PDA

Zobacz pełną wersję : Do rozpoczynających budowę wiosną 2012



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

rafus12
31-03-2012, 09:40
fajnie masz aksamitka :) U nas najwczesniej w polowie czerwca geodeta bedzie mogl wytyczyc budynek. Zdjelas wczesniej humus?

aksamitka
31-03-2012, 09:54
tak, gdyż działka była równana

plusfoto
31-03-2012, 10:28
hmm ? po jakiego grzyba mieszać 2 różne bloczki w ścianach zewnętrznych ?? ciągnąć jednym ....


Całkowicie się zgadzam. Po rozmowie z kilkoma budowlańcami zaznaczam kilkoma nie jednym najlepszym rozwiązaniem jest budowa z materiałów jednorodnych. Zastosowanie kilku rodzajów wiąże się z ryzykiem pojawienia się w niedalekiej przyszłości rys na ich styku. I dotyczy to wszystkich materiałów nawet połączenie ytonga z silką może dać taki efekt.

Danonki
31-03-2012, 10:47
U mnie deszcz obecnie ale przed chwilą waliło gradem! Nie było mnie dwa dni a wylali mi ławy. Trudno, trzeba sztormiak na łeb zarzucić i zasuwać na budowę zobaczyć ;-)

tak jak u nas.
Po pierwsze pada deszcz (ale nie cały czas i gradu nie zaobserwowałam)
Po drugie wczoraj nam też ławy wylali :)

milina
31-03-2012, 11:25
u nas od wczoraj pada deszcz, a dzisiaj z domieszką śniegu.. i wiatr okropny! :eek:


bunek witaj :D

panda super :D zawsze to krok do przodu :D

R&K
31-03-2012, 12:37
ale dlaczego 280 ZŁO KONIECZNE? chce unikać zła :) więc czekam na porady. jednego zła się pozbyłam -wykuszu(czy a) ceramike niestety mam :(

w blokach jest 2,35 jeśli dobrze pamiętam - mieszkanie w domu to nie to samo - zwłaszcza gdy jest duża powierzchnia - np salon z kuchnia ok 35-50 m
ale 2,6 jest wystarczające - policz sobie jaka kubature później będziesz miała do ogrzania , pomysl sobie że pod sufitem masz 24 stopnie na wysokości 2,80 a na 1,5 m masz 21 ... to wszystko kosztuje ... jedno to że lubie i mi się podoba , 2 to to że trzeba za to później płacić



Nie taki diabel straszny... dom z ceramiki + wykusz = ozc 4.5 litra :)


Wykusz - pięęęęękna sprawa i nie demonizujmy go tak, to w końcu tylko jakieś 3m2 ściany zewnętrznej więcej plus troszkę mostków na narożnikach.

czyżbyś miał w projekcie wykusz?
nie demonizuje ... tam mostek tam mosteczek tam obwodnica ... i masz zamiast 3l - 4,5 :P
M&M0123 - 4,5 nie tak źle - to prawda ... ale pomyśl że mogłoby być jeszcze lepiej ;) - tak czy inaczej bardzo dobrze że policzone macie OZC

heine84
31-03-2012, 13:52
.

bitter
31-03-2012, 14:13
czyżbyś miał w projekcie wykusz?


Nie mam - dodałem ;-)
Wiem wiem zakrzyczysz mnie że w domu grzanym prądem to zbrodnia. Zbrodnią też jest okno narożnikowe w kuchni i tarasowe 3,4m od zachodu ;-) i kominek bo jako taki stanowi mostek.

Ale cóż, ja nie buduję pasywnego i to jest kompromis pomiędzy zużyciem energii a potrzebami (wizualnymi czy innymi duchowymi ;-) ) mieszkańców. Życie pokaże ile za te fanaberie musiałem dopłacić. Ja patrzę na to z trochę innej perspektywy. Wcześniej miałem dom 200m2, dużo droższy i z mniejszym ociepleniem. Teraz buduję dwa razy mniejszy, oszczędziłem kupę kasy na tej zamianie i żebym nie zwariował chcę sobie na pewne fanaberie pozwolić.

bitter
31-03-2012, 14:15
a ja mam takie pytanie: wczoraj przyszło mi pismno ze Starostwa Powiatowego informujące, że mamy pozwolenie na budowe z zaznazonym 14-dniowym terminem do uparowmocnienia się pozwolenia. Czy urzędnicy ze Staroswa sami odeslą mój projekt, czy muszę tam pojechać, kiedy opięczętowuje się dziennik budowy i kto uzupełnia wpis na tablicy budowy - Kierownik, czy może ktoś ze Starostwa? Kiedy mam zgłosić kto jest moim kier. budowy?
odpowiedzcie laikowi ;)

Co tam odeślą. Przyjadą jeszcze z flaszką ;-) Gdzie Ty żyjesz ;-) Z dziennikiem wyślij Kierownika, najlepiej jak już będzie prawomocne postanowienie to Ci odbierze (jak mu napiszesz pełnomocnictwo), a tablicę mnie opisywał budowlaniec ;-)

R&K
31-03-2012, 14:22
Nie mam - dodałem ;-)
Wiem wiem zakrzyczysz mnie że w domu grzanym prądem to zbrodnia....

spokojnie - nie zakrzyczę ... TY przynajmniej jesteś tu od kilku lat i budujesz w pełni świadomie ... wiesz że coś kosztem czegoś ... grunt to wiedzieć co, gadzie jak i dlaczego i czym to grozi


Co tam odeślą. Przyjadą jeszcze z flaszką ;-) Gdzie Ty żyjesz ;-) Z dziennikiem wyślij Kierownika, najlepiej jak już będzie prawomocne postanowienie to Ci odbierze (jak mu napiszesz pełnomocnictwo), a tablicę mnie opisywał budowlaniec ;-)

ja na 7 dni przed datą uprawomocnienia złożyłem wniosek o rozpoczęciu robót z dniem na kiedy wypadało uprawomocnienie ... 2 z 4 projektów dość wcześnie mi oddali ... przy którejś tam wizycie u nich
dziennik odebrałem osobiście w dniu uprawomocnienia się chyba decyzji od razu opieczętowali mi go i chyba tyle było urzędniczych formalności... tablice wypełniałem sam i wieszałem ... na płocie sąsiada ... - mojego do dziś nie ma ...

tomanek4
31-03-2012, 15:30
A my mamy dziś stan zero! Wylany podbeton, ścianki zaizolowane i oceplone już wcześniej, wczoraj jeszcze instalator rozprowadzał kanilzacje a dziesiaj jest! Niby to dopiero początek a duma rozpiera ;)
Acha, w poznańskim od rana zimno i wietrznie było, zaczęło padać kiedy majstry myli narzędzia, więc się przed deszczem udało :)

aksamitka
31-03-2012, 15:34
ale 2,6 jest wystarczające - policz sobie jaka kubature później będziesz miała do ogrzania , pomysl sobie że pod sufitem masz 24 stopnie na wysokości 2,80 a na 1,5 m masz 21 ... to wszystko kosztuje ... jedno to że lubie i mi się podoba , 2 to to że trzeba za to później płacić
wiesz, sa osoby, które świadomie robią coś "nieekonomicznego" dla własnej przyjemności, wiec nie demonizujmy, nie kazdy musi miec wszystko tanie, ekonomiczne i niskie sufity bo bedzie taniej w ogrzewaniu


a ja mam takie pytanie: wczoraj przyszło mi pismno ze Starostwa Powiatowego informujące, że mamy pozwolenie na budowe z zaznazonym 14-dniowym terminem do uparowmocnienia się pozwolenia. Czy urzędnicy ze Staroswa sami odeslą mój projekt, czy muszę tam pojechać, kiedy opięczętowuje się dziennik budowy i kto uzupełnia wpis na tablicy budowy - Kierownik, czy może ktoś ze Starostwa? Kiedy mam zgłosić kto jest moim kier. budowy?
odpowiedzcie laikowi ;)
ja po uprawomocnieniu poszlam po pieczątkę, odebrac 2szt projektu a później do pokoju obok opieczętować dziennik, tablicy jeszcze nie mam, ma przywieźć kierownik w najbliższym czasie, na 7 dni przed rozpoczeciem budowy zglaszasz rozpoczecie robot w Nadzorze ( sa specjalne druki- wraz z papierami kierownika)

Beti44
31-03-2012, 16:53
Witajcie Wszyscy
Zgłasza się nowy bocian:), zaczęłam w poniedziałek o godz 8:30.
Przyjechał geodeta ( znalazł kamienie graniczne, których od pół roku szukałam) wytyczył dom, zaznaczyli coś deskami i palikami ( chyba granice domu i poziom podłogi :D ) kierownik wykrył błąd architekta :), który mi wkopał dom o pół metra w glebę zamiast go podnieść ale dzięki temu będę mogła wpiąć się w kanalizację bliżej niż wcześniej. Po południu był zdjęty humus i zaczęli podsypywać teren pod płytę, zrobili także drenaż. Od wtorku było cały czas sypanie i ubijanie, poszło ok 200 t podsypki i ok 10 t piasku. W czwartek był hydraulik i wyciągnął wodę i kanalizację na zewnątrz:), w piątek zrobili coś w rodzaju wanny ze styropianu i ułożyli zbrojenie. Następnie otulili to wszystko niebieską kołderką żeby nie zmarzło ( u nas na zmianę deszcz i grad dzisiaj ale temperatura znośna 5,5 stopnia ), i we wtorek leją beton. Później 2 tygodnie trzeba czekać, żeby płytka się uleżała i stawiają ściany. Kierownik ma nadzieję, że do końca maja dom będzie zamknięty :D ja też.
Jeszcze nie powiedziałam co to za dom :) to Z 216 z pracowni Z 500 z niewielkimi zmianami. Pozdrawiam

aniak30
31-03-2012, 20:33
Witam! My również zaczynamy ale w czerwcu. Domek to hg-c3g . Budujemy w olecku, woj. Warmińsko- mazurskie. To nasi krajanie występują w bitwie na głosy, tvp 2!!!!

Grzaneczki
31-03-2012, 23:14
Witam nowych bocianowiczów!
A nas Wczoraj zalane ławy, poszło 16m3 betonu. Nasz majster wspomniał, żebyśmy zamówili kominy, a u nas same wątpliwości. W projekcie mamy ogrzewanie gazowe kondensacyjne i kominek. Teraz sama nie wiem czy to dobry wybór, chodzi oczywiście o koszty za c.o. Dobrze by było wiedzieć czym będziemy grzać jak mamy wybierać komin, a tu same dylematy...

Grzaneczki
01-04-2012, 00:30
Grzaneczki - warunki bardzo podobne do naszych. działkę mamy niestety jeszcze węższą - budynek ma 9 m i jest to projekt indywidualny. jak udało wam się zmniejszyć dom w rodendronach do 9 m? podglądam wasz dziennik ale nic nie widzę :) zamieście koniecznie jakieś rzuty :)

Zamieściłam rzuty w dzienniku. Budynek jest szeroki na 9 metrów ale mamy 1 m wykuszu. W MPZP było napisane: "szerokość traktu określającego maksymalną dopuszczalną rozpiętość dachu nie może przekroczyć 9,0 m" więc na wykusz się zgodzili

milina
01-04-2012, 11:58
kurcze, u nas zima :p


tomanek http://cosgan.de/images/midi/froehlich/a070.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php) http://cosgan.de/images/midi/froehlich/a070.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)

beti witaj :)

grzaneczko my tez na etapie myslenia nad kominem, ale my wiemy że będziemy mieć piec na ekogroszek. Bardziej myślimy który komin wybrać ;)

Atlanta
01-04-2012, 13:00
U nas też sypie

I znowu mam pytanie-czy wylana ława fundamentowa powinna mieć idealnie gładką powierzchnię?

R&K
01-04-2012, 13:23
zebyście jeszcze mieli w profilach powinisywane miejscowosci ... albo choc regiony polski ... byloby wiadomo gdzie to "u nas ..." jest

lawy nie musza byc idealnie rowne -choć czym rowniejsze tym lepiej - latwiej bedzie 1 warstwe bloczkow na niej postawic ... je i tak sie kladzie na zaprawie a zaprawa mozna nadrobic nierownosci

aksamitka
01-04-2012, 14:01
kurcze, u nas zima :p


u nas tez

marekg54
01-04-2012, 15:04
Jeżeli budujesz na Dolnym Śląsku to zadzwoń do mnie na nr 601077771 pokżę Tobie dom pasywny, który można traktować jako dom wzorcowy itd.

R&K
01-04-2012, 15:36
reklama dźwignią handlu .... nie lubimy tu wykonawców którzy traktują FM jako folwark do darmowego reklamowania się

milina
01-04-2012, 17:17
zebyście jeszcze mieli w profilach powinisywane miejscowosci ... albo choc regiony polski ... byloby wiadomo gdzie to "u nas ..." jest

już się zaraz wpisze ;)

aksamitka
01-04-2012, 17:35
potrzebuje 6,7 t stali:eek:, jak z cenami u Was?

Atlanta
01-04-2012, 17:46
U nas cenowo bardzo kiepsko. Jak dostanę fakturę to napiszę ale ponad 3,5.

Zastanawiam się nad stropem żerańskim znacie kogoś kto taki ma?

tomanek4
01-04-2012, 20:19
zebyście jeszcze mieli w profilach powinisywane miejscowosci ... albo choc regiony polski ... byloby wiadomo gdzie to "u nas ..." jest

lawy nie musza byc idealnie rowne -choć czym rowniejsze tym lepiej - latwiej bedzie 1 warstwe bloczkow na niej postawic ... je i tak sie kladzie na zaprawie a zaprawa mozna nadrobic nierownosci

Właśnie- "u nas".... Ciekawe gdzie....

maggs1
01-04-2012, 20:28
Witam wszystkich, też będziemy rozpoczynać budowę na wiosnę. Na razie mamy tylko drewno na więźbę i strop, ale ceny kontroluję i na razie na plus dla nas -czyli spadają.
6,7 ton stali?!? U nas poniżej tony -budujemy parterówkę i strop drewniany, wg projektu http://projekty.muratordom.pl/projekt_bliski-wariant-i,192,1,0.htm
Pozdrawiam, Janek z podkarpacia

Atlanta
01-04-2012, 20:53
Już dopisałam :cool:

Maggs1, brak schodów, brak stropu więc nic dziwnego że stali mało

aksamitka
01-04-2012, 21:27
na fundamenty 1,3t reszta strop w projekcie byla teriva zmieniliśmy na lany i doszło ok 3t dodatkowo- fundamenty, strop, +schody, których w oryginalnym projekcie nie ma i niestety sie uzbieralo

Beti44
01-04-2012, 22:23
Buduję się w woj. opolskim i obecnie jestem na etapie intensywnego poszukiwania okien, mają być energooszczędne i tanie :) i oczywiście do tego ciepły montaż:D dostałam jedną wyceną koszt okien ok 5000 montaż 4000. Szukam dalej. A pod koniec kwietnia lub na początku maja muszę zamknąć dom żeby można było robić środek i zostało mi bardzo niewiele czasu na poszukiwania:(
Dom będę ogrzewała elektrycznością, bo gazu nie ma, węgiel, pellety, ekogroszek odpada bo nie mam kotłowni, marzyłam o pompie ciepła ale życie bardzo szybko zweryfikowało moje marzenia:yes:
Dlatego też wszystkie swoje siły i nie tylko ( kasa) wkładam na porządne ocieplenie, coby nie pójść z torbami jak zobaczę rachunki.

ziuta62
01-04-2012, 22:44
Aksamitka! Ja płaciłam za Fi 12 i Fi 10 275,- brutto, a za Fi 6 - 315,- ceny brutto. Podam namiar na Hurtownię, bardzo mało liczą za transport. Mają dobre ceny na inne materiały to można powiązać. Tel. 182653015. Super obsługa, nawet przez internet.
Pozdrawiam!

bitter
02-04-2012, 07:14
na fundamenty 1,3t reszta strop w projekcie byla teriva zmieniliśmy na lany i doszło ok 3t dodatkowo- fundamenty, strop, +schody, których w oryginalnym projekcie nie ma i niestety sie uzbieralo

Jesteś pewna, że takie ilości??? Ja na cały dom mam w projekcie jakieś 800 kg chyba. Nie mam co prawda stropu więc to tylko na ławy i wieniec ale Twoje ilości są przerażające.


