PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

aksuda
10-04-2014, 21:57
magss1 dodatkowa słuchawka będzie jedno punktowa a co do łazienki to mam nadzieję ,że nie przesadzimy z kolorami :D
co do kina to się z Rafałem śmiejemy, że jak będą przychodzić znajomi do naszych dziewczynek on kasuje za bilet ja za:popcorn:

maggs1
12-04-2014, 21:03
magss1 dodatkowa słuchawka będzie jedno punktowa a co do łazienki to mam nadzieję ,że nie przesadzimy z kolorami :D
co do kina to się z Rafałem śmiejemy, że jak będą przychodzić znajomi do naszych dziewczynek on kasuje za bilet ja za:popcorn:

Dzięki za podpowiedź co do słuchawki. Wasza łazienka (ze zdjęcia) wygląda super i kolorki fajnie pasują, ale nie wiem co dalej planujecie :)
No to do autorusa na zielony taras, a do Ciebie do kina :-)
Pozdrawiam

14-04-2014, 22:09
254713

my już listwy zakładamy w naszym domku (Arbiton Indo- polecam serdecznie bo bardzo dobrze wyglądają- z dali jak drewno)
ściany pomalowaliśmy na dulux antyczny marmur
gres Strom lapatto krem (w kuchni i wiatrołapie- szary)

14-04-2014, 22:12
254714

nasze schody, balustrada już się robi;)

aksuda
15-04-2014, 22:34
gratulacje postępów :)
u nas jutro montują schody :wiggle:

GraMar
19-04-2014, 21:39
Wesołego Alleluja






http://www.cosgan.de/images/midi/ostern/ostern(99).gif

01-05-2014, 23:11
257530


czy miał ktoś z Was podobny problem z dachówką?? pojawiły się jasne pasy na Koramic Allegra 9 Czarna Angoba Szlachetna :(
załamka:(

julo23
10-05-2014, 13:59
Ja powalczyłem trochę i zrobiłem sobie taką prowizoryczną barierkę. Bo stolarz u nas ma terminy na styczeń 2015r.
A chcielibyśmy sie za miesiąc wprowadzić. Musimy się jakoś przemęczyć bez schodów.
259241
Przy okazji chciałem zapytać, czy kupując pralkę potrzeba dokupować jakieś węże itp do podłączenia ? Nie licząc zaworku do ściany.
No i czy ktoś zakłada jakąś taką skrzynkę zbiorczą do instalacji TV SAT ? Mam na poddaszu skoncentrowane wszystkie kable w garderobie i chce tam zrobić taką centralkę - rozdzielnie. Za ścianą mają być anteny. Tylko nie wiem gdzie mozna taką skrzynkę kupić. Na aledrogo są takie skrzyneczki ale są puste w środku.

maggs1
11-05-2014, 21:07
Ja powalczyłem trochę i zrobiłem sobie taką prowizoryczną barierkę. Bo stolarz u nas ma terminy na styczeń 2015r.
A chcielibyśmy sie za miesiąc wprowadzić. Musimy się jakoś przemęczyć bez schodów.
259241
Przy okazji chciałem zapytać, czy kupując pralkę potrzeba dokupować jakieś węże itp do podłączenia ? Nie licząc zaworku do ściany.
No i czy ktoś zakłada jakąś taką skrzynkę zbiorczą do instalacji TV SAT ? Mam na poddaszu skoncentrowane wszystkie kable w garderobie i chce tam zrobić taką centralkę - rozdzielnie. Za ścianą mają być anteny. Tylko nie wiem gdzie można taką skrzynkę kupić. Na aledrogo są takie skrzyneczki ale są puste w środku.

Witam, gratuluję postępów, do pralki jest dodawany komplet przyłączeniowy (tylko przed użyciem odkręć zabezpieczenia:) Jeśli chodzi o anteny to kup sobie pustą skrzynkę i do niej włóż co potrzeba -rozdzielacze, sumatory, zasilacze itp. zależy wszystko od instalacji. Pozdrawiam

julo23
18-05-2014, 08:56
Wielkie dzięki, tak zrobie. Rzeczywiście do pralki dali wszystko co potrzebne. Jedynie muszę kupić zaworek 1/2'' - 3/4''. Zaryzykowałem zakup przez internet i póki co nie żałuje bo zaoszczędziłem 150zł plus darmowy transport za który gdzie indziej chcieli 70zł. Mam na myśli duże sklepy z AGD na mieście.
200zł to spora oszczędność jak na budowę :yes:

A wracając do tematu, co tam działacie obecnie ?
Ja jestem na etapie zakupu lamp i żyrandoli. Przyjemnie się to zakłada bo jest od razu efekt i cieszy człowieka.

maggs1
19-05-2014, 21:06
Wielkie dzięki, tak zrobie. Rzeczywiście do pralki dali wszystko co potrzebne. Jedynie muszę kupić zaworek 1/2'' - 3/4''. Zaryzykowałem zakup przez internet i póki co nie żałuje bo zaoszczędziłem 150zł plus darmowy transport za który gdzie indziej chcieli 70zł. Mam na myśli duże sklepy z AGD na mieście.
200zł to spora oszczędność jak na budowę :yes:

A wracając do tematu, co tam działacie obecnie ?
Ja jestem na etapie zakupu lamp i żyrandoli. Przyjemnie się to zakłada bo jest od razu efekt i cieszy człowieka.

Zakupy internetowe to spora oszczędność, tylko niedługo nie będzie możliwości zobaczenia sprzętu na żywo :)
fotka korytarza

aksuda
21-05-2014, 19:00
super korytarz :jawdrop:
u nas robimy wszystkiego po trochu oglądamy lamy, sprzątamy, kończymy ocieplenie i czekamy na meble
ostateczny termin oddania budynku do użytkowania czerwiec 2014 tak mamy zawarte w umowie z bankiem więc kompletujemy dokumenty:yes:

julo23
28-05-2014, 18:15
Rozglądam się właśnie na sprzętem AGD.


