interesowalam sie tym tematem.

Ja zagruntowałem ściany przed szpachlowaniem. Przy gruntowaniu pędzlem luźny piasek spada a reszta zostaje i po zagruntowaniu już prawie się nie sypie :)

ewa72_krakow
08-08-2013, 22:45
Ja zagruntowałem ściany przed szpachlowaniem. Przy gruntowaniu pędzlem luźny piasek spada a reszta zostaje i po zagruntowaniu już prawie się nie sypie :)

Dzieki za podpowiedz, bede wiedziec na przyszlosc, jakby ktos chcial przed gruntowaniem szlifowac czy cus...:)

julo23
09-08-2013, 21:29
Macie już drzwi wejściowe załozone ? Po wylewkach i tynkach to chyba już można ?

Ja sie przymierzam do drzwi bo trzeba na nie czekać 4 tygodnie.

Niestety za takie fajniejsze , (spodobały mi sie JUWENT) o wymiarze 90+50 trzeba dać od 4 do 5 tys.

autorus
09-08-2013, 21:32
Ja myślę nad CAL, cena taka sama. Niestety jakość kosztuje.

ewa72_krakow
09-08-2013, 21:56
My niestety poszlismy po "taniosci" i kupilismy hermana lightdoor za 2600 - najwyzej za kilka lat sie wymieni, a te da do kotlowni (bo tam mamy za 450). Tak to jest jak sie kredytem nie podpiera...

autorus
09-08-2013, 22:39
te za 450 tez hormann? W necie widziałem właśnie takie stalowe hormanna , i się tak zastanawiałem, potrzebuje do kotłowni i innych pomieszczeń technicznych.

ewa72_krakow
09-08-2013, 23:06
Nie hormann, bo to sa zewnetrzne od kotlowni, ale do srodka domu tez bedziemy kupowac hormanna (bo miedzy kotlownia a garazem, garazem a domem musza spelniac pewne wymogi bezpieczenstwa).

11-08-2013, 00:08
My mamy drzwi Wikęd
Ogólnie są ładne wyglądają solidnie, ale sklep nam podesłał chyba kiepskiego montażystę i ciągle jakiś problem z drzwiami odnośnie zamykania- póki co ciągle montażysta wraca do nas na poprawki.
Dziś za to zakupiliśmy armaturę łazienkową baterie umywalka, bidet, prysznic i wanna Ferro Verdeline (promocja w Leroy). Ma ktoś z Was takie baterie?? Możecie coś powiedzieć o Ferro??

julo23
11-08-2013, 14:11
Nic nie słyszałem o tej promocji. Do kiedy jest ?
Może dziś sie wybiore.

11-08-2013, 14:18
julo23 no bo w necie nic o niej nie piszą ani w gazetkach też nie. a jak porównałam ceny z leroy z tymi na stronie producenta tych baterii Ferro to leroy sprzedaje za połowę ceny. Nam się spodobały, wyglądają solidnie, mam nadzieję, że bedziemy zadowoleni

aksuda
11-08-2013, 19:04
my również jesteśmy po zakupach armatury :) przeraża mnie ,że teraz nie wydaję w tysiącach zł tylko w dziesiątkach tysięcy , tu 10 tu 15 tysięcy i kasa leci, za chwilę kuchnia ,sprzęt do kuchni umeblowanie domu masakra jak tych pieniędzy szybko ubywa :(

Niestety również nie znam firmy Ferro :(

12-08-2013, 15:09
Czy ma ktoś z Was Wc pod schodami?? Poszukuję inspiracji;)

Na co montowaliście parapety??

12-08-2013, 16:56
Czy ocieplaliście poddasze?? Ma ktoś z Was Isover 33??

ewa72_krakow
12-08-2013, 18:07
parapety montowane na pianke (o to chodzi?), poddasze nieuzytkowe, wiec tylko strop ocieplamy (jestesmy juz na koncowce :)) 30cm isover unimata.

julo23
12-08-2013, 22:45
Ja ocieplałem wełną rockwool, ale pozniej wynalazłem w miejscowym składzie taką włoską, feltro czy veltro. Tańsza i lepiej sie nią robiło, nie pyliła tak, i bardziej elastyczna.

Jeszcze nie przerabiałem tematu parapetów, więc jakbyś ktoś służył poradą to bardzo prosze.

Szukam też potaniści jakiś płytek do kotłowni.

13-08-2013, 12:31
Czy ma ktoś z Was Baterie Ferro?? Możecie coś o nich powiedzieć??