Buduję się w woj. opolskim i obecnie jestem na etapie intensywnego poszukiwania okien, mają być energooszczędne i tanie :) i oczywiście do tego ciepły montaż:D dostałam jedną wyceną koszt okien ok 5000 montaż 4000. Szukam dalej.

Masz okna za 5 tys i czegoś jeszcze szukasz? Ja zapłaciłem do domu 100m2 okna MS PCV 25 tys z montażem. Jakby z tego odjąć 12 tys za okno tarasowe to i tak zostaje 13 tys za pozostałe.

aksamitka
02-04-2012, 07:21
bitter w oryginalnym projekcie było ok 3,6t ale zmienilismy strop z terivy na lany i doszły jeszcze schody na strych, przeliczal nam konstruktor, mam nadzieje ze sie nie pomylil, u nas jest jeszcze fi16

ziuta, dzieki na miary troche daleko od nas ( 100km)

Marzena i Rafał
02-04-2012, 08:59
My budujemy przerobiony projekt mały dworek S-GL 225 - dorobiliśmy poddasze użytkowe i ze względu na to, że nie posiadamy na dole żadnych ścianek działowych musieliśmy wykonać wzdłuż i wszerz domu żebra - i jak czytam ile stali potrzebujecie to wydaje mi się, że 6 ton to "lekko!" za dużo. My kupowaliśmy stal jeszcze na 4 słupy i wyszło wszystkiego ok. 1,5 tony.
W tym tygodniu zalewamy właśnie słupy i strop :) jak patrzę na te mury to wciąż jakoś nie dociera do mnie, że to moje :)

aksamitka
02-04-2012, 09:09
kierownik przyjrzał sie temu i twierdzi ze musi tak być, mamy sporo podciągów

lilly20
02-04-2012, 12:31
Aż z ciekawości policzę dzisiaj ile nam już poszło stali :) stal jest bardzo droga, ceny się pną do góry jak szalone. U nas dzisiaj ostatnie robótki przed zalaniem pierwszego stropu.

Agnieszka6
02-04-2012, 17:30
Dzieki za mile slowa powitania:)
Kochani widze ze sporo z Was zaczelo juz rwac sie do pracy:) - nie boicie sie mrozow? slyszalam ze mroz nie za dobrze dziala na beton. poza tym ja tez juz chcialam zaczynac bo wyrywna jestem z natury ale mnie poskromiono:) tzn wujek moj ktory dla mnie jest autorytetem w tej dziedzinie kazal czekac:) czekac i czekac tylko na co:) podobno jak zaczne kopac fundamenty w mokrej ziemi to mi sie pozapada (nie chce szalunkowac) i ze najlepiej kopac jak jest sucho i jak mrozy juz napewno nie powroca. tylko ze mi sie spieszy - zawsze mi sie spieszy bo w goracej wodzie mnie kapali i nie umiem tak siedziec z zalozonymi rekoma:) i jak czytam jak Wy juz to macie zrobione i tamto i siamto to mnie skreca. nagadalam chlopu w weekend pelna czapke to mi powiedzial ze mnie od netu odetnie:))))))))))) W tym roku chce jedynie SSO lub SSZ w zaleznosci czy mi kasy starczy. wydaje mi sie ze jesli starczy(oby tak bylo) to miedzy SSO a SSZ jest niewielka przestrzen czasowa:) wystarczy tylko okna wstawic i cos na dach - w zaleznosci co tam kto woli blachodachowka czy dachowka czy gont czy co tam jeszcze. Ja mysle przykryc papa na zime jak mi braknie kasy a okna dechami zabic i to bedzie moj wymarzony SSO. Natomiast w przyszlym roku...mmmm to sie bedzie dzialo - bo mysle sie wprowadzic przed przyszla zima. A Wy na jaki okres rozkladacie budowe? Chodzi mi o to po jakim czasie od pierwszej lopaty chcecie sie wprowadzic?

Be-be-be
02-04-2012, 18:01
U mnie juz na polowie domu poukladano strop, jeszcze druga polowa, zbrojenie i zalewanie. Kurcze ja juz bym chciala zeby cos sie dzialo w srodku bo do zimy chce byc na swoim a ciagle mam wrazenie ze wszystko tak wolno idzie...chyba tez jestem w goracej wodzie kąpana ;) jesli chodzi o okna to mam juz wyceny z kilku miejsc ale niedawno gdzies wyczytalam o tym cieplym montazu i w sumie chyba nie doczytalam bo nadal nie wiem jak to sie je. Musze postudiowac jeszcze i chyba czeka mnie jeszcze raz proszenie o wycene "cieplego montazu". Szukam dobrego i taniego pieca na dodatek bo to juz chyba czas zaczac sie ogladac gdyz w kolejnej transzy mam okna i drzwi oraz wszelkiego rodzaju przylacza. Ech telefon i komp zaczynaja sie przegrzewac. Ale jak chce miec swoje cztery kate to nie ma zmiłuj. Witam wszystkich nowych i trzymam kciuki za "poczatki", ktore ja mam juz na szczescie za soba mimo iz do konca nadal daleko :)

aksamitka
02-04-2012, 18:05
ja tez z tych w goracej wodzie kapana, chcialabym sie wprowadzic na Wielkanoc 2013

Agnieszka6
02-04-2012, 18:14
AKSAMITKA - na Wielkanoc? o matko ale Ci zazdroszcze - trzymam kciuki. To fajny moment zeby sie wprowadzic bo wiosna bo cieplo bo optymistycznie przyjemnie i dni dlugie wiec i radosc z nowego domu jakby wieksza. Do mojego obecnego mieszkania wprowadzilismy sie 31 pazdziernika (ze 3 lata temu) i wcale mnie to mieszkanie nie cieszylo, chociaz bylo spelnieniem marzen. dzien byl krotki bylo szaro i zimno wiec mieszkanie chociaz nowiutkie i pachnace tez bylo szare i zimne. Z planow nam wychodzi ze do nowego domu tez wprowadzimy sie na zime - szkoda:( no ale nie bede czekac az do wiosny bo przeciez nie wytrzymam:)
Czy Wam tez sie wydaje momentami ze budowa domu to zbyt piekne aby bylo mozliwe? ja teraz tak mam - brak mi wiary w to ze te marzenia sie spelnia.

Agnieszka6
02-04-2012, 18:19
A wiecie co? mi w starostwie kazali sobie samej kupic dziennik budowy w hurtowni papierniczej:) no i se pojde i se kupie tylko jak mi potem beda brzeczec ze nie taki to chyba sie zagotuje. Na dniach obiecali mi PNB zobaczymy....

aksamitka
02-04-2012, 18:19
niee, ja nie mam takich przemysleń, byc moze dlatego ze to moj drugi dom - poprzedni budowalam rok, mam nadzieje ze ten tez sie uda, chco mezowi az tak bardzi sie nie spieszy :P

ja tez kupowalam dziennik w sklepie z art biurowymi obok starostwa

aksuda
02-04-2012, 19:34
Ja też mam nadzieję wprowadzić się na Wielkanoc 2013 ale mąż mnie sprowadza na ziemię więc będzie super jak uda nam się wprowadzić na wakacje , termin ostateczny to Boże Narodzenie 2013. Cała rodzina zapowiada się już do nas na Wigilię 2013.

tomanek4
02-04-2012, 19:56
[QUOTE=Agnieszka6;5305376]AKSAMITKA - na Wielkanoc? o matko ale Ci zazdroszcze - trzymam kciuki. To fajny moment zeby sie wprowadzic bo wiosna bo cieplo bo optymistycznie przyjemnie i dni dlugie wiec i radosc z nowego domu jakby wieksza. Do mojego obecnego mieszkania wprowadzilismy sie 31 pazdziernika (ze 3 lata temu) i wcale mnie to mieszkanie nie cieszylo, chociaz bylo spelnieniem marzen. dzien byl krotki bylo szaro i zimno wiec mieszkanie chociaz nowiutkie i pachnace tez bylo szare i zimne. Z planow nam wychodzi ze do nowego domu tez wprowadzimy sie na zime - szkoda:( no ale nie bede czekac az do wiosny bo przeciez nie wytrzymam:)
Czy Wam tez sie wydaje momentami ze budowa domu to zbyt piekne aby bylo mozliwe? ja teraz tak mam - brak mi wiary w to ze te marzenia sie spelnia.[/QUOTE


Nam to się marzy tegoroczna gwiazdka, a w sobotę wylali nam płytę podbeton na fundamentach, tylko że budujemy szkielet a to idzie troche szybciej niż murowany, nie dużo ale trochę tak, też jesteśmy ciekawi czy to tak się uda, czy starczy sianka i ile jeszcze będzie problemów do rozwiązania w czasie budowy, oby jak najmniej... Wam też tego życzę i pozdrawiam

R&K
02-04-2012, 20:34
ja tez z tych w goracej wodzie kapana, chcialabym sie wprowadzic na Wielkanoc 2013

to chyba nic niemożliwego ... ja stan zero miałem w 2 połowie września , mury rozpoczęliśmy ok 15 października jeśli dobrze pamiętam , gdyby nie obsuwa z oknami pewnie już bym podłoge pucował - realny plan do wprowadzenia mamy na koniec czerwca - chyba że dzieciak pokrzyżuje nam plany i wtedy dopiero po rozwiązaniu

aksuda
02-04-2012, 20:36
Tomanek4

To trzymam kciuki ,że by Wam się udało :yes:

rafus12
02-04-2012, 21:09
Sluchajcie a jest sens robic SSZ na zime? Ja chcialem zrobic tylko SSO, powinno sie udac na spokojnie i pozwolic schnac scianom, choc zewnetrzne beda podlewane deszczami i sniegiem a BK jest chlonny:bash:
Ale moze dolozyc te okna i wtedy mozna wczesna wiosna dzialac dalej. Jaka powinna byc przerwa technologiczna po SSO?

Blechert
02-04-2012, 21:13
Agnieszka6 - zwykle w betoniarni sami dodają plastyfikatory antymrozowe. Ale można z nimi to indywidualnie dogadać uzgadniając skład lub klasę betonu. Teraz są takie temperatury, że nie trzeba. A co do wykopów, faktycznie deszcz lub woda w wykopie może brzegi zwalić.

R&K
02-04-2012, 21:26
Sluchajcie a jest sens robic SSZ na zime? Ja chcialem zrobic tylko SSO, powinno sie udac na spokojnie i pozwolic schnac scianom, choc zewnetrzne beda podlewane deszczami i sniegiem a BK jest chlonny:bash:
Ale moze dolozyc te okna i wtedy mozna wczesna wiosna dzialac dalej. Jaka powinna byc przerwa technologiczna po SSO?

a może w 2 stronę ? jaki jest sens przemrażać ściany i później na wiosnę czekać aż odtają i wilgoć z nich wyjdzie?
u mnie dom po wymurowaniu był suchy - takie miałem wrażenie - w styczniu jak wstawili mi okna w środku było ok 95% wilgotności a wiele ścian przemrożonych
na tą chwilę mam ok 75-80% w zależności od dnia ... do wprowadzenia pasuje zejść do ok 50% będzie lato więc nie powinno być z tym problemu

najwięcej wilgoci ma strop przy SSO
po 30 dniach beton osiąga pełna moc a co miało z niego wyparować - wyparowało - to dobry moment na zamknięcie domu i ocieplenie ścian

lilly20
02-04-2012, 21:48
My z pewnych względów będziemy się wprowadzać w 2014 :( ale marzy mi się, żeby zamieszkać już na zimę 2013... No coż, nie można mieć wszystkiego. Nie martwcie się, że są jeszcze przymrozki, nasze fundamenty stały już w te największe mrozy i nic się z betonem nie stało, zamawialiśmy beton z dodatkami zimowymi, nic się nie kruszy, nie pęka.

bitter
02-04-2012, 22:21
ja tez z tych w goracej wodzie kapana, chcialabym sie wprowadzic na Wielkanoc 2013

A ja planuję we wrześniu 2012 ;-)

Danonki
02-04-2012, 22:23
Tez marzy nam sie Boze Narodzenie 2012 spedzic we wlasnym domu. Zobaczymy - ewentualnie Wielkanoc 2013 ale to już na bank :)
Wykop pod fundamenty udało nam się zrobić przed tymi przymrozkami gdy jeszcze swiecilo sloneczko, wychodzilo sie juz na dwor bez kurtek, było sucho, cieplo i przyjemnie. Dzisiaj ekipa zaczela murowac bloczkami fundamentowymi.
Stali to ja mam:
1. drut wiązałkowy 1,2 (20kg.) - 94,00 brutto
2. pręt gładki 6 (304 kg.) - 1 024,48zł brutto
3. pręt żebrowany 12 (1104 kg.) - 3 256,80 zł brutto
4. usługa transportowa - 30,00 zł brutto
Również strop teriva zmieniliśmy na lany i mamy schody. Zobaczymy czy starczy czy bedzie trzeba dokupowac.
Okna - juz sie zastanawiamy, ktore wybrac. Przeczytalam PRAWIE caly ten watek, bo jakos na str 50 skonczylam ;) i gdzies po drodze pisaliscie o oknach, ale zabijcie mnie - nie znajde tego! ktore sa najlepsze? i czy warto inwestowac w bardzo dobre PCV czy lepiej juz za ta kase brac drewno? Jeśli plastiki to ktore firmy wziac pod uwage (chcemy z mezem miec brazowe okna) - ale tez takie zeby nas bylo na nie stac :) wiec dobre okna w rozsadnej cenie.

ulka76
02-04-2012, 22:56
Witam wszystkich:)
My dzisiaj odebraliśmy DECYZJĘ i jeszcze tylko 14 paskudnych długich dni i zaczynamy
hurrrrrra!!!!
Nie wiem czy jest się czym cieszyć bo czym bliżej tego przedsięwzięcia to tym bardziej mnie strach ogarnia,
czy czasem nie porywamy sie z motyką na księżyc ?????

rafus12
02-04-2012, 23:03
A ja dzis rozmawialem z poprzednim wlascicielem dzialki i pokazal mi badania geologiczne, z ktorych wynika ze nasiaklowosc (poziom wody?) jest na 0.9 - 1.20 m. Jest piasek glinany potem gruba warstwa gliny a potem znowu piaski. Radzil zeby tylko fundamenty postawic na 8 miesiecy niech to postoi i wtedy zobaczyc czy sie nic nie bedzie dzialo. Tak sie zastanawiam czy warto go sluchac po wokol 3 sasiadow mam i domki maja po 6-7 lat i jest OK. A on chcial mi sprzedac te badania wiec pewnie szukal argumentu - jego firma wykonuje studnie ktore pozwalaja odprowadzic wode pod wartstwe gliny wiec moze to byla autoreklama.

Grzaneczki
02-04-2012, 23:17
My chcielibyśmy się wprowadzić na jesień 2013 roku, marzy mi się Wigilia we własnym domku. Ogólnie plan jest taki, że robimy parter a poddasze na później zostawimy jak już tam zamieszkamy. Tylko nie wiem co musi być zrobione na górze (instalacje, tynki?) żeby można mieszkać na dole? Na parterze jest kuchnia i salon, łazienka i jedna sypialnia więc funkcjonalnie ale jak potem kończyć góre nie niszcząc tego co zrobimy na parterze? Myślicie że ten plan jest realny?

rafus12
03-04-2012, 07:26
My chcielibyśmy się wprowadzić na jesień 2013 roku, marzy mi się Wigilia we własnym domku. Ogólnie plan jest taki, że robimy parter a poddasze na później zostawimy jak już tam zamieszkamy. Tylko nie wiem co musi być zrobione na górze (instalacje, tynki?) żeby można mieszkać na dole? Na parterze jest kuchnia i salon, łazienka i jedna sypialnia więc funkcjonalnie ale jak potem kończyć góre nie niszcząc tego co zrobimy na parterze? Myślicie że ten plan jest realny? Ja mysle ze jak najbardziej realny, my tez tak chcemy. W tym roku SSO a od wosny 2013 do jesieni reszta. Musi sie udac;)
Co do wykanczania gory - moj brat nic nie zrobil - tylko potem sie brudzi jak bedziesz wykanczac gore ale jest to do zrobienia.