Z tego co szukam na necie to widze że Amika ma promocję jak się kupi w zestawie.
http://www.oleole.pl/cms/amica_inteligentny_styl_w_zestawie.bhtml?link=rota tor
Macie może jakieś upatrzone już AGD w dobrej cenie ?

aksuda
30-05-2014, 19:46
My kupiliśmy Samsunga piekarnik i mikrofalę a lodówkę i płytę z Whirlpool czy w korzystnej cenie nie wiem bo to pojęcie względne.Od czterech dni mieszkamy sprzęt sprawuje się bardzo dobrze ale po tak krótkim czasie zawsze jest ok

tereska77
30-05-2014, 19:58
Ponawiam pytanie:)


Ktos z Was ma juz pralnie skonczona? Pytam, bo moze ktos gdzies widzial stalowa komore pralnicza, ale taka chropowata. Wiecie o co mi chodzi? Nie wiem, jak sie to sie nazywa, struktura lnu:confused: Zlewy kuchenne mozna takie kupic, ale do pralni nigdzie nie widzialam.

GraMar
31-05-2014, 07:36
Może z tych coś wybierzesz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67022-zlew-do-pralni


http://gospo.eu/pl/14-nierdzewny

Powodzenia



Ponawiam pytanie:)

julo23
31-05-2014, 20:59
Mi sie udało kupić zmywarkę za 670zł, co prawda z jakiegoś Hotpointa ale zawsze coś... my za często nie używamy zmywarki, a stolarz mówi że już potrzebna bo nie będzie miał do czego frontu przykręcić jak meble będzie składał.
Na indukcji za to nie będę oszczędzał.

Ja dziś rozgarniałem 15 ton szlaki. I jakoś tego nie widać a łap nie czuje.
http://images61.fotosik.pl/1030/129ecddfe33ec4f5gen.jpg
Po za tym mam już oczka w kuchni, takie 3W po 15zł.
http://images61.fotosik.pl/1030/76bdf3c9d1562ca2gen.jpg

EDIT: wszyscy chyba już mieszkają na gotowo :D bo nikt sie nie udziela

autorus
08-06-2014, 14:33
Hi hi :) ja jestem dosłownie w lesie. Nie piszę bo to żenujące powtarzać ze mi się na głowę leje po 2 latach inwestycji.

surgi22
08-06-2014, 15:35
Do rekordów długości budowy to Ci dużo brakuje :p

tereska77
09-06-2014, 10:27
Może z tych coś wybierzesz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67022-zlew-do-pralni


http://gospo.eu/pl/14-nierdzewny

Powodzenia

Dzieki, ale nie o takie mi chodzi:no:

Wymyslilam sobie zlew z taka chropowata powloka, zeby latwiej bylo go potem utrzymac w czystosci, ale te powloki to moze tylko w kuchennych:confused:

tereska77
09-06-2014, 10:42
Do rekordów długości budowy to Ci dużo brakuje :p

Mozesz nam to powtarzac co pol roku;)



Hi hi :) ja jestem dosłownie w lesie. Nie piszę bo to żenujące powtarzać ze mi się na głowę leje po 2 latach inwestycji.

autorus, wiem, ze to marne pocieszenie dla Ciebie, ale nie jestes sam, u mnie tez do konca daleko:(

ziuta62
15-06-2014, 09:27
Witam. Gratuluję / jak zwykle/ wykończeniowcom. Ja dotrzymuję kroku autorusowi. Nie zostawię go samego na polu walki.
W tym roku zrobiliśmy podłogówkę, wylewki i zaczęliśmy przygotowywać dom do elewacji. Póki co zrobiliśmy daszek nad wejściem do piwnicy.
Elewacją zajmuje się fighter1983. Materiał już u niego zakupiliśmy czyli ocieplenie i komplet Caparola do tynków. Polecam bardzeńko jeśli ktokolwiek się zastanawia nad elewacją. Oczywiście fightera, bo elewację będę zachwalać w sierpniu. Końcem lipca zaczynamy.
A tak wygląda ostatnie dzieło naszego majstra.

265519 265520

autorus
15-06-2014, 10:32
hihi To ja staram się dogonić Ciebie :) Jakbyś chciała sobie podreperować humor to zapraszam. :lol2:

ziuta62
15-06-2014, 18:30
Dziękuję za zaproszenie. Ja sobie podreperowuję humor dziergając historyczną narzutę do nowego domku, kupuję pościel i takie tam pierdoły. Czyli atakuję ten dom od ogona. Zawsze to bliżej niż dalej.

autorus
15-06-2014, 18:54
Ja fotel kupiłem :) ciekawe czy do trwa bo dzieciakom sie spodobał..

tereska77
15-06-2014, 22:16
Ja kupilam obraz do salonu..... w zeszlym roku:rotfl:

plusfoto
25-06-2014, 10:09
No i od poniedziałku chłopaki od Piotrka ostro zasuwają z tynkami.
267199

GraMar
25-06-2014, 23:53
A ja kilka lat temu przywiozłam alabastrowego słonia i inkrustowaną dmuchawę do kominka,





którego nie zaprojektowałam:p

julo23
11-07-2014, 08:25
My już mieszkamy od 2 tygodni ale jest jeszcze sporo do zrobienia lub poprawienia. Jakby ktoś mi tak dał 100tys. to by moje problemy od reki znikneły

269648
269649
269650

tylko się nie śmiać ze zdjęć bo jeszcze sporo do ogarnięcia jest.
A schody z tą poręczą jakby ktoś pytał to jest taki ostatni krzyk mody i tak ma być. Zresztą mało kto tak ma. Moja robota :D a stolarz przyjdzie za rok bo takie ma terminy...