Czy ma ktoś z Was drzwi DRE Sinco???

aksuda
13-08-2013, 16:37
Julo23 szukaj promocji w Castoramie ostatnio zauważyłam ,że robią duże przeceny końcówek kolekcji tak np. kupiłam płytki na elewacje przecenione ze 100 zł na nie całe 20 zł, czy umywalkę 60 Roca Gap za 90 zł. U nas w Zielonej Górze największe wyprzedaże ustawiają na weekendy.

Parapety osadzaliśmy na piankę

aksuda
13-08-2013, 23:31
Do ocieplenia poddasza użyliśmy Rotaflex , elewacje , podłogi ocieplamy styropianem yetico:D

autorus
14-08-2013, 08:06
a jakie kupujecie drzwi do pomieszczeń technicznych? Widziałem kilka ciekawych drzwi metalowych ale te najtańsze, no nie wiem, nie chce kupić jakiegoś totalnego badziewia.

aksuda
14-08-2013, 10:38
my nie mamy jeszcze sprecyzowanej firmy , na pewno będą proste bez żadnych ozdobień tak aby pasowały do całości , jesteśmy na etapie wyboru takiego już konkretnego bo musimy już zamawiać nie tylko te techniczne ale wszystkie i im więcej człowiek ogląda tym jest głupszy.:yes:

autorus
14-08-2013, 11:24
mam to samo z tym oglądaniem. Na dodatek w korytarzu technicznym jest jedna łazienka i żona zażyczyła sobie aby był tab bulaj w drzwiach. I sie zaczyna problem, bo porządny bulaj to dodatkowy koszt od 500 do 700zł netto. Przy najmniej tak widziałem w opcjach firmy metalpol. Co prawda ich drzwi wyglądają na porządne, grubość blach to 1,5mm a w innych często 0,5mm. Ale nie jestem pewien czy chce aż tyle wydawać.

http://www.sklep.metalpol.com.pl/sklep/drzwi-met-stal-90-standardowe/

aksuda
14-08-2013, 12:35
całkiem fajne te drzwi takie jak my chcemy muszę pokazać je mężowi a co do bulaja to wyleczyłam się z niego właśnie ze względu na cenę ( my kobiety tak mamy podoba nam się wszystko co drogie:yes: , chociaż nie zawsze, zdarzają się wyjątki )

autorus
14-08-2013, 12:43
zważ jeszcze , że te drzwi ważą ok 100kg :) Trzeba będzie pomyśleć jak je zamontować, bo to nie zwykłe kartonowe .

julo23
15-08-2013, 10:53
a jakie kupujecie drzwi do pomieszczeń technicznych? Widziałem kilka ciekawych drzwi metalowych ale te najtańsze, no nie wiem, nie chce kupić jakiegoś totalnego badziewia.

Ja drzwi techniczne kupiłem w Castoramie, ale te najtansze sobie odpuściłem.
nr towaru - 911958 drzwi mars 90L, 258zł - w kotłowni, wewnątrz.
http://media.static.castorama.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/321x/7b6dc6f6fb5f32d047030ed28ec19d97/9/1/911958.jpg
nr towaru 918853 drzwi Hesti 90L 468zł do piwnicy, i do pomieszczenie z którego wchodzi sie z garazu. Solidne drzwi z dwoma zamkami.
http://media.static.castorama.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/321x/7b6dc6f6fb5f32d047030ed28ec19d97/9/1/918853.jpg
tylko inne mają przetłoczenia.
Tansze były zbyt delikatne i miały za cienką blache.

Za 1 szt tych do kotłowni i 2szt tych z zamkami dałem raptem 1194zł. Kasa sie przyda na dalsze wykonczenia domu.

A z przodu wejściowe juz zamówiłem z JUWENT. Polskie drzwi, 90cm+ dostawka 50cm.
Wyszło 5tys zł.

Mam tylko problem bo przy montarzu tych drzwi technicznych, chciałem sprawdzić jak sie domekają i kapła mi pianka na klamke. Musze to jakoś wyczyścić..

autorus
15-08-2013, 20:52
tanie trzeba przyznać, zerknę jutro jak będę w casto.

Byłem i widziałem, hm te zawiasiki są załamujące. Ale.... obok widziałem drzwi przeciwpożarowe, zawiasy konkretne cena oczywiście wyższa. Nikogo nie było wiec nie mogłem się dopytać czy mają "70" ale wątpię osobiście .

ziuta62
18-08-2013, 08:29
Witam. U nas ""już"" po oknach i drzwiach zewnętrznych, hydraulika I etap pod tynkowanie wykonana, elektryka w trakcie , i sufity na parterze skończone.