Agnieszka6
03-04-2012, 09:32
Kochani nie umiem zacytowac czyjegos posta - wybaczcie mi - moze z czasem sie wyrobie:)
ULKA 76 - mam dokladnie tak samo jak Ty:)
wlasnie sie dowiedzialam w starostwie ze moje ppnb jest juz prawie gotowe - musimy tylko czekac az moj sasiad odbierze poczte:mad::mad::mad: Chodzi o jakies tam powiadomienia do sasiadow graniczacych z moja dzialka ze zamierzam sie budowac i czy oni nie zamierzaja przypadkiem protestowac. No jak mozna poczty nie odbierac? no jak? i co? ja mam teraz czekac do wrzesnia? no niech to szlag jasny trafi.

Grzaneczki
03-04-2012, 10:13
wlasnie sie dowiedzialam w starostwie ze moje ppnb jest juz prawie gotowe - musimy tylko czekac az moj sasiad odbierze poczte:mad::mad::mad: Chodzi o jakies tam powiadomienia do sasiadow graniczacych z moja dzialka ze zamierzam sie budowac i czy oni nie zamierzaja przypadkiem protestowac. No jak mozna poczty nie odbierac? no jak? i co? ja mam teraz czekac do wrzesnia? no niech to szlag jasny trafi.
A budujecie się w granicy czy macie jakieś odstępstwa od normy, że powiadamiają sąsiada? U nas sąsiedzi nie byli powiadamiani że zaczynamy budowe.

aksamitka
03-04-2012, 10:37
u nas tez sąsiad nie byl zawiadamiany

milina
03-04-2012, 11:23
ja też w gorącej wodzie kąpana ;)

jedyne co mi się już marzy, to zrobienie wielkiej wigilii w nowym domku :D ciekawe na którą wigilie się uda heheh


agnieszka my podobnie jak wy, w tym roku SSo albo SSZ i wszystko zależne będzie od kasy ;) a kiedy się wprowadzimy to już inna bajka... jeśli dostaniemy kredyt to dość szybko, jeśli nie, to myśle że powoli sobie będziemy wykańczać środek :)

tomanek oo jak szybkuo, to trzymam kciuki żeby się udało zrealizować plany :D

grzaneczko myśle że wasz plan jest jak najbardziej realny. My początkowo tez mieliśmy tak zamiar robić, ale koniec końców nie mamy żadnej sypialni na dole więc od razu cały dom będziemy wykańczać :p

agnieszka u nas tez czekaliśmy aż sąsiedzi zdeklarują się że nie przeszkadza im budowa, dlatego ja zebrałam sąsiadów na raz i zawiozłam do starostwa i napisali oświadczenia że nie mają nic przeciwko hehe :p

Agnieszka6
03-04-2012, 11:24
Budujemy sie zgodnie z warunkami zabudowy, z zachowaniem wszelkich odstepow i prawidel. nie buduje tez zadnej wytworni szkodliwych materialow chemicznych:) - wiec nie wiem dlaczego wszystkich zawiadamiaja. Malo tego - jak skladalismy wniosek o warunki zabudowy to tez zawiadamiali wszystkich ze takowy wniosek zlozylismy. nas tez zawiadamiali jak sasiedzi zlozyli i nawet przez jakis czas mielismy wglad w ich papiery i moglismy zobaczyc co i jak chca budowac. Uwazam to za bezsensowne. na swojej dzialce chce postawic swoj dom i nie dosc ze musze sie stosowac do warunkow zabudowy i do tysiaca innych warunkow wszelakich to jeszcze sasiad ma prawo mi to oprotestowac. mniemam ze bezsensowne protesty bylyby odrzucone ale co by czlowiek czasu i nerwow starcil to juz urzedasow nie interesuje. matko ile absurdow w naszym kraju...:)

gorbag
03-04-2012, 11:34
Fajnie mieć tak wszystko poplanowane. U nas nie ma żadnego planu, ani terminów.

Zakładamy że startujemy w tym roku, a czy to potrwa rok czy 4 lata nie robi nam większej różnicy.
Jak zrobimy stan zerowy to dobrze. Jak SSZ, to jeszcze lepiej. Liczę na to, że uda się w ten sposób zaoszczędzić trochę stresu, a może i pieniędzy.

Troszka
03-04-2012, 15:06
Witam wszystkich:)
My dzisiaj odebraliśmy DECYZJĘ i jeszcze tylko 14 paskudnych długich dni i zaczynamy
hurrrrrra!!!!
Nie wiem czy jest się czym cieszyć bo czym bliżej tego przedsięwzięcia to tym bardziej mnie strach ogarnia,
czy czasem nie porywamy sie z motyką na księżyc ?????

Niestety znam to uczucie:( i powiem Ci, że narasta. Po świętach zalewamy strop, a ja coraz bardziej sie obawiam co będzie ze szkołą muzyczną córki (ok. 40 km), co z dyżurami nocnymi jak męża nie będzie, a "maleństwo" pomimo swojego "dorosłego" wieku - 10 lat nie cierpi sama zostawać w domu w dzień, a co dopiero w nocy:sick:. Na szczęście kasa się skończy po SSZ, więc będę miała czas na dalsze przemyślenia;). Tobie jednak życzę wiecej optymizmu:wiggle: Pozdrawiam.

R&K
03-04-2012, 16:58
no bociany ... jako że mieszkam na południu Polski i to w całkiem ciepłym miejscu ... pragnę zameldować

PRZYLECIAŁY BOCIANY !!!!! WIOSNA PEŁNĄ GĘBĄ

max-maniacy
03-04-2012, 18:03
Agnieszka6 u nas też powiadamiają wszystkich sąsiadów. myślałam, ze tak zawsze. a może Grzaneczka i aksamitka nie wiecie, że pytali o zgodę sąsiadów?
u nas zimno więc bociany niech poczekają, bo zmarzną. na razie widziałam tylko żurawie.

aksamitka
03-04-2012, 18:06
u nas na pewno nie pytali, bo Pani w starostwie mówiła ze nie nie ma stron do zawiadamiania, natomiast jak występowaliśmy o wz to poszlo do sasiada

KRISTEL
03-04-2012, 18:08
Witam wszystkich:)
My dzisiaj odebraliśmy DECYZJĘ i jeszcze tylko 14 paskudnych długich dni i zaczynamy
hurrrrrra!!!!
Nie wiem czy jest się czym cieszyć bo czym bliżej tego przedsięwzięcia to tym bardziej mnie strach ogarnia,
czy czasem nie porywamy sie z motyką na księżyc ?????

do tych 14 dni ,dodaj jeszcze 7 .

R&K
03-04-2012, 18:22
niby na co ? na zawiadomienie o rozpoczęciu prac ? można złożyć wcześniej i prace rozpocząć następnego dnia po tym jak decyzja się uprawomocni

KRISTEL
03-04-2012, 18:35
niby na co ? na zawiadomienie o rozpoczęciu prac ? można złożyć wcześniej i prace rozpocząć następnego dnia po tym jak decyzja się uprawomocni

ooooo ,tego nie wiedziałam,dzięki za info.
Co do bocianów ,czekałam na nich z niecierpliwością,bo to właśnie one są zwiastunem wiosny.

R&K
03-04-2012, 18:38
jeśli w starostwie Ci powiedza ze sie nie da - to spytaj dlaczego ...

wszytsko sie da ..tylko teoretycznie gdyby ktoś sie odwolal od twojego PnB to wydaja Ci brak zgody na rozpoczędzie prac budowlanych !

dusiaka
03-04-2012, 18:50
Ja nie mogłam zgłosić wcześniej niż po uprawomocnieniu się decyzji. W starostwie sprawdzano, czy mam ostemplowany dziennik (aby był zarejestrowany musi być decyzja prawomocna).

lilly20
03-04-2012, 18:57
U nas prace się przedłużają, mieliśmy już mieć strop zalany, a tu schody trzeba zaszałować i to trwa i trwa.... chłopcy jeszcze wieniec robią, podciągi zajmują mnóstwo czasu :( więc liczę na wielkie zalewanie stropu nr 1 po świętach. To miał być taki prosty w budowie dom ;)

Atlanta
03-04-2012, 19:33
niby na co ? na zawiadomienie o rozpoczęciu prac ? można złożyć wcześniej i prace rozpocząć następnego dnia po tym jak decyzja się uprawomocni

Wykorzystałam to choć trochę nieświadomie

U nas też juz boćki są, nawet sarny i lisy mimo że blisko miasta


Przy pnb nie zawiadamiali, przy zjeździe już tak.

Tomasz Antkowiak
03-04-2012, 20:59
niby na co ? na zawiadomienie o rozpoczęciu prac ? można złożyć wcześniej i prace rozpocząć następnego dnia po tym jak decyzja się uprawomocni

wg mnie sie mylisz. zawiadomienie o rozpoczeciu prac wolno ci zlorzyc dopiero w chwili uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowe a to skolei otrzymasz po 14 dniach od skutecznego powiadomienia ostatniej ze stron.

a dlaczego tak? a to dlatego ze gdybys powiadomil wczesniej o rozpoczeciu robot w dniu X a w miedzyczasie ktoras ze stron oprotestuje ci PnB to okaze sie ze faktycznie prac nie bedzie ci wolno rozpoczac

i powyzsze jest oficjalna interpretacja poznanskiego nadzoru budowlanego oraz starostwa powiatowego, bynajmiej nie moim wlasnym wymyslem :)

R&K
03-04-2012, 21:31
jeśli wiem kiedy ostatnia osoba jest powiadomiona - bo poinformował mnie o tym pracownik właściwego urzędu - to wiem kiedy PnB uprawomocni się
składam wniosek - ryzykuje tym że któraś ze stron odwoła się ... pracownik urzędu ma obowiązek przyjąć ode mnie pismo z zawiadomieniem o rozpoczęciu robót

jeśli zdarzyłoby się tak że ktoś się odwoła nadzór budowlany wydaje decyzję o braku możliwości rozpoczęcia robót ze względu na niezakończona procedurę (brak prawomocnego PnB)

wszystko więc zależy od ludzi ... którzy przyjmują pisma w urzędach ...

ja się nie mylę ... ja wiem że tak można ... bo tak zrobiłem

gorbag
03-04-2012, 23:13
PRZYLECIAŁY BOCIANY !!!!! WIOSNA PEŁNĄ GĘBĄ
U nas - ciut dalej na północ - są już od tygodnia.

bitter
04-04-2012, 07:20
Do mnie bocian przyleci dopiero we wrześniu ale za to nie z pustymi szponami ;-)

Atlanta
04-04-2012, 08:28
Bitter czyli że co, gratulować? :D

aksamitka
04-04-2012, 11:33
ja wypatruje bociana i nic....

milina
04-04-2012, 11:58
Do mnie bocian przyleci dopiero we wrześniu ale za to nie z pustymi szponami ;-)

ee to gratuluje!! :D

Agnieszka6
04-04-2012, 12:00
u mnie bockow jeszcze nie ma ale calkiem przyjemnie na dworze:) a mialo lac i nawet snieg mial byc:)
Atlanta w jednym ze swoich postow wspomniala o zjezdzie. Domyslam sie ze chodzi o zjazd z drogi przy ktorej jest dzialka na dzialke wlasnie. U mnie bylo (a moze nadal jest) sporo zamieszania z tym zjazdem. Najpierw jak poszlam skladac wniosek o warunki zabudowy panie z urzedu doradzily mi aby jednoczesnie zamiescic w tym wniosku zapytanie o zjazd z drogi na dzialke. wiec jak radzily tak zrobilam. wszystko bylo pieknie dopoki nie zaczelam kompletowac dokumentow do PNB. okazalo sie ze skoro wystapilam rowniez o zjadz to teraz do pnb mam dostarczyc jakas tam mape z zaznaczonym zjazdem - zjazd trza bylo zaprojektowac naniesc na mape. No dobra. Zrobilo sie. ja skladam papiery o pnb a tu mi mowia ze to sie tak ma jakbym ja chciala jakis zjazd budowac. tlumacze ze nie chce budowac a chce zjezdzac z drogi na dzialke i sadzilam ze to formalnosc o taka zgode wystapic ze tak sie robi aby papierom i urzedasom uczynic zadosc:) musialam wystapic do jakiegos tam urzedu (dokladnej nazwy nie pamietam ale jakby ktos pytal to sprawdze) o zgode na ten zjazd. zgode dostalam ale to trwalo. no i w momencie skladania papierow o PNB wyszlo ze ja chce jakis zjazd budowac. NIE CHCE BUDOWAC ZADNEGO ZJAZDU. to po co pani o tym zjezdzie pisze. bo mi tak doradzili a ja sie na tym nie znam i sadzilam ze to formalnosci ktore po prostu musza byc. od razu wydawalo nam sie to idiotyczne ale w naszych urzedach juz mnie nic nie zdziwi ani nie zaskoczy. jakby mi kazali wystapic o zgode na oddychanie wlasnym powietrzem to bym pewnie wystapila byleby paierologie miec z glowy i zaczac budowac. nie zamierzalam walczyc z urzedami bo to walka z wiatrakami. ja chce budowac. ale dom nie zjazd. to mi kazali wykreslic z wniosku o PNB watek ze zjazdem. Wykreslilam.
a teraz najlepsze:)))))))))))))) - wczoraj dostalam (jako ze u nas sasiadow zawiadamiaja) pismo ze starostwa ze moi sasiedzi wystapili o PNB. czytam i oczom nie wierze. u nich jest watek o tym zjezdzie. wiec jak to w koncu powinno byc?
mam miec formalna zgode na to abym z ulicy mogla wjechac na swoja dzialke czy nie? no takie rzeczy juz wymyslaja ze glowa mala. fruwac mam zeby sie na swoje pole dostac?
spotkaliscie sie z podobnymi dyrdymalami?

Danonki
04-04-2012, 13:01
my musieliśmy mieć zaprojektowany zjazd i zgodę na niego - gdy złożyliśmy PnB to miedzy innymi po ok 2tyg wysłali do mnie odp. i kazali m.in. to uzupełnić. Ja tylko powiedziałam swojej architektce gdzie chce ten zjazd i to ona już naniosła go na mapke, napisała co trzeba (ja się tylko podpisałam) i zaniosła gdzie trzeba. Tyle
i jest ok (PnB mam jakoś od lipca-sierpnia 2011r)

Grzaneczki
04-04-2012, 14:04
u nas nie było mowy, żeby do dokumentacji projektowej podłączyć pozwolenie na zjazd. Przy kompletowaniu dokumentów dp PNB potrzebowaliśmy jedynie informacji, że działka posiada dostęp do drogi publicznej. Jeżeli chodzi o zjazd to musieliśmy robić projekt zjazdu wykonany przez architekta mającego uprawnienia drogowe (nie łątwo jest znależć), projekt orgaznizacji ruchu, uzgodnienia z dostawcami wody i gazu i z tymi dokumentami składamy wniosek o PNB ZJAZDU! Całość tych formalnośći trwała 6 m-cy i kosztowała mnóstwo kasy, czasu i nerwów. Teraz musimy mieć KIERBUD żeby wybudować zjazd co u nas oznacza mostek szeroki na 3 metry, a tyle jest papierów jakbyśmy zjazd z autostrady budowali.