autorus
11-07-2014, 08:35
:wave::wave::wave: Tylko pogratulować.

plusfoto
11-07-2014, 10:04
No a my w czarnej d...e. Chociaż ty bliżej celu.

julo23
11-07-2014, 12:24
Powiem Wam, że to jest tak, że długo, długo jest sie się daleko a nagle nie wiadomo kiedy i już jest. Także nie ma co się przejmować.
Ja do tej pory jeszcze mam problem z tym i mówię że jade na BUDOWĘ heheh

aksuda
13-07-2014, 19:30
Julo gratulacje
My mamy ten sam problem czy jedziemy na budowę czy do domu. Od czwartku mamy oficjalnie zakończoną budowę a mieszkamy od miesiąca i też mamy jeszcze sporo do zrobienia.
Widok na kuchnię
http://i58.tinypic.com/35ceb9l.jpg
i salon
http://i57.tinypic.com/2gwdx95.jpg

http://i57.tinypic.com/2gwdx95.jpg

i łazienka dolna
http://i57.tinypic.com/2l6te9.jpg
http://i61.tinypic.com/zlyz5w.jpg
http://i59.tinypic.com/52j0ox.jpg

maggs1
18-07-2014, 20:59
Super gratuluję, mamy chyba taki sam piekarnik i mikrofalę :)


My już mieszkamy od 2 tygodni ale jest jeszcze sporo do zrobienia lub poprawienia. Jakby ktoś mi tak dał 100tys. to by moje problemy od reki znikneły

269648
269649
269650

tylko się nie śmiać ze zdjęć bo jeszcze sporo do ogarnięcia jest.
A schody z tą poręczą jakby ktoś pytał to jest taki ostatni krzyk mody i tak ma być. Zresztą mało kto tak ma. Moja robota :D a stolarz przyjdzie za rok bo takie ma terminy...

julo23
30-07-2014, 12:09
@maggs1, tak to ten sam sprzęt z amiki.

Ja się przymierzam do podbitki. Dokonałem pomiarów wstępnych. jest tego ok. 80mb, lub 65m2.
Troche sporo. Chyba zdecyduje się na PCV. ciekawe jakie koszty ? Materiał chyba wyjdzie w granicach 2000zł tak mi wyliczył jakiś tam kalkulator budowalny.
A wczoraj wykonałem taki troche chamski chodnik, co poradzić jak już funduszy brak :p
Za to całkowicie samodzielnie, a to cieszy podwójnie.

272505272506272507

maggs1
05-08-2014, 21:20
@maggs1, tak to ten sam sprzęt z amiki.

Ja się przymierzam do podbitki. Dokonałem pomiarów wstępnych. jest tego ok. 80mb, lub 65m2.
Troche sporo. Chyba zdecyduje się na PCV. ciekawe jakie koszty ? Materiał chyba wyjdzie w granicach 2000zł tak mi wyliczył jakiś tam kalkulator budowalny.
A wczoraj wykonałem taki troche chamski chodnik, co poradzić jak już funduszy brak :p
Za to całkowicie samodzielnie, a to cieszy podwójnie.

272505272506272507

Chodniczek pierwsza klasa, widzę, że mamy więcej wspólnych rzeczy
-u mnie podbitki będzie około 100m2 i będzie drewniana
-mamy ten sam rodzaj trawnika (mieszanka traw łąkowych, kępkowych z przewagą chwastów :)
dodatkowo mam jeszcze na działce budynki do rozbiórki . . . .
Pozdrawiam

ziuta62
26-08-2014, 22:56
Witam w klubie perfekcyjnych trawników. U nas elewacja prawie skończona. Układa się kamień na ścianach piwnicy. Wielkie dzięki dla fighter1983 i ekipy Zbyszka Hołdy. Bardzo polecam jeśli ktoś szuka super ekspertów od elewacji i nie tylko. Zdjęć nie potrafię wstawić. Ponoć są za duże. Niezmiennie jednak pozdrawiam szczęśliwców z 2012.

ziuta62
29-08-2014, 23:54
277349 277350 277351


Udało się. Moje tynki Caparol Thermosan NQG.
Aksuda masz przefajne stołki barowe. Gdzie je wysznupałaś?

aksuda
06-09-2014, 16:24
Ziuta62 stołki barowe są firmy FAMAG

maggs1
08-10-2014, 20:14
277349 277350 277351


Udało się. Moje tynki Caparol Thermosan NQG.
Aksuda masz przefajne stołki barowe. Gdzie je wysznupałaś?
Ładnie się domek prezentuje, wszystko pasuje. pozdrawiam

Danonki
15-10-2014, 19:47
a nam 26 października minie 2 lata jak mieszkamy, a jeszcze nawet nie mamy okapu czy górnych szafek w kuchni, listew przypodłogowych oraz nigdzie glazury :P ale moge się pochwalić że nareszcie ruszyliśmy poddasze (na razie mieszkalismy i urzedowaliśmy tylko na parterze czyli na
64m2)

nita83
15-10-2014, 22:58
Danonki, czyli zabawa w urządzanie zaczyna się od nowa :)

Danonki
17-10-2014, 00:09
nita 83, wiesz, tak na prawde nigdy się nie skończyła. Parter nigdy nie byl urządzony do końca, raczej tymczasowo (stare meble, brak kominka, brak oświetlenia docelowego, salon robił za sypialnie naszą, biuro za pokój dzieci itd). W sumie to teraz będzie nas czekał jego remont o czym juz ktoś też wspominał, że "zanim się dom wykończy, to już trzeba robić jego remont". Np częśc ścian trzeba już koniecznie odświezyć, ale to dopiero jak uporamy sie z poddaszem


i znalazłam kilka stron wcześniej wpis julo23



Widziałem ostatnio, sąsiedzi ładnie sobie pomalowali, jedną ściane w kolor Dekoralu - "fantastyczny fiolet:" reszta w "bitą śmietanę" i na niej 3 pasy pionowe z tego fioletu. A na tej ścianie całej fioletowej takie białe drzewo namalowane szablonem. Super to wyszło.'
.