207190207191207192

Autorus ty opanowałeś dogłębnie temat tynków wewnętrznych. Mógłbyś polecić materiał, co by ładnie wyglądało i było solidne?

autorus
18-08-2013, 08:36
ledwo liznąłem. Ale chcę dać tynki cementowo-wapienne. Jednak maszynowe, bo powierzchnia duża. Przy płaskich ścianach dziennie ekipa robi ok 100m2 tynku.
Przy łukach coś ok 40m2.

ziuta62
18-08-2013, 09:22
Właśnie tez na cementowo-wapienne jesteśmy zdecydowani i tez maszynowe. Tylko jakie? Trzeba przejść się na temat tynków i popytać fachowców jakie polecają.. U mnie wiele nie ma bo odpadają sufity i skosy. Nie licząc piwnicy oczywiście..
Musisz mieć dobrą ekipę do twoich krągłości, narobią się trochę przy tym i posiedzą u ciebie. Metrów pewnie ogromna ilość..
Ciekawe czy na forum jest fachowiec od podłóg szklanych. Potrzebuję przed tynkami zrobić konstrukcję do okna widokowego.

julo23
18-08-2013, 20:37
ja mam z Webera ale nie bede zachwalał bo nie mam porównania.

Klamki z pianki wyczyszczone - troche zmywaczem i troche margaryną. :yes:

Poleci ktoś płytki jakieś w miare tanie do kotłowni ?
płyty K-G zamówione - trzeba kręcić płyty.

ziuta62
18-08-2013, 21:27
Polecono mi tynk lekki z Nidy.
Mój majster kupował do swojego domu do piwnicy płytki w Castoramie. 3 rok i nie ma śladu zużycia. Mówi, ze kupił najtańsze.

niron
20-08-2013, 01:29
Z czego kupowaliscie wełnę do ocieplenia poddasza?
Możecie coś polecić?

autorus
20-08-2013, 08:23
moze dzis za malo kawy wypilem ale nie rozumiem pytania. Jedyne co mi przychodzi do glowy, ogladajac kanal DOMO, widzilem ze gosciew UK, ocieplani dom weln a z owcy ;) ale tam stawiaja kartony nie domy.

cronin
20-08-2013, 09:47
Właśnie tez na cementowo-wapienne jesteśmy zdecydowani i tez maszynowe. Tylko jakie? Trzeba przejść się na temat tynków i popytać fachowców jakie polecają.. U mnie wiele nie ma bo odpadają sufity i skosy. Nie licząc piwnicy oczywiście..
Musisz mieć dobrą ekipę do twoich krągłości, narobią się trochę przy tym i posiedzą u ciebie. Metrów pewnie ogromna ilość..
Ciekawe czy na forum jest fachowiec od podłóg szklanych. Potrzebuję przed tynkami zrobić konstrukcję do okna widokowego.

Ziuta świetne masz sufity :) o podłogę szklaną zapytaj może Kaisera on robi szklane schody. Poza tym szklaną podłogę ma chyba Robert Skitek, i Julianna 16.

Płytki do kotłowni namierzyłam w super cenie 10zł/m2 w casto, wyprzedawali grafitowy gres techniczny stargresu :)

Arturo72
20-08-2013, 09:59
Z czego kupowaliscie wełnę do ocieplenia poddasza?
Możecie coś polecić?
U mnie nie ma ani grama wełny ;)
Wełnę uważam za niezbyt dobry materiał izolacyjny ale jest to moje zdanie tylko ;)

julo23
23-08-2013, 22:34
Ziuta świetne masz sufity :) o podłogę szklaną zapytaj może Kaisera on robi szklane schody. Poza tym szklaną podłogę ma chyba Robert Skitek, i Julianna 16.

Płytki do kotłowni namierzyłam w super cenie 10zł/m2 w casto, wyprzedawali grafitowy gres techniczny stargresu :)

U nas jest najtaniej za 14zł/m2 ale to za nie impregnowany także chyba dołoże do tych 20zł/m2 żeby już kupić impregnowane.

ziuta62
24-08-2013, 02:38
Dzięki Cronin za namiary. Porozglądam się u nich w dziennikach i popytam Kaisera.
Tak w ogóle to w UK nie buduje się kartonów i nigdy nie budowało. Buduje się z cegły, pustaków, betonu i wszelkiego typu materiałów jak w reszcie Europy. A rodzaj ścian zewnętrznych to przede wszystkim 3 warstwowe. W starym budownictwie pustak, pustka i cegła, w nowym pustak wełna lub kingspan, cegła Tu nawet domów drewnianych jak na lekarstwo.
Ścianki działowe owszem robi się na konstrukcjach drewnianych lub metalowych w większości i obija płytami i na to plaster-coś o niebo lepsze od naszych tynków nie mówiąc już o gipsówkach. Nośne, konstrukcyjne jak na zewnątrz cegła itp. Stropy są drewniane to fakt,. Ale uważam, że to zaleta dlatego na takie się zdecydowałam bez wahania. Podłoga nigdy nie jest zimna nawet jak centralne w środku zimy nie pracuje. I tylko nie piszcie, że tu zim nie ma. Ale co tam, już tyle czytałam dziwnych rzeczy o UK, że nic mnie nie zdziwi. A, dodam tylko, że stropy betonowe tez się robi w budownictwie jednorodzinnym jak i wielorodzinnym itd.
Pozdrawiam