Atlanta
04-04-2012, 15:59
U mnie był to osobny projekt, który musiałam uzgadniać w drogownictwie, później w zud i na końcu składanie wniosku pozwolenia na budowę. Niby nic strasznego ale najeździłam się dużo więcej niż przy pozwoleniu na budowę domu. Aha i musiałam mieć kupić opracowanie geodety plus w zudzie opłacić 70 zł, za projekt też trzeba było zapłacić.

marzenka i mariusz g
04-04-2012, 16:13
a unas to całkiem jajka były z tym zjazdem- wjazdem, bo z mapek winikało że mamy zjazd ale wjazdu już nie mamy:jawdrop: więc aby dostać się na działkę to musielibyśmy najpierw przefrunąć na nią a potem spokojnie z niej zjechać, ale jakoś z ten wjazd załatwił mąż w drogownictwie i teraz wszystko jest ok:) szkoda tylko, że w tym naszym kraju to byle papierek tak dużo czasu i nerwów kosztuje, o kasie już nie wspomnę

Agnieszka6
04-04-2012, 16:35
no rece mi opadaja:) a ja myslalam ze to u nas tylko tak siedza i mysla:) w takim razie to ja juz nic nie wiem. generalnie kazali mi to wykreslic i z tego co ja rozumiem (niekoniecznie dobrze) to dadza mi PNB bez tego zjazdu. ja nic nie bede budowac. se bede zjezdzac tylko:) 1 metr po trawie. caly 1 metr. oleje ich i jak nie beda sie upominac to zapomne o tym cholernym zjezdzie. dzis to juz nawet stwierdzilam ze chyba sie nie wybuduje:( okazalo sie czego nie bylam swiadoma ze moj indywidualny projekt domu nie zawiera projektu przylaczy. owszem zawiera projekt instalacji wewnetrznych ale nie zawiera projektu przylaczy. ale czlowiek glupi jest i nie wie wszystkiego od razu tylko po czasie sie dowiaduje jak wychodza rozne kruczki. a tak pieknie mialo byc. mowie Wam tak mnie wnerwia ta papierologia ze mam ochote odpuscic budowe mojego wymarzonego domu.
chyba nie dam rady i jak juz to zostalo powiedziane kilka postow wyzej - chyba porwalam sie z motyka na ksiezyc.
uswiadomiono mi dzis ze projekty przylaczy to ja sobie musze zrobic dodatkowo (dodatkowa kasa a jakze:) ) i uzgadniac wszystko z jakims zudem srudem i domyslam sie ze latac znowu z papierami po urzedasach. no wierzcie mi ze tak sie wscieklam ze jakby bylo do kogo to rzucalabym k.....i ile pary w gebie:) jakby wszystkiego bylo malo to zadzwonilam do chlopa zeby mu to wszystko powiedziec a on nie mial czasu ze mna gadac:mad:
to juz sobie wyobrazcie co sie dzialo:)))))))))))))))
no ale minelo kilka godzin i stan na teraz jest taki: chyba jednak sie wybuduje:) - przynajmniej sprobuje:)
nie mam pojecia jak mam sie zabrac za te przylacza i czy to teraz mam robic czy potem, kto ma to robic, za ile....
najlepsze jest to ze moj maz nie ma czasu bo on pracuje:) bo jego robota sie bez niego zawali:)

plusfoto
04-04-2012, 16:55
Oj tam, oj tam, jeszcze nie zaczęłaś a już chcesz skończyć? Toż to spokojnie tak szybko to nie działa.
punkt 1. warunki zabudowy
punkt 2. na ich podstawie zakup gotowy projekt lub przejdź od razu do punktu 3
punkt 3. idź do projektanta (ma zrobić projekt lub nanieść poprawki w istniejącym, wykonać plan zagospodarowania i ogólnie przygotować wszystko do wniosku o PNB)
punkt 4. w międzyczasie możesz wystąpić o warunki przyłączy (woda, gaz, prąd, kanalizacja i co tam jeszcze potrzeba)
punkt 5. odbierasz PNB

Przy dobrych wiatrach i sprzyjających okolicznościach za rok będziesz się budować.

Agnieszka6
04-04-2012, 17:49
Plusfoto ja zaraz sie bede budowac:) PNB mam nadzieje do odebrania na dniach a przylacza mysle zalatwic w miedzyczasie. w maju zabieram sie za robote.

Atlanta
04-04-2012, 18:31
Pani w starostwie poinformowała mnie że nie mogę zacząć budowy bez zjazdu. No ale jak tu nie budować mając PnB, ostemplowany dziennik i zgłoszenie w inspekcji, zawsze można wjechac wjazdem sąsiadów prawda? ;)

plusfoto
04-04-2012, 18:58
Plusfoto ja zaraz sie bede budowac:) PNB mam nadzieje do odebrania na dniach a przylacza mysle zalatwic w miedzyczasie. w maju zabieram sie za robote.
To dadzą ci PNB bez warunków przyłączy i planu zagospodarowania? Chyba że już wszystko masz w działce.

Nefer
04-04-2012, 19:38
Pani w starostwie poinformowała mnie że nie mogę zacząć budowy bez zjazdu. No ale jak tu nie budować mając PnB, ostemplowany dziennik i zgłoszenie w inspekcji, zawsze można wjechac wjazdem sąsiadów prawda? ;)
Jeeesooo potem się będziesz bujać ze zjazdem -a tak miałabyś pnb na wszystko i z głowy.
Ja zrobiłam ten błąd. I się bujam. A wjeżdżać możesz gdzie chcesz :):):)

Nefer
04-04-2012, 19:41
Plusfoto ja zaraz sie bede budowac:) PNB mam nadzieje do odebrania na dniach a przylacza mysle zalatwic w miedzyczasie. w maju zabieram sie za robote.
Nie dostaniem PnB bez warunków przyłaczy, naniesionych na mapę ich tras, uzgodnienia w zud.

aksuda
04-04-2012, 19:49
My mieliśmy przeboje ze zjazdem na poziomie warunków zabudowy . Przed kupnem działki były ustalone warunki i tam była informacja że dojazd może być z dwóch stron działki , przeboje zaczęły się przy przepisaniu tych warunków na nas w momencie kiedy wybraliśmy konkretne miejsce zjazdu oraz uzasadnilismy dlaczego chcemy w tym a nie innym miejscu. Przez pana z dróg, budowana naszego domu z września 2011 została przeniesiona na wiosnę tego roku. Przez dwa miesiące bujaliśmy się z różnymi papierkami aż w końcu dopieliśmy swego. Później poszło już gładko pani architekt wszystko umieściła na mapce i PNB otrzymaliśmy bez problemów. U nas sąsiadów powiadamiali również ale w momencie zmiany warunków zabudowy przy PNB już nie:)

Atlanta
04-04-2012, 19:49
Ja dostałam Pnb z warunkami przyłączy ale bez uzgodnień ich w zud. Tylko zjazd uzgadniałam ale to osobna sprawa.

Zresztą jeszcze sobie poczekam, Pani urzędniczka nie ma czasu na mój zjazd.

Ale już się nauczyłam-nie wierz nigdy urzędnikowi .

wojtal80
04-04-2012, 20:38
Witam wszystkich,
Wniosek o PNB złożony w ub. tygodniu. Po rozmowie z urzędniczką na razie wszystko wygląda prawidłowo. Uzgodnienie zjazdu z drogi ze służebnością na powiatową przedłużyło termin kompletowania papierologii o 2 m-ce. Ale to już za nami. Jak się uda to w lipcu pierwsze wbicie łopaty...

polusia31
04-04-2012, 20:47
no rece mi opadaja:) a ja myslalam ze to u nas tylko tak siedza i mysla:) w takim razie to ja juz nic nie wiem. generalnie kazali mi to wykreslic i z tego co ja rozumiem (niekoniecznie dobrze) to dadza mi PNB bez tego zjazdu. ja nic nie bede budowac. se bede zjezdzac tylko:) 1 metr po trawie. caly 1 metr. oleje ich i jak nie beda sie upominac to zapomne o tym cholernym zjezdzie. dzis to juz nawet stwierdzilam ze chyba sie nie wybuduje:( okazalo sie czego nie bylam swiadoma ze moj indywidualny projekt domu nie zawiera projektu przylaczy. owszem zawiera projekt instalacji wewnetrznych ale nie zawiera projektu przylaczy. ale czlowiek glupi jest i nie wie wszystkiego od razu tylko po czasie sie dowiaduje jak wychodza rozne kruczki. a tak pieknie mialo byc. mowie Wam tak mnie wnerwia ta papierologia ze mam ochote odpuscic budowe mojego wymarzonego domu.
chyba nie dam rady i jak juz to zostalo powiedziane kilka postow wyzej - chyba porwalam sie z motyka na ksiezyc.
uswiadomiono mi dzis ze projekty przylaczy to ja sobie musze zrobic dodatkowo (dodatkowa kasa a jakze:) ) i uzgadniac wszystko z jakims zudem srudem i domyslam sie ze latac znowu z papierami po urzedasach. no wierzcie mi ze tak sie wscieklam ze jakby bylo do kogo to rzucalabym k.....i ile pary w gebie:) jakby wszystkiego bylo malo to zadzwonilam do chlopa zeby mu to wszystko powiedziec a on nie mial czasu ze mna gadac:mad:
to juz sobie wyobrazcie co sie dzialo:)))))))))))))))
no ale minelo kilka godzin i stan na teraz jest taki: chyba jednak sie wybuduje:) - przynajmniej sprobuje:)
nie mam pojecia jak mam sie zabrac za te przylacza i czy to teraz mam robic czy potem, kto ma to robic, za ile....
najlepsze jest to ze moj maz nie ma czasu bo on pracuje:) bo jego robota sie bez niego zawali:)

Agnieszka6 ! Spokojnie , powiem Ci jak my to zrobiliśmy może Ci troszkę to pomoże.Po 1. znależliśmy projektanta który jest też naszym kierownikiem budowy.On dostosował oraz dokonał zmian w projekcie(było ich trochę) i przekazał dla faceta od przyłączy wod-kan,gaz,elektr.koszt 4tys,kierownik3tys.to trwa ło ok.3-4 tygodni.W tym czasie załatwianie warunków na gaz ,prąd,wodociągi Po 2 .projekty do starostwa i znowu 2 tyg.W tym czasie szukanie firm do przyłączy,bo do budowy potrzebny będzie Wam prąd i woda na początek.Chyba,że macie od kogo pożyczyć prądi wodę na to my byliśmy przygotowani.

bitter
04-04-2012, 20:50
To miał być taki prosty w budowei dom ;)
Jeżeli to ten z avatara to nieźle Cię ktoś oszukał ;-)


Bitter czyli że co, gratulować? :D

ee to gratuluje!! :D

Bardzo dziękuję w imieniu Majki, która ma przyjść na świat na początku września ;-)

rafus12
04-04-2012, 21:10
Danonki,
Bardzo fajnie opisujecie swoje poczatki w waszym dzienniku, przeczytalem i zycze powodzenia!!!

rafus

Kainna
04-04-2012, 21:13
Witam :) Dla osób budujących w okolicach Pruszków - Grodzisk - Błonie: polecam pana koparkowego. Solidny, terminowy i dobrze kopie :) tel: 694 000 958

lilly20
04-04-2012, 21:19
Jeżeli to ten z avatara to nieźle Cię ktoś oszukał ;-)




Bardzo dziękuję w imieniu Majki, która ma przyjść na świat na początku września ;-)

Oszukał ale pod jakim względem? Wszystko jest ok ;) tylko pracy przy budowaniu mnóstwo....

Agnieszka6
04-04-2012, 21:26
Kochani dzialke mam uzbrojona - tzn wszystko jest w ulicy(kanalizacja, prad, woda i takie tam). z tego co zrozumilaam to ja musze miec projekt tych przylaczy a raczej chyba doprowadzenia tego dziadostwa z ulicy na moja dzialke. powiedzieli ze wydadza mi pnb bez tego a bede to musiala zalatwic w miedzyczasie. a z tym zjazdem to juz nie wiem o co chodzi wiec sie nie wypowiadam bo stwierdzicie ze cos ze mna nie tak. naprawde nie wiem o co chodzi - kazdy urzedas mowi co innego. poki co kazali mi to wykreslic z wniosku o pnb i bedzie tam zapis (o ile dobrze zrozumialam) " wg. odrebnego opracowania"

Agnieszka6
04-04-2012, 21:28
BITTER ja mam juz córke Maje. moja Maja ma juz 9 lat. nadal jestem zadowolona z wyboru imienia. Druga corka - Martynka .Gratuluje!!!! powodzenia zycze

Agnieszka6
04-04-2012, 21:43
ARTURO72 - podbudowales mnie, nie ma co:(

plusfoto
04-04-2012, 21:43
Kochani dzialke mam uzbrojona - tzn wszystko jest w ulicy(kanalizacja, prad, woda i takie tam). z tego co zrozumilaam to ja musze miec projekt tych przylaczy a raczej chyba doprowadzenia tego dziadostwa z ulicy na moja dzialke. powiedzieli ze wydadza mi pnb bez tego a bede to musiala zalatwic w miedzyczasie. a z tym zjazdem to juz nie wiem o co chodzi wiec sie nie wypowiadam bo stwierdzicie ze cos ze mna nie tak. naprawde nie wiem o co chodzi - kazdy urzedas mowi co innego. poki co kazali mi to wykreslic z wniosku o pnb i bedzie tam zapis (o ile dobrze zrozumialam) " wg. odrebnego opracowania"
Jeśli ci tak powiedzieli! - ale zobaczymy. Żeby nie było tak jak z tym zjazdem czego ci absolutnie nie życzę.

Agnieszka6
04-04-2012, 21:45
Myslalam ze kazdemu z Was zdarza sie czegos nie wiedziec. no coz budowy wszelakie i papierologia z tym zwiazana - zupelnie nie moja dzialka.

Agnieszka6
04-04-2012, 21:47
PLUSFOTO - no wlasnie tego sie boje zeby znowu cos nie wyszlo nie tak. no ale powiedzieli ze wydadza, ze moge to zrobic pozniej. tzn projekt przylaczy moge zrobic pozniej. a wszystko juz jest w ulicy - wszystko tzn prad, woda, kanalizacja

Agnieszka6
04-04-2012, 21:53
tak mam warunki od dostawcow.
No dobrze - nie mam jeszcze projektu przylaczy. Wiem ze mozna budowac pozyczajac prad od sasiadow. Wiec ludzie ktorzy pozyczaja prac tez go nie maja. Ja generalnie mam juz skrzyneczke na dzialce - wystarczy podpisac z nimi umowe i oni chyba zrobia ten projekt - ja oczywiscie zaplace i to slono i juz prad poplynie. Wiem ze buduja nie majac wody bo woza beczkami - malo komfortowe rozwiazanie ale jakies jest. Wiec chyba Ci ludzie dostali pnb skoro buduja. chyba ze mieli projekt a nie zrobili podlaczenia bo tak tez jest mozliwe. ale blagam nie zalamujcie mnie.

Agnieszka6
04-04-2012, 22:05
no! to teraz mowisz jak czlowiek ARTURO:) uf to teraz jestes mój kolega:))))))))))))

Agnieszka6
04-04-2012, 22:08
co do pradu to slyszalam jedynie ze na etapie budowy warto sie dogadac z sasiadem i zalozyc np podlicznik bo taki prad jakby go tu nazwac "budowlany" jest bardzo drogi.
u mnie energetyka tez chyba sama robi projekt ja musze go tylko pociagnac od skrzyneczki ale z wodociagami to nie wiem jak jest - musze sie znowu walesac po urzedasach:(

plusfoto
04-04-2012, 22:14
tak mam warunki od dostawcow.