a ja w jednym z pokojów na poddaszu pomalowałam 2 ściany na dekoral batystowy fiolet, 2 ściany na nobiles lato miodowe, też mam paski na ścianach i... drzewo :D ale namalowane ręcznie oczywiście przeze mnie w okolicach godziny 24:00. A co! jak szaleć, to szaleć :)
Nie wiem jak wyszło, mam nadzieję, że dobrze. Maluję ja, prace z tynkiem, z obsadzaniem ościeżnic, parapetów itd robi mąż. Nie jest idealnie, ale my to amatorzy, to nie ma się co dziwić, no i pare złotówek zawsze w kieszeni zostanie

https://lh4.googleusercontent.com/-Q5ErXUpSPJ8/VEBBzByHHBI/AAAAAAAAGt8/_Z8kFdI_29o/w600-h450-no/pchelka_2014_10_08.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-SFucmZHMrPc/VEBA7TZAWHI/AAAAAAAAGtc/oTFIe8PAs-0/w600-h450-no/pchelka_2014_10_14_a.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-nLoQrcWi9Tk/VEBA7ZX6EaI/AAAAAAAAGtg/TvupACHAr8o/w600-h450-no/pchelka_2014_10_14_b.jpg


PS. pisał ktoś o papierowym oświetleniu z IKEA - że tymczasowo itd :D taka papierowa kula wisi u nas przez 2 lata w pokoju na parterze i dwa kwadratowe abazury w salonie :) mi się tam podobaja, ale pewnie z czasem zmienimy, bo w planach jest w przyszłości m.in. podwieszany sufit i takie szmery-bajery różne

autorus
17-10-2014, 07:59
No fajnie macie. U mnie tynkowanie i rozkładanie podlogowki. Jestem w lesie.

Danonki
17-10-2014, 11:49
no ale jaka chałupkę będziesz miał! nasze 'zwyczajne' domki mogą się schować przy takim oryginalnym projekcie. Fakt, że trochę długo się schodzi, ale na pewno jest warto poczekać :)

nita83
17-10-2014, 19:02
jaki słoneczny pokój :) szaleństwo kolorowe, ale fajnie wyszło. I piękne drzewo.

autorus
17-10-2014, 19:24
no ale jaka chałupkę będziesz miał! nasze 'zwyczajne' domki mogą się schować przy takim oryginalnym projekcie. Fakt, że trochę długo się schodzi, ale na pewno jest warto poczekać :)

Jak wy wnuki będziecie bawili to ja płytki dopiero położę na podłogę ;)

Danonki
17-10-2014, 20:22
autorus, hahaha, no nie ma to jak być optymistą :P
i gdziesz czytałam, że w ten weekend jeseś w Kuklówce? Czyżby rzut beretem od mojego Grodziska? :) nie doczytałam jednak, co to za zlot ma tam być?

nita83, odnośnie pokoju żółto-fioletowego to pokoj dzieci (jeden z dwoch) - drugi jest zielony. Nasza sypialniao czerwono-szara. My lubimy wyrazne kolory :)

julo23
18-10-2014, 09:49
@Danonki , bardzo ciekawie Wam wyszedł ten żółty kolor z fioletowym.
Odważna decyzja ale sie opłacała.

Ja tymczasem zrobiłem podbitkę i oświetlenie.
284899284900284901284902

Pierwsze 3 zdjęcia w trakcie prac.
Ostatnie już - jak było skończone razem z górą.

Prawa facjatka z dużym oknem bez oświetlenia pozostała, bo żona się uparła że nie będziemy robić "kapliczki" . hheheeh

Troche się najeżdziłem żeby kupić LEDY 1,2W. bo zazwyczaj są 2W najmniejsze.
Razem 20 światełek.

Danonki
18-10-2014, 11:54
julo23, ale ładnie z ta podbitką i oświetleniem :) zazdroszcze, bo ja ciagle jej nie mam, a wygląd domu od razu nabiera charakteru i takiego ciepełka

julo23
18-10-2014, 16:37
Ja montaż podbitki odkładałem w czasie ale zaczęły sie problemy z wróbelkami. I przyspieszyłem ten temat kosztem czego innego.
W dwóch miejscach zaczeły już wydłubywać styropian - na szczytach facjatek. Sprawdziłem te miejsca i póki co nie wydłubały dużo ale wykonawca podbitki mówił że spotkał się z tym że sporo szkód narobiły czasami takie wróbelki.
Zaobserwuj sobie szczyty, czy nie ma odchodów ptasich zbyt dużo, czy nie ma na krokwiach jakiegoś sianka czy już może małych gniazdek.
Ptaszki są fajne ale wiesz :D w karmniku a na naszym dachu.

autorus
18-10-2014, 16:41
"]autorus, hahaha, no nie ma to jak być optymistą :P
i gdziesz czytałam, że w ten weekend jeseś w Kuklówce? Czyżby rzut beretem od mojego Grodziska? :) nie doczytałam jednak, co to za zlot ma tam być?"