autorus
24-08-2013, 07:52
Hm oglądając kanał DOMO którym ostatnio katuje mnie żona nie widziałem innej budowli w UK niż z kartonu. Chodzi o budowane teraz. Był nawet dom a'la gotyk z kartonu.

Dojechały już do mnie okna, montaż jednak we wrześniu, bo na budowie jest jeszcze sporo do zrobienia. Oj sporo.

ziuta62
24-08-2013, 10:45
Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi ci pewnie o budownictwo szkieletowe. I karton gipsy od wewnątrz. Całkiem popularne w Polsce.
Jeśli wzorujesz się jednak na opinii tego programu to uwierz mi pokazywane są w nim budowle nietypowe i rzadkie. Równie dobrze po obejrzeniu jednego z odcinków można powiedzieć, że w UK buduje się domy ze słomy lub z opon.W dziesiątej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. w południowej Irlandii, Brixton, zachodnim Londynie czy na szkockiej wyspie Skye po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.
Chyba rozumiesz formułę tego programu. Jest jeszcze jeden równie popularny ""Restoration Man"".

Mam bardzo bliski kontakt z ludżmi uwikłanymi zawodowo w budownictwo od architektów po budowlańców, tak, że jakby co możemy dyskutować, ale to nie wątek na tego typu dyskusje. Ja uważam, że wiele się można od nich nauczyć, a już z pewnością wymienić doświadczeniami. Bez pogardy i podtekstów. W końcu w Polsce też mieszkają ludzie w kanałach.
Gdyby pan Kevin wiedział o twojej budowli miałbyś go u siebie jak w banku z kamerą, bo nie tylko na terenie UK kręci programy. Poza tym bardzo ciekawy odcinek był z naszymi rodakami, młode małżeństwo Pokazali kawał dobrej roboty w UK.
Pozdrawiam

autorus
24-08-2013, 11:07
a widzisz więc są jednak rozsądni ludzie w UK :) Jak byłem w UK, to tez widziałem domy ceglane, ale to było jakiś czas temu. Brałem pod uwagę to , że może obecnie nowe "trendy" przybyły z USA.

Swoją drogą, jest tez program o remontowaniu domów w USA., Powiem , że ceny tych kartonów są delikatnie mówiąc kosmiczne. Sorki ale karton 130m2 za 1,5mln? Litości.

ziuta62
24-08-2013, 11:51
Budownictwo USA to tylko z filmów znam , jak się przez ściany przerzucają.
To co najbardziej mi się podoba w UK to domy z kamienia. miałam okazję mieszkać na wczasach w takim przerobionym z małej stodoły, większy obok gospodarzy też jest z kamienia. Były w nim oryginalne nadproża okienne z dębu. nawet tu zdjęcia wstawiałam i jakiś dowcipniś napisał mi, że fajna atrapa. A widziałam papiery tego domu bo to tzw listed building. Wiele tu takich. Wtedy nawet gdyby się chciało to nie usunie się czegoś co można uratować i zachować.

A tak z mojej budowy to okna i drzwi wstawione, ale nie pokazuje bo kratek w oknach jeszcze nie ma. A są bardzo zmyślne. Zupełnie niewidocznym "" mykiem"" otwiera się je do umycia szyb.
Trwają również prace porządkowe do wykonania tynków i snu zimowego.

aksuda
26-08-2013, 20:48
my kładliśmy tynk gipsowy Knauf MP 75
teraz powoli kończymy wszystkie instalację i przygotowujemy się na wylewki podłóg :wiggle:

ziuta62
27-08-2013, 00:18
I my będziemy mieć Knaufa bo naszej ekipie najlepiej się na nim pracuje. Problem rozwiązał się sam.
Zadowolona jesteś ze ścian?

autorus
27-08-2013, 05:59
jaki koszt tych tynków?

ziuta62
27-08-2013, 15:23
Autorus zagapiłam się bo aksuda ma gipsowe, a moje będą cementowo-wapienne czyli tradycyjne. Nie mniej jednak z Knaufa. 21 zł za m2 materiał z robocizną.

aksuda
01-09-2013, 16:39
my za nasze tynki płaciliśmy 12 zł sama robocizna :)