No to teraz jest normalnie:)

Agnieszka6
04-04-2012, 22:19
Ale mnie nastraszyliście! ale dziekuje Wam za dobre rady i doprowadzenie tematu do konca z ciezkim jakby nie bylo rozmowca (czyt. specjalista):)

Agnieszka6
04-04-2012, 22:26
Kurcze nie mam tych papierow bo wszystkie sa w starostwie razem z wnioskiem o PNB. ale papierzysk dot. zjazdu mam(w moich dokumentach w starostwie) naprawde sporo. nie jestem w stanie dokladnie opisac mojej drogi w tym temacie bo moglabym cos pokrecic. Widze ze znacie sie na tym o niebo lepiej ode mnie i jest mi troche wstyd ze ja sie nie znam wcale:( jutro ide do starostwa w tej sprawie i nie wyjde stamtad dopoki mi wszystkiego nie wyjasnia. chyba ze mnie ochrona wyprowadzi:)))))))))))))))))))))

Danonki
04-04-2012, 23:49
Danonki,
Bardzo fajnie opisujecie swoje poczatki w waszym dzienniku, przeczytalem i zycze powodzenia!!!

rafus

dziękuję Ci ślicznie, Agnieszka - reprezentująca Danonki na forum.
Miło, że odwiedziłeś nasz dziennik i go przeczytałeś. Starałam się od samego początku rzetelnie i sumiennie opisywać wszystko. Nie dziękuję za życzenie powodzenia ;) i zapraszam do dalszego odwiedzania!


ale fajnie, w piątek najprawdopodobniej będziemy mieli już stan zero :)

bitter
05-04-2012, 07:26
Oszukał ale pod jakim względem? Wszystko jest ok ;) tylko pracy przy budowaniu mnóstwo....
No oszukali, że łatwy w budowie ;-) jak dla mnie łatwy nie jest.

lilly20
05-04-2012, 07:39
Ech, już ten najgorszy etap biegnie ku końcowi, te wszystkie podciągi, strop, wieńce.... ale za to jaki efekt będzie po zakończeniu budowy :) :) :)

bitter
05-04-2012, 08:19
Bedzie będzie, a jaki to projekt? Bo wygląda na spory dom.

lilly20
05-04-2012, 08:26
Budujemy według projektu DK ROBINSON, właśnie nie jest duży, tylko tak jakoś wygląda. Największą porażką są dla mnie te dodatkowe zadaszenia, daszek nad tarasem i nad gankiem, trzba tam zrobić wieńce ( więc stal w dużych ilościach ).

madzia22r
05-04-2012, 09:43
A ja mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie :) Od maja planujemy powiekszyc nasz dom dobudowujac do ok 15 -letniej czesci budynek o wymiarach ok 9*9m. Powstanie wtedy budynek w ksztalcie litery L. I w zwiazku z tym mam pytanie? Czy najpierw sciagam humus a potem wytyczam budynek czy odwrotnie? Oraz czy mam wytyczac tak normalnie czy w sposob bardziej skomplikowany z wytyczeniem osi?

Atlanta
05-04-2012, 10:16
Z humusem jak wolisz, z geodeta jak wolisz ;)

Ja ściągałam przed wytyczniem, póżniej poprawiałam po spapranej robocie po wytyczeniu.
Geodeta mi wyznaczał ławy po osi.

max-maniacy
05-04-2012, 11:56
o matko, jak czytam o waszych perypetiach z uzgodnieniami, to włos się jeży:o. u nas wszystko poszło jakoś tak sprawnie. nie wiedzieliśmy tylko, że ten zjazd może być uzgodniony już w wz. pisaliśmy o niego do gminy trochę później, ale uzgodnienie dostaliśmy prawie od ręki, bez żadnych problemów. może dlatego, że do naszej działki prowadzi droga gminna i dokładnie na naszej działce się kończy. nic nam nie kazali budować tylko utwardzić. już też pisałam, że tak naprawdę, to wszystko za za nas załatwiał projektant, łącznie ze złożeniem papierów do starostwa. to ogromne ułatwienie, sami nie musimy się we wszystkim orientować. teraz czekamy na pnb. oby nie za długo.;)

Agnieszka6
05-04-2012, 12:04
ja wlasnie wrocilam ze starostwa. Rozmawialam z sama Pania Naczelnik i mam sie zadnym zjazdem nie przejmowac. nic ale to zupelnie nic nie musze robic (oprocz tego co juz zrobilam) - wiec nie zaglebialam sie dalej w temat bo mam to gdzies. jak nie musze to nie robie. w srode odbiore PNB:) ale zamin sie uprawomocni to znowu beda powiadamiac moich sasiadow. powariowali chyba:) jeden sasiad nie odbiera poczty wiec bedzie trzeba czekac na 2 zwrotki i od momentu odbioru drugiej 7 dni i od tego czasu 2 tygodnie. no badz tu spokojna.
MAX-MANIACY czy w Waszym avatarze (nie wiem czy dobrej nazwy uzywam) to Wasz kot? ja tez mam kota i fiola na jego punkcie:)

max-maniacy
05-04-2012, 12:42
MAX-MANIACY czy w Waszym avatarze (nie wiem czy dobrej nazwy uzywam) to Wasz kot? ja tez mam kota i fiola na jego punkcie
tak, to nasza kotka. po kilku latach mieszkania z nią w bloku, mam już trochę mniejszego fioła. tylko czekam, kiedy wyprowadzimy się na wieś i stanie się kotem podwórkowym:p
fajnie, że już będziesz miała pnb. resztą się nie przejmuj, szybko zleci i zanim się obejrzysz, będziecie murować. (siebie też tak pocieszam)

gorbag
05-04-2012, 15:30
Dziś złożyłem w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę. Zaczynamy odliczanie.

lilly20
05-04-2012, 17:16
Dziś złożyłem w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę. Zaczynamy odliczanie.

Trzymam kciuki, najgorsze jest to czekanie ;) Pamiętam jeszcze dziś naszą radość jak przyszło pocztą nasze pozwolenie, a jak już wbili przysłowiową pierwszą łopatę to dopiero była radość! Powodzenia :wiggle:

Agnieszka6
05-04-2012, 17:28
Ja sie juz nie moge doczekac:) no ale jeszcze musi sie uprawomocnic i potem jeszcze trzeba zlozyc jakies pismidlo o rozpoczeciu prac i chyba kolejne 7 dni czekania i dopiero do lopaty.
MAX-MANIACY - moja to tez kotka - Luna. mam ja juz 2 lata ale fioł coraz gorszy:) nie wiem jak to bedzie jak sie przeprowadzimy bo ona jest wykastrowana i nie wiem jak sobie poradzi z okoliczna dziatwa:)

milina
05-04-2012, 18:06
gorbag no to trzymamy kciuki za pnb :)

agnieszka6 my też tak mamy z sąsiadami... o wszystkim ich powiadamiają:P

tomanek4
05-04-2012, 18:49
Ja sie juz nie moge doczekac:) no ale jeszcze musi sie uprawomocnic i potem jeszcze trzeba zlozyc jakies pismidlo o rozpoczeciu prac i chyba kolejne 7 dni czekania i dopiero do lopaty.
MAX-MANIACY - moja to tez kotka - Luna. mam ja juz 2 lata ale fioł coraz gorszy:) nie wiem jak to bedzie jak sie przeprowadzimy bo ona jest wykastrowana i nie wiem jak sobie poradzi z okoliczna dziatwa:)

Oświadczenie o rozpoczęciu budowy zazwyczaj składa kierownik budowy po podpisaniu przez inwestora.
My też mamy kotkę, strasznie spokojna, ale nie wysterylizowana jeszcze, może w tym miesiącu będzie w końcu chwila żeby z nią iść de weta, też jesteśmy ciekawi jak z nią będzie po przeprowadzce "na wieś", a widzieiśmy już u sąsiada przez drogę sporego kocura :)
Pozdrawiam Agnieszka6

kupiecjudex
05-04-2012, 19:05
Mnie te całe papierzyska kierbud załatwił, podpisałem mu tylko co trzeba. Czasu na robotę człowiek by nie mniał latając z tym wszystkim, a do tego pewnie jeszcze jakieś braki by były i trzeba by donosić i uzupełniać.
A tak wczoraj chudziaka zalaliśmy, dziś przerwa, jutro ściany zaczynamy.
Swoją drogą to myślałem że mnie wykończą logistycznie te fundamenty, a to trzeba załatwić koparkę, spycharkę, wywrotkę, zagęszczarkę, skoczka. Jest koparka nie ma operatora, jest operator nie ma koparki, no jaja jakieś!!! Dobrze że już to za mną. Dziś rozliczałem się za pospółkę i transport którą sypaliśmy pod chudziaka. Wymiana gruntu aż do ławy była, liczba mnie ścieła z nóg. Podobno tam 1000 to weszło!!!!! Tyle zważyli. 270 m2 powierzchnia zabudowy dla jasności. Wymiana gruntu an 115 cm. do tego obsypka wokół fundamentów nad drenażem i od razu pod podjazd.
Mam nadzieję że teraz już z górki;)

bitter
05-04-2012, 19:22
Budujemy według projektu DK ROBINSON, właśnie nie jest duży, tylko tak jakoś wygląda. Największą porażką są dla mnie te dodatkowe zadaszenia, daszek nad tarasem i nad gankiem, trzba tam zrobić wieńce ( więc stal w dużych ilościach ).
Jak ddla mnie 180 m2 to dużo ;-)

lilly20
05-04-2012, 19:46
Eeeee tam, to jeszcze nie jakaś spora powierzchnia ;) widzę, że już przejrzałeś projekt w necie? :) mamy trochę zmian w projekcie i do podstawowego doszło jeszcze 20m2. Będzie hawira :) :) :)

lilly20
05-04-2012, 19:52
bitter Ty budujesz fajny domek, zgrabny, funkcjonalny. Podoba mi się Twój projekt :) Zresztą wśród bocianków 2012 jest bardzo dużo ciekawych projektów. Mieliśmy z mężem takie założenie, że albo budujemy parterówkę albo dom piętorwy. Jak widać wygrał piętrowy :)

05-04-2012, 20:45
hej a propo tych "przyłączy" to co to właściwie jest?? Przy mojej działce stoi skrzynka elektryczna, na działce mam studzienkę od kanalizacji i wodę także (kupiliśmy już działkę z tym wszystkim), czy także będziemy musieli robiś jakiś projekt przyłączy za kilka tysięcy złotych??
napiszcie mi proszę jaki dokument muszę załatwić w Zakł. Energ. oraz wodociągach (gazu nie ma u nas) aby dostać potem PnB. Jeśli chodzi o prąd to będziemy pewnie szukać "od sąsiadów" aby ominąć straszne koszta budowlanego.

a poza tym jeszcze pytanie o te "zjazdy" o co w tym chodzi, mamy drogę wewnętrzną, dojazdową, której jesteśmy właścicielami w 1/3 czy także musimy też opracowywać jakiś zjazd czy coś??

nightwalker24
05-04-2012, 20:49
witam
nie było mnie chwilę chciałem się pochwalić że 1/3 wykopu mam zrobioną niestety idzie wolno bo używam koparki ręcznej i pojazdu T1 a kopię tylko przez półtorej godziny

tomanek4
05-04-2012, 20:58
hej a propo tych "przyłączy" to co to właściwie jest?? Przy mojej działce stoi skrzynka elektryczna, na działce mam studzienkę od kanalizacji i wodę także (kupiliśmy już działkę z tym wszystkim), czy także będziemy musieli robiś jakiś projekt przyłączy za kilka tysięcy złotych??
napiszcie mi proszę jaki dokument muszę załatwić w Zakł. Energ. oraz wodociągach (gazu nie ma u nas) aby dostać potem PnB. Jeśli chodzi o prąd to będziemy pewnie szukać "od sąsiadów" aby ominąć straszne koszta budowlanego.

a poza tym jeszcze pytanie o te "zjazdy" o co w tym chodzi, mamy drogę wewnętrzną, dojazdową, której jesteśmy właścicielami w 1/3 czy także musimy też opracowywać jakiś zjazd czy coś??

Aby wykonać przyłącze wykonawca musi mieć jaiś papier wg którego je wykona, więc potrzebny jest do tego projekt przyłącza, my za projekt przyłącza wody i kanalizy płaciliśmy 800 pln, projekt przyłączenia prądu wykonuje u nas Enea, gazu PGNIG

Esiak
05-04-2012, 21:10
Aby wykonać przyłącze wykonawca musi mieć jaiś papier wg którego je wykona, więc potrzebny jest do tego projekt przyłącza, my za projekt przyłącza wody i kanalizy płaciliśmy 800 pln, projekt przyłączenia prądu wykonuje u nas Enea, gazu PGNIG
a projekt wewnętrznej instalacji gazowej masz..?

Beti44
05-04-2012, 21:22
Przed wczoraj zalali mi płytę, wczoraj zaznaczyli gdzie będą ściany :-) i już mogłam wyobrazić sobie kuchnię, salon i toaletę :-)), wszystko to wydaje mi się takie maleńkie. Wczoraj byłam na budowie i zauważyłam na płycie rysy i jestem w strachu, że pęka płyta. Wprawdzie rysy nie są głębokie ale są. I bardzo mnie martwią :-((

05-04-2012, 21:25
my będziemy
mieli piec na ekogr. wiec przyłącza gazu nie są potrzebne.

tomanek4
05-04-2012, 21:50
a projekt wewnętrznej instalacji gazowej masz..?
Mam ;)

Nefer
05-04-2012, 21:55
Przed wczoraj zalali mi płytę, wczoraj zaznaczyli gdzie będą ściany :-) i już mogłam wyobrazić sobie kuchnię, salon i toaletę :-)), wszystko to wydaje mi się takie maleńkie. Wczoraj byłam na budowie i zauważyłam na płycie rysy i jestem w strachu, że pęka płyta. Wprawdzie rysy nie są głębokie ale są. I bardzo mnie martwią :-((
Wrzuć zdjęcie. Nie każda rysa jest problemem.

05-04-2012, 22:00
eh nic nie kumam na temat tych przyłączy;(

Marzena i Rafał
05-04-2012, 22:04
A u nas kochani już jutro zalewanie stropu i schodów - 16 m3 betonu to jakieś 4.700 zł. no cóż z kieszeni ale jak cieszyć będzie kawał porządnego betonu :)

05-04-2012, 22:06
marzena i rafał, jaka pow uzytkowa domu????

Marzena i Rafał
05-04-2012, 22:15
użytkowa 136 m2 mamy przerobiony projekt mały dworek S-GL 225 - dorobiliśmy poddasze i mamy jeszcze piwnice :) trochę tego dużo bo w planach mieliśmy max 100 m2

rafus12
05-04-2012, 22:37
O co chodzi z tym pradem budowlanym - ile licza sobie za niego? Wszyscy strasza ze drogi - a ja mam w planie wlasnie korzystac z budowlanego.
Panda - projekt przylaczy jest potrzebny zeby byl projekt na doprowadzenie mediow do domu - m.in. zawiera wejscie wody/gazu do domu.
Ja za gaz place 760 zl a za wode ok. 700 zl. Co do pradu - placi sie za przylacze - ktore Enega wykonuje do skrzynki w ogrodzeniu. Pozniej nie trzeba dodatkowego projektu - tylko elektryk z pieczatka musi ci podbic umowe o licznik zeby Energa zainstalowala licznik w skrzynce.

rafus

Beti44
05-04-2012, 22:40
Gdybym wiedziała jak mam wczytać to zdjęcie :-((. Chciałam wkleić ale nic z tego.:confused:
Może się udało :-))

Beti44
05-04-2012, 22:43
Gdyby mi ktoś podpowiedział, czy mam się martwić. Przeczytałam o kłopotach Budowlanego_Laika i z całych sił chciałabym takich uniknąć.

bitter
06-04-2012, 07:29
Przed wczoraj zalali mi płytę, wczoraj zaznaczyli gdzie będą ściany :-) i już mogłam wyobrazić sobie kuchnię, salon i toaletę :-)), wszystko to wydaje mi się takie maleńkie. Wczoraj byłam na budowie i zauważyłam na płycie rysy i jestem w strachu, że pęka płyta. Wprawdzie rysy nie są głębokie ale są. I bardzo mnie martwią :-((

Dom zanim nie ma ścian wygląda na dwa razy mniejszy niż jest ;-) Nie przejmuj się.