Zlot dla dzieci z domu dziecka został przeniesiony do Legionowa. Ale za rok znów będzie w Kuklówce :) Oczywiście ze rzut beretem od Grodziska. Zreszta kopuła przecież tez rzut beretem jest :)

tereska77
19-10-2014, 18:00
Jak wy wnuki będziecie bawili to ja płytki dopiero położę na podłogę ;)

:rotfl::rotfl::rotfl:
Mysl pozytywnie! Wszyscy juz sie beda remontowac, a u Ciebie wszystko nowe, swiezo polozone;)

My tez daleko w tyle za innymi. Za miesiac bedziemy ocieplac dach i robic strych "na gotowo".
Co niektorzy uwazaja, ze na glowe upadlismy pakujac sie w takie koszty, ale jest to przemyslana decyzja. Z pomieszczen gospodarczych mamy tylko garaz i kotlownie, ktorych nie chce zagracac. Kotlownia mala, z wyjsciem na zewnatrz, wejdzie tylko pompa i zbiornik 300l. Garaz, wiadomo, maz chce wykorzystac po swojemu, a ze nie mam ochoty upychac rzeczy "sezonowych" w sypialniach, zreszta nie wyobrazam sobie "upchniecia" kilkunastu toreb podroznych, walizek i ozdob swiatecznych w szafie w sypialni:rolleyes:, wiec wszystko wyladuje na strychu. Nie chce, zeby to byl strych-pier...lnik, wiec zrobimy go "ladnie";)

Mamy tez pierwsza budowlana "porazke" za soba:rolleyes: Sprawa do wyjasnienia miedzy elektrykiem a wykonawca od podbitki, maja sami ustalic kto popelnil blad, ja nie mam mozliwosci sprawdzenia, co jest zrobione zle.
Chodzi o to, ze podbitka "ugina sie" pod ciezarem swiatelek, prawie "wypada". Nie widzialam, wiec nawet nie wiem, jak to wyglada i jak bardzo jest zle. Wykonawca twierdzi, ze elektryk zamontowal swiatelka w zlych miejscach, elektryk mowi, ze wszystkie panele powinny byc przykrecone a nie sa....
Powiedzialam im, ze maja sie spotkac obaj na budowie i zalatwic to miedzy soba, ja poprosze tylko o ostateczna decyzje, kto spartolil robote:rolleyes:

julo23
19-10-2014, 21:39
No błędy zawszę są i będą. Ten sie nie myli co nic nie robi i siedzi w blokach.

A ja myślałem że wolno idziemy z robotą bo po nas zaczeli bloki budować i oddali je na początku tego roku w styczniu.
A teraz już im grzyb wylazł - w nowych blokach. Także nic na skróty.

Wracając do podbitki, to jak szeroką masz ?
U mnie ok. 100-110cm. Jest na środku jedno wzmocnienie. Nie licząc tego przy ścianie i tej deski na zakończeniu dachu. Co odległość krokwi dali też te prostopadłe. nie wiem jakie tam są odległości ale muszą być większe niż okno dachowe bo one sie mieszczą wyżej miedzy nimi. No i światełka dawaliśmy gdzie nam sie umysli i sie nie wygieły panele PCV.
A z czego masz podbitkę ? Panele z tego co widziałem przybijali każdy ale to są te poczwórne.
I nie robili takerem tylko normalnie wkrętami do drewna.
Ogólnie to sie nie znam, kolega wykonywał i miał moje zaufanie, póki co jestem zadowolony, zobaczymy tylko czy od temperatur sie nie pofaluje. Bo takie spartaczone roboty też już widziałem.
Acha... no i robiliśmy tak że koleś od podbitki mi światełka od razu robił. Elektryk tylko kabel mu wyprowadził na zewnątrz. W twoim wypadku to mysle że ten od podbitki coś spartolił bo światełka przecież ciężkie nie są jeśli to standardowe oprawki i żarówki LED.

julo23
25-10-2014, 23:39
Właśnie założyłem okap. 2.5godziny dłubania, a to to nie pasuje a to tamto. Nie myślałem że będzie z tym tyle problemów.
No ale wisi i działa.

Wrzucając zdjęcia na forum musze sie liczyć z krytyką ale co tam... jakoś ją zniose :D


286277
286278

aksuda
05-11-2014, 18:45
Julo jakiej firmy macie okap?
My cały czas wybieramy I wybrać nie możemy :( to brakujące ogniwo do całej kuchni:yes:

autorus
06-11-2014, 06:08
A mi się podobają szafki bezuchwytowe :) napisz coś na ich temat :)

aksuda
03-01-2015, 20:02
Wszystkiego najlepszego i samych trafnych decyzji w 2015:bye:

milina
06-03-2015, 21:03
i widzę że jest troche bocianków 2012 którzy zaczęli i nie skończyli :rolleyes: pociesza mnie to :p
mało się tu udzielałam, ale czytam na bieżąco :rolleyes:



Czy z bociankow 2012 niewybudowany zostalem tylko ja ?

my też nie :) życie nas zaskoczyło, wpadliśmy w kryzys finansowy i budowa stanęła na etapie stanu surowego zamkniętego z instalacjami. W tym roku zrobimy niestety prawdopobnie tylko tynki... Tak więc nie zostaniesz tu sam :)

max-maniacy to awaryjnie będziemy tu siedzieć na końcu razem :p my co prawda nie budujemy własnymi siłami fizycznie, ale za to finansowo, dlatego idzie nam to jak krew z nosa. Nie chcieliśmy brać kredytu i zadłużać się, ale z perspektywy czasu wiem, że to była najmądrzejsza rzecz jaką mogliśmy zrobić bo teraz byśmy gorzko płakali ;)

plusfoto jeśli mogę prosić informacje odnośnie paneli ogrodzeniowych to też byłabym wdzięczna ;)


Maz tylko pyta: "kiedy bedziemy to robic?", "ile?" i czy "mamy tyle kasy?":lol2:

To tak jak u nas!!! :p całą budowę poprowadziłam ja, jedyne czym mąż się zajął to był komin, to mnie przerosło :p





temat kolorów ścian na tapecie.... my będziemy mieć jasny dom, więc raczej dominować będą biele i pastelowe kolory :) ale kto co lubi... :)


aksuda już grill? :D a między meble w kuchni to może jakieś szkło? najlepiej hmmm może białe? czarne?