Grzaneczki
06-04-2012, 08:07
U nas przyłącza mediów tak się przedstawiają
za projekt przyłączenia wody zapłacilismy 600 zł a za wykonanie (do granicy i juz do budynku) wyjdzie ok 2 tyś
prąd budowlany cena skrzynki (trzeba kupić samemu nowa 600 zł, używana ok 300zł), elektryk za przyłączenie i kawałek kabla policzył sobie 1300 zł, opłata przyłączeniowa ok 100 zł, abonament m-czny 88 zł plus opłata za zużyte kW
przyłączenie gazu ponad 3 tyś. (nie znam jeszcze szczegółowych warunków)
prąd stały - opłata przyłączeniowa ok 2,5 tyś (w tym już jest projekt, skrzynka oraz podciągnięcie prądu do granicy działki u nas to ok 1m:)

lilly20
06-04-2012, 08:24
Też mi się wszystko takie małe wydawało jak same fundamenty były, oglądałam z każdej strony te ścianki fundamentowe i się zastanawiałam jak mieszkać w takich malutkich pomieszczeniach ;) a teraz jak mamy już ściany parteru i działówki to się zastanawiam, kto to będzie sprzątał :) :) :)

Agnieszka6
06-04-2012, 09:34
PANDA - w jakim rejonie Polski sie budujesz? (jesli gdzies to pisalas a przeoczylam to przepraszam). ja w swietokrzyskiem. tzn zamierzam zaczac bo pierwsza lopata jeszcze nie wbita. Ciesze sie ze na tym forum sa jeszcze osoby takie jak ja ktore nie koniecznie na wszystkim sie znaja. Pewnie lepiej by bylo zeby warunki doprowadzenia przylaczy, projekty i inne dyrdymaly wytlumaczyli Ci ludzie bardziej zorientowani niz ja:) ale ja Ci tylko chcialam dodac otuchy. Pewnie tak jak ja nie bralas pod uwage wydatkow zwiazanych z projektami przylaczy, podlaczaniem mediow itp:p mnie tez to zaskoczylo. wsciekla bylam jak nie wiem co. malo tego podobnie jak Ty nie wiedzialam wogole o co chodzi przeciez dzialke kupilam uzbrojona. ale diabel tkwi w szczegolach:) nie martw sie - pomysl sobie ze jesli czegos nie wiesz to napewno sie dowiesz:)))))))))))))))) - wiedza z zakresu budowy - bezcenna a za reszte zaplacisz w hurtowni budowlanej:))))))))))))))))))) nie wszyscy musza sie na wszystkim znac co nie znaczy ze masz domu nie budowac:)
glowa do gory pewnie jeszcze nie jedno nas zaskoczy:)))))))))

Agnieszka6
06-04-2012, 09:43
TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(

frelka
06-04-2012, 12:27
Beti44, co z tą rysą?
Co na to Kierownik budowy?

Beti44
06-04-2012, 13:58
Frelko, nie wiem co powiedział bo się z nim nie widziałam i nie wiem czy on to widział. Obserwuję to, może to tylko nic nie znacząca rysa. Ale na zimne trzeba dmuchać, zwłaszcza, że jest się laikiem w sprawach budowlanych.
Grzaneczko ile masz metrów od granicy działki do wodociągu i kanalizacji? interesuje mnie to bo też muszę pociągnąć wodę i kanalizację ok 40m w najlepszym wypadku lub 70 m w najgorszym.

R&K
06-04-2012, 15:50
Gdyby mi ktoś podpowiedział, czy mam się martwić. Przeczytałam o kłopotach Budowlanego_Laika i z całych sił chciałabym takich uniknąć.

ten rodzaj pęknięć jest związany z szybkim wiązaniem betonu , często się pojawia na płytach czy stopach
nie ma się czym martwić - jeśli Cie to pocieszy - napisze ze ja też takie miałem

co do wielkości płyty i pomieszczeń bez ścian ... złudzenie optyczne
dopiero jak stana mury zobaczysz realna wielosc poszczegolnych pomieszczen

Beti44
06-04-2012, 18:56
Dziękuję R&K pocieszyłeś mnie:).
Jeżeli chodzi o wielkość domu, to i tak jest on bardzo mały więc płytka też jest mała. Jeszcze jedna sprawa o którą chciałam zapytać w związku z płytą, przez środek płyty leci taka bruzda i wygląda to tak jakby cała płyta składała się z dwóch płyt, czy jest to może dyletacja i jakie to może mieć znaczenie? np. dla ruchów płyty.

pan Żubr
06-04-2012, 20:28
Beti44, pęknięcie to by było, jakby była szczelina. wg mnie to teraz nie masz czym się martwić.

Tomasz Antkowiak
06-04-2012, 20:37
2 slowa na jakie mam dzis jeszcze sile: WYLALEM LAWY :D

kupiecjudex
06-04-2012, 20:39
TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(
U mnie też autor projektu jest Kierbudem, że się nie rwie to taka ludzka mentalność ale może trzeba to na nim wymusić, w końcu powinien być obeznany w te klocki a Ty masz inne rzeczy na głowie.

Nefer
06-04-2012, 20:43
Gdybym wiedziała jak mam wczytać to zdjęcie :-((. Chciałam wkleić ale nic z tego.:confused:
Może się udało :-))

Jednak wolałabym, żeby kierbud to zobaczył. Chyba nieco za duża na rysę skurczową...
Szczególnie, że wygląda jakby mleczko zalało tę rysę , więc ja bym troszkę tam podrapała, żeby zajrzeć co jest pod spodem...

Nefer
06-04-2012, 20:45
O co chodzi z tym pradem budowlanym - ile licza sobie za niego? Wszyscy strasza ze drogi - a ja mam w planie wlasnie korzystac z budowlanego.


rafus

U mnie (dom dwurodzinny, więc 2 gospodarstwa domowe) za prąd budowlany wychodziło 1000 pln miesięcznie :):) W trakcie budowy było sporo taniej :)

06-04-2012, 20:53
O co chodzi z tym pradem budowlanym - ile licza sobie za niego? Wszyscy strasza ze drogi - a ja mam w planie wlasnie korzystac z budowlanego.
Panda - projekt przylaczy jest potrzebny zeby byl projekt na doprowadzenie mediow do domu - m.in. zawiera wejscie wody/gazu do domu.
Ja za gaz place 760 zl a za wode ok. 700 zl. Co do pradu - placi sie za przylacze - ktore Enega wykonuje do skrzynki w ogrodzeniu. Pozniej nie trzeba dodatkowego projektu - tylko elektryk z pieczatka musi ci podbic umowe o licznik zeby Energa zainstalowala licznik w skrzynce.

rafus



rafus chodzi ci o tę skrzynkę ktora stoi przed naszą działką tuż zaraz na granicy?? tzn ze to juz jest to "przyłącze"?? (gazu nie będzie u nas)

06-04-2012, 20:57
U nas przyłącza mediów tak się przedstawiają
za projekt przyłączenia wody zapłacilismy 600 zł a za wykonanie (do granicy i juz do budynku) wyjdzie ok 2 tyś
prąd budowlany cena skrzynki (trzeba kupić samemu nowa 600 zł, używana ok 300zł), elektryk za przyłączenie i kawałek kabla policzył sobie 1300 zł, opłata przyłączeniowa ok 100 zł, abonament m-czny 88 zł plus opłata za zużyte kW
przyłączenie gazu ponad 3 tyś. (nie znam jeszcze szczegółowych warunków)
prąd stały - opłata przyłączeniowa ok 2,5 tyś (w tym już jest projekt, skrzynka oraz podciągnięcie prądu do granicy działki u nas to ok 1m:)



grzaneczki skoro ja juz mam taką skrzynkę przy działce, i na działce mam już studzienke kanalizacyjną to które koszta mnie ominą, które wymieniłeś???

R&K
06-04-2012, 20:59
...Jeszcze jedna sprawa o którą chciałam zapytać w związku z płytą, przez środek płyty leci taka bruzda i wygląda to tak jakby cała płyta składała się z dwóch płyt, czy jest to może dyletacja i jakie to może mieć znaczenie? np. dla ruchów płyty.

oto już pytaj wykonawcę płyty - nie wiem jak i po co zrobili to coś , może to ślad po "szynie" po której ściągali nadmiar betonu - choć tak już mało kto dziś robi ...


Jednak wolałabym, żeby kierbud to zobaczył. Chyba nieco za duża na rysę skurczową...
Szczególnie, że wygląda jakby mleczko zalało tę rysę , więc ja bym troszkę tam podrapała, żeby zajrzeć co jest pod spodem...

też mi to przeszło na myśl ... z 2 zaś strony ... to mleczko po podlewaniu płyty musiało być, nie mogło powstać pęknięcie i automatycznie zalać się mleczkiem nadmiaru wilgoci z betonu - bo pękanie powstaje przy zbyt szybkim wysychaniu płyty
ja 1 h spóźniłem się z 1 podlewaniem i już było widać malutkie pajęczyny na wierzchu

06-04-2012, 21:00
woj. pomorskie, niedaleko Tczewa, Starogardu Gdańskiego, a troszkę dalej do Gdańska;)
Dziękuję za słowa otuchy, tez kupiliśmy "uzbrojoną" i myslałam, ze to juz wszystko.. a tu sie okazuje ze jakieś "przylącza" masakra

Nefer
06-04-2012, 21:05
też mi to przeszło na myśl ... z 2 zaś strony ... to mleczko po podlewaniu płyty musiało być, nie mogło powstać pęknięcie i automatycznie zalać się mleczkiem nadmiaru wilgoci z betonu - bo pękanie powstaje przy zbyt szybkim wysychaniu płyty
ja 1 h spóźniłem się z 1 podlewaniem i już było widać malutkie pajęczyny na wierzchu
Tej rysie daleko do pajęczyny. Nie wygląda na skurczową.Jest dość długa. Pytanie czy pod mleczkiem nie kryje się coś niepokojącego. NIe wiadomo jaka była temperatura w noc po wylaniu ... takie tam dywagacje - dlatego wolałabym, żeby kierbud obejrzał. To trochę za duże...

tomanek4
06-04-2012, 21:53
TOMANEK4, KUPIECJUDEX - moj kierbud tego za mnie nie zrobi:( wszystkie papiery zalatwiam sama, za wszystkim biegam sama:( Kierownikiem budowy bedzie u mnie projektant ktory projektowal moj dom (projekt indywidualny). Ufam mu i wierze w jego kompetencje aczkolwiek do zalatwiania czegokolwiek w urzedach to sie nie rwie:(

A jeśli nie uda się go w żaden sposób przymusić do pobiegania po urzędach to może warto pomyśleć o kimś kto to chętniej zrobi? Kierbudów myślę jest nie mało, ja zrobiłem tak, że jak mój niedoszły kierbud nie odbierał przez 2 dni telefonu i nie odpowadał na sms to pojechałem do kogoś innego i z nim nawiązałem współpracę, od starego odebrałem tylko PnB, na szczęście nie miał jescze dziennika budowy i nie zdążył dokonać w nim żadnego wpisu, dlatego ne musiałem nawet zawiadamiać o tym Inspaktoratu Budowlanego, ale nawet jeśli by trzeba było to też żaden problem :)

Nefer
06-04-2012, 21:58
Halo, słuchajcie, te papiery naprawdę daje się załatwić samemu :):) I nieco taniej niż zlecanie. To tylko tak źle wygląda, szlag człowieka trafi parę razy, ale się da :):)
http://3.bp.blogspot.com/-9e-TZeBBDzw/Ta_UPwLQRKI/AAAAAAAAATo/CRjTpqZ7FqE/s1600/Velykos.jpg

i życzę Wam Bociankom następnych Świąt we własnych domkach :)

rafus12
06-04-2012, 23:16
Hey Panda:)
Ja sie tez buduje w pomorskiem, w Baninie pod Gdanskiem.
Co do skrzynki - zeby ona stanela potrzebna byla oplata przylaczeniowa ok. 1.5 tys (w moim przypadku). Skoro skrzynka juz jest to zaplacil poprzednik pewnie. W momencie gdy bedziecie mieli instalacje odbiorcza to uprawniony elektryk musi wam postawic pieczatke i podpisac sie w umowie o licznik. U mnie elektryk za 500 zl zrobi mi tymczasowe przylacze przy skrzynce i zalatwi papierologie.
Tak czy siak to jest tego zalatwiania ze hey:confused:
Pozdrawiam
Rafus

max-maniacy
07-04-2012, 11:11
Zdrowych, spokojnych, pełnych radości i miłości Świąt Wielkanocnych,
mokrego Dyngusa
oraz spełnienia marzeń także tych budowlanych
życzy rodzinka max-maniaków.

http://topolowka.pl/wp-content/uploads/2012/04/kurcz.gif

sco-check
07-04-2012, 11:21
Bocianki i ci już zagnieżdżeni : :)
Zdrowych, Pogodnych, Rodzinnych Swiat Wielkanocnych oraz Mokrego Dyngusa, zdrówko niech dopisuje bo to najważniejsze, a zajączki z prezentami niech przykicają do każdego
Bo już za rok, co po niektórzy, będą już nadawać z właściwego gniazda...i tego także życzę Wszystkim budującym.

ulka76
07-04-2012, 17:24
110445

Życzę wszystkim bociankom 2012

Wesołego Alleluja !!!

milina
07-04-2012, 18:14
2 slowa na jakie mam dzis jeszcze sile: WYLALEM LAWY :D

http://cosgan.de/images/midi/froehlich/a060.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php) http://cosgan.de/images/midi/froehlich/a060.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)


Halo, słuchajcie, te papiery naprawdę daje się załatwić samemu :):) I nieco taniej niż zlecanie. To tylko tak źle wygląda, szlag człowieka trafi parę razy, ale się da :):)

pewnie że się da :yes: my sami załatwialiśmy :yes:



----
no i wesołych!
http://zlotemysli.blog.iwoman.pl/i/blog/users/322/files/Image/wielkanoc015.jpg

nightwalker24
07-04-2012, 19:15
http://kartki4u.eu/4308_ekartka_pogodnych_swiat.html
zycze wszystkim wesolych swiat

Marzena i Rafał
07-04-2012, 19:48
u nasz wczoraj zalewali strop - weszło 16,5 m3 - temperatura wiadomo niska i deszcz siąpił cały czas a też wyszły rysy - zasięgałam języka u ludzi i to podobno norma wszędzie się zdarzają - więc nie ma się co przejmować - człowiek przy budowie własnego domu jest 10x bardziej przewrażliwiony - wiadomo kredyt i te sprawy :o) więc niech pada - pierwszy raz w święta nie będzie mi zupełnie przeszkadzał deszcz :o) podlewa za mnie beton :o) WSZYSTKIEGO MOKREGO Z OKAZJI ŚWIĄT :o)

Dziuby
07-04-2012, 20:30
U nas braklo kilku godzin zeby zalac strop, gdyby nie ta pogoda juz kilka dni temu by byl:( Ale miejmy nadzieje, ze ruszymy zaraz po swietach.
ROWNIEZ ZYCZE WSZYSTKIM WESEOLYCH, RADOSNYCH, SPOKOJNYCH i PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWYCH SWIAT - u nas ospa:(

Atlanta
07-04-2012, 20:44
Wstawiajcie zdjęcia;)

Moja zaradna ekipa zawiesiła mi wiechę na fundamencie:p

Dziuby-u nas ospa atakowała w grudniu na Boże Narodzenie

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt!

milina
08-04-2012, 12:53
u nas śnieg pada :P


dziuby u nas też ospa w grudniu przeszła :yes: zdrówka!

KRISTEL
08-04-2012, 14:58
Witam świątecznie WSZYSTKIE BOCIANKÓW.Poszukuję styropianu 5cm do ocieplania fundamentów.Może zdradzicie namiary na dobre i tanie sklepy.?

surgi22
08-04-2012, 17:06
Zalecałbym minimum 10cm , jaki chcesz styropian najlepszy byłby XPS ale też najdroższy. Nieco tańszy eps hyrofobizowany. Najtańszyale również najmniej trwały eps 100.

maggs1
08-04-2012, 22:58
Ja się zastanawiam nad hydrotermem, ale zobaczymy :)

Romana101
09-04-2012, 08:48
Też tak myślałam!!!:sick: Niestety, jak działka rekreacyjna, to i pozwolenie na dom rekreacyjny. Ja tam zamierzam mieszkać, ale kogo to obchodzi, nazwa nie taka i już. Środków ze sprzedaży mieszkania niestety nie można przeznaczyć na budowę domu REKREACYJNEGO. podatek 19%, to ponad 25 tys...... NIE MOGĘ TEGO PRZEŁKNĄĆ!!!! Więc budujemy Z DNIA NA DZIEŃ!!!! :rolleyes:

Ja również buduję na działce rekreacyjnej i w kilku bankach można dostać kredyt na taką budowę. Warunkiem jest to, że pozwolenie na budowę musi być wydane na dom letniskowy całoroczny. Bank Millennium udziela kredytu do 60% wartości całej nieruchomości, PKO BP może sfinansować całość takiej inwestycji.

pozdrawiam
Romana

surgi22
09-04-2012, 10:32
szystko zależy od tego jaki cel chcesz uzyskać, jak pozostałe ocieplnia, jaki rodzaj ogrzewania jakie okna itp itd.

GraMar
10-04-2012, 10:31
Dziękuję bardzo
:bye:




QUOTE=Nefer;5156433]To taka stara forumowa lista co po czym robić - może się komuś przyda :
HARMONOGRAM PRAC

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
wybór działki
wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub warunki zabudowy
projekt budowlany
badanie geotechniczne gruntu
umowa z gazownią
umowa z energetyką
umowa z MPWiK
sprawdzenie księgi wieczystej, ...
zakup działki
pozwolenie budowlane
wybór kierownika budowy
wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
instalacja skrzynek rozdzielaczy
rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
przyłącze energetyczne
ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
przyłacze gazu + montaż zbiornika
montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie kotłowni
wykonanie dylatacji wylewki
wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
montaż kominka
zamontowanie rekuperatora
malowanie ścian
montaż grzejników
ułożenie kafli, biały montaż
ułożenie podłóg drewnianych
montaż gniazdek elektrycznych
montaż oświetlenia
uzbrojenie instalacji alarmowej
osadzenie drzwi wewnętrznych
montaż listew przypodłogowych
osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
montaż szaf garderoby
montaż mebli kuchennych + AGD
montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
tynki zewnętrzne
montaż i malowanie podbitki
montaż rynien spustowych
montaż okiennic
montaż płyt osb poddasza garażu
montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
generalne sprzątanie
wjazd na działkę, podjazd i chodnik
wykonanie tarasu
budowa śmietnika
położenie kafli na ganku
markiza
ścieżki ogrodowe
oświetlenie zewnętrzne
instalacja nawadniająca ogrodu
zagospodarowanie ogrodu[/QUOTE]

aksamitka
10-04-2012, 16:06
witam sie słonecznie

wkoncu udało sie zacząć roboty :)

podlasianka77
10-04-2012, 17:02
Witajcie.
My właśnie jesteśmy w trakcie finalizacji kupna działki 10 arowej. Tydzień temu złożyliśmy wniosek o kredyt na działkę. W czwartek był rzeczoznawca.Czekamy na resztę dokumentów od właścicieli i decyzję bankową.Chcielibyśmy zacząć budowę w tym roku, ale nie wiem, czy uda nam się załatwić wszystkie dokumenty, szczególnie pozwolenie na budowę. Projekt również mamy wybrany - Dom w morelach Archonu.
Pozdrawiam wszystkich budujących.

Nefer
10-04-2012, 18:13
[quote=gramar;5318661]dziękuję bardzo
:bye:

A proszę uprzejmię :)

dusiaka
10-04-2012, 19:22
Ta-dam: zgodnie z umową dziś się zaczęło; humus zdjęty, jutro geodeta wytyczy dom i zaczną się prace ziemne :wiggle:

cronin
10-04-2012, 20:59
a zależą? ja się nie spotkałam, mówię oczywiście o standardowych materiałach, nie "wynalazkach". Oczywiście ekipy mają swój ulubiony materiał (tzn. najłatwiejszy dla nich w układaniu) ale to raczej nie wpływa na cenę. Określ cechę jaka jest dla Ciebie najważniejsza i wg tego wybierz rodzaj.

bitter
10-04-2012, 21:28
Wienerberger produkuje za płotem, w Zielonce. Skąd zdobyć opinie o jakości ich produkcji?


Zadam przewrotne pytanie dlaczego ceramika?


Nie wiem, jaką masz sytuację rodzinną...
Moja mama nagle zachorowała, przeszłaoperację kręgosłupa i tylko próg w domu wystarczał,że nie mogłasobie poradzić z balkonkiem.
Moim zdaniem już budowa domu piętrowego dyskusyjna jest dla wielu ludzi a "zaznaczanie" sobie czegokolwiek schodami to prośba o wybicie zębów prędzej czy później. Przepiękne architektoniczne cudo i pomyłka praktyczna - NIE RÓB TEGO


a zależą? ja się nie spotkałam, mówię oczywiście o standardowych materiałach, nie "wynalazkach". Oczywiście ekipy mają swój ulubiony materiał (tzn. najłatwiejszy dla nich w układaniu) ale to raczej nie wpływa na cenę. Określ cechę jaka jest dla Ciebie najważniejsza i wg tego wybierz rodzaj.

Kiedyś też tak myślałem - buduj z czego ekipie łatwiej. Dziś myślę inaczej - buduj w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Dom okazjonalnie ogrzewany - konstrukcja lekka - drewno, gazobeton, dom zamieszkany non stop, ciągle ogrzewany i zależy CI na stabilnej temperaturze - silikaty albo beton.

Tomasz Antkowiak
10-04-2012, 22:46
Halo, słuchajcie, te papiery naprawdę daje się załatwić samemu :):) I nieco taniej niż zlecanie. To tylko tak źle wygląda, szlag człowieka trafi parę razy, ale się da :):)


PnB dostalismy w 13 dni, bez lapowek, znajomosci itp itd, cala reszte tez zalatwilismy sobie sami, nie widze w tym nic nadzwyczajnego ani trudnego...

oboje pracujemy normalnie na caly etat, wiec nie mamy jakos wybitnie duzo czasu, tymbardziej w godzinach pracy urzedow... a mimo to udalo sie opedzic wszytskie papiery 2 dniami urlopu w sumie...

wg mnie to zaden zakret

pan Żubr
10-04-2012, 22:49
Kiedyś też tak myślałem - buduj z czego ekipie łatwiej. Dziś myślę inaczej - buduj w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Dom okazjonalnie ogrzewany - konstrukcja lekka - drewno, gazobeton, dom zamieszkany non stop, ciągle ogrzewany i zależy CI na stabilnej temperaturze - silikaty albo beton.
nie wiem skad masz takie informacje.zarowno drewno, jak i gazobeton w 100% nadaja sie na dom caloroczny.

pan Żubr
10-04-2012, 22:54
PnB dostalismy w 13 dni, bez lapowek, znajomosci itp itd, cala reszte tez zalatwilismy sobie sami, nie widze w tym nic nadzwyczajnego ani trudnego...

oboje pracujemy normalnie na caly etat, wiec nie mamy jakos wybitnie duzo czasu, tymbardziej w godzinach pracy urzedow... a mimo to udalo sie opedzic wszytskie papiery 2 dniami urlopu w sumie...

wg mnie to zaden zakret

wszystko zalezy od urzedu. czasem 13 dni nie wystarcza aby ktos w urzedzie otworzyl wniosek...

aksuda
10-04-2012, 23:33
Nam urzędnicy poszli na rękę potrzebowaliśmy PNB dosyć szybko aby załatwić kredyt otrzymaliśmy je po tygodniu. W między czasie zostały złożone wszystkie dokumenty do banku i czekaliśmy aż się pozwolenie uprawomocni po 14 dniach poszliśmy do Starostwa tylko po pieczątkę.:p
Czasami w urzędach pracują normalni ludzie:rolleyes:

anecik
11-04-2012, 06:16
Witam.
Bardzo się cieszę że mogę dołączyć do szacownego grona bocianków 2012. Chociaż małym bociankiem zostałam rok temu podczas budowy zjazdu, ale teraz czuje się jednak dużo większym inwestorem :). Wczoraj geodeta wytyczył budynek, dzisiaj koparka. Projet indywidualny 140m2, budowa okolice Będzina (śląskie). Cała papierologia na naszych głowach - mimo zupełnej niewiedzy. Ale da się ogarnąć.

Pozdrowienia dla wszystkich i dużo wytrwałości.

aksuda
11-04-2012, 09:28
Witam.
Bardzo się cieszę że mogę dołączyć do szacownego grona bocianków 2012. Chociaż małym bociankiem zostałam rok temu podczas budowy zjazdu, ale teraz czuje się jednak dużo większym inwestorem :). Wczoraj geodeta wytyczył budynek, dzisiaj koparka. Projet indywidualny 140m2, budowa okolice Będzina (śląskie). Cała papierologia na naszych głowach - mimo zupełnej niewiedzy. Ale da się ogarnąć.

Pozdrowienia dla wszystkich i dużo wytrwałości.

Witamy w naszym gronie :bye:

annaka
11-04-2012, 09:47
Witam. To i ja się pochwalę że wczoraj odebrałam nasze PnB:wiggle: ...choć przy okazji urzędnicy trochę mnie zdenerwowali gdyż okazało się że decyzję wydali już równo 2 tyg temu i zapomnieli wysłać:jawdrop: a podobno prawomocne staje się po 14 dniach od odebrania decyzji...tak więc mogło już być a tak musimy jeszcze te 2tyg czekać...ale i tak się cieszymy;) teraz jeszcze tylko dziennik (czy żeby go zgłosić w urzędzie musi wcześniej już coś wypełnić kierownik?) i zgłoszenie robót i można wreszcie zaczynać:p a w sobotę wpada koparka i nam troszkę przygotuje działkę:wiggle:

aksamitka
11-04-2012, 09:57
Weraz jeszcze tylko dziennik (czy żeby go zgłosić w urzędzie musi wcześniej już coś wypełnić kierownik?)

nie kierownik nic nie usi wypelniac, babka w starostwie ostempluje pusty, musisz miec tylko ze soba prawomocne pozwolenie

MankowJózef
11-04-2012, 09:57
Witajcie!

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

aksuda
11-04-2012, 10:05
Witajcie!

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

Miło powitać kolejną osobę:bye:
Trzymam kciuki za szybkie znalezienie tego wymarzonego projektu

annaka
11-04-2012, 10:28
nie kierownik nic nie usi wypelniac, babka w starostwie ostempluje pusty, musisz miec tylko ze soba prawomocne pozwolenie

Aha czyli mogę to załatwić dopiero za te 14 dni...pan urzędnik mówił mi wczoraj że mogę to 'załatwić od razu tylko iść kupić, wypełnić wniosek' i coś właśnie o decyzji mówił ale on zawsze tak wszystko tłumaczy że ja nic nie rozumię:rolleyes: dziennik kupiłam ale już nie wracałam do starostwa bo załatwiałam to w czasie pracy...musimy zadzwonić do naszego kierownika może on jakoś to ogarnie:P w każdym razie myślę że jesteśmy już na finiszu papierzysk i teraz już tylko same przyjemności nasz czekają:P

A Wam gratuluję rozpoczęcia prac i oczywiście życzę powodzenia i szybkiego oraz bezproblemowego budowania!

aksuda
11-04-2012, 10:34
U nas dziennikiem od razu zajął się kierownik budowy. :rolleyes:

rafus12
11-04-2012, 10:35
Zadam przewrotne pytanie dlaczego ceramika?
Kiedyś też tak myślałem - buduj z czego ekipie łatwiej. Dziś myślę inaczej - buduj w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Dom okazjonalnie ogrzewany - konstrukcja lekka - drewno, gazobeton, dom zamieszkany non stop, ciągle ogrzewany i zależy CI na stabilnej temperaturze - silikaty albo beton.
To pojechales z tym gazobetonem na dom sezonowy :)
Zaloze sie ze jakby ktos zrobil badania to 80% rydomow jedonorodzinnych jest dzielone na beton komorkowy i ceramike poryzowana (w tej kolejnosci).
Silikaty to pewnie marginalnie 10-20 %.
W budownictwie przemyslowym proporcje moga juz byc odwrocone.
Jest to moja osobista niczym nie poparta (poza obserwacjami okolicy i FM) opinia. BTW najwieksze forum wyznawcow silikatow to FM:)
pozdrawiam
rafus

lilly20
11-04-2012, 10:42
Witajcie!

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

Witam kolejnego Bocianka :) Życzę owocnych i słusznych wyborów :) :) :)

heine84
11-04-2012, 12:51
:wave:

annaka
11-04-2012, 12:56
A jaką ceramike wybieracie na dom? Z jakiej firmy? Pewnie poszły już pierwsze zamówienia, podzielcie się z innymi na co zdecydowaliście się... Nie interesuje mnie silka i BK :)
Ja już mam tyle ofert na ceramike, że coraz mniej zdecydowania na konkretną cegielnie.

Pozdrawiam :)

U mnie w tym tygodniu muszę wylać podłoge w piwnicy, a później szalunki nad piwnicą :)

My kupiliśmy Porotherm'a Wienerberger i już od jakiegoś czasu oczekuje na działce:)

rafus12
11-04-2012, 14:33
Pamietajcie o podstawowym mankamencie ceramiki, docinanie ceramiki poryzowanej nie jest ani latwe ani dokladne. Wiec jesli ktos ma w projekcie wykusz (ja mam) to duzo latwiej i dokladniej mozna dociac pustaki z BK.

rafus12
11-04-2012, 14:49
Bo one są tego warte :)

Nie watpie ze silikaty sa OK - ale jesli dobrze pamietam ty nie negowales takze BK.

Regut1
11-04-2012, 14:49
Bez przesady, przy budowie domu taki problem to pikuś. Murarze jakoś sobie z tym docinaniem ceramiki potrafią poradzić.

aksamitka
11-04-2012, 14:50
Witajcie!

I ja dołączam do Waszego zacnego grona, działka już jest część rzeczy pozałatwiana, ale to niestety dopiero początek tej dłuugiej drogi. Własnie zastanawiamy się nad projektem domu. Nie możemy się zdecydować.

witaj :)

heine84
11-04-2012, 14:50
:wave:

ki9
11-04-2012, 16:30
Hej,
Chciałam się poradzić: czy muszę ściągać humus pod dom biorąc pod uwagę fakt że będę mieć wysoko wyniesioną ściankę fundamentu ponad poziom gruntu (gdyż moja działka jest ok 30 cm niżej niż ulica) i ten humus zostanie przysypany sporą ilością piachu i pospółki. Ściagać w tej sytuacji czy nie?

Grzaneczki
11-04-2012, 16:31
my budujemy z maxa firmy cerpol

heine84
11-04-2012, 16:41
my budujemy z maxa firmy cerpol

maxa czy mega-maxa? można rozwinąć?

KRISTEL
11-04-2012, 16:48
Mamy pustaki JOPKA Poromur ,zakupione w APLATECH .

Grzaneczki
11-04-2012, 17:05
maxa czy mega-maxa? można rozwinąć?
dokładnie max moduł 220 wymiary 188 x 288 x 220

R&K
11-04-2012, 18:51
A jaką ceramike wybieracie na dom? Z jakiej firmy? Pewnie poszły już pierwsze zamówienia, podzielcie się z innymi na co zdecydowaliście się...

z tego co się orientuję to Ceramika Hadykówka cieszy się bardzo dobrymi opiniami
niedaleko mnie też jest WB w Kupnie


Styropian jeszcze łatwiej dociąć :p

Bloczek betonowy z bardzo twardym żwirem płukanym się jakoś cięło to i ceramikę sie dobra tarczą diamentową potnie :)

do tego lekki młotek i ... pustaka nie ma ...
zresztą - jak ktoś jest już zdecydowany to wie swoje i nic go już nie przekona


Nie neguję BK,także fajny materiał,u mnie na 2 miejscu ;)

tak to już jest że Ci którzy budują domy przemyślane technologicznie budują z silikatów a w 2 kolejności z BK, i dla nich coś takiego jak ceramika nie istnieje

heine84
11-04-2012, 18:57
.

lilly20
11-04-2012, 19:53
Hej,
Chciałam się poradzić: czy muszę ściągać humus pod dom biorąc pod uwagę fakt że będę mieć wysoko wyniesioną ściankę fundamentu ponad poziom gruntu (gdyż moja działka jest ok 30 cm niżej niż ulica) i ten humus zostanie przysypany sporą ilością piachu i pospółki. Ściagać w tej sytuacji czy nie?