maggs czuję u ciebie klimat który i mnie się podoba :) możesz pokazać więcej zdjęć z domku?

julo super! :wiggle: a barierka na schodach pierwsza klasa! ja bym ją zostawiła, serio :rolleyes: kuchnia mi się bardzo podoba :)

albertM
09-04-2015, 11:46
Jeśli się nie znacie to lepiej jak wam budowlaniec kupi.

tereska77
21-04-2015, 16:35
Rozpoczelismy wreszcie kolejny sezon:wiggle:

Po pol roku czekania ekipa od ocieplen nareszcie do nas dotarla i ocieplaja dach, a za kilka tygodni (mam nadzieje) wejdzie pan plytkarz;)
No i najwazniejsze!!! Od stycznia mamy zamontowane wszystkie pstryczki, gniazdka i zarowy i swiatlo mozna zaswiecic we wszystkich pomieszczeniach, cieszylismy sie jak dzieci z tego swiatla:lol2:

plusfoto
21-04-2015, 16:55
No to się tylko cieszyć, święta pewnie spędzicie w nowym domu. U mnie teraz będzie rozkładana podłogówka a potem wylewki. Jak dobrze pójdzie to może uda się przyszłe B. Narodzenie urządzić w nowym domku.

tereska77
21-04-2015, 17:35
No to się tylko cieszyć, święta pewnie spędzicie w nowym domu. U mnie teraz będzie rozkładana podłogówka a potem wylewki. Jak dobrze pójdzie to może uda się przyszłe B. Narodzenie urządzić w nowym domku.

Nie ma szans na to:no: Z naszym tempem, to Ty bedziesz pierwszy:lol2:

Ocieplenie dachu mocno nadwyrezy nasze zasoby finansowe, wiec za bardzo nie poszalejemy w tym roku:rolleyes:
Z plytkami zaczynamy od pomieszczen gospodarczych, czyli najpierw kotlownia, garaz i pralnia. Mam juz zamowione do malego wc (mialam stan przedzawalowy jak dostalam wycene, bo to tylko 1x1,5m, ale nic innego nam sie nie podobalo:rolleyes:)
Potem w lipcu montaz pc i blizej jesieni elewacja. Jesli sie uda, to kupimy plytki do reszty pomieszczen, ale nie wiem, czy cos wiecej zrobimy w tym roku.

autorus
22-04-2015, 15:46
O widzę, że tu jeszcze ktoś jest. A myślałem, że temat czeka na mnie abym jako ostatni zgasił światło

Na początku maja mam zamiar wkopać szambo czym zakończę hydraulikę w domu Taki sukces kibelkowy ;)

plusfoto
22-04-2015, 16:15
autorus ty to już prawie metę widzisz a my przed sobą mamy jeszcze kilka zakrętów.;)

max-maniacy
07-05-2015, 10:01
bez sensu taka licytacja, ale jednak najwięcej zakrętów to chyba jednak przed nami. :yes:

mamy stan prawie ssz. brakuje drzwi i bramy garażowe. drzwi właściwie wybrane - wikęda. upatrzyłam sobie cal, ale są poza zasięgiem naszego portfela.
aktualnie powstają ściany działowe na piętrze. a potem bierzemy się za elektrykę.
i jeśli nie sprzedamy mieszkania, to pewnie więcej nie damy rady. a jakby się udało, to wizja świąt w domu byłaby realna.

tak więc jeśli ktoś tu zagląda, to proszę o trzymanie kciuków. pozdrawiam :bye:

autorus
15-09-2015, 11:43
Dawno już tu nikt nie pisał. Pewnie wszyscy jesteście już na emeryturach ;)

ziuta62
11-03-2016, 08:13
Witam. Mnie tu emerytura na pewno zastanie bo taki jest plan. Mamy schody i szafkę - zabudowę zaworów na razie bez drzwiczek. Kamień na ścianie ze schodami zaczęli dzisiaj wykładać. Jest nadzieja , że w przyszłym tygodniu skończą.
Czekamy teraz na projekt kuchni kaflowej od Foresta. Muszę jechać do Polski żeby kupić kafelki do piwnicy.
349553


349554

autorus
11-03-2016, 10:30
U mnie Finlandia dopiero drzwi wstawia. I to tylko 3 szt. Ale Cie gonię.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/147.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/148.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/149.jpg

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/150.jpg

ziuta62
11-03-2016, 10:47
Pięknie masz w środku. Ja bym z takiego domu nie wychodziła. Uwielbiam te okna. Co jedno to ładniejsze.
Pozdrawiam!

Arturo72
11-03-2016, 10:50
U mnie Finlandia dopiero drzwi wstawia.

Światowy człowiek jesteś jak z Finlandii drzwi wstawiasz ;)

ziuta62
21-04-2016, 17:17
Witam, ściana ze schodami wyłożona kamieniem, komin na piętrze też / tam będzie bio-kominek/ i schodki do domu też.
Pozdrawiam, o ile jeszcze jest ktoś na placu boju.

plusfoto
21-04-2016, 17:51
Jest i to nie jeden.:yes: Fotki może trochę większe bo na tych to tylko widać że są.:bash:

ziuta62
21-04-2016, 18:10
Nie mogłam wstawić bo były za duże. Wyczytałam na forum, że mogą mieć max. 150 pikseli i tak pomniejszyłam. Nie znam się na tym.
A ty przy czym się tak grzebiesz?

plusfoto
21-04-2016, 19:13
........A ty przy czym się tak grzebiesz?


Kurcze okulary co prawda mam ale gotówki nie widzę;)

ziuta62
21-04-2016, 19:36
No to cię rozumiem. Ja to przynajmniej na pocieszenie kupuję sobie od czasu do czasu gadżet domowy. Dzisiaj przyszła lampa do kuchni i od razu mi się lepiej zrobiło. Tm bardziej, że w promocji. Prawdziwe światło w tunelu. Ty nie baba to nie masz takich pocieszaczy.
Też mam okulary i efekty takie same. Może czas zmienić okulistę?
Mam nowe fotki, ale nie potrafię zlikwidować tamtych. Doszedł płot. Brama się robi

max-maniacy
23-05-2016, 13:48
za namową ziuty62 zajrzałam tu, choć byłam przekonana, że nikogo już tu nie ma. tzn, wiedziałam, że autorus swoją kpułę wykańczasz, bo czasem zaglądam do Ciebie, podpatrzeć postępy.
u nas mieszaknie w dalszym ciągu nie sprzedane. więc dłubiemy dalej.
w tym roku zrobiliśmy elektrykę (siłami męża), bardzo prostą, bez żadnych bajerów niestety i tynki (rękami ekipy). w związku z tym, w domowje kasie znowu pusto. chyba zdecydujemy się na jakiś kredyt na tą końcówkę, bo ile można ciągnąć. naprawdę emerytura nas zastanie. no ale na razie jeszcze decyzja nie podjęta. trzeba najpierw policzyć ile, na ile i za ile.
pozdrawiam wszystkie budujące jeszcze bocianki 2012

ziuta62
24-05-2016, 00:46
Witam, w końcu jest nas więcej. Będzie z 6 bocianków 2012 na placu boju .Nie jest żle. Policz ile spłacisz bankowi odsetek i czy nie lepiej zejść z ceny mieszkania w takim układzie. Poczekaj jeszcze. Już możecie wykańczać nawet zimą. Pogoda was nie trzyma.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za sprzedaż.

max-maniacy
25-05-2016, 11:25
nad kredytem na razie myślimy, ale nie podejmujemy póki co, żadnych konkretnych kroków.
też bym wolała tego uniknąć. ale z drugiej strony chciałabym juz mieszkać. męczy mnie to krążenie z jednego miejsca w drugie (chociaż mamy blisko).
myślę, że kredyt i tak spłacilibyśmy szybciej po sprzedazy mieszkania. albo inna opcja jest taka, ze jak mieszkanie się sprzeda to kupimy za to inne w miescie, jako inwestycję na przyszłość dla dzieciaków.

Ziuta dopiero się dopatrzyłam, jakie Ty masz piękne widoki za oknem!!! :eek:
góry to moja miłość wielka i niestety trochę niespełniona, bo tak daleko od nas.

tereska77
26-05-2016, 14:23
Melduje sie i ja :bye:

Zerknelam, kiedy pisalam tutaj ostatnio, rok juz minal :rolleyes:

Co zrobilismy przez ten rok?
Strych skonczony, mamy polozony kolor na domku, zamontowane lampy zewnetrzne, plytki w garazu, kotlowni, pralni, salonie, lazience i malym wc. Czekamy na dostawe plytek do kuchni i holi.

W pazdzierniku odpalilismy pompe ciepla, wiec w zime mielismy juz fajnie cieplutko :wiggle: Rachunki za prad mile nas zaskoczyly:yes: Od pazdziernika do maja razem okolo 1300zl.

Za miesiac i troche mamy urlop i do tego czasu chce skonczyc lazienke. Mam juz grzejnik, brodzik i wc, zostalo juz mi TYLKO kupic bidet, kabine prysznicowa i szafke z umywalka :D Plan mam taki, ze w lipcu dymam materac i spimy w domu chociaz jedna noc :p

Arturo72
26-05-2016, 16:01
W pazdzierniku odpalilismy pompe ciepla, wiec w zime mielismy juz fajnie cieplutko :wiggle: Rachunki za prad mile nas zaskoczyly:yes: Od pazdziernika do maja razem okolo 1300zl.

I to pewnie w taryfie budowlanej lub w najlepszym wypadku G11 ;)
Węglem byłoby taniej :D
Ale nie wiernym Tomaszem warto być żeby potem być mile zaskoczonym ;)

tereska77
26-05-2016, 17:19
I to pewnie w taryfie budowlanej lub w najlepszym wypadku G11 ;)
Węglem byłoby taniej :D
Ale nie wiernym Tomaszem warto być żeby potem być mile zaskoczonym ;)

To, ze nie podoba mi sie (a wrecz czasami drazni:rolleyes:) Twoj sposob "nawracania" i "uswiadamiania", nie znaczy, ze popieram i pochwalam palenie weglem. O kosztach nigdy sie nie wypowiadalam, bo nie mam o tym pojecia :P

Zaskoczenie bylo przy pierwszym rachunku, myslalam, ze bedzie ze 200zl wiecej. Majac ozc wiedzialam, czego sie moge spodziewac, ale gdy dom jest niezamieszkany, bez drzwi wewnetrznych, tylko czesciowo zasloniety wylaz na strych, pierwszy sezon...itd. to nie wiadomo czego sie spodziewac. Poza tym, przez pierwszy miesiac pompa chodzila, jak chciala, niekoniecznie w taniej taryfie ;)
Taryfy budowlanej nie mialam nigdy, a po montazu pompy zmienilam na G12 :P 1300 to kwota za caly prad, troche z tego zuzyli panowie przy pracach wykonczeniowych.

agao_83
26-05-2016, 21:11
tereska jaki masz dom (metraż, czy z poddaszem czy bez, z jakich materiałów) i jaką pompę ciepła? jesteśmy przed budową i rozważamy różne sposoby ogrzewania :)

tereska77
27-05-2016, 21:46
tereska jaki masz dom (metraż, czy z poddaszem czy bez, z jakich materiałów) i jaką pompę ciepła? jesteśmy przed budową i rozważamy różne sposoby ogrzewania :)

Parterowka, niecale 160m2 (w tym garaz i kotlownia)