Powinno się ściągnąć humus. Też mamy wysoko wyciągnięte ścianki funamentowe i ściągaliśmy, tak nam radzili nasi wykonawcy i kierbud. Napisz później ile Ci wlazło piachu, u nas 320 t :).

pukul
11-04-2012, 20:10
my budujemy z porothermu wienerbergera. Do tej pory stoją ściany parteru wraz z nośnymi - zużyli ok 1050 szt a odpadów mam dokładnie jedno wiaderko :) ja jestem zadowolona, ekipa też :)

ki9
11-04-2012, 21:31
Powinno się ściągnąć humus. Też mamy wysoko wyciągnięte ścianki funamentowe i ściągaliśmy, tak nam radzili nasi wykonawcy i kierbud. Napisz później ile Ci wlazło piachu, u nas 320 t :).

Dzięki Lilly20 :) 320 t - wow! coś czuję że te fundamenty mnie nieźle po kieszeniach wyniosą :) dam ci znać ale dopiero za 2 miesiące bo startuję pod koniec maja, teraz będę zakładać prąd i wiercić studnię

Nefer
12-04-2012, 00:25
nie kierownik nic nie usi wypelniac, babka w starostwie ostempluje pusty, musisz miec tylko ze soba prawomocne pozwolenie

Tak, kierownik musi zgłosić rozpoczęcie budowy do PINB. LUb można samemu.

bitter
12-04-2012, 07:37
Trochę mnie nie było więc skumuluję odpowiedzi.


nie wiem skad masz takie informacje.zarowno drewno, jak i gazobeton w 100% nadaja sie na dom caloroczny.
Nigdzie nie napisałem, że się nie nadaje. Nie pisałem też o domach "niecałorocznych" a o ogrzewanych okazjonalnie czyli np jeżeli ktoś ma taką pracę, że nie ma go cały dzień albo dwa i trzy w domu i dom stoi pusty. W takich sytuacjach lepiej (ekonomiczniej) sprawdzi się dom nie posiadający akumulacji ciepła, czyli dom lekki, taki karton obłożony puchem. Nagrzanie takiego domu nastąpi błyskawicznie zaraz po włączeniu systemu ogrzewania (najlepiej nadmuchowe) niestety jest też wiele minusów - niestabilna temperatura, szybkie wychładzanie domu po wyłączeniu ogrzewania (minus komfortu ale plus dla kieszeni), brak np ciepłej podłogi


BITTER-pustak ceramiczny dlatego głownie, że Rodzice i sąsiedzi mają identyczne domy, sąsiadów młodszy. Rodzice mają dom z czerwonej pełnej cegły a sąsiedzi z białej pełnej. U Rodziców przez 40 lat nigdy nie jechało pleśnią, zaś u sąsiadów pleśń czuliśmy w naszym ogrodzie,gdy otworzyli łazienkowe okienko...
Gramar nie namawiam do zmiany materiału bo można z ceramiki ale według mnie są lepsze mateiały. A to że u rodziców była pleśń a u sąsiadów nie to raczej wynikało z wentylacji domu i poprawnego wykonania izolacji wodnej na fundamentach a nie z czego zrobili dom. Nie bierz tego do siebie ale używanie technologii sprawdzonych 40 lat temu to trochę błędne myślenie. Technologia od 40 lat się trochę zmieniła jakby nie było ;-)


Jestem pazerna na temat izolacji termicznych i bardzo chętnie podyskutuję na temat ogrzewania, kosztów.
BYŁA tam na stronie taka symulacja termiczna. SKASOWALI-MOŻNA BYŁO CUDOWNIE WSZYSTKO przeliczać wstawiając sobie różne grubości ociepleń, ścian, jakość okien, sposób ogrzewania, sposób ustawienia słonka.
Materiał na ściany nie ma nic do ocieplenia. Do ocieplenia jest styropian, wełna lub pianka.


To pojechales z tym gazobetonem na dom sezonowy :)
Zaloze sie ze jakby ktos zrobil badania to 80% rydomow jedonorodzinnych jest dzielone na beton komorkowy i ceramike poryzowana (w tej kolejnosci).
Silikaty to pewnie marginalnie 10-20 %.
W budownictwie przemyslowym proporcje moga juz byc odwrocone.
Jest to moja osobista niczym nie poparta (poza obserwacjami okolicy i FM) opinia. BTW najwieksze forum wyznawcow silikatow to FM:)
pozdrawiam
rafus

A bo kto się tak naprawdę zastanawia nad materiałem budowlanym domu? Nikt. Zobacz choćby powody w tym wątku:
1. Bo murarze taki lubią
2. Bo dziadek tak budował
3. Bo u sąsiada grzyb
4. Bo taniej w hurtowni mieli

a kto siedzi na FM? Zapaleńcy, Ci którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Dlaczego wybierają silikaty? Bo mają wiedzę? ;-P

lilly20
12-04-2012, 07:56
Dzięki Lilly20 :) 320 t - wow! coś czuję że te fundamenty mnie nieźle po kieszeniach wyniosą :) dam ci znać ale dopiero za 2 miesiące bo startuję pod koniec maja, teraz będę zakładać prąd i wiercić studnię

Będę czekać na odpowiedź :) a według jakiego projektu budujecie? Nas stan zero też trochę pociągnął po kieszeni, ale było w tym właśnie przyłącze prądu, utwardzenie wjazdu ( 80t kruszywa), praca dwóch koparek, GWC .... Życzę powodzenia, głowa do góry i do przodu :)

aksamitka
12-04-2012, 08:48
nas fundamenty tez nieźle pociągną, już poszło 35m3 betonu a gdzie tam do końca

Atlanta
12-04-2012, 08:57
U nas do tej pory poszło 38 m3 betonu. W tym zalane fundamenty, ławy pod schody i taras, zrobiony chudziak. Domek mały-123 m.

lilly20
12-04-2012, 09:47
Myślałam, że te ogromniaste koszta się na chwilę skończą, stan zero mnie doprawił o siwe włosy... a tu jak przywieźli stal na pierwszy strop ( wieńce, podciągi ) ... beton na strop to jakieś 23m3 , najdroższa podczas budowy jest stal i beton.

lilly20
12-04-2012, 09:49
Zapytajcie w ''waszych'' betoniarniach przy zamawianiu betonu czy mogą Wam wystawiać faktury na 8% vat-u, zazwyczaj wystawiaja na 23%. Przy takich ilościach jak zamawiamy to można sporo zaoszczędzić. Beton można później odliczyć bo jest na liście PKWiU ale tam gdzie można to staramy się już oszczędzać :)

ki9
12-04-2012, 10:48
Będę czekać na odpowiedź :) a według jakiego projektu budujecie? Nas stan zero też trochę pociągnął po kieszeni, ale było w tym właśnie przyłącze prądu, utwardzenie wjazdu ( 80t kruszywa), praca dwóch koparek, GWC .... Życzę powodzenia, głowa do góry i do przodu :)

Będziemy budować domek APS 105 + 2G (http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=main&scr=main&evt=showDetails&id=141) z niewielkimi zmianami (powiększyliśmy salon likwidując zadaszony boczny taras i doprojektowaliśmy nowy taras przy wykuszu). Jak ruszę z budową na dobre to wtedy bardziej się uaktywnię :)

Danonki
12-04-2012, 10:53
jak ja się cieszę, że budujemy mały dom (i to bez piwnic!). Stan zero wyniósł nas mało(?) bo ok 34tys i osiągnęliśmy go w niespełna 2tygodnie.
Właśnie murarze zaczęli nam stawiać ściany i mamy już jeden narożnik o wysokości 5pustaków. Budujemy z pustaków kermazytowych.
Czy znawcy na tym forum uważają, że to jest również materiał do d..y? Ja tam spotkałam się z samymi dobrymi opiniami, chociaż jeden z wykonawców chciał nas namówić na ceramikę (bo to tylko koszt 5tys zł, a jaki to super materiał jest!). Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się ani na tego wykonawcę, ani na ceramikę - i zostaliśmy przy naszych pustakach. Mam nadzieję, ze była to słuszna decyzja.

aksuda
12-04-2012, 11:09
każdy i tak podejmie decyzję sam z jakiego materiału będzie budował i z czasem sam sobie odpowie czy podjął słuszną decyzję u nas mąż zdecydowała ,że budujemy z H+H :p
też nie wiem czy jest to słuszna decyzja ale decyzja zapadła mury już są stawiane i nie ma już odwrotu:no:

lilly20
12-04-2012, 11:15
ki9 budujecie piękny domek, bardzo mi się podoba :)

lilly20
12-04-2012, 11:22
My też nie budujemy dużego domu ;) nie mamy piwnic i uważam to za słuszną decyzję i cieszę się, że ich nie robiliśmy... my się pniemy bardzo w górę, mamy dom piętrowy, najpierw byliśmy zdecydowani na parterówkę, tylko liczą koszty domu piętrowego a parterowego ( biorąc pod uwagę cały czas powierzchnię domu, okolice 180m2 użytkowej ) zdecydowaliśmy się na piętrowy.

autorus
12-04-2012, 12:23
nas fundamenty tez nieźle pociągną, już poszło 35m3 betonu a gdzie tam do końca

U mnie wyliczono ok 75m3. Ale ja mam jeszcze wieniec na bloczkach.
Czy beton brałeś na 8 czy 23% VAT?

Danonki
12-04-2012, 13:05
nam na fundamenty poszło 18m3 B20 i 15m3 B15 czyli razem 33m3 - musimy jeszcze zalać taras, ale to dopiero jak przyjadą gruchy zalewać strop, a do tego czasu jeszcze chwilka

monia4
12-04-2012, 13:09
Witam,
W połowie maja rozpoczynamy budowę k.Poznania.Jaki może być koszt rekuperacji do naszego domu.Nasz wykonawca powiedział,że wg niego 35 tyś. :jawdrop:Czy ta kwota jest realna? czy mam szukać innej wyceny? Dom ma 210 m2 pow. użytkowej.
Proszę o konkretną odp. może być od razu z namiarami na firmy.

plusfoto
12-04-2012, 13:58
Rozumiem że z GWC i to markowym. Bo jak samo reku to to nawet za dobre markowe coś mi się wydaje że dużo.

autorus
12-04-2012, 14:51
wykonawca mocno przesadził.

Danonki
12-04-2012, 15:06
Mam pytanie.
Pokoje mają mieć wysokość 265cm, okna wys.150cm - na jakiej wysokości najlepiej zrobić okna? 80-90cm? Wyżej ? Ile powinno zostać pod sufitem aby było ładnie i funkcjonalnie?

plusfoto
12-04-2012, 15:12
90 to chyba max. Blaty są na wysokości coś około 80cm a parapet okienny tuż nad nimi więc zrobienie okna wyżej wydaje mi się że będzie głupio wyglądało. A raczej wszystkie okna aby było ładnie powinny być na tej samej wysokości - przynajmniej ich górna krawędź

aksamitka
12-04-2012, 16:15
U mnie wyliczono ok 75m3. Ale ja mam jeszcze wieniec na bloczkach.
Czy beton brałeś na 8 czy 23% VAT?

brałam z 23%

ulka76
12-04-2012, 16:41
Witam!!!
U nas do przodu ( chociaż ciągle coś nieprzewidzianego wypadnie)
Wczoraj geodeta wytyczył domek...
111065

Atlanta
12-04-2012, 16:42
U mnie okno kuchenne będzie na wysokości minimum 95 cm bo i blaty w kuchni będą wyżej. Musisz dopasować sobie do wzrostu, ja mam 175 cm. Zastanawiam się jeszcze nad parapetem w kuchni robić czy nie, wtedy okno jeszcze się podniesie.

Ulka przełomowa chwila :) Okolicę macie piękną!

12-04-2012, 18:45
nom to mamy problem;) KALENICA:(
byłam dziś u projektanka, który ma zmienić kotłownię i stwierdził, że być może projekt jest nieodpowiedni na działkę, którą mamy, otóż dom ma dwie kalenice (projekt M77) jedna z nich równoległa, druga prostopadła do drogi. w WZ zapisane jest że "kalenica równoległa do drogi" (nie ma słowa główna)dach dwu lub wielospadowy, poza tym byliśmy pytać urzędnika w naszym Urzędzie Miejskim- stwierdził, że powinno być dobrze. co o tym sądzicie??? czy ktoś z Was miał podobny problem??

Ewiczka_73
12-04-2012, 19:30
Witam wszystkich,
My tez zaliczamy sie do grona bocianków. Zaczęliśmy budowę domu szkieletowego w okolicach Gdańska. Mamy już za sobą cała papierologię. Przed swiętami ekipa rozpoczęła wykonywanie płyty fundamentowej. Przy takiej szybkiej technologii płyta już gotowa. A mówiąc o kosztach fundamentów to faktycznie ręka boli od wydawania pieniedzy. My musieliśmy podnieść dom o 100-120 cm - poszło 800 t pospółki.

Podrawiam wszystkich i życzę samych dobrych ekip oraz szybkich postępów prac na budowach.

Ewa

monia4
12-04-2012, 21:33
Witam,
Plusfoto i autorus wielkie dzięki za szybką odp.Jednak proszę o kilka rad na co zwrócić uwagę,jakie rozwiązanie wybrać:confused:.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszem.Jesteśmy laikami w tym temacie, więc każda podpowiedź będzie nieoceniona.

rafus12
12-04-2012, 21:40
Ja dostalem oferte reku (bez GWC) na 21 tys - dom o P.U. 156m2. Firma z gornej polki w okolicy Trojmiasta. W cenie projekt, instalacja, materialy, centralka.
Patrzac na twoja cene to pewnie jest z GWC - jesli nie to szukaj firmy z bardziej realnymi cenami.

Marta&Zbyszek
12-04-2012, 21:46
Witamy serdecznie!

Zaczynamy budowę domu Gracjan 2 z małymi zmianami. Mamy działkę ;P, pozwolenie na budowę i ekipę, która może zacząć na przełomie maja i czerwca. Narazie skupiamy się na zrobieniu fundamentów. Nasz majster kazał powoli rozglądać się za stalą i drewnem. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś mogł Nas pokierować gdzie to się kupuje, jak zamawia i ogólnie gdzie są składy na śląsku. Pozdrawiamy serdecznie ;)

plusfoto
12-04-2012, 21:58
Witam,
Plusfoto i autorus wielkie dzięki za szybką odp.Jednak proszę o kilka rad na co zwrócić uwagę,jakie rozwiązanie wybrać:confused:.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszem.Jesteśmy laikami w tym temacie, więc każda podpowiedź będzie nieoceniona.
Napisz co masz w ofercie to będziemy mogli to zweryfikować. Bez tego tylko gdybamy.

milina
12-04-2012, 22:18
napisałam dlugiego posta i przez przypadek go skasowałam :p

witam wszystkich nowych bocianów :yes:


ula no to juz powoli zbliża się ta wielka chwila :D

tomanek4
12-04-2012, 22:44
Witam wszystkich,
My tez zaliczamy sie do grona bocianków. Zaczęliśmy budowę domu szkieletowego w okolicach Gdańska. Mamy już za sobą cała papierologię. Przed swiętami ekipa rozpoczęła wykonywanie płyty fundamentowej. Przy takiej szybkiej technologii płyta już gotowa. A mówiąc o kosztach fundamentów to faktycznie ręka boli od wydawania pieniedzy. My musieliśmy podnieść dom o 100-120 cm - poszło 800 t pospółki.

Podrawiam wszystkich i życzę samych dobrych ekip oraz szybkich postępów prac na budowach.

Ewa

Witam Ewiczka_73 :)
My też budujemy dom szkieletowy w olicach Poznania, fundamenty już wymurowane, podwalina położona, w przyszłym tygodniu ruszamy z konstrukcją, a propos ile płaciliście za kubik drewna i jakie to drewno stosujecie na konstrukcję? Może pochwalisz się też jaki to projekt? My budujemy wg projektu "szpak" biura MTM domy w stylu.
Pozdrawiam serdecznie i również życzę powodzenie w przedsięwzięciu.