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-vis-a-vis-wariant-ii,1949,0,0.htm

Sciany z BK, a pompa gruntowa Ekontech :)

Arturo72
28-05-2016, 02:02
a pompa gruntowa Ekontech :)
Drogo i nie opłacalnie ale to moje zdanie i chyba mam prawo tereska co ? ;)

Sylwia $
12-10-2016, 16:05
hop hop!!! Czy jestem jedynym bociankiem z 2012 roku, który jeszcze nie uwił swojego gniazdka do końca?:bash:

autorus
14-10-2016, 15:08
Spokojnie jeszcze ja zostałem :)

tereska77
15-10-2016, 21:37
Sylwia $ nie stresuj sie, nie jestes sama :)

autorus
16-10-2016, 09:27
Pomyśl sobie tak. Buduje tak długo bo robię to dokładniej ;)

Sylwia $
17-10-2016, 14:40
Od razu mi lepiej, że sama nie jestem w tej nie równej grze:D
A w ogóle to się może przywitam... Sylwia jestem buduje u boku męża mego MENA SUPERMENA:D DOM W JEŻYNACH 2. Ciasny ale własny:).
Dziennika swego nie posiadam i tak się tułam to tu to tam;)

Sylwia $
17-10-2016, 20:03
Dobra to i ja czymś się pochwalę.
Nasza miniaturowa łazienka prawie gotowa. Brakuje mebli ale mój osobisty stolarz będzie miał czas dopiero pod koniec roku:(
370437
Pomalowana ściana będzie zabudowana szafką wg mojego wymęczonego pomysłu:) zaczerpniętego oczywiście z inspiracji internetowych:yes:
370438
Trochę już świeci. Górne światło nie zamontowane jeszcze.
370439
Wnęka i blat na którym opiera się umywalka wymagały od mojego Mena Supermena naprawdę dużo pracy. Dziękuję Mu za cierpliwość i wyrozumiałość:hug:.

anulla1986
18-10-2016, 21:48
Dobra to i ja czymś się pochwalę.
Nasza miniaturowa łazienka prawie gotowa. Brakuje mebli ale mój osobisty stolarz będzie miał czas dopiero pod koniec roku:(
370437
Pomalowana ściana będzie zabudowana szafką wg mojego wymęczonego pomysłu:) zaczerpniętego oczywiście z inspiracji internetowych:yes:
370438
Trochę już świeci. Górne światło nie zamontowane jeszcze.
370439
Wnęka i blat na którym opiera się umywalka wymagały od mojego Mena Supermena naprawdę dużo pracy. Dziękuję Mu za cierpliwość i wyrozumiałość:hug:.

Sylwia $ gratuluje łazienki :wave:

mother_nature
19-10-2016, 09:17
Sylwia, super! :D
Nie wiedziałam, że Ty jesteś Bocianek 2012. Szkoda, że nie prowadzisz własnego dziennika.

mały biały domek
19-10-2016, 12:06
Podpisuję się pod pochwałami Sylwiu :) śliczna łazienka, zazdroszczę dużego okna i żałuję, że się nie upierałam dłużej u siebie i zgodziłam się na małe. Płytki podłogowe jakie masz? podobne do moich :)

autorus
19-10-2016, 15:02
też mi się podoba :)

Sylwia $
20-10-2016, 18:12
Dziękuję za pochwały tym bardziej, że to moja pierwsza w życiu łazienka którą miałam okazję zrobić i jeszcze ten drakoński metrarz;) szału nie ma;).
Szare płytki to Paradyż z serii Nirrad Bianco,
Podłoga gres Dublin beige kupiony w Castoramie,
Szara farba - jakaś Śnieżka ale nie mam nazwy.

mały biały domku okno to mój wymysł ponieważ w projekcie było 90 cm x 90 cm. Według mnie bardzo dziwny wymiar więc jest zupełnie inne.

Pozdrawiam

kjuta
26-11-2016, 16:35
Sylwia przyjemna łazienka :) podoba mi się wszystko, a najbardziej oświetlenie lustra i zgrabnie podłączona umywalka bez tych rur na wierzchu :)

Sylwia $
27-01-2017, 14:58
No to zaczynamy kolejny budowlany rok. U nas w końcu ostatni:)
Nasz domek ma od środy piec:wave: Temperatura z godzin porannych to 17 stopni. W końcu ciepło się zrobiło. No i jest woda bieżąca! Tak niewiele a tak cieszy;)
Jutro zaczynamy kłaść gres w holu:) hura

max-maniacy
27-02-2017, 12:57
chciałam poinformować, że w końcu się wykańczamy!!!
na górze zrobione już pokoje na gotowo (panele i ściany), na dole gładzimy, szlifujemy i lada dzień zaczniemy malować.
za jakieś dwa tygodnie będą schody. drzwi wew. już czekają w sklepie.
a my czekamy na majstra od łazienek i płytek. chyba już niedługo się zjawi. w górnej łazience zrobił już w rudniu stelaż do wc, poprowadził rury, tak więc cześć roboty już za nim. poza łazienkami będzie kładł gres na parterze i kilka płytek w kuchni na ścianie.
no i jak zrobi się ciepło, to ma przyjść koleś od ocieplenia, żeby dokończyć elewację, bo nie zdążył zimą przed mrozami.

tak więc te wakacje mam nadzieję już spędzić w nowym domu.

Sylwia $
27-02-2017, 21:09
piąty rok budowy dla wszystkich Bocianków 2012:D Faktycznie należałby już powoli się przeprowadzać! Życzę tego wszystkim, którzy jeszcze zostali w tej ciągle budującej się grupie. Ja myślę, że weekend majowy spędzę w końcu u siebie:D! Z nowości budowlanych to po 6 miesiącach oczekiwania mam szafki w łazience:wave:
382521
382522
382523
382524